Tja, laatst zei iemand dat Trump als president nooit iets goed heeft gedaan, en toen zei jij iets in de trant van 'dus hij haalt niet goed adem?'quote:Op zondag 18 augustus 2024 08:52 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Blijf je nou gewoon doorgaan met die leugen nadat ik je al heb gewezen dat jouw eigen bron het tegendeel overduidelijk aantoont?
[..]
je moet wel de inflatie meenemen uiteraardquote:Op zondag 18 augustus 2024 08:52 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Blijf je nou gewoon doorgaan met die leugen nadat ik je al heb gewezen dat jouw eigen bron het tegendeel overduidelijk aantoont?
[..]
waarom blijf je zo fel het Kremlin verdedigen , woont je moeder daar ofzoquote:Op zondag 18 augustus 2024 08:43 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Bepaald niet. Hou het eens gewoon bij wat ik schrijf.
Ruzzia is de enige die een hele hele zware tol betaald , en ook zal blijven betalen de komende decennia ,quote:Op zaterdag 17 augustus 2024 12:25 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Wensdenken. De Oekraïne zal uiteindelijk kleiner worden en heel veel steun nodig hebben van het Westen om er weer bovenop te komen.
De Oekraïeners die hier zijn gaan uiteraard niet terug. Dus ook dat probleem blijft.
Maar het grootste probleem blijft dat Europa geen goedkope energie meer heeft, waardoor de welvaart in Europa fors zal dalen de komende decennia. Dat is onontkoombaar, omdat welvaart goedkope energie nodig heeft.
Een echte lose-lose… (want ook Rusland heeft natuurlijk een zeer zware prijs moeten betalen).
sinds februari 2024 zijn de gasprijzen weer verdubbeld ja, in 6 maand tijdquote:Op zaterdag 17 augustus 2024 16:21 schreef Wantie het volgende:
[..]
Allemaal wensdenken.
Gasprijzen zijn dankzij Poetin al in 2021 tot recordhoogte gestegen.
Inmiddels zijn ze op het niveau van voor 2021.
Verder heb je al het bovenstaande te danken aan Poetin.
Want jij bent alleen feitelijk? Of wat is dit voor onzin?quote:Op zondag 18 augustus 2024 09:09 schreef Wantie het volgende:
[..]
Gelukkig geef je nu toe dat het enkel je mening is
Leugen. Ik heb veel meer geschreven. Ik haalde dat aan omdat de stelling zo absoluut was dat hij niet waar kan zijn.quote:Op zondag 18 augustus 2024 09:11 schreef Wantie het volgende:
[..]
Tja, laatst zei iemand dat Trump als president nooit iets goed heeft gedaan, en toen zei jij iets in de trant van 'dus hij haalt niet goed adem?'
Als je op zo'n manier de discussie wilt winnen....
Je weet donders goed dat de inflatie sinds 2020 niet boven de 400% zit.quote:Op zondag 18 augustus 2024 09:45 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
je moet wel de inflatie meenemen uiteraard
Stelselmatig trek je argumenten van een ander tot in het absurde, alsof je niet wilt begrijpen binnen welke context het bedoeld wordt.quote:Op zondag 18 augustus 2024 10:54 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Leugen. Ik heb veel meer geschreven. Ik haalde dat aan omdat de stelling zo absoluut was dat hij niet waar kan zijn.
Meer inhoudelijk heb ik bv verwezen naar de First Step Act.
Ik word ook zo langzamerhand heel kriegel van dat jij continu loopt te draaien en te liegen in een poging om mijn persoon aan te vallen. Dat is zielige wijvengedrag. Hou daar eens mee op.
En meer in het algemeen: laat de illusie varen van dat je hier discussies moet winnen. Er valt niets te winnen. Nobody cares. Sterker nog, de groep die nog bereid is om echt in te gaan op de argumenten van de ander is zwaar in de minderheid.
sinds februari 2024 zijn de gasprijzen weer verdubbeld ja, in 6 maand tijdquote:Op zondag 18 augustus 2024 10:56 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Je weet donders goed dat de inflatie sinds 2020 niet boven de 400% zit.
Hou op met liegen. Echt, als je met keiharde leugens je standpunt moet verdedigen, dan weet je zelf ook wel beter.
Uiteraard.quote:Op zondag 18 augustus 2024 08:45 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Zo gek is dat toch niet? Lijkt mij dat je als regering de eigen inwoners als eerste moet dienen. Dat veel regeringsleiders daar anders over denken maakt dat niet anders.
Ook een leugen.quote:Op zondag 18 augustus 2024 10:09 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
waarom blijf je zo fel het Kremlin verdedigen , woont je moeder daar ofzo
dus Ruzzia moet de oorlog stoppen en terug naar hullie eigen land bedoel jequote:Op zondag 18 augustus 2024 11:05 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ook een leugen.
Ik heb mijn standpunt duidelijk genoeg toegelicht. Ik ben tegen oorlogvoering en derhalve dus per definitie tegen het starten van de oorlog door Rusland.
Een gevalletje projectie hier, want dat was nu precies wat jij deed: mijn opmerking uit de context plaatsen, suggereren dat het binnen een andere context is gedaan en verzwijgen dat ik vrij uitgebreid heb beargumenteerd.quote:Op zondag 18 augustus 2024 10:58 schreef Wantie het volgende:
[..]
Stelselmatig trek je argumenten van een ander tot in het absurde, alsof je niet wilt begrijpen binnen welke context het bedoeld wordt.
Dat maakt een discussie met jou erg moeizaam.
Jouw stelling was net nog dat gas nog nooit zo goedkoop was als nu. Drol in de pispot dat je bent…quote:Op zondag 18 augustus 2024 11:00 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
sinds februari 2024 zijn de gasprijzen weer verdubbeld ja, in 6 maand tijd
https://tradingeconomics.com/commodity/eu-natural-gas
maar dat heeft geen zak met Ruzzia te maken , meer met de economische activiteit in de wereld en overtollige speculatieve gasvoorraden
Ik heb nooit iets anders geschreven dan dat ik vind dat iedereen zich maximaal moet inzetten om die oorlog te beëindigen.quote:Op zondag 18 augustus 2024 11:05 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
dus Ruzzia moet de oorlog stoppen en terug naar hullie eigen land bedoel je
Die delen in het oosten waren altijd al het probleem. Al vanaf 2014 waarbij rebellen ondersteund door Rusland al actief zijn. De reden zijn grondstoffen en de aansluiting naar het MO. Gelijk toen er sprake was van aansluiting EU en NAVO bezette Rusland gelijk de Krim. In de ogen van de Russen logica. In 2008 gaf Poetin al aan dat Oekraïne de rode draad zou zijn en dit niet zou accepteren. In een interview met Jaap de Hoop Scheffer werd dit al gezegd. En dat is een oud interview.quote:Op zaterdag 17 augustus 2024 16:18 schreef Wantie het volgende:
[..]
Poetin had verwacht dat de Oekraïense bevolking de Russische troepen als bevrijders zou ontvangen, en het regime snel zou instorten en het land ontvluchten.
Een korte speciale militaire operatie, waarna Oekraïne als oblast kon worden toegevoegd aan de Russische Federatie, danwel een zetbaas kreeg die van Oekraïne een Russische vazalstaat maakte...
Dat bleek een gigantische misrekening.
Maar in plaats van dat te erkennen en zich terug te trekken besloot Poetin in dan maar vanuit het oosten delen van Oekraïne in te nemen.
ja en Rusland is de oorlog begonnen en die moet terug het hok inquote:Op zondag 18 augustus 2024 11:10 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik heb nooit iets anders geschreven dan dat ik vind dat iedereen zich maximaal moet inzetten om die oorlog te beëindigen.
https://tradingeconomics.com/commodity/eu-natural-gasquote:Op zondag 18 augustus 2024 11:08 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Jouw stelling was net nog dat gas nog nooit zo goedkoop was als nu. Drol in de pispot dat je bent…
Niks iedereen: 1 partij kan de oorlog beëindigen en dat is Rusland.quote:Op zondag 18 augustus 2024 11:10 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik heb nooit iets anders geschreven dan dat ik vind dat iedereen zich maximaal moet inzetten om die oorlog te beëindigen.
Gaat helaas niet gebeuren. De Russen gaan niet zonder slag of stoot de Krim, en de Donbass opgeven. Zelfs zonder Poetin gaan ze niet de Krim opgeven. Dat zou geopolitiek een drama zijn voor Rusland. Maw dit gaat nog een heel lang conflict worden waarbij ik geen voorspelling durf te maken. Ik ga het mogelijk niet eens meer meemaken dat dit opgelost is.quote:Op zondag 18 augustus 2024 11:24 schreef Opnaarutrecht het volgende:
[..]
Niks iedereen: 1 partij kan de oorlog beëindigen en dat is Rusland.
Klopt, maar dat is dan ook wat mensen in ogenschouw moeten nemen, ipv telkens het westen de schuld te geven van het jarenlang doorgaan van dit conflictquote:Op zondag 18 augustus 2024 11:38 schreef Cherni het volgende:
[..]
Gaat helaas niet gebeuren. De Russen gaan niet zonder slag of stoot de Krim, en de Donbass opgeven. Zelfs zonder Poetin gaan ze niet de Krim opgeven. Dat zou geopolitiek een drama zijn voor Rusland. Maw dit gaat nog een heel lang conflict worden waarbij ik geen voorspelling durf te maken. Ik ga het mogelijk niet eens meer meemaken dat dit opgelost is.
Precies. Ik geef het westen zeker niet de schuld. Maar ik wijs ze wel op fouten die ik zie. Nu is het natuurlijk zo dat ik ook maar een simpele burger ben. Maar ik heb al vaker gezegd dat wij in de jaren 90 veel fouten hebben gemaakt. Het is de meest destructieve periode die ik heb mogen meemaken. Maar dat is mijn mening. En juist door die periode zitten we nu met het probleem Rusland/China. We hebben in die periode Rusland en China teveel gegeven.quote:Op zondag 18 augustus 2024 11:52 schreef Wantie het volgende:
[..]
Klopt, maar dat is dan ook wat mensen in ogenschouw moeten nemen, ipv telkens het westen de schuld te geven van het jarenlang doorgaan van dit conflict
Mij ontgaat het waarom je een mening post van een leek.quote:Op zondag 18 augustus 2024 11:20 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ja en Rusland is de oorlog begonnen en die moet terug het hok in
[..]
https://tradingeconomics.com/commodity/eu-natural-gas
JA, in januari 2024 was het Aardgas in Europa 50% goedkoper dan nu, maar dat heeft niets met oorlog te maken drollie bollie
De USSR is ook ineen gestort , dat had ook niemand geloofd in 1984quote:Op zondag 18 augustus 2024 11:38 schreef Cherni het volgende:
[..]
Gaat helaas niet gebeuren. De Russen gaan niet zonder slag of stoot de Krim, en de Donbass opgeven. Zelfs zonder Poetin gaan ze niet de Krim opgeven. Dat zou geopolitiek een drama zijn voor Rusland. Maw dit gaat nog een heel lang conflict worden waarbij ik geen voorspelling durf te maken. Ik ga het mogelijk niet eens meer meemaken dat dit opgelost is.
quote:Op zondag 18 augustus 2024 11:24 schreef Opnaarutrecht het volgende:
[..]
Niks iedereen: 1 partij kan de oorlog beëindigen en dat is Rusland.
Ja kan , net als de moffen gewoon terug naar huis gaan en stoppen met oorlogvoeren dan is het over en gedaanquote:Op zondag 18 augustus 2024 12:10 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
In la-la-land werkt dat zo. Ik hou mij liever bij de realiteit.
In la-la-land werkt dat zo. Ik hou mij liever bij de realiteit.quote:Op zondag 18 augustus 2024 11:24 schreef Opnaarutrecht het volgende:
[..]
Niks iedereen: 1 partij kan de oorlog beëindigen en dat is Rusland.
Het heeft helemaal niets met schuld te maken. In sprookjes en films werkt het zo, maar in de echte wereld speelt er veel meer. Dit conflict kent een lange aanloop. Het is niet alsof de Vodka slecht is gevallen op een avond en er vervolgens 140.000 man de grens over zijn gestuurd.quote:Op zondag 18 augustus 2024 11:52 schreef Wantie het volgende:
[..]
Klopt, maar dat is dan ook wat mensen in ogenschouw moeten nemen, ipv telkens het westen de schuld te geven van het jarenlang doorgaan van dit conflict
Zal ik jou zeggen wat er gaat gebeuren ,quote:Op zondag 18 augustus 2024 12:12 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Het heeft helemaal niets met schuld te maken. In sprookjes en films werkt het zo, maar in de echte wereld speelt er veel meer. Dit conflict kent een lange aanloop. Het is niet alsof de Vodka slecht is gevallen op een avond en er vervolgens 140.000 man de grens over zijn gestuurd.
De realiteit is dat Rusland zijn buurland is binnengevallen, omdat Rusland ontkent dat zijn buurland zijn eigen identiteit heeft. Als Duitsland Nederland binnenvalt omdat Duitsland de Nederlandse identiteit ontkent en als vredesvoorstel Limburg en Gelderland wil behouden, is dat geen vredesvoorstel.quote:Op zondag 18 augustus 2024 12:10 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
In la-la-land werkt dat zo. Ik hou mij liever bij de realiteit.
Bevrijd of bezet? Als waarzegger zal ik je maar niet inschakelen.quote:Op zondag 18 augustus 2024 12:18 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Zal ik jou zeggen wat er gaat gebeuren ,
Ruzzia gaat naar huis toe en huilen om hun 500.000 dode jongens en de 500.000 geemigreerde jongens en meisjes
en Wit Rusland gaat ook bevrijd worden door Polen
en de gaslevering aan Europa gaat nooit meer met pijpen
Jawel, zo krijgt het westen stelselmatig de schuld van wat in Oekraïne gebeurt.quote:Op zondag 18 augustus 2024 12:12 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Het heeft helemaal niets met schuld te maken.
Waar het om gaat is dat Poetin niet het recht had om dat te doen, ongeacht of Oekraïne wel of niet bezig was de Donbas uit te moorden, zoals in het meest extreme voorbeeld wordt gebruikt.quote:In sprookjes en films werkt het zo, maar in de echte wereld speelt er veel meer. Dit conflict kent een lange aanloop. Het is niet alsof de Vodka slecht is gevallen op een avond en er vervolgens 140.000 man de grens over zijn gestuurd.
De realiteit is dat Rusland dat gewoon kan.quote:Op zondag 18 augustus 2024 12:10 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
In la-la-land werkt dat zo. Ik hou mij liever bij de realiteit.
La-la-land.quote:Op zondag 18 augustus 2024 12:18 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Zal ik jou zeggen wat er gaat gebeuren ,
Ruzzia gaat naar huis toe en huilen om hun 500.000 dode jongens en de 500.000 geemigreerde jongens en meisjes
en Wit Rusland gaat ook bevrijd worden door Polen
en de gaslevering aan Europa gaat nooit meer met pijpen
Dat is natuurlijk niet de reden geweest.quote:Op zondag 18 augustus 2024 12:25 schreef Opnaarutrecht het volgende:
[..]
De realiteit is dat Rusland zijn buurland is binnengevallen, omdat Rusland ontkent dat zijn buurland zijn eigen identiteit heeft. Als Duitsland Nederland binnenvalt omdat Duitsland de Nederlandse identiteit ontkent en als vredesvoorstel Limburg en Gelderland wil behouden, is dat geen vredesvoorstel.
Ik lees dat eigenlijk nooit dat iemand de schuld volledig bij het Westen legt. Dat zou ook raar zijn.quote:Op zondag 18 augustus 2024 12:44 schreef Wantie het volgende:
[..]
Jawel, zo krijgt het westen stelselmatig de schuld van wat in Oekraïne gebeurt.
Niet zelden wordt Poetin daarbij als het onschuldige slachtoffer neergezet.
[..]
Waar het om gaat is dat Poetin niet het recht had om dat te doen, ongeacht of Oekraïne wel of niet bezig was de Donbas uit te moorden, zoals in het meest extreme voorbeeld wordt gebruikt.
Anno 2022 is de gebruikelijke gang van zaken dat dat bij de VN wordt neergelegd en dat er internationaal wordt gekeken naar de situatie, en naar een oplossing gezocht.
En dat kan een militair ingrijpen betekenen.
Wat we nu zagen is een Poetin die in een toespraak de Oekraïense identiteit en soevereiniteit ontkende en aankondigde om het regime in een speciale militaire operatie omver te werpen.
Dat mislukt, en vervolgens probeert hij meter voor meter tegen een enorme prijs vanuit het oosten het geannexeerde gebied in handen te krijgen.
Ja, Oekraïne kan ook stoppen met vechten in theorie. Maar goed, terug naar de realiteit.quote:Op zondag 18 augustus 2024 12:46 schreef Wantie het volgende:
[..]
De realiteit is dat Rusland dat gewoon kan.
Maar niet wil.
De realiteit blijft dat Rusland deze oorlog kan beëindigen, maar dat niet wil.quote:Op zondag 18 augustus 2024 13:22 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ja, Oekraïne kan ook stoppen met vechten in theorie. Maar goed, terug naar de realiteit.
het westen will een russisch expansie tegenhoudenquote:Op zondag 18 augustus 2024 13:21 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik lees dat eigenlijk nooit dat iemand de schuld volledig bij het Westen legt. Dat zou ook raar zijn.
Dat schreef je al. Daar heb ik op gereageerd. Zinloos om dat nu exact zo te doen. Ga eens in op de argumenten van de ander…quote:Op zondag 18 augustus 2024 13:25 schreef Wantie het volgende:
[..]
De realiteit blijft dat Rusland deze oorlog kan beëindigen, maar dat niet wil.
er zijn geen argumenten om een oorlog te beginnenquote:Op zondag 18 augustus 2024 13:29 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Dat schreef je al. Daar heb ik op gereageerd. Zinloos om dat nu exact zo te doen. Ga eens in op de argumenten van de ander…
Even kijken:quote:Op zondag 18 augustus 2024 13:29 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Dat schreef je al. Daar heb ik op gereageerd. Zinloos om dat nu exact zo te doen. Ga eens in op de argumenten van de ander…
Tuurlijk wel. Ruslands inval draait om land en verschilt in niks van de Italiaanse inval van Frankrijk in de Tweede Wereldoorlog of de Duitse inval van Polen.quote:Op zondag 18 augustus 2024 13:19 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk niet de reden geweest.
Rusland heeft notabene delen van Oekraïne geannexeerd.quote:Op zondag 18 augustus 2024 13:42 schreef Opnaarutrecht het volgende:
[..]
Tuurlijk wel. Ruslands inval draait om land en verschilt in niks van de Italiaanse inval van Frankrijk in de Tweede Wereldoorlog of de Duitse inval van Polen.
Genoeg argumenten om een oorlog te beginnen. Dat blijkt uit alles. Het ligt er gewoon aan aan welke zijde je je bevindt. En de winnaar heeft altijd gelijk.quote:Op zondag 18 augustus 2024 13:34 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
er zijn geen argumenten om een oorlog te beginnen
nooit
de snelle inval vanuit Belarussia naar Kiev is volledig mislukt en ook de inspaningen elders gaan mislukken
Er zijn geen nazi s in oekraine en dan nog was dat wel zo, dan het probleem van Oekraine zelf
In Ruzzia lopen meer NAZI s rond dan waar ook , laat men die eerst maar eens opruimen dan
Je redenering houdt rekening met een stukje rechtvaardiging waar wmb hier geen enkele sprake is.quote:Op zondag 18 augustus 2024 12:12 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Het heeft helemaal niets met schuld te maken. In sprookjes en films werkt het zo, maar in de echte wereld speelt er veel meer. Dit conflict kent een lange aanloop. Het is niet alsof de Vodka slecht is gevallen op een avond en er vervolgens 140.000 man de grens over zijn gestuurd.
Genoeg redenen die daarmee nog geen, laat staan rechtvaardige, argumenten zijn.quote:Op zondag 18 augustus 2024 13:57 schreef Cherni het volgende:
[..]
Genoeg argumenten om een oorlog te beginnen. Dat blijkt uit alles. Het ligt er gewoon aan aan welke zijde je je bevindt. En de winnaar heeft altijd gelijk.
Dat is toch allemaal theorie. Grootmachten dat Rusland dan niet is maar wel een kermacht willen altijd hun invloed uitoefenen en uitbreiden. En dan ontstaan er conflicten. Een conflict kan ook een burgeroorlog zijn. Het is dat ik westers ben opgevoed en daarom de invloeden wereldwijd accepteer van de VS en zelfs prima vind(dat is hypocriet), maar zo werkt het helaas. Maar kijk je door de bril van Rusland dan is het logisch wat zij doen ook al ben ik het er niet mee eens. Daarom is het voor mij ook geen verassing dat zij de Krim hebben bezet en de Donbass willen bezetten.quote:Op zondag 18 augustus 2024 14:20 schreef Vallon het volgende:
[..]
Genoeg redenen die daarmee nog geen, laat staan rechtvaardige, argumenten zijn.
En nee, de winnaar heeft hooguit 'gewonnen' en daarmee niet daarom haar gelijk verkregen.
Het gelijk hier is vooral op grond van macht of zelfs misleiding als (kiezers)manipulatie verkregen.
Dat winnen wordt gezien als dus gelijk is vooral omdat de winnaar een rechtvaardiging ziet (en wil zien) om haar 'bestaansrecht' als overtuiging te kunnen sussen. Dat iemand, weet ik veel, een vlieg kan doodslaan wil niet zeggen dat die daarmee in eigen recht staat en laat staan daarin gelijk heeft te bepalen dat die vlieg geen rechten heeft.
Ook iemand, een bevolking of land (weten) te kunnen onderdrukken, wil niet daarmee betekenen dat daarmee een gelijk, laat staan recht ontstaat.
lijkt me overdreven dramatischquote:Op zondag 18 augustus 2024 08:40 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Tsjonge, je graaft de kuil wel steeds dieper voor jezelf zeg…
Permanent.quote:Op zondag 18 augustus 2024 06:50 schreef ludovico het volgende:
[..]
Onrust, daarnaast kwam er op dat moment niks uit Nord stream 1 dan? En hoelang zou dat zijn?
Ad hominem.quote:Je bent zo vooringenomen het is echt tergend.
En dan je kerncentrales sluiten. Dat je niet van Russisch gas afhankelijk wil zijn is prima en dat had al veel eerder moeten gebeuren. Maar om dan je kerncentrales te sluiten is natuurlijk niet zo slim.quote:Op zondag 18 augustus 2024 14:39 schreef Wantie het volgende:
[..]
Permanent.
Duitsland had besloten om niet langer rechtstreeks Russisch gas te importeren.
Daarmee is NS achterhaald.
Voor de overige gasleveringen is de bestaande infrastructuur voldoende.
[..]
Ad hominem.
Theorie op grond van klopt niet of omdat het niet matcht met de situatie ?quote:Op zondag 18 augustus 2024 14:32 schreef Cherni het volgende:
[..]
Dat is toch allemaal theorie. Grootmachten dat Rusland dan niet is maar wel een kermacht willen altijd hun invloed uitoefenen en uitbreiden. En dan ontstaan er conflicten. Een conflict kan ook een burgeroorlog zijn. Het is dat ik westers ben opgevoed en daarom de invloeden wereldwijd accepteer van de VS en zelfs prima vind(dat is hypocriet), maar zo werkt het helaas. Maar kijk je door de bril van Rusland dan is het logisch wat zij doen ook al ben ik het er niet mee eens. Daarom is het voor mij ook geen verassing dat zij de Krim hebben bezet en de Donbass willen bezetten.
Die inzet past in het beeld dat er dat gas zou zijn. Gas in dat past in - wmb achterhaald - groendenken en daarmee een wederzijdse samenwerking afdwingt.quote:Op zondag 18 augustus 2024 14:57 schreef Cherni het volgende:
[..]
En dan je kerncentrales sluiten. Dat je niet van Russisch gas afhankelijk wil zijn is prima en dat had al veel eerder moeten gebeuren. Maar om dan je kerncentrales te sluiten is natuurlijk niet zo slim.
Klopt, Duitsland heeft een verkeerde keuze gemaakt door bij de energietransitie te kiezen voor Russisch gas.quote:Op zondag 18 augustus 2024 14:57 schreef Cherni het volgende:
[..]
En dan je kerncentrales sluiten. Dat je niet van Russisch gas afhankelijk wil zijn is prima en dat had al veel eerder moeten gebeuren. Maar om dan je kerncentrales te sluiten is natuurlijk niet zo slim.
een argument voor Hitler om de oorlog te starten was de joden elders die ausradiert moesten worden , hetzelfde soort argument van Rusland om Nazis in Oekraine te vernietigenquote:Op zondag 18 augustus 2024 13:57 schreef Cherni het volgende:
[..]
Genoeg argumenten om een oorlog te beginnen. Dat blijkt uit alles. Het ligt er gewoon aan aan welke zijde je je bevindt. En de winnaar heeft altijd gelijk.
Monthly prices for natural gas in the United States and Europe, June 2024, in nominal U.S. dollars per million British thermal units) :quote:Op zondag 18 augustus 2024 05:21 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
gasprijzen zijn nog nooit zo laag geweest als nu
https://tradingeconomics.com/commodity/eu-natural-gas
2018 mei
Daarnaast blijft een vermeend voordeel op gas via een pijp bij de handel, , gaat niet naar de consument
Eeenmaal in Nederland is gasprijs de wereldprijs , pijp of LNG , doet er niet toe
gas uit groningen was ook niet goedkoper voor ons
Je betaald gewoon de wereldprijs van Gas, hoe de leverancier het bij jou krijgt is zijn economisch voor of nadeel
[..]
[ afbeelding ]
Dat prijsverschil was er altijd al , ook voordat de pijpen opgebelazen werdenquote:Op zondag 18 augustus 2024 15:48 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Monthly prices for natural gas in the United States and Europe, June 2024, in nominal U.S. dollars per million British thermal units) :
US: 2.51
Europe: 10.87
https://www.statista.com/(...)d-states-and-europe/
quote:Innovatieve technologieën hebben de Amerikanen een enorm concurrentievoordeel gegeven op de gasmarkt, maar ze doen er alles aan om hun voorsprong weg te geven. Dit biedt kansen voor beleggers in aandelen die te maken hebben met Amerikaans aardgas.
Sinds 2007 is de aardgasproductie in de Verenigde Staten explosief gegroeid dankzij nieuwe technologieën zoals horizontaal boren en hydraulisch fracken. Vóór deze periode was de VS de grootste importeur van aardgas ter wereld, maar door de verhoogde productie van schaliegas is de VS sinds 2022 juist de grootste exporteur.
Momenteel bedraagt de prijs van aardgas in de VS $2,50 per MMBtu (1 miljoen British Thermal Unit). Omgerekend naar het olie-equivalent (vermenigvuldigen met zes) komt dit neer op $15 per vat olie. Ter vergelijking: een vat Amerikaanse olie kost momenteel $76.
Ik moet mij steeds herhalen als ik aan de jaren 90 terug denk. Mijn generatie die aan de macht was(leeftijd circa 30-40 jaar). Alles maar naar China en Rusland. Het kon niet op. We maken niet eens meer onze eigen mondkapjes. Triest. En nu zitten we met de ellende die je niet moet onderschatten. Enfin het word een heel lang verhaal.quote:Op zondag 18 augustus 2024 15:25 schreef Vallon het volgende:
[..]
Die inzet past in het beeld dat er dat gas zou zijn. Gas in dat past in - wmb achterhaald - groendenken en daarmee een wederzijdse samenwerking afdwingt.
De molens daarin draaien tergen langzaam en ook in Duitsland komt tot besef komen met 'wir schaffen das', al snel 10 jaar of langer.
triest ,, heell triest, nou , laat de maakindustrie maar lekker daar , we hehben zinvoller werk zat hierquote:Op zondag 18 augustus 2024 15:53 schreef Cherni het volgende:
[..]
Ik moet mij steeds herhalen als ik aan de jaren 90 terug denk. Mijn generatie die aan de macht was(leeftijd circa 30-40 jaar). Alles maar naar China en Rusland. Het kon niet op. We maken niet eens meer onze eigen mondkapjes. Triest. En nu zitten we met de ellende die je niet moet onderschatten. Enfin het word een heel lang verhaal.
Mbt je vorige pos op mijn reactie geef je een prima onderbouwing. Ik heb de hoop opgeven om te denken dat ieder land geschikt is voor een democratie en dit middel te gebruiken om overal onze invloed te verspreiden om diverse redenen. Het MO is een puinhoop geworden met deze strategie. Chaos en vluchtelingen is een van de redenen.
Het is een complexe materie vanwege talloze verschillende belangen.
Inderdaad ik was vergeten dat jij nog 3 dagen zinvol werk uitvoert.quote:Op zondag 18 augustus 2024 15:58 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
triest ,, heell triest, nou , laat de maakindustrie maar lekker daar , we hehben zinvoller werk zat hier
Ja, mondkapjes hier maken is veel te duur.quote:Op zondag 18 augustus 2024 15:58 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
triest ,, heell triest, nou , laat de maakindustrie maar lekker daar , we hehben zinvoller werk zat hier
quote:Op zaterdag 17 augustus 2024 21:12 schreef Black_Baron het volgende:
Kan iemand dit uitleggen voor een simpele geest als ik.
[ x ]
https://apnews.com/articl(...)570820564d1d5b6a8e29quote:Polish leader urges Nord Stream patrons to ‘keep quiet’ as pipeline mystery returns to spotlight
Polish Prime Minister Donald Tusk on Saturday reacted to reports that revived questions about who blew up the Nord Stream pipelines in 2022, saying the initiators of the gas pipeline project should “apologize and keep quiet.” That comment came after one of his deputies denied a claim that Warsaw was partly responsible for its damage.
The Wall Street Journal reported on Thursday that Ukrainian authorities were responsible for blowing up the Nord Stream 1 and 2 pipelines in September 2022, a dramatic act of sabotage that cut Germany off from a key source of energy and worsened an energy crisis in Europe.
Germany was a partner with Russia in the pipeline project. Poland has long said its own security interests have been harmed by Nord Stream.
“To all the initiators and patrons of Nord Stream 1 and 2. The only thing you should do today about it is apologise and keep quiet,” Tusk wrote on the social media portal X Saturday.
Tusk appeared to be reacting specifically to a claim by a former head of Germany’s foreign intelligence agency, BND, August Hanning, who told the German daily Die Welt that the attack on the Nord Stream gas pipelines must have had Poland’s support. Hanning said Germany should consider seeking compensation from Poland and Ukraine.
Hanning, who retired from his spy chief job, did not provide any evidence in support of his claim. Some observers noted that he served under former German Chancellor Gerhard Schroeder, who went on to work later for Russian state-owned energy companies, including Nord Stream.
[..]
Waarom schreef je dan:quote:Op zondag 18 augustus 2024 15:51 schreef michaelmoore het volgende:
Dat prijsverschil was er altijd al , ook voordat de pijpen opgebelazen werden
quote:Je betaald gewoon de wereldprijs van Gas, hoe de leverancier het bij jou krijgt is zijn economisch voor of nadeel
Mondkapjes is een voorbeeld. Je kunt een industrie meer laten maken en combineren met andere producten. Een en dezelfde fabriek kan mondkapjes produceren maar ook andere producten die in die lijn liggen. Zo had je bijvoorbeeld Nedcar militaire voertuigen kunnen laten maken. We hebben hoogwaardige industrie verplaatst en daarmee ook de kennis. We laten Chinezen hier studeren maar wel janken over spionage.quote:Op zondag 18 augustus 2024 16:32 schreef Wantie het volgende:
[..]
Ja, mondkapjes hier maken is veel te duur.
In het begin van Covid was het even kunt, maar op een gegeven moment werd je doodgegooid met die dingen, voor een habbekrats.
in venezuela en qatar kost de benzine 10 centquote:
Het is geen "wereldprijs" als het afhankelijk is van de locatie.quote:Op zondag 18 augustus 2024 17:03 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
in venezuela en qatar kost de benzine 10 cent
het gaat om de europese locatie maakt het niet uit hoe het gas aangeleverd wordt Russische Nord stream , Groningen of LNG , men vraagt de handelsprijs
voor de consument dondert het allemaal niet , het gaat om de wereldprijs op locatie
, het voordeel of nadeel gaat naar de leverancier
Ja het is verwarrend , maar toch werkt het zo ,quote:Op zondag 18 augustus 2024 18:01 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Het is geen "wereldprijs" als het afhankelijk is van de locatie.
Als je ziet hoe goedkoop Amerikaanse gas is, verbaast het me eigenlijk dat ze niet meer elektrisch rijden in VS. En de olie dan maar vol exporteren.quote:Op zondag 18 augustus 2024 15:51 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Dat prijsverschil was er altijd al , ook voordat de pijpen opgebelazen werden
Kun je begrijpen dat het voor Poetin een echte ramp is dat de belangrijkste klanten hem hebben laten vallen en nu alles met LNG schepen naar India moet om LNG te verkopen voor roepies
https://tradingeconomics.com/commodity/natural-gas
https://www.beleggersbela(...)t-mirakel-van-de-vs/
[..]
Als je denkt dat wij het slecht hebben getroffen wat dit betreft dan moet je je eens voor proberen te stellen hoe de Oekraïners zich voelen, hun vrienden betalen voor de duizend bommen en granaten die ze iedere dag om de oren krijgen!quote:Op zondag 18 augustus 2024 23:14 schreef hertogjan_lekkerman het volgende:
Van je vrienden moet je het maar hebben. Maar goed, dan maar de roze bril opzetten en alles goed praten. Russia is badtttt. Beloofd nog wat als die corrupte bende erbij komt…
Oekraine wilde zelf graag met het westen in zee. Ik vraag mij af hoeveel oekrainers dit geo-politieke proxy-oorlogje Orkaine tot nu toe heeft gekost.quote:Op maandag 19 augustus 2024 02:32 schreef sp3c het volgende:
[..]
Als je denkt dat wij het slecht hebben getroffen wat dit betreft dan moet je je eens voor proberen te stellen hoe de Oekraïners zich voelen, hun vrienden betalen voor de duizend bommen en granaten die ze iedere dag om de oren krijgen!
Zonder het westen waren ze nu een stuk verder van huisquote:Op maandag 19 augustus 2024 02:40 schreef Gunnter het volgende:
[..]
Oekraine wilde zelf graag met het westen in zee. Ik vraag mij af hoeveel oekrainers dit geo-politieke proxy-oorlogje Orkaine tot nu toe heeft gekost.
Geen actieve herinneringen aan Ollongren en al die gekke gastenquote:Kajsa Olongren zei dat dit voor het westen een goedkope oorlog is want geen westerse soldaten die sneuvelen.
Tja, die zijn bereid hulp te bieden.quote:Op maandag 19 augustus 2024 02:40 schreef Gunnter het volgende:
[..]
Oekraine wilde zelf graag met het westen in zee.
Dat is wel een trap in het gezicht van elke Oekraïener die zijn land vrouw en kinderen probeert te verdedigen tegen de agressie van Rusland.quote:Ik vraag mij af hoeveel oekrainers dit geo-politieke proxy-oorlogje Orkaine tot nu toe heeft gekost.
Klopt.quote:Kajsa Olongren zei dat dit voor het westen een goedkope oorlog is want geen westerse soldaten die sneuvelen.
Inmiddels moet je toch wel weten dat alles en iedereen met een beetje macht corrupt is, de 'machthebbers' van de EU dus ook.quote:Op zondag 18 augustus 2024 23:14 schreef hertogjan_lekkerman het volgende:
Van je vrienden moet je het maar hebben. Maar goed, dan maar de roze bril opzetten en alles goed praten. Russia is badtttt. Beloofd nog wat als die corrupte bende erbij komt…
Nou, in Nederland bijvoorbeeld valt dat met corruptie echt enorm mee vergeleken met de rest van de wereld zo ongeveer.quote:Op maandag 19 augustus 2024 12:30 schreef Montagui het volgende:
[..]
Inmiddels moet je toch wel weten dat alles en iedereen met een beetje macht corrupt is, de 'machthebbers' van de EU dus ook.
Ik denk daar heel genuanceerd over. Dat je in NL niet eens beschaafd een politieagent om kan kopen zegt niet zo veel. In NL noemen we het lobbyen en hebben VVD-ers belangen in de woningmarkt, olie, tabak en alcohol. En boeren en Schiphol hebben ook een grote vinger in de politieke pap.quote:Op maandag 19 augustus 2024 14:12 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nou, in Nederland bijvoorbeeld valt dat met corruptie echt enorm mee vergeleken met de rest van de wereld zo ongeveer.
quote:-256°F
Liquified natural gas (LNG) is the liquid form of natural gas at cryogenic temperature of -256°F (-160°C).
When natural gas is turned into LNG, its volume shrinks by a factor of approximately 600.
This reduction in volume enables the gas to be transported economically over long distances.
Lekker dan, van je vrienden moet je het hebben.quote:Duitse politie identificeert zeven Oekraïense verdachten van sabotage Nord Stream
De Duitse federale politie heeft bijna drie jaar na de explosie van de Nord Stream-pijpleidingen alle verdachten van de sabotageactie in beeld. Dat schrijven de Duitse media Die Zeit, Süddeutsche Zeitung en ARD op basis van bronnen rondom het onderzoek. Het gaat om de leden van het Oekraïense commando dat vermoedelijk de pijpleidingen heeft vernietigd.
Er zijn zes arrestatiebevelen uitgevaardigd tegen de bemanningsleden van het zeiljacht dat werd gebruikt voor de sabotageactie, schrijven de media. Alle verdachten zijn Oekraïners. Het team zou hebben bestaan uit meerdere duikers, een explosievenexpert, een coördinator en een schipper.
In totaal waren zeven bemanningsleden aan boord van het gehuurde zeiljacht de Andromeda. Een van hen, Vsevelod K., is inmiddels gesneuveld aan het front, blijkt uit onderzoek van de Volkskrant en Nieuwsuur.
Nord Stream was een Duits-Russisch miljardenproject met twee pijpleidingen, waarvan de tweede nog niet in gebruik genomen was toen de leiding werd opgeblazen in september 2022.
Vorige week werd een Oekraïense man in Italië gearresteerd op verdenking van het saboteren van de pijpleidingen. De verdachte, Serhii K., was op vakantie. Hij zou de coördinator van de sabotageactie zijn geweest.
Een andere verdachte, Joeri T. uit Odesa, is een bekende zeiler. Hij zou geïdentificeerd zijn doordat hij bij een eerder bezoek aan Nederland zijn vingerafdrukken had moeten afgeven. Die bleken te matchen met vingerafdrukken die de Duitse recherche aantrof op het zeiljacht dat het commando vermoedelijk gebruikte voor de sabotageactie.
De Oekraïense Valeria T. zou het enige vrouwelijke bemanningslid zijn geweest. Ze heeft het Oekraïense vrouwenrecord diepzeeduiken op haar naam staan.
Bemanningslid Volodymyr Z. woonde in Polen. Zijn locatie werd al eerder ontdekt, maar hij vluchtte vorige zomer met behulp van een Oekraïense defensieattaché naar Oekraïne. Duitsland had Polen om overlevering gevraagd.
Na de aanslag in 2022 beschuldigden Rusland en Oekraïne in eerste instantie elkaar van de sabotage, maar na verloop van tijd stapelden de aanwijzingen zich op dat Oekraïne erachter zat.
Nog altijd is onduidelijk wie de opdracht heeft gegeven voor de sabotageactie. Volgens de onderzoekers is het team met twee sets valse paspoorten afgereisd. Ze hadden een Roemeens paspoort, dat volledig vervalst was.
Daarnaast reisden ze met een Oekraïens paspoort waarop de namen weliswaar fictief waren, maar de paspoorten waren wel uitgegeven door Oekraïne. Dat zou kunnen duiden op banden met de Oekraïense overheid.
Een bron van de MIVD zei eerder dat de Oekraïense opperbevelhebber Zaloezjny betrokken was bij de actie. Zowel de Oekraïense president Zelensky als de opperbevelhebber heeft ontkend op de hoogte te zijn geweest van de sabotageactie.
Duitsland laat het er niet bij zitten en wil schadevergoedingen voor hun geïnvesteerde deel.quote:Op woensdag 27 augustus 2025 21:11 schreef Drxx het volgende:
[..]
Lekker dan, van je vrienden moet je het hebben.
En dan ook nog 's proberen Roemenen zwart te maken... Mihai did nothing wrong!
Kunnen ze gewoon inhouden van toegezegde steungeldenquote:Op woensdag 27 augustus 2025 21:17 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Duitsland laat het er niet bij zitten en wil schadevergoedingen voor hun geïnvesteerde deel.
Ze blijven diep graven, terwijl dit een geheime dienst actie was wat normaliter allang onder de diensten bekend is gemaakt, met complete dossier informatie. Misschien is er zelfs wel gewaarschuwd en akkoord gevraagd.quote:Op woensdag 27 augustus 2025 21:58 schreef LXIV het volgende:
[..]
Kunnen ze gewoon inhouden van toegezegde steungelden
Oekraine moet de schuld krijgen kost wat kost, dat gaat vast lukkenquote:Op woensdag 27 augustus 2025 22:03 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ze blijven diep graven, terwijl dit een geheime dienst actie was wat normaliter allang onder de diensten bekend is gemaakt, met complete dossier informatie. Misschien is er zelfs wel gewaarschuwd en akkoord gevraagd.
Dan zie ik niet anders dan dat externe partijen geld betalen om zaken naar boven te krijgen om gelden terug te eisen, het was een multi miljarden project.
De enige aan wie ze mogelijk toestemming hadden kunnen vragen zijn de VSquote:Op woensdag 27 augustus 2025 22:03 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ze blijven diep graven, terwijl dit een geheime dienst actie was wat normaliter allang onder de diensten bekend is gemaakt, met complete dossier informatie. Misschien is er zelfs wel gewaarschuwd en akkoord gevraagd.
Dan zie ik niet anders dan dat externe partijen geld betalen om zaken naar boven te krijgen om gelden terug te eisen, het was een multi miljarden project.
Nee, eigenlijk wordt alles eraan gedaan om Oekraïne uit de wind te houden.quote:Op woensdag 27 augustus 2025 22:05 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Oekraine moet de schuld krijgen kost wat kost, dat gaat vast lukken
Ik vermoed dat we nooit het fijne hiervan zullen weten, maar wel dat het er nu op neer lijkt te komen dat er toch koppen moeten rollen, ook al zijn dat Oekraïense. Het voetvolk moet de klap opvangen voor het geld e/o de macht.quote:Op woensdag 27 augustus 2025 22:03 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ze blijven diep graven, terwijl dit een geheime dienst actie was wat normaliter allang onder de diensten bekend is gemaakt, met complete dossier informatie. Misschien is er zelfs wel gewaarschuwd en akkoord gevraagd.
Dan zie ik niet anders dan dat externe partijen geld betalen om zaken naar boven te krijgen om gelden terug te eisen, het was een multi miljarden project.
Ad andere kant is een aanval op je infrastructuur ook niet niks. En willen bepaalde machten in Duitsland van de hoed en de rand weten. Ze voelen zich denk ik nogal lullig onder dat dit energie paradepaardje opgeblazen is, net na de sluiting van alle kerncentrales waarbij er nieuwe gascentrales met wind de boel draaiende moest houden.quote:Op woensdag 27 augustus 2025 22:08 schreef Montagui het volgende:
[..]
Ik vermoed dat we nooit het fijne hiervan zullen weten, maar wel dat het er nu op neer lijkt te komen dat er toch koppen moeten rollen, ook al zijn dat Oekraïense. Het voetvolk moet de klap opvangen voor het geld e/o de macht.
Wie weet, misschien dat het ook te maken heeft met het overleg Trump-Poetin???
Door met alle vingers naar Oekraïne te wijzen.quote:Op woensdag 27 augustus 2025 22:08 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nee, eigenlijk wordt alles eraan gedaan om Oekraïne uit de wind te houden.
Tegelijkertijd wil Duitsland geen Russisch gas meer.quote:Op woensdag 27 augustus 2025 22:13 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ad andere kant is een aanval op je infrastructuur ook niet niks. En willen bepaalde machten in Duitsland van de hoed en de rand weten. Ze voelen zich denk ik nogal lullig onder dat dit energie paradepaardje opgeblazen is, net na de sluiting van alle kerncentrales waarbij er nieuwe gascentrales met wind de boel draaiende moest houden.
Duitsland moest zelfs bruinkoolcenyralen herstarten om stroom te behouden.
Ze helpen die boeven en dan moeten we ze wel steunen in hun oorlog.quote:Op woensdag 27 augustus 2025 21:11 schreef Drxx het volgende:
[..]
Lekker dan, van je vrienden moet je het hebben.
En dan ook nog 's proberen Roemenen zwart te maken... Mihai did nothing wrong!
en die pijpen worden NOOIT meer in gebruik genomenquote:Op woensdag 27 augustus 2025 22:36 schreef Mortaxx het volgende:
Ze hebben Duitsland van hun Russische gasverslaving afgeholpen dus hulde aan deze helden
De VS kwam met het idee, de explosieven en instructieboek.quote:Op woensdag 27 augustus 2025 22:06 schreef LXIV het volgende:
[..]
De enige aan wie ze mogelijk toestemming hadden kunnen vragen zijn de VS
Ja nu hebben we een Amerikaanse gasverslaving. Vooruitgang.quote:Op woensdag 27 augustus 2025 22:36 schreef Mortaxx het volgende:
Ze hebben Duitsland van hun Russische gasverslaving afgeholpen dus hulde aan deze helden
Ja ach, iets minder erg dan Ruslandquote:Op woensdag 27 augustus 2025 23:16 schreef Perrin het volgende:
[..]
Ja nu hebben we een Amerikaanse gasverslaving. Vooruitgang.
Met Trump is er een reële kans dat het even erg blijkt. Iedereen gebruikt het om Europa mee te chanteren en te verlammen.quote:Op woensdag 27 augustus 2025 23:27 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Ja ach, iets minder erg dan Rusland
Dat is logisch als alle bewijs die kant op wijst. Je moet wel redelijk en objectief blijven in je oordeelsvorming.quote:Op woensdag 27 augustus 2025 22:13 schreef Wantie het volgende:
[..]
Door met alle vingers naar Oekraïne te wijzen.
Knap...
Goed mogelijk. Eigenlijk was dit een treetje te hoog voor solo Oekraïne en de VS had al expliciet aangegeven dat ze niet gediend waren van de concurrentie van Nordstreamquote:Op woensdag 27 augustus 2025 23:08 schreef Akathisia het volgende:
[..]
De VS kwam met het idee, de explosieven en instructieboek.
Toen werd het vaak gekwalificeerd als misinformatie wat jij nu schrijft. Was propaganda rechtstreeks uit het Kremlin.quote:Op woensdag 27 augustus 2025 22:08 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nee, eigenlijk wordt alles eraan gedaan om Oekraïne uit de wind te houden.
Dat het de VS, Oekraïne of de UK was, was duidelijk vanaf het begin voor iedereen die zelfstandig en logisch na kan denken
Het hele idee dat ‘Het Kremlin’ mensen zou betalen om hier op Fok! die 30 andere users in dit topic te overtuigen hierover is natuurlijk al absurd.quote:Op woensdag 27 augustus 2025 23:57 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Toen werd het vaak gekwalificeerd als misinformatie wat jij nu schrijft. Was propaganda rechtstreeks uit het Kremlin.
Niet zelden werd de suggestie gewekt dat mensen die zoiets zeiden vermoedelijk betaald werden door de Russen.
Propaganda verspreidt zich ook op andere manieren hè.quote:Op donderdag 28 augustus 2025 00:11 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het hele idee dat ‘Het Kremlin’ mensen zou betalen om hier op Fok! die 30 andere users in dit topic te overtuigen hierover is natuurlijk al absurd.
Ja, maar het ging nu over de inderdaad gemaakte bewering dat users op dit forum betaald zouden worden.quote:Op donderdag 28 augustus 2025 00:13 schreef Perrin het volgende:
[..]
Propaganda verspreidt zich ook op andere manieren hè.
Ja. Maar breder.quote:Op donderdag 28 augustus 2025 00:11 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het hele idee dat ‘Het Kremlin’ mensen zou betalen om hier op Fok! die 30 andere users in dit topic te overtuigen hierover is natuurlijk al absurd.
Vind het wel vreemd dat je op google niets kan vinden over een Valeria T met een duikrecord diepzeeduiken. Lijkt me ook stug dat ze dat nationale record op haar naam heeft staan sinds het wereldrecord in handen is van Kateryna Sadurska, een Oekraïense dame die het vorige 6 records ook op haar naam had staan.quote:De Oekraïense Valeria T. zou het enige vrouwelijke bemanningslid zijn geweest. Ze heeft het Oekraïense vrouwenrecord diepzeeduiken op haar naam staan.
Dan klopt je stellingname niet.quote:Op woensdag 27 augustus 2025 23:36 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat is logisch als alle bewijs die kant op wijst. Je moet wel redelijk en objectief blijven in je oordeelsvorming.
Als ze dat niet krijgen zijn het best wel sukkels on zich gratis voor het karretje van het Kremlin te laten spannen.quote:Op donderdag 28 augustus 2025 00:19 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ja. Maar breder.
Soms wordt ook gesuggereerd dat onze alternatieve media betalingen ontvangen vanuit het Kremlin.
Het kan natuurlijk ook zo zijn dat die propaganda vrijwillig wordt verspreid.quote:Op woensdag 27 augustus 2025 23:57 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Toen werd het vaak gekwalificeerd als misinformatie wat jij nu schrijft. Was propaganda rechtstreeks uit het Kremlin.
Niet zelden werd de suggestie gewekt dat mensen die zoiets zeiden vermoedelijk betaald werden door de Russen.
Leuke stropop.quote:Op donderdag 28 augustus 2025 05:54 schreef de_boswachter het volgende:
Agressor Oekraïne. En maar vragen om nieuw wapentuigEn het nog krijgen ook hé! Tuurlijk vrienden, hier hebben jullie weer 3000 stuks nieuwe 155 millimeter granaten!!! Succes ermee!
Als Oekraïne dit soort dingen gaan uitvoeren bij bondgenoten is het niet vreemd dat bij journalisten wat vragen en opmerkingen naar boven komen. Dat kun je inderdaad zo framen zoals jij dat nu doet, maar dan mis je een deel van het verhaal. Keuzes hebben consequenties heb ik je eerder vaker horen zeggen.quote:Op donderdag 28 augustus 2025 04:56 schreef Wantie het volgende:
[..]
Als ze dat niet krijgen zijn het best wel sukkels on zich gratis voor het karretje van het Kremlin te laten spannen.
Is dat een excuus om Kremlin propaganda te verspreiden?quote:Op donderdag 28 augustus 2025 06:00 schreef Akkerdjie het volgende:
[..]
Als Oekraïne dit soort dingen gaan uitvoeren bij bondgenoten is het niet vreemd dat bij journalisten wat vragen en opmerkingen naar boven komen. Dat kun je inderdaad zo framen zoals jij dat nu doet, maar dan mis je een deel van het verhaal. Keuzes hebben consequenties heb ik je eerder vaker horen zeggen.
Of denk je nog steeds dat Rusland hier achter zit?
De tijd dat informatie objectief en neutraal was ligt al lang achter ons blijkt maar weer.quote:Op donderdag 28 augustus 2025 06:03 schreef Wantie het volgende:
[..]
Is dat een excuus om Kremlin propaganda te verspreiden?
Het punt is, wat was destijds de motivatie om Oekraïne de schuld te geven, toen er nog niets op tafel lag.
En gezien de richting op Fok waaruit die beschuldigingen kwamen maak je mij niet wijs dat er objectief werd gekeken naar de schuldvraag.
Dat laatste is wel grappig: het is juist de groep die aan het begin naar Oekraïne wees het hoog zit dat ze toen geen gelijk kregen en er gewaarschuwd werd voor de Russische propaganda.quote:Op donderdag 28 augustus 2025 06:28 schreef Akkerdjie het volgende:
[..]
De tijd dat informatie objectief en neutraal was ligt al lang achter ons blijkt maar weer.
Soms is een verse drol gewoon een drol, hoe erg je ook hoopt dat het een chocolade brownie is.
Jij maakt er een actieve intentie van dat het gestuurde propaganda is, wat het niet is. Het speelt Rusland vast in de kaart, maar daar is Oekraïne zelf debet aan. Het feit dat Oekraïne erachter zit is gewoon malinformatie, niks meer en niks minder. Maar ook malinformatie is feitelijk waar, alleen bevalt het sommige partijen niet vanwege het “inconvenient truth”-gehalte. Ik heb liever malinformatie dan geloven in hetgeen niet waar is. De rest is politiek en sentiment. Het helpt ook tegen naïviteit overigens.
Fok beschreef overigens in den beginne hetzelfde scenario als wat Boekestein en de Wijk en andere analysten zeiden: dat het niet heel logisch was dat Rusland hier zelf achter zat. Je hebt de info klaarblijkelijk gemist of weggewuifd toentertijd. Maar blijkbaar zit het je nog steeds hoog. Noem de nageurende drol gewoon voor wat het is en move on.
Natuurlijk, men wil de publieke opinie verder niet tegen Oekraïne keren. En dat is ook niet meer dan logisch vanuit Westers perspectief. Het zou alleen fijn zijn als men dit ook deed met onze bondgenoot in die andere oorlog. Daar doet men echter precies het tegenovergestelde en doet er alles aan om die bondgenoot systematisch te demoniseren.quote:Op woensdag 27 augustus 2025 22:08 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nee, eigenlijk wordt alles eraan gedaan om Oekraïne uit de wind te houden.
Dat het de VS, Oekraïne of de UK was, was duidelijk vanaf het begin voor iedereen die zelfstandig en logisch na kan denken
Ja, dat is inderdaad opmerkelijk. Te meer omdat Israël wel als traditionele bondgenoot gezien kan worden en Oekraïne niet (tot 1991 gewoon een tegenstander). Heel vreemd.quote:Op donderdag 28 augustus 2025 08:16 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Natuurlijk, men wil de publieke opinie verder niet tegen Oekraïne keren. En dat is ook niet meer dan logisch vanuit Westers perspectief. Het zou alleen fijn zijn als men dit ook deed met onze bondgenoot in die andere oorlog. Daar doet men echter precies het tegenovergestelde en doet er alles aan om die bondgenoot systematisch te demoniseren.
Pro-Westerse berichtgeving was enkele decennia geleden de norm, nu zie je dat er een hele rare dubbele standaard in is ontstaan. De ene keer pro-Westerse narratieven, de andere keer anti-Westerse narratieven.
Oekraïne is bij het afstaan van haar kernraketten bescherming beloofd.quote:Op donderdag 28 augustus 2025 08:19 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ja, dat is inderdaad opmerkelijk. Te meer omdat Israël wel als traditionele bondgenoot gezien kan worden en Oekraïne niet (tot 1991 gewoon een tegenstander). Heel vreemd.
Volgens mij nietquote:Op donderdag 28 augustus 2025 08:36 schreef Wantie het volgende:
[..]
Oekraïne is bij het afstaan van haar kernraketten bescherming beloofd.
Die bescherming wordt nu heel karig gegeven.
Het heeft natuurlijk ook met de tegenstander te maken. Rusland wordt al langer gehekeld (volledig terecht trouwens) waar er een pathologische empathie is voor 'mensen van kleur' en moslims, zoals de Palestijnen. Als Rusland nu een Islamitisch land was had je al totaal andere reacties gezien.quote:Op donderdag 28 augustus 2025 08:19 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ja, dat is inderdaad opmerkelijk. Te meer omdat Israël wel als traditionele bondgenoot gezien kan worden en Oekraïne niet (tot 1991 gewoon een tegenstander). Heel vreemd.
Rusland is deels een patriarchale samenleving waar nog verbinding is tussen Kerk, landsbestuur én burger, ze zijn defacto christelijk, en de maatschappij kent traditionele omgangsvormen.quote:Op donderdag 28 augustus 2025 08:52 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Het heeft natuurlijk ook met de tegenstander te maken. Rusland wordt al langer gehekeld (volledig terecht trouwens) waar er een pathologische empathie is voor 'mensen van kleur' en moslims, zoals de Palestijnen. Als Rusland nu een Islamitisch land was had je al totaal andere reacties gezien.
Dat speelt zeker een rol in de afkeer van Rusland inderdaad. Aan de andere kant kun je ook goed het argument maken dat Oekraïne wat dit betreft niet veel anders is.quote:Op donderdag 28 augustus 2025 09:03 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Rusland is deels een patriarchale samenleving waar nog verbinding is tussen Kerk, landsbestuur én burger, ze zijn defacto christelijk, en de maatschappij kent traditionele omgangsvormen.
Dat haat het westen momenteel.
Heb je zeker een punt. Van nature zou EU zich zo bezien ook moeten afkeuren van Oekraïnequote:Op donderdag 28 augustus 2025 10:31 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dat speelt zeker een rol in de afkeer van Rusland inderdaad. Aan de andere kant kun je ook goed het argument maken dat Oekraïne wat dit betreft niet veel anders is.
Mee eens maar eerlijk gezegd blijf ik mij daar dan wel over verbazen dat het zo'n klein team gelukt is.quote:Op woensdag 27 augustus 2025 23:36 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat is logisch als alle bewijs die kant op wijst. Je moet wel redelijk en objectief blijven in je oordeelsvorming.
Anderhalf jaar geleden werd er toch ook al over een Oekraïner gesproken die toen in Polen zou zitten?quote:Op donderdag 28 augustus 2025 10:47 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Mee eens maar eerlijk gezegd blijf ik mij daar dan wel over verbazen dat het zo'n klein team gelukt is.
en dan ook nog dat het 3 jaar heeft geduurd voordat er iets van daders bekend zijn geworden.
quote:Op donderdag 28 augustus 2025 10:42 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Heb je zeker een punt. Van nature zou EU zich zo bezien ook moeten afkeuren van Oekraïne
Er zijn velerlei redenen natuurlijk.
Wat ik wel opvallend is dat Frankrijk en VK tot de grote havikken horen onderhand, maar zelf intern de grootste problemen hebben. Eigenlijk staan die landen op punt van instorten. Die landen zijn ook niet echt democratieën meer in de zuivere zin van het woord.
Dat is bubbelpraat man. Je mag niet meer zeggen dat je van bacon houdt zeker?quote:Op donderdag 28 augustus 2025 11:35 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Nou de landen misschien niet maar de democratische vrijheid staat onder druk.
Precies.quote:Op donderdag 28 augustus 2025 09:03 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Rusland is deels een patriarchale samenleving waar nog verbinding is tussen Kerk, landsbestuur én burger, ze zijn defacto christelijk, en de maatschappij kent traditionele omgangsvormen.
Dat haat het westen momenteel.
quote:Op donderdag 28 augustus 2025 11:35 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Nou de landen misschien niet maar de democratische vrijheid staat onder druk.
Hoe kleiner het team, des te moeilijker vindbaar natuurlijk.quote:Op donderdag 28 augustus 2025 10:47 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Mee eens maar eerlijk gezegd blijf ik mij daar dan wel over verbazen dat het zo'n klein team gelukt is.
en dan ook nog dat het 3 jaar heeft geduurd voordat er iets van daders bekend zijn geworden.
Kortom, de argumentatie klopt niet.quote:Op donderdag 28 augustus 2025 10:31 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dat speelt zeker een rol in de afkeer van Rusland inderdaad. Aan de andere kant kun je ook goed het argument maken dat Oekraïne wat dit betreft niet veel anders is.
Dus jij denkt nog steeds dat de VS Nord Stream heeft opgeblazen.quote:Op donderdag 28 augustus 2025 08:41 schreef phpmystyle het volgende:
Het is opmerkelijker dat EU niet inziet dat Amerika vooral haar eigen belangen prevaleert, NS opblazen, vertellen welke technologie er niet naar Azie mag, ons onder druk zetten om geopolitiek en economisch China te gaan hinderen.
Dat heb ik ook.quote:Op donderdag 28 augustus 2025 08:21 schreef LXIV het volgende:
Verder ben ik hier om te sparren in een zo objectief mogelijke analyse en niet om enige partij te bevoordelen. Dan vind ik de ‘fanboys’ van welke kant dan ook vermoeiend, want er valt geen redelijk woord mee te wisselen.
Van deze drie is Rusland het meest onlogisch.quote:Op donderdag 28 augustus 2025 08:05 schreef Wantie het volgende:
Zelf keek in naar 3 opties: de VS, Rusland of Oekraïne.
Die gaan er toch niets meer mee doen.quote:Op donderdag 28 augustus 2025 13:31 schreef Discombobulate het volgende:
Denk dat die bij inlichtingendiensten al veel eerder bekend was maar onder de pet gehouden werd. Nu de Oekraïne oorlog al 3 jaar verder is kan het wel weer. Pijnlijk voor Duitsland.
Goede opmerking.quote:Op donderdag 28 augustus 2025 00:38 schreef Timwonnacott het volgende:
[..]
Vind het wel vreemd dat je op google niets kan vinden over een Valeria T met een duikrecord diepzeeduiken. Lijkt me ook stug dat ze dat nationale record op haar naam heeft staan sinds het wereldrecord in handen is van Kateryna Sadurska , een Oekraïense dame die het vorige 6 records ook op haar naam had staan.
Zo'n figuur moet je toch wel makkelijk kunnen vinden in berichtgeving
Dit verhaal begint dus ook al te rammelen.quote:Op donderdag 28 augustus 2025 14:36 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
Goede opmerking.
Als ze recordhoudster is (geweest) dan zou de combinatie Valeria (eventueel iets andere schijfwijze) en freediving toch resultaten op moeten leveren. De vrouw is 40 dus is afgelopen 10 tot 15 jaar actief geweest in de sport.
Jij staat er wel vreemd in.quote:Op donderdag 28 augustus 2025 15:05 schreef Wantie het volgende:
[..]
Dit verhaal begint dus ook al te rammelen.
Het is nog te vroeg om victorie te kraaien.
Je neemt niet voor niets zo'n klus aan hé? Die zorgen wel dat ze van de radar blijven.quote:Op donderdag 28 augustus 2025 14:36 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
Goede opmerking.
Als ze recordhoudster is (geweest) dan zou de combinatie Valeria (eventueel iets andere schijfwijze) en freediving toch resultaten op moeten leveren. De vrouw is 40 dus is afgelopen 10 tot 15 jaar actief geweest in de sport.
Nee, degenen die stellen dat Oekraïne er achter zit kraaiden opnieuw victorie.quote:Op donderdag 28 augustus 2025 18:34 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Jij staat er wel vreemd in.
Als Oekraïne het niet was dan is het victorie?
Nee, dat blijkt daar niet uit.quote:Het is gezien het degelijke Duitse onderzoek wel duidelijk dat de uitvoering door Oekraïne is gedaan.
Maar dat is gebaseerd op onderbuikgevoel.quote:De rol van de VS zal misschien nooit duidelijk worden maar die waren denk ik betrokken.
Dat gaf ik al aan: Duitsland wil geen Russisch gas meer.quote:Maar denk je niet dat Duitsland al uit zichzelf die pijpleiding niet meer zou gebruiken?
Dat iets niet beveiligd was wil niet automatisch zeggen dat het niet te beveiligen is.quote:Ik kan nog geen goede reden bedenken voor het nut van het opblazen.
Wat iedereen wel zorgen baart is dat de infra in zeeën en oceanen dus gewoon niet te beveiligen is en dan brengt onzekerheid met zich mee.
Ook verzekeringen bemoeien zich daarmee.
Hoe win je een record onder de radar?quote:Op donderdag 28 augustus 2025 19:05 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Je neemt niet voor niets zo'n klus aan hé? Die zorgen wel dat ze van de radar blijven.
Jij hebt echt een klap van een molenwiek gehad.quote:Op donderdag 28 augustus 2025 19:10 schreef Wantie het volgende:
[..]
Nee, degenen die stellen dat Oekraïne er achter zit kraaiden opnieuw victorie.
Dat is wellicht nog prematuur.
[..]
Nee, dat blijkt daar niet uit.
[..]
Maar dat is gebaseerd op onderbuikgevoel.
Beetje in de trant van BNW, waar de VS ook overal achter zit.
[..]
Dat gaf ik al aan: Duitsland wil geen Russisch gas meer.
[..]
Dat iets niet beveiligd was wil niet automatisch zeggen dat het niet te beveiligen is.
Er zal moeten worden nagedacht over de risico's voor de infrastructuur, en hoe dat is op te lossen.
Maar het is nogal gemakkelijk om bij voorbaat te zeggen dat het niet te beveiligen is.
Ik accepteer je verliesquote:Op donderdag 28 augustus 2025 19:15 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Jij hebt echt een klap van een molenwiek gehad.
Knettergek.
Klopt.quote:Op donderdag 28 augustus 2025 11:05 schreef LXIV het volgende:
[..]
Anderhalf jaar geleden werd er toch ook al over een Oekraïner gesproken die toen in Polen zou zitten?
quote:Op vrijdag 29 augustus 2025 09:53 schreef Nober het volgende:
[ x ]
https://x.com/sander_de_wit/status/1960985277381439643
Wat dit betreft toont het gewoon dat de geschiedenis zich blijft herhalen en dat degene die het domme volk beheerst ook de politiek kan domineren.quote:Op vrijdag 29 augustus 2025 09:53 schreef Nober het volgende:
[ x ]
https://x.com/sander_de_wit/status/1960985277381439643
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |