SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
Het laatste wat ik heb meegekregen van interviews de laatste weken. Is dat de amerikanen misschien bang zijn voor wie of wat putin zal opvolgen. En daarom liever het zo houden zoals het nu is.quote:Op zondag 20 augustus 2023 15:07 schreef ExTec het volgende:
Voor de mensen die de neiging hebben om het altijd nogal rap eens te zijn met de excusen die de VS guitig rondstrooit om maar niet te hoeven erkennen dat ze slowwalken:
[ twitter ]
Zomaar is al het gereutel over engels/technisch engels van tafel, de eerder gegeven timetable van pas kunnen beginnen aan het eind van het jaar is ook ineens weg, de domme europeanen die de grootste moeite hadden met een beetje trainingsplan in elkaar draaien hebben ineens het licht gezien, en net zo plotsklaps werden die plannen dus goedgekeurd! - en de training kan ineens aanvangen.
Maar wijzen op slowwalken is maar "BNW", hé.
Het verstandigste zou zijn om de realiteit - een nieuwe koude oorlog tegen aartsvijand Rusland - gewoon in te zien, dan hoef je ook niet bang te zijn voor de dictator die Poetin gaat opvolgen.quote:Op zondag 20 augustus 2023 15:13 schreef christmastsunami het volgende:
[..]
Het laatste wat ik heb meegekregen van interviews de laatste weken. Is dat de amerikanen misschien bang zijn voor wie of wat putin zal opvolgen. En daarom liever het zo houden zoals het nu is.
Denk je nu echt dat Denemarken dan niet genoemd gaat worden? Dat Nederland even alleen met de eer gaat strijken?quote:Op zondag 20 augustus 2023 15:07 schreef Gajes_Octavianus het volgende:
Die 42 zal wel zijn wat Nederland én Denemarken samen gaan leveren, aangezien wij geen 42 vliegende/luchtwaardige F16's hebben.
https://www.defensie.nl/o(...)/aantallen-materieel
Je zou verwachten dat Denemarken in de tweet van Zelenski genoemd zou worden als zij ook vliegtuigen zouden leveren.quote:Op zondag 20 augustus 2023 15:07 schreef Gajes_Octavianus het volgende:
Die 42 zal wel zijn wat Nederland én Denemarken samen gaan leveren, aangezien wij geen 42 vliegende/luchtwaardige F16's hebben.
https://www.defensie.nl/o(...)/aantallen-materieel
Maar onderdelen zijn sneller te krijgen dan volledig nieuwe toestellenquote:Op zondag 20 augustus 2023 15:27 schreef Gajes_Octavianus het volgende:
Veel uit dienst genomen toestellen zijn in het verleden gekannibaliseerd voor onderdelen om de actieve toestellen in de lucht te houden.
Misschien gaat die zo nog langs in Denemarken en noemt die dan hen.quote:Op zondag 20 augustus 2023 15:19 schreef Ulx het volgende:
[..]
Denk je nu echt dat Denemarken dan niet genoemd gaat worden? Dat Nederland even alleen met de eer gaat strijken?
Nederland heeft er nog 24 vliegen, 12 zouden verkocht worden maar dat deden we niet, en er zullen nog wel wat toestellen gewoon uit dienst zijn genomen en ergens in een hangar staan.
Misschien hebben ze een zetje nodig.quote:Op zondag 20 augustus 2023 15:31 schreef ExTec het volgende:
Op het moment dat die dingen echt komen, er echt zijn, kunnen de deescalatie angsthazen in het witte huis ook gaan leveren. Want behoudens wat kleine dingen die alleen planespotters herkennen, zie je aan een F-16 die de oekrainse livery heeft natuurlijk niet waar die vandaan komt. De VS kan dan altijd met een stalen gezicht zeggen dat die vliegtuigen uit europa komen.
Dat gezegde met de schaap en dam is van toepassing.
En de VS bestaat niet louter uit deescalatie angsthazen.quote:Op zondag 20 augustus 2023 15:30 schreef Bensel het volgende:
[..]
Maar onderdelen zijn sneller te krijgen dan volledig nieuwe toestellen
https://euromaidanpress.c(...)ets-financial-times/quote:The American corporation Lockheed Martin has announced that it is ready to augment the production of F-16 fighter jets in order to meet Ukraine’s demand for its combat aircraft, the Financial Times reported.
Lockheed Martin’s announcement came amid the reignited discussions on the need to supply Ukraine with combat aircraft as some of Ukraine’s allies resuscitated efforts to hand Ukraine fighter jets, according to the Financial Times.
die oorlog begon met de inname van de Krim, prima vergelijkbaar, niet 100 procent maar dat is het nooitquote:
ja was ook geen aanklacht verder, het is gewoon hoe de wereld werktquote:Op zondag 20 augustus 2023 15:00 schreef christmastsunami het volgende:
[..]
Wat die duitse bevolking nu meemaakt is ook niet niks. Ze zijn een 180 graden draai aan het maken op het gebied van een leger. Het gaat langzaam, heel langzaam.
Wat een genot deze foto!quote:
Ach, an sich is hij wel geland op de maanquote:Op zondag 20 augustus 2023 16:14 schreef Bensel het volgende:
Die mislukte maanlanding is wel een behoorlijk klap in het gezicht van Rusland. Aangezien Rusland best wel trots is op hun ruimtevaart is dit een enorm ongelukkig getimede teleurstelling en kunnen ze dit niet gebruiken in hun propaganda
Rusland gedraagd zich een beetje als een 50+er ex-topatleet die er nog heilig in geloofd het wk te kunnen winnenquote:Op zondag 20 augustus 2023 16:14 schreef Bensel het volgende:
Die mislukte maanlanding is wel een behoorlijk klap in het gezicht van Rusland. Aangezien Rusland best wel trots is op hun ruimtevaart is dit een enorm ongelukkig getimede teleurstelling en kunnen ze dit niet gebruiken in hun propaganda
Is ook niet erg; veel Oost-Europese landen hebben nu nog altijd (ge-updated) Sovjet wapentuig in dienst, dat allemaal vervangen kost nu eenmaal veel tijd. Belangrijkste is dat Oekraïne op termijn een zwaarbewapende NAVO-partner en lidstaat wordt om de Russen in hun hok te houden.quote:Op zondag 20 augustus 2023 15:29 schreef AchJa het volgende:
Gaat nog wel wat tijd overheen.
[ twitter ]
Wobble een paar jaar eerder...quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:11 schreef sp3c het volgende:
jammer dat het niet j-063 is voor de foto
[ afbeelding ]
https://magazines.defensi(...)20221118jad0053.jpeg
Moet dat dan?quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:19 schreef Bocaj het volgende:
Krijgen we ook nog centen voor al die F16's die we gaan leveren?
Misschien worden we dan ook als eerste aangevallen.quote:Op zondag 20 augustus 2023 15:28 schreef Gajes_Octavianus het volgende:
Maar goed dat Nederland, wederom, het voortouw neemt
Moet alles dan weer gratis? Jij en ik hebben die dingen betaald ja!quote:
De Russen zien zichzelf nog altijd als een wereldmacht en daarom vinden ze ook dat ze geopolitieke aspiraties kunnen en mogen hebben, die opvatting en ambitie gaan zelfs terug naar de tijd van voor de Sovjetunie. In werkelijkheid is inmiddels zelfs hun rol als regionale macht grotendeels uitgespeeld.quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:18 schreef Joppiez het volgende:
[..]
Rusland gedraagd zich een beetje als een 50+er ex-topatleet die er nog heilig in geloofd het wk te kunnen winnenDe zoveelste faalactie in het kader van de nostalgie naar de USSR.
Nee, ze zijn al langer gewend aan een ander regime dan die USSR, die was al ergens begin jaren 80 totaal ingeklapt, naar meer een dictatuur door de KGB.quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:18 schreef Joppiez het volgende:
[..]
Rusland gedraagd zich een beetje als een 50+er ex-topatleet die er nog heilig in geloofd het wk te kunnen winnenDe zoveelste faalactie in het kader van de nostalgie naar de USSR.
Iedere cent aan belastinggeld waarmee de Russen een beetje meer richting de afgrond gebracht worden is "money well spent".quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:19 schreef Bocaj het volgende:
Krijgen we ook nog centen voor al die F16's die we gaan leveren?
We hebben geld genoeg. Hier geld voor vragen aan een land in oorlog vind ik smerig.quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:25 schreef Bocaj het volgende:
[..]
Moet alles dan weer gratis? Jij en ik hebben die dingen betaald ja!
quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:25 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
De Russen zien zichzelf nog altijd als een wereldmacht en daarom vinden ze ook dat ze geopolitieke aspiraties kunnen en mogen hebben, die opvatting en ambitie gaan zelfs terug naar de tijd van voor de Sovjetunie. In werkelijkheid is inmiddels zelfs hun rol als regionale macht grotendeels uitgespeeld.
https://www.vrt.be/vrtnws(...)nzetten-in-oekraine/quote:Welke wapens kan Rusland inzetten tegen Oekraïne?
Het Russische leger heeft de voorbije jaren in verschillende nieuwe hoogtechnologische wapensystemen geïnvesteerd, zoals nieuwe radarsystemen, tanks, fregatten en raketten. De massieve omvang van het Russische leger, de hoogtechnologische wapens én de recente ervaring in gewapende conflicten maken van Rusland een van de meest geduchte tegenstanders ter wereld.
Alles er voor over dat die gasten niet meer de buffetten in turkije plunderenquote:Op zondag 20 augustus 2023 16:28 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Iedere cent aan belastinggeld waarmee de Russen een beetje meer richting de afgrond gebracht worden is "money well spent".
Waar hebben we dat gedaan? Boven Irak? Voormalig Joegoslavië?quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:11 schreef sp3c het volgende:
jammer dat het niet j-063 is voor de foto
[ afbeelding ]
https://magazines.defensi(...)20221118jad0053.jpeg
Dat nieuwsbericht is van de dag waarop de Russen Oekraïne binnenvielen, na een paar maanden was het ons als leken zelfs duidelijk dat het verhaal van het enorme, hypermoderne en onoverwinnelijke Rode Leger niets meer dan een mythe was.quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:29 schreef Bocaj het volgende:
[..]![]()
[..]
https://www.vrt.be/vrtnws(...)nzetten-in-oekraine/
Nu zijn we 1,5 jaar later. Was een groot succes hoor die nieuwe radarsystemen, tanks, fregatten en rakettenquote:Op zondag 20 augustus 2023 16:29 schreef Bocaj het volgende:
[..]![]()
[..]
https://www.vrt.be/vrtnws(...)nzetten-in-oekraine/
quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:30 schreef nixxx het volgende:
[..]
Waar hebben we dat gedaan? Boven Irak? Voormalig Joegoslavië?
quote:Tijdens de Kosovo-oorlog wist Peter Tankink een Servische straaljager uit de lucht te schieten. Tankink staat ook wel bekend als ‘de man die een MiG neerschoot’. Vanuit een F-16 haalde hij dit vijandelijk jachtvliegtuig neer. Dat gebeurde in de nacht van 24 maart 1999. Tijdens de eerste luchtaanval van operatie ‘Allied Force’ tegen het voormalige Joegoslavië.
Een rusloze vakantie wensen is russofobie.quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:30 schreef Ferdii het volgende:
[..]
Alles er voor over dat die gasten niet meer de buffetten in turkije plunderen
kosovo in 1999quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:30 schreef nixxx het volgende:
[..]
Waar hebben we dat gedaan? Boven Irak? Voormalig Joegoslavië?
Fascinerend. Je hebt blijkbaar mensen bij raytheon die zich daarmee bezighouden.quote:
Veel van de leveringen zijn ook kostenbesparingen aan onze kant geweest. Je wint wat en je verliest wat..quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:25 schreef Bocaj het volgende:
[..]
Moet alles dan weer gratis? Jij en ik hebben die dingen betaald ja!
Putin houdt van schaken, we kunnen het alleen maar hopen weetje.quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:32 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Dat nieuwsbericht is van de dag waarop de Russen Oekraïne binnenvielen, na een paar maanden was het ons als leken zelfs duidelijk dat het verhaal van het enorme, hypermoderne en onoverwinnelijke Rode Leger niets meer dan een mythe was.
Wie gaat dan nu de operationele kosten betalen?quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:37 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Veel van de leveringen zijn ook kostenbesparingen aan onze kant geweest. Je wint wat en je verliest wat..
Waarschijnlijk gewoon een marketingafdeling.quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:37 schreef ExTec het volgende:
[..]
Fascinerend. Je hebt blijkbaar mensen bij raytheon die zich daarmee bezighouden.
Krijg je dan bij de 5 een wisselbokaal ofzo?
Ik hoop maar dat Putin er zich bij neerlegt en niet zijn Russische spionnen die nog in Holland zijn gaat aansturen om te gaan klieren hier!quote:
denk dat Putin grotere problemen heeft atmquote:Op zondag 20 augustus 2023 16:40 schreef Bocaj het volgende:
[..]
Ik hoop maar dat Putin er zich bij neerlegt en niet zijn Russische spionnen die nog in Holland zijn gaat aansturen om te gaan klieren hier!
quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:37 schreef ExTec het volgende:
Fascinerend. Je hebt blijkbaar mensen bij raytheon die zich daarmee bezighouden.
Krijg je dan bij de 5 een wisselbokaal ofzo?
Flying Ace.quote:A flying ace, fighter ace or air ace is a military aviator credited with shooting down five or more enemy aircraft during aerial combat. The exact number of aerial victories required to officially qualify as an ace is varied, but is usually considered to be five or more.
Straatcriminelen hebben over het algemeen niet de intellectuele eigenschappen om grootmeester te worden, dus dat kan 'ie beter aan iemand als Kasparov overlaten.quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:37 schreef christmastsunami het volgende:
[..]
Putin houdt van schaken, we kunnen het alleen maar hopen weetje.
Opdrachtje geven is zo gedaan hoor!quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:41 schreef sp3c het volgende:
[..]
denk dat Putin grotere problemen heeft atm
denk toch dat hij grotere problemen heeft atm hoorquote:Op zondag 20 augustus 2023 16:42 schreef Bocaj het volgende:
[..]
Opdrachtje geven is zo gedaan hoor!
Ik denk dat die F16's hem toch wel steken hoor.
Wat willen ze doen dan? Boe roepen?quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:42 schreef Bocaj het volgende:
[..]
Opdrachtje geven is zo gedaan hoor!
Ik denk dat die F16's hem toch wel steken hoor.
In de afgelopen 20 jaar is er in totaal 5x ofzo een gevechtsvliegtuig neergeschoten door een ander vliegtuig? Even los van oekraine nu. In Turkije toen tegen Rusland en misschien wat in Irak?quote:
En dat spul staat ook gewoon buiten.quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:43 schreef Starhopper het volgende:
Er zijn beelden van de drone aanval van gisteren gelekt?Heerlijk!
[ twitter ]
Hopelijk liggen de draaiboeken klaar om in het westen levende Russen in interneringskampen op te sluiten wanneer het vermoeden van spionage, sabotage, ondermijning van de samenleving, opruiing en algemene anti-westerse sympathieën bestaat, dan hoeven we ons ook geen zorgen te maken over klierende Russen.quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:40 schreef Bocaj het volgende:
[..]
Ik hoop maar dat Putin er zich bij neerlegt en niet zijn Russische spionnen die nog in Holland zijn gaat aansturen om te gaan klieren hier!
Dat zal niet aan de vliegtuigen liggen maar meer aan het ondersteunende personeel neem ik aan?quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:45 schreef Breekfast het volgende:
Hoeveel F16's kunnen we überhaupt leveren?
Van voorgaande jaren weet ik nog dat er vaak maximaal 4 F16's beschikbaar waren voor buitenlandse missies, omdat de rest gebruikt moest worden voor het Nederlandse luchtruim en training.
Dan hoop ik dat inmiddels de benodigde JSF's als vervanger binnen zijn.
Jammer dat Heineken hem geen poloniumpilsje getapt heeft indertijd.quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:46 schreef Bocaj het volgende:
Goed, we zullen zien. Niet zeggen dat Bocaj jullie niet gewaarschuwd heeft.
En een biertje drinken zal er ook wel niet meer inzitten!
[ afbeelding ]
Ze doen echt geen moeite om de boel te beschermenquote:Op zondag 20 augustus 2023 16:46 schreef ExTec het volgende:
[..]
En dat spul staat ook gewoon buiten.
trek er net 1 open, gebeurde niksquote:Op zondag 20 augustus 2023 16:46 schreef Bocaj het volgende:
Goed, we zullen zien. Niet zeggen dat Bocaj jullie niet gewaarschuwd heeft.
En een biertje drinken zal er ook wel niet meer inzitten!
[ afbeelding ]
Er staan er vast wel genoeg ergens in opslag die opgelapt kunnen worden. Of ze halen het ergens anders vandaan. Als er wat druk is dan is er veel mogelijk.quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:45 schreef Breekfast het volgende:
Hoeveel F16's kunnen we überhaupt leveren?
Van voorgaande jaren weet ik nog dat er vaak maximaal 4 F16's beschikbaar waren voor buitenlandse missies, omdat de rest gebruikt moest worden voor het Nederlandse luchtruim en training.
Dan hoop ik dat inmiddels de benodigde JSF's als vervanger binnen zijn.
Ik heb ook een donkerbruin vermoeden dat de laatste pas geleverd zullen worden als de KLu alle F35's heeft,quote:Op zondag 20 augustus 2023 15:29 schreef AchJa het volgende:
Gaat nog wel wat tijd overheen.
[ twitter ]
Volgens mij hebben we het daar al vaker over gehad, is standaard bij de Russen. Het westen heeft alles over het algemeen zoveel mogelijk in shelters staan, de Russen doen daar niet aan.quote:
Ze zijn al afgeschreven. Had je ook lopen piepen als ze naar de schroot waren gegaan?quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:25 schreef Bocaj het volgende:
[..]
Moet alles dan weer gratis? Jij en ik hebben die dingen betaald ja!
Het is iig wachten tot Volkel (312 & 313 Sqn) de boel op de rit heeft. Die zijn nog druk met de transitie naar de F35 bezig.quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:52 schreef Ulx het volgende:
Ik heb ook een donkerbruin vermoeden dat de laatste pas geleverd zullen worden als de KLu alle F35's heeft,
Ehmm, Ja!quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:55 schreef Ulx het volgende:
[..]
Ze zijn al afgeschreven. Had je ook lopen piepen als ze naar de schroot waren gegaan?
Maar die dingen aan burgers verkopen zou pas echt escalatie zijn. Dan is het beter ze aan Oekraïne te schenken.quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:56 schreef sp3c het volgende:
een aantal zou verkocht worden aan zo'n civiel bedrijf
Een heel museum vol met alleen f16s?quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:59 schreef Bocaj het volgende:
[..]
Ehmm, Ja!(Zet ze dan in een F16 museum.)
Die 50 leopards uit België zijn ook gekocht en doorgestuurd naar Oekra.
Jij hoop ik?quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:38 schreef Bocaj het volgende:
[..]
Wie gaat dan nu de operationele kosten betalen?
Gewoon kaartjes verkopen bij de ingang van een hangar.quote:Op zondag 20 augustus 2023 17:00 schreef over_hedge het volgende:
[..]
Een heel museum vol met alleen f16s?
ligt eraan welke burgersquote:Op zondag 20 augustus 2023 17:00 schreef Ulx het volgende:
[..]
Maar die dingen aan burgers verkopen zou pas echt escalatie zijn. Dan is het beter ze aan Oekraïne te schenken.
Nee dreigen metquote:Op zondag 20 augustus 2023 16:44 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Wat willen ze doen dan? Boe roepen?
Rollen er sowieso 4 per maand van de band.quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:49 schreef Joppiez het volgende:
[..]
Er staan er vast wel genoeg ergens in opslag die opgelapt kunnen worden. Of ze halen het ergens anders vandaan. Als er wat druk is dan is er veel mogelijk.
Nee, dat is het streven voor 2025 en dan voor reeds bestaande klanten (Jordanie, Slowakijke, Bulgarije en Polen).quote:Op zondag 20 augustus 2023 17:08 schreef ExTec het volgende:
Rollen er sowieso 4 per maand van de band.
quote:The production facility in Greenville is not just up and running, but expanding. Last year, the first F-16, a long-standing order from Oman, finally rolled out. This year, the second fighter jet took to the skies in February.
Lockheed Martin's management team informed Defense24 that they expect to build 5-8 more aircraft this year. By 2024 and 2025, production is projected to skyrocket, churning out up to three squadrons. "By 2025, we anticipate producing 4 new F-16s per month, equating to 48 per year," shared the corporation's ambitious plans.
Nee en neequote:Op zondag 20 augustus 2023 17:19 schreef Bocaj het volgende:
Wordt de oorlog nu gewonnen door Oekra met die F16's?
Mogen ze nu ook Moskou gaan bombarderen?
Ik hoop dat ze vooral gebruikt gaan worden om kleuterige trolletjes aan te pakken.quote:Op zondag 20 augustus 2023 17:19 schreef Bocaj het volgende:
Wordt de oorlog nu gewonnen door Oekra met die F16's?
Mogen ze nu ook Moskou gaan bombarderen?
Nederland zou momenteel 34 F35's hebben, waarvan 8 permanent in de VS staan.quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:57 schreef AchJa het volgende:
[..]
Het is iig wachten tot Volkel (312 & 313 Sqn) de boel op de rit heeft. Die zijn nog druk met de transitie naar de F35 bezig.
Let goed op je gebit, dat knarsetanden is echt heel slecht.quote:Op zondag 20 augustus 2023 17:19 schreef Bocaj het volgende:
Wordt de oorlog nu gewonnen door Oekra met die F16's?
Mogen ze nu ook Moskou gaan bombarderen?
Naar mijn idee loopt nl achter met het trainen en onderhoud/opleiden van de F35 monteurs en piloten.quote:Op zondag 20 augustus 2023 17:24 schreef Gajes_Octavianus het volgende:
[..]
Nederland zou momenteel 34 F35's hebben, waarvan 8 permanent in de VS staan.
De overige 26 zijn verdeeld over Leeuwarden en Volkel.
Weet jij zo hoeveel er op Volkel staan?
Ik woon er hemelsbreed 1 kilometer vandaan, maar zie maar af en toe een F35 vliegen, en het merendeel van de tijd F16's.
Ik weet dat ze er sowieso 4 hebben, want ik zie ze regelmatig voorbijkomen in 2 groepjes van 2.
Achter op wie?quote:Op zondag 20 augustus 2023 17:28 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Naar mijn idee loopt nl achter met het trainen en onderhoud/opleiden van de F35 monteurs.
Volkel heeft een ochtend en een middag wave met de F-16 dan zullen er toch rap een stel F35 deze kant op moeten komen om dit vol te houden.quote:Op zondag 20 augustus 2023 17:30 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Achter op hoeveel vliegtuigen ze hebben en in de lucht zouden moeten houden.
We hebben altijd te weinig spulletjes ja maar dat is een politieke beslissingquote:Op zondag 20 augustus 2023 17:30 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Achter op hoeveel vliegtuigen ze hebben en in de lucht zouden moeten houden.
Het is opbouwende, het is echter net deze fase dat nl weinig heeft door de omslag van F16 naar F35quote:Op zondag 20 augustus 2023 17:34 schreef sp3c het volgende:
[..]
We hebben altijd te weinig spulletjes ja maar dat is een politieke beslissing
Denk dat we er momenteel 4-6 in de lucht kunnen krijgen als gewenst.quote:. De F-35 zit op dit moment in de initiële operationele test- en evaluatiefase (IOT&E). In deze fase wordt getest of de F-35 als wapensysteem aan de operationele eisen voldoet. Afronding is voorzien in 2022. In deze fase wordt het toestel ook nog steeds verder ontwikkeld. De ontwikkeling is bij een extreem complex wapensysteem als dit ‘work in progress’.
In 2008 besloot Nederland mee te doen aan de IOT&E-fase. Hiervoor moest Nederland 2 toestellen aanschaffen (in 2009 en 2011). Eind 2013 startte de opleiding van de eerste 20 Nederlandse technici en 4 vliegers. In november 2014 maakte de vierde vlieger zijn eerste solovlucht.
Eind 2015 bereidde het Nederlandse detachement een Weapon Demonstration Event voor. Dit resulteerde in het afvuren van het 25mm-boordkanon (november 2015) en het afwerpen van de eerste bom (een GBU-12) in februari 2016. Eind mei, begin juni 2016 maakte het Nederlandse publiek voor het eerst kennis met de F-35. Toen kwam het toestel naar Nederland voor de ‘belevingsvluchten’. Ook was hij aanwezig op de Luchtmachtdagen.
In juni 2019 vloog de F-35 vanuit Amerika naar Nederland voor een zogeheten covert long range strike-operation. Dat is een lange vlucht om een bom af te werpen. Met het afwerpen van de 500-ponder oefenbom schreef de F-35 haar eerste wapenfeit op Nederlandse bodem.
De IOT&E-fase van de F-35 zou oorspronkelijk eind 2019 worden afgerond. Op 18 oktober 2019 meldde het Pentagon echter dat niet niet ging lukken. De Joint Simulation Environment (JSE) was nog niet beschikbaar en het Pentagon wil de testen in deze JSE onderdeel laten uitmaken van de formele IOT&E.
Na afronding van de IOT&E-fase kan Nederland beide toestellen gebruiken voor zowel training als bij operationele inzet. In december 2021 is Nederland met het F-35-squadron officieel Initial Operational Capable (IOC) verklaard. Dat betekent dat Defensie in staat is om kortstondig een eenheid van 4 F-35’s met personeel en materieel waar ook ter wereld in te zetten. Nederland haalde als achtste land de IOC-status.
De eerste inzet kwam al binnen 2 maanden. 2 F-35’s van de Koninklijke Luchtmacht werden vanaf 24 februari 2022 een aantal weken ingezet voor de bescherming van het NAVO-luchtruim boven Oost-Europa. Vanaf Vliegbasis Leeuwarden stegen ze dagelijks op om te patrouilleren in de omgeving van Polen.
Vanaf begin april tot eind mei 2022 opereerden Nederlandse F-35's voor de NAVO vanaf het Bulgaarse Graf Ignatievo. Het ging op 4 F-35's, waarvan 2 als reserve. De toestellen patrouilleerden langs de oostgrens van het NAVO-verdragsgebied.
De eerste 8 F-35’s zijn in 2019 geleverd: 6 voor training in de Verenigde Staten en 2 voor Vliegbasis Leeuwarden. Vanaf die tijd landen nog geregeld nieuwe aanwinsten op Vliegbasis Leeuwarden. Vanaf 30 juni 2022 vliegen de eerste jachtvliegtuigen ook vanaf Vliegbasis Volkel. Het is de bedoeling dat Nederland uiteindelijk tenminste 52 toestellen krijgt.
PSFD (2009-2065)
De zogenoemde production sustainment & follow-on development fase (PSFD) geldt voor de volledige periode dat de F-35 operationeel is. In deze periode worden er voortdurend nieuwe toestellen gemaakt, toestellen onderhouden (instandhouding) en doorontwikkeld (mede op basis van praktijkervaringen). Dit geldt volgens de planning voor de komende 45 jaar. Na afronding van de testfase gaat het programma over naar de volledige productiecapaciteit van het afbouwen van 1 toestel per 2 werkdagen. Er waren begin 2022 ruim 650 toestellen geproduceerd en meer dan 400.000 vlieguren gemaakt. De huidige inschatting is een productie van meer dan 3.000 toestellen.
Aangezien de baan er in LWD nog uit ligt staat bijna alles op Volkel atm. Voor zover ik weet heeft VKL nu 1 Sqn zo'n beetje operationeel, het tweede Sqn moeten ze nog aan beginnen.quote:Op zondag 20 augustus 2023 17:24 schreef Gajes_Octavianus het volgende:
Nederland zou momenteel 34 F35's hebben, waarvan 8 permanent in de VS staan.
De overige 26 zijn verdeeld over Leeuwarden en Volkel.
Weet jij zo hoeveel er op Volkel staan?
De F16 vliegt ook nog gewoon hier in NLD.quote:Ik woon er hemelsbreed 1 kilometer vandaan, maar zie maar af en toe een F35 vliegen, en het merendeel van de tijd F16's.
Ik weet dat ze er sowieso 4 hebben, want ik zie ze regelmatig voorbijkomen in 2 groepjes van 2.
1 toestel per 2 werkdagen? Respect!quote:Op zondag 20 augustus 2023 17:36 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Het is opbouwende, het is echter net deze fase dat nl weinig heeft door de omslag van F16 naar F35
[..]
Denk dat we er momenteel 4-6 in de lucht kunnen krijgen als gewenst.
Ik kan hier ook wel opgewekt van wordenquote:Op zondag 20 augustus 2023 16:09 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Wat een genot deze foto!Kijk Zelensky blij zijn
![]()
[ afbeelding ]
Volgens mij hadden we indertijd na de luchtmachten van de VS en Israël het hoogste aantal F-16's wereldwijd.quote:Op zondag 20 augustus 2023 17:33 schreef AchJa het volgende:
[..]
In 1989 konden we nog aardig meedoen...
Volkel:
[ afbeelding ]
Misschien eens naar de zorgkosten kijken.quote:Op zondag 20 augustus 2023 17:41 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Volgens mij hadden we indertijd na de luchtmachten van de VS en Israël het hoogste aantal F-16's wereldwijd.
Je vraagt je echt af waarom we ons met dik drie miljoen (belasting betalende) inwoners meer als indertijd geen serieuze krijgsmacht meer kunnen veroorloven, tenzij die drie miljoen stuk voor stuk allemaal in de bijstand zitten ofzo.
Te weinig jachtvliegtuigen, te weinig tanks, te weinig IC bedden, te weinig handjes aan het bed, te weinig politieagenten, te weinig leraren en te veel vvd66.quote:Op zondag 20 augustus 2023 17:34 schreef sp3c het volgende:
[..]
We hebben altijd te weinig spulletjes ja maar dat is een politieke beslissing
Tsja, hoeveel discussie er hier wel niet op Fok! is geweest over de F35, kut toestel, veel te duur, beter de Gripen, EF2000 of Rafale etc. Zelfs MIGs en SU-zoveels kwamen voorbij als een veel betere vervanger van de F16... Tot zover de Fokkers dus...quote:Op zondag 20 augustus 2023 17:30 schreef Lospedrosa het volgende:
Achter op hoeveel vliegtuigen ze hebben en in de lucht zouden moeten houden.
Nee, in de HRA.quote:Op zondag 20 augustus 2023 17:41 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Volgens mij hadden we indertijd na de luchtmachten van de VS en Israël het hoogste aantal F-16's wereldwijd.
Je vraagt je echt af waarom we ons met dik drie miljoen (belasting betalende) inwoners meer als indertijd geen serieuze krijgsmacht meer kunnen veroorloven, tenzij die drie miljoen stuk voor stuk allemaal in de bijstand zitten ofzo.
We hebben teveel handjes aan het bed, daarom hebben we te weinig van de rest.quote:Op zondag 20 augustus 2023 17:43 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Te weinig jachtvliegtuigen, te weinig tanks, te weinig IC bedden, te weinig handjes aan het bed, te weinig politieagenten, te weinig leraren en te veel vvd66.
En nu weer op 54. Zo werkt het gewoon. Mocht het nodig zijn koopt NL er wel een zooi bij.quote:Op zondag 20 augustus 2023 17:47 schreef AchJa het volgende:
[..]
Tsja, hoeveel discussie er hier wel niet op Fok! is geweest over de F35, kut toestel, veel te duur, beter de Gripen, EF2000 of Rafale etc. Zelfs MIGs en SU-zoveels kwamen voorbij als een veel betere vervanger van de F16... Tot zover de Fokkers dus...![]()
Maar goed, de politiek vond het ook wel prima dat we van 85 F35's terug gingen naar 37 stuks...
Denemarkenquote:
Het vliegtuig werd toch ook steeds duurder en duurder? Daar kan de politiek weinig aan doen.quote:Op zondag 20 augustus 2023 17:47 schreef AchJa het volgende:
[..]
Tsja, hoeveel discussie er hier wel niet op Fok! is geweest over de F35, kut toestel, veel te duur, beter de Gripen, EF2000 of Rafale etc. Zelfs MIGs en SU-zoveels kwamen voorbij als een veel betere vervanger van de F16... Tot zover de Fokkers dus...![]()
Maar goed, de politiek vond het ook wel prima dat we van 85 F35's terug gingen naar 37 stuks...
Onzin, wij hebben teveel nietszeggende kutbaantjes verzonnen, dat is het probleem.quote:Op zondag 20 augustus 2023 17:49 schreef BEFEM het volgende:
[..]
We hebben teveel handjes aan het bed, daarom hebben we te weinig van de rest.
Zodat het ingezet werd, wordt en zal worden om de waarden van vrijheidminnende mensen te waarborgen.quote:Op zondag 20 augustus 2023 16:25 schreef Bocaj het volgende:
[..]
Moet alles dan weer gratis? Jij en ik hebben die dingen betaald ja!
En daalt de prijs al een flinke tijd. Goedkoper in de aanschaf dan sommige concurrenten.quote:Op zondag 20 augustus 2023 17:51 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Het vliegtuig werd toch ook steeds duurder en duurder? Daar kan de politiek weinig aan doen.
Ik denk niet dat vergrijzing onzin is...quote:Op zondag 20 augustus 2023 17:52 schreef etuiedelapiel het volgende:
[..]
Onzin, wij hebben teveel nietszeggende kutbaantjes verzonnen, dat is het probleem.
We kopen er nu dan toch ook meer dan die 37? Dat zei je net zelfquote:Op zondag 20 augustus 2023 17:52 schreef Ulx het volgende:
[..]
En daalt de prijs al een flinke tijd. Goedkoper in de aanschaf dan sommige concurrenten.
Ik ga even wachten op een olijke foto met Mette Frederiksen, samen (in)zittend op een F16.quote:
quote:Op zondag 20 augustus 2023 18:03 schreef Vallon het volgende:
[..]
Ik ga even wachten op een olijke foto met Mette Frederiksen, samen (in)zittend op een F16.
Ja 8 van NL en 6 van DK.quote:
quote:
F-35 is Stealth, hè.quote:Op zondag 20 augustus 2023 17:24 schreef Gajes_Octavianus het volgende:
[..]
Ik woon er hemelsbreed 15 kilometer vandaan, maar zie maar af en toe een F35 vliegen, en het merendeel van de tijd F16's.
...
Ook alleen maar mogelijk omdat VLB Leeuwarden open is gebeleven... Als het aan de politiek had gelegen was Leeuwarden al lang en breed gesloten geweest en hadden we nog maar 1 fighter MOB (Volkel) gehad, door kunst en vliegwerk van de luchtmacht (oprichting ACC en 306 Sqn) heeft men dat gelukkig weten te voorkomen.quote:Op zondag 20 augustus 2023 17:49 schreef Ulx het volgende:
En nu weer op 54. Zo werkt het gewoon. Mocht het nodig zijn koopt NL er wel een zooi bij.
Dat zijn keuzes. Je veiligheid afmeten aan het budget is natuurlijk de omgekeerde volgorde.quote:Op zondag 20 augustus 2023 17:51 schreef BEFEM het volgende:
Het vliegtuig werd toch ook steeds duurder en duurder? Daar kan de politiek weinig aan doen.
Dat is wel precies wat er gaande is. De zorgkosten voor met name de WLZ rijzen de pan uit. Plus we gaven toen meer uit per capita.quote:Op zondag 20 augustus 2023 17:41 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Volgens mij hadden we indertijd na de luchtmachten van de VS en Israël het hoogste aantal F-16's wereldwijd.
Je vraagt je echt af waarom we ons met dik drie miljoen (belasting betalende) inwoners meer als indertijd geen serieuze krijgsmacht meer kunnen veroorloven, tenzij die drie miljoen stuk voor stuk allemaal in de bijstand zitten ofzo.
Ja maar geld is niet eindig. Volgens mij heb ik ooit een post gemaakt dat de defensieindrustrie in het Westen niet corrupt is zoals in Rusland maar dat het resultaat redelijk hetzelfde is. Door corruptie hebben ze er in Rusland veel minder materieel dan op papier, in het Westen hebben we er veel minder dan we zouden willen ivm alle kostenoverschrijdingen.quote:Op zondag 20 augustus 2023 18:14 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dat zijn keuzes. Je veiligheid afmeten aan het budget is natuurlijk de omgekeerde volgorde.
Hé? Hoe zo is dat vergelijkbaar dan.quote:Op zondag 20 augustus 2023 18:32 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Ja maar geld is niet eindig. Volgens mij heb ik ooit een post gemaakt dat de defensieindrustrie in het Westen niet corrupt is zoals in Rusland maar dat het resultaat redelijk hetzelfde is. Door corruptie hebben ze er in Rusland veel minder materieel dan op papier, in het Westen hebben we er veel minder dan we zouden willen ivm alle kostenoverschrijdingen.
Niet 1 op 1 hetzelfde uiteraard maar ook gewoon een probleem. Veel geld sijpelt weg naar de bedrijven en aandeelhouders.
Ik ben altijd al voorstander van de F-35 geweest; het is een toestel van de laatste generatie en onze hele infrastructuur, protocollen, trainingen, gereedschappen enz. zijn al decennialang afgestemd op Amerikaanse toestellen. Je zou nogal gek zijn om dat allemaal overboord te kieperen.quote:Op zondag 20 augustus 2023 17:47 schreef AchJa het volgende:
[..]
Tsja, hoeveel discussie er hier wel niet op Fok! is geweest over de F35, kut toestel, veel te duur, beter de Gripen, EF2000 of Rafale etc. Zelfs MIGs en SU-zoveels kwamen voorbij als een veel betere vervanger van de F16... Tot zover de Fokkers dus...![]()
Maar goed, de politiek vond het ook wel prima dat we van 85 F35's terug gingen naar 37 stuks...
Daar is een F-16 veel te fragiel voor, daar is 'ie immers ook niet voor ontworpen.quote:Op zondag 20 augustus 2023 18:10 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ja 8 van NL en 6 van DK.
Gaat 14 stuks een verschil maken?
Echt doeltreffend wordt het als veel meer landen leveren en er een stuk of 20 squadrons kunnen worden ingezet, verdeeld over 5 vliegvelden en 3 vliegdekschepen.
quote:Op zondag 20 augustus 2023 17:43 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Te weinig jachtvliegtuigen, te weinig tanks, te weinig IC bedden, te weinig handjes aan het bed, te weinig politieagenten, te weinig leraren en te veel vvd66.
Is 37 voor ons ook niet prima?quote:Op zondag 20 augustus 2023 17:47 schreef AchJa het volgende:
[..]
Tsja, hoeveel discussie er hier wel niet op Fok! is geweest over de F35, kut toestel, veel te duur, beter de Gripen, EF2000 of Rafale etc. Zelfs MIGs en SU-zoveels kwamen voorbij als een veel betere vervanger van de F16... Tot zover de Fokkers dus...![]()
Maar goed, de politiek vond het ook wel prima dat we van 85 F35's terug gingen naar 37 stuks...
quote:Op zondag 20 augustus 2023 18:03 schreef Vallon het volgende:
[..]
Ik ga even wachten op een olijke foto met Mette Frederiksen, samen (in)zittend op een F16.
Bij corruptie bestel je er 100, denk je er 100 te hebben, maar zijn het er eigenlijk 50.quote:Op zondag 20 augustus 2023 18:32 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Hé? Hoe zo is dat vergelijkbaar dan.
Hoe meer hoe beter.quote:Op zondag 20 augustus 2023 18:46 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
[..]
Is 37 voor ons ook niet prima?
Voor de directe bedreigingen staan er 6 klaar ofzo?
En zodra we er meer dan die 37 nodig gaan hebben zitten we toch al in problemen die we zelf niet op kunnen lossen.
Of beter gevraagd, hoe zie jij de krijgsmacht het liefst ( realistisch gezien) ingericht?
Uiteindelijk krijgen we er in totaal 52, inclusief de 8 die permanent in de VS blijven voor opleiding.quote:Op zondag 20 augustus 2023 18:46 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
[..]
Is 37 voor ons ook niet prima?
Voor de directe bedreigingen staan er 6 klaar ofzo?
En zodra we er meer dan die 37 nodig gaan hebben zitten we toch al in problemen die we zelf niet op kunnen lossen.
Of beter gevraagd, hoe zie jij de krijgsmacht het liefst ( realistisch gezien) ingericht?
In het westen heerst nog altijd de naïeve gedachte dat een speciaal voor jou aangepast high tech Zwitsers zakmes altijd beter is als gewoon grote aantallen van de plank te kopen.quote:Op zondag 20 augustus 2023 18:32 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Ja maar geld is niet eindig. Volgens mij heb ik ooit een post gemaakt dat de defensieindrustrie in het Westen niet corrupt is zoals in Rusland maar dat het resultaat redelijk hetzelfde is. Door corruptie hebben ze er in Rusland veel minder materieel dan op papier, in het Westen hebben we er veel minder dan we zouden willen ivm alle kostenoverschrijdingen.
Niet 1 op 1 hetzelfde uiteraard maar ook gewoon een probleem. Veel geld sijpelt weg naar de bedrijven en aandeelhouders.
het is nog altijd meer dan geen. En ja, daardoor gaan ze ook verschil maken tov nu. Voor oekraine kan elk toestel op het moment het verschil maken/ Zij krijgen er toestellen bij, rusland verliest enkel toestellenquote:Op zondag 20 augustus 2023 18:10 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ja 8 van NL en 6 van DK.
Gaat 14 stuks een verschil maken?
Echt doeltreffend wordt het als veel meer landen leveren en er een stuk of 20 squadrons kunnen worden ingezet, verdeeld over 5 vliegvelden en 3 vliegdekschepen.
Mooi taaltje dat Deensquote:Op zondag 20 augustus 2023 18:06 schreef Aether het volgende:
Danmark donerer 19 kampfly til Ukraine
https://nyheder.tv2.dk/20(...)-kampfly-til-ukraine
Maar dan moeten we ook de zorg enorm opschalen, Nederland volpleuren met bunkers, enorm investeren tegen een eventuele watersnood en God mag weten voor welke gevaren we allemaal verder nog meer niet klaar zijn.quote:Op zondag 20 augustus 2023 18:50 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Hoe meer hoe beter.
Stuk of 90 weer en wat verse kernkoppen in eigen beheer.
En niemand doet je wat, betaalt zich altijd terug.
Maar ja dan komen er weer van die linkse jankbalken aan: Ja maar het milieu, ja maar de kosten, ja maaar het is bijna nooit oorlog.
Een stuk of 80 à 90 F-35's om eens te beginnen en dan zitten we nog een heel eind van de 213 F-16's die we ooit hadden.quote:Op zondag 20 augustus 2023 18:46 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
[..]
Is 37 voor ons ook niet prima?
Voor de directe bedreigingen staan er 6 klaar ofzo?
En zodra we er meer dan die 37 nodig gaan hebben zitten we toch al in problemen die we zelf niet op kunnen lossen.
Of beter gevraagd, hoe zie jij de krijgsmacht het liefst ( realistisch gezien) ingericht?
Dit is een sketch toch?quote:
Winstmaximalisatie. De wereld draait om multinationals, niet om natiestaten.quote:Op zondag 20 augustus 2023 17:41 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Volgens mij hadden we indertijd na de luchtmachten van de VS en Israël het hoogste aantal F-16's wereldwijd.
Je vraagt je echt af waarom we ons met dik drie miljoen (belasting betalende) inwoners meer als indertijd geen serieuze krijgsmacht meer kunnen veroorloven, tenzij die drie miljoen stuk voor stuk allemaal in de bijstand zitten ofzo.
Klinkt als een hoop/genoeg, kun je eventueel wat bijkopen zodra de eerste slijtage beginnen te tonen.quote:Op zondag 20 augustus 2023 18:52 schreef Gajes_Octavianus het volgende:
[..]
Uiteindelijk krijgen we er in totaal 52, inclusief de 8 die permanent in de VS blijven voor opleiding.
Is momenteel 34 stuks (inclusief die 8 in de VS).
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |