Waar zit je ook al weer, Rogier? De VS toch? Daar hebben ze wel een soort crêpe-papier slingers in kleine rolletjes. Die kun je voor het gewenste resultaat om elkaar heen draaien en dan ophangen (niet aan te raden in de tropen in het natte seizoenquote:Op zaterdag 12 september 2015 21:22 schreef rogier21 het volgende:
Onze kleine is bijna 1 jaar, en wat ik nou niet kan vinden zijn slingers / vlaggen. Alleen maar balonnen. Is dat iets typisch Nederlands ofzo?
Gewoon.... Nederlandquote:Op zaterdag 12 september 2015 20:51 schreef Teslynd het volgende:
Goaxing, wat vonden jullie bij terugkeer van Nederland?
O, ik hoopte dat het op de internationale school wat flexibeler toeging.quote:Op zondag 13 september 2015 14:07 schreef Gaoxing het volgende:
[..]
Gewoon.... NederlandVeel voordelen en veel gezeur. En koud, maar met m'n nieuwe Texelse wollen dekbed gaat dat al een stuk beter
Verder is er veel te koop en veel te doen. Alleen als je af wilt wijken van de standaard stopt het ook weer snel. Mijn kinderen zijn goed in hun respectievelijke sporten, maar lopen daarbij steeds tegen muren aan.
En overal betaald parkeren.....
Je kan nog vaantjes knippen en aan een koord/band plakken/nieten. Ik heb op school geleerd slingers te maken. Lange ketting maken van strookjes papier.quote:Op zaterdag 12 september 2015 21:22 schreef rogier21 het volgende:
Onze kleine is bijna 1 jaar, en wat ik nou niet kan vinden zijn slingers / vlaggen. Alleen maar balonnen. Is dat iets typisch Nederlands ofzo?![]()
Ben je al zo oud Teslynd?quote:Op zondag 13 september 2015 22:53 schreef Teslynd het volgende:
[..]
O, ik hoopte dat het op de internationale school wat flexibeler toeging.
Nederland is al een paar jaar bezig truttig te worden, lijkt toch wel een reactie op de luidruchtie islam te zijn. Eerst was er meer streng/luid christendom en nu denk ik al een paar jaar aan terug naar de benauwende jaren 50.
Lekker vooruitzicht mochten mijn vriendin en ik ooit aan trouwen en/of kinderen beginnenquote:Op maandag 14 september 2015 06:31 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Ben je al zo oud Teslynd?
Dat truttige is iets wat mij ook niet zo aanstaat. Wij zijn indertijd om die reden ook niet in Nederland getrouwd. Ergens ook wel weer van de zotte, dat er nu zo veel mensen worden toegelaten, terwijl je eerst naar de politie/vreemdelingendienst moet als je als Nederlander met een buitenlander zou willen trouwen. Zelfs als je niet in Nederland woont...
We lopen op dit moment ook tegen iets truttigs aan bij de aanvraag van een Nederlands paspoort voor die kleine van ons. Dat recht hebben we, maar ze maken het ons niet gemakkelijk.
Ten eerste moet (een kopie van) het geboortebewijs van een apostillestempel worden voorzien, en ten tweede moeten we een kopie van onze trouwpapieren, niet ouder dan een jaar en ook weer van een apostillestempel laten voorzien. Kind in Zuid-Korea geboren, getrouwd op Guam, woonachtig in Japan. En natuurlijk leven al die overheden nog in 1800, dus alles moet met de post en met postzegels op zelf-geaddresseerde enveloppen en papier en handtekeningen, niets kan digitaal. En het kost klauwen met geld.
En waarom? Omdat we in Nederland met alle geweld tolerant willen zijn, maar tegelijkertijd doodsbenauwd zijn voor alles en iedereen die er anders uit zien.
Oh, die had ik buiten beschouwing gelaten. Dat is toch niet helemaal Nederlandquote:Op zondag 13 september 2015 22:53 schreef Teslynd het volgende:
O, ik hoopte dat het op de internationale school wat flexibeler toeging.
He zijn jullie op Guam getrouwd? Wat leukquote:Op maandag 14 september 2015 06:31 schreef Lyrebird het volgende:
We lopen op dit moment ook tegen iets truttigs aan bij de aanvraag van een Nederlands paspoort voor die kleine van ons. Dat recht hebben we, maar ze maken het ons niet gemakkelijk.
Ten eerste moet (een kopie van) het geboortebewijs van een apostillestempel worden voorzien, en ten tweede moeten we een kopie van onze trouwpapieren, niet ouder dan een jaar en ook weer van een apostillestempel laten voorzien. Kind in Zuid-Korea geboren, getrouwd op Guam, woonachtig in Japan. En natuurlijk leven al die overheden nog in 1800, dus alles moet met de post en met postzegels op zelf-geaddresseerde enveloppen en papier en handtekeningen, niets kan digitaal. En het kost klauwen met geld.
We wilden op een verlaten strand trouwen, zonder pottenkijkers, dus zijn we tussen de buien op Asan beach getrouwd. Het was wel apart. Nu is het dus knap lastig om al die papieren hier te krijgen. En ze zijn er niet zuinig met hun fees.quote:Op maandag 14 september 2015 09:35 schreef Gaoxing het volgende:
He zijn jullie op Guam getrouwd? Wat leukTumon Bay?
Goede tip, die onthouden we.quote:Wat de papieren betreft een gratis tip: de stapel die je nu nodig hebt, heb je in de toekomst ook nodig wanneer je het paspoort wilt vernieuwen. Hou de stapel maar gewoon bij de hand...
Over die formulieren, is het niet dat ze certified moeten zijn ? Door de instantie die ze heeft uitgegeven ? En die certification mag maximaal 6 maanden oud zijn ?quote:Op maandag 14 september 2015 09:41 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
We wilden op een verlaten strand trouwen, zonder pottenkijkers, dus zijn we tussen de buien op Asan beach getrouwd. Het was wel apart. Nu is het dus knap lastig om al die papieren hier te krijgen. En ze zijn er niet zuinig met hun fees.
[..]
Goede tip, die onthouden we.
Dat schijnt met een zogenaamd apostillestempel te gebeuren, en gebeurt niet altijd door de instantie zelf. De geboorteacte bijvoorbeeld is indertijd door het ziekenhuis opgesteld, maar de apostillestempel kwam van Binnenlandse Zaken. En het kost handen vol geld.quote:Op woensdag 16 september 2015 09:54 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Over die formulieren, is het niet dat ze certified moeten zijn ? Door de instantie die ze heeft uitgegeven ? En die certification mag maximaal 6 maanden oud zijn ?
Klopt, het is niet makkelijk, maar na alle dingen die ik heb moeten doen voor mijn visas/greencard viel het toch wel mee. Voor mij dochters paspoort moest ik het weddingcertificate opvragen bij de probate court in Savannah, Georgia (ben daar getrouwd) en het daarna opsturen naar een centraal Georgia court. Mij dochters geboortebewijs moest uit Jacksonville,fl komen (want geboren in florida), maar de instantie die apostillestempels uitgeeft zit hier lokaal, dus dat was gelukkig makkelijk.quote:Op woensdag 16 september 2015 11:26 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Dat schijnt met een zogenaamd apostillestempel te gebeuren, en gebeurt niet altijd door de instantie zelf. De geboorteacte bijvoorbeeld is indertijd door het ziekenhuis opgesteld, maar de apostillestempel kwam van Binnenlandse Zaken. En het kost handen vol geld.
Dat is toch wel schattig. Ik moet zeggen dat die mensen van vital records, die ook de copieen uitgeven, enorm aardig waren. Bij de uitgifte van onze trouwpapieren misten we mijn uitreksel van het geboorteregister, omdat dat ergens tussen Nederland en Guam in de post was blijven hangen. Het hoofd van die afdeling zei toen, nou jammer dan, maar gelukkig was er een andere dame die wat romantischer was ingesteld, en ons een affidavit liet tekenen. Kregen we de papieren toch mee.quote:Op woensdag 16 september 2015 13:08 schreef Gaoxing het volgende:
Die apostille was op Guam vrij grappig: "Ja maar, dat hebben we helemaal niet, waar heb je dat voor nodig?" "Nou, dan weten ze dat het geboortecertificaat echt is." "Nou ja zeg, twijfelen ze er dan aan dat ons geboortecertificaat echt is?"Toen hebben ze maar wat geschreven en er een stempel onder gezet
Mijn vader had een hele boel kinderboeken uit de tijd. Pedagogisch onverantwoord, ook met veel "-sch"s en "zoo"s, maar ik las indertijd alles wat ik te pakken kon krijgen.quote:Op woensdag 16 september 2015 19:46 schreef Teslynd het volgende:
@Lyrebird: bijna. Ken de jaren 50 vooral door mijn oudere zusters en door de romannetjes die vroeger schreven over de status quo (meisjesboeken bereidden je voor op je deugdzame toekomst en je man als leider & gezinshoofd. Was toen wel een schrikbeeld, maar ik heb dat gelukkig niet meegemaakt dankzij veranderende tijden.
Mijn vader had een zus die op haar 17e, ver voor mijn geboorte, is overleden. Daarvan stonden er nog boeken bij oma, en als oudste -en leesverslaafde- kleindochter heb ik een groot deel daarvan meegenomen. Tranen met tuiten heb ik gehuild bij 'naar kostschool Els'. Morgen komen ze uit de opslag, waar ze 17 jaar hebben gebivakkeerd en ik ben erg benieuwd wat míjn dochter ervan gaat vinden.quote:Op donderdag 17 september 2015 05:11 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Mijn vader had een hele boel kinderboeken uit de tijd. Pedagogisch onverantwoord, ook met veel "-sch"s en "zoo"s, maar ik las indertijd alles wat ik te pakken kon krijgen.
Ha! ik ook!quote:Op donderdag 17 september 2015 11:57 schreef Teslynd het volgende:
De dunne boekjes van WG van der Hulst kregen we met kerstmis van de kerk. Met een zakje geplet snoep erbij.
Haha...ik ga 'm zo wel leven. Ik hou wel van oude boeken.quote:Op donderdag 17 september 2015 09:08 schreef Lyrebird het volgende:
Bij "Peerke en z'n kameraden" (1919), die ik tussen een stapel oude boeken op de lagere school vond, heb ik me ook stevig moeten vermannen om niet in huilen uit te barsten. Pffff, wat een zware kost was dat zeg. Toen de oude man uit moest leggen aan het kindje met polio dat een stel rotjongens het bootje hadden kapotgemaakt. Het bootje dat hij voor het kindje aan het maken was. "Opa, opa, wanneer is het bootje af?"
... hier is ie: http://www.dbnl.org/tekst/huls013peer01_01/
Waarschuwing, niet geschikt voor lezers met een ziel.
W.G. van der Hulst, de schrijver van dat boek, heeft ook "Jaap Holm" geschreven. Als je dat soort boeken hebt gelezen, dan ga je automatisch je best doen op school..
*boks*quote:Op zaterdag 19 september 2015 16:44 schreef Lyrebird het volgende:
Die van Arendsoog, die heb ik allemaal gelezen. Zowel van J. Nowee als P. Nowee, als ik het goed heb. Een tijdje terug heb ik er nog een terug gelezen. Slecht man... Hetzelfde geldt voor de Kameleon. Als jongetje verslond ik die boeken, maar ik ben bang dat de juffen en meesters indertijd gelijk hadden. Pulp...
Mijn vaders geboortedorp kwam in de boeken voor, dat maakte het nog concreter. Dat was ook het dorp waar m'n pake en beppe woonden...quote:Op zaterdag 19 september 2015 17:09 schreef Lyrebird het volgende:
Wij gingen wel eens in Friesland zeilen, en daardoor kon ik me wel iets voorstellen bij het leven van die jongens van de Kameleon. Niet zo lastig om het dan voor je te zien.
* flipsen checkt nicknamequote:Op zaterdag 19 september 2015 22:38 schreef rechtsedirecte het volgende:
jullie vergeten "Het is een bijzonder kind Griet, en dat is het"
Zoiets wat?quote:Op zaterdag 19 september 2015 23:03 schreef Teslynd het volgende:
Ja, die was ik vergeten. Was daar al heel snel op uitgekeken. Was alleen maar leuk omdat er gezegd werd dat het zo leuk was, al zou je zelf een ongenadig pak slaag krijgen als je zoiets uitvrat.
Ha Griet! Die was ik helemaal vergeten, maar zonder klopte het ritme niet helemaal.quote:Op zondag 20 september 2015 00:01 schreef flipsen het volgende:
[..]
* flipsen checkt nickname
Ik niet hoor![]()
Dik Trom idd, ook leuk. In hetzelfde genre vond ik Pietje Bel het leukst. Nou ja, toen ik jong was dan. Erg beeldend beschreven, en wat is er mooier dan een geheim piratenhol te vinden?quote:Op zaterdag 19 september 2015 22:38 schreef rechtsedirecte het volgende:
jullie vergeten "Het is een bijzonder kind, en dat is het"
De Vijf! En het merkwaardige daarvan was, dat het kind een eiland bezat (eigenijk: "bezat"), dat er een ondergrondse gang naar dat eiland was (dat kon toch helemaal niet?!) en dat ze bier (gemberbier) dronken.quote:Op zondag 20 september 2015 05:13 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Dik Trom idd, ook leuk. In hetzelfde genre vond ik Pietje Bel het leukst. Nou ja, toen ik jong was dan. Erg beeldend beschreven, en wat is er mooier dan een geheim piratenhol te vinden?
Over piraten gesproken, Biggles in de West heb ik wel tien keer gelezen.
Het is een SC, maakt niet uit.quote:Op zondag 20 september 2015 16:22 schreef flipsen het volgende:
Maaruh, we zitten opeens in [MLN] lijkt wel
Thea Beckmann? Kruistocht in spijkerbroek etc.quote:Op zondag 20 september 2015 16:38 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Hoe heete die vrouwelijke auteur die spannende kinderboeken schreef?
Die van De Vijf heb ik ook allemaal gelezen. Leuke avonturen. Wat later ben ik begonnen aan mijn eerste Scandinavische detectiveserie, Detective Kim (met zijn vrienden Erik, Katja en Bril). die waren al weer wat ouder, en rookten een pijp. Wat trouwens best goed was, was Bram Vingerling. Die heb ik laatst ook nog eentje gelezen, en dat zat nog steeds best goed in elkaar.quote:Op zondag 20 september 2015 15:49 schreef Teslynd het volgende:
[..]
De Vijf! En het merkwaardige daarvan was, dat het kind een eiland bezat (eigenijk: "bezat"), dat er een ondergrondse gang naar dat eiland was (dat kon toch helemaal niet?!) en dat ze bier (gemberbier) dronken.
Maar hun avonturen waren spannend, die van Pietje Bel waren leuk (totdat je wakker wordt). Dik Trom was alleen maar dwars in een verouderde omgeving en met dat doorzagen over dik zijn. De dikke kinderen in mijn omgeving hadden dat avontuurlijke niet en er werd niet over doorgezaagd, hoogstens dat iemand (kon van elke leeftijd zijn) een gezellig dikkerdje was.
Nu waren de meeste jeugdboeken toch al wat "vreemd", want de hoofdpersonen in basisschoolleeftijd gingen op echt avontuur uit. Die kinderen roeiden met een picknickmand naar het eiland. Wij mochten toen amper de straat uit als het niet was om naar school te gaan of melk te halen en vuur was te gevaarlijk om als kind een lucifer aan te mogen raken. Natuurlijk gingen we wel stiekem de straat uit, maar zo'n verbod remt je flink in je mogelijkheden tot ontdekkingsactiviteiten. En mijn broer ging stiekem vuurtjes stoken.
Oud genoeg om de boekjes over De Zater van Paul Maar gelezen te hebben of voorgelezen gekregen te hebben?quote:Op zondag 20 september 2015 17:00 schreef Insomnia_ het volgende:
Ik voel me heel jong door deze gesprekken.
Er was ook een serie over een jongen met bijnaam Draadje. Hij bouwde zelf radio's wat natuurlijk helemaal niet kon omdat alleen speciale vaklieden dat konden o.i.d. Later bouwde mijn broer een prismaradio, dus het kon op een of andere manier. Ik ben er nog steeds niet gewend aan het idee dat als er wat fout loopt elektrische apparaten als de broodrooster als radio kunnen fungeren.quote:Op maandag 21 september 2015 05:47 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Die van De Vijf heb ik ook allemaal gelezen. Leuke avonturen. Wat later ben ik begonnen aan mijn eerste Scandinavische detectiveserie, Detective Kim (met zijn vrienden Erik, Katja en Bril). die waren al weer wat ouder, en rookten een pijp. Wat trouwens best goed was, was Bram Vingerling. Die heb ik laatst ook nog eentje gelezen, en dat zat nog steeds best goed in elkaar.
Mijn moeder was best streng, maar mijn vader vond alles prima, waardoor wij in bootjes zaten zonder zwemvesten, meertjes overzwommen die twee tot drie keer langer waren dan we van te voren hadden ingeschat, zodat we in het midden kramp kregen, met de stroming werden meegesleurd in zee (diezelfde dag heb ik nog het lijk van een toerist zien drijven die het niet had overleefd). Of verdwaald raakten in een Amerikaanse canyon. Toen was ik al weer wat ouder.
Mijn mooiste avontuur eindigde met een scene waarin ik mezelf terugvond in een bubbelbad met een prachtige Koreaanse in de buurt van Tokio.
Enyd Blyton, die de serie van De Vijf schreef?quote:Op zondag 20 september 2015 16:38 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Hoe heette die vrouwelijke auteur die spannende kinderboeken schreef?
Mijn vader heeft ook nog eens radio op basis van een kristalontvanger voor ons gebouwd, zonder batterij! De spoel mochten wij wikkelen. Ik kon m'n oren niet geloven. De buurman dacht dat we gek waren.quote:Op maandag 21 september 2015 07:06 schreef Teslynd het volgende:
[..]
Er was ook een serie over een jongen met bijnaam Draadje. Hij bouwde zelf radio's wat natuurlijk helemaal niet kon omdat alleen speciale vaklieden dat konden o.i.d. Later bouwde mijn broer een prismaradio, dus het kon op een of andere manier. Ik ben er nog steeds niet gewend aan het idee dat als er wat fout loopt elektrische apparaten als de broodrooster als radio kunnen fungeren.
Mijn ouders hadden ook die insteek, maar wij volgen op dit moment de Koreaanse tiger-mom aanpak, waardoor onze kleine nu al het alfabet kent. Wij neme de kleine veel meer aan de hand mee, terwijl mijn ouders ons veel vrijer lieten. Tot nu toe lijkt de Koreaanse aanpak ook wel te werken.quote:Er kleven natuurlijk wel risico's aan die vrijbuiterij. Van mij mag dat ook minder. Maar boompje klimmen met vallen, als groep gaan zwemmen, dat soort dingen is gewoon gezond. Daarom is het ook niet gezond om vierjarigen al te dwingen in het schoolse leren. Eerst het fysieke ontwikkelen, dat is de basis waarmee je het rationele moet verwerven en verwerken.
Inderdaad, hoop in elk geval dat als ik kinderen heb die ook gaan lezen, goed voor de ontwikkelingquote:Op maandag 21 september 2015 07:05 schreef Teslynd het volgende:
[..]
Oud genoeg om de boekjes over De Zater van Paul Maar gelezen te hebben of voorgelezen gekregen te hebben?
Ik werd er tijdens vakantie in Zwitserland op gewezen, dus in het Duits gelezen en heel leuk gevonden. Later het eerste deel in Nederlands gelezen, met (de) Zater ipv das Sams (is denk ik der Sams, want jongetje) en dat is al gelijk een ander begin. Duits is heel anders in romans.quote:Op maandag 21 september 2015 13:14 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Inderdaad, hoop in elk geval dat als ik kinderen heb die ook gaan lezen, goed voor de ontwikkeling
Ik denk dat best veel daarvan ook bij het gezin ligt. Ik had ooit een jongetjes in m'n klas (waarbij ik de juf was) waarbij gewoon geen enkel boek in huis aanwezig was. Nou ja, dan kun je bevorderen tot je een ons weegt hoor.... Best veel kinderen van 'lezende ouders' gaan zelf ook graag lezen. Tegelijk heb ik ooit ook een artikel gelezen dat erover ging dat lezen een van de meest aanwezige onuitgesproken verwachtingen is (van 'lezende ouders') waar kinderen die het echt niet leuk vinden zich best rot en onbegrepen over kunnen voelen.quote:Op maandag 21 september 2015 21:46 schreef Teslynd het volgende:
Veel klasgenoten konden niet lezen. Een van de meisjes met wie ik optrok, zei tot m'n verbazing dat ze niets begreep van Le Petit Prince. De scholen waar ik op zat, deden ook helemaal niet aan leesbevordering.
Ja, het duurde lang voor ik door had waarom vooral de jongens zo stuntelig lazen. Ze zijn het boeken lezen niet gewend, was voor hun een onnatuurlijke, onbegrijpelijke taal. Het was ook een hele ontdekking dat een boel kinderen nooit vrijwillig lazen.quote:Op maandag 21 september 2015 22:00 schreef Gaoxing het volgende:
[..]
Ik denk dat best veel daarvan ook bij het gezin ligt. Ik had ooit een jongetjes in m'n klas (waarbij ik de juf was) waarbij gewoon geen enkel boek in huis aanwezig was. Nou ja, dan kun je bevorderen tot je een ons weegt hoor.... Best veel kinderen van 'lezende ouders' gaan zelf ook graag lezen. Tegelijk heb ik ooit ook een artikel gelezen dat erover ging dat lezen een van de meest aanwezige onuitgesproken verwachtingen is (van 'lezende ouders') waar kinderen die het echt niet leuk vinden zich best rot en onbegrepen over kunnen voelen.
Toevallig zei ik net tegen de lerares Engels van mijn jongste dat we bij ons in huis wel een zeker probleem met lezen hebben, maar dat dat meestal bestaat uit: "Oh sorry, ik wist niet dat het al zo laat was.... Ik was nog aan het lezen"![]()
![]()
Dit! (Schopje in dit topic omdat ik me verveel en 'mijn' land geen eigen topic heeft waar ik kan gaan spammenquote:Op maandag 21 september 2015 22:00 schreef Gaoxing het volgende:
[..]
Best veel kinderen van 'lezende ouders' gaan zelf ook graag lezen. Tegelijk heb ik ooit ook een artikel gelezen dat erover ging dat lezen een van de meest aanwezige onuitgesproken verwachtingen is (van 'lezende ouders') waar kinderen die het echt niet leuk vinden zich best rot en onbegrepen over kunnen voelen.
Vloeken is niet nodig, maar het is inderdaad ergelijk. De leeftijd van leesbevordering door lichte dwang is voorbij. Lezen op zich zegt ook niets over de intellect. Veel grage lezers zijn alleseters en nemen naast alle etiketten die er op de ontbijttafel zijn ook de pulphoek mee als ze fit zijn (als je moe bent, ben je eerder geneigd om domme boeken te (her)lezen).quote:Op donderdag 1 oktober 2015 12:21 schreef Polenbatser het volgende:
[..]
Dit! (Schopje in dit topic omdat ik me verveel en 'mijn' land geen eigen topic heeft waar ik kan gaan spammen). Mijn ouders zijn beide lezers, maar ik heb er nooit wat aan gevonden. Vooral voor mijn vader staat lezen gelijk aan intellectualiteit. Mijn hele jeugd heb ik continu te horen gekregen dat ik maar moest gaan lezen. Keek ik tv, dan was het 'lees toch eens een boek'. Er werden ook van die lijster-boeken gekocht om lezen te bevorderen, maar het was voor mij nooit leuk. Ik ben ook echt verpest door hun houding, want heb een gruwelijke hekel gekregen aan lezen. Ik krijg trouwens nog steeds een boek op m'n verjaardag van mijn vader, tegenwoordig begeleid door de grap 'haha, ja als je het niet leest geef je het maar terug over een jaar'. Ik ben 31 geworden godverdomme!
Als je nu lezen leuk had gevonden, had je je ook niet verveeld en had je deze topic geen schopje hoeven geven.quote:Op donderdag 1 oktober 2015 12:21 schreef Polenbatser het volgende:
[..]
Dit! (Schopje in dit topic omdat ik me verveel en 'mijn' land geen eigen topic heeft waar ik kan gaan spammen). Mijn ouders zijn beide lezers, maar ik heb er nooit wat aan gevonden. Vooral voor mijn vader staat lezen gelijk aan intellectualiteit. Mijn hele jeugd heb ik continu te horen gekregen dat ik maar moest gaan lezen. Keek ik tv, dan was het 'lees toch eens een boek'. Er werden ook van die lijster-boeken gekocht om lezen te bevorderen, maar het was voor mij nooit leuk. Ik ben ook echt verpest door hun houding, want heb een gruwelijke hekel gekregen aan lezen. Ik krijg trouwens nog steeds een boek op m'n verjaardag van mijn vader, tegenwoordig begeleid door de grap 'haha, ja als je het niet leest geef je het maar terug over een jaar'. Ik ben 31 geworden godverdomme!
Nou sorry!quote:Op vrijdag 2 oktober 2015 17:16 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Als je nu lezen leuk had gevonden, had je je ook niet verveeld en had je deze topic geen schopje hoeven geven.
Zie je nu wat je allemaal veroorzaakt omdat je niet wil lezen.....lol
Het is zo heerlijk stil in de metro hier. Zal morgen ook wel weer voorbij zijnquote:Op woensdag 7 oktober 2015 04:28 schreef Xtreem het volgende:
Het einde van de 'Golden Week' in China....
En daarom ga ik altijd de week voor Golden week de stad uit
Dames en heren KAA's, dit lijkt mij een KLB reactie. Oftewel een oproep om te gaan spammen.quote:
Indeed. Daarom is het zo fijn om deze week te werken!quote:
Leg eens uit.quote:Op dinsdag 22 september 2015 02:29 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Toen misten ze de participatie-maatschappij ook al
Een maand geledenquote:
Je hebt het hele eiland inmiddels wel gezien?quote:Op zaterdag 9 januari 2016 13:46 schreef Barbusse het volgende:
Ik ga misschien terug naar Nederland.Alhoewel ik dat al meerdere malen gezegd heb
Het bevalt me hier nog steeds prima hoorquote:Op zaterdag 9 januari 2016 13:48 schreef Fogel het volgende:
[..]
Je hebt het hele eiland inmiddels wel gezien?
Oh, got itquote:Op zaterdag 9 januari 2016 13:45 schreef Lyrebird het volgende:
Nee, mijn Costa Rica opmerking was een wat misplaatste grap, vanwege de roofmoorden op Nederlanders. Voorlopig nog Japan, maar wel rond aan het kijken.
Wat houdt je tegen?quote:Op zaterdag 9 januari 2016 13:46 schreef Barbusse het volgende:
Ik ga misschien terug naar Nederland.Alhoewel ik dat al meerdere malen gezegd heb
Ik heb sinds kort een vriendin. En ik denk niet dat ze mee wilt.quote:Op zaterdag 9 januari 2016 14:00 schreef Gaoxing het volgende:
[..]
Oh, got it. En ja, die camerabeelden zagen er wel heel heftig uit
[..]
Wat houdt je tegen?
Ow. Dat bemoeilijkt een en ander een beetje ja... Maar dan kies je er dus in principe voor om altijd op Malta te blijven?quote:Op zaterdag 9 januari 2016 14:02 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Ik heb sinds kort een vriendin. En ik denk niet dat ze mee wilt.
Neuh, ze is zelf immers ook niet malteesquote:Op zaterdag 9 januari 2016 14:27 schreef Gaoxing het volgende:
[..]
Ow. Dat bemoeilijkt een en ander een beetje ja... Maar dan kies je er dus in principe voor om altijd op Malta te blijven?
Welkom terug alvastquote:Op zaterdag 9 januari 2016 13:35 schreef Gaoxing het volgende:
Ik herinner met alleen mensen van 'lang geleden' in Costa Rica, volgens mij niemand recent. Plannen die kant op, Lyrebird (hé, jij blauw?)?
En een gelukkig nieuwjaar, nog, KAA'ers. Wij zijn eigenlijk heel aardig ont-KAAd, denk ik. We hebben het best naar ons zin in Nederland, zij het wel met de aantekening dat ik erg blij ben dat we voor de kinderen voor een internationale school hebben gekozen.
Al dat echter wel weer voor korte tijd: terwijl we stonden uit te pakken kreeg mijn man een aanbod voor een erg leuke baan, hij is inmiddels alweer terug in de zandbak en wij volgen naar verwachting omstreeks augustus. In de hoop dat dat dan de laatste verhuizing is voor minstens een jaar of 6
Is dat nu duur zo'n internationale school?quote:Op zaterdag 9 januari 2016 13:35 schreef Gaoxing het volgende:
Ik herinner met alleen mensen van 'lang geleden' in Costa Rica, volgens mij niemand recent. Plannen die kant op, Lyrebird (hé, jij blauw?)?
En een gelukkig nieuwjaar, nog, KAA'ers. Wij zijn eigenlijk heel aardig ont-KAAd, denk ik. We hebben het best naar ons zin in Nederland, zij het wel met de aantekening dat ik erg blij ben dat we voor de kinderen voor een internationale school hebben gekozen.
Al dat echter wel weer voor korte tijd: terwijl we stonden uit te pakken kreeg mijn man een aanbod voor een erg leuke baan, hij is inmiddels alweer terug in de zandbak en wij volgen naar verwachting omstreeks augustus. In de hoop dat dat dan de laatste verhuizing is voor minstens een jaar of 6
Reken op 6 á 7 duizend euro per kind per jaar voor de middelbare school. Dat is voor een Nederlandse staatsschool, zeg maar, en die hebben over het algemeen prima resultaten. Een school als die in Amstelveen, best wel een top school mondiaal gezien, komt op 20 á 25 duizend. Per jaar per kind, ja.quote:Op zaterdag 9 januari 2016 17:55 schreef DUTCHKO het volgende:
Is dat nu duur zo'n internationale school?
quote:Op zaterdag 9 januari 2016 18:36 schreef Gaoxing het volgende:
[..]
Reken op 6 á 7 duizend euro per kind per jaar voor de middelbare school. Dat is voor een Nederlandse staatsschool, zeg maar, en die hebben over het algemeen prima resultaten. Een school als die in Amstelveen, best wel een top school mondiaal gezien, komt op 20 á 25 duizend. Per jaar per kind, ja.
Nog wat beter gewend geraaktquote:Op zaterdag 9 januari 2016 17:28 schreef Gaoxing het volgende:
[..]
TnxHoe bevalt het jullie inmiddels?
Ik sta er altijd van te kijken als ik mijn Amerikaanse collega's hoor vertellen dat hun driejarige net toelatingsexamen heeft gedaan voor een prive kleuterschool die $24k per jaar kost. Maar dat is hier vrij normaal, als je het kunt betalen.quote:Op zaterdag 9 januari 2016 18:36 schreef Gaoxing het volgende:
[..]
Reken op 6 á 7 duizend euro per kind per jaar voor de middelbare school. Dat is voor een Nederlandse staatsschool, zeg maar, en die hebben over het algemeen prima resultaten. Een school als die in Amstelveen, best wel een top school mondiaal gezien, komt op 20 á 25 duizend. Per jaar per kind, ja.
Waarschijnlijk dan omdat die kinderen niet het intellect hebben/hadden voor een HAVO of hogerquote:Op zondag 10 januari 2016 04:58 schreef Lyrebird het volgende:
Dat ja. En snel ook nog.
In Nederland weliswaar, maar ik heb t met verbazing aan zitten kijken, want op de lagere en middelbare school waren het geen hoogvliegers.
Maar je hebt gelijk, er is meer in het leven.
Ik neem toch aan dat lagere school in Noorwegen gratis is? Waar betaal je voor?quote:Op zondag 10 januari 2016 17:11 schreef Fogel het volgende:
Ik betaalde zo'n 2300 per maand per kind. Noorse kronen gelukkig
1800 dollar? Voor 2 kinderen? Krijgen ze wild en oesters voor lunch?quote:Op zondag 10 januari 2016 18:57 schreef Shivo het volgende:
[..]
Ik neem toch aan dat lagere school in Noorwegen gratis is? Waar betaal je voor?
Ik ben iedere maand $1800 kwijt aan dagopvangvoor twee kids.
De school is inderdaad gratis, maar de creche niet. En ze beginnen pas op hun 6e op school.quote:Op zondag 10 januari 2016 18:57 schreef Shivo het volgende:
[..]
Ik neem toch aan dat lagere school in Noorwegen gratis is? Waar betaal je voor?
Ik ben iedere maand $1800 kwijt aan dagopvangvoor twee kids.
Indeedquote:
Kunnen ze beter wat van die olie daar dan voor gebruikenquote:Op zondag 10 januari 2016 19:12 schreef Fogel het volgende:
[..]
De school is inderdaad gratis, maar de creche niet. En ze beginnen pas op hun 6e op school.
De buitenschoolse opvang kost minder, hoeveel weet ik niet precies.
Eerder chagerijnige latino juffen. Kosten zijn redelijk gemiddeld. Er is wel veel goedkopere dagopvang, als je je kids aan de kerk wil overleveren.quote:Op zondag 10 januari 2016 18:59 schreef Barbusse het volgende:
[..]
1800 dollar? Voor 2 kinderen? Krijgen ze wild en oesters voor lunch?
De peuterschool van mijn oudste was een klein parochieschooltje. Dat was echt zo vreselijk relaxedquote:Op maandag 11 januari 2016 00:30 schreef motorbloempje het volgende:
Geen kinderen, hoezee!
Ze aan de kerk overlaten zou ik ook niet doen....!
Nah,hier (Denemarken) is het 1379 kr. p/m (184,86 euro) voor het oudste kind voor naschoolse opvang (school zelf is gratis) ieder broertje of zusje mag voor de helft van de prijs en is je kind 10 jaar kan het naar de fritidsklub ( vrijetijdsclub) en dat is 672,00 kr.quote:
Ja, helaas spreekt mijn man niet zo geweldig Nederlands, ik ben al blij dat hij het nu verstaat en dat ik niet de hele tijd hoef te vertalen.quote:Op maandag 11 januari 2016 11:23 schreef motorbloempje het volgende:
Wij spreken gewoon Nederlands thuis, maarja, we zijn dan ook gewoon met z'n tweeën.
Dat komt ook denk ik omdat ik Deens nog niet helemaal machtig ben, ik wil er nog wel eens Engelse, Duitse of Nederlandse woorden door heen gooien.quote:Op maandag 11 januari 2016 11:32 schreef gogosweden het volgende:
Dat switchen heb ik echt geen problemen mee, zweeds nederlands & engels. Praat ik nederlands in de telefoon en een maat vraagt me wat in het zweeds krijgt hij antwoord in het zweeds waarna ik weer lekker nederlands praat in de telefoon.
Dit heb ik ook. Ik praat eigenlijk altijd Engels hier, maar tegen Nederlandse vrienden praat ik gewoon Nederlands natuurlijk. Heb mezelf afgeleerd om Duits te praten tegen mensen hier (heb een Duitse collega), want dan gaat het inderdaad allemaal door elkaar. Laat staan als ik Tsjechisch erin probeer te betrekken.quote:Op maandag 11 januari 2016 11:39 schreef snakelady het volgende:
[..]
En tussen twee talen gaat ook goed, maar als er dan een derde bij komt moet ik toch wel even goed nadenken
Ik heb ook wel eens een verhaal in het Nederlands opgehangen tegen een Amerikaan die dat echt niet verstond, omdat de juiste switch niet om stond. En Frans gepraat tegen een Duitser, terwijl ik dacht dat het Duits was. En Chinees gesproken tegen een Japanner terwijl ik ervan overtuigd was dat het Engels was. Het verschil tussen Thai en Mandarijn kan ik inmiddels helemaal niet maken; dan moet ik echt woord voor woord overwegen waar ik het heb geleerd. Niks mis mee, gaat vanzelf over als er een taal dominanter wordt. Bij jou zal dat dus Deens worden. Ik zou in jullie situatie proberen het Engels er zo snel mogelijk tussenuit te halen...quote:Op maandag 11 januari 2016 11:39 schreef snakelady het volgende:
Dat komt ook denk ik omdat ik Deens nog niet helemaal machtig ben, ik wil er nog wel eens Engelse, Duitse of Nederlandse woorden door heen gooien.
En tussen twee talen gaat ook goed, maar als er dan een derde bij komt moet ik toch wel even goed nadenken, ik heb eens gehad dat ik buiten met de buurvrouw stond te kletsen, de kinderen buiten aan het spelen waren en het ging van..
Even wachten N...
Das weiß ich nicht G...
Hansome, can you check the oven for me?
G....lade katten alene!
Hættu þessu M...!
En toen ging ik in het Nederland verder met de buurvrouw.
Ja, hier moet er toch echt een taal vanaf, maar we zijn het ondertussen zo gewend, moeilijk om weer af te leren.quote:Op maandag 11 januari 2016 11:54 schreef Polenbatser het volgende:
[..]
Dit heb ik ook. Ik praat eigenlijk altijd Engels hier, maar tegen Nederlandse vrienden praat ik gewoon Nederlands natuurlijk. Heb mezelf afgeleerd om Duits te praten tegen mensen hier (heb een Duitse collega), want dan gaat het inderdaad allemaal door elkaar. Laat staan als ik Tsjechisch erin probeer te betrekken.
Wel leuk om te lezen hoeveel talen jullie thuis spreken, lijkt me leuk daar als buitenstaander tussen te zitten. Ik zou denk ik echt niet meer snappen waar het over gaat haha.
Hahaha, lijkt mij op zich wel grappig om te zien.quote:Op maandag 11 januari 2016 11:55 schreef Gaoxing het volgende:
[..]
Ik heb ook wel eens een verhaal in het Nederlands opgehangen tegen een Amerikaan die dat echt niet verstond, omdat de juiste switch niet om stond. En Frans gepraat tegen een Duitser, terwijl ik dacht dat het Duits was. En Chinees gesproken tegen een Japanner terwijl ik ervan overtuigd was dat het Engels was. Het verschil tussen Thai en Mandarijn kan ik inmiddels helemaal niet maken; dan moet ik echt woord voor woord overwegen waar ik het heb geleerd. Niks mis mee, gaat vanzelf over als er een taal dominanter wordt. Bij jou zal dat dus Deens worden. Ik zou in jullie situatie proberen het Engels er zo snel mogelijk tussenuit te halen...
Ik ben sarcastischer in het Engels.quote:Op maandag 11 januari 2016 11:59 schreef Polenbatser het volgende:
Hebben jullie trouwens ook dat jullie 'anders' zijn in een andere taal? Ik spreek Engels echt goed, maar toch, mijn lompe boerenhumor incl. Twents accent is niet echt mee te nemen naar het Engels. Misschien is dat stiekem maar beter, maar ik heb toch altijd het idee dat ik dan niet helemaal ben wie ik ben.Vraag me af of dat ook echt helemaal over gaat, misschien wel na een hele lange tijd?
Zit ik met Nederlandse/Vlaamse maten op cafe en we spreken Engels met buitenlanders dan blijven we soms in het Engels klappen terwijl we nadien enkel nog met elkaar in gesprek zijn. Tot iemand opmerkt dat het niet logisch is dat we Engels spreken met elkarquote:Op maandag 11 januari 2016 11:27 schreef motorbloempje het volgende:
Vrienden begrijpen dat trouwens niet hier.
"Maar, jullie spreken toch ook Engels thuis dan? Of wat? Kunnen jullie dan zo makkelijk switchen????"
- Euh, zodra jij hier wegloopt en we zijn weer (even) met z'n tweeën dan praten we Nederlands hoor!
""
Er is ooit onderzoek geweest en het bijkt inderdaad dat er persoonsverschillen kunnen optreden wanneer je in een voor jou 'nieuwe' taal spreekt.quote:Op maandag 11 januari 2016 11:59 schreef Polenbatser het volgende:
Hebben jullie trouwens ook dat jullie 'anders' zijn in een andere taal? Ik spreek Engels echt goed, maar toch, mijn lompe boerenhumor incl. Twents accent is niet echt mee te nemen naar het Engels. Misschien is dat stiekem maar beter, maar ik heb toch altijd het idee dat ik dan niet helemaal ben wie ik ben.Vraag me af of dat ook echt helemaal over gaat, misschien wel na een hele lange tijd?
Heel herkenbaar!quote:Op maandag 11 januari 2016 12:04 schreef snakelady het volgende:
[..]
Ik ben sarcastischer in het Engels.Geen idee waarom overigens.
En als ik Deens praat krijg ik altijd dit idee.
[ afbeelding ]
Hahaha, dat heb ik ook met een vriendin, die is ook Vlaams.quote:Op maandag 11 januari 2016 12:09 schreef Dven het volgende:
[..]
Zit ik met Nederlandse/Vlaamse maten op cafe en we spreken Engels met buitenlanders dan blijven we soms in het Engels klappen terwijl we nadien enkel nog met elkaar in gesprek zijn. Tot iemand opmerkt dat het niet logisch is dat we Engels spreken met elkar
Interessant! Maar hoe werkt dat dan in een relatie vraag ik me af, want als je dan net anders bent dan je eigenlijk bent lijkt me dat ook niet prettig. Geen idee of je daar zelf ervaring mee hebt, maar er zitten hier in KAA nogal wat mensen met buitenlandse vriend/vriendin, dus ben benieuwd. Ik moet eerlijk zeggen dat ik er wel eens bang voor ben dat als ik dan zijn taal zou leren dat hij me opeens niet meer leuk vindt ofzo. Stomme onzekerheden.quote:Op maandag 11 januari 2016 12:10 schreef Dven het volgende:
[..]
Er is ooit onderzoek geweest en het bijkt inderdaad dat er persoonsverschillen kunnen optreden wanneer je in een voor jou 'nieuwe' taal spreekt.
Hij woonde inderdaad al in Denemarken, hij is hier 10 jaar geleden naar verhuist om te studeren, dus zijn Deens is haast perfect.quote:Op maandag 11 januari 2016 12:11 schreef Polenbatser het volgende:
[..]
Heel herkenbaar!Ik voel me ook altijd heel dom in het Tsjechisch. En soms denken mensen ook echt dat ik dom ben als ik iets niet meteen versta. Dan gaan ze schreeuwen, ja euh ik ben niet doof, ik ben gewoon een buitenlander die de taal nog leert. Ik vind dat best naar eigenlijk en het zorgt er ook voor dat ik het niet zo vaak durf te gebruiken. Als ik weet dat mensen ook Engels of Duits spreken dan weer wel, want dan weet ik dat ik altijd kan overstappen mocht het nodig zijn.
Trouwens, mag ik vragen hoe jullie in Denemarken zijn beland? Ik zie dat namelijk vaker in je reacties, maar aangezien je man IJslands is leek het in mijn ogen niet de meest voor de hand liggende plek om te wonen. Of woonde hij daar al? Sorry, ik ben nieuwsgierig.
Ik denk dat dat wel mee zal vallen, het is niet dat je hele persoonlijkheid veranderd.quote:Op maandag 11 januari 2016 12:14 schreef Polenbatser het volgende:
[..]
Interessant! Maar hoe werkt dat dan in een relatie vraag ik me af, want als je dan net anders bent dan je eigenlijk bent lijkt me dat ook niet prettig. Geen idee of je daar zelf ervaring mee hebt, maar er zitten hier in KAA nogal wat mensen met buitenlandse vriend/vriendin, dus ben benieuwd. Ik moet eerlijk zeggen dat ik er wel eens bang voor ben dat als ik dan zijn taal zou leren dat hij me opeens niet meer leuk vindt ofzo. Stomme onzekerheden.
Ah dat is dan logisch ja. Volgens mij is Denemarken ook wel een leuk land om te wonen. Heb contact met een Deense jongen en af en toe vraag ik dan wel wat bepaalde woorden in het Deens zijn. Soms is het erg grappig, omdat het dan op Nederlands lijkt, maar dat dat woord bij ons al niet meer wordt gebruikt sinds de jaren '50.quote:Op maandag 11 januari 2016 12:16 schreef snakelady het volgende:
[..]
Hij woonde inderdaad al in Denemarken, hij is hier 10 jaar geleden naar verhuist om te studeren, dus zijn Deens is haast perfect.
En erg herkenbaar inderdaad!
Dat heb ik ook, misschien omdat woorden minder emotionele lading hebben? Ik kan in het Engels tegen iedereen 'I love you' zeggen. Ik weet wat het betekent, maar het gevoel zit er niet zo aan vast ofzo. Wel een beetje, maar veel minder dan in het NL. Ik kan namelijk 'Ik houd van je' echt m'n bek niet uitkrijgen, dat is toch wel echt serieus als ik dat zeg. Het is wel lekker om discussies of ruzies in het Engels te hebben inderdaad door die emotionele afstandelijkheid.quote:Op maandag 11 januari 2016 12:16 schreef snakelady het volgende:
[..]
Ik denk dat dat wel mee zal vallen, het is niet dat je hele persoonlijkheid veranderd.
Wat mij wel is opgevallen is dat ik wat emotioneler ben in het Nederlands, ook geen idee waarom dat is.
Een discussie in het Engels kan ik emotioneel beter handelen dan in het Nederlands bijvoorbeeld, dat vind ik in een relatie juist wel weer een voordeel.
Deens is een mengsel van Nederlands, Duits en Engels heb ik vaak het idee, maar Deens in schrijven lijkt wel een heel andere taal dan Deens in spreken.quote:Op maandag 11 januari 2016 12:20 schreef Polenbatser het volgende:
[..]
Ah dat is dan logisch ja. Volgens mij is Denemarken ook wel een leuk land om te wonen. Heb contact met een Deense jongen en af en toe vraag ik dan wel wat bepaalde woorden in het Deens zijn. Soms is het erg grappig, omdat het dan op Nederlands lijkt, maar dat dat woord bij ons al niet meer wordt gebruikt sinds de jaren '50.
Hoe groot is het verschil tussen IJslands en Deens eigenlijk?
Deens kan ik met geen mogelijkheid verstaan nee, terwijl het geschreven meer te doen is. Niet dat ik er dan veel van snap, maar wel meer dan gesproken. Hoe zeg je 'Ik vind je lief' in het Deens? Moet even aan m'n hosselskills werken natuurlijk. Het enige dat ik kan zeggen is 'Jeg skider på din mor' (verkeerd uitgesproken dan ook nog) en dat lijkt me niet echt bevorderlijk voor het contact.quote:Op maandag 11 januari 2016 12:30 schreef snakelady het volgende:
[..]
Deens is een mengsel van Nederlands, Duits en Engels heb ik vaak het idee, maar Deens in schrijven lijkt wel een heel andere taal dan Deens in spreken.
'Meget genre' spreek je bijvoorbeeld meer uit als 'meijl gen'.
Best wel anders, zo heeft IJslands de letters þ, ð en ö en geen c, w, q en z.
Wel ook de Deense letter æ maar weer geen ø en å.
Het IJslandse alfabet is.
a, á, b, c, d, ð, e, é, f, g, h, i, í, j, k, l, m, n, o, ó, p, q, r, s, t, u, ú, v, w, x, y, ý, z, þ, æ, ö
Het Deense alfabet is.
a,b,c,d,e,f,g,h,i,j,k,l,m,n,o,p,q,r,s,t,u,v,w,x,y,z,æ,ø,å
Je kan horen dat het Deens afstamt van het IJslands ( IJslands is wat de Vikingen spraken en dat werd in heel Scandinavië gesproken) maar je mist dus de invloeden van omliggende landen zoals Engels, Deens en Nederland.
IJslandse taal is nooit verder geëvolueerd omdat IJslanders vrij afgesloten op hun eigen eiland leefde.
Ze zouden het hier zeggen als 'du er sød' wat 'jij bent lief' betekend.quote:
Ha, ik ben dus niet de enige met dat "probleem"quote:Op maandag 11 januari 2016 12:24 schreef Polenbatser het volgende:
Ik kan namelijk 'Ik houd van je' echt m'n bek niet uitkrijgen, dat is toch wel echt serieus als ik dat zeg.
Dank je! Sød betekent zoet, sweet, süss?quote:Op maandag 11 januari 2016 12:57 schreef snakelady het volgende:
[..]
Ze zouden het hier zeggen als 'du er sød' wat 'jij bent lief' betekend.
En nee, daarmee maak je geen positieve indruk, hahaha.
Ok, dat krijg je als je op vreemde toetsencombinaties gaat drukken haha.quote:Op maandag 11 januari 2016 13:01 schreef Polenbatser het volgende:
[..]
Dank je! Sød betekent zoet, sweet, süss?
Ja, maar dat wordt heel veel gebruikt wanneer je iets of iemand lief/schattig vind.quote:Op maandag 11 januari 2016 13:01 schreef Polenbatser het volgende:
[..]
Dank je! Sød betekent zoet, sweet, sü
Zoals in het Duits dus, is die ø qua uitspraak ook vergelijkbaar met de Duitse ö?quote:Op maandag 11 januari 2016 13:03 schreef snakelady het volgende:
[..]
Ja, maar dat wordt heel veel gebruikt wanneer je iets of iemand lief/schattig vind.
'Ah, du er sa sød!!''
quote:Op maandag 11 januari 2016 13:04 schreef Polenbatser het volgende:
[..]
Zoals in het Duits dus, is die ø qua uitspraak ook vergelijkbaar met de Duitse ö?
Dus Bløf spreekt hun eigen naam verkeerd uit.quote:Op maandag 11 januari 2016 13:06 schreef snakelady het volgende:
[..]
Er zit ondertiteling bij en vooral het laatste met de vinger werkt goed om het te leren.
quote:Op maandag 11 januari 2016 13:15 schreef Polenbatser het volgende:
[..]
Dus Bløf spreekt hun eigen naam verkeerd uit.Maar ik vind het nog best een lastige klank, hij is erg kort. Ik ga d'r op oefenen en dan zullen we wel zien wat ervan komt.
Komt dat niet gewoon doordat Zweeds veel meer van die hoge uitschieters heeft en Nederlands monotoner is?quote:Op maandag 11 januari 2016 15:05 schreef gogosweden het volgende:
volgens mijn Zweedse maten die me nederlands hebben horen praten heb ik een veel zwaardere stem in het Nederlands dan in het Zweeds.
Merk er zelf niets van eigenlijk
Ja inderdaad, Duits klinkt ook altijd harder vind ik, en Deens klinkt ook weer harder/zwaarder dan Noors en Zweeds.quote:Op maandag 11 januari 2016 15:56 schreef Polenbatser het volgende:
[..]
Komt dat niet gewoon doordat Zweeds veel meer van die hoge uitschieters heeft en Nederlands monotoner is?
Deens klinkt als een spraakgebrekquote:Op maandag 11 januari 2016 15:59 schreef snakelady het volgende:
[..]
Ja inderdaad, Duits klinkt ook altijd harder vind ik, en Deens klinkt ook weer harder/zwaarder dan Noors en Zweeds.
Mijn vrouw zegt hetzelfde als ik Spaans spreekquote:Op maandag 11 januari 2016 15:05 schreef gogosweden het volgende:
volgens mijn Zweedse maten die me nederlands hebben horen praten heb ik een veel zwaardere stem in het Nederlands dan in het Zweeds.
Merk er zelf niets van eigenlijk
True, ik kan Noors soms zelfs beter verstaan dan Deens, en ik leer Deens.quote:
Jij hebt in het Nederlands echt een hele diepe stemquote:Op maandag 11 januari 2016 16:27 schreef flipsen het volgende:
[..]
Mijn vrouw zegt hetzelfde als ik Spaans spreek
Is dat zoquote:Op maandag 11 januari 2016 16:49 schreef Gaoxing het volgende:
Jij hebt in het Nederlands echt een hele diepe stem
Vind ik ookquote:
Ja,maar dat is allemaal de schuld van Zweden toch?quote:Op maandag 11 januari 2016 18:38 schreef nixxx het volgende:
[..]
Vind ik ookhad een Deense collega in Noorwegen en ik vond hem echt gek klinken.
Beschrijf je nu de provincie limburg?quote:Op maandag 11 januari 2016 21:18 schreef qwerty_x het volgende:
Als ik 10 minuten per jaar nederlands praat is het veel.
Ironisch dat er in dit subforum eigenlijk best keurig Nederlands wordt geschrevenquote:Op maandag 11 januari 2016 21:18 schreef qwerty_x het volgende:
Als ik 10 minuten per jaar nederlands praat is het veel.
En dat al meer dan 25 jaar.
Dit forum is voor mij de enige manier om het nog enigszins op peil te houden.
quote:Op maandag 11 januari 2016 23:40 schreef motorbloempje het volgende:
D3 g3m1dd3lduh br33zah tokkie emigreerdt niet
Ik merk wel dat ik steeds meer moeite heb met d's en t's, maar dat komt misschien ook omdat ik ouder word.quote:Op maandag 11 januari 2016 23:36 schreef Gaoxing het volgende:
[..]
Ironisch dat er in dit subforum eigenlijk best keurig Nederlands wordt geschreven
Deedt je dit expres of?quote:Op dinsdag 12 januari 2016 10:58 schreef Polenbatser het volgende:
[..]
Ik merk wel dat ik steeds meer moeite heb met d's en t's, maar dat komt misschien ook omdat ik ouder word.
En daarnaast de vele (?) spellingwijzigingen in de Nederlandse taal die we in het buitenland allemaal missen, bv deze. paardenbloem?quote:Op dinsdag 12 januari 2016 10:58 schreef Polenbatser het volgende:
[..]
Ik merk wel dat ik steeds meer moeite heb met d's en t's, maar dat komt misschien ook omdat ik ouder word.
Een van mijn team members komt uit China en zijn vrouw bakt bij iedere gelegenheid ook iets voor mijquote:Op dinsdag 12 januari 2016 15:42 schreef Dven het volgende:
Zie nu dat er hier dit over een paar weken allemaal festiviteiten zijn wegens het Chinees Nieuwjaar
Globalisatie![]()
Ben wel benieuwd naar het eten ja. Zal vast niet zoals bij de Chinees zijnquote:Op dinsdag 12 januari 2016 15:59 schreef devzero het volgende:
[..]
Een van mijn team members komt uit China en zijn vrouw bakt bij iedere gelegenheid ook iets voor mij
Las het verkeerd ja. Denk dat ik te lang achter m'n computer zitquote:
Nog steeds zelfde werk?quote:Op dinsdag 12 januari 2016 16:19 schreef Dven het volgende:
[..]
Las het verkeerd ja. Denk dat ik te lang achter m'n computer zit
Geen idee welk idee je bij mijn werkzaamheden hebt?quote:
Een hele tijd geleden callcenter tochquote:Op dinsdag 12 januari 2016 16:21 schreef Dven het volgende:
[..]
Geen idee welk idee je bij mijn werkzaamheden hebt?
Oh nee helaas niet. Klantendienstbaantjesquote:Op dinsdag 12 januari 2016 16:21 schreef Toto69 het volgende:
[..]
Een hele tijd geleden callcenter tochmaar dat zal wel niet meer
ik werk nu voor ziggoquote:Op dinsdag 12 januari 2016 16:23 schreef Dven het volgende:
[..]
Oh nee helaas niet. Klantendienstbaantjes
In NL of?quote:
Ja. Plan is om met een paar maanden naar het buitenland te gaan, hopelijk. Alleen geen idee waar. Heb aanbiedingen, maar heb ook interesse om Engelse les te geven (heb een TEFL certificaat) maar die banen zijn vies lastig te vinden voor Non-Natives.quote:
En werken op een internationale school? Daar wordt vaak in het Engels les gegeven.quote:Op dinsdag 12 januari 2016 16:38 schreef Toto69 het volgende:
[..]
Ja. Plan is om met een paar maanden naar het buitenland te gaan, hopelijk. Alleen geen idee waar. Heb aanbiedingen, maar heb ook interesse om Engelse les te geven (heb een TEFL certificaat) maar die banen zijn vies lastig te vinden voor Non-Natives.
Ik heb nog geen degree verderquote:Op dinsdag 12 januari 2016 16:42 schreef snakelady het volgende:
[..]
En werken op een internationale school? Daar wordt vaak in het Engels les gegeven.
Dan kan ik het altijd nog bij customer service houdenquote:Op dinsdag 12 januari 2016 16:43 schreef motorbloempje het volgende:
Ik zou ook geen Engelse les willen krijgen van iemand die niet óf een native is met een acceptabele graad óf op zijn minst een master Engels heeft gedaan met onderwijsmodules. Gelukkig gaan instanties daar steeds vaker in mee.
Heb zelf een bachelor Engels, en woon hier nu al 5 jaar, maar zou mezelf toch écht geen Engelse les zien geven, hoogstens conversatiehulp ofzo bij mensen die de taal willen leren en willen oefenen.
Ah ja, dan wordt het lastiger.quote:Op dinsdag 12 januari 2016 16:44 schreef Toto69 het volgende:
[..]
Ik heb nog geen degree verderben twintig.
Sta open voor heel veel eigenlijkquote:Op dinsdag 12 januari 2016 16:47 schreef snakelady het volgende:
[..]
Ah ja, dan wordt het lastiger.
Welke landen trekken je aan? Scandinavië, de meer warmere oorden, Amerika, Australië, Azië?
Oh ja Praag is ook een TEFL walhalla ja. Nja, wat ik al zei, klantenservice kan ook nog altijdquote:Op dinsdag 12 januari 2016 16:48 schreef Polenbatser het volgende:
Trouwens, als ik heel eerlijk ben, die TEFL-leraren...Hier in Praag heb je ze ook heel veel, maar mijn algemene indruk is toch dat het vooral jonge Amerikanen zijn die wegvluchten uit Amerika en na 2 maanden 'Europa' al vinden hoe 'Europees' ze zijn en dat vooral moeten laten blijken. In de realiteit zijn het onaangepaste schreeuwers die niet eens doorhebben dat Europa niet 1 cultuur heeft.
Ze worden hier trouwens ook erg gebruikt door taalscholen, want er is zo'n groot aanbod in leraren dat ze slecht betalen en als ze dan opstappen na 6 weken is er wel een ander te vinden. Ik zou als ik eerlijk ben voor een andere optie gaan, tenzij je niet al te hoge verwachtingen hebt en gewoon een tijdje weg wilt zijn, dan is het wel ok denk ik.
Als je bv nog verder wil studeren kan ik een van de Scandinavische landen aanbevelen, daar is het veelal gratis.quote:Op dinsdag 12 januari 2016 16:48 schreef Toto69 het volgende:
[..]
Sta open voor heel veel eigenlijkHeb in Lissabon gewoond, dat was wel prima toeven. Als ik naar Customer Service Representative Jobs kijk neigt het richting UK/Ierland
Is dat zo? Ik heb echt geen idee hoe het is in vergelijking met andere landen/steden, maar ik weet alleen dat er echt heel veel TEFL-studenten zijn.quote:Op dinsdag 12 januari 2016 16:49 schreef Toto69 het volgende:
[..]
Oh ja Praag is ook een TEFL walhalla ja. Nja, wat ik al zei, klantenservice kan ook nog altijd
Alleen is kost en inwoning dan wel weer iets duurder dan thuis.quote:Op dinsdag 12 januari 2016 16:52 schreef snakelady het volgende:
[..]
Als je bv nog verder wil studeren kan ik een van de Scandinavische landen aanbevelen, daar is het veelal gratis.
Wat zij zegtquote:Op dinsdag 12 januari 2016 16:51 schreef motorbloempje het volgende:
Voor een paupersalaris en slechte arbeidsvoorwaarden en tijdelijke contracten moet je vooral hier komen![]()
![]()
Echt. Leer een vak en ga dan nadenken over verhuizen.
Dan thuis wonen? Ja, maar je kan slechts je hele leven bij moeders blijven.quote:Op dinsdag 12 januari 2016 17:15 schreef Fogel het volgende:
[..]
Alleen is kost en inwoning dan wel weer iets duurder dan thuis.
In Argentinie heb je zo werk en met een baantje erbij in de avonduren kan je net een kamer huren en een keer in de week op stap gaanquote:Op dinsdag 12 januari 2016 16:38 schreef Toto69 het volgende:
[..]
Ja. Plan is om met een paar maanden naar het buitenland te gaan, hopelijk. Alleen geen idee waar. Heb aanbiedingen, maar heb ook interesse om Engelse les te geven (heb een TEFL certificaat) maar die banen zijn vies lastig te vinden voor Non-Natives.
Je bent 20 en leert een vak, who gives a fuckquote:Op dinsdag 12 januari 2016 16:51 schreef motorbloempje het volgende:
Voor een paupersalaris en slechte arbeidsvoorwaarden en tijdelijke contracten moet je vooral hier komen![]()
![]()
Echt. Leer een vak en ga dan nadenken over verhuizen.
Oh je was serieus? Ik dacht dat je een grapje maaktequote:Op dinsdag 12 januari 2016 16:19 schreef Dven het volgende:
[..]
Las het verkeerd ja. Denk dat ik te lang achter m'n computer zit
Zoals? Ik heb begrepen dat metselaars nogal schaars worden in de UK.quote:Op dinsdag 12 januari 2016 16:51 schreef motorbloempje het volgende:
Voor een paupersalaris en slechte arbeidsvoorwaarden en tijdelijke contracten moet je vooral hier komen![]()
![]()
Echt. Leer een vak en ga dan nadenken over verhuizen.
In Nederland bedoelde ik met thuis.quote:Op dinsdag 12 januari 2016 17:27 schreef snakelady het volgende:
[..]
Dan thuis wonen? Ja, maar je kan slechts je hele leven bij moeders blijven.
In Denemarken zijn de woonkosten niet hoger dan in Nederland, in Noorwegen en Zweden zal het misschien wel iets duurder zijn.quote:Op woensdag 13 januari 2016 09:14 schreef Fogel het volgende:
[..]
In Nederland bedoelde ik met thuis.
Voor mij is thuis waar ik toevallig ben
In Zweden hangt het er maar net vanaf waar je wil wonen. Ga je naar het noorden kan je spotgoedkoop wonen.quote:Op woensdag 13 januari 2016 10:15 schreef snakelady het volgende:
[..]
In Denemarken zijn de woonkosten niet hoger dan in Nederland, in Noorwegen en Zweden zal het misschien wel iets duurder zijn.
Maar, als je daar een bijbaan hebt verdien je ook wel weer meer.
Ik maak nooit grapjesquote:Op dinsdag 12 januari 2016 18:42 schreef Gaoxing het volgende:
[..]
Oh je was serieus? Ik dacht dat je een grapje maakte
In Veendam ookquote:Op woensdag 13 januari 2016 11:48 schreef Dven het volgende:
[..]
In Zweden hangt het er maar net vanaf waar je wil wonen. Ga je naar het noorden kan je spotgoedkoop wonen.
Is maar net wat jouw definitie van spotgoedkoop is.quote:
Gaan er ook vluchten komen waar je wat aan hebt?quote:Op donderdag 14 januari 2016 10:18 schreef Dven het volgende:
Eindelijk is het erdoor : Vliegveld op nog geen 10 km gaat commercieel geopend worden. Prima, want ik zit precies in een zone waar alle comerciele luchthavens op zo'n 200/250 KM afstand zitten. Ben vaak langer onderweg naar het vliegveld dan van het vliegveld naar Nederland
Dat is de vraag. Maar er gaat ongetwijfeld iets naar Belgie, Nederland of West-Duitsland. Allemaal winstquote:Op donderdag 14 januari 2016 10:32 schreef Gaoxing het volgende:
[..]
Gaan er ook vluchten komen waar je wat aan hebt?
quote:Op donderdag 14 januari 2016 10:18 schreef Dven het volgende:
Eindelijk is het erdoor : Vliegveld op nog geen 10 km gaat commercieel geopend worden. Prima, want ik zit precies in een zone waar alle comerciele luchthavens op zo'n 200/250 KM afstand zitten. Ben vaak langer onderweg naar het vliegveld dan van het vliegveld naar Nederland
Als ik vanaf hier naar Nederland ga, vertrek ik om 1 uur 's nachts en de vlucht is om 07.00. Om 09.30 (Bulgaarse tijd) ben ik dan in Nederland. Tegen 12 uur ben ik waar ik zijn moet. Reis van 11 uur. Waarvan 2,5 in het vliegtuigquote:Op donderdag 14 januari 2016 11:59 schreef Polenbatser het volgende:
[..]Dat is wel heel fijn. Het is altijd een beetje jammer als je 7 uur reist, maar daarvan je vlucht een uur is.
Dat is nogal kansloos ja. Binnen Europa is vliegen niet zo tijdseffiiciënt als je niet direct naast het vliegveld woont. Zelf ga ik nu altijd maar met de auto, kan ik weg op de tijd die ik wil, het is net wat sneller en ik vind rijden leuk.quote:Op donderdag 14 januari 2016 12:00 schreef Dven het volgende:
[..]
Als ik vanaf hier naar Nederland ga, vertrek ik om 1 uur 's nachts en de vlucht is om 07.00. Om 09.30 (Bulgaarse tijd) ben ik dan in Nederland. Tegen 12 uur ben ik waar ik zijn moet. Reis van 11 uur. Waarvan 2,5 in het vliegtuig
Nouja, de auto is 24 uur rijden. Dus wil je dat een beetje aangenaam doen ben je twee dagen onderwegquote:Op donderdag 14 januari 2016 12:06 schreef Polenbatser het volgende:
[..]
Dat is nogal kansloos ja. Binnen Europa is vliegen niet zo tijdseffiiciënt als je niet direct naast het vliegveld woont. Zelf ga ik nu altijd maar met de auto, kan ik weg op de tijd die ik wil, het is net wat sneller en ik vind rijden leuk.Stiekem hoop ik nog wel dat ze speciaal voor mij een vlucht Enschede - Praag opengooien.
Maar dat zal zich wel beperken tot mijn fantasie.
Dat tikt wel aan dan ja. Hoe lang doe je erover met de trein?quote:Op donderdag 14 januari 2016 12:07 schreef Dven het volgende:
[..]
Nouja, de auto is 24 uur rijden. Dus wil je dat een beetje aangenaam doen ben je twee dagen onderweg
Liefst heb ik altijd de trein gepakt. Beetje sightseeen onderweg. Prettig, zeker omdat ik vliegen verafschuw.
Helaas ben ik nu 26 en is interrailen zo voordelig niet meer
Ik heb het ooit zo snel mogelijk met de trein proberen te doen. Heeft me 32 uur gekost. Voordeel is wel dat het tweemaal met eigen nachtcoupe was. Beetje slapen, drankje doen en weer in de volgende stad wakker worden.quote:Op donderdag 14 januari 2016 12:07 schreef Polenbatser het volgende:
[..]
Dat tikt wel aan dan ja. Hoe lang doe je erover met de trein?
Ik moet nu heel erg denken aan Eurotrip. Mi scusi.quote:Op donderdag 14 januari 2016 12:10 schreef Dven het volgende:
[..]
Ik heb het ooit zo snel mogelijk met de trein proberen te doen. Heeft me 32 uur gekost. Voordeel is wel dat het tweemaal met eigen nachtcoupe was. Beetje slapen, drankje doen en weer in de volgende stad wakker worden.
Meestal pakte ik de nachttrein van Sofia naar Belgrado. 20:30 vertrek in Sofia, 06:00 aankomst in belgrado. Daar fris wakker worden, middagje beetje de stad doorhobbelen en in de avond de trein naar Budapest pakken. Daar hetzelfde principe, en dan de hoge snelheidstrein naar Wenen pakken. Wenen - Munchen, beetje bier drinken en vervolgens naar NL
Een leuke trip is altijd een goed excuus voor familiebezoekquote:Op donderdag 14 januari 2016 12:15 schreef Polenbatser het volgende:
[..]
Ik moet nu heel erg denken aan Eurotrip. Mi scusi.Op zich klinkt het wel als een leuk reisje, maar kan me best goed voorstellen dat je daardoor ook niet echt zin hebt om vaak naar NL te gaan.
Stiekem wel. Misschien moet ik ook eens de trein proberen.quote:Op donderdag 14 januari 2016 12:18 schreef Dven het volgende:
[..]
Een leuke trip is altijd een goed excuus voor familiebezoek
Probleem is dus wel dat wanneer je ouder bent dan 26 treinen een duur geintje wordt. Ik zou nu iets van een 700 euro kwijt zijn om van Bulgarije naar NL te geraken. Dat gaat erover..quote:Op donderdag 14 januari 2016 12:19 schreef Polenbatser het volgende:
[..]
Stiekem wel. Misschien moet ik ook eens de trein proberen.
Klopt, dat ben ik helaas ook.quote:Op donderdag 14 januari 2016 12:20 schreef Dven het volgende:
[..]
Probleem is dus wel dat wanneer je ouder bent dan 26 treinen een duur geintje wordt. Ik zou nu iets van een 700 euro kwijt zijn om van Bulgarije naar NL te geraken. Dat gaat erover..
Dan heb je een zuinige auto.quote:Op donderdag 14 januari 2016 13:55 schreef snakelady het volgende:
Kom ik aan, in 7 uur sta ik in Nederland als ik met de auto ga en dat kost mij dan 70 euro ongeveer....
Hoewel ik ook wel eens met het vliegtuig ben gegaan, van Billund naar Amsterdam, dan ben ik zo'n 3 uur bezig met reizen in totaal.
Hahaha ja, legoland is wel leuk.quote:Op donderdag 14 januari 2016 14:03 schreef Polenbatser het volgende:
[..]
Dan heb je een zuinige auto.Mij kost het ook 7 uur (record is 6 uur) met de auto.
Ik wil ook naar Billund met het vliegtuig, maar alleen omdat Legoland daar tegenover is. Ik geef de schuld aan Bassie en Adriaan!
Een plek waar ik wil wonenquote:Op donderdag 14 januari 2016 10:18 schreef Dven het volgende:
[..]
Is maar net wat jouw definitie van spotgoedkoop is.
Dan is het voor jou denk ik toch net iets dichterbij, volgens mij is het voor mij in theorie 7 uur, maar ik probeer altijd zo hard mogelijk door te trappen in DL. Dat is alleen niet zo leuk qua benzineverbruik.quote:Op donderdag 14 januari 2016 15:14 schreef snakelady het volgende:
[..]
Hahaha ja, legoland is wel leuk.
En ik rij een hele oude Toyota starlet.
Theoretisch is het ook 6 uur, maar ik sta altijd in de file bij Hamburg, een keer heb ik er 10 uur over gedaan, midden in de zomer, dat was wel verschrikkelijk. ( geen airco)
Benzineprijzen: hier nu varierend tussen de 70 en 93 cent per liter.quote:Op vrijdag 15 januari 2016 12:38 schreef Polenbatser het volgende:
[..]
Dan is het voor jou denk ik toch net iets dichterbij, volgens mij is het voor mij in theorie 7 uur, maar ik probeer altijd zo hard mogelijk door te trappen in DL. Dat is alleen niet zo leuk qua benzineverbruik.
Ben nog nooit in Legoland geweest, wil er altijd nog een keer heen.
quote:Op vrijdag 15 januari 2016 16:27 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Benzineprijzen: hier nu varierend tussen de 70 en 93 cent per liter.
Nee, maar voor de mensen hier wel makkelijk, niet iedereen weet hoeveel een Deense kroon waard is.quote:Op vrijdag 15 januari 2016 17:01 schreef motorbloempje het volgende:
Omrekenen doe ik niet meer naar euro's. heeft niet zoveel zin
Dat is ook weer zo, op vakantie gaan naar Denemarken is erg duur , maar om er te wonen niet gezien inkomens gemiddeld een stuk hoger liggen vergeleken met Nederland.quote:Op vrijdag 15 januari 2016 17:17 schreef motorbloempje het volgende:
Ja, maar dat heeft ook niet zoveel zin. Aangezien het niet echt direct zegt over of iets duurder is of niet. Je verdient vaak in een land wel 'landconform' (geldt niet altijd en voor alles, maar gemiddeld genomen). Ik zie een pond hier dan ook als dat ik een euro zou zien. Terwijl dat kreng toch in euro's een stuk meer waard is (*O* fijn als we volgende maand bier gaan inslaan)
Je zelfbrouwsels zijn nog niet drinkbaarquote:Op vrijdag 15 januari 2016 17:17 schreef motorbloempje het volgende:
(fijn als we volgende maand bier gaan inslaan)
Dat is toch nog niet genoeg manquote:Op vrijdag 15 januari 2016 17:44 schreef flipsen het volgende:
[..]
Je zelfbrouwsels zijn nog niet drinkbaar
Goedkoop bedoel jequote:Op vrijdag 15 januari 2016 17:24 schreef snakelady het volgende:
[..]
Dat is ook weer zo, op vakantie gaan naar Denemarken is erg duur , maar om er te wonen niet gezien inkomens gemiddeld een stuk hoger liggen vergeleken met Nederland.
Volgende stap is een ketel van 50 liter?quote:Op vrijdag 15 januari 2016 17:49 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Dat is toch nog niet genoeg man!
Nee, over het algemeen is Denemarken duurder dan Nederland.quote:
Ik had het niet over Nederland, ik woon in Noorwegen.quote:Op vrijdag 15 januari 2016 21:13 schreef snakelady het volgende:
[..]
Nee, over het algemeen is Denemarken duurder dan Nederland.
Behalve wanneer je hier woont ivm hogere lonen.
Vroeger was Polen pas goedkoop.quote:Op vrijdag 15 januari 2016 17:20 schreef Polenbatser het volgende:
Dat vergeten mensen nog wel eens als ze me vragen of alles hier niet supergoedkoop is. Benzine is hier wel wat goedkoper dan in NL, maar dat is natuurlijk alleen maar leuk met een NLs salaris en dat heb ik niet.
Vroeger was alles beter.quote:
Tof! Waar woon je ergens? Ik zou best graag in het noorden willen wonen, houd van Arctisch klimaat.quote:Op vrijdag 15 januari 2016 21:28 schreef Fogel het volgende:
[..]
Ik had het niet over Nederland, ik woon in Noorwegen.
Is dat niet hét grote voordeel van wonen in een land als Noorwegen of Zwitserland? Dat gewoon zowat *elk* ander land ter wereld een goedkope vakantiebestemming is.quote:
Het is dat ik tegenwoordig weer een goede hoeveelheid zloty krijg voor mn pond elke keer als ik er ben.quote:Op vrijdag 15 januari 2016 22:40 schreef Polenbatser het volgende:
Vroeger was alles beter.Maar Polen en Tsjechië zijn zo goedkoop niet meer, mensen hebben nog wel steeds dat idee van 15 jaar terug. H&M is hier bijvoorbeeld 10% duurder dan in NL, Ikea zelfde prijs. Eten ligt er heel erg aan wat je haalt, maar heel veel merken hebben ook iets dat ik een West-Europalijn en een Oost-Europalijn noem qua kwaliteit.
Is dan ook niet zo.quote:Op vrijdag 15 januari 2016 22:30 schreef devzero het volgende:
Tsja, we wisten nog niet dat alles duurder is in Noorwegen.
Midden-Noorwegen.quote:Op vrijdag 15 januari 2016 22:40 schreef Polenbatser het volgende:
[..]
Tof! Waar woon je ergens? Ik zou best graag in het noorden willen wonen, houd van Arctisch klimaat.
quote:Op vrijdag 15 januari 2016 22:41 schreef Igen het volgende:
[..]
Is dat niet hét grote voordeel van wonen in een land als Noorwegen of Zwitserland? Dat gewoon zowat *elk* ander land ter wereld een goedkope vakantiebestemming is.
Helaas inderdaad.quote:Op vrijdag 15 januari 2016 22:44 schreef Insomnia_ het volgende:
[..]
Het is dat ik tegenwoordig weer een goede hoeveelheid zloty krijg voor mn pond elke keer als ik er ben.
Maar als je het vergelijkt met 10-15 jaar geleden, echt niet zo goedkoop meer nee, oost-europa.
Vanuit Euroland is het juist wel leuk, want dan is Tsjechië weer wat goedkoper. Dat is vast ook de bedoeling geweest.quote:Op vrijdag 15 januari 2016 22:57 schreef Polenbatser het volgende:
[..]
Helaas inderdaad.Ik zit in Tsjechië en ze hebben anderhalf jaar geleden de koers van de Kroon t.o.v.de Euro veranderd, is naar 27 Czk voor 1 Euro gegaan i.p.v. de 25 Czk die het eerst was. Vond ik niet zo leuk, want naar een Euroland gaan is dus nog duurder geworden.
Ja, eigen markt versterken inderdaad. 400 Kronen is ook ongeveer 16 euro, deel maar eens door 25 (delen door 27 ga ik niet aan beginnen).quote:Op vrijdag 15 januari 2016 23:03 schreef Igen het volgende:
[..]
Vanuit Euroland is het juist wel leuk, want dan is Tsjechië weer wat goedkoper. Dat is vast ook de bedoeling geweest.
Alhoewel het wel nog kutter omrekenen is. 79 kronen, gedeeld door 27, uitrekenen uit je hoofd terwijl je in de winkel staat...
Oeps, ik bedoelde 200 kronen.quote:Op vrijdag 15 januari 2016 23:08 schreef Polenbatser het volgende:
[..]
Ja, eigen markt versterken inderdaad. 400 Kronen is ook ongeveer 16 euro, deel maar eens door 25 (delen door 27 ga ik niet aan beginnen).
Haha, ik ben d'r inmiddels aan gewend, reken ook niet meer om. Het was wel even wennen, sowieso is het geld hier lelijk.quote:Op vrijdag 15 januari 2016 23:09 schreef Igen het volgende:
[..]
Oeps, ik bedoelde 200 kronen.
Je wordt er toch gek van!?
Door 3 delen en een beetje er vanaf trekkenquote:Op vrijdag 15 januari 2016 23:03 schreef Igen het volgende:
[..]
Vanuit Euroland is het juist wel leuk, want dan is Tsjechië weer wat goedkoper. Dat is vast ook de bedoeling geweest.
Alhoewel het wel nog kutter omrekenen is. 79 kronen, gedeeld door 27, uitrekenen uit je hoofd terwijl je in de winkel staat...
Lelijk? Ik vind de 50kc-munt juist misschien wel de mooiste munt die ik ken.quote:Op vrijdag 15 januari 2016 23:13 schreef Polenbatser het volgende:
[..]
Haha, ik ben d'r inmiddels aan gewend, reken ook niet meer om. Het was wel even wennen, sowieso is het geld hier lelijk.OV is over het algemeen wel erg goedkoop en ook nog eens goed, dat is wel heel fijn.
Dat is de enige die wel leuk is ja. Maar de briefjes zijn gewoon niet mooi.quote:Op vrijdag 15 januari 2016 23:18 schreef Igen het volgende:
[..]
Lelijk? Ik vind de 50kc-munt juist misschien wel de mooiste munt die ik ken.![]()
Alleen is het Tsjechische muntgeld allemaal wat groot en dik en zwaar, dat is niet zo praktisch.
quote:Op vrijdag 15 januari 2016 23:03 schreef Igen het volgende:
Alhoewel het wel nog kutter omrekenen is. 79 kronen, gedeeld door 27, uitrekenen uit je hoofd terwijl je in de winkel staat...
X/27 = X/(3*9) = X/3 + een beetje er vanaf trekken.quote:Op vrijdag 15 januari 2016 23:14 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Door 3 delen en een beetje er vanaf trekken
Van het euro bedrag een beetje aftrekkenquote:Op zaterdag 16 januari 2016 02:04 schreef devzero het volgende:
[..]
[..]
X/27 = X/(3*9) = X/3 + een beetje er vanaf trekken.
Bedoel je door 30 delen en een beetje erbij optellen?
Zit jij ook in Tsjechië dan? (gezien je username)quote:Op donderdag 14 januari 2016 12:06 schreef Polenbatser het volgende:
[..]
Dat is nogal kansloos ja. Binnen Europa is vliegen niet zo tijdseffiiciënt als je niet direct naast het vliegveld woont. Zelf ga ik nu altijd maar met de auto, kan ik weg op de tijd die ik wil, het is net wat sneller en ik vind rijden leuk.Stiekem hoop ik nog wel dat ze speciaal voor mij een vlucht Enschede - Praag opengooien.
Maar dat zal zich wel beperken tot mijn fantasie.
Toen ik afgelopen zomer in Polen (Krakow) was voor een aantal weken, viel me wel op dat eten (uit eten dan), nog redelijk betaalbaar was.quote:Op vrijdag 15 januari 2016 22:40 schreef Polenbatser het volgende:
[..]
Vroeger was alles beter.Maar Polen en Tsjechië zijn zo goedkoop niet meer, mensen hebben nog wel steeds dat idee van 15 jaar terug. H&M is hier bijvoorbeeld 10% duurder dan in NL, Ikea zelfde prijs. Eten ligt er heel erg aan wat je haalt, maar heel veel merken hebben ook iets dat ik een West-Europalijn en een Oost-Europalijn noem qua kwaliteit.
[..]
Tof! Waar woon je ergens? Ik zou best graag in het noorden willen wonen, houd van Arctisch klimaat.
Maar als je het vergelijkt met 10-15 jaar geleden, echt niet zo goedkoop meer nee, West-Europaquote:Op vrijdag 15 januari 2016 22:44 schreef Insomnia_ het volgende:
[..]
Het is dat ik tegenwoordig weer een goede hoeveelheid zloty krijg voor mn pond elke keer als ik er ben.
Maar als je het vergelijkt met 10-15 jaar geleden, echt niet zo goedkoop meer nee, oost-europa.
Dit herken ik eigenlijk niet. Maar misschien verschilt Zuidoost-Europa wat dat betreft met Oost-Europa.quote:Op vrijdag 15 januari 2016 22:40 schreef Polenbatser het volgende:
[..]
Vroeger was alles beter.Maar Polen en Tsjechië zijn zo goedkoop niet meer, mensen hebben nog wel steeds dat idee van 15 jaar terug. H&M is hier bijvoorbeeld 10% duurder dan in NL, Ikea zelfde prijs. Eten ligt er heel erg aan wat je haalt, maar heel veel merken hebben ook iets dat ik een West-Europalijn en een Oost-Europalijn noem qua kwaliteit.
Uit eten is wel goedkoop inderdaad, maar wat je in de supermarkt haalt verschilt niet zo heel veel. In elk geval niet zoveel als je zou verwachten en als je het uitzet naar het verschil in salaris.quote:Op woensdag 20 januari 2016 05:33 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Toen ik afgelopen zomer in Polen (Krakow) was voor een aantal weken, viel me wel op dat eten (uit eten dan), nog redelijk betaalbaar was.
Per saldo goedkoper dan hier in Manila
Zou kunnen, ik heb eigenlijk geen idee hoe het zit met de rest van het voormalig Oostblok. En je moet even in je achterhoofd houden dat ik in de hoofdstad zit, dat maakt natuurlijk ook wel een verschil qua prijs. Alhoewel Ikea en H&M vaste prijzen hebben, maar kleinere winkels zullen goedkoper zijn elders in het land.quote:Op woensdag 20 januari 2016 07:18 schreef Dven het volgende:
[..]
Dit herken ik eigenlijk niet. Maar misschien verschilt Zuidoost-Europa wat dat betreft met Oost-Europa.
Ha, ja verwarrende naam, maar ik zit in Praag.quote:Op dinsdag 19 januari 2016 21:50 schreef Arnax het volgende:
[..]
Zit jij ook in Tsjechië dan? (gezien je username)
edit: ik lees nu de rest van je reactiesIk zit zelf in Brno
![]()
Moet je hier nu komen.quote:Op woensdag 20 januari 2016 05:33 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Toen ik afgelopen zomer in Polen (Krakow) was voor een aantal weken, viel me wel op dat eten (uit eten dan), nog redelijk betaalbaar was.
Per saldo goedkoper dan hier in Manila
Ik vind de benzine en diesel toch behoorlijk onreralistisch duur in de Eu vergelijkend met de neergang van de olie.quote:Op woensdag 20 januari 2016 14:53 schreef Fogel het volgende:
Diesel was 12,24 NOK (ongeveer ¤1,2) gister. Mijn tank zit weer vol.
De olieprijs is dan ook maar een klein deel van de prijs, de rest is belasting/accijns/heffing/toeslag/whatever.quote:Op woensdag 20 januari 2016 15:07 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Ik vind de benzine en diesel toch behoorlijk onreralistisch duur in de Eu vergelijkend met de neergang van de olie.
Tja als iets "niets" kost dan kan je het wel 100x verdubbelen, het blijft "niets".... LOLquote:Op woensdag 20 januari 2016 15:18 schreef nixxx het volgende:
mijn benzine is 50% duurder geworden. Kost nog steeds niets
Tsja, je kunt inderdaad bijna alles wel een positieve draai geven.quote:Op woensdag 20 januari 2016 15:50 schreef Fogel het volgende:
Volgens de staatspropaganda is de benzineprijs hier een van de laagste van Europa als je het als deel van je besteedbaar inkomen ziet.
quote:Op woensdag 20 januari 2016 15:50 schreef Fogel het volgende:
Volgens de staatspropaganda is de benzineprijs hier een van de laagste van Europa als je het als deel van je besteedbaar inkomen ziet.
Hier gevoelstemperatuur -14....quote:
quote:Op woensdag 20 januari 2016 09:40 schreef Polenbatser het volgende:
Ha, ja verwarrende naam, maar ik zit in Praag.
Noem je dat koud! In Canada is het pas koud. Oh wacht... 'T lijkt wel Nederlandquote:Op donderdag 21 januari 2016 08:14 schreef snakelady het volgende:
[..]
Hier gevoelstemperatuur -14....
[ afbeelding ]
quote:Op donderdag 21 januari 2016 21:02 schreef rogier21 het volgende:
[..]
Noem je dat koud! In Canada is het pas koud. Oh wacht... 'T lijkt wel Nederland
Zal ik doen, alleen rijden... soms heerlijk, maar soms ook dodelijk saai.quote:Op donderdag 21 januari 2016 18:06 schreef Arnax het volgende:
[..]![]()
Zag ook je andere berichtje; ik ga regelmatig terug naar Nederland en kom langs zowel Praag als Enschede, dus als je ooit eens een lift wilt, laat het maar wetenAlleen rijden is ook niet altijd wat.
I feel your pain, hier was het vorige week ook van de ene op de andere dag 30% verhoging.quote:Op woensdag 20 januari 2016 15:18 schreef nixxx het volgende:
mijn benzine is 50% duurder geworden. Kost nog steeds niets
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Zat al te zoeken door de topics hier, maar ik geloof dat er niet veel mensen in het Midden-Oosten zitten hier in KAA?Jack does it in real time...
quote:Op zaterdag 23 januari 2016 19:19 schreef DeeBee het volgende:
[..]
I feel your pain, hier was het vorige week ook van de ene op de andere dag 30% verhoging.Afgezien van Nixxx in KSA zitten er volgens mij nog twee in de UAE, maar die zie ik alleen in TRV, niet in KAA. En ik ga in de zomer zeer hoogstwaarschijnlijk weer terug naar Dubai na een jaar in NL.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Zat al te zoeken door de topics hier, maar ik geloof dat er niet veel mensen in het Midden-Oosten zitten hier in KAA?
Yep! Met een voorkeur voor maandagen, mocht er keuze zijnquote:Op zaterdag 23 januari 2016 20:20 schreef flipsen het volgende:
Tussen 23/02 en 15/03 ben ik weer even in NL. Een nieuwe meet in Winterswijk lijkt me wel een goed idee, meer geinteresseerden?
Voor mij geen probleem, maar laten we ook even checken met Winterswijk of het uberhaubt mogelijk isquote:Op zaterdag 23 januari 2016 22:23 schreef Gaoxing het volgende:
[..]
Yep! Met een voorkeur voor maandagen, mocht er keuze zijn
Ik denk niet dat ik kan, anders was ik graag langs gekomenquote:Op zaterdag 23 januari 2016 20:20 schreef flipsen het volgende:
Tussen 23/02 en 15/03 ben ik weer even in NL. Een nieuwe meet in Winterswijk lijkt me wel een goed idee, meer geinteresseerden?
Op veel vlakken is dat ook zo hoor, je bent bij lange niet de enige die zo denkt.quote:Op zaterdag 23 januari 2016 19:44 schreef Barbusse het volgende:
Ik weet niet, het midden oosten lijkt me niet zo leuk wonen#vooroordeel
quote:Op zondag 24 januari 2016 04:57 schreef DeeBee het volgende:
[..]
Op veel vlakken is dat ook zo hoor, je bent bij lange niet de enige die zo denkt.Al zijn er ook superveel mensen die zich amper interesseren voor het M-O en wel snel in de (overdreven) vooroordelen schieten die je in de media vaak ziet.
Maar de mogelijkheden qua werk zijn wel weer heel tof hier en ik hen geen vrouw of kids, dan is het ook een stuk beter. Westerse man is ongeveer het beste profiel wat je hier kunt hebben als expat, dat is ook wel weer chanant, maar ach.
Ik gaf het als eerste toe dat ik het makkelijk heb.quote:Op zondag 24 januari 2016 11:26 schreef Barbusse het volgende:
[..]Zwaar leven maar weer als single man
Ik vond Dubai een van de prettigste plaatsen waar ik heb gewoond, en voor mij als Westerse vrouw veel en veel minder beperkend dan Bangkok, waar ik lang heb gewoond. Ik denk dat ik in de VAE met name werd gezien als Westers, en in Bangkok met name als vrouw. Ik heb in Dubai werkelijk nooit een vervelende ervaring gehad, of je moet het tamelijk intens staren van met name het lager opgeleide deel van de bevolking meetellen. Wat ik dus niet doequote:Op zondag 24 januari 2016 04:57 schreef DeeBee het volgende:
[..]
Op veel vlakken is dat ook zo hoor, je bent bij lange niet de enige die zo denkt.Al zijn er ook superveel mensen die zich amper interesseren voor het M-O en wel snel in de (overdreven) vooroordelen schieten die je in de media vaak ziet.
Maar de mogelijkheden qua werk zijn wel weer heel tof hier en ik hen geen vrouw of kids, dan is het ook een stuk beter. Westerse man is ongeveer het beste profiel wat je hier kunt hebben als expat, dat is ook wel weer chanant, maar ach.
Klinkt op zich wel interessant. Het is ook wel een totaal andere wereldquote:Op zondag 24 januari 2016 11:37 schreef DeeBee het volgende:
Saudi is wat dat betreft wel het 'ergste' natuurlijk. Hier in Qatar mag je op zich alles verder als vrouw en alleen Islamitische vrouwen zijn verplicht abaya en hijab te dragen.
Er zijn genoeg alleenstaande Westerse vrouwen die ik tegenkom hier (o.a. veel docenten), maar het is als vrouw wel moeilijker. Het is allemaal vrij discrimenerend / hierarisch hier, waarbij je als man helaas het makkelijker hebt dan vrouwen soms. En ook dingen als afkomst of paygrade uitmaken hoeveel je voor elkaar krijgt...
Wat betreft beperkingen en wetten: mits je je enigszins beschaafd gedraagt heb je verder weinig te vrezen. Op papier mag er niet zoveel, maar in de praktijk is het lastig handhaven en gaat iedereen z'n gang. Ongehuwd samenwonen is eigenlijk niet toegestaan bijv. maar gebeurt op grote schaal zonder veel problemen, alleen kan het ooit tegen je gebruikt worden als iemand kwaad wil...
Op zich voel ik mij niet zo beperkt nu en voor vrouwen zal het iets erger zijn. Wat je wel heel erg merkt is dat de landen heel 'jong' zijn en ze een identiteit zoeken (een 'nationaliteit' is een heel nieuw concept hier, omdat er eigenlijk vooral nomadenvolken leefden en je stam je 'nationaliteit' was). In de zoektocht naar identiteit grijpen ze terug naar traditie en religieuze normen en waarden. Echter zijn er tegelijkertijd tienduizenden (Westerse) expats die elk weekend de happy hours afstruinen in de bars (soms samen met Qatari's), dus dat geeft een interessante mix.
Ik zou het niet elke vrouw zomaar aanraden, maar mits je genoeg verdient en je werkgever je weinig beperkingen oplegt is het goed te doen. Het is wel weer avontuurlijker en soms ronduit frustrerend om te leven in deze samenleving, maar de groei en ontwikkeling van de landen en bedrijven hier is ongeevenaard momenteel (en ook de voornaamste reden dat ik ervoor gekozen heb, de mogelijkheden en groei).
[..]
Ik gaf het als eerste toe dat ik het makkelijk heb.
Disclaimer. ik ben geen alleenstaande vrouw :pquote:Op zondag 24 januari 2016 11:15 schreef Polenbatser het volgende:
Hoe is het M-O eigenlijk om als alleenstaande vrouw te zijn? Ik zou er echt met geen haar op m'n hoofd aan denken om daar alleen heen te gaan, maar ik weet er eigenlijk ook niks vanaf. Ik hoorde van een collega dat een kennis van haar naar Saudie-Arabië is gegaan en daar werkt als verpleegkundige. Maar als vrouw mag je daar toch helemaal niks? Of komen die dan terecht in een compound met alleen maar buitenlanders en is het leven binnen zo'n compound wel prima te doen? Collega wist dat ook niet precies, maar vond het wel vrij apart om te horen.
Dhahran is groot.. misschien 30000 mensen? Ik zit in een kleinere compound. Vrouwen mogen op compound trouwens wel auto rijden. Als ik buiten vrouwen zie ik het meestal in groepjes vrouwen. of met een familie. Je ziet geen groepjes jongens en meisjes door elkaar zitten. Volgens mij wordt er niet op gehandhaafd, maar zorgt sociale druk daarvoor.quote:Op zondag 24 januari 2016 13:22 schreef Polenbatser het volgende:
Maar die compounds zijn dan best wel groot? En eigenlijk leef je in een soort van land binnen een land, het lijkt mij best beklemmend. Ook dat je geen auto mag rijden. Nou is daar praktisch wel een oplossing voor te vinden, maar ik zou het naar vinden dat het niet mag. Even een auto lenen van een vriend is er niet bij. Mag je sowieso gezien worden met een man die geen familie is en waarmee je niet getrouwd bent? Of is het dan weer zo dat dat in de praktijk wel kan, maar dat het wel tegen je gebruikt kan worden? Lijkt me best een rare samenleving, dat veel verboden is, maar dat het 'stiekem' wel mag en dat stiekem is niet eens zo heel stiekem. Houden ze dan niet opeens razzia's dat ze toch heel veel mensen oppakken die de regels overtreden, gewoon om af en toe te bewijzen dat ze er toch wel opletten?
Dat is gewoon een stadje op zich dus. Interessant wel die verhalen, kan het me maar moeilijk voorstellen hoe het is er te leven. Volgens mij is een baan als verpleegkundige wel dikbetaald daar, althans als ik die collega mag geloven. Zal ook wel één van de voornaamste redenen zijn om er heen te verhuizen.quote:Op zondag 24 januari 2016 13:33 schreef nixxx het volgende:
[..]
Dhahran is groot.. misschien 30000 mensen? Ik zit in een kleinere compound. Vrouwen mogen op compound trouwens wel auto rijden. Als ik buiten vrouwen zie ik het meestal in groepjes vrouwen. of met een familie. Je ziet geen groepjes jongens en meisjes door elkaar zitten. Volgens mij wordt er niet op gehandhaafd, maar zorgt sociale druk daarvoor.
Dat zal wel.ik word ook dikbetaald. zeker vergeleken met Nederland en dan ook nog eens geen belasting.quote:Op zondag 24 januari 2016 13:48 schreef Polenbatser het volgende:
[..]
Dat is gewoon een stadje op zich dus. Interessant wel die verhalen, kan het me maar moeilijk voorstellen hoe het is er te leven. Volgens mij is een baan als verpleegkundige wel dikbetaald daar, althans als ik die collega mag geloven. Zal ook wel één van de voornaamste redenen zijn om er heen te verhuizen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |