Het kan natuurlijk dat hij een pechgevalletje had hoor qua "zwarte aanbaksels". Maar ik vind het echt geweldig, het is gewoon een eigen gerecht bijna. Je moet het idd niet gaan vergelijken met Steakhouse vlees.quote:Op vrijdag 3 januari 2014 09:45 schreef Sangha het volgende:
[..]
Toch weer een leuke tip dan, gaan we ook maar weer eens op het lijstje zetten!
Het is natuurlijk wel wat raar om je klagen over de kwaliteiten van Horeca koks als je in je eigen "hoe bak ik een steak" instructie de belangrijkste stap: rusten niet eens noemtquote:Op dinsdag 31 december 2013 18:35 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
CUL / Het grote vraag Piet hoe maak ik het klaar topic - #27
Rusten is belangrijk voor een braadstuk, bijvoorbeeld een rose lamsbout, niet voor een goed droog gerijpte en voor het bakken op temperatuur zijnde rare steak.quote:Op vrijdag 3 januari 2014 11:01 schreef janatwork het volgende:
[..]
Het is natuurlijk wel wat raar om je klagen over de kwaliteiten van Horeca koks als je in je eigen "hoe bak ik een steak" instructie de belangrijkste stap: rusten niet eens noemt
quote:Op vrijdag 3 januari 2014 11:08 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Rusten is belangrijk voor een braadstuk, niet voor een goed droog gerijpte en voor het bakken op temperatuur zijnde rare steak.
Ik heb grote minachting voor mensen die anders dan rood eten, dat geef ik toe, verder heb ik daar mee geexperimenteerd en geen verschil opgemerkt bij goed gerijpte steak.quote:Op vrijdag 3 januari 2014 11:13 schreef janatwork het volgende:
[..]Je geeft in je voorbeeld 4 garingen aan, tuurlijk is het voor een raw steak minder belangrijk dan voor een well done. Maar een rare steak van 250 gram die je niet laat rusten is echt minder van structuur. Het ontspannen van de spiervezels is niet alleen belangrijk voor de hoeveelheid vocht die ze vast kunnen houden maar ook voor het mondgevoel dat ze geven.
quote:Op vrijdag 3 januari 2014 11:15 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Ik heb grote minachting voor mensen die anders dan rood eten, dat geef ik toe
ja, dat is sowieso een beetje jouw probleemquote:Op vrijdag 3 januari 2014 11:15 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Ik heb grote minachting voor mensen die anders dan rood eten, dat geef ik toe
Mensen die een well done bestellen, hem nog een beetje roze van binnen krijgen en dan over bloed beginnen te gillen. En dan terug sturen, echt, die kookte ik in de magnetron en gooide ze daarna in de frituur..quote:Op vrijdag 3 januari 2014 11:16 schreef janatwork het volgende:
[..]Een echte kok.
bedoel je rood of rare![]()
Nee hoor, dat is geheel niet mijn probleemquote:Op vrijdag 3 januari 2014 11:16 schreef HeatWave het volgende:
[..]
ja, dat is sowieso een beetje jouw probleem.
Weet je, ik vind het zowel rood als medium gewoon lekker. En nu?
quote:Op dinsdag 31 december 2013 18:02 schreef Pietverdriet het volgende:
Iets waar ik mij al jaren aan erger medefokkers, waarom kan 90% van de horeca het niet voor elkaar krijgen een steak of biefstuk te serveren zoals ik hem bestel?
Ik wil mijn steak rood en bloederig, heel rood, heel bloederig. well done en grijs, heel grijs en zonder bloed.
Dit vertel ik altijd aan de bediening. Hij moet nog moe nooit meer praten. Toch krijg ik hem vrijwel altijd ergens tussen medium en well done.
Terug sturen?
Ja, dan krijg je een kwartier later je steak medium-rare (nog steeds niet rood) uit de magnetron en frituur als de rest van je gezelschap al aan de koffie zit, want zeikerds
Maak zelfs mee dat de bediening een discussie aan wil gaan, ja maar dan is hij koudtaai van binnen (als je geen steaks kan bakken moet je niet in de keuken gaan staan), wilt u hem dan echt roodtaai (ja ik bestel hem rood well done dan wil ik hem niet in metalic grijs of wit rood)
Zelden krijg ik hem medium rare of zelfs maar echt bleu. medium well of zelfs maar echt well done!
What the fuck horekaffers, waarom?
punt 4 was ik nog vergeten: stront eigenwijze koks die hun eigen eetgewoontes belangrijker vinden dan die van de gast.quote:Op vrijdag 3 januari 2014 11:19 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Mensen die een well done bestellen, hem nog een beetje roze van binnen krijgen en dan over bloed beginnen te gillen. En dan terug sturen, echt, die kookte ik in de magnetron en gooide ze daarna in de frituur..
Dan presteerde ze het ook nog om deze echt lekker te vinden, zo issie goed.
Ik ook hoor, hoe slechter de kwaliteit van het rund hoe verder in het gebakken wil hebben. Vergelijk het met een gehaktbal vs een tartaar.quote:Op vrijdag 3 januari 2014 11:16 schreef HeatWave het volgende:
[..]
ja, dat is sowieso een beetje jouw probleem.
Weet je, ik vind het zowel rood als medium gewoon lekker. En nu?
Dank voor deze uylenspiegelquote:Op vrijdag 3 januari 2014 11:35 schreef janatwork het volgende:
[..]
[..]
punt 4 was ik nog vergeten: stront eigenwijze koks die hun eigen eetgewoontes belangrijker vinden dan die van de gast.
Sja, het is wel weer typerend, als iemand hem well done bestelt omdat hij niet van bloed houdt, jij hem (in jouw ogen vast niet) verkeerd serveert en hij klaagt zit hij fout.quote:
Wat begrijp je niet aan mijn bedanken voor de uylenspiegel (die mij voorgehouden werd)?quote:Op vrijdag 3 januari 2014 11:47 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Sja, het is wel weer typerend, als iemand hem well done bestelt omdat hij niet van bloed houdt, jij hem (in jouw ogen vast niet) verkeerd serveert en hij klaagt zit hij fout.
je eigen smaak opdringen aan anderen, chapeau hoor.
Heerlijk !quote:Op woensdag 1 januari 2014 11:10 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Genoeg mensen, anders zou die bereiding niet al honderden jaren bestaan...
[ afbeelding ]
(ha, ik zoek zo'n plaatje, ga naar die site en welke foto staat er potificaal bij dat artikel over perfecte steak? de mijne, hahahaha:
[ afbeelding ] )
2. Ik wist niet dat die regels zo streng zijn. Maar, serieus, als de keuringsdienst langskomt dan kunnen die toch niet bewijzen of het vlees 1 uur of 2 uur buiten de koeling ligt?quote:Op vrijdag 3 januari 2014 10:49 schreef janatwork het volgende:
2 Om een biefstuk mooi rood te bakken moet je biefstuk op kamertemperatuur zijn. De HACCP regels maken het zo goed als onmogelijk om mijn biefstukken te chambreren. Als ik dat zou doen moet ik na 2 uur al mijn niet verkochte biefstukken weggooien. Je bent het vast met me eens dat het weggooien van zo veel voorraad economisch en maatschappelijk geen goed idee is.
Iemand die een rood biefstukje besteld moet zich er dus wel van bewust zijn dat het op temperatuur brengen van het vlees een hoop tijd vergt en het dus even duurt voordat je je eten op tafel krijgt. Spoed bonnetjes met een rood besteld biefstukje weiger ik dus altijd.
3 Onkunde van de kok, net zoals de bakschema's voor gasten wat lastig zijn zijn ze dat voor een deel van de koks ook. Zoals je zelf weet zijn de arbeidsomstandigheden zwaar, de salarissen laag en de opleidingen tot kok ingeschaald op MBO niveau 2 en 3. Verwachten dat je dan nog fatsoenlijk personeel in de keuken hebt staan is misschien een tikje naïef.
quote:Op vrijdag 3 januari 2014 13:49 schreef Biekuh het volgende:
[..]
2. Ik wist niet dat die regels zo streng zijn. Maar, serieus, als de keuringsdienst langskomt dan kunnen die toch niet bewijzen of het vlees 1 uur of 2 uur buiten de koeling ligt?
Hoeveel kan een school aan een 16 jarige puber leren die 1 dag in de week in de banken zit? Het leren bakken van een bleu biefstuk moet gebeuren in het leerbedrijf niet op school. Maar de leerbedrijven zien leerlingen als goedkope arbeidskrachten en laten ze productie werk doen.quote:3. Hier wringt de schoen. Soms denk je: wat leren ze in godsnaam op school? In ieder geval niet hoe ze een biefstuk bleu moeten serveren.
Apart gevacumeerd en dan een paar minuten in water van 50 gradenquote:Op vrijdag 3 januari 2014 14:05 schreef RobinOok het volgende:
Je kunt een biefstukkie toch wel op meer manieren op temperatuur laten komen dan wachten bij kamertermperatuur? Pleur 'm 10 minuten in een oven van 50 graden en je bent ook zover.
Blijkbaar verschilt dat per instelling. De jongens die ik gezien hebben moesten eerst tig maanden naar school voor theorie en oefenkoken in enorme keukens bij de instelling. Maar dat was mijn punt eigenlijk niet. Mijn punt was dat veel van die jongens die ik heb gezien die wel willen, maar dat hun koppie het gewoon niet aankan, als je begrijpt wat ik bedoel. 6x dingen moeten uitleggen en het nog steeds verkeerd doen, niet meer dan 2 dingen tegelijk kunnen onthouden, etc. Als zulke jongens een diploma krijgen en gaan werken kunnen ze nog steeds niet correct een biefstuk garen. Ik denk dat dat de crux is van het probleem dat Piet ervaart.quote:Op vrijdag 3 januari 2014 14:00 schreef janatwork het volgende:
Hoeveel kan een school aan een 16 jarige puber leren die 1 dag in de week in de banken zit? Het leren bakken van een bleu biefstuk moet gebeuren in het leerbedrijf niet op school. Maar de leerbedrijven zien leerlingen als goedkope arbeidskrachten en laten ze productie werk doen.
Dat is dus het ding, geen boter. Margarine.quote:Op vrijdag 3 januari 2014 09:43 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Ik ben er 2 weken geleden nog geweest en het was weer erg lekker. Natuurlijk heel anders dan een "droog" gegrilde steak op houtskoolvuur. het is de Nederlandse manier van bakken in een pan met boter, veel boter.
Sinds kort ook in Bloemendaal(Overveen) gevestigd, zelfs met een hotel erbij.quote:Op vrijdag 3 januari 2014 17:39 schreef HeatWave het volgende:
http://www.iens.nl/restaurant/1197/amsterdam-cafe-loetje
En voor de rest alleen lovende kritieken.
Ach ja, zo at men ook paard bij die andere biefstukkoningquote:Op vrijdag 3 januari 2014 17:39 schreef HeatWave het volgende:
http://www.iens.nl/restaurant/1197/amsterdam-cafe-loetje
En voor de rest alleen lovende kritieken.
Ook helemaal niets mis mee, kan mij het schelen welk beest het is als het lekker smaakt.quote:Op vrijdag 3 januari 2014 17:44 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Ach ja, zo at men ook paard bij die andere biefstukkoning
Dus als jij een tbone besteld en je krijgt een haaskarbonade vind je dat okay?quote:Op vrijdag 3 januari 2014 17:46 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Ook helemaal niets mis mee, kan mij het schelen welk beest het is als het lekker smaakt.
Een T-bone krijg je sowieso niet helemaal goed. Als de ribeye goed is, is de haas te ver door. Of je moet hem met de haas even naast de grill leggen. Misschien moet jij gewoon geen T-bones meer bestellen en is dat het grootste probleem.quote:Op vrijdag 3 januari 2014 17:49 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Dus als jij een tbone besteld en je krijgt een haaskarbonade vind je dat okay?
Kom maar terug als je even gegoogeld hebt wat een tbone is, en waarom ik tbone met haarkarbonade vergelijkquote:Op vrijdag 3 januari 2014 18:08 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Een T-bone krijg je sowieso niet helemaal goed. Als de ribeye goed is, is de haas te ver door. Of je moet hem met de haas even naast de grill leggen. Misschien moet jij gewoon geen T-bones meer bestellen en is dat het grootste probleem.
quote:Op vrijdag 3 januari 2014 14:00 schreef janatwork het volgende:
[..]ja het is echt dramatisch, alle bederfelijke waar moet <7 graden bewaard worden of na 2 uur chambreren weggegooid worden. Sowieso is de maximale houdbaarheid van producten volgens de nVWA echt belachelijk kort. Daar kan ik ook nog wel een boek over schrijven.
De entrecote en de haas dan. Maar dat doet er verder niet toe, als je ze allebei goed wil hebben moet je de haas er voor het bakken/grillen afsnijden.quote:Op vrijdag 3 januari 2014 18:11 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Kom maar terug als je even gegoogeld hebt wat een tbone is, en waarom ik tbone met haarkarbonade vergelijk
Het is goed met jequote:Op vrijdag 3 januari 2014 18:21 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
De entrecote en de haas dan. Maar dat doet er verder niet toe, als je ze allebei goed wil hebben moet je de haas er voor het bakken/grillen afsnijden.
Mensen rennen ook massaal naar de wonderwok en van der valkquote:Op vrijdag 3 januari 2014 18:31 schreef Bramito het volgende:
Als ik zo de iens over Loetje lees dan kan krijg ik toch de indruk dat het in Nederland heel triest met de horeca gesteld is. Je legt een berg geld neer voor kut bediening en een in blueband gebakken biefstuk en de mensen vinden dat ook nog leuk. Lekker Hollands zeggen ze dan. Ik ben blij dat ik over 3 uurtjes aan de tapas zit.
Jep, jij weet nu wat een tbone isquote:
Een keer in een van der valk hotel gegeten en dat was ok. Ik weet wel wat ik in dat soort tenten moet kiezen. Ieder geval niks met een sausje dat is altijd uit pakjes.quote:Op vrijdag 3 januari 2014 19:07 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Mensen rennen ook massaal naar de wonderwok en van der valk
De kers is al op 234 andere bakjes appelmoes geweestquote:Op vrijdag 3 januari 2014 19:19 schreef Bramito het volgende:
[..]
Een keer in een van der valk hotel gegeten en dat was ok. Ik weet wel wat ik in dat soort tenten moet kiezen. Ieder geval niks met een sausje dat is altijd uit pakjes.
Dat wist ik al, jij weet nu dat je geen T-bone moet bestellen als je precies wil doen over de garing.quote:Op vrijdag 3 januari 2014 19:10 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Jep, jij weet nu wat een tbone is
Mag ik (als rasechte Nederlander) vragen wat je voor zo'n bordje in margarine verzopen vlees betaalt?quote:Op vrijdag 3 januari 2014 16:56 schreef Hagelkaas het volgende:
[..]
Dat is dus het ding, geen boter. Margarine.
Ik vond het niet te vreten. Mijn tafelgenoten kregen hem op precies dezelfde manier dus ik het was geen pech of iets dergelijks. Ik had al weinig vertrouwen in de Nederlandse smaak maar dit was voor mij wel een soort ultieme bevestiging. En dan twee plakken casino wit erbij, hoe durven ze..
Ik bak mijn biefstukken zelf ook altijd in boter hoor trouwens, maar dan wel echte boter.
[ afbeelding ]
Gemiddeld 25 euro voor het totaalpakket volgens de recensiesquote:Op vrijdag 3 januari 2014 20:23 schreef probeer het volgende:
[..]
Mag ik (als rasechte Nederlander) vragen wat je voor zo'n bordje in margarine verzopen vlees betaalt?
Want als ik het zo zie mogen ze me geld toegeven wil ik dat naar binnen werken.
Hah!quote:Op vrijdag 3 januari 2014 20:28 schreef Selestha het volgende:
[..]
Gemiddeld 25 euro voor het totaalpakket volgens de recensies
Tuurlijk ken ik mij short cuts ook wel, neemt niet weg dat het links of rechts om gewoon wat tijd kost. Een oven of een waterbad op 50 graden heb ik niet standaard klaarstaan.quote:Op vrijdag 3 januari 2014 14:05 schreef RobinOok het volgende:
Je kunt een biefstukkie toch wel op meer manieren op temperatuur laten komen dan wachten bij kamertermperatuur? Pleur 'm 10 minuten in een oven van 50 graden en je bent ook zover.
Veel jongens die ik ken komen uit de BBL, dus 4 dagen werken 1 naar school. Maar ik denk dat je de meeste koks wel te kort doet door te stellen dat je ze niet aan kan leren hoe je een biefstuk bakt. Ik vind het vooral jammer dat er niet een opleiding op bijvoorbeeld HBO niveau bestaat tot kok. Dat zou wat mij betreft de hele sector goed doen.quote:Op vrijdag 3 januari 2014 14:30 schreef Biekuh het volgende:
[..]
Blijkbaar verschilt dat per instelling. De jongens die ik gezien hebben moesten eerst tig maanden naar school voor theorie en oefenkoken in enorme keukens bij de instelling. Maar dat was mijn punt eigenlijk niet. Mijn punt was dat veel van die jongens die ik heb gezien die wel willen, maar dat hun koppie het gewoon niet aankan, als je begrijpt wat ik bedoel. 6x dingen moeten uitleggen en het nog steeds verkeerd doen, niet meer dan 2 dingen tegelijk kunnen onthouden, etc. Als zulke jongens een diploma krijgen en gaan werken kunnen ze nog steeds niet correct een biefstuk garen. Ik denk dat dat de crux is van het probleem dat Piet ervaart.
Ben daar in de loop der jaren verschillende keren van jongs af aan geweest. Prima tent voor eten met een familie. En inderdaad het vlees was bij mij ook altijd goed, spareribs, mixed grill, t bones . met goede frites er bij.quote:Op woensdag 1 januari 2014 12:10 schreef Weltschmerz het volgende:
Ik deel die ervaring eigenlijk niet. Ik ken het wel van vroeger, maar ik ben zelf wat effectiever gaan communiceren, en die droevig goedkope eetcafeetjes met die eeuwige droevige salades en medium steaks bestaan eigenlijk niet meer. Het is allemaal wat hoger in de markt en ze vragen tegenwoordig uit zichzelf hoe je hem wil hebben.
Maar ik ga dan ook vooral steak eten in tenten die de indruk wekken daarop geconcentreerd te zijn. Je hebt van die tenten die dan de obligate steak op de kaart hebben staan omdat er in een gezelschap vaak wel iemand is die niks anders lust, maar die vinden dat dus niet interessant. En je hebt eetcafes en restaurants die een heleboel verschillende kortgebakken rundvleesproducten aanbieden, die begrijpen doorgaans wel wat ik bedoel.
Zo was ik een keer verdwaald in het pittoreske doch tamelijk uitgestorven Zeegse. De snackbar konden we niet vinden, maar een of andere Western tent, serveersters in Cowboyhoed en spijkerbroek, pindadoppen op de vloer, bier in pullen etc. adverteerde zich duidelijk met nogal kitscherige buitenverlichting, niet mijn natuurlijke habitat in ieder geval. Dus ik zag het stuk vlees met angst en beven tegemoet, maar die was werkelijk uitstekend gebakken. Maar die zijn er op gespitst, terwijl dat voor een chef met pretenties in dito restaurant iets zal zijn wat hem niet boeit.
Geen porterhouse, geen TBonequote:Op zaterdag 4 januari 2014 19:39 schreef Hagelkaas het volgende:
Manman, dat is steak eten.
Beste steaks tot nu toe at ik bij The Bird in Berlijn. Op de menukaart staat met koeienletters dat ze weigeren de steak verder dan medium-rare te bakken, en per vleessoort staat het minimale gewicht dat ze voor je afsnijden. Grote pullen heerlijke Duitse bieren erbij. En het vriendelijke verzoek om de burgers niet met mes en vork te eten omdat ze daar knettergek van worden.
http://www.thebirdinberli(...)_berlin_menu_eng.pdf
Yepquote:Op zondag 5 januari 2014 19:44 schreef Weltschmerz het volgende:
Klinkt alsof ze er verstand van hebben.
Komend voorjaar een weekend naar Berlijn in de planning staan, deze gaan we zeker bezoekenquote:Op zaterdag 4 januari 2014 19:39 schreef Hagelkaas het volgende:
Manman, dat is steak eten.
Beste steaks tot nu toe at ik bij The Bird in Berlijn. Op de menukaart staat met koeienletters dat ze weigeren de steak verder dan medium-rare te bakken, en per vleessoort staat het minimale gewicht dat ze voor je afsnijden. Grote pullen heerlijke Duitse bieren erbij. En het vriendelijke verzoek om de burgers niet met mes en vork te eten omdat ze daar knettergek van worden.
http://www.thebirdinberli(...)_berlin_menu_eng.pdf
Prime Rib, heerlijk, samen Flank een van mijn favorietenquote:Op zondag 5 januari 2014 21:48 schreef Hagelkaas het volgende:
Als je geluk hebt, hebben ze geen ribeye maar ribstuk. Je komt er zelden lopend naar buiten.
Yankee Doodle Groningen net zo, maar dan met de hertenbiefstuk.. Zonde van zo'n lekker stukje vlees.quote:Op dinsdag 31 december 2013 18:16 schreef arjan1112 het volgende:
Dan moet je naar AC in Reeuwijk gaan.. vraag je om medium krijg je rauw
Voor die tent heb ik geen goed woord over, ze bakken er schoenzolen. En als je een tijd te wachten staat mag je maar 1 stukje vlees meenemen en dan eerst eten en weer in die rij staan.. Die koekenbakker die bij mij toen daar het vlees bakte liet veel ook aanbranden, de helft ging de prullenbak in..quote:Op maandag 6 januari 2014 16:05 schreef Marco001 het volgende:
[..]
Yankee Doodle Groningen net zo, maar dan met de hertenbiefstuk.. Zonde van zo'n lekker stukje vlees.
Precies, De groentesoep die ik had heb ik direct weer teruggebracht, alleen in mijn kopje zat volgens mij al wel een heel pak zout. Dat was eens en nooit weer. (of eigenlijk 2x, maar de 1e keer was het best ok..)quote:Op dinsdag 7 januari 2014 12:47 schreef mytec het volgende:
[..]
Voor die tent heb ik geen goed woord over, ze bakken er schoenzolen. En als je een tijd te wachten staat mag je maar 1 stukje vlees meenemen en dan eerst eten en weer in die rij staan.. Die koekenbakker die bij mij toen daar het vlees bakte liet veel ook aanbranden, de helft ging de prullenbak in..
quote:P L E A S E
At least try
Eating the damn burger
With your hands.
All you uptight people with forks and knives are driving us crazy.
And for God’s sake don’t order your meat well done.
Ach, ik vind het wel wat hebben. Het is ook een tenenkrommend aanzicht om een meisje op hoge hakjes met mes en vork te zien stuntelen met stukjes afgesneden brood en vlees. Een hamburger eet je gewoon met je handen.quote:Op dinsdag 7 januari 2014 13:28 schreef Redcoon het volgende:
Dat menu op thebirdinberlin.com, ze zullen vast erg lekker eten maken hoor, dat geloof ik best gezien de recencies... Maar ik vind onderstaande echt niet kunnen, want de klant bepaald!
[..]
Dat is hetzelfde als zeggen "excuseert u mijn taalgebruik, maar ik vind je echt een vuize vuile gore *@*%#*1!*#:&". Verzacht het niet echt naar mijn idee.quote:Op dinsdag 7 januari 2014 14:22 schreef regnavetto het volgende:
Vandaar de, "at least try". Gelijk hebben ze.
Niks opvoeden het is een restaurant, geen school. Zelf gruwel ik van doorbakken biefstuk, maar als iemand anders dat wel lekker vind en ervoor wilt betalen?quote:Op dinsdag 7 januari 2014 14:23 schreef Hagelkaas het volgende:
[..]
Ach, ik vind het wel wat hebben. Het is ook een tenenkrommend aanzicht om een meisje op hoge hakjes met mes en vork te zien stuntelen met stukjes afgesneden brood en vlees. Een hamburger eet je gewoon met je handen.
En als je je vlees well done bestelt moet je gewoon ergens anders gaan eten, niet in een steakhouse van hoog niveau.
Het is ook een beetje opvoeden hé..
Ze gaan het ook echt niet weigeren hoor, maar ik denk wel dat ze je een paar keer vragen en waarschuwen.quote:Op dinsdag 7 januari 2014 14:35 schreef Redcoon het volgende:
[..]
Niks opvoeden, ik gruwel van doorbakken biefstuk, maar als iemand anders dat wel lekker vind en ervoor wilt betalen?
Zal wel iets in die trant zijn. Maar een of andere - in mijn ogen - uit den hoogte doende bediende die je op jouw culinare tekortkomingen wijst, daar zit je als betalende klant toch niet op te wachten?quote:Op dinsdag 7 januari 2014 14:36 schreef mytec het volgende:
[..]
Ze gaan het ook echt niet weigeren hoor, maar ik denk wel dat ze je een paar keer vragen en waarschuwen.
Nee, je hebt opzich ook gewoon gelijk hoor. Maar ik denk dat het ook voortkomt uit ervaringen, van die mensen die het gortdroog bestellen (omdat ze niet beter weten) en achteraf gaan klagen dat het vlees zo droog wasquote:Op dinsdag 7 januari 2014 14:39 schreef Redcoon het volgende:
[..]
Zal wel iets in die trant zijn. Maar een of andere - in mijn ogen - uit den hoogte doende bediende die je op jouw culinare tekortkomingen wijst, daar zit je als betalende klant toch niet op te wachten?
Het moet van twee kanten komen, zij maken meteen duidelijk dat ze niet op alle klanten zitten te wachten. Dat mag ook.quote:Op dinsdag 7 januari 2014 14:39 schreef Redcoon het volgende:
[..]
Zal wel iets in die trant zijn. Maar een of andere - in mijn ogen - uit den hoogte doende bediende die je op jouw culinare tekortkomingen wijst, daar zit je als betalende klant toch niet op te wachten?
Rob Scholte maakt ook vast wel een huilend zigeunermeisje voor jequote:Op dinsdag 7 januari 2014 14:35 schreef Redcoon het volgende:
[..]
Niks opvoeden het is een restaurant, geen school. Zelf gruwel ik van doorbakken biefstuk, maar als iemand anders dat wel lekker vind en ervoor wilt betalen?
Een kunstenmaker maakt ook gewoon grappenquote:Op dinsdag 7 januari 2014 14:41 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Nee, je hebt opzich ook gewoon gelijk hoor. Maar ik denk dat het ook voortkomt uit ervaringen, van die mensen die het gortdroog bestellen (omdat ze niet beter weten) en achteraf gaan klagen dat het vlees zo droog was.
Maar sowieso valt dit wel onder misplaatste arrogantie, je bent etenklaarmaker, geen artiest.
Ja, en die heeft ook geen toezicht op wie zijn kaarten koopt he?quote:Op dinsdag 7 januari 2014 16:06 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Een kunstenmaker maakt ook gewoon grappen
Ga jij youp eens hackelenquote:Op dinsdag 7 januari 2014 16:07 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Ja, en die heeft ook geen toezicht op wie zijn kaarten koopt he?
Ga jij maar weer ergens lekker de elitaire patatbakker uithangenquote:
Tja, ik mag dan elitair zijn, ik weet tenminste waar ik het over heb.quote:Op dinsdag 7 januari 2014 16:14 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Ga jij maar weer ergens lekker de elitaire patatbakker uithangen.
Mijn inziens is er maar een kant die 'moet' en dat is de kant van restauranthouder, die vangt er immers geld voor. Niet dat ik daarom niet van hun steak of burgers kan genieten hoor, maar ik irriteer me gewoon aan zulke hooghartige uitspraken.quote:Op dinsdag 7 januari 2014 15:58 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Het moet van twee kanten komen, zij maken meteen duidelijk dat ze niet op alle klanten zitten te wachten. Dat mag ook.
Nee, jij weet waar je het over hebt voor JEZELF. Denken dat je het voor een ander weet is gewoon pure elitair misplaatst gedrag van een keukenmedewerker.quote:Op dinsdag 7 januari 2014 16:16 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Tja, ik mag dan elitair zijn, ik weet tenminste waar ik het over heb.
Hele punt van dit topic is dat ik mij afvraag waarom de meeste koks steaks niet rood leveren als ik er om vraagquote:Op dinsdag 7 januari 2014 16:18 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Nee, jij weet waar je het over hebt voor JEZELF. Denken dat je het voor een ander weet is gewoon pure elitair misplaatst gedrag van een keukenmedewerker.
ja, en daar heb je gewoon gelijk in.quote:Op dinsdag 7 januari 2014 16:23 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Hele punt van dit topic is dat ik mij afvraag waarom de meeste koks steaks niet rood leveren als ik er om vraag
Heeft alles met een mooi en duur stuk materiaal niet willen verpesten te makenquote:Op dinsdag 7 januari 2014 16:24 schreef HeatWave het volgende:
[..]
ja, en daar heb je gewoon gelijk in.
Maar we zitten nu op het punt, ik ben kok, ik lever een steak rood aan de klant ook al wil deze dat niet, want ik ben kok en weet het beter.
Je werkt ergens, daar werk je om geld te verdienen voor je baas en als de klant het zo verkocht wil hebben verkoop je het gewoon zo.quote:Op dinsdag 7 januari 2014 16:29 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Heeft alles met een mooi en duur stuk materiaal niet willen verpesten te maken
Maak ook geen schemerlamp van een antiek stuk romeins glaswerk of chineese vaas.
Dat is het hele punt ook. Een vaardige kok kan een biefstuk bereiden op alle manieren. De klant stelt zijn wensen en de kok levert het dan naar die wensen. Een kok die dat niet kan is geen beste kok. Daarbij kan een restaurant/kok prima iets aanbevelen. Maar als een klant een andere wijze lekker vind dan moet dat kunnen. Het gaat hier om kwaliteit, voor mij is iets kwaliteit wanneer de wensen van de klant overeenkomen met het geleverde product.quote:Op dinsdag 7 januari 2014 16:23 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Hele punt van dit topic is dat ik mij afvraag waarom de meeste koks steaks niet rood leveren als ik er om vraag
Tja, een van de redenen waarom ik het dus niet meer doe.quote:Op dinsdag 7 januari 2014 16:31 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Je werkt ergens, daar werk je om geld te verdienen voor je baas en als de klant het zo verkocht wil hebben verkoop je het gewoon zo.
ja, ik begrijp echt wel wat je bedoelt, ik gruwel ook van als ik mensen een mooie steak well done zie bestellen, maar ik bemoei me er gewoon niet mee, zoals het hoort. En als je dus van mening bent dat jij het voor die mensen moet beslissen omdat jij het beter weet, dan ben je dus een elitaire lul.
moet je zelf weten, maar ik vind het een beetje raar voor iemand die eten kookt voor zijn beroep.
Zoals ik in mijn recensie van dat restaurant in Eindhoven schreef, als jij een steak rood bakt en hij is nog koelkastkoud van binnen dan moet je wat anders gaan doenquote:Op dinsdag 7 januari 2014 16:32 schreef mytec het volgende:
[..]
Dat is het hele punt ook. Een vaardige kok kan een biefstuk bereiden op alle manieren. De klant stelt zijn wensen en de kok levert het dan naar die wensen. Een kok die dat niet kan is geen beste kok. Daarbij kan een restaurant/kok prima iets aanbevelen. Maar als een klant een andere wijze lekker vind dan moet dat kunnen. Het gaat hier om kwaliteit, voor mij is iets kwaliteit wanneer de wensen van de klant overeenkomen met het geleverde product.
Een steak hoort inderdaad niet koelkast koud te zijn, net zoals ze carpaccio half bevroren op je bord durven te leggen.. Zoals iemand al in dit topic zei, een hogere koksschool is geen slecht idee.quote:Op dinsdag 7 januari 2014 16:35 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Zoals ik in mijn recensie van dat restaurant in Eindhoven schreef, als jij een steak rood bakt en hij is nog koelkastkoud van binnen dan moet je wat anders gaan doen
Feit is natuurlijk dat er zat slechte restaurants/koks zijn, dat heb je toch in elk beroep?quote:Op dinsdag 7 januari 2014 17:07 schreef mytec het volgende:
[..]
Een steak hoort inderdaad niet koelkast koud te zijn, net zoals ze carpaccio half bevroren op je bord durven te leggen.. Zoals iemand al in dit topic zei, een hogere koksschool is geen slecht idee.
Ah man, binnenkort met groep vrienden weekend feesten in Berlijn. Deze komt op de must-visite lijst. Thanks!quote:Op zaterdag 4 januari 2014 19:39 schreef Hagelkaas het volgende:
Manman, dat is steak eten.
Beste steaks tot nu toe at ik bij The Bird in Berlijn. Op de menukaart staat met koeienletters dat ze weigeren de steak verder dan medium-rare te bakken, en per vleessoort staat het minimale gewicht dat ze voor je afsnijden. Grote pullen heerlijke Duitse bieren erbij. En het vriendelijke verzoek om de burgers niet met mes en vork te eten omdat ze daar knettergek van worden.
http://www.thebirdinberli(...)_berlin_menu_eng.pdf
Mensen die zich aan die menu kaart ergeren kunnen ook gewoon ergens anders eten he. Vrij land enzo. Als je je al aangevallen voelt door een menukaartje moet je psychische hulp zoeken.quote:Op dinsdag 7 januari 2014 16:16 schreef Redcoon het volgende:
[..]
Mijn inziens is er maar een kant die 'moet' en dat is de kant van restauranthouder, die vangt er immers geld voor. Niet dat ik daarom niet van hun steak of burgers kan genieten hoor, maar ik irriteer me gewoon aan zulke hooghartige uitspraken.
Kijk deze tent loopt goed, dus gunnen we hen blijkbaar een zekere mate van eigenaardigheid. Zou een normaal, matig of slecht restaurant dit doen dan zouden we er schande van spreken. Ik weet het niet, vind het gewoon onbeschoft.
Aangevallen, psychische hulp? Blaas je vaker berichten op naar zulk onnozele proporties? Ik zei nog dat ik alsnog perfect kan genieten van hun eten, maar dat ik gewoon niet netjes vind.quote:Op dinsdag 7 januari 2014 19:15 schreef habitue het volgende:
[..]
Mensen die zich aan die menu kaart ergeren kunnen ook gewoon ergens anders eten he. Vrij land enzo. Als je je al aangevallen voelt door een menukaartje moet je psychische hulp zoeken.
Ik dik soms dingetjes aan ja.quote:Op dinsdag 7 januari 2014 19:33 schreef Redcoon het volgende:
[..]
Aangevallen, psychische hulp? Blaas je vaker berichten op naar zulk onnozele proporties? Ik zei nog dat ik alsnog perfect kan genieten van hun eten, maar dat ik gewoon niet netjes vind.
Het is het goed recht van een restaurateur om iets te weigeren. We leven in een vrije wereld. Dus als hij/zij zijn biefstuk niet doorbakken wil serveren, dan is dat zo. Het staat jou dan vrij er niet te eten.quote:Op dinsdag 7 januari 2014 14:35 schreef Redcoon het volgende:
[..]
Niks opvoeden het is een restaurant, geen school. Zelf gruwel ik van doorbakken biefstuk, maar als iemand anders dat wel lekker vind en ervoor wilt betalen?
als je die meuk niet echt bakt is ie toch zo klaar?quote:Op dinsdag 31 december 2013 18:28 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Zoals gezegd, terugsturen doe ik, maar dan kan je dus pas gaan eten als de rest al klaar is.
Er is toch zeker geen wettelijke richtlijn voor hoe een biefstuk of steak eruit moet zien? Als de rare je bij tent A niet bevalt moet je er gewoon niet meer komen, klaar.quote:Op dinsdag 7 januari 2014 21:02 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
Het is het goed recht van een restaurateur om iets te weigeren. We leven in een vrije wereld. Dus als hij/zij zijn biefstuk niet doorbakken wil serveren, dan is dat zo. Het staat jou dan vrij er niet te eten.
Dat is weer iets heel anders dan een bestelling van een rare biefstuk wel opnemen, maar dan het verkeerde leveren. Dat is incompetentie.
Zeker. Maar het is wel mooi kut als je niet krijgt wat je is beloofd en men wel verwacht dat je betaalt...quote:Op dinsdag 7 januari 2014 21:13 schreef Keith_Bakker het volgende:
[..]
Er is toch zeker geen wettelijke richtlijn voor hoe een biefstuk of steak eruit moet zien? Als de rare je bij tent A niet bevalt moet je er gewoon niet meer komen, klaar.
Dat is het zeker, alleen als dat een valide argument is kun je 90% van de producten en diensten wel afschaffen.quote:Op dinsdag 7 januari 2014 21:14 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
Zeker. Maar het is wel mooi kut als je niet krijgt wat je is beloofd en men wel verwacht dat je betaalt...
Eerlijk gezegd vind ik het vrij hooghartig om te denken dat als je 50 euro wil uitgeven iedereen maar voor je moet kruipen. Als ik een timmerman inhuur dan vraag ik hem ook niet om de vloer te schrobben. Vrije mensen beslissen zelf welk werk ze tegen welk bedrag voor je willen doen.quote:Op dinsdag 7 januari 2014 16:16 schreef Redcoon het volgende:
[..]
Mijn inziens is er maar een kant die 'moet' en dat is de kant van restauranthouder, die vangt er immers geld voor. Niet dat ik daarom niet van hun steak of burgers kan genieten hoor, maar ik irriteer me gewoon aan zulke hooghartige uitspraken.
Ik gun iedereen zijn eigenaardigheid. Dan vind ik het juist beleefd om meteen al duidelijk te maken wat je van plan bent voor welk geld te doen.quote:Kijk deze tent loopt goed, dus gunnen we hen blijkbaar een zekere mate van eigenaardigheid. Zou een normaal, matig of slecht restaurant dit doen dan zouden we er schande van spreken. Ik weet het niet, vind het gewoon onbeschoft.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |