https://www.telegraaf.nl/(...)ndoen/124829808.htmlquote:Tweede Kamer morrend akkoord met nieuw box 3-stelsel per 2028: ’Gaan we dit ons land echt aandoen?’
DEN HAAG - Het nieuwe box 3-stelsel krijgt bakken met kritiek, maar lijkt er in 2028 toch te komen. De meeste partijen in de Tweede Kamer gaan namelijk morrend akkoord met het achterliggende wetsvoorstel, vooral omdat verder uitstel de Staat miljarden gaat kosten. „Het is tekenen bij het kruisje.”
Vooral voor beleggers in aandelen, obligaties of cryptovaluta pakt dat nieuwe stelsel niet bijster gunstig uit: zij krijgen straks te maken met een zogeheten ’vermogensaanwasbelasting’. Daardoor moeten ze ieder jaar belasting betalen over het behaalde rendement, óók wanneer ze hun beleggingen nog niet hebben laten uitbetalen.
er is toch al 1000 keer gezegd dat dit een stukje "paniekvoetbal" is van de NL overheid.quote:Op woensdag 18 februari 2026 12:59 schreef RotatoR het volgende:
[..]
Juist wel. Die gaat er fors op achteruit:
[ afbeelding ]
Wie dan? Volgens mij heeft echt helemaal niemand ooit gezegd dat 1.2% VRH onredelijk is. Behalve spaarders misschien die destijds 0% rente ontvingen.quote:Op dinsdag 24 februari 2026 17:24 schreef freak1 het volgende:
[..]
verder fantastisch dat die investeerders die voorheen de overheid aanklaagden omdat dat fictieve rendement zogenaamd zo slecht was, nu weer vooraan staan om te klagen dat de noodmaatregel slecht is. die hebben ze zelf veroorzaakt.
https://www.meijburg.nl/n(...)-tweede-woning-box-3quote:Op dinsdag 24 februari 2026 18:00 schreef Hyaenidae het volgende:
[..]
Wie dan? Volgens mij heeft echt helemaal niemand ooit gezegd dat 1.2% VRH onredelijk is. Behalve spaarders misschien die destijds 0% rente ontvingen.
Nee, je haalt allerlei zaken door elkaar. Het waren de spaarders die terecht klaagden omdat het forfaitair rendement veel hoger was dan de spaarrente. Dat de overheid vervolgens een voor beleggers nog slechter systeem introduceert is niet de schuld van de spaarders. En het is vrij stompzinnig om iets slechters te introduceren vanwege een klein budgettair probleem.quote:Op dinsdag 24 februari 2026 17:24 schreef freak1 het volgende:
[..]
verder fantastisch dat die investeerders die voorheen de overheid aanklaagden omdat dat fictieve rendement zogenaamd zo slecht was, nu weer vooraan staan om te klagen dat de noodmaatregel slecht is. die hebben ze zelf veroorzaakt.
Oh ja, boomers met een vakantiehuisje. Daar had ik niet bij stilgestaan.quote:Op dinsdag 24 februari 2026 18:33 schreef freak1 het volgende:
[..]
https://www.meijburg.nl/n(...)-tweede-woning-box-3
nee, dit was zeker een van de aanjagers. maar ja, ook de spaarders. en ook de tweede woning. het was een opeenstapeling waardoor de huidige regeling veranderde in drijfzand. die huidige regeling was dan ook, net als het hele belastingstelsel, een beetje aan elkaar geplakt en met lapmiddelen gebouwd. het resultaat van jarenlang polderpolitiek. maargoed daar kunnen we een miljoen bomen over opzetten.quote:Op dinsdag 24 februari 2026 20:21 schreef RotatoR het volgende:
[..]
Nee, je haalt allerlei zaken door elkaar. Het waren de spaarders die terecht klaagden omdat het forfaitair rendement veel hoger was dan de spaarrente. Dat de overheid vervolgens een voor beleggers nog slechter systeem introduceert is niet de schuld van de spaarders. En het is vrij stompzinnig om iets slechters te introduceren vanwege een klein budgettair probleem.
Doe niet zo verschrikkelijk naïef. Net zoals het kwartje van Kok gaan we dit geld nooit meer terug krijgen.quote:Op woensdag 25 februari 2026 07:57 schreef freak1 het volgende:
[..] en verder heeft zo ongeveer elke partij al gezegd dat deze regeling op de lange termijn niet houdbaar is en dat men echt gaat heffen op de werkelijke winst na uitkering bij o.a. beleggen... dus voor nu even kut maar ik zie het ook als iets wat even moet.
Dat lukte alleen met de verhoging van de salarissen voor kabinets- en kamerleden, en natuurlijk het wachtgeld.quote:Op woensdag 25 februari 2026 07:59 schreef nostra het volgende:
Een overheid die te "zullen gaan kijken" en dan "binnen drie jaar" een nieuw systeem, uh-huh.
mwah. ik schat de kansen hier beter van in.quote:Op woensdag 25 februari 2026 08:57 schreef William_Papadin het volgende:
[..]
Doe niet zo verschrikkelijk naïef. Net zoals het kwartje van Kok gaan we dit geld nooit meer terug krijgen.
https://www.rtl.nl/nieuws(...)anpassen-ik-denk-datquote:Minister van Financiën gaat nieuwe box 3-wetgeving aanpassen: 'Ik denk dat de wet zo niet door kan'
Minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) gaat de box 3-wetgeving, waarmee rendement op vermogen wordt belast, aanpassen. Dat heeft hij zojuist gezegd tegen RTL Nieuws. "Ik denk dat de wet zo niet door kan", zegt Heinen, die begrip heeft voor de kritiek op de nieuwe wet. "Ik denk dat hier gewoon iets niet goed is gegaan en de huidige wet moet aangepast worden."
Goed nieuwsquote:Op woensdag 25 februari 2026 11:29 schreef capricia het volgende:
En weg is het. Voorlopig.
Gefeliciteerd allemaal!
[..]
https://www.rtl.nl/nieuws(...)anpassen-ik-denk-dat
Benieuwd wat ze nu gaan doen.quote:
quote:Op woensdag 25 februari 2026 07:59 schreef nostra het volgende:
Een overheid die te "zullen gaan kijken" en dan "binnen drie jaar" een nieuw systeem, uh-huh.
https://www.nu.nl/politie(...)a-forse-kritiek.htmlquote:Op woensdag 25 februari 2026 08:57 schreef William_Papadin het volgende:
[..]
Doe niet zo verschrikkelijk naïef. Net zoals het kwartje van Kok gaan we dit geld nooit meer terug krijgen.
in een notendop was het planquote:Op woensdag 25 februari 2026 11:55 schreef Boca_Raton het volgende:
Ik heb het nooit begrepen hoe die wet in elkaar stak. Het is me al drie keer uitgelegd. In ieder geval ben ik blij want ik begrijp dat het 1, 2, 3 niet doorgaat.
Goh wie had dat nu verwacht.quote:Op woensdag 25 februari 2026 11:29 schreef capricia het volgende:
En weg is het. Voorlopig.
Gefeliciteerd allemaal!
[..]
https://www.rtl.nl/nieuws(...)anpassen-ik-denk-dat
Erg lief dat je een uitleg geeft. Ik blijf maar bij je ‘onder aan de streep voelt het oneerlijk’. Dat is dus duidelijk. Het was oneerlijk.quote:Op woensdag 25 februari 2026 12:08 schreef freak1 het volgende:
[..]
in een notendop was het plan
jij hebt 100K aan aandelen.
die worden meer of minder geld waard
meer geld waard? dan wordt er belasting geheven over hoeveel meer geld ze waard zijn geworden. ook al betekend dat dat je dan aandelen moet gaan verkopen om die belasting te betalen.
minder geld waard? beperkt aftrekbaar maar niet zover aftrekbaar als de winst belast wordt dus onder aan de streep voelt het oneerlijk.
Met Prinsjesdag een nieuw voorstel. Waarbij je je verlies ook met voorgaande jaren (dus met terugwerkende kracht) zou moeten kunnen verrekenen.quote:Op woensdag 25 februari 2026 12:12 schreef Elan het volgende:
[..]
Goh wie had dat nu verwacht.
Debiel plan was het ook.
Welnee zo moeilijk is het allemaal niet ze kunnen 1 op 1 het meerwaarde systeem van België overnemen.quote:Op woensdag 25 februari 2026 12:16 schreef capricia het volgende:
[..]
Met Prinsjesdag een nieuw voorstel. Waarbij je je verlies ook met voorgaande jaren (dus met terugwerkende kracht) zou moeten kunnen verrekenen.
Geloof jij het?![]()
Nog complexer allemaal.
Denken jullie dat de basis van belasting op vermogen aanwas wordt aangepast?quote:Op woensdag 25 februari 2026 11:29 schreef capricia het volgende:
En weg is het. Voorlopig.
Gefeliciteerd allemaal!
[..]
https://www.rtl.nl/nieuws(...)anpassen-ik-denk-dat
En dat je ongerealiseerd verlies met voorgaande jaren mag verrekenen.quote:Op woensdag 25 februari 2026 12:36 schreef Dutch_view het volgende:
[..]
Denken jullie dat de basis van belasting op vermogen aanwas wordt aangepast?
Het lijkt meer op wat kleinere aanpassingen voor start-ups en scale ups
Waarom denk je dat? Start-ups en scale-ups hebben al een uitzondering in de wet zoals die er nu ligt. Als het idee van aanwasbelasting blijft dan verwacht ik dat de beperkte verliescompensatie wordt aangepast want dat is een juridische kwetsbaarheid. Met name over 2027.quote:Op woensdag 25 februari 2026 12:36 schreef Dutch_view het volgende:
[..]
Denken jullie dat de basis van belasting op vermogen aanwas wordt aangepast?
Het lijkt meer op wat kleinere aanpassingen voor start-ups en scale ups
Ongerealiseerd verlies met voorgaande jaren verreken? Dat lijkt me behoorlijk complex. En nee dat heeft België niet. Daar gaat het enkel om gerealiseerde bedragen.quote:Op woensdag 25 februari 2026 12:25 schreef Elan het volgende:
[..]
Welnee zo moeilijk is het allemaal niet ze kunnen 1 op 1 het meerwaarde systeem van België overnemen.
https://www.tijd.be/dossi(...)asting/10639894.html
Welke opzet ze ook kiezen pas gaan heffen bij verkoop en gerealiseerde winsten.
`quote:Op woensdag 25 februari 2026 12:07 schreef freak1 het volgende:
[..]
[..]
https://www.nu.nl/politie(...)a-forse-kritiek.html
tadaaaaaa
en weer een storm in een glas water.
rot he als je negatieve onderbuikgevoel toch geen gelijk krijgt
Bronquote:Verliesverrekening
De VVD-minister noemt onder meer de optie om beleggingsverliezen met terugwerkende kracht te kunnen verrekenen als een mogelijke verbetering. Dat kan nu niet, een voorstel van JA21 daarvoor werd onlangs nog verworpen door onder meer de coalitie van D66, VVD en CDA.
„Als het gaat om die verliesverrekening, daar is de nodige kritiek op en ik vind die kritiek terecht”, zegt Heinen. Op andere mogelijke aanpassingen wil hij niet ingaan. Hij overweegt in het Belastingplan op Prinsjesdag met wijzigingen te komen.
Dan verwerpen nu goedkeuren hoe kan dat dan weer?quote:
eindresultaat is hetzelfde. en hij was bang dat het er niet doorheen kwam. ik lees nergens teruggefloten ik lees eerder behoud van lijf en leden.quote:Op woensdag 25 februari 2026 12:58 schreef nostra het volgende:
[..]
`
Hm? Hij wordt gewoon teruggefloten door de EK, dat is een totaal andere situatie dan "we doen het nu zo en kijken later wel hoe we het anders gaan doen". We doen het dus helemaal niet "zo".
Juist door de golf aan kritiek wordt de wet nu aangepast. Als iedereen dit maar schaapachtig had geaccepteerd onder de noemer 'tijdelijke noodmaatregel' dan was er dus niets veranderd.quote:Op woensdag 25 februari 2026 13:47 schreef freak1 het volgende:
[..]
eindresultaat is hetzelfde. en hij was bang dat het er niet doorheen kwam. ik lees nergens teruggefloten ik lees eerder behoud van lijf en leden.
maargoed, onderaan de streep is het hetzelfde. meer het altijd hetzelfde zeiken op de regering dat ze niks goed kunnen doen en er alleen op uit zijn iedereen te naaien. mijn punt was dat dit een stuk paniekvoetbal was en dit bij de eerste de beste kans teruggedraaid ging worden of in ieder geval een andere richting op ging. en dat is uitgekomen. de manier waarop boeit me niet zoveel.
dan werkt het systeem toch prachtig?quote:Op woensdag 25 februari 2026 14:20 schreef RotatoR het volgende:
[..]
Juist door de golf aan kritiek wordt de wet nu aangepast. Als iedereen dit maar schaapachtig had geaccepteerd onder de noemer 'tijdelijke noodmaatregel' dan was er dus niets veranderd.
Heeft niets met geen belasting willen betalen maar met de oneerlijke verliescompensatie en het verwoesten van het compounding effect. Dat die politici hiermee ingestemd hebben zegt vooral iets over hun incompetentie. Ze hebben echt geen benul van de schade die ze aanrichten.quote:Op woensdag 25 februari 2026 14:40 schreef freak1 het volgende:
[..]
dan werkt het systeem toch prachtig?
uiteindelijk wil niemand belasting betalen. dat snap ik echt wel. mijn boekhouder gebruikt ook de nodige ontwijkingen. maar het zal toch moeten en dan zal de minst vervelende manier gekozen moeten worden. dat was deze dus overduidelijk niet.
maar laten we wel wezen, deze eerste maatregelen is wel gekozen door een meerderheid van de mensen die we zelf op die plek gekozen hebben he..
Dat kan, maar over het algemeen wordt het alleen maar duurder i.p.v. goedkoper.quote:Op dinsdag 24 februari 2026 10:19 schreef nostra het volgende:
[..]
Nee, maar kan je wel uitstellen en timen, in plaats van dat de overheid één of andere arbitraire rekenregel oplegt.
Dat lijkt mij idd het meest zuivere. Dividend en dergelijke jaar van uitkering. Rest bij verkoop.quote:Op woensdag 25 februari 2026 12:25 schreef Elan het volgende:
[..]
Welnee zo moeilijk is het allemaal niet ze kunnen 1 op 1 het meerwaarde systeem van België overnemen.
https://www.tijd.be/dossi(...)asting/10639894.html
Welke opzet ze ook kiezen pas gaan heffen bij verkoop en gerealiseerde winsten.
Ben sws wel voorstander om het een beetje in lijn te brengen met onze buurlanden.quote:Op woensdag 25 februari 2026 16:27 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Dat lijkt mij idd het meest zuivere. Dividend en dergelijke jaar van uitkering. Rest bij verkoop.
Dat ja, we willen ons toch meer verenigen als EU? Duitsland belast inkomsten uit vermogen (rente, dividend) bij realisatie, niet de waarde zelf. Dus geen vermogensbelasting zoals hier. Niet je totale vermogen wordt belast, maar wel over de inkomsten via de Kapitalertragsteuer (Abgeltungsteuer). Het tarief is 25% over rente, dividend en koerswinsten, plus een solidariteitsheffing en soms kerkbelasting.quote:Op woensdag 25 februari 2026 16:30 schreef capricia het volgende:
[..]
Ben sws wel voorstander om het een beetje in lijn te brengen met onze buurlanden.
Mijn tuinman heb ik er nog niet over gehoord maar die is Pools. Mijn schoonmaakster hoorde ik al wel klagen. De aupair heb ik er ook niet over gehoord haha maar dat gaat over het algemeen toch in gebroken engels en handgebaren. Conclusie is wel als het gepeupel zich begint te roeren dan klopt er iets nietquote:Op woensdag 25 februari 2026 19:09 schreef monkyyy het volgende:
Zelfs mijn tuinman stond zich zonet negatief uit te laten over de nieuwe box 3 wetgeving![]()
Het heeft de mainstream bereikt.
Heb je hen ook gevraagd of ze het heffingsvrij rendement van ¤1.800 per persoon per jaar hebben meegerekend?quote:Op woensdag 25 februari 2026 20:14 schreef RamboDirk het volgende:
Mijn tuinman heb ik er nog niet over gehoord maar die is Pools. Mijn schoonmaakster hoorde ik al wel klagen. De aupair heb ik er ook niet over gehoord haha maar dat gaat over het algemeen toch in gebroken engels en handgebaren. Conclusie is wel als het gepeupel zich begint te roeren dan klopt er iets niet
EVRM schijnt er niet lekker op te gaan, omdat er een relatie met rendement moet zijn.quote:Op woensdag 25 februari 2026 23:35 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
Wat is er eigenlijk mis met een eenvoudige vermogensbelasting? Dat kan de Belastingdienst zo weer invoeren. Simpel en eerlijk.
Dat is niet eerlijk als je 10 jaar verlies draait.quote:Op woensdag 25 februari 2026 23:35 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
Wat is er eigenlijk mis met een eenvoudige vermogensbelasting? Dat kan de Belastingdienst zo weer invoeren. Simpel en eerlijk.
Oh ik heb exact dit via via doorgegeven.quote:Op woensdag 25 februari 2026 23:56 schreef monkyyy het volgende:
Gewoon het systeem van België kopiëren.
• Belasten bij realiseren.
• ¤10.000 per jaar vermogenswinst vrijgesteld (per persoon, dus fiscaal partners hebben ¤20.000)
• 10% belasting op alles daarboven.
Er zijn wat kleine nuances hier en daar, maar dat zijn de grote lijnen.
Als de Belgen het kunnen, dan kunnen wij het ook. Kijk even over de grens Den Haag, je hoeft het niet opnieuw te verzinnen.
Heinen zei wel direct dat een nieuwe variant van vermogensbelasting de schatkist niks extra’s mag kosten. De geraamde opbrengsten van de vermogensbelasting onder de ‘oude’ nieuwe wet zullen dus minimaal gelijk moeten zijn aan die van de ‘nieuwe nieuwe wet.quote:Op woensdag 25 februari 2026 23:56 schreef monkyyy het volgende:
Gewoon het systeem van België kopiëren.
• Belasten bij realiseren.
• ¤10.000 per jaar vermogenswinst vrijgesteld (per persoon, dus fiscaal partners hebben ¤20.000)
• 10% belasting op alles daarboven.
Er zijn wat kleine nuances hier en daar, maar dat zijn de grote lijnen.
Als de Belgen het kunnen, dan kunnen wij het ook. Kijk even over de grens Den Haag, je hoeft het niet opnieuw te verzinnen.
Wat daar mis mee is? Dan ga je heffen over vermogen waar al netjes belasting over is betaald. Beetje alsof je over de televisie na een paar jaar nog een keer de btw af mag tikken...quote:Op woensdag 25 februari 2026 23:35 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
Wat is er eigenlijk mis met een eenvoudige vermogensbelasting? Dat kan de Belastingdienst zo weer invoeren. Simpel en eerlijk.
Werkte best goed eigenlijk, vooral omdat het relatief eenvoudig was. Maar eerlijk kan je het niet noemen, want als je verlies maakt of er is negatieve spaarrente dan betaal je belasting terwijl je niks verdient. Anderzijds, in goede jaren scheelt het je een hoop dus voor 9 van de 10 mensen wat het oude systeem gewoon prima. Op de lange termijn maak je met beleggingen toch altijd wel winst.quote:Op woensdag 25 februari 2026 23:35 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
Wat is er eigenlijk mis met een eenvoudige vermogensbelasting? Dat kan de Belastingdienst zo weer invoeren. Simpel en eerlijk.
Dat gebeurt sowieso al. Je betaalt ook loonbelasting en daarna btw over je eten en drinken, of accijns over je benzine, of energiebelasting over je stroom. En dan als je dood gaat nog erfbelasting.quote:Op donderdag 26 februari 2026 08:00 schreef Halcon het volgende:
[..]
Wat daar mis mee is? Dan ga je heffen over vermogen waar al netjes belasting over is betaald. Beetje alsof je over de televisie na een paar jaar nog een keer de btw af mag tikken...
Het afschieten van het vorige/huidige stelsel heeft er meer mee te maken dat de inbreuk op eigendomsrecht te groot wordt geacht door de Hoge Raad.quote:Op donderdag 26 februari 2026 08:56 schreef YoshiBignose het volgende:
Werkte best goed eigenlijk, vooral omdat het relatief eenvoudig was. Maar eerlijk kan je het niet noemen, want als je verlies maakt of er is negatieve spaarrente dan betaal je belasting terwijl je niks verdient. Anderzijds, in goede jaren scheelt het je een hoop dus voor 9 van de 10 mensen wat het oude systeem gewoon prima. Op de lange termijn maak je met beleggingen toch altijd wel winst.
Als eigendomsrecht het probleem is dan zou de hoogte van het vermogen niet uit moeten maken. En zo heilig is eigendom ook weer niet... de staat mag het gewoon belasten of herverdelen. En progressieve tarieven gebruiken we ook al in box 1 en box 2...quote:Op donderdag 26 februari 2026 09:19 schreef ludovico het volgende:
[..]
Het afschieten van het vorige/huidige stelsel heeft er meer mee te maken dat de inbreuk op eigendomsrecht te groot wordt geacht door de Hoge Raad.
Dat moet je kunnen tegenwerpen door te stellen dat bij dergelijke hoge vermogens de inbreuk op dat eigendomsrecht beperkt is.
Het kan ook weer niet zo zijn dat eigendom kosten wat kost beschermd moet worden zelfs als het meerdere honderden miljoenen betreft. Dat je daar een procentje op toe moet leggen is wel andere koek dan iemand met 200k met matig loontje die de belasting te betalen heeft.
Alleen het rendement mag belast worden.quote:Op donderdag 26 februari 2026 09:38 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Als eigendomsrecht het probleem is dan zou de hoogte van het vermogen niet uit moeten maken. En zo heilig is eigendom ook weer niet... de staat mag het gewoon belasten of herverdelen. En progressieve tarieven gebruiken we ook al in box 1 en box 2...
Volgens mij staat dat nergens zo zwart-wit. Alleen de grondslag waarover dat percentage wordt berekend mag nooit hoger zijn dan wat je daadwerkelijk aan inkomsten en waardestijging hebt genoten. Dus ja het is logisch het werkelijke rendement dan te belasten.quote:Op donderdag 26 februari 2026 09:46 schreef capricia het volgende:
[..]
Alleen het rendement mag belast worden.
De bescherming van eigendom staat in het evrm, eerste protocol.quote:Op donderdag 26 februari 2026 10:21 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Volgens mij staat dat nergens zo zwart-wit. Alleen de grondslag waarover dat percentage wordt berekend mag nooit hoger zijn dan wat je daadwerkelijk aan inkomsten en waardestijging hebt genoten. Dus ja het is logisch het werkelijke rendement dan te belasten.
En hoe zit het dan met het eigenwoningforfait? Is weliswaar box 1, maar dat is toch een belasting op woongenot...
Geen idee wat jullie punt nou precies isquote:Op donderdag 26 februari 2026 10:41 schreef HiZ het volgende:
[..]
De bescherming van eigendom staat in het evrm, eerste protocol.
De oplossing zit er niet tussen.quote:Op donderdag 26 februari 2026 11:39 schreef capricia het volgende:
Deze reparaties liggen op tafel:
https://www.telegraaf.nl/(...)r#Echobox=1772085627
- Verzachten van de belastingdruk voor kleine beleggers
- Meer ruimte om verliezen te verrekenen
- Verruiming van vrijstellingen
- Aanpassingen in de berekeningsmethodes
- Extra compensaties bij lage rendementen
Dat kan de AS400 van de fiscus niet aan.quote:Op donderdag 26 februari 2026 11:50 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
De oplossing zit er niet tussen.
Tjah.... Uiteindelijk wel een factor van het kerstarrest.quote:Op donderdag 26 februari 2026 09:38 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Als eigendomsrecht het probleem is dan zou de hoogte van het vermogen niet uit moeten maken. En zo heilig is eigendom ook weer niet... de staat mag het gewoon belasten of herverdelen. En progressieve tarieven gebruiken we ook al in box 1 en box 2...
Het is een rare berekening, aanwasbelasting garandeert juist minder inkomsten.quote:Op donderdag 26 februari 2026 07:22 schreef Steven184 het volgende:
[..]
Heinen zei wel direct dat een nieuwe variant van vermogensbelasting de schatkist niks extra’s mag kosten. De geraamde opbrengsten van de vermogensbelasting onder de ‘oude’ nieuwe wet zullen dus minimaal gelijk moeten zijn aan die van de ‘nieuwe nieuwe wet.
Gewoon 36% ipv 10%
Mijn pa kreeg een belastingaanslag OZB voor "boomgaard"quote:Op donderdag 26 februari 2026 14:29 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Het is een rare berekening, aanwasbelasting garandeert juist minder inkomsten.
Hoe aantrekkelijker het is om te beleggen, hoe meer mensen dit gaan doen, hoe meer mensen je kan beroven met die 10%.
De overheid denkt teveel op een zwaar ouderwetse manier, de bevolking bestaat blijkbaar alleen nog maar om de overheid te steunen, in plaats van andersom.
In het voorstel vanaf 2028 dus juist niet.quote:Wie box 3-belasting betaalt, heeft immers per definitie vermogen boven de vrijstelling van bijna 60 duizend euro.
Maar dus juíst enkel bij verkoop/uitkering. Niet over papierenwinst.quote:In Duitsland geldt al decennia een vlak tarief van 25 procent op werkelijk behaalde beleggingswinsten.
Dit slaat helemaal nergens op, een deel van die landen stimuleert beleggen juist actief via gunstige beleggingsrekeningen. Snap sowieso niet waarom hij dit überhaupt aanhaalt, het voorstel was nog vele malen erger dan in elk van die landen.quote:In Scandinavische landen, die wij graag als voorbeeld opvoeren als het over zorg of onderwijs gaat, zijn vermogensheffingen gewoon onderdeel van het maatschappelijk contract.
Dit afsluiten nadat je op elk vlak zojuist hebt aangetoond dat je het hele voorstel niet hebt gelezen. Wat een lef..quote:de principiële verontwaardiging over belasting op werkelijk rendement, los van alle uitvoeringsproblemen, verraadt iets anders: dat een deel van Nederland de verbinding kwijt is met wat belasting eigenlijk inhoudt.
quote:Jeroen Panders is strategisch adviseur.
Dat was wel het excuus om achterwaartse verliesverrekening niet in de wet op te nemen.quote:Op donderdag 26 februari 2026 11:53 schreef nostra het volgende:
[..]
Dat kan de AS400 van de fiscus niet aan.
En dat was nou juist waarom het ging in het kerstarrest; box 3 heffing als onevenredige aantasting.quote:Op donderdag 26 februari 2026 11:21 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Geen idee wat jullie punt nou precies isHet EVRM beschermt eigendom tegen onevenredige aantasting, niet per se tegen belastingheffing.
2x modaal misschien wel (inkomstenbelasting, btw, accijns, energiebelasting...) maar er is natuurlijk een grote groep die veel minder belasting betaald. Volgens mij zijn alle belastinginkomsten in NL zo'n 40% van het BBP, maar daar zitten ook bedrijven e.d. tussen.quote:Op donderdag 26 februari 2026 14:56 schreef ludovico het volgende:
[..]
Mijn pa kreeg een belastingaanslag OZB voor "boomgaard"
Heeft wat bomen geplant op een agrarisch perceel voor de biodiversiteit en mag gelijk belasting betalen.
Anyhow, het zou fijn zijn als de belasting heel wat simpeler gemaakt zou worden, hoeveel % dragen we af aan de staat van ons verdiende loon ondertussen? 55%?
Geen belasting op woning?quote:Op vrijdag 27 februari 2026 09:20 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
2x modaal misschien wel (inkomstenbelasting, btw, accijns, energiebelasting...) maar er is natuurlijk een grote groep die veel minder belasting betaald. Volgens mij zijn alle belastinginkomsten in NL zo'n 40% van het BBP, maar daar zitten ook bedrijven e.d. tussen.
Minimumloon met 2300 bruto betaalt maar zo'n 100 aan loonheffingen (dus rond de 5%) en heeft zelden box 3 vermogen. Als je dan ook nog eens toeslagen ontvangt kost je de staat geld. Gelukkig besteden ze vaak geld aan sigaretten en bier dus dat heft wel weer e.e.a. op maar het grootste gedeelte gaat op aan woning en daar zit in principe geen belasting op.
Volgens mij zijn de meeste minimumloonverdieners huurders dus dan betaal je geen ozb. En ozb gaat naar de gemeente niet naar de overheid maar je hebt gelijk dat het natuurlijk ook linksom of rechtsom belasting is.quote:Op vrijdag 27 februari 2026 09:25 schreef Innisdemon het volgende:
[..]
Geen belasting op woning?
En wat te denken van OZB en/of de belastingafdracht door de verhuurder van een woning?
[...]belastingafdracht door de verhuurder van een woning' ....quote:Op vrijdag 27 februari 2026 09:46 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Volgens mij zijn de meeste minimumloonverdieners huurders dus dan betaal je geen ozb. En ozb gaat naar de gemeente niet naar de overheid maar je hebt gelijk dat het natuurlijk ook linksom of rechtsom belasting is.
Zucht, nu herinner ik me weer waarom ik weinig op fok zit. Je ziet toch wat de intentie van mijn post is en wat ik probeer te laten zien? Wat heeft een huisjesmelker of woningbouwvereniging te maken met iemand die minimumloon verdient...quote:Op vrijdag 27 februari 2026 09:57 schreef Innisdemon het volgende:
[..]
[...]belastingafdracht door de verhuurder van een woning' ....
Rustig maar. Ik probeer alleen maar wat duidelijkheid te krijgen. Als je de intentie van míjn post niet begrijpt, kun je wellicht beter helemaal niet reageren.quote:Op vrijdag 27 februari 2026 11:01 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Zucht, nu herinner ik me weer waarom ik weinig op fok zit. Je ziet toch wat de intentie van mijn post is en wat ik probeer te laten zien? Wat heeft een huisjesmelker of woningbouwvereniging te maken met iemand die minimumloon verdient...
De voorbeelden die je noemt zijn allemaal consumptie. Dat is wel wat anders dan geld dat staat, waar belasting over is betaald en waar je niks mee doet.quote:Op donderdag 26 februari 2026 08:56 schreef YoshiBignose het volgende:
Belasting betalen over je vermogen is op zich niet gek, want geld maakt nou eenmaal geld. Als je dat niet zou belasten maak je het de rijken nog makkelijker. Maar er zou gewoon een goede vrijstelling moeten zijn voor Jan Modaal die een beetje spaargeld en wat beleggingen heeft.
Dit.quote:Op vrijdag 27 februari 2026 12:55 schreef Halcon het volgende:
[..]
De voorbeelden die je noemt zijn allemaal consumptie. Dat is wel wat anders dan geld dat staat, waar belasting over is betaald en waar je niks mee doet.
Als dat zo blijft, dan wordt er uiteindelijk ook erfbelasting over geheven.
Dat de fiscus blijkbaar niet in staat is normaal belasting te heffen over vermogenswinst, is ook geen argument om dan maar aan stilstaand vermogen van mensen te gaan zitten.
Inderdaad. Fiscus moet maar regelen dat ze dat wel kunnen. Hun organisatorische en technische beperkingen mogen geen reden zijn om aan het vermogen van mensen te zitten.quote:Op vrijdag 27 februari 2026 12:57 schreef capricia het volgende:
[..]
Dit.
Ik vind belasting over vermogen sws te gek voor woorden. Belast dan het rendement.
Je hebt gelijk dat is wat anders, maar wat maakt dat verder uit? Linksom of rechtsom is het belasting. Je kan heus wel wat argumenten bedenken waarom het schandalig is dat er belasting wordt geheven op water en brood.quote:Op vrijdag 27 februari 2026 12:55 schreef Halcon het volgende:
[..]
De voorbeelden die je noemt zijn allemaal consumptie. Dat is wel wat anders dan geld dat staat, waar belasting over is betaald en waar je niks mee doet.
Als dat zo blijft, dan wordt er uiteindelijk ook erfbelasting over geheven.
Het was gewoon een hele simpele manier om de belastingberekening te doen, maar inderdaad oneerlijk in sommige gevallen. Uiteindelijk worden erbij iedere methode wel mensen genaaid of mensen gematst. Er zijn altijd grensgevallen. Maar ja, mensen gaan alleen zeiken als ze zelf benadeeld worden.quote:Dat de fiscus blijkbaar niet in staat is normaal belasting te heffen over vermogenswinst, is ook geen argument om dan maar aan stilstaand vermogen van mensen te gaan zitten.
Ik vind dat wel een verschil. Idealiter is er gewoon een belasting over inkomen en dat is het dan.quote:Op vrijdag 27 februari 2026 13:03 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Je hebt gelijk dat is wat anders, maar wat maakt dat verder uit? Linksom of rechtsom is het belasting. Je kan heus wel wat argumenten bedenken waarom het schandalig is dat er belasting wordt geheven op water en brood.
[..]
Het was gewoon een hele simpele manier om de belastingberekening te doen, maar inderdaad oneerlijk in sommige gevallen. Uiteindelijk worden erbij iedere methode wel mensen genaaid of mensen gematst. Er zijn altijd grensgevallen. Maar ja, mensen gaan alleen zeiken als ze zelf benadeeld worden.
En naast die sigaretten ook nog aow besparen door eerder dood te gaan, goedaardige mensen... We zouden ze een dag moeten geven waarop we ze befeestenquote:Op vrijdag 27 februari 2026 09:20 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
2x modaal misschien wel (inkomstenbelasting, btw, accijns, energiebelasting...) maar er is natuurlijk een grote groep die veel minder belasting betaald. Volgens mij zijn alle belastinginkomsten in NL zo'n 40% van het BBP, maar daar zitten ook bedrijven e.d. tussen.
Minimumloon met 2300 bruto betaalt maar zo'n 100 aan loonheffingen (dus rond de 5%) en heeft zelden box 3 vermogen. Als je dan ook nog eens toeslagen ontvangt kost je de staat geld. Gelukkig besteden ze vaak geld aan sigaretten en bier dus dat heft wel weer e.e.a. op maar het grootste gedeelte gaat op aan woning en daar zit in principe geen belasting op.
Dat doe je effectief ook als de belasting hoger is dan de waarde van je vermogen doordat aandelen zakken...quote:Op donderdag 26 februari 2026 08:00 schreef Halcon het volgende:
[..]
Wat daar mis mee is? Dan ga je heffen over vermogen waar al netjes belasting over is betaald. Beetje alsof je over de televisie na een paar jaar nog een keer de btw af mag tikken...
En belasting die hoger uitvalt dan de waarde van je portfolio door koerswijzigingen (wat effectief mogelijk is in 2028) is geen onevenredige aantasting? Denk dat de meningen daarover verdeeld zijn.quote:Op donderdag 26 februari 2026 11:21 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Geen idee wat jullie punt nou precies isHet EVRM beschermt eigendom tegen onevenredige aantasting, niet per se tegen belastingheffing.
In principe is de huidige regeling met tegenbewijs best prima, inderdaad. Het zorgt alleen voor bewijslast als je rendement lager is dan werd verondersteld, maar als je geen zin hebt om deze administratie bij te houden of deze gewoon niet hebt, kun je nog steeds het prima normale verondersteld rendement betalen.quote:Op dinsdag 3 maart 2026 14:40 schreef Dutch_view het volgende:
Zo, net aangifte IB gedaan over 2025 en gebruik gemaakt van "Werkelijk rendement" opgave.
Ik snap niet waarom de politiek een overgangswet wil om later tot belasten van werkelijk rendement over te gaan.
Dat zit toch juist nu in de IB aangifte ingebakken.
Vind het prima zo, helaas vorig jaar negatief rendement gemaakt op de beurs, hoef nu maar 95 euro te betalen.
De BD had eerst een fictief rendement van 10k berekent in de aangifte
In 2025 een negatief rendement behaald? Wist niet eens dat dat kon.quote:Op dinsdag 3 maart 2026 14:40 schreef Dutch_view het volgende:
Zo, net aangifte IB gedaan over 2025 en gebruik gemaakt van "Werkelijk rendement" opgave.
Ik snap niet waarom de politiek een overgangswet wil om later tot belasten van werkelijk rendement over te gaan.
Dat zit toch juist nu in de IB aangifte ingebakken.
Vind het prima zo, helaas vorig jaar negatief rendement gemaakt op de beurs, hoef nu maar 95 euro te betalen.
De BD had eerst een fictief rendement van 10k berekent in de aangifte
"Oeps nu weer niet, oeps toch weer wel, oeps het ging fout, oeps hoe kan dat nou. Oeps wie kon dat nou voorzien?"quote:Op zaterdag 7 maart 2026 06:21 schreef Patroon het volgende:
[..]
Dus nu gaat die vermogensaanwasbelasting wel weer door...?
Het is al door de Tweede Kamer. Het hoeft alleen nog maar door de Eerste Kamer aangenomen te worden. Het maakt dus niet uit of de regering wel of niet valt. Sterker nog als het valt is de kans nog kleiner dat het van tafel gaat want dan zit je weer lang met een tandenloze demissionair kabinet.quote:Op zaterdag 7 maart 2026 08:32 schreef Discombobulate het volgende:
Tenzij het kabinet valt, want wat ze doen is een grote teringbende.
Succes...quote:
Precies. Enige hoop op dit punt is dat het door rechtszaken straks finaal juridisch gesloopt wordt. En ik verwacht dat eigenlijk ook wel, want in principe is dit nog steeds niet heel anders dan een fictief rendement (i.e. rendement wat je nog niet hebt of nooit gerealiseerd hebt). Maar dan is de schade al wel gedaan, helaas.quote:Op zaterdag 7 maart 2026 11:18 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Het is al door de Tweede Kamer. Het hoeft alleen nog maar door de Eerste Kamer aangenomen te worden. Het maakt dus niet uit of de regering wel of niet valt. Sterker nog als het valt is de kans nog kleiner dat het van tafel gaat want dan zit je weer lang met een tandenloze demissionair kabinet.
Laten we het hopen. Ik vind dat NL hard achteruit gaat de laatste kabinetten.quote:Op zaterdag 7 maart 2026 11:38 schreef naaktslakkenverkrachter het volgende:
[..]
Precies. Enige hoop op dit punt is dat het door rechtszaken straks finaal juridisch gesloopt wordt. En ik verwacht dat eigenlijk ook wel, want in principe is dit nog steeds niet heel anders dan een fictief rendement (i.e. rendement wat je nog niet hebt of nooit gerealiseerd hebt). Maar dan is de schade al wel gedaan, helaas.
Volgens mij krijgt dit voorstel internationaal ook veel kritiek, hopelijk helpt dat. Al kan het ook een extra stimulans zijn voor andere landen om het op eenzelfde manier te gaan organiseren.quote:Op zaterdag 7 maart 2026 11:38 schreef naaktslakkenverkrachter het volgende:
[..]
Precies. Enige hoop op dit punt is dat het door rechtszaken straks finaal juridisch gesloopt wordt. En ik verwacht dat eigenlijk ook wel, want in principe is dit nog steeds niet heel anders dan een fictief rendement (i.e. rendement wat je nog niet hebt of nooit gerealiseerd hebt). Maar dan is de schade al wel gedaan, helaas.
Die route wilen ze ook dichtgooienquote:Op zaterdag 7 maart 2026 11:33 schreef ludovico het volgende:
[..]
Maar met veel vermogen lekker beleggen in box 2....
Sparen heeft nut als de rente hoger is dan de inflatie, eigenlijk is daar al langere tijd geen sprake meer van. Sterker nog een steeds groter deel van de begrotingstekorten worden ondertussen eigenlijk monetair gefinancieerd. Het bekendste voorbeeld daarvan is Frankrijk. Het gevolg is een toename van de inflatie-tax, dit zal dus imo eerder toe dan afnemen.quote:Op zaterdag 7 maart 2026 14:30 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Sparen levert niks op, nee ook niet voor jouw als spaarder.
Sparen is het allerdomste wat je kan doen.
Om monetaire financiering tegen te gaan is er het verdrag van Maastricht, echter daaraan houden meerdere EU-landen zich niet, met name Frankrijk maakt ook geen enkele aanstalte om hieraan te willen voldoen, integendeel.quote:Google AI Overview
Inflation tax is the reduction in the real value of money held by the public, caused by inflation, which acts as a "hidden tax" that transfers wealth from individuals to the government. It occurs when governments print money to finance spending, reducing the purchasing power of existing cash.
Key Aspects of Inflation Tax:
Mechanism: When the government increases the money supply, it drives up prices (inflation). This reduces the purchasing power of the currency held by citizens.
Impact on Wealth: It acts as a penalty on holding cash and fixed-rate assets. While the nominal value of cash remains the same, its ability to buy goods and services decreases.
Government Benefit: The government benefits from inflation tax because it allows them to pay off debts with money that is worth less than when it was borrowed.
Regressive Nature: Inflation taxes often hit the poor the hardest, as they tend to hold more of their wealth in cash, whereas the wealthy often hold assets that may increase in value with inflation.
quote:Monetaire financiering is het financieren van overheidsuitgaven door de centrale bank, vaak door het direct creëren van nieuw geld of het opkopen van staatsschuld. Dit proces verhoogt de totale geldhoeveelheid, wat kan leiden tot inflatie of hyperinflatie. In de Eurozone is dit principe in de regel verboden.
Mensen die kunnen, die vertrekken wel of regelen het zo dat ze zo min mogelijk moeten betalen. Gevolg is dat de mensen die dat niet kunnen, dan wel weer meer moeten betalen.quote:Op zaterdag 7 maart 2026 15:42 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Het is een beetje als met de NS, je maakt de kaartjes wat duurder.
Minder mensen gaan met de trein, komt minder geld binnen om alles te financieren wat je wil, je maakt de kaartjes wat duurder om dit verschil proberen op te vangen.. er gaan minder mensen met de trein etc.
Enige verschil met de overheid is dat je gedwongen word steeds duurder wordende kaartjes te kopen, zelfs als je niet met de trein gaat.
En zo blijft het doorgaan inderdaad.quote:Op zaterdag 7 maart 2026 22:42 schreef Halcon het volgende:
[..]
Mensen die kunnen, die vertrekken wel of regelen het zo dat ze zo min mogelijk moeten betalen. Gevolg is dat de mensen die dat niet kunnen, dan wel weer meer moeten betalen.
Meer treinreizigers, NS maakt eindelijk weer winstquote:Op zaterdag 7 maart 2026 15:42 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Het is een beetje als met de NS, je maakt de kaartjes wat duurder.
Minder mensen gaan met de trein, komt minder geld binnen om alles te financieren wat je wil, je maakt de kaartjes wat duurder om dit verschil proberen op te vangen.. er gaan minder mensen met de trein etc.
Enige verschil met de overheid is dat je gedwongen word steeds duurder wordende kaartjes te kopen, zelfs als je niet met de trein gaat.
Tja als je met de trein moet gaan..quote:Op zondag 8 maart 2026 09:56 schreef Jeroboam het volgende:
[..]
Meer treinreizigers, NS maakt eindelijk weer winst
NS heeft vorig jaar voor het eerst in lange tijd weer winst gemaakt. Dat kwam vooral omdat meer mensen in 2025 de trein namen. Daardoor boekte NS vorig jaar een winst van 380 miljoen euro. In 2024 zat NS nog met een verlies van 141 miljoen euro diep in de rode cijfers.
Dat doet de ECB hè, met hun doorleentrucjes.quote:Op zaterdag 7 maart 2026 15:06 schreef Digi2 het volgende:
Om monetaire financiering tegen te gaan is er het verdrag van Maastricht, echter daaraan houden meerdere EU-landen zich niet, met name Frankrijk maakt ook geen enkele aanstalte om hieraan te willen voldoen, integendeel.
[..]
De ECB gaat niet over het naleven van het Maastricht verdrag. De ECB kan staatsobligaties opkopen en dus monetariseren bijv dmv QE. Echter een land als Frankrijk lost die staatsschulden nimmer af dmv belasting-inkomsten en dan is er sprake van monetaire financiering omdat de hoeveelheid euros in omloop toeneemt zonder dat er werkelijk goederen en diensten tegenover staan, zoals bij directe belastingheffing. Oftewel de hoeveelheid euros neemt toe tov de hoeveelheid diensten en goederen. Het is eigenlijk valsemunterij door een overheid, ten koste van in dit geval de koopkracht van alle euro-houders/gebruikers.quote:Op zondag 8 maart 2026 10:26 schreef nostra het volgende:
[..]
Dat doet de ECB hè, met hun doorleentrucjes.
Precies, maar men faciliteert het wel. Frankrijk had zonder die constructies niet zelfstandig tegen deze tarieven op de kapitaalmarkt kunnen lenen.quote:Op zondag 8 maart 2026 10:41 schreef Digi2 het volgende:
[..]
De ECB gaat niet over het naleven van het Maastricht verdrag. De ECB kan staatsobligaties opkopen en dus monetariseren bijv dmv QE. Echter een land als Frankrijk lost die staatsschulden nimmer af dmv belasting-inkomsten en dan is er sprake van monetaire financiering omdat de hoeveelheid euros in omloop toeneemt zonder dat er werkelijk goederen en diensten tegenover staan, zoals bij directe belastingheffing. Oftewel de hoeveelheid euros neemt toe tov de hoeveelheid diensten en goederen. Het is eigenlijk valsemunterij door een overheid, ten koste van in dit geval de koopkracht van alle euro-houders/gebruikers.
Het gaat dus niet om lenen, want dat impliceert dat Frankrijk de staatsschuld en tekorten gaat aflossen dmv directe belastingheffing. Die intentie is er niet. zolang de ECB dat staatspapier blijft monetariseren, blijft bijv de 10 jaars rente relatief laag. Het renteniveau speelt geen rol voor de franse staat omdat die monetair financiert, echter de franse marktrente voor bijv hypotheken en bedrijfsleningen zijn er wel aan gekoppeld. Zoals in het geval van destijds Griekenland kan de ECB op een gegeven moment de 'stekker' eruit trekken en ook Frankrijk doorverwijzen/afdwingen naar het ESM te gaan.quote:Op zondag 8 maart 2026 11:43 schreef nostra het volgende:
[..]
Precies, maar men faciliteert het wel. Frankrijk had zonder die constructies niet zelfstandig tegen deze tarieven op de kapitaalmarkt kunnen lenen.
quote:AI Overview
The European Stability Mechanism (ESM) is a permanent, intergovernmental rescue fund based in Luxembourg that provides financial assistance (loans) to euro area member states experiencing or threatened by severe financial difficulties. With a lending capacity of ¤500 billion, it acts as a lender of last resort to safeguard the financial stability of the entire euro area.
Conditionality: Financial assistance is generally provided in exchange for the implementation of specific economic reforms.
Zal nietquote:Op zaterdag 7 maart 2026 14:00 schreef Steven184 het volgende:
[..]
Die route wilen ze ook dichtgooien
Toch maar terug naar het tekentafeltje.quote:Op dinsdag 10 maart 2026 20:38 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
De EU wil dat we meer gaan beleggen maar in Nederland wordt je daar straks voor afgestraft.
Wat is er zo dom aan dan, er zijn ook mensen die in 2025 een negatief rendement hebben behaald met aandelen.quote:Op zaterdag 7 maart 2026 14:30 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Sparen levert niks op, nee ook niet voor jouw als spaarder.
Sparen is het allerdomste wat je kan doen.
Er zijn mensen die de loterij hebben gewonnen in 2025, een loterij ticket kopen is derhalve mega slim.quote:Op donderdag 12 maart 2026 20:04 schreef Hyaenidae het volgende:
[..]
Wat is er zo dom aan dan, er zijn ook mensen die in 2025 een negatief rendement hebben behaald met aandelen.
Dan kun je het beter op een spaarrekening laten staan. Verder houd ik ook nog een significant van mijn deel op spaarrekeningen, vooral nu de beurzen hoog staan. Zodat je ook de kans hebt om flink bij te kopen als het weer zakt.
Er zitten altijd wel slechte jaren bij, maar op de lange termijn hebben beleggers meer geld met hun geld gemaakt dan spaarders.quote:Op donderdag 12 maart 2026 20:04 schreef Hyaenidae het volgende:
[..]
Wat is er zo dom aan dan, er zijn ook mensen die in 2025 een negatief rendement hebben behaald met aandelen.
Dan kun je het beter op een spaarrekening laten staan. Verder houd ik ook nog een significant van mijn deel op spaarrekeningen, vooral nu de beurzen hoog staan. Zodat je ook de kans hebt om flink bij te kopen als het weer zakt.
Snap ik, als je 100% spaart jaar in jaar uit, maar een flink deel achter de hand houden in de vorm van spaargeld vind ik persoonlijk niet onverstandig. En zeker niet het 'domste wat je kunt doen'. Al je geld in een crypto munt yolo'en vind ik persoonlijk veel dommer, om maar wat te noemen.quote:Op vrijdag 13 maart 2026 09:25 schreef Halcon het volgende:
[..]
Er zitten altijd wel slechte jaren bij, maar op de lange termijn hebben beleggers meer geld met hun geld gemaakt dan spaarders.
Spaarders lijden eigenlijk per definitie verlies, omdat inflatie een deel van hun spaarpot doet verdampen.
Ik neem aan dat iedereen wel wat spaargeld aanhoud dus dom noemen slaat inderdaad nergens op. Zeker niet met 6% forfaitair rendement en sparen maar 1%quote:Op vrijdag 13 maart 2026 17:01 schreef Hyaenidae het volgende:
[..]
Snap ik, als je 100% spaart jaar in jaar uit, maar een flink deel achter de hand houden in de vorm van spaargeld vind ik persoonlijk niet onverstandig. En zeker niet het 'domste wat je kunt doen'. Al je geld in een crypto munt yolo'en vind ik persoonlijk veel dommer, om maar wat te noemen.
Als ze achterwaartse verliesverrekening gaan invoeren welquote:Op vrijdag 13 maart 2026 17:38 schreef Discombobulate het volgende:
Als mijn aandelen minder waard worden krijg ik dan ook geld terug?
Hoezo heb jij maar 25k. Je had toch ooit eigen zaak, dikke auto's lekkere wijven etc etc etc??quote:Op vrijdag 13 maart 2026 20:20 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Ik neem aan dat iedereen wel wat spaargeld aanhoud dus dom noemen slaat inderdaad nergens op. Zeker niet met 6% forfaitair rendement en sparen maar 1%
Ik heb maar zo'n 25k... dat laat ik gewoon op een spaarrekening. Beleggen met 10k ofzo vind ik ook weer zinloos ook al kan je het tegenwoordig wel snel weer liquide krijgen. Gelukkig pak ik nog wat rendement op bakstenen
[..]
Als ze achterwaartse verliesverrekening gaan invoeren wel
Hahahahaha ja alles verbrastquote:Op vrijdag 13 maart 2026 20:24 schreef Hyaenidae het volgende:
[..]
Hoezo heb jij maar 25k. Je had toch ooit eigen zaak, dikke auto's lekkere wijven etc etc etc??
Had jou veel rijker ingeschat.
Nou ja je hebt iig geleefd. Ik heb alleen centjes op de bank en voor de rest alleen op fok gezeten vanaf mijn 16dequote:Op vrijdag 13 maart 2026 20:33 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Hahahahaha ja alles verbrast![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
nog wel ondernemer hoor maar werken voor stront. M'n werknemer verdient meer dan ik
![]()
![]()
Heb nog wel huis met lage hypotheek en bedrijfspand afgelost over jaartje of 7. Moet genoeg zijn voor m'n pensioen... maar ja wie weet of je dan nog leeft.
Of het dom is, weet je natuurlijk pas achteraf. Wie z'n vermogen in bitcoin heeft gestopt toen dat een paar honderd euro waard is, heeft nu al een tijd de gelegenheid gehad om zich kapot te lachen.quote:Op vrijdag 13 maart 2026 17:01 schreef Hyaenidae het volgende:
[..]
Snap ik, als je 100% spaart jaar in jaar uit, maar een flink deel achter de hand houden in de vorm van spaargeld vind ik persoonlijk niet onverstandig. En zeker niet het 'domste wat je kunt doen'. Al je geld in een crypto munt yolo'en vind ik persoonlijk veel dommer, om maar wat te noemen.
Extreem veel risico nemen vind ik altijd dom.quote:Op zaterdag 14 maart 2026 11:25 schreef Halcon het volgende:
[..]
Of het dom is, weet je natuurlijk pas achteraf. Wie z'n vermogen in bitcoin heeft gestopt toen dat een paar honderd euro waard is, heeft nu al een tijd de gelegenheid gehad om zich kapot te lachen.
Achter de hand houden in de vorm van spaargeld is eigenlijk alleen 'goed' als je dat geld op korte termijn nodig hebt. Dan ga je niet beleggen of het in stenen stoppen.
Dat ligt er aan met wat voor deel van je vermogen. Je kunt best met een klein deel wat meer risico nemen. Daar bedoel ik dan niet mee naar het casino gaan. Dat is gewoon een avondje uit. Als dat je een paar honderd euro waard is, prima, maar sowieso dom om daar met relatief hoge bedragen te gaan spelen.quote:Op zaterdag 14 maart 2026 11:32 schreef Hyaenidae het volgende:
[..]
Extreem veel risico nemen vind ik altijd dom.
Alles op rood inzetten in een casino is ook dom, ook al kan het achteraf juist heel goed uitpakken.
Maar dat is meer geluk dan wijsheid.
Je reageert te snel, dat had ik inderdaad nog toegevoegd.quote:Op zaterdag 14 maart 2026 11:35 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dat ligt er aan met wat voor deel van je vermogen. Je kunt best met een klein deel wat meer risico nemen. Daar bedoel ik dan niet mee naar het casino gaan. Dat is gewoon een avondje uit. Als dat je een paar honderd euro waard is, prima, maar sowieso dom om daar met relatief hoge bedragen te gaan spelen.
Ja, dat vind ik wel essentieel. Alles stoppen in hele risicovolle beleggingen zou ik zelf nooit doen. Maar beleggen is wel noodzakelijk eigenlijk als je je geld niet wilt zien verdampen.quote:Op zaterdag 14 maart 2026 11:36 schreef Hyaenidae het volgende:
[..]
Je reageert te snel, dat had ik inderdaad nog toegevoegd.
Dat is zeker dom, je moet op 5-8 inzetten. Mijn beste win was in HC Utrecht met ¤120 op de 8 en hij viel. Je kan beter een paar getallen spelen dan rood/zwart of even/oneven want nu verlies je weinig maar win je veel. Ook al is het statistisch beter om rood/zwart te doen, want je krijgt de helft van je inzet terug bij 0.quote:Op zaterdag 14 maart 2026 11:32 schreef Hyaenidae het volgende:
[..]
Extreem veel risico nemen vind ik altijd dom.
Alles op rood inzetten in een casino is ook dom, ook al kan het achteraf juist heel goed uitpakken.
Maar dat is meer geluk dan wijsheid.
Ik had 10 BTC á ¤60 per stukquote:Op zaterdag 14 maart 2026 11:25 schreef Halcon het volgende:
[..]
Of het dom is, weet je natuurlijk pas achteraf. Wie z'n vermogen in bitcoin heeft gestopt toen dat een paar honderd euro waard is, heeft nu al een tijd de gelegenheid gehad om zich kapot te lachen.
Achter de hand houden in de vorm van spaargeld is eigenlijk alleen 'goed' als je dat geld op korte termijn nodig hebt. Dan ga je niet beleggen of het in stenen stoppen.
HC gaat toch over op Amerikaans om de kansspelbelasting te verhogen.quote:Op maandag 16 maart 2026 08:49 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Dat is zeker dom, je moet op 5-8 inzetten. Mijn beste win was in HC Utrecht met ¤120 op de 8 en hij viel. Je kan beter een paar getallen spelen dan rood/zwart of even/oneven want nu verlies je weinig maar win je veel. Ook al is het statistisch beter om rood/zwart te doen, want je krijgt de helft van je inzet terug bij 0.
De laatste keer dat ik er was, was er 1 tafel met dubbel 0. Ik vroeg toen aan de croupier waarom ik hier zou spelen ipv de normale tafels met een 0 en hij zei de meeste mensen zien het niet eensquote:Op maandag 16 maart 2026 08:59 schreef nostra het volgende:
[..]
HC gaat toch over op Amerikaans om de kansspelbelasting te verhogen.
Mja, ik denk dat ze met roulette sneller scoren dan met blackjack. Als ze daar de odds voor hen gunstiger maken, dan ontkom je er niet aan als je speelt. Bij blackjack doet 99% toch maar wat, lekker passen op 16 want eng, 14 hitten op een 3 etc. Dus hun feitelijke huisvoordeel zal zo richting 10% of mss wel meer gaan.quote:Op maandag 16 maart 2026 10:21 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
De laatste keer dat ik er was, was er 1 tafel met dubbel 0. Ik vroeg toen aan de croupier waarom ik hier zou spelen ipv de normale tafels met een 0 en hij zei de meeste mensen zien het niet eens
Ben er nu al even niet geweest dus weet niet of het nu standaard is. De Blackjack regels in HC waren ook wel altijd erg gunstig en gul... wat op zich goed is als je een pro bent. De meeste klanten snappen niet wat ze doen dus maakt het ook niet uit. Als BJ naar 1.2x gaat ipv 1.5x (3 to 2, 6 to 5) dan verhoogt het huisvoordeel met 1.4%
Ja maar bijna niemand doet dit, bitcoin zo lang aanhouden, er wordt vaak velen malen eerder winst genomen. En begrijpelijk.quote:Op zaterdag 14 maart 2026 11:25 schreef Halcon het volgende:
[..]
Of het dom is, weet je natuurlijk pas achteraf. Wie z'n vermogen in bitcoin heeft gestopt toen dat een paar honderd euro waard is, heeft nu al een tijd de gelegenheid gehad om zich kapot te lachen.
Dit bedoel ik dus. Dus geen realistisch scenario. Geldt ook met aandelen als Nvidia, die had ik 3 jaar geleden ook en met mooie winst verkocht. Wat achteraf nog vééél meer geld kon zijn.quote:
Moet je wel eerst het geld hebben.quote:Op zaterdag 14 maart 2026 11:38 schreef Halcon het volgende:
[..]
Ja, dat vind ik wel essentieel. Alles stoppen in hele risicovolle beleggingen zou ik zelf nooit doen. Maar beleggen is wel noodzakelijk eigenlijk als je je geld niet wilt zien verdampen.
Dat wel, maar als je het niet hebt, heb je ook geen last van het nieuwe box 3 stelsel. Elk nadeel heeft z'n voordeelquote:Op maandag 16 maart 2026 20:16 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Moet je wel eerst het geld hebben.
Wel mooi dit. Overheid komt geld te kort en wil dit halen bij beleggers maar Trump gaat ons in een verloren decennium storten. Geen winst geen belastinginkomsten lol. No money no honey.quote:Op maandag 23 maart 2026 09:31 schreef HiZ het volgende:
Zoals het nu gaat heeft iedereen een flinke aftrekpost bij het begin van het nieuwe stelsel 🤠
Nieuw pensioenstelsel is an sich goed(!!!)quote:Op vrijdag 27 maart 2026 23:25 schreef alternatif het volgende:
[..]
Wel mooi dit. Overheid komt geld te kort en wil dit halen bij beleggers maar Trump gaat ons in een verloren decennium storten. Geen winst geen belastinginkomsten lol. No money no honey.
Ook wel echt ruk met het nieuwe pensioenstelsel..
Gecondoleerd, en "werkelijk rendement" is ook maar een persiflage. Zo bereken je geen winst.quote:Op zondag 29 maart 2026 03:04 schreef HiZ het volgende:
Ik ga zoals het er nu voor staat over 2026 gegarandeerd aangifte doen met feitelijk rendement.
Minieme aanpassingen in de vorm van een keuzemenu. Dit begint steeds meer op een klucht te lijken.quote:Box 3-hervorming wankelt: kans op genoeg steun in de Eerste Kamer is ‘vrij kansloos’
Meerdere partijen in de Eerste en Tweede Kamer zien nog weinig in de verbeteringen voor box 3. Staatssecretaris Eelco Eerenberg heeft een lijst met mogelijke aanpassingen aan de nieuwe box 3-wet aangevoerd, maar volgens politiek verslaggever Leendert Beekman ‘is het de vraag of de Eerste Kamer deze aanpassingen direct in de prullenbak gooit, of dat ze Eerenberg tot na de zomer de tijd geven om zijn aanpassingen uit te werken.’
Het kabinet zoekt naar een manier om de hervorming van box 3 door het parlement te krijgen. Het voorstel voor de Wet Werkelijk Rendement werd eerder dit jaar in de Tweede Kamer aangenomen, maar daarna kwam forse kritiek van beleggers en ondernemers.
Het belangrijkste kritiekpunt van tegenstanders is dat beleggers straks belasting moeten betalen over winsten die zij nog niet hebben gerealiseerd. Staatssecretaris Eelco Eerenberg heeft aanpassingen aan de wet voorgesteld, een zogenaamd 'box 3-keuzemenu', om de wet er alsnog doorheen te krijgen.
Het box 3-keuzemenu bestaat onder andere uit een verhoging van de vrijstelling van 1.800 euro naar 1.900 euro en verlaging van het belastingtarief van 36 procent naar 35 procent. Ook wordt één jaar achterwaartse verliesverrekening gesuggereerd, waarbij het verlies uit het huidige jaar mag worden verrekend met de winst van vorig jaar. Dat gaat het kabinet de komende jaren 4 miljard euro kosten.
Eerste Kamer
Volgende week wordt in de Eerste Kamer gesproken over de wet zoals deze er nu ligt, dus een wet voor vermogensaanwasbelasting zónder de nieuwe voorstellen van Eerenberg. 'De vraag is of de Eerste Kamer deze wet direct in de prullenbak gooit, of dat ze Eerenberg tot na de zomer de tijd geven om zijn aanpassingen uit te werken,' zegt BNR's politiek verslaggever Leendert Beekman. Er lijkt op dit moment weinig steun te zijn voor de wet in de Eerste Kamer: BBB ziet überhaupt niets in de huidige wet en steun van coalitiepartijen CDA en de VVD is ook nog onzeker.
Volgens Beekman hebben de box 3-hervormingen een tamelijk kansloos uitzicht. 'De Eerste Kamer kijkt ook naar signalen die uit de Tweede Kamer komen over deze wet. Als er nu al zo'n hard signaal van de Tweede Kamer komt dat de aanpassingen niet geaccepteerd zullen worden, dan houdt niets de Senaat tegen om nog voor de zomer te stemmen en dan is een meerderheid voor de wet vrij kansloos'.
Tweede Kamer
Volgens Beekman is het probleem dat rechts de aanpassingen 'te weinig' vindt en links het ziet als een cadeautje voor de rijken. Tweede Kamerlid Michiel Hoogeveen van JA21 vertelt aan BNR dat hij denkt dat 'het voorstel in de huidige vorm verworpen gaat worden'. Volgens Hoogeveen moet de vermogensaanwasbelasting eruit en moet worden vastgehouden aan de huidige tegenbewijsregeling. Hoogeveen wil 'graag de discussie voeren hoe we vervolgens uit vermogenswinstbelasting geld gaan ophalen voor de belastingen'.
Pro stemde weliswaar voor de nieuwe box 3-wet, maar ziet liever een nog strengere vermogensbelasting. Volgens Beekman heeft de partij verkondigd dat zij 'de belastingplannen dit jaar niet zal goedkeuren als het minderheidskabinet niet met grote aanpassingen komt op het gebied van vermogen'.
Tweede Kamerlid Henk Vermeer van BBB zegt over het box 3-keuzemenu van Eerenberg dat 'het de menukaart van een heel slecht restaurant is en wij willen daar niet eten'.
https://www.bnr.nl/nieuws(...)mer-is-vrij-kansloos
Ik vind het al JAREN een klucht. NL behoort tot de absolute top in Europa qua vermogensbelasting en wil dat niet opgeven. We zijn ook het enige land waar grote groepen mensen netto méér (!) verdienen dan bruto. Komt door de huur- en zorgtoeslagen. En ja dan moet je je belasting ergens anders innen....quote:Op woensdag 24 juni 2026 11:17 schreef RotatoR het volgende:
[..]
Minieme aanpassingen in de vorm van een keuzemenu. Dit begint steeds meer op een klucht te lijken.
Dat komt omdat de netto lonen onder het bestaansminimum gehouden worden.quote:Op woensdag 24 juni 2026 13:52 schreef paardendokter het volgende:
[..]
Ik vind het al JAREN een klucht. NL behoort tot de absolute top in Europa qua vermogensbelasting en wil dat niet opgeven. We zijn ook het enige land waar grote groepen mensen netto méér (!) verdienen dan bruto. Komt door de huur- en zorgtoeslagen. En ja dan moet je je belasting ergens anders innen....
quote:Voorstel Hoekstra dreigt Nederlandse vermogensbelasting in de wielen te rijden
De Europese Commissie werkt aan een wet die het veel makkelijker moet maken om te investeren in de EU. Voor Nederland levert dat wel een probleem op, want het voorstel dreigt onze nieuwe vermogensbelasting uit te hollen.
https://www.rtl.nl/nieuws(...)-3-uit-te-hollen-hoe
Is een valkuil en naar mijn inzien nutteloos tenzij je een vermogen hebt van 1 miljoen of meer.. en die zitten al in een bv.quote:Op woensdag 24 juni 2026 14:32 schreef RotatoR het volgende:
Overigens is Wopke Hoekstra bezig met de hervorming van de Europese belastingregels en als zijn plannen doorgaan gaat dat waarschijnlijk grote invloed hebben op box 3:
[..]
Het is sowieso vrij bizar dat je gedwongen ingelegt geld op ideologische basis belegt word, als ze de idealist willen uithangen dan doen ze dat maar lekker met hun eigen bonussen.quote:Op zaterdag 28 maart 2026 06:36 schreef ludovico het volgende:
[..]
Nieuw pensioenstelsel is an sich goed(!!!)
Men zou wat meer keuzevrijheid moeten hebben dat hun geld niet ideologisch wordt ingezet cf GroenLinks wensbeeld.
En meer keuzevrijheid mbt beleggings strategie. Als er maar genoeg geld is weggelegd toch? Daar draait het om.
Ik heb er echt harde twijfels bij of de VVD tijdig bijdraait. Ik denk dat ze de achterban verloochenen. Daarmee decimeren ze zichzelf voor de komende tien tot vijftien jaar.quote:Op woensdag 24 juni 2026 11:17 schreef RotatoR het volgende:
[..]
Minieme aanpassingen in de vorm van een keuzemenu. Dit begint steeds meer op een klucht te lijken.
Genoeg is genoeg inderdaadquote:Op woensdag 24 juni 2026 14:08 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Gewoon geen box 3 meer.
Mensen hebben het recht iets te kunnen opbouwen, wat je per definitie doet met geld wat over is gebleven NA belasting al betaald te hebben, zonder dat de overheid ook daar wil afromen.. als een bandiet want 36% is het allerhoogste van Europa.
Mensen die meer kunnen overhouden, meer kunnen sparen en vooral beleggen (gezien sparen jezelf beroven is qua koopkracht) en dus kunnen opbouwen.. die gaan ook meer uitgeven.
Zo werkt dat nou eenmaal als er sprake is van overvloed..
Maar nee nee, we zitten hier ronduit af te sturen op pure socialisme.
Partijen als Pro die het allemaal niet ver genoeg vinden gaan en 49% willen en geen achterwaartse verliesverrekening etc.
Kom eens in opstand, desnoods schriftelijk.
Op Reddit hebben meerdere mensen voorgerekend dat het in het nieuwe stelsel als beleggingsbv vanaf ongeveer 2 ton rendabel is, als je zelf e.e.a. oppakt zonder boekhouder.quote:Op woensdag 24 juni 2026 15:46 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Is een valkuil en naar mijn inzien nutteloos tenzij je een vermogen hebt van 1 miljoen of meer.. en die zitten al in een bv.
Met valkuil bedoel ik dan, er een maken en in box 2 gaan zitten dat is relatief eenvoudig (even los van alle kosten a notaris, boekhouding, KVK kosten etc) maar er uit komen? Dat is echt niet zo eenvoudig.
Serieus?quote:Op woensdag 24 juni 2026 14:08 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Partijen als Pro die het allemaal niet ver genoeg vinden gaan en 49% willen en geen achterwaartse verliesverrekening etc.
quote:
Dat is een zekerheidje, ze pakken wat ze pakken kunnen en genaaid wordt je links of rechtsomquote:Op donderdag 25 juni 2026 09:11 schreef HMFuckyouall het volgende:
Ik ben inmiddels achter als de dood dat ze daarna in box2 gaan zitten kutten.
Ik vraag mij af of dit niet averechts zou werken, en er hiermee veel mensen naar een buitenland zouden vertrekken.quote:
Als je dit doorvoert, natuurlijk. En dan juist de groep die ze willen "pakken", als jij een tonnetje of twee hebt staan dan slik je nog wel ten opzichte van de heisa om te emigreren. Maar goed, dan zijn volgens GLPvdA ook al de extreem rijken.quote:Op vrijdag 26 juni 2026 09:34 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Ik vraag mij af of dit niet averechts zou werken, en er hiermee veel mensen naar een buitenland zouden vertrekken.
Inderdaad. De vermogensbelasting moet gewoon worden afgeschaft. Het is te lastig te berekenen, te makkelijk te ontduiken en ook gewoon oneerlijk om mensen hun vermogen af te pakken, nadat de inkomstenbelasting en inflatie eroverheen gegaan zijn.quote:Op woensdag 24 juni 2026 14:08 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Gewoon geen box 3 meer.
Mensen hebben het recht iets te kunnen opbouwen, wat je per definitie doet met geld wat over is gebleven NA belasting al betaald te hebben, zonder dat de overheid ook daar wil afromen.. als een bandiet want 36% is het allerhoogste van Europa.
Mensen die meer kunnen overhouden, meer kunnen sparen en vooral beleggen (gezien sparen jezelf beroven is qua koopkracht) en dus kunnen opbouwen.. die gaan ook meer uitgeven.
Zo werkt dat nou eenmaal als er sprake is van overvloed..
Maar nee nee, we zitten hier ronduit af te sturen op pure socialisme.
Partijen als Pro die het allemaal niet ver genoeg vinden gaan en 49% willen en geen achterwaartse verliesverrekening etc.
Kom eens in opstand, desnoods schriftelijk.
hoezo ander potje?quote:Op vrijdag 26 juni 2026 09:43 schreef AnneX het volgende:
Lees ik hier nu goed op Google dat Box 3 de overheid jaarlijks maar 9 miljard oplevert? Ongeveer het bedrag dat we naar de Oekraïne sturen?
Ander potje
En uit welke belastingopbrengst komt het geld dat wij aan de Oekraïne geven dan?quote:Op vrijdag 26 juni 2026 10:17 schreef AnneX het volgende:
[..]
…hulp aan Ukraine komt van een andere begroting …
De steun aan Oekraïne is geloof ik jaarlijks zo'n 2,5 miljard. Dat is hetzelfde bedrag dat ze nu tekort komen als gevolg van de tijdelijke tussenoplossing voor box 3.quote:Op vrijdag 26 juni 2026 09:43 schreef AnneX het volgende:
Lees ik hier nu goed op Google dat Box 3 de overheid jaarlijks maar 9 miljard oplevert? Ongeveer het bedrag dat we naar de Oekraïne sturen?
Ander potje
de MRB als je de recente berichtgeving kunt geloven.quote:Op vrijdag 26 juni 2026 10:23 schreef TAmaru het volgende:
[..]
En uit welke belastingopbrengst komt het geld dat wij aan de Oekraïne geven dan?
Het gekke is dat er eerst gesproken werd over 2.4 miljard.quote:Op vrijdag 26 juni 2026 09:43 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Inderdaad. De vermogensbelasting moet gewoon worden afgeschaft. Het is te lastig te berekenen, te makkelijk te ontduiken en ook gewoon oneerlijk om mensen hun vermogen af te pakken, nadat de inkomstenbelasting en inflatie eroverheen gegaan zijn.
Lees ik hier nu goed op Google dat Box 3 de overheid jaarlijks maar 9 miljard oplevert? Ongeveer het bedrag dat we naar de Oekraïne sturen?
Feit blijft dat het verschil is dat in plaats van dat de overheid het zogenaamd tekort gaat komen.. als box 3 zo blijft doorgaan.. wij dat tekort gaan komen.quote:Op vrijdag 26 juni 2026 12:02 schreef RotatoR het volgende:
[..]
De steun aan Oekraïne is geloof ik jaarlijks zo'n 2,5 miljard. Dat is hetzelfde bedrag dat ze nu tekort komen als gevolg van de tijdelijke tussenoplossing voor box 3.
Die 9 miljard is het uitgangspunt voor wat box 3 structureel moet opleveren terwijl het zo'n 5 à 6 miljard was.
Het is toch altijd de staat die bepaalt hoeveel ze uitgeeft en hoeveel belasting daartegenover moet staan. De politieke situatie bepaalt meestal welke groep men specifiek gaat naaien, maar over het algemeen gaan de overheidsuitgaven niet omlaag.quote:Op zondag 28 juni 2026 12:17 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Het gekke is dat er eerst gesproken werd over 2.4 miljard.
Nu MOET dat opeens 9 miljard zijn.. dat is zeer gevaarlijk want je merkt dat ook als ze er nu over spreken.
Dat wat er ook besloten word, het moet 9 miljard opleveren..
Maw de staat heeft al besloten dat feitelijk alles eigendom is van de staat en zo behandeld moet worden.
Dat is natuurlijk niet helemaal waar. In principe wordt dat geld gewoon rondgepompt en komt het deels weer terug in de economie, op andere plekken. Wel met aftrek uiteraard van alles wat naar het buitenland verdwijnt of gewoon elders in bodemloze putten verdwijnt.quote:Op zondag 28 juni 2026 12:21 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Feit blijft dat het verschil is dat in plaats van dat de overheid het zogenaamd tekort gaat komen.. als box 3 zo blijft doorgaan.. wij dat tekort gaan komen.
Elke stuiver naar de staat betekent een stuiver die niet terecht komt in de economie.
Daarom zeg ik, weg met box 3.
Deze?quote:Op maandag 29 juni 2026 05:19 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Nog even een dingetje, volgens de roverheid zit er in box 3 ong 700 miljard.
Dus (vooral) sparen, beleggingen etc. Van alle belastingplichtigen bij elkaar,
Ik snap werkelijk waar niet waarom er niet gekozen is voor een 1% vermogensbelasting.
Dat levert 7 miljard per jaar op, overzichtelijk, te betalen voor iedereen, je hebt geen 700 nieuwe ambtenaren nodig voor de clusterfuck wat “wet werkelijk rendement” overduidelijk is en zal zijn.
Edit nog even los van die 41,7 miljard wat blijkbaar gestolen is door topambtenaren voor Oekraïne/defensie en “het klimaat”.
Nauwelijks in het nieuws, niemand in de cel.
Rondpompen? 9 miljard.. goh toevallig het bedrag wat ze jaarlijks naar Oekraïne willen sturen..quote:Op maandag 29 juni 2026 06:54 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk niet helemaal waar. In principe wordt dat geld gewoon rondgepompt en komt het deels weer terug in de economie, op andere plekken. Wel met aftrek uiteraard van alles wat naar het buitenland verdwijnt of gewoon elders in bodemloze putten verdwijnt.
Ja gestolen dus.quote:Op maandag 29 juni 2026 06:56 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Deze?
Er is geen sprake van diefstal door topambtenaren, maar van een politieke en budgettaire kwestie rondom de uitgaven van het kabinet.Het bedrag van 41,7 miljard euro komt voort uit officiële Kamerdocumenten en heeft betrekking op geld dat door het kabinet is uitgegeven zonder voorafgaande toestemming van de Tweede Kamer. Dit juridische en budgettaire proces is in de media besproken en heeft soms geleid tot verwarring of misleidende claims online.Waar komt het bedrag vandaan?Incidentele Begrotingsaanpassingen (ISB's): De overheid mag in noodsituaties geld uitgeven voordat de Tweede Kamer hierover heeft gestemd via een artikel in de Comptabiliteitswet. Dit wordt een incidentele begrotingsaanpassing genoemd. Dit geld is dus niet gestolen of verdwenen, maar via spoedprocedures ingezet.Bestemming van het geld: Het overgrote deel van deze 41,7 miljard euro is gegaan naar grote crisismaatregelen. De absolute koploper hierin was het Ministerie van Economische Zaken en Klimaat, dat circa 23 miljard euro uitgaf aan onder andere het energieprijsplafond om huishoudens te ondersteunen tijdens de energiecrisis.Kritiek op de procedure: De Raad van State en de Rekenkamer hebben wel felle kritiek geuit op deze werkwijze. Het budgetrecht van de Tweede Kamer — het recht om vooraf te beslissen over overheidsuitgaven — werd hierdoor herhaaldelijk gepasseerd. Hoewel de politieke procedure dus ter discussie staat, is het geld aantoonbaar naar publieke voorzieningen en crisisbestrijding gegaan.
Dat verdwijnt uiteraard en komt niet terug in de Nederlandse economie, of althans grotendeels niet.quote:Op maandag 29 juni 2026 07:43 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Rondpompen? 9 miljard.. goh toevallig het bedrag wat ze jaarlijks naar Oekraïne willen sturen..
Het is genoeg geweest.
De overheid gaat maar krimpen, zelfs intern rondpompen vereist steeds meer belastingen omdat de overheid maar groeit en groeit door steeds meer taken en verantwoordelijkheden op zich te nemen ala communistische toestanden en krimp een woord is wat ze niet kennen.quote:Op maandag 29 juni 2026 08:46 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Dat verdwijnt uiteraard en komt niet terug in de Nederlandse economie, of althans grotendeels niet.
Maar als we het hebben over alle belastingen, dan komt het grootste deel wel terug in de Nederlandse economie in de vorm van uitkeringen, zorg, onderwijs, etc. Het probleem is dan alsnog dat de overheid altijd sturend optreedt en het hier geen vrijwillige transacties betreft.
Belastinggeld dat naar het buitenland verdwijnt is in mijn ogen het allergrootste onrecht. Daarna komt belastinggeld dat in Nederland blijft maar ten goede komt aan mensen die hier ook nog maar nooit één cent hebben bijgedragen. Maar ook belastinggeld dat door de overheid wordt herverdeeld over Nederlanders is in principe een groot onrecht.
Uiteraard is het moeilijk om te snijden in het eigen vlees. Een zeer groot aantal mensen is financieel afhankelijk van de overheidssector. De personeelskosten zijn gigantisch. Elke politicus die besluit de overheid in te krimpen brengt daarmee ook uiteindelijk zijn eigen baan en die van zijn vrienden en vertrouwelingen in gevaar. Daarom is de vergelijking van de overheid met een maffiose organisatie ook zo passend.quote:Op maandag 29 juni 2026 08:48 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
De overheid gaat maar krimpen, zelfs intern rondpompen vereist steeds meer belastingen omdat de overheid maar groeit en groeit door steeds meer taken en verantwoordelijkheden op zich te nemen ala communistische toestanden en krimp een woord is wat ze niet kennen.
Je moet de overheid dan ook geen keus geven, maar ja slappe bevolking.quote:Op maandag 29 juni 2026 08:51 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Uiteraard is het moeilijk om te snijden in het eigen vlees. Een zeer groot aantal mensen is financieel afhankelijk van de overheidssector. De personeelskosten zijn gigantisch. Elke politicus die besluit de overheid in te krimpen brengt daarmee ook uiteindelijk zijn eigen baan en die van zijn vrienden en vertrouwelingen in gevaar. Daarom is de vergelijking van de overheid met een maffiose organisatie ook zo passend.
Mijn theorie is dat de bevolking steeds slapper wordt door het bestaan van de overheid. Het is een soort negatieve spiraal. Een hele grote groep mensen kan of wil niks en komt daardoor of direct bij de overheid te werken of leeft van overheidssubsidies, zoals uitkeringen, cultuursubsidies, etc. Daardoor wordt het steeds aantrekkelijker om bij die groep te horen en dus niks te kunnen of willen en wordt de nood om politiek gezien voor die groep op te komen ook steeds groter. Je krijgt zo een gigantisch luie bevolking, waar een heleboel mensen eigenlijk alleen maar teren op de zakken van anderen. In feite is dat een soort van spiraal, die uitmondt in communisme, waarna alleen maar een opstand tot hernieuwde marktwerking kan leiden.quote:Op maandag 29 juni 2026 08:54 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Je moet de overheid dan ook geen keus geven, maar ja slappe bevolking.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |