Evengoed een omzeiling van het Depositogarantiestelsel. De geest is nu uit de fles en die gaat er niet meer terug in. Mensen in heel Europa weten nu wat die garantie waard is en zullen daarnaar handelen in geval van crisis....quote:Cyprus proposal to tax deposits of up to EUR 100,000 at 3% and deposits of up to EUR 500,000 at 10%, above EUR 550,000 at 15%
- Eurogroup teleconference to approve new Cyprus proposal likely this afternoon.
Bullshit, het gaat nog altijd om hetzelfde besluit en uit de ECHTE reacties zie je helemaal niks van de chaos waar iedereen over praat. Sterker nog; het lijkt er sterk op dat Rusland een grote rol heeft gespeeld in de totstandkoming van het besluit.quote:Op maandag 18 maart 2013 09:30 schreef SeLang het volgende:
RANsquawk:
[..]
Evengoed een omzeiling van het Depositogarantiestelsel. De geest is nu uit de fles en die gaat er niet meer terug in. Mensen in heel Europa weten nu wat die garantie waard is en zullen daarnaar handelen in geval van crisis....
Dit is echt de EU eigen goal van het jaar imo.
Verklap ons eens dan hoe onafhankelijk een EU beslissing nog is als zelfs rusland zich er al mee bemoeit.quote:Op maandag 18 maart 2013 09:51 schreef HiZ het volgende:
Bullshit, het gaat nog altijd om hetzelfde besluit en uit de ECHTE reacties zie je helemaal niks van de chaos waar iedereen over praat. Sterker nog; het lijkt er sterk op dat Rusland een grote rol heeft gespeeld in de totstandkoming van het besluit.
quote:ma 18 mrt 2013, 08:45
Spaanse en Italiaanse rente loopt op
ROME/MADRID - De onrust die is ontstaan door de financiële reddingsoperatie voor Cyprus zette maandagochtend druk op de Spaanse en Italiaanse rente.
Beleggers vrezen dat de crisissfeer overslaat van de kleine eilandstaat naar de grote economieën van Zuid-Europa.
De rente op 10-jarige Spaanse staatsobligaties klom in de vroege ochtendhandel naar iets meer dan 5 procent, tegen 4,9 procent op vrijdag. De rente op vergelijkbare Italiaanse obligaties steeg van 4,6 naar 4,7 procent.
Het rendement op obligaties beweegt tegengesteld aan de waarde. Een hogere rente duidt op een lagere waarde en een afname van het vertrouwen van beleggers in het betreffende schuldenpapier.
Tenzij de boel direct ontploft (wat ik niet verwacht) dan zul je dat pas in de loop van mei zien als de cijfers van maart bekend worden. Dan zullen we zien of er opnieuw kapitaalvlucht is geweest vanuit Spanje en andere PIGS.quote:Op maandag 18 maart 2013 09:51 schreef HiZ het volgende:
[..]
Bullshit, het gaat nog altijd om hetzelfde besluit en uit de ECHTE reacties zie je helemaal niks van de chaos waar iedereen over praat.
Dat is een veel beter plan want de turken verweren zich tegen de gaswinning maar tegen Gazprom/russiche militaire macht hebben ze weinig in te brengen. Dan zijn er 2 problemen opgelost.quote:Op maandag 18 maart 2013 10:00 schreef arjan1212 het volgende:
http://greece.greekreport(...)to-avoid-eu-bailout/
onzin zeker dit ?
Russian energy giant Gazprom has offered the Republic of Cyprus a plan in which the company will undertake the restructuring of the country’s banks in exchange for exploration rights for natural gas in Cyprus’ exclusive economic zone, local media reported.
Als het echt substantieel is zal je het wel sneller merken neem ik aan. Het gaat niet meer alleen over de PIGS. Wat te denken van Frankrijk met Hollande aan het roer. Die is ook niet vies van confiscatory taxes.quote:Op maandag 18 maart 2013 10:03 schreef SeLang het volgende:
[..]
Tenzij de boel direct ontploft (wat ik niet verwacht) dan zul je dat pas in de loop van mei zien als de cijfers van maart bekend worden. Dan zullen we zien of er opnieuw kapitaalvlucht is geweest vanuit Spanje en andere PIGS.
Als de EU dit toelaat dan zijn ze helemaal achterlijk, beter dan maar Cyprus er uitgooienquote:Op maandag 18 maart 2013 10:00 schreef arjan1212 het volgende:
http://greece.greekreport(...)to-avoid-eu-bailout/
onzin zeker dit ?
Russian energy giant Gazprom has offered the Republic of Cyprus a plan in which the company will undertake the restructuring of the country’s banks in exchange for exploration rights for natural gas in Cyprus’ exclusive economic zone, local media reported.
Ik leg het nog één keer uit: Het gaat niet om "de kleine spaarder" of "de grote spaarder". Het gaat erom dat het Depositograntiestelsel minder waard blijkt te zijn dan het papier waarop het is gedrukt. En dat was nu juist één van de belangrijkste peilers die nog enige stabiliteit boden in het Europese bankenstelsel.quote:Op maandag 18 maart 2013 09:58 schreef michaelmoore het volgende:
Ik vind dat geen goed besluit om de kleine spaarder te laten bloeden dat zal zeker meewegen bij de kiezer
De ECB verstrekt onbeperkt liquiditeit dus de banken blijven voorlopig wel draaien. Alleen blijkt dan in mei uit de cijfers van de ECB hoeveel kapitaalvlucht er heeft plaatsgevonden. Voor de rest heb je alleen maar anekdotisch bewijs zoals rijen bij pinautomaten en individuele insiders in een banken die zeggen dat er een toename is van geldopnames of een instroom van geld (in de noordelijke landen).quote:Op maandag 18 maart 2013 10:09 schreef Digi2 het volgende:
Als het echt substantieel is zal je het wel sneller merken neem ik aan.
De helft van die move is reeds gemaakt in de afgelopen paar dagenquote:Op maandag 18 maart 2013 10:25 schreef Sparqq het volgende:
De komende dagen de Zwitserse Frank in de gaten houden, als die weer vlak wordt op 1.20 weten we denk ik wel genoeg.
In principe helemaal niet hetzelfde.quote:Op zondag 17 maart 2013 21:57 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Wat is het verschil met vermogensrendementsheffing zoals in Nederland? Ieder jaar wordt 1,2% van het vermogen afgesnoept, in Cyprus is het nu één jaar 9 %, maar dat is slechts een nuance in mijn ogen. Het principe is gewoon hetzelfde. Ik ben het overigens met je eens dat belastingheffing een fundamentele inbreuk is op de eigendomsrechten van een burger, maar om dat nu pas naar aanleiding van de heffing in Griekenland te roepen is wel een beetje vreemd.
So what? Het geld verdwijnt niet uit de EU.quote:Op maandag 18 maart 2013 10:03 schreef SeLang het volgende:
[..]
Tenzij de boel direct ontploft (wat ik niet verwacht) dan zul je dat pas in de loop van mei zien als de cijfers van maart bekend worden. Dan zullen we zien of er opnieuw kapitaalvlucht is geweest vanuit Spanje en andere PIGS.
Nee, lijkt me geen onzin. En er zit een element daarvan in het huidige project. Op de lange termijn zouden kleine spaarders in Cyprus het wel eens kunnen betreuren dat ze niet goedkoop mochten meedoen.quote:Op maandag 18 maart 2013 10:00 schreef arjan1212 het volgende:
http://greece.greekreport(...)to-avoid-eu-bailout/
onzin zeker dit ?
Russian energy giant Gazprom has offered the Republic of Cyprus a plan in which the company will undertake the restructuring of the country’s banks in exchange for exploration rights for natural gas in Cyprus’ exclusive economic zone, local media reported.
Welke eurofielen hebben dan in 2008 het DGS garantiestelsel van 20.000 tot 100.000 opgerekt, die zouden we als eerst bij de aankomende revolutie aan een hoge boom moeten knopen.quote:Op maandag 18 maart 2013 11:02 schreef HiZ het volgende:
[..]
So what? Het geld verdwijnt niet uit de EU.
En je mag je werkelijk afvragen welke debielen geloven in een deposito stelsel dat een kapitaalverzekering aanbied op basis van een lege kas.
Misschien omdat het in de meeste landen wel gestand kan worden gedaan? In Cyprus was dat overduidelijk niet het geval, net zoals in Griekenland.quote:Op maandag 18 maart 2013 11:08 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Welke eurofielen hebben dan in 2008 het DGS garantiestelsel van 20.000 tot 100.000 opgerekt, die zouden we als eerst bij de aankomende revolutie aan een hoge boom moeten knopen.
Kapitaalvlucht verplaatst de risico's van PIGS spaarders naar Nederlandse en Duitse spaarders.quote:Op maandag 18 maart 2013 11:02 schreef HiZ het volgende:
[..]
So what? Het geld verdwijnt niet uit de EU.
Dus uniforme europese regels blijken toch niet zo uniform te zijn als dat de eurofielen ze presenteren. Waar kennen we het van was het niet george orwell met zijn "all animals are equal but some animals are more equal than others"quote:Op maandag 18 maart 2013 11:11 schreef HiZ het volgende:
[..]
Misschien omdat het in de meeste landen wel gestand kan worden gedaan? In Cyprus was dat overduidelijk niet het geval, net zoals in Griekenland.
Heb ik iets gemist? Wanneer is er een Europes Deposito Garantiefonds opgericht? Oh, nee, dat was er niet.quote:Op maandag 18 maart 2013 11:14 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Dus uniforme europese regels blijken toch niet zo uniform te zijn als dat de eurofielen ze presenteren. Waar kennen we het van was het niet george orwell met zijn "all animals are equal but some animals are more equal than others"
quote:Op maandag 18 maart 2013 11:13 schreef SeLang het volgende:
[..]
Kapitaalvlucht verplaatst de risico's van PIGS spaarders naar Nederlandse en Duitse spaarders.
Eigenlijk wordt het daarom hoog tijd om dat soort vluchtgeld te weigeren, maar dat betekent defacto opgeven van de euro (het gaat in tegen de regels van vrije kapitaalstromen en creëert per definitie een wisselkoers tussen PIGS euros en "noordelijke" euros).
Goede inhoudelijke reactie weerquote:
Volgens een wiki pagina over dit onderwerp welquote:Op maandag 18 maart 2013 11:16 schreef HiZ het volgende:
[..]
Heb ik iets gemist? Wanneer is er een Europes Deposito Garantiefonds opgericht? Oh, nee, dat was er niet.
http://eur-lex.europa.eu/(...)EX:31994L0019:nl:NOTquote:
Ja wat moet ik nou met zo'n onzinverhaal? Als de euro verdwijnt dat gaat ie niet verdwijnen in een net scenario ala AfD maar dan spat de hele toestand in één klap uitelkaar. Onder die omstandigheden gaan Nederland en/of Duitsland echt geen buitenlandse crediteurs beschermen. Dan gaan ze waarschijnlijk niet eens nationaal tot de huidige ¤100k.quote:
Dus nu geef je me opeens gelijkquote:Op maandag 18 maart 2013 11:30 schreef HiZ het volgende:
[..]
Ja wat moet ik nou met zo'n onzinverhaal? Als de euro verdwijnt dat gaat ie niet verdwijnen in een net scenario ala AfD maar dan spat de hele toestand in één klap uitelkaar. Onder die omstandigheden gaan Nederland en/of Duitsland echt geen buitenlandse crediteurs beschermen. Dan gaan ze waarschijnlijk niet eens nationaal tot de huidige ¤100k.
quote:Poetin vindt plan Cyprus oneerlijk
De Russische president Vladimir Poetin heeft maandag scherpe kritiek geuit op de Europese plannen om de noodlijdende Cypriotische bankensector te redden. Poetin vindt het ,,oneerlijk, amateuristisch en gevaarlijk'' dat een heffing op spaartegoeden onderdeel van het plan is.
Russische banken hebben veel geld in Cyprus gestald, waarschijnlijk circa 9,25 miljard euro en andere Russische bedrijven nog eens 5,4 miljard euro volgens kredietbeoordelaar
Nee dat doe ik niet; jij doet alsof er een proces is. Dat proces gaat er niet komen. Het is straks gewoon een serie van noodmaatregelen die iedereen 10 keer erger gaat naaien dan de Cyprioten nu ondergaan. En als het gebeurt gaat het gebeuren op een moment dat niemand is voorbereid.quote:
Ik zie precies het tegenovergestelde. Er is veel minder institutioneel gezever en veel meer echte harde politiek. Dit is voor het eerst dat een staat gewoon geen ruimte krijgt voor nationaal wriemelen ten koste van iedereen.quote:Op maandag 18 maart 2013 11:47 schreef SeLang het volgende:
Ondanks alles zie ik toch nog een silver lining aan dat hele Cyprus verhaal: de Europese integratie tanker lijkt eindelijk tot stilstand te komen. In plaats van discussie over nog meer transfers, eurobonds, etc lijkt het alsof de grenzen zijn bereikt en zien we nu een beweging de andere kant op: "los je eigen shit maar op". Zelfs de ECB weigerde verdere steun.
Ik maak geen grap, kijk het maar na. Je spaargeld is een vordering van jou op de bank en een schuld van de bank aan jou. Een lening dus. Je spaart eigenlijk in schuld. Als jij dat cynisch noemt kan je er voor kiezen op een andere manier te gaan sparen.quote:Op zondag 17 maart 2013 20:15 schreef beantherio het volgende:
[..]![]()
![]()
Dwz: je maakt een grap neem ik aan? Of is de wereld al zo cynisch geworden?
Welke harde politiek? Er word inmiddels onderhandelt om de belasting te verlagen voor spaargelden onder de ¤100.000.- of zelfs helemaal te schrappen. Ook is het niet eens zeker dat de bail-in/bailout uberhaupt door de parlementen komt. Dit is hetzelfde politieke gestuntelt dat we kennen sinds de eerste bailout, inclusief een grote precedentwerking en grote verontwaardiging.quote:Op maandag 18 maart 2013 11:49 schreef HiZ het volgende:
Ik zie precies het tegenovergestelde. Er is veel minder institutioneel gezever en veel meer echte harde politiek. Dit is voor het eerst dat een staat gewoon geen ruimte krijgt voor nationaal wriemelen ten koste van iedereen.
Tot nu toe zitten de problemen vooral rondom schulden/vorderingen. Spaargeld is bijvoorbeeld een vordering op/lening aan de bank. Je kan ook kiezen om te sparen in schuldenvrij bezit.quote:Op maandag 18 maart 2013 12:44 schreef piepeloi55 het volgende:
[..]
Welke harde politiek? Er word inmiddels onderhandelt om de belasting te verlagen voor spaargelden onder de ¤100.000.- of zelfs helemaal te schrappen. Ook is het niet eens zeker dat de bail-in/bailout uberhaupt door de parlementen komt. Dit is hetzelfde politieke gestuntelt dat we kennen sinds de eerste bailout, inclusief een grote precedentwerking en grote verontwaardiging.
Wat dit weekend gebeurd is veranderd de (ongeschreven) spelregels, het is een major gamechanger. Niet alleen is duidelijk geworden dat de deposito garantie stelsels in de praktijk niets hoeven voor te stellen, ook werd meteen duidelijk dat ook andere vormen van 'wealth tax' niet zijn uit te sluiten. Diverse economen/analisten opperde direct een zelfde soort bail-in voor andere zwakke landen, waarbij ook andere assets belast kunnen worden.
De geest is uit de fles en die krijg je niet of zeer moeilijk terug. Zodra het elders mis dreigt te gaan behoren dit soort oplossingen tot de mogelijkheden in de opinie van velen. Dit gebeuren gaat een staartje krijgen en leiden tot ongewenste effecten bij toekomstige bailouts, men kan dit zelfs al gaan frontrunnen. Het grote probleem is alleen dat je je tegen "overheidsconfiscatie'' niet/moeilijk kunt voorbereiden, tenminste op een legale manier.
Ja want dat kan niet geconfisqueerd wordenquote:Op maandag 18 maart 2013 12:57 schreef GoedeVraag het volgende:
[..]
Tot nu toe zitten de problemen vooral rondom schulden/vorderingen. Spaargeld is bijvoorbeeld een vordering op/lening aan de bank. Je kan ook kiezen om te sparen in schuldenvrij bezit.
En wat als alle assets een 'solidariteitsheffing' krijgen zoals diverse economen/analisten opperen?quote:Op maandag 18 maart 2013 12:57 schreef GoedeVraag het volgende:
Tot nu toe zitten de problemen vooral rondom schulden/vorderingen. Spaargeld is bijvoorbeeld een vordering op/lening aan de bank. Je kan ook kiezen om te sparen in schuldenvrij bezit.
Dinsdag gaan de besprekingen verder. Zolang er geen akkoord is blijven de banken dicht om bankruns te voorkomen.quote:Cyprus postpones emergency vote on bank levy
Government to resume emergency talks over one-off levy on savers' accounts on Tuesday, as Russia calls levy "dangerous".
Dat is wel fijn als je al volledig financieel onafhankelijk bent, dan kun je letterlijk stemmen met je voeten.quote:Op maandag 18 maart 2013 13:15 schreef SeLang het volgende:
Deze hele affaire heeft me vanmorgen toch weer getriggerd om opnieuw te kijken naar permanente residentie in Maleisië. Toch de vluchtroute maar alvast een beetje voorbereiden nu die hele confisquatie toestand wel erg dichtbij begint te komen...
Tsja, het zal me toch niet gaan gebeuren dat ik straks weer moet gaan werken omdat een euro-elite of een groep keynesiaanse idioten er met m'n spaarpot vandoor zijnquote:Op maandag 18 maart 2013 13:24 schreef piepeloi55 het volgende:
[..]
Dat is wel fijn als je al volledig financieel onafhankelijk bent, dan kun je letterlijk stemmen met je voeten.
Niet op deze manier nee. Maar ik verwacht wel confiscatie van vermogens om de overheids largesse te financieren. De UK gaat er sowieso aan maar mijn standaard vluchtroute (NL) begint nu ook riskant te worden. Voorheen stond NL er relatief goed voor doordat een groot deel van het beloofde pensioengeld daadwerkelijk bestaat. Maar die pensioenpot zijn we momenteel naar het zuiden aan het sturen of aan het verkwisten aan keynesiaanse waanzin (voornamelijk via negatieve real rates en asset inflatie). Dus ik weet al wie die tekorten straks mag gaan betalenquote:Zeg nooit nooit, maar ik denk dat dit geen serieus gevaar is voor sterkere landen als Nederland als de shit de fan raakt. Wij kunnen geen bailout krijgen en dus dergelijke oplossingen opgelegd krijgen. Dit ligt niet voor de hand als 'vrijwillige' keuze van de eigen volksvertegenwoordigers. Als de shit de fan hier ooit zou raken dan kun je stellen dat er al behoorlijk wat ingestort is, waardoor de senior bonds niet meer ontzien hoeven te worden. Dan is het ieder voor zich.
Ja, wat als we oorlog krijgen je huis wordt geconfisqueerd? Zo kan je natuurlijk altijd doemdenken.quote:Op maandag 18 maart 2013 13:01 schreef piepeloi55 het volgende:
[..]
En wat als alle assets een 'solidariteitsheffing' krijgen zoals diverse economen/analisten opperen?
Dat is subjectief en hun inschattingsfout.quote:Niet alleen is het sparen van geld in bijvoorbeeld goud geen optie voor de meeste mensen, vanwege de neerwaartse risico's en eventuele overwaardering.
Op zich is dat waar. De staat heeft geweldsmonopolie en is inderdaad oppermachtig.quote:Ook andere assets (zoals cash) zijn niet veilig in dergelijke gevallen, dat is dit weekend duidelijk geworden. Tegen overheidsconfiscatie doe je simpelweg weinig, tenminste op een legale manier bij grotere bedragen.
Uiteindelijk kan alles geconfisqueerd worden, maar als ze je goud zo graag willen hebben waarom heffen ze er dan geen btw op?quote:Op maandag 18 maart 2013 12:58 schreef SeLang het volgende:
[..]
Ja want dat kan niet geconfisqueerd worden
Ik denk niet dat dat nog lang duurt inderdaad. En in geval van crisis komt daar dan nog een capital gain tax bij van 100% zodat elk voordeel vervalt aan de staat. Je bent immers een evil speculator die het systeem destabiliseert voor eigen gewin. Dit kunnen ze overnight invoeren.quote:Op maandag 18 maart 2013 13:43 schreef GoedeVraag het volgende:
[..]
Uiteindelijk kan alles geconfisqueerd worden, maar als ze je goud zo graag willen hebben waarom heffen ze er dan geen btw op?
Zo gesteld wel ja, dat is denk ik onontkoombaar. VRH naar 1,5% of zelf iets hoger, successierechten verhogen, meer vermogenstoetsen/grenzen koppelen aan diverse zaken e.d. Vooral die verhoging van de VRH zie ik liever niet gebeuren, maar op zich is dat geen probleem als er tegen de tijd zijnde alternatieven zijn die leiden tot hogere rendementen. M.a.w. als de waarderingen zijn beland op echte crisis niveau's.quote:Niet op deze manier nee. Maar ik verwacht wel confiscatie van vermogens om de overheids largesse te financieren. De UK gaat er sowieso aan maar mijn standaard vluchtroute (NL) begint nu ook riskant te worden. Voorheen stond NL er relatief goed voor doordat een groot deel van het beloofde pensioengeld daadwerkelijk bestaat. Maar die pensioenpot zijn we momenteel naar het zuiden aan het sturen of aan het verkwisten aan keynesiaanse waanzin (voornamelijk via negatieve real rates en asset inflatie). Dus ik weet al wie die tekorten straks mag gaan betalen
Btw voor goud is (nagenoeg) gelijktijdig met de introductie van de euro afgeschaft. Ik betwijfel dat ze dat nu weer gaan terugdraaien. Ik heb er in elk geval nog geen enkele indicatie van gezien.quote:Op maandag 18 maart 2013 13:48 schreef SeLang het volgende:
[..]
Ik denk niet dat dat nog lang duurt inderdaad. En in geval van crisis komt daar dan nog een capital gain tax bij van 100% zodat elk voordeel vervalt aan de staat. Je bent immers een evil speculator die het systeem destabiliseert voor eigen gewin. Dit kunnen ze overnight invoeren.
Laat er geen misverstand over bestaan dat dit niet mijn mening is. Maar dit argument zullen ze gebruiken om het in te voeren. Net zoals ze nu net doen alsof alle spaarders in Cyprus Russen zijn die geld uit illegale praktijken witwassen, terwijl van de ¤68 miljard spaartegoeden er maar ¤20 miljard buitenlands is. En daarvan is het dan weer slechts een percentage dat eventueel crimineel zwart geld zou kunnen zijn. Het is allemaal propaganda om maar hun eigen agenda te kunnen doorvoeren.quote:Op maandag 18 maart 2013 13:51 schreef GoedeVraag het volgende:
Dat je evil speculator bent is misschien waar,
Ja ja, het is allemaal propaganda dat die Russen miljarden stoppen in een insolvent bankenstelsel. Die Russen hebben namelijk helemaal niet door dat die banken failliet kunnen gaan en dat dan de Cypriotische staat niks kan terugbetalen van al hun centjes. Die centjes zijn allemaal zo netjes verantwoord bij de Russische fiscus dat ze het ieder moment hadden kunnen terughalen. Bijvoorbeeld op donderdag toen hun financiëel adviseur ze vertelde zich klaar te maken voor een strakke knip en scheerbeurt.quote:Op maandag 18 maart 2013 14:15 schreef SeLang het volgende:
[..]
Laat er geen misverstand over bestaan dat dit niet mijn mening is. Maar dit argument zullen ze gebruiken om het in te voeren. Net zoals ze nu net doen alsof alle spaarders in Cyprus Russen zijn die geld uit illegale praktijken witwassen, terwijl van de ¤68 miljard spaartegoeden er maar ¤20 miljard buitenlands is. En daarvan is het dan weer slechts een percentage dat eventueel crimineel zwart geld zou kunnen zijn. Het is allemaal propaganda om maar hun eigen agenda te kunnen doorvoeren.
Zelfs als AL het buitenlandse geld crimineel zwart geld is, dan is het nog steeds maar 30% van het geheel. Ondertussen wordt de overige 70% (Cypriotische burgers dus) onder de bus gegooid.quote:Op maandag 18 maart 2013 14:20 schreef HiZ het volgende:
[..]
Ja ja, het is allemaal propaganda dat die Russen miljarden stoppen in een insolvent bankenstelsel. Die Russen hebben namelijk helemaal niet door dat die banken failliet kunnen gaan en dat dan de Cypriotische staat niks kan terugbetalen van al hun centjes. Die centjes zijn allemaal zo netjes verantwoord bij de Russische fiscus dat ze het ieder moment hadden kunnen terughalen. Bijvoorbeeld op donderdag toen hun financiëel adviseur ze vertelde zich klaar te maken voor een strakke knip en scheerbeurt.
Voor een piratenstaatje als Cyprus gelden niet dezelfde normen als voor een Italië of Spanje, dus wees daar maar niet te optimistisch over..quote:Op maandag 18 maart 2013 11:47 schreef SeLang het volgende:
Ondanks alles zie ik toch nog een silver lining aan dat hele Cyprus verhaal: de Europese integratie tanker lijkt eindelijk tot stilstand te komen. In plaats van discussie over nog meer transfers, eurobonds, etc lijkt het alsof de grenzen zijn bereikt en zien we nu een beweging de andere kant op: "los je eigen shit maar op". Zelfs de ECB weigerde verdere steun.
Het merendeel zal eigendom van trusts zijn, die technisch binnenlands maar in de praktijk buitenlands zijn. Cyprus is voor trusts wat Luxemburg voor beleggingsfondsen en Nederland voor corporate holdings is.quote:Op maandag 18 maart 2013 14:34 schreef SeLang het volgende:
Zelfs als AL het buitenlandse geld crimineel zwart geld is, dan is het nog steeds maar 30% van het geheel.
Ik denk dat je dat gevaar onderschat. Auto's en kunst pakken ze misschien niet zo snel maar wel de typische beleggingen zoals spaartegoeden, goud en aandelen. Daarbij zijn dingen verstopt in een eigen kluis inderdaad wel wat lastiger te pakken (maar wel illegaal als je het niet opgeeft) dan dingen als Goldmoney en Bullionvault wat in feite gewoon rekeningen zijn in een vreemde valuta. Die worden gewoon Argentijnse stijl geconfisqueerd.quote:Op maandag 18 maart 2013 14:41 schreef dvr het volgende:
Wat betreft confiscatie van goud: Zo creatief zijn beleidsmakers niet. Veel te ingewikkeld. Er moet ergens snel geld komen, dan kijken ze waar dat voor het grijpen ligt. Bij de spaarders dus. Als ze goud in beslag gaan nemen kunnen ze ook wel kunst, tweede huizen en luxe automobielen gaan confisceren.
Hoewel het DSG technisch niet buiten werking is gesteld is het een pure loophole om het DSG heen met als enige doel om de banken met spaargeld te herkapitaliseren. Dat heeft helemaal niets met een vermogensbelasting te maken (geld onder de matras en senior bonds betalen tenslotte niets). Het effect voor spaarders is precies hetzelfde (namelijk het niet nakomen van de garantie op hun spaartegoed) en in hun beleving is het ook equivalent aan het domweg opdoeken van het DSG. En ik verwacht dat spaarders daar ook naar zullen handelen als de crisis elders weer oplaait.quote:Op maandag 18 maart 2013 14:41 schreef dvr het volgende:
(*: niet helemaal waar natuurlijk, want als het een belasting was, dan zouden ze alle vermogensklassen en niet alleen spaartegoeden moeten hebben belasten. Feitelijk is het een geldconfiscatie, vandaar ook dat ik eerder zei dat die spaarders zich wel snel bij het Europese Hof zullen melden)
Het zijn eigenlijk twee punten:quote:Op maandag 18 maart 2013 14:15 schreef SeLang het volgende:
[..]
Laat er geen misverstand over bestaan dat dit niet mijn mening is. Maar dit argument zullen ze gebruiken om het in te voeren. Net zoals ze nu net doen alsof alle spaarders in Cyprus Russen zijn die geld uit illegale praktijken witwassen, terwijl van de ¤68 miljard spaartegoeden er maar ¤20 miljard buitenlands is. En daarvan is het dan weer slechts een percentage dat eventueel crimineel zwart geld zou kunnen zijn. Het is allemaal propaganda om maar hun eigen agenda te kunnen doorvoeren.
En ga je dan met je geld naar de ING of wat?quote:Op maandag 18 maart 2013 15:23 schreef Sparqq het volgende:
Als ik volgende week hoor dat het rommelt bij de Rabobank, dan weet ik wat ik doe. Ik zal die lijdzaam kijken of ik geknipt en geschoren ga worden, en vele zullen het zelfde denken.
Zouden ze echt zo dom zijn en nog nooit van een bankrun of 'systemische bedreiging' (zoals in 'too big too fail') gehoord hebben?quote:Die instelling is het failliet van het Europese bank systeem, en dat hebben ze in politiek Europa mooi over zichzelf afgeroepen. Dit is een strategische blunder van formaat.
quote:ma 18 mrt 2013, 15:34 | 0 reacties
Pimco: eurozone blijft in recessie Van onze redactie
AMSTERDAM - De eurozone gaat een zwaar jaar tegemoet.
Beleggingsexperts van obligatiebeheerder Pimco verwachten dat de economie in de eurozone in recessie blijft met een krimp van tussen de 0,75% en 1,25%.
We zien signalen die wijzen op een verzwakking van de kernlanden van de eurozone'', zegt Andrew Balls, hoofd Europees portefeuillebeheer. ,,Met name in Frankrijk zien we dat de ontwikkelingen in de Europese periferie hun tol beginnen te eisen. Dit onderstreept de noodzaak van een betere balans tussen bezuinigingen en groei stimuleren.''
De economische groei in de Verenigde Staten zal afzwakken vanwege de bezuinigingen. Toch zorgt het herstel van de huizenmarkt er voor dat de economie met 1,5 tot 2% groeit.
Dan gaat mijn geld de EU uit, mijn vertrouwen is heel hard gedaald afgelopen weekend.quote:Op maandag 18 maart 2013 15:33 schreef GoedeVraag het volgende:
[..]
En ga je dan met je geld naar de ING of wat?
[..]
Zouden ze echt zo dom zijn en nog nooit van een bankrun of 'systemische bedreiging' (zoals in 'too big too fail') gehoord hebben?
De auto an sich niet maar een extra belasting op auto gebruik is zo ingevoerd. Zo lang je het maar zwart hebt is er weinig aan de handquote:Op maandag 18 maart 2013 15:06 schreef SeLang het volgende:
[..]
Ik denk dat je dat gevaar onderschat. Auto's en kunst pakken ze misschien niet zo snel maar wel de typische beleggingen zoals spaartegoeden, goud en aandelen.
Ik neem aan dat ze wel gewoon met pas kunnen betalen bij de supermarkt.quote:Op maandag 18 maart 2013 16:12 schreef SeLang het volgende:
Centrale Bank van Cyprus: "banken blijven dicht tot donderdag"
Dat is best lang om niet bij de het overgebleven restje van je geld te kunnen.
Misschien jatten ze de rest ook nog
Dat een peter laakman in NL nog niet opgeroepen heeft tot een bankrun, en zo nog wat meer van zulke personen in andere landen dan zouden heel snel in alle landen alle bank problemen boven komen drijven.quote:Op maandag 18 maart 2013 16:12 schreef SeLang het volgende:
Centrale Bank van Cyprus: "banken blijven dicht tot donderdag"
Dat is best lang om niet bij de het overgebleven restje van je geld te kunnen.
Misschien jatten ze de rest ook nog
Ik zie dat in Spanje nog wel gebeuren. Daar zijn ze het nu dus echt helemaal zat....quote:Op maandag 18 maart 2013 16:21 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Dat een peter laakman in NL nog niet opgeroepen heeft tot een bankrun, en zo nog wat meer van zulke personen in andere landen dan zouden heel snel in alle landen alle bank problemen boven komen drijven.
verwacht je dan ook dat dat over slaat naar andere landen van de pigs?quote:Op maandag 18 maart 2013 16:24 schreef SeLang het volgende:
[..]
Ik zie dat in Spanje nog wel gebeuren. Daar zijn ze het nu dus echt helemaal zat....
Dat vroeg ik me dus ook af. Zelf heb ik altijd wel een maandje cash in huis voor dit soort gevallen maar dat zal niet voor iedereen gelden. Als mensen vijf dagen hun betaalpas niet kunnen gebruiken lijkt me dat dat op zichzelf al een economische crash veroorzaakt!quote:Op maandag 18 maart 2013 16:18 schreef karton2 het volgende:
[..]
Ik neem aan dat ze wel gewoon met pas kunnen betalen bij de supermarkt.
Anders heeft Henkos Bankroetos een probleem (erbij) als hij maar ¤10 in zijn portemonnee heeft zitten..
Niet direct, maar bij de eerstvolgende bankencrisis trekken alle Spanjaarden nu hun bankrekening leeg. Dat Depositogarantiestelsel was een van de weinige dingen die het nog relatief stabiel hield.quote:Op maandag 18 maart 2013 16:26 schreef dawg het volgende:
[..]
verwacht je dan ook dat dat over slaat naar andere landen van de pigs?
ik denk dat je gelijk hebt.quote:Op maandag 18 maart 2013 16:29 schreef SeLang het volgende:
[..]
Niet direct, maar bij de eerstvolgende bankencrisis trekken alle Spanjaarden nu hun bankrekening leeg. Dat Depositogarantiestelsel was een van de weinige dingen die het nog relatief stabiel hield.
Maar ik bedoelde mijn post meer als: geld opnemen bij wijze van protest
Een "proteststem" door je geld op te nemen is meer iets voor die 56% werkloze jongeren en die hebben überhaupt geen geld. Die twee tientjes die ze dan opnemen brengt de bank niet in de problemen.quote:Op maandag 18 maart 2013 16:31 schreef dawg het volgende:
en vwb je laatste zin: dat begreep ik al.maar als iedereen massaal gaat protesteren door hun geld op te nemen krijg je hetzelfde effect natuurlijk.
klopt. maar als er een schaap over de dam is...quote:Op maandag 18 maart 2013 16:34 schreef SeLang het volgende:
[..]
Een "proteststem" door je geld op te nemen is meer iets voor die 56% werkloze jongeren en die hebben überhaupt geen geld. Die twee tientjes die ze dan opnemen brengt de bank niet in de problemen.
De gemiddelde kiezer denkt helemaal niks. In ieder geval niet over dit geval. Die krijgt hier namelijk niks van mee en maken er zich dus ook niet druk om.quote:Op maandag 18 maart 2013 15:39 schreef Sparqq het volgende:
[..]
Dan gaat mijn geld de EU uit, mijn vertrouwen is heel hard gedaald afgelopen weekend.
Ik denk werkelijk waar dat ze het precedent wat ze zelf geschapen hebben onderschat hebben. Ze dachten waarschijnlijk mooie sier te kunnen maken dat de Cyprioten het voor een gedeelte zelf moeten betalen en het zo de kiezer te verkopen. Maar die kiezer denk, WTF zelfs mijn spaargeld is niet veilig als het rommelt.
Ik heb eigenlijk nooit meer dan twintig euro in mijn portemonnee, en misschien zeven, acht tientjes in een spaarpot waar ik vaak mijn kleingeld in mieter. O ja, en ik heb nog wat dollars over van een vakantie.quote:Op maandag 18 maart 2013 16:27 schreef SeLang het volgende:
[..]
Dat vroeg ik me dus ook af. Zelf heb ik altijd wel een maandje cash in huis voor dit soort gevallen maar dat zal niet voor iedereen gelden. Als mensen vijf dagen hun betaalpas niet kunnen gebruiken lijkt me dat dat op zichzelf al een economische crash veroorzaakt!
Dit schreef JP-Morgan daarover:quote:Op maandag 18 maart 2013 16:43 schreef Sloggi het volgende:
Overigens zie ik in de plannen rond Cyprus wel een paar schendingen van mensenrechten, ik ben benieuwd wat het EHRM hierover te zeggen heeft...
Maar goed, we hebben in deze crisis al vaker acties gezien die tegen de grondwet en tegen diverse verdragen ingaan en elke keer komen ze er toch weer mee weg. Dat is waarschijnlijk ook de reden dat ze senior bondholders niet hebben laten meebetalen. Dat zijn vaak partijen met goede advocaten die de gemiddelde spaarder niet kan betalen.quote:longer-term we think there is a possibility of legal challenge to the package, under both Article 23 of the Cypriot Constitution, and under the European Convention of Human Rights (ECHR) given the requirements of both in respect of property rights.
ik denk dat 'de gemiddelde kiezer' in spanje of portugal bijvoorbeeld er anders over denkt.quote:Op maandag 18 maart 2013 16:43 schreef Sloggi het volgende:
[..]
De gemiddelde kiezer denkt helemaal niks. In ieder geval niet over dit geval. Die krijgt hier namelijk niks van mee en maken er zich dus ook niet druk om.
Het kan natuurlijk wel een probleem zijn dat de 'grote' spaarders het wel meekrijgen en hun geld op een gegeven moment gaan verplaatsen, waardoor de kleine, nietsvermoedende spaarder de pineut is.
Overigens zie ik in de plannen rond Cyprus wel een paar schendingen van mensenrechten, ik ben benieuwd wat het EHRM hierover te zeggen heeft...
precies , net andersom als bij de DSB bankquote:Op maandag 18 maart 2013 16:55 schreef Sloggi het volgende:
Is het in Cyprus nu zo dat spaarders wél meebetalen en aandeel- en obligatiehouders niet?
quote:Op maandag 18 maart 2013 14:41 schreef dvr het volgende:
Wat betreft confiscatie van goud: Zo creatief zijn beleidsmakers niet. Veel te ingewikkeld. Er moet ergens snel geld komen, dan kijken ze waar dat voor het grijpen ligt. Bij de spaarders dus. Als ze goud in beslag gaan nemen kunnen ze ook wel kunst, tweede huizen en luxe automobielen gaan confisceren.
Daar heb je gelijk in, vrees ik.quote:Op maandag 18 maart 2013 16:55 schreef dawg het volgende:
[..]
ik denk dat 'de gemiddelde kiezer' in spanje of portugal bijvoorbeeld er anders over denkt.
Ik lees net dat ze tot op zekere hoogte gewoon geld uit de automaat kunnen halen.quote:Op maandag 18 maart 2013 16:18 schreef karton2 het volgende:
[..]
Ik neem aan dat ze wel gewoon met pas kunnen betalen bij de supermarkt.
Anders heeft Henkos Bankroetos een probleem (erbij) als hij maar ¤10 in zijn portemonnee heeft zitten..
Is ook niet meer dan logisch natuurlijk. Maar het is leuk om te proberen de paniek te voeden.quote:Op maandag 18 maart 2013 17:51 schreef Igen het volgende:
[..]
Ik lees net dat ze tot op zekere hoogte gewoon geld uit de automaat kunnen halen.
Een kluis?quote:Op maandag 18 maart 2013 18:41 schreef Sloggi het volgende:
Ik zou zodra ik onraad ruik al mijn geld weghalen.
De vraag is alleen wat er vervolgens mee te doen, want je bent bij geen enkele Europese bank veilig voor zo'n heffing als je wat cynisch bent. Buiten de EU stallen? Hoe veilig is het daar? Contanten, dollars, goud?
Is er wel een veilig alternatief?
En als de overheid besluit dat je simpelweg een percentage van je vermogen moet inleveren? Dat is iets waar diverse economen/analisten direct voor pleiten na de bail-in. En misschien is een 'wealth tax' ook wel eerlijker als enkel een ''deposito tax''. Al vind ik beide vormen van confiscatie een don't go.quote:
Onzinnige vergelijking. De Amerikaanse 'goudconfiscatie' betrof A. geen confiscatie en B. geen goud zoals dat nu functioneert en C. gebeurde om onvergelijkbare redenen.quote:Op maandag 18 maart 2013 17:44 schreef piepeloi55 het volgende:
Als je eigendomsrechten niet meer respecteerd en snel geld nodig hebt is geen enkele asset veilig.
Dat was in de tijd dat goud gekoppeld was aan de koers van de dollar, dus een stijgende goudkoers hielp de economie om zeepquote:Op maandag 18 maart 2013 20:25 schreef dvr het volgende:
Zolang goud niet op $5000/oz staat ben ik niet bang voor confiscatie.
Ja hallo dat is toch gewoon een confiscatie! Eerst had je 100 ounce goud in je kluis liggen. Je wordt verplicht om dat in te leveren tegen $2000 die de volgende dag nog maar 57,14 ounce goud vertegenwoordigt! Dan zijn er toch echt 42,86 van je 100 ounces gejat hoor!quote:Op maandag 18 maart 2013 19:28 schreef dvr het volgende:
[..]
Onzinnige vergelijking. De Amerikaanse 'goudconfiscatie' betrof A. geen confiscatie en B. geen goud zoals dat nu functioneert en C. gebeurde om onvergelijkbare redenen.
Goud was destijds in de VS wettelijk gelijkgesteld aan een bepaalde som geld en wie zijn goud inleverde (wat overigens alleen voor ingezetenen verplicht was) kreeg keurig de wettelijke tegenwaarde in dollars uitgekeerd. Doel was om de devaluatie van de dollar mogelijk te maken zonder dat een select groepje burgers (die goud aanhielden) daar buitensporig van zou profiteren.
Ik denk dat je dat ernstig onderschat. Ze zullen je niet uit je vakantiewoning trappen en er stopt ook geen auto van Brinks voor je deur om je goudstaven op te halen, maar je er valt wel een "eenmalige solidariteits vermogensheffing" of iets dergelijks op de mat met verschillende percentages voor verschillende categorieën.quote:Ik acht het uitgesloten dat aandelen, goud, vakantiewoningen, kunst en andere niet-geldelijke assets in het huidige Europa geconfisceerd zullen worden. Het is volkomen zinloos (om niet te zeggen roekeloos); als een staat dermate failliet is, zit er niets anders op dan te defaulten en een nieuwe munt in te voeren. Voor spaartegoeden ligt dat anders, omdat de spaarders er zelf een direct belang bij hebben dat 'hun' banken gered worden. Immers, gebeurt dat niet, dan zijn ze 100% van hun spaargeld kwijt (al krijgen ze op termijn nog heel wat terug naarmate het bankfaillissement afgewikkeld wordt).
Wel degelijk, want dan wordt het voor de Staat de moeite waard om inbeslagname te gaan overwegen. Daar ging de discussie namelijk over, indien dat je ontgaan was.quote:Op maandag 18 maart 2013 20:37 schreef michaelmoore het volgende:
Al gaat de goudkoers naar 1.000.000 per oz maakt niets uit
Dat is het eerste stadium jaquote:Op maandag 18 maart 2013 20:25 schreef dvr het volgende:
Voor spaargeld in een Nederlandse bank zie ik twee bedreigingen: Een tekortschietend DGS (of beter gezegd: tekortschietende leencapaciteit van de staat) en de mogelijkheid dat de staat "slapende spaartegoeden" (zeg: alles boven ¤20K) "tijdelijk leent" in ruil voor staatsobligaties met een looptijd van een jaar of 5 en een "alleszins redelijke" couponrente van zeg 3% - dat idee circuleert al wat langer en is onder economen en politici niet perse taboe. De eerste die het opperde was notabene onze Vlaamse vriend de anarcho-liberaal J.-P. Van Rossem, die meende dat daarmee de economie mooi gestimuleerd zou kunnen worden, en daaruit zou dan weer de rente betaald kunnen worden.
Kijk, dat beeld dan een controleur met rubberen handschoen jouw goud komt ophalen klopt ook niet. Er komt ook niet iemand expliciet aandelen Apple confisqueren. Er komt dan gewoon een heffing op je spaarrekeningen (inclusief buitenlandse rekeningen zoals Bullionvault) en beleggingsportefeuilles (inclusief goud).quote:Zolang goud niet op $5000/oz staat ben ik niet bang voor confiscatie. Die enkele tientallen miljoenen die ze nu bij Nederlanders kunnen ophalen is de moeite niet waard, bovendien ligt het merendeel in het buitenland en is het twijfelachtig of de Staat daar op korte termijn iets mee kan. Mocht de situatie ooit zodanig worden dat mijn lieve goudje een paar miljoen waard is, dan zal ik het laten omsmelten tot een buttplug-achtig sculptuurtje dat snel en effectief uit het zicht gebracht kan worden wanneer de heren confisceerders op de stoep staan. Dat ik dan met een wat pijnlijke grimas de deur open zal ze niet verbazen, want zo kijkt iedereen bij wie ze aankloppen.
Dan kan men beter een paar olievelden confisceren , dat is gewoon diefstal ala Chavezquote:Op maandag 18 maart 2013 20:45 schreef dvr het volgende:
[..]
Wel degelijk, want dan wordt het voor de Staat de moeite waard om inbeslagname te gaan overwegen. Daar ging de discussie namelijk over, indien dat je ontgaan was.
tuurlijk niet . , maar toen was er een economische noodzaak todat de koers ontkoppeld was van t goud en de valutakoers weer kon depreciërenquote:Op maandag 18 maart 2013 20:47 schreef UpsideDown het volgende:
Ik weet zeker dat niemand goud zou afstaan aan de staat, op welke manier dan ook.
Correct, maar de rest van de spaarders, die gewoon dollars aanhielden (op de bank of in een sok), waren net zoveel waarde kwijt. Het was niet zozeer een goudconfiscatie alswel een muntdevaluatie, waarin de goudbeleggers gedwongen werden solidair mee te doen omdat het land nu eenmaal onder een goudstandaard zat.quote:Op maandag 18 maart 2013 20:40 schreef SeLang het volgende:
Ja hallo dat is toch gewoon een confiscatie! Eerst had je 100 ounce goud in je kluis liggen. Je wordt verplicht om dat in te leveren tegen $2000 die de volgende dag nog maar 57,14 ounce goud vertegenwoordigt! Dan zijn er toch echt 42,86 van je 100 ounces gejat hoor!
Excellent point. Ja, dat is zeker een mogelijkheid, en dan is niets dat in Box 3 was aangegeven nog veilig. Wanneer de Staat voor een heel plotselinge grote kostenpost komt te staan terwijl zijn leencapaciteit onder druk staat, dan sluit ik zoiets ook niet uit. Maar voorlopig lenen we nog even tegen negatieve rente en ik denk dat Spanje, Italië of Frankrijk moet omvallen voordat we in zo'n situatie komen. In dat geval moet je als een gek met je geld naar Zandvoort om het aan de Blackjack-tafel weg te wassen.quote:Ik denk dat je dat ernstig onderschat. Ze zullen je niet uit je vakantiewoning trappen en er stopt ook geen auto van Brinks voor je deur om je goudstaven op te halen, maar je er valt wel een "eenmalige solidariteits vermogensheffing" of iets dergelijks op de mat met verschillende percentages voor verschillende categorieën.
Dat moment gaat een keer komen, met een zeer forse rentequote:Op maandag 18 maart 2013 20:58 schreef dvr het volgende:
In dat geval moet je als een gek met je geld naar Zandvoort om het aan de Blackjack-tafel weg te wassen.
Ja goed, beide groepen eindigden dus met hetzelfde koopkrachtverlies. Maar voor mij blijft het gewoon een confisquatie van het genoemde aantal ounces goud. De winst van mensen die zich hadden voorbereid op een devaluatie is in feite geconfisqueerd.quote:Op maandag 18 maart 2013 20:58 schreef dvr het volgende:
[..]
Correct, maar de rest van de spaarders, die gewoon dollars aanhielden (op de bank of in een sok), waren net zoveel waarde kwijt. Het was niet zozeer een goudconfiscatie alswel een muntdevaluatie, waarin de goudbeleggers gedwongen werden solidair mee te doen omdat het land nu eenmaal onder een goudstandaard zat.
Niets in Box 3 is veilig inderdaad. Dat was dus exact mijn punt.quote:Excellent point. Ja, dat is zeker een mogelijkheid, en dan is niets dat in Box 3 was aangegeven nog veilig. Wanneer de Staat voor een heel plotselinge grote kostenpost komt te staan terwijl zijn leencapaciteit onder druk staat, dan sluit ik zoiets ook niet uit. Maar voorlopig lenen we nog even tegen negatieve rente en ik denk dat Spanje, Italië of Frankrijk moet omvallen voordat we in zo'n situatie komen. In dat geval moet je als een gek met je geld naar Zandvoort om het aan de Blackjack-tafel weg te wassen.
De EU-baasjes gaan er nog spijt van krijgen dat in januari 2014 practisch de hele EU + wingewesten overgaat op SEPA betalingsverkeer, waarbij iedere euro-overboeking binnen 24u op de rekening van de begunstigde moet staan, ook als die in een ander EU-land zit. Dat maakt kapitaalvlucht straks een stuk makkelijker, als je althans een rekening hebt in een geschikt buitenland. Tegen een vermogenstax zal het niet helpen (wel tegen lokale spaargeldbelasting), maar als de euro uiteen spat (wat ik een waarschijnlijker scenario vind) is het vooral voor PIGS-bewoners wel fijn als ze hun vermogen bijvoorbeeld in CHFs bij ING.LU gestald hebben.quote:Op maandag 18 maart 2013 21:09 schreef SeLang het volgende:
Niet voor niets heb ik bijna al m'n geld in NL staan en is dat nog steeds mijn default vluchtroute als de poep zich richting ventilator begint te bewegen.
Ja, alleen gaat dat niet door als er capital controls zijn, zoals nu in Cyprus. SEPA binnen 24u geldt alleen voor normale gevallen.quote:Op maandag 18 maart 2013 22:10 schreef dvr het volgende:
[..]
De EU-baasjes gaan er nog spijt van krijgen dat in januari 2014 practisch de hele EU + wingewesten overgaat op SEPA betalingsverkeer, waarbij iedere euro-overboeking binnen 24u op de rekening van de begunstigde moet staan, ook als die in een ander EU-land zit. Dat maakt kapitaalvlucht straks een stuk makkelijker, als je althans een rekening hebt in een geschikt buitenland. Tegen een vermogenstax zal het niet helpen (wel tegen lokale spaargeldbelasting), maar als de euro uiteen spat (wat ik een waarschijnlijker scenario vind) is het vooral voor PIGS-bewoners wel fijn als ze hun vermogen bijvoorbeeld in CHFs bij ING.LU gestald hebben.
quote:Op zondag 17 maart 2013 04:40 schreef arjan1212 het volgende:
Wet van 25 mei 1978, houdende regelen inzake voorzieningen op het gebied van het financiële verkeer in buitengewone omstandigheden
Wij Juliana, bij de gratie Gods, Koningin der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, enz., enz., enz.
Allen, die deze zullen zien of horen lezen, saluut! doen te weten:
Alzo Wij in overweging genomen hebben, dat het wenselijk is regelen te stellen inzake voorzieningen op het gebied van het financiële verkeer in geval van oorlog, oorlogsgevaar of andere buitengewone omstandigheden;
Zo is het, dat Wij, de Raad van State gehoord, en met gemeen overleg der Staten-Generaal, hebben goedgevonden en verstaan, gelijk Wij goedvinden en verstaan bij deze:
http://wetten.overheid.nl/BWBR0003173/geldigheidsdatum_16-03-2013
we zijn allemaal zwaar de lul...
LOL, Alsof de Zwitsers dan nog welke buitenlandse crediteur dan ook hun tegoed zullen uitkeren. Als de euro uit elkaar spat dan is het voor de financiele sector en valuta in Europa Stunde nul.quote:Op maandag 18 maart 2013 22:10 schreef dvr het volgende:
[..]
De EU-baasjes gaan er nog spijt van krijgen dat in januari 2014 practisch de hele EU + wingewesten overgaat op SEPA betalingsverkeer, waarbij iedere euro-overboeking binnen 24u op de rekening van de begunstigde moet staan, ook als die in een ander EU-land zit. Dat maakt kapitaalvlucht straks een stuk makkelijker, als je althans een rekening hebt in een geschikt buitenland. Tegen een vermogenstax zal het niet helpen (wel tegen lokale spaargeldbelasting), maar als de euro uiteen spat (wat ik een waarschijnlijker scenario vind) is het vooral voor PIGS-bewoners wel fijn als ze hun vermogen bijvoorbeeld in CHFs bij ING.LU gestald hebben.
bronquote:Euro zone finance ministers in favour of no levy on Cypriot deposits up to EUR 100,000, 15.6% on deposits above that level, according to officials
Update details:
This is more flexible than the initial proposal this morning and is not as harsh on the local Cypriot population but still taxes large deposits (of which there is an estimated EUR 30bln of Russian money linked to money laundering).
The initial proposal was as follows:
- Below EUR 20, 0000 : Exempt from bank levies
- Upto EUR 100, 000 : 3%
- Upto EUR 500, 000 : 10%
- Over EUR 500, 000 : 15%
Eigenlijk moet je de senior bonds ook laten meebetalen, daar durft men echter niet aan. Dat zal nog wel een tijdje blijven en die senior bondholder (die een bewust risico aangaat) krijgt free lunch na free lunch (nog wel!), ongelooflijk.quote:Op maandag 18 maart 2013 23:25 schreef HiZ het volgende:
Op diezelfde site een interessant ander berichtje waaruit blijkt dat de Cypriotische regering zelf het zo vreselijk heeft verknoeid. Kennelijk in een poging om buitenlandse spaarders met veel geld niet weg te jagen.
[..]
bron
Dat klopt, maar het punt zit hem erin dat mensen die tot 100.000 euro op hun rekening hebben staan, nu moeten betalen, terwijl ze bij een failliete bank hun totale saldo teruggestort zouden krijgen. Dus als ze ¤100.000,- op de bank hebben, hebben ze nu aan het einde van de week (in het geval dat de regeling wordt doorgevoerd) maar ¤93.250,- op de bank (uitgaande van die rente van 6,75%) terwijl als de bank nu failliet zou gaan, ze die ¤100.000,- zouden krijgen vanuit het garantiestelsel. Het is dus voor een spaarder tot ¤100.000,- gunstiger voor zijn saldo dat de bank omvalt dan dat deze heffing wordt ingevoerd om de bank overeind te houden. Voor mensen met een saldo boven deze grens zal in veel gevallen gelden dat ze niet willen dat de bank omvalt, omdat een percentage betalen nog altijd beter is dan alles boven de garantiegrens kwijt zijn.quote:Op dinsdag 19 maart 2013 02:25 schreef HiZ het volgende:
Ik snap trouwens steeds minder van dat geschreeuw dat dit het garantiestelsel ondermijnt. Dat is toch gewoon niet zo?
Stel; iemand heeft ¤110.000 en zijn bank gaat failliet.
Situatie vorige week; hij krijgt ¤100.000 uitbetaald en is ¤10.000 kwijt
Situatie nu; hij krijgt ¤100.000 en is ¤4.0000 kwijt. De overige ¤6.000 heeft hij betaald aan belasting.
Nou kun je natuurlijk twijfelen of Cyprus wel het geld heeft om al die tegoeden te garanderen. Maar dat staat volkomen los van de belasting die er is opgelegd.
Het probleem zit volgens mij in het feit dat de meeste senior bonds in Cyprus zijn uitgegeven onder UK law. Ik ken niet exact de details daarvan, maar ik begrijp dat je voor een collectieve actie zoals een "vrijwillige" haircut instemming moet hebben van een grote meerderheid (zeg 75%) van die bondholders. En die toestemming krijg je natuurlijk niet. De enige andere manier om ze te laten meebetalen is dan een echte default, maar dat willen de autoriteiten natuurlijk niet.... Dus de bondholders weten dat ze hun poot stijf kunnen houden. Mochten ze toch onteigend worden terwijl er geen formele default is dan stappen ze naar de rechter en krijgen gelijk. Argentinië bijvoorbeeld heeft een paar jaar geleden ook op een illegale manier bondholders onteigend en die moeten nu -met rente- dat geld alsnog terugbetalen.quote:Op dinsdag 19 maart 2013 00:23 schreef piepeloi55 het volgende:
[..]
Eigenlijk moet je de senior bonds ook laten meebetalen, daar durft men echter niet aan. Dat zal nog wel een tijdje blijven en die senior bondholder (die een bewust risico aangaat) krijgt free lunch na free lunch (nog wel!), ongelooflijk.
quote:Op dinsdag 19 maart 2013 08:58 schreef SeLang het volgende:
Dat is overigens ook het advies dat het westen altijd gaf aan ontwikkelingslanden die problemen hadden, maar nu we zelf problemen hebben volgen we ons eigen advies niet op.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
quote:di 19 mrt 2013, 08:17 | 0 reacties
Cyprus mordicus tegen door
AMSTERDAM - Vanmiddag 17.00 uur komt het parlement van Cyprus bij elkaar om te praten en mogelijk te stemmen over het eurozone noodinfuus van euro 10 miljard met daar bovenop de eigen bijdrage heffing op Cypriotische spaargelden van euro 5,8 miljard.
In de eurogroep is gisterenavond besloten om de Cypriotische bijdrage te handhaven maar om meer flexibiliteit te geven om de heffing te innen.
Dat wil zeggen dat de initieel afgesproken bail out deal van afgelopen vrijdagnacht wordt opengebroken voordat deze in stemming zou worden gebracht in het Cypriotische parlement en dat de spaargeldheffing percentages zeer waarschijnlijk zullen wijzigen.
Maar de trojka eist de eigen bijdrage.
Geen 6,75 procent heffing voor deposito’s tot euro 100.000 en 9,9 procent op de bedragen erboven maar 3 procent voor spaargeld tot euro 100.000, 8 procent voor bedragen tot euro 500.000 en 15 procent heffing voor bedragen daarboven volgens de speculaties.
De euro 5,8 miljard depositoheffing bijdrage kan niet worden gewijzigd.
Vanochtend vroeg om 7 uur was het nieuws dat het Cypriotische parlement mordicus tegen elke vorm van het opleggen van spaargeld heffingen zal stemmen.
Gisterenavond is er telefonisch crisisberaad geweest tussen de Duitse Kanselier Merkel en de Cypriotische President Anastiades.
Vandaag volgt nog telefonisch overleg tussen de Cypriotische President en President Poetin van Rusland. De Russen weigeren om een euro 3 miljard lening te verlengen.
Nog meer ellende.
Ja, ze zijn een deel van hun geld kwijt, dat gaat ook op voor mensen die boven de 100k zitten. Maar iedereen kan voorzien dat als je de bank laat klappen dat die garantie dan ook niks waard blijkt te zijn.quote:Op dinsdag 19 maart 2013 02:35 schreef Operc het volgende:
[..]
Dat klopt, maar het punt zit hem erin dat mensen die tot 100.000 euro op hun rekening hebben staan, nu moeten betalen, terwijl ze bij een failliete bank hun totale saldo teruggestort zouden krijgen. Dus als ze ¤100.000,- op de bank hebben, hebben ze nu aan het einde van de week (in het geval dat de regeling wordt doorgevoerd) maar ¤93.250,- op de bank (uitgaande van die rente van 6,75%) terwijl als de bank nu failliet zou gaan, ze die ¤100.000,- zouden krijgen vanuit het garantiestelsel. Het is dus voor een spaarder tot ¤100.000,- gunstiger voor zijn saldo dat de bank omvalt dan dat deze heffing wordt ingevoerd om de bank overeind te houden. Voor mensen met een saldo boven deze grens zal in veel gevallen gelden dat ze niet willen dat de bank omvalt, omdat een percentage betalen nog altijd beter is dan alles boven de garantiegrens kwijt zijn.
Qua garantie kun je er dus nu niet meer op rekenen dat als je een banksaldo hebt van ¤100.000,- dat dit bedrag ook echt van jou is, wat er ook met de bank gebeurt. Als het slecht gaat met een bank, kan de overheid dus besluiten dat jij een percentage van je geld moet afdragen aan de overheid/bank om deze overeind te houden. Dat konden ze eerder ook al besluiten, maar nu de eerste overheid het ook daadwerkelijk als plan presenteert, wordt de angst van mensen dat dat in andere landen ook gaat gebeuren groter.
Als economen in Spanje nu ook al beginnen dat confiscatie van banktegoeden een goede oplossing zou zijn voor Spanje dan doe je het als Spaanse spaarder toch onderhand in je broek! Ik ben echt benieuwd naar de uitstroom van banktegoeden... (cijfers pas in meiquote:Santiago Niño Becerra, Professor of Economics at the University Ramon Llull in Barcelona, says a tax as imposed on Cyprus in exchange for bailout, would be possible and that "it is very clean, unlike a freeze all balances, which would be a mess."
Through his twitter account, Niño Becerra says it would be more painful for Cypriots if "the bailout were to occur in the form of public debt."
The Spanish government was quick yesterday to claim the Cyprus solution was not applicable to other countries. Niño Becerra disagrees: "I'm not saying this will happen, only that it is feasible, it is possible and if extrapolated to Spain, would be very clean."
Becerra estimated savings using Spanish a "tax" of 10% would raise ¤120 Billion. A 5% tax would raise ¤60 Billion, which, added to the ¤40 Billion commitment would be the amount regulators said a year ago that they may need for Spanish banks.
http://translate.google.c(...)olable-a-Espana.html
Da's zo'n beetje de laatste houvast van velen daar lijkt me, hun spaarcentjes.quote:Op dinsdag 19 maart 2013 09:47 schreef SeLang het volgende:
[..]
Als economen in Spanje nu ook al beginnen dat confiscatie van banktegoeden een goede oplossing zou zijn voor Spanje dan doe je het als Spaanse spaarder toch onderhand in je broek! Ik ben echt benieuwd naar de uitstroom van banktegoeden... (cijfers pas in mei)
Met letterlijk 1 klik of 1 bezoekje aan de bank is het geld van de rekening af, dan ga je het risico op een haircut toch niet meer lopen. Met name als er weer onrust ontstaat over een mogelijke nieuwe bailout van de Spaanse banken. Idem voor alle banken in elk land, er is een enorm precedent geschapen. Als het daar kan gebeuren (ook al trekken ze het onder de 100k in), kan het overal gebeuren.quote:Op dinsdag 19 maart 2013 09:47 schreef SeLang het volgende:
Als economen in Spanje nu ook al beginnen dat confiscatie van banktegoeden een goede oplossing zou zijn voor Spanje dan doe je het als Spaanse spaarder toch onderhand in je broek! Ik ben echt benieuwd naar de uitstroom van banktegoeden... (cijfers pas in mei)
Je bent op de hoogte van de funding gap mbt hypotheekschuld in Nederland? En dat er twee banken genationaliseerd zijn omdat er te weinig spaargeld was?quote:Op dinsdag 19 maart 2013 09:47 schreef SeLang het volgende:
Verder vind ik dat Nederlandse banken vanaf nu spaargeld uit de PIGS landen moeten gaan weigeren. Dit wordt echt veel te gevaarlijk voor ons. Hoog tijd om Nederland te gaan ring-fencen tegen de fallout...
Ja. En dat los je dus op door de kern van het probleem aan te pakken en niet door het kaartenhuis hoger te bouwen. Hypotheken aflossen dus. Hypotheken zijn al gefinancierd (gedeeltelijk door het buitenland) en vluchtkapitaal uit Spanje e.d. is dus extra geld wat je gewoon kunt weigeren.quote:Op dinsdag 19 maart 2013 10:10 schreef GoedeVraag het volgende:
[..]
Je bent op de hoogte van de funding gap mbt hypotheekschuld in Nederland? En dat er twee banken genationaliseerd zijn omdat er te weinig spaargeld was?
Alweer onzin, zolang het systeem staat is een ring fence schadelijk. Zodra het systeem is omgevallen is een ring fence a la minute in te stellen.quote:Op dinsdag 19 maart 2013 09:47 schreef SeLang het volgende:
[..]
Als economen in Spanje nu ook al beginnen dat confiscatie van banktegoeden een goede oplossing zou zijn voor Spanje dan doe je het als Spaanse spaarder toch onderhand in je broek! Ik ben echt benieuwd naar de uitstroom van banktegoeden... (cijfers pas in mei)
Verder vind ik dat Nederlandse banken vanaf nu spaargeld uit de PIGS landen moeten gaan weigeren. Dit wordt echt veel te gevaarlijk voor ons. Hoog tijd om Nederland te gaan ring-fencen tegen de fallout...
Hoe zit het eigenlijk precies met een ING die ook in bijvoorbeeld italie een tak heeft zitten, dus misschien ook in spanje (dat weet ik niet), hoe vervlochten met elkaar zijn die internationale takken en heeft de uitstroom van een italiaanse ING rekening naar een Nederlandse ING rekening zoveel invloed?quote:Op dinsdag 19 maart 2013 09:47 schreef SeLang het volgende:
[..]
Als economen in Spanje nu ook al beginnen dat confiscatie van banktegoeden een goede oplossing zou zijn voor Spanje dan doe je het als Spaanse spaarder toch onderhand in je broek! Ik ben echt benieuwd naar de uitstroom van banktegoeden... (cijfers pas in mei)
Verder vind ik dat Nederlandse banken vanaf nu spaargeld uit de PIGS landen moeten gaan weigeren. Dit wordt echt veel te gevaarlijk voor ons. Hoog tijd om Nederland te gaan ring-fencen tegen de fallout...
Ligt eraan onder welke licentie de ING in Italie zaken doet.quote:Op dinsdag 19 maart 2013 10:49 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Hoe zit het eigenlijk precies met een ING die ook in bijvoorbeeld italie een tak heeft zitten, dus misschien ook in spanje (dat weet ik niet), hoe vervlochten met elkaar zijn die internationale takken en heeft de uitstroom van een italiaanse ING rekening naar een Nederlandse ING rekening zoveel invloed?
Dat is niet waar. Je moet dan allerlei mensenrechten gaan schenden a la Cyprus door bijvoorbeeld spaartegoeden van Spanjaarden in Nederland te confisqueren. Door nu te ring-fencen kun je dat voorkomen.quote:Op dinsdag 19 maart 2013 10:42 schreef HiZ het volgende:
[..]
Alweer onzin, zolang het systeem staat is een ring fence schadelijk. Zodra het systeem is omgevallen is een ring fence a la minute in te stellen.
Dit inderdaad. Als het een Italiaanse licentie is dan is het gewoon een Italiaanse bank. Dus als Italië teruggaat naar de lire dan wordt dat spaartegoed gewoon lires. Als daarmee Nederlandse hypotheken zijn gefinancierd dan is het zelfs gunstig voor ons (er vanuit gaande dat de NL munt dan sterker is dan de lire).quote:Op dinsdag 19 maart 2013 10:54 schreef HiZ het volgende:
[..]
Ligt eraan onder welke licentie de ING in Italie zaken doet.
quote:di 19 mrt 2013, 09:00 | 3 reacties
Eurodebat gepolariseerd
AMSTERDAM - Het politieke debat rond de eurocrisis is gepolariseerd en vastgelopen. .
De gevestigde partijen willen de euro in de huidige constellatie koste wat het kost behouden.
Een goede inhoudelijke discussie over alternatieve oplossingen wordt categorisch gedwarsboomd, zelfs in de Eerste Kamer die toch geacht wordt de Chambre de Réflexion te zijn.
De eurocrisis heeft een verlammende uitwerking op de economische groei in Europa.
De meeste Europese landen zijn in een recessie terecht gekomen.
De recessie is het hevigst in de landen waar van de troika (IMF, ECB en EU) het hardst bezuinigd moet worden, te weten Griekenland, Ierland, Portugal en Spanje.
In Griekenland hebben private beleggers al afschrijvingen op gekocht schuldpapier moeten accepteren.
In Portugal, waar recent een waar volksoproer heeft plaatsgevonden, ligt een afschrijving van de schulden eveneens voor de hand.
Over Cyprus praten we maar liever niet.
Weeffout in eurosysteem
De essentie van de eurocrisis is terug te voeren tot de weeffout in het systeem die vaak omschreven wordt als ‘one size (one euro) does not fit all (countries)’.
Nobelprijswinnaar Robert Mundell heeft ons reeds in 1961 haarfijn voorgerekend welke vier voorwaarden er nodig zijn voor een goedlopende muntunie: 1. economieën die in een gelijklopende ‘business cycle’ zitten, 2. vrije arbeidsmobiliteit door de hele regio, 3. vrije kapitaalstormen door de hele regio en 4. fiscale transferunie (waarbij geldstromen tussen landen kunnen plaatsvinden om eenmalige schokken in een bepaalde regio op te vangen). De eerste voorwaarde is veruit de belangrijkste en daar ligt nu juist het probleem. In Europa is geen sprake van gelijke economische kracht en snelheden. De kernlanden lopen steeds meer uit op de periferie.
Het lijkt nu de laatste dagen toch een beetje te gaan draaien. Tot nu toe werd er door de eurofielen altijd binnen de eerste paar zinnen al Godwin geplaatst, maar daar komen ze nu niet meer zo makkelijk mee weg.quote:Het politieke debat rond de eurocrisis is gepolariseerd en vastgelopen. .
De gevestigde partijen willen de euro in de huidige constellatie koste wat het kost behouden.
En is dat voor het publiek ook inzichtelijk onder welke licentie ING in welk land allemaal bezig is?quote:Op dinsdag 19 maart 2013 11:13 schreef SeLang het volgende:
[..]
Dit inderdaad. Als het een Italiaanse licentie is dan is het gewoon een Italiaanse bank. Dus als Italië teruggaat naar de lire dan wordt dat spaartegoed gewoon lires. Als daarmee Nederlandse hypotheken zijn gefinancierd dan is het zelfs gunstig voor ons (er vanuit gaande dat de NL munt dan sterker is dan de lire).
Dat kun je opvragen bij het Depositogarantiestelsel van het betreffende land. ING hier in de UK valt trouwens onder het Nederlandse garantiestelsel als een van de uitzonderingsgevallen hier. Maar Santander bijvoorbeeld valt onder het Britse stelsel, ondanks dat het een Spaanse bank is. Een faillissement van Santander in Spanje heeft ook in principe geen invloed op Santander in de UK. Dat zijn gewoon aparte banken.quote:Op dinsdag 19 maart 2013 11:39 schreef Basp1 het volgende:
[..]
En is dat voor het publiek ook inzichtelijk onder welke licentie ING in welk land allemaal bezig is?
Nederlandse banken halen geld op in het buitenland omdat er in NL te weinig spaargeld is door de hypotheekrente aftrek. De hypotheekrente aftrek veroorzaakt daardoor systeemrisico's die een stuk verder gaan dan alleen de fiscale onverantwoordelijkheid en huizen bubble blazerij in NL.quote:Waarom zouden eigenlijk nederlandse hypotheken dan in italie gefinancierd worden?
Zou het dan niet veel logischer zijn dat elke bank in het land waar het opereert een aparte bank zou zijn ipv al die uitzonderingen die je hier al schetst waardoor het voor finanicele markten ook totaal niet overzichtelijk meer is en hierdoor dus ook risico's verkeerd worden ingeschat.quote:Op dinsdag 19 maart 2013 11:49 schreef SeLang het volgende:
[..]
Dat kun je opvragen bij het Depositogarantiestelsel van het betreffende land. ING hier in de UK valt trouwens onder het Nederlandse garantiestelsel als een van de uitzonderingsgevallen hier. Maar Santander bijvoorbeeld valt onder het Britse stelsel, ondanks dat het een Spaanse bank is. Een faillissement van Santander in Spanje heeft ook in principe geen invloed op Santander in de UK. Dat zijn gewoon aparte banken.
Het is inderdaad niet erg overzichtelijkquote:Op dinsdag 19 maart 2013 12:03 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Zou het dan niet veel logischer zijn dat elke bank in het land waar het opereert een aparte bank zou zijn ipv al die uitzonderingen die je hier al schetst waardoor het voor finanicele markten ook totaal niet overzichtelijk meer is en hierdoor dus ook risico's verkeerd worden ingeschat.
Het wordt inderdaad nog wel spannend. Ik ben benieuwd naar welke kant de balans gaat doorslaan.quote:Op dinsdag 19 maart 2013 12:00 schreef piepeloi55 het volgende:
•CYPRUS PRESIDENT: PARLIAMENT BELIEVES BAILOUT PLAN UNJUST, GOVERNMENT MAKING OTHER PLANS.
•CYPRUS PRESIDENT: PARLIAMENT WILL REJECT BAILOUT PLAN –MNI
•KUDRIN SAYS CYPRIOT TAX WON’T PASS, GOVT COALITION IS CRUMBLING
Ze krijgen het er niet doorheen, ik heb zo'n vermoeden dat dit nog de hele week gaat duren en er dit weekend een besluit valt.
Nee, door nu te gaan ring-fencen blaas je het systeem op. Wat er nadat het systeem zichzelf opblaast nodig is, is allemaal overeind te houden zelfs in Straatsburg. En dan nog, Nederland kan zelfs dat opzeggen in die situatie. Ik vind het ongelooflijk dat je kunt doen alsof een ordelijke afwikkeling van de euro tot de mogelijkheden behoort.quote:Op dinsdag 19 maart 2013 11:09 schreef SeLang het volgende:
[..]
Dat is niet waar. Je moet dan allerlei mensenrechten gaan schenden a la Cyprus door bijvoorbeeld spaartegoeden van Spanjaarden in Nederland te confisqueren. Door nu te ring-fencen kun je dat voorkomen.
Veel langer dan deze week hebben ze dan ook niet. Feitelijk heeft Cyprus op het moment geen financiele sector.quote:Op dinsdag 19 maart 2013 12:00 schreef piepeloi55 het volgende:
•CYPRUS PRESIDENT: PARLIAMENT BELIEVES BAILOUT PLAN UNJUST, GOVERNMENT MAKING OTHER PLANS.
•CYPRUS PRESIDENT: PARLIAMENT WILL REJECT BAILOUT PLAN –MNI
•KUDRIN SAYS CYPRIOT TAX WON’T PASS, GOVT COALITION IS CRUMBLING
Ze krijgen het er niet doorheen, ik heb zo'n vermoeden dat dit nog de hele week gaat duren en er dit weekend een besluit valt.
Dat ligt eraan wat je doel is; als je doel is dat banken zonder veel formaliteiten hun activiteiten in de EU kunnen uitbreiden dan is wat jij wilt niet zinvol en zelfs contraproductief.quote:Op dinsdag 19 maart 2013 12:03 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Zou het dan niet veel logischer zijn dat elke bank in het land waar het opereert een aparte bank zou zijn ipv al die uitzonderingen die je hier al schetst waardoor het voor finanicele markten ook totaal niet overzichtelijk meer is en hierdoor dus ook risico's verkeerd worden ingeschat.
Welk Depositogarantiestelsel? Er is alleen een EU besluit dat alle eurozone landen een stelsel moeten hebben dat tot ¤100.000 garandeert. Als een land een fonds heeft dan voldoet het aan de regels. De olifant in het midden van de kamer waar rentiers (zoals jij) het niet over willen hebben is dat het 'garantiefonds' van Cyprus slechts in theorie bestaat maar in de praktijk nagenoeg leeg is. Zeker als je het afzet tegen de deposito's die het zogenaamd garandeert.quote:Op dinsdag 19 maart 2013 12:25 schreef SeLang het volgende:
[..]
Het wordt inderdaad nog wel spannend. Ik ben benieuwd naar welke kant de balans gaat doorslaan.
De minst slechte oplossing is denk ik om het Depositogarantiestelsel te respecteren, <knip>
Het doel zou moeten zijn een stabiele financiele sector te creeren, het doel zou niet moeten zijn een gedrocht te maken waardoor we in deze problemen zitten. Dat sommige regels contraproductief werken maakt me niet uit, als we daardoor wel een stabiele financiele sector krijgen hebben de burgers daar veel meer aan.quote:Op dinsdag 19 maart 2013 12:49 schreef HiZ het volgende:
Dat ligt eraan wat je doel is; als je doel is dat banken zonder veel formaliteiten hun activiteiten in de EU kunnen uitbreiden dan is wat jij wilt niet zinvol en zelfs contraproductief.
Alle markten vrijgeven en banken hierdoor valse risicopercepties laten maken dat heeft het hele financiele systeem nu ook niet veel goeds gedaan. Kunnen we tenminste wel stellen met de inzichten die er tegenwoordig zijn.quote:Als je alle landen hun eigen markt wil laten afschermen dan heeft het wel zin, behalve dat die afgeschermde markten kennelijk bloedlink zijn.
Een stabiel systeem zou zijn een Europees bankensysteem zonder onevenwichtigheden zoals Groot-Brittannie, Zwitserland of Cyprus.quote:Op dinsdag 19 maart 2013 12:55 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Het doel zou moeten zijn een stabiele financiele sector te creeren, het doel zou niet moeten zijn een gedrocht te maken waardoor we in deze problemen zitten. Dat sommige regels contraproductief werken maakt me niet uit, als we daardoor wel een stabiele financiele sector krijgen hebben de burgers daar veel meer aan.
[..]
Alle markten vrijgeven en banken hierdoor valse risicopercepties laten maken dat heeft het hele financiele systeem nu ook niet veel goeds gedaan. Kunnen we tenminste wel stellen met de inzichten die er tegenwoordig zijn.
Banktegoeden staan minimaal gelijk aan senior bonds. En verzekerde tegoeden gaan voor op onverzekerde tegoeden. Dat legale framework hebben ze gewoon verscheurd. Is dat nu echt zo moeilijk te begrijpen?quote:Op dinsdag 19 maart 2013 12:53 schreef HiZ het volgende:
[..]
Welk Depositogarantiestelsel? Er is alleen een EU besluit dat alle eurozone landen een stelsel moeten hebben dat tot ¤100.000 garandeert. Als een land een fonds heeft dan voldoet het aan de regels. De olifant in het midden van de kamer waar rentiers (zoals jij) het niet over willen hebben is dat het 'garantiefonds' van Cyprus slechts in theorie bestaat maar in de praktijk nagenoeg leeg is. Zeker als je het afzet tegen de deposito's die het zogenaamd garandeert.
Cyprus is gewoon IJsland all over again, met het verschil dat in het geval van Cyprus het geld er echt niet is. En dat we nu weten dat de STAAT Cyprus geen enkele verplichting heeft om de rekening op te pikken als het Cypriotische garantiefonds leeg is.
Ik heb al eerder laten zien dat wat jij zegt over de formele kant van het garantiestelsel domweg niet waar is.quote:Op dinsdag 19 maart 2013 13:11 schreef SeLang het volgende:
[..]
Banktegoeden staan minimaal gelijk aan senior bonds. En verzekerde tegoeden gaan voor op onverzekerde tegoeden. Dat legale framework hebben ze gewoon verscheurd. Is dat nu echt zo moeilijk te begrijpen?
Wat jij zegt dat het geld er niet is dat is gewoon niet waar. Dat geld is er wel! Met een heffing van 15,6% op de onverzekerde tegoeden en senior bonds ben je klaar. Daar had je niet het DSG voor hoeven offeren en daarmee alle banken in de eurozone gevoeliger maken voor bankruns. Echt een ongelofelijk domme beslissing!
Dat jij dat niet inziet dat is jouw probleem, maar het DSG is er met een bepaalde reden. Het DSG is een van de weinige peilers die het bankensysteem nog overeind heeft gehouden. Dat hebben ze nu ondergraven.quote:Op dinsdag 19 maart 2013 13:15 schreef HiZ het volgende:
[..]
Ik heb al eerder laten zien dat wat jij zegt over de formele kant van het garantiestelsel domweg niet waar is.
En vervolgens zie ik dan ook niet waarom je een onderscheid zou moeten maken tussen mensen die minder hebben dan het verzekerde bedrag en mensen die meer hebben dan het verzekerde bedrag. Behalve dan dat die eerste groep groter is en harder schreeuwt. (En moedwillig de situatie fout uitlegt).
Het antwoord:quote:Op zaterdag 16 maart 2013 18:19 schreef SeLang het volgende:
Zojuist een mail naar minister Dijsselbloem gestuurd met een CC naar alle fractievoorzitters
Ik HAD het dus gestuurd naar het Ministerie van Financiën, geadresseerd aan de minister maar ze hebben dus iemand nodig die wel op de hoogte is van regels en richtlijnenquote:Geachte heer of mevrouw,
Uw kenmerk is xxxxxxx
Wij beschikken niet over voldoende informatie om uw vraag te kunnen beantwoorden.
Het antwoord op uw vraag kan het beste gegeven worden door een medewerker van het ministerie van Financiën die uitgebreid op de hoogte is van de regels en richtlijnen. Uw vraag hebben wij daarom voor verdere beantwoording doorgestuurd naar dit ministerie.
Met vriendelijke groet,
Informatie Rijksoverheid
Vooral de lezerscommentaren zijn interessantquote:Op dinsdag 19 maart 2013 14:01 schreef Perrin het volgende:
Meer achtergrond en speculatie:
Gaming the Cyprus Negotiations (Updated)
Waar en Wanneer in de gehele wereldgeschiedenis is er ooit een verzekering tegen belastingen geweest? Ik weet in ieder geval zeker dat het zogenaamde (niet bestaande) Europese Deposito Garantie Stelsel die verzekering tegen belastingen niet was.quote:Op dinsdag 19 maart 2013 13:29 schreef SeLang het volgende:
[..]
Dat jij dat niet inziet dat is jouw probleem, maar het DSG is er met een bepaalde reden. Het DSG is een van de weinige peilers die het bankensysteem nog overeind heeft gehouden. Dat hebben ze nu ondergraven.
Of het "eerlijk" is dat kleine tegoeden feitelijk preferent worden gesteld aan grotere tegoeden daar kun je over discussiëren (ik vind het zelf ook niet "eerlijk" btw) maar dat is het punt helemaal niet. Het gaat erom dat er een legaal framework is dat stabiliteit biedt en dat mensen weten waar ze aan toe zijn. Een spaarder die meer dan ¤100k op een bank zet weet van tevoren dat hij daarmee een risico neemt en kan daarnaar handelen. En een senior bondholder weet dat hij voor gaat op een aandeelhouder en een junior bondholder maar dat hij niet voor gaat op een depositor.
Met al die gelegenheidswetgeving weet niemand meer waar hij aan toe is en ik verwacht dat we de gevolgen daarvan gaan zien in de vorm van een veel snellere vlucht uit spaartegoeden. Wat ze op Cyprus hebben proberen af te dwingen is echt een eigen goal van epische proporties!
Daarom postte ik 'm eigenlijk ook. Indien waar, werpt het een heel ander licht op de zaak.quote:Op dinsdag 19 maart 2013 14:22 schreef SeLang het volgende:
[..]
Vooral de lezerscommentaren zijn interessant
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |