Of mensen moeten ergens anders op bezuinigen (ik verbaas me altijd over volle terrassen, rijen in extreem dure pretparken e.d.). Of wat minder luxe eten, laatst sprak ik nog iemand die ook aan het klagen was over de prijs van boodschappen en die gaven met z'n tweeën bijna 200 euro per week aan eten en drinken uit, ik geef met een huishouden met 2 volwassenen en 3 tieners zo'n 80 euro per week uit. Klaag je dan terecht, of moet je gewoon eens normaal boodschappen doen?quote:Op dinsdag 5 mei 2026 11:05 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Dat betekent dus dat andere kostensoorten zijn toegenomen, ik kan mij voorstellen (zeker bij jongeren) dat wonen een groter beslag legt op het inkomen.
Boodschappen beginnen onderhand echt duur te worden, ik vind dat een ongewenste en potentieel gevaarlijke ontwikkeling.
Als de mensen het brood niet meer kunnen betalen..
Ik denk dat je moet accepteren dat dit bij de huidige politiek en het 'just-in-time geduld' van mensen hoort.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 10:57 schreef Hanca het volgende:
Een beetje alsof je zegt 'ipv een warmtefonds waarmee honderduizenden huizen verduurzaamd worden, had je ook één random straatje kunnen aanpakken en die van het gas halen'.
Dat zijn 3 dingen die ik nooit koop, te duur en niet nodigquote:Op dinsdag 5 mei 2026 11:00 schreef phpmystyle het volgende:
Als ik zie wat een kilo (runder) gehakt kost schrik ik, of een kogelbiefstukje, of een doosje blauwe bessen.
Ik zei nog tegen mijn bejaarde moeder: aan Koningsdag te zien is het voor 90% van Nederland geen crisis.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 11:10 schreef Hanca het volgende:
[..]
Of mensen moeten ergens anders op bezuinigen (ik verbaas me altijd over volle terrassen, rijen in extreem dure pretparken e.d.). Of wat minder luxe eten, laatst sprak ik nog iemand die ook aan het klagen was over de prijs van boodschappen en die gaven met z'n tweeën bijna 200 euro per week aan eten en drinken uit, ik geef met een huishouden met 2 volwassenen en 3 tieners zo'n 80 euro per week uit. Klaag je dan terecht, of moet je gewoon eens normaal boodschappen doen?
Even Polymarket checken.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 11:40 schreef -XOR- het volgende:
Lopen er al weddenschappen over wanneer ze bij BBB gaan beginnen aan het frame dat de hogere voedselprijzen worden veroorzaakt door de afname van het aantal boeren?
Ja, of door het - in hun ogen - stikstofgeneuzel, natuurlijk.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 11:40 schreef -XOR- het volgende:
Lopen er al weddenschappen over wanneer ze bij BBB gaan beginnen aan het frame dat de hogere voedselprijzen worden veroorzaakt door de afname van het aantal boeren?
Dat is netjes, want dat is 2,30 euro per dag per persoon voor ontbijt, lunch, avondeten en tussendoortjes.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 11:10 schreef Hanca het volgende:
ik geef met een huishouden met 2 volwassenen en 3 tieners zo'n 80 euro per week uit (aan eten en drinken).
hogere voedselprijzen krijg je als we geen stikstof meer kunnen maken , dat is gemaakt middels aardgasquote:Op dinsdag 5 mei 2026 11:40 schreef -XOR- het volgende:
Lopen er al weddenschappen over wanneer ze bij BBB gaan beginnen aan het frame dat de hogere voedselprijzen worden veroorzaakt door de afname van het aantal boeren?
quote:Haber-Bosch-proces (Chemische binding): Dit proces zet stikstof uit de lucht (N2 ) samen met waterstof ( H2 ) om in ammoniak ( NH3 ), wat de basis vormt voor kunstmest.
https://demaco-cryogenics(...)uctie-en-toepassing/
Demaco Cryogenics
quote:AI-overzicht
Ja, dat klopt helemaal. Stikstofkunstmest wordt op grote schaal geproduceerd met behulp van aardgas.
Yara Nederland
https://www.yara.nl/gewas(...)toffen-geproduceerd/
https://www.vno-ncw.nl/forum/raken-grondstoffen-voor-kunstmest-op
Hier zijn de belangrijkste punten over dit proces:
Grondstof en Energie: Aardgas (methaan) levert de waterstof die nodig is om stikstof uit de lucht om te zetten in ammoniak, de basis voor kunstmest. Ongeveer 60% tot 80% van het aardgas wordt gebruikt als grondstof, terwijl de rest dient als energie voor het productieproces.
Hoge Kosten: De productie van stikstofkunstmest is zeer energie-intensief. Tot wel 70 à 90 procent van de productiekosten komt uit de gasrekening. Hierdoor stijgt de prijs van kunstmest sterk als de gasprijs stijgt.
Dat is dan ook zo.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 11:23 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Ik zei nog tegen mijn bejaarde moeder: aan Koningsdag te zien is het voor 90% van Nederland geen crisis.
Linkslullerrechtsvuller stapt over van Mileudefensie naar het meest vervuilende bedrijf in Nederland (quote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:10 schreef Klopkoek het volgende:
De VVD maffia ontpopt weer eens de champagnekurken:
Zeker. Dit type land en speelveld komt door de VVD. Inclusief het steeds meer dwarsbomen van de milieubeweging en een samenleving maken waar alles flexibel is en je alles kunt kopen. Alle ruimte voor het laatkapitalisme en hun fiscale gesjoemel. Met een zak geld van twee miljard kun je een mooi salaris bieden. Zonder VVD in het landsbestuur waren we een heel stuk verder geweest op het Tata Steel dossier.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:13 schreef nostra het volgende:
[..]
Linkslullerrechtsvuller stapt over van Mileudefensie naar het meest vervuilende bedrijf in Nederland (x oneindig) en dat is de schuld van de VVD.
Of Tata maakt nu werkelijk ernst met verduurzaming en wil dat daar een serieus iemand op let? Ik denk dat we pas over een paar jaar deze overstap kunnen beoordelen. Als hij Tata wil verduurzamen hoop ik dat hij slaagt, ik zou heel graag een duurzaam Tata in Nederland houden.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:13 schreef nostra het volgende:
[..]
Linkslullerrechtsvuller stapt over van Mileudefensie naar het meest vervuilende bedrijf in Nederland (x oneindig) en dat is de schuld van de VVD.
Dan zou je dat in overleg kunnen doen, om maar eens te beginnen. Tata Steel had dan kunnen rondvragen, met medeweten van andere stakeholders, of zij een suggestie weten.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:20 schreef Hanca het volgende:
[..]
Of Tata maakt nu werkelijk ernst met verduurzaming en wil dat daar een serieus iemand op let? Ik denk dat we pas over een paar jaar deze overstap kunnen beoordelen.
Of het is gewoon simpele greenwashing, dat lijkt me wat plausibeler.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:20 schreef Hanca het volgende:
Of Tata maakt nu werkelijk ernst met verduurzaming en wil dat daar een serieus iemand op let?
Wie zegt dat ze dat niet gedaan hebben?quote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:23 schreef Klopkoek het volgende:
Dan zou je dat in overleg kunnen doen, om maar eens te beginnen. Tata Steel had dan kunnen rondvragen, met medeweten van andere stakeholders, of zij een suggestie weten.
je moet iets doen het image en om die miljarden subsidie binnen te slepenquote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:13 schreef nostra het volgende:
[..]
Linkslullerrechtsvuller stapt over van Mileudefensie naar het meest vervuilende bedrijf in Nederland (x oneindig) en dat is de schuld van de VVD.
Meesterzet, inkapselen.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:10 schreef Klopkoek het volgende:
De VVD maffia ontpopt weer eens de champagnekurken:
[ x ]
De wereld waarin alles te koop is. Dat heet met een duur woord 'commodificatie'.
Een generatie geleden kon je ook op 1 inkomen een huis kopen en een gezin onderhouden.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 11:03 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat is een beetje het probleem, we zijn er aan gewend geraakt dat we nog geen 10% van ons inkomen aan voedsel uitgeven, terwijl een generatie geleden het nog rond de 20% was. De prijzen zijn in vergelijken met het inkomen helemaal niet zo schrikbarend.
Gewoon het bewijs dat kapitalisme wél werkt.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:13 schreef nostra het volgende:
[..]
Linkslullerrechtsvuller stapt over van Mileudefensie naar het meest vervuilende bedrijf in Nederland (x oneindig) en dat is de schuld van de VVD.
Je mist dan ook niets aan Greenpeace, wiens directeurtje Luxemburg-AMS per vliegtuig aflegt en inmiddels miljarden aan schadeclaims om smaad heeft moeten betalen.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:26 schreef Klopkoek het volgende:
Trump en MAGA hebben overigens veel schade veroorzaakt aan milieubewegingen en GreenPeace. Misschien ook wel in Nederland (en ja, de VVD zit wmb in dat anti-ESG complot)
Zou kunnen, maar de eisen van de kamer voor de subsidie zijn toch ook wel redelijk streng: https://nos.nl/artikel/26(...)rgroening-tata-steelquote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:24 schreef nostra het volgende:
[..]
Of het is gewoon simpele greenwashing, dat lijkt me wat plausibeler.
De Rabobank denkt van wel: https://www.rabobank.nl/k(...)ord-van-de-industriequote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:27 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
je moet iets doen het image en om die miljarden subsidie binnen te slepen
Met waterstof staal maken dat gaat niet gebeuren of een klein beetje met heel veel verlies
Je kan niet in 1, 2, of 6 jaar dat hele industriepark veranderen én ook staalproduceren tegen marktprijzen.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:20 schreef Hanca het volgende:
[..]
Of Tata maakt nu werkelijk ernst met verduurzaming en wil dat daar een serieus iemand op let? Ik denk dat we pas over een paar jaar deze overstap kunnen beoordelen. Als hij Tata wil verduurzamen hoop ik dat hij slaagt, ik zou heel graag een duurzaam Tata in Nederland houden.
Eerst lekker door de belastingbetaler een milieu clubje leiden en zodra diezelfde belastingbetaler miljarden aan Tata kado doet gaan we toch daarheen?quote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:10 schreef Klopkoek het volgende:
De VVD maffia ontpopt weer eens de champagnekurken:
[ x ]
De wereld waarin alles te koop is. Dat heet met een duur woord 'commodificatie'.
Dat komt omdat er inmiddels eindeloos genivelleerd wordt.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:28 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Een generatie geleden kon je ook op 1 inkomen een huis kopen en een gezin onderhouden.
Als je doorrijdt gaat het per auto sneller zo'n traject.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:31 schreef nostra het volgende:
[..]
Je mist dan ook niets aan Greenpeace, wiens directeurtje Luxemburg-AMS per vliegtuig aflegt en inmiddels miljarden aan schadeclaims om smaad heeft moeten betalen.
Van aardgas waterstof maken , en dan staal, ja dat kan maar dat is verspilling van energiequote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:31 schreef Hanca het volgende:
[..]
Zou kunnen, maar de eisen van de kamer voor de subsidie zijn toch ook wel redelijk streng: https://nos.nl/artikel/26(...)rgroening-tata-steel
Daar zullen ze aan moeten voldoen, normaal gesproken.
[..]
De Rabobank denkt van wel: https://www.rabobank.nl/k(...)ord-van-de-industrie
En eerlijk gezegd vertrouw ik de Rabobank meer dan deze onderbuikpraat van jou.
Als je België mijdt misschien wel.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:33 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Als je doorrijdt gaat het per auto sneller zo'n traject.
Leuke trollpoging. De macht en geldaccumulatie van kapitalisme is geen bewijs voor de heilzame werking ervan. Nee, dat zulke accumulatie van vermogen en macht ook aangewend kan worden voor het uit de weg te ruimen van criticasters van externaliteiten is eerder een bewijs voor de beperkingen van onbegrensd kapitalisme. Dat het uiteindelijk vanzelf corrumpeert en ontspoort, waar dan actoren buiten de contractpartners (degenen die een overeenkomst aan gaan) machteloos tegenover staan.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:30 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Gewoon het bewijs dat kapitalisme wél werkt.
Geen idee hoe jij (om) rijdt. Maar in 4 uur moet je het wel redden.quote:
Gewone arbeiders krijgen bij TATA een goed loon en een fijne werkgever. TATA vervaardigt staal waarop BTW wordt geheven en bij eventuele winst VPB.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:35 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Leuke trollpoging. De macht en geldaccumulatie van kapitalisme is geen bewijs voor de heilzame werking ervan. Nee, dat zulke accumulatie van vermogen en macht ook aangewend kan worden voor het uit de weg te ruimen van criticasters van externaliteiten is eerder een bewijs voor de beperkingen van onbegrensd kapitalisme. Dat het uiteindelijk vanzelf corrumpeert en ontspoort, waar dan actoren buiten de contractpartners (degenen die een overeenkomst aan gaan) machteloos tegenover staan.
Als we gewoon voedselbossen hadden aangepland hadden we nu ook geen probleem gehad met excessieve voedselprijzen.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:02 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
hogere voedselprijzen krijg je als we geen stikstof meer kunnen maken
dat is gemaakt middels aardgas
[..]
Ja, dat het verziekte Amerikaanse rechtssysteem (in een door GOP dominantie verziekte staat als Texas en North Dakota) ze tot megaboetes heeft gedwongen is inderdaad een feit.quote:
gepland of aangeplant.. @Lord_Vetinariquote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:45 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Als we gewoon voedselbossen hadden aangepland hadden we nu ook geen probleem gehad met excessieve voedselprijzen.
Eigenlijk omdat ik wist dat je daarop zou happen, maar ik houd wel van wat cynische hyperbolen. En het duurt niet lang meer voordat de VS weer een Reagan nodig heeft om de zooi van Trump op te ruimen, en een Lubbers alhier.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:39 schreef Klopkoek het volgende:
Typerend natuurlijk dat @nostra dit van een duimpje voorziet.
Ja, zeer goede onderzoeksjournalistiek, die jij zo node mist.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:50 schreef Klopkoek het volgende:
Dit plaatste jij dus in het VS draadje:
https://www.washingtonpos(...)ntion-centers-force/
Of zo een bedrijf helemaal weg moet weet ik niet precies maar wat ik wel weet is dat er altijd ruimte is voor nieuwe bedrijvigheid (denk aan: Fokker, RSV, Werkspoor en zo verder). Bedrijvigheid die niet de hele omgeving ziek maakt (zoals gezegd buiten de contractpartners om, waar je niet op in gaat). Je trollt alleen maar.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:40 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Gewone arbeiders krijgen bij TATA een goed loon en een fijne werkgever. TATA vervaardigt staal waarop BTW wordt geheven en bij eventuele winst VPB.
Echt achterlijk om zo'n bedrijf weg te pesten.
Je bedoelt Bill Clinton: die kon het allemaal zonder de staatsschuld laten exploderen.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:51 schreef nostra het volgende:
[..]
Eigenlijk omdat ik wist dat je daarop zou happen, maar ik houd wel van wat cynische hyperbolen. En het duurt niet lang meer voordat de VS weer een Reagan nodig heeft om de zooi van Trump op te ruimen, en een Lubbers alhier.
Dat is dan ook wel weer zoquote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:45 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Als we gewoon voedselbossen hadden aangeplant hadden we nu ook geen probleem gehad met excessieve voedselprijzen.
In de romantische tijd van "op 1 inkomen een huis kopen en een gezin onderhouden" [sic] werd er aanzienlijk meer genivelleerd en waren de verschillen kleiner. Niet alleen in Nederland trouwens (Nederland is überhaupt geen nivellering paradijs).quote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:33 schreef agter het volgende:
[..]
Dat komt omdat er inmiddels eindeloos genivelleerd wordt.
Werk je met 1, met 2, maakt niet uit. De belasting komt langs en weg is je geld.
Zo simplistisch is het natuurlijk allemaal niet; de uiteindelijk grootste driving force van de Reagan-Clinton boom was het beëindigen van de Koude Oorlog, waar Reagan een zeer belangrijke (maar net zo belangrijk als Gorbatsjov's glasnost en perestrojka en een heel scala aan andere factoren) rol in speelde. Hoover (wel wat conservatief) beschreef dat wel mooi: https://www.hoover.org/research/ten-causes-reagan-boom-1982-1997quote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:59 schreef Klopkoek het volgende:
Je bedoelt Bill Clinton: die kon het allemaal zonder de staatsschuld laten exploderen.
Zoals vaker door mij gezegd: haal dat aspect weg en er blijft weinig van Reagan zijn economische 'succes' over. De federale overheidsuitgaven als percentage van BBP gingen onder Reagan zeker niet omlaag; het werd alleen voor andere doelen gebruikt. Voor uitbuiters en onderdrukkers doeleinden.
Dat is de ware aard van rechts. Achter het kettingzaag en kleine overheid gelul.
Dit speelde 14 jaar geleden, nog voor het Akkoord van Parijs. Pakte twee keer per maand het vliegtuig. Flauw.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:31 schreef nostra het volgende:
[..]
Je mist dan ook niets aan Greenpeace, wiens directeurtje Luxemburg-AMS per vliegtuig aflegt en inmiddels miljarden aan schadeclaims om smaad heeft moeten betalen.
Da's 24 keer per jaar. Naar Luxemburg. In de tijd van Nanninga's tweets die je zo graag aanhaalt, of nog verder de opa's van mensen, dus dat is wel wat selectief in je argumentatiemethode.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 19:15 schreef Klopkoek het volgende:
Dit speelde 14 jaar geleden, nog voor het Akkoord van Parijs. Pakte twee keer per maand het vliegtuig. Flauw.
Naar zijn woonplaats ja. Lag er maar een HSL tussen Amsterdam en Luxemburg. Zonder VVD was het misschien al zover geweest.quote:
Nanninga staat in een lange traditie, die veel recenter als senator nog zat te pochen dat ze expres slechte wetten aan neemt. Expres de overheid in de soep wil laten lopen. Nanninga is geen ander persoon nu. Zo een uitspraak over ebola loslaten op vluchtelingen zegt heel veel over JA21.quote:In de tijd van Nanninga's tweets die je zo graag aanhaalt, of nog verder de opa's van mensen, dus dat is wel wat selectief in je argumentatiemethode.
Greenpeace heeft haar rol als serieuze actor in het speelveld allang verloren. Van een serieus pro-milieugeluid is het verworden tot een activistische show-organisatie, waarbij hun acties contraproductief zijn en hun wetenschappelijke claims vaker en vaker debunked worden. Hun krampachtig vasthouden aan bijvoorbeeld anti-GMO standpunten leidt vooral ook in de wetenschap op felle kritiek, met Golden Rice als bekendste voorbeeld.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 19:32 schreef Klopkoek het volgende:
Jij verklaart Greenpeace buiten de orde op basis van boetes door Amerikaanse MAGA rechtbanken (in dieprode GOP staten) en op basis van vliegbewegingen van 14 jaar geleden.
Je bedoelt de tijd dat alle leningen en consumptieve kredieten aftrekbaar waren?quote:Op dinsdag 5 mei 2026 19:09 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
In de romantische tijd van "op 1 inkomen een huis kopen en een gezin onderhouden" [sic] werd er aanzienlijk meer genivelleerd en waren de verschillen kleiner. Niet alleen in Nederland trouwens (Nederland is überhaupt geen nivellering paradijs).
Those were the days.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 20:20 schreef agter het volgende:
[..]
Je bedoelt de tijd dat alle leningen en consumptieve kredieten aftrekbaar waren?
Kan me niet aan de indruk onttrekken dat de milieubeweging ook veel schade aan zichzelf berokkent.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:26 schreef Klopkoek het volgende:
Trump en MAGA hebben overigens veel schade veroorzaakt aan milieubewegingen en GreenPeace. Misschien ook wel in Nederland (en ja, de VVD zit wmb in dat anti-ESG complot)
Juist jij - als links mens - zou vóór (staats) bedrijvigheid moeten zijn waar ook mensen met een beroepsopleiding emplooi kunnen vinden. Alleen maar R&D en hightech bedrijven kom je er niet.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:54 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Of zo een bedrijf helemaal weg moet weet ik niet precies maar wat ik wel weet is dat er altijd ruimte is voor nieuwe bedrijvigheid (denk aan: Fokker, RSV, Werkspoor en zo verder). Bedrijvigheid die niet de hele omgeving ziek maakt (zoals gezegd buiten de contractpartners om, waar je niet op in gaat). Je trollt alleen maar.
De tijd van op 1 inkomen een huis kopen en een gezin onderhouden waren de jaren zestig en jaren zeventig (plus groot deel jaren 80). Toen werd er gewoon duidelijk meer genivelleerd. Meer dan de tijd ervoor en de tijd erna.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 20:20 schreef agter het volgende:
[..]
Je bedoelt de tijd dat alle leningen en consumptieve kredieten aftrekbaar waren?
Das Grosskapital hat immer recht!quote:Op dinsdag 5 mei 2026 19:59 schreef nostra het volgende:
[..]
Greenpeace heeft haar rol als serieuze actor in het speelveld allang verloren. Van een serieus pro-milieugeluid is het verworden tot een activistische show-organisatie, waarbij hun acties contraproductief zijn en hun wetenschappelijke claims vaker en vaker debunked worden. Hun krampachtig vasthouden aan bijvoorbeeld anti-GMO standpunten leidt vooral ook in de wetenschap op felle kritiek, met Golden Rice als bekendste voorbeeld.
Kortom, als je gericht en doelmatig je geld aan een goed doel wil geven, zijn er zat veel betere keuzes dan het Greenpeace van nu.
Dat zeker.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:51 schreef nostra het volgende:
[..]
Eigenlijk omdat ik wist dat je daarop zou happen, maar ik houd wel van wat cynische hyperbolen. En het duurt niet lang meer voordat de VS weer een Reagan nodig heeft om de zooi van Trump op te ruimen, en een Lubbers alhier.
Jawel hoor, ik ben juist uitermate geïntrigeerd in hoe Big Tobacco opereerde en nog steeds opereert (loop een GP Paddock binnen en je ziet alleen PMI pasjes). De Sacklertjes zijn ook schoften, net als McKinsey die hun hele marketingstrategie heeft bedacht (inclusief bonussen voor overdoses). De essentie is dat greed is a given (iets anders dan greed, for the lack of a better word, is good). De kunst is het juiste equilibrium te vinden waarin het nastreven van dat eigenbelang zoveel mogelijk in balans is met het maatschappelijk belang.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 20:36 schreef Klopkoek het volgende:
Nooit zullen we van jou een kritische noot lezen over hoe het grootbedrijf klimaatontkenning promootte, of desinformatie bij roken. Je genoot ervan hoe Shell een Böttcher betaalde
Nou, dat doen ze nu vooral zelf.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 20:36 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Nee, de milieubeweging moet gesloopt worden en kapot gemaakt. Alle macht naar de oligarchie en de grootgraaiers
gelegitimeerde grootgraaiers dat zijn de woningcorporaties en de pensioenfondsenquote:Op dinsdag 5 mei 2026 20:36 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Nee, de milieubeweging moet gesloopt worden en kapot gemaakt. Alle macht naar de oligarchie en de grootgraaiers
Geheel in de huidige Nederlandse traditie hobbelt de overheid er een beetje achteraan. Competentie, leiderschap, verantwoordelijkheid. Het is allemaal ver te zoeken.quote:Op woensdag 6 mei 2026 08:05 schreef nostra het volgende:
Nederland door Europa voor rechter gesleept om ’lakse houding’: ’Bescherming vitale sectoren zwaar ondermaats’
https://www.telegraaf.nl/(...)l&utm_campaign=share
Ze hebben McAfee geïnstalleerd, no worries.quote:Op woensdag 6 mei 2026 08:12 schreef Perrin het volgende:
[..]
Geheel in de huidige Nederlandse traditie hobbelt de overheid er een beetje achteraan. Competentie, leiderschap, verantwoordelijkheid. Het is allemaal ver te zoeken.
De infantilisering grijpt om zich heen.
Als ze daadwerkelijk serieus waren namen ze iemand anders.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:20 schreef Hanca het volgende:
[..]
Of Tata maakt nu werkelijk ernst met verduurzaming en wil dat daar een serieus iemand op let? Ik denk dat we pas over een paar jaar deze overstap kunnen beoordelen. Als hij Tata wil verduurzamen hoop ik dat hij slaagt, ik zou heel graag een duurzaam Tata in Nederland houden.
Heeft ook gewoon met de traditie en erfenis van de verzuiling te maken - en dat we standaard achter de Amerikanen aanliepen. Lees bijvoorbeeld de klassieke studies van Hans Daalder. In Nederland liep altijd heel veel via de semi-overheid en opereerde elk ministerie semi-autonoom. Veel werd en wordt uitbesteed (sinds de jaren 80 met een neoliberaal sausje). Duitsland en Pruissen waren/zijn een Beamtenstaat (in het geval van Pruissen - zeg maar het Singapore van zijn tijdquote:Op woensdag 6 mei 2026 08:12 schreef Perrin het volgende:
[..]
Geheel in de huidige Nederlandse traditie hobbelt de overheid er een beetje achteraan. Competentie, leiderschap, verantwoordelijkheid. Het is allemaal ver te zoeken.
De infantilisering grijpt om zich heen.
https://www.nrc.nl/nieuws(...)-echt-beter-a4926980quote:Op woensdag 6 mei 2026 08:19 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Als ze daadwerkelijk serieus waren namen ze iemand anders.
Want? Veel directiefuncties gehad, in de top 50 van invloedrijkste Nederlanders gestaan, 2 masters gehaald aan 2 verschillende universiteiten, mee onderhandeld bij het klimaatakkoord in Nederland en eerder bij het klimaatakkoord van Parijs. Ik zou niet zo goed weten waarom je zou denken dat deze man zich per definitie voor greenwashing laat gebruiken.quote:Op woensdag 6 mei 2026 08:19 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Als ze daadwerkelijk serieus waren namen ze iemand anders.
Iedereen weet dat de GOP (en jouw geliefde JA21) spreekbuizen zijn voor dit soort boevenbedrijven en bedrijfstakken. Deze belangen en hun desinformatie.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 20:52 schreef nostra het volgende:
[..]
Jawel hoor, ik ben juist uitermate geïntrigeerd in hoe Big Tobacco opereerde en nog steeds opereert (loop een GP Paddock binnen en je ziet alleen PMI pasjes). De Sacklertjes zijn ook schoften, net als McKinsey die hun hele marketingstrategie heeft bedacht (inclusief bonussen voor overdoses). De essentie is dat greed is a given (iets anders dan greed, for the lack of a better word, is good). De kunst is het juiste equilibrium te vinden waarin het nastreven van dat eigenbelang zoveel mogelijk in balans is met het maatschappelijk belang.
TATA is geen boeven bedrijfquote:Op woensdag 6 mei 2026 09:00 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Iedereen weet dat de GOP (en jouw geliefde JA21) spreekbuizen zijn voor dit soort boevenbedrijven en bedrijfstakken. Deze belangen en hun desinformatie.
quote:AI-overzicht
De staalfabriek in IJmuiden, Tata Steel, wordt vaak genoemd als een van de meest vervuilende en "smerigste" staalfabrieken van Europa.
Het RIVM heeft de vervuiling en uitstoot van fijnstof in de omgeving van Tata Steel vergeleken met die van de beruchte Ilva-staalfabriek in het Italiaanse Tarente.
Waarom wordt Tata Steel als zodanig bestempeld?
Emissies: Tata Steel is de grootste CO₂-uitstoter van Nederland, met een uitstoot van 11,6 Mton CO₂ in 2021.
Omgeving: De fabriek ligt midden in een dichtbevolkt gebied aan de kust, wat leidt tot zorgen over de gezondheid van omwonenden en strandgangers.
Vergelijking: De vervuiling wordt door milieuorganisaties en in RIVM-memo's op gelijke hoogte gesteld met de ernstige milieusituatie rond de Ilva-fabriek in Italië, die vaak als de "viesste" van Europa werd beschouwd.
Je begint een beetje op Trump ("many people say that") te lijken. JA21 zet weliswaar een liberale lijn tegen betutteling in, maar is wel weer voorstander van accijnzen op e-sigaretten en meer inzet op preventie. Het CDA daarentegen levert oud-ministers van VWS als commissaris bij Philip Morris en Niek-Jan van Kesteren bij VNO-NCW (‘We weten dat tabak heel slecht is voor mensen, maar we verdienen er een hoop geld aan.’). En ja, VVD'ers vallen daar ook ten prooi aan.quote:Op woensdag 6 mei 2026 09:00 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Iedereen weet dat de GOP (en jouw geliefde JA21) spreekbuizen zijn voor dit soort boevenbedrijven en bedrijfstakken. Deze belangen en hun desinformatie.
Er zijn meer mensen met 2 masters, en dat zijn dan geen mensen die hun eigen organisatie onthoofden en voor lul zetten.quote:Op woensdag 6 mei 2026 08:40 schreef Hanca het volgende:
[..]
Want? Veel directiefuncties gehad, in de top 50 van invloedrijkste Nederlanders gestaan, 2 masters gehaald aan 2 verschillende universiteiten, mee onderhandeld bij het klimaatakkoord in Nederland en eerder bij het klimaatakkoord van Parijs. Ik zou niet zo goed weten waarom je zou denken dat deze man zich per definitie voor greenwashing laat gebruiken.
Natuurlijk kan het zijn dat hij met mooie praatjes is binnengehaald zonder dat ze daar echt wat van menen, maar het kan ook dat hij is binnengehaald om er straks op te letten dat ze echt aan alle voorwaarden voor de subsidie voldoen.
Maar bij sommige mensen gaat het er niet in dat Tata echt wil verduurzamen. Terwijl de keuze toch is: verduurzamen of verdwijnen. Daar was kamerbreed eigenlijk wel duidelijkheid over.
Ah, deze man is dus ongeschikt voor deze functie omdat hij ja heeft gezegd tegen de functie. Dan krijg je dus 0 geschikte mensen.quote:Op woensdag 6 mei 2026 09:33 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Er zijn meer mensen met 2 masters, en dat zijn dan geen mensen die hun eigen organisatie onthoofden en voor lul zetten.
quote:Op woensdag 6 mei 2026 09:19 schreef nostra het volgende:
JA21 zet weliswaar een liberale lijn tegen betutteling in
We hadden het over tabak. Bedrijven mogen doen wat ze willen, allleen dan wel zonder een juk van moeten. Bekijk de rendementen van de Gutmenschen bij ABP bijvoorbeeld eens - en hun grappige shift van 'defensie is FOUT' naar 'defensie is GOED' du moment dat het onszelf gaat raken.quote:Op woensdag 6 mei 2026 09:44 schreef Klopkoek het volgende:
Vandaar dat ze schoolboeken willen censureren en, jawel, daarbij een voorbeeld nemen aan wat in de VS aan de gang is. Bedrijven mogen niet meer aan ESG en CSR doen.
quote:Annabel Nanninga: 'Het is niet heel gezellig in de Tweede Kamer'
De asielwetten hadden een bewijs van daadkracht kunnen zijn. In plaats daarvan zijn ze gesneuveld door politiek gekonkel en partijbelangen.
Dat stelt JA21-Kamerlid Annabel Nanninga in Nieuws van de dag.
Dat terwijl de situatie in onder andere Loosdrecht pijnlijk duidelijk maakt dat een effectieve aanpak geen luxe is, maar bittere noodzaak.
Hiermee ben je af en bewijst dat jijzelf aan de kant van de boevenbedrijven staat. Zoals ik al zei: daar zeg je nooit wat over (itt Greenpeace e.d. die kapot moeten worden gemaakt). In plaats daarvan eens in de zoveel tijd nihilistische oneliner van Gordon Gekko en Patrick Bateman. Genieten van je eigen cynisme, normloosheid en slechtheid.quote:Op woensdag 6 mei 2026 09:46 schreef nostra het volgende:
[..]
We hadden het over tabak. Bedrijven mogen doen wat ze willen, allleen dan wel zonder een juk van moeten. Bekijk de rendementen van de Gutmenschen bij ABP bijvoorbeeld eens - en hun grappige shift van 'defensie is FOUT' naar 'defensie is GOED' du moment dat het onszelf gaat raken.
Heeft Nanninga - lekker hitsen op Bevrijdingsdag - weer ebola genoemd als oplossing?quote:Op woensdag 6 mei 2026 09:50 schreef michaelmoore het volgende:
D66 is zelf de asiel industrie , die heeft geen enkel belang om iets aan de instroom te doen
https://www.telegraaf.nl/(...)kamer/151128391.html
Kloptquote:Op woensdag 6 mei 2026 09:44 schreef Hanca het volgende:
Ah, deze man is dus ongeschikt voor deze functie omdat hij ja heeft gezegd tegen de functie.
Dat is natuurlijk onzin.quote:Dan krijg je dus 0 geschikte mensen.
Oei. Terug naar Start?quote:
Nou vooruit, een voorbeeldje:quote:Zoals ik al zei: daar zeg je nooit wat over (itt Greenpeace e.d. die kapot moeten worden gemaakt).
quote:Op vrijdag 23 januari 2026 10:43 schreef nostra het volgende:
[..]
Duitse chemie, immorele boeven, Monsanto blijft ze maar achtervolgen... lekker met een boog omheen lopen.
En Friedman en Thatcher, je moet wel een beetje variëren.quote:In plaats daarvan eens in de zoveel tijd nihilistische oneliner van Gordon Gekko en Patrick Bateman. Genieten van je eigen cynisme, normloosheid en slechtheid.
Dat is toch precies waar de VVD's en Reagans van deze wereld voor zijn? Alles afbreken voor wat inhalige miljardairs. Die Sacklertjes en Mckinseys worden letterlijk rijker van een verslavingsepidemie veroorzaken, een tik op de pols die ze dan krijgen geheel in lijn met de conservatieve politiek moedigt alleen maar aan dat dit soort immoreel gedrag aan. Types als Trump zijn het gevolg van jouw politieke stroming, de kuur is natuurlijk nooit om dan weer terug te gaan naar de kwaal.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 20:52 schreef nostra het volgende:
[..]
Jawel hoor, ik ben juist uitermate geïntrigeerd in hoe Big Tobacco opereerde en nog steeds opereert (loop een GP Paddock binnen en je ziet alleen PMI pasjes). De Sacklertjes zijn ook schoften, net als McKinsey die hun hele marketingstrategie heeft bedacht (inclusief bonussen voor overdoses). De essentie is dat greed is a given (iets anders dan greed, for the lack of a better word, is good). De kunst is het juiste equilibrium te vinden waarin het nastreven van dat eigenbelang zoveel mogelijk in balans is met het maatschappelijk belang.
iedereen is tegenwoordig schoften en rotzakken en criminelen hequote:Op woensdag 6 mei 2026 10:44 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Dat is toch precies waar de VVD's en Reagans van deze wereld voor zijn? Alles afbreken voor wat inhalige miljardairs. Die Sacklertjes en Mckinseys worden letterlijk rijker van een verslavingsepidemie veroorzaken, een tik op de pols die ze dan krijgen geheel in lijn met de conservatieve politiek moedigt alleen maar aan dat dit soort immoreel gedrag aan. Types als Trump zijn het gevolg van jouw politieke stroming, de kuur is natuurlijk nooit om dan weer terug te gaan naar de kwaal.
Om de zaken in balans te krijgen zul je socialisme of communisme nodig hebben. In die ideologieen is er een betere balans van eigenbelang en maatschappelijk belang mogelijk. Onder kapitalisme en zeker de libertaire variant is de balans volledig richting eigenbelang. Tenminste eigenbelang van miljardairs want het systeem op deze manier is niet in het belang van de meesten ook al houden we het wel in stand.
en alle bedrijven zijn boeven bedrijven, Shell , DSM ,AKZO, Bayer, ASML , alleen de kaasboer op de hoek niet en de voedselbos mensen ook niequote:Op woensdag 6 mei 2026 09:51 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Hiermee ben je af en bewijst dat jijzelf aan de kant van de boevenbedrijven staat. Zoals ik al zei: daar zeg je nooit wat over (itt Greenpeace e.d. die kapot moeten worden gemaakt). In plaats daarvan eens in de zoveel tijd nihilistische oneliner van Gordon Gekko en Patrick Bateman. Genieten van je eigen cynisme, normloosheid en slechtheid.
Zonder kapitalisme hadden we, bijvoorbeeld, nooit in zo'n korte termijn een covid-vaccin gekregen.quote:Op woensdag 6 mei 2026 10:44 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Dat is toch precies waar de VVD's en Reagans van deze wereld voor zijn? Alles afbreken voor wat inhalige miljardairs. Die Sacklertjes en Mckinseys worden letterlijk rijker van een verslavingsepidemie veroorzaken, een tik op de pols die ze dan krijgen geheel in lijn met de conservatieve politiek moedigt alleen maar aan dat dit soort immoreel gedrag aan. Types als Trump zijn het gevolg van jouw politieke stroming, de kuur is natuurlijk nooit om dan weer terug te gaan naar de kwaal.
Om de zaken in balans te krijgen zul je socialisme of communisme nodig hebben. In die ideologieen is er een betere balans van eigenbelang en maatschappelijk belang mogelijk. Onder kapitalisme en zeker de libertaire variant is de balans volledig richting eigenbelang. Tenminste eigenbelang van miljardairs want het systeem op deze manier is niet in het belang van de meesten ook al houden we het wel in stand.
Betrapt: boekje van Thomas Hobbes gelezen!quote:Op woensdag 6 mei 2026 11:17 schreef Perrin het volgende:
Je kunt het eindeloos verpakken in ideologie, maar onder dat alles blijft iets verrassends eenvoudigs over. De mens wordt meestal niet gedreven door grote principes, maar vooral door primaire krachten: onder andere hebzucht en luiheid.
Hebzucht duwt ons naar meer: meer geld, meer status, meer zekerheid. Het past zich moeiteloos aan elk systeem aan en vindt altijd nieuwe vormen.
Luiheid trekt ons juist de andere kant op: weg van frictie, verantwoordelijkheid en ongemak. Luiheid verklaart stilstand, falen en het gemak waarmee mensen wegkijken.
Systemen of ideologieën veranderen de menselijke natuur niet. Ze verschuiven haar focus slechts.
Je bent bijna bij het historisch materialisme gearriveerdquote:Op woensdag 6 mei 2026 11:17 schreef Perrin het volgende:
Je kunt het eindeloos verpakken in ideologie, maar onder dat alles blijft iets verrassends eenvoudigs over. De mens wordt meestal niet gedreven door grote principes, maar vooral door primaire krachten: onder andere hebzucht en luiheid.
Hebzucht duwt ons naar meer: meer geld, meer status, meer zekerheid. Het past zich moeiteloos aan elk systeem aan en vindt altijd nieuwe vormen.
Luiheid trekt ons de andere kant op: weg van frictie, verantwoordelijkheid en ongemak. Luiheid verklaart stilstand, falen en het gemak waarmee mensen wegkijken.
Systemen veranderen de menselijke natuur niet. Ze verschuiven haar focus slechts.
behalve als je met pensioen bent dan gaat de hebzucht er vanaf , dan wil je gewoon lekker fietsenquote:Op woensdag 6 mei 2026 11:17 schreef Perrin het volgende:
Je kunt het eindeloos verpakken in ideologie, maar onder dat alles blijft iets verrassends eenvoudigs over. De mens wordt meestal niet gedreven door grote principes, maar vooral door primaire krachten: onder andere hebzucht en luiheid.
Hebzucht duwt ons naar meer: meer geld, meer status, meer zekerheid. Het past zich moeiteloos aan elk systeem aan en vindt altijd nieuwe vormen.
Luiheid trekt ons juist de andere kant op: weg van frictie, verantwoordelijkheid en ongemak. Luiheid verklaart stilstand, falen en het gemak waarmee mensen wegkijken.
Systemen of ideologieën veranderen de menselijke natuur niet. Ze verschuiven haar focus slechts.
Vrijwel alle wereldreligies waarschuwen ons ervoor, en ook veel van de denkers die we 'verlicht' noemen keren steeds weer terug naar hetzelfde inzicht. En als je zelf al wat jaren levenservaring hebt opgedaan, merk je waarschijnlijk ook: duurzame levensvreugde ontstaat zelden uit het bevredigen van hebzucht.quote:Op woensdag 6 mei 2026 11:44 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
behalve als je met pensioen bent dan gaat de hebzucht er vanaf , dan wil je gewoon lekker fietsen
Meer Jeremy Bentham.quote:Op woensdag 6 mei 2026 11:22 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Betrapt: boekje van Thomas Hobbes gelezen!
Oprecht treurig voor die kinderen maar misschien hadden we het niet zo aantrekkelijk moeten maken voor Jan en alleman om hier te komen.quote:Op woensdag 6 mei 2026 08:46 schreef Hanca het volgende:
Dit wordt steeds schrijnender. https://www.trouw.nl/poli(...)-gewoon-op~b8085b16/
En de oplossing is in feite simpel: de wet ligt er, benader alle gemeentes die niet aan de wet voldoen met de vraag hoe ze dat willen oplossen. En met de opmerking: als er over een jaar nog steeds niet aan de wet wordt voldaan én er geen plan ligt om dat op zeer korte termijn te veranderen, wijst het ministerie een AZC locatie aan in de gemeente waar college en gemeenteraad dan geen invloed meer op hebben.
Wil je het zo doen dat er zo veel mogelijk rekening wordt gehouden met je inwoners, dan moet je het snel zelf regelen.
Edit: blijkbaar is de datum opgeschoven naar 31 december 2026: https://www.rijksoverheid(...)beleid/spreidingswet
Dan moet je dus nu die Provinciale Regietafels benaderen en hen vragen hoe het er mee staat. Maak in elk geval nog tijdens de coalitieonderhandelingen duidelijk dat de gemeentes er niet aan ontkomen.
Volgens Rob Jetten zouden er binnen 2 weken nieuwe voorstellen komen,quote:Op woensdag 6 mei 2026 09:50 schreef michaelmoore het volgende:
D66 is zelf de asiel industrie , die heeft geen enkel belang om iets aan de instroom te doen aan de spreidingswet ook niet , ruimte zat voor wooncontainers in Nederland
https://www.telegraaf.nl/(...)kamer/151128391.html
[..]
Dat heeft dan ook helemaal niemand gedaan, dat 'aantrekkelijk maken'. Stop gewoon met die fabel.quote:Op woensdag 6 mei 2026 13:24 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Oprecht treurig voor die kinderen maar misschien hadden we het niet zo aantrekkelijk moeten maken voor Jan en alleman om hier te komen.
Wat ik al zei: het helpt enorm als je snel een trofee kan laten zien. Al was het maar symbolisch. De conservatieven snappen dit veel beter.quote:Op woensdag 6 mei 2026 13:36 schreef Perrin het volgende:
De asiel-kettingbotsing.Zelfs dat krijgt de overheid niet geregeld.
Vraag me ook altijd af hoe die kinderen hier komen.quote:Op woensdag 6 mei 2026 13:24 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Oprecht treurig voor die kinderen maar misschien hadden we het niet zo aantrekkelijk moeten maken voor Jan en alleman om hier te komen.
Ja, want een Grieks concentratiekamp is minder naar voor die kinderen.quote:Op woensdag 6 mei 2026 13:44 schreef Black_Baron het volgende:
[..]
Vraag me ook altijd af hoe die kinderen hier komen.
Zeker ook met ouders die al heel wat veilige landen doorkruist hebben. Of al een status in bijv Griekenland hebben. Net zoals die groep Palestijnen.
Vind het echt heel naar voor die kinderen. De instroom moet echt omlaag.
rob jetten is net sinterklaas die belooft ook altijd van allesquote:Op woensdag 6 mei 2026 13:30 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Volgens Rob Jetten zouden er binnen 2 weken nieuwe voorstellen komen,
https://nos.nl/artikel/26(...)etsvoorstellen-asiel
Nu heeft hij tot vanavond de tijd.....
Iedereen die op een anti-AZC partij heeft gestemd is echt eigenlijk gewoon te dom om te stemmen, die stemden over een onderwerp waar de verkiezingen niet over gingen. De gemeenteraad gaat niet over wel of geen AZC, alleen over de locatie.quote:Op woensdag 6 mei 2026 13:44 schreef Black_Baron het volgende:
[..] Want er is in heel veel gemeenten anti AZC gestemd en de spreidingswet gaat heel veel tegenstand geven.
Ah ja. Nu zijn andere EU landen ook al niet goed genoeg meer. Allemaal door naar NL.quote:Op woensdag 6 mei 2026 13:47 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, want een Grieks concentratiekamp is minder naar voor die kinderen.
En de instroom moet wat dat betreft eerder omhoog: we voldoen bij lange na niet aan de afgesproken percentages die we zouden opvangen van het aantal asielzoekers dat de EU binnen komt.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |