Ik verwacht eerder een reactie in de trant van: ''we hebben alle begrip voor de horeca, winkeliers en sportverenigingen, maar je zal worden beboet als je toch open gaat - en als dat niet werkt pakken we de dagklok er bij die we niet voor niets hebben toegevoegd aan de spoedwet'', dan een ''oh, blijkbaar is er echt de noodzaak voor die bedrijven om open te gaan; laten we wat doen met die signalen''.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:00 schreef Gunner het volgende:
Ben benieuwd of het kabinet gaat buigen.
Maar als je dan Gommers direct weer hoort dat dan *echt* de IC's gaan overspoelen dan verwacht ik er niets van.
Ze zullen er vast zijn. Ik ben er geen eentje van. Deze lijkt een verborgen agenda te hebben of hij is mediageil geworden. Of beiden.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:03 schreef Jappie81 het volgende:
[..]
Daar noem je er een, zijn er nog mensen die doker Gommie serieus nemen dan?
dat verdient hij wel al is het qua afvalbakken in het vondelpark ook wel behelpenquote:Op donderdag 25 februari 2021 12:44 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Iedereen nu elke dag afval in zijn tuin dumpen
Tja, en wat gaat er volgens Gommers gebeuren als mensen illegaal af blijven spreken en horeca/sportscholen/winkels uit pure wanhoop gewoon weer ongecontroleerd open gaan....quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:00 schreef Gunner het volgende:
Ben benieuwd of het kabinet gaat buigen.
Maar als je dan Gommers direct weer hoort dat dan *echt* de IC's gaan overspoelen dan verwacht ik er niets van.
Yuh. Alleen begrip (ver)koop je zo weinig voorquote:Op donderdag 25 februari 2021 13:04 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik verwacht eerder een reactie in de trant van: ''we hebben alle begrip voor de horeca, winkeliers en sportverenigingen, maar je zal worden beboet als je toch open gaat - en als dat niet werkt pakken we de dagklok er bij die we niet voor niets hebben toegevoegd aan de spoedwet'', dan een ''oh, blijkbaar is er echt de noodzaak voor die bedrijven om open te gaan; laten we wat doen met die signalen''.
Eens ja. Daarom steun ik ze ook gewoon. Maar zo staat de overheid er alleen niet in denk ik. Die gaan niet opeens toegeven omdat de samenleving er klaar mee is. Het is pas klaar als hun er klaar mee zijn en zodra ze zelf versoepelingen kunnen invoeren, want dan kunnen ze er punten van scoren. Dat is moeilijker als alles open gaat tegen de wil in van het kabinet. Dan zien ze er alleen maar zwak uit. Geen goede reclame voor de verkiezingen.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:05 schreef Gunner het volgende:
[..]
Yuh. Alleen begrip (ver)koop je zo weinig voor
"Thoughts and prayers", he. Maar niet daadwerkelijk iets doen natuurlijk.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:05 schreef Gunner het volgende:
[..]
Yuh. Alleen begrip (ver)koop je zo weinig voor
Ik snap heel goed wat Gommers zegt over dat er iets knakt wanneer er een persconferentie is maar denk dat dit inmiddels opgaat voor heel veel sectoren.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:02 schreef Gunner het volgende:
Gommers, Koopmans en Kuipers: 'Derde golf gaat komen'
Het dagelijkse bericht van deze drie musketiers?
Je maakt het nu te politiek, daar moeten we verre van blijven. Was ook zo'n succes elders in de wereld.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:06 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Eens ja. Daarom steun ik ze ook gewoon. Maar zo staat de overheid er alleen niet in denk ik. Die gaan niet opeens toegeven omdat de samenleving er klaar mee is. Het is pas klaar als hun er klaar mee zijn en zodra ze zelf versoepelingen kunnen invoeren, want dan kunnen ze er punten van scoren. Dat is moeilijker als alles open gaat tegen de wil in van het kabinet. Dan zien ze er alleen maar zwak uit. Geen goede reclame voor de verkiezingen.
Ik snap ook oprecht niet waarom ze er niet gewoon voor zorgen dat sectoren als de horeca (en ook winkels) gewoon volledig gesteund wordt. Genoeg voor alle werknemers, vaste kosten, etc. Zelfde met leveranciers.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:07 schreef Tijn het volgende:
[..]
"Thoughts and prayers", he. Maar niet daadwerkelijk iets doen natuurlijk.
Jij hebt toch een sportschool? Lees dat het om buitensporten gaat, dacht eigenlijk dat dit al mocht, met afstand uiteraard.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:08 schreef Noek het volgende:
[..]
Sportscholen open als actie. Zinloos en kansloos.
Ja, dat mag al sinds het begin vd 2e lockdown onder strikte voorwaarden en daar wordt echt wel op gecontroleerd.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:12 schreef groenen het volgende:
[..]
Jij hebt toch een sportschool? Lees dat het om buitensporten gaat, dacht eigenlijk dat dit al mocht, met afstand uiteraard.
Dit inderdaad.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:08 schreef Noek het volgende:
[..]
Ik snap heel goed wat Gommers zegt over dat er iets knakt wanneer er een persconferentie is maar denk dat dit inmiddels opgaat voor heel veel sectoren.
Er zal echt naar een balans worden gezocht. Als ik hem vd week hoor zeggen dat zijn personeel graag op vakantie wil deze zomer dan cringe ik wel even. Het is niet zo dat zijn personeel dat enkel graag wil, ik denk dat iedereen dat wil. Iedereen wil adem krijgen en ontspanning.
Balans.
Sportscholen open als actie. Zinloos en kansloos.
Die woont best lekker als ik het zn huis was bij Hunted laatst.quote:Op donderdag 25 februari 2021 12:53 schreef ondeugend het volgende:
[..]
Ik heb zo een idee dat hij geen tuin heeft maar een appartement.
Het is alleen wat naïef om te denken dat de politiek los staat van de maatregelen. Ik zeg niet dat het een of ander complot is, maar ''never waste a good crisis'' is best wel een toepasselijke quote. Als ik in hun schoenen zou staan zou ik potentiële versoepelingen ook gebruiken om wat bonus punten te scoren.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:08 schreef zalkc het volgende:
[..]
Je maakt het nu te politiek, daar moeten we verre van blijven. Was ook zo'n succes elders in de wereld.
Alleen krijgen andere parochies wel een stuk minder spreektijd.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:14 schreef _serial_ het volgende:
Het trio praat natuurlijk uitsluitend voor hun eigen parochie, net zoals andere branches voor hun eigen zaak opkomen, heel begrijpelijk.
Dat is makkelijker gezegd dan gedaan, wat zou jou gedrag worden als je een jaar gratis leven zou winnen?quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:11 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik snap ook oprecht niet waarom ze er niet gewoon voor zorgen dat sectoren als de horeca (en ook winkels) gewoon volledig gesteund wordt. Genoeg voor alle werknemers, vaste kosten, etc. Zelfde met leveranciers.
https://nieuwsfiets.nu/2020/07/17/fietsbranche-krijgt-bijna-e-95-miljoen-now-steun/quote:3 MILJOEN NAAR STELLA | De ranglijst wordt aangevoerd door Stella Fietsen. In totaal heeft de fietsenfabrikant uit Nunspeet ¤ 2.999.518,- aan NOW-steun ontvangen. Concreet is er ¤ 2.905.803,- uitgekeerd aan Stella Fietsen BV, ¤ 42.852,- aan Stella Holding BV, ¤ 27.411,- aan Stella Fietsen Verhuur BV en ¤ 19.452,- aan Stella Texel BV.
Zo sta ik er ook in. Ik geef nu eigenlijk meer uit aan de lokale horeca dan voorheen. Laat vaker eten bezorgen (soms wel twee keer in de week), specifiek een zaak die me toch wel een beetje aan het hart gaat. Gelukkig hebben ze veel vaste klanten maar als je ziet dat iemand voor zo'n zaak een doneeractie heeft gestart ga ik me toch zorgen maken.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:11 schreef AlwaysHappy het volgende:
Ik wil graag open terrasjes en restaurants. Natuurlijk deels omdat ik graag uit eten ga, maar voornamelijk omdat ik zie dat bepaalde sectoren altijd de sjaak zijn. Leuke tentjes zijn zo belangrijk voor een centrum en het gaat om mensen zoals jij en ik die halsoverkop failliet gaat...omdat er geen enig perspectief is. Heb ik echt mee te doen. Ik zou het veel beter begrijpen als ze gewoon goed gesteund zouden worden. Lijkt me veel minder problematisch dan hoe het nu gaat.
Jawel dan hoor je ze zeggen dat hun modellen niet uitkomen vanwege de strenge maatregelen die toch echt heel goed werken, en komen ze met een magisch getal van 41.000 (!!) ziekenhuisopnames die voorkomen zijn. Dat laatste getal is natuurlijk ook gebaseerd op de "het kan vriezen het kan dooien" modellen.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:14 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Dit inderdaad.
Ik ben ook echt wel toe aan vakantie, afgelopen jaar was een grote rollercoaster, mijn baan is rete druk door de coronacrisis, en ik begrijp echt wel dat het personeel op z'n tenen loopt in het ziekenhuis, dat is ook in andere branches het geval.
Het trio praat natuurlijk uitsluitend voor hun eigen parochie, net zoals andere branches voor hun eigen zaak opkomen, heel begrijpelijk.
Maar ik ben zo onderhand wel heel erg moe van de eenrichtingsroute "derde golf, code zwart, 170.000 besmettingen, 1700 IC bedden, britse variant' - Maar als de modellen toch niet uitkomen hoor je ze niet meer, tot er weer een versoepeling komt.
Niet voor het eerst dat ze hiermee dreigen natuurlijk, maar de wind lijkt toch wel iets anders te waaien dan twee maanden terug. Benieuwd of ze doorzetten, en benieuwd wat de reactie wordt.quote:NIJMEGEN / ARNHEM / DOETINCHEM - De terrassen moeten zo snel mogelijk weer open. Dat is de boodschap die Koninklijke Horeca Nederland (KHN) donderdag in een brandbrief de wereld instuurde. Om alvast een voorschot te nemen op een heropening, tuigen kroegen in onder meer Nijmegen, Doetinchem en Arnhem aankomende dinsdag de terrassen alvast op.
Dennis Dekkers, voorzitter van de Nijmeegse afdeling van KHN, zegt dat de huidige patstelling moet worden doorbroken. ,,Enerzijds zie je dat de parken vol liggen met mensen en anderzijds staat het water bij horecaondernemers echt tot aan de lippen. Terrassen kunnen veilig en verantwoord open. Sterker: het is veiliger als mensen gespreid op terrassen zitten, dan dat ze met z’n allen bij elkaar komen in parken.”
Ze vergeten er bij te vertellen dat je steun gewoon moet terug betalen als je er achteraf geen recht op hebt.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:17 schreef zalkc het volgende:
[..]
Dat is makkelijker gezegd dan gedaan, wat zou jou gedrag worden als je een jaar gratis leven zou winnen?
En daarbij zijn er zat bedrijven die er gewoon in eerste instantie misbruik van maken door het maar gewoon aan te vragen. Kijk hieronder maar naar de 'zwaar' getroffen fietsbranche die afgelopen jaar niet eens meer fietsen hadden om te verkopen, omdat ze er nog nooit zoveel hadden verkocht!
Dat soort 'varkens' maken het lastig om eerlijk beleid te willen voeren op vertrouwen (dit gaat om bijna 100 miljoen voor een sector die juist profiteerde!!), en daar lijden de ondernemers onder die het wel keihard nodig hebben.
[..]
https://nieuwsfiets.nu/2020/07/17/fietsbranche-krijgt-bijna-e-95-miljoen-now-steun/
Ja, maar zij hebben niet echt iets te verliezen; die krijgen hun salaris wel aan het einde van de maand.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:14 schreef _serial_ het volgende:
Het trio praat natuurlijk uitsluitend voor hun eigen parochie, net zoals andere branches voor hun eigen zaak opkomen, heel begrijpelijk.
Klopt. die zijn geen onderdeel van de staatspropaganda.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:16 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Alleen krijgen andere parochies wel een stuk minder spreektijd.
De reactie als alles massaal open gaat: ''we waren zo lief geweest voor jullie, maar nu moeten we toch echt de dagklok in gaan zetten met algemene thuisblijf plicht; het is allemaal jullie eigen schuld, want gedrag, hou nog even vol''.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:18 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Niet voor het eerst dat ze hiermee dreigen natuurlijk, maar de wind lijkt toch wel iets anders te waaien dan twee maanden terug. Benieuwd of ze doorzetten, en benieuwd wat de reactie wordt.
Dat gaat toch niet werken.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:23 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
De reactie als alles massaal open gaat: ''we waren zo lief geweest voor jullie, maar nu moeten we toch echt de dagklok in gaan zetten met algemene thuisblijf plicht; het is allemaal jullie eigen schuld, want gedrag''.
Je moet wel knettergek zijn om nu geen schulden te maken bij de overheid. Er is al een schuldenberg van bijna 20 miljard euro(!) aan belastingen en men begint al te fluisteren over kwijtschelding. Dat gaat ook voor die andere steunmaatregelen gelden.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:18 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Ze vergeten er bij te vertellen dat je steun gewoon moet terug betalen als je er achteraf geen recht op hebt.
Een anderhalvemeterschool werkt ook niet, maar die hebben we ook ingevoerd. Achter de tekentafel is het immers een prima idee.quote:
Moeten ze de hele dag briefjes cheken.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:24 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ze hebben zoveel ingevoerd waarvan dat bij voorbaat werd gezegd though.
Verbaast me niks meer.
Best gedurfd met zo'n pro corona maatregelen dikzak als burgermeesterquote:Op donderdag 25 februari 2021 13:18 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Niet voor het eerst dat ze hiermee dreigen natuurlijk, maar de wind lijkt toch wel iets anders te waaien dan twee maanden terug. Benieuwd of ze doorzetten, en benieuwd wat de reactie wordt.
Valt allemaal wel meequote:Op donderdag 25 februari 2021 13:25 schreef Confetti het volgende:
We zitten gezonken schepen constant naar boven te trekken.
Er zijn ook redelijk wat bedrijven in bepaalde branches (onder andere restaurants), die de boel flessen door voor met bezorg/maaltijdboxen-handeltje onder een nieuw opgericht bedrijf te werken.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:18 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Ze vergeten er bij te vertellen dat je steun gewoon moet terug betalen als je er achteraf geen recht op hebt.
Als er iets is dat mijn vertrouwen in de overheid ondermijnt, dan is het wel dat werkelijk álles een optie schijnt te zijn. Op preventieve ruimingen na lijkt er geen enkel taboe te bestaan op het treffen van maatregelen. Dat is zorgelijk in een crisis, maar nog veel zorgelijker als die is afgelopen.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:23 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
De reactie als alles massaal open gaat: ''we waren zo lief geweest voor jullie, maar nu moeten we toch echt de dagklok in gaan zetten met algemene thuisblijf plicht; het is allemaal jullie eigen schuld, want gedrag, hou nog even vol''.
Mwoah ik zou niet direct het risico willen lopen om er toch persoonlijk aansprakelijk voor te worden gesteld en de rest van mijn leven rond te brengen in de schuldsanering met mijn gezinquote:Op donderdag 25 februari 2021 13:25 schreef Confetti het volgende:
[..]
Je moet wel knettergek zijn om nu geen schulden te maken bij de overheid. Er is al een schuldenberg van bijna 20 miljard euro(!) aan belastingen en men begint al te fluisteren over kwijtschelding. Dat gaat ook voor die andere steunmaatregelen gelden.
We zitten gezonken schepen constant naar boven te trekken.
Zijn dit de kleine clubs of de grote drie? Want voor kleine clubs die het al zo lastig hebben lijkt me die boete wel een groot risico.quote:Op donderdag 25 februari 2021 12:51 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Toch wel apart, dit is al de tweede keer dat de politie zich in de coronadiscussie openlijk uitlaat, hiervoor ook al richting Willem Engel n.a.v. de rechtszaak tegen de avondklok.
Je moet toch ergens een lijn trekken.quote:Op donderdag 25 februari 2021 11:07 schreef maan_man het volgende:
[..]
Sporten tot 27 jaar is net zo willekeurig als sporten tot 26 of 28 jaar, dan wel een andere willekeurige leeftijd.
inmiddels begint de groep te groeien die aangeeft hoe dan ook open te gaan of in ieder geval alvast delen klaar te zetten. Overheid is de regie lijkt het behoorlijk kwijtquote:Op donderdag 25 februari 2021 13:18 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Niet voor het eerst dat ze hiermee dreigen natuurlijk, maar de wind lijkt toch wel iets anders te waaien dan twee maanden terug. Benieuwd of ze doorzetten, en benieuwd wat de reactie wordt.
Hmm ik heb creatieve ondernemers als klant, maar die constructie heb ik nog niet voorbij horen komen.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:26 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Er zijn ook redelijk wat bedrijven in bepaalde branches (onder andere restaurants), die de boel flessen door voor met bezorg/maaltijdboxen-handeltje onder een nieuw opgericht bedrijf te werken.
Met jawel, gewoon het personeel, pand etc van hun “normale” bedrijf. Zodat ze met hun “normale” bedrijf maximale steun kunnen trekken, want er is geen omzet.
En zo zullen er vast nog veel meer truukjes zijn. Je ontkomt er ook niet aan, met zulke ad hoc opgestelde hulpmaatregelen.
Omdat deze compleet random gekozen is.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:28 schreef Wantie het volgende:
[..]
Je moet toch ergens een lijn trekken.
Wekenlang wordt hier geroepen om specifieke versoepelingen voor jongeren, nu hebben we er eentje en dan is de leeftijdsgrens weer niet goed...
dat is allemaal keurig af te dekken in de juiste rechtsvorm.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:27 schreef Twinkle20 het volgende:
[..]
Mwoah ik zou niet direct het risico willen lopen om er toch persoonlijk aansprakelijk voor te worden gesteld en de rest van mijn leven rond te brengen in de schuldsanering met mijn gezin
Want het is onmogelijk om weer om te keren als je ziet dat het Vondelpark propvol zit? Amsterdam heeft niet bepaald een gebrek aan parken.quote:Op woensdag 24 februari 2021 19:20 schreef falling_away het volgende:
[..]
Ik denk dat al die mensen even met elkaar moeten appen om te zien wie vandaag naar het Vondelpark mag en wie volgende week aan de beurt is
Dat herinner ik mij, geloof ik. Zoiets had je mee te maken met je werk. Maar er is wel vraag naar dat soort schimmige constructies, dat sowieso.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:29 schreef Twinkle20 het volgende:
[..]
Hmm ik heb creatieve ondernemers als klant, maar die constructie heb ik nog niet voorbij horen komen.
En ik werk daar uiteraard niet aan mee
Kijk nog eens...quote:Op donderdag 25 februari 2021 11:10 schreef ArnosL het volgende:
[..]
Even terug gekeken en ik heb de goede voor me.
[..]
Is inderdaad niet consistent, eerst hielpen ze onvoldoende en een tekort, dus we doen het niet, later is besloten dat ze toch iets uitmaken, en er zijn nu voldoende.quote:Mondkapjes,
Beide zijn genomen om het aantal contactmomenten te reduceren.quote:sluiten van de horeca terwijl er geen negatief advies lag van het RIVM en de avondklok. Zo maar wat voorbeelden waar geen enkele logica in zit.
Dit. Er knapt bij een hoop mensen ook nogal wat als al je spaargeld al op is en je je faillissement naderbij ziet komen. En je ook na die persconferentie nog geen enkel idee hebt waar je nu eigenlijk op moet gaan richten.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:08 schreef Noek het volgende:
[..]
Ik snap heel goed wat Gommers zegt over dat er iets knakt wanneer er een persconferentie is maar denk dat dit inmiddels opgaat voor heel veel sectoren.
Ik ken er nogal wat die dat ook graag zouden willen straks maar waarbij ze nu al weten dat het niet gaat kunnen omdat er simpelweg geen geld meer is en ze er alles aan moeten gaan doen om het gat weer een beetje dicht te krijgen.quote:Er zal echt naar een balans worden gezocht. Als ik hem vd week hoor zeggen dat zijn personeel graag op vakantie wil deze zomer dan cringe ik wel even. Het is niet zo dat zijn personeel dat enkel graag wil, ik denk dat iedereen dat wil. Iedereen wil adem krijgen en ontspanning.
Balans.
Wat niet wil zeggen dat logica ontbreekt en er sprake is van willekeur, en dat was jouw vraag. Dat een paar belangengroepen op de zeepkist klimmen maakt het nog niet logisch en dat de leeftijdsgrens willekeurig is lijkt mij meer dan duidelijk.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:28 schreef Wantie het volgende:
[..]
Je moet toch ergens een lijn trekken.
Wekenlang wordt hier geroepen om specifieke versoepelingen voor jongeren, nu hebben we er eentje en dan is de leeftijdsgrens weer niet goed...
Niet helemaal, die is dan ook compleet random gekozen voor het aanvragen van bijstand. https://www.rijksoverheid(...)jstand-voor-jongerenquote:Op donderdag 25 februari 2021 13:30 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Omdat deze compleet random gekozen is.
De scheidslijn leek me toch duidelijk: winkels die voldoende essentiële producten verkopen blijven open.quote:Op donderdag 25 februari 2021 11:13 schreef Tarado het volgende:
[..]
Willekeur, bijvoorbeeld de ene winkel wel open, de andere niet
Welk contactberoep mocht nog wel?quote:, het ene contactberoep wel, het andere niet, en zo zijn er legio.
Dat sowieso.quote:Maar verder denk ik dat het geduld gewoon op is, dus alles wat de regering doet wat niet meteen "we gooien alles open" is krijgt een bepaalde vorm van weerstand, ze kunnen nu weinig meer goed doen.
Ja maar niet gezondsheidsgerelateerd. En dat is waar de coronacrisis om gaat.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:35 schreef zalkc het volgende:
[..]
Niet helemaal, die is dan ook compleet random gekozen voor het aanvragen van bijstand. https://www.rijksoverheid(...)jstand-voor-jongeren
In het beleid is de groep tot 27 een categorie waarvan wordt verwacht dat ze naar school gaan of een baan hebben. Er is wel meer beleid gemaakt voor jongvolwassenen tot 27.
er is maar 1 Vondelparkquote:Op donderdag 25 februari 2021 13:31 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Want het is onmogelijk om weer om te keren als je ziet dat het Vondelpark propvol zit? Amsterdam heeft niet bepaald een gebrek aan parken.
En ik wil best geloven dat er wat haantjes binnen mijn vakgebied rond lopen die daar wel oren naar hebben hoorquote:Op donderdag 25 februari 2021 13:32 schreef zalkc het volgende:
[..]
Dat herinner ik mij, geloof ik. Zoiets had je mee te maken met je werk. Maar er is wel vraag naar dat soort schimmige constructies, dat sowieso.
Vind het wel bijzonder hoe deze mensen vrijuit speculeren over allemaal dingen waar zij niet over gaan. Dat een ziekenhuisbaas gaat verkondigen dat we dit jaar niet naar het buitenland op vakantie kunnen. Newsflash, Kuipers: er gaan as we speak mensen op vakantie naar het buitenland. Als je het geld en de moeite over hebt voor al die testen en quarantaine bij terugkeer, dan kun je zo lekker naar de kroeg of naar het kappertje op Aruba of Tenerife. Met welk recht denken zij dat dat deze zomer ineens onmogelijk zou zijn?quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:02 schreef Gunner het volgende:
Gommers, Koopmans en Kuipers: 'Derde golf gaat komen'
Het dagelijkse bericht van deze drie musketiers?
Ja, dat is vrij logisch om te doen - weinig "varkens"-gedrag aan. Waar maak je je druk om?quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:17 schreef zalkc het volgende:
En daarbij zijn er zat bedrijven die er gewoon in eerste instantie misbruik van maken door het maar gewoon aan te vragen.
We zullen op een gegeven moment meer coronagevallen moeten accepteren, ik hoop ze of ruimhartig worden gecompenseert voor de geleden schade of dat ze opengaan en een groot gedeelte van die drie miljoen op de meest verantwoordelijke manier toch kunnen gaan sporten. Buiten sporten zou ideaal zijn.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:03 schreef zalkc het volgende:
[..]
Dat kan nog wel eens tegen vallen, niet iedereen is even activistisch,
Maar goed, als er ineens een hele hoop ondernemers de toko los gaan gooien, welke keuze's heeft het kabinet dan?
A: Je gaat mee met de wens van de ondernemers, helaas maak je daar wel jezelf mee verantwoordelijk voor gevolgen in de zorg aangezien je het toe laat.
B: Je treed op en gaat streng handhaven, waarmee je de ondernemers in elk geval eerder de afgrond in werkt.
C: ??
Welke keuze C is weet ik niet, maar ik weet wel dat A of B niet wenselijk is.
En niet gaan wensdenken dat er geen risico is voor de zorg, al zou het maar 50% kans zijn dat we daardoor binnen een maand boven de 2000 op de IC komen dan is die nog steeds te groot.
De logica is dat die groep jongeren, vaak nog studerend tot die leeftijd, onevenredig hard worden getroffen door maatregelen tegen een ziekte die hun niet treft.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:35 schreef maan_man het volgende:
[..]
Wat niet wil zeggen dat logica ontbreekt
Niet weten waarom specifiek voor die leeftijdsgrens is gekozen betekent niet dat hij willekeurig is.quote:en er sprake is van willekeur, en dat was jouw vraag. Dat een paar belangengroepen op de zeepkist klimmen maakt het nog niet logisch en dat de leeftijdsgrens willekeurig is lijkt mij meer dan duidelijk.
Deels mee eensquote:Op donderdag 25 februari 2021 13:30 schreef zalkc het volgende:
[..]
dat is allemaal keurig af te dekken in de juiste rechtsvorm.
Het blijft vrij willekeurig bij een gezondheidszaak aansluiting te zoeken bij socialezekerheidswetgeving. Had net zo goed 18 kunnen zijn, het jaar dat je volwassen wordt of 30 het laatste jaar dat je aan een studie kunt beginnen met recht op studiefinanciering.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:35 schreef zalkc het volgende:
[..]
Niet helemaal, die is dan ook compleet random gekozen voor het aanvragen van bijstand. https://www.rijksoverheid(...)jstand-voor-jongeren
In het beleid is de groep tot 27 een categorie waarvan wordt verwacht dat ze naar school gaan of een baan hebben. Er is wel meer beleid gemaakt voor jongvolwassenen tot 27.
Mjah ook zo iemand die z’n 15 minutes of Fame nog even wil maximaliseren. Als Corona voorbij is is hij ook weer een nietszeggend cijfermannetje.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:38 schreef _serial_ het volgende:
Marino 'we zouden stoppen met duiding maar toch niet' van Zelst twittert ook flink over de 3e golf
[ twitter ]
Die Davy is wel interessant om te lezen. Ja, we zitten in de derde golf. Ben benieuwd hoe die gaat verlopen.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:38 schreef _serial_ het volgende:
Marino 'we zouden stoppen met duiding maar toch niet' van Zelst twittert ook flink over de 3e golf
[ twitter ]
Mja, dierenwinkel hier om de hoek verkoopt alles, ook tuinaarde, etc.quote:Op donderdag 25 februari 2021 11:24 schreef SacreCoeur het volgende:
[..]
Drogisterijen en supermarkten die gewoon niet essentiele producten in de winkel mogen blijven verkopen, maar de dierenwinkel die toevallig een rijtje planten heeft staan moet dat afdekken en bruna mag wel open voor pakketjes en geen pen verkopen.
Ik heb wel klanten die gevraagd hebben of dat geen slim idee is. Ik heb ook gezegd het niet te doen. En ze meteen een berekening laten zien wat de oprichting van een B.V. kost, en jaarlijkse kosten, verplicht salaris etc. Toen zagen ze er ook maar van af. Zijn vaak van die hapsnapconstructies, die uiteindelijk in de praktijk ook niet blijken te werken. Ook door de concernregeling (alles bij elkaar tellen) die de meesten die er niet zo'n verstand van hebben blijken te vergeten. Er zal achteraf nog heel wat terugbetaald moeten worden denk ik zo.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:29 schreef Twinkle20 het volgende:
[..]
Hmm ik heb creatieve ondernemers als klant, maar die constructie heb ik nog niet voorbij horen komen.
En ik werk daar uiteraard niet aan mee
Niet als er sprake is van fraude.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:30 schreef zalkc het volgende:
[..]
dat is allemaal keurig af te dekken in de juiste rechtsvorm.
Dat is ook slecht een opinie, vanuit het oogpunt van bepaalde belangengroepen. Door dit structureel te herhalen zijn anderen dit al feit gaan beschouwen. Ik denk dat veel horecaondernemers hier anders over denken.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:40 schreef Wantie het volgende:
onevenredig hard worden getroffen door maatregelen tegen een ziekte die hun niet treft.
Hoe trek je die conclusie?quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:45 schreef capricia het volgende:
[..]
Die Davy is wel interessant om te lezen. Ja, we zitten in de derde golf. Ben benieuwd hoe die gaat verlopen.
Dat je op 18 meerderjarig bent (niet volwassen) is natuurlijk ook willekeur.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:42 schreef maan_man het volgende:
[..]
Het blijft vrij willekeurig bij een gezondheidszaak aansluiting te zoeken bij socialezekerheidswetgeving. Had net zo goed 18 kunnen zijn, het jaar dat je volwassen wordt of 30 het laatste jaar dat je aan een studie kunt beginnen met recht op studiefinanciering.
Klopt, maar dit gaat om leeftijdsgroepen.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:46 schreef maan_man het volgende:
[..]
Dat is ook slecht een opinie, vanuit het oogpunt van bepaalde belangengroepen. Door dit structureel te herhalen zijn anderen dit al feit gaan beschouwen. Ik denk dat veel horecaondernemers hier anders over denken.
Dus je legt alle verantwoordelijkheid bij de kwetsbaarsten , duidelijk.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:40 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Verder zou het ook goed zijn als mensen daardoor (die een groot risico lopen) extra goed aan de maatregelen houden en zelf niet besmet raken zodat de zorg niet overloopt.
Het is eigenlijk meer een soort semantisch spelletje geworden op dit moment. Dat is altijd het gevolg van activisme.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:50 schreef Simmertje het volgende:
Kan iemand mij een grafiek laten zien dat we daadwerkelijk midden in een derde golf zitten? Ik zie het niet terug in de cijfers van pletdecurve in ieder geval. Hoogstens een stagnatie van de daling van de tweede golf.
In welke golf we zitten lijkt me ook nogal arbitrair. Was er sprake van een derde golf toen het in december weer begon te stijgen? Sinds september zitten we constant op duizenden besmettingen per dag, waarbij het virus dus in grote hoeveelheden mensen rondgaat. Soms een stuk meer, soms een stuk minder. Je kunt dat net zo goed zien als onderdeel van één en dezelfde golf.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:51 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Het is eigenlijk meer een soort semantisch spelletje geworden op dit moment. Dat is altijd het gevolg van activisme.
Het is duidelijk te zien op pletdecurve.nl als je de onzekere dagen weg laat (dus tot 17/2). Of je van een golf spreekt of een lichte stijging, tja.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:50 schreef Simmertje het volgende:
Kan iemand mij een grafiek laten zien dat we daadwerkelijk midden in een derde golf zitten? Ik zie het niet terug in de cijfers van pletdecurve in ieder geval. Hoogstens een stagnatie van de daling van de tweede golf.
Ik gaf het als voorbeeld voor een beleidsmatig kader waarin de term jongeren ingekaderd lijkt te zijn tot 27 jaar. Elke leeftijd had zijn mitsen en maren gehad. Wat dat betreft zijn de 65 plussers een duidelijker groep, hoewel de pensioengerechtigheid die de definitie bepaalde ook niet meer opgaat. Maar 67 en 9 maanden bekt niet echt lekkerquote:Op donderdag 25 februari 2021 13:42 schreef maan_man het volgende:
[..]
Het blijft vrij willekeurig bij een gezondheidszaak aansluiting te zoeken bij socialezekerheidswetgeving. Had net zo goed 18 kunnen zijn, het jaar dat je volwassen wordt of 30 het laatste jaar dat je aan een studie kunt beginnen met recht op studiefinanciering.
Het zeven-daagse gemiddelde stijgt.quote:
Makkelijker gezegd dan gedaan wanneer anderen dat niet doen. Word je straks besmet door een collega op je werk die met klachten naar het werk komt en geen afstand wil houden.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:49 schreef zalkc het volgende:
[..]
Dus je legt alle verantwoordelijkheid bij de kwetsbaarsten , duidelijk.
Het verheugt mij om te lezen dat jij nu ook inziet dat er sprake is van wikkeleur net als bij meerdere door jou aangehaalde zaken.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:48 schreef Wantie het volgende:
[..]
Dat je op 18 meerderjarig bent (niet volwassen) is natuurlijk ook willekeur.
Dat was vroeger op 21.
En waarom met 65 aan de AOW? Andere landen hebben andere leeftijden.
Zo kun je elke grens van willekeur betichten.
Waarom met 4 jaar naar school?
Waarom 8 groepen basisschool?
Kruidvat wordt heus niet rustiger als de HEMA ook open is.quote:Op donderdag 25 februari 2021 11:29 schreef nattermann het volgende:
[..]
Wel in de drukte mogen staan bij het Kruidvat/de supermarkt maar niet bij de Hema/Action/random kledingwinkel
Drukke park wordt ook aan banden gelegd.quote:Wel een bak koffie mogen halen en "to go" op de trapjes in het drukke park opdrinken maar niet "veilig/gecontroleerd" op het terras
etcetera etcetera
Van het AD.quote:Zeker 170 sportschoolhouders zijn van plan om zaterdag sportlessen aan te bieden. Het gaat om een protestactie waarmee de branche hoopt het kabinet ertoe te bewegen sportscholen weer open te laten gaan. Door de lessen in de buitenlucht en aan een beperkt aantal sporters aan te bieden, hoopt initiatiefnemer Exclusieve Sportcentra de fitnesssessies veilig te houden voor coronabesmettingen.
Sportscholen zijn sinds medio december gedwongen hun deuren te sluiten door het kabinet, dat met de maatregel de sterke opleving van het coronavirus wilde tegenhouden. Nadat premier Mark Rutte bij zijn persconferentie geen versoepelingen voor de fitnessbranche had aangekondigd, is het volgens sportschoolhouders tijd voor actie. Zij vinden daarnaast dat sportscholen in de gezondheidscrisis juist een belangrijke rol te vervullen hebben bij het fit houden van Nederlanders.
Ondernemersvereniging Exclusieve Sportcentra heeft een site opgezet waar sportscholen zich kunnen aanmelden om mee te doen aan de actiedag. Binnen enkele uren hadden zich al meer dan honderd sportscholen ingeschreven, aldus een medewerker.
Anders dan bij de aangekondigde heropening van terrassen door protesterende horecaondernemers, zijn sportschoolhouders wel van plan zich aan de geldende lockdownregels te houden. Per les mogen maximaal twee leerlingen meedoen. Zo vallen de lessen binnen de regel dat buiten sporten mag in duo's, exclusief trainer.
Het is willekeur als de leeftijden random zijn gekozen.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:54 schreef maan_man het volgende:
[..]
Het verheugt mij om te lezen dat jij nu ook inziet dat er sprake is van wikkeleur net als bij meerdere door jou aangehaalde zaken.
En of je willekeur goed of fout vindt, is een andere discussie. Maar er is sprake van willekeur. Gelukkig kunnen wij deze discussie nu afsluiten, omdat jij het licht hebt gezien.
Dat was nog onscherper in het begin, toen wilde de hema en de action en de wibra ook al weer los, want ze hadden omzet voor meer dan 30% uit bepaalde producten. Die grens is naar 70% opgehoogd.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:45 schreef Wantie het volgende:
[..]
Mja, dierenwinkel hier om de hoek verkoopt alles, ook tuinaarde, etc.
Dit schijnt af te hangen van het percentage omzet uit essentiële producten.
Als dat hoog genoeg is hoef je de niet essentiële producten niet af te schermen.
Dat levert natuurlijk scheve verhoudingen op: waarom wel een envelop kunnen kopen bij de supermarkt, maar niet bij de boekwinkel met DHL servicepunt?
Niet iedereen die fraudeert word gepaktquote:Op donderdag 25 februari 2021 13:46 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Niet als er sprake is van fraude.
Ah ja, maar dan moet je wel meenemen dat dat verschil op dit moment vooral ontstaat omdat de weken daarvoor er veel minder mensen zich lieten testen (door het weer). Alsnog laten veel minder mensen zich testen dan in januari en is ook het percentage positief lager. Wat die Davy ook zegt in die tweets is dat sommige van die trends vertroebeld worden omdat het testbeleid verandert. We testen nu bijvoorbeeld ook kinderen terwijl dat in januari niet het geval was. Dat gebeurt tegelijkertijd met het openen van scholen.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:54 schreef capricia het volgende:
[..]
Het zeven-daagse gemiddelde stijgt.
En dat wordt voorafgegaan doordat meer mensen zich laten testen. Bij iedere golf tot nu toe.
Ik denk dus dat we bij de derde golf aanbeland zijn.
En de aarde is platquote:Op donderdag 25 februari 2021 13:56 schreef Wantie het volgende:
[..]
Het is willekeur als de leeftijden random zijn gekozen.
En dat is niet het geval.
Of omdat je er net buiten valt?quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:30 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Omdat deze compleet random gekozen is.
Daarom gaat het dus niet werken. Mensen kunnen die verantwoordelijkheid moeilijk zelf nemen. Anders hielden we ons wel beter aan alle regeltjesquote:Op donderdag 25 februari 2021 13:54 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Makkelijker gezegd dan gedaan wanneer anderen dat niet doen. Word je straks besmet door een collega op je werk die met klachten naar het werk komt en geen afstand wil houden.
Nee ze vindt deze actie zinloos en kansloos.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:56 schreef xFriendx het volgende:
[..]
Van het AD.
@:Noek doe jij ook mee?
Ja dat percentage positief wat lager is, daar hou ik me maar aan vast.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:57 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Ah ja, maar dan moet je wel meenemen dat dat verschil op dit moment vooral ontstaat omdat de weken daarvoor er veel minder mensen zich lieten testen (door het weer). Alsnog laten veel minder mensen zich testen dan in januari en is ook het percentage positief lager. Wat die Davy ook zegt in die tweets is dat sommige van die trends vertroebeld worden omdat het testbeleid verandert. We testen nu bijvoorbeeld ook kinderen terwijl dat in januari niet het geval was. Dat gebeurt tegelijkertijd met het openen van scholen.
Dat mag, maar het is meestal beter om een overtuiging niet te baseren op een onderbuikgevoel.quote:Op donderdag 25 februari 2021 14:01 schreef capricia het volgende:
[..]
Ja dat percentage positief wat lager is, daar hou ik me maar aan vast.![]()
Maar dat we aan de vooravond van een nieuwe golf zitten (of er al in, qua begin), is wel mijn overtuiging. Ik weet alleen niet hoe hoog of lang die wordt.
Mijn overtuiging is dat het een krappe marge is als je eigenlijk maar krap aan 1 verdubbeling op kan vangen in je zorgcapaciteit. dat beperkt je horizon om in te kunnen grijpen als het te hard stijgt enorm.quote:Op donderdag 25 februari 2021 14:03 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dat mag, maar het is meestal beter om een overtuiging niet te baseren op een onderbuikgevoel.
Valt wel mee, dat was ook in december het geval en toen is er ingegrepen. Daarnaast is het sowieso minder nodig omdat de bezetting zal blijven dalen in plaats van stijgen.quote:Op donderdag 25 februari 2021 14:05 schreef zalkc het volgende:
[..]
Mijn overtuiging is dat het een krappe marge is als je eigenlijk maar krap aan 1 verdubbeling op kan vangen in je zorgcapaciteit. dat beperkt je horizon om in te kunnen grijpen als het te hard stijgt enorm.
Ik begrijp het ook prima , maar er knakt iets bij bijna iedereen inmiddels. En voor hun is het zwaar omdat ze zo hard moeten werken. Voor heel erg veel anderen is het nog zwaarder omdat zij niet mogen werken.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:08 schreef Noek het volgende:
[..]
Ik snap heel goed wat Gommers zegt over dat er iets knakt wanneer er een persconferentie is maar denk dat dit inmiddels opgaat voor heel veel sectoren.
Er zal echt naar een balans worden gezocht. Als ik hem vd week hoor zeggen dat zijn personeel graag op vakantie wil deze zomer dan cringe ik wel even. Het is niet zo dat zijn personeel dat enkel graag wil, ik denk dat iedereen dat wil. Iedereen wil adem krijgen en ontspanning.
Balans.
Sportscholen open als actie. Zinloos en kansloos.
Als je wilt dat hun geen recht meer van spreken hebben dan moet je ook kiezen om geen corona patiënten meer op te laten nemen. Nu betaalt het zorgpersoneel de rekening van versoepelingen, negeren maatregelen en overgewicht.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:03 schreef Jappie81 het volgende:
[..]
Daar noem je er een, zijn er nog mensen die doker Gommie serieus nemen dan?
Waar baseer je dat op?quote:Op donderdag 25 februari 2021 14:07 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Daarnaast is het sowieso minder nodig omdat het zal blijven dalen in plaats van stijgen.
Precies dit. En dat je de voorlopige steun vóóraf moe(s)t aanvragen en je dan dus niet altijd met zekerheid kan zeggen of je omzetverlies wel of niet boven de drempelwaarde komt. Blijkt dat achteraf niet zo te zijn en heb je wel aangevraagd, dan moet je (renteloos en boetevrij) terugbetalen. Blijkt dat achteraf wel zo te zijn en heb je niet aangevraagd, dan heb je pech.quote:Op donderdag 25 februari 2021 13:18 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Ze vergeten er bij te vertellen dat je steun gewoon moet terug betalen als je er achteraf geen recht op hebt.
Ik heb je feiten gegeven. De besmettingen lopen gewoon op.quote:Op donderdag 25 februari 2021 14:03 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dat mag, maar het is meestal beter om een overtuiging niet te baseren op een onderbuikgevoel.
Bedankt voor het bewijzen van mijn puntquote:Op donderdag 25 februari 2021 14:08 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik heb je feiten gegeven. De besmettingen lopen gewoon op.
Ook het RIVM onderbouwt dat.
Maar geloof maar in wat je zelf wil geloven.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |