abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_220939325
twitter


Voor degenen die het filmpje niet kunnen kijken, even uitgetikt wat er wordt gezegd:

quote:
Baudet: Een beperking van de definitie van 'gezond' tot een lichamelijk meetbaar elementje. Alcohol, tabak, suiker, maar er is zoveel meer. Stress, gezelligheid, levenskwaliteit, je vrienden zien, verliefd worden, een sigaret opsteken na de seks, een mooie Cubaanse longfiller tijdens een luie namiddag in de zon. Allemaal zaken die de gezondheid in brede zin enorm verhogen, en waar de beperkte definitie louter en alleen op basis van het exacte aantal glazen dat je per week drinkt, of de Excel sheets van de obsessieve anti-rook lobby geen oog voor hebben. Een rookvrije generatie waarin kinderen de geur van tabaksrook niet herkennen, lees ik. Dat nog geen enkele jongere onder de 18 nog een druppel alcohol drinkt, lees ik. Geen alcohol meer in sportkantines, bij jeugdwedstrijden, een decibel maximum voor feestjes, valpreventie. Mensen moeten straks een valrisico test doen. Er is ook al in andere gremia over een suikertaks gesproken, geen vlees meer. En ik geloof niet dat mensen daar gezonder of gelukkiger van worden. Ik geloog niet dat de staat dit kan doen, en ik geloof dat we doen wat we kunnen om deze hele manier van denken te stoppen.
Ik ben het er niet helemaal mee eens, maar wel een interessant standpunt om in the nemen waar eigenlijk wel een kern van waarheid in zit.
Normaal ben ik van het negeren van de FvD, maar gezien de peilingen spreekt het mensen blijkbaar wel aan.

Het klopt in wezen wel dat we gezondheid te nauw definiëren en dat de politiek op basis van de definitie keuzes maakt, maar hoe zou de politiek deze keuzes moeten maken?

Ik ben bijvoorbeeld wel voorstander van een rookverbod voor mensen die nog nooit hebben geroot, naar het model dat Nieuw-Zeeland wilde invoeren. Anderzijds denk ik ook dat men plezier haalt uit deze middelen. Het voorbeeld van een sigaret na de seks of een Cubaanse longfiller tijdens een luie namiddag zijn best kloppend. Zouden die echt de gezondheid netto schaden als je gezelligheid, geluk en genot meeweegt in de definitie van gezondheid?
🇨🇳🇻🇳🇱🇦🇨🇺🇰🇵☭
Let the ruling classes tremble at a communist revolution. The proletarians have nothing to lose but their chains. They have a world to win.
pi_220939368
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 juni 2026 00:15 schreef Mikeytt het volgende:
[ x ]

Voor degenen die het filmpje niet kunnen kijken, even uitgetikt wat er wordt gezegd:
[..]
Ik ben het er niet helemaal mee eens, maar wel een interessant standpunt om in the nemen waar eigenlijk wel een kern van waarheid in zit.
Normaal ben ik van het negeren van de FvD, maar gezien de peilingen spreekt het mensen blijkbaar wel aan.

Het klopt in wezen wel dat we gezondheid te nauw definiëren en dat de politiek op basis van de definitie keuzes maakt, maar hoe zou de politiek deze keuzes moeten maken?

Ik ben bijvoorbeeld wel voorstander van een rookverbod voor mensen die nog nooit hebben geroot, naar het model dat Nieuw-Zeeland wilde invoeren. Anderzijds denk ik ook dat men plezier haalt uit deze middelen. Het voorbeeld van een sigaret na de seks of een Cubaanse longfiller tijdens een luie namiddag zijn best kloppend. Zouden die echt de gezondheid netto schaden als je gezelligheid, geluk en genot meeweegt in de definitie van gezondheid?
Volgens mij is dit hele betoog tegen het hokjes denken. Hoe wil je gezelligheid, geluk en genot gaan meten? Liters bier per avond? Het aantal juigmomenten tijdens voetbal wedstrijden? Hoeveel condooms de lokale drogist verkoopt?

Zeg het maar
pi_220939371
Een beetje roken en drinken is echt niets mis mee, een sigaar per week of in het weekend een paar glazen wijn.

Het probleem is dat mensen geen maat kunnen houden en 20 kankerstokken per dag over de longen nemen of 3x per week tot het gaatje zuipen, of ieder avond een fles. (Of meer) wijn wegtanken.

Idem met een half uurtje bakken in de namiddag als je daarna weer de schaduw opzoekt en je bouwt het op kan ook prima . Maar hier ook niet met je Nederlandse melkflessen uren bakken in Spanje op zomervakantie

Die nuance mist
pi_220939422
Het Nederlandse regime creëert steeds weer nieuwe crises rond hun drie hoofdpijlers klimaat, landbouw en fossiele brandstoffen. Hun doel is om uiteindelijk totale controle over deze zaken te verkrijgen, zodat deze als wapen ingezet kunnen worden tegen de burger. Alles heeft immers energie en voedsel nodig in de basis om te kunnen functioneren. Een overheid die deze drie zaken strak onder controle heeft, heeft dus immense macht en invloed over letterlijk iedereen.

Ditzelfde mechanisme zie ik terug bij tabak en alcohol. Hoewel iedereen begrijpt dat deze middelen ongezond zijn, blijft de verslaving eraan erg groot. Zo groot dat de overheid beseft, dat als zij deze middelen ook weet te rantsoeneren (goed woord?) onder het mom van volksgezondheid. Dat zij haar grip op de burger nog verder kan vergroten.

Dus hoewel ik persoonlijk alcohol en tabak immens smerig vind. Ben ik het eens met Theirry Baudet dat deze betutteling een glijdende schaal wordt, wat alleen maar leidt tot nog meer verstikking en controle over de burger.

[ Bericht 0% gewijzigd door Spring_Sale op 02-06-2026 00:57:09 ]
pi_220939451
En ik maar denken dat roken, alcohol en drugs slecht voor je lichaam is en op den duur het risico op kanker vergroot.

Ach ja snijdt wel lekker in de sociale zekerheid. Als mensen een pak per dag willen paffen, wie ben ik om ze tegen te houden. Wel zielig voor FvD, kost ze een zeteltje minder op den duur.
  dinsdag 2 juni 2026 @ 03:39:37 #6
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_220939623
Normaal zit ik wel in de flow van Baudet maar dit keer niet. Zoiets als roken moet je gewoon zo ver mogelijk terugdringen, daar zit niks positiefs aan.
Alcohol is een klein beetje anders, maar netto voor een individu en de maatschappij meestal ook negatief.
Kunstmatig overal suiker aan toevoegen: ben blij dat dit niet mag net als in Amerika.

Al die drugs maken van mensen suffe, afhankelijke , volgzame personen
The End Times are wild
pi_220939768
Laten we dan ook al het ultra-bewerkte voedsel aanpakken waar de pesticiden vanaf spatten, alle conserveringsmiddelen bannen, al die toegevoegde suikers etc. Want dat is m.i. net zo, zo niet nóg schadelijker dan een glaasje alcohol.
Ook in moeilijke tijden.
  dinsdag 2 juni 2026 @ 07:57:50 #8
313152 Harvest89
Black Metal fan
pi_220940001
Hoewel die een punt heeft over betutteling, verwacht ik dat hij dit zegt omdat hij stemmen wil trekken bij allerlei kettingrokende, zuipende, dagelijks frikadel etende tokkies.
Deceit for a lifetime has taken it's toll.
An emotional void, I feel numb and cold.
You're all dead to me now. And has been for long.
The time has come to reap what you've sown.
  dinsdag 2 juni 2026 @ 08:04:32 #9
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_220940031
Ga ervoor Thier. Bewijs je gelijk maar.
Antifa
pi_220940036
Een sigaret na de sex :') Dus nadat je je peuk hebt uitgedrukt er 25 seconden later nog ene moeten opsteken. Nee bedankt.
U MAD?
pi_220940042
rook niet en drink niet, dus uit ervaring weet ik dat dat je niet perse gelukkiger maakt
mentions en alerts staan uit, pm/dm mij
pi_220940043
Zowaar eens eens met Thier. Maar wat is nu precies zijn rol tegenwoordig, of wordt hij een soort columnist?
Wer die Macht hat, bewegt sich in einem Milieu, das ihm nicht widersteht, ohne dass in der Menschenmasse um ihn herum irgendetwas dazu geeignet wäre, zwischen Impuls und Handlung den kleinen Abstand zu schaffen, in dem Raum für Denken bleibt.
  Moderator dinsdag 2 juni 2026 @ 08:16:06 #13
375570 crew  Cyan9
pi_220940074
Er bekruipt me toch enigszins het gevoel dat Thierry vooral bang is dat zijn eigen middelen gebruik aan banden wordt gelegd.
Ongeïnteresseerd maar toch aanwezig.
pi_220940120
Bekijk deze YouTube-video

speciaal voor Thierry
"Und Niemals Vergessen - Eisern Union!"
pi_220940165
Hij heeft wel gewoon een punt. Hetzelfde geldt voor verkeersveiligheid. Je kunt van alles doen om de verkeersveiligheid naar 100% te brengen: nog langzamer gaan rijden, zelf-corrigerende auto's, rotondes, eenbaanswegen, verplichte gordels, helmen, etc. etc. maar het kan ook heerlijk en gelukzalig zijn om eens keihard zonder helm op een motor door de wind te scheuren. Vooral links verliest vaak de menselijke maat in dit soort dingen.
The problem with socialism is that you eventually run out of other people's money
  dinsdag 2 juni 2026 @ 08:38:54 #16
503714 SebbeSwensje
Heraclied of niet?
pi_220940174
quote:
4s.gif Op dinsdag 2 juni 2026 08:06 schreef mschol het volgende:
rook niet en drink niet, dus uit ervaring weet ik dat dat je niet perse gelukkiger maakt
Daarom. Hier ben ik dus ook zo zeker van. Het is lekker makkelijk om de schuld maar te leggen bij drankgebruik en dan zelfs niet schuwen om termen als verslaving erbij te gebruiken. Alles om maar niet het eigen aandeel in de problematiek te hoeven erkennen.
That's the drugs talking and truth be told, I like what they're saying.
pi_220940206
Wees een bink, rook en drink!
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_220940318
Wat een mafklapper die Baudet
pi_220940344
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 juni 2026 08:59 schreef Cupfighter het volgende:
Wat een mafklapper die Baudet
Jij zou het nooit met hem eens zijn. Hij heeft toch wel een punt, dat de innerlijke mens ook wat wil? Een keer een sigaretje na de seks, een Cubaantje in de tuin op een mooie dag, een flesje wijn hier of daar ...
The problem with socialism is that you eventually run out of other people's money
pi_220940355
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 juni 2026 09:05 schreef TAmaru het volgende:

[..]
Jij zou het nooit met hem eens zijn. Hij heeft toch wel een punt, dat de innerlijke mens ook wat wil? Een keer een sigaretje na de seks, een Cubaantje in de tuin op een mooie dag, een flesje wijn hier of daar ...
Heel af en toe is daar niks mee maar de mens is zwak en gaat van dat af en toe vaak regelmatig maken
  FOK!Fotograaf dinsdag 2 juni 2026 @ 09:11:24 #21
842 Zorro
Z
pi_220940364
Tja, wat is gezond.
Als je, even gechargereerd, je hele leven op water en brood moet doorkomen omdat je dan 10 jaar ouder wordt omdat dat zo gezond is, heb je dan plezier gehad aan je leven? Ben je dan blij met die 10 jaar?
Un dann rettet kein Kavallerie,
keine Zorro kümmert sich dodrömm.
Dä piss höchstens e " Zet " en der Schnie
pi_220940381
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 juni 2026 00:15 schreef Mikeytt het volgende:
[ x ]

Voor degenen die het filmpje niet kunnen kijken, even uitgetikt wat er wordt gezegd:
[..]
Ik ben het er niet helemaal mee eens, maar wel een interessant standpunt om in the nemen waar eigenlijk wel een kern van waarheid in zit.
Normaal ben ik van het negeren van de FvD, maar gezien de peilingen spreekt het mensen blijkbaar wel aan.

Het klopt in wezen wel dat we gezondheid te nauw definiëren en dat de politiek op basis van de definitie keuzes maakt, maar hoe zou de politiek deze keuzes moeten maken?

Ik ben bijvoorbeeld wel voorstander van een rookverbod voor mensen die nog nooit hebben geroot, naar het model dat Nieuw-Zeeland wilde invoeren. Anderzijds denk ik ook dat men plezier haalt uit deze middelen. Het voorbeeld van een sigaret na de seks of een Cubaanse longfiller tijdens een luie namiddag zijn best kloppend. Zouden die echt de gezondheid netto schaden als je gezelligheid, geluk en genot meeweegt in de definitie van gezondheid?
Waarom is dit een interessant standpunt? Het valt precies binnen de bandbreedte van het populistische "Ze WiLleN Al OnZe PleziErTjeS AfnEmUHHhh!1!!", niet gestaafd door wetenschappelijke vooruitgang, kennis en puur inspelend op de onderbuik van de stemmer en alle nuance onderuitschoffelend.
beter een knipoog dan een blauw oog
pi_220940382
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 juni 2026 09:09 schreef Cupfighter het volgende:

[..]
Heel af en toe is daar niks mee maar de mens is zwak en gaat van dat af en toe vaak regelmatig maken
Is dat niet de menselijke natuur, dat je je leven lang bezig bent je impulsen onder controle te houden ten behoeve van je eigen gezondheid, geluk en de mensen om je heen?
The problem with socialism is that you eventually run out of other people's money
pi_220940403
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 juni 2026 07:57 schreef Harvest89 het volgende:
Hoewel die een punt heeft over betutteling, verwacht ik dat hij dit zegt omdat hij stemmen wil trekken bij allerlei kettingrokende, zuipende, dagelijks frikadel etende tokkies.
Uiteindelijk ook vanwege hun neo-liberale overtuigingen: kleine overheid, weg met sociale zekerheid (zelfredzaamheid, beslis zelf maar wat je wil, eigen schuld als het misgaat) en totale vrijheid van bedrijven om de natuur te vergiftigen met zo min mogelijk overheidscontrole en regeltjes.

FVD stemmende burgers snappen niet dat de FVD er niet voor de burger is, maar voor het grootbedrijf en de elite, verpakt in een sausje van anti-immigratie en anti-betutteling, zoals de klassieke "that foreigner wants to take your cookie" cartoon feilloos weergeeft.
beter een knipoog dan een blauw oog
pi_220940415
Hij heeft gewoon een punt

Voor mensen is drinken en roken een manier om te ontspannen.
Stress is de grootste doodsoorzaak

En het smeren van zonnebrand doe ik ook nooit meer.. gewoon niet te lang in de zon zitten.. zo simpel kan het zijn.
Zonder het woord van God is er alleen duisternis.
Als je niet kan relativeren, heb je weinig aan kennis.
pi_220940424
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 juni 2026 09:05 schreef TAmaru het volgende:

[..]
Jij zou het nooit met hem eens zijn. Hij heeft toch wel een punt, dat de innerlijke mens ook wat wil? Een keer een sigaretje na de seks, een Cubaantje in de tuin op een mooie dag, een flesje wijn hier of daar ...
dan ben je dus al redelijk buiten adem van de nachtelijke activiteiten en dan ga je nog even vrijwillig de rook van verbrande plantenbladeren inademen. het is maar wat je plezier noemt na zo'n inspanning. over alcohol kan ik niet zoveel zeggen, behalve gin tonic vond ik er eigenlijk niet veel aan.
"Und Niemals Vergessen - Eisern Union!"
pi_220940429
Dat stoppen met alcohol en roken je gezonder maakt, is evident. Ik spreek uit ervaring. Ik was in het verleden een iets te enthousiaste drinker, wat er uiteindelijk toe leidde dat ik moest stoppen. Dat was de beste beslissing van m'n leven, want ik voel me nu eindeloos veel beter.

In mijn omgeving zie ik vrienden letterlijk kapotgaan door de alcohol. Een maatje is zwaar alcoholist en zijn gezondheid in aan het instorten. Binnen twee jaar is hij er niet meer, daar zijn we met z'n allen inmiddels van overtuigd.

En nee, er is niets mis met drinken met mate. Volgens mij pleit ook niemand er serieus voor om alcohol volledig in de ban te doen. Lijkt mij ook absoluut niet wenselijk.

Maar roepen dat stoppen met alcohol (en roken) 'niet gezonder' maken is natuurlijk enorme onzin.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
pi_220940434
quote:
7s.gif Op dinsdag 2 juni 2026 08:16 schreef Cyan9 het volgende:
Er bekruipt me toch enigszins het gevoel dat Thierry vooral bang is dat zijn eigen middelen gebruik aan banden wordt gelegd.
Die staan allemaal al op lijst I.
Wer die Macht hat, bewegt sich in einem Milieu, das ihm nicht widersteht, ohne dass in der Menschenmasse um ihn herum irgendetwas dazu geeignet wäre, zwischen Impuls und Handlung den kleinen Abstand zu schaffen, in dem Raum für Denken bleibt.
pi_220940437
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 juni 2026 09:05 schreef TAmaru het volgende:

[..]
Jij zou het nooit met hem eens zijn. Hij heeft toch wel een punt, dat de innerlijke mens ook wat wil? Een keer een sigaretje na de seks, een Cubaantje in de tuin op een mooie dag, een flesje wijn hier of daar ...
Lijkt mij ook niks mis mee. Maar dat neemt niet weg dat de gezondheidsvoordelen van stoppen met deze gewoontes evident zijn.

En geloof mij: de innerlijke mens wordt ook gewoon gelukkig van seks zonder peuk erna.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
pi_220940485
Pa Tokkie werd 73 en heeft gewoon wel zijn hele leven gerookt en gedronken en genoten. Dat is ook wat waard.
pi_220941147
nare frames en drogredenen

Baudet zegt impliciet:
* Óf je kiest voor gezondheid zoals gedefinieerd door gezondheidsinstanties.
* Óf je kiest voor gezelligheid, levenskwaliteit, liefde, vriendschap en geluk.

Bullshit natuurlijk.

De "tegenpartij" beweert niet dat gezondheid het enige is dat telt

Suikertaks? Geen vlees meer? Gewoon zaken waar mensen een hekel aan hebben en totaal irrelevenant.

De anti rooklobby zou ontkennen dat geluk uit meer zake gehaald wordt? Nog meer ridicule bulllshit van Baudet.

Baudet verschuift ook nog eens de aandacht van gezondheidseffecten roken naar verliefd worden, vrienden zien, sigaartje naar de sex. Heeft niks met elkaar te maken

Als mensen roken of drinken zijn ze niet ineens gelukkiger...

Dom gelul. Manmanman
  dinsdag 2 juni 2026 @ 10:55:30 #32
501164 KinKiJan
[redacted]
pi_220941437
Dit klinkt stevige rokers en drinkers natuurlijk als een pakje Marlboro en een fles Whisky in de oren.

Eigenlijk gewoon een perfect voorbeeld van hoe populisten werken.
“Surrounded by losers, misfits and boozers”
  dinsdag 2 juni 2026 @ 12:48:31 #33
509226 Gehakt_bal
Lekker balletje
pi_220942277
Ach wat sneu weer.
Baudet had waarschijnlijk een delirium toen hij met deze onzin kwam.

Dit neemt geen mens meer serieus.
O, wacht ;(
  dinsdag 2 juni 2026 @ 14:01:42 #34
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_220942967
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 juni 2026 09:22 schreef KoosVogels het volgende:
Dat stoppen met alcohol en roken je gezonder maakt, is evident. Ik spreek uit ervaring. Ik was in het verleden een iets te enthousiaste drinker, wat er uiteindelijk toe leidde dat ik moest stoppen. Dat was de beste beslissing van m'n leven, want ik voel me nu eindeloos veel beter.

In mijn omgeving zie ik vrienden letterlijk kapotgaan door de alcohol. Een maatje is zwaar alcoholist en zijn gezondheid in aan het instorten. Binnen twee jaar is hij er niet meer, daar zijn we met z'n allen inmiddels van overtuigd.

En nee, er is niets mis met drinken met mate. Volgens mij pleit ook niemand er serieus voor om alcohol volledig in de ban te doen. Lijkt mij ook absoluut niet wenselijk.

Maar roepen dat stoppen met alcohol (en roken) 'niet gezonder' maken is natuurlijk enorme onzin.
Wat betekent "iets te enthousiast" eigenlijk in deze context? Hebben we het dan om een fles drank per dag of?
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
  dinsdag 2 juni 2026 @ 14:04:45 #35
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_220942980
quote:
1s.gif Op dinsdag 2 juni 2026 10:42 schreef opgebaarde het volgende:
nare frames en drogredenen

Baudet zegt impliciet:
* Óf je kiest voor gezondheid zoals gedefinieerd door gezondheidsinstanties.
* Óf je kiest voor gezelligheid, levenskwaliteit, liefde, vriendschap en geluk.

Bullshit natuurlijk.

De "tegenpartij" beweert niet dat gezondheid het enige is dat telt

Suikertaks? Geen vlees meer? Gewoon zaken waar mensen een hekel aan hebben en totaal irrelevenant.

De anti rooklobby zou ontkennen dat geluk uit meer zake gehaald wordt? Nog meer ridicule bulllshit van Baudet.

Baudet verschuift ook nog eens de aandacht van gezondheidseffecten roken naar verliefd worden, vrienden zien, sigaartje naar de sex. Heeft niks met elkaar te maken

Als mensen roken of drinken zijn ze niet ineens gelukkiger...

Dom gelul. Manmanman
Zo vat ik het niet op, ik denk dat hij zich eerder sterk maakt voor de keuzevrijheid an sich.
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
pi_220943325
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 juni 2026 09:09 schreef Cupfighter het volgende:

[..]
Heel af en toe is daar niks mee maar de mens is zwak en gaat van dat af en toe vaak regelmatig maken
Spreek voor jezelf.
pi_220943327
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 juni 2026 14:04 schreef BlaZ het volgende:

[..]
Zo vat ik het niet op, ik denk dat hij zich eerder sterk maakt voor de keuzevrijheid an sich.
Dat dus.

Baudet zegt niet dat iedereen moet gaan roken omdat dat gezond is. Natuurlijk niet.
  Moderator / Redactie Sport dinsdag 2 juni 2026 @ 15:03:25 #38
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_220943330
:')
100.000 katjes
Fuck the EBU!
pi_220943582
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 juni 2026 14:01 schreef BlaZ het volgende:

[..]
Wat betekent "iets te enthousiast" eigenlijk in deze context? Hebben we het dan om een fles drank per dag of?
Hoeveelheid doet er niet echt toe. Alvleesklier was op een gegeven moment beschadigd, en alles wat ik daarna dronk kwam neer op wrijven in een vlek.

Dus moest ik stoppen.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
pi_220943748
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 juni 2026 14:04 schreef BlaZ het volgende:

[..]
Zo vat ik het niet op, ik denk dat hij zich eerder sterk maakt voor de keuzevrijheid an sich.
Nee dat doet hij niet. hij chargeert dat "ze" alles maar gelijk af willen schaffen wat leuk is. een ieder moet dan ook de keuzevrijheid hebben om dat leuk te vinden

er werd bij ons thuis altijd veel gerookt. mijn ouders, mijn familie, hun vrienden. en ik vond het zo stinken dat toen ik zelf op school zat en die lucht weer in mijn neus kreeg van klasgenoten en leraren ik heb besloten geen sigaret aan te raken. ik kan me nou niet heugen dat ik daar iets mee heb gemist.

hetzelfde over alcohol. ik vind bier in Nederland gewoon helemaal niet lekker. dat verandert in België en in Duitsland waar ik wel een aantal soorten heb gevonden die lekker zijn. Dus als ik uitging droge eerder gezegd bijna nooit iets, maar de borrel schaal was voor mij inderdaad niet veilig ;)
wijn was ik ook niet echt in geïnteresseerd, alleen riesling omdat hij wat zoeter is.
"Und Niemals Vergessen - Eisern Union!"
pi_220943762
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 juni 2026 15:02 schreef matigeuser het volgende:

[..]
Spreek voor jezelf.
Hoeveel mensen zijn er verslaafd aan tabak of alcohol

Ik in ieder geval niet dus
pi_220943835
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 juni 2026 15:54 schreef Cupfighter het volgende:

[..]
Hoeveel mensen zijn er verslaafd aan tabak of alcohol

Ik in ieder geval niet dus
Geen idee. Maar dat is geen reden om alles maar te verbieden.
Vrijheid is ons belangrijkste goed. En daar hoort inderdaad een mate van (zelf)verantwoordelijkheid bij. Gelukkig hebben de meeste mensen dat wel. En derhalve hoeft ook niet alles wat het leven leuk maakt verboden te worden.
  dinsdag 2 juni 2026 @ 16:10:33 #43
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_220943869
Lijkt me goed dat hij zijn achterban flink laat roken en zuipen.
  dinsdag 2 juni 2026 @ 16:16:50 #44
466913 Eightyone
Bejaarde millennial
pi_220943908
quote:
6s.gif Op dinsdag 2 juni 2026 09:11 schreef Zorro het volgende:
Tja, wat is gezond.
Als je, even gechargereerd, je hele leven op water en brood moet doorkomen omdat je dan 10 jaar ouder wordt omdat dat zo gezond is, heb je dan plezier gehad aan je leven? Ben je dan blij met die 10 jaar?
Het heeft veel kanten.

Op jonge leeftijd lekker onbezorgd genieten, en uiteindelijk een 'normale' leeftijd bereiken maar de laatste 10 jaar ervan in slechte gezondheid, is ook niet alles.
  dinsdag 2 juni 2026 @ 16:22:36 #45
313152 Harvest89
Black Metal fan
pi_220943947
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 juni 2026 09:05 schreef TAmaru het volgende:

[..]
Jij zou het nooit met hem eens zijn. Hij heeft toch wel een punt, dat de innerlijke mens ook wat wil? Een keer een sigaretje na de seks, een Cubaantje in de tuin op een mooie dag, een flesje wijn hier of daar ...
Bij een Cubaan en een fles wijn kunnen veel mensen zich nog inhouden, en het met mate doen.
Sigaretten zijn echter zwaar verslavend. Meeste rokers die ik ken roken minimaal een pakje per dag.
Deceit for a lifetime has taken it's toll.
An emotional void, I feel numb and cold.
You're all dead to me now. And has been for long.
The time has come to reap what you've sown.
pi_220943959
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 juni 2026 16:22 schreef Harvest89 het volgende:

[..]
Bij een Cubaan en een fles wijn kunnen veel mensen zich nog inhouden, en het met mate doen.
Sigaretten zijn echter zwaar verslavend. Meeste rokers die ik ken roken minimaal een pakje per dag.
Klopt. Ik ben ook geen fan. Sterker nog, ik vind het extreem ranzig. Alcohol doe ik ook niet aan. Maar de vraag is wel in welke mate de overheid zich bezig moet houden met ontmoediging.
The problem with socialism is that you eventually run out of other people's money
pi_220944013
Precies. Zo wil ik ook graag asbest terug op daken, want dat gaf toch meer sfeer, en zouden ook cocaïne en xtc niet illegaal moeten zijn. Je kunt al die drugsdoden, gezondheidsschade en maatschappelijke ellende immers erg vinden, maar je kunt je ook beseffen dat het wel lachen is om samen met je maten een paar lijntjes te pakken. Baudet is hier iets op het spoor.
Hoeren neuken, nooit meer werken.
  dinsdag 2 juni 2026 @ 17:51:34 #48
313152 Harvest89
Black Metal fan
pi_220944510
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 juni 2026 16:25 schreef TAmaru het volgende:

[..]
Klopt. Ik ben ook geen fan. Sterker nog, ik vind het extreem ranzig. Alcohol doe ik ook niet aan. Maar de vraag is wel in welke mate de overheid zich bezig moet houden met ontmoediging.
Ik vond het eigenlijk tot een paar jaar terug wel voldoende.
Gewoon ontmoedigen en waarschuwen, vooral jongeren op scholen goede voorlichting geven.

Maar mensen met deze prijzen uitknijpen vind ik ook een beetje belachelijk. Wat je nu ook ziet is dat hele volksstammen smurfen hebben die naar Luxemburg rijden om een voorraad te halen.

Als je een vrachtwagenchauffeur kent, valt het al te regelen.
Deceit for a lifetime has taken it's toll.
An emotional void, I feel numb and cold.
You're all dead to me now. And has been for long.
The time has come to reap what you've sown.
  dinsdag 2 juni 2026 @ 17:52:15 #49
313152 Harvest89
Black Metal fan
pi_220944513
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 juni 2026 16:32 schreef Ludachrist het volgende:
en zouden ook cocaïne en xtc niet illegaal moeten zijn
Zou ook niet illegaal moeten zijn.
Deceit for a lifetime has taken it's toll.
An emotional void, I feel numb and cold.
You're all dead to me now. And has been for long.
The time has come to reap what you've sown.
  dinsdag 2 juni 2026 @ 18:32:53 #50
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_220944767
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 juni 2026 15:52 schreef Sabata het volgende:

[..]
Nee dat doet hij niet. hij chargeert dat "ze" alles maar gelijk af willen schaffen wat leuk is. een ieder moet dan ook de keuzevrijheid hebben om dat leuk te vinden

er werd bij ons thuis altijd veel gerookt. mijn ouders, mijn familie, hun vrienden. en ik vond het zo stinken dat toen ik zelf op school zat en die lucht weer in mijn neus kreeg van klasgenoten en leraren ik heb besloten geen sigaret aan te raken. ik kan me nou niet heugen dat ik daar iets mee heb gemist.

hetzelfde over alcohol. ik vind bier in Nederland gewoon helemaal niet lekker. dat verandert in België en in Duitsland waar ik wel een aantal soorten heb gevonden die lekker zijn. Dus als ik uitging droge eerder gezegd bijna nooit iets, maar de borrel schaal was voor mij inderdaad niet veilig ;)
wijn was ik ook niet echt in geïnteresseerd, alleen riesling omdat hij wat zoeter is.
Dat schrijft hij niet, lees het nog eens aandachtiger. Het gaat om de potentialiteit en de invloed en doelstellingen van de overheid in het proces an sich naast een wat bredere kijk op het concept gezondheid, waar ik het overigens met hem oneens ben.
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
pi_220945669
quote:
1s.gif Op dinsdag 2 juni 2026 16:16 schreef Eightyone het volgende:
Het heeft veel kanten.

Op jonge leeftijd lekker onbezorgd genieten, en uiteindelijk een 'normale' leeftijd bereiken maar de laatste 10 jaar ervan in slechte gezondheid, is ook niet alles.
Ik ben inmiddels ook niet meer de jongste en in mijn omgeving heb ik ontzettend veel mensen tussen hun 50e en 60e zien overlijden aan longkanker, slokdarmkanker, hartfalen en andere aandoeningen die met roken samenhingen. Het lijkt alsof rond je 50e de rekening van decennia roken steeds vaker wordt gepresenteerd.
greetings and salutations
pi_220945702
Hij heeft wel een punt vind ik. Maar niet voor iedereen geldt dat punt. Genoeg mensen die genieten van een paar biertjes op een feest of lekker bij buurten in de stamkroeg. Maar ook genoeg mensen die dat zelfde kunnen zonder drank.

@SnodeSnuiter omschrijft het eigenlijk perfect. Het gaat om de maat weten te houden, en dat gaat gewoon heel vaak mis. Dan krijg je lastige mensen, dan krijg je gezondheidsklachten. Dat ligt dan niet zo zeer aan die alcohol of die nicotine. Maar aan de hoeveelheid van de ongezonde middelen.
  dinsdag 2 juni 2026 @ 20:48:28 #53
466913 Eightyone
Bejaarde millennial
pi_220945870
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 juni 2026 20:24 schreef -Deluzion- het volgende:

[..]
Ik ben inmiddels ook niet meer de jongste en in mijn omgeving heb ik ontzettend veel mensen tussen hun 50e en 60e zien overlijden aan longkanker, slokdarmkanker, hartfalen en andere aandoeningen die met roken samenhingen. Het lijkt alsof rond je 50e de rekening van decennia roken steeds vaker wordt gepresenteerd.
Er leek vroeger iig weinig voorlichting over te zijn. En voor urenlang bakken in de zon nog minder.

[ Bericht 10% gewijzigd door Eightyone op 03-06-2026 03:09:21 ]
  woensdag 3 juni 2026 @ 14:31:23 #54
331899 Irmak_Spermabak
Kwak in mijn smoelwerk
pi_220950507
Hij heeft in deze speech op zich wel wat goede punten. Af en toe uit de ban springen doet een mens gewoon goed, ook al is het misschien niet optimaal voor je lichaam.

Maaruh:

quote:
een decibel maximum voor feestjes
ja, tinnitus is echt een feestje en zorgt voor veel meer levensvreugde ^O^
Blaf me vol
pi_220951356
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 juni 2026 09:09 schreef Cupfighter het volgende:

[..]
Heel af en toe is daar niks mee maar de mens is zwak en gaat van dat af en toe vaak regelmatig maken
Herkenning.
Als ik het had kunnen laten bij 1 sigaret per dag (of desnoods 2) was ik nooit gestopt.
Ben nu vooral blij dat ik niet meer rook omdat er bij een serieuze roker een paar duizend euro per jaar doorheen gaat. Maar nog fijner is het gevoel dat al dat gezeik aan je voorbij gaat.
-
  zaterdag 6 juni 2026 @ 11:29:35 #56
201761 phpmystyle
The emperor of Moscow!
pi_220970809
Roken en alcohol zijn niet gezond, en veel in de zon ook niet. Maar als je het niet gebruikt mis je toch wat.
"If the nation is not capable of preserving itself and reproducing, if it loses it vital bearings and ideals, then it doesn't need foreign enemies - it will fall apart on its own."
[Written by Vladimir Vladimirovich Putin]
pi_220970857
Een man die persoonlijk failliet was als hij niet in de politiek was gegaan.
Een man die geschiedenis en rechten gestudeerd heeft, de beste bron voor advies over gezondheid.
Een man die verkleed als militair in de tweede kamer verkondigde geen dreiging te zien van Rusland.

Ja, vooral stemmen op die kerel. zo heerlijk hoe hij lekker gaat op gekkies zoals wapperigheden. het mag nòg gekker :Y
Roses are red, violets are blue. Invalid character '}' at line 32
pi_220971033
Het wetenschappelijk bewijs dat het op lange termijn schadelijk is ligt er gewoon en zolang we hier in Nederland een sociaal zorgsysteem heeft mag de staat zich van mij er mee bemoeien.

2015: 2.4 miljard euro aan zorgkosten als gevolg van roken.
https://www.vzinfo.nl/roken/kosten

2013: Maatschappelijke kosten alchol gebruik 2,3 tot 4.2 miljard euro waarvan zo'n 400-450 miljoen aan zorgkosten
https://www.rivm.nl/publi(...)om-alcoholgebruik-te

En dat waren de cijfers van 10 jaar terug.

Om het maar even in perspectief te zetten: De sociale zekerheid in Nederland staat enorm onder druk omdat er een bezuiniging van 6,5 miljard boven hangt. Dat is vrijwel gelijk (of inmiddels al minder?) dan de kosten die we als maatschappij kwijt zijn aan alcohol en roken

En dan komt er nog ff een droeftoeter van een voormalig politicus langs om te vertellen dat de staat zich niet mag bemoeien met iets waar we jaarlijks 4-6 miljard euro aan kwijt zijn. Flikker toch op man.
  zaterdag 27 juni 2026 @ 16:33:19 #59
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_221165058
quote:
7s.gif Op zaterdag 6 juni 2026 11:29 schreef phpmystyle het volgende:
Roken en alcohol zijn niet gezond, en veel in de zon ook niet. Maar als je het niet gebruikt mis je toch wat.
Als het nooit gedaan hebt weet je ook niet wat je mist.
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
  zaterdag 27 juni 2026 @ 19:56:29 #60
512340 Pixelman
Tot in de puntjes
pi_221166666
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 juni 2026 00:15 schreef Mikeytt het volgende:
[ x ]

Normaal ben ik van het negeren van de FvD, maar gezien de peilingen spreekt het mensen blijkbaar wel aan.
Veel mensen houden van politici die ongemakkelijke boodschappen willen weerleggen. Ze hebben een hekel aan feiten, wetenschap en logisch denken en willen vooral hun gemakkelijk leventje voortzetten zonder veel "gezeur" aan hun hoofd. En aangezien die groep simplisten steeds groter wordt, zijn we allemaal gedoemd. Door de achterlijkheid van het electoraat worden we straks overgeleverd aan krankzinnige autocraten die hun waarheid verplicht stellen aan de gehele mensheid.
  maandag 29 juni 2026 @ 10:06:40 #61
201761 phpmystyle
The emperor of Moscow!
pi_221180162
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 juni 2026 16:33 schreef BlaZ het volgende:

[..]
Als het nooit gedaan hebt weet je ook niet wat je mist.
Ja dat kun je ook zo zeggen over lezen of sex.
Er zijn gewoon dingen die bij het leven horen. Dat hoort onder andere een borrel bij en een zonnetje.
En ik zeg dit als bleekscheet :@
"If the nation is not capable of preserving itself and reproducing, if it loses it vital bearings and ideals, then it doesn't need foreign enemies - it will fall apart on its own."
[Written by Vladimir Vladimirovich Putin]
pi_221181601
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 juni 2026 03:39 schreef LXIV het volgende:
Normaal zit ik wel in de flow van Baudet maar dit keer niet. Zoiets als roken moet je gewoon zo ver mogelijk terugdringen, daar zit niks positiefs aan.
Alcohol is een klein beetje anders, maar netto voor een individu en de maatschappij meestal ook negatief.
Kunstmatig overal suiker aan toevoegen: ben blij dat dit niet mag net als in Amerika.

Al die drugs maken van mensen suffe, afhankelijke , volgzame personen
Tja, in de VS liep men alweer door mogelijkheden in gokken, radioactief spul en asbest.

Je zou bij dit soort boreale propagandisten, die minder nieuw-vreemd willen en vervlogen eeuwen willen terughalen, bijna zeggen dat ze juist voor heel gezond gaan. Want dan gaat je kiezer wat minder vroeg de pijp uit. En wie heeft er trek om tegendraadse verslaafde fvd-aanhangers straks te verzorgen in de aftakeling.

Dat je op zn tijd niets meer zou mogen is ook flauwekul. Het is meer dat de nieuwe generatie op bepaalde wat verstandiger is en wat minder all-in gaat dan de vorige.
  maandag 29 juni 2026 @ 13:46:50 #63
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_221181646
quote:
1s.gif Op maandag 29 juni 2026 13:39 schreef Beathoven het volgende:

[..]
Tja, in de VS liep men alweer door mogelijkheden in gokken, radioactief spul en asbest.

Je zou bij dit soort boreale propagandisten, die minder nieuw-vreemd willen en vervlogen eeuwen willen terughalen, bijna zeggen dat ze juist voor heel gezond gaan. Want dan gaat je kiezer wat minder vroeg de pijp uit. En wie heeft er trek om tegendraadse verslaafde fvd-aanhangers straks te verzorgen in de aftakeling.

Dat je op zn tijd niets meer zou mogen is ook flauwekul. Het is meer dat de nieuwe generatie op bepaalde wat verstandiger is en wat minder all-in gaat dan de vorige.
Meestal lig ik intuïtief best dicht bij de FvD-standpunten. Maar wat dit betreft juist helemaal niet..

Klopt dat de jongere generaties veel bewuster met hun gezondheid bezig zijn. Dat komt ook wel door (overheids)-voorlichting. In mijn tijd werd roken al wel afgeraden, maar stevig alcohol drinken was absoluut normaal en hoorde er bij. Toen ik geslaagd was voor mijn middelbare school kreeg ik een krat bier om op te drinken met mijn vrienden. Terwijl mijn ouders geen Tokkies waren of zo. Dat zou tegenwoordig toch raarder zijn. In de jaren 60 was het normaal dat als kinderen 12 werden en de plechtige communie gingen doen, dat ze van hun ouders of de pastoor een pakje sigaretten kregen.
The End Times are wild
pi_221181899
quote:
0s.gif Op maandag 29 juni 2026 13:46 schreef LXIV het volgende:

[..]
Meestal lig ik intuïtief best dicht bij de FvD-standpunten. Maar wat dit betreft juist helemaal niet..

Klopt dat de jongere generaties veel bewuster met hun gezondheid bezig zijn. Dat komt ook wel door (overheids)-voorlichting. In mijn tijd werd roken al wel afgeraden, maar stevig alcohol drinken was absoluut normaal en hoorde er bij. Toen ik geslaagd was voor mijn middelbare school kreeg ik een krat bier om op te drinken met mijn vrienden. Terwijl mijn ouders geen Tokkies waren of zo. Dat zou tegenwoordig toch raarder zijn. In de jaren 60 was het normaal dat als kinderen 12 werden en de plechtige communie gingen doen, dat ze van hun ouders of de pastoor een pakje sigaretten kregen.
Ja, het zijn ook wel rare uitgelopen gewoontes die zichzelf uiteindelijk wel bestreden hebben. Ik denk dat het comazuipen op een van de waddeneilanden wel zo ongeveer het landelijke keerpunt was.

Verder wat voedsel betreft, herinner ik me nog een artikel van Pierre Wind waar hij een aangebrand stuk van iets beschreef als 'pure kanker, maar zó lekker' als een soort laatste twijfelreclame. En Wind was nog vrij links. Dat citaat van hem is op zoveel toe te passen.

Wat het ook een beetje is, is dat we vroeger eens in de zoveel tijd wat afweken als er wat te vieren valt. Tegenwoordig vieren we alles wat los en vast zit en tikt iedereen van die snoepdrankjes achterover. Of het nu red bull in grote mate is of van die frappes zijn.



Baudet staat wat dat betreft wat meer aan deze kant.. restaurant is al dicht, maar even een opsomming

The restaurant's spokesman, 575-pound (261 kg) Blair River, died on March 1, 2011, aged 29, from complications of pneumonia.[20] The Arizona location closed shortly thereafter, on May 31, 2011.[11]

On February 11, 2012, a customer suffered what was reported to be an apparent heart attack while eating a "Triple Bypass Burger" at the restaurant.[21] Restaurant owner Jon Basso called for emergency services and the customer was taken to the hospital.[22][23] Reportedly patrons thought it was a publicity stunt and started taking photos. Basso later said, "I actually felt horrible for the gentleman because the tourists were taking photos of him as if it were some type of stunt. Even with our own morbid sense of humor, we would never pull a stunt like that."[21]

On April 21, 2012, a woman fell unconscious while eating a Double Bypass Burger, drinking alcohol and smoking.[24][25]

In February 2013, an unofficial spokesman and daily patron, 54-year-old John Alleman, died of an apparent heart attack while waiting at a bus stop in front of the restaurant.[24]


Wat het dikgedrukte betreft.. geef het maar een naam.

[ Bericht 9% gewijzigd door Beathoven op 29-06-2026 14:48:07 ]
  maandag 29 juni 2026 @ 15:23:14 #65
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_221182147
quote:
7s.gif Op maandag 29 juni 2026 10:06 schreef phpmystyle het volgende:

[..]
Ja dat kun je ook zo zeggen over lezen of sex.
Er zijn gewoon dingen die bij het leven horen. Dat hoort onder andere een borrel bij en een zonnetje.
En ik zeg dit als bleekscheet :@
Toch is er denk ik een verschil. Sexuele interesse is a priori ontwikkeld en biologisch noodzakelijk voor het nageslacht.

Het idee om met een borrel in de zon te gaan zitten is duidelijk cultureel; bijvoorbeeld hier in Mexico is dat niet iets wat mensen massaal doen.
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
pi_221182220
quote:
0s.gif Op maandag 29 juni 2026 15:23 schreef BlaZ het volgende:

[..]
Toch is er denk ik een verschil. Sexuele interesse is a priori ontwikkeld en biologisch noodzakelijk voor het nageslacht.

Het idee om met een borrel in de zon te gaan zitten is duidelijk cultureel; bijvoorbeeld hier in Mexico is dat niet iets wat mensen massaal doen.
Jongeren die een ouwe bierbuik de zoveelste borrel in de zon zien doen en een dame al rochelend een pak peuken zien afrekenen bij de balie van de supermarkt, kunnen kilo's reclame van Sherry Baudet aan.
  maandag 29 juni 2026 @ 16:58:40 #67
201761 phpmystyle
The emperor of Moscow!
pi_221182838
quote:
0s.gif Op maandag 29 juni 2026 15:32 schreef Beathoven het volgende:

[..]
Jongeren die een ouwe bierbuik de zoveelste borrel in de zon zien doen en een dame al rochelend een pak peuken zien afrekenen bij de balie van de supermarkt, kunnen kilo's reclame van Sherry Baudet aan.
Dat is niet het beeld dat over Baudets achterban bestaat.
Je verwart een en ander met het publiek van J. Dijk.
"If the nation is not capable of preserving itself and reproducing, if it loses it vital bearings and ideals, then it doesn't need foreign enemies - it will fall apart on its own."
[Written by Vladimir Vladimirovich Putin]
  maandag 29 juni 2026 @ 17:00:15 #68
201761 phpmystyle
The emperor of Moscow!
pi_221182873
quote:
0s.gif Op maandag 29 juni 2026 15:23 schreef BlaZ het volgende:

[..]
Toch is er denk ik een verschil. Sexuele interesse is a priori ontwikkeld en biologisch noodzakelijk voor het nageslacht.

Het idee om met een borrel in de zon te gaan zitten is duidelijk cultureel; bijvoorbeeld hier in Mexico is dat niet iets wat mensen massaal doen.
Het leven strekt verder dan in goede gezondheid leven en het volgen van de normen uitgevaardigd door de overheid.

In Mexico wordt nogal wat vlees bij de BBQ.
"If the nation is not capable of preserving itself and reproducing, if it loses it vital bearings and ideals, then it doesn't need foreign enemies - it will fall apart on its own."
[Written by Vladimir Vladimirovich Putin]
  maandag 29 juni 2026 @ 17:39:28 #69
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_221183227
quote:
1s.gif Op maandag 29 juni 2026 14:34 schreef Beathoven het volgende:

[..]
Ja, het zijn ook wel rare uitgelopen gewoontes die zichzelf uiteindelijk wel bestreden hebben. Ik denk dat het comazuipen op een van de waddeneilanden wel zo ongeveer het landelijke keerpunt was.

Verder wat voedsel betreft, herinner ik me nog een artikel van Pierre Wind waar hij een aangebrand stuk van iets beschreef als 'pure kanker, maar zó lekker' als een soort laatste twijfelreclame. En Wind was nog vrij links. Dat citaat van hem is op zoveel toe te passen.

Wat het ook een beetje is, is dat we vroeger eens in de zoveel tijd wat afweken als er wat te vieren valt. Tegenwoordig vieren we alles wat los en vast zit en tikt iedereen van die snoepdrankjes achterover. Of het nu red bull in grote mate is of van die frappes zijn.

Dat 'altijd is het feest'-principe is wel iets van deze tijd. Niet alleen voor de millenials en verder trouwens, ook de generatie X kan daar wat van. Er is letterlijk altijd wel een evenement of festival wat bezocht moet worden en dan moet er ook stevig gedronken worden.

Traditioneel heb je de feestdagen en dan nog lokale evenementen zoals de kermis etc. Dan kom je op 8 feestdagen per jaar. Maar mensen gaan tegenwoordig ook naar de kermis in Tilburg en naar Jazz in Duketown en naar de Vierdaagsefeesten et cetera, et cetera. Dan is het eigenlijk geen echt feest meer, want dat moet de uitzondering zijn, maar gewoon ieder weekend en ook op de werkdagen stevig drinken.
The End Times are wild
pi_221184046
quote:
0s.gif Op maandag 29 juni 2026 17:39 schreef LXIV het volgende:

[..]
Dat 'altijd is het feest'-principe is wel iets van deze tijd. Niet alleen voor de millenials en verder trouwens, ook de generatie X kan daar wat van. Er is letterlijk altijd wel een evenement of festival wat bezocht moet worden en dan moet er ook stevig gedronken worden.

Traditioneel heb je de feestdagen en dan nog lokale evenementen zoals de kermis etc. Dan kom je op 8 feestdagen per jaar. Maar mensen gaan tegenwoordig ook naar de kermis in Tilburg en naar Jazz in Duketown en naar de Vierdaagsefeesten et cetera, et cetera. Dan is het eigenlijk geen echt feest meer, want dat moet de uitzondering zijn, maar gewoon ieder weekend en ook op de werkdagen stevig drinken.
Ja, dat is een teken van gegroeide welvaart. Maar dat je eigenlijk wel mee moet doen aan die groei van anderen omdat je mee wordt getrokken, ook als je het eigenlijk niet kunt. Dat is best wel kwalijk. De afgunst van iemand die 4 vakanties per jaar pakt op die ene die met één vakantie een subsidie of andere steun krijgt.

Je ziet dat verschil van welvaart ook nu best wel in de VS. Sommige supporters in landen hebben een huis moeten verkopen, stadions zijn onderbezet qua opkomst, maar half Nederland knikkert daar de pegels over de bar alsof het niets is. De oranjezee van links naar rechts.

Ik gun de armsten en zieken hier beter en dit is zeker geen pleidooi voor de neoliberale slachtbank. Wat dat betreft sta ik aan je kant dat we niet ongezond in slaap moeten sukkelen. Maar dan met de reden dat we niet al ons belastinggeld richting oorlogshitsers en miljardairs moeten pompen, maar de onderkant omhoog moeten tillen en de middenstand moeten cemeteren.

Gemiddeld genomen... als je hier een redelijk dubbel inkomen hebt, is het best wel luilekkerland. 32 uur is de max gemiddeld en hoe oostelijker je in Europa gaat, hoe meer het richting de 40 uren en eroverheen gaat. We melken ook nauwelijks de werknemersverzekeringen tov de jaren '80.

Maar wat Nederland mist is een visie van bestaanszekerheid na de boomers. Dat je op alle niveaus weet, de kinderen komen er wel en het wordt geen overleven. De generaties die de jaren 90 in konden slaan hadden wat dat betreft een enorme kruiwagen.

[ Bericht 5% gewijzigd door Beathoven op 29-06-2026 19:26:01 ]
  maandag 29 juni 2026 @ 19:12:50 #71
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_221184086
quote:
7s.gif Op maandag 29 juni 2026 17:00 schreef phpmystyle het volgende:

[..]
Het leven strekt verder dan in goede gezondheid leven en het volgen van de normen uitgevaardigd door de overheid.

In Mexico wordt nogal wat vlees bij de BBQ.
Tuurlijk, maar bepaalde onderdelen daarvan zijn a priori en ander niet a priori.

Ja, de hoeveelheden vlees liggen hier nog op hoog niveau. In vele restaurants kun je een stuk van 500-1kg bestellen.
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
pi_221184659
Als ik me het goed herinner had Sonja Barend of Inge Diepman een item over de toen opkomende energiedrankjes. Ergens eind '90 of begin jaren '00. Dat men het vergeleek met doorsnee kopjes koffie. Dat was achteraf wel een tijdskeerpunt daar op TV.

Ik ben niet heilig. Heb die troep ook gedronken, tot ik het idee had dat het een keer verkeerd viel en goed ben weggekomen. Daarna nooit weer een druppel gedronken.
  vrijdag 17 juli 2026 @ 15:14:37 #73
1055 Schanulleke
Een kop vol zaagsel!
pi_221362328
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 juni 2026 03:39 schreef LXIV het volgende:

Al die drugs maken van mensen suffe, afhankelijke , volgzame personen
Ik denk dat het precies tegenovergesteld is. Dat is een van de redenen dat de overheid het zo graag aanpakt. Zo creëren ze lekker oppervlakkige en volgzame pakketjes arbeid.
Life is what you make it.
  vrijdag 17 juli 2026 @ 15:18:45 #74
1055 Schanulleke
Een kop vol zaagsel!
pi_221362365
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 juni 2026 12:14 schreef Timwonnacott het volgende:
Het wetenschappelijk bewijs dat het op lange termijn schadelijk is ligt er gewoon en zolang we hier in Nederland een sociaal zorgsysteem heeft mag de staat zich van mij er mee bemoeien.

2015: 2.4 miljard euro aan zorgkosten als gevolg van roken.
https://www.vzinfo.nl/roken/kosten

2013: Maatschappelijke kosten alchol gebruik 2,3 tot 4.2 miljard euro waarvan zo'n 400-450 miljoen aan zorgkosten
https://www.rivm.nl/publi(...)om-alcoholgebruik-te

En dat waren de cijfers van 10 jaar terug.

Om het maar even in perspectief te zetten: De sociale zekerheid in Nederland staat enorm onder druk omdat er een bezuiniging van 6,5 miljard boven hangt. Dat is vrijwel gelijk (of inmiddels al minder?) dan de kosten die we als maatschappij kwijt zijn aan alcohol en roken

En dan komt er nog ff een droeftoeter van een voormalig politicus langs om te vertellen dat de staat zich niet mag bemoeien met iets waar we jaarlijks 4-6 miljard euro aan kwijt zijn. Flikker toch op man.
Accijnzen op tabak en alcohol leveren jaarlijks ongeveer 4 miljard op, dus het kostenargument is niet zo sterk onderbouwd als je zelf denkt.
Life is what you make it.
pi_221362463
quote:
2s.gif Op vrijdag 17 juli 2026 15:18 schreef Schanulleke het volgende:

[..]
Accijnzen op tabak en alcohol leveren jaarlijks ongeveer 4 miljard op, dus het kostenargument is niet zo sterk onderbouwd als je zelf denkt.
Ja, als je de accijnsverhogingen en inflatie in de afgelopen 10 jaar weglaat dan is het inderdaad niet sterk onderbouwd.

Maar als je beseft dat zelfs met die verhogingen en inflatie de accijnzen in 2025 samen maar 3,7 miljard euro (1.1 miljard alcohol, 2,6 miljard tabak/roken) op hebben geleverd terwijl de maatschappelijke kosten 10 jaar geleden al op 4-6 miljard euro per jaar lagen dan snapt natuurlijk iedereen wel dat die accijnsopbrengsten lange na niet genoeg zijn om de maatschappelijke kosten te compenseren.
  vrijdag 17 juli 2026 @ 15:45:20 #76
1055 Schanulleke
Een kop vol zaagsel!
pi_221362546
quote:
12s.gif Op vrijdag 17 juli 2026 15:32 schreef Timwonnacott het volgende:

[..]
Ja, als je de accijnsverhogingen en inflatie in de afgelopen 10 jaar weglaat dan is het inderdaad niet sterk onderbouwd.

Maar als je beseft dat zelfs met die verhogingen en inflatie de accijnzen in 2025 samen maar 3,7 miljard euro (1.1 miljard alcohol, 2,6 miljard tabak/roken) op hebben geleverd terwijl de maatschappelijke kosten 10 jaar geleden al op 4-6 miljard euro per jaar lagen dan snapt natuurlijk iedereen wel dat die accijnsopbrengsten lange na niet genoeg zijn om de maatschappelijke kosten te compenseren.
Maatschappelijke kosten van vergrijzing zijn pas enorm, dus een kortere gemiddelde levensduur is gewoon interessant voor het systeem. Eigenlijk zouden al die gezondheidsnazi's een hogere pensioenpremie moeten betalen.
Life is what you make it.
  zondag 19 juli 2026 @ 21:44:43 #77
323876 michaelmoore
begin ook een voedselbos
pi_221385148
quote:
2s.gif Op vrijdag 17 juli 2026 15:45 schreef Schanulleke het volgende:

[..]
Maatschappelijke kosten van vergrijzing zijn pas enorm, dus een kortere gemiddelde levensduur is gewoon interessant voor het systeem. Eigenlijk zouden al die gezondheidsnazi's een hogere pensioenpremie moeten betalen.
ik heb al 10 jaar pensioen ,maar mijn totale inleg van werknemersdeel en werkgeverdeel samen dat krijg ik nooit terug
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 75 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')