Rustig maar. Ik probeer alleen maar wat duidelijkheid te krijgen. Als je de intentie van míjn post niet begrijpt, kun je wellicht beter helemaal niet reageren.quote:Op vrijdag 27 februari 2026 11:01 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Zucht, nu herinner ik me weer waarom ik weinig op fok zit. Je ziet toch wat de intentie van mijn post is en wat ik probeer te laten zien? Wat heeft een huisjesmelker of woningbouwvereniging te maken met iemand die minimumloon verdient...
De voorbeelden die je noemt zijn allemaal consumptie. Dat is wel wat anders dan geld dat staat, waar belasting over is betaald en waar je niks mee doet.quote:Op donderdag 26 februari 2026 08:56 schreef YoshiBignose het volgende:
Belasting betalen over je vermogen is op zich niet gek, want geld maakt nou eenmaal geld. Als je dat niet zou belasten maak je het de rijken nog makkelijker. Maar er zou gewoon een goede vrijstelling moeten zijn voor Jan Modaal die een beetje spaargeld en wat beleggingen heeft.
Dit.quote:Op vrijdag 27 februari 2026 12:55 schreef Halcon het volgende:
[..]
De voorbeelden die je noemt zijn allemaal consumptie. Dat is wel wat anders dan geld dat staat, waar belasting over is betaald en waar je niks mee doet.
Als dat zo blijft, dan wordt er uiteindelijk ook erfbelasting over geheven.
Dat de fiscus blijkbaar niet in staat is normaal belasting te heffen over vermogenswinst, is ook geen argument om dan maar aan stilstaand vermogen van mensen te gaan zitten.
Inderdaad. Fiscus moet maar regelen dat ze dat wel kunnen. Hun organisatorische en technische beperkingen mogen geen reden zijn om aan het vermogen van mensen te zitten.quote:Op vrijdag 27 februari 2026 12:57 schreef capricia het volgende:
[..]
Dit.
Ik vind belasting over vermogen sws te gek voor woorden. Belast dan het rendement.
Je hebt gelijk dat is wat anders, maar wat maakt dat verder uit? Linksom of rechtsom is het belasting. Je kan heus wel wat argumenten bedenken waarom het schandalig is dat er belasting wordt geheven op water en brood.quote:Op vrijdag 27 februari 2026 12:55 schreef Halcon het volgende:
[..]
De voorbeelden die je noemt zijn allemaal consumptie. Dat is wel wat anders dan geld dat staat, waar belasting over is betaald en waar je niks mee doet.
Als dat zo blijft, dan wordt er uiteindelijk ook erfbelasting over geheven.
Het was gewoon een hele simpele manier om de belastingberekening te doen, maar inderdaad oneerlijk in sommige gevallen. Uiteindelijk worden erbij iedere methode wel mensen genaaid of mensen gematst. Er zijn altijd grensgevallen. Maar ja, mensen gaan alleen zeiken als ze zelf benadeeld worden.quote:Dat de fiscus blijkbaar niet in staat is normaal belasting te heffen over vermogenswinst, is ook geen argument om dan maar aan stilstaand vermogen van mensen te gaan zitten.
Ik vind dat wel een verschil. Idealiter is er gewoon een belasting over inkomen en dat is het dan.quote:Op vrijdag 27 februari 2026 13:03 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Je hebt gelijk dat is wat anders, maar wat maakt dat verder uit? Linksom of rechtsom is het belasting. Je kan heus wel wat argumenten bedenken waarom het schandalig is dat er belasting wordt geheven op water en brood.
[..]
Het was gewoon een hele simpele manier om de belastingberekening te doen, maar inderdaad oneerlijk in sommige gevallen. Uiteindelijk worden erbij iedere methode wel mensen genaaid of mensen gematst. Er zijn altijd grensgevallen. Maar ja, mensen gaan alleen zeiken als ze zelf benadeeld worden.
En naast die sigaretten ook nog aow besparen door eerder dood te gaan, goedaardige mensen... We zouden ze een dag moeten geven waarop we ze befeestenquote:Op vrijdag 27 februari 2026 09:20 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
2x modaal misschien wel (inkomstenbelasting, btw, accijns, energiebelasting...) maar er is natuurlijk een grote groep die veel minder belasting betaald. Volgens mij zijn alle belastinginkomsten in NL zo'n 40% van het BBP, maar daar zitten ook bedrijven e.d. tussen.
Minimumloon met 2300 bruto betaalt maar zo'n 100 aan loonheffingen (dus rond de 5%) en heeft zelden box 3 vermogen. Als je dan ook nog eens toeslagen ontvangt kost je de staat geld. Gelukkig besteden ze vaak geld aan sigaretten en bier dus dat heft wel weer e.e.a. op maar het grootste gedeelte gaat op aan woning en daar zit in principe geen belasting op.
Dat doe je effectief ook als de belasting hoger is dan de waarde van je vermogen doordat aandelen zakken...quote:Op donderdag 26 februari 2026 08:00 schreef Halcon het volgende:
[..]
Wat daar mis mee is? Dan ga je heffen over vermogen waar al netjes belasting over is betaald. Beetje alsof je over de televisie na een paar jaar nog een keer de btw af mag tikken...
En belasting die hoger uitvalt dan de waarde van je portfolio door koerswijzigingen (wat effectief mogelijk is in 2028) is geen onevenredige aantasting? Denk dat de meningen daarover verdeeld zijn.quote:Op donderdag 26 februari 2026 11:21 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Geen idee wat jullie punt nou precies isHet EVRM beschermt eigendom tegen onevenredige aantasting, niet per se tegen belastingheffing.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |