quote:Het is weer eind januari, tijd voor de jaarlijkse IQ Test van BNN. Als experiment wordt dit keer onderzocht in welke mate ’seks voor de wedstrijd’ van invloed is op je IQ. Want topsporters mogen nooit even ontladen voor een belangrijke match, maar in hoeverre is dit nu echt van invloed?
De Nationale IQ Test wordt dit jaar gepresenteerd door Patrick Lodiers en het nieuwe gezicht Valerio Zeno, die daarmee zijn officiële BNN-debuut beleeft.
Natuurlijk is er ook een groepje bekendheden die de test afneemt. Dit jaar is gekozen voor Saar Koningsberger (TMF), Manuel Venderbos (EO), Charly Luske (musicalartiest), Lauretta Gerards (actrice) en Mariko Peters (GroenLinks). Andere deelnemende groepen: pokeraars, geldschieters, hoogzwangere vrouwen en wegwerkers. En jij thuis natuurlijk, altijd leuk om mee te doen.
De Nationale IQ Test, 20.30 uur, BNN (Nederland 1)
http://zappen.blog.nl/bnn(...)iq-na-een-potje-seks
quote:Op woensdag 28 januari 2009 18:43 schreef DatMeenJeNiet het volgende:
Geweldig hoe hij vorig jaar dat hoogebegaafde kind ownde.Zie: http://www.dumpert.nl/med(...)oogbegaafd_kind.html
God die grap haalden we tijdens m'n studie Engels ook altijd uit bij nieuwe mensen, je moet eens weten hoeveel mensen erin trappenquote:Op woensdag 28 januari 2009 18:43 schreef DatMeenJeNiet het volgende:
Groepje bekendheden?Ik ken ze niet.
Maarja, ik twijfel om het te kijken. Dat hele seksgebeuren is weer zo kansloos. En verder is Lodiers echt niet uit te staan. En Ruben Nicudinges ontbreekt ook nog eens.
Geweldig hoe hij vorig jaar dat hoogebegaafde kind ownde.Zie: http://www.dumpert.nl/med(...)oogbegaafd_kind.html
Manuel, is dat die met een kop als een bak vol wurmen?quote:Op woensdag 28 januari 2009 18:53 schreef tong80 het volgende:
Natuurlijk is er ook een groepje bekendheden die de test afneemt. Dit jaar is gekozen voor Saar Koningsberger (TMF), Manuel Venderbos (EO), Charly Luske (musicalartiest), Lauretta Gerards (actrice) en Mariko Peters (GroenLinks).
Wie kent ze niet ?
Categorie D BN-ers iddquote:Op woensdag 28 januari 2009 18:53 schreef tong80 het volgende:
Natuurlijk is er ook een groepje bekendheden die de test afneemt. Dit jaar is gekozen voor Saar Koningsberger (TMF), Manuel Venderbos (EO), Charly Luske (musicalartiest), Lauretta Gerards (actrice) en Mariko Peters (GroenLinks).
Wie kent ze niet ?
Rob Oudkerk scoorde 148quote:Op woensdag 28 januari 2009 19:44 schreef alors het volgende:
De echte BN'ers durven toch niet mee te doen
Briljantquote:Op woensdag 28 januari 2009 18:43 schreef DatMeenJeNiet het volgende:
Geweldig hoe hij vorig jaar dat hoogebegaafde kind ownde.Zie: http://www.dumpert.nl/med(...)oogbegaafd_kind.html
Op TV is het inderdaad een stuk makkelijker dan online. De tijd ging wel erg snel bij sommige vragen..quote:Op woensdag 28 januari 2009 21:00 schreef Schotse_Hooglander het volgende:
Wat een rot programma dat online, had ik toch maar wat meer de tijd genomen en het via de tv gedaan.
Telkens te laat, na het lezen van het verhaaltje was de tijd al zowat voorbij.
En vervolgens staat er: let goed op bij het volgende filmpje, dus ik wachten en wachten.
"je hebt nu je test volbracht en je score is bekend, tshirt kopen?" zoiets was de volgende melding
EDIT: even de tv aangezet, nu begrijp ik waarom het op tv zo veel makkelijker was. Daar gaat de tijd pas lopen NA het lezen van de vraag, ipv tegelijk. Dus zo'n kleine 15 seconden tijdwinst heb je daar.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Watskebeurt? Ik zit niet te kijken.quote:Op woensdag 28 januari 2009 21:21 schreef Bier.en.schieten het volgende:
Jemig, nu is iedereen uit z'n concentratie gebracht.
Oh nja ik let ook niet op ofzoquote:Op woensdag 28 januari 2009 21:36 schreef CG het volgende:
Volgens mij stond er 420 : 30 = 2 x ...
141 op internetVorige jaren 135, 136, 138 dus blijft mooi constant
Ik heb inderdaad 2 vragen ´gemist´ op internet. Maar ik klaag niet over de scorequote:Op woensdag 28 januari 2009 21:00 schreef Schotse_Hooglander het volgende:
EDIT: even de tv aangezet, nu begrijp ik waarom het op tv zo veel makkelijker was. Daar gaat de tijd pas lopen NA het lezen van de vraag, ipv tegelijk. Dus zo'n kleine 15 seconden tijdwinst heb je daar.
Ah, er wordt dus toch gepatst met je score hiero? Ok, je wint van mij hoor knul, ik kwam niet hoger dan 133. Na een nachtje van 4 uur slaap helaasquote:Op woensdag 28 januari 2009 21:36 schreef CG het volgende:
141 op internetVorige jaren 135, 136, 138 dus blijft mooi constant
bij een van die zwangere wijven knapte de vliezen "ja alles is beetje nat hierquote:Op woensdag 28 januari 2009 21:27 schreef Sanderrrr het volgende:
[..]
Watskebeurt? Ik zit niet te kijken.
Op fok heeft iedereen boven de 130.quote:Op woensdag 28 januari 2009 21:36 schreef CG het volgende:
Volgens mij stond er 420 : 30 = 2 x ...
141 op internetVorige jaren 135, 136, 138 dus blijft mooi constant
Ja, dat viel me ook op, nadat ik de online test had gedaan. En 'k weet zeker dat me dat punten heeft gekostquote:Op woensdag 28 januari 2009 21:00 schreef Schotse_Hooglander het volgende:
EDIT: even de tv aangezet, nu begrijp ik waarom het op tv zo veel makkelijker was. Daar gaat de tijd pas lopen NA het lezen van de vraag, ipv tegelijk. Dus zo'n kleine 15 seconden tijdwinst heb je daar.
en vervolgens werd de bewuste vraag tijdens dat moment vervangen voor een andere vraag, en HEEL toevallig kwam die nieuwe vraag netjes voor in de online IQ versie, en nergens iets te bekennen van de originele vraagquote:Op woensdag 28 januari 2009 21:46 schreef l3laster het volgende:
[..]
bij een van die zwangere wijven knapte de vliezen "ja alles is beetje nat hier" en die lodiers wist niet meer wat die moest doen FAIL!
Niet iedereen. 126 op de online test hierquote:Op woensdag 28 januari 2009 21:47 schreef Asskicker14 het volgende:
[..]
Op fok heeft iedereen boven de 130.
Je uitslag vermelden is dus direct patsen als je het hoog hebt? Ik hecht er verder geen waarde aan, is gewoon leuk om even te testen toch. Volgende week is iedereen t weer vergeten en volgend jaar kunnen we weer voor een nieuwe ronde gaan...quote:Op woensdag 28 januari 2009 21:46 schreef flipsen het volgende:
[..]
Ah, er wordt dus toch gepatst met je score hiero? Ok, je wint van mij hoor knul, ik kwam niet hoger dan 133. Na een nachtje van 4 uur slaap helaas
Nee hoor. Mijn IQ is 128.quote:Op woensdag 28 januari 2009 21:47 schreef Asskicker14 het volgende:
[..]
Op fok heeft iedereen boven de 130.
Ik dacht blauwquote:
Zo slecht is mijn geheugen nou ook weer niet, dat was echt te makkelijk.quote:Op woensdag 28 januari 2009 21:58 schreef Bier.en.schieten het volgende:
Marianne van Houten
Ik ook, maar ik had die in staat kunnen zijn weer niet, dus toch t goede aantalquote:Op woensdag 28 januari 2009 22:06 schreef Asskicker14 het volgende:
Fuck, gratis en voor niets heb ik als pleonasme meegeteld.
Je submits op de frontpage doen anders vermoedenquote:Op woensdag 28 januari 2009 22:04 schreef Djeez het volgende:
Ondanks griep toch nog een score van 138 weten neer te zetten. Ik mag dus klagen...
27 jaar en nog steeds op het VWO zitten. Dan ben je toch niet al te snugger.quote:Op woensdag 28 januari 2009 22:13 schreef Maartel het volgende:
30 vragen, 1 fout.. maar 't rekenen moet nog komen
Hoogstvoltooide opleiding, da's wat anders dan dat ik er nu nog zit..quote:Op woensdag 28 januari 2009 22:14 schreef Asskicker14 het volgende:
[..]
27 jaar en nog steeds op het VWO zitten. Dan ben je toch niet al te snugger.
een lagere score als Bonnyquote:Op woensdag 28 januari 2009 22:18 schreef helldeskr het volgende:
Als ik de echte tests mag maken terwijl ik rustig op mijn eigen bank zit met een peukie en een bokbiertje onder handbereik dan haal ik ook wel boven de 130![]()
Helaas is het iets anders wanneer je op assesment in zo'n kantoortje zit.
Terwijl je je nog druk zit te maken of je je rollenspel goedgemaakt hebt krijg je alweer zo'n berg rekensommetjes voor je kiezen
Dquote:Op woensdag 28 januari 2009 22:19 schreef Maartel het volgende:
Vraag 35, met welke artikelen je het voordeligst uit was, waren dat inderdaad de 2 met het hoogste kortingspercentage? (lijkt me logisch, maar heb t antwoord even gemist)
Zwanger wijf ook ! ..quote:
Maak dat de kat wijs. Ook die met de buttons goed?quote:Op woensdag 28 januari 2009 22:24 schreef Maartel het volgende:
2 Fout![]()
(al was die pleonasme-vraag dan weer mazzel)
Yep, ik had 6 fout.quote:Op woensdag 28 januari 2009 22:23 schreef Asskicker14 het volgende:
5 fouten in totaal. Is dat een beetje goed?
Wat een blunder van jewelste.quote:Op woensdag 28 januari 2009 22:25 schreef SigmundFreud het volgende:
"Vliezen zwangere vrouw breken tijdens IQ-Test"
(http://www.telegraaf.nl/prive/3113966/__Vliezen_breken_tijdens_IQ-Test__.html)
De Telegraaf toont zich weer eens het domste jongentje uit de klas.
Ja serieus.. als ik hier voor de lol zo'n hoog mogelijke score wil roepen had ik de test niet hoeven te maken..quote:Op woensdag 28 januari 2009 22:24 schreef Asskicker14 het volgende:
[..]
Maak dat de kat wijs. Ook die met de buttons goed?
Telegraafquote:Op woensdag 28 januari 2009 22:25 schreef SigmundFreud het volgende:
"Vliezen zwangere vrouw breken tijdens IQ-Test"
(http://www.telegraaf.nl/p(...)jdens_IQ-Test__.html)
De Telegraaf toont zich weer eens het domste jongentje uit de klas.
quote:Op woensdag 28 januari 2009 22:25 schreef SigmundFreud het volgende:
"Vliezen zwangere vrouw breken tijdens IQ-Test"
(http://www.telegraaf.nl/p(...)jdens_IQ-Test__.html)
De Telegraaf toont zich weer eens het domste jongentje uit de klas.
Dat stond er net nog niet idd.quote:Op woensdag 28 januari 2009 22:34 schreef SigmundFreud het volgende:
Het Telegraafbericht eindigt nu met de toevoeging 'dus hopelijk was dit geen BNN-grap..' Ik weet zeker dat dat er net nog niet stond. Ze zijn toch nog wakker.
Verder wel een leuk spelletje, beetje onzin allemaal maar ach.
Ik zender BNN.quote:Op woensdag 28 januari 2009 22:06 schreef Asskicker14 het volgende:
Fuck, gratis en voor niets heb ik als pleonasme meegeteld.
welke officiele test was dat? Bij de WAIS mag je nl tot 15 punten er nog bij optellen, de normering is niet helemaal ok (volgens degene die ik er over hoorde). Ik haal bij de BNN test ook een veel hogere score.quote:Op woensdag 28 januari 2009 22:46 schreef Asskicker14 het volgende:
Ik heb medelijden met Mariko Poters
Ik geloof mijn IQ van 141 niet. De laatste officiële IQ test die ik heb gemaakt, kwam ik uit op 124. En heel veel marge zal daar niet meer tussenzitten.
Ze hadden eerst een gemiddelde van 124 daarna van 117. Toch na de BN'ers nog het hoogste gemiddelde.quote:Op woensdag 28 januari 2009 22:51 schreef tijnbrein het volgende:
Wat is de conclusie van het sexperiment?
Dat ze 7 punten naar beneden geneukt hebben.quote:Op woensdag 28 januari 2009 22:51 schreef tijnbrein het volgende:
Wat is de conclusie van het sexperiment?
Dus als je seks hebt gehad zakt je IQ. Althans dat mag ik hier uit concluderen.quote:Op woensdag 28 januari 2009 22:52 schreef Paaskonijn het volgende:
[..]
Ze hadden eerst een gemiddelde van 124 daarna van 117. Toch na de BN'ers nog het hoogste gemiddelde.
Antwoorden (Op fouten voorbehouden ;-))quote:Op woensdag 28 januari 2009 22:15 schreef Maartel het volgende:
[..]
Hoogstvoltooide opleiding, da's wat anders dan dat ik er nu nog zit..
nou heb ik t antwoord op vraag 35 gemist.. wat was dat?
Eq?quote:Op woensdag 28 januari 2009 22:54 schreef allsystemshalt het volgende:
131
Maar goed ik heb ook 128 en 136 gehaald dus hoe goed zijn snelle iq testen eigenlijk?
En vergeet eq niet zeer belangrijk zeker in de latere stadia van je leven.
Maar goed was weer een avond gevuld
Het is hoe dan ook geen kennistestquote:Op woensdag 28 januari 2009 22:55 schreef BluesRebel het volgende:
Bovendien is het helemaal geen IQ-test maar een Kennistest.
Scherpe constatering!quote:Op woensdag 28 januari 2009 22:54 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Dus als je seks hebt gehad zakt je IQ. Althans dat mag ik hier uit concluderen.
Stond er ook nog niet, screendump staat in mijn nieuwspost.quote:Op woensdag 28 januari 2009 22:34 schreef SigmundFreud het volgende:
Het Telegraafbericht eindigt nu met de toevoeging 'dus hopelijk was dit geen BNN-grap..' Ik weet zeker dat dat er net nog niet stond. Ze zijn toch nog wakker.
Verder wel een leuk spelletje, beetje onzin allemaal maar ach.
Ik snap het ja.quote:Op woensdag 28 januari 2009 22:55 schreef BluesRebel het volgende:
Die gemiddelde
Of bij het geheugen-gedeelte en dan die buttons..
kon nietzo goed gaan over het kapsel van iemand in t publiek:P
quote:Op woensdag 28 januari 2009 22:59 schreef Verbal het volgende:
Er waren trouwens ook een paar ambivalente vragen, vond ik.
V.
Spreekwoorden bijvoorbeeld. Een IQ-test moet toch voor iedereen duidelijk zijn over de hele wereld(geheugen, ruimtelijk inzicht, rekenen) Maar dat talenkennis(spreekwoorden, pleonasmen, welk woord betekent het zelfde terwijl ik van sommige nog nooit had gehoord <--- Kennis dus en geen intelligentie).. Hoe the fuck moet een Australiër weet dat er een aap uit de mouw gaat komenquote:Op woensdag 28 januari 2009 22:57 schreef Verbal het volgende:
[..]
Het is hoe dan ook geen kennistest![]()
Hooguit een vaardigheidstest, als het geen echte iq-test is.
Wat voor kennis wordt hier volgens jou getest?
V.
Leeftijd speelt ook een rol in de berekening van je IQ dus misschien klopt het wel.quote:Op woensdag 28 januari 2009 23:02 schreef CherryLips het volgende:
M'n vader had 20 fout en een IQ van 140 ofzo. Dat klopt toch ook niet helemaal geloof ik...
Hoeveel vragen waren er, 56? Hij had dus ruim eenderde fout. Dan zou iemand van 60 met 1 fout een IQ van 180 ofzo moeten hebbenquote:Op woensdag 28 januari 2009 23:03 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Leeftijd speelt ook een rol in de berekening van je IQ dus misschien klopt het wel.
In de psychologie, ja.quote:Op woensdag 28 januari 2009 23:02 schreef Bier.en.schieten het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Ambivalentie is een staat van in conflict zijnde emoties die gerelateerd zijn aan hetzelfde object, idee of persoon (bijvoorbeeld, gevoelens van liefde en haat voor iets of iemand). De term wordt ook vaak gebruik om situaties aan te duiden waar men gemengde gevoelens over heeft, of iets waar een persoon onzeker of besluiteloos over is.
V.quote:Van Dale:
ambivalent: met twee verschillende waarden of mogelijkheden
quote:Op woensdag 28 januari 2009 23:02 schreef Bier.en.schieten het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Ambivalentie is een staat van in conflict zijnde emoties die gerelateerd zijn aan hetzelfde object, idee of persoon (bijvoorbeeld, gevoelens van liefde en haat voor iets of iemand). De term wordt ook vaak gebruik om situaties aan te duiden waar men gemengde gevoelens over heeft, of iets waar een persoon onzeker of besluiteloos over is.
Dat heb ik ook nog maar zal niemand gelovenquote:Op woensdag 28 januari 2009 23:09 schreef Asskicker14 het volgende:
Ik heb mijn originele antwoordpapier nog, voor diegene die me niet geloven. Scannen en uploaden duurt 10 minuten.
En de pleonasmen, toegegeven. Verder niet. Er wordt niet gevraagd naar het jaartal van de Slag bij Nieuwpoort, de hoofdstad van Noord-Holland, de betekenis van ap- en perihelion of de leeftijd die Jezus zou hebben bereikt.quote:
Yes, but this is a Dutch IQ test. An Australian wouldn't understand the questions anyway (provided they don't speak Dutch, which can be gleaned from your use of them in your example).quote:Een IQ-test moet toch voor iedereen duidelijk zijn over de hele wereld(geheugen, ruimtelijk inzicht, rekenen) Maar dat talenkennis.. Hoe the fuck moet een Australiër weet dat er een aap uit de mouw gaat komenNow the monkey comes out of the sleeve
Make that the cat wise![]()
Ja, maar de truc vandaag is daar nederig over doen, alsof je het niet gelooftquote:Op woensdag 28 januari 2009 23:06 schreef raptorix het volgende:
Goh, 90 procent van fok is weer hoogbegaafd
Ik wou dat nog erbij zetten maar leek me niet nodig.. Als je deze test VERTAALDquote:Op woensdag 28 januari 2009 23:11 schreef Verbal het volgende:
[..]
En de pleonasmen, toegegeven. Verder niet. Er wordt niet gevraagd naar het jaartal van de Slag bij Nieuwpoort, de hoofdstad van Noord-Holland, de betekenis van ap- en perihelion of de leeftijd die Jezus zou hebben bereikt.
[..]
Yes, but this is a Dutch IQ test. An Australian wouldn't understand the questions anyway (provided they don't speak Dutch, which can be gleaned from your use of them in your example).
V.
vertaaltquote:Op woensdag 28 januari 2009 23:15 schreef BluesRebel het volgende:
[..]
Ik wou dat nog erbij zetten maar leek me niet nodig.. Als je deze test VERTAALDdan kan die Australiër wel het reken, logica, geheugen deel maken etc. Maar taalgedeelte niet dus eruit gooien die troep. Pleonasmen, spreekwoorden en synoniemen zijn wel degelijk kennisvragen.
Heeft je vader de berekening wel goed gedaan dan?quote:Op woensdag 28 januari 2009 23:04 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Hoeveel vragen waren er, 56? Hij had dus ruim eenderde fout. Dan zou iemand van 60 met 1 fout een IQ van 180 ofzo moeten hebben.
Je gaat toch geen Nederlandse uitdrukkingen één op één naar het Engels vertalenquote:Op woensdag 28 januari 2009 23:15 schreef BluesRebel het volgende:
[..]
Ik wou dat nog erbij zetten maar leek me niet nodig.. Als je deze test VERTAALDdan kan die Australiër wel het reken, logica, geheugen deel maken etc. Maar taalgedeelte niet dus eruit gooien die troep. Pleonasmen, spreekwoorden en synoniemen zijn wel degelijk kennisvragen.
Ja, via dat schema dat ze aan het eind lieten zien.quote:Op woensdag 28 januari 2009 23:18 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Heeft je vader de berekening wel goed gedaan dan?
Dan is je vader gewoon erg slim.quote:Op woensdag 28 januari 2009 23:18 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Ja, via dat schema dat ze aan het eind lieten zien.
Dat is wel vergezocht zeg.quote:Op woensdag 28 januari 2009 23:19 schreef Asskicker14 het volgende:
Het viel me op dat de eerste 30 vragen ontzettend makkelijk waren.
De enige fouten die ik daar maakte, waren de pleonasme/tautologie + spreekwoord: kind met het badwater, zwembad/renbaan/kantine/voetbalveld (ik koos zwembad, omdat renbaan, kantine en voetbalveld allemaal onderdeel uit kunnen maken van een olympisch stadion). Daarna had ik met name de navigatie-vragen fout. Maar dat lag meer aan de vaagheid van de map dan aan mijn richtingsgevoel. Verder ook nog 2 fouten gemaakt met het paarse shirt en de Patrick zijn buttons.
Kom ik uit op 138.
(Zie edit vorig bericht trouwensquote:Op woensdag 28 januari 2009 23:16 schreef Verbal het volgende:
[..]
vertaalt
En als je iets vertaalt, is dat meer dan een letterlijke omzetting van woorden, dus zou je in dat geval aangepaste gezegdes kunnen gebruiken.
V.
Ja, het probleem was dat de vraag multi-interpretabel is. Welk woord past er niet tussen?quote:Op woensdag 28 januari 2009 23:22 schreef Paaskonijn het volgende:
[..]
Dat is wel vergezocht zeg.je sport toch niet in een kantine?
Ik had trouwens wel een aantal stomme fouten.
Yep. Maar dan wel een kennis-vraag light.quote:Op woensdag 28 januari 2009 23:22 schreef BluesRebel het volgende:
Snap ik.. maar dan blijft het nog een kennisvraag.
Of als je vragen sneller beantwoordt.quote:Op woensdag 28 januari 2009 23:24 schreef allsystemshalt het volgende:
Normaal gesproken krijg je extra punten en/of tijd als je een test niet in je moederstaal moet uitvoeren.
Logischerwijsquote:Op woensdag 28 januari 2009 23:23 schreef Asskicker14 het volgende:
Hoe bedoelen ze dat dan, sportgewijs, of lokatiegewijs?
Wij hebben elkaar gevondenquote:Op woensdag 28 januari 2009 23:23 schreef Verbal het volgende:
[..]
Yep. Maar dan wel een kennis-vraag light.
En een paar 'kennisvragen' maken het nog geen kennistest.
V.
De Slimste Mens Ter Wereld is vooral gebaseerd op basale algemene kennis vragen dat nóg minder met het IQ te maken heeft. Maar meer met hoe vaak je de krant doorleest en de wetenswaardigheden eruit pikt.quote:Op woensdag 28 januari 2009 23:27 schreef BluesRebel het volgende:
[..]
Wij hebben elkaar gevonden![]()
Conclusie: In plaats van onze tijd te verspillen aan die kansloze vmbo-puber-BNN-voor-aandachtshoeren hadden we ook op de Belgische zender naar De Slimste Mens Ter Wereld kunnen kijken en NOG slimmer kunnen worden PLUS ons rotgelachen te hebben om de geweldige humor
Dat van die Who Cares! werd ook saai na een tijdje...
Weet ik.. Maar je mag ook wel eens iets voor de lol doen tochquote:Op woensdag 28 januari 2009 23:36 schreef Asskicker14 het volgende:
[..]
De Slimste Mens Ter Wereld is vooral gebaseerd op basale algemene kennis vragen dat nóg minder met het IQ te maken heeft. Maar meer met hoe vaak je de krant doorleest en de wetenswaardigheden eruit pikt.
quote:wo 28 jan 2009, 21:24
'Vliezen zwangere vrouw breken tijdens IQ-Test'
AMSTERDAM - Net toen presentator Patrick Lodiers tijdens de IQ-Test een vraag wilde stellen over Yolanthe Cabau van Kasbergen werd hij bruut onderbroken...
In het vak met de zwangere vrouwen brak bij één van hen de vliezen. De kletsnatte en enigzins geschrokken deelneemster werd uit de studio geleid. Patrick leek even niet meer te weten wat te doen, maar na een paar minuten kwam er een vervangende vraag en ging de show verder.
Mede-presentator Valerio Zeno mocht met een doekje één en ander deppen...
Na afloop bleek de moeder in spe bleek een actrice te zijn. Met de brekende vliezen-actie wilde BNN testen wat voor invloed dit soort onderbrekingen op de concentratie heeft...
Om te testen wat voor effect zo'n onderbreking op de concentratie heeft moet je toch een vergelijking hebben tussen test met onderbreking en zonder...... Voor mensen die een IQ-test maken zijn ze niet al te snugger.quote:Op woensdag 28 januari 2009 23:48 schreef Tourniquet het volgende:
Telegraaf faalt nog steeds in hun bericht, ondanks dat ze het compleet hebben aangepast:
[..]
![]()
![]()
Kop op. Als je in de studio hebt gezeten. Zou je bij de beste 5% hebben gezeten.quote:Op woensdag 28 januari 2009 23:52 schreef Roflpantoffel het volgende:
Voel mij nu echt een loser, ik had 123.
Welkom op Fok. Waar we je gratis en met veel plezier als een loser laten voelen!quote:Op woensdag 28 januari 2009 23:52 schreef Roflpantoffel het volgende:
Voel mij nu echt een loser, ik had 123.
Sommige vragen ging net te snel, waardoor ik gewoon vergat te klikken.quote:Op woensdag 28 januari 2009 23:54 schreef Asskicker14 het volgende:
[..]
Kop op. Als je in de studio hebt gezeten. Zou je bij de beste 5% hebben gezeten.
Ben er heel blij mee dat je mij niet kent.quote:Op woensdag 28 januari 2009 23:55 schreef BluesRebel het volgende:
[..]
Welkom op Fok. Waar we je gratis en met veel plezier als een loser laten voelen!![]()
(Naar je avatar kijkende denk ik dat je zelfs te hoog hebt gescoord)
Hij heeft gelijk. Iemand die carnaval viert, kan niet een al te hoog IQ hebben.quote:Op woensdag 28 januari 2009 23:55 schreef Roflpantoffel het volgende:
[..]
Ben er heel blij mee dat je mij niet kent.
quote:Op woensdag 28 januari 2009 23:57 schreef Asskicker14 het volgende:
[..]
Hij heeft gelijk. Iemand die carnaval viert, kan niet een al te hoog IQ hebben.![]()
Maar daar ging het helemaal niet om, het hele voorval was de opmaat voor de laatste geheugenvragen.quote:Op woensdag 28 januari 2009 23:53 schreef BluesRebel het volgende:
[..]
Om te testen wat voor effect zo'n onderbreking op de concentratie heeft moet je toch een vergelijking hebben tussen test met onderbreking en zonder...... Voor mensen die een IQ-test maken zijn ze niet al te snugger.
Als je er niet mee bent opgegroeid, kan je er niet echt een mening over hebben.quote:Op woensdag 28 januari 2009 23:57 schreef Asskicker14 het volgende:
[..]
Hij heeft gelijk. Iemand die carnaval viert, kan niet een al te hoog IQ hebben.![]()
Dus ik mag ook geen mening hebben over alles wat buiten mijn stad gebeurt!?quote:Op donderdag 29 januari 2009 00:01 schreef Roflpantoffel het volgende:
[..]
Als je er niet mee bent opgegroeid, kan je er niet echt een mening over hebben.
Hossen, jezelf in een kippenpak hijsen en de polonaise lopen onder muziek van Jordy van Loon, De Gebroeders Ko en Fransje Bauer, is inderdaad het stereotype van een hoog-intelligent persoon.quote:Op donderdag 29 januari 2009 00:01 schreef Roflpantoffel het volgende:
[..]
Als je er niet mee bent opgegroeid, kan je er niet echt een mening over hebben.
Ahahaha, daar kun je niets tegen in brengen.quote:Op woensdag 28 januari 2009 23:57 schreef Asskicker14 het volgende:
[..]
Hij heeft gelijk. Iemand die carnaval viert, kan niet een al te hoog IQ hebben.![]()
Dat weet ik ja maar die 'expert' had het steeds over concentratie en dat ie verstoord was en bla bla. Dus misschien dachten ze dat ook 'onderzochtquote:Op donderdag 29 januari 2009 00:01 schreef Tourniquet het volgende:
[..]
Maar daar ging het helemaal niet om, het hele voorval was de opmaat voor de laatste geheugenvragen.
Jawel hoor, alleen niet wat er in Brabant gebeurd tijdens carnaval.quote:Op donderdag 29 januari 2009 00:04 schreef BluesRebel het volgende:
[..]
Dus ik mag ook geen mening hebben over alles wat buiten mijn stad gebeurt!?![]()
quote:Op donderdag 29 januari 2009 00:11 schreef Roflpantoffel het volgende:
[..]
Jawel hoor, alleen niet wat er in Brabant gebeurd tijdens carnaval.
Zoals ik al zei, als je er niet mee bent opgegroeid dan weet je het niet.quote:Op donderdag 29 januari 2009 00:26 schreef BluesRebel het volgende:
[..]
![]()
Carnaval in Zuid-Amerika is nog mooi. Maar wat in het zuiden van ons eigen land gebeurt.........
Wat me opviel was dat er in deze editie erg weinig (doordenk) rekensommen waren. Daar ging ik meestal keihard mee op me bek. Vorig jaar ik had ik 123, dit jaar 136. Vind het verschil wel heel erg groot. Kan onmogelijk zoveel slimmer zijn dan vorig jaar.quote:Op donderdag 29 januari 2009 00:45 schreef Veerboot het volgende:
141. Vind het echter, met alle respect voor mezelf uiteraard, wel erg hoog. Ook vrij groot verschil met toen ik jaar of twee, drie geleden al eens meedeed aan dit BNN-testje (128 toen). Zou eens een officiële test moeten maken, want hier kan ik verder weinig mee.
Digitale manipulatie onder andere.quote:Op donderdag 29 januari 2009 06:44 schreef Shoombak het volgende:
Hoe kan het landelijk gemiddelde nou op 115 liggen en iedereen die heer post zit op >120
De wegwerkers hadden gemiddeld 110+.. Nou dan weet je ongeveer hoe serieus je een test moet nemen bij een amusementprogramma van notabene pauperzender BNNquote:Op donderdag 29 januari 2009 07:31 schreef Jumbooh het volgende:
Ik had een iq van 134 (43 vragen goed) Mijnhad een iq van 130. We hebben het nog drie keer nagekeken maar zo was de berekening echt. WTF! En die mensen in de studio zaten daar allemaal onder.. Maar zo te lezen hebben jullie ook van die hoge scores, ik weet ook wel dat ik niet heul stom ben, en vriend ook niet maar ik heb het idee dat deze test wel heel gemakkelijk was.
Ik denk dat de taal vragen je de das om deden.quote:Op donderdag 29 januari 2009 00:52 schreef FireFox1 het volgende:
[..]
...Daar ging ik meestal keihard mee op * me * bek.
Ik vind het dus helemaal niets, die Saar. Nep wijfquote:Op woensdag 28 januari 2009 23:39 schreef doppelgänger het volgende:
iddalle fokkers komen weer met hun (onverifieerbaar) hoge IQ patsen.. *kuch* ik had 10 fout -> IQ137..
Verdomd lekker wijf trouwens, die Saar
[ afbeelding ]
quote:Op donderdag 29 januari 2009 09:58 schreef Nashje het volgende:
[..]
Ik vind het dus helemaal niets, die Saar. Nep wijf.
Elke keer als ze met d'r kop op tv is, erger ik me dood aan haar.
Bij zulke vragen moet je eerst naar de antwoorden kijken en dan de juiste beweringen er bij zoeken...quote:Op woensdag 28 januari 2009 23:09 schreef raptorix het volgende:
Overigens had ik idee dat op internet de vraagtijden waren wel erg kort waren, die vragen met een elk die is een insect, etc. Voordat je het verhaal al gelezen had was het al om
Juist, die had ik ook meegeteld!quote:Op donderdag 29 januari 2009 09:59 schreef mista het volgende:
ligt het aan mij of is 'de omroep BNN' ook een pleonasme???
Niet per se. Theoretisch wel, omdat het besloten ligt in de betekenis van de letters, maar het is ook gewoon de naam van de omroep, waar het als verduidelijking gewoon verdedigbaar is.quote:Op donderdag 29 januari 2009 09:59 schreef mista het volgende:
ligt het aan mij of is 'de omroep BNN' ook een pleonasme???
Hoor het net op 3FM idd...quote:Op donderdag 29 januari 2009 16:13 schreef Symer het volgende:
BNN is er blijkbaar achter gekomen dat de vorige scores veel te hoog waren. Ze hebben nu een aangepaste scoretabel op teletekst (pg 354) geplaatst.
Ik vraag me af om alle IQ-scores behaalt in de studio dan ook ongeldig zijn, of dat de fout alleen voor de mensen die met pen en papier meededen geldt.
Vandaar. Ik heb een iq van iets rond de 110. Ik vond het al zo hoog.quote:
Je kon wel verder kijken en dan zag je hoeveel je per onderdeel goed hadquote:Op donderdag 29 januari 2009 17:19 schreef Vlindur het volgende:
Via UPC kwam alleen te staan wat je IQ was. Heb dus geen idee hoeveel ik fout had en kan dus nu niet nagaan wat mn IQ dan wel zou zijn
Oh, ja, heb niet verder gekeken.quote:Op donderdag 29 januari 2009 17:54 schreef Sporttv het volgende:
[..]
Je kon wel verder kijken en dan zag je hoeveel je per onderdeel goed had
ik had eerst trouwens 118 en nu 101 maar weet niet of ze er van uitgaan dat kinderen meedoen want ben namelijk pas 13
dan heb je IQ rond 118!quote:Op donderdag 29 januari 2009 17:31 schreef BartUlft het volgende:
neej idd. ik had gisteravond na de uitzending de test online gemaakt. kreeg alleen te zien dat ik een score had van 134. weet dus niet hoeveel antwoorden ik goed/fout had
quote:
geregistreerd op: donderdag 29 januari 2009 @ 19:40quote:Op donderdag 29 januari 2009 19:51 schreef RacingChick het volgende:
HALLOOHOO,
Wat een bull-crap!!!
Heeft er niemand dan in de gaten dat het misschien wel raar is dat je zelfs met de hoogste score "maar" een maximaal iq van 142 kunt scoren (voor 40- ers dan)? Ik heb ooit een andere iq-test gedaan en scoorde toen 146. Gek dat dat bij deze test niet eens mogelijk is... Bovendien waren de vragen wel van een erg laag niveau. Er zijn vijfjarige kinderen die al boven de 160 scoren op officiele iq-testen, dus... Ach laat ook maar, waarschijnlijk zijn jullie toch te naiëf (lees: dom) om dit te begrijpen.
Er zijn maar zeer weinig mensen die normaal gesproken boven de 140 halen. Dus dat jij je buitengesloten voelt omdat je zo slim bent betekend nog niet dat de test niet goed is voor de meerderheid. Overigens heb ik mijn twijfels of iemand die zo slim is zo een domme opmerking hier zou neerzetten.quote:Op donderdag 29 januari 2009 19:51 schreef RacingChick het volgende:
HALLOOHOO,
Wat een bull-crap!!!
Heeft er niemand dan in de gaten dat het misschien wel raar is dat je zelfs met de hoogste score "maar" een maximaal iq van 142 kunt scoren (voor 40- ers dan)? Ik heb ooit een andere iq-test gedaan en scoorde toen 146. Gek dat dat bij deze test niet eens mogelijk is... Bovendien waren de vragen wel van een erg laag niveau. Er zijn vijfjarige kinderen die al boven de 160 scoren op officiele iq-testen, dus... Ach laat ook maar, waarschijnlijk zijn jullie toch te naiëf (lees: dom) om dit te begrijpen.
Waarschijnlijk ben jij te dom om te begrijpen dat officiële IQ-testen er niet 1 test is voor iedereen. Voor kinderen van 5 zijn er hele andere IQ tests. Hiervoor kunnen ze dan inderdaad 160 halen. Het getal is gewoon vergeleken met het gemiddelde op die leeftijd.quote:Op donderdag 29 januari 2009 19:51 schreef RacingChick het volgende:
HALLOOHOO,
Wat een bull-crap!!!
Heeft er niemand dan in de gaten dat het misschien wel raar is dat je zelfs met de hoogste score "maar" een maximaal iq van 142 kunt scoren (voor 40- ers dan)? Ik heb ooit een andere iq-test gedaan en scoorde toen 146. Gek dat dat bij deze test niet eens mogelijk is... Bovendien waren de vragen wel van een erg laag niveau. Er zijn vijfjarige kinderen die al boven de 160 scoren op officiele iq-testen, dus... Ach laat ook maar, waarschijnlijk zijn jullie toch te naiëf (lees: dom) om dit te begrijpen.
2,5%quote:Op donderdag 29 januari 2009 18:53 schreef raptorix het volgende:
, in principe heeft maar zo rond de 0.5 procent een IQ hoger als 130, a
[ afbeelding ]
Inderdaad daar ben ik gelukkig juist goed in. Maar je uitkomst is toch niet slecht.quote:Op donderdag 29 januari 2009 21:14 schreef helldeskr het volgende:
Thuistest resultaat
Geachte kandidaat,
Hoewel uw intelligentie beslist boven het gemiddelde ligt, zijn wij van mening dat u waarschijnlijk niet zult slagen voor de Mensa-eindtest, die onder toezicht van een psycholoog moet worden afgelegd om toe te treden tot Mensa.![]()
alleen maar van die klote ruimtelijkinzicht reeksen...precies waar ik slecht in ben ....
IQ heeft vrij weinig met opleiding dan wel werk te maken, ik meen dat de hoogst genoteerde IQ score van iemand was die Bouwvakker of iets dergelijks was, voor HBO heb je overigens geen bijzonder hoog IQ nodig.quote:Op donderdag 29 januari 2009 21:19 schreef helldeskr het volgende:
mwa ..der zit een logica achter die dingen...
Die rasters met figuurtjes gaat nog wel.. 3 keer de zelfde volgorde met een grijs vlakje erbij om een beetje te fucken...die getallen vind ik moeilijker... soms zie ik t wel.. 1 der bij 2 derbij 3 derbij enzo
soort van fibonacie reeks![]()
Ik heb liever taaldingen dat ligt me toch beter.
Heb een aantal assements gedaan bij LTP ( http://www.ltp.nl/ ) .
Kwam beide keren uit op HBO nivo..1e keer net aan ( 10 jaar terug ) 2e keer ( 2 jaar terug ) op HBO management.
Toch niet slecht voor iemand met 4 havo en 3 jaar MBO Zeevaartschool![]()
http://headlines.nos.nl/forum.php/list_messages/7072quote:Op donderdag 29 januari 2009 21:31 schreef raptorix het volgende:
[..]
IQ heeft vrij weinig met opleiding dan wel werk te maken, ik meen dat de hoogst genoteerde IQ score van iemand was die Bouwvakker of iets dergelijks was, voor HBO heb je overigens geen bijzonder hoog IQ nodig.
Voor een gedeelte heb je gelijk.. je IQ is een graadmeter .quote:Op donderdag 29 januari 2009 21:31 schreef raptorix het volgende:
[..]
IQ heeft vrij weinig met opleiding dan wel werk te maken, ik meen dat de hoogst genoteerde IQ score van iemand was die Bouwvakker of iets dergelijks was, voor HBO heb je overigens geen bijzonder hoog IQ nodig.
Uhm ik wil niet lullig doen maar managementskills of het leren lezen van cijfertjes heeft weinig met IQ van doen, juist IQ tests gaan niet van vooraf aangeleerde vaardigheden uit maar van inzicht.quote:Op donderdag 29 januari 2009 21:39 schreef helldeskr het volgende:
[..]
Voor een gedeelte heb je gelijk.. je IQ is een graadmeter .
Als je niet wil leren ( zoals ik vroeger) of je vind het leuker om met je handen te werken dan hoef je geen professor te worden.
Dan wordt je banketbakker of bouwvakker met een hoog IQ.
Het is wel makkelijker om iets te bereiken met een hoog IQ dan met een lager IQ.
Als je wil en de kans hebt, kun je verder komen.
Ik meen dat de MENSA club bevolkt wordt door van alles..van huismoeder tot hoogleraar.
De meetlat voor management bij LTP ligt voornamelijk bij je stijl van leidinggeven in de rollenspellen.
Je IQ is een indicatie of je in staat bent om rapportages en cijfertjes te interpreteren.
Iemand met een IQ onder de 90 zal best een hele goede chef kunnen zijn, maar zal geen fuck van de jaarlijkse budgetrondes en managementslingo snappen.
Je bent niet lullig maar hebt t wel foutquote:Op donderdag 29 januari 2009 21:43 schreef raptorix het volgende:
[..]
Uhm ik wil niet lullig doen maar managementskills of het leren lezen van cijfertjes heeft weinig met IQ van doen, juist IQ tests gaan niet van vooraf aangeleerde vaardigheden uit maar van inzicht.
Een rapportage interpreteren is gewoon een skill die je kan aanleren, heeft weinig met inzicht te maken.quote:Op donderdag 29 januari 2009 21:48 schreef helldeskr het volgende:
[..]
Je bent niet lullig maar hebt t wel fout![]()
Een van de pijlers van de IQ test is cijfermatig inzicht.
Om een rapportage te kunnen interpreteren heb je cijfermatig inzicht nodig.
Voor een assesment hanteert men standaarden op diverse vlakken.
IQ is daar een van.
Je moet over het hele scala binnen de parameters vallen.
Anders ben je gewoon niet gequalificeerd.
Of dat terecht is , is een tweede, maar zo werken ze nu eenmaal.
Voorkomen dat je in een " wellus-nietus " discussie verzeilt raakt is ook een bruikbare managementskillquote:Op donderdag 29 januari 2009 21:52 schreef raptorix het volgende:
[..]
Een rapportage interpreteren is gewoon een skill die je kan aanleren, heeft weinig met inzicht te maken.
Zit die knakworstjes vraag er online ook nog inquote:Op donderdag 29 januari 2009 21:57 schreef WillempieB het volgende:
IQ Test heeft een FOUT LOLZZZZ
Zie BNN Website
Ben net van 135 naar 122 gezakt lolz
Neen.quote:Op donderdag 29 januari 2009 22:02 schreef raptorix het volgende:
[..]
Zit die knakworstjes vraag er online ook nog in![]()
Want ik begreep dat dat in de studio werd gedaan?
Ik heb hem op uitzendinggemist.nl bekeken. Dus hij staat er nu vast ook nog wel ergens op.quote:Op zaterdag 31 januari 2009 12:10 schreef -tK- het volgende:
Komt deze aflevering niet op uitzendinggemist? :s
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |