Jij?quote:
quote:
Voor mensen die al binnensmonds praten is het niet makkelijk zo'n ding helaasquote:Op woensdag 30 september 2020 21:57 schreef ZarB het volgende:
Nee en op plekken waar het verplicht wordt kom ik niet meer. Communiceren met die dingen is voor mij sowieso een ramp dus het wordt er ook niet heel chiller op.
Mijn spraak is niet het probleem. Mijn gehoor in sommige gevallen welquote:Op woensdag 30 september 2020 22:01 schreef Michie_ het volgende:
[..]
Voor mensen die al binnensmonds praten is het niet makkelijk zo'n ding helaas
pauper galorequote:Op woensdag 30 september 2020 20:24 schreef YoshiBignose het volgende:
Nee tenzij ze streng gaan controleren met boetes. Maar dan doe ik het ook wel meteen goed... dus zoiets:
[ afbeelding ]
Zo'n buff ding.quote:Op woensdag 30 september 2020 23:59 schreef LowLands2304 het volgende:
Wat voor mondkapje ga je dragen als het verplicht wordt? Gewoon 1 die je bij de Action koopt voor weinig of een leuke designer mondkapje dat bij je kleding past?
Hey Hobje, ook weer eens hier?quote:
quote:Op woensdag 30 september 2020 20:17 schreef Budweiser87 het volgende:
Nee aan die onzin doe ik niet mee.
Ik zaai geen paniek... maar als jij denkt dat jij het niet kan krijgen van vergis je je gewoon.quote:Op donderdag 1 oktober 2020 02:41 schreef Budweiser87 het volgende:
[..]
Oké paniekzaaier.
Het is totaal belachelijk om je volledige economie kapot te maken en duizenden bedrijf failliet te laten gaan omdat je een paar zieken/bejaarden die toch al binnenkort zouden overlijden te helpen.
Maar als jij wil blijven angstzaaien blijf vooral zo doorgaan. Verstandige mensen zoals ik denken wel na. Corona is gewoon een griepje, niets meer en niets minder. Accepteer dat en stop met paniekzaaier
Naar mijn mening is de economie totale waanzin.quote:Op donderdag 1 oktober 2020 03:00 schreef Budweiser87 het volgende:
[..]
Ja klopt mijn oma kan Corona krijgen via mij. Ze kan ook griep krijgen via mij. Gaat heel NL op slot als er griep is? Nee.
Corona is een overdreven hype gemaakt door paniekzaaier. Feit is dat de gemiddelde coronadode tussen de 85 en 90 is. Totale waanzin om daarvoor je economie te slopen
Zal ik ze er nog even ingooien.... misschien snapt hij dan beter dat het geen geen ''griepje'' is en dat hijquote:Op donderdag 1 oktober 2020 05:54 schreef Randier het volgende:
On-topic: zoals alle lieve mensen die ik ken draag ik een mondkapje. Draagt het niet bij aan de gezondheid, dan draagt het wel bij aan de irritatie van tokkies en aso's!
Trek dan ook maar een clownspak aan dat werkt even goedquote:Op woensdag 30 september 2020 20:40 schreef Natalie het volgende:
Ja, zeker. Voor mijn eigen veiligheid en anderen: daar hoef ik niet eens over na te denken.
Het is niet of het veel werk is.
Dat feit komt uit je duim, of je hebt geen idee wat "gemiddeld" betekent.quote:Op donderdag 1 oktober 2020 03:00 schreef Budweiser87 het volgende:
[..]
Feit is dat de gemiddelde coronadode tussen de 85 en 90 is.
Dat was bij de eerste golf ook al zo...quote:Op donderdag 1 oktober 2020 07:17 schreef Jordy-B het volgende:
Dat geeft extra drukte voor ziekenhuizen en dat betekent dat er weinig ruimte overblijft voor andere ingrepen en IC-behandelingen en daar hebben we allemaal last van.
Denken dat dit allemaal nodig is vanwege het aantal doden is wel héél februari 2020.quote:Op donderdag 1 oktober 2020 03:00 schreef Budweiser87 het volgende:
[..]
Ja klopt mijn oma kan Corona krijgen via mij. Ze kan ook griep krijgen via mij. Gaat heel NL op slot als er griep is? Nee.
Corona is een overdreven hype gemaakt door paniekzaaier. Feit is dat de gemiddelde coronadode tussen de 85 en 90 is. Totale waanzin om daarvoor je economie te slopen
Dit wordt het misschien wel voor de toekomst, dit beschermt écht!quote:Op woensdag 30 september 2020 20:24 schreef YoshiBignose het volgende:
Nee tenzij ze streng gaan controleren met boetes. Maar dan doe ik het ook wel meteen goed... dus zoiets:
[ afbeelding ]
Dit soort posts zijn zo vermoeiend. Mijn papa is na zijn pensioen ook langer doorgegaan en heeft in een echte frontlinie gestaan, maar dat was een ver van mijn bed show voor Nederland dus boeie. Nu er in Nederland een (voor de meesten marginaal) gevaar is, moeten we opeens applaudisseren.quote:Op donderdag 1 oktober 2020 02:30 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]![]()
ik zal het aan mijn zus doorgeven die nu nachtdienst heeft en in de IC afdeling werkt.
Vrijwillig... want ze was nét met vervroegd Pensioen gegaan en toen kwam Het Corona virus....
Nu bij het tweede golf is ze wéér van de partij, als ik zoiets lees denk ik....
Zussie... hou er mee op...
Maar ja, gaat ze niet doen.
Wat een onzin is dat toch heh? Vind je ook niet? Totdat je dáár ligt held.
Ook jongeren (meestal met gezondheidsproblemen) kunnen in het ziekenhuis en soms ook op de IC terechtkomen door een gewone griep.quote:Op donderdag 1 oktober 2020 02:38 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Nee schat... en liggen ook juist veel jongere mensen op de IC...
Alleen die overleven het meestal wel, maar ze houden er nog heel veel klachten aan over.
Maar doe wat je wil...
Voor wie wil je applaudisseren dan?quote:Op donderdag 1 oktober 2020 09:54 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Dit soort posts zijn zo vermoeiend. Mijn papa is na zijn pensioen ook langer doorgegaan en heeft in een echte frontlinie gestaan, maar dat was een ver van mijn bed show voor Nederland dus boeie. Nu er in Nederland een (voor de meesten marginaal) gevaar is, moeten we opeens applaudisseren.
Ja schat dat weet ik.quote:Op donderdag 1 oktober 2020 10:07 schreef Brede_meneer het volgende:
[..]
Ook jongeren (meestal met gezondheidsproblemen) kunnen in het ziekenhuis en soms ook op de IC terechtkomen door een gewone griep.
Met corona is het niet anders, het is alleen veel besmettelijker.
Ga je dan voor de gewone griep ook je leven helemaal omgooien, zodat de kans op besmetting zo klein mogelijk wordt? Want ja, ook jongeren kunnen doodziek worden door een gewone griep.quote:
Mensen die beperkt worden in hun doen en laten, thuis moeten blijven en mondkapjes moeten dragen houden er óók veel klachten aan over...quote:Op donderdag 1 oktober 2020 02:38 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
Alleen die overleven het meestal wel, maar ze houden er nog heel veel klachten aan over.
Man ik sta al met één been graf in het dus voor mij maakt het niet uit hoorquote:Op donderdag 1 oktober 2020 10:22 schreef Brede_meneer het volgende:
[..]
Ga je dan voor de gewone griep ook je leven helemaal omgooien, zodat de kans op besmetting zo klein mogelijk wordt? Want ja, ook jongeren kunnen doodziek worden door een gewone griep.
Bij griep is asymptomatische besmetting ook mogelijk, ga je dan ook contact vermijden met je grootouders?
Bij het leven horen eenmaal risico's. Het is niet mogelijk om jezelf of voor je omgeving elk risico te vermijden. Als je dat wel probeert dan is de kwaliteit van jouw leven zo laag, dat er helemaal geen plezier meer in het leven is.quote:Op donderdag 1 oktober 2020 10:46 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Man ik sta al met één been graf in het dus voor mij maakt het niet uit hoor![]()
Als ik Corona krijg wíl ik niet eens een behandeling, ik zou het voor jullie en zeker voor
de jongere mensen knap lullig vinden als jullie straks aan jullie beademing liggen, voor de rest
moet je het gewoon zelf weten, tenminste... zolang het niet verplicht wordt want dan kost het
je veel centjes ...
Behalve ingrijpen in de luchtvaart. En de kerken en moskeeen. En in de Tweede Kamer. En een bekwame coronaminister. En experimentele behandelingen.quote:Op donderdag 1 oktober 2020 11:54 schreef ondeugend het volgende:
Ja hoor... doet geen pijn.
Dat gezeik van ons Nederlanders altijd.![]()
als we van het virus af willen, zullen we alles moeten proberen.
Zonder dat 'gezeik' van Nederlanders vroeger hadden we waarschijnlijk tot op de dag van vandaag niet eens in Nederland geleefd maar was het nog onderdeel geweest van Spanje, Frankrijk of weet ik het.quote:Op donderdag 1 oktober 2020 11:54 schreef ondeugend het volgende:
Dat gezeik van ons Nederlanders altijd.
Ik zeg niet dat we kritiekloos moeten rondlopen. Maar we hoeven ook niet altijd moeilijk te doen.quote:Op donderdag 1 oktober 2020 12:37 schreef Wegenbouwer het volgende:
[..]
Zonder dat 'gezeik' vroeger hadden we nu niet eens in Nederland geleefd maar was het nog onderdeel geweest van Spanje, Frankrijk of weet ik het.
Als je als volk voortdurend kritiekloos over je heen laat lopen, hou je helemaal geen vrijheden meer over.
Je moet ergens de grens trekken wat je niet meer pikt. Afstand houden, beperkingen aan de horeca, geen groepsactiviteiten meer, nu weer mondkapjes.quote:Op donderdag 1 oktober 2020 12:40 schreef ondeugend het volgende:
[..]
Ik zeg niet dat we kritiekloos moeten rondlopen. Maar we hoeven ook niet altijd moeilijk te doen.
Niemand vindt het leuk. Een BH dragen is ook niet leuk.. doen we ook niet moeilijk over. Wat is nou de moeite om eventjes af en toe een mondkapje te dragen?
Liever dit dan een lockdown. Intelligent of niet
Nee dat geloof ik niet.quote:Op donderdag 1 oktober 2020 12:45 schreef Wegenbouwer het volgende:
[..]
Je moet ergens de grens trekken wat je niet meer pikt. Afstand houden, beperkingen aan de horeca, geen groepsactiviteiten meer, nu weer mondkapjes.
Wat is het volgende? Gedwongen vaccinatie?
Op internet lijkt jouw gedachte soms bijna bijzonder. In de echte wereld blijkt gelukkig dat de meeste mensen zo denken!quote:Op donderdag 1 oktober 2020 19:33 schreef capricia het volgende:
Email van de BSO-KDV (Kindergarden) gehad. Vanaf morgen alle halende en brengende ouders een mondkapje verplicht.
Het personeel gelukkig niet (mimiek voor de kindjes is belangrijk).
Al helpt het ook maar iets, ik doe mee.
Al houdt 80% van de mensen zich voor 80% aan de maatregelen, dan redden we het met zijn allen wel.quote:Op donderdag 1 oktober 2020 19:58 schreef wpor het volgende:
[..]
Op internet lijkt jouw gedachte soms bijna bijzonder. In de echte wereld blijkt gelukkig dat de meeste mensen zo denken!
Griep bagataliseren.quote:Op donderdag 1 oktober 2020 06:31 schreef [url=https://forum.fok.nl/user/pr
ofile/328261]FANNvanhetlaatsteuur[/url] het volgende:
[..]
Zal ik ze er nog even ingooien.... misschien snapt hij dan beter dat het geen geen ''griepje'' is en dat hij
niet ontastbaar is alleen omdat hij jong is.
Jonge coronapatiënten Sterre de Jong, Maurits de Jong en Rosanne Stam over herstel coronavirus | Op1
Als echte Nederlander wil ik ze dan uiteraard wel gratis verstrekt krijgen, ga zo'n ding niet zelf meenemen.quote:Op donderdag 1 oktober 2020 21:21 schreef Boca_Raton het volgende:
Alleen als het verplicht is. Anders niet.
Ik zou zeggen: over je mond en neus.quote:Op donderdag 1 oktober 2020 20:19 schreef JediMasterLucia het volgende:
Draag het gewoon waar het nodig is.
Ik zie heel wat treinreizigers die dat niet helemaal snappenquote:Op donderdag 1 oktober 2020 23:44 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Ik zou zeggen: over je mond en neus.
Het is beter om niet te liegen.quote:Op donderdag 1 oktober 2020 21:14 schreef kol7680 het volgende:
Als het RIVM vanaf dag 1 had gezegd dat mondkapjes helpen en een goed middel zijn had er geen hond naar gekraaid.
Maar omdat zowel het RIVM en het kabinet volhielden dat mondkapjes niet werken, sterker, contraproductief werken, hoor je nu gemuit. Niet meer dan terecht vind ik.
Als het RIVM en het kabinet melden dat het wetenschappelijk onderbouwd is dat ze werken hoor je bijna niemand muiten.
Ditquote:Op donderdag 1 oktober 2020 03:08 schreef KillemWieft het volgende:
Nee, ik ga geen mondkapje dragen. Winkels die het verplichten zal ik niet meer bezoeken.
Dat zal ze leren!quote:Op vrijdag 2 oktober 2020 00:23 schreef Twinkle20 het volgende:
[..]
Dit
Neverevernooit niet dat ik met die poppenkast van schijnveiligheid mee ga doen. En winkels en gelegenheden waar ik dan ineens niet meer welkom ben zonder, boycot ik voor de rest van mijn leven.
Hmmm... waar deed ik dat dan?quote:Op donderdag 1 oktober 2020 20:13 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Griep bagataliseren.
Meisje (11) sterft aan griep
https://m.hln.be/nina/fit(...)%2Fwww.google.com%2F
Dit 5-jarige jongetje overleed ondanks de griepprik aan griep.
https://www.libelle.nl/le(...)overleden-griepprik/
Ook gezonde kinderen gaan wel eens dood door de griep.
https://www.nrc.nl/nieuws(...)iep-11801922-a502718
Het kwam toen niet prime-time in het nieuws, want niemand boeide het.
Meer ruimte voor mijquote:Op vrijdag 2 oktober 2020 00:23 schreef Twinkle20 het volgende:
[..]
En winkels en gelegenheden waar ik dan ineens niet meer welkom ben zonder, boycot ik voor de rest van mijn leven.
Daarom! Ieder nadeel heeft zijn voordeel. Fijn dat je het op die manier kan zien. Lost het 'probleem' wat geen probleem is zichzelf op 🙃quote:
Uhh sterker nog .. ik kreeg vanochtend bericht van mijn werkgever dat vanaf heden bepaalde functies (waaronder ik val) een mondkapje gaan dragen.quote:Op vrijdag 2 oktober 2020 09:35 schreef DireStraits7 het volgende:
Ben benieuwd welk deel van de 'nee'-stemmers deze uiteindelijk gewoon gaat dragen wanneer (vrijwel) iedereen deze draagt. De meeste mensen hebben gewoon geen zin in gedoe en volgen de meute.
Ze maken jou de pis niet lauw!quote:Op vrijdag 2 oktober 2020 11:08 schreef Twinkle20 het volgende:
[..]
Uhh sterker nog .. ik kreeg vanochtend bericht van mijn werkgever dat vanaf heden bepaalde functies (waaronder ik val) een mondkapje gaan dragen.
Ik heb gezegd dat daar voor mij de grens ligt en dat ik dat niet ga doen. Dat ik heel graag voor ze werk en bereid ben om alle werkzaamheden uit te voeren, zonder mondkapje. En dat ik er anders (tijdelijk) mee kap totdat deze verplichting is opgeheven.
10 Minuten later kreeg ik telefoon. Ze lateb iedereen hier vrij in, doen wat goed voor je voelt. Wie wel wil, mag. Wie niet wil, ook goed. Daar kan ik mee leven.
Straks lig jij dus als eerste aan de beademing.quote:Op woensdag 30 september 2020 20:17 schreef Budweiser87 het volgende:
Nee aan die onzin doe ik niet mee.
Mag je op de IC de mobiel meenemen dan?quote:Op vrijdag 2 oktober 2020 13:43 schreef Subw00fer het volgende:
[..]
Straks lig jij dus als eerste aan de beademing.
Dan spreken we elkaar later hier weer.
Zelfs gezonde jongens van 20 kunnen op de IC belanden met covid.quote:Op vrijdag 2 oktober 2020 13:46 schreef Budweiser87 het volgende:
[..]
Ik ben een gozonde jongen van in de 20 dus ik kan wel tegen een griepje
Die hebben allemaal al iets anders zoals hartklachten of ze roken heel veelquote:Op vrijdag 2 oktober 2020 13:47 schreef Verbruikersnaam het volgende:
[..]
Zelfs gezonde jongens van 20 kunnen op de IC belanden met covid.
Nee hoor.quote:Op vrijdag 2 oktober 2020 13:52 schreef Budweiser87 het volgende:
[..]
Die hebben allemaal al iets anders zoals hartklachten of ze roken heel veel
De kans is echter vrijwel nihil.quote:Op vrijdag 2 oktober 2020 13:47 schreef Verbruikersnaam het volgende:
[..]
Zelfs gezonde jongens van 20 kunnen op de IC belanden met covid.
quote:Op vrijdag 2 oktober 2020 13:46 schreef obligataire het volgende:
[..]
Mag je op de IC de mobiel meenemen dan?
Het gaat niet alleen om de eigen gezondheid, maar ook die van anderen. Is het nu echt zo moeilijk om je (tijdelijk, een klein beetje) weg te cijferen in het algemeen belang?quote:Op vrijdag 2 oktober 2020 13:55 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
De kans is echter vrijwel nihil.
Waar baseer je deze uitspraak op?quote:Op vrijdag 2 oktober 2020 14:10 schreef obligataire het volgende:
[..]
Het gaat niet alleen om de eigen gezondheid, maar ook die van anderen. Is het nu echt zo moeilijk om je (tijdelijk, een klein beetje) weg te cijferen in het algemeen belang?
https://www.gelderlander.(...)2Fwww.youtube.com%2Fquote:Op woensdag 30 september 2020 20:17 schreef Budweiser87 het volgende:
Nee aan die onzin doe ik niet mee.
Ook dat iddquote:Op vrijdag 2 oktober 2020 14:58 schreef weetjewel5 het volgende:
[..]
https://www.gelderlander.(...)2Fwww.youtube.com%2F
het werkt ook niet eens.
😂quote:Op vrijdag 2 oktober 2020 13:55 schreef Verbruikersnaam het volgende:
[..]
Aub stoppen met fake verspreiden.
Je waait zelf met de wind mee. Discussiëren om iets dat een feit is is onmogelijk inderdaad, goed gezien.quote:Op vrijdag 2 oktober 2020 16:03 schreef Twinkle20 het volgende:
[..]
😂
Als je niet met de wind mee waait is het dus per definitie fake? 😂
Waanzin. Op die manier kun je nooit een discussie houden. Makkelijk wel.
Oeh deze metafoor vind ik mooi bedacht .. die ga ik onthoudenquote:Op vrijdag 2 oktober 2020 16:34 schreef Vlad1986 het volgende:
Nee ga geen mondkapje dragen. Omdat dit een niet medisch mondkapje betreft. En aan het begin van deze ellende hebben ze geroepen dat een niet medisch mondkapje niet beschermt tegen het virus, dus voor mij genoeg reden om ze niet te dragen.
Is het zelfde als ze roepen: Draag een wollen muts tijdens het motor rijden, het beschermt niet tijdens een harde val, maar doe toch maar op omdat de rest van de wereld het ook doet. De echte motor helmen zijn voor de politie en hulpdiensten te motor. Want een wollen muts opzetten zou je namelijk bewust maken dat te hard rijden gevaarlijk is, en dat ze daarom langzamer gaan rijden.
Je snapt zelf wel dat in bovenstaand voorbeeld iedereen dus toch harder gaat rijden voor de schijnveiligheid van de wollen muts
En anders maar flinke boetes. Geld is het enige waar Nederlanders echt gevoelig voor zijn....quote:Op vrijdag 2 oktober 2020 20:12 schreef danos het volgende:
Nu zijn de mondkapjesdragers nog beetje in de minderheid ivm wennen, denk 30%, maar over een week os het ingebakken en kom je door sociale druk zo op 95%. Heb je geen wet voor nodig.
Knap, boetes uitdelen bij het niet volgen van een advies.quote:Op zaterdag 3 oktober 2020 02:29 schreef obligataire het volgende:
[..]
En anders maar flinke boetes. Geld is het enige waar Nederlanders echt gevoelig voor zijn....
je bestelt alles online? Mocht het verplicht worden in alle openbare ruimtesquote:Op woensdag 30 september 2020 21:57 schreef ZarB het volgende:
Nee en op plekken waar het verplicht wordt kom ik niet meer. Communiceren met die dingen is voor mij sowieso een ramp dus het wordt er ook niet heel chiller op.
Alleen als ik er dan echt niet aan ontkom, maar ik zal zoveel mogelijk vermijden ja.quote:Op zaterdag 3 oktober 2020 09:59 schreef Apotheose het volgende:
[..]
je bestelt alles online? Mocht het verplicht worden in alle openbare ruimtes
Dat wordt een eenzaam leven dadelijk.quote:Op vrijdag 2 oktober 2020 00:23 schreef Twinkle20 het volgende:
[..]
Dit
Neverevernooit niet dat ik met die poppenkast van schijnveiligheid mee ga doen. En winkels en gelegenheden waar ik dan ineens niet meer welkom ben zonder, boycot ik voor de rest van mijn leven.
Neuh .. heb heel veel mensen om mij heen die er ongeveer hetzelfde in sta als ik doe. En ik merk dat ik meer en meer mensen om mij heen verzamel die zich ook in een soortgelijke visie kunnen vinden. Dus nee, ik voel mij echt niet alleen, geen zorgen 😃quote:
HELD!!quote:Op zondag 4 oktober 2020 11:04 schreef CoExist het volgende:
“LEAVER DEA AS SLAEF”
Dus privé absoluut niet.
Al heb ik wel een mondmasker met de Fryske vlag.
.
quote:
quote:Op zondag 4 oktober 2020 18:37 schreef CoExist het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Grutsk Frysk!
Gekocht bij de Primera in Dokkum. In Leeuwarden zit de Primera op Cambuurplein. Denk niet dat ze het daar durven te verkopen.
Wel jammer dat door de baard het eruit ziet als een porno vagina uit de 70’s...
Gratis?quote:Op maandag 5 oktober 2020 11:17 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Famke Louise begint vandaag een campagne om het gebruik van mondkapjes onder jongeren te vergroten.
Ze gaat het vanavond bij Jinek uitleggen.quote:
Nou die zal vast serieus genomen worden.quote:Op maandag 5 oktober 2020 15:14 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Ze gaat het vanavond bij Jinek uitleggen.
Ze doet de campagne samen met Diederik Gommers.quote:Op maandag 5 oktober 2020 15:36 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Nou die zal vast serieus genomen worden.
Dat kan.quote:Op maandag 5 oktober 2020 15:39 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Ze doet de campagne samen met Diederik Gommers.
Bron dat het niet werkt?quote:Op vrijdag 2 oktober 2020 19:38 schreef Automatisch het volgende:
Nee nooit. Werkt in het buitenland ook niet.
Want dat heeft met een mondkapje te maken?quote:Op maandag 5 oktober 2020 16:13 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Oplopende besmetting all over Europe.
In die landen worden mondkapjes verplicht gedragen, en daar stijgen de besmettingen (Spanje, Frankrijk) pijlsnel. Lijkt soms zelfs alsof die mondkapjes contraproductief werken.quote:Op maandag 5 oktober 2020 16:13 schreef Verbruikersnaam het volgende:
[..]
Want dat heeft met een mondkapje te maken?
Bron?quote:Op maandag 5 oktober 2020 16:16 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
In die landen worden mondkapjes verplicht gedragen, en daar stijgen de besmettingen (Spanje, Frankrijk) pijlsnel. Lijkt soms zelfs alsof die mondkapjes contraproductief werken.
Misschien zouden wij mondkapjes wel moeten verbieden.
''buitengewoon gering effect''quote:Op maandag 5 oktober 2020 16:22 schreef Verbruikersnaam het volgende:
[..]
Bron?
Tot die tijd helpen mondkapjes in zekere mate als je hem correct gebruikt, daar zijn 999 bronnen van.
Gering effect is ook een effect, maargoed gelukkig staat volksgezondheid nog steeds op nummer 1.quote:Op maandag 5 oktober 2020 19:00 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
''buitengewoon gering effect''
https://nos.nl/artikel/23(...)n-weinig-effect.html
Gelukkig wel. Daarom zijn de maatregelen ook weer niet te extreem.quote:Op maandag 5 oktober 2020 19:27 schreef Verbruikersnaam het volgende:
[..]
Gering effect is ook een effect, maargoed gelukkig staat volksgezondheid nog steeds op nummer 1.
En doen ze dat, denk je?quote:Op maandag 5 oktober 2020 19:57 schreef mthecatlover het volgende:
Het kabinet en het RIVM zeggen samengevat: het is niet nodig, zolang iedereen zich aan de al bestaande (basis-)regels houdt.
Inderdaad bizar dat jij hebt wel op hebt... maar dat is je eigen keuze niks mis meequote:Op maandag 5 oktober 2020 23:09 schreef hartloper het volgende:
Ja, zowel werk als privé.
Ik was net bij de Praxis. Was best druk. Ik had mijn mondmasker om, voor de rest helemaal niemand.
Bizar.
alleen als corona het beïnvloedt dan staat t op 1. bij andere ziektes kraait geen haan er naar.quote:Op maandag 5 oktober 2020 19:27 schreef Verbruikersnaam het volgende:
[..]
maargoed gelukkig staat volksgezondheid nog steeds op nummer 1.
Andere ziektes? Welke andere ziektes?quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 07:50 schreef weetjewel5 het volgende:
[..]
alleen als corona het beïnvloedt dan staat t op 1. bij andere ziektes kraait geen haan er naar.
Zorgcapaciteit zal altijd beperkt zijn tijdens een pandemie. Tenzij jij iedere maand je halve salaris wil doneren aan zorgpremie. Dan kan je wel de meeste pandemieën aan.quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 08:00 schreef galantis het volgende:
[..]
Andere ziektes? Welke andere ziektes?![]()
Volksgezondheid is ook niet echt de reden voor de maatregelen - dat is de beperkte zorgcapaciteit - maar het bekt wel lekker in discussies natuurlijk.
Nee hoor.quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 08:00 schreef galantis het volgende:
[..]
Andere ziektes? Welke andere ziektes?![]()
Volksgezondheid is ook niet echt de reden voor de maatregelen - dat is de beperkte zorgcapaciteit - maar het bekt wel lekker in discussies natuurlijk.
Oudjes die geen gebruik maken van de ouderenuurtjes hebben het aan zichzelf te danken.quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 08:31 schreef Momo het volgende:
Ja en het is ook weinig moeite om het een kwartier op te zetten in de supermarkt. Zeker omdat er bij de supermarkt ook veel bejaarden winkelen en ik hun ook niet wil besmetten. Hier is het nu 50/50 qua dragen.
Lijkt er wel op.quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 09:39 schreef Peligrosso het volgende:
Hier lijkt het (als je het even heel generaliserend bekijkt) alsof de wat meer beschaafde en welvarende mensen over het algemeen meer een mondkapje dragen en de meer pauperige mensen en diegenen die zich wat meer aan de onderkant van de sociale ladder bevinden er eerder schijt aan hebben.
Bij de Lidl hier zie je ook veel minder mensen het dragen dan bij de AH.
Omdat je ook een tokkie bent als je geen mondkapje draagt.quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 09:39 schreef Peligrosso het volgende:
Hier lijkt het (als je het even heel generaliserend bekijkt) alsof de wat meer beschaafde en welvarende mensen over het algemeen meer een mondkapje dragen en de meer pauperige mensen en diegenen die zich wat meer aan de onderkant van de sociale ladder bevinden er eerder schijt aan hebben.
Bij de Lidl hier zie je ook veel minder mensen het dragen dan bij de AH.
Supermarkten hebben vanaf maandag 5 oktober tussen 7.00 uur en 8.00 uur een ouderenuurtje. Daarin kunnen alleen ouderen en andere kwetsbare groepen hun boodschappen doen, heeft de belangenverenigingen voor supermarkten CBL vrijdag bekendgemaakt.quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 08:45 schreef Nober het volgende:
[..]
Oudjes die geen gebruik maken van de ouderenuurtjes hebben het aan zichzelf te danken.
Mijn moeder gaat dit dus niet redden. Vind het geen haalbaar alternatief. Maar goed. Voor de bühne hebben ze een ouderen uurtjequote:Op dinsdag 6 oktober 2020 11:38 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Supermarkten hebben vanaf maandag 5 oktober tussen 7.00 uur en 8.00 uur een ouderenuurtje. Daarin kunnen alleen ouderen en andere kwetsbare groepen hun boodschappen doen, heeft de belangenverenigingen voor supermarkten CBL vrijdag bekendgemaakt.
Dan moet Oma om 6 uur op... eerst zichzelf een beetje wassen neem ik aan, medicijnen innemen, moet je
wel iets bij eten en drinken anders ligt Oma op Opa straks tegen de vlakte... heup gebroken...
Maar goed het kán ...
Mits het een beetje uitkomt met de planning van de thuiszorg.quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 11:38 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Supermarkten hebben vanaf maandag 5 oktober tussen 7.00 uur en 8.00 uur een ouderenuurtje. Daarin kunnen alleen ouderen en andere kwetsbare groepen hun boodschappen doen, heeft de belangenverenigingen voor supermarkten CBL vrijdag bekendgemaakt.
Dan moet Oma om 6 uur op... eerst zichzelf een beetje wassen neem ik aan, medicijnen innemen, moet je
wel iets bij eten en drinken anders ligt Oma op Opa straks tegen de vlakte... heup gebroken...
Maar goed het kán ...
Ook dat nogquote:Op dinsdag 6 oktober 2020 11:43 schreef Peligrosso het volgende:
[..]
Mits het een beetje uitkomt met de planning van de thuiszorg.
Ja, leuk plan... op papier...quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 11:41 schreef capricia het volgende:
[..]
Mijn moeder gaat dit dus niet redden. Vind het geen haalbaar alternatief. Maar goed. Voor de bühne hebben ze een ouderen uurtje
Vind ook niet dat uitkeringsgerechtigden en mensen met lage lonen dit zelf maar moeten bekostigen. Kan behoorlijk in de papieren lopen als je voor de wegwerpmondkapjes kiest. Het zijn geen hoge bedragen, maar wel als je elk duppie om moet draaien en je inkomen door de coronacrisis achteruit is gegaan. Misschien een agendapunt voor bepaalde 'sociale' partijen die zich altijd zo om de arrebeider bekommeren.quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 09:39 schreef Peligrosso het volgende:
Hier lijkt het (als je het even heel generaliserend bekijkt) alsof de wat meer beschaafde en welvarende mensen over het algemeen meer een mondkapje dragen en de meer pauperige mensen en diegenen die zich wat meer aan de onderkant van de sociale ladder bevinden er eerder schijt aan hebben.
Bij de Lidl hier zie je ook veel minder mensen het dragen dan bij de AH.
Waarom zou ik pas een mondkapje kunnen dragen als ik de overheid vertrouw?quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 09:52 schreef BertV het volgende:
[..]
Lijkt er wel op.
Dit wordt Top-down uitgerold.
Er is meer vertrouwen in overheidsbeleid bij mensen die de schaapjes (nog) op het droge hebben.
Iedereen, want op internet en anoniem kan je heel stoer doen.quote:Op vrijdag 2 oktober 2020 09:35 schreef DireStraits7 het volgende:
Ben benieuwd welk deel van de 'nee'-stemmers deze uiteindelijk gewoon gaat dragen wanneer (vrijwel) iedereen deze draagt. De meeste mensen hebben gewoon geen zin in gedoe en volgen de meute.
Helemaal dit.quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 13:30 schreef Chia het volgende:
Ik draag een mondkapje, want ik ben jong en gezond, dus als ik zelf besmet raak heb ik dat misschien niet eens door wegens gebrek aan symptomen.
Maar ik speel wel het liefst zo'n klein mogelijke rol qua eventuele verspreiding. Ook oudjes, obese personen of anderen met een kwetsbare gezondheid waar dat niet aan af te zien is die zelf geen 1,5 m afstand houden in de supermarkt besmet ik bij voorkeur niet. Dus als een mondkapje die kans nog enigszins kan verkleinen, prima.
Wat een lading bull-crap.quote:Op maandag 5 oktober 2020 23:51 schreef DeOlifantvis het volgende:
https://www.bmj.com/content/369/bmj.m2003
Wat argumenten tegen mondkapjes (gaat trouwens ook om surgical ones)
- mensen wellicht onvoorzichtiger
-verkeerd gebruik (aanraken) verhoogt risico
en deze (geen zin om dit in NL samen te vatten):
Face masks make breathing more difficult.4 Moreover, a fraction of carbon dioxide previously exhaled is inhaled at each respiratory cycle. Those phenomena increase breathing frequency and deepness, and they may worsen the burden of covid-19 if infected people wearing masks spread more contaminated air. This may also worsen the clinical condition of infected people if the enhanced breathing pushes the viral load down into their lungs
The innate immunity’s efficacy is highly dependent on the viral load.5 If masks determine a humid habitat where SARS-CoV-2 can remain active because of the water vapour continuously provided by breathing and captured by the mask fabric, they determine an increase in viral load (by re-inhaling exhaled viruses) and therefore they can cause a defeat of the innate immunity and an increase in infections.
The context of the current covid-19 pandemic is very different from that of the “parachutes for jumping out of aeroplanes.”16 It is necessary to quantify the complex interactions that may well be operating between positive and negative effects of wearing surgical masks at population level. It is not time to act without evidence.
Triest dat jij zo nodig naar het buitenland op vakantie moest tijdens een covid crisis, als je verstand had gebruikt bleef je binnen de NL grenzen.quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 14:04 schreef Michael1000000 het volgende:
[..]
Frankrijk het land van DE protesten en tegenstem, daar draagt ook iedereen ze gewoon (zelf gezien tijdens de vakantie).
Idd, lekker de winkeliers en anderen de kastanjes uit het vuur laten halen.quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 14:50 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
Ik vind al die al of niet dringende adviezen wel echt een enorm zwaktebod van het kabinet. Neem je verantwoordelijkheid en verplicht gewoon die zooi in plaats van het aan winkeliers of anderen over te laten om moeilijke keuzes te maken.
Enig idee waar wij waren?quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 15:04 schreef Zwolsboy het volgende:
[..]
Triest dat jij zo nodig naar het buitenland op vakantie moest tijdens een covid crisis, als je verstand had gebruikt bleef je binnen de NL grenzen.
Vind dat nog veel erger dan mondkapjes verkeerd dragen.
Jazeker. Het is pure tactiek om de middenstand het te laten oplossen, met sluiting als dreigmiddel.quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 15:21 schreef Chia het volgende:
[..]
Zou jij mijn vraag nog kunnen beantwoorden?
Huh? Hoe is dit een antwoord hierop?quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 15:23 schreef BertV het volgende:
[..]
Jazeker. Het is pure tactiek om de middenstand het te laten oplossen, met sluiting als dreigmiddel.
Dat red je niet met politie.
Verder zullen de meesten niet zonder hun uitje kunnen, ook al is dat een bizar afgepeld uitje.
quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 13:33 schreef Chia het volgende:
[..]
Waarom zou ik pas een mondkapje kunnen dragen als ik de overheid vertrouw?Mij mankeert niks, dus baat het niet dan schaadt het niet.
Zo werkt het niet, baat het niet dan schaadt het niet.quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 15:26 schreef Chia het volgende:
[..]
Huh? Hoe is dit een antwoord hierop?
[..]
Er moet niks?quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 15:28 schreef BertV het volgende:
[..]
Zo werkt het niet, baat het niet dan schaadt het niet.![]()
Kom op zeg. Ik volg niemand op als ik er geen vertrouwen in heb. Ik doe een gordel om omdat ik weet dat het geen onzin is.quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 15:29 schreef Chia het volgende:
[..]
Waarom zou je per se een organisatie moeten vertrouwen om hun advies op te volgen?![]()
![]()
![]()
![]()
Daar is geen enkel bewijs voor, je zei net zelf dat je lui met mondkapjes gezien hebt, je bent dus in een druk gebied geweest.quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 15:09 schreef Michael1000000 het volgende:
[..]
Enig idee waar wij waren?
Een gebied met nagenoeg niemand om ons heen, waar de kans op besmetting vele malen LAGER is dan in Nederland (nog steeds).
Je loopt daar minder kans om het te krijgen en om door te geven dan in Nederland met z'n weifelende "beleid".
Als het aan mij had gelegen dan waren we daar nog steeds.
Ja jij ja, maar waarom trek je dat dan gelijk door naar andere mensen? Niet iedereen is te beroerd om iets voor zijn medemens te doen, al hebben ze niet per se vertrouwen in de werking van de gordel.quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 15:31 schreef BertV het volgende:
[..]
Kom op zeg. Ik volg niemand op als ik er geen vertrouwen in heb. Ik doe een gordel om omdat ik weet dat het geen onzin is.
Prima toch. Iedereen moet een kapje dragen als hij dat wil... of dat voor een ander wil doen.quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 15:33 schreef Chia het volgende:
[..]
Ja jij ja, maar waarom trek je dat dan gelijk door naar andere mensen? Niet iedereen is te beroerd om iets voor zijn medemens te doen, al hebben ze niet per se vertrouwen in de werking van de gordel.
Druk gebied?quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 15:33 schreef Zwolsboy het volgende:
[..]
Daar is geen enkel bewijs voor, je zei net zelf dat je lui met mondkapjes gezien hebt, je bent dus in een druk gebied geweest.
Daarnaast waarom zo nodig daarheen gaan? Of het een risico gebied is of niet doet er niet toe.
Veiligste plek is thuis blijven.
De hele randstad is ook een risico gebied sturen we deze mensen dan naar Friesland?
Letterlijk de hele wereld wil van de mondkapjes af, niemand wilt ze vrijwillig dragen, ze doen het A bang voor ziek worden logisch, B ik wil geen boete.
Ala ze nu zouden erkennen dat mondkapjes geen enkel zin heeft weet zeker dat 80% er per direct mee atopt een ander deel geleidelijk.
Dat is nog maar de vraag. Verkeerd gebruik (dat ding telkens op- en afzetten) en een vals gevoel van veiligheid (waardoor minder afstand gehouden wordt of men toch met klachten op pad gaat) kan de verspreiding juist vergroten.quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 16:26 schreef Michael1000000 het volgende:
Ze erkennen niet dat het niet zou werken, omdat het altijd iets bijdraagt.
Niet 100%, maar dat doet niets. Alles bij elkaar verkleind de kans op verspreiding.
Dit. Het is hysterie en waanzin. Puur voor de buhne. Nou aan mijn lijf geen circus.quote:Op woensdag 30 september 2020 20:17 schreef Budweiser87 het volgende:
Nee aan die onzin doe ik niet mee.
Ik vraag mij serieus af waar je dat soort dingen waarneemt, het is echt het omgekeerde van wat ik ervaar in winkels en supermarkten waar mondkapjes niet verplicht maar wel gewenst zijn.quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 16:58 schreef Zwolsboy het volgende:
Wat mij sterk opvalt is dat de mondkapjes dragers weer lak aan de 1.5m regel hebben, komen zo over ik ben correct bezig met me mondkapje dus afstand houden hoeft dan niet.
Je moeder is coolquote:Op zaterdag 10 oktober 2020 16:37 schreef Glazenmaker het volgende:
Ik zei hier eerder stoer nee, maar ik moet het doen van m'n moeder.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |