Helder THX en ik snap dit weerquote:Op dinsdag 23 juni 2015 22:22 schreef crystal_meth het volgende:
Daar gaat de hele discussie over, over de grootte van het surplus. de EU eist voor 2015 tot 2018 respectievelijk 1%, 2%, 3%, 3.5% van GDP. De Grieken boden 0.8% en 1.5% voor 2015 en 2016.
Begrotingsoverschot is volgens mij iets voorbarig, voorlopig hebben de Grieken enkel een financieringsoverschot (inkomsten zijn groter dan uitgaven, minus rentelasten en aflossingen).quote:Op dinsdag 23 juni 2015 21:56 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Griekenland heeft nu al een begrotingsoverschot, de leningen dienen enkel om de vorige leningen terug te betalen...
Waaraan zal die stijgen dan?quote:Op dinsdag 23 juni 2015 22:51 schreef RM-rf het volgende:
[..]
Begrotingsoverschot is volgens mij iets voorbarig, voorlopig hebben de Grieken enkel een financieringsoverschot (inkomsten zijn groter dan uitgaven, minus rentelasten en aflossingen).
Er is wel een prognose dat de grieken mogelijk komend jaar een begrotinsoverschot zouden gaan halen bij het huidige beleid, maar dat wil Syriza juist aanpassen en dat zou het huidige begrotingstekort juist weer doen stijgen (overigens nog altijd minder dan het begrotingstekort van het merendeel der andere euro-landen).
Qua uitgaven staan de grieken er eigenlijk goed voor, ze hebben dan ook keihard bezuinigt.
Enkel blijft de hoogte van de schuld een probleem, zeker ook het percentage dat die schuld van het BNP is.. Het griekse BNP daalde tot nu toe, momenteel lijkt die trend iets te keren, de griiekse economie zou komend jaar met 1,1% kunnen gaan stijgen... Na vele jaren een stevige daling.
quote:De bittere waarheid is dat Griekenland al decennia bezig is met een tergend langzame zelfmoord
De crisis in Europa en in Griekenland begon niet in 2008, met de bankencrisis. Het startschot werd evenmin gegeven in 2010, het jaar van de eurocrisis. In Griekenland begon de crisis in 1981. In dat jaar kelderde het geboortecijfer met een enorme snelheid, naar rond de 1,35 kind per vrouw. Sinds die tijd is het op dat niveau blijven steken. Ter vergelijking: in Nederland ligt het geboortecijfer rond de 1,7. Om een bevolking op peil te houden is 2,1 nodig. Het gevolg is een massale, supersnelle vergrijzing. De jongetjes en meisjes die in 1981 besloten om geen of weinig kinderen te nemen, gaan nu, 35 jaar later, met z'n allen met pensioen. Er zijn inmiddels 2,6 miljoen gepensioneerden in Griekenland. Dat is dertig procent van de beroepsbevolking. Elk jaar komen er honderdduizend gepensioneerden bij. Opnieuw ter vergelijking: Nederland heeft nu 3,3 miljoen gepensioneerden, oftewel 23 procent van de beroepsbevolking.
De Griekse schulden kwijtschelden komt dan ook neer op een transfer van arm naar rijk. De Portugezen, Slovenen en de Esten: zij hebben enorme aanpassingen moeten doen om hun economie en overheid houdbaar te krijgen in het licht van de vergrijzing. En dan zouden ze nu moeten betalen om het gebrek aan aanpassing van Griekenland te financieren? Dat terwijl de verschillen tussen arm en rijk in Griekenland zelf tot de hoogste van de hele eurozone horen. De rijkste tien procent van de Grieken heeft een inkomen dat twaalf keer hoger is dan de armste tien procent. In Nederland is dat zeven keer, in Portugal en Oost-Europa zes tot acht keer. Ondenkbaar dat deze landen de rijkere Grieken uit de wind gaan houden.
vermoedelijk vooral dat de daling de afgelopen jaren zo stevig was, dat er nu weinig mer verder te dalen valt...quote:Op dinsdag 23 juni 2015 22:56 schreef john2406 het volgende:
[..]
Waaraan zal die stijgen dan?
De mensen minder geld en gaan daardoor meer uitgeven?
Daar zou je best gelijk in kunnen hebben, maar in de EU geldt toch vrij verkeer van personen en goederen, waarom zouden ze dan daar blijven terwijl elders meer te verdienen is?quote:Op dinsdag 23 juni 2015 23:41 schreef RM-rf het volgende:
[..]
vermoedelijk vooral dat de daling de afgelopen jaren zo stevig was, dat er nu weinig mer verder te dalen valt...
en het herstel bijna 'vanzelf' komt, omdat je vanuit een enorm dal, bijna enkel nog weer onhoog kunt gaan.
tevens, als de werkloosheid zo hoog is, zijn mensen ook bereid voor weinig werk te accepteren en dus zijn ook de loonkosten zeer gering..
Iedereen die in Griekenland nu een klein beetje budget heeft voor werkzaamheden, kan de beste werkmannen uitzoeken die voor een schijntje hun werk ook uitvoeren.
er zijn veel grieken die vertrekken naar elders, bv in duitsland bestaat nu al een emigratieprogramma om 'auszubildende' te winnen, jonge mensen die een beroepsopleiding in bedrijven krijgen en daarna een vast contract (Het lijkt een beetje op de winning van gastarbeiders in de jaren vijftig van het Wirtschaftswunder... toendertijd was men in nederland ook juist bezig met een emigratieprogramma om jonge nederlandse boeren te laten vertrekken naar nieuw-zeeland en canada onder het mom van 'nederland is vol' dat letterlijk in de troonrede gezegd werd, kort erop moest men gastarbeiders winnen in Turkije en Marokko, omdat de zuid-europese landen al door de duisters 'leeggevist' waren ).quote:Op woensdag 24 juni 2015 00:21 schreef john2406 het volgende:
[..]
Daar zou je best gelijk in kunnen hebben, maar in de EU geldt toch vrij verkeer van personen en goederen, waarom zouden ze dan daar blijven terwijl elders meer te verdienen is?
Juist het bekende verhaal dus die met geld hoe ook verworven die kunnen vertrekken, en aan een nieuwe toekomst beginnen.quote:Op woensdag 24 juni 2015 00:34 schreef RM-rf het volgende:
[..]
er zijn veel grieken die vertrekken naar elders, bv in duitsland bestaat nu al een emigratieprogramma om 'auszubildende' te winnen, jonge mensen die een beroepsopleiding in bedrijven krijgen en daarna een vast contract (Het lijkt een beetje op de winning van gastarbeiders in de jaren vijftig van het Wirtschaftswunder... toendertijd was men in nederland ook juist bezig met een emigratieprogramma om jonge nederlandse boeren te laten vertrekken naar nieuw-zeeland en canada onder het mom van 'nederland is vol' dat letterlijk in de troonrede gezegd werd, kort erop moest men gastarbeiders winnen in Turkije en Marokko, omdat de zuid-europese landen al door de duisters 'leeggevist' waren ).
Voor grieken blijft gewoon dat het een probleem is om zonder geld 'zomaar' naar een ander europees land te vertrekken...
Ook al is er geen bureaucratische drempel, of regels die het verbieden, blijft het een persoonljke keuze die nog altijd niet zo heel makkelijk is
Nope, niet Wim Kan, Paul van Vliet in de sketch "het reservaat"quote:Op dinsdag 23 juni 2015 22:32 schreef AchJa het volgende:
[..]
Damn, Wim Kan had ik meer achter Tong gezocht.
Volgens mij echt wel Wim Kan, ik zal eens zoeken.quote:Op woensdag 24 juni 2015 08:18 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Nope, niet Wim Kan, Paul van Vliet in de sketch "het reservaat"
Maandag hadden we uur U!quote:Op woensdag 24 juni 2015 12:13 schreef Digi2 het volgende:
Nu de voorstellen zijn afgewezen zie ik de kans op een akkoord als gering. Alles moet voor ma as in kannen en kruiken zijn, het de laatste dag is dat het duitse parlement nog besluiten kan nemen vanwege het zomerreces. Omdat er al maanden zijn verstreken om tot een overeenkomst te komen zie het duitse parlement dat ook niet onderbreken. Dat ligt in het geheel niet in hun aard.
De vraag is natuurlijk waarom de voorstellen zijn afgewezen en of er onoverbrugbare verschillen zijn? Elk akkoord wat ook maar de schijn van het handhaven een transfer-unie heeft zal zwz door de bundestag worden afgewezen daar valt binnen de CDU/CSU niet over te praten vanwege toezeggingen uit 2012 dat dat niet zou gebeuren waaraan veel CDU/CSU parlementariers zich vasthouden.quote:Op woensdag 24 juni 2015 12:14 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
Maandag hadden we uur U!
Wat hebben we vandaag? Uur V?
Wat hebben we volgende week? Uur W?
Dit gaat maar door joh, om moedeloos van te worden.
Gaat na volgende week maandag weer net zo hard verder. Een einde is voorlopig nog niet in zicht.quote:Op woensdag 24 juni 2015 12:14 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
Maandag hadden we uur U!
Wat hebben we vandaag? Uur V?
Wat hebben we volgende week? Uur W?
Dit gaat maar door joh, om moedeloos van te worden.
Nou op een andere website las ik dat het afgelopen "definitieve" voorstel gewoon het voorstel van daarvoor was. Dat is ook wat die Duitse Schlaube of zoiets uitspreekt.quote:Op woensdag 24 juni 2015 12:27 schreef Digi2 het volgende:
[..]
De vraag is natuurlijk waarom de voorstellen zijn afgewezen en of er onoverbrugbare verschillen zijn? Elk akkoord wat ook maar de schijn van het handhaven een transfer-unie heeft zal zwz door de bundestag worden afgewezen daar valt binnen de CDU/CSU niet over te praten en vanwege toezeggingen uit 2012 dat dat niet zou gebeuren waaraan veel CDU/CSU parlementariers zich vasthouden.
Dat waag ik te betwijfelen. De ECB kan de griekse banken niet in de lucht blijven houden. Zeker niet als er een default optreedt jegens het IMF want dat zou de geloofwaardigheid van de ECB ernstig ondermijnen. Maandag moet er een akkoord kunnen worden afgetikt in de bundestag wat betekend dat het griekse parlement al dit weekeinde moet instemmen met het akkoord anders treedt hoogstwaarschijnlijk een default jegens het IMF op 1 juli as.quote:Op woensdag 24 juni 2015 12:27 schreef Infection het volgende:
[..]
Gaat na volgende week maandag weer net zo hard verder. Een einde is voorlopig nog niet in zicht.
Ik had ook begrepen dat zoiets uit de verdragen voortkomt. Het opgeven van de euro door het invoeren van een eigen munt schijnt dat in gang te zetten. Vanuit de EU komen geluiden dat men Griekenland niet naar een 3e wereldland wil laten afzakken dus er zal wel een mouw aan gepast worden. Na een evt Grexit zou het onderdeel kunnen worden van de onderhandelingen over een haircut met de schuldeisers.quote:Op woensdag 24 juni 2015 12:28 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
maar de EU moet ze eruit zetten. Waarom dat zo is weet ik niet, waarschijnlijk kunnen ze dan aanspraak maken op van alles. De EU maakt er maar van dat er weer vorderingen zijn gemaakt en dat we het uitstellen omdat Griekenland gewoon die EU niet uit mag van ze.
En als er geen akkoord komt? Dan komt er een grexit? Liever dat dan een akkoord eerlijk gezegd...quote:Op woensdag 24 juni 2015 12:34 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Dat waag ik te betwijfelen. De ECB kan de griekse banken niet in de lucht blijven houden. Zeker niet als er een default optreedt jegens het IMF want dat zou de geloofwaardigheid van de ECB ernstig ondermijnen. Maandag moet er een akkoord kunnen worden afgetikt in de bundestag wat betekend dat het griekse parlement al dit weekeinde moet instemmen met het akkoord anders treedt hoogstwaarschijnlijk een default jegens het IMF op 1 juli as.
http://www.theguardian.co(...)-greece-bailout-dealquote:Lagarde, who kept a low profile at the summit, was said to have strong reservations about the proposed agreement on ideological terms, but also because she does not think the putative agreement will put Greece on the road to recovery.
Nee dan komt er ook geen Grexit, dan zijn er grote vorderingen gemaakt maar is er nog wel erg veel werk aan de winkel. We verschuiven de zooi naar volgende week en het spelletje begint opnieuw.quote:Op woensdag 24 juni 2015 12:46 schreef Infection het volgende:
[..]
En als er geen akkoord komt? Dan komt er een grexit? Liever dat dan een akkoord eerlijk gezegd...
Ga er maar vanuit dat wanneer de politiek negatieve geluiden laat horen dat er wel wat aan de hand is.quote:Op woensdag 24 juni 2015 13:11 schreef SureD1 het volgende:
Interessante ontwikkelingen. Tsipras zegt, deel van de voorstellen afgewezen. EU (bij monde van Dijsselbloem) bevestigt niks, zegt alleen nog heel veel werk te verzetten. NOS downplayed volledig, zo te zien niks op de site en op het radionieuws een correspondent die zegt dat dit er allemaal bijhoort.
Wat is afgewezen? De kwijtschelding/herstructurering van schulden die Griekenland wilde? Dan krijgt Tsipras de zaak nooit verkocht thuis. Wellicht wel een meerderheid met behulp van de oppositie maar dat zal een scheuring in Syriza veroorzaken en qua regering ben je dan wel een beetje klaar.
Sterker wordende geluiden uit Duitsland ook dat de Bundestag zich niet onder druk laat zetten en zeker niet bij het kruisje gaat tekenen. Verschillende parlementariërs (veelal CDU/CSU) die zeggen dat het in feite te laat is, omdat ze nooit meer op tijd een besluit kunnen nemen...
In wat voor een scenario zou een eventuele grexit dan wel mogelijk zijn? Er komt een akkoord of geen akkoord en in beide gevallen kunnen ze gewoon in de euro blijven en wordt het hele zooitje weer uitgesteld.quote:Op woensdag 24 juni 2015 12:57 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
Nee dan komt er ook geen Grexit, dan zijn er grote vorderingen gemaakt maar is er nog wel erg veel werk aan de winkel. We verschuiven de zooi naar volgende week en het spelletje begint opnieuw.
30 juni IMF afbetaling, IMF wil de afbetaling wel doorschuiven voor wat rente. Mark my words, Griekenland even blij maar met weer wat schulden erbij, en zo gaat dat maar door.
Zolang deze leiders de EU kar blijven trekken is een Grexit niet aan de orde.quote:Op woensdag 24 juni 2015 13:18 schreef Infection het volgende:
[..]
In wat voor een scenario zou een eventuele grexit dan wel mogelijk zijn? Er komt een akkoord of geen akkoord en in beide gevallen kunnen ze gewoon in de euro blijven en wordt het hele zooitje weer uitgesteld.
Wat verwacht je dan precies van een grexit... denk je soms dat het dan 'over' is?quote:Op woensdag 24 juni 2015 12:46 schreef Infection het volgende:
[..]
En als er geen akkoord komt? Dan komt er een grexit? Liever dat dan een akkoord eerlijk gezegd...
Dat was nieuws.. Tsipras vertelde dat tegen Bloomberg voordat hij, met spoed, naar Brussel vloog.quote:Op woensdag 24 juni 2015 13:14 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
Ga er maar vanuit dat wanneer de politiek negatieve geluiden laat horen dat er wel wat aan de hand is.
Normaal gesproken is alles altijd koek en ei, zelfs als het gewoon kut gaat.
Hoop dat Duitsland voet bij stuk houdt en niet zo'n slappe mentaliteit zoals wij gaat laten zien.
Bedenk ook even dat het de EU voorstanders aangelegen is naar buiten te brengen dat het allemaal de goede kant op gaat.
Is dit een nieuw bericht dat vandaag de voorstellen weer zijn afgewezen of doel je op de uur U van maandag?
De meeste voorstanders van de EU willen er juist alles aan doen om Griekenland in de EU te houden. Het zijn juist de tegenstanders die daar geen heil in zien.quote:Op woensdag 24 juni 2015 13:24 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Dat was nieuws.. Tsipras vertelde dat tegen Bloomberg voordat hij, met spoed, naar Brussel vloog.
Bloomberg heeft zijn tweets: ik zit mobiel dus kan niet quoten maar ik citeer:
"The repeated rejection of equivalent measures by certain institutions never occured before - neither in Ireland nor Portugal. This odd stance seems to indicate that either there is no interest in an agreement or that special interests are being backed"
Het lijkt wel dat het eerst een game of chicken was om uiteindelijk bij een deal uit te komen, naar een game of chicken wat betreft het doorhakken van de knoop van een grexit. Ik heb in ieder geval het gevoel dat zowel Griekenland als de EU genoeg van elkaar hebben, maar niemand durft de stekker eruit te trekken...
Trouwens, als voorstander van de EU, betwijfel ik of Griekenland coute-que-coute in de euro houden uiteindelijk het beste voor de EU is...
quote:Op woensdag 24 juni 2015 13:30 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
De meeste voorstanders van de EU willen er juist alles aan doen om Griekenland in de EU te houden. Het zijn juist de tegenstanders die daar geen heil in zien.
Goed om te zien dat ook voorstanders van de EU hun verstand kunnen gebruiken ipv alleen hun hart.
Klopt, dan wordt het gewoon weer maanden en jaren onderhandelen en praten.quote:Op woensdag 24 juni 2015 13:21 schreef RM-rf het volgende:
[..]
Wat verwacht je dan precies van een grexit... denk je soms dat het dan 'over' is?
Dan kan je wel eens teleurgesteld worden, een grexit is gewoon een volgende stap in de griekse schuldencrisis en daarover zal verder onderhandelt moeten gaan worden...
quote:Op woensdag 24 juni 2015 13:38 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Ik voel me als pro-EU'er ook niet verwant aan mensen als Juncker, dat is net het verkeerde slag mensen, dat zijn de 'het licht gaat uit' denkers... Moed hebben we nodig...
Stapje de goede kant op. Maar verder liggen ze vast op schema, er zijn weer stapjes gezet en gaan we al volgende week weer verder?quote:Op woensdag 24 juni 2015 14:36 schreef SureD1 het volgende:
#nodeal
Grieken wijzen op hun beurt de tegenvoorstellen van de schuldeisers af:
http://www.nu.nl/economie(...)schuldeisers-af.html
Ik zie het maar als handjes klappen op de paardemarkt.quote:Op woensdag 24 juni 2015 14:39 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
Stapje de goede kant op. Maar verder liggen ze vast op schema, er zijn weer stapjes gezet en gaan we al volgende week weer verder?
Dan hebben ze nog tot uiterlijk woensdag voor het geld definitief op is. De EU heeft al aangekondigt dat ze geen uitstel zullen accepteren.quote:Op woensdag 24 juni 2015 14:39 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
Stapje de goede kant op. Maar verder liggen ze vast op schema, er zijn weer stapjes gezet en gaan we al volgende week weer verder?
Ja kan zijn, maar de EU is geen schuldeiser in dit geval. Dat is het IMF.quote:Op woensdag 24 juni 2015 15:00 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Dan hebben ze nog tot uiterlijk woensdag voor het geld definitief op is. De EU heeft al aangekondigt dat ze geen uitstel zullen accepteren.
Wat heel goed de zwakte aantoont van de hele constructie zoals 'ie er nu is.quote:Op woensdag 24 juni 2015 15:06 schreef Twiitch het volgende:
Ik blijf het hilarisch vinden hoe zo'n klein landje aan de touwtjes kan trekken tov de hele EU. Griekenland heeft op dit moment op een rare manier belachelijk veel macht in de schoot geworpen gekregen.
quote:Op woensdag 24 juni 2015 15:06 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
Ja kan zijn, maar de EU is geen schuldeiser in dit geval. Dat is het IMF.
quote:Voor het einde van deze maand moet de schuld aan het IMF zijn afgelost. IMF-directeur Lagarde heeft al eerder gezegd dat ze Griekenland geen uitstel gaat geven.
http://www.nu.nl/economie(...)schuldeisers-af.html
Tja, economisch gezien zijn er inderdaad vrij weinig redenen om nog miljarden in Athene te pompen. De Europese banken zijn massaal weggetrokken.quote:Op woensdag 24 juni 2015 15:08 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Wat heel goed de zwakte aantoont van de hele constructie zoals 'ie er nu is.
De EU droom moet slagen. Hoe dan ook. Een grexit gaat dus ook niet gebeuren.
Ze verzinnen weer wat, of Brussel gaat garant staan. Als ze zeggen dat ze geen uitstel gaan verlenen zullen ze dat ook niet doen, maar onder de noemer "aflossingslening" kan het bijvoorbeeld wel. Dan lenen ze de aflossing bij het IMF met rente.quote:
Die droom is voor elke Lid-Staat anders.. Daar gokken de Grieken overigens wel op, dat de EU banger is voor het zwarte gat (want uncharted territory) na een grexit dan Griekenland bang is voor zijn schuldeisers.quote:Op woensdag 24 juni 2015 15:08 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Wat heel goed de zwakte aantoont van de hele constructie zoals 'ie er nu is.
De EU droom moet slagen. Hoe dan ook. Een grexit gaat dus ook niet gebeuren.
Daar zijn ze nu dus over aan het onderhandelen. Noodsteun dus.quote:Op woensdag 24 juni 2015 15:12 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
Ze verzinnen weer wat, of Brussel gaat garant staan. Als ze zeggen dat ze geen uitstel gaan verlenen zullen ze dat ook niet doen, maar onder de noemer "aflossingslening" kan het bijvoorbeeld wel. Dan lenen ze de aflossing bij het IMF met rente.
Er wordt wel weer wat verzonnen joh, maak je daar maar niet druk om.
Ik mag toch hopen dat Berlijn dwars voor die garantstelling gaat liggen...die hadden de belofte dat het geen transferunie zou worden.quote:Op woensdag 24 juni 2015 15:12 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
Ze verzinnen weer wat, of Brussel gaat garant staan. Als ze zeggen dat ze geen uitstel gaan verlenen zullen ze dat ook niet doen, maar onder de noemer "aflossingslening" kan het bijvoorbeeld wel. Dan lenen ze de aflossing bij het IMF met rente.
Er wordt wel weer wat verzonnen joh, maak je daar maar niet druk om.
Aan degenen die staatsobligaties kopen: in de eerste plaats particulieren en pensioenfondsen die hun geld tegen een laag rendement veilig willen stallen voor later. Die zijn hun geld kwijt als de staat z'n schulden weigert terug te betalen.quote:Op woensdag 24 juni 2015 15:21 schreef BarryOSeven het volgende:
Waaraan we die schulden hebben weet ik niet, we hebben een staatsschuld. Iedereen heeft dat, maar waar hebben we die schuld dan eigenlijk aan?
Ook grotere bedrijven houden tegenwoordig reserves aan in staatsobligaties van met name landen als Nederland en Duitsland omdat miljoenen stallen op een bankrekening soms al geld kost en je het risico loopt dat indien de bank omvalt je naar je geld kan fluiten. Daarom ziet men dergelijke obligaties als een veiliger optie. Leningen zijn uitgestelde investeringen en consumptie vanuit de de geldschieter bezien. Schulden kwijtschelden betekent dan ook op termijn minder investeringen en consumptie bijv in de vorm van pensioenen of bedrijfsinvesteringen.quote:Op woensdag 24 juni 2015 15:29 schreef Igen het volgende:
[..]
Aan degenen die staatsobligaties kopen: in de eerste plaats particulieren en pensioenfondsen die hun geld tegen een laag rendement veilig willen stallen voor later. Die zijn hun geld kwijt als de staat z'n schulden weigert terug te betalen.
quote:EZB erweitert erneut den Kreditrahmen
Die Europäische Zentralbank (EZB) erhöhte derweil zum fünften Mal binnen einer Woche den Rahmen für die sogenannten ELA-Notkredite für griechische Banken. Dies verlautete aus Bankenkreisen in Athen. Um welche Höhe der Kreditrahmen erweitert wurde, blieb erneut unklar. Die EZB sei jederzeit zu einer neuen Intervention bereit, um den griechischen Banken zu helfen, hieß es weiter.
Precies, die gaan nergens heen.quote:Op woensdag 24 juni 2015 15:08 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Wat heel goed de zwakte aantoont van de hele constructie zoals 'ie er nu is.
De EU droom moet slagen. Hoe dan ook. Een grexit gaat dus ook niet gebeuren.
Het is mij onduidelijk om welke pensioenhervormingen die al in 2010 werden toegezegd het gaat maar dat Syriza daarmee gaat instemmen na hun verkiezingsbeloften lijkt me onwaarschijnlijk. Ze geven steeds te kennen zich niet gebonden te voelen aan akkoorden die eerdere regeringen hebben gesloten. Dat een partij met een dergelijk standpunt de verkiezingen wint toont mijnsinziens trouwens aan dat onbetrouwbaarheid tov gesloten contracten diep geworteld is in de griekse mentaliteit. Gevolg is dat als er al een akkoord komt er op zijn minst gedetailleerde concrete tijdspaden en afspraken moeten worden vastgelegd. 1 A4tje zal niet voldoende zijn.quote:Griekse pensioenplannen schieten nog tekort
De voorstellen van de Griekse regering en haar schuldeisers lopen nog altijd uiteen. Vooral over de aanpak van het Griekse pensioenstelsel is nog lang geen overeenstemming. Dat blijkt uit een uitgelekt onderhandelingsdocument.
Het onderhandelingsdocument werd onder meer op de website van de Financial Times gepubliceerd. Er staat in te lezen dat de toezichthouders van Europa en het IMF willen dat de pensioenleeftijd in Griekenland sneller wordt verhoogd dan Athene voorstelt. Daarnaast moeten pensioenhervormingen die al in 2010 werden beloofd, alsnog worden doorgevoerd. Ook zou de eigen bijdrage van gepensioneerden aan de kosten voor gezondheidszorg omhoog moeten.
De ministers van Financiën van de eurolanden praten woensdagavond in Brussel opnieuw over de Griekse voorstellen. Volgens bronnen in Brussel wordt er in de aanloop naar die bijeenkomst nog altijd gewerkt aan een akkoord.
twitter:mathieuvonrohr twitterde op woensdag 24-06-2015 om 17:53:13Post by Tsipras coalition partner Kammenos on FB: Auschwitz sign "Arbeit macht frei" replaced by "We live in Europe" http://t.co/NiRzQnBeq3 reageer retweet
quote:Op woensdag 24 juni 2015 18:33 schreef crystal_meth het volgende:
[ afbeelding ]twitter:mathieuvonrohr twitterde op woensdag 24-06-2015 om 17:53:13Post by Tsipras coalition partner Kammenos on FB: Auschwitz sign "Arbeit macht frei" replaced by "We live in Europe" http://t.co/NiRzQnBeq3 reageer retweet
http://www.telegraph.co.u(...)nisters-meeting.htmlquote:Copies of the counter-proposal seem to show that creditors - at the behest of the IMF - want Greeks to carry out more in austerity measures while diluting other proposals such as corporate tax rates. For a Left-wing government such as Syriza who were elected on an anti-austerity platform, the combination is likely to be toxic.
The IMF's demands for more austerity - after five years in which Greece has undergone the worst depression in the modern age (beating 1930s America) - is also contrary to what most economists think is needed for the beleaguered country. It is likely to guarantee nothing but a perma-recession in Greece for the forthcoming years.
One of the reasons the Fund is pushing for more belt-tightening is to ensure Greece can continue paying debts to its creditors. Ms Lagarde has pushed for some further debt alleviation for the country, but hasn't got very far convincing her European partners this is a good idea. Expect a long night ahead folks.
quote:Op woensdag 24 juni 2015 18:33 schreef crystal_meth het volgende:
[ afbeelding ]twitter:mathieuvonrohr twitterde op woensdag 24-06-2015 om 17:53:13Post by Tsipras coalition partner Kammenos on FB: Auschwitz sign "Arbeit macht frei" replaced by "We live in Europe" http://t.co/NiRzQnBeq3 reageer retweet
twitter:tom_nuttall twitterde op woensdag 24-06-2015 om 18:28:21.@EUCouncilPress texts that cafeteria in Lex building (where Eurogroup meets) will be open until midnight. After that, we're on our own. reageer retweet
Het IMF wil dat de EU een deel van de schulden kwijtscheldtquote:Op woensdag 24 juni 2015 18:56 schreef Stephen_Dedalus het volgende:
Was te verwachten het IMF wil harde cijfers, geen vage beloften en emotionele populistische uitspraken. En Griekenland was natuurlijk vrij om bij andere partijen dan het IMF te lenen als de voorwaarden ze niet aanstonden.
Volgens mij gaat dat over een eventueel derde noodpakket, terwijl het nu eerst gaat om de laatste uitbetaling van het tweede noodpakket.quote:Op woensdag 24 juni 2015 19:00 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Het IMF wil dat de EU een deel van de schulden kwijtscheldt
Dat komt defacto neer op een transfer-unie en daarmee gaat de CDU/CSU niet instemmen omdat veel parlementariers destijd met de baillout van 2012 hebben ingestemd onder de voorwaarde dat er geen sprake zou zijn van een transfer-unie. En zo ontstaat er een padstelling die plots in een knal kan eindigen in de vorm van een Grexident.quote:Op woensdag 24 juni 2015 19:00 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Het IMF wil dat de EU een deel van de schulden kwijtscheldt
Dat gaan de VS nooit toelaten. Die willen echt niet hebben dat Rusland een basis of twee openen in Europa. Daarom komt er geen grexit en doet iedereen een glas, een plas en blijft alles zoals het was.quote:Op woensdag 24 juni 2015 20:45 schreef Revolution-NL het volgende:
Waar blijft vriend Vladimir?
Het lijkt me echt brilliant als Vladimir de EU op deze manier weet te pownen.
Er zijn vooral veel auto's mee gekocht. Dat er ook veel Grieken grote hoeveelheden cash in huis hebben, is omdat ze bang zijn dat hun bank omvalt en ze niet meer bij hun eigen geld kunnen.quote:Op woensdag 24 juni 2015 20:41 schreef Vallon het volgende:
Ben benieuwd of de schulden worden kwijtgescholden zodat de lijdende poppetjes morgen verder mikado kunnen spelen.
Ondertussen hebben de Grieken al iets van ¤85mrd t.b.v aan noodleningen gehad van de ECB voor pin-automaten. Vliegtuigladingen geld worden geïmporteerd. Op het nieuws vernam ik dat alleen al afgelopen maandag ¤1.1mrd cash is opgenomen, vorige week was dat (geschat ook iets van 3mrd) . Bankrun zou ik ook doen maar ook aan dat er binnenlands bitter weinig vertrouwen is.in de plannen.
Edit: Ik las ook dat elke Griek die het heeft, zoveel mogelijk cash opneemt en er er al veel zijn die minimaal ¤10K-¤20K onder het matras heeft liggen. Klopt ws. aardig uit wanneer je die ¤85mrd omrekend per (modaal+) huishouden..
Hoe komen ze aan die 85 miljard als de bankrun sinds vrijdag gaande is dan eigenlijk? Met op opname van rond de 1 miljard per dag.quote:Op woensdag 24 juni 2015 20:41 schreef Vallon het volgende:
Ben benieuwd of de schulden worden kwijtgescholden zodat de lijdende poppetjes morgen verder mikado kunnen spelen.
Ondertussen hebben de Grieken al iets van ¤85mrd t.b.v aan noodleningen gehad van de ECB voor pin-automaten. Vliegtuigladingen geld worden geïmporteerd. Op het nieuws vernam ik dat alleen al afgelopen maandag ¤1.1mrd cash is opgenomen, vorige week was dat (geschat ook iets van 3mrd) . Bankrun zou ik ook doen maar ook aan dat er binnenlands bitter weinig vertrouwen is.in de plannen.
Edit: Ik las ook dat elke Griek die het heeft, zoveel mogelijk cash opneemt en er er al veel zijn die minimaal ¤10K-¤20K onder het matras heeft liggen. Klopt ws. aardig uit wanneer je die ¤85mrd omrekend per (modaal+) huishouden..
quote:Op woensdag 24 juni 2015 20:56 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
Hoe komen ze aan die 85 miljard als de bankrun sinds vrijdag gaande is dan eigenlijk? Met op opname van rond de 1 miljard per dag.
Inmiddels staat na de 5e ELA binnen 7 dagen de teller op 77,58 miljard euro.quote:Waarom is de noodsteun nodig?
Griekse banken kunnen sinds februari van dit jaar geen aanspraak maken op normale ECB-leningen omdat de waarde van het door de banken verstrekte onderpand te laag werd. Daardoor is het te risicovol om normale leningen te geven en zijn ze aangewezen op de ELA-noodsteun. De rente op deze leningen is hoger dan de rente op reguliere leningen.
De Griekse banken hebben de leningen hard nodig omdat Grieken in hoog tempo geld van de banken halen. Van oktober tot en met april is al 30 miljard euro opgenomen. Deze week haalden de Grieken nog eens 3 miljard euro van hun rekeningen. Daarom dreigen de banken een tekort aan geld te krijgen.
Hoeveel staat er al uit aan noodsteun?
In totaal staan de Grieken voor 358 miljard euro in het krijt bij het IMF, de Europese landen en de ECB. Hiervan is 85 miljard euro ELA-noodsteun die de ECB verstrekt heeft aan de Griekse banken. Ter vergelijking: de omvang van de Griekse economie bedroeg in 2014 zo'n 170 miljard euro.
Wat probeer je hier te zeggen?quote:Op woensdag 24 juni 2015 21:20 schreef BarryOSeven het volgende:
Die lui zijn echt goed fucked hoor, ik zou ook Grexit gaan. De tering.
Oh probeerde wat te quoten over de bedragen die Griekenland nog heeft uit staan.quote:
Tsiparas wil weg. Wordt alleen geforceerd binnen gehouden, ik denk dat dit nog heel erg lang gaat duren en ons heel heel erg veel moneyz gaat kosten. Hij vind het allemaal wel best, krijgt toch wel steun totdat de EU het er mee eens is.quote:Op woensdag 24 juni 2015 21:28 schreef vigen98 het volgende:
Wat denken jullie? Zal Tsipras toch uitkomen met de EU of gaan hun wegen scheiden?
Gezien de geopolitieke belangen die op het spel staan zullen ze er uit komen.quote:Op woensdag 24 juni 2015 21:28 schreef vigen98 het volgende:
Wat denken jullie? Zal Tsipras toch uitkomen met de EU of gaan hun wegen scheiden?
Volgens mij is het Juncker die het nog niet op wil geven. De rest lijkt er klaar mee.. Lagarde voorop...quote:Op woensdag 24 juni 2015 21:28 schreef vigen98 het volgende:
Wat denken jullie? Zal Tsipras toch uitkomen met de EU of gaan hun wegen scheiden?
Daar ben ik het ook mee eens. Juncker die de hele zaak als prestige project ziet en de zooi niet wil laten klappen.quote:Op woensdag 24 juni 2015 21:32 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Volgens mij is het Juncker die het nog niet op wil geven. De rest lijkt er klaar mee.. Lagarde voorop...
Ik denk ook dat deze affaire voorlopig wel door zal etteren (en erger worden) totdat het uiteindelijk barst met veel grotere gevolgen dan nodig is.quote:Op woensdag 24 juni 2015 21:28 schreef vigen98 het volgende:
Wat denken jullie? Zal Tsipras toch uitkomen met de EU of gaan hun wegen scheiden?
quote:FAZ
Kniffelig könnte ein mögliches Statement zu einem abermaligen Schuldenschnitt werden. Die Gläubiger wollen darüber (offiziell) nicht reden, für Tsipras ist das Thema sehr wichtig.
Denk dat we een beetje schaakmat staan. Ergens gaat er iets knakken, een opstandje of zo.quote:Op woensdag 24 juni 2015 21:46 schreef Digi2 het volgende:
Het lastige is dat een kwijtschelding binnen de eurozone een gevaarlijk precendent schept bovendien zou dat neerkomen op een transfer-unie richting Griekenland. Dat ligt in de Bundestag heel gevoelig vanwege de ervaringen daar met de Soli en länderausgleich. Men wil het onder geen beding binnen de eurozone herhalen. De duitse houding zie ik zo dat als ze echt een kwijtschelding willen, ze dan de eurozone maar moeten verlaten. Dat wordt als minder riskant gezien dan het mogelijk maken van een transfer-unie binnen de eurozone.
[..]
We zijn op zn Grieks genomen!quote:Op woensdag 24 juni 2015 21:54 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
Denk dat we een beetje schaakmat staan. Ergens gaat er iets knakken, een opstandje of zo.
Dit ja..quote:Op woensdag 24 juni 2015 21:46 schreef Digi2 het volgende:
Het lastige is dat een kwijtschelding binnen de eurozone een gevaarlijk precendent schept bovendien zou dat neerkomen op een transfer-unie richting Griekenland. Dat ligt in de Bundestag heel gevoelig vanwege de ervaringen daar met de Soli en länderausgleich. Men wil het onder geen beding binnen de eurozone herhalen. De duitse houding zie ik zo dat als ze echt een kwijtschelding willen, ze dan de eurozone maar moeten verlaten. Dat wordt als minder riskant gezien dan het mogelijk maken van een transfer-unie binnen de eurozone.
[..]
Het is niet zo dat er geheel geen intentie is uiteindelijk evt. kwijt te schelden mocht op lange termijn blijken dat de last toch echt ondraagbaar is. Dat kan maar dan zouden de grieken goodwill moeten kweken en dat kost tijd en offers. En de goodwill breken ze in rap tempo af. Uberhaupt een discussie voeren over zoiets als VUT-regelingen in de situatie waarin Griekenland zich bevindt toont dat al aan. Bij ons zijn dergelijke regelingen al 10 jaar geleden afgeschaft. Dergelijke regelingen hadden zonder tussenkomst van derden al jaren geleden moeten zijn afgeschaft gezien de kosten en vergrijzing in Griekenland. Het is het cliëntelisme dat deze absurditeiten in stand houdt.quote:Op woensdag 24 juni 2015 21:54 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
Denk dat we een beetje schaakmat staan. Ergens gaat er iets knakken, een opstandje of zo.
Van wie is er geen intentie om te volharden in de schuldeis? Van de EU? Nou dat vertegenwoordigd nou niet echt de publieke opinie.quote:Op woensdag 24 juni 2015 22:08 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Het is niet zo dat er geheel geen intentie is uiteindelijk evt. kwijt te schelden mocht op lange termijn blijken dat de last toch echt ondraagbaar is. Dat kan maar dan zouden de grieken goodwill moeten kweken en dat kost tijd en offers. En de goodwill breken ze in rap tempo af. Uberhaupt een discussie voeren over zoiets als VUT-regelingen in de situatie waarin Griekenland zich bevindt toont dat al aan. Bij ons zijn dergelijke regelingen al 10 jaar geleden afgeschaft. Dergelijke regelingen hadden zonder tussenkomst van derden al jaren geleden moeten zijn afgeschaft gezien de kosten en vergrijzing in Griekenland. Het is het cliëntelisme dat deze absurditeiten in stand houdt.
quote:De gordiaanse knoop is de naam van een onontwarbare knoop. De knoop verbond het juk met Dijsselbloem op een eeuwenoude strijdwagen. Het orakel had over deze knoop gezegd: "wie deze knoop losmaakt, zal meester zijn over heel Europa.
Potverdorie, het wordt zowat profetisch hier. Disselboom met het juk.quote:Op woensdag 24 juni 2015 22:28 schreef Digi2 het volgende:
Het doet me denken aan de mythe van de Gordiaanse knoop
[..]
quote:Hoofrolspelers hervatten onderhandelingen
Het overleg tussen de ‘hoofdrolspelers’, dat gisteren doorging na de vergadering van de eurogroep, is vannacht zonder resultaat opgeschort. Om 09.00 uur hervatten de hoofdrolspelers de vergadering om voor een nieuw gestelde deadline van 13.00 uur tot een akkoord te komen. Op dat moment komen de ministers van financiën van de eurogroep weer bijeen.
volgend heeft het die gedachtegang weinig te maken met de huidige stand van de griekse crisis...quote:Op woensdag 24 juni 2015 23:28 schreef Vallon het volgende:
Kans dat het voor de EU en (ook) GR goed komt is gering.
Kans bestaat zelfs dat de reeds gegeven "chantagesteun" alles tegenwerkt... er is al zoveel geld in gaan zitten....stop er nog naar ¤10mrd in. Kunnen we tenminste met vakantie en zien we/ze later wel weer.
Is mij vaker opgevallen. mensen soebatten over ¤10 en geven ¤1000 uit of het ¤1 is.
Dat de kosten van de ELA door de griekse overheid gedragen worden is volgens mij onjuist.quote:Op donderdag 25 juni 2015 09:03 schreef RM-rf het volgende:
[..]
Daarbij telt ook dat de grieken bv ook hard te leiden hebben aan hun eigen bankcrisis... bv er wordt hier meermaals genoemd dat de ECB de ELA verhoogd, maar daarbij moet ook gemeld worden dat de kosten daarvan ook weer gedragen moet worden door de griekse regering, de rente op deze gelden bedraagt 1,7% (anderhalve procent boven de standaard ECB-rente, die nu 0,20% is ).
De reden dat de ECB de ELA wel moet verhogen is dat zij sinds enige tijd weigeren griekse obligaties als dekking te accepteren, terwijl juist de griekse bankensector hier sterk op hangt, meerdere banken hebben tussen de 7-10% van hun vermogen erin staan, eentje zelfs naar ik meen 30%.
De grieken hebben uiteindelijk ook weer zelf het meest te leiden onder hun eigen crisis... anderszijds, als ze failliet gaan en het mogelijk aankomt op het kwijtschelden van de griekse schulden, zijn het pas de kredietgevers die verliezen moeten accepteren.
Pas dus op met te denken dat alles ?'opgelost' is al de grieken uit de euro gaan of failiet gaan... pas dan is de kans groot dat de europese belastingbetalers ook te lijden krijgen, terwijl de crisis er nu om gaat hoe de grieken het beste ertoe gedwongen kunnen worden zoveel mogelijk terug te betalen.
De ECB is lange tijd ruimhartig geweest griekse obligaties nog te accepteren terwijl die eigenlijk al lang niet meer aan de condities van de ECB voldeden, dit oprekken van de condities heeft destijds tot een conflict met de Bundesbank geleid. Omdat de ECB statutair niet aan monetaire staatsfinanciering mag doen jegens individuele landen beperkt dit haar mogelijkheden.quote:Wat zijn de gevolgen van een gang naar de ELA?
Voor de bank in kwestie betekent het dat de financieringskosten stijgen. Bij de ECB hoeft er op de reguliere herfinancieringsoperaties slechts 0,05% betaald te worden op het geleende geld. Bij de ELA geldt een opslag. In Griekenland zou die op dit moment naar verluidt 1,5%-punt bedragen waardoor de leenkosten voor Griekse banken zijn toegenomen tot 1,55% op het geld dat zij via de ELA moeten aantrekken.
leuk babbeltje (gebaseerd), maar niet de realiteit van de huidige griekse begroting...quote:Op donderdag 25 juni 2015 09:54 schreef Digi2 het volgende:
Dat de grieken helemaal krom moeten liggen vanwege rentebetalingen, en dat die onevenredig op hun begroting zouden drukken is een mythe. De rentebetalingen van het grootste deel van hun schulden zijn laag of uitgesteld tot na 2020.
Three-myths-about-Greeces-enormous-debt-mountain
Feit is dat Griekenland jarenlang een suikeroom met een dikke portemonee heeft gehad die hun ambtenaren, VUT-regelingen en pensioenen betaalde, die suikeroom is overleden en nu zijn ze wanhopig op zoek zijn naar een andere suikeroom. De huidige geldschieters zien zich echter niet graag in die rol gedrukt. Griekenland heeft lange tijd ver boven zijn stand geleefd en zal een veel lagere levenstandaard moeten accepteren. Door clientelisme en corruptie te bestrijden, een goed kadaster op te zetten en de grote hoeveelheid bureaucratie terug te dringen kunnen ze hun investeringsklimaat verbeteren, weer perspectief creëren en de weg omhoog hervinden.
het staat toch gewoon in het door jou gequote stukje... de rente die erop gerekend wordt is 1,55% (daar rekent men een basisrente van de ECB op 0,05, ik dacht dat die gewoon 0,2% is)..quote:Op donderdag 25 juni 2015 10:14 schreef Digi2 het volgende:
Dat de kosten van de ELA door de griekse overheid gedragen worden is volgens mij onjuist.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |