Ze zijn niet voor niets al tientallen jaren aan het zeuren dat er eigenlijk niets tussen de wapenstok en het dienstgeweer zitquote:Op dinsdag 7 juli 2026 13:44 schreef DobbyDobby het volgende:
[..]
Ja, ik snap de ME ook wel. Dat is ook helemaal het probleem niet. Ze kunnen en mogen niks. Politie nog veel minder en boa's hoeven we het helemaal niet over te hebben.
Ja, inzet van ME leidt vaak tot escalatie, dat is ook zo gebleken bij anti AZC, Corona demonstraties en alle andere 'rechtse' demonstraties. Waarbij m.i. ook ivm overtredingen van de wet terecht is opgetreden.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 13:36 schreef probeer het volgende:
[..]
Nee hoor. Er staat dat ze zich er bewust van zijn dat inzet kan leiden tot escalatie. Nergens wordt ook maar enig angstig sentiment door de ME uitgedrukt. Dat maakt de Telegraaf, Geenstijl en jullie er van.
Maar die nuance zal je de pet wel weer te boven gaan.
Tot op een zekere hoogte ja.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 13:49 schreef Hexagon het volgende:
[..]
NIet gaan ingrijpen bij het verstoren van de openbare orde om de lieve vrede maar te bewaren vind ik wel slap ja. Kennelijk kun je je dan van alles permitteren als je maar voldoende vriendjes hebt. Of dat nou boeren zijn of Marokkanen.
Dat is dan ook al het geval.quote:En als die relschoppers dan meer geweld gaan gebruiken dan zijn de verantwoordelijkheid en gevolgen echt voor henzelf. Het is niet of dat ze hulpeloos zijn en er niks aan kunnen doen.
Mensen die dit ok of wel geinig vinden, hebben geen enkele binding met Nederland.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 13:58 schreef Mubassie het volgende:
[..]
Je kunt er om lachen, maar vind jij het wel normaal? Of behoor je tot hen?
Met die snelheid hoeft het niet. Maar gezien wat de man zegt vermijden ze liever iedere confrontatie lijkt het.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 13:59 schreef probeer het volgende:
[..]
Tot op een zekere hoogte ja.
[..]
Dat is dan ook al het geval.
Jij ziet dus liever een 'zero tolerance' ME die er vanaf het moment van aankomst vol op gaat, zelfs als dat de boel escaleert? Dus nog meer schade aan publieke en/of private eigendommen, nog meer 'ik liep er langs met mijn kinderen en kreeg opeens de wapenstok in mijn nek'?
Niet eerst dat stukje 'eens aankijken hoe het er voor staat'? Meteen rennend een charge vanuit de net aangekomen ME busjes? Onder het mom van 'iedereen die aanwezig was toen de ME arriveerde, is per definitie schuldig en verdient represailles?'
Ik wel. Zodat de mensen die geen zin hebben in die escalatie, de ruimte hebben om nog op te zouten.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 13:59 schreef Montagui het volgende:
[..]
Ja, inzet van ME leidt vaak tot escalatie, dat is ook zo gebleken bij anti AZC, Corona demonstraties en alle andere 'rechtse' demonstraties. Waarbij m.i. ook ivm overtredingen van de wet terecht is opgetreden.
Ik snap daarom niet waarom bij deze wetsovertredingen (of die van de Pro-Palestina demonstraties, uni bezettingen of XR-wegbezettingen) er dan wel veel vaker geschermd wordt met 'niet escaleren, de-escaleren of rustig afwachten'.
Dat is hetgeen waar de onrust ontstaat. Een wetsovertreding is een wetsovertreding. Dan ga je handhaven.
Is dat wat die man zegt, of is dat hoe de Telegraaf en Geenstijl het optekenen?quote:Op dinsdag 7 juli 2026 14:03 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Met die snelheid hoeft het niet. Maar gezien wat de man zegt vermijden ze liever iedere confrontatie lijkt het.
Het gaat om het verschil van aanpak door de ME. Die verschilt nogal per groepering die overgaat tot wetsovertredingen. Zo ontstaat een beeld dat de ME bij met name 'rechtse' groepen sneller overgaat tot 'harde actie' dan bij andere groepen. En mogelijk kan dat best juist zijn, ik ben er niet bij, maar zoals gezegd 'het beeld ontstaat'.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 14:04 schreef probeer het volgende:
[..]
Ik wel. Zodat de mensen die geen zin hebben in die escalatie, de ruimte hebben om nog op te zouten.
Wanneer de ME arriveert treffen ze nooit een groep van 100% relschoppers aan die allemaal zitten te wachten op nog meer rellen en geweld. Daar zitten altijd legio mensen tussen die zich het liefst uit de voeten maken.
En dat blijkt ook effectief; niet vanaf het eerste moment hard handhaven leidt tot minder escalatie, en dus minder schade.
De ME kan dan ook niet zoveel doen aan onjuiste beeldvorming, al dan niet aangewakkerd door korte filmpjes.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 14:16 schreef Montagui het volgende:
[..]
Het gaat om het verschil van aanpak door de ME. Die verschilt nogal per groepering die overgaat tot wetsovertredingen. Zo ontstaat een beeld dat de ME bij met name 'rechtse' groepen sneller overgaat tot 'harde actie' dan bij andere groepen. En mogelijk kan dat best juist zijn, ik ben er niet bij, maar zoals gezegd 'het beeld ontstaat'.
Maar dat zijn de keuzes. Of de ME is gemachtigd om wel een afweging te maken mbt inzet en escalatie (om nog meer geweld en schade te voorkomen, ook met in acht neming van de eigen veiligheid), of ze zijn dat niet wat dus betekent dat als ze arriveren, dat automatisch leidt tot inzet.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 14:03 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Met die snelheid hoeft het niet. Maar gezien wat de man zegt vermijden ze liever iedere confrontatie lijkt het.
Mensen met een bepaalde politieke en/of financiële agenda hebben er baat bij om dat beeld te doen ontstaan. Zoals in dit geval de Telegraaf en Geenstijl.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 14:16 schreef Montagui het volgende:
[..]
Het gaat om het verschil van aanpak door de ME. Die verschilt nogal per groepering die overgaat tot wetsovertredingen. Zo ontstaat een beeld dat de ME bij met name 'rechtse' groepen sneller overgaat tot 'harde actie' dan bij andere groepen. En mogelijk kan dat best juist zijn, ik ben er niet bij, maar zoals gezegd 'het beeld ontstaat'.
ALS JE GAAT HANDHAVEN WORDT HET OORLOG?quote:Op dinsdag 7 juli 2026 08:49 schreef incel het volgende:
[..]
Bron: https://www.geenstijl.nl/(...)-rellende-marokkanen
Het is toch niet normaal? Marokkanen en XR mensen mogen hun gang gaan, maar zodra er een keer een demonstratie is tegen immigratie or AZC's dan grijpen ze wel kei en keihard in tegen de blanke autochtone bevolking.
Of zitten gewoon te zuigen en te jennen. Geen weldenkend mens die het normaal vindt dat men agenten belaagd met grofgeweld en of explosieven. En als zij dit wel echt normaal vinden dat weet je in ieder geval dat er weinig benul onder het schedeldak zit.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 14:01 schreef Tengano het volgende:
[..]
Mensen die dit ok of wel geinig vinden, hebben geen enkele binding met Nederland.
Ah gelukkig, het is gewoon de schuld van de T en GeenStijl dat er een gezagscrisis is die o.a. zwaar leunt op two tier policing. Nou, dan is de oplossing gemakkelijk: gewoon die vieze rechtse media verbieden. Dan zijn deze Marokkaanse jongeren ineens modelburgers.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 14:30 schreef probeer het volgende:
[..]
Mensen met een bepaalde politieke en/of financiële agenda hebben er baat bij om dat beeld te doen ontstaan. Zoals in dit geval de Telegraaf en Geenstijl.
Maar hej, die 'rechtse groepen' kunnen er ook gewoon voor kiezen om geweld niet als pressiemiddel te gebruiken, en lekker (aan iets of elkaar vastgeketend) op de grond te gaan zitten protesteren totdat ze aangehouden worden.
En van GeenStijl!quote:Op dinsdag 7 juli 2026 17:11 schreef HeatWave het volgende:
Marokkanen op instagram: het zit ons gewoon in het bloed dat rellen. Klein mocrojoch: als we winnen lekker oorlog maken!
Deugers: schuld van de ME!!!!!!
Oh ja, die ook nog. Arm zielig Marknokko, dan doen ze het, krijgen ze nog de schuld ookquote:
Als troost maar gauw een bakje thee geven.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 17:13 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Oh ja, die ook nog. Arm zielig Marknokko, dan doen ze het, krijgen ze nog de schuld ook.
Op het AD nog zo'n filmpje. Pa uitgedost, kind van ca 8 bivakmutsje op en rellen...quote:Op dinsdag 7 juli 2026 17:11 schreef HeatWave het volgende:
Marokkanen op instagram: het zit ons gewoon in het bloed dat rellen. Klein mocrojoch: als we winnen lekker oorlog maken!
Deugers: schuld van de ME!!!!!!
Ja, daar komen ze vanzelf wel achter in die steden. Daar hoef je eigenlijk niks voor te doen.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 08:49 schreef incel het volgende:
[..]
Bron: https://www.geenstijl.nl/(...)-rellende-marokkanen
Het is toch niet normaal? Marokkanen en XR mensen mogen hun gang gaan, maar zodra er een keer een demonstratie is tegen immigratie or AZC's dan grijpen ze wel kei en keihard in tegen de blanke autochtone bevolking.
Wat moeten die buurtvaders dan doen als de eigen ouders het al niet kunnen?quote:Op dinsdag 7 juli 2026 13:09 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Vind je? Ik denk dat vrijwilligers die zien dat de handhaving en de gemeenschap het zelf niet redden en vooruit stappen om te helpen best iets waard zijn.
Het probleem zit hem niet bij die betrokken burgers, maar in het feit dat die snotjongens rondlopen zonder enig bijgebracht fatsoen. Daar proberen buurtvaders juist iets aan te doen.
Wat een onzin, 50 jaar geleden werden er bij de krakersrellen in Amsterdam, naast 1200 man ME, ook scherpschutters, Leopard tanks en pantserwagens ingezet.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 09:33 schreef Caland het volgende:
De ME is er helemaal niet om mensen op te pakken en zullen inderdaad altijd de veiligheid van de eigen mensen voorop stellen. Bij relatief grootschalige rellen betekent dat eigenlijk altijd dat de tokkies redelijk vrij spel hebben
Zo was het 50 jaar geleden al en nu nog steeds.
Blijkbaar was er toen ook al een hevige gezagscrisis want dat ging nog wel even doorquote:Op dinsdag 7 juli 2026 18:04 schreef nelaeryn het volgende:
[..]
Wat een onzin, 50 jaar geleden werden er bij de krakersrellen in Amsterdam, naast 1200 man ME, ook scherpschutters, Leopard tanks en pantserwagens ingezet.
[ afbeelding ]
https://onsamsterdam.nl/artikelen/tanks-in-de-vondelstraat
https://www.groene.nl/artikel/tanks-tegen-de-woningnood
Kunnen ze vandaag de dag ook gewoon doen.
Die is er niet. En ja, dat jij dat denkt is oa de schuld van T en G.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 17:09 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Ah gelukkig, het is gewoon de schuld van de T en GeenStijl dat er een gezagscrisis is die o.a. zwaar leunt op two tier policing.
Dan zitten we nog steeds met achterlijk rechts volk wat huilt over two tier policing.quote:Nou, dan is de oplossing gemakkelijk: gewoon die vieze rechtse media verbieden.
Nee.quote:Dan zijn deze Marokkaanse jongeren ineens modelburgers.
Dat is wel degelijk mogelijk, is gewoon een kwestie van onwil.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 10:12 schreef Caland het volgende:
Gewoon altijd aanpakken dat soort rellende tokkies. Maar dat dat lang niet altijd mogelijk is is al zo oud als de weg naar Rome, heeft weinig met bepaalde kringen te maken.
Zo, nu klopt het. De Telegraaf, Geenstijl en rechtse FoK!-ers zijn boos dat de ME niet harder op rellende Marokkanen in slaat. Zogenaamde deugers hebben daar geen ene fuck mee te maken.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 17:11 schreef HeatWave het volgende:
Marokkanen op instagram: het zit ons gewoon in het bloed dat rellen. Klein mocrojoch: als we winnen lekker oorlog maken!
Deugers Boos-rechts: schuld van de ME!!!!!!
Dat is niet het probleem hier. De ME maakt de foute keuze, dat is het probleem.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 14:27 schreef probeer het volgende:
[..]
Maar dat zijn de keuzes. Of de ME is gemachtigd om wel een afweging te maken mbt inzet en escalatie (om nog meer geweld en schade te voorkomen, ook met in acht neming van de eigen veiligheid), of ze zijn dat niet wat dus betekent dat als ze arriveren, dat automatisch leidt tot inzet.
Het is vooral lullig voor de slachtoffers. Stel je auto wordt in de fik gezet terwijl de politie niet ingrijpt; dan mag je bij een WA verzekering wel mooi zelf voor de kosten opdraaien, terwijl in principe hier door het niet ingrijpen de politie de kosten zou moeten vergoeden.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 18:21 schreef S95Sedan het volgende:
Compleet gestoord dat de ME dit gewoon even zegt
Correct. Nog een verdomd goede reden dat de ME afweegt of hun inzet mogelijk leidt tot escalatie, en dat nóg meer schade en slachtoffers creëert.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 18:23 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Het is vooral lullig voor de slachtoffers. Stel je auto wordt in de fik gezet terwijl de politie niet ingrijpt; dan mag je bij een WA verzekering wel mooi zelf voor de kosten opdraaien, terwijl in principe hier door het niet ingrijpen de politie de kosten zou moeten vergoeden.
Niet echt. Als je met een hele flinke groep besluit te rellen zal de politie altijd keuzes moeten maken.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 18:17 schreef nelaeryn het volgende:
[..]
Dat is wel degelijk mogelijk, is gewoon een kwestie van onwil.
Toen bleek dus ook al dat pappen en nathouden niet werkt. De enige taal die de sukkels begrijpen is geweld. Zie trouwens ook de uitstekende reacties van @Chadiquote:Op dinsdag 7 juli 2026 18:08 schreef Caland het volgende:
Blijkbaar was er toen ook al een hevige gezagscrisis want dat ging nog wel even door
Jij denkt in teveel problemen i.p.v. oplossingen. Desnoods zetten ze het leger in. Kunnen ze gelijk even 'practice shooten' op dat tuig.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 18:25 schreef Caland het volgende:
Niet echt. Als je met een hele flinke groep besluit te rellen zal de politie altijd keuzes moeten maken.
De beste stuurlui ..quote:Op dinsdag 7 juli 2026 18:18 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dat is niet het probleem hier. De ME maakt de foute keuze, dat is het probleem.
Als de ME correct wordt ingezet en de relschoopers gearresteerd worden is er niks mogelijk qua verdere escalatie. Het is niet normaal en kan ook niet normaal geacht worden dat er gevierd moet worden met geweldsuitingen en vernielingen, de politie moet dus hard ingezet worden als opvoedkundige functie.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 18:24 schreef probeer het volgende:
[..]
Correct. Nog een verdomd goede reden dat de ME afweegt of hun inzet mogelijk leidt tot escalatie, en dat nóg meer schade en slachtoffers creëert.
Ze hebben het gewoon veel te lang laten dooretteren, als ze dit meteen de kop in zouden drukken hadden we dit probleem niet gehad. Zelfde idee als met het constant maar mensen de snelweg laten blokkeren.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 18:23 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Het is vooral lullig voor de slachtoffers. Stel je auto wordt in de fik gezet terwijl de politie niet ingrijpt; dan mag je bij een WA verzekering wel mooi zelf voor de kosten opdraaien, terwijl in principe hier door het niet ingrijpen de politie de kosten zou moeten vergoeden.
Er zijn best mooie filmpjes en artikelen te vinden over wat ze doen. Vorig jaar nog dat er rellen waren aangekondigd in Amersfoort (dacht ik) en ze stuurden iedereen weg die niks te zoeken had in die wijk, want ze kennen de lokale jongens natuurlijk. Rellen kwamen er nietquote:Op dinsdag 7 juli 2026 17:58 schreef tesssssssss het volgende:
[..]
Wat moeten die buurtvaders dan doen als de eigen ouders het al niet kunnen?
Precies, je laat ze steeds de snelweg blokkeren en klaagt dan om capaciteitsproblemen omdat je ze steeds de snelweg laat blokkeren. Als je ze direct hard aanpakt denkt de helft toch wel even twee keer na voordat ze opnieuw de snelweg gaan bezetten.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 18:37 schreef S95Sedan het volgende:
[..]
Ze hebben het gewoon veel te lang laten dooretteren, als ze dit meteen de kop in zouden drukken hadden we dit probleem niet gehad. Zelfde idee als met het constant maar mensen de snelweg laten blokkeren.
Als het Engels of Amerikaans is, is het niet echt toepasbaar op de Nederlandse situatie.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 18:41 schreef ToT het volgende:
Ik zie online meer en meer filmpjes van "mensen van kleur" die geen strobreed in de weg gelegd wordt terwijl autochtone mensen hard aangepakt worden.
Zelfs in treinen wordt er vaak niet eens meer naar je kaartje gevraagd als je iets meer huidpigment hebt dan de originele bewoners van het land. (Vaak wel Amerikaanse en Engelse filmpjes overigens.)
Je zit gewoon in een lastige spagaat met het demonstratierecht. Uiteraard betekent dat niet dat je dan maar vanalles moet gaan vernielen, maar je wil juist niet op voorhand (hard) ingrijpen.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 18:41 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Precies, je laat ze steeds de snelweg blokkeren en klaagt dan om capaciteitsproblemen omdat je ze steeds de snelweg laat blokkeren. Als je ze direct hard aanpakt denkt de helft toch wel even twee keer na voordat ze opnieuw de snelweg gaan bezetten.
Kijk, dat vieren van een overwinning op straat of met toeterende auto's, dat kan allemaal prima. Maar als het over gaat op vernielen moet de politie gewoon ingrijpen; dat is immers de taak van de politie.
En dat gebeurt ook gewoon.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 18:41 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Precies, je laat ze steeds de snelweg blokkeren en klaagt dan om capaciteitsproblemen omdat je ze steeds de snelweg laat blokkeren. Als je ze direct hard aanpakt denkt de helft toch wel even twee keer na voordat ze opnieuw de snelweg gaan bezetten.
Kijk, dat vieren van een overwinning op straat of met toeterende auto's, dat kan allemaal prima. Maar als het over gaat op vernielen moet de politie gewoon ingrijpen; dat is immers de taak van de politie.
Amerikaans wil ik je geven, maar het VK is echt wel degelijk vergelijkbaar met Nederland hoor, daar lopen ze alleen iets voor op ons qua ontwikkelingen.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 18:44 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Als het Engels of Amerikaans is, is het niet echt toepasbaar op de Nederlandse situatie.
Voor een demonstratie moet er wel eerst toestemming zijn.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 18:52 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Je zit gewoon in een lastige spagaat met het demonstratierecht. Uiteraard betekent dat niet dat je dan maar vanalles moet gaan vernielen, maar je wil juist niet op voorhand (hard) ingrijpen.
Je kan natuurlijk prima aangeven dat je niet wil dat ze de A12 blokkeren en ze gewoon maar het Malieveld kunnen. Mochten ze dan alsnog de snelweg op gaan kun je ze eraf halen en op het Malieveld droppen.
Nee hoor. Een bepaalde demonstratie kan op voorhand verboden worden, maar er is niet vooraf toestemming nodig. Het is vaak wel handig natuurlijk.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 18:54 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Voor een demonstratie moet er wel eerst toestemming zijn.
Nee hoor, een illegale actie voorkomen heeft niets met demonstratierecht te maken. Dus op voorhand hard ingrijpen kan prima. Het is een keuze om dat niet te doen.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 18:52 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Je zit gewoon in een lastige spagaat met het demonstratierecht. Uiteraard betekent dat niet dat je dan maar vanalles moet gaan vernielen, maar je wil juist niet op voorhand (hard) ingrijpen.
Vreemd, ik heb de afgelopen keren in de Schilderswijk toch meer dan genoeg beelden gezien van de ME die erop losmept, honden die worden ingezet, romeo’s die mensen oppakken. Zoals ongeveer bij alle rellen.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 18:59 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Schijnbaar dus niet. Dat is een beetje het probleem hier
Ja, deze beste stuurman aan wal vindt dat de varende kapiteins zelf mogen beslissen waar ze hun boot heen varen.quote:
Natuurlijk kun je in Nederland niet op voorhand hard ingrijpen. Je kan een demonstratie verbieden (wat de actie illegaal maakt) en bijvoorbeeld het geplande gebied afzetten, maar dat zul jij neem ik aan niet hard ingrijpen noemen.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 18:58 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Nee hoor, een illegale actie voorkomen heeft niets met demonstratierecht te maken. Dus op voorhand hard ingrijpen kan prima. Het is een keuze om dat niet te doen.
Wat is dit nou weer voor dom gelul? Natuurlijk kun je hard ingrijpen. Mensen daadwerkelijk arresteren voordat ze de illegale acie uitvoeren is prima mogelijk. Bij de laatste poging de A12 te bezetten werden mensen gewoon bij de weg opgepakt.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 19:03 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Natuurlijk kun je in Nederland niet op voorhand hard ingrijpen. Je kan een demonstratie verbieden (wat de actie illegaal maakt) en bijvoorbeeld het geplande gebied afzetten, maar dat zul jij neem ik aan niet hard ingrijpen noemen.
Lol je noemt wat ik zeg dom gelul maar wil mensen hiervoor de cel in gooien?quote:Op dinsdag 7 juli 2026 19:09 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Wat is dit nou weer voor dom gelul? Natuurlijk kun je hard ingrijpen. Mensen daadwerkelijk arresteren voordat ze de illegale acie uitvoeren is prima mogelijk. Bij de laatste poging de A12 te bezetten werden mensen gewoon bij de weg opgepakt.
Dat ze daarna weer zonder straf vrij komen is het grote probleem. Deze mensen moeten de cel in.
Jenny Douwes werd voor minder vervolgd en veroordeeld. Waarom kon het toen wel?quote:Op dinsdag 7 juli 2026 19:15 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Lol je noemt wat ik zeg dom gelul maar wil mensen hiervoor de cel in gooien?
Nouja, gelukkig bedoelde je niet op voorhand neerknuppelen als hard ingrijpen, ik had even het idee dat dat is wat je bedoelde.
Het zijn politici en burgemeesters die de term gezagscrisis gebruiken. Dat sommige media daar liever niet over berichten is niet een diskwalificatie van media die wel hun werk doen.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 18:14 schreef probeer het volgende:
[..]
Die is er niet. En ja, dat jij dat denkt is oa de schuld van T en G.
[..]
Dan zitten we nog steeds met achterlijk rechts volk wat huilt over two tier policing.
[..]
Nee.
Jenny Douwes was de initiatiefnemer, dat is wel iets anders dan een willekeurige demonstrant. Waarom is blokkeerfriezen minder dan A12 blokkeren? Beiden hadden hetzelfde effect toch?quote:Op dinsdag 7 juli 2026 19:31 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Jenny Douwes werd voor minder vervolgd en veroordeeld. Waarom kon het toen wel?
Jenny Douwes werd opruiing ten laste gelegd, terwijl ze haar oproep op voorhand al verwijderd had.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 19:34 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Jenny Douwes was de initiatiefnemer, dat is wel iets anders dan een willekeurige demonstrant. Waarom is blokkeerfriezen minder dan A12 blokkeren? Beiden hadden hetzelfde effect toch?
quote:Op dinsdag 7 juli 2026 19:36 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Jenny Douwes werd opruiing ten laste gelegd, terwijl ze haar oproep op voorhand al verwijderd had.
Wie van xr heeft er inmiddels terecht gestaan voor herhaaldelijke oproepen tot blokkades?
Ze is niet veroordeeld voor de poging, maar voor de uitvoering. Omdat ze die bussen met demonstranten probeerden tegen te houden onder andere.quote:Het hof stelde dat alle verdachten zich schuldig hebben gemaakt aan het versperren van de snelweg, het verhinderen van een geoorloofde betoging en het uitoefenen van dwang. Bij Douwes gold de veroordeling dus ook voor opruiing en uitlokking tot het plegen van strafbare feiten.
Bron? Marcel uit Tynaarlo, over O&N vuurwerk?quote:Op dinsdag 7 juli 2026 19:34 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Het zijn politici en burgemeesters die de term gezagscrisis gebruiken. Dat sommige media daar liever niet over berichten is niet een diskwalificatie van media die wel hun werk doen.
Ze had de oproep op voorhand verwijderd en was zelf niet aanwezig. Maar goed, je wilt het liever niet zien. Dat is waarschijnlijk ook lekker rustig om zo door het leven te gaan. Jammer dat de maatschappelijke kosten uiteindelijk onbetaalbaar zullen blijken.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 20:04 schreef beefkeek het volgende:
[..]
[..]
Ze is niet veroordeeld voor de poging, maar voor de uitvoering. Omdat ze die bussen met demonstranten probeerden tegen te houden onder andere.
Dat heb ik XR (gelukkig) nog niet zien doen.
Mensen arresteren en de cel in gooien voordat ze iets doen wat illegaal is? Is dat nou werkelijk wat je hier zegt?quote:Op dinsdag 7 juli 2026 19:09 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Wat is dit nou weer voor dom gelul? Natuurlijk kun je hard ingrijpen. Mensen daadwerkelijk arresteren voordat ze de illegale acie uitvoeren is prima mogelijk. Bij de laatste poging de A12 te bezetten werden mensen gewoon bij de weg opgepakt.
Dat ze daarna weer zonder straf vrij komen is het grote probleem. Deze mensen moeten de cel in.
Onder andere.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 20:19 schreef probeer het volgende:
[..]
Bron? Marcel uit Tynaarlo, over O&N vuurwerk?
Die Apeldoornse agenten zullen inderdaad wel onder één hoedje spelen met de Amsterdamse ME.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 20:02 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
Two-tier policing. Veel duidelijker dan dit wordt het niet.
https://nos.nl/artikel/23(...)straf-aan-te-vechtenquote:Op dinsdag 7 juli 2026 20:20 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Ze had de oproep op voorhand verwijderd en was zelf niet aanwezig. Maar goed, je wilt het liever niet zien. Dat is waarschijnlijk ook lekker rustig om zo door het leven te gaan. Jammer dat de maatschappelijke kosten uiteindelijk onbetaalbaar zullen blijken.
Ze heeft dezelfde veroordeling als de anderen gekregen. Ze is niet veroordeeld voor opruiing.quote:Het hof stelde dat alle verdachten zich schuldig hebben gemaakt aan het versperren van de snelweg, het verhinderen van een geoorloofde betoging en het uitoefenen van dwang. Bij Douwes gold de veroordeling dus ook voor opruiing en uitlokking tot het plegen van strafbare feiten.
Die het dus had over oud en nieuw en de handhaving van een vuurwerkverbod.quote:
Dat zegt niemand. Bij extreem ander tuig willen mensen dit ook. Maar je politieke agenda is wel weer duidelijk. Je zal ook eens objectief zijn.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 13:48 schreef probeer het volgende:
[..]
Dit dus ja.
Maar he, nu zijn het Marokkanen, dus SCHANDE!
Dat je nu doet alsof het topic hierover gaat laat zien dat je moeite hebt met begrijpend lezen. Dat maakt verdere discussie met jou zinloos.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 20:28 schreef beefkeek het volgende:
Vervelend dat jij zoveel last hebt van feestvierende Marokkanen, hoop dat dat snel minder wordt voor je.
De aanleiding was O&N, maar de gezagscrisis is wel degelijk breder en op meerdere vlakken zichtbaar. Zoals goed aangestipt door de ME-commandant.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 20:29 schreef probeer het volgende:
[..]
Die het dus had over oud en nieuw en de handhaving van een vuurwerkverbod.
Niet over de ME bij voetbalwedstrijden.
Ja, daar heb ik veel moeite mee. Zeker dit soort zinnetjes begrijp ik niet zo goed:quote:Op dinsdag 7 juli 2026 20:41 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Dat je nu doet alsof het topic hierover gaat laat zien dat je moeite hebt met begrijpend lezen. Dat maakt verdere discussie met jou zinloos.
Beetje flauw wel, proberen mij dit soort steekjes onder water toe te dienen en als ik het terug doe "is een discussie met mij zinloos".quote:Maar goed, je wilt het liever niet zien. Dat is waarschijnlijk ook lekker rustig om zo door het leven te gaan.
Ik ben zelfs al voor traangas voor buschauffeurs als je ziet waar die mee te maken krijgen. Maarja in Nederland ben je als diener volgevrij.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 13:54 schreef Caland het volgende:
[..]
Ze zijn niet voor niets al tientallen jaren aan het zeuren dat er eigenlijk niets tussen de wapenstok en het dienstgeweer zit
Enfin, ze mogen nu wat aankloten met traangas de laatste jaren.
Ik ben niet per definitie een voorstander van geweldsmiddelen verstrekken aan mensen die te dom zijn om te poepen.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 20:45 schreef DobbyDobby het volgende:
[..]
Ik ben zelfs al voor traangas voor buschauffeurs als je ziet waar die mee te maken krijgen. Maarja in Nederland ben je als diener volgevrij.
Een dictatuur zal voor veel mensen niet eens zo slecht zijn.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 20:12 schreef DrDentz het volgende:
Ik zou zeggen: laat het dan maar oorlog worden. Haal het leger erbij. Maak er een bloedbad van. Het is het enige dat werkt bij Marokkanen, daarom zijn Islamitische regimes zo streng. Softe aanpak werkt niet. Het is dictatuur of chaos!
Goed punt.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 20:55 schreef Caland het volgende:
[..]
Ik ben niet per definitie een voorstander van geweldsmiddelen verstrekken aan mensen die te dom zijn om te poepen.
Gelukkig heeft extreemrechts dat stempel al een paar jaar geleden gekregen, staat alles mooi weer op gelijke voet.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 20:58 schreef Joopklepzeiker het volgende:
Vanaf nu hebben woke, extreem linksen en politiek correcte mensen voor mij een geestelijke achterstand.
Zelfs mensen met downsyndroom kunnen feiten nog onderscheiden en logische conclusies trekken.
Bovengenoemde groepen duidelijk niet.
Fair enough, daar kan ik inkomen, want dat deed ik inderdaad. Echter wel als reactie op het voortdurende gesleep met doelpalen en het moedwillig onwetend spelen. Het haalt de jeu eruit.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 20:45 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Ja, daar heb ik veel moeite mee. Zeker dit soort zinnetjes begrijp ik niet zo goed:
[..]
Beetje flauw wel, proberen mij dit soort steekjes onder water toe te dienen en als ik het terug doe "is een discussie met mij zinloos".
Het was niet de bedoeling onwetend te spelen of de doelpalen te verplaatsen, de bedoeling was te laten zien dat dit niet zomaar te doen was. Er zijn een hoop wetten en regels die exact zo'n voorstel als dit moeilijk maken. Vandaar ook dat mijn eerste vraag was of je dit alleen voor hoofddoeken of ook voor andere dingen zou doen. Als het niet "eerlijk" kan gaat het sowieso vastlopen.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 21:08 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Fair enough, daar kan ik inkomen, want dat deed ik inderdaad. Echter wel als reactie op het voortdurende gesleep met doelpalen en het moedwillig onwetend spelen. Het haalt de jeu eruit.
Wat is daar zo vreemd aan? Als je op heterdaad betrapt wordt voordat je de bank kunt overvallen ga je ook gewoon de cel in.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 20:24 schreef probeer het volgende:
[..]
Mensen arresteren en de cel in gooien voordat ze iets doen wat illegaal is? Is dat nou werkelijk wat je hier zegt?
Ja, maatschappijontwrichting. Ze met bussen afvoeren en dan weer vrijlaten heeft geen afschrikkende werking.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 19:15 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Lol je noemt wat ik zeg dom gelul maar wil mensen hiervoor de cel in gooien?
Bank overvallen en demonstreren (ook al ben je het niet eens met het doel van de demonstratie) zijn volgens mij wel twee hele andere dingen.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 21:12 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Wat is daar zo vreemd aan? Als je op heterdaad betrapt wordt voordat je de bank kunt overvallen ga je ook gewoon de cel in.
Ik kan me er prima in vinden als het gewoon voor alle groepen geldt. Graag zelfs, ik woon graag in een echte rechtsstaat. We staan alleen op het punt om die langdurig te verstoren door de gezagscrisis te gedogen danwel te ontkennen.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 21:11 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Het was niet de bedoeling onwetend te spelen of de doelpalen te verplaatsen, de bedoeling was te laten zien dat dit niet zomaar te doen was. Er zijn een hoop wetten en regels die exact zo'n voorstel als dit moeilijk maken. Vandaar ook dat mijn eerste vraag was of je dit alleen voor hoofddoeken of ook voor andere dingen zou doen. Als het niet "eerlijk" kan gaat het sowieso vastlopen.
Leuk geprobeerd hoorquote:Op dinsdag 7 juli 2026 21:18 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Bank overvallen en demonstreren (ook al ben je het niet eens met het doel van de demonstratie) zijn volgens mij wel twee hele andere dingen.
Ik kan me er ook prima in vinden als het voor alle groepen geldt. Heel eerlijk, dat is wat mij betreft het enige acceptabele scenario.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 21:20 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Ik kan me er prima in vinden als het gewoon voor alle groepen geldt. Graag zelfs, ik woon graag in een echte rechtsstaat. We staan alleen op het punt om die langdurig te verstoren door de gezagscrisis te gedogen danwel te ontkennen.
Na meerdere verzoeken te vertrekken en een redelijke termijn om daar gehoor aan te geven er gewoon in met proportioneel geweld, dat uiteraard opschaalt in verhouding tot het ontmoette geweld. Daarbij hoeft wmb uiteindelijk dodelijk geweld niet gemeden te worden. Als je ME of andere politie-eenheden aanvalt met wapens, vuurwerk of zware stenen e.d., mag de maatschappij beschermd worden.
Nee, je kunt niet opgepakt worden als je dat van plan bent, je kunt opgepakt worden wanneer je dat probeert. Oftewel, wanneer je over de vangrail heen klimt etc.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 21:20 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Leuk geprobeerd hoorMaar die hebben we vaker gehoord natuurlijk. De snelweg blokkeren is illegaal. Als je dat van plan bent kun je gewoon opgepakt worden.
Geen idee waar je dat soort onzin vandaan haalt.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 21:24 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Nee, je kunt niet opgepakt worden als je dat van plan bent, je kunt opgepakt worden wanneer je dat probeert. Oftewel, wanneer je over de vangrail heen klimt etc.
https://nos.nl/artikel/26(...)monstranten-opgepaktquote:De politie greep van tevoren al in. Groepen demonstranten die net voor 12.00 uur op pad gingen naar de snelweg werden tegengehouden.
Even later verwijderde de politie ook demonstranten die bij of op de vluchtstrook stonden te wachten om de hoofdrijbaan op te lopen. Sommige activisten werden door een groep van dertig agenten fysiek van de snelweg af getrokken, geduwd en gesleept.
Extreemrechts ben je tegenwoordig al bij het minste kritische geluid.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 21:01 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Gelukkig heeft extreemrechts dat stempel al een paar jaar geleden gekregen, staat alles mooi weer op gelijke voet.
Ik denk dat ieder weldenkend mens er het wel mee eens is. Laten we zeggen 80%. Hou je alleen extreemlinks en extreemrechts over. Laat die de tering krijgen.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 21:22 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Ik kan me er ook prima in vinden als het voor alle groepen geldt. Heel eerlijk, dat is wat mij betreft het enige acceptabele scenario.
Verder, helemaal mee eens
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |