SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dagcijfers :
• RIVM deelt alleen weekcijfers op dinsdag, al updaten ze wel hun database elke dag om 15:15
• Op twitter zijn er een aantal mensen gelukkig die grafieken en kaartjes maken van de dagcijfers, ziekenhuiscijfers, mobiliteit, verpleeghuizen etc. hier zijn er een aantal
• Thom-Ivar voor dagcijfers en kaartjes elke dag op provincie en gemeente
• Yorick Bleijenberg voor ziekenhuiscijfers, verpleeghuiscijfers, mobiliteitsplaatjes, nivel peildata, verdeling naar leeftijd etc.
• Edwin Veldhuizen voor snelle dagcijfers naar gemeente
• Marino van Zelst voor de snelste landelijke cijfers elke dag en wetenschappelijke duiding
• 𝓢tephan Okhuijsen de man achter Datagraver, met databases voor coronacijfers
• Corona-patiënten op de Nederlandse IC's lcps
• Stichting NICE: Huidige ziekenhuisopnames(en IC-opnames)
• Uitleg verschillende manieren van tellen van LCPS, RIVM, NICE
• Datagraver, zelf grafieken maken
Gedragsregels in dit topic:
• Dit is een serieus subforum, ONZ is een deur verder
• Bij nieuws: graag een bron
• Geen opruiende berichten
• Speel de bal, niet de persoon. Geen termen als muilkorven/deugers/wappies etc.
• WO2 referenties zijn niet grappig
• Volg de aanwijzingen van de moderatie op
• Ga niet teveel off-topic of op sc modus
• Geen "grappige" gifjes meer
Gelieve Trouw, NRC en Volkskrant niet geheel te citeren. Een link en de header (dat dik gedrukte deel) mag wel. Of zeg het in je eigen woorden, met een link erbij.
het is allemaal niet zo makkelijk, of de regering wordt verweten weer te laat te zijn want die mutatie had je toch aan kunnen zien komen of je neemt preventief veel maatregelen waarvan achteraf gezegd wordt dat die die eigenlijk niet nodig want de daling was al ingezetquote:Op donderdag 21 januari 2021 10:01 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Exact. Ik denk dat deze maatregelingen ons opgelegd worden door het buitenland.
Hier is die discussie:quote:Op donderdag 21 januari 2021 09:59 schreef capricia het volgende:
[..]
Is een paar dagen geleden hier uitvoerig besproken. Ik kijk of ik het terug kan vinden.
Volgens mij hoor ik voornamelijk dat ooit werd genoemd dat het 70% was en dat het dus 'enorm' meevalt en 'maar' 30% blijkt te zijn.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:03 schreef luxerobots het volgende:
[..]
De besmettelijkheid die genoemd wordt is zo'n 30%, wie twijfelen daar aan?
Kom op zeg,quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:01 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Welke openheid wil je precies, naast de cijfers elke dag?
Dat is altijd met een ramp die er aan komt: als je te weinig doet, doe je het volstrekt fout. Doe je het goed, is die ramp er niet.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:07 schreef Tarado het volgende:
[..]
het is allemaal niet zo makkelijk, of de regering wordt verweten weer te laat te zijn want die mutatie had je toch aan kunnen zien komen of je neemt preventief veel maatregelen waarvan achteraf gezegd wordt dat die die eigenlijk niet nodig want de daling was al ingezet
Zo gerekend kun je ook stellen dat met de huidige maatregelen een R0 van 0.6-0.8 zou gelden voor de oude variant, nog hoog ingeschat denk ik. Met de nieuwe variant zou dat 0.78-1.04 zijn als die 100% van de besmettingen uitmaakt.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:08 schreef Cue_ het volgende:
[..]
Volgens mij hoor ik voornamelijk dat ooit werd genoemd dat het 70% was en dat het dus 'enorm' meevalt en 'maar' 30% blijkt te zijn.
Ja als je het zo ziet, dan valt het wel mee.
De kamer zou tegen kunnen stemmen, punt is dat de regering natuurlijk wel stemafspraken maakt.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:05 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Het is nog steeds ongehoord dat de kamer overgeslagen is voor het besluit viel.
Zeker met een demissionair kabinet en vergaande beslissingen.
Ooit werd tot 70% gezegd. Dat was het uiterste, het ging van 30% tot 70%.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:08 schreef Cue_ het volgende:
[..]
Volgens mij hoor ik voornamelijk dat ooit werd genoemd dat het 70% was en dat het dus 'enorm' meevalt en 'maar' 30% blijkt te zijn.
Ja als je het zo ziet, dan valt het wel mee.
En (vooral dan) in de media is tot 70% gewoon 70%. En verdwijnt de nuance.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:12 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Ooit werd tot 70% gezegd. Dat was het uiterste, het ging van 30% tot 70%.
Overigens kan dit ook weer in het voordeel worden gebruikt: Zie de aangekondigde ramp blijft uit, dus wat we doen was echt nodig en heeft gewerkt.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:10 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat is altijd met een ramp die er aan komt: als je te weinig doet, doe je het volstrekt fout. Doe je het goed, is die ramp er niet.
De paradox.
Is er trouwens een reden dat die R-waarde sinds 01 januari niet meer geüpdate is?quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:11 schreef zalkc het volgende:
[..]
Zo gerekend kun je ook stellen dat met de huidige maatregelen een R0 van 0.6-0.8 zou gelden voor de oude variant, nog hoog ingeschat denk ik. Met de nieuwe variant zou dat 0.78-1.04 zijn als die 100% van de besmettingen uitmaakt.
Dat is de oude Bert & Ernie-grap. Ernie, er zit een banaan in je oor. Dat is tegen de krokodillen, Bert. Maar er zijn hier helemaal geen krokodillen, Ernie. Zie je wel dat het werkt, Bert!quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:13 schreef galantis het volgende:
[..]
Overigens kan dit ook weer in het voordeel worden gebruikt: Zie de aangekondigde ramp blijft uit, dus wat we doen was echt nodig en heeft gewerkt.
Die krijgt aankomende dinsdag pas weer een update (zoals de afgelopen maanden al het geval is geweest).quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:14 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Is er trouwens een reden dat die R-waarde sinds 01 januari niet meer geüpdate is?
Dat zijn onderzoeken op basis van een paar weken, dus voorlopige conclusies vermoed ik zo.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:09 schreef zalkc het volgende:
[..]
Kom op zeg,
De huidige openheid,
Al enige weken daling week op week basis van het aantal besmettingen.
Minder snelle daling van de ziekenhuisopnames dan verwacht.
Onderzoek zegt dat de klachten voor B117 eerder lichter zouden zijn dan heftiger.
onderzoek zegt dat B117 besmettelijker is.
Nou, code zwart komt dan rap dichterbij ja.quote:Conclusie
In mei gaat iedereen dood omdat de ziekenhuizen overstromen...
Dat kan.quote:Ik mis iets, klein informatiegaatje maar. Het klopt dat het kabinet zegt zich grote zorgen te maken, maar ik heb nog niet op een normaal bereikbare manier de conclusie zelf kunnen maken op basis van logische gevolgen.
En tot op zekere hoogte is dat ook zo, we hebben niet de luxe om maanden onderzoek te doen en dan pas maatregelen te nemen.quote:Het voelt nu meer aan als totale paniek en dat we alles maar proberen wat misschien helpt.
Welk onderzoek zegt specifiek dat het klinisch beeld beter is?quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:09 schreef zalkc het volgende:
[..]
Kom op zeg,
De huidige openheid,
Al enige weken daling week op week basis van het aantal besmettingen.
Minder snelle daling van de ziekenhuisopnames dan verwacht.
Onderzoek zegt dat de klachten voor B117 eerder lichter zouden zijn dan heftiger.
onderzoek zegt dat B117 besmettelijker is.
Conclusie
In mei gaat iedereen dood omdat de ziekenhuizen overstromen...
Ik mis iets, klein informatiegaatje maar. Het klopt dat het kabinet zegt zich grote zorgen te maken, maar ik heb nog niet op een normaal bereikbare manier de conclusie zelf kunnen maken op basis van logische gevolgen.
Het voelt nu meer aan als totale paniek en dat we alles maar proberen wat misschien helpt.
Ja, het grootste probleem is de exponentiële groei van het virus. 30% meer besmettelijkheid is gewoon een probleem, ondanks dat het 'gelukkig' geen 50% of 70% is.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:13 schreef Cue_ het volgende:
[..]
En (vooral dan) in de media is tot 70% gewoon 70%. En verdwijnt de nuance.
Dus als het meer dan 2x zo weinig is (mogelijk 30), tja, dan valt het allemaal wel mee en stelt iedereen zich aan.
Maar al is het 30% meer, dan nog is het best een tikkie erger, als je soms hoort hoe simpel sommigen nu besmet raken.
Geen onderzoek, er was volgens mij deze week 1 arts die dat riep 'omdat hij dat zag'. Tenminste, dat is het enige wat ik erover gelezen heb in elk geval.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:15 schreef capricia het volgende:
[..]
Welk onderzoek zegt specifiek dat het klinisch beeld beter is?
Het enige wat ik gisteren gezien heb aan onderzoek is dat in Engeland de besmettingen vooral bij jongeren toegenomen waren. Omdat de scholen open waren en de rest in lockdown zat.
COR / Corona COVID-19 SARS-CoV-2 #1335 Avondklok je de koekoek
@zalkcquote:Op donderdag 21 januari 2021 10:16 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Geen onderzoek, er was volgens mij deze week 1 arts die dat riep 'omdat hij dat zag'. Tenminste, dat is het enige wat ik erover gelezen heb in elk geval.
Ik heb na de persco begrepen dat ze t.a.v. "de Coronacrisis" niet demissionair zouden zijn. Hoe dat praktisch kan ontgaat me even overigens.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:05 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Het is nog steeds ongehoord dat de kamer overgeslagen is voor het besluit viel.
Zeker met een demissionair kabinet en vergaande beslissingen.
Demissionair is geen aparte juridische status hč.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:19 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Ik heb na de persco begrepen dat ze t.a.v. "de Coronacrisis" niet demissionair zouden zijn. Hoe dat praktisch kan ontgaat me even overigens.
Daar heeft de kamer zelf mee ingestemd met de corona-wet.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:05 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Het is nog steeds ongehoord dat de kamer overgeslagen is voor het besluit viel.
Zeker met een demissionair kabinet en vergaande beslissingen.
Nee man, gisteren waren er 1500 besmettingen meer dan de dag ervoor. Als je die lijn doortrekt dan hebben we op 1 februari al 20.000 besmettingen per dag!!!quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:19 schreef JosMert het volgende:
Die pipo van vvd maakt gelijk 1 fout:
Met de steeds oplopende besmettingscijfers....
Onjuist man. Het zakt alleen maar.
Ik ben geen wetenschapper en ik zal me dan ook stil houden tussen de heren en dames doctoren hier.quote:
quote:Desalniettemin blijkt volgens het RIVM uit onderzoek dat mensen niet meer of minder ziek worden van de Britse variant dan van het coronavirustype dat nu het meest voorkomt in ons land. Ook het aandeel besmette personen dat in het ziekenhuis terechtkomt, zou even groot zijn als bij het 'oude' type.
Ik zie in het dashboard ook cijfers van 28 december, 30 december etcetera. Dus kennelijk zijn dat geen cijfers die eens per week ofzo worden geüpdate?quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:15 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Die krijgt aankomende dinsdag pas weer een update (zoals de afgelopen maanden al het geval is geweest).
Ja, alleen valt de avondklok niet onder de coronawet. Dat weet Rutte ook, dus dit is meer blufpoker dan een uitvloeisel van die wet.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:21 schreef capricia het volgende:
Daar heeft de kamer zelf mee ingestemd met de corona-wet.
De regering mag afkondigen. De kamer debatteert en stemt later.
Dat is die wet.
Het klinisch beeld is dus niet beter. Maar hetzelfde.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:22 schreef zalkc het volgende:
[..]
Ik ben geen wetenschapper en ik zal me dan ook stil houden tussen de heren en dames doctoren hier.
Als simpele boerenlul lees ik gewoon nu.nl
[..]
oh ja ?quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:23 schreef Confetti het volgende:
Ondertusseb smijt de VVD weer met belastinggeld voor bedrijven. Zelfs voor starters die nooit een euro hebben omgezet voor Corona krijgen steun.
Deze hele avondklok is een dekmantel voor diefstal.
Dat is geen belastinggeld hoor. Dat is gewoon de staatsschuld laten oplopen, maar lenen levert je tegenwoordig geld op. Win-win.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:23 schreef Confetti het volgende:
Ondertusseb smijt de VVD weer met belastinggeld voor bedrijven. Zelfs voor starters die nooit een euro hebben omgezet voor Corona krijgen steun.
Deze hele avondklok is een dekmantel voor diefstal.
Linkje?quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:23 schreef Predator40 het volgende:
ah eindelijk, strengere controle op thuiswerken hopelijk
Dat ging over gewone besluiten voor zover ik weet, niet vergaande.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:21 schreef capricia het volgende:
Daar heeft de kamer zelf mee ingestemd met de corona-wet.
De regering mag afkondigen. De kamer debatteert en stemt later.
Dat is die wet.
werd over gesproken in het debat wat er nu isquote:
quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:22 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ja, alleen valt de avondklok niet onder de coronawet. Dat weet Rutte ook, dus dit is meer blufpoker dan een uitvloeisel van die wet.
https://www.parool.nl/ned(...)-nederland~bc717826/quote:In de coronawet, die nu van kracht is, staat in artikel 58m de mogelijkheid opgenomen dat een burgemeester inwoners van zijn of haar gemeente verbiedt om op een ‘openbare plaats’ te zijn tussen bepaalde tijdstippen. “Op zichzelf is een avondklok sneller te regelen op lokaal niveau dan op nationaal niveau. Bovendien biedt de coronawet deze mogelijkheid als andere maatregelen niet in acht worden genomen.”
quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:22 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ja, alleen valt de avondklok niet onder de coronawet. Dat weet Rutte ook, dus dit is meer blufpoker dan een uitvloeisel van die wet.
https://www.parool.nl/ned(...)-nederland~bc717826/quote:In de coronawet, die nu van kracht is, staat in artikel 58m de mogelijkheid opgenomen dat een burgemeester inwoners van zijn of haar gemeente verbiedt om op een ‘openbare plaats’ te zijn tussen bepaalde tijdstippen. “Op zichzelf is een avondklok sneller te regelen op lokaal niveau dan op nationaal niveau. Bovendien biedt de coronawet deze mogelijkheid als andere maatregelen niet in acht worden genomen.”
Zie mijn antwoord aan Janneke.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:27 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Dat ging over gewone besluiten voor zover ik weet, niet vergaande.
Maar Rutte en De Jonge gaven gister bij persco aan dat dat niet het geval is en er andere wetten waren die dit mogelijk maakten. Geloof ik.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:29 schreef capricia het volgende:
Het lijkt wel te kunnen via de coronawet.
quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:23 schreef capricia het volgende:
[..]
Het klinisch beeld is dus niet beter. Maar hetzelfde.
het weinige wat ik gelezen heb gaf tot vorige week aan dat het anekdotisch lichter lijkt te zijn. Vandaar het gebruik van het woord "eerder". Daarnaast geef ik nergens aan dat ik claim dat het definitief zo is. Het geeft misschien eerder aan dat het klinisch beeld ook niet heftiger is.quote:Onderzoek zegt dat de klachten voor B117 eerder lichter zouden zijn dan heftiger.
'De eerste stap is er'.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:32 schreef Caland het volgende:
[ twitter ]
Dat lijkt me ook een wassen neus.
Dat klopt. Is ook meer "gewoonterecht" dat een demissionair kabinet zich terghoudend opstelt.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:21 schreef capricia het volgende:
[..]
Demissionair is geen aparte juridische status hč.
[..]
Daar heeft de kamer zelf mee ingestemd met de corona-wet.
De regering mag afkondigen. De kamer debatteert en stemt later.
Dat is die wet.
Klopt, het volgt uit een crisiswet van een jaar of twintig geleden die voor iets heel anders bedoeld was. Die is zelfs zonder instemming van de Kamer in te zetten door Grapperhaus.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:31 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Maar Rutte en De Jonge gaven gister bij persco aan dat dat niet het geval is en er andere wetten waren die dit mogelijk maakten. Geloof ik.
Die bevoegdheid is bedoeld om plaatsen af te sluiten zoals parken, niet om alle openbare plaatsen verboden te maken. Tijdens de behandeling is ook nooit het woord avondklok gevallen. Zou ook wel raar zijn om dezelfde bevoegdheid nog een keer in een wet op te nemen, met totaal andere bewoordingen.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:29 schreef capricia het volgende:
[..]
[..]
https://www.parool.nl/ned(...)-nederland~bc717826/
Het lijkt wel te kunnen via de coronawet.
[..]
Zie mijn antwoord aan Janneke.
(Mijn quotes worden vernaggeld)
Ja zonde. Daar mogen ze echt wel harder tegen op treden.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:32 schreef Caland het volgende:
[ twitter ]
Dat lijkt me ook een wassen neus.
Wat mij betreft ook. Ik zit verdorie al weer maanden thuis te werken terwijl collega's van andere locaties naar believen naar kantoor gaan. Onze directie treedt er niet tegen op. Frustrerend.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:36 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Ja zonde. Daar mogen ze echt wel harder tegen op treden.
Daar kan je gewoon niet mee in discussie gaan.quote:
hoe kunnen zulke debielen in de 2de kamer komen ? serieusquote:Op donderdag 21 januari 2021 10:38 schreef Cue_ het volgende:
[..]
Daar kan je gewoon niet mee in discussie gaan.
Want als het hem niet zint, gaat hij gewoon weer door op dat er is bezuinigd op de zorg![]()
Of het nu met de discussie te maken heeft of niet.
Misschien eventueel in combinatie met andere maatregelen een daling van het R-getal met 8 tot 13 procent. Dat is inderdaad heel goed vergelijkbaar met zeker weten een stijging van je salaris van 8 tot 13 procent.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:37 schreef RipCity het volgende:
VVD’ertje weet alles goed te overdrijven zeg
Ja, herkenbaar.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:32 schreef Caland het volgende:
[ twitter ]
Dat lijkt me ook een wassen neus.
Ze hebben daar afgelopen vrijdag pas de niet-essentiële winkels gesloten en strengere maatregelen ingevoerd. Niet gek dat het daar dan misloopt.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:05 schreef Simmertje het volgende:
Britse coronamutatie leidt tot recordcijfers in Portugal
De Britse variant van het coronavirus verspreidt zich razendsnel in Portugal. De afgelopen 24 uur werd een record van 14.467 nieuwe besmettingen en 219 doden gemeld in het land met zo'n 10 miljoen inwoners. Daarmee is Portugal het op een na zwaarst getroffen land ter wereld op dit moment, meldt de Johns Hopkins Universiteit.
Minister Temido van Volksgezondheid verwacht dat volgende week een meerderheid van de besmettingen de Britse variant betreft. Als gevolg van de doorstijgende coronacijfers staan ziekenhuizen op omvallen, aldus Temido. Ze zegt zich in te zetten om het aantal IC-bedden met 800 te verhogen.
Volgens RTP, de publieke omroep van Portugal, wordt vanmiddag besloten de scholen te sluiten. De presidentsverkiezingen van zondag gaan vooralsnog gewoon door, meldde zittend president Rebelo de Sousa gisteren.
Toch de scholen?
Populistisch geblaatquote:Op donderdag 21 januari 2021 10:41 schreef Cue_ het volgende:
Aah Wilders, degene waarvan ik maar niet kan ont-herinneren dat hij in het begin ALLES dicht wou hebben
En nu niet meer, nu moet alles open.
Wat prima uit te leggen is.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:41 schreef Cue_ het volgende:
Aah Wilders, degene waarvan ik maar niet kan ont-herinneren dat hij in het begin ALLES dicht wou hebben
En nu niet meer, nu moet alles open.
Populise ten top. In maart wou het hele land alles op slot nu wil niemand in het land een avondklok. Geertje gaat wel mee.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:41 schreef Cue_ het volgende:
Aah Wilders, degene waarvan ik maar niet kan ont-herinneren dat hij in het begin ALLES dicht wou hebben
En nu niet meer, nu moet alles open.
Mooie van oppositie voeren, je kunt met alle winden mee waaien...quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:41 schreef Cue_ het volgende:
Aah Wilders, degene waarvan ik maar niet kan ont-herinneren dat hij in het begin ALLES dicht wou hebben
En nu niet meer, nu moet alles open.
Het is voor Manaus niet eens zeker dat 70% van de bevolking het daar al gehad heeft. Kan overal tussen de 15% en 70% zitten volgens expert Francois Baloux, het is meer dat de media dat er van gemaakt heeft.quote:Op donderdag 21 januari 2021 09:43 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Dat is in Manaus te zien ja..
Op grote kantoren werkt dat misschien, maar volgens mij werken ze daar al thuis. De kantoren waar bijvoorbeeld ook een productie bij zit is dit onbegonnen werk. Deze werkgevers zijn net zo goed in het omzeilen van de regels als eenander ook is met het vinden van mazen in de wet. De overheid kennende mag de werkgever zelf gewoon een briefje invullen waarin hij schrijft dat de werknemer écht fysiek aanwezig moet zijn om het productieproces te borgen. Laat de controleur maar aantonen dat dit niet zo is.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:28 schreef Predator40 het volgende:
[..]
werd over gesproken in het debat wat er nu is
Zou niet voor het eerst zijn he.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:44 schreef Zipportal het volgende:
Gommers is ook gewoon onder druk gezet.
Als mijn huis niet in brand staat vind ik het niet zo tof als de brandweer het zeiknat spuit.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:43 schreef Remco het volgende:
[..]
Populise ten top. In maart wou het hele land alles op slot nu wil niemand in het land een avondklok. Geertje gaat wel mee.
Inderdaad, als ze daar eens keihard gaan optreden zou ik al veel meer begrip voor deze maatregelen hebben.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:36 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Ja zonde. Daar mogen ze echt wel harder tegen op treden.
Klopt die is teruggefloten 100% zeker.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:44 schreef Zipportal het volgende:
Gommers is ook gewoon onder druk gezet.
In maart (toen we nog niets wisten) was dat een best valide discussie om te hebben. Hij geeft toch niet aan dat alles open moet? Of heb ik dat stuk gemist?quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:41 schreef Cue_ het volgende:
Aah Wilders, degene waarvan ik maar niet kan ont-herinneren dat hij in het begin ALLES dicht wou hebben
En nu niet meer, nu moet alles open.
Nee nu niet, maar in een debat van een tijd terug, toen de besmettingen ook nog erg hoog waren, wou hij de horeca open hebben, omdat het economisch niet te doen was voor die branche.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:44 schreef chratnox het volgende:
In maart (toen we nog niets wisten) was dat een best valide discussie om te hebben. Hij geeft toch niet aan dat alles open moet? Of heb ik dat stuk gemist?
Nee maar als je huis dan wel ineens vlam vat, vraag je de brandweer waarom ze het niet voorkomen hebben door de muur nat te houden.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:44 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
Als mijn huis niet in brand staat vind ik het niet zo tof als de brandweer het zeiknat spuit.
de britse mutatie word nu overal als excuus gebruikt lijkt het.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:40 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
Ze hebben daar afgelopen vrijdag pas de niet-essentiële winkels gesloten en strengere maatregelen ingevoerd. Niet gek dat het daar dan misloopt.
Zeker als de brandweer weet dat het bij andere branden ook veelal verkeerd is gegaan.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:46 schreef ondeugend het volgende:
[..]
Nee maar als je huis dan wel ineens vlam vat, vraag je de brandweer waarom ze het niet voorkomen hebben door de muur nat te houden.
Wat is er precies gebeurd? Excuses voor de vraag, ik heb het niet allemaal gevolgd.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:44 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Klopt die is teruggefloten 100% zeker.
Volgens mij ligt dat genuanceerder, en ging het Wilders toen alleen om restaurants, en had hij daar prima argumenten voor.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:45 schreef Cue_ het volgende:
[..]
Nee nu niet, maar in een debat van een tijd terug, toen de besmettingen ook nog erg hoog waren, wou hij de horeca open hebben, omdat het economisch niet te doen was voor die branche.
Was Wilders niet voor een volledige lockdown in maart? En verweet hij het kabinet laks te zijn.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:45 schreef Vasilevski het volgende:
Wilders was toch ook niet voor een avondklok in maart?
Klopt, terecht ook.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:47 schreef Stoorzendert het volgende:
[..]
Was Wilders niet voor een volledige lockdown in maart? En verweet hij het kabinet laks te zijn.
Volgens mij heb ik Kuipers of Gommers (ik haal het inmiddels wat door elkaar) bij Op1 vorige week nog horen zeggen dat van een uitruil van maatregelen natuurlijk geen sprake kan zijn. En nu lijkt het bij de VVD opeens vanzelfsprekend dat een avondklok noodzakelijk is om de scholen te kunnen openen.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:39 schreef vPlien het volgende:
Eh sorry, leuk dat je het nu erg vindt dat kinderen thuis zitten maar hiervoor mochten ze lekker stikken
Zo lang het net zo druk is op de snelwegen als een jaar geleden, geloof ik er helemaal niks van. Er gaan echt achterlijk veel mensen nog gedwongen naar kantoor, allemaal schijt aan de regels. Doe daar dan wat aan. Ook het ov wordt nog veel te veel gebruikt, gewoon dichtgooien. Talloze mogelijke maatregelen die gewoon nog op tafel liggen, maar het kabinet neemt liever de meest rigoureuze van allemaal. Ik heb altijd achter strengere maatregelen gestaan en gaf continu kritiek op het zwakke beleid, maar hier gaan ze echt veel te ver.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:44 schreef Stoorzendert het volgende:
[..]
Op grote kantoren werkt dat misschien, maar volgens mij werken ze daar al thuis. De kantoren waar bijvoorbeeld ook een productie bij zit is dit onbegonnen werk. Deze werkgevers zijn net zo goed in het omzeilen van de regels als eenander ook is met het vinden van mazen in de wet. De overheid kennende mag de werkgever zelf gewoon een briefje invullen waarin hij schrijft dat de werknemer écht fysiek aanwezig moet zijn om het productieproces te borgen. Laat de controleur maar aantonen dat dit niet zo is.
Is gewoon een verkooptruc zodat er nu mee wordt ingestemd. De weg om over drie weken te zeggen 'sorry maar de scholen blijven toch dicht' ligt nog steeds wagenwijd open.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:48 schreef belanov het volgende:
[..]
Volgens mij heb ik Kuipers of Gommers (ik haal het inmiddels wat door elkaar) bij Op1 vorige week nog horen zeggen dat van een uitruil van maatregelen natuurlijk geen sprake kan zijn. En nu lijkt het bij de VVD opeens vanzelfsprekend dat een avondklok noodzakelijk is om de scholen te kunnen openen.
In maart dachten we dat overigens niet.quote:Op donderdag 21 januari 2021 10:45 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Er zijn nou eenmaal nieuwe inzichten gekomen dat het virus niet zo erg is als gedacht. In Maart zouden we er allemaal aangaan en dood neervallen op straat, nu heeft 95% een snotneusje voor een paar dagen blijkt achteraf.
Ploumen is van de PvdAquote:Op donderdag 21 januari 2021 10:48 schreef Zipportal het volgende:
Ploumen is van het CDA
Pieter is ook van het CDA
Wat een poppenkast dit.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |