'Gezever'? Ik post een relevante wijziging van de VVD over een initiatiefwetsvoorstel en geef mijn mening. Dat lijkt me hier de bedoeling. Dan kun je de 'kan niet handhaven, ook al is bewezen dat dat met de avondklok wel kon' figuren beter zeveraars noemen, toch?quote:Op donderdag 27 maart 2025 16:02 schreef alpeko het volgende:
[..]
Wie heeft het over vermommen? Maar jij zegt dat je niet kunt zien of iets een cobra is of niet. Maar puur om af te zijn van jou gezever ben ik per direct groot voorstander van het verbod.
Die geven hun mening.quote:Op donderdag 27 maart 2025 16:04 schreef Hanca het volgende:
[..]
'Gezever'? Ik post een relevante wijziging van de VVD over een initiatiefwetsvoorstel en geef mijn mening. Dat lijkt me hier de bedoeling. Dan kun je de 'kan niet handhaven, ook al is bewezen dat dat met de avondklok wel kon' figuren beter zeveraars noemen, toch?
Idee is nu dat dat via de gemeenten bij de groothandels gaat gebeuren. Geef als buurtverenigingen aan bij de gemeente wat je wil hebben en zij kopen in. Geen openbare verkoop dus meer.quote:Op donderdag 27 maart 2025 16:04 schreef alpeko het volgende:
[..]
Er is niet zozeer een verkoopverbod want verenigingen moeten het ook ergens kopen.
Gelukkig hebben gemeentes niks beters te doen en geen geldgebrekquote:Op donderdag 27 maart 2025 16:05 schreef Hanca het volgende:
[..]
Idee is nu dat dat via de gemeenten bij de groothandels gaat gebeuren. Geef als buurtverenigingen aan bij de gemeente wat je wil hebben en zij kopen in. Geen openbare verkoop dus meer.
Een paar uur een ambtenaar moet kunnen, hoe ze het financieel voor zich zien bij CDA en VVD weet ik ook niet.quote:Op donderdag 27 maart 2025 16:33 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Gelukkig hebben gemeentes niks beters te doen en geen geldgebrek
Er moet ook nog iemand gaan uitzoeken welke verenigingen er wel en geen vuurwerk mogen inkopen hè. En of ze wel een gecertificeerde weetikveel in de gelederen hebben die het veilig mag afsteken. En de vereniging wel netjes hekken van 70 cm hoog en 11kg/m neerzet. En op welke plek ze dan precies mogen afsteken. En of daar geen korenwolven zitten.quote:Op donderdag 27 maart 2025 16:46 schreef Hanca het volgende:
Een paar uur een ambtenaar moet kunnen, h
ja laat ze toch , dan gaan ze maar met een glazen ook verder , verbieden dat heeft geen zinquote:Op donderdag 27 maart 2025 15:43 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Op alle momenten in het jaar uitgezonderd 31/12 18:00-01/01 02:00 maakt dat helemaal niks uit, maar daar wordt ook totaal niet op gehandhaafd.
Dat je het wenselijk vind daar kan ik wel inkomen, maar dat je denkt dat dit effect gaat hebben daar begrijp ik helemaal niks van. Je maakt vooral een hoop gezinnen met kinderen ongelukkig terwijl de raddraaiers vrolijk doorgaan met wat ze toch al aan het doen waren.
Allemaal helemaal de bedoeling niet. Er hoeft geen gecertificeerde afsteker te zijn en ook geen hekken, het is geen vuurwerkshow. Het buurthuis kan gewoon vuurwerk inkopen wat dan op de aangewezen locatie (plein of parkeerplaats bij het buurthuis) wordt afgestoken, uitgedeeld vanuit het buurthuis.quote:Op donderdag 27 maart 2025 16:49 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Er moet ook nog iemand gaan uitzoeken welke verenigingen er wel en geen vuurwerk mogen inkopen hè. En of ze wel een gecertificeerde weetikveel in de gelederen hebben die het veilig mag afsteken. En de vereniging wel netjes hekken van 70 cm hoog en 11kg/m neerzet. En op welke plek ze dan precies mogen afsteken. En of daar geen korenwolven zitten.
Dit wordt, zoals gebruikelijk, een bureacratische draak.
Zo werken dit soort dingen uiteindelijk nooit. Als ambtenaren ergens goed in zijn, dan is het wel om een heel simpel idee heel ingewikkeld uit te werken.quote:Op donderdag 27 maart 2025 16:53 schreef Hanca het volgende:
[..]
Allemaal helemaal de bedoeling niet. Er hoeft geen gecetificeerde afsteker te zijn en ook geen hekken, het is geen vuurwerkshow. Het buurthuis kan gewoon vuurwerk inkopen wat dan op de aangewezen locatie wordt afgestoken, uitgedeeld vanuit het buurthuis.
Zo moet het in de wet komen, zo stelden CDA, CU en SGP het voor en dit was het plan waar de VVD wel oren naar had.quote:Op donderdag 27 maart 2025 16:56 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Zo werken dit soort dingen uiteindelijk nooit. Als ambtenaren ergens goed in zijn, dan is het wel om een heel simpel idee heel ingewikkeld uit te werken.
Vind je dit nu echt een probleem als je het vergelijkt met alle beslissingen van de afgelopen jaren?quote:
Het doel is: geen aangevallen hulpverleners, geen voorbijkomende kinderen in het ziekenhuis, geen stapel blinden er bij per jaar, iedereen veilig over straat laten met oud en nieuw om kennissen een gelukkig nieuwjaar te wensen en dus meer vrijheid en zo kun je nog wel even door gaan.quote:Op donderdag 27 maart 2025 17:40 schreef MoreDakka het volgende:
Voor sommige mensen is verbieden nou eenmaal een doel, niet een middel. Dan heeft een discussie geen zin.
Nee hoor, ik maak me er geen seconde druk om en kan me nog best vinden in het beoogde doel. Maar de naïviteit dat dit uitvoerbaar zou zijn, helemaal met die buurtverenigingsclausule erop, is weer eens van een ongelooflijk ambtenarenniveau.quote:Op donderdag 27 maart 2025 17:03 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Vind je dit nu echt een probleem als je het vergelijkt met alle beslissingen van de afgelopen jaren?
Er is geen enkele andere maatregel genomen.quote:Op donderdag 27 maart 2025 17:46 schreef Hanca het volgende:
Geen enkele andere maatregel bleek hierbij te helpen, zo door gaan was absoluut geen optie en dus is de uiterste maatregel het enige wat nog geprobeerd kan worden.
Natuurlijk wel. Er is van alles en nog wat verboden wat op geen enkele manier wordt gehandhaafd, dus geen effect heeft, en dat gebruiken ze nu als argument om een totaalverbod als enige mogelijkheid te zien. Schoolvoorbeeldje drogredeneren.quote:Op donderdag 27 maart 2025 18:12 schreef alpeko het volgende:
Er is geen enkele andere maatregel genomen.
Er zijn wel maatregelen genomen. De politieinzet is verhoogd, bepaald vuurwerk wordt niet meer verkocht, er zijn reclamecampagnes geweest, er zijn behoorlijk strenge grenscontroles.quote:Op donderdag 27 maart 2025 18:12 schreef alpeko het volgende:
[..]
Er is geen enkele andere maatregel genomen.
Maar goed… geen idee waar je woont maar ik ervaar die vrijheid hier al jaren
De supermarkten hebben toch ook geen compensatie gekregen voor het feit dat ze geen peuken meer mogen verkopen?quote:Op donderdag 27 maart 2025 15:40 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Als de overheid je verdienmodel door een verbod je bedrijfsvoering onmogelijk maakt dan is dat geen gewoon ondernemersrisico.
Of wel, maar dan gaan we dus ook geen boeren uitkopen en compenseren. Gewoon ruimen die zooi en zoek het verder maar uit.
De meest voor de hand liggende maatregel, namelijk handhaven, daar doen we niet aan.quote:Op donderdag 27 maart 2025 17:46 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het doel is: geen aangevallen hulpverleners, geen voorbijkomende kinderen in het ziekenhuis, geen stapel blinden er bij per jaar, iedereen veilig over straat laten met oud en nieuw om kennissen een gelukkig nieuwjaar te wensen en dus meer vrijheid en zo kun je nog wel even door gaan.
Geen enkele andere maatregel bleek hierbij te helpen, zo door gaan was absoluut geen optie en dus is de uiterste maatregel het enige wat nog geprobeerd kan worden.
Het is hier geen oorlogsgebiedquote:Op donderdag 27 maart 2025 18:35 schreef Hanca het volgende:
[..]
Er zijn wel maatregelen genomen. De politieinzet is verhoogd, bepaald vuurwerk wordt niet meer verkocht, er zijn reclamecampagnes geweest, er zijn behoorlijk strenge grenscontroles.
En jij ervaart vrijheid, leuk voor je. Je buurvrouw van 85 jaar ook? Die waarschijnlijk niet. We sluiten onze ouderen gewoon op een zogenaamde feestdag op in hun huis, alleen om het in een soort oorlogsgebied te kunnen laten veranderen met ook een soort oorlogsslachtoffers tot gevolg.
Daar zat nauwelijks marge opquote:Op donderdag 27 maart 2025 18:36 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
De supermarkten hebben toch ook geen compensatie gekregen voor het feit dat ze geen peuken meer mogen verkopen?
Ze is een naïeve theologe die teveel met diertjes knuffelt.quote:
Een vuurwerkverbod is verdedigbaar vanuit de gedachte dat vrijheid niet absoluut is, maar in balans moet zijn met verantwoordelijkheid. De praktijk laat zien dat handhaving lastig is en dat veel mensen, ondanks regels, toch overlast veroorzaken. Het is aan de liberale partij te oordelen of er genoeg pogingen tot handhaving gedaan zijn.quote:
Mooi, werd tijd.quote:Op donderdag 27 maart 2025 14:13 schreef Hanca het volgende:
VVD gaat de initiatiefwet voor vuurwerkverbod steunen: https://www.nd.nl/varia/v(...)od-onder-voorwaarden
3 voorwaarden:
- effectief handhavingsplan van de gemeenten
- ontheffingen voor verenigingen
- compensatie voor de vuurwerksector
Maar het vuurwerkverbod heeft nu dus een meerderheid (als de twijfelaars van NSC bij hun eerdere standpunt blijven)
Edit: hier een bron zonder paywall: https://www.rtl.nl/nieuws(...)ie-meerderheid-kamer
Als je aan een zandpad woont zeg je toch ook niet “niemand rijdt hier te hard, dus wat een onzin die maximale snelheden”.quote:
Is dat de schuld van de ambtenaar of is het de schuld van de lappendeken aan wet en regelgeving, geheel bedacht in lijn met de wens van de politiek.quote:Op donderdag 27 maart 2025 16:56 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Zo werken dit soort dingen uiteindelijk nooit. Als ambtenaren ergens goed in zijn, dan is het wel om een heel simpel idee heel ingewikkeld uit te werken.
Nee maar dit is toch echt een probleem van de grote steden. Met name de Randstad. Omdat ze het daar niet onder controle hebben mag de rest bloeden.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 04:12 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Als je aan een zandpad woont zeg je toch ook niet “niemand rijdt hier te hard, dus wat een onzin die maximale snelheden”.
Nee, dit is een landelijk probleem. Vuurwerkoverlast, het bekogelen van hulpverleners, vuurwerkslachtoffers, branden en vernielingen met vuurwerk komen echt in het hele land voor. Misschien in een paar dorpjes met 100 inwoners niet, dat zou kunnen.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 06:33 schreef alpeko het volgende:
[..]
Nee maar dit is toch echt een probleem van de grote steden. Met name de Randstad. Omdat ze het daar niet onder controle hebben mag de rest bloeden.
Het probleem is dat een deel niet om kan gaan met vuurwerk en een deel zich misdraagt.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 07:03 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, dit is een landelijk probleem. Vuurwerkoverlast, het bekogelen van hulpverleners, vuurwerkslachtoffers, branden en vernielingen met vuurwerk komen echt in het hele land voor. Misschien in een paar dorpjes met 100 inwoners niet, dat zou kunnen.
Kijk anders even naar het bericht van de landelijke politie: https://112groningen.nl/3(...)-heftige-incidenten/
Culemborg, Veen, Breda, IJsselstein, Heemskerk, Cuijk, Tiel, Nijverdal, dat zijn geen grote steden. Regio Gelderland-Zuid had per 100.000 inwoners de meeste slachtoffers: https://nos.nl/regio/geld(...)egio-gelderland-zuid
Doen alsof dit een randstad probleem is gaat echt niet op. En ja, ik weet dat er in het artikel illegaal vuurwerk wordt genoemd, daarom dit artikel er maar bij: https://nos.nl/artikel/25(...)el-in-tien-jaar-tijd
Legaal vuurwerk is minstens net zo'n groot probleem.
Handhaven is geprobeerd, sire campagnes zijn geprobeerd. En legaal vuurwerk blijkt meer slachtoffers op te leveren als illegaal vuurwerk, daar zit dus de oplossing ook niet. Je nu nog achter illegaal vuurwerk verschuilen kan echt niet meer, het probleem met legaal vuurwerk is minstens net zo groot. Mensen zetten legale cakes op hun kant om mee naar hulpverleners te schieten. Jouw optie 'we laten alles zoals het is, kan mij die hulpverleners schelen' is echt geen reële optie meer.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 07:23 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Het probleem is dat een deel niet om kan gaan met vuurwerk en een deel zich misdraagt.
En daar moet je wat aan doen ipv het dan maar voor heel nederland te verbieden.
En dan zou je eens kunnen beginnen met handhaven aan de ene kant, simpel vuurwerk weer toestaan en wat sire campagnes er tegenaan gooien.
Hier 20m verderop is iemand overleden omdat hij met mortieren liep te kloten, maar ook 100 en 250m verderop staat er altijd een hele buurt te genieten van een vuurwerkshow van iemand en allemaal gezellig buiten.
En die laatste groepen moeten we maar straffen omdat andere zich niet kunnen gedragen.
Dat laatste is dus precies wat zometeen nog gewoon mag. Niks aan de hand dan toch?quote:Op vrijdag 28 maart 2025 07:23 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Het probleem is dat een deel niet om kan gaan met vuurwerk en een deel zich misdraagt.
En daar moet je wat aan doen ipv het dan maar voor heel nederland te verbieden.
En dan zou je eens kunnen beginnen met handhaven aan de ene kant, simpel vuurwerk weer toestaan en wat sire campagnes er tegenaan gooien.
Hier 20m verderop is iemand overleden omdat hij met mortieren liep te kloten, maar ook 100 en 250m verderop staat er altijd een hele buurt te genieten van een vuurwerkshow van iemand en allemaal gezellig buiten.
En die laatste groepen moeten we maar straffen omdat andere zich niet kunnen gedragen.
Bij het handhaven zijn nog niet alle middelen ingezet. Zo mag de politie met oud en nieuw niet preventief fouilleren. Je moet dus op heterdaad betrappen dat iemand de Cobra afsteekt.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 07:39 schreef Hanca het volgende:
[..]
Handhaven is geprobeerd, sire campagnes zijn geprobeerd. En legaal vuurwerk blijkt meer slachtoffers op te leveren als illegaal vuurwerk, daar zit dus de oplossing ook niet. Je nu nog achter illegaal vuurwerk verschuilen kan echt niet meer, het probleem met legaal vuurwerk is minstens net zo groot. Mensen zetten legale cakes op hun kant om mee naar hulpverleners te schieten. Jouw optie 'we laten alles zoals het is, kan mij die hulpverleners schelen' is echt geen reële optie meer.
En daar gaat het bij jou telkens mis. Lees je eigen bericht.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 07:03 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, dit is een landelijk probleem. Vuurwerkoverlast, het bekogelen van hulpverleners, vuurwerkslachtoffers, branden en vernielingen met vuurwerk komen echt in het hele land voor. Misschien in een paar dorpjes met 100 inwoners niet, dat zou kunnen.
Kijk anders even naar het bericht van de landelijke politie: https://112groningen.nl/3(...)-heftige-incidenten/
Vuurwerk is één van de problemen op O&N. Die andere problemen verdwijnen niet als je vuurwerk gaat verbieden. Dus waarmee ga je dan dreigen als het ook zonder vuurwerk een zooitje wordt? Alcoholverbod? Je doet aan wensdenken en preekt voor eigen parochie omdat jij er persoonlijk last van hebt en bang voor bent. Ik heb al tig keer de problematiek van grefo dorp Veen aangehaald waar het ieder jaar raak is... met autobranden. Die niet veroorzaakt worden door vuurwerk maar door losgeslagen jeugd i.c.m. drank en/of drugs. Zo naïef om te denken dat het is opgelost met een vuurwerkverbod. Je kunt met alles los. Daar is geen vuurwerk voor nodig.quote:waaronder brandstichting, vernieling, geweld
Ik ben persoonlijk niet bang en heb er persoonlijk niet veel last van, dat is onzin. Ik preek vooral voor de parochie van hulpverleners, als ik politieagent was of ambulancemedewerker zou ik die dag staken. En van ouderen, ik ken tientallen ouderen die niet naar buiten durven met oud en nieuw.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 08:11 schreef alpeko het volgende:
[..]
En daar gaat het bij jou telkens mis. Lees je eigen bericht.
[..]
Vuurwerk is één van de problemen op O&N. Die andere problemen verdwijnen niet als je vuurwerk gaat verbieden. Dus waarmee ga je dan dreigen als het ook zonder vuurwerk een zooitje wordt? Alcoholverbod? Je doet aan wensdenken en preekt voor eigen parochie omdat jij er persoonlijk last van hebt en bang voor bent. Ik heb al tig keer de problematiek van grefo dorp Veen aangehaald waar het ieder jaar raak is... met autobranden. Die niet veroorzaakt worden door vuurwerk maar door losgeslagen jeugd.
Je doet steeds alsof er geen problemen zijn met O&N als er geen vuurwerk zou zijn en dat is heel naïef gedacht ja. Ik downplay niks maar zoals ook al eerder aangehaald vallen er jaarlijks meer slachtoffers bij een net zo'n nutteloze en voor het milieu desastreuze hobby als wintersport maar daar hoor ik de artsen niet over omdat ze zelf graag op de latten staan met hun babbels.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 08:16 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik ben persoonlijk niet bang en heb er persoonlijk niet veel last van, dat is onzin. Ik preek vooral voor de parochie van hulpverleners, als ik politieagent was of ambulancemedewerker zou ik die dag staken. En van ouderen, ik ken tientallen ouderen die niet naar buiten durven met oud en nieuw.
Als je nu nog het probleem van vuurwerk gaat downplayen leef je echt wel in een totaal andere werkelijkheid.
Dat is idd in alle opzichten een effectievere maatregel. En dat geeft nog meer aan hoe erg dat schieten met hagel op een mug is. Want bij hoeveel mensen die wat drinken leidt dat tot dergelijke excessen? Daarom ben ik ook fel in deze discussie.... ja ik ben een liefhebber van vuurwerk, zie daar sinds ik niet meer in de Randstad woon, geen excessen mee, maar kan prima leven met meerdere argumenten voor een verbod... maar de meeste die hier genoemd worden zijn geen valide argumenten. Die mensen gaan totaal voorbij aan de problemen die er spelen en dat vuurwerk daarvoor slechts een middel is. En ook niet de oorzaak. Maar een gevolg. Het middel wegnemen zorgt niet dat de oorzaak weg is.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 08:27 schreef Janneke141 het volgende:
Een vuurwerkverbod gaat het probleem van geweld en overlast inderdaad op geen enkele manier oplossen. Dus daarna zit er weinig anders op dan alcohol te verbieden met oud en nieuw.
Wij kunnen in Nederland wintersport niet verbieden, verder is meer dan de helft van de slachtoffers bij vuurwerk omstander of toevallige voorbijganger. Bij wintersport breng je alleen jezelf in gevaar. Als je tot zulke enorm vergezochte argumenten moet komen, weet je ook wel dat je geen argument hebt.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 08:21 schreef alpeko het volgende:
[..]
Je doet steeds alsof er geen problemen zijn met O&N als er geen vuurwerk zou zijn en dat is heel naïef gedacht ja. Ik downplay niks maar zoals ook al eerder aangehaald vallen er jaarlijks meer slachtoffers bij een net zo'n nutteloze en voor het milieu desastreuze hobby als wintersport maar daar hoor ik de artsen niet over omdat ze zelf graag op de latten staan met hun babbels.
Wat betreft de hulpverleners: ja dat is een schande maar dat is geen probleem waar O&N uniek in is. Als hulpverlener of politie wil je ook een uitgaansstraat in bepaalde binnensteden niet in na 2u. Ooit wel eens op de SEH gezeten met carnaval? Ik wel (en niet als hulpvragende). Ook geen pretje.
Een vuurwerkverbod voorkomt die excessen niet. Daar zijn andere maatregelen voor nodig. De politiek laat al jaren na om die te nemen. Harder straffen, meldplicht daders... maar daar is geen capaciteit en geld voor dus laten we dan maar iets verbiedenGaat met drugs ook zo lekker. Of met vapes. Verbieden is een noodgreep wegens eigen falen, geen oplossing.
Ik heb zelf helemaal niets met vuurwerk en ik vind het persoonlijk onbegrijpelijk dat er grote groepen mensen zijn die daar in december honderden euro's aan uitgeven - maar dat moeten ze dus ook vooral lekker zelf weten. Ik ben tegen het instellen van verboden die je toch niet gaat handhaven, ik ben tegen symboolmaatregelen die het aangewezen probleem op geen enkele manier oplossen en ik ben al helemaal tegen 'ik vind het kut dus dan mag mijn buurman het ook niet meer'.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 08:32 schreef alpeko het volgende:
[..]
Dat is idd in alle opzichten een effectievere maatregel. En dat geeft nog meer aan hoe erg dat schieten met hagel op een mug is. Want bij hoeveel mensen die wat drinken leidt dat tot dergelijke excessen? Daarom ben ik ook fel in deze discussie.... ja ik ben een liefhebber van vuurwerk, zie daar sinds ik niet meer in de Randstad woon, geen excessen mee, maar kan prima leven met meerdere argumenten voor een verbod... maar de meeste die hier genoemd worden zijn geen valide argumenten. Die mensen gaan totaal voorbij aan de problemen die er spelen en dat vuurwerk daarvoor slechts een middel is. En ook niet de oorzaak. Maar een gevolg. Het middel wegnemen zorgt niet dat de oorzaak weg is.
Jij hebt nog nooit op de piste gestaan? Er vallen regelmatig slachtsoffers door toedoen van anderen. Maar goed. Het is een voorbeeld van de glijdende schaal waarop jij je begeeft.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 08:35 schreef Hanca het volgende:
[..]
Wij kunnen in Nederland wintersport niet verbieden, verder is meer dan de helft van de slachtoffers bij vuurwerk omstander of toevallige voorbijganger. Bij wintersport breng je alleen jezelf in gevaar. Als je tot zulke enorm vergezochte argumenten moet komen, weet je ook wel dat je geen argument hebt.
Als je daar aan begint dan is het hek van de dam. Jeugdzorg smeekt om meer geld maar krijgt het niet. Als je een klein beetje een hart hebt voor die mensen geef je ze dat.quote:Politie, brandweer, ambulancemedewerkers, zorgpersoneel vragen om een verbod. Als je dus een klein beetje een hart hebt voor die mensen geef je ze dat. Of was alleen klappen tijdens corona wel weer voldoende?
Meer dan de helft van de slachtoffers door legaal vuurwerk, maar 8% door illegaal vuurwerk.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 08:43 schreef alpeko het volgende:
[..]
Jij hebt nog nooit op de piste gestaan? Er vallen regelmatig slachtsoffers door toedoen van anderen. Maar goed. Het is een voorbeeld van de glijdende schaal waarop jij je begeeft.
Graag bij de feiten houden Hanca. Anders kun je de discussie beter verlaten!
[ afbeelding ]
Je kletst! Een stuk meer door illegaal dus aangezien knal, pijlen en kaarsen al illegaal zijn. En dan gaan we niet weer belanden in de discussie dat het makkelijker te handhaven is als je alles verbiedt. Die dingen zijn in NL niet te krijgen. Die mensen gaan dus als de grens over om dat te halen. En als je dan een effectieve maatregel wilt nemen verbiedt dat type dan binnen heel de EU.
[ afbeelding ]
Nog meer onwaarheden van jou. 62% steekt het zelf af.
Die mensen bestaan niet.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 08:50 schreef Hanca het volgende:
Dat argument wordt door de "ik vind het leuk, kan mij het schelen dat de hulpverleners er mee bekogeld worden"-mensen steeds genegeerd.
Je spreekt dat rapport nu tegen ja? Oke.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 08:50 schreef Hanca het volgende:
[..]
Meer dan de helft van de slachtoffers door legaal vuurwerk, maar 8% door illegaal vuurwerk.
Goh. 38%, vorig jaar 32% Je overdrijft dus. Laten we ons weer bij de feiten houden dat je als politie prima kunt handhaven of er voor 18u wordt afgestoken. Na 18u naar de supermarkt op 31 dec lijkt me geen hele realistische behoefte, of wel? Als het sneeuwt is het glad. Je gaat mij niet wijs maken dat die omstanders allemaal gevallen betreffen van iemand die er stom toevallig langsliep. Dat zijn vaak mensen die het niet zelf afsteken maar wel kijken. Ook dan is alertheid en een vuurwerkbril op zijn minst handig. Ik hoor het graag als je cijfers hebt van het aantal mensen dat bij toeval is geraakt door vuurwerk terwijl ze op weg waren van A naar B.quote:Je hebt een punt dat 40% omstander of voorbijganger is. Op de piste lopen geen voorbijgangers naar de supermarkt of naar vrienden om ze gelukkig nieuw jaar te wensen. Die heb je daar niet.
Als je daar aan begint dan is het hek van de dam. Boeren willen geen stikstofmaatregelen dus als je een hart hebt voor die mensen dan geef je zie die ruimte gewoonquote:En nogmaals: als je hart voor onze politieagenten, brandweerlieden en ambulancemedewerkers hebt ben je voor een vuurwerkverbod. Zij vragen daar om, dus geef je hun dat. Dat argument wordt door de "ik vind het leuk, kan mij het schelen dat de hulpverleners er mee bekogeld worden"-mensen steeds genegeerd. Vraag me af waarom zulke mensen zo harteloos zijn geworden...
Dat geloof je niet echt, toch?quote:Op vrijdag 28 maart 2025 09:12 schreef miss_sly het volgende:
Het betekent dat iedere knal illegaal is, en dus maakt het handhaven gemakkelijker.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |