Ik heb er niet voor gestudeerd.quote:
Dus een katholieke kerk zou een moslima in dienst moeten willen nemen als poetsvrouw?quote:Op maandag 30 november 2009 13:44 schreef ArcticBlizzard het volgende:
ook is het onwenselijk dat bijvoorbeeld een organisatie zoals het leger des heils de mogelijkheid heeft om alleen christenen aan te nemen.
Waarom doen jullie altijd zo moeilijkquote:Op maandag 30 november 2009 15:09 schreef Whiskey_Tango het volgende:
[..]
Psychologen zeggen altijd dat je je gevoelens moet uiten en er naar moet handelen, anders krop je het op en krijg je een Midlife crisis!
Ik denk niet dat libertariërs het met je eens zijn dat het eerlijk is wanneer de meerderheid beslist dat mensen met een jaarlijks inkomen boven de één miljoen dat deel van hun inkomen geheel af mogen staan aan de overheid of dat Friezen het erg kunnen waarderen wanneer wij beslissen om een hek om Friesland te zetten en alle veroordeelde criminelen er dumpen.quote:Op maandag 30 november 2009 15:02 schreef Drukwerk het volgende:
[..]
Klopt. en soms gaat dat goed fout, gelijk aan onze verheerlijkte systeem.
Eigenlijk zouden we een website van de staat moeten hebben waar elke Nederlander met een Digid account eenmaal kan stemmen op alle vraagstukken van de overheid. Elke mening telt. Ook al zal een deel op onderbuikgevoelens af gaan. So be it. Ook dat is een mening.
Laat de staats TV maar ons voorzien van alle argumenten om onze mening op te baseren.
Eerlijker kan het niet. Meeste stemmen gelden.
Waarom niet? Net als dat er nu moslima's werkzaam zijn bij Christelijke scholen. Of dat atheisten werkzaam zijn op een Islamitische school.quote:Op maandag 30 november 2009 15:11 schreef Gia het volgende:
[..]
Dus een katholieke kerk zou een moslima in dienst moeten willen nemen als poetsvrouw?
Het leger des Heils is een Christelijke instelling. Je gaat toch als Jood niet de boekhouding doen van een moskee!!
Godwin Godwin Godwin!!!!quote:Op maandag 30 november 2009 15:11 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Waarom doen jullie altijd zo moeilijk![]()
Je frustraties kenbaar maken daar is op zich niets mis mee alleen je moet jezelf er niet aan overgeven. Ik weet dat WOII vergelijkingen funest zijn, maar ik wil jullie er toch even op wijzen wat er gebeurt als een land zich overgeeft aan zijn frustries. De joden werden binnen no time in kampen gepropt.
En neen, ik beweer niet dat Wilders hetzelfde van plan is met de moslims.
Het gaat om de bouwstijl. Zo'n minaret is een onderdeel van een buitenlandse cultuur. Hoe ver moet men gaan met het gedogen van buitenlandse bouwstijlen in een land met een geheel eigen cultuur en bouwstijl?quote:Op maandag 30 november 2009 13:47 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Weet jij wel wat een Medina is en hoe die ontstaan zijn. Je maakt jezelf ter plekke belachelijk, dat is wel jammer weer.
Ik geef die verrekte Zwitsers groot gelijk. Als zij geen minaretten willen, is dat hun goed recht. Het is hun land.quote:Op maandag 30 november 2009 13:00 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
In dit geval vind ik het juist ongelooflijk kansloos. Het toont maar weer eens aan hoe xenofobisch die verrekte Zwitsers zijn.
Een wolkenkrabber is ook onderdeel van een buitenlandse cultuur. Landen veranderen, bouwstijlen veranderen. Als zo'n achterlijk land de Christelijke bouwstijlen weet te tolereren en andersom niet, dan zijn we hier nog achterlijker dan ik dacht.quote:Op maandag 30 november 2009 15:13 schreef Gia het volgende:
[..]
Het gaat om de bouwstijl. Zo'n minaret is een onderdeel van een buitenlandse cultuur. Hoe ver moet men gaan met het gedogen van buitenlandse bouwstijlen in een land met een geheel eigen cultuur en bouwstijl?
Kun je daar misschien antwoord op geven?
Nope.quote:Op maandag 30 november 2009 15:08 schreef KoosVogels het volgende:
Jij bent een type die denkt dat alle slechte beslissingen uit de koker van links komen. En alle goede van rechts.
Dat waren ze wel. Maar nu Wilders en andere rechtse geluiden het volk doen steigeren, krijgt het huidige kabinet het door dat het toch wel werkt. Vandaar dat ze zich bloot geven hoe inconsequent ze zijn en eigenlijk tot alles in staat zijn hun pluche te behouden.quote:Het huidige kabinet valt overigens moeilijk links te noemen.
Kritiek? We hebben het hier over het inperken van rechten. Dat gaat wel iets verder dan "kritiek" lijkt me.quote:Op maandag 30 november 2009 14:25 schreef Drukwerk het volgende:
Ik krijg soms het idee dat wanneer we over rechten in combinatie met allochtonen hebben, we allemaal op onze tenen moeten lopen. Gaan we kritiek leveren op de boerka of moskeeën? Hoe durf je. Die moslims hebben rechten! Dat die mensen die hun kritiek leveren ook hun recht hebben om kritiek te leveren, is altijd een ondergeschoven kindje.
Een minaret is niet nodig om je geloof te kunnen belijden. Daarbij passen die gevallen totaal niet in de Zwitserse architectuur, dus lijkt het me terecht dat ze hier paal en perk aan stellen. Ik vind dat de gemeentes zelfs zover moeten kunnen gaan om eisen te stellen aan de bouw van een moskee, zodat het gebouw zo goed mogelijk past in het straatbeeld.quote:Op maandag 30 november 2009 14:02 schreef KoosVogels het volgende:
Ik zie niet in hoe dat met geloof heeft te maken.
Getverderrie, de eenheidsworst.quote:Op maandag 30 november 2009 15:16 schreef Gia het volgende:
[..]
Een minaret is niet nodig om je geloof te kunnen belijden. Daarbij passen die gevallen totaal niet in de Zwitserse architectuur, dus lijkt het me terecht dat ze hier paal en perk aan stellen. Ik vind dat de gemeentes zelfs zover moeten kunnen gaan om eisen te stellen aan de bouw van een moskee, zodat het gebouw zo goed mogelijk past in het straatbeeld.
Poep praten doe je wel vaker.quote:Op maandag 30 november 2009 15:12 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ik denk niet dat libertariërs het met je eens zijn dat het eerlijk is wanneer de meerderheid beslist dat mensen met een jaarlijks inkomen boven de één miljoen dat deel van hun inkomen geheel af mogen staan aan de overheid of dat Friezen het erg kunnen waarderen wanneer wij beslissen om een hek om Friesland te zetten en alle veroordeelde criminelen er dumpen.
Dan heb je mijn posts niet goed gelezen cq. geïnterpreteerd. Ik schreef namelijk dat ik het verbod op minaretten overtrokken vind. Ik heb gewezen op de symboliek, namelijk dat Zwitsers dit aangrijpen om aan de handrem te trekken wat betreft de "islamisering". Ook heb ik aangegeven dat ik liever andere symbolen zou verbieden, zoals de boerka. Want dat vind ik nou wel een ongewenst symbool in ons straatbeeld.quote:Op maandag 30 november 2009 14:52 schreef Iblis het volgende:
Dat is dus m.i. een van de zorgwekkendste redenen. En ik weet dat die vaak naar voren komen – maar juist die helpen in feite gelijke rechten om zeep. Als jij zegt dat het maar goed is dat je niet mensen hun kerkdienst kunt ontzeggen snap ik niet dat je dit wel helemaal een goede reden vindt (althans, zo interpreteer ik je posts toch) om minaretten te verbieden, terwijl als men met gelijke motivatie kerkdiensten zou verbieden je het blijkbaar niet oké vindt.
Dan vind je ook dat een gemeente moet kunnen beslissen dat een minaret prima in het straatbeeld past, lijkt me? Dan ben je dus eigenlijk ook gewoon tegen dit verbod?quote:Op maandag 30 november 2009 15:16 schreef Gia het volgende:
Ik vind dat de gemeentes zelfs zover moeten kunnen gaan om eisen te stellen aan de bouw van een moskee, zodat het gebouw zo goed mogelijk past in het straatbeeld.
Als het goed is bestaan die regels al. Een projectontwikkelaar mag ook niet zomaar gebouwen neerflikkeren in een woonwijk. Het bestemmingsplan bepaalt hoe de huizen er ongeveer uit mogen zijn. Ik geloof zelfs dat er een speciale commissie is die zich daarover buigt.quote:Op maandag 30 november 2009 15:16 schreef Gia het volgende:
[..]
Een minaret is niet nodig om je geloof te kunnen belijden. Daarbij passen die gevallen totaal niet in de Zwitserse architectuur, dus lijkt het me terecht dat ze hier paal en perk aan stellen. Ik vind dat de gemeentes zelfs zover moeten kunnen gaan om eisen te stellen aan de bouw van een moskee, zodat het gebouw zo goed mogelijk past in het straatbeeld.
Kritiek van de meerderheid die uitgevoerd wordt. Das inderdaad stap 2.quote:Op maandag 30 november 2009 15:15 schreef Sjaakz het volgende:
[..]
Kritiek? We hebben het hier over het inperken van rechten. Dat gaat wel iets verder dan "kritiek" lijkt me.
quote:By Tariq Ramadan
My compatriots' vote to ban minarets is fuelled by fear
The Swiss have voted not against towers, but Muslims. Across Europe, we must stand up to the flame-fanning populists
It wasn't meant to go this way. For months we had been told that the efforts to ban the construction of minarets in Switzerland were doomed. The last surveys suggested around 34% of the Swiss population would vote for this shocking initiative. Last Friday, in a meeting organised in Lausanne, more than 800 students, professors and citizens were in no doubt that the referendum would see the motion rejected, and instead were focused on how to turn this silly initiative into a more positive future.
Today that confidence was shattered, as 57% of the Swiss population did as the Union Démocratique du Centre (UDC) had urged them to – a worrying sign that this populist party may be closest to the people's fears and expectations. For the first time since 1893 an initiative that singles out one community, with a clear discriminatory essence, has been approved in Switzerland. One can hope that the ban will be rejected at the European level, but that makes the result no less alarming. What is happening in Switzerland, the land of my birth?
There are only four minarets in Switzerland, so why is it that it is there that this initiative has been launched? My country, like many in Europe, is facing a national reaction to the new visibility of European Muslims. The minarets are but a pretext – the UDC wanted first to launch a campaign against the traditional Islamic methods of slaughtering animals but were afraid of testing the sensitivity of Swiss Jews, and instead turned their sights on the minaret as a suitable symbol.
Every European country has its specific symbols or topics through which European Muslims are targeted. In France it is the headscarf or burka; in Germany, mosques; in Britain, violence; cartoons in Denmark; homosexuality in the Netherlands – and so on. It is important to look beyond these symbols and understand what is really happening in Europe in general and in Switzerland in particular: while European countries and citizens are going through a real and deep identity crisis, the new visibility of Muslims is problematic – and it is scary.
At the very moment Europeans find themselves asking, in a globalising, migratory world, "What are our roots?", "Who are we?", "What will our future look like?", they see around them new citizens, new skin colours, new symbols to which they are unaccustomed.
Over the last two decades Islam has become connected to so many controversial debates – violence, extremism, freedom of speech, gender discrimination, forced marriage, to name a few – it is difficult for ordinary citizens to embrace this new Muslim presence as a positive factor. There is a great deal of fear and a palpable mistrust. Who are they? What do they want? And the questions are charged with further suspicion as the idea of Islam being an expansionist religion is intoned. Do these people want to Islamise our country?
The campaign against the minarets was fuelled by just these anxieties and allegations. Voters were drawn to the cause by a manipulative appeal to popular fears and emotions. Posters featured a woman wearing a burka with the minarets drawn as weapons on a colonised Swiss flag. The claim was made that Islam is fundamentally incompatible with Swiss values. (The UDC has in the past demanded my citizenship be revoked because I was defending Islamic values too openly.) Its media strategy was simple but effective. Provoke controversy wherever it can be inflamed. Spread a sense of victimhood among the Swiss people: we are under siege, the Muslims are silently colonising us and we are losing our very roots and culture. This strategy worked. The Swiss majority are sending a clear message to their Muslim fellow citizens: we do not trust you and the best Muslim for us is the Muslim we cannot see.
Who is to be blamed? I have been repeating for years to Muslim people that they have to be positively visible, active and proactive within their respective western societies. In Switzerland, over the past few months, Muslims have striven to remain hidden in order to avoid a clash. It would have been more useful to create new alliances with all these Swiss organisations and political parties that were clearly against the initiative. Swiss Muslims have their share of responsibility but one must add that the political parties, in Europe as in Switzerland have become cowed, and shy from any courageous policies towards religious and cultural pluralism. It is as if the populists set the tone and the rest follow. They fail to assert that Islam is by now a Swiss and a European religion and that Muslim citizens are largely "integrated". That we face common challenges, such as unemployment, poverty and violence – challenges we must face together. We cannot blame the populists alone – it is a wider failure, a lack of courage, a terrible and narrow-minded lack of trust in their new Muslim citizens.
Tariq Ramadan, a Swiss citizen, is professor of contemporary Islamic studies at Oxford University. His most recent book is What I Believe. The Guardian
Lekker makkelijk die korte zinnetjes vol onderbuikgevoelens. Spreek het maar eens tegen:quote:
quote:Op maandag 30 november 2009 15:16 schreef Gia het volgende:
Een minaret is niet nodig om je geloof te kunnen belijden.
Het feit dat zij een andere religie heeft mag niet meespelen in het al dan niet aannemen van haar voor een functie die niets met het geloof te maken heeft. Het maakt niet uit of ik moslim, jood, christen, hindoe, boeddhist, atheist etc ben wanneer ik de afwas doe.quote:Op maandag 30 november 2009 15:11 schreef Gia het volgende:
[..]
Dus een katholieke kerk zou een moslima in dienst moeten willen nemen als poetsvrouw?
Het leger des Heils is een Christelijke instelling. Je gaat toch als Jood niet de boekhouding doen van een moskee!!
Je haren zwart verven is niet nodig om je goed te voelen.quote:Op maandag 30 november 2009 15:22 schreef Drukwerk het volgende:
[..]
Lekker makkelijk die korte zinnetjes vol onderbuikgevoelens. Spreek het maar eens tegen:
[..]
Zo denk jij. En onze overheid wil dat iedereen zo denkt.quote:Op maandag 30 november 2009 15:22 schreef ArcticBlizzard het volgende:
[..]
Het feit dat zij een andere religie heeft mag niet meespelen in het al dan niet aannemen van haar voor een functie die niets met het geloof te maken heeft. Het maakt niet uit of ik moslim, jood, christen, hindoe, boeddhist, atheist etc ben wanneer ik de afwas doe.
Hoe zou het zijn wanneer ik een bedrijf heb met 2000 werknemers en in elke sollicitatie staat dat ik alleen kandidaten wil die geen religie hebben. Ik wil 2000 atheïsten. Is dit wel ok?
Waarom zou het geloof een beperking rechtvaardigen om iemand niet aan te nemen?
Och, atheïsten heb ik op zich nog niet zo'n probleem mee in religieuze instellingen. Maar ik vind dat scholen, kerken en religieuze instellingen best een andersgelovige of niet-gelovige moeten mogen weigeren als werknemer.quote:Op maandag 30 november 2009 15:12 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Waarom niet? Net als dat er nu moslima's werkzaam zijn bij Christelijke scholen. Of dat atheisten werkzaam zijn op een Islamitische school.
Wat is daarop tegen.
Het is natuurlijk niet aan Gia of jou om te oordelen of zij een minaret nodig hebben of niet. Daarbij is de vraag niet echt relevant. Zonder kerstboom kun je ook kerstmis vieren, maar dat is toch geen reden om kerstbomen te verbieden?quote:Op maandag 30 november 2009 15:22 schreef Drukwerk het volgende:
[..]
Lekker makkelijk die korte zinnetjes vol onderbuikgevoelens. Spreek het maar eens tegen:
[..]
Ik vind dat een behoorlijk angstaanjagende en bekrompen gedachte. Bij een essentiele functie kan ik mij het nog wel voorstellen (zoals bisschop of priester enzo), maar goed, dat is mijn mening.quote:Op maandag 30 november 2009 15:28 schreef Gia het volgende:
[..]
Och, atheïsten heb ik op zich nog niet zo'n probleem mee in religieuze instellingen. Maar ik vind dat scholen, kerken en religieuze instellingen best een andersgelovige of niet-gelovige moeten mogen weigeren als werknemer.
Dus zonder die hele kermis en carnaval gaat het prima. Je verbond heb je ook niet met materiaal maar met God/Allah.quote:Op maandag 30 november 2009 15:24 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Je haren zwart verven is niet nodig om je goed te voelen.
Doe niet zo dramatisch.quote:Op maandag 30 november 2009 15:20 schreef BansheeBoy het volgende:
Heerlijk om te zien dat de Westerse wereld weer vervalt in een technische deja vu. De Moslims zijn de Joden van de 21ste eeuw. Als we het dan net zo slim doen als de Joden hebben we er daarna weer ruim voordeel van dankzij een gemeenschappelijke schuldgevoel.
Even door de zure appel bijten. Joule.²
Maar als het overgrote del van de bevolking dat wil, dan wel.quote:Op maandag 30 november 2009 15:30 schreef Sjaakz het volgende:
[..]
Het is natuurlijk niet aan Gia of jou om te oordelen of zij een minaret nodig hebben of niet. Daarbij is de vraag natuurlijk niet echt relevant. Zonder kerstboom kun je ook kerstmis vieren, maar dat is toch geen reden om kerstbomen te verbieden?
Nee, de landelijke politiek gaat boven de gemeentelijke politiek. Dit voorstel is ergens uit voortgevloeid, natuurlijk. Wellicht een gemeente die de bouw van een minaret wilde verbieden omdat het niet paste binnen die gemeente, maar meteen 'diskrieminatsie' te horen kreeg? Tja, dan moet zoiets landelijk geregeld worden.quote:Op maandag 30 november 2009 15:18 schreef Sjaakz het volgende:
[..]
Dan vind je ook dat een gemeente moet kunnen beslissen dat een minaret prima in het straatbeeld past, lijkt me? Dan ben je dus eigenlijk ook gewoon tegen dit verbod?
Causale verbanden of niet, het is frappant dat bepaalde regio's in landen autonomie opeisen en dan de Sharia als wet invoeren. En je kunt Groot-Brittannië toch niet wegzetten als een instabiel land waar niet aan basisbehoeften wordt voldaan. Ik ben benieuwd hoe je de aanwezigheid van Sharia-rechtbanken in GB wilt verklaren op basis van het voorgaande. Ik blijf tot die tijd in elk geval van mening dat de islam in de kern is gericht op verspreiding, goedschiks of kwaadschiks.quote:Op maandag 30 november 2009 15:02 schreef Mutant01 het volgende:
Waarmee nog steeds geen causaal verband is aangetoond. Als we die gebieden waar jij op doelt nader zouden beschouwen, zien wij bevoorbeeld dat de staatsstructuur in die specifieke regio's zodanig zwak is, dat er bijvoorbeeld geen onderwijs is. Democratie kan je niet neerzetten zonder een gezonde bevolking te hebben, democratie heeft basisbehoeften nodig. Namelijk mensen die weten hoe het democatische principe werkt. Indien de basisbehoeften worden opgevuld door groeperingen die baat hebben bij een onstabiele samenleving, zal die groepering aan macht winnen.
Dan lees je mijn posts op dit forum niet goed (genoeg). Ik roep namelijk al jaren om een ingrijpen in Iran, waar de bevolking (moslims dus) wordt onderdrukt. De islam wordt in genoemde landen zo opgevat dat de wil van Allah gelijkstaat aan de wet. De aard van de islam en alles wat de Koran voorschrijft, is nauw verweven met alle verboden en geboden die gelden in dergelijke landen. Dat er ook enkele dicaturen zijn waarbij geen religie in het spel is, doet daar niets aan af.quote:Op maandag 30 november 2009 15:02 schreef Mutant01 het volgende:
En moslims zelf, maar daar lijk je je geenszins aan te storen. Feit is dat allerlei zogenaamde Islamitische staten, geen open debat kennen. En dat ligt niet aan het "islamitische" gedeelte, dat ligt aan het "staats" gedeelte. Het gedeelte dat op een zodanige manier gestructureerd is, dat tegenspraak niet aanvaardbaar is. Vergelijk het eens met het non-religieuze Noord-Korea. Indien de staatsstructuur geen ruimte geeft tot het openlijk verkondigen van een andere mening, dan zal eenieder daar last van hebben.
Hoe de islam eruit ziet, ligt vast. Dat staat in een boek dat Koran heet en hoe je handelen staat in een wet die Sharia heet. Overal waar Sharia-rechtspraak van kracht is, zie je grofweg dezelfde patronen. Dat die landen selectief shoppen uit de Koran is natuurlijk evident; alle gelovigen lezen selectief (per definitie). Het laat onverlet dat de islam nauw is verweven met de manier waarop het land wordt bestuurd.quote:Op maandag 30 november 2009 15:02 schreef Mutant01 het volgende:
Je zegt het heel goed, ze pretenderen dat te zijn. Als we echter kijken naar bijvoorbeeld Saoedie-Arabie en Iran, dan zien we dat beide claimen de zuivere Islam te verkondigen. Ondertussen zijn de verschillen tussen die twee landen enorm. Waarom? Omdat de hele structuur van die twee landen anders is, omdat de belangen van die twee landen anders is. De staat bepaald hoe de Islam er uit ziet, niet andersom.
Ik vind het vooral frappant dat je nu WEL weet te stellen dat het Christendom "de staat in haar greep had", maar dat je over landen als Iran en Saoedi-Arabië zegt dat het allemaal niet aan het religiegedeelte ligt, maar aan het staatsgedeelte. Beetje meten met twee maten.quote:Op maandag 30 november 2009 15:02 schreef Mutant01 het volgende:
Gevolg van het moslim-zijn? Pardon? Dit is het exacte voorbeeld waaruit blijkt het fenomeen "staatsreligie" een heel andere invulling heeft dan de staatsreligies in het westen, waarbij het Christendom de staat in haar greep had. De staat heeft de Islam in haar greep. Een ander mooi voorbeeld is het door de Saoedische staat gefinancieerde en gepropageerde Wahabisme. Maar goed, de discussie is te offtopic om hier verder te voeren. Bovendien ben ik er van overtuigd dat we het hier nooit eens over zullen worden. I agree to disagree.
zolang niemand iets heeft tegen het zwart verven van haar, zie ik daar geen reden om dat te verbieden.quote:Op maandag 30 november 2009 15:24 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Je haren zwart verven is niet nodig om je goed te voelen.
Ik ben meer voor een consistente benadering. Regilie dient bij zaken als bouwvoorschriften en geluidshinder geen apart geval te zijn. Dat betekent geen specifieke verboden op grond van religie, maar ook geen specifieke uitzonderingen.quote:Op maandag 30 november 2009 15:20 schreef Drukwerk het volgende:
[..]
Kritiek van de meerderheid die uitgevoerd wordt. Das inderdaad stap 2.
Niks mis mee.
Ik kan je Nederlandse politieke partijen noemen die kritiek hadden op mijn belachelijke hoge inkomen. En daar kwam ook stap 2 uit die mij benadeelde. Hoor ik jou mij verdedigen? Natuurlijk niet.
Zoals ik al vaker zei: is de islamd/allochtoon erbij betrokken, moeten we ons ineens heel "maatschappelijk" gaan voelen. Bederfelijke inbeelding is het.
Goh, toch zijn er mensen die van mening zijn dat kerstbomen op openbare plekken, zoals luchthavens, verboden moeten zijn.quote:Op maandag 30 november 2009 15:30 schreef Sjaakz het volgende:
[..]
Het is natuurlijk niet aan Gia of jou om te oordelen of zij een minaret nodig hebben of niet. Daarbij is de vraag niet echt relevant. Zonder kerstboom kun je ook kerstmis vieren, maar dat is toch geen reden om kerstbomen te verbieden?
Ik lijk te chargeren, maar dichter tot de waarheid zal men zelden komen. Vergeet niet hoe het destijds ging in Pandarve. Overal in de wereld krijgen de Moslims de schuld van alles wat fout gaat:quote:
Juist.quote:Op maandag 30 november 2009 15:13 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Ik geef die verrekte Zwitsers groot gelijk. Als zij geen minaretten willen, is dat hun goed recht. Het is hun land.
Het grappige is dat ook enkel jij steigert als de gemeente beslist dat dat ding NIET in het straatbeeld past.quote:Op maandag 30 november 2009 15:18 schreef Sjaakz het volgende:
[..]
Dan vind je ook dat een gemeente moet kunnen beslissen dat een minaret prima in het straatbeeld past, lijkt me?
En als de meerderheid daar wel wat tegen heeft, dan wel?quote:Op maandag 30 november 2009 15:35 schreef Gia het volgende:
[..]
zolang niemand iets heeft tegen het zwart verven van haar, zie ik daar geen reden om dat te verbieden.
Hoe doen we het dan met chinese restaurants bijvoorbeeld? die van die mooie dakpannetjes aan hun gevel hangen of zelfs een compleet gebouw nabouwen (zie breukelen). Het past niet in het straatbeeld en behoort al helemaal niet toe aan de Westerse cultuur zoals die hier telkens wordt vernoemd...quote:Op maandag 30 november 2009 15:16 schreef Gia het volgende:
[..]
Een minaret is niet nodig om je geloof te kunnen belijden. Daarbij passen die gevallen totaal niet in de Zwitserse architectuur, dus lijkt het me terecht dat ze hier paal en perk aan stellen. Ik vind dat de gemeentes zelfs zover moeten kunnen gaan om eisen te stellen aan de bouw van een moskee, zodat het gebouw zo goed mogelijk past in het straatbeeld.
Feitelijk bedoel je te zeggen dat in een land altijd het recht van de meerderheid moet gelden, ongeacht de ratio van de verboden, ongeacht de ratio van de handelingen.quote:Op maandag 30 november 2009 15:41 schreef Drukwerk het volgende:
Maar goed, het blijkt wel weer dat religie altijd gezeur en gezeik oplevert. En de ene meer dan de andere.
Harmonie en religie kan alleen als het hun volk bedreigt. Vrije mening werkt gewoon niet.
Daarom moet je in een land met vrije mening nooit een religie introduceren. (en oude verdrijven)
Maar wie ben ik...
Nee, en je overdrijft.quote:Op maandag 30 november 2009 15:37 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Ik lijk te chargeren, maar dichter tot de waarheid zal men zelden komen. Vergeet niet hoe het destijds ging in Pandarve. Overal in de wereld krijgen de Moslims de schuld van alles wat fout gaat:
- Terrorisme > Moslims
- Etc.
- WC verstopt > Moslims
Dit moet gewoon stoppen, wellicht dat je het snel kunt regelen?²
Waarom in hemelsnaam? Waarom zou je aan elke achterlijke wens van de meerderheid (zelfs wanneer deze tegen de eigen wetten indruist) gehoor moeten willen geven? Eén van de sterke kanten van de huidige democratie is juist de bescherming die het minderheden biedt tegen de dictatuur van de meerderheid.quote:Op maandag 30 november 2009 15:32 schreef Drukwerk het volgende:
[..]
Maar als het overgrote del van de bevolking dat wil, dan wel.
Waarom wijs je steeds naar moslimlanden? Even los van het feit dat je commentaar nergens op slaat: het is niet relevant. We wonen hier niet in een moslimland en ik zie totaal geen reden ons daaraan te spiegelen.quote:Ik denk dat je in een moslimland 80% van de stemmen krijgt om kerstbomen uit het straatbeeld te halen en die kerstboomaanhangers dat maar lekker thuis doen.
Maar goed, zover redden die kerstbomen het niet eens. De eerste die het lef heeft daar op een kruising zon boom te zetten heeft een levensbedreigend probleem.
Dit kun je moeilijk ontkennen op het moment.quote:Op maandag 30 november 2009 15:37 schreef BansheeBoy het volgende:
Ik lijk te chargeren, maar dichter tot de waarheid zal men zelden komen. Vergeet niet hoe het destijds ging in Pandarve. Overal in de wereld krijgen de Moslims de schuld van alles wat fout gaat:
- Terrorisme > Moslims
Ik heb de Russen niet zien zwaaien met die scepter afgelopen week.quote:Op maandag 30 november 2009 15:43 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Dit kun je moeilijk ontkennen op het moment.
Nee, die staan op het lijstje "staatsterreur", naast de VS.quote:Op maandag 30 november 2009 15:44 schreef Whiskey_Tango het volgende:
[..]
Ik heb de Russen niet zien zwaaien met die scepter afgelopen week.
Als een Marokkaans restaurant gebouwd wordt in Marokkaanse stijl is dat prima. Dat hoort dan bij die ambiance. Uiteraard mag dat niet zomaar op elke plek, daar beslist de gemeente over.quote:Op maandag 30 november 2009 15:41 schreef Jerruh het volgende:
[..]
Hoe doen we het dan met chinese restaurants bijvoorbeeld? die van die mooie dakpannetjes aan hun gevel hangen of zelfs een compleet gebouw nabouwen (zie breukelen). Het past niet in het straatbeeld en behoort al helemaal niet toe aan de Westerse cultuur zoals die hier telkens wordt vernoemd...
chinezen bezorgen ook zoveel overlast waar ze zich vestigen...quote:Op maandag 30 november 2009 15:41 schreef Jerruh het volgende:
[..]
Hoe doen we het dan met chinese restaurants bijvoorbeeld? die van die mooie dakpannetjes aan hun gevel hangen of zelfs een compleet gebouw nabouwen (zie breukelen). Het past niet in het straatbeeld en behoort al helemaal niet toe aan de Westerse cultuur zoals die hier telkens wordt vernoemd...
De reden erachter is gewoon puur het feit dat het een moslimsymbool is, niet meer niet minder. En als het een moslimsymbool is waartegen men ageert heeft het simpelweg te maken met beperkingen en verschillen die wij hier in dit topic maken en schijnbaar ook vinden. Hetzelfde geldt m.i. ook bij kerken, die tegenwoordig al een aantal users gesloopt willen zien omdat het een geloofssymbool is. Het gaat simpelweg om de gevoelens jegens de geloofsbelijders. Erg jammer dan dat dat moet gaan via zulke stompzinnige acties als een minaretverbod en eigenlijk ook een hoofddoekverbod. een rood kruisje aanvinken bij ja of nee is namelijk makkelijker dan zelf iets doen en voor elkaar krijgen (zonder molotovcocktails, moet ik natuurlijk toevogen...)
Vergelijk je jezelf nu opzettelijk met mensen die vinden dat kerstbomen uit het straatbeeld moeten verdwijnen? Je vindt het dus zelf ook eigenlijk best belachelijk, maar vindt die houding gerechtvaardigd omdat er ook mensen rondlopen die kerstbomen willen verbieden?quote:Op maandag 30 november 2009 15:37 schreef Gia het volgende:
[..]
Goh, toch zijn er mensen die van mening zijn dat kerstbomen op openbare plekken, zoals luchthavens, verboden moeten zijn.
Nou ik bedoel meer te zeggen dat het overgrote deel van terroristische aanslagen op dit moment in de geschiedenis door islamitische extremisten wordt gepleegd.quote:Op maandag 30 november 2009 15:44 schreef Whiskey_Tango het volgende:
Ik heb de Russen niet zien zwaaien met die scepter afgelopen week.
Nu is de VS wel ineens handig voor je?quote:Op maandag 30 november 2009 15:45 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Nee, die staan op het lijstje "staatsterreur", naast de VS.
Vraag dat maar aan de Algerijnen.quote:Op maandag 30 november 2009 15:46 schreef releend het volgende:
[..]
chinezen bezorgen ook zoveel overlast waar ze zich vestigen...
Precies, dus je kan gerust zeggen dat de meeste terroristen moslims zijn.quote:Op maandag 30 november 2009 15:48 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Nou ik bedoel meer te zeggen dat het overgrote deel van terroristische aanslagen op dit moment in de geschiedenis door islamitische extremisten wordt gepleegd.
De cijfers tonen dit gewoon aan.
Dat lijkt me niet nodig, ik neem zo aan dat een ieder wel weet wat een terrorist is.quote:Ik verwacht dan nu een discussie over de definitie van een terrorist. Proceed...
Jouw mening is ook onnodig, je kan makkelijk voor een andere mening kiezen. Verbieden maar.quote:Op maandag 30 november 2009 15:30 schreef Drukwerk het volgende:
[..]
Dus zonder die hele kermis en carnaval gaat het prima. Je verbond heb je ook niet met materiaal maar met God/Allah.
Dit wetende ben je het dus eens dat alle boerka's af kunnen en moskeeën niet nodig zijn.
Hoezo ineens? Ze stonden 8 jaar terug ook al op die lijst.quote:Op maandag 30 november 2009 15:48 schreef Drukwerk het volgende:
[..]
Nu is de VS wel ineens handig voor je?
Komt omdat die Algerijnen direct al niet tolerant waren. Geen cm.quote:Op maandag 30 november 2009 15:48 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Vraag dat maar aan de Algerijnen.
Het zijn niet enkel moslims die overgaan tot terroristiosche acties.quote:Op maandag 30 november 2009 15:43 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Dit kun je moeilijk ontkennen op het moment.
Ik vraag me werkelijk af waar die man het over heeft.quote:Every European country has its specific symbols or topics through which European Muslims are targeted. In France it is the headscarf or burka; in Germany, mosques; in Britain, violence; cartoons in Denmark; homosexuality in the Netherlands – and so on. It is important to look beyond these symbols and understand what is really happening in Europe in general and in Switzerland in particular: while European countries and citizens are going through a real and deep identity crisis, the new visibility of Muslims is problematic – and it is scary.
Ik denk dat de "skin colours" geen probleem zijn en ik denk evenmin dat Europeanen massaal aan hun roots twijfelen; daar hebben ze namelijk verdomd weinig reden toe. Het is hooguit zo dat sommigen hun eigen land/stad/buurt niet meer herkennen... Verder gaat die Ramadan er wel érg gemakkelijk aan voorbij dat die "globalising migratory world" vooral eenrichtingsverkeer is: een stroom moslim-migranten die naar Europa komt (en daar overigens zélf voor kiest). Het is niet zo dat hordes Europeanen zich in Arabische landen vestigen.quote:At the very moment Europeans find themselves asking, in a globalising, migratory world, "What are our roots?", "Who are we?", "What will our future look like?", they see around them new citizens, new skin colours, new symbols to which they are unaccustomed.
Nog los van die vragen, is een vraag die bij velen leeft: wat doen ze hier? Talloze bevolkingsgroepen zijn in Europa geïntegreerd met beduidend minder gevoelens van angst en wantrouwen onder de Europeanen. Hoe zou dat komen?quote:Over the last two decades Islam has become connected to so many controversial debates – violence, extremism, freedom of speech, gender discrimination, forced marriage, to name a few – it is difficult for ordinary citizens to embrace this new Muslim presence as a positive factor. There is a great deal of fear and a palpable mistrust. Who are they? What do they want? And the questions are charged with further suspicion as the idea of Islam being an expansionist religion is intoned. Do these people want to Islamise our country?
Ik denk dat grote groepen Europeanen de islam NIET zien als Europese religie en ook die kant niet op willen. Moslims zijn maar in een beperkt aantal Europese landen massaal aanwezig. Vooral in rijkere landen met goede sociale voorzieningen, gek genoeg... En dat Ramadan het woordje "geïntegreerd" tussen haakjes schrijft, is de best denkbare formulering. Op papier zijn ze misschien geïntegreerd, de realiteit is in veel gevallen compleet anders.quote:They fail to assert that Islam is by now a Swiss and a European religion and that Muslim citizens are largely "integrated". That we face common challenges, such as unemployment, poverty and violence – challenges we must face together. We cannot blame the populists alone – it is a wider failure, a lack of courage, a terrible and narrow-minded lack of trust in their new Muslim citizens.
Als je nou eens verder leest is dat precies het hopeloze wat ik nu probeer duidelijk te maken: iedereen heeft het over een minaret maar daar gaat ze het totaal niet om: het zijn de moslims waar ze tegen zitten te kankeren.quote:Op maandag 30 november 2009 15:46 schreef releend het volgende:
[..]
chinezen bezorgen ook zoveel overlast waar ze zich vestigen...
Waar heb je het nou weer over, ik zei alleen dat Banshee's statement dat terroristen automatisch gelinked worden aan moslims niet klopt. Hij stelt zich aan en gedraagt zich als een matige calimero.quote:Op maandag 30 november 2009 15:45 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Nee, die staan op het lijstje "staatsterreur", naast de VS.
Huh? Wat? Waar? Wattuh?quote:Op maandag 30 november 2009 15:49 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Hoezo ineens? Ze stonden 8 jaar terug ook al op die lijst.
Helaas is het volkomen gerechtvaardigd om uit naam van het geloof een ander te weren voor een functie (die in de spoelkeuken bijv.). Ook het beledigen van een ongelovige/iemand van een andere levensovertuiging is veelal gerechtvaardig uit naam van het geloof. Maar andersom is een grove belediging en dient dit ten alle tijde bestreden te worden daar zij geen basis heeft in een geloof.quote:Op maandag 30 november 2009 15:28 schreef Drukwerk het volgende:
[..]
Zo denk jij. En onze overheid wil dat iedereen zo denkt.
Helaas is de praktijk anders.
Dit is weer dat leeuw/kippetje verhaal:
Gooi kippen in een leeuwenhok en "verwacht" dat die 2 in harmonie kunnen leven. Worden die kippen verslonden? Gooi je nieuwe kippen in dat leeuwenhok omdat je afdwingt dat het ooit een keer zal lukken.
Elk weldenkend mens snapt dat dit nooit gaat lukken. Maar met mensen, hoe geïndoctrineerd ze ook zijn door hun religie (en deels als dieren functioneren), moet dat wel lukken... denkt links dan.
O, dat scheelt dan alweerquote:Op maandag 30 november 2009 15:49 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Het zijn niet enkel moslims die overgaan tot terroristiosche acties.
Eén van de grootste nadelen van de huidige democratie is juist het feit dat er misbruik gemaakt wordt van wetten die eigenlijk alleen dienen als bescherming. Moslims hangen alles op aan het wetje "Vrijheid van godsdienst", althans proberen dit.quote:Op maandag 30 november 2009 15:43 schreef Sjaakz het volgende:
Eén van de sterke kanten van de huidige democratie is juist de bescherming die het minderheden biedt tegen de dictatuur van de meerderheid.
http://www.trouw.nl/krant(...)zen_als_doelwit.htmlquote:Op maandag 30 november 2009 15:48 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Vraag dat maar aan de Algerijnen.
Das mooi hoor. Een wens, meer niet.quote:Op maandag 30 november 2009 15:50 schreef ArcticBlizzard het volgende:
[..]
Helaas is het volkomen gerechtvaardigd om uit naam van het geloof een ander te weren voor een functie (die in de spoelkeuken bijv.). Ook het beledigen van een ongelovige/iemand van een andere levensovertuiging is veelal gerechtvaardig uit naam van het geloof. Maar andersom is een grove belediging en dient dit ten alle tijde bestreden te worden daar zij geen basis heeft in een geloof.
Wij mensen hebben de mogelijkheid om niet aan onze dierlijke instincten toe te geven, wij zijn in staat te denken over dingen waar dieren dit niet kunnen. Wij vormen een maatschappij en dienen de zwakkere te beschermen (bepaalde gelovigen/gehandicapten etc). In feite zijn wij allen leeuwen en dienen we samen te leven op hetzelfde territorium, wij zijn gelijk aan elkaar en dienen ook zo met elkaar om te gaan. Wanneer men heeft aangegeven niet te willen of kunnen samenleven met een ander dan is dat zijn probleem en dient hij zich aan te passen. In plaats van dat mensen de vrijheid hebben een geloof te belijden hebben zij op dit moment het recht om anderen uit te sluiten op basis van een geloof. In plaats van dit te bestrijden versterken de rechtsprekende en wetgevende machten dit momenteel alleen.
Dus ja ik verwacht van een ieder dat hij zich bepaalde universele normen en waarden aanmeet waardoor een ieder kan samenleven en werken met de ander. Het feit dan een ander een andere of geen religie aanhangt mag geen reden zijn om hem uit te sluiten van een baan wanneer die niets met het belijden van een religie te maken heeft. Religieuze beperkingen zijn iets voor jezelf en die dien je niet op te dringen aan anderen.
schijnbaar de shoarmatenten die iedereen zo geweldig vindt.quote:Op maandag 30 november 2009 15:52 schreef releend het volgende:
[..]
http://www.trouw.nl/krant(...)zen_als_doelwit.html
idd, vermoorden gewoon chinezen omdat ze niet kunnen uitstaan dat die wel een succesvol leven kunnen opbouwen.
maar waar in de westerse wereld hebben moslims een positieve bijdrage geleverd of staan ze op goede voet met de autochtone bevolking?
Is hun eigen land he, de meerderheid beslist. Of nu ineens niet?quote:Op maandag 30 november 2009 15:49 schreef Drukwerk het volgende:
[..]
Komt omdat die Algerijnen direct al niet tolerant waren. Geen cm.
Wel bij de les blijven he?
ja, men krijgt een hekel aan moslims en men begint op punten die makkelijk zijn.quote:Op maandag 30 november 2009 15:49 schreef Jerruh het volgende:
[..]
Als je nou eens verder leest is dat precies het hopeloze wat ik nu probeer duidelijk te maken: iedereen heeft het over een minaret maar daar gaat ze het totaal niet om: het zijn de moslims waar ze tegen zitten te kankeren.
jouw opmerking laat het wederom precies zien.
Eens.quote:Op maandag 30 november 2009 15:28 schreef Gia het volgende:
[..]
Och, atheïsten heb ik op zich nog niet zo'n probleem mee in religieuze instellingen. Maar ik vind dat scholen, kerken en religieuze instellingen best een andersgelovige of niet-gelovige moeten mogen weigeren als werknemer.
En uiteindelijk wordt er iets gecreeerd wat we allemaal juist niet zouden moeten willen...quote:Op maandag 30 november 2009 15:54 schreef releend het volgende:
[..]
ja, men krijgt een hekel aan moslims en men begint op punten die makkelijk zijn.
eerst een minnaret verbod, dan verbod op gebedshuizen en hopenlijk een algeheel verbod op de islam omdat het sterk lijkt op het facisme
Dit is heel simpel. Begin je daar een discussie over, kom je tot de conclusie dat er geen bijdrage is (op 1 kilo vlees na dan). Daarmee wakker je een discriminatie vete aan die er weer voor zorgt dat je een racist bent, en dus PVV stemmer.... waaruit weer volgt dat je een "NSB'er" bent.quote:Op maandag 30 november 2009 15:52 schreef releend het volgende:
[..]
http://www.trouw.nl/krant(...)zen_als_doelwit.html
idd, vermoorden gewoon chinezen omdat ze niet kunnen uitstaan dat die wel een succesvol leven kunnen opbouwen.
maar waar in de westerse wereld hebben moslims een positieve bijdrage geleverd of staan ze op goede voet met de autochtone bevolking?
Die 2e kan om wel meer redenenen niet. Dat kleurenschema, crisis. Was de architect kleurendoof?quote:Op maandag 30 november 2009 15:54 schreef El_Matador het volgende:
Mooi systeem daar in Zwitserland. Het is gewoon de wil van het volk. Dat Guusje Nadorst dat schrikbarend vindt en "blij" is dat er in Nederland geen bindend referendum is, zegt genoeg over de Elite Van Nederland.![]()
Ik vind het eigenlijk wel een goed punt van de Zwitsers. Je bent vrij om je religie te belijden, maar een confronterend monsterachtig Eftelinggebouw is een nodeloze fuck you-provocatie door moslims aan het adres van onze Westerse beschaving.
Dit kan dus wel:
[ afbeelding ]
En dit niet:
[ afbeelding ]
Heel logisch eigenlijk.
En weer geef je door aan de hand van deze voorbeelden van "misbruik" te spreken aan dat jij voor moslims wil bepalen hoe zij hun religie moeten beleven, en wat daar wel en niet onder valt. Dat is toch vreemd?quote:Op maandag 30 november 2009 15:51 schreef Gia het volgende:
[..]
Eén van de grootste nadelen van de huidige democratie is juist het feit dat er misbruik gemaakt wordt van wetten die eigenlijk alleen dienen als bescherming. Moslims hangen alles op aan het wetje "Vrijheid van godsdienst", althans proberen dit.
<lijstje voorbeelden>
Een kerstboom staat er hooguit een maand. Om die reden vind ik dat inderdaad belachelijk. Temeer omdat een kerstboom niet per se een Christelijk symbool is, maar een Heidens symbool om de zonnewende te vieren. Een kerstboom is dus eigenlijk gemeengoed, net als de restaurants.quote:Op maandag 30 november 2009 15:47 schreef Sjaakz het volgende:
[..]
Vergelijk je jezelf nu opzettelijk met mensen die vinden dat kerstbomen uit het straatbeeld moeten verdwijnen? Je vindt het dus zelf ook eigenlijk best belachelijk, maar vindt die houding gerechtvaardigd omdat er ook mensen rondlopen die kerstbomen willen verbieden?
Ja willempie, je komt zelf met dat voorbeeld die jouw glazen ingooit. Ik snap dat je het wilt draaien om het op mijn bordje te leggen... lolquote:Op maandag 30 november 2009 15:53 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Is hun eigen land he, de meerderheid beslist. Of nu ineens niet?
Dat ritueel slachten is gewoon een expliciete wet (ook niet moslims mogen zo slachten). En dat bouwen van moskeeën is natuurlijk niet zozeer vrijheid van Godsdienst als wel het mogen bouwen van objecten op grond wat je eigendom is voor zover het in overeenstemming is met het bestemmingsplan.quote:Op maandag 30 november 2009 15:51 schreef Gia het volgende:
[..]
Eén van de grootste nadelen van de huidige democratie is juist het feit dat er misbruik gemaakt wordt van wetten die eigenlijk alleen dienen als bescherming. Moslims hangen alles op aan het wetje "Vrijheid van godsdienst", althans proberen dit.
Hoofddoekjes op school ---> vrijheid van godsdienst.
Bidden onder werktijd ---> vrijheid van godsdienst.
Ritueel slachten---> vrijheid van godsdienst.
Bouwen van moskees---> vrijheid van godsdienst.
Boerka's in het openbaar---> vrijheid van godsdienst.
Boerkini's in het zwembad---> vrijheid van godsdienst.
Aparte zwemtijden voor moslima's---> vrijheid van godsdienst.
En ga zo nog maar even door.
nee het zou niet moeten maar westerse samenleving zijn over het algemeen zeer tolerant en humaan.quote:Op maandag 30 november 2009 15:55 schreef Jerruh het volgende:
[..]
En uiteindelijk wordt er iets gecreeerd wat we allemaal juist niet zouden moeten willen...
Dus dit zouden moslims moeten opvatten als een nodeloze fuck you provocatie door Christenen aan het adres van de moslims?quote:Op maandag 30 november 2009 15:54 schreef El_Matador het volgende:
Ik vind het eigenlijk wel een goed punt van de Zwitsers. Je bent vrij om je religie te belijden, maar een confronterend monsterachtig Eftelinggebouw is een nodeloze fuck you-provocatie door moslims aan het adres van onze Westerse beschaving.
Dus dan ligt het in dit geval ook aan de Zwitsers, gezien je redenatie.quote:Op maandag 30 november 2009 15:57 schreef Drukwerk het volgende:
[..]
Ja willempie, je komt zelf met dat voorbeeld die jouw glazen ingooit. Ik snap dat je het wilt draaien om het op mijn bordje te leggen... lol
Die kerk ziet er ouder uit dan El_Matador's moskee.quote:Op maandag 30 november 2009 15:58 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dus dit zouden moslims moeten opvatten als een nodeloze fuck you provocatie door Christenen aan het adres van de moslims?
[ afbeelding ]
Vooral die hondjes kunnen niet.quote:Op maandag 30 november 2009 15:54 schreef El_Matador het volgende:
En dit niet:
[ afbeelding ]
Heel logisch eigenlijk.
I beg to differ, de vrijheid van godsdienst, ja zelfs de hele grondwet, is bedoeld om de burger te beschermen voor de overheid, niet voor werkgevers.quote:Op maandag 30 november 2009 15:58 schreef Iblis het volgende:
En bij het bidden is het een afweging van de belangen van de werkgever versus de werknemer, en dat is nu juist waar vrijheid van godsdienst voor bedoeld is.
Leuke poging om het in het belachelijke te trekken. Helaas schiet je er niks mee op omdat het omgedraaid nog veel erger kan.quote:Op maandag 30 november 2009 15:58 schreef Frollo het volgende:
Het moderne bankwezen is in Italië uitgevonden en hoort dus niet in Zwitserland.
Het mechanische uurwerk komt waarschijnlijk uit China en heeft dus niet in Zwitserland te zoeken.
Chocolade? Zuid-Amerikaans!
Zwitserland heeft een statische cultuur die op geen enkele manier veranderd mag worden, dus weg met die buitenlandse onzin!
Dat was voor Koos bedoeld, die weer eens aan het downplayen was.quote:Op maandag 30 november 2009 15:52 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Wat is dit nu weer voor stupide opmerking.
En hij is bruin, past niet in het straatbeeld, weg ermee.quote:Op maandag 30 november 2009 15:59 schreef Whiskey_Tango het volgende:
[..]
Die kerk ziet er ouder uit dan El_Matador's moskee.
Wat heb jij toch een zwarte kijk op alles dat met de islam is verbonden. Wat als het niet meer dan architectuur is, wat als mensen dat gewoon mooi vinden.quote:Op maandag 30 november 2009 15:59 schreef Gia het volgende:
[..]
Maar ik vraag me bij dit gebouw wel af waarom er 2 minaretten zijn. Wat is het nut daarvan? Is dat meer status? Moet dat intimiderend zijn?
quote:Regering Zwitserland probeert 'schade' te beperken
De Zwitserse regering doet er alles aan om de schade die het verbod van de bouw van minaretten mogelijk veroorzaakt, te beperken. Bern vreest dat de handel met en het toerisme uit moslimslanden forse schade oploopt.
Internationale kritiek op minaretverbod 'Minaretverbod belediging voor moslims' Zwitserland voor minaretverbod
In een referendum sprak een meerderheid van de Zwitsers zich zondag uit tegen de bouw van nieuwe minaretten. In het Alpenland staan nu vier van zulke torens bij moskeeën. ,,Zonder dat ik cijfers heb, vrees ik dat het resultaat (van de volksraadpleging) niet zonder gevolgen voor onze export en voor het toerisme zal zijn'', zei minister Eveline Widmer-Schlumpf maandag in de krant Le Temps. Volgens haar is het aantal toeristen uit de Golfstaten de afgelopen jaren met 15 procent gegroeid.
Minister Micheline Calmy-Rey van Buitenlandse Zaken laat haar ministerie materiaal voor ambassades samenstellen, zodat die zich tegen kritiek op de uitspraak kunnen verweren.
Economiesuisse, de belangrijkste werkgeversorganisatie, heeft de regering opgeroepen ,,de mogelijke schade te beperken'' door de dialoog met moslimlanden te versterken. De werkgevers leggen er de nadruk op dat Zwitserland zich moet blijven presenteren als land dat ,,de vrijheid van denken en godsdienst koestert'' en dat zichzelf als een open, tolerante natie beschouwt.
De imam van de grootste moskee in Zwitserland heeft de moslims in de wereld opgeroepen de uitspraak van de Zwitsers over het verbod van de bouw van nieuwe minaretten te respecteren. Elke uiting waarin de uitspraak wordt afgewezen, zou de moslimgemeenschap schaden, zei imam Youssef Ibram van de moskee van Genève maandag.
Hij riep de moslims op tot kalmte. ,,Het zal niet helpen de handel met Zwitserland op te geven of de banden met het land te verbreken'', zei Ibram. Vandalen hebben de moskee in Genève in de aanloop naar het referendum over de minaretten diverse keren beschadigd. ,,De moslims moeten respect tonen zonder de uitspraak te accepteren. Zij moeten de beslissing van de Zwitsers respecteren. Anders zullen wij de eerste slachtoffers zijn'', zei de imam.
Nou zeg nou zelf, als ik een halve kathedraal met hoge torens en opvallende kleuren midden in Casablanca of Fez neerzet zullen ze me dat in dank afnemen, sterker nog, krijg ik een bouwvergunning?quote:Op maandag 30 november 2009 16:01 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
En hij is bruin, past niet in het straatbeeld, weg ermee.
Jup.quote:Op maandag 30 november 2009 15:59 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dus dan ligt het in dit geval ook aan de Zwitsers, gezien je redenatie.
Net als dit ding, ook een fuck you symbool van Christenen - en expres naast een moskee gezet ookquote:Op maandag 30 november 2009 15:59 schreef Whiskey_Tango het volgende:
[..]
Die kerk ziet er ouder uit dan El_Matador's moskee.
Dat is schijnbaar nodig, aangezien andere methodes niet werken. Er wordt meteen "discriminatie'' geroepen en naar de CGB gestapt. Om dus scholen en werkgevers meer vrijheden te bieden, zal dat landelijk aangepakt moeten worden inderdaad.quote:Op maandag 30 november 2009 15:56 schreef Sjaakz het volgende:
Vind je het dan logisch het hele systeem maar omver te gooien i.p.v. het misbruik aan te pakken? Ik niet.
En ik, en meer met mij, vinden het mooi om bovenop de moskeeen in Nederland nogmaals een kerk te bouwen. Wel beide een aparte ingang natuurlijk.quote:Op maandag 30 november 2009 16:01 schreef Disana het volgende:
[..]
Wat heb jij toch een zwarte kijk op alles dat met de islam is verbonden. Wat als het niet meer dan architectuur is, wat als mensen dat gewoon mooi vinden.
quote:
Die man lijkt bang en het lijkt terecht.quote:Vandalen hebben de moskee in Genève in de aanloop naar het referendum over de minaretten diverse keren beschadigd. ,,De moslims moeten respect tonen zonder de uitspraak te accepteren. Zij moeten de beslissing van de Zwitsers respecteren. Anders zullen wij de eerste slachtoffers zijn'', zei de imam.
Nee, ik zou het als Moslim ook niet op prijs stellen, overigens als Atheïst zou ik me ook kapot ergeren als die idiote bisschoppen beslissen een kerk naast m'n huis te bouwen.quote:Op maandag 30 november 2009 16:02 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Net als dit ding, ook een fuck you symbool van Christenen - en expres naast een moskee gezet ook.
[ afbeelding ]
Je begrijpt natuurlijk dat het onzin is.
Een halve cathedraal in Casablanca: Alsjeblieft:quote:Op maandag 30 november 2009 16:02 schreef Whiskey_Tango het volgende:
[..]
Nou zeg nou zelf, als ik een halve kathedraal met hoge torens en opvallende kleuren midden in Casablanca of Fez neerzet zullen ze me dat in dank afnemen, sterker nog, krijg ik een bouwvergunning?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |