Heeft ie weer iets geroepen?quote:Op vrijdag 6 maart 2026 19:58 schreef Discombobulate het volgende:
Pete "No rules of engagement" Hegseth
Dat had ie geroepen ja een paar dagen geleden.quote:
Ik geef aan dat die mensen kunnen worden opgevangen in omringende landen. Jij vond dat maar niets en stelde de vraag waarom die landen moet 'opdraaien' voor deze oorlog.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 19:22 schreef Wantie het volgende:
[..]
Volgens jou kunnen vluchtelingen nergens terecht.
Gewoon blijven zitten waar je zit, terwijl de VS het ene na het andere bombardement uitvoert.
[..]
Jij.
Heb ik gezegd dat die mensen niet tellen? Laat maar zien dan, quote de post maar waar ik dat heb gezegd ..quote:
De dag nadat ze een kernwapen weten te bemachtigen laten ze die door een proxy terroristenstaat ontploffen boven Tel Aviv.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 19:54 schreef Discombobulate het volgende:
En als regime change niet gaat plaatsvinden, wat waarschijnlijk is, dan heeft Iran al helemaal een reden om als de bliksem een kernwapen te ontwikkelen en krijgen we een Noord-Korea scenario.
Dat weet ik ook wel.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 20:00 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
[..]
https://www.airuniversity(...)sia-ukraine-context/
Ain't gonna happen. Zo werkt het gewoon niet. Je hebt een verkeerd beeld van zo'n situatie.
Over de bevolking werd ongeveer hetzelfde verteld als nu over de bevolking van Iran. Die werd onderdrukt door de taliban en wilde graag vrij zijn.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 19:51 schreef Bensel het volgende:
[..]
het grote probleem was dat er geen steun was van bevolking of andere partijen in afghanistan. het werd ook een verweggistan issue, niemand die er echt zijn/haar politieke lot aan wilde verbinden. Het werd een ;opbouwmissie' terwijl de vijand en algemene staat van het land en het sentiment niet serieus genomen werd. Zeker in de nederlandse politiek was de missie meer een 'feelgood' deugmissie, we zouden die barbaren daar wel eens verheffen tot modelburgers. Om vervolgens heel hard weg te lopen toen het misging, want daadwerkelijk vechten tegen moslims was een faux pas
Oooh, op die manier. Ja precies.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 20:02 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat weet ik ook wel.![]()
Maar een half geleden bombardeerde de VS toch ook al alle nucleaire faciliteiten. En was alles uitgeschakeld volgens hun.
Dus kennelijk is hun oplossing gewoon twee keer per jaar ze naar de hell bombarderen.
Overigens eist Trump nu een total surrender van Iran. Nou, veel succes. Niet onze oorlog.
Ik denk dat jouw mening over IR excessief optimistisch is. Zelfs in de afgelopen decennia was het overduidelijk dat IR vooral een 'Westers werktuig' was. Waarvan iedereen ook heel goed wist dat bij het ontbreken van een uitvoerende macht op mondiaal niveau vooral een papieren tijger was. Zeker het internationale recht tussen staten had pas een beetje werking als de betreffende staten bereid waren een zaak te laten berechten door het IGH.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 19:25 schreef sp3c het volgende:
[..]
zelfde voor dit rare getrol
internationaal recht is internationaal recht, daar hebben we ons nu eenmaal aan gecommiteerd, daar beoordelen we anderen op en daar beoordelen anderen ons op
dat je het er soms niet mee eens bent is echt jouw probleem, het gaat niet/nooit meer weg
Volgens jouw logica kunnen die vluchtelingen nergens worden opgevangen.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 20:01 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Ik geef aan dat die mensen kunnen worden opgevangen in omringende landen. Jij vond dat maar niets en stelde de vraag waarom die landen moet 'opdraaien' voor deze oorlog.
[..]
Waar kunnen ze terecht?quote:Heb ik gezegd dat die mensen niet tellen? Laat maar zien dan, quote de post maar waar ik dat heb gezegd ..
Nooit. Net zogoed waarom andere landen dat niet doen. Dan ligt er binnen een uur een terug op Teheran.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 20:01 schreef UitStraling het volgende:
[..]
De dag nadat ze een kernwapen weten te bemachtigen laten ze die door een proxy terroristenstaat ontploffen boven Tel Aviv.
Nee de garde die ook de burgers in Iran vermoorden worden aangepakt en uitgeschakeld.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 19:41 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Daarmee suggereer je eigenlijk dat de partijen die Iran aanvallen doelbewust burgers treffen.
Geef een willekeurige Palestijn een kernwapen en hij rent er hysterisch joelend mee Tel Aviv binnen.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 20:04 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nooit. Net zogoed waarom andere landen dat niet doen. Dan ligt er binnen een uur een terug op Teheran.
Het verschil is wel dat zij geloven in een heilige dood en hiernamaals, en een veel grotere kans dat ze willen sterven als martelaren.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 20:04 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nooit. Net zogoed waarom andere landen dat niet doen. Dan ligt er binnen een uur een terug op Teheran.
Nou, geweldig succes ja.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 20:03 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Oooh, op die manier. Ja precies.![]()
Elke twee maanden een weergaloos succes en de nucleaire capaciteiten 10 jaar terug in de tijd gebombardeerd.
Hear , hear.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 20:04 schreef HiZ het volgende:
[..]
Ik denk dat jouw mening over IR excessief optimistisch is. Zelfs in de afgelopen decennia was het overduidelijk dat IR vooral een 'Westers werktuig' was. Waarvan iedereen ook heel goed wist dat bij het ontbreken van een uitvoerende macht op mondiaal niveau vooral een papieren tijger was. Zeker het internationale recht tussen staten had pas een beetje werking als de betreffende staten bereid waren een zaak te laten berechten door het IGH.
Dat wij in de EU een klein beetje beter werkend IR hebben heeft ons een beetje blind gemaakt voor de realiteit buiten ons veilige clubje.
Een van de 2 vechtende partijen voert slechts een verdedigingsoorlog he, tegen een nietsontziende wrede bezetter die daar niets te zoeken heeft.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 20:12 schreef asco het volgende:
Ik ben wel oorlogsmoe ondertussen.
Overal dat gezeik met dat kut gelovig klote volluk. Spring van een flat met een boek in je hand en sodemieter op naar je maagden. En dat doorgezopen oostblokvolluk zonder hersenen moet ook maar eens inzien dat die hele onzin nergens meer over gaat.
Zo.
Meeren muziek.
Europese “leiders” kruipen over de grond en likken de vloer als ze Trump zien. Gaat hij echt wel krijgenquote:Op vrijdag 6 maart 2026 20:19 schreef StateOfMind het volgende:
Zie nu net op het AD een premium artikel staan dat de voorraad munitie slinkt en dat Trump nu bij Oekraïne en Europa smeekt.
Hopelijk zeggen de Europese landen zoiets als 'sorry hoor, maar dat is jullie oorlog, wij steunen onze Europese buurman Oekraïne, dat heeft onze prioriteit'.
Wat natuurlijk ook zo is.
En helemaal met in het achterhoofd hoe hij met 'ons' is omgegaan sinds hij president is, en zijn uitlatingen.
Om nog maar over de bedreigingen omtrent Groenland te zwijgen.
Eerst je trouwe bondgenoten en vrienden schofferen, bedreigen en ze een dolk in de rug steken.
En ze dan om hulp vragen
En dan zul je zien dat die Amerikanen tig doden en 20 jaar later om weet ik veel wat voor een random reden de stekker uit het projectje steken en de Iraniërs een luchtmacht kado doen.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 20:02 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat weet ik ook wel.![]()
Maar een half geleden bombardeerde de VS toch ook al alle nucleaire faciliteiten. En was alles uitgeschakeld volgens hun.
Dus kennelijk is hun oplossing gewoon twee keer per jaar ze naar de hell bombarderen.
Overigens eist Trump nu een total surrender van Iran. Nou, veel succes. Niet onze oorlog.
Daarom moeten wij ons hier ook niet zo druk om maken, als dit stopt begint de volgende ellende wel weer.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 20:12 schreef asco het volgende:
Ik ben wel oorlogsmoe ondertussen.
Overal dat gezeik met dat kut gelovig klote volluk. Spring van een flat met een boek in je hand en sodemieter op naar je maagden. En dat doorgezopen oostblokvolluk zonder hersenen moet ook maar eens inzien dat die hele onzin nergens meer over gaat.
Zo.
Meeren muziek.
Ik heb dus net aangegeven dat dit kan in de omringende landen. Waarom blijf je dit maar negeren?quote:Op vrijdag 6 maart 2026 20:04 schreef Wantie het volgende:
[..]
Volgens jouw logica kunnen die vluchtelingen nergens worden opgevangen.
Dit vormt geen onderbouwing op je claim. Jij stelde dat ik zou hebben gezegd dat die mensen hun levens er niet toe zouden doen. Echter heb ik dit helemaal nergens gesteld. Wellicht is het dan ook een goed idee om op te houden met dit rare getroll.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 20:04 schreef Wantie het volgende:
[..]
Volgens jouw logica kunnen die vluchtelingen nergens worden opgevangen.
[..]
Waar kunnen ze terecht?
Nergens.
En zij hebben niet om deze oorlog gevraagd.
Maar ze draaien wel op voor de gevolgen.
Hoe staat het eigenlijk met die Koerden?quote:Op vrijdag 6 maart 2026 20:27 schreef havanagila het volgende:
Zonder grond offensief kunnen ze bommen gooien tot ze een ons wegen....
Waarvan een stuk of 30 vrouwen en ook nog een aantal Israëlische Arabieren.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 20:33 schreef UitStraling het volgende:
200+ Israëlische stoere piloten tegelijkertijd boven je hoofd, dan moet er toch een klein lampje gaan branden dat je altijd de verkeerde God hebt aanbeden.
Nee totaal nietquote:Op vrijdag 6 maart 2026 20:04 schreef HiZ het volgende:
[..]
Ik denk dat jouw mening over IR excessief optimistisch is. Zelfs in de afgelopen decennia was het overduidelijk dat IR vooral een 'Westers werktuig' was. Waarvan iedereen ook heel goed wist dat bij het ontbreken van een uitvoerende macht op mondiaal niveau vooral een papieren tijger was. Zeker het internationale recht tussen staten had pas een beetje werking als de betreffende staten bereid waren een zaak te laten berechten door het IGH.
Dat wij in de EU een klein beetje beter werkend IR hebben heeft ons een beetje blind gemaakt voor de realiteit buiten ons veilige clubje.
Geduld is een schone zaakquote:Op vrijdag 6 maart 2026 20:35 schreef Since2003 het volgende:
Wanneer je appelsap over datum is. Maar nog net geen apfelkorn.
Sowieso geloven in een godquote:Op vrijdag 6 maart 2026 20:33 schreef UitStraling het volgende:
200+ Israëlische stoere piloten tegelijkertijd boven je hoofd, dan moet er toch een klein lampje gaan branden dat je altijd de verkeerde God hebt aanbeden.
Ik ben een kind van mijn oudersquote:
Kroketten met mosterdgasquote:Op vrijdag 6 maart 2026 20:38 schreef sp3c het volgende:
[..]
Nee totaal niey
Internationaal recht is een gouden standaard waar we naar toe willen met de wereld
Als we dat dan zelf al iedere keer aan de kant schuiven omdat de boefjes zich er niet aan houden dan gaan we er niet komen
Maar je hebt gelijk, als jullie hebben gelijk, als we naar een wereld moeten zoals de ayatollahs dat voor ogen hebben prima, mijn fout, iedereen die het over internationaal recht heeft is een smerig stuk menselijk vuilnis
Executies willen we zien![]()
Dmv mosterdgas
Jetten heeft de politie geen opdracht gegeven om het vuur te openen op demonstranten!quote:Op vrijdag 6 maart 2026 19:02 schreef Wantie het volgende:
[..]
Nu zeg je het weer.
Dus als Jetten het verkloot, dan kunnen we rekenen op een staatsgreep in Nederland?
En dat is dan gerechtvaardigd omdat Jetten het heeft verkloot?
Karkadeh acht maanden laten gisten in het donker, krijg je sterke drank, gebruiken Egyptenaren om de toorn van Allah en de regering te ontlopen.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 20:35 schreef Since2003 het volgende:
Wanneer je appelsap over datum is. Maar nog net geen apfelkorn.
Ach detailsquote:Op vrijdag 6 maart 2026 20:44 schreef theguyver het volgende:
[..]
Jetten heeft de politie geen opdracht gegeven om het vuur te openen op demonstranten!
hoofdoekjes zijn hier niet verplicht!
Eigenlijk als je het bekijkt vereren de christenen de Moslims en Joden en Mormonen allemaal dezelfde god, de regels zijn elke keer aangepast en ze noemen het weer een nieuwe religie!quote:Op vrijdag 6 maart 2026 20:39 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Sowieso geloven in een god
Ze zijn allemaal zooooooo almachtig zogenaamd, en desondanks sterven en wereldwijd zoveel onschuldigen door ziektes en honger, om over oorlogen nog maar te zwijgen.
Zaken die je, als almachtige, met 1 knip met je vingers kunt beëindigen.
Maar blijkbaar zijn het egoïstische en sadistische teringlijers.
Of ze bestaan stiekem toch niet...
Bohquote:
Ik bedenk me net dat ik een voorraad bruin fruit heb, maar ik ga de blender niet besmeurenquote:Op vrijdag 6 maart 2026 20:46 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Boh![]()
![]()
Paar in de blender gooien voor een smoothie
Poetin heeft al duidelijk aangetoont dat elk Document als plee papier kan worden gebruikt.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 20:44 schreef TheJanitor het volgende:
Decennia lang terroristen steunen waardoor (tien)duizenden levens verloren zijn, geen woord over internationaal recht. Iemand komt langs om te proberen dat te stoppen. "Maar het internationale recht!"
Blender -> fruit.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 20:48 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Ik bedenk me net dat ik een voorraad bruin fruit heb, maar ik ga de blender niet besmeurenIk ben zelf een blender
Precies, Merz kroop ook weer. Trump die zowel het VK en Spanje even in de zeik zet en Merz stond erbij en keek erna.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 20:25 schreef LXIV het volgende:
[..]
Europese “leiders” kruipen over de grond en likken de vloer als ze Trump zien. Gaat hij echt wel krijgen
Nee, nee en neequote:Op vrijdag 6 maart 2026 18:35 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Bijzondere complottheorie.
Israël sponsort natuurlijk geen vluchtelingenstroom naar Europa, daar heeft Israël ook helemaal geen baat bij. Israël wordt sinds de oprichting geterroriseerd door allerlei Islamitische landen en moet daar hard tegen optreden.
Dat Europa (met of zonder Israëlische deelname in een oorlog ergens) vervolgens zulke mensen besluit toe te laten, doen de Europese leiders toch echt zelf.
Een bruine fruitschaal is altijd lekkerquote:Op vrijdag 6 maart 2026 20:50 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Blender -> fruit.
En ja, bruin fruit, dus waarom niet
Waarom moeten die opdraaien voor de ellende die de VS en Israël hebben veroorzaakt?quote:Op vrijdag 6 maart 2026 20:30 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Ik heb dus net aangegeven dat dit kan in de omringende landen. Waarom blijf je dit maar negeren?
[..]
Jouw stelling komt er op neer dat ze nergens terecht kunnen.quote:Dit vormt geen onderbouwing op je claim. Jij stelde dat ik zou hebben gezegd dat die mensen hun levens er niet toe zouden doen. Echter heb ik dit helemaal nergens gesteld. Wellicht is het dan ook een goed idee om op te houden met dit rare getroll.
Smoothie van makenquote:Op vrijdag 6 maart 2026 21:16 schreef Stoorzendert het volgende:
[..]
Een bruine fruitschaal is altijd lekker
Deed Mosaddegh dat?quote:Op vrijdag 6 maart 2026 20:44 schreef theguyver het volgende:
[..]
Jetten heeft de politie geen opdracht gegeven om het vuur te openen op demonstranten!
Ten tijde van Mosaddegh ook niet.quote:hoofdoekjes zijn hier niet verplicht!
Is al een smoothie met een krokant korstje toch?quote:
Nou, vooruit: dan in combinatie met een tarwesmoothie.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 21:22 schreef Stoorzendert het volgende:
[..]
Is al een smoothie met een krokant korstje toch?
Mossadegh pakte het niet slim aan door de olie-industrie te nationaliseren zonder kennis wat enorme negatieve economsiche gevolgen had en het benoemen van het VK als vijand, die groef feitelijk zijn eigen graf.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 21:22 schreef Wantie het volgende:
[..]
Deed Mosaddegh dat?
[..]
Ten tijde van Mosaddegh ook niet.
Toen had Iran een seculiere parlementaire democratie.
Maar volgens Act-F verdiende die regering het om te worden vervangen door een bloedige dictatuur...
Omdat Mosaddegh het verkloot zou hebben.
Beetje meer onderbouwing grote vriend. En bespaar me videos van die Barbara Lerner.quote:
Hihi.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 21:10 schreef Ali_boo het volgende:
Wat een walgelijke tering cult. Als ze zo nodig Gaza ''in een parkeerplaats willen veranderen'', stuur ze naar de frontlinie. Dan zijn we daar ook meteen vanaf :![]()
[ x ]
Jij leeft volledig in je eigen werkelijkheid. Dit zijn niet mijn woorden maar geheel je eigen interpretatie.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 21:22 schreef Wantie het volgende:
Maar volgens Act-F verdiende die regering het om te worden vervangen door een bloedige dictatuur...
Tja, dan kom je weer op het punt uit dat een almachtige god alles heeft gemaakt en voorziet. Hij wist dus dat dit kon en ging gebeuren en heeft er desondanks voor gekozen om zijn creatie op deze manier te maken. Da's toch wat cru.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 20:41 schreef sp3c het volgende:
Nou technisch gezien gaf god ons vrije wil om dit soort dingen niet te doen
We doen het toch, kiezen we zelf voor, heeft god als hij bestaat niets mee te maken
Dit, dit en nog 3x dit.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 18:43 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Niemand duwt die mensen Europa in, Europa laat ze zelf toe.
[..]
Niet echt maar okquote:Op vrijdag 6 maart 2026 21:30 schreef Repentless het volgende:
[..]
Tja, dan kom je weer op het punt uit dat een almachtige god alles heeft gemaakt en voorziet. Hij wist dus dat dit kon en ging gebeuren en heeft er desondanks voor gekozen om zijn creatie op deze manier te maken. Da's toch wat cru.
Tool - Right In Twoquote:Op vrijdag 6 maart 2026 20:41 schreef sp3c het volgende:
Nou technisch gezien gaf god ons vrije wil om dit soort dingen niet te doen
We doen het toch, kiezen we zelf voor, heeft god als hij bestaat niets mee te maken
We hebben wel meer democratische leiders gezien die iets niet slim aanpakken.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 21:25 schreef TweedeKlum het volgende:
[..]
Mossadegh pakte het niet slim aan door de olie-industrie te nationaliseren zonder kennis wat enorme negatieve economsiche gevolgen had en het benoemen van het VK als vijand, die groef feitelijk zijn eigen graf.
In meerdere topics overigens ook.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 21:29 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Jij leeft volledig in je eigen werkelijkheid. Dit zijn niet mijn woorden maar geheel je eigen interpretatie.
Tja, je schiet alle kanten op.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 21:29 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Jij leeft volledig in je eigen werkelijkheid. Dit zijn niet mijn woorden maar geheel je eigen interpretatie.
Het is niet echt cruequote:
Nee, maar in die tijd bezien was het vrij logisch. Het is altijd makkelijk om met het vingertje van nu te wijzen.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 21:35 schreef Wantie het volgende:
[..]
We hebben wel meer democratische leiders gezien die iets niet slim aanpakken.
Maar praat je dan daarmee goed dat er een staatsgreep wordt gepleegd met behulp van de VS, om van Iran een bloedige dictatuur te maken?
Zo kun je alles goed lullen...quote:Op vrijdag 6 maart 2026 21:37 schreef TweedeKlum het volgende:
[..]
Nee, maar in die tijd bezien was het vrij logisch. Het is altijd makkelijk om met het vingertje van nu te wijzen.
Even voor de goede orde: geloof je zelf?quote:Op vrijdag 6 maart 2026 21:37 schreef sp3c het volgende:
[..]
Het is niet echt crue
Als iedereen automatisch de juiste beslissingen neemt gaat iedereen naar de hemel, dan kun je net zo goed daar beginnen
Ik zou zeggen van niet, maar hey, ieder zn mening he.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 21:37 schreef Wantie het volgende:
[..]
Afkomstig van jou is dat een compliment
Tja, met de kennis van nu alles maar lopen veroordelen uit het verleden is ook nogal simplistisch.quote:
Neenquote:Op vrijdag 6 maart 2026 21:39 schreef Repentless het volgende:
[..]
Even voor de goede orde: geloof je zelf?
Dat is je interpretatie, niet mijn intentie. Je ziet dingen die er niet zijn. De schuld ligt bij het falen van Mossadegh, maar dat wil je maar niet inzien. Het gaat om monden die gevoed moeten worden en daar moet je absoluut niet in falen. Het volk heeft niet gekozen voor een dictatuur maar enkel om de val van Mossadegh.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 21:37 schreef Wantie het volgende:
[..]
Tja, je schiet alle kanten op.
Het ene moment ontken je dat Iran ooit een democratie is geweest, en vervolgens vind je het eigen schuld dat de democratie met hulp van de VS is verwoest om plaats te maken voor een dictatuur.
In welk universum was het goed om een dictatuur te starten...quote:Op vrijdag 6 maart 2026 21:39 schreef TweedeKlum het volgende:
[..]
Tja, met de kennis van nu alles maar lopen veroordelen uit het verleden is ook nogal simplistisch.
Bekijk deze YouTube-videoquote:Op vrijdag 6 maart 2026 21:14 schreef UitStraling het volgende:
Joden-Poepjurken 15-0
Bekijk deze YouTube-video
Eens kijken: de CIA ging met koffers vol geld naar Teheran om de pers en religieuze leiders op te hitsen tegen Mosaddegh.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 21:42 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Dat is je interpretatie, niet mijn intentie. Je ziet dingen die er niet zijn. De schuld ligt bij het falen van Mossadegh, maar dat wil je maar niet inzien. Het gaat om monden die gevoed moeten worden en daar moet je absoluut niet in falen. Het volk heeft niet gekozen voor een dictatuur maar enkel om de val van Mossadegh.
Dit is een gemakkelijk te verifiëren feit. Helaas neemt 95% van de mensen die hier een mening verkondigt over deze oorlog niet de moeite om ook maar even zich te verdiepen in de geschiedenisquote:Op vrijdag 6 maart 2026 21:58 schreef Wantie het volgende:
[..]
Eens kijken: de CIA ging met koffers vol geld naar Teheran om de pers en religieuze leiders op te hitsen tegen Mosaddegh.
Vervolgens werden relschoppers ingehuurd die zich voordeden als communisten om angst te zaaien.
Dit werd gevolgd door het inhuren van groepen die die 'communisten' aanvielen en opriepen tot de terugkeer van de Sjah om weer orde op zaken te stellen.
Vervolgens ensceneerde de CIA via de pers dat het Mosaddegh was die een machtsgreep pleegde.
Toen de machtsgreep van de Sjah een feit was heeft de Sjah met de hulp van de Mossad en CIA de beruchte geheime dienst SAVAK op. Deze organisatie werd synoniem met censuur, marteling en de eliminatie van politieke tegenstanders.
Het is de actieve inmenging van de VS, VK en Israël geweest die de democratie in Iran hebben vervangen door een bloedige dictatuur en het zaadje hebben geplant voor de huidige haat tegen de VS en Israël.
Als het om religie gaat is dat altijd beterquote:Op vrijdag 6 maart 2026 21:43 schreef Repentless het volgende:
[..]
Ah, mooi.Dan was je comment dus enigszins met een knipoog, neem ik aan.
Het is trouwens whisfull thinking om te geloven dat Trump deze oorlog voert om een democratie te vestigen of voor de belangen van het Iraanse volkquote:Op vrijdag 6 maart 2026 21:42 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Dat is je interpretatie, niet mijn intentie. Je ziet dingen die er niet zijn. De schuld ligt bij het falen van Mossadegh, maar dat wil je maar niet inzien. Het gaat om monden die gevoed moeten worden en daar moet je absoluut niet in falen. Het volk heeft niet gekozen voor een dictatuur maar enkel om de val van Mossadegh.
Het gaat er gewoon om een dictator neer te zetten die primair Israël en de VS dientquote:Trump: Iran hoeft geen democratische staat te worden
President Trump heeft in een telefonisch interview met CNN gezegd dat het hem weinig uitmaakt of Iran na de dood van ayatollah Khameini een democratische staat wordt. "Nee, ik zeg dat er een leider moet zijn die eerlijk en rechtvaardig is, de VS en Israël goed behandelt, en ook de andere landen in het Midden-Oosten."
Trump zei ook geen bezwaar te hebben tegen religieuze leiders. "Ik werk veel samen met religieuze leiders en ze zijn fantastisch." Hij vergeleek daarnaast de Iraanse situatie opnieuw met die in Venezuela. Daar nam de VS eerder dit jaar president Maduro gevangen en werd zijn vicepresident Delcy Rodríguez zijn tijdelijke opvolger. "Het zal net zo gaan als in Venezuela", aldus Trump.
Je gaat volledig voorbij aan datgene wat hiervoor afspeelde. Mosaddeg genoot veel populariteit totdat hij zich verstapte bij het nationaliseren van de oliewinning wat leidde tot een economische recessie. Dat leidde tot onvrede bij de bevolking waardoor het voor de Britten en de Amerikanen slechts een inkoppertje was om hem ten val te laten brengen. Ik praat de acties van de Britten en de Amerikanen niet goed, maar Mosaddegh is zelf degene geweest die de Britten en de Amerikanen de gelegenheid gaf om hem onderuit te halen. Als hij omzichtiger was omgegaan met de olie-inkomsten, dus eerst zorgen dat je een andere afzetmarkt hebt en dan pas nationaliseren, dan had niemand hem onderuit kunnen halen.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 21:58 schreef Wantie het volgende:
Eens kijken: de CIA ging met koffers vol geld naar Teheran om de pers en religieuze leiders op te hitsen tegen Mosaddegh.
Ik heb al meerdere malen aangegeven dat het gaat om oliebelangen.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 22:06 schreef LXIV het volgende:
Het is trouwens whisfull thinking om te geloven dat Trump deze oorlog voert om een democratie te vestigen of voor de belangen van het Iraanse volk
Was het maar zo onschuldig. Olie konden we van de ayatollah ‘s ook gewoon kopenquote:Op vrijdag 6 maart 2026 22:09 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Ik heb al meerdere malen aangegeven dat het gaat om oliebelangen.
quote:Op vrijdag 6 maart 2026 22:04 schreef Qarrad het volgende:
1) Pro-Ayatollah-kamp organiseert een wake voor Khamenei
2) Anti-Ayatollah-kamp draaft op en start een rave om zijn dood te vieren
3) Pro-Ayatollah-kamp organiseert een wake voor Khamenei, dag 2
4) Anti-Ayatollah-kamp draaft op en start een rave om zijn dood te vieren, dag 2
5) Pro-Ayatollah-kamp komt met twee ruiters te paard de Anti's opjagen, gewoon op de openbare weg over rijbanen enzo
6) Politie vraagt: "Wat moet wij eraan doen dan, ze van hun paard halen?"
Manchester 2026
[ x ]
Geopolitiek mijn waarde. De VS wil niet dat China goedkope olie van Iran kan kopen.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 22:10 schreef LXIV het volgende:
[..]
Was het maar zo onschuldig. Olie konden we van de ayatollah ‘s ook gewoon kopen
Zodat ze het bij Rusland moeten kopen?quote:Op vrijdag 6 maart 2026 22:11 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Geopolitiek mijn waarde. De VS wil niet dat China goedkope olie van Iran kan kopen.
Het is hoedanook nooit de fout van de VS ..quote:Op vrijdag 6 maart 2026 22:08 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Je gaat volledig voorbij aan datgene wat hiervoor afspeelde. Mosaddeg genoot veel populariteit totdat hij zich verstapte bij het nationaliseren van de oliewinning wat leidde tot een economische recessie. Dat leidde tot onvrede bij de bevolking waardoor het voor de Britten en de Amerikanen slechts een inkoppertje was om hem ten val te laten brengen. Ik praat de acties van de Britten en de Amerikanen niet goed, maar Mosaddegh is zelf degene geweest die de Britten en de Amerikanen de gelegenheid gaf om hem onderuit te halen. Als hij omzichtiger was omgegaan met de olie-inkomsten, dus eerst zorgen dat je een andere afzetmarkt hebt en dan pas nationaliseren, dan had niemand hem onderuit kunnen halen.
Eens.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 22:02 schreef sp3c het volgende:
[..]
Als het om religie gaat is dat altijd beter
Mijns inziens klopt die logica niet en heeft die ook nooit geklopt.quote:Maar de logica klopt wel, het aardse bestaan is een soort examen voor het hiernamaals
Schiet niet op als god dan zelf de antwoorden in gaat vullen, het moet juist moeilihk zijn
Waar jij aan voorbij gaat is dat de VS niet het recht heeft om in een ander soeverein land de regering omver te werpen en te vervangen door een dictatuur die de bevolking op een vreselijke manier heeft onderdrukt, puur uit eigen belang.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 22:08 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Je gaat volledig voorbij aan datgene wat hiervoor afspeelde. Mosaddeg genoot veel populariteit totdat hij zich verstapte bij het nationaliseren van de oliewinning wat leidde tot een economische recessie. Dat leidde tot onvrede bij de bevolking waardoor het voor de Britten en de Amerikanen slechts een inkoppertje was om hem ten val te laten brengen. Ik praat de acties van de Britten en de Amerikanen niet goed, maar Mosaddegh is zelf degene geweest die de Britten en de Amerikanen de gelegenheid gaf om hem onderuit te halen. Als hij omzichtiger was omgegaan met de olie-inkomsten, dus eerst zorgen dat je een andere afzetmarkt hebt en dan pas nationaliseren, dan had niemand hem onderuit kunnen halen.
Tegen een hogere prijs want er is een concurrent minder. Maar de belangrijkste reden is dat er tegenover de levering van olie en gas kennis en technologie staat vanuit China. De VS vreest het sterker worden van BRICS, een machtsblok waar op een gegeven moment geen overwicht meer op is. Met regimeverandering proberen ze Iran weer onder invloedsfeer van de VS te krijgen waar de olie met petrodollars afgerekend wordt.quote:
Wederom je eigen interpretatie. Ik verfoei de VS als sinds de Golfoorlog van 1991, maar wij staan machteloos omdat we niet zelfvoorzienend zijn en te weinig investeren in defensie.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 22:13 schreef Wantie het volgende:
[..]
Het is hoedanook nooit de fout van de VS ..
Dat is best wel typisch.
Het is van hetzelfde signatuur als degenen die Zelensky de schuld geven van de Russische invasie.
Trump is niet bepaald lelijk, hij is lang, mannelijk dominant, de machtigste man ter wereld, hij is schatrijk en hij heeft mooi haar, dus kom maar door met die filmpjesquote:Op vrijdag 6 maart 2026 22:21 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
Poetin moet wel iets van vieze filmpjes van Trump hebben ofzo. Man man man.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |