FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / Nederlanders lijden aan islamofobie.
multatulizaterdag 22 januari 2005 @ 08:54
quote:
Islamofobie hier heviger dan elders
Van onze verslaggeefsters

AMSTERDAM - Autochtone Nederlanders oordelen twee keer zo negatief over de islam en moslims als Spanjaarden en Italianen. Nederlanders zijn ook banger. Een grote meerderheid ervaart de aanwezigheid van moslims als bedreigend.

Dat blijkt uit een onderzoek van TNS NIPO. Slechts 19 procent van de ondervraagden ervaart de aanwezigheid van moslims niet als bedreigend. Het onderzoek werd verricht in opdracht van de Groep Lazrak en borduurt voort op een enquête die NIPO vorig jaar juni deed in opdracht van de Volkskrant.

Daaruit bleek dat 67 procent van de autochtone Nederlanders geen contact had met moslims en dat 65 procent nauwelijks iets over de islam wist, ondanks de aandacht ervoor in de media.

Het nieuwe onderzoek, dat maandag officieel wordt gepresenteerd, werd uitgevoerd na de moord op Theo van Gogh. Gelijktijdig werden dezelfde vragen gesteld aan Spaanse en Italiaanse burgers.

NIPO concludeert dat er significante verschillen in beleving zijn tussen bevolkingsgroepen. Spanjaarden en Italianen oordelen positiever over moslims, hoewel ze veel vaker dan Nederlanders worden geconfronteerd met illegalen en bootvluchtelingen uit Noord-Afrika.

Overigens zijn autochtone Nederlanders na de moord op Van Gogh niet massaal anders gaan oordelen, aldus NIPO. Alleen zeggen Nederlanders nu eerder bang te zijn voor fysieke dreiging. Wie de aanwezigheid van moslims als bedreigend ervaart, doet dat vooral uit angst op termijn naar de regels van de islam te moeten leven.

Van de ondervraagden zegt de helft te zullen verhuizen als hun wijk zou 'verzwarten' en evenzovelen zijn bang dat vrouwen zich in publieke ruimten niet meer vrijelijk kunnen bewegen.

Een veel kleiner aantal wil meer contact en is voorstander van gezinshereniging. Inwoners buiten de grote steden, vrouwen en hoger opgeleiden uiten zich steeds vaker negatief over de islam en moslims.
bron

De enquete bevestigt wat hier op Fok ook heel zichtbaar is. De grote vraag is nu waarom Nederlanders zoveel negatiever en banger zijn over de Islam / de moslims. Komt het door het gebleken gebrek aan kennis van de Islam? Hebben we in Nederland, anders dan in andere landen, zoveel langer niet gezien dat Turken en Marokkanen niet alleen een lichtbruin kleurtje hebben, maar ook een ander geloof dan wij? Het kan niet komen door 9/11, Jihad, Bin Laden of anderszins daar dat allemaal mondiale invloeden zijn. Het lijkt me ook zeer onwaarschijnlijk dat moslims hier meer problemen veroorzaken dan in andere landen. Tot slot kan het ook niet het 'andere geloof' op zich zijn, want er leven hier meer geloven naast elkaar dan in Spanje en Italië.

Wie het weet mag het zeggen (en dan wel ingaan op de vraag waarom het juist in Nederland zo is; niet nog meer bewijzen van onze islamofobie graag).
Mwanatabuzaterdag 22 januari 2005 @ 09:07
Tja, ik weet niet precies hóé lang na de moord op Van Gogh dit onderzoek gedaan is, maar die angst moet ergens vandaan komen he. Die is er niet zomaar ineens (en nee, dat is geen "het is hunnie schuld-redenering")
Ik denk dat het een optelsom is: steeds als de angst wegebt, dan gebeurt er weer iets dat de verhoudingen op scherp zet. Daarnaast zijn de aanslagen op individuele mensen, Fortuyn en Van Gogh, iets wat Nederland alleen heeft meegemaakt. Ik tel Fortuyn mee, omdat iedereen weet dat er iets heel griezeligs zou zijn gebeurd als dit door een Marokkaan was gedaan. Het effect van deze moord is veel sluipender geweest, zeker niet zo direct als dat van de moord op Van Gogh.
En waarom hebben die aanslagen juist in Nederland plaatsgevonden (en zullen er nog meer volgen..)? Simpelweg omdat onze veiligheid in handen van een stel klojo's is. Die kun je ook een hoop aanrekenen.
Geen idee of dit steekhoudt eik.
Het_huptzaterdag 22 januari 2005 @ 09:07
vast niet alleen in Nederland, waarom doet Vlaams Belang het zo goed in Vlaanderen?
In Frankrijk hebben ze de scheiding van kerk en staat ingevoerd.
Eem Zweed zei een aantal weken geleden tegen mij: "Dat zo'n klein landje zoveel grote problemen heeft"
Mwanatabuzaterdag 22 januari 2005 @ 09:08
Oh ja: de TT moet veranderd worden:

Nederlanders leiden lijden aan islamofobie
Lord_Vetinarizaterdag 22 januari 2005 @ 09:08
'leiden'
yvonnezaterdag 22 januari 2005 @ 09:09
TT aangepast.
pierezaterdag 22 januari 2005 @ 09:10
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 08:54 schreef multatuli het volgende:

[..]

bron

Het kan niet komen door 9/11, Jihad, Bin Laden of anderszins daar dat allemaal mondiale invloeden zijn.

Het lijkt me ook zeer onwaarschijnlijk dat moslims hier meer problemen veroorzaken dan in andere landen.

Tot slot kan het ook niet het 'andere geloof' op zich zijn, want er leven hier meer geloven naast elkaar dan in Spanje en Italië.

Wie het weet mag het zeggen (en dan wel ingaan op de vraag waarom het juist in Nederland zo is; niet nog meer bewijzen van onze islamofobie graag).
Tuurlijk kan dat wel, niet iedereen denkt hetzelfde

Is een aanname....

Is een aanname....

Ik weet het niet, misschien wonen hier %ueel wel meer islamieten of tuig dat zich islamiet noemt? (ook niet op feiten gebaseerd)
Mwanatabuzaterdag 22 januari 2005 @ 09:12
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 09:07 schreef Het_hupt het volgende:
vast niet alleen in Nederland, waarom doet Vlaams Belang het zo goed in Vlaanderen?
In Frankrijk hebben ze de scheiding van kerk en staat ingevoerd.
Eem Zweed zei een aantal weken geleden tegen mij: "Dat zo'n klein landje zoveel grote problemen heeft"
Ja, al sinds 1905.
Daar hebben die hoofddoekjes geen fluit mee te maken, want het gaat erom hoe iemand handelt, en dat blijft met of zonder hoofddoek hetzelfde. Iemand zonder hoofddoek kan net zo hard islam betrekken bij organisatorische beslissingen als iemand met.
juliusbackpackingzaterdag 22 januari 2005 @ 09:13
Misschien zijn die eerste generatie bootvluchtelingen van een heel ander kaliber dan 'onze' derde generatie straatratten. Ben ook wel benieuwd hoe dit in duitsland is, daar zijn ze volgens mij ook niet zo positief als in spanje/italië.

als ik gisteren zo'n stille tocht/rouwstoet zie dan wordt IMHO de term straatratten alleen maar bevestigd. We gaan straks voor iedere crimineel(iemand die bij een gewapende overval betrokken is noem ik een crimineel) een stille tocht houden. We zijn een beetje in de war hier in dit land...
multatulizaterdag 22 januari 2005 @ 09:16
Dat ik zo'n belachelijke taalfout in de TT weet te proppen, toont aan dat ik zo vroeg op de zaterdag niet moet posten
Bedankt Yvonne.
UnleashMitchzaterdag 22 januari 2005 @ 09:20
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 08:54 schreef multatuli het volgende:
Wie het weet mag het zeggen (en dan wel ingaan op de vraag waarom het juist in Nederland zo is; niet nog meer bewijzen van onze islamofobie graag).
Ons land kenmerkt(e) zich als land waarin alles maar zou moet mogen. Elke kritische noot tegenover de multiculturele samenleving werd afgedaan als angst, discriminatie en soms werd zelfs het nazi-regime er bij gehaald.

Het is een nobel streven om iedereen z´n gang te laten gaan maar het is helaas een utopie. Mensen zijn van nature niet allemaal goed. Zoals uit onderzoek over diefstal op de werkvloer ook al blijkt is er een enorme groep (50-70%) mensen die stelen als ze er de kans voor krijgen. Doorgetrokken naar Nederland kan je daaruit iig concluderen dat er een forse groep mensen (minimaal 20%) is die zich gaan misdragen als ze daar de kans voor krijgen.

Deze groep bevindt zich voornamelijk aan de onderkant van de samenleving omdat ze a) minder ‘kansen’ hebben gekregen en b) met asociaal gedrag druk je jezelf naar de onderkant. Kortom een deel van de Nederlandse samenleving vertoont asociaal en/of crimineel gedrag omdat de mogelijkheid er toe bestaat door het ontbreken van gepaste straffen etc.

Als je daarbij nog bedenkt dat de allochtonen gemiddeld genomen lager in de samenleving staan dan de autochtonen dan heb je twee factoren die er toe leiden dat allochtonen vaker misbruik maken van de mogelijkheden en onmogelijkheden van de Nederlandse samenleving.

Dan kan je daarbij nog een hoop factoren optellen als cultuur (macho, respect etc) en de vijandigheden van de islam. Dit zijn natuurlijk niet aan een land gebonden maar als je als terrorist bv. in Frankrijk een razzia op je af ziet komen en in Nederland een dialoog dan snapt een kind dat het meest gevaarlijke volk verblijft in Nederland.
Het_huptzaterdag 22 januari 2005 @ 09:21
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 09:13 schreef juliusbackpacking het volgende:
Misschien zijn die eerste generatie bootvluchtelingen van een heel ander kaliber dan 'onze' derde generatie straatratten. Ben ook wel benieuwd hoe dit in duitsland is, daar zijn ze volgens mij ook niet zo positief als in spanje/italië.
Klopt, daar is het net zo erg, als daar een allochtoon wordt opgepakt begint hij metteen op het verleden van de Duitsers te wijzen
Shreeverzaterdag 22 januari 2005 @ 09:23
Veel mensen leggen de moslims standaard in verband met misdrijven. Dat is toch ook het enige wat ze horen/zien? Volgens mij word hun beeld van de moslim gevormd door enkel de nieuwsberichten op tv. ( en alle andere negatieve aandacht)
multatulizaterdag 22 januari 2005 @ 09:29
Dat eerdere onderzoek van de Volkskrant uit juni vorig jaar heb ik er maar even bijgezocht:
quote:
Nederlander ziet Moslim niet staan
Slechts veertien procent positief over Islam
Nederlanders hebben nauwelijks contact met moslims, willen niets over de islam weten en toch denkt ruim eenderde negatief over deze bevolkingsgroep. Slechts veertien procent oordeelt positief. Een op de zes voelt zich daadwerkelijk bedreigd.

Onder Nederlanders heerst een latente angst voor moslims, blijkt uit een enquête die TNS NIPO - in opdracht van de Volkskrant - heeft uitgevoerd onder 813 autochtone Nederlanders van zestien jaar en ouder. Doel van het onderzoek is de sentimenten van autochtone Nederlanders te peilen ten opzichte van allochtonen en moslims en de gevolgen daarvan voor hun gedrag in het dagelijks leven. De ondervraagden maken vrijwel geen onderscheid tussen allochtonen en moslims. Sinds 11 september heten allochtonen moslims te zijn, blijkt uit gesprekken met islam-deskundigen.

Degenen die zich bedreigd voelen (16%), hebben vooral last van de fysieke aanwezigheid van allochtone c.q. moslimjongeren op straat. Als tweede angstbron wordt de dreiging van een terroristische aanslag door fundamentalistische moslims genoemd. Op de derde plaats komt de vrees op termijn te moeten leven naar de regels van moslims.

Personen die zeggen regelmatig contact te hebben met moslims, voelen zich minder bedreigd dan degenen die geen moslims in werk-, familie- of vriendenkring hebben. Dat contact ontbreekt totaal bij 67 procent van de Nederlanders. Ze kennen de moslims alleen van de straat of televisie. Jongeren (16 tot 34 jaar) hebben iets vaker contact met moslims. Een kwart van de jongeren heeft islamitische collega's, achttien procent van hen heeft ook moslimvrienden of -kennissen.

De media staan sinds 11 september bol van de verhalen over de islam en moslims en in boekwinkels zijn vele aan de islam gerelateerde boeken te koop. Toch zegt 65 procent van de Nederlanders niet zo veel en zestien procent helemaal niets van deze religie af te weten. Achttien procent claimt een grote islamkennis.

Naarmate iemand meer kennis heeft van de islam, staat hij positiever tegenover moslims. Degenen die veel zeggen te weten, zijn in 28 procent van de gevallen positief. 38 procent is neutraal en 36 procent negatief. Jongeren oordelen vaker negatief (43%) dan gemiddeld en mannen (42%) zijn vaker negatief dan vrouwen (31 procent).

Opmerkelijk is dat tweederde van de Nederlanders graag wil dat hun kinderen met veel verschillende culturen in aanraking komen. Toch gaat de helft onmiddellijk verhuizen naar een blanke wijk als er te veel allochtonen in hun buurt komen wonen.

bron

De cijfers zijn wel veel heftiger geworden (als het onderzoek tenminste op dezelfde manier gedaan is), maar de teneur was er al.

Dat de verklaring is dat Nederland meer moslimterroristen zou herbergen zoals UnleashMitch suggereert, lijkt me overigens stug. Spanje heeft een enorme aanslag te verduren gehad waarbij de Nederlandse incidenten verbleken en toch denkt men daar kennelijk heel anders over de moslims.
detulp050zaterdag 22 januari 2005 @ 09:34
Spanjaarden hebben natuurlijk veel langer een grote groep moslims in het zuiden van het land wonen; er is een soort deelcultuur waardoor 'de moslim' veel minder bedreigend wordt ervaren. Hoe het zit met moslims in Italië weet ik niet, maar ik kan me niet voorstellen dat er net zoveel wonen als in Nederland en dat ze daar net zoveel 'incidenten' hebben gehad als in Nederland.
DiegoArmandoMaradonazaterdag 22 januari 2005 @ 09:40
Dat Spanje en Italie meer illegale bootvluchtelingen hebben dan Nederland is wel een heel erg open deur

De Spaanse en Italiaanse cultuur staat dichter bij de Marokkaanse(of andere Noord Afrikaanse islamlanden) dan de Nederlandse cultuur. Daarmee is het grootste verschil verklaard.
Het_huptzaterdag 22 januari 2005 @ 09:42
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 09:29 schreef multatuli het volgende:
Dat eerdere onderzoek van de Volkskrant uit juni vorig jaar heb ik er maar even bijgezocht:
[..]

bron

De cijfers zijn wel veel heftiger geworden (als het onderzoek tenminste op dezelfde manier gedaan is), maar de teneur was er al.

Dat de verklaring is dat Nederland meer moslimterroristen zou herbergen zoals UnleashMitch suggereert, lijkt me overigens stug. Spanje heeft een enorme aanslag te verduren gehad waarbij de Nederlandse incidenten verbleken en toch denkt men daar kennelijk heel anders over de moslims.
Zat er ook niet een link tussen Nederlandse islamisten en de aanslag in Spanje?

Wat mij opvalt is dat dit soort terroristen alleen maar burgers pakken?

Zou dat ook een gedeelte van deze angst kunnen verklaren?
Oud_studentzaterdag 22 januari 2005 @ 09:43
Ik denk dat Nederlanders idd leiden in het lijden, niet alleen op het gebied van de islamofobie.
Mwanatabuzaterdag 22 januari 2005 @ 09:47
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 09:20 schreef UnleashMitch het volgende:

-knip-
Je hebt hier zeker een paar punten. De tendens in jouw stukje die in mijn hoofd blijft hangen is "als je mensen de kans geeft, dan zal de meerderheid het niet laten om zich idd slecht te gedragen".
Ik wou daaraan alleen toevoegen: "én als je ze een motief geeft".
deedeeteezaterdag 22 januari 2005 @ 09:52
Het valt me wel op dat de in de OP genoemde land -Italië en Spanje- landen zijn waar vrouwen er nu ook vaak niet zo goed vanaf komen. In die landen zal men zich allicht minder storen aan de geheel andere kijk die de islamieten hebben op de rechten van de vrouw en slaan van vrouwen lijkt in landen door mannen ook al gemakkelijker gebaggatelliseerd te worden. Ik vind dat dus niet zulke geschikte landen om Nederland mee te vergelijken.

Nederlanders hebben de vrijheid hoog in 't vaandel staan en zeggen graag eens recht voor de raap * bot en lomp * hoe ze ergens over denken en dat is voor islamieten niet acceptabel.

Ik denk dus wel eens dat nederlanders veel minder problemen zouden hebben met de islam, als de islamieten nou maar eens minder problemen hadden met de nederlanders !
Het is erg vervelend om in je * eigen land * regelmatig kritiek te krijgen op je normale gedrag, terwijl jezélf geen kritiek mag hebben op het gedrag van de * anderen * terwijl dat gedrag sterk afwijkt van wat hier te doen gebruikelijk is.

Vreemde mensen en gewoonten en een vreemde religie ( zolang als men bepaalde regels niet schendt) leren accepteren is wel te doen voor de doorsnee hollander, maar ertoe gewongen worden als het ware met * het mes op de keel * dát roept enorm veel weerstand op. Tenslotte zijn wij erg dol op onze vrijheid nietwaar ?
Verdwaalde_99zaterdag 22 januari 2005 @ 09:52
Als er over een heilige oorlog gesproken wordt, dan word ik bang. Als er gemoord wordt uit naam van het geloof word ik ook bang. Dus ik ben best bang voor de Islam. Zouden de Katholieken moorden plegen op naam van het geloof dan was het hetzelfde verhaal.

Ik vind het angstig als mensen doordraaien voor/door hun geloof. Vooral gezien het feit dat vele geloven nergens op gebaseerd zijn. Een soort mysterie nog allemaal.

Waarom bestaan er uberhaupt geloven. Het maakt het er niet makkelijker op.
klezzaterdag 22 januari 2005 @ 09:52
Nederland is altijd al een buitengewoon vrije en open samenleving geweest, waar IEDEREEN zijn mening als fundament van de natie werd gezien. Italie en Spanje (maar ook Frankrijk) zijn landen waar democratie een loos begrip is...en de gemiddelde burger zich neerlegd bij de politieke elite die de loop der dingen toch wel bepaald.
Door een aantal redenen (oa Fortuyn) is de verstikkende deken van de 'politieke correctheid' (lees: elite) in Nederland verwijderd, en ontdekken de Nederlanders dat ze bepaalde veranderingen die door de multiculturele samenleving zijn bewerkstelligt moeten tegengaan.
De Islam met haar extremistische uitwassen is natuurlijk de grootste bedreiging voor de open, relaxte samenleving die de zwijgende meerderheid (die dus in Nederland niet meer zo zwijgend is) feitelijk wil. Dit slaat door bij sommigen naar Islamofobie, maar dat baart me nog altijd heel wat minder zorgen dan het fascistische karakter van een flink deel van de Islam.
djennekezaterdag 22 januari 2005 @ 09:54
Die Nederlanders vergissen zich natuurlijk in, want de groep die problemen oplevert, zouden in het land van herkomst van de ouders/grootouders zeker geen moslims genoemd worden. Daar is de sociale controle veel groter, de straffen zwaarder, de jongeren daar krijgen andere (ook niet altijd goede, maar wel andere) normen en waarden mee, dan dat de tweede/derde generatie allochtonen hier krijgen.

Ik heb nog altijd het idee dat die probleemjongeren ontstaan uit frustraties die voortgekomen zijn uit identiteitsproblemen (leven tussen twee tegengestelde culturen), sociale achterstands problemen, en toch ook de manier waarop zij be(ver)oordeeld worden als groep (discriminatie/generalisatie).

Nederlanders hebben echter de neiging om iedere noord-afrikaan (1e, 2e en 3e generatie) moslim te noemen. De uitwassen die zich voordoen in die probleemgroepen, worden daarmee meteen moslim-problemen genoemd. Daarmee wordt alles meteen afgeschoven op een religie. Neem dat samen met de huidige internationale situatie, en de angst is daar.

Frapant is dat in Nederland nog geen grote aanslag (lees: gericht op meer dan een persoon, of op een organisatie, dan wel westers symbool) heeft plaats gevonden. Dit terwijl dat dus in Spanje wel degelijk het geval is....

(ondertussen wel even netjes afklopt)
Mwanatabuzaterdag 22 januari 2005 @ 09:54
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 09:29 schreef multatuli het volgende:
Dat eerdere onderzoek van de Volkskrant uit juni vorig jaar heb ik er maar even bijgezocht:
[..]

bron

De cijfers zijn wel veel heftiger geworden (als het onderzoek tenminste op dezelfde manier gedaan is), maar de teneur was er al.

Dat de verklaring is dat Nederland meer moslimterroristen zou herbergen zoals UnleashMitch suggereert, lijkt me overigens stug. Spanje heeft een enorme aanslag te verduren gehad waarbij de Nederlandse incidenten verbleken en toch denkt men daar kennelijk heel anders over de moslims.
Het is niet voor niets dat alle sporen van de voorbereiding van aanslagen als op het WTC / Pentagon en Madrid terugleiden naar Nederland en/of Duitsland. Na het WTC is denk de teneur zelfs verschoven van Hamburg naar met name Eindhoven en de Randstad hier. Hier is er immers een AIVD die "ze wel in de gaten heeft maar niet houdt".
rwr-xr-xzaterdag 22 januari 2005 @ 09:56
De angst ontstaat door de kleine criminaliteit, het beroven van tasjes, provoceren in openbaarvervoer door groepen jongeren, hangen in winkelcentra. Als je dan iemand de 'schuld' zou moeten geven is dat gewoon de Nederlandse aanpak van deze criminaliteit. Veel harder straffen zoals in Italie. Daar wil je dus echt nie opgepakt worden door de caribinieri...
Ik geloof er niet in dat Nederlanders zo zeer bang zijn voor de Islam, maar wel voor de cultuur die er bij gaat en de groepen jongeren die zorgen voor de kleine criminaliteit (en die toevallig de Islam beleiden). De regereing zou de focus op 'terrorisme in Nederland' es moeten verleggen en meer gaan richten op wat er op de hoek van de straat gebeurd. Voor je het weet zet iemand z'n auto een keer met opzet in z'n acheruit en rijdt de tasjesdief zelf voor z'n sokken.
Mwanatabuzaterdag 22 januari 2005 @ 10:01
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 09:54 schreef djenneke het volgende:
Die Nederlanders vergissen zich natuurlijk in, want de groep die problemen oplevert, zouden in het land van herkomst van de ouders/grootouders zeker geen moslims genoemd worden. Daar is de sociale controle veel groter, de straffen zwaarder, de jongeren daar krijgen andere (ook niet altijd goede, maar wel andere) normen en waarden mee, dan dat de tweede/derde generatie allochtonen hier krijgen.

Ik denk dat de gemeenschap daar een stuk minder hypocriet doet over nare gevalletjes zoals Ali el B. Daar zou hij sowieso niet direct na een voorgeleiding linea recta de scooter en het dievenpad weer opgaan.
quote:
Ik heb nog altijd het idee dat die probleemjongeren ontstaan uit frustraties die voortgekomen zijn uit identiteitsproblemen (leven tussen twee tegengestelde culturen), sociale achterstands problemen, en toch ook de manier waarop zij be(ver)oordeeld worden als groep (discriminatie/generalisatie).
Ik ook. Links he?
quote:
Nederlanders hebben echter de neiging om iedere noord-afrikaan (1e, 2e en 3e generatie) moslim te noemen. De uitwassen die zich voordoen in die probleemgroepen, worden daarmee meteen moslim-problemen genoemd. Daarmee wordt alles meteen afgeschoven op een religie. Neem dat samen met de huidige internationale situatie, en de angst is daar.
Tel daarbij op mensen die moedwillig de verhoudingen verder op scherp zetten door bij elke scheet "moslim!" te krijsen én de mensen aan "de andere kant" die elke gelegenheid te baat nemen om de kaaskoppen zwart te maken ("Germaine W. had amateurporno in haar handtas...doorgesnoven Hollandse blonde snol...")
quote:
Frapant is dat in Nederland nog geen grote aanslag (lees: gericht op meer dan een persoon, of op een organisatie, dan wel westers symbool) heeft plaats gevonden. Dit terwijl dat dus in Spanje wel degelijk het geval is....

(ondertussen wel even netjes afklopt)
Dat doen ze niet voor niks, dat zou in je eigen nest schijten zijn. Ze zitten hier lekker, en dat houden ze liever zo.

Edit: "ze" verwijst dus naar de militante fundi's he, niet naar elke moslim
klezzaterdag 22 januari 2005 @ 10:02
quote:
Die Nederlanders vergissen zich natuurlijk in, want de groep die problemen oplevert, zouden in het land van herkomst van de ouders/grootouders zeker geen moslims genoemd worden.
Natuurlijk, want in Turkije en Marokko, daar is alles zo goed geregeld...dat zijn zulke 'fantastische landen'.
Weet je wat, we installeren een dictator van het kaliber Saddam Hussein, dan wordt het zeker rustig.
De problemen worden overdreven, het betreffen kleine groepen, en is toch 'mooi' zo'n andere cultuur als de Islam (die bijvoorbeeld legitimeert dat vrouwen uitgehuwelijkt worden).

Links he?
Mwanatabuzaterdag 22 januari 2005 @ 10:11
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 10:02 schreef klez het volgende:

[..]

Natuurlijk, want in Turkije en Marokko, daar is alles zo goed geregeld...dat zijn zulke 'fantastische landen'.
Weet je wat, we installeren een dictator van het kaliber Saddam Hussein, dan wordt het zeker rustig.
De problemen worden overdreven, het betreffen kleine groepen, en is toch 'mooi' zo'n andere cultuur als de Islam (die bijvoorbeeld legitimeert dat vrouwen uitgehuwelijkt worden).

Links he?
Eigenlijk staat er expliciet in de Koran dat er geen dwang mag zijn bij een huwelijk. Dat het toch gebeurt is te wijten aan de lokale culturen in islamitische gebieden (niet dat dit het probleem kleiner maakt, maar het maakt de discussie makkelijker denk ik).
milagrozaterdag 22 januari 2005 @ 10:22
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 09:54 schreef djenneke het volgende:

Ik heb nog altijd het idee dat die probleemjongeren ontstaan uit frustraties die voortgekomen zijn uit identiteitsproblemen (leven tussen twee tegengestelde culturen), sociale achterstands problemen, en toch ook de manier waarop zij be(ver)oordeeld worden als groep (discriminatie/generalisatie).
Ik denk van niet
Niet door de manier waarop zij be/veroordeeld worden.
Dat houdt het wél in stand, dat wel.

In de jaren zeventig was dat gedrag net zo, alleen waren er veel minder jongeren met die achtergrond , veel minder moslims en viel dat gedrag nauwelijks op.


Het heeft te maken met het totaal ontbreken van betrokkenheid met de maatschappij door de ouders.
De ouders spreken de taal niet, zijn niet zelden analfabeet, voeg daarbij het bij elkaar zitten in de wijken, waardoor ze ook nauwelijks met Nederlanders in aanraking komen.
De kinderen komen vaak pas echt met NL-ers in aanraking als ze naar groep 1 gaan, zo dus een taalachterstand oplopend.
En blijkbaar boeit de ouders niet.
Plus zijn veel van de jongens strontverwend, ze mogen veel thuis, worden nauwelijks gecorrigeerd, hangen driekwart vd dag op straat rond tot laat in de avond en blijkbaar boeit ook dat de ouders niet itt tot wat de dochters uitspoken.
Meisjes doen het dan ook aanzienlijk beter over het algemeen.

Wat betreft tussen 2 culturen zitten, ik weet niet of dat meespeelt.
Wel is het zo, dat vanuit de eigen Islamitische cultuur er nogal wat strakke leefregels zijn en ze hier geconfronteerd worden met het tegendeel, er is hier veel vrijheid.
En die vrijheid kunnen die knapen niet aan, omdat de ouders hen daar in ook totaal niet sturen, niet helpen, geen weet hebben van.
Komt ook nog eens het probleem van de huwelijkspartner in het moederland zoeken bij, wat de integratie weer terug bij af brengt, kinderen groeien weer op in een gezin waar de 1e vier jaar géén Nederlands gesproken wordt.


Als die 2 culturen an sich het probleem zouden zijn, zou je die problemen ook hebben moeten zien met bv Chinezen, of Vietnamezen, wiens cultuur toch ook nog al op wat punten verschilt met de onze en die problemen zijn er niet.
Bij die groep zie je ook dat de ouders (1e generatie) de taal niet spreken, maar daar staat wel betrokkenheid weer tegen over, zij beseffen blijkbaar wat beter dat hun kinderen hier zullen opgroeien en hier zullen blijven en dus ook hier hun best moeten doen en zich zullen moeten aanpassen.
Bovendien wordt er meer buiten de groep getrouwd, en wordt er , indien er voorkeur voor een partner vd eigen groep is (wat ook nog veel voorkomt, dus) niet een partner uit het moederland gehaald.
klezzaterdag 22 januari 2005 @ 10:24
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 10:11 schreef Mwanatabu het volgende:

[..]

Eigenlijk staat er expliciet in de Koran dat er geen dwang mag zijn bij een huwelijk. Dat het toch gebeurt is te wijten aan de lokale culturen in islamitische gebieden (niet dat dit het probleem kleiner maakt, maar het maakt de discussie makkelijker denk ik).
Het boeit me geen biet wat er in de Koran de staat of de bijbel (ja, cultuurhistorische belangstelling heb ik wel).
Feit is dat dit soort wantoestanden gelegitimeerd worden met de Koran in de hand en de woorden van de Imam in de mond. En als zodanig interesseren de lange tenen van bepaalde linkse piepeltjes als het over die 'prachtige culturen' van elders gaat mij geen reet. Hypocrisie tot en met.

Met de bijbel en de koran in de hand werden en worden dezelfde misdaden begaan als met 'Mein Kampf'.

Helaas zal een grote meerderheid van de moslims in Nederland angstvallig het zwijgen betrachten als het over het verspreiden van de Islam gaat en alle excessen die daarmee gepaard gaan, want ze zijn bang van hun eigen 'bruinhemden'...
Of zouden ze het er stiekum wel mee eens zijn (met die verspreiding van de Islam)?
multatulizaterdag 22 januari 2005 @ 10:29
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 10:22 schreef milagro het volgende:

[..]

een heel verhaal
Maar je hele betoog geldt toch net zo goed voor het meerendeel van de islamitische inwoners van Spanje en Italie? Of zijn de ouders daar zoveel beter opgeleid, spreken ze de taal beter etc.?
milagrozaterdag 22 januari 2005 @ 10:32
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 10:11 schreef Mwanatabu het volgende:

[..]

Eigenlijk staat er expliciet in de Koran dat er geen dwang mag zijn bij een huwelijk. Dat het toch gebeurt is te wijten aan de lokale culturen in islamitische gebieden (niet dat dit het probleem kleiner maakt, maar het maakt de discussie makkelijker denk ik).
Nu, de Imam verwijst bij bepaalde opvattingen wel naar de Koran, dat moge dan onterecht zijn volgens sommigen, maar er worden expliciete verzen gequote door de Imam om bepaalde opvattingen te rechtvaardigen.

De ouders zoeken de partner uit, een meisje mág Nee zeggen, maar zal dat toch vaak niet doen, uit angst de ouders voor het hoofd te stoten. En mocht ze bij het 1e voorstel wel Nee durven zeggen, zal ze dat bij een 2e niet zo gauw doen.
En die gehoorzaamheid vindt wél zijn oorsprong in de Koran, een vrouw dient te gehoorzamen, aan man, vader, broer. Allah geeft de man immers doen uitblinken boven de vrouw, de man dient de vrouw te sturen en te corrigeren waar nodig
gebruikersnaamzaterdag 22 januari 2005 @ 10:34
vroeger waren wij hier ook niet bang voor de islam.
toen vertroetelde wij ze ook zoals ze nog in het buitenland doen.
maar ondertussen hebben wij het ware gezicht van de islam leren kennen, en zijn we er bang voor geworden. Dat komt in die andere landen straks ook wel.
milagrozaterdag 22 januari 2005 @ 10:37
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 10:29 schreef multatuli het volgende:

[..]

Maar je hele betoog geldt toch net zo goed voor het meerendeel van de islamitische inwoners van Spanje en Italie? Of zijn de ouders daar zoveel beter opgeleid, spreken ze de taal beter etc.?
Ik denk dat die ouders beter in de maatschappij staan, ja.
En de overheid daar minder tegemoet komt zoals wij dat hier gedaan hebben.
Dan denk ik aan alles konstant te vertalen (folders etc), subsidieeren van groepsgedrag (bv zwemlessen voor allochtonen) etc etc.
Er was hier totaal geen druk om de taal te leren "laat ze lekker".
Bovendien zitten we hier dichter op elkaar met in verhouding veel moslims (randstad).
Lugerzaterdag 22 januari 2005 @ 10:41
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 10:29 schreef multatuli het volgende:

[..]

Maar je hele betoog geldt toch net zo goed voor het meerendeel van de islamitische inwoners van Spanje en Italie? Of zijn de ouders daar zoveel beter opgeleid, spreken ze de taal beter etc.?
In zowel Spanje als Italie zitten verhoudingsgewijs veel minder moslims dan in NL. Zeker in Italie zijn ze maar zeer mondjesmaat aanwezig. Er wonen echt geen 3 miljoen moslims in Italie.
errzaterdag 22 januari 2005 @ 10:42
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 08:54 schreef multatuli het volgende:

[..]

bron

De enquete bevestigt wat hier op Fok ook heel zichtbaar is. De grote vraag is nu waarom Nederlanders zoveel negatiever en banger zijn over de Islam / de moslims. Komt het door het gebleken gebrek aan kennis van de Islam? Hebben we in Nederland, anders dan in andere landen, zoveel langer niet gezien dat Turken en Marokkanen niet alleen een lichtbruin kleurtje hebben, maar ook een ander geloof dan wij? Het kan niet komen door 9/11, Jihad, Bin Laden of anderszins daar dat allemaal mondiale invloeden zijn. Het lijkt me ook zeer onwaarschijnlijk dat moslims hier meer problemen veroorzaken dan in andere landen. Tot slot kan het ook niet het 'andere geloof' op zich zijn, want er leven hier meer geloven naast elkaar dan in Spanje en Italië.

Wie het weet mag het zeggen (en dan wel ingaan op de vraag waarom het juist in Nederland zo is; niet nog meer bewijzen van onze islamofobie graag).
waarom leg je de schuld direct bij de NL bevolking neer alsof we een stel rascisten zijn? Nederland heeft gewoon veel te laks en tolerant gereageerd al die jaren en dat werpt nu z'n wrange vruchten af. Andere landen treden harder op en hebben hun allochtonen beter laten intergreren. Kijk naar Frankrijk, daar vindt men zich Fransman en onderdeel van de republiek, boven alles. Daar is speciaal onderwijs ook verboden.
djennekezaterdag 22 januari 2005 @ 10:44
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 10:02 schreef klez het volgende:

[..]

Natuurlijk, want in Turkije en Marokko, daar is alles zo goed geregeld...dat zijn zulke 'fantastische landen'.
Weet je wat, we installeren een dictator van het kaliber Saddam Hussein, dan wordt het zeker rustig.
De problemen worden overdreven, het betreffen kleine groepen, en is toch 'mooi' zo'n andere cultuur als de Islam (die bijvoorbeeld legitimeert dat vrouwen uitgehuwelijkt worden).

Links he?
Turkije is lang zo slecht niet als je gewoon in de stad woont anders. Wat er daar in allelei gehuchten gebeurt is vergelijkbaat met Tholen of Urk in Nederland....

Nou niet meteen zo overdreven doen met een Sadam (die btw niet eens zo verschrikkelijk moslim was, (had zelfs niet-moslims in zijn "regering") maar gewoon op een lelijke manier misbruik maakte van een religie, die ik persoonlijk zeker niet zou aanhangen, maar dat terzijde).
Lugerzaterdag 22 januari 2005 @ 10:44
Trouwens Multatuli, waarom gaat het dan ook zo fout tussen moslims en niet-moslims in Sudan, Indonesie, Thailand, Zweden, Duitsland, Belgie, Nigeria, Rusland, China, Syrie en ga zo maar door? Allemaal de schuld van ´islamofobie´?
NiGeLaToRzaterdag 22 januari 2005 @ 10:48
Islamieten hebben ander-dan-hun-fobie, das inderdaad eng...
Mwanatabuzaterdag 22 januari 2005 @ 10:58
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 10:32 schreef milagro het volgende:

[..]

Nu, de Imam verwijst bij bepaalde opvattingen wel naar de Koran, dat moge dan onterecht zijn volgens sommigen, maar er worden expliciete verzen gequote door de Imam om bepaalde opvattingen te rechtvaardigen.
Maar hij quote bewust niet het vers waarin verboden wordt een meisje tegen haar zin uit te huwelijken. die andere quotes zijn natuurlijk ook niet mals.
quote:
De ouders zoeken de partner uit, een meisje mág Nee zeggen, maar zal dat toch vaak niet doen, uit angst de ouders voor het hoofd te stoten. En mocht ze bij het 1e voorstel wel Nee durven zeggen, zal ze dat bij een 2e niet zo gauw doen.
Dat is eerder een geval van groepsdruk dan een directe link met de Koran.
quote:
En die gehoorzaamheid vindt wél zijn oorsprong in de Koran, een vrouw dient te gehoorzamen, aan man, vader, broer. Allah geeft de man immers doen uitblinken boven de vrouw, de man dient de vrouw te sturen en te corrigeren waar nodig
Die beschrijving van de gehoorzaamheid komt voort uit te cultuur waaruit de Koran is ontsproten. Helaas is deze vastgelegd in een vals tijdloos beeld waar steeds meer moslims naar wensen te leven. Dit kun je op het conto schrijven van duizenden factoren, want de opkomst en groei van het fundamentalisme -het is een relatief jong verschijnsel- heeft natuurlijk een reden. Hiervoor was de verstarring in het denken niet zo groot.
Mwanatabuzaterdag 22 januari 2005 @ 11:02
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 10:42 schreef err het volgende:

[..]

waarom leg je de schuld direct bij de NL bevolking neer alsof we een stel rascisten zijn? [b]Nederland heeft gewoon veel te laks en tolerant gereageerd al die jaren en dat werpt nu z'n wrange vruchten af.
Je geeft zelf het antwoord al. Het is geen kwestie van racisme maar van het kweken van mogelijkheden tot wangedrag en daarmee een voedingsbodem voor haat
quote:
Andere landen treden harder op en hebben hun allochtonen beter laten intergreren. Kijk naar Frankrijk, daar vindt men zich Fransman en onderdeel van de republiek, boven alles.
Onzin, het harde beleid van Frankrijk heeft juist nog scherpere tegenstellingen opgeleverd. Wel eens in de voorsteden geweest? Daar wil je ook niet als hoofddoekloos wezen rondlopen...
quote:
Daar is speciaal onderwijs ook verboden.
Das dan 1 goed ding. Hier ook, subiet!
djennekezaterdag 22 januari 2005 @ 11:02
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 10:22 schreef milagro het volgende:

[..]

Ik denk van niet
Niet door de manier waarop zij be/veroordeeld worden.
Dat houdt het wél in stand, dat wel.
Ik ben het enigszins wel met je eens, maar ga dan net iets verder, ik denk dat het bepaald gedrag versterkt...
quote:
In de jaren zeventig was dat gedrag net zo, alleen waren er veel minder jongeren met die achtergrond , veel minder moslims en viel dat gedrag nauwelijks op.[.quote]Dat weet ik dan zo net nog niet, er waren toen sowieso minder 2e/3e generatie jongeren....

[quote]
Het heeft te maken met het totaal ontbreken van betrokkenheid met de maatschappij door de ouders.
De ouders spreken de taal niet, zijn niet zelden analfabeet, voeg daarbij het bij elkaar zitten in de wijken, waardoor ze ook nauwelijks met Nederlanders in aanraking komen.
De kinderen komen vaak pas echt met NL-ers in aanraking als ze naar groep 1 gaan, zo dus een taalachterstand oplopend.
En blijkbaar boeit de ouders niet.
Plus zijn veel van de jongens strontverwend, ze mogen veel thuis, worden nauwelijks gecorrigeerd, hangen driekwart vd dag op straat rond tot laat in de avond en blijkbaar boeit ook dat de ouders niet itt tot wat de dochters uitspoken.
Meisjes doen het dan ook aanzienlijk beter over het algemeen.
Okee, even generaliserend dan: Ik ben het bijna met je eens. Behalve dan dat ik denk dat ouders toch wel graag het beste voor hun kinderen willen, zijn oudkomers inderdaad over het algemeen niet geintegreerd wat betreft taal en maatschappij. Veel jongens worden verwend, ze zijn ook vaak de baas zodra papa niet thuis is. Mama heeft dan dus niks te vertellen. Het probleem is dat zij gewend waren dat die jongens uit het moederland daar rustig op straat konden hangen, vanwege de sociale controle aldaar. Dat systeem hebben ze niet in Nederland. Ze zien dus ook niet waar hun zoons mee in aanraking komen, of wat ze doen. Waar dat in het thuisland ook niet nodig was, is dat in Nederland wellicht wel. Die jongeren zien hier toch wel even heel andere dingen dan ze zouden hebben gezien in Marokko. En dan speelt hier discriminatie wellicht wel ook weer een rol in. Het is dus denk ik dan geen kwestie van niet boeiend, maar een kwestie van gebrek aan overzicht tov de westerse cultuur (komen we weer terug op het eerste punt).
quote:
Wat betreft tussen 2 culturen zitten, ik weet niet of dat meespeelt.
Wel is het zo, dat vanuit de eigen Islamitische cultuur er nogal wat strakke leefregels zijn en ze hier geconfronteerd worden met het tegendeel, er is hier veel vrijheid.
En die vrijheid kunnen die knapen niet aan, omdat de ouders hen daar in ook totaal niet sturen, niet helpen, geen weet hebben van.
Komt ook nog eens het probleem van de huwelijkspartner in het moederland zoeken bij, wat de integratie weer terug bij af brengt, kinderen groeien weer op in een gezin waar de 1e vier jaar géén Nederlands gesproken wordt.
Dat is precies waar ik op doel.
quote:
Als die 2 culturen an sich het probleem zouden zijn, zou je die problemen ook hebben moeten zien met bv Chinezen, of Vietnamezen, wiens cultuur toch ook nog al op wat punten verschilt met de onze en die problemen zijn er niet.
Bij die groep zie je ook dat de ouders (1e generatie) de taal niet spreken, maar daar staat wel betrokkenheid weer tegen over, zij beseffen blijkbaar wat beter dat hun kinderen hier zullen opgroeien en hier zullen blijven en dus ook hier hun best moeten doen en zich zullen moeten aanpassen.
Bovendien wordt er meer buiten de groep getrouwd, en wordt er , indien er voorkeur voor een partner vd eigen groep is (wat ook nog veel voorkomt, dus) niet een partner uit het moederland gehaald.
Ha, kijk daar worden we persoonlijk. Mijn vriend is namelijk Chinees van afkomst. Ik kan je vertellen dat die ouders (en ik ken via mijn vriend veel chinezen (cantonezen overigens)) dus totaal geen enkele controle over hun kinderen uitoefenen. Ze staan namelijk de hele dag te werken. Heel nobel, maar mijn vriend liep dus dagen over straat te slenteren. Spijbelde van school, haalde kattenkwaad uit (of erger). Het thuiskomen met Nederlandse meiden werd in het begin zeker niet gewaardeerd. Gelukkig legden zijn ouders zich er wel snel bij neer. Maar om je een idee te geven: Als je het woord dat chinezen voor blanken gebruiken letterlijk vertaalt naar het nederlands (kwai lau) betekent dat: blank spook. Zwarte (hak-kwai) betekent zwart spook. Het vertaalde letterlijke woord voor aziaat betekent mens, niks geen spook dus. Zij probeerden erg lang mijn vriend en diens 4 broers (hij heeft er 6 maar een is hopeloos vrijgezel, de ander heeft een cantonees sprekende vietnamese vrouw, goedgekeurd dus) te bekeren. En zo is het met alle cantonese families die ik ken (dat zijn er toch behoorlijk wat ondertussen). De identiteitscrisis is echter lager, omdat zij niet gebonden zijn aan religie en kennen cultureel gezien al veel vrijheden. Mijn vriend kent net als zijn familie en cantonese vrienden geen enkele maatschappelijke betrokkenheid. Zijn betrokkenheid gaat tot aan de voordeur bij wijze van spreken. Discriminatie en belediging heeft dit duidelijk niet minder gemaakt!
klezzaterdag 22 januari 2005 @ 11:03
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 10:44 schreef djenneke het volgende:

[..]

Turkije is lang zo slecht niet als je gewoon in de stad woont anders. Wat er daar in allelei gehuchten gebeurt is vergelijkbaat met Tholen of Urk in Nederland....

Nou niet meteen zo overdreven doen met een Sadam (die btw niet eens zo verschrikkelijk moslim was, (had zelfs niet-moslims in zijn "regering") maar gewoon op een lelijke manier misbruik maakte van een religie, die ik persoonlijk zeker niet zou aanhangen, maar dat terzijde).
?
Eerst roepen dat de problemen hier ontstaan door de manier waarop wij met onze nieuwe medelanders omgaan, en dan vervolgens verwijzen naar Turkije.
Alwaar het leger op repressieve wijze de Islamisten in toom probeert te houden.

Glorieuze toekomst hebben wij dus voor de boeg, dankzij de 'sociale' jaren 70 generatie die ons de zegeningen van de multiculti samenleving hebben bezorgd.

Of de Marokkaanse koning, ook zo'n lieve man.

celticzaterdag 22 januari 2005 @ 11:03
Links (gisteren ook die vreselijke Fransisco van Jole) probeert nog altijd krampachtig de Nederlanders een schuldgevoel aan te praten. Waarom draaien we de zaak niet eens om? Ik heb het idee dat veel moslisms lijden aan Nederlanderfobie! Moslims zullen uit de slachtofferrol moeten kruipen en eerlijk antwoord moeten geven op de vraag "wil ik hier blijven?" Zo nee, ga naar een ander land. Zo ja, laat dan merken dat je hier graag woont. Een massale moslimdemonstratie bijv. tegen extremisme en terrorisme zal wonderen doen.
milagrozaterdag 22 januari 2005 @ 11:06
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 10:58 schreef Mwanatabu het volgende:

[..]

Maar hij quote bewust niet het vers waarin verboden wordt een meisje tegen haar zin uit te huwelijken. die andere quotes zijn natuurlijk ook niet mals.
[..]

Dat is eerder een geval van groepsdruk dan een directe link met de Koran.
[..]

Die beschrijving van de gehoorzaamheid komt voort uit te cultuur waaruit de Koran is ontsproten. Helaas is deze vastgelegd in een vals tijdloos beeld waar steeds meer moslims naar wensen te leven. Dit kun je op het conto schrijven van duizenden factoren, want de opkomst en groei van het fundamentalisme -het is een relatief jong verschijnsel- heeft natuurlijk een reden. Hiervoor was de verstarring in het denken niet zo groot.
Dat Allah de man heeft doen uitblinken boven de vrouw staat in de Koran, letterlijk.
En dat over die gehoorzaamheid ook.
Als je dan in een groep leeft die die regels onderschrijft, dan is er idd een groepsdruk, maar die vindt dus wel zijn oorsprong in die teksten.
De groep slaat je net zo goed met die teksten om je hoofd "een meisje moet gehoorzamen"

Het probleem met de Koran <> Westerse normen zou er niet zijn als men bereid was de Koran in de kontext vd tijd te zien, maar dat is men dus niet helaas.
Lugerzaterdag 22 januari 2005 @ 11:07
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 11:03 schreef celtic het volgende:
Links (gisteren ook die vreselijke Fransisco van Jole) probeert nog altijd krampachtig de Nederlanders een schuldgevoel aan te praten.
Uiteraard. Dat de Berbers in Marokko zelf ook uitgekotst worden dat is natuurlijk ook racisme. Dat de regeringen in Indonesie, Thailand, China, Turkije etc hun handen vol hebben om moslimradicalen te bestrijden is ook racisme of ´islamofobie´.
Die Sudanezen en Nigerianen moeten niet zeiken: het is ´islamofobie´ wat hun drijft en de rechtgeaarde Moslims worden daardoor gediscrimineerd.
djennekezaterdag 22 januari 2005 @ 11:09
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 11:03 schreef klez het volgende:

[..]

?
Eerst roepen dat de problemen hier ontstaan door de manier waarop wij met onze nieuwe medelanders omgaan, en dan vervolgens verwijzen naar Turkije.
Alwaar het leger op repressieve wijze de Islamisten in toom probeert te houden.

Glorieuze toekomst hebben wij dus voor de boeg, dankzij de 'sociale' jaren 70 generatie die ons de zegeningen van de multiculti samenleving hebben bezorgd.

Of de Marokkaanse koning, ook zo'n lieve man.

Ho, ik begon niet over Turkije. Het tegenhouden van islamitische fundamentalisten juich ik ook alleen maar toe! Als dat moet met geweld, dan zij het zo. Zo zie ik dat overigens ook voor Nederland, je hoeft wat mij betreft geen extremist te knuffelen!

Ik ga overigens niet weer een discussie voeren over gastarbeiders.... Dat is echt op het nationale conto toe te schrijven, niet alleen de socialisten!
CherrymoonTraxxzaterdag 22 januari 2005 @ 11:10
Misschien is er hier meer overlast van Islamitische jongeren? In Nederland is men wellicht ook positiever over Albanezen dan in Italië.
UnleashMitchzaterdag 22 januari 2005 @ 11:15
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 09:47 schreef Mwanatabu het volgende:

[..]

Je hebt hier zeker een paar punten. De tendens in jouw stukje die in mijn hoofd blijft hangen is "als je mensen de kans geeft, dan zal de meerderheid het niet laten om zich idd slecht te gedragen".
Ik wou daaraan alleen toevoegen: "én als je ze een motief geeft".
Een motief begint al bij 'ik kan wel een nieuw pak printerpapier gebruiken want ik heb net de laatste gebruikt'.

Het is een economische rekensom: Wegen de mogelijke opbrengsten op tegen de mogelijke kosten en in een land als Nederland met de ongekende vrijheden zijn de mogelijke opbrengsten al heel snel hoger dan de mogelijke kosten.
klezzaterdag 22 januari 2005 @ 11:16
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 11:09 schreef djenneke het volgende:

[..]

Ho, ik begon niet over Turkije. Het tegenhouden van islamitische fundamentalisten juich ik ook alleen maar toe! Als dat moet met geweld, dan zij het zo. Zo zie ik dat overigens ook voor Nederland, je hoeft wat mij betreft geen extremist te knuffelen!

Ik ga overigens niet weer een discussie voeren over gastarbeiders.... Dat is echt op het nationale conto toe te schrijven, niet alleen de socialisten!
Dat is waar. Alleen lijkt het of alleen links zich nog een paar keer aan dezelfde steen wil stoten (SP uitgezonderd).
Verder zijn we het eens. Ik wens u een prettige dag.
ChillyWillyzaterdag 22 januari 2005 @ 11:16
Sorry voor de generalisatie, maar het komt gewoon door de kutMarokkanen. Turken, Egyptenaren, Somaliers e.a. Moslims hoor je relatief weinig over.
milagrozaterdag 22 januari 2005 @ 11:17
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 11:02 schreef djenneke het volgende:

[..
Ha, kijk daar worden we persoonlijk. Mijn vriend is namelijk Chinees van afkomst. Ik kan je vertellen dat die ouders (en ik ken via mijn vriend veel chinezen (cantonezen overigens)) dus totaal geen enkele controle over hun kinderen uitoefenen. Ze staan namelijk de hele dag te werken. Heel nobel, maar mijn vriend liep dus dagen over straat te slenteren. Spijbelde van school, haalde kattenkwaad uit (of erger). Het thuiskomen met Nederlandse meiden werd in het begin zeker niet gewaardeerd. Gelukkig legden zijn ouders zich er wel snel bij neer. Maar om je een idee te geven: Als je het woord dat chinezen voor blanken gebruiken letterlijk vertaalt naar het nederlands (kwai lau) betekent dat: blank spook. Zwarte (hak-kwai) betekent zwart spook. Het vertaalde letterlijke woord voor aziaat betekent mens, niks geen spook dus. Zij probeerden erg lang mijn vriend en diens 4 broers (hij heeft er 6 maar een is hopeloos vrijgezel, de ander heeft een cantonees sprekende vietnamese vrouw, goedgekeurd dus) te bekeren. En zo is het met alle cantonese families die ik ken (dat zijn er toch behoorlijk wat ondertussen). De identiteitscrisis is echter lager, omdat zij niet gebonden zijn aan religie en kennen cultureel gezien al veel vrijheden. Mijn vriend kent net als zijn familie en cantonese vrienden geen enkele maatschappelijke betrokkenheid. Zijn betrokkenheid gaat tot aan de voordeur bij wijze van spreken. Discriminatie en belediging heeft dit duidelijk niet minder gemaakt!
Mijn buren zijn Chinees (ouders daar geboren), mijn zoons beste vriend is Vietnamees (ouders en kinderen daar geboren) en de man van mijn vriendin is van Chinese afkomst (ouders daar geboren) en toevallig zijn deze mensen ontzettend betrokken en voelen zich meer Nederlands dan Chinees, of Vietnamees (ik spreek dan over de kinderen, niet de ouders)
Dat Chinezen liever hun kids met Chinezen zien trouwen en de 1e generatie niet geintegreerd is, klopt.
Alleen de 2e generatie heeft die problemen vrijwel niet, die je ziet bij 2e generatie moslims.


Ik zei ook dat er bij moslims een combinatie van factoren meespeelt.
Bij Chinezen en andere groepen spelen enkele van die factoren mee en andere totaal niet, en 1 daarvan is inderdaad het geloof.

Maar dat laatste mag je volgens sommigen niet linken aan de problemen
Ik doe dat wel , omdat ik daar zelf steeds weer tegen aan loop, in de jaren zeventig al, exact dezelfde dingen als nu, alleen in te verwaarloze mate.
Halfgedraaidezaterdag 22 januari 2005 @ 11:17
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 08:54 schreef multatuli het volgende:

[..]
Het lijkt me ook zeer onwaarschijnlijk dat moslims hier meer problemen veroorzaken dan in andere landen. Tot slot kan het ook niet het 'andere geloof' op zich zijn, want er leven hier meer geloven naast elkaar dan in Spanje en Italië.
Ik denk dat het komt door de lage straffen hier. Ze kunnen hier alles maken, want je krijgt amper straf. En totaal geen respect voor ons land hebben ze.

Overigens vind ik dat turkse moslims zich totaal anders gedragen dan marokkaanse moslims. Turkse mensen vind ik overigens een heel stuk sympathieker.

Marokkanen in tegendeel
milagrozaterdag 22 januari 2005 @ 11:19
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 11:10 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
Misschien is er hier meer overlast van Islamitische jongeren? In Nederland is men wellicht ook positiever over Albanezen dan in Italië.
Dat onderzoek is gedaan na de moord op Theo van Gogh.

Geef Italië 1 zo'n moord en doe dán eens zo'n onderzoek.
En plaats die moord dan in een atmosfeer waar politici en opiniemakers al maandenlang bedreigd worden, een ervan in die mate dat ze moet onderduiken.
UnleashMitchzaterdag 22 januari 2005 @ 11:23
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 11:17 schreef Halfgedraaide het volgende:
Ik denk dat het komt door de lage straffen hier. Ze kunnen hier alles maken, want je krijgt amper straf. En totaal geen respect voor ons land hebben ze.
Zullen we ze eerst eens oppakken en dan pas over hogere straffen gaan praten ? Als je ziet dat het niet eens mogelijk is om een radicale moskee met de grond gelijk te maken en de imam het land uit te zetten dankzij de wet van vrijheid op meningsuiting e.d. dan ben je toch wel heeel erg fout bezig.

Als Wilders een beetje een fatsoenlijke partij op poten kan zetten dan wordt het een goede kanshebber bij de verkiezingen. Jammer dat het LPF-debacle veel angst mee zal brengen om te stemmen op een nieuwe partij.
CherrymoonTraxxzaterdag 22 januari 2005 @ 11:24
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 11:16 schreef ChillyWilly het volgende:
Sorry voor de generalisatie, maar het komt gewoon door de kutMarokkanen. Turken, Egyptenaren, Somaliers e.a. Moslims hoor je relatief weinig over.
In Tilburg is er toch genoeg overlast van Somaliërs. Het zijn echter vooral Marokkaanse jongeren die zorgen voor de overlast inderdaad. Maar er zitten hier dan ook een stuk minder Egyptenaren of Tunesiërs. In Frankrijk heeft men weer Algerijnen die voor veel overlast zorgen.
Mwanatabuzaterdag 22 januari 2005 @ 11:28
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 11:06 schreef milagro het volgende:

[..]

Dat Allah de man heeft doen uitblinken boven de vrouw staat in de Koran, letterlijk.
En dat over die gehoorzaamheid ook.
Als je dan in een groep leeft die die regels onderschrijft, dan is er idd een groepsdruk, maar die vindt dus wel zijn oorsprong in die teksten.
De groep slaat je net zo goed met die teksten om je hoofd "een meisje moet gehoorzamen"
Jaha, dat ontken ik ook niet. Ik bedoel dat de meeste druk toch echt van de groep uit komt plús nog het feit dat het onderschreven wordt in de Koran, die ook onder invloed van een zeer beperkt cultureel beeld is geschreven. In feite is het niet meer dan een verzameling geleende ideeën uit het jodendom en christendom, vertaald naar de waarden van Mohammed's cultuur. Die bril moet je er zeker bij denken. Die meisjes zitten dus dubbel in de knel.
Maarrrr, de lokale culturen vinden hun oorsprong [b]niet[/b[ in de Koran. Voor de komst van de islam was het nóg erger je kunt het je bijna niet voorstellen). Net zoals besnijdenis in Somalië en Senegal erin geincorporeerd is zijn bijvoorbeeld marraboes, lokale heiligen in Marokko, erin gesmokkeld.
Die uithuwelijking is echt een gevolg van de lokale cultuur. Het tegendeel staat namelijk in de Koran. Het kan alleen rechtgepraat worden mbv andere quotes ("gehoorzaamheid")
Mijn punt is dus expliciet dat de culturele patronen hun wortels hebben in de tijd van voor de islam.
quote:
Het probleem met de Koran <> Westerse normen zou er niet zijn als men bereid was de Koran in de kontext vd tijd te zien, maar dat is men dus niet helaas.
Dat is bij fundi's alleen zo. Ik heb hier elke dag moslims op bezoek die zeer modern zijn aangelegd en de leefregels vertalen naar hun leefwereldheden ten dage. De grootste schreeuwer willen je doen geloven dat ze voor de meerderheid staan, vergeet dat niet.
milagrozaterdag 22 januari 2005 @ 11:32
Wat ook veel kwaad gedaan heeft is 9/11.
Veel moslims bleken 'begrip' te hebben voor die actie, de VS, het Westen kreeg zijn lesje geleerd.
Dat heeft veel autochtonen ook doen schrikken, ze hadden niet verwacht dat er zo gereageerd zou worden. De vriendelijke buurman bleek er ineens bepaalde , in onze ogen, verwerpelijke ideeën er op na te houden.
Die ideeën waren er al, maar men hield ze voor zich. Met 9/11 kwamen die naar boven en meenden "we" ons temidden van Bin Laden sympathisanten te vinden. Veel frustraties over het Westen kwamen toen naar buiten en wij stelden ons de vraag "als je er zo over denkt, wat doe je hier dan? waarom wil je leven in een land waar je de waarden en normen zo van verafschuwt?"
UnleashMitchzaterdag 22 januari 2005 @ 11:34
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 11:32 schreef milagro het volgende:
Wat ook veel kwaad gedaan heeft is 9/11.
Veel moslims bleken 'begrip' te hebben voor die actie, de VS, het Westen kreeg zijn lesje geleerd.
Dat heeft veel autochtonen ook doen schrikken, ze hadden niet verwacht dat er zo gereageerd zou worden. De vriendelijke buurman bleek er ineens bepaalde , in onze ogen, verwerpelijke ideeën er op na te houden.
Die ideeën waren er al, maar men hield ze voor zich. Met 9/11 kwamen die naar boven en meenden "we" ons temidden van Bin Laden sympathisanten te vinden. Veel frustraties over het Westen kwamen toen naar buiten en wij stelden ons de vraag "als je er zo over denkt, wat doe je hier dan? waarom wil je leven in een land waar je de waarden en normen zo van verafschuwt?"
Blijft wel de vraag of die attitude tegenover moslims komt door de aanslag an sich of dat op dat moment duidelijker werd wat voor verwerpelijke en achterlijke ideen sommige moslims nastreven.
Lugerzaterdag 22 januari 2005 @ 11:34
Kijk. http://www.geocities.com/(...)ope/Italy/count.html

Italie heeft slechts 3 echte moskeen. Dat is wel even wat anders dan in NL waar er al meer dan 400 staan die telkens groter en meer buiten de toonvallend zijn.

Tevens heeft Italie ongeveer 500.000 moslims tegenover NL 1.000.000. (al geven andere bronnen op dat er wel 1.000.000 moslims in Italie rondlopen waarvan de helft dus illegaal). Tel daarbij op dat Italie ongeveer een 3 keer zo grote bevolking heeft en een meer dan 9 maal groter oppervlak en je hebt je antwoord. Wacht maar tot in Italie 3.000.000 moslims leven die 1200 moskeen gebouwd hebben en moorden gepleegd hebben. Dan kan je in Italie je lol op.

Allemaal koek en ei is het nu trouwens ook niet: http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/3696802.stm

In Noord-Italie volgen steeds meer steden de wet door dat het verboden is om een burqa te dragen en de 1e arrestaties hebben al plaats gevonden.


Dat in Spanje niets aan de hand is, is trouwens een feitelijke leugen: http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/europe/3055377.stm
Er is slechts 1 echte moskee in Spanje....
djennekezaterdag 22 januari 2005 @ 11:35
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 11:17 schreef milagro het volgende:

[..]

Mijn buren zijn Chinees (ouders daar geboren), mijn zoons beste vriend is Vietnamees (ouders en kinderen daar geboren) en de man van mijn vriendin is van Chinese afkomst (ouders daar geboren) en toevallig zijn deze mensen ontzettend betrokken en voelen zich meer Nederlands dan Chinees, of Vietnamees (ik spreek dan over de kinderen, niet de ouders)
Dat Chinezen liever hun kids met Chinezen zien trouwen en de 1e generatie niet geintegreerd is, klopt.
Alleen de 2e generatie heeft die problemen vrijwel niet, die je ziet bij 2e generatie moslims.


Ik zei ook dat er bij moslims een combinatie van factoren meespeelt.
Bij Chinezen en andere groepen spelen enkele van die factoren mee en andere totaal niet, en 1 daarvan is inderdaad het geloof.

Maar dat laatste mag je volgens sommigen niet linken aan de problemen
Ik doe dat wel , omdat ik daar zelf steeds weer tegen aan loop, in de jaren zeventig al, exact dezelfde dingen als nu, alleen in te verwaarloze mate.
Mijn vriend vindt zichzelf ook echt Nederlander, en is echt allergisch voor het woord allochtoon, of buitenlander (terwijl hij feitelijk het eerste toch echt IS.. ). Maar dat maakt hem nog niet maatschappelijk betrokken. Het zal hem een zorg zijn wat er gebeurt met iemand die toevallig Theo vab Gogh heet. Het vreemde is dat ik wel heel maatschappelijk betrokken ben, en er toch wel gesprekken over kan hebben met hem. Maar daarom boeit het hem nog altijd niks.

In opvoeding zie ik persoonlijk niet zo veel verschil tussen Cantonezen en Marokkanen, als ik het heb over vrijlaten van de kinderen. Mijn vriend is echt op straat opgegroeid, in de toen slechtste (lees: meest criminele) buurt van Breda. Hij verbleef daar van 's middags tot midden in de nacht. Hij kreeg wel op zijn kop van zijn ouders, maar dan kwam hij gewoon nog even wat minder vaak thuis als zijn ouders niet werkten.

Iets wat misschien wel uitmaakt is dat Chinezen erg status gericht zijn, tot aan het perfectionisme zelfs. Niet dat dat hielp. Als mijn vriend thuis kwam met een 9 was het enige wat hij te horen kreeg: kon dat geen 10 zijn? Niet bepaald stimulerend als je jong bent. Maar nu hij volwassen is, zie ik het wel terug. Een ander punt is ook dat chinezen heel introvert zijn, en niet zo nodig de macho hoeven uit te hangen. Ik denk dat criminele Chinese hangjongeren een veel lower profile (kan even geen nederlands woord verzinnen) aanhouden, waardoor ze ook minder opgepakt worden.
Mwanatabuzaterdag 22 januari 2005 @ 11:36
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 11:32 schreef milagro het volgende:
Wat ook veel kwaad gedaan heeft is 9/11.
Veel moslims bleken 'begrip' te hebben voor die actie, de VS, het Westen kreeg zijn lesje geleerd.
Dat heeft veel autochtonen ook doen schrikken, ze hadden niet verwacht dat er zo gereageerd zou worden. De vriendelijke buurman bleek er ineens bepaalde , in onze ogen, verwerpelijke ideeën er op na te houden.
En dat we dat niet al wisten ligt aan de Nederlandse tolerantie onverschilligheid.
quote:
Die ideeën waren er al, maar men hield ze voor zich. Met 9/11 kwamen die naar boven en meenden "we" ons temidden van Bin Laden sympathisanten te vinden. Veel frustraties over het Westen kwamen toen naar buiten en wij stelden ons de vraag "als je er zo over denkt, wat doe je hier dan? waarom wil je leven in een land waar je de waarden en normen zo van verafschuwt?"
Ik denk dat we midden in een schokeffectje zitten ja ("wat hebben we binnengelaten?")
En nu hopen dat de Hollandse nuchterheid geen luiheid bleek.
UnleashMitchzaterdag 22 januari 2005 @ 11:38
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 11:34 schreef Luger het volgende:
-knip-
Dat is dus een voorbeeld van het feit dat men in Nederland zo tolerant is geweest dat we als land zijnde de meeste moslims en vooral de meeste achterlijke moslims binnen hebben gehaald.

Ik blijf overigens van mening dat mensen geen problemen hebben met buitenlanders en islamieten als groep maar vooral met de groep die misbruik maakt van NL, van uitkeringen, sociale zekerheden etc, die crimineel zijn, asociaal, niet geintegreerd en er achterlijke ideeen op na houden zoals het willen invoeren van de sharia, het onderwerpen van mensen dmv terrorisme etc etc.

Ik blijf me dan ook steeds afvragen waarom de normale moslims niet eens opstaan en alle extremisten een flinke schop onder hun kont gaan geven omdat ze het leefklimaat voor de normale moslims ernstig verzieken.
milagrozaterdag 22 januari 2005 @ 11:43
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 11:28 schreef Mwanatabu het volgende:


Dat is bij fundi's alleen zo. Ik heb hier elke dag moslims op bezoek die zeer modern zijn aangelegd en de leefregels vertalen naar hun leefwereldheden ten dage. De grootste schreeuwer willen je doen geloven dat ze voor de meerderheid staan, vergeet dat niet.
Ja die moslims ken ik ook, maar ik ken er ook veel die ondanks hun aan de oppervlakte moderne opvattingen , puntje bij paaltje wel zeggen dat de Koran het directe woord van Allah is, en dus daarom van alle tijden en dus niet te plaatsen in de kontext.

Mijn collegaatje van vroeger, ze was laatst te zien bij Netwerk overigens, is een moslima, hoofddoek, zeer vriendelijk, zeer goed Nederlands sprekend, goed opgeleid, zeer open voor discussie.
Goed geintegreerd? Ik weet niet. Ze heeft geen enkel contact met Nederlanders behalve op haar werk (toen), zo zei ze zelf. Ze woont in een wijk waar vrijwel alleen maar moslims wonen, wil daar ook absoluut niet weg, juist om die reden (gezellig onder elkaar).
Ik heb met haar vaak gediscussieerd over het geloof, maar liep altijd weer tegen dezelfde muur op : het directe woord van Allah, dus niet interpretabel naar de maatstaven van nu (behalve dan dat gedoe met Aicha).
Ze was getrouwd met een achterneef, die ze nauwelijks kende, behalve van de vakanties in het moederland.
Ze droeg een hoofddoek, maar dat was op het eerste gezicht het enige behoudende aan haar
Maar ging je wat dieper op de materie in, dan veranderde dat.
Zij liet, zo gaf ze zelf ook toe, niet snel het achterste van haar tong zien.
En als je die zag, dan wilde je nog wel, iemand zoals ik dan, verbaasd zijn over wat zij nu precies aan opvattingen had, opvattignen die er bij het gewone gezellige praatje poep niet naar voren kwamen natuurlijk.
djennekezaterdag 22 januari 2005 @ 11:43
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 11:32 schreef milagro het volgende:
Wat ook veel kwaad gedaan heeft is 9/11.
Veel moslims bleken 'begrip' te hebben voor die actie, de VS, het Westen kreeg zijn lesje geleerd.
Dat heeft veel autochtonen ook doen schrikken, ze hadden niet verwacht dat er zo gereageerd zou worden. De vriendelijke buurman bleek er ineens bepaalde , in onze ogen, verwerpelijke ideeën er op na te houden.
Die ideeën waren er al, maar men hield ze voor zich. Met 9/11 kwamen die naar boven en meenden "we" ons temidden van Bin Laden sympathisanten te vinden. Veel frustraties over het Westen kwamen toen naar buiten en wij stelden ons de vraag "als je er zo over denkt, wat doe je hier dan? waarom wil je leven in een land waar je de waarden en normen zo van verafschuwt?"
Eerlijk gezegd had ik ook "begrip" voor de actie. Nee, niet schrikken, ik praat het niet goed enzo. Maar gezien de meningen van extremisten en de toenmalige internationale verhoudingen (toen al dus) tussen de westerse wereld en de extremistische moslims, kan ik niets anders dan een oorzakelijk verband zien. (Overigens zonder daarbij over het kip en het ei te willen gaan hebben). Maar het zat er, helaas, wel aan te komen. Ik heb wel zwaar aangeslagen naar de beelden op tv zitten kijken kan ik je vertellen....
Lugerzaterdag 22 januari 2005 @ 11:46
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 11:43 schreef djenneke het volgende:

[..]

Eerlijk gezegd had ik ook "begrip" voor de actie. Nee, niet schrikken, ik praat het niet goed enzo. Maar gezien de meningen van extremisten en de toenmalige internationale verhoudingen (toen al dus) tussen de westerse wereld en de extremistische moslims, kan ik niets anders dan een oorzakelijk verband zien. (Overigens zonder daarbij over het kip en het ei te willen gaan hebben). Maar het zat er, helaas, wel aan te komen. Ik heb wel zwaar aangeslagen naar de beelden op tv zitten kijken kan ik je vertellen....
Dat is geen begrip hebben, dat is het aan zien komen en het verwachten.
Begrip hebben in die zin van het woord is het goedkeuren, wat de kut-Marokkaantjes dan ook massaal deden in NL.
UnleashMitchzaterdag 22 januari 2005 @ 11:48
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 11:43 schreef djenneke het volgende:

[..]

Eerlijk gezegd had ik ook "begrip" voor de actie. Nee, niet schrikken, ik praat het niet goed enzo. Maar gezien de meningen van extremisten en de toenmalige internationale verhoudingen (toen al dus) tussen de westerse wereld en de extremistische moslims, kan ik niets anders dan een oorzakelijk verband zien. (Overigens zonder daarbij over het kip en het ei te willen gaan hebben). Maar het zat er, helaas, wel aan te komen. Ik heb wel zwaar aangeslagen naar de beelden op tv zitten kijken kan ik je vertellen....
Denk dat 90% v/d mensen dat wel had. De spanningen liepen steeds hoger op en we weten allemaal hoe extremisten daarop reageren. Hoe het zou gebeuren en dat het zo groot kon gebeuren deed de mensen meer versteld staan dan het feit dat het gebeurde.

-edit-
en verder wat Luger zei
Het_huptzaterdag 22 januari 2005 @ 11:49
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 11:46 schreef Luger het volgende:

[..]

Dat is geen begrip hebben, dat is het aan zien komen en het verwachten.
Begrip hebben in die zin van het woord is het goedkeuren, wat de kut-Marokkaantjes dan ook massaal deden in NL.
Dansen op straat toen die 2 jets in de Towers vlogen, en dan ook nog zeggen het was een feestdag?
yuch
djennekezaterdag 22 januari 2005 @ 11:49
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 11:46 schreef Luger het volgende:

[..]

Dat is geen begrip hebben, dat is het aan zien komen en het verwachten.
Begrip hebben in die zin van het woord is het goedkeuren, wat de kut-Marokkaantjes dan ook massaal deden in NL.
die kutmarokkaantjes misschien wel, omdat dat gewoon relkneuzen zijn, maar ik vraag me af of dat voor alle moslims geldt, die ook zeiden 'begrip' te hebben. Het zou namelijk goed kunnen dat zij het op dezelfde manier 'begrepen' als ik....
milagrozaterdag 22 januari 2005 @ 11:50
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 11:36 schreef Mwanatabu het volgende:

[..]

En dat we dat niet al wisten ligt aan de Nederlandse tolerantie onverschilligheid.
[..]
Nee, dat ligt aan het feit dat moslims het achterste van hun tong niet laten zien, over het algemeen.
Net zo goed als ze de vuile was niet buiten hangen, waardoor problemen als sexueel misbruik onder de pet blijven.

De onverschilligheid zat bij de POLITIEK, dat die ze aan hun lot hebben overgelaten, in de veronderstelling dat ze die mensen daar een plezier mee deden "laat ze lekker hun eigen taal blijven spreken, dat vinden ze prettiger" etc.

Kontakt maken met moslimvrouwen van mijn leeftijd is nog steeds lastig.
Op school zie je maar enkele moeders, en dan daarvan krijg je alleen met de liberale dames echt kontakt.
Alleen die zie je gewoon dus niet zoveel, niet hier in de buurt.
Ze spreken de taal niet of slecht, komen echt nauwelijks buiten, alleen zo rond zes uur, met mooi weer zie je ze samen in groepjes op de bankjes in het park achter zitten.

Een kennis van mij werkt bij Selekt vracht en bezorgt ook in deze wijk.
Moslimvrouwen doen vaak de deur helemaal niet open of op een kier wanneer hij daar een pakje af wilt leveren.
Pappie_Culozaterdag 22 januari 2005 @ 11:53
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 09:40 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Dat Spanje en Italie meer illegale bootvluchtelingen hebben dan Nederland is wel een heel erg open deur

De Spaanse en Italiaanse cultuur staat dichter bij de Marokkaanse(of andere Noord Afrikaanse islamlanden) dan de Nederlandse cultuur. Daarmee is het grootste verschil verklaard.
Verdomd... hij zegt zowaar wat zinnigs

Denk dat hier een aardig deel mee verklaard is ja.

Maar ik vind ook, en dat kun je moeilijk ontkennen, dat Nederlanders een hoop gezeik over zich afroepen door de laffe houding. Mensen zijn als de dood om tegen een klap aan te lopen of er een uit te delen. Een groot deel van de Nederlanders is absoluut niet in staat om voor zichzelf op te komen op dit gebied.
ExTeczaterdag 22 januari 2005 @ 11:54
Ik denk dat de TS lekker voor z'n eigen parochie preekt.

Want de meest voor de hand liggende redenen waar de islam als geheel een slechte naam heeft, schiet'ie in de eerste alinea's af.

En dan is het vervolgens wel lekker gemakkelijk om te doen of iedereen 'bang' is voor dat geloof.

Nu zullen sommigen mij wel kennen hierzo, maar bang is zo ongeveer wel het laatste wat ik ben.

Heel erg veel mensen die de islam aanhangen, gaan structureel over de scheef in dit land, en kijk bij twijfel de FP er nog even op na. Buitenproportioneel veel zelfs, in verhouding met hoeveel van die mensen hier wonen.

En als dat soort verkeerde gedrag keer op keer door die mensen zelf beantwoord word met flagrante beledigingen tov onze normen en waarden, en denk dan even droog aan een stille tocht voor een crimineel, die kapot gereden word, maar z'n eigen volk wil er koste wat kost niet aan dat'ie fout was, en blijft maar tegen beter weten roepen dat'ie een aardige hardwerkende gast was, tja.

Dan geven die mensen effectief de boodschap dat ze schijt aan ons hebben, aan onze normen en waarden, en aan onze rechtspraak.

Want dat betekent toch aardig wat voor de toekomst, toch? Die gasten laten er geen misverstand over bestaan dat ze 100% procent ethnische politiek voeren.

Die crimineel was immers onschuldig omdat hij islamiet danwel marokkaan was, schijt aan wat die kaaskoppen zeggen, toch?

Overigens kan ik prima een setje marokkanen en de Islam als geloof uit elkaar houden.

Maar je kunt op je theewater aanvoelen dat een hoop mensen dat niet doen.

Zeker als die gasten bij hun misstanden naar de islam grijpen om hun daden te vergoeilijken (Ging meneer Kloppenburg immers niet dood omdat het allah's wil was??)

Dus de TS kan heel erg hard z'n best doen de slechte naam ter discussie te stellen, ga je gang maar.

Maar de oplossing is toch echt dat die gasten die zich misdragen normaal gaan doen.

Niet door de conclusies ter discussie te stellen die wij uit de misdragingen destileren.
djennekezaterdag 22 januari 2005 @ 11:55
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 11:50 schreef milagro het volgende:

[..]

Nee, dat ligt aan het feit dat moslims het achterste van hun tong niet laten zien, over het algemeen.
Net zo goed als ze de vuile was niet buiten hangen, waardoor problemen als sexueel misbruik onder de pet blijven.

De onverschilligheid zat bij de POLITIEK, dat die ze aan hun lot hebben overgelaten, in de veronderstelling dat ze die mensen daar een plezier mee deden "laat ze lekker hun eigen taal blijven spreken, dat vinden ze prettiger" etc.

Kontakt maken met moslimvrouwen van mijn leeftijd is nog steeds lastig.
Op school zie je maar enkele moeders, en dan daarvan krijg je alleen met de liberale dames echt kontakt.
Alleen die zie je gewoon dus niet zoveel, niet hier in de buurt.
Ze spreken de taal niet of slecht, komen echt nauwelijks buiten, alleen zo rond zes uur, met mooi weer zie je ze samen in groepjes op de bankjes in het park achter zitten.

Een kennis van mij werkt bij Selekt vracht en bezorgt ook in deze wijk.
Moslimvrouwen doen vaak de deur helemaal niet open of op een kier wanneer hij daar een pakje af wilt leveren.
Ja, oudkomers.... Ik heb daar altijd een beetje moeite mee. Kijk, oudkomers zijn geen lastpakken. Ik zou niet weten waarom je mensen die de 60 al dik gepasseerd zijn nu nog Nederlands zou willen leren, terwijl ze hier al jaren wonen. Probleem met oudkomers is ook vaak dat ze in de tijd zijn blijven hangen. De mensen in het land van herkomst, zijn vaak veel moderner dan hun leeftijdgenoten alhier. Oudkomersvrouwen mogen bijvoorbeeld vaak al geen contact maken met andere mannen. Wat ze automatisch al bijna aan huis bindt. Die mensen zijn nu zo verstokt in hun oude gewoontes en ideeen, die zijn gewoon verloren. Als ze het nu nog niet zelf hebben gedaan, gaan ze het ook nooit meer doen: integreren dus.... Daarnaast vraag ik mij af hoe wenselijk dat dat nog is.
Het_huptzaterdag 22 januari 2005 @ 11:57
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 11:53 schreef Pappie_Culo het volgende:

Mensen zijn als de dood om tegen een klap aan te lopen of er een uit te delen. Een groot deel van de Nederlanders is absoluut niet in staat om voor zichzelf op te komen op dit gebied.
En als je dit wel zou doen, krijg je meteen een hele lading linkse gasten over je heen dat je een rascist bent
UnleashMitchzaterdag 22 januari 2005 @ 11:58
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 11:53 schreef Pappie_Culo het volgende:
Een groot deel van de Nederlanders is absoluut niet in staat om voor zichzelf op te komen op dit gebied.
Nou ben ik sowieso bangelijk ingesteld maar als ik iemand een klap zou moeten verkopen dan lijkt een allochtoon me geen juiste keuze. Je weet zelf ook wel ongeveer hoe het is afgelopen met verscheidene mensen die eens een opmerking maakten en je kent vast ook wel de verhalen over groepen vriendjes die opeens op komen dagen. Daarnaast loopt er naast de trend van de stijgende allochtonenpopulatie ook nog de trend van de verhardende samenleving. Waar je vroeger op z'n ergst thuis kwam met een blauw oog en/of een bloedlip mag je tegenwoordig blij zijn als je zonder messteken en zonder ambulance naar huis kan.
milagrozaterdag 22 januari 2005 @ 11:58
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 11:43 schreef djenneke het volgende:

[..]

Eerlijk gezegd had ik ook "begrip" voor de actie. Nee, niet schrikken, ik praat het niet goed enzo. Maar gezien de meningen van extremisten en de toenmalige internationale verhoudingen (toen al dus) tussen de westerse wereld en de extremistische moslims, kan ik niets anders dan een oorzakelijk verband zien. (Overigens zonder daarbij over het kip en het ei te willen gaan hebben). Maar het zat er, helaas, wel aan te komen. Ik heb wel zwaar aangeslagen naar de beelden op tv zitten kijken kan ik je vertellen....
Dat is heel wat anders, het zien aankomen, dan begrip hebben , hoor
Met begrip hebben bedoel ik GOED keuren, het wel mooi vinden dat die Amerikanen , het Westen eens een lesje geleerd wordt.

Als je ook zag bij de 'vangst' van Saddam.
Het was een tiran daar waren veel moslims buiten Irak het wel over eens, maar dat hij gepakt moest worden door Amerikanen, de vernédering!
Die vernedering woog voor die mensen zwaarder dan de blijdschap voor hun broeders eindelijk verlost te zijn van deze massa moordenaar.

En dan zie je dat wéér bij de moord op Theo van Gogh, die heeft het er zelf naar gemaakt, had hij maar niet de Islam moeten beledigen. Moord is slecht, maar in dit geval .... in de Koran staat immers dat zij die de Islam bedreigen, gedood mogen worden. Dus het is geen actie, maar reactie, de moslim is niet de agressor, ze worden aangevallen, en ze verdedigen zich slechts, en sommigen doen dat met moord.

Veel moslims hebben diep in hun hart blijkbaar een grote afkeer vh Westen en de bij behorende waarden en normen, en dat komt bij dergelijke acties omhoog.
En dat boezemt 'angst' in, omdat die zelfde mensen onze buren zijn.
Je gaat je afvragen of zij er net zo over denken en als je het dan vraagt en je hoort een JA, dan schrik je.
Het_huptzaterdag 22 januari 2005 @ 12:01
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 11:55 schreef djenneke het volgende:

[..]

Ja, oudkomers.... Ik heb daar altijd een beetje moeite mee. Kijk, oudkomers zijn geen lastpakken. Ik zou niet weten waarom je mensen die de 60 al dik gepasseerd zijn nu nog Nederlands zou willen leren, terwijl ze hier al jaren wonen. Probleem met oudkomers is ook vaak dat ze in de tijd zijn blijven hangen. De mensen in het land van herkomst, zijn vaak veel moderner dan hun leeftijdgenoten alhier. Oudkomersvrouwen mogen bijvoorbeeld vaak al geen contact maken met andere mannen. Wat ze automatisch al bijna aan huis bindt. Die mensen zijn nu zo verstokt in hun oude gewoontes en ideeen, die zijn gewoon verloren. Als ze het nu nog niet zelf hebben gedaan, gaan ze het ook nooit meer doen: integreren dus.... Daarnaast vraag ik mij af hoe wenselijk dat dat nog is.
Kan me nog een gevalletje herrineren dan een Nederlandse huisarts een knal kreeg van een man omdat hij z'n vrouw een hand wilde geven
(zal ff de bron proberen te vinden)
Mwanatabuzaterdag 22 januari 2005 @ 12:03
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 11:38 schreef UnleashMitch het volgende:

Ik blijf me dan ook steeds afvragen waarom de normale moslims niet eens opstaan en alle extremisten een flinke schop onder hun kont gaan geven omdat ze het leefklimaat voor de normale moslims ernstig verzieken.
Ik vraag me in het speciaal af hoe sommige situatie zijn getolereerd: vaders die hun dochters naar de sociale dienst brengen met de boodschap dat ze nooit mag gaan werken omdat ze de deur niet uitmag zonder hem. Er zijn duizenden van dit soort "kleine" voorbeelden die heel simpel aangepakt zouden kunnen worden, maar die regeltjes he.
ik kan trouwens niet indenken waarom de normale moslims zich uit moeten spreken tegen een stel gekken. Moet ik me verontschuldigen voor Volkert vd G.? Voor nertsbevrijdende militante veganisten? Voor Lonsdale-jongeren?
Jij eist van een compleet vloksdeel dat ze jou even geruststellen voor een angstbeeld van jouzelf. Dat is niet fair.
ArieDeKnallerzaterdag 22 januari 2005 @ 12:06
Ik ben niet bang voor de islam. Ik krijg gewoon steeds meer een hekel aan de islam. In mijn ogen is het een intolerant, fascistisch geloof!
djennekezaterdag 22 januari 2005 @ 12:06
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 11:58 schreef milagro het volgende:

[..]

Dat is heel wat anders, het zien aankomen, dan begrip hebben , hoor
Met begrip hebben bedoel ik GOED keuren, het wel mooi vinden dat die Amerikanen , het Westen eens een lesje geleerd wordt.
Klopt, maar ik begreep dat het moest gebeuren (dus niet in de zin van ik keur het goed dat het gebeurde, maar in de zin van ja, eigenlijk wel (op een akelige manier) logisch.
quote:
Als je ook zag bij de 'vangst' van Saddam.
Het was een tiran daar waren veel moslims buiten Irak het wel over eens, maar dat hij gepakt moest worden door Amerikanen, de vernédering!
Die vernedering woog voor die mensen zwaarder dan de blijdschap voor hun broeders eindelijk verlost te zijn van deze massa moordenaar.

En dan zie je dat wéér bij de moord op Theo van Gogh, die heeft het er zelf naar gemaakt, had hij maar niet de Islam moeten beledigen. Moord is slecht, maar in dit geval .... in de Koran staat immers dat zij die de Islam bedreigen, gedood mogen worden. Dus het is geen actie, maar reactie, de moslim is niet de agressor, ze worden aangevallen, en ze verdedigen zich slechts, en sommigen doen dat met moord.

Veel moslims hebben diep in hun hart blijkbaar een grote afkeer vh Westen en de bij behorende waarden en normen, en dat komt bij dergelijke acties omhoog.
En dat boezemt 'angst' in, omdat die zelfde mensen onze buren zijn.
Je gaat je afvragen of zij er net zo over denken en als je het dan vraagt en je hoort een JA, dan schrik je.
Dat is natuurlijk waar. Het is voor sommige mensen nog altijd moeilijk om geloofsteksten niet letterlijk te nemen.... Ik denk alleen dat het 'daarom maar bang zijn van je buren' een veel te ver doorgetrokken conclusie is. Van mij mogen alle moslims in Nederland de westerse cultuur (normen en waarden) afkeuren, maar ze hebben zich alleen wel te schikken naar minimaal de wetgeving van dit land. Net als iedere ander inwoner.... En daarbij vind ik het van belang om zaken individueel te bekijken, en niet alle moslims bij voorbaat al te veroordelen.... En zeker niet voor de daden van een ander...
UnleashMitchzaterdag 22 januari 2005 @ 12:09
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 12:03 schreef Mwanatabu het volgende:
Jij eist van een compleet vloksdeel dat ze jou even geruststellen voor een angstbeeld van jouzelf. Dat is niet fair.
Gelukkig dat het de laatste tijd succesvol is gebleken om de eigen bevolkingsgroep te verdedigen of op z'n minst niet aan te vallen.

Daar komt ook nog bij dat Volkert, veganisten en Lonsdale jongeren niet vanuit een onbekende religie werken maar vanuit een min of meer rationeel gedachten patroon waardoor de buitenwereld ze beter kan begrijpen. Niet goedkeuren maar begrijpen. Daar komt ook bij dat er relatief weinig van zulke mensen zijn binnen Nederland tegenover een relatief grote groep binnen de islam gemeenschap. Plus dat de radicale islamgemeenschap volgens onderzoek aan populariteit wint en ze als doel heeft om de democratie om zeep te helpen en de sharia in te voeren.

Lijkt me vrij logisch dat mensen er angst voor hebben en totdat er eens een grote groep moslims op staat die zegt, wij tolereren moslimextremisten niet langer en we gaan er ook tegen vechten blijft de groep tegen een angstige samenleving staan.
djennekezaterdag 22 januari 2005 @ 12:10
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 12:06 schreef ArieDeKnaller het volgende:
Ik ben niet bang voor de islam. Ik krijg gewoon steeds meer een hekel aan de islam. In mijn ogen is het een intolerant, fascistisch geloof!
Dat geldt helaas voor het overgrote deel van alle religies, en ik kan het dan ook niet meer dan eens met je zijn. Je moet het alleen wel kunnen relativeren naar personen. De ene persoon weet namelijk heel goed de essentie uit een geloofsboek te halen (en hoewel ik persoonlijk religie vergif vind, heb ik hier geen enkel probleem mee), terwijl een ander gewoon blijkbaar heel zijn individuele gedachtengoed uit weet te schakelen, en besluit alles maar eens letterlijk te gaan opvolgen.
milagrozaterdag 22 januari 2005 @ 12:10
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 11:55 schreef djenneke het volgende:

[..]

Ja, oudkomers.... Ik heb daar altijd een beetje moeite mee. Kijk, oudkomers zijn geen lastpakken. Ik zou niet weten waarom je mensen die de 60 al dik gepasseerd zijn nu nog Nederlands zou willen leren, terwijl ze hier al jaren wonen. Probleem met oudkomers is ook vaak dat ze in de tijd zijn blijven hangen. De mensen in het land van herkomst, zijn vaak veel moderner dan hun leeftijdgenoten alhier. Oudkomersvrouwen mogen bijvoorbeeld vaak al geen contact maken met andere mannen. Wat ze automatisch al bijna aan huis bindt. Die mensen zijn nu zo verstokt in hun oude gewoontes en ideeen, die zijn gewoon verloren. Als ze het nu nog niet zelf hebben gedaan, gaan ze het ook nooit meer doen: integreren dus.... Daarnaast vraag ik mij af hoe wenselijk dat dat nog is.
Dat zijn dus geen oudkomers allemaal , hè
Zo oud ben ik ook weer niet
Dit zijn nieuwkomers juist, dames die uit het moederland zijn gehaald als bruid, en ook 2e generatie behoudende moslima's of liever met een behoudende echtgenoot.

Boven mij woont ook een stel, met schattige kindertjes , de man heel modern gekleed, spijkerbroek, leren jas, mooie coltrui, flitsende schoenen, heel vriendelijk ook nog eens, én een lekker ding , zijn vrouw, hoofddoek (niet de vlotte versie daarvan, maar de onder de kin gestrikte) van top tot teen bedekt en alleen dan buiten als ze de kindjes naar school brengt, voor de rest zie je haar niet.

Dus leer je de man kennen, op werk, krijg je op zeker de indruk van een vlotte moderne aardige man.
En dat blijkt dan maar deels te kloppen, tenminste als je naar zijn vrouw kijkt.
Ja, maar dat doet ze vrijwillig, zeg je dan.
Nou, ik vind het vreemd dat een jongen die er zelf zo modern en modieus bij loopt een vrouw kiest die zo behouden gekleed gaat en zich zo afzondert , wat ze toch wel doet.
Ik zeg niet dat hij haar dwingt met slaag of zo , maar toch, het is een vreemde combi, die je toch niet zelden ziet.
De man gewoon modern gekleed en vrij in gedrag met anderen, de vrouw totaal niet.
Ik verwijs hier ook even naar het Amsterdamse raadslid, die zijn vrouw in Marokko dumpte, iets wat ws niemand van hem verwacht had, een PvdA-er nota bene, een partij die toch geacht wordt op te komen voor de vrouw en dergelijke zaken afwijst en dat ook doet.

Niet het achterste van je tong laten zien, is ook een reden, dat men schrikt, als dat eens door externe factoren (9/11, Theo) wel gebeurt.
VEGANzaterdag 22 januari 2005 @ 12:15
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 08:54 schreef multatuli het volgende:


De enquete bevestigt wat hier op Fok ook heel zichtbaar is. De grote vraag is nu waarom Nederlanders zoveel negatiever en banger zijn over de Islam / de moslims. Komt het door het gebleken gebrek aan kennis van de Islam?
nee het komt door de 90% extra criminaliteit die van hun kant komt, hun fobie op alles wat niet islamitisch is etc, hun moorden, hun onderdrukken, hun terrorisme, hun gekankergezeik!

ik weet niet waar jij woont, zal vast wel een blank dorpje zijn, maar kom eens naar de grote steden, dan begrijp je waarom de islam gewoon uit heel Europa geflikkerd moet worden, in Noorwegen met hun 2% van de populatie veroorzaken ze 75% van alle verkrachtingen! hoezo! islamofobie!

je gaat toch ook niet over nazifobie spreken tijdens de jaren 30 en 40 ?
djennekezaterdag 22 januari 2005 @ 12:17
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 12:10 schreef milagro het volgende:

[..]

Dat zijn dus geen oudkomers allemaal , hè
Zo oud ben ik ook weer niet
Dit zijn nieuwkomers juist, dames die uit het moederland zijn gehaald als bruid, en ook 2e generatie behoudende moslima's of liever met een behoudende echtgenoot.

Boven mij woont ook een stel, met schattige kindertjes , de man heel modern gekleed, spijkerbroek, leren jas, mooie coltrui, flitsende schoenen, heel vriendelijk ook nog eens, én een lekker ding , zijn vrouw, hoofddoek (niet de vlotte versie daarvan, maar de onder de kin gestrikte) van top tot teen bedekt en alleen dan buiten als ze de kindjes naar school brengt, voor de rest zie je haar niet.

Dus leer je de man kennen, op werk, krijg je op zeker de indruk van een vlotte moderne aardige man.
En dat blijkt dan maar deels te kloppen, tenminste als je naar zijn vrouw kijkt.
Ja, maar dat doet ze vrijwillig, zeg je dan.
Nou, ik vind het vreemd dat een jongen die er zelf zo modern en modieus bij loopt een vrouw kiest die zo behouden gekleed gaat en zich zo afzondert , wat ze toch wel doet.
Ik zeg niet dat hij haar dwingt met slaag of zo , maar toch, het is een vreemde combi, die je toch niet zelden ziet.
De man gewoon modern gekleed en vrij in gedrag met anderen, de vrouw totaal niet.
Ik verwijs hier ook even naar het Amsterdamse raadslid, die zijn vrouw in Marokko dumpte, iets wat ws niemand van hem verwacht had, een PvdA-er nota bene, een partij die toch geacht wordt op te komen voor de vrouw en dergelijke zaken afwijst en dat ook doet.

Niet het achterste van je tong laten zien, is ook een reden, dat men schrikt, als dat eens door externe factoren (9/11, Theo) wel gebeurt.
Ja, die heb je zeker ook, maar over het algemeen komen die gevallen toch het meest voor bij oudkomers en immigrantenhuwelijken (dat laatste moet eigenlijk verboden worden, of op zijn minst onder extreem hoge voorwaarden: bepaalde opleiding, al Nederlands of minstens Engels kunnen spreken en lezen alvorens toelaten bijvoorbeeld).

Ik ken ook zo'n verhaal van een Turkse (voormalige) medestudent van me. Hij was uitgehuwelijkt aan een Turks meisje uit een hopeloos ouderwets bergdorpje. Hij normaal en modern.... (helaas geen lekker ding ). Zij was dus heel behouden, hij was daar serieus tegen. Dat ging dus niet goed komen. Dit ga je niet geloven, maar ZIJ wilde dat hij haar sloeg, want anders HIELD hij niet van haar zoals een goed moslim van zijn vrouw hoort te houden (volgens haar dan). Op een gegeven moment is ZIJ hem te lijf gegaan met een honkbalknuppel, om hem zo te dwingen geweld te gebruiken.... Hij heeft zich wel verdedigd, is het huis uitgelopen, en heeft een scheiding aangevraagd, om vervolgens een kwart van deTurkse plaatselijke gemeenschap over zich heen te krijgen. Zij moest immers ook weer terug naar Turkije.... Ja, dat is erg...
milagrozaterdag 22 januari 2005 @ 12:17
Bovendien is er in bepaalde steden, wijken, nogal wat veranderd.

Niet alleen de samenstelling van de buurt, maar ook in wat dat met zich meebrengt.
Het zwembad hier wordt iedere zomer wel een week gesloten vanwege wangedrag van bepaalde jongeren naar meisjes toe.
Gezeik in het openbaar vervoer.
Gezeik bij koopavonden
Homoseksuele leraren die problemen ondervinden.
Leraren die problemen ondervinden zodra de Holocaust aan bod komt.
Bedrijven die overwegen de wijn uit het Kerstpakket te halen.
Meisjes die niet alleen met diploma zwemmen met alles aan zwemmen, maar altijd.
De jeugd hier in deze buurt op straat is voornamelijk van Islamitische afkomst, zo beinvloedt dat de samenstelling van de basisscholen weer, en dat beinvloed ook weer het reilen en zeilen binnen de school.
Vaders die boos worden als ze horen dat er geen gescheiden gymlessen worden gegeven.
Kinderen die niet mee op schoolreis of schoolkamp mogen.

Je wordt konstant geconfronteerd met botsingen vanwege geloof en/of cultuur en niet zelden wordt er fel gereageerd als je daar niet subiet begrip voor hebt.
djennekezaterdag 22 januari 2005 @ 12:20
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 12:15 schreef VEGAN het volgende:

[..]

nee het komt door de 90% extra criminaliteit die van hun kant komt, hun fobie op alles wat niet islamitisch is etc, hun moorden, hun onderdrukken, hun terrorisme, hun gekankergezeik!

ik weet niet waar jij woont, zal vast wel een blank dorpje zijn, maar kom eens naar de grote steden, dan begrijp je waarom de islam gewoon uit heel Europa geflikkerd moet worden, in Noorwegen met hun 2% van de populatie veroorzaken ze 75% van alle verkrachtingen! hoezo! islamofobie!

je gaat toch ook niet over nazifobie spreken tijdens de jaren 30 en 40 ?
Extremistenfobie, ala, dat zou terecht zijn. Vind jij duitsers-fobie terecht? En die bestaat uiteindelijk nog steeds....
Mwanatabuzaterdag 22 januari 2005 @ 12:21
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 12:09 schreef UnleashMitch het volgende:

Gelukkig dat het de laatste tijd succesvol is gebleken om de eigen bevolkingsgroep te verdedigen of op z'n minst niet aan te vallen.
Geloof me, er zijn genoeg Maroc's die een heel beredeneerd beeld hebben van de eigen bevolkingsgroep. Maar dat zijn niet de hardste schreeuwers, dus die komen nauwelijks aan bod in de media, die alleen extremen op wil zoeken.
quote:
Daar komt ook nog bij dat Volkert, veganisten en Lonsdale jongeren niet vanuit een onbekende religie werken maar vanuit een min of meer rationeel gedachten patroon waardoor de buitenwereld ze beter kan begrijpen.
In tegenstelling tot de ideologie van de islam bedoel je? Alsof die alleen de extremistische kant behelst. De normale gedachtenpatronen van moslims zijn ook rationeel hoor.
quote:
Niet goedkeuren maar begrijpen. Daar komt ook bij dat er relatief weinig van zulke mensen zijn binnen Nederland tegenover een relatief grote groep binnen de islam gemeenschap. Plus dat de radicale islamgemeenschap volgens onderzoek aan populariteit wint en ze als doel heeft om de democratie om zeep te helpen en de sharia in te voeren.
Nee, er is een kleine groep gekken en een achterban die er sympathie voor heeft. Dat is vergelijkbaar met bijv. de ideeën van Lonsdalers en het groeiend aantal mensen die gaan denken dat die het zo fout nog neit hebben, getuige de walgelijk reacties op de dood van Ali el B. ("opgeruimd staat netjes"-ook onder hoogopgeleide rationele mensen was dit een reactie)
quote:
Lijkt me vrij logisch dat mensen er angst voor hebben en totdat er eens een grote groep moslims op staat die zegt, wij tolereren moslimextremisten niet langer en we gaan er ook tegen vechten blijft de groep tegen een angstige samenleving staan.
En moet er dan ook een tegenreactie komen van de Nederlanders van "wij tolereren islamofobie niet meer?" Waarom zouden we? Het is niet alsof wie zwijgt toestemt.
Lugerzaterdag 22 januari 2005 @ 12:24
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 11:53 schreef Pappie_Culo het volgende:

Maar ik vind ook, en dat kun je moeilijk ontkennen, dat Nederlanders een hoop gezeik over zich afroepen door de laffe houding. Mensen zijn als de dood om tegen een klap aan te lopen of er een uit te delen. Een groot deel van de Nederlanders is absoluut niet in staat om voor zichzelf op te komen op dit gebied.
Komt omdat dit een gezappig, beschaafd bijna truttig landje was waar dat soort gedrag nou eenmaal niet nodig meer was na WOII.

In ieder geval het is wel zo dat NLers zich teveel gezeik laten welgevallen. Ik persoonlijk heb dat nooit gedaan en heb meerdere malen akkefietjes gehad met de plaatselijke rel-Marocs tot aan het neerslaan met een stuurslot aan toe (hij bedreigde mij opeens met een kettingslot).
Alleen wordt je dan weer (tot voor kort) als racist aangemerkt bij politiek correct NL. Fijn voor ze maar ik trek me geen reet van ze aan. Ik pik gewoon geen gelul van die gasten, nooit gedaan en zal dat ook nooit gaan doen. Onder m´n autostoel ligt een leuk stuk ijzer en die heeft me al meerdere malen uit de problemen geholpen.
Bibelotzaterdag 22 januari 2005 @ 12:25
Ik geloof niet dat het een fobie is,maar een angst die terecht gegrond is.Ook al vind ik angst een slechte raadgever.Op een islamforum heb ik onder andere een van de onderstaande tekst gelezen.

b.v. Waarom wil je zo graag naar Marokko? Je kunt je islamitische land hier krijgen, we groeien sterk wat aantal betreft. Op termijn zal dit een islamitische land zijn, waarom vertrekken?

Kijk zelf wat er nog meer staat en nee dat vind ik niet leuk.
http://www.elqalem.nl/forum/viewtopic.php?t=389

[ Bericht 3% gewijzigd door Bibelot op 22-01-2005 12:36:32 ]
Het_huptzaterdag 22 januari 2005 @ 12:26
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 12:24 schreef Luger het volgende:

[..]

Komt omdat dit een gezappig, beschaafd bijna truttig landje was waar dat soort gedrag nou eenmaal niet nodig meer was na WOII.

In ieder geval het is wel zo dat NLers zich teveel gezeik laten welgevallen. Ik persoonlijk heb dat nooit gedaan en heb meerdere malen akkefietjes gehad met de plaatselijke rel-Marocs tot aan het neerslaan met een stuurslot aan toe (hij bedreigde mij opeens met een kettingslot).
Alleen wordt je dan weer (tot voor kort) als racist aangemerkt bij politiek correct NL. Fijn voor ze maar ik trek me geen reet van ze aan. Ik pik gewoon geen gelul van die gasten, nooit gedaan en zal dat ook nooit gaan doen. Onder m´n autostoel ligt een leuk stuk ijzer en die heeft me al meerdere malen uit de problemen geholpen.
Die stukkies ijzer voor en achter aan de auto willen ook nog weleens effectief zijn
Lugerzaterdag 22 januari 2005 @ 12:27
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 12:21 schreef Mwanatabu het volgende:
Nee, er is een kleine groep gekken en een achterban die er sympathie voor heeft. Dat is vergelijkbaar met bijv. de ideeën van Lonsdalers en het groeiend aantal mensen die gaan denken dat die het zo fout nog neit hebben, getuige de walgelijk reacties op de dood van Ali el B. ("opgeruimd staat netjes"-ook onder hoogopgeleide rationele mensen was dit een reactie)
[..]
Wat is daar walgelijk aan? Een roofoverval plegende tasjesrover overlijd bij het plegen van een roof en dat moet erg zijn? Bullshit. Wat pas walgelijk is, is het gedrag van die totaal hersenloze Marocs in Oost die een dergelijke crimineel gaan vereeren.

Maar ja, dat hebben we al vaker gezien, vergeet messentrekker Driss niet die agenten te lijf ging, dat was zo´n lieve jongen
Totaal gestoord die mensen met geen enkel gevoel voor oorzaak en gevolg. Gewoon liegen liegen en verdraaien. Zelfs de racismetroefkaart kwam eerst al weer omhoog totdat bleek dat Germaine C zelf een allochtoon is.
djennekezaterdag 22 januari 2005 @ 12:28
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 12:17 schreef milagro het volgende:
Bovendien is er in bepaalde steden, wijken, nogal wat veranderd.

Niet alleen de samenstelling van de buurt, maar ook in wat dat met zich meebrengt.
Het zwembad hier wordt iedere zomer wel een week gesloten vanwege wangedrag van bepaalde jongeren naar meisjes toe.
Gezeik in het openbaar vervoer.
Gezeik bij koopavonden
Homoseksuele leraren die problemen ondervinden.
Leraren die problemen ondervinden zodra de Holocaust aan bod komt.
Bedrijven die overwegen de wijn uit het Kerstpakket te halen.
Meisjes die niet alleen met diploma zwemmen met alles aan zwemmen, maar altijd.
De jeugd hier in deze buurt op straat is voornamelijk van Islamitische afkomst, zo beinvloedt dat de samenstelling van de basisscholen weer, en dat beinvloed ook weer het reilen en zeilen binnen de school.
Vaders die boos worden als ze horen dat er geen gescheiden gymlessen worden gegeven.
Kinderen die niet mee op schoolreis of schoolkamp mogen.

Je wordt konstant geconfronteerd met botsingen vanwege geloof en/of cultuur en niet zelden wordt er fel gereageerd als je daar niet subiet begrip voor hebt.
Ik ken het, ik woon in Breda. Ik ken iemand die verhuisd is terug naar Rotterdam, omdat volgens zijn zeggen de Marokkanen Breda verneukt hebben.

Ik heb overigens op de eerste 10 jaar van mijn leven na, altijd in buurten gewoond met veel (vooral ook islamitische) allochtonen. Ik heb nooit last met ze gehad, en heb het in die buurten ook nooit zien gebeuren. In het centrum zie je wel eens wat, maar ik vind het eigenlijk nog wel meevallen.

Het zijn namelijk altijd wel dezelfde kutjong. Ik weet alleen wel kutmarokkanen te onderscheiden van normale mensen (ook mogelijk Marokkanen dus).

Tegen de zaken waar jij het overhebt (die dus ook in Breda veel voorkomen), moet gewoon veel harder worden opgetreden! Wat dat betreft is Nederland nog wel veel te soft, en te bang ook. Een reden waarom die kutjongeren ook geen enkel respect hebben voor deze maatschappij, als je het mij vraag...
pieter_pontiaczaterdag 22 januari 2005 @ 12:30
Het gebrek aan aanpassing is het eerste probleem.
Het extremisme het tweede.
En het gebrek aan daadkracht van de overheid het derde.

Geen wonder dat de Nederlander het niet zo ziet zitten met die gasten.
UnleashMitchzaterdag 22 januari 2005 @ 12:38
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 12:17 schreef milagro het volgende:
Je wordt konstant geconfronteerd met botsingen vanwege geloof en/of cultuur en niet zelden wordt er fel gereageerd als je daar niet subiet begrip voor hebt.
En dan kom je in tweestrijd. Aan de ene kant moet je er niet aan toegeven, het is een norm in Nederland en er is niets mis mee. Aan de andere kant altijd weer de gedachte dat als die kinderen delen van school missen ze nog vaker ontsporen.

Ik denk dat we eens een keiharde lijn moeten gaan trekken, je doet maar gewoon mee en zo niet dat trekken we de verblijfsvergunning in. Het is toch van de zotte dat bv leraren geen les meer durven te geven over de holocaust. Nederland is te lang uitgegaan van de gedachte dat de allochtonen wel willen imigreren als we ze voldoende kansen geven.
djennekezaterdag 22 januari 2005 @ 12:38
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 12:24 schreef Luger het volgende:

[..]

Komt omdat dit een gezappig, beschaafd bijna truttig landje was waar dat soort gedrag nou eenmaal niet nodig meer was na WOII.

In ieder geval het is wel zo dat NLers zich teveel gezeik laten welgevallen. Ik persoonlijk heb dat nooit gedaan en heb meerdere malen akkefietjes gehad met de plaatselijke rel-Marocs tot aan het neerslaan met een stuurslot aan toe (hij bedreigde mij opeens met een kettingslot).
Alleen wordt je dan weer (tot voor kort) als racist aangemerkt bij politiek correct NL. Fijn voor ze maar ik trek me geen reet van ze aan. Ik pik gewoon geen gelul van die gasten, nooit gedaan en zal dat ook nooit gaan doen. Onder m´n autostoel ligt een leuk stuk ijzer en die heeft me al meerdere malen uit de problemen geholpen.
Dat zie je dan toch verkeerd. Mijn meningen zijn behoorlijk politiek correct. Maar dat zijn ze niet omdat ze nou toevallig politiek correct zijn, als je begrijpt wat ik bedoel.... Er is geen links persoon dat jou zal veroordelen omdat jij jezelf verdedigt. En dat weet je zelf ook best wel. Ik heb bij een bank gewerkt, waar ik uitgemaakt werd voor racist, en een somalische vloek over met uitgesproken kreeg, en ook nog eens een etiket "slechte vrouw" omdat meneer mijn Nederlands niet goed kon volgen en vervolgens te laat was met zijn betaling.(goh, wat een medelijden heb ik dan, ik doe GVD mijn best hoor om het goed uit te leggen, en ik LEGDE het ook goed uit, LUL, dat hij het dan niet begreep, had hij maar de taal moeten leren, of aan moeten geven DAT hij het niet begreep... Persoonlijk denk ik gewoon dat hij het risico nam om niet extra te betalen voor de telefonische overmaking ). Dit heeft bij mij echter nooit geleid tot het uitspreken van woorden als kut-somaliers. En ik heb het vermoeden, dat jij de personen die jou onterecht behandelden, wel beoordeelde op hun afkomst, in plaats van op hun daad. Correct me if I'm wrong...
milagrozaterdag 22 januari 2005 @ 12:42
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 12:28 schreef djenneke het volgende:

[..]

Ik ken het, ik woon in Breda. Ik ken iemand die verhuisd is terug naar Rotterdam, omdat volgens zijn zeggen de Marokkanen Breda verneukt hebben.

Ik heb overigens op de eerste 10 jaar van mijn leven na, altijd in buurten gewoond met veel (vooral ook islamitische) allochtonen. Ik heb nooit last met ze gehad, en heb het in die buurten ook nooit zien gebeuren. In het centrum zie je wel eens wat, maar ik vind het eigenlijk nog wel meevallen.

Het zijn namelijk altijd wel dezelfde kutjong. Ik weet alleen wel kutmarokkanen te onderscheiden van normale mensen (ook mogelijk Marokkanen dus).

Tegen de zaken waar jij het overhebt (die dus ook in Breda veel voorkomen), moet gewoon veel harder worden opgetreden! Wat dat betreft is Nederland nog wel veel te soft, en te bang ook. Een reden waarom die kutjongeren ook geen enkel respect hebben voor deze maatschappij, als je het mij vraag...
Kom eens naar Transvaal in Den Haag

Het is een bepaalde instelling mentaliteit die voortkomt uit geloof/cultuur die gewoon erg botst met die van ons op punten.
En daar waar het botst wordt dat uitgebuit door kutjongeren.

Maar die botsingen zag ik op mijn werk ook, waar je te maken had met weliswaas geen Nederlandse moslims, maar wel moslimmannen uit Oman, Qatar, Abu Dhabi, Dubai, Saudi Arabie etc
En ook met die mannen liep te nog al eens tegen problemen op en buitengewoon hypocriet gedrag, in die zin dat ik zelden mensen heb gezien die zo goed en met een stalen gezicht kunnen liegen.
Werken met vrouwen was voor die mannen buitengewoon lastig blijkbaar. Niet op de oppervlakte, maar zodra er bepaalde dingen gevraagd werden en jij ze , vanwege de regels, nee moest verkopen.
Die nee accepteren ze wel of makkelijker van een man, maar niet van een vrouw.

En dat hypocriete gedrag en dat gelieg loop je in het dagelijkse leven ook tegen aan.
Liegen wat op zich best te verklaren is, als je hele leven zo doorspekt is met het geloof, wat toch bij de meeste moslims het geval is, dan is dat leven alleen vol te houden als je geconfronteerd wordt met een veel lossere maatschappij, door te liegen.

Met liegen bedoel ik dus vooral alles naar je toe redeneren, dingen voor jezelf rechtvaardigen door met vreemde interpretaties aan te komen, konstant excuses zoeken voor bepaald gedrag, ontkennen, de ogen sluiten etc.

Dat zie je bv bij Jehova's ook. Mogen geen verjaardag vieren , dus ook dat gebakje niet opeten, maar bied je datzelfde gebakje een dag later aan (in de koelkast bewaard dus) dan eten ze het we op.
Nodig ze uit voor een Kerstborrel, dan komen ze niet, noem de Kerstborrel een Eindejaarsborrel en ze komen wel
Lugerzaterdag 22 januari 2005 @ 12:42
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 12:38 schreef djenneke het volgende:

[..]

Dat zie je dan toch verkeerd. Mijn meningen zijn behoorlijk politiek correct. Maar dat zijn ze niet omdat ze nou toevallig politiek correct zijn, als je begrijpt wat ik bedoel.... Er is geen links persoon dat jou zal veroordelen omdat jij jezelf verdedigt. En dat weet je zelf ook best wel. Ik heb bij een bank gewerkt, waar ik uitgemaakt werd voor racist, en een somalische vloek over met uitgesproken kreeg, en ook nog eens een etiket "slechte vrouw" omdat meneer mijn Nederlands niet goed kon volgen en vervolgens te laat was met zijn betaling.(goh, wat een medelijden heb ik dan, ik doe GVD mijn best hoor om het goed uit te leggen, en ik LEGDE het ook goed uit, LUL, dat hij het dan niet begreep, had hij maar de taal moeten leren, of aan moeten geven DAT hij het niet begreep... Persoonlijk denk ik gewoon dat hij het risico nam om niet extra te betalen voor de telefonische overmaking ). Dit heeft bij mij echter nooit geleid tot het uitspreken van woorden als kut-somaliers. En ik heb het vermoeden, dat jij de personen die jou onterecht behandelden, wel beoordeelde op hun afkomst, in plaats van op hun daad. Correct me if I'm wrong...
Punt is dat van de Marokkaanse gasten hier in de stad de overgrote meerderheid teringstreken flikt. Dat zie je zelfs al terug als kleine koters zoals gisteren op TV: iedereen steelt toch? Of 'Kattekwaad (gewapende overvallen).
ArieDeKnallerzaterdag 22 januari 2005 @ 12:44
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 12:25 schreef Bibelot het volgende:
Ik geloof niet dat het een fobie is,maar een angst die terecht gegrond is.Ook al vind ik angst een slechte raadgever.Op een islamforum heb ik onder andere een van de onderstaande tekst gelezen.

b.v. Waarom wil je zo graag naar Marokko? Je kunt je islamitische land hier krijgen, we groeien sterk wat aantal betreft. Op termijn zal dit een islamitische land zijn, waarom vertrekken?

Kijk zelf wat er nog meer staat en nee dat vind ik niet leuk.
http://www.elqalem.nl/forum/viewtopic.php?t=389
Wat een onwijse randdebielen daar!!!

Even een quote van die site:
quote:
Moslim "democratische" partij? als het al zo'n naam heeft... weet ik niet of dat zo'n goed idee is, Islaam en democratie gaat niet samen.
UnleashMitchzaterdag 22 januari 2005 @ 12:52
Het zou de taak van de overheid moeten zijn om deze site per direct de lucht uit te halen en het (ik neem aan islamitisch) hostingbedrijf te verbieden. Het bedrijf host verschillende radicale sites maar ipv het bedrijf verbieden staan we het toe onder het motto vrijheids van meningsuiting.
CherrymoonTraxxzaterdag 22 januari 2005 @ 12:55
Ik ben het met je eens. Vrijheid van meningsuiting moet beperkt worden voor radicale Islamieten, zo doet men dat in SA ook met andere geloven en dat werkt prima.
ArieDeKnallerzaterdag 22 januari 2005 @ 13:03
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 12:52 schreef UnleashMitch het volgende:
Het zou de taak van de overheid moeten zijn om deze site per direct de lucht uit te halen en het (ik neem aan islamitisch) hostingbedrijf te verbieden. Het bedrijf host verschillende radicale sites maar ipv het bedrijf verbieden staan we het toe onder het motto vrijheids van meningsuiting.
Waar zijn de computernerds als je ze nodig hebt!!
Monidiquezaterdag 22 januari 2005 @ 13:15
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 12:55 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
Ik ben het met je eens. Vrijheid van meningsuiting moet beperkt worden voor radicale Islamieten, zo doet men dat in SA ook met andere geloven en dat werkt prima.
Ja, klopt, dat moet gebeuren, want voor je het weet is het moderne Europa net als het achterlijke Islamistan....

Uh... wacht even...
Halfgedraaidezaterdag 22 januari 2005 @ 13:20
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 12:25 schreef Bibelot het volgende:
Ik geloof niet dat het een fobie is,maar een angst die terecht gegrond is.Ook al vind ik angst een slechte raadgever.Op een islamforum heb ik onder andere een van de onderstaande tekst gelezen.

b.v. Waarom wil je zo graag naar Marokko? Je kunt je islamitische land hier krijgen, we groeien sterk wat aantal betreft. Op termijn zal dit een islamitische land zijn, waarom vertrekken?

Kijk zelf wat er nog meer staat en nee dat vind ik niet leuk.
http://www.elqalem.nl/forum/viewtopic.php?t=389
Dit verbaast mij helemaal niks. Dat soort lui lachen zich kapot om domme hollanders die links blijven stemmen.
Als moslims een eigen "Wilders" hadden die ons land in een moslims land willen veranderen zouden ze massaal stemmen......
AvispaCSzaterdag 22 januari 2005 @ 13:43
Ik lijd niet aan islamofobie. Ik lijd aan religie-fobie.

Ik denk dat de zuilen-maatschappij hier in Nederland er debet aan is dat er waarschijnlijk sprake is van angst. Voor elke religie is er wel een geloofshuis, sportvereniging, school, vakbond, omroep, supermarkt of politieke partij. Dit is naar mijn mening niet bevorderlijk voor de integratie.

Religie en verdraagzaamheid gaan gewoon niet samen.
RELIGIE MAAKT MEER KAPOT DAN JE LIEF IS.

Bovendien lijd ik ook nog een ernstige vorm van criminaliteitsfobie.
Ik zal dus ook geen traan laten om die crimineel die is omgekomen, en het had mij ook niets uitgemaakt als het een blonde hollander was geweest. Helaas is het zo dat als je dat zegt (ook hier op FOK), dan ben je ongenuanceerd, dom, een racist of zelfs een Nazi.
milagrozaterdag 22 januari 2005 @ 13:46
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 12:44 schreef ArieDeKnaller het volgende:

[..]

Wat een onwijse randdebielen daar!!!

Even een quote van die site:
[..]

Nu ja van die hele draad word je niet vrolijk
quote:
Bismillahir Rahmaanir Rahiem.

Salamoe alaikoem wa Rahmatullahi wa barakatuh.

Moslim "democratische" partij? als het al zo'n naam heeft... weet ik niet of dat zo'n goed idee is, Islaam en democratie gaat niet samen.
Maar als er een groep is die voor de shari'ah pleit, hebben ze mijn steun, maar ik betwijfel of deze moslims daar ook voor staan? Moslims die hun partij "democratisch" noemen, die mensen snap ik niet, democratie is het systeem van de koeffaar.
En dan, als er zo'n partij is, lekker een coalitie vormen met een partij zoals PVDA (of nog erder: CDA)

Allahoe Ta'ala zegt in de Qor'aan: 5-51. O, gij die gelooft, neemt de Joden en de Christenen niet tot vrienden. Zij zijn elkanders vrienden. En wie uwer hen tot vrienden neemt, is inderdaad één hunner. Voorwaar, Allah leidt het overtredende volk niet. (al Ma'idah: 51)

Wallahoe alem.
quote:
Ik heb aan een jonge Imam gevraagd die in mekka heeft gestudeerd en hij zei dat het haram is om een dergelijke moslimpartij te starten. Zijn argumenten hebben mij zwaar overtuigd en bevestigde het vermoeden wat ik al had dat een partij die deelneemt aan een democratisch systeem verboden is in de Islam.

Democratie betekent letterlijk "macht aan het volk", in de Islam ligt de macht bij Allah swt dus kunnen democratie en de Islam in beleidsniveau niet samen. Allah swt zegt tegen ons in de koran als je de wil van een volk volgt zullen zij altijd voor het makkelijke kiezen en zich laten leiden door hun Nafs en niet de wetten van Allah volgen. De vers uit de koran moet ik even opzoeken, hebben jullie nog van mij tegoed.

Oke als je deze partij opricht is het nog maar zwaar de vraag of de doelstellingen lukken. Je participeert aan een systeem, dus erken je het als een goed systeem. Je participeert aan een Kofrsysteem en het is nog maar de vraag of alles gaat lukken. De slagingskans weegt niet op tegen de "Haramheid" van het systeem.

Een hadith ging over of je naar een Sa7aar (tovenaar) mocht gaan, maar die persoon wilde Si7r doen maar voor een goede zaak. De profeet vzmh zei dat dit absoluut niet mocht. Je mag en zal nooit iets goeds voor de Oumma doen d.m.v een haram-kufr daad!


En Allah weet het beter!
Als dit de mening is van allen die voor een moslim partij zijn en volgens een recent onderzoek zijn dat er nogal wat, dan is angst voor de Islam niet geheel onbegrijpelijk.
quote:
Maar je hebt gelijk als je zegt dat we eerst moeten werken aan onze eigen volledige overgave aan de Islam, alvorens we een integere stem op politiek platform kunnen laten horen.
Dan ga ik er maar voor mijn eigen gemoedsrust van uit dat het meerendeel helemaal niet toe is aan volledige overgave en dat ook niet zal worden.
Halfgedraaidezaterdag 22 januari 2005 @ 13:53
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 13:46 schreef milagro het volgende:

[..]

Nu ja van die hele draad word je niet vrolijk
[..]


[..]

Als dit de mening is van allen die voor een moslim partij zijn en volgens een recent onderzoek zijn dat er nogal wat, dan is angst voor de Islam niet geheel onbegrijpelijk.
[..]

Dan ga ik er maar voor mijn eigen gemoedsrust van uit dat het meerendeel helemaal niet toe is aan volledige overgave en dat ook niet zal worden.
Als ik die meningen lees van die lui. Dan vraag ik me heel sterk af wat die lui in hemelsnaam hier in een democratisch land doen behalve profiteren van de rijke westerse varkens???
xFriendxzaterdag 22 januari 2005 @ 14:04
quote:
assalamo alaikom mijn broeders en zusters en goeiemorgen mijn niet gelovige landgenoten.


ik lees hier al een tijdje mee op dit forum en wat me verbaast is de blindheid van de niet gelovigen die hier vaak uren achter elkaar doorbrengen.als je blijkbaar zo geinteresseerd bent in de islam dat je daarvoor veel van je tijd doorbrengt op een forum die daarmee in verbinding staat wat houdt je dan tegen om zelf op onderzoek te gaan.en je ogen te openen voor wat je tegenkomt.want hoe je het ook went of keer..de islam is ondanks de negativiteit eromheen de WAARHEID.

Een klein beetje logisch nadenken is het enige wat tussen jou en de waarheid staat.en kennis hebben van de feiten natuurlijk.

ook kunnen jullie r niet omheen dat vele vele niet moslims nu elhamdolillah wel moslim zijn..het kan toch niet zo zijn dat zij allemaal dom zijn of zo...

het enige wat mij rest is mijn lieve schepper te bedanken dat HIJ mij heeft gekozen om zijn dienares te zijn.weet je wat voor blijdschap er in mijn hart straalt bij het beseffen hiervan...en dit zul je pas begrijpen als je zelf de islam als jouw enige geloof hebt gekozen...


moge ALLAH jullie leiden naar het goede...
Wat reacties later oa 1 van mij, nadat iemand mij als ongelovige ziet en mij wil vernietigen:
quote:
Jammer dat je mij meteen wil vernietigen, ik had gehoopt dat je nog wel redelijk zou blijven.

Omdat de evolutietheorie niet zou kloppen is de tekst in de Koran dus meteen maar WEL goed? Zijn daar dan WEL bewijzen voor? Of is die verklaring gewoon juist omdat die verklaring in de Koran beschreven staat?
Ik heb ook een geloof en een boek, dat boek heet Wijsheid (bijv) en daarin staat de de mensen als kabouters zomaar uit de grond sprongen. Zo zijn we ontstaan. Aangezien de evolutietheorie dus niet bestaat, dus zal dat verhaal over die kabouters vast wel kloppen, het staat immers in mijn boek.

Ik zal je wel graag op de hoogte houden met betrekking tot die tornado's, want de wetenschap is heel hard op weg om die WEL tegen te kunnen houden. Als ik het kan vinden zal ik je de tekst geven op welke manier men wetenschappelijk die dingen tegen kan houden. Maar ja, dan maakt God die tornado's natuurlijk weer heftiger, stom van me.

Zodra die tornado wel tegen te houden is....is dat opeens dan een uitzondering? Of zou het dan misschien kunnen zijn dat niet alles per definitie juist hoeft te zijn wat daar in beschreven is?
Reactie:
quote:
Nogmaals dwaas .

DAT ZAL NOOIT GEBEUREN.Wij staan veel sterker in onze schoenen dan jullie.

Als GOD zegt niet tegenhouden dan wil dat zeggen niet tegenhouden.
En alles bewijst dat wij gelijk hebben.

JIj bent afkompstig van een AAP .Dus ik begrijp waarom je gelijk een aap spreekt
Dan later plaats een persoon met buitenlandse naam dit:
quote:
Geplaatst door Tat twam asi
Alle mensen zijn naar het evenbeeld van Allah geschapen. God zegt, dus God spreekt. God heeft dus een mond in een hoofd, stembanden in een keel, en lucht in longen in een lichaam.

Dus Allah is een Aap volgens RECHTUIT!
Waarop de persoon die steeds scheld dit dan antwoord:
quote:
Hahahahaha danne domme afvallige debiel.
Evenbeeld van ALLAH.Waar edde da gehaald.
IK wil het zelf niet weten.Ik weet dat dit niet in de koran staat en dat is genoeg voor mij.

Dwaze.Doe je ogen open en wordt Moslim jij stuk overschot.

Autochtonen beweren dat hun ouders APEN zijn.Kan ik toch niet aan doen.
Bekeer jullie en pas dan zullen jullie waardig spreken en leven.
Kortom, ik moet bekeren want Allah is de enige juiste met de enige juiste beschrijving van "het boek". Ik registreerde mij op http://forum.marokko.nl om eens te zien hoelang ik zou kunnen discussieren zonder dat men zou grijpen naar extreme middelen. Dat heb ik zelfs nog gemeld in een topic, waarin men vroeg wat autochtonen op dat forum doen.

Ik ondervind van de meeste alleen maar gescheld omdat ik niet 1 van de broeders ben, niet voor volwaardig persoon wordt aangezien. Er zijn enkele Nederlanders van Marokkaanse afkomst daar die WEL prima okay zijn. Dat is dan een lichtpuntje. Ook zij geven op een normale manier kritiek op die personen daar, maar zij krijgen net zoveel scheldwoorden terug als ik dat krijg. Op het moment dat zij kritiek uiten worden ook zij niet meer voor volwaardig Moslim aangezien.

Ik als atheist heb daar dus volgens de meesten altijd ongelijk, ook al zijn er dingen wetenschappelijk te bewijzen. Wat mij het meeste opvalt is het volgende: staat iets niet in de Koran, dan is het NIET waar, en alles wat WEL in de Koran staat dat is zonder uitzonderingen de waarheid.

Misschien is bovenstaande wat onduidelijk, maar ik wou dit hier toch even melden.

ps. mijn nick is daar MTB, mocht iemand nog wat actuele topics doorkijken.
Lugerzaterdag 22 januari 2005 @ 14:05
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 13:46 schreef milagro het volgende:

[..]

Nu ja van die hele draad word je niet vrolijk
[..]


[..]

Als dit de mening is van allen die voor een moslim partij zijn en volgens een recent onderzoek zijn dat er nogal wat, dan is angst voor de Islam niet geheel onbegrijpelijk.
[..]

Dan ga ik er maar voor mijn eigen gemoedsrust van uit dat het meerendeel helemaal niet toe is aan volledige overgave en dat ook niet zal worden.
Tja, de vijand is onder ons en wordt al jaren geen strobreed in de weg gelegd.
Rome is uiteindelijk ook gevallen door de barbaren, zal Brussel in de toekomst volgen?
UnleashMitchzaterdag 22 januari 2005 @ 14:12
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 14:05 schreef Luger het volgende:
Tja, de vijand is onder ons en wordt al jaren geen strobreed in de weg gelegd.
Rome is uiteindelijk ook gevallen door de barbaren, zal Brussel in de toekomst volgen?
Balkenende is zo gek nog niet om nu alvast bij Bush te slijmen....
Monidiquezaterdag 22 januari 2005 @ 14:12
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 14:05 schreef Luger het volgende:

Rome is uiteindelijk ook gevallen door de barbaren, zal Brussel in de toekomst volgen?
Ja, en Duitsland verloor de Eerste Wereldoorlog zeker door binnenlandse opstanden?
Lugerzaterdag 22 januari 2005 @ 14:14
Weet ik niet.
milagrozaterdag 22 januari 2005 @ 14:30
quote:
Ik maak me alleen druk om het feit dat de Joden in 1939-1945 zaten te janken en te jammeren (wat naar mijn mening ook echt erg was) dat er iemand, een intellectueel, het zover kreeg dat hij de Duitsers achter zich kreeg en zoveel Joden hebben vergast/gedood.

En dat ze dat op de Palastijnen afreageren ... vind ik erg. Zij hebben het zogenaamd meegemaakt, en dan handelen zij precies zoals Hitler heeft gedaan, of nog veel erger. De relatie van mens tot mens is in dit geval (de Joden tov de Palastijnen) onbegrijpelijk. Maar inderdaad het is Allah die bepaalt wie wie aanvalt en met welke reden. Of er kinderen worden vermoord geslacht, of dat er vrouwen worden verkracht, of embryo's van honden krijgen ingeplant, waar normaal een kind wordt geboren het is allemaal de wil van Hij die ons heeft geschapen. En alles heeft een reden. Zoals ik zei het is een straf. Zoals Hij die de volk van Noach deed verdrinken

En ook in dit geval van de Tsunami, maar ook andere natuurrampen, Typhons in Amerika, overstromingen in Algarije. Aardbeving in Marokko, Turkije, Iran en vele andere landen. En die reden weet ik denk ik wel. Het zijn de verschijnselen van de Laatse Dag. En omdat er in deze landen de gekste dingen gebeuren. Die in strijd zijn met de Islam. Zelfs een cultuur kan in strijd zijn met de Islam. En wie de strijd aangaat met de Islam, gaat in strijd met Allah swt. En deze strijd zullen zij zwaar verliezen. Zie natuurrampen, ziektes, ongelukkigen, oorlogen etc.
Die voorbestemdheid, daar hoor ik wel vaker, maar waarom trekken ze dat dan niet door naar eigen lijden en ontberingen?
Als alles voorbestemd is en niets zonder de wil van Allah gebeurd, dan is de bezetting van Palestina toch ook Zijn wil?

en dan
quote:
''Als uw Schepper het had gewild, had hij van de mens 1 gemeenschapgemaakt. Maar ze zijn het voortdurend oneens met elkaar, Behalve zij aan wie Hij Zijn barmhartigheid betoont; en het is waarom Hij ze heeft geschapen
Die verdeeldheid is dan toch ook Allah's wil Waarom schept Allah mensen die zijn wetten niet volgen?

Ik zou wel eens willen weten nu, of dergelijke opvattingen de opvattingen van gematigd moslims zijn of dat dit de radicale Islam is.
Voorbestemdheid en dat democratie niet een Islamitisch iets is.

Als je puur af zou gaan op wat je op diverse fora leest, dan is een aanzienlijk deel (niet allemaal dus) het niet echt oneens met dergelijke stellingen.
Ze hebben er hooguit moeite mee een en ander vol te houden, die onderwerping, maar ze streven er wél naar.

Wat mij betreft zijn dergelijke opvattingen van een zelfde niveau als die van de Jehova's Getuigen bv of Veluwe Refo's en ik kan dat met de beste wil vd wereld niet als gematigd zien.
Het voordeel vd Jehova's is echter dat het een te verwaarlozen groep is.

Deze opvattingen hoor je niet in dagelijkse praatjes poep op werk of school of met de buuv, maar als je wat dieper om de materie in gaat met diezelfde mensen, word je als ongelovige hond die ik ben nogal eens verrast.

Het hele leven lijkt doorspekt te zijn met het geloof, is het haram of halal, wat zegt de Koran daarover etc etc. en dan praten we niet enkel over de Jabar vd Vens van deze wereld.
Een gematigd moslim lijkt dat ook te doen.
Of ze zijn dus niet gematigd en dan kan je concluderen dat er dus meer streng gelovige moslims zijn dan men aanvankelijk dacht
popolonzaterdag 22 januari 2005 @ 14:37
Die posts van dat forum zijn zorgwekkend maar heeft 't nut om die hier te plaatsen?

Je zou ze dan ook van extreem rechtse sites kunnen plaatsen, daar wordt een mens ook niet veel vrolijker van.

En reken maar dat dat soort sites in de gaten worden gehouden door de AIVD of iets dergelijks.
fayakillzaterdag 22 januari 2005 @ 14:38
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 08:54 schreef multatuli het volgende:

[..]

bron

De enquete bevestigt wat hier op Fok ook heel zichtbaar is. De grote vraag is nu waarom Nederlanders zoveel negatiever en banger zijn over de Islam / de moslims. Komt het door het gebleken gebrek aan kennis van de Islam?
Omdat nederlanders van nature een bang volk zijn

Dat doodrijden van die tasjesdief, ik kon eerst mijn oren niet geloven...bestaan er dan toch nederlanders die niet met zich laten sollen?? Nee hoor, het bleek een surinaamse te zijn

Het is lachwekkend, die angst van veel nederlanders...en ook hoe het zich uit. De Frontpage is een grote grap aan het worden
UnleashMitchzaterdag 22 januari 2005 @ 14:41
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 14:38 schreef fayakill het volgende:
De Frontpage is een grote grap
Halfgedraaidezaterdag 22 januari 2005 @ 14:46
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 14:38 schreef fayakill het volgende:

[..]
Dat doodrijden van die tasjesdief, ik kon eerst mijn oren niet geloven...bestaan er dan toch nederlanders die niet met zich laten sollen?? Nee hoor, het bleek een surinaamse te zijn
Gaat er niemand een vliegtuig inhuren: Die vrouw had gelijk!
vanvughzaterdag 22 januari 2005 @ 14:47
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 12:52 schreef UnleashMitch het volgende:
Het zou de taak van de overheid moeten zijn om deze site per direct de lucht uit te halen en het (ik neem aan islamitisch) hostingbedrijf te verbieden. Het bedrijf host verschillende radicale sites maar ipv het bedrijf verbieden staan we het toe onder het motto vrijheids van meningsuiting.
Vrijheid van meningsuiting geldt niet voor moslims?
Lugerzaterdag 22 januari 2005 @ 14:48
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 14:38 schreef fayakill het volgende:

[..]

Omdat nederlanders van nature een bang volk zijn

Dat doodrijden van die tasjesdief, ik kon eerst mijn oren niet geloven...bestaan er dan toch nederlanders die niet met zich laten sollen?? Nee hoor, het bleek een surinaamse te zijn

Het is lachwekkend, die angst van veel nederlanders...en ook hoe het zich uit. De Frontpage is een grote grap aan het worden
Kijk mensen, dit is hoe ze denken.

En leer de geschiedenis eens van dit continent fayakill, het duurt lang voordat de vlam in de pan slaat hier, maar als het gebeurt is het ook gelijk extreem.
xFriendxzaterdag 22 januari 2005 @ 14:50
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 14:37 schreef popolon het volgende:
Die posts van dat forum zijn zorgwekkend maar heeft 't nut om die hier te plaatsen?

Je zou ze dan ook van extreem rechtse sites kunnen plaatsen, daar wordt een mens ook niet veel vrolijker van.

En reken maar dat dat soort sites in de gaten worden gehouden door de AIVD of iets dergelijks.
Die zou je inderdaad ook kunnen plaatsen, maar het gaat nu niet om het probleem inzake extreem-rechts.

Ik heb ook wel eens op stormfront gekeken. En nee, dat zijn geen lieverdjes, en even zorgwekkend als posts die ik terugvond op het Marokko.nl forum.

Op Marokko.nl loopt nu een topic van iemand: na 1 dag op dit forum kan ik concluderen dat...

die noemt een aantal zaken, waarna er enkele posts later de reactie alweer verschijnt: ja, maar je moet wel met 2 maten meten, want op fok.nl zijn ze ook allemaal haatdragend.

Dus ipv inhoudelijk op de door de andere persoon genoemde zaken in te gaan, gaan ze meteen de aandacht naar iets anders verleggen.
Halfgedraaidezaterdag 22 januari 2005 @ 14:51
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 14:47 schreef vanvugh het volgende:

[..]

Vrijheid van meningsuiting geldt niet voor moslims?
Ach volgens hun denkbeelden niet. Ze zijn namelijk tegen een democratie en tegen het vrije woord. Dus of vrijheids voor menings uiting geld voor moslims? Volgens de Koran niet nee.
Lugerzaterdag 22 januari 2005 @ 14:52
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 14:37 schreef popolon het volgende:
Die posts van dat forum zijn zorgwekkend maar heeft 't nut om die hier te plaatsen?

Je zou ze dan ook van extreem rechtse sites kunnen plaatsen, daar wordt een mens ook niet veel vrolijker van.

En reken maar dat dat soort sites in de gaten worden gehouden door de AIVD of iets dergelijks.
Met het grote verschil dat extreem rechtse sites verboden zijn en in de VS gehost moeten worden terwijl dit soort religieus fascistische bagger gewoon in NL gehost mag worden.
Davitamonzaterdag 22 januari 2005 @ 14:52
Een fobie is een irrationele angst. Dit artikel van de Volkskrant (de Volkskrant is een kutkrant) is derhalve tendentieus.
Lugerzaterdag 22 januari 2005 @ 14:53
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 14:52 schreef Davitamon het volgende:
Een fobie is een irrationele angst. Dit artikel van de Volkskrant (de Volkskrant is een kutkrant) is derhalve tendentieus.
Yep. De mensen die in de jaren 20 bang waren voor de fascisten leden zeker ook aan een fobie volgens hun?
UnleashMitchzaterdag 22 januari 2005 @ 14:55
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 14:47 schreef vanvugh het volgende:

[..]

Vrijheid van meningsuiting geldt niet voor moslims?
Vrijheid van meningsuiting houdt op op het moment dat je wetten overtreed. Het van een flatgebouw gooien van homo´s is tegen de wet. Het invoeren van de sharia is tegen de wet, het onderuithalen van de democratie is notabene de pijler van onze samenleving.

Op dat moment is er maar 1 actie mogelijk en dat is zo snel en zo hard mogelijk opruimen.
vanvughzaterdag 22 januari 2005 @ 14:55
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 14:38 schreef fayakill het volgende:

[..]

Omdat nederlanders van nature een bang volk zijn

Dat doodrijden van die tasjesdief, ik kon eerst mijn oren niet geloven...bestaan er dan toch nederlanders die niet met zich laten sollen?? Nee hoor, het bleek een surinaamse te zijn

Het is lachwekkend, die angst van veel nederlanders...en ook hoe het zich uit. De Frontpage is een grote grap aan het worden
Begrijp je nou nog niet dat kreten als "angst" en "islamfobie" allang hun geloofwaardigheid hebben verlorren? En Nederlanders zijn van nature helemaal niet angstig ofzo, waar jij het over hebt is de naoorlogse generatie. De generaties daarvoor, en vooral nu de komende, zullen van een heel andere signatuur zijn.
Lugerzaterdag 22 januari 2005 @ 14:57
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 14:55 schreef vanvugh het volgende:

[..]

Begrijp je nou nog niet dat kreten als "angst" en "islamfobie" allang hun geloofwaardigheid hebben verlorren? En Nederlanders zijn van nature helemaal niet angstig ofzo, waar jij het over hebt is de naoorlogse generatie. De generaties daarvoor, en vooral nu de komende, zullen van een heel andere signatuur zijn.
Yep. Ze rammen het laagje beschaving er zelf keihard uit. Het domste is dat ze niet eens doorhebben wat ze zelf aan het uitlokken zijn.

En straks maar huilen
vanvughzaterdag 22 januari 2005 @ 15:00
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 14:55 schreef UnleashMitch het volgende:

[..]

Vrijheid van meningsuiting houdt op op het moment dat je wetten overtreed. Het van een flatgebouw gooien van homo´s is tegen de wet. Het invoeren van de sharia is tegen de wet, het onderuithalen van de democratie is notabene de pijler van onze samenleving.

Op dat moment is er maar 1 actie mogelijk en dat is zo snel en zo hard mogelijk opruimen.
Oproepen tot geweld is natuurlijk verboden, maar voor al het overige zou de vrijheid van meningsuiting moeten gelden, dus ook voor moslims. Als hun homo's onnatuurlijk vinden moet ze de vrijheid hebben om dat te kunnen zeggen, ga je oproepen tot geweld tegen homo's dan is het natuurlijk wat anders.
CherrymoonTraxxzaterdag 22 januari 2005 @ 15:01
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 13:15 schreef Monidique het volgende:

[..]

Ja, klopt, dat moet gebeuren, want voor je het weet is het moderne Europa net als het achterlijke Islamistan....

Uh... wacht even...
Dat maakt niet uit, zolang de Islam maar een marginale rol speelt in Europa. Vrijheid van meningsuiting hoeft niet voor iedereen te gelden in een bepaald gebied.
UnleashMitchzaterdag 22 januari 2005 @ 15:06
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 15:00 schreef vanvugh het volgende:
Oproepen tot geweld is natuurlijk verboden, maar voor al het overige zou de vrijheid van meningsuiting moeten gelden, dus ook voor moslims. Als hun homo's onnatuurlijk vinden moet ze de vrijheid hebben om dat te kunnen zeggen, ga je oproepen tot geweld tegen homo's dan is het natuurlijk wat anders.
Het oproepen tot een heilige oorlog tegen het westen vanuit een een hosting bedrijf in Nederland en dat wordt toegestaan. Daar gaat het mij bv om. Zulke bedrijven moeten zo snel mogelijk met de grond gelijk gemaakt worden.

Je mag homo´s onnatuurlijk vinden dat is niet tegen de wet en dat hebben wij maar te respecteren, je mag homo´s niet van een flat gooien en daar dus ook niet toe oproepen, dat moeten zij maar respecteren.
Hymnzaterdag 22 januari 2005 @ 15:06
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 14:55 schreef UnleashMitch het volgende:

[..]

Vrijheid van meningsuiting houdt op op het moment dat je wetten overtreed. Het van een flatgebouw gooien van homo´s is tegen de wet. Het invoeren van de sharia is tegen de wet, het onderuithalen van de democratie is notabene de pijler van onze samenleving.

Op dat moment is er maar 1 actie mogelijk en dat is zo snel en zo hard mogelijk opruimen.
En hoeveel van die dingen zijn gebeurd?
Hoeveel homo's zijn er van flats gegooid?
Is de sharia al ingevoerd dan?

Of versta je het dood wensen van iemand onder de wet overtreden?

want dan heeft mohammed b jouw 'wens' nageleefd

Maar nederlanders zijn gewoon mietjes 1e klas en laten zich compleet gek maken door massahysterie. Tijdens verjaardagen heeft iedereen een grote bek, maar als het puntje bij paaltje komt kijken we stiekem de andere kant op of hebben we ineens een afspraak.

Vroegah, toen waren de nederlanders nog nuchter.
Nu zijn het compleet hysterische kuddeschapen die zodra een moslim een scheet laten al beginnen te gillen.
vanvughzaterdag 22 januari 2005 @ 15:08
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 14:51 schreef Halfgedraaide het volgende:

[..]

Ach volgens hun denkbeelden niet. Ze zijn namelijk tegen een democratie en tegen het vrije woord. Dus of vrijheids voor menings uiting geld voor moslims? Volgens de Koran niet nee.
Wij volgen "hun" denkbeelden, of de koran toch niet?
Halfgedraaidezaterdag 22 januari 2005 @ 15:09
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 15:08 schreef vanvugh het volgende:

[..]

Wij volgen "hun" denkbeelden, of de koran toch niet?
Zij volgen die wel.
vanvughzaterdag 22 januari 2005 @ 15:13
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 15:06 schreef UnleashMitch het volgende:

[..]

Het oproepen tot een heilige oorlog tegen het westen vanuit een een hosting bedrijf in Nederland en dat wordt toegestaan. Daar gaat het mij bv om. Zulke bedrijven moeten zo snel mogelijk met de grond gelijk gemaakt worden.
Ik denk dat je beter kan gaan kijken naar de personen die achter die sites zitten, want je kunt die sites wel offline halen maar daardoor gaan ze nog niet anders denken. Censuur is, ook in dit geval, geen oplossing.
CherrymoonTraxxzaterdag 22 januari 2005 @ 15:15
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 15:13 schreef vanvugh het volgende:

[..]

Ik denk dat je beter kan gaan kijken naar de personen die achter die sites zitten, want je kunt die sites wel offline halen maar daardoor gaan ze nog niet anders denken. Censuur is, ook in dit geval, geen oplossing.
Je kan die personen hier wegsturen, ze horen hier in elk geval niet thuis.
UnleashMitchzaterdag 22 januari 2005 @ 15:16
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 15:06 schreef Hymn het volgende:
En hoeveel van die dingen zijn gebeurd?
Hoeveel homo's zijn er van flats gegooid?
Is de sharia al ingevoerd dan?
dat is dus de maatstaf ? We laten iemand roepen dat homo's van een flat gegooid moeten worden, gaan dan kijken hoeveel er daadwerkelijk af gegooid worden en gaan dan de strafmaat bepalen ?

Meneer de Rechter ik kreeg zojuist het bericht dat er een 11e homo van een flat gegooid is.
Ow dan zullen we uw straf helaas met nog een jaar op moeten hogen meneer Ali.

Hoe doen we dat dan met de Heilige Oorlog ? Die gaan we berechten als deze gewonnen is ?
vanvughzaterdag 22 januari 2005 @ 15:16
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 15:09 schreef Halfgedraaide het volgende:

[..]

Zij volgen die wel.
Ja, daarom moeten ze juist zeggen wat ze denken.
Mwanatabuzaterdag 22 januari 2005 @ 15:16
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 12:27 schreef Luger het volgende:

[..]

Wat is daar walgelijk aan? Een roofoverval plegende tasjesrover overlijd bij het plegen van een roof en dat moet erg zijn? Bullshit. Wat pas walgelijk is, is het gedrag van die totaal hersenloze Marocs in Oost die een dergelijke crimineel gaan vereeren.
Een dode is altijd te betreuren, deze jongen was een crimineel maar de dood had hij niet verdiend. Tragisch. Om daar blij mee te zijn is walgelijk
quote:
Maar ja, dat hebben we al vaker gezien, vergeet messentrekker Driss niet die agenten te lijf ging, dat was zo´n lieve jongen
Driss en Ali waren allebei klotetuig, om ze te gaan vereren als "jongens met een hart van goud" is net zo walgelijk als het goedpraten van het doden van iemand. Dát bedoelde ik. Beide kampen zijn goed fout bezig.
quote:
Totaal gestoord die mensen met geen enkel gevoel voor oorzaak en gevolg. Gewoon liegen liegen en verdraaien. Zelfs de racismetroefkaart kwam eerst al weer omhoog totdat bleek dat Germaine C zelf een allochtoon is.
Ja, we hebben het hier over kutmarokkanen uit Amsterdam-Oost. De Marokkanen die ik ken schamen zich kapot voor zulke lui en gaan al helemaal geen stille tocht organiseren voor zo iemand.
UnleashMitchzaterdag 22 januari 2005 @ 15:17
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 15:13 schreef vanvugh het volgende:
maar daardoor gaan ze nog niet anders denken.
maar bereiken en beinvloeden ze wel minder mensen.
Sidekickzaterdag 22 januari 2005 @ 15:18
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 14:52 schreef Davitamon het volgende:
Een fobie is een irrationele angst. Dit artikel van de Volkskrant (de Volkskrant is een kutkrant) is derhalve tendentieus.
De Volkskrant doet enkel verslag van een onderzoek van TNS NIPO.

Maar wijzen naar een medium (Volkskrant in dit geval) is wel een handige tactiek om de aandacht van de (schadelijke?) inhoud af te houden.
Dr.Nikitazaterdag 22 januari 2005 @ 15:19
Nee, bang ben ik ook niet maar het islam ervaar ik als drukkend, drammerig, bedreigend en verstikkend, zeker voor de vrouw. Bovendien vind ik dat vooral islam aanhangers beperkt zijn door het geloof om rationeel te denken.
xFriendxzaterdag 22 januari 2005 @ 15:22
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 15:19 schreef Dr.Nikita het volgende:
Nee, bang ben ik ook niet maar het islam ervaar ik als drukkend, drammerig, bedreigend en verstikkend, zeker voor de vrouw. Bovendien vind ik dat vooral islam aanhangers beperkt zijn door het geloof om rationeel te denken.
Dat laatste sluit enigzins aan wat ik kon concluderen na wat dagen doorgebracht te hebben op het forum van Marokko.nl

samengevat:

Alles wat in de Koran staat is waar.
Als ik een mening heb, met goede argumenten kom, zelfs wetenschappelijk te onderbouwen is, maar het staat NIET in de Koran, dan is het simpelweg ook NIET waar.

Een discussie is daar vaak beperkt, of in z'n geheel niet mogelijk.
Mwanatabuzaterdag 22 januari 2005 @ 15:23
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 15:16 schreef UnleashMitch het volgende:

[..]

dat is dus de maatstaf ? We laten iemand roepen dat homo's van een flat gegooid moeten worden, gaan dan kijken hoeveel er daadwerkelijk af gegooid worden en gaan dan de strafmaat bepalen ?

Meneer de Rechter ik kreeg zojuist het bericht dat er een 11e homo van een flat gegooid is.
Ow dan zullen we uw straf helaas met nog een jaar op moeten hogen meneer Ali.

Hoe doen we dat dan met de Heilige Oorlog ? Die gaan we berechten als deze gewonnen is ?
Nee, het oproepen tot geweld en haat is strafbaar. Dus zodra er preken zijn die mensen oproepen subiet de straat op te marcheren om homo's van de daken te gooien is er al een zaak.
Sowieso is het idee dat een etnische immigrantenminderheid (6,25%) zonder een vast grondgebied een heilige oorlog gaat voeren een angstbeeld.
vanvughzaterdag 22 januari 2005 @ 15:23
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 15:18 schreef Sidekick het volgende:

[..]

De Volkskrant doet enkel verslag van een onderzoek van TNS NIPO.

Maar wijzen naar een medium (Volkskrant in dit geval) is wel een handige tactiek om de aandacht van de (schadelijke?) inhoud af te houden.
Ze hebben alleen gepeild of men de islam bedreigend vindt, dat is nog iets anders dan is je broek plassen van angst voor de islam.
vanvughzaterdag 22 januari 2005 @ 15:26
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 15:17 schreef UnleashMitch het volgende:

[..]

maar bereiken en beinvloeden ze wel minder mensen.
Nee, want je kan vrij eenvoudig ook je website hosten in Amerika, en anders zijn er nog wel andere manieren om mensen te beinvloeden. Bovendien ken je mensen niet beschermen tegen dit soort dingen.
Mwanatabuzaterdag 22 januari 2005 @ 15:26
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 15:19 schreef Dr.Nikita het volgende:
Nee, bang ben ik ook niet maar het islam ervaar ik als drukkend, drammerig, bedreigend en verstikkend, zeker voor de vrouw. Bovendien vind ik dat vooral islam aanhangers beperkt zijn door het geloof om rationeel te denken.
Welk percentage is volgens jou niet in staat om rationeel te denken?
Wat is er overigens irrationeel aan om je kansen te pakken en herrie te schoppen als de regering het toelaat? Das puur opportunisme, een heel rationele eigenschap.
fayakillzaterdag 22 januari 2005 @ 15:29
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 14:48 schreef Luger het volgende:

[..]

Kijk mensen, dit is hoe ze denken.

En leer de geschiedenis eens van dit continent fayakill, het duurt lang voordat de vlam in de pan slaat hier, maar als het gebeurt is het ook gelijk extreem.
wat een kneus
Hoelang duurde het interbellum ook alweer??

En doe eens niet zo paranoide met je "kijk eens hoe ze denken", dat soort opruiende tekst moet je maar op stormfront blijven doen, niet hier.

...geef maar gewoon toe, je bent een mietje die alleen vanachter zijn pc commentaar durft te leveren.

Ali el B had jou allang al beroofd en het enige wat jij daarop zou doen is je broek natmaken
UnleashMitchzaterdag 22 januari 2005 @ 15:39
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 15:23 schreef Mwanatabu het volgende:
Sowieso is het idee dat een etnische immigrantenminderheid (6,25%) zonder een vast grondgebied een heilige oorlog gaat voeren een angstbeeld.
Waarom zouden we er pas tegen optreden als de dreiging reeel is ? Zulke denkbeelden moeten zo snel mogelijk in de kiem gesmoord worden.
fayakillzaterdag 22 januari 2005 @ 15:41
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 14:55 schreef vanvugh het volgende:

[..]

Begrijp je nou nog niet dat kreten als "angst" en "islamfobie" allang hun geloofwaardigheid hebben verlorren? En Nederlanders zijn van nature helemaal niet angstig ofzo, waar jij het over hebt is de naoorlogse generatie. De generaties daarvoor, en vooral nu de komende, zullen van een heel andere signatuur zijn.
Wat een kromme laatste zin... nederlanders zijn niet angstig, wel de naoorlogse generatie, maar niet die van daarvoor en vooral de nu komende
wtf...waarom zouden de kinderen van de angstige naoorlogse generatie opeens minder bang zijn...

En kijk naar de praktijk, is het niet zo dat op de straat (de vaak minderjarige) allochtoontjes angst inboezemen bij nederlanders. Hell, er is zelfs een politieke partij opgericht omdat die kinderen te ver gingen. Als nederlanders al bang zijn voor die kids...you aint seen nothing yet

En de nu komende generatie is de meeste bange ooit, dat besef je toch zelf ook wel. Waarom is zoveel weerstand tegen allochtonen in geschreven woord, maar in de praktijk komt het altijd neer op

naar beneden kijken als je langs een groepje loopt, niet durven aankijken, want anders...

Natuurlijk zitten die allohctonen fout, maar de reakties van veel nederlanders maakt het voor hun wel heel makkelijk he. En ja, kom maar op met je commentaar, zoals veel van je medelanders heb je op internet een grote bek,

maar in het dagelijks leven ben je gewoon een schijterd
UnleashMitchzaterdag 22 januari 2005 @ 15:43
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 15:41 schreef fayakill het volgende:
Natuurlijk zitten die allohctonen fout, maar de reakties van veel nederlanders maakt het voor hun wel heel makkelijk he. En ja, kom maar op met je commentaar, zoals veel van je medelanders heb je op internet een grote bek,
Misschien als het welgemanierde mensen waren waarmee een rationele discussie mogelijk was dat men er dan minder bang voor zou zijn.
Stuartzaterdag 22 januari 2005 @ 15:44
Misschien lijdt ik daar ook wel aan
Lugerzaterdag 22 januari 2005 @ 15:44
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 15:16 schreef Mwanatabu het volgende:

[..]

Een dode is altijd te betreuren, deze jongen was een crimineel maar de dood had hij niet verdiend. Tragisch. Om daar blij mee te zijn is walgelijk
Nee, een dode is helemaal niet altijd te betreuren. Er zijn meer dan genoeg mensen die de dood verdienen en met wiens dood de wereld een betere plaats wordt.
Deze Ali was er 1 van.
quote:
Driss en Ali waren allebei klotetuig, om ze te gaan vereren als "jongens met een hart van goud" is net zo walgelijk als het goedpraten van het doden van iemand. Dát bedoelde ik. Beide kampen zijn goed fout bezig.
Onzin, iemand die getoond heeft schijt te hebben aan alle gevoelens van anderen en dan overlijd tijdens het beroven van iemand, dat is gewoon stiekume gerechtigheid. Of huil jij ook als een Dutroux opeens dood in de cel gevonden wordt? Natuurlijk niet.
quote:
Ja, we hebben het hier over kutmarokkanen uit Amsterdam-Oost. De Marokkanen die ik ken schamen zich kapot voor zulke lui en gaan al helemaal geen stille tocht organiseren voor zo iemand.
Zo, dus al die 300 gasten waren uitzonderingen? Vreemd, het was anders een aardig gemeleerd gezelschap, inclusief hoofddoeken, rel-Marocs en ouderen. Allemaal 'kut-Marokkanen' of zit er gewoon wat fundamenteel fout in die gemeenschap? Rabat heeft ze niet voor niets als 1e aangewezen om als gastarbeider te dienen. Ook in Marokko zelf is dit Berbertuig alles behalve geliefd.
Dr.Nikitazaterdag 22 januari 2005 @ 15:45
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 15:26 schreef Mwanatabu het volgende:

[..]

Welk percentage is volgens jou niet in staat om rationeel te denken?
Waarvoor zou ik percentages noemen als ik al zeg dat ik dat van het merendeel vind?
quote:
Wat is er overigens irrationeel aan om je kansen te pakken en herrie te schoppen als de regering het toelaat? Das puur opportunisme, een heel rationele eigenschap.
Ik weet natuurlijk niet hoe jij denkt, maar ik vind het nogal slap als je de regering daar de schuld van geeft, immers een normaal geestelijk gezond mens moet zelf wel het verschil van nature kennen tussen goed en kwaad zonder dat daar de overheid je handje expliciet voor moet vasthouden.
UnleashMitchzaterdag 22 januari 2005 @ 15:49
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 15:45 schreef Dr.Nikita het volgende:

[..]

Waarvoor zou ik percentages noemen als ik al zeg dat ik dat van het merendeel vind?
[..]

Ik weet natuurlijk niet hoe jij denkt, maar ik vind het nogal slap als je de regering daar de schuld van geeft, immers een normaal geestelijk gezond mens moet zelf wel het verschil van nature kennen tussen goed en kwaad zonder dat daar de overheid je handje expliciet voor moet vasthouden.
Yup maar zoals ik al eerder zij en reeds met onderzoek is aangetoond: Mensen zullen crimineel gedrag vertonen als ze daar de mogelijkheid toe krijgen. Dit onderzoek ging over diefstal op de werkvloer maar zegt naar mijn mening toch genoeg. De overheid hoeft je handje niet vast te houden maar het idee dat het allemaal wel goed komt is achterhaald en achterlijk. Keihard aanpakken als ze buiten de lijnen komen.
Lugerzaterdag 22 januari 2005 @ 15:51
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 15:29 schreef fayakill het volgende:

[..]

wat een kneus
Hoelang duurde het interbellum ook alweer??

En doe eens niet zo paranoide met je "kijk eens hoe ze denken", dat soort opruiende tekst moet je maar op stormfront blijven doen, niet hier.

...geef maar gewoon toe, je bent een mietje die alleen vanachter zijn pc commentaar durft te leveren.

Ali el B had jou allang al beroofd en het enige wat jij daarop zou doen is je broek natmaken
Ach god. Je laat gewoon zien hoe mensen zoals jij denken door die post te plaatsen.

En wat betreft je volgende grote mond: zelf doe je anders geen ene reet behalve op internet wat stoer doen. 100 tegen 1 dat je je anti-Westerse en anti-Nederlandse bullshit niet durft te verkondigen op school/werk/waar dan ook waar er Nederlanders zijn.

Ga nog maar een keer bidden jegens een niet bestaande entiteit joh, dat zal vast je problemen oplossen
Mwanatabuzaterdag 22 januari 2005 @ 15:57
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 15:39 schreef UnleashMitch het volgende:

[..]

Waarom zouden we er pas tegen optreden als de dreiging reeel is ? Zulke denkbeelden moeten zo snel mogelijk in de kiem gesmoord worden.
O, ze preventief afknallen? Zeg maar es hoe je dat moreel wilt verantwoorden.
Loedertjezaterdag 22 januari 2005 @ 23:08
Na opruiming weer open
Davitamonzaterdag 22 januari 2005 @ 23:16
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 15:18 schreef Sidekick het volgende:

[..]

De Volkskrant doet enkel verslag van een onderzoek van TNS NIPO.

Maar wijzen naar een medium (Volkskrant in dit geval) is wel een handige tactiek om de aandacht van de (schadelijke?) inhoud af te houden.
Waarop baseert de Volkskrant de stelling dat het hier een irrationele angst betreft? Dat staat nergens in het artikel beargumenteerd en toch deponeren ze deze stelling, in de titel warempel.

En dat driekwart van de Nederlanders angst heeft in eigen land vind ik inderdaad behoorlijk schandelijk. Dat wil ik hierbij nog wel even benadrukken, naast het 'wijzen' naar het medium.
multatulizaterdag 22 januari 2005 @ 23:28
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 23:16 schreef Davitamon het volgende:

[..]

Waarop baseert de Volkskrant de stelling dat het hier een irrationele angst betreft? Dat staat nergens in het artikel beargumenteerd en toch deponeren ze deze stelling, in de titel warempel.

En dat driekwart van de Nederlanders angst heeft in eigen land vind ik inderdaad behoorlijk schandelijk. Dat wil ik hierbij nog wel even benadrukken, naast het 'wijzen' naar het medium.
De koppenmaker zal daar niet zo lang over nagedacht hebben, maar het irrationele schulit ongetwijfeld in het vergelijk met die andere landen. Gesteld dat de bedreiging door moslims daar vergelijkbaar is, terwijl de angst hier veel groter is, is het correct om van een fobie te spreken.

Is de verklaring dan dat de dreiging hier veel groter is? En zo ja waarom dan. In Spanje zijn honderden mensen omgekomen bij een grootschalige moslim-extremistische aanslag. De teller in Nederland staat op één. Zoveel groter is Spanje nou ook weer niet, dus effectief heeft Nederland nauwelijks onder terrorisme geleden.

Zijn de moslims hier dan zoveel lastiger / crimineler / in grotere getale dan elders? Over de Turken hoor ik niemand meer, dus we hebben het over een vrij beperkte groep. Ik heb de statistieken niet paraat en Eurostat heeft ruzie met zijn database, dus ik hou me aanbevolen voor een toelichting op de relatieve criminaliteit en overlast van moslims in de verschillende EG landen.
dewdzaterdag 22 januari 2005 @ 23:54
Islamfobie? Nee mensen beginnen het eindelijk zat te worden. Maar eerst werd je door de zogenaamde linkse mensen meteen als racist gebrandmerkt. Nu velen het zat zijn begint (te)langzaam de rest van Nederland ook de ogen te openen. Natuurlijk wordt dit door de moslims meteen een fobie of angst betitelt, stel je voor dat ze een keer in hun eigen keuken kijken en wat zelfkritiek leveren. :/
Davitamonzondag 23 januari 2005 @ 00:07
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 23:28 schreef multatuli het volgende:

[..]

De koppenmaker zal daar niet zo lang over nagedacht hebben, maar het irrationele schulit ongetwijfeld in het vergelijk met die andere landen. Gesteld dat de bedreiging door moslims daar vergelijkbaar is, terwijl de angst hier veel groter is, is het correct om van een fobie te spreken.

Is de verklaring dan dat de dreiging hier veel groter is? En zo ja waarom dan. In Spanje zijn honderden mensen omgekomen bij een grootschalige moslim-extremistische aanslag. De teller in Nederland staat op één. Zoveel groter is Spanje nou ook weer niet, dus effectief heeft Nederland nauwelijks onder terrorisme geleden.

Zijn de moslims hier dan zoveel lastiger / crimineler / in grotere getale dan elders? Over de Turken hoor ik niemand meer, dus we hebben het over een vrij beperkte groep. Ik heb de statistieken niet paraat en Eurostat heeft ruzie met zijn database, dus ik hou me aanbevolen voor een toelichting op de relatieve criminaliteit en overlast van moslims in de verschillende EG landen.
Dan is de angst zelf dus niet per definitie irrationeel. Alleen de proportionele verhoudingen tussen de landen. De kop is daarmee nog altijd tendentieus. En bekijk nu eens het percentage Moslims in Nederland, tegenover dat in Spanje en Italië. Hier wonen relatief gezien twee keer zoveel Moslims dan in Spanje, en drie keer zoveel dan in Italië. Hierbij houdt een groot deel zich op in de grote steden waardoor voor de stedelingen deze percentages vaak nog hoger lijken. Blijkbaar ervaren Nederlanders aantallen ook als bedreigend. Allerlei factoren die in rekening dienen te worden genomen.
Ruimerzondag 23 januari 2005 @ 01:10
Anti-islamitisme leidt tot selectieve verontwaardiging, haat, martelingen enzovoorts.
opiniezondag 23 januari 2005 @ 01:49
quote:
Op zondag 23 januari 2005 01:10 schreef Ruimer het volgende:
Anti-islamitisme leidt tot selectieve verontwaardiging, haat, martelingen enzovoorts.

Anti westerse sympathieeen lijden tot onthoofding, martelingen, moorden midden op straat en vliegtuigen die gebouwen binnen vliegen. Komop zeg!
GewoneManzondag 23 januari 2005 @ 01:56
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 23:54 schreef dewd het volgende:
Islamfobie? Nee mensen beginnen het eindelijk zat te worden. Maar eerst werd je door de zogenaamde linkse mensen meteen als racist gebrandmerkt. Nu velen het zat zijn begint (te)langzaam de rest van Nederland ook de ogen te openen. Natuurlijk wordt dit door de moslims meteen een fobie of angst betitelt, stel je voor dat ze een keer in hun eigen keuken kijken en wat zelfkritiek leveren. :/
eens...
Ruimerzondag 23 januari 2005 @ 01:57
Martelingen? Dat deden (en doen) Amerikanen en Engelsen

Moord midden op straat? Dat kan je verwachten als je continue een groep moedwillig beledigt ("geitenneukers").

Onthoofding? Weet je hoeveel Irakese doden er al gevallen zijn in die opgedrongen oorlog op valse gronden?

Even bij de les blijven dus.
#ANONIEMzondag 23 januari 2005 @ 01:58
volledig onterecht
Ruimerzondag 23 januari 2005 @ 02:05
Martelen is altijd onterecht.
Desondanks is het officieel Amerikans beleid.
Ruimerzondag 23 januari 2005 @ 02:15
Beginselen van de rechtsstaat?
Dat heeft er niets mee te maken.
Theo van Gogh heeft met vuur gespeeld door continue op de man te spelen. Dat er dan ooit iemand over de rooie gaat mag niet erg verbazend zijn.
Zelfs in een rechtsstaat gaan mensen over de rooie, lastig he?
Davitamonzondag 23 januari 2005 @ 02:19
quote:
Op zondag 23 januari 2005 01:57 schreef Ruimer het volgende:
Martelingen? Dat deden (en doen) Amerikanen en Engelsen

Moord midden op straat? Dat kan je verwachten als je continue een groep moedwillig beledigt ("geitenneukers").


Het verderfelijk Westen

En inderdaad kan het, zoals opinie al opmerkte, nuttig zijn verschil te erkennen tussen 'woorden' en 'moorden'. In Nederland hebben we zoiets als een rechtsstaat, of je dat nou leuk vindt of niet.

Dit bedoelde ik dus toen ik in een ander topic schreef:

De extreemconservatieven roeren zich weer, hier wederom gesteund door de zogenaamde 'progressieven', die zich - hoe verderfelijk en absurd ook - in hun gelijk gestaafd voelen door de bedreigingen uit de hoek van het groene fascisme.
opiniezondag 23 januari 2005 @ 02:19
quote:
Op zondag 23 januari 2005 02:15 schreef Ruimer het volgende:
Beginselen van de rechtsstaat?
Dat heeft er niets mee te maken.
Ben jij toevallig Allochtoon ?
quote:
Theo van Gogh heeft met vuur gespeeld door continue op de man te spelen. Dat er dan ooit iemand over de rooie gaat mag niet erg verbazend zijn.
Zelfs in een rechtsstaat gaan mensen over de rooie, lastig he?
Laat je nakijken, dwaas!
In een rechtsstaat dien je je aan de regels te houden en geen mensen om te leggen waar je het toevallig niet mee eens bent. Laat staan ongelovigen misbruiken omdat ze toevallig niet geloven in jouw profeetje.
GewoneManzondag 23 januari 2005 @ 02:29
quote:
Op zondag 23 januari 2005 02:15 schreef Ruimer het volgende:
Beginselen van de rechtsstaat?
Dat heeft er niets mee te maken.
Theo van Gogh heeft met vuur gespeeld door continue op de man te spelen. Dat er dan ooit iemand over de rooie gaat mag niet erg verbazend zijn.
Zelfs in een rechtsstaat gaan mensen over de rooie, lastig he?
onzin, Theo van Gogh was niet alleen tegen de islam (om begrijpende redenen) maar ook tegen het christendom (wederom om begrijpende redenen, ookal is het christendom 1000 maal beter dan de islam)

we hebben hier vrijheids van meningsuiting, hoe kan het zijn dat jullie imam wel mag zeggen dat homos van een flat geflikkerd moeten worden. maar als iemand jullie uitmaakt voor geitenneuker hij een kogel moet happen ????

ga lekker naar irak of iran of weet ik veel welke schurkenstaat
djennekezondag 23 januari 2005 @ 02:54
quote:
Op zondag 23 januari 2005 02:29 schreef GewoneMan het volgende:

[..]

onzin, Theo van Gogh was niet alleen tegen de islam (om begrijpende redenen) maar ook tegen het christendom (wederom om begrijpende redenen, ookal is het christendom 1000 maal beter dan de islam)

we hebben hier vrijheids van meningsuiting, hoe kan het zijn dat jullie imam wel mag zeggen dat homos van een flat geflikkerd moeten worden. maar als iemand jullie uitmaakt voor geitenneuker hij een kogel moet happen ????

ga lekker naar irak of iran of weet ik veel welke schurkenstaat
De Islam heeft anders nog heel wat moorden tegoed als het gaat om het 'inhalen' van het christendom. Religie is vergif zeg ik je. En nee, dat maakt niet alle religieuzen criminelen of dom, maar het zet wel heel veel mensen als vijanden tegenover elkaar.... nodeloos....
GewoneManzondag 23 januari 2005 @ 02:58
quote:
Op zondag 23 januari 2005 02:54 schreef djenneke het volgende:

[..]

De Islam heeft anders nog heel wat moorden tegoed als het gaat om het 'inhalen' van het christendom. Religie is vergif zeg ik je. En nee, dat maakt niet alle religieuzen criminelen of dom, maar het zet wel heel veel mensen als vijanden tegenover elkaar.... nodeloos....
nou ik denk eerder aan een nek aan nek strijd op dit moment, die het cristendom met de tijd iig gaat verliezen want het nodeloze (daarover zijn we het iig eens) bloedvergieten van de moslim zijde is enorm en neemt alleen maar toe waar het christendom daalt

en ja al het geloof is vergif dat is absoluut waar, maar ja als je dan moet kiezen tussen de griep (christendom) of de pest (ilslam) dan weet ik het wel...
Pregozondag 23 januari 2005 @ 03:31
ik ben niet gelovig maar heb mijn middelbare schooltijd uitgezeten op een behoorlijk protestantse school, daar leerde wij altijd dat het woord van God/ Allah/ whoever 'liefde' is..
triest wanneer je dan ziet dat zowel moslims als christenen met de grootste drogredenen mensen afslachten/ martelen/ vernederen.

en wie het meeste mensen heeft vermoord uit naam van het geloof doet helemaal niet ter zake, 2 vechten, 2 schuld.

ontopic: als ik het relateer aan mezelf is het geen fobie tegenover de islam, maar een fobie tegenover onaangepast rotvolk (alloch- of autochtoon), uitkeringstrekkers en homohaters. ik vind het heel makkelijk om met het vingertje naar een bepaalde groep te wijzen terwijl dit soort shit in alle lagen vd bevolking voorkomt, gelovig of niet, moslim of niet, blank of niet..
TS_Garpzondag 23 januari 2005 @ 03:37
Nederland is een multicultureel land . Hier wonen mensen die uit de hele wereld komen. Van alle bevolkings groepen die in Nederland wonen steken de moslims procentueel er met kop en schouder boven uit als het gaat om aantallen criminele misdadigers. Verder zijn moslim jongeren ook verantwoordelijk voor zinloze intimidatie op straat of in de disco, tonen ze absoluut geen respect voor vrouwen. En doordat de Nederlandse Partij van de arbeid jarenlang verantwoordelijk is geweest voor het vertroetelen van (kleine) moslim crimineeltjes (ach, hij zal wel een slechte jeugd hebben gehad|:(. Alsof dat een goede reden is om crimineel gedrag tentoon te stellen8)7 ), hebben de meeste moslimjongeren ook geen respect voor de Nederlandse cultuur en de zaken die ons bezig houdt.
Laatst nog ben ik bedreigd met een mes door drie Marokaanse jongens omdat ik er wat van had gezegd dat er één een leeg blikje achteloos op de straat gooide terwijl hij letterlijk op armlengte een prullebak voorbij liep . Ik mag van geluk spreken dat ik geen voorpagina nieuws ben geworden om een blikje. Maar het is wel heel tekenend voor het gedrag van de moslim samenleving . Chinezen, Zuid-Amerikanen of Indiers (om er maar een paar te noemen) zullen zich in het algemeen niet zo gedragen. (Misschien is er in de laatste 5 jaar een keer geweest dat een niet-moslim zich zo gedraagt En dat terwijl bijna elke paar dagen wel weer een moslim in de krant komt omdat hij zich asociaal of crimineel gedraagt, of zelfs een moord pleegt).
Nu zal er zeker door een aantal mensen geopperd worden dat ik generaliserend en discriminerend bezig ben (want dat zijn nu powerwoorden die je gebruikt als je zelf niet goed weet wat je bedoelt ), zoals dat wel vaker is gebeurt.
Ik weet waar ik over spreek. Ik heb in 11 jaar in 4 totaal verschillende landen gewoond in 3 continenten, waarvan 2 jaar tussen de moslims. Wat ik daar heb gezien en meegmaakt is gewoon beestachtig . Maar is hier gelukkig (nog) niet gebeurt, maar dat zal niet lang meer duren. Moslim jeugd die leraren bedreigen, aftuigen en zelfs doodschieten wordt steeds gewoner. Het mishandelen van eigen familie (vrouw en kinderen) en zelfs het doden van Moslim vrouwen als die niet exact doen wat de man wil, behoort helaas tot de cultuur van de moslims.
Ik heb respect voor vele culturen nadat ik ze van dichtbij heb meegemaakt. Echter voor de Moslims kan ik weinig respect opbrengen .

Het meest absurde vindt ik dan ook dat als een Marokaanse dief een tas van een vrouw uit een auto grijpt, en tijdens de vlucht door een stuurfout ten val komt en door de auto van het slachtoffer per ongeluk overreden wordt, schreeuwt de hele Moslim gemeenschap "moord" en houden ze een stille tocht tegen "zinloos geweld". Vreemd genoeg hielden ze die tocht niet voor de vrouw, maar voor de crimineel die dit onheil over zich zelf afgeroepen heeft. Een schande is het. Waarom houden ze geen stille tocht tegen zinloos tasjesroven?
Nog erger is het dat veel van de meelopers uit de stille tocht het crimineeltje als "goeie jongen" omschrijven of zelfs beweren dat de kranten het criminele strafblad verzonnen hebben. Dit geeft duidelijk aan dat deze lieden criminaliteit goedkeuren en het misschien zelfs wel voor elkaar krijgen (Nederlands is het enige land in de wereld waar dat mogelijk is), dat de vrouw veroordeelt wordt voor doodslag of iets dergelijks.

Dit is dan weer de zoveelste "overwinning" voor de moslims in een land waar zij vrijheid met de voeten treden, respectloos (understatement...) omgaan met de autochtonen, en hun criminele activiteiten beloond zien worden met de veroordeling van de (vaak Nederlandse) slachtoffers.

Het argument dat de Moslimjeugd het zo moeilijk heeft is geen vrijbrief voor hun asociale criminele handelswijze . Ik ken genoeg jongeren die het ook heel erg moeilijk hebben, en die zich niet crimineel gedragen, die wel respect hebben voor de cultuur en de autochtonen van Nederland, en keihard werken om een toekomst op te bouwen in plaats van van een uitkering te leven. . Maar ja, dat zijn dan ook geen moslims...

Er zijn ook nog goede (normale) moslims die niet crimineel zijn, en zich zelfs schamen voor deze grote groep moslims die zich asociaal gedraagt. Maar hoe groot dat aantal procentueel is weet ik niet, maar in de 25 jaar dat ik in Nederland woon heb ik tot nog toe maar één normale Moslim ontmoet, en helaas teveel die ik het liefst achter tralies zie, of nog beter; enkeltje terug van waar ze vandaan kwamen .

Wat mij betreft is iedereen uit de hele wereld welkom (behalve misdadigers) en zullen zij in hun eigen onderhoud moeten voorzien, de Nederlandse wet en cultuur respecteren, en zich als een gast gedragen. Want ze zijn hier te gast, en als je je goed gedraagt, zal de beloning groot zijn, want Nederlanders zijn best wel gastvrij .
Heb je echter schijt aan alles wat Nederland maakt, dan zou je eigenlijk de deur uitgeschopt moeten worden. Laat jij jouw gast die bij jou op de koffie is, op je bank spugen? Of je vrouw en dochter(s) als vuil laten behandelen? Nee! zo iemand schop je de deur uit. Waarom doen we dat dan niet met alle asociale en criminele buitenlanders? Moet je als buitenlander in een moslimland niet proberen. Daar dien je je zeer strikt aan hun wetten te houden. En terecht. En als je het er niet mee eens bent, dan rot je maar op, maar ga je zeker onze gastvrijheid niet te grabbel gooien.

In mijn ervaring is de islamfobie dan ook zeer terecht, en heeft onze Nederlandse regering nog veel te leren. Laten we eens beginnen met alle buitenlandse (ook kleine) criminelen zonder pardon het land uit te zetten, in plaats van ze in draaideur-criminelen te veranderen. Daarmee hebben ze dan ook gelijk hun recht om ooit weer naar Nederland te komen verspeeld. Zelfs voor een korte vakantie o.i.d.

PS: Ik zet niet aan tot haat of discriminatie, dat hebben de moslims zelf al gedaan.
Laten we gewoon de rotte appels weghalen, dan blijft alleen het goede over.
Ruimerzondag 23 januari 2005 @ 03:49
Wat draaf jij door man.
Gasten? Tweede en derde generatie noem jij gasten.
Ooit van een rechtsstaat gehoord? Ooit vanb artikel 1 van de Grondwet gehoord?

En dan die stille tocht. Jij stelt een stille tocht voor die automobiliste voor, omdat ze van haar make-up-tasje is beroofd? Verder alles goed met je?
zoalshetiszondag 23 januari 2005 @ 03:51
quote:
Op zondag 23 januari 2005 03:49 schreef Ruimer het volgende:
Wat draaf jij door man.
Gasten? Tweede en derde generatie noem jij gasten.
Ooit van een rechtsstaat gehoord? Ooit vanb artikel 1 van de Grondwet gehoord?

En dan die stille tocht. Jij stelt een stille tocht voor die automobiliste voor, omdat ze van haar make-up-tasje is beroofd? Verder alles goed met je?
gasten van gasten zijn nog minder gewenst. zeker als ze je 'huis' volledig kapotmaken met een grote smile op hun gezicht.
Lugerzondag 23 januari 2005 @ 07:54
quote:
Op zondag 23 januari 2005 02:15 schreef Ruimer het volgende:
Beginselen van de rechtsstaat?
Dat heeft er niets mee te maken.
Theo van Gogh heeft met vuur gespeeld door continue op de man te spelen. Dat er dan ooit iemand over de rooie gaat mag niet erg verbazend zijn.
Zelfs in een rechtsstaat gaan mensen over de rooie, lastig he?
Niet zeuren als iemand straks een moskee binnenloopt en zijn M16 daar leegschiet als Ayaan Hirschi Ali vermoord is? Zelfs in een rechtsstaat gaan mensen over de rooie, lastig he?
Het_huptzondag 23 januari 2005 @ 08:03
quote:
Op zondag 23 januari 2005 03:37 schreef TS_Garp het volgende:
Nederland is een multicultureel land . Hier wonen mensen die uit de hele wereld komen. Van alle bevolkings groepen die in Nederland wonen steken de moslims procentueel er met kop en schouder boven uit als het gaat om aantallen criminele misdadigers. Verder zijn moslim jongeren ook verantwoordelijk voor zinloze intimidatie op straat of in de disco, tonen ze absoluut geen respect voor vrouwen. En doordat de Nederlandse Partij van de arbeid jarenlang verantwoordelijk is geweest voor het vertroetelen van (kleine) moslim crimineeltjes (ach, hij zal wel een slechte jeugd hebben gehad|:(. Alsof dat een goede reden is om crimineel gedrag tentoon te stellen8)7 ), hebben de meeste moslimjongeren ook geen respect voor de Nederlandse cultuur en de zaken die ons bezig houdt.
Laatst nog ben ik bedreigd met een mes door drie Marokaanse jongens omdat ik er wat van had gezegd dat er één een leeg blikje achteloos op de straat gooide terwijl hij letterlijk op armlengte een prullebak voorbij liep . Ik mag van geluk spreken dat ik geen voorpagina nieuws ben geworden om een blikje. Maar het is wel heel tekenend voor het gedrag van de moslim samenleving . Chinezen, Zuid-Amerikanen of Indiers (om er maar een paar te noemen) zullen zich in het algemeen niet zo gedragen. (Misschien is er in de laatste 5 jaar een keer geweest dat een niet-moslim zich zo gedraagt En dat terwijl bijna elke paar dagen wel weer een moslim in de krant komt omdat hij zich asociaal of crimineel gedraagt, of zelfs een moord pleegt).
Nu zal er zeker door een aantal mensen geopperd worden dat ik generaliserend en discriminerend bezig ben (want dat zijn nu powerwoorden die je gebruikt als je zelf niet goed weet wat je bedoelt ), zoals dat wel vaker is gebeurt.
Ik weet waar ik over spreek. Ik heb in 11 jaar in 4 totaal verschillende landen gewoond in 3 continenten, waarvan 2 jaar tussen de moslims. Wat ik daar heb gezien en meegmaakt is gewoon beestachtig . Maar is hier gelukkig (nog) niet gebeurt, maar dat zal niet lang meer duren. Moslim jeugd die leraren bedreigen, aftuigen en zelfs doodschieten wordt steeds gewoner. Het mishandelen van eigen familie (vrouw en kinderen) en zelfs het doden van Moslim vrouwen als die niet exact doen wat de man wil, behoort helaas tot de cultuur van de moslims.
Ik heb respect voor vele culturen nadat ik ze van dichtbij heb meegemaakt. Echter voor de Moslims kan ik weinig respect opbrengen .

Het meest absurde vindt ik dan ook dat als een Marokaanse dief een tas van een vrouw uit een auto grijpt, en tijdens de vlucht door een stuurfout ten val komt en door de auto van het slachtoffer per ongeluk overreden wordt, schreeuwt de hele Moslim gemeenschap "moord" en houden ze een stille tocht tegen "zinloos geweld". Vreemd genoeg hielden ze die tocht niet voor de vrouw, maar voor de crimineel die dit onheil over zich zelf afgeroepen heeft. Een schande is het. Waarom houden ze geen stille tocht tegen zinloos tasjesroven?
Nog erger is het dat veel van de meelopers uit de stille tocht het crimineeltje als "goeie jongen" omschrijven of zelfs beweren dat de kranten het criminele strafblad verzonnen hebben. Dit geeft duidelijk aan dat deze lieden criminaliteit goedkeuren en het misschien zelfs wel voor elkaar krijgen (Nederlands is het enige land in de wereld waar dat mogelijk is), dat de vrouw veroordeelt wordt voor doodslag of iets dergelijks.

Dit is dan weer de zoveelste "overwinning" voor de moslims in een land waar zij vrijheid met de voeten treden, respectloos (understatement...) omgaan met de autochtonen, en hun criminele activiteiten beloond zien worden met de veroordeling van de (vaak Nederlandse) slachtoffers.

Het argument dat de Moslimjeugd het zo moeilijk heeft is geen vrijbrief voor hun asociale criminele handelswijze . Ik ken genoeg jongeren die het ook heel erg moeilijk hebben, en die zich niet crimineel gedragen, die wel respect hebben voor de cultuur en de autochtonen van Nederland, en keihard werken om een toekomst op te bouwen in plaats van van een uitkering te leven. . Maar ja, dat zijn dan ook geen moslims...

Er zijn ook nog goede (normale) moslims die niet crimineel zijn, en zich zelfs schamen voor deze grote groep moslims die zich asociaal gedraagt. Maar hoe groot dat aantal procentueel is weet ik niet, maar in de 25 jaar dat ik in Nederland woon heb ik tot nog toe maar één normale Moslim ontmoet, en helaas teveel die ik het liefst achter tralies zie, of nog beter; enkeltje terug van waar ze vandaan kwamen .

Wat mij betreft is iedereen uit de hele wereld welkom (behalve misdadigers) en zullen zij in hun eigen onderhoud moeten voorzien, de Nederlandse wet en cultuur respecteren, en zich als een gast gedragen. Want ze zijn hier te gast, en als je je goed gedraagt, zal de beloning groot zijn, want Nederlanders zijn best wel gastvrij .
Heb je echter schijt aan alles wat Nederland maakt, dan zou je eigenlijk de deur uitgeschopt moeten worden. Laat jij jouw gast die bij jou op de koffie is, op je bank spugen? Of je vrouw en dochter(s) als vuil laten behandelen? Nee! zo iemand schop je de deur uit. Waarom doen we dat dan niet met alle asociale en criminele buitenlanders? Moet je als buitenlander in een moslimland niet proberen. Daar dien je je zeer strikt aan hun wetten te houden. En terecht. En als je het er niet mee eens bent, dan rot je maar op, maar ga je zeker onze gastvrijheid niet te grabbel gooien.

In mijn ervaring is de islamfobie dan ook zeer terecht, en heeft onze Nederlandse regering nog veel te leren. Laten we eens beginnen met alle buitenlandse (ook kleine) criminelen zonder pardon het land uit te zetten, in plaats van ze in draaideur-criminelen te veranderen. Daarmee hebben ze dan ook gelijk hun recht om ooit weer naar Nederland te komen verspeeld. Zelfs voor een korte vakantie o.i.d.

PS: Ik zet niet aan tot haat of discriminatie, dat hebben de moslims zelf al gedaan.
Laten we gewoon de rotte appels weghalen, dan blijft alleen het goede over.
wel said brother
Het_huptzondag 23 januari 2005 @ 08:06
quote:
Op zondag 23 januari 2005 03:49 schreef Ruimer het volgende:
Wat draaf jij door man.
Gasten? Tweede en derde generatie noem jij gasten.
Ooit van een rechtsstaat gehoord? Ooit vanb artikel 1 van de Grondwet gehoord?

En dan die stille tocht. Jij stelt een stille tocht voor die automobiliste voor, omdat ze van haar make-up-tasje is beroofd? Verder alles goed met je?
yow ben jij stoned ofzo?
Tweede en derde generatie zijn juist de criminele gasten
echt weer zo'n hippie opmerking
klezzondag 23 januari 2005 @ 10:58
quote:
Op zondag 23 januari 2005 01:57 schreef Ruimer het volgende:
Martelingen? Dat deden (en doen) Amerikanen en Engelsen

Moord midden op straat? Dat kan je verwachten als je continue een groep moedwillig beledigt ("geitenneukers").

Onthoofding? Weet je hoeveel Irakese doden er al gevallen zijn in die opgedrongen oorlog op valse gronden?

Even bij de les blijven dus.
In de oorlog tussen de Duitsers en de Geailleerden werden er ook fouten gemaakt door de Geailleerden. Toch ben ik nog steeds blij dat de Geailleerden hebben gewonnen.

In de strijd tussen de fascisten van deze tijd (de bende geitenneukers van Bin Laden, Saddam Hoessein tot Al-Zarqawi en Al-Sadr) en het vrije westen, heb jij je kamp al gekozen dus.
Die van de fascisten, landverrader.
Dr.Nikitazondag 23 januari 2005 @ 11:16
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 15:29 schreef fayakill het volgende:

[..]

wat een kneus
Hoelang duurde het interbellum ook alweer??

En doe eens niet zo paranoide met je "kijk eens hoe ze denken", dat soort opruiende tekst moet je maar op stormfront blijven doen, niet hier.

...geef maar gewoon toe, je bent een mietje die alleen vanachter zijn pc commentaar durft te leveren.

Ali el B had jou allang al beroofd en het enige wat jij daarop zou doen is je broek natmaken
Waarom nou weer de stormfront erbij halen?
multatulizondag 23 januari 2005 @ 11:17
Alle posts na 1.00 uur zijn weer volstrekt offtopic. Als je de moeite neemt de openingspost even te lezen dan zal je zien dat het gaat om de vraag waarom Nederland zoveel banger is voor de Islam dan Spanje of Italie. In diezelfde post vroeg ik al om niet te komen vertellen hoe bang jij voor de Islam bent. De posters hierboven kunnen echt beter het 'Centraal: bash hier moslims' openen.
Lugerzondag 23 januari 2005 @ 11:21
quote:
Op zondag 23 januari 2005 11:17 schreef multatuli het volgende:
Alle posts na 1.00 uur zijn weer volstrekt offtopic. Als je de moeite neemt de openingspost even te lezen dan zal je zien dat het gaat om de vraag waarom Nederland zoveel banger is voor de Islam dan Spanje of Italie. In diezelfde post vroeg ik al om niet te komen vertellen hoe bang jij voor de Islam bent. De posters hierboven kunnen echt beter het 'Centraal: bash hier moslims' openen.
Als je mijn posts even had gelezen inclusief bronnen en linkjes dan kan je zien dat jouw stelling helemaal niet klopt, al helemaal niet in Italie trouwens.

1 vd grootste redenen is trouwens dat moslims hier verhoudingsgewijs in veel grotere getallen aanwezig zijn dan in die 2 andere landen.
multatulizondag 23 januari 2005 @ 11:22
quote:
Op zondag 23 januari 2005 00:07 schreef Davitamon het volgende:

[..]

Dan is de angst zelf dus niet per definitie irrationeel. Alleen de proportionele verhoudingen tussen de landen. De kop is daarmee nog altijd tendentieus. En bekijk nu eens het percentage Moslims in Nederland, tegenover dat in Spanje en Italië. Hier wonen relatief gezien twee keer zoveel Moslims dan in Spanje, en drie keer zoveel dan in Italië. Hierbij houdt een groot deel zich op in de grote steden waardoor voor de stedelingen deze percentages vaak nog hoger lijken. Blijkbaar ervaren Nederlanders aantallen ook als bedreigend. Allerlei factoren die in rekening dienen te worden genomen.
Davitamon, heb jij een bron voor die percentages? Ik had gisteren al gezocht, maar de site van Eurostat is stuk en ik kon niets anders vinden.
Lugerzondag 23 januari 2005 @ 11:25
quote:
Op zondag 23 januari 2005 11:22 schreef multatuli het volgende:

[..]

Davitamon, heb jij een bron voor die percentages? Ik had gisteren al gezocht, maar de site van Eurostat is stuk en ik kon niets anders vinden.
Nederlanders lijden aan islamofobie.
multatulizondag 23 januari 2005 @ 11:25
Hmm, Luger's post miste ik net. Het is niet mijn stelling (lees die OP nou even). Welke bronnen in jouw posts?
Lugerzondag 23 januari 2005 @ 11:26
quote:
Op zondag 23 januari 2005 11:25 schreef multatuli het volgende:
Hmm, Luger's post miste ik net. Het is niet mijn stelling (lees die OP nou even). Welke bronnen in jouw posts?
Die staan in die post erbij.
multatulizondag 23 januari 2005 @ 11:28
We kruisten elkaar weer net; ik had die post kennelijk gemist gisteren.
haagse_elfjezondag 23 januari 2005 @ 11:32
Ik zeg wel eerlijk dat ik bang voor de Islam ben maar dat komt ook doordat ik joods ben en een keer in het ziekenhuis ben geslagen door een paar marokaanse jongens alleen omdat ik een david ster om had, dan begint de fobie wel te groeien dat zeg ik wel eerlijk....

terwijl het niet in mijn aard is om mensen te mijden en te haten
JohnDopezondag 23 januari 2005 @ 12:19
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 08:54 schreef multatuli het volgende:

[..]

bron

De enquete bevestigt wat hier op Fok ook heel zichtbaar is. De grote vraag is nu waarom Nederlanders zoveel negatiever en banger zijn over de Islam / de moslims. Komt het door het gebleken gebrek aan kennis van de Islam? Hebben we in Nederland, anders dan in andere landen, zoveel langer niet gezien dat Turken en Marokkanen niet alleen een lichtbruin kleurtje hebben, maar ook een ander geloof dan wij? Het kan niet komen door 9/11, Jihad, Bin Laden of anderszins daar dat allemaal mondiale invloeden zijn. Het lijkt me ook zeer onwaarschijnlijk dat moslims hier meer problemen veroorzaken dan in andere landen. Tot slot kan het ook niet het 'andere geloof' op zich zijn, want er leven hier meer geloven naast elkaar dan in Spanje en Italië.

Wie het weet mag het zeggen (en dan wel ingaan op de vraag waarom het juist in Nederland zo is; niet nog meer bewijzen van onze islamofobie graag).
Die gasten doen aan terroriseren, verkrachten, roven, moorden, haatzaaien. Die cultuur gaat gewoon niet samen met onze cultuur, netzoals ajacieden over het algemeen niet met feyenoorders overweg kunnen. Zo is het leven, leer daar mee leven.

Dit is zo'n nep-onderzoek, voordat men aan dit onderzoek begon, was al bekend dat dit resultaat er uit moet komen, het zal wel weer een pvda onderzoek geweest zijn.

Wijze mensen leren je altijd, dat je niet naar anderen moet kijken, want daar heb je niks mee te maken. Dus ook niet naar andere landen kijken. Laat die andere landen maar concluderen uit dat onderzoek, dat ze te weinig zorgen maken en dat Nederlanders het juist goed zien.
multatulizondag 23 januari 2005 @ 12:28
Haagse_elfje, dan zou ik ook bang zijn voor moslims. In jouw geval is het geen fobie, maar heel terechte en begrijpelijke angst.

Heb nog een bron gevonden met cijfers voor heel veel landen. Helaas is het de stand van zaken in '98. Het beeld uit Luger's bron dat Nederland binnen West-Europa relatief veel moslims herbergt, wordt daar wel bevestigd.

Ik twijfel nog of dat de verklaring is, omdat ik me eerder onderzoek herinner (helaas geen bron paraat) waaruit bleek dat de angst voor de islam juist sterk was in regio's in Nederland met weinig allochtonen. Het Nipo onderzoek uit de OP suggereert dat ook: buiten de grote steden is de angst groter.
dewdzondag 23 januari 2005 @ 12:30
quote:
Op zondag 23 januari 2005 11:32 schreef haagse_elfje het volgende:
Ik zeg wel eerlijk dat ik bang voor de Islam ben maar dat komt ook doordat ik joods ben en een keer in het ziekenhuis ben geslagen door een paar marokaanse jongens alleen omdat ik een david ster om had, dan begint de fobie wel te groeien dat zeg ik wel eerlijk....

terwijl het niet in mijn aard is om mensen te mijden en te haten
Mja ik ben een tijd geleden neergestoken door een paar marokkanen in een dicotheek nadat ze met 4 tegen 2 niets klaarmaakten met hun blote handen. Aardig tijdje in het ziekenhuis gelegen en niet echt een goede start zodoende gemaakt met m'n opleiding omdat ik van dag 1 al flink wat achterliep.
Maar om nou de islam de schuld te geven vind ik niet normaal. Waren gewoon een groep kutmarokkanen die geen zak met de islam te maken hadden.
JohnDopezondag 23 januari 2005 @ 12:32
quote:
Op zondag 23 januari 2005 12:30 schreef dewd het volgende:

[..]

Waren gewoon een groep kutmarokkanen die geen zak met de islam te maken hadden.
Die marokkanen zijn een product van de extreme-islam.
JohnDopezondag 23 januari 2005 @ 12:35
quote:
Op zondag 23 januari 2005 12:28 schreef multatuli het volgende:

Heb nog een bron gevonden met cijfers voor heel veel landen. Helaas is het de stand van zaken in '98. Het beeld uit Luger's bron dat Nederland binnen West-Europa relatief veel moslims herbergt, wordt daar wel bevestigd.
Die statistieken geloof ik niet, ik oordeel gewoon op wat ik zie en mee maak.
Ik heb namelijk ook wel eens een statistiekgezien van het aantal moslims wat groeide in nederland en dat was een ziekelijke lijn omhoog. Dussuh ja ik oordeel liever niet op onderzoeken van pennelikkers die een beetje achter hun bureau leven.
klezzondag 23 januari 2005 @ 12:39
quote:
Alle posts na 1.00 uur zijn weer volstrekt offtopic. Als je de moeite neemt de openingspost even te lezen dan zal je zien dat het gaat om de vraag waarom Nederland zoveel banger is voor de Islam dan Spanje of Italie.
Misschien niet gek als jezelf met dit soort tendentieuze beweringen komt:
quote:
Komt het door het gebleken gebrek aan kennis van de Islam?
quote:
Ik twijfel nog of dat de verklaring is, omdat ik me eerder onderzoek herinner (helaas geen bron paraat) waaruit bleek dat de angst voor de islam juist sterk was in regio's in Nederland met weinig allochtonen. Het Nipo onderzoek uit de OP suggereert dat ook: buiten de grote steden is de angst groter.
Volkomen logisch. Zolang je ook moslim bent hoef je je geen zorgen te maken blijkbaar. En aangezien in de grote steden tot 40% allochtoon is, tegen 1 tot 10% in de dorpen...

Maar jij bedoelt natuurlijk dat in de dorpen mensen 'dom' en 'bevooroordeeld' zijn en de mensen in de grote steden alle 'zegeningen' van de multiculti samenleving proeven, en dus niet bang zijn van de islam.
Een steekpartijtje wegens 'belediging' van het geloof, het hoort er allemaal bij als je in de grote stad woont, nietwaar?
multatulizondag 23 januari 2005 @ 12:55
Niks tendentieuze beweringen:

Citaat uit het Volkskrant verslag van het onderzoek "Daaruit bleek dat 67 procent van de autochtone Nederlanders geen contact had met moslims en dat 65 procent nauwelijks iets over de islam wist, ondanks de aandacht ervoor in de media.". Dat vat ik samen in 'Komt het door het gebleken gebrek aan kennis van de Islam?"

Als het verschil in dit onderzoek tussen grote steden en daarbuiten veroorzaakt wordt door het grote aantal allochtonen in de steden heb je groot gelijk dat dit nietszeggend is. Het is echter niet de enige bron.

Verder bedoel ik niets; ik zoek naar een verklaring.
Lugerzondag 23 januari 2005 @ 12:58
Ik woon in 1 vd grote steden en ik kan je verzekeren dat ook zeer uitgebreide kennis met die gasten mijn beeld niet positiever heeft gemaakt, in tegen deel.
JohnDopezondag 23 januari 2005 @ 13:08
quote:
Op zondag 23 januari 2005 12:55 schreef multatuli het volgende:
Niks tendentieuze beweringen:

Citaat uit het Volkskrant verslag van het onderzoek "Daaruit bleek dat 67 procent van de autochtone Nederlanders geen contact had met moslims en dat 65 procent nauwelijks iets over de islam wist, ondanks de aandacht ervoor in de media.". Dat vat ik samen in 'Komt het door het gebleken gebrek aan kennis van de Islam?"

Als het verschil in dit onderzoek tussen grote steden en daarbuiten veroorzaakt wordt door het grote aantal allochtonen in de steden heb je groot gelijk dat dit nietszeggend is. Het is echter niet de enige bron.

Verder bedoel ik niets; ik zoek naar een verklaring.
Kom op zeg laten we eerlijk zijn, ik vind dit een onderzoek van niks.
Net of ze in mensen hun hoofd kunnen kijken en kunnen meten met een apparaat zo van: "hummmm veel nederlanders hebben een psychische ziekte een islamfobie" en vervolgens vergelijken ze die gegevens weer met gegevens uit italie.
Dat is toch gek. Psychische-patienten moeten maanden individueel ge-analyseerd worden, voordat men een ziektebeeld kan vast stellen en deze enquete doet dat in no-time.
Davitamonzondag 23 januari 2005 @ 13:10
quote:
Op zondag 23 januari 2005 11:22 schreef multatuli het volgende:

[..]

Davitamon, heb jij een bron voor die percentages? Ik had gisteren al gezocht, maar de site van Eurostat is stuk en ik kon niets anders vinden.
Wikipedia. Engelstalig.
Lemmebzondag 23 januari 2005 @ 13:12
De angst voor de islam wordt juist veroorzaakt doordat we steeds meer over de islam te weten komen.

Men is er altijd vanuit gegaan dat de islam een godsdienst is als alle andere, en islamitische gelovigen vergelijkbaar met andere gelovigen. Dit blijkt helemaal niet waar te zijn. Om te beginnen is de hoeveelheid rauwe achterlijkheid en agressie binnen de islam werkelijk ongeëvenaard. En steeds meer mensen zien dat in.

Dat we dit in Nederland blijkbaar eerder doorhebben dan in andere landen, heeft een aantal oorzaken. Zo is Nederland veel dichtbevolkter dan de meeste andere landen. waardoor elke vorm van maatschappelijke tegenstelling eerder opvalt.

Daarnaast staat de liberale, individuele, tolerante en beheerste volksaard van de Nederlander lijnrecht tegenover de achterlijke, collectieve, intolerante en heetgebakerde aard van veel moslims. Inwoners van mediterrane landen kunnen in het algemeen al iets makkelijker met moslims door één deur.

[ Bericht 39% gewijzigd door Lemmeb op 23-01-2005 13:22:16 ]
ArmaniManiazondag 23 januari 2005 @ 13:14
Vind ik niet zo gek eigenlijk
Rezondag 23 januari 2005 @ 13:18
wel geinig dat wat geopperd wordt in OP wordt bevestigd in de loop van het topic
milagrozondag 23 januari 2005 @ 13:21
quote:
Op zondag 23 januari 2005 13:18 schreef Re het volgende:
wel geinig dat wat geopperd wordt in OP wordt bevestigd in de loop van het topic
fijn dat je ook ingaat op het waarom van die angst.

er schamper op reageren lost niets op, je zou het verdomde serieus moeten nemen.

of die angst terecht is of niet, hij IS er.
morezondag 23 januari 2005 @ 13:26
quote:
Op zaterdag 22 januari 2005 08:54 schreef multatuli het volgende:

[..]

bron

De enquete bevestigt wat hier op Fok ook heel zichtbaar is. De grote vraag is nu waarom Nederlanders zoveel negatiever en banger zijn over de Islam / de moslims. Komt het door het gebleken gebrek aan kennis van de Islam? Hebben we in Nederland, anders dan in andere landen, zoveel langer niet gezien dat Turken en Marokkanen niet alleen een lichtbruin kleurtje hebben, maar ook een ander geloof dan wij? Het kan niet komen door 9/11, Jihad, Bin Laden of anderszins daar dat allemaal mondiale invloeden zijn. Het lijkt me ook zeer onwaarschijnlijk dat moslims hier meer problemen veroorzaken dan in andere landen. Tot slot kan het ook niet het 'andere geloof' op zich zijn, want er leven hier meer geloven naast elkaar dan in Spanje en Italië.

Wie het weet mag het zeggen (en dan wel ingaan op de vraag waarom het juist in Nederland zo is; niet nog meer bewijzen van onze islamofobie graag).
Dat je in andere landen minder problemen hebt, komt omdat de allochtonen niet altijd zo betutteld zijn door de overheid: men moest gewoon een integreren en werk zoeken om te overleven. Hier werd altijd alles voor ze geregeld, huisvesting, uitkering etc. wat een goede integratie heeft tegengehouden.
Zo is een grote groep "nederlandse" somaliers naar Engeland vertrokken, omdat ze daar wel een eigen zaak konden beginnen.
Lemmebzondag 23 januari 2005 @ 13:28
quote:
Op zondag 23 januari 2005 13:18 schreef Re het volgende:
wel geinig dat wat geopperd wordt in OP wordt bevestigd in de loop van het topic
De OP is dan ook een onbeargumenteerde open deur, die zo is opgezet dat de schrijver ervan altijd 'gelijk' krijgt .

Alleen het gebruik van de term 'islamofobie' al, zonder toelichting waarom die term van toepassing zou zijn. Wat jij misschien 'islamofobie' noemt, noem ik 'logica' of 'gezond verstand'. En je kunt praten als Brugman, wij zullen het hierover toch nooit eens worden. We ervaren de realiteit blijkbaar heel anders.

De OP is zo'n typisch voorbeeld van Volkskrant-riooljournalistiek : 'hoe bespeel je de domme massa.'
Rezondag 23 januari 2005 @ 13:32
quote:
Op zondag 23 januari 2005 13:21 schreef milagro het volgende:

[..]

fijn dat je ook ingaat op het waarom van die angst.

er schamper op reageren lost niets op, je zou het verdomde serieus moeten nemen.

of die angst terecht is of niet, hij IS er.
Ik neem het ook serieus, erg serieus maar zoals wel ergens eerder gezegd, de Nederlander kankert graag en wijst graag met de vinger naar anderen, hierdoor kan men niet meer bepaalde dingen uit elkaar houden waaroor elk incident op de grote hoop komt terwijl vaak de oorzaak een geheel andere origine heeft (zie de toon die gezet werd in het gangbang topic, zelfs daar is de Islaam de oorzaak geloof ik)
Monidiquezondag 23 januari 2005 @ 13:33
quote:
Op zondag 23 januari 2005 13:21 schreef milagro het volgende:

fijn dat je ook ingaat op het waarom van die angst.
Racisme en Onzuiverheid. Klaar, slotje.
DennisMoorezondag 23 januari 2005 @ 13:35
quote:
Op zondag 23 januari 2005 13:33 schreef Monidique het volgende:

Racisme en Onzuiverheid. Klaar, slotje.
Zalig zijn de armen van geest. .
milagrozondag 23 januari 2005 @ 13:37
quote:
Op zondag 23 januari 2005 13:33 schreef Monidique het volgende:

[..]

Racisme en Onzuiverheid. Klaar, slotje.
tuurlijk, meneer de Walger.
we zijn allemaal racisten.
Rezondag 23 januari 2005 @ 13:37
quote:
Op zondag 23 januari 2005 13:28 schreef Lemmeb het volgende:


De OP is zo'n typisch voorbeeld van Volkskrant-riooljournalistiek : 'hoe bespeel je de domme massa.'
heb je daar een bron voor dat de domme massa de Volkskrant leest?

Ik vind het islamofobie als men bijv. in de kutmarokkaantjes problematiek alleen een islam probleem ziet, lekker makkelijk en tevredenstellend
Monidiquezondag 23 januari 2005 @ 13:38
quote:
Op zondag 23 januari 2005 13:35 schreef DennisMoore het volgende:

[..]

Zalig zijn de armen van geest. .
En wederom een Onzuiverheid opgemerkt. Wellicht dat jij, dwaling, ooit het goede pad vindt.

Tot u, o mannen! roep Ik, en Mijn stem is tot de mensenkinderen.
Gij slechten! verstaat kloekzinnigheid, en gij zotten! verstaat met het hart.
Hoort, want ik zal vorstelijke dingen spreken, en de opening Mijner lippen zal enkel billijkheid zijn.
Want Mijn gehemelte zal de waarheid bedachtelijk uitspreken, en de goddeloosheid is Mijn lippen een gruwel.
Al de redenen Mijns monds zijn in gerechtigheid; er is niets verdraaids, noch verkeerds in.
DennisMoorezondag 23 januari 2005 @ 13:39
quote:
Op zondag 23 januari 2005 13:37 schreef Re het volgende:

Ik vind het islamofobie als men bijv. in de kutmarokkaantjes problematiek alleen een islam probleem ziet, lekker makkelijk en tevredenstellend
Noem eens drie Nederlanders die het probleem van deze straatratten zien als een (enkel) religieus probleem.
Lugerzondag 23 januari 2005 @ 13:39
quote:
Op zondag 23 januari 2005 13:18 schreef Re het volgende:
wel geinig dat wat geopperd wordt in OP wordt bevestigd in de loop van het topic
Dan lees je zeker een ander topic want hier is dat in ieder geval niet te zien.

Kan jij eigenlijk wel reacties die uit meer dan 1 zin bestaan plaatsen of is dat een fysieke onmogelijkheid?
klezzondag 23 januari 2005 @ 13:41
quote:
Op zondag 23 januari 2005 13:33 schreef Monidique het volgende:

[..]

Racisme en Onzuiverheid. Klaar, slotje.
Natuurlijk. Als je naar de geschiedenis van de mensheid kijkt staan religies bekend om hun heilzame werking en positieve effecten. Waar maken we ons druk om?
Rezondag 23 januari 2005 @ 13:42
quote:
Op zondag 23 januari 2005 13:39 schreef Luger het volgende:

[..]

Dan lees je zeker een ander topic want hier is dat in ieder geval niet te zien.

Kan jij eigenlijk wel reacties die uit meer dan 1 zin bestaan plaatsen of is dat een fysieke onmogelijkheid?
Waarom zou ik meer woorden vuil maken aan mensen die als enige motivatie is om denigrerend te trachten over te komen, dan reageer ik op een zelfde manier, dat is blijkbaar het enige wat men kan hier
DennisMoorezondag 23 januari 2005 @ 13:43
quote:
Op zondag 23 januari 2005 13:42 schreef Re het volgende:

Waarom zou ik meer woorden vuil maken aan mensen die als enige motivatie is om denigrerend te trachten over te komen, dan reageer ik op een zelfde manier, dat is blijkbaar het enige wat men kan hier
"Ja maar hullie begonnen!"
Monidiquezondag 23 januari 2005 @ 13:44
quote:
Op zondag 23 januari 2005 13:41 schreef klez het volgende:

[..]

Natuurlijk. Als je naar de geschiedenis van de mensheid kijkt staan religies bekend om hun heilzame werking en positieve effecten. Waar maken we ons druk om?
Kijk je wel elke avond onder je bed, er kan een moslim verscholen liggen.
Rezondag 23 januari 2005 @ 13:46
quote:
Op zondag 23 januari 2005 13:39 schreef DennisMoore het volgende:

[..]

Noem eens drie Nederlanders die het probleem van deze straatratten zien als een (enkel) religieus probleem.
ik zou zeggen: lees het NWS forum even door

Er is een probleem in Nederland met ontspoorde jeugd en het enige wat we doen is elkaar in de hoek zetten
DennisMoorezondag 23 januari 2005 @ 13:47
quote:
Op zondag 23 januari 2005 13:44 schreef Monidique het volgende:

Kijk je wel elke avond onder je bed, er kan een moslim verscholen liggen.
Bijna grappig. .
Rezondag 23 januari 2005 @ 13:47
quote:
Op zondag 23 januari 2005 13:43 schreef DennisMoore het volgende:

[..]

"Ja maar hullie begonnen!"
en zo is het circeltje rond en gebeurd er geen flikker
Lugerzondag 23 januari 2005 @ 13:48
quote:
Op zondag 23 januari 2005 13:44 schreef Monidique het volgende:

[..]

Kijk je wel elke avond onder je bed, er kan een moslim verscholen liggen.
Daar hebben wij deze oplossing voor rondlopen



Niet alleen een gemene bijter, maar ook nog eens 'onrein' volgens bepaalde fabeltjes. 2 voor de prijs van 1 dus
Monidiquezondag 23 januari 2005 @ 13:49
quote:
Op zondag 23 januari 2005 13:47 schreef DennisMoore het volgende:

[..]

Bijna grappig. .
Zegt de raskomiek Dennis. Ik weet niet of ik moet huilen van verdriet of van het lachen.
DennisMoorezondag 23 januari 2005 @ 13:50
quote:
Op zondag 23 januari 2005 13:46 schreef Re het volgende:

ik zou zeggen: lees het NWS forum even door
Dat vroeg ik niet.
Maargoed, wanneer NWS blijkbaar bol staat met reacties van mensen die terreur van kutmarokkanen gelijkstellen (want dat beweerde je) met een religieus probleem, dan zie ik graag enkele quotes van je. Zo niet, schets dan geen karikatuur van mensen die het als een probleem ervaren.
quote:
Er is een probleem in Nederland met ontspoorde jeugd en het enige wat we doen is elkaar in de hoek zetten
Oja, is dat het enige? En met bovengenoemde karikaturisering doe je daar niet aan mee denk je?
milagrozondag 23 januari 2005 @ 13:50
quote:
Op zondag 23 januari 2005 13:32 schreef Re het volgende:

[..]

Ik neem het ook serieus, erg serieus maar zoals wel ergens eerder gezegd, de Nederlander kankert graag en wijst graag met de vinger naar anderen, hierdoor kan men niet meer bepaalde dingen uit elkaar houden waaroor elk incident op de grote hoop komt terwijl vaak de oorzaak een geheel andere origine heeft (zie de toon die gezet werd in het gangbang topic, zelfs daar is de Islaam de oorzaak geloof ik)
Door zo te praten neem je het dus NIET serieus.
Je doet het af als vingerwijzend gekanker en dat is dat.
Programma's als B&W laten moslims aan het woord die zich niet welkom voelen, daar wordt naar geluisterd, er wordt de mensen die bang zijn voor de Islam vertelt naar die moslims te luisteren "kijk eens hoe zij zich voelen, zo onwelkom, geen wonder dat de jeugd zich gaat afzetten" .

Jij kijkt er naar en konstateert dat het komt door vingerwijzend gekanker van mensen die graag een zondebok aan wijzen.

Wanneer ga je die mensen net zo serieus nemen zoals je dat doet met die moslims, of stellen die zich ook aan?
Die angst is niet geheel zonder reden , net zoals dat zich achtergesteld voelen niet zonder reden is.
Mensen die bang zijn voor de Islam voelen zich in hun wijken OOK NIET meer welkom, ze zien veranderingen in hun wijk, op school, het zwembad die hen het idee geven dat er konstant knievallen gedaan worden om maar niet de toorn van BEPAALDE moslims over zicht af te roepen

WIjn uit het kerstpakket want moslims kunnen zich weleens beledigd of achtergesteld voelen.
Gescheiden gymlessen want de vaders worden anders boos.
Een kunstwerk , 1 vd 10 geboden, moet van een pui af omdat de moskee en zijn bezoekers er aanstoot aan neemt.
Een toneelstuk wordt gecancelled vanwege het zogenaamd beledigend karakter vh stuk.
Geschiedenislessen worden aangepast omdat een bepaald onderwerp behandelen keer op keer problemen oplevert.
Een politicus overweegt om vrouwen besnijdenis in het ziekenfonds op te nemen.,
In Den Haag zijn er plannen om speciale moslim huizen te bouwen met een extra deur in de keuken opdat de vrouwen niet geconfronteerd hoeven te worden met de mannelijke gasten.
Een regisseur wordt vermoord om zijn kritiek op de Islam en het gros vd moslims zegt dat hij het er zelf naar gemaakt heeft (en enkele mongolen van autochtone afkomst)
Men spreekt van een sigaret opsteken in een munitiedepot, maar gaat VOLKOMEN voorbij aan het feit dat er uberhaupt een munitiedepot IS in de woonwijken van Nederland.


Ceterum Censeo Carthaginem Esse Delendam
Lugerzondag 23 januari 2005 @ 13:50
quote:
Op zondag 23 januari 2005 13:42 schreef Re het volgende:

[..]

Waarom zou ik meer woorden vuil maken aan mensen die als enige motivatie is om denigrerend te trachten over te komen, dan reageer ik op een zelfde manier, dat is blijkbaar het enige wat men kan hier
Onzin, er is meer dan genoeg onderbouwd gepost, maar jij bent niet 1 van die posters.
klezzondag 23 januari 2005 @ 13:54
quote:
Op zondag 23 januari 2005 13:44 schreef Monidique het volgende:

[..]

Kijk je wel elke avond onder je bed, er kan een moslim verscholen liggen.
Nee. Ik ben niet bang aangelegd. Als er straks echt van die idiote moslimideeen als de sharia enzo in de Nederlandse wet door gaan sijpelen om de vrede met die lieve moslims maar te bewaren, dan zal ik het wel voor die "wir haben es nicht gewusst" types zoals jij opnemen.
Monidiquezondag 23 januari 2005 @ 13:56
quote:
Op zondag 23 januari 2005 13:54 schreef klez het volgende:
Als er straks echt van die idiote moslimideeen als de sharia enzo in de Nederlandse wet door gaan sijpelen
Dat zijn eerder liberale (extreem-rechtse) ideeën.
quote:
dan zal ik het wel voor die "wir haben es nicht gewusst" types zoals jij opnemen.
Doe maar niet.
DennisMoorezondag 23 januari 2005 @ 14:00
quote:
Op zondag 23 januari 2005 13:56 schreef Monidique het volgende:

Dat zijn eerder liberale (extreem-rechtse) ideeën.
Je zet hier liberaal en extreemrechts op één lijn? .

Dronken?
ASromazondag 23 januari 2005 @ 14:00
1. Mediahype
2. Natuurlijk maken ze het niet makkelijk voor zichzelf, vooral die 20% van de marokkaanse jongeren die het verprutst voor de rest.
Monidiquezondag 23 januari 2005 @ 14:02
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:00 schreef DennisMoore het volgende:

[..]

Je zet hier liberaal en extreemrechts op één lijn? .

Dronken?
Empirie.
klezzondag 23 januari 2005 @ 14:02
quote:
Op zondag 23 januari 2005 13:56 schreef Monidique het volgende:

[..]

Dat zijn eerder liberale (extreem-rechtse) ideeën.
[..]

Doe maar niet.
Jij spiegelt je liever aan de totalitaire Islamitische staatsvormen dan aan de liberale westerse (in jouw ogen extreem-rechtse) staatsvormen?

rare jongen.
Monidiquezondag 23 januari 2005 @ 14:04
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:02 schreef klez het volgende:

[..]

Jij spiegelt je liever aan de totalitaire Islamitische staatsvormen dan aan de liberale westerse (in jouw ogen extreem-rechtse) staatsvormen?
Typisch rechtse verdraaiing van woorden.
quote:
rare jongen.
Raar, omdat de mensen ongelijk hebben. Onzuiver.
Sidekickzondag 23 januari 2005 @ 14:05
quote:
Op zondag 23 januari 2005 13:50 schreef DennisMoore het volgende:

Maargoed, wanneer NWS blijkbaar bol staat met reacties van mensen die terreur van kutmarokkanen gelijkstellen (want dat beweerde je) met een religieus probleem, dan zie ik graag enkele quotes van je.
Waarom vragen naar de bekende weg?
milagrozondag 23 januari 2005 @ 14:10
crosspost

Moslims worden boos als een incident waar een Marokkaan bij betrokken is als dader zo overbelicht wordt maar worden tegelijkertijd net zo boos als een incident waar een Marokkaan bij betrokken als slachtoffer onder belicht wordt.
Een Ali en een Driss waren slachtoffers maar ook dáders en dat laatste wordt ofwel genegeerd ofwel gebagatelliseerd.

En ja ik heb ook vooroordelen, als ik in de tram zit en er stapt een groep jongens in met bruine leren jassen met een beige 'bont'kraag dan is mijn 1e reactie "oh jee".
Is dat okay? NEE, maar het is idd niet omdat ik zomaar wat wil haten om het haten.
Het is de ervaring dat als er problemen zijn, in winkels op koopavond, openbaar vervoer, zwembad dat het toch echt vaak om die gasten gaat en hen op dat gedrag aanspreken loopt per definitie uit de hand, omdat als je 1 aanspreekt, opeens 30 zich aangesproken voelen, of ze er nu direct bij betrokken zijn of niet.

Net zo goed als de vele Marokkanen die wel deugen moe worden van het zich verantwoorden, word ik moe van het mij verdedigen tegen beschuldigingen als zou ik een racist zijn en xenofoob en luistert men niet eens naar wat er gezegd wordt, neemt men de gevoelens niet serieus en verdraait men de woorden opdat hun beschuldiging een waarheid wordt.
DennisMoorezondag 23 januari 2005 @ 14:12
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:05 schreef Sidekick het volgende:

Waarom vragen naar de bekende weg?
Ah, Sidekick, kun jij met wat quotes komen waarin gesteld wordt dat straatterreur enkel een religieus probleem is? Re komt er niet uit geloof ik, en heeft middels zijn stilzwijgen zijn bewering ingetrokken.
Maar jij hebt vast tal van voorbeelden, wanneer het zo'n bekende weg is.
Want aan drogredenen doe jij niet he? .
Lemmebzondag 23 januari 2005 @ 14:12
quote:
Op zondag 23 januari 2005 13:37 schreef Re het volgende:

[..]

heb je daar een bron voor dat de domme massa de Volkskrant leest?
Een deel van de domme massa leest de Volkskrant. En dat is genoeg, meer hoef ik niet aan te tonen.

Of wou jij beweren dat iedere Volkskrantlezer een baken van intelligentie is? Mijn ervaring is toch eerder het omgekeerde. Volkskrantlezers zijn vaak types die moeite hebben met het vormen van een eigen mening en daar zo'n quasi-intellectueel krantje voor nodig hebben.
quote:
Ik vind het islamofobie als men bijv. in de kutmarokkaantjes problematiek alleen een islam probleem ziet, lekker makkelijk en tevredenstellend
Dat is wel een probleem inderdaad: het probleem van de kut-Marokkaantjes wordt teveel op de hele groep moslims geprojecteerd. Andere problemen en misstanden zat met die moslims, maar het kut-Marokkanen-probleem is m.i. een aparte discussie, al is er wel een verband.
JohnDopezondag 23 januari 2005 @ 14:14
quote:
Op zondag 23 januari 2005 13:56 schreef Monidique het volgende:

[..]

Dat zijn eerder liberale (extreem-rechtse) ideeën.
[..]

Doe maar niet.
Klopt ben ik met je eens.

Maar als je kan kiezen tussen de extreme-rechtse-moslims of de extreemrechtse nederlanders, wie kies je dan?

Zoals het nu gaat, worden extreem-rechtse mensen monddood gemaakt en laat men de rechtsradicale imams gewoon gaan.
Ik heb bijvoorbeeld zo'n linkse punker nog nooit een rechtse-imam zien terroriseren. Dat is objectief gezien heel laf en inconsequent van dat ongewassen-tuig.
Davitamonzondag 23 januari 2005 @ 14:14
quote:
Op zondag 23 januari 2005 13:56 schreef Monidique het volgende:

[..]

liberale (extreem-rechtse)
Inderdaad. Vrijheid is maar eng en gevaarlijk.
Monidiquezondag 23 januari 2005 @ 14:16
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:14 schreef Davitamon het volgende:

[..]

Inderdaad. Vrijheid is maar eng en gevaarlijk.
Daar ben ik het niet mee eens, maar dat zullen de extreem-rechtsen (VVD-stemmers, etc.) vast niet met mij eens zijn.
Lemmebzondag 23 januari 2005 @ 14:17
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:10 schreef milagro het volgende:
En ja ik heb ook vooroordelen, als ik in de tram zit en er stapt een groep jongens in met bruine leren jassen met een beige 'bont'kraag dan is mijn 1e reactie "oh jee".
Is dat okay? NEE, maar het is idd niet omdat ik zomaar wat wil haten om het haten.
Het is de ervaring dat als er problemen zijn, in winkels op koopavond, openbaar vervoer, zwembad dat het toch echt vaak om die gasten gaat en hen op dat gedrag aanspreken loopt per definitie uit de hand, omdat als je 1 aanspreekt, opeens 30 zich aangesproken voelen, of ze er nu direct bij betrokken zijn of niet.
Jij smerige razzzist ! Wees maar blij dat SCH het topic nog niet heeft gevonden .
JohnDopezondag 23 januari 2005 @ 14:18
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:16 schreef Monidique het volgende:

[..]

Daar ben ik het niet mee eens, maar dat zullen de extreem-rechtsen (VVD-stemmers, etc.) vast niet met mij eens zijn.
Ik ben geen vvd-stemmer, ik hoor bij etc. Maar jij bespempelt ons als extreem-rechts, dan bestempelen wij jullie als extreem-onrealistisch.
DennisMoorezondag 23 januari 2005 @ 14:21
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:16 schreef Monidique het volgende:

Daar ben ik het niet mee eens, maar dat zullen de extreem-rechtsen (VVD-stemmers, etc.) vast niet met mij eens zijn.
Laten we deze warrige zin eens ontrafelen.

Je bent het er niét mee eens dat vrijheid eng en gevaarlijk is.
Maar extreem-rechtsen (in jouw ogen VVD'ers etc) zijn het er niet mee eens dat jij vrijheid niet eng en gevaarlijk vindt.
VVD'ers zijn dus van mening dat Monidique vrijheid eng en gevaarlijk vindt... Jaja.

'k Moest bij jou echt effe naar de geboortedatum in je profiel kijken, sorry.
Rezondag 23 januari 2005 @ 14:21
quote:
Op zondag 23 januari 2005 13:50 schreef milagro het volgende:

[..]

Door zo te praten neem je het dus NIET serieus.
Je doet het af als vingerwijzend gekanker en dat is dat.
Ik constateer alleen dat men graag kankert, in andere landen waar ik geweest ben is dat een stuk minder
quote:
Programma's als B&W laten moslims aan het woord die zich niet welkom voelen, daar wordt naar geluisterd, er wordt de mensen die bang zijn voor de Islam vertelt naar die moslims te luisteren "kijk eens hoe zij zich voelen, zo onwelkom, geen wonder dat de jeugd zich gaat afzetten" .
ja je zou maar de andere kant van het verhaal moeten aanhoren, zij hebben daar geen recht op want immers zij zijn de veroorzakers... zoiets?... ook de andere kant krijgt genoeg aandacht maar dat wordt even vergeten
quote:
Jij kijkt er naar en konstateert dat het komt door vingerwijzend gekanker van mensen die graag een zondebok aan wijzen.
j wij zijn verworden tot een vingerwijzende natie, en zij die hun kop boven het maaiveld uitsteken worden subiet onthoofd helaas, ook een constatering die typisch Nederlands is
quote:
Wanneer ga je die mensen net zo serieus nemen zoals je dat doet met die moslims, of stellen die zich ook aan?
Kleine misvatting van jouw kant, als ik zeg dat iedereen kankert en vingerwijst bedoel ik iedereen
quote:
Die angst is niet geheel zonder reden , net zoals dat zich achtergesteld voelen niet zonder reden is.
dat zeg ik
quote:
Mensen die bang zijn voor de Islam voelen zich in hun wijken OOK NIET meer welkom, ze zien veranderingen in hun wijk, op school, het zwembad die hen het idee geven dat er konstant knievallen gedaan worden om maar niet de toorn van BEPAALDE moslims over zicht af te roepen
Die angst wordt ook in stand gehouden door het ontbreken van goede communicatie, naar beide kanten toe, er is geen duidelijk belied in Nederland
quote:
WIjn uit het kerstpakket want moslims kunnen zich weleens beledigd of achtergesteld voelen.
Ik heb gewoon een wijnpakket gekregen, en het zou zo moeten zijn dat een moslim helemaal geen kerstpakket wil natuurlijk
{quote]Gescheiden gymlessen want de vaders worden anders boos.[/quote]ik had op de middelbare school ook gescheiden gymlessen en daar zat geen moslim bij, maar goed educatie is belangrijk in deze
quote:
Een kunstwerk , 1 vd 10 geboden, moet van een pui af omdat de moskee en zijn bezoekers er aanstoot aan neemt.
Een kunstwerk van een man in volle erectie in een glazen kooi moest ook verdwijnen omdat die voor een kerk stond, opnieuw educatie lijkt me hier op zijn plaats
quote:
Een toneelstuk wordt gecancelled vanwege het zogenaamd beledigend karakter vh stuk.
Dat had dan misschien via de rechter moeten lopen maar educatie lijkt me hier ook op zijn plaats
quote:
Geschiedenislessen worden aangepast omdat een bepaald onderwerp behandelen keer op keer problemen oplevert.
ja die Darwin theorie is controversieel blijkbaar
Een politicus overweegt om vrouwen besnijdenis in het ziekenfonds op te nemen.,
quote:
In Den Haag zijn er plannen om speciale moslim huizen te bouwen met een extra deur in de keuken opdat de vrouwen niet geconfronteerd hoeven te worden met de mannelijke gasten.
had ik nog niet van gehoord, lijkt me wat vreemd om te willen
quote:
Een regisseur wordt vermoord om zijn kritiek op de Islam en het gros vd moslims zegt dat hij het er zelf naar gemaakt heeft (en enkele mongolen van autochtone afkomst)
het incasseringsvermogen is bij sommige wat minder en grijpen naar buitenproportioneel geweld helaas een gevolg, waar men het niet over heeft is hoe dit heeft kunnen gebeuren of als je er al wat tegenin brengt wordt je in een hoekje geplaatst
quote:
Men spreekt van een sigaret opsteken in een munitiedepot, maar gaat VOLKOMEN voorbij aan het feit dat er uberhaupt een munitiedepot IS in de woonwijken van Nederland.
men kan ook stoppen met roken
quote:
Ceterum Censeo Carthaginem Esse Delendam
quote:
This was regular expression of the Roman politician Cato the Elder or Cato the Censor(234-149 B.C.) before the last Punic war (149-146 BC) in which Carthage, a city of North Africa, was finally destroyed.
In fact, Cato always concluded his speeches in Senate with "Ceterum censeo Carthaginem esse delendam" or some equivalent, no matter what the speeches were about.
This was a tactic for keeping the renewal of war against Carthage "on the agenda", so to speak, as this city was mortal enemy of Rome and was a serious danger to the Romans.



[/quote]

[ Bericht 1% gewijzigd door Re op 23-01-2005 14:28:37 ]
Davitamonzondag 23 januari 2005 @ 14:23
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:16 schreef Monidique het volgende:

[..]

Daar ben ik het niet mee eens, maar dat zullen de extreem-rechtsen (VVD-stemmers, etc.) vast niet met mij eens zijn.
JohnDopezondag 23 januari 2005 @ 14:24
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:21 schreef DennisMoore het volgende:

'k Moest bij jou echt effe naar de geboortedatum in je profiel kijken, sorry.
goed dat je het even zegt ja
klezzondag 23 januari 2005 @ 14:26
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:14 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Klopt ben ik met je eens.

Maar als je kan kiezen tussen de extreme-rechtse-moslims of de extreemrechtse nederlanders, wie kies je dan?

Zoals het nu gaat, worden extreem-rechtse mensen monddood gemaakt en laat men de rechtsradicale imams gewoon gaan.
Ik heb bijvoorbeeld zo'n linkse punker nog nooit een rechtse-imam zien terroriseren. Dat is objectief gezien heel laf en inconsequent van dat ongewassen-tuig.
Je suggereert dat ik extreem-rechts ben. Dat is absoluut niet het geval. Ik neem gewoon stelling tegen de bedreigingen van het gezapige relaxte landje dat Nederland ooit was.

Extreem-rechtsen zijn zeker net zo dom als de domme schaapjes die achter mohammed of christus aanlopen. Helaas zijn die laatste groepen veel groter, en dus een veel grotere bedreiging.

Maar goed, ik ga nu met mijn punkbandje extreem-linkse anarchistische teringherrie maken voor een paar uur. Tot straks.
Monidiquezondag 23 januari 2005 @ 14:26
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:21 schreef DennisMoore het volgende:
Laten we deze warrige zin eens ontrafelen.

Je bent het er niét mee eens dat vrijheid eng en gevaarlijk is.
Maar extreem-rechtsen (in jouw ogen VVD'ers etc) zijn het er niet mee eens dat jij vrijheid niet eng en gevaarlijk vindt.
VVD'ers zijn dus van mening dat Monidique vrijheid eng en gevaarlijk vindt... Jaja.
Heel goed, bolletje.
quote:
'k Moest bij jou echt effe naar de geboortedatum in je profiel kijken, sorry.
Geeft niet, Onzuiverheid heeft ook externe oorzaken.
Rezondag 23 januari 2005 @ 14:27
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:12 schreef DennisMoore het volgende:

[..]

Ah, Sidekick, kun jij met wat quotes komen waarin gesteld wordt dat straatterreur enkel een religieus probleem is? Re komt er niet uit geloof ik, en heeft middels zijn stilzwijgen zijn bewering ingetrokken.
Maar jij hebt vast tal van voorbeelden, wanneer het zo'n bekende weg is.
Want aan drogredenen doe jij niet he? .
om even een repliek te dienen: ook gij is een struisvogel
milagrozondag 23 januari 2005 @ 14:27
Darwin? Ik doelde op Geschiedenislessen, Re en dan specifiek het behandelen van WO II en daar weer specifiek de Holocaust.
JohnDopezondag 23 januari 2005 @ 14:28
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:26 schreef klez het volgende:

[..]

Je suggereert dat ik extreem-rechts ben. Dat is absoluut niet het geval. Ik neem gewoon stelling tegen de bedreigingen van het gezapige relaxte landje dat Nederland ooit was.

Extreem-rechtsen zijn zeker net zo dom als de domme schaapjes die achter mohammed of christus aanlopen. Helaas zijn die laatste groepen veel groter, en dus een veel grotere bedreiging.

Maar goed, ik ga nu met mijn punkbandje extreem-linkse anarchistische teringherrie maken voor een paar uur. Tot straks.
ik suggereer niks kletzer, ik had dat regeltje moeten uitgummen. Ik had het tegen monique.
DennisMoorezondag 23 januari 2005 @ 14:29
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:27 schreef Re het volgende:

om even een repliek te dienen: ook gij is een struisvogel
Oh, en bovenstaande is de onderbouwing van je bewering dat er hele volksstammen zijn die straatterreur en religieuze problematiek gelijkstellen?

, .
Rezondag 23 januari 2005 @ 14:30
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:27 schreef milagro het volgende:
Darwin? Ik doelde op Geschiedenislessen, Re en dan specifiek het behandelen van WO II en daar weer specifiek de Holocaust.
om maar aan te geven dat er niet één kant aan het verhaal is
Monidiquezondag 23 januari 2005 @ 14:32
Nee, de oorzaken van 'problemen' worden nooit gezocht in religie. Nooit.

Rezondag 23 januari 2005 @ 14:33
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:29 schreef DennisMoore het volgende:

[..]

Oh, en bovenstaande is de onderbouwing van je bewering dat er hele volksstammen zijn die straatterreur en religieuze problematiek gelijkstellen?

, .
ahhh, ridiculiseren is ook een bekende tactiek, ik heb het nooit over volksstammen gehad pipo
Posdnouszondag 23 januari 2005 @ 14:36
Poeh, moeilijk onderwerp.

Het is in ieder geval opvallend dat men in andere landen minder angst heeft voor de islam dan hier.
Het grootste verschil in mijn ogen is de duidelijke scheiding die men (terecht) aanbrengt in andere landen tussen de criminaliteit, stelende, verkrachtende Marokkaantjes en probleemjongeren enerzijds en het geloof anderszijds.

De Islam als religie heeft natuurlijk helemaal niets te maken met criminaliteit. In andere landen zoals Spanje en Frankrijk hebben ze ook genoeg problemen met criminele jongeren, maar niemand die er over denkt dat dit door de Islam wordt gepropageerd.

Hier is het heel normaal om te denken: Islam is religie, dus vind ongelovigen mindere mensen, dus mensen die op de 1 of andere manier verbonden zijn aan die religie plegen criminele feiten, want hun slachtoffers zijn toch minderwardig. Erg vreemde redenatie.

Juist als ze zo gelovig zouden zijn , zouden ze zich juist helemaal niet met criminele feiten bezig houden, aangezien volgens de Koran net als bij andere geloven je gewoon met je tengels van anderen en andermans spullen moet afblijven. Alleen jihad-achtige acties gericht tegen ongelovigen door radicalen zouden toegeschreven kunnen worden aan een extreem letterlijke interpretatie van de Koran. En daar houden probleemMarokkaantjes van de straat zich echt niet mee bezig.

Angst voor radicale Islamieten is logisch, aangezin ze er op uit zijn onze maatschappij te vernietigen en gewelddadige middelen hanteren die iedereen kunnen treffen (hoewel dat ook haar grenzen kent in Nederland). Maar deze angst is in elk land van toepassing dus daar kan het verschil niet liggen.

Angst tegen criminele allochtonen is ook logisch omdat zij veelvuldig in het nieuws komen voor het plegen van criminele feiten (al is het verschil met niet-allochtone jongeren echt minder dan vaak wordt beweerd als ik de experts mag geloven die aangeven dat slechts een relatief klein percentage meer criminele feiten worden gepleegd door allochtone tegenover autochtone jongeren in de grote steden).
Maar ook deze angst komt in die andere landen veelvuldig voor, denk alleen maar aan de banlieus van de grote steden in Frankrijk. Ook daar kan het verschil dus niet liggen.

Ik heb de indruk dat het combineren van deze twee angsten een synergie-effect heeft op de Nederlanders. Er wordt geen onderscheid gemaakt tusen radicale islam en probleemjongeren, waardoor opeens bij elke gelovige criminele feiten worden verwacht en aan de andere kant bij probleemjongeren radicale geweldplegingen in naam van de Islam worden verwacht.
Dodelijke en tevens onzinnige combinatie dus.

Dit moet op de 1 of andere manier toegeschreven worden aan bepaalde media en vooral aan de overheid en haar individuele leden.
Zij gooien om de haverklap termen als 'radicale Islam' en 'criminele Marokkanen' door elkaar, waardoor een erg vertroebeld beeld ontstaat. Ook al worden ze niet in 1 zin met elkaar gecombineerd. Als je op verschillende momenten verschillende onderwerpen bespreekt, zonder een duidelijk onderscheid te maken, vertroebelt het beeld voor de ontvanger van de informatie en zo gaat het nu al jaren..en het wordt alleen maar erger. Het spijt me om te zeggen maar mensen als Verdonk, Wilders en Hirsi Ali doen dit om de haverklap en ik ben echt niet zo links als vele mensen hier denken, dat ik hen hiermee wil demoniseren. Ik kan gewoon niet anders concluderen.

Als dit zo doorzet en het Nederlandse volk maar gevoed blijft worden (let wel, dit kan door de betreffende politici volkomen onbewust gebeuren, daar ben ik van overtuigd) met het feit dat criminele allochtonen en radicale Islam met elkaar in verband staan, zal er een vokomen verkeerd beeld worden gevormd en men in totale angst leven voor de islam.
Lemmebzondag 23 januari 2005 @ 14:36
Eigenlijk vind ik die hele topictitel al denigrerend, en verkapte discriminatie van de ergste soort .

Als een Marokkaan angst heeft, is dat 'een begrijpelijke reactie op zijn vijandige omgeving'. Als een autochtone Nederlander angst heeft, is het tegenwoordig meteen een 'fobie'.
DennisMoorezondag 23 januari 2005 @ 14:38
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:33 schreef Re het volgende:

ahhh, ridiculiseren is ook een bekende tactiek, ik heb het nooit over volksstammen gehad pipo
Goed opgemerkt, ik ridiculiseer inderdaad jouw niet-onderbouwde geblaat.

Met je 'men' en 'lees NWS maar door'... Je suggereert dat de islamofobie zo'n groot probleem is omdat straatterreur en religieuze problematiek gelijkgesteld worden door veel mensen. Wanneer je nu zegt dat het niet zo is dat hele volksstammen (in NWS bv) dat doen, dan beweer je blijkbaar dat er maar een paar mensen zijn die dat doen.
En wanneer dat nu maar een paar mensen zouden zijn, kan kwantitatief gezien die zogenaamde islamofobie ook geen groot probleem meer zijn.

Ja ja, logica en argumentatie-analyse worden zwaar onderschat. .
Davitamonzondag 23 januari 2005 @ 14:38
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:36 schreef Lemmeb het volgende:
Eigenlijk vind ik die hele topictitel al denigrerend, en verkapte discriminatie van de ergste soort .

Als een Marokkaan angst heeft, is dat 'een begrijpelijke reactie op zijn vijandige omgeving'. Als een autochtone Nederlander angst heeft, is het tegenwoordig meteen een 'fobie'.
Inderdaad. Tendentieus.
Lithionzondag 23 januari 2005 @ 14:38
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:30 schreef Re het volgende:
om maar aan te geven dat er niet één kant aan het verhaal is
Wel als je het hebt over religieuze fundamentalisten en moraal-zeloten.
Monidiquezondag 23 januari 2005 @ 14:40
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:38 schreef DennisMoore het volgende:

[..]

Goed opgemerkt, ik ridiculiseer inderdaad jouw niet-onderbouwde geblaat.

Met je 'men' en 'lees NWS maar door'... Je suggereert dat de islamofobie zo'n groot probleem is omdat straatterreur en religieuze problematiek gelijkgesteld worden door veel mensen. Wanneer je nu zegt dat het niet zo is dat hele volksstammen (in NWS bv) dat doen, dan beweer je blijkbaar dat er maar een paar mensen zijn die dat doen.
En wanneer dat nu maar een paar mensen zouden zijn, kan kwantitatief gezien die zogenaamde islamofobie ook geen groot probleem meer zijn.

Ja ja, logica en argumentatie-analyse worden zwaar onderschat. .
.
milagrozondag 23 januari 2005 @ 14:40
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:30 schreef Re het volgende:

[..]

om maar aan te geven dat er niet één kant aan het verhaal is
doel je nu op Darwin omdat ook Christenen daar problemen mee hebben.
wordt door die lui de klas ontregelt zoals dat gebeurt als de Holocaust behandeld wordt.
Wordt er dan Jodenleugens en Joden gejank geroepen?
worden die lessen dan maar gestaakt, dat onderwerp gemeden omdat het anders niet meer te doen is vanwege de aggressie die dat onderwerp oproept?

ik word doodmoe van mensen die konstant dingen negeren, bagatelliseren door aan te komen met een handje vol Christenfundi's op de Veluwe.
Staat in geen verhouding tot de reacties waar ik op doel, omdat de Christenfundi's niet zo nadrukkelijk hun stempel drukken op de hedendaagse maatschappij.
Er worden geen aanpassingen gedaan, geen concessies om hen te kalmeren, rustig te houden, niet voor het hoofd te stoten.
En bij die andere groep gebeurt dat dus wél en DAAR reageert men dan op door zich angstig te voelen.
Men krijgt het idee dat al die concessies waar men na jaren 'strijden' eindelijk vanaf is , nu weer allemaal terugkomen.

Dit zie je niet in Nederland alleen, maar overal.
Rezondag 23 januari 2005 @ 14:42
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:38 schreef DennisMoore het volgende:

[..]

Goed opgemerkt, ik ridiculiseer inderdaad jouw niet-onderbouwde geblaat.

Met je 'men' en 'lees NWS maar door'... Je suggereert dat de islamofobie zo'n groot probleem is omdat straatterreur en religieuze problematiek gelijkgesteld worden door veel mensen. Wanneer je nu zegt dat het niet zo is dat hele volksstammen (in NWS bv) dat doen, dan beweer je blijkbaar dat er maar een paar mensen zijn die dat doen.
En wanneer dat nu maar een paar mensen zouden zijn, kan kwantitatief gezien die zogenaamde islamofobie ook geen groot probleem meer zijn.

Ja ja, logica en argumentatie-analyse worden zwaar onderschat. .
t'is al goed, mierenneuken is ook zo'n kenmerk
DennisMoorezondag 23 januari 2005 @ 14:42
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:40 schreef milagro het volgende:

ik word doodmoe van mensen die konstant dingen negeren, bagatelliseren door aan te komen met een handje vol Christenfundi's op de Veluwe.
Juustem.
Ook Witteman weer in Buitenhof vandaag.
"Ja maar, er zijn toch ook SGP-vrouwen die onderdrukt worden door hun man?"

.
milagrozondag 23 januari 2005 @ 14:43
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:38 schreef Lithion het volgende:

[..]

Wel als je het hebt over religieuze fundamentalisten en moraal-zeloten.
Precies.

Als Re het zo bedoelde, dan is het een nog grappiger argument.
Want juist bij de groep waar de zogenaamde angst voor bestaat is er maar 1 kant van het verhaal en daar schijnen wij rekening mee te moeten houden.
Lemmebzondag 23 januari 2005 @ 14:44
Ik had gisteren een gesprek met iemand die, à la Jamie Oliver, kookles geeft aan gefaalde Marokkaanse jongeren. Wat hij allemaal schetste gaat je voorstellingsvermogen teboven.

Het is allemaal nog veel erger in de klas dan milagro het hier schetst .
Sidekickzondag 23 januari 2005 @ 14:44
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:12 schreef DennisMoore het volgende:

[..]

Ah, Sidekick, kun jij met wat quotes komen waarin gesteld wordt dat straatterreur enkel een religieus probleem is?
Ik kan daar specifiek in dit topic niets over vinden. Ik heb verder ook geen zin om de reacties als "Islam verbieden" en "Islam is vrede " op te zoeken in andere topics over Marokkaans reljeugd. Je komt ze geregeld tegen. Kom op, deze ontkenningspolitiek leidt nergens toe.

Ik ga toch ook niet ontkennen dat een groot gedeelte van de islamofobie of de huidige negatieve teneur tegenover de Islam en bepaalde minderheden komt door Ismatisisch terrorisme en allochtone oververtegenwoordiging in de criminaliteit?
Monidiquezondag 23 januari 2005 @ 14:45
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:42 schreef DennisMoore het volgende:

[..]

Juustem.
Ook Witteman weer in Buitenhof vandaag.
"Ja maar, er zijn toch ook SGP-vrouwen die onderdrukt worden door hun man?"

.
Dat je het niet wil horen, dat is wat anders dan bagatelliseren.

.
Sidekickzondag 23 januari 2005 @ 14:50
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:36 schreef Lemmeb het volgende:
Eigenlijk vind ik die hele topictitel al denigrerend, en verkapte discriminatie van de ergste soort .
Discriminatie?

Leuke kutMarokkaan-imitatie (je weet wel, die lui die om de haverklap discriminatie roepen; Sorry DennisMoore, ik heb hier geen quotes van), maar leg eens uit wat je nu precies bedoelt.
Rezondag 23 januari 2005 @ 14:51
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:40 schreef milagro het volgende:

[..]

Wordt er dan Jodenleugens en Joden gejank geroepen?
nee natuurlijk niet Darwin was geen Jood (oftewel het diende als voorbeeld)
quote:
ik word doodmoe van mensen die konstant dingen negeren, bagatelliseren door aan te komen met een handje vol Christenfundi's op de Veluwe.
Staat in geen verhouding tot de reacties waar ik op doel, omdat de Christenfundi's niet zo nadrukkelijk hun stempel drukken op de hedendaagse maatschappij.
Er worden geen aanpassingen gedaan, geen concessies om hen te kalmeren, rustig te houden, niet voor het hoofd te stoten.
ik geloof niet dat Darwin bij het eindexamen pakket hoort, ik kan het mis hebben
quote:
En bij die andere groep gebeurt dat dus wél en DAAR reageert men dan op door zich angstig te voelen.
Men krijgt het idee dat al die concessies waar men na jaren 'strijden' eindelijk vanaf is , nu weer allemaal terugkomen.
worden de Nederlandse geschiedenis boeken daadwerkelijk ontdaan van de Holocaust?


En nee ik onderken dat er veel problemen zijn die op korte termijn geen oplossing hebben, vandaar ook dat er structureel vanaf de basis gepoogd moet worden weer wat op te bouwen, samen en niet vanuit een superieur gevoel (beide kanten op om dat weer even duidelijk te maken)
DennisMoorezondag 23 januari 2005 @ 14:53
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:44 schreef Sidekick het volgende:

Ik kan daar specifiek in dit topic niets over vinden. Ik heb verder ook geen zin om de reacties als "Islam verbieden" en "Islam is vrede " op te zoeken in andere topics over Marokkaans reljeugd. Je komt ze geregeld tegen. Kom op, deze ontkenningspolitiek leidt nergens toe.
.
quote:
Ik ga toch ook niet ontkennen dat een groot gedeelte van de islamofobie of de huidige negatieve teneur tegenover de Islam en bepaalde minderheden komt door Ismatisisch terrorisme en allochtone oververtegenwoordiging in de criminaliteit?
Ik geef grif toe dat er zeker overlap is, en dat veel zaken (gevoelsmatig) door elkaar gaan lopen, en ook aan elkaar gerelateerd zijn. Kut-marokkaantjes die beweren moslim te zijn. Terroristen die hun rechtvaardiging vinden in de islam.
Niet zo vreemd dat dan ook de islam als religie enigszins verdacht begint te raken, en dat er vragen opgeworpen worden...
Lemmebzondag 23 januari 2005 @ 14:57
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:50 schreef Sidekick het volgende:

[..]

Discriminatie?

Leuke kutMarokkaan-imitatie
Ja goed heh .

Wat hullie kunnen, kunnen wullie ook .
quote:
maar leg eens uit wat je nu precies bedoelt.
De uitleg staat eronder in dezelfde post, die zou voldoende moeten zijn. Wees blij dat ik het überhaupt nog uitleg, de gemiddelde kut-Marokaan lijkt daar niet toe in staat.
DennisMoorezondag 23 januari 2005 @ 15:00
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:51 schreef Re het volgende:

nee natuurlijk niet Darwin was geen Jood (oftewel het diende als voorbeeld)
Een goed verstaander zou oppakken wat milagro bedoelt met dat voorbeeld... Die paar (Orthodox-)Christenen die zich verzetten tegen evolutieleer op school, protesteren op een enigszins andere wijze... .
quote:
worden de Nederlandse geschiedenis boeken daadwerkelijk ontdaan van de Holocaust?
Er worden wel lessen gestaakt, en onderwerpen niet aangesneden.
Maar zolang de bladzijden nog in de lesboeken zitten, vind jij 't wel okay? .
quote:
En nee ik onderken dat er veel problemen zijn die op korte termijn geen oplossing hebben, vandaar ook dat er structureel vanaf de basis gepoogd moet worden weer wat op te bouwen, samen en niet vanuit een superieur gevoel (bedie kanten op om dat weer even duidelijk te maken)
Nee, je vooral niet superieur voelen aan kutmarokkanen die lessen over de Holocaust saboteren.
Nee, we zijn gelijkwaardig aan kutmarokkanen die lessen over de Holocaust saboteren.
Nouja, jij mag jezelf misschien gelijkwaardig voelen aan mensen met een dergelijke levensvisie, maar ik voel me daar wel degelijk superieur aan
Rezondag 23 januari 2005 @ 15:08
quote:
Op zondag 23 januari 2005 15:00 schreef DennisMoore het volgende:

[..]

Een goed verstaander zou oppakken wat milagro bedoelt met dat voorbeeld... Die paar (Orthodox-)Christenen die zich verzetten tegen evolutieleer op school, protesteren op een enigszins andere wijze... .
een goed verstaander weet dat de gehele Christeliijke kerk deze theorie afwijst, het punt is niet om elk voorbeeld met een tegenvoorbeeld te counteren maar dat de waan van de dag het ene voorbeeld als stok gebruikt.
quote:
Er worden wel lessen gestaakt, en onderwerpen niet aangesneden.
Maar zolang de bladzijden nog in de lesboeken zitten, vind jij 't wel okay? .
knap staatje woorden in de mond leggen... nee dus
[..]
quote:
Nee, je vooral niet superieur voelen aan kutmarokkanen die lessen over de Holocaust saboteren.
Nee, we zijn gelijkwaardig aan kutmarokkanen die lessen over de Holocaust saboteren.
Nouja, jij mag jezelf misschien gelijkwaardig voelen aan mensen met een dergelijke levensvisie, maar ik voel me daar wel degelijk superieur aan
En ook hier weer, nee dat bedoel ik niet, het gaat over het algemeen superieur gevoel (naar beide kanten toe, of had je daar weer selectief overheen gelezen) tov Islam vs whatever
Lugerzondag 23 januari 2005 @ 15:10
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:36 schreef Posdnous het volgende:
De Islam als religie heeft natuurlijk helemaal niets te maken met criminaliteit. In andere landen zoals Spanje en Frankrijk hebben ze ook genoeg problemen met criminele jongeren, maar niemand die er over denkt dat dit door de Islam wordt gepropageerd.
Nee, dat is zo. Daarom verbied Frankrijk de hoofddoek op scholen, verbied Italie de burqa en was Le Pen bijna premier geworden
In Frankrijk is het probleem nog vele malen groter dan in NL.
Monidiquezondag 23 januari 2005 @ 15:12
quote:
Op zondag 23 januari 2005 15:10 schreef Luger het volgende:
en was Le Pen bijna premier geworden
Cohen ook, !
Lemmebzondag 23 januari 2005 @ 15:16
quote:
Op zondag 23 januari 2005 15:08 schreef Re het volgende:
een goed verstaander weet dat de gehele Christeliijke kerk deze theorie afwijst,
dit is gewoon een leugen.
Sidekickzondag 23 januari 2005 @ 15:17
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:53 schreef DennisMoore het volgende:

Niet zo vreemd dat dan ook de islam als religie enigszins verdacht begint te raken, en dat er vragen opgeworpen worden...
Zie je nu wel dat je naar de bekende weg vroeg.
DennisMoorezondag 23 januari 2005 @ 15:26
quote:
Op zondag 23 januari 2005 15:17 schreef Sidekick het volgende:

Zie je nu wel dat je naar de bekende weg vroeg.
NB Dat iets verdacht raakt, en er vragen ontstaan, wil niet zeggen dat daarmee straatterreur voor veel mensen slechts een religieuze oorzaak zou hebben... (Wat beweerd werd.)

Geez, dat ik dat zelfs nog moet uitleggen.
Hallulamazondag 23 januari 2005 @ 15:32
"Nederlanders lijden aan islamofobie."

Tgggk, ik heb pas de Koran gekocht, dus praat geen poep.
Posdnouszondag 23 januari 2005 @ 15:33
quote:
Op zondag 23 januari 2005 15:10 schreef Luger het volgende:

[..]

Nee, dat is zo. Daarom verbied Frankrijk de hoofddoek op scholen, verbied Italie de burqa en was Le Pen bijna premier geworden
In Frankrijk is het probleem nog vele malen groter dan in NL.
En dat verbieden ze door de overduidelijke relatie met criminaliteit
Sidekickzondag 23 januari 2005 @ 15:36
Jaja, het komt nooit voor, maar het is niet vreemd als het zou voorkomen. Subtiel.
Hallulamazondag 23 januari 2005 @ 15:41
quote:
Op zondag 23 januari 2005 15:10 schreef Luger het volgende:

[..]

Nee, dat is zo. Daarom verbied Frankrijk de hoofddoek op scholen, verbied Italie de burqa en was Le Pen bijna premier geworden
In Frankrijk is het probleem nog vele malen groter dan in NL.
Lees eens verder dan de Nederlandse media, want die stonden er vol van inderdaad, de focus lag op de hoofddoekjes, maar ik zeg u, het ging om een verbod op religieuze symbolen in het algemeen, niet alleen om een verbod op hoofddoekjes, maar ook keppeltjes en kruizen waren involved, dus het Frankrijk verhaal kunnen we bij deze schrappen uit het Grote Nederlandse Islamofobie Festijn(TM).

Dank u wel.
Lemmebzondag 23 januari 2005 @ 15:44
quote:
Op zondag 23 januari 2005 15:33 schreef Posdnous het volgende:

[..]

En dat verbieden ze door de overduidelijke relatie met criminaliteit
Wie heeft het hier over criminaliteit? We hebben het hier over de islam en al haar uitwassen, daar is een verhoogde criminaliteit slechts een heel klein zijdelings verwant kruisonderwerp van.
Hallulamazondag 23 januari 2005 @ 15:49
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:53 schreef DennisMoore het volgende:

[..]

.
[..]

Ik geef grif toe dat er zeker overlap is, en dat veel zaken (gevoelsmatig) door elkaar gaan lopen, en ook aan elkaar gerelateerd zijn. Kut-marokkaantjes die beweren moslim te zijn. Terroristen die hun rechtvaardiging vinden in de islam.
Niet zo vreemd dat dan ook de islam als religie enigszins verdacht begint te raken, en dat er vragen opgeworpen worden...
Er waren een flinke poos geleden een hoop kut-westerlingen die beweerden christen te zijn.

Het heeft niets met de Islam opzich te maken, het heeft te maken met bepaalde mensen die de Islam misbruiken om bepaalde onzin uit te halen, net zoals vroeger het Christendom werd misbruikt om bepaalde onzin uit te halen.

Het is niet zo vreemd dat de Islam als religie enigszins verdacht begint te raken als je de hoop in de mensheid en zijn algemeen verstand opgeeft nee.

Maar, dat weiger ik, ik geef niet op, echter, helaas heb ik niet genoeg geld om alle mensen op planeet aarde in te huren om zichzelf eens lekker wakker te schudden.

Vrijwilligers gezocht!
Posdnouszondag 23 januari 2005 @ 15:49
quote:
Op zondag 23 januari 2005 15:44 schreef Lemmeb het volgende:

[..]

Wie heeft het hier over criminaliteit? We hebben het hier over de islam en al haar uitwassen, daar is een verhoogde criminaliteit slechts een heel klein zijdelings verwant kruisonderwerp van.
Ik reageerde op een reactie van Luger op een zin van mij die criminaliteit en religie bespreekt.

Verder heb ik hierboven in mijn post uitgelegd wat ik bedoelde.
machteldzondag 23 januari 2005 @ 16:08
quote:
Op zondag 23 januari 2005 14:36 schreef Posdnous het volgende:
Poeh, moeilijk onderwerp.

De Islam als religie heeft natuurlijk helemaal niets te maken met criminaliteit.
Kun je dat bewijzen?
Of aanemelijk maken?
Heb je daar onderzoek naar gedaan?

Is er een relatie te leggen tussen religie en criminaliteit?

Gij zult uw vrouw niet slaan?
Gij zult (een ongelovige) niet doden?
Rezondag 23 januari 2005 @ 16:08
quote:
Op zondag 23 januari 2005 15:16 schreef Lemmeb het volgende:

[..]

dit is gewoon een leugen.
ohhh, ok
Lemmebzondag 23 januari 2005 @ 16:25
quote:
Op zondag 23 januari 2005 15:49 schreef Posdnous het volgende:

[..]

Ik reageerde op een reactie van Luger op een zin van mij die criminaliteit en religie bespreekt.

Verder heb ik hierboven in mijn post uitgelegd wat ik bedoelde.
Ohja ik zie het. Je hebt gelijk

Overigens ben ik van mening dat er weldegelijk een verband is tussen criminaliteit en religie in het algmeen, al is dat verband niet zo direct als dat sommige users je willen laten geloven. De 'opvoeding' zit er namelijk altijd nog tussenin.
Hallulamazondag 23 januari 2005 @ 16:29
In de naam van ... is veel fouts gebeurd.

Dit heeft echter niets met de religie zelf te maken, maar meer met zelfbehoud, wat dikwijls geschiedt dankzij een combinatie van arrogantie (instinct) en onwetendheid (gebrek aan educatie). Deze combinatie is zeer schadelijk, zie de complete geschiedenis van de mens voor bewijs.

Mensen zoeken tevens excuses om hun eigen denken, doen en laten goed te praten wanneer dit denken, doen en laten niet strijkt met het rationele, en religie is daar één van.

In Amerika gebeuren foute dingen in naam van democratie, da's weer een ander voorbeeld.

Democratie en criminaliteit zijn net zo min aan elkaar te koppelen als religie en criminaliteit.

[ Bericht 13% gewijzigd door Hallulama op 23-01-2005 17:24:52 ]
Posdnouszondag 23 januari 2005 @ 17:47
quote:
Op zondag 23 januari 2005 16:08 schreef machteld het volgende:

[..]

Kun je dat bewijzen?
Of aanemelijk maken?
Heb je daar onderzoek naar gedaan?
Ik doe niet aan omgekeerde bewijslast. De vraag is: heb jij bewijs of kun jij aannemelijk maken dat het WEL iets met elkaar te maken heeft?
quote:
Is er een relatie te leggen tussen religie en criminaliteit?

Gij zult uw vrouw niet slaan?
Gij zult (een ongelovige) niet doden?
Wat is je punt?

In de Koran staat ook niet dat je anderen moet doden en wat betreft ongelovigen: dat staat net zo in de Bijbel, dus het kan nooit aan de tekst zelf liggen.
Buiten dat: mensen worden in een rechtsstaat afgerekend op hun eigen daden, niet op hoe zij 1 of andere tekst interpreteren.

Overigens gaat het in het geval van Marokkaanse probleemjongeren over het algemeen over diefstal, aanranding, intimidatie, geweld etc. allemaal zaken die bepaald niet worden aangespoord in de Koran, integendeel zelfs.
Sovereignzondag 23 januari 2005 @ 18:44
quote:
Op zondag 23 januari 2005 17:47 schreef Posdnous het volgende:
Ik doe niet aan omgekeerde bewijslast. De vraag is: heb jij bewijs of kun jij aannemelijk maken dat het WEL iets met elkaar te maken heeft?
Hierboven stel je dat "De Islam als religie heeft natuurlijk helemaal niets te maken met criminaliteit". Dat is jouw eigen bewering en als zodanig draag je ook de bewijslast daarvoor.

Je wil toch niet zeggen dat louter het poneren van een bewering ook bewijs levert dat de bewering waar is?
Hallulamazondag 23 januari 2005 @ 18:55
Sovereign, beste meester in de rechten, als ik zeg dat wekkerradio's niets met cavia's te maken hebben, moet ik dat dan ook gaan bewijzen soms?

Wees niet bang om je gezond verstand te gebruiken, je hebt 't niet voor niets.

Heb je bewijs nodig dan, betreffende criminaliteit en religie, en dat dat niets met elkaar te maken heeft? Dat vind ik best jammer om te horen...
milagrozondag 23 januari 2005 @ 19:01
Je mag dus NIET de religie erbij slepen als je kritiek hebt, maar je mag WEL de religie erbij slepen als je je verdedigt.

Oftewel stellen dat veel mannen het slaan rechtvaardigen vanuit de Koran mag NIET.
Stellen dat corrigeren gerechtvaardigd is omdát het in de Koran staat mag WEL.
Je mag NIET een imam aanvallen op zijn mening dat homofilie een smerige besmettelijk ziekte is, want de man baseert zich op zijn Heilige Boek, dat is godsdienstvrijheid dus.
Je mag wel aangevallen worden met termen als racist en xenofoob als je je mening gebaseerd is op eigen ervaringen en eigen conclusies.

Je mag dus NIET de afkomst erbij slepen als je praat over percentages mbt de criminaliteit, maar WEL de afkomst erbij slepen als er een slachtoffer valt.

Oftewel je mag WEL klagen dat de afkomst genoemd wordt als de dader een bepaalde afkomst heeft
Maar als je zelf steeds de afkomst erbij haalt als het slachtoffer van een bepaalde afkomst is, is dat okay.


Kortom, de link leggen tussen afkomst en/of religie en bepaalde opvattingen en gedrag is alleen dan toe gestaan als je die afkomst en/of religie deelt met dader of slachtoffer en je die link legt uit VERDEDIGING van die dader of religie, opvattingen en gedrag.

Als aanval of kritiek is het nooit toegestaan , dat maakt je een racist , een xenofoob, en onzuiver .
klezzondag 23 januari 2005 @ 19:05
quote:
Op zondag 23 januari 2005 18:55 schreef Hallulama het volgende:
Sovereign, beste meester in de rechten, als ik zeg dat wekkerradio's niets met cavia's te maken hebben, moet ik dat dan ook gaan bewijzen soms?

Wees niet bang om je gezond verstand te gebruiken, je hebt 't niet voor niets.

Heb je bewijs nodig dan, betreffende criminaliteit en religie, en dat dat niets met elkaar te maken heeft? Dat vind ik best jammer om te horen...
Als van Gogh vermoord wordt in naam van de Islam, met koranteksten aan zijn borst geniet, heeft dat niets met religie en criminaliteit te maken? 'K dacht het wel. Alleen is criminaliteit een beetje het verkeerde woord.
Het is meer: wat gij wilt dat u niet geschied, doe dat ook een ander niet.
Het wrange is dat juist religie vaak een grondslag biedt om dat juist wel te doen. Primitieve toestanden.
Sovereignzondag 23 januari 2005 @ 19:06
quote:
Op zondag 23 januari 2005 18:55 schreef Hallulama het volgende:
Wees niet bang om je gezond verstand te gebruiken, je hebt 't niet voor niets.
Dat schort er kennelijk toch wat aan dat gezonde verstand bij jou als je meent dat je ongestoord beweringen in een discussie kunt strooien zonder daarop aangesproken te worden.

Het voorbeeld van een cavia en een wekkerradio slaat als een tang op een varken; daar is namelijk geen enige causaliteit te bespeuren. Dit in tegenstelling tot bevolkingsgroepen waar een bepaalde religie de voorkeur heeft welke tevens oververtegenwoordigd zijn waar het criminaliteitsstatistieken betreft. Religie en opvoeding hangen bij deze mensen nauw samen, als zodanig valt een causaal verband niet uit te sluiten en vereist het e.e.a. een betere motivering dan een naakte verwerping zonder enige onderbouwing.
Lugerzondag 23 januari 2005 @ 19:16
Ik denk eerder dat dit er ook veel mee te maken heeft:
quote:
De Marokkaan ontkent


LIEDEWIJ LOORBACH


De familie van Ali el Bejjati, de jongen die maandag in Amsterdam-Oost door zijn slachtoffer werd doodgereden, houdt vol dat hij een lieve jongen was en geen tasjesdief. Ook al is zijn criminele verleden inmiddels bij iedereen bekend, de familie blijft die ontkennen.

Het is een Marokkaans fenomeen, zeggen deskundigen. ''Als je iets niet ziet, dan is het er ook niet. Dat is een cultureel-Marokkaans gegeven,'' aldus Niels Duits van de Forensisch Psychiatrische Dienst.

Duits: ''Onze praktijkervaring is dat er bij Marokkanen vaak sprake is van psychologische ontkenning. Wij krijgen van ouders van delinquenten vaak te horen dat hij thuis zo'n aardige jongen is.''

Ook vrienden van Ali blijven benadrukken dat het 'een goede jongen' was. ''Hij was echt geen hangjongere. Hij zat op school en had twee bijbaantjes. Ali was met zijn toekomst bezig,'' zeiden ze woensdag in deze krant.

Duits illustreert het met een anekdote die een vriend jaren geleden meenam uit Marokko: ''Als daar de whisky in een limonadefles zit, is het ook geen whisky.''

Dat Ali in 2000 ook al opgepakt en veroordeeld werd voor een tasjesroof in Oost, doet voor zijn vrienden en familie niet terzake. Over het feit dat hij al vier maanden in voorarrest zat voor een gewapende overval, waarvoor hij begin deze week opnieuw moest voorkomen, wordt alleen gezegd dat hij nog steeds alleen verdachte was en zeker over twee weken zou zijn vrijgesproken.

De familie van Driss Arbib, die in 2003 op het Mercatorplein werd doodgeschoten, had dezelfde reactie. Het verhaal dat Driss van een ruzie in een eettentje was weggelopen om een mes te halen, kon gewoon niet waar zijn. De getuigen die zeiden dat Driss een mes op de agent had gericht, toen die het restaurantje in rende, moesten de waarheid hebben verdraaid.

''Driss was geen jongen die zoiets zou doen,'' zei zijn broer.

''Een zonde in het verborgene is reeds voor tweederde vergeven,'' luidt een Arabisch spreekwoord.


http://www.parool.nl/nieuws/2005/JAN/21/p2.html
zoalshetiszondag 23 januari 2005 @ 19:18
ik hoop dat tegenlicht vanavond op ned3 (21:00) wat verheldering geeft. denk niet dat het zoden aan de dijk zet, maar toch.
zwarte_cobrazondag 23 januari 2005 @ 19:21
Ja, als Nederlanders vraagtekens gaan zetten bij een intolerante/gewelddadige godsdienst die ons de oorlog heeft verklaard heet dat Islamofobie.
Pregozondag 23 januari 2005 @ 19:26
oorzaak-gevolg
zwarte_cobrazondag 23 januari 2005 @ 19:27
quote:
Op zondag 23 januari 2005 16:29 schreef Hallulama het volgende:
Democratie en criminaliteit zijn net zo min aan elkaar te koppelen als religie en criminaliteit.
Cut the crap!
De mentalitieit van veel Moslims is dat ze zich hier als een zwijn mogen gedragen omdat Nederlanders "onrein" zijn. Je kent zelf natuurlijk ook wel het oud-Hollandse gezegde: wie de bal kaatst, enz, enz ? Juist!