abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  donderdag 28 maart 2013 @ 14:42:38 #201
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_124607687
quote:
0s.gif Op donderdag 28 maart 2013 14:24 schreef WhateverWhatever het volgende:
Nieuwe ING baas Ralph Hamers gaat 1,27 mln per jaar verdienen

Dat Hamers 83.000 euro minder gaat verdienen dan scheidend topman Jan Hommen is opmerkelijk in het licht van wat de raad van commissarissen in het jaarverslag opmerkt over de salarissen voor de top van de bankverzekeraar. Volgens de commissarissen zijn die namelijk relatief zo laag dat ze op lange termijn niet houdbaar zijn om het nodige bestuurstalent aan te trekken om de bank te leiden.

Een woordvoerder van de bank vertelde eerder deze week al dat de helft van de topmannen bij grote Europese bedrijven meer dan vier miljoen euro verdient. Overige bestuurders krijgen in de helft van de gevallen meer dan 1,8 miljoen euro. Desondanks waren er voor het lopende jaar geen plannen om de beloningen te verhogen.
Deze logica ben ik meer dan zat. Als je je werk zo vervelend vindt dat het miljoenen moet schuiven om het te willen doen, probeer dan de kwaliteit je bezigheden te verbeteren, of ga wat anders doen.

Ik doe het alleen maar voor het geld en omdat ik het waard ben. Dat getuigt van arrogantie en een beperkte levensvisie. Dat lijkt mij sowieso een diskwalificatie voor een baan met grote beslissingsbevoegdheden.

[ Bericht 0% gewijzigd door deelnemer op 28-03-2013 14:52:33 ]
The view from nowhere.
  donderdag 28 maart 2013 @ 14:50:41 #202
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_124608020
quote:
0s.gif Op donderdag 28 maart 2013 11:48 schreef HD9 het volgende:

[..]

Ja koopsompolissen of opties en derivaten en slimme hypotheekconstructies
Deze producten vereisen niet veel talent. Laat dit soort mensen eerst maar eens werken aan
The Millennium Prize Problems

quote:
In order to celebrate mathematics in the new millennium, The Clay Mathematics Institute of Cambridge, Massachusetts (CMI) established seven Prize Problems. The Prizes were conceived to record some of the most difficult problems with which mathematicians were grappling at the turn of the second millennium; to elevate in the consciousness of the general public the fact that in mathematics, the frontier is still open and abounds in important unsolved problems; to emphasize the importance of working towards a solution of the deepest, most difficult problems; and to recognize achievement in mathematics of historical magnitude.
The view from nowhere.
  donderdag 28 maart 2013 @ 14:51:18 #203
72545 Megumi
Go Rin No Sho
pi_124608046
quote:
1s.gif Op donderdag 28 maart 2013 14:33 schreef TweeGrolsch het volgende:

[..]
Dat komt eerder omdat de top van het bedrijfsleven en de politiek in feite een bestuurlijke laag is. Denk maar aan de VOC bijvoorbeeld waarin de leiding daarvan ook een sterke politieke invloed had. Die mensen gaan met elkaar om en netwerken met elkaar.

[ Bericht 2% gewijzigd door Frutsel op 28-03-2013 14:55:03 ]
Wordt als iemand die voortdurend dood is. De ware volgeling van bushidõ sterft elke ochtend en avond opnieuw. En wordt niet gehinderd door angst voor de dood. Yamamoto Tsunetomo's hagakure.
pi_124610653
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 maart 2013 11:58 schreef WhateverWhatever het volgende:
[ afbeelding ]

AMSTERDAM - De topbestuurders van ING verdienen zo weinig in vergelijking met andere Europese ondernemingen, dat de salarissen omhoog moeten. Dat staat in het onlangs verschenen jaarverslag van de bank.

In het jaarverslag staat dat de beloning van de ING-top 'significant beneden het marktgemiddelde ligt'. Volgens ING is dat voor 'de langere termijn' geen houdbare situatie, omdat bekwame bestuurders zich niet met een laag salaris laten afschepen.

Bestuursleden van ING moeten sinds 2011 rondkomen van een vast salaris. Zo verdient bestuursvoorzitter Jan Hommen 1,35 miljoen. De bestuurders, Patrick Flynn en Wilfried Nagel, ontvingen respectievelijk 750.000 euro en 469.000 euro.

Bron

Jeetje, wat heb ik het met meneer Hommen te doen zeg, 1,35 miljoen, +/-112.500 per maand, is natuurlijk ook belachelijk weinig, daar kan je net je vaste lasten van betalen. 8)7

Steun de heer Hommen!
Maak een bedrag over naar 12345!
Hoezo omhoog? Salaris nieuwe topman 5% lager
http://www.telegraaf.nl/d(...)aar_verdienen__.html
pi_124612275
quote:
0s.gif Op donderdag 28 maart 2013 08:28 schreef De_Guidance het volgende:
Ik geloof echt niet dat deze mensen zoveel meer bekwaam zijn dan een timmerman of een wetenschapper dat ze 180x zoveel zouden moeten verdienen.
We kunnen het ook gewoon met andere managers vergelijken.
Wat maakt iemand als Hommen zo bijzonder dat hij tig keer het normale managerssalaris van E 60.000 moet verdienen ? Want inhoudelijk is zijn baan werkelijk niet wezenlijk anders - hij draait alleen meer uren.
  donderdag 28 maart 2013 @ 16:46:40 #206
64670 Dagonet
Radicaal compromist
pi_124612558
De enige reden die van belang is, is dat de markt dat biedt.

Al dat geklaag is jaloezie.
Op woensdag 24 sept. 2008 schreef Danny het volgende:
Dagonet doet onaardig tegen iedereen. Je bent dus helemaal niet zo bijzonder als je denkt...
Mijn grootste bijdrage aan de FP.
pi_124613093
quote:
0s.gif Op donderdag 28 maart 2013 11:48 schreef HD9 het volgende:

[..]

Ja koopsompolissen of opties en derivaten en slimme hypotheekconstructies
:')
je denkt dat een man als hommen dat zelf bedenkt en ontwerpt? is de man een zeer goed wiskundige wellicht? geloof ik niks van.

heb je weleens gezien hoe derivaten in elkaar worden gezet? er zijn maar weinig mensen die dat kunnen, die uberhaupt begrijpen waar derivaten voor dienen.
voorbeeld, en nog een.

hommen bedenkt zelf niks in die orde.
daarnaast blijf ik bij mijn eerdere post in dit topic: nog niet alle staatssteun terugbetaald? dan geen salarisverhoging. zijn ze schuldenvrij, dan moet hij vooral doen wat hij niet laten kan.
pi_124613658
Ik snap nooit waarom er net wordt gedaan alsof banken "normale" bedrijven zijn en dat 'wij'/de politiek zich niet enigszins mag bemoeien met de beloning van de topmannen. Dat de Cola of Apple topman 100 miljoen zou verdienen zou me niet interesseren: het kost mij in principe niets zolang ik hun product niet koop en er zijn vele soortgelijke producten op de markt van compleet andere ondernemingen die niets (of heel weinig) van doen hebben met (of afhankelijk zijn van) hun branchegenoten. Daarnaast kan faillissement mij geen eigen vermogen of de staat taxpoet kosten.

Bij banken is dat anders: Ik word min of meer verplicht om een bankrekening te nemen om te kunnen werken en de overheid stimuleert zelfs of gigantische leningen af te sluiten bij hen (allemaal prima hoor), en ze zijn op (voor leken) onduidelijke wijze allemaal met elkaar verbonden en zodra er iets misgaat moeten de rekeninghouders (de klanten) en de staat.
  donderdag 28 maart 2013 @ 17:17:18 #209
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_124613798
quote:
19s.gif Op donderdag 28 maart 2013 16:58 schreef dawg het volgende:

[..]

:')
je denkt dat een man als hommen dat zelf bedenkt en ontwerpt? is de man een zeer goed wiskundige wellicht? geloof ik niks van.

heb je weleens gezien hoe derivaten in elkaar worden gezet? er zijn maar weinig mensen die dat kunnen, die uberhaupt begrijpen waar derivaten voor dienen.
voorbeeld, en nog een.

hommen bedenkt zelf niks in die orde.
daarnaast blijf ik bij mijn eerdere post in dit topic: nog niet alle staatssteun terugbetaald? dan geen salarisverhoging. zijn ze schuldenvrij, dan moet hij vooral doen wat hij niet laten kan.
Ook deze wiskunde gaat nauwelijks verder dan middelbare school wiskunde. Een wiskunde student die zijn eerste jaar heeft afgerond is al veel verder. De Wizkids die complexe financiele producten ontwerpen, vinden zelf dat bijdragen aan de ontwikkelingen in hun eigen vak (wis of natuurkunde) meer van je capaciteiten vergt. De beste keren dan ook weer terug naar de universiteit omdat ze dat werk veel boeiender vinden.

En dan nog begrijpen de bestuurders van banken zelf weinig van deze zaken. Maar dat is ook niet hun functie of talent. Dat talent verklaart overigens hun hoge salarissen niet. Zij zitten gewoon op een plek waar gemakkelijk veel geld kan worden verdiend of toegeeigend (de top van de voedselketen).
The view from nowhere.
pi_124613930
quote:
0s.gif Op donderdag 28 maart 2013 17:17 schreef deelnemer het volgende:

[..]

Ook deze wiskunde gaat nauwelijks verder dan middelbare school wiskunde. Een wiskunde student die zijn eerste jaar heeft afgerond is al verder. De Wizkids die complexe financiele producten ontwerpen, vinden zelf dat bijdragen aan de ontwikkelingen in hun eigen vak (wis of natuurkunde) meer van je capaciteiten vergt. De beste keren dan ook weer terug naar de universiteit omdat ze dat werk veel boeiender vinden.

ik heb een tijdje geleden gezien dat men in de wetenschappelijke wereld baalt dat de meest talentvolle studenten weggekaapt worden door goldman sachs et al, welke hoge salarissen bieden waartegen bijna niet op te bieden valt.

weet helaas even niet meer welk programma/docu dat was.
  donderdag 28 maart 2013 @ 17:30:51 #211
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_124614276
quote:
19s.gif Op donderdag 28 maart 2013 17:20 schreef dawg het volgende:

[..]

ik heb een tijdje geleden gezien dat men in de wetenschappelijke wereld baalt dat de meest talentvolle studenten weggekaapt worden door goldman sachs et al, welke hoge salarissen bieden waartegen bijna niet op te bieden valt.

weet helaas even niet meer welk programma/docu dat was.
Er is in de samenleving behoefte aan mensen die de ontwikkelingen gaande houden in disciplines die minstens zo belangrijk zijn als de financiele sector, zoals wetenschap, technologie, wet en regelgeving en goed bestuur in de publieke sector. Ook zijn er financiele en juridische specialisten in de publieke sector zijn nodig om tegenwicht te bieden tegen de private sector.
The view from nowhere.
  donderdag 28 maart 2013 @ 17:34:15 #212
205222 betyar
Egyedül vagyunk
pi_124614385
quote:
ING-top: salarissen moeten omhoog
Eens!

Die mensen zijn een belangrijke meerwaarde voor de algehele samenwerking en we moeten ze koesteren. Stel je voor dat ze naar het buitenland gaan.... Wie moet dan ons financiële stelsel sturen? Zonder hen steven we af naar verdoemenis en zullen we allemaal dood gaan!
  donderdag 28 maart 2013 @ 17:54:45 #213
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_124614944
quote:
14s.gif Op donderdag 28 maart 2013 16:46 schreef Dagonet het volgende:
De enige reden die van belang is, is dat de markt dat biedt.

Al dat geklaag is jaloezie.
quote:
0s.gif Op donderdag 28 maart 2013 17:34 schreef betyar het volgende:

[..]

Eens!

Die mensen zijn een belangrijke meerwaarde voor de algehele samenwerking en we moeten ze koesteren. Stel je voor dat ze naar het buitenland gaan.... Wie moet dan ons financiële stelsel sturen? Zonder hen steven we af naar verdoemenis en zullen we allemaal dood gaan!
Ze hebben jullie aardig geintimideerd met al dat marktgeleuter en topmannen geneuzel.
The view from nowhere.
  donderdag 28 maart 2013 @ 17:55:41 #214
64670 Dagonet
Radicaal compromist
pi_124614972
quote:
0s.gif Op donderdag 28 maart 2013 17:54 schreef deelnemer het volgende:
Ze hebben jullie aardig geintimideerd met al dat marktgeleuter en topmannen geneuzel.
Dus als jij bij een bedrijf werkt waar je de helft verdient van wat andere bedrijven bieden in soortgelijke functies dan blijf jij rustig zitten?
Op woensdag 24 sept. 2008 schreef Danny het volgende:
Dagonet doet onaardig tegen iedereen. Je bent dus helemaal niet zo bijzonder als je denkt...
Mijn grootste bijdrage aan de FP.
  donderdag 28 maart 2013 @ 17:55:41 #215
205222 betyar
Egyedül vagyunk
pi_124614973
quote:
0s.gif Op donderdag 28 maart 2013 17:54 schreef deelnemer het volgende:

[..]

[..]

Ze hebben jullie aardig geintimideerd met al dat marktgeleuter en topmannen geneuzel.
Ik pleit voor een belastingverhoging om daarvan de topmannen te betalen.
  donderdag 28 maart 2013 @ 17:59:29 #216
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_124615087
quote:
7s.gif Op donderdag 28 maart 2013 17:55 schreef Dagonet het volgende:

[..]

Dus als jij bij een bedrijf werkt waar je de helft verdient van wat andere bedrijven bieden in soortgelijke functies dan blijf jij rustig zitten?
Het is een kliek. Het staat niet open voor talent dat niet voldoet aan hun idee van moraal en bedrijfscultuur.
The view from nowhere.
  donderdag 28 maart 2013 @ 18:01:27 #217
64670 Dagonet
Radicaal compromist
pi_124615145
quote:
0s.gif Op donderdag 28 maart 2013 17:59 schreef deelnemer het volgende:

[..]

Het is een kliek. Het staat niet open voor talent dat niet voldoet aan hun idee van moraal en bedrijfscultuur.
Dat is hun zaak, hun bedrijf. Dat geleuter van mensen die vinden dat ze veel te veel verdienen en dat niemand dat waard is. :').
Op woensdag 24 sept. 2008 schreef Danny het volgende:
Dagonet doet onaardig tegen iedereen. Je bent dus helemaal niet zo bijzonder als je denkt...
Mijn grootste bijdrage aan de FP.
pi_124615228
quote:
14s.gif Op donderdag 28 maart 2013 18:01 schreef Dagonet het volgende:

[..]

Dat is hun zaak, hun bedrijf. Dat geleuter van mensen die vinden dat ze veel te veel verdienen en dat niemand dat waard is. :').
Zoals al aangegeven is de bankensector speciaal.
Al geef ik toe dat de hele "topmanagers zijn dit geld echt waard" zeepbel mij bevreemdt. Kapitalisme zou dit moeten corrigeren.
pi_124615286
1 april garpje zeker
  donderdag 28 maart 2013 @ 18:09:00 #220
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_124615332
quote:
14s.gif Op donderdag 28 maart 2013 18:01 schreef Dagonet het volgende:

[..]

Dat is hun zaak, hun bedrijf. Dat geleuter van mensen die vinden dat ze veel te veel verdienen en dat niemand dat waard is. :').
Nee, dat is niet alleen hun zaak. Dat is al een bepaalde filosofie die niet vanzelfsprekend is. Dat heeft te maken met machtsverhoudingen en het goed functioneren van de samenleving. Je gelooft blijkbaar dat de wereld werkelijk alleen door marktwerking wordt gereguleerd. En zelfs dan nog, is dat een zaak van de samenleving als geheel. Als de samenleving anders wil, dan gebeurd dat ook. Wie bepaalt dat zij daar niets over te zeggen heeft?
The view from nowhere.
pi_124615442
quote:
14s.gif Op donderdag 28 maart 2013 16:46 schreef Dagonet het volgende:
De enige reden die van belang is, is dat de markt dat biedt.

Al dat geklaag is jaloezie.
Echt een onzin-argument.

Ik heb niets tegen mensen die veel verdienen door het ook daadwerkelijk te verdienen.

Bill Gates bijvoorbeeld. En zoveel andere mensen die succes bedrijven hebben opgericht of daar cruciale dingen hebben gedaan.

In de bankenwereld is veel mis en ING heeft ook nog staatsteun gehad. Het feit dat je geld beheert betekent niet dat je recht heb om er enorme stukken uit te happen en allerlei gevaarlijke financiële constructies mag bedenken.
  donderdag 28 maart 2013 @ 18:13:10 #222
64670 Dagonet
Radicaal compromist
pi_124615470
quote:
13s.gif Op donderdag 28 maart 2013 18:12 schreef De_Guidance het volgende:

[..]

Echt een onzin-argument.

Ik heb niets tegen mensen die veel verdienen door het ook daadwerkelijk te verdienen.

Bill Gates bijvoorbeeld. En zoveel andere mensen die succes bedrijven hebben opgericht of daar cruciale dingen hebben gedaan.

In de bankenwereld is veel mis en ING heeft ook nog staatsteun gehad. Het feit dat je geld beheert betekent niet dat je recht heb om er enorme stukken uit te happen en allerlei gevaarlijke financiële constructies mag bedenken.
Gehad idd, en zodra ze alles terugbetaald hebben kunnen ze hun gang weer gaan.
Moet de overheid klakkeloos weer alles redden? Nee.
Op woensdag 24 sept. 2008 schreef Danny het volgende:
Dagonet doet onaardig tegen iedereen. Je bent dus helemaal niet zo bijzonder als je denkt...
Mijn grootste bijdrage aan de FP.
  donderdag 28 maart 2013 @ 18:18:50 #223
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_124615678
quote:
14s.gif Op donderdag 28 maart 2013 18:13 schreef Dagonet het volgende:

[..]

Gehad idd, en zodra ze alles terugbetaald hebben kunnen ze hun gang weer gaan.
Moet de overheid klakkeloos weer alles redden? Nee.
Het is helemaal niet duidelijk hoe gezond de ING bank is. W. Buiters zegt dat de stresstesten van banken in Europa een wassen neus waren. Het is onduidelijk hoeveel verliezen er nog genomen moeten worden, zolang de Zuid-Europese landen nog in een depressie zitten.
The view from nowhere.
pi_124615760
quote:
0s.gif Op donderdag 28 maart 2013 18:18 schreef deelnemer het volgende:

[..]

Het is helemaal niet duidelijk hoe gezond de ING bank is. W. Buiters zegt dat de stresstesten van banken in Europa een wassen neus waren. Het is onduidelijk hoeveel verliezen er nog genomen moeten worden, zolang de Zuid-Europese landen nog in een depressie zitten.
basel III dicteert 9% aan kapitaal. wat nog steeds veel te weinig is, als ze al 9% halen.
  donderdag 28 maart 2013 @ 18:23:42 #225
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_124615808
quote:
1s.gif Op donderdag 28 maart 2013 18:21 schreef dawg het volgende:

[..]

basel III dicteert 9% aan kapitaal. wat nog steeds veel te weinig is, als ze al 9% halen.
Ze krijgen al jaren zeer lage rentetarieven, goedkoop geld van de ECB, profiteren van de HRA, de bail-outs in andere landen, de nationalisatie van SNS Reaal, etc...

[ Bericht 3% gewijzigd door deelnemer op 28-03-2013 18:30:53 ]
The view from nowhere.
pi_124616109
quote:
0s.gif Op donderdag 28 maart 2013 18:23 schreef deelnemer het volgende:

[..]

Ze krijgen al jaren zeer lage rentetarieven, goedkoop geld van de ECB, profiteren van de HRA, de bail-outs in andere landen, de nationalisatie van SNS Reaal, etc...
klopt, echter betwijfel ik of ze de 9% halen.
  donderdag 28 maart 2013 @ 18:41:38 #227
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_124616355
quote:
1s.gif Op donderdag 28 maart 2013 18:35 schreef dawg het volgende:

[..]

klopt, echter betwijfel ik of ze de 9% halen.
Het balanstotaal van de ING is ca 1200/1300 miljard. 9% is al meer dan 100 miljard. Het kost tijd om dat bijeen te sprokkelen. Zeg dat ze begonnen met 40 en 60 nodig hebben. Dat ze jaarlijks zo'n 5 miljard verdienen (ze keren geen dividend meer uit) en al 6 jaar bezig zijn. Dan zijn ze halverwege.
The view from nowhere.
pi_124616935
quote:
0s.gif Op donderdag 28 maart 2013 18:41 schreef deelnemer het volgende:

[..]

Het balanstotaal van de ING is ca 1200/1300 miljard. 9% is al meer dan 100 miljard. Het kost tijd om dat bijeen te sprokkelen. Zeg dat ze begonnen met 40 en 60 nodig hebben. Dat ze jaarlijks zo'n 5 miljard verdienen (ze keren geen dividend meer uit) en al 6 jaar bezig zijn. Dan zijn ze halverwege.
kun je dan stellen of ing gezond is of niet? natuurlijk afhankelijk van de criteria, maar zelfs al definieer je die strak, betwijfel ik nog steeds of ing gezond is. op de goede lange weg, wellicht.
  donderdag 28 maart 2013 @ 19:11:01 #229
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_124617394
quote:
1s.gif Op donderdag 28 maart 2013 18:58 schreef dawg het volgende:

[..]

kun je dan stellen of ing gezond is of niet? natuurlijk afhankelijk van de criteria, maar zelfs al definieer je die strak, betwijfel ik nog steeds of ing gezond is. op de goede lange weg, wellicht.
De hele financiele sector is in Europa te groot en moet gesaneerd en geherkapitaliseerd worden. Het zal op den duur wel goed komen.

Met salarissen heeft dat weinig te maken. Het punt is dat mensen met vergaande beslissingsbevoegdheden, die de belangen van vele anderen raken, daar niet kunnen zitten met het idee: 'hoe kan ik daar mijn eigen voordeel mee doen'. De bestuurselite heeft een andere rol. Daar bovenin snappen de meeste dat ook wel en er is nu een correctie gaande. De markt retoriek van de laatste decennia heeft echter vele burgers wijsgemaakt dat iedereen natuurlijk alleen maar achter het geld aanjaagd. Maar dat kan niet, zelfs niet in de bedrijfsleven. Er zitten meer kanten aan dit verhaal.
The view from nowhere.
pi_124617931
quote:
0s.gif Op donderdag 28 maart 2013 19:11 schreef deelnemer het volgende:

[..]

De hele financiele sector is in Europa te groot en moet gesaneerd en geherkapitaliseerd worden. Het zal op den duur wel goed komen.

Met salarissen heeft dat weinig te maken. Het punt is dat mensen met vergaande beslissingsbevoegdheden, die de belangen van vele anderen raken, daar niet kunnen zitten met het idee: 'hoe kan ik daar mijn eigen voordeel mee doen'. De bestuurselite heeft een andere rol. Daar bovenin snappen de meeste dat ook wel en er is nu een correctie gaande. De markt retoriek van de laatste decennia heeft echter vele burgers wijsgemaakt dat iedereen natuurlijk alleen maar achter het geld aanjaagd. Maar dat kan niet, zelfs niet in de bedrijfsleven. Er zitten meer kanten aan dit verhaal.
natuurlijk, ik ben het met je eens. maar dat werkt twee kanten op; een bankier heeft in de loop der jaren ook niet veel gedaan om dat beeld van "de bankier" wat de markt geschapen heeft tegen te gaan. sterker nog, sommigen hebben dat beeld eerder bevestigt, zij het indirect, net als dit bericht in de op bijvoorbeeld. ookal is het niet zo ongenuanceerd.
  donderdag 28 maart 2013 @ 19:49:41 #231
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_124618936
quote:
1s.gif Op donderdag 28 maart 2013 19:23 schreef dawg het volgende:

[..]

natuurlijk, ik ben het met je eens. maar dat werkt twee kanten op; een bankier heeft in de loop der jaren ook niet veel gedaan aan dat beeld van "de bankier" wat de markt geschept heeft. sterker nog, sommigen hebben dat beeld eerder bevestigt, zij het indirect, net als dit bericht in de op bijvoorbeeld. ookal is het niet zo ongenuanceerd.
Klopt, en daar plukken ze nu de zure vruchten van.
The view from nowhere.
pi_124618998
quote:
0s.gif Op donderdag 28 maart 2013 11:11 schreef HD9 het volgende:

[..]

Als je slimme mensen wilt hebben die nieuwe bankprodukten kunnen ontwikkelen voor jou en mij, dan moet de overheid die goed gaan betalen

Anders gaan ze met hun kennis naar de concurrent
En dat is nou net de essentie van het probleem. Met die nieuwe producten hebben de banken er zo'n gigantische teringzooi van gemaakt. Jij en ik zitten (mits je geen bankier bent) helemaal niet te wachten op nieuwe bankproducten, wij willen gewoon saaie, degelijke oude bankproducten. Misschien valt de bonus voor de directie dan wat lager uit, maar dan hoeft de belastingbetaler wellicht ook eens niet bij te springen.
pi_124619388
quote:
0s.gif Op woensdag 27 maart 2013 23:39 schreef ssebass het volgende:

[..]

Nou laat ik er dan eentje doen. Dit kun je namelijk net zo goed omdraaien, zonder gezondheidszorg zat de hele wereld nog in de middeleeuwen. Leuk om een multinational te runnen waar steeds al je werknemers en bestuur zelf ook steeds dood neervalt door bijv pest en andere leuke ziektes. Ze zijn beiden nodig, dit geeft al weer aan hoe kortzichtig je bent.
Wat was er eerst, de economische groei of artsen die iets konden?

Het eerste uiteraard. Het grootste deel van de gezondheidswinst is overigens geboekt door loodgieters (riolering + schoon water beschikbaar) en het op grote schaal beschikbaar komen van voldoende en gevarieerd eten. Artsen zijn niet zo heel erg belangrijk, levert per saldo maar een paar jaar gezondheidswinst op (en een heel groot deel daarvan is ook nog eens te danken aan farmaceuten - daar heb je die verdomde multinationals weer). In individuele gevallen natuurlijk heel fijn (je hoeft niet meer dood te gaan aan een longonsteking op je 40e), en ongetwijfeld met positieve invloed op de productiviteit, maar je moet het niet groter maken dan het is. Het valt me tegen dat iemand die verbonden is aan een academisch ziekenhuis dit soort basiskennis niet heeft.
pi_124619565
quote:
0s.gif Op donderdag 28 maart 2013 07:44 schreef Grouch het volgende:

[..]

Maar de benodigde capaciteiten zijn aanzienlijk lager. In essentie is directeur van een multinational niet meer dan een HBO managersfunctie -
Tsja, als je dit denkt... Blijkbaar denk jij dat iedereen wel CEO kan worden. Met dit soort dwaallichten ben ik snel uitgepraat, het moet wel een beetje niveau hebben.
  donderdag 28 maart 2013 @ 20:12:19 #235
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_124619865
quote:
1s.gif Op donderdag 28 maart 2013 20:01 schreef Quiche_lorraine het volgende:

[..]

Wat was er eerst, de economische groei of artsen die iets konden?
De Big Bang

quote:
Het eerste uiteraard. Het grootste deel van de gezondheidswinst is overigens geboekt door loodgieters (riolering + schoon water beschikbaar) en het op grote schaal beschikbaar komen van voldoende en gevarieerd eten. Artsen zijn niet zo heel erg belangrijk, levert per saldo maar een paar jaar gezondheidswinst op (en een heel groot deel daarvan is ook nog eens te danken aan farmaceuten - daar heb je die verdomde multinationals weer). In individuele gevallen natuurlijk heel fijn (je hoeft niet meer dood te gaan aan een longonsteking op je 40e), en ongetwijfeld met positieve invloed op de productiviteit, maar je moet het niet groter maken dan het is. Het valt me tegen dat iemand die verbonden is aan een academisch ziekenhuis dit soort basiskennis niet heeft.
Een valse tegenstelling. Als de gezondsheidszorg geheel geprivatiseerd was, zou je artsen de hemel in prijzen.
The view from nowhere.
  vrijdag 29 maart 2013 @ 00:17:57 #236
397507 spacechinees2
Ban me niet! ... KLOONCEPTION
pi_124632102
of gwn
quote:
14s.gif Op dinsdag 26 maart 2013 12:04 schreef jogy het volgende:
Advocaat voor de duivel spelende is 469.000 (kijkende naar de rest van het bankwezen) niet erg veel.

Betere oplossing is gewoon wereldwijd alle bank-lonen een glazen plafond te geven van 250.000

Wie wil er wereld-dictator worden?
helemaal niks

ze krijgen geld op basis van humeur van de wereldictator

ik zou ze allemaal 3 euro en 24 cent geven
NEE NEE NEE!!!! EVIL... EVIIIILLLL
  vrijdag 29 maart 2013 @ 00:28:10 #237
104446 Dawnbreaker
Space Cowboy
pi_124632359
wat ik zo vreemd vind is dat het niet (voor mij tenminste) duidelijk is of banken particulier of overheidswezen zijn, als ze particulier zijn mogen ze zoveel verdienen als ze willen, maar dan moeten ze niet gaan huilie huilie doen bij de overheid als ze dreigen om te vallen. als ze onder de overheid vallen, mogen ze best huilen, maar dan wel de balkie-norm hanteren...
<hr>
  vrijdag 29 maart 2013 @ 02:34:12 #238
321876 Cherna
Fuck the System
pi_124634007
Dat mensen zich zo druk maken om het salaris van een CEO. Daar doe je toch niets tegen. Het zijn netwerken die elkander beschermen. Je daar druk om maken helpt je niet. Sowieso je druk maken om wat een ander binnen harkt is niet gezond.
krik, krak, sjiemela, sjiemela, sjiemela
krik, krak, sjiemela, sjiemela
  vrijdag 29 maart 2013 @ 04:22:57 #239
48840 Xtreem
Minimalist in training
pi_124634450
quote:
0s.gif Op donderdag 28 maart 2013 19:50 schreef Kansenjongere het volgende:

[..]

En dat is nou net de essentie van het probleem. Met die nieuwe producten hebben de banken er zo'n gigantische teringzooi van gemaakt. Jij en ik zitten (mits je geen bankier bent) helemaal niet te wachten op nieuwe bankproducten, wij willen gewoon saaie, degelijke oude bankproducten. Misschien valt de bonus voor de directie dan wat lager uit, maar dan hoeft de belastingbetaler wellicht ook eens niet bij te springen.
Als niemand die producten wil, waarom zijn ze dan zoveel verkocht?
The secret to happiness is freedom...
And the secret to freedom is courage.
Thucydides
pi_124634837
quote:
5s.gif Op vrijdag 29 maart 2013 04:22 schreef Xtreem het volgende:

[..]

Als niemand die producten wil, waarom zijn ze dan zoveel verkocht?
Omdat mensen zich graag laten oplichten door gladde verkopers met mooie praatjes.
  vrijdag 29 maart 2013 @ 07:32:39 #241
48840 Xtreem
Minimalist in training
pi_124634867
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 maart 2013 07:26 schreef Kansenjongere het volgende:

[..]

Omdat mensen zich graag laten oplichten door gladde verkopers met mooie praatjes.
Arm schaap, het is allemaal de schuld van de gladde verkoper....
Dan zou ik als ik jou was ook winkels, televisie en internet mijden. Het stikt daar van de gladde verkopers!
:')
The secret to happiness is freedom...
And the secret to freedom is courage.
Thucydides
pi_124634894
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 maart 2013 07:32 schreef Xtreem het volgende:

[..]

Arm schaap, het is allemaal de schuld van de gladde verkoper....
Dan zou ik als ik jou was ook winkels, televisie en internet mijden. Het stikt daar van de gladde verkopers!
:')
Ik ben niet degene die in die gladde praatjes trapt, maar helaas wel degene die mag meebetalen aan het oplossen ervan als er weer een bank aan het staatsinfuus moet. En de bankiers zichzelf ondertussen maar bonussen toekennen...
pi_124634957
quote:
0s.gif Op donderdag 28 maart 2013 20:12 schreef deelnemer het volgende:

[..]

De Big Bang

[..]

Een valse tegenstelling. Als de gezondsheidszorg geheel geprivatiseerd was, zou je artsen de hemel in prijzen.
Nou nee hoor. Ik krijg altijd een beetje jeuk van die artsen die zichzelf zo vreselijk interessant vinden. Zo bijzonder is het allemaal niet. Dat dat idee ontstaat is vanuit de klant wel begrijpelijk, dat zijn grotendeels laagopgeleiden, en dan lijkt zo'n arts al snel heel erg slim, en als je als arts voortdurend als zodanig bejegend wordt snap ik best dat dat je op enig moment naar het hoofd stijgt. Maar met de werkelijkheid heeft het weinig van doen.
pi_124636139
quote:
1s.gif Op donderdag 28 maart 2013 20:05 schreef Quiche_lorraine het volgende:

[..]

Tsja, als je dit denkt... Blijkbaar denk jij dat iedereen wel CEO kan worden. Met dit soort dwaallichten ben ik snel uitgepraat, het moet wel een beetje niveau hebben.
Met alle respect, je bewering dat een bankier grotere verantwoordelijkheid draagt dan een arts is vrij lachwekkend beredeneerd.

Om anderen dan een dwaallicht te noemen is dan onbedoeld grappig :)
pi_124636185
quote:
5s.gif Op vrijdag 29 maart 2013 04:22 schreef Xtreem het volgende:

[..]

Als niemand die producten wil, waarom zijn ze dan zoveel verkocht?
Omdat de verkoper je adviseur is en eventuele wederverkopers nagenoeg rechtstreeks in dienst van de bank of verzekeraar werken. Hoe hard men ook beweert van niet.
pi_124636519
quote:
1s.gif Op donderdag 28 maart 2013 20:01 schreef Quiche_lorraine het volgende:

[..]

Wat was er eerst, de economische groei of artsen die iets konden?

Het eerste uiteraard. Het grootste deel van de gezondheidswinst is overigens geboekt door loodgieters (riolering + schoon water beschikbaar) en het op grote schaal beschikbaar komen van voldoende en gevarieerd eten. Artsen zijn niet zo heel erg belangrijk, levert per saldo maar een paar jaar gezondheidswinst op (en een heel groot deel daarvan is ook nog eens te danken aan farmaceuten - daar heb je die verdomde multinationals weer). In individuele gevallen natuurlijk heel fijn (je hoeft niet meer dood te gaan aan een longonsteking op je 40e), en ongetwijfeld met positieve invloed op de productiviteit, maar je moet het niet groter maken dan het is. Het valt me tegen dat iemand die verbonden is aan een academisch ziekenhuis dit soort basiskennis niet heeft.
Ik ben blij dat je mijn beroep wel geweldig vind ik ben namelijk apotheker/farmaceut. Dus preek niet eens voor eigen parochie.

Je kunt wel doorgaan met een irrelevante kip of het ei discussie, maar dat gaat in dit geval helemaal niet op want de ontwikkelingen zijn parallel aan elkaar waarbij vooruitgang in het ene gebeid weer mogelijkheden opent voor het andere.

Ik ben overigens helemaal niet tegen hoge salarissen of een "cap", maar dan moet dit wel gecorreleert zijn aan de prestaties. Dus niet wanneer je bij een staatbedrijf zit en 10x de Balkenende norm verdient gaat bedelen om meer geld. Daar ging het hier over en niet over al die andere dingen die jij erbij haalt wat betreft multinationals e.d. Dat bedoelde ik met uit zijn verband trekken. Ook overschat je de invloed. Het aandeel ING is namelijk zo'n beetje gehalveerd de afgelopen periode, betekent dit dat er een wanbeleid wordt gevoerd door de topman, nee. Dit heeft externe invloeden, bijdrage aan SNS, gedoe met Cyprus, algeheel sentiment, volatiliteit etc. Dus de waarde van het bedrijf halveert met marginale invloed van de topman. Dit bedoel ik met het niet groter maken dan het is. Wij deinen mee op de wereldeconomie, zelf als land is onze invloed beperkt, kijk maar naar de economische trents en leg deze over de grafieken van de rest van de wereld. We volgen deze zo'n beetje naadloos.

Hoge salarissen vind ik prima, liefst met escalators waarbij bonus is gekoppeld aan prestatie. Dit gebeurt ook vaak, namelijk eigen vermogen in aandelen van het bedrijf steken. Dit geeft ten eerste een goed beeld want dit laat zien dat je vertrouwen hebt in het bedrijf en in het eigen kunnen. Hierbij profiteer je als het bedrijf het goed doet. Vaak is een groot deel van de bonussen hieruit opgemaakt, dus in dat opzicht best te verdedigen. Echter gaat dit niet altijd zuiver en worden verliezen op de aandelen gecompenseerd waardoor er alleen de winst wordt genomen, maar niet het verlies. Ook kan de nadruk op een bepaalde tijd teveel op het aandeel liggen met weinig oog voor de toekomst om nog snel een zak geld mee te kunnen nemen.

Hoop dat je het nu een beetje begrijpt.
"Happiness is not getting more, but wanting less"
pi_124652085
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 maart 2013 09:39 schreef ssebass het volgende:

[..]

Ik ben blij dat je mijn beroep wel geweldig vind ik ben namelijk apotheker/farmaceut.
Dat heb ik niet geschreven, leg me aub geen woorden in de mond.
quote:
Dus preek niet eens voor eigen parochie.

Je kunt wel doorgaan met een irrelevante kip of het ei discussie, maar dat gaat in dit geval helemaal niet op want de ontwikkelingen zijn parallel aan elkaar waarbij vooruitgang in het ene gebeid weer mogelijkheden opent voor het andere.
Dat roep je wel, maar kan je dat ook onderbouwen?
quote:
Ik ben overigens helemaal niet tegen hoge salarissen of een "cap", maar dan moet dit wel gecorreleert zijn aan de prestaties.
En door wie wil je dat laten meten? In de praktijk wordt dat overigens al (voor zover mogelijk) gedaan door de aandeelhouders.
quote:
Dus niet wanneer je bij een staatbedrijf zit en 10x de Balkenende norm verdient gaat bedelen om meer geld.
Bij welk staatsbedrijf doet men dat dan?
quote:
Daar ging het hier over en niet over al die andere dingen die jij erbij haalt wat betreft multinationals e.d.
Laat ik je in herinnering brengen dat jij zelf begon met beweren dat een topman (in dit geval van ING) veel minder hard werkt dan een arts. Dat is flauwekul, en daar reageerde ik op.
quote:
Dat bedoelde ik met uit zijn verband trekken. Ook overschat je de invloed. Het aandeel ING is namelijk zo'n beetje gehalveerd de afgelopen periode, betekent dit dat er een wanbeleid wordt gevoerd door de topman, nee. Dit heeft externe invloeden, bijdrage aan SNS, gedoe met Cyprus, algeheel sentiment, volatiliteit etc. Dus de waarde van het bedrijf halveert met marginale invloed van de topman.
De beurswaarde zegt me niet zoveel, dat is grotendeels sentiment, waar het in werkelijkheid gaat om de onderliggende waarde. En uiteraard doen banken het in de huidige zeer stormachtige tijden niet best op de beurs, er zit ook veel risico in de markt. Dat vereist veel vakmanschap van degene die de beslissingen moet nemen. Wie de crisis goed doorkomt zal echter zeer snel weer omhoog gaan (banken blijven nodig nietwaar).
quote:
Dit bedoel ik met het niet groter maken dan het is. Wij deinen mee op de wereldeconomie, zelf als land is onze invloed beperkt, kijk maar naar de economische trents en leg deze over de grafieken van de rest van de wereld. We volgen deze zo'n beetje naadloos.
Oneens, je doet nu net alsof het niet zoveel uitmaakt wat men doet, omdat we toch de wereldmarkt volgen. Het is waar dat als het wereldwijd slecht gaat wij daar ook veel last van hebben, maar dan hebben we vooral last van het wanbeleid van anderen, dat is zeker geen reden om daar in mee te gaan. Juist nu kan je strategisch voordeel behalen en concurrerender worden. Als de wereldmarkt aantrekt dan profiteer je daar ten volle van.
quote:
Hoge salarissen vind ik prima, liefst met escalators waarbij bonus is gekoppeld aan prestatie. Dit gebeurt ook vaak, namelijk eigen vermogen in aandelen van het bedrijf steken. Dit geeft ten eerste een goed beeld want dit laat zien dat je vertrouwen hebt in het bedrijf en in het eigen kunnen. Hierbij profiteer je als het bedrijf het goed doet. Vaak is een groot deel van de bonussen hieruit opgemaakt, dus in dat opzicht best te verdedigen. Echter gaat dit niet altijd zuiver en worden verliezen op de aandelen gecompenseerd waardoor er alleen de winst wordt genomen, maar niet het verlies. Ook kan de nadruk op een bepaalde tijd teveel op het aandeel liggen met weinig oog voor de toekomst om nog snel een zak geld mee te kunnen nemen.
Bonussystemen zijn vaak verkeerd ingericht, eens.
quote:
Hoop dat je het nu een beetje begrijpt.
Ik begrijp het prima hoor, geen zorgen...
  vrijdag 29 maart 2013 @ 17:45:01 #248
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_124653433
quote:
1s.gif Op vrijdag 29 maart 2013 17:06 schreef Quiche_lorraine het volgende:

Dat roep je wel, maar kan je dat ook onderbouwen?
Mannen in glanzende maatpakken doen hun mond open en beweren: "Alle ontwikkelingen zijn het gevolg van marktwerking". En daarmee wordt het voor absoluut bewezen gehouden.

Maar niemand heeft ooit aangetoond dat marktwerking de bron is van alle ontwikkeling / vooruitgang. Men keert de bewijslast om.

Mensen als Newton, Einstein, Darwin, Adam Smith hebben nooit voor bedrijven gewerkt. De fundamentele technologische ontwikkelingen in de VS (inclusief het internet) zijn vooral door de overheid gefinancierd via het defensie budget en buiten de markt om ontwikkeld.
quote:
Bonussystemen zijn vaak verkeerd ingericht, eens.
Bonussystemen goed krijgen, is even gemakkelijk als de plannen voor een planeconomie goed krijgen. Het veronderstelt een ongeloofwaardig inzicht in de ontwikkelingen. Het werkt alleen als een arbeidsdiscipline model voor eenvoudig productiewerk.

[ Bericht 0% gewijzigd door deelnemer op 29-03-2013 19:05:23 ]
The view from nowhere.
pi_124655230
quote:
1s.gif Op vrijdag 29 maart 2013 17:06 schreef Quiche_lorraine het volgende:

Laat ik je in herinnering brengen dat jij zelf begon met beweren dat een topman (in dit geval van ING) veel minder hard werkt dan een arts. Dat is flauwekul, en daar reageerde ik op.

Topman verdient tien keer zoveel, draait net zo veel uren als veel specialisten (aangezien er maar 24 uren in een dag zitten, zit er gewoon een grens aan) daarnaast vind ik bijv operaties iets intensiever dan in een vergadering zitten. Qua verantwoordelijkheid vind jij doden minder erg dan ontslagenen, dat is je goed recht, maar ik denk daar zeker anders over. Een baan is vervangbaar.

Dus het ging mij puur om de argumenten die worden aangedragen waarom zij zoveel moeten verdienen. Ze noemen ook altijd dat zij uitzonderlijke talenten/kwaliteiten bezitten (a la Matthijs van Nieuwkerk voor de verantwoording van zijn salaris). Dus met dit argument beweren ze eigenlijk met droge ogen dat zij meer capaciteiten hebben dan bijv Merkel, Obama, Hollande en Cameron bij elkaar. Aangezien het salaris ook de som van het salaris van deze mensen is. Je hoort hen toch ook niet zeuren.

Als je zelf een groot aandeel in het bedrijf hebt dat meerwaarde genereert, prima, maar ga niet je handje ophouden omdat je vind dat je meer geld moet verdienen, omdat anderen dit ook krijgen. De financiele prikkel heeft bij deze mensen blijkbaar de hoogste prioriteit. Daar ging het mij om.
"Happiness is not getting more, but wanting less"
pi_124669082
quote:
1s.gif Op donderdag 28 maart 2013 20:05 schreef Quiche_lorraine het volgende:

[..]

Tsja, als je dit denkt... Blijkbaar denk jij dat iedereen wel CEO kan worden.
Iedereen is overdreven. Maar tallozen ? Zeker. De gedachte dat dat niet zo is is simpelweg naief en stupide.
  zaterdag 30 maart 2013 @ 01:17:52 #251
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_124673401
quote:
1s.gif Op donderdag 28 maart 2013 20:05 schreef Quiche_lorraine het volgende:

[..]

Tsja, als je dit denkt... Blijkbaar denk jij dat iedereen wel CEO kan worden. Met dit soort dwaallichten ben ik snel uitgepraat, het moet wel een beetje niveau hebben.
Als Camiel Eurlings CEO bij de KLM kan worden ....
The view from nowhere.
  zaterdag 30 maart 2013 @ 03:52:27 #252
48840 Xtreem
Minimalist in training
pi_124675638
quote:
0s.gif Op zaterdag 30 maart 2013 01:17 schreef deelnemer het volgende:

[..]

Als Camiel Eurlings CEO bij de KLM kan worden ....
Je bent je er van bewust dat voor de airline industrie overheid/politiek van groot belang zijn?
En dat Air France / KLM nog steeds een grote bloedgroepen strijd is?
En dat KLM daar heel sterk in is?
Zo is KLM de enige (!) niet-Chinese airline die over China naar Taiwan mag vliegen.

Voor die plek bij KLM is politiek gevoel cruciaal.
The secret to happiness is freedom...
And the secret to freedom is courage.
Thucydides
  zaterdag 30 maart 2013 @ 04:10:44 #253
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_124675703
quote:
0s.gif Op zaterdag 30 maart 2013 03:52 schreef Xtreem het volgende:

[..]

Je bent je er van bewust dat voor de airline industrie overheid/politiek van groot belang zijn?
En dat Air France / KLM nog steeds een grote bloedgroepen strijd is?
En dat KLM daar heel sterk in is?
Zo is KLM de enige (!) niet-Chinese airline die over China naar Taiwan mag vliegen.

Voor die plek bij KLM is politiek gevoel cruciaal.
Eurlings thema in zijn campagne voor het Europees parlement was voor Nederland zoveel mogelijk geld uit de structuurfondsen te halen. Kijk, daar hou ik nou niet van. De structuurfondsen zijn bedoeld om achtergebleven gebieden in de EU te ontwikkelen. Nederland heeft ook zijn economisch zwakkere regio 's, maar in de EU zijn er betere bestemmingen lijkt mij. Het is ook niet bepaald een Europese gedachte om zo in te zetten op het nationaal belang.

Hij lijkt mij een schijnheilige lobbyist. Dat zal best effectief kunnen zijn bij het spelen van politieke spelletjes, maar als burger zie ik bedrijven liever anders opereren. Vermoedelijk heeft hij zijn functie te danken aan het feit dat hij minister van Verkeer en Waterstaat is geweest, daarin de KLM van dienst heeft kunnen zijn, en een politiek netwerk heeft opgebouwd.

[ Bericht 1% gewijzigd door deelnemer op 30-03-2013 15:12:42 ]
The view from nowhere.
  dinsdag 2 april 2013 @ 08:41:26 #254
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_124783294
quote:
0s.gif Op donderdag 28 maart 2013 17:13 schreef Fides het volgende:
Bij banken is dat anders: Ik word min of meer verplicht om een bankrekening te nemen om te kunnen werken en de overheid stimuleert zelfs of gigantische leningen af te sluiten bij hen (allemaal prima hoor), en ze zijn op (voor leken) onduidelijke wijze allemaal met elkaar verbonden en zodra er iets misgaat moeten de rekeninghouders (de klanten) en de staat.
Gewoon alle banken weer nationaliseen als nutsbedrijven

En salraisssen vaststellen op maximaal balkenende niveau
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
  dinsdag 2 april 2013 @ 08:42:56 #255
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_124783309
quote:
0s.gif Op zaterdag 30 maart 2013 01:17 schreef deelnemer het volgende:

[..]

Als Camiel Eurlings CEO bij de KLM kan worden ....
ach een woningbouwvereniging betaald ook 1 miljoen salaris om de huur op te halen bij bijstandvrouwtjes
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
  dinsdag 2 april 2013 @ 08:54:57 #256
48840 Xtreem
Minimalist in training
pi_124783443
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 april 2013 08:41 schreef HD9 het volgende:

[..]

Gewoon alle banken weer nationaliseen als nutsbedrijven

En salraisssen vaststellen op maximaal balkenende niveau
Ok, en nu even 2 seconden nadenken voor je iets roept.....

Wat denk je dat de consequenties daarvan zijn?
The secret to happiness is freedom...
And the secret to freedom is courage.
Thucydides
  dinsdag 2 april 2013 @ 09:11:16 #257
199535 DroogDok
Sandcastle
pi_124783663
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 april 2013 08:54 schreef Xtreem het volgende:

[..]

Ok, en nu even 2 seconden nadenken voor je iets roept.....

Wat denk je dat de consequenties daarvan zijn?
Lagere salarissen voor de top van de banken-sector.
"We are all atheists about most of the gods that humanity has ever believed in. Some of us just go one god further." - Richard Dawkins
  dinsdag 2 april 2013 @ 09:12:42 #258
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_124783673
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 april 2013 08:54 schreef Xtreem het volgende:

[..]

Ok, en nu even 2 seconden nadenken voor je iets roept.....

Wat denk je dat de consequenties daarvan zijn?
betrouwbaar bank net als vroeger

banken moeten weer dienstbaar worden en niet langer crimineel als een DSB bank
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
  dinsdag 2 april 2013 @ 09:19:32 #259
48840 Xtreem
Minimalist in training
pi_124783777
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 april 2013 09:12 schreef HD9 het volgende:

[..]

betrouwbaar bank net als vroeger

banken moeten weer dienstbaar worden en niet langer crimineel als een DSB bank
Het gevolg is
* logge, onklantvriendelijke, bureaucratische banken
* politiek georienteerde banken (politiek bepaalt aan welke markten wel/niet geleend mag/moet worden), je risico management gaat dus volledig aan gort
* lager rendement (lees: lagere spaarrente)
* capabele mensen trekken weg, dus je hebt een bank vol 2e en 3e rangs mensen (die op de internationale financiele markten volledig gepiepeld worden; kijk naar SNS)

Maar ik wens je er veel succes mee. Ik ben hier veroordeeld tot het gebruik van staatsbanken, en dat is om te huilen.
The secret to happiness is freedom...
And the secret to freedom is courage.
Thucydides
  dinsdag 2 april 2013 @ 09:20:06 #260
48840 Xtreem
Minimalist in training
pi_124783784
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 april 2013 09:12 schreef HD9 het volgende:

[..]

betrouwbaar bank net als vroeger

banken moeten weer dienstbaar worden en niet langer crimineel als een DSB bank
Want de belastingdienst, DUO en andere overheidsorganen zijn zo lekker dienstbaar :')
The secret to happiness is freedom...
And the secret to freedom is courage.
Thucydides
  dinsdag 2 april 2013 @ 09:21:23 #261
141482 Q.
JurassiQ
pi_124783810
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 april 2013 09:20 schreef Xtreem het volgende:

[..]

Want de belastingdienst, DUO en andere overheidsorganen zijn zo lekker dienstbaar :')
UWV is een mooi voorbeeld. :7
For great justice!
  dinsdag 2 april 2013 @ 09:24:37 #262
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_124783861
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 april 2013 09:19 schreef Xtreem het volgende:

Maar ik wens je er veel succes mee. Ik ben hier veroordeeld tot het gebruik van staatsbanken, en dat is om te huilen.
Nee dat is omdat ze frauduleus handelen hebben moesten bezuren met een faillisement

En anders ga jij toch een bank beginnen als je het zo goed weet wijsneus
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
  dinsdag 2 april 2013 @ 10:11:24 #263
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_124784678
http://www.telegraaf.nl/d(...)nder_bonussen__.html

quote:
di 02 apr 2013, 07:00

Zweedse Handelsbanken floreert zonder bonussen

AMSTERDAM - Sinds het uitbreken van de financiële crisis uitbrak zijn excessieve bonussen en perverse prikkels voor bankiers een van de meest geliefde gespreksonderwerpen, van de borreltafel tot aan het parlement.
Maar het kan ook anders, zo bewijst de Zweedse Handelsbanken, een in Zweden populaire bank zonder bonusregels en zelfs zonder concrete omzet- of winstdoelstellingen.
Sinds begin dit jaar is Nederland het zesde land dat als ’thuismarkt’ wordt beschouwd.

Svenska Handelsbanken, opgericht in 1871 en één van de vier grote banken in Zweden, is een sterke speler in Scandinavië. Sinds 10 jaar zit de bank ook in Nederland, eerst ter ondersteuning van Zweedse klanten, later ook als bank voor Nederlandse klanten met een compleet productpallet inclusief woninghypotheken, zegt de Nederlandse topman Mikael Sørensen. „Wij hebben ontdekt dat ons model erg goed aansluit bij de Nederlandse mentaliteit.

„Je zou ons kunnen zien als een ouderwetse bank zoals die 30 jaar geleden hier nog was.
.”
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
  dinsdag 2 april 2013 @ 10:17:35 #264
48840 Xtreem
Minimalist in training
pi_124784810
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 april 2013 09:24 schreef HD9 het volgende:

[..]

Nee dat is omdat ze frauduleus handelen hebben moesten bezuren met een faillisement

En anders ga jij toch een bank beginnen als je het zo goed weet wijsneus
jij wil status quo veranderen... waarom zou ik dan een bank moeten beginnen?
The secret to happiness is freedom...
And the secret to freedom is courage.
Thucydides
  dinsdag 2 april 2013 @ 12:46:32 #265
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_124788583
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 april 2013 09:20 schreef Xtreem het volgende:

[..]

Want de belastingdienst, DUO en andere overheidsorganen zijn zo lekker dienstbaar :')
De fouten van de een zijn het bewijs van de volmaaktheid van de ander.

De VVD, 'de topmannen', het bedrijfsleven incl. de financiele sector, hebben zichzelf en de markt jarenlang zozeer heilig verklaard, dat ze alle geloofwaardigheid hebben verloren.
The view from nowhere.
  dinsdag 2 april 2013 @ 14:53:16 #266
205222 betyar
Egyedül vagyunk
pi_124792733
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 april 2013 09:19 schreef Xtreem het volgende:
Ik ben hier veroordeeld tot het gebruik van staatsbanken, en dat is om te huilen.
Dat het kapitalisme niet zonder overheid kan is pas om te janken. Zonder staatssteun of overname door de overheid had je geen bank meer gehad om te gebruiken.
  dinsdag 2 april 2013 @ 14:55:38 #267
36192 kingmob
Nice 'n Smooth
pi_124792834
Het is ook een enorm moeilijke baan bankdirecteur, er zijn maar een tiental mensen in de wereld die dat kunnen! het is topsport, die miljoenen die je investeert in hun salaris verdien je een week later terug!
/sarcasme
Verdwaald in mijn eigen belevingswereld.
  dinsdag 2 april 2013 @ 15:43:36 #268
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_124794638
quote:
19s.gif Op dinsdag 2 april 2013 14:55 schreef kingmob het volgende:
Het is ook een enorm moeilijke baan bankdirecteur, er zijn maar een tiental mensen in de wereld die dat kunnen! het is topsport, die miljoenen die je investeert in hun salaris verdien je een week later terug!
/sarcasme
ja lenen bij de cerntrale bank tegen 1% en uitlenen tegen 5% , das nie makkelijk

Net als directeur van een woningbouwvereniging, das ook zo moeilijk , die lijst met huurincasso naar de bank sturen elke maand pffffooeei


Het leukste is nog het investeren in een buitenlands resort met een buitenlandse partner
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
  dinsdag 2 april 2013 @ 15:44:38 #269
396730 EttovanBelgie
Alles komt goed.
pi_124794688
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 april 2013 14:53 schreef betyar het volgende:

[..]

Dat het kapitalisme niet zonder overheid kan is pas om te janken. Zonder staatssteun of overname door de overheid had je geen bank meer gehad om te gebruiken.
Het kapitalisme loopt dan ook op de laatste benen. Althans in de vorm zoals we dat nu kennen.
Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
  dinsdag 9 april 2013 @ 14:04:55 #270
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_125068648
Het kan dus wel, gewoon 2 miljoen terug geven
http://www.telegraaf.nl/d(...)miljoen_terug__.html

quote:
di 09 apr 2013, 13:49
Topman Oostenrijkse bank geeft ¤2 miljoen terug
Van onze redactie
AMSTERDAM - Topman Herbert Stepic van de op een na grootste Oostenrijkse bank Raiffeisen Bank International levert bijna de helft van zijn salaris over 2012 in.

In totaal gaat het om een bedrag van ¤2 miljoen. Iin een email aan het personeel schrijft Stepic dat de beloning niet in lijn is met de waarden van de Raiffeisen Banking Group. Het totale salaris van de topman bedroeg vorig jaar ¤4,9 miljoen.
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  dinsdag 9 april 2013 @ 14:06:23 #271
346939 Janneke141
Green, green grass of home
pi_125068695
Misschien kunnen ze het geld beter steken in de IT-afdeling.
Opinion is the medium between knowledge and ignorance (Plato)
  dinsdag 9 april 2013 @ 14:09:02 #272
179075 hugecooll
Deelt corrigerende tikken uit
pi_125068790
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 april 2013 14:04 schreef michaelmoore het volgende:
Het kan dus wel, gewoon 2 miljoen terug geven
http://www.telegraaf.nl/d(...)miljoen_terug__.html

[..]

Als je vier keer zo veel verdient als een ander kan je best de helft missen, dan heb je nog steeds twee keer zo veel als degene die salarisverhoging wil :P
  dinsdag 9 april 2013 @ 14:10:34 #273
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_125068839
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 april 2013 14:06 schreef Janneke141 het volgende:
Misschien kunnen ze het geld beter steken in de IT-afdeling.
Daar koop je geen superboot van he
en hij wil wel graag een volle rekening in Zwitserland
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_125075663
Prima, betaal ze maar meer. Maar als de bank dan omvalt en blijkt dat het door hun wanbeleid is geweest, ook deze mensen mee laten betalen en niet komen janken om centjes bij de belastingbetaler.
Bonussen gehad tijdens een periode van achteraf gebleken wanbeleid? Met terugwerkende kracht inleveren dat geld.

Feit is op dit moment gewoon dat deze mensen zonder enig risico achterlijk veel geld verdienen (en steeds meer willen) en vaak nog geld meekrijgen als ze slecht presteren en weg moeten ook, dat moet gewoon veranderen.

Gaan ze hier niet mee akkoord? Prima , dan zoek je maar een andere werkgever, er zijn genoeg capabele mensen die zo'n functie ook willen vervullen en die het zelfs voor de helft van dat salaris willen doen.

Het soort mensen dat je aantrekt met dit soort bedragen (alleen maar op centen uit) wil je sowieso niet aan de leiding van grote financiële instellingen hebben.
  dinsdag 9 april 2013 @ 17:56:37 #275
111528 Viajero
Who dares wins
pi_125076764
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 maart 2013 12:08 schreef Leandra het volgende:
Als ze ontevreden zijn over hun salaris dan zoeken ze maar een andere werkgever die ze wel kan betalen wat ze vinden dat ze waard zijn.

ING vindt vast wel andere faalbestuurders die voor zulke absurd lage lonen willen werken.
Dit. Er zijn vast wel mensen bereid om voor deze aalmoes een bank de vernieling in te draaien en de rekening bij de belastingbetaler neer te leggen.
It really is just like a medieval doctor bleeding his patient, observing that the patient is getting sicker, not better, and deciding that this calls for even more bleeding.
  dinsdag 9 april 2013 @ 18:05:27 #276
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_125077062
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 april 2013 17:25 schreef Elkedagwatanders het volgende:

Het soort mensen dat je aantrekt met dit soort bedragen (alleen maar op centen uit) wil je sowieso niet aan de leiding van grote financiële instellingen hebben.
maar hij is wel de baas en de raad van commissarissen durft niets te zeggen en de aandeelhouders weten heel niet wat er gaande is
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  dinsdag 9 april 2013 @ 22:16:40 #277
52513 whosvegas
The Trickster
pi_125090555
Jee, eerst de boel in de soep laten lopen en dan ook nog klagen dat je meer geld wel. Je zou die lui helemaal moeten kaal plukken ipv de belasting betaler er voor op te laten draaien.
Heeft ING de staats steun al terug betaald?

Wat zou zo'n bestuurder de hele dag doen voor een ton in de maand?
Are you nuts??
  dinsdag 9 april 2013 @ 22:23:19 #278
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_125091071
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 april 2013 14:06 schreef Janneke141 het volgende:
Misschien kunnen ze het geld beter steken in de IT-afdeling.
Niet nodig, de heren zijn nu op de hoogte van de falende IT-situatie, dus ik zou zeggen; salaris verhogen, overmaken en vervolgens weer terughalen en zeggen dat er niets aan de hand is :+
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_125095579
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 april 2013 22:16 schreef whosvegas het volgende:
Jee, eerst de boel in de soep laten lopen en dan ook nog klagen dat je meer geld wel. Je zou die lui helemaal moeten kaal plukken ipv de belasting betaler er voor op te laten draaien.
Heeft ING de staats steun al terug betaald?
Grotendeels, tegen een hele hoge premie (daar heeft de belastingbetaler leuk aan verdiend).
pi_125096179
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 april 2013 23:10 schreef Quiche_lorraine het volgende:

[..]

Grotendeels, tegen een hele hoge premie (daar heeft de belastingbetaler leuk aan verdiend).
Klopt, een rendement van 16% tot nu toe:

bron: http://www.rijksoverheid.(...)-staatssteun-af.html
pi_125097085
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 april 2013 15:44 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]

Het kapitalisme loopt dan ook op de laatste benen. Althans in de vorm zoals we dat nu kennen.
Waar baseer je dat op? Ik zie alleen maar krachten die uit alle macht het kaartenhuis in stand willen houden.
pi_125097182
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 april 2013 22:23 schreef Leandra het volgende:

[..]

Niet nodig, de heren zijn nu op de hoogte van de falende IT-situatie, dus ik zou zeggen; salaris verhogen, overmaken en vervolgens weer terughalen en zeggen dat er niets aan de hand is :+
Zou wel leuk zijn.
  dinsdag 9 april 2013 @ 23:49:43 #283
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_125097545
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 april 2013 23:38 schreef stopnaald het volgende:

[..]

Waar baseer je dat op? Ik zie alleen maar krachten die uit alle macht het kaartenhuis in stand willen houden.
Daaraan kan je dat goed zien, idd.
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
pi_125102091
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 april 2013 23:10 schreef Quiche_lorraine het volgende:

[..]

Grotendeels, tegen een hele hoge premie (daar heeft de belastingbetaler leuk aan verdiend).
Mwoah. Het geld in kwestie is mede verdiend door duizenden personeelsleden te ontslaan. Duizenden werklozen met uitkering is weer een minder fijn iets voor de belastingbetaler.
pi_125144215
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 maart 2013 12:08 schreef Leandra het volgende:
Als ze ontevreden zijn over hun salaris dan zoeken ze maar een andere werkgever die ze wel kan betalen wat ze vinden dat ze waard zijn.

ING vindt vast wel andere faalbestuurders die voor zulke absurd lage lonen willen werken.
Dit.

Ik doe het voor de helft en laten we eerlijk zijn, slechter kan het toch niet gaan.
  vrijdag 12 april 2013 @ 04:12:49 #286
48840 Xtreem
Minimalist in training
pi_125184571
quote:
0s.gif Op donderdag 11 april 2013 09:20 schreef Smack10 het volgende:

[..]

Dit.

Ik doe het voor de helft en laten we eerlijk zijn, slechter kan het toch niet gaan.
Je denkt dat jij 'wel even' een bedrijf met een paar miljard omzet kunt leiden?

Je hebt geen idee waar je het over hebt... ignorance is a bliss
The secret to happiness is freedom...
And the secret to freedom is courage.
Thucydides
  vrijdag 12 april 2013 @ 08:25:27 #287
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_125185274
quote:
0s.gif Op donderdag 11 april 2013 09:20 schreef Smack10 het volgende:

[..]

Dit.

Ik doe het voor de helft en laten we eerlijk zijn, slechter kan het toch niet gaan.
nou je moet wel lenen voor 1% van de CB en dan nog het uitlenen aan zielige huiseigenaren tegen 5% , dat is niet zo makkelijk he

Daarnaast moet je regelmatig een stel overbodige collegas ontslaan om kosten te besparen , en nog je eigen rechtspositie evalueren met een extern ingehuurde kracht
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
  vrijdag 12 april 2013 @ 12:59:22 #288
111528 Viajero
Who dares wins
pi_125193200
quote:
13s.gif Op vrijdag 12 april 2013 04:12 schreef Xtreem het volgende:

[..]

Je denkt dat jij 'wel even' een bedrijf met een paar miljard omzet kunt leiden?

Je hebt geen idee waar je het over hebt... ignorance is a bliss
Van mij is niet bewezen dat ik dat niet kan. De mensen die nu om meer geld zeuren hebben ruimschoots bewezen dat ze het niet kunnen. Miljardenverliezen lijden lijkt mij een duidelijk bewijs van incompetentie. De overheidssteun zou dan ook alleen gegeven moeten worden op voorwaarde dat de falers er uit gegooid worden, maar nee, ze mogen vrolijk verder gaan met falen, voor enorme salarissen.
It really is just like a medieval doctor bleeding his patient, observing that the patient is getting sicker, not better, and deciding that this calls for even more bleeding.
pi_125194015
quote:
0s.gif Op vrijdag 12 april 2013 12:59 schreef Viajero het volgende:

[..]

Van mij is niet bewezen dat ik dat niet kan. De mensen die nu om meer geld zeuren hebben ruimschoots bewezen dat ze het niet kunnen. Miljardenverliezen lijden lijkt mij een duidelijk bewijs van incompetentie. De overheidssteun zou dan ook alleen gegeven moeten worden op voorwaarde dat de falers er uit gegooid worden, maar nee, ze mogen vrolijk verder gaan met falen, voor enorme salarissen.
Jij bewijst dat elke dag weer.
  vrijdag 12 april 2013 @ 13:35:13 #290
111528 Viajero
Who dares wins
pi_125194352
quote:
0s.gif Op vrijdag 12 april 2013 13:23 schreef rsfxrs020 het volgende:

[..]

Jij bewijst dat elke dag weer.
Nee, ik sta niet aan de top van een bank, in tegenstelling tot degenen die al sinds 2006 elk jaar weer tientallen miljarden belastinggeld laten verdwijnen.
It really is just like a medieval doctor bleeding his patient, observing that the patient is getting sicker, not better, and deciding that this calls for even more bleeding.
pi_125198530
quote:
0s.gif Op woensdag 10 april 2013 08:38 schreef Grouch het volgende:

[..]

Mwoah. Het geld in kwestie is mede verdiend door duizenden personeelsleden te ontslaan. Duizenden werklozen met uitkering is weer een minder fijn iets voor de belastingbetaler.
Bedrijven zijn geen sociale werkplaats, en Nederland is geen communistisch land. Als je het werk met minder mensen afkan, dan moet je mensen ontslaan. Daar wordt uiteindelijk iedereen beter van.
  vrijdag 12 april 2013 @ 15:39:44 #292
111528 Viajero
Who dares wins
pi_125198625
quote:
1s.gif Op vrijdag 12 april 2013 15:37 schreef Quiche_lorraine het volgende:

[..]

Bedrijven zijn geen sociale werkplaats, en Nederland is geen communistisch land. Als je het werk met minder mensen afkan, dan moet je mensen ontslaan. Daar wordt uiteindelijk iedereen beter van.
Op zich ben ik het met je eens, maar ik vind dat als je alleen kunt bestaan omdat je een stapel belastinggeld hebt gekregen dat je dan ook een sociale verantwoordelijkheid hebt.
It really is just like a medieval doctor bleeding his patient, observing that the patient is getting sicker, not better, and deciding that this calls for even more bleeding.
pi_125198790
quote:
0s.gif Op vrijdag 12 april 2013 15:39 schreef Viajero het volgende:

[..]

Op zich ben ik het met je eens, maar ik vind dat als je alleen kunt bestaan omdat je een stapel belastinggeld hebt gekregen dat je dan ook een sociale verantwoordelijkheid hebt.
Banken hebben sowieso een sociale verantwoordelijkheid. We vertrouwen ze met ons geld en dus met ons leven.
pi_125198836
quote:
0s.gif Op vrijdag 12 april 2013 15:39 schreef Viajero het volgende:

[..]

Op zich ben ik het met je eens, maar ik vind dat als je alleen kunt bestaan omdat je een stapel belastinggeld hebt gekregen dat je dan ook een sociale verantwoordelijkheid hebt.
Die sociale verantwoordelijkheid is in dit geval het terugbetalen van de steun en het ervoor zorgen dat er geen steun meer nodig is. Dat betekent naast een heleboel andere dingen ook de kosten drukken.
  vrijdag 12 april 2013 @ 15:48:40 #295
111528 Viajero
Who dares wins
pi_125198932
quote:
1s.gif Op vrijdag 12 april 2013 15:45 schreef Quiche_lorraine het volgende:

[..]

Die sociale verantwoordelijkheid is in dit geval het terugbetalen van de steun en het ervoor zorgen dat er geen steun meer nodig is. Dat betekent naast een heleboel andere dingen ook de kosten drukken.
Ik vind de kosten drukken door het ontslaan van de mensen die echt werk doen en het verlagen van service, tegelijk met het blijven betalen van miljoenensalarissen aan de mensen die deze hele puinhoop veroorzaakt hebben en vrolijk op dezelfde voet verder blijven gaan absoluut niet te verdedigen.
It really is just like a medieval doctor bleeding his patient, observing that the patient is getting sicker, not better, and deciding that this calls for even more bleeding.
  vrijdag 12 april 2013 @ 15:52:04 #296
37769 erodome
Zweefteef
pi_125199043
Ze kunnen beter wat meer en vooral betere ict in huis halen ;)
Als je altijd doet wat je altijd deed zul je altijd krijgen wat je altijd kreeg.
  vrijdag 12 april 2013 @ 15:57:44 #297
111528 Viajero
Who dares wins
pi_125199245
quote:
0s.gif Op vrijdag 12 april 2013 15:52 schreef erodome het volgende:
Ze kunnen beter wat meer en vooral betere ict in huis halen ;)
Maar dat kost geld. En dat geld geven we liever aan de falers aan de top.
It really is just like a medieval doctor bleeding his patient, observing that the patient is getting sicker, not better, and deciding that this calls for even more bleeding.
pi_125199523
quote:
0s.gif Op vrijdag 12 april 2013 15:48 schreef Viajero het volgende:

[..]

Ik vind de kosten drukken door het ontslaan van de mensen die echt werk doen en het verlagen van service, tegelijk met het blijven betalen van miljoenensalarissen aan de mensen die deze hele puinhoop veroorzaakt hebben en vrolijk op dezelfde voet verder blijven gaan absoluut niet te verdedigen.
Dit is domme borrelpraat. De oorzaak van de puinhoop ligt niet in Nederland, dat kun je de mensen aan de top dus ook niet verwijten, en er worden vooral veel mensen ontslagen die overbodig zijn geworden.
pi_125199668
quote:
1s.gif Op vrijdag 12 april 2013 15:37 schreef Quiche_lorraine het volgende:

[..]

Bedrijven zijn geen sociale werkplaats, en Nederland is geen communistisch land. Als je het werk met minder mensen afkan, dan moet je mensen ontslaan. Daar wordt uiteindelijk iedereen beter van.
Dan moet de steun aan banken onmiddellijk gestaakt worden en inplaats daarvan moet de overheid garant staan voor het geld van de burgers, zodat die het naar een bank kunnen brengen die zonder steun overeind kan blijven, dan komen de overbodige mensen idd. op straat te staan.
  vrijdag 12 april 2013 @ 16:10:49 #300
111528 Viajero
Who dares wins
pi_125199714
quote:
1s.gif Op vrijdag 12 april 2013 16:06 schreef Quiche_lorraine het volgende:

[..]

Dit is domme borrelpraat. De oorzaak van de puinhoop ligt niet in Nederland, dat kun je de mensen aan de top dus ook niet verwijten, en er worden vooral veel mensen ontslagen die overbodig zijn geworden.
De oorzaak ligt in het hele financiele systeem, en daar zijn ook de grote Nederlandse banken een belangrijk onderdeel van. De falers aan de top hebben wereldwijd gefaald, en de Nederlandse falers zijn echt geen onschuldige slachtoffers. Hoe kom je erop zeg.
It really is just like a medieval doctor bleeding his patient, observing that the patient is getting sicker, not better, and deciding that this calls for even more bleeding.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')