openbrekers laten betalenquote:Op donderdag 14 september 2023 17:11 schreef voetbalmanager2 het volgende:
In Amsterdam kosten opengebroken vuilnisbakken al een ton:
https://www.at5.nl/artike(...)open-tot-100000-euro
			
			
			
			
			
			
			
			Herkenbaar. Geregeld zijn die apparaten naar de gallemiezen en daar sta je dan. Ik gebruik zelf nog nauwelijks blikjes, maar omdat ze na een deukje al niks meer waard zijn, kun je stellen dat sommige partijen hier gewoon beter van worden.quote:Op donderdag 14 september 2023 23:06 schreef jakosi het volgende:
Ik vind het wel weer zonde van het geld. Je kan je statiegeldflessen niet kwijt maar betaalt er wel voor. Weer iets dat de koopkracht ondermijnt, behalve voor de statiegeldzoekers.
Laatst kwam ik met mijn zak opgespaarde statiegeldflessen bij de supermarkt en ik trof er enige 'rapers' die dachten dat ik 1 van hun was. Gemoedelijke sfeer. Wel kon ik weer huiswaarts want het apparaat was kapot. De volgende keer trof ik enkele zigeuners, ook toen was het apparaat kapot. Wederom huiswaarts gegaan en de zak, die inmiddels door de duiven is ondergescheten, wordt voller en voller.
			
			
			
			Een deukje idd.quote:Op vrijdag 15 september 2023 08:02 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Herkenbaar. Geregeld zijn die apparaten naar de gallemiezen en daar sta je dan. Ik gebruik zelf nog nauwelijks blikjes, maar omdat ze na een deukje al niks meer waard zijn, kun je stellen dat sommige partijen hier gewoon beter van worden.
			
			
			
			Voor die paar cent zie ik dit niet snel veranderen.quote:Op donderdag 14 september 2023 17:11 schreef voetbalmanager2 het volgende:
In Amsterdam kosten opengebroken vuilnisbakken al een ton:
https://www.at5.nl/artike(...)open-tot-100000-euro
			
			
			
			
			
			
			
			Ja, wil je nou dat er gerecycled wordt of niet?quote:Op woensdag 13 september 2023 23:26 schreef Viezig het volgende:
[..]
Altijd hetzelfde hier. Gewoon constant mensen met drie vuilniszakken vol met blikjes. Sta je dan te wachten met twee flessen...
Het is ook gewoon veel smeriger geworden rondom die automaten. Niet heel gek, want diezelfde lui die de prullenbakken leegtrekken on wat blikjes te vinden waarbij ze de rest van het afval lekker op de grond laten liggen, liggen er meestal ook niet wakker van als mensen zien dat ze een bende achterlaten bij die automaten.
En dit was allemaal heel goed te voorspellen...
			
			
			
			Dat gebeurt al. Bij ons in de gemeente wel. Ik zie ze regelmatig. Ik hoorde van iemand dat het vaak mensen zijn die hun taakstraf staan uit te voeren. En dat kan kloppen. Elke keer zijn het weer anderen, behalve de "blikjesraper" in het winkelcentrum hier. Die is er al 20 jaar volgens mij en iedereen kent hem.quote:Op vrijdag 15 september 2023 15:57 schreef qajariaq het volgende:
en alternatief gestraften laten rapen in de berm.
			
			
			
			
			
			
			
			Heel veel mensen realiseren zich niet dat bezorgers het statiegeld-spul meenemen voor je. Ik had er ook nooit bij stilgestaan, maar sinds we Albertquote:Op vrijdag 15 september 2023 18:39 schreef sjorsie1982 het volgende:
ik krijg er allemaal niet zoveel van mee want ik lever mijn statiegeld artikelen in bij de bezorger aan mijn voordeur die dit netjes verrekend nadat al mijn boodschappen naar binnen zijn gebracht.
Ik verbaas me eigenlijk dat er nog zoveel mensen statiefgeldartikelen fysiek zelf terugbrengen. Dat is toch zonde van de tijd als het anders kan?
			
			
			
			Als je het bezorgen kan betalen is dat een luxe. Een luxe die de meeste sociaal zwakkeren niet kunnen betalen.quote:Op vrijdag 15 september 2023 18:39 schreef sjorsie1982 het volgende:
ik krijg er allemaal niet zoveel van mee want ik lever mijn statiegeld artikelen in bij de bezorger aan mijn voordeur die dit netjes verrekend nadat al mijn boodschappen naar binnen zijn gebracht.
Ik verbaas me eigenlijk dat er nog zoveel mensen statiefgeldartikelen fysiek zelf terugbrengen. Dat is toch zonde van de tijd als het anders kan?
			
			
			
			ja en je kan er mooi mee bezuinigen, zonder dat je het merkt. Tenminste dat geldt bij mij. Bijkomend voordeel is dat je nu dat gezeik met de statiegeldblikjes niet meekrijgt. Maar als teveel mensen dit doen dan verzinnen de fabrikanten wel iets om ook deze groep mensen lastig te vallen om ervoor te zorgen dat het statiegeld weer wordt afgeschaft.quote:Op vrijdag 15 september 2023 18:43 schreef Guppy het volgende:
[..]
Heel veel mensen realiseren zich niet dat bezorgers het statiegeld-spul meenemen voor je. Ik had er ook nooit bij stilgestaan, maar sinds we Alberthebben, wil ik niet anders meer. Ik vond het eerst onzin, dat hele bezorgen. Maar het is ideaal! Zeker nu met al dat statiegeld.
			
			
			
			Ik had eerder ook geen last van de blikjes, die gingen netjes bij het PMD. Maar kennelijk is statiegeld nodig om ervoor te zorgen dat mensen het niet massaal van zich af gooien. En dat gebeurt nu nog steeds wel, maar dan gaan andere mensen het in ieder geval nog opruimen.quote:Op vrijdag 15 september 2023 19:25 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
ja en je kan er mooi mee bezuinigen, zonder dat je het merkt. Tenminste dat geldt bij mij. Bijkomend voordeel is dat je nu dat gezeik met de statiegeldblikjes niet meekrijgt. Maar als teveel mensen dit doen dan verzinnen de fabrikanten wel iets om ook deze groep mensen lastig te vallen om ervoor te zorgen dat het statiegeld weer wordt afgeschaft.
			
			
			
			Nog nooit meegemaakt dat zo'n apparaat stuk is maar nu wel 2x dat er iemand voor me met volle big shoppers of een vuilniszak vol met blikjes stondquote:Op vrijdag 15 september 2023 08:02 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Herkenbaar. Geregeld zijn die apparaten naar de gallemiezen en daar sta je dan. Ik gebruik zelf nog nauwelijks blikjes, maar omdat ze na een deukje al niks meer waard zijn, kun je stellen dat sommige partijen hier gewoon beter van worden.
			
			
			
			Kapot in de zin van de rest van de dag wordt het nix meer valt wel mee, maar storing van er moet iemand bij komen van de andere kant van de winkel komt best regelmatig voor. Net als inderdaad iemand met een Ikea-tas vol die net voor je staat.quote:Op zaterdag 16 september 2023 01:15 schreef mascara-klodder het volgende:
Nog nooit meegemaakt dat zo'n apparaat stuk is maar nu wel 2x dat er iemand voor me met volle big shoppers of een vuilniszak vol met blikjes stond
			
			
			
			Ja hier wel.quote:Op zaterdag 16 september 2023 01:15 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Nog nooit meegemaakt dat zo'n apparaat stuk is maar nu wel 2x dat er iemand voor me met volle big shoppers of een vuilniszak vol met blikjes stond![]()
Heb weinig statiegeldflessen gelukkig want koop frisdrank in België
			
			
			
			
			
			
			
			Dat is wel heel handig want hoef je ze niet naar de winkel te brengen. Komen ze op de vuilnisbelt en uiteindelijk in de oceaan in plaats van dat ze hergebruikt worden.quote:Op zaterdag 16 september 2023 01:15 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Heb weinig statiegeldflessen gelukkig want koop frisdrank in België
			
			
			
			Of je gooit het gewoon in de PMD bak, simple comme bonjour.quote:Op zaterdag 16 september 2023 13:32 schreef HSG het volgende:
[..]
Dat is wel heel handig want hoef je ze niet naar de winkel te brengen. Komen ze op de vuilnisbelt en uiteindelijk in de oceaan in plaats van dat ze hergebruikt worden.
			
			
			
			Ik doe ze gewoon netjes in de PMD-zak bij de rest van het plastic.quote:Op zaterdag 16 september 2023 13:32 schreef HSG het volgende:
[..]
Dat is wel heel handig want hoef je ze niet naar de winkel te brengen. Komen ze op de vuilnisbelt en uiteindelijk in de oceaan in plaats van dat ze hergebruikt worden.
			
			
			
			
			
			
			
			De bedoeling van statiegeld is dat naast het recyclen ook dat mensen het niet op straat of in de natuur gooien.quote:Op zaterdag 16 september 2023 16:54 schreef bloodymary1 het volgende:
Ja doe ik ook. Blikjes (heb ik nooit zoveel hoor) en ook de kleine plastic flesjes bij het PMD dat ze hier op komen halen. Dat is toch ook prima? En ja ik snap dat ik dan ook het statiegeld weggooi.
			
			
			
			
			
			
			
			Rot op zeg. Picnic rekent helemaal niks extra voor bezorgen.quote:Op vrijdag 15 september 2023 18:44 schreef torentje het volgende:
[..]
Als je het bezorgen kan betalen is dat een luxe. Een luxe die de meeste sociaal zwakkeren niet kunnen betalen.
			
			
			
			Picnic draait geen winst, die hopen te cashen als een grote speler het netwerk opkoopt. Jij bent het product.quote:Op zondag 17 september 2023 10:47 schreef HiZ het volgende:
[..]
Rot op zeg. Picnic rekent helemaal niks extra voor bezorgen.
			
			
			
			Dus men kan dan bij hun dagelijks voor ongeveer ¤3 laten bezorgen.quote:Op zondag 17 september 2023 10:47 schreef HiZ het volgende:
[..]
Rot op zeg. Picnic rekent helemaal niks extra voor bezorgen.
			
			
			
			Minimale besteding is ¤35.quote:Op zondag 17 september 2023 10:53 schreef torentje het volgende:
[..]
Dus men kan dan bij hun dagelijks voor ongeveer ¤3 laten bezorgen.
			
			
			
			Mooie bijverdienste, naast waarschijnlijk zijn wajong-uitkering.quote:Op vrijdag 8 september 2023 17:27 schreef HSG het volgende:
Op het station (en ook in de rrein) waar ik vlakbij werk zit een autistische jongen zakkenvol flesjes en blikjes te verzamelen omdat mensen geen zin hebben om het inleveren.
Als ik hem mag geloven verdient hij ¤150,- per week mee. (¤600,- per maand als hij het goed doet).
			
			
			
			Ik zie het eerder als armoede wanneer mensen boodschappen van de supermarkt laten bezorgen en daardoor vlees, brood, fruit en kaas van matige kwaliteit eten.quote:Op vrijdag 15 september 2023 18:44 schreef torentje het volgende:
[..]
Als je het bezorgen kan betalen is dat een luxe. Een luxe die de meeste sociaal zwakkeren niet kunnen betalen.
Geeft hij vast netjes door aan het UWV.quote:Op zondag 17 september 2023 11:07 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Mooie bijverdienste, naast waarschijnlijk zijn wajong-uitkering.
			
			
			
			als de speciaalzaken om 17:00 dicht gaan en 9:30 open kan je niet veel anders. op de zaterdag kan je missxhien net genoeg halen voor tm maandag, daarna is het weer bedorvenquote:Op zondag 17 september 2023 11:37 schreef Sapstengel het volgende:
[..]
Ik zie het eerder als armoede wanneer mensen boodschappen van de supermarkt laten bezorgen en daardoor vlees, brood, fruit en kaas van matige kwaliteit eten.
			
			
			
			Die plastic flesjes met statiegeld gaan voor meer dan de helft naar de Filipijnen en zo, om daar gedumpt te worden en in zee terecht te komen.quote:Op zaterdag 16 september 2023 13:32 schreef HSG het volgende:
[..]
Dat is wel heel handig want hoef je ze niet naar de winkel te brengen. Komen ze op de vuilnisbelt en uiteindelijk in de oceaan in plaats van dat ze hergebruikt worden.
			
			
			
			Die bewering kom ik in je bron niet tegen. Het lijkt mij ook niet logisch om afval de halve wereld over te slepen om het daar in zee te dumpen. Dat kan dichter bij huis ook wel als je dat zou willen. In je link staat nergens enig detail over locatie of methoden van recyclen, dus kom even met wat beters.quote:Op zondag 17 september 2023 14:27 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Die plastic flesjes met statiegeld gaan voor meer dan de helft naar de Filipijnen en zo, om daar gedumpt te worden en in zee terecht te komen.
Het terugwinnen en omsmelten van blikjes gebeurd al decennia hoor. Veertig jaar terug had ik een uitzendbaantje naast de vuilverbranding en daar had ik prima uitzicht op de scheiding van metalen. Van afval scheiden had toen nog niemand gehoord maar metalen hadden waarde dus werden ze er na het verbranden uit de as gevist met magnetisme en wervelstromen.quote:Blikjes zijn goed te recyclen (smelten), maar het zal wel even duren voordat er capaciteit is om dat ook te doen.
			
			
			
			Er zijn een heleboel documentaires op youtube, zoals deze:quote:Op zondag 17 september 2023 16:30 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Die bewering kom ik in je bron niet tegen. Het lijkt mij ook niet logisch om afval de halve wereld over te slepen om het daar in zee te dumpen. Dat kan dichter bij huis ook wel als je dat zou willen. In je link staat nergens enig detail over locatie of methoden van recyclen, dus kom even met wat beters.
			
			
			
			Is toch al jaren bekend dat het in Azië gedumpt wordt?quote:Op zondag 17 september 2023 16:34 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Er zijn een heleboel documentaires op youtube, zoals deze:
(Ik heb hem niet gekeken, gewoon de eerste die ik tegenkwam.) Ik heb daar een paar jaar geleden voor een politieke partij een rapport over gemaakt.
			
			
			
			Waarom is het van matige kwaliteit? Over het vlees en de kaas kan ik niet oordelen (want dat eet ik niet), maar over het brood en het fruit heb ik niks te klagen.quote:Op zondag 17 september 2023 11:37 schreef Sapstengel het volgende:
[..]
Ik zie het eerder als armoede wanneer mensen boodschappen van de supermarkt laten bezorgen en daardoor vlees, brood, fruit en kaas van matige kwaliteit eten.
			
			
			
			het is 2023, we hebben vriezers en ijskastenquote:Op zondag 17 september 2023 12:17 schreef mschol het volgende:
[..]
als de speciaalzaken om 17:00 dicht gaan en 9:30 open kan je niet veel anders. op de zaterdag kan je missxhien net genoeg halen voor tm maandag, daarna is het weer bedorven
			
			
			
			Dat is echt onzin. In de coronatijd liet ik bezorgen door zowel AH en Jumbo en je kreeg dan juist de meest verse produkten en alles wat het langst goed blijft. Terwijl ik groente en fruit dat ik zelf in de winkel haal soms al na twee dagen weg kan gooien.quote:Op zondag 17 september 2023 11:37 schreef Sapstengel het volgende:
[..]
Ik zie het eerder als armoede wanneer mensen boodschappen van de supermarkt laten bezorgen en daardoor vlees, brood, fruit en kaas van matige kwaliteit eten.
[..]
Geeft hij vast netjes door aan het UWV.
			
			
			
			Op de website staat ook gewoon het aantal dagen dat de versheid gegarandeerd wordt bij de meeste producten. Zelf nooit gekke dingen meegemaakt dat producten maar kort houdbaar waren.quote:Op maandag 18 september 2023 12:49 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Dat is echt onzin. In de coronatijd liet ik bezorgen door zowel AH en Jumbo en je kreeg dan juist de meest verse produkten en alles wat het langst goed blijft. Terwijl ik groente en fruit dat ik zelf in de winkel haal soms al na twee dagen weg kan gooien.
			
			
			
			quote:Op zondag 17 september 2023 16:34 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Er zijn een heleboel documentaires op youtube, zoals deze:
(Ik heb hem niet gekeken, gewoon de eerste die ik tegenkwam.) Ik heb daar een paar jaar geleden voor een politieke partij een rapport over gemaakt.
Maar waarom kom ik dan tegen dat NL een netto importeur is van recycle plastics?quote:Op zondag 17 september 2023 16:41 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Is toch al jaren bekend dat het in Azië gedumpt wordt?
			
			
			
			Plastic is zeer moeilijk te recyclen, omdat er vele duizenden verschillende soorten zijn, die zich heel lastig laten scheiden. Dat is meestal ook handwerk. Maar de fabrikanten willen graag claimen dat hun product bestaat uit gerecycled plastic, dus doen ze er een beetje van dat geselecteerde plastic in.quote:Op maandag 18 september 2023 13:40 schreef qajariaq het volgende:
[..]
[..]
Maar waarom kom ik dan tegen dat NL een netto importeur is van recycle plastics?
https://plasticseurope.or(...)se%20ranglijst%20aan.
			
			
			
			Omdat de mensen die het narratief bepalen zich niet fijn voelen bij het idee om eerlijk te vertellen dat we hier relatief heel goed bezig zijn en dat de grootste problemen qua milieu vanuit de derde wereld komen. En nee, niet omdat ze spullen voor het Westen maken, maar omdat daar miljarden mensen leven die gewoon alles op straat, in de rivier of in de zee dumpen.quote:Op maandag 18 september 2023 13:40 schreef qajariaq het volgende:
[..]
[..]
Maar waarom kom ik dan tegen dat NL een netto importeur is van recycle plastics?
https://plasticseurope.or(...)se%20ranglijst%20aan.
			
			
			
			
			
			
			
			Hoppa.quote:Op maandag 18 september 2023 14:17 schreef qajariaq het volgende:
Jawel, maar van de claim dat ons plastic naar Azië wordt geëxporteerd blijft dus weinig van over.
Dat in delen van Azië een enorm afvalprobleem is zal niet nieuw zijn, hoewel ook daar wel wordt gepoogd de situatie te verbeteren.
Plastic hoogwaardig recyclen kost idd (nog?) veel te veel energie. Dan kan je beter dat plastic verbranden en de daarmee uitgespaarde olie gebruiken voor nieuw plastic.
Direct hergebruik van (PET)flessen <5 liter zie ik ook niet zo snel gebeuren, de slijtage na een paar keer gebruiken is best behoorlijk en dan ziet je product er niet representatief meer uit.
Misschien is voorlopig dan het downcyclen naar paaltjes e.d. of verbranden voor energie wel gewoon de beste oplossing naast alternatieven verzinnen voor verpakking. Geen idee eigenlijk of recyclen wel lukt als de afvalstromen van soorten plastics homogener zijn.
			
			
			
			Zonder riolering of een vuilophaaldienst heb je weinig keus, als je geïmporteerd voedsel eet met een heleboel verpakkingen. Op het platte land kun je wel vers voedsel eten, maar in de stad en zonder koelkast is dat een stuk lastiger. En het voorverpakte voedsel wat de EU naar Afrika exporteert is meestal goedkoper dan wat het de boeren daar kost om het te verbouwen.quote:Op maandag 18 september 2023 14:02 schreef Viezig het volgende:
Het is echt onvoorstelbaar wat je in veel gebieden in Azië en Afrika aan afval tegenkomt. Dat is echt geen afval geïmporteerd uit het Westen of afval dat overblijft omdat ze daar telefoontjes voor ons in elkaar zetten, dat zijn gewoon mensen die hun vuilnis van de dag gewoon uit het raam flikkeren.
			
			
			
			Je kan het wel recyclen, maar dan moeten de fabrikanten meewerken.quote:Op maandag 18 september 2023 14:17 schreef qajariaq het volgende:
Misschien is voorlopig dan het downcyclen naar paaltjes e.d. of verbranden voor energie wel gewoon de beste oplossing naast alternatieven verzinnen voor verpakking. Geen idee eigenlijk of recyclen wel lukt als de afvalstromen van soorten plastics homogener zijn.
			
			
			
			Ik snap alleen niet waarom verschillende bronnen met zo verschillende getallen komen. N&M heeft het over de grootste doorvoer van de regio en Plasticeuroe heeft het over netto importeur. Die twee zijn theoretisch wel te combineren maar dat is zeer onwaarschijnlijk natuurlijk. Waarin zit het verschil?quote:Op maandag 18 september 2023 14:40 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Hoppa.
https://www.plasticsoupfo(...)-van-plasticafval-2/
Eigen afval eerst: Azië wil af van afvalberg rijke landen - RTL Nieuws https://www.rtlnieuws.nl/(...)and-plastic-recyclen
En dit is al decennia aan de gang kunt krantenartikelen van voor 2010 vinden.
			
			
			
			Plasticseurope is een belangengroep van bedrijven. Zoals BASF, DOW, Shell en Sabic, de grootste petrochemieconcerns in Europa, wiens voortbestaan door al die klimaatwetgeving op de tocht staat. Het is marketing om te laten zien dat ze goed bezig zijn.quote:Op maandag 18 september 2023 15:49 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Ik snap alleen niet waarom verschillende bronnen met zo verschillende getallen komen. N&M heeft het over de grootste doorvoer van de regio en Plasticeuroe heeft het over netto importeur. Die twee zijn theoretisch wel te combineren maar dat is zeer onwaarschijnlijk natuurlijk. Waarin zit het verschil?
			
			
			
			Marketing staat bekend om halve waarheden. Maar dit zou een volle leugen zijn dus.quote:Op maandag 18 september 2023 16:50 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Plasticseurope is een belangengroep van bedrijven. Zoals BASF, DOW, Shell en Sabic, de grootste petrochemieconcerns in Europa, wiens voortbestaan door al die klimaatwetgeving op de tocht staat. Het is marketing om te laten zien dat ze goed bezig zijn.
			
			
			
			Hoe groter de belangen...quote:Op maandag 18 september 2023 17:29 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Marketing staat bekend om halve waarheden. Maar dit zou een volle leugen zijn dus.
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			https://nos.nl/artikel/25(...)-pas-in-2026-gehaaldquote:Het huidige wettelijke doel om 90 procent van de verkochte plastic flessen in te zamelen, wordt pas in 2026 gehaald. Dat concludeert het Afvalfonds Verpakkingen in een nieuw plan om de inzameling te verbeteren.
"Schokkend", vindt Suze Govers van Recycling Netwerk Benelux. "Dit kan niet. Er ligt een wet. Iedereen dient zich daaraan te houden."
Het Afvalfonds, dat namens bedrijven verantwoordelijk is voor de inzameling, ligt onder vuur van de handhavende Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) en het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Begin september kreeg het een officiële waarschuwing van de inspectie omdat er dit jaar met 68 procent veel te weinig flesjes zijn ingezameld.
			
			
			
			Nou, dan zullen we binnenkort wel statiegeldboetes krijgen.quote:Op maandag 4 december 2023 16:56 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/25(...)-pas-in-2026-gehaald
We zijn werkelijk helemaal gek aan het worden in dit land
			
			
			
			Suze lijkt op een of andere manier te denken dat die wet mensen dus ook verplicht om statiegeldblikjes/flesjes te allen tijde in te leveren. Rare meid.quote:Op maandag 4 december 2023 16:56 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/25(...)-pas-in-2026-gehaald
We zijn werkelijk helemaal gek aan het worden in dit land
			
			
			
			Wie zou die dingen gaan betalen trouwens? Of moet dat uit het reguliere onderwijsbudget?quote:In het hernieuwde plan staat dat het Afvalfonds het aantal inzamelingspunten wil uitbreiden. Zo moeten er 1800 extra statiegeldmachines worden geplaatst bij bijvoorbeeld scholen, luchthavens, treinstations en attractieparken. Bij supermarkten worden 800 machines extra geplaatst.
			
			
			
			
			
			
			
			Laat ik je eens op een briljante uitvinding wijzen. De plastic tas. Oke, hij is splinternieuw dus best kans dat je er nog niet van gehoord hebt of dat ze ze in Habbekutteveen nog niet verkopen, maar ze zijn ideaal.stop je blikjes erin (schud ze daarvoor even uit) en presto! Geen last mmeer van vieze plakkerige blikjes.quote:Op maandag 4 december 2023 17:49 schreef Gajes_Octavianus het volgende:
Ik gooi mijn blikjes gewoon nog steeds weg in de PMD zak of hoe dat heet.
Waar het voorheen moest, met plastic samen.
Ik vertik het om met vieze plakkerige blikjes te gaan lopen sjouwen voor die paar centen.
Flessen met dop en kratten bier is, een ander verhaal, daar worden de auto en je handen niet vies van.
			
			
			
			Is dat wel de bedoeling, extra plastic gaan gebruiken? Da's niet milieuvriendelijk.quote:Op maandag 4 december 2023 17:52 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Laat ik je eens op een briljante uitvinding wijzen. De plastic tas. Oke, hij is splinternieuw dus best kans dat je er nog niet van gehoord hebt of dat ze ze in Habbekutteveen nog niet verkopen, maar ze zijn ideaal.stop je blikjes erin (schud ze daarvoor even uit) en presto! Geen last mmeer van vieze plakkerige blikjes.
			
			
			
			quote:Op maandag 4 december 2023 17:52 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Laat ik je eens op een briljante uitvinding wijzen. De plastic tas. Oke, hij is splinternieuw dus best kans dat je er nog niet van gehoord hebt of dat ze ze in Habbekutteveen nog niet verkopen, maar ze zijn ideaal.stop je blikjes erin (schud ze daarvoor even uit) en presto! Geen last mmeer van vieze plakkerige blikjes.
			
			
			
			Je gooit het tasje niet weg. Dat neem je gewoon weer mee. En anders gebruik je een koeltas of een ander soort tas.quote:Op maandag 4 december 2023 17:56 schreef Sodemieters het volgende:
[..]
Is dat wel de bedoeling, extra plastic gaan gebruiken? Da's niet milieuvriendelijk.
			
			
			
			Of een krat, rechtop verzamelen en meenemenquote:Op maandag 4 december 2023 17:59 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Je gooit het tasje niet weg. Dat neem je gewoon weer mee. En anders gebruik je een koeltas of een ander soort tas.
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			Ik zag laatst een gast twee zakken vol wegbrengen. Allerlei verschillende dingen, overduidelijk van straat/uit prullenbakken geraapt. De machine pakte een flesje niet, hij kijkt ernaar en ziet dat hij halfvol is. Wat doet hij? Hij drinkt het flesje leeg en stopt hem weer in de automaat.quote:Op maandag 4 december 2023 19:53 schreef Hathor het volgende:
Er komen hier in de supermarkt in de buurt mensen met tassen vol blikjes en die staan daar gewoon een kwartier/20 minuten aan dat apparaat voor een grijpstuiver, je moet het er maar voor over hebben.
			
			
			
			De paar keer dat ik het geprobeerd heb, want zo veel blikjes verbruik ik niet, was of dat apparaat kapot of stond er een hobo met een 100 liter vuilniszak dat ding te hoggen.quote:Op maandag 4 december 2023 19:36 schreef littlemindy het volgende:
Wat een drama, die blikjes.
Vooral als je net achter iemand in de rij bij de automaat staat die 60 stuks in één keer wil inleveren![]()
In 90% van de gevallen 'pakt' de automaat ze ook niet en komt het weer terug.
Ik gooi ze ook nog steeds gewoon weg.
Die paar rotcenten had ook een gewone prijsverhoging kunnen zijn.
			
			
			
			
			
			
			
			Als je op straat bent gewoon onder/naast de afvalbak leggen voor de daklozenquote:Op maandag 4 december 2023 20:33 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
De paar keer dat ik het geprobeerd heb, want zo veel blikjes verbruik ik niet, was of dat apparaat kapot of stond er een hobo met een 100 liter vuilniszak dat ding te hoggen.
Gewoon wegtiefen dus.
			
			
			
			Mijn huis is groot genoeg om het blik even te laten staan drogen.quote:Op maandag 4 december 2023 17:49 schreef Gajes_Octavianus het volgende:
Ik gooi mijn blikjes gewoon nog steeds weg in de PMD zak of hoe dat heet.
Waar het voorheen moest, met plastic samen.
Ik vertik het om met vieze plakkerige blikjes te gaan lopen sjouwen voor die paar centen.
Flessen met dop en kratten bier is, een ander verhaal, daar worden de auto en je handen niet vies van.
			
			
			
			Dat doe ik ook, maar wel op de plekken waarvan ik weet dat er daklozen komen. Ik snap niet dat we niet zoals in andere landen van die ringen hebben om klikos. Dan kan ik ze daar in zetten.quote:Op maandag 4 december 2023 20:36 schreef Erasmus het volgende:
[..]
Als je op straat bent gewoon onder/naast de afvalbak leggen voor de daklozen
			
			
			
			Eigenlijk moeten we dus her en der blikjes gevuld met pis achterlaten.quote:Op maandag 4 december 2023 20:29 schreef Viezig het volgende:
[..]
Ik zag laatst een gast twee zakken vol wegbrengen. Allerlei verschillende dingen, overduidelijk van straat/uit prullenbakken geraapt. De machine pakte een flesje niet, hij kijkt ernaar en ziet dat hij halfvol is. Wat doet hij? Hij drinkt het flesje leeg en stopt hem weer in de automaat.
Maar er is ook een user hier op FOK! die flessen zoekt in het park en blij is als er nog een laagje in zit. Gratis fris! Alleen niet al te fris i.m.o.
			
			
			
			Door statiegeld op blikjes verveelvoudig je het aantal eenheden wat verwerkt moet worden. Maar dit had niemand kunnen zien aankomen hoor!quote:Het Afvalfonds had niet eerder kunnen voorzien dat er veel meer apparaten bij moeten komen, zegt de zegsvrouw. "Er zijn al duizenden extra machines bij gekomen. Pas als het ingevoerd is, kan je kijken waar het beter kan."
			
			
			
			Snap ik en helemaal mee eensquote:Op maandag 4 december 2023 20:55 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Dat doe ik ook, maar wel op de plekken waarvan ik weet dat er daklozen komen. Ik snap niet dat we niet zoals in andere landen van die ringen hebben om klikos. Dan kan ik ze daar in zetten.
			
			
			
			Dat vind ik ook wel weer zielig, en ook niet hygiënisch. Dan ben ik eerder voor een afvoerputje en zo'n waterfles voor hamsters met suikerwater waar ze een paar slokjes uit mogen nemen als ze hun flesje leeggooien. De kosten betalen we dan van het statiegeld op blikjes en blikjes die alsnog weggeflikkerd worden.quote:Op maandag 4 december 2023 21:00 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Eigenlijk moeten we dus her en der blikjes gevuld met pis achterlaten.
			
			
			
			Er zijn landen waar je platgestampte blikjes kan inleveren. Dat scheelt al een boel. Ook zit er in sommige landen gewoon een medewerker achter die razendsnel alle blikjes telt. Enige nadeel is dat er dan een oud of buitenlands blikje tussen zit dat geen statiegeld heeft.quote:Op maandag 4 december 2023 20:35 schreef Erasmus het volgende:
Ik snap niet echt waarom dit een probleem in Nederland is, maar dat ze dit in omringende landen al jaren probleemloos doen.
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			ik ga altijd heel vroeg, in het weekend.quote:Op maandag 4 december 2023 19:36 schreef littlemindy het volgende:
Wat een drama, die blikjes.
Vooral als je net achter iemand in de rij bij de automaat staat die 60 stuks in één keer wil inleveren![]()
In 90% van de gevallen 'pakt' de automaat ze ook niet en komt het weer terug.
Ik gooi ze ook nog steeds gewoon weg.
Die paar rotcenten had ook een gewone prijsverhoging kunnen zijn.
			
			
			
			In België is er geen statiegeld op pet flessen en blikjes. Dus daar zal het inderdaad niet snel problemen geven.quote:Op maandag 4 december 2023 20:35 schreef Erasmus het volgende:
Ik snap niet echt waarom dit een probleem in Nederland is, maar dat ze dit in omringende landen al jaren probleemloos doen.
			
			
			
			Daarom schreef ik omringende landen, en geen aangrenzende (buur-)landen.quote:Op maandag 4 december 2023 22:15 schreef ipa84 het volgende:
[..]
In België is er geen statiegeld op pet flessen en blikjes. Dus daar zal het inderdaad niet snel problemen geven.
			
			
			
			Kinderen leren recyclen, weer een leuke opvoedkundige taak voor de docent.quote:Op maandag 4 december 2023 17:45 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Wie zou die dingen gaan betalen trouwens? Of moet dat uit het reguliere onderwijsbudget?
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			zoals wat dan?quote:Op dinsdag 5 december 2023 07:17 schreef -Hakuna- het volgende:
Wat mij nog steeds verbaast bij mijn dagelijkse flessen en blikken ronde is dat er nog steeds te veel wegwerp flessen en blikken in omloop zijn. Vooral van de bekende merken. Schijnbaar is er een verborgen wet die producenten (en verkopers) in staat stellen om eindeloos wegwerp verpakkingen in omloop te blijven brengen om proberen aan de statiegeld verplichting onderuit te komen.
			
			
			
			
			
			
			
			Wat mij erg verbaast is dat mensen vergeten waarom we zoveel plastic gebruiken. Het is vaak niet voor de lol.quote:Op dinsdag 5 december 2023 07:17 schreef -Hakuna- het volgende:
Wat mij nog steeds verbaast bij mijn dagelijkse flessen en blikken ronde is dat er nog steeds te veel wegwerp flessen en blikken in omloop zijn. Vooral van de bekende merken. Schijnbaar is er een verborgen wet die producenten (en verkopers) in staat stellen om eindeloos wegwerp verpakkingen in omloop te blijven brengen om proberen aan de statiegeld verplichting onderuit te komen.
			
			
			
			
			
			
			
			Of een koppeltje dat 2 machines bezet houdt omdat ze samen 2 megazakken aan het inleveren zijn.quote:Op maandag 4 december 2023 19:53 schreef Hathor het volgende:
Er komen hier in de supermarkt in de buurt mensen met tassen vol blikjes en die staan daar gewoon een kwartier/20 minuten aan dat apparaat voor een grijpstuiver, je moet het er maar voor over hebben.
			
			
			
			Elke keer als ik ga, neem ik mee wat ik heb. Heb er zelf ook een hekel aan om een kwartier bij die automaat te staan.quote:Op maandag 4 december 2023 19:53 schreef Hathor het volgende:
Er komen hier in de supermarkt in de buurt mensen met tassen vol blikjes en die staan daar gewoon een kwartier/20 minuten aan dat apparaat voor een grijpstuiver, je moet het er maar voor over hebben.
			
			
			
			
			
			
			
			Je kan het dan ook in de automaat stoppen en weglopen zonder te laten uitbetalen. Als je het in de vullisbak doet dan wordt er daar naar gezocht en krijg je veel troep op straat.quote:Op maandag 22 januari 2024 14:51 schreef KingRadler het volgende:
Op station heb je een vuilnisbak voor plastic, naast een statiegeld automaat.
Voor die paar cent is een vuilnisbak wel makkelijk.
			
			
			
			Hardstikke mooi man, een dieet van 50 Schultenbrau per dag.quote:Op maandag 4 december 2023 19:36 schreef littlemindy het volgende:
Wat een drama, die blikjes.
Vooral als je net achter iemand in de rij bij de automaat staat die 60 stuks in één keer wil inleveren![]()
In 90% van de gevallen 'pakt' de automaat ze ook niet en komt het weer terug.
			
			
			
			
			
			
			
			Ik sta me soms echt te verbazen als ik weer eens zo'n persoon zie die met een hele grote plastic zak vol met blikjes een klein half uur staat te pielen bij zo'n automaat. Dan sta je daar een slordige 100 lege blikken in dat apparaat te schuiven voor een grijpstuiver.quote:Op maandag 4 december 2023 17:49 schreef Gajes_Octavianus het volgende:
Ik gooi mijn blikjes gewoon nog steeds weg in de PMD zak of hoe dat heet.
Waar het voorheen moest, met plastic samen.
Ik vertik het om met vieze plakkerige blikjes te gaan lopen sjouwen voor die paar centen.
Flessen met dop en kratten bier is, een ander verhaal, daar worden de auto en je handen niet vies van.
			
			
			
			Dat is 15 euro.. laat die mensen.quote:Op maandag 22 januari 2024 15:53 schreef Hathor het volgende:
[..]
Ik sta me soms echt te verbazen als ik weer eens zo'n persoon zie die met een hele grote plastic zak vol met blikjes een klein half uur staat te pielen bij zo'n automaat. Dan sta je daar een slordige 100 lege blikken in dat apparaat te schuiven voor een grijpstuiver.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |