Ach, dat valt of staat op welk moment je prikt. Ik versla de markt in goede tijden, maar de markt wint van mij in slechte tijden.quote:Op maandag 15 juli 2024 13:24 schreef Lichtloper het volgende:
[..]
De meeste vermogensbeheerders verslaan de markt niet. De vraag die je jezelf dus moet stellen is of jij beter bent dan de gemiddelde vermogensbeheerder.
Ik zelf ben dat niet, maar anderen zijn dat wellicht wel, als je voldoende kennis hebt en (vooral) er voldoende tijd in steekt.
Daarover gesproken: mensen overschatten ook enorm hoe goed ze kunnen bepalen wanneer ze weer in moeten stappen. Terwijl een gigantisch gedeelte van je winst komt van een handjevol handelsdagen. Als je net wat van die dagen mist daalt je rendement spectaculairquote:Op maandag 15 juli 2024 13:56 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Ach, dat valt of staat op welk moment je prikt. Ik versla de markt in goede tijden, maar de markt wint van mij in slechte tijden.
Als je naar gemiddelde kijkt zal het niet veel schelen, maar in the end telt maar 1 ding en dat is het moment dat je in stapt vs. dat je uitcashed.
quote:Looking back at data from 1995 through Sept 30, 2022, gives us almost twenty-eight years, or 6,993 trading days. If you had stayed fully invested in the market (as measured by the S&P 500), your compound annual growth rate sits at 7.7 percent. That means you made 7.7% each year, and at that rate, in general, your money typically doubles about every nine years based upon an investment in the S&P 500. Well, what if you missed the best five days out of those 28 years? That’s only less than one-tenth of one percent of trading days! But the impact is devastating. Your return drops to 5.9 percent, or 23 percent lower annual return than it would’ve been if you had left your money in the market.
Don’t worry; it gets worse. If you missed the best ten market days, your return falls to 4.7 percent, roughly 40 percent lower. Miss the best thirty days, which is still less than one-half of one percent of those 6,993 trading days, and your return drops to 1.1 percent — 85 percent lower than what you would’ve enjoyed had you stayed fully invested.
https://www.wesmoss.com/n(...)-days-in-the-market/
Ja, herkenbaar. Mijn persoonlijke ervaring is ook dat als ik ergens in stap, het daarna ff lekker naar beneden dondert. Maar op ten duur met wat geduld wel weer bij trekt. Daarom is daytraden niet mijn dingquote:Op maandag 15 juli 2024 14:36 schreef Lichtloper het volgende:
[..]
Daarover gesproken: mensen overschatten ook enorm hoe goed ze kunnen bepalen wanneer ze weer in moeten stappen. Terwijl een gigantisch gedeelte van je winst komt van een handjevol handelsdagen. Als je net wat van die dagen mist daalt je rendement spectaculair
[ afbeelding ]
[..]
Lava sta je aardig in de plus. Kan nog wel hoger uitslaan als er wat fantasie in de koers komt.quote:Op woensdag 3 juli 2024 17:20 schreef nostra het volgende:
Nou, huis verkocht en die heisa ook achter de rug, dus ook weer terug naar de beurs. Ik begin echt schandalig conservatief met individueel ASR, Rio, Inwit en als gamb0l Lava. Daar komt Flow nog bij na de kwartaalcijfers, want volgens mij wordt de pre-closing call niet echt goed geabsorbeerd door de markt ([tailwinds were] "more than offset" betekent gewoon rukcijfers de 27e).
Mja, vandaag 20% in de plus op volume (350k nu), maar die dingen zijn zó illiquide dat er gewoon geen boek is en als er een beetje vraag is de koers omhoog schiet als een raket en als iemand van een pakketje afwil het net zo hard naar beneden dondert. Ik heb er 10.000 en dat kostte me al 41 orders (wel 1 keer kosten).quote:Op dinsdag 16 juli 2024 19:27 schreef Bucketlist het volgende:
[..]
Lava sta je aardig in de plus. Kan nog wel hoger uitslaan als er wat fantasie in de koers komt.
Ik heb precies hetzelfde (dilemma).quote:Op dinsdag 16 juli 2024 20:12 schreef Bucketlist het volgende:
Zijn hier meer mensen die zelf pensioenbelegggen? Zit zelf bij BND (volledig in aandelenfondsen) maar ga nu ook bij DeGiro beginnen. Ben er nog niet helemaal over uit waar ik in ga beleggen daar.
Nee, zit "gewoon" in BND. Wel fijn om dat gewoon afgezonderd te hebben en af en toe een check-ingesprekje over mijn pensioensituatie in zijn geheel.quote:Op dinsdag 16 juli 2024 20:12 schreef Bucketlist het volgende:
Zijn hier meer mensen die zelf pensioenbelegggen? Zit zelf bij BND (volledig in aandelenfondsen) maar ga nu ook bij DeGiro beginnen. Ben er nog niet helemaal over uit waar ik in ga beleggen daar.
Ja, terwijl ASML bij de jaarcijfers al had aangegeven dat ze dit gingen verwachten. 2024 zou een tussenjaar zijn en daarna verwachtten ze weer groei.quote:Op woensdag 17 juli 2024 09:01 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Ah mooi beursmoment weer. ASML overtreft verwachtingen maar opent direct 4% in de min.
Trump heeft het weer een beetje verpest door te zeggen dat Taiwan zelf voor defensie moet opdraaien. Alle chips aandelen zijn hierdoor omlaag geschoten uit angst dat China dan weer ooit Taiwan gaat binnenvallen.quote:Op woensdag 17 juli 2024 09:09 schreef recursief het volgende:
[..]
Ja, terwijl ASML bij de jaarcijfers al had aangegeven dat ze dit gingen verwachten. 2024 zou een tussenjaar zijn en daarna verwachtten ze weer groei.
ASML haalt toch meer dan de helft van de omzet uit China dus dit type nieuws zullen ze gevoelig voor blijvenquote:Op woensdag 17 juli 2024 11:52 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Trump heeft het weer een beetje verpest door te zeggen dat Taiwan zelf voor defensie moet opdraaien. Alle chips aandelen zijn hierdoor omlaag geschoten uit angst dat China dan weer ooit Taiwan gaat binnenvallen.
Lijkt mij een beetje emotioneel gedoe allemaal. Zeker als de cijfers goed zijn.
Klinkt imo als een goed koopmoment aangezien dit puur de waan van de dag is. Morgen zegt trump weer iets anders en schiet 't weer omhoog bijvoorbeeld.
Edit: Ook Biden heeft opmerkingen gemaakt over meer export restricties zie ik nu. Dus dat helpt ook niet.
Das waar....quote:Op woensdag 17 juli 2024 13:06 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
ASML haalt toch meer dan de helft van de omzet uit China dus dit type nieuws zullen ze gevoelig voor blijven
De ceo heeft er ook nog wat over gezegd. Het verschilt per locatie in China hoeveel beperkingen er zijn. Dus ze hebben er zeker last van maar hij zegt ook dat ze er nog steeds kunnen werken.quote:Op woensdag 17 juli 2024 16:09 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Das waar....
Handelen nu tijdelijk stopgezet bij de -11%... Dat had ik niet zien aankomen....
Das interessant. Waar heb je dat gelezen?quote:Op woensdag 17 juli 2024 16:16 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
De ceo heeft er ook nog wat over gezegd. Het verschilt per locatie in China hoeveel beperkingen er zijn. Dus ze hebben er zeker last van maar hij zegt ook dat ze er nog steeds kunnen werken.
Maar het is wel broos allemaal. Als Trump straks wordt gekozen en besluit om een handelsoorlog met China te beginnen (niet ondenkbaar) en de EU daarin meesleurt, dan is ASML wel heel erg kwetsbaar met zijn 50% omzet uit China.quote:Op woensdag 17 juli 2024 16:16 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
De ceo heeft er ook nog wat over gezegd. Het verschilt per locatie in China hoeveel beperkingen er zijn. Dus ze hebben er zeker last van maar hij zegt ook dat ze er nog steeds kunnen werken.
Bericht op degiro bij ASML half 4 vanmiddagquote:Op woensdag 17 juli 2024 16:31 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Das interessant. Waar heb je dat gelezen?
Dat zijn wel een beetje de mogelijkheden ja.quote:Op woensdag 17 juli 2024 19:31 schreef JimmyJames het volgende:
. Uiteindelijk knallen die dingen zo weer door de $500 (of het gaat omlaag naar $400
Daar wacht ik ook op ja... maar momenteen 860 nu. Hopelijk een klein dipje nog en dan mag het wel weer omhoog gaanquote:Op donderdag 18 juli 2024 09:00 schreef Black-Death het volgende:
Ben benieuwd of ASML wat herstel laat zien vandaag..
Ik zou willen dat Wereldhave eens ging plussen zodat ik het kan verkopen zonder verlies.quote:Op donderdag 18 juli 2024 16:59 schreef TheFreshPrince het volgende:
Sinds vandaag staan alle 3 de REIT's in de plus.
Simon Property Group staat duidelijk in de plus, zo'n 18% t.o.v. m'n GAK.
Realty en Crown Castle nu een magere 3 en 0,3%.
Maar het dividend stroomt wel lekker binnen
Hiermee staan nu alle producten in m'n portfolio in de plus
* klopt het direct af![]()
Soms is het beter om je verlies te pakken en iets anders te investeren dat wel de weg omhoog weet te vinden.quote:Op vrijdag 19 juli 2024 12:16 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Ik zou willen dat Wereldhave eens ging plussen zodat ik het kan verkopen zonder verlies.
De grond onder die winkelcentra is meer waard dan de marketcap maar op 1 of andere manier profiteren ze daar niet van.
Snap ik maar heb de rest van de portefeuille al geliquideerd voor de aankoop van mijn woning.quote:Op vrijdag 19 juli 2024 13:36 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Soms is het beter om je verlies te pakken en iets anders te investeren dat wel de weg omhoog weet te vinden.
Daarmee zeg ik niet dat het makkelijk is.
Vastgoed is uiteindelijk gewoon een leveraged bet op de rente. Met enige vertraging (halfjaar/anderhalf jaar) zullen renteverlagingen de waarde van vastgoed oppompen. Dus als je gelooft dat bijvoorbeeld de ECB de komende kwartalen nog veel gaat verlagen, kan het interessant zijn.quote:Op vrijdag 19 juli 2024 13:55 schreef dop het volgende:
In dit geval zou ik mezelf afvragen, wil ik nog beleggen in vastgoed aandelen, en zo ja is Wereldhave dan de best keuze op dit moment.
Niet in Crowdstrike?quote:Op vrijdag 19 juli 2024 21:57 schreef JimmyJames het volgende:
SBUX helpt nog een beetje mee vandaag...
Verder aardig rood allemaal.
Er zit natuurlijk nog wel een berg diversificatie daarbinnen dan een pure inverse bet op de rente, dat vind ik ook het lastige. Een woonboulevard in Emmeloord kan een uitstekende belegging zijn, een kantorenpand op AA locatie weer minder. Een Mall of the Netherlands (is dat nog van Unibail?) loopt als een malle, de Wall is een megaflop. Het adagium 'zet het maar in stenen, komt het wel goed in the end' is wat genuanceerder geworden.quote:Op vrijdag 19 juli 2024 17:18 schreef flyguy het volgende:
[..]
Vastgoed is uiteindelijk gewoon een leveraged bet op de rente. Met enige vertraging (halfjaar/anderhalf jaar) zullen renteverlagingen de waarde van vastgoed oppompen. Dus als je gelooft dat bijvoorbeeld de ECB de komende kwartalen nog veel gaat verlagen, kan het interessant zijn.
Vrijdag nog een zooitje geassigned gekregenquote:Op maandag 22 juli 2024 15:16 schreef kloon_bassie het volgende:
Voor de bagholders van TELL (waarvan ik er 1 ben): het is over.
TELL wordt overgenomen tegen $1 per aandeel. Een stuk meer dan het nu waard is maar een stuk minder dan mijn gemiddelde aankoopprijs.
https://uk.finance.yahoo.(...)y-900-222900949.html
Woodside is overigens een spinoff van BHPquote:An assignment notice has been issued for the short option contracts held in account XXXXX , as listed below. Contracts: Option Expiration (mm/dd/yyyy) Strike Type Quantity TELL 7/19/2024 1.0 PUT
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Geen spinoff, maar ze hebben wel de O&G assets van BHP overgenomen.quote:Op maandag 22 juli 2024 18:10 schreef JimmyJames het volgende:
[..]
Woodside is overigens een spinoff van BHP![]()
Er zat dus toch wel iets van waarde in Tell. Ik dacht vaak het is 100% meme gebakken lucht.
Short puts AAI hakt er ff in, rest blijft eigenlijk wel oké liggen. Alleen hadden die fuckers van DeGiro gisteren hun risicocategorieën aangepast dus mijn margin knalde naar nagenoeg 0. Lekker dat ze daar ook ff vantevoren een berichtje aan instrumenthouders over sturen.quote:
Ahhh. Ik doel meer op de rode dagen. Er is veel onrust.quote:Op donderdag 25 juli 2024 09:20 schreef nostra het volgende:
[..]
Short puts AAI hakt er ff in, rest blijft eigenlijk wel oké liggen. Alleen hadden die fuckers van DeGiro gisteren hun risicocategorieën aangepast dus mijn margin knalde naar nagenoeg 0. Lekker dat ze daar ook ff vantevoren een berichtje aan instrumenthouders over sturen.
Het rendement in 2024 is nu zo rond de 7,5% dus flink ingeleverd maar nog steeds prima. En dan heb ik naast indexfondsen een paar losse bedrijven die flinke klappen gekregen hebben dus de 100% indexbelegger zal nog een stuk hoger zitten.quote:Op donderdag 25 juli 2024 10:33 schreef recursief het volgende:
Nou moet ik zeggen dat het de laatste weken ook wel heel hard omhoog ging, dus als ik vergelijk met twee maanden terug is er eigenlijk nog niet zoveel aan de hand. Maar fijn is anders.
Ach dat trekt wel weer aanquote:Op donderdag 25 juli 2024 16:04 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Paar dagen geleden nog ASML gekocht op 930 omdat het zo goedkoop leek en de vooruitzichten best goed zijn
Maar toen kwam de Amerikaanse politiek zich er weer mee bemoeien he
quote:Op woensdag 3 juli 2024 17:20 schreef nostra het volgende:
Daar komt Flow nog bij na de kwartaalcijfers, want volgens mij wordt de pre-closing call niet echt goed geabsorbeerd door de markt ([tailwinds were] "more than offset" betekent gewoon rukcijfers de 27e).
🙄quote:Op donderdag 25 juli 2024 18:37 schreef nostra het volgende:
Hm, had een ordertje uitstaan om puts Flow @ 19,00 AUG24 te kopen voor de reactie op de cijfers morgen, maar die is er niet doorheen gekomen voor 75 cent.
Ik zie dat het aantal uitstaande aandelen toenoemt YoY, dat ze een negatieve fcf hebben in h1, en dat ze weinig indrukwekkende marges hebben.quote:Op zaterdag 27 juli 2024 11:39 schreef Breekfast het volgende:
Hoe kijken jullie naar de forse daling van het UMG aandeel? Naar wat ik lees vielen de inkomsten uit streaming tegen (terwijl Spotify toch prima cijfers laat zien).
Logische daling of een overdreven reactie?
Wat ik in hun statement nog tegen kom over de streaming opbrengsten:quote:Op zaterdag 27 juli 2024 13:29 schreef JimmyJames het volgende:
[..]
Ik zie dat het aantal uitstaande aandelen toenoemt YoY, dat ze een negatieve fcf hebben in h1, en dat ze weinig indrukwekkende marges hebben.
Als buyout target misschien wel leuk. Ik zag dat Sony de muziekrechten van Queen heeft gekocht voor 1 miljard. Dus de hele catalogus van UMG moet toch aardig wat waard zijn. Wellicht leuk snoepje voor apple, google, meta, tencent etc.
Zelf zou ik niet instappen, maar wellicht herbekijken waard als er nog eens 1/3 van de koers afgaat.
Ik vraag mij dan wel af welke platforms dan een afname in groei laten zien.quote:Streaming revenue declined 4.2% year-over-year, or 3.9% in constant currency, due to a deceleration in growth at key advertising-based platform partners as well as shortfalls on certain platforms related to the timing of deal renewals.
Vind het op zich wel een interessant aandeel, met die berg aan muziekrechten als goudmijn. Alleen vind ik het lastig inschatten in hoeverre ze in een groeimarkt zitten en in hoeverre AI en social media platforms roet in het eten kunnen gaan gooien.quote:ash paid for catalogue acquisitions was ¤96 million in H1 2024 compared to ¤89 million in H1 2023 and included the completion of a catalogue acquisition for which the cash had been previously paid into escrow. In addition, the Company continued to strategically invest in the long-term growth of the business, with the previously disclosed investments in Chord Music Partners, NTWRK and Mavin Global during H1 2024. As a result, Free cash flow decreased to a ¤460 million outflow in H1 2024 compared to a ¤13 million outflow in H1 2023.
Alles wat de MSCI ACWI ex USA trackt zoals IE0006WW1TQ4 . Of de EAFE, die trackt ec US en ex developing, maar ik weet niet of degiro daar een etf voor aanbiedt.quote:Op zondag 28 juli 2024 00:40 schreef ETA het volgende:
weet iemand een ETF op degiro die redelijk wereldwijd portfolio heeft zonder US? Ik merk dat de meeste wereldwijde ETF's nogal zwaar in de US liggen, en ik zou ook fijn vinden om wat minder US exposure te hebben voor een deel van mijn portfolio.
IE0006WW1TQ4 heb ik ook net gevonden, echter nadeel daarvan is dat het met 20% in Japan zit. Dat is ook niet ideaal.quote:
Ja, bijzonder.quote:Op maandag 29 juli 2024 16:10 schreef JimmyJames het volgende:
McDonald's stijgt aardig op cijfers die toch niet echt goed te noemen zijn.
Kan hem zo ook niet vinden op DeGiro. Dan zou het zelf een beetje passen en meten worden inderdaad.quote:Op zondag 28 juli 2024 01:04 schreef ETA het volgende:
[..]
IE0006WW1TQ4 heb ik ook net gevonden, echter nadeel daarvan is dat het met 20% in Japan zit. Dat is ook niet ideaal.
EAFE kan ik niet vinden op degiro, of ik zoek verkeerd....
Als alternatief dacht ik aan een Europe + developed Asia, dan cover je ook wel redelijk wat.
Uiteindelijk de MSCI exUS gekocht en ter aanvulling Asia ex-Japan zodat het nog beetje redelijk verdeeld is.quote:Op maandag 29 juli 2024 18:04 schreef nostra het volgende:
[..]
Kan hem zo ook niet vinden op DeGiro. Dan zou het zelf een beetje passen en meten worden inderdaad.
Iemand die weet wat de omzet is van McDonalds? En dan bedoel ik de omzet van alle franchisees in totaal. Of is dat niet bekend?quote:
Zoek op systemwide sales. Circa $26B TTMquote:Op maandag 29 juli 2024 19:01 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Iemand die weet wat de omzet is van McDonalds? En dan bedoel ik de omzet van alle franchisees in totaal. Of is dat niet bekend?
Ik heb bijna 12 jaar geduldig gewacht. Van de week maar een order inleggen.quote:Op vrijdag 21 september 2012 00:46 schreef monkyyy het volgende:
Merck & Co. en Brown-Forman zijn twee bedrijven waarin ik graag aandeelhouder zou willen zijn. Maar ze zijn zo duur op het moment.
620k per jaar is niet veel zegquote:Op maandag 29 juli 2024 22:56 schreef monkyyy het volgende:
[..]
Zoek op systemwide sales. Circa $26B TTM
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Bron: Q2 2024 earnings report
Circa 42k restaurants wereldwijd. 620k /restaurant/jaar.
Zou een beetje vreemde metric zijn, maar zijn dat niet alleen de sales aan app gebruikers (loyalty members)?quote:Op maandag 29 juli 2024 22:56 schreef monkyyy het volgende:
[..]
Zoek op systemwide sales. Circa $26B TTM
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Bron: Q2 2024 earnings report
Circa 42k restaurants wereldwijd. 620k /restaurant/jaar.
Het lag aan het tijdsverschil😂quote:Op maandag 29 juli 2024 08:41 schreef LXIV het volgende:
Ligt het nu aan mijn gammele buitenlandse internetverbinding of ligt de AEX er uit?
quote:
Daar kun je weleens gelijk in hebbenquote:Op dinsdag 30 juli 2024 07:52 schreef DIJK het volgende:
[..]
Zou een beetje vreemde metric zijn, maar zijn dat niet alleen de sales aan app gebruikers (loyalty members)?
Volgens mij moet de totale systemwide sales meer iets van 120 mld zijn ofzo.
Ah, ben jij er ook zo één die om 10 uur 's ochtends Chinese tijd naar zijn collega's gaat bellen?quote:
Het was maar Griekse tijd..quote:Op dinsdag 30 juli 2024 11:49 schreef nostra het volgende:
[..]
Ah, ben jij er ook zo één die om 10 uur 's ochtends Chinese tijd naar zijn collega's gaat bellen?
Doe je goed.quote:
Forward P/E nog maar 41. Koopje nuquote:Op dinsdag 30 juli 2024 18:43 schreef JimmyJames het volgende:
Zo Nvidia nu officieel in een berenmarkt toch?
Waar blijven de hysterische koppen?
Ik heb zelf een poging gestart bij de Belgische belastingdienst. Die willen dat je een van hun ellenlange formulieren print en er mee naar de belastingdienst van je woonland gaat om het daar te laten invullen en afstempelen. Ik woon in Maleisie en zie mezelf al verschijnen bij de lokale belastingdienst. Alsof die tijd en zin hebben om zich in dat formulier te verdiepen dat ik zelf al nauwelijks kan volgen.quote:Op woensdag 31 juli 2024 07:16 schreef nostra het volgende:
Ik stuur ze nog wel een jaaropgaaf, meer heb ik niet. Is wel weer in EUR en niet SEK, dus kansloos, maar voor 100 euro ga ik het ook niet moeilijker maken, dan maar niet. Wel iets om in mijn achterhoofd te houden voor andere beleggingen.
Ach, moet je niet de -20% van eerder deze maand vergeten natuurlijkquote:
Zeker, maar was blij omdat ik op 800 had bijgekochtquote:Op woensdag 31 juli 2024 21:52 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Ach, moet je niet de -20% van eerder deze maand vergeten natuurlijk. Ff terug naar 1000, dan praten we weer verder.
Als het pensioenbelegging is, kan je ook in ETF's blijven, wel wat veiliger.quote:Op donderdag 1 augustus 2024 22:46 schreef Bucketlist het volgende:
Ik wil zelf misschien instappen in Intel. Dat zou wel voor middellange/langetermijn zijn (pensioenbelegging). Aandeel doet nabeurs nu 23.75.
Ik twijfel voornamelijk omdat het echt nog een flink aantal jaar een dood aandeel zal zijn.
En nu weerquote:Op vrijdag 2 augustus 2024 09:11 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Trading halted voor ASML, nog voor de opening. wtf
Ja denk idd gewoon vanwege gister (beurs in de VS ging nog een tijdje door naar beneden toen AEX al gesloten was. En nu met de slechte futures daar weer bovenop.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 09:22 schreef Faraday01 het volgende:
Lijkt er op dat het niets anders is dan een correctie op de angst voor een dip in de US. Ik kan specifiek over ASML geen nieuws vinden.
En intel met dramatische cijfers wat natuurlijk wel een grotere afnemer is.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 09:35 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Ja denk idd gewoon vanwege gister (beurs in de VS ging nog een tijdje door naar beneden toen AEX al gesloten was. En nu met de slechte futures daar weer bovenop.
Met bijvoorbeeld Finland is het niet veel anders.quote:Op woensdag 31 juli 2024 07:16 schreef nostra het volgende:
Crime ook om het surplus aan Zweedse dividendbelasting terug te krijgen. Alle documentjes verstuurd een jaar (!) geleden, willen ze nu iets met certificaten. Graag wel binnen een week reageren alstublieft, heerlijk altijd die belastingdiensten.
[ afbeelding ]
Ik stuur ze nog wel een jaaropgaaf, meer heb ik niet. Is wel weer in EUR en niet SEK, dus kansloos, maar voor 100 euro ga ik het ook niet moeilijker maken, dan maar niet. Wel iets om in mijn achterhoofd te houden voor andere beleggingen.
Je kan op zich natuurlijk gewoon eromheen handelen, dan ben je er vanaf met verwaarloosbaar risico. Moet je alleen niet in tien fondsen zitten die per kwartaal uitkeren.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 13:02 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Met bijvoorbeeld Finland is het niet veel anders.
Vermijd ik dan ook.
Ik vind het anders een hoop gedoe maar ik vind persoonlijk Nederlandse aandelen helemaal zo slecht nog niet.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 13:04 schreef nostra het volgende:
[..]
Je kan op zich natuurlijk gewoon eromheen handelen, dan ben je er vanaf met verwaarloosbaar risico. Moet je alleen niet in tien fondsen zitten die per kwartaal uitkeren.
Shit happens. Hij meldt het wel netjes vooraf.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 13:17 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
https://www.reddit.com/r/(...)f_intel_stock_today/
Dat was dus voor de 22% drop
Lekker spreiden als je 800K hebt en voor 700K Intel koopt,..quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 13:17 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
https://www.reddit.com/r/(...)f_intel_stock_today/
Dat was dus voor de 22% drop
Ja ik vraag me af of het niet gewoon een grap is. Niemand is zo dom toch? Je hele erfenis op 1 bedrijf inzetten, en dan ook nog intel.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 13:59 schreef LXIV het volgende:
[..]
Lekker spreiden als je 800K hebt en voor 700K Intel koopt,..
Ik weet niet of je wallstreetbets volgt. Er zijn mensen die een complete erfenis op out of the money zero day options zetten. Dan is Intel nog een safe bet.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 14:46 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Ja ik vraag me af of het niet gewoon een grap is. Niemand is zo dom toch? Je hele erfenis op 1 bedrijf inzetten, en dan ook nog intel.
Tenzij je het geld nodig hebt, maakt het niks uit.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 13:59 schreef LXIV het volgende:
[..]
Lekker spreiden als je 800K hebt en voor 700K Intel koopt,..
Intel gaat misschien niet failliet, maar het kan wel structureel minder gaan dan de concurrentie en dat ze over 10 jaar zo’n kleine speler zijn dat ze worden overgenomen voor een fractie van de huidige koers.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 14:57 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Tenzij je het geld nodig hebt, maakt het niks uit.
Lump dump strategie blijkt keer op keer de beste te zijn op zeldzame uitzonderingen na.
Eveneens spreiden versus selectief aantal aandelen.
Spreiden blijkt slechter.
Al sinds de jaren 60.
Dus ja zo’n dip is dan klote, gewoon laten staan.
Intel gaat echt niet failliet.
Daarom bouw ik individuele aandelen af en ga ik voor indexfondsen en ETF'Squote:Op vrijdag 2 augustus 2024 15:49 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Intel gaat misschien niet failliet, maar het kan wel structureel minder gaan dan de concurrentie en dat ze over 10 jaar zo’n kleine speler zijn dat ze worden overgenomen voor een fractie van de huidige koers.
Daarom investeer ik exclusief alleen in dividend uitkerende aandelen.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 15:54 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Daarom bouw ik individuele aandelen af en ga ik voor indexfondsen en ETF'S
In het eurodeel van mijn portefeuille heb ik met name dividend uitkerende ETF's. En dat geeft rust. In december 2023 heb ik een aantal aandelen rücksichtslos uit mijn beleggingsportefeuille verwijderd. Daardoor heb ik dit jaar aardig wat rendement gemist. Voor veel aandelen had de timing beter gekund. Maar het heeft ook buitengewoon veel rust gebracht. Mocht het écht dalen, dan koop ik graag ETF's bij.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 16:16 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Daarom investeer ik exclusief alleen in dividend uitkerende aandelen.
ETF’s zijn misschien veilig relatief dan, maar ook daar kan je prima verlies op maken als je op de verkeerde punten inlegt.
Nooit timen!!quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 18:59 schreef nostra het volgende:
Zo, auw. Echt verschrikkelijke timings gemaakt ook.Baggerweek. Dan maar genieten van een weekendje weg.
Is vrij inherent aan opties.quote:
Ik heb binnen een half jaar na hun geboorte al 3 aandelenrekeningen voor ze gemaakt. En daar storten we elke maand wat op wat ik 2 keer per jaar omzet in aandelen. Waarom heb je er 18 jaar meegewacht?quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 20:00 schreef LXIV het volgende:
Mijn dochter is net 18 en we hebben begin deze week een account bij DeGiro geopend en de eerste transacties gedaan..
Maar goed. Als je oma al je hele leven het belastingvrije bedrag schenkt en je vader zit al 30 jaar op de beurs en helpt je, dan heb je toch een goede start..
Waar heb je die geopend? Bij DeGiro kan dat niet toch?quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 21:27 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Ik heb binnen een half jaar na hun geboorte al 3 aandelenrekeningen voor ze gemaakt. En daar storten we elke maand wat op wat ik 2 keer per jaar omzet in aandelen. Waarom heb je er 18 jaar meegewacht?
Als je het aan de hoeveelheid onderhoudsbeurten zou moeten afmeten, had inmiddels zo ongeveer alles moeten kunnen.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 21:34 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Waar heb je die geopend? Bij DeGiro kan dat niet toch?
Gewoon, bij de rabobank. Staat op hun naam, gekoppeld aan ons overzicht en krijgen ze bij 18 jaar zeggenschap over.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 21:34 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Waar heb je die geopend? Bij DeGiro kan dat niet toch?
Filmpjes gezien, dank. Wist niet dat dit speelde. Als dit wat meer naar buiten komt dan kan er nog wel een daling aan komen bij Intel.quote:Op donderdag 1 augustus 2024 23:20 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Als het pensioenbelegging is, kan je ook in ETF's blijven, wel wat veiliger.
Wil je wat in die tech sector dan bijvoorbeeld SPDR MSCI World Technology (IE00BYTRRD19).
ETF's zijn saai en saai is goed.
Intel zal inderdaad nog wel een dood aandeel zijn voorlopig.
En het is ook nog afwachten hoe de problemen met de 13e and 14e generatie CPU problemen worden afgehandeld, dat kan nog wel geld en merkschade gaan kosten.
Veel bedrijven die er problemen mee hebben zullen ook overstappen op AMD (zie ook 3e video).
Intel was altijd zwaar de baas over AMD.quote:Op donderdag 1 augustus 2024 23:20 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Als het pensioenbelegging is, kan je ook in ETF's blijven, wel wat veiliger.
Wil je wat in die tech sector dan bijvoorbeeld SPDR MSCI World Technology (IE00BYTRRD19).
ETF's zijn saai en saai is goed.
Intel zal inderdaad nog wel een dood aandeel zijn voorlopig.
En het is ook nog afwachten hoe de problemen met de 13e and 14e generatie CPU problemen worden afgehandeld, dat kan nog wel geld en merkschade gaan kosten.
Veel bedrijven die er problemen mee hebben zullen ook overstappen op AMD (zie ook 3e video).
Goodwill wordt onder IFRS juist niet afgeschreven, alleen impaired.quote:Op zaterdag 3 augustus 2024 14:33 schreef ludovico het volgende:
[..]
Intel was altijd zwaar de baas over AMD.
Ze zitten op veel cash...
Ze zitten nu rond een dollar EPS.... Op 20 dollar voor een aandeel...
120 miljard aan equity...
97 miljard aan beurswaarde.
Ze doen aan IFRS dus al het goodwill wordt er door de accountant uit gesloopt.... Echt veel downside potentieel zie ik niet. Dan moeten ze echt slechte producten blijven leveren.
Dat was het ideequote:Op zaterdag 3 augustus 2024 14:35 schreef nostra het volgende:
[..]
Goodwill wordt onder IFRS juist niet afgeschreven, alleen impaired.
Vroegâh boekte je die onzin gewoon direct van het EV af, geen bullshit op de balans en klaar. Totdat de IASB dacht aan mark-to-market te kunnen gaan doen. Boekhouders die op salescongres gaan.quote:
Maar dat werkt ook wel zo met bijzondere waardeverminderingen toch. Reele waarde immers.quote:Op zaterdag 3 augustus 2024 14:44 schreef nostra het volgende:
[..]
Vroegâh boekte je die onzin gewoon direct van het EV af, geen bullshit op de balans en klaar. Totdat de IASB dacht aan mark-to-market te kunnen gaan doen. Boekhouders die op salescongres gaan.
Klopt, maar het punt is dat zo'n reële waarde godsonmogelijk is om te bepalen. Of beter gezegd: binnen een bepaalde bandbreedte kan je het laten zijn wat je het wil laten zijn. Spelen met de WACC, spelen met je peers (die er zelden like for like zijn), spelen met de disconteringstermijn, lekker hockeysticken etc. Lees een gemiddeld valuation report eens door en je lacht je een breuk. Gouden business voor RV's, dat dan weer wel.quote:Op zaterdag 3 augustus 2024 14:45 schreef ludovico het volgende:
[..]
Maar dat werkt ook wel zo met bijzondere waardeverminderingen toch. Reele waarde immers.
Maar met GAAP heb je een trigger nodig en bij IFRS moet je gewoon jaarlijks testen, geloof ik.
Wat is hockeysticken?quote:Op zaterdag 3 augustus 2024 14:51 schreef nostra het volgende:
lekker hockeysticken etc. Lees een gemiddeld valuation report eens door en je lacht je een breuk. Gouden business voor RV's, dat dan weer wel.
quote:
Ja mooi verhaal,quote:
Jij en Buffett zitten op één lijn, hij heeft schijnbaar ~50% van zijn Apple aandelen verkocht.quote:Op donderdag 1 augustus 2024 12:17 schreef JimmyJames het volgende:
Ik zit te denken aan BRK als herbeleggingsetf.. grootste nadeel vind ik de grote positie in Apple.
Is er genoeg chartaal geld als ie alles zou gaan pinnen?quote:Op zaterdag 3 augustus 2024 17:15 schreef monkyyy het volgende:
[..]
Jij en Buffett zitten op één lijn, hij heeft schijnbaar ~50% van zijn Apple aandelen verkocht.
Hij is al gesignaleerd bij de bank!quote:Op zaterdag 3 augustus 2024 19:02 schreef nostra het volgende:
[..]
Is er genoeg chartaal geld als ie alles zou gaan pinnen?
als buffett zoveeel aandelen verkoopt dan is dat meestal een teken dat er de komend jaren er dikke koop kansen gaan komenquote:Op zaterdag 3 augustus 2024 17:15 schreef monkyyy het volgende:
[..]
Jij en Buffett zitten op één lijn, hij heeft schijnbaar ~50% van zijn Apple aandelen verkocht.
quote:"Buffett lijkt niet te denken dat er aantrekkelijke kansen zijn in beursgenoteerde aandelen, inclusief zijn eigen aandelen," zei Jim Shanahan, een Edward Jones-analist met een "hold"-rating voor Berkshire. "Ik maak me zorgen over wat hij denkt over markten en de economie."
Oh, in dat geval:quote:Op zondag 4 augustus 2024 23:47 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
als buffett zoveeel aandelen verkoopt dan is dat meestal een teken dat er de komend jaren er dikke koop kansen gaan komen
[..]
Reken er maar op.quote:Op maandag 5 augustus 2024 08:49 schreef Zwansen het volgende:
Fuck, ik had vrijdag de slechtste dag ooit op de beurs, maar misschien wordt dat nog wel erger vandaag.
Lange termijn is wat telt!quote:Op maandag 5 augustus 2024 08:49 schreef Zwansen het volgende:
Fuck, ik had vrijdag de slechtste dag ooit op de beurs, maar misschien wordt dat nog wel erger vandaag.
Zeker. Maar ik heb zo’n 90% van al m’n geld in aandelen/fondsen. Dan is het altijd even zweten.quote:
Besi ook... dan weet je wel weer hoe laat het isquote:Op maandag 5 augustus 2024 09:02 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
ASML alweer halted, nog voor ik uberhaupt de grafiek kan zien bewegen
Ik heb nog wel wat cashquote:Op maandag 5 augustus 2024 08:58 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Zeker. Maar ik heb zo’n 90% van al m’n geld in aandelen/fondsen. Dan is het altijd even zweten.
Kan niet eens inloggen....quote:Op maandag 5 augustus 2024 09:56 schreef vlindertje89 het volgende:
Zeg, doet bij jullie DeGiro ook raar? Ik zie geen portefeuille overzicht (portefeuille is leeg zegt ie, soms doet ie t dan weer wel, maar zonder bedragen), geen koersen etc..
Intussen vragen ze bij Den Haag om hulpquote:Op maandag 5 augustus 2024 09:18 schreef Tjoent het volgende:
En PostNL gaat als enige omhoog![]()
Die heeft #TeamFOK! natuurlijk volop in de portefeuille
quote:Op maandag 5 augustus 2024 09:56 schreef vlindertje89 het volgende:
Zeg, doet bij jullie DeGiro ook raar? Ik zie geen portefeuille overzicht (portefeuille is leeg zegt ie, soms doet ie t dan weer wel, maar zonder bedragen), geen koersen etc..
Nog maar -2.8% nuquote:Op maandag 5 augustus 2024 09:02 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
ASML alweer halted, nog voor ik uberhaupt de grafiek kan zien bewegen
Dat is vrij logisch, omdat het bedrijf al jaren verlieslatend is op de normale postbezorging. Met de pakketjes er bij zit er nog een klein beetje winst in maar met al maar dalende postvolumes is dagelijkse bezorging niet vol te houden. Dat ze vandaag iets hoger staan zegt niet, het aandeel is enorm in waarde gedaald.quote:Op maandag 5 augustus 2024 09:57 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Intussen vragen ze bij Den Haag om hulpHoe dan.
https://www.nu.nl/economi(...)en-haag-om-hulp.html
quote:Op maandag 5 augustus 2024 09:56 schreef vlindertje89 het volgende:
Zeg, doet bij jullie DeGiro ook raar? Ik zie geen portefeuille overzicht (portefeuille is leeg zegt ie, soms doet ie t dan weer wel, maar zonder bedragen), geen koersen etc..
quote:Op maandag 5 augustus 2024 09:57 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Kan niet eens inloggen....
Er was afgelopen geplanned onderhoud. Misschien nog naweeën daarvan.quote:
-2%quote:Op maandag 5 augustus 2024 10:03 schreef Houtenbeen het volgende:
[..]
Nog maar -2.8% nu![]()
Straks weer groen![]()
Als Amerika de boel niet weer omlaag trekt
Jammer dat het niet door daalt naar 600. Dan had ik ondanks mijn ETF en beleggingsfonds policy overwogen nog wat bij te kopen.quote:
Tja ik begrijp ze wel, je laat het aan de markt over of niet. Dit is weer zo'n typisch Nederlandse oplossing geweest: ja, we privatiseren jullie wel, maar je moet a), b), c) en tegen tarief d). De markt had allang gewoon drie keer per week bezorgd, eventueel met priopost als rouwbrieven enzovoorts. Alhoewel zelfs dat laatste toch uit de tijd begint te raken, maar bon. Expressdingen kunnen gewoon door FedEx gedaan worden.quote:Op maandag 5 augustus 2024 09:57 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Intussen vragen ze bij Den Haag om hulpHoe dan.
https://www.nu.nl/economi(...)en-haag-om-hulp.html
Ik weet het niet, de SP500 kan nog makkelijk een stuk verder onderuit gaan. Wat hard omhoog gaat en zo verder.quote:Op maandag 5 augustus 2024 10:34 schreef TheFreshPrince het volgende:
Mooie dag om bij te kopen als je nog wat geld hebt rondslingeren.
Dan koop je nog een keer bijquote:Op maandag 5 augustus 2024 10:36 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Ik weet het niet, de SP500 kan nog makkelijk een stuk verder onderuit gaan. Wat hard omhoog gaat en zo verder.
M'n voorstel was ook niet om alles er in te storten maar de geschiedenis leert dat je nu eenmaal af en toe een crash hebt.quote:Nu kun je de beurs niet times daarom DCA ik maar of dit al het moment is om wat extra te doen ga ik nog even over nadenken.
Als we hier niet meer uit komen is je kleinste probleem dat aandelen minder waard zijnquote:Op maandag 5 augustus 2024 10:38 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Dan koop je nog een keer bij
[..]
M'n voorstel was ook niet om alles er in te storten maar de geschiedenis leert dat je nu eenmaal af en toe een crash hebt.
Als je niet gelooft dat we hier uit komen, kan je beter alles verkopen
quote:Op maandag 5 augustus 2024 10:39 schreef Lokale_Notabele het volgende:
Wat is nou eigenlijk economisch gezien precies het probleem op dit moment? Voorsorteren op een recessie?
Wat onder andere aan de hand schijnt te zijn is dat een aantal hele grote beleggers zwaar geleend hebben in Yen omdat de rente daar ongeveer 0 is om vervolgens in andere beurzen te beleggen. NU gaat de rente op de Yen en daarmee de waardering van de valuta omhoog waardoor nogal wat partijen flinke margin calls krijgen en stukken moeten verkopen om bij te storten. Ergo neerwaartse druk.quote:Op maandag 5 augustus 2024 10:39 schreef Lokale_Notabele het volgende:
Wat is nou eigenlijk economisch gezien precies het probleem op dit moment? Voorsorteren op een recessie?
Bang dat de FED te laat zou zijn, maar dat kan ook weer niet zo'n effect sorteren. De AI-hype is één. Genoodzaakt reversen van carry trades op de yen zorgt voornamelijk voor een schokeffect op het moment dat de yen weer stijgt.quote:Op maandag 5 augustus 2024 10:39 schreef Lokale_Notabele het volgende:
Wat is nou eigenlijk economisch gezien precies het probleem op dit moment? Voorsorteren op een recessie?
Dus jij keert vandaag het spaarvarken omquote:Op maandag 5 augustus 2024 10:44 schreef TheFreshPrince het volgende:
Even de standaard plaatjes voor dit soort dagen in de groep gooien
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Heb helaas niets om te investeren, "alles" zit al in aandelen.quote:Op maandag 5 augustus 2024 10:58 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Dus jij keert vandaag het spaarvarken om
Ik had dat een tijdje geleden ook bij LPB maar in mijn geval ging de identificatie wel vlotquote:Op maandag 5 augustus 2024 11:10 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Heb helaas niets om te investeren, "alles" zit al in aandelen.
Wat ik in cash heb op spaarrekeningen is de buffer waar ik van leef.
Daar kan ik ~5 jaar mee toe ongeveer en daar blijf ik af.
Het voorkomt juist ook dat ik in slechte tijden aandelen moet verkopen tegen een lage koers.
Maar als ik geld vrij zou hebben, dan zou ik vandaag wel wat bijkopen.
Het kan natuurlijk verder dalen maar dan koop je nog wat meer bij
Kwam er dit weekend ook weer achter waarom het aanhouden van meerdere spaarrekeningen fijn is.
Bij 1 van de spaarrekeningen (LeasePlanBank) kon ik niet meer inloggen.
Eerst m'n wachtwoord veranderen (dat was verlopen) en daarna moest ik m'n ID-kaart opnieuw aanleveren.
Dus ik de foto's van m'n ID-kaart insturen, na enkele minuten "niet leesbaar" als error. Maar een keer op m'n "all in one" ingescand en wederom "niet leesbaar" als error.
Maar m'n ID-kaart is 2 maand geleden verlopen (niet meer aan gedacht) dus waarschijnlijk is de foutmelding die ik krijg totale nonsens en gaat het om het feit dat hij verlopen is.
Stel dat ik wél had willen bijkopen, dan had ik (in afwachting van m'n nieuwe ID-kaart) niet bij m'n spaargeld gekund, nu heb ik echter nog 3 alternatieven waar ik wél kan inloggen
Ja, identificatie ging hier destijds ook vlot. Maar zonder geldige ID-kaart niet zo. En blijkbaar vragen ze direct na het verlopen van je ID om een scan van de nieuwe (zodra je inlogt). Dat gaat natuurlijk prima als je op tijd verlengd hebtquote:Op maandag 5 augustus 2024 11:15 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Ik had dat een tijdje geleden ook bij LPB maar in mijn geval ging de identificatie wel vlot
OT: Heb vanochtend al een plukje VUSA bijgekocht
Precies. Die tak (reguliere postbezorging) had jaren geleden al herzien moeten worden. Is een wetswijziging voor nodig maar die zal er wel komen. Dagelijks post bezorgen is sowieso niet meer van deze tijd. Op rouwbrieven na dan.quote:Op maandag 5 augustus 2024 10:05 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Dat is vrij logisch, omdat het bedrijf al jaren verlieslatend is op de normale postbezorging. Met de pakketjes er bij zit er nog een klein beetje winst in maar met al maar dalende postvolumes is dagelijkse bezorging niet vol te houden. Dat ze vandaag iets hoger staan zegt niet, het aandeel is enorm in waarde gedaald.
quote:
Er wordt dan gesproken over "many" en "een aantal hele grote beleggers". Waar moet ik dan aan denken? Institutionele beleggers? Beleggingsfondsen?quote:Op maandag 5 augustus 2024 10:42 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Wat onder andere aan de hand schijnt te zijn is dat een aantal hele grote beleggers zwaar geleend hebben in Yen omdat de rente daar ongeveer 0 is om vervolgens in andere beurzen te beleggen. NU gaat de rente op de Yen en daarmee de waardering van de valuta omhoog waardoor nogal wat partijen flinke margin calls krijgen en stukken moeten verkopen om bij te storten. Ergo neerwaartse druk.
En daarnaast angst voor recessie onder andere vanwege tegenvallende inflatiecijfers.
Zelf heb ik altijd het gevoel dat ~25% van de daling komt door de mensen die in de problemen komen en de overige ~75% door mensen die daardoor in paniek raken. En dan wordt zo'n daling een zelfvervullende voorspelling.quote:Op maandag 5 augustus 2024 12:26 schreef Hojdhopper het volgende:
[..]
[..]
Er wordt dan gesproken over "many" en "een aantal hele grote beleggers". Waar moet ik dan aan denken? Institutionele beleggers? Beleggingsfondsen?
Ik heb altijd wat moeite er een beeld bij vormen.
De aex ook in glijvlucht naar de bodemquote:Op maandag 5 augustus 2024 14:27 schreef Za het volgende:
Dow -1000 pre market, Nasdaq mogelijk 5% lagere opening.
Midden Oosten, Japan, Amerika, alles als een perfecte storm.quote:Op maandag 5 augustus 2024 14:44 schreef byah het volgende:
Angst voor het midden oosten of de tegenvallende cijfers uit Amerika?
Ik zit nog te twijfelen, Crown Castle houdt zich heel kranig overeind vandaag terwijl mijn tech ETF al 8,8% in de min staat. Misschien dat ik wat CC verkoop en die tech ETF bijkoop. Zie het niet zo donker in.quote:Op maandag 5 augustus 2024 14:37 schreef Patroon het volgende:
Zo 4.5% eraf van mijn ETF. Ideaal om goedkoop weer wat extra te kopen.
Daarna weer afsluiten en niet meer naar kijken. #langetermijn
Vooral dat laatste denk ik, Amerikaanse economie is aan het haperen.quote:Op maandag 5 augustus 2024 14:44 schreef byah het volgende:
Angst voor het midden oosten of de tegenvallende cijfers uit Amerika?
En op dit soort dagen komen ook altijd de doomsayers weer tevoorschijn vanuit hun schuilkelder.quote:Op maandag 5 augustus 2024 14:47 schreef Refragmental het volgende:
Laten we hopen dat dit het begin is van de crash.
Een correctie zat eraan te komen, deze bubbel kon niet blijven groeien.
Intussen staat VIX al op 64. Hoogste sinds begin 2020.
Je kunt niet ontkennen dat de markt de afgelopen jaren een ontzettend bubbel was.quote:Op maandag 5 augustus 2024 14:49 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
En op dit soort dagen komen ook altijd de doomsayers weer tevoorschijn vanuit hun schuilkelder.
Als je de inflatie er vanaf trekt, valt dat nog best mee.quote:Op maandag 5 augustus 2024 14:49 schreef Refragmental het volgende:
[..]
Je kunt niet ontkennen dat de markt de afgelopen jaren een ontzettend bubbel was.
Als je dat decennia blijft roepen, dan komt er een keer of twee dat die bubbel spat inderdaad. Was jij geen GME-fanboy trouwens? Over echte bubbels gesproken.quote:Op maandag 5 augustus 2024 14:49 schreef Refragmental het volgende:
[..]
Je kunt niet ontkennen dat de markt de afgelopen jaren een ontzettend bubbel was.
quote:Op maandag 30 maart 2009 22:21 schreef pberends het volgende:
NEW YORK (Dow Jones)--Investors should sell into the recent stock market rally, Morgan Stanley's strategist said Monday, arguing that it can't last as corporate earnings deteriorate further.
"We simply do not believe that the market has completely priced in the prospect of further earnings weakness or that it will, without interruption, look through this weakness to recovery," Morgan Stanley strategist Jason Todd wrote.
On March 18 the S&P 500 rallied 25% to above 800 points since its low of 666 on March 6 - a technical bull market - spurred by positive comments by bank chief executives about improving business conditions as well as a favorable market reaction to the government's efforts to support the financial system.
But the stock market started a second day of declines Monday, with the S&P 500 and the Dow Jones Industrial Average both falling more than 3% in morning trading, to 792 and 7547, respectively.
Todd said that when the S&P 500 is at 800 points and above, investors should sell into what he called a bear market rally. The rally is based on the growing belief that government actions have finally fixed the financial sector's worst problems, but Todd said that viewpoint overlooks a lack of support outside the financial sector, where earnings should worsen in coming quarters.
Stocks in several sectors appear overbought, he said, including in the information technology, industrials, materials, energy and consumer discretionary sectors.
Still, Todd said it's possible that 666 will mark the bottom in the S&P 500, even as the market retests its lows in the short term.
Gamestop heeft 4miljard op kas en heeft tijdens hun aandeelhoudersvergadering aangegeven te wachten op een "marktcorrectie" om dan vervolgens goedkoop bedrijven op te kopen. Voor hun is deze aankomende crash heel erg welkom.quote:Op maandag 5 augustus 2024 14:54 schreef nostra het volgende:
[..]
Als je dat decennia blijft roepen, dan komt er een keer of twee dat die bubbel spat inderdaad. Was jij geen GME-fanboy trouwens? Over echte bubbels gesproken.
[..]
Nou ja, het énige goede dat die lui gedaan hebben is inderdaad emitteren tegen achterlijke koersen om vervolgens op een berg cash te zitten. Ik wil niet weten wat voor warrants en optieregelingen daarmee mensen ziljardair hebben gemaakt, maar bon, het is leuk gedaan. Maar nu hebben die mensen dus 4 miljard, leidden een bedrijf dat linea recta de kant van Blockbusters was opgegaan, en die moet je dan maar een blanco cheque geven omdat, wat precies? Of staan ze onder cash per aandeel, dan zou het nog te overwegen waard zijn, maar dan kan je nog beter gewoon een HAL of willekeurige holding die onder NAV noteert pakken. Die hebben nog de ervaring.quote:Op maandag 5 augustus 2024 14:58 schreef Refragmental het volgende:
[..]
Gamestop heeft 4miljard op kas en heeft tijdens hun aandeelhoudersvergadering aangegeven te wachten op een "marktcorrectie" om dan vervolgens goedkoop bedrijven op te kopen. Voor hun is deze aankomende crash heel erg welkom.
Hoeveel bedrijven kunnen hetzelfde zeggen nu? Denk dat behoorlijk wat bedrijven nu zitten te zweten.
Genoeg mensen, waaronder ik, die genoeg geld hebben verdiend met de onverklaarbare pieken die om de zoveel tijd komen.quote:Op maandag 5 augustus 2024 15:04 schreef nostra het volgende:
[..]
Nou ja, het énige goede dat die lui gedaan hebben is inderdaad emitteren tegen achterlijke koersen om vervolgens op een berg cash te zitten. Ik wil niet weten wat voor warrants en optieregelingen daarmee mensen ziljardair hebben gemaakt, maar bon, het is leuk gedaan. Maar nu hebben die mensen dus 4 miljard, leidden een bedrijf dat linea recta de kant van Blockbusters was opgegaan, en die moet je dan maar een blanco cheque geven omdat, wat precies? Of staan ze onder cash per aandeel, dan zou het nog te overwegen waard zijn, maar dan kan je nog beter gewoon een HAL of willekeurige holding die onder NAV noteert pakken. Die hebben nog de ervaring.
Ik denk dat er wat angst is voor dat Iran gebeuren en die gooien wat bommen en dan is het weer klaar.quote:Op maandag 5 augustus 2024 14:48 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Ik zit nog te twijfelen, Crown Castle houdt zich heel kranig overeind vandaag terwijl mijn tech ETF al 8,8% in de min staat. Misschien dat ik wat CC verkoop en die tech ETF bijkoop. Zie het niet zo donker in.
Ik heb ook geld verdiend met blackjack, zelfs met een 6 tegen de bank z'n aas, dat maakt het echter niet structureel winstgevend. Maar goed, ieder zijn ding, ik zit lekker vol leveraged in de markt nu dus what can I say.quote:Op maandag 5 augustus 2024 15:08 schreef Refragmental het volgende:
[..]
Genoeg mensen, waaronder ik, die genoeg geld hebben verdiend met de onverklaarbare pieken die om de zoveel tijd komen.
Gamestop zit ook midden in een transformatie naar onder andere een e-commerce platform en hebben een winstgevend jaar achter de rug.
Cash per aandeel zit op de 11 dollar, koers staat nu op ong 18.
Ik hoop maar dat Jim Cramer z'n hart het houdt.quote:
Ik vind het vooral interessant om de reacties te lezenquote:Op maandag 5 augustus 2024 15:41 schreef Patroon het volgende:
Jongens geen paniek he, we roepen altijd allemaal dat het om de lange termijn gaat maar zodra de beurs even naar beneden gaat of keihard omhoog dan is het hier ontzettend druk. Op lange termijn maken deze ritjes omhoog of naar beneden niets uit.
Zonde van je tijd om hier mee bezig te zijn.
Hoezo? Dit zijn toch mooie koop momentjes juist? Natuurlijk niet alles meteen erin gooien.quote:[b]Op [url=https://forum.fok.nl/topic/2714852/9/25#p214578789]
Zonde van je tijd om hier mee bezig te zijn.
Juist de leuke momenten dit toch. Weet je, als de (financiële) wereld echt kapot gaat, dan kan je toch maar beter zoveel mogelijk schulden hebben dan assets dus voor paniek is er toch geen plek.quote:Op maandag 5 augustus 2024 15:41 schreef Patroon het volgende:
Zonde van je tijd om hier mee bezig te zijn.
Ben net een uur geleden in ASML gestaptquote:
Die slapen allang.quote:Op maandag 5 augustus 2024 16:09 schreef cherrycoke het volgende:
https://finance.yahoo.com/quote/%5EN225/ in Azie is het nog harder aan het crashen
Zoals men vanochtend droogjes bij bnr al opmerkte dat er afgelopen jaar wel ruim 20% bijgekomen was.quote:Op maandag 5 augustus 2024 15:32 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Ruim 4 procent van de S&P 500 af.
Post nog een keer.quote:Op maandag 5 augustus 2024 15:41 schreef Patroon het volgende:
Jongens geen paniek he, we roepen altijd allemaal dat het om de lange termijn gaat maar zodra de beurs even naar beneden gaat of keihard omhoog dan is het hier ontzettend druk. Op lange termijn maken deze ritjes omhoog of naar beneden niets uit.
Zonde van je tijd om hier mee bezig te zijn.
Huis verkopen.quote:Op maandag 5 augustus 2024 15:46 schreef nostra het volgende:
[..]
Juist de leuke momenten dit toch. Weet je, als de (financiële) wereld echt kapot gaat, dan kan je toch maar beter zoveel mogelijk schulden hebben dan assets dus voor paniek is er toch geen plek.
Gerommel in de margequote:Op maandag 5 augustus 2024 17:55 schreef ludovico het volgende:
EUR USD op 1.10, zozo.
We deden alsof de Amerikaanse economie zo lekker ging maar die waren volgens mij vooral gewoon veel te duur.
Er wordt gesteld dat ze flink meer economische vooruitgang hebben geboekt in de VS dan in Europa, daar verwacht je een sterkere wisselkoers bij...quote:Op maandag 5 augustus 2024 17:58 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Gerommel in de marge
[ afbeelding ]
De kracht van de economie van de VS zit hem met name in de Amerikaanse consument/consumptie. Bij landen die structureel een handelsoverschot hebben en van welke deze dan ook significant is ten opzichte van die economieën kan je inderdaad vaak wel sterkere wisselkoersen verwachten.quote:Op maandag 5 augustus 2024 18:11 schreef ludovico het volgende:
[..]
Er wordt gesteld dat ze flink meer economische vooruitgang hebben geboekt in de VS dan in Europa, daar verwacht je een sterkere wisselkoers bij...
Je hebt echt niets aan dit soort herstel als je long zit.quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 19:38 schreef JimmyJames het volgende:
Het gaat alweer de goede kant op..
QQQ alweer +5% sinds het laagste punt van maandag.
Als je YTD nog niet plust, dan doe je ook wat verkeerd. Het is praktisch eenrichtingsverkeer de laatste 18 maanden.quote:Op woensdag 7 augustus 2024 09:39 schreef Soldier2000 het volgende:
[..]
Je hebt echt niets aan dit soort herstel als je long zit.
Als je lump sum belegd bent zonder mogelijkheid nieuw geld toe te voegen. Anders wel handig.quote:Op woensdag 7 augustus 2024 09:39 schreef Soldier2000 het volgende:
[..]
Je hebt echt niets aan dit soort herstel als je long zit.
Ik heb een Fins bedrijf op het oog, maar dit soort gezeik met formuliertjes om bronbelasting terug te vorderen schrikt mij wel af. Moeten bedelen om mijn eigen geld ben ik allergisch voor.quote:Op woensdag 31 juli 2024 07:16 schreef nostra het volgende:
Crime ook om het surplus aan Zweedse dividendbelasting terug te krijgen. Alle documentjes verstuurd een jaar (!) geleden, willen ze nu iets met certificaten. Graag wel binnen een week reageren alstublieft, heerlijk altijd die belastingdiensten.
[ afbeelding ]
Ik stuur ze nog wel een jaaropgaaf, meer heb ik niet. Is wel weer in EUR en niet SEK, dus kansloos, maar voor 100 euro ga ik het ook niet moeilijker maken, dan maar niet. Wel iets om in mijn achterhoofd te houden voor andere beleggingen.
https://fd.nl/financiele-(...)en-door-rogue-traderquote:Het roemruchte Amsterdamse beurshandelshuis Nyenburgh is deze week failliet gegaan nadat een handelaar miljoenen had verspeeld op de beurs. Vijf gedupeerde handelaren stellen het bestuur van Nyenburgh aansprakelijk. Dat heeft gefaald, vinden zij.
De handelaar van Nyenburgh veroorzaakte een tekort bij een strategie waarbij hij onder meer handelde in aandelen in het Britse energiebedrijf National Grid. Op het moment dat zo’n tekort ontstaat, moet een handelshuis zijn cashpositie bij de bank verhogen. In dit geval betekende dit dat Nyenburgh miljoenen moest storten richting huisbank ABN Amro. Omdat Nyenburgh dat niet kon, zag de directie zichzelf deze week gedwongen om faillissement aan te vragen.
Dat vertellen meerdere ingewijden aan het FD op voorwaarde van anonimiteit.
De door de rechtbank Amsterdam aangestelde curator Sophie Beerepoot bevestigt dat ze bekend is met deze voorstelling van zaken en dat zij deze de komende weken zal meenemen in haar onderzoek naar het faillissement. Haar eerste verslag daarover hoopt de curator van advocatenkantoor Stibbe binnen een maand te publiceren, zoals gebruikelijk is.
Bestuursvoorzitter Peter Krikke van Nyenburgh laat weten niet inhoudelijk te kunnen reageren op het faillissement, noch op vragen van het FD over hoe het probleem kon ontstaan. Normaal gesproken moeten interne controle en risicobeheersing voorkomen dat individuele handelaren te grote risico’s nemen.
De handelaren van Nyenburgh zijn door het voorval een deel van hun geld kwijt. Vijf van hen hebben advocaat Jasper Hagers van Fennek Advocaten in de arm genomen, en de drie bestuurders van Nyenburgh en de enige commissaris persoonlijk aansprakelijk gesteld.
Volgens Hagers was de openstaande brutopositie in onder meer aandelen National Grid die de handelaar creëerde, ruim ¤1,6 mrd groot. Dat bedrag wordt door andere betrokkenen bevestigd. De schade voor Nyenburgh, ontstaan na een door ABN Amro afgedwongen liquidatie, bedroeg volgens betrokkenen grofweg ¤10 mln.
Nyenburgh heeft zowel handelaren in loondienst als overeenkomsten met enkele tientallen zelfstandig opererende handelaren. Zij mogen tegen een vergoeding de faciliteiten van het handelshuis gebruiken.
Arbitrage
Nyenburgh werd in 1996 opgericht en telde een aantal ervaren beurshandelaren als vennoot. Het bedrijf handelde louter met eigen geld en deed aan dag- en arbitragehandel op de Europese en Amerikaanse beurzen. Op de beursvloer is Nyenburgh een begrip, het hield kantoor op Beursplein 5 zelf.
Hoewel veel details nog niet bevestigd zijn, doet de affaire enigszins denken aan Société Générale-handelaar Jérôme Kerviel en — uit een verder verleden — Nick Leeson van Barings Bank. Beiden waren handelaren die hun boekje te buiten gingen en in plaats van hun fouten te melden, deze probeerden te verhullen in de hoop gemaakte verliezen alsnog goed te kunnen maken. In het geval van Leeson kostte dat Barings Bank de kop.
In beursjargon heten dergelijke handelaren rogue traders. Een essentieel verschil is dat Leeson en Kerviel bij banken werkten en voor maatschappelijke onrust en schade zorgden. De gedupeerden van het drama bij Nyenburgh, dat louter met eigen geld handelde, zijn vooral de handelaren en de mede-eigenaren van het bedrijf zelf.
Of de beurshandelaar in kwestie verdachte is in een strafrechtelijk onderzoek, is niet bekend. Het Openbaar Ministerie heeft niet direct gereageerd. Ook ABN Amro en de Autoriteit Financiële Markten (AFM) konden nog niet inhoudelijk reageren.
Al langer onrust
Nyenburgh zat al langer in de hoek waar de klappen vallen. Bijna twee jaar geleden deed de Fiod een inval bij zowel het kantoor als bij drie handelaren thuis. Die invallen volgden op een aangifte van de AFM tegen Nyenburgh wegens handel met voorkennis in aandelen van Luxaflex-fabrikant Hunter Douglas. De zaak eindigde in 2023 door een sepot van het Openbaar Ministerie (OM) wegens gebrek aan bewijs.
Nyenburgh en een aantal individuele handelaren stelden de AFM vervolgens aansprakelijk voor de schade die de verdenking met zich mee had gebracht. De AFM op haar beurt wil afdwingen dat één van de bestuurders van Nyenburgh geen functies in de financiële sector meer mag vervullen.
Volgens de advocaat van Nyenburgh en de individuele handelaren, Guido Roth (Finnius Advocaten), lopen de procedures die zijn aangespannen door individuen gewoon door. Of de procedure van Nyenburgh zelf wordt voortgezet, is aan curator Beerepoot. Die kon daar donderdag nog geen duidelijkheid over verschaffen.
REIT's reageren natuurlijk vooral op rentebewegingenquote:Op vrijdag 9 augustus 2024 16:41 schreef TheFreshPrince het volgende:
De 3 REIT's (Crown Castle, Simon Property Group en Realty Income), waar ik eigenlijk pas sinds Q1 dit jaar echt fors in zit, staan al zo'n 7,7% in de plus dit jaar.
En dat nog naast de ~5,5% dividend, maakt het wel leuk.
Ze reageren qua koers ook wat minder hysterisch op slecht nieuw (zoals begin deze week), dus sowieso wel fijn om erbij te hebben.
Klopt.quote:Op vrijdag 9 augustus 2024 16:42 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
REIT's reageren natuurlijk vooral op rentebewegingen
Ik heb erover nagedacht en dit is mijn conclusie:quote:Op zaterdag 3 augustus 2024 17:15 schreef monkyyy het volgende:
[..]
Jij en Buffett zitten op één lijn, hij heeft schijnbaar ~50% van zijn Apple aandelen verkocht.
Ik vraag me af waarom een bedrijf met zo'n activist in gesprek gaat. Als je suggesties in ontvangst wilt nemen, dan geef je in feite toe dat je niet weet hoe je eigen bedrijf optimaal runt. Dat kan eventueel als de CEO net vertrokken is en er een overgangssituatie ontstaat. In alle andere gevallen zou ik zo'n activist aanraden om hun suggesties in te dienen als agendapunten voor de AGM.quote:Op zaterdag 10 augustus 2024 17:30 schreef JimmyJames het volgende:
Nog een activist op de koffie bij Starbucks https://finance.yahoo.com(...)tedly-210845621.html
Ben benieuwd met wat voor concrete voorstellen die lui komen.
als je weet dat activisten andere aandeelhouders kan mobiliseren, en je wil geen verrassing bij de AGM, dan is het natuurlijk prima om vooraf al het water te testen, je hoeft niet gelijk te buigen, maar kunt wel zorgen dat er vooraf al wat kou uit de lucht is. Niet communiceren met je aandeelhouders kan ook worden gezien als arrogant. Zie Adyenquote:Op zondag 11 augustus 2024 10:43 schreef jaco het volgende:
[..]
Ik vraag me af waarom een bedrijf met zo'n activist in gesprek gaat. Als je suggesties in ontvangst wilt nemen, dan geef je in feite toe dat je niet weet hoe je eigen bedrijf optimaal runt. Dat kan eventueel als de CEO net vertrokken is en er een overgangssituatie ontstaat. In alle andere gevallen zou ik zo'n activist aanraden om hun suggesties in te dienen als agendapunten voor de AGM.
Ja dat is dus het kutte van overnight zitten.quote:Op dinsdag 13 augustus 2024 15:37 schreef JimmyJames het volgende:
Sbux😂
Ik had een limiet verkooporder gezet. Gelukkig heeft ie alles verkocht tegen iets boven de 91$..
Kan altijd erger, gisteren 17:55 15 stuks verkocht voor 77,55.quote:Op dinsdag 13 augustus 2024 18:10 schreef JimmyJames het volgende:
91$ alsnog prima verkoopprijs. Paar weken geleden baalde ik nog dat ik ze niet had verkocht voor 81$ na de cijfers.
Ik vraag mij af hoe Starbucks in de toekomst om gaat met de hogere koffieprijs die er gaat komen, het is nu al niet goedkoop te noemen.quote:Op woensdag 14 augustus 2024 05:03 schreef bleiblei het volgende:
Moet wel zeggen dat Starbucks mij verbaasd. Zit momenteel in de US en de dichtheid starbucksen hier is hoger dan de dichtheid snackbars in Nederland (incl. Fastfoodketens als McD, KFC en BK). En de rest van de wereld Zit eigenlijk niet te wachten op matige koffie. Hoeveel groeimarkt is er dan nog over?
Dat klinkt als buitensporig veel. Waarom zou je het daar nog doen?quote:Op woensdag 14 augustus 2024 13:44 schreef TheFreshPrince het volgende:
Rabobank gaat de vaste kosten voor beleggen aanpassen, prijs per kwartaal gaat voor mij keer 3,5 ...
Omdat verhuizen ook een grote operatie is en ik dan ook weer een hele WWFT procedure door moet.quote:Op woensdag 14 augustus 2024 13:58 schreef Bofjijff het volgende:
[..]
Dat klinkt als buitensporig veel. Waarom zou je het daar nog doen?
Ze hadden voor een traditionele bank ook wel een nette regeling met dat maximum per kwartaal van ik meen 100 euro.quote:Op woensdag 14 augustus 2024 13:44 schreef TheFreshPrince het volgende:
Rabobank gaat de vaste kosten voor beleggen aanpassen, prijs per kwartaal gaat voor mij keer 3,5 ...
Spinoffs zijn vaak bonus ja. Mag GE ook wel eens aan beginnnen.quote:Op woensdag 14 augustus 2024 14:42 schreef JimmyJames het volgende:
Kellanova (Pringles) overgenomen door mars. Heb het idee dat het vaak goed uitpakt met spinoffs in de VS.
Ja, maar nu ben je dus locked…quote:Op woensdag 14 augustus 2024 13:59 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Omdat verhuizen ook een grote operatie is en ik dan ook weer een hele WWFT procedure door moet.
Naar welke Nederlandse (!) broker ik kunnen gaan met m'n portfolio?quote:Op woensdag 14 augustus 2024 23:41 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ja, maar nu ben je dus locked…
Het is tegenwoordig een hoop gedoe inderdaad, er was een tijd dat je van broker tot broker kon gaan praktisch zonder kosten en snel geregeld!
Maar dan nog: hoe langer je uitstelt, hoe meer het kost. Want beter wordt het niet! Dus ik zou toch die zure appel heen bijten
DeGiro? Lage transactiekosten en geen bewaarloon.quote:Op donderdag 15 augustus 2024 10:24 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Naar welke Nederlandse (!) broker ik kunnen gaan met m'n portfolio?
DeGiro heeft mijn cliëntovereenkomst vorig jaar beëindigd, waardoor ik mijn portfolio moest verhuizen.quote:Op donderdag 15 augustus 2024 13:39 schreef LXIV het volgende:
[..]
DeGiro? Lage transactiekosten en geen bewaarloon.
Wat was daar de reden voor?quote:Op donderdag 15 augustus 2024 13:41 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
DeGiro heeft mijn cliëntovereenkomst vorig jaar beëindigd, waardoor ik mijn portfolio moest verhuizen.
Dus die valt af.
Wwft procedure, maandenlang bijna wekelijks bewijsstukken aangeleverd, altijd binnen 24-48 uren na het verzoek. Als ze het niet helemaal snappen ben je exit bij DeGiro. Geen opgaaf van reden, geen mogelijkheid tot bezwaar.quote:
Irritant! Bij mij ging het ook moeizaam daar. Bizar ook dat je kunt aantonen dat alles bij de BD bekend is, maar dat dit niet genoeg is.quote:Op donderdag 15 augustus 2024 14:20 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Wwft procedure, maandenlang bijna wekelijks bewijsstukken aangeleverd, altijd binnen 24-48 uren na het verzoek. Als ze het niet helemaal snappen ben je exit bij DeGiro. Geen opgaaf van reden, geen mogelijkheid tot bezwaar.
Heb die procedures (over de herkomst van het vermogen) bij meerdere (spaar)banken doorlopen zonder problemen, behalve bij DeGiro.
Allemaal wel voort uit wettelijke verplichtingenquote:Op donderdag 15 augustus 2024 14:42 schreef Tjoent het volgende:
Bij DeGiro zitten ze ook weer te zeiken over die tweestapsverificatie. Tijdje geleden uit laten schakelen (kon telefonisch) en nu moest het weer anders verlies je de toegang tot je account.
Die indruk had ik al. Alleen heeft DeGiro één tegenrekening dus een hacker zou alleen met je portefeuille kunnen lopen klooien. Dat zou je als houder ja/nee een aanvaardbaar risico kunnen vinden imo.quote:Op donderdag 15 augustus 2024 15:08 schreef LXIV het volgende:
[..]
Allemaal wel voort uit wettelijke verplichtingen
Als een hacker genoeg accounts kan overnemen, kan je er ook een pennystock mee pumpen en dumpen natuurlijkquote:Op donderdag 15 augustus 2024 15:35 schreef Tjoent het volgende:
[..]
Die indruk had ik al. Alleen heeft DeGiro één tegenrekening dus een hacker zou alleen met je portefeuille kunnen lopen klooien. Dat zou je als houder ja/nee een aanvaardbaar risico kunnen vinden imo.
Ja, dat is waar. Ik sprak vanochtend een ouder persoon zonder smartphone die z'n hele portefeuille gisteren heeft verkocht vanwege die tweestapsverificatie.quote:Op donderdag 15 augustus 2024 15:39 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Als een hacker genoeg accounts kan overnemen, kan je er ook een pennystock mee pumpen en dumpen natuurlijk
Een tijdje geleden had je een website of newsletter gepost met een overzicht van alle spinoffs/speciale situations. Heb je die link toevallig nog? Ik vind alleen maar websites met premium newsletters als ik zelf googlequote:Op woensdag 14 augustus 2024 22:46 schreef monkyyy het volgende:
Q2 13f deadlines vandaag, BIll Ackman koopt Nike![]()
ToffCapquote:Op donderdag 15 augustus 2024 16:32 schreef JimmyJames het volgende:
[..]
Een tijdje geleden had je een website of newsletter gepost met een overzicht van alle spinoffs/speciale situations. Heb je die link toevallig nog? Ik vind alleen maar websites met premium newsletters als ik zelf google
Oh dat wordt nog wat bij mij mijn telefoon is android 7 ofzo dat wordt allemaal niet meer ondersteund joh.quote:Op donderdag 15 augustus 2024 15:43 schreef Tjoent het volgende:
[..]
Ja, dat is waar. Ik sprak vanochtend een ouder persoon zonder smartphone die z'n hele portefeuille gisteren heeft verkocht vanwege die tweestapsverificatie.
Kan niet met een smartphone overweg. Voor die mensen is het helaas wel einde verhaal met veel doorgeslagen zaken tegenwoordig.
Ik vind dit wel een interessante vraag. Ik zou liever niet alles bij DeGiro stallen. Grootbanken zijn duur.quote:Op donderdag 15 augustus 2024 10:24 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Naar welke Nederlandse (!) broker ik kunnen gaan met m'n portfolio?
Ik begreep eerder dat aandelen altijd van mij blijven, ook al gaat de broker failliet. Is dat echt zo? En geldt dan voor Mexem iets anders omdat dat onder het Ierse recht valt?quote:Je beleggingen vallen onder het Ierse beleggerscompensatiestelsel tot een maximum van 20.000 euro.
Voor Mintos (en elke beleggingsinstelling) geldt dat de activa die voor rekening en risico van beleggers gehouden worden altijd gescheiden moeten zijn van hun eigen activa en ook geen onderdeel vormen van de boedel in geval van een faillissement. Aanvullend daarop heb je nog een bescherming van 20k op vorderingen die jijzelf op Mintos hebt (bijvoorbeeld cash).quote:Op donderdag 15 augustus 2024 21:18 schreef kloon_bassie het volgende:
Ik begreep eerder dat aandelen altijd van mij blijven, ook al gaat de broker failliet. Is dat echt zo? En geldt dan voor Mexem iets anders omdat dat onder het Ierse recht valt?
Die vergoeding is wel ridicuul laag. Misschien moet ik het eens uitzetten.quote:Op vrijdag 16 augustus 2024 09:40 schreef nostra het volgende:
IB doet dat ook maar daar krijg je ook een vergoeding voor.
Ik werd ook een paar keer gespamd om het aan te zetten maar voor die paar tientjes per jaar ga ik geen extra risico's lopen.quote:Op vrijdag 16 augustus 2024 10:45 schreef JimmyJames het volgende:
[..]
Die vergoeding is wel ridicuul laag. Misschien moet ik het eens uitzetten.
edit. Uitgezet.
Er kan wat vertraging zitten tussen het bijschrijven en de daadwerkelijke transactie (en dan kreeg je ook dat soort meldingen na een paar dagen), dus dat heb ik wel eens gehad bij DeGiro, ondanks dat ik er wel vrijwel direct over kon beschikken.quote:Op vrijdag 16 augustus 2024 15:13 schreef leolinedance het volgende:
Gisteren ontving ik een mail van Degiro dat er een bedrag was gestort. Dit had ik zelf echter niet gedaan.
In mijn account zag ik dat er een bedrag was afgeschreven en direct weer werd bijgeschreven met een ideal betaling. Vreemd dus want ik had zelf niets gedaan. Mail naar Degiro gestuurd maar nog geen reactie gehad.
Vandaag zag ik wederom vreemde transacties, niet door mij uitgevoerd. Hier heb ik nog niets over gevraagd.
Zijn jullie misschien bekend hiermee?
[ afbeelding ]
Ja, dat heb ik inderdaad ook regelmatig. Maar dan heb ik inderdaad wel altijd zelf eerder iets gestort. Even terugkijken of de bedragen kloppen met bedragen die je eerder hebt gestort, zou ik dus aanradenquote:Op vrijdag 16 augustus 2024 15:56 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Er kan wat vertraging zitten tussen het bijschrijven en de daadwerkelijke transactie (en dan kreeg je ook dat soort meldingen na een paar dagen), dus dat heb ik wel eens gehad bij DeGiro, ondanks dat ik er wel vrijwel direct over kon beschikken.
Maar als je de afgelopen dagen / weken geen geld hebt gestort of opgenomen dan is dat wel vreemd of verdacht.
2FA staat aan, neem ik aan?
Ik heb een week geleden wel een overboeking gedaan ja. Zal eens kijken. Maar toen kreeg ik ook bericht dat er geld was gestort en nu dus weer. Uiteraard staat 2FA aan en zijn er geen verdere tekenen van een hack of iets dergelijks.quote:Op vrijdag 16 augustus 2024 15:56 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Er kan wat vertraging zitten tussen het bijschrijven en de daadwerkelijke transactie (en dan kreeg je ook dat soort meldingen na een paar dagen), dus dat heb ik wel eens gehad bij DeGiro, ondanks dat ik er wel vrijwel direct over kon beschikken.
Maar als je de afgelopen dagen / weken geen geld hebt gestort of opgenomen dan is dat wel vreemd of verdacht.
2FA staat aan, neem ik aan?
Ik denk dat het daar nog van is. Er zit wat tijd tussen soms.quote:Op vrijdag 16 augustus 2024 16:52 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Ik heb een week geleden wel een overboeking gedaan ja. Zal eens kijken. Maar toen kreeg ik ook bericht dat er geld was gestort en nu dus weer. Uiteraard staat 2FA aan en zijn er geen verdere tekenen van een hack of iets dergelijks.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |