Sancties volhouden tot Poetin weg is en deze oorlog is afgezworen door de nieuwe Russische regering. Zolang er een functionele regering zit in Oekrane die wil vechten wapens geven ja.quote:Op woensdag 9 maart 2022 20:46 schreef Halcon het volgende:
[..]
Vraag me af of mensen wel beseffen wat voor confrontatie dat kan gaan worden. De NAVO is niet voor niets terughoudend. Dat zie je ook al met het (niet) leveren van die Poolse gevechtsvliegtuigen. WO2, toen hadden Duitsland en kornuiten geen kernwapens. Da's toch een ander verhaal dan nu.
Goed, jij wilt wapens over de grens mikken en dan het conflict zo lang mogelijk voort laten duren?
De streep is er al: zo lang Rusland geen NAVO land aanvalt, is er voor ons niets aan de hand.quote:Op woensdag 9 maart 2022 20:42 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Juist omdat die man nucleaire wapens heeft moet je hier een streep trekken. We hebben dat de vorige keren niet gedaan en het escaleert jaar op jaar alleen maar verder.
Doel lijkt me dan het verzwakken van Rusland te zijn en niet zo zeer de schade in Oekraine beperken.quote:Op woensdag 9 maart 2022 20:54 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Sancties volhouden tot Poetin weg is en deze oorlog is afgezworen door de nieuwe Russische regering. Zolang er een functionele regering zit in Oekrane die wil vechten wapens geven ja.
Ik post hier al meerdere keren dat we dat niet moeten doen.quote:Op woensdag 9 maart 2022 20:51 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Eens met sancties.
Dat is wel wat anders dan een no-fly zone instellen en Russische vliegtuigen uit de lucht schieten of op Russisch grondgebied afweersystemen kapot gaan knallen.
Unreviewed Content This community has not been reviewed and might contain content inappropriate for certain viewers.quote:Op woensdag 9 maart 2022 20:03 schreef koffiekoekjes het volgende: Allegedly, Russian soldiers hiding inside BTR and not leaving https://v.redd.it/mnefqxt5bem81 ROFL, die gozer.
Ik denk dat ze prima weten dat er geen tuig woont en dat ze ook prima weten geluk te hebben door nog te leven ondanks hun dictator, ze zijn enkel nog bezig met te vluchten met een volle buit richting de dictator die in hun eigen huis wacht.quote:Op woensdag 9 maart 2022 20:52 schreef Tengano het volgende:
[..]
Als je gebrainwashed bent dat daar alleen maar tuig woont, hoe ga je dan reageren...
Leuk voor een film en dat is het dan ook wat je er mee opschiet.quote:Op woensdag 9 maart 2022 20:35 schreef Tengano het volgende:
[..]
Ik vraag me trouwens af of zo'n actie die ze met Osama bin Lada hebben gedaan hier ook zou kunnen?
Eerst inloggen, dan link klikken vanaf fokquote:Op woensdag 9 maart 2022 20:56 schreef superniger het volgende:
[..]
Unreviewed Content This community has not been reviewed and might contain content inappropriate for certain viewers.
View in the Reddit app to continue.
View in app No, take me to Home
Als je vindt dat de soevereiniteit van een land nooit geschonden mag worden, dan behoor je ook te vinden dat ze hun eigen ding mogen doen, hoe oneens je het er ook mee bent.quote:Op woensdag 9 maart 2022 20:56 schreef mcmlxiv het volgende:
Ik begrijp dat volgens sommigen de realiteit is dat Putin gewoon verkeerd begrepen wordt en dat er best mee te praten valt. Oh ja en de EU deugt ook niet, want Orban mag geen homo’s meppen en das gewoon een keuze, homo’s meppen.
Tja.
En hoe gaat hij dat verkopen aan het Russische volk als hij eerder beweerde dat het een zooitje nazi's is waar hij vanaf wilde?quote:Op woensdag 9 maart 2022 20:03 schreef Godshand het volgende:
Kortom, als Rusland belooft Zelensky op de troon te houden als hij verder zijn bek houdt over EU en NATO lidmaatschap (waar hij nu al toch de hoop in verloren heeft) dan wil hij misschien daar best in mee gaan tegenover het stoppen van de gevechten.
Zelfs in Nederland mag je Homo’s meppen. Als je als Hetero man bedreigd voelt en aangevallen word. Mag je gerust zelf verdedigen en terug meppen.quote:Op woensdag 9 maart 2022 20:56 schreef mcmlxiv het volgende:
Ik begrijp dat volgens sommigen de realiteit is dat Putin gewoon verkeerd begrepen wordt en dat er best mee te praten valt. Oh ja en de EU deugt ook niet, want Orban mag geen homo’s meppen en das gewoon een keuze, homo’s meppen.
Tja.
Als je gaat onderhandelen, dan sneuvelen er altijd dingen. En als "dat zooitje nazi's" verder niet veel of niet veel meer heeft te vertellen over de gebieden waar het de Russen om te doen was...quote:Op woensdag 9 maart 2022 20:58 schreef Elpis het volgende:
[..]
En hoe gaat hij dat verkopen aan het Russische volk als hij eerder beweerde dat het een zooitje nazi's is waar hij vanaf wilde?
gewoon niet vragen wat ze lekker vindenquote:Op woensdag 9 maart 2022 20:58 schreef KingRadler het volgende:
[..]
Zelfs in Nederland mag je Homo’s meppen. Als je als Hetero man bedreigd voelt en aangevallen word. Mag je gerust zelf verdedigen en terug meppen.
Door het Azov Battallion volledig onder de grond te stoppen. Met foto's van een dode Denys Prokopenko en Ihor Klymenko erbij.quote:Op woensdag 9 maart 2022 20:58 schreef Elpis het volgende:
[..]
En hoe gaat hij dat verkopen aan het Russische volk als hij eerder beweerde dat het een zooitje nazi's is waar hij vanaf wilde?
"ja we moeten nog even 'verkiezingen' houden"?quote:Op woensdag 9 maart 2022 20:58 schreef Elpis het volgende:
[..]
En hoe gaat hij dat verkopen aan het Russische volk als hij eerder beweerde dat het een zooitje nazi's is waar hij vanaf wilde?
Sommige mensen denken dat ze in een film zitten of dat ze even verzetsheldje kunnen spelen met wat ferme spierballentaal tegenover de grote boze beer Rusland en er zonder kleerscheuren vanaf gaan komen.quote:Op woensdag 9 maart 2022 20:46 schreef Halcon het volgende:
[..]
Vraag me af of mensen wel beseffen wat voor confrontatie dat kan gaan worden. De NAVO is niet voor niets terughoudend. Dat zie je ook al met het (niet) leveren van die Poolse gevechtsvliegtuigen. WO2, toen hadden Duitsland en kornuiten geen kernwapens. Da's toch een ander verhaal dan nu.
Goed, jij wilt wapens over de grens mikken en dan het conflict zo lang mogelijk voort laten duren?
Leuk geprobeerd vriend. Hongarije mag doen wat ze wil zodra ze de EU verlaat. Sluit je je aan bij een vereniging dan horen daar regeltjes bij.quote:Op woensdag 9 maart 2022 20:57 schreef RetepV het volgende:
[..]
Als je vindt dat de soevereiniteit van een land nooit geschonden mag worden, dan behoor je ook te vinden dat ze hun eigen ding mogen doen, hoe oneens je het er ook mee bent.
Op de korte termijn is dat inderdaad het verzwakken van Rusland. Maar de meest corrupte regeringsleider ter wereld wegkrijgen nadat hij de wereld bedreigt met nucleaire oorlog is ook voor Rusland op de langere termijn een enorme versterking. Zowel economisch, militair en het algeheel welzijn van de bevolking.quote:Op woensdag 9 maart 2022 20:54 schreef Halcon het volgende:
[..]
Doel lijkt me dan het verzwakken van Rusland te zijn en niet zo zeer de schade in Oekraine beperken.
Precies even rusland uit oekraine halen en dan is alles opgelost toch?quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:01 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Sommige mensen denken dat ze in een film zitten of dat ze even verzetsheldje kunnen spelen met wat ferme spierballentaal tegenover de grote boze beer Rusland en er zonder kleerscheuren vanaf gaan komen.
Gewoon even een no fly zone boven Oekrane instellen, zomaar even als Navo boots on the ground naar Oekrane vechten tegen de Russen alsof het niets is. Als het tot WW3 komt dan zijn hun hele idealen niet eens meer te verdedigen
Dit bedoelde ik dus al met mijn eerdere posts omtrent jouw wereldbeeld. Alleen omdat wij van mening verschillen, en jij wereldleiders allerlei onverantwoordelijke risico's wil zien nemen met een no-fly zone, waar ik insteek op diplomatie, zou ik zogenaamd Poetin verdedigen? Ik ben totaal geen fan van Poetin, ik vind hem een onberekenbare en huiveringwekkende dictator. Helaas wel eentje die nogal wat kernwapens achter de hand heeft en daarom is in het belang van de wereld enige rationaliteit en voorzichtigheid met deze man geboden.quote:Op woensdag 9 maart 2022 20:39 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Nee hoor, dat jij Putin geen extremist vindt, dat jij hem blijft verdedigen, dat jij met je zalvende toontje Zelensky tot een soort van mede-dader maakt, maakt volkomen duidelijk wie hier de extremist is beste vriend.
Imaginaire onderhandelingsposities daar grossier jij in. Nooit beschrijf je de realiteit van wat Putin aanbiedt. Oekrane tot een machteloze slavenstaat maken heb jij geen enkele moeite mee. Das de realiteit namelijk.
Wat een kutvergelijking weer. Oh je bent voor Soevereiniteit van een land dat wordt binnengevallen door een fascistische buur, dus dan moet je ook je mond houden over Orban die regeringsleider is van een land binnen de EU en daarmee ook akkoord is gegaan met regels rond homorechten.quote:Op woensdag 9 maart 2022 20:57 schreef RetepV het volgende:
[..]
Als je vindt dat de soevereiniteit van een land nooit geschonden mag worden, dan behoor je ook te vinden dat ze hun eigen ding mogen doen, hoe oneens je het er ook mee bent.
De bevrijdingsoorlogquote:Op woensdag 9 maart 2022 21:00 schreef Bosbeetle het volgende:
Hebben we eigenlijk al een naam voor deze oorlog.. de 30 dagen oorlog ofzo.. dan weten we ook wanneer hij afgelopen is...
12 jarige vredestocht.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:00 schreef Bosbeetle het volgende:
Hebben we eigenlijk al een naam voor deze oorlog.. de 30 dagen oorlog ofzo.. dan weten we ook wanneer hij afgelopen is...
Dat conflict kan best nog wel even duren. Oekraine gaat zich niet overgeven en Rusland knokt nog wel even door.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:01 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Op de korte termijn is dat inderdaad het verzwakken van Rusland. Maar de meest corrupte regeringsleider ter wereld wegkrijgen nadat hij de wereld bedreigt met nucleaire oorlog is ook voor Rusland op de langere termijn een enorme versterking. Zowel economisch, militair en het algeheel welzijn van de bevolking.
Nogmaals: wat in de afgelopen 15 jaar geeft jou het idee dat je het voordeel van de twijfel aan Poetin moet geven? Alles wat hij doet is in het nadeel van de gewone Rus.
dat is er de laatste jaren niet zo meer tochquote:Op woensdag 9 maart 2022 21:00 schreef Bosbeetle het volgende:
Hebben we eigenlijk al een naam voor deze oorlog.. de 30 dagen oorlog ofzo.. dan weten we ook wanneer hij afgelopen is...
Onderhandelen (en dan ook echt Rusland tegemoet willen komen) heeft denk ik meer zin dan de strijd te rekken. In de hoop dat ze de navo emotioneel genoeg krijgen dat ze toch mee gaan helpen. Ervan uitgaande dat Rusland zich dan ook aan wat afspraken gaan houden; dat gaat tot nu toe nog veel te vaak mis.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:02 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Precies even rusland uit oekraine halen en dan is alles opgelost toch?
Dit las ik in een link uit het vorige topic, een artikel uit 2019quote:Op woensdag 9 maart 2022 20:54 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Sancties volhouden tot Poetin weg is en deze oorlog is afgezworen door de nieuwe Russische regering. Zolang er een functionele regering zit in Oekrane die wil vechten wapens geven ja.
https://fpc.org.uk/far-fr(...)ffice-a-russia-hawk/quote:With his inauguration today, the presidency of Volodymyr Zelensky is upon us. Zelensky, a political outsider who ran on an explicitly anti-establishment platform and ousted incumbent President Petro Poroshenko in a second round of voting that saw Zelensky receive nearly three-quarters of the national vote, has been inaugurated and is likely to set about making major policy and personnel changes upon assuming control of the Bankova. That certainty has the showman’s critics concerned, not least because of its implications for the country’s Russia policy.
After all, Zelensky’s detractors spent the final weeks of the presidential race charging that he was at best too weak and inexperienced to stand up to Russia and its president, Vladimir Putin, and at worst on the same page as Putin on key issues and possibly in the pocket of the Kremlin.
Jezus... Dit is net zoiets als: "Wanneer je vindt dat mensen vrij moeten kunnen leven in een democratie, zelf moeten kunnen bepalen met wie ze omgaan, dan behoor je ook te vinden dat iemand een ander in elkaar mag slaan wanneer hij/zij dit wil, hoe oneens je het er ook mee bent".quote:Op woensdag 9 maart 2022 20:57 schreef RetepV het volgende:
[..]
Als je vindt dat de soevereiniteit van een land nooit geschonden mag worden, dan behoor je ook te vinden dat ze hun eigen ding mogen doen, hoe oneens je het er ook mee bent.
quote:
quote:
De Oekraners bevolking is er juist ook mee geholpen op korte termijn dat die oorlog stopt. Mensen die hier roepen dat ze serieuzer moeten onderhandelen ipv no fly zones gaan instellen roepen dat juist deels omdat ze zo min mogelijk extra slachtoffers willen zien.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:06 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dat conflict kan best nog wel even duren. Oekraine gaat zich niet overgeven en Rusland knokt nog wel even door.
Wel schattig dat je vooral aan de Russische bevolking zegt te denken. Dat er 'n land aan puin wordt geschoten om je doel te bereiken, lijkt minder belangrijk te zijn.
Ik denk dat Oekraine beter af is als dit conflict niet al lang duurt en ze snel weer verder kunnen. En je loopt het snelst zonder blokken aan je been.
De Oekrane oorlog?quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:06 schreef Tjacka het volgende:
[..]
dat is er de laatste jaren niet zo meer toch
In the pocket of the Kremlin lijkt 'ie niet echt te zijn.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:07 schreef la_perle_rouge het volgende:
[..]
Dit las ik in een link uit het vorige topic, een artikel uit 2019
[..]
https://fpc.org.uk/far-fr(...)ffice-a-russia-hawk/
Te zwak en onervaren om stand te houden tegenover Rusland .
hebben ze zich mooi vergistquote:Op woensdag 9 maart 2022 21:07 schreef la_perle_rouge het volgende:
[..]
Dit las ik in een link uit het vorige topic, een artikel uit 2019
[..]
https://fpc.org.uk/far-fr(...)ffice-a-russia-hawk/
Te zwak en onervaren om stand te houden tegenover Rusland .
The suicide war.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:00 schreef Bosbeetle het volgende:
Hebben we eigenlijk al een naam voor deze oorlog.. de 30 dagen oorlog ofzo.. dan weten we ook wanneer hij afgelopen is...
De irak oorlog, de war on terror de vietnamoorlog de war on drugsquote:Op woensdag 9 maart 2022 21:06 schreef Tjacka het volgende:
[..]
dat is er de laatste jaren niet zo meer toch
Lijkt me ook. Ik zie geen enkel belang voor Oekraine om dit heel lang te laten duren. Dit heel lang te laten duren lijkt me enkel het doel te hebben om Rusland zoveel mogelijk te verzwakken. Dat Oekraine dan in puin wordt geschoten, omdat het conflict daar voort blijft duren, lijkt bijzaak te zijn. En dat zijn dan mensen die proberen te insinueren dat ze het goed voor hebben met Oekraine.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:08 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
De Oekraners bevolking is er juist ook mee geholpen op korte termijn dat die oorlog stopt. Mensen die hier roepen dat ze serieuzer moeten onderhandelen ipv no fly zones gaan instellen roepen dat juist deels omdat ze zo min mogelijk extra slachtoffers willen zien.
Ik geloof niet dat je begreep dat ik het over Rusland had. Het is een soeverein land en heeft niet een deel van zijn soevereiniteit opgegeven aan een federatie met regels. Dus we mogen natuurlijk wel oordelen, maar het is verder hun zaak wat ze daar doen.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:01 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Leuk geprobeerd vriend. Hongarije mag doen wat ze wil zodra ze de EU verlaat. Sluit je je aan bij een vereniging dan horen daar regeltjes bij.
Doe nog een poging zou ik zeggen.
quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:06 schreef Halcon het volgende:
[..]
Ik denk dat Oekraine beter af is als dit conflict niet al lang duurt en ze snel weer verder kunnen. En je loopt het snelst zonder blokken aan je been.
ja maar niet zo'n spannende namen als de golfoorlog, koude oorlogquote:Op woensdag 9 maart 2022 21:09 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
De irak oorlog, de war on terror de vietnamoorlog de war on drugs
De Irak oorlog was toch de "Operation Iraqi Freedom"?quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:09 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
De irak oorlog, de war on terror de vietnamoorlog de war on drugs
De Vladimir-Volodymyr patstelling?quote:
Daar heb ik dan weer geen probleem mee.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:00 schreef RetepV het volgende:
[..]
Door het Azov Battallion volledig onder de grond te stoppen. Met foto's van een dode Denys Prokopenko en Ihor Klymenko erbij.
VOLODYMYRGOD-oorlogquote:Op woensdag 9 maart 2022 21:11 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
De vladimir-volodymyr patstelling?
En bij een volgend conflict? Weer direct toegeven?quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:10 schreef Halcon het volgende:
[..]
Lijkt me ook. Ik zie geen enkel belang voor Oekraine om dit heel lang te laten duren. Dit heel lang te laten duren lijkt me enkel het doel te hebben om Rusland zoveel mogelijk te verzwakken. Dat Oekraine dan in puin wordt geschoten, omdat het conflict daar voort blijft duren, lijkt bijzaak te zijn. En dat zijn dan mensen die proberen te insinueren dat ze het goed voor hebben met Oekraine.
Wat voor conflict zat je dan aan te denken?quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:11 schreef Adames het volgende:
[..]
En bij een volgend conflict? Weer direct toegeven?
Wodka Warquote:Op woensdag 9 maart 2022 21:11 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
De Vladimir-Volodymyr patstelling?
Wat ik verwerpelijk vind is meten met twee maten.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:04 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Hoe krijg je het uit je toetsenbord? Niet alleen is het moreel verwerpelijk, de vergelijking slaat als een tang op een varken?
De Oekrains-Russische kwestie. Misschien kan Erdogan fixen dat we die naam voortaan gebruiken?quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:11 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
De Oekrane-Rusland oneensgezindsheid
In de media is het al weer een crisis, je ziet door de crisises het bos niet meer. Moeilijk voor de geschiedkundigen over 100 jaar... erm tijdsgewricht 2003-2023.. iemand heeft het hier op social media over crisis, welke zou dat zijn beurs,huizen,stikstof,corona,weer huizen,klimaat,oekraine,gasprijzen...quote:
ik moest hier om lachenquote:Op woensdag 9 maart 2022 21:13 schreef Halcon het volgende:
[..]
De Oekrains-Russische kwestie. Misschien kan Erdogan fixen dat we die naam voortaan gebruiken?
Denk dat we hier allemaal het beste voor hebben met Oekrane; maar vooral de bewoners. Niemand hier wil extra slachtoffers. Maar sommigen leggen die verantwoordelijkheid puur bij Putin. Hij is de dader en degene die het conflict gestart is, maar ook Oekrane heeft een verantwoordelijkheid richting de bevolking. Ze kunnen dit rekken in de hoop dat de navo zich er toch mee gaat bemoeien, maar dat geeft alleen maar meer doden. Winnen zonder de navo zie ik toch niet gebeuren. Dus dan is het je verantwoordelijkheid om te onderhandelen - beste wat je kan doen gezien de omstandigheden denk ik. Ik lees net op NU dat Zelensky wil praten over een onafhankelijk Oekrane, dus dat is een stap in de juiste richting in ieder geval.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:10 schreef Halcon het volgende:
[..]
Lijkt me ook. Ik zie geen enkel belang voor Oekraine om dit heel lang te laten duren. Dit heel lang te laten duren lijkt me enkel het doel te hebben om Rusland zoveel mogelijk te verzwakken. Dat Oekraine dan in puin wordt geschoten, omdat het conflict daar voort blijft duren, lijkt bijzaak te zijn. En dat zijn dan mensen die proberen te insinueren dat ze het goed voor hebben met Oekraine.
ach zo krijgt de naam crisis wel een stuk minder belangrijke naamquote:Op woensdag 9 maart 2022 21:14 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
In de media is het al weer een crisis, je ziet door de crisises het bos niet meer. Moeilijk voor de geschiedkundigen over 100 jaar... erm tijdsgewricht 2003-2023.. iemand heeft het hier op social media over crisis, welke zou dat zijn beurs,huizen,stikstof,corona,weer huizen,klimaat,oekraine,gasprijzen...
Aldus de man die nieuwe klonen aanmaakt zodra zijn rechts-extremistische gedachten iets te pijnlijk worden, de man die een poging tot staatsgreep blijft vergoelijken en natuurlijk de man die in dit topic met imaginaire onderhandelingsposities komt die totaal niet voorkomen in het PlayBook van Putin. En oh ja, mijn lichte ontvlambaarheid. Ik weet nog goed, met welke kloon van jou was die woordenwisseling ook alweer? Ik weet nog waar het over ging, je andere hobby van openbaar wapenbezit. Dat topic waar ik aangaf dat best een slecht idee te vinden omdat ik me wel kan voorstellen dat mensen waaronder ikzelf in een vlaag van woede iets doms doe. Maar jij niet, nee jij bent het toonbeeld van evenwicht en eruditie.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:04 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dit bedoelde ik dus al met mijn eerdere posts omtrent jouw wereldbeeld. Alleen omdat wij van mening verschillen, en jij wereldleiders allerlei onverantwoordelijke risico's wil zien nemen met een no-fly zone, waar ik insteek op diplomatie, zou ik zogenaamd Poetin verdedigen? Ik ben totaal geen fan van Poetin, ik vind hem een onberekenbare en huiveringwekkende dictator. Helaas wel eentje die nogal wat kernwapens achter de hand heeft en daarom is in het belang van de wereld enige rationaliteit en voorzichtigheid met deze man geboden.
Maar ach, dit soort teksten komen van iemand die zuiver socialisme en Antifa gedachtegoed omarmd en zichzelf niet met een wapen zou vertrouwen vanwege zijn agressieve en licht ontvlambare karakter. Opvallend eigenlijk wel dat we keer op keer hier de lust voor mr oorlog en onverantwoorde risico's voor een aanzienlijk deel van sommige linksgeorinteerde users zien komen. Had ik niet verwacht moet ik zeggen.
onderhandelen is voor beide kanten goed, maar als de agressor niet wilt inbinden is opgeven ook niet echt fantastischquote:Op woensdag 9 maart 2022 21:15 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Denk dat we hier allemaal het beste voor hebben met Oekrane; maar vooral de bewoners. Niemand hier wil extra slachtoffers. Maar sommigen leggen die verantwoordelijkheid puur bij Putin. Hij is de dader en degene die het conflict gestart is, maar ook Oekrane heeft een verantwoordelijkheid richting de bevolking. Ze kunnen dit rekken in de hoop dat de navo zich er toch mee gaat bemoeien, maar dat geeft alleen maar meer doden. Winnen zonder de navo zie ik toch niet gebeuren. Dus dan is het je verantwoordelijkheid om te onderhandelen - beste wat je kan doen gezien de omstandigheden denk ik. Ik lees net op NU dat Zelensky wil praten over een onafhankelijk Oekrane, dus dat is een stap in de juiste richting in ieder geval.
Ja ja, en deels omdat...?quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:08 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
De Oekraners bevolking is er juist ook mee geholpen op korte termijn dat die oorlog stopt. Mensen die hier roepen dat ze serieuzer moeten onderhandelen ipv no fly zones gaan instellen roepen dat juist deels omdat ze zo min mogelijk extra slachtoffers willen zien.
Wie had dat gedacht? Van eerst de nazi's verdrijven om ze daarna weer op te vangenquote:Al honderden "Oekraense vluchtelingen" in Rotterdam: ‘Het gaat nu heel snel’
Rotterdam vangt dinsdagavond al de eerste groep van honderden Oekraense vluchtelingen op in de stad. Dat gebeurt op verzoek van het Rijk. Het gaat om maximaal 325 Oekraeners.
https://www.ad.nl/rotterd(...)-heel-snel~aee09b0d/
Maar het is Rusland die Oekrane is binnengevallen en het is Rusland die het land weer zal moeten verlaten. Het ligt hierbij dus vooral aan Rusland.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:10 schreef Halcon het volgende:
[..]
Lijkt me ook. Ik zie geen enkel belang voor Oekraine om dit heel lang te laten duren. Dit heel lang te laten duren lijkt me enkel het doel te hebben om Rusland zoveel mogelijk te verzwakken. Dat Oekraine dan in puin wordt geschoten, omdat het conflict daar voort blijft duren, lijkt bijzaak te zijn. En dat zijn dan mensen die proberen te insinueren dat ze het goed voor hebben met Oekraine.
quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:16 schreef Tengano het volgende:
[..]
Wie had dat gedacht? Van eerst de nazi's verdrijven om ze daarna weer op te vangen![]()
[ afbeelding ]
Beide partijen moeten idd water bij de wijn doenquote:Op woensdag 9 maart 2022 21:16 schreef Tjacka het volgende:
[..]
onderhandelen is voor beide kanten goed, maar als de agressor niet wilt inbinden is opgeven ook niet echt fantastisch
Oorlog is vreselijk, ja. Daarom moet deze zsm stoppen.quote:
Allemaal even lachen.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:16 schreef Tengano het volgende:
[..]
Wie had dat gedacht? Van eerst de nazi's verdrijven om ze daarna weer op te vangen![]()
[ afbeelding ]
Dit is nou het treurige van 'hardliners' hier: ze wekken de indruk dat kernmachten twee weken geleden zijn ontstaan en dat dit een volledig nieuwe situatie met een nieuw machtsmiddel creert waar voor het eerst gebruik van wordt gemaakt.quote:Op woensdag 9 maart 2022 20:46 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Klopt. Juist die angst voor kernoorlog is uiterst gevaarlijk. Want waarom zou de dictator die zijn zin krijgt met de vingertjes op de rode knop nog stoppen? “Ze durven toch niet de laffe honden”, mooi!
Veel plezier in die wereld
Ik wil liever niet dat we er een grotere oorlog van maken inderdaad, ook als ze geen kern wapens gehad zouden hebben. Ik wil die ellende van Oekrane niet in meer landen zien. Zo min mogelijk slachtoffers.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:16 schreef Lyrewyn het volgende:
[..]
Ja ja, en deels omdat...?
Mensen die hier roepen dat Oekrane serieuzer moet onderhandelen bedoelen met "serieus" dat Oekrane zich moet overgeven en naar de pijpen van Rusland moet dansen. Want oh, oh, oh, anders krijgen wij een kernbom op ons dak.
Je begreep me verkeerd. Ik antwoordde op dit: "Ik begrijp dat volgens sommigen de realiteit is dat Putin gewoon verkeerd begrepen wordt en dat er best mee te praten valt."quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:07 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Of begrijp ik je verkeerd en probeer je niet te zeggen dat het niet schenden van soevereiniteit ook betekent dat een soeverein land, een ander soeverein land mag binnenvallen wanneer de agressor dit wil?
Wie?quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:19 schreef DeOlifantvis het volgende:
[..]
Oorlog is vreselijk, ja. Daarom moet deze zsm stoppen.
Toch kan ik me niet voorstellen dat dit een doel was. Mariupol is een gebied dat Rusland in de nieuwe Donetsk republiek wil. Dat moet een bevriende natie worden.Dus lijkt me dat dit onbedoeld was. Maar goed weer zeg ik. Only god knows.........
Nu nog iets droogs als 'de Oekrane-oorlog'.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:00 schreef Bosbeetle het volgende:
Hebben we eigenlijk al een naam voor deze oorlog.. de 30 dagen oorlog ofzo.. dan weten we ook wanneer hij afgelopen is...
Oorlog en Vredemissie, door Vladimir Langvanstovskiquote:Op woensdag 9 maart 2022 21:00 schreef Bosbeetle het volgende:
Hebben we eigenlijk al een naam voor deze oorlog.. de 30 dagen oorlog ofzo.. dan weten we ook wanneer hij afgelopen is...
Farmers vs Russiansquote:Op woensdag 9 maart 2022 21:11 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
De Vladimir-Volodymyr patstelling?
Maar ik heb toch al wel stiekem weer een keer "duck and cover" geoefend. Zo'n vrolijk muziekje. Ik weet nog hoe we het in de klas keken, en hoe de leraar ons vertelde hoe we snel onder onze tafel moesten kruipen als we een flits zagen. Goede oude tijd.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:20 schreef Repentless het volgende:
[..]
Dit is nou het treurige van 'hardliners' hier: ze wekken de indruk dat kernmachten twee weken geleden zijn ontstaan en dat dit een volledig nieuwe situatie met een nieuw machtsmiddel creert waar voor het eerst gebruik van wordt gemaakt.
Gewoon de gehele Koude Oorlog negeren, negeren dat de Sovjet-Unie tot 1991 vele malen geslotener was dan Rusland nu en na WOII met Stalin een vele malen extremere psychopaat als leider had, die in zijn laatste jaren ook kernwapens tot zijn beschikking had. Er wordt gedaan alsof Putin nu out of the blue een magisch wapen tot zijn beschikking heeft waarmee hij niet te stoppen is en dat "juist die angst voor een kernoorlog uiterst gevaarlijk is".
Die kernmachten zijn er al meer dan 70 jaar en hebben sinds die tijd bepaald welke landen de dienst uitmaakten in de wereld.
Ik schreef een week geleden dat ik niet kon begrijpen waarom hij zo'n absurde, contraproduktieve leugen op tv vertelde. Heel wat soldaten belden of stuurden boodschappen naar huis, naar vrienden, dus tienduizenden in Rusland wisten dat er dienstplichtigen meededen. Het laatste dat je dan wil doen is dat op TV ontkennen, want als die mensen je over hun kind, broer of vriend horen liegen, dan willen ze dat iedereen weet dat je gelogen hebt.quote:Op woensdag 9 maart 2022 20:43 schreef DeOlifantvis het volgende:
[..]
Kan ook een aankondiging zijn waarmee Putin zijn gezicht redt (omdat berichten over dienstplichtigen in Oekraine niet meer tegen te houden waren), zonder dat hij veel met dat onderzoek doet.
Of hij slachtoffert een paar. Het kan alles zijn, zou niet te snel conclusies trekken
Nee.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:11 schreef Adames het volgende:
[..]
En bij een volgend conflict? Weer direct toegeven?
Ik persoonlijk denk dat jij en wat anderen het vooral goed voorhebben met jullie zelf. Deze oorlog levert jullie angst (voor WO III of een kernoorlog) en ongemak/pijn in de portemonnee op (hogere benzineprijzen, hogere energieprijzen, hogere voedselprijzen etc.). En drom vinden jullie dat de oorlog z.s.m. en koste wat het Oekrane ook kost beindigd moet worden.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:15 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Denk dat we hier allemaal het beste voor hebben met Oekrane; maar vooral de bewoners. Niemand hier wil extra slachtoffers. Maar sommigen leggen die verantwoordelijkheid puur bij Putin. Hij is de dader en degene die het conflict gestart is, maar ook Oekrane heeft een verantwoordelijkheid richting de bevolking. Ze kunnen dit rekken in de hoop dat de navo zich er toch mee gaat bemoeien, maar dat geeft alleen maar meer doden. Winnen zonder de navo zie ik toch niet gebeuren. Dus dan is het je verantwoordelijkheid om te onderhandelen - beste wat je kan doen gezien de omstandigheden denk ik. Ik lees net op NU dat Zelensky wil praten over een onafhankelijk Oekrane, dus dat is een stap in de juiste richting in ieder geval.
Dat kan dan bijna alleen Moldavie zijn. Geloof er niks van dat 'ie Finland of de Baltische staten aan gaat vallen.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:12 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Wat voor conflict zat je dan aan te denken?
Onafhankelijk Oekrane?quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:15 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik lees net op NU dat Zelensky wil praten over een onafhankelijk Oekrane, dus dat is een stap in de juiste richting in ieder geval.
Mwoa... Als jij onder water bij de wijn verstaat: een gebied afstaan dan ben ik het absoluut niet met je eens.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:18 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Beide partijen moeten idd water bij de wijn doen
Vergeet niet dat er ook Russische jongeren sterven voor deze oorlog. Dienstplichtigen die ook geen keus hadden.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:24 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
En drom vinden jullie dat de oorlog z.s.m. en koste wat het Oekrane ook kost beindigd moet worden.
Haha, rechts-extremistisch nog wel. Maar dat is toch iedereen die het niet met jou eens is? Je hebt vandaag al meerdere users voor dingen in die richting uitgemaakt. En dit vanwege de grote fout dat zij inzetten op de dialoog en diplomatie en vinden dat ook Oekrane daar een verantwoordelijkheid heeft.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:16 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Aldus de man die nieuwe klonen aanmaakt zodra zijn rechts-extremistische gedachten iets te pijnlijk worden, de man die een poging tot staatsgreep blijft vergoelijken en natuurlijk de man die in dit topic met imaginaire onderhandelingsposities komt die totaal niet voorkomen in het PlayBook van Putin. En oh ja, mijn lichte ontvlambaarheid. Ik weet nog goed, met welke kloon van jou was die woordenwisseling ook alweer? Ik weet nog waar het over ging, je andere hobby van openbaar wapenbezit. Dat topic waar ik aangaf dat best een slecht idee te vinden omdat ik me wel kan voorstellen dat mensen waaronder ikzelf in een vlaag van woede iets doms doe. Maar jij niet, nee jij bent het toonbeeld van evenwicht en eruditie.
Hier blijf je maar blaten dat Zelensky “moet onderhandelen “, dat Oekrane daar “best wel bij kan winnen”. Interessant aangezien je hier Putin nu huiveringwekkend en onberekenbaar noemt. Met zo’n man wil jij onderhandelen? Interessant. Bottomline ben je dus gewoon een lafaard omdat de Oekraners wel ballen hebben en zich verzetten tegen een huiveringwekkende en onberekenbare dictator.
Dan moet er nu ingegrepen worden. Een kind ziet dat.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:20 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik wil die ellende van Oekrane niet in meer landen zien.
ja maar rusland meer dan oekrainequote:Op woensdag 9 maart 2022 21:18 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Beide partijen moeten idd water bij de wijn doen
Dat gaan ze 1) niet zomaar doen en 2) in de Minsk-akkoorden is wat afgesproken over Donetstk en Lugansk. En dan zit je nog met de Krim.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:16 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Maar het is Rusland die Oekrane is binnengevallen en het is Rusland die het land weer zal moeten verlaten. Het ligt hierbij dus vooral aan Rusland.
Oekrane had de oorlog ook kunnen voorkomen door zich over te geven aan Rusland en daarna een Russische marionet te laten installeren en een satelliet staat te worden, vergelijkbaar met Belarus. De strijd niet aangaan, wat leidt tot minder directe doden wil niet zeggen dat dit op de middel en lange termijn ook het beste zou zijn voor jouw land.
Dat is een beetje de omgekeerde wereld. Als ik jou huis binnen val, alles kort en klein sla en alleen vertrek onder voorwaarde dat je voortaan 50% van je salaris naar me overmaakt dan verklaar je me ook voor gek.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:18 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Beide partijen moeten idd water bij de wijn doen
Want drie weken geleden leek jou Oekrane wel waarschijnlijk? Nee dit is net zo goed een test voor ons. Zijn wij wel bereid de Baltische Staten te verdedigen? Of gebruiken we dan dezelfde excuses?quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:25 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dat kan dan bijna alleen Moldavie zijn. Geloof er niks van dat 'ie Finland of de Baltische staten aan gaat vallen.
Ok, context is dan niet helemaal duidelijk voor mij. Maar wie valt er aan de andere kant een land binnen? Doel je hiermee op Putin?quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:21 schreef RetepV het volgende:
[..]
Je begreep me verkeerd. Ik antwoordde op dit: "Ik begrijp dat volgens sommigen de realiteit is dat Putin gewoon verkeerd begrepen wordt en dat er best mee te praten valt."
En dat haakte in op eerdere discussies over de normen en waarden van Poetin's Rusland, die verguisd werden. En dat dat een oorlog met Rusland zou rechtvaardigen. Ik weet niet meer precies de details.
En toen zei ik dat we niet aan de ene kant de soevereiniteit van landen als hoogste goed kunnen ophemelen en aan de andere kant een land binnenvallen omdat de mensen er andere normen en waarden dan wij hebben.
Soevereiniteit is soevereiniteit. Dat kun je niet de ene keer op de ene manier toepassen en de andere keer op een andere manier, al naar gelang de wind waait.
Weet jij absoluut zeker dat deze telefoongesprekken 100% authentiek waren.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:28 schreef la_perle_rouge het volgende:
https://twitter.com/Ukraine/status/1501635351965798402
[..]
[ twitter ]
Ze kwamen gewoon naar ons toe. We hebben ze uitgekleed. We hebben nu een minkjas en Nikes. We hebben ze doodgeschoten , in het bos. Anders konden ze vertellen waar we zaten.
Op basis van wat ik hier heb gehoord (en op basis van de vertaalde reacties van mensen die het zonder ondertitels begrepen), ga ik ervan uit dat dit een slechte raad is.
Jij wil het gewoon zo lang mogelijk laten duren? Of proberen snel op te lossen met NAVO-ingrijpen, waarbij je een groot risico neemt?quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:24 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Ik persoonlijk denk dat jij en wat anderen het vooral goed voorhebben met jullie zelf. Deze oorlog levert jullie angst (voor WO III of een kernoorlog) en ongemak/pijn in de portemonnee op (hogere benzineprijzen, hogere energieprijzen, hogere voedselprijzen etc.). En drom vinden jullie dat de oorlog z.s.m. en koste wat het Oekrane ook kost beindigd moet worden.
De rest zijn smoezen en zalvende woorden om jullie eigenbelang te verbloemen.
Ja en? Er is toch maar 1 persoon (en de kliek om hem heen) die dit aan te rekenen is?quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:27 schreef RetepV het volgende:
[..]
Vergeet niet dat er ook Russische jongeren sterven voor deze oorlog. Dienstplichtigen die ook geen keus hadden.
Russo-Ukrainian War (wiki)quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:00 schreef Bosbeetle het volgende:
Hebben we eigenlijk al een naam voor deze oorlog.. de 30 dagen oorlog ofzo.. dan weten we ook wanneer hij afgelopen is...
hoe minder conventioneel leger, hoe sneller je naar de bom gaat grijpen en ik begrijp best dat mensen zich daar zorgen om maken. stalin was in zijn tijd het sterktste land ter wereld en dan wil je die positie niet opgeven. putin daar in tegen. zonder deze oorlog ziet het er naar uit dat zijn natie in de vergetelheid gaat raken tussen de twee (oke misschien drie) supermachten. dus dat maakt hem echt wel gevaarlijk.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:20 schreef Repentless het volgende:
[..]
Dit is nou het treurige van 'hardliners' hier: ze wekken de indruk dat kernmachten twee weken geleden zijn ontstaan en dat dit een volledig nieuwe situatie met een nieuw machtsmiddel creert waar voor het eerst gebruik van wordt gemaakt.
Gewoon de gehele Koude Oorlog negeren, negeren dat de Sovjet-Unie tot 1991 vele malen geslotener was dan Rusland nu en na WOII met Stalin een vele malen extremere psychopaat als leider had, die in zijn laatste jaren ook kernwapens tot zijn beschikking had. Er wordt gedaan alsof Putin nu out of the blue een magisch wapen tot zijn beschikking heeft waarmee hij niet te stoppen is en dat "juist die angst voor een kernoorlog uiterst gevaarlijk is".
Die kernmachten zijn er al meer dan 70 jaar en hebben sinds die tijd bepaald welke landen de dienst uitmaakten in de wereld.
Die sluiten elkaar niet uit. Je kunt de soevereiniteit van een land prima een grondbeginsel vinden wat niet geschonden mag worden, maar ook van mening zijn dat wanneer een dictator een miljoen burgers mishandelt en doodt dat toch langzaamaan wel grond mag zijn voor ingrijpen.quote:Op woensdag 9 maart 2022 20:57 schreef RetepV het volgende:
[..]
Als je vindt dat de soevereiniteit van een land nooit geschonden mag worden, dan behoor je ook te vinden dat ze hun eigen ding mogen doen, hoe oneens je het er ook mee bent.
Eh, zo werkt het leven, hoor.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:27 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Dat zou wat zijn, lekker landje binnen vallen, altijd prijs!
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Dode Zielen Oorlog. (Gogol)quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:00 schreef Bosbeetle het volgende:
Hebben we eigenlijk al een naam voor deze oorlog.. de 30 dagen oorlog ofzo.. dan weten we ook wanneer hij afgelopen is...
Waarom wordt er telkens gedaan alsof wij ook maar enig zeggenschap hebben in dit verhaal? Niemand wil dit, iedereen wil dat dit zo snel mogelijk eindigt, maar wij zijn in dit hoofdstuk niets meer en ook niets minder dan een toeschouwer.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:30 schreef Halcon het volgende:
Jij wil het gewoon zo lang mogelijk laten duren?
Rusland heeft nog niet gewonnen. We zullen zien wat er met Rusland gebeurt onder de sancties.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:32 schreef RetepV het volgende:
[..]
Eh, zo werkt het leven, hoor.
Wanneer heb jij voor de laatste keer je erfafscheiding opgemeten? Weet je zeker dat je buurman niet een centimeter of wat van je tuin heeft afgesnoept?
De sterkste wint altijd, en Oekrane is niet de sterkste. Beter hadden ze dat van te voren al ingezien en voorkomen dat het zo ver zou komen. Ze hadden Donetsk en Loehansk ook gewoon kunnen behouden als de regering in 2014 niet had geprobeerd om de etnische Russen hardhandig te onderdrukken, maar meteen een regering van nationale eenheid hadden gemaakt.
Nee. De slimste en de wijste wint. (En dat is niet Poetinquote:Op woensdag 9 maart 2022 21:32 schreef RetepV het volgende:
[..]
Eh, zo werkt het leven, hoor.
Wanneer heb jij voor de laatste keer je erfafscheiding opgemeten? Weet je zeker dat je buurman niet een centimeter of wat van je tuin heeft afgesnoept?
De sterkste wint altijd, en Oekrane is niet de sterkste. Beter hadden ze dat van te voren al ingezien en voorkomen dat het zo ver zou komen. Ze hadden Donetsk en Loehansk ook gewoon kunnen behouden als de regering in 2014 niet had geprobeerd om de etnische Russen hardhandig te onderdrukken, maar meteen een regering van nationale eenheid hadden gemaakt.
Dat ja, het doet me denken aan een straat schoffie dat rezzzpekt eist. Maar dan eentje met kernwapens ipv een mes. Maar het principe blijft hetzelfde.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:29 schreef Poem_ het volgende:
[..]
Dat is een beetje de omgekeerde wereld. Als ik jou huis binnen val, alles kort en klein sla en alleen vertrek onder voorwaarde dat je voortaan 50% van je salaris naar me overmaakt dan verklaar je me ook voor gek.
quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:24 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Ik schreef een week geleden dat ik niet kon begrijpen waarom hij zo'n absurde, contraproduktieve leugen op tv vertelde. Heel wat soldaten belden of stuurden boodschappen naar huis, naar vrienden, dus tienduizenden in Rusland wisten dat er dienstplichtigen meededen. Het laatste dat je dan wil doen is dat op TV ontkennen, want als die mensen je over hun kind, broer of vriend horen liegen, dan willen ze dat iedereen weet dat je gelogen hebt.
Je zou in zo'n geval integendeel geen woord over "dienstplichtigen" zeggen. En daar was ook geen reden of aanleiding toe. Tenzij hij werkelijk dacht dat ze niet meededen.
ik vind dit toch best wel vet hoorquote:Op woensdag 9 maart 2022 21:27 schreef Aether het volgende:
Friet/patat van Niek
https://nos.nl/l/2420457
Oekraine lag al een tijdje op de loer. Daar werd al langer over gesproken. De Baltische staten worden gewoon verdedigd. Anders kun je de NAVO wel opdoeken.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:29 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Want drie weken geleden leek jou Oekrane wel waarschijnlijk? Nee dit is net zo goed een test voor ons. Zijn wij wel bereid de Baltische Staten te verdedigen? Of gebruiken we dan dezelfde excuses?
Bron?quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:32 schreef RetepV het volgende:
[..]
Eh, zo werkt het leven, hoor.
Wanneer heb jij voor de laatste keer je erfafscheiding opgemeten? Weet je zeker dat je buurman niet een centimeter of wat van je tuin heeft afgesnoept?
De sterkste wint altijd, en Oekrane is niet de sterkste. Beter hadden ze dat van te voren al ingezien en voorkomen dat het zo ver zou komen. Ze hadden Donetsk en Loehansk ook gewoon kunnen behouden als de regering in 2014 niet had geprobeerd om de etnische Russen hardhandig te onderdrukken, maar meteen een regering van nationale eenheid hadden gemaakt.
Ja hoor meid, dit zal het zijn inderdaad, het is allemaal eigen belang. Wat een simplistisch wereldbeeld, haha.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:24 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Ik persoonlijk denk dat jij en wat anderen het vooral goed voorhebben met jullie zelf. Deze oorlog levert jullie angst (voor WO III of een kernoorlog) en ongemak/pijn in de portemonnee op (hogere benzineprijzen, hogere energieprijzen, hogere voedselprijzen etc.). En drom vinden jullie dat de oorlog z.s.m. en koste wat het Oekrane ook kost beindigd moet worden.
De rest zijn smoezen en zalvende woorden om jullie eigenbelang te verbloemen.
Nee hoor alleen mensen die would be dictators verafgoden en net doen alsof er met echte dictators te onderhandelen valt. Sterker nog leugens vertellen over dat “Oekrane daar sterker uit kan komen”. De Klinkklare bullshit die jij nu hier verkondigd dus.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:28 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Haha, rechts-extremistisch nog wel. Maar dat is toch iedereen die het niet met jou eens is? Je hebt vandaag al meerdere users voor dingen in die richting uitgemaakt. En dit vanwege de grote fout dat zij inzetten op de dialoog en diplomatie en vinden dat ook Oekrane daar een verantwoordelijkheid heeft.
En gesproken over diplomatie. Soms zul je in de internationale politiek inderdaad met leiders van landen moeten onderhandelen waar je het verschrikkelijk mee oneens bent. En tch zul je dan een diplomatieke oplossing moeten vinden. Anders krijg je een zero-sum game wereld waarbij oorlog en conflict de absolute norm is. Dat moet je niet willen.
Een rare vergelijking. In deze vergelijking is er ergens al afgesproken dat 'n schuurtje, erfpad of weet ik wat meer zelfbestuur zou moeten krijgen.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:29 schreef Poem_ het volgende:
[..]
Dat is een beetje de omgekeerde wereld. Als ik jou huis binnen val, alles kort en klein sla en alleen vertrek onder voorwaarde dat je voortaan 50% van je salaris naar me overmaakt dan verklaar je me ook voor gek.
quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:27 schreef Aether het volgende:
Friet/patat van Niek
https://nos.nl/l/2420457
Nee, dat hebben we niet. Dit topic maar sluiten dan? Of het hele forum maar sluiten? Want ook over heel veel andere dingen hebben we geen zeggenschap.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:33 schreef Poem_ het volgende:
[..]
Waarom wordt er telkens gedaan alsof wij ook maar enig zeggenschap hebben in dit verhaal? Niemand wil dit, iedereen wil dat dit zo snel mogelijk eindigt, maar wij zijn in dit hoofdstuk niets meer en ook niets minder dan een toeschouwer.
Nee, ik doelde op die mensen die roepen dat de NAVO Rusland moet aanvallen vanwege Oekrane en omdat Rusland sowieso toch al een kloteland is waar homo's worden gediscrimineerd, etc. etc.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:29 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Ok, context is dan niet helemaal duidelijk voor mij. Maar wie valt er aan de andere kant een land binnen? Doel je hiermee op Putin?
Rusland heeft eerder de soevereiniteit van Oekrane dan ook gewoon erkend hoor, dus dat is best wel een prima vergelijking.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:38 schreef Halcon het volgende:
[..]
Een rare vergelijking. In deze vergelijking is er ergens al afgesproken dat 'n schuurtje, erfpad of weet ik wat meer zelfbestuur zou moeten krijgen.
In de Minsk-akkoorden is daarna wel wat afgesproken over Donetsk en Lugansk, oftewel een deel van het perceel.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:40 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Rusland heeft eerder de soevereiniteit van Oekrane dan ook gewoon erkend hoor, dus dat is best wel een prima vergelijking.
Nee hoor, ik heb wat dat betreft ook gelijk. Oekrane kan hier inderdaad sterker uitkomen en ik heb ook haarfijn uiteengezet waarom dat het geval is.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:37 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Nee hoor alleen mensen die would be dictators verafgoden en net doen alsof er met echte dictators te onderhandelen valt. Sterker nog leugens vertellen over dat “Oekrane daar sterker uit kan komen”. De Klinkklare bullshit die jij nu hier verkondigd dus.
speciaal voor jou dan maar even een definitie “ Onderhandelen is een proces waarin wederzijds afhankelijke partijen met tegenstrijdige n overeenkomstige belangen samen willen werken aan een overeenkomst die voor beide betrokkenen acceptabel en realistisch is.”.
Zie je al een beetje het probleem? Woordjes als acceptabel en realistisch zouden een belletje kunnen laten rinkelen.
Molotov en Von Ribbentrop zouden trots op je zijn.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:24 schreef Halcon het volgende:
[..]
Nee.
Je trekt gewoon je lijnen en dwingt 'm om zijn kaarten te laten zien. Dat laatste lijkt helemaal geen optie te zijn, gezien argumenten als "en dan gaat 'ie op naar de Baltische staten".
Hij weet dat de Baltische staten aanvallen 'n conflict met de NAVO betekent. Denk dat 'ie dat er niet voor over heeft.
Dat betekent wel dat je de wereld daar wel weer even in invloedssferen moet gaan verdelen. Zou Krim en de Donbass als verloren beschouwen voor Oekraine. Eventueel met een corridor. Die grondwetswijziging krijgt Zelensky er in eigen land ook niet meer doorheen.
In alles in de Oekraine buiten de gebieden die onafhankelijk worden dan wel naar Rusland gaan, zet je een vredesmacht neer. Dan kun je de boel daar weer opbouwen. Eventueel probeer je iets te regelen voor mensen op de Krim of in de Donbass die liever in Oekraine wonen.
Is het dan nog niet goed? Dan lijkt me dat voldoende om de conclusie te trekken dat het dus niet alleen om de Krim en de Donbass te doen was.
Verder is het misschien raadzaam als Transnistria zich definitief los maakt van Moldavie en Moldavie opgaat in Roemenie. Daar is in Roemenie draagvlak voor en dat zal er uiteindelijk in Moldavie minus Transnistria ook wel zijn.
Geschiedenis. Doe zelf je onderzoek, als je zo graag een mening wil hebben en die wil verkondigen.quote:
Die Minsk-akkoorden kwamen pas tot stand nadat Poetin al een knokploeg loopgraven in de tuin had laten graven. Het ging mij vooral om wat er daarvoor was afgesproken.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:41 schreef Halcon het volgende:
[..]
In de Minsk-akkoorden is daarna wel wat afgesproken over Donetsk en Lugansk, oftewel een deel van het perceel.
Oh ja jouw imaginaire EU lidmaatschap. Kom laat eens zien waar dat op welke tafel ligt? Kun je vast zo vinden toch?quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:42 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Nee hoor, ik heb wat dat betreft ook gelijk. Oekrane kan hier inderdaad sterker uitkomen en ik heb ook haarfijn uiteengezet waarom dat het geval is.
Meestal ga je uit van de meest recente afspraken.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:43 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Die Minsk-akkoorden kwamen pas tot stand nadat Poetin al een knokploeg loopgraven in de tuin had laten graven. Het ging mij vooral om wat er daarvoor was afgesproken.
Je hebt dus geen bron? Over die referenda had je ook al geen bronquote:Op woensdag 9 maart 2022 21:43 schreef RetepV het volgende:
[..]
Geschiedenis. Doe zelf je onderzoek, als je zo graag een mening wil hebben en die wil verkondigen.
Precies, een 'afspraak' die je hebt gemaakt door met geweld te dreigen. Dat werkt toch niet zo heel lekker, afspraken maken terwijl je de boel chanteert. En dan zou je nu - opnieuw - afspraken willen maken in diezelfde omstandigheden?quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:38 schreef Halcon het volgende:
[..]
Een rare vergelijking. In deze vergelijking is er ergens al afgesproken dat 'n schuurtje, erfpad of weet ik wat meer zelfbestuur zou moeten krijgen.
Nou ja, je loopt deze onzin hier nu al een paar keer te herhalen en ik heb je eerder ook tevergeefs gevraagd hoe je erbij komt dat de Oekraense regering de bevolking daar zou onderdrukken. Als je zulke dingen zegt dan is het toch niet zo gek om uit te leggen waar je dat op baseert?quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:43 schreef RetepV het volgende:
[..]
Geschiedenis. Doe zelf je onderzoek, als je zo graag een mening wil hebben en die wil verkondigen.
Hij komt toch niet verder dan 'van horen zeggen dat Poetin de NAVO belangrijker vindt'.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:43 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Oh ja jouw imaginaire EU lidmaatschap. Kom laat eens zien waar dat op welke tafel ligt? Kun je vast zo vinden toch?
Ik heb gezegd dat de Oekrane die kaart zou moeten spelen in de onderhandelingen inderdaad. Dus niet dat het al op tafel ligt. Alhoewel, Ursula von der Leyen heeft recent al mondeling haar toestemming gegeven voor een toekomstige toetreding. Ik denk ook dat dit geen verder verzet zou opleveren binnen de EU. En dan heb je een stabiel nieuw lidstaat zonder regio's die verwikkeld zijn in allerlei gewelddadige etnische conflicten. Voor Oekrane zou dit natuurlijk naast alle humanitaire en financile hulp een geweldige boost zijn.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:43 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Oh ja jouw imaginaire EU lidmaatschap. Kom laat eens zien waar dat op welke tafel ligt? Kun je vast zo vinden toch?
Ik haat mensen die met oneliners of zelfs oneworders antwoorden terwijl ik veel moeite doe om toch in ieder geval te proberen objectief, correct en gedetailleerd te zijn. Of ik daar nou in slaag of niet, doet er niet toe, dat levert de basis voor discussies.quote:
Hoe legitimeren die meest recente afspraken deze inval?quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:44 schreef Halcon het volgende:
[..]
Meestal ga je uit van de meest recente afspraken.
ik heb gelachen om deze postquote:Op woensdag 9 maart 2022 21:47 schreef RetepV het volgende:
[..]
Ik haat mensen die met oneliners of zelfs oneworders antwoorden terwijl ik veel moeite doe om toch in ieder geval te proberen objectief, correct en gedetailleerd te zijn. Of ik daar nou in slaag of niet, doet er niet toe, dat levert de basis voor discussies.
Dus begin eens opnieuw, zou ik zeggen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Groot fan van User Wotte
Ik had geloof ik wel eens gelezen hier dat je wat ouder bent.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:24 schreef RetepV het volgende:
[..]
Maar ik heb toch al wel stiekem weer een keer "duck and cover" geoefend. Zo'n vrolijk muziekje. Ik weet nog hoe we het in de klas keken, en hoe de leraar ons vertelde hoe we snel onder onze tafel moesten kruipen als we een flits zagen. Goede oude tijd.
Ik merk wel dat ik een groter bureau nodig heb, tegenwoordig.
Toestemming? Ze heeft gezegd er voor open te staan. Daarmee ben je er nog niet. Nog lang niet zelfs.quote:Op woensdag 9 maart 2022 21:47 schreef HowardRoark het volgende:
Alhoewel, Ursula von der Leyen heeft recent al mondeling haar toestemming gegeven voor een toekomstige toetreding.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |