quote:Op maandag 15 mei 2006 19:27 schreef Rewimo het volgende:
Jessie, als hij 6 weken ouder was, was er helemaal geen sprake van nog een jaar kleuteren. Dàt is wat me dwars zit. Officieel is die grens van 1 oktober afgeschaft, maar in de praktijk blijkt hij nog gewoon te bestaan.
Ik ben bang dat hij zich gaat vervelen. Ik heb me een rotje verveeld op school (was een "normale" leerling, d.w.z. met 6 naar de eerste klas). En dat wil ik hem graag besparen.quote:Op maandag 15 mei 2006 19:56 schreef jessie het volgende:
Ja maar even los van alle regels. Is er verder iets op tegen om Christan een jaar langer te laten kleuteren. Wat zie je als nadeel?
Wil jij mij ff mailen hierover, ik heb ook een pestobject, gelukkig is dat nu overquote:Op zaterdag 20 mei 2006 06:19 schreef Stout het volgende:
Wie van jullie heeft ervaring met het pesten van zijn/haar kind ?
Hoe heb je je kind geholpen over dit trauma (want dat is het ) heen tekomen ?
zou je me willen mailen ? Het is allemaal nogal gevoelig
absoluut, ze heeft na het gesprek niet meer na hoeven blijven bij de juf!quote:Op maandag 22 mei 2006 13:22 schreef Rewimo het volgende:
Mous, gaat het nu ook beter op school met René?
ik dacht van de week nog aan je hoe het precies afgelopen was met je dochter en d'r school.quote:Op maandag 22 mei 2006 13:34 schreef moussy het volgende:
[..]
absoluut, ze heeft na het gesprek niet meer na hoeven blijven bij de juf!
Het gaat er tegenwoordig op school gelukkig heel anders aan toe dan vroeger, Rewimo. Natuurlijk verschilt het wel per school, maar Wouter kan bijvoorbeeld in zijn eigen groep 4 toch stof uit groep 5 krijgen. Hij loopt dus in feite een jaar voor, maar sociaal-emotioneel gezien past ie perfect bij zijn leeftijdsgenoten. In zijn klas zitten nog 2 kinderen die net zo zijn als Wouter, hij is dus niet zo geïsoleerd als 't misschien klinkt. En de andere kinderen accepteren dat helemaal. Er wordt tegenwoordig echt veel beter gekeken of een kind zich verveelt, hoe dat komt, wat bij een kind past. Dan doet het er in feite niet toe in welke groep hij zit, hij krijgt wel de stof aangeboden waar hij aan toe is. En ik begrijp uit jouw verhalen dat Christan er inderdaad nog niet aan toe is om naar groep 3 te gaan. Misschien versnelt hij op den duur op taalkundig gebied zo, dat er wordt besloten dat hij toch een jaartje vooruit gaat, maar zo te lezen is hij goed op zijn plek in groep 2 aankomend jaar.quote:Op maandag 15 mei 2006 20:17 schreef Rewimo het volgende:
[..]
Ik ben bang dat hij zich gaat vervelen. Ik heb me een rotje verveeld op school (was een "normale" leerling, d.w.z. met 6 naar de eerste klas). En dat wil ik hem graag besparen.
Waarom denk je dat hij nog niet aan groep 3 toe is dan? Wat haal je uit mijn verhalen waardoor je dat denkt? Ben ik erg benieuwd naarquote:Op zondag 28 mei 2006 22:48 schreef Spuuglokje het volgende:
En ik begrijp uit jouw verhalen dat Christan er inderdaad nog niet aan toe is om naar groep 3 te gaan. Misschien versnelt hij op den duur op taalkundig gebied zo, dat er wordt besloten dat hij toch een jaartje vooruit gaat, maar zo te lezen is hij goed op zijn plek in groep 2 aankomend jaar.
En jij met jouw zoon hè!quote:Op zondag 28 mei 2006 22:54 schreef babyfeet het volgende:
komen eraan jessie maar dan post ik ze inhet fototopic
Moralia gefeliciteerd met zoe
Allereerst wil ik zeggen dat ik het niet vervelend bedoel (en ik denk dat jij dat ook niet zo opvat, gezien jequote:Op maandag 29 mei 2006 07:26 schreef Rewimo het volgende:
[..]
Waarom denk je dat hij nog niet aan groep 3 toe is dan? Wat haal je uit mijn verhalen waardoor je dat denkt? Ben ik erg benieuwd naar
Ik heb hieronder nog een paar dingen die je noemde op een rijtje gezet:quote:Op maandag 15 mei 2006 22:07 schreef Rewimo het volgende:
Volgens de school bieden ze extra materiaal aan.
quote:Op maandag 15 mei 2006 18:54 schreef Rewimo het volgende:
Hij is bekeken door het hele team en ze vinden hem erg jong voor zijn leeftijd, hij maakt zijn taakjes niet af (hij speelt liever - kan ik hem niet kwalijk nemen maar ja, er moet ook gewerkt worden)
quote:Op maandag 15 mei 2006 18:54 schreef Rewimo het volgende:
Hij is sociaal-emotioneel nog niet op het niveau van de oudste kleuters.
Dat zijn heel belangrijke argumenten om hem nog een jaartje in groep 2 te laten. Op rekennivau zou hij duidelijk al naar groep 3 kunnen, maar op de rest van zijn ontwikkelingsgebieden past hij beter in groep 2. Natuurlijk is het een afweging die gemaakt wordt, voors en tegens, maar wat ik dus uit jouw berichten opmaakte is het een weloverwogen beslissing om Christan volgend jaar naar groep 2 te laten gaan in plaats van naar groep 3.quote:Op maandag 15 mei 2006 22:07 schreef Rewimo het volgende:
Christan is niet zo geïnteresseerd in letters, al wil hij wel woordjes naschrijven.
Ech waar? Waarom dan? Wordt er dan aangenomen dat het emotionele aspect sneller bijtrekt?quote:Op maandag 29 mei 2006 11:31 schreef Troel het volgende:
Toch wel grappig dat je op de PABO leert dat deze kinderen JUIST overmoeten naar groep 3
Dat kun je dus niet precies zeggen. Sterre had vorig jaar al wel interesse in letters. Kon niet te moeilijke woordjes lezen. Probeerde zelf te schrijven (niet woordjes overschrijven, maar dingen schrijven bij tekeningen die ze maakte). En toch is zij toen niet overgegaan naar groep 3. Het gaat om het totaalbeeld van een kind, het is niet precies af te meten aan wat hij/zij al kan of niet. Het concentratieniveau moet bijvoorbeeld goed genoeg zijn, om een taakje af te kunnen maken.quote:Op maandag 29 mei 2006 11:57 schreef Rewimo het volgende:
Maar wat moet ie op taalgebied dan concreet kunnen om naar groep 3 te gaan?
Op het moment dat de kinderen echt fanatiek bezig zijn met het rekenen en ook al bezig zijn met taal en het interessant vinden, dan kan het best zijn dat het spelen op dit moment nog wel belangrijk is, maar voordat het schooljaar afgelopen is zijn er nog een paar maanden. Je kan sowieso NU nog niet zeggen dat het kind wel of niet over zal gaan.quote:Op maandag 29 mei 2006 11:50 schreef Gaoxing het volgende:
[..]
Ech waar? Waarom dan? Wordt er dan aangenomen dat het emotionele aspect sneller bijtrekt?
Hebben we gisteren heel duidelijk gezien jaquote:Op maandag 29 mei 2006 13:03 schreef Rewimo het volgende:
hij kan tijdenlang bezig zijn met iets zonder dat je hem hoort.
Het gaat inderdaad om de combinatie. Maar Christan is ook met de taal bezig. Die so-em ontwikkeling ligt in vergelijking met de kids op mijn laatste stageschool eerder voor dan achterquote:Op maandag 29 mei 2006 12:22 schreef sombie het volgende:
Maar Troel, jij noemt nu ook meerdere zaken: rekenen én taal. Christan is toch alleen bezig met rekenen?
Bovendien hangt het er ook van af hoe het precies zit met de sociaal-emotionele ontwikkeling: ligt die iets achter of juist redelijk ver. Dat scheelt nogal.
Nogmaals, ik zeg niet dat Christan in groep 2 moet blijven of juist naar groep 3. Dat kan ik niet beoordelen op afstand. Ik wil alleen aangeven wat lady-wrb en Spuuglokje eigenlijk ook zeggen: het gaat niet om één aspect maar juist om de combinatie.
Nee, ik wil het er ook niet bij laten zitten. Ik heb een vader met ruim 41 jaar onderwijservaring, die Christan natuurlijk goed kent, en die er ook van overtuigd is dat het zonde is om hem nog te laten kleuteren. Hij heeft talloze eerste klassen onder zijn hoede gehad en kan dat goed inschatten.quote:Op maandag 29 mei 2006 13:08 schreef livelink het volgende:
Het blijft iets ongrijpbaars, natuurlijk. Volgens mij kom je nooit uit deze discussie. Als je echt het gevoel hebt dat de school niet het beste met Christan voorheeft is het misschien toch zinvoller om een andere school te zoeken. Hoe sta jij nu zelf in deze discussie, Rewimo? Ik had het idee dat je je er bij neergelegd had, maar nu krijg ik toch weer het gevoel dat je het er niet bij wil laten zitten.
Ik heb "naar een andere school" nog niet laten vallen, maar ik ben wel van plan dat te noemen in het komende gesprek jaquote:Op maandag 29 mei 2006 13:24 schreef SilverStar het volgende:
mijn kleuterschool wilde mij vroeger ook een jaar extra laten kleuteren. mijn ouders waren het daar toendertijd ook echt niet mee eens, ik kon al redelijk lezen en sociaal gezien zat het ook goed. toen mijn ouders ermee kwamen dat ze me naar een andere school zouden laten gaan kon ik op die eerste school ineens wél naar groep 3. misschien dat het helpt als je dat meldt, dat je daar serieus over denkt omdat jij denkt dat dat het beste is voor je kind? en mochten ze dan nog vinden dat hij een jaar extra kleuterklas moet doen, dan zou ik hem echt naar een andere school doen.
Het zou ook enkel om het kind moeten gaan, maar ja.quote:Op maandag 29 mei 2006 13:19 schreef sombie het volgende:
Oke, nu je wat meer informatie geeft, begrijp ik wat je bedoelt, Troel.
Het lijkt me heel lastig, Rewimo. Ik kan me zelf niet voorstellen dat een leerkracht een kind laat doubleren omdat anders de klassen te groot worden. Maar ja, dat komt omdat ik dat zelf nooit zou doen. Ik kijk naar het kind en wat ik denk dat het beste is voor het kind. En dat doe jij natuurlijk ook bij Christan.
Het lijkt me een heel moeilijke situatie als jij heel andere ideeën hebt over zijn ontwikkeling dan de school. Heb je je twijfels geuit bij de school/leerkracht? Hoe is daarop gereageerd? En weet je al hoe je verder wilt?
tjonge, er wordt daar dus echt naar het kind gekekenquote:Op maandag 29 mei 2006 13:32 schreef Rewimo het volgende:
Klopt. De oudste kleuters krijgen muziekles en Christan niet. Toen ik vroeg waarom niet werd al gezegd dat hij een middelste kleuter was en dat die volgend jaar muziekles krijgen als ze oudste kleuters zijn. Overigens mocht halverwege het jaar Christans boezemvriendje (5 dagen ouder) ineens wèl naar muziekles. Hij heeft geweigerd omdat Christan niet meemochtBoezemvriendje gaat ook niet over dus. Jongetje uit hun klas dat vele malen speelser is, maar geboren op 1 oktober (!) gaat wel over...
in ieder geval gaat er een beetje ingespeeld worden op hoe hij denkt en doet en hij gaat zijn eigen picto's krijgen voor de struktuur.quote:
Zie kinderfototopicquote:Op donderdag 8 juni 2006 21:51 schreef Rijstebuiltje het volgende:
Christan !.... Is de andere tand er al uit Rewimo ?!
Livelink jij heldquote:Op donderdag 8 juni 2006 22:11 schreef livelink het volgende:
Och, ik droom meestal een beetje voor me uit. Dat was een hobby van me vroeger en die pik ik zo weer een beetje op.
Nee, het was deze week vakantie. Volgende week gaat het gebeurenquote:Op donderdag 8 juni 2006 22:59 schreef livelink het volgende:
Rewimo, heb je inmiddels trouwens al een gesprek gehad op school? Hoe hebben ze gereageerd op jouw voorstel?
93,7?? hopelijk 39,7 ... sterkte ermee!quote:Op vrijdag 9 juni 2006 09:29 schreef jessie het volgende:
Bo heeft nog steeds 93.7 Heb nu gelijk de dokter maar gebeld. We moeten om 12 uur even langskomen (ook zo zielig met zo'n ziek kind, maar ja )
Eva heeft het al vanaf haar geboorte.quote:Op zondag 11 juni 2006 19:26 schreef jessie het volgende:
Weet iemand vanaf hoe oud een kind astma kan hebben?
even hier mee naar toe genomen, anders wordt het zo offtopic/scquote:Op maandag 12 juni 2006 09:26 schreef livelink het volgende:
Wat heeft Alicia dan, Knorretje?
ja die heb ze nog, daar zijn we al heel lang mee bezig om eruit te krijgen omdat het naar mijn idee de veroorzaker steeds is van de oorontstekingen. Gisteren hebben ze daar voor het eerst eens naar gekeken,maar haar keelamandelen zagen er vrij rustig uit, haar neusamanandelen konden ze niet zien (maar ze ademde nog door de neus, dus het zou wel goed zitten)quote:Op maandag 12 juni 2006 23:34 schreef phileine het volgende:
knor, heeft ze haar amandelen nog? Op die leeftijd kan dat ook tot veel klachten leiden, zoals chronische koorts, ontstekingen her en der, bloedarmoede en alles wat daarbij komt.
Wat leuk om te horenquote:Op dinsdag 13 juni 2006 22:03 schreef jessie het volgende:
Ze is zo tevreden over Bo. Ze vind haar na de meivakantie zo veranderd. Ze heeft echt haar plekje gevonden.
die ervaring moet ik helaas delen, al trekken ze hun mond niet eens openquote:Op dinsdag 13 juni 2006 20:49 schreef poemojn het volgende:
Jammer, het schijnt dat ze vaak meer respect voor de mening van mannen hebben(volgens ouders op OOL althans vaak).
Maar succes morgen!
En nou moet ik aan Willeke Alberti denken!quote:
Dat hadden wij ook met mijn zus. Ze kwam terug uit het ziekenhuis en mijn vader ging weer werken dus hij zei haar gedag enzo, en zij: Hee pap, waarom schreeuw je zo?!quote:Op vrijdag 16 juni 2006 22:43 schreef babyfeet het volgende:
Want hij praat heel hard wij moeten hard praten word je moe van ...
Maar binnenkort kan het weer normaal
ik zit meestal tussen de 6 en 10 euro. (ligt er een beetje aan of ik het kind aardig vindquote:Op maandag 19 juni 2006 13:38 schreef livelink het volgende:
Ik vind 5 a 6 euro wel normaal voor een kinderfeestjecadeautje, maar echt veel ervaring heb ik er ook niet mee.
ik zit weer met hetzelfde probleem. luca heeft vrijdag zijn kinderfeestje. zal je zien dat hij weer bedolven wordt onder allerhande spul waar hij niks mee doet. ik vind het altijd zo jammer dat men zich niet verdiept in wat het kind leuk vind. dat vraag ik altijd wel. ik vind het niet leuk als ik iets geef en het beland in een hoek.quote:Op maandag 19 juni 2006 13:55 schreef jessie het volgende:
Iets van 5 euro of 7.50 ofzo. Ik geef nooit kadobonnen. Ook niet als ze het vragen. De ene keer is het kadootje 4 euro de andere keer 7. Het ligt er een beetje aan wat ik voor leuks kan vinden voor het betreffende kindje.
Ik had van de week voor heel goedkoop bij de hema (70 procent korting) van die klossen gekocht waar je op kan lopen. Bo heeft ze ook en t vriendinnetje vond ze ook erg leuk.
donald duck stripbladen.quote:Op maandag 19 juni 2006 14:29 schreef livelink het volgende:
Wat zijn duckies?
Nopes, dat was vandaag, omdat Frank er nu ook was en dat is zet wellicht meer zoden aan de dijk.quote:Op maandag 19 juni 2006 15:03 schreef livelink het volgende:
Was dat gesprek niet morgen, Troel? Of is het verplaatst ivm de ziekte van Rewimo's vader?
quote:Op zondag 25 juni 2006 21:41 schreef coolbabe het volgende:
Goed gedaan Djen!
en gezellig je vanmiddag ff op msn te hebben gehad whehe
Donequote:Op dinsdag 27 juni 2006 12:02 schreef Stout het volgende:
grijsje , kun je me effe mailen, ben je adres kwijt
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |