Nog meer redenen waarom je niet continu naar het verleden moet kijken. De ontwikkelingen in virtual reality en tele-conferencing gaan gewoon door en worden steeds beter:quote:Op vrijdag 20 december 2013 01:47 schreef El_Matador het volgende:
Een ander voorbeeld uit het filmpje; Second Life. Het mag onder bepaalde groepen erg populair zijn, maar is niet het succes geworden wat het toegedicht wordt. Ondanks dat het concept leuk en boeiend is (heb het geloof ik een week gespeeld ofzo). Virtual Reality bestond al toen ik begon met studeren. Ik stelde me de modellen die ik nu, 15 jaar later maak voor in 3D Virtual Reality op het moment dat ik klaar was met mijn studie. Nee hoor.
Meeten via Second Life? Vluchtkosten besparen??
Ik werk zelf internationaal en reis heel veel, juist omdat videoconferencing gewoon niet goed werkt. Het is niet sociaal geaccepteerd en wordt daarom in veel bedrijven die er baat bij hebben veel te weinig gebruikt.
Ik redeneer niet vanuit mijn EIGEN perspectief, maar vanuit de ervaringen in inmiddels 52 landen. Leuk dat CalTech en MIT en de Aziaten hieraan werken, echt. Begrijp me niet verkeerd. Ik vind het interessant en een positieve, optimistische blik waardeer ik.
Realistisch is het echter niet; het verleden wijst dat uit.
Minder werken dan 40 uur per week als je kan.quote:Op zondag 29 december 2013 23:23 schreef LelijKnap het volgende:
Beetje zuur dat wij dan nog moeten werken nu :/ Geeft me erg de neiging om maar 'voor mn tijd uit' te zijn.
Als het kan, zeker. Ik zoek nu naar iets voor 20/25, wat het meest ideale is.quote:Op zondag 29 december 2013 23:25 schreef Probably_on_pcp het volgende:
[..]
Minder werken dan 40 uur per week als je kan.
En als je ideeën tegenkomt over een basisinkomen, dan zou ik die steunen. Maar dat is mijn persoonlijke mening. De enige manier die ik zie om tot een rustige transitie te komen naar een ander soort maatschappij, is met een gegarandeerd basisinkomen voor elke burger.quote:Op zondag 29 december 2013 23:28 schreef LelijKnap het volgende:
[..]
Als het kan, zeker. Ik zoek nu naar iets voor 20/25, wat het meest ideale is.
Het zou me niets verbazen als de nieuwe standaard werkweek 30 en daarna 20 uur wordt net zoals je vroeger 60 uur werkte en nu 40.quote:Op zondag 29 december 2013 23:25 schreef Probably_on_pcp het volgende:
[..]
Minder werken dan 40 uur per week als je kan.
Laat maar komenquote:Op dinsdag 31 december 2013 10:58 schreef Erasmo het volgende:
[..]
Het zou me niets verbazen als de nieuwe standaard werkweek 30 en daarna 20 uur wordt net zoals je vroeger 60 uur werkte en nu 40.
quote:Intel toont computer ter grootte van sd-kaart
Intel heeft op de CES-elektronicabeurs in Las Vegas een kleine computer ter grootte van een sd-kaart gepresenteerd. De chipfabrikant hoopt dat ontwikkelaars de kleine pc gebruiken voor draagbare apparatuur.
De mini-computer, die waarschijnlijk moet concurreren met onder meer de Raspberry Pi, is opgebouwd rond een dualcore-Quark-soc, die Intel in oktober aankondigde. De kleine Intel-pc ter grootte van een sd-kaart communiceert met de buitenwereld via wifi en bluetooth. Het apparaat beschikt voor zover bekend niet over fysieke poorten. Onduidelijk is hoe de pc van stroom moet worden voorzien.
De Edison wordt geleverd met Linux, maar kan worden voorzien van andere besturingssystemen, al is niet duidelijk hoe die moeten worden geïnstalleerd. De pc krijgt een eigen downloadwinkel. Intel hoopt dat ontwikkelaars de kleine pc gaan gebruiken voor draagbare apparatuur. Intel zelf toonde het voorbeeld van een onesie voor baby's die statistieken over het kind naar een koffiemok verstuurt.
Ontwikkelaars die nieuwe applicaties voor de Edison bedenken, maken kans op 500.000 dollar, omgerekend 367.000 euro, zo beloofde Intel-ceo Brian Krzanich; in totaal wordt 1,3 miljoen dollar, omgerekend 954.000 euro, verdeeld. De Edison komt deze zomer op de markt.
Precies. Mensen doen vaak alsof ze hun werk leuk vinden, maar vaak twijfel ik aan hoe leuk ze het nou echt vinden.quote:Op dinsdag 31 december 2013 12:40 schreef Comp_Lex het volgende:
Mensen willen eigenlijk helemaal geen baan hebben. Mensen willen eigenlijk ook helemaal geen geld. Wat mensen wel willen is toegang tot goederen.
Zitten best leuke dingen in. Alleen, het gaat niet gebeuren.quote:
Volgens hem is het een kwestie van opvoeding en onderwijs voordat het niet meer mis gaat.quote:Op woensdag 8 januari 2014 00:51 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Zitten best leuke dingen in. Alleen, het gaat niet gebeuren.
Een resource-based economy gaan we sowieso naartoe. Met ons huidig gebruik van fossiele brandstoffen en ertsen wordt het simpelweg de enige mogelijkheid.
Ah: "you don't own anything in this world". Daar gaat het hard mis, dat zal niemand willen.
MMORPG's zijn juist populair en worden alleen maar populairder. Met meer 'gratis' spellen (f2p) zijn er ook meer spelers. En het is niet ondenkbaar dat de toekomstige generatie minder zal reizen en dat MMORPG's met robots worden gecombineerd om zo avatars te maken waarmee mensen met elkaar afspreken. Dus met een Oculus rift, Araig motion suit, Epoc headset en kinect achtige besturing zouden mensen met elkaar kunnen afspreken ondanks grote afstanden voor bv. virtuele optredens van artiesten maar ook in het zakenleven.quote:Op vrijdag 20 december 2013 01:47 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Een ander voorbeeld uit het filmpje; Second Life. Het mag onder bepaalde groepen erg populair zijn, maar is niet het succes geworden wat het toegedicht wordt. Ondanks dat het concept leuk en boeiend is (heb het geloof ik een week gespeeld ofzo). Virtual Reality bestond al toen ik begon met studeren. Ik stelde me de modellen die ik nu, 15 jaar later maak voor in 3D Virtual Reality op het moment dat ik klaar was met mijn studie. Nee hoor.
Dit vind ik zo jammer. Het argument lijkt verzonnen te zijn door ouderen die niet willen dat jongeren hen als nutteloos gaan zien. En jongeren die een oudere werkgever hebben of ouders die zoiets geloven en omdat ze nu eenmaal afhankelijk zijn het vooral daarom eens zijn en diens mening overnemen.quote:We blijven mensen, juist daarom zullen nieuwe generaties dat niet "normaal" gaan vinden.
Als Nederland een kenniseconomie wil worden mogen ze wel eens wat meer gaan investeren in hoogwaardig onderwijs. Maar inderdaad: alleen hoogwaardige banen zullen overblijven (waaronder in mijn tak hehe). Het is overigens wel zorgwekkend als ook agenten vervangen zouden worden door robots. Met robots kan je geen discussie hebben en wat als deze op tilt slaatquote:Op woensdag 8 januari 2014 10:32 schreef loop het volgende:
Het lijkt mij zo klaar als een klontje dat vrijwel alle banen verdwijnen. Robots zullen binnen een paar decennia zelf nieuwe robots bouwen en deze onderhouden, zelf het ijzer zal gewonnen worden door robots.
Er zijn nu al landbouwrobots en dat komt goed uit met een tekort aan boeren in meerdere delen van de wereld. Binnenkort is de software voor zelfrijdende auto's gereed en dan zullen de eerste logistiek banen verdwijnen immers robot plukt groentes, andere robot brengt het naar fabriek voor verwerking tot eten, andere robot brengt het in de straat en de huisrobots brengen het naar de keuken. Met zonne energie wordt het nog aantrekkelijker.
Dat is dan een basisbehoefte die gevuld zou kunnen worden door robots. Het is alleen hopen op een wonder dat men besluit schulden kwijt te schelden zoals hypotheken zodat mensen ook min of meer 'gratis' onderdak zullen hebben, naast misschien het ombouwen en weggeven van kantoorpanden voor de komende generatie. En dat men zonnepanelen gaat uitdelen als het zover is dat men in ieder geval warmte en kou kan opwekken voor verwarming, voedsel bewaren en bereiden en internet kan gebruiken voor educatie.
Want als dadelijk het overgrote deel van de bevolking thuis zit dan blijft er alle tijd over voor educatie. En dan zal men hopelijk ook anders kijken naar opleidingen, dat uiteindelijk iedereen wel op WO nivo eindigd, de huidige WO'ers zouden multispecialisten kunnen worden en dan zouden we of zoveel mogelijk op ruimtevaart kunnen concentreren als land of besluiten andere landen te helpen in hun ontwikkeling. Nederland zou als het ware een grote bibliotheek kunnen worden met voornamelijk onderzoekers maar ook grafische vormgevers, audio specialisten, theater, entertainers die ideeën en oplossingen kunnen presenteren met moderne technologie, CGI e.d.
Nederland zou dan vooral een kenniseconomie worden waar ook veel ruimte is voor experimenteren, research & development.
De realiteit is helaas weinig hoopvol, nog te weinig bedrijven die eraan willen werken, scholen die niet genoeg erop inspelen, weinig kans dat men schulden gaat kwijt schelden (tenzij er protesten komen als de vergrijzing erger dan verwacht blijkt te zijn). Laatst nog Eyeworks die mogelijk door een buitenlands bedrijf opgekocht gaat worden, maar ook emigranten die vanwege de Nederlandse beperkingen in het buitenland de dingen doen die Nederland nodig heeft. Zelfs de Rijksdienst publiceerde nog een rapport over kansen voor Nederlanders in Japan, hoe ze daar mensen nodig hebben die willen werken aan agrarische robots vanwege de vergrijzing. Die mensen moeten juist in Nederland gaan werken.
Het is juist de bedoeling dat de robots de nieuwe onderklasse worden en de huidige onderklasse de bovenklasse gaat worden en de huidige bovenklasse een overbovenklasse. Dus de onderklasse zoveel mogelijk alles van de thuiswereld in de gaten houden terwijl de bovenklasse de ruimte in gaat.quote:Op woensdag 8 januari 2014 11:10 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Als Nederland een kenniseconomie wil worden mogen ze wel eens wat meer gaan investeren in hoogwaardig onderwijs. Maar inderdaad: alleen hoogwaardige banen zullen overblijven (waaronder in mijn tak hehe). Het is overigens wel zorgwekkend als ook agenten vervangen zouden worden door robots. Met robots kan je geen discussie hebben en wat als deze op tilt slaatNiet dat sommige agenten nu de grootste lichten zijn, maar toch
Het grootste voordeel van een robot is dat een robot geen pauze hoeft te nemen, zwaarder werk aankan en langer door kan gaan. Hierdoor zullen wel zoals je zelf aangeeft alle eenvoudige baantjes verdwijnen, van fabrieksarbeider tot koffiejuffrouw. Hier moet je als maatschappij zeer goed op voorbereid zijn, want de gehele onderklasse heeft geen dagbesteding meer.
Gaat even op de watchlist voor wat meer christelijke tijden.quote:Op woensdag 8 januari 2014 18:17 schreef Probably_on_pcp het volgende:
Wel grappig dat het hier nu gaat over een kenniseconomie. Gisteren heb ik mezelf even weer geupdate over de stand van zaken bij Khan Academy en het gaat erg goed met ze!
De resultaten zijn veelbelovend en kinderen die vroeger zouden achterblijven, kunnen dankzij Khan Academy gewoon meekomen. Dit is echt de toekomst van educatie. Kunnen we eindelijk dat fabriekssysteem van onderwijs achter ons laten![]()
Deze lezing van een half uur is echt geweldig!
Nog meer:
Als jij in de 15e eeuw zou leven dan zou je waarschijnlijk je klompen in een weefgetouw gooien. Wellicht moeten we die straatveegkarretjes maar weer uitfaseren zodat er duizenden straatvegers aan het werk kunnen?quote:Op donderdag 9 januari 2014 18:54 schreef loop het volgende:
Er gaan echt enorme veranderingen komen binnen een paar decennia die veel van ons zullen meemaken. Maar zo weinig die moord en doodslag roepen.
Er gaat toch echt een enorme groep mensen verdwijnen of leven in primitieve omstandigheden, er zijn nu al mensen die zonder baan zitten doordat hun baas robots heeft gekocht en hen heeft vervangen. Ik vraag me ook serieus af in hoeverre de slechte staat van de huidige economie hiermee te maken heeft. Ik zie het probleem zelf nu pas jaren te laat, gelukkig ben ik dan weer niet de enige want ik zag het al wel aankomen voor Google zwaar begon te investeren. En je zou denken dat er genoeg anderen zijn die jarenlang films als de Terminator hebben gemaakt om te waarschuwen, of onlangs nog Elysium.
Als artikelen al genoemd zijn excuses daarvoor maar ik noem ze gewoon nog een keer.
Chinese robots die noodlevoorbereiders in Chinese keukens vervangt van half 2012:
[ afbeelding ]
Kosten kok per jaar: 7000 euro incl. zeuren, te laat komen, uitputting tegenover een altijd werkende robot die niet klaagt, kosten robot zo'n 1000-1500 euro eenmalig.
En zo'n robot stelt dan nog weinig voor en is dan best inefficient, alleen al de arm, camera en stroomtoevoer is genoeg. Maar stel dat jij die noodlevoorbereider was.
De Foxbot, die miljoenen werkers bij Foxconn in China gaan vervangen:
[ afbeelding ]
Dan kunnen we net zo goed zelf robots maken die computeronderdelen maken, dat was immers het idee van die werkzaamheden uitbesteden aan lage lonen landen. Nu gaat het geld naar andere landen, wat ook niet meer in roulatie komt zoals voorheen (dus werkers die er producten van aanschaffen waardoor anderen weer geld hebben maar alles bij de eigenaars). En die andere landen kunnen er weer grondstoffen voor kopen om nog meer robots te maken.
Het wachten is op massale ontslagen in de transport sector met zelfbesturende voertuigen, vrachtwagen chauffeurs verdwijnen, piloten, treinmachinisten, taxi/bus chauffeurs. Dat zijn veel banen wereldwijd. Nog maar afgezien van het feit dat er dan wel weer minder producten/mensen vervoerd hoeven te worden aangezien meer mensen werkloos raken en niet meer evenveel producten zullen kunnen kopen of voor reizen kunnen betalen.
Waar Foxconn nu mee bezig is zal vroeg of laat normaal worden in andere landen. Hele fabrieken vol met robots die alles maken. Leraren zullen op termijn ook wel vervangen worden, het hele educatieve systeem kan op de schop. Administratie zal ook allemaal geautomatiseerd worden, op den duur zal de gehele papier handel er ook wel mee ophouden zodra zonnepanelen efficiënter zijn en tablets (nog) zuiniger.
En toch lijkt het idee van aankomende ramp aan de meeste mensen voorbij te gaan. Ik denk dat ik maar activist ga worden ofzo om mensen te waarschuwen dat we in Nederland zwaar achterlopen en niet genoeg voorbereid zijn op al die veranderingen en uiteindelijk het onderspit zullen delven als we niet meer kunnen exporteren. Sommige reacties die ik lees over dat er altijd mensen zullen zijn die moeten controleren, of onderhouden of zelfs dat sommige banen nooit zullen verdwijnen zoals chirurg. Alleen rechters (behalve snelrecht, verkeersovertredingen), artsen en de politiek kan ik me voorstellen dat deze als laatsten vervangen zullen worden.
Robots zullen alleen maar beter worden dan de beste artsen, die immers sterven waarmee die kennis en ervaring is verloren. Robots gaan eeuwen lang door, programmering is gewoon over te zetten van de ene naar de andere en met zelflerend vermogen is het maar een kwestie van tijd dat robots ook beter zullen worden dan menselijke artsen. En zo zullen robots ook zichzelf gaan onderhouden en nieuwe maken en dan is de mens gewoon niet meer nodig. Degenen die dan nog in leven zijn erven de wereld en ik vraag me serieus af hoe groot de kans is dat ik of mijn kinderen daarbij horen. Eerder vermoed ik dat mijn kinderen tegen die tijd leven als middeleeuwse boeren terwijl ze de 'rijkere' kinderen voorbij zien vliegen in hun robot vliegtuigen.
Waarom zou de regering dit niet meer adverteren en mensen aan het denken zetten, of subsidies voor werkgroepen, films die het onderwerp realistisch uitbeelden zodat mensen het zich makkelijker kunnen voorstellen.
Sorry maar ik snap je punt niet en geloof niet dat je inschatting van mij juist is of dat je mijn post hebt gelezen en/of begrepen. Ik ben juist voor robotisering, liever vandaag dan morgen, automatisering is zelfs mijn beroep maar ik geloof dat als de staat niet alles in goede banen zal leiden zodat uiteindelijk iedereen erbij gebaat is de kloof tussen rijk en arm alleen maar groter zal worden en er veel mensen veel zullen verliezen en dat is niet goed.quote:Op donderdag 9 januari 2014 23:20 schreef Erasmo het volgende:Als jij in de 15e eeuw zou leven dan zou je waarschijnlijk je klompen in een weefgetouw gooien. Wellicht moeten we die straatveegkarretjes maar weer uitfaseren zodat er duizenden straatvegers aan het werk kunnen?
Nee; door de verwachte robotisering (die echt niet zo hard gaat als beweerd wordt en er zijn simpelweg teveel mensen om te vervangen, dus het zal zo'n vaart niet lopen) ontstaat er een hele hoop ruimte voor arbeid, werk dus, dat voor die oude onderlaag beschikbaar wordt; werk dat robots niet kunnen. Juist dat werk zal belangrijker worden.quote:Op vrijdag 10 januari 2014 01:58 schreef loop het volgende:
[..]
Sorry maar ik snap je punt niet en geloof niet dat je inschatting van mij juist is of dat je mijn post hebt gelezen en/of begrepen. Ik ben juist voor robotisering, liever vandaag dan morgen, automatisering is zelfs mijn beroep maar ik geloof dat als de staat niet alles in goede banen zal leiden zodat uiteindelijk iedereen erbij gebaat is de kloof tussen rijk en arm alleen maar groter zal worden en er veel mensen veel zullen verliezen en dat is niet goed.
De kloof is er nu al, als straks de bovenlaag robots heeft gemaakt/gekocht die nieuwe robots kunnen bouwen en onderhouden hebben ze dus geen mensen meer nodig en dan zal de onderlaag achterblijven en dat is wat er nu gebeurt aangezien ik de politiek niet of nauwelijks programma's zie bedenken hoe hiermee om te gaan. De onderlaag zou dan de nieuwe bovenlaag moeten worden en meer tijd moeten hebben om zich te kunnen ontwikkelen maar dat zal dan niet gaan voor hen omdat ze nu eenmaal tijd moeten besteden aan werk terwijl de voormalige bovenlaag wel alle tijd heeft om zich te ontwikkelen en uiteindelijk de ruimte in kan gaan.
In een paar decennia krijg je dan dat de mensen met robots een enorme voorsprong zullen hebben in ontwikkeling van technologie terwijl de mensen die achterblijven door werken minder tijd/motivatie hebben voor dezelfde ontwikkeling.
Over de toekomst kan men eindeloos discussiëren, de toekomst is ongeschreven. Het is echter het hoopvolle idee dat alles wel goed komt voor iedereen dat mensen zal nekken met alle rooskleurige argumenten waarom het anders zal gaan.quote:Op vrijdag 10 januari 2014 02:38 schreef El_Matador het volgende:
Nee; door de verwachte robotisering (die echt niet zo hard gaat als beweerd wordt en er zijn simpelweg teveel mensen om te vervangen, dus het zal zo'n vaart niet lopen) ontstaat er een hele hoop ruimte voor arbeid, werk dus, dat voor die oude onderlaag beschikbaar wordt; werk dat robots niet kunnen. Juist dat werk zal belangrijker worden.
Groot verschil is alleen het tijdsbestek. De huidige veranderingen zijn voornamelijk na WO2 op gang gekomen, in een halve eeuw terwijl eerdere veranderingen een eeuw of langer duurde en veel geleidelijker aan ging.quote:Zoals je hierboven al hoorde zijn de parallellen met het verleden goed te trekken. Eerdere automatisering leidde ook niet tot "banenverlies" (een baan is niet iets statisch ofzo, en ook niet iets waar je recht op hebt). Een baan is werk, een arbeidsplaats. Banen verdwijnen en dat maakt nieuwe banen weer mogelijk.
Dat beweer ik ook niet. Maar een deel al wel, niet alleen robots maar ook software die tussenpersonen uitschakelt.quote:Dat op dit moment in Nederland veel ex-hardwerkenden thuiszitten ligt echt niet aan die paar robots die erbij zijn gekomen.
Daar zou de regering dus op kunnen inspelen, om die mensen dan een computer te geven en dat zij online IT leren. Kunnen mensen thuisblijven maar wordt er toch in geïnvesteerd. Als ik een nieuwe baan zou moeten zoeken en ik zie de vacatures denk ik bij veel 'ja dat kan ik gaan doen maar dan bouw ik liever zelf een robot die het doet'. Met opensource en wat onderdelen is een DIY robot zo in elkaar gezet. Als ik het geld had gehad dan was ik allang geëmigreerd en had ik een lap grond met land en tuinbouw robots en zou ik verder niemand nodig hebben als het gebouwd zou zijn.quote:Het ligt aan:
• geen incentive om aan het werk te gaan; uitkeringen zijn zo royaal (met name de bijstand + alle toeslagen en aftrekposten en tegemoetkomingen, een heel woud van onbegrijpelijke cijfertjes die veel te veel ambtenaren aan het werk houden) dat je er met een laagbetaalde baan nauwelijks mee opschiet en je ook ineens kinderopvang moet gaan betalen
Nog meer redenen om zo snel mogelijk zelfstandig te worden als natie om te voorkomen dat men dadelijk zonder inkomsten zit en geen eten, onderdak of andere basisbehoeftes meer heeft. Hongarije doet het dan beter wat ik onlangs nog las over dat zij eerst de burgers zelfstandig willen maken, dus eerst de onderlaag veilig stellen en dan pas verderwerkend naar boven.quote:• een oneerlijke concurrentie door de EU-decreten uit Brussel; Nederland zal zijn laag en middelbetaalde taskforce verliezen aan Midden- en Oost-Europeanen die het werk onder de prijs doen
Nog zoiets; als het Rijk nu subsidies verstrekt voor bedrijven die met robots willen beginnen dan zou dat ook al veel schelen. Meer investeren in IT scholen en minder in anderen zodat die scholen failliet gaan en studenten wel gedwongen worden om een IT relevante studie te kiezen.quote:• een weinig innovatieve bevolking, sterk tegengewerkt door een overheid die het ondernemers niet makkelijker maakt om iets te beginnen (juist iets wat in een crisis aangewakkerd moet worden) die liever geen risico's willen lopen door iets voor zichzelf te beginnen, wederom door de overheid gefaciliteerd
quote:
quote:
quote:This is society’s collective fantasy of a robot, part-R2D2, part-Robocop, part-WALL-E, part-Rocky’s plaything in Rocky 4, mixed in with a our shared technological nightmares. It sounds like a joke, but it isn’t.
As Santana Li outlines proudly, the beast before him on stage takes in 360-degree video through four cameras, is capable of thermal imaging, registers gestures, recognizes faces and can run 300 license plates in a single minute. It works off proximity GPS and scans its environment every 25 milliseconds. It runs off nearly identical technology to Google’s self-driving cars. He boasts that it can see, feel, hear and smell. It is autonomous, will roam outdoors, can take video, decide when it needs to return and charge its batteries and can detect biological and chemical pathogens and radiation.
quote:Op dinsdag 31 december 2013 10:58 schreef Erasmo het volgende:
[..]
Het zou me niets verbazen als de nieuwe standaard werkweek 30 en daarna 20 uur wordt net zoals je vroeger 60 uur werkte en nu 40.
quote:
De fastfoodmedewerkers zijn aan de beurtquote:Robots will replace fast-food workers
As protesters across the country call for the fast-food chains to raise their wages, a number of companies have begun experimenting with new technology that could significantly reduce the number of restaurant workers in the years to come.
Restaurant industry backers warn that a sharp rise in wages would be counterproductive, increasing the appeal of automation and putting more workers at risk of job loss.
"Faced with a $15 wage mandate, restaurants have to reduce the cost of service," blared an ad in The Wall Street Journal last year from the Employment Policies Institute, which supports corporate interests. "That means fewer entry-level jobs and more automated alternatives -- even in the kitchen."
Other industry observers aren't so definitive, noting that it takes time to introduce new technology and that human interaction has always been a major component of the hospitality business. What's clear at least is that software and machines will play an increased role in our dining experiences going forward.
Panera Bread (PNRA) is the latest chain to introduce automated service, announcing last month that it plans to bring self-service ordering kiosks as well as a mobile ordering option to all its locations within the next three years. The news follows moves from Chili's and Applebee's to place tablets on their tables, allowing diners to order and pay without interacting with human wait staff at all.
Panera, which spent $42 million developing its new system, claims it isn't planning any job cuts as a result of the technology, but some analysts see this kind of shift as unavoidable for the industry.
In a widely cited paper released last year, University of Oxford researchers estimated that there is a 92% chance that fast-food preparation and serving will be automated in the coming decades.
With artificial-intelligence technology like IBM's (IBM, Fortune 500) Watson platform making strides in advanced reasoning and language understanding, it's not hard to see how robots could be designed to provide more sophisticated interactions with restaurant customers than kiosks can manage.
Delivery drivers could be replaced en masse by self-driving cars, which are likely to hit the market within a decade or two, or even drones. In food preparation, there are start-ups offering robots for bartending and gourmet hamburger preparation. A food processing company in Spain now uses robots to inspect heads of lettuce on a conveyor belt, throwing out those that don't meet company standards, the Oxford researchers report.
Darren Tristano, a food industry expert with the research firm Technomic, said digital technology will "slowly, over time, create efficiency and labor savings" for restaurants. He guessed that work forces would only drop as a result by 5% or 10% at a maximum in the decades to come, however, given the expectations that customers have for the dining experience.
"If you look at the thousands of years that consumers have been served alcohol and food by people, it's hard to imagine that things will change that quickly," he said.
quote:'Nederland dankt welvaart aan slimmer werken'
Nederland heeft zijn hogere welvaart bijna louter te danken aan slimmer werken. Door een hogere arbeidsproductiviteit is ons inkomen sinds de jaren vijftig vierenhalf keer groter geworden. Slimmer werken heeft Nederland de laatste twee decennia echter veel minder groei opgeleverd, zodat Nederlanders ook meer zullen moeten werken om welvaart nog te laten groeien.
Dat constateert directeur Frank Kalshoven van de Argumentenfabriek en Volkskrant-columnist in zijn zaterdag te verschenen boek Groeiland. Alleen een combinatie van slimmer werken en meer werken biedt de kans op hoger inkomen om zo de stijgende kosten van gezondheidszorg en onderwijs te blijven betalen, zegt Kalshoven.
'Want beter onderwijs en betere gezondheidszorg zijn niet gratis, die moet je kopen', zegt hij. 'En om dat te verdienen heb je inkomensgroei nodig. Een land zonder inkomensgroei zal het moeilijk hebben om het onderwijs en de gezondheidszorg te verbeteren.'
In zijn boek legt Kalshoven Nederland de keuze voor. Nederlanders kunnen meer of minder werken. En ze kunnen al dan niet de productiviteit verhogen door te investeren in slimmer werken.
Hoger opgeleid
Kalshoven denkt dat de razendsnelle verbetering van arbeidsproductiviteit echter tot het verleden behoort. De afgelopen vijftig jaar is het opleidingsniveau van de beroepsbevolking sterk verbeterd, doordat velen gingen doorleren. Tegenwoordig is 28 procent van de Nederlanders al hoger opgeleid en is het moeilijker om het kennisniveau van de Nederlandse beroepsbevolking nog met grote sprongen te verhogen.
Kalshoven bepleit daarom ook om meer te werken. Jongeren moeten sneller hun studie afronden, ouderen langer doorwerken. Maar ook tijdens de werkzame periode mogen Nederlanders meer uren maken. De Volkskrant-columnist pleit bijvoorbeeld voor het mogelijk maken van een langere werkweek.
'Wat mij betreft keren we terug naar de 60-urige werkweek. Dat zetten we in de cao's, en vervolgens geven we aan ieder individu de keuze om zo veel te werken als hij of zij zelf wil, ergens tussen nul en zestig uur. In onze cao's staat nu veelal dat we 36 uur per week werken. Maar ik kan me voorstellen dat iemand aan de onderkant van het loongebouw dolgraag 44 uur in plaats van 36 uur zou werken.'
Kalshovens pleidooi om meer te gaan werken is opmerkelijk nu 687 duizend Nederlanders werkloos zijn en veel economen verwachten dat technologische vooruitgang de komende jaren tot veel banenvernietiging zal leiden. Maar Kalshoven is optimistisch dat er op termijn weer genoeg nieuwe banen gecreëerd zullen worden.
Alleen maar goed. Bij zo'n kiosk bestel veel je sneller en er worden geen fuckups meer gemaakt met de bestelling.quote:Op vrijdag 23 mei 2014 22:03 schreef Sylv3se het volgende:
[..]
De fastfoodmedewerkers zijn aan de beurt
twee leuke meiden aan de deur om te smilen zullen wel blijvenquote:Op vrijdag 23 mei 2014 22:03 schreef Sylv3se het volgende:
[..]
De fastfoodmedewerkers zijn aan de beurt
quote:Op woensdag 28 mei 2014 11:37 schreef HD9 het volgende:
maar we krijgen wel steeds meer werklozen , een permanente pool van werklozen die nauwelijks iets te besteden hebben en geen huizen kunne kopen, degegenen die wel werken kunnen vrijstaande woningen kopen
j a vind dat maar leuk, voor de economie zou het een enorme deflatoire periode zijn met steeds lagere gewone bestedingen, veel minder consumptiequote:
Daarom hebben we over niet al te lange tijd een basisinkomen nodig.quote:Op woensdag 28 mei 2014 18:15 schreef michaelmoore het volgende:
er is nu eenmaal minder werk, sommigen van ons,, / velen zullen levenslang in de bijstand blijven
ja ik was vorige week in een supermarkt waar je alles zelf moet doen, boodschappen scannen en zelfs het geld in de controlesleuf doen en het bonnetje al dan niet uitprintenquote:Op woensdag 28 mei 2014 18:44 schreef Probably_on_pcp het volgende:
[..]
Daarom hebben we over niet al te lange tijd een basisinkomen nodig.
Dan moeten die studenten die geen studiebeurs meer krijgen maar gaan bedelen of de prostitutie in.quote:Op woensdag 28 mei 2014 19:20 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ja ik was vorige week in een supermarkt waar je alles zelf moet doen, boodschappen scannen en zelfs het geld in de controlesleuf doen en het bonnetje al dan niet uitprinten
Daat gaat dus dan ook de bijverdiensten van jongeren
ja dat is niet te automatiseren , alhoewel ....quote:Op woensdag 28 mei 2014 19:29 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dan moeten die studenten die geen studiebeurs meer krijgen maar gaan bedelen of de prostitutie in.
quote:Op woensdag 28 mei 2014 18:44 schreef Probably_on_pcp het volgende:
[..]
Daarom hebben we over niet al te lange tijd een basisinkomen nodig.
ja het is dat of een maatschappij die kapot gaat aan de automatiseringquote:Op woensdag 28 mei 2014 20:06 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Weet je dat er echt mensen zijn die dit denken? Er is zelfs een politieke partij die hiervoor pleit? Communisme is blijkbaar nog moeilijker uit te roeien dan kakkerlakken.
De maatschappij gaat niet kapot aan automatisering, het leidt juist tot verhoogde productie en lagere kosten, wat zorgt voor meer welvaart waardoor je meer kunt consumeren. Welvaart komt niet voort uit consumptie maar andersom.quote:Op woensdag 28 mei 2014 20:29 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ja het is dat of een maatschappij die kapot gaat aan de automatisering
Zonder consumenten geen welvaart
Het voordeel van de automatisering moet omgezet worden naar inkomen
klopt maar dan krijg je eeuwige deflatie, door minder kopers dan producenten die steeds goedkoper gaan produceren, er is onvoldoende vraag door steeds minder kopersquote:Op woensdag 28 mei 2014 20:38 schreef heiden6 het volgende:
[..]
De maatschappij gaat niet kapot aan automatisering, het leidt juist tot verhoogde productie en lagere kosten, wat zorgt voor meer welvaart waardoor je meer kunt consumeren. Welvaart komt niet voort uit consumptie maar andersom.
Prijsdeflatie is een logisch gevolg van hogere productie (als je fatsoenlijk geld hebt), maar dat is alleen maar goed, zo kun je elk jaar meer kopen van hetzelfde geld (=meer welvaart), Je hoeft dan ook niet elk jaar een nominale loonsverhoging te claimen.quote:Op woensdag 28 mei 2014 22:32 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
klopt maar dan krijg je eeuwige deflatie, door minder kopers dan producenten die steeds goedkoper gaan produceren, er is onvoldoende vraag door steeds minder kopers
inderdaad , das dikke pech voor mensen met schulden , deflatie is een ramp voor landen met een wereldreservemunt zoals de EURO of de Dollarquote:Op woensdag 28 mei 2014 22:34 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Prijsdeflatie is een logisch gevolg van hogere productie (als je fatsoenlijk geld hebt), maar dat is alleen maar goed, zo kun je elk jaar meer kopen van hetzelfde geld (=meer welvaart), Je hoeft dan ook niet elk jaar een nominale loonsverhoging te claimen.
Ja, daarom hebben we momenteel ook inflatie (met prijsinflatie als gevolg), zodat de overheid makkelijker de rente op de staatsschuld kan betalen. Het is gewoon een verborgen (en zeer regressieve) belasting).quote:Op woensdag 28 mei 2014 22:38 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
inderdaad , das dikke pech voor mensen met schulden , deflatie is een ramp voor landen met een wereldreservemunt zoals de EURO of de Dollar
daar door worden huizen duurder en kunnen banken makkelijk 100% uitlenen, rekening houden met Deflatie is geen optie voor schulden landenquote:Op woensdag 28 mei 2014 22:41 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Ja, daarom hebben we momenteel ook inflatie (met prijsinflatie als gevolg), zodat de overheid makkelijker de rente op de staatsschuld kan betalen. Het is gewoon een verborgen (en zeer regressieve) belasting).
Dan moet je wel inkomen hebben.quote:
quote:Op woensdag 28 mei 2014 23:59 schreef Erasmo het volgende:
Ok dan laten we mensen met minimumloon totaal zinloos werk uitvoeren omdat ze anders geen baan meer hebben, ook al kan het goedkoper, sneller en beter met machines. Klinkt als een goed plan.
Thanksquote:Op woensdag 3 april 2013 05:48 schreef El_Matador het volgende:
De "angst" voor banenverlies en het idee dat werk het doel is en niet de uitkomst van werk, deel ik helemaal niet.
Ik probeerde slechts een nuancering aan te brengen dat robotisering (meer dan automatisering) helemaal geen vanzelfsprekende trend is.
Het is namelijk op veel vlakken allang mogelijk om robots in te zetten. Toch wordt dat niet gedaan. Met name omdat mensen -al dan niet terecht- 'bang' zijn voor robots. Juist de redenen waarom heb ik proberen aan te geven:
- keuzevrijheid
- interactie
- sociaal contact
- controle
Die zaken gaan echt niet verdwijnen en vervangen worden door robots. We worden echt niet opeens volgzame mensen omdat er robots komen. Integendeel; we blijven mensen en willen dus mensen om ons heen en daarom rijst er verzet tegen robots. Niet omdat ze "onze banen zouden inpikken" (want robots die werk overnemen creeeren nieuwe gebieden voor nieuwe arbeid), maar omdat we niet van robots afhankelijk willen zijn.
En juist dat soort punten begrijpen briljante technici en AI-ontwikkelaars niet. Logisch; de meeste van die mensen die dat gaan studeren zijn sowieso al niet zo'n fan van mensen dan wel begrijpen ze gewoon niet. Het soort autist dat liever niet met mensen omgaat en een robot want voorspelbaar veiliger vindt.
Dat soort mensen is echter zwaaaaar in de minderheid in de samenleving en daarom zijn hun Wij-van-WC-eend-berichten aan dovemansoren gericht.
Jammer dat de medediscussianten hier het ook zo persoonlijk maken en stellen dat "ik er niets van snap". Juist de nadruk op de menselijke kant lijkt me er juist WEL iets van snappen.
Automatisering is een ander verhaal en met name gericht op gemak. Machines kunnen ons werk gemakkelijker maken en hoewel er initieel verzet was (mensen die met stokken tegen de eerste treinen gingen "vechten"), is automatisering een integraal onderdeel van elke maatschappij.
Het is echter iets fundamenteel anders dan robotisering. Een robot is een soort mens. Een machine is dat niet.
Bestaat al decenia, onder de noemer 'manager'.quote:Op donderdag 29 mei 2014 06:53 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Ooit op een dag zal alles automatisch kunnen, maar omdat we nog steeds met een ouderwetse economie zitten opgescheept moet men maar werken. Desnoods gooit iemand papiertjes op de grond terwijl een ander ze weer opruimtIk zie het nog wel gebeuren hoor.
quote:
Jij vindt werkloosheid geen probleem?quote:Op zondag 31 augustus 2014 15:56 schreef beeer het volgende:
[..]
Welk probleem? Wat voor jou een probleem is hoeft voor anderen geen probleem te zijn.
Niet per se. Als robots al ons werk doen en nog beter zelfs dan hoeven wij toch geen werk te hebben? En indien nodig verrichten mensen de overgebleven arbeidsniches.quote:Op zondag 31 augustus 2014 16:15 schreef Tijn het volgende:
[..]
Jij vindt werkloosheid geen probleem?
Mensen onderschatten ook hoeveel werk mensen bereid zijn te verzetten zonder betaald te krijgen. Vrijwilligers doen soms zelfs beter hun werk dan betaalde lui, omdat ze er echt achter staan wat ze doen.quote:Op zondag 31 augustus 2014 16:23 schreef beeer het volgende:
[..]
Niet per se. Als robots al ons werk doen en nog beter zelfs dan hoeven wij toch geen werk te hebben? En indien nodig verrichten mensen de overgebleven arbeidsniches.
Maar als een significant deel van de bevolking structureel werkloos zal zijn en blijven, hoe worden zij dan consumenten? Hoe komen zij aan het geld om aan de maatschappij mee te doen? Van de mensen die wel werken? Denk je niet dat dat tot onvrede zal leiden? Om nog maar te zwijgen over de problemen die ontstaan wanneer mensen geen enkele rol meer hoeven te vervullen in de samenleving en hun hele leven passief thuis moeten zitten.quote:Op zondag 31 augustus 2014 16:23 schreef beeer het volgende:
[..]
Niet per se. Als robots al ons werk doen en nog beter zelfs dan hoeven wij toch geen werk te hebben? En indien nodig verrichten mensen de overgebleven arbeidsniches.
Als een robot in al je behoeften voorziet heb je geen geld nodig en hoef je ook geen consument te zijn. Als een robot niet in al je behoeften voorziet dan is er blijkbaar nog werk dat je kunt doen en ga je dat doen.. Onvrede is er altijd, werk of geen werk, dat is een menselijke eigenschap en valt niet te voorspellen. Je verzint problemen die er niet zijn net als de Luddieten van vroeger.quote:Op zondag 31 augustus 2014 16:32 schreef Tijn het volgende:
[..]
Maar als een significant deel van de bevolking structureel werkloos zal zijn en blijven, hoe worden zij dan consumenten? Hoe komen zij aan het geld om aan de maatschappij mee te doen? Van de mensen die wel werken? Denk je niet dat dat tot onvrede zal leiden? Om nog maar te zwijgen over de problemen die ontstaan wanneer mensen geen enkele rol meer hoeven te vervullen in de samenleving en hun hele leven passief thuis moeten zitten.
Dat er oplossingen te bedenken zijn, betekent niet dat er geen problemen optreden bij een grote verandering in de maatschappij zoals wellicht aanstaande is door automatisering. Het is makkelijk te zeggen dat geld niet nodig is, maar een transitie naar een geldloze maatschappij is niet iets dat zonder slag of stoot bewerkstelligd is. Ik denk trouwens niet dat het afschaffen van geld een goed idee is, maar goed, das weer wat anders.quote:Op zondag 31 augustus 2014 17:11 schreef beeer het volgende:
[..]
Als een robot in al je behoeften voorziet heb je geen geld nodig en hoef je ook geen consument te zijn. Als een robot niet in al je behoeften voorziet dan is er blijkbaar nog werk dat je kunt doen en ga je dat doen.. Onvrede is er altijd, werk of geen werk, dat is een menselijke eigenschap en valt niet te voorspellen. Je verzint problemen die er niet zijn net als de Luddieten van vroeger.
De politiek lijkt niet eens aan te sturen op beleid dat hiermee omgaat, het blijft bij retoriek in de lijn van "iedereen moet werken, of je nou wil of niet".quote:Op zondag 31 augustus 2014 17:29 schreef Erasmo het volgende:
Blijft een goed kanaal dat.
En hij heeft zeker een punt, automatisatie komt er razendsnel aan maar er is zo goed als nul beleid over.
Als robots al ons werk doen is geld overbodig, dan valt er niets af te schaffen. Zeggen dat dat niet zonder slag of stoot gaat is zeggen dat de transitie naar een bibliotheekloze maatschappij niet zonder slag of stoot gaat. Dan vraag ik me af waar jij met je knuppel staat om het internet kapot te rossen.quote:Op zondag 31 augustus 2014 17:29 schreef Tijn het volgende:
[..]
Dat er oplossingen te bedenken zijn, betekent niet dat er geen problemen optreden bij een grote verandering in de maatschappij zoals wellicht aanstaande is door automatisering. Het is makkelijk te zeggen dat geld niet nodig is, maar een transitie naar een geldloze maatschappij is niet iets dat zonder slag of stoot bewerkstelligd is. Ik denk trouwens niet dat het afschaffen van geld een goed idee is, maar goed, das weer wat anders.
Een probleem is niet iets onoverkomelijks, het is slechts een vraag waarop we nog geen antwoord hebben.
Als we geld afschaffen, wat doen we dan met de staatsschulden? Om maar eens wat te noemen?quote:Op zondag 31 augustus 2014 17:49 schreef beeer het volgende:
[..]
Als robots al ons werk doen is geld overbodig, dan valt er niets af te schaffen. Zeggen dat dat niet zonder slag of stoot gaat is zeggen dat de transitie naar een bibliotheekloze maatschappij niet zonder slag of stoot gaat. Dan vraag ik me af waar jij met je knuppel staat om het internet kapot te rossen.
Het is niet mijn argument dat robots al ons werk gaan doen, dat is de angst die jij hebt en daar ga ik op in. Jouw "worst case scenario" is mijn "best case scenario". Ook zeg ik niet dat geld afgeschaft zal worden maar dat het gewoon zal verdwijnen als robots 100% van ons werk doen. Misschien moet je eens een boek over economie openslaan voordat je poep uit je toetsenbord typt? Hoe kun je ooit over toekomstige problemen praten als je te dom bent om het verschil tussen afschaffen en overbodig worden te begrijpen?quote:Op zondag 31 augustus 2014 17:58 schreef Tijn het volgende:
[..]
Als we geld afschaffen, wat doen we dan met de staatsschulden? Om maar eens wat te noemen?
Het is overigens niet erg realistisch om er vanuit te gaan dat robots al het werk gaan doen, althans niet op korte termijn. Maar het zou zomaar kunnen dat we bijvoorbeeld structureel met een werkloosheid van 40% of 50% te maken gaan krijgen. Dat is onmiskenbaar een grote verandering ten opzichte van de situatie van de afgelopen eeuwen en daarmee komen we voor nieuwe vragen te staan die we ons nooit hebben hoeven stellen. Ik vind dat je dat best een probleem mag noemen. Dat betekent niet dat het onwenselijk is of zelfs te voorkomen, maar het lijkt me op z'n minst een aandachtspuntje voor bijvoorbeeld de politiek.
Hoe kom je erbij dat ik al deze dingen denk? Ik ben helemaal niet tegen automatisering, als dat überhaupt al kan. Het me fantastisch als robots ons werk doen en we zelf niet krom hoeven te liggen. Ik denk alleen dat de transitie naar zo'n maatschappij nogal wat voeten in de aarde heeft. Daar gaat dit topic en de video die ik postte ook over.quote:Op zondag 31 augustus 2014 18:23 schreef beeer het volgende:
[..]
Het is niet mijn argument dat robots al ons werk gaan doen, dat is de angst die jij hebt en daar ga ik op in. Jouw "worst case scenario" is mijn "best case scenario". Ook zeg ik niet dat geld afgeschaft zal worden maar dat het gewoon zal verdwijnen als robots 100% van ons werk doen. Misschien moet je eens een boek over economie openslaan voordat je poep uit je toetsenbord typt? Hoe kun je ooit over toekomstige problemen praten als je te dom bent om het verschil tussen afschaffen en overbodig worden te begrijpen?
Je probeert problemen te verzinnen die 300 jaar geleden al verzonnen werden door domme mensen maar nooit waarheid geworden zijn. Je gebruikt internet maar je angst voor robots is dezelfde als mensen vroeger voor weefmachines hadden en een paar jaar geleden voor internet.
Wanneer ga je het internet aanvallen omdat het je baan heeft afgepakt?
Ik reageer niet om jou te charmeren en als jij mijn woorden verdraait dan kun je er op rekenen dat ik je niet al te vriendelijk behandel. Misschien moet je een wat helderder standpunt innemen in plaats van wat vage probleemstellingen te noemen en als ik daar op in ga opeens als een slijmerige rat te zeggen dat dat je stelling helemaal niet is.quote:Op zondag 31 augustus 2014 18:30 schreef Tijn het volgende:
[..]
Hoe kom je erbij dat ik al deze dingen denk? Ik ben helemaal niet tegen automatisering, als dat überhaupt al kan. Het me fantastisch als robots ons werk doen en we zelf niet krom hoeven te liggen. Ik denk alleen dat de transitie naar zo'n maatschappij nogal wat voeten in de aarde heeft. Daar gaat dit topic en de video die ik postte ook over.
Ik ben ook niet erg gecharmeerd van de toon die je denkt aan te moeten slaan trouwens. Het is jammer dat je je niet op een normalere manier wilt uiten.
Als er een ding onprettig is op internetfora is het wel mensen die je woorden verdraaien en dat zelfs blijven doen na een terechtwijzing. Jij bent degene die niet normaal een discussie kunt voeren en nu nog probeer je het op mij af te schuiven. Walgelijke rat.quote:Op zondag 31 augustus 2014 18:46 schreef Tijn het volgende:
Ik probeer gewoon een prettig gesprek over dit onderwerp te voeren. Maar blijkbaar lukt dat niet met jou. Helaas pindakaas.
Jep. De politiek pikt het nu ook op.quote:Op maandag 29 september 2014 18:13 schreef Digi2 het volgende:
POL / Asscher voorziet baanloze toekomst.
Goeie zaak.quote:Op maandag 29 september 2014 18:32 schreef Disorder het volgende:
[..]
Jep. De politiek pikt het nu ook op.
quote:
quote:Opinie Met de komst van robots dreigt de inkomensverdeling nog ongelijker te worden. 'Keer iedereen daarom een onvoorwaardelijk basisinkomen uit', schrijven Tike van der Eijk en Paula Teutscher.
Hoe had je dat precies voor ogen? Een nucleaire oorlog beginnen?quote:Op vrijdag 3 oktober 2014 16:07 schreef NickGrouwen het volgende:
Daarom ben ik voor een zeer grote en snelle vermindering van de wereldbevolking. Het moet nu echt gebeuren.
Geen medische hulp meer velenen aan wie dan ook. De sterksten en gezondsten overleven wel. Zul je zien hoe snel de wereldbevolking stabiliseert.quote:Op vrijdag 3 oktober 2014 16:09 schreef Monolith het volgende:
[..]
Hoe had je dat precies voor ogen? Een nucleaire oorlog beginnen?
Ah en wie gaat dat regelen?quote:Op vrijdag 3 oktober 2014 16:24 schreef NickGrouwen het volgende:
[..]
Geen medische hulp meer velenen aan wie dan ook. De sterksten en gezondsten overleven wel. Zul je zien hoe snel de wereldbevolking stabiliseert.
Hoe ga je medici dwingen geen zorg meer te verlenen? Een nucleaire oorlog tegen ze beginnen?quote:Op vrijdag 3 oktober 2014 16:24 schreef NickGrouwen het volgende:
[..]
Geen medische hulp meer velenen aan wie dan ook. De sterksten en gezondsten overleven wel. Zul je zien hoe snel de wereldbevolking stabiliseert.
Waarom? Omdat er minder werkplekken zijn moeten de werklozen maar over de kling gejaagd worden?quote:Op vrijdag 3 oktober 2014 16:07 schreef NickGrouwen het volgende:
Daarom ben ik voor een zeer grote en snelle vermindering van de wereldbevolking. Het moet nu echt gebeuren.
honger erge hongerquote:Op vrijdag 3 oktober 2014 16:09 schreef Monolith het volgende:
[..]
Hoe had je dat precies voor ogen? Een nucleaire oorlog beginnen?
Prima, maar dan beginnen we bij jou.quote:Op vrijdag 3 oktober 2014 16:07 schreef NickGrouwen het volgende:
Daarom ben ik voor een zeer grote en snelle vermindering van de wereldbevolking. Het moet nu echt gebeuren.
Ebola volgens de complottheoriënquote:Op vrijdag 3 oktober 2014 16:09 schreef Monolith het volgende:
[..]
Hoe had je dat precies voor ogen? Een nucleaire oorlog beginnen?
Het vullen gebeurt nog wel met de hand.... dus er is altijd nog iemand nodigquote:
Ook dat is super makkelijk te realiseren hoor. Maar je bent nu al sowieso veel sneller met minder mankracht.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 22:53 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Het vullen gebeurt nog wel met de hand.... dus er is altijd nog iemand nodig
Het gaat er niet om dat er geen mensen nodig zijn in bedrijven die zwaar zijn geautomatiseerd. Het gaat erom dat er veel minder mensen nodig zijn, terwijl de bevolking juist groeit.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 22:53 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Het vullen gebeurt nog wel met de hand.... dus er is altijd nog iemand nodig
Dat hadden we toch al in het verleden: de Melkertbanenquote:Op donderdag 29 mei 2014 06:53 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Ooit op een dag zal alles automatisch kunnen, maar omdat we nog steeds met een ouderwetse economie zitten opgescheept moet men maar werken. Desnoods gooit iemand papiertjes op de grond terwijl een ander ze weer opruimtIk zie het nog wel gebeuren hoor.
kroketten printenquote:Op woensdag 22 oktober 2014 15:50 schreef MouzurX het volgende:
Waarom moet iedereen eigenlijk een inkomen hebben?
Nu zitten we in een transitie, maar als je eten kan maken (door het te printen)
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |