Wie weetquote:Op zaterdag 30 april 2011 19:23 schreef Igen het volgende:
[..]
Heb voor de gein even in de CBS-databank gekeken - de informatie over werkloosheidsduur is daar voor het laatst bijgewerkt in 2009. Toch iets te verbergen?
Wat een verkiezingsbedrog weerquote:Ware Finnen: noodhulp Portugal kan
De eurosceptische partij Ware Finnen staat niet langer afwijzend tegenover financiële steun van de EU aan Portugal. Dat zegt partijleider Timo Soini in een gesprek met een Finse omroep.
Volgens Soini kan de hulp in het belang van Finland zijn, maar mag die niet ten koste gaan van de autonomie van Finland.
De Ware Finnen vinden dat landen die zich in de schulden hebben gestoken zelf hun problemen moeten oplossen.
Bij de parlementsverkiezingen van twee weken geleden boekten de Ware Finnen een grote zetelwinst na een eurosceptische campagne. De partij is nu de derde van het land.
Geen besluit
De demissionaire regering in Helsinki besloot na de verkiezingen om de Portugese kwestie niet aan het parlement voor te leggen. Premier Mari Kiviniemi wil dat aan de nieuwe regering overlaten.
Half mei bespreken de Europese ministers van Financiën of Portugal geld kan lenen uit het Europese noodfonds. Als Finland dan nog geen nieuwe regering heeft, zal de EU geen besluit kunnen nemen.
Begin deze maand besloot Lissabon voor steun in Brussel aan te kloppen, zoals Griekenland en Ierland eerder deden.
De markt gelooft er niets vanquote:ma 02 mei 2011, 13:28
Grieken willen meer tijd voor afbetalen steun
ATHENE (AFN) - Een soepele opstelling van de eurolanden en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) kan helpen een herstructurering van de Griekse schuldenlast te voorkomen.
Dat zei de Griekse minister van Financiën George Papaconstantinou in een maandag gepubliceerd interview met de Franse krant Liberation.
Als de EU en het IMF Griekenland meer tijd geven en minder rente laten betalen op de noodkredieten die ze aan het land verstrekten, is een hervorming van de totale schuldenlast niet nodig, stelde de minister.
,,Op die manier kunnen we onze andere verplichtingen blijven voldoen.''
Griekenland kreeg vorig jaar noodleningen toegezegd van in totaal 110 miljard euro door de eurolanden en het IMF.
De eurolanden hebben de looptijd van hun kredieten eerder al opgerekt tot ruim zeven jaar. Daarnaast werd de rente die de Grieken moeten betalen met een procentpunt verlaagd.
De looptijd van de IMF-kredieten wordt naar verwachting binnenkort ook verlengd
Het is dus gewoon overal hetzelfde. Zodra je dat pluche onder je reet hebt vergeet je alles wat je tijdens de verkiezingen hebt lopen roepen. Maar ach, je roept natuurlijk als politici ook zoveel tijdens die verkiezingsweken, je bent ook maar mensen en kunt echt niet alles onthouden.quote:Op zaterdag 30 april 2011 19:36 schreef SeLang het volgende:
[..]
Wat een verkiezingsbedrog weer
Niet dat ik iets anders had verwacht ofzo...
quote:di 03 mei 2011, 12:08 | 38 reacties
Wij betalen Griekse belasting
AMSTERDAM - Griekenland wordt met miljardenleningen van de EU overeind gehouden, maar zelf betalen de inwoners vrijwel geen belasting.
Dat is één van de onderwerpen van de Nieuwsflits, het video nieuws in 100 seconden
quote:di 03 mei 2011, 10:44 '
Portugal heeft meer dan 100 miljard nodig'
http://www.telegraaf.nl/d(...)nodig___.html?p=18,1
LISSABON (AFN) - De Portugese overheid heeft meer dan 100 miljard euro aan steun nodig van de andere Europese landen en het Internationaal Monetair Fonds (IMF).
Dit schreef de Portugese krant Diario Economico dinsdag.
Volgens de zakenkrant is een team van experts van de Europese Commissie, de Europese Centrale Bank en het IMF tot de conclusie gekomen dat Portugal meer geld nodig heeft dan gedacht.
Aanvankelijk werd uitgegaan van maximaal 80 miljard euro aan steun. Het team presenteert naar verwachting later deze week zijn bevindingen.
Portugal deed vorige maand een aanvraag voor noodsteun. Het is het derde euroland, na Griekenland en Ierland dat een beroep moet doen op hulp.
Onze eigen Noud Wellink! Tegen de lijn van de ECB in (maar ja, hij is straks toch weg)quote:ECB official open to extending Greek debt maturities
TILBURG, Netherlands, May 2 (Reuters) - European Central Bank policymaker Nout Wellink said on Monday that he was open to the idea of extending maturities on Greek debt, becoming the first senior ECB official to admit that possibility publicly.
Wellink, a member of the ECB's Governing Council, said he opposed any cut in the principal of Greek bonds. But in contrast to other ECB policymakers, who have rejected any talk of debt restructuring as dangerous, he added that it might make sense to extend deadlines for repaying the principal.
"Restructuring is essentially saying: 'Send me the bill. We feel sorry for you.' You shouldn't do that. Paying the bill hurts," Wellink said, taking questions from students at Tilburg University in the Netherlands.
"It may sometimes take longer than expected. It can sometimes lead to a restructuring -- but not in the way some advocate it to be -- that...leads to a longer maturity of debt."
Bron: Reuters
De EU zal ze op slaaptouw moeten nemen / houden.quote:Op dinsdag 3 mei 2011 15:56 schreef JimmyJames het volgende:
Ik snap er trouwens niets meer van eerlijk gezegd. Is die rente van 26% voor griekenland nog relevant of betekent het gewoon dat ze de facto geen geld meer kunnen ophalen op de kapitaalmarkten? Maar hebben ze dat wel nodig of zorgen al die kredieten van IMF/EU ervoor dat ze een tijdje genoeg geld hebben om rond te komen?
Volgens mij moest Griekenland drie jaar vooruit kunnen met de noodhulp. Als ik het goed begrijp wordt de prijs voor Griekse obligaties zo lang bepaald door wat voor 'tweedehands' obligaties wordt geboden, zodat die wel redelijk goed aangeven hoe Griekenland door de markt wordt ingeschat.quote:Op dinsdag 3 mei 2011 15:56 schreef JimmyJames het volgende:
Ik snap er trouwens niets meer van eerlijk gezegd. Is die rente van 26% voor griekenland nog relevant of betekent het gewoon dat ze de facto geen geld meer kunnen ophalen op de kapitaalmarkten? Maar hebben ze dat wel nodig of zorgen al die kredieten van IMF/EU ervoor dat ze een tijdje genoeg geld hebben om rond te komen?
Je snapt het concept dat we samen 1 munt voeren met hen?quote:Op dinsdag 3 mei 2011 15:45 schreef JimmyJames het volgende:
100 miljard? Dat is ongeveer de helft van het BBP. Laat ze gewoon failliet gaan en opnieuw beginnen. De ijslanders gaat dat prima af!
IJsland heeft geen euro, die kunnen veel makkelijker resetten.quote:
Die 26% is de yield to maturity van 2-yr bonds. Dus als die bonds a pari worden afgelost over 2 jaar dan zou je annualised 26% rendement hebben. Dat komt omdat ze tegen een enorme korting worden verhandeld. De reden van die korting is natuurlijk dat niemand meer verwacht dat ze daadwerkelijk a pari worden afgerekend.quote:Op dinsdag 3 mei 2011 15:56 schreef JimmyJames het volgende:
Ik snap er trouwens niets meer van eerlijk gezegd. Is die rente van 26% voor griekenland nog relevant of betekent het gewoon dat ze de facto geen geld meer kunnen ophalen op de kapitaalmarkten? Maar hebben ze dat wel nodig of zorgen al die kredieten van IMF/EU ervoor dat ze een tijdje genoeg geld hebben om rond te komen?
Daar zal nog steeds een substantieel deel zitten maar ik weet niet hoeveel.quote:Op dinsdag 3 mei 2011 18:07 schreef JimmyJames het volgende:
Duidelijk verhaal![]()
Nog een vraag: hebben de Europese banken nog beduidende hoeveelheden Griekse obligaties in bezit of zijn die inmiddels grotendeels opgekocht door de ECB?
quote:di 03 mei 2011, 19:48
'Griekse herstructurering uiterlijk september'
door Dorinde Meuzelaar
AMSTERDAM -
Griekenland zal uiterlijk in september zijn schulden moeten herstructureren
Dat zei hoofdeconoom Steen Jakobsen van Saxo Bank bij de presentatie van de outlook voor het tweede kwartaal van 2011
Het enige dat we bereiken door te wachten met het herstructureren, is dat de Griekse schuldenlast onnodig verder oploopt
Hij is weinig te spreken op de aanpak van de Europese schuldencrisis:
Ruim een jaar na de oprichting van het tijdelijke Europese reddingsfonds EFSF zijn de spreads verder opgelopen dan ooit
Jakobsen voorziet in de toekomst het uiteenvallen van de monetaire unie in twee stukken, met enerzijds de financieel gezonde en anderzijds de financieel zwakke landen.
Veel vertrouwen in EFSF en de permanente variant ESM die vanaf 2013 actief wordt, heeft Jakobsen niet.
Het EFSF en ESM werken zolang Spanje niet in de problemen komt.
Spanje neemt goede maatregelen, maar de rente op nieuw krediet is te hoog opgelopen om hier zelfstandig uit te komen.
quote:Akkoord over steun voor Portugal
***************************************
` Portugal heeft een akkoord bereikt
met de EU en het IMF over financiële
steun.Premier Socrates maakte bekend
dat Portugal drie jaar lang gebruik kan
maken van het financiële noodpakket van
vermoedelijk zo'n 80 miljard euro.
Delegaties van de Europese Commissie,
de Europese Centrale Bank en het IMF
hebben ongeveer een maand in Portugal
onderhandeld over het hulppakket.
Portugal is het derde euro-land met
financiële problemen dat gebruikmaakt
van het noodfonds,na Griekenland en
Ierland.Het Portugese parlement en de
Europese ministers van Financiën moeten
er nog wel mee instemmen.
In oorlogen wordt altijd kunst en goud geroofd. Geen papiergeld of schuld. Griekenland heeft ook goud. Dat gaan ze pas als laatste verkopen.quote:Op woensdag 4 mei 2011 10:51 schreef hondjes het volgende:
http://www.theaustralian.(...)frg926-1226048935020
Je zou bijna zeggen, verkoop is je goud.
quote:do 05 mei 2011, 08:04
DERDE EUROLAND OP DE ’INTENSIVE CARE’
Strakke broekriem zet Portugezen op krimp
Van een onzer verslaggevers
LISSABON - Het hulppakket waarover Portugal bijna overeenstemming heeft, gaat gepaard met enorme bezuinigingen.
Volgens economen zal daardoor de Portugese economie de komende twee jaar fors krimpen.
Een delegatie van EU en IMF praatte gisteren nog met Portugese oppositiepartijen om te bezien of er voldoende politiek draagvlak is.
De vorige regering viel over de bezuinigingen.
Volgens ingewijden heeft de demissionaire Portugese regering afspraken gemaakt met de EU en het IMF over hogere belastingen en bezuinigingen op onder meer gezondheidszorg en onderwijs. Dat zou zowel in 2011 als in 2012 leiden tot een economische krimp van naar schatting 2%
5 juniquote:Op donderdag 5 mei 2011 11:50 schreef michaelmoore het volgende:
Wanneer zijn er nieuwe verkiezingen in Portugal ?????????
[..]
quote:Greece is considering withdrawal from the Euro-zone
The debt crisis in Greece is getting worse. The government of the country considered to information from SPIEGEL ONLINE, leaving the euro zone. The finance ministers of the monetary union and representatives of the EU Commission will meet on Friday evening secret to a crisis meeting.
Berlin - The economic problems of Greece are huge, almost daily protests against the civil government. Now Prime Minister Georgios Papandreou, apparently sees no other way: According to information from SPIEGEL ONLINE considered his government to abandon the euro and reintroduce its own currency.
Alarmed by the efforts of the European Commission on Friday evening an emergency meeting in Luxembourg has loaded. Apart from the possible withdrawal of Greece from the monetary union and a speedy rescheduling of the country is on the agenda. A year after the outbreak of the crisis in Greece this means for the European Monetary Union an existential turning point - regardless of what option they choose.
Because of the tense situation has been prescribed for the meeting in Luxembourg the highest confidentiality, only the Finance Minister and one close associate may. For Germany participate Finance Minister Wolfgang Schäuble (CDU) and Financial Secretary Joerg Asmussen.
Schäuble wants to hold the Greeks in all circumstances from ¤ outlet. An internal presentation of his ministry, which he took to Luxembourg, warns of the consequences. "It will be a significant depreciation of the new domestic currency against the euro," it states. Was estimated using an exchange rate loss of up to 50 percent can be expected. This debt is growing dramatically in Greece. Schäuble experts expect that the national debt would increase following the devaluation of around 200 percent of gross domestic product. "A restructuring was inevitable," they warn. In plain language: Greece would be bankrupt.
Massive implications for the economy in Europe
While controversy is whether a Euro-Greece's exit would be legally possible at all - in the opinion of legal experts would have to leave the country for the same time the European Union as a whole. It is doubtful whether the other members of the Monetary Union of the government in Athens would preclude a unilateral withdrawal from the euro area actually.
This reveals that the measure had been estimated by the officials Schäuble massive impact on economic life in Europe. "The currency change would trigger a capital flight," they write. Greece may be forced to introduce capital controls. "This would be the fundamental freedoms of the single European market not to bring into line." Moreover, the country would be cut off for many years by the capital market.
Furthermore, would the withdrawal of a country from the monetary union, "damage the trust in the functioning of the euro zone difficult," it said. International investors have to expect that emissions in the future further ¤ members wanted. "This would lead to contagion effects in the euro zone."
The German taxpayer would step dearly
Had a severe impact on the swerving of Greece still ailing banking sector, especially at home. By the currency cut "all of the equity would be eaten up the banking system, the country's banks would be instantly insolvent." But the banks in other countries would suffer. "German and foreign banks would have expected a substantial loss to their demands," says the paper.
The European Central Bank (ECB) would be affected. It would have "a substantial portion of their assets to write off as uncollectible. Among the loans to banks without counting the stocks added to Greek government bonds, which the ECB has bought in recent months. Their volume estimate Schäuble officials to at least 40 billion euros. "Germany would contribute according to its ECB capital share of 27 percent most of the losses."
The bottom line is an exit followed by Greece would bankrupt the country euro-zone countries and their taxpayers are even more expensive. Together with the International Monetary Fund, they have the land grant assistance amounting to 110 billion euros - around half of which was already paid. "The euro-zone countries would have to surrender to the bankruptcy of the country on some of their claims."
Interessant. Ik vind het opvallend dat nergens het belang van Griekenland zelf wordt genoemd. Het enige waar het om lijkt te draaien is dat Griekenland koste wat het kost in de euro moet blijven om te voorkomen dat onze banken hier moeten afschrijven op hun Griekse investeringen (en de overheid op hun reddingsfondsleningen). Maar alleen daarop kun je toch geen duurzaam beleid baseren?quote:Op vrijdag 6 mei 2011 18:17 schreef SeLang het volgende:
Volgens de Spiegel.de overweegt Griekenland uit de euro te stappen en is er vanavond een crisismeeting.
Engelse Google vertaling:
[..]
Ben je anders gewend van de politiek?quote:Op vrijdag 6 mei 2011 19:47 schreef Igen het volgende:
Maar alleen daarop kun je toch geen duurzaam beleid baseren?
goed plan , laten ze dan gelijk de rest van de zwakke zuidelijken mee nemenquote:Op vrijdag 6 mei 2011 18:17 schreef SeLang het volgende:
Volgens de Spiegel.de overweegt Griekenland uit de euro te stappen en is er vanavond een crisismeeting.
Engelse Google vertaling:
[..]
quote:n maart 1972 proberen de Zes de monetaire integratie weer vlot te krijgen door de "slang in de tunnel" te creëren: de valuta's zweven gemeenschappelijk (de "slang") binnen nauwe fluctuatiemarges ten opzichte van de dollar (de "tunnel"). Gedestabiliseerd door de achtereenvolgende oliecrises, de zwakheid van de dollar en de verschillen tussen het economisch beleid van de lidstaten, verliest de "slang" in minder dan twee jaar de meeste van zijn leden en wordt hij uiteindelijk teruggebracht tot een "markzone" waarvan Duitsland, de Benelux en Denemarken deel uitmaken
quote:vr 06 mei 2011, 18:56 | 373 reacties
'Griekenland wil uit eurozone stappen'
BRUSSEL (AFN) - Griekenland zou overwegen uit de eurozone te stappen. De Griekse regering heeft hierop de afgelopen dagen gezinspeeld tegenover de Europese Commissie en andere lidstaten. Dat is vrijdag gemeld door het Duitse Spiegel Online.
quote:vr 06 mei 2011, 22:24
Ministers: exit Griekenland niet aan de orde
LUXEMBURG (AFN) - Op een bijeenkomst van de ministers van Financiën van Duitsland, Frankrijk, Italië en Spanje vrijdagavond in Luxemburg is niet gesproken over het uit de euro stappen door Griekenland, noch over een herstructurering van de Griekse schulden.
Dat zei Jean-Claude Juncker, voorzitter van de eurogroep.
De ministers hebben gesproken over G-20 aangelegenheden en aanverwante zaken, waaronder een uitgebreide discussie over Griekenland, aldus Juncker.
Vrijdagavond meldde Der Spiegel online dat Griekenland uit de euro zou willen stappen en dat daar diezelfde avond een vergadering over zou zijn in Luxemburg.
quote:Op vrijdag 6 mei 2011 19:57 schreef JimmyJames het volgende:
[..]
Ben je anders gewend van de politiek?
quote:za 07 mei 2011, 11:46
Koenders: Nederland geschoffeerd
DEN HAAG - Nederland is geschoffeerd doordat de minister van Financiën Jan Kees de Jager niet is uitgenodigd voor een Europees overleg op vrijdag over de financiële problemen van EU-lid Griekenland.
Dat zei oud-minister Bert Koenders van Ontwikkelingssamenwerking zaterdag in Tros Kamerbreed.
Hij werd bijgevallen door oud-minister van Buitenlandse Zaken en voormalig secretaris-generaal van de NAVO Jaap de Hoop Scheffer.
„Dit is verkeerd, je moet alle ministers van de eurozone uitnodigen”, aldus De Hoop. Beiden vinden in deze kwestie een zaak voor premier, Kamer en natuurlijk De Jager zelf. „Ik zou het hoog opspelen”, aldus Koenders.
Nederland betaalt flink mee aan de lening die Griekenland weer op de been moet helpen.
Dit is dus precies waarom dat hele idee van 'uit de euro stappen' onzin is. Je zou een kapitaalvlucht krijgen zonder weerga tenzij Griekenland helemaal uit de EU zou stappen en kapitaalrestricties zou gaan opleggen.quote:Op zaterdag 7 mei 2011 14:21 schreef WammesWaggel het volgende:
Je zou als Griek toch wel dementerende moeten zijn wil je je spaargeld in Griekenland laten staan bij een bank als je gewoon op 1 dag naar Geneve kan vliegen en daar op het vliegveld bij UBS of CS je centen kan deponeren om een paar uur later weer thuis aan de feta en olijfolie te zitten
Jezus uitgaansleven. Hoeveel geef je uit (in Istanbul)? ¤50, nou dat scheelt je dan nu ruim een euro...quote:Op zaterdag 7 mei 2011 14:28 schreef HiZ het volgende:
[..]
Dit is dus precies waarom dat hele idee van 'uit de euro stappen' onzin is. Je zou een kapitaalvlucht krijgen zonder weerga tenzij Griekenland helemaal uit de EU zou stappen en kapitaalrestricties zou gaan opleggen.
Zit wel een beetje te balen dat de euro net voor het begin van het weekeinde zo omlaag gaat. Alles wat ik nu in het uitgaansleven uitgeef is 2,5% duurder dan het had kunnen zijn.
quote:Op zondag 8 mei 2011 00:14 schreef fedsingularity het volgende:
Er is veel afhankelijk van wat er in het circusberaad is besloten en welke acties worden aangekondigd op maandag. zelf denk ik dat de financials rake klappen krijgen en dat de euro verder wegzakt.
Wat een onooglijk politiek gedrocht is die hele EU toch ook. We hebben het over 110 miljard euro, maar politici maken zich druk over welke jongetjes er op het feestje waren uitgenodigd.quote:Op zaterdag 7 mei 2011 12:20 schreef michaelmoore het volgende:
Nederland mag wel meebetalen, maar niet meepraten, met de grote jongens van Spanje en Italie![]()
![]()
Jonge Jonge, wat een klucht is het ook
[..]
Vuige homofoben daar in de EUquote:Op zaterdag 7 mei 2011 12:20 schreef michaelmoore het volgende:
Nederland mag wel meebetalen, maar niet meepraten, met de grote jongens van Spanje en Italie![]()
![]()
Jonge Jonge, wat een klucht is het ook
[..]
Volgens bronnen in Ierland is de IMF niet eens zo erg, de ECB is de grote vijand. De IMF zei tegen Ierland dat privéschulden van banken grote haircuts moest krijgen, want het was niet de verantwoordelijkheid van de Ierse belastingbetaler om die schulden te betalen. Maar de ECB was daar grotendeels tegen.quote:Op zaterdag 7 mei 2011 11:19 schreef Igen het volgende:
[..]
Maar men moet wel uitkijken met zo'n houding. In Portugal zijn dus binnenkort verkiezingen, juist vanwege onenigheid over hoe het nou verder moet met bezuinigingen. Als de Portugese kiezers naar Griekenland kijken en het idee krijgen dat Europa en het IMF uit eigenbelang min of meer het hele land 'liquideren', is de kans dan niet groot dat die dan massaal voor een "F*ck het IMF"-partij kiezen?
http://www.irishtimes.com(...)7/1224296372123.htmlquote:Ireland’s Last Stand began less shambolically than you might expect. The IMF, which believes that lenders should pay for their stupidity before it has to reach into its pocket, presented the Irish with a plan to haircut ¤30 billion of unguaranteed bonds by two-thirds on average. Lenihan was overjoyed, according to a source who was there, telling the IMF team: “You are Ireland’s salvation.”
The deal was torpedoed from an unexpected direction. At a conference call with the G7 finance ministers, the haircut was vetoed by US treasury secretary Timothy Geithner who, as his payment of $13 billion from government-owned AIG to Goldman Sachs showed, believes that bankers take priority over taxpayers. The only one to speak up for the Irish was UK chancellor George Osborne, but Geithner, as always, got his way. An instructive, if painful, lesson in the extent of US soft power, and in who our friends really are.
The negotiations went downhill from there. On one side was the European Central Bank, unabashedly representing Ireland’s creditors and insisting on full repayment of bank bonds. On the other was the IMF, arguing that Irish taxpayers would be doing well to balance their government’s books, let alone repay the losses of private banks. And the Irish? On the side of the ECB, naturally.
In the circumstances, the ECB walked away with everything it wanted. The IMF were scathing of the Irish performance, with one staffer describing the eagerness of some Irish negotiators to side with the ECB as displaying strong elements of Stockholm Syndrome.
The bailout represents almost as much of a scandal for the IMF as it does for Ireland. The IMF found itself outmanoeuvred by ECB negotiators, their low opinion of whom they are not at pains to conceal. More importantly, the IMF was forced by the obduracy of Geithner and the spinelessness, or worse, of the Irish to lend their imprimatur, and ¤30 billion of their capital, to a deal that its negotiators privately admit will end in Irish bankruptcy. Lending to an insolvent state, which has no hope of reducing its debt enough to borrow in markets again, breaches the most fundamental rule of the IMF, and a heated debate continues there over the legality of the Irish deal.
Six months on, and with Irish government debt rated one notch above junk and the run on Irish banks starting to spread to household deposits, it might appear that the Irish bailout of last November has already ended in abject failure. On the contrary, as far as its ECB architects are concerned, the bailout has turned out to be an unqualified success.
The one thing you need to understand about the Irish bailout is that it had nothing to do with repairing Ireland’s finances enough to allow the Irish Government to start borrowing again in the bond markets at reasonable rates: what people ordinarily think of a bailout as doing.
The finances of the Irish Government are like a bucket with a large hole in the form of the banking system. While any half-serious rescue would have focused on plugging this hole, the agreed bailout ostentatiously ignored the banks, except for reiterating the ECB-Honohan view that their losses would be borne by Irish taxpayers. Try to imagine the Bank of England’s insisting that Northern Rock be rescued by Newcastle City Council and you have some idea of how seriously the ECB expects the Irish bailout to work.
Instead, the sole purpose of the Irish bailout was to frighten the Spanish into line with a vivid demonstration that EU rescues are not for the faint-hearted. And the ECB plan, so far anyway, has worked. Given a choice between being strung up like Ireland – an object of international ridicule, paying exorbitant rates on bailout funds, its government ministers answerable to a Hungarian university lecturer – or mending their ways, the Spanish have understandably chosen the latter.
But why was it necessary, or at least expedient, for the EU to force an economic collapse on Ireland to frighten Spain? The answer goes back to a fundamental, and potentially fatal, flaw in the design of the euro zone: the lack of any means of dealing with large, insolvent banks.
Zo dat geld zijn we dus kwijt.quote:‘Ierland herstructureert schuld in drie jaar’
AMSTERDAM – Ierland verwacht de schuld te moeten herstructureren in de komende drie jaar. Dit meldt de Ierse krant Irish Mail on Sunday op basis van uitspraken van een anonieme minister van de regerende partij Fine Gael.
http://www.nu.nl/economie(...)ld-in-drie-jaar.html
Dat wordt weer aardappelen rooien.quote:
Daar gaat de ING.quote:
Uh, ik denk niet dat mijn talenten volledig tot hun recht komen bij een bank. Maar gezien je "ook" begrijp ik dat jij er wel hebt gewerkt? Wees blij dat je er weg bent!quote:
Sorry, tijdgebrekquote:Op zondag 8 mei 2011 02:08 schreef fedsingularity het volgende:
Korte post voor jouw doen
(had een hele analyse verwacht toen ik zag dat dvr reageerde)
Die drachmes zijn natuurlijk nog maar een halve euro waard omdat er een kapitaalsvlucht tot stand komt. De angst voor een illiquide bankwezen/ failliete overheid (schuld verdubbeld dan ook) en de angst voor een verdere daling van de drachme zal leiden tot een nog grotere vlucht. Tel daarbij de angst op voor mogelijke (hyper-)inflatie door schulden die zijn aangegaan in buitenlandse munt en een forse devaluatie. Men laat niet alleen de drachme in de steek als die toch al fors minder gewaardeerd word, maar ook het bankwezen en de overheid.quote:Op maandag 9 mei 2011 01:59 schreef dvr het volgende:
Hierboven genoemde bezwaren zoals de onmogelijkheid om capital controls in te stellen zijn onzin; zodra een land afkondigt dat het de muntunie verlaat, gaan zijn banken dicht en wanneer ze een paar dagen later weer openen zijn alle tegoeden 1:1 in drachmes of escudo's omgezet, die dan in de wereldhandel misschien nog een halve euro waard zijn zodat er niets meer te vluchten valt. Zo'n land zou binnen de EU politiek en financieel gewoon gaan functioneren zoals Zweden, Polen, Denemarken en andere niet-Euro landen dat al jaren doen.
quote:
Denk je eens in in de positie van de bevolking, in plaats van de fin positie van al die europaese banken, als zij op een partij stemmen die los wil van de EU en de Euro wil omwisselen voor een nieuwe drachme een op een?quote:Op maandag 9 mei 2011 09:43 schreef piepeloi55 het volgende:
[..]Het verlaten van de euro is dus helemaal niet zo positief voor de Grieken en het zal helemaal niet blijven functioneren als ieder ander Europees land. Sterker nog het zou het direct faillisement van zowel het land als het bankwezen betreffen. Enige voordeel is de verbeterde expostpositie, maar dat weegt bij lange na niet op tegen de nadelen. Vooral als die snel teniet word gedaan voor de verhoogde looneisen door de inflatie die volgt.
In een daad van populisme is het ook niet uit te sluiten, maar het is geen rationeel besluit gezien de gevolgen die het met zich mee brengt. Dat beseft een eventueel populistisch gekozen politici ook en het is dan de vraag of hij of zij daad bij woord zet. Immers, vroeg of laat word hij of zij afgestraft voor de gevolgen die het met zich meebrengt.quote:Op maandag 9 mei 2011 09:50 schreef meth77 het volgende:
Denk je eens in in de positie van de bevolking, in plaats van de fin positie van al die europaese banken, als zij op een partij stemmen die los wil van de EU en de Euro wil omwisselen voor een nieuwe drachme een op een?
De exportpositie zou inderdaad zeeer fors verbeteren, en de lonen zouden ten opzichte van de Euro verlaagd worden zonder dat de grieken protesteren, de Vis, olijven en de Feta blijft even duur, alleen de upperclass zal fors meer moeten betalen voor de Mercedes en de BMW
De kapitaalvlucht doe je niets aan, geldstromen zijn van alledag
Als ik voor de grieken kon beslissen dan zou ik zeggen jongens, eruit asap
Als ik een Griek was en leefde van een kleine salaris of uitkering en die iedere maand omzette in Vis, Olijven, Feta en verse tomaten, water en een glaasje ouzo per dag, dan stemde ik 100% voor uittreding uit de euro.quote:Op maandag 9 mei 2011 10:07 schreef piepeloi55 het volgende:
[..]
In een daad van populisme is het ook niet uit te sluiten, maar het is geen rationeel besluit gezien de gevolgen die het met zich mee brengt. Dat beseft een eventueel populistisch gekozen politici ook en het is dan de vraag of hij of zij daad bij woord zet. Immers, vroeg of laat word hij of zij afgestraft voor de gevolgen die het met zich meebrengt.
Dan had je ongeveer 50% kans om bij de overheid te werken en 100% kans om vóór je 60e met pensioen te gaan. Dan wist je dat alles behalve krapachtig aan de status quo vasthouden hoe dan ook een achteruitgang voor je betekende.quote:
quote:ma 09 mei 2011, 08:14
Grieken stevenen af op tweede greep uit noodfonds
http://www.telegraaf.nl/d(...)uit_noodfonds__.html
AMSTERDAM/BRUSSEL - Griekenland stevent af op een tweede greep uit het noodfonds voor kwakkelende eurolanden.
De situatie voor Athene is inmiddels zo dramatisch geworden dat er geen andere weg mogelijk lijkt.
De EU-lidstaten eisen echter eerst extra onderpand.
Dat blijkt na het onverwachte crisisberaad over de Griekse schuldenlast vrijdagavond in het geheim in Luxemburg.
quote:ma 09 mei 2011, 12:08 OESO: groei Europese economie zwakt af
PARIJS (AFN) - De groei van de meeste grote Europese economieën zwakt de komende maanden af.
Dat concludeerde de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) maandag op basis van haar eigen index van leidende economische indicatoren.
De OESO voorziet voor bijna alle grote Europese economieën een terugval van de economische groei. Alleen in Duitsland trekt de economie in de komende zes maanden waarschijnlijk nog verder aan.
De sterkste terugval wordt verwacht in Italië.
Nee, die drachme is al een halve euro waard zodra hij zijn rentree in de valutahandel maakt. Meer wordt er simpelweg niet voor geboden; het internationale bankwezen weet heel goed wat een munt waard is. De schade is dus al gedaan voordat iemand ook maar de kans heeft zijn kapitaal elders in een andere munt te stallen (overigens schijnt het grote geld Griekenland al in 2008 verlaten te hebben).quote:Op maandag 9 mei 2011 09:43 schreef piepeloi55 het volgende:
Die drachmes zijn natuurlijk nog maar een halve euro waard omdat er een kapitaalsvlucht tot stand komt.
Niet perse. In principe kan een land unilateraal uit de EMU stappen en daarbij verklaren dat zijn euro-schulden voortaan in drachme voldaan zullen worden. Maar om repercursies (uitzetting uit EU, blokkering van miljardenreserves bij ECB, etc) te voorkomen zullen ze daar in de praktijk over moeten onderhandelen.quote:De angst voor een illiquide bankwezen/ failliete overheid (schuld verdubbeld dan ook)
Wie heeft dat hele non-argument van capital controls bedacht? Is er een enigszins geleerde bron voor? Ik kan wel grotere beletselen bedenken voor het verlaten van de EMU..quote:De Griekse overheid kan dan geen capital controls instellen om die vlucht tegen te gaan zonder ook de EU te verlaten en het daarmee afstand doen van allerlei subsidies.
Integendeel, het zal na een korte tijd van sterke prijsinflatie (import wordt bijna onbetaalbaar) razendsnel de weg omhoog vinden; wie na die uittreding in Griekenland investeert, krijgt immers voor de helft van het geld arbeid en producten die vergelijkbaar zijn met die van Italië en Spanje. Binnen een paar jaar zwemmen ze in Griekenland in de yuans, euro's en dollars. (Denk alleen maar aan de oververhitte Nederlandse economie van 1999-2002, toen we zo'n 8% te goedkoop in de euro gestapt waren. Dat kleine verschil bezorgde ons meteen volledige werkgelegenheid en er werd hier als een gek geinvesteerd door o.a. buitenlandse telecombedrijven).quote:Het verlaten van de euro is dus helemaal niet zo positief voor de Grieken en het zal helemaal niet blijven functioneren als ieder ander Europees land.
Dat dus.quote:Op maandag 9 mei 2011 14:49 schreef dvr het volgende:
Integendeel, het zal na een korte tijd van sterke prijsinflatie (import wordt bijna onbetaalbaar) razendsnel de weg omhoog vinden; wie na die uittreding in Griekenland investeert, krijgt immers voor de helft van het geld arbeid en producten die vergelijkbaar zijn met die van Italië en Spanje.
Binnen een paar jaar zwemmen ze in Griekenland in de yuans, euro's en dollars.
quote:ma 09 mei 2011, 10:06
'Euro opgelegd aan Europese kiezer'
NEW YORK (AFN) - De Amerikaanse econoom en linkse opiniemaker
Paul Krugman heeft maandag hard uitgehaald naar de Europese elite.
Volgens de Nobelprijswinnaar is de eurocrisis en de erbarmelijke toestand van de economie in een aantal eurolanden een gevolg van de keuze om de euro aan de Europese bevolking ,,op te dringen''.
,,De drive voor een enkele Europese munt was het ultieme top-down project.
Een elitevisie opgelegd aan terughoudende kiezers'', aldus Krugman in zijn wekelijkse column in The New York Times.
quote:wo 30 mrt 2011, 10:41
De kleren van de keizer
http://www.telegraaf.nl/d(...)van_de_keizer__.html
AMSTERDAM - Het perpetuum mobile blijkt dan toch te bestaan.
Je leent geld van een ander dat je vervolgens weer uitleent aan een derde, die het vervolgens weer uitleent aan jou.
Snapt u het nog?
Wie dit wel snappen, zijn de Europese leiders.
Het is alleen wie je wil geloven, degene die het je vertelt of je eigen ogen.
Niet echt 'breaking' news meer maar de euro breekt momenteel wel.quote:Op maandag 9 mei 2011 15:58 schreef GoudIsEcht het volgende:
http://www.zerohedge.com/(...)troduce-own-currency
De schulden blijven echter in euro's. Daarnaast kan de EU bij een dergelijk scenario besluiten een eenzijdige wisselkoers te hanteren tegen de Drachmequote:Op maandag 9 mei 2011 15:01 schreef meth77 het volgende:
[..]
Dat dus.
Griekenland wordt in een oogwenk super concurrerend
De haven van Piraeus wordt een directe grote concurrent van Rotterdam met haven-tarieven tegen 50%
Oh ja, en heel Europa zit te schreeuwen om goedkope Griekse feta en olijven (not). Piraeus ligt ook nogal een beetje lullig trouwens als je goederen van en naar het Ruhrgebied of ergens met een relevante productieve sector moet brengen. Kijk eens op een kaartje zou ik zeggen. Piraeus is nog geen concurrent voor Rotterdam als ze geld toe gaan geven.quote:Op maandag 9 mei 2011 15:01 schreef meth77 het volgende:
[..]
Dat dus.
Griekenland wordt in een oogwenk super concurrerend
De haven van Piraeus wordt een directe grote concurrent van Rotterdam met haven-tarieven tegen 50%
Griekenland exporteert geen reet, das het grote probleem.quote:Op maandag 9 mei 2011 18:22 schreef HiZ het volgende:
[..]
Oh ja, en heel Europa zit te schreeuwen om goedkope Griekse feta en olijven (not).
Griekenland exporteert toerisme, maar dat is allemaal zwart geld, van de leverancier van de groente tot de beddeopmakers en de tuinman en de ijsklontjes-leverancierquote:Op maandag 9 mei 2011 18:30 schreef pberends het volgende:
[..]
Griekenland exporteert geen reet, das het grote probleem.
Van vaste wisselkoersen proberen te hanteren heeft de EU nu toch wel de buik vol??quote:Op maandag 9 mei 2011 17:37 schreef Holograph het volgende:
[..]
De schulden blijven echter in euro's. Daarnaast kan de EU bij een dergelijk scenario besluiten een eenzijdige wisselkoers te hanteren tegen de Drachme
Ja precies, als het puur een PIIGS probleem was dan hadden ze de PIIGS al lang laten verdrinken. Maar Nederlandse/Duitse/Franse banken hebben ook hun best gedaan om de probleem te creëren in de PIIGS landen door daar roekeloos te lenen waardoor ze nu daar flink in het rood staan.quote:Op maandag 9 mei 2011 15:27 schreef JimmyJames het volgende:
Het is trouwens helemaal geen steun aan Griekenland maar steun aan de banken die zo dom waren massaal geld uit te lenen aan Griekenland.
Godver, gemiste kans met IJsland dusquote:Op maandag 9 mei 2011 21:45 schreef Whuzz het volgende:
Ik neem aan dat met "herstructureren" wordt bedoeld "afkopen van schuld d.m.v. slaven"? Ik kan best een griekse huishoudster, een ierse tuinman en een portugese butler gebruiken.
De eerst geborene, zat Nederlandse gezinnen staan nu op de wachtlijst voor een spruit welke made in China is, ga dan voor Europesche waar.quote:Op maandag 9 mei 2011 21:45 schreef Whuzz het volgende:
Ik neem aan dat met "herstructureren" wordt bedoeld "afkopen van schuld d.m.v. slaven"? Ik kan best een griekse huishoudster, een ierse tuinman en een portugese butler gebruiken.
Maar die zijn lui, en maken je pensioen op.quote:Op dinsdag 10 mei 2011 00:08 schreef WammesWaggel het volgende:
[..]
De eerst geborene, zat Nederlandse gezinnen staan nu op de wachtlijst voor een spruit welke made in China is, ga dan voor Europesche waar.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |