Als stemprocedures er niet meer toe doen omdat het verschil in de uitslag toch al zo groot is, en je in een andere discussie beroepen op mensenrechten is lachwekkend. Ik heb in post duidelijk uitgelegd wat mijn problemen zijn met dit referendum, en dat ik helemaal niet tegen een fusie an sich ben. Fijn verder dat de CU anderen dicteert of iets voor diegene een principe is of niet.quote:Op maandag 17 juli 2023 22:47 schreef Hanca het volgende:
[..]
Mij dus niet, maar goed. Jij vergelijkt een formaliteit (iedereen wist dat met 1 EK fractie dit onafwendbaar was, dat zei ik toen al en zo functioneerden ze de laatste tijd ook al in de Tweede Kamer, zeer vaak sprak de ene partij voor de andere) met een principe over het schenden van mensenrechten. Waarom is voor mij niet helder.
Ik ben 'de CU' niet, ik spreek hier volledig op persoonlijke titel en nooit voor een partij of andere partijleden. Dus dat is een raar antwoord.quote:Op maandag 17 juli 2023 22:54 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
[..]
Als stemprocedures er niet meer toe doen omdat het verschil in de uitslag toch al zo groot is, en je in een andere discussie beroepen op mensenrechten is lachwekkend. Ik heb in post duidelijk uitgelegd wat mijn problemen zijn met dit referendum. Fijn dat de CU anderen dicteert of iets voor diegene een principe is of niet.
Hoe vaak moet ik zeggen dat ik niet tegen de fusie an sich ben? Mijn hemel.quote:Op maandag 17 juli 2023 23:00 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik ben 'de CU' niet, ik spreek hier volledig op persoonlijke titel en nooit voor een partij of andere partijleden. Dus dat is een raar antwoord.
En ik snap niet dat jij bij de samenvoeging van de EK fracties, wat netjes via congressen is gegaan, niet had bedacht dat dat feitelijk ook het samenvoegen van de TK betekende. Wat we dus de laatste maanden ook al zagen.
Speciaal voor Hanca nog een keer, en in andere posts staat nog meer. Kan je dan weer afdoen als formaliteit en op the moral high ground gaan zitten.quote:Op maandag 17 juli 2023 19:56 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
[..]
Dat lijkt mij vooral een valse tegenstelling waar nogal veel aannames achter zitten die maar 1 kant op redeneren. Als na al die jaren praten over een fusie deze noodsprong je enige antwoord op mogelijk rechts is, dan is het verhaal nog dunner dan ik dacht.
Rechts heeft al decennia een kleine meerderheid in de Kamer. Ook toen Kok en Bos groot waren, en dat gaat ook zo zijn bij een fusie partij.
Het gaat mij helemaal niet om puur een formeel punt. Het gaat mij erom dat het gedreven is door macht en niet door inhoud, dat het referendum de facto het einde is van PvdA en Gl en je imo dat niet op zo'n manier organiseert, dat er allerlei redenaties worden opgetuigd die eenzijdig naar het meest gunstige worden geredenerd, het gedreven is uit angst voor rechts en de illusie dat je gezamenlijk meer zetels zou halen, de onderbouwing vooral anekdotisch/semantisch is, de partijleiders en voorzitters graag zichzelf zien als diegene die 'een historische stap' zetten, je in notabene verkiezingstijd jezelf extra kwetsbaar maakt.
Veel succes met stemmen trekken als je frame is 'anders lag het initiatief misschien bij vvd of bbb'. Doen alsof tegen een gezamenlijke lijst de kans vergroot op rechts voor vvd of bbb is nergens op gebaseerd en vooral een valse tegenstelling. Het is semantiek, niet meer.
Ik stem liever op een partij die uitgaat van een eigen verhaal. Je laten chanteren door angst voor een ander lijkt mij de slechtste raadgever.
Ik hoop dat het goed uitpakt, maar vooralsnog is het wensdenken. Het is hopen op een goed poppetje, en dat is het dus, een verhaal over poppetjes.
2x modaal, maar bedankt voor je zorgenquote:Op maandag 17 juli 2023 22:45 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Pas jij maar op dat je het zelf niet lastig krijgt door alle rechtse kaalslag als benedenmodaler.
Ah, dus jij zit je ongelofelijk druk te maken over dat een partij waar je niets mee hebt te weinig opkomt voor een groep waartoe je niet behoort. Bijzonder.quote:Op maandag 17 juli 2023 23:10 schreef matthijst het volgende:
[..]
2x modaal, maar bedankt voor je zorgen
Ja, inderdaad. Ik wel.quote:Op maandag 17 juli 2023 23:18 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Ah, dus jij zit je ongelofelijk druk te maken over dat een partij waar je niets mee hebt te weinig opkomt voor een groep waartoe je niet behoort. Bijzonder.
Zorgen maken (sociaal wenselijk antwoord) wil nog niet zeggen akkoord zijn om tig miljarden te investeren die een druppel op een gloeiende plaat zijn.quote:Op maandag 17 juli 2023 17:57 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Ik denk dat dat wel onder de gemiddelde PvdA'er leeft, maar niet in de mate en urgentie als bij een gemiddelde gl'er.
Nu waren de resultaten van de PvdA de afgelopen twee verkiezingen ook niet heel best dus dat ze -iets- proberen snap ik ook weer wel.
De meeste vrachtwagenchauffeurs, thuiszorgmedewerkers, orderpickers, timmermannen, kapsters en palletsorteerders gaan dan ook niet met de trein naar het werk. In een vol stadion heb je meer succes.quote:Op maandag 17 juli 2023 18:03 schreef Hanca het volgende:
[..]
Roep eens op een willekeurig vol station dat alle arbeiders moeten komen en iedereen rent bij je weg...
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
quote:Op dinsdag 18 juli 2023 09:14 schreef BlackLining het volgende:
Maar goed, dit is achter de rug en de grootschalige verontwaardiging lijkt zich te beperken tot boosrechts. Binnen de partijen zelf is de sfeer gewoon prima.
Ben benieuwd of er dan nu lijsttrekkers en/of premierskandidaten naar voren geschoven gaan worden
Nog één parlementaire periode met eigen lijsttrekkers, wat mij betreft gewoon Klaver en Kuiken, lijkt mij het beste. Dan kun je mooi een gezamelijke premierskandidaat aanwijzen voor nu en dan gedurende de komende periode volledig fuseren.Je hebt nu 1 lijst, dus wat mij betreft ook 1 lijsttrekker. Aangezien Kuiken idd zwak is en Klaver over zijn top heen, is dit daarvoor ook het ideale moment.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
Wat dat betreft komt Moorman beter uit: 1. Moorman (PvdA, vrouw), 2. Klaver (GL, man), 3. Kuiken (PvdA, vrouw). Dit kunnen ze niet oneindig doortrekken, want dan levert GL alleen mannen en de PvdA alleen vrouwen.quote:Op dinsdag 18 juli 2023 10:04 schreef Lt.Bookman het volgende:
Wordt wel even puzzelen dan, want als Timmermans (PvdA/man) op #1 komt dan kun je er gif op innemen dat er een vrouw van GroenLinks op #2 komt. Corinne Ellemeet wordt dat in ieder geval niet, die kondigde vandaag aan ermee te stoppen.
Moorman lijsttrekker, bedoel je?quote:Op dinsdag 18 juli 2023 10:45 schreef Hanca het volgende:
[..]
Wat dat betreft komt Moorman beter uit: 1. Moorman (PvdA, vrouw), 2. Klaver (GL, man), 3. Kuiken (PvdA, vrouw). Dit kunnen ze niet oneindig doortrekken, want dan levert GL alleen mannen en de PvdA alleen vrouwen.
Ben ik het met je eens, maar Timmermans en Moorman zijn de enige 2 kandidaten die ik langs heb zien komen.quote:Op dinsdag 18 juli 2023 14:31 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Moorman lijsttrekker, bedoel je?
Lijkt mij geen heel verstandige keuze. Moorman geniet geen landelijke bekendheid, en dat is wel degelijk nodig als je mikt op het premierschap. Timmermans is wellicht een saaie keuze, maar het is een politiek zwaargewicht en dat kan het verschil maken. Zeker nu Rutte van het toneel verdwijnt en veel kiezers op zoek zijn naar een ervaren bestuurder die het land kan leiden.
Ik zou op Timmermans kunnen stemmen, terwijl ik bij TK-verkiezingen al jaren VVD of D66 stem. Laatste keer PvdA was in 2010, toen Cohen aan het roer stond (en ik nog een jong Koosje was).
Ik denk eerder "bekend gezicht" dan geliefd. Wat tegenwoordig bijna hetzelfde betekent hoe vaker je aanschuift en of met je kop op tv/internet bent hoe populairder je bent.quote:Op dinsdag 18 juli 2023 15:39 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Hoe geliefd is die drammerige Timmermans eigenlijk onder de PvdA aanhang?
Het meest van alle kandidaten:quote:Op dinsdag 18 juli 2023 15:39 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Hoe geliefd is die drammerige Timmermans eigenlijk onder de PvdA aanhang?
Bos, Dijsselbloem, Samsom lijken mij betere kandidaten.quote:Op dinsdag 18 juli 2023 15:19 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ben ik het met je eens, maar Timmermans en Moorman zijn de enige 2 kandidaten die ik langs heb zien komen.
Waarom worden er zo ontzettend vaak mensen genoemd die 20+ jaar geleden relevant warenquote:Op dinsdag 18 juli 2023 15:45 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Bos, Dijsselbloem, Samsom lijken mij betere kandidaten.
Of ze willen is een andere vraag.
Omdat de PvdA weinig talent heeft?quote:Op dinsdag 18 juli 2023 15:47 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Waarom worden er zo ontzettend vaak mensen genoemd die 20+ jaar geleden relevant waren
Is er geen politieke jeugd meer?
Bos is 60quote:Op dinsdag 18 juli 2023 15:45 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Bos, Dijsselbloem, Samsom lijken mij betere kandidaten.
Of ze willen is een andere vraag.
Omdat je een ervaren persoon zoekt die de fusie/samenvoeging van de fracties in goede banen kan leiden en iemand die stemmen kan trekken als 'premierwaardig'.quote:Op dinsdag 18 juli 2023 15:47 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Waarom worden er zo ontzettend vaak mensen genoemd die 20+ jaar geleden relevant waren
Is er geen politieke jeugd meer?
Iemand waar massaal iedereen "ok boomer" tegen kan roepen ook al komen ze uit de punkperiodequote:Op dinsdag 18 juli 2023 15:54 schreef Hanca het volgende:
[..]
Omdat je een ervaren persoon zoekt die de fusie/samenvoeging van de fracties in goede banen kan leiden en iemand die stemmen kan trekken als 'premierwaardig'.
Wouter Bosquote:Op dinsdag 18 juli 2023 15:50 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Bos is 60
Dijsselbloem is 57
Samsom is 52
Dus ik overdrijf een beetje die laatste twee gaan zeker nog wel 1 of 2 kabinetsperiodes mee, maar toch wel wat aan de oude kant hoor allemaal.
Voordeel is nu dat BBB dat waarschijnlijk ook gaat doen en als Omtzigt mee doet zie ik hem ook wel met een externe premierskandidaat op de proppen komen. Dus inderdaad, Moorman op 1 en Timmermans als premierskandidaat lijkt me een optie.quote:Op dinsdag 18 juli 2023 16:18 schreef Lt.Bookman het volgende:
[..]
Wouter Bos
Wat je zou kunnen doen is geen premierskandidaat op één zetten maar daar iemand van buiten de lijst of een lijstduwer voor naar voren schuiven op het moment dat uit de peilingen blijkt dat je serieus de grootste kan worden. Zoals de PvdA van Bos in 2003 deed met Cohen.
Daarmee voorkom je ook dat iemand die wel geschikt als bestuurder maar niet als oppositieleider in de kamer terechtkomt mocht je niet de verkiezingen winnen (diezelfde Cohen in 2010). Want ik zie Timmermans dat ook niet doen.
Je gaat wel bakken kritiek over je heen krijgen van de concurrentie omdat je je premierskandidaat uit de wind houdt bij debatten.
Dat hoeft geen probleem te zijn. We moeten alleen nu echt afspreken dat een minister president maar twee parlementaire periodes mag dienen.quote:Op dinsdag 18 juli 2023 15:50 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Bos is 60
Dijsselbloem is 57
Samsom is 52
Dus ik overdrijf een beetje die laatste twee gaan zeker nog wel 1 of 2 kabinetsperiodes mee, maar toch wel wat aan de oude kant hoor allemaal.
Dat lijkt me een dramatisch slechte afspraak, dan was bijvoorbeeld Rutte I gewoon blijven zitten. En ook nog eens ondemocratisch. Als je toch een goede premier hebt, moet die gewoon door kunnen zolang die meerderheden kan vinden. Als je over de houdbaarheid bent wordt je vanzelf weggejaagd door de kiezer, zie Balkenende. En ik denk eigenlijk dat dat Rutte ook was overkomen als hij door was gegaan, Balkenende begon die laatste verkiezingen ook aan kop in de peilingen.quote:Op dinsdag 18 juli 2023 23:47 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Dat hoeft geen probleem te zijn. We moeten alleen nu echt afspreken dat een minister president maar twee parlementaire periodes mag dienen.
Links vertelt dat eerlijke verhaal juist regelmatig, terwijl rechts blijft roeptoeteren over oneindige economische groei.quote:Op woensdag 19 juli 2023 07:59 schreef jakosi het volgende:
Het eerlijke verhaal is dat Nederland welvaart gaat inleveren door de vergrijzing, kosten voor verduurzaming, uitkopen boeren, andere toenemende maatregelen waardoor van alles duurder wordt.
Links vertelt dat eerlijke verhaal niet, maar zal vooral de echte onderkant van de samenleving helpen (en asielzoekers) ten koste van de middenklasse en de rijken.
Links zegt vaak 'dat de zorg zo uitgehold is en de verzorgingsstaat onder druk staat', maar dat is precies wat je kan verwachten met de vergrijzing en immigratie. In die zin vind ik linkse mensen vaak weinig realistisch, ze lijken nog weleens te denken dat we dezelfde omstandigheden hebben als 'toen het allemaal zo goed was'.
En bij rechts worden de rijken ontzien en komt de rekening bij de middenklasse en armen terecht.quote:Op woensdag 19 juli 2023 07:59 schreef jakosi het volgende:
Het eerlijke verhaal is dat Nederland welvaart gaat inleveren door de vergrijzing, kosten voor verduurzaming, uitkopen boeren, andere toenemende maatregelen waardoor van alles duurder wordt.
Links vertelt dat eerlijke verhaal niet, maar zal vooral de echte onderkant van de samenleving helpen (en asielzoekers) ten koste van de middenklasse en de rijken.
Links zegt vaak 'dat de zorg zo uitgehold is en de verzorgingsstaat onder druk staat', maar dat is precies wat je kan verwachten met de vergrijzing en immigratie. In die zin vind ik linkse mensen vaak weinig realistisch, ze lijken nog weleens te denken dat we dezelfde omstandigheden hebben als 'toen het allemaal zo goed was'.
In Nederland hebben we niet genoeg natuurlijke aanwas om deze verzorgingsstaat in stand te houden, derhalve heb je migratie nodig. Waar links niet open is over dat de vergrijzing geld (en daarmee kwaliteit kost), is rechts niet echt open over dat arbeidsmigratie van expats en EU inwoners ook problemen meebrengen en willen ze enkel de schuld geven aan asielzoekers en in mindere mate buitenlandse studenten.quote:Op woensdag 19 juli 2023 07:59 schreef jakosi het volgende:
Het eerlijke verhaal is dat Nederland welvaart gaat inleveren door de vergrijzing, kosten voor verduurzaming, uitkopen boeren, andere toenemende maatregelen waardoor van alles duurder wordt.
Links vertelt dat eerlijke verhaal niet, maar zal vooral de echte onderkant van de samenleving helpen (en asielzoekers) ten koste van de middenklasse en de rijken.
Links zegt vaak 'dat de zorg zo uitgehold is en de verzorgingsstaat onder druk staat', maar dat is precies wat je kan verwachten met de vergrijzing en immigratie. In die zin vind ik linkse mensen vaak weinig realistisch, ze lijken nog weleens te denken dat we dezelfde omstandigheden hebben als 'toen het allemaal zo goed was'.
Het geweldige interview van Edith Schippers met nu.nl komt bij mij op.quote:Op woensdag 19 juli 2023 08:06 schreef Hanca het volgende:
[..]
Links vertelt dat eerlijke verhaal juist regelmatig, terwijl rechts blijft roeptoeteren over oneindige economische groei.
En ja, als de welvaart daalt moet je zorgen dat dat ten koste gaat van hen die dat kunnen betalen en niet van hen die nu al niet rond kunnen komen.
Er is een verschil tussen arbeids/kennis migratie, en jonge gastjes uit Marokko/Turkije die oudjes overvallen he.quote:Op woensdag 19 juli 2023 08:17 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
In Nederland hebben we niet genoeg natuurlijke aanwas om deze verzorgingsstaat in stand te houden, derhalve heb je migratie nodig. Waar links niet open is over dat de vergrijzing geld (en daarmee kwaliteit kost), is rechts niet echt open over dat arbeidsmigratie van expats en EU inwoners ook problemen meebrengen en willen ze enkel de schuld geven aan asielzoekers en in mindere mate buitenlandse studenten.
Daarom heb je migratiebeleid nodig die mensen werft die de nodige dingen meebrengen om een "greencard" te krijgen ipv gewoon de deur open te zetten en denken dat het dan wel goed komt.quote:Op woensdag 19 juli 2023 08:17 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
In Nederland hebben we niet genoeg natuurlijke aanwas om deze verzorgingsstaat in stand te houden, derhalve heb je migratie nodig. Waar links niet open is over dat de vergrijzing geld (en daarmee kwaliteit kost), is rechts niet echt open over dat arbeidsmigratie van expats en EU inwoners ook problemen meebrengen en willen ze enkel de schuld geven aan asielzoekers en in mindere mate buitenlandse studenten.
Klaver is ook zeker capabel en hoort ook gewoon namens PvdA/GL in de TK te blijven. Denk alleen wel dat zijn eigen inschatting juist is, en dat hij niet de goede persoon is om deze gezamenlijke lijst te leiden.quote:Op woensdag 19 juli 2023 07:24 schreef Hanca het volgende:
https://www.ad.nl/politie(...)verstandig~a3fdb762/
Eerlijk interview. En ook Klaver noemt, zonder namen te noemen, alleen Timmermans en Moorman. En hij wil zelf wel op de lijst.
Er is een verschil tussen arbeid/kennis migratie en mensen die oudjes overvallen zeker. Maar veel (groot) ouders van die Turkse en Marokkaanse gastjes zijn hier gewoon als gastarbeider heen gekomen natuurlijk.quote:Op woensdag 19 juli 2023 08:52 schreef OxygeneFRL het volgende:
[..]
Er is een verschil tussen arbeids/kennis migratie, en jonge gastjes uit Marokko/Turkije die oudjes overvallen he.
quote:Op woensdag 19 juli 2023 09:07 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Daarom heb je migratiebeleid nodig die mensen werft die de nodige dingen meebrengen om een "greencard" te krijgen ipv gewoon de deur open te zetten en denken dat het dan wel goed komt.
Ik denk dat we dezelfde standaarden als eerder niet voor de armsten niet kunnen vasthouden. Dat is het eerlijke verhaal. En de middenklasse kan het ook al niet makkelijk betalen en die bloeden ook onder links.quote:Op woensdag 19 juli 2023 08:06 schreef Hanca het volgende:
[..]
Links vertelt dat eerlijke verhaal juist regelmatig, terwijl rechts blijft roeptoeteren over oneindige economische groei.
En ja, als de welvaart daalt moet je zorgen dat dat ten koste gaat van hen die dat kunnen betalen en niet van hen die nu al niet rond kunnen komen.
Tsja, bij een partij als de VVD worden de rijken echt niet ontzien hoor. Dus weet niet welke partijen jij bedoelt. Het harde feit is ook dat als je alles van de rijken zou afpakken en aan de armen zou geven, dat dit lang niet genoeg is om structureel verbetering te geven aan de armen. En de armoede wordt ook geïmporteerd en dat moet stoppen.quote:Op woensdag 19 juli 2023 08:11 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
En bij rechts worden de rijken ontzien en komt de rekening bij de middenklasse en armen terecht.
Ik denk dat je ook eerlijk moet zijn over de standaarden, er wordt tegenwoordig wel heel veel gespiegeld naar mensen die uitzonderlijk zijn, waar je vroeger hooguit zorgen maakte als je buren het wat beter hadden. Tegenwoordig kun je in de hele wereld checken wie het allemaal "beter" heeft en dat vrij eenvoudig als standaard zien. En jezelf al mislukt achten als je een tweedehands auto rijdt oid. Er heerst een doorgeslagen ideaal denken en dat is lastig maar wel politiek aan te pakken, vooral het ombuigen wat als ideaal gezien wordt. Dat zie je natuurlijk al gebeuren met "vliegschaamte" etc dat kan best nog wel wat meer, overdaad niet zien als aantrekkelijk.quote:Op woensdag 19 juli 2023 09:46 schreef jakosi het volgende:
[..]
Ik denk dat we dezelfde standaarden als eerder niet voor de armsten niet kunnen vasthouden. Dat is het eerlijke verhaal. En de middenklasse kan het ook al niet makkelijk betalen en die bloeden ook onder links.
Ik zie links anders regelmatig zeggen dat 'de verzorgingsstaat en de zorg worden uitgehold. Als ze echt zo eerlijk zijn als jij zegt, dan zeggen ze ook dat deze zaken uitgehold moeten worden gezien de ontwikkelingen.quote:Op woensdag 19 juli 2023 08:06 schreef Hanca het volgende:
[..]
Links vertelt dat eerlijke verhaal juist regelmatig, terwijl rechts blijft roeptoeteren over oneindige economische groei.
En ja, als de welvaart daalt moet je zorgen dat dat ten koste gaat van hen die dat kunnen betalen en niet van hen die nu al niet rond kunnen komen.
Dat er niks mag worden verminderd in zorg komt alleen bij de PVV en de SP vandaan.quote:Op woensdag 19 juli 2023 09:55 schreef jakosi het volgende:
[..]
Ik zie links anders regelmatig zeggen dat 'de verzorgingsstaat en de zorg worden uitgehold. Als ze echt zo eerlijk zijn als jij zegt, dan zeggen ze ook dat deze zaken uitgehold moeten worden gezien de ontwikkelingen.
Ik denk wel een stemmenkanon onze Wouter Bos. Twee periodes. Kan 'ie daarna gelijk met pensioen. Moet 'ie er nog wel zin in hebben. Frans Timmermans zie ik niet zitten, te oud, weinig charismatisch en als ik hem was bleef ik lekker in Brussel. Boekhouder Jeroen Dijsselbloem zie ik absoluut niet zitten.quote:Op dinsdag 18 juli 2023 16:18 schreef Lt.Bookman het volgende:
[..]
Wouter Bos
Wat je zou kunnen doen is geen premierskandidaat op één zetten maar daar iemand van buiten de lijst of een lijstduwer voor naar voren schuiven op het moment dat uit de peilingen blijkt dat je serieus de grootste kan worden. Zoals de PvdA van Bos in 2003 deed met Cohen. Die truc je nu kunnen herhalen met Klaver/Timmermans.
Daarmee voorkom je ook dat iemand die wel geschikt als bestuurder maar niet als oppositieleider in de kamer terechtkomt mocht je niet de verkiezingen winnen (diezelfde Cohen in 2010). Want ik zie Timmermans dat ook niet doen.
Je gaat wel bakken kritiek over je heen krijgen van de concurrentie omdat je je premierskandidaat uit de wind houdt bij debatten.
Als je dat denkt kan ik je niet serieus nemen. De enige groep die er onder Rutte's regering structureel op vooruit zijn gegaan zijn de rijken. Zo is het beleid bedoeld.quote:Op woensdag 19 juli 2023 09:48 schreef jakosi het volgende:
[..]
Tsja, bij een partij als de VVD worden de rijken echt niet ontzien hoor. Dus weet niet welke partijen jij bedoelt. Het harde feit is ook dat als je alles van de rijken zou afpakken en aan de armen zou geven, dat dit lang niet genoeg is om structureel verbetering te geven aan de armen. En de armoede wordt ook geïmporteerd en dat moet stoppen.
Kom maar met cijfers dat Rutte zijn regering zo goed zou zijn voor de rijken en hoeveel de afdrachten van de rijken gaan helpen om de publieke voorzieningen te betalen.quote:Op woensdag 19 juli 2023 11:26 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Als je dat denkt kan ik je niet serieus nemen. De enige groep die er onder Rutte's regering structureel op vooruit zijn gegaan zijn de rijken. Zo is het beleid bedoeld.
Als de rijken meer naar draagkracht zouden afdragen dan zou er heel wat meer geld kunnen naar publieke voorzieningen die onder Rutte kapot bezuinigd zijn. Daar profiteren we allemaal van.
Ik denk vooral ook niet bij GL, geen groen en toch een voor PvdA begrippen vrij rechts imago. Timmermans is wat dat betreft ideaal, spreekt aan voor beide partijen.quote:Op woensdag 19 juli 2023 10:51 schreef Raw85 het volgende:
Wouter Bos is niet bepaald geliefd meer binnen de PvdA toch?
De vraag is in dit soort discussies steeds: wie zijn de rijken die meer moeten afdragen?quote:Op woensdag 19 juli 2023 11:26 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Als je dat denkt kan ik je niet serieus nemen. De enige groep die er onder Rutte's regering structureel op vooruit zijn gegaan zijn de rijken. Zo is het beleid bedoeld.
Als de rijken meer naar draagkracht zouden afdragen dan zou er heel wat meer geld kunnen naar publieke voorzieningen die onder Rutte kapot bezuinigd zijn. Daar profiteren we allemaal van.
Dat hele pro-EU schrikt wel mensen af.quote:Op woensdag 19 juli 2023 11:40 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik denk vooral ook niet bij GL, geen groen en toch een voor PvdA begrippen vrij rechts imago. Timmermans is wat dat betreft ideaal, spreekt aan voor beide partijen.
Die mensen zouden toch al niet op GL/PvdA stemmen.quote:Op woensdag 19 juli 2023 12:42 schreef Immerdebestebob het volgende:
[..]
Dat hele pro-EU schrikt wel mensen af.
quote:Op woensdag 19 juli 2023 12:50 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Die mensen zouden toch al niet op GL/PvdA stemmen.
Niet de GL/PvdA stemmersquote:Op woensdag 19 juli 2023 12:42 schreef Immerdebestebob het volgende:
[..]
Dat hele pro-EU schrikt wel mensen af.
Sommigen, ja, anderen juist niet.quote:Op woensdag 19 juli 2023 12:42 schreef Immerdebestebob het volgende:
[..]
Dat hele pro-EU schrikt wel mensen af.
Klaver capabel? Die man hangt van de trucs aan elkaar. Van z’n Amerikaanse maniertjes op het podium tot z’n kruistocht tegen scorebordpolitiek waarmee hij links de wapens uit handen sloeg.quote:Op woensdag 19 juli 2023 09:12 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Klaver is ook zeker capabel en hoort ook gewoon namens PvdA/GL in de TK te blijven. Denk alleen wel dat zijn eigen inschatting juist is, en dat hij niet de goede persoon is om deze gezamenlijke lijst te leiden.
Die kruistocht tegen scorebordpolitiek was juist een verademing, wat mij betreft. Klaver is zeker wel een capabele politicus, maar de glans is er wel wat af.quote:Op woensdag 19 juli 2023 14:21 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Klaver capabel? Die man hangt van de trucs aan elkaar. Van z’n Amerikaanse maniertjes op het podium tot z’n kruistocht tegen scorebordpolitiek waarmee hij links de wapens uit handen sloeg.
Een zegen voor de fusie dat deze man een stap terug doet.
Politiek misschien niet het meest verstandig, maar aan de andere kant: de begrotingen gingen toen zo veel zijn kant op, dat doen alsof je tegen gaat stemmen ook wel belachelijk zou zijn geweest. Dat had hem zijn geloofwaardigheid gekost en op de lange termijn helpt dat ook niet.quote:Op woensdag 19 juli 2023 17:32 schreef Hexagon het volgende:
Die scorebord politiek actie was imo wel een van de grootste politieke flaters die ik gezien heb. Meteen geen onderhandelingspositie meer en ook niks waar hij zn achterban blij mee kon maken. Dat deed het trio D66/CU/SGP toen veel slimmer.
Heb niks meer van je vernomen sinds ik je om cijfers vroeg. En dat de rijken erop vooruit gingen kwam ook grotendeels door de lage rente waardoor hun papieren vermogen steeg. Nu met de hogere rente daalt dat weer.quote:Op woensdag 19 juli 2023 11:26 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Als je dat denkt kan ik je niet serieus nemen. De enige groep die er onder Rutte's regering structureel op vooruit zijn gegaan zijn de rijken. Zo is het beleid bedoeld.
Als de rijken meer naar draagkracht zouden afdragen dan zou er heel wat meer geld kunnen naar publieke voorzieningen die onder Rutte kapot bezuinigd zijn. Daar profiteren we allemaal van.
Iedereen weet dit toch: https://www.rtlnieuws.nl/(...)0iemand%20mag%20zijn.quote:Op woensdag 19 juli 2023 22:34 schreef jakosi het volgende:
[..]
Heb niks meer van je vernomen sinds ik je om cijfers vroeg. En dat de rijken erop vooruit gingen kwam ook grotendeels door de lage rente waardoor hun papieren vermogen steeg. Nu met de hogere rente daalt dat weer.
En ondertussen neemt de armoede alleen maar niet fors toe door tijdelijke steunmaatregelen die elk moment kunnen wegvallen. Ik ben blij met die steun die er voor de armen is, maar er zou ook eens wat permanents moeten worden gedaan tegen deze armoede.quote:Terwijl mensen met een kleine beurs in Nederland steeds minder te besteden hebben, worden de rijken juist steeds rijker. Kortom: de ongelijkheid in ons land neemt toe.
Het vermogen van de rijke Nederlanders groeide in 2022 met bijna 5 procent. Nog nooit hadden we zoveel miljardairs, namelijk 47. En de allerrijksten waren ook nog nooit zo rijk. De 500 allerrijksten bezitten in totaal een recordbedrag van 230 miljard euro. Zij bezitten allemaal een vermogen van meer dan 120 miljoen.
Ik vraag me af of hij nu weer het Timmermans effect kan bewerkstelligen.quote:Op donderdag 20 juli 2023 11:16 schreef Hanca het volgende:
Timmermans wil het gaan doen: https://www.ad.nl/politie(...)groenlinks~a4cda8e6/
Hij lijkt me voor Kaag- en voor Rutte-stemmers een heel redelijk alternatief.quote:Op donderdag 20 juli 2023 11:17 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Ik vraag me af of hij nu weer het Timmermans effect kan bewerkstelligen.
quote:Op donderdag 20 juli 2023 11:18 schreef Hanca het volgende:
[..]
Hij lijkt me voor Kaag- en voor Rutte-stemmers een heel redelijk alternatief.
Met steun van Marjolein, die zich niet beschikbaar stelt. Ook belangrijk. Op indringend verzoek van de PvdA komt er één gezamenlijke voorkeurskandidaat van de partijbesturen. Dat moet andere politieke zwaargewichten ontmoedigen zich ook in de strijd te werpen.quote:Op donderdag 20 juli 2023 11:16 schreef Hanca het volgende:
Timmermans wil het gaan doen: https://www.ad.nl/politie(...)groenlinks~a4cda8e6/
Ik heb het al vaker gezegd, maar in al die analyses waar die verkiezingswinst voor het EP wordt aangehaald, wordt telkens volledig voorbij gegaan aan het feit dat hij de enige bekende lijsttrekker was.quote:Op donderdag 20 juli 2023 11:17 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Ik vraag me af of hij nu weer het Timmermans effect kan bewerkstelligen.
Ik ben nog niet in de CBS (koopkracht) cijfers gedoken nee. Kom er nog op terug.quote:Op woensdag 19 juli 2023 22:34 schreef jakosi het volgende:
[..]
Heb niks meer van je vernomen sinds ik je om cijfers vroeg. En dat de rijken erop vooruit gingen kwam ook grotendeels door de lage rente waardoor hun papieren vermogen steeg. Nu met de hogere rente daalt dat weer.
Inderdaad, maar dat was dan ook deel van het Timmermans effect.quote:Op donderdag 20 juli 2023 11:21 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Ik heb het al vaker gezegd, maar in al die analyses waar die verkiezingswinst voor het EP wordt aangehaald, wordt telkens volledig voorbij gegaan aan het feit dat hij de enige bekende lijsttrekker was.
Stel dat hij niet de grootste wordt of hij kan geen kabinet vormen, gaat hij ook no way oppositie voeren. Deze man komt puur voor het premierschap.
Het scheelt al een hoop dat Timmermans als provinciaal klinkt itt Kaag.quote:Op donderdag 20 juli 2023 11:26 schreef Momo het volgende:
Ben benieuwd of Timmerfrans wel dichter bij de gewone man/vrouw kan komen dan Sigrid Kaag. Leeft ook wel een beetje op een politiek eiland nu.
Het contrast met Rutte zal levensgroot zijn. Ik verwacht dat een premier Timmermans zich als een soort koning zal laten onthalen overal.quote:Op donderdag 20 juli 2023 11:26 schreef Momo het volgende:
Ben benieuwd of Timmermans wel dichter bij de gewone man/vrouw kan komen dan Sigrid Kaag. Leeft ook wel een beetje op een politiek eiland nu.
Die zelfingenomen natuur kwalquote:Op donderdag 20 juli 2023 11:26 schreef Momo het volgende:
Ben benieuwd of Timmermans wel dichter bij de gewone man/vrouw kan komen dan Sigrid Kaag. Leeft ook wel een beetje op een politiek eiland nu.
Nee hij klinkt als een limburger dat schrikt heel veel mensen af! Aan de andere kant wellicht krijgt hij daarmee wat wilders stemmers achter zich. Heb niet zo kijk op wie limburgt er beter Geert of Frans?quote:Op donderdag 20 juli 2023 11:27 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Het scheelt al een hoop dat Timmermans als provinciaal klinkt itt Kaag.
Omtzigt gaat als een herrezene terug naar het CDAquote:Op donderdag 20 juli 2023 11:26 schreef DireStraits7 het volgende:
Wordt zo langzamerhand toch wel een leuk spel.
Timmermans bij GL/PvdA
Yesilgoz bij de VVD
De BBB sowieso als new kid on the block
En dan nog de vraag wat er gaat gebeuren als Omtzigt zich verkiesbaar stelt.
heleboel extra belastingen voor het natuurherstelquote:Op donderdag 20 juli 2023 11:16 schreef Hanca het volgende:
Timmermans wil het gaan doen: https://www.ad.nl/politie(...)groenlinks~a4cda8e6/
Nou leuk een filmpje van schijtkrant Telegraaf.quote:Op donderdag 20 juli 2023 11:30 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Die zelfingenomen natuur kwal
gaat niet goed komen met de GL pvda
https://www.telegraaf.nl/(...)ussel-blijven-zitten
Aldus de Telegraaf.quote:Op donderdag 20 juli 2023 11:30 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Die zelfingenomen natuur kwal
gaat niet goed komen met de GL pvda
https://www.telegraaf.nl/(...)ussel-blijven-zitten
Het is geen premiersverkiezing. Als hij met zijn houding en attitude iedereen van zich vervreemdt kan de PvdA met wat pech alsnog de oppositie in omdat de rest een kabinet smeedt zonder hem.quote:Op donderdag 20 juli 2023 11:32 schreef Straatcommando. het volgende:
Timmermans heeft opzich wel charisma maar zijn ideeën en uitspraken vind ik vaak wel erg hautain tot aan wereldvreemd aan toe.
Maar als je zegt te staan voor nieuwe politiek, diversiteit etc. Hoe geloofwaardig ben je dan als je een elitaire, blanke man van 62 die al decennia meedraait kiest als voorman?quote:Op donderdag 20 juli 2023 11:32 schreef DireStraits7 het volgende:
PvdA/GL stonden al aan kop bij de laatste peilingen, dat zal met de kandidaatstelling van Timmermans alleen maar meer gaan worden, want hij is behoorlijk geliefd bij jong en oud.
Sowieso vanwege zijn rol bij MH17. En hij zet zich behoorlijk in voor het klimaat, wat vooral veel jongeren zal aanspreken.
Denk dat die focus op klimaatverandering/milieu dan weer niet perse een pre is om oudere stemmers te trekkenquote:Op donderdag 20 juli 2023 11:32 schreef DireStraits7 het volgende:
PvdA/GL stonden al aan kop bij de laatste peilingen, dat zal met de kandidaatstelling van Timmermans alleen maar meer gaan worden, want hij is behoorlijk geliefd bij jong en oud.
Sowieso vanwege zijn rol bij MH17. En hij zet zich behoorlijk in voor het klimaat, wat vooral veel jongeren zal aanspreken.
EU bobo ditdat.quote:Op donderdag 20 juli 2023 11:35 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Maar als je zegt te staan voor nieuwe politiek, diversiteit etc. Hoe geloofwaardig ben je dan als je een elitaire, blanke man van 62 die al decennia meedraait kiest als voorman?
Dat weet ik, maar genoeg mensen die op een mannetje ipv inhoud stemmen hoor.quote:Op donderdag 20 juli 2023 11:33 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Het is geen premiersverkiezing. Als hij met zijn houding en attitude iedereen van zich vervreemdt kan de PvdA met wat pech alsnog de oppositie in omdat de rest een kabinet smeedt zonder hem.
Dat was Kaag ook en werkte ook om stemmen te krijgen.quote:
Kaag was daadwerkelijk nieuw. Timmermans loopt al 30 jaar mee.quote:Op donderdag 20 juli 2023 11:38 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Dat was Kaag ook en werkte ook om stemmen te krijgen.
Timmermans is momenteel wel de grootste karrentrekker van een van de grootste omslag in de Europese geschiedenis, m.n. de energietransitie/klimaataanpak.quote:Op donderdag 20 juli 2023 11:35 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Maar als je zegt te staan voor nieuwe politiek, diversiteit etc. Hoe geloofwaardig ben je dan als je een elitaire, blanke man van 62 die al decennia meedraait kiest als voorman?
Dat weet ik nog niet, maar in ieder geval: ouderen horen weer het ouderwetse PvdA-geluid, jongeren horen het nieuwerwetse klimaatgeluid.quote:Op donderdag 20 juli 2023 11:36 schreef Momo het volgende:
[..]
Denk dat die focus op klimaatverandering/milieu dan weer niet perse een pre is om oudere stemmers te trekken
En Timmermans is inderdaad van nationaal naar internationaal gegaan.quote:Op donderdag 20 juli 2023 11:40 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Kaag was daadwerkelijk nieuw. Timmermans loopt al 30 jaar mee.
mensen zijn het een beetje zat om op een nieuwe kop te stemmen, overigens zijn het allemaal nieuwe koppenquote:Op donderdag 20 juli 2023 11:38 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Dat was Kaag ook en werkte ook om stemmen te krijgen.
quote:Op dinsdag 18 juli 2023 14:11 schreef Tijger_m het volgende:
[modbreak]Ik zal hem hier ook even neerzetten, ik snap wel dat de benaming "Timmerfrans" populair is maar het is absoluut tegen de policy dus onthou je aub van dit soort "grappen"[/modbreak]
Niet om nou uitgebreid de moderatie ter discussie te stellen, maar als dit soort woordspelingen al worden verboden dan wordt het een zwaar leven voor de mods.quote:
Prima toch? Ik denk alleen dat Dilan het beter gaat doen.quote:Op donderdag 20 juli 2023 12:01 schreef capricia het volgende:
Ben erg benieuwd naar de lijsttrekkersdebatten.
Yeşilgöz-Zegerius tegenover Timmermans.
Het lijkt me genieten.quote:Op donderdag 20 juli 2023 12:06 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Prima toch? Ik denk alleen dat Dilan het beter gaat doen.
Lijkt me een makkelijk overwicht voor Timmermans, eigenlijk.quote:Op donderdag 20 juli 2023 12:01 schreef capricia het volgende:
Ben erg benieuwd naar de lijsttrekkersdebatten.
Yeşilgöz-Zegerius tegenover Timmermans.
quote:Op donderdag 20 juli 2023 12:07 schreef Hanca het volgende:
[..]
Lijkt me een makkelijk overwicht voor Timmermans, eigenlijk.
Niet bij mensen die de macht van Nederland niet schromelijk overschatten en in de gaten hebben dat je alleen samen dingen gedaan krijgt.quote:Op woensdag 19 juli 2023 12:42 schreef Immerdebestebob het volgende:
[..]
Dat hele pro-EU schrikt wel mensen af.
Ben wat bang voor een te hoog messias gehalte inderdaad, maar we gaan het meemaken.quote:Op donderdag 20 juli 2023 12:18 schreef MisChrartin het volgende:
Mijn stem krijgt hij niet.
Dat hij aantrekkingskracht heeft kan ik begrijpen, hij heeft zoveel massa dat hij een eigen zwaartekrachtsveld heeft.
quote:Op donderdag 20 juli 2023 11:56 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Van de populariteit van Timmermans heb ik echt nooit iets begrepen. Simpele, niet al te intelligente man, die dat dan ook nog met een enorme arrogantie verpakt.
Dat geforceerde Britse Engels van hem is tenenkrommend.
Ik zou Timmermans nou niet bepaald populair willen noemen. Bij links misschien maar niet bij de rest van het land. Misschien dat ie nog wel minder populair is dan Rutte.quote:Op donderdag 20 juli 2023 11:56 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Van de populariteit van Timmermans heb ik echt nooit iets begrepen. Simpele, niet al te intelligente man, die dat dan ook nog met een enorme arrogantie verpakt.
Dat geforceerde Britse Engels van hem is tenenkrommend.
Toch staat hij op 28 zetels bij peil.nl en bij I&O, dus dan denk ik dat jij er wat naast zit.quote:Op donderdag 20 juli 2023 12:39 schreef beantherio het volgende:
[..]
Ik zou Timmermans nou niet bepaald populair willen noemen. Bij links misschien maar niet bij de rest van het land. Misschien dat ie nog wel minder populair is dan Rutte.
Dat het er maar 28 zijn doet mij juist denken dat ik goed zit.quote:Op donderdag 20 juli 2023 12:42 schreef Hanca het volgende:
[..]
Toch staat hij op 28 zetels bij peil.nl en bij I&O, dus dan denk ik dat jij er wat naast zit.
Tja, hij staat bij beide bovenaan en het is een forse winst voor de GL/PvdA combinatie, hij lijkt dus stemmen te trekken.quote:Op donderdag 20 juli 2023 12:48 schreef beantherio het volgende:
[..]
Dat het er maar 28 zijn doet mij juist denken dat ik goed zit.
Iets meer dan 10 jaar geleden haalde de PvdA in haar eentje 38 zetels. Van 28 voor PvdA en GL samen zou niemand warm moeten worden.quote:Op donderdag 20 juli 2023 12:50 schreef Hanca het volgende:
[..]
Tja, hij staat bij beide bovenaan en het is een forse winst voor de GL/PvdA combinatie, hij lijkt dus stemmen te trekken.
In 1963 haalde de KVP alleen al 50 zetels dan moet je niet warm worden van 6 zetels voor de CDAquote:Op donderdag 20 juli 2023 13:01 schreef beantherio het volgende:
[..]
Iets meer dan 10 jaar geleden haalde de PvdA in haar eentje 38 zetels. Van 28 voor PvdA en GL samen zou niemand warm moeten worden.
Tja, dat is nou eenmaal niet meer zo. Ook de VVD haalt tegenwoordig hooguit net 30 zetels, rond of over de 30 scoren is dus gewoon heel netjes.quote:Op donderdag 20 juli 2023 13:01 schreef beantherio het volgende:
[..]
Iets meer dan 10 jaar geleden haalde de PvdA in haar eentje 38 zetels. Van 28 voor PvdA en GL samen zou niemand warm moeten worden.
Mensen moeten begrijpen dat wij internationaal te boek staan vergelijkbaar hoe wij naar Denemarken kijken.quote:Op donderdag 20 juli 2023 12:18 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Niet bij mensen die de macht van Nederland niet schromelijk overschatten en in de gaten hebben dat je alleen samen dingen gedaan krijgt.
[..]
Ben wat bang voor een te hoog messias gehalte inderdaad, maar we gaan het meemaken.
Dat heb je behoorlijk mis.quote:Op donderdag 20 juli 2023 13:18 schreef nils7 het volgende:
[..]
Mensen moeten begrijpen dat wij internationaal te boek staan vergelijkbaar hoe wij naar Denemarken kijken.
Ofwel niet heel veel voorstellend.
Wouter was na SAMSOM de grootste tegenvaller die de Pvda ooit gehad heeftquote:Op woensdag 19 juli 2023 10:51 schreef Raw85 het volgende:
Wouter Bos is niet bepaald geliefd meer binnen de PvdA toch?
quote:bron: nu.nl
Frans Timmermans wil de nieuwe lijsttrekker van de gezamenlijke lijst van GroenLinks en PvdA worden. Dat melden NOS en de Volkskrant donderdag. De PvdA'er maakt waarschijnlijk later vandaag zijn kandidatuur officieel bekend
Ik vind het anders een behoorlijke degradatie vanuit Brussel naar Den Haag.quote:Op donderdag 20 juli 2023 13:21 schreef Vallon het volgende:
het gaat dan toch gebeuren
[..]Onvoorstelbaar hoe elitair en machtbelust die vent is, hopelijk zal er alles aan gedaan worden om te voorkomen dat hij in Den Haag kan gaan rondhupsen. Dan nog liever Geert of mijn part Mark, smeken.
Dat is inderdaad ook wel weer zo.quote:Op donderdag 20 juli 2023 13:30 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Ik vind het anders een behoorlijke degradatie vanuit Brussel naar Den Haag.
Voordeel is wel dat hij ongetwijfeld een flink netwerk heeft in de EU.quote:Op donderdag 20 juli 2023 13:34 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Dat is inderdaad ook wel weer zo.
Hij staat zover van de maatschappij af, dat hij niet eens meer weet wat het woord zelf betekend.quote:Op donderdag 20 juli 2023 11:20 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Hij zal ongetwijfeld een heleboel mensen tegen de haren instrijken, maar dat zijn de toch geen mensen die op hem/partij zouden stemmen.
Ik vraag me wel af of hij niet een beetje van de maatschappij is af gaan staan door zijn EU werkzaamheden. Hij heeft wel een paar hele rare uitspraken gedaan de afgelopen jaren.
Zo als iemand mij ooit de oogkleppen daarin losnam, is het geen degradatie als je op je 62e kunt melden dat je de MP bent van Nederland.quote:Op donderdag 20 juli 2023 13:30 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Ik vind het anders een behoorlijke degradatie vanuit Brussel naar Den Haag.
Hij zal het inderdaad niet voor het land doen, maar puur voor zichzelf.quote:Op donderdag 20 juli 2023 13:41 schreef Vallon het volgende:
[..]
Zo als iemand mij ooit de oogkleppen daarin losnam, is het geen degradatie als je op je 62e kunt melden dat je de MP bent van Nederland.
Die kans zal opa Frans zich niet laten ontnemen en vermoed dat hij al zijn weeïg sociale (taal) vaardigheden zal inzetten dat als doel te bereiken. De kiemgedachte dat er een principe of ideologie, aan zijn "lijsttrekkerschap" te grondslag ligt, kan je wmb gelijk begraven. Het is puur een linkse salonstrategie voor eigen voordeel, waarbij de jonge Klaver dan minister kan (en erg graag wil) worden. Win-Win en de (de linkse gedachte) kiezer is totally fucked.
Dan nog liever de elitair ontluikende Moorman uit Wassenaar die in Amsterdam (zich) nog wat sociaal (voor)doet om de wereld te willen veranderen.
Hij is in ieder geval de perfecte schietschijf, dus verzekerd van aandacht is hij zeker.quote:Op donderdag 20 juli 2023 13:47 schreef Breekfast het volgende:
Tot nu toe pakt PvdA-Groenlinks alles goed aan.
Gezamenlijke lijst. Partijleiders die bereid zijn een stap opzij te doen. En voor links is Frans Timmermans gewoon de perfecte kandidaat.
Best knap dat jij zijn beweegredenen gelijk helemaal doorziet!quote:Op donderdag 20 juli 2023 13:48 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Hij zal het inderdaad niet voor het land doen, maar puur voor zichzelf.
We gaan het zien met wat voor zeverig verhaal hij zijn beweegredenen gaat toelichten.quote:Op donderdag 20 juli 2023 13:51 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Best knap dat jij zijn beweegredenen gelijk helemaal doorziet!
Hij is Eurocommissaris, geen Nedercommissaris.quote:Op donderdag 20 juli 2023 13:55 schreef Vallon het volgende:
[..]
We gaan het zien met wat voor zeverig verhaal hij zijn beweegredenen gaat toelichten.
Ik heb Frans nog niet kunnen betrappen dat hij in Brussel iets voor Nederland doet/deed..... en vermoed dat Fransie alleen gaat voor goud van het torentje om dan vanuit die rol nog wat te kunnen rondhupsen in (en voor) zijn EU netwerk.
Want hij zat voor NL als eurocommissaris?quote:Op donderdag 20 juli 2023 13:55 schreef Vallon het volgende:
[..]
We gaan het zien met wat voor zeverig verhaal hij zijn beweegredenen gaat toelichten.
Ik heb Frans nog niet kunnen betrappen dat hij in Brussel iets voor Nederland doet/deed..... en vermoed dat Fransie alleen gaat voor goud van het torentje om dan vanuit die rol nog wat te kunnen rondhupsen in (en voor) zijn EU netwerk.
Eh daar zit je er toch echt helemaal naast.quote:Op donderdag 20 juli 2023 11:56 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Simpele, niet al te intelligente man,
Wie zou jij het liefst als premier zien? Zoals de kaarten nu liggen.quote:Op donderdag 20 juli 2023 14:00 schreef Spablauw214 het volgende:
Dat de hegemonie van de VVD een keer doorbroken wordt is een prima zaak maar of we met premier Timmermans echt beter af zijn, betwijfel ik ten zeerste.
Geen flauw idee eigenlijk. Maar ik denk dat Moorman een betere keuze was geweest. Een complete outsider en niet zo’n fossiel uit het verleden.quote:Op donderdag 20 juli 2023 14:01 schreef capricia het volgende:
[..]
Wie zou jij het liefst als premier zien? Zoals de kaarten nu liggen.
Zoals @Koffieplanter zegt, is hij voor de EU en snap dan niet wat hij nog te doen heeft in de Nederlandse en laat staan, het dorps Den-Haag. In zijn (huidige) periode als Eurocommissaris heb ik hem niet kunnen betrappen dat hij iets met Nederland had.quote:Op donderdag 20 juli 2023 13:58 schreef capricia het volgende:
[..]
Want hij zat voor NL als eurocommissaris?
Frans Halsema ohnee die is dood...quote:Op donderdag 20 juli 2023 14:01 schreef capricia het volgende:
[..]
Wie zou jij het liefst als premier zien? Zoals de kaarten nu liggen.
Op een dode Fortuyn is anders ook flink gestemd, 1,3 miljoen mensen. Moet geen belemmering zijn.quote:Op donderdag 20 juli 2023 14:04 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Frans Halsema ohnee die is dood...
Nederland is onderdeel van de EU dus kunnen de belangen van nederland per definitie niet haaks staat op die van de EU.quote:Op donderdag 20 juli 2023 14:04 schreef Vallon het volgende:
[..]
Zoals @:Koffieplanter zegt, is hij voor de EU en snap dan niet wat hij nog te doen heeft in de Nederlandse en laat staan, het dorps Den-Haag. In zijn (huidige) periode als Eurocommissaris heb ik hem niet kunnen betrappen dat hij iets met Nederland had.
Verder en wmb strikt genomen, als hij gaat voor het lijsttrekkerschap, zou hij NU ook als commissaris eerst moeten aftreden omdat die EU belangen, haaks staan op die van NL.
Nee, je snapt het nog steeds niet. Timmermans zit niet voor Nederland bij de EU maar voor de EU bij de EU namens Nederland als lidstaat.quote:Op donderdag 20 juli 2023 14:04 schreef Vallon het volgende:
[..]
Zoals @:Koffieplanter zegt, is hij voor de EU en snap dan niet wat hij nog te doen heeft in de Nederlandse en laat staan, het dorps Den-Haag. In zijn (huidige) periode als Eurocommissaris heb ik hem niet kunnen betrappen dat hij iets met Nederland had.
Verder en wmb strikt genomen, als hij gaat voor het lijsttrekkerschap, zou hij NU ook als commissaris eerst moeten aftreden omdat die EU belangen, haaks staan op die van NL.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |