abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_78920225
mijn laatste post:

Ik geef mijn mening ook wel hoor.. in het begin voornamelijk wat overemotioneel (waar bemoei ik me mee ) maar als ik nu om me heen kijk en zie dat 1 van mijn beste vriendinnen haar zoontje koekjes geeft met 3.5 mnd, dan zeg ik daar wat van ja. Dat ze hem in een kinderstoel zet ook (met 3.5 mnd )

als ik merk dat kennissen van me, straffen op een (in mijn ogen) idiote manier, dan zeg ik dat ook. Wat ze ermee doen is een tweede..maar ik bemoei me idd overal mee
  Licht Ontvlambaar dinsdag 9 maart 2010 @ 09:29:11 #3
7020 Sjeen
...gevaarlijke vrouw...
pi_78920270
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 09:27 schreef Kleurdoos het volgende:
mijn laatste post:

Ik geef mijn mening ook wel hoor.. in het begin voornamelijk wat overemotioneel (waar bemoei ik me mee ) maar als ik nu om me heen kijk en zie dat 1 van mijn beste vriendinnen haar zoontje koekjes geeft met 3.5 mnd, dan zeg ik daar wat van ja. Dat ze hem in een kinderstoel zet ook (met 3.5 mnd )

als ik merk dat kennissen van me, straffen op een (in mijn ogen) idiote manier, dan zeg ik dat ook. Wat ze ermee doen is een tweede..maar ik bemoei me idd overal mee
Ow, zulke zaken zou ik me ook mee bemoeien hoor. Net zoals iemand die wil gaan fietsen met een kindje van 4 maanden. Dan vind ik het in het belang van het kind om op zo'n moment in te grijpen.
Maar bij een andere aanpak dan de mijne, dan zal ik me er niet zo snel mee bemoeien
You can't start a fire without a spark...
♥ Isa ♥ | In vuur en vlam
A dirty mind is a joy forever!
pi_78920309
Ik ben nu 9 jaar ouder en het is een enorme verantwoordelijkheid. Ratio en emotie wisselen elkaar voortdurend af.
Mijn ideeen over ouderschap (en hoe we het zouden doen) zijn zeker veranderd nadat we daadwerkelijk ouders werden, zeker omdat onze zoon nogal “bewerkelijk` bleek.
Ik denk zeker veel na over wat de consequenties zijn van onze keuzes. Bijna iedere dag want dat wordt alleen maar meer naarmate je kinderen ouder worden.
Borstvoeding, flesvoeding en het speen of slaapgedrag de eerste jaren vind ik daarin niet eens zo interessant maar dat terzijde.

Ik heb nu 3 kinderen en mijn ideeen zijn nu bijvoorbeeld totaal anders dan 9 jaar geleden toen onze eerste geboren werd.
Natuurlijk door eigen ervaringen in de loop der jaren maar zeker door een forum als OUD. Hier zitten juist veel ouders die wel nadenken en zeker niet zomaar iets doen. Waarom zou je anders de moeite nemen om hier alles te lezen? Of je verhaal te doen... Toch zeker in de hoop dat er iemand reageert en je er misschien wel iets wijzer van wordt?

Ik heb in de loop der jaren hier veel geleerd . Over hoe anderen het doen.
Bevestiging over jouw aanpak. Of juist bij een manier denken; oh nee, dat zou ik absoluut niet doen maar ook dan denk je er dus over na.
Of dan lees je hier eens wat en denk je; verrek..daar heb ik nou nooit aan gedacht!

Dus ik snap TS wel; ouders moeten zeker nadenken over de lange termijn gevolgen van hun keuzes maar dat is nog niet zo zwart wit. Je weet het gewoon niet altijd of het wel goed is wat je kiest. Was het maar waar.
Maar alleen al hier praten/lezen over de ervaringen van anderen, of je het er nu wel of niet mee eens bent, is stof tot nadenken en kan je dus helpen om je keuzes weloverwogen te maken.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 09:34:35 #5
12765 Tan
 Isilindil Tasardur
pi_78920415
Zonder het hele topic (vorige deel dan) gelezen te hebben val ik hier - wellicht een beetje laat - de discussie met mijn mening binnen.
Ik ben het deels met TS eens. Maar ook weer niet helemaal.

Sommige mensen - waaronder ikzelf - zijn van nature erg onzeker. Houvast is dan fijn. Zekerheden enzo. Als er iets is wat je onzekerheid aanwakkert en géén houvast biedt, is het wel een kind krijgen. Het is de ideale voedingsbodem om nog onzekerder te worden. Immers: je weet niet wanneer je zwanger raakt (kán ik überhaupt wel zwanger worden?), je weet niet wat je moet doen als je moet gaan bevallen (ik hou niet van pijn, kán ik een bevalling wel aan?), en daarna begint de ellende pas echt (waarom zit er geen gebruiksaanwijzing bij een kind?). Toen ik veertien jaar geleden voor het eerst zwanger raakte wist ik hélemaal niks. En internet als steun had ik niet. Ik moest alles vragen aan moeder, schoonmoeder, arts en consultatiebureau. Oh ja, en een vaag dr. Spock achtig iets uit de bieb
Tegenwoordig hoeft dat niet meer, internet biedt een overkill aan informatie en ervaringsdeskundigen Ik wou dat ik dat had gehad in die tijd, dan was ik niet gestopt met borstvoeding bij de eerste, dan was ik niet zo onzeker geweest bij ieder zuchtje en kreuntje van de kleine. Had ik een draagdoek gehad in plaats van zo'n irritant babybjorngeval.

Maar waarin ik het eens ben met TS... het kan ook doorslaan naar de verkeerde kant. Je kunt er nog onzekerder van worden omdat je ook andermans succesverhalen leest, die bij jou totaal niet werken. Waardoor je allerlei dingen gaat toepassen die de situatie misschien nog érger maken. Redelijkheid verdwijnt en instinct is nog verder te zoeken. Dat is iets wat volgens mij wel verergert door te blijven hangen in internet-advies.

Toch denk ik dat het met de meeste moeders hier wel meevalt. Je pikt toch, met een beetje verstand, de goede dingen eruit, en laat links liggen waar je niks mee kan. En je hebt altijd mensen die wel doorslaan, maar dat was vroeger niet anders, alleen lees je het nu op internet. Vroeger hoorde je alleen een zeldzaam geval in je omgeving, áls je er al van hoorde.

Enne... ik ben ook een voorstander van kindje lekker in bed Gemak dient de mens. Mijn kinderen zijn er volgens mij niet slechter van geworden. Ze zijn nu veertien, twaalf, acht en bijna zes en dan nog een baby natuurlijk en ze zitten allemaal prima in hun vel. Ook die flesvoeding kreeg en niet bij mij in bed lag. Ik merk weinig verschil.
Wél merk ik dat de laatste vier kinderen veel rustiger zijn dan de oudste, maar dat komt vooral omdat ik zelf meer ervaren ben. En dat zal bij iedereen zo zijn, al vele generaties, Google en Fok of niet.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 09:40:22 #6
35189 Troel
scherp en bot
pi_78920569
Ik krijg echt een amen gevoel na bovenstaande posts
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
  dinsdag 9 maart 2010 @ 09:41:15 #7
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_78920601
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 09:40 schreef Troel het volgende:
Ik krijg echt een amen gevoel na bovenstaande posts
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_78920662
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 09:29 schreef Sjeen het volgende:

[..]

Ow, zulke zaken zou ik me ook mee bemoeien hoor. Net zoals iemand die wil gaan fietsen met een kindje van 4 maanden. Dan vind ik het in het belang van het kind om op zo'n moment in te grijpen.
Maar bij een andere aanpak dan de mijne, dan zal ik me er niet zo snel mee bemoeien
nouja..ik nu ook niet meer na de toetjesgate hiero

qua bv, samen slapen en dragen etc. ik kan er goed inkomen dat men daar anders over denkt en ik denk ook niet dat een kind er minder van wordt als een ouder daar niet hetzelfde over denkt als ik.

al kan ik van sommige opmerkingen wel 'steigeren'
ik noem een 'mijn borsten zijn niet gemaakt voor borstvoeding' 'flesvoeding is net zo goed en heeft ook nog eens toegevoegde vitamines' daar ga ik wel op in.

Verder denk ik dat de meeste ouders wel weten wat het kind nodig heeft, althans als ze goed naar het kind kijken De een heeft een strengere aanpak nodig en strikte lijnen. De ander kan juist erg goed overweg met vrijheid en die kan zijn eigen grenzen aftasten e.d. dus daar zal ik me ook zeker niet mee bemoeien. Omdat ik er vanuit ga dat elke ouder het beste wil en doet voor zijn kind.

Gisteren op het CB was er een vrouw met een zoontje van 2.5, die rende heel hard weg toen mijn dochter hem even wilde aaien. Dus ik zeg 'vind je het een beetje eng? waarop de moeder zegt 'hij moet zich niet zo aanstellen. en de vader 'je bent wel een beetje een mietje hoor, bang voor een meisje'

dus toen heb ik mijn scheur ook losgetrokken.
pi_78920873
Ik dacht nog aan dit topic vannacht.

Zo rond 05:00 uur vanmorgen.. Dochterlief huilde en bij de eerste traantjes stond ik aan haar bed.
Hai mama zei ze.. En ze snikte door. Ze is niet zo lekker dus ik tilde haar uit bed. Het verdriet werd al minder.. ik gaf haar wat slokjes drinken en legde haar bij mij in bed. Ze kroop tegen me aan en snikte wat na. gaf me een kusje en een aai. Pakte haar pop vast, duim in haar mond en gaf me nog een knuffel en daar lagen we dan. Zij tevreden half boven op me en ik op 2 cm bed En toen ik daar lag dacht ik wat is het toch heerlijk om zo moeilijk te zijn en niet gewoon op te voeden

Ik denk juist dat ik heel erg veel er over na denk en met mij veel OUDers hier.
Bezoek maar eens een andere site over geboorte. Zoals hier klik klik en zie wat voor tenenkrommende gedachtes daar kunnen zijn.
  Licht Ontvlambaar dinsdag 9 maart 2010 @ 09:57:24 #10
7020 Sjeen
...gevaarlijke vrouw...
pi_78921073
laat ook maar...
You can't start a fire without a spark...
♥ Isa ♥ | In vuur en vlam
A dirty mind is a joy forever!
  Moderator dinsdag 9 maart 2010 @ 10:02:48 #11
5428 crew  miss_sly
pi_78921250
Wat ik me eigenlijk afvraag: wat is "gewoon" opvoeden?
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
pi_78921301
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 09:57 schreef Sjeen het volgende:
laat ook maar...
je doet je tag eer aan hihi
  Licht Ontvlambaar dinsdag 9 maart 2010 @ 10:10:11 #13
7020 Sjeen
...gevaarlijke vrouw...
pi_78921473
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 10:04 schreef Kleurdoos het volgende:

[..]

je doet je tag eer aan hihi
That's me
You can't start a fire without a spark...
♥ Isa ♥ | In vuur en vlam
A dirty mind is a joy forever!
  dinsdag 9 maart 2010 @ 10:10:44 #14
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_78921492
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 10:02 schreef miss_sly het volgende:
Wat ik me eigenlijk afvraag: wat is "gewoon" opvoeden?
Dat ligt er vooral aan wie je het vraagt en in welke tijd

Voor zowel ouders als kinderen van de jaren 60, 70, 80 en 90 zijn daar verschillende antwoorden op, en dan gaat het alleen nog maar over de algemene tendens van die periode, de "extremen" zullen nog weer een ander antwoord geven.

Ergo: er is geen "gewoon" opvoeden.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_78921529
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 09:30 schreef lily het volgende:
Borstvoeding, flesvoeding en het speen of slaapgedrag de eerste jaren vind ik daarin niet eens zo interessant maar dat terzijde.
Dat is wat ik bedoelde met de opmerking dat het verse ouderschap je zo op kan slokken dat je wereld op dat moment niet groter is dan het al dan niet geven van een speen. Als je later terugkijkt op de opvoeding van je kind, gaat het je dan werkelijk dwarszitten dat je een speen hebt gegeven? Wat zijn daar nu de meetbare gevolgen van? En zijn die gevolgen belangrijk of zou je ze later bestempelen als bijzaak? Ik vind het in ieder geval zinvol om mezelf er - rationeel - aan te blijven herinneren dat het heus wel goedkomt met m'n zoon en dat de details er later niet of nauwelijks meer toe doen.

De emoties zijn er trouwens niet alleen om te beteugelen maar kunnen ook juist een goede raadgever zijn. Zo heeft het draagdoekentopic hier me erg geholpen om me er niet alleen bij neer te leggen dat mijn zoon niet in z'n bedje wilde slapen, maar dat het zelfs goed was voor hem om hem bij me te dragen. Ik vond het ook fijn om te lezen dat het niet alleen in het heden goed was voor hem, maar dat het verminderen van stress in de vroege jeugd ook nog invloed heeft op de volwassene die een kind later wordt. Dat is nog eens een fantastisch voorbeeld van lange-termijn-denken, vind ik.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
pi_78921584
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 10:02 schreef miss_sly het volgende:
Wat ik me eigenlijk afvraag: wat is "gewoon" opvoeden?
Bestaat niet. Iedereen heeft zijn eigen normen en waarden en probeert binnen die kaders zijn of haar kind op te voeden.
pi_78921760
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 09:34 schreef Tan het volgende:

Maar waarin ik het eens ben met TS... het kan ook doorslaan naar de verkeerde kant. Je kunt er nog onzekerder van worden omdat je ook andermans succesverhalen leest, die bij jou totaal niet werken. Waardoor je allerlei dingen gaat toepassen die de situatie misschien nog érger maken. Redelijkheid verdwijnt en instinct is nog verder te zoeken. Dat is iets wat volgens mij wel verergert door te blijven hangen in internet-advies.
Dat is een mooie, rake opmerking. Ik zou het zelf niet beter kunnen zeggen.
quote:
Wél merk ik dat de laatste vier kinderen veel rustiger zijn dan de oudste, maar dat komt vooral omdat ik zelf meer ervaren ben. En dat zal bij iedereen zo zijn, al vele generaties, Google en Fok of niet.
Dat schijnt zelfs bewezen te zijn, dat een ontspannen ouder ontspannen kinderen krijgt. Dat is dan ook de belangrijkste opdracht die ik mezelf meegeef: relax! Ok, ik ben er niet altijd even succesvol in.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
pi_78921781
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 10:11 schreef Claudia_x het volgende:
Dat is wat ik bedoelde met de opmerking dat het verse ouderschap je zo op kan slokken dat je wereld op dat moment niet groter is dan het al dan niet geven van een speen. Als je later terugkijkt op de opvoeding van je kind, gaat het je dan werkelijk dwarszitten dat je een speen hebt gegeven? Wat zijn daar nu de meetbare gevolgen van? En zijn die gevolgen belangrijk of zou je ze later bestempelen als bijzaak? Ik vind het in ieder geval zinvol om mezelf er - rationeel - aan te blijven herinneren dat het heus wel goedkomt met m'n zoon en dat de details er later niet of nauwelijks meer toe doen.
Precies.
Tuurlijk maak je je in het begin druk over zaken als borst of flesvoeding (je moet nu eenmaal een keuze maken), over slaapgedrag, huilgedrag of geef ik een speen of niet.
Je hebt namelijk een baby en dan zijn die dingen nu eenmaal aan bod en ook belangrijk.

Maar als je kinderen opgroeien blijkt dat dat soort zaken er voor zijn toekomst niet zo toedoen. Is mijn ervaring dan heh. Of in ieder geval niet meetbaar zoals je al zegt.
Je zou kunnen zeggen; ik heb mijn baby vaak laten huilen en daarom is hij nu moeilijk in de omgang. Tja, misschien...misschien ook niet.
Door de speen heeft hij een overbite gekregen, toen een beugel en nu wordt hij gepest. Maar wat als je die speen niet had gegeven...dan voelde hij zich als baby misschien wel niet veilig...en wat heeft dat voor gevolgen?
Niet meetbaar dus...
Maar toch moet je keuzes maken.
Om over het gebruik van ovu-testjes om uberhaupt zwanger te worden maar even niet te spreken, dat doet er namelijk al helemaal niet toe

Ik ga trouwens nu met baby 3 heel anders om dan met baby 1.
Ik ben veranderd, de tijd is weer anders, de babies zijn anders en ons leven ziet er nu anders uit. Dat zijn allemaal zaken waardoor je je keuzes aanpast.
Wat dat later voor gevolgen zal hebben....wist ik het maar. Je kiest naar eer en geweten en wil het beste doen.

[ Bericht 4% gewijzigd door lily op 09-03-2010 10:31:30 ]
  dinsdag 9 maart 2010 @ 10:21:36 #19
12765 Tan
 Isilindil Tasardur
pi_78921841
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 10:02 schreef miss_sly het volgende:
Wat ik me eigenlijk afvraag: wat is "gewoon" opvoeden?
Niet moeilijk doen en meer luisteren naar jezelf en je kind in plaats van een ander, is wat TS bedoelt denk ik. Maar volgens mij is dat onmogelijk, want als er iets is waar je allerlei vlieg- en stuntwerk bij moet verrichten dan is het wel opvoeden en dat verandert niet als ze ouder worden, waarbij ik bij wijze van uitzondering doorverwijs naar mijn éénnalaatste logje voor een voorbeeld (link is in onderschrift)

[ Bericht 0% gewijzigd door Tan op 09-03-2010 11:46:46 (wijziging vanwege nieuwgeplaatst log) ]
pi_78922156
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 10:21 schreef Tan het volgende:

en dat verandert niet als ze ouder worden, waarbij ik bij wijze van uitzondering doorverwijs naar mijn laatste logje voor een voorbeeld (link is in onderschrift)
De puberteit staat in het teken van een individu worden en je losmaken van je ouders. Ik denk dat pubers graag willen dat ouders, leraren, volwassen in het algemeen toegeven dat zij hen niet begrijpen omdat dat het erkennen van zoiets als een 'eigen gedachtewereld' impliceert. Dat is een wereld die op zichzelf staat, een wereld die bestaansrecht heeft en waar anderen geen toegang toe hebben tenzij die verleend wordt.

Ik zou de onredelijkheid van je dochters niet betwisten omdat ik het niet als onredelijkheid zou zien. In hun wereld zien de perspectieven er nu eenmaal anders uit. Zij vinden jou waarschijnlijk onredelijk als je liever een wasmachine koopt dan op vakantie te gaan. Met een opmerking als 'ook ik ben jong geweest' doe je bovendien hun zoektocht naar uniciteit tekort.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  Moderator dinsdag 9 maart 2010 @ 10:41:39 #21
5428 crew  miss_sly
pi_78922424
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 10:21 schreef Tan het volgende:

[..]

Niet moeilijk doen en meer luisteren naar jezelf en je kind in plaats van een ander, is wat TS bedoelt denk ik. Maar volgens mij is dat onmogelijk, want als er iets is waar je allerlei vlieg- en stuntwerk bij moet verrichten dan is het wel opvoeden en dat verandert niet als ze ouder worden, waarbij ik bij wijze van uitzondering doorverwijs naar mijn laatste logje voor een voorbeeld (link is in onderschrift)
Het zijn echter allemaal subjectieve zaken: 'gewoon' is subjectief, net als 'niet moeilijk doen'.
De een vindt het 'moeilijk doen' als je kind in bed slaapt, omdat diegene dan zelf niet goed slaapt, de ander vindt het moeilijk doen om je kind niet bij je in bed te laten slapen, omdat je dan iig niet wakker bent van een huilend kind.

Zoveel mensen, zoveel ideeen over opvoeden. En juist tegenwoordig denk ik dat mensen niet zomaar klakkeloos wat doen, of van wie dan ook klakkeloos wat aannemen. Zelfs niet meer van CB of huisarts. Ik denk ook niet dat er mensen zijn die maar 1 bron aanhouden en daaruit alles overnemen. Mensen die zich informeren over de mogelijkheden mbt opvoeden zullen meerdere bronnen aanboren. En degene die dat niet doen, zullen wellicht niet eens op zoek zijn naar info en maar 'gewoon doen'.

Ik heb veel geleerd van Fok, maar vooral dat IK het moet doen en dat IK met mijn partner achter onze beslissingen moet staan. Dat wij onze dochter het beste kennen en weten wat voor haar en ons werkt. Dat ik mijn gevoel moet volgen, en dat ratio dat moet begeleiden. Ik denk dat ik zonder internet, google en Fok bijvoorbeeld veel langer zoekende zou zijn geweest.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  dinsdag 9 maart 2010 @ 10:52:12 #22
12765 Tan
 Isilindil Tasardur
pi_78922750
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 10:32 schreef Claudia_x het volgende:

[..]

De puberteit staat in het teken van een individu worden en je losmaken van je ouders. Ik denk dat pubers graag willen dat ouders, leraren, volwassen in het algemeen toegeven dat zij hen niet begrijpen omdat dat het erkennen van zoiets als een 'eigen gedachtewereld' impliceert. Dat is een wereld die op zichzelf staat, een wereld die bestaansrecht heeft en waar anderen geen toegang toe hebben tenzij die verleend wordt.

Ik zou de onredelijkheid van je dochters niet betwisten omdat ik het niet als onredelijkheid zou zien. In hun wereld zien de perspectieven er nu eenmaal anders uit. Zij vinden jou waarschijnlijk onredelijk als je liever een wasmachine koopt dan op vakantie te gaan. Met een opmerking als 'ook ik ben jong geweest' doe je bovendien hun zoektocht naar uniciteit tekort.

Mee eens is hoor, maar met onredelijkheid bedoel ik met name het onredelijk reageren. Je kunt hetzelfde zeggen met redelijk gedrag. Dat is iets waar ik me toch voor in blijf zetten, en tot nu toe met succes. Ze zijn inmiddels zover dat ze redelijk blijven op het moment dat ze hun gelijk willen behalen (dus: geen grote mond, niet brutaal zijn en niet met deuren smijten), dan is alles bespreekbaar hier. Je mag best weglopen even om af te koelen vind ik, zolang je elkaar maar wel met respect behandelt.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 10:52:42 #23
45621 Suzanna
Mama van...
pi_78922770
Ik heb ook veel geleerd van dingen vragen hier op Fok!, topics doorlezen, ervaringen van andere ouders, dingen uitproberen en vooral zien wat werkt bij míjn kind. Elk kind is anders, elk gezin is anders, maar je kunt wel van elkaar leren vind ik.

Ik ben ermee opgehouden om te denken dat mijn manier de beste is, ik vind persoonlijk dat ouders keuzes zélf moeten maken, en tenzij ze hun kind echt slecht behandelen (wat ik persoonlijk nog niet vaak ben tegengekomen) zal ik er niets van zeggen. Ik zal misschien mijn mening geven maar zeker niet ongevraagd, en ik vind ook dat er teveel bemoeid wordt met een ander, hier op Fok! maar ook in 'real life'...

Er zijn zóveel mensen kortzichtig...dat ben ik zelf ook heeeeel lang geweest. Ik weet zeker dat als ik posts van 'lang geleden' hier teruglees dat ik me in veel niet eens meer kan vinden. Je mening verandert heel snel heb ik gemerkt.

Ik ben het ook voor een groot gedeelte met Tan eens, en ik heb zelf ook gemerkt (hoewel ik dan wel wat jonger ben en mijn kinderen kort op elkaar heb gekregen, dus het ligt bij mij wel wat anders dan bij haar) dat ik met mijn jongste anders omga dan met mijn oudste, en dat ik relaxter ben geworden. Ook door ervaring.
pi_78922943
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 10:41 schreef miss_sly het volgende:

[..]

Ik heb veel geleerd van Fok, maar vooral dat IK het moet doen en dat IK met mijn partner achter onze beslissingen moet staan. Dat wij onze dochter het beste kennen en weten wat voor haar en ons werkt. Dat ik mijn gevoel moet volgen, en dat ratio dat moet begeleiden. Ik denk dat ik zonder internet, google en Fok bijvoorbeeld veel langer zoekende zou zijn geweest.
Helemaal mee eens.
Maar... Wat als jij als ouder nou denkt dat het goed is voor je kind om het als 4 jarige tot 23 uur buiten te laten spelen, of om de spenen in de pure ranja te dopen, of het kind niet aan te pakken wanneer het andere kinderen pest, of met je kind dagelijks bij de mac zit... Dan denk jij misschien dat dat goed is, waarschijnlijk vanuit eigen gewoonte, maar ís dat dan goed? Ik denk het niet, en dit soort beslissingen kunnen behoorlijk grote consequenties hebben later. Daarom vind ik dat er soms iets teveel eigenwijzigheid heerst tegenover artsen en dergelijke.
Hier in OUD kun je niet zomaar roepen dat je je kind van 8 maanden dagelijks soesjes geeft, dan krijg je heel oud over je heen, en dat is tot op zekere hoogte ook terecht. Ik denk dat fora als deze onzekere ouders kunnen helpen om juist te kiezen, of dmv discussies kritisch te blijven over eigen gedrag, maar anderszijds staat het internet ook vol lulkoek. Niet iedereen kan daar even wijs mee omgaan helaas, en juist die mensen zouden adviezen van CB en artsen beter op moeten volgen.


(Ik ga er overigens van uit dat bovenstaande voorbeelden niet op jou van toepassing zijn )
  dinsdag 9 maart 2010 @ 11:06:15 #25
45621 Suzanna
Mama van...
pi_78923210
Ik ben 't wel met je eens Pyttpytt...maar dan heb je het vaak ook over mensen die zelf gewoon niet goed nadenken over de gevolgen van hun keuzes, en denken 'ik doe lekker wat ik zelf goed vind en wat mij uitkomt' ipv 'wat is het beste voor mijn kind?'
In wezen zijn dit soms gewoon heel egoďstische of kortzichtige mensen. Ik heb een vriendin die in een achterstandswijk woont en waar er buurkindjes om 9 uur 's ochtends (op zondagochtend bijv.) al voor de deur staan omdat ze van hun moeder de deur zijn 'uitgezet' met de opdracht buiten te blijven (in de vrieskou, ik was daar toen op bezoek dus ik weet dat het zo was) tot etenstijd, 's avonds om 18:00. Het waren een meisje van 5 en haar kleine zusje van 3.
Bizar...
Diezelfde vriendin heeft haar kinderen op een hele andere manier opgevoed dan ik zou doen... ik denk ook vooral (toen) uit gemakzucht, zich niet lekker voelen (veel gezondheidsproblemen), een slecht huwelijk, geldproblemen, etc. etc. Dan heb je de basis al verkeerd en dan is het ook heel moeilijk om goede, gezonde keuzes te maken voor je kinderen.
pi_78923246
Maar die mensen selecteren toch wel wat ze zelf belangrijk vinden..
Bijvoorbeeld:

In een discussie over fruit zei iemand ik begin met met 3 maanden.
Toen zei ik: Waarom wacht je niet tot 6 maanden? (gewoon om de reden te weten).
Haar reply was op de potjes staat toch 4 maanden!!! dus ik hoef toch niet te wachten tot 6 maanden.
Toen vroeg ik: Maar als er 4 maanden op de potjes staat waarom begin je dan met 3 maanden??

Toen kreeg ik een scheld kanonnade waar je u tegen zegt.
Want 3 maanden is een prima leeftijd om met fruit te beginnen.

Als ze het niet willen weten dring je als CB, jeugdzorg of weet ik wat toch niet door.
  Moderator dinsdag 9 maart 2010 @ 11:18:08 #27
5428 crew  miss_sly
pi_78923548
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 10:57 schreef Pyttpytt het volgende:

[..]

Helemaal mee eens.
Maar... Wat als jij als ouder nou denkt dat het goed is voor je kind om het als 4 jarige tot 23 uur buiten te laten spelen, of om de spenen in de pure ranja te dopen, of het kind niet aan te pakken wanneer het andere kinderen pest, of met je kind dagelijks bij de mac zit... Dan denk jij misschien dat dat goed is, waarschijnlijk vanuit eigen gewoonte, maar ís dat dan goed? Ik denk het niet, en dit soort beslissingen kunnen behoorlijk grote consequenties hebben later. Daarom vind ik dat er soms iets teveel eigenwijzigheid heerst tegenover artsen en dergelijke.
Maar denk je dat die ouders werkelijk denken dat ze het goed doen, dat ze erover nagedacht hebben en bewust tot deze keuze hebben besloten omdat ze denken dat dit het beste is? Ik denk dat jouw voorbeelden juist voorbeelden zijn van mensen die NIET nadenken en bewust opvoeden.
quote:
Hier in OUD kun je niet zomaar roepen dat je je kind van 8 maanden dagelijks soesjes geeft, dan krijg je heel oud over je heen, en dat is tot op zekere hoogte ook terecht. Ik denk dat fora als deze onzekere ouders kunnen helpen om juist te kiezen, of dmv discussies kritisch te blijven over eigen gedrag, maar anderszijds staat het internet ook vol lulkoek. Niet iedereen kan daar even wijs mee omgaan helaas, en juist die mensen zouden adviezen van CB en artsen beter op moeten volgen.


(Ik ga er overigens van uit dat bovenstaande voorbeelden niet op jou van toepassing zijn )
haha, nee, ik ben te moeilijk volgens veel mensen, zeker als het op eten aankomt

Maar ik denk dat deze mensen op internet enzo deze zaken ook niet opzoeken en ook niet naar het cb luisteren.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  Moderator dinsdag 9 maart 2010 @ 11:21:25 #28
5428 crew  miss_sly
pi_78923650
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 10:19 schreef lily het volgende:

[..]

Precies.
Tuurlijk maak je je in het begin druk over zaken als borst of flesvoeding (je moet nu eenmaal een keuze maken), over slaapgedrag, huilgedrag of geef ik een speen of niet.
Je hebt namelijk een baby en dan zijn die dingen nu eenmaal aan bod en ook belangrijk.

Maar als je kinderen opgroeien blijkt dat dat soort zaken er voor zijn toekomst niet zo toedoen. Is mijn ervaring dan heh. Of in ieder geval niet meetbaar zoals je al zegt.
ik denk dat je je door deze eerste keuzes gaat realiseren dat er heel veel beslissingen aan zitten te komen en dat ze steeds belangrijker worden. Je begint klein met zaken die op dat moment belangrijk zijn en zo groei je langzaam mee met je kind en worden de beslissingen groter en belangrijker.
quote:
Je zou kunnen zeggen; ik heb mijn baby vaak laten huilen en daarom is hij nu moeilijk in de omgang. Tja, misschien...misschien ook niet.
Door de speen heeft hij een overbite gekregen, toen een beugel en nu wordt hij gepest. Maar wat als je die speen niet had gegeven...dan voelde hij zich als baby misschien wel niet veilig...en wat heeft dat voor gevolgen?
Niet meetbaar dus...
Maar toch moet je keuzes maken.
Om over het gebruik van ovu-testjes om uberhaupt zwanger te worden maar even niet te spreken, dat doet er namelijk al helemaal niet toe

Ik ga trouwens nu met baby 3 heel anders om dan met baby 1.
Ik ben veranderd, de tijd is weer anders, de babies zijn anders en ons leven ziet er nu anders uit. Dat zijn allemaal zaken waardoor je je keuzes aanpast.
Wat dat later voor gevolgen zal hebben....wist ik het maar. Je kiest naar eer en geweten en wil het beste doen.
Ik heb dan wel maar 1 kind, maar ik ben zeker veranderd in de loop van de jaren. Ik zou 10 jaar geleden een hele andere moeder geweest zijn dan ik nu ben. Het grote plaatje overzien op de lange termijn lijkt me ook vreselijk moeilijk, juist omdat alles constant verandert.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  dinsdag 9 maart 2010 @ 11:25:43 #29
236546 droomvrouwtje
Lief, klein en schattig
pi_78923773
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 09:27 schreef Kleurdoos het volgende:
mijn laatste post:

Ik geef mijn mening ook wel hoor.. in het begin voornamelijk wat overemotioneel (waar bemoei ik me mee ) maar als ik nu om me heen kijk en zie dat 1 van mijn beste vriendinnen haar zoontje koekjes geeft met 3.5 mnd, dan zeg ik daar wat van ja. Dat ze hem in een kinderstoel zet ook (met 3.5 mnd )
Dit was eigelijk meer waar ik aan dacht toen ik de OP las van het vorige deel. Sommige dingen zijn gewoon ''logisch'' nadenken. Ik heb geen kinderen maar weet genoeg om te weten dat een je kind van 3,5 maand geen koekjes moet geven, daar is de maag niet voor klaar. En met 3,5 in de kinderstoel, lijkt me niet zo gezond voor de ontwikkeling van de rugwervel. En bij dit soort mensen denk ik dan volgens mij ''klooi'' je maar wat aan.. misschien terecht misschien onterecht
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 10:57 schreef Pyttpytt het volgende:

[..]

Helemaal mee eens.
Maar... Wat als jij als ouder nou denkt dat het goed is voor je kind om het als 4 jarige tot 23 uur buiten te laten spelen, of om de spenen in de pure ranja te dopen, of het kind niet aan te pakken wanneer het andere kinderen pest, of met je kind dagelijks bij de mac zit... Dan denk jij misschien dat dat goed is, waarschijnlijk vanuit eigen gewoonte, maar ís dat dan goed? Ik denk het niet, en dit soort beslissingen kunnen behoorlijk grote consequenties hebben later. Daarom vind ik dat er soms iets teveel eigenwijzigheid heerst tegenover artsen en dergelijke.
Hier in OUD kun je niet zomaar roepen dat je je kind van 8 maanden dagelijks soesjes geeft, dan krijg je heel oud over je heen, en dat is tot op zekere hoogte ook terecht. Ik denk dat fora als deze onzekere ouders kunnen helpen om juist te kiezen, of dmv discussies kritisch te blijven over eigen gedrag, maar anderszijds staat het internet ook vol lulkoek. Niet iedereen kan daar even wijs mee omgaan helaas, en juist die mensen zouden adviezen van CB en artsen beter op moeten volgen.


(Ik ga er overigens van uit dat bovenstaande voorbeelden niet op jou van toepassing zijn )
Klopt internet is een mooie fora maar voor sommige mensen is het moeilijk om daar mee om tegaan. En het bovenstaande waar je schreef dat je denkt dat iets goed is uit eigen gewoonte, zijn ook de mensen die heel eigenwijs kunnen zijn, ja maar mijn ouders deden het ook zo en ik ben er ook niet aan dood gegaan. En dan denk ik: je krijgt volgens mij als ouder genoeg informatie en waarschuwingen al dan niet van het CB al dan niet van internet of van andere ouders in je omgeving, als je oplettend bent dan zie je toch de verschillen, dan zie je toch dat het ook anders kan.?? En je star vasthouden aan iets om dat je het gewend bent, vind ik geen goede zaak. En ja dan is soms ''logisch nadenken''
Be happy with the little things in life
  dinsdag 9 maart 2010 @ 11:31:50 #30
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_78923957
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 11:21 schreef miss_sly het volgende:
[..]
ik denk dat je je door deze eerste keuzes gaat realiseren dat er heel veel beslissingen aan zitten te komen en dat ze steeds belangrijker worden. Je begint klein met zaken die op dat moment belangrijk zijn en zo groei je langzaam mee met je kind en worden de beslissingen groter en belangrijker.
Idd, kleine kinderen, kleine zorgen, grote kinderen, grote zorgen.
quote:
Ik heb dan wel maar 1 kind, maar ik ben zeker veranderd in de loop van de jaren. Ik zou 10 jaar geleden een hele andere moeder geweest zijn dan ik nu ben. Het grote plaatje overzien op de lange termijn lijkt me ook vreselijk moeilijk, juist omdat alles constant verandert.
Alles verandert idd, en je manier van opvoeden waarschijnlijk ook, dat is geen "go with the flow" of "niet nadenken" over de opvoeding maar gewoon voortschrijdend inzicht, al doende leert men.

Ik zou nu ook een andere moeder zijn dan ik 18 jaar geleden was, ongeacht het feit dat de gebruikte "methode" tot een prima resultaat heeft geleid.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_78924013
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 11:18 schreef miss_sly het volgende:

[..]

Maar denk je dat die ouders werkelijk denken dat ze het goed doen, dat ze erover nagedacht hebben en bewust tot deze keuze hebben besloten omdat ze denken dat dit het beste is? Ik denk dat jouw voorbeelden juist voorbeelden zijn van mensen die NIET nadenken en bewust opvoeden.
[..]


Of ze denken dat ze het goed doen. Ach ja, als ze niet beter weten? Als elk kind in de straat tot 23 uur buiten blijft, tja, dan denk je in elk geval dat dat normaal is.
Dat kan inderdaad ook. Ik vrees dat het heel wat aangekloot wordt met kinderen. Misschien ben ik wat naief door te denken dat iedereen nadenkt bij wat ie doet

Vind in elk geval dat de discussies hier in OUD over nuances gaan, want rapley of een potje, is wat mij betreft een nuance in de opvoeding. Voor beide wat te zeggen, beide voor- en nadelen. Ik zie hier geen situaties voorbijkomen waarvan ik, zoals TS in topic 1, denk: wat moet daar van terechtkomen zeg...
Dit forum heeft mij in elk geval op leuke ideetjes gebracht voor later. Had nog nooit goed en wel van dragen gehoord, maar het lijkt me fantastisch!
pi_78924178
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 11:33 schreef Pyttpytt het volgende:

[..]

Of ze denken dat ze het goed doen. Ach ja, als ze niet beter weten? Als elk kind in de straat tot 23 uur buiten blijft, tja, dan denk je in elk geval dat dat normaal is.
Dat kan inderdaad ook. Ik vrees dat het heel wat aangekloot wordt met kinderen. Misschien ben ik wat naief door te denken dat iedereen nadenkt bij wat ie doet

Vind in elk geval dat de discussies hier in OUD over nuances gaan, want rapley of een potje, is wat mij betreft een nuance in de opvoeding. Voor beide wat te zeggen, beide voor- en nadelen. Ik zie hier geen situaties voorbijkomen waarvan ik, zoals TS in topic 1, denk: wat moet daar van terechtkomen zeg...
Dit forum heeft mij in elk geval op leuke ideetjes gebracht voor later. Had nog nooit goed en wel van dragen gehoord, maar het lijkt me fantastisch!
dan wil ik die nadelen wel eens horen
  dinsdag 9 maart 2010 @ 11:44:10 #33
236546 droomvrouwtje
Lief, klein en schattig
pi_78924330
Een vraagje aan de moeders hier waarschijnlijk heel offtopic maar ben er wel benieuwd naar.. Hebben jullie zelf wel eens het idee er een generatie kloof is tussen hoe jij je kind(eren) opvoed en zoals je ouders je hebben opgevoed, en dat je dat ook te horen krijgt?? Dat ze zich dan afvragen wat er ''fout'' was aan hun opvoeding en dat je dan met duidelijk voorbeelden komt en dat ze het onzin vinden een heel simpel voorbeeld is het slapen/opmaken van het bedje: kindje moet laag onder in bed op de rug, (+/- 9 jaar geleden toen ik mijn opleiding deed en een jaar kraamzorg heb gehad was het laag in bed en op de zij) Er zijn heel duidelijke aanwijzingen voor waarom het op deze manier gedaan word en waarom je dit advies krijgt. Hoe gaan jullie hier mee om?? Ga je in discussie met (schoon)ouders als ze zich hier niet aan willen houden bijv omdat ze komen oppassen, zeg je er niks van.. of probeer je ze hier info over te geven en probeer je er later over te praten..
Be happy with the little things in life
pi_78924362
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 11:39 schreef Kleurdoos het volgende:

[..]

dan wil ik die nadelen wel eens horen
Nou ja, uuh... verkeerd voorbeeld misschien haha. Nadeel voor rapley is misschien dat uuhh...
Geen idee haha Je moet er ietsjes meer moeite voor doen, misschien?

(ik zou ook eerder voor vers eten gaan dan potjes, magoe)
  Licht Ontvlambaar dinsdag 9 maart 2010 @ 11:48:16 #35
7020 Sjeen
...gevaarlijke vrouw...
pi_78924480
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 11:44 schreef droomvrouwtje het volgende:
Een vraagje aan de moeders hier waarschijnlijk heel offtopic maar ben er wel benieuwd naar.. Hebben jullie zelf wel eens het idee er een generatie kloof is tussen hoe jij je kind(eren) opvoed en zoals je ouders je hebben opgevoed, en dat je dat ook te horen krijgt?? Dat ze zich dan afvragen wat er ''fout'' was aan hun opvoeding en dat je dan met duidelijk voorbeelden komt en dat ze het onzin vinden een heel simpel voorbeeld is het slapen/opmaken van het bedje: kindje moet laag onder in bed op de rug, (+/- 9 jaar geleden toen ik mijn opleiding deed en een jaar kraamzorg heb gehad was het laag in bed en op de zij) Er zijn heel duidelijke aanwijzingen voor waarom het op deze manier gedaan word en waarom je dit advies krijgt. Hoe gaan jullie hier mee om?? Ga je in discussie met (schoon)ouders als ze zich hier niet aan willen houden bijv omdat ze komen oppassen, zeg je er niks van.. of probeer je ze hier info over te geven en probeer je er later over te praten..
Nee, zowel bij mij ouders als bij mijn schoonvader niet... In die zin, ze geven wel aan hoe het vroeger ging, maar stellen dat niet als enige waarheid. Ze zijn oprecht geďnteresseerd in veranderingen Op het moment dat ik om advies vraag, dan krijg ik het en als mijn moeder inschat dat ze me kan helpen met het een of ander door ongevraagd advies te geven, dan doet ze dat wel, maar ze verwacht niet dat ik het klakkeloos overneem.

Ik ben erg blij met ze
You can't start a fire without a spark...
♥ Isa ♥ | In vuur en vlam
A dirty mind is a joy forever!
  dinsdag 9 maart 2010 @ 11:49:26 #36
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_78924518
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 11:45 schreef Pyttpytt het volgende:

[..]

Nou ja, uuh... verkeerd voorbeeld misschien haha. Nadeel voor rapley is misschien dat uuhh...
Geen idee haha Je moet er ietsjes meer moeite voor doen, misschien?

(ik zou ook eerder voor vers eten gaan dan potjes, magoe)
Dat is dus het grappige, ik lees in het Rapley topic nou juist dat het zo veel makkelijker zou zijn.
Ik weet wel een nadeel van Rapley hoor! Dat het een klerezooi wordt die je op moet ruimen. En daar moet je maar net altijd tijd en zin voor/in hebben.

Oh, en vers eten kan je ook pureren he? De Rapley-discussie is niet per se potjes vs rapley maar meer gepureerd eten vs Rapley.
***
pi_78924676
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 11:49 schreef Brighteyes het volgende:

[..]

Dat is dus het grappige, ik lees in het Rapley topic nou juist dat het zo veel makkelijker zou zijn.
Ik weet wel een nadeel van Rapley hoor! Dat het een klerezooi wordt die je op moet ruimen. En daar moet je maar net altijd tijd en zin voor/in hebben.

Oh, en vers eten kan je ook pureren he? De Rapley-discussie is niet per se potjes vs rapley maar meer gepureerd eten vs Rapley.
Ja, nou goed, ik moet nog aan kinderen beginnen, dus over de zooi kan ik niet meepraten. Wel een nadeel gevonden dus
En het is ook net wat je makkelijk vind he. Maar zoals ik al zei, een nuance, zolang het kind maar wat te nassen heeft
  Moderator dinsdag 9 maart 2010 @ 11:57:41 #38
5428 crew  miss_sly
pi_78924821
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 11:48 schreef Sjeen het volgende:

[..]

Nee, zowel bij mij ouders als bij mijn schoonvader niet... In die zin, ze geven wel aan hoe het vroeger ging, maar stellen dat niet als enige waarheid. Ze zijn oprecht geďnteresseerd in veranderingen Op het moment dat ik om advies vraag, dan krijg ik het en als mijn moeder inschat dat ze me kan helpen met het een of ander door ongevraagd advies te geven, dan doet ze dat wel, maar ze verwacht niet dat ik het klakkeloos overneem.

Ik ben erg blij met ze
Hier met mijn ouders ook zo. En vooral mijn moeder ziet erg veel goeds in de dingen zoals wij (mijn zusje en ik) ze nu doen. Van sommige dingen zegt ze ook gewoon dat ze het jammer vindt dat dat vroeger anders was.
Mijn schoonouders wat minder, maar ik zal ze wel altijd vertellen hoe wij het willen. Ik vind dat, ondanks het feit dat het natuurlijk heel lief is dat ze op willen passen, het dan niet zo is dat we daar zo dankbaar voor moeten zijn dat we niet mogen zeggen wat we verwachten
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
pi_78924865
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 11:49 schreef Brighteyes het volgende:
Ik weet wel een nadeel van Rapley hoor! Dat het een klerezooi wordt die je op moet ruimen. En daar moet je maar net altijd tijd en zin voor/in hebben.
Hier dacht ik ook meteen aan
  dinsdag 9 maart 2010 @ 11:59:13 #40
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_78924874
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 11:44 schreef droomvrouwtje het volgende:
Een vraagje aan de moeders hier waarschijnlijk heel offtopic maar ben er wel benieuwd naar.. Hebben jullie zelf wel eens het idee er een generatie kloof is tussen hoe jij je kind(eren) opvoed en zoals je ouders je hebben opgevoed, en dat je dat ook te horen krijgt?? Dat ze zich dan afvragen wat er ''fout'' was aan hun opvoeding en dat je dan met duidelijk voorbeelden komt en dat ze het onzin vinden een heel simpel voorbeeld is het slapen/opmaken van het bedje: kindje moet laag onder in bed op de rug, (+/- 9 jaar geleden toen ik mijn opleiding deed en een jaar kraamzorg heb gehad was het laag in bed en op de zij) Er zijn heel duidelijke aanwijzingen voor waarom het op deze manier gedaan word en waarom je dit advies krijgt. Hoe gaan jullie hier mee om?? Ga je in discussie met (schoon)ouders als ze zich hier niet aan willen houden bijv omdat ze komen oppassen, zeg je er niks van.. of probeer je ze hier info over te geven en probeer je er later over te praten..
Ik heb mijn zoon deels heel anders opgevoed dan mijn ouders mij opgevoed hebben; mijn vader is van het type "streng maar rechtvaardig" maar hij was te druk met zijn carričre om behalve de boeman ook werkelijk opvoeder te zijn, en mijn moeder is van het type wat het wel goed bedoelt maar zich werkelijk overal druk om maakt, maar zo totaal anders is dan ik dat het lastig combineert...
Enfin, het resultaat is dus dat ik niet al te veel onder de indruk was van de opvoeding die mijn ouders mij hebben gegeven, en ze wisten dus dat ik het anders zou doen, ze wisten ook dat commentaar daarop weinig effectief zou zijn

Ik vind mijn band met mijn zoon ook beduidend beter dan de band met mijn ouders, en ik geloof dat mijn zoon het daarmee eens is.

Onze situatie is overigens wel anders dan de meeste "standaard" situaties; ik ben altijd alleen met hem geweest en heb om te voorkomen dat mijn kind over me heen zou lopen (dat risico loop je nou eenmaal met een kind van mij) wel vrij strikt de "streng maar rechtvaardig" tactiek toegepast, waarbij ik wel veel ruimte liet voor eigen keuzes, verantwoordelijkheid en inspraak.

Zou ik het samen met een partner anders gedaan hebben? Ja, waarschijnlijk wel.
Zou ik het nu anders doen? Ja, dat denk ik wel, al was het alleen al omdat je geen 2 dezelfde kinderen krijgt.
Zou het resultaat "beter" zijn? Geen idee, dat zou de tijd moeten leren.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  Moderator dinsdag 9 maart 2010 @ 12:00:34 #41
5428 crew  miss_sly
pi_78924914
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 11:49 schreef Brighteyes het volgende:

[..]

Dat is dus het grappige, ik lees in het Rapley topic nou juist dat het zo veel makkelijker zou zijn.
Ik weet wel een nadeel van Rapley hoor! Dat het een klerezooi wordt die je op moet ruimen. En daar moet je maar net altijd tijd en zin voor/in hebben.

Oh, en vers eten kan je ook pureren he? De Rapley-discussie is niet per se potjes vs rapley maar meer gepureerd eten vs Rapley.
Ik moet zeggen dat ik de klerezooi wel mee vindt vallen, eigenlijk.
En ik vind het echt gemakkelijker. We hebben van het weekend een keer een potje gedaan (lijkt me wel zo fijn als ze dat ook kent en eet), maar dat vond ik echt meer gedoe. Met rapley zet ik een bordje met wat dingen voor haar neer en we eten lekker allemaal tegelijk. Met dat potje moest ik haar telkens een hapje voeren, waardoor ik niet echt aan mijn eigen eten toekwam. Misschien doe ik het niet efficient hoor, dat kan, maar ik vond het niet gezelliger en gemakkelijker, dat potje

Maar uiteindelijk maakt het ook neit veel uit, is het alleen een keuze die je maakt. Het maakt uiteindelijk niet uit, ze krijgen netjes op tijd en gezond te eten; wat wil je nog meer?
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  dinsdag 9 maart 2010 @ 12:04:13 #42
100297 teamlead
Nu met Napoleon complex
pi_78925045
een deel 2? dat zag ik even niet aankomen

even bijlezen dus
If you wish to be a success in the world, promise everything, deliver nothing.
Nothing is more difficult, and therefore more precious, than to be able to decide.
Victory belongs to the most persevering
  dinsdag 9 maart 2010 @ 12:05:06 #43
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_78925068
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 12:04 schreef teamlead het volgende:
een deel 2? dat zag ik even niet aankomen

even bijlezen dus
Ja, FOK! is soms net het ouderschap, vol verrassingen
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  dinsdag 9 maart 2010 @ 12:13:16 #44
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_78925313
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 12:00 schreef miss_sly het volgende:

[..]

Ik moet zeggen dat ik de klerezooi wel mee vindt vallen, eigenlijk.
En ik vind het echt gemakkelijker. We hebben van het weekend een keer een potje gedaan (lijkt me wel zo fijn als ze dat ook kent en eet), maar dat vond ik echt meer gedoe. Met rapley zet ik een bordje met wat dingen voor haar neer en we eten lekker allemaal tegelijk. Met dat potje moest ik haar telkens een hapje voeren, waardoor ik niet echt aan mijn eigen eten toekwam. Misschien doe ik het niet efficient hoor, dat kan, maar ik vond het niet gezelliger en gemakkelijker, dat potje
Dat zeg ik, Rapley'ers vinden het makkelijker dan een potje.
quote:
Maar uiteindelijk maakt het ook neit veel uit, is het alleen een keuze die je maakt. Het maakt uiteindelijk niet uit, ze krijgen netjes op tijd en gezond te eten; wat wil je nog meer?
Nou... ik proef zo hier en daar wel af en toe een klein beetje de sfeer in het Rapley topic dat dat toch wel een klein tikkie beterderder is dan je kind een potje geven. Gepureerd vers eten is dan nog tot daar aan toe, maar een potje is toch niet best hoor.

En dan ga ik hem hier eindelijk eens neer zetten, en ik hoop oprecht dat je niet boos wordt en dat je er mss zelf ook wel een klein tikkie om kan lachen want jij hebt voor mij echt de koning van de opmerkingen richting 'doorslaan' gemaakt. Wrsch heb je er niet eens bij stil gestaan wat je nou precies zei, en ergens valt het ook nog prima binnen de OP van TL want je denkt er iig wel goed over na, maar: 'Senna krijgt op het kdv gepureerd fruit, dat kan toch verder geen kwaad?'
Ik schoot echt serieus in de lach. Je bedoelt er verder niks mee, in tegendeel, je probeert juist echt heel erg om het goede (of dat wat jullie het goede vinden, weloverwogen en doordacht (TS leest u mee!)) te doen.
Ik vind het zo'n mooi voorbeeld van een tikkie de realiteit verliezen in een poging om alles maar zo goed en verantwoord mogelijk te doen.
En hulde daarvoor, trouwens want ik vind een potje soms nl. wel de makkelijkste optie.
Als wij bijv. te pittig eten voor Sasha en ik heb niet iets zelfgefabriceerds in de vriezer liggen krijgt hij een potje. Of liever 'kreeg' want meneer blieft ze tegenwoordig echt niet meer. Hij wil wat wij hebben of anders niet.
De ene keer at hij een hele week met ons mee omdat dat zo uit kwam en de week erop mss 3 keer een potje omdat dat beter uit kwam qua koken etc. Een mix dus bij ons. Weloverwogen, uit gemak omdat ik het soms te veel werk vind om 2 verschillende dingen te koken op een avond.

[ Bericht 1% gewijzigd door BE op 09-03-2010 12:21:51 ]
***
  dinsdag 9 maart 2010 @ 12:17:12 #45
100297 teamlead
Nu met Napoleon complex
pi_78925425
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 09:43 schreef Kleurdoos het volgende:<knip>. Omdat ik er vanuit ga dat elke ouder het beste wil en doet voor zijn kind.

Gisteren op het CB was er een vrouw met een zoontje van 2.5, die rende heel hard weg toen mijn dochter hem even wilde aaien. Dus ik zeg 'vind je het een beetje eng? waarop de moeder zegt 'hij moet zich niet zo aanstellen. en de vader 'je bent wel een beetje een mietje hoor, bang voor een meisje'

dus toen heb ik mijn scheur ook losgetrokken.
Prachtig voorbeeld

Deze ouders zullen vást het beste met hun kind voor hebben. Maar of ze nu echt nagedacht hebben over de (mogelijke) consequenties op langere termijn van hun kind op een dergelijke manier afkatten ? (Waarbij ik er voor het gemak nog maar even van uit ga dat ze het als "grapje" bedoelden)
If you wish to be a success in the world, promise everything, deliver nothing.
Nothing is more difficult, and therefore more precious, than to be able to decide.
Victory belongs to the most persevering
pi_78925519
Julian krijgt ook wel eens vaker een potje te eten.

Inderdaad als ik pittig kook bijvoorbeeld. Vaker eet ie ook met de pot mee maar het zal ongeveer 50/50 zijn.
Er zit toch in wat ze nodig hebben?

Belangrijkste is dat een kind uiteindelijk mee leert te eten aan tafel.

Echt, als die potjes zo slecht waren mochten ze niet verkocht worden. Zelfs niet als ze maar een beetje slecht zijn. Er zijn zulke strenge regels voor babyvoeding.
En dat ben ik hier wel vaker tegengekomen, dat mensen beweren dat potjes SLECHT zijn.

En daarom discussier ik liever in Pol ofzo.
Ben het wel een beetje met TS eens. Af en toe gaan de discussies over de meest pietluttige dingen.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 12:22:48 #47
11682 Moonah
Jolie femme
pi_78925589
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 12:17 schreef teamlead het volgende:

[..]

Prachtig voorbeeld

Deze ouders zullen vást het beste met hun kind voor hebben. Maar of ze nu echt nagedacht hebben over de (mogelijke) consequenties op langere termijn van hun kind op een dergelijke manier afkatten ? (Waarbij ik er voor het gemak nog maar even van uit ga dat ze het als "grapje" bedoelden)
In deze ben ik het met je eens Teamlead, zo'n opmerking heeft consequenties voor het zelfbeeld en omgangsvormen van het betreffende kind, als dergelijke opmerkingen gewoonte zijn.

Maar weet je, de voorbeelden die jij in je OP noemde vond ik niet zo treffend gekozen. Magoe, deel 2 nu.
"Bloemen zijn rood jongeman... "
Zo. Dan witte gullie dč ôk wir.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 12:25:09 #48
100297 teamlead
Nu met Napoleon complex
pi_78925663
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 12:22 schreef Moonah het volgende:

Maar weet je, de voorbeelden die jij in je OP noemde vond ik niet zo treffend gekozen. Magoe, deel 2 nu.
in de loop van deel 1 en dit deel zijn inderdaad al veel betere voorbeelden voorbij gekomen ja
If you wish to be a success in the world, promise everything, deliver nothing.
Nothing is more difficult, and therefore more precious, than to be able to decide.
Victory belongs to the most persevering
pi_78925683
Ik vind dat nadenken over hoe je kind het in de toekomst zal gaan doen door de keuzes die jij nu voor hem maakt moeilijk en niet te doen. En dna heb ik het niet over fv of bv of in eigen bed of bij jou in bed. Maar bv zoals wij nu hebben met de oudste de co-ouderschap. Wij hebben voor hem gekozen dat dit het beste is. Maar ja, wie zegt dat? Over een aantal jaren zal blijken of het een goeie keuze was of niet.
Good mums have sticky floors, dirty ovens and happy kids!!
  dinsdag 9 maart 2010 @ 12:31:50 #50
12765 Tan
 Isilindil Tasardur
pi_78925877
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 12:17 schreef teamlead het volgende:

[..]

Prachtig voorbeeld

Deze ouders zullen vást het beste met hun kind voor hebben. Maar of ze nu echt nagedacht hebben over de (mogelijke) consequenties op langere termijn van hun kind op een dergelijke manier afkatten ? (Waarbij ik er voor het gemak nog maar even van uit ga dat ze het als "grapje" bedoelden)
Dat soort grapjes heb ik zo'n hekel aan.. ouders die lollig proberen te zijn over de rug van hun kind. Ze denken op zo'n moment volgens mij dat hun kind het niet hoort of niet echt begrijpt of zo. Of erger, zoals het voorbeeld dat werd gegeven over dat 'mietje' zijn, dat de ouders vooral niet willen dat hun kind reageert zoals een kind hoort te doen, maar al vast volwassen is of zo en dan ook vooral groot, sterk, vooraanstaand (alles wat de vader zelf niet is)... van dat oergedrag dat nergens op slaat.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 12:36:10 #51
236546 droomvrouwtje
Lief, klein en schattig
pi_78926009
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 12:31 schreef Tan het volgende:

[..]

Dat soort grapjes heb ik zo'n hekel aan.. ouders die lollig proberen te zijn over de rug van hun kind. Ze denken op zo'n moment volgens mij dat hun kind het niet hoort of niet echt begrijpt of zo. Of erger, zoals het voorbeeld dat werd gegeven over dat 'mietje' zijn, dat de ouders vooral niet willen dat hun kind reageert zoals een kind hoort te doen, maar al vast volwassen is of zo en dan ook vooral groot, sterk, vooraanstaand (alles wat de vader zelf niet is)... van dat oergedrag dat nergens op slaat.
Ik denk ook niet dat dit soort grapjes op lange termijn goed zijn voor zijn zelfontwikkeling.. lijkt mij dat je daar heel onzeker van word
Be happy with the little things in life
  dinsdag 9 maart 2010 @ 12:36:10 #52
131983 debuurvrouw
The girl nextdoor
pi_78926010
Ha, deel twee. Ik heb net een oké en ga zo door sticker gekregen op mijn kind, dus.

En ik deed zoals jij BE, ik gaf ze echt een potje als wij patat aten bijvoorbeeld. Of scherp gekruid. Tja, ik eet zelf ook niet elke dag verantwoord hoor. (ja sorry ) Go with the flow enzo. En mijn jongens hebben al vanaf de geboorte een "gezonde eetlust" met drie reepjes paprika en een sperzieboon waren die écht niet tevreden. Dus "gewoon" een aardappel-groente stamppotje hadden ze wel nodig elke dag. (en dan nóg 'snachts voor een fles komen ook hč )
Als een ander wel kiest voor Rapley is dat ook prima. Ieder zijn ding. Ik vond het al gauw een zooi. Maar goed, dat smeren met eten ontdekken ze sowieso wel.

En ja, ik kijk meer dan mijn ouders naar mijn kind. En wat voor hen goed is. Dat is denk ik ook meer de tijdsgeest. Vroeger kreeg je kinderen en waren die "erbij" nu draait het veel toch om die kinderen. Dat lijkt mij ook niet helemaal gezond dus kies ik voor een tussenweg. Ze beslissen dingen mee, maar liggen niet in mijn bed. En bij beslissingen die voor hen nodig zijn (verhuizen voor een school bijvoorbeeld) gaan we ook niet voorbij aan onze eigen wensen en behoeftes. Ik merk zeker bij mijzelf dat die makkelijk op de achtergrond raken. Kleding kopen is makkelijker voor hen dan voor mijzelf bijvoorbeeld.
Het maakt ook niet uit of je koopt, kraakt of huurt, buurvrouw is steeds in de buurt.
pi_78926083
Oh en van die grapjes Wij hadden kraamvisite van R zijn werk. Een van die jongens had zijn zoontje van 3 meegenomen. "Zo dit zijn jou nieuwe ouders, hier ga je nu wonen" en "Vanavon slaap je in je eigen bed hoor want papa en mama willen doktertje spelen" kwamen geregeld voorbij
Good mums have sticky floors, dirty ovens and happy kids!!
  dinsdag 9 maart 2010 @ 12:38:52 #54
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_78926106
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 12:31 schreef Tan het volgende:
[..]
Dat soort grapjes heb ik zo'n hekel aan.. ouders die lollig proberen te zijn over de rug van hun kind. Ze denken op zo'n moment volgens mij dat hun kind het niet hoort of niet echt begrijpt of zo. Of erger, zoals het voorbeeld dat werd gegeven over dat 'mietje' zijn, dat de ouders vooral niet willen dat hun kind reageert zoals een kind hoort te doen, maar al vast volwassen is of zo en dan ook vooral groot, sterk, vooraanstaand (alles wat de vader zelf niet is)... van dat oergedrag dat nergens op slaat.
Sommige ouders bedoelen het ook echt afzeikerig.

Toen mijn zoon 1½ was, was ik met hem en het zoontje van 2½ van een vriendin in het zwembad, nou waren beide jongens vanaf 3 maanden naar ouder en kind zwemmen geweest, en dus zo watervrij dat je in je uppie met gemak 2 van zulke kleintjes mee kon nemen in het zwembad.

We zijn dus in ruim 1.20 m. diep water en de heren vermaken zich prima, een eindje verderop is een vader met een jongentje van een jaar of 6 wat simpelweg bang is voor het water, en de vader zegt tegen het jongentje "kijk, zelfs die babies durven het, dus jij moet je niet zo aanstellen"

Waarop ik die vader even toegebeten heb dat hij het zijn kind niet kwalijk moet nemen dat hij als ouder niet de moeite heeft genomen met hem te gaan zwemmen toen hij klein was.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  Moderator dinsdag 9 maart 2010 @ 12:39:49 #55
5428 crew  miss_sly
pi_78926141
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 12:13 schreef Brighteyes het volgende:

[..]

Dat zeg ik, Rapley'ers vinden het makkelijker dan een potje.
Daarom kieze ze er ook voor denk ik
quote:
[..]

Nou... ik proef zo hier en daar wel af en toe een klein beetje de sfeer in het Rapley topic dat dat toch wel een klein tikkie beterderder is dan je kind een potje geven. Gepureerd vers eten is dan nog tot daar aan toe, maar een potje is toch niet best hoor.
Zie boven; mensen die rapleyen doen dat omdat zij VINDEN dat dat VOOR HUN het beste is. Dus dat dat een beetje doorklinkt in de posts is ook niet zo gek, denk ik, maar iig wat mij betreft niet als oordeel over een ander.
quote:
En dan ga ik hem hier eindelijk eens neer zetten, en ik hoop oprecht dat je niet boos wordt en dat je er mss zelf ook wel een klein tikkie om kan lachen want jij hebt voor mij echt de koning van de opmerkingen richting 'doorslaan' gemaakt. Wrsch heb je er niet eens bij stil gestaan wat je nou precies zei, en ergens valt het ook nog prima binnen de OP van TL want je denkt er iig wel goed over na, maar: 'Senna krijgt op het kdv gepureerd fruit, dat kan toch verder geen kwaad?'
Ik schoot echt serieus in de lach. Je bedoelt er verder niks mee, in tegendeel, je probeert juist echt heel erg om het goede (of dat wat jullie het goede vinden, weloverwogen en doordacht (TS leest u mee!)) te doen.
Ik vind het zo'n mooi voorbeeld van een tikkie de realiteit verliezen in een poging om alles maar zo goed en verantwoord mogelijk te doen.
ow, haha, ja, zo klinkt het een beetje raar, maar ik bedoelde met 'kwaad kunnen' meer dat het oefenen met stukjes dan wat minder goed zou kunnen gaan, dan dat gepureerd fruit niet goed zou zijn zo zie je maar dat dingen soms anders over kunnen komen dan bedoeld
quote:
En hulde daarvoor, trouwens want ik vind een potje soms nl. wel de makkelijkste optie.
Als wij bijv. te pittig eten voor Sasha en ik heb niet iets zelfgefabriceerds in de vriezer liggen krijgt hij een potje. Of liever 'kreeg' want meneer blieft ze tegenwoordig echt niet meer. Hij wil wat wij hebben of anders niet.
De ene keer at hij een hele week met ons mee omdat dat zo uit kwam en de week erop mss 3 keer een potje omdat dat beter uit kwam qua koken etc. Een mix dus bij ons. Weloverwogen, uit gemak omdat ik het soms te veel werk vind om 2 verschillende dingen te koken op een avond.
Wij gaan langzaam over naar mee-eten met ons, maar vooralsnog gooi ik iedere dag in een klein pannetje water wat te koken stukjes groente. Het zal ongeveer net zoveel tijd in beslag nemen als een potje opwarmen, dus volgens mij kiezen we allebei voor gemakkelijk, alleen hebben we dan een ander idee van gemakkelijk

En ik vind het niet erg hoor, je opmerking. Ik snap hem zelfs wel, als ik het zo lees als jij het nu neerzet
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  Moderator dinsdag 9 maart 2010 @ 12:44:40 #56
5428 crew  miss_sly
pi_78926313
Ow, die "grapjes"
Ik vind het vreselijk en wil dat ook werkelijk niet. schaap doet het nog wel eens per ongeluk, omdat hij niet in de gaten heeft wat het voor consequenties kan hebben. Ik wijs hem daar nu al op; niet dat Senna het nu al snapt, maar het is maar beter om je nu al aan te wennen om het niet te doen, dan straks als ze het wel snapt.
Mijn schoonvader heeft daar ook een handje van, en die ga ik het ook nog wel vertellen. En de eerste die durft te dreigen met in de zak mee naar Spanje of geen kadootjes als ze neit lief is, die krijgt de wind van voren

Zo heb ik me ook heilig voorgenomen om haar straks niet te gaan plagen met verliefdheden. Dat is toch helemaal niet relaxt als je ouders daar flauwe grapjes over maken of telkens over beginnen.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  dinsdag 9 maart 2010 @ 12:51:05 #57
131983 debuurvrouw
The girl nextdoor
pi_78926530
Ik was daar eerst ook heel stellig in maar kom daar wat op terug. DAt van"mietje" of die baby's durven het vind ik niet vallen onder plagen trouwens, dat vind ik gewoon kwetsend!

Ik plaag mijn kinderen wel. Maar op een liefdevolle manier. Anders worden ze wel heel overgevoelig viel mij op. En ze weten dat ook. en nu merk ik dat ze me terug gaan plagen ook. dus ook met verliefdheden. Maar dan niet persoonlijk. Oudste begint sexualiteit te ontdekken en daar wat over grappen en grollen kan nu nog. Straks als het voor hem wat serieuzer wordt niet meer maar dan is het middels de plagerijtjes wel bespreekbaar gemaakt. Kinderen onderling plagen ook, en mijn jongens hebben toch gauw de neiging plagen als pesten te ervaren, en dat is ook wat al te gortig.
Het maakt ook niet uit of je koopt, kraakt of huurt, buurvrouw is steeds in de buurt.
  Moderator dinsdag 9 maart 2010 @ 12:55:30 #58
5428 crew  miss_sly
pi_78926662
Plagen is ook niet verkeerd, integendeel, net zoals je zegt.
Maar ik hou niet van 'grapjes' zoals dat van Sinterklaas.
Ik heb zo snel geen voorbeeld paraat over de andere grapjes en plagerijtjes die ik niet wil, maar je kunt bij (kleine) kinderen zoveel radartjes aan het werk zetten met opmerkingen die voor ouderen duidelijk een grapje zijn, maar die voor (kleine) kinderen heel zwaar zijn.

En over verliefdheden: ik vond het ook niet fijn om geplaagd te worden met mijn verliefdheidjes. Telkens plagend vragen hoe het met die ene jongen is ofzo. Dat is niet relaxt en daar werd ik alleen maar onzeker en gesloten van.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  dinsdag 9 maart 2010 @ 12:55:48 #59
15221 Falco
Afleidingsmanoeuvre
pi_78926673
Ik ben net bezig in topic 1 (goede OP, teamlead!) en het begint al direct goed met zo'n waanzinnige moeder . Nu verder lezen .
&lt;a href="https://www.youtube.com/watch?v=yIl_jGh-LWE" target="_blank" rel="nofollow"&gt;Afleidingsmanoeuvre&lt;/a&gt;
  dinsdag 9 maart 2010 @ 13:00:58 #60
131983 debuurvrouw
The girl nextdoor
pi_78926831
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 12:55 schreef miss_sly het volgende:
Plagen is ook niet verkeerd, integendeel, net zoals je zegt.
Maar ik hou niet van 'grapjes' zoals dat van Sinterklaas.
Ik heb zo snel geen voorbeeld paraat over de andere grapjes en plagerijtjes die ik niet wil, maar je kunt bij (kleine) kinderen zoveel radartjes aan het werk zetten met opmerkingen die voor ouderen duidelijk een grapje zijn, maar die voor (kleine) kinderen heel zwaar zijn.

En over verliefdheden: ik vond het ook niet fijn om geplaagd te worden met mijn verliefdheidjes. Telkens plagend vragen hoe het met die ene jongen is ofzo. Dat is niet relaxt en daar werd ik alleen maar onzeker en gesloten van.
ik snap wat je bedoelt. en we bedoelen hetzelfde denk ik. ik vind het niet kies om te plagen met zoiets persoonlijks als een verliefdheid. Maar met verliefd zijn op zich wel. Een beetje luchtig maken van het onderwerp in zijn algemeenheid. en van die Sintdingen wil ik écht niet hebben. Net als net doen of je m op het dak ziet trouwens. Dat gaat mij te ver.
Het maakt ook niet uit of je koopt, kraakt of huurt, buurvrouw is steeds in de buurt.
pi_78927434
Ik pak even een voorbeeld van het zwemmen hier tussen uit.

Als wij gaan zwemmen met Mikael wil ie nooit wat als we er zijn. Blijft ie op de kant zitten beetje voor zich uit zitten te kijken en maar zeggen dat ie niet durft. Wat we ook zeggen niks helpt. Enige wat wel helpt ie als we zeggen: Kom op je broertje is een baby en die durft zelfs wel!! Dat helpt hem vaak wel want hij vind zichzelf een grote broer en dus springt ie ook het water in. Ik kan me voorstellen dat als er net iemand langsloopt en dat hoort ook wel zal denken...
Good mums have sticky floors, dirty ovens and happy kids!!
  Moderator dinsdag 9 maart 2010 @ 13:19:02 #62
5428 crew  miss_sly
pi_78927501
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 13:17 schreef MeNicole2 het volgende:
Ik pak even een voorbeeld van het zwemmen hier tussen uit.

Als wij gaan zwemmen met Mikael wil ie nooit wat als we er zijn. Blijft ie op de kant zitten beetje voor zich uit zitten te kijken en maar zeggen dat ie niet durft. Wat we ook zeggen niks helpt. Enige wat wel helpt ie als we zeggen: Kom op je broertje is een baby en die durft zelfs wel!! Dat helpt hem vaak wel want hij vind zichzelf een grote broer en dus springt ie ook het water in. Ik kan me voorstellen dat als er net iemand langsloopt en dat hoort ook wel zal denken...
Maar dat is toch helemaal niet eerlijk? Natuurlijk durft zijn broertje wel, die heeft nog geen idee wat ie doet en hoe groot dat zwembad is en hoeveel water er is en hoe hulpeloos hij zich mischien wel kan voelen in dat vele water, en hoe eng dat kan zijn zijn, en misschien wel hoe een slok water je de adem kan benemen...
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
pi_78927575
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 13:19 schreef miss_sly het volgende:

[..]

Maar dat is toch helemaal niet eerlijk? Natuurlijk durft zijn broertje wel, die heeft nog geen idee wat ie doet en hoe groot dat zwembad is en hoeveel water er is en hoe hulpeloos hij zich mischien wel kan voelen in dat vele water, en hoe eng dat kan zijn zijn, en misschien wel hoe een slok water je de adem kan benemen...
Kijk en dat is dus wat ik bedoel Wij weten dat Mikael juist dat zetje nodig heeft om het wel te durven. En daar bedoelen we niks kwetsend mee. Maar een ander vat dat waarschijnlijk wel zo op.
Good mums have sticky floors, dirty ovens and happy kids!!
pi_78927586
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 12:44 schreef miss_sly het volgende:
Mijn schoonvader heeft daar ook een handje van, en die ga ik het ook nog wel vertellen. En de eerste die durft te dreigen met in de zak mee naar Spanje of geen kadootjes als ze neit lief is, die krijgt de wind van voren
Ben je niet bang dat je haar te beschermend opvoedt, met zulke maatregelen?
pi_78927689
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 13:21 schreef Scorpie het volgende:

[..]

Ben je niet bang dat je haar te beschermend opvoedt, met zulke maatregelen?
Nee juist niet. Waarom moet je je kind bang laten maken voor iets wat een feest is. ik wil dat soort dingen bij mijn kinderen ook niet hebben.

Oh en weet je wat ook zo vervelend is. Dat mensen dat hun eigen kind niet iets willen verbieden. "Nee dat mag niet want dan word die mevrouw boos" Ja hallo, van mij mag ie wel lawaai maken hoor je wilt het zelf niet hebben zeg dat dan gewoon
Good mums have sticky floors, dirty ovens and happy kids!!
  dinsdag 9 maart 2010 @ 13:25:18 #66
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_78927730
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 13:17 schreef MeNicole2 het volgende:
Ik pak even een voorbeeld van het zwemmen hier tussen uit.

Als wij gaan zwemmen met Mikael wil ie nooit wat als we er zijn. Blijft ie op de kant zitten beetje voor zich uit zitten te kijken en maar zeggen dat ie niet durft. Wat we ook zeggen niks helpt. Enige wat wel helpt ie als we zeggen: Kom op je broertje is een baby en die durft zelfs wel!! Dat helpt hem vaak wel want hij vind zichzelf een grote broer en dus springt ie ook het water in. Ik kan me voorstellen dat als er net iemand langsloopt en dat hoort ook wel zal denken...
En toch vind ik dat van een andere orde dan wat er in mijn situatie gebeurde, het eigen broertje als voorbeeld nemen is wat makkelijker, daar wil een kind graag de grote broer voor zijn en dus meer durven, het kind in mijn geval werd voor mijn gevoel echt afgezeken.

Daarbij: als je een 6-jarig kind hebt wat nog niet kan zwemmen en bang is van water dan moet je toch eens bij jezelf gaan nadenken hoe dat komt.... een kind met permanente waterangst daargelaten, maar als je het al jaren probeert dan weet je dat inmiddels ook wel, en hoef je het kind niet met 2 peuters te vergelijken.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_78927793
Ik zeg Mikael nooit dat ie een baby is. Alleen als ie er zelf om vraagt
Good mums have sticky floors, dirty ovens and happy kids!!
  Moderator dinsdag 9 maart 2010 @ 13:27:18 #68
5428 crew  miss_sly
pi_78927805
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 13:21 schreef Scorpie het volgende:

[..]

Ben je niet bang dat je haar te beschermend opvoedt, met zulke maatregelen?
Wat is daar te beschermend aan?
Ik vind het niet correct om te dreigen met dingen die je niet gaat uitvoeren. En ze gaat niet mee in de zak naar Spanje als ze niet lief is en ze krijgt natuurlijk wel gewoon kadootjes. Dus maak je een kind niet bang of onzeker met dingen die toch niet waar zijn.
De bedoeling is dat als ik iets zeg, dat ze er van uit kan gaan dat dat ook zo is, zo gebeurt. Als ik dus zeg dat ze iets niet mag, omdat ze dan straf krijgt, dan is dat ook zo. Maar de straf waarmee dan gedreigd wordt, zal ook uitvoerbaar zijn, bijv 3 minuten op de trap (whatever, ik heb nog niet over straffen na hoeven denken, ze is pas 7,5 maand ). Zo leert ze oa met die dingen dat ze kan vertrouwen op wat ik zeg, goede en minder goede (straf) dingen.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  dinsdag 9 maart 2010 @ 13:28:06 #69
100297 teamlead
Nu met Napoleon complex
pi_78927833
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 13:17 schreef MeNicole2 het volgende:
Ik pak even een voorbeeld van het zwemmen hier tussen uit.

Als wij gaan zwemmen met Mikael wil ie nooit wat als we er zijn. Blijft ie op de kant zitten beetje voor zich uit zitten te kijken en maar zeggen dat ie niet durft. Wat we ook zeggen niks helpt. Enige wat wel helpt ie als we zeggen: Kom op je broertje is een baby en die durft zelfs wel!! Dat helpt hem vaak wel want hij vind zichzelf een grote broer en dus springt ie ook het water in. Ik kan me voorstellen dat als er net iemand langsloopt en dat hoort ook wel zal denken...
disclaimer: ik wil jou niet persoonlijk aanvallen en zéker geen rel veroorzaken

Met alle respect, zonder jou of je kinderen te kennen:
Dit is eigenlijk een heel mooi voorbeeld van wat ik bedoel. Op korte termijn werkt jullie aanpak prima: Mikael durft over de drempel en gaat het water in.
Maar op de lange termijn: welk signaal geef je hem hiermee? Dat zijn broertje stoerder/dapperder is en hij dus wel "moet"? Dat als hij dat niet durft, hij eigenlijk dus "nog maar een baby is" terwijl hij zichzelf ziet als de grote broer?
Of hebben jullie het hierover gehad en zijn jullie tot de conclusie gekomen dat voor Mikael er geen sprake is van een negatief signaal en er dus niets aan de hand is? (want dat kan natuurlijk ook )

Natuurlijk speelt het mee hoe vaak je gaat zwemmen. Als het 1x per jaar is, heeft het natuurlijk veel minder impact dan wanneer je iedere week gaat
If you wish to be a success in the world, promise everything, deliver nothing.
Nothing is more difficult, and therefore more precious, than to be able to decide.
Victory belongs to the most persevering
pi_78927844
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 13:24 schreef MeNicole2 het volgende:

[..]

Nee juist niet. Waarom moet je je kind bang laten maken voor iets wat een feest is. ik wil dat soort dingen bij mijn kinderen ook niet hebben.

Oh en weet je wat ook zo vervelend is. Dat mensen dat hun eigen kind niet iets willen verbieden. "Nee dat mag niet want dan word die mevrouw boos" Ja hallo, van mij mag ie wel lawaai maken hoor je wilt het zelf niet hebben zeg dat dan gewoon
Nou ja ik bedoelde meer het proberen tegenhouden van ongewenste opmerkingen van buitenaf, tot op zekere hoogte hoort dat er bij, maar je kan ook daarin doorslaan. Ik ben dan bang dat je kinderen krijgt die heel snel uit het veld geslagen zijn door een snauw of een opmerking van iemand die buiten de invloedsfeer van de ouders ligt, zoals een leraar op school of een trainer/coach op de training.

Ik heb zelf een x aantal van die kinderen getrained waarbij de ouders dan achteraf verhaal kwamen halen over een (in mijn ogen) onschuldige opmerking. Vaak bleek het dan ook dat de kinderen in kwestie iets totaal anders hadden opgevat dan wat bedoeld was.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 09-03-2010 13:29:34 ]
pi_78927889
Tess krijgt bijna altijd een zelfgefabriceerde maaltijd, een potje alleen als ik vergeten ben iets uit de vriezer te halen of als we weg moeten. Ik gebruik Rapley soms
maar ik merk dat Tess dan absoluut niet voldaan is.

Ik haal soms tips van Fok, soms van ouders en heel soms van het cb, maar ik heb een eigen manier van opvoeden. Amber mag een hoop maar er zijn ook dingen die absoluut niet mogen. Ik denk dat ik redelijk makkelijk ben qua opvoeden, maar toch ook wel eens streng doch rechtvaardig.

Ik vind het belangrijk dat Amber netjes dank je wel zegt als ze iets krijgt, aan tafel moet ze netjes op een stoel zitten, niet hangen aan tafel en eten met een vork.

Tussen half 7 en 7 is het bedtijd, ook in de vakanties.
♥ A ♥ & ♥ T ♥
When you were born, you were crying and everyone around you was smiling. Live your life so that when you die, you're smiling and everyone around you is crying.
pi_78927990
Alle opmerkingen kun je toch niet tegenhouden. Zo hadden wij afgelopen december nog zo'n sinterklaas geval in de winkel. Dan gaat een wildvreemde tegen mijn zoon zeggen: Als je nou niet stopt met zingen en schreeuwen gan je met zwarte piet mee in de zak. Soms komt het ineens uit een onverwachte hoek en dat stop je niet. Maar van opa's en oma's waar je kind zich veilig bij voelt wil ik dat soort dingen niet hebben.
En nee ik ben niet bang dat het daardoor niks kan hebben. Ik hoop dat mijn kinderen dan van mij aannemen dat het echt niet zo is en dat diegene die zulke dingen zegt in de war is
Good mums have sticky floors, dirty ovens and happy kids!!
  dinsdag 9 maart 2010 @ 13:32:49 #73
11682 Moonah
Jolie femme
pi_78927998
Hm, ik ben het wéér met je eens TL.
Ik houd er niet van om kinderen onderling te vergelijken. Daarmee doe je af aan hun gevoel voor individualiteit en bevorder je competitiviteit. Bovendien lijkt het me dat in dit geval Mikael niet serieus genoemd wordt in zijn angsten. Ik zou dan eerder opteren voor een heel geleidelike stap voor stap gewenning aan het water ipv ineens in het diepe (man, ik weet zélf nog heel goed de eerste keer dat ik géén bodem onder mijn voeten voelde, dát was eng ).
"Bloemen zijn rood jongeman... "
Zo. Dan witte gullie dč ôk wir.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 13:34:44 #74
11682 Moonah
Jolie femme
pi_78928063
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 13:28 schreef Scorpie het volgende:
Ik heb zelf een x aantal van die kinderen getrained waarbij de ouders dan achteraf verhaal kwamen halen over een (in mijn ogen) onschuldige opmerking. Vaak bleek het dan ook dat de kinderen in kwestie iets totaal anders hadden opgevat dan wat bedoeld was.
Als het je al een aantal maal is overkomen dan kun je ook eens bij jezelf te rade gaan, ipv te denken dat de betreffende kinderen overgevoelig reageren.
"Bloemen zijn rood jongeman... "
Zo. Dan witte gullie dč ôk wir.
  Moderator dinsdag 9 maart 2010 @ 13:34:46 #75
5428 crew  miss_sly
pi_78928066
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 13:28 schreef Scorpie het volgende:

[..]

Nou ja ik bedoelde meer het proberen tegenhouden van ongewenste opmerkingen van buitenaf, tot op zekere hoogte hoort dat er bij, maar je kan ook daarin doorslaan. Ik ben dan bang dat je kinderen krijgt die heel snel uit het veld geslagen zijn door een snauw of een opmerking van iemand die buiten de invloedsfeer van de ouders ligt, zoals een leraar op school of een trainer/coach op de training.

Ik heb zelf een x aantal van die kinderen getrained waarbij de ouders dan achteraf verhaal kwamen halen over een (in mijn ogen) onschuldige opmerking. Vaak bleek het dan ook dat de kinderen in kwestie iets totaal anders hadden opgevat dan wat bedoeld was.
Je bedoelt dat ze niet weerbaar genoeg wordt?
Ik denk dat dat wel meevalt. Ik vind namelijk opa's en oma's onder de groep mensen vallen waarbij ze zich veilig moet voelen. En dat kan niet als ze dat soort opmerkingen maken. De gedachten van kinderen kunnen wegen inslaan die wij niet snappen, en ik vind niet dat we dat nog moeilijker moeten maken door vanuit de veilige thuisomgeving onduidelijke opmerkingen te maken.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
pi_78928087
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 13:28 schreef teamlead het volgende:

Of hebben jullie het hierover gehad en zijn jullie tot de conclusie gekomen dat voor Mikael er geen sprake is van een negatief signaal en er dus niets aan de hand is? (want dat kan natuurlijk ook )
Ik weet dat Mikael zich echt een grote broer voelt. En tja als zijn broertje kan zwemmen kan hij het ook. Tis een beetje moeilijk uit te leggen. Tis niet zo dat hij maar het water in springt omdat ie denkt dat ie een baby is ofzo.

Oh en dat is het juist. Mikael is niet bang voor zwemmen. Juist helemaal niet. Maar bij alles wat ie doet zegt ie eerst: Ik durf niet. Tis bijna een stopwoord. Mikael zwemt elke week dus angst is het absoluut niet!!!
Good mums have sticky floors, dirty ovens and happy kids!!
  dinsdag 9 maart 2010 @ 13:37:03 #77
15221 Falco
Afleidingsmanoeuvre
pi_78928137
Teamlead, je hebt an sich gelijk. Er wordt veel te moeilijk gedacht over het opvoeden van kinderen en van alles wordt er zomaar bijgehaald met het idee dat het de juiste keuze is. Echter is het ook gewoon de tijdsgeest van nu waar van alles te beleven is, maar onzekerheid ook erg heerst. Het is daardoor erg knap als je als ouder je kind(eren) een simpele maar doeltreffende opvoeding kunt geven. Misschien wel onmogelijk. Er is ook zo'n overload aan informatie, waardoor ouders tegenwoordig veel meer twijfelen en vragen stellen bij hun manier van opvoeding.

Toch moet me één ding van het hart. Echt WTF , waarom slapen baby's bij hun ouders in bed? Dat is toch gewoon ongezond? En het gaat ook stinken met al die poepluiers .
&lt;a href="https://www.youtube.com/watch?v=yIl_jGh-LWE" target="_blank" rel="nofollow"&gt;Afleidingsmanoeuvre&lt;/a&gt;
  dinsdag 9 maart 2010 @ 13:37:50 #78
131983 debuurvrouw
The girl nextdoor
pi_78928173
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 13:28 schreef Scorpie het volgende:

[..]

Nou ja ik bedoelde meer het proberen tegenhouden van ongewenste opmerkingen van buitenaf, tot op zekere hoogte hoort dat er bij, maar je kan ook daarin doorslaan. Ik ben dan bang dat je kinderen krijgt die heel snel uit het veld geslagen zijn door een snauw of een opmerking van iemand die buiten de invloedsfeer van de ouders ligt, zoals een leraar op school of een trainer/coach op de training.

Ik heb zelf een x aantal van die kinderen getrained waarbij de ouders dan achteraf verhaal kwamen halen over een (in mijn ogen) onschuldige opmerking. Vaak bleek het dan ook dat de kinderen in kwestie iets totaal anders hadden opgevat dan wat bedoeld was.
nou dit dus, precies mijn ervaring. In iets minder sterke mate, maar dit is wel wat ik wil voorkomen. Je wil ze toch ook niet te kwetsbaar maken én serieus nemen, en geen angsten aanwakkeren. Het is nog geen sinecure.

[ Bericht 0% gewijzigd door debuurvrouw op 09-03-2010 13:43:57 ]
Het maakt ook niet uit of je koopt, kraakt of huurt, buurvrouw is steeds in de buurt.
  Moderator dinsdag 9 maart 2010 @ 13:38:10 #79
5428 crew  miss_sly
pi_78928187
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 13:32 schreef Moonah het volgende:
Hm, ik ben het wéér met je eens TL.
Ik houd er niet van om kinderen onderling te vergelijken. Daarmee doe je af aan hun gevoel voor individualiteit en bevorder je competitiviteit. Bovendien lijkt het me dat in dit geval Mikael niet serieus genoemd wordt in zijn angsten. Ik zou dan eerder opteren voor een heel geleidelike stap voor stap gewenning aan het water ipv ineens in het diepe (man, ik weet zélf nog heel goed de eerste keer dat ik géén bodem onder mijn voeten voelde, dát was eng ).
Helemaal mee eens!
Ik zou dan eerder ervoor kiezen om als een van de ouders met het angstige kind rustig aan op te bouwen om te kijken of de angst op te lossen is met begeleiding. De andere ouder kan dan lekker spelen met het andere kind. Lijkt me voor iedereen een fijnere oplossing.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
pi_78928202
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 13:37 schreef Falco het volgende:


Toch moet me één ding van het hart. Echt WTF , waarom slapen baby's bij hun ouders in bed? Dat is toch gewoon ongezond? En het gaat ook stinken met al die poepluiers .
Ja want je kind lig de hele nacht in zo'n poepluier naast je te stinken
Good mums have sticky floors, dirty ovens and happy kids!!
pi_78928220
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 13:37 schreef Falco het volgende:

Toch moet me één ding van het hart. Echt WTF , waarom slapen baby's bij hun ouders in bed? Dat is toch gewoon ongezond? En het gaat ook stinken met al die poepluiers .
ongezond waarom??

en niet ieder baby/kind poept tig keer per nacht... ik mag toch hopen dat kinderen die in hun eigen bedje liggen ook niet de hele nacht met een poepluier liggen.
pi_78928276
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 13:34 schreef Moonah het volgende:

[..]

Als het je al een aantal maal is overkomen dan kun je ook eens bij jezelf te rade gaan, ipv te denken dat de betreffende kinderen overgevoelig reageren.
Ja leuk, zo`n vingertje, maar als omstanders zelf ook zeggen dat het desbetreffende kind het verkeerd opneemt, ga ik niet bij mijzelf ten rade. Leuk dat je het probeert af te schuiven, maar helaas.

Ik zal je een voorbeeld geven. Als ik tegen een kind zegt dat het wel iets feller mag, dan is dat niet negatief bedoelt, zeg ik niks negatiefs over het kind zelf, maak ik geen verwijten naar hem over zijn kwaliteiten, maar toch denken de ouders dat ik hun zoon afkraak, wat dus gewoon niet zo is. Zo`n opmerking is heel normaal in het voetbal, maar buitenstaanders zien dat blijkbaar als iets negatiefs.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 13:41:06 #83
131983 debuurvrouw
The girl nextdoor
pi_78928289
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 13:35 schreef MeNicole2 het volgende:

[..]

Ik weet dat Mikael zich echt een grote broer voelt. En tja als zijn broertje kan zwemmen kan hij het ook. Tis een beetje moeilijk uit te leggen. Tis niet zo dat hij maar het water in springt omdat ie denkt dat ie een baby is ofzo.

Oh en dat is het juist. Mikael is niet bang voor zwemmen. Juist helemaal niet. Maar bij alles wat ie doet zegt ie eerst: Ik durf niet. Tis bijna een stopwoord. Mikael zwemt elke week dus angst is het absoluut niet!!!
Ja, je misbruikt zijn gevoel van grote broer zijn om hem iets te laten doen waar hij angst voor heeft. Ergo, als hij het niet doet is hij ineens niet meer de grote stoere broer maar is zijn babybroertje (die nog geen keuze heeft, maar gewoon meegesleept wordt) de stoerste.

Als hij niet bang is voor zwemmen is zijn weigeren dus een signaal voor iets anders. Wat zou het kunnen zijn?
Het maakt ook niet uit of je koopt, kraakt of huurt, buurvrouw is steeds in de buurt.
pi_78928315
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 13:38 schreef miss_sly het volgende:

[..]

Helemaal mee eens!
Ik zou dan eerder ervoor kiezen om als een van de ouders met het angstige kind rustig aan op te bouwen om te kijken of de angst op te lossen is met begeleiding. De andere ouder kan dan lekker spelen met het andere kind. Lijkt me voor iedereen een fijnere oplossing.
Ja als ie echt bang is moet je het zo doen. Maar hij is niet bang. Tis gewoon een dromerd en geeft standaard al als antwoord: Ik durf niet. Hij dnekt er niet eens bij na. Als hij bv aan het spelen en is en ik zie dat ie moet plassen en dat tegen hem zeg. Is het ook meteen: Maar ik durf niet!! Gewoon zonder op te kijken. Hij merkt het niet eens.
Good mums have sticky floors, dirty ovens and happy kids!!
  dinsdag 9 maart 2010 @ 13:42:04 #85
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_78928318
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 13:35 schreef MeNicole2 het volgende:
[..]
Ik weet dat Mikael zich echt een grote broer voelt. En tja als zijn broertje kan zwemmen kan hij het ook. Tis een beetje moeilijk uit te leggen. Tis niet zo dat hij maar het water in springt omdat ie denkt dat ie een baby is ofzo.
Sommige dingen werken gewoon omdat ze zich op dat moment niet willen laten kennen.

Het is alleen vervelend als die dingen jaren duren, zo wilde die van mij nooit in achtbanen en dergelijke, totdat we een keer met een groepje in de Efteling waren en hij met een meisje van zijn leeftijd (toen beiden 13) alleen in de Efteling mocht rondlopen.... sindsdien is het een achtbaanfreak.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_78928328
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 13:37 schreef debuurvrouw het volgende:

[..]

nou dit dus, precies mijn ervaring. In iets minder sterke mate, maar dit is wel wat ik wil voorkomen. Je wil ze toch ook niet te kwetsbaar maken én serieus nemen, en geen angsten aanwakkeren. Het is nog een sinecure.
Kan ik mij heel goed voorstellen!
  dinsdag 9 maart 2010 @ 13:42:52 #87
15221 Falco
Afleidingsmanoeuvre
pi_78928344
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 13:39 schreef p_iglet het volgende:

[..]

ongezond waarom??

en niet ieder baby/kind poept tig keer per nacht... ik mag toch hopen dat kinderen die in hun eigen bedje liggen ook niet de hele nacht met een poepluier liggen.
Dat in bed liggen bij ouders is echt doorgeschoten onzin, dat een kind echt te week maakt. En als bonus krijg je ook elke nacht een lekkere poepgeur in je slaapkamer .
&lt;a href="https://www.youtube.com/watch?v=yIl_jGh-LWE" target="_blank" rel="nofollow"&gt;Afleidingsmanoeuvre&lt;/a&gt;
pi_78928376
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 13:42 schreef Falco het volgende:

[..]

Dat in bed liggen bij ouders is echt doorgeschoten onzin, dat een kind echt te week maakt. En als bonus krijg je ook elke nacht een lekkere poepgeur in je slaapkamer .
Die van mij poept niet 's nachts
Good mums have sticky floors, dirty ovens and happy kids!!
pi_78928437
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 13:42 schreef Falco het volgende:

[..]

Dat in bed liggen bij ouders is echt doorgeschoten onzin, dat een kind echt te week maakt. En als bonus krijg je ook elke nacht een lekkere poepgeur in je slaapkamer .
Dat is echt onzin!

Ik persoonlijk ben geen voorstander van een kind bij mij in bed maar als ik moet kiezen tussen een hele nacht oplopen omdat mijn baby niet wil slapen of haar tussen ons in leggen zodat ze wel slaapt... Nou dan is de keus heel snel gemaakt!
♥ A ♥ & ♥ T ♥
When you were born, you were crying and everyone around you was smiling. Live your life so that when you die, you're smiling and everyone around you is crying.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 13:48:09 #90
131983 debuurvrouw
The girl nextdoor
pi_78928505
Ik koos de optie matras naast bed kind. Dan kan je tenminste nog slapen, en kind leert dat zijn kamer/bed óók een veilige plek is. ik slaap sowieso heel licht, en met een kind naast me gewoon niet. dus puur praktisch.
Het maakt ook niet uit of je koopt, kraakt of huurt, buurvrouw is steeds in de buurt.
  Moderator dinsdag 9 maart 2010 @ 13:51:59 #91
5428 crew  miss_sly
pi_78928653
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 13:42 schreef Falco het volgende:

[..]

Dat in bed liggen bij ouders is echt doorgeschoten onzin, dat een kind echt te week maakt. En als bonus krijg je ook elke nacht een lekkere poepgeur in je slaapkamer .
Je mag natuurlijk zeker je eigen mening hebben en het met je eigen kinderne op jouw manier doen, maar dit is nu net een van die dingen die niet hoeft: op de keuzes van andere mensen,puur gebaseerd op jouw mening. Bovendien zou je er eerst wat onderzoek op na kunnen slaan, voor je dingen beweert die niet waar zijn, zoals dat het een kind week maakt.

En zoals al eerder gezegd: geen enkel kind hoort een hele nacht in een poepluier te liggen; niet bij de ouders in bed en niet in het eigen bed.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
pi_78928735
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 13:42 schreef Falco het volgende:

[..]

Dat in bed liggen bij ouders is echt doorgeschoten onzin, dat een kind echt te week maakt. En als bonus krijg je ook elke nacht een lekkere poepgeur in je slaapkamer .
Dat van niet bij je liggen kan ik nog snappen, maar waar haal je die 'elke nacht een poepluier' vandaan? Mijne poept misschien 2 keer in de week
♡ Sa fier as de moanne, - en werom ♡
  dinsdag 9 maart 2010 @ 13:55:27 #93
45621 Suzanna
Mama van...
pi_78928798
Nou, ik vind wel dat je erin KUNT doorslaan, dat je kinderen bij je in bed mogen. Ik heb vrienden in Amerika (waar ik overigens heel veel respect voor heb) die hun kinderen (6 stuks) heel goed en liefdevol opvoeden, maar die wat mij betreft daar veel te makkelijk in zijn. Vaak slapen ze in hun eigen bed in, maar gaan 's nachts (door een enge droom, of gewoon omdat ze het lekker warm vinden) bij hun ouders in bed liggen, zodat papa 's nachts soms moet verkassen naar het bed van één van de kinderen. Dat vind ik gewoon te ver gaan...
Die van ons slapen in hun eigen bed, ook niet bij elkaar in bed, dat mag gewoon niet, klaar uit. Als baby hebben ze wel op onze kamer geslapen, maar dan ook in hun eigen bedje. Dat vond ik wel een goed alternatief. En als je wél kunt slapen met een baby in je bed, nou, prima... dat is aan jou dan. Als alle partijen (dus ook papa) het er maar mee eens zijn vind ik. En je het niet te lang doet als ze groter worden hebben ze écht hun eigen bedje nodig...
  dinsdag 9 maart 2010 @ 13:56:59 #94
45621 Suzanna
Mama van...
pi_78928851
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 13:42 schreef Falco het volgende:

[..]

Dat in bed liggen bij ouders is echt doorgeschoten onzin, dat een kind echt te week maakt. En als bonus krijg je ook elke nacht een lekkere poepgeur in je slaapkamer .
Dit is nou gewoon een typische vooroordeel-reactie, slecht onderbouwd. Vind ik dan ..
  dinsdag 9 maart 2010 @ 14:04:33 #95
125853 Ticootje
<3 6970 <3
pi_78929122
Mijn man stinkt vaker dan mijn dochter in bed, moet ik hem dan ook maar op de bank laten slapen?
I am unconditionally and irrevocably in love with him.
I'm 97% sure you don't like me, I'm 100% sure I don't care.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 14:06:20 #96
131983 debuurvrouw
The girl nextdoor
pi_78929190
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 14:04 schreef Ticootje het volgende:
Mijn man stinkt vaker dan mijn dochter in bed, moet ik hem dan ook maar op de bank laten slapen?
Dat je dat nog vraagt!
_edit- en trouwens, Ook??!? Heeft dat arme kind van jou geen eigen bed?
Het maakt ook niet uit of je koopt, kraakt of huurt, buurvrouw is steeds in de buurt.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 14:06:47 #97
125853 Ticootje
<3 6970 <3
pi_78929208
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 14:06 schreef debuurvrouw het volgende:

[..]

Dat je dat nog vraagt!
Oh, dat lijkt me heerlijk!

Hij is immers groot genoeg om alleen te kunnen slapen hoor
I am unconditionally and irrevocably in love with him.
I'm 97% sure you don't like me, I'm 100% sure I don't care.
pi_78929219
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 14:04 schreef Ticootje het volgende:
Mijn man stinkt vaker dan mijn dochter in bed, moet ik hem dan ook maar op de bank laten slapen?
Nee dubbelvouwen in het bedje van de kleine meid
Good mums have sticky floors, dirty ovens and happy kids!!
  dinsdag 9 maart 2010 @ 14:07:10 #99
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_78929227
Niet op in gaan joh! Zonde om het topic af te laten dwalen door kort door de bocht gepost...
***
  dinsdag 9 maart 2010 @ 14:07:24 #100
125853 Ticootje
<3 6970 <3
pi_78929232
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 14:07 schreef MeNicole2 het volgende:

[..]

Nee dubbelvouwen in het bedje van de kleine meid
dat bedje moet nog langer mee
I am unconditionally and irrevocably in love with him.
I'm 97% sure you don't like me, I'm 100% sure I don't care.
pi_78929268
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 14:07 schreef Ticootje het volgende:

[..]

dat bedje moet nog langer mee
Waarom als hij uit bed is heb je meer plek. Voor 2 kids
Good mums have sticky floors, dirty ovens and happy kids!!
  dinsdag 9 maart 2010 @ 14:10:09 #102
15221 Falco
Afleidingsmanoeuvre
pi_78929345
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 14:07 schreef Brighteyes het volgende:
Niet op in gaan joh! Zonde om het topic af te laten dwalen door kort door de bocht gepost...
Misschien denk ik ook gewoon te simpel .
&lt;a href="https://www.youtube.com/watch?v=yIl_jGh-LWE" target="_blank" rel="nofollow"&gt;Afleidingsmanoeuvre&lt;/a&gt;
  dinsdag 9 maart 2010 @ 14:12:11 #103
125853 Ticootje
<3 6970 <3
pi_78929412
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 14:10 schreef Falco het volgende:

[..]

Misschien denk ik ook gewoon te simpel .
Nee hoor, kinderen poepen, eten en slapen.... niets moeilijks aan
I am unconditionally and irrevocably in love with him.
I'm 97% sure you don't like me, I'm 100% sure I don't care.
pi_78929430
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 13:55 schreef Suzanna het volgende:
Nou, ik vind wel dat je erin KUNT doorslaan, dat je kinderen bij je in bed mogen. Ik heb vrienden in Amerika (waar ik overigens heel veel respect voor heb) die hun kinderen (6 stuks) heel goed en liefdevol opvoeden, maar die wat mij betreft daar veel te makkelijk in zijn. Vaak slapen ze in hun eigen bed in, maar gaan 's nachts (door een enge droom, of gewoon omdat ze het lekker warm vinden) bij hun ouders in bed liggen, zodat papa 's nachts soms moet verkassen naar het bed van één van de kinderen. Dat vind ik gewoon te ver gaan...
Die van ons slapen in hun eigen bed, ook niet bij elkaar in bed, dat mag gewoon niet, klaar uit. Als baby hebben ze wel op onze kamer geslapen, maar dan ook in hun eigen bedje. Dat vond ik wel een goed alternatief. En als je wél kunt slapen met een baby in je bed, nou, prima... dat is aan jou dan. Als alle partijen (dus ook papa) het er maar mee eens zijn vind ik. En je het niet te lang doet als ze groter worden hebben ze écht hun eigen bedje nodig...
Als papa toch graag dat wil?
Ik zie niet in waarom ze in een eigen bedje moeten slapen.
Hier is ze iig altijd welkom als ze verdriet heeft, wil knuffelen of niet kan slapen.
Ze slaapt in haar eigen bedje maar dat is haar keus. Omdat ze dat zelf wil.

Maar als er een nare droom is dan is dat toch logisch of bij ziekte of bij angst?
En ik gok dat een kind vanzelf wel in zijn eigen bed wil slapen en dat met 20 niet meer doet

En wat is dan te lang??
  dinsdag 9 maart 2010 @ 14:12:43 #105
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_78929433
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 14:10 schreef Falco het volgende:
[..]
Misschien denk ik ook gewoon te simpel .
Misschien is het als niet-ouder ook makkelijker om te roepen wat er absoluut nooit moet gebeuren dan als wel-ouder?

Of spreek je uit ervaring?
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  dinsdag 9 maart 2010 @ 14:17:37 #106
15221 Falco
Afleidingsmanoeuvre
pi_78929600
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 14:12 schreef Leandra het volgende:

[..]

Misschien is het als niet-ouder ook makkelijker om te roepen wat er absoluut nooit moet gebeuren dan als wel-ouder?

Of spreek je uit ervaring?
Niet uit ervaring

Maar gewoon met nuchter redeneren kom ik tot die conclusie en vind ik dat er nog meer zotte dingen gebeuren, als ik per ongeluk in OUD verzeild raak. Ik geef maar meteen toe dat ik gemakkelijk praten heb als niet-ouder en mijn ideeën over opvoeden ook nu niet in de praktijk kan brengen.
&lt;a href="https://www.youtube.com/watch?v=yIl_jGh-LWE" target="_blank" rel="nofollow"&gt;Afleidingsmanoeuvre&lt;/a&gt;
  dinsdag 9 maart 2010 @ 14:18:19 #107
80443 snakelady
ssss...ssss...
pi_78929630
Ik heb ook niet heel het vorige topic doorgelezen overigens.

Voor ik moeder werd had ik een bepaald idee met hoe ik het zou willen doen, onze kinderen zijn nu bijna 5 jaar en bijna 2 jaar en tot nu toe kunnen we ons goed aan die beelden houden.

Maar, wij hebben 2 makkelijke dochters, ze zijn gezond, lief en luisteren prima, hiermee hebben we gewoonweg heel veel geluk.
Ik ben een gevoelsmens, voed mijn kinderen ook op naar mijn gevoel en dat gaat tot nu toe goed.

Ik hou er niet van als kinderen behandeld worden als prinsjes of prinsesjes, dat ze als God op aarde behandeld worden en op handen worden gedragen door hun ouders.
Iedereen houdt van zijn of haar kinderen als het goed is, geen een kind is meer dan een ander kind en naar mijn mening moeten ze ook niet zo opgevoed worden.

Ik ken 2 kinderen die echt alles krijgen van hun moeder en het zijn 2 verwende nestjes die totaal niet luisteren en totaal geen respect hebben voor hun medemens en ook niet voor dieren, alles draaid om de kinderen en om het hun naar hun zin te maken.
Verschrikkelijk vind ik dat!

En de moeder geeft dus wel kritiek op anderen en denkt dat ze het zelf helemaal perfect doet.
Zelf geef ik niet snel kritiek ( uitzondering staat er al), ieder zijn eigen manier, er zijn zoveel verschillende manieren van opvoeden en er is er echt niet maar een goed van.
Daarnaast ben ik er van overtuigd dat je de opvoeding moet aanpassen aan de behoeftes van het kind, en aangezien ieder kind anders is heeft ieder kind ook een andere benadering nodig.
"One cries because one is sad. For example, I cry because others are stupid, and that makes me sad."
  dinsdag 9 maart 2010 @ 14:21:11 #108
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_78929727
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 14:17 schreef Falco het volgende:
[..]
Niet uit ervaring

Maar gewoon met nuchter redeneren kom ik tot die conclusie en vind ik dat er nog meer zotte dingen gebeuren, als ik per ongeluk in OUD verzeild raak. Ik geef maar meteen toe dat ik gemakkelijk praten heb als niet-ouder en mijn ideeën over opvoeden ook nu niet in de praktijk kan brengen.
Maar wat als niet-ouder zot lijkt hoeft als ouder helemaal niet zot te (b)lijken....

Zelfs dingen die als ouder zot lijken hoeven dat een (halve) generatie later niet meer te lijken of te zijn
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  dinsdag 9 maart 2010 @ 14:22:53 #109
131983 debuurvrouw
The girl nextdoor
pi_78929784
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 14:12 schreef Pvoesss het volgende:

[..]

Als papa toch graag dat wil?
Ik zie niet in waarom ze in een eigen bedje moeten slapen.
Hier is ze iig altijd welkom als ze verdriet heeft, wil knuffelen of niet kan slapen.
Ze slaapt in haar eigen bedje maar dat is haar keus. Omdat ze dat zelf wil.

Maar als er een nare droom is dan is dat toch logisch of bij ziekte of bij angst?
En ik gok dat een kind vanzelf wel in zijn eigen bed wil slapen en dat met 20 niet meer doet

En wat is dan te lang??
Nou...

Ik vind "een verdrietje" niet een reden het kind bij me in bed te nemen. ik bevestig het daarmee namelijk enorm in het feit dat het een enorm probleem is waar actie op nodig is. Mijn mening is dat "gewoon" troosten dan afdoende is. We zijn er, we helpen je, en ga nu maar weer slapen. Verder geen speciale actie. Dat bewaar is voor als er écht wat is, misselijk, oorpijn, ik noem maar wat. Dat is hetzelfde als enorm troosten bij "niks". Als ik bij gewoon vallen, wat alle kinderen doen, al troost alsof er een been af ligt, wat moet ik dan uit de kast trekken als er écht eens een been af ligt? en willen knuffelen 's nachts? euh sorry, alles heeft zijn tijd, en 's nachts slapen we. en ik kies dat ze in hun bed slapen, en niet mijn kinderen. Net als ik kies wanneer we eten, en wat ze eten. Anders komt er Chips voor ontbijt en cola toe. en natuurlijk mogen ze zelf iets pakken als ze trek hebben, ik kan hun maag niet voelen. Maar onze grenzen liggen echt wel wat scherper.
Het maakt ook niet uit of je koopt, kraakt of huurt, buurvrouw is steeds in de buurt.
pi_78929886
Ik denk hetzelfde als jij buuf. Bij ziek zijn maak ik er geen probleem van als Amber in ons bed ligt maar zo voor de gezelligheid gebeurd gewoon niet.
♥ A ♥ & ♥ T ♥
When you were born, you were crying and everyone around you was smiling. Live your life so that when you die, you're smiling and everyone around you is crying.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 14:27:25 #111
125853 Ticootje
<3 6970 <3
pi_78929934
Maar ik vind het juist gezellig, heerlijk om 's nachts Jen tegen me aan te voelen kruipen. Dat ze geborgenheid zoekt. Of als ik haar in haar slaap hoor lachen .

En als ze wakker wordt dat ik dan eerst een flinke knuffel krijg.
I am unconditionally and irrevocably in love with him.
I'm 97% sure you don't like me, I'm 100% sure I don't care.
pi_78929997
Tis best gezellig hoor maar Amber ligt altijd overdwars in bed en ons bed is maar 1.40
♥ A ♥ & ♥ T ♥
When you were born, you were crying and everyone around you was smiling. Live your life so that when you die, you're smiling and everyone around you is crying.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 14:31:31 #113
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_78930058
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 14:22 schreef debuurvrouw het volgende:

[..]

Nou...

Ik vind "een verdrietje" niet een reden het kind bij me in bed te nemen. ik bevestig het daarmee namelijk enorm in het feit dat het een enorm probleem is waar actie op nodig is. Mijn mening is dat "gewoon" troosten dan afdoende is. We zijn er, we helpen je, en ga nu maar weer slapen. Verder geen speciale actie. Dat bewaar is voor als er écht wat is, misselijk, oorpijn, ik noem maar wat. Dat is hetzelfde als enorm troosten bij "niks". Als ik bij gewoon vallen, wat alle kinderen doen, al troost alsof er een been af ligt, wat moet ik dan uit de kast trekken als er écht eens een been af ligt? en willen knuffelen 's nachts? euh sorry, alles heeft zijn tijd, en 's nachts slapen we. en ik kies dat ze in hun bed slapen, en niet mijn kinderen. Net als ik kies wanneer we eten, en wat ze eten. Anders komt er Chips voor ontbijt en cola toe. en natuurlijk mogen ze zelf iets pakken als ze trek hebben, ik kan hun maag niet voelen. Maar onze grenzen liggen echt wel wat scherper.
Dat!
Althans... laat ik het dan zo zeggen, op deze manier is wat voor ons goed werkt en goed voelt.
***
  dinsdag 9 maart 2010 @ 14:32:06 #114
131983 debuurvrouw
The girl nextdoor
pi_78930078
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 14:27 schreef Ticootje het volgende:
Maar ik vind het juist gezellig, heerlijk om 's nachts Jen tegen me aan te voelen kruipen. Dat ze geborgenheid zoekt. Of als ik haar in haar slaap hoor lachen .

En als ze wakker wordt dat ik dan eerst een flinke knuffel krijg.
Als er geen reden is voor geborgenheid zoeken niet nee. En ik slaap gewoon liever. ik ben overdag al genoeg aan het knuffelen en omarmen en weet ik wat. die paar uur 's nachts benut ik graag voor slaap.
Het maakt ook niet uit of je koopt, kraakt of huurt, buurvrouw is steeds in de buurt.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 14:32:14 #115
15221 Falco
Afleidingsmanoeuvre
pi_78930083
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 14:27 schreef Ticootje het volgende:
Maar ik vind het juist gezellig, heerlijk om 's nachts Jen tegen me aan te voelen kruipen. Dat ze geborgenheid zoekt. Of als ik haar in haar slaap hoor lachen .

En als ze wakker wordt dat ik dan eerst een flinke knuffel krijg.
Je bent 24 uur per dag ouder, maar vind je niet dat je ouderschap te ver doorslaat als je ook echt alles moet meebeleven met je kind?
&lt;a href="https://www.youtube.com/watch?v=yIl_jGh-LWE" target="_blank" rel="nofollow"&gt;Afleidingsmanoeuvre&lt;/a&gt;
  dinsdag 9 maart 2010 @ 14:33:00 #116
80443 snakelady
ssss...ssss...
pi_78930109
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 14:25 schreef Vicky het volgende:
Ik denk hetzelfde als jij buuf. Bij ziek zijn maak ik er geen probleem van als Amber in ons bed ligt maar zo voor de gezelligheid gebeurd gewoon niet.
Hier hetzelfde, maar moet zeggen dat ze geen van beide graag bij ons in bed slapen.
Toen mijn man in het ziekenhuis wilde Demi bij me slapen, dat mocht maar halverwege de nacht ging ze alweer terug naar haar eigen bedje, ik bewoog te veel...
"One cries because one is sad. For example, I cry because others are stupid, and that makes me sad."
  dinsdag 9 maart 2010 @ 14:33:38 #117
131983 debuurvrouw
The girl nextdoor
pi_78930133
Dat staat grappig onder elkaar.
Het maakt ook niet uit of je koopt, kraakt of huurt, buurvrouw is steeds in de buurt.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 14:34:46 #118
125853 Ticootje
<3 6970 <3
pi_78930172
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 14:32 schreef Falco het volgende:

[..]

Je bent 24 uur per dag ouder, maar vind je niet dat je ouderschap te ver doorslaat als je ook echt alles moet meebeleven met je kind?
Nee
I am unconditionally and irrevocably in love with him.
I'm 97% sure you don't like me, I'm 100% sure I don't care.
pi_78930179
Ooh dat zou ik niet kunnen verdriet is er niet zomaar. En hier is gewoon troosten dan geen optie.
Het is niet zomaar weg.En als ze in tranen is om een nachtmerrie dan vind ik het prima als ze komt.
Overigens slaapt ze het liefst in haar eigen bed nog en komt het zelden voor dat ze in bed wil.


Ik vind de opmerking ik kies dat ze in hun bed slapen en niet mijn kinderen dan wel weer leuk. Daar kies IK namelijk ook voor. Ik beslis dus dat het wel mag.. Het is geen geval van omdat mijn kind het zo wil doen we het zo. (al vind ik haar gevoelens heel en heel erg belangrijk) En ook ik kies wat ze eet voor ontbijt en wat ze wel en niet mag. Ik ben overigens verder heel duidelijk en streng en consequent..
  dinsdag 9 maart 2010 @ 14:37:47 #120
80443 snakelady
ssss...ssss...
pi_78930279
Ken overigens een meisje wat ook altijd bij haar moeder in bed sliep, sliep ook nooit ergens anders.
Dat wilde de moeder niet.
De moeder moest een paar nachtjes in het ziekenhuis slapen en haar dochter sliep bij haar oom en tante.
Dat kind wilde dus echt niet slapen zonder haar moeder naast zich, tante was niet goed genoeg.

Ben wel blij dat onze kinderen gewoonweg overal slapen, vinden ze ook erg leuk.
Demi vooral bij de opa's en oma's aangezien ze dan een tweepersoonbed voor zichzelf heeft.
Nika slaapt dan in een campingbedje.
"One cries because one is sad. For example, I cry because others are stupid, and that makes me sad."
pi_78930316
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 14:34 schreef Ticootje het volgende:

[..]

Nee
Toe hoever wil je met je kinderen meegaan hierin eigenlijk? Even uit nieuwsgierigheid?
pi_78930324
Bij verdriet of nachtmerrie wordt er getroost en als ze weer rustig is brengen we haar weer naar dr eigen bed.
♥ A ♥ & ♥ T ♥
When you were born, you were crying and everyone around you was smiling. Live your life so that when you die, you're smiling and everyone around you is crying.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 14:40:08 #123
131983 debuurvrouw
The girl nextdoor
pi_78930347
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 14:34 schreef Pvoesss het volgende:
Ooh dat zou ik niet kunnen verdriet is er niet zomaar. En hier is gewoon troosten dan geen optie.
Het is niet zomaar weg.En als ze in tranen is om een nachtmerrie dan vind ik het prima als ze komt.
Overigens slaapt ze het liefst in haar eigen bed nog en komt het zelden voor dat ze in bed wil.


Ik vind de opmerking ik kies dat ze in hun bed slapen en niet mijn kinderen dan wel weer leuk. Daar kies IK namelijk ook voor. Ik beslis dus dat het wel mag.. Het is geen geval van omdat mijn kind het zo wil doen we het zo. (al vind ik haar gevoelens heel en heel erg belangrijk) En ook ik kies wat ze eet voor ontbijt en wat ze wel en niet mag. Ik ben overigens verder heel duidelijk en streng en consequent..
Dat verdriet is er niet zomaar nee. Maar er een drama van maken is ook niet nodig. Je kunt best empatisch zijn zonder gelijk helemaal door te vragen. Iedereen droomt wel eens vervelend. No biggie verder. Iedereen heeft wel eens verdriet. Komt voor. Maar daar hoeven we geen urenlange sessies over te hebben wat mij betreft. En ja, mijn jongens komen ook gewoon als ze wat dwars zit en ze komen er zelf niet uit. Maar ze kunnen ook dingen zelf op lossen. En dat is waar een opvoeding voor dient wat mij betreft. Een stabiele volwassene worden.
Het maakt ook niet uit of je koopt, kraakt of huurt, buurvrouw is steeds in de buurt.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 14:40:49 #124
125853 Ticootje
<3 6970 <3
pi_78930375
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 14:39 schreef Scorpie het volgende:

[..]

Toe hoever wil je met je kinderen meegaan hierin eigenlijk? Even uit nieuwsgierigheid?
Tot zover ik het normaal vind en mijn kind er behoefte aan heeft.
I am unconditionally and irrevocably in love with him.
I'm 97% sure you don't like me, I'm 100% sure I don't care.
pi_78930522
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 14:40 schreef debuurvrouw het volgende:

[..]

Dat verdriet is er niet zomaar nee. Maar er een drama van maken is ook niet nodig. Je kunt best empatisch zijn zonder gelijk helemaal door te vragen. Iedereen droomt wel eens vervelend. No biggie verder. Iedereen heeft wel eens verdriet. Komt voor. Maar daar hoeven we geen urenlange sessies over te hebben wat mij betreft. En ja, mijn jongens komen ook gewoon als ze wat dwars zit en ze komen er zelf niet uit. Maar ze kunnen ook dingen zelf op lossen. En dat is waar een opvoeding voor dient wat mij betreft. Een stabiele volwassene worden.
Maar hoe zie je even in bed nemen dan als een drama?
Of urenlange sessies? daar heb ik het dan weer niet over gehad dus ik vraag me af hoe je daar bij komt?

Mijn dame is overigens juist heel zelfstandig, wil alles zelf oplossen.
En zelf heel goed nadenken.
Heel ondernemend en in bijv een ballorig roept ze zo dahaagg mama en loopt als bijna 2 jarige naar de trampolines toe om tussen de grote kindjes te gaan spelen.
  Moderator dinsdag 9 maart 2010 @ 14:47:14 #126
5428 crew  miss_sly
pi_78930604
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 14:40 schreef debuurvrouw het volgende:

[..]

Dat verdriet is er niet zomaar nee. Maar er een drama van maken is ook niet nodig. Je kunt best empatisch zijn zonder gelijk helemaal door te vragen. Iedereen droomt wel eens vervelend. No biggie verder. Iedereen heeft wel eens verdriet. Komt voor. Maar daar hoeven we geen urenlange sessies over te hebben wat mij betreft. En ja, mijn jongens komen ook gewoon als ze wat dwars zit en ze komen er zelf niet uit. Maar ze kunnen ook dingen zelf op lossen. En dat is waar een opvoeding voor dient wat mij betreft. Een stabiele volwassene worden.
Maar verandert dat ook niet met de leeftijd?
Ik was niet van plan om straks idd een groot issue te maken van nare dromen, maar momenteel troost ik echt nog als ze huilt. En dat zal ik zeker nog wel een aantal jaren blijven doen.

En veel regelt zichzelf. Senna begon in een wiegje bij ons op de kamer, en vaak gedurende de nacht bij ons in bed. Uiteindelijk sliep ze daarin ineens niet meer lekker, dus hebben we haar in haar grotere ledikant gelegd, en dat ging een stuk beter. Wel belandde ze dan gedurende de nacht na een voeding toch tussen ons in. Ging ook prima, tot dat toch wat minder goed ging lopen. Inmiddels slaapt ze iedere nacht in haar eigen bed, voed ik haar op haar kamertje en gaat ze terug in haar ledikant. En iedereen slaapt weer prima.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  dinsdag 9 maart 2010 @ 14:51:00 #127
131983 debuurvrouw
The girl nextdoor
pi_78930731
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 14:44 schreef Pvoesss het volgende:

[..]

Maar hoe zie je even in bed nemen dan als een drama?
Of urenlange sessies? daar heb ik het dan weer niet over gehad dus ik vraag me af hoe je daar bij komt?

Mijn dame is overigens juist heel zelfstandig, wil alles zelf oplossen.
En zelf heel goed nadenken.
Heel ondernemend en in bijv een ballorig roept ze zo dahaagg mama en loopt als bijna 2 jarige naar de trampolines toe om tussen de grote kindjes te gaan spelen.
Nou je zegt het zelf: Oh, dat zou ik niet kunnen, verdriet is er niet zomaar, gewoon troosten is dan geen optie. en ik zie het in bed nemen niet als een drama hoor, dat moet ieder voor zich weten. Ík heb het nooit gedaan, vanwege al eerder genoemde redenen.
ik ga mijn kind alleen niet bevestigen in zijn droom-paniek als dat niet nodig is. Ook nachtmerries moet je leren kennen, en ik pak dat anders aan dan jij.
Het maakt ook niet uit of je koopt, kraakt of huurt, buurvrouw is steeds in de buurt.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 14:54:33 #128
131983 debuurvrouw
The girl nextdoor
pi_78930860
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 14:47 schreef miss_sly het volgende:

[..]

Maar verandert dat ook niet met de leeftijd?
Ik was niet van plan om straks idd een groot issue te maken van nare dromen, maar momenteel troost ik echt nog als ze huilt. En dat zal ik zeker nog wel een aantal jaren blijven doen.

En veel regelt zichzelf. Senna begon in een wiegje bij ons op de kamer, en vaak gedurende de nacht bij ons in bed. Uiteindelijk sliep ze daarin ineens niet meer lekker, dus hebben we haar in haar grotere ledikant gelegd, en dat ging een stuk beter. Wel belandde ze dan gedurende de nacht na een voeding toch tussen ons in. Ging ook prima, tot dat toch wat minder goed ging lopen. Inmiddels slaapt ze iedere nacht in haar eigen bed, voed ik haar op haar kamertje en gaat ze terug in haar ledikant. En iedereen slaapt weer prima.
Ja dat verandert wel met de jaren. en ik ga er nog steeds uit als ze huilen, alleen wordt dat gewoon minder. Maar ook mijn dreumesen stonden wel"uit??" te roepen 's nachts. euh, nee, nu is het nacht en gaan we slapen. En niet spelen, kroelen, knuffelen of wat dan ook. tja, ik ben van mening dat je ze dat best kunt leren. Middelste kreeg tot 1,5 jaar een nachtvoeding, maar echt zonder verdere interactie hoor. Honger had ie, voor de rest gewoon slapen. anders was het hek echt van de dam.
Het maakt ook niet uit of je koopt, kraakt of huurt, buurvrouw is steeds in de buurt.
pi_78930968
ooh nee ik bedoel dat voor haar is op die momenten gewoon troosten geen optie. Bij een val ofzo zeg ik ohjee en zij ook en klaar.Bij een nachtmerrie is het echt intens gillen niet kunnen doordringen schudden van verdriet..
Dan pak ik haar toch liever in mn armen in bed en praat tegen haar dat alles oke is en de nare droom over is..
Dat ze weer lekker kan gaan slapen. ze ligt een uurtje bij me snikt een hele poos na en als ze in slaap valt is het prima dan blijft ze. is ze klaarwakker dan leg ik haar weer in bed en zegt ze doei mama
En slaapt weer verder.. Ze heeft totaal geen behoefte om bij mij te liggen alleen als het ernst is voor haar zeg maar.
pi_78931063
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 14:54 schreef debuurvrouw het volgende:

[..]

Ja dat verandert wel met de jaren. en ik ga er nog steeds uit als ze huilen, alleen wordt dat gewoon minder. Maar ook mijn dreumesen stonden wel"uit??" te roepen 's nachts. euh, nee, nu is het nacht en gaan we slapen. En niet spelen, kroelen, knuffelen of wat dan ook. tja, ik ben van mening dat je ze dat best kunt leren. Middelste kreeg tot 1,5 jaar een nachtvoeding, maar echt zonder verdere interactie hoor. Honger had ie, voor de rest gewoon slapen. anders was het hek echt van de dam.
Als ze hier midden in de nacht roept om koekje, noonoo of opa dan zet ik de babyfoon wat zachter.
Ik gniffel een beetje om de liedjes die ze zingt over opa en laalaa en ik draai me om.
Imho is dat dan weer een ander verhaal. als ik haar er dan uit zou halen zou ze in mijn bed ook gaan zingen en roepen en dansen dat is dus niet wat ik als een rede zie om haar uit bed te halen.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 15:05:57 #131
45621 Suzanna
Mama van...
pi_78931227
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 14:22 schreef debuurvrouw het volgende:

[..]

Nou...

Ik vind "een verdrietje" niet een reden het kind bij me in bed te nemen. ik bevestig het daarmee namelijk enorm in het feit dat het een enorm probleem is waar actie op nodig is. Mijn mening is dat "gewoon" troosten dan afdoende is. We zijn er, we helpen je, en ga nu maar weer slapen. Verder geen speciale actie. Dat bewaar is voor als er écht wat is, misselijk, oorpijn, ik noem maar wat. Dat is hetzelfde als enorm troosten bij "niks". Als ik bij gewoon vallen, wat alle kinderen doen, al troost alsof er een been af ligt, wat moet ik dan uit de kast trekken als er écht eens een been af ligt? en willen knuffelen 's nachts? euh sorry, alles heeft zijn tijd, en 's nachts slapen we. en ik kies dat ze in hun bed slapen, en niet mijn kinderen. Net als ik kies wanneer we eten, en wat ze eten. Anders komt er Chips voor ontbijt en cola toe. en natuurlijk mogen ze zelf iets pakken als ze trek hebben, ik kan hun maag niet voelen. Maar onze grenzen liggen echt wel wat scherper.
Ben ik het helemaal mee eens! goed verwoord debuurvrouw...
  dinsdag 9 maart 2010 @ 15:08:51 #132
45621 Suzanna
Mama van...
pi_78931341
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 14:58 schreef Pvoesss het volgende:
ooh nee ik bedoel dat voor haar is op die momenten gewoon troosten geen optie. Bij een val ofzo zeg ik ohjee en zij ook en klaar.Bij een nachtmerrie is het echt intens gillen niet kunnen doordringen schudden van verdriet..
Dan pak ik haar toch liever in mn armen in bed en praat tegen haar dat alles oke is en de nare droom over is..
Dat ze weer lekker kan gaan slapen. ze ligt een uurtje bij me snikt een hele poos na en als ze in slaap valt is het prima dan blijft ze. is ze klaarwakker dan leg ik haar weer in bed en zegt ze doei mama
En slaapt weer verder.. Ze heeft totaal geen behoefte om bij mij te liggen alleen als het ernst is voor haar zeg maar.
Dat klinkt dan toch wel weer gewoon goed hoor. Dat zou ik misschien ook wel doen als het echt menens is. Maar meestal laat ik de kinderen gewoon op hun kamer even rustig worden, ik houd ze dan echt wel vast en knuffel ze (precies wat jij zegt), mijn middelste heeft dat namelijk weleens, zo'n nachtmerrie en hélemaal overstuur. Maar bij me in bed nemen... nou ja, vaak is het zelfs niet eens als ik al slaap, maar 's avonds als wij nog beneden zijn. Dan is het sowieso niet eens een optie.

Enne, die van mij liggen net als die van Vicky dan DWARS in bed, bewegen de hele tijd, zijn klaarwakker en slapen helemaal niet goed. Ik heb een tijdje geleden een nacht met Emma (4 jaar) naast me geslapen omdat ze pseudokroep had (doodeng ) maar eh... zei ik geslapen? Het was meer waken...
En Emma vond het wel héél gezellig! De volgende nacht wilde ze weer naast me slapen, want alleen was maar zo alleen!
  Licht Ontvlambaar dinsdag 9 maart 2010 @ 15:57:57 #133
7020 Sjeen
...gevaarlijke vrouw...
pi_78933212
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 14:29 schreef Vicky het volgende:
Tis best gezellig hoor maar Amber ligt altijd overdwars in bed en ons bed is maar 1.40
Hier ook 'maar' 1.40 en na een nacht Isa tussen ons in ben ik echt niet meer gezellig
You can't start a fire without a spark...
♥ Isa ♥ | In vuur en vlam
A dirty mind is a joy forever!
pi_78934037
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 15:57 schreef Sjeen het volgende:

[..]

Hier ook 'maar' 1.40 en na een nacht Isa tussen ons in ben ik echt niet meer gezellig
Whaha ik ook niet hoor
meestal verkast een van ons naar de bank.
♥ A ♥ & ♥ T ♥
When you were born, you were crying and everyone around you was smiling. Live your life so that when you die, you're smiling and everyone around you is crying.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 16:20:22 #135
125853 Ticootje
<3 6970 <3
pi_78934192
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 15:57 schreef Sjeen het volgende:

[..]

Hier ook 'maar' 1.40 en na een nacht Isa tussen ons in ben ik echt niet meer gezellig
220
I am unconditionally and irrevocably in love with him.
I'm 97% sure you don't like me, I'm 100% sure I don't care.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 16:31:44 #136
11682 Moonah
Jolie femme
pi_78934689
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 13:55 schreef Suzanna het volgende:
Als alle partijen (dus ook papa) het er maar mee eens zijn vind ik. En je het niet te lang doet als ze groter worden hebben ze écht hun eigen bedje nodig...
En wie bepaalt dat? De ouders zelf toch zeker?
Ik heb het al in het vorige topic verteld, maar ik ben van de herhaling.
Mijn zoon heeft tot een half jaar op onze kamer geslapen, daarna in zijn eigen kamer en bedje, verliep prima. Een maand of wat geleden (hij is nu 3) is het er echter ingeslopen dat hij bij ons in bed slaapt. En wij vinden het allemaal erg gezellig, niemand heeft er last van, en soms zegt hij ook dat hij in zijn eigen bed wil slapen. Prima.

En hier ook 2.20m én een cosleepbedje ernaast (waar ik hem dan naar verplaats als ik zelf ga slapen, maar waar hij weer uitrolt/-draait in zijn slaap. Meestal ligt hij 's ochtends met zijn hoofd op mijn buik.
"Bloemen zijn rood jongeman... "
Zo. Dan witte gullie dč ôk wir.
pi_78935330
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 16:20 schreef Ticootje het volgende:

[..]

220
230
pi_78935788
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 16:48 schreef Bass-Miss het volgende:

[..]

230
370
  dinsdag 9 maart 2010 @ 17:00:49 #139
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_78935858
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 16:59 schreef owlet het volgende:
[..]
370
Je slaapt op de vloer en de hele slaapkamer is daarom je bed?
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_78936103


nee.
Peuterbed van 75 - tweepersoonsbed van 220 - peuterbed van 75.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 17:17:21 #141
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_78936697


Ik zie trouwens meerdere malen een bed van 220 breed staan, nou kost het mij al genoeg moeite om matrashoezen te vinden voor matrassen van 90 x 220 die zo'n 30 cm hoog zijn en nog fatsoenlijk zitten, wegens de lengte/hoogte combinatie, maar waar vind je matrashoezen van 110 breed?
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_78936841
Die vind je redelijk makkelijk van 220
pi_78937445
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 16:59 schreef owlet het volgende:

[..]

370


Allemaal even lang?
  dinsdag 9 maart 2010 @ 18:10:39 #144
100297 teamlead
Nu met Napoleon complex
pi_78938688
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 14:27 schreef Ticootje het volgende:
Maar ik vind het juist gezellig, heerlijk om 's nachts Jen tegen me aan te voelen kruipen. Dat ze geborgenheid zoekt. Of als ik haar in haar slaap hoor lachen .

En als ze wakker wordt dat ik dan eerst een flinke knuffel krijg.
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 16:31 schreef Moonah het volgende:

[..]
<knip>
En hier ook 2.20m én een cosleepbedje ernaast (waar ik hem dan naar verplaats als ik zelf ga slapen, maar waar hij weer uitrolt/-draait in zijn slaap. Meestal ligt hij 's ochtends met zijn hoofd op mijn buik.
Can't help it.. maar mij bekruipt dan toch het gevoel "wie vindt dit nu vooral fijn? Mama of het kind?"
If you wish to be a success in the world, promise everything, deliver nothing.
Nothing is more difficult, and therefore more precious, than to be able to decide.
Victory belongs to the most persevering
  dinsdag 9 maart 2010 @ 18:27:50 #145
12888 Skull-splitter
your selection of the finest
pi_78938997
quote:
Op maandag 8 maart 2010 17:16 schreef Repeat het volgende:
De meeste OUD posters sporen dan ook niet.
Repeat had gelijk.

Echt, de vurigheid waarin hier OUD-posters elkaar corrigeren (commentaar op opvoeding van iemand anders? Who the FUCK are you? Pedagoog?) noodzaken mij om mijn vriendin van Fok af te houden mochten we aan grut gaan denken.

Qua opvoeding zijn er een paar basisprincipes die ik aan mijn kinderen duidelijk wil maken. Ik voed ze als het even kan op als een hond (duidelijkheid, positief gedrag belonen, negatief bespreken en daarna negeren, eigen plaatsen begrenzen en een vaste plek voor de strafmomenten) en tegelijk wil ik een Obi Wan Kenobi voor mijn kind zijn: zet ze aan het denken, begeleid ze, zorg dat ze een wil kweken die op meer dan hebzucht alleen gestoeld is. Neem ze mee de natuur in, laat ze eens vies worden.

Maar wat ik hier zo lees... samenraapsel van opvoedmethodieken zonder duidelijke argumentatie en het ergste is dat iedereen gelijk heeft!
I'm fed up with all this Wi-fi-high-fiving
Steam: Skullsplitter
Origin-naam:013skullsplitter
  Licht Ontvlambaar dinsdag 9 maart 2010 @ 18:41:04 #146
7020 Sjeen
...gevaarlijke vrouw...
pi_78939245
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 18:27 schreef Skull-splitter het volgende:

[..]

Repeat had gelijk.

Echt, de vurigheid waarin hier OUD-posters elkaar corrigeren (commentaar op opvoeding van iemand anders? Who the FUCK are you? Pedagoog?) noodzaken mij om mijn vriendin van Fok af te houden mochten we aan grut gaan denken.

Qua opvoeding zijn er een paar basisprincipes die ik aan mijn kinderen duidelijk wil maken. Ik voed ze als het even kan op als een hond (duidelijkheid, positief gedrag belonen, negatief bespreken en daarna negeren, eigen plaatsen begrenzen en een vaste plek voor de strafmomenten) en tegelijk wil ik een Obi Wan Kenobi voor mijn kind zijn: zet ze aan het denken, begeleid ze, zorg dat ze een wil kweken die op meer dan hebzucht alleen gestoeld is. Neem ze mee de natuur in, laat ze eens vies worden.

Maar wat ik hier zo lees... samenraapsel van opvoedmethodieken zonder duidelijke argumentatie en het ergste is dat iedereen gelijk heeft!
En je denkt dat je daarmee uniek bent?
You can't start a fire without a spark...
♥ Isa ♥ | In vuur en vlam
A dirty mind is a joy forever!
  dinsdag 9 maart 2010 @ 18:56:28 #147
11682 Moonah
Jolie femme
pi_78939879
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 18:10 schreef teamlead het volgende:

[..]


[..]

Can't help it.. maar mij bekruipt dan toch het gevoel "wie vindt dit nu vooral fijn? Mama of het kind?"
En wat te denken van papa?
Ik denk dat wij er alledrie van genieten. Mijn zoon mag altijd kiezen 's avonds. "Waar wil je slapen, in je eigen bed, in het kleine bedje (de cosleeper) of in het grote bed?". Meestal kiest hij het grote bed, soms ook het kleine of zijn eigen bed.
Weet je, het is niet opgelegd ofzo. Het is ontstaan toen hij een paar keer 's avonds in slaap was gevallen toen we samen op bed (mijn lief werkt 's avonds) DWDD keken. Dat voelde zo schattig. Toen heb ik hem een aantal malen laten kiezen. Tot mijn lief vroeg of het structureel was geworden ofzo. Nah, dan heb je daar een gesprekje over en bij gebrek aan tegenargumenten (want dat blijkt dan, waarom zou hij per sé op zijn eigen kamer moeten slapen?) beslis je samen dat het dan dus goed is voor ons.
Echt, zó lekker om als je gaat slapen (immers, manlief komt pas thuis als ik al lang en breed lig te pitten) zijn handje vast te houden, nog even over zijn bolleke te aaien. En 's ochtends is het ook heerlijk wakker worden, lepeltje lepeltje met mijn vent en mijn zoon met zijn hoofd op mijn buik. Om over de bijna altijd stralende toet die je tegemoet lacht als hij zijn ogen opendoet maar te zwijgen....

Op een gegeven moment zal hij écht zelf behoefte hebben aan zijn privacy en dan staat het hem vrij om weer structureel voor zijn eigen bed te kiezen.
"Bloemen zijn rood jongeman... "
Zo. Dan witte gullie dč ôk wir.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 18:59:40 #148
11682 Moonah
Jolie femme
pi_78940029
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 18:27 schreef Skull-splitter het volgende:

Echt, de vurigheid waarin hier OUD-posters elkaar corrigeren (commentaar op opvoeding van iemand anders? Who the FUCK are you? Pedagoog?) noodzaken mij om mijn vriendin van Fok af te houden mochten we aan grut gaan denken.
Jammer dat je het zo ziet. Ik heb zelf echt erg veel gehad aan OUD toen mijn zoon nog een baby was. De onzekerheden waar elke verse ouder mee loopt kon ik hier uiten. Ik werd gerust gesteld, gerelativeerd, doorverwezen, van advies gediend, whatever. Echt, de steun (én herkenning!!) die ik hier toen heb ervaren is onbetaalbaar en die gun ik iedere nieuwbakken moeder/vader.
Het is toch niet zo dat je iets wordt opgelegd? Je krijgt een spiegel voorgehouden, er worden suggesties gedaan, maar je kunt zélf toch kiezen en beslissen?
"Bloemen zijn rood jongeman... "
Zo. Dan witte gullie dč ôk wir.
pi_78940905
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 18:10 schreef teamlead het volgende:

[..]


[..]

Can't help it.. maar mij bekruipt dan toch het gevoel "wie vindt dit nu vooral fijn? Mama of het kind?"
Zolang alle gezinsleden op deze manier aan hun slaap toekomen, is er weinig aan de hand denk ik...
"I'm not expecting to grow flowers in a desert, but i can live and breathe and see the sun in wintertime"
https://www.youtube.com/watch?v=jbhtJh1LXHQRoll
  dinsdag 9 maart 2010 @ 19:47:01 #150
12913 GreatWhiteSilence
Bite me! (Not you, Annicka!)
pi_78942361
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 18:10 schreef teamlead het volgende:

[..]


[..]

Can't help it.. maar mij bekruipt dan toch het gevoel "wie vindt dit nu vooral fijn? Mama of het kind?"
Wat dacht je van beiden?
Man, unlike the animals, has never learned that the sole purpose of life is to enjoy it. (Samuel Butler)
  dinsdag 9 maart 2010 @ 19:47:47 #151
131983 debuurvrouw
The girl nextdoor
pi_78942400
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 18:27 schreef Skull-splitter het volgende:

[..]

Repeat had gelijk.

Echt, de vurigheid waarin hier OUD-posters elkaar corrigeren (commentaar op opvoeding van iemand anders? Who the FUCK are you? Pedagoog?) noodzaken mij om mijn vriendin van Fok af te houden mochten we aan grut gaan denken.

Qua opvoeding zijn er een paar basisprincipes die ik aan mijn kinderen duidelijk wil maken. Ik voed ze als het even kan op als een hond (duidelijkheid, positief gedrag belonen, negatief bespreken en daarna negeren, eigen plaatsen begrenzen en een vaste plek voor de strafmomenten) en tegelijk wil ik een Obi Wan Kenobi voor mijn kind zijn: zet ze aan het denken, begeleid ze, zorg dat ze een wil kweken die op meer dan hebzucht alleen gestoeld is. Neem ze mee de natuur in, laat ze eens vies worden.

Maar wat ik hier zo lees... samenraapsel van opvoedmethodieken zonder duidelijke argumentatie en het ergste is dat iedereen gelijk heeft!
Want jou post geeft alleen je eigen mening weer en is geen oordeel over de opvoedmethode van een ander natuurlijk.
Het maakt ook niet uit of je koopt, kraakt of huurt, buurvrouw is steeds in de buurt.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 20:11:20 #152
12888 Skull-splitter
your selection of the finest
pi_78943643
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 18:59 schreef Moonah het volgende:

[..]

Jammer dat je het zo ziet. Ik heb zelf echt erg veel gehad aan OUD toen mijn zoon nog een baby was. De onzekerheden waar elke verse ouder mee loopt kon ik hier uiten. Ik werd gerust gesteld, gerelativeerd, doorverwezen, van advies gediend, whatever. Echt, de steun (én herkenning!!) die ik hier toen heb ervaren is onbetaalbaar en die gun ik iedere nieuwbakken moeder/vader.
Het is toch niet zo dat je iets wordt opgelegd? Je krijgt een spiegel voorgehouden, er worden suggesties gedaan, maar je kunt zélf toch kiezen en beslissen?
Uiten is een ding, neergesabeld worden is hetgeen wat me dwars zit.

Onzekerheid heeft elke ouder wel eens, doe ik het wel goed, haal ik het beste uit mijn kind, kan ik dingen niet beter anders doen? Maar ik heb hier dingen gelezen waardoor ik OUD met een grote boog vermijd...
I'm fed up with all this Wi-fi-high-fiving
Steam: Skullsplitter
Origin-naam:013skullsplitter
  dinsdag 9 maart 2010 @ 20:13:05 #153
12888 Skull-splitter
your selection of the finest
pi_78943762
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 19:47 schreef debuurvrouw het volgende:

[..]

Want jou post geeft alleen je eigen mening weer en is geen oordeel over de opvoedmethode van een ander natuurlijk.
Hey, als jij junior niet rechtop wil dragen met 3 maanden, prima. Maar het is net als geloof: val mij er niet mee lastig zonder dat ik erom vraag.
I'm fed up with all this Wi-fi-high-fiving
Steam: Skullsplitter
Origin-naam:013skullsplitter
  dinsdag 9 maart 2010 @ 20:15:03 #154
131983 debuurvrouw
The girl nextdoor
pi_78943863
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 20:13 schreef Skull-splitter het volgende:

[..]

Hey, als jij junior niet rechtop wil dragen met 3 maanden, prima. Maar het is net als geloof: val mij er niet mee lastig zonder dat ik erom vraag.
Uh, heb je wel gelezen wat ik heb gepost? ik geloof het niet eigenlijk.
Het maakt ook niet uit of je koopt, kraakt of huurt, buurvrouw is steeds in de buurt.
  Licht Ontvlambaar dinsdag 9 maart 2010 @ 20:27:00 #155
7020 Sjeen
...gevaarlijke vrouw...
pi_78944519
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 20:13 schreef Skull-splitter het volgende:

[..]

Hey, als jij junior niet rechtop wil dragen met 3 maanden, prima. Maar het is net als geloof: val mij er niet mee lastig zonder dat ik erom vraag.
Lees je eerste post nog eens en dan deze
You can't start a fire without a spark...
♥ Isa ♥ | In vuur en vlam
A dirty mind is a joy forever!
pi_78945097
weet je ... iedereen is voor het eerst ouder en voed voor het eerst op. Natuurlijk maak je dan (ongewild) fouten of vind iemand dat je het wel of niet goed doet. Opvoeden is en blijft lastig ! En dan is een forum als OUD een uitkomst !
soms moet je iets achter laten om verder te komen, soms moet je heel veel achter je laten om een ander mens te worden
  dinsdag 9 maart 2010 @ 20:45:36 #157
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_78945411
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 18:27 schreef Skull-splitter het volgende:

[..]

Repeat had gelijk.

Echt, de vurigheid waarin hier OUD-posters elkaar corrigeren (commentaar op opvoeding van iemand anders? Who the FUCK are you? Pedagoog?) noodzaken mij om mijn vriendin van Fok af te houden mochten we aan grut gaan denken.

*knip*
En iemand die zich door haar vriend iets laat zeggen en verbieden is dan wel in staat een kind een evenwichtige weldoordachte opvoeding te geven?
***
pi_78945641
Ik las hier eerder over plagerijtjes.
Heb daar zelf niet zo bij stilgestaan nog, want nog niet aan de orde, maar dat gaat heir dus ook echt niet gebeuren. Die goedbedoelde mislukte grapjes blief ik echt niet.
Kan me herinneren dat ik 4 jaar was en we met school naar de efteling gingen. Zei mijn tante: jaaa en daar hebben ze een heks en een wolf. Ik was er nog nooit geweest en na die opmerking durfde ik niet meer. Daar waren immers heksen! Mijn ouders hebben hemel en aarde bewogen om mij duidelijk te maken dar het allemaal poppen waren, en na wat drama durfde ik toch wel mee.
Ik vind dat je door dat soort grappen te maken je kind niet serieus neemt, eigenlijk. Wat heeft het nou voor zin om een kind bang te maken voor dat soort dingen...

Evengoed wilde ik vroeger niet logeren. Prima, vonden mijn ouders, als je niet wilt, dan hoeft dat niet. Die konden zich best voorstellen dat ik dat niet wilde, en hadden zoiets van, goh, dat komt later wel (of gewoon niet). Ware het niet dat oma en tante daar dus om gingen zeuren bij mij, of ik niet wilde komen logeren. ´Ah toe nou, is toch niet eng, is toch gezellig, ah kom nou.´ Dat zou ik later zelf dus ook niet accepteren van anderen. Als ze zoiets niet willen, dan moet je een kind gewoon serieus nemen.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 20:51:02 #159
131983 debuurvrouw
The girl nextdoor
pi_78945726
Maar dat zijn toch geen plagerijtjes Pytpyt?
Het maakt ook niet uit of je koopt, kraakt of huurt, buurvrouw is steeds in de buurt.
pi_78946577
quote:
Op maandag 8 maart 2010 15:32 schreef Ticootje het volgende:

[..]

Opvoeden doet het kinderdagverblijf toch... Ik moet werken
wilde ik nog op reageren:
wat ik nu schrijf is heel kort door de bocht (ff onthouden)

Er zijn dus wel van die mensen die dat werkelijk denken helaas.
Van die stellen die allebei een carriere hebben , maar hun vrienden hebben kinderen en dat willen hun dan ook maar. Die kinderen gaan vanaf dat de zwangerschapsverlof voorbij isnaar : kinderopvang, creche, kleuterschool, basisschool en bso en dan moeten ze het zelf maar uitvogelen als ze op de middelbare school zitten.

Dit is mijn mening :
Het maakt mij geen bal uit hoe iemand zijn kind opvoed : zolang ze dat maar zelf doen

En elke moeder en vader die weten onbewust wel wat goed voor hun kind is. En ja iedereen heeft nu eenmaal een andere manier van opvoeden en dat is maar goed ook denk ik.
Thank Drunk I'm a Goddess!
pi_78947392
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 20:51 schreef debuurvrouw het volgende:
Maar dat zijn toch geen plagerijtjes Pytpyt?
Zeggen dat er heksen en wolven in de Efteling rondlopen vind ik van dezelfde orde als zeggen dat je naar Spanje moet als je stout bent geweest. Nergens voor nodig, bangmakerij, vast grappig bedoeld, maar als volwassene niet overziend wat voor impact zoiets kan hebben op een vierjarige. En wat ik noemde over dat logeren, als volwassene tegene en kind dat niet wil logeren zeggen dat het toch een grote meid is en dan toch zo langzamerhand wel eens moet gaan logeren, en dan als een kleuter ´ah toe nou´ gaat roepen tegen een kind dat ergens bang van is, dat vind ik plagen/pesten/erg flauw. Misschien dat de toon die ik me nog goed herinner erg plagerig was, dat ik het daarom zo noem, bij gebrek aan een beter woord.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 21:24:34 #162
131983 debuurvrouw
The girl nextdoor
pi_78947476
Ik vind dat geen plagen. ik vind dat geen rekening houden met een ander. Mijn definitie van plagen is anders.
Het maakt ook niet uit of je koopt, kraakt of huurt, buurvrouw is steeds in de buurt.
  Moderator dinsdag 9 maart 2010 @ 21:25:07 #163
5428 crew  miss_sly
pi_78947509
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 18:10 schreef teamlead het volgende:

[..]


[..]

Can't help it.. maar mij bekruipt dan toch het gevoel "wie vindt dit nu vooral fijn? Mama of het kind?"
Als het kind zelf kan kiezen, en kiest voor slapen bij papa en mama, zal het kind het ook wel fijn vinden, toch?

Ik snap niet zo goed waarom dit item nou zo moet worden uitgelicht? Omdat er ook veel mensen zijn die dat absoluut niet willen, wil dat toch niet zeggen dat het verkeerd is? En niemand dwingt toch een ander om zijn kind WEL bij zich te laten slapen, waarom moet er dan zo op gehamerd worden dat het wel zo doen niet goed of juist raar zou zijn?
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  Moderator dinsdag 9 maart 2010 @ 21:30:03 #164
5428 crew  miss_sly
pi_78947767
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 20:13 schreef Skull-splitter het volgende:

[..]

Hey, als jij junior niet rechtop wil dragen met 3 maanden, prima. Maar het is net als geloof: val mij er niet mee lastig zonder dat ik erom vraag.
Ga je dat ook tegen de artsen van het consultatiebureau zeggen, bijvoorbeeld?

Sommige dingen zijn ook gewoon objectief, wetenschappelijk onderbouwd, beter en dat moet je maar net weten. Als je net een kind hebt, of er een verwacht, komen er zoveel dingen op je af, en veel dingen weet je gewoon nog niet. Ik wist helemaal niets over de fysieke ontwikkeling van een baby en waar je dan bij op moet letten. Heel fijn dat er dan iets als Fok is waar ervaren mensen zijn die je bepaalde kennis aan de hand kunnen doen.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  dinsdag 9 maart 2010 @ 21:49:23 #165
12888 Skull-splitter
your selection of the finest
pi_78948801
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 20:15 schreef debuurvrouw het volgende:

[..]

Uh, heb je wel gelezen wat ik heb gepost? ik geloof het niet eigenlijk.
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 20:27 schreef Sjeen het volgende:

[..]

Lees je eerste post nog eens en dan deze
Volgens mij begrijp ik jullie uitstekend. Alleen zien jullie mijn punt niet
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 20:45 schreef Brighteyes het volgende:

[..]

En iemand die zich door haar vriend iets laat zeggen en verbieden is dan wel in staat een kind een evenwichtige weldoordachte opvoeding te geven?
As if.
Het zit wel diep hier merk ik
I'm fed up with all this Wi-fi-high-fiving
Steam: Skullsplitter
Origin-naam:013skullsplitter
  Licht Ontvlambaar dinsdag 9 maart 2010 @ 21:56:39 #166
7020 Sjeen
...gevaarlijke vrouw...
pi_78949205
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 21:49 schreef Skull-splitter het volgende:

[..]


[..]

Volgens mij begrijp ik jullie uitstekend. Alleen zien jullie mijn punt niet
Leg eens uit wat wij bedoelen dan... En dan neem je meteen ook even jouw punt dat wij niet schijnen te begrijpen mee in je uitleg
quote:
[..]

As if.
Het zit wel diep hier merk ik
You can't start a fire without a spark...
♥ Isa ♥ | In vuur en vlam
A dirty mind is a joy forever!
  dinsdag 9 maart 2010 @ 21:59:01 #167
11682 Moonah
Jolie femme
pi_78949326
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 21:49 schreef Skull-splitter het volgende:
Het zit wel diep hier merk ik
Vind je dat gek? Je doet ons af als een stel volslagen idioten!
Terwijl écht, hier schrijven meestendeels leuke, verstandige, humorvolle vrouwen.

Maar goed, als je dat niet wil zien moeten we daar naturlijk gewoon schijt aan hebben.
"Bloemen zijn rood jongeman... "
Zo. Dan witte gullie dč ôk wir.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 21:59:59 #168
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_78949376
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 21:49 schreef Skull-splitter het volgende:

[..]


[..]

Volgens mij begrijp ik jullie uitstekend. Alleen zien jullie mijn punt niet
[..]

As if.
Het zit wel diep hier merk ik
Hoe bedoel je?
Jij was toch degene die zei dat hij zijn vriendin wel even van FOK weg zou houden... ik verzin het niet hoor!
***
pi_78949966
Heel even tussendoor een vraag over het met je kind in bed slapen.
Wanneer komt de intimiteit met je man? Natuurlijk zijn er andere momenten dan in bed, maar vinden jullie het niet lastig om het te negeren als je zin hebt, verkas je dan samen naar de bank, is de sex totaal weg?
Ik vraag me dit echt even af eigenlijk.
Let me be the cherry on your chocolate carrot cheesecake
  Licht Ontvlambaar dinsdag 9 maart 2010 @ 22:12:08 #170
7020 Sjeen
...gevaarlijke vrouw...
pi_78950020
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 22:11 schreef betty_sue het volgende:
Heel even tussendoor een vraag over het met je kind in bed slapen.
Wanneer komt de intimiteit met je man? Natuurlijk zijn er andere momenten dan in bed, maar vinden jullie het niet lastig om het te negeren als je zin hebt, verkas je dan samen naar de bank, is de sex totaal weg?
Ik vraag me dit echt even af eigenlijk.
Kleine kinderen slapen vast
You can't start a fire without a spark...
♥ Isa ♥ | In vuur en vlam
A dirty mind is a joy forever!
  dinsdag 9 maart 2010 @ 22:12:52 #171
11682 Moonah
Jolie femme
pi_78950074
Mijn zoon slaapt erg vast.
"Bloemen zijn rood jongeman... "
Zo. Dan witte gullie dč ôk wir.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 22:14:44 #172
131983 debuurvrouw
The girl nextdoor
pi_78950177
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 22:11 schreef betty_sue het volgende:
Heel even tussendoor een vraag over het met je kind in bed slapen.
Wanneer komt de intimiteit met je man? Natuurlijk zijn er andere momenten dan in bed, maar vinden jullie het niet lastig om het te negeren als je zin hebt, verkas je dan samen naar de bank, is de sex totaal weg?
Ik vraag me dit echt even af eigenlijk.
Ach, sex hebben terwijl je zwanger bent gaat ook, dus de eerste paar maanden(- de eerste 6 weken ofzo) wil het ook wel met kind op de kamer (in eigen bed). Daarna had ik er dus wél last van. Niks zo afwindend als een zuchtend kind naast je bed.
Het maakt ook niet uit of je koopt, kraakt of huurt, buurvrouw is steeds in de buurt.
pi_78950512
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 22:14 schreef debuurvrouw het volgende:

[..]

afwindend
afwindend

Pfft, sex, daar komen kindjes van, en dan heb je nog minder plek in bed
Hier had uw advertentie kunnen staan :P
  dinsdag 9 maart 2010 @ 22:22:08 #174
797 She-Wolf
TUFKA Igraine
pi_78950585
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 22:11 schreef betty_sue het volgende:
Heel even tussendoor een vraag over het met je kind in bed slapen.
Wanneer komt de intimiteit met je man? Natuurlijk zijn er andere momenten dan in bed, maar vinden jullie het niet lastig om het te negeren als je zin hebt, verkas je dan samen naar de bank, is de sex totaal weg?
Ik vraag me dit echt even af eigenlijk.
Die verplaatst zich. Ik sex niet in bed terwijl mijn kind erin ligt, ookal slaapt ze nog zo vast. Dat voelt voor mij niet goed. Gelukkig heeft ons huis nog meer kamers, duss...
While you burn at the stake, I dance with the flames...
No more nights, of blood and fire...
pi_78950606
Ok, ze slapen vast. Handig!
Mama! ik droomde vannacht dat ik op een boot zat! Ik schommelde helemaal heen en weer!
Let me be the cherry on your chocolate carrot cheesecake
  dinsdag 9 maart 2010 @ 22:24:51 #176
100297 teamlead
Nu met Napoleon complex
pi_78950739
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 21:25 schreef miss_sly het volgende:

[..]

Als het kind zelf kan kiezen, en kiest voor slapen bij papa en mama, zal het kind het ook wel fijn vinden, toch?

Ik snap niet zo goed waarom dit item nou zo moet worden uitgelicht? Omdat er ook veel mensen zijn die dat absoluut niet willen, wil dat toch niet zeggen dat het verkeerd is? En niemand dwingt toch een ander om zijn kind WEL bij zich te laten slapen, waarom moet er dan zo op gehamerd worden dat het wel zo doen niet goed of juist raar zou zijn?
waarom nu weer zo aangebrand

in de 2 posts die ik quote, viel mij vooral het enthousiasme van de moeders over deze "regeling" op. Daar is niks mis mee (zou vervelender zijn als moeders er niks an vond ), maar dan is het toch geen rare vraag die ik stel?
Alleen - en dat heb ik nu al zovaak gezegd - ben je je daar dan van bewust? Is het een keuze die je maakt omdat jij als ouder dat prettig vindt, of omdat je denkt dat dat de beste keuze is voor je kind ?
If you wish to be a success in the world, promise everything, deliver nothing.
Nothing is more difficult, and therefore more precious, than to be able to decide.
Victory belongs to the most persevering
  Licht Ontvlambaar dinsdag 9 maart 2010 @ 22:27:31 #177
7020 Sjeen
...gevaarlijke vrouw...
pi_78950881
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 22:22 schreef betty_sue het volgende:
Ok, ze slapen vast. Handig!
Mama! ik droomde vannacht dat ik op een boot zat! Ik schommelde helemaal heen en weer!
Right...
You can't start a fire without a spark...
♥ Isa ♥ | In vuur en vlam
A dirty mind is a joy forever!
  Moderator dinsdag 9 maart 2010 @ 22:29:31 #178
5428 crew  miss_sly
pi_78950984
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 22:24 schreef teamlead het volgende:

[..]

waarom nu weer zo aangebrand

in de 2 posts die ik quote, viel mij vooral het enthousiasme van de moeders over deze "regeling" op. Daar is niks mis mee (zou vervelender zijn als moeders er niks an vond ), maar dan is het toch geen rare vraag die ik stel?
Alleen - en dat heb ik nu al zovaak gezegd - ben je je daar dan van bewust? Is het een keuze die je maakt omdat jij als ouder dat prettig vindt, of omdat je denkt dat dat de beste keuze is voor je kind ?
Hoezo doe ik aangebrand als ik me afvraag waarom er zo'n focus op dat onderwerp ligt

Maar goed, draaien we de vraag om: waarom denk je dat het NIET de beste keuze voor het kind kan zijn?
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  dinsdag 9 maart 2010 @ 22:30:07 #179
100297 teamlead
Nu met Napoleon complex
pi_78951025
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 18:56 schreef Moonah het volgende:

[..]

En wat te denken van papa?
die postte dit niet
quote:
Ik denk dat wij er alledrie van genieten. Mijn zoon mag altijd kiezen 's avonds. "Waar wil je slapen, in je eigen bed, in het kleine bedje (de cosleeper) of in het grote bed?". Meestal kiest hij het grote bed, soms ook het kleine of zijn eigen bed.
Weet je, het is niet opgelegd ofzo. Het is ontstaan toen hij een paar keer 's avonds in slaap was gevallen toen we samen op bed (mijn lief werkt 's avonds) DWDD keken. Dat voelde zo schattig. Toen heb ik hem een aantal malen laten kiezen. Tot mijn lief vroeg of het structureel was geworden ofzo. Nah, dan heb je daar een gesprekje over en bij gebrek aan tegenargumenten (want dat blijkt dan, waarom zou hij per sé op zijn eigen kamer moeten slapen?) beslis je samen dat het dan dus goed is voor ons.
Echt, zó lekker om als je gaat slapen (immers, manlief komt pas thuis als ik al lang en breed lig te pitten) zijn handje vast te houden, nog even over zijn bolleke te aaien. En 's ochtends is het ook heerlijk wakker worden, lepeltje lepeltje met mijn vent en mijn zoon met zijn hoofd op mijn buik. Om over de bijna altijd stralende toet die je tegemoet lacht als hij zijn ogen opendoet maar te zwijgen....

Op een gegeven moment zal hij écht zelf behoefte hebben aan zijn privacy en dan staat het hem vrij om weer structureel voor zijn eigen bed te kiezen.
tja.. daar gaan jij en ik het nooit over eens worden geloof ik . En dan heb ik het niet over "eens een keer", maar je "waarom zou hij zonodig in zijn eigen bed moeten slapen" zorgt bij mij ervoor dat de 2 haren die ik nog heb accuut recht overeind gaan staan .
Je geeft (vind ik dan he ) het kind een keuze, die geen keuze zou moeten zijn. "Het staat hem vrij" om ooit weer in zijn eigen bed te slapen: mooi hoor.. maar hoezo staat hem dat vrij? Waarom bepalen jullie als ouders dat niet gewoon?
If you wish to be a success in the world, promise everything, deliver nothing.
Nothing is more difficult, and therefore more precious, than to be able to decide.
Victory belongs to the most persevering
  dinsdag 9 maart 2010 @ 22:33:24 #180
100297 teamlead
Nu met Napoleon complex
pi_78951205
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 22:29 schreef miss_sly het volgende:

[..]

Hoezo doe ik aangebrand als ik me afvraag waarom er zo'n focus op dat onderwerp ligt

Maar goed, draaien we de vraag om: waarom denk je dat het NIET de beste keuze voor het kind kan zijn?
ach.. zomaar een greep:

Omdat uit slaaponderzoek meer dan eens is gebleken dat een goede nachtrust voor ouders én kind van belang is
Omdat uit diverse onderzoeken blijkt dat het voor kinderen gevaarlijk kan zijn om bij ouders in bed te slapen (en ja: die is leeftijdsafhankelijk)
omdat het kind niet leert dat zijn plek, waar hij slaapt, zijn bed is en niet dat van mama en papa
Omdat je geen grenzen stelt voor je kind (op dat specifieke gebied althans)
If you wish to be a success in the world, promise everything, deliver nothing.
Nothing is more difficult, and therefore more precious, than to be able to decide.
Victory belongs to the most persevering
  dinsdag 9 maart 2010 @ 22:33:33 #181
3011 E.T.
hormonaal stuiterballetje
pi_78951213
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 22:30 schreef teamlead het volgende:

[..]

die postte dit niet
[..]

tja.. daar gaan jij en ik het nooit over eens worden geloof ik . En dan heb ik het niet over "eens een keer", maar je "waarom zou hij zonodig in zijn eigen bed moeten slapen" zorgt bij mij ervoor dat de 2 haren die ik nog heb accuut recht overeind gaan staan .
Je geeft (vind ik dan he ) het kind een keuze, die geen keuze zou moeten zijn. "Het staat hem vrij" om ooit weer in zijn eigen bed te slapen: mooi hoor.. maar hoezo staat hem dat vrij? Waarom bepalen jullie als ouders dat niet gewoon?
Wat ik me nu wel al twee topics afvraag.. Waarom vindt JIJ het zo belangrijk dat een kind in z'n eigen bed moet liggen?
I can only please one person per day. Today is not your day. Tomorrow isn't looking too good either.
  Licht Ontvlambaar dinsdag 9 maart 2010 @ 22:33:35 #182
7020 Sjeen
...gevaarlijke vrouw...
pi_78951214
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 22:30 schreef teamlead het volgende:

[..]

die postte dit niet
[..]

tja.. daar gaan jij en ik het nooit over eens worden geloof ik . En dan heb ik het niet over "eens een keer", maar je "waarom zou hij zonodig in zijn eigen bed moeten slapen" zorgt bij mij ervoor dat de 2 haren die ik nog heb accuut recht overeind gaan staan .
Je geeft (vind ik dan he ) het kind een keuze, die geen keuze zou moeten zijn. "Het staat hem vrij" om ooit weer in zijn eigen bed te slapen: mooi hoor.. maar hoezo staat hem dat vrij? Waarom bepalen jullie als ouders dat niet gewoon?
Omdat (zoals in het vorige topic ook al aangeven is) sommige ouders het geen issue vinden waar het kind slaapt, maar dat het kind slaapt. Dat jij daar geen heil in ziet, wil niet zeggen dat het geen optie is.
You can't start a fire without a spark...
♥ Isa ♥ | In vuur en vlam
A dirty mind is a joy forever!
  dinsdag 9 maart 2010 @ 22:38:11 #183
100297 teamlead
Nu met Napoleon complex
pi_78951474
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 21:59 schreef Moonah het volgende:

[..]

Vind je dat gek? Je doet ons af als een stel volslagen idioten!
Terwijl écht, hier schrijven meestendeels leuke, verstandige, humorvolle vrouwen.

Maar goed, als je dat niet wil zien moeten we daar naturlijk gewoon schijt aan hebben.
weet je... het grote verschil tussen OUD en "de rest van FOK", is dat hier een oververtegenwoordiging van hormonen aanwezig is. Niet zo raar natuurlijk maar dat zorgt er wél voor dat discussies hier op een TOTAAL andere manier verlopen dan op de rest van FOk.,

Als ik nu zou zeggen dat ik vind dat een aantal dames in OUD een enorme plank voor hun harses hebben en idiote keuzes maken breekt hier vrij snel de pleuris uit... en dan 10 tegen 1 door juist die vrouwen die ik níet bedoel
If you wish to be a success in the world, promise everything, deliver nothing.
Nothing is more difficult, and therefore more precious, than to be able to decide.
Victory belongs to the most persevering
  dinsdag 9 maart 2010 @ 22:39:13 #184
11682 Moonah
Jolie femme
pi_78951532
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 22:30 schreef teamlead het volgende:
tja.. daar gaan jij en ik het nooit over eens worden geloof ik .
Dat hoeft ook niet.
quote:
Je geeft (vind ik dan he ) het kind een keuze, die geen keuze zou moeten zijn. "Het staat hem vrij" om ooit weer in zijn eigen bed te slapen: mooi hoor.. maar hoezo staat hem dat vrij? Waarom bepalen jullie als ouders dat niet gewoon?
Omdat dat een keuze is die onze zoon van ons zelf mag maken. Daar kiezen wij voor.
Zo lang we ons er alledrie prettig bij voelen lijkt me dat geen enkel bezwaar. En als één van ons het niet meer prettig vindt, dan veranderen we het weer. Simple as that.
"Bloemen zijn rood jongeman... "
Zo. Dan witte gullie dč ôk wir.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 22:39:40 #185
100297 teamlead
Nu met Napoleon complex
pi_78951565
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 22:33 schreef Sjeen het volgende:

[..]

Omdat (zoals in het vorige topic ook al aangeven is) sommige ouders het geen issue vinden waar het kind slaapt, maar dat het kind slaapt. Dat jij daar geen heil in ziet, wil niet zeggen dat het geen optie is.
waarbij ik dus alleen maar aangeef dat die keuze consequenties kan hebben en waarvan ik gebaseerd op de reacties in dit topic er niet bij iedereen even hard van overtuigd ben dat die consequenties zijn meegenomen in het besluit....
If you wish to be a success in the world, promise everything, deliver nothing.
Nothing is more difficult, and therefore more precious, than to be able to decide.
Victory belongs to the most persevering
  dinsdag 9 maart 2010 @ 22:40:57 #186
11682 Moonah
Jolie femme
pi_78951630
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 22:38 schreef teamlead het volgende:

[..]

weet je... het grote verschil tussen OUD en "de rest van FOK", is dat hier een oververtegenwoordiging van hormonen aanwezig is.
Correctie, er is hier een oververtegenwoordiging van andere hormonen dan op de rest van Fok....
"Bloemen zijn rood jongeman... "
Zo. Dan witte gullie dč ôk wir.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 22:41:20 #187
100297 teamlead
Nu met Napoleon complex
pi_78951655
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 22:39 schreef Moonah het volgende:

[..]

Dat hoeft ook niet.
gelukkig niet... kon anders wel eens een hele lange reeks worden
quote:

[..]

Omdat dat een keuze is die onze zoon van ons zelf mag maken. Daar kiezen wij voor.
Zo lang we ons er alledrie prettig bij voelen lijkt me dat geen enkel bezwaar. En als één van ons het niet meer prettig vindt, dan veranderen we het weer. Simple as that.
jwel.. da's helder... maar ik vroeg me af waarom je je zoon die keuzemogelijkheid geeft? Dat het een constructie is waar jullie geen van 3en ongelukkig van worden lijkt me helder
If you wish to be a success in the world, promise everything, deliver nothing.
Nothing is more difficult, and therefore more precious, than to be able to decide.
Victory belongs to the most persevering
  dinsdag 9 maart 2010 @ 22:41:44 #188
11682 Moonah
Jolie femme
pi_78951675
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 22:39 schreef teamlead het volgende:

[..]

waarbij ik dus alleen maar aangeef dat die keuze consequenties kan hebben en waarvan ik gebaseerd op de reacties in dit topic er niet bij iedereen even hard van overtuigd ben dat die consequenties zijn meegenomen in het besluit....
Welke consequenties doel je op?
"Bloemen zijn rood jongeman... "
Zo. Dan witte gullie dč ôk wir.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 22:41:58 #189
100297 teamlead
Nu met Napoleon complex
pi_78951689
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 22:40 schreef Moonah het volgende:

[..]

Correctie, er is hier een oververtegenwoordiging van andere hormonen dan op de rest van Fok....
nah, oke.. puntje voor jou
If you wish to be a success in the world, promise everything, deliver nothing.
Nothing is more difficult, and therefore more precious, than to be able to decide.
Victory belongs to the most persevering
  dinsdag 9 maart 2010 @ 22:42:48 #190
11682 Moonah
Jolie femme
pi_78951743
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 22:41 schreef teamlead het volgende:

jwel.. da's helder... maar ik vroeg me af waarom je je zoon die keuzemogelijkheid geeft? Dat het een constructie is waar jullie geen van 3en ongelukkig van worden lijkt me helder
Waarom niet?
Er is al zoveel dat voor hem wordt bepaald, hetgeen hij aankan mag hij van mij/ons kiezen.
"Bloemen zijn rood jongeman... "
Zo. Dan witte gullie dč ôk wir.
  Licht Ontvlambaar dinsdag 9 maart 2010 @ 22:44:09 #191
7020 Sjeen
...gevaarlijke vrouw...
pi_78951827
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 22:39 schreef teamlead het volgende:

[..]

waarbij ik dus alleen maar aangeef dat die keuze consequenties kan hebben en waarvan ik gebaseerd op de reacties in dit topic er niet bij iedereen even hard van overtuigd ben dat die consequenties zijn meegenomen in het besluit....
Er zijn verschillende wetenschappelijke onderzoeken die elkaar tegenspreken. En geloof me, juist zulke keuzes maak je niet zonder je vantevoren goed te informeren. Juist door de elkaar tegensprekende onderzoeken... En ik weet van de meeste dames hier dat ze over het algemeen echt niet ondoordacht met hun kind(eren) aan de gang gaan. En zijn er wel waarschijnlijk, maar dat weet ik vooralsnog goed te negeren
You can't start a fire without a spark...
♥ Isa ♥ | In vuur en vlam
A dirty mind is a joy forever!
  dinsdag 9 maart 2010 @ 22:45:24 #192
12913 GreatWhiteSilence
Bite me! (Not you, Annicka!)
pi_78951894
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 22:33 schreef teamlead het volgende:

[..]

ach.. zomaar een greep:

Omdat uit slaaponderzoek meer dan eens is gebleken dat een goede nachtrust voor ouders én kind van belang is
Omdat uit diverse onderzoeken blijkt dat het voor kinderen gevaarlijk kan zijn om bij ouders in bed te slapen (en ja: die is leeftijdsafhankelijk)
omdat het kind niet leert dat zijn plek, waar hij slaapt, zijn bed is en niet dat van mama en papa
Omdat je geen grenzen stelt voor je kind (op dat specifieke gebied althans)
Met de nadruk op kan. Dit is dus het geval als je rookt, medicijnen gebruikt, bepaalde ziekten/afwijkingen hebt enzovoort. Als dit niet het geval, is er weinig gevaar.
En het leerproces houdt nooit op, ook mensen van 80 kunnen nog dingen leren, dus vanwaar die haast om het kind te leren dat hij een eigen bed kan hebben?

Over goede nachtrust gesproken: hoe goed is je nachtrust als je 20 keer naar het kamertje van de baby/dreumes moet lopen om de speen terug te geven?
Man, unlike the animals, has never learned that the sole purpose of life is to enjoy it. (Samuel Butler)
  dinsdag 9 maart 2010 @ 22:45:42 #193
3011 E.T.
hormonaal stuiterballetje
pi_78951910
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 22:38 schreef teamlead het volgende:

[..]

weet je... het grote verschil tussen OUD en "de rest van FOK", is dat hier een oververtegenwoordiging van hormonen aanwezig is. Niet zo raar natuurlijk maar dat zorgt er wél voor dat discussies hier op een TOTAAL andere manier verlopen dan op de rest van FOk.,

Als ik nu zou zeggen dat ik vind dat een aantal dames in OUD een enorme plank voor hun harses hebben en idiote keuzes maken breekt hier vrij snel de pleuris uit... en dan 10 tegen 1 door juist die vrouwen die ik níet bedoel
Zo lang jij gewoon goed onderbouwt en beargumenteert (he, het lijkt elk willekeurig subforum op fok wel ) waarom je zo'n afwijkende mening hebt, wordt er ook gewoon normaal terug gedaan hoor
I can only please one person per day. Today is not your day. Tomorrow isn't looking too good either.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 22:49:28 #194
11682 Moonah
Jolie femme
pi_78952123
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 22:45 schreef E.T. het volgende:

[..]

Zo lang jij gewoon goed onderbouwt en beargumenteert (he, het lijkt elk willekeurig subforum op fok wel ) waarom je zo'n afwijkende mening hebt, wordt er ook gewoon normaal terug gedaan hoor
Precies, c'est le ton qui fait la musique.
Vandaar dat ik gisteren nogal pissig en sarcastisch reageerde en vandaag gewoon kan praten hier.

Trusten bytheway, ik ga naast mijn lieve menneke liggen.
"Bloemen zijn rood jongeman... "
Zo. Dan witte gullie dč ôk wir.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 23:09:59 #195
12888 Skull-splitter
your selection of the finest
pi_78953138
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 21:59 schreef Brighteyes het volgende:

[..]

Hoe bedoel je?
Jij was toch degene die zei dat hij zijn vriendin wel even van FOK weg zou houden... ik verzin het niet hoor!
Voor iemand met een dergelijke username ben je toch verdomde slecht in dubbele bodems...

maar bedankt dat je mijn beeld van de gemiddelde OUD-poster bevestigd, en nee, een internetforum als fok lijkt me, ondanks alle beste bedoelingen, niet de juiste plaats om aan te kloppen als je je onzeker voelt over opvoeding, maar hooguit om je ei kwijt te kunnen
I'm fed up with all this Wi-fi-high-fiving
Steam: Skullsplitter
Origin-naam:013skullsplitter
  dinsdag 9 maart 2010 @ 23:16:14 #196
100297 teamlead
Nu met Napoleon complex
pi_78953404
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 22:42 schreef Moonah het volgende:

[..]

Waarom niet?
Er is al zoveel dat voor hem wordt bepaald, hetgeen hij aankan mag hij van mij/ons kiezen.
No offence.. maar dat is je taak als ouder: je kind opvoeden en keuzes voor hem/haar maken zolang hij/zij daar zelf niet toe in staat is. En een kind is daar niet toe in staat, aangezien een kind niet de consequenties van keuzes kan overzien
If you wish to be a success in the world, promise everything, deliver nothing.
Nothing is more difficult, and therefore more precious, than to be able to decide.
Victory belongs to the most persevering
  dinsdag 9 maart 2010 @ 23:18:10 #197
100297 teamlead
Nu met Napoleon complex
pi_78953505
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 22:45 schreef E.T. het volgende:

[..]

Zo lang jij gewoon goed onderbouwt en beargumenteert (he, het lijkt elk willekeurig subforum op fok wel ) waarom je zo'n afwijkende mening hebt, wordt er ook gewoon normaal terug gedaan hoor
da's niet helemaal het beeld dat bestaat over OUD... en da's nog best een understatement. Ik heb létterlijk in het borstvoedingstopic de opmerking "wil jij dan niet het beste voor je kind" voorbij zien komen toen een moeder aangaf te overwegen om over te stappen naar flesvoeding.

Da's nou niet bepaald wat ik als "normaal" zou omschrijven, zelfs als dat hier als normaal ervaren wordt door de vaste users
If you wish to be a success in the world, promise everything, deliver nothing.
Nothing is more difficult, and therefore more precious, than to be able to decide.
Victory belongs to the most persevering
  dinsdag 9 maart 2010 @ 23:24:18 #198
100297 teamlead
Nu met Napoleon complex
pi_78953759
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 21:06 schreef prupke het volgende:

En elke moeder en vader die weten onbewust wel wat goed voor hun kind is. En ja iedereen heeft nu eenmaal een andere manier van opvoeden en dat is maar goed ook denk ik.
beetje laat,, maar ik zie deze post nu pas

maar: nou nee.. niet elke moeder en vader weten onbewust wel wat goed is voor hun kind. Helaas bestaan organisaties als jeugdzorg juist omdat ouders het niet weten.
Opvoeden ís nu eenmaal niet iets op basis van instinct, maar iets waar je gewoon over na moet denken en bewust mee bezig moet zijn
If you wish to be a success in the world, promise everything, deliver nothing.
Nothing is more difficult, and therefore more precious, than to be able to decide.
Victory belongs to the most persevering
pi_78954020
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 23:09 schreef Skull-splitter het volgende:

[..]

maar bedankt dat je mijn beeld van de gemiddelde OUD-poster bevestigd,
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 23:18 schreef teamlead het volgende:

[..]

da's niet helemaal het beeld dat bestaat over OUD... en da's nog best een understatement.

Wat is dat toch met dat beeld van de "gemiddelde OUD poster"?
Ik denk dat 95% van de OUD posters goed beargumententeerde en weldoordachte posts doen hier, die 5% uitzonderingen worden dan als maatstaf van "de gemiddelde OUD poster" genomen.

Beetje jammer dat dat er altijd bijgesleept wordt.
Hier had uw advertentie kunnen staan :P
pi_78954200
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 23:16 schreef teamlead het volgende:

[..]

No offence.. maar dat is je taak als ouder: je kind opvoeden en keuzes voor hem/haar maken zolang hij/zij daar zelf niet toe in staat is. En een kind is daar niet toe in staat, aangezien een kind niet de consequenties van keuzes kan overzien
nou laat jeugdzorg maar langskomen dan

Mijn peuter van 2,5 komt iedere nacht bij ons in bed liggen. Krijgt dan nog borstvoeding als hij wil ook. Ligt niet om 7 uur in bed. Maar loopt regelmatig tot 22.00 rond.
Daarbij mag hij zelf kiezen wat hij aan wil, of hij wel of niet wil eten en regelmatig ook nog wat hij wil eten.
We hebben geen kinderwagen, als hij niet wil lopen dan wordt hij gedragen (draagdoek).

Hij krijgt nooit straf, staat nooit in een hoek/op de gang of wat dan ook. Krijgt nooit te horen "omdat ik dat zeg" of "omdat mama/papa dat wil", maar altijd uitleg.

Wat een monster van een kind moeten we hier toch hebben.
Ow nee het is gewoon een prima ontwikkelende peuter van 2,5 die zich altijd gezellig en sociaal kan gedragen wanneer dat gewenst is. En ook goed kan omgaan met het feit dat er bij anderen soms meer of andere regels gelden dan thuis.
  dinsdag 9 maart 2010 @ 23:41:57 #201
100297 teamlead
Nu met Napoleon complex
pi_78954425
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 23:36 schreef p_iglet het volgende:

[..]

nou laat jeugdzorg maar langskomen dan

Mijn peuter van 2,5 komt iedere nacht bij ons in bed liggen. Krijgt dan nog borstvoeding als hij wil ook. Ligt niet om 7 uur in bed. Maar loopt regelmatig tot 22.00 rond.
Daarbij mag hij zelf kiezen wat hij aan wil, of hij wel of niet wil eten en regelmatig ook nog wat hij wil eten.
We hebben geen kinderwagen, als hij niet wil lopen dan wordt hij gedragen (draagdoek).

Hij krijgt nooit straf, staat nooit in een hoek/op de gang of wat dan ook. Krijgt nooit te horen "omdat ik dat zeg" of "omdat mama/papa dat wil", maar altijd uitleg.

Wat een monster van een kind moeten we hier toch hebben.
Ow nee het is gewoon een prima ontwikkelende peuter van 2,5 die zich altijd gezellig en sociaal kan gedragen wanneer dat gewenst is. En ook goed kan omgaan met het feit dat er bij anderen soms meer of andere regels gelden dan thuis.
met het risico dat ik zo met pek en veren door half OUD afgevoerd wordt...

Het beeld dat jij nu schetst, is precies het beeld waar bij mij letterlijk de tenen in mijn schoenen krom gaan staan.
Je kind zal vast een vrolijk kind zijn, dat geloof ik graag. Het kind bepaalt namelijk (afgaand op deze post) hoe het opgevoed wordt.
Dat kan nooit de bedoeling zijn. Een kind van 2,5 die tot 22:00 rondwandelt, zelf bepaalt of en zo ja wat hij wenst te eten, nooit straf krijgt is voorbestemd om een gruwel van een verwend kind te worden, dat nooit zal leren dat er grenzen en autoriteit bestaat en op geen enkele manier kan uitgroeien tot een evenwichtig persoon

Wat is in godesnaam jouw taak in dit geheel als ouder nog?
If you wish to be a success in the world, promise everything, deliver nothing.
Nothing is more difficult, and therefore more precious, than to be able to decide.
Victory belongs to the most persevering
pi_78954446
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 23:24 schreef teamlead het volgende:

[..]

beetje laat,, maar ik zie deze post nu pas

maar: nou nee.. niet elke moeder en vader weten onbewust wel wat goed is voor hun kind. Helaas bestaan organisaties als jeugdzorg juist omdat ouders het niet weten.
Opvoeden ís nu eenmaal niet iets op basis van instinct, maar iets waar je gewoon over na moet denken en bewust mee bezig moet zijn
het is gedeeltelijk instinct en gedeeltelijk nadenken....
Maar dat is ook logisch toch?

Ja je hebt wel jeugdzorg (wil ik niet aan denken eigelijk omdat dat ook niet alles is )

Ik kan een heel ander iets aandragen wat "misschien" met opvoeden te maken heeft...
Of nou niet zo zeer wat met opvoeden te maken heeft maar met het schuldgevoel van : had ik het maar anders aangepakt ...of wat dan ook ...
Thank Drunk I'm a Goddess!
pi_78954590
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 23:36 schreef p_iglet het volgende:

[..]

nou laat jeugdzorg maar langskomen dan

Mijn peuter van 2,5 komt iedere nacht bij ons in bed liggen. Krijgt dan nog borstvoeding als hij wil ook. Ligt niet om 7 uur in bed. Maar loopt regelmatig tot 22.00 rond.
Daarbij mag hij zelf kiezen wat hij aan wil, of hij wel of niet wil eten en regelmatig ook nog wat hij wil eten.
We hebben geen kinderwagen, als hij niet wil lopen dan wordt hij gedragen (draagdoek).

Hij krijgt nooit straf, staat nooit in een hoek/op de gang of wat dan ook. Krijgt nooit te horen "omdat ik dat zeg" of "omdat mama/papa dat wil", maar altijd uitleg.

Wat een monster van een kind moeten we hier toch hebben.
Ow nee het is gewoon een prima ontwikkelende peuter van 2,5 die zich altijd gezellig en sociaal kan gedragen wanneer dat gewenst is. En ook goed kan omgaan met het feit dat er bij anderen soms meer of andere regels gelden dan thuis.
wat doe jij dan als bv je kind iets doet wat hij absoluut niet mag doen?
Straf je hem/haar dan ook niet?
Thank Drunk I'm a Goddess!
pi_78954799
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 23:45 schreef prupke het volgende:

[..]

wat doe jij dan als bv je kind iets doet wat hij absoluut niet mag doen?
Straf je hem/haar dan ook niet?
Die situatie kan niet voorkomen. Immers, hij heeft de grenzen al zover opgerekt voor zijn belevingswereldje dat hij niks fout kan doen.
pi_78955864
Op jongere leeftijd uitleggen en afleiden met wat anders.
En nu is het vooral heel veel uitleggen waarom ik iets niet wenselijk vind en een alternatief bieden of samen overleggen over een alternatief...

Overigens wordt hier iedere avond aan tafel gegeten, krijgt hij geen snoep etc, dat is gewoon niet in huis en valt dus ook niet uit te kiezen. Maar dwingen om te eten doen we hier dus niet. Dwingen om aan tafel te blijven zitten ook niet. Maar wel uitleggen dat het gezellig is en sociaal wenselijk is om aan tafel te zitten tot iedereen klaar is. En zelf kiezen wat hij eet betekend niet dat ik 4 soorten groenten klaar ga staan maken, maar wel dat als hij vandaag alleen de broccoli wil eten, en geen vlees of aardappels dat dat dan prima is. Gemiddeld genomen eet hij alles en zeer gevarieerd.

Niet straffen wil niet zeggen dat mijn kind alles mag. Een geen vaste bedtijd wil ook niet zeggen dat hij maar onbeperkt rond mag blijven lopen ook al is hij moe. Dan is het ook van kom zullen we naar bed gaan, dan lees ik nog een verhaaltje voor. Maar geen je gaat NU naar bed, en daar blijf je in liggen ook al krijs je de hele boel bij elkaar.

En ja ik ben dus zo'n ouder die de discussie aangaat met haar kind, en als het kind met fatsoenlijke argumenten komt er nog in mee gaat ook.

Ik ben van mening dat mensen sneller geneigd zijn om iets te doen als ze snappen waarom, of uit intrinsieke motivatie, dan puur en alleen omdat er straf volgt als je het niet doet. En dat geldt ook voor kinderen. Opvoeden is wat mij betreft ook vooral voorleven.
  woensdag 10 maart 2010 @ 00:31:11 #206
100297 teamlead
Nu met Napoleon complex
pi_78955988
een kind van 2,5 met
quote:
fatsoenlijke argumenten
oh puhlease......

uitleggen dat het
quote:
gezellig en sociaal wenselijk is om aan tafel te zitten tot iedereen klaar is
. Misschien moet je dan eerst even beginnen met een stukje taalontwikkeling, zodat het kind het concept "sociaal wenselijk" uberhaupt gaat begrijpen?

Serieus... dat mensen keuzes maken die niet de mijne zijn.. soit.. maar dat jij er bewust voor kiest om je kind niet op te voeden, maar het kind te laten bepalen wat hij wil....
If you wish to be a success in the world, promise everything, deliver nothing.
Nothing is more difficult, and therefore more precious, than to be able to decide.
Victory belongs to the most persevering
pi_78956079
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 00:25 schreef p_iglet het volgende:
Op jongere leeftijd uitleggen en afleiden met wat anders.
En nu is het vooral heel veel uitleggen waarom ik iets niet wenselijk vind en een alternatief bieden of samen overleggen over een alternatief...

Overigens wordt hier iedere avond aan tafel gegeten, krijgt hij geen snoep etc, dat is gewoon niet in huis en valt dus ook niet uit te kiezen. Maar dwingen om te eten doen we hier dus niet. Dwingen om aan tafel te blijven zitten ook niet. Maar wel uitleggen dat het gezellig is en sociaal wenselijk is om aan tafel te zitten tot iedereen klaar is. En zelf kiezen wat hij eet betekend niet dat ik 4 soorten groenten klaar ga staan maken, maar wel dat als hij vandaag alleen de broccoli wil eten, en geen vlees of aardappels dat dat dan prima is. Gemiddeld genomen eet hij alles en zeer gevarieerd.

Niet straffen wil niet zeggen dat mijn kind alles mag. Een geen vaste bedtijd wil ook niet zeggen dat hij maar onbeperkt rond mag blijven lopen ook al is hij moe. Dan is het ook van kom zullen we naar bed gaan, dan lees ik nog een verhaaltje voor. Maar geen je gaat NU naar bed, en daar blijf je in liggen ook al krijs je de hele boel bij elkaar.

En ja ik ben dus zo'n ouder die de discussie aangaat met haar kind, en als het kind met fatsoenlijke argumenten komt er nog in mee gaat ook.

Ik ben van mening dat mensen sneller geneigd zijn om iets te doen als ze snappen waarom, of uit intrinsieke motivatie, dan puur en alleen omdat er straf volgt als je het niet doet. En dat geldt ook voor kinderen. Opvoeden is wat mij betreft ook vooral voorleven.
Ik denk dat ik je bedoeling van opvoeden wel begrijp.... (niets alles misschien)

Maar waarom denk je dat een kind van 2,5 jaar jong met een goed argument kan komen?
als hij het woord discussie nog niet kan spellen.... dan heeft hij maar te doen wat jij zegt dat hij moet doen...


Jij bent de ouder!!
toch?

Of zie ik het nu helemaal verkeerd?
Thank Drunk I'm a Goddess!
pi_78956370
mijn 2,5 jarige komt met prima argumenten hoor... (zijn taalontwikkeling verloopt overigens meer dan voorspoedig als ik de dames op het consultatiebureau moet geloven)

Even voorbeeldje van een discussie die hij uiteindelijk "gewonnen heeft"

mama: "wat wil je als ontbijt?"
peuter: "rozijntjes
mama: "maar rozijntjes vind ik niet echt ontbijt
peuter: "maar rozijntjes brood is ook ontbijt
mama: "maar bij rozijntjesbrood heb je ook brood dat vind ik wel ontbijt, dat zijn geen losse rozijntjes"
peuter: "maar in muesli zitten ook losse rozijntjes"

tsja toen waren mijn argumenten op en kon ik niet meer verzinnen dan "omdat ik het zeg" en daar begin ik dus niet aan. Mijn peuter heeft die ochtend dus eerst een klein handje rozijntjes op, om vervolgens te ontdekken dat hij nog honger had en toen nog een boterham te eten.

Maar duidelijk dat onze manier van opvoeding niet de manier is die iedereen wenst toe te passen. Maar niet iedereen die opvoed op een manier anders TS en enkele posters wenselijk achten denkt niet over de opvoeding van zijn kinderen na. Er wordt hier wel degelijk over nagedacht, en bewust gekozen voor een andere manier. Ik ben ouder en opvoeder, geen dictator.

Overigens kruip ik nu ook mijn bedje in, nu nog zonder peuter, maar die kruipt er straks vast gezellig bij.
pi_78956423
Moet je hem wel consequent muesli geven natuurlijk, en niet alleen de rozijntjes. (Los van het feit dat je argumenten op waren. )
Dit is laten winnen om het winnen imo.

Leuk topic!
pi_78956456
knip
  woensdag 10 maart 2010 @ 00:57:20 #211
80443 snakelady
ssss...ssss...
pi_78956552
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 23:16 schreef teamlead het volgende:

[..]

No offence.. maar dat is je taak als ouder: je kind opvoeden en keuzes voor hem/haar maken zolang hij/zij daar zelf niet toe in staat is. En een kind is daar niet toe in staat, aangezien een kind niet de consequenties van keuzes kan overzien

Er zitten ook enorm veel voordelen aan bij elkaar slapen, vroeger was dat ook heel normaal met grotere gezinnen ivm met ruimtegebrek en in vele culturen is dit nog steeds zo.
Er zitten voor en nadelen aan, zoals bij bijna alles met betrekking tot opvoeding.

Ik heb het idee dat je je blind staart door je eigen opvattingen en daardoor niet open staat voor de meningen van andere ( ervaren ouders).

Wij hebben er voor gekozen om de kinderen in hun eigen bed te laten slapen om onze eigen persoonlijke redenen.
Maar wij hebben ook geen kinderen die tig keer per nacht wakker worden, zou dat wel zo zijn dan hadden we er misschien ook voor gekozen.

Dus wat zijn de consequenties die het kind moet overzien? Dat het goed is voor zijn zelfvertrouwen? Dat het goed is voor de nachtrust van zowel kind als ouders? Dat ze meer openstaan voor fysieke aanrakingen? Dat het zelfs hun leven kan redden ( als een kind stopt met ademen voelt de ouder dit instinctief aan en kan die dus het kind reanimeren).

Wat is nou het grote probleem?

[ Bericht 0% gewijzigd door snakelady op 10-03-2010 01:29:52 ]
"One cries because one is sad. For example, I cry because others are stupid, and that makes me sad."
  woensdag 10 maart 2010 @ 01:01:28 #212
80443 snakelady
ssss...ssss...
pi_78956634
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 23:41 schreef teamlead het volgende:

[..]

met het risico dat ik zo met pek en veren door half OUD afgevoerd wordt...

Het beeld dat jij nu schetst, is precies het beeld waar bij mij letterlijk de tenen in mijn schoenen krom gaan staan.
Je kind zal vast een vrolijk kind zijn, dat geloof ik graag. Het kind bepaalt namelijk (afgaand op deze post) hoe het opgevoed wordt.
Dat kan nooit de bedoeling zijn. Een kind van 2,5 die tot 22:00 rondwandelt, zelf bepaalt of en zo ja wat hij wenst te eten, nooit straf krijgt is voorbestemd om een gruwel van een verwend kind te worden, dat nooit zal leren dat er grenzen en autoriteit bestaat en op geen enkele manier kan uitgroeien tot een evenwichtig persoon

Wat is in godesnaam jouw taak in dit geheel als ouder nog?
Weet je dat dat in Spanje bv juist heel normaal is, dat ze daar ons juist een te strikte opvoeding vinden geven aan onze kinderen.
Is heel Spanje nu verrot? Nee, gewoon anders...
"One cries because one is sad. For example, I cry because others are stupid, and that makes me sad."
pi_78956799
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 00:47 schreef p_iglet het volgende:
mijn 2,5 jarige komt met prima argumenten hoor... (zijn taalontwikkeling verloopt overigens meer dan voorspoedig als ik de dames op het consultatiebureau moet geloven)

Even voorbeeldje van een discussie die hij uiteindelijk "gewonnen heeft"

mama: "wat wil je als ontbijt?"
peuter: "rozijntjes
mama: "maar rozijntjes vind ik niet echt ontbijt
peuter: "maar rozijntjes brood is ook ontbijt
mama: "maar bij rozijntjesbrood heb je ook brood dat vind ik wel ontbijt, dat zijn geen losse rozijntjes"
peuter: "maar in muesli zitten ook losse rozijntjes"

tsja toen waren mijn argumenten op en kon ik niet meer verzinnen dan "omdat ik het zeg" en daar begin ik dus niet aan. Mijn peuter heeft die ochtend dus eerst een klein handje rozijntjes op, om vervolgens te ontdekken dat hij nog honger had en toen nog een boterham te eten.

Maar duidelijk dat onze manier van opvoeding niet de manier is die iedereen wenst toe te passen. Maar niet iedereen die opvoed op een manier anders TS en enkele posters wenselijk achten denkt niet over de opvoeding van zijn kinderen na. Er wordt hier wel degelijk over nagedacht, en bewust gekozen voor een andere manier. Ik ben ouder en opvoeder, geen dictator.

Overigens kruip ik nu ook mijn bedje in, nu nog zonder peuter, maar die kruipt er straks vast gezellig bij.
rozijnen zijn redelijk gezond voor iedereen

Waarom zeg je dan niet tegen je kind dat rozijnen onder snoepjes vallen (want dat is wel zo..te veel is ook niet gezond)

deze situatie die je schetste :

mama: "wat wil je als ontbijt?"
peuter: "rozijntjes
mama: "maar rozijntjes vind ik niet echt ontbijt
peuter: "maar rozijntjes brood is ook ontbijt
mama: "maar bij rozijntjesbrood heb je ook brood dat vind ik wel ontbijt, dat zijn geen losse rozijntjes"
peuter: "maar in muesli zitten ook losse rozijntjes


ipv : Maar rozijntjes vind ik niet echt ontbijt....
Rozijntjes zijn eerder snoepjes

maar rozijntjesbrood is ook ontbijt..
jij: dat brood noemen ze ontbijt en maken het ontbijt lekkerder omdat er rozijntjes in zitten

Zoals ik het zie (en dat is niet gemeen bedoeld he laten we dat even voorop stellen) : jij geeft zelf je kind te veel een open vraag ...waar je zelf in vast gaat lopen.

Ws als je je antwoorden of je vragen op je kind anders toepast dat je minder snel vast komt te zitten in de discussie met je kind (discussie dan tussen haakjes , want ik ben nog steeds van mening dat een kind van 2,5 jaar niet echt serieus kan discussieren)
Thank Drunk I'm a Goddess!
pi_78956835
ow en slaap lekker

ga ik ook doen
Thank Drunk I'm a Goddess!
pi_78957951
Een kind van 2,5 jaar in een draagdoek, is dat wel goed voor je rug? Is nogal een gewicht wat je mee draagt zeg.
pi_78957988
10,7 kilo
en zie het draagdoektopic om verantwoord kinderen tot een jaar of 4 op je rug te kunnen dragen.

En ja ik laat mijn peuter dus ook wel eens een discussie winnen, omdat ik het belangrijk vind dat hij leert dat mensen naar je luisteren als je je best doet om uit te leggen waarom je iets vind.
pi_78958037
In de zomer gaat Jen hier ook laat naar bed, we doen haar bedtijd geleidelijk verplaatsen. Maar als ik haar in Frankrijk om 7 uur op bed leg is dat gewoon zielig.
I am unconditionally and irrevocably in love with him.
I'm 97% sure you don't like me, I'm 100% sure I don't care.
pi_78958097
O ja tuurlijk, je draagt je kind dan op de rug. Ik zie zo'n draagdoek altijd voor me met zo'n piepkleine baby erin, en stelde me al voor dat je een kind van 2,5 ook zo meezeult.
  Moderator woensdag 10 maart 2010 @ 07:29:57 #219
5428 crew  miss_sly
pi_78958181
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 23:41 schreef teamlead het volgende:

[..]

met het risico dat ik zo met pek en veren door half OUD afgevoerd wordt...

Het beeld dat jij nu schetst, is precies het beeld waar bij mij letterlijk de tenen in mijn schoenen krom gaan staan.
Je kind zal vast een vrolijk kind zijn, dat geloof ik graag. Het kind bepaalt namelijk (afgaand op deze post) hoe het opgevoed wordt.
Dat kan nooit de bedoeling zijn. Een kind van 2,5 die tot 22:00 rondwandelt, zelf bepaalt of en zo ja wat hij wenst te eten, nooit straf krijgt is voorbestemd om een gruwel van een verwend kind te worden, dat nooit zal leren dat er grenzen en autoriteit bestaat en op geen enkele manier kan uitgroeien tot een evenwichtig persoon

Wat is in godesnaam jouw taak in dit geheel als ouder nog?
Heb je hierover al onderzoeken gelezen? Weet je zo heel erg zeker dat jouw mening in deze een feit is?

Je komt niet erg openminded over, TL, beetje jammer dit, en ook die volgende post van je met de vele smiley's.

Stel ik jou nu lsnog de vraag die ik eerder stelde, want jij bent de TS immers: wat is "gewoon" opvoeden, en wat is "moeilijk doen". En dan niet gemakshalve naar dit voorbeeld wijzen.

Overigens zou ik er zelf niet voor kiezen om het volledig op de manier van p_iglet te doen, maar het idee dat en kind keuzes heeft en argumenten kan leren aandragen en meebepaalt hoe en wat, vind ik een goede.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  woensdag 10 maart 2010 @ 08:39:42 #220
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_78958927
.

[ Bericht 99% gewijzigd door BE op 10-03-2010 08:44:49 ]
***
  woensdag 10 maart 2010 @ 08:48:45 #221
131983 debuurvrouw
The girl nextdoor
pi_78959065
ik onderving dat soort "problemen" door de keuze nog wat te beperken. wil je Pap of een boterham als ontbijt? Ze leren dat er naar ze geluisterd wordt,én ze eten een gezond ontbijt. Net als met naar bed gaan. Daar is gewoon een tijd voor, en die verschilt ook per leeftijd. Maar ook per persoon, Mijn middelste heeft veel slaap nodig, oudste en jongste minder. Dat weten ze zelf ook, en soms kiest hij er dan voor om tegelijk met kleine broer te gaan slapen, of gaat jongste wat later naar bed. In principe op een vaste tijd. En als ze dan nog geen slaap hebben lezen ze nog even. Ik ga ze dat niet zelf laten beslissen, omdat ik het mijn verantwoording vind dat ze uitgerust op school komen.ém dat ze niet te lang voor die buis hangen.En nu merken ze ook dat als er te lang gelezen wordt ze de volgende dag moe zijn.
Het maakt ook niet uit of je koopt, kraakt of huurt, buurvrouw is steeds in de buurt.
  Licht Ontvlambaar woensdag 10 maart 2010 @ 09:10:19 #222
7020 Sjeen
...gevaarlijke vrouw...
pi_78959501
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 08:48 schreef debuurvrouw het volgende:
ik onderving dat soort "problemen" door de keuze nog wat te beperken. wil je Pap of een boterham als ontbijt? Ze leren dat er naar ze geluisterd wordt,én ze eten een gezond ontbijt. Net als met naar bed gaan. Daar is gewoon een tijd voor, en die verschilt ook per leeftijd. Maar ook per persoon, Mijn middelste heeft veel slaap nodig, oudste en jongste minder. Dat weten ze zelf ook, en soms kiest hij er dan voor om tegelijk met kleine broer te gaan slapen, of gaat jongste wat later naar bed. In principe op een vaste tijd. En als ze dan nog geen slaap hebben lezen ze nog even. Ik ga ze dat niet zelf laten beslissen, omdat ik het mijn verantwoording vind dat ze uitgerust op school komen.ém dat ze niet te lang voor die buis hangen.En nu merken ze ook dat als er te lang gelezen wordt ze de volgende dag moe zijn.
Zo wordt het hier ook aangepakt Isa mag zelf kiezen, tussen de opties die ik (wij) aanreik. Een kind moet de vrijheid hebben zichzelf te ontwikkelen, maar die vrijheid geef je door grenzen te stellen. Moonah had daar ooit eens een geweldige formuleren voor, maar die kan ik niet zo snel vinden nu.

Tegenwoordig zijn de keuzemogelijkheden ruimer trouwens. Was het een jaar of twee terug nog de vraag 'wil je broccoli of boontjes?', nu vraag ik haar regelmatig wat ze graag wil voor avondeten. Da's heel fijn als ik zelf geen inspiratie heb
You can't start a fire without a spark...
♥ Isa ♥ | In vuur en vlam
A dirty mind is a joy forever!
  woensdag 10 maart 2010 @ 09:13:20 #223
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_78959571
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 09:10 schreef Sjeen het volgende:

[..]

Zo wordt het hier ook aangepakt Isa mag zelf kiezen, tussen de opties die ik (wij) aanreik. Een kind moet de vrijheid hebben zichzelf te ontwikkelen, maar die vrijheid geef je door grenzen te stellen. Moonah had daar ooit eens een geweldige formuleren voor, maar die kan ik niet zo snel vinden nu.

Tegenwoordig zijn de keuzemogelijkheden ruimer trouwens. Was het een jaar of twee terug nog de vraag 'wil je broccoli of boontjes?', nu vraag ik haar regelmatig wat ze graag wil voor avondeten. Da's heel fijn als ik zelf geen inspiratie heb
Iets met dat een kind pas echt vrij kan zijn als het de grenzen kent ofzo.

Hier ook een simpele keuze: pap of boterham, met dan nog weer een optie uit 2 van beleg op die boterham.
's Ochtends dan, 's middags staat er wat meer op tafel.

En over slapen, Sasha gaat gewoon op een (soort van) vaste tijd naar bed (tussen 19 en 19.30), en soms gaat dat helemaal zonder problemen en de laatste dagen heeft hij het er wat moeilijker mee, nou, dan ga ik een uur lang in de deuropening zitten lezen tot hij in slaap valt. En dan ligt hij niet te krijsen maar gewoon lekker te zingen en te kletsen en te mompelen.
Tuurlijk, dat kan ook beneden, maar ik vind het belangrijk dat hij leert dat er zoiets is als 'bedtijd' en dan mag je in je bedje nog lekker kletsen en zingen zolang als je wilt, maar wel in je bedje....
***
pi_78959576
Geef kinderen de ruimte, niet de leegte
On zeh laptop
pi_78959613
Volgens mij heb ik dat ook wel eens gezien in een opvoedkundig programma, dat ouders soms kinderen teveel keuzes gaven en het kind daardoor het overzicht kwijtraakte, wat resulteerde in chaos. Zolang het kind kan kiezen tussen A, B of C ging het goed was min of meer de strekking van die serie.
  Moderator woensdag 10 maart 2010 @ 09:16:01 #226
5428 crew  miss_sly
pi_78959642
Ik vind dat kiezen tussen zaken waarvan je als ouder denkt dat ze kunnen kiezen een goede optie. Dat is wat wij ook willen gaan doen als ze daar groot genoeg voor is. Geen enkele keuze voor een kind lijkt me ook niet wenselijk, maar ik denk ook dat het wel goed is om het beperkt te houden. Een volledig open keuze lijkt me voor kinderen ook moeilijk te behappen, daar kunnen ze niet heel veel mee. Bovendien wil ik dan keuzes aanreiken die ze ook werkelijk heeft.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  Moderator woensdag 10 maart 2010 @ 09:16:33 #227
121347 crew  senesta
Risicovol
pi_78959658
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 00:31 schreef teamlead het volgende:
een kind van 2,5 met
[..]

oh puhlease......

uitleggen dat het
[..]

. Misschien moet je dan eerst even beginnen met een stukje taalontwikkeling, zodat het kind het concept "sociaal wenselijk" uberhaupt gaat begrijpen?

Serieus... dat mensen keuzes maken die niet de mijne zijn.. soit.. maar dat jij er bewust voor kiest om je kind niet op te voeden, maar het kind te laten bepalen wat hij wil....
Ik geloof ook serieus dat dat nu nog niet zoveel problemen op zal leveren met 2,5 maar kinderen verleggen ook steeds hun grenzen en ze worden ook een keer 6, 10 en 12 of 16 en dan gaan ze andere dingen doordrukken of kunnen de dingen die je nu toestaat best een probleem worden.
Mijn zoon van 12 denkt dat hij de hele wereld aankan en daar helpen mijn goede argumenten echt niet altijd hoor
JoOlz: "So much good shit in senesta's head, I call it Ideahhrea."
  Moderator woensdag 10 maart 2010 @ 09:17:30 #228
121347 crew  senesta
Risicovol
pi_78959681
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 09:16 schreef miss_sly het volgende:
Ik vind dat kiezen tussen zaken waarvan je als ouder denkt dat ze kunnen kiezen een goede optie. Dat is wat wij ook willen gaan doen als ze daar groot genoeg voor is. Geen enkele keuze voor een kind lijkt me ook niet wenselijk, maar ik denk ook dat het wel goed is om het beperkt te houden. Een volledig open keuze lijkt me voor kinderen ook moeilijk te behappen, daar kunnen ze niet heel veel mee. Bovendien wil ik dan keuzes aanreiken die ze ook werkelijk heeft.
Ja, eens
JoOlz: "So much good shit in senesta's head, I call it Ideahhrea."
  woensdag 10 maart 2010 @ 09:17:44 #229
12913 GreatWhiteSilence
Bite me! (Not you, Annicka!)
pi_78959690
Maar ligt dat ook niet aan het kind in kwestie? Kinderen kunnen onderling nu eenmaal erg verschillen.
Man, unlike the animals, has never learned that the sole purpose of life is to enjoy it. (Samuel Butler)
  woensdag 10 maart 2010 @ 09:18:56 #230
131983 debuurvrouw
The girl nextdoor
pi_78959723
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 09:10 schreef Sjeen het volgende:

[..]

Zo wordt het hier ook aangepakt Isa mag zelf kiezen, tussen de opties die ik (wij) aanreik. Een kind moet de vrijheid hebben zichzelf te ontwikkelen, maar die vrijheid geef je door grenzen te stellen. Moonah had daar ooit eens een geweldige formuleren voor, maar die kan ik niet zo snel vinden nu.

Tegenwoordig zijn de keuzemogelijkheden ruimer trouwens. Was het een jaar of twee terug nog de vraag 'wil je broccoli of boontjes?', nu vraag ik haar regelmatig wat ze graag wil voor avondeten. Da's heel fijn als ik zelf geen inspiratie heb
Ze kiezen hier alledrie wat ze willen eten in de aankomende week. Nog nooit zoveel rode kool en spruitjes gegeten als deze winter En dat is echt leuk! ze denken er ook goed over na. en verrassend wat ze dan zelf ineens lekker vinden. Veel pittig eten ook enzo, en garnalen. zo leuk. En ik maak mijzelf dan wijs dat dit komt doordat ik ze zo goed heb opgevoed.
Het maakt ook niet uit of je koopt, kraakt of huurt, buurvrouw is steeds in de buurt.
  Licht Ontvlambaar woensdag 10 maart 2010 @ 09:22:22 #231
7020 Sjeen
...gevaarlijke vrouw...
pi_78959838
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 09:17 schreef GreatWhiteSilence het volgende:
Maar ligt dat ook niet aan het kind in kwestie? Kinderen kunnen onderling nu eenmaal erg verschillen.
En ouders ook natuurlijk... Ik zou zelf totaal niet kunnen functioneren zoals p_iglet, omdat ik heel anders in elkaar zit. Voor Isa zou het ook niet werken, juist omdat ze een dochter van mij is
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 09:13 schreef De_Taartjesfeee het volgende:
Geef kinderen de ruimte, niet de leegte
die inderdaad Ik merk zelf al dat er soms gewoon teveel keuzemogelijkheden zijn, waarvan ik de gevolgen niet kan inschatten, laat staan hoe het dan is voor een kind waarvan de hersenen nog niet volledig doorontwikkeld zijn...
You can't start a fire without a spark...
♥ Isa ♥ | In vuur en vlam
A dirty mind is a joy forever!
  Moderator woensdag 10 maart 2010 @ 09:25:17 #232
5428 crew  miss_sly
pi_78959923
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 09:17 schreef GreatWhiteSilence het volgende:
Maar ligt dat ook niet aan het kind in kwestie? Kinderen kunnen onderling nu eenmaal erg verschillen.
Ja, dat wilde ik ook nog zeggen, inderdaad. Het ene kind kan veel meer vrijheid en keuzemogelijkheden aan dat het andere. En dat zul je als ouders moeten bekijken. Nou is dat natuurlijk gemakkelijker als je maar 1 kind hebt, want anders kan dat verschil in de omgang nog wel tot problemen leiden, lijkt me. Tenminste, dat herinner ik me wel van mezelf.

Ow en Sjeen, idd ook aan de ouders. Ik zou het ook niet kunnen zoals p_iglet. Ik zou er ook het geduld niet voor hebben, denk ik. Ik heb meer geduld dan ik ooit voor mogelijk had gehouden, maar er zit wel degelijk een grens aan.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  woensdag 10 maart 2010 @ 09:30:51 #233
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_78960060
Overigens heb ik niet het idee dat onze grootouders en overgrootouders zo bewust bezig waren met "opvoeden".
Waarmee ik niet stel dat ze "maar wat deden" maar ze waren gemiddeld beduidend jonger dan de huidige ouders en waren niet voorzien van Dr. Spock, Wij jonge ouders, internet enz. en toch ging het meestal uitstekend, hoewel er beduidend hardhandiger werd opgetreden.

Wellicht met het voordeel dat er destijds (vrijwel) geen mogelijkheid voor flesvoeding en potjes was, waardoor de basis misschien wat gezonder was dan die met kunstvoeding en potjes, en kinderen sowieso meestal meer tijd met de moeder doorbrachten, maar aan de andere kant werd de opvoeding van de jongste van 7 kinderen ook net zo makkelijk grotendeels door de oudste van ongeveer 12 jaar gedaan.

Zijn al die generaties voor ons dan zulke beroerde volwassenen geworden?

Samenvatting: Is het beoordelen en veroordelen van de opvoeding die anderen hun kinderen geven niet zwaar overrated omdat er feitelijk niet zo heel veel manieren van verkeerd opvoeden zijn?
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  Licht Ontvlambaar woensdag 10 maart 2010 @ 09:36:19 #234
7020 Sjeen
...gevaarlijke vrouw...
pi_78960198
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 09:18 schreef debuurvrouw het volgende:

[..]

Ze kiezen hier alledrie wat ze willen eten in de aankomende week. Nog nooit zoveel rode kool en spruitjes gegeten als deze winter En dat is echt leuk! ze denken er ook goed over na. en verrassend wat ze dan zelf ineens lekker vinden. Veel pittig eten ook enzo, en garnalen. zo leuk. En ik maak mijzelf dan wijs dat dit komt doordat ik ze zo goed heb opgevoed.
Leuk is dat he! Isa kiest vaak verse groentesoep
You can't start a fire without a spark...
♥ Isa ♥ | In vuur en vlam
A dirty mind is a joy forever!
  Moderator woensdag 10 maart 2010 @ 09:36:48 #235
5428 crew  miss_sly
pi_78960215
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 09:30 schreef Leandra het volgende:
Overigens heb ik niet het idee dat onze grootouders en overgrootouders zo bewust bezig waren met "opvoeden".
Waarmee ik niet stel dat ze "maar wat deden" maar ze waren gemiddeld beduidend jonger dan de huidige ouders en waren niet voorzien van Dr. Spock, Wij jonge ouders, internet enz. en toch ging het meestal uitstekend, hoewel er beduidend hardhandiger werd opgetreden.

Wellicht met het voordeel dat er destijds (vrijwel) geen mogelijkheid voor flesvoeding en potjes was, waardoor de basis misschien wat gezonder was dan die met kunstvoeding en potjes, en kinderen sowieso meestal meer tijd met de moeder doorbrachten, maar aan de andere kant werd de opvoeding van de jongste van 7 kinderen ook net zo makkelijk grotendeels door de oudste van ongeveer 12 jaar gedaan.
ik weet niet hoe oud jouw ouders zijn, maar ik ben 41 en toen ik een baby was, waren er ook potjes en kunstvoeding. Ik heb 3-4 maanden bv gehad en ik neem aan dat ik daarna gewoon kv heb gehad.

Ik denk dat er tussen onze eigen ouders en onze grootouders nog een groot gat zit qua opvoedingsmogelijkheden.
quote:
Zijn al die generaties voor ons dan zulke beroerde volwassenen geworden?

Samenvatting: Is het beoordelen en veroordelen van de opvoeding die anderen hun kinderen geven niet zwaar overrated omdat er feitelijk niet zo heel veel manieren van verkeerd opvoeden zijn?
Ik denk dat er vooral manieren zijn van NIET opvoeden, maar ik denk dat juist hier op Fok er niet veel voorbeelden daarvan te vinden zijn. Idd denk ik dat de meeste manieren van opvoeden goed zullen uitpakken, omdat je jezelf en je kind het beste kent en dus een op maat gesneden pakket aanbiedt in de loop der jaren.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  woensdag 10 maart 2010 @ 09:51:38 #236
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_78960583
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 09:36 schreef miss_sly het volgende:
[..]
ik weet niet hoe oud jouw ouders zijn, maar ik ben 41 en toen ik een baby was, waren er ook potjes en kunstvoeding. Ik heb 3-4 maanden bv gehad en ik neem aan dat ik daarna gewoon kv heb gehad.

Ik denk dat er tussen onze eigen ouders en onze grootouders nog een groot gat zit qua opvoedingsmogelijkheden.
Ik ben 43, dus zoveel verschil is er niet, maar ik bedoelde eigenlijk dat hun ouders geen toegang hadden tot kv en potjes (mijn ouders zijn beiden van 1941)
Ik heb overigens vrij lang bv gehad, ruim 10 maanden, dus geen kv.
quote:
Ik denk dat er vooral manieren zijn van NIET opvoeden, maar ik denk dat juist hier op Fok er niet veel voorbeelden daarvan te vinden zijn. Idd denk ik dat de meeste manieren van opvoeden goed zullen uitpakken, omdat je jezelf en je kind het beste kent en dus een op maat gesneden pakket aanbiedt in de loop der jaren.
Natuurlijk zijn er ouders die niet-opvoeden, maar ouders die niet de moeite nemen om op te voeden nemen volgens mij ook niet de moeite om in OUD te posten.
Gezien TL zich vooral zo ergert aan de verschillende opvoedingsmethodes in OUD (of het schijnbare ontbreken daarvan) denk ik niet dat dat terecht is, want verschillende users mogen dan verschillende methodes hanteren, maar ik denk niet dat ze niet opvoeden.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  woensdag 10 maart 2010 @ 09:53:53 #237
4159 GI
Nee ik heet geen JOE
pi_78960655
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 00:25 schreef p_iglet het volgende:
Maar wel uitleggen dat het gezellig is en sociaal wenselijk is om aan tafel te zitten tot iedereen klaar is.
2.5 jaar. En jij gaat een discussie aan over sociaal wenselijk ?
  woensdag 10 maart 2010 @ 09:57:15 #238
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_78960748
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 09:53 schreef GI het volgende:
[..]
2.5 jaar. En jij gaat een discussie aan over sociaal wenselijk ?
Ik zou het ook niet doen, maar als het voor haar werkt, en het een leuk kind is wat verder geen problemen oplevert, wie ben jij dan om nu al te zeggen dat het niet goed is?

Misschien is het wel een kind wat daar prima mee om kan gaan, maar als het dat niet kon dan had ze dat in de afgelopen 2,5 jaar ook al wel gemerkt neem ik aan.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_78960781
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 09:53 schreef GI het volgende:

[..]

2.5 jaar. En jij gaat een discussie aan over sociaal wenselijk ?
Ik neem zomaar even aan dat ze die bewoordingen niet gebruikt. Stel je voor dat ze gewoon zoiets zegt als 'Mensen eten met elkaar samen aan tafel, dat is leuk en gezellig omdat blablabla.' Is het dan nog zo raar? Je kunt toch wel iets uitleggen en boven het 'nee is nee' en 'je hebt maar te luisteren' uitstijgen? Bovendien is zoiets niet direct een discussie maar gewoon een toelichting bij het verzoek om te blijven zitten.
  woensdag 10 maart 2010 @ 10:01:41 #240
4159 GI
Nee ik heet geen JOE
pi_78960872
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 09:58 schreef Jore het volgende:

[..]

Ik neem zomaar even aan dat ze die bewoordingen niet gebruikt. Stel je voor dat ze gewoon zoiets zegt als 'Mensen eten met elkaar samen aan tafel, dat is leuk en gezellig omdat blablabla.' Is het dan nog zo raar? Je kunt toch wel iets uitleggen en boven het 'nee is nee' en 'je hebt maar te luisteren' uitstijgen? Bovendien is zoiets niet direct een discussie maar gewoon een toelichting bij het verzoek om te blijven zitten.
Ik vind persoonlijk dat voor beide manieren een tijd en een plaats is. "Omdat ik het zeg" is zo nu en dan naar mijn mening meer dan genoeg.
  Moderator woensdag 10 maart 2010 @ 10:03:00 #241
5428 crew  miss_sly
pi_78960910
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 10:01 schreef GI het volgende:

[..]

Ik vind persoonlijk dat voor beide manieren een tijd en een plaats is. "Omdat ik het zeg" is zo nu en dan naar mijn mening meer dan genoeg.
Dat mag toch ook, dat jij dat vindt en zo toepast? Waarom moet een andere manier in twijfel worden getrokken?
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
pi_78960977
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 10:03 schreef miss_sly het volgende:

[..]

Dat mag toch ook, dat jij dat vindt en zo toepast? Waarom moet een andere manier in twijfel worden getrokken?
Precies wat ik wil zeggen
  woensdag 10 maart 2010 @ 10:06:28 #243
35189 Troel
scherp en bot
pi_78961026
quote:
Op dinsdag 9 maart 2010 23:36 schreef p_iglet het volgende:

[..]

nou laat jeugdzorg maar langskomen dan
En ik moet eerlijk zeggen dat die koter van jullie het beter doet dan veel andere kinderen die elke dag om 7 uur in bed liggen en wel straf krijgen.
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
  woensdag 10 maart 2010 @ 10:06:33 #244
4159 GI
Nee ik heet geen JOE
pi_78961027
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 10:03 schreef miss_sly het volgende:

[..]

Dat mag toch ook, dat jij dat vindt en zo toepast? Waarom moet een andere manier in twijfel worden getrokken?
Leg mij anders even wat woorden in de mond
pi_78961030
Ik zeg ook nooit omdat ik het zeg. Als iets niet mag leg ik duidelijk uit waarom niet. En soms gaat Mikael ertegen in om zo te proberen of het dan wel mag als ie heel voorzichtig doet. En af en toe mag ie het dan proberen en dat is ie helemaal trost en blij dat het toch kon.
Good mums have sticky floors, dirty ovens and happy kids!!
  woensdag 10 maart 2010 @ 10:07:46 #246
35189 Troel
scherp en bot
pi_78961079
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 00:31 schreef teamlead het volgende:
een kind van 2,5 met
[..]

oh puhlease......

uitleggen dat het
[..]

. Misschien moet je dan eerst even beginnen met een stukje taalontwikkeling, zodat het kind het concept "sociaal wenselijk" uberhaupt gaat begrijpen?
Een kind van 2 jaar oud kun je dat prima uitleggen.
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
pi_78961100
Wat is het toch met de veroordeling dat als de manier van opvoeden afwijkt van wat men zelf voor ogen heeft, dat die kinderen maar meteen voor galg en rad opgroeien? En dan ook nog roepen dat er niet nagedacht zou zijn over de consequenties. Echt ongelooflijk
You make me dizzy, Miss Lizzy,
The way you rock'n'roll
Ik heb je lief mijn hele leven
pi_78961380
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 10:06 schreef Troel het volgende:

[..]

En ik moet eerlijk zeggen dat die koter van jullie het beter doet dan veel andere kinderen die elke dag om 7 uur in bed liggen en wel straf krijgen.
Dat kan je helemaal niet beweren. Kinderen kunnen het niet 'beter' of 'slechter' doen dan anderen. Erg kortzichtige mening.
  Moderator woensdag 10 maart 2010 @ 10:18:17 #249
5428 crew  miss_sly
pi_78961411
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 10:17 schreef Scorpie het volgende:

[..]

Dat kan je helemaal niet beweren. Kinderen kunnen het niet 'beter' of 'slechter' doen dan anderen. Erg kortzichtige mening.
Hoezo niet?

Dat bedoel ik gewoon als vraag; hoe zie jij dat dan? Doen alle kinderen altijd alles even goed?
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
pi_78961594
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 10:17 schreef Scorpie het volgende:

[..]

Dat kan je helemaal niet beweren. Kinderen kunnen het niet 'beter' of 'slechter' doen dan anderen. Erg kortzichtige mening.
nee, de ouders kunnen dat.


.
  woensdag 10 maart 2010 @ 10:24:26 #251
35189 Troel
scherp en bot
pi_78961630
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 10:17 schreef Scorpie het volgende:

[..]

Dat kan je helemaal niet beweren. Kinderen kunnen het niet 'beter' of 'slechter' doen dan anderen. Erg kortzichtige mening.
Misschien moet ik het anders zeggen:

Ik heb vele malen liever de koter van p_iglet om me heen dan andere kinderen die wel "opgevoed" heten te zijn, maar die de halve dag lopen te janken omdat ze een pak slaag hebben gehad omdat ze voor de vijfde keer weer eens wat deden wat niet mocht.

En de koter van p_iglet gedraagt zich stukken prettiger dan die andere kinderen
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
pi_78961637
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 10:23 schreef Kleurdoos het volgende:

[..]

nee, de ouders kunnen dat.


.
Bovendien erger je je sneller aan andermans koter dan aan je eigen kroos.
I am unconditionally and irrevocably in love with him.
I'm 97% sure you don't like me, I'm 100% sure I don't care.
  woensdag 10 maart 2010 @ 10:26:46 #253
35189 Troel
scherp en bot
pi_78961707
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 10:24 schreef Ticootje het volgende:

[..]

Bovendien erger je je sneller aan andermans koter dan aan je eigen kroos.
True

Dat heeft met de gewenning te maken natuurlijk
Maar desondanks ken ik echt wel kinderen die in mijn ogen "beter" opgevoed zijn dan mijn eigen kinderen (of in ieder geval waarvan het lijkt dat de opvoeding beter is )
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
  woensdag 10 maart 2010 @ 10:33:39 #254
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_78961979
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 10:26 schreef Troel het volgende:
[..]
True

Dat heeft met de gewenning te maken natuurlijk
Maar desondanks ken ik echt wel kinderen die in mijn ogen "beter" opgevoed zijn dan mijn eigen kinderen (of in ieder geval waarvan het lijkt dat de opvoeding beter is )
Misschien is die opvoeding niet beter, maar lukt het alleen beter
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_78962206
En eerlijk, elk kind heeft toch ook dagen waarvan je denkt achter het behang ermee?

Als je juist op zo'n dag op visite gaat dan kunnen mensen het idee hebben dat je je kind gewoon niet opvoed, of loopt het kind de hele dag te janken omdat hij/zij juist op dat moment de grenzen aan het opzoeken is.
I am unconditionally and irrevocably in love with him.
I'm 97% sure you don't like me, I'm 100% sure I don't care.
  woensdag 10 maart 2010 @ 10:42:42 #256
35189 Troel
scherp en bot
pi_78962332
Ja, of je neemt je kind mee omdat het altijd wel netjes elders gaat slapen om uitgerekend dan natuurlijk de hele avond wakker te willen blijven

Been there
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
  woensdag 10 maart 2010 @ 10:43:55 #257
12888 Skull-splitter
your selection of the finest
pi_78962393
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 06:45 schreef p_iglet het volgende:
10,7 kilo
en zie het draagdoektopic om verantwoord kinderen tot een jaar of 4 op je rug te kunnen dragen.
Ongeacht of dit ergonomisch verantwoord is: op die leeftijd sprong ik als een berggeit de bergen op in Griekenland
I'm fed up with all this Wi-fi-high-fiving
Steam: Skullsplitter
Origin-naam:013skullsplitter
pi_78962436
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 10:43 schreef Skull-splitter het volgende:

[..]

Ongeacht of dit ergonomisch verantwoord is: op die leeftijd sprong ik als een berggeit de bergen op in Griekenland
Het is wel degelijk ergonomisch verantwoord. En toen je moe was? Een buggy gaat niet in de bergen dus is je kind op je rug hangen een perfecte uitkomst lijkt me zo.
You make me dizzy, Miss Lizzy,
The way you rock'n'roll
Ik heb je lief mijn hele leven
  woensdag 10 maart 2010 @ 10:46:33 #259
80443 snakelady
ssss...ssss...
pi_78962486
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 10:42 schreef Troel het volgende:
Ja, of je neemt je kind mee omdat het altijd wel netjes elders gaat slapen om uitgerekend dan natuurlijk de hele avond wakker te willen blijven

Been there
Demi is altijd een beetje ene voorbeeldkindje geweest, echt in alles, dat hoorden en horen we ook veel van andere mensen.
Wj dachten dus echt dat dat aan onze manier van opvoeden lag.

Tot dat we Nika kregen, Nika is het tegenovergestelde van Demi namenlijk, een donderstraaltje eerste klas.
Maar ach, dat heeft voor ons toch ook wel wat, ze weet wat ze wil en gaat daar voor en laat niemand over haar heen lopen.
Maar een buitenstaander zal daar dan waarschijnlijk anders naar kijken.
"One cries because one is sad. For example, I cry because others are stupid, and that makes me sad."
pi_78962517
Jen vindt de buggy heel leuk, heel soms gebruiken we hem wel. Ik heb Jen ook lang gedragen, maar nu wilt ze vooral zelf lopen. De buggy heb ik altijd bij me, maar gebruik 'm echt zelden.

Maar het is wel echt handig als je net even iets meer boodschapjes moet doen en dat ook nog even snel wilt doen.
I am unconditionally and irrevocably in love with him.
I'm 97% sure you don't like me, I'm 100% sure I don't care.
pi_78962518
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 10:18 schreef miss_sly het volgende:

[..]

Hoezo niet?

Dat bedoel ik gewoon als vraag; hoe zie jij dat dan? Doen alle kinderen altijd alles even goed?
Een kind is bij lange na niet ontwikkeld, dus kan je toch ook niet spreken van 'beter' of 'slechter' dan een ander kind Als een kind sneller van melktanden wisselt dan een ander, dan ben je toch niet 'beter' of 'slechter' ?
  Moderator woensdag 10 maart 2010 @ 10:54:24 #262
5428 crew  miss_sly
pi_78962755
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 10:47 schreef Scorpie het volgende:

[..]

Een kind is bij lange na niet ontwikkeld, dus kan je toch ook niet spreken van 'beter' of 'slechter' dan een ander kind Als een kind sneller van melktanden wisselt dan een ander, dan ben je toch niet 'beter' of 'slechter' ?
nee, ok, maar dat is ook niet iets waar wie dan ook invloed op heeft.

Of een kind zich op een bepaalde manier gedraagt, of juist niet, kun je toch wel beter of slechter vinden? Zoals kinderen die bijvoorbeeld niet geleerd is om niet te schreeuwen, maar constant heel hard 'mama' roepen terwijl die aan het praten is. Ik vind dat kinderen die even stil zijn en wachten tot mama klaar is met praten het wel 'beter' doen, eigenlijk.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  woensdag 10 maart 2010 @ 10:59:37 #263
80443 snakelady
ssss...ssss...
pi_78962945
Maar toch zegt goede gedrag ook niet alles.
Ik ken 2 kinderen die zich voorbeeldig gedragen, hele lieve en leuke kinderen.
Maar hun moeder is wel al meerdere malen aangegeven bij jeugdzorg\ omdat ze de kinderen lichamelijk en geestelijk mishandeld.

Dat ze zo voorbeeldig zijn heeft dus eigenlijk met angst voor hun moeder te maken.
"One cries because one is sad. For example, I cry because others are stupid, and that makes me sad."
  woensdag 10 maart 2010 @ 11:11:59 #264
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_78963352
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 10:59 schreef snakelady het volgende:
Maar toch zegt goede gedrag ook niet alles.
Ik ken 2 kinderen die zich voorbeeldig gedragen, hele lieve en leuke kinderen.
Maar hun moeder is wel al meerdere malen aangegeven bij jeugdzorg\ omdat ze de kinderen lichamelijk en geestelijk mishandeld.

Dat ze zo voorbeeldig zijn heeft dus eigenlijk met angst voor hun moeder te maken.
Ik ben idd benieuwd wat sommige posters uit dit topic van zo'n kind vinden als ze het in de supermarkt tegenkomen, waarschijnlijk een keurig opgevoed kind......
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_78964561
Mooie discussies hier wel. Wat ik me echt heb voorgenomen is dat als ik straks kinderen heb, dat ze niet altijd mee hoeven doen met de volwassenen. Met kerst doen we wel eens triviant of hints of wat dan ook. Die kinderen snapen he niet, weten geen enkel antwoord en zorgen alleen maar voor oponthoud, waarom kunnen ze niet gewoon zelf een spelletje spelen? Als het nou om 1 kind gaat oke, maar als ze met meerdere zijn, waarom moeten ze dan toch altijd meedoen met de volwassenen?
  woensdag 10 maart 2010 @ 11:48:06 #266
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_78964869
Triviant is nog niet zo'n probleem, die van mij wilde ook niets liever dan meedoen, en vragen van de genus edition zijn idd niet echt geschikt voor een 7-jarige.... gewoon een setje kindervragen kopen.

En als ze toch met meer kinderen zijn, en je gaat bijvoorbeeld monopoly spelen, dan kun je toch een aparte tafel met junior monopoy doen, of aan iedere volwassene een kind koppelen bij de gewone versie?

Zeker als je met kerst een familiegebeuren hebt moet dat redelijk goed te combineren zijn.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  Moderator woensdag 10 maart 2010 @ 11:59:00 #267
5428 crew  miss_sly
pi_78965349
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 11:41 schreef Nouk het volgende:
Mooie discussies hier wel. Wat ik me echt heb voorgenomen is dat als ik straks kinderen heb, dat ze niet altijd mee hoeven doen met de volwassenen. Met kerst doen we wel eens triviant of hints of wat dan ook. Die kinderen snapen he niet, weten geen enkel antwoord en zorgen alleen maar voor oponthoud, waarom kunnen ze niet gewoon zelf een spelletje spelen? Als het nou om 1 kind gaat oke, maar als ze met meerdere zijn, waarom moeten ze dan toch altijd meedoen met de volwassenen?
Mja, ik vind dat dus wel een beetje afhankelijk van gelegenheid en tijdstip.
Juist met een familiefeest als kerst zou ik dan eerst vroeg een spelletje doen met de kinderen erbij, op hun niveau ook, of zoals Leandra aangeeft in stelletjes ofzo. En als ze dan in bed liggen, is het tijd voor de volwassenen voor een ongestoord spelletje.

Ik ben wel met je eens dat kinderen niet altijd alles hoeven (mee te doen) wat de volwassenen doen, maar juist met spelletjes vind ik dat dan weer niet het goede voorbeeld, denk ik.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
pi_78965547
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 09:51 schreef Leandra het volgende:


Natuurlijk zijn er ouders die niet-opvoeden, maar ouders die niet de moeite nemen om op te voeden nemen volgens mij ook niet de moeite om in OUD te posten.
Inderdaad. Hoewel ik vind dat het geneuzel hier soms weer te ver gaat, is het hier echt wel van een ahum... hoger niveau dan bepaalde andere forums voor ouders.
  woensdag 10 maart 2010 @ 12:25:03 #269
100297 teamlead
Nu met Napoleon complex
pi_78966559
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 09:57 schreef Leandra het volgende:

[..]

Ik zou het ook niet doen, maar als het voor haar werkt, en het een leuk kind is wat verder geen problemen oplevert, wie ben jij dan om nu al te zeggen dat het niet goed is?

Misschien is het wel een kind wat daar prima mee om kan gaan, maar als het dat niet kon dan had ze dat in de afgelopen 2,5 jaar ook al wel gemerkt neem ik aan.
ja, tot je over 10 jaar een puber hebt die gewend is om altijd en overal maar over in discussie te kunnen gaan... sterkte alvast
If you wish to be a success in the world, promise everything, deliver nothing.
Nothing is more difficult, and therefore more precious, than to be able to decide.
Victory belongs to the most persevering
  woensdag 10 maart 2010 @ 12:26:07 #270
100297 teamlead
Nu met Napoleon complex
pi_78966600
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 07:29 schreef miss_sly het volgende:

[..]

Heb je hierover al onderzoeken gelezen? Weet je zo heel erg zeker dat jouw mening in deze een feit is?

Je komt niet erg openminded over, TL, beetje jammer dit, en ook die volgende post van je met de vele smiley's.
Iedereen die ook maar een béétje weet hoe psychologische ontwikkeling werkt, weet dat deze aanpak echt funest is.
Borst/fles, potjes/geen potje, eigen bed/ouders bed... allemaal keuzes die je kunt maken. Heb ik er nog wel een mening over, maar goed.
Maar een discussie met een kind van 2,5 over wat sociaal wenselijk is Dan neem je dus imho als ouder je verantwoordelijkheid niet
quote:
Stel ik jou nu lsnog de vraag die ik eerder stelde, want jij bent de TS immers: wat is "gewoon" opvoeden, en wat is "moeilijk doen". En dan niet gemakshalve naar dit voorbeeld wijzen.

Overigens zou ik er zelf niet voor kiezen om het volledig op de manier van p_iglet te doen, maar het idee dat en kind keuzes heeft en argumenten kan leren aandragen en meebepaalt hoe en wat, vind ik een goede.
Dat je een kind leert met keuzemogelijkheden om te gaan: . En of dat dan vanaf 1 of 3 jaar handig is, kun je over van mening verschillen en is vooral afhankelijk van het kind. Maar dan wél op basis van de keuzemogelijkheden die de ouders aanbieden.
Dus niet "wat wil je voor ontbijt" maar "wil je a, b of c". Als ouder ben je verantwoordelijk voor de ontwikkeling van je kind en zul je keuzes voor het kind moeten maken, ook als die keuzes voor het kind misschien even níet leuk zijn.
Wat ik te vaak mis, is een visie over wat ouders acceptabel en niet acceptabel vinden. Regels en grenzen stellen (en je daar dan ook aan houden..), en als opvoeder je kind begeleiden en niet het kind tot middelpunt van het universum uitroepen en álles daar maar op aanpassen
If you wish to be a success in the world, promise everything, deliver nothing.
Nothing is more difficult, and therefore more precious, than to be able to decide.
Victory belongs to the most persevering
pi_78966606
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 12:25 schreef teamlead het volgende:

[..]

ja, tot je over 10 jaar een puber hebt die gewend is om altijd en overal maar over in discussie te kunnen gaan... sterkte alvast
Dat ís de gemiddelde puber hoor.
  woensdag 10 maart 2010 @ 12:31:09 #272
100297 teamlead
Nu met Napoleon complex
pi_78966811
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 12:26 schreef nummer_zoveel het volgende:

[..]

Dat ís de gemiddelde puber hoor.
Ja, maar dan een puber die vanaf de geboorte in een dergelijk gedrag is gestimuleerd vs. een puber die geleerd heeft in de voorgaande jaren dat er soms momenten zijn dat je gewoon moet zwijgen en op je kamer moet gaan zitten mokken dat je iedereen haat en je ouders je niet begrijpen...
If you wish to be a success in the world, promise everything, deliver nothing.
Nothing is more difficult, and therefore more precious, than to be able to decide.
Victory belongs to the most persevering
  woensdag 10 maart 2010 @ 12:37:38 #273
131983 debuurvrouw
The girl nextdoor
pi_78967033
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 12:25 schreef teamlead het volgende:

[..]

ja, tot je over 10 jaar een puber hebt die gewend is om altijd en overal maar over in discussie te kunnen gaan... sterkte alvast
Dat is wat pubers doen. Sowieso.

Maar toegegeven, mijn zoon heeft een vriendje die volgens Gordon wordt opgevoed en het is echt een walgelijke blaag. Hij manipuleert alles, en dat herken ik een beetje van wat ik ook van Gordon vind, het manipuleren tot een bepaald gedrag. Nou is alles dat natuurlijk, maar ik ben gewoon liever eerlijk. (Nee, ik wil niet dat je die lolly eet, dat is funest voor je gebit) dan: laten we de lolly nu wegleggen. Misschien kan je de lolly straks ook wel weg gooien. Brrr. Daar heb ik gewoon geen karakter en geduld voor.

[ Bericht 0% gewijzigd door debuurvrouw op 10-03-2010 12:43:56 (een RLS grapjes foutje) ]
Het maakt ook niet uit of je koopt, kraakt of huurt, buurvrouw is steeds in de buurt.
  woensdag 10 maart 2010 @ 12:42:15 #274
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_78967184
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 12:25 schreef teamlead het volgende:
[..]
ja, tot je over 10 jaar een puber hebt die gewend is om altijd en overal maar over in discussie te kunnen gaan... sterkte alvast
Ik begon met "ik zou het niet doen" maar ik heb al eerder in dit topic een voorbeeld gegeven:
quote:
Op maandag 8 maart 2010 17:58 schreef Leandra het volgende:
En toch hoeft dat geen probleem te zijn....

De oudste van mijn zusje en die van mij schelen maar een paar maanden, maar zij en ik zijn wel heel andere moeders.
Daar waar mijn zoon het niet in zijn hoofd gehaald had om mij te slaan toen hij 5 was, ging zij gewoon de discussie met haar zoon aan "Waarom sla je mama? Mama slaat jou toch ook niet?!"

Een andere opvoeding wil niet zeggen dat het noodzakelijkerwijs slechter is, het is gewoon anders, het resultaat kan net zo goed zijn. Onze zonen zijn inmiddels beiden 18 en zijn allebei erg prettig in de omgang.
En ja... het kan dus prima, ook die puberteit kom je wel door.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  woensdag 10 maart 2010 @ 12:46:20 #275
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_78967318
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 12:37 schreef debuurvrouw het volgende:
[..]
Dat is wat pubers doen. Sowieso.

Maar toegegeven, mijn zoon heeft een vriendje die volgens Gordon wordt opgevoed en het is echt een walchelijke blaag. Hij manipuleert alles, en dat herken ik een beetje van wat ik ook van Gordon vind, het manipuleren tot een bepaald gedrag. Nou is alles dat natuurlijk, maar ik ben gewoon liever eerlijk. (Nee, ik wil niet dat je die lolly eet, dat is funest voor je gebit) dan: laten we de lolly nu wegleggen. Misschien kan je de lolly straks ook wel weg gooien. Brrr. Daar heb ik gewoon geen karakter en geduld voor.
OMG... generatiekloof, wat is opvoeden volgens Gordon?
Ramsay?? Nah, dat geeft vast een blije kleuterjuf als hij de hele dag @#$%^&* op het schoolplein roept.
Heuckleroth?? Of hoe hij ook heet. Dat zijn eerste woorden zijn "ik heb er de kracht niet voor.... "

Welke Gordon?
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  woensdag 10 maart 2010 @ 12:46:46 #276
45621 Suzanna
Mama van...
pi_78967333
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 10:46 schreef snakelady het volgende:

[..]

Demi is altijd een beetje ene voorbeeldkindje geweest, echt in alles, dat hoorden en horen we ook veel van andere mensen.
Wj dachten dus echt dat dat aan onze manier van opvoeden lag.

Tot dat we Nika kregen, Nika is het tegenovergestelde van Demi namenlijk, een donderstraaltje eerste klas.
Maar ach, dat heeft voor ons toch ook wel wat, ze weet wat ze wil en gaat daar voor en laat niemand over haar heen lopen.
Maar een buitenstaander zal daar dan waarschijnlijk anders naar kijken.
Leuk om te lezen ... hoe kinderen in één gezin zó kunnen verschillen he? Echt grappig om mee te maken vind ik. Bij ons is het namelijk ook zo...
  woensdag 10 maart 2010 @ 12:47:44 #277
100297 teamlead
Nu met Napoleon complex
pi_78967370
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 12:37 schreef debuurvrouw het volgende:

[..]

Dat is wat pubers doen. Sowieso.

Maar toegegeven, mijn zoon heeft een vriendje die volgens Gordon wordt opgevoed <knip?

Dan vraag je er ook om natuurlijk
If you wish to be a success in the world, promise everything, deliver nothing.
Nothing is more difficult, and therefore more precious, than to be able to decide.
Victory belongs to the most persevering
  woensdag 10 maart 2010 @ 12:48:08 #278
131983 debuurvrouw
The girl nextdoor
pi_78967383
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 12:46 schreef Leandra het volgende:

[..]

OMG... generatiekloof, wat is opvoeden volgens Gordon?
Ramsay?? Nah, dat geeft vast een blije kleuterjuf als hij de hele dag @#$%^&* op het schoolplein roept.
Heuckleroth?? Of hoe hij ook heet. Dat zijn eerste woorden zijn "ik heb er de kracht niet voor.... "

Welke Gordon?
Gordon als in een achternaam Gordon. De methode om in gesprek te blijven met je kind. en dat vind ik ook heel goed. Maar of de toepassing zoals deze ouders hem gebruiken is niet helemaal oké, of als je alles toepast krijg je irritante kinderen.
Het maakt ook niet uit of je koopt, kraakt of huurt, buurvrouw is steeds in de buurt.
  woensdag 10 maart 2010 @ 12:48:22 #279
35189 Troel
scherp en bot
pi_78967393
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 12:46 schreef Leandra het volgende:

[..]

OMG... generatiekloof, wat is opvoeden volgens Gordon?
Ramsay?? Nah, dat geeft vast een blije kleuterjuf als hij de hele dag @#$%^&* op het schoolplein roept.
Heuckleroth?? Of hoe hij ook heet. Dat zijn eerste woorden zijn "ik heb er de kracht niet voor.... "

Welke Gordon?
Brown: alles declareren wat kan en veel thee drinken
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
  woensdag 10 maart 2010 @ 12:48:42 #280
100297 teamlead
Nu met Napoleon complex
pi_78967404
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 12:46 schreef Leandra het volgende:

[..]

OMG... generatiekloof, wat is opvoeden volgens Gordon?
Ramsay??
vast goed voor de taalontwikkeling van de kleine
If you wish to be a success in the world, promise everything, deliver nothing.
Nothing is more difficult, and therefore more precious, than to be able to decide.
Victory belongs to the most persevering
  woensdag 10 maart 2010 @ 12:51:15 #281
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_78967488
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 12:48 schreef debuurvrouw het volgende:
[..]
Gordon als in een achternaam Gordon. De methode om in gesprek te blijven met je kind. en dat vind ik ook heel goed. Maar of de toepassing zoals deze ouders hem gebruiken is niet helemaal oké, of als je alles toepast krijg je irritante kinderen.
Ah okay, idd een generatiekloof

Overigens vind ik dit bij voorbaat al een geweldig topic, helemaal geen QFT nodig en zulke sterke meningen.
Maar ik zal me gedragen en het waarschijnlijk niet tegen ze gebruiken
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_78967534
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 12:46 schreef Leandra het volgende:

[..]

OMG... generatiekloof, wat is opvoeden volgens Gordon?
Ramsay?? Nah, dat geeft vast een blije kleuterjuf als hij de hele dag @#$%^&* op het schoolplein roept.
Heuckleroth?? Of hoe hij ook heet. Dat zijn eerste woorden zijn "ik heb er de kracht niet voor.... "

Welke Gordon?
Ik heb even op google gekeken en ik werk in de zorg en moet ook zo met mensen (bv patienten) omgaan als er een meningsverschil is of iets vervelends voorgevallen.

Dus beginnen met 'ik' en dan het gedrag benoemen en erbij zeggen wat je ervan vindt.

Het moet trouwens niet zo hoor, maar ze adviseren in 'conflicten' zo met mensen om te gaan. Maar dit gaat verdorie over de omgang met kinderen!
pi_78967636
En kinderen zijn natuurlijk geen mensen
  woensdag 10 maart 2010 @ 12:54:53 #284
100297 teamlead
Nu met Napoleon complex
pi_78967639
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 12:52 schreef nummer_zoveel het volgende:

[..]

Ik heb even op google gekeken en ik werk in de zorg en moet ook zo met mensen (bv patienten) omgaan als er een meningsverschil is of iets vervelends voorgevallen.

Dus beginnen met 'ik' en dan het gedrag benoemen en erbij zeggen wat je ervan vindt.

Het moet trouwens niet zo hoor, maar ze adviseren in 'conflicten' zo met mensen om te gaan. Maar dit gaat verdorie over de omgang met kinderen!
da's gewoon de basisregel van feedback geven, heeft niet zoveel met opvoeden te maken imho.
If you wish to be a success in the world, promise everything, deliver nothing.
Nothing is more difficult, and therefore more precious, than to be able to decide.
Victory belongs to the most persevering
pi_78967666
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 12:54 schreef Pvoesss het volgende:
En kinderen zijn natuurlijk geen mensen
Geen volwassenen nee.
  woensdag 10 maart 2010 @ 12:56:34 #286
131983 debuurvrouw
The girl nextdoor
pi_78967708
Weet je wat ook irritant is? Achter je vodden gezeten worden door een moeder van een vriendje omdat zíj een sport kiezen op woensdag middag en ze anders "zo kort kunnen spelen" Gezellig lunchen met mijn kinderen zit er dus niet in hč zo.
Het maakt ook niet uit of je koopt, kraakt of huurt, buurvrouw is steeds in de buurt.
  woensdag 10 maart 2010 @ 12:57:03 #287
131983 debuurvrouw
The girl nextdoor
pi_78967732
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 12:54 schreef Pvoesss het volgende:
En kinderen zijn natuurlijk geen mensen
Niet volgens Midas nee.
Het maakt ook niet uit of je koopt, kraakt of huurt, buurvrouw is steeds in de buurt.
  woensdag 10 maart 2010 @ 12:59:32 #288
12713 trui
enorm aantrekkelijk!
pi_78967826
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 12:37 schreef debuurvrouw het volgende:
Maar toegegeven, mijn zoon heeft een vriendje die volgens Gordon wordt opgevoed en het is echt een walgelijke blaag. Hij manipuleert alles, en dat herken ik een beetje van wat ik ook van Gordon vind, het manipuleren tot een bepaald gedrag. Nou is alles dat natuurlijk, maar ik ben gewoon liever eerlijk. (Nee, ik wil niet dat je die lolly eet, dat is funest voor je gebit) dan: laten we de lolly nu wegleggen. Misschien kan je de lolly straks ook wel weg gooien. Brrr. Daar heb ik gewoon geen karakter en geduld voor.
volgens mij is voorbeeld 2 niet bepaald 'Gordon' hoor. voorbeeld 1 nog meer zelfs.
in de haak.
pi_78967893
de larf
pi_78968034
Ik zie niet in waarom tegen je kind zeggen wat je mening is zo raar is.
Ik vind het niet leuk als je zo boos doet omdat je geen koekje krijgt?.
Je krijgt gewoon geen koekje want we gaan zo eten.

Want hoe wil jij dat doen dan nummer_zoveel?
Hoe moet het dan wel..
He kees stop eens met janken je krijgt godverdomme dat koekje niet?
pi_78968153
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 13:04 schreef Pvoesss het volgende:
Ik zie niet in waarom tegen je kind zeggen wat je mening is zo raar is.
Ik vind het niet leuk als je zo boos doet omdat je geen koekje krijgt?.
Je krijgt gewoon geen koekje want we gaan zo eten.

Want hoe wil jij dat doen dan nummer_zoveel?
Hoe moet het dan wel..
He kees stop eens met janken je krijgt godverdomme dat koekje niet?
"Nee je krijgt nu geen koekje, we gaan zo eten".

Drama volgt -> mama negeert... Niet omdat het op dat moment geen zin heb om op haar te reageren, maar simpelweg omdat er verder niets meer over te zeggen valt. Nee is nee. Dan mag ze best boos worden. Maakt ze het te bont door met de spullen te gaan gooien, dan zit ze op de gang.
I am unconditionally and irrevocably in love with him.
I'm 97% sure you don't like me, I'm 100% sure I don't care.
pi_78968292
Nee dat vind ik ook.. maar het ging erom dat ik niet zie waarom je niet kan zeggen ik + mening naar een kind omdat het geen volwassene is. ik zie niet in wat het zo fout maakt.. Of je het wil doen of niet boeit me niet.
Maar imho is dat gewoon duidelijk toch? Of het je manier is of niet.
pi_78968322
dat vraag ik me wel af trouwens, hoe men dan wel straft als ze geen ´in de hoek´of op de gang methode gebruiken..of helemaal geen straf. maar hoe ga je dan om met een speelgoed rondsmijtend kind= vraagteken want mn toesten zitten weer eens bagger
  woensdag 10 maart 2010 @ 13:12:45 #294
131983 debuurvrouw
The girl nextdoor
pi_78968371
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 12:59 schreef trui het volgende:

[..]

volgens mij is voorbeeld 2 niet bepaald 'Gordon' hoor. voorbeeld 1 nog meer zelfs.
Nou ja, ik heb er niet een goed gevoel bij, wat zij doen. En het lijkt mij ook niet helemaal zoals het voorgeschreven staat in het boek dat ik las. Afijn, het pakt wat vervelend uit voor het kind, vind ik. en die dan toch neutraal tegemoet treden enzo. Dát vind ik ook lastig Het is natuurlijk niet mijn vriend enzo.

[ Bericht 0% gewijzigd door debuurvrouw op 10-03-2010 13:16:35 (ik heb de tieperitus geloof ik.) ]
Het maakt ook niet uit of je koopt, kraakt of huurt, buurvrouw is steeds in de buurt.
pi_78968410
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 13:04 schreef Pvoesss het volgende:
Ik zie niet in waarom tegen je kind zeggen wat je mening is zo raar is.
Ik vind het niet leuk als je zo boos doet omdat je geen koekje krijgt?.
Je krijgt gewoon geen koekje want we gaan zo eten.

Want hoe wil jij dat doen dan nummer_zoveel?
Hoe moet het dan wel..
He kees stop eens met janken je krijgt godverdomme dat koekje niet?
Julian is nu nog te jong, hij begrijpt toch niet wat ik zeg. Dus als hij ergens aan zit blijft het meestal bij 'nee' en til ik hem op en zet hem ergens anders neer.

Ik weet niet of als hij ouder is ik erbij zeg dat ik het 'niet leuk' vind als hij nog een koekje pakt. Het klinkt zo vreemd vind ik... Dat zegt een leeftijdsgenootje, maar niet de ouder. Het klinkt kinderachtig op de een of andere manier.
En vloeken en tieren is natuurlijk het andere uiterste en niet de enige andere mogelijkheid.
Denk dat 'we eten zo' voldoende moet zijn. En luistert ie dan nog niet gaat de koekjestrommel ergens hem waar hij toch niet bij kan. Is ie dan boos? Jammer dan. Daar ga ik verder geen discussies over voeren.

Maar da's mijn mening, ieder moet het verder zelf weten. Voor mij zou de Gordon methode niet werken. Zo ga je imo om met volwassenen.
  woensdag 10 maart 2010 @ 13:15:34 #296
131983 debuurvrouw
The girl nextdoor
pi_78968512
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 13:04 schreef Pvoesss het volgende:
Ik zie niet in waarom tegen je kind zeggen wat je mening is zo raar is.
Ik vind het niet leuk als je zo boos doet omdat je geen koekje krijgt?.
Je krijgt gewoon geen koekje want we gaan zo eten.

Want hoe wil jij dat doen dan nummer_zoveel?
Hoe moet het dan wel..
He kees stop eens met janken je krijgt godverdomme dat koekje niet?
euh, ze doen niet boos als ze geen koekje krijgen. En deden ze dat wel dan reageerde ik er niet op. Of: ik snap dat je dat vervelend vind, maar we gaan zo eten. klaar.
Het maakt ook niet uit of je koopt, kraakt of huurt, buurvrouw is steeds in de buurt.
  woensdag 10 maart 2010 @ 13:15:39 #297
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_78968516
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 13:11 schreef Kleurdoos het volgende:
dat vraag ik me wel af trouwens, hoe men dan wel straft als ze geen ´in de hoek´of op de gang methode gebruiken..of helemaal geen straf. maar hoe ga je dan om met een speelgoed rondsmijtend kind= vraagteken want mn toesten zitten weer eens bagger
Ik zette zoonlief gewoon in de hoek, en speelgoed rondsmijten is een no-go, dan is dat speelgoed dus even niet toegankelijk, en afhankelijk van de situatie ander speelgoed ook niet.

En ctrl shift voor je in de bagger toetsenbord
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_78968600
je kan er toch wel bij vermelden wat je gevoel erbij is=
als je zegt dat je dat niet leuk vindt. dan is dat toch ook zo=
en kinderachtig, je hebt het tegen een kind ik denk dat je op die manier juist duidelijkheid geeft
pi_78968631
quote:
Op woensdag 10 maart 2010 13:15 schreef Leandra het volgende:

[..]

Ik zette zoonlief gewoon in de hoek, en speelgoed rondsmijten is een no-go, dan is dat speelgoed dus even niet toegankelijk, en afhankelijk van de situatie ander speelgoed ook niet.

En ctrl shift voor je in de bagger toetsenbord
normaal werkt ctrl shift maar nu niet ..
*RAMRAMRAM* gelukt

maar ik vroeg dus hoe mensen dat doen die niet straffen of in de hoek zetten
  woensdag 10 maart 2010 @ 13:19:45 #300
131983 debuurvrouw
The girl nextdoor
pi_78968662
Oh, als ze heel erg gaan ahhhhhhh, en waarom niet??? en buh doen zeg ik ook wel: je stelt een vraag, daarvan is de essentie dat je een ja of een nee terug kan krijgen.
Het maakt ook niet uit of je koopt, kraakt of huurt, buurvrouw is steeds in de buurt.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')