Haha...ik ga 'm zo wel leven. Ik hou wel van oude boeken.quote:Op donderdag 17 september 2015 09:08 schreef Lyrebird het volgende:
Bij "Peerke en z'n kameraden" (1919), die ik tussen een stapel oude boeken op de lagere school vond, heb ik me ook stevig moeten vermannen om niet in huilen uit te barsten. Pffff, wat een zware kost was dat zeg. Toen de oude man uit moest leggen aan het kindje met polio dat een stel rotjongens het bootje hadden kapotgemaakt. Het bootje dat hij voor het kindje aan het maken was. "Opa, opa, wanneer is het bootje af?"
... hier is ie: http://www.dbnl.org/tekst/huls013peer01_01/
Waarschuwing, niet geschikt voor lezers met een ziel.
W.G. van der Hulst, de schrijver van dat boek, heeft ook "Jaap Holm" geschreven. Als je dat soort boeken hebt gelezen, dan ga je automatisch je best doen op school..
*boks*quote:Op zaterdag 19 september 2015 16:44 schreef Lyrebird het volgende:
Die van Arendsoog, die heb ik allemaal gelezen. Zowel van J. Nowee als P. Nowee, als ik het goed heb. Een tijdje terug heb ik er nog een terug gelezen. Slecht man... Hetzelfde geldt voor de Kameleon. Als jongetje verslond ik die boeken, maar ik ben bang dat de juffen en meesters indertijd gelijk hadden. Pulp...
Mijn vaders geboortedorp kwam in de boeken voor, dat maakte het nog concreter. Dat was ook het dorp waar m'n pake en beppe woonden...quote:Op zaterdag 19 september 2015 17:09 schreef Lyrebird het volgende:
Wij gingen wel eens in Friesland zeilen, en daardoor kon ik me wel iets voorstellen bij het leven van die jongens van de Kameleon. Niet zo lastig om het dan voor je te zien.
* flipsen checkt nicknamequote:Op zaterdag 19 september 2015 22:38 schreef rechtsedirecte het volgende:
jullie vergeten "Het is een bijzonder kind Griet, en dat is het"
Zoiets wat?quote:Op zaterdag 19 september 2015 23:03 schreef Teslynd het volgende:
Ja, die was ik vergeten. Was daar al heel snel op uitgekeken. Was alleen maar leuk omdat er gezegd werd dat het zo leuk was, al zou je zelf een ongenadig pak slaag krijgen als je zoiets uitvrat.
Ha Griet! Die was ik helemaal vergeten, maar zonder klopte het ritme niet helemaal.quote:Op zondag 20 september 2015 00:01 schreef flipsen het volgende:
[..]
* flipsen checkt nickname
Ik niet hoor![]()
Dik Trom idd, ook leuk. In hetzelfde genre vond ik Pietje Bel het leukst. Nou ja, toen ik jong was dan. Erg beeldend beschreven, en wat is er mooier dan een geheim piratenhol te vinden?quote:Op zaterdag 19 september 2015 22:38 schreef rechtsedirecte het volgende:
jullie vergeten "Het is een bijzonder kind, en dat is het"
De Vijf! En het merkwaardige daarvan was, dat het kind een eiland bezat (eigenijk: "bezat"), dat er een ondergrondse gang naar dat eiland was (dat kon toch helemaal niet?!) en dat ze bier (gemberbier) dronken.quote:Op zondag 20 september 2015 05:13 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Dik Trom idd, ook leuk. In hetzelfde genre vond ik Pietje Bel het leukst. Nou ja, toen ik jong was dan. Erg beeldend beschreven, en wat is er mooier dan een geheim piratenhol te vinden?
Over piraten gesproken, Biggles in de West heb ik wel tien keer gelezen.
Het is een SC, maakt niet uit.quote:Op zondag 20 september 2015 16:22 schreef flipsen het volgende:
Maaruh, we zitten opeens in [MLN] lijkt wel
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |