SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.De "laatste paar" topics:
Huizenmarkttopic #151: Een nieuwe start.
Huizenmarkttopic #152: In de ban van de huizenmarkt
Huizenmarkttopic #153: Waar verhuisboetes verlagen toch helpt
Huizenmarkttopic #154: Waar makelaars geen vakantie meer kennen.
Huizenmarkttopic #155: Waar de fundateller met vakantie gaat.
Huizenmarkttopic #159: What goes down, must come up #2
Huizenmarkttopic #161: Met huurders en kopers!"No, I do not believe in patents. I believe that patents make other people dis-incentied in coming up with new thing" - Thomas Peterffy
Nee. Net als bv de zelfstandigenaftrek. Iedereen kan daar recht op krijgen, moet je wel wat voor doen natuurlijk. Net als HRA, heb jij ook recht op, maar moet je wel een hypotheek nemen. Jij wilt blijkbaar wel de lusten maar niet de lasten?quote:Op vrijdag 23 september 2011 16:33 schreef RemcoDelft het volgende:
En die korting is uitsluitend bestemd voor mensen die een hypotheek hebben... Wie dat niet heeft, moet een groter bedrag aftikken, oftewel netto is het gewoon een cadeautje van de belastingbetaler.
zelfstandigenaftrek is voor ondersteuning van startende ondernemers vanwege het extra risicoquote:Op vrijdag 23 september 2011 16:39 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Nee. Net als bv de zelfstandigenaftrek. Iedereen kan daar recht op krijgen, moet je wel wat voor doen natuurlijk. Net als HRA, heb jij ook recht op, maar moet je wel een hypotheek nemen. Jij wilt blijkbaar wel de lusten maar niet de lasten?
Je bent in de war met de startersaftrek...quote:Op vrijdag 23 september 2011 16:44 schreef michaelmoore het volgende:
zelfstandigenaftrek is voor ondersteuning van startende ondernemers vanwege het extra risico
9,6 miljard.quote:HRA is een zinloze subsidie, een verspilling van 15 miljard euro
Welke lasten? Vooral jij roept het hardst van allemaal dat je toch ergens moet wonen? Als je leent ben je slimmer en vooral goedkoper uit dan met huren. Hoe kan dat ineens een last geworden zijn?quote:Op vrijdag 23 september 2011 16:39 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
Net als HRA, heb jij ook recht op, maar moet je wel een hypotheek nemen. Jij wilt blijkbaar wel de lusten maar niet de lasten?
De bruto lasten natuurlijk.quote:
Dat is ook zo. Liever een hypotheek van 30 jaar (of zelfs wat korter) dan een huurschuld van 50 a 60 jaar.quote:Vooral jij roept het hardst van allemaal dat je toch ergens moet wonen?
Alleen als je slim leent. Uiteraard.quote:Als je leent ben je slimmer en vooral goedkoper uit dan met huren.
Slim lenen? Je bedoelt daarmee dat het systeem zo is ingericht dat spaarders genaaid worden. Dat is inderdaad heel slim gespeeld door de banksters en corrupte politiciquote:Op vrijdag 23 september 2011 17:14 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
Alleen als je slim leent. Uiteraard.
Nee, als je slim leent betaal je minder aan rente over de lening dan de uitgestelde aflossing aan rente opbrengt. Sparen loont wel degelijk.quote:Op vrijdag 23 september 2011 17:28 schreef ComplexConjugate het volgende:
Slim lenen? Je bedoelt daarmee dat het systeem zo is ingericht dat spaarders genaaid worden.
Geloel, zou Happel zeggen.quote:Op vrijdag 23 september 2011 17:31 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
Nee, als je slim leent betaal je minder aan rente over de lening dan de uitgestelde aflossing aan rente opbrengt.
Dan voortaan maar wat minder naar Happel luisteren zou ik zeggen.quote:
Hypotheek 20 jaar vast @ 4,35%. Moet raar lopen wil ik geen termijndeposito kunnen vinden die daar niet boven zit. En al helemaal niet als je uitgaat van de 'netto' rente.quote:Dat werkt alleen als je in de 52% schaal zit + lening variabel of kortlopend afsluit + spaargeld langere tijd 5-10-20 jr. vastzet.
Nee, zo te horen loelt die Happel maar wat.quote:En dat is niet echt slim te noemen.
Moet raar lopen als er wel een termijndeposito te vinden is wat over 20 jaar een hogere rente geeft als de leenrente voor 20 jaar vast.quote:Op vrijdag 23 september 2011 18:02 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
Hypotheek 20 jaar vast @ 4,35%. Moet raar lopen wil je geen termijndeposito kunnen vinden die daar niet boven zit. En al helemaal niet als je uitgaat van de 'netto' rente.
Ehm... die 4,35% heb ik afgelopen oktober afgesloten voor 20 jaar. Dus die heb ik pas 10 maanden. En toen al was de rente op een 10 jaars termijndeposito 4,5%. Reken dan even de HRA van die 4,35% af en je begrijpt dat ik niet echt haast heb met aflossen. De jaarlijkse HRA teruggave gaat elk jaar recht een termijndeposito in. Gewoon omdat het kan. En voordeliger is, dat ook.quote:Op vrijdag 23 september 2011 18:11 schreef PierreBetfair het volgende:
[..]
Moet raar lopen als er wel een termijndeposito te vinden is wat over 20 jaar een hogere rente geeft als de leenrente voor 20 jaar vast.
Sterker nog het is onmogelijk.
Dat je de leenrente van een aantal jaren terug gaat vergelijken met de spaarrentes van nu slaat natuurlijk nergens op.
Laagste leenrente voor 20 jr is 5 komma nogwat procent. Zoek maar een spaardeposito van 20 jr dat een hogere rente geeft.
Ik weet niet wat je allemaal sjouwt, maar je kan niet zomaar bijstorten op een termijndeposito met vaste rente.quote:Op vrijdag 23 september 2011 18:14 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Ehm... die 4,35% heb ik afgelopen oktober afgesloten voor 20 jaar. Dus die heb ik pas 10 maanden. En toen al was de rente op een 10 jaars termijndeposito 4,5%. Reken dan even de HRA van die 4,35% af en je begrijpt dat ik niet echt haast heb met aflossen. De jaarlijkse HRA teruggave gaat elk jaar recht een termijndeposito in. Gewoon omdat het kan. En voordeliger is, dat ook.
OW, en ik had hem ook voor 4,2% af kunnen sluiten. Maar ik, als optimist, dacht dat hij nog wel ietsje zou zakken...![]()
Nee, zie post hierboven. Je vergeet een hoop en zet jezelf klem voor 10 of 20 jr tijd zodat je niet in kunt spelen op veranderingen die nadelig voor je kunnen zijn.quote:Op vrijdag 23 september 2011 18:14 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
Dus onmogelijk? Nee. Kwestie van slim lenen.![]()
Nee, wel een nieuwe termijndeposito. Tot nu toe iedere keer 5 jaars deposito's. (En nee, dan heb je er niet uiteindelijk 30, want jaar 1 loopt af en stort je dan samen met jaar 6 op een nieuwe)quote:Op vrijdag 23 september 2011 18:26 schreef PierreBetfair het volgende:
Open je elk jaar een nieuwe spaarrekening of wat?
Dat ligt aan de rest van de omstandigheden. Zodra het voordeliger is om af te lossen, los ik een klein stukje af natuurlijk. Altijd de maximale vrijstelling benutten (en HRA lurken), ook altijd makkelijk als buffer want elk jaar loopt er een deposito af. (Niet nodig? -> weer 5 jaar vast. Wel nodig? -> Jammer voor het eindrendement, maar het is er in ieder geval.)quote:Dan staat je spaargeld vast tegen 4.5% (3.3% effectief) terwijl je 4.35% over je lewning moet betalen.
Dit kan alleen dankzij de zeer dubieuze praktijken van banken, namelijk het veel-meer-uitlenen dan ze hebben. Ze kunnen inderdaad meer rente betalen voor spaargeld dan ze krijgen op leningen, simpelweg omdat ze dat geld 10-20 keer uitlenen.quote:Op vrijdag 23 september 2011 18:14 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Ehm... die 4,35% heb ik afgelopen oktober afgesloten voor 20 jaar. Dus die heb ik pas 10 maanden. En toen al was de rente op een 10 jaars termijndeposito 4,5%.
En daar ben ik ze zeer dankbaar voor.quote:Op vrijdag 23 september 2011 18:31 schreef RemcoDelft het volgende:
Dit kan alleen dankzij de zeer dubieuze praktijken van banken, namelijk het veel-meer-uitlenen dan ze hebben. Ze kunnen inderdaad meer rente betalen voor spaargeld dan ze krijgen op leningen, simpelweg omdat ze dat geld 10-20 keer uitlenen.
Wat een gejankt weer bij de financiële maffia, het geld komt niet meer makkelijk met bakken tegelijk binnen en nu rollen de tranen over de wangen. Hup.... saneren die handel... laat ze maar eens wat nuttige arbeid gaan verrichtenquote:Hypotheekmarkt in nog dieper dal
hypotheekVolgens het FD is het aantal aanvragen voor hypotheken op een dieptepunt beland. Door een combinatie van nieuwe gedragsregels van banken en onzekerheid over de economie is de interesse vanaf augustus scherp gedaald.
Daarmee lijkt het effect van de verlaagde overdrachtsbelasting, die per 1 juli is ingevoerd en die de schatkist ¤ 1,2 mrd kost, na een maand al uitgewerkt. Het kabinet-Rutte wilde de moeizame huizenmarkt vlot trekken met een tijdelijke verlaging van deze belasting van 6% naar 2% van de koopsom.
In juli waren er meer aanvragen, maar daarna ging het bergafwaarts. Het Hypotheken Data Netwerk (HDN) laat op zijn website zien dat er in augustus nog maar gemiddeld tweeduizend aanvragen per week binnenkwamen voor een hypotheekofferte, de eerste stap op weg naar een hypothecaire lening. Vergeleken met de juliweken is dat een halvering. Niet alleen de vakantiemaand augustus was slecht. In de eerste drie weken van september was de markt niet veel beter: rond de 2400 door het HDN geregistreerde aanvragen per week. Dat is ruim een kwart minder dan in dezelfde periode vorig jaar.
De gegevens van het HDN beslaan ongeveer de helft van de Nederlands markt. Het Kadaster, dat de hele markt bijhoudt, heeft alleen gegevens over hypotheken die daadwerkelijk bij de notaris zijn gepasseerd. Trends zijn daardoor pas na maanden te zien.
In de hele markt wordt de dalende vraag gevoeld. ‘Het is erg rustig in de winkels’, zegt directielid Bas Millenaar van keten De Hypotheker. Marktleider Rabobank noemde onlangs de recente hypotheekproductie ‘een all-time low’, bij monde van financieel directeur Bert Bruggink. Ook bij andere banken zijn deze geluiden te horen.
Volgens directeur Ron Bavelaar van keten De Hypotheekshop gingen de aanvragen in juli nog omhoog, vlak na de belastingverlaging. ‘Maar vanaf augustus is de markt in elkaar gezakt.’
Sinds augustus is de nieuwe Gedragscode Hypotheken van kracht. Daarin zijn banken, daartoe aangespoord door de Autoriteit Financiële Markten (AFM), strenger geworden in hun kredietverstrekking. Een huis mag bijvoorbeeld nog maar voor 50% met een aflossingsvrije hypotheek gefinancierd worden.
Bovendien is in dezelfde periode onzekerheid over de economie vergroot door speculaties over een faillissement van Griekenland en problemen met het overheidstekort in de VS. Afgelopen week meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek een scherpe daling van het consumentenvertrouwen in zowel augustus als september.
Goed nieuws voor de huizenkoper is dat de hypotheekrente is gedaald. ‘Samen met de lagere overdrachtsbelasting kun je nu 9% meer lenen dan in juni’, zegt Bavelaar. Toch blijven kopers weg, volgens hem omdat ze eerst hun eigen huis willen verkopen. ‘Ze willen nog te vaak de hoofdprijs hebben. Je moet bereid zijn je huis scherp in de markt te zetten.’
Financieel Dagblad 27 september 2011
Sprak Xeno vanuit zijn sociale huurwoning, onderwijl nog een schultenbrau, gekocht van zijn uitkering , opentrekkendquote:Op dinsdag 27 september 2011 09:54 schreef ComplexConjugate het volgende:
. Hup.... saneren die handel... laat ze maar eens wat nuttige arbeid gaan verrichten![]()
Volgens mij zou je het daar toch mee eens moeten zijn? Wat piep je dan ze "janken"quote:‘Ze willen nog te vaak de hoofdprijs hebben. Je moet bereid zijn je huis scherp in de markt te zetten.
Volgens mij verkoopt xeno tegenwoordig de straatkrant omdat hij in een doos onder een brug woont. Ik zal hem binnenkort eens een bezoekje brengen om te vragen hoe het gaat, neem ik meteen even een sixpack schultenbrau voor hem meequote:Op dinsdag 27 september 2011 10:07 schreef Whuzz het volgende:
Sprak Xeno vanuit zijn sociale huurwoning, onderwijl nog een schultenbrau, gekocht van zijn uitkering , opentrekkend
Het gaat die man helemaal niet om de belangen van de verkoper of koper, die man wil transacties en het liefst zo hoog mogelijk, immers zegt hij:quote:Volgens mij zou je het daar toch mee eens moeten zijn? Wat piep je dan ze "janken"
Meer lenen... en anderen vertellen dat zij moeten zakken.... zodat zij zich vol kunnen vreten.... 'bankster style'quote:‘Samen met de lagere overdrachtsbelasting kun je nu 9% meer lenen dan in juni’
quote:di 27 sep 2011, 14:37 | 6 reacties
'Verlagen overdrachtsbelasting helpt weinig'
DEN HAAG - De tijdelijke verlaging van de overdrachtsbelasting is sympathiek, maar draagt nauwelijks bij aan een herstel van de woningmarkt.
Dat stelt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) in een visie op de woningmarkt, die dinsdag aan de Tweede Kamer is overhandigd.
De VNG vindt dat het kabinet onvoldoende maatregelen neemt om de woningmarkt echt uit het slop te halen. Alleen al de bezuinigingen op gemeenten en woningcorporaties hebben een averechts effect, vindt de VNG
Deze onzin loopt dus nog steedsquote:Op dinsdag 27 september 2011 16:43 schreef ComplexConjugate het volgende:
De overheid kan de huizenmarkt zeepbel niet redden, simpelweg omdat de huizenmarkt zeepbel too big to save is. De betaalbaarheid is bereikt en iedereen die denkt dat nog meer uitlenen de oplossing is wil in feite de geldpersen laten draaien. Voorlopig gaat dat niet gebeuren, onze oosterburen die een stuk minder geleend hebben zijn het daar namelijk nog niet mee eens. Dus bankslaven van Nederland... bukt u nog maar eens voor uw banksters
De onzin van de zeepbel die in stand zal blijven bedoel je?quote:
Nee hetzelfde verhaaltje dat jij al een paar jaar onder verschillende gebruikersnamen loopt te verkondigen.quote:Op dinsdag 27 september 2011 16:53 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
De onzin van de zeepbel die in stand zal blijven bedoel je?
Maar hoe weet je zo zeker dat het 'onzin' is? Jij komt hier ook telkens terug om dat te blijven roepen, waarom eigenlijk? Je kwam, zag en het was kut... toch?quote:Op dinsdag 27 september 2011 16:57 schreef CoolGuy het volgende:
Nee hetzelfde verhaaltje dat jij al een paar jaar onder verschillende gebruikersnamen loopt te verkondigen.
Ik kan niet voor Coolguy spreken, maar dit soort waanideeën maken het dat ik toch iedere keer weer even kom kijken wat voor gedachtenkronkels Xeno en consorten nu weer bedacht hebben:quote:Op dinsdag 27 september 2011 17:17 schreef ComplexConjugate het volgende:
Jij komt hier ook telkens terug om dat te blijven roepen, waarom eigenlijk? Je kwam, zag en het was kut... toch?
Mijn god, hebben we dan niets geleerd? Inderdaad ja, een jong gezin van tweeverdieners dat samen 40k verdient krijgt minder dan een eenverdiener die in zijn eentje 20k verdient. Het risico dat een deel van het salaris weg valt is dan ook twee keer zo groot en de opvang mogelijkheden zijn de helft zo klein. Als een van de jonge tweeverdieners zijn nek breekt kan de andere niet even alsnog gaan werken om bij te springen.quote:Jonge gezinnen met een dubbel inkomen zouden een hogere hypotheek moeten kunnen afsluiten. Dat vindt de Vereniging Eigen Huis. Volgens de vereniging moet minister Donner daarvoor zorgen.
Uit berekeningen van de Vereniging Eigen Huis (VEH) blijkt dat een gezin met twee inkomens bij de bank veel minder hypotheek kan krijgen dan een eenverdiener. Het gaat om een verschil van 27.000 euro bij eenzelfde inkomen van 40.000 euro.
QFTquote:Op woensdag 28 september 2011 08:07 schreef Whuzz het volgende:
VEH wil hogere hypotheken voor jongeren
[..]
Mijn god, hebben we dan niets geleerd? Inderdaad ja, een jong gezin van tweeverdieners dat samen 40k verdient krijgt minder dan een eenverdiener die in zijn eentje 20k verdient. Het risico dat een deel van het salaris weg valt is dan ook twee keer zo groot en de opvang mogelijkheden zijn de helft zo klein. Als een van de jonge tweeverdieners zijn nek breekt kan de andere niet even alsnog gaan werken om bij te springen.
We zijn de laatste jaren heel druk bezig om te zorgen dat mensen *minder* lenen en beter leren om aan de veilige kant van de grenzen te leven dan *meer*!![]()
Jonge tweeverdieners moeten gewoon even beseffen dat het geen *recht* is om op je 25e een eengezinswoning te kopen. Lekker doorwerken, carriere maken, doorsparen, die hele startersmarkt fijn overslaan en dan pas kopen.
Lees ook even wie er om vraagt... de VEH... dat is de vakbond voor babyboomers die van hun overgewaardeerde vastgoed af willen. Als er geen waardestijging meer te behalen valt dan raakt zo'n club als de VEH in de vergetelheid... immers hun 'macht' is gebaseerd op de alsmaar stijgende waarde van woningen.quote:Op woensdag 28 september 2011 08:07 schreef Whuzz het volgende:
Lekker doorwerken, carriere maken, doorsparen, die hele startersmarkt fijn overslaan en dan pas kopen.
My bad... rekenen had ik ook beter aan xeno kunnen overlatenquote:Op dinsdag 27 september 2011 17:24 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
Ik kan niet voor Coolguy spreken, maar dit soort waanideeën maken het dat ik toch iedere keer weer even kom kijken wat voor gedachtenkronkels Xeno en consorten nu weer bedacht hebben:
Huizenmarkttopic #161: Met huurders en kopers!
'Onzin' slaat op dezelfde discussie die keer op keer op keer op keer gevoerd wordt, al jarenlang. 5 jaar geleden werden er al dingen geroepen door 'jullie' die niet uitkwamen, en diezelfde dingen roepen jullie nog steeds, en ook nu worden weer voorspellingen gedaan voor over 2 jaar of welke termijn dan ook.quote:Op dinsdag 27 september 2011 17:17 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
Maar hoe weet je zo zeker dat het 'onzin' is? Jij komt hier ook telkens terug om dat te blijven roepen, waarom eigenlijk? Je kwam, zag en het was kut... toch?
De VEH is een belangenclub voor huizenbezitters, niet voor huizenkopers. Meer lenen = hogere huizenprijzen = in het belang van VEH. Dat ze daarmee starters naaien, tjsa, 't is pas hun doelgroep als ze al een huis hebben...quote:Op woensdag 28 september 2011 08:07 schreef Whuzz het volgende:
VEH wil hogere hypotheken voor jongeren
[..]
Mijn god, hebben we dan niets geleerd? Inderdaad ja, een jong gezin van tweeverdieners dat samen 40k verdient krijgt minder dan een eenverdiener die in zijn eentje 20k verdient. Het risico dat een deel van het salaris weg valt is dan ook twee keer zo groot en de opvang mogelijkheden zijn de helft zo klein. Als een van de jonge tweeverdieners zijn nek breekt kan de andere niet even alsnog gaan werken om bij te springen.
We zijn de laatste jaren heel druk bezig om te zorgen dat mensen *minder* lenen en beter leren om aan de veilige kant van de grenzen te leven dan *meer*!![]()
Dat zou zo zijn, in een gezonde markt. Met jarenlang 10% prijsstijging per jaar kon je daar simpelweg niet tegenop sparen met een normaal salaris, als 2 ton na een jaar 20k duurder is.quote:Jonge tweeverdieners moeten gewoon even beseffen dat het geen *recht* is om op je 25e een eengezinswoning te kopen. Lekker doorwerken, carriere maken, doorsparen, die hele startersmarkt fijn overslaan en dan pas kopen.
Ik zie dat de 'doemdenkers' steeds meer het gelijk aan hun kant gaan krijgen, is dat nu omdat zij zoveel meer inzicht hebben in de situatie of gewoon geluk hebben?quote:Op woensdag 28 september 2011 09:57 schreef CoolGuy het volgende:
'Onzin' slaat op dezelfde discussie die keer op keer op keer op keer gevoerd wordt, al jarenlang. 5 jaar geleden werden er al dingen geroepen door 'jullie' die niet uitkwamen, en diezelfde dingen roepen jullie nog steeds, en ook nu worden weer voorspellingen gedaan voor over 2 jaar of welke termijn dan ook.
Ik ken de uitspraakquote:Ik zie niet hoe mijn ondertitel hier *iets* mee te maken heeft, maar vooruit, ik zal happen. De ondertitel heeft 0 betrekking op de huizenmarkt, maar is niets meer dan een kwinkslag op het beroemde ik kwam ik zag ik overwon, waarbij 'vici' dan is vervangen door 'vagina'. Ik ben dat jaren geleden eens tegen gekomen hier ergens op fok en vond dat leuk gevonden. Er zit verder geen verhaal achter, en het heeft dus ook verder geen diepere betekenis.
Als jet het maar lang genoeg roept heb je wel even het gelijk aan je kant. Maar dat wil nog niet zeggen dat de timing klopt.quote:Op woensdag 28 september 2011 10:27 schreef ComplexConjugate het volgende:
Ik zie dat de 'doemdenkers' steeds meer het gelijk aan hun kant gaan krijgen, is dat nu omdat zij zoveel meer inzicht hebben in de situatie of gewoon geluk hebben?
Dat is wat de verstandige kopers in dit topic al heel lang roepen Xeno, nu niet doen alsof je het wiel hebt uitgevondenquote:Op woensdag 28 september 2011 09:21 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
Lees ook even wie er om vraagt... de VEH... dat is de vakbond voor babyboomers die van hun overgewaardeerde vastgoed af willen. Als er geen waardestijging meer te behalen valt dan raakt zo'n club als de VEH in de vergetelheid... immers hun 'macht' is gebaseerd op de alsmaar stijgende waarde van woningen.
Ik verbaas mij nog steeds over de term 'starterswoning', die term is uitgevonden in de tijd dat je zo vroeg mogelijk moest instappen om van de toekomstige overwaarde te kunnen profiteren. Heden ten dagen kun je die stap beter overslaan, ga iets goedkoops huren, blijf bij je ouders plakken en ga sparen. Dan kun je tenminste bij de bank aankomen met een deel eigen vermogen, dat zal in de toekomst gewoon weer een eis worden.
De overheid heeft zich ermee bemoeit en banken houden mensen ook de hand boven het hoofd. Feitelijk word er dus vals gespeeld.quote:Op woensdag 28 september 2011 10:31 schreef Basp1 het volgende:
Als jet het maar lang genoeg roept heb je wel even het gelijk aan je kant. Maar dat wil nog niet zeggen dat de timing klopt.![]()
Banken zijn al bezig de zeepbel te saneren, onder het mom van 'we mogen niet van de AFM'... feit is dat de banksters de markt jarenlang gaan uithongeren en hopen dat er geen paniek ontstaat of dat bankslaven massaal hun inkomen verliezen.quote:De huizenprijzen mogen dan iets gezakt zijn, de betaalbaarheid die veel belangrijker is, is afgenomen, waardoor er nog steeds geen starters hun vrijstaande villa met garage voor 2 auto voor de prijs van een appel en een ei kan kopen.
Grapjas. Als je 10 jaar lang hetzelfde roept kun je niet in jaar 10 dat het gebeurd zeggen 'zie je wel'. Dat snap je zelf ook heus wel, zeker niet als je tijdens die 10 jaar het steeds hebt over 'binnen 2 jaar'.quote:Op woensdag 28 september 2011 10:27 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
Ik zie dat de 'doemdenkers' steeds meer het gelijk aan hun kant gaan krijgen, is dat nu omdat zij zoveel meer inzicht hebben in de situatie of gewoon geluk hebben?
[..]
Ik ken de uitspraakMaar liet mij even verleiden om er wat van te zeggen i.v.m. de context waarin je reageerde. Geef toe... het is best leuk om deze reeks te lezen
Dus de huizenmarkt is geen pyramidespel? Waarom zit de markt dan nu op slot?quote:Op woensdag 28 september 2011 10:41 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Grapjas. Als je 10 jaar lang hetzelfde roept kun je niet in jaar 10 dat het gebeurd zeggen 'zie je wel'. Dat snap je zelf ook heus wel, zeker niet als je tijdens die 10 jaar het steeds hebt over 'binnen 2 jaar'.
De doemdenkers komen met allerlei berekeningen etc die kant noch wal raken en ook met redeneringen die nergens op slaan. Immers, elke koper heeft zich 'tot zijn oogballen laten financieren', en het maakt dan niet uit als iemand zegt 'nou, nee, niet iedereen want X en Y' want dat 'tot de oogballen' verhaaltje wordt toch tot in den treure herhaald als een soort van mantra.
Dat is een ander topic, en met trots heeft het weinig te maken. Maar je hebt wel gelijk, het huidige dipje in goud biedt een prima aankoopgelegenheid.quote:Op woensdag 28 september 2011 10:26 schreef Scorpie het volgende:
Vroeger werd nog vol trots verteld hoe je al je geld in de goudbubble moest steken, die mensen hoor je nu ook niet meer....ja, nog over de huizenprijzen
Naja, de echte rampgevallen heb je in beide kampen. Die mensen die gekocht hebben en nu diep in de shit zitten omdat ze iets hebben gedaan wat ze eigenlijk niet konden bekostigen, en de mensen die gewoon nooit hebben kunnen kopen, maar die laatste groep zijn de mensen die bv op fok in dit topic samenscholen onder het mom 'gedeelde smart is halve smart'quote:Op woensdag 28 september 2011 10:42 schreef ComplexConjugate het volgende:
@CG:
Natuurlijk heb je gelijk, er zullen hier vast de nodige verstandige kopers lurken en posten, de echte ramp gevallen hoor je denk ik niet omdat die te depressief zijn om nog langer hier te lurken.
Onzin natuurlijk, er was altijd een tekort, en er is nog steeds een tekort. Dat houdt in dat er nog steeds mensen een huis willen, die dat niet hebben. Het hele "betaalbaarheid" houdt alleen in dat nu andere mensen datzelfde huis hebben, 't is niet alsof er huizen verdwijnen.quote:Op woensdag 28 september 2011 10:31 schreef Basp1 het volgende:
[..]
De huizenprijzen mogen dan iets gezakt zijn, de betaalbaarheid die veel belangrijker is, is afgenomen, waardoor er nog steeds geen starters hun vrijstaande villa met garage voor 2 auto voor de prijs van een appel en een ei kan kopen.
quote:Op woensdag 28 september 2011 10:42 schreef ComplexConjugate het volgende:
@CG:
Natuurlijk heb je gelijk, er zullen hier vast de nodige verstandige kopers lurken en posten.
Hoe meet je dat tekort dan?quote:Op woensdag 28 september 2011 10:45 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Onzin natuurlijk, er was altijd een tekort, en er is nog steeds een tekort.
Je hoort mij nergens beweren dat het wel of geen pyramidespel is. Het enige wat ik zeg is dat je niet aan die markt HOEFT mee te doen. Je bent niet verplicht een huis te kopen. Als je dat doet, doe dat dan terwijl je je zaken financieel gewoon heel goed op orde hebt.quote:Op woensdag 28 september 2011 10:43 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
Dus de huizenmarkt is geen pyramidespel? Waarom zit de markt dan nu op slot?
Dat is een opmerking voor kleine kinderen; in de grote mensen wereld gelden de regeltjes van de zandbak en de kleuterjuf niet.quote:Op woensdag 28 september 2011 10:40 schreef ComplexConjugate het volgende:
De overheid heeft zich ermee bemoeit en banken houden mensen ook de hand boven het hoofd. Feitelijk word er dus vals gespeeld.
Hij heeft anders wel gelijk door te stellen dat de politiek de echte crisis voor zich uit heeft geschoven in 2008 door allemaal stimulatie maatregelen. Daardoor is volgens mij het gat alleen maar dieper geworden. Als we in 2007/2008 gewoon de pijn goed hadden genomen waren we ondertussen alweer uit het dal omhoog gekomen. Nou hebben we het gat nooit echt genomen en blijft het economisch en op de huizenmarkt aanmodderen.quote:Op woensdag 28 september 2011 10:41 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Grapjas. Als je 10 jaar lang hetzelfde roept kun je niet in jaar 10 dat het gebeurd zeggen 'zie je wel'. Dat snap je zelf ook heus wel, zeker niet als je tijdens die 10 jaar het steeds hebt over 'binnen 2 jaar'.
De doemdenkers komen met allerlei berekeningen etc die kant noch wal raken en ook met redeneringen die nergens op slaan. Immers, elke koper heeft zich 'tot zijn oogballen laten financieren', en het maakt dan niet uit als iemand zegt 'nou, nee, niet iedereen want X en Y' want dat 'tot de oogballen' verhaaltje wordt toch tot in den treure herhaald als een soort van mantra.
Nee, waarom? Voor de mensen die momenteel in de markt zijn voor die vrijstaande villa met garage en dat ook daadwerkelijk kunnen betalen, daarvoor is die villa betaalbaar, dus tegen betaalbare prijzen.quote:Op woensdag 28 september 2011 10:45 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Onzin natuurlijk, er was altijd een tekort, en er is nog steeds een tekort. Dat houdt in dat er nog steeds mensen een huis willen, die dat niet hebben. Het hele "betaalbaarheid" houdt alleen in dat nu andere mensen datzelfde huis hebben, 't is niet alsof er huizen verdwijnen.
Die vrijstaande villa met garage tegen betaalbare prijzen, daar zou die VEH naar moeten streven!
En het feit dat een zeer klein groepje grondspeculanten schatrijk wordt dankzij dit overheidsbeleid negeer je voor het gemak maar even...quote:Op woensdag 28 september 2011 10:51 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Dat jij dat niet kunt betalen is jammer voor jou, maar dat is niet het probleem van de rest van de wereld. Waarom moet die villa 'betaalbaar' worden? Voor jouw portomonnee zeker? Tja, je kunt nou eenmaal niet alles hebben wat je wil. De mensen die dat soort opmerkingen maken zijn de mensen die het wel willen, maar niet kunnen betalen, en dat niet kunnen uitstaan.
Nee dat negeer ik niet maar even, ik heb daar gewoon geen moeite mee. Jij kunt gewoon niet hebben dat andere mensen meer hebben bereikt dan jij. Er zijn mensen miljardair, die dingen kunnen doen en dat heel normaal vinden, terwijl 99.9% van de wereldbevolking daar alleen maar van kan dromen.quote:Op woensdag 28 september 2011 10:54 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
En het feit dat een zeer klein groepje grondspeculanten schatrijk wordt dankzij dit overheidsbeleid negeer je voor het gemak maar even...
Feit is dat als de overheid dit beleid met enorme financiele belangen voor zeer weinig mensen zou aanpassen naar een situatie waar de meerderheid belang bij heeft, huizen niet duurder zouden zijn dan in Duitsland.
Zien we daarom xeno hier niet meer.quote:Op woensdag 28 september 2011 10:42 schreef ComplexConjugate het volgende:
@CG:
Natuurlijk heb je gelijk, er zullen hier vast de nodige verstandige kopers lurken en posten, de echte ramp gevallen hoor je denk ik niet omdat die te depressief zijn om nog langer hier te lurken.
Maffiabazen hebben ook meer bereikt dan 99% van de bevolking, toch maken we daar wel jacht op. In mijn ogen zijn de meeste vastgoedmannetjes gewoon ordinaire maffiosi. Ze worden aan alle kanten geholpen door de overheid en weten hun monopoly optimaal te benutten. Zo kan in feite iedereen wat bereiken. Over bereiken gesproken en zijn mensen die hele nuttige dingen doen voor de samenleving maar nooit wat zullen 'bereiken' volgens jouw definitiequote:Op woensdag 28 september 2011 10:58 schreef CoolGuy het volgende:
Nee dat negeer ik niet maar even, ik heb daar gewoon geen moeite mee. Jij kunt gewoon niet hebben dat andere mensen meer hebben bereikt dan jij. Er zijn mensen miljardair, die dingen kunnen doen en dat heel normaal vinden, terwijl 99.9% van de wereldbevolking daar alleen maar van kan dromen.
De meesten hebben anderen voor zich laten werken, geld geeft macht en dat heeft vaak niks met persoonlijke vaardigheden te maken.quote:Is dat reden dat die miljardairs dan geen miljardair mogen zijn? Ze hebben iets bereikt, ze hebben hun nek uitgestoken, gebruik gemaakt van de mogelijkheden die ze geboden kregen, ondernemingsgeest getoond, wat dan ook.
Bill Gates is een gewiekst zakenman, toch heeft hij zelf nog nooit een operating system ontworpen. DOS heeft hij gewoon gekocht en op de juiste manier aan de markt weten te slijten. Bill Gates kwam uit een welvarende familie waardoor hij dit trucje kon flikken (of dacht je soms dat alle scholen in zijn jeugd een mainframe hadden staanquote:Bill Gates bv, is miljardair, door een OS te ontwikkelen dat wereldwijd gebruikt wordt. Dat is een intelligente man, hij heeft iets bereikt. Maar als je langs de zijlijn staat en niet zo succesvol bent in het leven en wat jaloers bent aangelegd, dan kun je dat niet hebben dat er mensen zijn die wel zoveel geld hebben inderdaad.
Maar dat is geen reden om dat te veranderen. Dat jij iets niet kunt/hebt wil niet zeggen dat niemand anders mag.
Toen ik xeno laatst onder de brug tegenkwam zag hij er niet depressief uit, wel een beetje mager, dat dan weer wel.quote:Op woensdag 28 september 2011 11:03 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Zien we daarom xeno hier niet meer.![]()
Moet je als makelaar ook niet een toekomst voorspelling doen?quote:Op woensdag 28 september 2011 10:52 schreef PierreBetfair het volgende:
Broeders en zusters,
Al het over en weer gebash over "huis kopen verstandig ja / nee" kan worden samengevat in enkele feiten:
Stand van zaken:
- Kopen was gunstig voor je portemonnee tot medio 2006
- Kopers van medio 2006 tot nu - met een piek in 2009 - zien hun onderwaarde dagelijks groeien
Volgend jaar weer een nieuwe update.
Groetjes en veel woongenot,
Pierre, Fokmakelaar & Bevredigd Taxateur
Ik vind het prima dat mensen meer hebben dan ik. Waar ik moeite mee heb, is dat de overheid toestaat dat enkelen schatrijk worden over de rug van de hele bevolking, inclusief jouw rug trouwens!quote:Op woensdag 28 september 2011 10:58 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Nee dat negeer ik niet maar even, ik heb daar gewoon geen moeite mee. Jij kunt gewoon niet hebben dat andere mensen meer hebben bereikt dan jij. Er zijn mensen miljardair, die dingen kunnen doen en dat heel normaal vinden, terwijl 99.9% van de wereldbevolking daar alleen maar van kan dromen.
quote:
Waarom niet nog wat langer wachten en nog minder betalen?quote:Op woensdag 28 september 2011 11:16 schreef Hanoying het volgende:
[..]
De discussie heeft hier trouwens weer een veel te hoog "haha... jullie kunnen er niet tegen dat andere mensen kunnen kopen" gehalte. De spekkopers zijn nog altijd de mensen die de afgelopen paar jaar bewust niet hebben gekocht, als je eind 2008 een huis van 250 k op het oog had maar er toch nog even van hebt afgezien omdat je een daling verwachtte dan heb je volledig gelijk gekregen. Ondertussen heb je namelijk rustig 25 mille van de prijs af zien gaan en bespaar je ook nog eens 10 k overdrachtsbelasting. Dat is toch even 35.000 euro en voorlopig wordt het alleen nog maar meer.
Ik denk dat ikzelf volgende zomer koop, of ik dan op de bodem koop weet ik niet maar ik weet wel dat ik al snel 50-60 k minder lap voor mijn huis dan dat ik had gedaan als ik naar de fundi-kopers in dit topic had geluisterd.
Op termijn verwacht ik een hoge inflatiequote:Op woensdag 28 september 2011 11:17 schreef lutser.com het volgende:
[..]
Waarom niet nog wat langer wachten en nog minder betalen?
Die 25 mille zie je hier niet van de prijs afgaan hoor, dus het maakte voor mij niet uit of ik in 2007, 2008, 2009, of 2010 had gekocht.quote:Op woensdag 28 september 2011 11:16 schreef Hanoying het volgende:
[..]
De discussie heeft hier trouwens weer een veel te hoog "haha... jullie kunnen er niet tegen dat andere mensen kunnen kopen" gehalte. De spekkopers zijn nog altijd de mensen die de afgelopen paar jaar bewust niet hebben gekocht, als je eind 2008 een huis van 250 k op het oog had maar er toch nog even van hebt afgezien omdat je een daling verwachtte dan heb je volledig gelijk gekregen. Ondertussen heb je namelijk rustig 25 mille van de prijs af zien gaan en bespaar je ook nog eens 10 k overdrachtsbelasting. Dat is toch even 35.000 euro en voorlopig wordt het alleen nog maar meer.
Ik denk dat ikzelf volgende zomer koop, of ik dan op de bodem koop weet ik niet maar ik weet wel dat ik al snel 50-60 k minder lap voor mijn huis dan dat ik had gedaan als ik naar de fundi-kopers in dit topic had geluisterd.
Laat me raden: een jonge wijk?quote:Op woensdag 28 september 2011 11:39 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Die 25 mille zie je hier niet van de prijs afgaan hoor, dus het maakte voor mij niet uit of ik in 2007, 2008, 2009, of 2010 had gekocht.
Met andere woorden, het was allemaal niet te financieren tenzij je er voor 110% in gaat. Als dat zo is is 'niet doen' een (zeer verstandige) optie, maar dat was natuurlijk een no-go, nee, want wel alles willen, maar nooit een cent gespaard hebben, tja, dan moet je wel.quote:Op woensdag 28 september 2011 12:01 schreef Hanoying het volgende:
[..]
Laat me raden: een jonge wijk?
Jonge wijken zakken op het oog langzamer in prijs omdat de meeste verkopers niet kunnen zakken in prijs zonder met een restschuld te blijven zitten en dat ze dus vaak lang voor een irreelle prijs blijven aanbieden. (in weerwil van wat men in dit topic denkt was het gewoon erg gebruikelijk voor first time buyers > 110 % van het aankoopbedrag te financiëren, kk werd in ieder geval meegenomen en vaak ook nog een keukentje en een badkamer)
In wijken als stadshagen, vathorst en leidse rijn staan massa's huizen te koop maar er wordt voor geen meter verkocht. Dan kan je wel aan de hand van de vraagprijzen concluderen dat het prijsniveau gehandhaafd is maar dat is het vaak toch echt niet hoor. Het vraagprijsniveau is misschien min of meer gehandhaafd maar het verkoopniveau niet, je zit er ramvast in je woning en over een jaar staan van de 500 woningen er nog 450 te koop als ze vasthouden aan hun vraagprijs.
In de wat oudere wijken zie je de daling veel sterker. Niet omdat de oudere huizen minder geliefd zijn maar eerder omdat in oudere wijken de verkoper veel makkelijker kan zakken in prijs. Hij levert enkel wat overwaarde in en die pijn is nu eenmaal makkelijker te nemen dan daadwerkelijke restschuld.
Nee gee jonge wijk. Leg het nog wel een keer uit, typen is wat lastig nu.quote:Op woensdag 28 september 2011 12:01 schreef Hanoying het volgende:
[..]
Laat me raden: een jonge wijk?
Jonge wijken zakken op het oog langzamer in prijs omdat de meeste verkopers niet kunnen zakken in prijs zonder met een restschuld te blijven zitten en dat ze dus vaak lang voor een irreelle prijs blijven aanbieden. (in weerwil van wat men in dit topic denkt was het gewoon erg gebruikelijk voor first time buyers > 110 % van het aankoopbedrag te financiëren, kk werd in ieder geval meegenomen en vaak ook nog een keukentje en een badkamer)
In wijken als stadshagen, vathorst en leidse rijn staan massa's huizen te koop maar er wordt voor geen meter verkocht. Dan kan je wel aan de hand van de vraagprijzen concluderen dat het prijsniveau gehandhaafd is maar dat is het vaak toch echt niet hoor. Het vraagprijsniveau is misschien min of meer gehandhaafd maar het verkoopniveau niet, je zit er ramvast in je woning en over een jaar staan van de 500 woningen er nog 450 te koop als ze vasthouden aan hun vraagprijs.
In de wat oudere wijken zie je de daling veel sterker. Niet omdat de oudere huizen minder geliefd zijn maar eerder omdat in oudere wijken de verkoper veel makkelijker kan zakken in prijs. Hij levert enkel wat overwaarde in en die pijn is nu eenmaal makkelijker te nemen dan daadwerkelijke restschuld.
Ik vind het al bijzonder dat je uberhaupt kunt typen met een breuk. Dat moet toch pijn doen man.quote:Op woensdag 28 september 2011 12:16 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Nee gee jonge wijk. Leg het nog wel een keer uit, typen is wat lastig nu.
jij bent echt zon type die ik het heel erg gun dan zn huis in waarde halveertquote:Op woensdag 28 september 2011 10:51 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Nee, waarom? Voor de mensen die momenteel in de markt zijn voor die vrijstaande villa met garage en dat ook daadwerkelijk kunnen betalen, daarvoor is die villa betaalbaar, dus tegen betaalbare prijzen.
Dat jij dat niet kunt betalen is jammer voor jou, maar dat is niet het probleem van de rest van de wereld. Waarom moet die villa 'betaalbaar' worden? Voor jouw portomonnee zeker? Tja, je kunt nou eenmaal niet alles hebben wat je wil. De mensen die dat soort opmerkingen maken zijn de mensen die het wel willen, maar niet kunnen betalen, en dat niet kunnen uitstaan.
Jammer joh. Ik kan die villa net zo min betalen hoor, maar mij hoor je niet roepen dat die villa dan maar een stuk minder moet gaan kosten zodat ik het uiteindelijk alsnog kan betalen. Ik kan natuurlijk ook zorgen dat ik meer ga verdienen als ik die villa zo graag wil, maar het is makkelijker om hard te roepen dat het oneerlijk is en dat de prijs moet zakken, want dan hoef ik zelf namelijk geen enkele moeite te doen om meer te bereiken dan wat ik nu bereikt heb.
Dat is dan een van de verschillen tussen jou en mij. Ik gun een ander geen ellende of wat dan ook. Jij wel. Is prima, ik lig er verder totaal niet wakker van wat jij hoopt dat mij overkomtquote:Op woensdag 28 september 2011 12:21 schreef Artimunor het volgende:
[..]
jij bent echt zon type die ik het heel erg gun dan zn huis in waarde halveert
@organisaties en overheden die het belang van de gemiddelde bevolking uit het ook verliezen (of grote groepen daarvan) dat is echt schandalig, maar gaat ben ik bang niet veranderen zolang er nog welvaart is, want henk en ingrid gaan niet de barricades op zolang er nog brood op de plank is , zodra dit niet meer het geval is waarschijnlijk wel, maar dan is het al te laat, en ons mooie nederlandje al geruineerd.
helaas is hebzucht een grotere drive dan de zucht naar rechtvaardigheid, is angst sterker dan 'de juiste keuze' en staan de beste stuurlui aan wal, rephrase: staan alle stuurlui aan wal en laten we onze toekomst afhangen van greed-corp-powered marionetten
verschil is er inderdaad, maar niet zo verdraaid als jij het weergeeft, het verschil is dat jij hele generaties hun welvaart niet gunt, maar een gierige rijkaard wel zijn villa, dat jij niet wakker ligt van mijn opmerking weet iedereen dus is overbodig te zeggen, tenzij... je in een ontkenningsfase zit, en hoe verrassend ook voor mij en iedereen, er wel van wakker gaat liggen in de toekomst.quote:Op woensdag 28 september 2011 12:33 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Dat is dan een van de verschillen tussen jou en mij. Ik gun een ander geen ellende of wat dan ook. Jij wel. Is prima, ik lig er verder totaal niet wakker van wat jij hoopt dat mij overkomt
Scorpie heeft geen gevoelquote:Op woensdag 28 september 2011 12:19 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ik vind het al bijzonder dat je uberhaupt kunt typen met een breuk. Dat moet toch pijn doen man.
Dus op de te grote voet moeten leven is welvaart gunnen.quote:Op woensdag 28 september 2011 12:41 schreef Artimunor het volgende:
verschil is er inderdaad, maar niet zo verdraaid als jij het weergeeft, het verschil is dat jij hele generaties hun welvaart niet gunt,
Oh jawel hoor, alleen in mijn ogen hoef je niet iemand op te hangen die toevallig wel geld heeft, alleen maar omdat andere mensen dat geld niet hebben. Die mensen die op te grote voet geleefd hebben, en huizen hebben gekocht wat ze als, als de wind ook maar ietsjes draait (lees: als er een klein probleempje de kop op steekt) niet meer kunnen financieren. Die mensen hadden moeten kiezen om geen huis te kopen, omdat dat een veel te groot risico met zich mee bracht.quote:Op woensdag 28 september 2011 12:41 schreef Artimunor het volgende:
[..]
verschil is er inderdaad, maar niet zo verdraaid als jij het weergeeft, het verschil is dat jij hele generaties hun welvaart niet gunt, maar een gierige rijkaard wel zijn villa, dat jij niet wakker ligt van mijn opmerking weet iedereen dus is overbodig te zeggen, tenzij... je in een ontkenningsfase zit, en hoe verrassend ook voor mij en iedereen, er wel van wakker gaat liggen in de toekomst.
slaap er eerst maar is een nachtje over
het probleem voor de jonge generatie (waar ik niet toe behoor) is wel even erger dan dat, veel zitten vast bij hun ouders, of in achterbuurt krotten, hebben geen uitzicht dat ze iets redelijks buiten een ghetto, maar wel in de buurt van veel werk kunnen kopen.quote:Op woensdag 28 september 2011 12:44 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Dus op de te grote voet moeten leven is welvaart gunnen.
Nee er is een groep geweest die heel makkelijk (veelal papieren) welvaart vergaart heeft dat dit op dit moment even niet meer zo werkt is wat anders.
hier ben ik het helemaal mee eens, meestal zijn het echter de rijken die op een nog grotere voet willen leven dan ze al hebben.quote:Op woensdag 28 september 2011 12:49 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Die mensen die op te grote voet geleefd hebben, en huizen hebben gekocht wat ze als, als de wind ook maar ietsjes draait (lees: als er een klein probleempje de kop op steekt) niet meer kunnen financieren. Die mensen hadden moeten kiezen om geen huis te kopen, omdat dat een veel te groot risico met zich mee bracht.
Sjonge, Xeno. Als je je succesvol wil voordoen als een andere user volstaat het niet om een andere nick te nemen, ook de manier van reageren moet anders worden. Helaasquote:Op woensdag 28 september 2011 12:44 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
Scorpie heeft geen gevoel
De huidige crisis is een crisis van het systeem waarmee we de welvaart kunnen verdienen en verdelen. Er zit gewoon een fundamentele ontwerpfout in dit systeem en daarom gaat ze ook verdwijnen. De vraag is wat we ervoor terug krijgen, ik hoop een systeem welke eerlijker werkt en maximaal nivelleert. Juist de grote verschillen tussen inkomen zijn debet aan veel ellende in de wereld, een wereld waarin sommige mensen met het zetten van hun handtekening miljarden krijgen en anderen door 12 uur te zwoegen net krap aan wat voedsel kunnen bemachtigen. Je hebt niet veel fantasie nodig om je te realiseren dat er iets heel erg mis is aan ons huidige systeem.quote:Op woensdag 28 september 2011 12:44 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Dus op de te grote voet moeten leven is welvaart gunnen.
Nee er is een groep geweest die heel makkelijk (veelal papieren) welvaart vergaart heeft dat dit op dit moment even niet meer zo werkt is wat anders.
Met links kan een hoopquote:Op woensdag 28 september 2011 12:19 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ik vind het al bijzonder dat je uberhaupt kunt typen met een breuk. Dat moet toch pijn doen man.
Ik probeer me gewoon voor te doen zoals ik benquote:Op woensdag 28 september 2011 12:50 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Sjonge, Xeno. Als je je succesvol wil voordoen als een andere user volstaat het niet om een andere nick te nemen, ook de manier van reageren moet anders worden. Helaas
Probeer het ook eens met je tenen, is even wennen maar dan kun je binnen no-time weer full speed posten. Hoe heb je de breuk eigenlijk opgelopen?quote:
Ja, maar geld maakt geld. Als je geld hebt, is het veel makkelijker om meer geld te vergaren dan om van niks geld te maken. Geld genereert geld, al is het bv alleen maar rente. Iemand die miljoenen heeft krijgt elk jaar alleen maar meer geld.quote:Op woensdag 28 september 2011 12:50 schreef Artimunor het volgende:
[..]
het probleem voor de jonge generatie (waar ik niet toe behoor) is wel even erger dan dat, veel zitten vast bij hun ouders, of in achterbuurt krotten, hebben geen uitzicht dat ze iets redelijks buiten een ghetto, maar wel in de buurt van veel werk kunnen kopen.
serieus, de lucht moet uit de markt en snel ook, het zou me niet verbazen als deze generatie gewoon gaat weigeren geld op te gaan brengen voor die parasiterende bejaarden, je ziet al in veel landen hele jeugdige volksstammen zich te pletter zuipen, geen toekomst perspectief meer, leeft van dag tot dag.
willen we dat ons land een egocentrische hel wordt waar het ieder voor zich is?
[..]
hier ben ik het helemaal mee eens, meestal zijn het echter de rijken die op een nog grotere voet willen leven dan ze al hebben.
Ellebogen gebruikt bij een executieveiling, liep niet goed af helaasquote:Op woensdag 28 september 2011 12:57 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
Probeer het ook eens met je tenen, is even wennen maar dan kun je binnen no-time weer full speed posten. Hoe heb je de breuk eigenlijk opgelopen?
Maar het gaat niet alleen om de verdeling van welvaart we zijn met ons allen ons te veel aan het concentreren op maar meer geld verdienen wat hoort bij het huidige economische model waarin we ons bevinden. Nou heb ik daar op zich niet zo'n probleem mee. Maar wel met het feit dat er tegen heel slechte omstandigheden in opkomende economieen goedkope rotzooi voor ons geproduceerd wordt . Dus wel de lusten voor ons als westerse wereld van goedkope productie, maar de lasten (slechte arbeidsomstandigeheden, millieuvervuilen enz..) die laten we lekker in de opkomende economien. Dat is geen eerlijke verdeling, dat is gewoon wederom een typische verdeel en heers structuur die ook bij dit systeem hoort.quote:Op woensdag 28 september 2011 12:54 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
De huidige crisis is een crisis van het systeem waarmee we de welvaart kunnen verdienen en verdelen. Er zit gewoon een fundamentele ontwerpfout in dit systeem en daarom gaat ze ook verdwijnen. De vraag is wat we ervoor terug krijgen, ik hoop een systeem welke eerlijker werkt en maximaal nivelleert. Juist de grote verschillen tussen inkomen zijn debet aan veel ellende in de wereld, een wereld waarin sommige mensen met het zetten van hun handtekening miljarden krijgen en anderen door 12 uur te zwoegen net krap aan wat voedsel kunnen bemachtigen. Je hebt niet veel fantasie nodig om je te realiseren dat er iets heel erg mis is aan ons huidige systeem.
die benaming is inderdaad stereotyperend sorry daarvoor, laat ik gewoon het woord slechte buurt gebruiken, daar kom je inderdaad bling bling tegen luide autoradios, vuil op de straat, precies de reden waarom serieuzere mensen zich daar niet voor minimaal 10 jaar vast willen pinnen...quote:Op woensdag 28 september 2011 12:57 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Kijk, dat mensen in een 'ghetto' leven..tja...weet je, als je die benaming wil hanteren, maar als je dan kijkt in de 'ghetto', dan zie je vervolgens wel dat veel mensen daar grote waarde hechten aan uiterlijke bling. Hippe nieuwe, dure kleren, de nieuwste mobieltjes, etc etc, dus vooral geen stuiver sparen, maar alles wat ze hebben uitgeven aan dergelijke dingen, immers, de buurman heeft het ook. Of erger nog, daarvoor persoonlijke leningen afsluiten.
ja, maar toch ben ik er voor, wel in combinatie met een verplichte genetische ingreep bij alle mensen die kinderen gaan maken, dat ze voor het doen van de daad het greedy-gen eruit laten halen zodat dit niet overdraagbaar is op de kinderen.quote:Op woensdag 28 september 2011 13:03 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Maar als jij een maximale nivelering nastrteeft dan zouden we als westerse wereld op dit moment flink wat welvaart moeten inleveren.
Of geen iPhone abonnement van ¤50 per maand,scheelt ¤3000 in 5 jaar.quote:Op woensdag 28 september 2011 13:14 schreef Artimunor het volgende:
[..]
die benaming is inderdaad stereotyperend sorry daarvoor, laat ik gewoon het woord slechte buurt gebruiken, daar kom je inderdaad bling bling tegen luide autoradios, vuil op de straat, precies de reden waarom serieuzere mensen zich daar niet voor minimaal 10 jaar vast willen pinnen...
het probleem voor hun is echter dat er geen alternatief is, en zon goedkoop huis kopen dus ook niet echt een alternatief is. er zit gewoon een gat van halve ton in het lage segment.
dit is ook funest voor de doorstroom.
de prijzen moeten gewoon flink omlaag, of de lonen van jongere mensen flink omhoog..
Ik denk dat dat probleem zich met enkele tientallen jaren vanzelf oplost: zodra de welvaart in die landen wat stijgt, werken ze niet meer zo goedkoop, en krijgen wij hier de keuze OF heel veel betalen voor een paar schoenen, OF ze zelf gaan maken, wat we niet eens meer kunnen... Op lange termijn zie ik het somber in met goedkope arbeidskrachten, en onze huidige economie kan niet zonder.quote:Op woensdag 28 september 2011 13:03 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Maar het gaat niet alleen om de verdeling van welvaart we zijn met ons allen ons te veel aan het concentreren op maar meer geld verdienen wat hoort bij het huidige economische model waarin we ons bevinden. Nou heb ik daar op zich niet zo'n probleem mee. Maar wel met het feit dat er tegen heel slechte omstandigheden in opkomende economieen goedkope rotzooi voor ons geproduceerd wordt . Dus wel de lusten voor ons als westerse wereld van goedkope productie, maar de lasten (slechte arbeidsomstandigeheden, millieuvervuilen enz..) die laten we lekker in de opkomende economien. Dat is geen eerlijke verdeling, dat is gewoon wederom een typische verdeel en heers structuur die ook bij dit systeem hoort.
Of geen 300.000 euro hypotheek met 3% waardedaling per jaar, scheelt 100.000 euro in 5 jaar...quote:Op woensdag 28 september 2011 13:22 schreef lutser.com het volgende:
[..]
Of geen iPhone abonnement van ¤50 per maand,scheelt ¤3000 in 5 jaar.
Of geen vakantie naar spanje, scheelt, ¤5000 in 5 jaar.
Of niet 2 keer per jaar naar een dance festival a ¤100 , scheelt ¤ 1000 in 5 jaar.
Of niet elk jaar nieuwe uggs a ¤200 scheelt ¤500 in 5 jaar.
Of geen sportschool abonnement a ¤50 euro per maand, scheelt ¤3000 in 5 jaar.
suf consumeren is een gevolg van uitzichtloosheid.quote:Op woensdag 28 september 2011 13:22 schreef lutser.com het volgende:
[..]
Of geen iPhone abonnement van ¤50 per maand,scheelt ¤3000 in 5 jaar.
Of geen vakantie naar spanje, scheelt, ¤5000 in 5 jaar.
Of niet 2 keer per jaar naar een dance festival a ¤100 , scheelt ¤ 1000 in 5 jaar.
Of niet elk jaar nieuwe uggs a ¤200 scheelt ¤500 in 5 jaar.
Of geen sportschool abonnement a ¤50 euro per maand, scheelt ¤3000 in 5 jaar.
Die keuze moet iedereen voor zichzelf maken. Maar het is wel een keuze.quote:Op woensdag 28 september 2011 13:26 schreef Artimunor het volgende:
[..]
suf consumeren is een gevolg van uitzichtloosheid.
en jij vind dat een jong stel hun goedkope vakantie van 1000 euro naar spanje 1x per jaar maar moet cancelen zodat onze babyboomers lekker 5x per jaar vanuit hun in nederland gebaseerde villa de hele kunnen be-globentrotten?
Dat ligt er maar net aan wanneer een koper zijn huis heeft gekocht, niet zozeer of het een nieuwe of oude wijk is.quote:Op woensdag 28 september 2011 12:01 schreef Hanoying het volgende:
[..]
Laat me raden: een jonge wijk?
Jonge wijken zakken op het oog langzamer in prijs omdat de meeste verkopers niet kunnen zakken in prijs zonder met een restschuld te blijven zitten en dat ze dus vaak lang voor een irreelle prijs blijven aanbieden. (in weerwil van wat men in dit topic denkt was het gewoon erg gebruikelijk voor first time buyers > 110 % van het aankoopbedrag te financiëren, kk werd in ieder geval meegenomen en vaak ook nog een keukentje en een badkamer)
In wijken als stadshagen, vathorst en leidse rijn staan massa's huizen te koop maar er wordt voor geen meter verkocht. Dan kan je wel aan de hand van de vraagprijzen concluderen dat het prijsniveau gehandhaafd is maar dat is het vaak toch echt niet hoor. Het vraagprijsniveau is misschien min of meer gehandhaafd maar het verkoopniveau niet, je zit er ramvast in je woning en over een jaar staan van de 500 woningen er nog 450 te koop als ze vasthouden aan hun vraagprijs.
In de wat oudere wijken zie je de daling veel sterker. Niet omdat de oudere huizen minder geliefd zijn maar eerder omdat in oudere wijken de verkoper veel makkelijker kan zakken in prijs. Hij levert enkel wat overwaarde in en die pijn is nu eenmaal makkelijker te nemen dan daadwerkelijke restschuld.
Nou ja, bij 'ghetto' stel ik me wat anders voor dan de buurten waar we het nu over hebben, maar ik snapte wat je bedoelde, dus laten we die benaming dan maar even aanhouden. Inderdaad, daar kom je de dingen tegen die je daar beschrijft.quote:Op woensdag 28 september 2011 13:14 schreef Artimunor het volgende:
[..]
die benaming is inderdaad stereotyperend sorry daarvoor, laat ik gewoon het woord slechte buurt gebruiken, daar kom je inderdaad bling bling tegen luide autoradios, vuil op de straat, precies de reden waarom serieuzere mensen zich daar niet voor minimaal 10 jaar vast willen pinnen...
het probleem voor hun is echter dat er geen alternatief is, en zon goedkoop huis kopen dus ook niet echt een alternatief is. er zit gewoon een gat van halve ton in het lage segment.
dit is ook funest voor de doorstroom.
de prijzen moeten gewoon flink omlaag, of de lonen van jongere mensen flink omhoog..
Precies, en ondertussen janken hoe slecht ze het hebbenquote:Op woensdag 28 september 2011 12:57 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ja, maar geld maakt geld. Als je geld hebt, is het veel makkelijker om meer geld te vergaren dan om van niks geld te maken. Geld genereert geld, al is het bv alleen maar rente. Iemand die miljoenen heeft krijgt elk jaar alleen maar meer geld.
Kijk, dat mensen in een 'ghetto' leven..tja...weet je, als je die benaming wil hanteren, maar als je dan kijkt in de 'ghetto', dan zie je vervolgens wel dat veel mensen daar grote waarde hechten aan uiterlijke bling. Hippe nieuwe, dure kleren, de nieuwste mobieltjes, etc etc, dus vooral geen stuiver sparen, maar alles wat ze hebben uitgeven aan dergelijke dingen, immers, de buurman heeft het ook. Of erger nog, daarvoor persoonlijke leningen afsluiten.
Wat een gelul. Consumeren heeft niks te maken met uitzichtloosheid op de manier die jij nu hier stelt.quote:Op woensdag 28 september 2011 13:26 schreef Artimunor het volgende:
[..]
suf consumeren is een gevolg van uitzichtloosheid.
en jij vind dat een jong stel hun goedkope vakantie van 1000 euro naar spanje 1x per jaar maar moet cancelen zodat onze babyboomers lekker 5x per jaar vanuit hun in nederland gebaseerde villa de hele kunnen be-globentrotten?
In een wijk die er pas 4 jaar staat zijn verbazingwekkend weinig mensen die hun huis 10+ jaar geleden gekocht hebben... echt...quote:Op woensdag 28 september 2011 13:37 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Dat ligt er maar net aan wanneer een koper zijn huis heeft gekocht, niet zozeer of het een nieuwe of oude wijk is.
In een oude wijk zijn er ook genoeg huizeneigenaren te vinden die het minder dan 4 jaar geleden gekocht hebben ... echt....quote:Op woensdag 28 september 2011 14:01 schreef Hanoying het volgende:
[..]
In een wijk die er pas 4 jaar staat zijn verbazingwekkend weinig mensen die hun huis 10+ jaar geleden gekocht hebben... echt...
Ja en die zullen ook niet snel zakken met hun prijs.... Maar zie je nu echt het verschil niet tussen een wijk waar iedereen zijn huis minder dan 4 jaar geleden heeft gekocht en een wijk waar een klein percentage zijn huis minder dan 4 jaar geleden heeft gekocht?quote:Op woensdag 28 september 2011 14:02 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
In een oude wijk zijn er ook genoeg huizeneigenaren te vinden die het minder dan 4 jaar geleden gekocht hebben ... echt....
Vraag me altijd af waarom je zo snel weer uit een nieuwbouwhuis weg wilt. Dat is toch een aanschaf voor langere tijd itt bv een kleine starterswoning in een oudere buurtquote:Op woensdag 28 september 2011 14:08 schreef Hanoying het volgende:
[..]
Ja en die zullen ook niet snel zakken met hun prijs.... Maar zie je nu echt het verschil niet tussen een wijk waar iedereen zijn huis minder dan 4 jaar geleden heeft gekocht en een wijk waar een klein percentage zijn huis minder dan 4 jaar geleden heeft gekocht?
Als je bij funda "zoek op kaart" aanklikt dan kun je aan de te koop symbooltjes al zien hoe oud een wijk is. Hoe jonger de wijk hoe meer symbooltjes, en hoe langer de verkooptijd.
Om onderstaand:quote:Op woensdag 28 september 2011 14:09 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Vraag me altijd af waarom je zo snel weer uit een nieuwbouwhuis weg wilt. Dat is toch een aanschaf voor langere tijd itt bv een kleine starterswoning in een oudere buurt
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |