De hele woningmarkt is verziekt. Zowel huur als koop.quote:Op woensdag 29 september 2021 11:55 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Maar dat huren duurder is dan kopen is dan weer geen probleem. Dat je geen hypotheek kan krijgen op 1 normaal salaris waardoor je dus gedwongen bent om MEER uit te geven aan wonen is dan weer geen probleem.
Want Nederland bestaat alleen uit die twee groepen?quote:Op woensdag 29 september 2021 12:14 schreef hoechst het volgende:
Vind het grappig dat mensen denken dat de verschillen zo kleiner worden .
Mensen die lekker genieten van huursubsidie etc en parttimers
VS
Mensen met onderhoud aan hun huis die nu nog meer moeten werken.
Sociale huur is niet de groep die evt de koopmarkt op wil he?quote:Op woensdag 29 september 2021 12:14 schreef hoechst het volgende:
Vind het grappig dat mensen denken dat de verschillen zo kleiner worden .
Mensen die lekker genieten van huursubsidie etc en parttimers
VS
Mensen met onderhoud aan hun huis die nu nog meer moeten werken.
Nederland bestaat uit 17 miljoen individuen. Waarvan het merendeel goed is in klagen maar bij verkiezingen voor de tigste keer weer op de vvd stemmen die een van de oorzaken van de ernstige huizencrisis is.quote:Op woensdag 29 september 2021 12:18 schreef Momo het volgende:
[..]
Want Nederland bestaat alleen uit die twee groepen?
Niks verziekt. Het is VVD beleid.quote:Op woensdag 29 september 2021 11:58 schreef Cherni het volgende:
[..]
De hele woningmarkt is verziekt. Zowel huur als koop.
De belasting op arbeid is te hoog. Het belastingtarief is dan wel 37%, maar boven de ¤ 21.000 betaal je 6% extra wegens lagere algemene heffingskorting en vanaf ¤ 35.000 ook nog eens 6% extra wegens lagere arbeidskorting.quote:Op woensdag 29 september 2021 10:18 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Ik heb m'n woning afgelost met de gedachte dat ik geen vaste lasten meer heb en daardoor weet waar ik aan toe ben.
De komende 40 jaar ga ik hier wss niet weg tenzij ze me horizontaal wegdragen of ik er niet meer zelfstandig kan wonen.
Je kan de belastingen wel verhogen, netto houdt dat alleen in dat ik minder te besteden heb. Wie is daar bij gebaat? Een woningzoekende?
Het verzieken ís VVD beleid.quote:Op woensdag 29 september 2021 12:27 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Niks verziekt. Het is VVD beleid.
Als je alles in box 3 dropt maakt het toch niet uit? Want anders had je dat geld nog op je rekening staan en betaal je er ook over? Alhoewel je dan nog wel wat er mee kunt verdienen maar je bespaart wel weer hypotheek rente.quote:Op dinsdag 28 september 2021 21:20 schreef Lavenderr het volgende:
Welja, laat mensen die netjes afgelost hebben nog maar een keer bloeden. Wat een tuig is het toch. Dit kunnen ze toch niet maken?
Daarom wilde de overheid de HRA afschaffen voor aflossingsvrije leningen? Omdat mensen het geld op de bank lieten staan als tegenhanger van de hypotheekschuld?quote:Op woensdag 29 september 2021 12:59 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Als je alles in box 3 dropt maakt het toch niet uit? Want anders had je dat geld nog op je rekening staan en betaal je er ook over? Alhoewel je dan nog wel wat er mee kunt verdienen maar je bespaart wel weer hypotheek rente.
Dat klinkt in eerste instantie heel redelijk.quote:Op woensdag 29 september 2021 12:59 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Als je alles in box 3 dropt maakt het toch niet uit? Want anders had je dat geld nog op je rekening staan en betaal je er ook over? Alhoewel je dan nog wel wat er mee kunt verdienen maar je bespaart wel weer hypotheek rente.
Box 3 vrijstelling oprekken naar 250.000 en dan alles er in gooien zou niet verkeerd zijn.
Daarnaast hou je het eerste huis niet aan als belegging, maar om in te wonen. Belasting daarover heffen is geenszins redelijk.quote:Op woensdag 29 september 2021 13:34 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Dat klinkt in eerste instantie heel redelijk.
Maar dan krijg je de situatie dat iemand met een afgeloste woning waar je geen geld uit kan halen voor iedere cent die hij / zij spaart of belegt direct "volle mep" in box 3 moet betalen en iemand met een huurwoning tot 2,5 ton vermogen kan sparen of beleggen zonder iets te hoeven betalen.
Netto gaan dan vooral mensen met een afgeloste woning alle VRH betalen en de rest niet meer.
Dit is wel het scenario waar ik in zit met dien verstande dat het huis afbetaald is. Zeker de eerste tien jaar heb ik mijn halve netto inkomen aan hypotheek betaald. Daarna werd het in fasen goedkoper en nu is het een paar jaar afbetaald wat mij de gelegenheid bood om eerder te stoppen met werken. Wel een rijk leven nu maar financieel bepaald niet dus.quote:Op woensdag 29 september 2021 11:39 schreef Cherni het volgende:
Je moet er toch niet aan denken als je op dit moment iets koopt voor pak weg 4 ton, 30 jaar lang als modaal aflost incluis het risico van prijsdalingen, flexibele arbeidsmarkt, onderhoud,scheiding of ander onvoorzien ongemak en het dan eindelijk zover is dat je tegen je pensioen aanloopt en alles netjes hebt afgelost en over die 30 jaar zijn de prijzen alsnog hoger je dan kunt aftikken. Daar zit je dan met je aow en mogelijk een klein pensioen.
De generatie die nu op dit moment koopt word hiermee keihard aangepakt.
Vergelijkbaar met belastingontwijking zoals vastgoed investeerders als blackstone wel kunnen toepassen.quote:Op woensdag 29 september 2021 13:32 schreef ikwordra het volgende:
[..]
Daarom wilde de overheid de HRA afschaffen voor aflossingsvrije leningen? Omdat mensen het geld op de bank lieten staan als tegenhanger van de hypotheekschuld?
Daarbij wordt er de aanname gedaan dat iedereen van de lagere rentes heeft kunnen profiteren en ten tweede straffen ze nieuwe generaties omdat de oude er zo lang van heeft kunnen profiteren.quote:Het IMF mag adviseren wat het wil, we leggen dat advies toch naast ons neer?
Nou, ook De Nederlandsche Bank (DNB) en het Centraal Planbureau (CPB) vinden dit een prima idee. Door de fiscale voordelen die huizenbezitters hebben is decennia lang het kopen van een huis en het aangaan van schulden gestimuleerd. Dankzij de geldpersen die de Europese Centrale Bank (ECB) al jaren laat draaien is de rente extreem laag en werd het kopen van een huis sinds de kredietcrisis financieel nóg aantrekkelijker.
JA ja dat zal wel.... alsof verhuizen zo'n feest is tegenwoordig.quote:Wie profiteert er dan wel van dit plan?
Allereerst de schatkist. Het afschaffen van hypotheekrente-aftrek levert de overheid enkele miljarden op. Gaat er inderdaad over de overwaarde belasting worden geheven dan komt er voor de staat ¤735 miljard vermogen vrij waarover belasting geïnd kan worden. Voor de huizenbezitters is het meest positieve scenario wanneer ook de hypotheekrente wel aftrekbaar blijft en dus mee gaat naar de spaarbox. Zowel jonge starters als ouderen gaan er dan enkele tientjes per maand op vooruit. Huizenbezitters tussen de 40 en 50 jaar gaan er maximaal ¤50 op achteruit. Maar daarmee blijft dus de prikkel om bij lage rentestanden een huis te kopen.
WEFucktheworld.quote:
Maar stel ik heb 10k over en die los ik af, dan heb ik 10k meer waarde in m'n huis maar ook 10k minder op m'n bankrekening dus veranderd er niets.quote:Op woensdag 29 september 2021 13:34 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Dat klinkt in eerste instantie heel redelijk.
Maar dan krijg je de situatie dat iemand met een afgeloste woning waar je geen geld uit kan halen voor iedere cent die hij / zij spaart of belegt direct "volle mep" in box 3 moet betalen en iemand met een huurwoning tot 2,5 ton vermogen kan sparen of beleggen zonder iets te hoeven betalen.
Netto gaan dan vooral mensen met een afgeloste woning alle VRH betalen en de rest niet meer.
Fout, je huis wordt geen 10k meer waard als je 10k aflost.quote:Op woensdag 29 september 2021 15:49 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Maar stel ik heb 10k over en die los ik af, dan heb ik 10k meer waarde in m'n huis maar ook 10k minder op m'n bankrekening dus veranderd er niets.
Jantje die huurt en die heeft 10k over en dat staat op z;n rekening dus telt ook mee.
Dus ik zie daar geen verschil in, alleen geld in een huis kun je ''niets'' mee dat is wel een verschil. Maar aan de andere kant heb je over wat je aflost ook geen rentelasten meer dus dat geld ''verdien'' je.
Blijft lastig maar van mij mag best alles naar Box 3 en dan met een mooie vrijstelling zodat verschil tussen huur en koop wat minder gaat worden.
A) dat geld wordt in de praktijk uitgegeven zoals ik eerder zei. Anders zouden al die huurders ook tonnen op de bank hebben staan zeker?quote:Op woensdag 29 september 2021 15:49 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Maar stel ik heb 10k over en die los ik af, dan heb ik 10k meer waarde in m'n huis maar ook 10k minder op m'n bankrekening dus veranderd er niets.
Jantje die huurt en die heeft 10k over en dat staat op z;n rekening dus telt ook mee.
Dus ik zie daar geen verschil in, alleen geld in een huis kun je ''niets'' mee dat is wel een verschil. Maar aan de andere kant heb je over wat je aflost ook geen rentelasten meer dus dat geld ''verdien'' je.
Blijft lastig maar van mij mag best alles naar Box 3 en dan met een mooie vrijstelling zodat verschil tussen huur en koop wat minder gaat worden.
Dan ga je nog steeds VRH betalen over dat bedrag natuurlijk. Kan me niet voorstellen dat dit voorstel er ooit doorheen komt hoor.quote:Op woensdag 29 september 2021 15:52 schreef nils7 het volgende:
[..]
Via wat aandelen constructies hebben mn partner en ik precies genoeg om onze woning af te lossen maar als ik dit zo lees hebben we er goed aan gedaan zaterdag naar de SecondHome beurs te gaan
Vergeet de Volkstuinbelasting niet.quote:Op woensdag 29 september 2021 15:58 schreef ikwordra het volgende:
[..]
A) dat geld wordt in de praktijk uitgegeven zoals ik eerder zei. Anders zouden al die huurders ook tonnen op de bank hebben staan zeker?
B) gaan we bijv. auto's ook belasten dan? Zelfde principe, bespaar je ook nog eens je OV-kosten mee.
C) een woning bezitten wordt dan onbetaalbaar voor velen, puur en alleen vanwege de belasting
D) een eerste huis is geen belegging
E) met de door jou genoemde 10K zou een huurder bijv. op vakantie kunnen gaan, als het vast in je huis zit kan dat niet meer
F) het verschil tussen koop en huur is al kleiner dan veel mensen doen voorkomen. En dan nog, waarom moet het verschil omlaag? Iemand die koopt neemt ook risico's die iemand die huurt niet neemt. Of gaan alle huurders straks zelf het gasvrij maken van hun woning betalen? En de OZB, verzekeringen, extra betalen als de woning minder waard wordt, onderhoud etc etc etc
G) het is vanuit de Nederlandse economie gezien gewoon erg slecht. Je stimuleert om niet af te lossen, maar om te lenen. Dat gaat natuurlijk fout bij een crisis, zoals we ruim 10 jaar terug zagen.
Vooralsnog lees ik van de voorstanders met name afgunst dat een ander wat opbouwt en nog niet echt argumenten waarom het plan goed is.
Die is wel leuk en erg toepasselijk jaquote:Op woensdag 29 september 2021 16:13 schreef LXIV het volgende:
[..]
Vergeet de Volkstuinbelasting niet.
Lekker profiteren door BTW-vrij kool en boontjes te consumeren. Bizar dat deze vorm van belastingontwijking nog niet eerder aangepakt is.
Het plan is natuurlijk om kopen en huren wat meer aan elkaar gelijk te maken en daar is opzich wel wat voor te zeggen. Wel dan natuurlijk het eigen woning forfait en alles het raam uit.quote:Op woensdag 29 september 2021 15:58 schreef ikwordra het volgende:
[..]
A) dat geld wordt in de praktijk uitgegeven zoals ik eerder zei. Anders zouden al die huurders ook tonnen op de bank hebben staan zeker?
B) gaan we bijv. auto's ook belasten dan? Zelfde principe, bespaar je ook nog eens je OV-kosten mee.
C) een woning bezitten wordt dan onbetaalbaar voor velen, puur en alleen vanwege de belasting
D) een eerste huis is geen belegging
E) met de door jou genoemde 10K zou een huurder bijv. op vakantie kunnen gaan, als het vast in je huis zit kan dat niet meer
F) het verschil tussen koop en huur is al kleiner dan veel mensen doen voorkomen. En dan nog, waarom moet het verschil omlaag? Iemand die koopt neemt ook risico's die iemand die huurt niet neemt. Of gaan alle huurders straks zelf het gasvrij maken van hun woning betalen? En de OZB, verzekeringen, extra betalen als de woning minder waard wordt, onderhoud etc etc etc
G) het is vanuit de Nederlandse economie gezien gewoon erg slecht. Je stimuleert om niet af te lossen, maar om te lenen. Dat gaat natuurlijk fout bij een crisis, zoals we ruim 10 jaar terug zagen.
Vooralsnog lees ik van de voorstanders met name afgunst dat een ander wat opbouwt en nog niet echt argumenten waarom het plan goed is.
heb je wel een punt ja, bedoelde ook meer de overwaarde maar snap je.quote:Op woensdag 29 september 2021 15:52 schreef nils7 het volgende:
[..]
Fout, je huis wordt geen 10k meer waard als je 10k aflost.
Je schuld wordt 10k minder.
Nee nee, dan houdt de prins minder overquote:Op woensdag 29 september 2021 16:27 schreef MadJackthePirate het volgende:
Wat een onzin weerDoe het dan verhogen op je 2e/3e/5e woning ofzo.
2e woning zit al in box 3.quote:Op woensdag 29 september 2021 16:27 schreef MadJackthePirate het volgende:
Wat een onzin weerDoe het dan op je 2e/3e/5e woning ofzo.
Ik vind daar dus helemaal niet veel voor te zeggen en hoor daar dus ook geen argumenten voor.quote:Op woensdag 29 september 2021 16:26 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Het plan is natuurlijk om kopen en huren wat meer aan elkaar gelijk te maken en daar is opzich wel wat voor te zeggen. Wel dan natuurlijk het eigen woning forfait en alles het raam uit.
Denk wel dat we daar toch heen gaan over een x aantal jaar.
Ja bedoelde verder verhogen specifiek voor meerdere woningen, zie edit.quote:Op woensdag 29 september 2021 16:28 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
2e woning zit al in box 3.
Daarnaast 8% overdrachtsbelasting.
Waarom verder verhogen voor meerdere woningen? Verhuurders gooien dan gewoon de huur omhoog om dat te compenseren.quote:Op woensdag 29 september 2021 16:34 schreef MadJackthePirate het volgende:
[..]
Ja bedoelde verder verhogen specifiek voor meerdere woningen, zie edit.
Omdat dan minder mensen het kunnen betalen en er dus minder gegadigden zijn. Maar het is inderdaad niet de uiteindelijke oplossing.quote:Op woensdag 29 september 2021 16:36 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Waarom verder verhogen voor meerdere woningen? Verhuurders gooien dan gewoon de huur omhoog om dat te compenseren.
Uiteindelijk moet er gewoon voldoende bijgebouwd worden, met name starters- en gezinswoningen.
De woningmarkt is nu een stoelendans. Meer belasten zorgt niet dat er meer stoelen bij komen, het zorgt er alleen voor dat de stoelen minder betaalbaar worden voor degenen die een stoel hebben.
Die mensen moeten toch nog steeds ergens wonenquote:Op woensdag 29 september 2021 16:42 schreef MadJackthePirate het volgende:
[..]
Omdat dan minder mensen het kunnen betalen en er dus minder gegadigden zijn. Maar het is inderdaad niet de uiteindelijke oplossing.
Mensen hebben doorgaans geen 2, 3 of meer woningen om er een paar paspoppen in te zetten.quote:Op woensdag 29 september 2021 16:42 schreef MadJackthePirate het volgende:
[..]
Omdat dan minder mensen het kunnen betalen en er dus minder gegadigden zijn. Maar het is inderdaad niet de uiteindelijke oplossing.
Ja, waardoor het dus eerder een landelijk probleem wordt (voor zover het dat nog niet is). Dit is beter dan het eindeloos verruimen van de hypotheekvoorwaarden waardoor mensen maar steeds meer en meer blijven bieden.quote:Op woensdag 29 september 2021 16:43 schreef ikwordra het volgende:
[..]
Die mensen moeten toch nog steeds ergens wonen
Lijkt vooral ingegeven door een graaiende overheid.quote:Op woensdag 29 september 2021 16:50 schreef MadJackthePirate het volgende:
[..]
Ja, waardoor het dus eerder een landelijk probleem wordt (voor zover het dat nog niet is). Dit is beter dan het eindeloos verruimen van de hypotheekvoorwaarden waardoor mensen maar steeds meer en meer blijven bieden.
Maar goed, dit is een andere discussie. Je enigste eigen huis naar de spaarbox slaat nergens op.
gaan ze maar op zolder of samen in de huurflat met hun moederquote:Op woensdag 29 september 2021 16:43 schreef ikwordra het volgende:
[..]
Die mensen moeten toch nog steeds ergens wonen
De Overheid die de HRA af wil schaffen om een dictatuur te vestigen bedoel jequote:Op woensdag 29 september 2021 18:10 schreef Cockwhale het volgende:
Ik krijg bijna het idee dat de overheden hopen op een tijdelijke staat van anarchisme, waarin het hele systeem neergeslagen wordt, als ik dit soort ideeën lees. Hebben ze een excuus voor de volledige politiestaat wellicht.
Het huidige systeem is gewoon enigszins oneerlijk dus daar wat aan doen lijkt me niet verkeerd.quote:Op woensdag 29 september 2021 16:28 schreef ikwordra het volgende:
[..]
Ik vind daar dus helemaal niet veel voor te zeggen en hoor daar dus ook geen argumenten voor.
Dat zeg je de hele tijd, maar wat is er nu dan zo oneerlijk? Waarom moet dat op deze manier aangepakt worden?quote:Op woensdag 29 september 2021 19:10 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Het huidige systeem is gewoon enigszins oneerlijk dus daar wat aan doen lijkt me niet verkeerd.
Dus net als het IMF, CPB en de Nederlandse Bank ook zeggen.
Alles eigenlijk als je kopen met huren vergelijkt is helemaal scheef gegaan.. nog los van de ongekende vermogensopbouw die je hebt als huiseigenaar (in de meeste gevallen)..quote:Op woensdag 29 september 2021 19:12 schreef ikwordra het volgende:
[..]
Dat zeg je de hele tijd, maar wat is er nu dan zo oneerlijk? Waarom moet dat op deze manier aangepakt worden?
Overigens is het leven niet eerlijk, maargoed.
Ik lees gewoon niks concreets en geen argumenten. Op argumenten de andere kant op ga je niet in. Dan valt er weinig te discussieren op een forumquote:Op woensdag 29 september 2021 19:15 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Alles eigenlijk als je kopen met huren vergelijkt is helemaal scheef gegaan.. nog los van de ongekende vermogensopbouw die je hebt als huiseigenaar (in de meeste gevallen)..
Het voelt niet goed meer.
Hetr boxen systeem zoals dat nu is benadeeld spaarders met vermogen ten opzichte van vermogen dat in een woning zitquote:Op woensdag 29 september 2021 19:12 schreef ikwordra het volgende:
[..]
Dat zeg je de hele tijd, maar wat is er nu dan zo oneerlijk? Waarom moet dat op deze manier aangepakt worden?
Overigens is het leven niet eerlijk, maargoed.
Sorry, heb geen andere argumenten gezien?quote:Op woensdag 29 september 2021 19:17 schreef ikwordra het volgende:
[..]
Ik lees gewoon niks concreets en geen argumenten. Op argumenten de andere kant op ga je niet in. Dan valt er weinig te discussieren op een forum
Ik probeer zoals eerder gezegd ook te doorgronden welk probleem hiermee precies opgelost wordt. Dat is zeer lastig te vinden. Het is een bepaalde maatregel, waar een bepaald plan achter zit zou je zeggen afkomstig uit de denktanks. Maar welk probleem zij precies bestuderen blijft, voor mij althans, zeer duister.quote:Op woensdag 29 september 2021 16:16 schreef VEM2012 het volgende:
We hebben een tekort aan woningen. Weet je wat, laten we woningen meer belasten, dan komen er vast meer woningen.
De Speld is er niets bij.
Ik denk dat ze gewoon een enorm potentieel aan belastingheffing zien.quote:Op woensdag 29 september 2021 19:27 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Ik probeer zoals eerder gezegd ook te doorgronden welk probleem hiermee precies opgelost wordt. Dat is zeer lastig te vinden. Het is een bepaalde maatregel, waar een bepaald plan achter zit zou je zeggen afkomstig uit de denktanks. Maar welk probleem zij precies bestuderen blijft, voor mij althans, zeer duister.
Dat zou kunnen. Dat wordt niet erg duidelijk m.i. Als dat het is volgt automatisch de vraag wat ze met al dat geld gaan doen. Zie je? Vragen vragen vragen en geen duidelijke antwoorden...quote:Op woensdag 29 september 2021 19:28 schreef ikwordra het volgende:
[..]
Ik denk dat ze gewoon een enorm potentieel aan belastingheffing zien.
Klopt, ik zie ook geen probleem wat opgelost wordt. Wat ze met het geld doen? Op de grote hoop gok ik zomaar, het zijn geen geoormerkte gelden.quote:Op woensdag 29 september 2021 19:30 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Dat zou kunnen. Dat wordt niet erg duidelijk m.i. Als dat het is volgt automatisch de vraag wat ze met al dat geld gaan doen. Zie je? Vragen vragen vragen en geen duidelijke antwoorden...
Het lijkt een bedenksel wat je zou kunnen doen want profit maar zonder duidelijk doel en plan. Dat is best gek.
Verder is er geen echt gebrek aan geld in deze tijden. Overheden kunnen onbeperkt en met geld toe lenen voor onbepaalde tijd. Raadselachtig.
mischien de belasting heffing voor inkomens oinder de 20.0000 afschaffen , dat zou een goede aanval op het zwart geld kunnen zijnquote:Op woensdag 29 september 2021 19:34 schreef ikwordra het volgende:
[..]
Klopt, ik zie ook geen probleem wat opgelost wordt. Wat ze met het geld doen? Op de grote hoop gok ik zomaar, het zijn geen geoormerkte gelden.
Het is scheef gegroeid. Door te weinig huizen en grond om op te bouwen (gemeenten met hun gegok op hun geondreserve) en door de lage rente. Hierdoor stijgen de prijzen. Dit wordt nog erger gemaakt door groei van de bevolking en/of behoefte aan huizen door kleinere gezinnen en scheidingen etc.quote:Op woensdag 29 september 2021 19:15 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Alles eigenlijk als je kopen met huren vergelijkt is helemaal scheef gegaan.. nog los van de ongekende vermogensopbouw die je hebt als huiseigenaar (in de meeste gevallen)..
Het voelt niet goed meer.
De overheid zal ingrijpen door huizenbezit zo zwaar te belasten dat mensen niet eens een eigen huis meer willen hebben.quote:Op woensdag 29 september 2021 20:12 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
Het is scheef gegroeid. Door te weinig huizen en grond om op te bouwen (gemeenten met hun gegok op hun geondreserve) en door de lage rente. Hierdoor stijgen de prijzen. Dit wordt nog erger gemaakt door groei van de bevolking en/of behoefte aan huizen door kleinere gezinnen en scheidingen etc.
Zowel aan de aanbod and vraagkant gaat het mis. Niet de schuld van de gemiddelde huiseigenaar. De overheid (die wij zelf kiezen door te stemmen) zal moeten ingrijpen namens ons allemaal. Dat doen aan de aanbodkant is het makkelijkst. De vraag kant kan alleen door geen immigranten meer toe re laten.
Sorry, maar ik mis totaal het verband tussen die 2quote:Op woensdag 29 september 2021 20:08 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
mischien de belasting heffing voor inkomens oinder de 20.0000 afschaffen , dat zou een goede aanval op het zwart geld kunnen zijn
Volgens mij precies de verkeerde aanpak.quote:Op woensdag 29 september 2021 20:15 schreef LXIV het volgende:
[..]
De overheid zal ingrijpen door huizenbezit zo zwaar te belasten dat mensen niet eens een eigen huis meer willen hebben.
Maar daardoor zijn er niet ineens meer huizenquote:Op woensdag 29 september 2021 20:15 schreef LXIV het volgende:
[..]
De overheid zal ingrijpen door huizenbezit zo zwaar te belasten dat mensen niet eens een eigen huis meer willen hebben.
Dan moet de overheid dus flink aan de bak met het volgende kabinet met een bouw opdracht van prefab woningen desnoods tijdelijke prefab woningen met een overeenkomst voor 20 jaarquote:Op woensdag 29 september 2021 20:19 schreef ikwordra het volgende:
[..]
Maar daardoor zijn er niet ineens meer huizen
Klopt, ik zie ook geen probleem wat opgelost wordt. Wat ze met het geld doen?quote:Op woensdag 29 september 2021 20:18 schreef ikwordra het volgende:
[..]
Sorry, maar ik mis totaal het verband tussen die 2
quote:mischien de belasting heffing voor inkomens oinder de 20.0000 afschaffen , dat zou een goede aanval op het zwart geld kunnen zijn
Ik zie gewoon niet hoe je zwart geld aanpakt door belastingheffing bij de lage inkomens af te schaffen.quote:Op woensdag 29 september 2021 20:32 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Klopt, ik zie ook geen probleem wat opgelost wordt. Wat ze met het geld doen?
[..]
Het gaat er de overheid om dat de juiste mensen het juiste huis hebbendquote:Op woensdag 29 september 2021 20:19 schreef ikwordra het volgende:
[..]
Maar daardoor zijn er niet ineens meer huizen
Als je geen belasting hoeft te betalen dan is het nutteloos om het zwart te doen, betaal dan maar via de bankquote:Op woensdag 29 september 2021 20:40 schreef ikwordra het volgende:
[..]
Ik zie gewoon niet hoe je zwart geld aanpakt door belastingheffing bij de lage inkomens af te schaffen.
Daarnaast, mocht dat wel een oplossing voor zwart geld zijn, dan kost dat dermate veel geld dat je beter dat gedeelte zwarte geld z'n gang kan laten gaan i.p.v. miljarden te besteden om miljoenen te verdienen.
Dat is altijd het doel lijkt mequote:Op woensdag 29 september 2021 20:49 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het gaat er de overheid om dat de juiste mensen het juiste huis hebbend
Dat was al zo in de tijd van Den Uylquote:Het aantal mensen van 80 jaar of ouder zal naar verwachting stijgen van ruim 800 duizend in 2021 naar tussen de 1,5 en 2,6 miljoen in 2050.
De bevolking van 20 tot 65 jaar zal veel minder sterk groeien of zelfs krimpen.
Daardoor zijn er in 2050 op elke 80-plusser tussen de 4 en 7 mensen van 20 tot 65 jaar, tegen 12 in 2021.
Dit blijkt uit het eindrapport van de Verkenning Bevolking 2050 van het Demografisch Instituut NIDI en het CBS.
Als je zo graag in een bejaardentehuis zit dan kun je je toch aanmelden?quote:Op woensdag 29 september 2021 20:51 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Dat is altijd het doel lijkt me
https://www.cbs.nl/nl-nl/(...)l-80-plussers-als-nu
[..]
Dat was al zo in de tijd van Den Uyl
Nee dat gaat niet meerquote:Op woensdag 29 september 2021 20:58 schreef LXIV het volgende:
[..]
Als je zo graag in een bejaardentehuis zit dan kun je je toch aanmelden?
De overwaarde welquote:Op woensdag 29 september 2021 21:04 schreef Alpha0 het volgende:
Een eigen huis is toch helemaal geen vermogen. )
Dat weet ik niet hoor, moet inprincipe budgetneutraal gebeuren.quote:Op woensdag 29 september 2021 19:28 schreef ikwordra het volgende:
[..]
Ik denk dat ze gewoon een enorm potentieel aan belastingheffing zien.
Maar jouw droom van kindsbeen is toch geheel verzorgd in een bejaardentehuis te wonen?quote:Op woensdag 29 september 2021 21:01 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Nee dat gaat niet meer
Heb je de laatste 20 jaar onder een steen gelegen??
wel hele dure verpleegjhuizen, en daar zijn de bewoners seniel , en ik werk nog 10/10
Ik heb een heel groot huis , dat dan leeg komt en zo ken ik er nog vele tientallen personen
Hoezo niet? Net als een aandeel is het gewoon vermogen.quote:Op woensdag 29 september 2021 21:04 schreef Alpha0 het volgende:
Een eigen huis is toch helemaal geen vermogen. Hoe bedenken ze het weer.
Lol is dat die guy die het altijd over bejaardenhuizen heeftquote:Op woensdag 29 september 2021 21:09 schreef LXIV het volgende:
[..]
Maar jouw droom van kindsbeen is toch geheel verzorgd in een bejaardentehuis te wonen?
sinds mijn pensioenquote:Op woensdag 29 september 2021 21:09 schreef LXIV het volgende:
[..]
Maar jouw droom van kindsbeen is toch geheel verzorgd in een bejaardentehuis te wonen?
En aandelen hou je om rendement te maken...quote:Op woensdag 29 september 2021 21:11 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Hoezo niet? Net als een aandeel is het gewoon vermogen.
Wel vermogen wat lastig liquide te maken is maar wel vermogen.
Grappig dat veel mensen pochen met hun overwaarde maar als het dan belast dreigt te worden is het geen vermogen en zou het niet mee moeten tellen
Sorry, maarquote:Op woensdag 29 september 2021 20:51 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Als je geen belasting hoeft te betalen dan is het nutteloos om het zwart te doen, betaal dan maar via de bank
En het toeslagen circus zal een stuk minder worden
Daarnaast moet arbeid weer lonen
Ik maak meer rendement met mn huisquote:Op woensdag 29 september 2021 21:12 schreef ikwordra het volgende:
[..]
En aandelen hou je om rendement te maken...
Dat wil niet zeggen dat dat je doel isquote:Op woensdag 29 september 2021 21:13 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Ik maak meer rendement met mn huis
het rendement is niet belast en gaat ook niet wordenquote:Op woensdag 29 september 2021 21:13 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Ik maak meer rendement met mn huis
Slapend rijk.. dat kan eigenlijk niet...
Nee dat klopt idd.quote:Op woensdag 29 september 2021 21:14 schreef ikwordra het volgende:
[..]
Dat wil niet zeggen dat dat je doel is
Daar ben ik het toch niet helemaal mee eens. Beleggen is keuze veelal met het oog op rendement.quote:Op woensdag 29 september 2021 21:11 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Hoezo niet? Net als een aandeel is het gewoon vermogen.
Wel vermogen wat lastig liquide te maken is maar wel vermogen.
Grappig dat veel mensen pochen met hun overwaarde maar als het dan belast dreigt te worden is het geen vermogen en zou het niet mee moeten tellen
Het voelt ook niet goed dat ik niet in een rijke familie geboren ben, dat ik niet net zoveel als de directeur verdien, dat ik geen bitcoins heb kunnen kopen toen ze nog op een paar honderd euro stonden, dat op mijn staatslot geen 10 miljoen is gevallen (theoretisch, ik koop die zooi niet).quote:Op woensdag 29 september 2021 19:15 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Alles eigenlijk als je kopen met huren vergelijkt is helemaal scheef gegaan.. nog los van de ongekende vermogensopbouw die je hebt als huiseigenaar (in de meeste gevallen)..
Het voelt niet goed meer.
Ja daar raak je een gevoelige snaar inderdaad. Het schijnt zo te zijn dat men zich door dat fictieve kapitaal (waar je op zich niks mee kunt) heel rijk rekent en meer gaat uitgeven. Dat is wel goed voor de economie natuurlijk van het MKB enzo. Moet men het als belasting gaan betalen dan blijft er minder over voor leuke dingen bij het MKB... Dan gaat het op de grote hoop en de vraag is wat er dan mee gebeurt.quote:Op woensdag 29 september 2021 21:11 schreef AQuila360 het volgende:
Grappig dat veel mensen pochen met hun overwaarde maar als het dan belast dreigt te worden is het geen vermogen en zou het niet mee moeten tellen
Helemaal mee eens. En mocht er al belasting over geheven worden, dan is het niet meer dan eerlijk dat dat niet meer is dan de aankoopprijs.quote:Op woensdag 29 september 2021 22:04 schreef littlemindy het volgende:
[..]
Daar ben ik het toch niet helemaal mee eens. Beleggen is keuze veelal met het oog op rendement.
Mijn huis heb ik gekocht om in te wonen. Het interesseert mij helemaal geen zak in hoeverre de waarde sinds ik hier woon gestegen is. Eerlijk gezegd heb ik daar vooral last van, want door de hogere WOZ betaal ik meer
belasting. En ik ben helemaal niet van plan te verhuizen, ook al zou het 5x zoveel waard zijn geworden, dus die zogenaamde overwaarde wordt nooit concreet gemaakt.
En dan zou ik over dat fictieve 'vermogen', dat vooral door derden wordt bepaald (vraag/aanbod) en waar ik zelf nul invloed op heb, belasting moeten gaan betalen? En hoe meer ik netjes aflos, hoe meer belasting? Waanzin.
Ja als je het cash op de rekening hebt staan dan betaal je er inderdaad wel belasting over. Maar dan kun je ook zelf bepalen wat je ermee doet. Die huurders die klagen vergeten dat je als huiseigenaar een verplichting van 30 jaar aan bent gegaan, met alle risico's van dien, terwijl zij maandelijks kunnen opzeggen zonder een centje pijn. Mijn huis had evengoed onder water kunnen staan. Zou ik in dat geval geld toe krijgen ofzo?
Dat is ook een wat overschat "voordeel". Want wat moet je dan? Dat voordeel is veel meer theoretisch dan praktisch.quote:Op woensdag 29 september 2021 22:04 schreef littlemindy het volgende:
terwijl zij maandelijks kunnen opzeggen zonder een centje pijn.
Ik snap je punt wel maar er gaat iets niet goed tussen kopen en huren dus dat aanpakken lijkt me niet verkeerd.quote:Op woensdag 29 september 2021 22:34 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Het voelt ook niet goed dat ik niet in een rijke familie geboren ben, dat ik niet net zoveel als de directeur verdien, dat ik geen bitcoins heb kunnen kopen toen ze nog op een paar honderd euro stonden, dat op mijn staatslot geen 10 miljoen is gevallen (theoretisch, ik koop die zooi niet).
Komop zeg
Ook waar ja.quote:Op woensdag 29 september 2021 22:35 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Ja daar raak je een gevoelige snaar inderdaad. Het schijnt zo te zijn dat men zich door dat fictieve kapitaal (waar je op zich niks mee kunt) heel rijk rekent en meer gaat uitgeven. Dat is wel goed voor de economie natuurlijk van het MKB enzo. Moet men het als belasting gaan betalen dan blijft er minder over voor leuke dingen bij het MKB... Dan gaat het op de grote hoop en de vraag is wat er dan mee gebeurt.
Ondertussen is het nog steeds niet duidelijk wat de visie precies is van de denktanks om dit te willen. M.a.w. welk probleem het gaat oplossen. Onduidelijkheid troef.
VVD zal het niet met punt 1 en 3 eens zijn, want dan raak je hun vriendjes. Alleen maatregelen die gewoon volk treffen en niet de elite zijn voor hen acceptabel.quote:Op donderdag 30 september 2021 07:38 schreef Ed1234 het volgende:
Als ik dan lees dat een mega investeerder die 1700 woningen heeft gekocht in de laatste paar jaar helemaal geen vennootschapsbelasting hoeft te betalen in Nederland belastingparadijs (https://nos.nl/l/2399156), dan lijkt mij daar meer winst te behalen. Door te zorgen dat Nederland niet meer zo aantrekkelijk is voor witwassen en belastingontduiking. Dat zal ook gelijk een hoop andere problemen oplossen.
Voor het vlot trekken van de woningmarkt zijn er ook een hoop andere maatregelen die toegepast kunnen worden die de “normale” huizenkoper een stuk minder raken. Maar die maatregelen zijn dan weer een stuk minder populair in de politiek. Bussiness insider heeft er laatst een onderzoek naar gedaan (https://www.businessinsid(...)-bernhard-taks-2021/)
“Wat moet er gebeuren met de losgeslagen huizenmarkt? Deze 3 maatregelen zijn populair
Business Insider vroeg lezers deze week aan de hand van 9 stellingen welke maatregelen zij zien zitten. De poll werd tot nog toe 1.145 keer ingevuld. Meerdere antwoorden waren mogelijk en in totaal is er ruim 3.000 keer een optie aangevinkt.
Wat blijkt? Drie maatregelen springen eruit. Het meest populair blijken maatregelen die gemeenten vanaf 2022 kunnen nemen om een zelfwoonplicht op te leggen bij de aankoop van woningen. Op die manier worden aankopen van huizen door beleggers beperkt.
Nummer twee is: meer huizen bouwen! En op de derde plaats komt de Bernhard-taks, een voorstel van de PvdA om huurinkomsten vanaf een bezit van 5 huizen extra te belasten.”
Want jij hebt ook rente over je spaargeld betaald?quote:Op dinsdag 28 september 2021 22:12 schreef Galvez het volgende:
Niet meer dan terecht.
Een beetje vreemd dat een huurder met nog geen halve ton spaargeld wel vermogensbelasting moet betalen.
En iemand die een villa nagenoeg afbetaald heeft, niet.
En die is al betaald in dat geval bij de aankoop als 'aanschafbelasting'.quote:Op woensdag 29 september 2021 22:36 schreef Cockwhale het volgende:
an is het niet meer dan eerlijk dat dat niet meer is dan de aankoopprijs.
Naja, bij accountants is het zo dat het wel op je 'balans' staat want het is immers een eigendom.quote:Op woensdag 29 september 2021 21:04 schreef Alpha0 het volgende:
Een eigen huis is toch helemaal geen vermogen. Hoe bedenken ze het weer.
Helaas is het wel zo jaquote:Op donderdag 30 september 2021 08:32 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
VVD zal het niet met punt 1 en 3 eens zijn, want dan raak je hun vriendjes. Alleen maatregelen die gewoon volk treffen en niet de elite zijn voor hen acceptabel.
Dat klopt natuurlijk. Maar dat geldt net zo goed voor dat fictieve vermogen dat ik zou hebben. Dat is puur theoretisch. Ik moet toch ergens wonen, en als ik het verkoop voor die enorme overwaarde die ik zou hebben, dan betaal ik ergens anders ook weer de hoofdprijs.quote:Op woensdag 29 september 2021 22:38 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Dat is ook een wat overschat "voordeel". Want wat moet je dan? Dat voordeel is veel meer theoretisch dan praktisch.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |