SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
Daarom is het maar goed dat we nu al aan het bouwen zijn hequote:Op woensdag 11 december 2024 11:43 schreef theunderdog het volgende:
Nee. Tegen de tijd dat wij vijanden hebben is het te laat haha
Dus jij denkt dat het allemaal wel goed komt? wanneer denk jij dan dat wij (de Europese landen) als geheel een sterk militair blok kunnen vormen binnen de NAVO?quote:Op woensdag 11 december 2024 11:45 schreef sp3c het volgende:
[..]
Daarom is het maar goed dat we nu al aan het bouwen zijn he
Ik vind het helemaal niet nodig of zelfs wenselijk om als Europese landen een sterk militair blok te vormen binnen de navoquote:Op woensdag 11 december 2024 11:46 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Dus jij denkt dat het allemaal wel goed komt? wanneer denk jij dan dat wij (de Europese landen) als geheel een sterk militair blok kunnen vormen binnen de NAVO?
Zuid-Europa doet het qua investering toch nog steeds slecht?
Waarom niet? want dan blijf je dus afhankelijk van de VS.quote:Op woensdag 11 december 2024 11:47 schreef sp3c het volgende:
[..]
Ik vind het helemaal niet nodig of zelfs wenselijk om als Europese landen een sterk militair blok te vormen binnen de navo
Omdat we in een bondgenootschap zitten met die vogelsquote:Op woensdag 11 december 2024 11:51 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Waarom niet? want dan blijf je dus afhankelijk van de VS.
Dat gaat -of zal moeten gaan- gebeuren.quote:Op woensdag 11 december 2024 11:47 schreef sp3c het volgende:
[..]
Ik vind het helemaal niet nodig of zelfs wenselijk om als Europese landen een sterk militair blok te vormen binnen de navo
quote:Op woensdag 11 december 2024 12:07 schreef sp3c het volgende:
[..]
Omdat we in een bondgenootschap zitten met die vogels
Als je een machtsblok tegen wilt vormen dan met je eruit stappen en met de EU verder bouwen
Ik zie niet echt een goede reden om dat te doen
Niets een machtsblok 'tegen' de VS. Eerder juist dat de VS ook op ons kan bouwen.quote:Op woensdag 11 december 2024 12:07 schreef sp3c het volgende:
[..]
Omdat we in een bondgenootschap zitten met die vogels
Als je een machtsblok tegen wilt vormen dan met je eruit stappen en met de EU verder bouwen
Ik zie niet echt een goede reden om dat te doen
Dat is gewoon nooit het geval.quote:Op woensdag 11 december 2024 11:43 schreef theunderdog het volgende:
Nee. Tegen de tijd dat wij vijanden hebben is het te laat haha
Een machtsblok is een machtsblok. Of de VS wil of niet zal ze daar rekening mee moeten houden.quote:Op woensdag 11 december 2024 12:10 schreef theunderdog het volgende:
[..]
[..]
Niets een machtsblok 'tegen' de VS. Eerder juist dat de VS ook op ons kan bouwen.
Je blijft maar focussen op enkel Rusland. En eenheid binnen de EU is er helemaal niet.quote:Op woensdag 11 december 2024 12:11 schreef ExTec het volgende:
[..]
Dat is gewoon nooit het geval.
Kans dat wij west-europeanen met elkaar op de vuist gaan acht ik minder dan miniem.
En vlak voor WO2 poep+ventilator raakte in het VK, pleurde chamberlain op de valreep het defensie budget nog ff naar tientallen procenten van het GDP ofzo.
En ondertussen, zoals eerder gemeld is de NL economie net zo groot als die van rus.
Als elk europees land defensie uitgaven naar zoiets als 10% zou doen, in het theoretische geval dat het er op gaat lijken dat rus echt westwaarts wil, wordt dat gewoon realistisch, dan wordt de mate waarin rus geslacht wordt door de europese legers gewoon not funny.
Het gaat niet om geld maar om snelheid en kunde om te kunnen bouwen. Dat ontbreekt in de EU gewoon omdat we overal 10 jaar over moeten vergaderen en overal regelgeving voor hebben.quote:Op woensdag 11 december 2024 12:11 schreef ExTec het volgende:
[..]
Dat is gewoon nooit het geval.
Kans dat wij west-europeanen met elkaar op de vuist gaan acht ik minder dan miniem.
En vlak voor WO2 poep+ventilator raakte in het VK, pleurde chamberlain op de valreep het defensie budget nog ff naar tientallen procenten van het GDP ofzo.
En ondertussen, zoals eerder gemeld is de NL economie net zo groot als die van rus.
Als elk europees land defensie uitgaven naar zoiets als 10% zou doen, in het theoretische geval dat het er op gaat lijken dat rus echt westwaarts wil, wordt dat gewoon realistisch, dan wordt de mate waarin rus geslacht wordt door de europese legers gewoon not funny.
Of de focus op alleen economie. Het gaat om de pariteit. En ook dat verliest Rusland, maar stellen dat de Russische economie net zo groot is als de benelux is simplistisch.quote:Op woensdag 11 december 2024 12:14 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Je blijft maar focussen op enkel Rusland. En eenheid binnen de EU is er helemaal niet.
Nog sterker: als de cultureel-rechtse koers blijft winnen, dan is het helemaal afgelopen met elke poging tot Europese eenheid.
Welke regelgeving verhindert wat precies?quote:Op woensdag 11 december 2024 12:14 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Het gaat niet om geld maar om snelheid en kunde om te kunnen bouwen. Dat ontbreekt in de EU gewoon omdat we overal 10 jaar over moeten vergaderen en overal regelgeving voor hebben.
Probeer ergens een munitiefabriek neer te zetten, kijken hoe lang dat duurt.quote:Op woensdag 11 december 2024 12:19 schreef Ulx het volgende:
[..]
Welke regelgeving verhindert wat precies?
Diezelfde regelgeving dat thans verhindert dat we precies niks bouwen aan extra defensie capaciteit sinds 02-2022quote:Op woensdag 11 december 2024 12:19 schreef Ulx het volgende:
[..]
Welke regelgeving verhindert wat precies?
En dat zijn bestellingen, dat is geen productie.quote:Op woensdag 11 december 2024 12:20 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Diezelfde regelgeving dat thans verhindert dat we precies niks bouwen aan extra defensie capaciteit sinds 02-2022
Er is letterlijk niets gebeurd.
We krijgen in 2027 (48 stuks) misschien de eerste verouderde leopard 2a7 tanks.
En dat tegen majeure kosten.
Mag ik geen duizendponders in mijn garage bouwen?quote:Op woensdag 11 december 2024 12:20 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Probeer ergens een munitiefabriek neer te zetten, kijken hoe lang dat duurt.
Alleen de uitbreiding van defensiegebied gaat al enorm lastig.
Je kan nu wel allemaal heel suf en 'gevat' reageren maar we zijn 3 jaar verder en er is amper wat uitgebreidquote:Op woensdag 11 december 2024 12:21 schreef Ulx het volgende:
[..]
Mag ik geen duizendponders in mijn garage bouwen?
Excuus klopt.quote:Op woensdag 11 december 2024 12:21 schreef BEFEM het volgende:
[..]
En dat zijn bestellingen, dat is geen productie.
Wel de 2a8 overigens.
Ligt dat aan vergunningen of gewoon aan niet bestellen?quote:Op woensdag 11 december 2024 12:22 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Je kan nu wel allemaal heel suf en 'gevat' reageren maar we zijn 3 jaar verder en er is amper wat uitgebreid
geld is probleem niet.quote:Op woensdag 11 december 2024 12:25 schreef Ulx het volgende:
[..]
Ligt dat aan vergunningen of gewoon aan niet bestellen?
62% vind ik niet "amper wat"quote:Op woensdag 11 december 2024 12:22 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Je kan nu wel allemaal heel suf en 'gevat' reageren maar we zijn 3 jaar verder en er is amper wat uitgebreid
https://www.berenschot.nl(...)en-veiligheidssectorquote:De totale defensie- en veiligheid gerelateerde omzet van de NLDTIB bedrijven is sterk gestegen: van ¤ 4,7 miljard in 2021 naar ¤ 7,7 miljard in 2023, een stijging van 62%. De stijging is sterker dan de groei van de uitgaven door het Ministerie van Defensie aan materieel: die steeg met 45% van ¤ 4,5 miljard in 2021 naar ¤ 6,5 miljard in 2023. Het aandeel defensie- en veiligheid gerelateerde omzet in de totale omzet van bedrijven nam eveneens toe: gemiddeld is 15% van de omzet van deze bedrijven defensie- en veiligheid gerelateerd ten opzichte van 10% in 2021, wat betekent dat deze bedrijven relatief meer voor defensie zijn gaan doen. De sector is innovatief (gemiddeld wordt 11% van de omzet in research en development geïnvesteerd) en is sterk exportgericht (circa 43% van de omzet komt vanuit export, met name naar West-Europa en de Verenigde Staten).
Nee, dat was die. Anno nu is die net zo groot als die van NL.quote:Op woensdag 11 december 2024 12:16 schreef phpmystyle het volgende:
En ook dat verliest Rusland, maar stellen dat de Russische economie net zo groot is als de benelux is simplistisch.
Bestellingen zijn er sowieso wel gekomen de laatste jaren.quote:Op woensdag 11 december 2024 12:25 schreef Ulx het volgende:
[..]
Ligt dat aan vergunningen of gewoon aan niet bestellen?
Je ziet het echt fout.quote:Op woensdag 11 december 2024 12:32 schreef ExTec het volgende:
[..]
Nee, dat was die. Anno nu is die net zo groot als die van NL.
Maar dat vaststellen doe je aan de hand van criteria, niet aan de hand van "gevoel".
Budgetten met 25 % omhoog, maar investeringen zijn soms wel verdubbeld.quote:Op woensdag 11 december 2024 12:33 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Bestellingen zijn er sowieso wel gekomen de laatste jaren.
De defensieindustrie is op veel takken natuurlijk een monopolie (tanks/vliegtuigen ivm afhankelijkheid ecosysteem) en op z'n best een oligopolie (op 155mm bijv).
Het instappen door nieuwe bedrijven is door verschillende factoren bijna onmogelijk. Kosten en regelgeving zijn daarbij belangrijk. En IP in sommige gevallen ook.
Er worden nu miljarden uitgegeven door allerlei landen maar wat we er voor terugkrijgen groeit niet navenant mee omdat de productie achterblijft en de prijzen simpelweg stijgen. Dan kan je leuke sier gaan maken met de 2% norm maar zijn wij nu sterker dan pak hem beet 2 jaar geleden toen we op 1.5% zaten? Allemaal een papieren werkelijkheid.
De enige oplossing is dat overheden hier regie gaan pakken maar dat doet niemand.
A8, en de kosten is inclusief de investeringen die nodig zijn voor opslag, training, onderhoud, etc. Die heb je bij verdere bestellingen niet meer. Dan is het gewoon tanks van de band laten lopen.quote:Op woensdag 11 december 2024 12:20 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Diezelfde regelgeving dat thans verhindert dat we precies niks bouwen aan extra defensie capaciteit sinds 02-2022
Er is letterlijk niets gebeurd.
We krijgen in 2027 (48 stuks) misschien de eerste verouderde leopard 2a7 tanks.
En dat tegen majeure kosten.
NB het betreffen 46 stuks
Volgens mij poste ik vorige week nog een artikel dat het in Europa maar met (even uit mijn hoofd) ~1,5% was gestegen.quote:Op woensdag 11 december 2024 12:27 schreef zuchtje het volgende:
[..]
62% vind ik niet "amper wat"
[..]
https://www.berenschot.nl(...)en-veiligheidssector
Ja, is een leuke bezigheid om af te dalen naar precies die indicatoren die het e.e.a er rooskleuriger uit laten zien ja.quote:Op woensdag 11 december 2024 12:34 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Je ziet het echt fout.
Google maar eens en lees je in over hoe dat nu zit met BBP en koopkracht pariteit. En leg die maar eens langs de benelux.
Training en onderhoud etc zijn exploitatiekosten.quote:Op woensdag 11 december 2024 12:36 schreef Ulx het volgende:
[..]
A8, en de kosten is inclusief de investeringen die nodig zijn voor opslag, training, onderhoud, etc. Die heb je bij verdere bestellingen niet meer. Dan is het gewoon tanks van de band laten lopen.
En volgens mij hebben Duitsland, Noorwegen, Tsjechië en Kroatië allemaal een zooi A7/A8's besteld.
Heb je het nou opgezocht of niet?quote:Op woensdag 11 december 2024 12:38 schreef ExTec het volgende:
[..]
Ja, is een leuke bezigheid om af te dalen naar precies die indicatoren die het e.e.a er rooskleuriger uit laten zien ja.
Al valt die PPP een beetje tegen als een rus nu hetzelfde of meer betaald voor boter dan dat wij doen
De munitie productie stijgt als een malle. Je vergeet dat nieuwe explosieven maanden moeten rusten voordat ze bruikbaar zijn. Vandaar dat het leek alsof er maandenlang niets gemaakt werd.quote:Op woensdag 11 december 2024 12:33 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Bestellingen zijn er sowieso wel gekomen de laatste jaren.
De defensieindustrie is op veel takken natuurlijk een monopolie (tanks/vliegtuigen ivm afhankelijkheid ecosysteem) en op z'n best een oligopolie (op 155mm bijv).
Het instappen door nieuwe bedrijven is door verschillende factoren bijna onmogelijk. Kosten en regelgeving zijn daarbij belangrijk. En IP in sommige gevallen ook.
Er worden nu miljarden uitgegeven door allerlei landen maar wat we er voor terugkrijgen groeit niet navenant mee omdat de productie achterblijft en de prijzen simpelweg stijgen. Dan kan je leuke sier gaan maken met de 2% norm maar zijn wij nu sterker dan pak hem beet 2 jaar geleden toen we op 1.5% zaten? Allemaal een papieren werkelijkheid.
De enige oplossing is dat overheden hier regie gaan pakken maar dat doet niemand.
Er is geen sprake van 'wij' in dit conflict.quote:Op woensdag 11 december 2024 08:38 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Heel Europa heeft lege kazernes, grote crisis. Maar er zijn nog steeds zielen die denken dat wij aan de winnende hand zijn
Wat moet ik opzoeken?quote:Op woensdag 11 december 2024 12:39 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Heb je het nou opgezocht of niet?
De kosten zijn die van het complete project. Dat zag je ook bij de F35.quote:Op woensdag 11 december 2024 12:39 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Training en onderhoud etc zijn exploitatiekosten.
We hebben het alleen nog maar over de aanschaf. Het loopt ook qua kosten uit de klouwen.
Tussen de 20 en 50 miljoen voor één tank is killing.
Het punt volledig missenquote:Op woensdag 11 december 2024 10:28 schreef xzaz het volgende:
[..]
Kijkt even naar het land wat Oekraine heeft verloren..
Ah ja echt een winst voor Oekraine.
Die indicatoren zijn algemeen erkende economische uitgangspunten die je gebruikt in analyses.quote:Op woensdag 11 december 2024 12:41 schreef ExTec het volgende:
[..]
Wat moet ik opzoeken?
Enkele indicatoren die jouw talkingpoints ondersteunen, en alle in de economie gangbare indicatoren maar negeren?
Nee, ga ik niet doen, Mr "wirtschaftswunder"
Ben je nu echt zo dom?quote:Op woensdag 11 december 2024 12:41 schreef Ulx het volgende:
[..]
De kosten zijn die van het complete project. Dat zag je ook bij de F35.
quote:Op woensdag 11 december 2024 12:39 schreef Ulx het volgende:
[..]
De munitie productie stijgt als een malle. Je vergeet dat nieuwe explosieven maanden moeten rusten voordat ze bruikbaar zijn. Vandaar dat het leek alsof er maandenlang niets gemaakt werd.
Echt als een malle ja. Dit is van september.quote:Since Russia’s full-scale invasion in 2022, ammunition shortages have plagued Ukrainian forces. The European Union has delivered roughly half the number of large-calibre artillery shells it agreed to send Ukraine and has promised to ramp up production. EU officials have announced plans to produce 1.7 million 155mm artillery shells by the end of 2024.
However, after months of investigation, a cross-border team of journalists has found that the bloc’s actual production capacity is only about one-third of this target.
Ja, precies.quote:Op woensdag 11 december 2024 12:43 schreef phpmystyle het volgende:
Die indicatoren zijn algemeen erkende economische uitgangspunten die je gebruikt in analyses.
quote:Op woensdag 11 december 2024 12:38 schreef ExTec het volgende:
[..]
Ja, is een leuke bezigheid om af te dalen naar precies die indicatoren die het e.e.a er rooskleuriger uit laten zien ja.
Ja, ik ben geneticus van beroep.quote:Heb jij bachelor of master onderwijs gevolgd?
Dat bedoel ik. Begin november stond de teller ineens op 80%.quote:Op woensdag 11 december 2024 12:45 schreef BEFEM het volgende:
[..]
[..]
Echt als een malle ja. Dit is van september.
We hebben er wel wat aan. Over vele jaren. Hopelijk voor of op 2035 als het meezit.quote:Op woensdag 11 december 2024 12:45 schreef BEFEM het volgende:
[..]
[..]
Echt als een malle ja. Dit is van september.
quote:Op woensdag 11 december 2024 12:47 schreef Ulx het volgende:
[..]
Dat bedoel ik. Begin november stond de teller ineens op 80%.
Bron: https://hcss.nl/news/inte(...)t-de-hoeksteen-zijn/quote:“Ik heb twee jaar geleden al gezegd dat je er met alleen sancties er niet komt. De Russische economie zou instorten, dat is niet gebeurd. Rusland blijft gewoon handel drijven met India en China. De Russische economie is nu overgeschakeld naar een oorlogseconomie. Wij passen ons ook aan, maar veel te langzaam. We moeten een bijl in de wet- en regelgeving zetten om sneller te kunnen schakelen. De EU zou 1 miljoen granaten geproduceerd moeten hebben, maar dat is niet gelukt. Zo kunnen we qua productiecapaciteit de concurrentie met Rusland niet aan en is Oekraïne uiteindelijk de klos. Aan het eind van het jaar zitten we misschien op 1,4 miljoen stuks. Daarbij komt de vraag voor landen die hun eigen defensie willen versterken op hetzelfde moment. Onze beperkte industriële capaciteit kan deze sterk toegenomen vraag naar munitie en wapens niet aan. Het duurt te lang allemaal. Rusland daarentegen is een autocratie en daar gaat het allemaal sneller.”
Hij kan idd zo hier aanschuiven.quote:Op woensdag 11 december 2024 12:49 schreef phpmystyle het volgende:
Als zelfs Rutte likker de Wijk het al negatief inziet
Ligt er maar aan wat de doelen van de VS zijn. Rusland is gigantisch verzwakt, het gaat decennia duren voor ze hier bovenop zijn. En dat met minimale investeringen van het westenquote:Op woensdag 11 december 2024 12:49 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
[..]
Bron: https://hcss.nl/news/inte(...)t-de-hoeksteen-zijn/
Als zelfs Rutte likker de Wijk het al negatief inziet
Ik zou niet weten waaromquote:Op woensdag 11 december 2024 12:08 schreef Ulx het volgende:
[..]
Dat gaat -of zal moeten gaan- gebeuren.
D
Individuele landen gaan zich toch wel versterken. Dat kun je beter als blok doen. Scheelt een wapenwedloop, en met de opgestarte afbraak van de binnengrenzen in de EU is een wapenwedloop niet zo'n goed idee.
En dan tel je india niet mee, zuid-afrika niet mee, en weetikveel welke andere landen ook leveren.quote:Op woensdag 11 december 2024 12:48 schreef Ulx het volgende:
Sorry, 980.000 geleverd in november. Half jaar rusttijd van de explosieven was blijkbaar voorbij.
https://sarajevotimes.com(...)00-grenades-to-kyiv/
Die zitten waarschijnlijk in dat aantal...quote:Op woensdag 11 december 2024 12:58 schreef ExTec het volgende:
[..]
En dan tel je india niet mee, zuid-afrika niet mee, en weetikveel welke andere landen ook leveren.
Als ik kreten zie a'la "De EU zou produceren" lijkt mij dat niet.quote:Op woensdag 11 december 2024 12:59 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Die zitten waarschijnlijk in dat aantal...
En die tel je sowieso natuurlijk niet op bij onze productie.
Ben wel benieuwd naar die wetgevingquote:Op woensdag 11 december 2024 12:20 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Diezelfde regelgeving dat thans verhindert dat we precies niks bouwen aan extra defensie capaciteit sinds 02-2022
Er is letterlijk niets gebeurd.
We krijgen in 2027 (48 stuks) misschien de eerste verouderde leopard 2a7 tanks.
En dat tegen majeure kosten.
NB het betreffen 46 stuks
Er staat geleverd. Daarnaast kan je sowieso dat soort teksten niet altijd letterlijk nemen wat in de krant staat.quote:Op woensdag 11 december 2024 13:00 schreef ExTec het volgende:
[..]
Als ik kreten zie a'la "De EU zou produceren" lijkt mij dat niet.
Ik snap de journalistieke insteek: EU HEEFT GEZEGD DAT EN DAT, MAAR IS NIET GEBEURT! - maar netto maakt het allemaal weinig uit, als oekraine nu 1 granaat heeft voor elke 1,5 die rus afvuurt.quote:Op woensdag 11 december 2024 13:08 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Er staat geleverd. Daarnaast kan je sowieso dat soort teksten niet altijd letterlijk nemen wat in de krant staat.
Maar de EU heeft altijd geroepen dat ze gingen leveren en dat is iets anders dan produceren. Het is niet voor niks dat ze zich zo op dat Tsjechisch initiatief richtten.
rusland verbergt de macro economische cijfers. Dus hier zijn alleen de cijfers van het Kremlin over bekend.quote:Op woensdag 11 december 2024 12:34 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Je ziet het echt fout.
Google maar eens en lees je in over hoe dat nu zit met BBP en koopkracht pariteit. En leg die maar eens langs de benelux.
Dat is heel de discussie nietquote:Op woensdag 11 december 2024 13:10 schreef ExTec het volgende:
[..]
Ik snap de journalistieke insteek: EU HEEFT GEZEGD DAT EN DAT, MAAR IS NIET GEBEURT! - maar netto maakt het allemaal weinig uit, als oekraine nu 1 granaat heeft voor elke 1,5 die rus afvuurt.
Dat zou kunnen, maar relevant is of ze granaten beschikbaar hebben. Boeien of die dan uit de EU, zuid-afrika, of wmb Asgard komen.quote:
Zoals gezegd, dat is de discussie niet.quote:Op woensdag 11 december 2024 13:18 schreef ExTec het volgende:
[..]
Dat zou kunnen, maar relevant is of ze granaten beschikbaar hebben. Boeien of die dan uit de EU, zuid-afrika, of wmb Asgard komen.
En voor ons zelf is het niet relevant. Het westen vecht niet artillerie-centrisch. Dat is bij uitstek rus z'n ding. Als dit allemaal voorbij is, laden we onze magazijnen af, en zijn we er voorlopig wel weer klaar mee.quote:Op woensdag 11 december 2024 13:20 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Zoals gezegd, dat is de discussie niet.
Mijn punt is juist dat Europa er te weinig mee bezig isquote:Op woensdag 11 december 2024 12:13 schreef Ulx het volgende:
[..]
Een machtsblok is een machtsblok. Of de VS wil of niet zal ze daar rekening mee moeten houden.
Ja. Nu de rest nog.quote:Op woensdag 11 december 2024 12:58 schreef sp3c het volgende:
[..]
Ik zou niet weten waarom
Iedereen moet gewoon zijn eigen respectievelijke steentje bij dragen
De Amerikanen doen dat al, nu de rest nog
Dat hoeft echt niet als blok Europeanen onderling
Nee, ondanks dat er rus er zelf niet mee handelt, tot eind deze maand dacht ik, heb je natuurlijk wel (rudimentaire) handel op andere plekken. En daarom zet de trend gewoon door. Wordt echt feest als rus zelf weer buitenlandse valuta wil gaan kopen.quote:Op woensdag 11 december 2024 13:36 schreef ach het volgende:
Gaat het inmiddels al weer iets beter met de koers van de RUB?
Spanje en Portugal willen in 2029 op 2% zitten, budget gaat geleidelijk aan omhoogquote:Op woensdag 11 december 2024 13:25 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Ja. Nu de rest nog.
Zuid-Europa zegt: nahhh
108 inmiddels alweer.quote:Op woensdag 11 december 2024 13:40 schreef ExTec het volgende:
[..]
Nee, ondanks dat er rus er zelf niet mee handelt, tot eind deze maand dacht ik, heb je natuurlijk wel (rudimentaire) handel op andere plekken. En daarom zet de trend gewoon door. Wordt echt feest als rus zelf weer buitenlandse valuta wil gaan kopen.
[ x ]
In 2029...quote:Op woensdag 11 december 2024 13:47 schreef sp3c het volgende:
[..]
Spanje en Portugal willen in 2029 op 2% zitten, budget gaat geleidelijk aan omhoog
https://www.google.com/am(...)nding-to-6b-by-2029/
https://www.globaldata.co(...)30s-says-globaldata/
Italië verhoogd het budget ook maar heeft geen doel gesteld voor zover ik weet
https://www.defensenews.c(...)whelm-new-us-leader/
Griekenland zit over de 3%
https://www.aa.com.tr/en/(...)p-on-defense/3133774
Turkije zit onder de 2% maar ook hier stijgt het budget (record high zelfs, geen idee of dat klopt)
https://breakingdefense.c(...)ighboring-conflicts/
Je roept maar wat, het gaat misschien niet zo snel als we willen maar ook in zuid Europa stijgt het over de hele linie en letterlijk niemand zegt naaaah
2029 is al over 4 jaar héquote:Op woensdag 11 december 2024 16:00 schreef theunderdog het volgende:
[..]
In 2029...![]()
Ik roep helemaal niet maar wat. Jij lijkt gewoon elke klein beetje investering wel prima te vinden. Ik zei al: best, hoor. Maar dan moet je wel met redelijke argumenten komen waarom jij denkt dat wij ons niet zo druk hoeven te maken wat betreft investeren in defensie.
Klopt ookquote:Op woensdag 11 december 2024 16:01 schreef BEFEM het volgende:
Er moet niet naar % maar naar slagkracht gekeken worden. Mijn buurman gaat na 42 jaar in dienst met pensioen maar telt wel lekker mee met de begroting
https://t.co/bcrjxSvhUoquote:There is growing tension among Russia's elite over the growing cost of sanctions to the Russian economy - Washington Post
▪️ The Central Bank's raising interest rates to combat rampant inflation caused by sanctions and Putin's military spending could bring the economy to a standstill next year.
▪️ A wave of bankruptcies is possible, including in Russia's strategically important military industry. As a result, Russia will no longer be able to replenish the equipment being lost on the battlefield at such a high rate.
▪️ New U.S. sanctions imposed on 50 Russian banks, including Gazprombank, a key conduit for energy payments, have further increased transaction costs for Russian importers and exporters and caused the ruble to plummet against the dollar. This also sped up inflation.
▪️ Boris Kovalchuk, head of Russian ministry of finance and son of one of Putin's closest associates, warned that higher interest rates "limit investment opportunities for business and lead to higher federal budget expenditures."
▪️ Igor Sechin, head of Rosneft and another close Putin associate said that rising rates had a "negative impact on the cost of financing" for the company, as well as its contractors and suppliers, and was eating into profits.
▪️ Sergey Chemezov, a close associate of Putin who heads Russia's state arms conglomerate Rostec, warned in late October that if rates remain at current levels, "practically the majority of our enterprises will go bankrupt." Chemezov said Russia may be forced to cut arms exports.
▪️ Alexey Mordashov, who owns Severstal, warned that "it is more profitable for companies to stop development, even scale down their business and deposit funds, than to do business and bear the risks associated with it." According to the Russian union of shopping centers, more than 200 shopping centers are in danger of bankruptcy due to the high cost of financing.
▪️ Contractors in the Russian defense industry, according to Alexandra Prokopenko, a researcher at the Carnegie Russia Eurasia Center, report non-payments and rising financing costs.
▪️ Andrey Gartund, head of the Chelyabinsk Forge and Press Plant, said at an economic forum in early November that key machine-building industries could "collapse."
▪️ Russian news agency Interfax reported on December 3 that non-payments are spreading throughout the economy: large and medium-sized enterprises delayed 19% of payments from July through September, while small enterprises delayed 25% of payments over the same period.
▪️ According to the Russian Ministry of Economic Development, investment is falling, and the effects of sanctions are gradually driving up the cost of imports and financial transactions, further fueling inflation, a former senior Russian financial official emphasized.
▪️ Although Putin is pouring more government funding into the defense industry (next year's budget allocates a record $126 billion for this purpose), production growth is mainly driven by increasing the size of the workforce to keep military factories running around the clock and updating Soviet-era inventories.
▪️Russia's labor force is stretched to the limit and Soviet-era weapons stocks are dwindling. According to Janis Kluge from the German Institute for International and Security Affairs, rising costs and sanctions on equipment imports are making it increasingly difficult for Russia's defense sector to build weapons from scratch.
▪️ According to a report by the Royal United Services Institute in London, 80% of tanks and other armored fighting vehicles used in a military conflict are not new but reconditioned from existing stockpiles. Russia "will begin to find that the vehicles require deeper modernization by 2025, and by 2026, it will have exhausted most of its existing stockpile," according to the report.
Nee, dat zie je verkeerd. Poetin is hier de grote winnaar, het westen de grote verliezer.quote:Op woensdag 11 december 2024 16:12 schreef ExTec het volgende:
Nog meer economisch goed nieuws.
[..]
https://t.co/bcrjxSvhUo
Maar ik hoorde hier dat het eigenlijk allemaal wel reuze meeviel, je moet gewoon ff naar PPP en BBP kijken, ofzo.
4 jaar is onwijs lang, gezien de situatie waarin wij zitten. Heb ik het er nog niet eens over dat men in de landen waar men nu wel zijn best doet al heeft over of die 2% wel genoeg is...quote:Op woensdag 11 december 2024 16:05 schreef sp3c het volgende:
[..]
2029 is al over 4 jaar hé
Je stelling was dat zuid Europa geen zin heeft, die is aantoonbaar niet juist met bron
Nu mag jij aantonen dat het toch wel juist is
Ik denk dat Canada een prima bondgenoot is.quote:Op woensdag 11 december 2024 16:16 schreef theunderdog het volgende:
[..]
4 jaar is onwijs lang, gezien de situatie waarin wij zitten. Heb ik het er nog niet eens over dat men in de landen waar men nu wel zijn best doet al heeft over of die 2% wel genoeg is...
https://nos.nl/artikel/25(...)de-navo-zonder-de-vs
Volgens Patrick Bolder gaat het nog zeker 10 a 15 jaar duren voordat Europa onafhankelijk zou kunnen zijn van Amerika.
Ja. Met dat land ziet het er ook erg goed uit, gezien de dreigingen van Trump..quote:Op woensdag 11 december 2024 16:21 schreef xzaz het volgende:
[..]
Ik denk dat Canada een prima bondgenoot is.
rusland loopt op dit punt gewoon met handkarren rond, he?quote:Op woensdag 11 december 2024 16:16 schreef theunderdog het volgende:
4 jaar is onwijs lang, gezien de situatie waarin wij zitten.
Het gaat niet om Rusland. Het gaat om elke potentiële dreiging.quote:Op woensdag 11 december 2024 16:24 schreef ExTec het volgende:
[..]
rusland loopt op dit punt gewoon met handkarren rond, he?
Dreigingen... als de VS echt doorzet stort de economie heel snel in.quote:Op woensdag 11 december 2024 16:22 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Ja. Met dat land ziet het er ook erg goed uit, gezien de dreigingen van Trump..
Die van Canada eerderquote:Op woensdag 11 december 2024 16:28 schreef xzaz het volgende:
[..]
Dreigingen... als de VS echt doorzet stort de economie heel snel in.
In wat voor situatie zitten we dan?quote:Op woensdag 11 december 2024 16:16 schreef theunderdog het volgende:
[..]
4 jaar is onwijs lang, gezien de situatie waarin wij zitten. Heb ik het er nog niet eens over dat men in de landen waar men nu wel zijn best doet al heeft over of die 2% wel genoeg is...
https://nos.nl/artikel/25(...)de-navo-zonder-de-vs
Volgens Patrick Bolder gaat het nog zeker 10 a 15 jaar duren voordat Europa onafhankelijk zou kunnen zijn van Amerika.
Het wordt al snel semantiek op deze manier. Maar de Russische economie staat niet trots overeind, nee.quote:Op woensdag 11 december 2024 16:38 schreef xzaz het volgende:
[..]
Is dat dezelfde redenatie dat de hele Russische economie zou instorten in 2022?
Nope.quote:
Er komt vast een foto van een winkelcentrum in St Petersburg als reactie.quote:Op woensdag 11 december 2024 16:43 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Het wordt al snel semantiek op deze manier. Maar de Russische economie staat niet trots overeind, nee.
Als we het over defensie hebben is 4 jaar helemaal nietsquote:
Maar de stelling dat Zuid Europa collectief naaaaah zegt klopt idd niet?quote:gezien de situatie waarin wij zitten. Heb ik het er nog niet eens over dat men in de landen waar men nu wel zijn best doet al heeft over of die 2% wel genoeg is...
https://nos.nl/artikel/25(...)de-navo-zonder-de-vs
Volgens Patrick Bolder gaat het nog zeker 10 a 15 jaar duren voordat Europa onafhankelijk zou kunnen zijn van Amerika.
Dat is semantiek. Als ik zie wat Zuid-Europa 'doet' zeggen ze 'nahhh' tegenover investeringen waar wij echt iets mee opschieten. Jij denkt daar blijkbaar anders over.quote:Op woensdag 11 december 2024 16:53 schreef sp3c het volgende:
[..]
Als we het over defensie hebben is 4 jaar helemaal niets
[..]
Maar de stelling dat Zuid Europa collectief naaaaah zegt klopt idd niet?
Ach, wat maakt hun dat uit hier.quote:Op woensdag 11 december 2024 16:01 schreef BEFEM het volgende:
Er moet niet naar % maar naar slagkracht gekeken worden. Mijn buurman gaat na 42 jaar in dienst met pensioen maar telt wel lekker mee met de begroting
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |