abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_219910561
Bijna 90 vuilniswagenchauffeurs in Amsterdam zitten ziek thuis, ziekteverzuim gestegen

Van de iets meer dan 300 chauffeurs die bij de afvalinzameling van de gemeente Amsterdam werken zaten er afgelopen november 88 ziek thuis. Dat heeft wethouder Hester van Buren (Afval en Reiniging) laten weten in antwoord op vragen van het CDA.

Uit de beantwoording van de vragen blijkt verder dat het aantal chauffeurs dat in dienst is, schommelt. Zo waren het er in januari 2024 nog 317. Het aantal chauffeurs liep aan het einde van het jaar op tot 332, maar daalde daarna. In oktober 2025 waren het er 309 en een maand later waren het er vier meer.

Ziekmeldingen
Maandelijks werden er tussen januari 2024 en oktober 2025 tussen de 92 en 141 ziekmeldingen gedaan. Dat is niet hetzelfde als het aantal zieke chauffeurs, want een chauffeur kan zich meerdere keren ziek melden per jaar of juist meerdere maanden achterelkaar ziek zijn.

Van Buren heeft ook het percentage ziekteverzuim van de afdeling Inzameling gestuurd. Dat percentage was in 2025 bij alle maanden hoger dan precies een jaar daarvoor:

Twee tabellen tonen maandelijkse percentages. De linkertabel heeft betrekking op jan 2024 tot dec 2024, variërend van 15,9% tot 18,5%. De rechtertabel heeft betrekking op jan 2025 tot okt 2025, variërend van 19,0% tot 23,7%.




Cijfers ziekteverzuim - Foto: Gemeente Amsterdam
Vorig jaar bleek uit onderzoek van AT5 al dat het ziekteverzuim bij de stadsreiniging hoog ligt. Wethouder Van Buren beloofde de problemen aan te pakken. In de antwoorden aan het CDA schrijft ze opnieuw dat het de bedoeling is om de vaste wijken van chauffeurs weer terug te geven.

'Gezondmaakteams'
Daarnaast schrijft Van Buren dat oud-brandweercommandant Tijs van Lieshout, die inmiddels volledig bij de gemeente werkt, deze maand gestart is met 'organisatie-gezondmaakteams'. "Met de betrokken medewerkers hebben al meerdere afstemmingsgesprekken plaatsgevonden, zodat dit programma goed aansluit op het lopende verbetertraject en beide aanpakken elkaar versterken in het terugdringen van het ziekteverzuim."

CDA-fractievoorzitter Rogier Havelaar, die de vragen in november stelde, zegt in een reactie op de nieuwe cijfers dat hieruit blijkt dat er 'iets structureels speelt dat verder gaat dan wat we in de rest van de organisatie zien'. Hij spreekt van een 'zorgelijk en hardnekkig beeld'. "Vanaf augustus 2024 tot en met februari 2025 stijgt het ziekteverzuim maand op maand. Daarna daalt het niet terug, maar blijft het structureel hoog."

https://www.nhnieuws.nl/n(...)ekteverzuim-gestegen

Halsema haar beleid in cijfers, en weer een doorslaand succes :|W
pi_219910580
sowjet taal

'gezondmaakteams'.

ga met pensioen Halsema, je bent incompetent
Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
pi_219910582
Heel Nederland moet afval scheiden, behalve de Amsterdammers. Die flikkeren gewoon alles van zich af.
pi_219910594
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 20:59 schreef ootjekatootje het volgende:
Heel Nederland moet afval scheiden, behalve de Amsterdammers. Die flikkeren gewoon alles van zich af.
En dan klagen over ratten.. :')

Maar als men daar dan diervriendelijke oplossingen voor wil zoeken wordt dat 'radicaal' genoemd.
“Surrounded by losers, misfits and boozers”
pi_219910599
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 20:59 schreef ootjekatootje het volgende:
Heel Nederland moet afval scheiden, behalve de Amsterdammers. Die flikkeren gewoon alles van zich af.
Wanneer het echt een probleem wordt verzinnen ze wel weer een plan om hun rotzooi door heel Nederland te verspreiden. Zo rolt Amsterdam.
pi_219910617
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 20:58 schreef EttovanBelgie het volgende:
sowjet taal

'gezondmaakteams'.

ga met pensioen Halsema, je bent incompetent
Heb hier ook een vreemde gedachte bij. Zal wel een of andrre adviesclown zijn die word ingehuurd.
pi_219910733
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 21:06 schreef Cherni het volgende:

[..]
Heb hier ook een vreemde gedachte bij. Zal wel een of andrre adviesclown zijn die word ingehuurd.
In plaats van dat ze zorgen voor een boetesysteem voor die dumpers en vervuilers.
Beter geven ze het geld van die adviesclown aan de vuilnismannen zelf.
pi_219910740
Zoveelste teken dat het lekker gaat daar...

En maar commentaar blijven leveren op de wereld.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_219910754
quote:
6s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 20:55 schreef ikweethetookniet het volgende:
Halsema haar beleid in cijfers, en weer een doorslaand succes
Dat die vuilnismannen ziek worden van het opruimen van vuilnis ligt toch nooit aan het beleid van de bestuurders?

Wel zouden de bestuurders de inwoners van de stad betere voorlichting kunnen geven over het aanbieden van vuilnis, zodat er minder vuilnismannen ziek zouden worden.
pi_219910761
Zie ook de reportage van vorig jaar.

https://www.at5.nl/artike(...)-steeds-viezer-wordt

Kapotte trucks, onbekende wijken, te hoge werkdruk, kutmanagement.

quote:
Voor 2019 had elk stadsdeel nog een eigen reinigings- en inzamelingsdienst. Medewerkers hadden hun vaste wijk en route die ze goed kenden. De diensten werden echter ook gezien als losse koninkrijkjes. Om dit te doorbreken besloot de gemeente te centraliseren. In het masterplan Handhaving en Reiniging uit 2019 staat dat de stadsreiniging daardoor efficiënter, professioneler en flexibeler moet worden.

Sinds de invoering van de centrale stadsreiniging kunnen reinigers en vuilnisophalers ook in andere stadsdelen worden ingezet. Veel medewerkers geven aan dat hierdoor de trots en eigenaarschap om je eigen buurt schoon te houden verloren is gegaan. "Ik werkte 20 jaar in Noord, maar nu sta ik de ene dag in Oost, de volgende in Zuid en weer een andere dag in het centrum", vertelt reiniger Abdul.

Ploegen worden weggehaald uit de ene buurt en doorgeschoven naar de andere buurt. De werkdruk neemt nog verder toe doordat er nieuwe woonwijken of stadsgebieden, zoals Weesp, bijkomen zonder dat er genoeg extra personeel is aangenomen volgens medewerkers.

Het ingeroosterd worden in andere wijken leidt volgens een belevingsonderzoek tot "toegenomen ervaren onlogica, verlies aan gebiedskennis, verlies aan netwerk en verlies aan productiviteit." Het werkt niet efficiënt om steeds in andere buurten te werken, zeggen medewerkers. "We moeten altijd vanaf onze eigen werf beginnen om spullen en werkkleding op te halen. Op een drukke dag kan het reizen van Oost naar West anderhalf uur duren, waardoor er minder tijd overblijft om de wijk schoon te maken", zegt reiniger Abdul.
quote:
Ondanks de onvrede worden later nog meer wijzigingen ingevoerd. De gemeente wil de stadsreiniging meer laten aansluiten op "het ritme van de stad", zodat medewerkers ook flexibeler ingezet kunnen worden in de avonden en weekenden. Het moet het centrum ontlasten waar de meeste overlast van afval is, en al langer op avonden en weekenden wordt gewerkt. In 2023 wordt een nieuwe roosterregeling aangekondigd, die direct op weerstand stuit
Heeft allemaal goed uitgepakt dus. :')
pi_219910770
Wat gaat er eigenlijk wel goed in Amsterdam?
  vrijdag 23 januari 2026 @ 21:32:35 #13
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_219910792
Bijna een verzuim van 25%. Daar zitten ook doordouwers bij die nooit ziek zijn. Dus sommige zijn de helft van de tijd ziek
The End Times are wild
pi_219910793
quote:
Volgens de ondernemingsraad (OR) is maar liefst 95% van de medewerkers tegen deze nieuwe roosters. De OR spant een rechtszaak aan om de invoering van de nieuwe dienstregeling te stoppen, maar de rechter beslist in het voordeel van de gemeente. Sindsdien worden vuilniswagenchauffeurs ook ingeroosterd in weekenden en op feestdagen, terwijl reinigers daarnaast ook in de avonden aan de slag moeten.

De nieuwe roosters moeten de werkdruk juist verminderen, zegt een gemeentewoordvoerder in 2023 tegen AT5. Maar volgens de medewerkers hebben de veranderingen juist voor een hogere werkdruk gezorgd. “We zijn uit ons vertrouwde ritme gehaald. Sommige collega’s werken al 30 jaar alleen op dagdiensten en moeten nu ineens ook ‘s avonds en in het weekend aan de slag”, vertelt reiniger Manon.
Gewoon het aloude liedje eigenlijk. Helemaal niet luisteren naar de mensen die het werk daadwerkelijk moeten doen, en als het dan onvermijdelijk is vastgelopen heel verbaasd zijn.
  vrijdag 23 januari 2026 @ 21:35:16 #15
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_219910804
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 21:29 schreef RotatoR het volgende:
Wat gaat er eigenlijk wel goed in Amsterdam?
Dit


VER / Femke Halsema genomineerd als beste bestuurder van 2024


_O- _O- _O-
pi_219910889
Misschien kunnen ze er een scrum master opzetten die met oplossingen komt
  vrijdag 23 januari 2026 @ 22:41:22 #17
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_219911185
TS snapt er weer eens niks van.

De burgemeester gaat niet over de vuilophaaldiensten.
  vrijdag 23 januari 2026 @ 22:41:53 #18
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_219911188
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 21:29 schreef RotatoR het volgende:
Wat gaat er eigenlijk wel goed in Amsterdam?
Gezien de huizenprijzen daar een hele hoop.
pi_219911200
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 21:29 schreef RotatoR het volgende:
Wat gaat er eigenlijk wel goed in Amsterdam?
cocaineverkoop
  vrijdag 23 januari 2026 @ 22:44:09 #20
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_219911201
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 20:58 schreef EttovanBelgie het volgende:

ga met pensioen Halsema, je bent incompetent
Sinds wanneer gaat de burgemeester over de vuilophaaldiensten?

Of ben je gewoon een beetje hersenloos mee aan het krijsen?
  vrijdag 23 januari 2026 @ 22:46:42 #21
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_219911214
Het zoveelste succes van heksje Halsema.
pi_219911219
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 22:41 schreef Hexagon het volgende:
TS snapt er weer eens niks van.

De burgemeester gaat niet over de vuilophaaldiensten.
Dat is geen verantwoordelijkheid van het college?
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  vrijdag 23 januari 2026 @ 22:48:09 #23
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_219911221
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 22:47 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]
Dat is geen verantwoordelijkheid van het college?
Van wethouder Hester van Buren zie ik.
  vrijdag 23 januari 2026 @ 22:49:00 #24
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_219911226
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 22:44 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Sinds wanneer gaat de burgemeester over de vuilophaaldiensten?

Of ben je gewoon een beetje hersenloos mee aan het krijsen?
Uiteindelijk tast het niet ophalen van vuil de openbare veiligheid en gezondheid aan. Daarnaast, maar Halsema weet niet eens wat dat is, voel je je als burgemeester verantwoordelijk voor je stad en een goede burgemeester zou zich tomeloos inzetten om problemen daadwerkelijk op te lossen in plaats van ervoor weg te lopen.

Jouw reactie is ook veelzeggend en symptomatisch. "Oh dat valt niet binnen haar takenpakketje dus is het ook geen probleem". Die totale apathie.
  vrijdag 23 januari 2026 @ 22:50:07 #25
229532 Twiitch
Speelt met zichzelf
pi_219911233
Misschien kunnen ze een adviesbureau inhuren om voor 3 ton een rapport te schrijven over dit fenomeen.
Graag op anoniem
  vrijdag 23 januari 2026 @ 22:50:14 #26
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_219911235
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 22:49 schreef Richestorags het volgende:

[..]
Uiteindelijk tast het niet ophalen van vuil de openbare veiligheid en gezondheid aan. Daarnaast, maar Halsema weet niet eens wat dat is, voel je je als burgemeester verantwoordelijk voor je stad en een goede burgemeester zou zich tomeloos inzetten om problemen daadwerkelijk op te lossen in plaats van ervoor weg te lopen.
Het is simpelweg niet haar portefeuille en de gemeenteraad is de eindverantwoordelijke. Dus gewoon geen rol voor haar hier.
  vrijdag 23 januari 2026 @ 22:53:17 #27
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_219911262
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 22:50 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Het is simpelweg niet haar portefeuille en de gemeenteraad is de eindverantwoordelijke. Dus gewoon geen rol voor haar hier.
Ich habe es nicht gewußt.

Dat is toch schaamtevol, dat alles zogenaamd altijd maar de verantwoording van een ander is? Je bent godverdomme de burgemeester. Ondertussen gebeuren er wel erg veel dingen die "niet haar verantwoordelijkheid" zijn. Maar die andere prutsers (van haar partij) zoals Groot Wassink en Zita Pels zitten er ook nog.
  vrijdag 23 januari 2026 @ 22:57:53 #28
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_219911298
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 22:53 schreef Richestorags het volgende:

[..]
Ich habe es nicht gewußt.

Dat is toch schaamtevol, dat alles zogenaamd altijd maar de verantwoording van een ander is? Je bent godverdomme de burgemeester. Ondertussen gebeuren er wel erg veel dingen die "niet haar verantwoordelijkheid" zijn. Maar die andere prutsers (van haar partij) zoals Groot Wassink en Zita Pels zitten er ook nog.
Wat verwacht je nou precies? Dat een burgemeester iedere wethouder gaat zitten micromanagen? Uiteindelijk is de gemeenteraad de baas en moeten die het maar met de betreffende wethouder gaan uitzoeken. Het is simpelweg niet het takenpakket van de burgemeester.
pi_219911305
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 22:41 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Gezien de huizenprijzen daar een hele hoop.
Leuk voor vastgoedspeculanten, maar niet voor de bevolking die in woningnood verkeerd.
pi_219911317
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 22:48 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Van wethouder Hester van Buren zie ik.
Die is natuurlijk van het radicaal rechtse PvdA. Tijd dus voor Halsema om een socialistische heilstaat op te zetten, waar dit soort problemen ze zich niet voordoen.
  vrijdag 23 januari 2026 @ 23:01:37 #31
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_219911318
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 22:57 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Wat verwacht je nou precies? Dat een burgemeester iedere wethouder gaat zitten micromanagen? Uiteindelijk is de gemeenteraad de baas en moeten die het maar met de betreffende wethouder gaan uitzoeken. Het is simpelweg niet het takenpakket van de burgemeester.
"Een ander moet het maar weer uitzoeken"

Jij bent echt exemplarisch voor de bestuurlijke zooi in dit land.
  vrijdag 23 januari 2026 @ 23:06:40 #32
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_219911338
quote:
6s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 20:55 schreef ikweethetookniet het volgende:
'Gezondmaakteams'
Ruim 300 stuks welteverstaan met ieder een secretaresse, communicatiemedewerkster, kinderoppas, yogacoach, happieness officer, mindfulness coach, meditatie coach en een belastingspecialist om het voorgaande te bekostigen.

[ Bericht 0% gewijzigd door ACT-F op 23-01-2026 23:12:13 ]
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  vrijdag 23 januari 2026 @ 23:15:28 #33
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_219911388
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 22:48 schreef Hexagon het volgende:
Van wethouder Hester van Buren zie ik.
En die heeft bewezen vaker te falen :D

NWS / Gemeente de mist in met nieuw betalingssysteem: achterstand

Maar natuurlijk blijft ze gewoon zitten :|W :(
  vrijdag 23 januari 2026 @ 23:19:03 #34
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_219911410
quote:
7s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 22:50 schreef Twiitch het volgende:
Misschien kunnen ze een adviesbureau inhuren om voor 3 ton een rapport te schrijven over dit fenomeen.
Goed idee :! En als het rapport je niet bevalt doe je dit :!

twitter


Dat is slim :|W :')
pi_219911457
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 21:02 schreef KinKiJan het volgende:

[..]
En dan klagen over ratten.. :')

Maar als men daar dan diervriendelijke oplossingen voor wil zoeken wordt dat 'radicaal' genoemd.
Als de pest weer uitbreekt zal het daar beginnen.

Laten we vast een muur omheen zetten als extra veiligheid
  vrijdag 23 januari 2026 @ 23:34:57 #36
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_219911492
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 23:01 schreef Richestorags het volgende:

[..]
"Een ander moet het maar weer uitzoeken"

Jij bent echt exemplarisch voor de bestuurlijke zooi in dit land.
Nee het is gewoon hoe gemeenten georganiseerd zijn. Een burgemeester gaat niet over het afvalbedrijf al zou ze het willen en is ook niet de baas van de gemeente en gaat evenmin over het functioneren van wethouders. .
  vrijdag 23 januari 2026 @ 23:49:10 #37
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_219911568
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 23:34 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Nee het is gewoon hoe gemeenten georganiseerd zijn. Een burgemeester gaat niet over het afvalbedrijf al zou ze het willen en is ook niet de baas van de gemeente en gaat evenmin over het functioneren van wethouders. .
Dat is het officiële verhaal, waar incompetenten zich achter kunnen verschuilen en met vingertjes naar elkaar kunnen wijzen.
  zaterdag 24 januari 2026 @ 00:24:08 #38
500822 Niels0Kurovski
Extreem linkshandig
pi_219911650
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 20:59 schreef ootjekatootje het volgende:
Heel Nederland moet afval scheiden, behalve de Amsterdammers. Die flikkeren gewoon alles van zich af.
Jij mag niet eens in Am*dam komen dus hoe weet jij dat?
Alles blijft. Alles gaat voorbij. Alles blijft voorbijgaan. JD.
  zaterdag 24 januari 2026 @ 00:28:01 #39
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_219911663
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 23:49 schreef Richestorags het volgende:

[..]
Dat is het officiële verhaal, waar incompetenten zich achter kunnen verschuilen en met vingertjes naar elkaar kunnen wijzen.
Nee dat is hoe gemeenten in Nederland werken. Ondanks je feitenvrije geroeptoeter.
pi_219911821
Belonen voor goed werk en korten indien ziek. Dan krijgen de personen die wel werken meer en degene die thuis zit minder maar die hoeft niets te doen.

Bij echte zware ziekte overigens niet korten.

En de zweep weer invoeren.
pi_219911849
quote:
0s.gif Op zaterdag 24 januari 2026 03:01 schreef Invisibli het volgende:
Belonen voor goed werk en korten indien ziek. Dan krijgen de personen die wel werken meer en degene die thuis zit minder maar die hoeft niets te doen.

Bij echte zware ziekte overigens niet korten.

En de zweep weer invoeren.
Aanbieders van vuilnis zouden verplicht moeten worden hun vuilnis op een manier aan te bieden die de gezondheid van vuilnismannen beschermt.

Het is immers onacceptabel dat werknemers die dagelijks ons vuilnis ophalen, onnodige risico’s lopen doordat vuilnis verkeerd wordt verpakt of onveilig wordt aangeboden.

Door duidelijke regels te stellen en streng toe te zien op naleving daarvan, kan worden voorkomen dat vuilnismannen ziek worden van het werk dat zij voor de samenleving verrichten.
pi_219912040
Logisch toch.

Als ze niet een langere tijd ziek zijn, verliezen ze hun Wajong uitkering.
  zaterdag 24 januari 2026 @ 07:12:51 #43
323876 michaelmoore
begin ook een voedselbos
pi_219912045
die zitten in zak en as

quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 20:59 schreef ootjekatootje het volgende:
Heel Nederland moet afval scheiden, behalve de Amsterdammers. Die flikkeren gewoon alles van zich af.
raar smerig volk , en ze zijn dol op wolven en ratten

quote:
Amsterdam telt meer dieren dan mensen'
Partij voor de Dieren vindt wolf in Amsterdam een 'verrijking': '

Ook ratten niet bestrijden'

Amsterdam- Zelfs als wolven aan de poorten van de hoofdstad staan, is afschieten wat Partij voor de Dieren (PvdD) betreft geen optie.
Ook niet met paintballgeweren. ,,

Wolven vormen een verrijking van de natuur in Nederland en dragen bij aan een grotere biodiversiteit", schrijft de partij in het Amsterdamse verkiezingsprogramma.

Daarom moet de gemeente Amsterdam beginnen met 'goede voorlichting over het belang van de wolf aan onder meer burgers, ondernemers en scholen'. ,,

De partij wil ook hengelen verbieden.


[ Bericht 53% gewijzigd door michaelmoore op 24-01-2026 09:07:06 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_219912122
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 20:59 schreef ootjekatootje het volgende:
Heel Nederland moet afval scheiden, behalve de Amsterdammers. Die flikkeren gewoon alles van zich af.
Idd en nu willen ze de ratten ook nog gaan vertroetelen.
Je hoort bij de betere, maar nog lang niet bij de beste
pi_219912165
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 20:59 schreef ootjekatootje het volgende:
Heel Nederland moet afval scheiden, behalve de Amsterdammers. Die flikkeren gewoon alles van zich af.
Alles word hier gewoon gescheiden hoor, volgens mij is er geen enkel stadsdeel meer wat niet met afvalscheidingscontainers werkt, in ons stasdeel al ruim 20 jaar. Het probleem van het vuilnis is met name toerisme en de idioterie met de nieuwe statiegeld regeling.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_219912256
quote:
0s.gif Op zaterdag 24 januari 2026 07:12 schreef michaelmoore het volgende:
die zitten in zak en as
[..]
raar smerig volk , en ze zijn dol op wolven en ratten
[..]

Vooral grijze wolven.
  zaterdag 24 januari 2026 @ 09:08:53 #47
55581 L3viathan
Hollywood Hootsman
pi_219912270
Ik zou ook ziek worden als ik in Amsterdam moest werken
Just a fool will play tricks on Angus McSix
pi_219912413
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 22:44 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Sinds wanneer gaat de burgemeester over de vuilophaaldiensten?

Of ben je gewoon een beetje hersenloos mee aan het krijsen?
En jij gaat ons uitleggen dat de burgemeester geen verantwoordelijkheid draagt voor een essentieel onderdeel in de gemeentelijke taken inzake openbare orde, veiligheid en volksgezondheid?
-
  zaterdag 24 januari 2026 @ 09:40:03 #49
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_219912433
quote:
0s.gif Op zaterdag 24 januari 2026 09:37 schreef quo_ het volgende:

[..]
En jij gaat ons uitleggen dat de burgemeester geen verantwoordelijkheid draagt voor een essentieel onderdeel in de gemeentelijke taken inzake openbare orde, veiligheid en volksgezondheid?
Dat deeltje lgt simpelweg buiten haar takenpakket. En slecht functionerende wethouders corrigeren is ook al geen taak van haar. Dat moet de gemeenteraad doen.
pi_219913000
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 22:48 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Van wethouder Hester van Buren zie ik.
Het college van B&W dus, wat staat voor burgemeester en wethouders.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  zaterdag 24 januari 2026 @ 11:19:33 #51
344884 monkyyy
Myers-Briggs: INTJ
pi_219913011
Struikelen over vuilnis hoort bij het leven in de grote stad.
You can learn anything, the secret lies in discipline.
"What the mind can conceive and believe, it can achieve"
You will make mistakes. Forgive yourself. Move on. Start rebuilding.
pi_219913089
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 22:44 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Sinds wanneer gaat de burgemeester over de vuilophaaldiensten?

Of ben je gewoon een beetje hersenloos mee aan het krijsen?
:')
Hoe ben jij aan het duiken voor iets wat een kerntaak is van een gemeente?
Bewoners betalen de gemeente ook gewoon 'afvalstoffenheffing' via de 'gemeentebelastingen'. Of hoeven ze dat ook niet meer te doen dan als de gemeente niet verantwoordelijk daarvoor is volgens jou?

Man man man man.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  zaterdag 24 januari 2026 @ 11:32:17 #53
323876 michaelmoore
begin ook een voedselbos
pi_219913093
quote:
0s.gif Op zaterdag 24 januari 2026 11:19 schreef monkyyy het volgende:
Struikelen over vuilnis hoort bij het leven in de grote stad.
en dan tillen we hier en daar een paar stoeptegels op om daar wat Nederlands onkruid te planten ,dat maakt het leven spannender en geeft de ratten een leuke plek
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zaterdag 24 januari 2026 @ 11:33:31 #54
323876 michaelmoore
begin ook een voedselbos
pi_219913098
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 22:44 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Sinds wanneer gaat de burgemeester over de vuilophaaldiensten?

Of ben je gewoon een beetje hersenloos mee aan het krijsen?
burgemeester is verantwoordelijk voor de politie en alle gemeentelijke diensten die onder de gemeente vallen
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zaterdag 24 januari 2026 @ 11:34:16 #55
319685 Mubassie
Hallo kindertjes
pi_219913100
Het overgrote deel van het Amsterdamse bestuur onder leiding van bubbeltje Halsema lijkt wel te falen in haar taken.

Smerige junkenstad aan het worden.
  zaterdag 24 januari 2026 @ 11:36:24 #56
28033 Pek
je moet wat
pi_219913108
Had je maar een vak moeten leren. :{w
The difference between the three Abrahamic religions:
- Christianity mumbling to the ceiling,
- Judaism mumbling to the wall,
- Islam mumbling to the floor.
pi_219913113
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 21:29 schreef RotatoR het volgende:
Wat gaat er eigenlijk wel goed in Amsterdam?
Zelfverrijking door middel van adviesbureautjes opzetten en dan nutteloze rapporten schrijven voor veel geld.
  zaterdag 24 januari 2026 @ 11:43:59 #58
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_219913150
quote:
0s.gif Op zaterdag 24 januari 2026 11:31 schreef Red_85 het volgende:

[..]
:')
Hoe ben jij aan het duiken voor iets wat een kerntaak is van een gemeente?
Bewoners betalen de gemeente ook gewoon 'afvalstoffenheffing' via de 'gemeentebelastingen'. Of hoeven ze dat ook niet meer te doen dan als de gemeente niet verantwoordelijk daarvoor is volgens jou?

Man man man man.
Het is een kerntaak van de gemeente, maar niet van de burgemeester. Daar gaat de afvalwethouder over, die door de gemeenteraad wordt aangestuurd.

quote:
0s.gif Op zaterdag 24 januari 2026 11:17 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]
Het college van B&W dus, wat staat voor burgemeester en wethouders.
Waar de burgemeester dus niet de meerdere van is van de verschillende wethouders, dat is de gemeenteraad.
  zaterdag 24 januari 2026 @ 12:32:45 #59
402274 Cruzinats
we were kings, and such
pi_219913470
Gemeentebestuur daar en Halsemamongooltje houden zich liever bezig met zaken waar een gemeentebestuur zich niet mee bezig zou moeten houden, zoals Palestina of Trump. :')

Ik denk dat het merendeel van degenen die daar een zetel bezet houdt ook helemaal geen ene reet geeft om dergelijke pragmatische zaken, en als ze dat al wel doen, hebben ze er uiteraard de ballen verstand van. Die zien de lokale politiek als een springplank voor de Tweede Kamer, en anders wel als platform om hun abstracte identiteitspolitiek te pushen.

Wat loopt er anno 2026 eigenlijk nog wel lekker in Amsterdam?
pi_219913516
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 21:32 schreef saparmurat_niyazov het volgende:

[..]
Gewoon het aloude liedje eigenlijk. Helemaal niet luisteren naar de mensen die het werk daadwerkelijk moeten doen, en als het dan onvermijdelijk is vastgelopen heel verbaasd zijn.
Misschien overdreven, maar gedwongen werkritme veranderen naar onregelmatig vind ik bijna onmenselijk. Lang niet iedereen trekt dat lichamelijk gezien. En je sociale leven kan naar de kloten gaan. Kan echt niet.
  zaterdag 24 januari 2026 @ 13:21:46 #61
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_219913759
quote:
4s.gif Op zaterdag 24 januari 2026 12:32 schreef Cruzinats het volgende:
Gemeentebestuur daar en Halsemamongooltje houden zich liever bezig met zaken waar een gemeentebestuur zich niet mee bezig zou moeten houden, zoals Palestina of Trump. :')

Ik denk dat het merendeel van degenen die daar een zetel bezet houdt ook helemaal geen ene reet geeft om dergelijke pragmatische zaken, en als ze dat al wel doen, hebben ze er uiteraard de ballen verstand van. Die zien de lokale politiek als een springplank voor de Tweede Kamer, en anders wel als platform om hun abstracte identiteitspolitiek te pushen.

Wat loopt er anno 2026 eigenlijk nog wel lekker in Amsterdam?
WOZ belasting die giert elke jaar 30% omhoog :D
Om het faalbeleid te kunnen financieren :(
pi_219913796
quote:
0s.gif Op zaterdag 24 januari 2026 12:39 schreef PotjeSambal het volgende:

[..]
Misschien overdreven, maar gedwongen werkritme veranderen naar onregelmatig vind ik bijna onmenselijk. Lang niet iedereen trekt dat lichamelijk gezien. En je sociale leven kan naar de kloten gaan. Kan echt niet.
Bovengemiddeld oud personeel ook.

quote:
Met een gemiddelde leeftijd van 50 jaar bij inzameling en 46 jaar bij reiniging is het personeel duidelijk ouder dan het landelijke bedrijfs­gemiddelde van 43 jaar. “Oudere werknemers hebben inderdaad meer kans op fysieke klachten en ziekteverzuim”, zegt vakbondsbestuurder bij de FNV Fred Bos. “Maar er is veel meer aan de hand bij de stadsreiniging.”
Als 50+er na misschien wel decennia met vaste routes op de wagen nu moeten beginnen aan onregelmatige diensten op rare tijdstippen. Gek hoor dat personeel afhaakt...
pi_219913851
Wel leuk voor de ratten, die als het aan de Partij van de Dieren ligt, niet meer bestreden mogen worden.

Stelletje gekken.
  zaterdag 24 januari 2026 @ 13:42:21 #64
171727 StateOfMind
Ancient Astronaut
pi_219913885
quote:
0s.gif Op zaterdag 24 januari 2026 13:38 schreef bloodymary1 het volgende:
Wel leuk voor de ratten, die als het aan de Partij van de Dieren ligt, niet meer bestreden mogen worden.

Stelletje gekken.
Nog even en ze zijn daar letterlijk van de ratten besnuffeld :D
Perhaps you've seen it, maybe in a dream.
A murky, forgotten land.
pi_219913906
quote:
11s.gif Op zaterdag 24 januari 2026 13:42 schreef StateOfMind het volgende:

[..]
Nog even en ze zijn daar letterlijk van de ratten besnuffeld :D
It's a rat! No, is ghamster! Aldus Manuel.
pi_219914029
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 21:29 schreef RotatoR het volgende:
Wat gaat er eigenlijk wel goed in Amsterdam?
Helemaal niks. En Halsema zag dat het goed was :')
pi_219914857
quote:
0s.gif Op zaterdag 24 januari 2026 11:43 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Het is een kerntaak van de gemeente, maar niet van de burgemeester. Daar gaat de afvalwethouder over, die door de gemeenteraad wordt aangestuurd.
[..]
Waar de burgemeester dus niet de meerdere van is van de verschillende wethouders, dat is de gemeenteraad.
Lul er maar om heen. Zoals de directeur verantwoordelijk is voor zn hele bedrijf, is de burgemeester verantwoordelijk voor de gemeenten. Taken kan je afschuiven, verantwoordelijkheden niet.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  zaterdag 24 januari 2026 @ 16:26:38 #68
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_219915567
quote:
0s.gif Op zaterdag 24 januari 2026 14:34 schreef Red_85 het volgende:

[..]
Lul er maar om heen. Zoals de directeur verantwoordelijk is voor zn hele bedrijf, is de burgemeester verantwoordelijk voor de gemeenten. Taken kan je afschuiven, verantwoordelijkheden niet.
Een gemeente is dus geen bedrijf en de burgemeester niet de directeur van de gemeente. De burgemeester heeft de macht over zijn portefeuille, maar niet over de rest. Dat is de gemeenteraad.
pi_219915586
Hoog ziekteverzuim betekent eigenlijk altijd dat er iets mis is met het management en/of de cultuur.
Don't quote me boy, cause I ain't said shit!
Send Banano to: ban_1drjycsqhpwa1i4uxo1mmqau6q8gibgbn6oabtub53zpcrabjunt3uscaqty
pi_219915622
quote:
0s.gif Op zaterdag 24 januari 2026 13:49 schreef William_Papadin het volgende:

[..]
Helemaal niks. En Halsema zag dat het goed was :')
Kun je nagaan als dit soort figuren in het landsbestuur terecht komen.
pi_219915661
quote:
0s.gif Op zaterdag 24 januari 2026 11:31 schreef Red_85 het volgende:

[..]
:')
Hoe ben jij aan het duiken voor iets wat een kerntaak is van een gemeente?
Bewoners betalen de gemeente ook gewoon 'afvalstoffenheffing' via de 'gemeentebelastingen'. Of hoeven ze dat ook niet meer te doen dan als de gemeente niet verantwoordelijk daarvoor is volgens jou?

Man man man man.
Bestuurslaag over bestuurslaag over bestuurslaag over bestuurslaag, zodat ze allemaal naar elkaar kunnen wijzen en er uiteindelijk geen kut gebeurt, ja. :D
pi_219915714
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 21:27 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
Zie ook de reportage van vorig jaar.

https://www.at5.nl/artike(...)-steeds-viezer-wordt

Kapotte trucks, onbekende wijken, te hoge werkdruk, kutmanagement.
[..]
[..]
Heeft allemaal goed uitgepakt dus. :')
Ah, de excelmanagers zijn weer bezig geweest... :')

Enne, "koninkrijkjes"... dat moeten we natuurlijk niet hebben... Doet me denken aan de Amsterdamse Brandweer die wel even naar rechts gericht diende te worden, dat werd ook zo'n succesverhaal.

Daar heeft Dieuwertje Kuijpers al eens een prachtige rant over geschreven: https://www.dieuwsnieuws.(...)rdient-vlammenwerper

Docu "Brandmeester": https://npo.nl/start/video/2doc-brandmeester/meer-informatie

[ Bericht 9% gewijzigd door AchJa op 24-01-2026 17:10:19 ]
pi_219915745
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 20:59 schreef ootjekatootje het volgende:
Heel Nederland moet afval scheiden, behalve de Amsterdammers. Die flikkeren gewoon alles van zich af.
Nee hoor. Hier in Brabant gaan ze daar ook mee stoppen. Ik geloof dat zelfs de GFT-kliko verdwijnt. Wordt een mooie boel als ik het gras moet maaien. No way dat ik dat in de normale bak stop. Meteen de halve kliko vol
“Weak or strong, clever or simple, we are all brothers.”
pi_219915780
quote:
0s.gif Op zaterdag 24 januari 2026 16:28 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Hoog ziekteverzuim betekent eigenlijk altijd dat er iets mis is met het management en/of de cultuur.
En bij 30% weet je zeker dat de mentaliteit van zowel werkgever als de werknemers totaal verrot is.
-
pi_219915824
De werkwijze compleet omgooien maar niet van tevoren het oordeel van de mensen die het daadwerkelijk uitvoeren meenemen in je besluit. 14.gif
-nee-
pi_219915859
Sowieso is "de werkwijze volledig omgooien" meestal het resultaat van een compleet overbodige managementlaag die niks beters te doen heeft dan verbeterplannen schrijven, omdat iemand hogerop anders zal ontdekken dat ze de hele dag niks anders doen dan koffie halen. :{w

Veelal bespaar je het meest door dit soort idioten direct de laan uit te sturen en de mensen die het daadwerkelijke werk uitvoeren beter te belonen.
  zaterdag 24 januari 2026 @ 17:17:21 #77
256935 xzaz
McBacon to the rescue!
pi_219915927
Moet Halsema niet even aan haar zoon vragen om orde op stelten te zetten, die bezit namelijk vuurwapens.
  zaterdag 24 januari 2026 @ 17:27:09 #78
54837 nixxx
NIET broer van TD
pi_219916014
Met zulk verzuim kan ik je garanderen dat het management wat daar rondloopt bijna allemaal klootzakken zijn. De volgende organisatie waar binnenkort van naarbuiten komt dat er een onveilig en grensoverschrijdende werksfeer heerste.
ik ben niet gek.. ik ben volstrekt niet gek, ik ben helemaal niet gek... ik ben een nagemaakte gek
gooi alles weg neem een besluit, doe als het moet alles opnieuw
  zaterdag 24 januari 2026 @ 17:29:28 #79
201761 phpmystyle
The emperor of Moscow!
pi_219916032
Ik denk ook dat het jezelf ziekmelden wel makkelijker wordt gemaakt als velen het doen. Dus dat het niet perse meer ontevredenheid is maar ook gewoon ziekmelden omdat het kan, en je bent anoniem in zo'n grote organisatie.
"Fifty years ago the Leningrad street taught me a rule - if a fight is inevitable, you have to throw the first punch."
Vladimir Putin
“To forgive the terrorists is up to God, but to send them there is up to me.”
Vladimir Putin
  zaterdag 24 januari 2026 @ 18:01:58 #80
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_219916354
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 22:47 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]
Dat is geen verantwoordelijkheid van het college?
Nee. Daarvoor hebben we wethouders uitgevonden.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  zaterdag 24 januari 2026 @ 18:04:34 #81
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_219916369
Echt, die obsessie van rechts met Halsema wordt hoe langer hoe erger en grenst ondertussen aan het psychopatische. Stop de bezuinigingen op de GGZ!
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  zaterdag 24 januari 2026 @ 18:18:37 #82
182233 thedeedster
IWAB: Ik Weet Alles Beter...
pi_219916480
quote:
0s.gif Op zaterdag 24 januari 2026 18:04 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Echt, die obsessie van rechts met Halsema wordt hoe langer hoe erger en grenst ondertussen aan het psychopatische. Stop de bezuinigingen op de GGZ!
Obsessie? Die vrouw maakt er gewoon een zootje van. Financiële tekorten, een smerige binnenstad, rapporten die in lades verdwijnen, een ombudsman die zijn rapport moet veranderen, toegenomen antisemitisme en puur cliëntisme.

Sommige mensen wíllen het gewoon niet zien.
Als mijn post niet duidelijk is, moet je misschien even je sarcasmeradar aanzetten.
pi_219916543
quote:
0s.gif Op zaterdag 24 januari 2026 18:04 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Echt, die obsessie van rechts met Halsema wordt hoe langer hoe erger en grenst ondertussen aan het psychopatische. Stop de bezuinigingen op de GGZ!
Blijkbaar is ze helemaal nergens verantwoordelijk voor dus wat doet zo iemand dan de hele dag?
pi_219916594
quote:
0s.gif Op zaterdag 24 januari 2026 18:04 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Echt, die obsessie van rechts met Halsema wordt hoe langer hoe erger en grenst ondertussen aan het psychopatische. Stop de bezuinigingen op de GGZ!
Het schiet natuurlijk op als links en rechts elkaar voor gek verklaren. Als weldenkende linkse keur dit kinderachtig gedrag van jou af.
  zaterdag 24 januari 2026 @ 18:31:50 #85
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_219916607
quote:
1s.gif Op zaterdag 24 januari 2026 18:25 schreef AchJa het volgende:
Blijkbaar is ze helemaal nergens verantwoordelijk voor dus wat doet zo iemand dan de hele dag?
Beeldvorming druk maken om, dus bewust profiel maken door op bewuste uitgekozen tijdstippen ergens te verschijnen en in de media terecht te komen
Randjes eraf lopen
Lobbyen voor een volgende baan
In het geniep wat proberen bij te verdienen
Onwelgevallige rapporten in de papierversnipperaar stoppen
Ombudsman bedriegen en beledigen
Schuld vergroten door veel geld uit te geven aan onzin maar linkse deug zooi

Dit dus
  zaterdag 24 januari 2026 @ 18:41:16 #86
182233 thedeedster
IWAB: Ik Weet Alles Beter...
pi_219916696
quote:
1s.gif Op zaterdag 24 januari 2026 18:25 schreef AchJa het volgende:

[..]
Blijkbaar is ze helemaal nergens verantwoordelijk voor dus wat doet zo iemand dan de hele dag?
Beetje rondhangen in Budapest.
Als mijn post niet duidelijk is, moet je misschien even je sarcasmeradar aanzetten.
  zaterdag 24 januari 2026 @ 18:52:29 #87
232494 Boca_Raton
Voor al uw no nonsense
pi_219916793
Zouden die mensen van de vuilniswagen zich wat beter voelen als ze helemaal schoon aan het werk zouden zijn? Dus geen ouwe kleding aan, vies en kapot maar in schone werkkleding. Ik zou er treurig van worden als ik die vieze kleding aan moest. Net als de walm die uit de wagen komt. Dat maakt een mens toch ziek?
  zaterdag 24 januari 2026 @ 19:13:58 #88
171727 StateOfMind
Ancient Astronaut
pi_219917006
quote:
1s.gif Op zaterdag 24 januari 2026 18:52 schreef Boca_Raton het volgende:
Zouden die mensen van de vuilniswagen zich wat beter voelen als ze helemaal schoon aan het werk zouden zijn? Dus geen ouwe kleding aan, vies en kapot maar in schone werkkleding. Ik zou er treurig van worden als ik die vieze kleding aan moest. Net als de walm die uit de wagen komt. Dat maakt een mens toch ziek?
Hier hebben ze gewoon schone werkkleding aan.

Tuurlijk, gedurende de dag kunnen ze vies worden, net zoals bijvoorbeeld bouwvakkers en wegwerkers en zo, maar ook die hebben meerdere setjes werkkleding.
Perhaps you've seen it, maybe in a dream.
A murky, forgotten land.
pi_219920271
quote:
0s.gif Op zaterdag 24 januari 2026 16:38 schreef DjVero het volgende:

[..]
Bestuurslaag over bestuurslaag over bestuurslaag over bestuurslaag, zodat ze allemaal naar elkaar kunnen wijzen en er uiteindelijk geen kut gebeurt, ja. :D
Dit ja.
Schuilen achter anderen, niemand die iets hoeft te doen en toch lekker fijn dat mooie salaris te beuren met die fijne cao.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_219920328
quote:
0s.gif Op zaterdag 24 januari 2026 16:26 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Een gemeente is dus geen bedrijf en de burgemeester niet de directeur van de gemeente. De burgemeester heeft de macht over zijn portefeuille, maar niet over de rest. Dat is de gemeenteraad.
Blijf maar lullen als brugman. We weten het inmiddels. Ik meen het je al eerder uitgelegd te hebben vorig jaar incl bron van het rijk, maar blijf maar bij je eigenwijsheid.
Wat dit betreft ben je echt te diep in de politieke d66 wereldje. Je weet niet eens wie er verantwoordelijk is voor wat. Want ja, jij zit ook in de mist die politici creëren.

Halsema is zeker ook niet verantwoordelijk voor de teringzooi qua werksfeer en ziekteverzuim, toch?
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  zaterdag 24 januari 2026 @ 23:27:22 #91
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_219920417
quote:
0s.gif Op zaterdag 24 januari 2026 23:18 schreef Red_85 het volgende:

[..]
Blijf maar lullen als brugman. We weten het inmiddels. Ik meen het je al eerder uitgelegd te hebben vorig jaar incl bron van het rijk, maar blijf maar bij je eigenwijsheid.
Wat dit betreft ben je echt te diep in de politieke d66 wereldje. Je weet niet eens wie er verantwoordelijk is voor wat. Want ja, jij zit ook in de mist die politici creëren.

Halsema is zeker ook niet verantwoordelijk voor de teringzooi qua werksfeer en ziekteverzuim, toch?
Nee, inderdaad. Waarom zou ze dat wel zijn? Dan moet je bij de directeuren van de sectoren zijn of bij de voormannen van de ploegen.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  zondag 25 januari 2026 @ 01:07:17 #92
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_219921111
quote:
0s.gif Op zaterdag 24 januari 2026 18:04 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Echt, die obsessie van rechts met Halsema wordt hoe langer hoe erger en grenst ondertussen aan het psychopatische. Stop de bezuinigingen op de GGZ!
De obsessie van figuren als jij om die feeks maar te blijven verdedigen is pas ziekelijk. Incompetent is incompetent, of het nou een vrouw, man of marsmannetje is.
  zondag 25 januari 2026 @ 01:15:46 #93
168739 Red_85
'echt wel'
pi_219921137
quote:
18s.gif Op zaterdag 24 januari 2026 23:27 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]
Nee, inderdaad. Waarom zou ze dat wel zijn? Dan moet je bij de directeuren van de sectoren zijn of bij de voormannen van de ploegen.
Dat is inderdaad wat ze doen. Wijzen naar anderen en zand in de ogen strooien. Terwijl ze zelf de verantwoording dragen.

Dus, sarcastisch je post.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  zondag 25 januari 2026 @ 01:24:21 #94
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_219921158
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 01:15 schreef Red_85 het volgende:

[..]
Dat is inderdaad wat ze doen. Wijzen naar anderen en zand in de ogen strooien. Terwijl ze zelf de verantwoording dragen.

Dus, sarcastisch je post.
Misschien zou je eens een lesje staatsinrichting moeten volgen met nadruk op gemeente-organisatie. Uiteraard weet ik er niks van, na 12 jaar gemeentepolitiek, een universitair bijvak Bestuurskunde / Politicologie van Uri Rosenthal en zo nog het een en ander.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  zondag 25 januari 2026 @ 01:24:55 #95
319685 Mubassie
Hallo kindertjes
pi_219921159
quote:
0s.gif Op zaterdag 24 januari 2026 18:04 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Echt, die obsessie van rechts met Halsema wordt hoe langer hoe erger en grenst ondertussen aan het psychopatische. Stop de bezuinigingen op de GGZ!
Die vrouw is totaal ongeschikt. Of wil je beweren dat ze een goede burgemeester is? :D

Waarom je "rechts" daarin benoemd is wel apart.
  zondag 25 januari 2026 @ 01:25:54 #96
168739 Red_85
'echt wel'
pi_219921162
quote:
18s.gif Op zondag 25 januari 2026 01:24 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]
Misschien zou je eens een lesje staatsinrichting moeten volgen met nadruk op gemeente-organisatie. Uiteraard weet ik er niks van, na 12 jaar gemeentepolitiek, een universitair bijvak Bestuurskunde / Politicologie van Uri Rosenthal en zo nog het een en ander.
Iedereen heeft op fok! een tampeloeris van 30cm plus.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  zondag 25 januari 2026 @ 01:26:48 #97
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_219921166
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 01:07 schreef Richestorags het volgende:

[..]
De obsessie van figuren als jij om die feeks maar te blijven verdedigen is pas ziekelijk. Incompetent is incompetent, of het nou een vrouw, man of marsmannetje is.
Mee eens. Maar aangezien er noch hier, noch in andere waandenkbeelden uit rechtse hoek sprake is van incompetentie of staatsrechtelijke schendingen of welke andere fantasie / modekreet / soundbite er ook maar wordt uitgekotst, is er niks verkeerds aan om de Burgemeester van Amsterdam te verdedigen. Feiten zijn feiten, kaders zijn kaders.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  zondag 25 januari 2026 @ 01:27:35 #98
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_219921169
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 01:25 schreef Red_85 het volgende:

[..]
Iedereen heeft op fok! een tampeloeris van 30cm plus.
Ik geef eerlijk toe dat de mijne maar 29,8 cm is hoor.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  zondag 25 januari 2026 @ 01:32:47 #99
168739 Red_85
'echt wel'
pi_219921185
quote:
18s.gif Op zondag 25 januari 2026 01:26 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]
Mee eens. Maar aangezien er noch hier, noch in andere waandenkbeelden uit rechtse hoek sprake is van incompetentie of staatsrechtelijke schendingen of welke andere fantasie / modekreet / soundbite er ook maar wordt uitgekotst, is er niks verkeerds aan om de Burgemeester van Amsterdam te verdedigen. Feiten zijn feiten, kaders zijn kaders.
Ze heeft nu al zo vaak lopen liegen, bedriegen, frustreren en achterhouden dat het echt wel klaar is. Dat stek oost verhaal en dat achterhouden van geweld tegen homos rapport, ziin voor mij echt de druppels.

Er valt niks meer te verdedigen. Ze is kwaadaardig met al haar vriendjes in de raad.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_219921286
quote:
1s.gif Op zondag 25 januari 2026 01:24 schreef Mubassie het volgende:
Die vrouw is totaal ongeschikt. Of wil je beweren dat ze een goede burgemeester is? :D
Zou jij ook zo klagen als die burgermeester iemand van het mannelijk geslacht zou zijn?
pi_219921388
Je maakt het als overheid vrijwel onmogelijk om mensen te ontslaan en geeft ze een riante vergoeding om thuis te zitten als ze zich ziekmelden. Logisch dat dat dan leidt tot meer ziekmeldingen.
The problem with socialism is that you eventually run out of other people's money
  zondag 25 januari 2026 @ 08:26:59 #102
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_219921725
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 01:07 schreef Richestorags het volgende:

[..]
De obsessie van figuren als jij om die feeks maar te blijven verdedigen is pas ziekelijk. Incompetent is incompetent, of het nou een vrouw, man of marsmannetje is.
Nou nee, dat jullie post na post niet lijken te snappen hoe een gemeentebestuur werkt en wat de rol van een burgemeester is daar kunnen we weinig aan doen.

Als je dan tegen iedere uitleg om je vinger in je oren stopt en feitenvrij door blijft krijsen, dan komt dat wel ziekelijk over.
pi_219921768
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 21:06 schreef Cherni het volgende:

[..]
Heb hier ook een vreemde gedachte bij. Zal wel een of andrre adviesclown zijn die word ingehuurd.
Adviesclown ga ik er in houden.
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
pi_219921783
quote:
Nu zie ik ook waar al die ratten op af komen. Het is te hopen dat het voor de zomer verholpen is.
Het is pas echt crisis als het bier op is.
  zondag 25 januari 2026 @ 09:07:45 #105
182233 thedeedster
IWAB: Ik Weet Alles Beter...
pi_219921849
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 08:48 schreef tesssssssss het volgende:

[..]
Nu zie ik ook waar al die ratten op af komen. Het is te hopen dat het voor de zomer verholpen is.
Kom je de laatste tijd nog wel eens in Amsterdam? Deze troep hadden we de laatste twee zomers ook al. Zo’n beetje rond de tijd van de invoering van statiegeld op blikjes.

Wees dus niet al te optimistisch.
Als mijn post niet duidelijk is, moet je misschien even je sarcasmeradar aanzetten.
pi_219922107
quote:
18s.gif Op zondag 25 januari 2026 01:24 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]
Misschien zou je eens een lesje staatsinrichting moeten volgen met nadruk op gemeente-organisatie. Uiteraard weet ik er niks van, na 12 jaar gemeentepolitiek, een universitair bijvak Bestuurskunde / Politicologie van Uri Rosenthal en zo nog het een en ander.
Kun je nagaaan hoe we er aan toe zijn in dit land als iemand met deze "ervaring" openlijk en zonder gêne naar de ploegbazen durft te wijzen als het gaat om 30% ziekteverzuim in een vitaal onderdeeel van een gemeentelijke organisatie. Dat alles om een falende burgemeester uit de wind te houden.
-
pi_219922192
quote:
1s.gif Op zondag 25 januari 2026 09:07 schreef thedeedster het volgende:

[..]
Kom je de laatste tijd nog wel eens in Amsterdam? Deze troep hadden we de laatste twee zomers ook al. Zo’n beetje rond de tijd van de invoering van statiegeld op blikjes.

Wees dus niet al te optimistisch.
Nee, ik kom eigenlijk nooit in Amsterdam. Het is veel te druk voor mij met mijn ADD. Vooral het verkeer. :o :o :o :o

Ik ben daar waarschijnlijk binnen 5 minuten dood.

[ Bericht 2% gewijzigd door tesssssssss op 25-01-2026 09:56:53 ]
Het is pas echt crisis als het bier op is.
  zondag 25 januari 2026 @ 10:14:47 #108
182233 thedeedster
IWAB: Ik Weet Alles Beter...
pi_219922414
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 09:49 schreef tesssssssss het volgende:

[..]
Nee, ik kom eigenlijk nooit in Amsterdam. Het is veel te druk voor mij met mijn ADD. Vooral het verkeer. :o :o :o :o

Ik ben daar waarschijnlijk binnen 5 minuten dood.
Doe voorzichtig Tess. :)
Als mijn post niet duidelijk is, moet je misschien even je sarcasmeradar aanzetten.
  zondag 25 januari 2026 @ 10:24:46 #109
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_219922539
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 08:26 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Nou nee, dat jullie post na post niet lijken te snappen hoe een gemeentebestuur werkt en wat de rol van een burgemeester is daar kunnen we weinig aan doen.

Als je dan tegen iedere uitleg om je vinger in je oren stopt en feitenvrij door blijft krijsen, dan komt dat wel ziekelijk over.
Nee. Het is het zoveelste "incident" wat laat zien dat zij als burgemeester haar stad en organisatie totaal niet onder controle heeft. En nogmaals, als jij de burgemeester bent en een gram waard bent, trek je je dat aan.

Je trekt ze over het bureau heen en duwt ze voor de camera om uitleg te geven en nodigt 200 Rutger Castrica uit om de vragen te stellen. Nee is geen antwoord en je rust niet tot het is opgelost.
  zondag 25 januari 2026 @ 10:35:42 #110
168739 Red_85
'echt wel'
pi_219922654
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 09:40 schreef quo_ het volgende:

[..]
Kun je nagaaan hoe we er aan toe zijn in dit land als iemand met deze "ervaring" openlijk en zonder gêne naar de ploegbazen durft te wijzen als het gaat om 30% ziekteverzuim in een vitaal onderdeeel van een gemeentelijke organisatie. Dat alles om een falende burgemeester uit de wind te houden.
Dit ja

En de kritieklozen vervolgens maar zwijgen en toestemmen.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  zondag 25 januari 2026 @ 10:46:28 #111
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_219922760
quote:
1s.gif Op zondag 25 januari 2026 10:35 schreef Red_85 het volgende:

[..]
Dit ja

En de kritieklozen vervolgens maar zwijgen en toestemmen.
Rutger Bregman heeft volkomen gelijk als hij zegt dat extreemrechts meer ambitie en doorzettingsvermogen heeft dan links. Je ziet het in dit topic alleen al. Halsema en linkse users blijven zich maar verschuilen achter protocollen en geen verantwoordelijkheid hoeven nemen. Waarschijnlijk denken ze dat ze niks hoeven te doen want ze hebben het morele gelijk al aan hun zijde.
  zondag 25 januari 2026 @ 10:51:48 #112
319685 Mubassie
Hallo kindertjes
pi_219922876
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 02:11 schreef torentje het volgende:

[..]
Zou jij ook zo klagen als die burgermeester iemand van het mannelijk geslacht zou zijn?
Noem je me nu een misogyn?
Heel vreemd weer :D

Vrouwelijk of mannelijk, slecht bestuur is opzouten.
pi_219922980
Het had erger gekunt, Guusje ter Horst wilde graag Burgemeester worden maar daar is intern een stokje voor gestoken.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_219923473
Goh, achterlijk rechts moet er weer een 'haat Halsema' topic van maken. Hoe verrassend.
"Pools are perfect for holding water"
  zondag 25 januari 2026 @ 11:33:49 #115
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_219923503
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 11:31 schreef probeer het volgende:
Goh, achterlijk rechts moet er weer een 'haat Halsema' topic van maken. Hoe verrassend.
Goh, achterlijk links moet in de bres springen voor een aantoonbaar ongeschikt bestuurder want guurrechts. Hoe verrassend.

Weet je wat het verschil is tussen jou en de users in dit topic? "Achterlijk rechts" geeft gewoon toe dat Trump maar ook een Geert Wilders geen knip voor zijn neus waard is. Waarom kan links dat niet bij Halsema?
  zondag 25 januari 2026 @ 11:34:30 #116
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_219923510
quote:
1s.gif Op zondag 25 januari 2026 10:51 schreef Mubassie het volgende:

[..]
Noem je me nu een misogyn?
Heel vreemd weer :D

Vrouwelijk of mannelijk, slecht bestuur is opzouten.
Kunnen we dan even alle bewindslieden uit het demissionaire kabinet met een grote boog de politiek uitgooien? En hun Kamerfracties erachteraan?
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  zondag 25 januari 2026 @ 11:38:23 #117
250282 fluitbekzeenaald2.0
Oi u luzi chervona kalyna
pi_219923530
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 11:34 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]
Kunnen we dan even alle bewindslieden uit het demissionaire kabinet met een grote boog de politiek uitgooien? En hun Kamerfracties erachteraan?
Whataboutism. Zwak.
Fluitbekzeenaalden zijn verwant aan de zeenaalden, de zeepaardjes en de trompetzeenaalden.
Van die laatste groep onderscheiden ze zich door de draadvormige verlenging van de middelste staartvinstralen (die bij de trompetzeenaalden ontbreken).
  zondag 25 januari 2026 @ 11:39:14 #118
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_219923536
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 11:34 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]
Kunnen we dan even alle bewindslieden uit het demissionaire kabinet met een grote boog de politiek uitgooien? En hun Kamerfracties erachteraan?
De meesten? Graag.
  zondag 25 januari 2026 @ 11:44:23 #119
250282 fluitbekzeenaald2.0
Oi u luzi chervona kalyna
pi_219923591
quote:
1s.gif Op zondag 25 januari 2026 11:33 schreef Richestorags het volgende:

[..]
Goh, achterlijk links moet in de bres springen voor een aantoonbaar ongeschikt bestuurder want guurrechts. Hoe verrassend.

Weet je wat het verschil is tussen jou en de users in dit topic? "Achterlijk rechts" geeft gewoon toe dat Trump maar ook een Geert Wilders geen knip voor zijn neus waard is. Waarom kan links dat niet bij Halsema?
Nou is die laatste vergelijking niet denderend. Zijn toch wel verschillende ordes van grootte. Van Halsema mag je wel verwachten dat die in elk geval wat aanzwengelt bij de verantwoordelijke afdeling, maar dat gebeurt achter de schermen dus of ze dat doen weet ik niet. Bizarre situatie dat er met 30% ziekteverzuim moet worden gewerkt daar, dat is niet houdbaar en leidt alleen maar tot erger als de bron niet wordt aangepakt.
Fluitbekzeenaalden zijn verwant aan de zeenaalden, de zeepaardjes en de trompetzeenaalden.
Van die laatste groep onderscheiden ze zich door de draadvormige verlenging van de middelste staartvinstralen (die bij de trompetzeenaalden ontbreken).
  zondag 25 januari 2026 @ 11:44:59 #120
250282 fluitbekzeenaald2.0
Oi u luzi chervona kalyna
pi_219923596
Oh ja, Amsterdam :')
Fluitbekzeenaalden zijn verwant aan de zeenaalden, de zeepaardjes en de trompetzeenaalden.
Van die laatste groep onderscheiden ze zich door de draadvormige verlenging van de middelste staartvinstralen (die bij de trompetzeenaalden ontbreken).
  zondag 25 januari 2026 @ 11:47:44 #121
319685 Mubassie
Hallo kindertjes
pi_219923613
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 11:34 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]
Kunnen we dan even alle bewindslieden uit het demissionaire kabinet met een grote boog de politiek uitgooien? En hun Kamerfracties erachteraan?
Als dat zou kunnen _O_

Bestuurslieden zouden eens wat vaker naar de mensen moeten luisteren en wat vaker in de spiegel moeten kijken. En dan vanuit daar hun conclusies moeten trekken.

Met name Halsema, die maar blijft zitten in haar elitaire bubbel na jarenlang wanbeleid, leugens en doofpot. Terwijl half Amsterdam haar liever ziet vertrekken.
pi_219923635
quote:
1s.gif Op zondag 25 januari 2026 11:33 schreef Richestorags het volgende:

[..]
Goh, achterlijk links moet in de bres springen voor een aantoonbaar ongeschikt bestuurder want guurrechts. Hoe verrassend.

Weet je wat het verschil is tussen jou en de users in dit topic? "Achterlijk rechts" geeft gewoon toe dat Trump maar ook een Geert Wilders geen knip voor zijn neus waard is. Waarom kan links dat niet bij Halsema?
_O-

26 zetels
"Pools are perfect for holding water"
  zondag 25 januari 2026 @ 11:56:59 #123
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_219923655
quote:
1s.gif Op zondag 25 januari 2026 11:44 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:

[..]
Nou is die laatste vergelijking niet denderend. Zijn toch wel verschillende ordes van grootte. Van Halsema mag je wel verwachten dat die in elk geval wat aanzwengelt bij de verantwoordelijke afdeling, maar dat gebeurt achter de schermen dus of ze dat doen weet ik niet. Bizarre situatie dat er met 30% ziekteverzuim moet worden gewerkt daar, dat is niet houdbaar en leidt alleen maar tot erger als de bron niet wordt aangepakt.
Uiteraard wel. Als iemand denkt dat Halsema een betere politicus is dan Geert Wilders, dan snap je niet hoe Halsema het via een andere hoek even hard verneukt. En in het groot is het niet veel beter: kijk naar de nalatenschap van een Merkel. Dat is een kleine inkijk in wat er zou kunnen gebeuren als Halsema aan de macht is over een heel land. Schaal dat vervolgens weer op naar een land ter grootte van Amerika.

Waar Amerika criticasters zich op verkijken is dat Amerika een enorm land is met bijna onbegrensde militaire en economische mogelijkheden, waarbij de president veel meer bevoegdheid heeft én er geen EU en internationale verdragen bij komen kijken (oftewel meer autonomie in handelen). Er is dus ook veel meer mogelijkheid om het allemaal gruwelijk fout te doen. Zou het goed gaan als een Halsema die macht heeft? Ik denk dat we het antwoord allemaal wel kunnen raden als we zien wat er in een gecontroleerde omgeving met checks and balances zoals Amsterdam gebeurt.

[ Bericht 9% gewijzigd door Richestorags op 25-01-2026 12:05:44 ]
  zondag 25 januari 2026 @ 11:58:52 #124
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_219923664
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 11:52 schreef probeer het volgende:

[..]
_O-

26 zetels
We hebben het over de users in dit topic, waar jij zelf naar refereerde. Wat heeft dat met 26 zetels te maken, wat algemeen stemgedrag is dat de users in dit topic overstijgt? Wel even bij de les blijven he.
  zondag 25 januari 2026 @ 12:12:38 #125
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_219923745
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 11:31 schreef probeer het volgende:
Goh, achterlijk rechts moet er weer een 'haat Halsema' topic van maken. Hoe verrassend.
Inderdaad, ze weigeren te snappen wat de rol van een burgemeester is, en zijn dan boos als men dat achterlijk noemt.
pi_219923827
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 12:12 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Inderdaad, ze weigeren te snappen wat de rol van een burgemeester is, en zijn dan boos als men dat achterlijk noemt.
Maar geven heus wel toe dat Trump en Wilders bagger zijn

_O-
"Pools are perfect for holding water"
pi_219924007
quote:
1s.gif Op zondag 25 januari 2026 10:51 schreef Mubassie het volgende:

[..]
Noem je me nu een misogyn?
Heel vreemd weer :D

Vrouwelijk of mannelijk, slecht bestuur is opzouten.
Ik zie echter dat de meeste vrouwen op hoge posten geen slecht bestuur leveren. Volgens mij worden fouten van vrouwen vaak strenger beoordeeld door mannen die liever een van hun mannelijke vrienden op zulke posities zien. Vandaar mijn vraag.
  zondag 25 januari 2026 @ 13:17:09 #128
250282 fluitbekzeenaald2.0
Oi u luzi chervona kalyna
pi_219924241
quote:
1s.gif Op zondag 25 januari 2026 11:56 schreef Richestorags het volgende:

[..]
Uiteraard wel. Als iemand denkt dat Halsema een betere politicus is dan Geert Wilders, dan snap je niet hoe Halsema het via een andere hoek even hard verneukt. En in het groot is het niet veel beter: kijk naar de nalatenschap van een Merkel. Dat is een kleine inkijk in wat er zou kunnen gebeuren als Halsema aan de macht is over een heel land. Schaal dat vervolgens weer op naar een land ter grootte van Amerika.

Waar Amerika criticasters zich op verkijken is dat Amerika een enorm land is met bijna onbegrensde militaire en economische mogelijkheden, waarbij de president veel meer bevoegdheid heeft én er geen EU en internationale verdragen bij komen kijken (oftewel meer autonomie in handelen). Er is dus ook veel meer mogelijkheid om het allemaal gruwelijk fout te doen. Zou het goed gaan als een Halsema die macht heeft? Ik denk dat we het antwoord allemaal wel kunnen raden als we zien wat er in een gecontroleerde omgeving met checks and balances zoals Amsterdam gebeurt.
Je punt drijft op speculatie. Je had beter Faber kunnen noemen. Die hier en daar ook wel verdedigd werd.
Fluitbekzeenaalden zijn verwant aan de zeenaalden, de zeepaardjes en de trompetzeenaalden.
Van die laatste groep onderscheiden ze zich door de draadvormige verlenging van de middelste staartvinstralen (die bij de trompetzeenaalden ontbreken).
  zondag 25 januari 2026 @ 14:17:18 #129
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_219924942
Ook met hoge boetes krijgt Amsterdam het afvalmonster er niet onder

Amsterdam wil heel graag een schone stad zijn, maar lijkt alleen maar viezer te worden. Ondanks de aanstelling van tientallen toezichthouders die soms hoge boetes uitdelen, stapelt de troep zich op.

"Veel mensen denken: dit ene zakje maakt niet het verschil, maar als je even niet oplet staat er binnen de kortste keren een hele inboedel naast", zegt een toezichthouder bij AT5.

Afval trekt afval aan, stelt gedragswetenschapper Kees Keizer. "Het is een veelkoppig monster", zegt hij. "We zien zelfs dat mensen bij het zien van rommel sneller geneigd zijn andere regels te overtreden."

Met 14 miljoen bezoekers per jaar, 930.000 inwoners en een historische binnenstad vol smalle straten is het schoonhouden van Amsterdam geen makkelijke opgave, zo weet iedereen. Maar dan nog lijkt de stad de greep op het afvalmonster kwijt te raken.

Een goed, of eerder slecht voorbeeld is de Tweede van Swindenstraat in Amsterdam-Oost. De straat ligt vol plastic flesjes, luiers en rottend fruit. Vuilniszakken worden opengescheurd door statiegeldzoekers. Soms duurt het dagen of zelfs weken voordat de troep wordt opgeruimd.

Zeer vies
De situatie in die straat is niet uniek. Veel Amsterdammers noemen hun buurt "zeer vies". Vorig jaar waren er bijna 160.000 meldingen van bewoners over grof afval en vervuilde containerlocaties. Waar er in 2023 nog 14 meldingen per 100 inwoners werden gedaan, steeg dat vorig jaar naar 17 per 100 inwoners.

Uit een gemeentelijke peiling blijkt dat alleen het woningtekort meer frustratie oproept bij Amsterdammers.

Vaak wordt gewezen naar de drukte in de stad als oorzaak van het groeiende afvalprobleem. Maar er speelt meer. Zo kampt Stadsreiniging Amsterdam intern met grote problemen. Medewerkers spreken van een angstcultuur, zo meldde AT5 onlangs. Klachten over werkdruk, kapotte voertuigen en onveilige situaties zouden vaak worden genegeerd door leidinggevenden. Gevolg is dat het ziekteverzuim relatief hoog is en een aantal voertuigen onbruikbaar is.

Bovendien moeten medewerkers van de dienst sinds enkele jaren verplicht door de hele stad werken in plaats van in een eigen vaste wijk. Dat gaat ten koste van hun gevoel van veiligheid en trots, zeggen zij zelf.

Team Bijplaatsingen
Om een eind te maken aan de hoeveelheid troep die naast de container wordt geplaatst, is in 2020 het Team Aanpak Bijplaatsingen begonnen. Toezichthouders zoeken naar herleidbare informatie op achtergelaten dozen en in afvalzakken. Wordt die informatie gevonden, dan krijgt degene die het afval verkeerd heeft aangeboden een waarschuwing of een boete. Voor particulieren kan het gaan om een boete van 110 euro. Bij bedrijven loopt het bedrag op tot 550 euro.

Het team begon met 14 toezichthouders. Inmiddels zijn dat er 53. Vorig jaar werden ruim 11.000 boetes uitgedeeld, dit jaar tot en met oktober bijna 9000. Maar het merkbare effect op straat is nihil.

"Het is in Amsterdam puur een mentaliteitskwestie", zegt een van de toezichthouders terwijl hij op de troep naast een afvalcontainer wijst. "Er is nog plek genoeg in deze container. Waarom maak je het karton niet klein en duw je het er dan in?"

"Ik kom uit Rotterdam en daar speelt dit probleem niet zo erg als hier", stelt een collega-toezichthouder. "Amsterdam spant echt de kroon." Verbijsterd constateren de toezichthouders dat veel Amsterdammers uit angst voor een boete herleidbare informatie uit hun afval weghalen en adresetiketten van dozen wegsnijden.

Andere maatregelen
"Beboeten kan onderdeel van de oplossing zijn, maar dan moet het wel samengaan met andere maatregelen", reageert gedragswetenschapper Kees Keizer van de Rijksuniversiteit Groningen.

Hij vindt vooral dat de gemeente ervoor moet zorgen dat inwoners hun afval makkelijk kwijt kunnen. "In Amsterdam is de leefruimte kleiner dan in veel andere gemeenten. Mensen gaan hun afval echt niet dagenlang in huis bewaren", zegt hij. "Het is dus niet heel vreemd dat sommige inwoners hun afval niet weer mee naar binnen nemen wanneer een container vol blijkt."

Ook moet de gemeente zorgen dat het er netjes uitziet rondom containers. "Je moet eigenlijk uitstralen: iedereen ruimt zijn rommel op en als gemeente zetten we daar vol op in", zegt Keizer. Nu wordt er veel in de vroege ochtend schoongemaakt, wanneer het rustig is en bijna niemand het ziet. "Je kunt reinigers beter op drukke momenten inzetten, dat heeft veel meer effect."

https://nos.nl/artikel/25(...)onster-er-niet-onder

Goh verrassend weer :|W

Beleid wat niet effectief is
Meer mensen aangenomen
Team bijplaatsingen :') , dat verzin je niet
En een zwijgende Halsema en wethouder van Buren
En nog steeds geen oplossing in zicht

Wat een verassing van de beste bestuurder _O- _O- _O-
  zondag 25 januari 2026 @ 14:21:35 #130
319685 Mubassie
Hallo kindertjes
pi_219924988
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 12:50 schreef torentje het volgende:

[..]
Ik zie echter dat de meeste vrouwen op hoge posten geen slecht bestuur leveren.
Halsema wel, en daar gaat het nu over.
  zondag 25 januari 2026 @ 14:23:56 #131
323876 michaelmoore
begin ook een voedselbos
pi_219925020
quote:
6s.gif Op zondag 25 januari 2026 14:17 schreef ikweethetookniet het volgende:
Ook met hoge boetes krijgt Amsterdam het afvalmonster er niet onder

Amsterdam wil heel graag een schone stad zijn, maar lijkt alleen maar viezer te worden. Ondanks de aanstelling van tientallen toezichthouders die soms hoge boetes uitdelen, stapelt de troep zich op.

Wat een verassing van de beste bestuurder _O- _O- _O-
het ligt niet aan de ambtenaren die het schoonmaak werk doen

Het ligt aan de bestuurders die overal de stoeptegels laten optillen zodat de ratten er hun holletjes maken , tussen het onkruid en genieten van de shoarmaresten

Wie dat zit die denkt, o gaan we hier zo met de stad , hoppa
Het bestuur die richt de stad in als een smerige stad
Amsterdam de Groenste smerigste stad van Europa

De Linksche dames van Amsterdam zouden eens een jaartje moeten stage lopen in Singapore
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_219925047
quote:
1s.gif Op zondag 25 januari 2026 14:21 schreef Mubassie het volgende:

[..]
Halsema wel, en daar gaat het nu over.
Ken jij dan bestuurders die het in Amsterdam beter kunnen?
  zondag 25 januari 2026 @ 14:35:50 #133
323876 michaelmoore
begin ook een voedselbos
pi_219925171
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 14:25 schreef torentje het volgende:

[..]
Ken jij dan bestuurders die het in Amsterdam beter kunnen?
18 miljoen stuks
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_219925414
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 11:31 schreef probeer het volgende:
Goh, achterlijk rechts moet er weer een 'haat Halsema' topic van maken. Hoe verrassend.
Zo'n flutverhaal gaat de mensen die Halsema een waardeloze bestuurder vinden echt niet over de streep helpen. Je moet echt met wat beters komen.
-
pi_219925444
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 14:35 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
18 miljoen stuks
Ik heb het over het besturen van Amsterdam hè. Dat vereist bepaalde vaardigheden, zoals het goed kunnen omgaan met ramptoeristen.
  zondag 25 januari 2026 @ 15:22:24 #136
323876 michaelmoore
begin ook een voedselbos
pi_219925517
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 15:12 schreef torentje het volgende:

[..]
Ik heb het over het besturen van Amsterdam hè. Dat vereist bepaalde vaardigheden, zoals het goed kunnen omgaan met ramptoeristen.
Nou als ze eens beginnen met die stoeptegels te laten liggen zodat er adequaat geveegd kan worden, en er geen rattennesten met onkruid meer bijkomen , dan zou dat al een heel stuk helpen

Links heeft teveel fantasie over groene steden zonder dierentuinen met zielige dieren en voedselbossen, dat krijg je als het hele bestuur van een stad bestaat uit fantaserende vrouwen die teveel cook snuiven

[ Bericht 2% gewijzigd door michaelmoore op 25-01-2026 15:46:57 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_219926145
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 15:22 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
Nou als ze eens beginnen met die stoeptegels te laten liggen zodat er adequaat geveegd kan worden, en er geen rattennesten met onkruid meer bijkomen , dan zou dat al een heel stuk helpen

Links heeft teveel fantasie over groene steden zonder dierentuinen met zielige dieren en voedselbossen, dat krijg je als het hele bestuur van een stad bestaat uit fantaserende vrouwen die teveel cook snuiven
Links dit en links dat, terwijl weldenkend links last heeft van een door rechts gevoerd streng regime. Die rechtse lieden leven maar laten niet leven.
  zondag 25 januari 2026 @ 17:01:13 #138
319685 Mubassie
Hallo kindertjes
pi_219926269
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 14:25 schreef torentje het volgende:

[..]
Ken jij dan bestuurders die het in Amsterdam beter kunnen?
Nee, maar ik ken er genoeg die geen bestuurder zijn en het waarschijnlijk beter doen.
  zondag 25 januari 2026 @ 17:06:30 #139
323876 michaelmoore
begin ook een voedselbos
pi_219926319
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 16:41 schreef torentje het volgende:

[..]
Links dit en links dat, terwijl weldenkend links last heeft van een door rechts gevoerd streng regime. Die rechtse lieden leven maar laten niet leven.
hahahahaha streng regime _O_ _O- :W
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zondag 25 januari 2026 @ 17:09:09 #140
182233 thedeedster
IWAB: Ik Weet Alles Beter...
pi_219926334
quote:
1s.gif Op zondag 25 januari 2026 17:01 schreef Mubassie het volgende:

[..]
Nee, maar ik ken er genoeg die geen bestuurder zijn en het waarschijnlijk beter doen.
Co Stompé, de darter. Die reed de oude lijn 14. Deze trambestuurder is al betrouwbaarder.

En dat is waar het in eerste instantie om moet draaien; eerlijkheid en betrouwbaarheid.
Als mijn post niet duidelijk is, moet je misschien even je sarcasmeradar aanzetten.
  zondag 25 januari 2026 @ 17:15:43 #141
331899 Irmak_Spermabak
Kwak in mijn smoelwerk
pi_219926391
Ga eens gewoon rijden joh. Hebben al die lui een gebroken been ofzo.
Blaf me vol
pi_219926554
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 17:06 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
hahahahaha streng regime _O_ _O- :W
Is het dan soms geen streng regime van rechts? Om deel te mogen nemen aan het verkeer moet men geld en een rijbewijs hebben.
  zondag 25 januari 2026 @ 17:44:08 #143
323876 michaelmoore
begin ook een voedselbos
pi_219926584
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 17:40 schreef torentje het volgende:

[..]
Is het dan soms geen streng regime van rechts? Om deel te mogen nemen aan het verkeer moet men geld en een rijbewijs hebben.
en je moet niet volledig gestoord zijn, ook dat nog
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zondag 25 januari 2026 @ 18:13:53 #144
319685 Mubassie
Hallo kindertjes
pi_219926842
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 17:40 schreef torentje het volgende:

[..]
Is het dan soms geen streng regime van rechts? Om deel te mogen nemen aan het verkeer moet men geld en een rijbewijs hebben.
Ik weet niet of het aan mij ligt, maar je bent an sich best een vreemde snuiter _O-
pi_219927067
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 17:44 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
en je moet niet volledig gestoord zijn, ook dat nog
quote:
1s.gif Op zondag 25 januari 2026 18:13 schreef Mubassie het volgende:

[..]
Ik weet niet of het aan mij ligt, maar je bent an sich best een vreemde snuiter _O-
Jullie geven typisch strengrechtse reacties en dus polariseren jullie.
  zondag 25 januari 2026 @ 18:41:13 #146
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_219927094
quote:
1s.gif Op zaterdag 24 januari 2026 17:27 schreef nixxx het volgende:
Met zulk verzuim kan ik je garanderen dat het management wat daar rondloopt bijna allemaal klootzakken zijn. De volgende organisatie waar binnenkort van naarbuiten komt dat er een onveilig en grensoverschrijdende werksfeer heerste.
Maar daar hebben we nou ook Halsema voor
Die gaat ervoor liggen en duwt het door de papierversnipperaar :') _O-
Net als bij ombudsman rapport :(
pi_219927293
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 08:48 schreef tesssssssss het volgende:

[..]
Nu zie ik ook waar al die ratten op af komen. Het is te hopen dat het voor de zomer verholpen is.
Werken ze in Amsterdam nog met vuilniszakken op straat? Dat is toch ook achterlijk.

Hier al eeuwen met kliko's, de vuilnismannen hoeven die alleen maar goed te zetten zodat die omhoog gehesen worden. De vuilnismannen gaan luid zingend door de straat (hoeft dan ook weer niet om 07.30 'smorgens, maar beter te vrolijk dan ziek).
  zondag 25 januari 2026 @ 19:12:50 #148
232494 Boca_Raton
Voor al uw no nonsense
pi_219927303
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 19:11 schreef bloodymary1 het volgende:

[..]
Werken ze in Amsterdam nog met vuilniszakken op straat? Dat is toch ook achterlijk.

Hier al eeuwen met kliko's, de vuilnismannen hoeven die alleen maar goed te zetten zodat die omhoog gehesen worden. De vuilnismannen gaan luid zingend door de straat (hoeft dan ook weer niet om 07.30 'smorgens, maar beter te vrolijk dan ziek).
Waar stal je je kliko op drie hoog achter?
pi_219928479
quote:
1s.gif Op zondag 25 januari 2026 19:12 schreef Boca_Raton het volgende:

[..]
Waar stal je je kliko op drie hoog achter?
Geen idee dus, hoe dat daar gaat. Maar nog gewoon met zakken dan.
pi_219928577
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 19:11 schreef bloodymary1 het volgende:

[..]
Werken ze in Amsterdam nog met vuilniszakken op straat? Dat is toch ook achterlijk.

Hier al eeuwen met kliko's, de vuilnismannen hoeven die alleen maar goed te zetten zodat die omhoog gehesen worden. De vuilnismannen gaan luid zingend door de straat (hoeft dan ook weer niet om 07.30 'smorgens, maar beter te vrolijk dan ziek).
Het is idd verbazend hoe achterlijk het daar geregeld is. Afval ophalen kun je beter niet door de gemeente/overheid laten doen. Dat is vragen om problemen. Laat de gemeente een aanbesteding doen voor het ophalen van afval, waar marktspelers op in kunnen schrijven. De goedkoopste aanbieder wint. Doen ze het niet goed, dan krijgen ze een boete. Ook dat kan misgaan, maar als het contract afloopt, dan komt er een nieuwe aanbesteding, en kun je leren van je fouten.

Zo zal een marktpartij het vertikken om met vuilniszakken te gaan slepen. Met kliko's en robotisering kun je veel ruggen besparen en maak je het de vuilnismannen veel gemakkelijker. En uiteindelijk goedkoper. Nu blijft Amsterdam hangen in de jaren 80.
Good intentions and tender feelings may do credit to those who possess them, but they often lead to ineffective — or positively destructive — policies ... Kevin D. Williamson
pi_219928589
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 19:11 schreef bloodymary1 het volgende:

[..]
Werken ze in Amsterdam nog met vuilniszakken op straat? Dat is toch ook achterlijk.

Hier al eeuwen met kliko's, de vuilnismannen hoeven die alleen maar goed te zetten zodat die omhoog gehesen worden. De vuilnismannen gaan luid zingend door de straat (hoeft dan ook weer niet om 07.30 'smorgens, maar beter te vrolijk dan ziek).
En hier helemaal geen vuilnismannen meer. Eén chauffeur op een vuilniswagen met robotarm die zelf de containers op pakt.


En grof vuil moeten we zelf naar de mileustraat brengen i.p.v. het op straat te flikkeren opdat de gemeente het daar kan oprapen.

[ Bericht 7% gewijzigd door quo_ op 25-01-2026 21:59:22 ]
-
pi_219928623
....
-
pi_219929292
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 21:52 schreef quo_ het volgende:

[..]
En hier helemaal geen vuilnismannen meer. Eén chauffeur op een vuilniswagen met robotarm die zelf de containers op pakt.

En grof vuil moeten we zelf naar de mileustraat brengen i.p.v. het op straat te flikkeren opdat de gemeente het daar kan oprapen. Er komen dus wekelijks twee vuilniswagens vlak na elkaar langs.
Klopt ja, is hier inderdaad ook sinds een jaar. Die mannen staan alleen nog op de andere vuilniswagen waar het PMD in gaat (die we in zakken aan de lantaarnpaal mogen hangen).
  maandag 26 januari 2026 @ 00:35:24 #154
250282 fluitbekzeenaald2.0
Oi u luzi chervona kalyna
pi_219929305
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 19:11 schreef bloodymary1 het volgende:

[..]
Werken ze in Amsterdam nog met vuilniszakken op straat? Dat is toch ook achterlijk.

Hier al eeuwen met kliko's, de vuilnismannen hoeven die alleen maar goed te zetten zodat die omhoog gehesen worden. De vuilnismannen gaan luid zingend door de straat (hoeft dan ook weer niet om 07.30 'smorgens, maar beter te vrolijk dan ziek).
Ik zie vooral veel ondergrondse containers in dat filmpje, met een hoop zakken eromheen omdat die container propvol zit. Die worden dus niet vaak genoeg leeggehaald. Dus dan krijg je de situatie dat mensen hun vuilniszak een paar straten door slepen om te zien dat de container vol is. Dan kun je van die mensen verwachten dat ze die stinkende zak weer mee sleuren, en in de tuin zetten zodat hij opengehaald kan worden door de ratten, of gewoon gezellig een paar dagen binnen in de gang. En dan heel verontwaardigd doen en dreigen met boetes als de zak in plaats daarvan naast de container wordt gezet. Of je zet in op vaker legen van de container, wat uiteindelijk minder tijd kost omdat al die zakken eromheen dan niet weggehaald hoeven te worden.

Nou, waar zou de gemeente voor gaan?
Fluitbekzeenaalden zijn verwant aan de zeenaalden, de zeepaardjes en de trompetzeenaalden.
Van die laatste groep onderscheiden ze zich door de draadvormige verlenging van de middelste staartvinstralen (die bij de trompetzeenaalden ontbreken).
  maandag 26 januari 2026 @ 00:45:48 #155
323876 michaelmoore
begin ook een voedselbos
pi_219929319
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 19:11 schreef bloodymary1 het volgende:

[..]
Werken ze in Amsterdam nog met vuilniszakken op straat? Dat is toch ook achterlijk.

Hier al eeuwen met kliko's, de vuilnismannen hoeven die alleen maar goed te zetten zodat die omhoog gehesen worden. De vuilnismannen gaan luid zingend door de straat (hoeft dan ook weer niet om 07.30 'smorgens, maar beter te vrolijk dan ziek).
Het hele bestuur in Amsterdam deugt niet
Niemand doet iets en niemand is verantwoordelijk voor de puinzooi

De ratten hebben ze speciaal holletjes voor gemaakt door stoeptegels weg te halen zo hier en daar

Het Groen LInks bestuur vliegt business class de hele wereld over en ondertussen dringen ze aan op krimp van Schiphol want dat hoort als je groen bent

De schulden zijn astronomisch
https://vng.nl/rubrieken/(...)adsverkiezingen-2026

[ Bericht 4% gewijzigd door michaelmoore op 26-01-2026 01:03:30 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_219931560
quote:
1s.gif Op zondag 25 januari 2026 19:12 schreef Boca_Raton het volgende:

[..]
Waar stal je je kliko op drie hoog achter?
Als het goed is is daar beneden een container voor.
Het is pas echt crisis als het bier op is.
  maandag 26 januari 2026 @ 13:27:15 #157
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_219932192
twitter
  maandag 26 januari 2026 @ 13:29:37 #158
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_219932225
En dan milieuzones hanteren en elektrisch vervoer afdwingen 8)7
En natuurlijk afval uit Italië importeren om extra co2 te maken

Het kan allemaal in Amsterdam _O-
  maandag 26 januari 2026 @ 13:35:27 #159
250282 fluitbekzeenaald2.0
Oi u luzi chervona kalyna
pi_219932297
quote:
6s.gif Op maandag 26 januari 2026 13:29 schreef ikweethetookniet het volgende:
En dan milieuzones hanteren en elektrisch vervoer afdwingen 8)7
En natuurlijk afval uit Italië importeren om extra co2 te maken

Het kan allemaal in Amsterdam _O-
Dat afval moet natuurlijk ergens heen, en bij CO2 maakt het niet zoveel uit waar je het uitstoot omdat het effect niet lokaal maar globaal is. Natuurlijk is het wel beter om het niet te ver te transporteren, indien realistisch.
Fluitbekzeenaalden zijn verwant aan de zeenaalden, de zeepaardjes en de trompetzeenaalden.
Van die laatste groep onderscheiden ze zich door de draadvormige verlenging van de middelste staartvinstralen (die bij de trompetzeenaalden ontbreken).
  maandag 26 januari 2026 @ 15:19:04 #160
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_219933204
quote:
1s.gif Op maandag 26 januari 2026 00:35 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
Nou, waar zou de gemeente voor gaan?
Ze maken zich druk om Gaza.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  maandag 26 januari 2026 @ 15:29:23 #161
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_219933276
quote:
6s.gif Op maandag 26 januari 2026 13:29 schreef ikweethetookniet het volgende:
En dan milieuzones hanteren en elektrisch vervoer afdwingen 8)7
En natuurlijk afval uit Italië importeren om extra co2 te maken

Het kan allemaal in Amsterdam _O-
quote:
Amsterdam koopt 37 diesel vuilniswagens voordat milieuregels ingaan

Niet de vlam in de pijp, maar dikke dieselroet in De Pijp. Amsterdam koopt snel nog even 37 vuilsniswagens op diesel, voordat dit door regels verboden wordt.
https://www.autoblog.nl/n(...)egels-ingaan-3512311
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_219933639
Waardeloze stad is het toch ook.
The problem with socialism is that you eventually run out of other people's money
  maandag 26 januari 2026 @ 18:22:58 #163
55581 L3viathan
Hollywood Hootsman
pi_219934330
Afval ophalen kunnen ze niet in Amsterdam, maar gelukkig kunnen ze nog wel een mega datacentertje plaatsen voor Microslop. Daar zullen de burgers wel blij mee zijn ^O^
https://tweakers.net/nieu(...)en-in-amsterdam.html
Just a fool will play tricks on Angus McSix
  maandag 26 januari 2026 @ 19:24:45 #164
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_219935085
quote:
0s.gif Op maandag 26 januari 2026 18:22 schreef L3viathan het volgende:
Afval ophalen kunnen ze niet in Amsterdam, maar gelukkig kunnen ze nog wel een mega datacentertje plaatsen voor Microslop. Daar zullen de burgers wel blij mee zijn ^O^
https://tweakers.net/nieu(...)en-in-amsterdam.html
Over 5 jaar mogen ze dankzij hun eigen regels met elektrische vuilniswagens rijden, mits ze opgeladen kunnen worden O-)
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  maandag 26 januari 2026 @ 19:53:23 #165
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_219935465
quote:
Amsterdam koopt 37 diesel vuilniswagens voordat milieuregels ingaan

Niet de vlam in de pijp, maar dikke dieselroet in De Pijp. Amsterdam koopt snel nog even 37 vuilsniswagens op diesel, voordat dit door regels verboden wordt.
Heb je ook hard nodig als er 90 chauffeurs tuis zitten :') _O- _O-
  maandag 26 januari 2026 @ 19:54:46 #166
232494 Boca_Raton
Voor al uw no nonsense
pi_219935480
quote:
0s.gif Op maandag 26 januari 2026 12:43 schreef tesssssssss het volgende:

[..]
Als het goed is is daar beneden een container voor.
Waar dan?
  maandag 26 januari 2026 @ 21:20:16 #167
323876 michaelmoore
begin ook een voedselbos
pi_219936228
quote:
18s.gif Op zondag 25 januari 2026 01:24 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]
Misschien zou je eens een lesje staatsinrichting moeten volgen met nadruk op gemeente-organisatie. Uiteraard weet ik er niks van, na 12 jaar gemeentepolitiek, een universitair bijvak Bestuurskunde / Politicologie van Uri Rosenthal en zo nog het een en ander.
Op Fok is iedereen universitair docent en miljonair
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  maandag 26 januari 2026 @ 22:14:50 #168
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_219936557
quote:
0s.gif Op maandag 26 januari 2026 21:20 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
Op Fok is iedereen universitair docent en miljonair
Dan hebben ze een verdomd rare manier om dat te laten merken als je de onzin ziet die af en toe in diverse topics gepost worden. Blij dat ik geen universitair docent ben, ik zou me schamen deel uit te maken van een dergelijk domme beroepsgroep
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  maandag 26 januari 2026 @ 23:20:47 #169
168739 Red_85
'echt wel'
pi_219936916
quote:
Mooi he. Linkse milieudrammertjes hypocrisie. Altijd moet een ander het maar oplossen.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  maandag 26 januari 2026 @ 23:27:58 #170
168739 Red_85
'echt wel'
pi_219936933
quote:
0s.gif Op maandag 26 januari 2026 16:20 schreef TAmaru het volgende:
Waardeloze stad is het toch ook.
Waardeloos ambtenarenapparaat met deels een gemeenschap die in een utopie gelooft.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  dinsdag 27 januari 2026 @ 00:15:38 #171
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_219937088
quote:
18s.gif Op maandag 26 januari 2026 22:14 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]
Dan hebben ze een verdomd rare manier om dat te laten merken als je de onzin ziet die af en toe in diverse topics gepost worden. Blij dat ik geen universitair docent ben, ik zou me schamen deel uit te maken van een dergelijk domme beroepsgroep
Je past er prima tussen hoor. Niks verheft jou boven het plebs.
pi_219937432
quote:
1s.gif Op maandag 26 januari 2026 19:54 schreef Boca_Raton het volgende:

[..]
Waar dan?
Ik bedoel, ik woon in een appartementencomplex en wij gooien als ons vuil (gescheiden) in een grote container die beneden buiten staat.

Die grote container komen ze dan leegmaken.

Want ik kan die bakken ook niet op het balkon zetten. Dan zou je die bakken ook met die lift mee naar beneden moeten nemen, en dat is niet zo fris. Understatement.

Dan zou je in de lift staan naast zo een GFT bak. -O-

Dus wij hebben zakken.
Het is pas echt crisis als het bier op is.
  dinsdag 27 januari 2026 @ 07:30:39 #173
182233 thedeedster
IWAB: Ik Weet Alles Beter...
pi_219937463
quote:
0s.gif Op dinsdag 27 januari 2026 00:15 schreef Richestorags het volgende:

[..]
Je past er prima tussen hoor. Niks verheft jou boven het plebs.
Ik vraag me serieus af waarom mensen hier rondhangen als het hier toch allemaal k*t met peren is.
Als mijn post niet duidelijk is, moet je misschien even je sarcasmeradar aanzetten.
  dinsdag 27 januari 2026 @ 08:27:01 #174
428995 speciaalaangemeldvoorbier
Altijd Tijd voor BIER!!!
pi_219937653
quote:
0s.gif Op zondag 25 januari 2026 12:24 schreef probeer het volgende:

[..]
Maar geven heus wel toe dat Trump en Wilders bagger zijn

_O-
Maar jij kunt de fouten van Halsema nog steeds niet toegeven en blijft als ene kleuter je zelf verzonnen verhaaltje verkondigen, te dom om in te zien dat je precies bevestigd qua gedrag wat je zegt! niette doen... whahahah loser...
Gezocht: een maagd die al geneukt heeft...
  dinsdag 27 januari 2026 @ 08:39:38 #175
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_219937717
quote:
0s.gif Op dinsdag 27 januari 2026 08:27 schreef speciaalaangemeldvoorbier het volgende:

[..]
Maar jij kunt de fouten van Halsema nog steeds niet toegeven en blijft als ene kleuter je zelf verzonnen verhaaltje verkondigen, te dom om in te zien dat je precies bevestigd qua gedrag wat je zegt! niette doen... whahahah loser...
Jij zegt het, ik denk het.
  dinsdag 27 januari 2026 @ 10:22:00 #176
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_219938447
quote:
0s.gif Op zaterdag 24 januari 2026 16:49 schreef Stoorzendert het volgende:

[..]
Nee hoor. Hier in Brabant gaan ze daar ook mee stoppen. Ik geloof dat zelfs de GFT-kliko verdwijnt. Wordt een mooie boel als ik het gras moet maaien. No way dat ik dat in de normale bak stop. Meteen de halve kliko vol
Dat kun je composteren.
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
pi_219938739
quote:
0s.gif Op dinsdag 27 januari 2026 10:22 schreef BlaZ het volgende:

[..]
Dat kun je composteren.
Ik composteer het wel op de groenstrook van de gemeente. Mogen ze het daarna gratis hebben
“Weak or strong, clever or simple, we are all brothers.”
  dinsdag 27 januari 2026 @ 12:05:34 #178
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_219939079
quote:
0s.gif Op dinsdag 27 januari 2026 11:14 schreef Stoorzendert het volgende:

[..]
Ik composteer het wel op de groenstrook van de gemeente. Mogen ze het daarna gratis hebben
Als je het verspreid boven bladeren is dat prima inderdaad, dat composteert dan automatisch op de langere termijn.
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')