eieren gooien is al geen grap meer maar iemand vermoorden omdat ie er iets van zegt (kan je verwachten hè) al helemaal niet.quote:Op zondag 15 juli 2007 23:56 schreef StefanP het volgende:
Schandalig. Er is hier maar een straf die past, maar die wordt helaas niet meer toegepast in Nederland. Zelfs met de bestaande wetgeving hoef je er niet op te rekenen dat de daders een straf van enige betekenis krijgen: het is immers de schuld van die man, omdat hij het uitlokte door met een mooie auto te rijden voor het oog van minder bedeelden, en omdat hij vervolgens uitstapte en alles over zich heen riep. Een taakstrafje lijkt me op z'n plaats.
Wat een aso's. Eieren gooien op auto's is geen grap. De lak wordt permanent beschadigd door de schil en het hele panel moet opnieuw gespoten worden. Heb je enig idee hoeveel dat kost?!
Ja, toen ging het in het vorige topic dus mis.quote:
Die finnen zijn ook nergens goed voorquote:Op maandag 16 juli 2007 00:09 schreef Hathor het volgende:
[..]
Ja, toen ging het in het vorige topic dus mis.![]()
Komt allemaal door Ali B.quote:Op maandag 16 juli 2007 00:27 schreef Flawless2006 het volgende:
Almere-city is wel in t nieuws dit jaar qua violence
Als het op de NOS komt, dan waren het vast geen finnen....quote:Op maandag 16 juli 2007 00:18 schreef Gijsbrecht2 het volgende:
Late NOS-journaal.
Idd heel idioot dit, moet je leeftijd van die gasten zien, ongeloofelijkquote:Op maandag 16 juli 2007 00:24 schreef Toffe_Ellende het volgende:
er is compleet geen lont meer
Dat zijn geen mensen meer, maar wilden!quote:Op maandag 16 juli 2007 00:26 schreef Hathor het volgende:
(knip)
Dit soort mensen moet dan maar gedwongen uit de buurt worden gezet.’’
Bron
Zo verbazingwekkend is dat niet hoor, het is wel vaker voorgekomen dat zulke knulletjes een mes trokken als ze zich bedreigd voelden door een volwassene (zie het als een soort nadeelcompensatie).quote:Op maandag 16 juli 2007 00:30 schreef Mr_Memory het volgende:
[..]
Idd heel idioot dit, moet je leeftijd van die gasten zien, ongeloofelijk![]()
De harde hand is ook niet zaligmakend, getuige de situatie in de vele housingprojects in jouw thuisland. Het harde optreden van de politie daar heeft er gewoon voor gezorgd dat de criminelen zelf ook een stuk harder zijn geworden, en een stuk sneller schieten ook. Klassiek gevalletje van een vicieuze cirkel.quote:Op maandag 16 juli 2007 00:32 schreef StefanP het volgende:
Typisch weer dat heel de wijk steen en been klaagt over overlast door dat tuig, maar dat de politie het afwuift als niets voorstellend. Dat lossen de bewoners zelf maar op.
Ga lekker door met die politiek correcte 'zachte heelmeesters maken stinkende wonden' methodiek; het werkt immers ZO goed.
Dat ligt niet alleen aan de politie, maar voor een groot deel ook aan het OM. Maar inderdaad, de strafrechtspleging in Nl vertoont op z'n zachtst gezegd wel enige gebreken, vooral op het vlak van de overlastgevalletjes.quote:Op maandag 16 juli 2007 00:32 schreef StefanP het volgende:
Typisch weer dat heel de wijk steen en been klaagt over overlast door dat tuig, maar dat de politie het afwuift als niets voorstellend. Dat lossen de bewoners zelf maar op.
Je hoeft ook niet meteen met tanks binnen te vallen, het zou al helpen als de 'kleine' criminaliteit eens wat serieuzer werd aangepakt; dwz dat je een reeel risico loopt veroordeeld te worden als je je schuldig maakt aan tasjesdiefstal, openlijke geweldpleging etc.quote:Op maandag 16 juli 2007 00:38 schreef Hathor het volgende:
[..]
De harde hand is ook niet zaligmakend, getuige de situatie in de vele housingprojects in jouw thuisland. Het harde optreden van de politie daar heeft er gewoon voor gezorgd dat de criminelen zelf ook een stuk harder zijn geworden, en een stuk sneller schieten ook. Klassiek gevalletje van een vicieuze cirkel.
Dat kan natuurlijk niet in een fatsoenlijke rechtsstaat, dat is eigenrichting. Dat neemt natuurlijk niet weg dat er wel iets begint te wringen als de politie/het Om er niet in slaagt haar taak naar behoren te vervullen.quote:Overigens, toen laatst na dat geval in het Utrechtse ondiep de buurtbewoners zelf een crew wilden samenstellen om de Marokkanen de buurt uit te rossen en er op toe te zien dat ze ook weg zouden blijven, vond de politie het ook maar niks, dus wat willen ze nou eigenlijk? Zelf handelen, niet zelf handelen? Make up your fucking mind already.
Nou sorry, maar ik blijf me er toch altijd over verbazen, man 15 jaarquote:Op maandag 16 juli 2007 00:36 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Zo verbazingwekkend is dat niet hoor, het is wel vaker voorgekomen dat zulke knulletjes een mes trokken als ze zich bedreigd voelden door een volwassene (zie het als een soort nadeelcompensatie).
Niets goeds denk ik.quote:Op maandag 16 juli 2007 00:50 schreef Mr_Memory het volgende:
[..]
Nou sorry, maar ik blijf me er toch altijd over verbazen, man 15 jaar![]()
Ik vraag me af wat er uit dit soort gasten moet groeien, als je al zo jong instaat bent om iemand te killen.
Ik ook hoor, net zoals de overgrote meerderheid gelukkig.quote:Toen ik 15 was reed ik nog vrolijk op m'n skateboard, en mocht ik niet eens een mes hebben van me ouders![]()
Dit soort incidenten had je vroeger ook natuurlijk, idioten zijn van alle tijden (hoogstens dat ze nu wat meer speelruimte hebben omdat de sociale controle is verminderd).quote:De tijden zijn veranderd...
nu ja vrij behoorlijke kans dat je de bak in draait als je iemand doodsteektquote:Op maandag 16 juli 2007 00:49 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Je hoeft ook niet meteen met tanks binnen te vallen, het zou al helpen als de 'kleine' criminaliteit eens wat serieuzer werd aangepakt; dwz dat je een reeel risico loopt veroordeeld te worden als je je schuldig maakt aan tasjesdiefstal, openlijke geweldpleging etc.
[..]
en toen jij 15 was hadden 3 meisjes uit je klas ooit seks gehad en tegenwoordig hebben er maar 3 geen seks gehadquote:Op maandag 16 juli 2007 00:50 schreef Mr_Memory het volgende:
Toen ik 15 was reed ik nog vrolijk op m'n skateboard, en mocht ik niet eens een mes hebben van me ouders![]()
Ik durf te wedden dat in dit geval de dader binnen twee, hooguit drie jaar weer gewoon op straat loopt.quote:Op maandag 16 juli 2007 00:55 schreef sp3c het volgende:
[..]
nu ja vrij behoorlijke kans dat je de bak in draait als je iemand doodsteekt
quote:Op maandag 16 juli 2007 00:57 schreef Herald het volgende:
[..]
en toen jij 15 was hadden 3 meisjes uit je klas ooit seks gehad en tegenwoordig hebben er maar 3 geen seks gehad
Dat wel, maar de bron van de ellende hier is zo te zien het gehang en gekloot op straat.quote:Op maandag 16 juli 2007 00:55 schreef sp3c het volgende:
[..]
nu ja vrij behoorlijke kans dat je de bak in draait als je iemand doodsteekt
De vraag is alleen voor hoelang? (als minderjarige)quote:Op maandag 16 juli 2007 00:55 schreef sp3c het volgende:
[..]
nu ja vrij behoorlijke kans dat je de bak in draait als je iemand doodsteekt
Wat? Dat er nog steeds 3 geen sex hebben gehad?quote:
Maar waarom hangt en kloot de een op straat, en een ander niet!quote:Op maandag 16 juli 2007 00:59 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Dat wel, maar de bron van de ellende hier is zo te zien het gehang en gekloot op straat.
Ook DAAR heb je gelijk in, met 15 was het alleen maar tv kijken (trekken, vingeren en kijken) meer niet, nu pijpen ze voor een breezerquote:Op maandag 16 juli 2007 00:57 schreef Herald het volgende:
[..]
en toen jij 15 was hadden 3 meisjes uit je klas ooit seks gehad en tegenwoordig hebben er maar 3 geen seks gehad
Nee, dat jij ze nog niet hebt versierd eigenlijkquote:Op maandag 16 juli 2007 01:00 schreef Hathor het volgende:
[..]
Wat? Dat er nog steeds 3 geen sex hebben gehad?![]()
Ik geloof dat ik dat een beetje ontgroeid ben.quote:Op maandag 16 juli 2007 01:04 schreef zhe-devilll het volgende:
[..]
Nee, dat jij ze nog niet hebt versierd eigenlijk
![]()
Dan was het OM ongenadig over hem gevallen; hij zou aan de hoogste boom opgeknoopt worden. Eigen rechtertje spelen, meneertje? Hier, ga maar 20 jaar brommen. Als deze man die schoftjes in elkaar geslagen had, reken er maar op dat de politie dan een uur later bij hem op de stoep had gestaan.quote:Op maandag 16 juli 2007 02:47 schreef Mikrosoft het volgende:
De volgende keer als een auto met eieren wordt bekogeld hoop ik dat de bestuurder een mitrailleur in zijn auto heeft en korte metten maakt met dat tuig.
Echt triest dat Henk niet bewapend was.
spaar je adem.quote:Op maandag 16 juli 2007 07:45 schreef Perrin het volgende:
Politie en justitie moeten hier HEEL snel werk van maken, anders loopt dit uit de hand.
Ik weet niet hoe oud jij bent, maar als iets niet in de telegraaf staat, dan wil het nog niet zeggen dat het dan dus niet is gebeurd.quote:Op maandag 16 juli 2007 10:15 schreef Gijsbrecht2 het volgende:
Ik weet niet hoe oud jij bent, maar dit soort dingen gebeurden vroeger inderdaad NIET.![]()
De volkskrant is al een jaar of vijf hard op weg om de telegraaf van de PvdA te worden.quote:Op maandag 16 juli 2007 10:23 schreef Gijsbrecht2 het volgende:
Ik lees de Volkskrant en het Parool lummel.
quote:Op maandag 16 juli 2007 10:56 schreef Bastard het volgende:
Vlgs de telegraaf waren het iig wel buitenlanders.. in zoverre dat je tegenwoordig van buitenlanders kan spreken in ons multicultiland.
Verschrikkelijk nieuws weer.. je kan de krant dagelijks openslaan met dit soort berichten, word er zo droevig van.
Daarbij heb ik totaal geen compassie met repressailles jegens dit soort tuig, of het nou via de wet loopt of niet!
Lekker boeiend als je dood bent.quote:Op zondag 15 juli 2007 23:56 schreef StefanP het volgende:
Wat een aso's. Eieren gooien op auto's is geen grap. De lak wordt permanent beschadigd door de schil en het hele panel moet opnieuw gespoten worden. Heb je enig idee hoeveel dat kost?!
Enig idee hoeveel een begrafenis kost?quote:
In dit soort discussies word ik altijd moe van het bashen van politieke partijen. Wie hier FAALT, is de politie. Natuurlijk, de burgemeester (VVD, overigens) en de poltiek hebben daar een verantwoordelijkheid over, maar dat is wat anders dan schuld.quote:Wouter Kok woont hier nog niet zo lang, maar is de wijk nu al beu. Diefstallen, vernielingen en overlast zijn aan de orde van de dag. ,,Als je hier iets laat liggen, wordt het gestolen. Vier zakken potgrond: weg. Onze schutting: beklad. En als je er wat van zegt, weet je wat er gebeurt. Natuurlijk bellen we de politie, maar die zegt dan dat wij die jongens zelf moeten aanspreken. Nou, je hebt gisteren gezien wat ervan komt.’’
Tsja, dan blijven er weinig dienders over ben ik bang.quote:Op maandag 16 juli 2007 17:12 schreef Elfletterig het volgende:
Misschien moet de conclusie wel zijn dat de Nederlandse politie op veel fronten fors tekortschiet. Mensen die niet functioneren, zouden moeten worden ontslagen, zeker wanneer er door FALEN of door een te passieve houding onnodige doden vallen.
Wat? Zijn er wouten die hier posten?quote:Op maandag 16 juli 2007 17:31 schreef gronk het volgende:
Het wachten is nu tot de paar politieagenten die hier ook wel eens op fok! posten zich zwaar verontwaardig melden
Je moet toch van verdomd goede huize komen wil je het gedrag van de Nederlandse politie kunnen verdedigen. Een beleid waarbij onschuldige burgers omkomen, terwijl tuig (voorheen hangjongeren genoemd) de handen boven het hoofd wordt gehouden.quote:Op maandag 16 juli 2007 17:31 schreef gronk het volgende:
Het wachten is nu tot de paar politieagenten die hier ook wel eens op fok! posten zich zwaar verontwaardig melden![]()
Dom figuur dat je bent. Selectief quoten kun je, maar meer ook niet. Als de eigenaar niet dood steekt, is het dus wel OK om zijn auto met eieren te bekogelen? Jongetje, ga lekker met je Nintendo spelen.quote:
Vraag het ze eens.quote:Op maandag 16 juli 2007 19:12 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Je moet toch van verdomd goede huize komen wil je het gedrag van de Nederlandse politie kunnen verdedigen. Een beleid waarbij onschuldige burgers omkomen, terwijl tuig (voorheen hangjongeren genoemd) de handen boven het hoofd wordt gehouden.
Daarom zit er bij deze mensen ook een steekje los, vandaar de TBS. Wat overigens kan betekenen dat je voor de rest van je leven vast zit, als men van mening is dat je nog steeds gestoord bent. Jammer genoeg weten sommige TBS'ers na een tijdje precies hoe ze hun peuten om de tuin moeten leiden.quote:Op maandag 16 juli 2007 19:34 schreef TC03 het volgende:
En het lijkt me ook dat de politie weer niet daadkrachtig optreedt, zoals al eerder gemeld in dit topic.
Tevens vraag ik me af of deze jongeren meer dan 10 jaar gevangenisstraf zullen krijgen. Waarschijnlijk niet. Gewoon 20 jaar celstraf voor dit soort tuig, minimaal. Maarja, zal wel weer 5 jaar + TBS worden. Dat ze het leven van een man vroegtijdig ontnomen hebben lijkt men wel te vergeten. Sowieso vraag ik me af of de rechters nog wel inzien wat moord nou überhaupt inhoudt. Iemand doodmaken... Iets wreder kan je niet doen als mens.
Nou deze man greep in, en zie wat de gevolgen zijn.quote:Op maandag 16 juli 2007 19:28 schreef Toeps het volgende:
Het erge vind ik, dat je tegenwoordig gewoon wordt aangemoedigd om maar je mond te houden. Zelfs in voorlichtingscampagnes. "Als je getuige bent van geweld, bel je 112, onthoud je het signalement..." Maar ingrijpen mag niet. En dat weten die crimineeltjes ook wel. Iedereen staat er bij en kijkt er naar. Terwijl je vroeger gewoon door een grote sterke meneer in je kraag gegrepen werd! (Dik Trom en Pietje Bell verhalen, zucht...) Als iedereen ingrijpt, dan is zo'n patsertje echt nergens. Maar tegenwoordig kun je gewoon beroofd worden in een volle trein, iedereen zit erbij en kijkt er naar.
Tuurlijk niet het ligt allemaal aan de buitenlanders..quote:Op maandag 16 juli 2007 19:31 schreef TC03 het volgende:
Te bizar voor woorden. Zijn er ook nog misdaden die NIET door onze buitelandse vrienden gepleegd worden vraag ik me af.
quote:Op maandag 16 juli 2007 19:25 schreef StefanP het volgende:
[..]
Dom figuur dat je bent. Selectief quoten kun je, maar meer ook niet. Als de eigenaar niet dood steekt, is het dus wel OK om zijn auto met eieren te bekogelen? Jongetje, ga lekker met je Nintendo spelen.
Correct me if i'm wrong, maar was het geen autochtoon die een donker jochie vermoorde, omdat hij sneeuwballen gooide naar zijn auto?quote:Op maandag 16 juli 2007 19:31 schreef TC03 het volgende:
Te bizar voor woorden. Zijn er ook nog misdaden die NIET door onze buitelandse vrienden gepleegd worden vraag ik me af.
Idd, ze gooien dus zelfs met sneeuwballen naar auto's.quote:Op maandag 16 juli 2007 22:13 schreef Mr_Memory het volgende:
[..]
Correct me if i'm wrong, maar was het geen autochtoon die een donker jochie vermoorde, omdat hij sneeuwballen gooide naar zijn auto?
Eigenlijk best wel een gelijksoortige situatie.
TBS'ers hebben wel erg vaak verlof.quote:Op maandag 16 juli 2007 19:39 schreef Toeps het volgende:
[..]
Daarom zit er bij deze mensen ook een steekje los, vandaar de TBS. Wat overigens kan betekenen dat je voor de rest van je leven vast zit, als men van mening is dat je nog steeds gestoord bent. Jammer genoeg weten sommige TBS'ers na een tijdje precies hoe ze hun peuten om de tuin moeten leiden.
Jaren terug hoorde ik een verhaal van iemand.quote:Op maandag 16 juli 2007 19:28 schreef Toeps het volgende:
Het erge vind ik, dat je tegenwoordig gewoon wordt aangemoedigd om maar je mond te houden. Zelfs in voorlichtingscampagnes. "Als je getuige bent van geweld, bel je 112, onthoud je het signalement..." Maar ingrijpen mag niet. En dat weten die crimineeltjes ook wel. Iedereen staat er bij en kijkt er naar. Terwijl je vroeger gewoon door een grote sterke meneer in je kraag gegrepen werd! (Dik Trom en Pietje Bell verhalen, zucht...) Als iedereen ingrijpt, dan is zo'n patsertje echt nergens. Maar tegenwoordig kun je gewoon beroofd worden in een volle trein, iedereen zit erbij en kijkt er naar.
Een korps vol niet-al-te-slimme dienders met twijfelachtige capaciteiten en loyaliteit (want positieve discriminatie en steeds lagere eisen) + politiek correcte, linkse malloten aan de top + nog politiek correctere en linksere idioten in de tweede kamer =quote:Op maandag 16 juli 2007 17:12 schreef Elfletterig het volgende:
Misschien moet de conclusie wel zijn dat de Nederlandse politie op veel fronten fors tekortschiet. Mensen die niet functioneren, zouden moeten worden ontslagen, zeker wanneer er door FALEN of door een te passieve houding onnodige doden vallen.
Wet wet, regels regels.quote:Op dinsdag 17 juli 2007 02:47 schreef kevin85 het volgende:
Kijk eens aan, ik word aangehaald in dit topic als iemand die schijnt te moeten reageren..
Wat een twijfelachtige eer..![]()
Kennelijk denken een heleboel mensen dat je voor overtredingen als baldadigheid en verstoringen van de openbare orde hele hoge straffen krijgt..
Niets is minder waar: het wordt namelijk in de meeste gevallen afgedaan met een bonnetje..
Jaja, zo gaat dat hier..!
"De politie moet keihard optreden" wordt er geroepen..
Wat denken jullie nou wel?
Dat de politie genadeloos gaat handhaven en dat een stel opgeschoten pubers de komende twee jaar achter slot en grendel zitten?
Als de politie er daadwerkelijk bij komt en de jongens aanhoudt voor van mij part vernieling dan hebben ze niets beters te doen dan onschuldige jongens aanpakken die een beetje kattekwaad uithalen..
Deelt de politie een paar tikken teveel uit is het ook nog eens disproportioneel geweld en heb je nog een strafrechtelijk onderzoek naar je lopen ook..![]()
Waarom is er in dit geval niet daadkrachtig opgetreden door de politie?
Feit is dat er drie verdachten zijn aangehouden in deze zaak (door de politie welteverstaan), en is de zaak, voor zover ik dat kan beoordelen, aardig 'rond'.
Je kunt niet alle ellende in de kiem smoren, daar biedt het Nederlandse rechtssysteem geen ruimte voor... Helaas niet..
Rest mij nu alleen nog maar te hopen dat er een rechtvaardige straf uit voortvloeit, al leert mij de ervaring dat dit niet bepaald altijd het geval is..
Google eens op; Abu Ghraib-gevangenisquote:Op dinsdag 17 juli 2007 02:57 schreef kolonel-knalpiemel het volgende:
[..]
Wet wet, regels regels.
Neem ze mee naar het bureau, schop ze 17x bij de trap naar beneden, stopze een halfdagje bij Black Bubba in de cel, bind ze een patrouilleritje achter de politiewagen aan, en de boodschap zal overgekomen zijn.
Dacht je dat in de rest van de wereld zo Cohen-correct met dat eeuwig overlast veroorzakende stront wordt omgegaan?
Dat zeg ik, de rest van de wereld.quote:Op dinsdag 17 juli 2007 03:00 schreef kevin85 het volgende:
[..]
Google eens op; Abu Ghraib-gevangenis
Omdat ze blijkbaar niet zijn ingegaan op de klachten van de bewoners..quote:Op dinsdag 17 juli 2007 02:47 schreef kevin85 het volgende:
Waarom is er in dit geval niet daadkrachtig opgetreden door de politie?
Ik ben benieuwd hoeveel fok!-topics er geopend worden op het moment dat een fok!-ker toevallig zo behandeld wordtquote:Op dinsdag 17 juli 2007 03:01 schreef kolonel-knalpiemel het volgende:
[..]
Dat zeg ik, de rest van de wereld.
Wat ben je toch weer een onzin aan het verspreiden. De politie (en het OM) doen in dit geval wat ze kunnen. De daders zijn opgepakt door de politie en het OM zal proberen de hoogst mogelijke straf voor deze lui te krijgen. Als je het niet met die straf eens bent moet je niet gaan klagen bij of over de politie of het OM, maar bij de wetgevers in Nederland. Probeer die zaken eens te scheiden voordat je weer klakkeloos de GeenStijl propaganda overneemt.quote:Op maandag 16 juli 2007 00:32 schreef StefanP het volgende:
Typisch weer dat heel de wijk steen en been klaagt over overlast door dat tuig, maar dat de politie het afwuift als niets voorstellend. Dat lossen de bewoners zelf maar op.
Ja, laten we onze politie net zo functioneren als in de VS. Daar zijn namelijk totaal geen problemen te bekennen. Geen misdaad, geen schietpartijen, geen overvallen, geen problemen. Laten we het zo doen als in de VS en alles komt goedquote:Op dinsdag 17 juli 2007 02:55 schreef StefanP het volgende:
[..]
Een korps vol niet-al-te-slimme dienders met twijfelachtige capaciteiten en loyaliteit (want positieve discriminatie en steeds lagere eisen) + politiek correcte, linkse malloten aan de top + nog politiek correctere en linksere idioten in de tweede kamer =voor de burger.
Nederlanders zijn gevangenen van hun eigen regering en ambtenaren. Wat was dat ook alweer? Of the people, by the people en for the people? Nou, in Nederland niet meer.... triest.
En eens in de paar jaar weer eens een video'tje waarop een half korps een al dan niet onschuldige kansarme jongere tot pulp slaat. Of doorzeeft.quote:Op dinsdag 17 juli 2007 10:52 schreef Nielsch het volgende:
Ja, laten we onze politie net zo functioneren als in de VS. Daar zijn namelijk totaal geen problemen te bekennen. Geen misdaad, geen schietpartijen, geen overvallen, geen problemen. Laten we het zo doen als in de VS en alles komt goed![]()
Regel 1: Het is altijd de schuld van Links.quote:Op dinsdag 17 juli 2007 16:37 schreef qonmann het volgende:
iemand steekt een ander dood
..en de politie krijgt de schuld
Leve de Linkse Kerk !
Regel 2: als het van rechts komt, zie regel 1quote:Op dinsdag 17 juli 2007 17:06 schreef gronk het volgende:
[..]
Regel 1: Het is altijd de schuld van Links.
Dood een ongewapend man met een mes: zelfverdedigingquote:Strafbaarheid
Namens verdachte is een beroep gedaan op (extensief) noodweerexces. De raadsman heeft daartoe - kort gezegd - aangevoerd dat er sprake is geweest van een ogenblikkelijke wederrechtelijke aanranding van verdachtes lijf en goed en - direct daarna - dat van zijn vriend [betrokkene], waartegen verdachte zich noodzakelijkerwijs moest verdedigen. Voornoemde aanrandingen veroorzaakten bij verdachte een hevige gemoedsbeweging, als gevolg waarvan hij de grenzen van de noodzakelijke verdediging heeft overschreden. Verdachte dient daarom te worden ontslagen van alle rechtsvervolging. Aldus de raadsman.
Om dit beroep van verdachte op de aanwezigheid van een schulduitsluitingsgrond te kunnen beoordelen, dient het hof allereerst de feiten vast te stellen.
De gebeurtenissen laten zich in het kort als volgt beschrijven:
Op 14 juli 2007 rijdt [slachtoffer] met zijn vrouw in een bestelauto in [plaats]. De bestelauto wordt geraakt door een ei. [slachtoffer] reageert hierop en wil verhaal halen bij de eiergooier(s). Tijdens een worsteling die dan ontstaat, wordt hij met een mes gestoken en overlijdt. Deze dramatische afloop laat de familie van [slachtoffer] in groot verdriet achter.
Op grond van de inhoud van het dossier en hetgeen ter terechtzitting naar voren is gekomen, neemt het hof de navolgende feiten als vaststaand aan:
1.
De bestelauto van [slachtoffer] wordt bij het rijden over de [a-weg] te [plaats] getroffen door een rauw ei. De ruit van het rechterportier van de auto is een stukje geopend. Er komt eierstruif aan de binnenkant van de auto terecht en op (de kleding van) de echtgenote van het latere slachtoffer [slachtoffer].
2.
Verdachte heeft niet deelgenomen aan het gooien van het ei, noch is hij hiervan getuige geweest.
Hij is met [betrokkene] naar de supermarkt geweest. Als [betrokkene] de boodschappen thuis brengt, fietst verdachte naar vier van zijn vrienden, die op het fietspad staan tussen de flats aan de [b-straat]. Verdachte arriveert bij zijn vrienden op de plek waar het ei is gegooid. Hij hoort van hen dat zij daarmee een auto hebben geraakt. Zij wijzen hem erop dat de betreffende auto komt aanrijden over de [b-straat].
3.
[slachtoffer] is namelijk - zo blijkt uit de verklaring van zijn echtgenote - bij de eerste gelegenheid rechtsaf geslagen en is teruggereden naar de plaats waar het ei tegen zijn auto werd gegooid. Hij is boos en wil de daders aanspreken op hun gedrag.
4.
Aangekomen bij de plaats waar het ei zijn bestelauto heeft getroffen, rijdt [slachtoffer] met zijn auto een stukje het fietspad op, daarbij verdachte passerend. Verdachte bevindt zich dan links achter de bestelauto van [slachtoffer]. Laatstgenoemde stopt, trekt de handrem aan en stapt uit. De motor laat hij stationair draaien. Het linkervoorportier blijft geopend. De vrienden van verdachte, die zich met het gooien van eieren hebben beziggehouden, hebben zich uit de voeten gemaakt. Verdachte blijft, stilstaand op zijn fiets, alleen achter. Hij ziet geen reden om weg te gaan. Hij heeft immers niet gegooid.
5.
Als [slachtoffer] uitstapt, heeft hij een hondenriem bij zich, die voor in de bestelauto lag. Het is een riem met metalen uiteinden. Hij is boos. Hij spreekt hard en bezigt scheldwoorden. Hij slaat met de riem, die hij in en/of om zijn hand heeft, naar verdachte. Verdachte kan de riem ontwijken door van zijn fiets af te komen en een stap naar achteren te doen. Hij zegt meermalen tegen [slachtoffer] dat hij niets heeft gedaan.
6.
[slachtoffer] pakt de fiets van verdachte op en legt die in de laadruimte van zijn bestelauto, met - naar later blijkt - de hondenriem. Verdachte heeft de fiets - een nieuwe BMX - kort daarvoor van zijn moeder gekregen als beloning voor het feit dat hij naar een volgend schooljaar was overgegaan.
7.
[slachtoffer] draagt zijn echtgenote op om de politie te bellen. Vervolgens loopt hij weer naar verdachte en slaat hem onverwachts zo hard op zijn hoofd dat een stuk van een tand van verdachte afbreekt.
8.
Een onbekende man spreekt [slachtoffer] op zijn gedrag aan. Hij probeert [slachtoffer] tot bedaren te krijgen. [slachtoffer] vraagt of de man soms de vader van de jongen, verdachte, is. De man ontkent dat, waarop [slachtoffer] te kennen geeft geen inmenging te accepteren. De man gaat weg.
9.
Aansluitend komt de vriend van verdachte, [betrokkene], op [slachtoffer] en verdachte aflopen. [betrokkene] weet van zijn zusjes dat verdachte niet betrokken is geweest bij het gooien van het ei en dat hij door iemand wordt belaagd. [betrokkene] vraagt aan verdachte waar zijn fiets is. Verdachte vertelt [betrokkene] dat zijn fiets door [slachtoffer] in diens bestelauto is gelegd. [betrokkene] spreekt [slachtoffer] daarop en op het feit dat hij verdachte heeft geslagen aan. Die vertelt op luide toon dat er eieren tegen zijn auto zijn gegooid. [betrokkene] zegt dat verdachte, die hij "zijn broertje" noemt, daar niet bij was. [slachtoffer] zegt dat hij [betrokkene] geen uitleg is verschuldigd. [betrokkene] zegt dat hij de fiets uit de auto van [slachtoffer] zal pakken. [slachtoffer] antwoordt dat hij dan wel zal zien wat er gebeurt. [betrokkene] gaat dicht tegen [slachtoffer] staan en vraagt wat er dan gaat gebeuren. [slachtoffer] duwt [betrokkene]. [betrokkene] duwt iets harder terug. [slachtoffer] vraagt [betrokkene]: "Wil je met me vechten?" of: "Wil je me fokken?" [slachtoffer] geeft [betrokkene] een slag. Verdachte omschrijft die slag als volgt: "Ik zag dat de man met beide handen een slag maakte aan weerszijden van de nek of de schouders van [betrokkene]. Ik zag dat de zijkanten aan de pinkzijde van de handen van de man [betrokkene] raakten tussen de hals en de schouders in. Ik zag dat dit met kracht ging." In combinatie met de verklaring van [slachtoffers] echtgenote dat haar man tot voor kort aan karate heeft gedaan, acht het hof het zeer waarschijnlijk dat de door verdachte omschreven slag een karateslag is geweest. [betrokkene] geeft [slachtoffer] een klap terug. Tussen de twee ontstaat een vechtpartij. [betrokkene], 18 jaar oud, is volgens de verklaring van [slachtoffers] echtgenote een dunne, tengere jongen, een "slungel", die geen partij is voor haar man. [slachtoffer], 56 jaar oud, was groter (1.90m lang), zwaarder (115 kg) en bedreven in vechtsporten. Verdachte slaat [slachtoffer] een paar maal op zijn achterhoofd, zonder enig merkbaar resultaat. [slachtoffer] en [betrokkene] komen al vechtend op de grond terecht, waarbij de man zich bovenop de jongen bevindt.
10.
Verdachte ziet het mes van [betrokkene] op straat liggen. Het mes is vermoedelijk tijdens de vechtpartij uit de broekzak van [betrokkene] gevallen. Hij raapt het op, haalt het uit de hoes, loopt naar [slachtoffer] en steekt hem met het mes links in de onderrug.
11.
[betrokkene] voelt, terwijl hij onder ligt, een hand of een vinger van [slachtoffer] in zijn oog.
12.
Kort daarna richt [slachtoffer] zich op. [betrokkene] ziet niets, omdat zijn shirt over zijn gezicht zit. Kort daarna voelt hij bloed.
13.
[slachtoffer] strompelt weg en zakt even verderop in elkaar. Het mes heeft de aorta van [slachtoffer] doorboord. Hij overlijdt als gevolg van het daardoor veroorzaakte bloedverlies.
14.
De politie wordt om 21.12 uur gebeld met de mededeling dat een man een kind sloeg en de fiets van het kind afpakte.
15.
De politie wordt om 21.15 uur gebeld met de mededeling van de betreffende meldster dat zij bloed had gezien en om 21.17 uur dat er een man was neergestoken.
16.
Om 23.25 uur komt de melding binnen van het [ziekenhuis] dat [slachtoffer] is overleden.
Het hof dient allereerst vast te stellen of er sprake was van een noodweersituatie. Daarbij is doorslaggevend het antwoord op de vraag of er sprake was van een ogenblikkelijke, wederrechtelijke aanval op verdachtes en/of een anders lijf en goed.
Het hof beantwoordt deze vraag bevestigend. De bestelauto van [slachtoffer] werd getroffen door een rauw ei. Verdachte, die aan deze - op zichzelf kwalijke en begrijpelijkerwijs grote irritatie opwekkende - actie part noch deel had gehad, werd onverwachts geconfronteerd met de verbale en fysieke overmacht van een veel oudere, grotere en zwaardere man. [slachtoffer] negeert verdachtes - waarheidsgetrouwe - ontkenning het ei te hebben gegooid. Verdachte wordt uitgescholden, bedreigd met een hondenriem en hard op zijn hoofd geslagen. Zijn fiets wordt door [slachtoffer] in beslag genomen, kennelijk in afwachting van de komst van de politie. Tegen deze aanval mocht verdachte zich verdedigen. Verdachtes lijf en goed waren in het geding, zonder dat hij deze situatie zelf had veroorzaakt of opgezocht. Verdachte ging op dat moment evenwel niet over tot verdediging.
Dat werd anders toen zijn vriend [betrokkene] het voor hem opnam. Op grond van diverse verklaringen acht het hof aannemelijk dat [betrokkene] het - geweldloze - initiatief daartoe nam op een wijze die onder de gegeven omstandigheden begrijpelijk was. In het direct daaropvolgende gevecht tussen [slachtoffer] en [betrokkene] was [slachtoffer] opnieuw de initiator. Hij deelde de eerste klap uit. Het hof acht de verklaring van de echtgenote van [slachtoffer], als zou [betrokkene] haar man een mes hebben getoond, niet aannemelijk nu dit door geen andere verklaring wordt ondersteund.
Naar het oordeel van het hof dient het treffen tussen [slachtoffer] en verdachte en dat tussen [slachtoffer] en [betrokkene] te worden beschouwd als een ononderbroken aaneenschakeling van gebeurtenissen, zulks gelet op de korte tijdspanne waarbinnen deze plaatsvonden en de onderlinge samenhang tussen die opeenvolgende gebeurtenissen. Het hof heeft daarbij ook gelet op hetgeen uit de meldkamergegevens van de [regiopolitie] blijkt: tussen de eerste melding dat een man een kind sloeg en de melding dat er bloed was waargenomen lagen slechts drie minuten. Voorts acht het hof de verklaring van de echtgenote van [slachtoffer], als zou verdachte tussen de beide confrontaties zijn weggelopen, niet aannemelijk, nu deze wordt weersproken door vrijwel alle andere getuigenverklaringen. Ook verdachte zelf verklaart stellig op een afstand van slechts enkele meters van [slachtoffer] te zijn gebleven. Van verdachte hoefde daarom ook niet te worden geëist dat hij zich uit de voeten zou maken, toen het door [slachtoffer] gebezigde geweld zich had verplaatst van hem naar zijn kameraad [betrokkene]. Immers, zijn te hulp geschoten vriend verkeerde in nood. Verdachte vond, en mocht vinden, dat hij hem niet in de steek kon laten.
Het gevecht tussen [slachtoffer] en [betrokkene] aanschouwende, bracht verdachte tot de - niet irreële - vrees dat [betrokkene] daarbij het onderspit zou delven. Immers, [slachtoffer] was nog steeds zeer geladen. Voorts was hij ten opzichte van verdachte en ook ten opzichte van [betrokkene] de (veel) oudere en sterkere persoon en inmiddels had hij een effectieve gevechtstechniek op [betrokkene] toegepast. Beiden waren al vechtend op de grond beland. [slachtoffer] zat en/of lag bovenop [betrokkene].
Het hof acht aannemelijk geworden dat verdachte, toen hij het mes op de grond zal liggen, dit opraapte, op [slachtoffer] toeliep en hem in de rug stak, onder de directe invloed verkeerde van een hevige gemoedsbeweging, die veroorzaakt was door de reeds daarvóór aangevangen en nog steeds voortdurende aanranding van, op dat moment, een anders lijf. Verdachte had vergeefs getracht te interveniëren door [slachtoffer] op het achterhoofd te slaan. Hij wilde dat het vechten zou stoppen en heeft - gedreven door angst, frustratie, boosheid, machteloosheid en loyaliteit met zijn te hulp geschoten vriend [betrokkene] - naar een buitenproportioneel middel gegrepen.
Gelet op deze omstandigheden stelt het hof - ambtshalve - vast dat verdachte een beroep op noodweer niet toekomt, nu zijn handelen niet in overeenstemming was met het proportionaliteitsvereiste. Aan verdachte komt echter wel een beroep op noodweerexces toe, nu aannemelijk is geworden dat hij de fatale messteek heeft toegebracht, terwijl hij onder de onmiddellijke invloed verkeerde van de hiervoren omschreven hevige gemoedsbeweging. Dit laat onverlet dat verdachte wederrechtelijk heeft gehandeld. De verwijtbaarheid - eveneens een voorwaarde voor strafbaarheid - is echter daardoor aan de gedraging van verdachte komen te ontvallen. Verdachte zal daarom worden ontslagen van alle rechtsvervolging.
Met je handen kun je ook iemand om zeep helpen he, zeker als vechtsporter.quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 13:26 schreef Cheiron het volgende:
Je moet oppassen dat je niet de cel in gaat wanneer je een inbreker een klap met een honkbalknuppel geeft om hem weg te jagen, maar iemand neersteken in een gevecht is opeens geen probleem meer. Lekker makkelijk om te zeggen dat iedereen een oordeel klaar heeft Montov, maar het slachtoffer kan zich nu niet meer verdedigen of wel?
Dat is dus onzin, ook bij geweld tegen inbrekers wordt vaak genoeg noodweer/noodweerexces aangetoond en geaccepteerd.quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 13:26 schreef Cheiron het volgende:
Je moet oppassen dat je niet de cel in gaat wanneer je een inbreker een klap met een honkbalknuppel geeft om hem weg te jagen, maar iemand neersteken in een gevecht is opeens geen probleem meer. Lekker makkelijk om te zeggen dat iedereen een oordeel klaar heeft Montov, maar het slachtoffer kan zich nu niet meer verdedigen of wel?
Doe niet zo genuanceerd Pool, iedereen weet toch dat als je een inbreker een klap geeft je als brave hardwerkende burger altijd de lul bent. Feit van algemene bekendheid, jeweets.quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 13:32 schreef Pool het volgende:
[..]
Dat is dus onzin, ook bij geweld tegen inbrekers wordt vaak genoeg noodweer/noodweerexces aangetoond en geaccepteerd.
Neem bijvoorbeeld de zaak Peijnenburg, waarbij een juwelier een overvaller neerschoot met zijn illegale wapen, vervolgens niet aan de politie vertelde dat hij dat had gedaan, waarna de overvaller in de cel overleed aan zijn verwonding. Resultaat: 3 maanden voor illegaal wapenbezit, noodweer aangenomen voor het doden van de overvaller, dus verder geen straf.
Of het Bijlmer Noodweerexces, waarin een vrouw, die een geoefend schutter was, twee overvallers neerknalde. Ook geen straf.
Maar hier zijn het afgelopen jaar al zes topics over geweest, maar steeds eindigt het ermee dat niemand een voorbeeld kan geven van een geval waarin iemand onterecht werd veroordeeld wegens geweld tegen een inbreker.
Ja, maar ik verdedig inbrekers, ik ben immers nog (s)linksers dan rechters. En ik kom nooit op straat, jeweets.quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 13:38 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Doe niet zo genuanceerd Pool, iedereen weet toch dat als je een inbreker een klap geeft je als brave hardwerkende burger altijd de lul bent. Feit van algemene bekendheid, jeweets.
Dit is wel heel tegenstrijdig met de emotionele speech die de broer van de man heeft gehouden, die sprak van een zeer kwetsbare gehandicapte man.quote:Tussen de twee ontstaat een vechtpartij. [betrokkene], 18 jaar oud, is volgens de verklaring van [slachtoffers] echtgenote een dunne, tengere jongen, een "slungel", die geen partij is voor haar man. [slachtoffer], 56 jaar oud, was groter (1.90m lang), zwaarder (115 kg) en bedreven in vechtsporten
Dat zal dus wel meegevallen zijn denk je ook niet? Daarbij was die man taxichauffeur, bedreven in vechtsporten etc. Dat zijn ook nogal vaak bepaalde types...quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 13:53 schreef Loedertje het volgende:
[..]
Dit is wel heel tegenstrijdig met de emotionele speech die de broer van de man heeft gehouden, die sprak van een zeer kwetsbare gehandicapte man.
Zijn vrouw en onafhankelijke getuigen konden dat gewoon hoor.quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 13:26 schreef Cheiron het volgende:
Lekker makkelijk om te zeggen dat iedereen een oordeel klaar heeft Montov, maar het slachtoffer kan zich nu niet meer verdedigen of wel?
quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 13:40 schreef Pool het volgende:
[..]
Ja, maar ik verdedig inbrekers, ik ben immers nog (s)linksers dan rechters. En ik kom nooit op straat, jeweets.
Ik kan het niet beter verwoorden, StefanP. Helaas is dit de trieste werkelijkheid.quote:Op maandag 16 juli 2007 07:40 schreef StefanP het volgende:
[..]
Dan was het OM ongenadig over hem gevallen; hij zou aan de hoogste boom opgeknoopt worden. Eigen rechtertje spelen, meneertje? Hier, ga maar 20 jaar brommen. Als deze man die schoftjes in elkaar geslagen had, reken er maar op dat de politie dan een uur later bij hem op de stoep had gestaan.
En dat is nog wel het meest trieste. Dat de grote steden zijn verworden tot open riolen vol met gedegenereerd tuig en dat de burgers die niet weg hebben kunnen vluchten, door de politiek, ambtenarij en politie in de kou gezet worden. Op het bureau worden ze weggehoond, bij de ambtenarij krijgen ze niet eens een afspraak en de politici houden het bij thee drinken en met geld smijten voor buurthuisjes en andere bij voorbaat tot mislukking gedoemde geldverkwisting. Maar o wee als je zelf eens je eigendommen verdedigt, dan hebben ze ineens wel tijd om in te grijpen. Walgelijk. Een ander woord is er niet voor.
Gelukkig blijken je gevoelens van frustratie onterecht, als je je even inleest in de échte werkelijkheid.quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 15:16 schreef AvispaCS het volgende:
[..]
Ik kan het niet beter verwoorden StefanP. Helaas is dit de trieste werkelijkheid.
quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 15:20 schreef Pool het volgende:
[..]
Gelukkig blijken je gevoelens van frustratie onterecht, als je je even inleest in de échte werkelijkheid.
Meneertje heeft inderdaad eigen rechter gespeeld en heeft inderdaad jochies in elkaar geslagen. Maar wel de verkeerde jochies. Hij heeft namelijk een onschuldige dove jongen een tand uit de bek geslagen en de BMX van afgepakt.
Ik ben wel benieuwd wat de handicap is van die man als hij moeiteloos 2 jongens de baas kan en een ervaren karateka is. Tot dus ver zijn de enige bekende handicaps van de beste man een compleet gebrek aan zelfbeheersing en een visuele handicap waardoor hij niet kan waarnemen wie er een ei tegen zijn auto gooit.quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 13:53 schreef Loedertje het volgende:
[..]
Dit is wel heel tegenstrijdig met de emotionele speech die de broer van de man heeft gehouden, die sprak van een zeer kwetsbare gehandicapte man.
De echte werkelijkheid in deze zaak is inderdaad misschien niet zo eenzijdig als StefanP hierboven presenteert, maar de situatie waarin uiteindelijk een man is overleden en een dove jongen en zijn vriend zijn mishandeld, is zeker een zeer treurige samenloop van omstandigheden geweest. Minder een politiek probleem dus, maar des te meer menselijk drama.quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 15:33 schreef AvispaCS het volgende:
[..]
De zogenaamde "échte werkelijkheid' is vele malen triester.
Dus de conclusie is: 56-jarige blanke mannen mogen wel voor eigen rechter spelen als het slachtoffer een onschuldige dove 15- jarige neger is, 15-jarige dove negers mogen niet voor eigen rechter spelen als het slachtoffer een 56-jarige blanke man is die op het moment bezig is met zware mishandeling, dan wel poging tot doodslag?quote:Op maandag 16 juli 2007 07:40 schreef StefanP het volgende:
[..]
Dan was het OM ongenadig over hem gevallen; hij zou aan de hoogste boom opgeknoopt worden. Eigen rechtertje spelen, meneertje? Hier, ga maar 20 jaar brommen. Als deze man die schoftjes in elkaar geslagen had, reken er maar op dat de politie dan een uur later bij hem op de stoep had gestaan.
En dat is nog wel het meest trieste. Dat de grote steden zijn verworden tot open riolen vol met gedegenereerd tuig en dat de burgers die niet weg hebben kunnen vluchten, door de politiek, ambtenarij en politie in de kou gezet worden. Op het bureau worden ze weggehoond, bij de ambtenarij krijgen ze niet eens een afspraak en de politici houden het bij thee drinken en met geld smijten voor buurthuisjes en andere bij voorbaat tot mislukking gedoemde geldverkwisting. Maar o wee als je zelf eens je eigendommen verdedigt, dan hebben ze ineens wel tijd om in te grijpen. Walgelijk. Een ander woord is er niet voor.
Natuurlijk. Ben je verbaasd ofzo? Ik bedoel, je hebt het wel tegen StefanP. Het is aftellen tot ie je een alu hoedje aanraadt.quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 15:40 schreef Sack_Blabbath het volgende:
[..]
Dus de conclusie is: 56-jarige blanke mannen mogen wel voor eigen rechter spelen als het slachtoffer een onschuldige dove 15- jarige neger is, 15-jarige dove negers mogen niet voor eigen rechter spelen als het slachtoffer een 56-jarige blanke man is die op het moment bezig is met zware mishandeling, dan wel poging tot doodslag?
mwah, aan de andere kant wel interessant om te lezen hoe gigantisch je de mist in kan gaan met veronderstellingen en/of vooroordelenquote:Op vrijdag 29 augustus 2008 19:49 schreef Dagonet het volgende:
Dit maar even van de TT gemaakt, een nieuw topic was makkelijker geweest dan een jaar oud topic te schoppen..
ja je wil dat het vechten gaat stoppen dus doe maar ff lekker mee WTFquote:Verdachte had vergeefs getracht te interveniëren door [slachtoffer] op het achterhoofd te slaan. Hij wilde dat het vechten zou stoppen
tja, wat moet je anders als kind zijnde als het erop lijkt alsof je vriend doodgemept wordt .. het lukt je nou echt niet om zo'n beer van een kerel van je vriend af te trekken, en vergeet niet, dat is dan na die hondenriem, nadat er een tand kapot geslagen is en zijn vriend met een karateslag naar de grond gewerkt is ..quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 22:22 schreef twister_rodriguez het volgende:
[..]
ja je wil dat het vechten gaat stoppen dus doe maar ff lekker mee WTF
Waar slaat dat nou weer op?quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 22:46 schreef moussie het volgende:
[..]
tja, wat moet je anders als kind zijnde als het erop lijkt alsof je vriend doodgemept wordt .. het lukt je nou echt niet om zo'n beer van een kerel van je vriend af te trekken, en vergeet niet, dat is dan na die hondenriem, nadat er een tand kapot geslagen is en zijn vriend met een karateslag naar de grond gewerkt is ..
en dat die 15-jarige een kinderlijk postuur heeft blijkt uit het eerste geregistreerde 112-telefoontje waarin er sprake is van een man die een kind in elkaar slaat en zijn fiets afpakt, dat die 18-jarige vriend die daar op de grond lag onder die man ook geen partij was voor hem weten we van de echtgenote zelf
en zoals ik in een ander topic ook al zei, dat mes was uit de zak gevallen van die vriend en zat blijkbaar in een hoesje .. mijn eerste gedachte is dan niet dat het om een steekwapen gaat dat zo'n Antilliaanse messentrekker gereed voor gebruik op zak heeft
tja, en die vriend had dat mes dus blijkbaar op zak, in een hoesje nog wel !!quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 23:18 schreef Dayuum het volgende:
[..]
Waar slaat dat nou weer op?
De Antillianen die ik ken die vechten het altijd met hun vuisten uit![]()
Dat verbaasd mij dus ook .. maar ja, uit de getuigenverslagen blijkt toch dat die man meerdere keren tot de aanval is over gegaan .. in het eerste telefoontje dat binnenkomt wordt er gesproken van een man die een kind in elkaar slaat ..quote:Trouwens, Ik vind het raar dat iemand die 2e Dan karateka is zo snel zijn zelf beheersing verliest.
Als het gevecht niet onderbroken was dan zou je hetzelfde krijgen als die jongen die doodgeschoten was omdat hij sneeuwballen tegen een auto gooide
Ja, want dat was natuurlijk weer zo'n zwarte en dus een slachtoffer van de racistische maatschappij en dus is dat dat wel heel erg. Volgens links dan.quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 23:54 schreef LXIV het volgende:
Iedere keer weer? Nee, in speciefieke gevallen, zoals bij Kerwin Duijnmeijer, wordt het verhaal keer op keer, jaar na jaar herhaald.
Wel ene stukje anders idd.quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 13:13 schreef Diederik_Duck het volgende:
We kunnen toch wel constateren dat de berichtgeving in de media enigszins afweek van wat voor de rechter is komen vast te staan. Misschien is het verstandig dat journalisten zich wat meer bewust raken van hun rol in deze.
Hoi ik ga naar bed hoor. Tot straks.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 01:15 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Wel ene stukje anders idd..
Tragische zaak...
Het is een stukje lezen idd, maar wel de moeite waard en ik verbaas me hoe inept de journalisten deze zaak in de media hebben gebracht...quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 01:58 schreef Stali het volgende:
[..]
Hoi ik ga naar bed hoor. Tot straks..
Tevens tvp om morgenochtend na te lezen. Heb vanavond op tv een heel tragisch verhaal gehoord nl. en blijkbaar zit het verhaal toch een tikkeltje anders.
Jah, ik zie je wel weer een keer he? Toedels.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 02:01 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Het is een stukje lezen idd, maar wel de moeite waard en ik verbaas me hoe inept de journalisten deze zaak in de media hebben gebracht...
Loeter..
quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 02:04 schreef Stali het volgende:
[..]
Jah, ik zie je wel weer een keer he? Toedels.
Wat dan? Welk programma?quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 01:58 schreef Stali het volgende:
Heb vanavond op tv een heel tragisch verhaal gehoord nl. en blijkbaar zit het verhaal toch een tikkeltje anders.
Dat die man waarschijnlijk buiten zinnen was en onevenredig heftig heeft gereageerd lijkt me buiten kijf, maar er zijn duidelijk twee verschillende visies over de mate van de noodweersituatie.quote:De rechtbank acht het beroep op noodweer-exces niet aannemelijk. Alvorens te kunnen komen tot een situatie waarin de grenzen van de noodzakelijke verdediging worden overschreden dient er vastgesteld te worden dat verdachte zich binnen de begrenzing van een noodweersituatie bevond. Ter terechtzitting heeft verdachte zelf verklaard dat de situatie van de vechtpartij van [slachtoffer] met [medeverdachte] niet zo ernstig was, dat hij het mes had moeten gebruiken. De rechtbank overweegt dat er weliswaar sprake is geweest van een aanranding door [slachtoffer] van de verdachte en diens vriend [medeverdachte], maar dat het gevaar dat hieruit voortvloeide niet zodanig was dat dit op geen andere wijze te keren viel. De rechtbank baseert zich voor dit oordeel op diverse getuigenverklaringen waaruit blijkt dat verdachte niet alleen was op de plaats van de vechtpartij, maar dat er meerdere jongens aanwezig waren die probeerden [slachtoffer] met schoppen en slaan van [medeverdachte] af te krijgen. Bovendien waren er diverse omstanders aanwezig die zich met de vechtpartij bemoeiden. De rechtbank verbindt hieraan de conclusie dat er geen sprake was van een noodweersituatie en passeert om die reden het beroep op noodweer-exces.
Zo duidelijk is het blijkbaar niet voor jequote:Op zaterdag 30 augustus 2008 10:36 schreef RonaldRegen het volgende:
Waarom discussiëren we hier eigenlijk nog over? Het is toch allang duidelijk wat er gebeurd is?
Gewoon het zoveelste verveelde negertje dat met een mes over straat loopt, hardwerkende burgers lastigvalt en uitlokt tot agressie en dat vervolgens, zogenaamd 'uit zelfverdediging', een boze burger overhoopt steekt.
je hebt gelijk gekregen, zoals verwacht:quote:Op zondag 15 juli 2007 23:56 schreef StefanP het volgende:
Schandalig. Er is hier maar een straf die past, maar die wordt helaas niet meer toegepast in Nederland. Zelfs met de bestaande wetgeving hoef je er niet op te rekenen dat de daders een straf van enige betekenis krijgen: het is immers de schuld van die man, omdat hij het uitlokte door met een mooie auto te rijden voor het oog van minder bedeelden, en omdat hij vervolgens uitstapte en alles over zich heen riep. Een taakstrafje lijkt me op z'n plaats.
Wat een aso's. Eieren gooien op auto's is geen grap. De lak wordt permanent beschadigd door de schil en het hele panel moet opnieuw gespoten worden. Heb je enig idee hoeveel dat kost?!
tja, en dit was dus een doof jongetje van 15 dat helemaal niets met het eiergooien te maken had .. het is nou juist dit soort foute perceptie van 'het zoveelste verveelde negertje dat ... ' dat voor deze hele ellende gezorgd heeftquote:Op zaterdag 30 augustus 2008 10:36 schreef RonaldRegen het volgende:
Waarom discussiëren we hier eigenlijk nog over? Het is toch allang duidelijk wat er gebeurd is?
Gewoon het zoveelste verveelde negertje dat met een mes over straat loopt, hardwerkende burgers lastigvalt en uitlokt tot agressie en dat vervolgens, zogenaamd 'uit zelfverdediging', een boze burger overhoopt steekt. En dat daar nog mee wegkomt ook, dankzij onze wereldvreemde, door links geïndoctrineerde rechters.
Eh, het was wél een doof jongetje met een vlijmscherp mes ..het zielige jongetje gaat in mijn beleving toch echt niet 100% voor het zielig gehalte omdat hij toevallig doof is.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 11:22 schreef moussie het volgende:
[..]
tja, en dit was dus een doof jongetje van 15 dat helemaal niets met het eiergooien te maken had .. het is nou juist dit soort foute perceptie van 'het zoveelste verveelde negertje dat ... ' dat voor deze hele ellende gezorgd heeft
nope, dat mes was van een vriend, en volgens het rechtbankverslag zat die nog in een hoesje terwijl die man boven op die vriend lag .. dat houd dus in dat die jongen eerst bedreigd/geslagen is met een hondenriem, er is een tand kapot geslagen, zijn fiets is ingepikt en hij ziet zijn vriend eerst gevloerd worden met een karate-slag en daarna die grote man erbovenop, slaan op het achterhoofd zodat die stopt met die vriend in elkaar beuken heeft blijkbaar geen enkele nut ..quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 11:33 schreef Loedertje het volgende:
[..]
Eh, het was wél een doof jongetje met een vlijmscherp mes ..het zielige jongetje gaat in mijn beleving toch echt niet 100% voor het zielig gehalte omdat hij toevallig doof is.
Het was dus nog steeds een 15-jarig *jongetje* mét een vlijmscherp mes hoor, maakt niet uit van wie dat mes was, op dát moment was hij het jochie met het mes.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 11:54 schreef moussie het volgende:
nope, dat mes was van een vriend, en volgens het rechtbankverslag zat die nog in een hoesje terwijl die man boven op die vriend lag .. dat houd dus in dat die jongen eerst bedreigd/geslagen is met een hondenriem, er is een tand kapot geslagen, zijn fiets is ingepikt en hij ziet zijn vriend eerst gevloerd worden
Je had ook het geval in Enschede waarbij een man een inbreker met een knuppel had geslagen om hem aan te houden. Deze man is ook vrijgesproken (alhoewel hij twee weken in voorarrest heeft gezeten, en de inbreker na twee uur weer op vrije voeten stond, maar uiteindelijk tot 7 maanden werd veroordeeld):quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 13:32 schreef Pool het volgende:
Maar hier zijn het afgelopen jaar al zes topics over geweest, maar steeds eindigt het ermee dat niemand een voorbeeld kan geven van een geval waarin iemand onterecht werd veroordeeld wegens geweld tegen een inbreker.
Dit bericht heeft volgens mij echter aanmerkelijk minder mediaaandacht gekregen dan de arrestatie in eerste instantie. Via de site van de TC Tubantia zijn overigens ook het vonnis en de eis en de pleitnota van de advocaat te lezen.quote:Man met honkbalknuppel vrijgesproken
ALMELO – J., de man die op 19 april een inbreker betrapte en neersloeg met een honkbalknuppel, is vrijgesproken van poging tot doodslag. Volgens de rechter paste J. uit noodweer proportioneel geweld toe.
De officier van justitie eiste begin deze maand 154 uur werkstraf tegen J., plus een verplichte training agressiebeheersing van 26 uur, plus zes maanden voorwaardelijke celstraf.
Uiteindelijk hoeft J. alleen zijn honkbalknuppel in te leveren. De rechter acht het bewezen dat J. de inbreker geslagen heeft, maar ziet dit als noodweer. Volgens de rechter wilde J. de inbreker aanhouden en overleveren aan de politie, maar de inbreker bleef zich verzetten en J. bedreigen waarop de veelbesproken klappen met de knuppel volgden.
De inbreker, de 24-jarige Van der P., werd in augustus veroordeeld tot zeven maanden cel voor de inbraak. De rechtbank weigerde bij het vonnis rekening te houden met de ‘zeehondenbehandeling’ die de inbreker volgens zijn advocaat had gekregen.
J. zegt opgelucht te zijn: “Uiteindelijk wilde ik alleen mezelf en mijn vrouw beschermen”
De politie was allang gebeld... En in een minuut kan er en hoop gebeuren.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 11:58 schreef Loedertje het volgende:
[..]
Het was dus nog steeds een 15-jarig *jongetje* mét een vlijmscherp mes hoor, maakt niet uit van wie dat mes was, op dát moment was hij het jochie met het mes.
Dan heeft hij dus alle tijd gehad om een mes uit een hoesje te peuteren en wist hij dondersgoed wáárom hij dat mes uit dat hoesje peuterde, om te steken, niet om te dreigen.
Vrijwel elke *kind* onder de 16 heeft een GSM dus ja, de politie of een ambulance bellen zou misschien toch ook wel handig zijn?
Dus als jij het krantenartikel leest en je legt er het arrest naast dan is jouw conclusie niet dat het krantenartikel een inaccurate weergave geeft van de gebeurtenissen?quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 11:17 schreef qonmann het volgende:
[..]
je hebt gelijk gekregen, zoals verwacht:
nog een citaat uit een ander medium:
Een 56-jarige volstrekt onschuldige inwoner van Almere is zondagochtend door Antilliaanse hangjongeren zonder reden doodgestoken. De man zat in een auto die, eveneens zonder rede, door de Antillianen met eieren bekogeld werd. De man vond dat niet grappig en ging verhaal halen.
Omdat hij daardoor veel te weinig respect toonde naar die lieve, bij de politie bekende, Antilliaanse hangjongeren met een cultureel en maatschappelijk probleem, werd hij voor straf in zijn rug gestoken. De man overleed later in het ziekenhuis.
De verdachten zijn vijftien en achttien jaar oud.
De Antilliaanse hangjongeren in Almere verdienen hierdoor een nog luxer buurthuis, veel meer kansen, extra respect en knuffelbegeleiding met thee.
Ik rij wel een straatje om als ik dit soort lieden zie, zoals bijna iedereen intussen en bemoei me er zeker niet mee, want nog steeds oordeelt een rechter dat deze zielige jongens eigenlijk het slachtoffer zijn. mocht er iets gebeuren ook al hebben ze standaard een mes bij zich mocht er iets gebeuren....
Ik weet niet hoe doof ie was, maar mijn eega is slechthorend en kan niet normaal met telefoons bellen, we hebben thuis een ringleiding zodat het nog een beetje lukt. Daarnaast ben je als je in paniek bent in de regel niet in staat om te bellen (eigen ervaring).quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 11:58 schreef Loedertje het volgende:
Vrijwel elke *kind* onder de 16 heeft een GSM dus ja, de politie of een ambulance bellen zou misschien toch ook wel handig zijn?
Zie je het voor je, een doof kind dat 112 belt? ‘Goedemiddag met 112, wat is er aan de hand?‘ <stilte>. Dat zal vast een succesvol telefoongesprek worden!quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 11:58 schreef Loedertje het volgende:
Vrijwel elke *kind* onder de 16 heeft een GSM dus ja, de politie of een ambulance bellen zou misschien toch ook wel handig zijn?
Nee natuurlijk niet. Hollandse journalisten staan bekend om hun zeer gedegen opleiding en messcherpe beschrijving van de werkelijkheid, na uiteraard uitputtend bronnenonderzoek.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 12:17 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Dus als jij het krantenartikel leest en je legt er het arrest naast dan is jouw conclusie niet dat het krantenartikel een inaccurate weergave geeft van de gebeurtenissen?
mwah, of die vlijmscherp was weten we niet, dus die dramatische toevoeging kan je beter weglaten ..quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 11:58 schreef Loedertje het volgende:
[..]
Het was dus nog steeds een 15-jarig *jongetje* mét een vlijmscherp mes hoor, maakt niet uit van wie dat mes was, op dát moment was hij het jochie met het mes.
Dan heeft hij dus alle tijd gehad om een mes uit een hoesje te peuteren en wist hij dondersgoed wáárom hij dat mes uit dat hoesje peuterde, om te steken, niet om te dreigen.
Kunnen horen ook, vooral handig als je wil bellenquote:Vrijwel elke *kind* onder de 16 heeft een GSM dus ja, de politie of een ambulance bellen zou misschien toch ook wel handig zijn?
Wat een onzin. Het is nooit bewezen dat dit jongetje van 15 "helemaal niets met het eiergooien te maken had". Ja, dat zeggen die zwartjes, die dekken elkaar onderling altijd (letterlijk en figuurlijk). Maar ik geloof er geen ruk van.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 11:22 schreef moussie het volgende:
[..]
tja, en dit was dus een doof jongetje van 15 dat helemaal niets met het eiergooien te maken had ..
quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 12:25 schreef moussie het volgende:
[..]
mwah, of die vlijmscherp was weten we niet
Mensen, hou toch eens op met die onzin over dat arme dove 15-jarige jongetje dat met het in alle haast uit z'n hoesje gefrommelde botte aardappelschilmesje deze zwaargewicht bokser velde.quote:Volgens een ooggetuige heeft een van de eieren de vrouw van het slachtoffer geraakt. ,,Ze had het struif op de kleding. Ik zag dat er een gevecht ontstond. Een van de jongeren trok een mes. De man wist dat af te pakken. Toen is er een ander aan komen rennen die het mes weer van hem afpakte. Het was een groot mes, ik denk wel 15 of 20 centimeter. Die heeft toen gestoken. Ik zag de man langzaam in elkaar zakken.’’
Frapant dat je wel de "waarheid" uit een nieuwsbericht haalt, maar voor het gemak het feitelijke verslag uit het arrest naast je neerlegt of gewoon negeertquote:Op zaterdag 30 augustus 2008 14:45 schreef RonaldRegen het volgende:
Uit een eerder nieuwsbericht:
[..]
Mensen, hou toch eens op met die onzin over dat arme dove 15-jarige jongetje dat met het in alle haast uit z'n hoesje gefrommelde botte aardappelschilmesje deze zwaargewicht bokser velde.
Wat is er zo "feitelijk" aan dan? Bepaal jij dat, wat "feitelijk" is?quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 14:51 schreef Skeletor het volgende:
[..]
Frapant dat je wel de "waarheid" uit een nieuwsbericht haalt, maar voor het gemak het feitelijke verslag uit het arrest naast je neerlegt of gewoon negeert
De onafhankelijke getuigenverklaringen zeggen jou niets? Er staat namelijk nergens in het verslag dat getuigen hebben waargenomen dat de jongen een mes trok, dat de man het daarop heeft afgepakt, een andere jongen dat weer van de man afpakte en vervolgens de man neerstak. Het lijkt mij dat je een strubbeling om zo'n groot mes van 15 a 20 cm niet over het hoofd ziet.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 14:53 schreef RonaldRegen het volgende:
[..]
Wat is er zo "feitelijk" aan dan? Bepaal jij dat, wat "feitelijk" is?
Met dat verslag uit het arrest veeg ik m'n reet nog niet af. Misschien wel goed voor de open haard.
dat is dus blijkbaar wel bewezen .. en dan niet omdat 'de zwartjes' het zeggen maar omdat een supermarkt camerabewaking heeftquote:Op zaterdag 30 augustus 2008 14:34 schreef RonaldRegen het volgende:
[..]
Wat een onzin. Het is nooit bewezen dat dit jongetje van 15 "helemaal niets met het eiergooien te maken had". Ja, dat zeggen die zwartjes, die dekken elkaar onderling altijd (letterlijk en figuurlijk). Maar ik geloof er geen ruk van.
wat een misselijk makende haat spreekt hieruit .. bahquote:Waarschijnlijk stond dat zogenaamde "dove jongetje van 15" vooraan om het eerste ei te gooien. Om vervolgens, toen het slachtoffer reageerde, op z'n gemak breed lachend dat mes uit het hoesje te peuteren, en vervolgens rustig toe te slaan.
Welke onafhankelijke getuigenverklaring? Van die zwartjes bedoel je, die mede-eiergooiers die er omheen stonden? Lekker onafhankelijk.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 15:16 schreef Skeletor het volgende:
[..]
De onafhankelijke getuigenverklaringen zeggen jou niets?
Jij bent juist degene die "haat". Henk Schuurman is dood, maar jij doet niks liever dan hem zwart maken met je duivelse verzinsels.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 15:19 schreef moussie het volgende:
[..]
dat is dus blijkbaar wel bewezen .. en dan niet omdat 'de zwartjes' het zeggen maar omdat een supermarkt camerabewaking heeft
[..]
wat een misselijk makende haat spreekt hieruit .. bah
Duivelse verzinsels? Wat verzin ik dan ? Was die geen vechtsporter soms, 2de Dan, was het geen beer van een kerel ?quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 15:21 schreef RonaldRegen het volgende:
[..]
Jij bent juist degene die "haat". Henk Schuurman is dood, maar jij doet niks liever dan hem zwart maken met je duivelse verzinsels.
Bah.
Diegene die hier dingen aan het verzinnen is ben jij, dat dove jongetje dat vooraan stond om eieren te gooien en glimlachend toe stak bvb .. bahquote:7.
[slachtoffer] draagt zijn echtgenote op om de politie te bellen. Vervolgens loopt hij weer naar verdachte en slaat hem onverwachts zo hard op zijn hoofd dat een stuk van een tand van verdachte afbreekt.
8.
Een onbekende man spreekt [slachtoffer] op zijn gedrag aan. Hij probeert [slachtoffer] tot bedaren te krijgen. [slachtoffer] vraagt of de man soms de vader van de jongen, verdachte, is. De man ontkent dat, waarop [slachtoffer] te kennen geeft geen inmenging te accepteren. De man gaat weg.
Nog meer verzinsels. Een 56-jarige oude man, bijna met pensioen, die in z'n vrije tijd een beetje aan karate of judo doet afschilderen als een "getrainde moordmachine van meer dan honderd kilo". En nu weer de verzinsels overnemen van het vriendje van die steekjosti, die heel bijdehand 112 belde om alvast wat leugens over Henk Schuurman vast te laten leggen.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 15:49 schreef moussie het volgende:
[..]
Duivelse verzinsels? Wat verzin ik dan ? Was die geen vechtsporter soms, 2de Dan, was het geen beer van een kerel ?
Het eerste telefoontje dat binnenkwam bij 112 was niet van de echtgenote, dat was van iemand die kwam melden dat een man een kind in elkaar slaat en zijn fiets afpakt .. !!
-edit- Je gaat te verquote:Diegene die hier dingen aan het verzinnen is ben jij, dat dove jongetje dat vooraan stond om eieren te gooien en glimlachend toe stak bvb .. bah
ik vind het prachtig om te zien hoe jij jezelf hier vernedert. totaal niet opgewassen tegen de feiten die worden gepresenteerd en vooral verblind door haat laat jij jezelf hier erg kennen.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 16:25 schreef RonaldRegen het volgende:
Kijk, die zwartjes staan er alweer hartelijk om te lachen. D.w.z. het vrouwelijke deel, want het mannelijke deel doet gauw de handen voor het gezicht als de camera in de buurt is. Die zijn vast bang dat ze een ei naar hun hoofd krijgen.
Je hebt je weddenschap glansrijk gewonnenquote:Op maandag 16 juli 2007 00:58 schreef Hathor het volgende:
[..]
Ik durf te wedden dat in dit geval de dader binnen twee, hooguit drie jaar weer gewoon op straat loopt.
Ik heb hem een bekwame vechtsporter genoemd, geen getrainde moordmachine ..quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 16:16 schreef RonaldRegen het volgende:
[..]
Nog meer verzinsels. Een 56-jarige oude man, bijna met pensioen, die in z'n vrije tijd een beetje aan karate of judo doet afschilderen als een "getrainde moordmachine van meer dan honderd kilo".
aah, de fiets lag niet achterin en de tand was niet kapot geslagen begrijp ik .. allemaal leugensquote:En nu weer de verzinsels overnemen van het vriendje van die steekjosti, die heel bijdehand 112 belde om alvast wat leugens over Henk Schuurman vast te laten leggen.
volgens mij moet je op die leeftijd nog op school zitten ..quote:Ja, op dat gebied zijn ze wel handig, die zwartjes. Maar werken homaar.
"Een blanke bully." Oh please, doe mij even een teiltje.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 17:40 schreef voyeur het volgende:
Als je vriend probeert je te helpen als een blanke bully je slaat en je fiets jat, moet je toe blijven kijken.
Inderdaad, allemaal verzinsels van die snotapen, en klakkeloos overgenomen door de rechter. En nu door jou. Jahaa die lui weten wel hoe ze elkaar in moeten dekken!quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 17:41 schreef moussie het volgende:
aah, de fiets lag niet achterin en de tand was niet kapot geslagen begrijp ik .. allemaal leugens
Jij woont zeker al niet meer in Nederland?quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 20:49 schreef LXIV het volgende:
Het Nederlandse volk is laf, zwak en decadent. Het verdient zijn ondergang. Diegenen die nu al door de zwarte meute vermoord worden hoeven dat in ieder geval niet meer mee te maken.
Nog wel hoor! En waar ik woon is het nog vrij rustig, al zal dat ook geen twintig jaar meer duren. Wat er daarna moet gebeuren weet ik niet.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:00 schreef RonaldRegen het volgende:
[..]
Jij woont zeker al niet meer in Nederland?
Gelijk heb je overigens wel: het Nederlandse volk is laf, zwak en decadent, en laat zich zonder slag of stoot aan dat kansenvolk uitleveren. De enkeling die nog wel verzet biedt, zoals Henk Schuurman, wordt geheel in politiek correcte stijl 'onschadelijk gemaakt', middels een doordacht samenspel van de kansenjongeren zelf, politie en justitie. En de familie van het slachtoffer mag het verder zelf uitzoeken...
Ik kom oorspronkelijk uit Den Haag, maar zag de bui al lang geleden aankomen. Ik woon dan ook alweer 15 jaar op het platteland. Maar ook hier kom je dat kansenvolk steeds vaker tegen en zie je ook langzaam dezelfde problemen de kop opsteken. Je zou bijna denken dat het in de genen van die lui zit. Bijna, want dat schijn je in Nederland helemaal niet te mogen denken en dus denk ik het ook maar niet.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:03 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nog wel hoor! En waar ik woon is het nog vrij rustig, al zal dat ook geen twintig jaar meer duren. Wat er daarna moet gebeuren weet ik niet.
Wat mij betreft hoe eerder hoe beter. Als het sneller gebeurt hebben die idioten die deze lieden hebben binnengelaten er ook nog last van. Dat gun ik hen wel, een gewapende slavenopstand in Bloemendaal en Laren.quote:Het valt me trouwens wel op dat veel, heel veel jongeren bezig zijn met vertrekplannen. Dat is een zichzelf versterkend effect, dus misschien komt er allemaal wle sneller een einde aan dan verwacht. Dat zou ook goed zijn.
Ja. Het klinkt hard, maar het is een verloren zaak. Vijftien, tien jaar geleden was het tij nog te keren geweest met een effectief integratiebeleid en een immigratiestop. Nu is het echter te laat.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:11 schreef RonaldRegen het volgende:
[..]
Ik kom oorspronkelijk uit Den Haag, maar zag de bui al lang geleden aankomen. Ik woon dan ook alweer 15 jaar op het platteland. Maar ook hier kom je dat kansenvolk steeds vaker tegen en zie je ook langzaam dezelfde problemen de kop opsteken. Je zou bijna denken dat het in de genen van die lui zit. Bijna, want dat schijn je in Nederland helemaal niet te mogen denken en dus denk ik het ook maar niet.
[..]
Wat mij betreft hoe eerder hoe beter. Als het sneller gebeurt hebben die idioten die deze lieden hebben binnengelaten er ook nog last van. Dat gun ik hen wel, een gewapende slavenopstand in Bloemendaal en Laren.
Lees eens dat politierapport.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 20:49 schreef LXIV het volgende:
@RonaldRegen: ze willen het gewoon niet weten. Bij iedere vechtpartij tussen blank en zwart heeft blank schuld.
Of dit nu vanwege het slavernijverleden komt, gereformeerd-socialistisch schuldgevoel of heimelijk sado-masochisme weet ik niet. Feiten zijn:
1) De eiergooiers begonnen
2) De eiergooiers waren in de meerderheid
3) Het slachtoffer was oud
4) De eiergooiers hadden het wapen bij en gebruikten dit.
5) Het slachtoffer overleed hieraan.
Net als de rechterlijke macht wordt dit door bepaalde figuren gezien als een enorm onrecht wat door fout (=blank) aan goed (=zwart) wordt aangedaan. Net zoals pasgeleden een jongen werd neergestoken toen hij "middag" zei tegen een kansenjongere. De rechterlijke macht wist niet hoe snel ze moest vermelden dat de familie zelf de stekker eruit getrokken had, en de randgroepjongere dus helemaal niks te verwijten meer valt.
Af en toe denk wel eens: ze zouden het zelf eens van dichtbij moeten meemaken. Dat iemand die nooit iemand kwaad doet wordt doodgestoken door een 17-jarig allochtoontje met een strafblad van zeven kantjes. Of ze dan in staat zijn om hun vooruitstrevende weldenkendheid te behouden. En soms denk ik dan weer: ach, wat maakt het ook uit. Het Nederlandse volk is laf, zwak en decadent. Het verdient zijn ondergang. Diegenen die nu al door de zwarte meute vermoord worden hoeven dat in ieder geval niet meer mee te maken.
Prima, prima. Je mag het beschouwen zoals je wil, ik houd je niet tegen. De vijf punten die ik opnoemde blijven harde feiten. De plussen en minnen zijn details. Bovendien zijn er honderden soortgelijke zaken te noemen van de afgelopen vijf jaar. Het worden er enkel meer.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:16 schreef kipknots het volgende:
[..]
Lees eens dat politierapport.
1) Het slachtoffer was degene die tot 2 keer toe met geweld begon. De jongen die hij aanviel had geen ei gegooit, een aantal vrienden van hem hadden dat gedaan terwijl hij er op dat moment niet bij was.
2+3) Het was (in ieder geval in het begin) 1 tegen 1, waar een ervan een jongen van 15 was die volgens de getuigenrapporten er nog als een kind uit zag. De man was 59, 1.90 meter lang, woog 115 kilo en had ervaring als vechtsporter.
4) Degene die de man neerstak had zelf geen wapen bij zich, maar het wapen van een vriend van hem (die hem te hulp kwam nadat het slachtoffer bij de 15-jarige een tand kapot had geslagen. Ook in dit geval viel het slachtoffer de vriend aan ipv andersom. De 15-jarige stak hem ook niet direct, maar deed dit pas nadat hij op een andere manier (een aantal klappen op zijn achterhoofd) de man van zijn vriend had proberen te trekken.
5) klopt.
Het is onvergefelijk dat die jongen die man heeft neergestoken. Maar doe nou niet alsof het slachtoffer onschuldig is en dat die jongens ruzie hadden zitten zoeken. Dit is gewoon niet waar.
Eigenlijk denk ik ook niet dat er nog een burgeroorlogje of zo gaat komen. De laffe Nederlanders zullen zich op zeker ogenblik realiseren dat het te laat is en de handdoek meteen in de ring gooien. Daarna zal het land al snel tot een tweede of zelfs derde wereldland vervallen (zoals elk land waar dit soort lui het voor het zeggen hebben). Er zal dan op termijn ook geen geld meer zijn om de dijken te onderhouden, waarna de boel onder water loopt en we Afrikaanse toestanden tegemoet gaan.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:16 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ja. Het klinkt hard, maar het is een verloren zaak. Vijftien, tien jaar geleden was het tij nog te keren geweest met een effectief integratiebeleid en een immigratiestop. Nu is het echter te laat.
Och, dat is mijn insteek ook. Gewoon negeren die kansenjongeren en verder niet ingaan op hun provocaties. Gelukkig zijn er ook andere, subtielere manieren om die lui terug te pakken, als je daar na de zoveelste provocatie echt behoeft aan hebt.quote:Ik vertik het echter ook om te gaan "vechten" om de zaak wat langer te rekken. Dan moeten ze het zelf maar weten. Ieder voor zich en God voor ons allen is nu mijn devies.
Die punten zijn geen feiten, zoals hierboven uiteengezet. De eiergooiers begonnen met gooien, maar de dove jongen en de jongen wiens BMX werd afgepakt waren geen eiergooiers. Alhoewel ik de woede van de man kan begrijpen vind ik het veel te ver gaan om op die manier voor eigen rechter te spelen, te meer daar hij de verkeerde persoon te pakken had. Hij heeft zijn woede gekoeld op de verkeerde. Daar is m.i. niet zo gemakkelijk overheen te stappen.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:20 schreef LXIV het volgende:
Prima, prima. Je mag het beschouwen zoals je wil, ik houd je niet tegen. De vijf punten die ik opnoemde blijven harde feiten. De plussen en minnen zijn details. Bovendien zijn er honderden soortgelijke zaken te noemen van de afgelopen vijf jaar. Het worden er enkel meer.
Mensen zonder aanleiding eieren in het gezicht gooien vind jij geen "ruzie zoeken"? In Enschede is het normaal om pardoes een ei in je gezicht te krijgen en je dient dan door te lopen alsof er helemaal niks gebeurd is?quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:16 schreef kipknots het volgende:
Maar doe nou niet alsof het slachtoffer onschuldig is en dat die jongens ruzie hadden zitten zoeken. Dit is gewoon niet waar.
Kan het zijn dat jij niet doof maar blind bent? Lezen lijkt iig niet tot je vaardigheden te behoren. Die jongen had geen eieren gegooid en het is niet de bedoeling een willekeurig 'zwartje' af te tuigen om je woede op anderen te koelen.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:33 schreef RonaldRegen het volgende:
[..]
Mensen zonder aanleiding eieren in het gezicht gooien vind jij geen "ruzie zoeken"? In Enschede is het normaal om pardoes een ei in je gezicht te krijgen en je dient dan door te lopen alsof er helemaal niks gebeurd is?
Dat zou overigens wel een hoop reacties in dit topic kunnen verklaren. Blijkbaar veel wereldvreemde lui uit Enschede hier.
Natuurlijk waren dat wel eiergooiers. Ze behoorden tot het groepje dat eieren gooide, en dat is genoeg. Wie er precies dat ene ei gegooid heeft zullen we nooit weten, maar dat is ook niet zo boeiend. Van belang is dat hij bewust bij het groepje stond en actief meedeed.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:27 schreef Iblis het volgende:
[..]
Die punten zijn geen feiten, zoals hierboven uiteengezet. De eiergooiers begonnen met gooien, maar de dove jongen en de jongen wiens BMX werd afgepakt waren geen eiergooiers.
Er is op geen enkele manier onomstotelijk vast komen te staan dat hij de verkeerde had, en ik geloof ook niet dat zo is. Er zijn alleen wat "getuigenverklaringen" van mede-eiergooiers en van ander randgroeptuig. Uiteraard houden die hun mattie een hand boven het hoofd door te beweren dat hij niet mee heeft gedaan. Totaal ongeloofwaardig natuurlijk.quote:Alhoewel ik de woede van de man kan begrijpen vind ik het veel te ver gaan om op die manier voor eigen rechter te spelen, te meer daar hij de verkeerde persoon te pakken had. Hij heeft zijn woede gekoeld op de verkeerde. Daar is m.i. niet zo gemakkelijk overheen te stappen.
Zie mijn post hierboven.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:37 schreef voyeur het volgende:
[..]
Kan het zijn dat jij niet doof maar blind bent? Lezen lijkt iig niet tot je vaardigheden te behoren. Die jongen had geen eieren gegooid en het is niet de bedoeling een willekeurig 'zwartje' af te tuigen om je woede op anderen te koelen.
Ah, het meneertje kan het niet winnen en gaat maar persoonlijk worden. En dan noem je mij een 'troll'...quote:Maar goed gezien je andere reacties ben je of een troll of geestelijk gehandicapt.
Anders dan jij heb ik mijn leven niet doorgebracht in mijn eigen wanen op het platteland, maar gewoon in Amsterdam.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:40 schreef RonaldRegen het volgende:
[..]
Zie mijn post hierboven.
Het is wel duidelijk dat jij nog nooit met zulke lui te maken hebt gehad en er dus ook niet over kunt oordelen. Want je naïviteit is werkelijk grenzeloos.
Ergens ook wel grappig trouwens dat er nog zulke naïeve lui in Nederland rondlopen. Dat dan weer wel.
Den Haag vind jij platteland? Ook goed hoor als je zo wilt beginnen, maar dan denk ik niet dat ik jou in het vervolg nog erg serieus kan nemen.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:44 schreef voyeur het volgende:
[..]
Anders dan jij heb ik mijn leven niet doorgebracht in mijn eigen wanen op het platteland, maar gewoon in Amsterdam.
Wederom verzinsels.quote:Als een jongen ten tijde van het eiergooien in een supermarkt is en dat aantoonbaar is dankzij de beveiligingscamera dan hou jij toch vol dat hij het gedaan heeft. Is een deel van je waan dat je denkt dat die supermarkt en dat beveilingsbedrijf een andere tijdcode op de band gezet hebben om 'zwartjes' te beschermen?
Verdachte heeft niet deelgenomen aan het gooien van het ei, noch is hij hiervan getuige geweest.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:38 schreef RonaldRegen het volgende:
Ze behoorden tot het groepje dat eieren gooide, en dat is genoeg.
Natuurlijk zijn feiten voor jou niet belangrijk wanneer jij poep praat.quote:Wie er precies dat ene ei gegooid heeft zullen we nooit weten, maar dat is ook niet zo boeiend.
Dat is hun enige doel, mensen provoceren, ze hebben carte blanche intussen, niemand die er wat van durft te zeggen.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:33 schreef RonaldRegen het volgende:
[..]
Mensen zonder aanleiding eieren in het gezicht gooien vind jij geen "ruzie zoeken"?
Volgens wie? Hebben ze soms vingerafdrukken op die eieren gevonden ofzo? Nee, ik dacht het ook niet. Dit zijn gewoon de leugens van die lui zelf die hier worden herhaald.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:50 schreef Montov het volgende:
Verdachte heeft niet deelgenomen aan het gooien van het ei, noch is hij hiervan getuige geweest.
Nogmaals: volgens wie? Allemaal leuk dat dit op deze manier zwart op wit staat, maar dat wil nog helemaal niet zeggen dat het ook daadwerkelijk zo gebeurd is. Ik weet gelukkig wel beter. Deze lui hebben van liegen een tweede natuur gemaakt, dat wordt er al met de paplepel ingegoten.quote:Hij is met [betrokkene] naar de supermarkt geweest. Als [betrokkene] de boodschappen thuis brengt, fietst verdachte naar vier van zijn vrienden, die op het fietspad staan tussen de flats aan de [b-straat]. Verdachte arriveert bij zijn vrienden op de plek waar het ei is gegooid. Hij hoort van hen dat zij daarmee een auto hebben geraakt. Zij wijzen hem erop dat de betreffende auto komt aanrijden over de [b-straat].
Dit zijn geen feiten, want er is niks onomstotelijk bewezen. Er zijn alleen wat verklaringen tegen elkaar afgewogen, en daarbij zullen de verklaringen van die kansenjongeren wel weer het zwaarst gewogen hebben.quote:Natuurlijk zijn feiten voor jou niet belangrijk wanneer jij poep praat.
Spijker op de kop.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:50 schreef qonmann het volgende:
[..]
Dat is hun enige doel, mensen provoceren, ze hebben carte blanche intussen, niemand die er wat van durft te zeggen.
Iedereen weet intussen dat als je een groepje provocerende zwarten ziet je, dan moet doorrijden/fietsen/lopen en net doen of er niets aan de hand is..
Deze man deed dat niet., hij dacht ik ben sterk genoeg ..en dan is er altijd wel iemand die met een mes flink doorhaalt.
De jongens hebben leuke dag gehad, had die blanke man maar niet moeten reageren...
Ik kan alleen uitgaan op de waarheidsvinding en het dossier dat de politie en rechter hebben opgebouwd, daar ik er zelf niet bij was. Welke aanwijzingen heb jij dat die feiten zeer onjuist zijn?quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:38 schreef RonaldRegen het volgende:
Er is op geen enkele manier onomstotelijk vast komen te staan dat hij de verkeerde had, en ik geloof ook niet dat zo is. Er zijn alleen wat "getuigenverklaringen" van mede-eiergooiers en van ander randgroeptuig. Uiteraard houden die hun mattie een hand boven het hoofd door te beweren dat hij niet mee heeft gedaan. Totaal ongeloofwaardig natuurlijk.
Yep, als antwoord op kamervragen:quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:59 schreef Iblis het volgende:
Overigens kwam ik net tegen dat een extra oorzaak van het overlijden is, dat de ambulance er een half uur over heeft gedaan ter plaatse te komen, omdat er twee ambulances op dat moment al in gebruik waren. Dat maakt de samenloop van omstandigheden nog ongelukkiger.
quote:De ambulance was 25 minuten na melding ter plaatse, waarna het slachtoffer binnen 8 minuten naar het Flevo-ziekenhuis is vervoerd. Het slachtoffer is vervolgens in het ziekenhuis aan zijn verwondingen overleden. Ambulancezorg is een schaarsteproduct; de Nederlandse planningsnorm voor ambulancezorg gaat er vanuit dat een ambulance gemiddeld genomen binnen 15 minuten na een melding ter plaatse is. Als planningsnorm geldt dat 95% van alle spoedritten binnen 15 minuten ter plaatse moet zijn. In incidentele gevallen kan een ambulance later arriveren. Almere beschikt in de avonden en weekenden over twee parate ambulances. Op het moment van melding waren beide ambulances elders ingezet en heeft de meldkamer, conform brancherichtlijn, een ambulance uit Zeewolde ingezet. In de Wet op het ambulancevervoer (Wav) is de Provincie benoemd als bevoegd gezag voor het vaststellen van de planning en de capaciteit van de ambulancezorg in overleg met een Regionale Ambulance Voorziening (RAV). Dit wordt vastgelegd in het regionale spreidingsplan. In 2004 is er, vooruitlopend op de nieuwe Wet op de ambulancezorg (Waz), een Landelijk referentiekader spreiding en beschikbaarheid vastgesteld door de toenmalige minister van Volksgezondheid Welzijn en Sport (VWS) in overleg met de ambulancesector en de zorgverzekeraars. Het Landelijk referentiekader spreiding en beschikbaarheid is een modelmatige benadering van de spreiding en beschikbaarheid van ambulancezorg op landelijk niveau. Met provincies is overeengekomen dat vanaf 2004 de regionale spreidingsplannen worden afgestemd op het Landelijk referentiekader spreiding en beschikbaarheid. Binnen elke regio kunnen zorgaanbieders en zorgverzekeraars tot een nadere verfijning en uitwerking van het referentiekader komen op basis van hun expertise en netwerk in de regio in overleg met de provincie. Als planningsnorm geldt dat de ambulance in 95% van de spoedritten binnen 15 minuten ter plaatse is; in 2006 was dit percentage in Flevoland 92%. Om objectief te kunnen vaststellen of de regio’s beschikken over voldoende capaciteit heeft de Minister van VWS het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) recent opdracht gegeven om te starten met een herijking van het Landelijk referentiekader spreiding en beschikbaarheid. Dit onderzoek wordt in april 2008 afgerond. Op basis van dit onderzoek stelt de minister van VWS vast of het noodzakelijk is om de spreiding en capaciteit van ambulances in Nederland aan te passen. Hierbij wordt uiteraard ook gekeken naar de situatie in Almere. Overigens is er de afgelopen jaren al veel geïnvesteerd om de spreiding en beschikbaarheid in regio’s waar aantoonbaar problemen waren, te verbeteren. In 2004–2005 heeft de toenmalige minister van VWS structureel 30 mln. extra beschikbaar gesteld (10% van het totale ambulancebudget). Dit geld is na enige aanloop in 2007 door de sector maximaal aangewend en heeft geresulteerd in extra capaciteit (voertuigen en personeel).
De oude gehandicapte man was per ongeluk op dat andere zwarte jongetje gevallen dus dat dove jongetje had niets OP DE RUG van de arme oude zielige man te zoeken en had hem ook niet op zijn hoofd hoeven timmeren hoor, niemand dwong hem , er waren geen directe bedreigingen voor dat jongetje.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:16 schreef kipknots het volgende:
2+3) Het was (in ieder geval in het begin) 1 tegen 1, waar een ervan een jongen van 15 was die volgens de getuigenrapporten er nog als een kind uit zag. De man was 59, 1.90 meter lang, woog 115 kilo en had ervaring als vechtsporter.
4) Degene die de man neerstak had zelf geen wapen bij zich, maar het wapen van een vriend van hem (die hem te hulp kwam nadat het slachtoffer bij de 15-jarige een tand kapot had geslagen. Ook in dit geval viel het slachtoffer de vriend aan ipv andersom. De 15-jarige stak hem ook niet direct, maar deed dit pas nadat hij op een andere manier (een aantal klappen op zijn achterhoofd) de man van zijn vriend had proberen te trekken.
quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:33 schreef RonaldRegen het volgende:
[..]
Mensen zonder aanleiding eieren in het gezicht gooien vind jij geen "ruzie zoeken"? In Enschede is het normaal om pardoes een ei in je gezicht te krijgen en je dient dan door te lopen alsof er helemaal niks gebeurd is?
Beroep op noodweer of noodweerexces zou dan ongegrond verklaard worden, het huidige slachtoffer had dan een gevangenisstraf gekregen, denk ik. Weet niet of sommige users dan ook op dergelijke manier te keer zouden zijn gegaan. Dan zou toch duidelijk geweest zijn dat huidig slachtoffer de verkeerde te pakken had en dat zijn reactie disproportioneel was geweest, neem ik aan.quote:Op zondag 31 augustus 2008 01:27 schreef Stali het volgende:
Ik vraag me trouwens af wat voor topic dit zou zijn wanneer onze karatekid per ongeluk met 1 trap zo'n jongetje zou hebben doodgeschopt.
Dan komt er een groot podium op het plaatselijke plein, veel sbs6 en een megagroot feest met Live muziek en Nederlandstalige liedjes, een soort piratenfestijn alleen voor blanke gelovigen ter ere van de man die eindelijk durft wat ie zegt en doet wat hij wil, eindelijk iemand die dat lef heeft ! Daadkracht, daar staat men voor ! Dood aan de zwarten van onze samenleving.quote:Op zondag 31 augustus 2008 01:27 schreef Stali het volgende:
Ik vraag me trouwens af wat voor topic dit zou zijn wanneer onze karatekid per ongeluk met 1 trap zo'n jongetje zou hebben doodgeschopt.
We hebben hier ook veel last van oost-indisch dove eierengooiers hoor, had hier dus ook kunnen gebeuren.quote:BERGEN OP ZOOM: Wijkagent Meino Dam kreeg in de afgelopen weken meerdere meldingen dat er eiergooiers bezig waren aan de Zwitserlandstraat en het Irissenveld. De wijkagent stelde een onderzoek in. Uit het onderzoek bleek dat een 16-jarige meisje uit Bergen op Zoom, een 18-jarige jongen uit Bergen op Zoom en een 16-jarige jongen uit Halsteren verantwoordelijk waren voor de baldadigheid. Het ging in totaal om 4 panden. De drie zijn gehoord en aangemeld bij bureau HALT. Vorige week meldde de politie ook dat de wijkagent baldadige jeugd naar bureau HALT had gestuurd.
Is het soms mogelijk dat die 2 niets wisten van elkaars handicap .. ? Ik bedoel maar, die man loopt eerst wel heen en weer, om met de riem te slaan, om de fiets af te pakken en in de auto te leggen, omdat die stoot uit te delen waardoor die tand afbrak .. hoe kan je nou weten dat die per ongeluk gevallen is ?quote:Op zondag 31 augustus 2008 01:16 schreef Loedertje het volgende:
[..]
De oude gehandicapte man was per ongeluk op dat andere zwarte jongetje gevallen dus dat dove jongetje had niets OP DE RUG van de arme oude zielige man te zoeken en had hem ook niet op zijn hoofd hoeven timmeren hoor, niemand dwong hem , er waren geen directe bedreigingen voor dat jongetje.
Henk heeft niet geslagen nadat hij de fiets in de auto heeft gezet, die tand viel er spontaan uit en het mes van 15/20 cm lang kwam opeens vanuit een hoesje van 4 cm en hoppa, daar lag Henk, de ambulance kwam na een half uurtje en dat is Henk fataal geworden..quote:Op zondag 31 augustus 2008 11:19 schreef qonmann het volgende:
Henk is verbaal sterk en vroeg een van de jongens wie het gedaan had", zegt ze "Die had een fiets en hij stopte die fiets zolang in onze auto, in afwachting van de politie die ik zou bellen. Vlak daarna kwamen er andere jongens omheen staan. Henk heeft niet geslagen
Wat gek dat de vrouw eerst verklaart dat haar man een geoefende karateka was enzo en die man heul niet geslagen heeft, maar zich toch verdedigd heeft. Wat moet ik me daarbij voorstellen?quote:Op zondag 31 augustus 2008 11:19 schreef qonmann het volgende:
Weduwe verbijsterd over rechtsgang
ALMERE - "Ik moet me regelmatig inhouden om die knaap die mijn man heeft doodgestoken, te grazen te nemen. Maar ik doe het niet, want dan krijg ik twintig jaar." Het gevoel om voor eigen rechter te gaan spelen is bij Mary Schuurman, weduwe van de in juli 2007 in Almere doodgestoken Henk Schuurman, sterker dan ooit nu de jongen die haar man doodstak deze week in hoger beroep is vrijgesproken.
"Zoiets is aan niemand uit te leggen", zegt ze. "Je kunt hier iemand neersteken en daarna vrolijk je leven weer oppakken. De dader kan zelfs nog een eis tot schadevergoeding indienen, voor de periode dat hij in voorarrest zat. Het moet niet gekker worden. Misschien moet ik gaan emigreren, dan ben ik weg uit dit rotland." Haar man werd vorig jaar doodgestoken na een handgemeen met enkele jongens, die vlak daarvoor eieren hadden gegooid naar de auto waarin Henk en Mary Schuurman zaten.
Opstootje
Volgens Mary stopte Henk de auto toen de struif van een van de eieren op haar kleding terechtkwam. "Henk is verbaal sterk en vroeg een van de jongens wie het gedaan had", zegt ze "Die had een fiets en hij stopte die fiets zolang in onze auto, in afwachting van de politie die ik zou bellen. Vlak daarna kwamen er andere jongens omheen staan. Henk heeft niet geslagen, hij heeft zich verdedigd. Het werd een opstootje, waarbij een van hen Henk een mes in zijn rug stak." Henk overleed korte tijd later.
Mary: "Ik kon geen woord uitbrengen toen me de uitspraak telefonisch werd meegedeeld. Ik was verlamd, van mijn gezicht tot mijn tenen. Het meest ergerlijke is dat mijn getuigenverklaring totaal niet heeft meegespeeld in het verhaal. Volgens de rechter was Henk de aanstichter van de ruzie en probeerde de dader zijn vrienden te ontzetten. Als je zoiets wilt doen, dan hoef je toch niet iemand neer te steken? Maar goed, dat kan allemaal ongestraft."
Ze woont in de buurt van de dader en zijn vrienden.
"Als ik naar mijn vader ga, daar in de wijk, rij ik om. Ik ga naar een andere supermarkt. Ik wil die gasten niet tegenkomen, anders word ik gek en sta ik niet voor mezelf in. Maar ik probeer me te beheersen." "Of ik nog zin heb om te leven? Ik heb kinderen en kleinkinderen, die kan ik niet in de steek laten."
http://www.telegraaf.nl/b(...)er_rechtsgang__.html
Ja, dat stond ook letterlijk in de vrijspraak.quote:Je steekt iemand met opzet met een mes in zijn rug en je wordt gewoon vrijgesproken.
De rechter zal wel gedacht hebben, oh een kansjongere, vrijspreken dan maar, hij is al zo zielig..
Nou, nou, nou...quote:Op zondag 31 augustus 2008 12:40 schreef LXIV het volgende:
Deze vrouw zei: De rechter zal wel gedacht hebben. Dat is iets heel anders als er opgeschreven kan worden.
Verder blijkt wel, nu de zaak zich verder ontwikkelt, dat het slachtoffer en zijn vrouw hoogstwaarschijnlijk Tokkies (=proleten) geweest zijn. Een ramp is het dus niet echt te noemen. En als die vrouw werkelijk emigreert, zoals ze nu roept, misschien nog zelfs een klein voordeeltje voor het NL-se volk.
Nou, het blijft natuurlijk wettelijk verboden. En voor die mensen zelf heel erg. Maar ik bedoel dan voor Nederland als land, hé. Wat verliest dat nu netto? Het is niet net alsof de dijken doorbreken of dat Phillips failliet gaat. Los van het individuele leed natuurlijk.quote:
Als je zo gaat rekenen met "maar één mensenleventje" verlies je m.i. echt wel iets. Hint: het is niets materieels en het heeft te maken met je gewetenquote:Op zondag 31 augustus 2008 12:55 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nou, het blijft natuurlijk wettelijk verboden. En voor die mensen zelf heel erg. Maar ik bedoel dan voor Nederland als land, hé. Wat verliest dat nu netto? Het is niet net alsof de dijken doorbreken of dat Phillips failliet gaat. Los van het individuele leed natuurlijk.
De proleet met de grote muil legt het loodje en z'n aanhang emigreert, maar je krijgt er een hele bende onaagepaste proleten met een grote muil èn een mes voor terug. Mooie ruil is dat. Een geluk bij een ongeluk kan ik dit per saldo toch niet echt noemen, eerder een doekje voor het bloeden.quote:Op zondag 31 augustus 2008 12:40 schreef LXIV het volgende:
Deze vrouw zei: De rechter zal wel gedacht hebben. Dat is iets heel anders als er opgeschreven kan worden.
Verder blijkt wel, nu de zaak zich verder ontwikkelt, dat het slachtoffer en zijn vrouw hoogstwaarschijnlijk Tokkies (=proleten) geweest zijn. Een ramp is het dus niet echt te noemen. En als die vrouw werkelijk emigreert, zoals ze nu roept, misschien nog zelfs een klein voordeeltje voor het NL-se volk.
Nou, het gaat me niet om het aantal hoor. Al waren het er honderd! Het gaat me eerder om wat voor soort mensen het zijn. Daar was niet veel aan verloren, en ja, een rechter mag zoiets wel degelijk meenemen in zijn afweging vind ik.quote:Op zondag 31 augustus 2008 12:56 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Als je zo gaat rekenen met "maar één mensenleventje" verlies je m.i. echt wel iets. Hint: het is niets materieels en het heeft te maken met je geweten
Ah, ze wil voor eigen rechter gaan spelen? Ze is blijkbaar goed opgevoed door haar man!quote:Op zondag 31 augustus 2008 11:19 schreef qonmann het volgende:
Weduwe verbijsterd over rechtsgang
Het gevoel om voor eigen rechter te gaan spelen is bij Mary Schuurman, weduwe van de in juli 2007 in Almere doodgestoken Henk Schuurman, sterker dan ooit nu de jongen die haar man doodstak deze week in hoger beroep is vrijgesproken.
Neehee, Telegraafjequote:Haar man werd vorig jaar doodgestoken na een handgemeen met enkele jongens, die vlak daarvoor eieren hadden gegooid naar de auto waarin Henk en Mary Schuurman zaten.
quote:"Henk is verbaal sterk en vroeg een van de jongens wie het gedaan had", zegt ze
Jawel hoor, je hebt immers gezegd dat die jongen geen schijn van kans had tegen je man.quote:Het meest ergerlijke is dat mijn getuigenverklaring totaal niet heeft meegespeeld in het verhaal.
In plaats van het zoveelste tendentieuze verhaal met onwaarheden, had de Telegraaf misschien ook een artikel kunnen schrijven waarin ze aangaven er destijds naast gezeten te hebben.quote:
quote:Op zondag 31 augustus 2008 12:58 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nou, het gaat me niet om het aantal hoor. Al waren het er honderd! Het gaat me eerder om wat voor soort mensen het zijn. Daar was niet veel aan verloren, en ja, een rechter mag zoiets wel degelijk meenemen in zijn afweging vind ik.
Heef tde boodschapper het weer gedaan ??quote:Op zondag 31 augustus 2008 13:04 schreef Pool het volgende:
[..]
Ah, ze wil voor eigen rechter gaan spelen? Ze is blijkbaar goed opgevoed door haar man!
[..]
Neehee, Telegraafje, het handgemeen ontstond met de jongens die geen eieren hebben gegooid.
[..]
Verbaal sterke man slaat dove jongen tand uit bek, jat z'n fiets en gebruikt karate tegen z'n vriendje.
[..]
Jawel hoor, je hebt immers gezegd dat die jongen geen schijn van kans had tegen je man.
[..]
In plaats van het zoveelste tendentieuze verhaal met onwaarheden, had de Telegraaf misschien ook een artikel kunnen schrijven waarin ze aangaven er destijds naast gezeten te hebben.![]()
Het is ontzettend triest voor deze simpele vrouw dat ze nu zonder man verder moet, maar ik ben die leugens van de familie rond dit voorval wel een beetje beu nu.
Alles wat ik zeg is dat het voor Nederland minder erg is wanneer er een profiterende Tokkie zonder bijzondere talenten wordt neergestoken dan wanneer dit gebeurt met een briljante student die zijn hele toekomst nog voor zich heeft. Dat mag toch duidelijk zijn? Aan het individuele leed doet dit niets af.quote:Op zondag 31 augustus 2008 13:11 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
![]()
Dit meen je niet!
"Aangezien het slachtoffer bitter weinig bijdroeg aan de maatschappij zoals ik die zie stel ik de straf op drie plantsoenen schoffelen in plaats van zes".
Daar gaat je rechtsstaat.
Duidelijk valt op te maken dat het om smerig tuig gaat en dat justitie gewoon een moordenaar heeft laten lopen.quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 12:33 schreef Montov het volgende:
Altijd opvallend hoe mensen een oordeel klaar hebben op basis van 1 kant van het verhaal. Als de media deze situatie had omschreven als 'jongen verdedigt vriend nadat taxichauffeur erop los slaat' dan zou iedereen schreeuwen om meer ruimte voor zelfverdediging.
Het uieindelijke oordeel, met dank aan Pool:
[..]
Dood een ongewapend man met een mes: zelfverdediging
Overigens had StefanP gelijk in dit topic: een taakstraf was wel op zijn plaats geweest.
Dat was een verzwarende omstandigheid. Het moment dat de status van een slachtoffer gaat meetellen als verlichtende omstandigheid, dan gaat je hele systeem de plomp in.quote:Op zondag 31 augustus 2008 13:16 schreef LXIV het volgende:
[..]
Alles wat ik zeg is dat het voor Nederland minder erg is wanneer er een profiterende Tokkie zonder bijzondere talenten wordt neergestoken dan wanneer dit gebeurt met een briljante student die zijn hele toekomst nog voor zich heeft. Dat mag toch duidelijk zijn? Aan het individuele leed doet dit niets af.
En ja, rechters mogen dat van mij gerust meenemen. En zover ik weet doen ze dat heus wel hoor! De moordenaar van Theo van Gogh is ook zwaarder veroordeelt vanwege alle maatschappelijke onrust die deze moord veroorzaakt heeft.
Zoals ik al zei: dit mag niet tellen als verlichtende omstandigheid!quote:Een moordenaar pleegt een misdrijf jegens het slachtoffer, maar ook (soms) tegen de maatschappij. Een andere keer is het een misdrijf jegens het slachtoffer maar een verdienste aan de maatschappij. Dan ga je als rechter dat tweede deel natuurlijk niet bestraffen!
Ik ben het wel met je eens, maar ik vraag me af of je in dit specifieke geval helemaal gelijk hebt. Ten eerste schijnt die Henk Schuurman nogal ondernemend geweest te zijn en dat is altijd goed voor de economie. Bovendien onderhield hij een vrouw en kinderen, die nu waarschijnlijk gedwongen zijn om een beroep op de bijstand te doen.quote:Op zondag 31 augustus 2008 13:16 schreef LXIV het volgende:
[..]
Alles wat ik zeg is dat het voor Nederland minder erg is wanneer er een profiterende Tokkie zonder bijzondere talenten wordt neergestoken dan wanneer dit gebeurt met een briljante student die zijn hele toekomst nog voor zich heeft. Dat mag toch duidelijk zijn? Aan het individuele leed doet dit niets af.
En ja, rechters mogen dat van mij gerust meenemen. En zover ik weet doen ze dat heus wel hoor! De moordenaar van Theo van Gogh is ook zwaarder veroordeelt vanwege alle maatschappelijke onrust die deze moord veroorzaakt heeft.
Een moordenaar pleegt een misdrijf jegens het slachtoffer, maar ook (soms) tegen de maatschappij. Een andere keer is het een misdrijf jegens het slachtoffer maar een verdienste aan de maatschappij. Dan ga je als rechter dat tweede deel natuurlijk niet bestraffen!
Maar stel je eens voor dat zo'n kansenjongere onverhoopt Hare Majesteit de Koningin zou neersteken (theoretisch dan). Denk je dan werkelijk dat hij vrijgesproken zou worden? Onder dezelfde (theoretische) omstandigheden? Ik denk dat zo'n knul dan de komende twee JAAR plantsoentjes staat te schoffelen, weer of geen weer.quote:Op zondag 31 augustus 2008 13:22 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Dat was een verzwarende omstandigheid. Het moment dat de status van een slachtoffer gaat meetellen als verlichtende omstandigheid, dan gaat je hele systeem de plomp in.
Nou, van die Henk Schuurman weet ik het niet zo precies natuurlijk. Het kan goed dat jij gelijk hebt hoor!quote:Op zondag 31 augustus 2008 13:22 schreef RonaldRegen het volgende:
[..]
Ik ben het wel met je eens, maar ik vraag me af of je in dit specifieke geval helemaal gelijk hebt. Ten eerste schijnt die Henk Schuurman nogal ondernemend geweest te zijn en dat is altijd goed voor de economie. Bovendien onderhield hij een vrouw en kinderen, die nu waarschijnlijk gedwongen zijn om een beroep op de bijstand te doen.
Ten tweede heeft de maatschappij er niks bij te winnen om dit lichamelijk en geestelijk zwaar gehandicapte steeknegertje nog langer vrij rond te laten lopen. De rechter zou eigenlijk z'n kans moeten pakken en dit nutteloze wezen de doodstraf moeten geven. Dat is de enige manier om hoge kosten voor de maatschappij in de toekomst te voorkomen.
tja, ik vroeg het al eerder, wat zou de reactie zijn als dit een dove 15-jarige autochtoon zou zijn geweest, iemand die alleen maar kan zien wat er gebeurd en niet horen wat er gezegd wordt (dingen zoals 'bel de politie' bvb) ..quote:Op zondag 31 augustus 2008 17:19 schreef Toeps het volgende:
[..]
Ik heb van jou anders ook nog geen steekhoudend argument gehoord, het enige wat jij doet is de Telegraaf aanhalen en de uitspraak van het Hof negeren.
Daarbij ben je hartstikke racistisch bezig, en zet je aan tot haat, wat, ook op het ogenschijnlijk zo anonieme internet, gewoon strafbaar is, stoere bink.
Waaruit trek je de conclusie dat het slachtoffer een zogenaamde Tokkie is?quote:Op zondag 31 augustus 2008 12:40 schreef LXIV het volgende:
Deze vrouw zei: De rechter zal wel gedacht hebben. Dat is iets heel anders als er opgeschreven kan worden.
Verder blijkt wel, nu de zaak zich verder ontwikkelt, dat het slachtoffer en zijn vrouw hoogstwaarschijnlijk Tokkies (=proleten) geweest zijn. Een ramp is het dus niet echt te noemen. En als die vrouw werkelijk emigreert, zoals ze nu roept, misschien nog zelfs een klein voordeeltje voor het NL-se volk.
snap ik ook niet helemaal .. die man is, terecht mi, pisnijdig, en hij gaat over de rooie .. dan ben je toch niet meteen een tokkie, dan ben je toch gewoon mens ?quote:Op zondag 31 augustus 2008 19:56 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Waaruit trek je de conclusie dat het slachtoffer een zogenaamde Tokkie is?
daarom leest een man beter maar helemaal nietsquote:Op maandag 1 september 2008 04:09 schreef RonaldRegen het volgende:
[..]
Een man kan natuurlijk lezen totdat hij een ons weegt, het is helemaal niet gezegd dat hij daarmee de waarheid leest.
ik zie nergens de huidskleur vermeld staan van de onafhankelijke getuigen die er gehoord zijn .. ik vermoed zelfs zo maar dat een videocamera in een supermarkt waaruit blijkt dat die jongens daar echt waren tegen die tijd dat dat ei gegooid werd helemaal geen kleurtje heeft maar volkomen neutraal vastlegt wat er gebeurd en hoe laat ..quote:De waarheid is in elk geval niet terug te vinden in het oordeel van de rechter. Dat staat boordevol met onjuistheden, gebaseerd op de leugens van het kansenvolk zelf, dat elkaar vanzelfsprekend de hand boven het hoofd houdt. Een waardeloos arrest dus.
Heb je al eens overwogen om je paranormale gaven voor de politie in te zetten? Het zou bijster makkelijk zijn om iemand zoals jij te hebben die ogenschijnlijk op afstand precies kan zien hoe alles gebeurd is.quote:Op maandag 1 september 2008 09:48 schreef RonaldRegen het volgende:
Nee, maar die kan ik wel raden. Die spreekt voor zich, zegmaar.
Aangezien er bewezen is dat de jongens ten tijde van het eiergooien in de supermarkt waren. Een videocamera daar, of simpelweg getuigeverklaringen van medewerkers liggen dan voor de hand.quote:Je hebt het steeds maar over een videocamera in een supermarkt. Hoe je hierbij komt weet ik niet, maar ik vind het wel leuk en origineel verzonnen.
Dan had ze dat moeten doen vóór de rechtspraak, die is mede gebaseerd op haar verklaringen tenslotte. Ik denk dat ze zelfs zwaar hebben meegewogen. En nu het oordeel niet is wat ze wil zegt ze dat het anders had moeten zijn? Da's makkelijk.quote:Op maandag 1 september 2008 11:57 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Maar daar komt die vrouw nu op terug he, kijk je geen Hart van Nederland?
Ja best knap dat ze in een item van 2 minuten zoveel aantoonbare onwaarheden kunnen presenteren als feiten en zoveel elementaire stukken uit het vonnis die de man belasten 'vergeten'quote:Op maandag 1 september 2008 11:57 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Maar daar komt die vrouw nu op terug he, kijk je geen Hart van Nederland?
quote:Vader doodgestoken Almeerder werd ook doodgestoken
ALMERE - De 34-jarige man, die zaterdagavond in Almere om het leven kwam tijdens een steekpartij, is de zoon van de in 2007 doodgestoken Henk Schuurman.
Een familielid heeft aan Almere Vandaag bevestigd dat de 34-jarige man afgelopen zaterdag hetzelfde lot heeft ondergaan als zijn vader op 14 juli 2007. Henk Schuurman werd toen door een 16-jarige jongen in de Zomerstraat neergestoken tijdens een vechtpartij, die uitbrak toen Schuurman een groepje jongens aansprak die eieren gooiden op zijn auto.
Zijn 34-jarige zoon werd neergestoken toen hij een feestje bezocht in een woning aan de Rodosstraat. Hij overleed in het ziekenhuis aan zijn verwondingen. De vriendin van de man werd ook neergestoken. Zij maakt het naar omstandigheden goed. Na de steekpartij zaterdag heeft de politie een 32-jarige verdachte opgepakt.
bron: Telegraaf
Wacht, srsly?quote:Op woensdag 11 mei 2011 06:29 schreef dvr het volgende:
Let op: kick van 2 1/2 jaar!
Luister en kijk hier naar de bewogen toespraak die de broer van die vermoorde man destijds op straat hield:
..en nu mag deze broer weer opdraven, want nu is ook zijn neef doodgestoken:
[..]
Stop eens godverdomme met dat gejank over links en rechts.quote:Op woensdag 11 mei 2011 19:38 schreef LXIV het volgende:
Ik vroeg me al af waarom dit topic gekicked werd. Maar op het eind werd het duidelijk.
Eigenlijk ben ik er niet zo blij mee, want nu heb ik me weer druk gemaakt over drie Antillianen die met eieren gooien op auto's en als ze hierop een reactie krijgen iemand doodsteken. Uiteraard kan op zo'n 'incident en niets anders dan een incident' niets anders dan vrijspraak volgen in het Nederlandse 'recht'systeem.
Tot tevreden heid van sommige slinkse FOK!-ers klaarblijkelijk.
Dat comment was op de vorige steekpartij. Ja, ik vind het verdedigen van de strafmaat (of het totale gebrek eraan) in die zaak wel degelijk een politiek issue.quote:Op woensdag 11 mei 2011 19:41 schreef densha het volgende:
[..]
Stop eens godverdomme met dat gejank over links en rechts.
Een man is vermoord door kankertuig en gelijk weer van die drol-autisten die er een links rechts debat van willen maken. Stfu en toon wat respect voor het slachtoffer. Of scheldt de moordenaars uit.
Ik vind het raar dat er nog mensen zijn die denken dat dit soort tuig ooit nog een gewaardeerd lid van de samenleving zal worden.quote:Op woensdag 11 mei 2011 19:47 schreef LXIV het volgende:
Ik vind het raar dat het bij je hebben van een levensgevaarlijk mes ook helemaal niets uitmaakt. De rechters trappen nog steeds in de smoes van 'dat mes heb ik altijd bij om een appeltje te schillen, en toen kwam ik toevallig in dat 'incident' terecht'
Kom op! Hoe vaak zie jij nu iemand in de trein ofzo met een mes heel netjes een appeltje schillen? Bijna nooit, hooguit een moeder voor haar kinderen of een oud omaatje. Maar al het Nederlandse straattuig heeft messen op zak, want fruit is gezond, maar zónder schil, daar kan gif op zitten.
Je moet echt achter de maan wonen om dat na zaak nr 857 nog te kunnen blijven geloven.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |