FOK!forum / Televisie / Welke film heb jij vandaag/pas gezien? Deel LXI
Haredonderdag 3 februari 2005 @ 17:39
En dit topic wel wat liever tegen me doen, ok?

Vorige topic: Welke film heb je vandaag/pas gezien? Deel LX.
Wepeel2donderdag 3 februari 2005 @ 18:08
quote:
Op donderdag 3 februari 2005 17:39 schreef Hare het volgende:
En dit topic wel wat liever tegen me doen, ok?
Als jij beloofd zwart-wit films niet meer te prijzen vanwege het kleurgebruik.
Timo20donderdag 3 februari 2005 @ 19:06
Vanmiddag gezien:

O Brother, Where Art Thou?
3 gevangenen onder leiding van George Clooney ontsnappen aan hun gevangenschap in t Missippi van de jaren `30. Onderweg komen ze een man tegen die z`n ziel aan de duivel heeft verkocht in ruil voor muziekaal talent. Met z`n vieren nemen een liedje op dat, zonder dat ze t zelf weten, een grote hit wordt...
Het idee en het verhaal zijn best goed. De uitwerking is IMHO wat minder. Er worden te veel verhaaltjes door elkaar vertelt waardoor je de draad nog al eens kwijt drijgt te raken. Te veel karakters, en met geen 1 van de karakters leef je echt mee. Neemt niet weg dat de karakters wel erg leuk zijn en vooral de acteurs ook erg hun best doen om leuk te zijn. En dat lukt ze dus best.George Clooney en John Turturro stelen samen de show. De hele film heeft een echte "oude" sfeer. Heel goed gedaan. De oude Hill Billy muziek, afkomstig is van Oscar winnaar T. Bone Burnett, geeft de film nog een extra dimensie. Het is ongeveer dezelfde soort muziek zoals we die ook hoorde in Cold Mountain, erg lekker dus .
Al met al is t een leuke film, niet meer en niet minder. Zeker niet de beste van de Coen broertjes.


IMDB Cijfer: 7,8/10
Mijn Cijfer: 7,2/10
dolle_honddonderdag 3 februari 2005 @ 20:36
Jeux Interdits

een gezin is op de vlucht ergens aan het begin van de tweede wereldoorlog. ze vluchten vanuit parijs het platteland op, in een soort van kolonne.
de dochter wordt wees als haar ouders tijdens een bombardement beiden omkomen.
terwijl het meisje ronddoolt, ontmoet ze een boerengezin. daar wordt ze opgenomen. ze raakt bevriend met het zoontje en ze gaan haar hondje begraven.
dit is de opmaat tot een begraafspelletje, waar verder niemand blij mee is.

deze film is wel mooi, maar ik kan m niet sterk of goed vinden.
bv. als het meisje merkt dat haar ouders dood zijn, treurt ze er niet om, maar maakt zich alleen druk om haar hondje.
ook later in het verhaal wordt er heel weinig over die ouders gesproken, terwijl het meisje zich wel hecht aan haar hondje (of het kadaver ervan) of aan het zoontje van de familie.

ook typisch dat vader en moeder met een schot uit de lucht beiden op slag dood zijn.
terwijl de film wel heel sterk begint, met een grote stoet vluchtende mensen in auto's en op karren. vol vertwijfeling en angst.
zeker als er dan vliegtuigen in de lucht zijn en schoten worden gehoord.
het begon dus veelbelovend.

ook het spel van het meisje is niet zo sterk. daarentegen zijn de overige rollen best wel goed ingebracht.
het einde beviel me niet zo, maar het alternatieve einde dat ook op de dvd stond was veel beter.


Zatoichi meets Yojimbo

de blinde zwaardvechter wil in een dorpje wat tot rust komen. helaas is het dorpje een broedplaats van enkele gangsters en TM is als yojimbo van een van hen ook aanwezig.
zatoichi heeft al snel onenigheid met yojimbo en ze staan elkaar op een vooral faire manier naar het leven.

onderhoudende film, die niet supersterk is, maar zeker wel de moeite waard


Schtonk!

enerzijds zijn er mensen die dingen uit het derde rijk verzamelen, anderzijds zijn er mensen die dergelijke dingen "vinden".
dat is het uitgangspunt van de film. Gotz Georg speelt iemand die eigenlijk zo'n beetje bij beide groepen hoort.
daardoor komt hij aan een vriendin die het nichtje van gohring is.
Uwe Ochsenknecht speelt een "professor" die gespecialiseerd is in het "vinden" van opmerkelijke zaken.
zo schildert hij een portret van Eva Braun waarbij hij een plaatselijke schone als naaktmodel gebruikt. daardoor wordt zij zijn maitresse.
als hij dan begint met het vervalsen van de dagboeken van Hitler, vindt zijn vrouw het allemaal goed. zeker als GG flinke bedragen gaat betalen voor die dagboeken.

de film levert een amusante blik op de idioterie, die rond spullen van de belangrijkste mensen uit het derde rijk speelt.
het vinden van de dagboeken van Hitler komt af en toe weer in de publiciteit in duitsland.
de vervalsing ligt er hier zo dik bovenop dat de gretigheid van de uitgever en de wens om beroemd te worden als vinder sterk uitvergroot worden.
vooral de wens om niet te zien dat het om vervalsing gaat is heel sterk.

ik vond de film als comedy niet zo sterk, maar eigenlijk wel als drama.
en natuurlijk is GG ook in een andere rol dan als Schimanski heel sterk.


op IFFR:

Temporade de Patos

2 jongens van 14 worden door de moeder van een van hen op een zondagochtend alleen thuis gelaten. ze krijgen wat geld om pizza te bestellen.
na een tijdje komt het buurmeisje vragen of ze bij hun de oven mag gebruiken. zij gaat in de keuken een taart bakken.
dan valt de stroom uit. de jongens kunnen niet meer verder met hun x-box spel en gaan maar pizza bestellen.
omdat de stroom nog steeds is uitgevallen, moet de bezorger trappen lopen ipv de lift gebruiken en komt daardoor 11 seconden te laat.
de jongens willen de pizza gratis, maar de bezorger weigert zonder geld te vertrekken.

in eerste instantie leek het een niet bepaald aangename film, maar na een kwartiertje of zo, als de uitgangssituatie is neergezet, wordt de film heel leuk en goed.
alle 4 de rollen zijn goed bezet en geloofwaardig. het is een film die zeker de moeite waard is en er zit prima humor in.


Nobody Knows

een alleenstaande moeder met 4 kinderen betrekt een nieuw appartement. ze wil niet dat de verhuurder weet dat ze ook kleine kinderen heeft, dus alleen de oudste wordt voorgesteld.
de twee kleinsten zitten in koffers, de andere wordt opgehaald.
de moeder gaat uit werken en de oudste zoon moet voor de andere kinderen zorgen. na een tijdje verdwijnt de moeder helemaal.
de kinderen worden min of meer aan hun lot overgelaten en het wordt langzaam maar zeker een puinhoop.

ik vond de film niet zo sterk.
hij duurde te lang met scenes die niet veel bijdroegen.
de film beschrijft ongeveer een jaar. in die tijd zie je de kinderen nauwelijks fysiek ontwikkelen.
de kinderen die eerst niet buiten mochten komen, blijken eenmaal buiten een goede conditie te hebben en behoorlijk goed met het verkeer om te gaan.
en ook al gaan ze nooit naar school, ze weten wel veel dingen die kinderen normaal alleen op school of bij vriendjes te weten komen.

jammer van deze, en nog andere missers. want de film is emotioneel wel goed en weet wel te raken. kortom, het verhaal is wel sterk, maar de uitwerking zwak.


Hawaii, Oslo

een man in een inrichting en zijn verpleger. de verpleger droomt dat de man, Leon, zal verongelukken tijdens het hardlopen. hij zal worden aangereden door een ambulance.
in die ambulance ligt een vrouw die net is bevallen van een zoon.
zijn dromen komen altijd uit.
als Leon nerveus wordt, gaat hij altijd hardlopen. vluchtreactie.
als de verpleger even later bemerkt dat Leon weg is, vreest hij het ergste en gaat op zoek. Even later vindt hij de ambulance met vrouw met zoon. maar geen Leon.
de film volgt de personen en vertelt de verhalen van hen. af en toe kruisen de verhalen.

de film is van begin tot einde zeer onderhoudend en nooit saai of flauw of ongeloofwaardig.
begrijpelijk dat er overeenkomsten worden gezocht en gevonden met bv. Amores Perros, maar dat komt denk ik vooral door het ongeluk.


en weer thuis:


Der Untergang

film gaat over de laatste dagen van Adolf Hitler en zijn staf. verhaal veronderstel ik bekend.

de film zorgt er af en toe voor dat je sympathie gaat voelen voor de nazi's. zeker in het tweede deel van de film, waarin iedereen afscheid neemt.
SPOILER
de scene waarin mevrouw goebbels haar kinderen vermoordt bv. veroorzaakte medelijden met de hele familie goebbels.
daarentegen kon ik geen enkel moment sympathie voor AH zelf opbrengen.
wat wel sterk is, is dat het laat zien dat het niet allemaal zo zwart-wit is, of goed-fout, maar dat het best genuanceerder ligt.
Harevrijdag 4 februari 2005 @ 01:13
quote:
Op donderdag 3 februari 2005 18:08 schreef Wepeel2 het volgende:

[..]

Als jij beloofd zwart-wit films niet meer te prijzen vanwege het kleurgebruik.
Als jij me dan verteld hoe ik dat beter kan zeggen
Saivrijdag 4 februari 2005 @ 02:28
quote:
Op vrijdag 4 februari 2005 01:13 schreef Hare het volgende:

[..]

Als jij me dan verteld hoe ik dat beter kan zeggen
'De cinematografie is uitstekend.'
Harevrijdag 4 februari 2005 @ 12:28
quote:
Op vrijdag 4 februari 2005 02:28 schreef Sai het volgende:

[..]

'De cinematografie is uitstekend.'
Volgens mij is dat wel wat breder dan alleen kleurgebruik
Timo20vrijdag 4 februari 2005 @ 12:57
Gisteren in de sneak:

Meet The Fockers
4 jaar nadat we zagen hoe Gaylord Focker (Ben Stiller) de ouders (Robert DeNiro en Blythe Danner) van z`n vriendin Pam (Teri Polo) ontmoette, gaan we in dit deel verder en krijgen we te zien hoe de 4 op reis gaan naar Miami om de ouders van Gaylord te ontmoetten. Uiteraard zijn de ouders (Dustin Hoffman en Barbara Streisand) niet bepaald doorsnee mensen...
Vaak, heel vaak is een sequel een slap aftreksel van t eerste deel. En... dat is hier ook t geval. Had het gevoel dat ik naar een exacte kopie van t eerste deel zat te kijken. Een niet grappige kopie welteverstaan. De grappen waren flauw, voorspelbaar en te geforceerd. Er werd te hopeloos geprobeerd om grappig te zijn. En dat werkte dus niet. Toegegeven: er zaten wel een aantal (zeer) leuke momenten in, maar dat was niet genoeg om de film te redden. Het verhaal is ook voorpselbaar en niet echt interessant. Ben Stiller is zoals we hem kennen: gekke bekken trekken en (vooral proberen) grappig. Dustin Hoffman komt alle eer toe omdat ie met z`n hele leuke spel de film redt.
Ook dat is dus niet genoeg om deze film boven het gemiddelde niveau uit te tillen. Wederom een sequel die niet gemaakt hoefde te worden en t bewijs is dat sequels meestal niet leuk en een dus een slap aftreksel van t origineel zijn.


IMDB Cijfer: 6,6/10
Mijn Cijfer: 6,0/10
KPvrijdag 4 februari 2005 @ 12:58
quote:
Op vrijdag 4 februari 2005 02:28 schreef Sai het volgende:

[..]

'De cinematografie is uitstekend.'
Dat is pas nietszeggend. Kleuterschoolniveau.
Lonewolf2003vrijdag 4 februari 2005 @ 13:20
Team America: World Police
Ik vond het echt een geweldig grappige film. Alleen de makers van Southpark kunnen een liefdeliedje verbinden aan de film Pearl Harbor. Echt niks wordt niet belachelijk gemaakt in deze film.
cijfer: 8.5
Copycatvrijdag 4 februari 2005 @ 13:26
Gisteren gezien:
"Ray"
Biopic over het leven van Ray Charles.
Mooie film met een bijzonder goede vertolking van Jamie Foxx als Ray Charles. Geen wonder dat ie genomineerd is voor een Oscar. Wat mij betreft heeft Jamie dat beeldje al in zijn zak.
Saivrijdag 4 februari 2005 @ 13:33
quote:
Op vrijdag 4 februari 2005 12:58 schreef KP het volgende:

[..]

Dat is pas nietszeggend. Kleuterschoolniveau.
Dat is pas een KwaliteitsPost.
Gorrovrijdag 4 februari 2005 @ 15:15
Czlowiek z marmuru (Man of Marble) (Andrzej Wajda, 1977)
De film vertoont nogal wat overeenkomsten met Citizen Kane; ook hier krijgen we aan het begin van de film een indruk van het leven van de man aan de hand van archiefbeelden, waarna we vervolgens dieper in het leven van deze persoonlijkheid duiken. Waar Citizen Kane als aanklacht tegen het kapitalisme gezien kan worden, is dit een aanklacht tegen het communisme. Tijdens de zoektocht toont de film de corruptie binnen het systeem. Met 160 minuten is de film wel wat aan de lange kant en de verschrikkelijk muziek die gelukkig enkel sporadisch te horen is verhoogd het kijkplezier ook niet. Desondanks is het een boeiende en kritische film. ***½

Employee of the Month (Mitch Rouse, 2004)
Saai plot, irritante regie, een nog irritantere Steve Zahn, een belachelijk einde en een paar leuke scenes. *½
Wepeel2vrijdag 4 februari 2005 @ 21:55
Taxi Driver

Eerste keer dat ik deze klassieker zag. Ik vond met name het eerste uur erg beklemmend. Je weet vrijwel niets van de hoofdpersoon (en dit bijft gelukkig zo), maar de onderhuidse haat die de persoon drijft houdt je in een stevige greep. Op het moment dat het hoertje echt in de film komt vond ik de film eigenlijk heel even wat inzakken, vooral omdat de film heel langzaam leek aan te zwellen tot een climax en dan wordt er opeens met een nieuwe invalshoek wat gas teruggenomen.
De climax is erg direct en hard, maar niet schokkend omdat je weet in welke richting het verhaal zal gaan. Jammer overigens van die ietwat gedateerde en te zwaar aangezette muziek tijdens de climax.
Dat de 'taxi driver', die vooral gedreven wordt door haat en niet door medelijden of mensenliefde, uiteindelijk ook nog als held geportretterd wordt zegt heel wat over de hedendaagse fucked up realiteit van deze wereld. Althans, zo interpreteer ik het.
Al met al een hele boeiende en sfeervolle film die het predikaat klassieker zeker verdient.
8,5

[ Bericht 0% gewijzigd door Wepeel2 op 04-02-2005 23:28:09 ]
KPvrijdag 4 februari 2005 @ 22:44
quote:
Op vrijdag 4 februari 2005 13:33 schreef Sai het volgende:

[..]

Dat is pas een KwaliteitsPost.
Ik ben blij dat je toch nog over enige vorm van zelf-reflectie lijkt te beschikken.
Copycatvrijdag 4 februari 2005 @ 23:23
quote:
Op vrijdag 4 februari 2005 21:55 schreef Wepeel2 het volgende:
Taxi Driver

Al met al een hele boeiende en sfeervolle film die het predikaat klassieker zeker verdient.
8,5
Absoluut!

Interessante 'verhandeling' over de sfeer en thematiek van -vooral- Taxi Driver:
http://www.horschamp.qc.ca/9709/offscreen_essays/taxi_driver.html

Wel erg lang...
washandjevrijdag 4 februari 2005 @ 23:35
Gisteren gezien: Snatch
Vandaag: The Usual Suspects
Ook aan begonnen (morgen afkijken): Pulp Fiction.
Deze week staat is klassiekers themaweek
NiteSpeedvrijdag 4 februari 2005 @ 23:38
Net gekeken: Team America; World Police!

Fuck yeah!
Chopper_Robzaterdag 5 februari 2005 @ 01:26
quote:
Op vrijdag 4 februari 2005 23:35 schreef washandje het volgende:
Gisteren gezien: Snatch
Vandaag: The Usual Suspects
Ook aan begonnen (morgen afkijken): Pulp Fiction.
Deze week staat is klassiekers themaweek
Kijk dat zijn de betere films. Zelf ook pas deze (op pulp fiction na) weer gekeken. Blijven super films.

ik neem aan dat je dan ook Lock, Stock And Two Smoking Barrels al wel hebt gezien.
Zo niet.... Shame on you
Gorrozaterdag 5 februari 2005 @ 10:01
(#354) Pinocchio (Hamilton Luske & Ben Sharpsteen, 1940)
Best leuke Disney-klassieker naar het bekende verhaal van Carlo Collodi. De liedjes zijn aardig en het verhaaltje wordt met een goede vaart verteld. In de animaties zitten een leuke effecten, zoals wanneer Pinocchio dubbel ziet wanneer hij een grote haal van z'n sigaar heeft genoemen en wanneer ze onder water zijn. ***½

(#772) Twin Peaks: Fire Walk With Me (David Lynch, 1992)
Qua sfeer is de film wat donkerder dan de serie en met name in het briljante tweede uur wordt de film erg intens. Het is dan ook jammer dat het eerste uur zo slap is. Het subplotje aan het begin heeft zowel niets met serie als met de film te maken en lijkt alleen als vulling te dienen. Gelukkig staat het tweede uur bol van enorm sterke scenes, zoals in de nachtclub, de droomscenes en de beangstigende eindscene. ****

Ansiktet (The Magician) (Ingmar Bergman, 1958)
De film volgde op de twee meesterwerken Det sjunde inseglet en Smultronstället. Geen makkelijke opgave en de kwaliteit van die films haalt Bergman dan ook niet in deze film. De film opent wel heel sterk met een aantal prachtige shots van de koets in het bos. De film zit natuurlijk weer vol met typische dialogen over liefde, spiritualiteit en vooral de contradictie van het paranormale tegenover de wetenschap; het centrale thema van de film. De uitwerking van dit thema is goed, maar maakt de verwachtingen die een film van Ingmar Bergman scheppen niet voor de volledige honderd procent waar. Desondanks is er nog genoeg te genieten, bijvoorbeeld de erg sterke performances van de vaste acteurs van Bergman, alsmede de ijzersterke scene op de zolder van het huis, waar een mooi spel met licht en schaduw gespeeld wordt. ****
Timo20zaterdag 5 februari 2005 @ 11:14
Gisteren:

Spongebob Squarepants: The Movie
De kroon van koning Neptunes wordt gestolen. Om te laten zien dat Spongebob volwassen is geworden krijgt ie van de koning 6 dagen om de kroon te zoeken. Daarvoor moet ie, samen met z`n vriendje Patrick, wel naar t gevaarlijke Shell City...
De tekenfilmpjes van Spongebob heb ik nog nooit gezien maar afgaande op de trailer leek me dit een hele leuke film.En ik werd niet teleurgesteld. Uiteraard is t verhaal voorspelbaar en zijn alle cliches aanwezig. Maar dat maakt t er niet minder leuk op. Er zitten vele hele leuke grappen en verwijzingen naar oa. andere tv programma`s in.
Verder valt er niet zoveel over te zeggen. Gewoon een hele leuke film voor jong en oud.


IMDB Cijfer: 6,5/10
Mijn Cijfer: 7,2/10

The Emperor`s New Groove
Als straf voor z`n eeuwig voortdurende arrogante gedrag wordt keizer Kuzco (de stem van David Spade) omgetoverd in een lama. Samen met Pacha (John Goodman) gaat ie op reis om te proberen zich zelf weer terug te toveren tot normaal keizer. Maar de evil Yzma (Eartha Kitt) en Kronk (Patrick Warburton), die verantwoordelijk zijn voor de omtovering van de keizer, proberen er alles aan te doen om te voorkomen dat Kuzco weer normaal wordt...
Tussen alle (inmiddels klassieke) recente Disney films als Aladdin, Belle en het Beest en de Lion King valt deze film een beetje in de vergetelheid. En dat is best jammer. Ok, hij haalt het niet helemaal bij de bovengenoemde films maar hij is toch heel leuk. De karakters zijn leuk, de stemmen cast is erg cool en de grappen die in de film zitten zijn (alhoewel redelijk voor de hand liggend) erg grappig en raak.
Dus als je Aladdin leuk vindt, moet je deze ook eens proberen.


IMDB Cijfer: 7,3/10
Mijn Cijfer: 7,5/10

Beverly Hills Cop II
In Beverly Hills is een alfabet gangster aan t werk. Wanneer politie chef Andrew Bogomill (Ronny Cox) wordt neergeschoten en Axel Foley (Eddie Murphy) het nieuws hoort, gaat ie gelijk op weg naar Beverly Hills om, uiteraard op z`n eigen manier, te helpen bij t vangen van de alfabet gangster...
Van de drie delen van de Beverly Hills Copp trilogy heb ik volgens mij deze het vaakst gezien. Dit vind ik gewoon de leukste van de drie delen. Alle ingredienten die we in t eerste deel zagen, zien we hier weer terug. Alleen een stapje groter (en wellicht belachelijker). Eddie Murphy is goed opdreef en erg grappig. Hij wordt daarbij goed op weg geholpen door Judge Reinholds en John Ashton die een heel leuk duo vormen. Het is niet de beste of meest onvoorspelbare film ooit, maar staat wel garant voor een leuke film vol vermaak


IMDB Cijfer: 5,8/10
Mijn Cijfer: 6,7/10
Sokolskyzaterdag 5 februari 2005 @ 11:56
Gorro: waar komen #354 en #772 vandaan? They Shoot Pictures top 1000 ofzo?
Gorrozaterdag 5 februari 2005 @ 13:19
quote:
Op zaterdag 5 februari 2005 11:56 schreef Sokolsky het volgende:
Gorro: waar komen #354 en #772 vandaan? They Shoot Pictures top 1000 ofzo?
Ja, daar leidt de link die eronder zit ook naar
washandjezaterdag 5 februari 2005 @ 13:34
quote:
Op zaterdag 5 februari 2005 01:26 schreef Chopper_Rob het volgende:

[..]

Kijk dat zijn de betere films. Zelf ook pas deze (op pulp fiction na) weer gekeken. Blijven super films.

ik neem aan dat je dan ook Lock, Stock And Two Smoking Barrels al wel hebt gezien.
Zo niet.... Shame on you
Shame on me
Maar misschien in de loop van komende week
Hymnzaterdag 5 februari 2005 @ 14:55
Kung Fu Hustle
Shoalin Soccer deel 2 maar dan anders.
Erg flauwe grappen ( wel leuk ) en overdreven Kung Fu actie.
Erg leuk

Apple Seed
Nou, hmm
De CG viel mij echt heel vies tegen.
De 'wastelands' waren erg mooi, maar Utopia zag er gewoon niet uit.
Character animaties waren wel om aan te zien, lipsynching sloeg nergens op maar dat is bij alle animes zo .
Ze hebben cellshaders gebruikt voor de characters en laat ik daar nou net een pest hekel aan hebben
Verhaal vond ik ook vrij mwah, beetje stereotype anime thema.
Grote oorlog -> wereld verdeeld in 2 delen blablabla.

Viel mij tegen
Mirjamkezaterdag 5 februari 2005 @ 15:28
Girl With A Pearl Earring

Wat een ongeloofelijk mooie film dit!
De belichting, de sfeer...alles klopt gewoon.
Wat ik vooral mooi vind aan deze film, is dat de actrices/acteurs er heel
puur uitzien.
Jaa, deze film wil ik zeker nog eens gaan kijken!
9
Kolkuszaterdag 5 februari 2005 @ 15:43
quote:
Op zaterdag 5 februari 2005 10:01 schreef Gorro het volgende:

(#772) Twin Peaks: Fire Walk With Me (David Lynch, 1992)
Qua sfeer is de film wat donkerder dan de serie en met name in het briljante tweede uur wordt de film erg intens. Het is dan ook jammer dat het eerste uur zo slap is. Het subplotje aan het begin heeft zowel niets met serie als met de film te maken en lijkt alleen als vulling te dienen. Gelukkig staat het tweede uur bol van enorm sterke scenes, zoals in de nachtclub, de droomscenes en de beangstigende eindscene. ****
Kan ik deze zien terwijl ik alleen seizoen 1 heb gezien, of verpest dit een hoop?!?
Gorrozaterdag 5 februari 2005 @ 15:48
quote:
Op zaterdag 5 februari 2005 15:43 schreef Kolkus het volgende:

[..]

Kan ik deze zien terwijl ik alleen seizoen 1 heb gezien, of verpest dit een hoop?!?
Ik zou het niet doen, aangezien in de film de moordenaar van Laura Palmer bekend gemaakt wordt en dat weet je nog niet aan het eind van seizoen 1 geloof ik.
Kolkuszaterdag 5 februari 2005 @ 16:34
quote:
Op zaterdag 5 februari 2005 15:48 schreef Gorro het volgende:

[..]

Ik zou het niet doen, aangezien in de film de moordenaar van Laura Palmer bekend gemaakt wordt en dat weet je nog niet aan het eind van seizoen 1 geloof ik.
Klopt, dit weet je aan het einde van seizoen 1 nog niet.

Ik laat hem dus nog even staan, totdat seizoen 2 eindelijk op DVD uit is.
Sokolskyzaterdag 5 februari 2005 @ 16:35
quote:
Op zaterdag 5 februari 2005 13:19 schreef Gorro het volgende:

[..]

Ja, daar leidt de link die eronder zit ook naar
Ah, had niet gezien dat dat een aparte link was.

Vanmiddag op de BBC: White Heat met James Cagney. Erg leuke misdaadfilm, met goed acteerwerk en een boeiend plot. Het was eigenlijk de bedoeling schaatsen te kijken, maar daar is niks van gekomen...
Lambiekjezaterdag 5 februari 2005 @ 18:25
Vet Hard
Vet geweldig!.. dit is echt weer na 18 jaar een heerlijk nonstop actie film van NL bodem.
Acties zijn heerlijk over de top, film neemt zichzelf niet serieus. En lekker zwarte humor.

7.2 / imdb no votes yet

Patch Adams
Waargebeurd verhaal van medisch student die z'n eigen medical threatment opstart.
Best aardig neergezet door R. Williams. Er zitten ook redelijk wat 'drama' in.

6.8 / imdb 6.1

Apocalypse Now
Goed in beeld gebracht VietnamOorlog. Al vond ik het wel een lange zit eerlijk gezegd. Tijd ging sneller voorbij met the Green Mile. Naar mijn idee had de pace wel iets hoger gekund.

7.5 / imdb 8.5 #36

Cube Zero
Het is allemaal al is gedaan. Niks nieuws onder de zon. Hypercube had nog wel stoere feature-traps zoals warping maar dat mist deze allemaal. Het mist de mystiek van Cube 1, Alleen zijn er nu supervisiors die de cubes in de gaten houden. Cijfer is wat lager door dat het het gewoon een copy is van Cube 1 alleen dan slechter. Zelfde boobytrap-check methode wordt gehanteerd. Groep is minder klemend. Onnodige vervolg, het zou aardige zijn als er geen Cube 1 en Hypercube zouden geweest zijn.

5.8 / imdb 5.7
Saizaterdag 5 februari 2005 @ 18:58
Beverly Hills Cop 2: het eerste deel kon je dan nog wel ogenblikkelijk vergeten, maar toch keek het best lekker weg. Dit tweede deel is daarentegen gewoon saai en soms stomvervelend. Meh. Alle logica is overboord gegooid, en daardoor wordt het onmogelijk dit nog spannend of grappig te vinden (haha, ze gelooft dat de kogels op geluid afgaan ). Tevens heb ik een enorme teringhekel aan overbodige autoachtervolgingen en daar heeft deze film er dan weer volop van in de aanbieding. Gelukkig ben ik het morgen alweer allemaal vergeten, dus trauma's zal ik er niet aan overhouden. 4+.
The Edukators: best wel hip filmpje. Er is wat drama, er zijn wat komische scènes, er is een boodschap, er is wat spanning en alles is prima geacteerd en gefilmd. Sommige personages komen nogal simplistisch over en af en toe had er wel wat meer vaart in gemogen, maar over het algemeen balanceert dit heel okay op het touwtje tussen vermaak en serieus maatschappijgeneuzel. 7,5.
dolle_hondzaterdag 5 februari 2005 @ 19:49
quote:
Op zaterdag 5 februari 2005 16:35 schreef Sokolsky het volgende:

Vanmiddag op de BBC: White Heat met James Cagney. Erg leuke misdaadfilm, met goed acteerwerk en een boeiend plot. Het was eigenlijk de bedoeling schaatsen te kijken, maar daar is niks van gekomen...
daar heb ik ook nog het nodige van gezien.

vond m niet zo sterk, ook JC niet
Cheironzaterdag 5 februari 2005 @ 20:21
Net (eindelijk!) gekeken: Oldboy

Ik had erg hoge verwachtingen van deze film. Zowel op fok als andere sites wordt deze film nogal omhooggepraat. Na 3 weken wachten heb ik hem ook eindelijk in huis, en in een rustig moment heb ik hem dan eindelijk kunnen kijken. Belangrijk: Ik ben ERG enthousiast over deze film.

Het verhaal is geweldig
SPOILER
een beetje pervers, maar geweldig
, en sommige "cameratechnische" oplossingen vond ik erg sterk. Dus, verhaal mooi, acteerwerk mooi, alles mooi

Topfilm wat mij betreft!

-enige nadeel, maar die is van technische aard, is dat bij mij de dvd even skipte bij scene-overgangen. En de ondertitels stonden er soms maar een halve seconde, en dat is net even te kort als je de taal niet begrijpt -
Wepeel2zaterdag 5 februari 2005 @ 21:09
quote:
Op zaterdag 5 februari 2005 20:21 schreef Cheiron het volgende:

Het verhaal is geweldig
Er zijn ook veel mensen die het plot erg doorzichtig vinden. Maar zelfs als je 'het' door hebt, dan valt er mijn inziens nog genoeg te genieten.
Ik heb laatst een stuk weer opnieuw gekeken en viel me wel op dat het vechten in die 2d scene er wel erg fake uit ziet. Dat is jammer.

Net gekeken:
Bud Abbott Lou Costello Meet Frankenstein

Een hele charmante film. Als je de titel ziet verwacht je een ultieme b-film, maar dat valt heel erg mee. Ik had nog nooit van die Abbott en Costello gehoord, maar het zijn dus 2 amerikaanse komieken. In deze film komen ze ook in oog te staan met het monster van Frankenstein, Dracula....en The Wolf-Man. Het leuke is dat Dracula en The Wolf-Man gespeeld worden door respectievelijk Bella Lugosi en Don Laney. Volgens mij is dit zelfs de enige keer dat Bella Lugosi weer in zijn originele Dracula rol te zien is.
Het verhaal: Dracula wil het brein van Wilbur Grey (Lou Costello) gebruiken om in het monster te stoppen, aangezien Wilbur niet zo slim is en hij zo een volstrekt volgzaam monster krijgt.
De film is vooral een aaneenschakeling van flauwe, maar aardige grappen.
En Hare kan hem ook kijken want Frankenstein wordt niet gespeeld door Karloff.







[ Bericht 1% gewijzigd door Wepeel2 op 05-02-2005 21:33:03 ]
granuailezaterdag 5 februari 2005 @ 21:26
quote:
Op zaterdag 5 februari 2005 15:28 schreef Mirjamke het volgende:
Girl With A Pearl Earring

Wat een ongeloofelijk mooie film dit!
De belichting, de sfeer...alles klopt gewoon.
Wat ik vooral mooi vind aan deze film, is dat de actrices/acteurs er heel
puur uitzien.
Jaa, deze film wil ik zeker nog eens gaan kijken!
9
deze film vond ik dus helemaal niks. wel een goede acteurs hoor! en ik ben een fan van Scarlett J. maar het kon me allemaal niet boeien. wat een amerikaanse film waarin ze vanalles boeiend willen laten lijken terwijl het dat niet is.
plus dat het opgenomen was in (1) het engels en niet het nederlands en (3) een studio ipv op locatie in NLD (en dat wat airbrushen....).
maar de film schijnt het goed te doen bij vrouwen van 55+ (dit wil niet zeggen dat jij per se in deze categorie hoort natuurlijk. maar dit is gewoon een analyse van het publiek dat er in mijn filmhuis op af kwam )
Shogozaterdag 5 februari 2005 @ 22:24
Alien vs. Predator
Toch nog maar een keer bekeken. Moet zeggen dat ik hem nu met de 2de keer iets meer waardeer. Niet dat de film zoveel beter gaat worden na 10 keer kijken, maar ik merk dat ik toch wat anders aankijk tegen bepaalde dingen, zoals gore ook al is die er niet in overvloed, het valt toch wel te zien dat Anderson tot het extreme is gegaan wat hij kon met de rating die de studio had vastgesteld. Feit blijft dat een echt verhaal vrijwel afwezig is en spanning idem, dan blijft over de aktie en hoewel dat er wel in zit valt dat opzich wel tegen qua gevechten tussen aliens en predators. Probleem daarmee is weer de tijdsduur van de film, had veel langer moeten zijn.
pascalheisterzondag 6 februari 2005 @ 00:21
As Good as It Gets

Leuke film, verhaal is opzich niet zo bijzonder, maar het acteerwerk van Jack is weer geweldig om te smullen soms, ook de rol van Helen mag er zijn. Muziek is ook leuk gekozen
Kang-Hezondag 6 februari 2005 @ 01:17
Zojuist weer eens een keer the Last Emperor gezien. Blijft een hele mooie film.

Verbaasd was ik ook dat er nog geen the Last Emperor topique aanwezig was.
Lonewolf2003zondag 6 februari 2005 @ 01:28
Closer
Het verhaal gaat over twee mannen (Jude Law en Clive Owens) en twee vrouwen (Julia Roberts en Natalie Portman ), die dan weer op de één dan weer op de ander verliefd worden. En dan bedriegt de ene de andere en de andere de ene enz.
De film moet het voornamelijk hebben van het acteerwerk. En dat is gelukkig van de allerbovenst plank. Alle vier de hoofdrolspelers zijn even goed. Maar verder moet je wel van dit soort film houden anders wordt het een lange zit. Want er gebeurt niet veel meer in de film dan gepraat, gepraat en gepraat. Nou ben ik echt niet iemand die vind dat elke film een explosie moet hebben, integendeel. Maar het grote minpunt van de film is dat erin elke discussie in de film gebabbeld wordt over wie van wie houdt en wie wie bedrogen heeft. Zonder dat ik ooit echt het idee had de geliefden ooit te zien als alles koek en ei is, of iets van een soort leuk afwisselend intermezzo voor de rust en ontspanning. Daardoor word de film wel heel zwaar en had die wat mij betreft wel een half uur korter gekund.
cijfer: 7.5
Mirjamkezondag 6 februari 2005 @ 09:36
quote:
Op zaterdag 5 februari 2005 21:26 schreef granuaile het volgende:

[..]

deze film vond ik dus helemaal niks. wel een goede acteurs hoor! en ik ben een fan van Scarlett J. maar het kon me allemaal niet boeien. wat een amerikaanse film waarin ze vanalles boeiend willen laten lijken terwijl het dat niet is.
plus dat het opgenomen was in (1) het engels en niet het nederlands en (3) een studio ipv op locatie in NLD (en dat wat airbrushen....).
maar de film schijnt het goed te doen bij vrouwen van 55+ (dit wil niet zeggen dat jij per se in deze categorie hoort natuurlijk. maar dit is gewoon een analyse van het publiek dat er in mijn filmhuis op af kwam )
Tja het is denk ik gewoon een film die goed is in zijn genre, en iets waar je juist van houdt, of helemaal niet. Smaken verschillen zullen we maar zeggen.
Ik ga hem in ieder geval nu weer kijken
Gorrozondag 6 februari 2005 @ 11:00
Shall We Dance (Peter Chelsom, 2004)
Aardige film over ballroom dansen met Richard Gere en Jennifer Lopez in de hoofdrollen. Een remake van een Japanse film, die minder cliche is dan hij op het eerste oog lijkt, maar wel vooral handig om de romantiek inspeelt. Stanley Tucci heeft een leuke bijrol in de film. **½

Sennen joyu (Millennium Actress) (Satoshi Kon, 2001)
Eén van de beste animatiefilms die ik heb gezien. De vernuftige constructie van de plot neemt je mee langs de hoogte- en dieptepunten Japanse (film)geschiedenis met verwijzingen naar het werk van Kurosawa en Ozu en vertelt tegelijkertijd het droevige verhaal van een actrice op zoek naar de onmogelijke liefde uit het verleden. De animaties zijn mooi en de begeleidende muziek ook... tot de eindcredits, want daar presteren ze het gevoel om het mooie einde te verpesten door een totaal ontoepasselijk nummer onder de credits te zetten. Desondanks erg genoten van deze mooie animatiefilm. ****

Carabiniers, Les (Jean-Luc Godard, 1963)
Godard's vijfde feature-film, na À Bout de souffle, Une femme est une femme, Vivre sa vie: Film en douze tableaux en Le petit soldat, is de eerste film waarin zijn politieke mening in naar voren komt. Nog niet zo uitgesproken als in z'n latere films, maar in deze anti-oorlogsatire is hij zeker al merkbaar. Het levert echter niet een ijzersterke film op. Godard was schijnbaar niet bijster geïnspireerd bij het maken van deze film, want de elementen waar hij het meest mee speelt zijn herhaling en opsommingen en dat zijn nou niet bepaald geschikte stijlelementen voor film. Wanneer de film een serie opsommingen wordt van monumenten, vervoermiddelen, dieren, industriële producten, monumenten, vrouwen en vrouwennamen levert dat soms een glimlach op, maar het is vooral oninteressant. Wel hilarisch is de scene waarin één van de hoofdpersonen voor het eerst van z'n leven naar de bioscoop gaat; een scene waarin een leuke verwijzing zit naar het eerste filmpje van de gebroeders Lumière. De film is eigenlijk een aaneenschakelijk van scenes waarin de onwerkelijkheden van de oorlog aan het daglicht gesteld worden, gescheiden door de briefkaarten die de broers aan hun vriendinnen sturen. Eén van de mindere films van Godard. De scene in de bioscoop is wel hilarisch en bevat dus die leuke verwijzing naar Lumière.
Shogozondag 6 februari 2005 @ 12:27
Die Another Day
Veel gemengde gevoelens over deze Bondfilm. De één vind hem goed, de ander vind het geen Bond meer. Ik vind deze verder goed, ondanks dat een aantal dingen wat anders zijn dan normaal vind ik het wel aanvoelen als een Bondfilm. Helaas vind ik dit absoluut niet de beste want er wordt hevig gesteund op CGI hierin, nou is dat niet erg als dit er ook nog goed uitziet, maar daar heb je het probleem, de scene met para-surfen weet ik het, ok ik kan het hebben dat Bond dat kan met een achterklep van zo`n jet maar dan moet het water en ijs er verdomme wel realistisch uitzien, dus het is mij een raadsel hoe de regisseur en het sfx team erbij komt hoe goed dat er wel niet uitziet. Afgezien van dat en de scene met het vliegtuig verder een goeie film, alleen voor mij niet de beste vanwege die 2 rommelscenes...
Saizondag 6 februari 2005 @ 13:24
Voyage to the Planet of Prehistoric Women: ik verbaasde me vorige maand al over het feit dat Mike Nichols What Planet Are You From had gemaakt, maar dat Peter Bogdanovich (Paper Moon en The Last Picture Show) dit heeft gemaakt gaat al helemaal aan alle wetten van de logica voorbij. Alles aan deze film is slecht en saai (hoewel niet suicidaal makend slecht en saai) en de prehistoric women zijn niet eens naakt. Wel bevat de film een robot-zakt-in-lava-scène waarbij Terminator 2 absoluut verbleekt. Mogelijkerwijs. 3+.
Lightning over Water: ik vind het altijd tof om een film te zien die absoluut uniek is, en dit is er weer zo eentje. Fictie, nagespeelde scènes en werkelijkheid lopen naadloos door elkaar en zorgen dat deze film niet alleen over de laatste dagen van Nicholas Ray gaat, maar ook over Wenders, cinema, sterven en waarheid. Zoals dit beschrijvinkje al doet vermoeden is het af en toe nogal pretentieus, maar het is ook erg mooi, ontroerend en bijzonder. 8+.
Hymnzondag 6 februari 2005 @ 13:31
Beyond Borders
gaap

De beste eigenaar van de videotheek raadde deze aan want het was een fantastische film, nou not
Extreem geforceerde drama, geen spanning en de karakters zelf vond ik erg mager.
Enige pluspunt is Angelina Jolie.

Spongebob Squarepants: the movie
lol
Droge film met als leukste het dansje van patrick en spongebob.
'oh yeah, go spongebob, oh yeah'
Verhaal slaat natuurlijk nergens op maar hij is vermakelijk
Timo20zondag 6 februari 2005 @ 13:42
quote:
Op zondag 6 februari 2005 13:31 schreef Hymn het volgende:

Spongebob Squarepants: the movie
lol
Droge film met als leukste het dansje van patrick en spongebob.
'oh yeah, go spongebob, oh yeah'
Verhaal slaat natuurlijk nergens op maar hij is vermakelijk
"I`m ready, promotion"

Harezondag 6 februari 2005 @ 13:44
Niet veel bijzonders gezien de afgelopen dagen. Van slecht naa goed:

Hard Rain



Weinig origineel en cheesy dialoog maken dit tot de slechtste film die ik dit jaar heb gezien.

Picnic at Hanging Rock

Ook deze vond ik maar matig. Het verhaal werd voor mij geen moment interessant en vooral het camerawerk zorgde bij mij voor de nodige irritatie. Al dat gezweef hoeft voor mij niet zo. Net als dat gezweef van de karakters, vond het allemaal een beetje naar het spirituele neigen.

Sky Captain and the World of Tomorrow

Zelfde verhaal eigenlijk als bij Hard Rain, alleen had deze film het mee dat het een erg leuke sfeer had en er een coole wereld was gecreeerd. Verder bakt deze film er ook niks van. Vond Paltrow heel erg tegenvallen.

The Balloonatic

Beetje ongeinspireerd Keaton filmpje. Alsof ie het idee had er al wel te zijn en geen moeite meer hoefde te doen om leuk te zijn. Gelukkig hebben we hierna nog veel moois van hem mogen zien

Neighbors

Romeo & Juliet, Keaton stijl. Vermakelijk

[ Bericht 1% gewijzigd door Hare op 06-02-2005 20:11:30 ]
Lonewolf2003zondag 6 februari 2005 @ 16:58
Bin-jip (3-Iron)
Eindelijk dan eens de nieuwste film gezien van Ki-duk Kim en ik moet zeggen dat hij weer geweldig was. Het enige minpuntje vond ik dat het wel erg moeilijk is om een band te krijgen met een personages dat niks zegt.
cijfer: 8.5
Dandilionzondag 6 februari 2005 @ 18:08
Willow
Blijft leuke film
dolle_hondzondag 6 februari 2005 @ 19:39
Divoké vcely (2001)

niet al te slechte film die gisterenavond op tv was en die ik had getaped. helaas miste ik de laatste 10 minuten (kunnen er ook 5 zijn), dus als iemand me kan vertellen hoe die afloopt, graag .
verhaal gaat over zooitje dorpslui die vooral bezopen de dag doorbrengen.
daar is ook nog een vrouw van rond de 45 die de hoer speelt en haar dochter die haar vriend laat zitten omdat hij te druk bezig is met zijn Michael Jackson - imitatie.
Harezondag 6 februari 2005 @ 20:15
quote:
Op zondag 6 februari 2005 11:00 schreef Gorro het volgende:

Carabiniers, Les (Jean-Luc Godard, 1963)
Waarom heb je voor deze geen cijfer gegeven?
Durbinzondag 6 februari 2005 @ 20:22
Videodrome
Max runt een tv-zender dat een zo extreem mogelijk aanbod aan uitzendingen probeert te tonen. Dan komt een werknemer toevallig een gecodeerde uitzending van Videodrome tegen, met daarop beelden van een vrouw die gemarteld worden. Max raakt geintregeerd en probeert de bron van uitzending te achterhalen. Heerlijke klassieker van Cronenberg over een man die steeds verder wegzakt in een surrealistische wereld; een lekkere mindfuck.

Where's The Party Yaar ?
Een Indiase sullige jongen verhuist naar naaste familie in Amerika om daar een succesvolle carrière te beginnen. Uiteraard krijgt hij te maken met de nodige cultuurverschillen en aanpassingsproblemen, maar gelukkig krijgt ie hulp van zijn neef, gespeeld door Kal Penn (o.a. Harold & Kumar Go To White Castle). De film staat te boek als een komedie, maar dat is iets teveel van het goede, ondanks een paar aardige momenten (vooral met Penn). Met name het karakter van Hari is in het begin redelijk irritant. Gelukkig verzuimt men dan nog wel om veel moralisme en sentiment in de film te gooien. Deze is best te missen.

The Forgotten
Telly bezoekt periodiek een psychiater om over het verlies van haar 9-jarige zoon te komen, welke bij een vliegtuigongeluk is omgekomen. Dan wordt haar op een dag verteld dat ze nooit een zoon heeft gehad en de betreffende herinneringen een gevolg zijn van een miskraam 9 jaar geleden. Het verhaal klinkt best aardig en het begin van de film is ook best ok. Telly die steeds meer aan zichzelf begint te twijfelen of zij ooit een zoon heeft gehad en de toename aan herinneringen aan haar zoon die ze verliest. Maar als de film op gang komt is het niets meer dan een ondermaatse aflevering van de X-Files. Nergens wordt het spannend, het einde is wel erg gemakkelijk en af en toe wordt je moe van de steeds herhalende flashbacks.

The Excorcist (The Version You've Never Seen)
Terwijl een jonge priester worstelt met zijn geloof en de ziekte van zijn moeder, raakt een 12-jarig meisje bezeten door de duivel. Veel meer valt er eigenlijk niet te vertellen, maar het is blijkbaar voldoende om een film twee uur lang interessant te houden. Ondanks dat de film inmiddels ruim 30 jaar oud is, doet het in feite nog nergens gedateerd aan. Terecht een IMDB-top 250.
Georgeszondag 6 februari 2005 @ 21:29
Snatch

Net wederom gezien. Blijft goed vermaak. Meerdere verhaallijnen die draaien om bokspartijen, een grote diamant en zigeuners, ingenieus met elkaar verbonden.
Leuke rol van Pitt, goede montage en goed camerawerk en over het geheel genomen interessante karakters: Bricktop, Bullet Tooth Tony, Boris, Turkisch, enz.

Een 8.

[ Bericht 9% gewijzigd door Georges op 06-02-2005 21:35:01 ]
Marczillazondag 6 februari 2005 @ 21:32
Vanmiddag heb ik Road to Perdition gezien.

Ik vond het zeker goed
Mip1988zondag 6 februari 2005 @ 21:37

Bassie & Adriaan ; De Verdwenen Kroon


Scarface
SaintOfKillerszondag 6 februari 2005 @ 21:37
quote:
Op zondag 6 februari 2005 20:15 schreef Hare het volgende:

[..]

Waarom heb je voor deze geen cijfer gegeven?
Dat moet *** zijn.
Timo20zondag 6 februari 2005 @ 21:37
The Omen
Wanneer het zoontje van Robert Thorn (Gregory Peck) dood wordt geboren, krijgt ie op advies van de pater een ander jongetje mee dat wees is geworden. Dat komt nogal goed uit aangezien Thorn het slechte nieuws van t doodgeboren kindje niet aan z`n vrouw durft te vertellen. Ze zijn superblij met t andere jongetje, totdat er 5 jaar later overal rare dingen gebeuren waar t jongetje Damien is. Z`n vader vindt t vreemd en gaat op onderzoek...
Had deze nog nooit gezien en altijd heb ik gedacht dat dit een super enge film was. Maar dat viel allemaal nogal mee. Er zaten best een aantal goede schrik momenten in de film, maar echt supereng zoals bv. The Shining dat wel was, wordt de film nooit. Best jammer want ie had wel heel spannend kunnen zijn. Dat is dan ook t overheersende gevoel dat ik overhield na t kijken van deze film: er had meer ingezeten, ze hebben niet alles eruit gehaald. Wellicht komt dat omdat ie wat gedateerd overkwam. Het verhaal opzich is best cool bedacht en het acteerwerk van met name Gregory Peck is zeker dik in orde. Ondersteund door een goede soundtrack wordt t nog best een goede film om eens te kijken, maar jammer genoeg geen topper.
Erg jammer.


IMDB Cijfer: 7,2/10
Mijn Cijfer: 6,5/10
ArmaniManiazondag 6 februari 2005 @ 22:02
The Terminal met Tom Hanks... Erg saai En TE typerend voor Spielberg.
Lolalalazondag 6 februari 2005 @ 22:06
Vet Hard vanavond gezien. Best wel suf verhaal. Begreep niet wat de rol van Cas Jansen en Johhny de Mol nou inhield

Geen aanrader.
Wepeel2zondag 6 februari 2005 @ 23:04
Harold And Kumar Go To White Castle

Hij gaat nergens over. Het is flauw, platvoers en het poep en pies niveau is wel erg hoog.




7
Gorrozondag 6 februari 2005 @ 23:53
quote:
Op zondag 6 februari 2005 21:37 schreef SaintOfKillers het volgende:

[..]

Dat moet *** zijn.
Inderdaad. De sterretjes vergeten, maar gelukkig is daar altijd SoK nog
Lambiekjezondag 6 februari 2005 @ 23:56
Carrie
Heerlijke horror film van S. King. Zo gruwelijk hoe erg de klas Carrie haat. Het loopt goed uit de hand allemaal. En wat een vernedering.

Alleen ik snap niet waarom men haar zo intens haat, ze ziet er niet foeilelijk uit ofzo.

7 / imdb 7.2

Casablanca
Zo ik had nog nooit deze film gezien .. tuurlijk had ik wel gezien dat deze op rank 7 staat. Tijden terug al gedownload nooit bekeken tot vanavond. pfff had net zo goed kunnen laten. wat een flut film.

Dus ik met goede moet aan de film, IMDB#7, dus we gaan wat beleven. Het heeft de tijd niet kunnen door staan als Citizen Kane, Gone with the Wind, 12 angry men en dergelijke.

Naar mijn idee is het cijfer op imdb, 8,8 alleen maar tot stand kunnen komen door mensen die de film destijds hebben gezien, en dat als referentie gehanteerd hebben voor voting. Ik weet zeker als de film hergekeurd wordt. dat het niet verder komt dan een 6.

Godallemachtig wat is deze film saai. Best liefdesdrama ooit verfilmd ?!?! Liefdesdrama zat dat er in dan. ik zie het niet. En al zou het dan is het totaal niet overtuigend. Gone with the wind is mijlen beter op dat vlak. Lijkt er meer op dat roken en drinken belangerijker is. Dus wat de film probeert uit te beelden faalt aan gewoon. too bad.

Bogart, kan die gast nog monotomer praten. Het zal gerust een goed acteur geweest zijn .. maar vind maar niks. Vind bv James Stewart een veel charismatischere man.

De spannings-boog in deze film klopt van geen kanten en de pace is bedroefend. Naar mijn idee komt deze film totaal niet lekker op gang.

Sorry, maar kan er echt niets beter van maken. De film kan ECHT niet meer. Minstens 1000 films zijn beter dan deze. En voor diegeen die hem nog niet kennen, gewoon links laten liggen, je mist niets als je deze niet hebt gezien.
Sport_Lifemaandag 7 februari 2005 @ 00:05
American Beauty!

Leuke film! . Met 2 heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeele leuke hoofdrolspeelsters!!!
Lonewolf2003maandag 7 februari 2005 @ 00:08
The Aviator
Laat ik maar met het positieve beginnen. Het is zeker een zeer degelijke solide goede film. Het zit allemaal prima in elkaar. Maar toch mist het iets, het is allemaal te degelijk, te veel oscar materiaal. Er zit geen sprankje orginaliteit of artistieke hoogstandjes in. Begrijp me niet verkeerd Scorsese heeft weer een goede film afgeleverd, maar hij haalt het niet bij zijn klassiekers.
Alle lof verder voor Leonardo diCaprio, die verschrikkelijk goed acteert en die oscar nominatie absoluut meer dan verdient. Maar zeker in het begin had ik erg moeite om in hem een groot charismatisch figuur als Howard Hughes te zien. De tweede helft veranderde dat gelukkig en dat is dan ook het betere deel van de film.
cijfer: 7.5
Arceemaandag 7 februari 2005 @ 00:47
quote:
Op zondag 6 februari 2005 23:56 schreef Lambiekje het volgende:
Casablanca
Zo ik had nog nooit deze film gezien .. tuurlijk had ik wel gezien dat deze op rank 7 staat. Tijden terug al gedownload nooit bekeken tot vanavond. pfff had net zo goed kunnen laten. wat een flut film.

Dus ik met goede moet aan de film, IMDB#7, dus we gaan wat beleven. Het heeft de tijd niet kunnen door staan als Citizen Kane, Gone with the Wind, 12 angry men en dergelijke.

Naar mijn idee is het cijfer op imdb, 8,8 alleen maar tot stand kunnen komen door mensen die de film destijds hebben gezien, en dat als referentie gehanteerd hebben voor voting. Ik weet zeker als de film hergekeurd wordt. dat het niet verder komt dan een 6.

Godallemachtig wat is deze film saai. Best liefdesdrama ooit verfilmd ?!?! Liefdesdrama zat dat er in dan. ik zie het niet. En al zou het dan is het totaal niet overtuigend. Gone with the wind is mijlen beter op dat vlak. Lijkt er meer op dat roken en drinken belangerijker is. Dus wat de film probeert uit te beelden faalt aan gewoon. too bad.

Bogart, kan die gast nog monotomer praten. Het zal gerust een goed acteur geweest zijn .. maar vind maar niks. Vind bv James Stewart een veel charismatischere man.

De spannings-boog in deze film klopt van geen kanten en de pace is bedroefend. Naar mijn idee komt deze film totaal niet lekker op gang.

Sorry, maar kan er echt niets beter van maken. De film kan ECHT niet meer. Minstens 1000 films zijn beter dan deze. En voor diegeen die hem nog niet kennen, gewoon links laten liggen, je mist niets als je deze niet hebt gezien.
Amen.
Arceemaandag 7 februari 2005 @ 00:49
quote:
Op zondag 6 februari 2005 23:53 schreef Gorro het volgende:
Inderdaad. De sterretjes vergeten, maar gelukkig is daar altijd SoK nog
Misschien moet je die sterretjes sowieso maar vergeten, want die zijn niet altijd onmiddellijk even duidelijk, vind ik. Een sterwaardig in de vorm van een cijfer (2.5, 4.0, etc.) lijkt me een stuk duidelijker.
Zeitgeistmaandag 7 februari 2005 @ 08:30
afgelopen paar dagen:

A Nightmare On Elmstreet
Hoewel ik de Freddy uit deel 2 wat overtuigender vind(sadistischer enzo) blijft dit een lekker horror filmpje. Vind hem niet echt eng maar spannend is ie wel.
En Nancy is gewoon cute.

Picnic At Hanging Rock
Ik vind hem wel tof En dat zweverige kan ik wel waarderen. Lekker onaangenaam sfeertje heeft de film.

Ring
Het origineel welteverstaan. Gewoon goed. Sadako is gewoon echt creepy.

Ju-on: The Grudge 2
Ook maar weer eens opgezet. Begint wat langzaam maar weet geleidelijk een zeer onaangename sfeer te kweken. En dat stuk in het ziekenhuis op het laatst.. freaky.
Kolkusmaandag 7 februari 2005 @ 09:35
Neighbour No. 13

Afgelopen zaterdag gekeken op het RFF.
Tja, dat viel erg tegen.
Had vermakelijk splatter/sadisme op zijn Japans verwacht, maar deze film was vooral traag en saai.
Absoluut geen aanrader, ondanks de aardige gastrol van Miike Takashi als boze buurman.
Gorromaandag 7 februari 2005 @ 09:47
quote:
Op maandag 7 februari 2005 00:49 schreef Arcee het volgende:

[..]

Misschien moet je die sterretjes sowieso maar vergeten, want die zijn niet altijd onmiddellijk even duidelijk, vind ik. Een sterwaardig in de vorm van een cijfer (2.5, 4.0, etc.) lijkt me een stuk duidelijker.
Maar sterretjes zijn eigenlijk wel hipper. Vind ik dan...

Hi-Line, The (Ron Judkins, 1999)
Niet al te best drama. Een paar mooie shots van het desolate landschap kunnen de matige plot niet verhullen. **

Tanin no kao (The Face of Another) (Hiroshi Teshigahara, 1966)
Vanaf de eerste shots weet deze film te beklijven. Vooral de scenes in het laboratorium van de dokter zijn erg cool vormgegeven en levert dan ook een aantal onvergetelijke scenes op. Bijzonder is ook de rontgen scene, waarin we een pratend hoofd zien door middel van rontgen-straling, dus feitelijk alleen de botstructuur. De film filosofeert over de functie van het uiterlijk in het leven en om dat te bereiken creëert het een extreme situatie van een man die na een brand geen gezicht meer heeft. Bepaalt je persoonlijkheid je uiterlijk of juist je uiterlijk je persoonlijkheid? Erg boeiende vraagstukken en prachtig in beeld gebracht. ****½

Magnolia (Paul Thomas Anderson, 1999)
Voor de derde keer is hij nog even geweldig als voor de eerste keer. Prachtige tocht langs het emotionele spectrum van de mens. *****
Karboenkeltjemaandag 7 februari 2005 @ 10:01
quote:
Op zondag 6 februari 2005 23:56 schreef Lambiekje het volgende:
[Casablanca
De spannings-boog in deze film klopt van geen kanten en de pace is bedroefend. Naar mijn idee komt deze film totaal niet lekker op gang.
Mijn kritiek op veel films van tegenwoordig is dat ze de kijker juist constant bezighouden. Alsof de kijker de aandacht verliest als de emotie niet minstens vier keer per minuut van het scherm spat.

Ik had laatst In the name of the father gezien. Geweldige film. Wel grappig, ik kon echt amper medelijden voor de hoofdpersoon krijgen. Wat mij betreft was het gewoon een liegende, stelende relschopper die in de gevangenis thuishoorde, alleen een beetje jammer dat hij voor de verkeerde daad moest zitten en dat zijn familie er onder moesten lijden. Geweldig spel van Daniel Day-Lewis en met name van Pete Postlethwaite.

[ Bericht 0% gewijzigd door Karboenkeltje op 07-02-2005 13:19:01 (Tikfouten.) ]
Haremaandag 7 februari 2005 @ 10:44
quote:
Op zondag 6 februari 2005 23:56 schreef Lambiekje het volgende:
Sorry, maar kan er echt niets beter van maken. De film kan ECHT niet meer. Minstens 1000 films zijn beter dan deze. En voor diegeen die hem nog niet kennen, gewoon links laten liggen, je mist niets als je deze niet hebt gezien.
Gewoon kijken hoor mensen, geweldige film dit
Morpheus2002maandag 7 februari 2005 @ 11:17
The SpongeBob SquarePants Movie

Bagger dan bageer dit. Totaal niet grappig, heel erg kinderachtig en vreselijk irriterende stemmen. BAH! Als je een kwaliteit animatiefilm wil zien kijk dan Team America: World Police!

IMDB: 6,5
Mijn cijfer: 2
Lonewolf2003maandag 7 februari 2005 @ 12:49
Million Dollar Baby (2004)
Voor ik begon aan de film was ik een beetje sceptisch over de film, ik vond het plot te standaard en verwachte een erg cliché matige film. Daar had ik dan voor het grootste gedeelte wel gelijk in, de film zit vol met cliché. Maar man wat is het goed gedaan. Clint Eastwood bewijst maar weer eens dat hij één van de beste acteurs-regisseurs ter wereld is. De film zit qua regie en verhaal verschrikkelijk goed in elkaar en staat als een huis. Het acteerwerk van de drie hoofdrolspelers (Eastwood, Swank en Freeman) is bij allemaal goed en solide. Maar met het oog op de komende oscars, moet ik wel kwijt dat ik het geen oscar nominaties waard vind. Niet dat het slecht is integendeel, maar het is niet uitmuitend goed.
cijfer; 8
victorinoxmaandag 7 februari 2005 @ 12:59
quote:
Op maandag 7 februari 2005 11:17 schreef Morpheus2002 het volgende:
BAH! Als je een kwaliteit animatiefilm wil zien kijk dan Team America: World Police!
Team America is geen animatie film.
Crookmaandag 7 februari 2005 @ 13:11
Requiem for a Dream

Nog steeds beklemmend, weergaloos geacteerd en zooooooo mooi!
gekke_sandramaandag 7 februari 2005 @ 13:14
The butterfly effect... erg goed
Portomaandag 7 februari 2005 @ 13:48
Kung Fu Hustle!

Erg overdreven, alleen daar hou ik wel van zo nu en dan! vond het zeker de moeite waard.. aanrader voor de liefhebber..

PR: 7.0
Durbinmaandag 7 februari 2005 @ 21:42
The Burning



Tijdens zomerkamp is een caretaker het slachtoffer van een grap van een paar jongens, waarbij hij per ongeluk vlam vat en ernstig verbrand. Vijf jaar later wordt hij ontslagen uit het ziekenhuis en neemt wraak op de jongens die dit hebben veroorzaakt, met als locatie wederom een zomerkamp. Een paar aardige schrikeffecten, redelijke gore en (miniem) functioneel naakt maakt dit zeker één van de betere 80's slashers. Jammer dat de dvd best prijzig is, maar ik koop hem wel.
Wepeel2maandag 7 februari 2005 @ 23:18
-edit: warezpraat-

[ Bericht 98% gewijzigd door Mike op 07-02-2005 23:25:56 ]
SaintOfKillersmaandag 7 februari 2005 @ 23:23
Mediterraneo
Een groepje Italiaanse soldaten belandt tijdens de tweede wereldoorlog op een Grieks eiland. Nadat ze niets meer van het thuisfront horen, besluiten ze zich maar onder de lokale bevolking te mengen en er het beste van te maken tot de oorlog gedaan is. Wat volgt is een vrij leuke komedie met hier en daar een fijn grapje. De film heeft gewoon een prettig sfeertje. Een academy award was wel wat overdreven.
Californiamaandag 7 februari 2005 @ 23:32
quote:
Op maandag 7 februari 2005 09:47 schreef Gorro het volgende:
Maar sterretjes zijn eigenlijk wel hipper. Vind ik dan...
Maar alleen als je een schaal van ½-4 gebruikt.
Lambiekjemaandag 7 februari 2005 @ 23:39
The Great Race (1965)

Whee wat een fantastische film. Heerlijk slapstick :0.

Daredevil gaat een weddenschap aan voor een grote auto-race. New York to Paris. Met autos van de jaren 20. Aan die wedstrijd doen ook 2 sukkels mee, Prof Fate en Max. (Peter Falk aka Columbo) .. De trip gaat dus via Alaska door rusland naar Parijs . En vrouwelijk reporter gaat mee, zij kan haar mannetje wel staan

Deze film bevat de grootst opgezette pie-fight. Wat een heerlijk gedoe.
En dan heb je ook nog de dronken Prins Hapnik, met ze debiele gelach
Bijna 3 uur lang lekker slapstick gedoe.

Oja de film is opgedragen aan Laurel & Hardy.

7.5 / imdb 6.9
Lambiekjemaandag 7 februari 2005 @ 23:47
quote:
Op maandag 7 februari 2005 10:44 schreef Hare het volgende:

[..]

Gewoon kijken hoor mensen, geweldige film dit
Maar wees dan niet teleurgesteld als ik .. want ik had dus zo iets van whoo #7. En dan krijg je dit. No way. Het is kijken op eigen risico. Vond er echt geen klap aan. Moet dit dan de beste liefdesdrama film zijn. Nou ik ben perplex op wat voor positie die film staat.

Gone With the Wind, King Kong, Citizen Kane, 12 Angry Man, 39 Steps zijn velen malen betere films en hebben wel de tijd door staan. Zijn spannend onderhoudend. Casablanca mist alles.

Nou ik heb beetje de reacties door gelezen, maar denk dat de meeste toch wel vinden dat de film verjaard is. En toch echt niet meer kan.
neggixdinsdag 8 februari 2005 @ 00:20
Football Factory

Film over de hooligan's van chelsea en o.a. Millwall
Zeker een lekker harde film, verhaal is ook wel grappig.
Weer eens wat anders dan een docu over dit soort dingen
seriewoordenaardinsdag 8 februari 2005 @ 00:22
Something's gotta give met Diane Keaton en Jack Nicholson. Geweldige film.
Arceedinsdag 8 februari 2005 @ 00:41
quote:
Op maandag 7 februari 2005 09:47 schreef Gorro het volgende:
Maar sterretjes zijn eigenlijk wel hipper. Vind ik dan...
Vind ik ook, maar dan moeten ze er niet zo priegelig uitzien.
Arceedinsdag 8 februari 2005 @ 00:42
quote:
Op maandag 7 februari 2005 23:32 schreef California het volgende:
Maar alleen als je een schaal van ½-4 gebruikt.


Te krap.
Strettodinsdag 8 februari 2005 @ 00:43
quote:
Op maandag 7 februari 2005 11:17 schreef Morpheus2002 het volgende:
blaat
/offtopic/

Elisha ..........the girl next door
Arceedinsdag 8 februari 2005 @ 00:45
quote:
Op maandag 7 februari 2005 12:49 schreef Lonewolf2003 het volgende:
Million Dollar Baby (2004)
Voor ik begon aan de film was ik een beetje sceptisch over de film, ik vond het plot te standaard en verwachte een erg cliché matige film. Daar had ik dan voor het grootste gedeelte wel gelijk in, de film zit vol met cliché. Maar man wat is het goed gedaan. Clint Eastwood bewijst maar weer eens dat hij één van de beste acteurs-regisseurs ter wereld is. De film zit qua regie en verhaal verschrikkelijk goed in elkaar en staat als een huis. Het acteerwerk van de drie hoofdrolspelers (Eastwood, Swank en Freeman) is bij allemaal goed en solide. Maar met het oog op de komende oscars, moet ik wel kwijt dat ik het geen oscar nominaties waard vind. Niet dat het slecht is integendeel, maar het is niet uitmuitend goed.
cijfer; 8
Neuh, maar hoeveel uitmuntend goeie films komen er in een jaar uit en welke in 2004?
Arceedinsdag 8 februari 2005 @ 00:48
quote:
Op maandag 7 februari 2005 13:11 schreef Crook het volgende:
Requiem for a Dream

Nog steeds beklemmend, weergaloos geacteerd en zooooooo mooi!


Een van de allerbeste films van dit decennium.

"And the red dress, and the television"
sampoodinsdag 8 februari 2005 @ 01:54
The Last Man on Earth (Ultimo uomo della Terra, L') (1964) bekeken. Was een dvdtje "gekocht" met dvdsoon ipoints.



De film gaat als de eerste "zombie" film door het leven maar in de film zelf spreekt men over vampiers. Gezien het feit dat de vampiers traag, zwak en geestelijk niet ontwikkeld zijn kan je deze levende doden eerder zien als zombies met de allergieen van vampiers (afkeer tegen kruis,knoflook ect.).



Erg benauwend sfeertje dat onder andere toekomt aan de muziek die de film gebruikt. Ik had momenten waar ik mij toch een beetje voorbereide op een schrikmoment die gelukkig niet kwam. Mission accomplished wat suspense betreft derhalve.
Wel is het einde iets te vlotjes afgewerkt. Leek een beetje alsof het geld op was. Maar al met al een puik staaltje acteurwerk van Vincent Price die een groot deel van de film zonder tegenspelers zit.



De beeldkwaliteit van deze versie (Madacy) was vrij belabberd (non-amorf en interlaced) en daarom was het mooi om te lezen dat MGM deze film in Maart anamorfisch zal uitbrengen als Midnite Double Feature samen met PANIC IN YEAR ZERO. Gezien de beeldkwaliteit van de andere midnite features belooft dit wel wat moois. Meteen dus maar gepreordered bij dvdsoon @CA$9.98 (zo'n 6 euro).

imdb cijfer 7.0
sampoo cijfer 8.0
Californiadinsdag 8 februari 2005 @ 01:56
quote:
Op dinsdag 8 februari 2005 00:42 schreef Arcee het volgende:


Te krap.
Gaat niet om praktisch, maar om hip, toch? .

Ik vind 5 sterren zelf eigenlijk ook te krap, kan ik niet genoeg nuanceren. Maar ik geef eigenlijk toch geen cijfers, dus ach.
Zeitgeistdinsdag 8 februari 2005 @ 02:02
Delicatessen
http://www.imdb.com/title/tt0101700/


Lol... Eindelijk gezien... Wat een heerlijk droge film...
Was aanvankelijk beetje teleurgesteld dat ie niet zo dromerig was als City Of Lost Children en Amélie, maar werd toch meegezogen in het verhaal.
En ja ook deze Jeunet kan mijn goedkeuring meer dan wegdragen. Lekker absurde karakters + een opzich plausibel verhaal = geweldige zwarte comedie.
Die vrouw die steeds zelfmoord wil plegen was geniaal vooral die laatste poging. Ik viel bijna van de stoel van het lachen.
sampoodinsdag 8 februari 2005 @ 02:11
quote:
Op zondag 6 februari 2005 23:56 schreef Lambiekje het volgende:
Naar mijn idee is het cijfer op imdb, 8,8 alleen maar tot stand kunnen komen door mensen die de film destijds hebben gezien, en dat als referentie gehanteerd hebben voor voting. Ik weet zeker als de film hergekeurd wordt. dat het niet verder komt dan een 6.
Imdb bestond niet in 1940 en de mensen die de film destijds gezien hebben zijn nu minimaal 63 en dat is enkel wanneer men als pasgeboren baby mee ging. De mensen zullen eerder niet meer in leven zijn of hoog bejaard zijn. De groep 45+ is vrij klein en ik denk dat zonder die groep de 8,8 wellicht een 8,7 zou worden.
quote:
Aged under 18 1226 votes 8.5
Aged 18-29 20460 votes 8.7
Aged 30-44 14786 votes 8.8
Aged 45+ 6083 votes 9.2
Ik zou nogmaals beraden hoe zeker je weet dat anderen bij herkeuring op een zes zullen komen. Hou het er gewoon bij dat het geen film voor jou is.
Lonewolf2003dinsdag 8 februari 2005 @ 02:17
quote:
Op dinsdag 8 februari 2005 00:45 schreef Arcee het volgende:

[..]

Neuh, maar hoeveel uitmuntend goeie films komen er in een jaar uit en welke in 2004?
Mijn opmerking over oscarnominaties en uitmuitendheid sloeg op het acteerwerk van de hoofdrolspelers. Vooral de prestaties van Eastwood en Freeman zijn imho niet het beste wat dit jaar gepresteerd is. Nominatie voor beste film en beste regie zijn meer dan terecht.

net gezien:
After Hours (1985)
Ik hou altijd wel van die komedies/films waarin binnen een afgebakende tijdspanne (dit maal een nacht) de hoofdrolspeler van alles overkomt. En het eerste uur/ drie kwartier heb ik me ook behoorlijk vermaakt. Maar daarna gaat de film zichzelf teveel herhalen en werd het allemaal wel heel erg absurd en overdreven. En begon ik me steeds meer te irriteren, maar gelukkig is die dan ook batsboem opeens afgelopen.
cijfer: 6.5

[ Bericht 16% gewijzigd door Lonewolf2003 op 08-02-2005 02:29:57 ]
Haredinsdag 8 februari 2005 @ 03:23
quote:
Op maandag 7 februari 2005 23:47 schreef Lambiekje het volgende:
Nou ik heb beetje de reacties door gelezen, maar denk dat de meeste toch wel vinden dat de film verjaard is. En toch echt niet meer kan.
Dan lees je toch echt wel andere reacties als ik

afijn, we weten nu wel dat je het de grootste rotzooi vind die je hebt gezien, dussssss.....
Kolkusdinsdag 8 februari 2005 @ 09:19
Swimming Pool
http://www.imdb.com/title/tt0324133/

Detective-schrijfster verblijft enkele weken in het Franse huis van haar uitgever en maakt daar (ongewenst) kennis met zijn vrijgevochten dochter.
Halverwege de film ontstaat er een plot-twist en blijkt veel niet te zijn wat het lijkt.

Aardige film die bij vlagen wist te boeien, maar ik blijf het een beetje een niemendalletje vinden.
Haredinsdag 8 februari 2005 @ 10:16
Terminator 2: Judgment Day

Blijft een heerlijke actiefilm
haagse_elfjedinsdag 8 februari 2005 @ 10:34
Marnie 1964


Ik heb hem al meer dan 20 keer gezien, dit blijft toch weer meesterwerk van Hitchcock, met de o zo mooie Tippi Hedren en natuur Sean Connery. Aan Sean Connery kan je echt merken dat hij twee jaar daarvoor James Bond heeft gemaakt. Het blijft een film met stijl en mooi psychologisch drama..... Met de kleine middelen die hij had....is het echt een top film!


haagse_elfjedinsdag 8 februari 2005 @ 10:35
quote:
Op dinsdag 8 februari 2005 09:19 schreef Kolkus het volgende:
Swimming Pool
http://www.imdb.com/title/tt0324133/

Detective-schrijfster verblijft enkele weken in het Franse huis van haar uitgever en maakt daar (ongewenst) kennis met zijn vrijgevochten dochter.
Halverwege de film ontstaat er een plot-twist en blijkt veel niet te zijn wat het lijkt.

Aardige film die bij vlagen wist te boeien, maar ik blijf het een beetje een niemendalletje vinden.
8 femmes is beter maar Ludivine Sagnier
Kolkusdinsdag 8 februari 2005 @ 10:43
quote:
Op dinsdag 8 februari 2005 10:35 schreef haagse_elfje het volgende:

[..]

8 femmes is beter maar Ludivine Sagnier
Ze mag er best wezen inderdaad
haagse_elfjedinsdag 8 februari 2005 @ 10:46
SaintOfKillersdinsdag 8 februari 2005 @ 10:47
quote:
Op dinsdag 8 februari 2005 10:43 schreef Kolkus het volgende:

[..]

Ze mag er best wezen inderdaad
Gouttes d'eau sur pierres brûlantes
Saidinsdag 8 februari 2005 @ 12:55
Dodgeball - A True Underdog Story: er zitten best wat leuke dingen in, maar het leunt veel te veel op herhaling, en over het algemeen zijn de grappen gewoon niet grappig genoeg. Ik vond het niet echt slecht, maar ik vond het ook niet echt grappig. Ik vond er gewoon niet zo bijster veel aan. 5.
Rocky: ik had hem nog nooit gezien, en hij viel me ontzettend mee. De eerste helft verschilt eigenlijk helemaal niet zoveel van een arbeidersdrama van Loach, en dat is iets positiefs. Ik moest aan het begin even wennen aan Stallone en een paar scènes hadden er wel uitgemogen, maar tevens dankzij het erg sterke einde is dit een verdiende klassieker. 8+.
Convoy: waar Peckinpah oorspronkelijk slow-motion gebruikte om de gruwelijkheid en intensiteit van geweld duidelijker te maken is daar hier weinig meer van te merken. Al kan dat ook komen door de jolige truckersliedjes die onder de actiescènes spelen. Eigenlijk is dit niet veel meer dan een extra lange aflevering van de Dukes of Hazzard, maar dan met trucks. Kristofferson en McGraw zijn nog wel okay, en er zitten best wat toffe oneliners en actiescènes in, en zelfs een boodschap (die Sam duidelijk bedacht toen hij totaal onder de coke zat). Verreweg de minste Peckinpah die ik heb gezien, maar misschien nog wel okay voor een avondje auto's zien crashen. Jammer. 6.
Wepeel2dinsdag 8 februari 2005 @ 15:42
quote:
Op maandag 7 februari 2005 23:18 schreef Wepeel2 het volgende:
-edit: warezpraat-

Ok dan lijkt het me een leuke film, maar ga ik er absoluut niet naar op zoek op internet.
Lonewolf2003dinsdag 8 februari 2005 @ 16:39
Sideways (2004)
Toen deze film zoveel nominaties voor verscheidende awards binnen had gesleept was ik erg benieuwd geworden. Maar nadat hier door enkele de film niet al te best ontvangen werd was ik toch weer wat huiverig geworden.

Maar gelukkig heeft de film mij toch meer dan positief verrast, hij was nog beter dan ik had verwacht. Het verhaal is erg leuk en loopt lekker. Er zitten een paar prachtige shots in van het Californische landschap, alsmede enkele leuk gevonden overgangen en montages. Qua regie zit het dus ook wel prima in elkaar. Maar de echte lof en krediet voor deze film moet toch echt gaan naar de casting. Deze film heeft precies de juiste cast. Door niet voor al te grote namen te kiezen, komen de personages veel realistischer over. (Zo las ik net op imdb dat Payne George Clooney had afgewezen voor de rol van Jack, een juiste beslissing imo).
De rol van de depressieve Miles is Paul Giamatti op het lijf geschreven en hij blinkt dan ook uit boven de voor de rest. Dat hij geen oscarnominatie heeft gekregen is echt onvoorstelbaar. Maar gelukkig zijn de bijna even geweldige Thomas Haden Church en Virginia Madsen wel genomineerd.
Alweer de derde goede film uit Hollywood, die ik deze week gezien heb.
cijfer: 8.5
MallePalldinsdag 8 februari 2005 @ 16:48
schindler's list
Durbindinsdag 8 februari 2005 @ 21:06
Haute Tension (aka Switchblade Romance)



Twee studentes, Marie en Alex, gaan bij Alex haar ouders logeren om daar afgesloten van de bewoonde wereld te kunnen studeren. Meteen de eerste nacht belt een onbekende man aan, vastbesloten om te krijgen wat hij wil en daarvoor letterlijk over lijken te gaan. Waah, wat is dit een film! De kills zijn knap realistisch (de kill van Alex haar vader ), het acteerwerk is verrassend goed, het gebruik van achtergrondmuziek wordt mooi in proporties gehouden (en mooi gebruik van Muse's New Born).. maar vooral hangt er gedurende vrijwel de hele film een angstaanjagende, beklemmende sfeer. De onverwachte plottwist kwam op mij een beetje geknutseld over, maar dat mag de pret niet drukken. Geweldig.
Haredinsdag 8 februari 2005 @ 23:38
Yoidore tenshi (Drunken Angel)

Hij is oud, hij is Japans, Hmmm, ja, butfilm

Nee, helemaal niet. Wat een prachtige karakterstudie van de mens laat Kurosawa hier zien. Een paar voortreffelijke shots (de droomscene ) laten al zien wat voor kwaliteiten hij in huis heeft en deze eerste samenwerking met Mifune werpt al volledig z'n vruchten af. Wat een veelzijdig acteur is het toch. Ook Shimura zet weer een ijzersterke rol neer. Maar boven dit alles is er voor mij echt het zeer goede, sterke en mooie verhaal, over de wil van de mens, over het willen, maar niet kunnen. Was perfect uitgewerkt en sprak me zeer aan. De film had misschien wel 10 kleine minuutjes eerder mogen stoppen, met het eindblik op Matsunaga, maar deze keuze kon ik me ook nog wel invinden.
Klasse soundtrack ook trouwens!

En nu weer wachten op een fatsoenlijke dvd release
Lambiekjedinsdag 8 februari 2005 @ 23:51
The Rage - Carrie II
Oei wat jammer.
Opeens heeft grietje haar telekensis onder de knie .. tuurlijk. En zo vernederd is het niet waar voor ze het aanwend. Vernedering in deel 1 is intens.
Lage score hebben voor sex met jongens .kom op. Nu op eens kunnen de mannen het wel van American Pie. Brr

4,9 / imdb 4.4
Krizzolwoensdag 9 februari 2005 @ 00:06
Ik heb closer deze zaterdag thuis gekeken met mijn vriend
ik vond het eigelijk een beetje er tussenin zitten
de film was lastig te volgen en de tijdsprongen maakten het er niet makkelijker op
maar werder was het wel een goeie film
haagse_elfjewoensdag 9 februari 2005 @ 00:09
Christiane F, wir kinder von bahnhoff zoo

Ik vond het een hele indrukwekkende film, ik heb eerst het boek gelezen en nu eindelijk de film kunnen krijgen. De duitse versie van David Bowie van Heroes is geweldig!! echt een aanrader!!!

Schokkend portret van de Berlijnse drugs-scene, eind jaren '70. De 14-jarige Christiane ontmoet in de hippe discotheek Sound de verslaafde Detlef, en raakt langzaam verslaafd aan heroine. Naar dagboek-bekentenissen van de echte Christiane F. Met muziek (en optreden) van Bowie.


Lonewolf2003woensdag 9 februari 2005 @ 00:13
Sanshô dayû (1954) (Legend of Bailiff Sansho)
Wat een parel van een film is dit, zeg. Op een prachte manier wordt één van de hartverscheurendste drama's die ik ooit heb gezien veteld. Er zitten ondanks het zwart/wit in enkele prachten shots van het Japanse landschap is. (Ik kan alleen maar dromen, wat voor prachtfilm Kenji Mizoguchi met kleuren had kunnen maken). Voor de rest zit het cinemagrafisch ook fantastisch in elkaar. Het acteerwerk is zeer goed. En er zit fantastische fimmuziek onder.
cijfer: 10

[ Bericht 36% gewijzigd door Lonewolf2003 op 09-02-2005 00:18:23 ]
victorinoxwoensdag 9 februari 2005 @ 00:29
Team America: World Police
Prachtige poppenfilm waarin het anti-terroristen beleid van Amerika flink op de hak wordt genomen.
Er zitten een hoop leuke scene's in, waaronder een kotsscene die bijna de kotsscene uit Guesthouse Paradiso overtreft.
Maar het leukste is de seksscene tussen twee naakte "barbiepoppen". Ik kan niet geloven dat de MPAA zo moeilijk doet over deze scene. Ze hebben nog niet eens geslachtsdelen...
hornagewoensdag 9 februari 2005 @ 08:43
Harold & Kumar Go to White Castle
Gisteren deze gezien. Ik had hem al eerder langs zien komen maar het leek me maar niets, maar toen ik laatst zag dat ie geregiseerd werd door dezelfde vent van Dude, Where's My Car? en dat ie op imdb ongeveer een 7 had.
Het verhaal gaat over 2 stoners die blijkbaar een soort vreetkick krijgen en flink fastfood willen vreten. Onderweg daarnaartoe gebeuren er echter een aantal dingen die de reis wat vertragen.
Ik vond het zelf een nogal saaie film. De grappen zijn meestal flauw en niet grappig en de twee stoners komen niet echt geloofwaardig over. Ze zeggen beiden met een aardig nuchter gezicht zo dom mogelijk: I'm so high. Yeah sure, misschien trappen ze daar in Amerika in, maar ik weer echt wel hoe mensen eruit zien als ze high zijn. Geheel is dus flink dom en zeker niet de 7,1 op imdb waard. Van mij een schamele 5.
Gorrowoensdag 9 februari 2005 @ 10:24
Jin-Rô (Hiroyuki Okiura, 1998)
Degelijke anime-film die tegen verwachting in een degelijk verhaal verteld en maar zeer sporadisch actiescenes bevat en dat beviel me wel. Ik had er alleen wel liever een live-action film van gezien, want hoewel de animatie er goed uit ziet, zorgt het wel voor een barrière waardoor ik minder met de personen meeleefde dan wanneer het echte acteurs geweest zouden zijn. Verder vond ik de muziek niet zo goed; de score deed me te veel aan de scores van de jaren '80 denken. ***½

Flirt (Jaap van Eyck, 2005)
Soms (erg) leuke comedy, maar als geheel niet boeiend genoeg. Het accent van Javier Guzman slaat nergens op trouwens en is erg storend. Gelukkig heeft hij maar een paar scenes. **½
Tom_Tom-woensdag 9 februari 2005 @ 11:55
Un Long Dimanche De Fiançailles.
Hele mooie film over de Eerste Wereldoorlog. Geregisseerd door Jean-Pierre Jeunet (de regisseur van Amélie) en in de hoofdrol Audrey Tautou (Amélie uit Amélie). Het gaat over Mathilde, die aan polio lijdt en haar verloofde Manech. Manech wordt ingezet in de Eerste Wereldoorlog in de loopgraven. Hij krijgt daar de doodstraf en wordt niemandland in gestuurd. Mathilde gelooft en begint na de oorlog een zoektocht naar Manech.
Audrey Tautou is natuurlijk een van de mooiste actrices van deze tijd. Ze acteert wederom heel erg goed. Het is absoluut een andere soort film dan Amélie, maar toch zie je veel Amélieske dingen er in terug (en dat zijn de humoristische stukjes dan). Ook zaten er veel acteurs uit Amélie in (de man uit het fotohokje, de stalker uit het café, Amélies vader, de verteller, Amélie zelf uiteraard, de man van het groentenkraampje). Het verhaal is echt heel erg mooi en slim. Het verhaal is niet clichématig, wat ik erg sterk vond. Want de meeste vrouw-zoekt-man (of andersom) verhalen zijn erg voorspelbaar. Dat vond ik bij deze film totaal niet. De beelden zijn echt prachtig.
Door de film kan ik me meer voorstellen blij de Eerste Wereldoorlog en de loopgraven. Op school hebben we wel geleerd dat het vreselijk was, dat de loopgraven echt een ramp waren en dat er enorm veel geleden is. Maar omdat de WOI niet in Nederland heeft gewoed weet je er toch minder van en kun je je niets voorstellen bij de loopgraven. Na deze film gezien te hebben is dat veranderd.

Apocalypse Now.
Heel erg indrukwekkende film over de Vietnamoorlog. Ik heb de gewone versie gezien, niet de langere Redux-versie, die wil ik ook een keer gaan kijken. Maar het is erg mooi gefilmd, prachtige beelden, een vreselijk verhaal (als in: wat erg!) en erg goed geacteerd. Heel erg goed.

Dirty Pretty Things.
Hippe dramathriller met Audrey Tautou en anderen. Het gaat over leven in de illegaliteit in Londen. Leuk verhaal, verrassend verhaal ook, goed geacteerd, gewoon een goede film.

After the Sunset.
Rommel. Slecht. Nog slechter dan Gone In 60 Seconds. Het verhaal heeft dezelfde strekking. Alleen speelt het zich dan af op een zonnig eiland. De humor is om te huilen en het is gewoon kut. Afrader.
SaintOfKillerswoensdag 9 februari 2005 @ 12:01
quote:
Op woensdag 9 februari 2005 11:55 schreef Tom_Tom- het volgende:
Amélieske
Een typisch Tom_Tom-esque uitspraak.
Saiwoensdag 9 februari 2005 @ 15:11
The Awful Truth:best wel leuke screwball-komedie. Het is bij lange na geen Bringing Up Baby of His Girl Friday want vrij veel grappen zijn het nèt niet en de kleinere bijrollen werken ook vaak niet helemaal. Maar aan de andere kant is Grant erg tof (zoals altijd) en heeft de film gewoon een heel fijn sfeertje. Leuk dus, maar de status van meesterwerk ontgaat me een beetje. 7+.
Natural Born Killers: ik heb er een beetje gemengde gevoelens over. Aan de ene kant was ik enorm onder de indruk, maar aan de andere kant is de film hypocriet als de tering. Ook had ik een beetje het gevoel dat Tarantino's voorliefde voor extreem geweld en Stone's politieke boodschap niet helemaal samen gingen. Wel zijn de acteurs allemaal erg goed en, zoals ik al zei, ik was aan het einde tamelijk overdonderd. Het is een beetje een erg lekkere maaltijd waar je uiteindelijk van moet kotsen. 7,5.
Harewoensdag 9 februari 2005 @ 19:53
quote:
Op woensdag 9 februari 2005 11:55 schreef Tom_Tom- het volgende:
Un Long Dimanche De Fiançailles.
Door de film kan ik me meer voorstellen blij de Eerste Wereldoorlog en de loopgraven. Op school hebben we wel geleerd dat het vreselijk was, dat de loopgraven echt een ramp waren en dat er enorm veel geleden is. Maar omdat de WOI niet in Nederland heeft gewoed weet je er toch minder van en kun je je niets voorstellen bij de loopgraven. Na deze film gezien te hebben is dat veranderd.
Ik vind dat je de film hiermee wel een klein beetje teveel eer geeft. Het geeft echt wel een redelijk beeld van de oorlog, maar bij lange na niet zoals Paths of Glory of All Quiet on the Western Front. Daar zie je pas echt wat WW1 inhoud.
Deze film is in wezen toch een romantische film, die wel zeer veel aandacht heeft besteed aan het zo goed mogelijk neerzetten van WW1, maar om door deze film WW1 beter te kunnen voorstellen...
Kijk dan gewoon eens de 2 eerder genoemde films.
Harewoensdag 9 februari 2005 @ 19:57
Gentleman prefer Blondes

Howard Hawks achter het roer en Marilyn voor de camera, dat moet toch wel goedkomen?

Neeh, niet echt. Het is best te kijken voor een keertje, maar het verhaal, acteerprestaties en muziek zijn toch echt te matig om dit een leuke film te maken. En is it just me of is Marilyn gewoon mooier in Zwart/wit dan in kleur?
Tom_Tom-woensdag 9 februari 2005 @ 20:03
quote:
Op woensdag 9 februari 2005 19:53 schreef Hare het volgende:
Ik vind dat je de film hiermee wel een klein beetje teveel eer geeft. Het geeft echt wel een redelijk beeld van de oorlog, maar bij lange na niet zoals Paths of Glory of All Quiet on the Western Front. Daar zie je pas echt wat WW1 inhoud.
Deze film is in wezen toch een romantische film, die wel zeer veel aandacht heeft besteed aan het zo goed mogelijk neerzetten van WW1, maar om door deze film WW1 beter te kunnen voorstellen...
Kijk dan gewoon eens de 2 eerder genoemde films.
Nou meneertje, dat kan ik altijd nog wel zelf bepalen of ik door ULDDF de WWI me beter kan voorstellen. Want dat is gewoon zo. Die andere films zal ik heus wel een andere keer kijken, maar door ULDDF kan ik me er meer bij voorstellen. En de klasgenote, met wie ik naar de bios was, ook. Dus het ligt niet aan mij.
Lonewolf2003woensdag 9 februari 2005 @ 20:12
quote:
Op woensdag 9 februari 2005 20:03 schreef Tom_Tom- het volgende:

[..]

En de klasgenote, met wie ik naar de bios was, ook. Dus het ligt niet aan mij.
Tom_tom had een date
Tom_Tom-woensdag 9 februari 2005 @ 20:15
quote:
Op woensdag 9 februari 2005 20:12 schreef Lonewolf2003 het volgende:
Tom_tom had een date
Nee hoor. . Gewoon een dagje weg van carnaval. .
kinky_queenwoensdag 9 februari 2005 @ 20:20
ROBINSON CRUSOE ON MARS

Verassend goede sf, die natuurlijk een stuk leuker is dan 2 uur Tom Hanks met een volleybal



Wepeel2woensdag 9 februari 2005 @ 21:47
quote:
Op woensdag 9 februari 2005 20:20 schreef kinky_queen het volgende:
ROBINSON CRUSOE ON MARS

Verassend goede sf, die natuurlijk een stuk leuker is dan 2 uur Tom Hanks met een volleybal



[afbeelding]
En....was er water op Mars?
kinky_queenwoensdag 9 februari 2005 @ 21:53
quote:
Op woensdag 9 februari 2005 21:47 schreef Wepeel2 het volgende:

En....was er water op Mars?
kinky_queenwoensdag 9 februari 2005 @ 22:52
DEAD CLOWNS

Een aantal dode clowns komen terug om terreur te zaaien in deze lowbudgeter die jammergenoeg te lijden heeft onder dat mankement.

Alle clichés komen langs maar het is ondanks dat een waardig stuk celluloid waarin flink wat bloed vloeit en alles is eigenlijk wel ok.

Mikkiewoensdag 9 februari 2005 @ 23:06
- Prive gegevens op verzoek van de poster weggehaald. -

[ Bericht 82% gewijzigd door Sander op 17-05-2011 10:45:39 ]
Harewoensdag 9 februari 2005 @ 23:25
Citizen Kane

film voor velen.
Voor mij niet, maar deze tweede keer dat ik hem heb gezien kan ik wel heel duidelijk en goed zien waarom Citizen Kane in zoveel lijsten op nummer 1 staat.
Citizen Kane was een de eerste films die ik keek toen ik met interesse de imdb top250 indook om eens wat andere soort films te kijken. En dat beviel me niet zo goed. Casablanca, Rear Window, 12 Angry Men e.d. bevielen me een stuk beter. En dat komt doordat Citizen Kane toch wel erg op zichzelf staat.
Nu ik hem weer gezien heb kan ik alleen maar zeggen dat het inderdaad een knap staaltje filmkunst is. De 2 uur vlogen voorbij. Ik was gegrepen door het verhaal en door de manier van filmen. Alleen de muziek vond ik weinig bijzonder. Heel knap hoe deze film in elkaar zit. Het introduceren van Kane als een groots figuur gebeurd op een manier waarop eigenlijk alleen bekende mensen worden geintroduceerd, niks filmachtigs aan. En de rest van de film ontspint zich, door de ogen van verscheidene personen een karakterstudie naar de persoon Kane. Erg intrigerend.
En dan het zovaak geroemde filmwerk. Dat is idd gewoon erg strak. Als je meer films uit die tijd hebt gezien zie je gewoon hoe vernieuwend veel shots zijn. Zeer speciale camerastandpunten, die zelfs in de huidige tijd nog opvallen. Erg strak.
Toch zal deze film nooit mijn echte top halen. Daarvoor mist het toch de aantrekkelijkheid van het verhaal, wat voor mij gewoon van groot belang is.

Maar goed, een geweldig stukje filmwerk is het natuurlijk wel.
crossoverwoensdag 9 februari 2005 @ 23:27
BLOW

wel bekend bij de gemiddelde filmkijker. ik vond em heeel gaaf en ik zal hem nog een keer kijken maar dan wel geconcentreerd.
Harewoensdag 9 februari 2005 @ 23:51
Miracolo a Milano (Miracle in Milan)

Hmmm, 4e film van deSica die ik nu heb gezien en de eerste waarin hij wegstapt van zijn zo bekende neorealisme. En van mij had ie dat niet hoeven doen. Bicycle Thief, Umberto D en Shoeshine behoren tot de beste films die ik ken, dus films maken kan ie wel, maar waar deSica met deze film precies heenwilt heb ik geen moment kunnen achterhalen. Er zit zowat geen plot in, gebeurtenissen komen zo uit het niets, de hoofdrolspeler is een veels te blij kind wat totaal onlogisch handelt.
En ok, het is dan misschien een sprookje, maar bij een sprookje zonder verhaal ga je je daar wel aan irriteren. Tuurlijk heeft de film wel leuke scenes, maar die zijn losstaand, en daardoor komt de film nergens van de grond.
Saidonderdag 10 februari 2005 @ 00:41
Ravenous: Bird neemt een beetje teveel hooi op haar vork en wil tegelijkertijd een actiefilm, een horrorfilm, een moreel drama en een thriller maken. Hierdoor werd de film voor mij nooit echt een geheel, maar ieder stuk heeft wel zo zijn momenten. Het horror-stuk was verreweg het beste en zorgde met twee leuke plottwists voor een fris sausje over een oude filmlegende. De acteurs zijn ook okay en de locaties zijn goed gekozen. Op een paar momenten gebeurden er een wat onlogische dingen die lichtelijk storend waren en de muziek was dan wel erg bijzonder maar werkte lang niet altijd. Toch best de moeite waard, vooral als je het gewoon ziet als een ouderwetse horror met wat spannende scènes (en heel veel gore). 7-.
Zeitgeistdonderdag 10 februari 2005 @ 02:38
La Cité des Enfants perdus (of City Of Lost children)
Al vaak gezien en weer erg mooi duister sprookje.
Miette is zo adorable en gutsy
Gorrodonderdag 10 februari 2005 @ 10:31
(#374) Jeder für sich und Gott gegen alle (The Enigma of Kaspar Hauser) (Werner Herzog, 1974)
Erg mooie film van Werner Herzog die wat roestig begint, maar naarmate de film vordert steeds interessanter wordt. Afgewisseld met prachtige sfeerbeelden wordt een beeld geschetst hoe de samenleving een mens conditioneert en tegelijk deze samenleving ook belachelijk maakt. Bruno S., zelf mentaal gehandicapt, is geweldig gecast als Kaspar Hauser en weet het kinderlijke van zijn personage goed over te brengen. ****

Permanent Vacation (Jim Jarmusch, 1980)
In de debuutfilm van Jim Jarmusch zijn de meeste elementen die zijn films kenmerken aanwezig. De jazz-soundtrack, de gesprekken of futiele doch interessante dingen en een serie ontmoetingen met willekeurige mensen. De film heeft een aantal hoogtepunten, zoals wanneer we het hoofdpersonage zien dansen op z'n kamer. Helaas is niet alles zo leuk en bevat de film ook minder interessante momenten. ***
Haredonderdag 10 februari 2005 @ 10:57
The Fifth Element

Heerlijk vermaak.
Besson heeft een zeer mooie wereld gecreeerd, door de aliens, monsters, kleding, stadsstructuur en kleuren. En doordat het allemaal zo mooi is ga je zeer gemakkelijk mee met alles wat er op het scherm gebeurd. Verder vind ik het verhaal ook nog zeer te doen, spelen Oldman, Willis, Tucker en Jovovich leuke rollen en is de actie erg lekker. Ook de humor in de film is goed.
Enige minpunt van de film vond ik toch echt wel het einde, bij the Abyss extended cut werkt het wel, maar om hier nog even vlug in 2 minuten iets van serieusheid in de film te gooien vond ik een beetje
Maar goed, mag de pret niet drukken, heb 2 uur genoten
Timo20donderdag 10 februari 2005 @ 13:09
Eergisteren en gisteren gezien:

American History X
Had de Engelse dvd binnen gekregen, dus gelijk maar gekeken. En wat blijft dit een goede film! Het verhaal is goed en staat als een huis.Toch kun je er wel wat opmerkingen bij plaatsen. Het feit dat Derek uit de gevangenis komt en zo erg is veranderd dat ie al z`n principes (hoe aanstootgevend die ook zijn) overboord gooit. Ik bedoel: als al die dingen gebeuren die met hem gebeuren in deze film zul je ongetwijfeld anders tegen dingen aankijken, maar om t dan over een geheel andere boeg te gooien vond ik persoonlijk een klein beetje overdreven. Maar goed, dat doet natuurlijk niets af aan t feit dat deze film zo goed. Het acteerwerk van de hele cast en met name van Edward Norton is werkelijk subliem. De muziek is erg sterk, en het geheel is mooi en stijlvol gefilmd.
Een film die je zeker aan t denken zet en die t kijken meer dan waard is


IMDB Cijfer: 8,4/10
Mijn Cijfer: 8,5/10

Wo hu cang long (Crouching Tiger Hidden Dragon)
Oscar voor beste buitenlandse film winnende film over t zwaard van t Groene Lot dat gestolen word van Li Mu Bai (Yun-Fat Chow).
Hele mooie film. De eerste keer dat ik deze film zag was ik halverwege in slaap gevallen ( ) dus nu nog eens kans gegeven. En dat was niet voor niets . De fotografie is zeer mooi, de effecten erg cool en het gebruik van kleuren erg stijlvol. Het verhaal is echt net een sprookje, zeer mooi. Het acteerwerk is sterk en het geheel wordt afgemaakt met een werkelijk sublieme soundtrack
Zeker een aanrader


IMDB Cijfer: 8,3/10
Mijn Cijfer: 7,8/10

Donnie Darko
Ik heb wel vaker gehoord dat je deze film vaker als een keer moet bekijken om m te kunnen snappen. Dus ging m voor de 2e keer kijken. De film blijft geweldig. Een onbetwiste mindfuck die je heerlijk aan t denken zet. De hele film heeft een heerlijke donkere sfeer, lekker spannend. Jake Gyllenhaal steelt uiteraard de show. Zijn acteerprestatie is erg goed. Hij is erg goed als de gefreakte gast Donnie Darko. Je zou bijna met m te doen krijgen . Bij de 2e keer kijken vielen me wel steeds andere (hele kleine) dingetjes op die je gedachte over t hoe-en-wat doen veranderen.
De soundtrack is lekker wazig, wat zeker bijdraagdt aan de sfeer.
Ga m zeker nog eens bekijken, en aan iedereen die dat nog niet heeft gedaan: ga dat zeker doen


IMDB Cijfer: 8,3/10
Mijn Cijfer: 8,0/10


En in de bios gisteren:

Sideways
Sideways vertelt ons t verhaal over de 2 boezemvrienden Miles (een Oscar verdienende Paul Giamatti) en Jack (Thomas Haden Church). Miles is een mislukt schrijver die sinds zijn scheiding in een depressie zit en sindsdien alleen maar kan praten over z`n grote liefde: wijnen. Jack is aangekomen in z`n laatste week van zijn vrijheid, want hij gaat trouwen. Samen gaan ze op pad om er een leuke laatste week van te maken, maar dan ontmoeten ze de 2 vriendinnen Maya (Virginia Madsen) en Stephanie (Sandra Oh) en loopt alles anders als dat ze gehoopt hadden...
Na alle uiterst positieve recensies moest ik deze film uiteraard ook zien om te kijken of alle kritiek terecht was. En daar kan ik maar 1 antwoord op geven: JA!!!!. Wat een ge-wel-di-ge film is dit!
Als je erover nadenkt is t erg knap om te zien hoe dit verhaal is uitgewerkt. Een film over 2 vrienden die van wijn houden kan natuurlijk al snel saai worden. Maar dat is hier allerminst t geval. En dat is knap. De casting, waar al zoveel over is gezegd, is erg goed gedaan. De acteerprestaties zijn zeer, zeer goed te noemen. Vooral Paul Giamatti is werkelijk geweldig. Het is dan ook onbegrijpbaar dat ie geen Oscar nominatie heeft gekregen voor deze rol. Maar ook de rest van de cast is zeer goed. Het wat, denk ik, deze film zo goed maakt is het feit dat t gaat over 4 doodnormale mensen waar we ons allemaal wel een beetje in herkennen. En dat er dus eens geen superhelden ofzo in voorkomen, maar gewone mensen. De sfeer van de film erg relaxed en mooi. Onder ongeveer de gehele film zit een rustig piano-achtig deuntje dat de sfeer aansterkt. Het geheel is heel mooi gefilmd, vooral de scene tussen Miles en Maya op de veranda is werkelijk fenomenaal. Ook sfeervol en gevoelig belicht.
Kortom: werkelijk helemaal niets anders dan lof over deze film. Dit is de beste film van t jaar tot nu toe. (ok, t jaar is nog jong maar toch ) Zeker gaan zien. En wat die Oscars betreft: het zal niet zover komen, maar van mij mag deze best de Oscar voor Beste Film meenemen

IMDB Cijfer: 8,1/10
Mijn Cijfer: 9,0/10
Haredonderdag 10 februari 2005 @ 13:48
quote:
Op donderdag 10 februari 2005 13:09 schreef Timo20 het volgende:
American History X
Het feit dat Derek uit de gevangenis komt en zo erg is veranderd dat ie al z`n principes (hoe aanstootgevend die ook zijn) overboord gooit. Ik bedoel: als al die dingen gebeuren die met hem gebeuren in deze film zul je ongetwijfeld anders tegen dingen aankijken, maar om t dan over een geheel andere boeg te gooien vond ik persoonlijk een klein beetje overdreven.
Denk je niet dat als je door je vader een bepaalde richting op bent geduwd als kind (en je ouders zijn dan zeer invloedrijk). En dit ook nog eens verder wordt versterkt door Sweeney en het feit dat hijzelf zo'n ontzettend groot persoon is in het leven wat hij leidt dat je het dan natuurlijk allemaal geweldig vind wat je doet.
Maar als je dan, ik weet niet hoe lang in de gevangenis terechtkomt, voor het eerst helemaal weg uit het wereldje dat voor hem zo belangrijk was, dat hem zo hoog had zitten, en dus weer helemaal terugvalt naar het niets, en daar dus, in die gevangenis voor de eerste keer ook de andere kant van het verhaal leert zien.
Denk je niet dat dat een mens dan kan veranderen?

Dat is juist het mooie van de mens. Hoe moeilijk het ook is, maar eens mens kan dus echt wel veranderen.
Timo20donderdag 10 februari 2005 @ 14:00
quote:
Op donderdag 10 februari 2005 13:48 schreef Hare het volgende:

[..]

Denk je niet dat dat een mens dan kan veranderen?
tuurlijk wel. tuurlijk kun je veranderen. maar ik denk dat als je echt ergens in gelooft je er toch bij blijft. uiteraard kun je minder radicaal worden en t klein beetje bijstellen maar zelf denk ik dat het principe er wel blijft en dat je daarbij blijft.

But hey: that`s just me
sampoodonderdag 10 februari 2005 @ 14:21
quote:
Op donderdag 10 februari 2005 14:00 schreef Timo20 het volgende:

[..]

tuurlijk wel. tuurlijk kun je veranderen. maar ik denk dat als je echt ergens in gelooft je er toch bij blijft. uiteraard kun je minder radicaal worden en t klein beetje bijstellen maar zelf denk ik dat het principe er wel blijft en dat je daarbij blijft.

But hey: that`s just me
Ik denk dat je radicaler bent wanneer je twijfels hebt dan wanneer je er echt 100% in gelooft.
Timo20donderdag 10 februari 2005 @ 14:54
quote:
Op donderdag 10 februari 2005 14:21 schreef sampoo het volgende:

[..]

Ik denk dat je radicaler bent wanneer je twijfels hebt dan wanneer je er echt 100% in gelooft.
explain??

zou trouwens best kunnen, ik ben niet zo radicaal
Haredonderdag 10 februari 2005 @ 15:15
quote:
Op donderdag 10 februari 2005 14:21 schreef sampoo het volgende:
[..]

Ik denk dat je radicaler bent wanneer je twijfels hebt dan wanneer je er echt 100% in gelooft.


Jep, helemaal mee eens.

Voor timo:

Als je twijfels hebt en je wilt niet onzeker overkomen kun je beter alles wat extremer uiten dan blijken de twijfels minder snel
Timo20donderdag 10 februari 2005 @ 15:21
quote:
Op donderdag 10 februari 2005 15:15 schreef Hare het volgende:

[..]



Jep, helemaal mee eens.

Voor timo:

Als je twijfels hebt en je wilt niet onzeker overkomen kun je beter alles wat extremer uiten dan blijken de twijfels minder snel
ah op die manier. ok
Harevrijdag 11 februari 2005 @ 00:58
Go West

Vermakelijke Keaton. Gebeurt niet bijster veel in, maar kijkt wel zeer leuk weg.
En Keaton blijft toch wel erg grootse scenes neerzetten, deze keer met 100+ koeien door een stad heen. En dat in de jaren 20, zonder computers
Erg leuk gewoon. Blijft genieten
Saivrijdag 11 februari 2005 @ 03:10
Down By Law: interessanter dan Ghost Dog, leuker dan Coffee & Cigarettes en wat minder ongecontroleerd dan Night on Earth. De beste Jarmusch die ik tot nu toe gezien heb dus. Niet alles werkt even goed, maar ik vond zelfs Benigni wel okay en het is een gewoon erg vermakelijke en mooi geschoten film. Hip dus. 8.
Ali Zaoua, Prince de la Rue: dit drama over lijmsnuivertjes in Marokko ligt een beetje tussen Ratcatcher en Cidade de Deus, wat een aanbeveling mag heten. Het is af en toe maar net iets subtieler dan The Green Mile en de kindacteurs zijn wel goed, maar eigenlijk net niet goed genoeg om de hele film te dragen. Wel zijn er een aantal pareltjes van scènes en alles ziet er werkelijk schitterend uit. 8-.
#ANONIEMvrijdag 11 februari 2005 @ 09:15
Gister op tv.Niet helemaal kunnen volgen,maar jah...
Meet the parents

Leuke film
hornagevrijdag 11 februari 2005 @ 09:16
Blow
Gisteren deze film gezien. Ik had hem gedownload omdat ik had besloten om maar eens wat meer goede films te kijken met Johnny Depp erin. Ik had eigenlijk weinig verwachtingen van de film. Ik had enkel begrepen dat deze film voornamelijk over drugs gaat.
De film begint leuk te vertellen over de jeugd van George en hoe langzamerhand flink in de wiethandel terecht komt. Ook word er aardig uitgelegd hoe zijn relatie met zijn ouders is en zijn liefdesleven wordt ook uitgelegd. Voor de rest is het voornamelijk duidelijk dat George nooit genoeg heeft van geld en dat hij flink verder gaat richting cocaine handel.
Het geheel wordt allemaal netjes uitgelegd maar zoals ik ook vond van alle biopics van Martin Scorsese: het is allemaal zo lauw. Ik vind deze film ook grote overeenkomsten vertonen met zulke films dus eigenlijk is het geheel niet echt bijster origineel. Dat het gebaseerd is op een waargebeurd verhaal is wel leuk maar voor de rest vond ik de film voornamelijk door de verhaalvertelling net een 7 krijgt.
Kolkusvrijdag 11 februari 2005 @ 09:46
The Killing Fields
http://www.imdb.com/title/tt0087553/

Film over de militaire interventies van Amerika tegen de Rode Khmer in Cambodja, uitvergroot door het beschrijven door een Amerikaanse journalist en de band die groeit, en uiteindelijk ongewenst verbroken wordt, met zijn trouwe Cambodjaanse vertaler/hulpje.
In het begin kon ik niet goed in de film komen ondanks de indrukwekkende beelden.
Halverwege de film wanneer het wat introspectiever wordt, sloeg langzaam om en kan ik concluderen dat het een ijzersterke anti-oorlogsfilm is maar mij niet overmatig wist te boeien.
Wel een essentiele aanrader voor liefhebbers van dit genre.
Gorrovrijdag 11 februari 2005 @ 10:09
(#51) Intolerance: Love's Struggle Through The Ages (D.W. Griffith, 1916)
De aanpak van de film is heel ambitieus en was toentertijd dan ook de duurste productie ooit. Voor het eerst werden ook meerdere verhaal in één film met elkaar verwoven. Juist daarin schiet de film misschien iets te ver door, want mijns inziens had de film beter af geweest met enkel twee verhalen. Het verhaal van Babylonië is verreweg het boeiendst. De eerste aanblik van de immense set is erg indrukwekkend, evenals de scenes met erg veel figuranten. Het verhaal van Jezus en in het zestiende eeuwse Parijs lijken er maar een beetje bij te hangen en zijn ook veel minder uitgewerkt dan de andere twee. Daardoor wordt de film wat langdradig, hij duurt immers drie uur. ****
Harevrijdag 11 februari 2005 @ 10:24
The Scarecrow



Schitterend weer. Wat ze gedaan hebben met het huis waar Keaton en zijn kamergenoot in wonen is echt amazing. Zo inventief. Echt knap. En daarna ook nog eens weet ik veel hoe lang een hond voorblijven door wie je achterna gezeten wordt! Prachtig!

The Paleface

Ook erg leuk.
kinky_queenvrijdag 11 februari 2005 @ 20:56
SCHNEE-WITCHEN UNTER DER 7 BERGEN

De porno-variant. Niet veel bijzonders
kinky_queenvrijdag 11 februari 2005 @ 21:45
Precies wat je denkt dat het is.



STARBALLZ



They should have titled this "Good luck guys"

NEW YORK (AP) - The producer of an animated pornographic movie has filed a $140
million lawsuit accusing "Star Wars" creator George Lucas of libel.

The lawsuit, filed in Manhattan's state Supreme Court, alleges that a
spokeswoman for Lucas accused the producer of "Starballz" of creating
pornographic cartoons aimed at children.

"Starballz" is an explicit sex parody of outer space adventure movies.

Media Market Group, the movie's producer, says the film is intended for adults
only and will not be distributed to children.

The MMG lawsuit follows unsuccessful legal action by Lucas in California in
January. A federal judge in Oakland threw out a lawsuit in which Lucas alleged
that "Starballz" used intellectual property from "Star Wars" without
authorization and in an offensive manner.

The hero of "Starballz" travels the galaxy looking for sex. The movie has
characters with risque names that might remind "Star Wars" series fans of
characters from the Lucas films.

A statement by Lucas spokeswoman Lynne Hale at the time said in part: "We feel
strongly that the law does not allow for parody to be a defense to a
pornographic use of someone else's intellectual property, especially when that
use is directed to children."

In court papers filed this week, MMG says the company "has never directed
pornography to children; the cover of 'Starballz' states 'Adult Only' in three
places."
SaintOfKillersvrijdag 11 februari 2005 @ 21:58
Laat ik nog eens in dit topic posten. Ik heb deze middag Along Came Polly gezien en ik vond 'm erg matig. De enige die echt leuk was, was Azaria en die doet maar 5 minuten mee. Verder is PSH soms half-leuk. Voor de rest is 't huilen met de pet op. Geen flauw idee wat de personages van Stiller en Aniston in mekaar zouden zien. Ook zag ik niet meteen wat er zo vrijgevochten en wild was aan Polly.
Geezervrijdag 11 februari 2005 @ 22:13
Laatst nog eeuh.. shit. (hehe het feit dat ik het op moet zoeken zegt al genoeg waarschijnlijk)

Blade -Trinity, nou was ik ook niet naar de andere blade films geweest maar het is niet echt mijn stijl. Wel strakke muziek opzich.
Arceevrijdag 11 februari 2005 @ 23:13
quote:
Op vrijdag 11 februari 2005 20:56 schreef kinky_queen het volgende:
SCHNEE-WITCHEN UNTER DER 7 BERGEN

De porno-variant. Niet veel bijzonders
Eindelijk eens een k_q-film waar ik wél benieuwd naar ben.
Wepeel2vrijdag 11 februari 2005 @ 23:20
quote:
Op vrijdag 11 februari 2005 21:58 schreef SaintOfKillers het volgende:
Laat ik nog eens in dit topic posten.
Ja het lijkt de laatste tijd wel wat rustiger te zijn hier. Ik kom hier wel voor goede filmtips, dus blijven posten mensen.

Vandaag gezien:
Cidade De Deus

Puta de Madre, wat een film. Van begin tot eind genoten en ik kan eigenlijk geen minpunten bedenken. Allereerst is het verhaal an sich erg boeiend. De manier waarop de wereld van de sloppenwijken met een lach en een traan wordt gebracht is weergaloos. Ook de karakters zijn fantastisch. Zonder dat ze heel veel ´screentime´ hoeven te hebben leef je moeiteloos met ze mee. Oja, ook leuk gefilmd, goed gemonteerd, leuke plotwendingen etc. etc. blah blah.
Een 9
Durbinzaterdag 12 februari 2005 @ 00:21
Speed 2: Cruise Control
Een film over een op hol geslagen cruiseschip. Ach, als het met een bus lukt... Ik heb hem vanavond eigenlijk alleen gezien omdat hij in IMDB's Bottom 100 staat en alhoewel ik wel slechtere films heb gezien, snap ik wel dat hij er tussen staat. De actiescene's worden voornamelijk gecreëerd door heftig schuddende camera's en elk karakter blijkt tientallen sarcastische dan wel half-komische opmerkingen te kunnen plaatsen wanneer deze zich in een dramatische situatie bevindt. En alhoewel de special effects door de film nog wel redelijk verteerbaar zijn, is het einde op dat gebied daarentegen dramatisch slecht. Luchtige actiefilms kan ik nog wel verteren, maar deze hoeft voor mij niet.
Eluczaterdag 12 februari 2005 @ 00:42
Ik heb vanavond Eleni, de nieuwe film van Theo Angelopoulos gezien. Het camerawerk deed me al meteen sterk aan Tarkovsky denken, evenals het (erg trage) tempo van de film. Als je dus van AT houdt, is deze film een tip voor je. De eerste helft is mooi, boeiend en op sommige momenten aangrijpend. Na de pauze was het één groot drama en totaal niet meer interessant. Heel jammer, zeker omdat het zo goed begon. Het camerawerk en de visuele stijl zijn het beste van deze film. Er zijn ook een aantal zwakke punten duidelijk merkbaar, met als dieptepunt:
SPOILER
Als Eleni huilt bij het lijk van Giorgos, zie je m duidelijk ademen
Het karakter Eleni is één van de slechtste personages die ik tot nu toe gezien heb, vooral daarom kom ik niet verder dan een (erg mager) zesje.
nonamzaterdag 12 februari 2005 @ 00:55
Darkwolf......


begint als b-film, met b-acteurs, eindigt als c-film, en 4 euro te licht in de portefeuille omdat hij aangeprezen werd als nieuwe kei-goede dagfilm
Harezaterdag 12 februari 2005 @ 01:22
Tengoku to jigoku



Wat kan deze man toch films maken zeg! Niet normaal.
Deze keer probeert Kurosawa het met in wezen een politiefilm. Maar echt, hij maakt er zo veel meer van. Een sterk drama, een ontzettend brede kijk op het politiewezen, moraal, en zijn natuurlijk prachtige breedbeeldshots. Hij gebruikt weer echt elk uiteinde van de camera en dat ziet er gewoon zeer strak uit. Ook de eindscene met de persoon in het glas ziet er zo mooi uit, en bij hem is het niet alleen mooi, maar ook nog eens functioneel. Mifune is, zoals altijd, echt sterk, en ook hij kan dus echt met allerlei rollen uit de voeten. Muziek is er weinig, maar als het er is is het meteen ook erg vernieuwend (vrolijke muziek bij de oppakscene). Ook vond ik z'n zijsprongetje naar het Heroinegebruik zeer gewaagd voor die tijd, hij laat toch best heftige beelden zien.
En ja, om toch nog ff terug te komen op de crimestory die deze film in weze is. Daarin is ie een van de beste in z'n genre. Echt elk aspect dat je maar kan bedenken wordt belicht, en echt elk aspect is interessant. En dat maakt dat de 2 1/2 uur echt zo voorbij zijn.
Timo20zaterdag 12 februari 2005 @ 06:38
Donderdag:

Femme Fatale
Voor de 2e keer gezien. Vond m dit keer minder als de eerste keer. Maar t blijft best een goede film van Brian DePalma. Rebecca Romijn-Stamos is goed op dreef als bitchy vrouw. Antonio Banderas vond ik maar irritant en op de zenuwen werken . Opzich is t verhaal en de opzet van de film best goed bedacht maar t werkt niet helemaal. De twist op t einde komt een beetje onverwacht en is goed bedacht. Toch: als je goed oplet (en t viel me deze keer ook meteen) zijn er wel dingen waar je aan kunt herkennen hoe t verhaal gaat lopen en dat de twist op t einde eraan zit te komen.
Best een goede film, geen topper


IMDB Cijfer: 6,4/10
Mijn Cijfer: 6,7/10

In de sneak:

Birth
Tien jaar na t overlijden van de man van Anna (Nicole Kidman) staat er een jongetje bij haar in de woonkamer die beweert haar overleden man te zijn. Dat is nogal raar, aangezien de man (uiteraard) al dood is en t jongetje pas 10 jaar oud is...
Bij t zien van de trailer een tijdje terug kreeg ik al Sixth Sense achtige gedachten. Zover kwam t niet maar t scheelde niet veel. Het idee achter deze film is heel aardig, maar t wordt toch wel zo bout uitgewerkt dat t niet leuk meer is . Dit moest dus een thriller zijn, maar als ik tijdens t kijken van deze film iets niet heb gedaan is t wel trillen. De film is veeeeeels te langzaam. Het begint al bij een openingsscene die op z`n minst 3 minuten te lang duurt. De hele film door is tempo veels te langzaam om ook maar een beetje spannend te kunnen worden. Er zit totaal geen tempo in. Dat is nog niet zo erg. Zonder tempo kan ie ook spannend worden, dacht ik. Tevergeefs dus. Ook spannend is t niet. De acteerprestaties die wellicht nog iets kunnen redden? Nope. Ook daar laat de film meer dan een paar steken vallen. Kidman speelt zonder enige vorm van "commitment" en passie, het jongetje dat de overleden man moet spelen overtuigd ook compleet niet. Zelfs Lauren Bacall kan met haar (kleine) rol dit (letterlijke) drama niet redden. Het enigste dat een klein beetje positief is aan deze film is de soundtrack die nog best te pruimen valt.
Dit is echt een afrader in iedere vorm...


IMDB Cijfer: 6,0/10
Mijn Cijfer: 5,0/10

En gisteren:
Lethal Weapon 3
8 dagen voor z`n pensioen moet Murtaugh (Danny Glover) samen met z`n partner Riggs (Mel Gibson) achter een bende aan die wapens hebben gestolen. Dat gaat uiteraard gepaart met de nodige actie en humor.
Dit derde deel in de Lethal Weapon reeks is de minste van de 4. Het verhaalt gaat te vaak van z`n pad af en vertelt subplotjes die er weinig toe doen en weinig om t lijf hebben. De actie is weer lekker ouderwets, net als de humor. Glover en Gibson vormen vormen voor de derde keer een cool koppel en worden daarbij bijgestaan door leuke bijrollen van Joe Pesci en Rene Russo.
Zoals gezegd: de minste van de drie maar nog steeds vermakelijk om naar te kijken


IMDB Cijfer: 6,3/10
Mijn Cijfer: 6,0/10


Fah talai jone (Tears Of The Black Tiger)
De eerste Thaise film die ooit werd opgenomen in de selectie van het Cannes film Fesitval. En terecht. Wat een mooie en leuke film is dit!!! Overduidelijk een hommage aan western films als Once Upon A Time In The West en The Good, The Bad & The Ugly. Ook komen er nog een aantal bekende stukken uit Gone With The Wind in terug. En gelukkig is t geen belachelijke parodie geworden, maar een mooi eerbetoon met rivieren vol bloed, in t roze geklede cowboys en stuurstok roze huizen. De kleuren spatten werkelijk van t scherm, het geen het kijken wel leuker maakt. De cinematografie en met name de art-direction zijn geweldig in deze film. Verder zitten er een aantal hele leuke scenes in, maar ook ontroerende. Het acteerwerk is goed en de film is heel mooi gefilmd + gemonteerd. Daarbij komt nog een mooie soundtrack en je hebt een film die t zien meer dan waard is. En dat is dan nog een understatement


IMDB Cijfer: 7,1/10
Mijn Cijfer: 8,2/10
Gorrozaterdag 12 februari 2005 @ 09:26
All Quiet on the Western Front (Delbert Mann, 1979)
Redelijke remake van de gelauwerde Eerste wereldoorlog klassieker uit 1930. Dat de versie die ik zag (de bioscoop versie) ingekort was, was duidelijk te merken. Op sommige momenten miste ik een aantal scenes, waardoor nu opeens mensen ergens tussen de linies zaten zonder dat je wist waarom. Het acteerwerk is de zwakke plek van de film. Niet alle acteurs kunnen goed uit de voeten in hun rol. ***

(#515) Top Hat (Mark Sandrich, 1935)
Typische Hollywood musical uit de jaren '30 waarin Fred Astaire en Ginger Roberts de hoofdrollen hebben. Ook hier kon ik Astaire niet echt goed hebben. De dansscenes zijn wel aardig, maar duren zoals meestal bij dit soort films te lang naar mijn smaak. Het verhaaltje bevat wel wat leuke humor, maar dit zal nooit m'n favoriete genre worden. ***
radiokoenzaterdag 12 februari 2005 @ 11:31
Sling Blade (1996)

Eergisteren gekeken. Erg goede film met de zeer goede acteur Billy Bob Thornton . Gaat over een geestelijk zieke man die vrijkomt uit een psychiatrische inrichting. Vanaf dat moment volg je een beetje z'n leven in de vrije wereld.
De film is een beetje voorspelbaar, maar wel erg goed. Mede dankzij het goede acteerwerk van BBT. De film deed me ook een beetje denken aan Forrest Gump (maar dan zonder humor).

8
Hounietzaterdag 12 februari 2005 @ 11:32
die ene van gister, met steven segal
kinky_queenzaterdag 12 februari 2005 @ 12:01
quote:
Op zaterdag 12 februari 2005 06:38 schreef Timo20 het volgende:

Fah talai jone (Tears Of The Black Tiger)

Mijn Cijfer: 8,2/10
Klopt idd, Sai had hem mij aangeraden en de scheet had het juist, ik vind deze nl ook een knaller

Timo20zaterdag 12 februari 2005 @ 12:05
quote:
Op zaterdag 12 februari 2005 12:01 schreef kinky_queen het volgende:

[..]

Klopt idd, Sai had hem mij aangeraden en de scheet had het juist, ik vind deze nl ook een knaller

had er nog niet van gehoord maar in de tv gids waren ze er nogal lyrisch over dus moest ik m maar eens bekijken.
erg goede film . volgende maand maar eens de dvd bestellen
kinky_queenzaterdag 12 februari 2005 @ 12:17
quote:
Op zaterdag 12 februari 2005 12:05 schreef Timo20 het volgende:

volgende maand maar eens de dvd bestellen
Mwoah...

Wepeel2zaterdag 12 februari 2005 @ 12:19
Wes Craven's New Nightmare

Samen met deel 5 is dit het enige deel uit de reeks die ik nog maar een keer heb gezien. En ik geloof dat het zeker meer dan 7 jaar geleden was dat ik hem gezien heb. Het verhaal is leuk en origineel. De acteerprestaties zijn soms bedroevend slecht en de effecten zijn ook niet altijd geweldig. Maar goed, daarvoor kijken we uiteraard ook geen b-horror.
Het coole van dit deel is dat Freddy eigenlijk als een totaal nieuw monster wordt opgevoerd, dus ook met een stuk minder one-liners.
Al met al een vermakelijk deel in de cyclus, maar deel 1 en 4 blijven mijn favoriete delen.
6,5.
victorinoxzaterdag 12 februari 2005 @ 12:31
Dawn of the Dead (2004)
Mooie horrorfilm en een geslaagde remake.
Er zitten een aantal spannende scene's in en ook lekker wat gore.
Op de DVD staat ook nog een videodagboek van "wapenwinkel eigenaar" Andy. Wat wel leuk gemaakt is.
SPOILER
Ik ben trouwens benieuwd hoeveel mensen er voor/tijdens de credits weggelopen zijn uit de bios.
Aangezien je pas tegen het einde van de credits erachterkomt dat iedereen toch nog dood gaat.
#ANONIEMzaterdag 12 februari 2005 @ 12:37
Meet the Fockers



Whehehe,hilarisch
Drakulzaterdag 12 februari 2005 @ 12:41
quote:
Op zaterdag 12 februari 2005 12:31 schreef victorinox het volgende:
Dawn of the Dead (2004)
SPOILER
Ik ben trouwens benieuwd hoeveel mensen er voor/tijdens de credits weggelopen zijn uit de bios.
Aangezien je pas tegen het einde van de credits erachterkomt dat iedereen toch nog dood gaat.
Steekt hand op
Timo20zaterdag 12 februari 2005 @ 13:09
quote:
Op zaterdag 12 februari 2005 12:17 schreef kinky_queen het volgende:

[..]

Mwoah...

hehe
m`n budget voor deze maand is er al doorheen, vandaar
Shogozaterdag 12 februari 2005 @ 13:34
Goldeneye
Goeie bondfilm. Deze toen voor het eerst in de Bios gezien en was erg onder de indruk toen der tijd (10 jaar geleden) en nu nog steeds, goeie Bondactie en goed acteerwerk en een leuke echte bondverhaal erin.

[ Bericht 2% gewijzigd door Shogo op 12-02-2005 13:39:51 ]
Zeitgeistzaterdag 12 februari 2005 @ 16:24
gister:

Irréversible
http://www.imdb.com/title/tt0290673/


Ben een beetje in dubio. Wel goed maar had er meer van verwacht. Plus ik vond net als bij Memento het achteruitvertellen van het verhaal storend.Tuurlijk het is apart en je leert steeds meer over het hoe en waarom maar toch. Ik heb niks tegen a-chronologische films maar helemaal van eind naar begin is niet mijn favoriet.

Wat ik wel plezierig vond was het verhaal opzich. Het kwam, Om Memento maar weer ff te noemen, een stuk plausibeler over. Ook het feit dat niet alleen de misdaad en wraak stuk worden verteld, maar ook het stuk wat zich vooraf afspeeld vond ik een pluspuntje.

Verder erg mooi gefilmd. Van het chaotische gestoorde begin tot het dromerige rustige einde.
Mooi gebruik van kleur, muziek en aparte camera techniek.

Verder had ik me laten inlichten over de wat geweldadigere scenes maar toch was het wel ff slikken.

Zag vannacht elke keer weer die
SPOILER
arm die de verkeerde kant op werd gebogen
Maar zoals ik al zei: Goed maar niet perfect.
kinky_queenzaterdag 12 februari 2005 @ 16:41
DAS FRAUENHAUS

BLUE RITA

Aardige Franco, maar niet meer dan dat. Veel bloot natuurlijk weer in een verhaaltje wat even dun is als de kledij van de dames (als ze die al dragen)

Vieze plaatjes

SaintOfKillerszaterdag 12 februari 2005 @ 19:42
Gegen die Wand
Topfilm. Met een erg toffe soundtrack en dan bedoel ik niet alleen Depeche Mode en the Sisters of Mercy, ook de Turkse intermezzo's waren wel leuk. Het verhaal zelf deed me een beetje aan Failan denken, die ik eerder in de week zag. Alleen vond ik het vrij jammer dan het tweede deel toch wel wat minder was dan de eerste helft. Ook sterk geacteerd door Birol Ünel en Sibel Kekilli (die we natuurlijk allemaal al kenden uit Die Megageile Küken-Farm en Hotel Fickmichgut).

Capturing the Friedmans
Docu over het gezin Friedman waarbij vaderlief en de jongste zoon verdacht worden van kindermisbruik. Er wordt een vrij neutraal standpunt ingenomen, waarbij de 2 Friedmans hun onschuld verkondigen, maar toch vreemde beslissingen nemen, om maar te zwijgen over enkele aparte uitspraken. Anderzijds wordt ook de heksenjacht belicht, waarbij de politie en de ouders van de slachtoffers in een ander daglicht worden geplaatst (Jouw zoon is 5 keer anaal verkracht? Ha, de mijne 6 keer. )

Bully
Hm. Geen slechte film, maar hij kon me toch niet helemaal bekoren. Het komt vrij traag op gang en ik vond het verhaal met horten en stoten evolueren. Misschien was het ook niet mijn ding omdat het toch vooral gaat over hangjongeren en die interesseren me niet echt. Er werd wel vrij goed geacteerd, maar........... maar....... grmgrmgrmgrmgm...... ik krijg het bijna niet gezegd......... het druist tegen al m'n normen en waarden in.........maar............ maar............ er zit overdreven veel naakt in dat niets toevoegt aan het verhaal. Zo. Ik walg nu van mezelf.
Cheironzaterdag 12 februari 2005 @ 20:04
Vanmiddag Indiana Jones & The Raiders of the Lost Ark gekeken. Wat is het toch heerlijk om je even in de wereld van Indy mee te laten nemen. Eigenlijk verveel je je geen moment met deze film. Natuurlijk zijn er voldoende plotgaten die via onlogische verklaringen aan elkaar worden gereten, maar dat stoort voor geen meter.

Op naar de volgende Indiana Jones film
RoKzaterdag 12 februari 2005 @ 22:08
The Warriors (1979). Blijkt maar weer dat je sommige dingen uit je jeugd beter in je herinnering kunt laten voortleven, want hoe gay is deze film nu wel niet? Beetje het 'Miami Vice-syndroom'.
Zeitgeistzondag 13 februari 2005 @ 00:04
Tasogare seibei (Twilight Samurai)
http://www.imdb.com/title/tt0351817/




nuff said. Fantastisch.
Zeitgeistzondag 13 februari 2005 @ 02:50
en daarna....

Zatoichi
http://www.imdb.com/title/tt0363226/


Tja was me het samurai avondje wel. 2 van mijn favo films uit dat genre.

Deze is duidelijk minder serieus maar daardoor niet minder leuk.
Kitano's versie van de bekende held Zatoichi is luchtig met af en toe een serieuze scene en heel veel fantastisch gekozen muziek. Boeren die ritmisch het land bewerken tot de geweldige festival tapdans scene p het eind. Een genot voor oog en oor. Enige wat af en toe niet zo gelukt is is de CGI en dan heb ik niet over het bloed want dat had tenminste een doel(Kitano wilde het bloed op vallende kersenbloesems laten lijken)
Verder heerlijk entertainment die met kop en schouders boven vrijwel alle huidige Hollywood rotzooi steekt. En ja I stand by that statement tot ik een hollywood film zie die niet gemaakt is om alleen maar geld in te zamelen!

Over mijn avond gesproken. Beide films zijn natuurlijk verschillend. Maar kwalitatief is eigenlijk Twilight Samurai de beste.

Desondanks blijft het fantastisch om Kitano te zien akteren. De man is mijn held. Hij is echt super.
pascalheisterzondag 13 februari 2005 @ 03:06
Un long dimanche de fiançailles

Van de maker van Amelie, erg sterke en leuke film, veel aspecten van amelie komen er in voor, verhaal zit ook leuk in elkaar. Weer een prachtige film van Jeunet
Forumschoremzondag 13 februari 2005 @ 03:47
Evil Dead 2 op de BBC. Geile film!
iDexzondag 13 februari 2005 @ 04:09
Meet the Fockers
Gorrozondag 13 februari 2005 @ 10:01
Grand Hotel (Edmund Goulding, 1932)
Erg goede Hollywoodklassieker vol met kleurrijke personages. De film begint erg sterk met de introductie van de verschillende personages en van daaruit volgt een serie boeiende verwikkelingen in het hotel. Nergens zakt de film en weet de aandacht goed vast te houden door telkens met een nieuwe verrassende ontwikkeling in de plot te komen. Het acteerwerk van grote namen als Greta Garbo, Lionel Barrymore en Joan Crawford is ook erg sterk. ****½

(#585) Stavisky (Alain Resnais, 1974)
Door de montage en gebruik van muziek is dit een levendige film van Alain Resnais. Jean-Paul Belmondo zet een goede performance neer in de titelrol. Zoals altijd bij films van Alain Resnais is niet alles meteen duidelijk. Mede door de a-chronologische montage wordt er een mysterie rond Stavisky gecreëerd wat mondjesmaat ontrafeld, maar ook weer gevoed wordt naarmate de film vordert. ***½
Harezondag 13 februari 2005 @ 10:54
Mar Adentro (The Sea Inside)



Wat een film. Werd echt echt heel erg stil van. En verdrietig. Alles was echt heel herkenbaar.
Deze film behandelt het onderwerp echt zo goed. Door de advocate ook aan een degeneratieve ziekte te laten leiden en haar de weg van de 'liefde' te laten kiezen kreeg je een goed idee van wat Euthenasie nou kan betekenen. Helpt natuurlijk wel dat ik volledig voor ben, dus niet tegen de borst gestoten werd qua onderwerp. De muziek is is echt de beste die ik in lange tijd heb gehoord. Wat ontzettend prachtig mooi! En dan ook nog eens het indrukwekkende filmwerk. De close-ups werken echt versterkend voor de hele situatie. Nog 1 ding vergeten en dat is het acteerwerk. Naast het feit dat Amenábar heel erg mooie mensen heeft gekozen voor deze film presteren ze allemaal ook nog eens op hun toppen. Het is alsof de belangrijkheid van deze film ze tot grote hoogte heeft gedreven.
Wat belangrijk is deze film wel. Het behandeld het punt van euthenasie vanuit verschillende oogpunten zodat misschien meer mensen hun ogen kunnen openen voor het gewoon toestaan ervan.

Gaat samen met 2046 heel erg ver komen voor wat betreft beste film die ik dit jaar heb gezien!
SaintOfKillerszondag 13 februari 2005 @ 11:05
quote:
Op zondag 13 februari 2005 10:01 schreef Gorro het volgende:
Grand Hotel (Edmund Goulding, 1932)
Het acteerwerk van grote namen als Greta Garbo, Lionel Barrymore en Joan Crawford is ook erg sterk.
Ik vond Garbo nogal overdreven overacteren. OK, het mens komt uit de stomme films en daar was dat gebruikelijk, maar ze gaat er soms erg ver in.
Shogozondag 13 februari 2005 @ 12:53
The World Is Not Enough
Vermakelijke film, die een stuk subtieler is dan Die Another Day gelukkig. Goeie actie en de twist van elektra king is ook wel leuk. Niet zo briljant als Goldfinger of Goldeneye maar absoluut vermakelijk en toch een tikkie beter dan Die Another Day naar mijn mening.
Lambiekjezondag 13 februari 2005 @ 13:14
Deliverance (1972)

Erg goede rafting movie. 4 gasten gaan een brute rivier kanoen. Onderweg worden ze lastig gevallen en begint de trammelant. Acteurs hebben alle stunts zelf gedaan. Met oa Burt Reynolds. 3 oscar nominaties.

7.4 / Imdb 7.8
Tom_Tom-zondag 13 februari 2005 @ 15:13
Y Tu Mamá También.
Ja, ik vond het wel een goede film. Het was nou niet dat ik helemaal ondersteboven was van het geheel, maar toch. Het was een leuk verhaal met mooie beelden erbij.

Amores Perros.
Geweldige film. Prachtig hoe de verhalen lopen. Echt heel erg goed. Iedereen moet 'm gezien hebben.

Lolita.
Ook een goede film. Erg goed.

Ik heb niet echt veel te zeggen over de films. .
Wepeel2zondag 13 februari 2005 @ 19:55
Vandaag Dawn Of The Dead (2004) nog maar eens bekeken. Ditmaal de Director's Cut, maar ik zou niet weten wat er anders aan is eerlijk gezegd. Schijnt wat meer gore in te zitten en sommige personages zouden meer uitgediept zijn, maar voor mijn gevoel had ik alles al een keer gezien. Of misschien was de vhs-screener die ik destijds zag ook wel meteen de director's cut.
Het blijft een leuke zombie film. Niet zo naargeestig en grimmig als het origineel, maar in ieder geval wel met betere zombie make-up.
Aan het einde zit trouwens wel een grote fuck-up. Ze rijden met een busje naar een hek. Als je dit ziet is het vrijwel donker en op het moment dat ze het hek rammen is het opeens helemaal licht.
7,5.
DaniBanani19zondag 13 februari 2005 @ 20:30
Shark Tale!!! haha vrijdag avond.. best lachen film en wil de soundtrack hebbuh!! nou dat was het.. verder kijk ik nie zoveel films
Lambiekjezondag 13 februari 2005 @ 21:33
quote:
Op zondag 13 februari 2005 15:13 schreef Tom_Tom- het volgende:


Lolita.
Ook een goede film. Erg goed.

Ik heb niet echt veel te zeggen over de films. .
Welke Lolita.?
Lambiekjezondag 13 februari 2005 @ 21:39
The Exorcist IV
mmm vond niet echt nodig vervolg/prequel.
En antonie kamerling zie je amper.

5.0 / imdb 5.0
Little_Angelzondag 13 februari 2005 @ 21:47
Stigmata.
Zeitgeistzondag 13 februari 2005 @ 22:00
BASEketball

Moet zeggen ik had verwacht dat het een buttfilm zou zijn maar ik lag af en toe echt dubbel van het lachen. Heerlijke foute humor. Wel de aanschaf van een DVDtje waard vind ik.
SaintOfKillerszondag 13 februari 2005 @ 23:11
Who's That Knocking at My Door?
De eerste full length van Martin Scorsese met Harvey Keitel in de hoofdrol. Keitel is een wannabe gangster ( ) die verliefd wordt op een meisje en daardoor voor enkele keuzes wordt geplaatst. Het is een degelijke film met vrij veel symboliek. Het is duidelijk een voorbode van wat nog zou komen, jammer genoeg kan het verhaal niet altijd blijven boeien. Trouwens ook de eerste film van Keitel (en de tweede van Thelma Schoonmaker).

Sweet and Lowdown
Mockumentary over guitarist Emmet Ray van Woody Allen met Sean Penn in de hoofdrol. Leuke film, vooral omdat het gewoon een leuk verhaal is. Sean Penn is erg goed, net als Samantha Morton als één van z'n love interests. Uiteraard zit het ook erg goed met de muziek, daar draait de film dan ook rond. Oh ja, Uma Thurman doet ook mee en ik vond haar (zoals wel vaker) erg overbodig.

The Harder They Fall
Een film over boksen met Humphrey Bogart en Rod Steiger in de hoofdrollen. Het gaat vooral over de uitbuiting van de boksers door hun managers en de omkooppraktijken die schering en inslag zijn in het milieu. Vooral Bogey steelt de show in wat z'n laatste rol zou worden. Tijdens de opnames was hij al zwaar ziek. Uiteindelijk is dit gewoon een sterke film met Bogart in één van z'n beste rollen.

Angels with Dirty Faces
Maar deze was nog iets beter. Ook hier doet Bogart mee, maar slechts in een bijrol. De hoofdrollen zijn weggelegd voor Pat O'Brien en een erg sterke James Cagney. Cagney en O'Brien zijn twee straatjongens die wanneer ze volwassen zijn voor een ander pad kiezen. Cagney gaat in de misdaad, O'Brien wordt priester. De regie is van Michael Curtiz. Dit is gewoon een topfilm, ik vond 'm verrassend goed. Dit is een klassieker die het verdiend om wat bekender te zijn.
kinky_queenzondag 13 februari 2005 @ 23:38
quote:
Op zondag 13 februari 2005 23:11 schreef SaintOfKillers het volgende:
Who's That Knocking at My Door?
Die heb ik nog niet gezien en als Scorsese completist wil ik die nog een x kopen, heb jij hem gekocht?

zo ja, welke uitgave is het?

Nevazondag 13 februari 2005 @ 23:39
dirty dancing.. na al die keren zien blijft die toch leuk die jeugdsentimenen
SaintOfKillerszondag 13 februari 2005 @ 23:44
quote:
Op zondag 13 februari 2005 23:38 schreef kinky_queen het volgende:

[..]

Die heb ik nog niet gezien en als Scorsese completist wil ik die nog een x kopen, heb jij hem gekocht?

zo ja, welke uitgave is het?

Dat was nog een kerstcadeautje. Het is de versie die in de Scorsese Collection-box zit. Deze dus.
kinky_queenzondag 13 februari 2005 @ 23:56
quote:
Op zondag 13 februari 2005 23:44 schreef SaintOfKillers het volgende:

Dat was nog een kerstcadeautje. Het is de versie die in de Scorsese Collection-box zit. Deze dus.
Merci

Arceezondag 13 februari 2005 @ 23:58
quote:
Op zondag 13 februari 2005 15:13 schreef Tom_Tom- het volgende:
Amores Perros.
Geweldige film. Prachtig hoe de verhalen lopen. Echt heel erg goed. Iedereen moet 'm gezien hebben.
Amen.
Timo20maandag 14 februari 2005 @ 00:50
Lethal Weapon 4
In dit vierde en laatste deel van de Lethal Weapon reeks stuiten Riggs en Murtaugh op een groepje illegale Chinezen. Aan hen de taak om uit te zoeken waar de ilegalen vandaan komen en (nog belangerijker) door wie ze t land zijn ingesmokkeld. Hierbij worden ze uiteraard weer geholpen door Leo Getz (Joe Pesci) en de nieuwe agent Lee Butters (Chris Rock)...
Normaal gesproken worden de vervolg films alleen maar slechter naarmate er meer delen uitkomen, maar in het geval van Lethal Weapon is t laatste deel t op 1 na leukste deel. Uiteraard zijn alle bekende ingredienten ook in dit deel weer aanwezig: een hoop (droge) humor, veel actie en een leuk verhaaltje.
Mel Gibson en Danny Glover doen alweer eens goed hun best waarbij ze worden bijgestaan door een leuke rol van Pesci. De toevoeging aan de cast van Chris Rock is een goede keuze geweest. Hierdoor krijgt zowel de cast als t gevoel voor humor in de film een nieuwe impuls. Goede zet.
Waardige afsluiter van een serie hele leuke films


IMDB Cijfer: 6,3/10
Mijn Cijfer: 6,7/10
FallenAngel666maandag 14 februari 2005 @ 00:57
BASEketball. Erg leuke film
Haremaandag 14 februari 2005 @ 01:39
Sanshô dayû (Sansho the Bailiff)

Goeie film. Maar dat deze film gemiddeld een 9 op imdb staat ontgaat me even. Daarvoor is het verhaal naar mijn idee toch echt wat te rommelig soms en is het verhaal op dat moment even lastig te volgen. Door rustig verder te kijken kom je er dan wel weer achter wat er nou precies gebeurde. Verder vond ik het allemaal goed geacteerd, mooi gefilmd, met erg goede muziek, maar geen moment steeg het boven gewoon goed uit. Het verhaal vond ik daarvoor ook te weinig bijzonder. Met het einde erg voorspelbaar zelfs. Maar goed, eerste film van Mizoguchi die ik heb gezien en ben wel geinteresseerd in een volgende
Saimaandag 14 februari 2005 @ 02:02
Vet Hard: het was dit of The Grudge, dus ach. Wouterse is best okay, bepaalde cameo's zijn grappig, sommige stunts zijn leuk en daarmee is alles wel gezegd eigenlijk. Wat Johnny de Mol en Cas Jansen er precies in deden is me nog steeds niet helemaal duidelijk en doordat de grappen zo ontzettend voorspelbaar zijn is het zelden echt grappig. Het is verder best uit te zitten en ik heb me over het algemeen niet al te vaak verveeld. Voor als ie een keer op TV komt en je niets beters te doen hebt. 6.
hornagemaandag 14 februari 2005 @ 09:05
King Arthur
Ik heb gisteravond deze film gezien. Ik had al eens flarden ervan gezien en in een lange busreis naar Tsjechie heb ik hem ook half meegekeken. Nu dus maar eens in 1 geheel gekeken. De film begint met flink hakwerk met zwaarden en schieten met pijl en boog. Dan even wat gelul en daarna gaat het nogal met veel geweld weer verder. Ik heb de gewone versie gekeken, niet de director's cut, dus mensen konden op elkaar inhakken zonder problemen en bloed, behalve dan op de zwaarden. Er wordt getracht een verhaal te maken rond de actiescenes maar eigenlijk gaat het over weinig. Als ik nu ook over de film nadenk kan ik de film eigenlijk opdelen in ruwweg 3 a 4 grote scenes. Beetje sneu eigenlijk. Ik vond het maar lichtelijk amusement. Een 6,5.
Gorromaandag 14 februari 2005 @ 09:25
Peyton Place (Mark Robson, 1957)
De film is gebaseerd op een fictief boek wat in de jaren '50 nogal wat oproer veroorzaakte over de inhoud. Dat in een klein Amerikaans dorpje dingen als verkrachting, moord en sex voor kwamen kon er bij de meeste Amerikanen toentertijd niet in. Nu zijn de onderwerpen vrij gedateerd en komen de moraallessen wat prekerig over en stoort de dik aangezette muziek nogal eens. Desondanks erg genietbaar vooral dankzij het sterke acteerwerk. Van de 9 Oscar-nominaties (o.a. beste film, beste regie, beste screenplay en vijf voor het acteerwerk) werd er niet één verzilverd. Later zou er nog twee tv-serie en vier films volgen. ***½

Sheltering Sky, The (Bernardo Bertolucci, 1990)
De cinematografie is fantastisch. De woestijn wordt prachtig in beeld gebracht met mooie zwepende camerabewegingen die kenmerkend zijn voor Bertolucci's werk. Het is dan ook eeuwig zonde dat er geen intessant verhaal aan verbonden is. Het verhaal is uitgerekt en dwaalt zonder duidelijk doel door de film. Het nut van de verteller was me ook niet helemaal duidelijk. ***
Timo20maandag 14 februari 2005 @ 12:13
quote:
Op maandag 14 februari 2005 02:02 schreef Sai het volgende:
Vet Hard: Wat Johnny de Mol en Cas Jansen er precies in deden is me nog steeds niet helemaal duidelijk
mij ook niet en volgens mij vele anderen met ons. Dus als iemand t weet...


Atreidezmaandag 14 februari 2005 @ 12:13
Vorige week gezien-
Take Care of my Cat
Een groep van 5 vriendinnen probeert na de collegeperiode contact te houden met elkaar. Onbewust gaat toch ieder z'n eigen kant op en is het regelmatig blijven zien een moeilijke opgaaf. Een goed gebracht drama die een realistisch beeld geeft van meisjes/vrouwen in hedendaags Korea, althans dat denk ik. De film heeft niet echt een doel maar is ook nergens vervelend, er worden goeie rollen neergezet en het blijft altijd leuk om naar te kijken.
Best de moeite waard


Barton Fink
De minst duidelijke Coen film die ik ken, maar daarom zeker niet minder interessant. Het verhaal gaat over Barton Fink, uitstekend gespeelt door John Turturro, een schrijver met een writersblock die door ze agent een flink contract in Hollywood krijgt. In het hotel waar hij verblijft ontmoet hij Charlie (John Goodman) die op de kamer naast hem verblijft, en vanaf dit moment is niet alles meer zoals het is. Verschillende dingen zijn op allerlei manieren te interpreteren, en zelfs na t lezen van reviews e.d. is er nog steeds niemand die zeker weet wat de Coens met de bepaalde dingen nu bedoelen. Dit is niet de minste Coen film, maar zeker wel anders als de anderen


Spring, Summer, Fall, Winter ... and Spring
Aardige aziatische film, maar ik vond hem niet heel erg speciaal. De beelden zijn een lust voor t oog, maar na 20 keer een shot van dezelfde omgeving had ik t wel gezien. Het verhaal is goed, maar het gebrek aan dialoog en de ultieme rust gingen me af en toe wat tegenstaan.
Lithionmaandag 14 februari 2005 @ 12:31
Palabras encadenadas (Killing Words)

Maak kennis met Ramón, een universitair docent esthetiek en een compleet geflipte psychopaat. Na al eerder 18 mensen in koelen bloede vermoord te hebben houdt hij nu zijn ex-vrouw vast. Een woordspelletje lijkt het enige te zijn wat haar kan redden van een zekere dood, maar is alles wel wat het lijkt te zijn en vooral... is Ramón wie hij lijkt te zijn?

Een érg sterke film, erg sfeervol, goede dialogen en continu verrassend. Een absolute aanrader.

9.

[ Bericht 0% gewijzigd door Lithion op 14-02-2005 12:38:45 ]
Durbinmaandag 14 februari 2005 @ 14:50
My Life Without Me
Ann, een jonge moeder met 2 kinderen, woont samen met haar vriend in een camper achter in haar moeder's tuin. Na onwel te zijn geworden, gaat ze naar het ziekenhuis voor een controle. Daar blijkt dat ze kanker heeft en nog maar 3 maanden te leven heeft. Ze besluit niets aan haar omgeving te vertellen om de laatste maanden zo normaal mogelijk te laten verlopen. Een mooie, eerlijke film over een jonge vrouw die nog zoveel mogelijk probeert te genieten van haar laatste maanden. Het meest ontroerende is eigenlijk dat zij als enige weet dat zij stervende is, terwijl haar omgeving gewoon met hun alledaagse leven verder gaat. De soundtrack bestaat uit enkel een paar liedjes, maar is wel effectief. Aanrader.

This Girls Life
Moon is een succesvol porno-actrice en is eigenlijk best tevreden met haar eigen leven. Ze zorgt voor haar vader, heeft een leuk stel vrienden en staat op het punt een nieuwe relatie te beginnen. Door één van haar vriendinnen komt ze op het idee om zich in te laten huren door wantrouwige echtgenotes/partners om hun relatie te testen. Gaandeweg komt ze er steeds meer achter dat ze toch behoefte heeft aan een doel in haar leven en toch niet zo tevreden is met haar eigen leven. Bij een dergelijk verhaal verwacht je al snel een komedie, maar het betreft hier puur een drama. De film bestaat meer uit een aaneenschakeling van gebeurtenissen, zonder een echte verhaallijn te hebben. Desondanks is het best een interessante film; er wordt een beeld gegeven van het leven van een porno-actrice en hoe de omgeving op haar reageert, zonder dat er feitelijk echt negatief wordt gedaan over de porno-industrie zelf. James Woods zet overigens nog een aardige rol neer als de vader van Moon, lijdend aan Parkinson. (Mocht iemand het zich afvragen, de hoeveelheid bloot is miniem. )

BASEketball
Joe en Doug zijn twee losers die min of meer per ongeluk een nieuw spel uitvinden, dat een combinatie is van baseball en basketball. Al snel is het een populair spel in de buurt en worden ze benaderd door een miljonair om profs te worden en hun eigen team te beginnen. Wanneer de miljonair komt te overlijden, wordt het team overgedragen aan Joe, mits hij kampioen wordt met het team. Een domme komedie, maar dat is wel te verwachten met Matt Stone en Trey Parker. Een hele tijd geleden al eens gezien en ik meende me te herinneren dat ik er destijds niet veel aan vond, maar ik vond hem nu in ieder geval erg vermakelijk. Vooral de psych-outs (pogingen om de tegenstander uit zijn concentratie te halen) zijn af en toe erg komisch. En Dale Earnhardt komt nog voorbij als een enthousiaste taxi-chauffeur.
Lonewolf2003maandag 14 februari 2005 @ 16:48
Mononoke-hime (Princess Mononoke) (1997)
Van de week de dvd ontvangen en gister maar weer eens gekeken. En het blijft een geweldige film, simpelweg één van de beste animatie films ooit gemaakt.
cijfer: 10
Tom_Tom-maandag 14 februari 2005 @ 18:01
quote:
Op zondag 13 februari 2005 21:33 schreef Lambiekje het volgende:
Welke Lolita.?
Kubrick.
Wepeel2maandag 14 februari 2005 @ 18:27
Is BASEketball op tv geweest of zo? Dat iedereen die opeens gezien heeft.
Wel een leuk filmpje overigens. Vooral die psych-outs.
Haremaandag 14 februari 2005 @ 23:35
Seven Days in May

Goede, solide politieke thriller. Er worden wat zijwegen bewandeld die ik niet helemaal top vond, maar eenmaal bij het 'punchline' van de film gekomen is de film toch wel erg sterk. De dialoog tussen de president en de generaal is gewoon erg goed. Net als wat volgt. Tot het over-amerikaanse einde dan
Verder zijn het gewoon zeer degelijke acteerprestaties van 2 'grootse' acteurs: Lancaster en Douglas. Ook was het leuk Juror #1 weer eens terug te zien
Lonewolf2003dinsdag 15 februari 2005 @ 00:44
Versus (2000)
Zombies, gangsters en samuraizwaarden, dat is deze film in een notendop. De film bestaat voor 90% uit actie scenés tussen de held tegen een paar lijpe gangsters, waarvan er een paar echt hilarisch zijn, zoals die gast met de vlindermessen . Ondertussen worden er nog wat zombies doorheen gegooid, die massaal afgeslacht kunnen worden. Kort weg alle ingredienten voor een vermakelijke film zijn aanwezig. En het enige minpunt (maar wel een erg grote wat mij betreft) is dat het tijden duurt (tot bijna het einde) voordat het verhaal duidelijk wordt gemaakt. En zelfs dan blijft het allemaal heel vaag.
cijfer: 6.5
lubje25dinsdag 15 februari 2005 @ 00:58
dit weekend gezien: Man on fire met Denzel Washington en Blocked met Willem Defoe en Ray Liotta.

Allebei echt aanraders, supergaaf
Strettodinsdag 15 februari 2005 @ 01:31
A Beautiful mind

Echt een prachtige, diepgaande film.

Mijn cijfer: 8
MissMSXdinsdag 15 februari 2005 @ 01:37
Casshern

Vanavond in de bioscoop gezien. Erg wazig bij tijd en wijlen, maar de beelden zijn zo mooi dat het echt de moeite waard is om te kijken!
Haredinsdag 15 februari 2005 @ 01:54
Edward Scissorhands

Allemaal net iets té.
Om te beginnen met Edward zelf, op zich best wel goed gespeeld door Depp, alleen die bek die hij de hele tijd trekt begint erg snel te irriteren. Daarnaast is het te voorspelbaar en te sentimenteel.
Verder vond ik de liefde tussen Edward en Kim echt volledig nergens vandaan komen, vooral vanaf Kims kant gezien. Het was er zo maar opeens, zonder ontwikkeling. Laatste negatieve punt: Dat vriendje van Kim, want een ontzettend buttacteur zeg
Positief is de ontzettend mooie aankleding van de film, met de leuke kapsels, hondjes, struiken, maar bovenal de erg leuk aangeklede wijk. De muziek was ook erg mooi.
Wepeel2dinsdag 15 februari 2005 @ 12:47
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 01:54 schreef Hare het volgende:
Edward Scissorhands

Allemaal net iets té.
Om te beginnen met Edward zelf, op zich best wel goed gespeeld door Depp, alleen die bek die hij de hele tijd trekt begint erg snel te irriteren. Daarnaast is het te voorspelbaar en te sentimenteel.
Verder vond ik de liefde tussen Edward en Kim echt volledig nergens vandaan komen, vooral vanaf Kims kant gezien. Het was er zo maar opeens, zonder ontwikkeling. Laatste negatieve punt: Dat vriendje van Kim, want een ontzettend buttacteur zeg
Positief is de ontzettend mooie aankleding van de film, met de leuke kapsels, hondjes, struiken, maar bovenal de erg leuk aangeklede wijk. De muziek was ook erg mooi.
Ik vind jouw mening stom. There!
Kolkusdinsdag 15 februari 2005 @ 12:52
Metallica: Some kind of monster
http://www.imdb.com/title/tt0387412/

Zeer boeiende, openhartige en integere documentaire over het opnameproces van hun laatste album St. Anger en de therapeut die ingehuurd is om de vertroebelde onderlinge relaties binnen de band te bespreken en vervolgens te herstellen.

Ik ben misschien wat partijdig in mijn oordeel, in mijn puberjaren was Metallica namelijk mijn favoriete band, maar ik vond het fascinerend om zo'n proces van dichtbij mee te maken en ik vind dit dan ook een aanrader voor muziek fans in het algemeen.
Copycatdinsdag 15 februari 2005 @ 14:08
The Nomi Song over het leven van Klaus Nomi, cultfiguur in het New York van de jaren 80 en een van de eerste celebs die aan Aids stierf.
Grappige, bij vlagen ontroerende documentaire.

Inside Deep Throat Ook een docu, maar nu over de pornofilm Deep Throat. Intrigerend kijkje achter de schermen van deze lowbudget film die in de VS geband werd.

Allebei krijgen ze van mij een 8 uit 10.
Berkerydinsdag 15 februari 2005 @ 14:18
Beter laat dan nooit..

Schindler's List

Een indrukwekkende film en zeker Oscar waardig, ik vond alleen de laatste minuten van de film te melodramatisch. Toch een dikke 8.
Lonewolf2003dinsdag 15 februari 2005 @ 15:59
Classic (2003)
Redelijke romantisch drama, die naar mijn idee iets te lang door sijpelde.
cijfer: 6
Haredinsdag 15 februari 2005 @ 16:22
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 12:47 schreef Wepeel2 het volgende:

[..]

Ik vind jouw mening stom. There!
Ik vind jouw mening lief!
Durbindinsdag 15 februari 2005 @ 17:26
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 15:59 schreef Lonewolf2003 het volgende:
Classic (2003)
Redelijke romantisch drama, die naar mijn idee iets te lang door sijpelde.
cijfer: 6
Die vond ik heel erg goed. Het enige wat ik er matig aan vond waren de oorlogscenes, die beter in één van de Rambo-trilogy hadden gepast. Maar dit is maar een klein stukje van de film.

Originele avatar btw.
Lonewolf2003dinsdag 15 februari 2005 @ 18:06
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 17:26 schreef Durbin het volgende:

[..]

Die vond ik heel erg goed. Het enige wat ik er matig aan vond waren de oorlogscenes, die beter in één van de Rambo-trilogy hadden gepast. Maar dit is maar een klein stukje van de film.

Originele avatar btw.
Ik vond hem zeker ook niet slecht, maar op een gegeven moment had ik het wel gehad met de film. Het idee was uitgemolken en de film werd steeds meer een herhaling van zichzelf. Hij duurde gewoon te lang.

Wist niet dat jij die avatar ookal had, zal hem terugveranderen, dit is zo verwarrend.
fractalisdinsdag 15 februari 2005 @ 22:37
La Belle et La Bete
Oftewel Beauty and the Beast van regisseur Jean Cocteau, gebaseerd op het gelijknamige sprookje. Werkelijk prachtige cinematografie en dito mis-en-scene, maar vond de film zelf verder toch redelijk slaapverwekkend. Toch absoluut een her-viewing waard binnen opzienbare tijd! ***1/2

The Girl With The Pearl Earring
Soort van bio-pic over het beroemde schilderij van Vermeer. Uiterst degelijke film naar mijn mening, en dat bedoel ik eigenlijk niet erg positief. Prachtige plaatjes, prima muziek, fatsoenlijk acteerwerk, maar het deed me verder allemaal geen donder. Daarnaast ook nog eens een naar mijn mening simpel en met vlagen inconsistent uitgewerkt verhaaltje. **1/2

A Women Under The Influence
Dit noem ik nog eens een prachtfilm! Dit meesterwerk van John "independent" Cassavetes handelt over een vrouw die op het punt staat geestelijk volledig in te storten en haar gezin mee de ellende in sleurt. Werkelijk fantastisch acteerwerk van Gena Rowland en Peter Falk! Verder heerlijk grof filmwerk met bergen schokkerige close-ups die de emotie alleen nog maar versterken. Heb sinds Breaking the Waves een jaar of 2 geleden niet meer zulke prachtige ellende mogen aanschouwen... *****
Strettowoensdag 16 februari 2005 @ 00:26
Ray

8,5!
Copycatwoensdag 16 februari 2005 @ 00:31
quote:
Op woensdag 16 februari 2005 00:26 schreef Stretto het volgende:
Ray

8,5!
Helemaal mee eens.
De muziek van Ray Charles is tijdens de Grammy's rijkelijk gelauwerd. Nu de verpersoonlijking door Jamie Foxx nog bij de Oscars.
Topmaatwoensdag 16 februari 2005 @ 00:38
- the grudge
- the excorcist
- the forgotten
Harewoensdag 16 februari 2005 @ 00:46
Per qualche dollaro in più (For a Few Dollars More)

Deze trilogie zal echt nooit mijn favoriet worden. Hoewel ik de Once Upons van Leone heel erg hoog aansla is dat niet gebeurd met The Good en nu dus ook niet met deze.
Op zich is het best een leuke film. Maar het blijft toch een beetje popcorn vermaak door het erg simpele 'goed - slecht' verhaal. Waarbij de slechte ook nog eens overdreven slecht speelt en in beeld wordt gebracht. En verder kan ik Eastwood niet echt waarderen in deze films. Ik vind hem op een of andere manier niet passen, of een beetje vreemd spelen ofzo. Ook de 'humor' in deze film kon ik niet waarderen. Dat echtpaar als eigenaar van het hotel of dat treinmannetje irriteerden me gewoon. Beetje vreemde keuzes.
Maar goed, de film kijkt lekker weg, er zitten mooie beelden in, de soundtrack blijft gewoon geweldig en ook de soundeffects zijn erg cool. En van Cleef vind ik dus wel erg in z'n rol passen en vind ik het goed doen.
sampoowoensdag 16 februari 2005 @ 01:06
Ik zou de spaghetti westerns ook wel eens in het originele Italiaans willen beluisteren. Ik ben van mening dat elke film enigzins lijdt bij nasynchronisatie.
Lonewolf2003woensdag 16 februari 2005 @ 01:34
Wu jian dao 2 (2003) (Infernal Affairs II)
Dit is een prequel van de gelijknamige eerste film, die ik maanden geleden ooit gezien heb. En al vond ik één verschrikkelijk goed ik was erg bang dat de opvolgers slappe aftreksel zouden zijn en was daarom maar niet tot het kijken daarvan over gegaan. Maar toen ik hier en op imdb goede reacties erop las, heb ik toch besloten ze eens te bekijken.
Zoals al gezegd gaat het hier om een prequel. Iets dat nog moeilijker goed te maken is dan een sequel. Aangezien de kijker het einde al weet, moet het verhaal extra goed uitgewerkt en spannend zijn om de film interessant en spannend te houden en zeker in een prequel verwacht de kijker antwoorden op vragen die hij had over de voorganger.
Hier ligt dan ook meteen de kracht en het grote minpunt van de film. Aan de ene kant wordt om de film niet te veel op deel één te laten lijken wordt de aandacht meer verschoven naar de politiecommisaris en de gangsterbaas. Dit verhaal is opzich erg interessant. We leren SP Wong (een fantastische Anthony Wong Chau-Sang) en de gangsterbaas Sam beter kennen en zien hoe ze beiden langzaam aan stijgen in hun organisatie. Maar de aandacht wordt wel te veel op dit onderdeel van het verhaal gelegd. De rollen van de undercoveragent/-crimineel zijn geheel secundair aan het verhaal en doen bijna niet ter zaken. Op een paar scenés na leren we geen bal meer dan we al wisten over hoe en waarom ze undercover gegaan zijn. Ik had graag gezien dat we iets meer te zien kregen over hoe de twee zich langzaam opwerkte, langzaam een band kregen met hun nieuwe organisatie en de problemen die dit gaf.
Al met al een zeer goede actie thriller, maar wel ééntje die als prequel enkele kansen laat schieten.
cijfer: 7
Op naar nummer 3.
hornagewoensdag 16 februari 2005 @ 09:09
#187 Sideways
En toen had ik gisteren deze film in de sneak gezien. Ik had al meer over de film gehoord omdat ie in de golden globes wat prijzen had gewonnen en omdat hij genomineerd was voor de oscars. Hierdoor was ik zeker blij dat deze film in de sneak was. Twee weken terug al Million Dollar Baby gezien in de sneak en dat was ook een toppertje.
Het verhaal begint eerst een beetje warrig en de bedoeling is dat de kijker er zelf achter moet komen wat precies aan de hand is. Het is opzich daarna aardig snel duidelijk wat de mannen gaan doen. Ze gaan een weekje een vrijgezellenfeest vieren in een bekende wijnstreek en daar flink wijn drinken en golfen. Daar aangekomen gebeuren de meest absurde dingen waarvan ik menigmaal dubbel van het lachen lag. De film is wel mooi omdat de karakters eigenlijk best wel trieste karakters zijn maar het wordt op zo'n manier gebracht dat het best wel grappig en luchtig is. Aan het einde vond ik helemaal mooi toen de man die ging trouwen al vreemd ging met een vrouw, maar die vrouw vond het niet geheel leuk om te horen dat hij ging trouwen. De vrouw waarmee hij daarna vreemd ging is helemaal grappig.
Zeker de moeite waard om te kijken. Echt een topper en misschien ook wel kanshebber bij oscars. Een 8,5 van mij.
Kolkuswoensdag 16 februari 2005 @ 09:16
The boys from Brazil
http://www.imdb.com/title/tt0077269/

Verfilming uit '78 van een van mijn favoriete boeken.
En tja, wat moet ik er van zeggen?
Het lijkt wel een parodie ipv. een serieuze verfilming, en dit ondanks rollen van acteurs van formaat, zoals Gregory Peck en Laurence Olivier.
Camp is de beste en meest positieve manier om deze film samen te vaten, maar ik had hier wel wat meer van verwacht.
Het verhaal blijf ik fascinerend vinden, maar buiten dat zie ik weinig reden deze film aan te raden.

Doe ik dus ook niet.
Gorrowoensdag 16 februari 2005 @ 09:40
Sideways
De eerste helft heeft de film wat moeite om op gang te komen maar dat maakt hij dik goed in de tweede helft. Veel humoristische scenes afgewisseld met emotioneel treffende momenten maken van de personages echte mensen die je meenemen op een interessante zoektocht naar zichzelf. Dat de personages overtuigen komt niet in de laatste plaats door het sterke acteerwerk en het goede script met realistische dialogen. De jazz-score vond ik erg fijn en paste heerlijk bij het enigszins elitaire sfeertje wat de film over zich heeft hangen. ****¼
Harewoensdag 16 februari 2005 @ 10:32
quote:
Op woensdag 16 februari 2005 01:06 schreef sampoo het volgende:
Ik zou de spaghetti westerns ook wel eens in het originele Italiaans willen beluisteren. Ik ben van mening dat elke film enigzins lijdt bij nasynchronisatie.
Vind het eigenlijk ook wel z'n charme geven aan de spaghetti western
Vraag me trouwens ook af of de Amerikaanse acteurs wel Italiaans spreken?

Heeft iemand hier de Italiaanse versie wel eens gezien?
Harewoensdag 16 februari 2005 @ 10:55
Team America: World Police

Laat ik voorop stellen dat ik het idee om poppen te gebruiken erg leuk vond. Het was echt heel erg mooi uitgewerkt. De poppen maakten het ook allemaal weer extra grappig. (dat loopje ) Ook de wereld zelf was heel goed gemaakt.
Maar daar houden mijn lovende woorden een beetje op. In het begin is het allemaal best grappig, maar na een half uur had ik het wel gehad. Dan begint het gewoon saai te worden. De makers vervallen in herhaling, qua acties en qua grappen. En de boodschap die ze willen overbrengen is op dat moment ook al lang duidelijk. Ook de muziek, hoewel grappig van inhoud was tenenkrommend slecht, terwijl ze bij Southpark toch hebben laten zien dat ze echt wel leuke nummers kunnen maken.
Durbinwoensdag 16 februari 2005 @ 11:06
The Navigator (1924)
Rollo (Buster Keaton) doet zijn vriendin Betsy een huwelijksaanzoek, maar zij weigert. Hij besluit toch met de boot op huwelijksreis te gaan, maar stapt op de verkeerde boot, welke compleet verlaten is. Wanneer Betsy aan boord gaat op zoek naar haar vader, wordt de boot losgemaakt door spionnen en drijven zij met z'n tweeën de oceaan op. Ik had deze al een tijdje liggen, maar niet gezien totdat Hare een paar keer Buster Keaton noemde. Enigzins nieuwsgierig ben ik hem gister gaan kijken en het viel me absoluut niet tegen. De humor is grotendeels slapstick-achtig, maar eigenljik helemaal niet verouderd en ook nu nog steeds leuk. Vooral de onderwaterscene is geweldig en voor die tijd erg knap gemaakt. Ik hoef nu niet meteen al z'n films te zien, maar nog één of twee zeg ik geen nee tegen.
Timo20woensdag 16 februari 2005 @ 14:22
Attack Of The 50 Ft. Woman
En toen gingen we weer eens op de B-film toer . Aangezien m`n broertje nogal gek is op dit soort films en deze had liggen, heb ik m ook maar eens gekeken. Het plot is te belachelijk voor woorden . Het duurt veel te lang voordat het echt interessant wordt. Het overgrote deel van de film is meer een sentimentele bedoeling dan dat t echt spannend of interessant. En wanneer t dan eens interessant wordt, is t ook echt cool. Een 20 meter grote Darryl Hannah .
Kortom: leuke film, verstand op nul en kijken maar


IMDB Cijfer: 3,3/10
Mijn Cijfer: 5,5/10
washandjewoensdag 16 februari 2005 @ 14:47
quote:
Op woensdag 16 februari 2005 10:55 schreef Hare het volgende:
Team America: World Police

Laat ik voorop stellen dat ik het idee om poppen te gebruiken erg leuk vond. Het was echt heel erg mooi uitgewerkt. De poppen maakten het ook allemaal weer extra grappig. (dat loopje ) Ook de wereld zelf was heel goed gemaakt.
Maar daar houden mijn lovende woorden een beetje op. In het begin is het allemaal best grappig, maar na een half uur had ik het wel gehad. Dan begint het gewoon saai te worden. De makers vervallen in herhaling, qua acties en qua grappen. En de boodschap die ze willen overbrengen is op dat moment ook al lang duidelijk. Ook de muziek, hoewel grappig van inhoud was tenenkrommend slecht, terwijl ze bij Southpark toch hebben laten zien dat ze echt wel leuke nummers kunnen maken.
Ook gezien. Die kotsscene was echt gruwelijk

Gisteren de film Double Take op tv (veronica) gezien. Ik vond hem best leuk, maar op imdb krijgt ie maar een 5
Zeitgeistwoensdag 16 februari 2005 @ 15:47
vannacht gezien op de BBC:

The Breakfast Club
http://www.imdb.com/title/tt0088847/


Ondanks dat er nogal wat clichés voorbij komen heb ik me bijzonder goed vermaakt met dit 80's highschool jongeren filmpje.

Een stel stereotype jongeren moeten op Zaterdag nablijven op school samen met een leraar die ze als uitschot ziet. Hij geeft ze de opdracht een opstel te maken over wie ze zijn.
De Leraar however verdwijnt na een tijdje een beetje naar de achtergrond zodat de interacties van de jongeren onderling worden bellicht. Gaande weg leer je de kids steeds beter kennen en de redenen waarom ze moeten nablijven .

Zoals ik al zei clichés vliegen je om de oren maar in dit geval weerhoudt het de film er niet van om een boeiend verhaal te vertellen met behoorlijk wat karakterontwikkeling.
Verder Molly Ringwald *yum*
en ook goth chick is *yum*

Meen me te herinneren dat ie zondag aanstaande ook op Veronica komt voor de geinteresseerden
Lonewolf2003woensdag 16 februari 2005 @ 17:20
quote:
Op woensdag 16 februari 2005 10:32 schreef Hare het volgende:

[..]

Vind het eigenlijk ook wel z'n charme geven aan de spaghetti western
Vraag me trouwens ook af of de Amerikaanse acteurs wel Italiaans spreken?

Heeft iemand hier de Italiaanse versie wel eens gezien?
Clint Eastwood spreekt geen Italiaans en dat zal bij de andere Amerikanen ook wel zo zijn. Leone en Eastwood communiceerde tijdens de films dan ook via een stuntman, die Italiaans en Engels kon of via gebarentaal.

Taegukgi hwinalrimyeo (Tae Guk Gi: The Brotherhood of War ) (2004)

Een Koreaanse film over twee broers uit Zuid-Korea, die moet vechten in de Korea Oorlog. Meer verhaal bevat de film en meer heeft het ook niet nodig. En anders verklap ik te veel. De film laat op een verschrikkelijk realistische manier zien hoe de oorlog aan het front beleefd werd door de soldaten. Voor mij persoonlijk was het feit dat dit een Koreaanse film over de Korea oorlog was een extra stimulans om hem te kijken. Voor die mensen is de Korea oorlog toch iets anders dan voor ons Europeanen. En daarom viel me vooral erg op hoe weinig deze film verschilt met Amerikaanse oorlogfilms. Ik had soms het idee naar een Koreanse versie van Band of Brothers te kijken. Misschien dat hij daar toch beïnvloed is, maar waarschijnlijker is toch dat oorlog toch overal hetzelfde beleefd wordt door de soldaten.

De film is echt verschrikkelijk goed en behoort zeker tot de beste oorlogsfilms die ik ooit gezien heb. Het acteerwerk van de twee hoofrolspelers is fantastisch. De vechtscenés zijn verschrikkelijk realistisch (en zeker niet voor degene zonder sterke maag) en doen daarin niet onder voort de eerste 30 minuten van Saving Private Ryan en Band of Brothers. Ook de niet actie stukken, de drama gedeeltes, zijn allemaal superb. Daarnaast heeft de film nog een geweldige soundtrack.
Kort om een oorlogsfilm die je gezien moet hebben, of je nu van het genre houdt of niet.
cijfer: 9.5

[ Bericht 2% gewijzigd door Lonewolf2003 op 16-02-2005 17:35:21 ]
Harewoensdag 16 februari 2005 @ 20:02
quote:
Op woensdag 16 februari 2005 17:20 schreef Lonewolf2003 het volgende:

[..]

Clint Eastwood spreekt geen Italiaans en dat zal bij de andere Amerikanen ook wel zo zijn. Leone en Eastwood communiceerde tijdens de films dan ook via een stuntman, die Italiaans en Engels kon of via gebarentaal.


Leuk om te weten. Hoe is dat dan gedaan bij het dubben? Is Eastwood gewoon gedubt om het effect van niet gelijke mondbewegingen constant te houden?
#ANONIEMwoensdag 16 februari 2005 @ 21:03
Before sunset

Vaag einde
Beetje langdradig,maar wel leuk
Lambiekjewoensdag 16 februari 2005 @ 23:01
Birth
Aardig concept, aardig muziek. Alleen jammerlijke uitgewerkt, sneue dialogen en ergste is toch wel een snoeilelijke Nicole.

5.7 / imdb 6.0
Zeitgeistwoensdag 16 februari 2005 @ 23:08
en net:

Dead Ringers
http://www.imdb.com/title/tt0094964/


2de x Maccabere filmpje. Jeremy Irons is griezelig overtuigend in zijn dubbel rol als Beverlee en Elliott Mantle.
De broers die gynocoloog zijn en letterlijk alles met elkaar delen en uiteindelijk beiden gek worden.

Niet een echt snelle film volgens doorsnee hollywood begrippen maar dat kan ik alleen maar prijzen. Cronenberg neemt de tijd om details te laten zien en uiteindelijk werkt dat in het voordeel van dit best wel griezelige filmpje.

Nou zullen fans van Cronenberg hem ongetwijfeld kennen maar newbies in het werk van Cronenberg: ga en voor zitten en laat rustig de scenes, dialogen en details op je inwerken. Hij is het waard.
Harewoensdag 16 februari 2005 @ 23:27
Diarios de motocicleta (The Motorcycle Diaries)

Zeer mooie coming of age/road/adventure movie. Het begint gewoon al met het ontzettend mooie Zuid-Amerika waar ze doorheen trekken. Wat een beelden! En op een 'echte' manier gefilmd, dus gewoon zoals je het zelf zou zien als je erdoorheen zou trekken. Vond dat echt geweldig. De natuur is een prachtig iets en jammer genoeg hebben we dat niet hier.
Verder laat de film vooral de ontwikkeling van Che zien. Waarom hij bepaalde denkwijzen heeft gekregen. Dit werd vooral duidelijk in het tweede deel van de film en werd nog eens extra belicht in het leprakamp waar hij terechtkomt. Dat is echt een ontroerend stukje film.
Ook de vriendschap tussen de twee hoofdpersonen komt goed uit de verf. De muziek is verder prachtig. Ik vind de Zuid-Amerikaanse muziek sowieso al mooi, en dat is hier dus ook het geval.
Durbindonderdag 17 februari 2005 @ 00:04
quote:
Op woensdag 16 februari 2005 23:27 schreef Hare het volgende:
Diarios de motocicleta (The Motorcycle Diaries)

Zeer mooie coming of age/road/adventure movie. Het begint gewoon al met het ontzettend mooie Zuid-Amerika waar ze doorheen trekken. Wat een beelden! En op een 'echte' manier gefilmd, dus gewoon zoals je het zelf zou zien als je erdoorheen zou trekken. Vond dat echt geweldig. De natuur is een prachtig iets en jammer genoeg hebben we dat niet hier.
Verder laat de film vooral de ontwikkeling van Che zien. Waarom hij bepaalde denkwijzen heeft gekregen. Dit werd vooral duidelijk in het tweede deel van de film en werd nog eens extra belicht in het leprakamp waar hij terechtkomt. Dat is echt een ontroerend stukje film.
Ook de vriendschap tussen de twee hoofdpersonen komt goed uit de verf. De muziek is verder prachtig. Ik vind de Zuid-Amerikaanse muziek sowieso al mooi, en dat is hier dus ook het geval.
Toevallig heb ik deze vanavond ook gezien en in eerste instantie ben ik het met je eens. De beelden zijn prachtig en de film geeft een goed on-the-road-gevoel. Een jaar of 3 geleden heb ik een aantal boeken over het leven van Che gelezen, waardoor ik wel wist wat hij tijdens deze reis heeft mee- en doorgemaakt en dat deze reis een groot keerpunt in zijn leven was. En juist dat werd naar mijn mening af en toe té overduidelijk benadrukt. Halverwege de film zijn er bijvoorbeeld een aantal 'fotografische' scenes die in zwart/wit zijn geschoten, alsof men wil zeggen "Kijk, dit was ook een stukje van het keerpunt in Che's leven". Overigens vind ik het wel weer stijvol dat men zich puur alleen op de reis heeft gericht en dat Che's leven na de doorreis alleen in de aftiteling wordt toegelicht. Dat is ook niet samen te vatten in een paar uurtjes. Ondanks het eerdere minpunt blijft het wel een mooie film hoor.
neggixdonderdag 17 februari 2005 @ 01:21
Man On Fire

Actiefilm met Denzel over een wraakactie/kidnapping. Echt, het hele verhaal is goed in elkaar gezet, en zeker de beelden, van deze film zijn super. Weer een super top film van Denzel.
Haredonderdag 17 februari 2005 @ 01:31
quote:
Op donderdag 17 februari 2005 00:04 schreef Durbin het volgende:
En juist dat werd naar mijn mening af en toe té overduidelijk benadrukt. Halverwege de film zijn er bijvoorbeeld een aantal 'fotografische' scenes die in zwart/wit zijn geschoten, alsof men wil zeggen "Kijk, dit was ook een stukje van het keerpunt in Che's leven".
Dat ben ik wel met je eens. Die foto's voegden naar mijn idee echt helemaal niks toe aan de film, alleen misschien voor mensen die niet snel van begrip zijn

Wel toevallig idd dat je ook vanavond deze film hebt gezien. Ook een rip? Of draait ie al in Nl?
hornagedonderdag 17 februari 2005 @ 08:59
First Daughter
Gisteravond deze film gezien. Ik had hem enkel gedownload omdat Katie Holmes erin speelt en ik vind het altijd erg aangenaam om naar haar te kijken.
Toen ik de trailer zag was het al duidelijk dat de film nogal een clichematig formulefilmpje zou worden maar dat boeit me meestal niet zo. Als ik me maar hangend op de bank na een dag werken kan vermaken.
Film vertelt over Samantha die de dochter van de president is. Ze is heel beschermd en met flink wat luxe opgevoed. Er lopen ook altijd 2 brede mannen achter aan voor security. Toch wil ze als ze wat ouder wordt eigenlijk een gewoon leventje leiden dus ze besluit om zo ver mogelijk van Washington weg te gaan en te studeren. Iedereen herkent haar echter natuurlijk dus ze kan niet echt verwachten dat iemand normaal met haar omgaat en zeker ook door de security om haar heen. Maar dan komt ze uiteraard een jongen tegen die haar gewoon behandeld en ze wordt verliefd.
Allemaal best standaard dus maarja, ik ging voor Katie Holmes en dat kreeg ik! Mooie jurken, lieve glimlachjes met die mooie wangetjes zucht...
Ik vond het wel een vermakelijke film en er zat zelfs een ontwikkeling in die ik niet aan zag komen. Viel weer mee Een 6,5.
SaintOfKillersdonderdag 17 februari 2005 @ 09:08
quote:
Op donderdag 17 februari 2005 01:31 schreef Hare het volgende:
Wel toevallig idd dat je ook vanavond deze film hebt gezien. Ook een rip? Of draait ie al in Nl?
Die draait overal al 3 maanden, ik denk zelfs dat hij in de meeste bioscopen al terug verdwenen is.
Haredonderdag 17 februari 2005 @ 09:44
Foreign Correspondent

Ik denk misschien wel de matigste Hitchcock die ik heb gezien. Het begint al met de vreselijk vreemde, kinderlijke humor die in de film zit. To-taal niet leuk en maakt de hele film ongeloofwaardig. Dan is er de Buitenlandse taal die gesproken wordt. Begint met die Let, die een spraak heeft die ik echt nergens kan plaatsen om vervolgens een Nederlands tentoon te stellen wat dus echt geen Nederlands is. Daar had dus echt wel meer aandacht aan kunnen worden besteed. En dan is er nog de liefdesstory tussen de twee hoofdpersonen. Na nog geen 10 filmminuten van elkaar te kennen vragen ze elkaar ten huwelijk . Is gewoon niet normaal.
Deze zaken zorgen ervoor dat ik totaal niet lekker naar de film kon kijken, ik vond er zoveel onzin in zitten, dat ik het verhaal er ook niet meer toe vond doen.
Gorrodonderdag 17 februari 2005 @ 11:21
Ray (Taylor Hackford, 2004)
Jamie Foxx is erg overtuigend als Ray Charles en verdient alle lof die hem toekomt. Verder is het een degelijke biopic, die niet altijd even lekker loopt. Met twee-en-een-half uur is hij wellicht ook wat aan de te lange kant. Die lengte wordt helaas niet benut om in het karakter van Ray Charles te kruipen, maar blijft te veel op de veilig oppervlakte. ***½

Les Choristes (Christophe Barratier, 2004)
Zeer aardige Franse feelgood-film die braaf de voorbetreden paden van het genre volgt. Weinig verrassingen dus maar wel goed uitgevoerd, zodat het een leuke film is om naar te kijken en te luisteren. De muziek is namelijk ook goed uitgevoerd. ***½
Tom_Tom-donderdag 17 februari 2005 @ 14:15
Good Bye Lenin!
Leuke film. . Ik had er eerlijk gezegd iets meer van verwacht. Hij wordt namelijk gebracht als komedie, maar verder dan een enkele glimlach kwam ik niet. Als drama vond ik 'm wel goed gelukt. Als familiedrama, want dat is het voor mij.

La Meglio Gioventù.
Vorige week heb ik deel 1 gezien, gisteravond/nacht deel 2. Wie had ooit kunnen denken dat 6 uur zo snel voorbij konden vliegen? Het is een Italiaanse film die de geschiedenis van een familie vertelt en waarbij allerlei belangrijke gebeurtenissen in de recente Italiaanse geschiedenis in terug te vinden zijn. Nou ben ik persoonlijk niet echt bekend met die geschiedenis (wist ik veel dat er ooit in Italië een Rode Garde heeft bestaan), maar dat maakte niets uit. Tijdens de film kwam je het allemaal te weten. De film is echt meeslepend, heel erg goed geacteerd en gewoon heel erg mooi. 6 uur lijkt een hele zit, maar zoals ik al zei: die tijd vliegt echt voorbij. Het verhaal verveelt geen seconde. En Italië is echt een ontzettend mooi land. Ik wil later wel een huisje op Sicilië ofzo.
Niets meer dan lof.
Lonewolf2003donderdag 17 februari 2005 @ 15:11
Sky High (2003/II)
De derde film van Ryuhei Kitamura die ik heb gezien (de andere waren Azumi en Versus) en ik moet zeggen dat de man een stijgende lijn in zijn werk heeft zitten. Moest Versus het vooral hebben van zombie-in-elkaar-hakken acties, bij deze film heeft hij de moeite genomen om er een interessant, boeiend en orgineel verhaal aan vast te knopen. En zijn karakters meer uit te diepen en zich laten ontwikkelen.
Verder is het duidelijk dat Kitamura veel in zijn mars heeft, de film zit weer vol met mooie en orginele effecten.
SPOILER
Zoals de terugblik in de kerk hoe Mina vermoord werd

Het enige wat ik op de film heb aan te merken, is dat sommige van de actrices meer op hun lekkerheid gecast lijken te zijn dan of ze een zwaard kunnen vasthouden.
cijfer: 7-
Wepeel2donderdag 17 februari 2005 @ 19:13
quote:
Op donderdag 17 februari 2005 15:11 schreef Lonewolf2003 het volgende:
Sky High (2003/II)

Verder is het duidelijk dat Kitamura veel in zijn mars heeft, de film zit weer vol met mooie en orginele effecten.
SPOILER
Zoals de terugblik in de kerk hoe Mina vermoord werd

Het enige wat ik op de film heb aan te merken, is dat sommige van de actrices meer op hun lekkerheid gecast lijken te zijn dan of ze een zwaard kunnen vasthouden.
cijfer: 7-
Azumi is ook behoorlijk

Ik vond Versus en Azumi trouwens allebei erg goed, dus deze ga ik ook zeker weer kijken. Het imdb cijfer is niet heel hoog zie ik, maar dat zegt bij dit soort films lang niet alles.
Ik ben ook erg benieuwd naar zijn Duel project film, Aragami. Hoewel ik 2LDK uit datzelfde project ook nog moet zien.
sampoodonderdag 17 februari 2005 @ 20:09
Count Yorga, Vampire (1970)

Geinig vampierfilmpje waar de vampier wel een beetje van vrouwenvlees gediend is. Vrij standaardverhaal met toch wat twists en leuk gefilmd. Vond vooral de in regelmaat gestotter van de camera een "eerie" effect aan het alles geven in bepaalde scenes.

de pimp


de vrouwtjes


Al met al is Count Yorga vermakelijk.

imdb cijfer 5,4
sampoo cijfer 7,0
Arceedonderdag 17 februari 2005 @ 20:59
quote:
Op woensdag 16 februari 2005 21:03 schreef HeaRt_woRm het volgende:
Before sunset

Vaag einde
Beetje langdradig,maar wel leuk
Langdradig... de film duurt maar 80 minuten.

* Arcee vond 'm super.
Wepeel2donderdag 17 februari 2005 @ 22:15
Nothing

Deze film is echt ontzettend leuk. De film gaat over twee neuroten. De ene persoon leidt aan pleinvrees en de andere is een nogal kleinzielige zeikerd die constant in een slachtofferol zit en zijn frustraties nogal slecht kan beheersen. Ze wonen samen in een huis en alles gaat z'n gangetje tot op een dag echt alles helemaal verkeerd loopt. Ik zal er verder niets over vertellen, maar ik vond het heel grappig.
Ze besluiten dat ze de wereld zoveel haten dat hij moet verdwijnen. En dat gebeurt. De rest van de film bestaat dus nog maar uit 2 karakters (en een schildpadje ) die in een huis zitten en worden omgeven door een groot wit landschap. Het is natuurlijk best moeilijk om zo'n film spannend te houden, maar daarin is de regiseur (bekend van Cube) mijn inziens goed geslaagd. Er zitten hele leuke dialogen en grappen in. Het samenspel deed me soms een beetje denken aan de hoofdrolspelers uit Bottom, hoewel het wat minder grof en fysiek is.
Een hele grappige en leuke film en een aanrader als je van wat raardere films houdt.
8





Haredonderdag 17 februari 2005 @ 23:46
Oldboy

Erg heftig! Vreselijk goed! Choi zet een zeer intens karakter neer waardoor je de hele situatie geloof en meebeleeft. Het was de tweede keer dat ik de film zag en dus wist ik al wat er allemaal ging komen. Maar het blijft gewoon een zeer heftig einde, dat me wel erg doet denken aan Se7en. Een prachtige opbouw, maar waarnaartoe weet je niet, om op het einde dan met de neus op de feiten te worden gedrukt. Het camerawerk en de art-direction zijn erg sterk, en erg fris en nieuw op sommige momenten. Ook vond ik het title-design opvallend goed. Ook de muziek is erg mooi.
De vorige keer zag ik het niet zo, maar deze film zal de volgende keer echt een stuk hoger in mijn top 100 lijstje staan. Geweldig
Harevrijdag 18 februari 2005 @ 07:15
The Cameraman

Keaton's eerste dependent feauture en ook zijn eerste film waar hij met een script diende te werken. Ik kan het nooit met 100% zekerheid zeggen natuurlijk, maar volgens mij heeft hij hierdoor veel van z'n creativiteit verloren. Deze film kan er echt maar net meedoor, aangezien de humor allemaal zeer makkelijk en flauw is. Ook is het veel te lang uitgesponnen (het badhokje bv).
Het zwembad was op zich nog wel leuk, maar voor de rest...ik hou het lekker bij z'n independents!
Gorrovrijdag 18 februari 2005 @ 09:52
The SpongeBob Squarepants Movie (Stephen Hillenberg, 2004)
Hilarische film gebaseerd op de populaire serie. Normaal ben ik niet zo kapot van liedjes in films, maar hier levert het erg leuke momenten op. Ik heb meerdere keren dubbel gelegen om de naïeve personages met hun debiele uitspattingen. Gelukkig heeft de film niet de gehele lengte het tempo van de tv-serie, dat zou niet om uit te houden zijn geweest. ***½

The Phantom of the Opera (Joel Schumacher, 2004)
De aankleding en het camerawerk maken de film een lust voor het oog. Verder is aardige adaptatie van Andrew Lloyd Webber's musical. De film is wat te lang en sommige nummers te langdradig. Emmy Rossum zet een charmante hoofdrol neer en blijkt zeer behoorlijk te kunnen zingen. Niet alle stemmen vond ik even sterk. ***

Majo no takkyûbin (Kiki's Delivery Service) (Hayao Miyazaki, 1989)
Mooi getekende anime-film van Hayao Miyazaki die naar mijn mening te zoet is. Gelukkig is het hoofdpersonage niet zo irritant cute als die uit My Neighbor Totoro, maar het is allemaal te gewoontjes om te overtuigen. Kiki is niet het personage wat me mee kon slepen in het eenvoudig verhaal en daardoor blijft het emotionele effect achterwege. ***
Timo20vrijdag 18 februari 2005 @ 13:16
Mar Ardentro
Ramon Sampedro (Javier Bardem) vecht al bijna 30 jaar voor een waardige dood. Nadat ie een ongeluk heeft gehad met duiken is ie verlamd en kan alleen nog maar z`n hoofd bewegen. Dat vindt ie geen waardig leven en wil dus het liefste sterven, maar volgens de Spaanse wet mag je geen euthenasie plegen...
Hele, hele mooie film is dit. Het gegeven alleen al is erg interessant en pakt je gelijk. Je leeft echt met de hoofdpersoon en z`n familie mee. Alles is heel mooi uitgewerkt, er zitten een aantal zeer mooie scenes in waarin alles klopt: de muziek, de montage en de bijbehorende beelden.
Het acteerwerk van met name Javier Bardem is erg sterk en zeer overtuigend. Regisseur Alejandro Amenábar is t dus gelukt om je echt te laten mee leven met de personages. Op sommige momenten is de film heel emotioneel en schiet je echt vol .
Heel mooi, niet veel mis mee en dus zeker een aanrader. Dit is nu al 1 van de beste films van t jaar.



IMDB Cijfer: 8,3/10
Mijn Cijfer: 8,7/10


Donnie Brasco
Hele goede mafia film over Joe Pistone (Johnny Depp) die undercover gaat bij de mafia en daar steeds hoger in de hirarchie komt.
Zeer goede film die n rauw beeld geeft van hoe t er aan toe gaat bij de mafia. De regie is erg goed, het acteerwerk zeer sterk. Johnny Depp en met name Al Pacino zijn geweldig en worden bijgestaan door goede bijrollen oa. Michael Madsen.
Het einde is erg mooi, alleen had de allerlaatste scene niet gehoeven.

IMDB Cijfer: 7,6/10
Mijn Cijfer: 8,0/10


Sky Captain And The World Of Tomorrow
1 van de eerste films die in z`n geheel tegen een blue-screen is opgenomen. De effecten die er vervolgens in werden gezet zien er IMHO erg goed uit en geven de film een goede sfeer. Dit komt mede door het gebruik van de gekozen kleuren, die een authentieke jaren `30 sfeer geven.
Het verhaaltje is niet echt bijzonder en het acteerwerk laat redelijk te wensen over maar dat wordt dus gecompenseerd door de uitstraling van de film.
Erg leuk


IMDB Cijfer: 6,5/10
Mijn Cijfer: 7,2/10

Team America: World Police
Van de makers van South Park komt deze Thunderbird achtige film. Het gaat echt in tegen alles waar de Amerikaanse regering mee bezig is op dit moment in de wereld. Uiteraard wordt het geheel nogal aangedikt, wat een groot aantal zeer grove maar wel uiterst grappige scenes tot gevolg heeft. Het ziet er best cool uit, de humor is dus erg plat maar zeer leuk.
Als je van de South Park humor houdt, zul je dit ook zeker te pruimen vinden , ik heb me in ieder geval zeer vermaakt met deze film


IMDB Cijfer: 7,3/10
Mijn Cijfer: 7,5/10
#ANONIEMvrijdag 18 februari 2005 @ 18:11
Raise your voice

Mooie film
Elucvrijdag 18 februari 2005 @ 19:05
Shichinin no samurai

Ook deze derde keer vond ik m weer fantastisch. Ik heb nog geen andere film gezien die 3½ uur duurt, maar zo snel voorbijvliegt.
Saivrijdag 18 februari 2005 @ 19:16
Inhaalpost:

The Dreamers: zeker in de eerste acte zitten er erg veel toffe dingen, de regie is erg okay en de acteurs doen het ook niet onverdienstelijk. Jammer alleen dat de personages me zo weinig deden. Ik vond ze tamelijk vervelend en bovendien enigszins artificieel. Misschien ligt het gewoon aan mij en mijn bekrompen geest, maar daardoor kwam ik niet echt in de film. De voice-over had er ook wel uitgemogen trouwens. 7.
Wilde Mossels: fijn filmpje met een fijne soundtrack (al zag ik de connectie tussen bepaalde nummers en de film niet helemaal). Fijn geacteerd, fijn geschoten, fijn verteld, jammer alleen dat het einde zo verschrikkelijk stom was. Ach ja. 7,5.
The Breakfast Club: de tieners zijn in deze film dan wel cliché's, ze zijn in ieder geval goed uitgewerkte cliché's. Dat kan van de volwassen personages dan helaas niet worden gezegd, waardoor er ook weer een wat vervelend goed/slecht plotje uitkomt. Maar gelukkig is dat niet de hoofdmoot van de film. Dat zijn de leuke gesprekken, de soundtrack en de fijne sfeer, en die maken dit tot een uiterst smakelijk hapje. 8.
The Last Waltz: het is duidelijk waarom deze film de grootste inspiratiebron is van This is Spinal Tap; de gesprekjes die Scorsese met de muzikanten voert gaan werkelijk helemaal nergens over. Dat maakt gelukkig ook geen flikker uit, want het gaat hier gewoon om het optreden, en het is tof om Ringo Starr, Neil Young, Bob Dylan en weet ik veel wie allemaal nog meer dat samen te zien doen. 7,5.

Ben ik trouwens in de overgang ofzo? Ik heb deze maand nog geen enkele film hoger dan een 8+ gegeven. Straks verander ik nog in een tweede kamagurka. .
kinky_queenvrijdag 18 februari 2005 @ 20:06
quote:
Op vrijdag 18 februari 2005 19:16 schreef Sai het volgende:


Ben ik trouwens in de overgang ofzo? Ik heb deze maand nog geen enkele film hoger dan een 8+ gegeven. Straks verander ik nog in een tweede kamagurka. .
Nee gelukkig niet zeg! Eentje daarvan is wel genoeg, en trouwens jij vind FIGHT CLUB toch wel goed hoop ik?

Anders ben je idd in de overgang

Harevrijdag 18 februari 2005 @ 23:41
Destry Rides Again

Ontzettend leuke western. Uit 1939, maar dat zie je echt helemaal nergens vanaf. Het is erg vlot gefilmd, met veel drukke, snelle scenes. Het begin is helemaal fantastisch met leuke nummers en een catfight tussen Dietrich en een andere dame waar ze echt goed tekeer gaan. En het gunt je zelfs een blik op de knickers van Dietrich. Gebeurt toch niet echt vaak in die tijd
Verder is het verhaal ook gewoon helemaal goed uitgewerkt, speelt Stewart weer leuk als altijd, Dietrich is erg mooi en speelt ook goed, de humor is leuk en ook wordt de spanning goed opgebouwd naar het einde. Ook de muziek van de film is goed, met allemaal speciale nummers voor deze film geschreven. En gezongen door Marlene
scanman01zaterdag 19 februari 2005 @ 00:19
Angelique

Via via heb ik eindelijk Angelique op dvd weten te bemachtigen. Dat is echt jeugdsentiment ten top. Wat was ik vroeger verliefd op de hoofdrolspeelster. Er zijn meer mensen behoorlijk gek van deze filmserie heb ik gemerkt. Ik ken bv al twee mannen die hun dochter Angelique hebben genoemd vanwege de serie.
Michele Mercier (ik zag dat ze tegenwoordig weer in een nieuwe serie speelt) speelt de rol van Angelique. Deze eerste film en de vier die volgden tonen wat mij betreft de love-story van de eeuw!

Copycatzaterdag 19 februari 2005 @ 00:24
Joffrey
scanman01zaterdag 19 februari 2005 @ 01:50
quote:
Op zaterdag 19 februari 2005 00:24 schreef Copycat het volgende:
Joffrey
Ik heb net de eerste Angelique film met de kids gekeken (10 en 12 jaar). Ik ben benieuwd of de films nog net zo'n impact op hun hebben als het destijds op mij had. Over een paardagen heb ik daar het antwoord op
Sabrina1981zaterdag 19 februari 2005 @ 09:26
quote:
Op donderdag 17 februari 2005 01:21 schreef neggix het volgende:
Man On Fire

Actiefilm met Denzel over een wraakactie/kidnapping. Echt, het hele verhaal is goed in elkaar gezet, en zeker de beelden, van deze film zijn super. Weer een super top film van Denzel.
Ja vond het jammer dat de film was afgelopen. Goed verhaal.
Gorrozaterdag 19 februari 2005 @ 10:35
Hobson's Choice (David Lean, 1954)
Leuke comedy van David Lean. De film is een stuk kleinschaliger dan de film waar hij het meest bekend om is, maar ook met minder rijke decors en epische verhaallijnen kan David Lean goed uit de voeten. Charles Laughton bewijst andermaal een heerlijke acteur te zijn met z'n karakterestieke uitstraling en voed de film met de nodige humor. Het verhaaltje is erg onderhoudend. ***½

Sommarlek (Summer Interlude) (Ingmar Bergman, 1951)
Sommarlek is Jean-Luc Godard's favoriete film van Ingmar Bergman. Het is dan wellicht ook niet verwonderlijk dat ik tijdens het kijken van de film op sommige momenten aan de frivoliteit van Anna Karina in diens films moest denken. Dit speelse zien we in het latere werk van Ingmar Bergman niet vaak terug. Volgens velen was dit de eerste film van hem waarin de stem van een groot artiest te horen was en dit wordt dan ook gezien als de film waarin Bergman zijn stijl gevonden heeft. Veel thema's die later ook belangrijke rol gaan spelen in zijn oeuvre zijn hier dan ook aanwezig; zelfreflectie, liefde en ook de geloofskwestie speelt even een rol. Het wordt allemaal nog niet zo sterk uitgewerkt als hij in latere films zou doen, maar de film is zeker de moeite waard. ****

Sympathy for the Devil (Jean-Luc Godard, 1968)
Godard, zelf ook een rebel, onderzoekt verschillende tegenculturen uit de jaren '60. De meeste aandacht gaat uit naar de Black Panthers beweging, maar ook de vrouwenbewegingen, technocratie en rol van de media komen aan bod. Godard maakt hier bijzondere scenes van die niet veel met elkaar te maken hebben, maar stuk voor stuk memorabel zijn. Daartussen zitten de scenes van de Rolling Stones waarin langzaam het nummer Sympathy for the Devil vorm krijgt. Niet alles is even goed te volgen, ofwel dat er door elkaar gepraat wordt, ofwel door de vele termen die je om de oren vliegen. ***½
mikizaterdag 19 februari 2005 @ 16:36
Ik heb als laatste Collateral gezien op DVD (met Tom Cruise) en 50 First Dates (met Drew Barrymore). Die eerste was cool, maar die laatste begint op een gegeven moment toch wel te irriteren (kan ze zich wéér niks herinneren..*zucht*)
Timo20zaterdag 19 februari 2005 @ 16:53
Gisteren:

Blade en Blade II
Blade (Wesley Snipes) gaat als vampier jager de strijd aan met de vampier en al hun soort genoten. Dat gaat uiteraard gepaard met de nodige actie...
Had nog geen van beide films gezien, dus dat werd eens tijd . Over de eerste film: het verhaal begint heel rommelig naar mijn mening. Pas na ongeveer 45 minuten tot een uur kom er wat duidelijkheid in. Het acteerwerk is ok, op de slechterik na. Die gast kan echt niet acteren .De soundtrack cool. Maar het echte goede in deze film zijn de effecten. Die zien er goed uit, wellicht soms iets te gelikt maar wel mooi.
Over de tweede film: het verhaal hier is in mijn ogen gelijk al wat duidelijker in t begin dan bij de eerste film. Het begint redelijk rustig maar gaat daarna weer lekker los. Verder is t ongeveer hetzelfde verhaal als bij het eerste deel: geinig acteerwerk, coole soundtrack en mooie (alhoewel minder als bij de eerste) effecten. Leuke plottwist tegen t einde.
Wat me trouwens wel opviel was hoeveel die Reapers (en dan vooral de oude) leken op Abe Sapien uit Hellboy . Duidelijk te zien dat Del Toro hier z`n hand in heeft gehad.
Kortom: vond de tweede beter als de eerste

Blade:
IMDB Cijfer: 6,8/10
Mijn Cijfer: 6,0/10

Blade II:
IMDB Cijfer: 6,6/10
Mijn Cijfer: 6,5/10
slindenauzaterdag 19 februari 2005 @ 17:36
Vanmiddag eens even gaan zitten voor The Good, The Bad and The Ugly, die duurde immers bijna 3 uur .

De film was prachtig, maar wat ik wel jammer vond waren de 3 à 4 extra scenes, die met de "oude" stemmen gedubbed zijn. Je hoorde dus echt een verschil in stemgeluid bij die extra scenes (English Digitally remasterd DVD).
neggixzaterdag 19 februari 2005 @ 18:00
Hide And Seek
Verhaal over een meisje die haar moeder dood in een bad heeft zien liggen na zelfmoord, en daardoor creert ze zelf een denkbeeldig iemand, Charlie. Enge film, vooral omdat je niet weet wat of wie het is. Eind is iets te donker, wat een beetje jammer is, maar verder zeker wel een redelijke film

Snowfever

Costa is de sneeuw. Wel grappig verhaal en sommige grappies zijn wel oke, maar verder is het helemaal nix

Hitch
Will Smith is een of andere koppelaar die onzekere mannen verteld hoe ze hun eerste dates moeten aanpakken. Uiteindelijk beetje standaard verhaal, soms leuke humor, maar vaak ook hele matige. Niet echt een film waar je graag naar toe wilt.
Lambiekjezaterdag 19 februari 2005 @ 18:05
Saw (2004)
Zo wat een geweldig horror-film. Erg spannend opgezet. 2 Gasten worden wakker in een vieze kamer vast geketend aan de muur. Tussen hun in een lijk. Beide geen idee hoe ze daar komen.
Langzamerhand word er steeds meer duidelijk. Vrij zieke spelletjes haalt de mystery-guy uit met z'n slachtoffers. Voor een gore-film heeft het een gigantisch hoogcijfer.
Vind deze film een kruising van Cube en Se7en. Goed uitgewerkt.

8.2 / Imdb 7.5

Calendar Girls (2003)
Lekker comedy van een stel vrouwen van rond de 50 die een naakt-kalender maken voor charity.
Het is gebaseerd op een waar verhaal. De extra's van de film laat de echte Girls aan het woord.
Het is een degelijk opgezette engelse film. Vind dat engelse films is uitstralen als Full Monty en Billy Elliot.

Blijkt dat ik er als klein kind ben geweest in het plaatsje Skipton.

7.2 / Imdb 7.0
kinky_queenzaterdag 19 februari 2005 @ 23:35


Het engste is nog aan dit meesterwerk dat mijn vrouw hem ook goed vind

Harezaterdag 19 februari 2005 @ 23:45
Баллада о солдате (Ballada o soldate)

Dat ik deze film nu alweer heb gekeken na hem een maandje geleden voor het eerst te hebben gezien zegt al wel genoeg denk ik.
Super!
Lonewolf2003zondag 20 februari 2005 @ 00:19
Amadues (1984)
Vandaag dan eindelijk voor het eerst gezien, jammer genoeg was het echte een kleine telleurstelling voor mij. Het is nog steeds een goede film, zo is het acteerwerk van de twee hoofrolspelers . Maar ik vond dat de film een erg irritant quasi-kunstzinnig sfeertje over zich heen heeft hangen. Ook het verhaal stelt niet veel voor en dat had beter en dieper uitgewerkt kunnen worden. De film leunt te veel op enkele goede scenes, de muziek en de mythe van de figuur Mozart zelf.
cijfer: 7.5
Arceezondag 20 februari 2005 @ 00:44
quote:
Op zondag 20 februari 2005 00:19 schreef Lonewolf2003 het volgende:
Amadues (1984)
Vandaag dan eindelijk voor het eerst gezien, jammer genoeg was het echte een kleine telleurstelling voor mij. Het is nog steeds een goede film, zo is het acteerwerk van de twee hoofrolspelers . Maar ik vond dat de film een erg irritant quasi-kunstzinnig sfeertje over zich heen heeft hangen. Ook het verhaal stelt niet veel voor en dat had beter en dieper uitgewerkt kunnen worden. De film leunt te veel op enkele goede scenes, de muziek en de mythe van de figuur Mozart zelf.
cijfer: 7.5
Film bevat wel een erg gave muzikale scène. Namelijk wanneer Amadeus een stuk dat door Antonio Salieri gecomponeerd is spelenderwijs opleukt tot iets veel fraaiers. Heb ik vaak weer bekeken, die ene scène.
Lonewolf2003zondag 20 februari 2005 @ 00:52
quote:
Op zondag 20 februari 2005 00:44 schreef Arcee het volgende:

[..]

Film bevat wel een erg gave muzikale scène. Namelijk wanneer Amadeus een stuk dat door Antonio Salieri gecomponeerd is spelenderwijs opleukt tot iets veel fraaiers. Heb ik vaak weer bekeken, die ene scène.
Dat was één van de betere scenes ja. Net zoals die waar Mozart Sallieri zijn requiem dicteert.
chacozondag 20 februari 2005 @ 00:59
APOLLO 13
Blijft een goeie film

WHITE FANG
Over een jonge die naar Alaska gaat om goud te zoeken.
Daar leert hij een wolf kennen. Lekker zoetsappig, maar heeft mijn interesse on°mdat we zelf husky´s heeben. Deze honden staan dicht bij de wolf en in veel films worden er husky´s gebruikt om als wolf te spelen.
Saizondag 20 februari 2005 @ 01:41
Wish Upon a Star: zuigende, niet leuke en compleet inwisselbare tiener-wenst-iemand-anders-te-zijn-en-de-wens-komt-uit-waarna-men-waardevolle-lessen-leert-film. Het acteerwerk is kut, de dialogen zijn kut, de grappen zijn kut en iets voor het einde is er een plottwist die al het voorgaande drama (wat overigens nooit werkt, dus echt veel maakt het niet uit) ontkent. De gemiddelde Olsen-twins film is een wondertje van scenarisch vernuft in vergelijking met dit prul. 2,5.
Sweet Sixteen: ja, ik had dus een ontzettend diepzinnige recensie geschreven over hoe deze film zo goed voortbouwt op My Beautiful Laundrette en The Van, maar toen kwam ik erachter dat Ken Loach en Stephen Frears niet dezelfde persoon zijn. Klootzakken. In ieder geval is dit een uiterst okay drama. Het is allemaal wel enigszins voorspelbaar doordat we de uitgangspunten van films met zo'n thema en zo'n regisseur wel kennen, maar de rauwe stijl, het briljante acteerwerk en het goed geschreven script maken dit een erg indrukwekkende en effectieve film. Uiterst okay dus, al zouden Stephen Frears, Mike Leigh en Ken Loach een afspraakje moeten maken waarin bepaald wordt dat er vanaf nu nog maar één regisseur arbeidersdrama's maakt over mensen met rare accenten. Alvast bedankt. 8,5.
Shogozondag 20 februari 2005 @ 13:00
Licence to Kill
Timothy Dalton zet hier een stukken hardere, serieuzere en realistischere Bond neer dan zijn voorganger Roger Moore. Wil niet zeggen dat ik verder Roger Moore een slechte Bond vind hoor.
In deze film verliest Bond zijn 'Licence to Kill' en gaat op een wraaktocht om een drugsbaron genaamd Sanchez (Robert Davi) te pakken te krijgen, die een vriend van Bond en zijn vrouw heeft vermoord. Ik vindt dit een erg goeie Bondfilm, het is niet bepaald kiddieactie te noemen in deze film, maar gewoon wat harder en gedurfder, maar toch weet het een Bondfilm te blijven (wat positief is!).

The Game
Deze heb ik al meer dan een jaar op DVD liggen maar nooit gekeken omdat ik het vergat of toch niet zo`n zin had. Was ook een blinde aanschaf en kan niet anders zeggen dan een goede aanschaf! Wat een goede film zeg! Een rijke zakenman (micheal douglas) krijgt voor zijn verjaardag van zijn broer (sean penn) een waardebon cadeau voor een 'game' waar die zich kan laten inschrijven bij een bedrijf zodat zijn leven wat spannender wordt. Nou dat doet hij dus en even daarna in de film begint het al. Superspannend vooral voor de eerste keer, je weet niet wie je moet vertrouwen en het einde is er eentje ala Se7en (maar met een leuke twist ). Deze moet je gezien hebben en nu maar hopen dat ze hier gauw een mooie Special Edition DVD van uitbrengen, zoals Fight Club en Se7en.

[ Bericht 41% gewijzigd door Shogo op 20-02-2005 13:06:11 ]
Mikkiezondag 20 februari 2005 @ 15:14
- Prive gegevens op verzoek van de poster weggehaald. -

[ Bericht 92% gewijzigd door Sander op 17-05-2011 10:45:39 ]
Harezondag 20 februari 2005 @ 15:40
Monsieur Verdoux

Echt geen leuke film. En de film wordt ook nog eens nergens goed.
Ik vind Chaplin echt geen leuke rol neerzetten, te stylish, te nep is ie hier gewoon. Het verhaal draalt ook maar door, zonder ooit eens interessant te worden. Verder probeert Chaplin te veel een bepaalde gedachte over te brengen met deze film, wat op het eind helemaal tot uiting komt. Daarnaast was de dame die zijn vrouw speelde waarmee hij op een vistochtje ging echt niet uit te staan. Nee, slechte casting keuzes, een weinig interessant en slecht uitgewerkt verhaal maken dit tot de slechtste Chaplin die ik ken.
Wepeel2zondag 20 februari 2005 @ 15:54
Cut

Een van de drie verhalen uit 'Three Extremes'. Ik heb alleen dit verhaal maar gezien, dus over de rest kan ik niets zeggen.
Dit deel (50 minuten) is geregiseerd door de regiseur van Oldboy en het gaat over een horror-regiseur die zelf in een lugubere situatie belandt. Hij moet een psychopaat ervan overtuigen dat hij (de regiseur) niet alles mee heeft én ook nog eens een goed mens is, anders zal zijn vrouw sterven.
De film heeft wel wat aardige momenten en is mooi gefilmd, maar het einde is slap. Het leek erop of er geen beter eind gevonden kon worden en er toch iets van een twist in moest. Dit haalt de film toch wel erg naar beneden. Jammer.
Een mager zesje.

[ Bericht 2% gewijzigd door Wepeel2 op 20-02-2005 16:01:47 ]
#ANONIEMzondag 20 februari 2005 @ 16:07
Vet hard

Wow Ondanks dat ie soms iets te overdreven was,toch wel hilarisch
Sabrina1981zondag 20 februari 2005 @ 16:41
Walking Tall
Met The Rock en Johnny Knoxville/
Goede actiefilm met gewoon realistische vechtscenes.

Shark Tale
Humoristische animatiefilm. Leuk dat het vissen kenmerken hebben van de acteurs. Je kan goed herkennen dat Will Smith de hoofdrol speelt.
Copycatzondag 20 februari 2005 @ 16:48
Net Tod Browning's Freaks gezien uit 1932.
Een vreemde, maar intrigerende film over een circus bevolkt met freaks . Siames tweelingen, mensen met enkel een romp of bovenlijf, midgets, pinheads, een shemale... Maar de grootste freaks zijn de normalen is een beetje de boodschap.



Vond 'm interessant genoeg voor **** sterren.

Een deel van de cast:
Lambiekjezondag 20 februari 2005 @ 17:17
Misery (1990)
Wat kan Stephen King toch geweldige verhalen schrijven. En dit is ook een van de betere verfilmingen van Stephen King. Erg goed geslaagd naar mijn idee.

Zo wat is dat wijf ziek in het hoofd zeg. Ondanks dat de film bijna geheel op een locatie afspeeld is het erg spannend.

8.0 / imdb 7.5

Salem's Lot
Ook dit is een best aardige King verfilming. Het is dan wel een complete miniserie film van 183 min.
Schrijver komt terug naar zijn geboorte dorp ..en dan beginnen er geheimzinnige dingen. Het is wel lekker een 70s feeling.

6.3 / imdb 6.5
XiChicozondag 20 februari 2005 @ 17:20
Mindhunters .. Erg goede film. Aanrader
Lambiekjezondag 20 februari 2005 @ 17:22
quote:
Op zondag 20 februari 2005 16:41 schreef Sabrina1981 het volgende:


Shark Tale
Humoristische animatiefilm. Leuk dat het vissen kenmerken hebben van de acteurs. Je kan goed herkennen dat Will Smith de hoofdrol speelt.
Ja en dat is precies de manco van deze slappe Finding Nemo aftreksel. Brrr vingers aan de vissen hoe sneu kan je dat bedenken. Het had voor mij een irratatie gehalte. En het is NIET humoristisch maar eerder flauw.
Erg jammer van Dreamworks dat ze het enkele maanden na Nemo uitbrengen. Voor my heeft deze film afgedaan.
Shogozondag 20 februari 2005 @ 17:39
quote:
Op zondag 20 februari 2005 16:48 schreef Copycat het volgende:
Net Tod Browning's Freaks gezien uit 1932.
Een vreemde, maar intrigerende film over een circus bevolkt met freaks . Siames tweelingen, mensen met enkel een romp of bovenlijf, midgets, pinheads, een shemale... Maar de grootste freaks zijn de normalen is een beetje de boodschap.

[afbeelding]

Vond 'm interessant genoeg voor **** sterren.

Een deel van de cast:
[afbeelding]
Is idd erg apart, ik vraag me dan ook af hoe ze sommige freaks zo voor elkaar hebben gekregen zoals die kerel zonder benen maar met voeten aan zijn armen?
Sabrina1981zondag 20 februari 2005 @ 17:43
quote:
Op zondag 20 februari 2005 17:22 schreef Lambiekje het volgende:

[..]

Ja en dat is precies de manco van deze slappe Finding Nemo aftreksel. Brrr vingers aan de vissen hoe sneu kan je dat bedenken. Het had voor mij een irratatie gehalte. En het is NIET humoristisch maar eerder flauw.
Erg jammer van Dreamworks dat ze het enkele maanden na Nemo uitbrengen. Voor my heeft deze film afgedaan.
Gelukkig heef niet iedereen dezelfde mening.