Keerzijde? Zit er een goede kant aan dan? Het is goedkope rotzooi, er lopen alleen maar 13-jarige meisjes rond en het wordt gemaakt door uitgebuite kinderen.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 15:22 schreef Mylene het volgende:
In 2008 opende Primark het eerste filiaal in Rotterdam. Wat een een groot succes bleek te zijn. Sindsdien is de Ierse keten met een niet te stuiten opmars bezig in Nederland. Waar een nieuwe winkel wordt geopend moeten er dranghekken worden geplaatst vanwege de grote mensenmenigte die er op afkomt.
In de media verschijnen er regelmatig berichten dat de kleding bij Primark zo spotgoedkoop is doordat werknemers in lagelonenlanden worden uitgebuit en in slechte omstandigheden moeten werken.
Weiger jij bij Primark (of andere soortgelijke ketens) te kopen vanwege deze redenen? Of ben je er niet mee bezig als je iets koopt? Ikzelf eigenlijk niet zo als ik eerlijk ben.
In dit topic, ontstaan uit het algemene Primark topic, kan worden gediscussieerd over de handelwijze van de Ierse keten.
quote:Op woensdag 8 oktober 2014 15:30 schreef Skv het volgende:
er lopen alleen maar 13-jarige meisjes rond
Precies.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 15:32 schreef Isabeau het volgende:
Als ik kleding in mijn handen heb die echt absurd goedkoop is, dan koop ik het niet. Ik denk dan direct dat kleine kindjes voor een hongerloontje dat shirt in elkaar hebben gezet. Primark zelf ken ik niet.
quote:Op woensdag 8 oktober 2014 15:34 schreef DS4 het volgende:
Het is zoiets als voor 5 euro een fiets kopen langs de weg en dan verbaasd zijn als die gestolen blijkt te zijn.
Kinderarbeid bestrijden door de producten niet meer te kopen is echt het domste wat je kan doen. Ten eerste werkt het natuurlijk niet behalve als heel veel mensen het doen. Maar voor de lol nemen we even aan dat dat lukt. Wat zijn dan de gevolgen?quote:Op woensdag 8 oktober 2014 15:36 schreef Isabeau het volgende:
[..]mee eens hoor. Mensen die zeggen tegen kinderarbeid te zijn en vervolgens dingen kopen waarbij je weet dat het niet voor een normaal loon gemaakt kàn worden. 'Maar hoe moet ik dat nou weten!' yeah right
Primark spant wel de kroon hoor... H&M is schoorvoetend het leven aan het beteren. Zara heb ik geen zicht op.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 15:40 schreef WammesWaggel het volgende:
Er er minder uitbuiting bij de productie van kleding van de Zare of H&M dan?
Huh? Want als jij je geld niet weggooit bij de Primark, dan ga jij dat besteden aan porno of hoeren?quote:Op woensdag 8 oktober 2014 15:42 schreef larry_flynt het volgende:
Alternatief is dat de kinderen in de sexindustrie belanden....
En zo blijf je mensen onderdrukken en op achterstand houden.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 15:45 schreef Tja..1986 het volgende:
Kinderarbeid bestrijden door de producten niet meer te kopen is echt het domste wat je kan doen. Ten eerste werkt het natuurlijk niet behalve als heel veel mensen het doen. Maar voor de lol nemen we even aan dat dat lukt. Wat zijn dan de gevolgen?
Simpel, die kinderen worden werkloos, het gezin heeft geen geld meer om eten en onderdak te verzorgen met alle gevolgen van dien. Maar als het voor jouw gemoedsrust een fijn gevoel is dat je niets aan hebt wat door kinderhandjes gemaakt is, vooral lekker doen.
Ja, want er is geen enkele andere manier om ze te helpen ipv door ze werkloos te maken..quote:Op woensdag 8 oktober 2014 15:58 schreef DS4 het volgende:
[..]
En zo blijf je mensen onderdrukken en op achterstand houden.
En wat doe jij er persoonlijk aan om het leven van die kinderen structureel beter te maken?quote:Op woensdag 8 oktober 2014 15:58 schreef DS4 het volgende:
[..]
En zo blijf je mensen onderdrukken en op achterstand houden.
Als mensen eisen dat er fatsoenlijk betaald wordt, dan zal er fatsoenlijk betaald gaan worden. Denk je niet?quote:Op woensdag 8 oktober 2014 15:59 schreef Tja..1986 het volgende:
Ja, want er is geen enkele andere manier om ze te helpen ipv door ze werkloos te maken..
Haha.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 16:01 schreef DS4 het volgende:
[..]
Als mensen eisen dat er fatsoenlijk betaald wordt, dan zal er fatsoenlijk betaald gaan worden. Denk je niet?
Naast dat ik bewust koop, politiek actief ben, mensen bewust probeer te maken van de ellende die er mee samen hangt en ondersteunen van goede doelen: ik investeer in ondernemerschap in de derde wereld met het verstrekken van renteloze leningen en ik ben bij nog wat andere projecten financieel betrokken.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 16:00 schreef Netsplitter het volgende:
En wat doe jij er persoonlijk aan om het leven van die kinderen structureel beter te maken?
Dus echt een verschil maken en dan heb ik het niet over niet winkelen in een bepaalde winkel.
Kan niks anders zeggen dan respect.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 16:04 schreef DS4 het volgende:
[..]
Naast dat ik bewust koop, politiek actief ben, mensen bewust probeer te maken van de ellende die er mee samen hangt en ondersteunen van goede doelen: ik investeer in ondernemerschap in de derde wereld met het verstrekken van renteloze leningen en ik ben bij nog wat andere projecten financieel betrokken.
Mag ik nu wel een mening hebben van jou?
Dat eis je natuurlijk niet door daar niet meer te kopen. Daarbij zijn die kinderen in dienst omdat ze goedkoop zijn. Als ze duurder zouden zijn, zouden ze niet in dienst zijn. Dus een hoger salaris eisen veroorzaakt ook gewoon ontslag.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 16:01 schreef DS4 het volgende:
[..]
Als mensen eisen dat er fatsoenlijk betaald wordt, dan zal er fatsoenlijk betaald gaan worden. Denk je niet?
quote:Op woensdag 8 oktober 2014 16:05 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
Kan niks anders zeggen dan respect.
Als trendwatchers merken dat mensen er op gaan letten en winkels links laten liggen omdat ze uitbuiten, dan zal men gewoon bij gaan sturen.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 16:06 schreef Tja..1986 het volgende:
Dat eis je natuurlijk niet door daar niet meer te kopen.
De prijzen hier moeten dan omhoog, maar eigenlijk ook niet eens zo heel erg veel (vermits de tussenhandel akkoord gaat met dezelfde absolute winstopslag, ipv relatieve winstopslag).quote:Daarbij zijn die kinderen in dienst omdat ze goedkoop zijn. Als ze duurder zouden zijn, zouden ze niet in dienst zijn. Dus een hoger salaris eisen veroorzaakt ook gewoon ontslag.
Ik geloof in beide aanpakken. De zucht naar goedkope wegwerpartikelen brengt gewoon enorm veel ellende met zich mee. Ook op het gebied van milieu.quote:De oplossing zit hem veel meer in diplomatie via de regering van het land en ontwikkelingshulp. Maarja, dat is de weg van de lange adem. Maar nu stoppen met die producten te kopen is geen oplossing.
Als de prijzen hier omhoog gaan, koop ik liever iets van een hogere kwaliteit. En als hun lonen 'eerlijk' (naar onze maatstaven) moeten zijn, heb ik liever dat de kleding hier geproduceerd wordt.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 16:09 schreef DS4 het volgende:
[..]
Als trendwatchers merken dat mensen er op gaan letten en winkels links laten liggen omdat ze uitbuiten, dan zal men gewoon bij gaan sturen.
[..]
De prijzen hier moeten dan omhoog, maar eigenlijk ook niet eens zo heel erg veel (vermits de tussenhandel akkoord gaat met dezelfde absolute winstopslag, ipv relatieve winstopslag).
[..]
Ik geloof in beide aanpakken. De zucht naar goedkope wegwerpartikelen brengt gewoon enorm veel ellende met zich mee. Ook op het gebied van milieu.
We kunnen hier best wel een heel klein beetje welvaart opofferen...quote:Op woensdag 8 oktober 2014 17:15 schreef hugecooll het volgende:
Als de prijzen hier omhoog gaan, koop ik liever iets van een hogere kwaliteit. En als hun lonen 'eerlijk' (naar onze maatstaven) moeten zijn, heb ik liever dat de kleding hier geproduceerd wordt.
Kan wel. Ik wil gewoon kwaliteit voor niet te veel geld. Hoe zij dat verder oplossen is niet mijn zaak.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 18:04 schreef DS4 het volgende:
[..]
We kunnen hier best wel een heel klein beetje welvaart opofferen...
Ik ben sinds een tijdje terug volledig overgestapt naar kleding waar geen dierlijke producten inzitten en die op een eerlijke manier gemaakt is. Dus niks meer van de Primark, H&M etc., maar ook niks meer van merkkleding als Adidas en Nike. Er zijn een aantal merken en kledingwinkels waarvan ik weet dat er bij de productie gebruik is gemaakt van zo eerlijk mogelijke arbeidsomstandigheden en dat er ook rekening gehouden wordt met het milieu. En anders kijk ik gewoon op marktplaats of bij een legerdumpwinkel.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 15:22 schreef Mylene het volgende:
In 2008 opende Primark het eerste filiaal in Rotterdam. Wat een een groot succes bleek te zijn. Sindsdien is de Ierse keten met een niet te stuiten opmars bezig in Nederland. Waar een nieuwe winkel wordt geopend moeten er dranghekken worden geplaatst vanwege de grote mensenmenigte die er op afkomt.
In de media verschijnen er regelmatig berichten dat de kleding bij Primark zo spotgoedkoop is doordat werknemers in lagelonenlanden worden uitgebuit en in slechte omstandigheden moeten werken.
Weiger jij bij Primark (of andere soortgelijke ketens) te kopen vanwege deze redenen? Of ben je er niet mee bezig als je iets koopt? Ikzelf eigenlijk niet zo als ik eerlijk ben.
In dit topic, ontstaan uit het algemene Primark topic, kan worden gediscussieerd over de handelwijze van de Ierse keten.
Ik heb het idee dat het de meeste mensen vooral niks boeit onder welke omstandigheden de kleding gemaakt is die ze kopen als het zo goedkoop is als bij winkels als de Primark. En je hoort dingen als "maar het ligt dan toch al in de winkel" ook best vaak als argument om er gewoon te blijven kopen.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 18:11 schreef Janneke141 het volgende:
Want het lijkt wel logisch dat dat zo is omdat het niks kost, maar heel veel mensen beseffen het zich echt niet. Beetje bewustwording kan geen kwaad.
Ik denk dat je gelijk hebt. Het interesseert de modale burger geen flikker onder welke omstandigheden de producten gefabriceerd zijn. Acht slaan op 'bewustwording' is bijzonder naïef, dat werkt hooguit bij doorgewinterde Groenlinks-stemmers e.d.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 19:29 schreef KapiteinKoala het volgende:
[..]
Ik heb het idee dat het de meeste mensen vooral niks boeit onder welke omstandigheden de kleding gemaakt is die ze kopen als het zo goedkoop is als bij winkels als de Primark. En je hoort dingen als "maar het ligt dan toch al in de winkel" ook best vaak als argument om er gewoon te blijven kopen.
Die kinderen moeten toch ergens geld vandaan halen omdat hun familie gewoon geld nodig heeft om eten te kopen. Als je kinderen uit de kledingfabrieken haalt is de kans groot dat ze in de prostitutie/seksindustrie terecht komen om toch geld te kunnen verdienen. Dan is zo'n fabriek toch de 'lesser of two evils'.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 15:57 schreef DS4 het volgende:
[..]
Huh? Want als jij je geld niet weggooit bij de Primark, dan ga jij dat besteden aan porno of hoeren?
quote:Op woensdag 8 oktober 2014 21:32 schreef Mss het volgende:
[..]
Die kinderen moeten toch ergens geld vandaan halen omdat hun familie gewoon geld nodig heeft om eten te kopen. Als je kinderen uit de kledingfabrieken haalt is de kans groot dat ze in de prostitutie/seksindustrie terecht komen om toch geld te kunnen verdienen. Dan is zo'n fabriek toch de 'lesser of two evils'.
Ik denk dat dat vooral komt omdat dure kledingmerken heel veel geld in marketing steken, zoals de Primark dat juist helemaal niet doet. Maar mensen gaan er inderdaad vaak vanuit dat dure merken automatisch betere werkomstandigheden hebben en het milieu minder vervuilen. En helaas is het eigenlijk wel allemaal hetzelfde.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 21:46 schreef JoPiDo het volgende:
Overigens kan dure kleding ook onder slechte omstandigheden worden geproduceerd, dus dat is eigenlijk geen argument.
Denk eens na: waarom komt er extra werkgelegenheid in die branche?quote:Op woensdag 8 oktober 2014 21:32 schreef Mss het volgende:
[..]
Die kinderen moeten toch ergens geld vandaan halen omdat hun familie gewoon geld nodig heeft om eten te kopen. Als je kinderen uit de kledingfabrieken haalt is de kans groot dat ze in de prostitutie/seksindustrie terecht komen om toch geld te kunnen verdienen. Dan is zo'n fabriek toch de 'lesser of two evils'.
De dure labels produceren zelden buiten de EU... Hardnekkige fabel derhalve.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 21:57 schreef KapiteinKoala het volgende:
Ik denk dat dat vooral komt omdat dure kledingmerken heel veel geld in marketing steken, zoals de Primark dat juist helemaal niet doet. Maar mensen gaan er inderdaad vaak vanuit dat dure merken automatisch betere werkomstandigheden hebben en het milieu minder vervuilen. En helaas is het eigenlijk wel allemaal hetzelfde.
Dit is volgens mij de meest uitgebreide lijst die ik je zou kunnen geven:quote:Op woensdag 8 oktober 2014 23:06 schreef Seven. het volgende:
Is er een lijst van goeie en slechte winkels? Wie weet, ik zou er best eens mijn koopgedrag op aan kunnen passen maar niet als dat betekent dat ik voor een simpel hemdje 20 euro mag neerleggen.
Oh, je bedoelt de echt dure dure kleding. Ik dacht dat je meer merken als Vans, Nike, Adidas, Puma, Converse etc. bedoelde.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 22:56 schreef DS4 het volgende:
De dure labels produceren zelden buiten de EU... Hardnekkige fabel derhalve.
O. Nee, ik hanteer een andere norm kennelijk.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 23:13 schreef KapiteinKoala het volgende:
Oh, je bedoelt de echt dure dure kleding. Ik dacht dat je meer merken als Vans, Nike, Adidas, Puma, Converse etc. bedoelde.
Wat versta jij onder dure labels dan?quote:Op woensdag 8 oktober 2014 23:39 schreef DS4 het volgende:
[..]
O. Nee, ik hanteer een andere norm kennelijk.
Ik heb ook naadloze slipjes gekocht bij Primark, vind het kwalitatief ook goed. Mijn slipjes van andere winkels; die worden dunner, gaan verrekken of zitten gewoon niet lekker. Die van Primark zitten nog steeds lekker, dezelfde kleur, dezelfde maat, niet dunner geworden.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 15:40 schreef WammesWaggel het volgende:
Er er minder uitbuiting bij de productie van kleding van de Zare of H&M dan?
Bij de Primark haal ik altijd goede boxershorts, de rest is hit or miss na 1x wassen eigenlijk.
Hoe zit het wat betreft de geur?quote:Op donderdag 9 oktober 2014 01:47 schreef Yiwei het volgende:
[..]
Ik heb ook naadloze slipjes gekocht bij Primark, vind het kwalitatief ook goed. Mijn slipjes van andere winkels; die worden dunner, gaan verrekken of zitten gewoon niet lekker. Die van Primark zitten nog steeds lekker, dezelfde kleur, dezelfde maat, niet dunner geworden.
Geurloos bij aankoop en nog steeds geurloos. Ik heb ze al een jaar ofzo. Het was geen polyester, dus je gaat niet zweten door de stof ofzo.quote:Op donderdag 9 oktober 2014 01:54 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Hoe zit het wat betreft de geur?
Dus het enige alternatief voor de Primark is zelf kleding naaienquote:Op donderdag 9 oktober 2014 01:47 schreef Yiwei het volgende:
[..]
Ik heb ook naadloze slipjes gekocht bij Primark, vind het kwalitatief ook goed. Mijn slipjes van andere winkels; die worden dunner, gaan verrekken of zitten gewoon niet lekker. Die van Primark zitten nog steeds lekker, dezelfde kleur, dezelfde maat, niet dunner geworden.
Daarnaast heb ik ook basic BHs en sokken van de Primark, ook tevreden meePrimark heeft ook duurdere sectie in hun collectie, die voelen best stevig aan. Daar heb ik een rok van
------------------------
Mensen die steeds zeuren over goedkope ketens terwijl ze aan de andere kant van de stad dezelfde soort kleding kopen voor hogere prijzen ... Waarom gaan jullie gewoon niet zelf kleren naaien dan? Mijn vriendinnen en ik gaan naar kringloopwinkels, kopen zelf ook stoffen om te naaien. Het is niet moeilijk hoor![]()
Prada, Gucci, enz.quote:Op donderdag 9 oktober 2014 00:13 schreef Ahmad1nejad het volgende:
[..]
Wat versta jij onder dure labels dan?
dat wordt ook gewoon allemaal door een paar spleetoogjes in elkaar genaaid hoor, vergis je niet.quote:
Klets eens niet zo.quote:Op donderdag 9 oktober 2014 19:09 schreef Ahmad1nejad het volgende:
dat wordt ook gewoon allemaal door een paar spleetoogjes in elkaar genaaid hoor, vergis je niet.
Je zit nog wel eens met waar materialen vandaan komen. Want hoe mens-vriendelijk is dat felbegeerde zimbabwaanse katoen geproduceerd?quote:
Milieuvriendelijk katoen is idd een probleem. Er zijn merken die er wel gebruik van maken, maar mondjesmaat helaas.quote:Op donderdag 9 oktober 2014 21:00 schreef kipknots het volgende:
Je zit nog wel eens met waar materialen vandaan komen. Want hoe mens-vriendelijk is dat felbegeerde zimbabwaanse katoen geproduceerd?
Overigens zijn Japan en Amerika natuurlijk ook goede leveranciers van 'eerlijke' kleding.
http://www.telegraaf.nl/u(...)van_biokatoen__.htmlquote:H&M koploper in het gebruik van biokatoen
De Zweedse modeketen was het afgelopen jaar opnieuw de grootste afnemer van biologisch katoen. Daarnaast lanceerde H&M dit jaar de eerste producten van gerecycled katoen.
Nee; zelf katoenplanten kweken, plukken, stof van maken en zelf naaien. Ander alternatief is iets vinden en kopen wat nog goedkoper is dan Primark (wat tevens ook fashionable is).quote:Op donderdag 9 oktober 2014 07:11 schreef JoPiDo het volgende:
Dus het enige alternatief voor de Primark is zelf kleding naaien
Blijkbaar wel. Maar echt iets van 4/5 is voor dames.quote:Op vrijdag 10 oktober 2014 16:06 schreef Sneeuwvlok_2 het volgende:
Verkopen ze bij de Primark eigenlijk ook heren kleding ?
quote:Op vrijdag 10 oktober 2014 22:14 schreef KapiteinKoala het volgende:
[..]
Blijkbaar wel. Maar echt iets van 4/5 is voor dames vrouwen zonder geld en/of smaak.
Omdat het nieuw is en voor de grote massa bedoeld. Terwijl Zeeman en Wibra toch echt zich meer richten op de onderkant van de markt.quote:Op vrijdag 10 oktober 2014 22:29 schreef CafeRoker het volgende:
Primark is toch niet wezenlijk goedkoper dan bijvoorbeeld zeeman, bristol of wibra? Het enige verschil is dat die primark kleren er in tegenstelling tot andere discounters wel nog eens redelijk uitzien. Wibra lijkt bijvoorbeeld haast bewust vormeloze kapotgewassen truien te verkopen.
Waarom dan nu zo'n hetze tegen primark?
Koop je wel elektronica?quote:Op woensdag 8 oktober 2014 15:32 schreef Isabeau het volgende:
Als ik kleding in mijn handen heb die echt absurd goedkoop is, dan koop ik het niet. Ik denk dan direct dat kleine kindjes voor een hongerloontje dat shirt in elkaar hebben gezet. Primark zelf ken ik niet.
Onethisch geproduceerde kleding is een stuk makkelijker te vermijden dan onethisch geproduceerde elektronica. Het gaat er niet om dat je ervoor zorgt dat alle producten die je in huis hebt op een eerlijke manier gemaakt zijn, maar dat je er gewoon zo veel mogelijk op probeert te letten.quote:
Het is in ieder geval voor mensen met een niet al te hoog moreel besef.quote:Op zaterdag 11 oktober 2014 19:37 schreef Deeltjesversneller het volgende:
ik ben er nog nooit geweest omdat iedereen altijd zegt dat t voor paupers is.
Paupers met een niet al te hoog moreel besef...quote:Op zaterdag 11 oktober 2014 19:40 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het is in ieder geval voor mensen met een niet al te hoog moreel besef.
Jawel, kleren van Primark zijn goedkoper dan de Bristol, Zeeman en Wibraquote:Op vrijdag 10 oktober 2014 22:29 schreef CafeRoker het volgende:
Primark is toch niet wezenlijk goedkoper dan bijvoorbeeld zeeman, bristol of wibra?
Hmm, ik val niet gelijk afquote:Op zaterdag 11 oktober 2014 19:40 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het is in ieder geval voor mensen met een niet al te hoog moreel besef.
Met zulke prijzen moet het vooral kutkwaliteit zijn. En daarom zou ik er nooit wat kopen.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 15:25 schreef bijdehand het volgende:
Ik koop er eigenlijk nooit iets, behalve als ik echt iets nodig heb en in de buurt ben. Vind het een kutwinkel, maar dat heeft niks met hun handelswijze te maken maar vooral met de drukte daar.
Ik heb er vandaag een jas gekocht omdat ik in de stad was en het begon te regenenquote:Op zaterdag 11 oktober 2014 22:52 schreef eriksd het volgende:
[..]
Met zulke prijzen moet het vooral kutkwaliteit zijn. En daarom zou ik er nooit wat kopen.
Der is niets onethisch aan, tis gwn een natuurlijk overgang.quote:Op zaterdag 11 oktober 2014 19:07 schreef KapiteinKoala het volgende:
[..]
Onethisch geproduceerde kleding is een stuk makkelijker te vermijden dan onethisch geproduceerde elektronica. Het gaat er niet om dat je ervoor zorgt dat alle producten die je in huis hebt op een eerlijke manier gemaakt zijn, maar dat je er gewoon zo veel mogelijk op probeert te letten.
Het erge is dat dit bij Primark ook gewoon bekend is, maar men gewoon blijft kopen.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 15:32 schreef DS4 het volgende:
Nou zou ik er sowieso nooit komen omdat het kwalitatief rommel is en je er m.i. mee voor lul loopt, maar in zijn algemeenheid beantwoord let ik op wat ik koop (en dat geldt niet alleen voor kleding).
Het grote probleem zit niet alleen bij dit bedrijf, maar tevens bij de asocialen die voor zo min mogelijk geld willen kopen en die het geen reet interesseert wat er achter de schermen allemaal gebeurt. Wat mij betreft staat het gelijk aan oude motorolie in het rioolputje laten lopen, gestolen fietsen kopen, enz.
Heb niet zoveel geld, dus maar weinig keus. Zolang ik nog student ben ga ik sowieso naar de Primark.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 15:22 schreef Mylene het volgende:
Weiger jij bij Primark (of andere soortgelijke ketens) te kopen vanwege deze redenen? Of ben je er niet mee bezig als je iets koopt? Ikzelf eigenlijk niet zo als ik eerlijk ben.
De meeste mensen willen dat niet.quote:Op zaterdag 11 oktober 2014 23:55 schreef Ixnay het volgende:
Dit soort producten kopen is nergens goed voor, behalve voor de uitbuiter. Arme mensen inzetten om daar winst uit te halen is een van de slechtste zaken van de moderne tijd.
Betaal liever wat meer voor een goed product dat door mensen gemaakt is die een opleiding hebben gehad, onder respectabele omstandigheden mogen werken en waarbij goede en eerlijke grondstoffen zijn gebruikt. Hierdoor gaan de uitbuiters failliet en doordat eerlijke producten meer verkocht worden, kunnen ontwikkelaars en de detailhandel het ons voor een goedkopere prijs verkopen en zo is iedereen blij, vanaf de fabriek tot aan de consument.
Alsof dat met dure kleding niet gebeurd.. kom nouquote:Op woensdag 8 oktober 2014 15:32 schreef Isabeau het volgende:
Als ik kleding in mijn handen heb die echt absurd goedkoop is, dan koop ik het niet. Ik denk dan direct dat kleine kindjes voor een hongerloontje dat shirt in elkaar hebben gezet. Primark zelf ken ik niet.
Dan kun je uit principe nog altijd kleding kopen bij tweedehandswinkels. Daar heb ik vaak kleding vandaan gehaald en je kunt er soms best leuke dingen vinden voor een laag prijsje. Het enige nadeel is dat je afhankelijk bent van de maten die daar hangen.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 21:46 schreef JoPiDo het volgende:
Overigens kan dure kleding ook onder slechte omstandigheden worden geproduceerd, dus dat is eigenlijk geen argument. Het gaat meer om de kwaliteit, waardoor je langer met kleding doet en er minder katoen geproduceerd hoeft te worden.
Bij dure merken als Chanel gebeurt dat inderdaad niet. Bij dat soort merken worden kleding, schoenen en accessoires vaak nog door volwassenen in een atelier gemaakt.quote:Op zondag 12 oktober 2014 00:10 schreef hetzalallemaalwel het volgende:
[..]
Alsof dat met dure kleding niet gebeurd.. kom nou
Tuurlijkquote:Op zondag 12 oktober 2014 00:23 schreef Morrigan het volgende:
[..]
Bij dure merken als Chanel gebeurt dat inderdaad niet. Bij dat soort merken worden kleding, schoenen en accessoires vaak nog door volwassenen in een atelier gemaakt.
Omdat dat een langetermijneffect is dat investering nodig heeft voordat je er de vruchten van kunt plukken.quote:Op zondag 11 oktober 2014 00:09 schreef wiskundenoob het volgende:
[..]
De meeste mensen willen dat niet.
Heb je een bron? Ik vraag me altijd af of dat wel het geval is namelijkquote:Op zondag 12 oktober 2014 00:23 schreef Morrigan het volgende:
[..]
Bij dure merken als Chanel gebeurt dat inderdaad niet. Bij dat soort merken worden kleding, schoenen en accessoires vaak nog door volwassenen in een atelier gemaakt.
http://www.mo.be/nieuws/m(...)lak-van-duurzaamheidquote:Op zondag 12 oktober 2014 00:27 schreef Morrigan het volgende:
[..]
Jongen, dan geloof je het toch lekker niet.
Sommige wel, meeste niet.quote:Op zondag 12 oktober 2014 00:27 schreef bijdehand het volgende:
[..]
Heb je een bron? Ik vraag me altijd af of dat wel het geval is namelijk
10Feet,Aaiko,Action,AfterEden,Agu,AmericaToday,Armani,Axi Schoen, bellybutton,Bench,BettyBarclay,Bikkembergs,Bogner,Bon'AParte,Brax, Bugatti-Shoes,Cakewalk,Camper,Carhartt,CarsJeans,Chanel,Chantelle, Chloe,Cinderella,CircleofTrust,Clarks,Cleptomanicx,Columbia,CruyffSports, DanielHechter,DCShoes,DenhamtheJeanmaker,Derhy,Desigual,Diadoraquote:Op zondag 12 oktober 2014 00:27 schreef Morrigan het volgende:
[..]
Jongen, dan geloof je het toch lekker niet.
Dat zal wel te maken hebben moet de hoeveelheid O2 uitstoot. Dure merken denken vaak dat die regels niet voor hen van toepassing zijn.quote:Op zondag 12 oktober 2014 00:28 schreef hetzalallemaalwel het volgende:
[..]
http://www.mo.be/nieuws/m(...)lak-van-duurzaamheid
Dus je zat er naast.quote:Op zondag 12 oktober 2014 00:38 schreef Morrigan het volgende:
[..]
Dat zal wel te maken hebben moet de hoeveelheid O2 uitstoot. Dure merken denken vaak dat die regels niet voor hen van toepassing zijn.
Maar heb je een bron over de werkomstandigheden die beamen wat jij zegt?quote:Op zondag 12 oktober 2014 00:38 schreef Morrigan het volgende:
[..]
Dat zal wel te maken hebben moet de hoeveelheid O2 uitstoot. Dure merken denken vaak dat die regels niet voor hen van toepassing zijn.
Die 'dure merken' scoren bij rankabrand slecht omdat men geen informatie verschaft. Zo weet je bij Vuitton exact waar iets gemaakt is (ieder atelier heeft een eigen twee letterige code), maar omdat Vuitton geen lijst daarvan naar rankabrand stuurt scoren ze daar alsof het onder de slechtst mogelijke omstandigheden wordt geproduceerd.quote:Op zondag 12 oktober 2014 00:28 schreef hetzalallemaalwel het volgende:
[..]
http://www.mo.be/nieuws/m(...)lak-van-duurzaamheid
Hahaha ik wil altijd nog eens zo'n schapen of koeien pyjama kopen daar. Super leukquote:Op donderdag 9 oktober 2014 01:47 schreef Yiwei het volgende:
[..]
Ik heb ook naadloze slipjes gekocht bij Primark, vind het kwalitatief ook goed. Mijn slipjes van andere winkels; die worden dunner, gaan verrekken of zitten gewoon niet lekker. Die van Primark zitten nog steeds lekker, dezelfde kleur, dezelfde maat, niet dunner geworden.
Daarnaast heb ik ook basic BHs en sokken van de Primark, ook tevreden meePrimark heeft ook duurdere sectie in hun collectie, die voelen best stevig aan. Daar heb ik een rok van
------------------------
Mensen die steeds zeuren over goedkope ketens terwijl ze aan de andere kant van de stad dezelfde soort kleding kopen voor hogere prijzen ... Waarom gaan jullie gewoon niet zelf kleren naaien dan? Mijn vriendinnen en ik gaan naar kringloopwinkels, kopen zelf ook stoffen om te naaien. Het is niet moeilijk hoor![]()
Ben je 13 ofzo.quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:18 schreef Yaaar het volgende:
[..]
Hahaha ik wil altijd nog eens zo'n schapen of koeien pyjama kopen daar. Super leuk
Lees de labels. De high end lijnen worden (uiteraard) door vakmensen in elkaar gezet en doorgaans in het land waar het label gevestigd is. Goedkopere lijnen en bv jeans kan ook bv in Roemenië worden geproduceerd. Maar ook daar gelden volstrekt andere omstandigheden dan in die uitbuitshops van primark.quote:Op zondag 12 oktober 2014 00:27 schreef bijdehand het volgende:
[..]
Heb je een bron? Ik vraag me altijd af of dat wel het geval is namelijk
Er zullen best wat uitzonderingen zijn, maar het is wel naïef om te denken dat hoe duurdere merken dan de Primark, H&M en C&A allemaal 'rekening houden' met MVO. Vooral prul als G-Star etc. niet.quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:14 schreef DS4 het volgende:
[..]
Die 'dure merken' scoren bij rankabrand slecht omdat men geen informatie verschaft. Zo weet je bij Vuitton exact waar iets gemaakt is (ieder atelier heeft een eigen twee letterige code), maar omdat Vuitton geen lijst daarvan naar rankabrand stuurt scoren ze daar alsof het onder de slechtst mogelijke omstandigheden wordt geproduceerd.
Is allemaal prima na te lezen op rankabrand, maar dat was voor de auteur van dit stukje kennelijk teveel moeite om te lezen. Gewoon kijken op de ranglijst, ben je na een minuutje al klaar...
Dan heb ik niets gezegdquote:Op zondag 12 oktober 2014 01:25 schreef Yaaar het volgende:
[..]
Nee tel dr 10 jr bij op. ik vind het gewoon heel erg cute zulke pakjes om in te slapen. 😁👍😁👍
Ik zeg ook altijd: extreem goedkoop is een garantie voor uitbuiting en kutkwaliteit, meer betalen geen garantie voor het tegendeel.quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:27 schreef hetzalallemaalwel het volgende:
[..]
Er zullen best wat uitzonderingen zijn, maar het is wel naïef om te denken dat hoe duurdere merken dan de Primark, H&M en C&A allemaal 'rekening houden' met MVO. Vooral prul als G-Star etc. niet.
Kletskoek.quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:29 schreef DrDentz het volgende:
Die kleding is zo goedkoop omdat er geen belachelijke bedragen aan marketing uitgegeven worden. Een schoen van Nike produceren is echt niet veel duurder.
Voor de middenklasse?quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:31 schreef DS4 het volgende:
[..]
Ik zeg ook altijd: extreem goedkoop is een garantie voor uitbuiting en kutkwaliteit, meer betalen geen garantie voor het tegendeel.
G-star is middenklasse. Juist in die middenklasse zie je nogal eens dat je betaalt voor een product wat bij nader inzien de meerprijs niet (geheel) rechtvaardigt
Eens.quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:31 schreef DS4 het volgende:
[..]
Ik zeg ook altijd: extreem goedkoop is een garantie voor uitbuiting en kutkwaliteit, meer betalen geen garantie voor het tegendeel.
G-star is middenklasse. Juist in die middenklasse zie je nogal eens dat je betaalt voor een product wat bij nader inzien de meerprijs niet (geheel) rechtvaardigt
Heb er eens roze waxinelichtjes gekocht voor in m'n werkkamer, ook super leuk.quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:30 schreef Geerd het volgende:
Primark net als fastfood, krijg je ook in een papieren zak mee, het is gewoon zooi.
Nee, de kleding is zo goedkoop omdat ze in elkaar wordt genaaid door 13-jarigen die twee dollar per week 'verdienen'.quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:29 schreef DrDentz het volgende:
Die kleding is zo goedkoop omdat er geen belachelijke bedragen aan marketing uitgegeven worden.
Vrouwen en vuur? Zullen je buren blij mee zijn.quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:32 schreef Yaaar het volgende:
[..]
Heb er eens roze waxinelichtjes gekocht voor in m'n werkkamer, ook super leuk.
Nee, prijstechnisch middenklasse.quote:
Verdienen ze toch ook wat ipv niks? Of denk ik nu heel fout?quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:32 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Nee, de kleding is zo goedkoop omdat ze in elkaar wordt genaaid door 13-jarigen die twee dollar per week 'verdienen'.
Heb jij kinderen?
quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:30 schreef Geerd het volgende:
Primark net als fastfood, krijg je ook in een papieren zak mee, het is gewoon zooi.
We zijn uit eten geweest, waar dan? Mac donalds.
Nee kut je hebt teveel betaald voor je diabetes
Ik steek ze nooit aan, vind ik eng dus dat doen andere mensen voor mij.. Scheelt weer 😘quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:33 schreef Geerd het volgende:
[..]
Vrouwen en vuur? Zullen je buren blij mee zijn.
quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:35 schreef Yaaar het volgende:
[..]
Verdienen ze toch ook wat ipv niks? Of denk ik nu heel fout?
Als je die kleding van ze niet koopt worden ze mishandeld en de straat op gestuurd om te bedelen. Een blauw oog is zieliger en levert meer op. Koop bij Primark als je tegen kindermishandeling bent.quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:35 schreef Yaaar het volgende:
[..]
Verdienen ze toch ook wat ipv niks? Of denk ik nu heel fout?
Maar in India en Taiwan is 2 dollar per dag een behoorlijk inkomen.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 15:32 schreef Isabeau het volgende:
Als ik kleding in mijn handen heb die echt absurd goedkoop is, dan koop ik het niet. Ik denk dan direct dat kleine kindjes voor een hongerloontje dat shirt in elkaar hebben gezet. Primark zelf ken ik niet.
Die laten je er toch niet alleen mee?quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:35 schreef Yaaar het volgende:
[..]
Ik steek ze nooit aan, vind ik eng dus dat doen andere mensen voor mij.. Scheelt weer 😘
Naar school gaan. Dat horen kinderen namelijk te doen als ze 13 zijn.quote:
Dat komt waarschijnlijk ook doordat er bij die middenklasse behoorlijk veel geld wordt geïnvesteerd voor reclame en de juiste modellen. Een bekend voorbeeld daarvan is Nike of Adidas. Overigens niet zo vreemd, aangezien die een veel grotere doelgroep hebben dan bijvoorbeeld LV en dus meer aan marketing doen.quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:31 schreef DS4 het volgende:
[..]
Ik zeg ook altijd: extreem goedkoop is een garantie voor uitbuiting en kutkwaliteit, meer betalen geen garantie voor het tegendeel.
G-star is middenklasse. Juist in die middenklasse zie je nogal eens dat je betaalt voor een product wat bij nader inzien de meerprijs niet (geheel) rechtvaardigt
Grapje (echt). Ik vind het wel heel erg, maar sta er niet bewust bij stil als ik daar eens leuke roze waxinelichtjes koop die ik nergens kan vinden. 🙊 Of een schapenpakkie.quote:
Kost geld, materialen, docenten etc. Simpel gezegd dus.quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:38 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Naar school gaan. Dat horen kinderen namelijk te doen als ze 13 zijn.
Als dat nou geregeld wordt...quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:38 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Naar school gaan. Dat horen kinderen namelijk te doen als ze 13 zijn.
En Primark dan..quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:41 schreef bijdehand het volgende:
[..]
Als dat nou geregeld wordt...Zou fijn zijn iig.
At best worden mensen die voor primark kleding maken afgescheept met 1/3e van het bedrag wat nodig is om lokaal rond te komen...quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:37 schreef Nober het volgende:
[..]
Maar in India en Taiwan is 2 dollar per dag een behoorlijk inkomen.
Jij houdt blijkbaar met liefde en plezier het 'systeem' in stand door die rotzooi te blijven kopen. En blijkbaar verdedig je het door jezelf wijs te maken dat die kinderen het nog slechter zouden hebben als je het niet zou doen.quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:39 schreef Yaaar het volgende:
[..]
Kost geld, materialen, docenten etc. Simpel gezegd dus.
Ik let er eigenlijk ook nooit op hoor.. Koop nu vrij veel van Ted Baker, maar of dat een beetje MVO is, al sla je me dood.quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:38 schreef Yaaar het volgende:
[..]
Grapje (echt). Ik vind het wel heel erg, maar sta er niet bewust bij stil als ik daar eens leuke roze waxinelichtjes koop die ik nergens kan vinden. 🙊 Of een schapenpakkie.
Wat bedoel je?quote:
Nike en adidas leveren doorgaans prima spul voor het geld. Dus die bedoel ik juist niet.quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:38 schreef Morrigan het volgende:
[..]
Dat komt waarschijnlijk ook doordat er bij die middenklasse behoorlijk veel geld wordt geïnvesteerd voor reclame en de juiste modellen. Een bekend voorbeeld daarvan is Nike of Adidas. Overigens niet zo vreemd, aangezien die een veel grotere doelgroep hebben dan bijvoorbeeld LV en dus meer aan marketing doen.
Die moeten toch ook hun spullen goedkoop kunnen inkopen, anders verliezen ze hun marktpositie.quote:
Nou en wat doe jij of juist niet? Voor die arme kindjes? 90% dat jij zo een slimme telefoon hebt?quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:42 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Jij houdt blijkbaar met liefde en plezier het 'systeem' in stand door die rotzooi te blijven kopen. En blijkbaar verdedig je het door jezelf wijs te maken dat die kinderen het nog slechter zouden hebben als je het niet zou doen.
Ik twijfel nog even tussen naief en hypocriet, maar je mag het wat mij betreft zelf invullen.
Failliet laten gaan en de leidinggevenden voor straf de rest van hun leven 80 uur per week kutkleding laten produceren voor een hongerloon.quote:
Beter slavenhandel weer invoeren. Lekker werken tegen kost en inwoning. Gaan ze er ook op vooruit.quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:44 schreef DrDentz het volgende:
[..]
Die moeten toch ook hun spullen goedkoop kunnen inkopen, anders verliezen ze hun marktpositie.
Is er een alternatief in die branche dan?quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:44 schreef Geerd het volgende:
[..]
Nou en wat doe jij of juist niet? Voor die arme kindjes? 90% dat jij zo een slimme telefoon hebt?
Och nee, ik heb er maar 1 keer wat gekocht en dat waren roze waxinelichtjes. Ik vind het qua kleding etc helemaal niks, maar ik heb er geen spijt van dat ik waxinelichtjes heb gekocht. Ik verdedig mezelf niet, want uiteindelijk kan het mij echt niet boeien hoe m'n waxinelichtjes zijn gemaakt. Hypocriet dus. Als we er 1 moeten kiezen.quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:42 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Jij houdt blijkbaar met liefde en plezier het 'systeem' in stand door die rotzooi te blijven kopen. En blijkbaar verdedig je het door jezelf wijs te maken dat die kinderen het nog slechter zouden hebben als je het niet zou doen.
Ik twijfel nog even tussen naief en hypocriet, maar je mag het wat mij betreft zelf invullen.
Mijn kleding niet inkopen bij ketens waarvan ik zeker weet dat ze Aziatische kinderen uitbuiten. Maar het blijft een gok - dat weet ik ook wel.quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:44 schreef Geerd het volgende:
[..]
Nou en wat doe jij of juist niet? Voor die arme kindjes? 90% dat jij zo een slimme telefoon hebt?
Prima spul kan ook door kinderen gemaakt worden. En Nike is wel degenlijk het juiste voorbeeld. Bezuinigen op arbeid en vervolgens veel geld uitgeven aan marketing.quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:43 schreef DS4 het volgende:
[..]
Nike en adidas leveren doorgaans prima spul voor het geld. Dus die bedoel ik juist niet.
Slavernij is inderdaad een step up voor de mensen die nu door primark droog in hun hol genomen worden...quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:45 schreef bijdehand het volgende:
[..]
Beter slavenhandel weer invoeren. Lekker werken tegen kost en inwoning. Gaan ze er ook op vooruit.
#henkquote:Op zondag 12 oktober 2014 01:45 schreef DS4 het volgende:
[..]
Failliet laten gaan en de leidinggevenden voor straf de rest van hun leven 80 uur per week kutkleding laten produceren voor een hongerloon.
Fijn dat ik zelf mag bepalen waar ik op doel!quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:47 schreef Morrigan het volgende:
Prima spul kan ook door kinderen gemaakt worden. En Nike is wel degenlijk het juiste voorbeeld. Bezuinigen op arbeid en vervolgens veel geld uitgeven aan marketing.
Wie let er wel op? Ik gebruik bijv ook apple producten waar allemaal arme Chineesjes onder gruwelijke omstandigheden werken met de dood als gevolg. En de hele wereld met mij.quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:43 schreef hetzalallemaalwel het volgende:
[..]
Ik let er eigenlijk ook nooit op hoor.. Koop nu vrij veel van Ted Baker, maar of dat een beetje MVO is, al sla je me dood.
Wat voor smarthphone heb je nou dan?quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:47 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Mijn kleding niet inkopen bij ketens waarvan ik zeker weet dat ze Aziatische kinderen uitbuiten. Maar het blijft een gok - dat weet ik ook wel.
En verder probeer ik, voor zover ik dat in mijn vingers heb, voor een aantal kinderen te zorgen dat ze een fatsoenlijke toekomst tegemoet gaan.
Er zijn prima alternatieven.quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:49 schreef DrDentz het volgende:
Het is wel een betuttelende vinger van mensen die hier vaak vrij welgesteld zijn. Jan met de pet moet wel bij goedkopere zaken zijn spulletjes inslaan, onze financiële stand van zaken staat het inkopen van dure merkkleding niet toe, anders is het aan het eind van de maand weer bedelen bij de voedselbank.
Kletskoek!quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:51 schreef thom_05 het volgende:
Dan moet je naakt rondlopen want ook de "dure"merken doen het.
Kom vechten dan bij Primark, hou mensen tegen dan, kop op dan.quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:53 schreef DS4 het volgende:
[..]
Er zijn prima alternatieven.
Dat gezeur altijd. Ik moet wel iemand laten uitbuiten, want anders kan ik niet zo veel spulletjes kopen als ik zelf wil.
Voordat primark bestond liep de minima ook niet naakt over straat hoor!
Bij Apple zijn wel meer mankementen die mij tegenhouden ooit iets van ze te kopenquote:Op zondag 12 oktober 2014 01:50 schreef Yaaar het volgende:
[..]
Wie let er wel op? Ik gebruik bijv ook apple producten waar allemaal arme Chineesjes onder gruwelijke omstandigheden werken met de dood als gevolg. En de hele wereld met mij.
Zijn best alternatieven hoor.quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:49 schreef DrDentz het volgende:
Het is wel een betuttelende vinger van mensen die hier vaak vrij welgesteld zijn. Jan met de pet moet wel bij goedkopere zaken zijn spulletjes inslaan, onze financiële stand van zaken staat het inkopen van dure merkkleding niet toe, anders is het aan het eind van de maand weer bedelen bij de voedselbank.
Joh, besteed de tijd die je nu gebruikt voor dit soort idiote posts om wat geld te verdienen. Daar schiet je tenminste wat mee op...quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:55 schreef DrDentz het volgende:
[..]
Kom vechten dan bij Primark, hou mensen tegen dan, kop op dan.
Wat voor alternatieven?quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:53 schreef DS4 het volgende:
[..]
Er zijn prima alternatieven.
Dat gezeur altijd. Ik moet wel iemand laten uitbuiten, want anders kan ik niet zo veel spulletjes kopen als ik zelf wil.
Voordat primark bestond liep de minima ook niet naakt over straat hoor!
De wereldwinkel zeker.quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:56 schreef hetzalallemaalwel het volgende:
[..]
Zijn best alternatieven hoor.
Voor mijn part marktplaats als je echt weinig uit wenst te geven.quote:
O? Ik wist dat van die Chinezen niet die werden uitgebuit met letterlijk de dood als gevolg vanwege slechte omstandigheden eerst niet, totdat ik eens ging zoeken op Google en items/artikelen tegenkwam. Alleen veel mensen weten dat echt niet.quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:56 schreef hetzalallemaalwel het volgende:
[..]
Bij Apple zijn wel meer mankementen die mij tegenhouden ooit iets van ze te kopen
Ja, een telefoon van 1000 euro die buigt in je broek bvquote:Op zondag 12 oktober 2014 01:59 schreef Yaaar het volgende:
[..]
O? Ik wist dat van die Chinezen niet die werden uitgebuit met letterlijk de dood als gevolg vanwege slechte omstandigheden eerst niet, totdat ik eens ging zoeken op Google en items/artikelen tegenkwam. Alleen veel mensen weten dat echt niet.
Ja daar ben ik het wel mee eens, maar zonder m'n iPhone 5 kan ik niet. En m'n Mac is ban levensbelang voor mij. Volgens mij weten de meeste mensen het echt niet, want het is niet heel erg bekend (en erg) zoals het bij de Primark is heb ik het idee. Je moet er maar net naar zoeken denk ik, anders weet je het gewoon niet en de meeste mensen interesseren zich er niet voor. Ik ook niet altijd hoorquote:Op zondag 12 oktober 2014 02:03 schreef hetzalallemaalwel het volgende:
[..]
Ja, een telefoon van 1000 euro die buigt in je broek bv. De meeste doen vooral alsof ze het niet weten, of geven gewoon geen neuk.
quote:Op zondag 12 oktober 2014 02:06 schreef Yaaar het volgende:
maar zonder m'n iPhone 5 kan ik niet. En m'n Mac is ban levensbelang voor mij.
Nee, dat is het niet meid..quote:Op zondag 12 oktober 2014 02:06 schreef Yaaar het volgende:
Ja daar ben ik het wel mee eens, maar zonder m'n iPhone 5 kan ik niet. En m'n Mac is ban levensbelang voor mij.
Als je af en toe een krant open slaat weet je (denk ik) heus wel of Philips, Apple of G-star fatsoenlijk bezig is. Er is gewoon een vrij grote groep die denkt dat prijs hand in hand gaat met mvo. Terwijl dat vooral in het 'midden'segment niet zo is.quote:Op zondag 12 oktober 2014 02:06 schreef Yaaar het volgende:
Volgens mij weten de meeste mensen het echt niet, want het is niet heel erg bekend (en erg) zoals het bij de Primark is heb ik het idee. Je moet er maar net naar zoeken denk ik, anders weet je het gewoon niet en de meeste mensen interesseren zich er niet voor. Ik ook niet altijd hoor .
Gezien het tijdstip waarop je dit poste hoop ik dat je dronken was.quote:Op zondag 12 oktober 2014 02:06 schreef Yaaar het volgende:
Ja daar ben ik het wel mee eens, maar zonder m'n iPhone 5 kan ik niet. En m'n Mac is ban levensbelang voor mij.
Voor iemand dat niet beter weet is het kletskoek ja.quote:
Plorken bij de Primark?quote:Op zondag 12 oktober 2014 17:21 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Gezien het tijdstip waarop je dit poste hoop ik dat je dronken was.
Het begrip "van levensbelang" is door jou gereduceerd tot een niveau waar ik een beetje verdrietig van word.
Mensen die bij Primark kopen zijn trouwens plorken, maar aangezien "eigen portemonnee eerst" hoogtij viert, verbaast het me niet dat er zoveel mensen heengaan.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Binnenkort weer keertje binnenstappen. Even overhempje halen.
Kwaliteit kan beter, maar voor wat het kost koop ik het elders niet. Dan ben ik 3x zoveel kwijt.
Meen dat ik de laatste keer dat ik er was, 2-3 jaar terug, iets van 6 euro betaalde ofzo voor een slimfit overhemd. Wat de producent daarvan krijgt weet ik niet. Zal wel 2-3 euro ofzo zijn.
Ethisch? Mwah.. natuurlijk is de kans groot dat het gemaakt wordt door een kind of volwassene dat zich te pletter werkt voor een habbekrats. Maar die garantie heb je bij ander merken ook niet. Die produceren in dezelfde verre Aziatische landen.
[ Bericht 10% gewijzigd door BloedendeVagina op 13-10-2014 06:12:14 ]Het Rode Kruis is met ruim 97 miljoen vrijwilligers in 186 landen de grootste humanitaire organisatie in de wereld.
Het is immers algemeen bekend dat in bv Italië de arbeidsomstandigheden vergelijkbaar zijn met die in Bangladesh...quote:Op maandag 13 oktober 2014 01:43 schreef thom_05 het volgende:
Voor iemand dat niet beter weet is het kletskoek ja.
Dat verhaal over de zelfmoorden was dan ook een stukje sensatie-journalisme van de bovenste plank. Er zijn een aantal zelfmoorden geweest bij die fabriek van Foxconn waar oa Apple hun spullen laten maken. Maar de hoeveelheid zelfmoorden daar ligt onder het Chinese gemiddelde.quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:59 schreef Yaaar het volgende:
[..]
O? Ik wist dat van die Chinezen niet die werden uitgebuit met letterlijk de dood als gevolg vanwege slechte omstandigheden eerst niet, totdat ik eens ging zoeken op Google en items/artikelen tegenkwam. Alleen veel mensen weten dat echt niet.
Apple is volgens mij al een tijdje weg bij foxconnquote:Op maandag 13 oktober 2014 10:04 schreef kipknots het volgende:
[..]
Dat verhaal over de zelfmoorden was dan ook een stukje sensatie-journalisme van de bovenste plank. Er zijn een aantal zelfmoorden geweest bij die fabriek van Foxconn waar oa Apple hun spullen laten maken. Maar de hoeveelheid zelfmoorden daar ligt onder het Chinese gemiddelde.
Ligt er maar net aan wat je haalt. Ik draag nu bv een broek die is gemaakt in Australie (van stof die is geweven in Japan) en schoenen die in elkaar zijn gezet in de VS. Genoeg spullen te vinden wat helemaal niet zo slecht is.quote:Op zondag 12 oktober 2014 01:51 schreef thom_05 het volgende:
Dan moet je naakt rondlopen want ook de "dure"merken doen het.
Dat hangt helemaal van het merk af. Er zit ook gewoon nog verschil tussen het ene lage lonen land en het andere.quote:Op maandag 13 oktober 2014 14:50 schreef LordLynx het volgende:
Net of al die middenklasse merken hun kleding wel op verantwoorde wijze laten maken en niet ook gewoon voor een hongerloontje in Taiwan en Bangladesh in elkaar laten zetten...
Nou, kun je in ieder geval drie keer een trui van de primark aan...quote:Op maandag 13 oktober 2014 16:00 schreef gewoonmeppen het volgende:
Vrijdag weer 3 truien gekocht voor ongeveer 15 euro per stuk
Kwaliteit is prima hoor, ze gaan niet korter of langer mee dan de truien van andere winkelsquote:Op maandag 13 oktober 2014 16:06 schreef DS4 het volgende:
[..]
Nou, kun je in ieder geval drie keer een trui van de primark aan...
Tuurlijk jongen... Algemeen bekend dat primark kwalitatief geen prut is.quote:Op maandag 13 oktober 2014 16:16 schreef gewoonmeppen het volgende:
Kwaliteit is prima hoor, ze gaan niet korter of langer mee dan de truien van andere winkels
Soms wel soms niet en dat heb ik ook met andere merken. Als je echt kwaliteit wilt moet je een kleermaker in de arm nemen.quote:Op maandag 13 oktober 2014 16:20 schreef DS4 het volgende:
[..]
Tuurlijk jongen... Algemeen bekend dat primark kwalitatief geen prut is.
O, nee!
Ik heb dat dus nooit met de merken die ik koop. Ok, er wil wel eens een keer iets mis gaan (polo van Prada met een los stiksel: gewoon terug naar het atelier om te maken, een keepall van Vuitton die niet meer 100% waterdicht was: nieuwe gekregen met optie van tegoedbon om iets anders te kopen, jeans van 7FAM die na zes maanden een slijtplek had: nieuwe uit mogen zoeken), maar op de hoeveelheid waar het over gaat weinig om je druk om te maken en tot op heden steeds weer netjes opgelost.quote:Op maandag 13 oktober 2014 17:20 schreef Individual het volgende:
Soms wel soms niet en dat heb ik ook met andere merken. Als je echt kwaliteit wilt moet je een kleermaker in de arm nemen.
Dan noem je ook merken waarvan het achterlijk is om te denken dat anderen ze ook kopen, zeker mensen die niet zoveel geld hebben. H&m en C&A zullen die service ook niet verlenen, net als de Primark, dus dat argument is een beetje gek als je het mij vraagt.quote:Op maandag 13 oktober 2014 17:27 schreef DS4 het volgende:
[..]
Ik heb dat dus nooit met de merken die ik koop. Ok, er wil wel eens een keer iets mis gaan (polo van Prada met een los stiksel: gewoon terug naar het atelier om te maken, een keepall van Vuitton die niet meer 100% waterdicht was: nieuwe gekregen met optie van tegoedbon om iets anders te kopen, jeans van 7FAM die na zes maanden een slijtplek had: nieuwe uit mogen zoeken), maar op de hoeveelheid waar het over gaat weinig om je druk om te maken en tot op heden steeds weer netjes opgelost.
Denk je echt dat je bij primark na 6 maanden terug kan komen met een jeans? Of met een stiksel die niet perfect is? Dan hoef je waarschijnlijk maar één keer daar te kopen en kun je ieder half jaar omruilen voor wat anders...
Je hebt er zelf nooit wat gekocht, maar je weet wel te vertellen dat het allemaal rommel isquote:Op maandag 13 oktober 2014 16:20 schreef DS4 het volgende:
[..]
Tuurlijk jongen... Algemeen bekend dat primark kwalitatief geen prut is.
O, nee!
Bij "andere winkels" begrijp ik niet meteen dat daarmee bedoeld wordt "de onderkant van de markt". Overigens heb ik begrepen dat H&M en C&A kwalitatief weldegelijk beter zijn dan Primark.quote:Op maandag 13 oktober 2014 17:32 schreef bijdehand het volgende:
Dan noem je ook merken waarvan het achterlijk is om te denken dat anderen ze ook kopen, zeker mensen die niet zoveel geld hebben. H&m en C&A zullen die service ook niet verlenen, net als de Primark, dus dat argument is een beetje gek als je het mij vraagt.
O jee, bevalt mijn antwoord je niet? En dan ook nog middels een verwijt dat ik er nooit koop... alsof jij bij alle andere winkels koopt! Denk even na voordat je wat post... voordat je jezelf in de voet schiet met je "argumenten".quote:Op maandag 13 oktober 2014 18:03 schreef gewoonmeppen het volgende:
Je hebt er zelf nooit wat gekocht, maar je weet wel te vertellen dat het allemaal rommel is
En enige online research heb je geen tijd voor, zolang het niet in jou straatje past.
Maar blijf maar lekker bashen op de Primark, niemand die jou nog serieus neemt.
quote:Op woensdag 8 oktober 2014 15:30 schreef Skv het volgende:
[..]
Keerzijde? Zit er een goede kant aan dan? Het is goedkope rotzooi, er lopen alleen maar 13-jarige meisjes rond en het wordt gemaakt door uitgebuite kinderen.
Uiteraard. Maar voorkomen dat je kleding koopt die daar is geproduceerd is natuurlijk niet heel lastig... Het probleem is gewoon dat de meeste mensen liever 20 eurocent minder uitgeven.quote:Op dinsdag 14 oktober 2014 08:19 schreef bijdehand het volgende:
Net nog een item er over op de NOS, dat er nog steeds veel kleding wordt gemaakt in die kutfabrieken in Bangladesh.
Na zes maanden dragen een broek terugbrengen?quote:Op maandag 13 oktober 2014 17:27 schreef DS4 het volgende:
[..]
Ik heb dat dus nooit met de merken die ik koop. Ok, er wil wel eens een keer iets mis gaan (polo van Prada met een los stiksel: gewoon terug naar het atelier om te maken, een keepall van Vuitton die niet meer 100% waterdicht was: nieuwe gekregen met optie van tegoedbon om iets anders te kopen, jeans van 7FAM die na zes maanden een slijtplek had: nieuwe uit mogen zoeken), maar op de hoeveelheid waar het over gaat weinig om je druk om te maken en tot op heden steeds weer netjes opgelost.
Denk je echt dat je bij primark na 6 maanden terug kan komen met een jeans? Of met een stiksel die niet perfect is? Dan hoef je waarschijnlijk maar één keer daar te kopen en kun je ieder half jaar omruilen voor wat anders...
Niet iedere dag dragen natuurlijk. Gewoon 6 maanden na aankoop.quote:Op dinsdag 14 oktober 2014 10:40 schreef incoherent het volgende:
Na zes maanden dragen een broek terugbrengen?
Niet iedereen heeft zin om iedere maand binnen te lopen om dan eens in de vier maanden iets te zien dat niet lelijk is. Ikzelf heb er gewoon niets mee, plus dat ik ook niet perse kleding van vier euro hoef te hebben. Mensen die schoenen kopen bij de Primark snap ik ook niet. Dan heb je er vijf keer op gelopen en kun je ze alweer weggooien omdat de lijm los laat en de hele buitenkant afbladdert.quote:Op dinsdag 14 oktober 2014 11:56 schreef Moppert het volgende:
Ik snap best dat je af kan knappen op de primark, maar op 1 collectie je hele mening baseren is hetzelfde als dat op 1 schoen doen van een heel merk. Primark heeft hele paden vol met lelijke meuk maar ze hebben ook wel dingen er bij zitten die kwalitatief en van uiterlijk er prima uit zien.
Zou je een voorbeeld kunnen geven van iets wat nu in de winkel hangt en naar jouw mening kwalitatief en uiterlijk er prima uit ziet? Want dat zou ik dan wel eens willen zien...quote:Op dinsdag 14 oktober 2014 11:56 schreef Moppert het volgende:
Ik snap best dat je af kan knappen op de primark, maar op 1 collectie je hele mening baseren is hetzelfde als dat op 1 schoen doen van een heel merk. Primark heeft hele paden vol met lelijke meuk maar ze hebben ook wel dingen er bij zitten die kwalitatief en van uiterlijk er prima uit zien.
Tut tut. .. tipt zijn sigaar af, doet zijn monocle in en zet zijn top hat op.quote:Op dinsdag 14 oktober 2014 14:47 schreef Moppert het volgende:
Het is gewoon bullshit om te zeggen dat alles kut kwaliteit is.
Dat hangt er vanaf. Als alles kutkwaliteit is, wat m.i. allesbehalve onwaarschijnlijk is, dan is het een rake opmerking.quote:Op dinsdag 14 oktober 2014 14:47 schreef Moppert het volgende:
Het spijt mij zeer maar ik heb geen weet van de huidige collectie
Het is gewoon bullshit om te zeggen dat alles kut kwaliteit is.
^^quote:
En wat doen we er aan? Helemaal niets.quote:Op dinsdag 14 oktober 2014 08:19 schreef bijdehand het volgende:
Net nog een item er over op de NOS, dat er nog steeds veel kleding wordt gemaakt in die kutfabrieken in Bangladesh.
http://www.rijksoverheid.(...)riek-bangladesh.htmlquote:Minister Ploumen voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking heeft 20.000 euro toegezegd voor de opvang en verzorging van de slachtoffers van de instorting van de fabriek in Bangladesh. 'Er is een groot tekort aan voorzieningen zoals voedsel, water en medicijnen voor honderden slachtoffers van deze ramp. Met dit bedrag draagt Nederland bij om de eerste noden op te vangen', aldus Ploumen.
http://www.nrc.nl/nieuws/(...)praken-winkelketens/quote:ECONOMIE Slechts acht van de ruim honderd Nederlandse kledingbedrijven die kleding laten produceren in Bangladesh, hebben zich gecommitteerd aan het verbeteren van de arbeidsomstandigheden in dat land. Zij tekenden het internationale akkoord dat de veiligheid in kledingfabrieken moet verbeteren, schrijft NRC Handelsblad vandaag.
Er zijn ten minste honderd Nederlandse kledingbedrijven die kleding laten produceren in Bangladesh. Dat zegt directeur Jef Wintermans van Modint, een brancheorganisatie die naar eigen zeggen 80 procent van de Nederlandse kledingwinkels vertegenwoordigt. De vijf leden die het akkoord hebben ondertekend zijn Hema, Zeeman, G-Star, Bestseller (bekend van Jack&Jones, Vero Moda, Only) en S. Oliver. Daarnaast hebben de (van oorsprong) Nederlandse winkelketens V&D, C&A en WE het akkoord ondertekend.
quote:Op dinsdag 25 november 2014 13:04 schreef Mylene het volgende:
[..]
Ik heb het niet over een inferieure telefoon. Ik heb het over uitbuiting, zelfmoorden en kindermisbruik voor Apple producten. Ga jij in die topics daarover ook beginnen? Of heb jij zelf toevallig een Iphone?
quote:Op dinsdag 25 november 2014 13:07 schreef DS4 het volgende:
[..]
Ik heb een iPhone en uiteraard ga je in die draadjes daar niet over beginnen omdat al die smartphones helaas onder dubieuze omstandigheden worden geproduceerd. En dan is er echt geen keuze meer.
Maar goed, je mist het punt: ik zal niet meer over uitbuiting hier beginnen, dus als de rest daar ook verder weg van blijft is dat probleem meteen opgelost.
quote:Op dinsdag 25 november 2014 13:44 schreef Mylene het volgende:
[..]
Ik mis het punt helemaal niet. Je hebt zelf een Iphone die hoogstwaarschijnlijk, eigenlijk wel zeker, door werknemers in elkaar is gezet die worden uitgebuit en door kinderarbeid. Ik hoef Google maar te gebruiken, zoals jij dat ook doet met Primark en H&M ,en krijg heel veel resultaten.
Gisteren haalde je een documentaire van Zembla aan als reactie op een post van Skaai. Je blijft er maar over doordrammen. En wat een dooddoener met je er geen keuze meer met smartphones. Alsof mensen die niet veel te besteden hebben wel een keuze hebben.
quote:Op dinsdag 25 november 2014 15:01 schreef DS4 het volgende:
[..]
Aangezien je nu weer zelf de discussie over arbeidsomstandigheden hier wil voeren zal ik er maar op in gaan, maar je geeft wel mixed signals...
Er is geen keuze bij smartphones, omdat ze ALLEMAAL onder dubieuze omstandigheden geproduceerd worden. Bij kleding is er weldegelijk een ontsnappingsmogelijkheid, want er is ook veel kleding die niet onder dubieuze omstandigheden geproduceerd wordt.
Dat mensen die weinig te besteden hebben minder makkelijk kunnen kiezen heb ik al zo vaak aangegeven, maar geen keuze is onzinnig. Je kan ook op marktplaats kopen en/of afdankertjes nemen.
Recent nog had ik een discussie met iemand daarover die aangaf te weinig geld te hebben voor goede kleding. Ik heb hem aangeboden dat hij in de ruime stapel oude kleding van mij en mijn broer (waardoor je meteen meerdere maten ter beschikking hebt) mocht "winkelen". Gratis en voor niets en ik was zelfs bereid als het te ver voor hem was als ik in de buurt was even langs te rijden. Let wel: veel dure kleding in nog steeds prima staat (en sommigen ook wat minder overigens, maar er zit echt genoeg tussen waar je op marktplaats nog leuke bedragen voor kan krijgen). Hij zou de volgende dag contact met mij opnemen daarvoor, maar deed dat simpelweg nooit.
En dat allemaal nav een opmerking van mij dat je ook hier en daar gratis of voor weinig wat kan krijgen, maar dat dat voor mensen met weinig geld doorgaans geen reden is om daar echt wat mee te doen. Hij ontkende het stellig, maar bewees het dus door eigen handelen.
Geen keuze is vaak: het is makkelijker om steeds dezelfde keuze te maken.
quote:Op dinsdag 25 november 2014 16:44 schreef Debsterr het volgende:
[..]
http://www.fairphone.com/
Er is wel keuze.
Kortom, is het niet hypocriet om het ene wel te veroordelen en het ander niet? Wat vinden jullie?quote:Op dinsdag 25 november 2014 17:05 schreef DS4 het volgende:
[..]
O, dat is nieuw voor mij. Dank voor de info, ik ga eens neuzen.
De hele wereld is verrot. Zelfs dat hutje op de hei is vol van regeltjes en misbruik.quote:Op dinsdag 25 november 2014 17:20 schreef Mylene het volgende:
Discussie uit het moedertopic Primark.
Kortom, is het niet hypocriet om het ene wel te veroordelen en het ander niet? Wat vinden jullie?
Mijn werk vereist een smartphone. Dus nee, die keuze is niet reëel.quote:Op dinsdag 25 november 2014 17:35 schreef Sunshine1982 het volgende:
Hij stelt dat alle smartphones onder dubieuze omstandigheden worden geproduceerd en dat er dus geen keuze is. Er is altijd een keuze en in dit geval is dat om geen smartphone in je bezit te hebben.
Rank a brand geeft inzicht, productieland geeft inzicht. Natuurlijk is het niet uit te sluiten voor de consument en al helemaal niet als je gebonden bent aan een budget, maar als iets extreem goedkoop is, dan weet je natuurlijk wel hoe laat het is.quote:Op dinsdag 25 november 2014 17:59 schreef Sunshine1982 het volgende:
Dat ben ik met je eens. Alleen je hebt simpelweg geen idee hoe kleding e.d. gemaakt worden (ik iig niet). C&A schijnt wat dat betreft ook nogal dubieus te zijn. Hema en V&D geen idee.
Daar ben ik het helemaal mee eens hoor en daarom zal ik zeker serieus naar het duurzame alternatief kijken.quote:Ik vind het trouwens van apple ongelooflijk slecht. Smartphones op de markt brengen die over de 1000 euro kosten, maar ondertussen gemaakt zijn door mensen in slechte arbeidsomstandigheden. Daarom kies ik per definitie niet voor een Iphone.
De klanten die bij Primark winkelen weerspiegelen een bepaalde mentaliteit . Zolang je maar voor een grijpstuiver dat leuke hebbedingetje kan kopen, maakt het allemaal niet uit, want Yolo en fuck de rest.quote:Op dinsdag 25 november 2014 17:20 schreef Mylene het volgende:
Kortom, is het niet hypocriet om het ene wel te veroordelen en het ander niet? Wat vinden jullie?
Ja, vind ik ook.quote:Op dinsdag 25 november 2014 17:20 schreef Mylene het volgende:
Discussie uit het moedertopic Primark.
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
Kortom, is het niet hypocriet om het ene wel te veroordelen en het ander niet? Wat vinden jullie?
Hoe denk jij dat de minima zich vroeger over straat bewoog? Naakt?quote:Op dinsdag 25 november 2014 18:44 schreef Lavenderr het volgende:
Men vergeet dat sommige mensen niet zoveel geld kunnen besteden aan kleding en voor hen zijn deze goedkope(re) winkels een uitkomst.
Zou jij je kinderen daar laten werken? En jij vindt het dus oké dat mensen helpen kinderarbeid in stand te houden?quote:Op dinsdag 25 november 2014 18:44 schreef Lavenderr het volgende:
Ook de kinderen die de kleding maken zijn niet beter af als hun werk ze afgenomen wordt lijkt mij.
Ik denk dat als deze kinderen daar niet meer zouden werken ze helemaal niets meer zouden hebben. Maar ik kan het mis hebben hoor.quote:Op dinsdag 25 november 2014 19:05 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Zou jij je kinderen daar laten werken? En jij vindt het dus oké dat mensen helpen kinderarbeid in stand te houden?
Als jij voor kinderarbeid bent, dan is dat uiteraard je goed recht.quote:Op dinsdag 25 november 2014 19:08 schreef Lavenderr het volgende:
Ik denk dat als deze kinderen daar niet meer zouden werken ze helemaal niets meer zouden hebben. Maar ik kan het mis hebben hoor.
quote:Op dinsdag 25 november 2014 19:17 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Als jij voor kinderarbeid bent, dan is dat uiteraard je goed recht.
Dan proberen die bedrijven maar volwassenen tegen een normaal loon aan het werk te krijgen en leveren ze enkele %en op hun winstmarges in. Vervolgens verdienen die volwassenen zelf zoveel dat ze hun kinderen naar school kunnen sturen. Wat een utopische wereldbeeld dat ik eigenlijk zoiets gewaarborgd wil zien in alle kleding die hier in nl verkocht wordt.quote:Op dinsdag 25 november 2014 19:08 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Ik denk dat als deze kinderen daar niet meer zouden werken ze helemaal niets meer zouden hebben. Maar ik kan het mis hebben hoor.
Dat was dus ook precies het punt dat ik probeerde te maken.quote:Op dinsdag 25 november 2014 20:08 schreef TorroFernandes het volgende:
Het probleem is dat duurdere kleding kopen vaak ook niet betekent dat de mensen die het produceren goed worden betaald. Ook kan je je afvragen of het nou zoveel beter is als die kindertjes helemaal niet kunnen eten. Overigens ben ik zelf nog nooit in een primark geweest en ben ik niet van plan daar verandering in te brengen.
Probleem is dat dit vanuit de emotie natuurlijk totaal niet lekker zit.quote:Op dinsdag 25 november 2014 20:13 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Dat was dus ook precies het punt dat ik probeerde te maken.
Klopt. Het voelt niet goed.quote:Op dinsdag 25 november 2014 20:35 schreef TorroFernandes het volgende:
[..]
Probleem is dat dit vanuit de emotie natuurlijk totaal niet lekker zit.
quote:Op dinsdag 25 november 2014 18:14 schreef Kingstown het volgende:
[..]
De klanten die bij Primark winkelen weerspiegelen een bepaalde mentaliteit . Zolang je maar voor een grijpstuiver dat leuke hebbedingetje kan kopen, maakt het allemaal niet uit, want Yolo en fuck de rest.
Gelukkig komt de kerst er weer aan en dan kunnen we met z'n allen gebroederlijk onder de kerstboom zingen dat we welbehagen willen voor alle mensen. Zum kotzen. Btw....I-phones.![]()
[ afbeelding ]
Ik mag hopen dat iedereen die daar iets koopt z'n eigen kinderen een paar jaar naar het verre Oosten stuurt, zodat ze daar de onvergetelijke ervarinng van het werken als moderne slaaf kunnen opdoen. Dat wil toch geen enkele ouder z'n kind onthouden? Mss kun je dan ook nog wel korting krijgen en daar doen we het tenslotte toch allemaal voor. Lekker goedkoop shoppen!Dat er af en toe een paar doden vallen, maakt niet uit, dat is slechts collateral damage die we met liefde accepteren als we dat schattige jurkje maar kunnen kopen.
Hypocriet om het andere kindertjes wel te gunnen dat ze in slechte fabrieken mogen werken en dat je eigen kinderen willen onthouden. Is dat wat er bedoelt wordt met hypocriet?
Onder het motto: "Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doet dat ook de ander niet."
Echt, wat heb ik een ongelooflijke teringhekel aan deze kutmentaliteit. Even voor de duidelijkheid, want dat was vast nog niet duidelijk geworden uit de rest van mijn posting. Gaarne een slotje op het fantopic en iedereen die daar gepost heeft dat ze daar kopen een jaar verplicht laten werken in Pakistan, Bangladesh oid. Eens kijken wat ze er dan van vinden.
Ik zal je uit de droom helpen, grote dure merken doen er net zo hard aan mee (denk aan g-star, oneill, McGregor etc). De mensen die hier voor werken verdienen net zo weinig.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 15:32 schreef Isabeau het volgende:
Als ik kleding in mijn handen heb die echt absurd goedkoop is, dan koop ik het niet. Ik denk dan direct dat kleine kindjes voor een hongerloontje dat shirt in elkaar hebben gezet. Primark zelf ken ik niet.
Als ik het zo zie doet Primark het dus nog niet eens zo slecht dus? Tja ik kan het niet nagaan, maar het zal toch wel ergens op gebaseerd zijn.quote:Op vrijdag 19 december 2014 21:21 schreef mapima het volgende:
Oja C&A is iets duurder dan Primark maar volgens die site is het oordeel daar "rood" en bij Primark "oranje", kan je beter naar de Primark gaan.
En Gucci is zwart, dat kan je dan ook echt terecht vermijden als de pest. Mango ook maar dat is niet zo een extreem duur merk. Sowieso heb ik nog nooit wat bij de laatste winkel gekocht.
[ afbeelding ]
Lees maar eens goed: op basis van lipservice... En kijk vervolgens Zembla over H&M die iig echt iemand aangesteld hebben om verbeteringen aan te brengen, ipv primark die een communicatiestrategie hebben...quote:Op vrijdag 19 december 2014 21:40 schreef Apekoek het volgende:
Als ik het zo zie doet Primark het dus nog niet eens zo slecht dus? Tja ik kan het niet nagaan, maar het zal toch wel ergens op gebaseerd zijn.
Zou kunnen, maar dure merken? Huh?quote:Op vrijdag 19 december 2014 21:39 schreef 1410 het volgende:
Ik zal je uit de droom helpen, grote dure merken doen er net zo hard aan mee (denk aan g-star, oneill, McGregor etc).
Er zijn wel meerdere van dat soort onderzoeken. Dit is ook een bekende site: http://www.rankabrand.nl/modeketens/New+Yorker de ranks verschillen wel ietwat, maar komen in grote lijnen overeen met die andere. wat opvalt is dat de redelijk goedkope winkel H&M nog het meest lijkt te doen om de werkomstandigheden te verbeteren, ook concurrenten als Zara, Hema en Vero Moda doen het opvallend veel beter dan merken als Louis Vuitton. Naar mijn mening kan je dan beter bij de Primark je kleding kopen dat nog een beetje bezig is met de toestanden verbeteren dan een duur merk dat overal af wordt gekraakt.quote:Op vrijdag 19 december 2014 21:45 schreef DS4 het volgende:
Gucci scoort slecht omdat Gucci gewoon het houdt bij 'wij produceren alles in Italië' en ze verder geen inzicht geven. Dan staat er doodleuk dat ze geen aanwijzing hebben dat er iets mis is, maar hé... toch de laagste score (onder meer onderbouwd met Prato, waar Chinese bedrijven neergestreken zijn om importheffingen te ontlopen... en dat rekenen we even de Italiaanse modehuizen aan die daar 0,0 mee te maken hebben).
Primark (en ook H&M) scoort dan al veel beter door in heel veel woorden vanalles te beloven. Het wordt op geen enkele manier onderbouwd en om de zoveel tijd blijkt er bij deze bedrijven vanalles mis te zijn (zie recent Zembla over H&M).
Dus kennelijk telt het aantal woorden waarmee je ontkent. Niet het aantal incidenten waar je bij betrokken bent.
Begrijp me goed, ik vind het uitstekend dat deze sites er zijn, maar ze gaan nog te vaak te kort door de bocht. Waarschijnlijkdoir geldgebrek, waardoor men erg zwaar moet leunen op wat bedrijven zelf verklaren... Maar zelfs dan: deel geen onvoldoende uit op basis van 'we hebben het niet kunnen controleren en bedrijf x heeft ons informatieverzoek niet serieus genoeg genomen'.
Het goede alternatief is dan: we hebben het niet kunnen controleren, dus geen score... Alleen wreekt zich dan dat 99% geen score krijgt.
Van de andere kant: als je toch hier je beroept op zo'n site is het wel zo prettig als je echt weet wat daar staat, ipv kritiekloos 'een kleurtje' opdreunen.
http://www.rankabrand.nl/duurzame-luxe-merken/Gucciquote:Op vrijdag 19 december 2014 21:50 schreef DS4 het volgende:
[..]
Zou kunnen, maar dure merken? Huh?
Overpriced... Ja.
Met alle respect, maar als er nu een merk is wat niet verdacht is, is het wel Vuitton. In de productiecode staat precies in welk atelier het product is gemaakt (en wanneer).quote:Op vrijdag 19 december 2014 21:55 schreef mapima het volgende:
[..]
http://www.rankabrand.nl/duurzame-luxe-merken/Gucci
Vergelijk deze pagina maar met merken als de H&M en de Primark en zoek de verschillen.Over misstanden bij Louis Vuitton hoor je ook niks, want niemand gaat die lezen want bijna niemand heeft ook echte Louis Vuitton.
Nja, dat kun je zeggen. Toch is het een klassieke drogreden. Dat de een iets fout doet, maakt het dan het andere ok? Lijkt mij niet.quote:Op dinsdag 25 november 2014 17:20 schreef Mylene het volgende:
Discussie uit het moedertopic Primark.
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
Kortom, is het niet hypocriet om het ene wel te veroordelen en het ander niet? Wat vinden jullie?
H&M heeft ook jaarlijks meerdere schandalen aan de broek hangen. Natuurlijk is dat onacceptabel, maar dit soort bedrijven zijn zeker bezig met een verbeteringsprogramma. Een klein bedrijf als bv Prada is ook helemaal niet interessant om daarover uit te zoeken wat de schandalen zijn.quote:Op vrijdag 19 december 2014 22:06 schreef DS4 het volgende:
[..]
Met alle respect, maar als er nu een merk is wat niet verdacht is, is het wel Vuitton. In de productiecode staat precies in welk atelier het product is gemaakt (en wanneer).
Ik snap dat je graag wil geloven dat Primark het allemaal heel geweldig doet en de labels niet, maar Primark heeft jaarlijks meerdere schandalen aan de broek hangen. Gucci ieder jaar geen schandaal (op ik meen ooit eens een Gucci store na waar een manager niet lief bleek te zijn en die werd meteen op straat geflikkerd), net als Vuitton.
Dan kun je wel steeds als er misstanden zijn hard roepen dat je het zelf ook niet zo leuk vindt, maar het probleem begint natuurlijk wel bij fabrieken laten produceren voor zo goed als niets.
Dat H&M in het rijtje goedkope aanbieders het beste op weg is (lees: als enige van die groep nu echt iemand heeft aangesteld om het probleem aan te pakken, zoals b.v. ook Apple dat heeft gedaan), is een ander verhaal. Dat klopt. Alleen dat is al een reden om in ieder geval H&M te kopen ipv Primark. Is ook wat beter voor jezelf.
Probleem zit hem niet alleen bij de producent zelf, maar ook de rest van de keten, met name het begin. Katoenindustrie en spinnerijen/weverijen wordt niet veel over gezegd.quote:Op vrijdag 19 december 2014 22:06 schreef DS4 het volgende:
[..]
Met alle respect, maar als er nu een merk is wat niet verdacht is, is het wel Vuitton. In de productiecode staat precies in welk atelier het product is gemaakt (en wanneer).
Ik snap dat je graag wil geloven dat Primark het allemaal heel geweldig doet en de labels niet, maar Primark heeft jaarlijks meerdere schandalen aan de broek hangen. Gucci ieder jaar geen schandaal (op ik meen ooit eens een Gucci store na waar een manager niet lief bleek te zijn en die werd meteen op straat geflikkerd), net als Vuitton.
Dan kun je wel steeds als er misstanden zijn hard roepen dat je het zelf ook niet zo leuk vindt, maar het probleem begint natuurlijk wel bij fabrieken laten produceren voor zo goed als niets.
Dat H&M in het rijtje goedkope aanbieders het beste op weg is (lees: als enige van die groep nu echt iemand heeft aangesteld om het probleem aan te pakken, zoals b.v. ook Apple dat heeft gedaan), is een ander verhaal. Dat klopt. Alleen dat is al een reden om in ieder geval H&M te kopen ipv Primark. Is ook wat beter voor jezelf.
Wat jij overpriced vindt, vindt de ander niet. En je gaat me niet vertellen dat H&M bijv. dezelfde kwaliteit aanbied als McGregor. Laten we het anders in het midden-hoogsegment plaatsen, maar ik neem aan dat je het snapt? Je quote alleen maar een stukje van mijn bericht, terwijl het bij elkaar hoort.quote:Op vrijdag 19 december 2014 21:50 schreef DS4 het volgende:
[..]
Zou kunnen, maar dure merken? Huh?
Overpriced... Ja.
H&M is daar mee bezig en is simpelweg een uitzonderingsgeval. Primark zoekt het gewoon in communicatiestrategen, ook wel spin doctors genoemd...quote:Op vrijdag 19 december 2014 22:12 schreef mapima het volgende:
H&M heeft ook jaarlijks meerdere schandalen aan de broek hangen. Natuurlijk is dat onacceptabel, maar dit soort bedrijven zijn zeker bezig met een verbeteringsprogramma.
Kletskoek. Prada is buitengewoon interessant om over te schrijven en zo klein zijn ze ook nog eens niet.quote:Een klein bedrijf als bv Prada is ook helemaal niet interessant om daarover uit te zoeken wat de schandalen zijn.
Ik weet dat er veel meer aspecten zijn. Probeer ook zoveel mogelijk duurzaam katoen te kopen. Maar goed... Dat is er helaas gewoon te weinig, net als dat er te weinig groene stroom is...quote:Op vrijdag 19 december 2014 22:17 schreef Spanky78 het volgende:
Probleem zit hem niet alleen bij de producent zelf, maar ook de rest van de keten, met name het begin. Katoenindustrie en spinnerijen/weverijen wordt niet veel over gezegd.
Zelfde geldt voor iPhones. Ik durf te beweren dat de zeldzame aardmetalen (grotendeels uit adfrika) onder slechtere omstandigheden worden gewonnen dan de iPhones worden geassembleerd....
Kijk dit anders even:
I know, helemaal waar. Het probleem zit zo diep dat er feitelijk amper producten te krijgen die echt 'eerlijk' gemaakt zijn. Het meest eerlijk zijn producten waar alles uit westerse landen komt en daar ook wordt gerpoduceerd. Dus landbouwproducten bijvoorbeeld. Maar zelfs daarvoor is vaak fosfaat nodig, dat komt weer uit een of andere mijn in mauretanie....quote:Op vrijdag 19 december 2014 22:27 schreef DS4 het volgende:
[..]
Ik weet dat er veel meer aspecten zijn. Probeer ook zoveel mogelijk duurzaam katoen te kopen. Maar goed... Dat is er helaas gewoon te weinig, net als dat er te weinig groene stroom is...
Ik zeg niet dat ze niets beter zijn dat H&M, dat maak jij er nu van. Ik vind de prijs kwaliteitverhouding niet om over naar huis te schrijven en genoemde merken ook sowieso niet erg bijzonder.quote:Op vrijdag 19 december 2014 22:18 schreef 1410 het volgende:
Wat jij overpriced vindt, vindt de ander niet. En je gaat me niet vertellen dat H&M bijv. dezelfde kwaliteit aanbied als McGregor. Laten we het anders in het midden-hoogsegment plaatsen, maar ik neem aan dat je het snapt? Je quote alleen maar een stukje van mijn bericht, terwijl het bij elkaar hoort.
Ik ben van geen enkel merk hierboven fan, maar heb er wel enigszins verstand van.
Dat de winkel ook nog stinkt wist ik niet... Al is het eigenlijk ook wel logisch...quote:Op maandag 22 december 2014 13:22 schreef Poemgirl het volgende:
Troepkleding, vaak gemaakt van stoffen waarin je je rotzweet en de hele pasvorm (áls de kleding die bij het kopen überhaupt had) en kleur is naar de tering na één keer wassen. En de winkel stinkt ook nog.
Waarom is dat logisch?quote:Op maandag 22 december 2014 13:47 schreef DS4 het volgende:
[..]
Dat de winkel ook nog stinkt wist ik niet... Al is het eigenlijk ook wel logisch...
Het is logisch omdat enerzijds synthetische kleding van zichzelf al sneller geneigd is om te gaan stinken en anderzijds omdat mensen die synthetische kleding dragen sneller zullen stinken.quote:Op maandag 22 december 2014 13:50 schreef Lavenderr het volgende:
Waarom is dat logisch?
Btw, hier in Hoofddorp stinkt de winkel helemaal niet. Misschien stinken sommige mensen, dat kan natuurlijk altijd.
Bijvoorbeeld als je voor 10 euro veel meer stuks verkoopt dan voor 15.quote:Op vrijdag 19 december 2014 22:34 schreef DS4 het volgende:
[..]
(En voor de goede orde: mi is heel veel overpriced. Waarom zou je ook iets voor 10 verkopen als je er 15 voor kan krijgen?)
Zo moeilijk is economie niet, maar het gaat kennelijk toch nogal eens mis...quote:Op maandag 22 december 2014 15:18 schreef owl. het volgende:
Bijvoorbeeld als je voor 10 euro veel meer stuks verkoopt dan voor 15.
Dat is niet echt waar.quote:Wil jij overigens echt graag dat anderen 'bewuster' gaan consumeren? Want de toon die jij daarbij aanslaat is niet bijster effectief, mensen veranderen niet snel als ze zich aangevallen voelen.
Ik geef mijn mening. En dat doe ik nog terughoudend ook, want als je mij in persoon zou spreken zou ik vele malen grievender zijn ten opzichte van Primark klanten. Tenzij je een Primark klant bent, dan hou ik mij wat in... Mijn ongezouten mening is namelijk niet echt heel erg lief voor deze groep en ik hou er dan weer niet van om mensen volledig onderuit te schoffelen.quote:Of heb je andere motieven waarbij het wel past om vooral lekker (ver)oordelend over te komen en je eigen goedheid te benadrukken?
Het publiek is pubertjes; grote kans dat ze er niks van weten vanwege oninteresse en naïviteit. Ouders en scholen -bij maatschappijleer- mogen hun kinderen wat meer bijbrengen. Toen ik zelf maatschappijleer kreeg, was het alleen maar overheids propaganda; verkiezingsprogramma's en welk partij het best bij jou past en waar je op zou moeten stemmenquote:Op dinsdag 25 november 2014 18:14 schreef Kingstown het volgende:
[..]
De klanten die bij Primark winkelen weerspiegelen een bepaalde mentaliteit . Zolang je maar voor een grijpstuiver dat leuke hebbedingetje kan kopen, maakt het allemaal niet uit, want Yolo en fuck de rest.
Het stomste is dat bijna iedereen in Nederland kerst viert, terwijl grotendeels niet eens gelovig isquote:Gelukkig komt de kerst er weer aan en dan kunnen we met z'n allen gebroederlijk onder de kerstboom zingen dat we welbehagen willen voor alle mensen. Zum kotzen. Btw....I-phones.![]()
Nee hoor, er zitten ook van die asociale wijven tussen die met hun kinderwagen iedereen voor hun poten rijden. Dan heb ik nog liever van die pubertjes die nog een beetje opgevoed kunnen worden.quote:Op maandag 22 december 2014 16:24 schreef Yiwei het volgende:
[..]
Het publiek is pubertjes; grote kans dat ze er niks van weten vanwege oninteresse en naïviteit.
[..]
Soms vraag ik mij ook af of ze nog up to date zijn, want bij C&A kan je al een tijdje biokatoen kopen -aparte lijn- en de arbeidsomstandigheden lijken daar ook te zijn verbeterd.quote:Op vrijdag 19 december 2014 21:21 schreef mapima het volgende:
Oja C&A is iets duurder dan Primark maar volgens die site is het oordeel daar "rood" en bij Primark "oranje", kan je beter naar de Primark gaan.
Voor de visuelen onder ons -> Bitter seedsquote:Op vrijdag 19 december 2014 22:17 schreef Spanky78 het volgende:
Probleem zit hem niet alleen bij de producent zelf, maar ook de rest van de keten, met name het begin. Katoenindustrie en spinnerijen/weverijen wordt niet veel over gezegd.
Nog stommer dat jij niet eens weet dat het een feest met een heidense oorsprong is en in principe niets met de katholieke kerk te maken had.quote:Op maandag 22 december 2014 16:24 schreef Yiwei het volgende:
Het stomste is dat bijna iedereen in Nederland kerst viert, terwijl grotendeels niet eens gelovig is
Als je onder heidens oorsprong verstaat: de aanwezigheid van ''kwalijk''/''boze'' etc. of de verjaardag van de zon/zonnegod. Dan neem ik aan dat de atheïsten in NL hier ook niet in geloven. Iets vieren waar je niet in gelooft komt gewoon lomp over.quote:Op maandag 22 december 2014 16:47 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Nog stommer dat jij niet eens weet dat het een feest met een heidense oorsprong is en in principe niets met de katholieke kerk te maken had.
Nog stommer is het als je denkt dat mensen dat algemeen bekende feitje niet kennen en je er zeer trots op bent dat jijzelf het feitje wel kent.quote:Op maandag 22 december 2014 16:47 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Nog stommer dat jij niet eens weet dat het een feest met een heidense oorsprong is en in principe niets met de katholieke kerk te maken had.
Je kunt niet leven zonder direct of indirect ander leven te doden, te beschadigen of te vernietigen. Het is namelijk allemaal een kwestie van eten, gegeten worden en neuken/voortplanting ,quote:Op maandag 22 december 2014 16:59 schreef Yiwei het volgende:
[..]
Als je onder heidens oorsprong verstaat: de aanwezigheid van ''kwalijk''/''boze'' etc. of de verjaardag van de zon/zonnegod. Dan neem ik aan dat de atheïsten in NL hier ook niet in geloven. Iets vieren waar je niet in gelooft komt gewoon lomp over.
Als je onder heidens oorsprong verstaat: het vieren van seizoenen en de natuur etc. Dan vind ik niet dat je een 1,5m boom van ca. 10 jaar of een 2m boom van 12 jaar moet kappen voor die paar weken decoratie om vervolgens te verbranden. Beetje wreed ...
Gelukkig ben jij er om het mij te verduidelijken. Oh wacht.quote:Op maandag 22 december 2014 15:59 schreef DS4 het volgende:
[..]
Zo moeilijk is economie niet, maar het gaat kennelijk toch nogal eens mis...
Ik zei dan ook 'niet snel', niet 'never nooit niet'.quote:[..]
Dat is niet echt waar.
Ik kan het voor zover ik weet niet vergelijken, maar dat jij zegt je in te houden verandert niets aan hoe je hier overkomt. En niet alleen op mij, gezien de reacties op jouw rants erover.quote:[..]
Ik geef mijn mening. En dat doe ik nog terughoudend ook, want als je mij in persoon zou spreken zou ik vele malen grievender zijn ten opzichte van Primark klanten.
Wanneer vind jij dat je iemand wel onderuit schoffelt en wanneer vind je jezelf nog relatief lief tegen ze doen? Want dat zegt niet alles over hoe het op de ander overkomt natuurlijk.quote:Tenzij je een Primark klant bent, dan hou ik mij wat in... Mijn ongezouten mening is namelijk niet echt heel erg lief voor deze groep en ik hou er dan weer niet van om mensen volledig onderuit te schoffelen.
Maar zou je hun manier van consumeren ook echt willen veranderen?quote:Nee, ik heb echt een enorm probleem met het gebrek aan moraliteit van met oogkleppen op consumerende mensen.
Aan je ego zal het niet liggen nee.quote:En vast zijn er ook mensen die een enorm probleem met mij hebben, maar dat vind ik prima. Ik ben liever gehaat dan niet ter zake doende.
Even voor de goede orde, een antwoord op een retorische vraag is al vrij overbodig, dat het antwoord daarna in al zijn simplisme onjuist is brengt nog wel een glimlach op mijn mond, maar om dat te laten ontaarden in een discussie gaat mij echt effe wat te ver. Het is gewoon off topic.quote:Op dinsdag 23 december 2014 00:42 schreef owl. het volgende:
Gelukkig ben jij er om het mij te verduidelijken. Oh wacht.
Dat had ik gelezen en daar was ik het dus ook niet mee eens.quote:Ik zei dan ook 'niet snel', niet 'never nooit niet'.
Juist daar waar sprake is van een groepsgedrag helpt e.e.a. genuanceerd brengen niet, omdat dan het "ja, maar iedereen doet het" in de weg gaat zitten. Juist door aan te vallen zullen er binnen de groep ook mensen zijn die wel geraakt worden. Die zullen dan, na wellicht eerst te ontkennen, uiteindelijk het gedrag gaan wijzigen. Vervolgens zal binnen de groep het besef ontstaan dat de groep kleiner wordt, enz.quote:Maar ik blijf erbij dat als mensen zich aangevallen voelen hun eerste reactie niet snel 'goh ik zal me maar snel aanpassen aan deze andere mening die haaks staat op mijn acties/overtuigingen/gedrag' zijn, ze zullen eerder in de verdediging schieten. Ook als de aanval terecht is. Daarom wordt vaak aangeraden het niet aanvallend te brengen. Maar jij hebt ook nu weer een verhelderend onderzoek voor me begrijp ik?
Het spijt me voor je, maar ik krijg ook nogal eens bijval. Dat de primark klanten hier op fok mij niet leuk vinden doet mij erg weinig. De kans dat ik er ooit eens gezellig mee wat zou gaan drinken is sowieso erg klein. En niet omdat ze bij primark komen, maar omdat dit maar internet is...quote:Ik kan het voor zover ik weet niet vergelijken, maar dat jij zegt je in te houden verandert niets aan hoe je hier overkomt. En niet alleen op mij, gezien de reacties op jouw rants erover.
Sorry, maar ik vind mijzelf al niet interessant genoeg om mijzelf hier te gaan bediscussiëren, dus ik kan mij niet voorstellen dat derden dat wel interessant vinden.quote:Wanneer vind jij dat je iemand wel onderuit schoffelt en wanneer vind je jezelf nog relatief lief tegen ze doen? Want dat zegt niet alles over hoe het op de ander overkomt natuurlijk.
Natuurlijk. En dat begint door een klimaat te scheppen van "dit kan echt niet meer". En dat klimaat zie ik meer en meer ontstaan. Nog even en een papieren primark tasje moet snel overgeladen worden in een neutrale tas omdat men zich er niet meer durft te vertonen... Net zo goed als dat primark middels marketing mensen heeft laten geloven dat primark kleding hip is kan straks op deze manier kopen bij primark iets worden waar je je gewoon enorm voor moet schamen. Al kan het natuurlijk ook dat als het sentiment draait, dat ook primark echt gaat draaien (dus niet alleen maar braaf vertellen dat je het zo geweldig doet, maar ook echt wat doen). Die 20 ct per kledingstuk die er dan extra voor betaald moet worden komt men ook wel overheen.quote:Maar zou je hun manier van consumeren ook echt willen veranderen?
Precies!quote:Aan je ego zal het niet liggen nee.
Dat gaat over tassen en niet over kleding (ja, daar zit verschil in, er zijn labels die bepaalde delen van de productie daarvan in lage lonen landen uit laten voeren), maar bovenal vind ik het bericht dat Gucci toezicht gaat houden om de schendingen te voorkomen niet meteen de conclusie rechtvaardigen dat het geen eerlijk merk is.quote:Op dinsdag 23 december 2014 11:11 schreef MevrouwPuff het volgende:
Gucci lijkt in ieder geval geen 'eerlijk' merk.
Wat een nonsens.Als dat de zwaarwegendste reden is.quote:Op dinsdag 23 december 2014 13:20 schreef hetzalallemaalwel het volgende:
Winkels zoals Primark hoor je sowieso te ontlopen, wat een godsgruwelijke lelijke pauperkleding hebben ze daar zeg... Beetje mens met zelfrespect gaat daar niet naar binnen.
Sloeber gespotquote:Op dinsdag 23 december 2014 13:35 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Wat een nonsens.Als dat de zwaarwegendste reden is.
Fijn toch dat ik je vooroordeel bevestig?quote:Op dinsdag 23 december 2014 13:39 schreef hetzalallemaalwel het volgende:
[..]
Gepaste reactie, had niet meer verwacht van een Primark-shopper
Nee, ik had gehoopt dat je een grapje maakte en niet echt zo'n kansloze prima-shopper was.quote:Op dinsdag 23 december 2014 13:47 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Fijn toch dat ik je vooroordeel bevestig?
Nou ja, op zich is het wel normaal dat je kleding niet wenst te kopen omdat je het godsgruwelijk lelijk vindt... Dat lijkt mij inderdaad een zwaarwegende reden.quote:Op dinsdag 23 december 2014 13:35 schreef Lavenderr het volgende:
Wat een nonsens.Als dat de zwaarwegendste reden is.
Als je uit principe niet naar de Primark gaat weet je toch niet hoe de kleding is?quote:Op dinsdag 23 december 2014 13:54 schreef DS4 het volgende:
[..]
Nou ja, op zich is het wel normaal dat je kleding niet wenst te kopen omdat je het godsgruwelijk lelijk vindt... Dat lijkt mij inderdaad een zwaarwegende reden.
Hoezo niet? Die kleding wordt gekocht en dus zie je het in het straatbeeld.quote:Op dinsdag 23 december 2014 13:57 schreef Lavenderr het volgende:
Als je uit principe niet naar de Primark gaat weet je toch niet hoe de kleding is?
Want mensen laten het kaartje eraan zitten?quote:Op dinsdag 23 december 2014 13:59 schreef DS4 het volgende:
[..]
Hoezo niet? Die kleding wordt gekocht en dus zie je het in het straatbeeld.
Zal vast wel eens iemand zeggen: kijk, gekocht bij Primark. En anders: ze hebben echt ook vitrines. En voor mijn part kijkt iemand daar eens rond en denkt dan "wat een lelijke troep" en besluit er dan nooit meer te komen.quote:Op dinsdag 23 december 2014 14:02 schreef Lavenderr het volgende:
Want mensen laten het kaartje eraan zitten?
Zwak verweerquote:Op dinsdag 23 december 2014 14:05 schreef DS4 het volgende:
[..]
Zal vast wel eens iemand zeggen: kijk, gekocht bij Primark. En anders: ze hebben echt ook vitrines. En voor mijn part kijkt iemand daar eens rond en denkt dan "wat een lelijke troep" en besluit er dan nooit meer te komen.
Echt, ik zie even niet waarom je het niet lelijk kan vinden.
Die pauperzooi herken je uit duizenden manquote:Op dinsdag 23 december 2014 14:02 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Want mensen laten het kaartje eraan zitten?
Oh kosten de truien daar nog geen twintig euro? Dat is idd goedkoop.quote:Op dinsdag 23 december 2014 14:08 schreef hetzalallemaalwel het volgende:
[..]
Die pauperzooi herken je uit duizenden man
valt uit elkaar van ellende, en wat wil je ook als je nog geen 20 euro neerlapt voor een trui
Op straat niet, maar als je mensen spreekt wel hoor.quote:Op dinsdag 23 december 2014 14:08 schreef Ferdo het volgende:
Doe ik ook altijd op straat: hé, kijk eens, heb ik bij Primark gekocht.
Jij stelt dat het een onzinnige klacht is... misschien dat jij dat een beetje onderbouwt ipv "hoe kun je nu weten hoe het eruit ziet?".quote:
Jij spreekt nooit met mensen ofzo? ...quote:Op dinsdag 23 december 2014 14:08 schreef Ferdo het volgende:
Doe ik ook altijd op straat, zo tegen iedereen roepen: hé, kijk eens, heb ik bij Primark gekocht.
Ah daar zijn de zolderkamerautisten weer. Wederom zwak.quote:Op dinsdag 23 december 2014 14:09 schreef DS4 het volgende:
[..]
Op straat niet, maar als je mensen spreekt wel hoor.
Misschien dat dit nieuws is voor zolderkamerautisten, maar mensen vertellen ook wel eens dingen die niet noodzakelijkerwijs van belang zijn.
Omdat je het over het straatbeeld had...quote:Op dinsdag 23 december 2014 14:09 schreef DS4 het volgende:
[..]
Op straat niet, maar als je mensen spreekt wel hoor.
Ik vind jouw 'betoog" anders nog veel zwakker.quote:Op dinsdag 23 december 2014 14:12 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Ah daar zijn de zolderkamerautisten weer. Wederom zwak.
Welk betoog?quote:Op dinsdag 23 december 2014 14:13 schreef hetzalallemaalwel het volgende:
[..]
Ik vind jouw 'betoog" anders nog veel zwakker.
Dat is toch gewoon zo? En is niet bepaald een betoog. Meer een vaststelling.quote:Op dinsdag 23 december 2014 14:15 schreef hetzalallemaalwel het volgende:
[..]
"Als je uit principe niet naar de Primark gaat weet je toch niet hoe de kleding is?"
Blijkbaar nietquote:
De FOK!-godwin wat mij betreft. Als je al ordinair moet gaan schelden om je punt kracht bij te zetten.quote:Op dinsdag 23 december 2014 14:12 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Ah daar zijn de zolderkamerautisten weer. Wederom zwak.
Want een letterlijk een winkel binnenstappen is de enige manier om te weten wat voor kleding er verkocht wordt en wat voor kwaliteit die kleding heeft?quote:Op dinsdag 23 december 2014 14:15 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Dat is toch gewoon zo? En is niet bepaald een betoog. Meer een vaststelling.
Eh ja?quote:Op dinsdag 23 december 2014 14:18 schreef hetzalallemaalwel het volgende:
[..]
Want een letterlijk een winkel binnenstappen is de enige manier om te weten wat voor kleding er verkocht wordt en wat voor kwaliteit die kleding heeft?
Ben je 12 ofzo?
Ik bekijk dat altijd in mijn kristallen bolquote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |