Bron: http://www.powned.tv/nieu(...)isme_terrorisme.htmlquote:'Atheïsme = terrorisme?'
Het Humanistisch Verbond roept de Tweede Kamer op om vragen te stellen aan minister Timmermans van Buitenlandse Zaken over een omstreden wet in Saoedi-Arabië, die atheïsme gelijkstelt aan terrorisme.
In de recentelijk ingevoerde wet van koning Abdullah staat dat atheïsten veroordeeld kunnen worden als terroristen. De wet verbiedt "elke oproep tot atheïstisch denken" of "het in twijfel trekken van de fundamenten van de islam waarop de Saoedische staat is gebaseerd", aldus het Humanistisch Verbond. In Saoedi-Arabië zijn afvalligen van de islam strafbaar. "Vrije denkers' worden gedwongen om de standpunten bij te stellen en worden 'heropgevoed."
Boris van der Ham, voorzitter van het Humanistisch Verbond, reageert geschokt. “Dit is zo extreem dat je bijna zou denken: daar is geen kruid tegen gewassen. Maar ook in Saoedi Arabië leven mensen die zelf nadenken en hun mening en overtuiging willen kunnen uiten. We maken ons veel zorgen om hun lot en vrijheid. We kunnen hen niet in de steek laten.” Het verbond wil dat Timmermans de ambassadeur van Saoedi-Arabië op het matje roept over de gang van zaken in het land.
Al meerdere malen hebben liberale Facebook- en Twitterberichten geleid tot gevangenisstraffen in het land. Volgens de nieuwe wet kan iedereen met een andere geloofsovertuiging vervolgd worden voor terrorisme.
Zo stellen ze zich ook steeds vaker op. Van enige inhoudelijke discussie is dan geen sprake meer. Zoals SA stelt dat je strafbaar bent omdat je Atheïst bent, stellen steeds meer atheïsten allerlei eisen en denken allerlei verwensingen en veroordelingen te kunnen stellen omdat de ander geloofd.quote:Op dinsdag 8 april 2014 11:40 schreef Elfletterig het volgende:
De atheïst wordt afgeserveerd als hater, racist, rancuneus mannetje, zeikstraal, noem maar op. De atheïst moet het onderspit maar delven en moet maar toezien hoe religie keer op keer boven wet- en regelgeving wordt geplaatst. We moeten en zullen respect opbrengen voor religie, we moeten en zullen flexibel en meegaand zijn. En wil je daar om principiële redenen paal en perk aan stellen? Dan krijg je de kwalificaties zoals zojuist verwoord.
Die Mac wordt dan de nieuwe Mekka. Allemaal in bedlakens, gordijnen en andere gewaden drie keer erom heen lopen terwijl je moeilijk loopt te kreunen. En 's avonds voor het slapen gaan bidden richting de Heilige Hamburger.quote:Op dinsdag 8 april 2014 11:50 schreef DiRadical het volgende:
[..]
Kunnen we na het een nog een rondje lopen om de McDonalds heen.
Goed voor de spijsvertering.
Zoals?quote:Op dinsdag 8 april 2014 11:51 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Zo stellen ze zich ook steeds vaker op. Van enige inhoudelijke discussie is dan geen sprake meer. Zoals SA stelt dat je strafbaar bent omdat je Atheïst bent, stellen steeds meer atheïsten allerlei eisen en denken allerlei verwensingen en veroordelingen te kunnen stellen omdat de ander geloofd.
Jij bent het typerende voorbeeld van zogenaamde atheïsten die alle gelovigen op één grote hoop gooien terwijl hun werkelijke afkeer feitelijk bij de Islam ligt. Maar ja.. een stempel 'atheïst' bekt natuurlijk veel prettiger dan het stempel 'islamofoob'.quote:Op dinsdag 8 april 2014 11:47 schreef Mystikvm het volgende:
Ik sluit me aan bij TS. Dat gezever om respect voor gelovigen schiet mij steeds vaker in het verkeerde keelgat. We hebben het hier over keuzes. Dat mensen er het primitieve wereldbeeld op nahouden dat een zogenaamd goddelijke entiteit het iets kan schelen of je varkensvlees eet, vreemdgaat of je vrouw wel of niet slaat betekent nog niet dat we maar steeds moeten buigen om ze alle ruimte te geven. Elk weldenkend mens weet dat het nergens op slaat om te geloven. Dat ze dat thuis doen en daar drie weegegroetjes opdreunen om de grote baas tevreden te stellen moeten ze zelf weten. Maar de solidariteit die wij steeds moeten betuigen aan mensen die in sprookjes geloven ben ik zo onderhand wel zat.
Geloven is iets voor thuis.
quote:Op dinsdag 8 april 2014 11:51 schreef SharQueDo het volgende:
[..]
Die Mac wordt dan de nieuwe Mekka. Allemaal in bedlakens, gordijnen en andere gewaden drie keer erom heen lopen terwijl je moeilijk loopt te kreunen. En 's avonds voor het slapen gaan bidden richting de Heilige Hamburger.![]()
Grotendeels mee eens.quote:Op dinsdag 8 april 2014 11:40 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Bron: http://www.powned.tv/nieu(...)isme_terrorisme.html
Uitgebreider artikel: http://www.humanistischve(...)elijk-aan-terrorisme
Ik ben atheïst en steek mijn levensovertuiging niet onder stoelen of banken; gelovigen doen dat immers evenmin. Ik ben atheïst, dus heb ik een hekel aan religies en gelovigen. En dan vooral aan moslims en de islam. Althans, als ik de redeneringen op dit forum moet geloven.
Als ik vanuit mijn atheïstische levensvisie ageer tegen het verschuiven van examens vanwege de religieuze keuze om tijdens de ramadan te vasten, krijg ik de wind van voren. Zie dit topic, waar de "discussie" al snel een soort terechtwijzing wordt, waarbij anderen namens mij mijn mening gaan geven: NWS / Ramadan bepaalt mogelijk datum eindexamens
De atheïst wordt afgeserveerd als hater, racist, rancuneus mannetje, zeikstraal, noem maar op. De atheïst moet het onderspit maar delven en moet maar toezien hoe religie keer op keer boven wet- en regelgeving wordt geplaatst. We moeten en zullen respect opbrengen voor religie, we moeten en zullen flexibel en meegaand zijn. En wil je daar om principiële redenen paal en perk aan stellen? Dan krijg je de kwalificaties zoals zojuist verwoord.
Terwijl we hier in West-Europa een totaal misplaatst ontzag voor religie (en religieuze keuzes) tonen, zien we hierboven hoe men in moslimlanden omgaat met andersdenkenden. De verhouding is totaal zoek.
Saoedi-Arabië is een bondgenoot van de VS. Alles wat er in Saoedi-Arabië gebeurt is mede mogelijk gemaakt door Uncle Sam. Al Saoed regime = VS puppets.quote:Op dinsdag 8 april 2014 11:40 schreef Elfletterig het volgende:
Terwijl we hier in West-Europa een totaal misplaatst ontzag voor religie (en religieuze keuzes) tonen, zien we hierboven hoe men in moslimlanden omgaat met andersdenkenden. De verhouding is totaal zoek.
Alle religies zijn in beginsel gewoon hetzelfde dus lul niet.quote:Op dinsdag 8 april 2014 11:53 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Jij bent het typerende voorbeeld van zogenaamde atheïsten die alle gelovigen op één grote hoop gooien terwijl hun werkelijke afkeer feitelijk bij de Islam ligt. Maar ja.. een stempel 'atheïst' bekt natuurlijk veel prettiger dan het stempel 'islamofoob'.
Atheïstische massamoordenaar-wannabe ben je.quote:Op dinsdag 8 april 2014 11:48 schreef SharQueDo het volgende:
Ik zeg, Saoedi-Arabië platbombarderen en een grote parkeerplaats met een McDonalds in het midden.
Maar de arme atheisten willen alleen maar het recht om een hoedje op te houden op het werk; net als anderen keppeltjes en hoofddoekjes mogen dragen. Een leuk bolhoedje, een stetson of misschien zelfs een vergiet. Omdat ze zich dan fijner voelen.quote:Op dinsdag 8 april 2014 13:02 schreef Ali_boo het volgende:
Atheisten zijn geen leuke mensen in de omgang dus van mij mogen ze
Opgegruimd staat netjes
Als "leuk in de omgang" een criterium wordt, kunnen we driekwart van de wereld wel uitmoorden.quote:Op dinsdag 8 april 2014 13:02 schreef Ali_boo het volgende:
Atheisten zijn geen leuke mensen in de omgang dus van mij mogen ze
Opgegruimd staat netjes
Ik heb geen kwalificatie over het land gegeven; dat zijn jouw woorden. Wat is je oordeel over de ingevoerde wetgeving?quote:Op dinsdag 8 april 2014 12:02 schreef KoosVogels het volgende:
Saoudi-Arabië is een kutland.
Goh, wat een wereldschokkende revelatie van TS.
Zijn daarom al die Marokkaaanse jochies criminelen ?quote:Op dinsdag 8 april 2014 13:09 schreef Revolution-NL het volgende:
Als ik aangemerkt wordt als een terrorist dan ik mij net zo goed zo gaan gedragen.
Natuurlijk, ik ben islamofoobquote:Op dinsdag 8 april 2014 11:53 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Jij bent het typerende voorbeeld van zogenaamde atheïsten die alle gelovigen op één grote hoop gooien terwijl hun werkelijke afkeer feitelijk bij de Islam ligt. Maar ja.. een stempel 'atheïst' bekt natuurlijk veel prettiger dan het stempel 'islamofoob'.
Je opmerking was niet aan mij gericht, maar ik wil er toch even op reageren,quote:Op dinsdag 8 april 2014 11:53 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Jij bent het typerende voorbeeld van zogenaamde atheïsten die alle gelovigen op één grote hoop gooien terwijl hun werkelijke afkeer feitelijk bij de Islam ligt. Maar ja.. een stempel 'atheïst' bekt natuurlijk veel prettiger dan het stempel 'islamofoob'.
Wat denk je zelf?quote:Op dinsdag 8 april 2014 13:09 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ik heb geen kwalificatie over het land gegeven; dat zijn jouw woorden. Wat is je oordeel over de ingevoerde wetgeving?
quote:Op dinsdag 8 april 2014 13:02 schreef Ali_boo het volgende:
Atheisten zijn geen leuke mensen in de omgang dus van mij mogen ze
Opgegruimd staat netjes
Omdat je steeds weer schijnt te moeten vermelden dat je iets tegen 'alle geloven' hebt en dan bijna alleen met voorbeelden komt aankakken die met de islam te maken hebben.quote:Op dinsdag 8 april 2014 13:15 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Natuurlijk, ik ben islamofoob
Ik wil graag weten op welke basis je die conclusie trekt.
Inderdaad, maar dat mag niet want dat is links. (kennelijk)quote:
Helemaal geweldig natuurlijk. We zouden het voorbeeld van Saoudi-Arabië moeten volgen.quote:
Sterke conclusie.quote:Op dinsdag 8 april 2014 13:39 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Omdat je steeds weer schijnt te moeten vermelden dat je iets tegen 'alle geloven' hebt en dan bijna alleen met voorbeelden komt aankakken die met de islam te maken hebben.
In die gedragingen en de effecten op de medemensen zit anders wel een wezenlijk verschil.quote:Op dinsdag 8 april 2014 13:37 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Je opmerking was niet aan mij gericht, maar ik wil er toch even op reageren,
Kritiek op religie is wat anders dan religieuze mensen haten. Ik haat met name bepaalde gedragingen. En of de religie nou islam of christendom is, is niet zo bijster relevant.
Ja en? Ik geloof daar ook niet in, dus ik haal mijn schouders daar over op. Waarom raakt het jou dan eigenlijk wel? Jij gelooft niet eens in God.. waarom raakt het je dan? Dan kan je het toch net als ik afdoen met 'onzin'?quote:Neem de dominee die recent de dood van Els Borst "geen toeval" noemde en afschilderde als een soort straf van God.
Eender als je eerdere voorbeeld.quote:Neem de christen-fundamentalist die in soortgelijke bewoordingen sprak over het instorten van het dak tijdens bouwwerkzaamheden in het FC Twente-stadion: twee bouwvakkers kwamen daarbij om.
Ik ben het ook niet met hen eens, maar dan nog is het een kwestie van democratie. Iedereen heeft het recht te lobbyen voor hun keuzes ongeacht of ze dat nu uit hun geloof, hun levenswijze of uit de lucht gegrepen hebben. Zo werkt de democratie.quote:Neem de Amerikaanse christen-fundamentalisten die hun uiterste best hebben gedaan om te lobbyen voor de anti-homo-wetgeving in Oeganda.
Hoezo claimen zij morele superioriteit? Omdat zij hun denkbeelden inhoudelijk beargumenteren? Wanneer je stelt dat dat niet meer mag omdat wat jij ziet als universele mensenrechten volgens jou moreel superior is, verwijt jij met een balk in je ogen de ander een splinter.quote:Zulke figuren haat ik net zo goed. Religieuze extremisten moeten kappen met het claimen van een soort morele superioriteit en ze moeten beginnen met het naleven van universele mensenrechten. Zo simpel is het.
Mee eens, maar of de situatie van minderheden in dergelijke landen daar nou zo veel beter van wordt...quote:Op dinsdag 8 april 2014 13:40 schreef speknek het volgende:
Kutolie. Alleen maar kutlanden. Tijd om groen te worden.
Ik had al zo'n voorgevoel dat we jouw mening in die hoek moesten zoeken.quote:Op dinsdag 8 april 2014 13:44 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Helemaal geweldig natuurlijk. We zouden het voorbeeld van Saoudi-Arabië moeten volgen.
Goed verwoord. Het gemak waarmee je op dit forum tot islamhater of racist wordt gebombardeerd verbaast mij keer op keer.quote:Op dinsdag 8 april 2014 13:47 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Sterke conclusie.
Nee, ik heb heel sterk iets tegen geloof. Dat steek ik niet onder stoelen of banken. Ik ben daar heel uitgesproken in, want de principes van elk geloof vind ik dom en je bent bijzonder ongeïnformeerd als je die onzinnigheid gelooft. Dat iemand dat doet, dat is zijn of haar zaak. Dat ze zich echter moreel verheven voelen en dat ik moet wijken voor hun leefregels, daar ga ik niet mee akkoord.
Jij trekt de conclusie dat mijn ongenoegen alleen gaat over de islam. Dat is jouw conclusie. Ik stoor me aan moskeegeluiden, net zo goed als dat ik mij mateloos stoor aan mensen die met hun "Jezus redt"-foldertjes op straat zieltjes staan te winnen voor hun abjecte levensovertuiging. Ik stoor mij ook aan de mensen van Astro TV, die goegelovige mensen verleiden om hun geld te storten in pseudowetenschappelijke onzin, alleen om zichzelf te verrijken terwijl het niet bestaan van dat soort entiteiten al meermalen door de wetenschap is bewezen.
Daar stoor ik mij aan. Maar als jij mij islamofoob wilt noemen, omdat je mijn voorbeelden selectief leest, dan moet je dat zelf weten. Ik zou graag een discussie op inhoud aangaan, niet op jouw vooroordelen over mij.
Net als iemand anders voor mij zij, ik haat geen religieuze personen. Ik heb heb iets tegen de principes van hun overtuiging.
Je voelt je dus moreel en intellectueel verheven boven gelovigen en verwijt hen dan dat zij zich moreel verheven voelen? Jij wilt gelovigen jouw wil op leggen en bent dan pissed omdat gelovigen hun geloof uitdragen? Zie jij dan werkelijk niet hoe verschrikkelijk hypocriet je bezig bent?quote:Op dinsdag 8 april 2014 13:47 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Sterke conclusie.
Nee, ik heb heel sterk iets tegen geloof. Dat steek ik niet onder stoelen of banken. Ik ben daar heel uitgesproken in, want de principes van elk geloof vind ik dom en je bent bijzonder ongeïnformeerd als je die onzinnigheid gelooft. Dat iemand dat doet, dat is zijn of haar zaak. Dat ze zich echter moreel verheven voelen en dat ik moet wijken voor hun leefregels, daar ga ik niet mee akkoord.
Jij trekt de conclusie dat mijn ongenoegen alleen gaat over de islam. Dat is jouw conclusie. Ik stoor me aan moskeegeluiden, net zo goed als dat ik mij mateloos stoor aan mensen die met hun "Jezus redt"-foldertjes op straat zieltjes staan te winnen voor hun abjecte levensovertuiging. Ik stoor mij ook aan de mensen van Astro TV, die goegelovige mensen verleiden om hun geld te storten in pseudowetenschappelijke onzin, alleen om zichzelf te verrijken terwijl het niet bestaan van dat soort entiteiten al meermalen door de wetenschap is bewezen.
Welke inhoud? De inhoud die jij er aan geeft?quote:Daar stoor ik mij aan. Maar als jij mij islamofoob wilt noemen, omdat je mijn voorbeelden selectief leest, dan moet je dat zelf weten. Ik zou graag een discussie op inhoud aangaan, niet op jouw vooroordelen over mij.
Welke principes? De principes die jij er aan geeft?quote:Net als iemand anders voor mij zij, ik haat geen religieuze personen. Ik heb heb iets tegen de principes van hun overtuiging.
Geen weldenkend mens is het eens met de koers van Saoudi-Arabië. Je had toch niet verwacht tegenstanders te treffen toen je dit topic opende?quote:Op dinsdag 8 april 2014 13:50 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ik had al zo'n voorgevoel dat we jouw mening in die hoek moesten zoeken.
Of ik leg het niet goed uit, of jij hebt het niet goed begrepen. Ik wil slechts dat ze stoppen met mij hun morele superioriteit op te dringen. Dat ze zich innerlijk verheven voelen boven mij, dat moeten ze zelf weten. Voel ik mij ook over hun, zo vreemd is dat niet. Ik ga alleen niet langs de deuren om zieltjes te winnen of op straat mensen staan werven voor de wetenschap, omdat ik genoeg fatsoen heb om iemands eigen persoonlijke overtuiging te respecteren. Dat ik het pertinent oneens ben met die overtuiging betekent niet dat iemand die niet mag hebben.quote:Op dinsdag 8 april 2014 13:53 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Je voelt je dus moreel en intellectueel verheven boven gelovigen en verwijt hen dan dat zij zich moreel verheven voelen? Jij wilt gelovigen jouw wil op leggen en bent dan pissed omdat gelovigen hun geloof uitdragen? Zie jij dan werkelijk niet hoe verschrikkelijk hypocriet je bezig bent?
Ik stoor mij eraan omdat ik vind dat het indoctrinatie is. Het is niet waar en heeft daarom geen plaats in scholen, op publieke televisie en in mindere mate in het straatbeeld. Verder moet iedereen het zelf weten, want ik ga niet over iemands diepste innerlijke gevoelens en verlangens. Dat is niet mijn terrein. Echter, op het terrein waar ik mij wel begeef, de openbare ruimte, moeten voor iedereen dezelfde regels gelden.quote:Welke inhoud? De inhoud die jij er aan geeft?
[..]
Welke principes? De principes die jij er aan geeft?
Waarom in hemelsnaam stoor jij je zo verschrikkelijk aan zaken waar je niet in gelooft?
Dat hangt niet van de religie af maar van de vraag om welke gedragingen het gaat.quote:Op dinsdag 8 april 2014 13:47 schreef Ouder1 het volgende:
In die gedragingen en de effecten op de medemensen zit anders wel een wezenlijk verschil.
Het is kwetsend voor nabestaanden het is beledigend voor iedereen die er aanstoot aan neemt, bijvoorbeeld iedereen die begaan was met Els Borst en/of haar lot. En ja, ik weet dat 'kwetsend' en 'beledigend' subjectieve begrippen zijn, maar moet je eens kijken hoe vaak gelovigen verbolgen en verongelijkt doen om die redenen.quote:Op dinsdag 8 april 2014 13:47 schreef Ouder1 het volgende:
Ja en? Ik geloof daar ook niet in, dus ik haal mijn schouders daar over op. Waarom raakt het jou dan eigenlijk wel? Jij gelooft niet eens in God.. waarom raakt het je dan? Dan kan je het toch net als ik afdoen met 'onzin'?
Volgens mij is democratie als systeem toch nog net even wat meer dan "de meeste stemmen gelden". Volgens mij gaat democratie hand-in-hand met het waarborgen van ieders rechten.quote:Op dinsdag 8 april 2014 13:47 schreef Ouder1 het volgende:
Ik ben het ook niet met hen eens, maar dan nog is het een kwestie van democratie. Iedereen heeft het recht te lobbyen voor hun keuzes ongeacht of ze dat nu uit hun geloof, hun levenswijze of uit de lucht gegrepen hebben. Zo werkt de democratie.
Ze claimen morele superioriteit op basis van hun geloof in een fictief opperwezen (God, Allah, etc), gekoppeld aan diens profeet op aarde (Jezus, Mohammed, etc.). Ze beschouwen en verkondigen dat als waarheid, soms zelfs met hoofdletter W. Van inhoudelijk beargumenteren is juist géén spraken. Des te meer is er sprake van het opleggen en opdringen van religieuze denkbeelden en het onderdrukken / bestrijden van minderheden met andere denkbeelden, die als inferieur (of in dit geval zelfs "terroristisch") worden beschouwd.quote:Op dinsdag 8 april 2014 13:47 schreef Ouder1 het volgende:
Hoezo claimen zij morele superioriteit? Omdat zij hun denkbeelden inhoudelijk beargumenteren? Wanneer je stelt dat dat niet meer mag omdat wat jij ziet als universele mensenrechten volgens jou moreel superior is, verwijt jij met een balk in je ogen de ander een splinter.
Ach, je hebt altijd wel wat van die mensen die op de proppen komen met zinnen als "Moeten ze zelf weten. Is hun land, dus ook hun regels". Teksten die je bijvoorbeeld ook leest als in Rusland of Afrika homo's worden vervolgd of vermoord.quote:Op dinsdag 8 april 2014 13:54 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Geen weldenkend mens is het eens met de koers van Saoudi-Arabië. Je had toch niet verwacht tegenstanders te treffen toen je dit topic opende?
Ik kan wel hoogst verbaasd lopen doen en mijn afschuw uitspreken, maar we hebben het hier over Saoudi-Arabië. Een land dat niet bepaald bekend staat als een baken van vrijheid en vooruitstrevendheid.quote:Op dinsdag 8 april 2014 14:05 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ach, je hebt altijd wel wat van die mensen die op de proppen komen met zinnen als "Moeten ze zelf weten. Is hun land, dus ook hun regels". Teksten die je bijvoorbeeld ook leest als in Rusland of Afrika homo's worden vervolgd of vermoord.
En verder is het wel leuk om te peilen of de mensen die vooraan staan te schuimbekken als een moslim onrecht wordt aangedaan ook in dit topic komen om hun mening te geven over de manier waarop de rechten van atheïsten worden geschonden. Wat dat betreft is het nog (on)verrassend stil in dit topic.
Het is duurder en dat is het 'ons' niet waard.quote:Op dinsdag 8 april 2014 13:43 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Inderdaad, maar dat mag niet want dat is links. (kennelijk)
Een kwestie dus van zoals de waard is, vertrouwd hij zijn gasten. Een politicus die zich hard maakt voor zijn standpunten is anders wanneer hij gelovig is? Of zijn het dan nog steeds zijn standpunten?quote:Op dinsdag 8 april 2014 14:02 schreef Mystikvm het volgende:
Of ik leg het niet goed uit, of jij hebt het niet goed begrepen. Ik wil slechts dat ze stoppen met mij hun morele superioriteit op te dringen. Dat ze zich innerlijk verheven voelen boven mij, dat moeten ze zelf weten. Voel ik mij ook over hun, zo vreemd is dat niet.
Doet iedere gelovige dat dan? Of zijn dat er nog minder dan de medewerkers en vrijwilligers van politieke partijen die flyeren en andere mensen trachten te overtuigen van hun politieke overtuigingen?quote:Ik ga alleen niet langs de deuren om zieltjes te winnen of op straat mensen staan werven voor de wetenschap, omdat ik genoeg fatsoen heb om iemands eigen persoonlijke overtuiging te respecteren.
Je stelling dat het geloof zou moeten worden afgeschaft en dat geloofsboeken verbrand zouden moeten worden en dat geloof alleen nog maar onzichtbaar en onmerkbaar achter de gesloten deuren van de eigen woning zouden moeten mogen plaatsvinden, zegt iets heel anders dan wat je nu hier zegt.quote:Dat ik het pertinent oneens ben met die overtuiging betekent niet dat iemand die niet mag hebben.
En hoe bepaal je die regels? Democratisch, cultureel, geschiedkundig, of een combinatie daarvan? Of vanuit jouw overtuiging?quote:Ik stoor mij eraan omdat ik vind dat het indoctrinatie is. Het is niet waar en heeft daarom geen plaats in scholen, op publieke televisie en in mindere mate in het straatbeeld. Verder moet iedereen het zelf weten, want ik ga niet over iemands diepste innerlijke gevoelens en verlangens. Dat is niet mijn terrein. Echter, op het terrein waar ik mij wel begeef, de openbare ruimte, moeten voor iedereen dezelfde regels gelden.
Welke privileges eisen gelovigen dan op behalve enig respect voor hun overtuiging ongeacht of je daaraan mee werkt of niet?quote:Als ik een geloof zou beginnen, met creation myth en alles erop en eraan, dan kan ik mij geen privileges verwerven op basis van die overtuiging. Het komt er gewoon niet. Die ongelijkheid zie ik liever geëlimineerd, ja. Excuses dat ik een mening heb die jou niet aanstaat. Welkom in mijn wereld.
Ach, je zou in zo'n topic ook gewoon je verontwaardiging uit kunnen spreken, in plaats van er steeds omheen te draaien. Maar kennelijk is dat nogal moeilijk.quote:Op dinsdag 8 april 2014 14:13 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik kan wel hoogst verbaasd lopen doen en mijn afschuw uitspreken, maar we hebben het hier over Saoudi-Arabië. Een land dat niet bepaald bekend staat als een baken van vrijheid en vooruitstrevendheid.
Niet leuk vooral. Moeilijk is het niet.quote:Op dinsdag 8 april 2014 14:15 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ach, je zou in zo'n topic ook gewoon je verontwaardiging uit kunnen spreken, in plaats van er steeds omheen te draaien. Maar kennelijk is dat nogal moeilijk.
In mijn beleving kan je daar alleen door gekwetst worden, beledigd door zijn of aanstoot aannemen wanneer je zelf in die wraakzuchtige God gelooft.quote:Op dinsdag 8 april 2014 14:03 schreef Elfletterig het volgende:
Het is kwetsend voor nabestaanden het is beledigend voor iedereen die er aanstoot aan neemt, bijvoorbeeld iedereen die begaan was met Els Borst en/of haar lot. En ja, ik weet dat 'kwetsend' en 'beledigend' subjectieve begrippen zijn, maar moet je eens kijken hoe vaak gelovigen verbolgen en verongelijkt doen om die redenen.
En wiens rechten worden dan niet gewaarborgd als een splintergroep om iets belachelijks gaat lobbyen? Jij veroordeelt het lobbyen ansich en dat is gewoon een democratisch recht. Ook als zo'n lobbyist zijn standpunten uit zijn geloof haalt.quote:Op dinsdag 8 april 2014 14:03 schreef Elfletterig het volgende:
lucht gegrepen hebben. Zo werkt de democratie. Volgens mij is democratie als systeem toch nog net even wat meer dan "de meeste stemmen gelden". Volgens mij gaat democratie hand-in-hand met het waarborgen van ieders rechten.
Hoezo ? Het is duidelijk dat de dominee in kwestie impliceert dat Els Borst haar dood verdiende en dat het goed is dat ze onvredig stierf. Het hele God-aspect is daarvoor volslagen onbelangrijk.quote:Op dinsdag 8 april 2014 14:17 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
In mijn beleving kan je daar alleen door gekwetst worden, beledigd door zijn of aanstoot aannemen wanneer je zelf in die wraakzuchtige God gelooft.
Zou het dan niet een dodelijk saai topic worden? Temeer gezien de overvloed aan dit soort onderwerpen en topics in NWS?quote:Op dinsdag 8 april 2014 14:15 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ach, je zou in zo'n topic ook gewoon je verontwaardiging uit kunnen spreken, in plaats van er steeds omheen te draaien. Maar kennelijk is dat nogal moeilijk.
Ik zie anders vooral Christenen die hun overtuigingen inhoudelijk onderbouwen. En een geloof is een geloof omdat je iets gelooft. En dan mag je ook geloven dat dat de waarheid is.quote:Op dinsdag 8 april 2014 14:03 schreef Elfletterig het volgende:
Ze claimen morele superioriteit op basis van hun geloof in een fictief opperwezen (God, Allah, etc), gekoppeld aan diens profeet op aarde (Jezus, Mohammed, etc.). Ze beschouwen en verkondigen dat als waarheid, soms zelfs met hoofdletter W. Van inhoudelijk beargumenteren is juist géén spraken. Des te meer is er sprake van het opleggen en opdringen van religieuze denkbeelden en het onderdrukken / bestrijden van minderheden met andere denkbeelden, die als inferieur (of in dit geval zelfs "terroristisch") worden beschouwd.
Maar is dat geloof een betere reden voor een speciale behandeling dan andere onderbouwingen ?quote:Op dinsdag 8 april 2014 14:21 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Ik zie anders vooral Christenen die hun overtuigingen inhoudelijk onderbouwen. En een geloof is een geloof omdat je iets gelooft. En dan mag je ook geloven dat dat de waarheid is.
Tja.. als een randdebiel roept dat Nederlanders naar de Kakimokato gaan omdat ze tegen de wil van de grote Sarozimanatosie in gaan, dan haal ik mijn schouders daar net zo goed over op als wanneer een gereformeerde tegen mij zegt dat mijn zus gehandicapt is geworden omdat ons gezin niet op de juiste manier God aanbad. Onzin en larie. Meer valt daar niet over te zeggen.quote:Op dinsdag 8 april 2014 14:19 schreef Aanstootgevend het volgende:
[..]
Hoezo ? Het is duidelijk dat de dominee in kwestie impliceert dat Els Borst haar dood verdiende en dat het goed is dat ze onvredig stierf. Het hele God-aspect is daarvoor volslagen onbelangrijk.
Als mens vind ik het overigens natuurlijk wel aanstootgevend dat iemand ook maar zou kunnen overwegen een God die in hun ogen zo kinderlijk en wraakzuchtig is te aanbidden... maar goed.
Die begrijp ik niet. Standpunten moeten altijd op hun merites worden beoordeeld. Als het standpunt afkomstig is uit een eeuwenoud boek, maar nu nog opgeld doet, dan is daar niets mis mee. Het standpunt verkondigen omdat het in het boek staat, is natuurlijk een foute reden om iets te vinden, maar doet nog niets af aan het standpunt zelf.quote:Op dinsdag 8 april 2014 14:15 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Een kwestie dus van zoals de waard is, vertrouwd hij zijn gasten. Een politicus die zich hard maakt voor zijn standpunten is anders wanneer hij gelovig is? Of zijn het dan nog steeds zijn standpunten?
Er is een verschil tussen politieke ideologie en religieuze overtuiging.quote:Doet iedere gelovige dat dan? Of zijn dat er nog minder dan de medewerkers en vrijwilligers van politieke partijen die flyeren en andere mensen trachten te overtuigen van hun politieke overtuigingen?
Laat me dat nuanceren. Geloof hoeft niet afgeschaft te worden. Dat heeft geen enkele zin, want er zijn altijd mensen die in onzin geloven. Laten we vooral investeren in educatie, en mensen de middelen aanbieden om te wegen of dat wat wetenschap levert voor hun de levensvragen beantwoordt. Kiezen ze er dan alsnog voor om in sprookjes te geloven, dan is dat hun keuze. Niemand die iemand anders iets oplegt.quote:Je stelling dat het geloof zou moeten worden afgeschaft en dat geloofsboeken verbrand zouden moeten worden en dat geloof alleen nog maar onzichtbaar en onmerkbaar achter de gesloten deuren van de eigen woning zouden moeten mogen plaatsvinden, zegt iets heel anders dan wat je nu hier zegt.
Welke regels moeten er bepaald worden? Over in welke mate geloof uitgedragen mag worden? Het lijkt me dat zaken die gaan over educatie en ontwikkeling alleen gestoeld mogen zijn op waarheden. Wat iemand thuis aan onwaarheden verkondigt is zijn eigen zaak.quote:En hoe bepaal je die regels? Democratisch, cultureel, geschiedkundig, of een combinatie daarvan? Of vanuit jouw overtuiging?
Het privilege om dit aan de deuren te mogen verkondigen. Het privilege dat er rekening wordt gehouden met hun vastenperiode. Het privilege dat ze op de publieke omroep de boodschap mogen verspreiden. Het privilege dat ze scholen mogen oprichten waar de leer van hun geloof centraal staat.quote:Welke privileges eisen gelovigen dan op behalve enig respect voor hun overtuiging ongeacht of je daaraan mee werkt of niet?
Hmm. Ik volg je redenering niet helemaal. Eerst geef je aan te beseffen dat er vele verschillende meningen en stromingen van religies zijn en dat je gewoon je schouders moet ophalen als een gekke extremist van subgroep X waar jij zelf niet bijhoort iets roept... maar vervolgens impliceer je dat hetzelfde niet opgaat voor de Islam.quote:Op dinsdag 8 april 2014 14:27 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Tja.. als een randdebiel roept dat Nederlanders naar de Kakimokato gaan omdat ze tegen de wil van de grote Sarozimanatosie in gaan, dan haal ik mijn schouders daar net zo goed over op als wanneer een gereformeerde tegen mij zegt dat mijn zus gehandicapt is geworden omdat ons gezin niet op de juiste manier God aanbad. Onzin en larie. Meer valt daar niet over te zeggen.
Echter wanneer een Moslim uit geloofsovertuiging onder het aanroepen van Allah mijn zus de keel doorsnijdt.. dan ben ik wel pissig.
Het over één kam scheren van gelovigen is te vaak een excuus om het (islamitische) beestje geen naam te hoeven geven.
Ja en nee.quote:Op dinsdag 8 april 2014 14:24 schreef Aanstootgevend het volgende:
[..]
Maar is dat geloof een betere reden voor een speciale behandeling dan andere onderbouwingen ?
Is, om het uitgekauwde voorbeeld weer tevoorschijn te halen, "mijn god wil dat ik mijn hoofd bedek" echt iets waar we meer gewicht aan moeten toekennen dan aan "ik vind hoedjes mooi en wil er graag een dragen" ?
Nou nee, ik vond de genoemde opmerkingen van de christenfundamentalisten bijzonder smakeloos en ongepast.quote:Op dinsdag 8 april 2014 14:17 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
In mijn beleving kan je daar alleen door gekwetst worden, beledigd door zijn of aanstoot aannemen wanneer je zelf in die wraakzuchtige God gelooft.
Ik lees weinig topics over atheïsme in NWS. Ik lees sowieso weinig over atheïsme en de rechten van atheïsten ten opzichte van gelovigen. De discussie zou daar veel vaker over mogen gaan.quote:Op dinsdag 8 april 2014 14:20 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Zou het dan niet een dodelijk saai topic worden? Temeer gezien de overvloed aan dit soort onderwerpen en topics in NWS?
Er is in Nederland geen enkele Christelijke school waarin het geloof centraal staat. Steeds staat de lesstof centraal en wordt gebracht via het Christelijk gedachtengoed.quote:Op dinsdag 8 april 2014 14:31 schreef Mystikvm het volgende:
Het privilege om dit aan de deuren te mogen verkondigen. Het privilege dat er rekening wordt gehouden met hun vastenperiode. Het privilege dat ze op de publieke omroep de boodschap mogen verspreiden. Het privilege dat ze scholen mogen oprichten waar de leer van hun geloof centraal staat.
Dat ben je ook want je bent erg eenzijdig en behoorlijk blind voor je eigen spiegelbeeld.quote:Als ik vervolgens stel dat ik dat vervelend vind, omdat het hier deels om educatieve elementen gaat waarin dus dingen worden verkondigd die niet waar zijn, dan is het land te klein en ben ik een discriminerende lul.
En wat ben jij hier op Fok dan stelselmatig aan het doen? Gelovigen als dom neerzetten, hun geloof als onzin en hun geloofsboeken als sprookjesboeken. Dat mag jij toch ook? Daar eis jij toch ook 'respect' voor? Pot en ketel. Splinter en balk.quote:Dat zij mij hel en verdoemenis toe mogen wensen omdat ik geloof dat ik van apen afstam, en zij dus ook, dat is dan iets wat ik moet respecteren omdat ze dat nu eenmaal geloven.
Waar zit de overeenkomst?quote:Op dinsdag 8 april 2014 14:32 schreef Aanstootgevend het volgende:
[..]
Hmm. Ik volg je redenering niet helemaal. Eerst geef je aan te beseffen dat er vele verschillende meningen en stromingen van religies zijn en dat je gewoon je schouders moet ophalen als een gekke extremist van subgroep X waar jij zelf niet bijhoort iets roept... maar vervolgens impliceer je dat hetzelfde niet opgaat voor de Islam.
Waar zit het verschil ?
Dat mag ik, en ik heb ook gelijk. Het gaat hier om het verschil tussen morele superioriteit gebaseerd op onzin en sprookjes, of morele superioriteit gebaseerd op waarheid en wetenschappelijk onderzoek. Ik noem het onzin en sprookjes omdat het dat ook zijn. Je mag overigens daar zelf elk synoniem invullen voor "onwaarheid". Als je mij maar niet komt vertellen dat het wel waar isquote:Op dinsdag 8 april 2014 14:44 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
En wat ben jij hier op Fok dan stelselmatig aan het doen? Gelovigen als dom neerzetten, hun geloof als onzin en hun geloofsboeken als sprookjesboeken. Dat mag jij toch ook? Daar eis jij toch ook 'respect' voor? Pot en ketel. Splinter en balk.
Overigens ben ik dus een belijdend Christen en ik heb nog nooit een anders gelovige of niet-gelovige uitgemaakt voor dom, belachelijk, absurd of wat dan ook, zelfs niet naar de hel verwezen of geclaimd dat zij niet in de hemel zouden komen.. omdat ze niet in mijn God geloven.
Ik voel me moreel dus behoorlijk verheven boven jouw tantrums.
Oh, zo bedoel je. Dus als een christenterrorist iemand vermoordt vind je dat ook erger dan wanneer een moslimfundamentalist stelt dat christenen varkens zijn ?quote:Op dinsdag 8 april 2014 14:47 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Waar zit de overeenkomst?
Een persoon doet iets vanuit zijn geloofsovertuiging
Waar zit het verschil?
De eerste zegt iets, de ander moordt.
Wat zou jou persoonlijk meer raken? Een woord of een mes?
Welk recht heeft een Christen die een Atheïst niet heeft?quote:Op dinsdag 8 april 2014 14:41 schreef Elfletterig het volgende:
Ik lees weinig topics over atheïsme in NWS. Ik lees sowieso weinig over atheïsme en de rechten van atheïsten ten opzichte van gelovigen. De discussie zou daar veel vaker over mogen gaan.
Rechten van atheïsten ten opzichte van gelovigen? Als ik het zo lees dan zou ik haast denken dat je wilt zeggen dat atheïsten andere rechten dan gelovigen zouden moeten hebben /krijgen. Rechten van atheïsten en rechten van gelovigen moeten wat mij betreft identiek aan elkaar zijn. Noemen we ook wel - rechten van de mens. Laat het nou duidelijk zijn dat Saoedi Arabië weinig van doen heeft met de rechten van de mens. Atheïst of gelovige..quote:Op dinsdag 8 april 2014 14:41 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ik lees weinig topics over atheïsme in NWS. Ik lees sowieso weinig over atheïsme en de rechten van atheïsten ten opzichte van gelovigen. De discussie zou daar veel vaker over mogen gaan.
Hier weer een duidelijk voorbeeld van splinter en balk, van pot en ketel.quote:Op dinsdag 8 april 2014 14:53 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Dat mag ik, en ik heb ook gelijk. Het gaat hier om het verschil tussen morele superioriteit gebaseerd op onzin en sprookjes, of morele superioriteit gebaseerd op waarheid en wetenschappelijk onderzoek. Ik noem het onzin en sprookjes omdat het dat ook zijn. Je mag overigens daar zelf elk synoniem invullen voor "onwaarheid". Als je mij maar niet komt vertellen dat het wel waar is
En ik scheer niet elke gelovige over één kam. Er zijn er zat die respect hebben voor mijn overtuiging, net als ik hun overtuiging respecteer. Ze hebben het alleen bij het verkeerde eind, en zo denken ze ook over mij. Lijkt me toch niets mis mee. Waar ik "tantrums" over heb is dat gelovigen met alle egards behandeld worden, maar als je niet gelooft en roept dat het onzin is en sprookjes zijn, dat je dan wordt weggezet als een krijsend kind die zijn zin niet krijgt.
Het gaat hier om het verschil tussen weten en geloven. Ik weet, zij geloven
In bepaalde staten in de VS mag dat idd niet nee. En in SA nu ook nietquote:Op dinsdag 8 april 2014 14:56 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Welk recht heeft een Christen die een Atheïst niet heeft?
Mag een Atheïst bijvoorbeeld geen Atheïstische politieke partij oprichten? Nog nooit van gehoord.
Zo kan ik er nog wel een paar verzinnen.quote:Op dinsdag 8 april 2014 14:36 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Ja en nee.
Nee, daar hoeven 'we' niet meer waarde aan te hechten omdat het een persoonlijke wens/overtuiging is en blijft
Ja, daar moeten we wel meer waarde aan hechten in geval het breed gedragen wordt doordat het aantal mensen die dat daadwerkelijk zo denken soms groot is.
Ik snap dat je dat denkt. Omdat ik mijn waarheid als waarheid verkondig, en gelovigen kwalijk neem dat zij dat met de hunne doen. Dat zou hypocriet zijn, ware het niet dat "mijn waarheid" niet die van mij persoonlijk is, of die van een god. Het is de universele, bewezen waarheid. Dat geeft mijn standpunt alle credibiliteit die het nodig heeft, en maakt dit alleen al daarom geen zaak van potten die ketels verwijten.quote:Op dinsdag 8 april 2014 14:58 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Hier weer een duidelijk voorbeeld van splinter en balk, van pot en ketel.
Wat heeft dat laatste te maken met een donororgaan?quote:Op dinsdag 8 april 2014 15:01 schreef Twiitch het volgende:
Atheisten zouden ook andere rechten moeten krijgen dan gelovigen.
Eerder recht op een donororgaan bijvoorbeeld, een gelovige wil graag naar de hemel, voor een atheist is de dood het einde. Dus is wel zo eerlijk toch...?
Dat is ietwat kort door de bocht maar komt in de buurt. Vooral het 'vanuit het geloof' is voor mij daarin erg belangrijk namelijk.quote:Op dinsdag 8 april 2014 14:55 schreef Aanstootgevend het volgende:
[..]
Oh, zo bedoel je. Dus als een christenterrorist iemand vermoordt vind je dat ook erger dan wanneer een moslimfundamentalist stelt dat christenen varkens zijn ?
Het eeuwige gemiep weer. Gaan we weer die discussie in?quote:Maar dan snap ik jouw "Het over één kam scheren van gelovigen is te vaak een excuus om het (islamitische) beestje geen naam te hoeven geven" nog steeds niet. Dat lijkt te suggereren dat je denkt dat de meeste gelovigen vooral praten en moslims als enigen vooral geweld gebruiken - wat niet klopt met de werkelijkheid. Christenen moorden nog altijd meer dan moslims bijv.
Christenen kunnen zich in allerlei situaties op gewetensnood beroepen. Was vrij recent nog een issue bij ambtenaren van de burgerlijke stand die weigeren om homo's te trouwen.quote:Op dinsdag 8 april 2014 14:56 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Welk recht heeft een Christen die een Atheïst niet heeft?
Mag een Atheïst bijvoorbeeld geen Atheïstische politieke partij oprichten? Nog nooit van gehoord.
Eigenlijk moeten we gelovigen helemaal buitensluiten wat betreft donororganen. Het is immers niet aan ons om over het leven te beslissen.quote:Op dinsdag 8 april 2014 15:04 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Wat heeft dat laatste te maken met een donororgaan?
quote:Op dinsdag 8 april 2014 15:08 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Eigenlijk moeten we gelovigen helemaal buitensluiten wat betreft donororganen. Het is immers niet aan ons om over het leven te beslissen.
De redenering van veel BibleBelters die hun kinderen niet willen vaccineren of medische behandelingen weigeren. Het is aan God of ze ziek woden en doodgaan; daar mag je volgens hen niets tegen doen.quote:
Nee?quote:Op dinsdag 8 april 2014 15:07 schreef Ouder1 het volgende:
Christenen moorden niet vanuit het geloof, mag zelfs niet van het geloof.
ROFL. Christenen moorden net zo goed vanuit hun geloof als moslims. En Joden. En Hindoes. En etc. etc.quote:Op dinsdag 8 april 2014 15:07 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Dat is ietwat kort door de bocht maar komt in de buurt. Vooral het 'vanuit het geloof' is voor mij daarin erg belangrijk namelijk.
[..]
Het eeuwige gemiep weer. Gaan we weer die discussie in?
Christenen moorden niet vanuit het geloof, mag zelfs niet van het geloof.
Maar als een gelovige zijn kind geen orgaantransplantatie wil laten ondergaan gaan we wel weer met zijn allen bitchen. Gewoon doen wat het beste uitkomt.quote:Op dinsdag 8 april 2014 15:01 schreef Twiitch het volgende:
Atheisten zouden ook andere rechten moeten krijgen dan gelovigen.
Eerder recht op een donororgaan bijvoorbeeld, een gelovige wil graag naar de hemel, voor een atheist is de dood het einde. Dus is wel zo eerlijk toch...?
Mja, daar geldt een zogenaamde overgangsregeling toch? Ambtenaren die nu worden aangenomen mogen homo's niet meer weigeren - terecht wat mij betreft - en voor de ambtenaren die al in dienst zijn kunnen zich beroepen op gewetensnood inderdaad.quote:Op dinsdag 8 april 2014 15:08 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Christenen kunnen zich in allerlei situaties op gewetensnood beroepen. Was vrij recent nog een issue bij ambtenaren van de burgerlijke stand die weigeren om homo's te trouwen.
Een kind kun je natuurlijk niet verantwoordelijk stellen voor de dommigheid van zijn ouders.quote:Op dinsdag 8 april 2014 15:18 schreef Piye het volgende:
[..]
Maar als een gelovige zijn kind geen orgaantransplantatie wil laten ondergaan gaan we wel weer met zijn allen bitchen. Gewoon doen wat het beste uitkomt.
Niet in die zin dat je als mens bij je geboorte al niet meer voor god kunt verschijnen, maar de psychologische variant op erfzonde bestaat wel degelijk.quote:Op dinsdag 8 april 2014 15:20 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Een kind kun je natuurlijk niet verantwoordelijk stellen voor de dommigheid van zijn ouders.![]()
Erfzonde bestaat niet.
En als het kind er ook in gelooft?quote:Op dinsdag 8 april 2014 15:20 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Een kind kun je natuurlijk niet verantwoordelijk stellen voor de dommigheid van zijn ouders.![]()
Erfzonde bestaat niet.
Ik doelde nu op het zeiken, niet op jouw donorwet.quote:Op dinsdag 8 april 2014 15:24 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Kinderen zijn dom, daar kunnen ze niks aan doen.
Mijn donorwet zou gelden vanaf 18 jaar.
Een overgangsregeling die inmiddels al meer dan 10 jaar bestaat. 10 jaar lang jezelf kunnen beroepen op gewetensnood om iets niet te hoeven doen zonder gevolgen voor je baan.quote:Op dinsdag 8 april 2014 15:19 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Mja, daar geldt een zogenaamde overgangsregeling toch? Ambtenaren die nu worden aangenomen mogen homo's niet meer weigeren - terecht wat mij betreft - en voor de ambtenaren die al in dienst zijn kunnen zich beroepen op gewetensnood inderdaad.
Nee hoor, blijft pot en ketel en splinter en balk. Helemaal. Jij vindt jouw gronden beter, zij de hunnen. Is dus geen verschil.quote:Op dinsdag 8 april 2014 15:03 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Ik snap dat je dat denkt. Omdat ik mijn waarheid als waarheid verkondig, en gelovigen kwalijk neem dat zij dat met de hunne doen. Dat zou hypocriet zijn, ware het niet dat "mijn waarheid" niet die van mij persoonlijk is, of die van een god. Het is de universele, bewezen waarheid. Dat geeft mijn standpunt alle credibiliteit die het nodig heeft, en maakt dit alleen al daarom geen zaak van potten die ketels verwijten.
Ik volg je even niet meer.quote:Op dinsdag 8 april 2014 15:26 schreef Piye het volgende:
[..]
Ik doelde nu op het zeiken, niet op jouw donorwet.
Gelukkig bestaat de wereld van gelovigen wel uit iets meer dan alleen BibleBelters.quote:Op dinsdag 8 april 2014 15:11 schreef Aanstootgevend het volgende:
[..]
De redenering van veel BibleBelters die hun kinderen niet willen vaccineren of medische behandelingen weigeren. Het is aan God of ze ziek woden en doodgaan; daar mag je volgens hen niets tegen doen.
Dit soort mensen weigert donororganen overigens meestal sowieso al.
quote:
quote:Op dinsdag 8 april 2014 15:18 schreef Piye het volgende:
[..]
Maar als een gelovige zijn kind geen orgaantransplantatie wil laten ondergaan gaan we wel weer met zijn allen bitchen. Gewoon doen wat het beste uitkomt.
Ook niet Christenen kunnen dat, zelf Atheïsten als zij vinden dat zij in gewetensnood komen door homo's te trouwen.quote:Op dinsdag 8 april 2014 15:08 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Christenen kunnen zich in allerlei situaties op gewetensnood beroepen. Was vrij recent nog een issue bij ambtenaren van de burgerlijke stand die weigeren om homo's te trouwen.
In welke andere gevallen is men niet zo royaal?quote:Op dinsdag 8 april 2014 15:27 schreef Aanstootgevend het volgende:
[..]
Een overgangsregeling die inmiddels al meer dan 10 jaar bestaat. 10 jaar lang jezelf kunnen beroepen op gewetensnood om iets niet te hoeven doen zonder gevolgen voor je baan.
Waarom is men in dit geval zo royaal en in andere gevallen niet ?
Vrijwel alle ? Als ik morgen aan discriminerende werkweigering ga doen omdat "een hogere baas" mijn nieuwe taakje niet leuk vindt sta ik vrij snel op straat. Wellicht probeert men mij wel te herplaatsen enzo - maar een traject van ruim 10 jaar ? No way.quote:Op dinsdag 8 april 2014 15:31 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
In welke andere gevallen is men niet zo royaal?
Da's wat anders. Het is niet bepaald zeldzaam dat bij een wetswijziging er een overgangsregeling ingelast wordt voor de betreffende doelgroep. Dat zie je met pensioenen, ontslagvergoedingen, de old-timers, et cetera.quote:Op dinsdag 8 april 2014 15:35 schreef Aanstootgevend het volgende:
[..]
Vrijwel alle ? Als ik morgen aan discriminerende werkweigering ga doen omdat "een hogere baas" mijn nieuwe taakje niet leuk vindt sta ik vrij snel op straat. Wellicht probeert men mij wel te herplaatsen enzo - maar een traject van ruim 10 jaar ? No way.
Allemaal heel andere zaken dan een overgangsregeling van meer dan 10 jaar niet bij het herdefiniëren van een functie. Het normale gevolg van je daar niet aan aanpassen is herplaatsing of ontslag.quote:Op dinsdag 8 april 2014 15:38 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Da's wat anders. Het is niet bepaald zeldzaam dat bij een wetswijziging er een overgangsregeling ingelast wordt voor de betreffende doelgroep. Dat zie je met pensioenen, ontslagvergoedingen, de old-timers, et cetera.
De overgangsregeling met de pensioengerechtigde leeftijd neemt waarschijnlijk wel wat langer dan 10 jaar in beslag.quote:Op dinsdag 8 april 2014 15:41 schreef Aanstootgevend het volgende:
[..]
Allemaal heel andere zaken dan een overgangsregeling van meer dan 10 jaar niet bij het herdefiniëren van een functie. Het normale gevolg van je daar niet aan aanpassen is herplaatsing of ontslag.
Wat stel je voor. Dat we onszelf net zo achterlijk en intolerant gaan gedragen als in Saoedie-Arabie?quote:Op dinsdag 8 april 2014 11:40 schreef Elfletterig het volgende:
Terwijl we hier in West-Europa een totaal misplaatst ontzag voor religie (en religieuze keuzes) tonen, zien we hierboven hoe men in moslimlanden omgaat met andersdenkenden. De verhouding is totaal zoek.
Religie, vrijheid van meningsuiting en geen benadeelden kweken is een utopie. Mensen die nog geloven dat dit mogelijk is sluiten de ogen voor de waarheid.quote:Op dinsdag 8 april 2014 15:50 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Wat stel je voor. Dat we onszelf net zo achterlijk en intolerant gaan gedragen als in Saoedie-Arabie?
Net als we wensen dat Atheisten de ruimte krijgen in dat soort landen is het ook niet erg om hier ook ruimte te bieden aan religieuzen mits daar niemand door benadeeld wordt.
Moeilijk gaan doen over levensovertuiging als doel op zichzelf lijkt me in geen enkel geval leiden tot iets beters.
Er zijn natuurlijk spanningsvelden waarbij imo de vrijheid altijd de overhand moet hebben. Dus die ruimte voor religie moet altijd binnen een strikt kader van liberale wetgeving geduwd worden.quote:Op dinsdag 8 april 2014 15:55 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Religie, vrijheid van meningsuiting en geen benadeelden kweken is een utopie. Mensen die nog geloven dat dit mogelijk is sluiten de ogen voor de waarheid.
Onzin vs. waarheid. Ik snap niet hoe die twee hetzelfde zijn.quote:Op dinsdag 8 april 2014 15:27 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Nee hoor, blijft pot en ketel en splinter en balk. Helemaal. Jij vindt jouw gronden beter, zij de hunnen. Is dus geen verschil.
Nu ben je net een gelovige.quote:Op dinsdag 8 april 2014 16:04 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Onzin vs. waarheid. Ik snap niet hoe die twee hetzelfde zijn.
Dat hoor ik vaker. Echter, ik kan alles wat ik vind onderbouwen met feiten. Ik vertel alleen maar dingen die bewezen zijn. Hoe is dat vergelijkbaar met een gelovige?quote:
Je claimt de waarheid in pacht te hebben en meent daar een of andere status aan te kunnen ontlenen. Je voelt je immers superieur aan gelovigen.quote:Op dinsdag 8 april 2014 16:14 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Dat hoor ik vaker. Echter, ik kan alles wat ik vind onderbouwen met feiten. Ik vertel alleen maar dingen die bewezen zijn. Hoe is dat vergelijkbaar met een gelovige?
De waarheid in pacht heeft een negatieve connotatie. Ik heb ook geen andere status. Die andere status kennen veel gelovigen zich toe. Zij hebben immers god gezien, meegemaakt of voelen zich gehoord door de heer. Ik heb dezelfde status als ieder ander, volg de wetenschap en heb de conclusie getrokken dat elk geloof op onzin is gebaseerd omdat een god volgens christelijke, islamitische of elk ander principe onmogelijk is.quote:Op dinsdag 8 april 2014 16:18 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Je claimt de waarheid in pacht te hebben en meent daar een of andere status aan te kunnen ontlenen. Je voelt je immers superieur aan gelovigen.
Je bent niet bekend met het oude testament?quote:Op dinsdag 8 april 2014 15:07 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Dat is ietwat kort door de bocht maar komt in de buurt. Vooral het 'vanuit het geloof' is voor mij daarin erg belangrijk namelijk.
[..]
Het eeuwige gemiep weer. Gaan we weer die discussie in?
Christenen moorden niet vanuit het geloof, mag zelfs niet van het geloof.
Moslims moorden wel vanuit hun geloof, het wordt zelfs rechtvaardigt vanuit hun geloof.
quote:Op dinsdag 8 april 2014 15:39 schreef Hexagon het volgende:
SA is een achterlijk land met een achterlijke regering.
Maar wat een verongelijkte OP zeg.
Gewoon de Franse seculariteit overnemen.quote:Op dinsdag 8 april 2014 11:47 schreef Mystikvm het volgende:
Ik sluit me aan bij TS. Dat gezever om respect voor gelovigen schiet mij steeds vaker in het verkeerde keelgat. We hebben het hier over keuzes. Dat mensen er het primitieve wereldbeeld op nahouden dat een zogenaamd goddelijke entiteit het iets kan schelen of je varkensvlees eet, vreemdgaat of je vrouw wel of niet slaat betekent nog niet dat we maar steeds moeten buigen om ze alle ruimte te geven. Elk weldenkend mens weet dat het nergens op slaat om te geloven. Dat ze dat thuis doen en daar drie weegegroetjes opdreunen om de grote baas tevreden te stellen moeten ze zelf weten. Maar de solidariteit die wij steeds moeten betuigen aan mensen die in sprookjes geloven ben ik zo onderhand wel zat.
Geloven is iets voor thuis.
Ook al heeft iedereen dezelfde informatie, dan nog betekent dat niet dat iedereen dezelfde conclusie daar uit trekt.quote:Op dinsdag 8 april 2014 16:24 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
De waarheid in pacht heeft een negatieve connotatie. Ik heb ook geen andere status. Die andere status kennen veel gelovigen zich toe. Zij hebben immers god gezien, meegemaakt of voelen zich gehoord door de heer. Ik heb dezelfde status als ieder ander, volg de wetenschap en heb de conclusie getrokken dat elk geloof op onzin is gebaseerd omdat een god volgens christelijke, islamitische of elk ander principe onmogelijk is.
Dat levert mij geen superioriteit op. Ik heb immers dezelfde informatie als anderen en laat mij niet voorstaan op het feit dat anderen die informatie niet hebben, of niet dezelfde ervaringen kunnen hebben als ik.
Volgens de wetenschappelijke principes is het perfect te verklaren waarom mensen in god geloven. Dat kan ik ze daarom ook niet kwalijk nemen. Hun overtuiging is echter nog steeds onzin.
Dus de "juiste" reactie is maar in het midden laten wie er gelijk heeft? Kom op. Vandaag de dag is wel duidelijk welke versie van de realiteit klopt.quote:Op dinsdag 8 april 2014 18:25 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Ook al heeft iedereen dezelfde informatie, dan nog betekent dat niet dat iedereen dezelfde conclusie daar uit trekt.
Overtuigd zijn van je eigen waarheid en dat wat anderen vinden als onzin kwalificeren maakt je idd net een gelovige....een gelovige in jouw wetenschaps conclusies. Dat mag, maar niet iedereen hangt die geloofsstroming aan.
Snap je nu waarom je als een dominee klinkt? Ik hoef maar 1 woord te veranderen in je hele betoog en het zou uitgesproken kunnen zijn door iemand ie vanaf de kansel staat te preken.quote:Op dinsdag 8 april 2014 19:09 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Dus de "juiste" reactie is maar in het midden laten wie er gelijk heeft? Kom op. Vandaag de dag is wel duidelijk welke versie van de realiteit klopt.
Ik snap werkelijk waar niet waarom het van weinig respect zou getuigen als je het beestje gewoon bij zijn naam noemt. AtheIsme en alle aanverwanten is onzin. Geloof wat je wilt, maar het is gewoon niet waar. Waarom zou je daar doekjes om winden?
Dat snap ik. Alleen, ik kan voor mijn versie van het verhaal gewoon bewijzen aandragen die getoetst zijn door wetenschappers. Vertel mij, waarom ligt het zo gevoelig als iemand stelt dat religie gebaseerd is op onwaarheden? Ik vertel daarmee toch geen leugens?quote:Op dinsdag 8 april 2014 20:17 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Snap je nu waarom je als een dominee klinkt? Ik hoef maar 1 woord te veranderen in je hele betoog en het zou uitgesproken kunnen zijn door iemand ie vanaf de kansel staat te preken.
Nee: jij.quote:Op dinsdag 8 april 2014 11:40 schreef Elfletterig het volgende:
De atheïst wordt afgeserveerd als hater, racist, rancuneus mannetje, zeikstraal, noem maar op.
Natuurlijk reageer je met een ad hominem (...), maar het zou mij verbazen als de meerderheid op fok niet atheïst of in ieder geval niet gelovig is... dus het is toch echt hetgeen jij post waardoor jij wordt afgeserveerd als hater, racist, rancuneus mannetje, zeikstraal, noem maar op.quote:
ok.quote:Op dinsdag 8 april 2014 21:42 schreef DS4 het volgende:
[..]
Natuurlijk reageer je met een ad hominem (...), maar het zou mij verbazen als de meerderheid op fok niet atheïst of in ieder geval niet gelovig is... dus het is toch echt hetgeen jij post waardoor jij wordt afgeserveerd als hater, racist, rancuneus mannetje, zeikstraal, noem maar op.
Dat de Islam onderdrukt is niets nieuws.quote:Op donderdag 13 augustus 2015 05:45 schreef Elfletterig het volgende:
Het topic is bijna anderhalf jaar oud, maar het is (helaas) tijd voor een update. Trouw heeft dit weekend een schrijnend artikel gepubliceerd waarin afvalligen worden geïnterviewd die in Saoedi-Arabië leven of het land zijn ontvlucht.
Zoals bekend is het niet toegestaan om artikelen van Trouw te citeren, dus raad ik iedereen aan om het bewuste artikel te lezen: http://www.trouw.nl/tr/nl(...)oor-afvalligen.dhtml
Het verhaal beschrijft onder meer hoe zaken als de Eerste en Tweede Wereldoorlog volledig worden verzwegen in geschiedenislessen op school, maar hoe de religieuze politie alles in de gaten houdt en hoe vrouwen worden onderdrukt.
LEZEN dus.
Saoedi-Arabië is een kutland? Je meent het?quote:Op donderdag 13 augustus 2015 05:45 schreef Elfletterig het volgende:
Het topic is bijna anderhalf jaar oud, maar het is (helaas) tijd voor een update. Trouw heeft dit weekend een schrijnend artikel gepubliceerd waarin afvalligen worden geïnterviewd die in Saoedi-Arabië leven of het land zijn ontvlucht.
Zoals bekend is het niet toegestaan om artikelen van Trouw te citeren, dus raad ik iedereen aan om het bewuste artikel te lezen: http://www.trouw.nl/tr/nl(...)oor-afvalligen.dhtml
Het verhaal beschrijft onder meer hoe zaken als de Eerste en Tweede Wereldoorlog volledig worden verzwegen in geschiedenislessen op school, maar hoe de religieuze politie alles in de gaten houdt en hoe vrouwen worden onderdrukt.
LEZEN dus.
SENECA Romeins schrijver en filosoof, 4 v.o.j. - 65quote:"Religie wordt door het gewone volk als waar beschouwd, door de wijzen als onwaar, en door de machthebbers als nuttig."
Daar moeten we niet zo moeilijk over doen volgens de rechtsrukkers van de VVDquote:Op donderdag 13 augustus 2015 11:17 schreef Smack-a-jack het volgende:
heeeeey!! onze fijne bondgenoten! De liefste personen in dat hele midden oosten. De vrienden van ons voor wie we elke seculiere staat omver aan het werpen zijn!
quote:Op donderdag 13 augustus 2015 11:54 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Daar moeten we niet zo moeilijk over doen volgens de rechtsrukkers van de VVD
Wie heeft nog vijanden nodig met zulke vrienden?quote:Op dinsdag 8 april 2014 13:30 schreef Twiitch het volgende:
Onze trouwste bondgenoot in het MO
Religieuzen zijn niet te vertrouwen.
Zou uitstekend zijn, helaas is SA de grootste financier van terrorisme en exporteur van hun achtelijke ideeenquote:
Nog een paar jaar, en er valt weinig meer te financieren, de olieprijs is laag, en de olievoorraad raakt toch echt een keer op.quote:Op donderdag 13 augustus 2015 12:43 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Zou uitstekend zijn, helaas is SA de grootste financier van terrorisme en exporteur van hun achtelijke ideeen
Is dat het enige wat je van het artikel hebt opgestoken? Of wil je gewoon bewust niks zeggen van de kwalijke rol van religie in de onderdrukking van mensen?quote:Op donderdag 13 augustus 2015 11:01 schreef KoosVogels het volgende:
Saoedi-Arabië is een kutland? Je meent het?
Goed punt. Sterker nog: de situatie stelt ze inmiddels al voor problemen:quote:Op donderdag 13 augustus 2015 12:55 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Nog een paar jaar, en er valt weinig meer te financieren, de olieprijs is laag, en de olievoorraad raakt toch echt een keer op.
Ah, je hoopt er natuurlijk weer een islam-discussie van te maken.quote:Op donderdag 13 augustus 2015 16:11 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Is dat het enige wat je van het artikel hebt opgestoken? Of wil je gewoon bewust niks zeggen van de kwalijke rol van religie in de onderdrukking van mensen?
Dat artikel had ik inderdaad laatst gelezen, alleen is de vraag: wat dan? Ze zullen nooit hun levensstandaard op willen geven de elite daar.quote:Op donderdag 13 augustus 2015 16:13 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Goed punt. Sterker nog: de situatie stelt ze inmiddels al voor problemen:
Saudi-Arabië wil 27 miljard dollar lenen
Amerika heeft zich al losgeweekt van de Saoedische olie en zullen SA meer en meer laten vallen.quote:Op donderdag 13 augustus 2015 16:23 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Dat artikel had ik inderdaad laatst gelezen, alleen is de vraag: wat dan? Ze zullen nooit hun levensstandaard op willen geven de elite daar.
Economisch isoleren is wel de beste strategie, de mensen zullen zelf via internet de vrijheid op moeten gaan zoeken, zoals in het trouw-artikel beschreven wordt.quote:Op donderdag 13 augustus 2015 16:30 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Amerika heeft zich al losgeweekt van de Saoedische olie en zullen SA meer en meer laten vallen.
Als ik het artikel zo lees in Trouw zie ik niets nieuws. Dit gaat al jarenlang zo. Je kunt dit soort dictaturen prima vergelijken met Nazi duitsland of Stalinistisch Rusland, je word zelfs verraden door je familie aan de authoriteiten.
Vreselijk voor de mensen die daar onder lijden maar wat moet je doen dan? Platbombarderen? We hebben gezien in Irak, Lybie en nu Syrie waar dit naar toe leid....
Economisch isoleren?quote:Op donderdag 13 augustus 2015 16:42 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Economisch isoleren is wel de beste strategie, de mensen zullen zelf via internet de vrijheid op moeten gaan zoeken, zoals in het trouw-artikel beschreven wordt.
Daar ingrijpen en de westerse normen en waarden opdringen opent inderdaad waarschijnlijk de poorten naar de hel.
Een D66-politicus - dus een voorstander van een grotere economische tweedeling in de maatschappij - die de voorzitter is van het Humanistisch Verbond, daar reageer ik nu geschokt van.quote:Boris van der Ham, voorzitter van het Humanistisch Verbond, reageert geschokt.
In zoverre ben ik het met je eens dat wij niet de rode loper hoeven uit te rollen voor andere religies. Hen hun religie laten beleven in vrijheid, prima en vanzelfsprekend. Maar wel met inachtneming van beperkingen wanneer het conflicteert met onze opvattingen. Ik denk dan concreet aan de hoogte van gebouwen (geen minaret die in heel de stad te zien is), geen oproep tot gebed wat in de wijde omgeving te horen is, niet toestaan dat dieren ritueel worden geslacht etc.quote:Op dinsdag 8 april 2014 11:40 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Bron: http://www.powned.tv/nieu(...)isme_terrorisme.html
Uitgebreider artikel: http://www.humanistischve(...)elijk-aan-terrorisme
Ik ben atheïst en steek mijn levensovertuiging niet onder stoelen of banken; gelovigen doen dat immers evenmin. Ik ben atheïst, dus heb ik een hekel aan religies en gelovigen. En dan vooral aan moslims en de islam. Althans, als ik de redeneringen op dit forum moet geloven.
Als ik vanuit mijn atheïstische levensvisie ageer tegen het verschuiven van examens vanwege de religieuze keuze om tijdens de ramadan te vasten, krijg ik de wind van voren. Zie dit topic, waar de "discussie" al snel een soort terechtwijzing wordt, waarbij anderen namens mij mijn mening gaan geven: NWS / Ramadan bepaalt mogelijk datum eindexamens
De atheïst wordt afgeserveerd als hater, racist, rancuneus mannetje, zeikstraal, noem maar op. De atheïst moet het onderspit maar delven en moet maar toezien hoe religie keer op keer boven wet- en regelgeving wordt geplaatst. We moeten en zullen respect opbrengen voor religie, we moeten en zullen flexibel en meegaand zijn. En wil je daar om principiële redenen paal en perk aan stellen? Dan krijg je de kwalificaties zoals zojuist verwoord.
Terwijl we hier in West-Europa een totaal misplaatst ontzag voor religie (en religieuze keuzes) tonen, zien we hierboven hoe men in moslimlanden omgaat met andersdenkenden. De verhouding is totaal zoek.
Als dat zou kunnen...quote:Op dinsdag 8 april 2014 13:40 schreef speknek het volgende:
Kutolie. Alleen maar kutlanden. Tijd om groen te worden.
Het is alleen juist een slechte zaak dat je bij kippen die keuze hebt! Beter via de wetgeving afdwingen er er maar 1 keuze is: de blije, vrije kip.quote:Op donderdag 13 augustus 2015 17:07 schreef Toefjes het volgende:
Eigenlijk moet je qua benzine een keuze krijgen. Net als kippen. Een kilo plofkip is goedkoop, en een kilo ultiem blije, vrije kip is erg duur.
Zo zou ik dan gerust 15 cent meer willen betalen voor benzine uit een vrij land. En als ik even krap zit kan ik altijd nog kiezen voor IS-benzine, of SA-benzine.
Nee, dat zou je sieren. In plaats daarvan begin je een huilerig verhaal à la brilsmurf over de positie van zelfbenoemde atheïsten in de hollandsche polder en geef je lekker af op moslims in het algemeen. Zo kennen we je ook.quote:Op dinsdag 8 april 2014 13:09 schreef Elfletterig het volgende:
Ik heb geen kwalificatie over het land gegeven
Goed punt, maar, het is toch idioot eigenlijk dat er totaal geen transparantie is waar de benzine die ik deze middag in mijn auto heb gegooid vandaan komt?quote:Op donderdag 13 augustus 2015 17:32 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Het is alleen juist een slechte zaak dat je bij kippen die keuze hebt! Beter via de wetgeving afdwingen er er maar 1 keuze is: de blije, vrije kip.
Fijn dat je nog even reageert op een post die bijna anderhalf jaar oud is.quote:Op donderdag 13 augustus 2015 17:33 schreef Ringo het volgende:
[..]
Nee, dat zou je sieren. In plaats daarvan begin je een huilerig verhaal à la brilsmurf over de positie van zelfbenoemde atheïsten in de hollandsche polder en geef je lekker af op moslims in het algemeen. Zo kennen we je ook.
Tja, olie en strategische belangen wegen blijkbaar erg zwaar, de hypocrisie van onze (veelal rechtse) politici in deze is gewoonweg niet te pruimen...quote:Op donderdag 13 augustus 2015 12:35 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Wie heeft nog vijanden nodig met zulke vrienden?
de gewone man aanpakken , dat zal ze leren die bestuurdersquote:Op donderdag 13 augustus 2015 16:42 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Economisch isoleren is wel de beste strategie, de mensen zullen zelf via internet de vrijheid op moeten gaan zoeken, zoals in het trouw-artikel beschreven wordt.
Daar ingrijpen en de westerse normen en waarden opdringen opent inderdaad waarschijnlijk de poorten naar de hel.
Ja.quote:Op donderdag 13 augustus 2015 17:35 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Goed punt, maar, het is toch idioot eigenlijk dat er totaal geen transparantie is waar de benzine die ik deze middag in mijn auto heb gegooid vandaan komt?
Volgens mij bedoel je te zeggen ongelovige.quote:Op vrijdag 14 augustus 2015 09:54 schreef Smack-a-jack het volgende:
Leef en laat leven. Waarom zouden jouw wensen belangrijker zijn dan de wensen van een gelovige? Je bent echt niet meer waard.
Wekrt beide kanten op, maar ik zie dit bijvoorbeeld staan:quote:Op vrijdag 14 augustus 2015 10:05 schreef 2Happy4U het volgende:
[..]
Volgens mij bedoel je te zeggen ongelovige.
En dan denk ik, waarom die mensen beperken in hun vrijheden? Omdat je het met hun levensovertuiging oneens bent? Wat maakt je dan beter dan een Saudier, behalve dat je de macht niet hebt om met geweld je wens door te zetten?quote:Maar wel met inachtneming van beperkingen wanneer het conflicteert met onze opvattingen. Ik denk dan concreet aan de hoogte van gebouwen (geen minaret die in heel de stad te zien is), geen oproep tot gebed wat in de wijde omgeving te horen is, niet toestaan dat dieren ritueel worden geslacht etc.
Niet dat wij die dieren op een vriendelijke manier slachten, ook daar moet flink aan worden gesleuteld.
Omdat iemand die 5 keer per dag aan het gillen is vrij vervelend is. Dieren onverdoofd doden is illegaal, tenzij het je het doet omdat je moslim/jood bent. Dan mag het wel. Die dingen hebben invloed op mensen die daar niets mee te maken willen hebben. Dat Henkie 3 straten verderop niet een religie volgt heeft 0,0 invloed op jou.quote:Op vrijdag 14 augustus 2015 10:08 schreef Smack-a-jack het volgende:
[..]
Wekrt beide kanten op, maar ik zie dit bijvoorbeeld staan:
[..]
En dan denk ik, waarom die mensen beperken in hun vrijheden? Omdat je het met hun levensovertuiging oneens bent? Wat maakt je dan beter dan een Saudier, behalve dat je de macht niet hebt om met geweld je wens door te zetten?
Volgens mij hebben we nu al regels die ervoor zorgen dat er een geluidsbeperking is die ervoor zorgt dat mensen buiten het gebouw de oproep tot het gebed niet kunnen horen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2015 10:11 schreef 2Happy4U het volgende:
[..]
Omdat iemand die 5 keer per dag aan het gillen is vrij vervelend is. Dieren onverdoofd doden is illegaal, tenzij het je het doet omdat je moslim/jood bent. Dan mag het wel. Die dingen hebben invloed op mensen die daar niets mee te maken willen hebben. Dat Henkie 3 straten verderop niet een religie volgt heeft 0,0 invloed op jou.
quote:de slachter moet een moslim zijn die bekwaam is in het slachten;
de slachtplaats moet rein zijn;
de slachter moet zorg dragen voor het comfort van het dier; het slachtmes mag bijvoorbeeld niet zichtbaar zijn voor het dier of in de nabijheid van het dier geslepen worden; het slachten mag niet door andere dieren gezien worden;
het dier wordt met de kop in de richting van de qibla (Mekka) geplaatst;
voordat een dier geslacht wordt, spreekt de slachter de woorden Bismillah, Allahoe Akbar (in naam van God, God is de grootste) uit, waarmee hij zijn dankbaarheid en respect uit voor God die, volgens de islam, in het voedsel voorziet;
worden in één beweging de halsslagader en de luchtpijp doorgesneden.[1]
De omstandigheden waarin een dier gefokt werd, de kwaliteit van het voedsel en het onderdak dat het kreeg, evenals de wijze van transport en de afstand waarover dit verantwoord gebeuren kan spelen ook een rol bij de beoordeling of het vlees halal is. Dierenwelzijn is, volgens de islam, een belangrijke verantwoordelijkheid (khalifa) die God de mens toevertrouwde.
Halal slachten is juist niet verdoofd. En dat is wel illegaal. Waarom zouden ze extra pijn moet lijden enkel omdat een eeuwen oud boek dat zegt?quote:Op vrijdag 14 augustus 2015 10:14 schreef Smack-a-jack het volgende:
[..]
Volgens mij hebben we nu al regels die ervoor zorgen dat er een geluidsbeperking is die ervoor zorgt dat mensen buiten het gebouw de oproep tot het gebed niet kunnen horen.
Dieren onverdoofd doden is niet illegaal. Dieren die halal worden geslacht worden trouwens gewoon verdoofd.
En wat voor invloed hebben al deze dingen op jou precies?
Er zijn ook vegetariers, die ervoor kiezen alleen groente te eten. Dat heeft 0,0 invloed op mij net zoals dat mensen halal eten 0,0 invloed op jou heeft. Zou me eerder druk maken om de dieren die neit ritueel worden geslacht. Weet niet of je die docu'shebt gezien over jou KFC kip?
En trouwens, sinds wanneer is religie een synoniem geworden voor moslim?
Wel eens in een halal slachthuis geweest dat je daar zo zeker van bent? Ik wel namelijk, wil je best het adres geven kan je zelf een kijkje nemen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2015 10:21 schreef 2Happy4U het volgende:
[..]
Halal slachten is juist niet verdoofd. En dat is wel illegaal. Waarom zouden ze extra pijn moet lijden enkel omdat een eeuwen oud boek dat zegt?
Moslims passen op met de soort verdoving omdat sommige verdovingen het dier vermoorden.quote:According to the British Halal Food Authority, stunning is permissible. However there are different forms of stunning; some of which are prohibited, and some are permitted. According to the HFA, the following are prohibited:
Captive-bolt stunning
Percussion stunning
Gas stunning
There are two types of stunning that the Halal Food Authority approves:
Water-bath Stun - for poultry only - where birds are dragged through water with an electric stunner within. Stated that sometimes they are not rendered fully paralyzed after the water bath because they lift their bodies up while struggling and do not make full contact with the stunner. Furthermore, the birds come out of the electrified bath paralyzed, but not stunned. Karen Davis of United Poultry Concerns.[18]
Electric-Tong Stun - for larger animals, e.g. sheep, cow, camel, goat, etc.[19] The tong would have to stay attached to the head when the bovine falls. The neck to neck position must never be used because the current may fail to go through the brain. A headholder that holds the animal's head up when the body falls is strongly recommended.[20]
Electronarcosis is also often used for larger animals, dulling the animal's senses before the slaughtering and has been agreed upon as licit by the Egyptian Fawtwa Committee, which is a committee that has the authority to declare what is permissible and not in the ritual slaughter techniques of halal.[21][22]
?quote:Op vrijdag 14 augustus 2015 11:01 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Het is de schuld van atheïsten dat... Wat?
Ja. Meestal ligt er wel een bepaalde kwestie ten grondslag aan internetdiscussies waar gelovigen boos van worden. Die kwesties zijn bij mijn weten nog nooit atheïstisch van aard geweest.quote:
Het gaat mij er meer om dat het "extreem atheisme" aan volgers wint.quote:Op vrijdag 14 augustus 2015 11:04 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Ja. Meestal ligt er wel een bepaalde kwestie ten grondslag aan internetdiscussies waar gelovigen boos van worden. Die kwesties zijn bij mijn weten nog nooit atheïstisch van aard geweest.
Wat versta je daaronder?quote:Op vrijdag 14 augustus 2015 11:09 schreef Smack-a-jack het volgende:
[..]
Het gaat mij er meer om dat het "extreem atheisme" aan volgers wint.
Ik maak het eerlijk gezegd niet vaak mee dat gelovigen dom worden genoemd omdat ze in een god geloven. Ja, kinderen doen dat weleens, maar volwassen mensen?quote:Ik ben vroeger atheist geweest, ben nu weer teruggekeerd naar mijn geloof. Ik heb nooit de neiging gehad anderen te overtuigen van mijn gelijk. Ik heb nooit anderen beledigt om hun geloofsovertuiging. Leef en laat leven. Respect voor eenieder.
Als je niet in god gelooft is dat je goed recht, maar wat ik steeds vaker tegenkom is dat mensen anderen "dom" vinden omdat ze geloven. Op zich is dat niet zo erg, maar wanneer mensen anderen gaan beledigen omdat ze ergens in geloven waar de ander niet in gelooft vind ik een beetje jammer. Daarom plaats ik dat plaatje, zodat mensen door krijgen dat je als atheist ook vervelend kan zijn in het opdringen van je mening.
Aan het einde van de dag weet niemand het zeker. Het kan God, Yahweh, Krishna of helemaal niets zijn aan het einde van de tunnel. Waarom elkaar beledigen?
Hetzelfde als de extreme Islam of het extreme Christendom. Mensen die de isntelling hebben "Ik heb gelijk, iedereen moet dat inzien en wie dat niet inziet is minder waard dan ik"quote:
Het probleem zit hem in het gebrek aan respect. Voor moslims is hun profeet belangrijker dan hun moeder. En het waren niet simpele plaatjes, dat weet je zelf ook.quote:Ik maak het eerlijk gezegd niet vaak mee dat gelovigen dom worden genoemd omdat ze in een god geloven. Ja, kinderen doen dat weleens, maar volwassen mensen?
Zit het probleem 'm niet eigenlijk in de uiterst lange tenen van veel gelovigen? Een plaatje van Mohammed is voor veel moslims bijvoorbeeld al voldoende reden om zich diep gekwetst te voelen.
Goh er zijn wel 'extremistische' atheïsten die quasi even veel 'bekeringsdrang' hebben als sommige gelovigen dat hebben.quote:Op vrijdag 14 augustus 2015 11:04 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Ja. Meestal ligt er wel een bepaalde kwestie ten grondslag aan internetdiscussies waar gelovigen boos van worden. Die kwesties zijn bij mijn weten nog nooit atheïstisch van aard geweest.
Ja, zo zijn er ook extremistische paragnosten, astrologen, liberalen en communisten. Als het bestaat, dan is er een extremistische vorm van.quote:Op vrijdag 14 augustus 2015 11:23 schreef Lothiriel het volgende:
[..]
Goh er zijn wel 'extremistische' atheïsten die quasi even veel 'bekeringsdrang' hebben als sommige gelovigen dat hebben.
Ik ben zelf agnost en vind het prima als iemand anders een ander idee heeft, maar ik hoef ook niet constant te horen dat ik in God moet geloven of dat God onzin is en zeker niet bestaat.
Mijn punt exact. Vaak word dit door de "gematigde atheisten" toch goedgekeurd en word de schuld aan de gelovigen gegeven dat ze beledigd zijn. Daarom probeer ik mensen hier bewust van te maken.quote:Op vrijdag 14 augustus 2015 11:23 schreef Lothiriel het volgende:
[..]
Goh er zijn wel 'extremistische' atheïsten die quasi even veel 'bekeringsdrang' hebben als sommige gelovigen dat hebben.
Ik ben zelf agnost en vind het prima als iemand anders een ander idee heeft, maar ik hoef ook niet constant te horen dat ik in God moet geloven of dat God onzin is en zeker niet bestaat.
Die maken mensen af. Tientallen, soms honderden of duizenden tegelijk.quote:Op vrijdag 14 augustus 2015 11:22 schreef Smack-a-jack het volgende:
[..]
Hetzelfde als de extreme Islam
Dat volk dat in Afrika homohaat propageert?quote:of het extreme Christendom.
Zie jij echt overeenkomsten tussen religieuze haat en intolerantie en wat internetters die god een bespottelijk concept vinden?quote:Mensen die de isntelling hebben "Ik heb gelijk, iedereen moet dat inzien en wie dat niet inziet is minder waard dan ik"
Ja, kom op... Als ze zo hysterisch gaan overdrijven is het ook wel heel makkelijk om je gekwetst te voelen.quote:[..]
Het probleem zit hem in het gebrek aan respect. Voor moslims is hun profeet belangrijker dan hun moeder. En het waren niet simpele plaatjes, dat weet je zelf ook.
Ik ging pas de Koran lezen. Binnen een bladzijde of 15 had ik al minstens vijf keer gelezen dat ik eeuwig moest fikken en soortgelijke ellende. Ik ben overigens niet in woede ontstoken, ik heb geen mensen uitgefoeterd, niemand aangevallen, geen aanslag gepleegd, niks. Nou ja, ik heb geconstateerd dat het best een naar boek is. Als die constatering beledigend is... Dat is dan maar zo.quote:Verder moet je er misschien wat beter op letten. Gelovigen worden wel degelijk constant beledigd.
Als je dat soort atheïsten dat soort dingen wil horen zeggen, dan moet je er al echt naar op zoek gaan. Om dat soort dingen constant te horen moet je heel rare dingen doen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2015 11:23 schreef Lothiriel het volgende:
[..]
Goh er zijn wel 'extremistische' atheïsten die quasi even veel 'bekeringsdrang' hebben als sommige gelovigen dat hebben.
Ik ben zelf agnost en vind het prima als iemand anders een ander idee heeft, maar ik hoef ook niet constant te horen dat ik in God moet geloven of dat God onzin is en zeker niet bestaat.
Ja, dat doen ze omdat ze menen het alleenrecht op de waarheid te hebben.quote:Op vrijdag 14 augustus 2015 11:29 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Die maken mensen af. Tientallen, soms honderden of duizenden tegelijk.
inderdaad.quote:[..]
Dat volk dat in Afrika homohaat propageert?
Ik zie de overeenkomst dat ze allen denken de enige te zijn die de waarheid heeft en iedere andersdenkenden als minderwaardig beschouwen en menen het recht te hebben die personen te beledigen.quote:[..]
Zie jij echt overeenkomsten tussen religieuze haat en intolerantie en wat internetters die god een bespottelijk concept vinden?
Hysterisch overdrijven? Waarom niet gewoon het respect op brengen de dingen die voor anderen heilig zijn niet te beledigen?quote:[..]
Ja, kom op... Als ze zo hysterisch gaan overdrijven is het ook wel heel makkelijk om je gekwetst te voelen.
Heb je hem in het Arabisch gelezen? Ik heb hem nu namelijk voor me en in de eerste 15 bladzijdes heb ik niet 1 keer gelezen dat ik eeuwig moest fikken.quote:[..]
Ik ging pas de Koran lezen. Binnen een bladzijde of 15 had ik al minstens vijf keer gelezen dat ik eeuwig moest fikken en soortgelijke ellende. Ik ben overigens niet in woede ontstoken, ik heb geen mensen uitgefoeterd, niemand aangevallen, geen aanslag gepleegd, niks. Nou ja, ik heb geconstateerd dat het best een naar boek is. Als die constatering beledigend is... Dat is dan maar zo.
Misschien dat jij het niet door hebt omdat je het met ze eens bent, maar het is ontzettend vervelend. Ik heb vaker een atheist met bekeringsdrang gezien dan een jehova's getuige. En ik woon om de hoek bij de koninkrijkszaal voor jehova's.quote:Op vrijdag 14 augustus 2015 11:32 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Als je dat soort atheïsten dat soort dingen wil horen zeggen, dan moet je er al echt naar op zoek gaan. Om dat soort dingen constant te horen moet je heel rare dingen doen.
Waarom niet het respect opbrengen om mensen gewoon te laten zeggen wat ze willen, en het van je af te laten glijden? Als ik je moeder een hoer zou noemen, sta je toch ook niet een dag later scheldend en tierend bij mij op de stoep?quote:Op vrijdag 14 augustus 2015 11:34 schreef Smack-a-jack het volgende:
Hysterisch overdrijven? Waarom niet gewoon het respect op brengen de dingen die voor anderen heilig zijn niet te beledigen?
Oké. Ik zie eigenlijk vrijwel uitsluitend enorme verschillen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2015 11:34 schreef Smack-a-jack het volgende:
[..]
Ja, dat doen ze omdat ze menen het alleenrecht op de waarheid te hebben.
[..]
inderdaad.
[..]
Ik zie de overeenkomst dat ze allen denken de enige te zijn die de waarheid heeft en iedere andersdenkenden als minderwaardig beschouwen en menen het recht te hebben die personen te beledigen.
Waarom zou je dingen opzoeken die je beledigend vindt? En waarom zou iemand wél respect moeten opbrengen voor jouw geloofsuitingen, terwijl jij geen enkel respect lijkt te hebben voor mensen die hun ongeloof willen uiten?quote:[..]
Hysterisch overdrijven? Waarom niet gewoon het respect op brengen de dingen die voor anderen heilig zijn niet te beledigen?
Dan is het ineens een heel ander boek?quote:[..]
Heb je hem in het Arabisch gelezen?
De eerste 15 bladzijden lijken me prima te doen, dus succes.quote:Ik heb hem nu namelijk voor me en in de eerste 15 bladzijdes heb ik niet 1 keer gelezen dat ik eeuwig moest fikken.
Hmja, dat is helaas verder eigenlijk nergens te merken.quote:Ik lees wel dat elk vers begint met : In de naam van god, de meest barmhartige, de meest vergevingsgezinde.
Wie heeft het over geweld? Als jij mijn moeder een hoer noemt, zou ik beledigd zijn. Zou je het raar vinden als ik je dan ook uitscheld?quote:Op vrijdag 14 augustus 2015 11:39 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Waarom niet het respect opbrengen om mensen gewoon te laten zeggen wat ze willen, en het van je af te laten glijden? Als ik je moeder een hoer zou noemen, sta je toch ook niet een dag later scheldend en tierend bij mij op de stoep?
Er kan altijd wel iemand beledigd zijn over iets. Moeten ze lekker zelf weten, ze mogen me ook respectloos noemen. Maar dat mag nooit leiden tot geweld. Geweld is een teken van onmacht. En voor mij spreekt er heel veel onmacht uit wanneer een gelovige niet met argumenten zijn standpunt kan verdedigen.
dat magquote:Op vrijdag 14 augustus 2015 11:40 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Oké. Ik zie eigenlijk vrijwel uitsluitend enorme verschillen.
Pardon? Ik zoek geen dingen op die ik beledigend vind. Ik word er mee doodgegooid. Ik kan geen nieuwssite openen of ik zie mensen kankeren over gelovigen.quote:[..]
Waarom zou je dingen opzoeken die je beledigend vindt? En waarom zou iemand wél respect moeten opbrengen voor jouw geloofsuitingen, terwijl jij geen enkel respect lijkt te hebben voor mensen die hun ongeloof willen uiten?
Er zijn meerdere vertalingen die verschillende dingen zeggen. De enige manier om de echte betekenis ervan te kennen is door het boek in het Arabisch te lezen.quote:[..]
Dan is het ineens een heel ander boek?
??quote:[..]
De eerste 15 bladzijden lijken me prima te doen, dus succes.
Dan heeft wat jij zegt verder ook nergens mee te maken.quote:[..]
Hmja, dat is helaas verder eigenlijk nergens te merken.
Dan lijkt het eerder op brainwashing. The good old "als je het maar vaak genoeg hoort, zal het wel waar zijn". Geldt voor de meeste religies, denk ik.quote:Op vrijdag 14 augustus 2015 11:34 schreef Smack-a-jack het volgende:
Ik lees wel dat elk vers begint met : In de naam van god, de meest barmhartige, de meest vergevingsgezinde.
Gezien de wetgeving in veel Arabische landen denk ik dat het een stuk erger is in het Arabisch.quote:Op vrijdag 14 augustus 2015 11:50 schreef Smack-a-jack het volgende:
[..]
Wie heeft het over geweld? Als jij mijn moeder een hoer noemt, zou ik beledigd zijn. Zou je het raar vinden als ik je dan ook uitscheld?
[..]
dat mag
[..]
Pardon? Ik zoek geen dingen op die ik beledigend vind. Ik word er mee doodgegooid. Ik kan geen nieuwssite openen of ik zie mensen kankeren over gelovigen.
Ik ben trouwens wel benieuwd hoe jij tot de conclusie bent gekomen dat ik geen enkel respect lijk te hebben voor mensen die hun ongeloof willen uiten? Dat heb ik namelijk nooit gezegd. Is dat weer zo'n aanname die je hebt over gelovigen?
[..]
Er zijn meerdere vertalingen die verschillende dingen zeggen. De enige manier om de echte betekenis ervan te kennen is door het boek in het Arabisch te lezen.
[..]
??
[..]
Dan heeft wat jij zegt verder ook nergens mee te maken.
Jij klaagt over het feit dat erin staat dat sommigen zullen branden in de hel. Dat elk vers met barmhartige en vergevingsgezinde begint betekent dat veel niet zullen branden in de hel.
Maar ik zie al dat een normale discussie met jou niet mogelijk is.
Nee. Ik zie dan ook niet in waarom ik dat zou doen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2015 11:50 schreef Smack-a-jack het volgende:
[..]
Wie heeft het over geweld? Als jij mijn moeder een hoer noemt, zou ik beledigd zijn. Zou je het raar vinden als ik je dan ook uitscheld?
Lief van je.quote:[..]
dat mag
O. Dat is wel gek. Ik kan juist heel veel nieuwssites openen zonder gekanker op gelovigen te lezen. Sterker nog: ik zou heel bewust moeten zoeken naar gekanker op gelovigen wil ik het wél vinden.quote:[..]
Pardon? Ik zoek geen dingen op die ik beledigend vind. Ik word er mee doodgegooid. Ik kan geen nieuwssite openen of ik zie mensen kankeren over gelovigen.
Het komt er wel op neer. Als jij een opvatting beledigend vindt, dan mag die niet geuit worden. Ja toch?quote:Ik ben trouwens wel benieuwd hoe jij tot de conclusie bent gekomen dat ik geen enkel respect lijk te hebben voor mensen die hun ongeloof willen uiten? Dat heb ik namelijk nooit gezegd.
Ik heb over gelovigen maar een aanname: ze geloven in dingen die niet bestaan.quote:Is dat weer zo'n aanname die je hebt over gelovigen?
Vandaar dat vrijwel geen enkele moslim de Koran ooit gelezen heeft.quote:[..]
Er zijn meerdere vertalingen die verschillende dingen zeggen. De enige manier om de echte betekenis ervan te kennen is door het boek in het Arabisch te lezen.
O, nu ineens toch weer geen hel?quote:[..]
??
[..]
Dan heeft wat jij zegt verder ook nergens mee te maken.
Jij klaagt over het feit dat erin staat dat sommigen zullen branden in de hel. Dat elk vers met barmhartige en vergevingsgezinde begint betekent dat veel niet zullen branden in de hel.
Hmja, zo gaat dat een beetje met veel gelovigen. Altijd maar respect eisen, gekwetst zijn, maar altijd weglopen als er iemand een andere opvatting heeft, want, daar gaan we weer: dat is respectloos. Of zo.quote:Maar ik zie al dat een normale discussie met jou niet mogelijk is.
Hoe zou het komen dat zoveel mensen een absolute bloedhekel aan gelovigen beginnen te krijgen?quote:[..]
Pardon? Ik zoek geen dingen op die ik beledigend vind. Ik word er mee doodgegooid. Ik kan geen nieuwssite openen of ik zie mensen kankeren over gelovigen.
Dat is meer een algehele tendens van onverdraagzaamheid.quote:Op vrijdag 14 augustus 2015 12:04 schreef Toefjes het volgende:
Hoe zou het komen dat zoveel mensen een absolute bloedhekel aan gelovigen beginnen te krijgen?
Dit. Laatst was de koning van Saudi Arabië boos uit Frankrijk vertrokken en meteen staan de handelsbetrekkingen op scherp.quote:Op dinsdag 8 april 2014 11:46 schreef datismijnmening het volgende:
Terechte klacht(oid)
En ook die kamervragen altijdwat denken ze nou dat de machtigste moslim ineens zijn mening gaat veranderen omdat Fransje Timmersmans de ambassadeur op de thee vraagt
Canada.quote:Op vrijdag 14 augustus 2015 12:22 schreef W.H.I.S.T.L.E het volgende:
Een olierijk land dat niet extremist is?
Waar o waar?
Noorwegenquote:Op vrijdag 14 augustus 2015 12:22 schreef W.H.I.S.T.L.E het volgende:
Een olierijk land dat niet extremist is?
Waar o waar?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |