Dood een ongewapend man met een mes: zelfverdedigingquote:Strafbaarheid
Namens verdachte is een beroep gedaan op (extensief) noodweerexces. De raadsman heeft daartoe - kort gezegd - aangevoerd dat er sprake is geweest van een ogenblikkelijke wederrechtelijke aanranding van verdachtes lijf en goed en - direct daarna - dat van zijn vriend [betrokkene], waartegen verdachte zich noodzakelijkerwijs moest verdedigen. Voornoemde aanrandingen veroorzaakten bij verdachte een hevige gemoedsbeweging, als gevolg waarvan hij de grenzen van de noodzakelijke verdediging heeft overschreden. Verdachte dient daarom te worden ontslagen van alle rechtsvervolging. Aldus de raadsman.
Om dit beroep van verdachte op de aanwezigheid van een schulduitsluitingsgrond te kunnen beoordelen, dient het hof allereerst de feiten vast te stellen.
De gebeurtenissen laten zich in het kort als volgt beschrijven:
Op 14 juli 2007 rijdt [slachtoffer] met zijn vrouw in een bestelauto in [plaats]. De bestelauto wordt geraakt door een ei. [slachtoffer] reageert hierop en wil verhaal halen bij de eiergooier(s). Tijdens een worsteling die dan ontstaat, wordt hij met een mes gestoken en overlijdt. Deze dramatische afloop laat de familie van [slachtoffer] in groot verdriet achter.
Op grond van de inhoud van het dossier en hetgeen ter terechtzitting naar voren is gekomen, neemt het hof de navolgende feiten als vaststaand aan:
1.
De bestelauto van [slachtoffer] wordt bij het rijden over de [a-weg] te [plaats] getroffen door een rauw ei. De ruit van het rechterportier van de auto is een stukje geopend. Er komt eierstruif aan de binnenkant van de auto terecht en op (de kleding van) de echtgenote van het latere slachtoffer [slachtoffer].
2.
Verdachte heeft niet deelgenomen aan het gooien van het ei, noch is hij hiervan getuige geweest.
Hij is met [betrokkene] naar de supermarkt geweest. Als [betrokkene] de boodschappen thuis brengt, fietst verdachte naar vier van zijn vrienden, die op het fietspad staan tussen de flats aan de [b-straat]. Verdachte arriveert bij zijn vrienden op de plek waar het ei is gegooid. Hij hoort van hen dat zij daarmee een auto hebben geraakt. Zij wijzen hem erop dat de betreffende auto komt aanrijden over de [b-straat].
3.
[slachtoffer] is namelijk - zo blijkt uit de verklaring van zijn echtgenote - bij de eerste gelegenheid rechtsaf geslagen en is teruggereden naar de plaats waar het ei tegen zijn auto werd gegooid. Hij is boos en wil de daders aanspreken op hun gedrag.
4.
Aangekomen bij de plaats waar het ei zijn bestelauto heeft getroffen, rijdt [slachtoffer] met zijn auto een stukje het fietspad op, daarbij verdachte passerend. Verdachte bevindt zich dan links achter de bestelauto van [slachtoffer]. Laatstgenoemde stopt, trekt de handrem aan en stapt uit. De motor laat hij stationair draaien. Het linkervoorportier blijft geopend. De vrienden van verdachte, die zich met het gooien van eieren hebben beziggehouden, hebben zich uit de voeten gemaakt. Verdachte blijft, stilstaand op zijn fiets, alleen achter. Hij ziet geen reden om weg te gaan. Hij heeft immers niet gegooid.
5.
Als [slachtoffer] uitstapt, heeft hij een hondenriem bij zich, die voor in de bestelauto lag. Het is een riem met metalen uiteinden. Hij is boos. Hij spreekt hard en bezigt scheldwoorden. Hij slaat met de riem, die hij in en/of om zijn hand heeft, naar verdachte. Verdachte kan de riem ontwijken door van zijn fiets af te komen en een stap naar achteren te doen. Hij zegt meermalen tegen [slachtoffer] dat hij niets heeft gedaan.
6.
[slachtoffer] pakt de fiets van verdachte op en legt die in de laadruimte van zijn bestelauto, met - naar later blijkt - de hondenriem. Verdachte heeft de fiets - een nieuwe BMX - kort daarvoor van zijn moeder gekregen als beloning voor het feit dat hij naar een volgend schooljaar was overgegaan.
7.
[slachtoffer] draagt zijn echtgenote op om de politie te bellen. Vervolgens loopt hij weer naar verdachte en slaat hem onverwachts zo hard op zijn hoofd dat een stuk van een tand van verdachte afbreekt.
8.
Een onbekende man spreekt [slachtoffer] op zijn gedrag aan. Hij probeert [slachtoffer] tot bedaren te krijgen. [slachtoffer] vraagt of de man soms de vader van de jongen, verdachte, is. De man ontkent dat, waarop [slachtoffer] te kennen geeft geen inmenging te accepteren. De man gaat weg.
9.
Aansluitend komt de vriend van verdachte, [betrokkene], op [slachtoffer] en verdachte aflopen. [betrokkene] weet van zijn zusjes dat verdachte niet betrokken is geweest bij het gooien van het ei en dat hij door iemand wordt belaagd. [betrokkene] vraagt aan verdachte waar zijn fiets is. Verdachte vertelt [betrokkene] dat zijn fiets door [slachtoffer] in diens bestelauto is gelegd. [betrokkene] spreekt [slachtoffer] daarop en op het feit dat hij verdachte heeft geslagen aan. Die vertelt op luide toon dat er eieren tegen zijn auto zijn gegooid. [betrokkene] zegt dat verdachte, die hij "zijn broertje" noemt, daar niet bij was. [slachtoffer] zegt dat hij [betrokkene] geen uitleg is verschuldigd. [betrokkene] zegt dat hij de fiets uit de auto van [slachtoffer] zal pakken. [slachtoffer] antwoordt dat hij dan wel zal zien wat er gebeurt. [betrokkene] gaat dicht tegen [slachtoffer] staan en vraagt wat er dan gaat gebeuren. [slachtoffer] duwt [betrokkene]. [betrokkene] duwt iets harder terug. [slachtoffer] vraagt [betrokkene]: "Wil je met me vechten?" of: "Wil je me fokken?" [slachtoffer] geeft [betrokkene] een slag. Verdachte omschrijft die slag als volgt: "Ik zag dat de man met beide handen een slag maakte aan weerszijden van de nek of de schouders van [betrokkene]. Ik zag dat de zijkanten aan de pinkzijde van de handen van de man [betrokkene] raakten tussen de hals en de schouders in. Ik zag dat dit met kracht ging." In combinatie met de verklaring van [slachtoffers] echtgenote dat haar man tot voor kort aan karate heeft gedaan, acht het hof het zeer waarschijnlijk dat de door verdachte omschreven slag een karateslag is geweest. [betrokkene] geeft [slachtoffer] een klap terug. Tussen de twee ontstaat een vechtpartij. [betrokkene], 18 jaar oud, is volgens de verklaring van [slachtoffers] echtgenote een dunne, tengere jongen, een "slungel", die geen partij is voor haar man. [slachtoffer], 56 jaar oud, was groter (1.90m lang), zwaarder (115 kg) en bedreven in vechtsporten. Verdachte slaat [slachtoffer] een paar maal op zijn achterhoofd, zonder enig merkbaar resultaat. [slachtoffer] en [betrokkene] komen al vechtend op de grond terecht, waarbij de man zich bovenop de jongen bevindt.
10.
Verdachte ziet het mes van [betrokkene] op straat liggen. Het mes is vermoedelijk tijdens de vechtpartij uit de broekzak van [betrokkene] gevallen. Hij raapt het op, haalt het uit de hoes, loopt naar [slachtoffer] en steekt hem met het mes links in de onderrug.
11.
[betrokkene] voelt, terwijl hij onder ligt, een hand of een vinger van [slachtoffer] in zijn oog.
12.
Kort daarna richt [slachtoffer] zich op. [betrokkene] ziet niets, omdat zijn shirt over zijn gezicht zit. Kort daarna voelt hij bloed.
13.
[slachtoffer] strompelt weg en zakt even verderop in elkaar. Het mes heeft de aorta van [slachtoffer] doorboord. Hij overlijdt als gevolg van het daardoor veroorzaakte bloedverlies.
14.
De politie wordt om 21.12 uur gebeld met de mededeling dat een man een kind sloeg en de fiets van het kind afpakte.
15.
De politie wordt om 21.15 uur gebeld met de mededeling van de betreffende meldster dat zij bloed had gezien en om 21.17 uur dat er een man was neergestoken.
16.
Om 23.25 uur komt de melding binnen van het [ziekenhuis] dat [slachtoffer] is overleden.
Het hof dient allereerst vast te stellen of er sprake was van een noodweersituatie. Daarbij is doorslaggevend het antwoord op de vraag of er sprake was van een ogenblikkelijke, wederrechtelijke aanval op verdachtes en/of een anders lijf en goed.
Het hof beantwoordt deze vraag bevestigend. De bestelauto van [slachtoffer] werd getroffen door een rauw ei. Verdachte, die aan deze - op zichzelf kwalijke en begrijpelijkerwijs grote irritatie opwekkende - actie part noch deel had gehad, werd onverwachts geconfronteerd met de verbale en fysieke overmacht van een veel oudere, grotere en zwaardere man. [slachtoffer] negeert verdachtes - waarheidsgetrouwe - ontkenning het ei te hebben gegooid. Verdachte wordt uitgescholden, bedreigd met een hondenriem en hard op zijn hoofd geslagen. Zijn fiets wordt door [slachtoffer] in beslag genomen, kennelijk in afwachting van de komst van de politie. Tegen deze aanval mocht verdachte zich verdedigen. Verdachtes lijf en goed waren in het geding, zonder dat hij deze situatie zelf had veroorzaakt of opgezocht. Verdachte ging op dat moment evenwel niet over tot verdediging.
Dat werd anders toen zijn vriend [betrokkene] het voor hem opnam. Op grond van diverse verklaringen acht het hof aannemelijk dat [betrokkene] het - geweldloze - initiatief daartoe nam op een wijze die onder de gegeven omstandigheden begrijpelijk was. In het direct daaropvolgende gevecht tussen [slachtoffer] en [betrokkene] was [slachtoffer] opnieuw de initiator. Hij deelde de eerste klap uit. Het hof acht de verklaring van de echtgenote van [slachtoffer], als zou [betrokkene] haar man een mes hebben getoond, niet aannemelijk nu dit door geen andere verklaring wordt ondersteund.
Naar het oordeel van het hof dient het treffen tussen [slachtoffer] en verdachte en dat tussen [slachtoffer] en [betrokkene] te worden beschouwd als een ononderbroken aaneenschakeling van gebeurtenissen, zulks gelet op de korte tijdspanne waarbinnen deze plaatsvonden en de onderlinge samenhang tussen die opeenvolgende gebeurtenissen. Het hof heeft daarbij ook gelet op hetgeen uit de meldkamergegevens van de [regiopolitie] blijkt: tussen de eerste melding dat een man een kind sloeg en de melding dat er bloed was waargenomen lagen slechts drie minuten. Voorts acht het hof de verklaring van de echtgenote van [slachtoffer], als zou verdachte tussen de beide confrontaties zijn weggelopen, niet aannemelijk, nu deze wordt weersproken door vrijwel alle andere getuigenverklaringen. Ook verdachte zelf verklaart stellig op een afstand van slechts enkele meters van [slachtoffer] te zijn gebleven. Van verdachte hoefde daarom ook niet te worden geëist dat hij zich uit de voeten zou maken, toen het door [slachtoffer] gebezigde geweld zich had verplaatst van hem naar zijn kameraad [betrokkene]. Immers, zijn te hulp geschoten vriend verkeerde in nood. Verdachte vond, en mocht vinden, dat hij hem niet in de steek kon laten.
Het gevecht tussen [slachtoffer] en [betrokkene] aanschouwende, bracht verdachte tot de - niet irreële - vrees dat [betrokkene] daarbij het onderspit zou delven. Immers, [slachtoffer] was nog steeds zeer geladen. Voorts was hij ten opzichte van verdachte en ook ten opzichte van [betrokkene] de (veel) oudere en sterkere persoon en inmiddels had hij een effectieve gevechtstechniek op [betrokkene] toegepast. Beiden waren al vechtend op de grond beland. [slachtoffer] zat en/of lag bovenop [betrokkene].
Het hof acht aannemelijk geworden dat verdachte, toen hij het mes op de grond zal liggen, dit opraapte, op [slachtoffer] toeliep en hem in de rug stak, onder de directe invloed verkeerde van een hevige gemoedsbeweging, die veroorzaakt was door de reeds daarvóór aangevangen en nog steeds voortdurende aanranding van, op dat moment, een anders lijf. Verdachte had vergeefs getracht te interveniëren door [slachtoffer] op het achterhoofd te slaan. Hij wilde dat het vechten zou stoppen en heeft - gedreven door angst, frustratie, boosheid, machteloosheid en loyaliteit met zijn te hulp geschoten vriend [betrokkene] - naar een buitenproportioneel middel gegrepen.
Gelet op deze omstandigheden stelt het hof - ambtshalve - vast dat verdachte een beroep op noodweer niet toekomt, nu zijn handelen niet in overeenstemming was met het proportionaliteitsvereiste. Aan verdachte komt echter wel een beroep op noodweerexces toe, nu aannemelijk is geworden dat hij de fatale messteek heeft toegebracht, terwijl hij onder de onmiddellijke invloed verkeerde van de hiervoren omschreven hevige gemoedsbeweging. Dit laat onverlet dat verdachte wederrechtelijk heeft gehandeld. De verwijtbaarheid - eveneens een voorwaarde voor strafbaarheid - is echter daardoor aan de gedraging van verdachte komen te ontvallen. Verdachte zal daarom worden ontslagen van alle rechtsvervolging.
Met je handen kun je ook iemand om zeep helpen he, zeker als vechtsporter.quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 13:26 schreef Cheiron het volgende:
Je moet oppassen dat je niet de cel in gaat wanneer je een inbreker een klap met een honkbalknuppel geeft om hem weg te jagen, maar iemand neersteken in een gevecht is opeens geen probleem meer. Lekker makkelijk om te zeggen dat iedereen een oordeel klaar heeft Montov, maar het slachtoffer kan zich nu niet meer verdedigen of wel?
Dat is dus onzin, ook bij geweld tegen inbrekers wordt vaak genoeg noodweer/noodweerexces aangetoond en geaccepteerd.quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 13:26 schreef Cheiron het volgende:
Je moet oppassen dat je niet de cel in gaat wanneer je een inbreker een klap met een honkbalknuppel geeft om hem weg te jagen, maar iemand neersteken in een gevecht is opeens geen probleem meer. Lekker makkelijk om te zeggen dat iedereen een oordeel klaar heeft Montov, maar het slachtoffer kan zich nu niet meer verdedigen of wel?
Doe niet zo genuanceerd Pool, iedereen weet toch dat als je een inbreker een klap geeft je als brave hardwerkende burger altijd de lul bent. Feit van algemene bekendheid, jeweets.quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 13:32 schreef Pool het volgende:
[..]
Dat is dus onzin, ook bij geweld tegen inbrekers wordt vaak genoeg noodweer/noodweerexces aangetoond en geaccepteerd.
Neem bijvoorbeeld de zaak Peijnenburg, waarbij een juwelier een overvaller neerschoot met zijn illegale wapen, vervolgens niet aan de politie vertelde dat hij dat had gedaan, waarna de overvaller in de cel overleed aan zijn verwonding. Resultaat: 3 maanden voor illegaal wapenbezit, noodweer aangenomen voor het doden van de overvaller, dus verder geen straf.
Of het Bijlmer Noodweerexces, waarin een vrouw, die een geoefend schutter was, twee overvallers neerknalde. Ook geen straf.
Maar hier zijn het afgelopen jaar al zes topics over geweest, maar steeds eindigt het ermee dat niemand een voorbeeld kan geven van een geval waarin iemand onterecht werd veroordeeld wegens geweld tegen een inbreker.
Ja, maar ik verdedig inbrekers, ik ben immers nog (s)linksers dan rechters. En ik kom nooit op straat, jeweets.quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 13:38 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Doe niet zo genuanceerd Pool, iedereen weet toch dat als je een inbreker een klap geeft je als brave hardwerkende burger altijd de lul bent. Feit van algemene bekendheid, jeweets.
Dit is wel heel tegenstrijdig met de emotionele speech die de broer van de man heeft gehouden, die sprak van een zeer kwetsbare gehandicapte man.quote:Tussen de twee ontstaat een vechtpartij. [betrokkene], 18 jaar oud, is volgens de verklaring van [slachtoffers] echtgenote een dunne, tengere jongen, een "slungel", die geen partij is voor haar man. [slachtoffer], 56 jaar oud, was groter (1.90m lang), zwaarder (115 kg) en bedreven in vechtsporten
Dat zal dus wel meegevallen zijn denk je ook niet? Daarbij was die man taxichauffeur, bedreven in vechtsporten etc. Dat zijn ook nogal vaak bepaalde types...quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 13:53 schreef Loedertje het volgende:
[..]
Dit is wel heel tegenstrijdig met de emotionele speech die de broer van de man heeft gehouden, die sprak van een zeer kwetsbare gehandicapte man.
Zijn vrouw en onafhankelijke getuigen konden dat gewoon hoor.quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 13:26 schreef Cheiron het volgende:
Lekker makkelijk om te zeggen dat iedereen een oordeel klaar heeft Montov, maar het slachtoffer kan zich nu niet meer verdedigen of wel?
quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 13:40 schreef Pool het volgende:
[..]
Ja, maar ik verdedig inbrekers, ik ben immers nog (s)linksers dan rechters. En ik kom nooit op straat, jeweets.
Ik kan het niet beter verwoorden, StefanP. Helaas is dit de trieste werkelijkheid.quote:Op maandag 16 juli 2007 07:40 schreef StefanP het volgende:
[..]
Dan was het OM ongenadig over hem gevallen; hij zou aan de hoogste boom opgeknoopt worden. Eigen rechtertje spelen, meneertje? Hier, ga maar 20 jaar brommen. Als deze man die schoftjes in elkaar geslagen had, reken er maar op dat de politie dan een uur later bij hem op de stoep had gestaan.
En dat is nog wel het meest trieste. Dat de grote steden zijn verworden tot open riolen vol met gedegenereerd tuig en dat de burgers die niet weg hebben kunnen vluchten, door de politiek, ambtenarij en politie in de kou gezet worden. Op het bureau worden ze weggehoond, bij de ambtenarij krijgen ze niet eens een afspraak en de politici houden het bij thee drinken en met geld smijten voor buurthuisjes en andere bij voorbaat tot mislukking gedoemde geldverkwisting. Maar o wee als je zelf eens je eigendommen verdedigt, dan hebben ze ineens wel tijd om in te grijpen. Walgelijk. Een ander woord is er niet voor.
Gelukkig blijken je gevoelens van frustratie onterecht, als je je even inleest in de échte werkelijkheid.quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 15:16 schreef AvispaCS het volgende:
[..]
Ik kan het niet beter verwoorden StefanP. Helaas is dit de trieste werkelijkheid.
quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 15:20 schreef Pool het volgende:
[..]
Gelukkig blijken je gevoelens van frustratie onterecht, als je je even inleest in de échte werkelijkheid.
Meneertje heeft inderdaad eigen rechter gespeeld en heeft inderdaad jochies in elkaar geslagen. Maar wel de verkeerde jochies. Hij heeft namelijk een onschuldige dove jongen een tand uit de bek geslagen en de BMX van afgepakt.
Ik ben wel benieuwd wat de handicap is van die man als hij moeiteloos 2 jongens de baas kan en een ervaren karateka is. Tot dus ver zijn de enige bekende handicaps van de beste man een compleet gebrek aan zelfbeheersing en een visuele handicap waardoor hij niet kan waarnemen wie er een ei tegen zijn auto gooit.quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 13:53 schreef Loedertje het volgende:
[..]
Dit is wel heel tegenstrijdig met de emotionele speech die de broer van de man heeft gehouden, die sprak van een zeer kwetsbare gehandicapte man.
De echte werkelijkheid in deze zaak is inderdaad misschien niet zo eenzijdig als StefanP hierboven presenteert, maar de situatie waarin uiteindelijk een man is overleden en een dove jongen en zijn vriend zijn mishandeld, is zeker een zeer treurige samenloop van omstandigheden geweest. Minder een politiek probleem dus, maar des te meer menselijk drama.quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 15:33 schreef AvispaCS het volgende:
[..]
De zogenaamde "échte werkelijkheid' is vele malen triester.
Dus de conclusie is: 56-jarige blanke mannen mogen wel voor eigen rechter spelen als het slachtoffer een onschuldige dove 15- jarige neger is, 15-jarige dove negers mogen niet voor eigen rechter spelen als het slachtoffer een 56-jarige blanke man is die op het moment bezig is met zware mishandeling, dan wel poging tot doodslag?quote:Op maandag 16 juli 2007 07:40 schreef StefanP het volgende:
[..]
Dan was het OM ongenadig over hem gevallen; hij zou aan de hoogste boom opgeknoopt worden. Eigen rechtertje spelen, meneertje? Hier, ga maar 20 jaar brommen. Als deze man die schoftjes in elkaar geslagen had, reken er maar op dat de politie dan een uur later bij hem op de stoep had gestaan.
En dat is nog wel het meest trieste. Dat de grote steden zijn verworden tot open riolen vol met gedegenereerd tuig en dat de burgers die niet weg hebben kunnen vluchten, door de politiek, ambtenarij en politie in de kou gezet worden. Op het bureau worden ze weggehoond, bij de ambtenarij krijgen ze niet eens een afspraak en de politici houden het bij thee drinken en met geld smijten voor buurthuisjes en andere bij voorbaat tot mislukking gedoemde geldverkwisting. Maar o wee als je zelf eens je eigendommen verdedigt, dan hebben ze ineens wel tijd om in te grijpen. Walgelijk. Een ander woord is er niet voor.
Natuurlijk. Ben je verbaasd ofzo? Ik bedoel, je hebt het wel tegen StefanP. Het is aftellen tot ie je een alu hoedje aanraadt.quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 15:40 schreef Sack_Blabbath het volgende:
[..]
Dus de conclusie is: 56-jarige blanke mannen mogen wel voor eigen rechter spelen als het slachtoffer een onschuldige dove 15- jarige neger is, 15-jarige dove negers mogen niet voor eigen rechter spelen als het slachtoffer een 56-jarige blanke man is die op het moment bezig is met zware mishandeling, dan wel poging tot doodslag?
mwah, aan de andere kant wel interessant om te lezen hoe gigantisch je de mist in kan gaan met veronderstellingen en/of vooroordelenquote:Op vrijdag 29 augustus 2008 19:49 schreef Dagonet het volgende:
Dit maar even van de TT gemaakt, een nieuw topic was makkelijker geweest dan een jaar oud topic te schoppen..
ja je wil dat het vechten gaat stoppen dus doe maar ff lekker mee WTFquote:Verdachte had vergeefs getracht te interveniëren door [slachtoffer] op het achterhoofd te slaan. Hij wilde dat het vechten zou stoppen
tja, wat moet je anders als kind zijnde als het erop lijkt alsof je vriend doodgemept wordt .. het lukt je nou echt niet om zo'n beer van een kerel van je vriend af te trekken, en vergeet niet, dat is dan na die hondenriem, nadat er een tand kapot geslagen is en zijn vriend met een karateslag naar de grond gewerkt is ..quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 22:22 schreef twister_rodriguez het volgende:
[..]
ja je wil dat het vechten gaat stoppen dus doe maar ff lekker mee WTF
Waar slaat dat nou weer op?quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 22:46 schreef moussie het volgende:
[..]
tja, wat moet je anders als kind zijnde als het erop lijkt alsof je vriend doodgemept wordt .. het lukt je nou echt niet om zo'n beer van een kerel van je vriend af te trekken, en vergeet niet, dat is dan na die hondenriem, nadat er een tand kapot geslagen is en zijn vriend met een karateslag naar de grond gewerkt is ..
en dat die 15-jarige een kinderlijk postuur heeft blijkt uit het eerste geregistreerde 112-telefoontje waarin er sprake is van een man die een kind in elkaar slaat en zijn fiets afpakt, dat die 18-jarige vriend die daar op de grond lag onder die man ook geen partij was voor hem weten we van de echtgenote zelf
en zoals ik in een ander topic ook al zei, dat mes was uit de zak gevallen van die vriend en zat blijkbaar in een hoesje .. mijn eerste gedachte is dan niet dat het om een steekwapen gaat dat zo'n Antilliaanse messentrekker gereed voor gebruik op zak heeft
tja, en die vriend had dat mes dus blijkbaar op zak, in een hoesje nog wel !!quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 23:18 schreef Dayuum het volgende:
[..]
Waar slaat dat nou weer op?
De Antillianen die ik ken die vechten het altijd met hun vuisten uit![]()
Dat verbaasd mij dus ook .. maar ja, uit de getuigenverslagen blijkt toch dat die man meerdere keren tot de aanval is over gegaan .. in het eerste telefoontje dat binnenkomt wordt er gesproken van een man die een kind in elkaar slaat ..quote:Trouwens, Ik vind het raar dat iemand die 2e Dan karateka is zo snel zijn zelf beheersing verliest.
Als het gevecht niet onderbroken was dan zou je hetzelfde krijgen als die jongen die doodgeschoten was omdat hij sneeuwballen tegen een auto gooide
Ja, want dat was natuurlijk weer zo'n zwarte en dus een slachtoffer van de racistische maatschappij en dus is dat dat wel heel erg. Volgens links dan.quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 23:54 schreef LXIV het volgende:
Iedere keer weer? Nee, in speciefieke gevallen, zoals bij Kerwin Duijnmeijer, wordt het verhaal keer op keer, jaar na jaar herhaald.
Wel ene stukje anders idd.quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 13:13 schreef Diederik_Duck het volgende:
We kunnen toch wel constateren dat de berichtgeving in de media enigszins afweek van wat voor de rechter is komen vast te staan. Misschien is het verstandig dat journalisten zich wat meer bewust raken van hun rol in deze.
Hoi ik ga naar bed hoor. Tot straks.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 01:15 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Wel ene stukje anders idd..
Tragische zaak...
Het is een stukje lezen idd, maar wel de moeite waard en ik verbaas me hoe inept de journalisten deze zaak in de media hebben gebracht...quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 01:58 schreef Stali het volgende:
[..]
Hoi ik ga naar bed hoor. Tot straks..
Tevens tvp om morgenochtend na te lezen. Heb vanavond op tv een heel tragisch verhaal gehoord nl. en blijkbaar zit het verhaal toch een tikkeltje anders.
Jah, ik zie je wel weer een keer he? Toedels.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 02:01 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Het is een stukje lezen idd, maar wel de moeite waard en ik verbaas me hoe inept de journalisten deze zaak in de media hebben gebracht...
Loeter..
quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 02:04 schreef Stali het volgende:
[..]
Jah, ik zie je wel weer een keer he? Toedels.
Wat dan? Welk programma?quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 01:58 schreef Stali het volgende:
Heb vanavond op tv een heel tragisch verhaal gehoord nl. en blijkbaar zit het verhaal toch een tikkeltje anders.
Dat die man waarschijnlijk buiten zinnen was en onevenredig heftig heeft gereageerd lijkt me buiten kijf, maar er zijn duidelijk twee verschillende visies over de mate van de noodweersituatie.quote:De rechtbank acht het beroep op noodweer-exces niet aannemelijk. Alvorens te kunnen komen tot een situatie waarin de grenzen van de noodzakelijke verdediging worden overschreden dient er vastgesteld te worden dat verdachte zich binnen de begrenzing van een noodweersituatie bevond. Ter terechtzitting heeft verdachte zelf verklaard dat de situatie van de vechtpartij van [slachtoffer] met [medeverdachte] niet zo ernstig was, dat hij het mes had moeten gebruiken. De rechtbank overweegt dat er weliswaar sprake is geweest van een aanranding door [slachtoffer] van de verdachte en diens vriend [medeverdachte], maar dat het gevaar dat hieruit voortvloeide niet zodanig was dat dit op geen andere wijze te keren viel. De rechtbank baseert zich voor dit oordeel op diverse getuigenverklaringen waaruit blijkt dat verdachte niet alleen was op de plaats van de vechtpartij, maar dat er meerdere jongens aanwezig waren die probeerden [slachtoffer] met schoppen en slaan van [medeverdachte] af te krijgen. Bovendien waren er diverse omstanders aanwezig die zich met de vechtpartij bemoeiden. De rechtbank verbindt hieraan de conclusie dat er geen sprake was van een noodweersituatie en passeert om die reden het beroep op noodweer-exces.
Zo duidelijk is het blijkbaar niet voor jequote:Op zaterdag 30 augustus 2008 10:36 schreef RonaldRegen het volgende:
Waarom discussiëren we hier eigenlijk nog over? Het is toch allang duidelijk wat er gebeurd is?
Gewoon het zoveelste verveelde negertje dat met een mes over straat loopt, hardwerkende burgers lastigvalt en uitlokt tot agressie en dat vervolgens, zogenaamd 'uit zelfverdediging', een boze burger overhoopt steekt.
je hebt gelijk gekregen, zoals verwacht:quote:Op zondag 15 juli 2007 23:56 schreef StefanP het volgende:
Schandalig. Er is hier maar een straf die past, maar die wordt helaas niet meer toegepast in Nederland. Zelfs met de bestaande wetgeving hoef je er niet op te rekenen dat de daders een straf van enige betekenis krijgen: het is immers de schuld van die man, omdat hij het uitlokte door met een mooie auto te rijden voor het oog van minder bedeelden, en omdat hij vervolgens uitstapte en alles over zich heen riep. Een taakstrafje lijkt me op z'n plaats.
Wat een aso's. Eieren gooien op auto's is geen grap. De lak wordt permanent beschadigd door de schil en het hele panel moet opnieuw gespoten worden. Heb je enig idee hoeveel dat kost?!
tja, en dit was dus een doof jongetje van 15 dat helemaal niets met het eiergooien te maken had .. het is nou juist dit soort foute perceptie van 'het zoveelste verveelde negertje dat ... ' dat voor deze hele ellende gezorgd heeftquote:Op zaterdag 30 augustus 2008 10:36 schreef RonaldRegen het volgende:
Waarom discussiëren we hier eigenlijk nog over? Het is toch allang duidelijk wat er gebeurd is?
Gewoon het zoveelste verveelde negertje dat met een mes over straat loopt, hardwerkende burgers lastigvalt en uitlokt tot agressie en dat vervolgens, zogenaamd 'uit zelfverdediging', een boze burger overhoopt steekt. En dat daar nog mee wegkomt ook, dankzij onze wereldvreemde, door links geïndoctrineerde rechters.
Eh, het was wél een doof jongetje met een vlijmscherp mes ..het zielige jongetje gaat in mijn beleving toch echt niet 100% voor het zielig gehalte omdat hij toevallig doof is.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 11:22 schreef moussie het volgende:
[..]
tja, en dit was dus een doof jongetje van 15 dat helemaal niets met het eiergooien te maken had .. het is nou juist dit soort foute perceptie van 'het zoveelste verveelde negertje dat ... ' dat voor deze hele ellende gezorgd heeft
nope, dat mes was van een vriend, en volgens het rechtbankverslag zat die nog in een hoesje terwijl die man boven op die vriend lag .. dat houd dus in dat die jongen eerst bedreigd/geslagen is met een hondenriem, er is een tand kapot geslagen, zijn fiets is ingepikt en hij ziet zijn vriend eerst gevloerd worden met een karate-slag en daarna die grote man erbovenop, slaan op het achterhoofd zodat die stopt met die vriend in elkaar beuken heeft blijkbaar geen enkele nut ..quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 11:33 schreef Loedertje het volgende:
[..]
Eh, het was wél een doof jongetje met een vlijmscherp mes ..het zielige jongetje gaat in mijn beleving toch echt niet 100% voor het zielig gehalte omdat hij toevallig doof is.
Het was dus nog steeds een 15-jarig *jongetje* mét een vlijmscherp mes hoor, maakt niet uit van wie dat mes was, op dát moment was hij het jochie met het mes.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 11:54 schreef moussie het volgende:
nope, dat mes was van een vriend, en volgens het rechtbankverslag zat die nog in een hoesje terwijl die man boven op die vriend lag .. dat houd dus in dat die jongen eerst bedreigd/geslagen is met een hondenriem, er is een tand kapot geslagen, zijn fiets is ingepikt en hij ziet zijn vriend eerst gevloerd worden
Je had ook het geval in Enschede waarbij een man een inbreker met een knuppel had geslagen om hem aan te houden. Deze man is ook vrijgesproken (alhoewel hij twee weken in voorarrest heeft gezeten, en de inbreker na twee uur weer op vrije voeten stond, maar uiteindelijk tot 7 maanden werd veroordeeld):quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 13:32 schreef Pool het volgende:
Maar hier zijn het afgelopen jaar al zes topics over geweest, maar steeds eindigt het ermee dat niemand een voorbeeld kan geven van een geval waarin iemand onterecht werd veroordeeld wegens geweld tegen een inbreker.
Dit bericht heeft volgens mij echter aanmerkelijk minder mediaaandacht gekregen dan de arrestatie in eerste instantie. Via de site van de TC Tubantia zijn overigens ook het vonnis en de eis en de pleitnota van de advocaat te lezen.quote:Man met honkbalknuppel vrijgesproken
ALMELO – J., de man die op 19 april een inbreker betrapte en neersloeg met een honkbalknuppel, is vrijgesproken van poging tot doodslag. Volgens de rechter paste J. uit noodweer proportioneel geweld toe.
De officier van justitie eiste begin deze maand 154 uur werkstraf tegen J., plus een verplichte training agressiebeheersing van 26 uur, plus zes maanden voorwaardelijke celstraf.
Uiteindelijk hoeft J. alleen zijn honkbalknuppel in te leveren. De rechter acht het bewezen dat J. de inbreker geslagen heeft, maar ziet dit als noodweer. Volgens de rechter wilde J. de inbreker aanhouden en overleveren aan de politie, maar de inbreker bleef zich verzetten en J. bedreigen waarop de veelbesproken klappen met de knuppel volgden.
De inbreker, de 24-jarige Van der P., werd in augustus veroordeeld tot zeven maanden cel voor de inbraak. De rechtbank weigerde bij het vonnis rekening te houden met de ‘zeehondenbehandeling’ die de inbreker volgens zijn advocaat had gekregen.
J. zegt opgelucht te zijn: “Uiteindelijk wilde ik alleen mezelf en mijn vrouw beschermen”
De politie was allang gebeld... En in een minuut kan er en hoop gebeuren.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 11:58 schreef Loedertje het volgende:
[..]
Het was dus nog steeds een 15-jarig *jongetje* mét een vlijmscherp mes hoor, maakt niet uit van wie dat mes was, op dát moment was hij het jochie met het mes.
Dan heeft hij dus alle tijd gehad om een mes uit een hoesje te peuteren en wist hij dondersgoed wáárom hij dat mes uit dat hoesje peuterde, om te steken, niet om te dreigen.
Vrijwel elke *kind* onder de 16 heeft een GSM dus ja, de politie of een ambulance bellen zou misschien toch ook wel handig zijn?
Dus als jij het krantenartikel leest en je legt er het arrest naast dan is jouw conclusie niet dat het krantenartikel een inaccurate weergave geeft van de gebeurtenissen?quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 11:17 schreef qonmann het volgende:
[..]
je hebt gelijk gekregen, zoals verwacht:
nog een citaat uit een ander medium:
Een 56-jarige volstrekt onschuldige inwoner van Almere is zondagochtend door Antilliaanse hangjongeren zonder reden doodgestoken. De man zat in een auto die, eveneens zonder rede, door de Antillianen met eieren bekogeld werd. De man vond dat niet grappig en ging verhaal halen.
Omdat hij daardoor veel te weinig respect toonde naar die lieve, bij de politie bekende, Antilliaanse hangjongeren met een cultureel en maatschappelijk probleem, werd hij voor straf in zijn rug gestoken. De man overleed later in het ziekenhuis.
De verdachten zijn vijftien en achttien jaar oud.
De Antilliaanse hangjongeren in Almere verdienen hierdoor een nog luxer buurthuis, veel meer kansen, extra respect en knuffelbegeleiding met thee.
Ik rij wel een straatje om als ik dit soort lieden zie, zoals bijna iedereen intussen en bemoei me er zeker niet mee, want nog steeds oordeelt een rechter dat deze zielige jongens eigenlijk het slachtoffer zijn. mocht er iets gebeuren ook al hebben ze standaard een mes bij zich mocht er iets gebeuren....
Ik weet niet hoe doof ie was, maar mijn eega is slechthorend en kan niet normaal met telefoons bellen, we hebben thuis een ringleiding zodat het nog een beetje lukt. Daarnaast ben je als je in paniek bent in de regel niet in staat om te bellen (eigen ervaring).quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 11:58 schreef Loedertje het volgende:
Vrijwel elke *kind* onder de 16 heeft een GSM dus ja, de politie of een ambulance bellen zou misschien toch ook wel handig zijn?
Zie je het voor je, een doof kind dat 112 belt? ‘Goedemiddag met 112, wat is er aan de hand?‘ <stilte>. Dat zal vast een succesvol telefoongesprek worden!quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 11:58 schreef Loedertje het volgende:
Vrijwel elke *kind* onder de 16 heeft een GSM dus ja, de politie of een ambulance bellen zou misschien toch ook wel handig zijn?
Nee natuurlijk niet. Hollandse journalisten staan bekend om hun zeer gedegen opleiding en messcherpe beschrijving van de werkelijkheid, na uiteraard uitputtend bronnenonderzoek.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 12:17 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Dus als jij het krantenartikel leest en je legt er het arrest naast dan is jouw conclusie niet dat het krantenartikel een inaccurate weergave geeft van de gebeurtenissen?
mwah, of die vlijmscherp was weten we niet, dus die dramatische toevoeging kan je beter weglaten ..quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 11:58 schreef Loedertje het volgende:
[..]
Het was dus nog steeds een 15-jarig *jongetje* mét een vlijmscherp mes hoor, maakt niet uit van wie dat mes was, op dát moment was hij het jochie met het mes.
Dan heeft hij dus alle tijd gehad om een mes uit een hoesje te peuteren en wist hij dondersgoed wáárom hij dat mes uit dat hoesje peuterde, om te steken, niet om te dreigen.
Kunnen horen ook, vooral handig als je wil bellenquote:Vrijwel elke *kind* onder de 16 heeft een GSM dus ja, de politie of een ambulance bellen zou misschien toch ook wel handig zijn?
Wat een onzin. Het is nooit bewezen dat dit jongetje van 15 "helemaal niets met het eiergooien te maken had". Ja, dat zeggen die zwartjes, die dekken elkaar onderling altijd (letterlijk en figuurlijk). Maar ik geloof er geen ruk van.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 11:22 schreef moussie het volgende:
[..]
tja, en dit was dus een doof jongetje van 15 dat helemaal niets met het eiergooien te maken had ..
quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 12:25 schreef moussie het volgende:
[..]
mwah, of die vlijmscherp was weten we niet
Mensen, hou toch eens op met die onzin over dat arme dove 15-jarige jongetje dat met het in alle haast uit z'n hoesje gefrommelde botte aardappelschilmesje deze zwaargewicht bokser velde.quote:Volgens een ooggetuige heeft een van de eieren de vrouw van het slachtoffer geraakt. ,,Ze had het struif op de kleding. Ik zag dat er een gevecht ontstond. Een van de jongeren trok een mes. De man wist dat af te pakken. Toen is er een ander aan komen rennen die het mes weer van hem afpakte. Het was een groot mes, ik denk wel 15 of 20 centimeter. Die heeft toen gestoken. Ik zag de man langzaam in elkaar zakken.’’
Frapant dat je wel de "waarheid" uit een nieuwsbericht haalt, maar voor het gemak het feitelijke verslag uit het arrest naast je neerlegt of gewoon negeertquote:Op zaterdag 30 augustus 2008 14:45 schreef RonaldRegen het volgende:
Uit een eerder nieuwsbericht:
[..]
Mensen, hou toch eens op met die onzin over dat arme dove 15-jarige jongetje dat met het in alle haast uit z'n hoesje gefrommelde botte aardappelschilmesje deze zwaargewicht bokser velde.
Wat is er zo "feitelijk" aan dan? Bepaal jij dat, wat "feitelijk" is?quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 14:51 schreef Skeletor het volgende:
[..]
Frapant dat je wel de "waarheid" uit een nieuwsbericht haalt, maar voor het gemak het feitelijke verslag uit het arrest naast je neerlegt of gewoon negeert
De onafhankelijke getuigenverklaringen zeggen jou niets? Er staat namelijk nergens in het verslag dat getuigen hebben waargenomen dat de jongen een mes trok, dat de man het daarop heeft afgepakt, een andere jongen dat weer van de man afpakte en vervolgens de man neerstak. Het lijkt mij dat je een strubbeling om zo'n groot mes van 15 a 20 cm niet over het hoofd ziet.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 14:53 schreef RonaldRegen het volgende:
[..]
Wat is er zo "feitelijk" aan dan? Bepaal jij dat, wat "feitelijk" is?
Met dat verslag uit het arrest veeg ik m'n reet nog niet af. Misschien wel goed voor de open haard.
dat is dus blijkbaar wel bewezen .. en dan niet omdat 'de zwartjes' het zeggen maar omdat een supermarkt camerabewaking heeftquote:Op zaterdag 30 augustus 2008 14:34 schreef RonaldRegen het volgende:
[..]
Wat een onzin. Het is nooit bewezen dat dit jongetje van 15 "helemaal niets met het eiergooien te maken had". Ja, dat zeggen die zwartjes, die dekken elkaar onderling altijd (letterlijk en figuurlijk). Maar ik geloof er geen ruk van.
wat een misselijk makende haat spreekt hieruit .. bahquote:Waarschijnlijk stond dat zogenaamde "dove jongetje van 15" vooraan om het eerste ei te gooien. Om vervolgens, toen het slachtoffer reageerde, op z'n gemak breed lachend dat mes uit het hoesje te peuteren, en vervolgens rustig toe te slaan.
Welke onafhankelijke getuigenverklaring? Van die zwartjes bedoel je, die mede-eiergooiers die er omheen stonden? Lekker onafhankelijk.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 15:16 schreef Skeletor het volgende:
[..]
De onafhankelijke getuigenverklaringen zeggen jou niets?
Jij bent juist degene die "haat". Henk Schuurman is dood, maar jij doet niks liever dan hem zwart maken met je duivelse verzinsels.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 15:19 schreef moussie het volgende:
[..]
dat is dus blijkbaar wel bewezen .. en dan niet omdat 'de zwartjes' het zeggen maar omdat een supermarkt camerabewaking heeft
[..]
wat een misselijk makende haat spreekt hieruit .. bah
Duivelse verzinsels? Wat verzin ik dan ? Was die geen vechtsporter soms, 2de Dan, was het geen beer van een kerel ?quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 15:21 schreef RonaldRegen het volgende:
[..]
Jij bent juist degene die "haat". Henk Schuurman is dood, maar jij doet niks liever dan hem zwart maken met je duivelse verzinsels.
Bah.
Diegene die hier dingen aan het verzinnen is ben jij, dat dove jongetje dat vooraan stond om eieren te gooien en glimlachend toe stak bvb .. bahquote:7.
[slachtoffer] draagt zijn echtgenote op om de politie te bellen. Vervolgens loopt hij weer naar verdachte en slaat hem onverwachts zo hard op zijn hoofd dat een stuk van een tand van verdachte afbreekt.
8.
Een onbekende man spreekt [slachtoffer] op zijn gedrag aan. Hij probeert [slachtoffer] tot bedaren te krijgen. [slachtoffer] vraagt of de man soms de vader van de jongen, verdachte, is. De man ontkent dat, waarop [slachtoffer] te kennen geeft geen inmenging te accepteren. De man gaat weg.
Nog meer verzinsels. Een 56-jarige oude man, bijna met pensioen, die in z'n vrije tijd een beetje aan karate of judo doet afschilderen als een "getrainde moordmachine van meer dan honderd kilo". En nu weer de verzinsels overnemen van het vriendje van die steekjosti, die heel bijdehand 112 belde om alvast wat leugens over Henk Schuurman vast te laten leggen.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 15:49 schreef moussie het volgende:
[..]
Duivelse verzinsels? Wat verzin ik dan ? Was die geen vechtsporter soms, 2de Dan, was het geen beer van een kerel ?
Het eerste telefoontje dat binnenkwam bij 112 was niet van de echtgenote, dat was van iemand die kwam melden dat een man een kind in elkaar slaat en zijn fiets afpakt .. !!
-edit- Je gaat te verquote:Diegene die hier dingen aan het verzinnen is ben jij, dat dove jongetje dat vooraan stond om eieren te gooien en glimlachend toe stak bvb .. bah
ik vind het prachtig om te zien hoe jij jezelf hier vernedert. totaal niet opgewassen tegen de feiten die worden gepresenteerd en vooral verblind door haat laat jij jezelf hier erg kennen.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 16:25 schreef RonaldRegen het volgende:
Kijk, die zwartjes staan er alweer hartelijk om te lachen. D.w.z. het vrouwelijke deel, want het mannelijke deel doet gauw de handen voor het gezicht als de camera in de buurt is. Die zijn vast bang dat ze een ei naar hun hoofd krijgen.
Je hebt je weddenschap glansrijk gewonnenquote:Op maandag 16 juli 2007 00:58 schreef Hathor het volgende:
[..]
Ik durf te wedden dat in dit geval de dader binnen twee, hooguit drie jaar weer gewoon op straat loopt.
Ik heb hem een bekwame vechtsporter genoemd, geen getrainde moordmachine ..quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 16:16 schreef RonaldRegen het volgende:
[..]
Nog meer verzinsels. Een 56-jarige oude man, bijna met pensioen, die in z'n vrije tijd een beetje aan karate of judo doet afschilderen als een "getrainde moordmachine van meer dan honderd kilo".
aah, de fiets lag niet achterin en de tand was niet kapot geslagen begrijp ik .. allemaal leugensquote:En nu weer de verzinsels overnemen van het vriendje van die steekjosti, die heel bijdehand 112 belde om alvast wat leugens over Henk Schuurman vast te laten leggen.
volgens mij moet je op die leeftijd nog op school zitten ..quote:Ja, op dat gebied zijn ze wel handig, die zwartjes. Maar werken homaar.
"Een blanke bully." Oh please, doe mij even een teiltje.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 17:40 schreef voyeur het volgende:
Als je vriend probeert je te helpen als een blanke bully je slaat en je fiets jat, moet je toe blijven kijken.
Inderdaad, allemaal verzinsels van die snotapen, en klakkeloos overgenomen door de rechter. En nu door jou. Jahaa die lui weten wel hoe ze elkaar in moeten dekken!quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 17:41 schreef moussie het volgende:
aah, de fiets lag niet achterin en de tand was niet kapot geslagen begrijp ik .. allemaal leugens
Jij woont zeker al niet meer in Nederland?quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 20:49 schreef LXIV het volgende:
Het Nederlandse volk is laf, zwak en decadent. Het verdient zijn ondergang. Diegenen die nu al door de zwarte meute vermoord worden hoeven dat in ieder geval niet meer mee te maken.
Nog wel hoor! En waar ik woon is het nog vrij rustig, al zal dat ook geen twintig jaar meer duren. Wat er daarna moet gebeuren weet ik niet.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:00 schreef RonaldRegen het volgende:
[..]
Jij woont zeker al niet meer in Nederland?
Gelijk heb je overigens wel: het Nederlandse volk is laf, zwak en decadent, en laat zich zonder slag of stoot aan dat kansenvolk uitleveren. De enkeling die nog wel verzet biedt, zoals Henk Schuurman, wordt geheel in politiek correcte stijl 'onschadelijk gemaakt', middels een doordacht samenspel van de kansenjongeren zelf, politie en justitie. En de familie van het slachtoffer mag het verder zelf uitzoeken...
Ik kom oorspronkelijk uit Den Haag, maar zag de bui al lang geleden aankomen. Ik woon dan ook alweer 15 jaar op het platteland. Maar ook hier kom je dat kansenvolk steeds vaker tegen en zie je ook langzaam dezelfde problemen de kop opsteken. Je zou bijna denken dat het in de genen van die lui zit. Bijna, want dat schijn je in Nederland helemaal niet te mogen denken en dus denk ik het ook maar niet.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:03 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nog wel hoor! En waar ik woon is het nog vrij rustig, al zal dat ook geen twintig jaar meer duren. Wat er daarna moet gebeuren weet ik niet.
Wat mij betreft hoe eerder hoe beter. Als het sneller gebeurt hebben die idioten die deze lieden hebben binnengelaten er ook nog last van. Dat gun ik hen wel, een gewapende slavenopstand in Bloemendaal en Laren.quote:Het valt me trouwens wel op dat veel, heel veel jongeren bezig zijn met vertrekplannen. Dat is een zichzelf versterkend effect, dus misschien komt er allemaal wle sneller een einde aan dan verwacht. Dat zou ook goed zijn.
Ja. Het klinkt hard, maar het is een verloren zaak. Vijftien, tien jaar geleden was het tij nog te keren geweest met een effectief integratiebeleid en een immigratiestop. Nu is het echter te laat.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:11 schreef RonaldRegen het volgende:
[..]
Ik kom oorspronkelijk uit Den Haag, maar zag de bui al lang geleden aankomen. Ik woon dan ook alweer 15 jaar op het platteland. Maar ook hier kom je dat kansenvolk steeds vaker tegen en zie je ook langzaam dezelfde problemen de kop opsteken. Je zou bijna denken dat het in de genen van die lui zit. Bijna, want dat schijn je in Nederland helemaal niet te mogen denken en dus denk ik het ook maar niet.
[..]
Wat mij betreft hoe eerder hoe beter. Als het sneller gebeurt hebben die idioten die deze lieden hebben binnengelaten er ook nog last van. Dat gun ik hen wel, een gewapende slavenopstand in Bloemendaal en Laren.
Lees eens dat politierapport.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 20:49 schreef LXIV het volgende:
@RonaldRegen: ze willen het gewoon niet weten. Bij iedere vechtpartij tussen blank en zwart heeft blank schuld.
Of dit nu vanwege het slavernijverleden komt, gereformeerd-socialistisch schuldgevoel of heimelijk sado-masochisme weet ik niet. Feiten zijn:
1) De eiergooiers begonnen
2) De eiergooiers waren in de meerderheid
3) Het slachtoffer was oud
4) De eiergooiers hadden het wapen bij en gebruikten dit.
5) Het slachtoffer overleed hieraan.
Net als de rechterlijke macht wordt dit door bepaalde figuren gezien als een enorm onrecht wat door fout (=blank) aan goed (=zwart) wordt aangedaan. Net zoals pasgeleden een jongen werd neergestoken toen hij "middag" zei tegen een kansenjongere. De rechterlijke macht wist niet hoe snel ze moest vermelden dat de familie zelf de stekker eruit getrokken had, en de randgroepjongere dus helemaal niks te verwijten meer valt.
Af en toe denk wel eens: ze zouden het zelf eens van dichtbij moeten meemaken. Dat iemand die nooit iemand kwaad doet wordt doodgestoken door een 17-jarig allochtoontje met een strafblad van zeven kantjes. Of ze dan in staat zijn om hun vooruitstrevende weldenkendheid te behouden. En soms denk ik dan weer: ach, wat maakt het ook uit. Het Nederlandse volk is laf, zwak en decadent. Het verdient zijn ondergang. Diegenen die nu al door de zwarte meute vermoord worden hoeven dat in ieder geval niet meer mee te maken.
Prima, prima. Je mag het beschouwen zoals je wil, ik houd je niet tegen. De vijf punten die ik opnoemde blijven harde feiten. De plussen en minnen zijn details. Bovendien zijn er honderden soortgelijke zaken te noemen van de afgelopen vijf jaar. Het worden er enkel meer.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:16 schreef kipknots het volgende:
[..]
Lees eens dat politierapport.
1) Het slachtoffer was degene die tot 2 keer toe met geweld begon. De jongen die hij aanviel had geen ei gegooit, een aantal vrienden van hem hadden dat gedaan terwijl hij er op dat moment niet bij was.
2+3) Het was (in ieder geval in het begin) 1 tegen 1, waar een ervan een jongen van 15 was die volgens de getuigenrapporten er nog als een kind uit zag. De man was 59, 1.90 meter lang, woog 115 kilo en had ervaring als vechtsporter.
4) Degene die de man neerstak had zelf geen wapen bij zich, maar het wapen van een vriend van hem (die hem te hulp kwam nadat het slachtoffer bij de 15-jarige een tand kapot had geslagen. Ook in dit geval viel het slachtoffer de vriend aan ipv andersom. De 15-jarige stak hem ook niet direct, maar deed dit pas nadat hij op een andere manier (een aantal klappen op zijn achterhoofd) de man van zijn vriend had proberen te trekken.
5) klopt.
Het is onvergefelijk dat die jongen die man heeft neergestoken. Maar doe nou niet alsof het slachtoffer onschuldig is en dat die jongens ruzie hadden zitten zoeken. Dit is gewoon niet waar.
Eigenlijk denk ik ook niet dat er nog een burgeroorlogje of zo gaat komen. De laffe Nederlanders zullen zich op zeker ogenblik realiseren dat het te laat is en de handdoek meteen in de ring gooien. Daarna zal het land al snel tot een tweede of zelfs derde wereldland vervallen (zoals elk land waar dit soort lui het voor het zeggen hebben). Er zal dan op termijn ook geen geld meer zijn om de dijken te onderhouden, waarna de boel onder water loopt en we Afrikaanse toestanden tegemoet gaan.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:16 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ja. Het klinkt hard, maar het is een verloren zaak. Vijftien, tien jaar geleden was het tij nog te keren geweest met een effectief integratiebeleid en een immigratiestop. Nu is het echter te laat.
Och, dat is mijn insteek ook. Gewoon negeren die kansenjongeren en verder niet ingaan op hun provocaties. Gelukkig zijn er ook andere, subtielere manieren om die lui terug te pakken, als je daar na de zoveelste provocatie echt behoeft aan hebt.quote:Ik vertik het echter ook om te gaan "vechten" om de zaak wat langer te rekken. Dan moeten ze het zelf maar weten. Ieder voor zich en God voor ons allen is nu mijn devies.
Die punten zijn geen feiten, zoals hierboven uiteengezet. De eiergooiers begonnen met gooien, maar de dove jongen en de jongen wiens BMX werd afgepakt waren geen eiergooiers. Alhoewel ik de woede van de man kan begrijpen vind ik het veel te ver gaan om op die manier voor eigen rechter te spelen, te meer daar hij de verkeerde persoon te pakken had. Hij heeft zijn woede gekoeld op de verkeerde. Daar is m.i. niet zo gemakkelijk overheen te stappen.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:20 schreef LXIV het volgende:
Prima, prima. Je mag het beschouwen zoals je wil, ik houd je niet tegen. De vijf punten die ik opnoemde blijven harde feiten. De plussen en minnen zijn details. Bovendien zijn er honderden soortgelijke zaken te noemen van de afgelopen vijf jaar. Het worden er enkel meer.
Mensen zonder aanleiding eieren in het gezicht gooien vind jij geen "ruzie zoeken"? In Enschede is het normaal om pardoes een ei in je gezicht te krijgen en je dient dan door te lopen alsof er helemaal niks gebeurd is?quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:16 schreef kipknots het volgende:
Maar doe nou niet alsof het slachtoffer onschuldig is en dat die jongens ruzie hadden zitten zoeken. Dit is gewoon niet waar.
Kan het zijn dat jij niet doof maar blind bent? Lezen lijkt iig niet tot je vaardigheden te behoren. Die jongen had geen eieren gegooid en het is niet de bedoeling een willekeurig 'zwartje' af te tuigen om je woede op anderen te koelen.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:33 schreef RonaldRegen het volgende:
[..]
Mensen zonder aanleiding eieren in het gezicht gooien vind jij geen "ruzie zoeken"? In Enschede is het normaal om pardoes een ei in je gezicht te krijgen en je dient dan door te lopen alsof er helemaal niks gebeurd is?
Dat zou overigens wel een hoop reacties in dit topic kunnen verklaren. Blijkbaar veel wereldvreemde lui uit Enschede hier.
Natuurlijk waren dat wel eiergooiers. Ze behoorden tot het groepje dat eieren gooide, en dat is genoeg. Wie er precies dat ene ei gegooid heeft zullen we nooit weten, maar dat is ook niet zo boeiend. Van belang is dat hij bewust bij het groepje stond en actief meedeed.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:27 schreef Iblis het volgende:
[..]
Die punten zijn geen feiten, zoals hierboven uiteengezet. De eiergooiers begonnen met gooien, maar de dove jongen en de jongen wiens BMX werd afgepakt waren geen eiergooiers.
Er is op geen enkele manier onomstotelijk vast komen te staan dat hij de verkeerde had, en ik geloof ook niet dat zo is. Er zijn alleen wat "getuigenverklaringen" van mede-eiergooiers en van ander randgroeptuig. Uiteraard houden die hun mattie een hand boven het hoofd door te beweren dat hij niet mee heeft gedaan. Totaal ongeloofwaardig natuurlijk.quote:Alhoewel ik de woede van de man kan begrijpen vind ik het veel te ver gaan om op die manier voor eigen rechter te spelen, te meer daar hij de verkeerde persoon te pakken had. Hij heeft zijn woede gekoeld op de verkeerde. Daar is m.i. niet zo gemakkelijk overheen te stappen.
Zie mijn post hierboven.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:37 schreef voyeur het volgende:
[..]
Kan het zijn dat jij niet doof maar blind bent? Lezen lijkt iig niet tot je vaardigheden te behoren. Die jongen had geen eieren gegooid en het is niet de bedoeling een willekeurig 'zwartje' af te tuigen om je woede op anderen te koelen.
Ah, het meneertje kan het niet winnen en gaat maar persoonlijk worden. En dan noem je mij een 'troll'...quote:Maar goed gezien je andere reacties ben je of een troll of geestelijk gehandicapt.
Anders dan jij heb ik mijn leven niet doorgebracht in mijn eigen wanen op het platteland, maar gewoon in Amsterdam.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:40 schreef RonaldRegen het volgende:
[..]
Zie mijn post hierboven.
Het is wel duidelijk dat jij nog nooit met zulke lui te maken hebt gehad en er dus ook niet over kunt oordelen. Want je naïviteit is werkelijk grenzeloos.
Ergens ook wel grappig trouwens dat er nog zulke naïeve lui in Nederland rondlopen. Dat dan weer wel.
Den Haag vind jij platteland? Ook goed hoor als je zo wilt beginnen, maar dan denk ik niet dat ik jou in het vervolg nog erg serieus kan nemen.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:44 schreef voyeur het volgende:
[..]
Anders dan jij heb ik mijn leven niet doorgebracht in mijn eigen wanen op het platteland, maar gewoon in Amsterdam.
Wederom verzinsels.quote:Als een jongen ten tijde van het eiergooien in een supermarkt is en dat aantoonbaar is dankzij de beveiligingscamera dan hou jij toch vol dat hij het gedaan heeft. Is een deel van je waan dat je denkt dat die supermarkt en dat beveilingsbedrijf een andere tijdcode op de band gezet hebben om 'zwartjes' te beschermen?
Verdachte heeft niet deelgenomen aan het gooien van het ei, noch is hij hiervan getuige geweest.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:38 schreef RonaldRegen het volgende:
Ze behoorden tot het groepje dat eieren gooide, en dat is genoeg.
Natuurlijk zijn feiten voor jou niet belangrijk wanneer jij poep praat.quote:Wie er precies dat ene ei gegooid heeft zullen we nooit weten, maar dat is ook niet zo boeiend.
Dat is hun enige doel, mensen provoceren, ze hebben carte blanche intussen, niemand die er wat van durft te zeggen.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:33 schreef RonaldRegen het volgende:
[..]
Mensen zonder aanleiding eieren in het gezicht gooien vind jij geen "ruzie zoeken"?
Volgens wie? Hebben ze soms vingerafdrukken op die eieren gevonden ofzo? Nee, ik dacht het ook niet. Dit zijn gewoon de leugens van die lui zelf die hier worden herhaald.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:50 schreef Montov het volgende:
Verdachte heeft niet deelgenomen aan het gooien van het ei, noch is hij hiervan getuige geweest.
Nogmaals: volgens wie? Allemaal leuk dat dit op deze manier zwart op wit staat, maar dat wil nog helemaal niet zeggen dat het ook daadwerkelijk zo gebeurd is. Ik weet gelukkig wel beter. Deze lui hebben van liegen een tweede natuur gemaakt, dat wordt er al met de paplepel ingegoten.quote:Hij is met [betrokkene] naar de supermarkt geweest. Als [betrokkene] de boodschappen thuis brengt, fietst verdachte naar vier van zijn vrienden, die op het fietspad staan tussen de flats aan de [b-straat]. Verdachte arriveert bij zijn vrienden op de plek waar het ei is gegooid. Hij hoort van hen dat zij daarmee een auto hebben geraakt. Zij wijzen hem erop dat de betreffende auto komt aanrijden over de [b-straat].
Dit zijn geen feiten, want er is niks onomstotelijk bewezen. Er zijn alleen wat verklaringen tegen elkaar afgewogen, en daarbij zullen de verklaringen van die kansenjongeren wel weer het zwaarst gewogen hebben.quote:Natuurlijk zijn feiten voor jou niet belangrijk wanneer jij poep praat.
Spijker op de kop.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:50 schreef qonmann het volgende:
[..]
Dat is hun enige doel, mensen provoceren, ze hebben carte blanche intussen, niemand die er wat van durft te zeggen.
Iedereen weet intussen dat als je een groepje provocerende zwarten ziet je, dan moet doorrijden/fietsen/lopen en net doen of er niets aan de hand is..
Deze man deed dat niet., hij dacht ik ben sterk genoeg ..en dan is er altijd wel iemand die met een mes flink doorhaalt.
De jongens hebben leuke dag gehad, had die blanke man maar niet moeten reageren...
Ik kan alleen uitgaan op de waarheidsvinding en het dossier dat de politie en rechter hebben opgebouwd, daar ik er zelf niet bij was. Welke aanwijzingen heb jij dat die feiten zeer onjuist zijn?quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:38 schreef RonaldRegen het volgende:
Er is op geen enkele manier onomstotelijk vast komen te staan dat hij de verkeerde had, en ik geloof ook niet dat zo is. Er zijn alleen wat "getuigenverklaringen" van mede-eiergooiers en van ander randgroeptuig. Uiteraard houden die hun mattie een hand boven het hoofd door te beweren dat hij niet mee heeft gedaan. Totaal ongeloofwaardig natuurlijk.
Yep, als antwoord op kamervragen:quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:59 schreef Iblis het volgende:
Overigens kwam ik net tegen dat een extra oorzaak van het overlijden is, dat de ambulance er een half uur over heeft gedaan ter plaatse te komen, omdat er twee ambulances op dat moment al in gebruik waren. Dat maakt de samenloop van omstandigheden nog ongelukkiger.
quote:De ambulance was 25 minuten na melding ter plaatse, waarna het slachtoffer binnen 8 minuten naar het Flevo-ziekenhuis is vervoerd. Het slachtoffer is vervolgens in het ziekenhuis aan zijn verwondingen overleden. Ambulancezorg is een schaarsteproduct; de Nederlandse planningsnorm voor ambulancezorg gaat er vanuit dat een ambulance gemiddeld genomen binnen 15 minuten na een melding ter plaatse is. Als planningsnorm geldt dat 95% van alle spoedritten binnen 15 minuten ter plaatse moet zijn. In incidentele gevallen kan een ambulance later arriveren. Almere beschikt in de avonden en weekenden over twee parate ambulances. Op het moment van melding waren beide ambulances elders ingezet en heeft de meldkamer, conform brancherichtlijn, een ambulance uit Zeewolde ingezet. In de Wet op het ambulancevervoer (Wav) is de Provincie benoemd als bevoegd gezag voor het vaststellen van de planning en de capaciteit van de ambulancezorg in overleg met een Regionale Ambulance Voorziening (RAV). Dit wordt vastgelegd in het regionale spreidingsplan. In 2004 is er, vooruitlopend op de nieuwe Wet op de ambulancezorg (Waz), een Landelijk referentiekader spreiding en beschikbaarheid vastgesteld door de toenmalige minister van Volksgezondheid Welzijn en Sport (VWS) in overleg met de ambulancesector en de zorgverzekeraars. Het Landelijk referentiekader spreiding en beschikbaarheid is een modelmatige benadering van de spreiding en beschikbaarheid van ambulancezorg op landelijk niveau. Met provincies is overeengekomen dat vanaf 2004 de regionale spreidingsplannen worden afgestemd op het Landelijk referentiekader spreiding en beschikbaarheid. Binnen elke regio kunnen zorgaanbieders en zorgverzekeraars tot een nadere verfijning en uitwerking van het referentiekader komen op basis van hun expertise en netwerk in de regio in overleg met de provincie. Als planningsnorm geldt dat de ambulance in 95% van de spoedritten binnen 15 minuten ter plaatse is; in 2006 was dit percentage in Flevoland 92%. Om objectief te kunnen vaststellen of de regio’s beschikken over voldoende capaciteit heeft de Minister van VWS het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) recent opdracht gegeven om te starten met een herijking van het Landelijk referentiekader spreiding en beschikbaarheid. Dit onderzoek wordt in april 2008 afgerond. Op basis van dit onderzoek stelt de minister van VWS vast of het noodzakelijk is om de spreiding en capaciteit van ambulances in Nederland aan te passen. Hierbij wordt uiteraard ook gekeken naar de situatie in Almere. Overigens is er de afgelopen jaren al veel geïnvesteerd om de spreiding en beschikbaarheid in regio’s waar aantoonbaar problemen waren, te verbeteren. In 2004–2005 heeft de toenmalige minister van VWS structureel 30 mln. extra beschikbaar gesteld (10% van het totale ambulancebudget). Dit geld is na enige aanloop in 2007 door de sector maximaal aangewend en heeft geresulteerd in extra capaciteit (voertuigen en personeel).
De oude gehandicapte man was per ongeluk op dat andere zwarte jongetje gevallen dus dat dove jongetje had niets OP DE RUG van de arme oude zielige man te zoeken en had hem ook niet op zijn hoofd hoeven timmeren hoor, niemand dwong hem , er waren geen directe bedreigingen voor dat jongetje.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:16 schreef kipknots het volgende:
2+3) Het was (in ieder geval in het begin) 1 tegen 1, waar een ervan een jongen van 15 was die volgens de getuigenrapporten er nog als een kind uit zag. De man was 59, 1.90 meter lang, woog 115 kilo en had ervaring als vechtsporter.
4) Degene die de man neerstak had zelf geen wapen bij zich, maar het wapen van een vriend van hem (die hem te hulp kwam nadat het slachtoffer bij de 15-jarige een tand kapot had geslagen. Ook in dit geval viel het slachtoffer de vriend aan ipv andersom. De 15-jarige stak hem ook niet direct, maar deed dit pas nadat hij op een andere manier (een aantal klappen op zijn achterhoofd) de man van zijn vriend had proberen te trekken.
quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 21:33 schreef RonaldRegen het volgende:
[..]
Mensen zonder aanleiding eieren in het gezicht gooien vind jij geen "ruzie zoeken"? In Enschede is het normaal om pardoes een ei in je gezicht te krijgen en je dient dan door te lopen alsof er helemaal niks gebeurd is?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |