Ja, dat kan je doen. Maar de wederpartij heeft ook alle recht om democratisch te beslissen om jou dan een onbetrouwbare flapdrol te vinden waar geen afspraken mee kunnen worden gemaakt, met alle consequenties van dien. Dat moet je dan ook accepteren en daar schort het bij Varoufakis duidelijk een beetje aan.quote:Op maandag 13 juli 2015 19:26 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Nee, je kunt ook afspraken opzeggen. De wederpartij weet immers dat die met een democratie te maken heeft en dat degene die zijn woord geeft door het volk ook weer naast het pluche gezet kan worden. Je maakt dan ook geen internationale afspraken om je eigen kneuterig partijpolitieke ideetjes er doorheen te rammen, maar om je volk verder te helpen. Dan komt het draagvlak vanzelf mee.
In de vorm dat het een helemaal en zooitje ongeregeld zou worden, absoluut. Ze waren er daar (voor de Henk en Ingrid) met een GRexit er NIET beter op geworden.quote:Op maandag 13 juli 2015 19:11 schreef Perrin het volgende:
[..]
Dan hebben de Grieken ook bij een Grexit veel zekerheid volgens jou
Hij heeft een slechtere deal dan hij voor de OXI had kunnen krijgen.quote:Op maandag 13 juli 2015 16:18 schreef Confetti het volgende:
Eigenlijk is het een dom en gehaast akkoord. De cijfers kloppen van geen kant. Die 50 miljard aan privatisaties is compleet uit de lucht gegrepen. Blijkbaar verwijzen ze naar een rapport van het IMF uit 2011 maar die bedrijven raak je tegenwoordig voor nog geen euro kwijt. De banken zijn al niets waard en al die mooie vliegvelden evenmin.
Ben wel benieuwd wat er nu in het Griekse parlement gaat gebeuren.quote:Op maandag 13 juli 2015 19:34 schreef Buster24 het volgende:
[..]
Hij heeft een slechtere deal dan hij voor de OXI had kunnen krijgen.
Dijs heeft ze flink de oren gewassen en alles is weer al vanouds.
Syrizas zal vermoedelijk het einde van de maand niet halen.
als ze ballen hebben zetten ze die hele tent in de fik als teken van protestquote:Op maandag 13 juli 2015 19:35 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ben wel benieuwd wat er nu in het Griekse parlement gaat gebeuren.
Ik ook, ik hoorde dat hij vanuit zijn eigen club een heleboel tegenstand krijgt.quote:Op maandag 13 juli 2015 19:35 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ben wel benieuwd wat er nu in het Griekse parlement gaat gebeuren.
Dit dus. Democratie betekend niet dat je onbetrouwbaar mag zijn.quote:Op maandag 13 juli 2015 19:32 schreef Igen het volgende:
[..]
Ja, dat kan je doen. Maar de wederpartij heeft ook alle recht om democratisch te beslissen om jou dan een onbetrouwbare flapdrol te vinden waar geen afspraken mee kunnen worden gemaakt, met alle consequenties van dien. Dat moet je dan ook accepteren en daar schort het bij Varoufakis duidelijk een beetje aan.
Ze krijgen wel meer dan 80 miljard in plaats van alleen 7 miljard. Dat is iets wat veel mensen, zelfs journalisten, vergeten wanneer ze het over draconische maatregelen hebben.quote:Op maandag 13 juli 2015 19:34 schreef Buster24 het volgende:
[..]
Hij heeft een slechtere deal dan hij voor de OXI had kunnen krijgen.
Dijs heeft ze flink de oren gewassen en alles is weer al vanouds.
Syrizas zal vermoedelijk het einde van de maand niet halen.
Scheuring is op tilt idd.quote:Op maandag 13 juli 2015 19:39 schreef Buster24 het volgende:
[..]
Ik ook, ik hoorde dat hij vanuit zijn eigen club een heleboel tegenstand krijgt.
Het betekent dat de soevereiniteit bij het volk ligt, volgens mij, en dus als het volk kont tegen de kribbe gooit en via verkiezingen kenbaar maakt....quote:Op maandag 13 juli 2015 19:39 schreef beantherio het volgende:
[..]
Dit dus. Democratie betekend niet dat je onbetrouwbaar mag zijn.
Divide and conquer. Gaat het toch lukken om Syriza te verslaan. De splitsing tussen Frankrijk en Duitslands is gerepareerd, voor nu. Nu kijken of Syriza wel of niet barst.quote:
Via the guardian:quote:Op maandag 13 juli 2015 19:39 schreef Buster24 het volgende:
[..]
Ik ook, ik hoorde dat hij vanuit zijn eigen club een heleboel tegenstand krijgt.
twitter:DenisMacShane twitterde op maandag 13-07-2015 om 18:16:36Greek pol friends in Athens say Tsipras has votes for deal. They are shocked at some interview Varoufakis has given N S'man @graemewearden reageer retweet
quote:Greek civil servants' union calls 24-hour strike for Wednesday
Athens (AFP) - Greece's public servants are being called to stage a 24-hour strike for Wednesday, the day their country's parliament is to vote on reforms needed to unlock a crucial eurozone rescue.
Their union, Adedy, called for the stoppage in a statement issued Monday, saying it was to show their opposition to the outline agreement with the eurozone. It will also urge the civil servants to take part in a demonstration against the reforms scheduled to take place in front of parliament late Wednesday.
Sterker nog, die kan al voor het maken van een afspraak meekijken of er wel bestendig draagvlak is. Nederland gold ook altijd als heel betrouwbaar doordat de internationale afspraken werden gemaakt met meer steun dan alleen die van coalitiepartijen. Dat is wat je moet doen om een betrouwbare internationale gesprekspartner te zijn en te blijven.quote:Op maandag 13 juli 2015 19:32 schreef Igen het volgende:
[..]
Ja, dat kan je doen. Maar de wederpartij heeft ook alle recht om democratisch te beslissen om jou dan een onbetrouwbare flapdrol te vinden waar geen afspraken mee kunnen worden gemaakt, met alle consequenties van dien.
Varoufakis heeft heel goed door dat de landen die nu schuldeiser zijn medeschuldig zijn, en dat de zelf hebben gekozen om schuldeiser te worden van private schulden. Ook heeft hij door dat het hier niet gaat om afspraken tussen naties, in de zin van volkeren en hun staatsvorm, die dan tegenover elkaar komen te staan, maar tussen banken en burgers die tegenover elkaar komen te staan.quote:Dat moet je dan ook accepteren en daar schort het bij Varoufakis duidelijk een beetje aan.
Het is geen 2009 meer, als het nu tot een faillissement / herstructurering zou komen dan zijn het niet meer de banken maar de belastingbetalers in de Eurozone die ervoor opdraaien. Je verhaal is dus irrelevant.quote:Op maandag 13 juli 2015 19:51 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Sterker nog, die kan al voor het maken van een afspraak meekijken of er wel bestendig draagvlak is. Nederland gold ook altijd als heel betrouwbaar doordat de internationale afspraken werden gemaakt met meer steun dan alleen die van coalitiepartijen. Dat is wat je moet doen om een betrouwbare internationale gesprekspartner te zijn en te blijven.
[..]
Varoufakis heeft heel goed door dat de landen die nu schuldeiser zijn medeschuldig zijn, en dat de zelf hebben gekozen om schuldeiser te worden van private schulden. Ook heeft hij door dat het hier niet gaat om afspraken tussen naties, in de zin van volkeren en hun staatsvorm, die dan tegenover elkaar komen te staan, maar tussen banken en burgers die tegenover elkaar komen te staan.
Niemand uit die Eurogroep wil dan ook over de economie praten, want dat interesseert ze niet. De Duitse belastingbetaler zou er met de Griekse belastingbetaler wel uitkomen, want de Duitse belastingbetaler ziet ook wel dat de economie moet groeien om hem terug te kunnen betalen. Schauble heeft echter rekening te houden met hele andere belanghebbenden, die boeit verder niet dat de Grieken de Duitsers op deze manier niet kunnen terugbetalen, want die gaat over een paar jaar toch weer Duits belastinggeld ophalen. Dit is onderdeel van de salamitactiek, de bailout van de financiele sector wordt in plakjes opgediend, tranches zo je wilt.
woensdagquote:Op maandag 13 juli 2015 20:01 schreef SureD1 het volgende:
Enig idee van wanneer het Griekse parlement het verdrag van Versailles, sorry de deal, behandelt?
Lol, verdrag van Versailles, leuke grap voor onze oosterburen.quote:Op maandag 13 juli 2015 20:01 schreef SureD1 het volgende:
Enig idee van wanneer het Griekse parlement het verdrag van Versailles, sorry de deal, behandelt?
Dat is wel relevant, het idee dat het belastinggeld van o.a. de Duitsers zou zijn gebruikt om de Grieken te helpen ipv nogmaals de financiele sector te compenseren voor verliezen op riskante en dus meer renderende leningen geeft het draagvlak voor het verder stukbezuinigen van de Grieks economie.quote:Op maandag 13 juli 2015 19:54 schreef Igen het volgende:
[..]
Het is geen 2009 meer, als het nu tot een faillissement / herstructurering zou komen dan zijn het niet meer de banken maar de belastingbetalers in de Eurozone die ervoor opdraaien. Je verhaal is dus irrelevant.
Dus Schauble wil terugkomen op internationale afspraken en verdragen? Dus telkens als er een of andere van wapenhandelaren geld aannemende havik in een regering komt moeten internationale verdagen sneuvelen?quote:En daarnaast is Schäuble al drie jaar lang voorstander van een Grexit met schuldherstructurering, het zijn just de socialisten onder leiding van Frankrijk die zich daartegen verzetten.
Het lijkt er toch wel een beetje op?quote:Op maandag 13 juli 2015 20:07 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Lol, verdrag van Versailles, leuke grap voor onze oosterburen.
Ze zouden het moeten weten hoe het voelt totaal vernederd te worden iig.
Druk weekje: Greek bailout: what happens nextquote:Op maandag 13 juli 2015 20:17 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Al die wetten moeten er woensdag door zijn toch? Wordt een druk dagje dan...
Fransen zijn sws erg hypocriet natuurlijk.quote:Op maandag 13 juli 2015 20:15 schreef Igen het volgende:
[..]
Het lijkt er toch wel een beetje op?
Maar ik vraag me af wie nou eigenlijk het hardste heeft zitten pushen. Het 'Duitse' (Noord-Europees rechtse) belang lijkt een sterke euro te zijn, en dan is het voor Griekenland 'graag of niet'. Het 'Franse' (Zuid-Europese en socialistische) belang schijnt de onomkeerbaarheid van de Europese integratie te zijn, uit angst dat heel Europa uit elkaar valt na een Grexit en zij dan zelf ook de sjaak zijn. Zij zijn dan degene die het "of niet" uit het Duitse aanbod schrappen, toch?
Varoufakis heeft dit akkoord al zo genoemd. Ze zullen het ongetwijfeld te horen hebben gekregen.quote:Op maandag 13 juli 2015 20:07 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Lol, verdrag van Versailles, leuke grap voor onze oosterburen.
Ze zouden het moeten weten hoe het voelt totaal vernederd te worden iig.
Eh, even kijken wat je zelf ook al weer daarover zei:quote:Op maandag 13 juli 2015 20:09 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Dus Schauble wil terugkomen op internationale afspraken en verdragen? Dus telkens als er een of andere van wapenhandelaren geld aannemende havik in een regering komt moeten internationale verdagen sneuvelen?
Daar ben ik het niet mee eens, ik vind dat zoiets in goed overleg zou moeten gebeuren. Maar ik heb wel een persoonlijke mening over welk standpunt Griekenland in dat overleg zou moeten innemen.quote:Op maandag 13 juli 2015 19:26 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
je kunt ook afspraken opzeggen. De wederpartij weet immers dat die met een democratie te maken heeft en dat degene die zijn woord geeft door het volk ook weer naast het pluche gezet kan worden.
Volgens mij komt die quote uit de onafhankelijke financiele sector/economen van banken/onderzoeksinstellingen die werken van banken, en was het 'erger dan'.quote:Op maandag 13 juli 2015 20:27 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Varoufakis heeft dit akkoord al zo genoemd. Ze zullen het ongetwijfeld te horen hebben gekregen.
Bronquote:Former Finance Minister Yanis Varoufakis had a plan: once the ECB forced Greece’s banks to close, he could act unilaterally and 1. issue IOUs 2. apply a ‘haircut’ to the Greek bonds issued to the ECB in 2012, 3. reducing Greece’s debt and 4. seize control of the Bank of Greece from the ECB.
But the Prime Minister and some of the other members of Tsipras’s inner cabinet did not share Varoufakis’ view. After the Referendum, the PM and his close aidees held a secret voting about Varoufakis remain in the government. With 4:2 votes the decision was taken: the “star” FinMin had to get on his motorbike and go. And so he did.
Nee, kijk eens wat jij daarover zei ipv je van de domme te houden. Jij vind dat verdragen en afspraken niet opgezegd kunnen worden, maar dat Duitsland notabene het euroverdrag wil verbreken, wat nogal wat politiek draagvlak had, dat vind je prima?quote:Op maandag 13 juli 2015 20:33 schreef Igen het volgende:
[..]
Eh, even kijken wat je zelf ook al weer daarover zei:
Oh oké, ik dacht dat ik het ook las in een van zijn interviews. Misschien iets te snel gelezen.quote:Op maandag 13 juli 2015 20:33 schreef Harunobu het volgende:
[..]
Volgens mij komt die quote uit de onafhankelijke financiele sector/economen van banken/onderzoeksinstellingen die werken van banken, en was het 'erger dan'.
Niet van Varoufakis.
Ja, weet je wat het is huidige generatie Duitse politici is ook na de oorlog geboren hè.quote:Op maandag 13 juli 2015 20:27 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Varoufakis heeft dit akkoord al zo genoemd. Ze zullen het ongetwijfeld te horen hebben gekregen.
Nee, dat vind ik helemaal niet. Wat ik wel vind schreef ik daarnet nog, in dezelfde post:quote:Op maandag 13 juli 2015 20:36 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Nee, kijk eens wat jij daarover zei ipv je van de domme te houden. Jij vind dat verdragen en afspraken niet opgezegd kunnen worden, maar dat Duitsland notabene het euroverdrag wil verbreken, wat nogal wat politiek draagvlak had, dat vind je prima?
Ik zou het erg op prijs stellen als je niet wat ik schrijf wegknipt en me dan andere woorden in de mond legt.quote:Op maandag 13 juli 2015 20:33 schreef Igen het volgende:
ik vind dat zoiets in goed overleg zou moeten gebeuren.
Ook kut, en nu gaat Tsipras dit in zijn parlement verdedigen, terwijl zijn partij al aan het scheuren is... en hij MOET met een akkoord komen. Woensdag zullen we het zien. Ben benieuwd of de Grieken dan de straat op gaan.quote:
quote:Suppose you consider Tsipras an incompetent twerp. Suppose you dearly want to see Syriza out of power. Suppose, even, that you welcome the prospect of pushing those annoying Greeks out of the euro.
Even if all of that is true, this Eurogroup list of demands is madness. The trending hashtag ThisIsACoup is exactly right. This goes beyond harsh into pure vindictiveness, complete destruction of national sovereignty, and no hope of relief. It is, presumably, meant to be an offer Greece can’t accept; but even so, it’s a grotesque betrayal of everything the European project was supposed to stand for.
Can anything pull Europe back from the brink? Word is that Mario Draghi is trying to reintroduce some sanity, that Hollande is finally showing a bit of the pushback against German morality-play economics that he so signally failed to supply in the past. But much of the damage has already been done. Who will ever trust Germany’s good intentions after this?
In a way, the economics have almost become secondary. But still, let’s be clear: what we’ve learned these past couple of weeks is that being a member of the eurozone means that the creditors can destroy your economy if you step out of line. This has no bearing at all on the underlying economics of austerity. It’s as true as ever that imposing harsh austerity without debt relief is a doomed policy no matter how willing the country is to accept suffering. And this in turn means that even a complete Greek capitulation would be a dead end.
Can Greece pull off a successful exit? Will Germany try to block a recovery? (Sorry, but that’s the kind of thing we must now ask.)
The European project — a project I have always praised and supported — has just been dealt a terrible, perhaps fatal blow. And whatever you think of Syriza, or Greece, it wasn’t the Greeks who did it.
Schauble is nog oud genoeg dat hij nog zelf gevochten kan hebben.quote:Op maandag 13 juli 2015 20:38 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ja, weet je wat het is huidige generatie Duitse politici is ook na de oorlog geboren hè.
Moet ik je nou citeren van een uur geleden waarin je het opneemt voor de onvoorwaardelijke bindende kracht van eenmaal gemaakte afspraken en gesloten verdragen? Hoe kun je dan verdedigen dat Duitsland een Grexit nastreeft zonder dat Griekenland dat wil? Dat kan dan toch nooit de inzet van onderhandelingen zijn, niet het doel, maar ook geen middel om iets anders te bereiken?quote:Op maandag 13 juli 2015 20:40 schreef Igen het volgende:
[..]
Nee, dat vind ik helemaal niet. Wat ik wel vind schreef ik daarnet nog, in dezelfde post:
[..]
Ik zou het erg op prijs stellen als je niet wat ik schrijf wegknipt en me dan andere woorden in de mond legt.
Dit, kan me niet voorstellen dat dit er doorheen gaan komen maar aan de andere kant het blijft de E.U. en Griekenland waar we het over hebben.quote:
quote:Op maandag 13 juli 2015 20:51 schreef Harunobu het volgende:
[..]
Schauble is nog oud genoeg dat hij nog zelf gevochten kan hebben.
Maakt verder ook niet zoveel uit. Of het nu het master plan was of een ongeluk, onze toekomst is dat de straks allemaal in een Duits rijk leven. UK eruit, Frankrijk te zwak en de rest irrelevant.
quote:De kleine partij Onafhankelijke Grieken heeft bevestigd het akkoord met de Europese geldschieters niet te steunen. Volgens AP noemt de partij het akkoord "een coup onder leiding van de Duitsers".
Wordt'm nietquote:'Nieuw Grieks steunpakket duurt nog weken'
De onderhandelingen over een nieuw steunpakket voor Griekenland zullen nog weken in beslag nemen. Dat zei de herkozen voorzitter van de eurogroep Jeroen Dijsselbloem maandag in Brussel.
''Eerder vier dan twee weken", zo liet Dijsselbloem optekenen. ''En daarmee ben ik nog optimistisch."
quote:Op maandag 13 juli 2015 20:53 schreef reza1 het volgende:
Coalitiepartner steunt Tsipras niet meer: "Coup onder leiding van Duitsers"
[..]
Pakweg een uur geleden schreef ik:quote:Op maandag 13 juli 2015 20:52 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Moet ik je nou citeren van een uur geleden waarin je het opneemt voor de onvoorwaardelijke bindende kracht van eenmaal gemaakte afspraken en gesloten verdragen? Hoe kun je dan verdedigen dat Duitsland een Grexit nastreeft zonder dat Griekenland dat wil? Dat kan dan toch nooit de inzet van onderhandelingen zijn, niet het doel, maar ook geen middel om iets anders te bereiken?
Zo, kun je dan nu stoppen met me woorden in de mond te leggen en het topic vol te baggeren met gemierenneuk om niks?quote:Op maandag 13 juli 2015 19:15 schreef Igen het volgende:
Je kan binnen de gegeven kaders democratisch nieuw beleid maken. En je kan proberen te onderhandelen om oude afspraken te veranderen.
Maar dat is een kwestie van geven en nemen. Bestaande afspraken veranderen kan alleen door in wederzijdse overeenstemming
In zijn luiers? (Hij is wel ouder dan ik dacht trouwens: 72).quote:Op maandag 13 juli 2015 20:51 schreef Harunobu het volgende:
[..]
Schauble is nog oud genoeg dat hij nog zelf gevochten kan hebben.
Mm, we weten niet hoe de toekomst verloopt, er zijn alleen plannen... je kunt er wel een dystopie over schrijven iig.quote:Maakt verder ook niet zoveel uit. Of het nu het master plan was of een ongeluk, onze toekomst is dat de straks allemaal in een Duits rijk leven. UK eruit, Frankrijk te zwak en de rest irrelevant.
Dit is ook de dood van de Europese vriendschap. Hoeveel kattekwaad Griekenland ook uitgehaald heeft, zo ga je een een groep van vrienden niet met elkaar om.quote:Op maandag 13 juli 2015 20:54 schreef robin007bond het volgende:
Sowieso ben ik dankzij heel deze kwestie best cynisch geworden over politiek en vooral de EU. Terwijl ik dat daarvoor helemaal niet zo was.
Ze hebben gelijk, het Griekse volk heeft massaal nee gezegd tegen een akkoord dat nog iets beter was.quote:
Het is inderdaad behoorlijk ziek.quote:Op maandag 13 juli 2015 20:56 schreef Harunobu het volgende:
[..]
Dit is ook de dood van de Europese vriendschap. Hoeveel kattekwaad Griekenland ook uitgehaald heeft, zo ga je een een groep van vrienden niet met elkaar om.
Elk land in de eurozone weet nu wat je behandeling is als je je niet aan de regels houdt. En dat is ook de bedoeling. Men schiet zo even 20 miljard uit je economie.
Je kunt nu al de toekomst van de EU uitschrijven als ze op deze voet verdergaan hoor.quote:Op maandag 13 juli 2015 20:55 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Mm, we weten niet hoe de toekomst verloopt, er zijn alleen plannen... je kunt er wel een dystopie over schrijven iig.
quote:
Het zou mij ook niets verbazen, dat dit pakket aan maatregelen nu wel akkoord is zegt genoeg lijkt me. Het is een zwaardere deal dan waar de Grieken NEE tegen gezegd hebben.quote:Op maandag 13 juli 2015 20:53 schreef Kandijfijn het volgende:
Dit, kan me niet voorstellen dat dit er doorheen gaan komen maar aan de andere kant het blijft de E.U. en Griekenland waar we het over hebben.
Inderdaad, het begin van het einde van de EU dit, alleen weet ik niet op welke termijn.quote:Op maandag 13 juli 2015 20:56 schreef Harunobu het volgende:
[..]
Dit is ook de dood van de Europese vriendschap. Hoeveel kattekwaad Griekenland ook uitgehaald heeft, zo ga je een een groep van vrienden niet met elkaar om.
Elk land in de eurozone weet nu wat je behandeling is als je je niet aan de regels houdt. En dat is ook de bedoeling. Men schiet zo even 20 miljard uit je economie.
Het is als een gang. Zolang je geen gezeik krijgt is het allemaal leuk en spannend. Maar als je aangemerkt wordt als verrader of als de zwakste in de gang, dan ben je je leven niet meer zeker.
Bullshit, de Grieken zijn niet gedwongen om in de euro te blijven, dat willen ze zelf.quote:Op maandag 13 juli 2015 20:56 schreef Harunobu het volgende:
[..]
Dit is ook de dood van de Europese vriendschap. Hoeveel kattekwaad Griekenland ook uitgehaald heeft, zo ga je een een groep van vrienden niet met elkaar om.
Elk land in de eurozone weet nu wat je behandeling is als je je niet aan de regels houdt. En dat is ook de bedoeling. Men schiet zo even 20 miljard uit je economie.
Het is als een gang. Zolang je geen gezeik krijgt is het allemaal leuk en spannend. Maar als je aangemerkt wordt als verrader of als de zwakste in de gang, dan ben je je leven niet meer zeker.
Nee. Dit is een ander akkoord. Verder, het is dit of volledige economische oorlog met Duitsland. Duitsland heeft met het sluiten van de banken, tegen akkoorden in en zonder democratische controle, niet een schot voor de boeg gegeven. Nee, het heeft zo even tientallen miljarden uit de Griekse economie geschoten.quote:Op maandag 13 juli 2015 20:57 schreef reza1 het volgende:
[..]
Ze hebben gelijk, het Griekse volk heeft massaal nee gezegd tegen een akkoord dat nog iets beter was.
Je vergeet dat de Grieken er echt een grote tyfuszooi van gemaakt hebben...quote:Op maandag 13 juli 2015 20:56 schreef Harunobu het volgende:
[..]
Dit is ook de dood van de Europese vriendschap. Hoeveel kattekwaad Griekenland ook uitgehaald heeft, zo ga je een een groep van vrienden niet met elkaar om.
Elk land in de eurozone weet nu wat je behandeling is als je je niet aan de regels houdt. En dat is ook de bedoeling. Men schiet zo even 20 miljard uit je economie.
Het is als een gang. Zolang je geen gezeik krijgt is het allemaal leuk en spannend. Maar als je aangemerkt wordt als verrader of als de zwakste in de gang, dan ben je je leven niet meer zeker.
Ja ja, een keuze met het mes op je keel is inderdaad ook een keuze.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:00 schreef remlof het volgende:
[..]
Bullshit, de Grieken zijn niet gedwongen om in de euro te blijven, dat willen ze zelf.
Dus komen er nieuwe onderhandelingen waarbij de regering van Griekenland akkoord gaat met slechtere voorwaarden.quote:Op maandag 13 juli 2015 20:57 schreef reza1 het volgende:
[..]
Ze hebben gelijk, het Griekse volk heeft massaal nee gezegd tegen een akkoord dat nog iets beter was.
Als je in de euro zit, kun je er niet meer uit. Ook als je gecontroleert uit de euro zou stappen, financiele marken en vertrouwen is zoiets gevoeligs, dat geeft een enorme onzekerheid en risico.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:00 schreef remlof het volgende:
[..]
Bullshit, de Grieken zijn niet gedwongen om in de euro te blijven, dat willen ze zelf.
Ook dat hebben ze zelf zo ver laten komen...quote:Op maandag 13 juli 2015 21:02 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Ja ja, een keuze met het mes op je keel is inderdaad ook een keuze.
Bij mij niet, en dan ben ik EU sceptisch.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:00 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Inderdaad, het begin van het einde van de EU dit.
Het heeft veel kwaad bloed gezet en veel euroscepcis teweeg gebracht. Hiermee hebben ze waarschijnlijk hun hand overspeeld.
Wat niet wil zeggen dat daarmee snel een einde komt aan de EU 'as we know it'.
Of hebben wij dat zo ver laten komen? Door het bezuinigingsbeleid dat ze is opgelegd is Syriza überhaupt aan de macht gekomen.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:04 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ook dat hebben ze zelf zo ver laten komen...
De banken zijn juist veel langer opengebleven en hebben veel meer hulp gekregen dan volgens de democratisch afgesproken regels eigenlijk de bedoeling was geweest!quote:Op maandag 13 juli 2015 21:01 schreef Harunobu het volgende:
[..]
Nee. Dit is een ander akkoord. Verder, het is dit of volledige economische oorlog met Duitsland. Duitsland heeft met het sluiten van de banken, tegen akkoorden in en zonder democratische controle, niet een schot voor de boeg gegeven. Nee, het heeft zo even tientallen miljarden uit de Griekse economie geschoten.
Syriza heeft een afweging gemaakt. Of economische oorlog met Duitsland aangaan, of een deal tekenen. Vafourakis wilde zelf euro's drukken, eenzijdig de een deel van de schulden void verklaren en controle over de Griekse centrale bank terugnemen. Dit met het idee dat er nergens een legale basis kan zijn om Griekenland zelf uit de euro te gooien.
het is volgens mij niet veel zwaarder omdat er nu voorwaarden instaan die allang afgesproken waren maar de griek bepaalt had zijn eigen ding te doen.quote:Op maandag 13 juli 2015 20:58 schreef Izzy73 het volgende:
[..]
[..]
Het zou mij ook niets verbazen, dat dit pakket aan maatregelen nu wel akkoord is zegt genoeg lijkt me. Het is een zwaardere deal dan waar de Grieken NEE tegen gezegd hebben.
Overigens is #ThisIsACoup trending worldwide dus er zijn er meer die er zo over denken.
Ze hadden ook zelf verstandig kunnen gaan hervormen zoals de andere probleemlanden. Er is met de Grieken al zeer soepel omgegaan. Maar op een gegeven moment moeten ze ook zelf aan de bak.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:04 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Of hebben wij dat zo ver laten komen? Door het bezuinigingsbeleid dat ze is opgelegd is Syriza überhaupt aan de macht gekomen.
De Griekse economie begon eind 2014 voor het eerst in jaren weer tekenen van groei te vertonen, dat heeft Syriza eigenhandig de nek omgedraaid.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:04 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Of hebben wij dat zo ver laten komen? Door het bezuinigingsbeleid dat ze is opgelegd is Syriza überhaupt aan de macht gekomen.
De Duitsers wilden ze er juist uit hebben, de Fransen willen de Grieken er in houden. Derhalve is het dus een coup door de Fransen en niet door de Duitsers.quote:Op maandag 13 juli 2015 20:57 schreef reza1 het volgende:
[..]
Ze hebben gelijk, het Griekse volk heeft massaal nee gezegd tegen een akkoord dat nog iets beter was.
Mja, de Grieken hebben alleen een tyfuszooi van hun eigen begroting gemaakt. Als alleen dat het probleem was was er niet zoveel aan de hand.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:02 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Je vergeet dat de Grieken er echt een grote tyfuszooi van gemaakt hebben...
Ze hebben juist hervormd, zoals opgedragen door de 'Trojka', dat is juist het punt.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:06 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ze hadden ook zelf verstandig kunnen gaan hervormen zoals de andere probleemlanden. Er is met de Grieken al zeer soepel omgegaan. Maar op een gegeven moment moeten ze ook zelf aan de bak.
Ik bedoel de regering en het volk, beiden willen bij meerderheid de euro behouden als munt.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:03 schreef Harunobu het volgende:
[..]
Als je in de euro zit, kun je er niet meer uit. Ook als je gecontroleert uit de euro zou stappen, financiele marken en vertrouwen is zoiets gevoeligs, dat geeft een enorme onzekerheid en risico.
Als Griekenland een plan voorbereidt om uit de euro te stappen en dat lekt uit, dan zijn ze eruit omdat er dan chaos ontstaat.
Verder weet ik niet met wat jij 'de Grieken' noemt.
Dat wilden ze ook gaan doen...quote:Op maandag 13 juli 2015 21:06 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ze hadden ook zelf verstandig kunnen gaan hervormen zoals de andere probleemlanden. Er is met de Grieken al zeer soepel omgegaan. Maar op een gegeven moment moeten ze ook zelf aan de bak.
Het probleem is niet dat de eurozone te zwak is om het probleem van Griekenland op te lossen, het probleem is dat m.n. de Franse socialisten denken dat de eurozone te zwak is om een echte oplossing van het Griekse probleem aan te kunnen.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:06 schreef Harunobu het volgende:
[..]
Mja, de Grieken hebben alleen een tyfuszooi van hun eigen begroting gemaakt. Als alleen dat het probleem was was er niet zoveel aan de hand.
En dat de Grieken ergens een tyfuszooi van maken, dat is niet zo belangrijk. Griekenland an sich is niet erg relevant. De Eurozone is een van de grootste economieen in de wereld. Dat ze daar een klein probleem (Griekenland) niet op kunnen lossen laat zien hoe zwak de eurozone is.
Maar ja, de helft van de mensen hier kijken niet verder naar de propaganda van 'ons belastinggeld gat naar luie Grieken. Tja...
Neuh, ze hebben het vrij halfslachtig en labbekakkerig aangepakt. Ze hebben zelfs eerder aangekondigde hervormingen weer teruggedraaid. Ofwel ze hebben er geheel zelfstandig een bende van gemaakt.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:07 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Ze hebben juist hervormd, zoals opgedragen door de 'Trojka', dat is juist het punt.
Ze hebben de afgelopen jaren meer hervormd dan welk land dan ook.
Ja is de eurozone zwak omda Griekenland er nog niet uitgetyft is of omdat niet alle gebieden vanuit een centrale regering keihard onder de duim gehouden kunnen worden? Welke is het en moeten we we wel zo enorm sterk willen zijn?quote:Op maandag 13 juli 2015 21:06 schreef Harunobu het volgende:
[..]
Mja, de Grieken hebben alleen een tyfuszooi van hun eigen begroting gemaakt. Als alleen dat het probleem was was er niet zoveel aan de hand.
En dat de Grieken ergens een tyfuszooi van maken, dat is niet zo belangrijk. Griekenland an sich is niet erg relevant. De Eurozone is een van de grootste economieen in de wereld. Dat ze daar een klein probleem (Griekenland) niet op kunnen lossen laat zien hoe zwak de eurozone is.
Maar ja, de helft van de mensen hier kijken niet verder naar de propaganda van 'ons belastinggeld gat naar luie Grieken. Tja...
Nu draai je de zaken om Robin. Er was een akkoord, daar probeerden de Grieken op terug te komen. Echter ze kwamen niet met een realistisch alternatief. Vervolgens wordt het een bende en heeft Syriza vooral het eigen land verder in de stront gestort.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:08 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Dat wilden ze ook gaan doen...
Maar dat moest onderdeel worden van de onderhandeling. Die heeft de eurozone tergend lang laten duren om daarna met het verwijt te komen dat ze niet hebben hervormd.
Nee, dat is niet waar. Dat berust op een halve waarheid. Als je bijvoorbeeld doelt op het weer aannemen van ambtenaren bijvoorbeeld.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:09 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Neuh, ze hebben het vrij halfslachtig en labbekakkerig aangepakt. Ze hebben zelfs eerder aangekondigde hervormingen weer teruggedraaid. Ofwel ze hebben er geheel zelfstandig een bende van gemaakt.
Mooie pogingquote:Op maandag 13 juli 2015 21:08 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Dat wilden ze ook gaan doen...
Maar dat moest onderdeel worden van de onderhandeling. Die heeft de eurozone tergend lang laten duren om daarna met het verwijt te komen dat ze niet hebben hervormd.
Dat vind ik wel een vreemde voorstelling van zaken eerlijk gezegd. Dat akkoord heeft namelijk een humanitaire crisis teweeggebracht.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:11 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Nu draai je de zaken om Robin. Er was een akkoord, daar probeerden de Grieken op terug te komen. Echter ze kwamen niet met een realistisch alternatief. Vervolgens wordt het een bende en heeft Syriza vooral het eigen land verder in de stront gestort.
Ok, en gaan we er nu even de totale grootte van de verschillende steunpakketten langs leggen? Hoeveel miljard heeft Portugal ook alweer ontvangen? Dat staat niet echt in verhouding.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:11 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Nee, dat is niet waar. Dat berust op een halve waarheid. Als je bijvoorbeeld doelt op het weer aannemen van ambtenaren bijvoorbeeld.
Verder:
[ afbeelding ]
Mwah ik zie het meer als een volledige capitulatie van Griekenland. In feite heeft de EU Griekenland financieel bezet. En mijns inziens hebben de geldverstrekkers ook een verantwoordelijkheid i.p.v. de schuld volledig bij de Grieken te leggen. Er gaan al geruchten dat Golman Sachs voor de rechter verantwoordelijkheid moet afleggen en geheel terecht. En nee wij hoeven niet blij te zijn nee, dit betekent dat ze de komende jaren in andere EU landen gewoon doorgaan met bezuinigen. Iedereen is verliezer behalve de Banken, Goldman Sachs en de 1%. Welkom in de financiële dictatuurquote:Op maandag 13 juli 2015 21:05 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
het is volgens mij niet veel zwaarder omdat er nu voorwaarden instaan die allang afgesproken waren maar de griek bepaalt had zijn eigen ding te doen.
Ik begrijp de weerstand niet, moet Europa blij zijn dat ze geld mogen geven aan de grieken? We gaan het geld wat al uitgeleend is al niet terugkrijgen, het geld wat we nu extra uitlenen ook niet. Klaar, weg er mee, mag de Griek zich weer lekker zielig voelen
Het is gewoon klaar, weg met die Griek. Ik wens ze veel succes en sterkte komende tijd. Wj hebben ook verloren, onze eigen schuld en nu de portemonnee dicht houden.
Ik ben wel voor referenda en experimenten met directe democratie, maar ze hebben soms ook vreemde zaken in Zwitserland. Denk aan het minarettenverbod.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:13 schreef tfors het volgende:
Zelf heb ik van het hele gebeuren het idee gekregen dat het echt tijd wordt voor meer directere democratie a la Zwitserland. Dan had het nooit tot zo'n slechte (voor zowel de Grieken als de rest) situatie gekomen. Het volk als geheel is zo dom nog niet, kijk naar hoe goed beleid Zwitserland aflevert.
Niet? We hadden gewoon 10 miljard liggen waar we geen doel voor hadden?quote:Op maandag 13 juli 2015 17:06 schreef remlof het volgende:
[..]
Dat is zo'n misverstand, er is geen euro extra bezuinigd vanwege Griekenland.
Wat zegt dat grafiekje precies en welke waarde zou elk land eigenlijk bereikt behoren te hebben? Een land met meer problemen moet immers ook meer doen, en de problemen in Griekenland waren een stuk erger in vergelijking met de rest van de landen inclusief #2 Portugal dan dat dat grafiekje laat vermoeden.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:11 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Nee, dat is niet waar. Dat berust op een halve waarheid. Als je bijvoorbeeld doelt op het weer aannemen van ambtenaren bijvoorbeeld.
Verder:
[ afbeelding ]
Als we al dat geld dat naar Griekenland is gegaan hadden geïnvesteerd in groene energie, hadden ze half Spanje en de halve Noordzee met zonnepanelen en windmolens kunnen zetten en ons van afhankelijkheid van Rusland voor een groot deel af hebben kunnen helpen, lijkt. me.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:14 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Niet? We hadden gewoon 10 miljard liggen waar we geen doel voor hadden?
Dat geld komt inderdaad uit reserveringen die al vaststonden.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:14 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Niet? We hadden gewoon 10 miljard liggen waar we geen doel voor hadden?
Men heeft 5 jaar aan zitten modderen met Griekenland. Resultaat is dat de schulden van Griekenland nu hoger zijn en de economie iets van 30% gekrompen is, en dat gaat nog erger worden.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:09 schreef Igen het volgende:
[..]
Het probleem is niet dat de eurozone te zwak is om het probleem van Griekenland op te lossen, het probleem is dat m.n. de Franse socialisten denken dat de eurozone te zwak is om een echte oplossing van het Griekse probleem aan te kunnen.
Kan je die capitulatie en bezetting uitleggen? En dan op die manier dat ik begrijp waarom terecht die vergelijkingen met de 2de wereld oorlog worden gemaakt?quote:Op maandag 13 juli 2015 21:14 schreef Izzy73 het volgende:
[..]
Mwah ik zie het meer als een volledige capitulatie van Griekenland. In feite heeft de EU Griekenland financieel bezet. En mijns inziens hebben de geldverstrekkers ook een verantwoordelijkheid i.p.v. de schuld volledig bij de Grieken te leggen. Er gaan al geruchten dat Golman Sachs voor de rechter verantwoordelijkheid moet afleggen en geheel terecht. En nee wij hoeven niet blij te zijn nee, dit betekent dat ze de komende jaren in andere EU landen gewoon doorgaan met bezuinigen. Iedereen is verliezer behalve de Banken, Goldman Sachs en de 1%. Welkom in de financiële dictatuur
Austerity is een slecht idee want het is altijd een slecht idee om als je na jaren decennia van teveel geld lenen eindelijk eens gaat beginnen met wat je altijd had moeten doen, namelijk niet meer geld uitgeven dan er binnenkomt?quote:Op maandag 13 juli 2015 21:17 schreef Harunobu het volgende:
[..]
Men heeft 5 jaar aan zitten modderen met Griekenland. Resultaat is dat de schulden van Griekenland nu hoger zijn en de economie iets van 30% gekrompen is, en dat gaat nog erger worden.
Dit tegen projecties van oa het IMF in. Het heeft gewoon gefaald. Analyse; er was te weinig austerity. Oplossing: meer austerity.
Hier heeft ook Nederland last van gehad. Het heeft ook de Nederlandse groei afgeremd. Het heeft al enorm veel schade aangericht aan alle economieen van Europa.
Weet niet wat jij denkt dat een 'echte oplossing' is. Griekenland is gewoon een heel raar land dat nooit zo wordt zoals Duitsland. Het is een soort van vakantiepark met hobbyboeren. Daar ga je niet zomaar veranderen. We hebben ze erbij gehaald. Dat gaat geld kosten. Net zoals het Nederland geld kost on Zeeland droog te houden.
Maar inderdaad, Griekenland had veel minder geld hoeven te kosten. Probleem was dat men geld wilde verdienen aan Griekenland en het sprookje van austerity alles boven alles in stand wilde houden. En natuurlijk de al verrotte rechtse agenda van schulden van banken nationaliseren, belastingvrijstellingen en privatiseren doordrukken.
Economics 101quote:Op maandag 13 juli 2015 21:21 schreef tfors het volgende:
[..]
Austerity is een slecht idee want het is altijd een slecht idee om als je na jaren van teveel geld lenen eindelijk eens gaat beginnen met wat je altijd had moeten doen, namelijk niet meer geld uitgeven dan er binnenkomt?
blablablaquote:Op maandag 13 juli 2015 21:22 schreef tfors het volgende:
[..]
Keynes werkt perfect in theorie, maar we hebben het hier over praktijk.
Oneens. Rutte I bezuinigde onder druk van de PVV steeds maar een beetje, met als gevolg dat de burger aan z'n water voelde dat de cijfers wel weer tegen zouden vallen en er meer bezuinigingen aan zouden komen, en dus minder geld uitgaf, zodat de cijfers ook weer tegenvielen en er meer bezuinigingen moesten komen. Rutte II heeft met dat "uitruilen" flink hervormd en je ziet dat het nu weer beter gaat.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:17 schreef Harunobu het volgende:
[..]
Men heeft 5 jaar aan zitten modderen met Griekenland. Resultaat is dat de schulden van Griekenland nu hoger zijn en de economie iets van 30% gekrompen is, en dat gaat nog erger worden.
Dit tegen projecties van oa het IMF in. Heeft gefaald. Analyse; er was te weinig austerity. Oplossing: meer austerity.
Hier heeft ook Nederland last van gehad. Het heeft ook de Nederlandse groei afgeremd. Het heeft al enorm veel schade aangericht aan alle economieen van Europa.
Ik weet het niet. Wat mij betreft mogen de Grieken zelf kiezen of ze net zoals wij willen worden of een "vakantiepark met hobbyboeren" willen blijven. Maar wat ik -net als de "hardliners"- niet wil, is wat de socialisten willen, en dat is een convergentie tegen elke prijs, ook als het betekent dat wij de kant van de hobbyboeren op moeten gaan om ons en Griekenland dichter bij elkaar te brengen.quote:Weet niet wat jij denkt dat een 'echte oplossing' is. Griekenland is gewoon een heel raar land dat nooit zo wordt zoals Duitsland. Het is een soort van vakantiepark met hobbyboeren. Daar ga je niet zomaar veranderen. We hebben ze erbij gehaald. Dat gaat geld kosten. Net zoals het Nederland geld kost on Zeeland droog te houden.
Je schreeuwt maar wat dat je ooit ergens op internet hebt zien staan. Je veracht een serieuze reactie?quote:
Niet meer uitgeven dan er binnenkomt lukt de West-Europese landen nog niet eens, maar is bovendien nogal lastig als je met "hervormingen" je economie met pakweg 30% doet slinken (en daarmee de belastinginkomsten).quote:Op maandag 13 juli 2015 21:21 schreef tfors het volgende:
[..]
Austerity is een slecht idee want het is altijd een slecht idee om als je na jaren decennia van teveel geld lenen eindelijk eens gaat beginnen met wat je altijd had moeten doen, namelijk niet meer geld uitgeven dan er binnenkomt?
Complete vernietiging van nationale soevereiniteit en Griekenland geeft zich over.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:18 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Kan je die capitulatie en bezetting uitleggen? En dan op die manier dat ik begrijp waarom terecht die vergelijkingen met de 2de wereld oorlog worden gemaakt?
Keynes gaat over tijdelijke stimulering om ongebruikte productiecapaciteit te benutten en zo een dip te verzachten.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:22 schreef tfors het volgende:
[..]
Keynes werkt perfect in theorie, maar we hebben het hier over praktijk.
Relax said the nightman, we are programmed to receive, you can check out any time you like, but you can never leavequote:Op maandag 13 juli 2015 21:00 schreef remlof het volgende:
[..]
Bullshit, de Grieken zijn niet gedwongen om in de euro te blijven, dat willen ze zelf.
Zelfs als we geld willen investeren in de Griekse landbouw, waar ze bijna alles nog letterlijk met de hand doen, ze vertrouwen ons toch niet meer. En terecht.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:23 schreef Igen het volgende:
Ik weet het niet. Wat mij betreft mogen de Grieken zelf kiezen of ze net zoals wij willen worden of een "vakantiepark met hobbyboeren" willen blijven. Maar wat ik -net als de "hardliners"- niet wil, is wat de socialisten willen, en dat is een convergentie tegen elke prijs, ook als het betekent dat wij de kant van de hobbyboeren op moeten gaan om ons en Griekenland dichter bij elkaar te brengen.
ik was niet echt duidelijk maar dat er geeist wordt dat de Trojka toegang krijgt tot de gewenste ministeries en onderpanden voor de leningen, dat bedoel jij volgens mij niet complete vernietiging en bezetting want dat begrij[t iedereen en de Griek heeft zich al iets te vaak van zijn onbetrouwbare kant laten zien. Kan jij die vernietiging en bezetting nader onderbouwen?quote:Op maandag 13 juli 2015 21:25 schreef Izzy73 het volgende:
[..]
Complete vernietiging van nationale soevereiniteit en Griekenland geeft zich over.
Capitulatie is een algemene term voor volledige overgave.
"Theorie van Keynes" dan. Kun je er dan nu inhoudelijk op in gaan?quote:Op maandag 13 juli 2015 21:27 schreef Harunobu het volgende:
Keynes is de naam van een econoom. Dit is echt hetzelfde als zeggen 'Newton gaat over optica'.
En waarom is dat? Omdat onze corrupte politici klakkeloos de schulden van de corrupte bankiers hebben overgenomen. Te betalen door de belastingbetalers.quote:Op maandag 13 juli 2015 19:54 schreef Igen het volgende:
[..]
Het is geen 2009 meer, als het nu tot een faillissement / herstructurering zou komen dan zijn het niet meer de banken maar de belastingbetalers in de Eurozone die ervoor opdraaien. Je verhaal is dus irrelevant.
.
Hoe wil je dat dan terugdraaien? Je kan de EFSF-leningen weer verkopen, maar dan krijg je er maar de marktwaarde voor en zit je nog steeds met een groot verlies voor de belastingbetaler.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:33 schreef Viajero het volgende:
[..]
En waarom is dat? Omdat onze corrupte politici klakkeloos de schulden van de corrupte bankiers hebben overgenomen. Te betalen door de belastingbetalers.
Dat is best terug te draaien hoor. Maar op een of andere manier heb ik het idee dat jij liever een heel volk ziet sterven dan dat ook maar een enkele bankier er een euro op achteruit gaat.
Ze vorderen ook een berg geld van de woningbouwverenigingen. Of dat nou terecht is of niet, het kan dus wel.quote:
Nee, van de 2e en nu 3e bailout, Maar daarvoor zeker niet. En om dat geld in een fonds te stoppen moest dat toch vrijgemaakt worden. Dat geld is op geen enkel moment 'over' geweest op de begroting en er is dus voor bezuinigd.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:16 schreef remlof het volgende:
[..]
Dat geld komt inderdaad uit reserveringen die al vaststonden.
Ik ben totaal geen fan van de PVV, maar ik heb wel wiskunde gestudeerd en die miep van de PVV had destijds wel gelijk. Ze snapte de onderbouwing van de statistiek niet helemaal maar ze had tenminste de klok horen luiden i.t.t. de rest van de kamer (wat eigenlijk des te triester is).quote:Op maandag 13 juli 2015 21:32 schreef Harunobu het volgende:
Ik heb geen doctorstitel in de economie, maar zelf vaagheid als 'de theorie van Keynes' of 'Keynes had gelijk', dat gaat me te ver. Je hebt wel zoals als de Keynesian multiplier.
Neemt niet weg dat er genoeg argumenten zijn voor anti-cyclisch economisch beleid en dus tegen austerity zoals we dat in Europa, en in de VS juist niet, gedaan hebben.
Dingen als 'economie werkt alleen op papier', tja...
QM werkt ook alleen op papier. Dat economische theorie niet erg wetenschappelijk is, dat geef ik als echte natuurwetenschapper maar al te graag toe. Maar je kunt ook te ver gaan, en dan ben je net als die miep van de PVV die niet in statistiek 'gelooft'.
Why do France and Germany keep breaking EU rules?quote:Op maandag 13 juli 2015 20:56 schreef Harunobu het volgende:
[..]
Dit is ook de dood van de Europese vriendschap. Hoeveel kattekwaad Griekenland ook uitgehaald heeft, zo ga je een een groep van vrienden niet met elkaar om.
Elk land in de eurozone weet nu wat je behandeling is als je je niet aan de regels houdt. En dat is ook de bedoeling. Men schiet zo even 20 miljard uit je economie.
Het is als een gang. Zolang je geen gezeik krijgt is het allemaal leuk en spannend. Maar als je aangemerkt wordt als verrader of als de zwakste in de gang, dan ben je je leven niet meer zeker.
Nee. Jij legt hier een principe neer, alleen blijkt dat alleen voor de Grieken te gelden en niet voor Duitsland.quote:Op maandag 13 juli 2015 20:55 schreef Igen het volgende:
Zo, kun je dan nu stoppen met me woorden in de mond te leggen en het topic vol te baggeren met gemierenneuk om niks?
Er was geen wederzijdse overeenstemming over de Grexit. Duitsland was akkoord met Griekenland bij de Euro, inclusief de bedrieglijke constructie van Draghi's bank. Hoe kan die afspraak dan, het verdrag zelfs, door Duitsland worden opgezegd? Hoe kan dat dan zelfs maar inzet van of in de onderhandelingen zijn? Als Duitsland zich aan de afspraak houdt dan gaan ze alles doen om de eurozone bij elkaar te houden en er staat vast nog wel meer in het verdrag, stabiliteit nastreven of zo, zorgdragen voor het betalingsverkeer in de hele eurozone en zo.quote:Op maandag 13 juli 2015 19:15 schreef Igen het volgende:
Maar dat is een kwestie van geven en nemen. Bestaande afspraken veranderen kan alleen door in wederzijdse overeenstemming nieuwe afspraken te maken, en daar hebben andere democratisch gekozen partijen dan óók wat over te zeggen. Aan de ene kant zelf onder gemaakte afspraken uit willen komen maar tegelijk de tegenpartij via de rechter aan gemaakte afspraken willen houden is hypocriet.
Als jij failliet bent wordt je ook onder curatele gesteld.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:25 schreef Izzy73 het volgende:
[..]
Complete vernietiging van nationale soevereiniteit en Griekenland geeft zich over.
Capitulatie is een algemene term voor volledige overgave.
We hadden er ook een hoop bejaarden voor kunnen wassen, of anderszins de zorg van kunnen betalen. Of niet hele nieuwe generaties met een enorme schuldenlast van school kunnen laten komen. Of duizenden werklozen van kunnen omscholen. Of...quote:Op maandag 13 juli 2015 21:16 schreef tfors het volgende:
[..]
Als we al dat geld dat naar Griekenland is gegaan hadden geïnvesteerd in groene energie, hadden ze half Spanje en de halve Noordzee met zonnepanelen en windmolens kunnen zetten en ons van afhankelijkheid van Rusland voor een groot deel af hebben kunnen helpen, lijkt. me.
Nee, je kan de transacties gewoon ongedaan maken. Als je per wet enorme bedragen gewoon van de belastingbetaler kan afpakken dan kan je precies hetzelfde doen met de banken.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:34 schreef Igen het volgende:
[..]
Hoe wil je dat dan terugdraaien? Je kan de EFSF-leningen weer verkopen, maar dan krijg je er maar de marktwaarde voor en zit je nog steeds met een groot verlies voor de belastingbetaler.
Oh, op die manier. Ja, dat is een optie. Maar goed, er was het voorstel voor een extra bankenbelasting op EU-niveau (de Financial Transaction Tax), waar Duitsland én Frankrijk voorstander van waren, maar daar was Engeland dan weer tegen omdat die bang zijn dat dan Londen minder aantrekkelijk wordt voor de grote banken om hun hoofdkantoor te hebben.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:39 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ze vorderen ook een berg geld van de woningbouwverenigingen. Of dat nou terecht is of niet, het kan dus wel.
Bleek die miep achteraf niet gelijk te hebben?quote:Op maandag 13 juli 2015 21:32 schreef Harunobu het volgende:
. Maar je kunt ook te ver gaan, en dan ben je net als die miep van de PVV die niet in statistiek 'gelooft'.
Nee, bij particulieren wordt een te grote schuld uiteindelijk voor het grootste gedeelte kwijtgescholden.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:41 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Als jij failliet bent wordt je ook onder curatele gesteld.
Weet niet of ze per ongeluk 'gelijk' had omdat een van die onderzoeken niet helemaal netjes was. Maar daar ging mijn opmerking niet over. Ze gelooft niet in statistisch onderzoek.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:42 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Bleek die miep achteraf niet gelijk te hebben?
Het probleem is niet zozeer dat economische theorie niet wetenschappelijk is, het probleem is eerder dat natuurwetenschappers een heel stuk bescheidener zijn in hun voorspellingen. Een meteoroloog beseft zich terdege dat voorspellen hoe het weer over een maand is volstrekt ridicuul is. Economen lijken zich een stuk minder te laten hinderen door het besef van onzekerheid in modellen. Maar ja, als je maar vaak genoeg iets roept, dan krijg je vanzelf wel een keer gelijk en word je in de media onthaald als grote ziener.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:32 schreef Harunobu het volgende:
Ik heb geen doctorstitel in de economie, maar zelf vaagheid als 'de theorie van Keynes' of 'Keynes had gelijk', dat gaat me te ver. Je hebt wel zoals als de Keynesian multiplier.
Neemt niet weg dat er genoeg argumenten zijn voor anti-cyclisch economisch beleid en dus tegen austerity zoals we dat in Europa, en in de VS juist niet, gedaan hebben.
Dingen als 'economie werkt alleen op papier', tja...
QM werkt ook alleen op papier. Dat economische theorie niet erg wetenschappelijk is, dat geef ik als echte natuurwetenschapper maar al te graag toe. Maar je kunt ook te ver gaan, en dan ben je net als die miep van de PVV die niet in statistiek 'gelooft'.
hehequote:Op maandag 13 juli 2015 21:44 schreef Izzy73 het volgende:
[..]
Nee, bij particulieren wordt een te grote schuld uiteindelijk voor het grootste gedeelte kwijtgescholden.
Ja ja, de discussie over belastingontwijking en dat de financiële wereld landen tegen elkaar uitspeelt en dat Goldman Sachs veel te veel invloed heeft in de EU loopt volop.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:42 schreef Igen het volgende:
[..]
Oh, op die manier. Ja, dat is een optie. Maar goed, er was het voorstel voor een extra bankenbelasting op EU-niveau (de Financial Transaction Tax), waar Duitsland én Frankrijk voorstander van waren, maar daar was Engeland dan weer tegen omdat die bang zijn dat dan Londen minder aantrekkelijk wordt voor de grote banken om hun hoofdkantoor te hebben.
Mwa, valt nogal mee. Het is vooral de spin die je krijgt als men aan de haal gaat met het werk van de economen.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:46 schreef Monolith het volgende:
[..]
Het probleem is niet zozeer dat economische theorie niet wetenschappelijk is, het probleem is eerder dat natuurwetenschappers een heel stuk bescheidener zijn in hun voorspellingen. Een meteoroloog beseft zich terdege dat voorspellen hoe het weer over een maand is volstrekt ridicuul is. Economen lijken zich een stuk minder te laten hinderen door het besef van onzekerheid in modellen. Maar ja, als je maar vaak genoeg iets roept, dan krijg je vanzelf wel een keer gelijk en word je in de media onthaald als grote ziener.
http://www.rijksoverheid.(...)lijke-schuldsaneringquote:Op maandag 13 juli 2015 21:44 schreef Izzy73 het volgende:
[..]
Nee, bij particulieren wordt een te grote schuld uiteindelijk voor het grootste gedeelte kwijtgescholden.
Neuh, de hoofdregels zijn dat de ECB voor prijsstabiliteit zorgt en dat de landen elkaar niet bail-outen.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:41 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Nee. Jij legt hier een principe neer, alleen blijkt dat alleen voor de Grieken te gelden en niet voor Duitsland.
[..]
Er was geen wederzijdse overeenstemming over de Grexit. Duitsland was akkoord met Griekenland bij de Euro, inclusief de bedrieglijke constructie van Draghi's bank. Hoe kan die afspraak dan, het verdrag zelfs, door Duitsland worden opgezegd? Hoe kan dat dan zelfs maar inzet van of in de onderhandelingen zijn? Als Duitsland zich aan de afspraak houdt dan gaan ze alles doen om de eurozone bij elkaar te houden en er staat vast nog wel meer in het verdrag, stabiliteit nastreven of zo, zorgdragen voor het betalingsverkeer in de hele eurozone en zo.
... en dat Duitsland dan twee verschillende keuzes heeft voorgelegd vind ik dan al heel wat.quote:Van mij hoeft dat niet, nieuwe inzichten, vele verkiezingen geweest, nieuwe omstandigheden, van mij mag Duitsland aan het euroverdrag gaan rammelen. Maar jij bent hier degene die zichzelf tegenspreekt door Duitsland niet aan te vallen op hun inzit in en van de onderhandelingen.
Lijkt me wel een stuk gemakkelijker of niet?quote:Op maandag 13 juli 2015 21:41 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Als jij failliet bent wordt je ook onder curatele gesteld.
Beweerde dat al niet iemand boven je een paar topic hoger dus?quote:Op maandag 13 juli 2015 21:42 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Bleek die miep achteraf niet gelijk te hebben?
quote:Op maandag 13 juli 2015 21:49 schreef bedachtzaam het volgende:
[..]
http://www.rijksoverheid.(...)lijke-schuldsanering
http://www.amsterdam.nl/beleidwerkeninkomen/21-schulden/quote:De bewindvoerder stelt het totale schuldbedrag vast en berekent de afloscapaciteit zodat duidelijk is welk percentage van de schulden kan worden afbetaald.
Het voorstel van de bewindvoerder wordt aan de rechtbank voorgelegd en door de rechter getoetst. Zowel de schuldeisers als de schuldenaar zijn aan deze gerechtelijke uitspraak gebonden. Na drie jaar ontvangen de schuldeisers hun deel van de aflossing. De resterende schuld wordt via een natuurlijke verbintenis kwijtgescholden. Hierna is de schuldenaar schuldenvrij. Dit heet “Schone Lei”.
Als je de regels gaat toepassen dan heeft Duitsland nog heel wat achterstallige boetes en schulden te betalen voor het meerdere keren breken van EU budget regels. Laten we hier aub niet gaan doen of het hier gaat om het zich aan de regels houden.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:52 schreef Igen het volgende:
[..]
Neuh, de hoofdregels zijn dat de ECB voor prijsstabiliteit zorgt en dat de landen elkaar niet bail-outen.
Als je de regels nu op dit moment letterlijk zou gaan toepassen dan zou Griekenland bij de euro blijven, zou er geen cent naar Griekenland gaan, zouden de Griekse banken allemaal omvallen en de Grieken hun spaargeld kwijt zijn, zou de Griekse overheid waarschijnlijk niet alle salarissen en pensioenen kunnen uitkeren en deze deels in euro's maar ook deels in IOU's moeten uitbetalen.
Maar dat is een optie die de Grieken in ieder geval níét willen. En dus zoekt men naar een alternatief...
[..]
... en dat Duitsland dan twee verschillende keuzes heeft voorgelegd vind ik dan al heel wat.
Ze zullen wel een hart hebben, maar of dat op de juiste plaats zit?quote:Op maandag 13 juli 2015 21:51 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Alleen de economen die ook een hart hebben.
Niet als je een bank bent.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:41 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Als jij failliet bent wordt je ook onder curatele gesteld.
En de Grieken dan maar laten stikken? Daar worden de ouderen sowieso niet gewassen en mogen jonge generaties blij zijn als ze een baan hebben. Wat een harteloos persoon ben jij.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:41 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
We hadden er ook een hoop bejaarden voor kunnen wassen, of anderszins de zorg van kunnen betalen. Of niet hele nieuwe generaties met een enorme schuldenlast van school kunnen laten komen. Of duizenden werklozen van kunnen omscholen. Of...
Dit geld is wel degelijk onttrokken aan de NEDERLANDSE economie.
Hoeveel Grieken heb jij al in huis opgenomen?quote:Op maandag 13 juli 2015 21:57 schreef Falco het volgende:
[..]
En de Grieken dan maar laten stikken? Daar worden de ouderen sowieso niet gewassen en mogen jonge generaties blij zijn als ze een baan hebben. Wat een harteloos persoon ben jij.
Of als ze geen baan hebben zullen ze blij zijn met hun ouders of grootouders op wiens pensioen ze dan leven?quote:Op maandag 13 juli 2015 21:57 schreef Falco het volgende:
[..]
En de Grieken dan maar laten stikken? Daar worden de ouderen sowieso niet gewassen en mogen jonge generaties blij zijn als ze een baan hebben. Wat een harteloos persoon ben jij.
Een Griekse virend van me overnacht altijd bij mij als hij hier in London is, telt dat?quote:Op maandag 13 juli 2015 21:58 schreef Confetti het volgende:
[..]
Hoeveel Grieken heb jij al in huis opgenomen?
Met andere woorden, dan zit men dus in de schuldsanering, mocht het afgewezen zijn dan is er geen sprake van kwijtschelding.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:54 schreef Izzy73 het volgende:
[..]
[..]
http://www.amsterdam.nl/beleidwerkeninkomen/21-schulden/
Ik ben vorig jaar er op vakantie geweest en zou er zo nog een keer naar toe willen gaanquote:Op maandag 13 juli 2015 21:58 schreef Confetti het volgende:
[..]
Hoeveel Grieken heb jij al in huis opgenomen?
Ligt dat niet aan de hoogte van het bedrag of dat geen pretje is?quote:Op maandag 13 juli 2015 22:00 schreef bedachtzaam het volgende:
[..]
Met andere woorden, dan zit men dus in de schuldsanering, mocht het afgewezen zijn dan is er geen sprake van kwijtschelding.
Bovendien is het voor de mensen die in de schuldsanering zitten geen pretje, maar goed, er is wel na drie jaar een schone lei inderdaad.
Ben je ook in de achterbuurten geweest, ik liep altijd met het gewone volk mee en keek waar ik uitkwam.quote:Op maandag 13 juli 2015 22:00 schreef Falco het volgende:
[..]
Ik ben vorig jaar er op vakantie geweest en zou er zo nog een keer naar toe willen gaan. Het is echt een heel mooi en chill land, alleen wel wat smoezelig door al die half afgebouwde huizen en beetje slordige aanblik van alles.
Anyway, het lijkt me dat Grieken daar veel meer aan hebben als ik toerist het land bezoek dan dat ik een paar in huis ga nemen in het druilerige Nederland.
Inderdaad, daar hadden de grieken zelf 30 jaar lang belasting voor moeten heffen ipv ontduiken.quote:Op maandag 13 juli 2015 21:57 schreef Falco het volgende:
[..]
En de Grieken dan maar laten stikken? Daar worden de ouderen sowieso niet gewassen en mogen jonge generaties blij zijn als ze een baan hebben. Wat een harteloos persoon ben jij.
Is daar niet eentje als Drees voor nodig om iets op te zetten?quote:Op maandag 13 juli 2015 22:03 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Inderdaad, daar hadden de grieken zelf 30 jaar lang belasting voor moeten heffen ipv ontduiken.
Nee niet echt, maar lijkt me wel interessant om eens de achterbuurten van Athene te bezoeken. Zal niet altijd even fris zijn wat daar gebeurt. Maar goed, Athene trekt me wel wat minder omdat die stad me veelste groot, druk en vies lijkt, zeker in de zomer.quote:Op maandag 13 juli 2015 22:02 schreef john2406 het volgende:
[..]
Ben je ook in de achterbuurten geweest, ik liep altijd met het gewone volk mee en keek waar ik uitkwam.
Voor een paar cent in die buurten was ik zat tot aan de hals, in de toeristen plaatsen betaalde ik het tien voudige.
Ik deed het ook niet om zuinig te zijn maar om meer te zien, toeristen plaatsen zijn niet direct het gezicht van Griekenland.quote:Op maandag 13 juli 2015 22:07 schreef Falco het volgende:
[..]
In de toeristenplaatsen waar ik kwam waren de prijzen ook erg prima en het boeit me niet zo heel veel of ik iets teveel betaal ofzo. Je bent op vakantie en als je zuinig op je centen wil zijn, dan moet je sowieso geen vakantie gaan vieren.
Laten we wel even de stappen in de goeie volgorde zetten:quote:Op maandag 13 juli 2015 22:01 schreef Izzy73 het volgende:
De geschiedenis herhaalt zich:
Net als het zich vandaag de dag moet schikken naar de eisen van de trojka kwam Griekenland in 1897 onder toezicht te staan,
Bovendien waren de leningen aangegaan tegen woekerrentes. Aan het begin van het decennium bedroeg de totale Griekse schuld een astronomische 770 miljoen frank, waarvan slechts 389 miljoen frank daadwerkelijk was ontvangen. De rest was direct in de zakken van de Europese bankiers verdwenen.
https://decorrespondent.n(...)43484698115-be745364
En wie maakt het nog bonter qua wanbetalingen dan Griekenland?
Want wat zich nu in Europa voltrekt, is een herhaling van de geschiedenis. Al twee eeuwen lang is Griekenland een van de grootste wanbetalers van het continent. Toch is er één land dat het al die tijd nog bonter heeft gemaakt: Duitsland.
quote:Greece’s unions have called a 24-hour strike, in protest against the economic reforms which the Athens parliament will vote through that day.
Their union, Adedy, called the stoppage tonight, saying it was against the agreement with the eurozone. They are also planning a demonstration outside parliament.
I *think* this is the first 24-hour strike called by unions since January’s election. Another milestone for Alexis Tsipras’s premiership.
Van mij mag het hoor, maar missen ze dan niet die corrigerende tik 1)quote:Op maandag 13 juli 2015 22:10 schreef Igen het volgende:
[..]
Laten we wel even de stappen in de goeie volgorde zetten:
1) Duitsland wordt helemaal aan puin geschoten tot een onvoorwaardelijke capitulatie
2) Duitsland wordt door vier grootmachten bezet
3) Duitsers hebben spijt, "dit nooit weer"
4) Schuldenkwijtschelding (en weer een soeverein land mogen worden).
Griekenland kan niet bij stap 4 willen beginnen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |