Bron: tpo.nl en radio1.nlquote:Voor u geknipt van Radio1. Politiek commentator Kees Boonman zegt in het programma Spraakmakers overeenkomsten te zien tussen de overwinningsspeech van Thierry Baudet met toespraken uit de jaren dertig. Waarvan akte.
Wodan is toch Noors en niet Germaans.quote:Op dinsdag 26 maart 2019 13:26 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Ik vind hem een beetje te wild voor onze trap van beschaving. De Germaanse goden zijn sowieso wat eenzijdig. Bij de klassieke goden ligt de nadruk over het algemeen meer op (zelf)beheersing. Dat heeft ook te maken met de behoeften en waarden van een samenleving, die ze weerspiegelen.
Nee, Germaans. Odin is Noors. Maar het is praktisch dezelfde God. Meerdere paganistische geloven hadden overlap.quote:Op dinsdag 26 maart 2019 13:33 schreef john2406 het volgende:
[..]
Wodan is toch Noors en niet Germaans.
https://wikikids.nl/Wodanquote:Op dinsdag 26 maart 2019 13:34 schreef Vader_Aardbei het volgende:
[..]
Nee, Germaans. Odin is Noors. Maar het is praktisch dezelfde God. Meerdere paganistische geloven hadden overlap.
Klopt, Odin = Wodan. De w valt weg in het Oudnoords, net als bij ormr = worm.quote:Op dinsdag 26 maart 2019 13:34 schreef Vader_Aardbei het volgende:
[..]
Nee, Germaans. Odin is Noors. Maar het is praktisch dezelfde God. Meerdere paganistische geloven hadden overlap.
Wiki Kids?quote:
Dus vanaf het kind verkeerd voorgelicht, munten op de ogen, om de oversteek te maken klopt dan waarschijnlijk ook niet?quote:
Godverdomme.quote:
Ik associeer dat met de Griekse Charon, maar Wodan heeft ook duistere functies. Ik weet niet precies wat er allemaal over hem geschreven is.quote:Op dinsdag 26 maart 2019 13:39 schreef john2406 het volgende:
[..]
Dus vanaf het kind verkeerd voorgelicht, munten op de ogen, om de oversteek te maken klopt dan waarschijnlijk ook niet?
Dit is dan ook een van de dingen (samen met dierenmishandeling tegengaan) dat ik goed vond aan het Derde Rijk. Niets mis met vaderlandsliefde, kameraadschap, loyaliteit, en het opkomen en verheerlijken van de Germaanse cultuur.quote:Op dinsdag 26 maart 2019 13:39 schreef Iblardi het volgende:
Over de Germaanse goden hebben we in de jaren 30 ook wel eens gehoord, trouwens. Om maar weer op het onderwerp terug te komen.
Ik was ervan overtuigd Noors, eerste genomen van zoekpagina kids. dacht gelijk aan de vikingen.quote:Op dinsdag 26 maart 2019 13:43 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Ik associeer dat met de Griekse Charon, maar Wodan heeft ook duistere functies. Ik weet niet precies wat er allemaal over hem geschreven is.
Het feit dat ze op een aantal andere vlakken zo intens slecht waren werpt nogal een grote smet op dat hele Derde Rijk. Geen vrijheid van meningsuiting; dissidenten in een concentratiekamp, en anders dood. Homoseksuelen: idem dito. Joden (zoals gedefinieerd door de nazi's) raus, of eigenlijk nog liever dood, want ze zijn overal een gevaar. Geestelijk gehandicapten? "Euthanaseren". Et cetera.quote:Op dinsdag 26 maart 2019 13:44 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Dit is dan ook een van de dingen (samen met dierenmishandeling tegengaan) dat ik goed vond aan het Derde Rijk. Niets mis met vaderlandsliefde, kameraadschap, loyaliteit, en het opkomen en verheerlijken van de Germaanse cultuur.
Heeft Baudet het er dan ook over? Kan ik niks van vinden. Dat er door sommige lieden destijds mee gedweept werd is juist, maar had verder weinig invloed hoor. Alleen Himmler nam dat serieus met zijn Ordnungsburchten.quote:Op dinsdag 26 maart 2019 13:39 schreef Iblardi het volgende:
Over de Germaanse goden hebben we in de jaren 30 ook wel eens gehoord, trouwens. Om maar weer op het onderwerp terug te komen.
En niet meer dan terecht natuurlijk.quote:Op dinsdag 26 maart 2019 13:51 schreef Iblardi het volgende:
Het feit dat ze op een aantal andere vlakken zo intens slecht waren werpt nogal een grote smet op dat hele Derde Rijk.
Dat is het hele punt inderdaad. Waarom zou je het eens moeten zijn met het open deuren beleid, terwijl we onze handen vol hebben aan integratieproblematiek? Elke (middel)grote stad is inmiddels voor meer dan de helft een hellhole geworden.quote:Op dinsdag 26 maart 2019 14:09 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
En niet meer dan terecht natuurlijk.
Ik zie alleen niet in waarom we daarom Europa moeten laten binnenstromen met buitenlandse culturen en niet meer voor onze eigen cultuur mogen opkomen, of in elk dominant laten zijn.
Demonstraties verbieden op andere dan de genoemde gronden. Anti koningshuis demonstranten wederrechtelijk van hun vrijheid beroven. Brief en telegraafgeheim op onwettige wijze laten schenden, de privesfeer aantasten zonder wettelijke basis. Met de grondwet strijdige verdragen met een eenvoudige meerderheid aannemen. Rechtspraak in handen geven van internationale arbitrage (CETA en TTIP), strafrechtsrpaak in handen van het OM leggen. Positieve discriminatie bij benoemingen. Onder last stemmen in de TK. De kamer niet inlichten. Het niet bij wet regelen van al wat de verkiezingen betreft. Niet Nederlanders in de TK laten verkiezen. Vooraf de kamer inlichten bij inzet van de krijgsmacht. Binnentreden zonder wettelijke grondslag.quote:Op dinsdag 26 maart 2019 12:42 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Wellicht niet het goede topic om hier om te vragen, maar: Leg eens uit?![]()
Welke artikelen uit de grondwet zijn er met voeten getreden door onze bestuurders?
Indrukwekkende lijst.quote:Op dinsdag 26 maart 2019 14:19 schreef Weltschmerz het volgende:
Demonstraties verbieden op andere dan de genoemde gronden. Anti koningshuis demonstranten wederrechtelijk van hun vrijheid beroven. Brief en telegraafgeheim op onwettige wijze laten schenden, de privesfeer aantasten zonder wettelijke basis. Met de grondwet strijdige verdragen met een eenvoudige meerderheid aannemen. Rechtspraak in handen geven van internationale arbitrage (CETA en TTIP), strafrechtsrpaak in handen van het OM leggen. Positieve discriminatie bij benoemingen. Onder last stemmen in de TK. De kamer niet inlichten. Het niet bij wet regelen van al wat de verkiezingen betreft. Niet Nederlanders in de TK laten verkiezen. Vooraf de kamer inlichten bij inzet van de krijgsmacht. Binnentreden zonder wettelijke grondslag.
Dat zijn dan de duidelijk gevallen. Wat betreft gespannen voet hebben we er ook nog een paar. De voorafgaande strafbepaling lag in zeker één geval wat moeilijk. De sociale grondrechten als bevordering van voldoende werkgelegenheid en spreiding van welvaart zijn ook niet heel strak gevolgd.
Het is met name aan de ernstig belangenverstrengelde 1e kamer om dat te beoordelen. We hebben geen constitutioneel hof dus dan kan dit allemaal gewoon.quote:Op dinsdag 26 maart 2019 14:37 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Indrukwekkende lijst.
Nu de lijst met veroordelingen...
Of is er/ heb je niemand aangeklaagd? Of overdrijf je een beetje? Of allebei?
Even naar hier gekopieerd. Omdat ik het wel een interessant stuk vond, maar dan meer in het kader van dit topic/deze reeks....quote:
Elke democraat zou het directe democratie voorstel van FvD moeten toejuichen. De 1e kamer is gewoon een verlengstuk van de 2e kamer geworden. Het is toch vreemd dat dezelfde partijen die de wetgeving voorstellen (2e kamer) die wetgeving vervolgens ook toetsen (1e kamer). Door de partijideologie is er vrijwel geen mogelijkheid hierin afwijkend te zijn, anders ben je dissident. Laat staan dat de gehele VVD 1e kamer een voorstel van de VVD 2e kamer afwijst.quote:Op dinsdag 26 maart 2019 14:40 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Het is met name aan de ernstig belangenverstrengelde 1e kamer om dat te beoordelen. We hebben geen constitutioneel hof dus dan kan dit allemaal gewoon.
Ze hebben zelfs een heel gebrekkig wetsvoorstel doorgelaten omdat het anders zo zielig was voor de indiener, een of andere VVD backbencher.quote:Op dinsdag 26 maart 2019 15:25 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Elke democraat zou het directe democratie voorstel van FvD moeten toejuichen. De 1e kamer is gewoon een verlengstuk van de 2e kamer geworden. Het is toch vreemd dat dezelfde partijen die de wetgeving voorstellen (2e kamer) die wetgeving vervolgens ook toetsen (1e kamer). Door de partijideologie is er vrijwel geen mogelijkheid hierin afwijkend te zijn, anders ben je dissident. Laat staan dat de gehele VVD 1e kamer een voorstel van de VVD 2e kamer afwijst.
Op grond hiervan zou ik dus op de FvD moeten stemmen. In werkelijkheid zijn er nog veel meer partijen dan deze drie, maar is het nu toch al ja-ren zo dat eigenlijk geen één partij mij (nog) voldoende aanspreekt en dat elke stem die ik uitbreng er ééntje "bij gebrek aan beter" is.quote:Op dinsdag 26 maart 2019 10:56 schreef LXIV het volgende:
De reden dat Baudet dweept met de klassieke Oudheid en Latijn is om te voorkomen dat FvD en zijn stemmers worden weggezet als Tokkies.
Overig is jezelf als intellectueel presenteren al jarenlang een taboe in de politiek, je moet allemaal van de voetbal en TVOH houden is het advies van de spindokters. Geniaal dat Thierry precies het tegenovergestelde doet en hiermee zo'n enorm succes oogst.
We hebben de PVV voor de arbeiders, de FvD voor de hoger opgeleidden en de SGP voor de gelovigen. Meer zouden we in Nederland eigenlijk helemaal niet nodig moeten hebben. Voor ieder wat wils.
Ik denk dat je moet kijken welke partij er echt voor jou is. Als je een werknemer bent en je rechten versterkt wil zien zijn bv de PvdA en de Sp en mss Groen Links wel ideen. Forum wil een kleine overheid en weinig belastingen die voor de toplaag het beste zullen vallen en de rest zal afbreken. Zie de VS anno nu.quote:Op dinsdag 26 maart 2019 15:38 schreef Forbry het volgende:
[..]
Op grond hiervan zou ik dus op de FvD moeten stemmen. In werkelijkheid zijn er nog veel meer partijen dan deze drie, maar is het nu toch al ja-ren zo dat eigenlijk geen één partij mij (nog) voldoende aanspreekt en dat elke stem die ik uitbreng er ééntje "bij gebrek aan beter" is.
Je moet niet stemmen je mag stemmen, ik stemde helemaal niet als ik jou was of maakte het ongeldig die stem. Uit het verleden is gebleken de PvdA laat je vallen als een baksteen als het erop aankomt. SP misschien niet maar nog niet groot genoeg, GL verwacht ik wel wat van tenzij Jesse zich laat lijmen van Rutte.quote:Op dinsdag 26 maart 2019 15:38 schreef Forbry het volgende:
[..]
Op grond hiervan zou ik dus op de FvD moeten stemmen. In werkelijkheid zijn er nog veel meer partijen dan deze drie, maar is het nu toch al ja-ren zo dat eigenlijk geen één partij mij (nog) voldoende aanspreekt en dat elke stem die ik uitbreng er ééntje "bij gebrek aan beter" is.
Ik vind de omvang van een partij er niet toe doen als ze aansluiten op mijn toekomst en niet die van een ander.quote:Op dinsdag 26 maart 2019 22:02 schreef john2406 het volgende:
[..]
Je moet niet stemmen je mag stemmen, ik stemde helemaal niet als ik jou was of maakte het ongeldig die stem. Uit het verleden is gebleken de PvdA laat je vallen als een baksteen als het erop aankomt. SP misschien niet maar nog niet groot genoeg, GL verwacht ik wel wat van tenzij Jesse zich laat lijmen van Rutte.
Die Theo Hiddema lijkt me anders ook niet op zijn achterhoofd gevallen.quote:Op dinsdag 26 maart 2019 22:06 schreef john2406 het volgende:
Dat ze het angstzweet maar eens uit alle naden zweten, met Bidet. Al vermoed ik dat deze niet zo geslepen is als Pim maar dat mag nog blijken.
Ja maar wat maken ze waar in een coalitie hoeveel van hun idealen blijven nog overeind?quote:Op dinsdag 26 maart 2019 22:08 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Ik vind de omvang van een partij er niet toe doen als ze aansluiten op mijn toekomst en niet die van een ander.
Dat is ook de man waar ik op gestemd heb. Niet Baudet.quote:Op dinsdag 26 maart 2019 22:08 schreef tesssssssss het volgende:
[..]
Die Theo Hiddema lijkt me anders ook niet op zijn achterhoofd gevallen.
Die heeft al afstand van zijn zetel gedaan toch?quote:Op dinsdag 26 maart 2019 22:08 schreef tesssssssss het volgende:
[..]
Die Theo Hiddema lijkt me anders ook niet op zijn achterhoofd gevallen.
Ja, maar omdat jij zei dat Baudet niet zo geslepen zou zijn als Fortuyn. Baudet heeft altijd Hiddema nog.quote:Op dinsdag 26 maart 2019 22:10 schreef john2406 het volgende:
[..]
Die heeft al afstand van zijn zetel gedaan toch?
Ik mag hopen dat deze heel oud mag worden of zijn kennis snel overdoet.quote:Op dinsdag 26 maart 2019 22:14 schreef tesssssssss het volgende:
[..]
Ja, maar omdat jij zei dat Baudet niet zo geslepen zou zijn als Fortuyn. Baudet heeft altijd Hiddema nog.
Waar ik overigens vaak heel hard om moet lachen. Om zijn uitspraken. Dat dan weer wel.
Ik heb niet gestemd, overigens, want ik wist echt niet wat wijsheid was.
Je stemt niet op een coalitie.quote:Op dinsdag 26 maart 2019 22:09 schreef john2406 het volgende:
[..]
Ja maar wat maken ze waar in een coalitie hoeveel van hun idealen blijven nog overeind?
Was het maar waar dat het kon, als niet samen met de partij van mij keuze vervalt mijn stem!quote:
De VVD of FvD lijken me dan ook geen partijen voor iemand die niet klinkt alsof hij ooit mee zal profiteren van alles wat maar liberaler kan worden.quote:Op dinsdag 26 maart 2019 22:20 schreef john2406 het volgende:
[..]
Was het maar waar dat het kon, als niet samen met de partij van mij keuze vervalt mijn stem!
Mark verkoopt Holland een fles zeik voor Limo en men stinkt er nog in ook.
Tja wat verwacht je dan van je partij als die met 1 van deze een coalitie moeten vormen?quote:Op dinsdag 26 maart 2019 22:23 schreef Beathoven het volgende:
[..]
De VVD of FvD lijken me dan ook geen partijen voor iemand die niet klinkt alsof hij ooit mee zal profiteren van alles wat maar liberaler kan worden.
Of bedoel jij mij met profiteren, mijn leven is bijna voorbij hoor, maak je maar niet druk, voor mij valt niks meer te profiteren, en al helemaal niet van mensen die minder als mij hebben. Dat heb ik nooit gewild en ook nooit gedaan.quote:Op dinsdag 26 maart 2019 22:23 schreef Beathoven het volgende:
[..]
De VVD of FvD lijken me dan ook geen partijen voor iemand die niet klinkt alsof hij ooit mee zal profiteren van alles wat maar liberaler kan worden.
Nee tot in dat detail bedoelde ik het niet. Maar ik vind dat Nederland zich weer eens af moet vragen wat impact op zn dagelijks leven heeft over de lange termijn.quote:Op dinsdag 26 maart 2019 22:27 schreef john2406 het volgende:
[..]
Of bedoel jij mij met profiteren, mijn leven is bijna voorbij hoor, maak je maar niet druk, voor mij valt niks meer te profiteren, en al helemaal niet van mensen die minder als mij hebben. Dat heb ik nooit gewild en ook nooit gedaan.
Waarom sterkte ik ben gewoon oud, of genoeg laat ik in de midden. Echter vergeet niet dat de coalitie het wonder middel is om tegen alle beloftes toch te regeren, bij ruilen moet er altijd eentje huilen. Tot nog toe heb ik dat bij de VVD nog niet gezien, jammer dat ik het niet mee mocht maken dat de PvdA op zijn strepen had gestaan, die gaven echter naar, en toen was het geklonken hoe het verder uitzag voor de VVD.quote:Op dinsdag 26 maart 2019 22:42 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Nee tot in dat detail bedoelde ik het niet. Maar ik vind dat Nederland zich weer eens af moet vragen wat impact op zn dagelijks leven heeft over de lange termijn.
Als je werknemer bent stem je links om je belangen te laten behartigen en als je werkgever bent of bovenmodaal verdient stem je VVD of mss D66 die jou voordelen willen geven.
De versplintering is in algemene zin nu dusdanig dat het meer korte termijn emoties zijn en geen stem voor een periode.
Ik ken de persoonlijke situatie van iedere gebruiker op Fok achter de schermen verder niet. Het advies was slechts op je manier van kritiek uiten gebasseerd.
Sterkte iig.
Ik reken mensen wel deels af op wat zij nodig hebben in een leven vs de keuze die zij maken voor een politieke partij.quote:Op dinsdag 26 maart 2019 22:47 schreef john2406 het volgende:
[..]
Waarom sterkte ik ben gewoon oud, of genoeg laat ik in de midden. Echter vergeet niet dat de coalitie het wonder middel is om tegen alle beloftes toch te regeren, bij ruilen moet er altijd eentje huilen. Tot nog toe heb ik dat bij de VVD nog niet gezien, jammer dat ik het niet mee mocht maken dat de PvdA op zijn strepen had gestaan, die gaven echter naar, en toen was het geklonken hoe het verder uitzag voor de VVD.
PvdA het kleine kind wat het nakijken had, en op alles nog maar ja kon zeggen?
Waarom niet als dat de koopkracht ten goede komt kan het ook kapitaal zijn, jij kunt toch wel rekenen of niet, of is het te lastig veel klanten heb jij liever maar een paar klanten?quote:Op dinsdag 26 maart 2019 22:53 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Ik reken mensen wel deels af op wat zij nodig hebben in een leven vs de keuze die zij maken voor een politieke partij.
Iemand die vindt dat het minimumloon te laag is en bang is om werkloos te raken moet imho niet een elite partij als VVD of FvD stemmen die de onderkant niet eens willen zien. Aan de andere kant moet je als je maximaal kapitaal wil genereren natuurlijk niet op de SP stemmen.
Wie of wat komt de koopkracht ten goede?quote:Op dinsdag 26 maart 2019 22:55 schreef john2406 het volgende:
[..]
Waarom niet als dat de koopkracht ten goede komt kan het ook kapitaal zijn, jij kunt toch wel rekenen of niet, of is het te lastig veel klanten heb jij liever maar een paar klanten?
Hoger loon! Of lasten verlichting.quote:Op dinsdag 26 maart 2019 22:59 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Wie of wat komt de koopkracht ten goede?
Ik zie niet in of het waar is, laat mij de cijfers zien van het KNMI van voor 1950 dan overtuig je mij misschien?quote:Op dinsdag 26 maart 2019 23:02 schreef devlinmr het volgende:
[..]
Dus 500 miljard voor het milieu niet?
Moet jij trouwens niet in het Brexit topic zijn?quote:Op dinsdag 26 maart 2019 23:02 schreef devlinmr het volgende:
[..]
Dus 500 miljard voor het milieu niet?
Wist niet dat je maar in 1 topic tegelijkertijd mocht zijn.quote:Op dinsdag 26 maart 2019 23:05 schreef john2406 het volgende:
[..]
Moet jij trouwens niet in het Brexit topic zijn?
Of is het er niet meer zo gezellie?
Jij weet niet waar een ? voor staat?quote:Op dinsdag 26 maart 2019 23:08 schreef devlinmr het volgende:
[..]
Wist niet dat je maar in 1 topic tegelijkertijd mocht zijn.
Las dezequote:Op dinsdag 26 maart 2019 23:03 schreef john2406 het volgende:
[..]
Ik zie niet in of het waar is, laat mij de cijfers zien van het KNMI van voor 1950 dan overtuig je mij misschien?
Zoek er maar naar maar volgens mij heeft men ze laten verdwijnen.
Ik loop ook niet weg met Bidet, oei ik schrijf kutten wasser, ik bedoel Baudet, echter een beetje angst zaaien vind ik helemaal niet verkeerd, tot dat er beter is, is dat toch al voldoende toch? Hoeveel geld heeft het VVD al over de balk gesmeten?quote:Op dinsdag 26 maart 2019 23:09 schreef devlinmr het volgende:
[..]
Las deze
https://www.volkskrant.nl(...)maatbeleid~b5e7d9d9/
Vond m wel grappig
Nee? Vertel!quote:Op dinsdag 26 maart 2019 23:09 schreef john2406 het volgende:
[..]
Jij weet niet waar een ? voor staat?
Toch nog even een poging tot duiding, mede naar aanleiding van opmerkingen van andere users in de afgelopen dagen over wat racisme precies zou inhouden en met gebruikmaking van geschreven en gesproken teksten van Baudet in de context van het beleid van het FVD.quote:Op maandag 25 maart 2019 13:01 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Dan nog blijft de vraagstelling hetzelfde. Als je geen racist bent, waarom dan stellen dat je van mening bent dat Nederland dominant blank moet blijven?
Ja!quote:Op woensdag 27 maart 2019 08:10 schreef Iblardi het volgende:
Toch nog even een poging tot duiding, mede naar aanleiding van opmerkingen van andere users in de afgelopen dagen over wat racisme precies zou inhouden en met gebruikmaking van geschreven en gesproken teksten van Baudet in de context van het beleid van het FVD.
Baudet wil dat dit deel van Europa cultureel en demografisch zijn vertrouwde uiterlijk blijft houden. Traditioneel woont er een in cultureel opzicht "noordelijke" en overwegend blanke bevolking die het recht op bestaan in deze streek heeft bevochten door er 300.000 jaar lang ijskonijnen en mammoeten te vloeren en af en toe standbeelden van nobele inheemse types met streng-Romeinse gelaatstrekken te maken. Baudet vindt dat prachtig en die situatie moet zo blijven. Daarom moet deze bevolking, die veronachtzaamd wordt door haar eigen elite, zichzelf hervinden in zijn historische identiteit, die met het welluidende "boreaal" kan worden samengevat, een woord dat, net als Baudets eigen streven naar handhaving van de bestaande situatie, niet vrij is van raciale connotaties. Toch vindt Baudet zichzelf geen racist, want hij sluit mensen in Nederland niet uit op grond van hun ras en wil best erkennen dat influx van buiten nuttig kan zijn; maar dit alleen voor zover het inheemse element niet zijn dominante karakter verliest.
Stel dat dit klopt, is het streven van Baudet dan racistisch?
Doen alsof je van het Wereldnatuurfonds bent en een bedreigde diersoort moet redden doet daar niets aan af!quote:"elke vorm van onderscheid, uitsluiting, beperking of voorkeur op grond van ras, huidskleur, afkomst of nationale of etnische afstamming die ten doel heeft de erkenning, het genot of de uitoefening, op voet van gelijkheid, van de rechten van de mens en de fundamentele vrijheden op politiek, economisch, sociaal of cultureel gebied, of op andere terreinen van het openbare leven, teniet te doen of aan te tasten, dan wel de tenietdoening of aantasting daarvan ten gevolge heeft."
Het kan best racistisch zijn,, maar uit de verkiezingen blijkt dat het veel mensen het er toch mee eens zijn.quote:Op woensdag 27 maart 2019 08:10 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Toch nog even een poging tot duiding, mede naar aanleiding van opmerkingen van andere users in de afgelopen dagen over wat racisme precies zou inhouden en met gebruikmaking van geschreven en gesproken teksten van Baudet in de context van het beleid van het FVD.
Baudet wil dat dit deel van Europa cultureel en demografisch zijn vertrouwde uiterlijk blijft houden. Traditioneel woont er een in cultureel opzicht "noordelijke" en overwegend blanke bevolking die het recht op bestaan in deze streek heeft bevochten door er 300.000 jaar lang ijskonijnen en mammoeten te vloeren en af en toe standbeelden van nobele inheemse types met streng-Romeinse gelaatstrekken te maken. Baudet vindt dat prachtig en die situatie moet zo blijven. Daarom moet deze bevolking, die veronachtzaamd wordt door haar eigen elite, zichzelf hervinden in zijn historische identiteit, die met het welluidende "boreaal" kan worden samengevat, een woord dat, net als Baudets eigen streven naar handhaving van de bestaande situatie, niet vrij is van raciale connotaties. Toch vindt Baudet zichzelf geen racist, want hij sluit mensen in Nederland niet uit op grond van hun ras en wil best erkennen dat influx van buiten nuttig kan zijn; maar dit alleen voor zover het inheemse element niet zijn dominante karakter verliest.
Stel dat dit klopt, is het streven van Baudet dan racistisch?
Het lijkt me inderdaad dat de vertaling in beleid volgens de meeste definities als racistisch zou kwalificeren, ongeacht de intentie. "We laten je niet toe omdat je zwart bent en dat past ons niet zo, maar het is geen racisme!" Succes ermee om dat uit te leggen.quote:Op woensdag 27 maart 2019 08:18 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Ja!
[..]
Doen alsof je van het Wereldnatuurfonds bent en een bedreigde diersoort moet redden doet daar niets aan af!
Precies.quote:Op woensdag 27 maart 2019 08:33 schreef Iblardi het volgende:
Het lijkt me inderdaad dat de vertaling in beleid volgens de meeste definities als racistisch zou kwalificeren, ongeacht de intentie. "We laten je niet toe omdat je zwart bent en dat past ons niet zo, maar het is geen racisme!" Succes ermee om dat uit te leggen.
Dat hoef je niet uit te leggen, want tegenwoordig ben je ook al racist als je een witte boterham eet, dus de woorden "racisme" of "racist' raken de mensen niet meer.quote:Op woensdag 27 maart 2019 08:33 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Het lijkt me inderdaad dat de vertaling in beleid volgens de meeste definities als racistisch zou kwalificeren, ongeacht de intentie. "We laten je niet toe omdat je zwart bent en dat past ons niet zo, maar het is geen racisme!" Succes ermee om dat uit te leggen.
Ook al zo'n Calimero-reactie en absoluut niet waar.quote:Op woensdag 27 maart 2019 08:41 schreef tesssssssss het volgende:
Dat hoef je niet uit te leggen, want tegenwoordig ben je ook al racist als je een witte boterham eet, dus de woorden "racisme" of "racist' raken de mensen niet meer.
Het is ook niet de bedoeling (tenminste niet de mijne) om iedereen maar rücksichtslos voor racist uit te maken, daar komt niks constructiefs van. Dat is al wel wat langer duidelijk.quote:Mij in ieder geval toch niet.
Die conclusie kunen we inderdaad wel trekken dat iedereen uitmaken voor racist niks constructiefs oplevert.quote:Op woensdag 27 maart 2019 08:46 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Ook al zo'n Calimero-reactie en absoluut niet waar.
[..]
Het is ook niet de bedoeling (tenminste niet de mijne) om iedereen maar rücksichtslos voor racist uit te maken, daar komt niks constructiefs van. Dat is al wel wat langer duidelijk.
Maar er zijn een aantal dingen aan de hand:
a) er wordt een vals probleem gecreerd. "Onze cultuur" is in gevaar. Hierbij worden geen feiten gegeven (dit kan ook bijna niet) maar deze stelling wordt op gevoel gespeeld.
b) als je het niet eens bent met de stelling, dan ben je landverrader/ cultuurmarxist, etc.
c) op de stelling wordt vervolgens een redelijkheid geclaimd die niet nodig is, want de stelling is al vals
d) daarop wordt wel degelijk racistisch beleid voorgesteld
Dat maakt mij niet uit, dat moet je zelf weten.quote:Op woensdag 27 maart 2019 08:51 schreef tesssssssss het volgende:
Die conclusie kunen we inderdaad wel trekken dat iedereen uitmaken voor racist niks constructiefs oplevert.
Ik heb geen Forum voor Democratie gestemd, hoor?
True, maar dat betekent niet dat je af en toe best eens naar jezelf mag kijken.quote:Maar ik kan me voorstellen dat mensen bij de term " racist" of "racisme" denken " jah, whatever."
Zo'n Calimero-houding is ook niet contructief en wat mij betreft ook absoluut niet waar.quote:Ik ben ook al racist omdat ik blankk geboren ben, dus daar kan ik verder toch niks meer tegen doen. Dan ook maar "racist level up."
En dat is best zorgwekkend.quote:Ik ontken ook niet dat het beleid racistisch is, ik denk alleen dat het mensen niet echt meer zo interesseert/raakt.
Dat ze een soort van "imuun" zijn geworden.
Dat lijkt mij duidelijk, ja.quote:Op woensdag 27 maart 2019 08:10 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Toch nog even een poging tot duiding, mede naar aanleiding van opmerkingen van andere users in de afgelopen dagen over wat racisme precies zou inhouden en met gebruikmaking van geschreven en gesproken teksten van Baudet in de context van het beleid van het FVD.
Baudet wil dat dit deel van Europa cultureel en demografisch zijn vertrouwde uiterlijk blijft houden. Traditioneel woont er een in cultureel opzicht "noordelijke" en overwegend blanke bevolking die het recht op bestaan in deze streek heeft bevochten door er 300.000 jaar lang ijskonijnen en mammoeten te vloeren en af en toe standbeelden van nobele inheemse types met streng-Romeinse gelaatstrekken te maken. Baudet vindt dat prachtig en die situatie moet zo blijven. Daarom moet deze bevolking, die veronachtzaamd wordt door haar eigen elite, zichzelf hervinden in zijn historische identiteit, die met het welluidende "boreaal" kan worden samengevat, een woord dat, net als Baudets eigen streven naar handhaving van de bestaande situatie, niet vrij is van raciale connotaties. Toch vindt Baudet zichzelf geen racist, want hij sluit mensen in Nederland niet uit op grond van hun ras en wil best erkennen dat influx van buiten nuttig kan zijn; maar dit alleen voor zover het inheemse element niet zijn dominante karakter verliest.
Stel dat dit klopt, is het streven van Baudet dan racistisch?
Dat is erg zorgwekkend, ik denk ook dat Forum voor Democratie het bij de Europese verkiezingen heel erg goed gaat doen.quote:Op woensdag 27 maart 2019 08:53 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Dat maakt mij niet uit, dat moet je zelf weten.
[..]
True, maar dat betekent niet dat je af en toe best eens naar jezelf mag kijken.
[..]
Zo'n Calimero-houding is ook niet contructief en wat mij betreft ook absoluut niet waar.
[..]
En dat is best zorgwekkend.
Ook niet waar, of wel waar, maar dan blijft mijn stelling hieronder staan;quote:Op woensdag 27 maart 2019 09:02 schreef theunderdog het volgende:
Maar goed: of Baudet nu wel of geen racistische/fascistische retoriek hanteert, het gevaar komt toch voornamelijk van extreem links.
OoK nIeT wAaRquote:Op woensdag 27 maart 2019 09:32 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Ook niet waar, of wel waar, maar dan blijft mijn stelling hieronder staan;
Het is geen of - of, het is en - en.
quote:Op woensdag 27 maart 2019 09:36 schreef MadJackthePirate het volgende:
Ach tegenwoordig ben je al racist als je een pak negerzoenen haalt bij de supermarkt als blanke
quote:
De discussie over culturele homogeniteit lijkt me een principieel andere. Ik doelde hier op beleid specifiek gericht op handhaving van een "blank Europa". Racistisch beleid is gericht op uitsluiting op basis van aangeboren eigenschappen die het individu in het een of andere opzicht inferieur zouden maken, in dit geval wellicht alleen esthetisch ("We hebben liever mensen met een klassiek Romeins uiterlijk"). Het feit dat daar dan geen uitgebreide rassenleer naar 19e-eeuws model aan ten grondslag ligt maakt zulk beleid des te onredelijker, omdat de waarde van mensen compleet wordt losgekoppeld van hun (potentiële) gedrag terwijl dat een hoogst subjectief doel dient (schoonheid). Het argument komt neer op "je hoofd staat ons niet aan".quote:Op woensdag 27 maart 2019 08:40 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Precies.
Aan de andere kant is het slim inspelen op aanwezige en door jezelf versterkte onterechte angsten en op die manier sympathie kweken en redelijkheid claimen op jouw standpunt.
Ik vind het buitengewoon smerig.
Feit is dat het begrip racisme stelselmatig wordt verruimd om daarmee kritiek op de eigen politieke agenda of het eigen wereldbeeld de mond te snoeren.quote:Op woensdag 27 maart 2019 08:46 schreef SicSicSics het volgende:
Het is ook niet de bedoeling (tenminste niet de mijne) om iedereen maar rücksichtslos voor racist uit te maken, daar komt niks constructiefs van. Dat is al wel wat langer duidelijk.
Nee hoor. De verengelsing van de universiteiten is feitelijk een culturele bedreiging, die is heel concreet. Daarmee zie je ook meteen de andere tegenstelling en hoe de zogenaamde progressieven zich voor het karretje laten spannen van de conservatien.quote:Maar er zijn een aantal dingen aan de hand:
a) er wordt een vals probleem gecreerd. "Onze cultuur" is in gevaar. Hierbij worden geen feiten gegeven (dit kan ook bijna niet) maar deze stelling wordt op gevoel gespeeld.
Volgens mij zijn het niet Baudet en co die discussie willen beeindigen door met negatieve kwalificaties te strooien.quote:b) als je het niet eens bent met de stelling, dan ben je landverrader/ cultuurmarxist, etc.
Nee. Als je geen onderscheid maakt naar ras dan is het niet racistisch.quote:c) op de stelling wordt vervolgens een redelijkheid geclaimd die niet nodig is, want de stelling is al vals
d) daarop wordt wel degelijk racistisch beleid voorgesteld
Gezien al het EU nieuws van de afgelopen tijd? Verbod op pulsvissen, WW uitkeringen naar Polen versoepeld, Artikel 13, auto's die straks meer surveillance dan vervoermiddel worden... en dan nog dat slepende Brexit circus waaruit een totale minachting voor de burger naar voren komt.quote:Op woensdag 27 maart 2019 08:56 schreef tesssssssss het volgende:
[..]
Dat is erg zorgwekkend, ik denk ook dat Forum voor Democratie het bij de Europese verkiezingen heel erg goed gaat doen.
Al is het maar alleen met protest-stemmen. Een protest-stem is ook gewoon een stem.
Precies, hij had het over het afschaffen van het van Nederlands op de Uni (half waar eigenlijk, want die studie verdwijnt door gebrek aan interesse).quote:Op woensdag 27 maart 2019 10:12 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Nee hoor. De verengelsing van de universiteiten is feitelijk een culturele bedreiging, die is heel concreet. Daarmee zie je ook meteen de andere tegenstelling en hoe de zogenaamde progressieven zich voor het karretje laten spannen van de conservatien.
Nee?quote:Op woensdag 27 maart 2019 10:46 schreef Vader_Aardbei het volgende:
[..]
Precies, hij had het over het afschaffen van het van Nederlands op de Uni (half waar eigenlijk, want die studie verdwijnt door gebrek aan interesse).
Maar het is een goed punt, want ik weet zeker dat heel veel Nederlanders zitten met het feit dat Engels tegenwoordig de voertaal is in Amsterdam, en dat je geen hamburger meer kunt bestellen in het Nederlands.
A small potato war bedoel je?quote:Op woensdag 27 maart 2019 11:43 schreef Harvest89 het volgende:
Doe me a fries war, and a water bicycle.
With pinda sauce.quote:
En een petje kopen bij een of andere doodnormale ketenwinkel in de Kalverstraat ging ook al niet meer in het Nederlands.quote:Op woensdag 27 maart 2019 10:46 schreef Vader_Aardbei het volgende:
[..]
Precies, hij had het over het afschaffen van het van Nederlands op de Uni (half waar eigenlijk, want die studie verdwijnt door gebrek aan interesse).
Maar het is een goed punt, want ik weet zeker dat heel veel Nederlanders zitten met het feit dat Engels tegenwoordig de voertaal is in Amsterdam, en dat je geen hamburger meer kunt bestellen in het Nederlands.
Zoiets dus, maar dan met appels:quote:Op woensdag 27 maart 2019 11:57 schreef Leandra het volgende:
[..]
En dat je dan een gewei krijgt met een paar appels erop gespietst
Je kan ook gewoon zeggen get allemaal maar de kenker en dan weglopen.quote:Op woensdag 27 maart 2019 12:01 schreef Eightyone het volgende:
[..]
En een petje kopen bij een of andere doodnormale ketenwinkel in de Kalverstraat ging ook al niet meer in het Nederlands.
Het kassameisje verstond me niet.
Ja, ik kan gewoon Engels, maar het zou niet nodig hoeven zijn als je gewoon in een Nederlandse winkel iets koopt.
En de verfinning.quote:Op woensdag 27 maart 2019 12:05 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Zoiets dus, maar dan met appels:
[ afbeelding ]
Ziedaar de bijdrage van de hedendaagse Amsterdamse snackbar aan de veramerikanisering van onze huiskamers.
en datzelfde petje bij de buren kopen en er dan al kenkerend bij die gasten op gaan lopen stampenquote:Op woensdag 27 maart 2019 12:09 schreef Hathor het volgende:
[..]
Je kan ook gewoon zeggen get allemaal maar de kenker en dan weglopen.
Had ik ergens wel gewild, maar het was koud en winderig (paar weken terug), en het vinden van een acceptabel hoofddeksel bleek lastig. Het was al maart, hè.quote:Op woensdag 27 maart 2019 12:09 schreef Hathor het volgende:
[..]
Je kan ook gewoon zeggen get allemaal maar de kenker en dan weglopen.
Ik heb in zo'n situatie al eens een sjaal gekocht en omgeknoopt als hoofdoek, was wel lekker warmquote:Op woensdag 27 maart 2019 12:17 schreef Eightyone het volgende:
[..]
Had ik ergens wel gewild, maar het was koud en winderig (paar weken terug), en het vinden van een acceptabel hoofddeksel bleek lastig. Het was al maart, hè.
Gewoonlijk neem ik een muts of pet van thuis mee, maar je vergeet weleens wat.
Het gaat niet eens om de studie zelf, hoewel daar ook het voorbeeld was van iemand die op Vondel moest afstuderen in het Engels. Het gaat erom dat de universiteit, tegen de wet in, verengelst om buitenlanse studenten te lokken. Dat verslechtert het Nederlands van studenten dat de overgrote meerderheid nog hard nodig zal hebben, het trekt het niveau omlaag, het zet Nederlandse studenten op achterstand tegenover native speakers die alleen voor het lage collegeld komen en vermindert hun voordeel tov alle andere buitenlandse studenten. Je maakt het Nederlandse studenten moeilijker op zowel de arbeidsmarkt als op de kamermarkt, door Nederlands belastinggeld te besteden aan buitenlanders, vaak uit rijke landen.quote:Op woensdag 27 maart 2019 10:46 schreef Vader_Aardbei het volgende:
[..]
Precies, hij had het over het afschaffen van het van Nederlands op de Uni (half waar eigenlijk, want die studie verdwijnt door gebrek aan interesse).
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |