Schumer legde najaar 2023 ook goed uit waarom ze met de MAGA-Republikeinen meestemden tegen Kevin McCarthy. Want die vervelende windvaan McCarthy gaf voor de televisie van alles wat 'fout' ging de democraten de schuld. Foei.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 05:28 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Precies! In feite worden de Democraten door een shutdown juist beperkt in hun mogelijkheden om deze aanval op de overheid door Trump & Co te bestrijden. Niet alleen omdat ze al hun tijd in de Senaat opgeslokt gaat worden aan het discussieren over ieder apart onderdeel van een berg aan financieringen die de Republikeinen sws in hun voordeel kunnen beslissen door hun meerderheid (nog veel meer dan die er in de huidige CR opgenomen zijn) maar ook omdat ze niet meer naar de rechter kunnen stappen omdat rechtbanken niet meer kunnen functioneren door die shutdown.
Schumer legt het echt goed uit:
Bekijk deze YouTube-video
Ik geloof niet in de beschuldiging dat Schumer 'niet wil vechten', hij wil dat juist wel geeft hij aan maar een shutdown gaat dat alleen maar moeilijker maken. En dat afgezien van het feit dat een heleboel mensen geen inkomen meer hebben, de Republikeinen de shutdown zo lang als ze willen in stand kunnen houden en het Trump ook meer bevoegdheden geeft.
Het valt me ook op dat Dick Durbin bij de voorstemmers zit, die heb ik toch echt wel hoog zitten.
Maar voor de beeldvorming is het natuurlijk wel een totaal verkeerde actie en je mist daardoor mss wel de kans om veel mensen op de been te krijgen voor grootschalige (uiteraard vreedzame!) protesten maar de kans is ook groot dat die dan weer uit de hand gaan lopen en dat komt Trump vast ook heel goed uit.
Gisteren weer eens een docu gezien over de opleving van het Nazisme. Veel overeenkomsten met al die malloten die uit eigen gewin de grote leider (partijlijn) volgen, napraten als papegaaien, of te bang zijn om er tegen in te gaan, omdat ze puur uit eigen gewin denken.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 05:57 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Het is gewoon nep-oppositie die Democraten met types als Schumer. Dat er nog mensen in die act trappen zeg. Ze hebben gewoon getekend voor een Trump plan. Te achterlijk voor woorden om met de fascisten mee te stemmen met een kutsmoes, ze hebben overduidelijk ook geen enkele controle als ze wel meedoen met Trumps plannetjes.
Het enige wat ze ermee bereiken is dat hun base nog verder gedesillusioneerd raakt.
Die vergelijking gaat in het geval van Schumer c.s. niet op.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 07:02 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Gisteren weer eens een docu gezien over de opleving van het Nazisme. Veel overeenkomsten met al die malloten die uit eigen gewin de grote leider (partijlijn) volgen, napraten als papegaaien, of te bang zijn om er tegen in te gaan, omdat ze puur uit eigen gewin denken.
De mens is weinig veranderd sindsdien.
Dat McCarthy in het Huis weggestemd werd had Schumer weinig over te vertellen en die actie is natuurlijk niet te vergelijken met de gevolgen van een shutdown met Trump als president.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 06:55 schreef Toby56 het volgende:
[..]
Schumer legde najaar 2023 ook goed uit waarom ze met de MAGA-Republikeinen meestemden tegen Kevin McCarthy. Want die vervelende windvaan McCarthy gaf voor de televisie van alles wat 'fout' ging de democraten de schuld. Foei.
Ook dat was een blunder. Met McCarthy viel bij tijd en wijle nog wel te onderhandelen.
Ze kregen er een nog veel beroerdere pro-MAGA voorzitter met oogkleppen voor terug.
Feest voor de aanhang van Trump.
Net als nu. Dit is voor de hedendaagse GOP een oppositie om lekker mee te spelen.
De Democraten hadden McCarthy niet weg hoeven te stemmen. Dachten ze soms dat een RINO zijn plaats in zou nemen?quote:Op zaterdag 15 maart 2025 07:36 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Dat McCarthy in het Huis weggestemd werd had Schumer weinig over te vertellen en die actie is natuurlijk niet te vergelijken met de gevolgen van een shutdown met Trump als president.
Er zijn verschillende standpunten, je hebt de papegaaien binnen de partij. En je hebt ook buiten de partij om personen die denken door niet teveel tegenstand te bieden, ze er uiteindelijk beter vanaf komen.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 07:09 schreef Toby56 het volgende:
[..]
Die vergelijking gaat in het geval van Schumer c.s. niet op.
Eigen gewin is er voor hen namelijk niet. Dit gaat vooral woede en stemmenverlies opleveren. Tegenstanders van het Trump-regime verliezen hier hun vertrouwen door.
Ook praten ze Trump niet na en is Trump hun grote leider niet.
Het is een beslissing die is gebaseerd op een 100% naïeve hoop dat zaken door hun stemgedrag net iets minder beroerd zullen worden. Ze hadden, om aan te tonen dat ze voor dit beleid niet zullen buigen, door de zure appel moeten heenbijten. Omdat ze, na 10 jaar Trump, inmiddels wel kunnen weten dat het geen donder uitmaakt wanneer je hem een klein beetje tegemoet komt. Hij neemt die winst, bedankt je voor je medewerking en daarna krijg je helemaal niets van hem terug. Zo is hij eigenlijk zijn hele leven al.
Schumer is wijs en naïef, en in dit geval dus oliedom. Die combinatie bestaat.
Nee natuurlijk dachten ze dat niet maar wel eentje die nog minder voor elkaar zou krijgen dan McCarthy en dat klopte ook.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 07:43 schreef Toby56 het volgende:
[..]
De Democraten hadden McCarthy niet weg hoeven te stemmen. Dachten ze soms dat een RINO zijn plaats in zou nemen?
Het geeft allemaal aan dat veel Democraten zichzelf in de voet blijven schieten door steeds - bewust of onbewust, naïef of ronduit dom - geheel of gedeeltelijk mee te gaan in de plannen van MAGA. Met een fraaie verstandelijke motivering als excuus.
Als zij al niet in de gaten (wensen te) hebben wat er aan het gebeuren is, op wie moeten bezorgde Amerikanen hun hoop dan richten?
Een gristelijke Trump-papegaai.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 07:53 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Nee natuurlijk dachten ze dat niet maar wel eentje die nog minder voor elkaar zou krijgen dan McCarthy en dat klopte ook.
Nogmaals, ik geloof niet dat Schumer c.s. dit stemgedrag vertonen omdat ze hopen dat 'enabling' tot een voor hun persoonlijk fijnere toekomst zal leiden.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 07:48 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Er zijn verschillende standpunten, je hebt de papegaaien binnen de partij. En je hebt ook buiten de partij om personen die denken door niet teveel tegenstand te bieden, ze er uiteindelijk beter vanaf komen.
Dit vooral doet me toch wel sterk denken aan bijv. de stemming voor de "Enabling Act" waarbij sommige personen toch meestemden (niet Nazi) omdat ze dan zelf gespaard zouden worden,of dachten dat het dan uitendelijk beter zou verlopen (voor hun) dan in de weg blijven zitten.
Daarom slaat het nergens op dat er met McCarthy te onderhandelen viel. Iedere samenwerking met de Democraten liep daarop stuk.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 07:56 schreef Toby56 het volgende:
[..]
Een gristelijke Trump-papegaai.
Die hoeft helemaal niets voor elkaar te krijgen van zijn baas.
McCarthy durfde tenminste af en toe zijn muil nog open te doen.
Het was niet voor niets dat de MAGA-clan hem weg wilde hebben.
Van slecht naar nog slechter.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 08:03 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Daarom slaat het nergens op dat er met McCarthy te onderhandelen viel. Iedere samenwerking met de Democraten liep daarop stuk.
Weet je, je hebt natuurlijk gelijk en ik had de uitleg van Schumer ook gehoord.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 05:28 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Precies! In feite worden de Democraten door een shutdown juist beperkt in hun mogelijkheden om deze aanval op de overheid door Trump & Co te bestrijden. Niet alleen omdat ze al hun tijd in de Senaat opgeslokt gaat worden aan het discussieren over ieder apart onderdeel van een berg aan financieringen die de Republikeinen sws in hun voordeel kunnen beslissen door hun meerderheid (nog veel meer dan die er in de huidige CR opgenomen zijn) maar ook omdat ze niet meer naar de rechter kunnen stappen omdat rechtbanken niet meer kunnen functioneren door die shutdown.
Schumer legt het echt goed uit:
Bekijk deze YouTube-video
Ik geloof niet in de beschuldiging dat Schumer 'niet wil vechten', hij wil dat juist wel geeft hij aan maar een shutdown gaat dat alleen maar moeilijker maken. En dat afgezien van het feit dat een heleboel mensen geen inkomen meer hebben, de Republikeinen de shutdown zo lang als ze willen in stand kunnen houden en het Trump ook meer bevoegdheden geeft.
Het valt me ook op dat Dick Durbin bij de voorstemmers zit, die heb ik toch echt wel hoog zitten.
Maar voor de beeldvorming is het natuurlijk wel een totaal verkeerde actie en je mist daardoor mss wel de kans om veel mensen op de been te krijgen voor grootschalige (uiteraard vreedzame!) protesten maar de kans is ook groot dat die dan weer uit de hand gaan lopen en dat komt Trump vast ook heel goed uit.
Gaetz' vete met McCarthy had niets te maken met een doordacht plan.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 08:29 schreef Toby56 het volgende:
[..]
Van slecht naar nog slechter.
Ook toen wilden de Democraten niet begrijpen dat achter de retoriek van Gaetz een doordacht plan zat.
Maar goed. Dit is allemaal destijds al aan de orde geweest.
De Democraten hebben helaas momenteel geen leider die het mes tussen de tanden heeft of durft te nemen. Behalve Bernie Sanders, een hoogbejaarde (maar nog vitale) man die eigenlijk independent is. Uit zijn publieke optredens blijkt dat hij de situatie heeft begrepen.
Net zoals de Franse senator Claude Malhuret het heeft begrepen.
Maar wijze intelligente enablers als Schumer (op nationaal niveau) en Rutte (op internationaal niveau) blijven liever naïef.
Intussen rolt Project 2025 rustig door.
Dat soort links boeit me eerlijk gezegd niet.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 08:44 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Gaetz' vete met McCarthy had niets te maken met een doordacht plan.
https://bsky.app/profile/(...)l/post/3kjwkoil56k2w
[ afbeelding ]
Ja ik ken zijn argumenten. Hij vertelt er alleen niet bij dat een shutdown hetzelfde gevolg heeft met nog veel meer nadelen. Nogmaals:quote:Op zaterdag 15 maart 2025 08:54 schreef Toby56 het volgende:
[..]
Dat soort links boeit me eerlijk gezegd niet.
Wat echter wel duidelijk wordt, ook in dat verhaal, is dat Gaetz en MAGA de heer McCarthy spuugzat waren. Omdat hij een bedreiging voor ze kon zijn.
En de Democraten stemden graag met ze mee.
Wie zich graag zand in de ogen laat strooien, is daar wat mij betreft vrij in.
Ik heb meer met het verhaal uit deze link:
Bekijk deze YouTube-video
Dat is de zure appel waar ze doorheen moeten bijten.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 09:02 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Ja ik ken zijn argumenten. Hij vertelt er alleen niet bij dat een shutdown hetzelfde gevolg heeft met nog veel meer nadelen. Nogmaals:
Bekijk deze YouTube-video
Net klaagde je nog dat de Democraten meer voor elkaar kregen met McCarthy. Zonder shutdown kunnen ze tenminste een hoop via de rechtbank realiseren. Daar heeft het werkvolk veel meer aan.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 09:04 schreef Toby56 het volgende:
[..]
Dat is de zure appel waar ze doorheen moeten bijten.
Er is een zware en zeer gevaarlijke brand gaande, maar Schumer is bang om zich aan een lucifer te branden.
Dit gaat hem zwaar opbreken. Trump c.s. gaan dit slappe gedrag volledig uitbuiten. Sowieso verbaal.
Ik klaag helemaal niet.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 09:08 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Net klaagde je nog dat de Democraten meer voor elkaar kregen met McCarthy.
Het 'werkvolk'?quote:Zonder shutdown kunnen ze tenminste een hoop via de rechtbank realiseren. Daar heeft het werkvolk veel meer aan.
Hard verzet is gewoon mogelijk. Met een shutdown heb je alleen maar minder middelen om verzet te bieden.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 09:14 schreef Toby56 het volgende:
[..]
Ik klaag helemaal niet.
Ik constateer slechts.
[..]
Het 'werkvolk'?
Het 'werkvolk' heeft grotendeels voor MAGA gestemd.
En heeft sowieso weinig vertrouwen in de rechterlijke macht.
De laatste resten 'werkvolk' (sic) die nog hoop hadden op verzet vanuit de Democratische partij, zitten helemaal niet op de wijsheden van Schumer te wachten. Ze eisen hard verzet. En terecht.
Schumer heeft Trump een blanco cheque gegeven, en een wig gedreven in zijn eigen partij. Hij vertegenwoordigt nu nota bene de minderheid bij de Dems. Trump gaat lachend met de winst aan de haal, en de Democraten zitten intern met een groot probleem.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 09:19 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Hard verzet is gewoon mogelijk. Met een shutdown heb je alleen maar minder middelen om verzet te bieden.
In de VS draait alles om beeldvorming. Schumer heeft hier totaal in gefaald. Laat de republikeinen dan maar alles (sneller) afbreken dan met een JA. Nu zijn ze volledig medeplichtig. Niet echt natuurlijk, maar wel volgens de beeldvorming. En de beeldvorming is wat telt. De beeldvorming en het narratief leveren de stemmen op en kosten de stemmen, niet de daadwerkelijke acties.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 09:04 schreef Toby56 het volgende:
Dit gaat hem zwaar opbreken. Trump c.s. gaan dit slappe gedrag volledig uitbuiten. Onze fascistische plannen, met instemming van de heer Schumer, kunnen gewoon doorgang vinden.
Nogmaals: die blanco cheque hebben ze met een shutdown ook, dat is het gevolg van meerderheid in het Congres. Wat ze dan niet meer hebben is de mogelijkheid besluiten aan te vechten bij de rechter en je geeft Trump meer bevoegdheden om zijn beleid te realiseren.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 09:22 schreef Toby56 het volgende:
[..]
Schumer heeft Trump een blanco cheque gegeven, en een wig gedreven in zijn eigen partij. Hij vertegenwoordigt nu nota bene de minderheid bij de Dems. Trump gaat lachend met de winst aan de haal, en de Democraten zitten intern met een groot probleem.
Moet daar nu het harde verzet vandaan komen?
Republikeinen vegen hun reet af met de rechter. Vandaag iets voor de rechter? Morgen tien andere rechter-waardige zaken. Laat ze neergang van de VS maar ownen zonder democratische hulp.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 10:12 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Nogmaals: die blanco cheque hebben ze met een shutdown ook, dat is het gevolg van meerderheid in het Congres. Wat ze dan niet meer hebben is de mogelijkheid besluiten aan te vechten bij de rechter en ke geeft Trump meer bevoegdheden om zijn beleid te realiseren.
Waarom dat slijmen ? Is Trump nodig om Rusland te bedreigen met kernbommen ?quote:Wat Rutte deed bij Trump is hem een heldenrol in de NAVO toebedelen. Goed voor zijn ego, het past bij zijn zelfbeeld en zijn idee dat de wereld hem nodig heeft, en het sluit naadloos aan bij Ruttes doel: de VS bij de NAVO houden.
We hoeven echt niet te doen alsof er een fraaie verstandelijke motivering bij zat. Schumer liegt de boel bij elkaar om non-argumenten te geven waarvan hij zelf ook weet dat ze niet op gaan.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 07:43 schreef Toby56 het volgende:
[..]
De Democraten hadden McCarthy niet weg hoeven te stemmen. Dachten ze soms dat een RINO zijn plaats in zou nemen?
Het geeft allemaal aan dat veel Democraten zichzelf in de voet blijven schieten door steeds - bewust of onbewust, naïef of ronduit dom - geheel of gedeeltelijk mee te gaan in de plannen van MAGA. Met een fraaie verstandelijke motivering als excuus.
Als zij al niet in de gaten (wensen te) hebben wat er aan het gebeuren is, op wie moeten bezorgde Amerikanen hun hoop dan richten?
https://www.nu.nl/economi(...)au-in-twee-jaar.htmlquote:Vertrouwen van Amerikaanse consumenten daalt naar laagste niveau in twee jaar
Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is in maart naar het laagste niveau in ruim twee jaar gedaald.
Consumenten zijn bang dat de importheffingen die president Donald Trump heeft ingevoerd de inflatie in de VS aanjagen, meldt de universiteit van Michigan op basis van een voorlopige raming. Een stijgende inflatie zorgt ervoor dat de koopkracht van huishoudens verder onder druk komt te staan.
De maandelijkse index die het vertrouwen meet, is voor maart naar een voorlopige stand van 57,9 gezakt. In februari, toen de graadmeter ook daalde door zorgen over de inflatie, was die nog 64,7.
Volgens de onderzoekers zijn de inflatieverwachtingen voor het komende jaar duidelijk gestegen. Ook de inflatieprognoses voor de langere termijn zijn behoorlijk toegenomen. Tegelijkertijd zijn huishoudens nog somberder over de eigen financiën.
De VS heeft een importheffing van 25 procent op staal en aluminium ingevoerd. De heffing geldt voor alle landen waarmee de VS handel drijft, zonder uitzonderingen.
Trump heeft verder gedreigd met hoge heffingen op wijn, champagne, cognac en andere alcoholische producten uit de Europese Unie. Volgens de Amerikaanse president kan er een invoerheffing van 200 procent op drank uit de EU komen als Brussel de heffing op Amerikaanse whisky niet intrekt.
Heerlijk hoe teksten die ik 2 jaar geleden hier deponeerde nu breed worden geaccepteerd hier.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 10:11 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
In de VS draait alles om beeldvorming. Schumer heeft hier totaal in gefaald. Laat de republikeinen dan maar alles (sneller) afbreken dan met een JA. Nu zijn ze volledig medeplichtig. Niet echt natuurlijk, maar wel volgens de beeldvorming. En de beeldvorming is wat telt. De beeldvorming en het narratief leveren de stemmen op en kosten de stemmen, niet de daadwerkelijke acties.
Ik hoorde ook genoeg argumenten van anderen om NEE te stemmen. Het is dan toch echt een kwestie van wat je zelf vindt wat er moet gebeuren.
Je hebt 60 stemmen nodig om een filibuster te voorkomen.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 11:34 schreef TheVulture het volgende:
Waarom was er überhaupt Democratische steun nodig voor die begroting terwijl er een Republikeinse meerderheid in de Senaat zit?
Wat mij betreft doen wij hetzelfde voor wat betreft de rest van onze F35's.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 13:13 schreef Faraday01 het volgende:
Zouden ze bij Lockheed Martin al zenuwachtig worden? Na Portugal overweegt Canada nu ook de rest van de straaljagers (na de eerste batch) ergens anders te bestellen.
2 verschillende straaljagers is helemaal beroerd met beperkte aantallen zoals Nederland heeft. In het algemeen ben ik wel voor zo veel mogelijk in Europa aanschaffenquote:Op zaterdag 15 maart 2025 13:18 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Wat mij betreft doen wij hetzelfde voor wat betreft de rest van onze F35's.
Van de 52 of 58 bestelde toestellen hebben we er nu 40 (inclusief de 8 die permanente in de VS staan voor opleiding).
De overige 12 of 18 annuleren en elders bestellen.
De Saab zit een Amerikaanse motor in begreep ik, maar in de Franse toestellen naar ik begreep niet.
Rommel op Marktplaats dumpen dan maar.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 13:20 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
2 verschillende straaljagers is helemaal beroerd met beperkte aantallen zoals Nederland heeft. In het algemeen ben ik wel voor zo veel mogelijk in Europa aanschaffen
Zou China ze niet willen hebben laten we ze aan hun verkopen. Benieuwd wat Rutte daarvan zou zeggen. Iran is misschien zenuwachtig over Israel.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 13:23 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Rommel op Marktplaats dumpen dan maar.
Saab, Rafale en de Eurofighter hebben we in Europa.
Eens, kijkend naar het boodschappenlijstje van Von der Leyen zijn straaljagers het laatste waar wij ons als Nederland druk om moeten maken. Of we moeten het accepteren dat we andere strategisch belangrijke capaciteiten volledig gaan overslaan om maar een tweede type vliegtuig op te kunnen gaan nemen in de Luchtmacht. Dat betekent een compleet nieuwe infrastructuur op gaan tuigen en het aanschaffen van meer toestellen, want 1 op 1 resterende F35 orders vervangen werkt niet. Je hebt een minimaal aantal toestellen nodig om tot een operationele eenheid te komen.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 13:20 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
2 verschillende straaljagers is helemaal beroerd met beperkte aantallen zoals Nederland heeft. In het algemeen ben ik wel voor zo veel mogelijk in Europa aanschaffen
quote:Op zaterdag 15 maart 2025 13:24 schreef StateOfMind het volgende:
En we moeten natuurlijk Fokker weer tot leven brengen
Onze eigen polder straaljagers, de Modder Fokkers![]()
![]()
Het is wel één van de belangrijkste onderdelen van je defensie, en het gerucht dat de Amerikanen een 'kill switch' hebben ingebouwd geloof ik wel.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 13:43 schreef Kleffe_Dop het volgende:
[..]
Eens, kijkend naar het boodschappenlijstje van Von der Leyen zijn straaljagers het laatste waar wij ons als Nederland druk om moeten maken. Of we moeten het accepteren dat we andere strategisch belangrijke capaciteiten volledig gaan overslaan om maar een tweede type vliegtuig op te kunnen gaan nemen in de Luchtmacht. Dat betekent een compleet nieuwe infrastructuur op gaan tuigen en het aanschaffen van meer toestellen, want 1 op 1 resterende F35 orders vervangen werkt niet. Je hebt een minimaal aantal toestellen nodig om tot een operationele eenheid te komen.
Nee, laten we ons vooral richten op de andere zaken die op het lijstje staan.
En tegen de tijd dat er extra F-35's aangeschaft moeten gaan worden kijken hoe de vlag erbij hangt in de VS en wat de EU tegen die tijd zelf kan produceren.
Dat geloof ik helaas ook wel en sowieso niet helemaal te voorkomen ben ik bang (of moet je het specifiek in het contract laten opnemen en erop vertrouwen?)quote:Op zaterdag 15 maart 2025 14:42 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Het is wel één van de belangrijkste onderdelen van je defensie, en het gerucht dat de Amerikanen een 'kill switch' hebben ingebouwd geloof ik wel.
Tegen welke praktische problemen loop je aan als je met 2 verschillende vliegtuigen werkt? Buiten dat je voor 2 type vliegtuigen reserveonderdelen en de kennis voor technisch onderhoud in huis moeten halen.
Dat was altijd al zo. Hoe vaak we niet klaagden dat republikeinen tegen hun interesses instemden omdat ze de perceptie hadden dat de GOP het beste met ze voor had.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 11:28 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Heerlijk hoe teksten die ik 2 jaar geleden hier deponeerde nu breed worden geaccepteerd hier.
Perceptie is alles en is ondergeschikt aan de waarheid in de politiek.
Zijn de mensen hier al ver genoeg om te erkennen dat alle politici liegen voor politiek gewin of is dat vooralsnog een brug te ver?
Nee dat was helemaal niet zo hier, ik deponeerde deze stelling 2 jaar geleden en het halve topic ontplofte zoals gewoonlijk. De mening van velen was hier dat waarheid belangrijker was dan perceptie en dat de mensen daarop doorgaans hun stem baseerden. Het valt mij erg op dat je dezelfde stelling hier deponeert en diezelfde vijandigheid niet ervaart.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 17:07 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Dat was altijd al zo. Hoe vaak we niet klaagden dat republikeinen tegen hun interesses instemden omdat ze de perceptie hadden dat de GOP het beste met ze voor had.
Bij jou ook. Je bent libertarisch ingesteld ffs. Als er een ideologie is dat een perceptie heeft dat het zou kunnen werken voor adepten is dat het wel
Ik wacht wel op bronnen van een paar jaar terug dan. Anders kan ik ook wel zeggen dat jullie 2 jaar geleden zeiden dat het allemaal zo vaart niet zou lopen, maar nu een nog veel extremere Trump ook blijft goedpraten en verdedigen. En toen zeiden wij ook al dat het met met kleine stapjes gaat en dat elke stapje genormaliseerd wordt. En dat blijkt. Wat zelfs jullie ondenkbaar vonden indertijd verdedig je nu.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 17:11 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Nee dat was helemaal niet zo hier, ik deponeerde deze stelling 2 jaar geleden en het halve topic ontplofte zoals gewoonlijk. De mening van velen was hier dat waarheid belangrijker was dan perceptie en dat de mensen daarop doorgaans hun stem baseerden. Het valt mij erg op dat je dezelfde stelling hier deponeert en diezelfde vijandigheid niet ervaart.
Ik kan alleen maar concluderen dat de meningen hier zijn bijgedraaid.
True, ik had niet verwacht dat hij op elk punt woord zou houden. Ik ben namelijk Nederlandse politiek gewend waar een belofte evenveel waard is als het vuil onder mijn voeten.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 17:25 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Ik wacht wel op bronnen van een paar jaar terug dan. Anders kan ik ook wel zeggen dat jullie 2 jaar geleden zeiden dat het allemaal zo vaart niet zou lopen, maar nu een nog veel extremere Trump ook blijft goedpraten en verdedigen. En toen zeiden wij ook al dat het met met kleine stapjes gaat en dat elke stapje genormaliseerd wordt. En dat blijkt. Wat zelfs jullie ondenkbaar vonden indertijd verdedig je nu.
In tegenstelling tot die van Trump als “binnen 24 uur vrede” of “alles wordt goedkoper en de inflatie verdwijnt”?quote:Op zaterdag 15 maart 2025 18:30 schreef Chivaz het volgende:
[..]
True, ik had niet verwacht dat hij op elk punt woord zou houden. Ik ben namelijk Nederlandse politiek gewend waar een belofte evenveel waard is als het vuil onder mijn voeten.
Is al debunked, ga maar op NWS kijken, loopt een interessant topic over.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 14:42 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Het is wel één van de belangrijkste onderdelen van je defensie, en het gerucht dat de Amerikanen een 'kill switch' hebben ingebouwd geloof ik wel.
Tegen welke praktische problemen loop je aan als je met 2 verschillende vliegtuigen werkt? Buiten dat je voor 2 type vliegtuigen reserveonderdelen en de kennis voor technisch onderhoud in huis moeten halen.
Het is wachten op de goed praters nu...quote:
Dat is niet waar.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 09:22 schreef Toby56 het volgende:
[..]
Schumer heeft Trump een blanco cheque gegeven, en een wig gedreven in zijn eigen partij. Hij vertegenwoordigt nu nota bene de minderheid bij de Dems.
Ten eerste kun je dat helemaal niet weten, ten tweede is de beeldvorming bij de gemiddelde kiezer heel anders dan bij politieke junkies die hier in dit topic posten. Ja, die CR die nu aangenomen is is kut voor de Democraten, maar over de inhoud daarvan weet de gemiddelde kiezer helemaal niets. Bij een shutdown hadden de Democraten de schuld kunnen krijgen, en aan het einde van de rit was dezelfde CR aangenomen. Dit is gewoon een zure appel, en ja dat is kut en ja het zou lekker voelen om verzetsheld te spelen bla bla bla. Maar Schumer is een uiteindelijk een politicus en geen circusaapje.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 10:11 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
In de VS draait alles om beeldvorming. Schumer heeft hier totaal in gefaald.
https://www.joshbarro.com(...)umers-job-to-satisfyquote:I understand why this situation is so dispiriting, and I also get why it is disorienting for Democratic voters and even some Democratic lawmakers, who are used to having more leverage in fights over government funding than they have right now. It used to be the case that Republicans needed to negotiate with Democrats to keep the government open. But some facts on the ground have changed. First, Republicans won the presidency. A shutdown is more attractive to Republican lawmakers because a Republican president would make the decisions about how to run the government during the shutdown. Second, and very closely related, Republicans now have a working majority in the House of Representatives. They used to need to rely on Democratic votes to pass funding bills, and Democrats hoped that Republicans would once again fail to pass their own bill and then need to come to Democrats for help. But President Trump has been able to knock heads together and bring the right wing of the House Republican Conference into line. And third, Trump has different policy objectives than he did in his first term. Last time around, he was trying to repeal Obamacare and cut taxes, and had no particular interest in otherwise shrinking the federal government. Now, he wants to slash and burn, which makes him less fazed by any problems a shutdown might cause and more keen on the kinds of spending-control powers that a shutdown gives him.
Those changes have taken away Democrats' leverage and made their ability to force a shutdown -- which I will again grant that they have -- not useful for producing their preferred policy outcomes.
Het getuigt wel van een stuitend gebrek aan politiek inzicht om zoiets te roepen.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 01:15 schreef kladderadatsch het volgende:
[..]
Ja, die gaan het zwaar krijgen in de mid-terms.
Dit is weer totale kletspraat. Nee de Democraten zouden geen schuld krijgen van een shutdown ze hebben geen meerderheid. Nu hebben ze wel schuld aan wat er gaat komen want ze hebben bij het kruisje getekend. Ze hebben niet onderhandeld om er het beste mogelijk van te maken ze hebben Trump een blanco cheque gegeven.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 20:16 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Ten eerste kun je dat helemaal niet weten, ten tweede is de beeldvorming bij de gemiddelde kiezer heel anders dan bij politieke junkies die hier in dit topic posten. Ja, die CR die nu aangenomen is is kut voor de Democraten, maar over de inhoud daarvan weet de gemiddelde kiezer helemaal niets. Bij een shutdown hadden de Democraten de schuld kunnen krijgen, en aan het einde van de rit was dezelfde CR aangenomen. Dit is gewoon een zure appel, en ja dat is kut en ja het zou lekker voelen om verzetsheld te spelen bla bla bla. Maar Schumer is een uiteindelijk een politicus en geen circusaapje.
Over een paar weken herinnert niemand zich dit meer. De weg naar de midterms is een marathon, geen sprint. De beste strategie voor de Democraten is om eerst maar eens een gezamenlijk front proberen te presenteren.
Dit is de beste uitleg die ik kan vinden:
[..]
https://www.joshbarro.com(...)umers-job-to-satisfy
Nee joh, Trump is de minst oorloggeile man ooit, begrijp dat dan.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 22:13 schreef nils7 het volgende:
Nou de US is in een soort van oorlog nu..
Gefeliciteerd Donald!
Nee, Donald is vrede. Daar gaan ze hem tenslotte de Nobelprijs voor geven.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 22:13 schreef nils7 het volgende:
Nou de US is in een soort van oorlog nu..
Gefeliciteerd Donald!
En als hij die Nobelprijs niet krijgt, gaat hij heel Scandinavië de oorlog verklaren.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 22:49 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Nee, Donald is vrede. Daar gaan ze hem tenslotte de Nobelprijs voor geven.
Gr gr,
Chivaz.
Nee joh eensgezindheid tot en met. Democraten die Trump even een handje helpen bij het in stand brengen van de autoritaire kleptocratie. De top van de Demcraten kreeg opeens het lumineuze idee dat ze het beste Trumps plan kunnen steunen want dan is hij straks lie voor ze en gaat met ze samenwerken. Zal vast niet in hun oor gefluisterd zijn door grote donors. Het zal vast zo uitpakken dat Democraten iets voor Trump doen en dat hij zich nu in gaat houden omdat ze lief voor hem waren.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 22:13 schreef nils7 het volgende:
Nou de US is in een soort van oorlog nu..
Gefeliciteerd Donald!
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |