abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 1 december 2010 @ 15:00:56 #1
202348 Susi
Temple of Love
pi_89386595
Vorig topic, deeltje dertien
>:O Studenten OV Chipkaart --==VERVANGT==-- de OV-jaarkaart! >:O
[b]GAARNE DE OPENINGSPOST DOORLEZEN VOORDAT ER VRAGEN GESTELD WORDEN


Aangezien er een hoop onduidelijkheid is over de OV-Chipkaart en de websites van de klantenservice en de Dienst Uitvoering Onderwijs (vroeger IB Groep) niet altijd uitkomst bieden, is er nu een groot topic over deze geweldige kaart die het reizen in Nederland (niet alleen voor studenten) schijnt te gaan vergemakkelijken.

Veel vragen zijn hieronder beantwoord maar om dat er geregeld dingen wijzigen kun je het beste http://www.studentenov-chipkaart.nl/ raadplegen. Heb je toch nog (specifiekere) vragen. Stel ze dan hier! Dan komen we er met z'n allen wel uit!

Vorige delen:

[FAQ] Studenten OV-Chipkaart. Wie, wat, hoe en waarom? Vraag het hier!
[FAQ] Studenten OV-Chipkaart #2
[FAQ] Studenten OV-Chipkaart #3
[FAQ] Studenten OV-Chipkaart #4
[FAQ] Studenten OV-Chipkaart #5
[FAQ] studenten ov-chipkaart #6
[FAQ] studenten ov-chipkaart #7
[FAQ] studenten ov-chipkaart #8
[FAQ] studenten ov-chipkaart #9
[FAQ] Studenten OV-Chipkaart #10
[FAQ] Studenten OV-Chipkaart #11
[FAQ] OV-chipkaart #12
[FAQ] OV-chipkaart #13

======================================================================================
Vragen en antwoorden!
======================================================================================

:? Wat is de OV-Chipkaart?

Zolang je recht hebt op studiefinanciering kun je gratis of met korting reizen met het openbaar vervoer. Je hebt namelijk recht op het studentenreisproduct. Het studentenreisproduct is een week- of weekendabonnement.
Vanaf 1 januari 2010 is de Studenten OV-chipkaart, geladen met een studentenreisproduct het geldige vervoerbewijs.

:? Waar kan ik hem gebruiken?

Zie hiervoor de kaart onder deze link!
De NS en enkele andere vervoerders doen voorlopig nog niet mee. Hier gebruik je de chipkaart als zichtkaart. Controleurs kunnen echter wel controleren of je een geldig reisproduct op de chipkaart hebt staan.

:? Ik heb al een OV-Chipkaart ontvangen? Wat moet ik nu doen?

Je kan met je oude OV-studenten doorreizen tot 31 januari 2010. Voor die tijd moet je er voor zorgen dat je nieuwe reisproduct ingeladen wordt op je kaart. Dit kun je doen bij een ophaalautomaat.
Op www.ov-chipkaart.nl vind je de locaties van de ophaalautomaten bij jou in de buurt. Je kunt ook hier in google maps kijken.
De geadviseerde ophaaldata vind je op http://www.studentenov-chipkaart.nl/ .

Ophalen doe je bij onderstaande automaat. Bij de NS-automaten kun je je studentenreisproduct niet ophalen!


Zie ook de mail/brief die iedereen hierover heeft ontvangen:



:? Ik heb nog geen kaart, wat moet ik doen?

Het is een hekel karwei om in het bezit te komen van deze kaart. Tenminste, voor velen! Waar deze kaarten al ruimschoots verspreid hadden moeten zijn onder de talloze studenten die hun pasfoto al (wellicht wel meerdere keren) hadden ingeleverd, is er her en der 'iets' fout gegaan, waardoor de pasfoto's zijn verdwenen. Hiervoor kun je het best contact opnemen met http://www.studentenov-chipkaart.nl/ . Zij zorgen voor de distributie van deze kaarten.
Een aanvraagformulier is ook te vinden op http://www.studentenov-chipkaart.nl/ . Deze ontvang je over het algemeen binnen enkele dagen thuis en moet je voorzien van je gegevens, een pasfoto en een kopie van een identiteitsbewijs terug sturen.

Studenten die (te laat) een aanvraagformulier aangevraagd hebben en nog geen studenten OV-chipkaart gekregen hebben, ontvangen een tijdelijk chipkaart.

:? Hoe gaat dat dan als ik wil gaan reizen met die kaart?

Ben je in het bezit van een Studenten OV-chipkaart en heb je er een geldig studentenreisproduct op staan? Dan ben je nu klaar voor het reizen met het openbaar vervoer.
Reizen met de Studenten OV-chipkaart is heel eenvoudig. Het studentenreisproduct dat op de kaart staat is geldig zolang je recht hebt op studiefinanciering. Zorg ook voor het reizen tijdens je kortingsperiode voor voldoende saldo op de kaart.

Let op: Het moment van inchecken bepaalt of je je hele reis vrij, of met korting maakt. Als je incheckt tijdens de kortingsperiode, dan wordt de hele gemaakte reis met korting berekend. Check je in in je vrij reizen periode, dan is de hele reis gratis.

In de gebieden waar de kaart nog niet volledig is ingevoerd gebruik je de chipkaart als zichtkaart. Buiten de vrij-reizen periode om zul je dan een kaartje met korting moeten kopen. Dit geld ook als je andere mensen met je mee laat reizen.

:? Maar hoe zit dat dan met de stations van bijvoorbeeld de metro waar je nu al alleen toegang hebt tot de metro met je OV-Chipkaart?

Dit geldt voor Rotterdam en Amsterdam. Klik op de links voor meer informatie over het reizen met je OV-Chipkaart op deze metrostations.

:? Mijn studie eindigt, en nu?
Je hebt geen recht meer op een studentenreisproduct als je geen recht meer hebt op studiefinanciering. Je bent er zelf verantwoordelijk voor je studentenreisproduct op tijd stop te zetten via je persoonlijke gegevens op www.ocwduo.nl .
Je hoeft je Studenten OV-chipkaart niet in te leveren. Nadat je je studentenreisproduct hebt stopgezet, kun je je Studenten OV-chipkaart gebruiken als gewone persoonlijke OV-chipkaart en er saldo of andere reisproducten op laden.

======================================================================================
Nuttige sites (tevens bronnen) en telefoonnummers
======================================================================================

www.ocwduo.nl
http://www.studentenov-chipkaart.nl/
http://www.ov-chipkaart.nl/

en in het bijzonder:

http://www.studentenov-chipkaart.nl/veelgestelde-vragen
http://www.ib-groep.nl/pa(...)ten_ov-chipkaart.asp

Telefonisch kan via:

0900 - 66 55 444 ( 0,10 euro/min)

Maandag t/m vrijdag 07:00 - 21:30
Zaterdag en zondag 9:00 - 16:00

======================================================================================
Updates
======================================================================================

De tijdelijke kaart

Retouradres na ontvangen van je persoonlijke kaart:

Patch marketing
Antwoordnummer 11090
5200 VC 's-Hertogenbosch


______________________________________________________________________________________
Belangrijk
Op verzoek van de NS!

quote:
Dringend verzoek. Januari 2010 start bij NS en bij de andere vervoerders de overgangsperiode van papieren naar digitale vervoerbewijzen. Om de overstap zo probleemloos mogelijk te laten verlopen, hebben we een verzoek. Heb je je papieren OV studentenkaart van 2009 nog? Neem dan in januari 2010 zowel je Studenten OV-chipkaart als je papieren kaart uit 2009 mee. Bij onverwachte gebeurtenissen, zoals storing aan de apparatuur of een vergeten of verloren OV-chipkaart, kun je dan in ieder geval je papieren kaart tonen.
http://www.ns.nl/cs/Satel(...)ijke-ov-chipkaart-id

______________________________________________________________________________________
Oude OV-kaart nog maand geldig in de trein

quote:
De oude studenten OV-Kaart is nog een maandje geldig in de trein. Op Verschillende stations hangen briefjes die dat aangeven, onder andere op Utrecht CS. De reden is dat het een grote puinhoop is rond de invoering van de studenten OV-Chipkaart.


LET OP:

[..]

SCHADEVERGOEDING INDIEN HET PRODUCT NOG NIET OP DE KAART STAAT!
Link: Schadevergoeding - DUO/IB-Groep

quote:
Heb je recht op een studentenreisproduct en staat je abonnement niet op tijd in de ophaalautomaat, dan kun je een schadevergoeding van 68,- per halve maand aanvragen. Dit is mogelijk in een aantal gevallen: zie link hierboven.[/
Daarnaast

quote:
Na inloggen met je DigiD ga je achtereenvolgens naar Mijn gegevens en Reizen. Onder het kopje Bijzonderheden staat de datum waarop je je abonnement geactiveerd hebt.
============PERSBERICHT=============

============

[ Bericht 0% gewijzigd door Susi op 01-12-2010 15:21:54 ]
  woensdag 1 december 2010 @ 15:02:47 #2
202348 Susi
Temple of Love
pi_89386679
Misschien handig te zeggen dat Connexxion vannacht nieuwe software heeft geďnstalleerd, dat fout is gegaan waardoor alle studenten die normaliter gratis doordeweeks konden reizen, nu moeten betalen. Ik schrok me een ongeluk vanochtend.

Ik fiks de OP zo eventjes hoor, maar ik kon geen nieuwe vinden en ik heb een vraag.

Moet ik een studentenreisproduct 2011 bestellen ?
pi_89387322
Niet direct ontopic, maar weet zo snel niet waar ik het anders kwijt en een nieuw topic is ook zo overdreven :P

Ik ben inmiddels klaar met mijn studie en heb het studentenreisproduct stop gezet. Een tijdje geleden kreeg ik bericht dat je van de NS (gratis of met korting) het voordeelabonnement kon krijgen, dus reizen met korting. Aanbieding/actie gold voor ex-studenten.

Nu kan ik hem niet meer vinden, iemand een idee waar ik deze kan ophalen of ie de actie niet meer geldig?
pi_89387998
quote:
1s.gif Op woensdag 1 december 2010 15:17 schreef SubSun het volgende:
Niet direct ontopic, maar weet zo snel niet waar ik het anders kwijt en een nieuw topic is ook zo overdreven :P

Ik ben inmiddels klaar met mijn studie en heb het studentenreisproduct stop gezet. Een tijdje geleden kreeg ik bericht dat je van de NS (gratis of met korting) het voordeelabonnement kon krijgen, dus reizen met korting. Aanbieding/actie gold voor ex-studenten.

Nu kan ik hem niet meer vinden, iemand een idee waar ik deze kan ophalen of ie de actie niet meer geldig?
www.ns.nl/uitgestudeerd :)
  woensdag 1 december 2010 @ 16:32:34 #5
164101 Thormodo
Nu inclusief tweede aap!
pi_89390433
quote:
11s.gif Op woensdag 1 december 2010 15:02 schreef Susi het volgende:
Misschien handig te zeggen dat Connexxion vannacht nieuwe software heeft geďnstalleerd, dat fout is gegaan waardoor alle studenten die normaliter gratis doordeweeks konden reizen, nu moeten betalen. Ik schrok me een ongeluk vanochtend.

Ik fiks de OP zo eventjes hoor, maar ik kon geen nieuwe vinden en ik heb een vraag.

Moet ik een studentenreisproduct 2011 bestellen ?
Ja fijn dat ik dus ook. Handig ook dat de buschauffeur er niks van zegt...
Maar nu sta ik dus in de min, is dat erg?
Hier staat wel het formulier waarmee je het geld terug kan vragen. http://headlines.nos.nl/forum.php/list_messages/22647
  woensdag 1 december 2010 @ 17:18:46 #6
202348 Susi
Temple of Love
pi_89392816
quote:
1s.gif Op woensdag 1 december 2010 16:32 schreef Thormodo het volgende:

[..]

Ja fijn dat ik dus ook. Handig ook dat de buschauffeur er niks van zegt...
Maar nu sta ik dus in de min, is dat erg?
Hier staat wel het formulier waarmee je het geld terug kan vragen. http://headlines.nos.nl/forum.php/list_messages/22647
In de min staan is niet zo heel erg, maar als je in het weekend gaat reizen moet je wel weer uit het rood zijn, zodat je kunt inchecken.
pi_89395170
Ik had hetzelfde, toen ik zag dat er GOEDE REIS op het scherm kwam te staan dacht ik al dat er iets niet goed ging.

Via NOS:
quote:
Connexxion en Translink Systems, dat is het bedrijf dat verantwoordelijk is voor het OV-chipkaartsysteem, hebben bekend gemaakt dat studenten automatisch het teveel afgeschreven geld teruggestort krijgen op hun OV-chipkaart. Eerder vandaag werden studenten nog doorverwezen naar een formulier dat ze moesten invullen.
Fijn, geen rompslomp voor ons. :)
pi_89395863
quote:
1s.gif Op woensdag 1 december 2010 15:33 schreef ESLiRi het volgende:

[..]

www.ns.nl/uitgestudeerd :)
Thanks. Zat alleen maar op de site van (studenten)ov te kijken en niet op de ns site.. |:(
  donderdag 2 december 2010 @ 09:47:09 #9
164101 Thormodo
Nu inclusief tweede aap!
pi_89419256
quote:
7s.gif Op woensdag 1 december 2010 17:18 schreef Susi het volgende:

[..]

In de min staan is niet zo heel erg, maar als je in het weekend gaat reizen moet je wel weer uit het rood zijn, zodat je kunt inchecken.
Najah als ik met de bus ga moet ik sowieso inchecken.
pi_89423146
Vraagje: omdat ik deze maand over de maximale bijverdien-grens heenga, heb ik mijn weekproduct van mijn OV-kaart afgehaald. Ik had gister niet door dat het al 1 december was en thuis besefte ik dat. Ik ben wel gecontroleerd, maar geen opmerking gekregen. Nu zie ik op ov-chipkaart.nl dat mijn kaart nog gewoon actief is. Ik heb wel een bewijs dat ik mijn ov-product heb stopgezet met ingang van 1 december. Hoe kan dat? En wat te doen, gewoon doorreizen of mijn (declareerbare) stage-ov-pas gebruiken en op de ene dag in de week dat ik naar school ga alles zelf betalen.
'Expand my brain, learning juice!'
<a href="http://www.last.fm/user/crossover1" rel="nofollow" target="_blank">Last.fm</a>
  donderdag 2 december 2010 @ 14:52:43 #11
28609 Veerboot
Mensoverbrengschuit
pi_89429711
Hebben jullie weleens geld teruggevraagd omdat je niet kon uitchecken vanwege een foutmelding in het apparaat/je chipkaart?

Even een kleine samenvatting:
1) pdf-bestand downloaden en twee A4'tjes uitprinten
2) invullen (in blokletters!)
3) opsturen (postzegel erop, naar brievenbus lopen)
4) paar weken wachten op de volgende reactie: "Wij hebben geconstateerd dat er inderdaad te veel geld is afgeschreven van uw OV-chipkaart. Wij hebben daarom het bedrag dat u te veel heeft betaald, klaargezet voor uw OV-chipkaart. U kunt dit bedrag ophalen bij één van de ruim 1.900 ophaalpunten in Nederland."

Wat een paarse krokodil van hier tot Tokyo zeg :'), en dat voor die paar euro. Waarom niet gewoon een webformuliertje kunnen invullen (heb nota bene een account op ov-chipkaart.nl) en het geld dan automatisch weer bijgeschreven krijgen?
  vrijdag 3 december 2010 @ 20:39:52 #12
202348 Susi
Temple of Love
pi_89491649
Dan heb je al meer dan ik. Ik heb al tweemaal iets teruggevraagd, maar nog niets van gehoord. En dat is ook al ruim een maand terug.
pi_89602112
Ondertussen eigenlijk wel tevreden over de OV chipkaart. Gebruik hem alleen voor doordeweeks gratis reizen, in het weekend gebruik ik gewoon een strippenkaart omdat dat een stuk goedkoper is en kan je nog eens iemand meenemen ;)

Enige wat ik nog ontzettend mis is de mogelijkheid om in de trein op saldo te reizen in het weekend, maar vrees dat het nog lang zal duren.
  dinsdag 7 december 2010 @ 18:44:42 #14
164101 Thormodo
Nu inclusief tweede aap!
pi_89641967
Ik kreeg zowaar vandaag een brief met als kop: teruggave onterecht afgeschreven saldo.
Het zou dus automatisch gaan, maar niet dus, je moet het alsnog zelf ophalen. Maar goed het is beter dan zo'n formulier opsturen...

quote:
<knip> Hierdoor is onterecht saldo van je Studenten OV-chipkaart geschreven.

Uiteraard gaan we er voor zorgen dat je dit saldo terugkrijgt. Vanaf 10 december staat het voor je klaar bij een ophaalautomaat bij jou in de buurt. Op de ophaalautomaat kies je voor 'ophalen bestelling'.
<knip>
Maar ik weet nog steeds niet of je met een negatief saldo doordeweeks met de bus kan reizen (als je dus niks hoeft te betalen)?
  dinsdag 7 december 2010 @ 19:08:09 #15
202348 Susi
Temple of Love
pi_89642987
quote:
1s.gif Op dinsdag 7 december 2010 18:44 schreef Thormodo het volgende:
Ik kreeg zowaar vandaag een brief met als kop: teruggave onterecht afgeschreven saldo.
Het zou dus automatisch gaan, maar niet dus, je moet het alsnog zelf ophalen. Maar goed het is beter dan zo'n formulier opsturen...

[..]

Maar ik weet nog steeds niet of je met een negatief saldo doordeweeks met de bus kan reizen (als je dus niks hoeft te betalen)?
Ja, dat kan. Probeerde ik je hierboven ook al te zeggen, maar ik was nogal onduidelijk blijkbaar
pi_89645369
Dat nummer op je OV chipkaart he naast IBG is dat je Ibgroep correspondentienummer?
  dinsdag 7 december 2010 @ 20:02:47 #17
164101 Thormodo
Nu inclusief tweede aap!
pi_89645905
quote:
7s.gif Op dinsdag 7 december 2010 19:08 schreef Susi het volgende:

[..]

Ja, dat kan. Probeerde ik je hierboven ook al te zeggen, maar ik was nogal onduidelijk blijkbaar
Dat was, voor mij, inderdaad niet heel duidelijk :). Ik las het alsof je uit het rood moest staan als je wilde inchecken. En hier hoef je met de trein (doordeweeks) sowieso niet in te checken.
Maar met een studenten-OV chipkaart wordt je inderdaad anders ingecheckt (doordeweeks).

quote:
1s.gif Op dinsdag 7 december 2010 19:52 schreef IHVK het volgende:
Dat nummer op je OV chipkaart he naast IBG is dat je Ibgroep correspondentienummer?
Nee volgens mij niet. Dan moet je je O&W-nummer hebben. Die kan je vinden als je inlogt op de pagina van de DUO-IB-groep (http://www.ibgroep.nl/particulieren/inloggen.asp) en dan onder mijn gegevens. En hij staat op alle brieven die je krijgt van de DUO-IB-groep.
Die van mij heeft dit format 1234-56789-0-11.
pi_89649607
We klagen met zijn allen flink over de ovchipkaart :P in Nederland alleen hebben we daar niet het alleenrecht op. Ik ben momenteel in London en daar las ik vandaag een artikel dat de gebruikers van de oyster card ongeveer 5 miljoen pond per maand teveel betalen door niet vindbare of werkende poortjes.

Ook daar is er bijna niemand die een claim indient omdat het te omslachtig is met een onzekere uitkomst.

Waar ze in Nederland redelijk dwars dat ding hebben ingevoerd heb je in London nog steeds de keuze tussen een kaartje en een oyster card.

Sorry voor de offtopic, vond het zelf niet noodzakelijk om een nieuw topic te openen hiervoor.
In public relations, spin is form of propaganda, achieved through providing an interpretation of an event or campaign to persuade public opinion in favor or against a certain organization or public figure.
  woensdag 8 december 2010 @ 14:26:13 #19
180965 MarkM
Always keep pushing!
pi_89676179
Wat kost een nieuwe OV-chipkaart als je huidige kapot is?
pi_89704872
quote:
5s.gif Op woensdag 8 december 2010 14:26 schreef MarkM het volgende:
Wat kost een nieuwe OV-chipkaart als je huidige kapot is?
https://www.ov-chipkaart.(...)aart/kaartaanvragen/

Een anonieme kun je uit de automaat halen ook zelfde prijs maar kan je familie etc ook gebruiken.
Persoonlijke niet.
Ik zwaai naar dieren.
  donderdag 9 december 2010 @ 08:27:14 #21
180965 MarkM
Always keep pushing!
pi_89707953
quote:
Op donderdag 9 december 2010 00:34 schreef Geerd het volgende:

[..]

https://www.ov-chipkaart.(...)aart/kaartaanvragen/

Een anonieme kun je uit de automaat halen ook zelfde prijs maar kan je familie etc ook gebruiken.
Persoonlijke niet.
Het is een persoonlijke. Ik ben student.
pi_89781561
Volgens mij kun je dan gratis een vervangende kaart aanvragen, zie deze pagina.
pi_89835829
18 december 2010 word ik 18 jaar. Dus vanaf 1 januari 2010 heb ik recht op studiefinanciering.

Op 15 december 2010 kan ik mijn studenten reisproduct ophalen. Officieel mag ik dan ook pas vanaf 1 januari 2011 met mijn OV-kaart reizen. Is het mogelijk om toch al vanaf de 15e december 2010 hiermee te reizen.

Het reisrecht staat immers op de kaart.
pi_89839191
quote:
1s.gif Op zondag 12 december 2010 15:54 schreef Niekeuh het volgende:
18 december 2010 word ik 18 jaar. Dus vanaf 1 januari 2010 heb ik recht op studiefinanciering.

Op 15 december 2010 kan ik mijn studenten reisproduct ophalen. Officieel mag ik dan ook pas vanaf 1 januari 2011 met mijn OV-kaart reizen. Is het mogelijk om toch al vanaf de 15e december 2010 hiermee te reizen.

Het reisrecht staat immers op de kaart.
Ben bang dat als de conducteur je kaart uitleest idd ziet dat er een week product opstaat maardat dat pas de 1ste ingaat.

Je kunt natuurlijk altijd van te voren even vragen hey :+
Ik zwaai naar dieren.
pi_89840357
quote:
1s.gif Op zondag 12 december 2010 17:26 schreef Geerd het volgende:

[..]

Ben bang dat als de conducteur je kaart uitleest idd ziet dat er een week product opstaat maardat dat pas de 1ste ingaat.

Je kunt natuurlijk altijd van te voren even vragen hey :+
Ik ga alleen met de bus. Weigert het apparaat dan?
pi_89840441
quote:
1s.gif Op zondag 12 december 2010 17:58 schreef Niekeuh het volgende:

[..]

Ik ga alleen met de bus. Weigert het apparaat dan?
Geen ervaring mee.
Ik zwaai naar dieren.
pi_89840687
quote:
1s.gif Op zondag 12 december 2010 17:58 schreef Niekeuh het volgende:

[..]

Ik ga alleen met de bus. Weigert het apparaat dan?
Je kan het altijd proberen. Als er een rood lampje gaat branden of er wordt geld afgeschreven werkt het nog niet.
  Moderator zondag 12 december 2010 @ 21:52:51 #28
72712 crew  Rene
Dabadee dabadaa
pi_89851064
Bij mij in Groningen werkt het chipapparaat nog niet. Dus dan kan je zomaar doorlopen.

Maar vergeet niet: '15 december ophalen' Maar wat er nu bij mij staat (uit mijn hoofd) reisproduct student week [maand] 2010. Durf het zo niet te zeggen :{
 | ❤ | Triquester... | ツ Met een accént aigu
  maandag 13 december 2010 @ 03:03:12 #29
209973 Slickk
Flügeldrinkprivéles
pi_89862145
quote:
1s.gif Op zondag 12 december 2010 21:52 schreef Renesite het volgende:
Bij mij in Groningen werkt het chipapparaat nog niet. Dus dan kan je zomaar doorlopen.

Maar vergeet niet: '15 december ophalen' Maar wat er nu bij mij staat (uit mijn hoofd) reisproduct student week [maand] 2010. Durf het zo niet te zeggen :{
Ik vind het geweldig om te zien dat ik wel in kan checken in het kleine pittoreske dorpje in Friesland waar ik vandaan kom maar dat het in de o zo grote stad Groningen nog steeds niet kan. :P
pi_90008165
Ik vraag me af waarom een vervangende kaart aanvragen zo omslachtig moet zijn.

Jaren geleden, toen ze iedereen stalkten om een pasfoto te sturen voor de ov-chipkaart, heb ik de hele reutemeteut al eens opgestuurd. Ergens vorig jaar is mijn ov-chipkaart gebroken en heb ik een vervangende kaart aangevraagd. Dan moet je dus eerst op de website een aanvraagformulier aanvragen, waar nog weer een aantal werkdagen over heen gaat voordat je die thuis gestuurd hebt, dan moet je dat formulier invullen en weer opsturen (met pasfoto) en dan kun je weer een aantal weken gaan zitten wachten op je nieuwe ov-chipkaart. Ik zit dus nu weer met dat hele aanvraaggebeuren, omdat ik em ben kwijt geraakt. Waarom kunnen ze niet gewoon zeggen, beste mevrouw, we hebben uw gegevens, we sturen gewoon een nieuwe op?
I reject reality and substitute my own
pi_90115718
Hoe lang heeft het trouwens bij jullie geduurd, voor je een nieuwe kreeg?

Bij mij hebben ze na 5 dagen eindelijk mijn aanvraag ontvangen maar ze zeggen dat ik 'm binnen 3 weken krijg terwijl de telefoniste sprak van 2 weken.
  zondag 19 december 2010 @ 15:09:13 #32
180965 MarkM
Always keep pushing!
pi_90124998
quote:
1s.gif Op donderdag 16 december 2010 17:48 schreef CindieY het volgende:
Ik vraag me af waarom een vervangende kaart aanvragen zo omslachtig moet zijn.

Jaren geleden, toen ze iedereen stalkten om een pasfoto te sturen voor de ov-chipkaart, heb ik de hele reutemeteut al eens opgestuurd. Ergens vorig jaar is mijn ov-chipkaart gebroken en heb ik een vervangende kaart aangevraagd. Dan moet je dus eerst op de website een aanvraagformulier aanvragen, waar nog weer een aantal werkdagen over heen gaat voordat je die thuis gestuurd hebt, dan moet je dat formulier invullen en weer opsturen (met pasfoto) en dan kun je weer een aantal weken gaan zitten wachten op je nieuwe ov-chipkaart. Ik zit dus nu weer met dat hele aanvraaggebeuren, omdat ik em ben kwijt geraakt. Waarom kunnen ze niet gewoon zeggen, beste mevrouw, we hebben uw gegevens, we sturen gewoon een nieuwe op?
En de tijd dat je hem kwijt bent ook gewoon zelf moeten betalen. :') :r
pi_90125198
Heel fijn.. hoorde een verhaal van een jongen die chipkaart problemen had. Hij kon het weer laten fixen in Amsterdam of Rotterdam o.i.d. Dit is vrij ver reizen zonder OV vanuit Friesland en kost ook nog eens geld :')

Edit: die vrouw van het ov wist niet eens na hoeveel keer fout chippen hij geblokkeerd werd, en niemand om haar heen kon haar helpen daarmee..
Zacht gekookt, hard gekookt, uit gekookt, HARD
pi_90230645
De (studenten) ov-kaart van mijn vriendin is kapot. Wie kan me vertellen hoe je het snelste een vervangende kaart krijgt, waarbij de kosten voor het reizen zoveel mogelijk beperkt kan worden?
'Expand my brain, learning juice!'
&lt;a href="http://www.last.fm/user/crossover1" rel="nofollow" target="_blank"&gt;Last.fm&lt;/a&gt;
pi_90257422
quote:
1s.gif Op zondag 19 december 2010 11:27 schreef IHVK het volgende:
Hoe lang heeft het trouwens bij jullie geduurd, voor je een nieuwe kreeg?

Bij mij hebben ze na 5 dagen eindelijk mijn aanvraag ontvangen maar ze zeggen dat ik 'm binnen 3 weken krijg terwijl de telefoniste sprak van 2 weken.
Als je nog een oude had (met de witte achterkant) duurt het volgens mij maximaal 9 werkdagen, en als je al een nieuwe had (met koeien achterop) duurt het 3 of 4 weken.
Ik had een oude en kreeg 3 dagen na ontvangst van mijn aanvraag de kaart in de bus, dik prima dus :)
  Moderator dinsdag 21 december 2010 @ 22:01:13 #36
72712 crew  Rene
Dabadee dabadaa
pi_90257740
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 december 2010 13:30 schreef crossover het volgende:
De (studenten) ov-kaart van mijn vriendin is kapot. Wie kan me vertellen hoe je het snelste een vervangende kaart krijgt, waarbij de kosten voor het reizen zoveel mogelijk beperkt kan worden?
Bellen en nieuwe aanvragen.
 | ❤ | Triquester... | ツ Met een accént aigu
pi_90258762
quote:
Op dinsdag 21 december 2010 21:56 schreef Merel1808 het volgende:

[..]

Als je nog een oude had (met de witte achterkant) duurt het volgens mij maximaal 9 werkdagen, en als je al een nieuwe had (met koeien achterop) duurt het 3 of 4 weken.
Ik had een oude en kreeg 3 dagen na ontvangst van mijn aanvraag de kaart in de bus, dik prima dus :)
Ik had een oude en nu al 4 dagen voorbij. Ik hoop dat je gelijk hebt de aanvraag stuurde ik per post en ze vroegen niet of ik een oude of nieuwe had.
pi_90258881
quote:
Op dinsdag 21 december 2010 13:30 schreef crossover het volgende:
De (studenten) ov-kaart van mijn vriendin is kapot. Wie kan me vertellen hoe je het snelste een vervangende kaart krijgt, waarbij de kosten voor het reizen zoveel mogelijk beperkt kan worden?
Je kan beter zeggen dat je m kwijt bent anders willen ze dat je die kapotte opstuurt..
pi_90262738
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 december 2010 22:16 schreef IHVK het volgende:

[..]

Ik had een oude en nu al 4 dagen voorbij. Ik hoop dat je gelijk hebt de aanvraag stuurde ik per post en ze vroegen niet of ik een oude of nieuwe had.
Als je een nieuwe hebt hoef je geen pasfoto op te sturen, als je een oude hebt wel, er zijn ook 2 verschillende aanvraagformulieren.
pi_90426270
Ok, ik had een oude. Happy XMas enzo iedereen btw, maar zijn er ook oplaadpunten die buiten staan zodat ze ook vandaag bereikbaar zijn ?
  Moderator zaterdag 25 december 2010 @ 12:16:03 #41
72712 crew  Rene
Dabadee dabadaa
pi_90427459
quote:
1s.gif Op zaterdag 25 december 2010 11:21 schreef IHVK het volgende:
Ok, ik had een oude. Happy XMas enzo iedereen btw, maar zijn er ook oplaadpunten die buiten staan zodat ze ook vandaag bereikbaar zijn ?
Voor zover ik weet op stations zelf wel toch?
 | ❤ | Triquester... | ツ Met een accént aigu
pi_90427513
quote:
Op zaterdag 25 december 2010 12:16 schreef Renesite het volgende:

[..]

Voor zover ik weet op stations zelf wel toch?
Heb je daar ook van die oplaadpunten ? Nooit opgevallen :P

Wel weet ik dat ze vaak staan in AH TO GO's bijvoorbeeld in Rotterdam Leiden en Amsterdam, op de stations zelf heb ik ze niet gezien.
(die gele dus waar je je studentenreisproduct kan ophalen, omdat ik een nieuwe OV. Had)
  Moderator zaterdag 25 december 2010 @ 12:22:42 #43
72712 crew  Rene
Dabadee dabadaa
pi_90427600
Ik kom nooit in Rotterdam, maar dit zag ik staan:
NS Station Rotterdam Blaak
Address: Station in ROTTERDAM BLAAK
(Oplaadautomaat met OV-chipkaartsticker in linkerbovenhoek in stationshal)

Tevens: 2e kerstdag is de ToGo in Groningen wel open.
 | ❤ | Triquester... | ツ Met een accént aigu
pi_90427646
Wanneer moet ik eigenlijk de chipkaart opnieuw activeren? Meende mij te herinneren dat je elk jaar één keer moest op laden. (Studentenreis product)
█▄ █▄█ █▄ █▄█▄█ █▄█ ▀█▀
TryAndResistClicking. Trollspray.
  Moderator zaterdag 25 december 2010 @ 12:26:28 #45
72712 crew  Rene
Dabadee dabadaa
pi_90427703
quote:
1s.gif Op zaterdag 25 december 2010 12:24 schreef CantFazeMe het volgende:
Wanneer moet ik eigenlijk de chipkaart opnieuw activeren? Meende mij te herinneren dat je elk jaar één keer moest op laden. (Studentenreis product)
Goed dat je het zegt :D !

Ik heb geen idee, maar lijkt me op zich wel logisch :?
 | ❤ | Triquester... | ツ Met een accént aigu
pi_90429063
quote:
Op zaterdag 25 december 2010 12:24 schreef CantFazeMe het volgende:
Wanneer moet ik eigenlijk de chipkaart opnieuw activeren? Meende mij te herinneren dat je elk jaar één keer moest op laden. (Studentenreis product)
Volgens mij niet hoor.
pi_90429078
quote:
Op zaterdag 25 december 2010 12:22 schreef Renesite het volgende:
Ik kom nooit in Rotterdam, maar dit zag ik staan:
NS Station Rotterdam Blaak
Address: Station in ROTTERDAM BLAAK
(Oplaadautomaat met OV-chipkaartsticker in linkerbovenhoek in stationshal)

Tevens: 2e kerstdag is de ToGo in Groningen wel open.
Cool :D Thx
pi_90452126
quote:
1s.gif Op zaterdag 25 december 2010 12:24 schreef CantFazeMe het volgende:
Wanneer moet ik eigenlijk de chipkaart opnieuw activeren? Meende mij te herinneren dat je elk jaar één keer moest op laden. (Studentenreis product)
Je hoeft geloof ik maar één keer je product op te halen en dat is twee weken voordat je stufi ingaat.
pi_90456017
quote:
9s.gif Op zondag 19 december 2010 15:09 schreef MarkM het volgende:

[..]

En de tijd dat je hem kwijt bent ook gewoon zelf moeten betalen. :') :r
Dat ook nog inderdaad. Ik heb gewoon recht op gratis reizen, dus ik snap niet dat ze dat niet vergoeden. Nu met de kerstdagen loopt het aardig op.
I reject reality and substitute my own
pi_90461706
Volgens mij hoef je hem niet opnieuw op te laden. Anders hadden we vast wel een brief/mail gekregen van de DUO - IB-groep om ons eraan te herinneren.
Ik heb trouwens een website gemaakt waarin je in één oogopslag kunt zien of je Studenten OV-Chipkaart geldig is: Is mijn OV geldig?.
Vroeger stond het altijd op de kaart zelf maar tegenwoordig moet je het zelf opzoeken op internet, en toen leek mij een website waar je het in één oogopslag kunt zien wel handig.
  zondag 26 december 2010 @ 23:37:55 #51
122648 Bravebart
Křbenhavn er pĺ plads ja
pi_90476070
quote:
1s.gif Op donderdag 16 december 2010 17:48 schreef CindieY het volgende:
Ik vraag me af waarom een vervangende kaart aanvragen zo omslachtig moet zijn.

Jaren geleden, toen ze iedereen stalkten om een pasfoto te sturen voor de ov-chipkaart, heb ik de hele reutemeteut al eens opgestuurd. Ergens vorig jaar is mijn ov-chipkaart gebroken en heb ik een vervangende kaart aangevraagd. Dan moet je dus eerst op de website een aanvraagformulier aanvragen, waar nog weer een aantal werkdagen over heen gaat voordat je die thuis gestuurd hebt, dan moet je dat formulier invullen en weer opsturen (met pasfoto) en dan kun je weer een aantal weken gaan zitten wachten op je nieuwe ov-chipkaart. Ik zit dus nu weer met dat hele aanvraaggebeuren, omdat ik em ben kwijt geraakt. Waarom kunnen ze niet gewoon zeggen, beste mevrouw, we hebben uw gegevens, we sturen gewoon een nieuwe op?
Omdat het debielen zijn :D
Ik heb minimaal 4 keer die pasfoto opgestuurd de jaren voordat ik m'n kaart kreeg, maar toch moest het nog een keer, toen m'n kaart was gestolen :') Ik vond het maar debiel dat ik eerst een aanvraagformulier moest aanvragen, dus ik de DUO bellen. Krijg je zo'n overbetaalde helpdeskstudent die nog minder kan dan een basisschoolleerling. Hij kon in het systeem zien wie ik was, en hij zag m'n pasfoto op het scherm (zei hij) maar toch, moest ik nog even dat formulier invullen en een pasfoto bijvoegen :') Wanttttttttt, zo was nou eenmaal de procedure. :')
Op donderdag 22 november 2012 00:14 schreef ondeugend het volgende:
liefdevolle gevoelens voor de duisternis
  maandag 27 december 2010 @ 00:10:24 #52
219855 finsdefis
I.. I got authoritah?
pi_90477636
Wat een paupers, ze hebben gewoon drie extra feestdagen ingevoegd :')
The strong do what they can and the weak suffer what they must.
- Thucydides
  maandag 27 december 2010 @ 00:36:55 #53
122648 Bravebart
Křbenhavn er pĺ plads ja
pi_90478866
quote:
1s.gif Op maandag 27 december 2010 00:10 schreef finsdefis het volgende:
Wat een paupers, ze hebben gewoon drie extra feestdagen ingevoegd :')
Neuh, ze hebben de feestdagen gewoon correcter weergegeven. Voor de studenten verandert er niks.
Op donderdag 22 november 2012 00:14 schreef ondeugend het volgende:
liefdevolle gevoelens voor de duisternis
  maandag 27 december 2010 @ 00:37:53 #54
219855 finsdefis
I.. I got authoritah?
pi_90478903
quote:
7s.gif Op maandag 27 december 2010 00:36 schreef Bravebart het volgende:

[..]

Neuh, ze hebben de feestdagen gewoon correcter weergegeven. Voor de studenten verandert er niks.
Op die website staan er ineens 3 extra "feest"dagen bij, die er in 2010 nog niet bijstonden. Het lijkt me dat dat betekent dat er minder vrij-reizen dagen zijn voor week-ov'ers, toch?
The strong do what they can and the weak suffer what they must.
- Thucydides
  maandag 27 december 2010 @ 00:43:21 #55
122648 Bravebart
Křbenhavn er pĺ plads ja
pi_90479123
quote:
1s.gif Op maandag 27 december 2010 00:37 schreef finsdefis het volgende:

[..]

Op die website staan er ineens 3 extra "feest"dagen bij, die er in 2010 nog niet bijstonden. Het lijkt me dat dat betekent dat er minder vrij-reizen dagen zijn voor week-ov'ers, toch?
:') Goed kijken.
De dagen die erbij gekomen zijn, zijn:
• 1e Paasdag (is altijd op zondag, dus verandert niks)
• 1e Pinksterdag (zelfde verhaal)
• Oudejaarsdag (valt in 2011 op zaterdag, verandert dus niks)

Ergo, het is puur een papierkwestie.
Op donderdag 22 november 2012 00:14 schreef ondeugend het volgende:
liefdevolle gevoelens voor de duisternis
pi_90526310
Vraagje, ik had vorig jaar voor 2010 Studenten OV-chipkaart week via laadpunt opgehaald.
Moet ik nu weer bestelling ophalen voor 2011?
Want ik heb even gekeken via laadpunt maar er stond nog niets erop
pi_90528580
quote:
Op dinsdag 28 december 2010 08:48 schreef beheerder01 het volgende:
Vraagje, ik had vorig jaar voor 2010 Studenten OV-chipkaart week via laadpunt opgehaald.
Moet ik nu weer bestelling ophalen voor 2011?
Want ik heb even gekeken via laadpunt maar er stond nog niets erop
Nee
pi_90602877
Wie snapt hier iets van? Ik heb een week-kaart en zie onderstaande producten staan.

pi_90603297
quote:
1s.gif Op woensdag 29 december 2010 21:59 schreef Hugo__Boss het volgende:
Wie snapt hier iets van? Ik heb een week-kaart en zie onderstaande producten staan.

[ afbeelding ]
Je hebt je kaart gewijzigd van week naar weekend, en daarna nog een keer gewijzigd
Geen datums erbij?
Ik zwaai naar dieren.
pi_90603512
Ik heb niks gedaan, altijd al een week gehad. Geen data erbij, kan ook gewoon reizen en in Mijn IB groep staat ook gewoon week.
pi_90603802
Misschien het begin om met saldo te reizen op korting in het weekend, met een week kaart :P
Anders weet ik het niet :P
Ik zwaai naar dieren.
pi_90604092
Het vreemde is dat ik dus schijnbaar alleen een actief product heb voor weekend en bij de rest staat klaar voor gebruik. Staan die klaar als bestelling?
pi_90604240
quote:
1s.gif Op woensdag 29 december 2010 22:23 schreef Hugo__Boss het volgende:
Het vreemde is dat ik dus schijnbaar alleen een actief product heb voor weekend en bij de rest staat klaar voor gebruik. Staan die klaar als bestelling?
En daaronder weer weekend korting dus weekkaart, wat je zou kunnen doen is naar zoon apparaat gaan en kijken of en wat er klaarstaat, bij de kiosk ah to go etc of naar een van de mensen van service en veiligheid conducteur of service medewerker die even je kaart uitleest dan weet je het 100% :)
Ik zwaai naar dieren.
pi_90604429
Ja er staat dus niks klaar, dat heb ik al bekeken. Misschien inderdaad maar eens bij het loket naar laten kijken :)
pi_90604757
quote:
1s.gif Op woensdag 29 december 2010 22:30 schreef Hugo__Boss het volgende:
Ja er staat dus niks klaar, dat heb ik al bekeken. Misschien inderdaad maar eens bij het loket naar laten kijken :)
Jup idd of ff een conducteur als er geen loket is.
Ik zwaai naar dieren.
pi_90713921
Je kan ook even bellen met de DUO - IB-groep om te vragen wat er mis is gegaan.
pi_90720650


Kan iemand deze uitleggen? :P
Karakter en zelfvertrouwen verkopen ze niet in kledingwinkels vrees ik.
pi_90721014
Je pas is geblokkeerd. Dus je ben of te vaak vergeten met uitchecken, of je hebt geen recht meer.
█▄ █▄█ █▄ █▄█▄█ █▄█ ▀█▀
TryAndResistClicking. Trollspray.
pi_90721038
Wordt er saldo afgeschreven?
█▄ █▄█ █▄ █▄█▄█ █▄█ ▀█▀
TryAndResistClicking. Trollspray.
pi_90722020
quote:
1s.gif Op zaterdag 1 januari 2011 20:54 schreef CantFazeMe het volgende:
Wordt er saldo afgeschreven?
Ik kon er afgelopen week gratis mee reizen, maar op de 29e werd er tijdens een reis opeens geld afgeschreven..
Karakter en zelfvertrouwen verkopen ze niet in kledingwinkels vrees ik.
  zaterdag 1 januari 2011 @ 21:25:11 #71
122648 Bravebart
Křbenhavn er pĺ plads ja
pi_90722111
quote:
8s.gif Op zaterdag 1 januari 2011 20:42 schreef MoneyTalks het volgende:
[ afbeelding ]

Kan iemand deze uitleggen? :P
Waar kan je zo'n mooi overzicht vinden? :@
Op donderdag 22 november 2012 00:14 schreef ondeugend het volgende:
liefdevolle gevoelens voor de duisternis
pi_90729057
quote:
Op zaterdag 1 januari 2011 21:22 schreef MoneyTalks het volgende:

[..]

Ik kon er afgelopen week gratis mee reizen, maar op de 29e werd er tijdens een reis opeens geld afgeschreven..
Ik ben bang dat er iets fout is gegaan. Je staat teveel negatief denk ik. Neem voor de zekerheid even contact op met helpdesk.
█▄ █▄█ █▄ █▄█▄█ █▄█ ▀█▀
TryAndResistClicking. Trollspray.
pi_90739175
Bij die van jou lijkt me weinig aan de hand, weekend vrij is geblokkeerd, nou dat is toch logisch als je een week hebt ;)

Ik snap die van mij ook nog steeds niet, ga zo maar even langs het loket om het te vragen. Afgelopen week wel een keer vergeten uit te checken doordat dat ding niet goed werkte. Was de derde keer denk ik. Maarja, beetje vervelend als morgen in de trein opeens blijkt dat je een verkeerd product hebt :)
pi_90740228
De incheckapparaten in de bus hebben soms nogal problemen met het lezen van mijn kaart. Zijn er meer mensen met dit probleem?
  zondag 2 januari 2011 @ 12:32:29 #75
122648 Bravebart
Křbenhavn er pĺ plads ja
pi_90740275
quote:
1s.gif Op zondag 2 januari 2011 12:31 schreef JoshuaL het volgende:
De incheckapparaten in de bus hebben soms nogal problemen met het lezen van mijn kaart. Zijn er meer mensen met dit probleem?
Welke, die gele of grijze kastjes? Grijs heb ik nooit problemen mee, die gele zijn de grootste ondingen die er bestaan.
Op donderdag 22 november 2012 00:14 schreef ondeugend het volgende:
liefdevolle gevoelens voor de duisternis
pi_90754976
quote:
7s.gif Op zondag 2 januari 2011 12:32 schreef Bravebart het volgende:

[..]

Welke, die gele of grijze kastjes? Grijs heb ik nooit problemen mee, die gele zijn de grootste ondingen die er bestaan.
De grijze (Connexxion bussen).
pi_90805840
Zijn die gele dezelfde als ze bij Veolia hebben? Die kosten echt veel tijd, pas minstens 2 seconden stilhouden ervoor, anders gaat het fout. Was laatst in Amsterdam, daar ging het makkelijk zeg! Gewoon voorbij lopen en klaar :)

Nog even over mijn bovenstaande plaatje:

Ook even gekeken op een NS Kaartautomaat:
- Student vrij reizen week
- Student korting reizen weekend
- NS product
- NS product

Lijkt een stuk beter te kloppen, en ik vermoed dat die NS producten voor vrij reizen doordeweeks en met korting in het weekend gaan worden, zodat we eindelijk op saldo kunnen reizen. Op de een of andere manier vertrouw ik de info van de NS automaat stukken meer dan van OV chipkaart.nl waar ik nog steeds 6 producten zie staan.
pi_90806277
quote:
9s.gif Op zondag 26 december 2010 23:37 schreef Bravebart het volgende:

[..]

Omdat het debielen zijn :D
Ik heb minimaal 4 keer die pasfoto opgestuurd de jaren voordat ik m'n kaart kreeg, maar toch moest het nog een keer, toen m'n kaart was gestolen :') Ik vond het maar debiel dat ik eerst een aanvraagformulier moest aanvragen, dus ik de DUO bellen. Krijg je zo'n overbetaalde helpdeskstudent die nog minder kan dan een basisschoolleerling. Hij kon in het systeem zien wie ik was, en hij zag m'n pasfoto op het scherm (zei hij) maar toch, moest ik nog even dat formulier invullen en een pasfoto bijvoegen :') Wanttttttttt, zo was nou eenmaal de procedure. :')
Belachelijk hč. Ik snap niet dat het niet anders kan. Ik zie dat je me quote van 16 december en ondertussen heb ik nog steeds geen nieuwe ov-chipkaart. Dat heeft me nu al genoeg gekost, ik moet donderdag en vrijdag naar stage (Zwolle <-> Raalte, dus dat valt nog mee) en naar m'n ouders dit weekend (Zwolle --> Zuidbroek en vv), dus 't schiet weer eens allemaal niet op en de kosten gaan alleen nog maar hoger worden. Ik vind het ronduit ergerlijk hoe ze met al die procedures omgaan.

Ik vind sowieso die hele ov-chipkaart maar een faal. Als je week-ov hebt en hij doet 't gewoon, dan is er niks aan de hand, maar voor weekenden moet je nog steeds een kaartje bij kopen en ik lees hier en ik hoor ook genoeg dat er nog genoeg gezeur is met die dingen.
I reject reality and substitute my own
  maandag 3 januari 2011 @ 19:31:33 #79
122648 Bravebart
Křbenhavn er pĺ plads ja
pi_90806299
quote:
1s.gif Op maandag 3 januari 2011 19:22 schreef Hugo__Boss het volgende:
Zijn die gele dezelfde als ze bij Veolia hebben? Die kosten echt veel tijd, pas minstens 2 seconden stilhouden ervoor, anders gaat het fout. Was laatst in Amsterdam, daar ging het makkelijk zeg! Gewoon voorbij lopen en klaar :)

Idd, ondingen zijn dat :r
Op donderdag 22 november 2012 00:14 schreef ondeugend het volgende:
liefdevolle gevoelens voor de duisternis
  maandag 3 januari 2011 @ 21:43:50 #80
28609 Veerboot
Mensoverbrengschuit
pi_90813459
Ik kon tijdje geleden niet uitchecken in de bus, verzoek tot restitutie ingestuurd en toegewezen gekregen. Kon het terugkrijgen via zo'n gele automaat. Toen ik daar op 'ophalen bestteling' klikte, kreeg ik (quote van bonnetje):

quote:
Verwerkt 5 van 5 bestelling(en) waarvan:
2 van 2 reisproduct(en)
1 van 1 saldo product(en)
2 van 2 restituties
Bestelling verwerkt: StudentWeek
Bestelling verwerkt: Teruggave
Vanwaar al die extra zooi er bij; ik reisde allang als StudentWeek? En: '2 van 2 restituties'?

Omdat ik vanaf 1 januari (eergisteren) geen recht meer heb op gratis OV, heb ik het daags na bovenstaande actie stopgezet via DUO. Vanmorgen voor het eerst in het nieuwe jaar gereisd, gratis OV-reizen werkte inderdaad niet meer (geld werd gewoon afgeschreven). Prima, maar ik dacht: ik steek voor de grap mijn kaart nog eens in zo'n gele oplader en druk op 'ophalen bestelling'. Wederom een quote van het bonnetje:

quote:
Verwerkt 4 van 4 bestelling(en) waarvan:
2 van 2 reisproduct(en)
2 van 2 restituties
Bestelling verwerkt: StudentWeek
Eeuh? Hij zou dan nu toch in principe gewoon hebben moeten aangeven 'er staan geen bestellingen klaar', of iets dergelijks? Heb nou toch hoop ik niet weer iets geactiveerd ofzo?
pi_90813676
Probeer wat er gebeurt als je incheckt. In principe zou moeten gelden wat in Mijn IN Groep staat. Zal wel goed zitten hoor, het is mij ook wel eens gebeurd die restituties.
  dinsdag 4 januari 2011 @ 14:47:47 #82
202348 Susi
Temple of Love
pi_90836504
Veerboot, heb je misschien ook die woensdag met de bus gereist toen Connexxion nieuwe software had geďnstalleerd en waardoor bij alle StudentenOVweekkaarten geld werd afgescheven ? Dat kreeg je namelijk ook automatisch terug, misschien heb je er nog een brief over gehad.
pi_90836966
Ik zou, zoals aangeven, inderdaad even kijken wat er gebeurt als je inchecked. Sowieso ook even melding maken bij de DUO - IB-groep zodat je straks niet voor verassingen staat als je opeens mag betalen voor het gebruik van je OV terwijl je er geen recht meer op hebt.
pi_90881693
Om mijn eigen verhaal maar even aan te vullen: ik blijk nu op hun aanraden een verkeerd aanvraagformulier gebruikt te hebben. Ik weiger dat riedeltje nog een keer door te gaan en ik ga eens even bellen.

Edit: Gebeld, kreeg natuurlijk te horen dat ik 't maar gewoon opnieuw moest doen, maar daar ben ik natuurlijk niet mee akkoord gegaan. Even door gepraat met de jongen in kwestie en uiteindelijk heeft ie het toch overlegd en moet mijn nieuwe OV-chipkaart met maximaal een week geleverd zijn. Goed nieuws, lichtelijk *O* maar toch even afwachten of het goed gaat.

[ Bericht 53% gewijzigd door CindieY op 05-01-2011 15:03:35 ]
I reject reality and substitute my own
  woensdag 5 januari 2011 @ 20:25:12 #85
122648 Bravebart
Křbenhavn er pĺ plads ja
pi_90900738
quote:
13s.gif Op woensdag 5 januari 2011 14:46 schreef CindieY het volgende:
Om mijn eigen verhaal maar even aan te vullen: ik blijk nu op hun aanraden een verkeerd aanvraagformulier gebruikt te hebben. Ik weiger dat riedeltje nog een keer door te gaan en ik ga eens even bellen.

Edit: Gebeld, kreeg natuurlijk te horen dat ik 't maar gewoon opnieuw moest doen, maar daar ben ik natuurlijk niet mee akkoord gegaan. Even door gepraat met de jongen in kwestie en uiteindelijk heeft ie het toch overlegd en moet mijn nieuwe OV-chipkaart met maximaal een week geleverd zijn. Goed nieuws, lichtelijk *O* maar toch even afwachten of het goed gaat.
:o Dan heb je een heel wat soepelere medewerker gehad dan ik :D
Op donderdag 22 november 2012 00:14 schreef ondeugend het volgende:
liefdevolle gevoelens voor de duisternis
  donderdag 6 januari 2011 @ 11:13:14 #86
298335 AllesWatWas
Ga Niet Weg Van Me
pi_90923117
quote:
* De acties zijn niet geldig voor houders van een Studenten OV-chipkaart. De acties zijn niet geldig in de treinen van Arriva, Syntus, Connexxion en Veolia en in Fyra, ICE en Thalys. Kijk voor de overige voorwaarden in de pdf.
Bron: http://ns.nl/cs/Satellite(...)nten?p=1160724828566

Helaas! Geen leuke voordeeltjes.
“Je moet vergeten, alles kun je vergeten, want alles verdwijnt al.
Vergeet de tijd van misverstanden, en de tijd verspild aan het hoe en waarom.
Vergeet de uren waarin wij vermoordden, door het zoeken waarom, het hart van ons geluk.”
  vrijdag 7 januari 2011 @ 16:41:23 #87
28609 Veerboot
Mensoverbrengschuit
pi_90982646
quote:
7s.gif Op dinsdag 4 januari 2011 14:47 schreef Susi het volgende:
Veerboot, heb je misschien ook die woensdag met de bus gereist toen Connexxion nieuwe software had geďnstalleerd en waardoor bij alle StudentenOVweekkaarten geld werd afgescheven ? Dat kreeg je namelijk ook automatisch terug, misschien heb je er nog een brief over gehad.
Ja, heb die dag inderdaad gereisd. Chauffeur was overigens niet op de hoogte van problemen en ik moest gewoon inchecken (Ik: "Ik hoorde op de radio dat er problemen zijn, moet ik toch gewoon inchecken?" Chauffeur: "Ik luister geen radio." :')). Dat in-/uitchecken ging echter ook gewoon goed volgens mij (gaf althans niet aan dat er geld werd afgeschreven). Heb er ook geen brief over ontvangen. Maar zou heel goed kunnen dat dat die tweede restitutie is geweest inderdaad. Blijft de vraag wat dat 'Bestelling verwerkt: StudentWeek' inhoudt.

Ik heb overigens automatisch opladen geactiveerd (zodra saldo onder de 5 euro komt, wordt er automatisch 20 euro bijgestort). Daarvoor moest ik weer een bestelling ophalen bij zo'n gele automaat. Deze keer werd alleen het automatisch opladen geactiveerd en kreeg ik die andere meldingen niet meer te zien.

quote:
1s.gif Op maandag 3 januari 2011 21:47 schreef Hugo__Boss het volgende:
Probeer wat er gebeurt als je incheckt. In principe zou moeten gelden wat in Mijn IN Groep staat. Zal wel goed zitten hoor, het is mij ook wel eens gebeurd die restituties.
Hoef maandag pas weer te reizen met OV, kan het dan checken. Mijn IB-groep/DUO zegt:
1
2
3
4
Reizen
Soort product              Periode                       Bijzonderheden
Geen studentenreisproduct  31-12-2010 t/m 31-12-2010     maak je geen gebruik van
Weekabonnement             01-01-2010 t/m 30-12-2010     geactiveerd op 27-01-2010

Staat er vaag ('31-12-2010 t/m 31-12-2010'?), maar klopt dan wel denk ik?
pi_90990494
quote:
8s.gif Op zaterdag 1 januari 2011 20:42 schreef MoneyTalks het volgende:
[ afbeelding ]

Kan iemand deze uitleggen? :P
Nieuwe:


Zou ik nu zowel gratis in de week als in het weekend kunnen reizen? :') Ik heb sowieso afgelopen week gratis in de week gereisd, weekend nog niet geprobeerd..
Karakter en zelfvertrouwen verkopen ze niet in kledingwinkels vrees ik.
pi_90992032
quote:
Tijdelijke NS aanbod voor studenten.

Studenten met een ov-kaart die alleen doordeweeks geldig is, kunnen met ingang van komend weekend ook op zondag gratis reizen met de trein, in plaats van met 40 procent korting. NS hoopt studenten met dit 'zoutezondagaanbod' op zondag te laten reizen in plaats in de spits op maandagochtend.

Van de studenten heeft 90 procent een kaart voor doordeweeks. Het aanbod geldt tot 31 januari.

Studenten met een weekendkaart krijgen doordeweeks altijd 40 procent korting. Tot het eind van de maand mogen zij na zeven uur 's avonds voor 2,50 reizen, met een railrunner-kaartje.
Bron: NOS
Bron: NS
pi_91013470
Ik krijg het gevoel dat wij nu in dienst van de NS maar op zondag moeten gaan reizen om de NS problemen op maandag te besparen. De NS zou juist voor ons iets moeten doen. Ik heb er niets aan. Wil liever op zaterdag reizen. Iets leuks gaan doen ter compensatie van de frustratie van de afgelopen maanden.
  zaterdag 8 januari 2011 @ 11:10:02 #91
122648 Bravebart
Křbenhavn er pĺ plads ja
pi_91016772
quote:
Op zaterdag 8 januari 2011 02:49 schreef Raven_ het volgende:
Ik krijg het gevoel dat wij nu in dienst van de NS maar op zondag moeten gaan reizen om de NS problemen op maandag te besparen. De NS zou juist voor ons iets moeten doen. Ik heb er niets aan. Wil liever op zaterdag reizen. Iets leuks gaan doen ter compensatie van de frustratie van de afgelopen maanden.
Een gegeven paard...

Je mag nog steeds gewoon op maandag reizen hoor, alleen ze geven je er een extra dag bij! Ongeacht wat hun beweegredenen zijn, mij hoor je niet zeuren :7
Op donderdag 22 november 2012 00:14 schreef ondeugend het volgende:
liefdevolle gevoelens voor de duisternis
pi_91037408
quote:
1s.gif Op zaterdag 8 januari 2011 02:49 schreef Raven_ het volgende:
Ik krijg het gevoel dat wij nu in dienst van de NS maar op zondag moeten gaan reizen om de NS problemen op maandag te besparen. De NS zou juist voor ons iets moeten doen. Ik heb er niets aan. Wil liever op zaterdag reizen. Iets leuks gaan doen ter compensatie van de frustratie van de afgelopen maanden.
Je kunt ook op zondag genoeg leuke dingen doen door heel het land. Zo gaan wij morgen lekker een dag naar Rotterdam.
pi_91084137
Ach er klopt helemaal niets van. Site is nu wel aangepast, maar heb nog steeds een hoop vreemde producten. Maargoed, zolang het werkt is het goed. Volgend weekend maar eens testen of reizen op saldo bij de NS nu ook werkt en dan vind ik het allemaal prima :)
pi_91086605
quote:
1s.gif Op zondag 9 januari 2011 20:45 schreef Hugo__Boss het volgende:
Ach er klopt helemaal niets van. Site is nu wel aangepast, maar heb nog steeds een hoop vreemde producten. Maargoed, zolang het werkt is het goed. Volgend weekend maar eens testen of reizen op saldo bij de NS nu ook werkt en dan vind ik het allemaal prima :)
Als student moet je een kaartje kopen wil je de korting krijgen. Met reizen op saldo werkt dit nml nog niet.
pi_91090604
Vanaf 10 januari zou dat wel moeten kunnen, zie deze pagina.
pi_91092321
Na een tijdje weer ingelogd voor de grap op ov-chipkaart.nl... Krijg ik dit te zien

Producten op uw kaart

1. Studenten OV-chipkaart week, NS
Tweede klasse
2. Studentenkaart korting week, NS
Tweede klasse
3. Studentweekend-korting, Onbekend
Tweede klasse
4. Studentweekend-vrij, Onbekend
Tweede klasse

Dat klopt toch helemaal niet dan?... Heb gewoon een Week-OV..
pi_91103042
quote:
1s.gif Op zondag 9 januari 2011 22:07 schreef Tochjo het volgende:
Vanaf 10 januari zou dat wel moeten kunnen, zie deze pagina.
Ah dat wist ik niet. Bedankt voor de info.
  maandag 10 januari 2011 @ 08:05:29 #98
298335 AllesWatWas
Ga Niet Weg Van Me
pi_91103166
De grote vraag is natuurlijk of er saldo van je studententOV-weekkaart wordt afgeschreven als je aanstaande zondag in- en uit- gaat checken ;)
“Je moet vergeten, alles kun je vergeten, want alles verdwijnt al.
Vergeet de tijd van misverstanden, en de tijd verspild aan het hoe en waarom.
Vergeet de uren waarin wij vermoordden, door het zoeken waarom, het hart van ons geluk.”
pi_91103415
quote:
1s.gif Op maandag 10 januari 2011 08:05 schreef AllesWatWas het volgende:
De grote vraag is natuurlijk of er saldo van je studententOV-weekkaart wordt afgeschreven als je aanstaande zondag in- en uit- gaat checken ;)
In je vrije reisperiode, wat in januari zondag ook is, hoeft dit nog niet. Het mag wel maar hoeft niet.
Ik zou er maar vanuit gaan dat het niet werkt :P.
  maandag 10 januari 2011 @ 08:33:20 #100
298335 AllesWatWas
Ga Niet Weg Van Me
pi_91103460
Precies, daarom is het juist zo interessant om het je af te vragen :P Mocht iemand zich zondag vervelen: het goedkoopste NS-traject is 1,20 (enkele reis, 2e klas, korting) en dat gaat dan naar zo'n kansloos klein station wat naast een grote stad ligt ;)
“Je moet vergeten, alles kun je vergeten, want alles verdwijnt al.
Vergeet de tijd van misverstanden, en de tijd verspild aan het hoe en waarom.
Vergeet de uren waarin wij vermoordden, door het zoeken waarom, het hart van ons geluk.”
pi_91120943
Ga er maar vanuit dat er op de zondag gewoon geld wordt afgeschreven! Ze gaan echt niet voor zo'n actie de software aanpassen. Bovendien hoef je als je gratis reist al niet in te checken, dus waarom zou je dit op de zondag wel doen als je gaat reizen.

Als je het wil testen trouwens: check in bij een paal en wacht 3 minuten en check dan weer uit. Zou je niks mogen kosten.
  maandag 10 januari 2011 @ 19:18:24 #102
28609 Veerboot
Mensoverbrengschuit
pi_91127566
quote:
1s.gif Op maandag 3 januari 2011 21:47 schreef Hugo__Boss het volgende:
Probeer wat er gebeurt als je incheckt. In principe zou moeten gelden wat in Mijn IN Groep staat. Zal wel goed zitten hoor, het is mij ook wel eens gebeurd die restituties.
quote:
1s.gif Op vrijdag 7 januari 2011 16:41 schreef Veerboot het volgende:
Hoef maandag pas weer te reizen met OV, kan het dan checken. Mijn IB-groep/DUO zegt:
[ code verwijderd ]
Staat er vaag ('31-12-2010 t/m 31-12-2010'?), maar klopt dan wel denk ik?
Vandaag weer gereisd: werd gewoon, zoals de bedoeling was, geld van m'n kaart afgeschreven. Alles in Ordnung dus. :)
pi_91217392
quote:
10s.gif Op woensdag 5 januari 2011 20:25 schreef Bravebart het volgende:

[..]

:o Dan heb je een heel wat soepelere medewerker gehad dan ik :D
Afgelopen maandag vond ik m'n ovchipkaart in de brievenbus, netjes binnen de week dus! *O*
I reject reality and substitute my own
pi_91221973
Ik wen me vanaf nu ook maar aan om in en uit te checken bij de trein. Kan het in geen geval foutgaan en hoef je ook niet extra na te denken :)
pi_91861728
Zondag voor de laatste keer gratis reizen met je weekabonnement bij de NS. Gaan jullie nog ergens heen?
pi_91865176
Zondagavond lekker naar mijn eigen huis, stukken beter dan op maandagochtend om half 7 op het station staan om in een volle trein gepakt te worden :')

Je zou er bijna je weekkaart voor inruilen... ;)
pi_91892851
Ik ga naar Texel :). Zal ook een van de laatste dagen zijn dat ik gratis met het ov kan :(
pi_91893143
Ik denk dat ik lekker een dagje naar Amsterdam ga. Vind dat ze zulke acties wel vaker mogen doen :P.
pi_92019760
Zondag ga ik ook ja. Maar morgen moet ik ook, dus niet gratis helaas. Maar iemand die al gereisd heeft op saldo? Ik wil dat morgen eigenlijk ook doen, maar het moet wel werken natuurlijk :)
pi_92031621
quote:
19s.gif Op vrijdag 28 januari 2011 23:57 schreef Hugo__Boss het volgende:
Zondag ga ik ook ja. Maar morgen moet ik ook, dus niet gratis helaas. Maar iemand die al gereisd heeft op saldo? Ik wil dat morgen eigenlijk ook doen, maar het moet wel werken natuurlijk :)
Ik zit ook met die vraag,, voor vandaag... ;-)
  zaterdag 29 januari 2011 @ 11:53:18 #111
122648 Bravebart
Křbenhavn er pĺ plads ja
pi_92033232
quote:
1s.gif Op dinsdag 25 januari 2011 19:38 schreef JoshuaL het volgende:
Zondag voor de laatste keer gratis reizen met je weekabonnement bij de NS. Gaan jullie nog ergens heen?
Amsterrrrrrrdam *O*

quote:
19s.gif Op vrijdag 28 januari 2011 23:57 schreef Hugo__Boss het volgende:
Zondag ga ik ook ja. Maar morgen moet ik ook, dus niet gratis helaas. Maar iemand die al gereisd heeft op saldo? Ik wil dat morgen eigenlijk ook doen, maar het moet wel werken natuurlijk :)
Ja, het werkt. Een conducteur zei me gister al dat we al op saldo konden gaan reizen :P
Op donderdag 22 november 2012 00:14 schreef ondeugend het volgende:
liefdevolle gevoelens voor de duisternis
  zaterdag 29 januari 2011 @ 11:55:26 #112
51398 MisterJ.Lo
LL.M (Master of Laws).
pi_92033312
Wat een verschrikkelijke, maar vooral slechte kwaliteit hebben die studenten ov-chipkaarten. Binnen twee weken is mijn nieuwe vervangende studenten ov-chipkaart stuk gegaan zonder dat er gebreken aan de buitenkant erop te zien zijn. En dit is al mijn tweede studenten ov-chipkaart die er zomaar mee opgehouden is.
Any man who can drive safely while kissing a pretty girl
is simply not giving the kiss the attention it deserves.
pi_92033891
Zit in de trein en reis op saldo. Blijkbaar kan het, want behalve dat de conducteur mij paar aan keek (zou hij denken dat ik mijn saldo thuis heb opgewaardeerd? ;-) ) mocht ik gewoon blijven zitten.:)
  zaterdag 29 januari 2011 @ 13:46:15 #114
319525 Schild
Stay Hungry, Stay Foolish
pi_92037321
Klopt het dat als je je Studenten OV via DUO online stopzet, je vervolgens ook nog naar z'n oplaadpunt moet om je abbonoment eraf te halen? :?
pi_92038754
jup
'Expand my brain, learning juice!'
&lt;a href="http://www.last.fm/user/crossover1" rel="nofollow" target="_blank"&gt;Last.fm&lt;/a&gt;
  zaterdag 29 januari 2011 @ 15:21:39 #116
319525 Schild
Stay Hungry, Stay Foolish
pi_92041248
Maar dat eraf halen is dan toch alleen nodig als je je Studenten OV wilt gaan gebruiken als een 'gewone' OV kaart?
  zondag 30 januari 2011 @ 01:11:32 #117
-1 #ANONIEM
Integere Lul
pi_92063657
Ik heb een vraagske.
Als je de 2 weken voor je stufi ingaat al je abo ophaalt en je maakt er meteen gebruik van heeft dat dan gevolgen?
Feyenoord Rotterdam
pi_92069436
quote:
14s.gif Op zondag 30 januari 2011 01:11 schreef o.us het volgende:
Ik heb een vraagske.
Als je de 2 weken voor je stufi ingaat al je abo ophaalt en je maakt er meteen gebruik van heeft dat dan gevolgen?
Zover ik weet heeft het een bepaalde ingangsdatum. Dus als je hem nu al ophaalt gebeurt er niks en reis je gewoon op saldo.
pi_92071027
quote:
1s.gif Op zaterdag 29 januari 2011 15:21 schreef Schild het volgende:
Maar dat eraf halen is dan toch alleen nodig als je je Studenten OV wilt gaan gebruiken als een 'gewone' OV kaart?
Ja, of als je geen recht meer hebt op je reisproduct.
'Expand my brain, learning juice!'
&lt;a href="http://www.last.fm/user/crossover1" rel="nofollow" target="_blank"&gt;Last.fm&lt;/a&gt;
pi_92155864
Als je naar het buitenland gaat, kun je en vergoeding krijgen voor je OV-chipkaart. Kun je ook je OV-chipkaart stopzetten in Nederland zodat je geen gebruik maakt van het OV-recht maar dat je een vergoeding krijgt?
Als je hoort hoe het klokje thuis tikt, zit je niet in het café.
  dinsdag 1 februari 2011 @ 01:57:15 #121
209973 Slickk
Flügeldrinkprivéles
pi_92158814
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 februari 2011 00:15 schreef Chr1st1aan het volgende:
Als je naar het buitenland gaat, kun je en vergoeding krijgen voor je OV-chipkaart. Kun je ook je OV-chipkaart stopzetten in Nederland zodat je geen gebruik maakt van het OV-recht maar dat je een vergoeding krijgt?
Nope, dat kon in het verleden wel maar tegenwoordig kun je alleen op die manier een vergoeding krijgen als je naar het buitenland gaat.
pi_92184224
Enige voordeel van stopzetten is dat je mocht je binnen 10 jaar geen diploma halen, een behoorlijk kleinere studieschuld hebt.
pi_92185069
Waar lezen jullie dat je bij stopzetten weer naar zo'n oplaadpunt moet?

http://www.ib-groep.nl/particulieren/reizen/stopzetten.asp
pi_92186103
Dat staat op deze website.
pi_92186203
Ik probeer een account aan te maken op https://www.ov-chipkaart.nl, echter dit wil niet lukken.
Ik krijg de volgende foutmelding:
quote:
Voer a.u.b. het kaartnummer van een persoonlijke kaart in en/of de geboortedatum, het adres en eventueel de rekeninggegevens zoals opgegeven bij uw kaartaanvraag.
Ik heb de gegevens goed ingevuld en zelfs nog gecontroleerd met hoe deze bekend staan bij de DUO - IB-groep.
Weet iemand hoe dit kan anders zal ik de klantenservice moeten bellen.
pi_92186732
Heb je je studentenkaart op het adres van je ouders? Dit moet iig hetzelfde adres zijn.
'Expand my brain, learning juice!'
&lt;a href="http://www.last.fm/user/crossover1" rel="nofollow" target="_blank"&gt;Last.fm&lt;/a&gt;
pi_92188291
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 februari 2011 19:13 schreef crossover het volgende:
Heb je je studentenkaart op het adres van je ouders? Dit moet iig hetzelfde adres zijn.
Ik woon al jaren niet meer bij mijn ouders. Ik ben wel 2 jaar geleden verhuist, misschien hebben ze dan toch nog mijn oude gegevens?
edit: Schijnbaar was dit dus toch het geval, heb nu wel mijn account kunnen aanmaken.
pi_92196870
Ik ben vorige week afgestudeerd. Klopt het dat ik nou nog 5 dagen mijn OV kan gebruiken en hem dus van het weekend kan blokkeren? Of ben ik al te laat?
pi_92197339
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 februari 2011 21:59 schreef KneiterS het volgende:
Ik ben vorige week afgestudeerd. Klopt het dat ik nou nog 5 dagen mijn OV kan gebruiken en hem dus van het weekend kan blokkeren? Of ben ik al te laat?
Je kunt het beste even kijken op de site van de DUO - IB-groep: Stopzetten. Je mag in die 5 dagen je OV kaart sowieso niet gebruiken.
pi_92199375
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 februari 2011 19:01 schreef Tochjo het volgende:
Dat staat op deze website.
Dat is toch wel erg wrang dat het niet op de site van de ib-groep zelf staat.

"Je loopt kans op een boete van het OV-bedrijf waarmee je reist als je jouw studentenreisproduct niet van je kaart verwijdert. Ga dus zo snel mogelijk langs een ophaalautomaat!"

Mag dus van geluk spreken dat ik hier toevallig meelas :{
pi_92332618
Misschien een stomme vraag, maar ik kan het nergens vinden.

Aangezien mijn studentenreisproduct vanaf begin april klaarstaat (nieuw kwartaal) zal ik tijdelijk nog op saldo moeten reizen.
Binnenkort zal ik het aanvraagformulier voor de StudentenOV-chipkaart de deur uit doen en hopen dat ik hem zo snel mogelijk ontvang.
Nu is mijn vraag: Kan ik gewoon op saldo of met een soort maand-/weekabonnement(en) reizen in de tussentijd of...? (Deze vraag STOND op die website, maar kan ik in dit topic als daar niet vinden.)

Ben benieuwd, lijkt me wel handig in ieder geval! :)
  vrijdag 4 februari 2011 @ 18:40:14 #132
-1 #ANONIEM
Integere Lul
pi_92335539
quote:
Op vrijdag 4 februari 2011 17:32 schreef Xanland het volgende:
Misschien een stomme vraag, maar ik kan het nergens vinden.

Aangezien mijn studentenreisproduct vanaf begin april klaarstaat (nieuw kwartaal) zal ik tijdelijk nog op saldo moeten reizen.
Binnenkort zal ik het aanvraagformulier voor de StudentenOV-chipkaart de deur uit doen en hopen dat ik hem zo snel mogelijk ontvang.
Nu is mijn vraag: Kan ik gewoon op saldo of met een soort maand-/weekabonnement(en) reizen in de tussentijd of...? (Deze vraag STOND op die website, maar kan ik in dit topic als daar niet vinden.)

Ben benieuwd, lijkt me wel handig in ieder geval! :)
Tot die tijd is het gewoon een persoonlijke OV-Chipkaart. Ook voor na jouw studie.
Feyenoord Rotterdam
pi_92335591
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 februari 2011 22:32 schreef das_phantom het volgende:

[..]

Dat is toch wel erg wrang dat het niet op de site van de ib-groep zelf staat.

"Je loopt kans op een boete van het OV-bedrijf waarmee je reist als je jouw studentenreisproduct niet van je kaart verwijdert. Ga dus zo snel mogelijk langs een ophaalautomaat!"

Mag dus van geluk spreken dat ik hier toevallig meelas :{
Maar hoe kan het vervoersbedrijf er achter komen dat jij geen recht meer hebt op dit studentenabonnement. Of komt er in hun systeem te staan dat je geen recht meer hebt op het abonnement? Ik heb 31 januari mijn week abonnement opgezegd via DUO en ben al 2 keer langs zo'n ophaal punt geweest maar mijn OV abonnement kon ik er niet vanaf halen. Mochten jullie weten hoe dit komt dan hoor ik het graag.
pi_92338435
quote:
1s.gif Op vrijdag 4 februari 2011 18:41 schreef montoya_fan het volgende:

[..]

Maar hoe kan het vervoersbedrijf er achter komen dat jij geen recht meer hebt op dit studentenabonnement. Of komt er in hun systeem te staan dat je geen recht meer hebt op het abonnement? Ik heb 31 januari mijn week abonnement opgezegd via DUO en ben al 2 keer langs zo'n ophaal punt geweest maar mijn OV abonnement kon ik er niet vanaf halen. Mochten jullie weten hoe dit komt dan hoor ik het graag.
Ik gok dat de DUO - IB-groep gewoon doorgeeft aan translink dat je vanaf een bepaalde datum niet meer gratis mag reizen, heb je dit toch gedaan (je moet immers in en uitchecken en dit regristreren ze) kun je dus een boete krijgen.
Je moet je reisproduct stopzetten binnen 5 dagen nadat je geen recht meer hebt op studiefinanciering. Je mag, als je het reisproduct stop hebt gezet, wel gewoon reizen met je OV-chipkaart. Kijk ook eens op "stopzetten studentenreisproduct".
Je kunt natuurlijk ook altijd even bellen met de DUO - IB-groep of via Twitter vragen aan @Duostudent.
pi_92360135
Ik heb een probleem met het stopzetten van het reisproduct.. Volgens de IB groep site kon je door te bellen het reisproduct stopzetten.

"Je kunt je studentenreisproduct ook per direct stopzetten door te bellen met (088) 424 76 99. Reizen is dan vanaf de eerste dag na je telefoontje niet meer mogelijk."

Ik had naar (088) 424 76 99 gebeld om het stop te zetten, maar het reisproduct staat dus gewoon nog steeds op m'n chipkaart. Dit betekend dus meer boete.

Iemand raad?
pi_92360165
Zoals ik het begrijp krijg je nu geen boete meer van de ib-groep maar wel van de ov-maatschappij als je reist. Je moet je week/weekendabo bij zo'n gele automaat er af gaan halen.
pi_93163541
quote:
14s.gif Op vrijdag 4 februari 2011 18:40 schreef o.us het volgende:

[..]

Tot die tijd is het gewoon een persoonlijke OV-Chipkaart. Ook voor na jouw studie.
Meh, ik blijf vragen, ze zijn namelijk lekker onduidelijk.

Volgens de persoon die ik quote is mijn studenten OV-chipkaart voor activering (april dus) een persoonlijke.

In ieder geval, hij is dus bruikbaar voor April (nieuwe kwartaal, en kan vanaf 15e pas studentenreisproduct er op laden).

Dan nog het laatste, wat ik wederom ook nergens kan vinden, als ik bijvoorbeeld dmv ROS nu zou inchecken, dan krijg ik geen reductie of wel (aka: wordt ie wel of niet als studentenOV herkent) ?
  dinsdag 22 februari 2011 @ 19:13:22 #138
-1 #ANONIEM
Integere Lul
pi_93164002
quote:
Op dinsdag 22 februari 2011 19:03 schreef Xanland het volgende:

[..]

Meh, ik blijf vragen, ze zijn namelijk lekker onduidelijk.

Volgens de persoon die ik quote is mijn studenten OV-chipkaart voor activering (april dus) een persoonlijke.

In ieder geval, hij is dus bruikbaar voor April (nieuwe kwartaal, en kan vanaf 15e pas studentenreisproduct er op laden).

Dan nog het laatste, wat ik wederom ook nergens kan vinden, als ik bijvoorbeeld dmv ROS nu zou inchecken, dan krijg ik geen reductie of wel (aka: wordt ie wel of niet als studentenOV herkent) ?
Pas als jouw reisrecht is ingegaan :).
Feyenoord Rotterdam
pi_93165483
Kan ik er tot die tijd bijvoorbeeld wel dalkorting op zetten, aangezien ik 2 maal per week alles na 9 uur (be)reis?
pi_93165819
quote:
1s.gif Op dinsdag 22 februari 2011 19:44 schreef Xanland het volgende:
Kan ik er tot die tijd bijvoorbeeld wel dalkorting op zetten, aangezien ik 2 maal per week alles na 9 uur (be)reis?
Jahoor dit zou gewoon moeten kunnen.
  zondag 27 februari 2011 @ 15:11:02 #141
230345 conobram
is neit lam
pi_93391578
Ik stond vrijdag nadat ik zojuist terug was gekomen van vakantie wel met een bek vol tanden, ik stapte de tram in en hield mijn pas voor de lezer en er gebeurde niets! Hij is dus gewoon defect. Heeft iemand enig idee of dit van de röntgenstraling of iets dergelijks van de veiligheidscontroles op het vliegveld kan komen?
pi_93395539
Nee, daar zou het niet van moeten kunnen komen.
pi_93581057
Ovchipkaart incl portomonee en dergelijke vorige week gestolen, flink balen en helemaal omdat ik iedere dag van Eindhoven naar Utrecht moet, zijn toch dure grapjes! Nu vond ik ergens nog een oude ovstudentenchipkaart die ik dacht voor de zomer te zijn verloren, heb deze toen niet laten blokkeren maar gewoon een nieuwe aangevraagd, dus blijkt het dus dat ik mijn reisproduct over kan laten zetten van de gestolen kaart naar deze oude kaart en dit duurt ongeveer 5 dgn! Hoop dat dit goed gaat, maar misschien is dit een tip voor de mensen die van zich zelf weten dat ze nog al snel dingen kwijt raken ;)

Maar nu staat hij er dus nog niet op zit pas op dag 2 maar omdat ik 9 van de 10 keer niet gecontroleerd wordt wilde ik gewoon maar in stappen en wel zien mag toch 1x per jaar je ovstudentenchipkaart vergeten maar overal staat 35 euro boete + ritprijs, kan ik dan tegen die conducteur zeggen dat ik een retourtje wil of moet ik als ik het op de heen weg is weer een enkeltje terug kopen?
pi_93600089
Retourtje kan je wel kopen hoor.
pi_93632402
Ik heb mijn OV stopgezet, tot zover gelukt.
En nu, hoe haal je dat product eraf? heb gebeld met meerdere lijnen, en die hebben het alleen over stopzetten.
En als ik incheck ( :@ ) dan zegt 'ie nog steeds 30-12-2030, help?
Hoi, ik ben robuust89 en ik ben nieuw!
pi_93677812
Wat dacht je van het apparaat waar je 'm er ook mee op hebt gezet?
'Expand my brain, learning juice!'
&lt;a href="http://www.last.fm/user/crossover1" rel="nofollow" target="_blank"&gt;Last.fm&lt;/a&gt;
pi_93678738
quote:
1s.gif Op zaterdag 5 maart 2011 10:17 schreef crossover het volgende:
Wat dacht je van het apparaat waar je 'm er ook mee op hebt gezet?
Joh!
Staat er dan ook een optie: "studentenreisproduct verwijderen"?
Nee.

Wat is de bedoeling?
Hoi, ik ben robuust89 en ik ben nieuw!
  zaterdag 5 maart 2011 @ 11:03:23 #148
-1 #ANONIEM
Integere Lul
pi_93678776
quote:
Op zaterdag 5 maart 2011 11:01 schreef robuust89 het volgende:

[..]

Joh!
Staat er dan ook een optie: "studentenreisproduct verwijderen"?
Nee.

Wat is de bedoeling?
Opnieuw ophalen.
Feyenoord Rotterdam
pi_93762655
quote:
Op zaterdag 5 maart 2011 11:03 schreef o.us het volgende:

[..]

Opnieuw ophalen.
"er staan geen bestellingen voor u klaar" *pieeeeep*
"verwijder uw Ov. Chipkaart"

Oké, en nu?
Hoi, ik ben robuust89 en ik ben nieuw!
  maandag 7 maart 2011 @ 12:03:55 #150
-1 #ANONIEM
Integere Lul
pi_93763711
quote:
14s.gif Op maandag 7 maart 2011 11:36 schreef robuust89 het volgende:

[..]

"er staan geen bestellingen voor u klaar" *pieeeeep*
"verwijder uw Ov. Chipkaart"

Oké, en nu?
Bellen want dit klopt niet.
Feyenoord Rotterdam
pi_98221746
Ik kreeg net het volgende mailtje van DUO: Beste student,

Je hebt studiefinanciering aangevraagd. Met ingang van 1 juni 2011 is er iets veranderd: studenten moeten namelijk zelf voor een persoonlijke OV-chipkaart zorgen. Omdat jij op of na 1 juni studiefinanciering hebt aangevraagd, geldt dit ook voor jou.

Wat moet je doen?
Heb je nog geen persoonlijke OV-chipkaart? Schaf er dan een aan. Kijk hiervoor op www.ov-chipkaart.nl.

Je ontvangt binnenkort een informatiepakket van de Klantenservice OV-chipkaart. Daarin kun je lezen hoe je je OV-chipkaart geschikt kunt maken voor je studentenreisproduct.

Meer weten?
Wil je nu alvast meer weten, kijk dan eens op www.studentenreisproduct.nl.

Met vriendelijke groet,

Directeur Klantenservice
Dienst Uitvoering Onderwijs


Nu snap ik het niet meer, ik ben dus naar ov-chipkaart.nl gegaan en nu heb ik de indruk dat ik die kaart zelf moet gaan betalen (¤7,50) (dus niet wat er op komt te staan)! Maar als ik bij DUO zelf inlog, zie ik dat ik volgens hen al een weekabbonement heb. Dit soort dingen snap ik nooit zo goed.
pi_98221930
Klopt, iedereen krijgt automatisch een weekabonnement en moet dus alleen nog aan een chipkaart gekoppeld te worden. Deze moet je zelf regelen of heb je hoogstwaarschijnlijk al. Zo niet, kijk even op Google, er is bijna altijd wel een actie waar je er zeer goedkoop eentje kan bemachtigen.
  woensdag 15 juni 2011 @ 21:50:16 #153
247775 Gemaskerde
JerseyShore GUIDO.
pi_98223824
quote:
19s.gif Op woensdag 15 juni 2011 21:23 schreef Hugo__Boss het volgende:
Klopt, iedereen krijgt automatisch een weekabonnement en moet dus alleen nog aan een chipkaart gekoppeld te worden. Deze moet je zelf regelen of heb je hoogstwaarschijnlijk al. Zo niet, kijk even op Google, er is bijna altijd wel een actie waar je er zeer goedkoop eentje kan bemachtigen.
Als je zelf al een persoonlijke heb, bijv. door gestopt te zijn met studie paar maanden geleden, kan je die gebruiken? :)
Hey hallo wat een enorm kuttopic.
pi_98230155
Ja, enige eis is een persoonlijke kaart, als je naam erop staat is het een persoonlijke en kun je hem gebruiken. Denk wel dat er geen andere producten op dienen te staan, volgens mij is er niks dat al werkt naast je studenten ov.
pi_98741907
Ik heb een vraagje, ik ga in september studeren en heb in maart ofzo me al ingeschreven voor een studie.
Nu heb ik een paar weken geleden het aanvraagformulier voor de chipkaart gekregen, opgestuurd, vandaag mijn chipkaart binnengekregen.
Nu ga ik dus pas in september beginnen, maar ik zou de chipkaart wel graag al gebruiken in de vakantie...
kan dat gewoon?
Zoja, hoe kan ik dat het beste doen? Gewoon saldo eropzetten, automatisch opladen en klaar?
Of levert dat problemen op met het studentenreisproduct?
pi_98776555
En mijn OV-chipkaart is kapot. :{
Heb deze al een jaar en nooit problemen mee gehad, had em ook altijd in een vakje bij andere pasjes en haalde het pasje er eigenlijks nooit uit. Gistermiddag en vanochtend deed ie al wat apart (moest het pasje wel 20x voor zo'n apparaat halen voordat hij het deed) maar vanmiddag gaf ie helemaal de geest. Het pasje heeft ook helemaal geen scheurtjes of deukjes of wat dan ook. :(

Heeft iemand dit vaker meegemaakt?
pi_98792944
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 22:42 schreef Femke3112 het volgende:
Ik heb een vraagje, ik ga in september studeren en heb in maart ofzo me al ingeschreven voor een studie.
Nu heb ik een paar weken geleden het aanvraagformulier voor de chipkaart gekregen, opgestuurd, vandaag mijn chipkaart binnengekregen.
Nu ga ik dus pas in september beginnen, maar ik zou de chipkaart wel graag al gebruiken in de vakantie...
kan dat gewoon?
Zoja, hoe kan ik dat het beste doen? Gewoon saldo eropzetten, automatisch opladen en klaar?
Of levert dat problemen op met het studentenreisproduct?
Dat kan gewoon, alleen saldo erop zetten en automatisch opladen kan geen kwaad. Je studentenreisproduct staat ook pas 2 weken voor 1 september klaar geloof ik, dus kan sowieso geen kwaad. Maar ik zou wel een beetje oppassen met andere producten, zoals bv het product van Veolia voor standaard dalurenkorting in de trein. Wie weet matcht dat niet goed straks.
pi_98793036
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 17:59 schreef 91Vos het volgende:
En mijn OV-chipkaart is kapot. :{
Heb deze al een jaar en nooit problemen mee gehad, had em ook altijd in een vakje bij andere pasjes en haalde het pasje er eigenlijks nooit uit. Gistermiddag en vanochtend deed ie al wat apart (moest het pasje wel 20x voor zo'n apparaat halen voordat hij het deed) maar vanmiddag gaf ie helemaal de geest. Het pasje heeft ook helemaal geen scheurtjes of deukjes of wat dan ook. :(

Heeft iemand dit vaker meegemaakt?
Tja, zoek maar op internet en je komt nog 10000 varianten tegen van een defecte chipkaart. Test hem even goed uit je portemonnee of er geen ander pasje stoort en anders zo snel mogelijk een andere aanvragen.
pi_98822050
quote:
Beste student,

Wij hebben jouw aanvraag voor een Studenten OV-chipkaart ontvangen en nemen deze in behandeling. Je ontvangt binnen twee weken je Studenten OV-chipkaart.

De Studenten OV-chipkaart wordt gestuurd naar het adres dat je op het aanvraagformulier hebt aangegeven:

De heer Bloemstraat
Boemstraat 2
1234 AB Schubbekutteveen

Geweldig. Mijn naam en adres is hetzelfde. Ik net heen gebeld, kan het blijkbaar pas veranderd worden als ik een foute kaart heb binnen gekregen. Dan mag ik die terugsturen en weken wachten. :{
pi_98824424
quote:
19s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 22:02 schreef Hugo__Boss het volgende:

[..]

Dat kan gewoon, alleen saldo erop zetten en automatisch opladen kan geen kwaad. Je studentenreisproduct staat ook pas 2 weken voor 1 september klaar geloof ik, dus kan sowieso geen kwaad. Maar ik zou wel een beetje oppassen met andere producten, zoals bv het product van Veolia voor standaard dalurenkorting in de trein. Wie weet matcht dat niet goed straks.
ja ik heb het inmiddels ook uitgeprobeerd, gewoon met saldo en automatisch opladen, volgens mij werkt het allemaal gelukkig. Ik was sowieso ook al niet van plan om er nog andere producten op te zetten, dus dat gaat wel lukken :D

ander vraagje: ik heb dus automatisch opladen, handig, ik vind het alleen heel raar dat er pas automatisch opgeladen wordt vanaf 5 euro. Dat werkt toch helemaal niet goed? Want bijv. de NS hanteert al 10 euro 'borg'... Dus stel, je hebt nog maar 6 euro, dan kun je al niet meer reizen, omdat er 10 euro afgeschreven moet worden, maar er wordt pas bij 5 euro bijgeladen..
Gevolg: je moet dan alsnog zelf af en toe saldo op je chipkaart zetten? Of zie ik dit verkeerd?
pi_98852792
Nee hoor, dit gaat gewoon goed. Ik snap ook niet waarom ze 5 euro hanteren en niet gewoon 0 euro, maar zodra je bij NS incheckt en je komt uit onder de 5 euro na inchecken, of dit nou negatief is of tussen 0 en 5, wordt je chipkaart opgewaardeerd. Automatisch opwaarderen is dus een 100% garantie dat je altijd in en uit kunt checken waar dan ook. Ook als de incasso op je bank mislukt, wordt je kaart niet meer geblokkeerd geloof ik.
pi_98853294
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juni 2011 15:47 schreef MetBas het volgende:

[..]

Geweldig. Mijn naam en adres is hetzelfde. Ik net heen gebeld, kan het blijkbaar pas veranderd worden als ik een foute kaart heb binnen gekregen. Dan mag ik die terugsturen en weken wachten. :{
Wat lomp dit. De heer Bloemstraat :')
pi_98871488
quote:
19s.gif Op donderdag 30 juni 2011 01:44 schreef Hugo__Boss het volgende:
Nee hoor, dit gaat gewoon goed. Ik snap ook niet waarom ze 5 euro hanteren en niet gewoon 0 euro, maar zodra je bij NS incheckt en je komt uit onder de 5 euro na inchecken, of dit nou negatief is of tussen 0 en 5, wordt je chipkaart opgewaardeerd. Automatisch opwaarderen is dus een 100% garantie dat je altijd in en uit kunt checken waar dan ook. Ook als de incasso op je bank mislukt, wordt je kaart niet meer geblokkeerd geloof ik.
Ja dat snap ik ;)
Maar ik bedoelde meer... Als het instaptarief bij de NS 10 euro is en je hebt nog maar bijv. 6 euro op je kaart staan, dan kun je toch niet inchecken, omdat er geen 10 euro meer op je kaart staat?
En ik snap dus ook niet waarom dat bedrag van 5 euro niet gewoon 10 euro oid is, want dan heb je ook altijd genoeg geld voor dat instaptarief..
pi_98875346
Kan je eigenlijk met je OV chipkaart voor 2 mensen betalen in de bus? Nu alle alternatieven weg zijn, ben ik binnenkort genoodzaakt om betaald te reizen (nadeel van zomervakantie :P) en mijn partner heeft zelf geen OV chip. Een (anonieme) chipkaart erbij kopen is ook weer zo'n gedoe...
What are you gonna do with that
You cheerio-bred, little motherfucker!
  donderdag 30 juni 2011 @ 19:13:41 #165
298335 AllesWatWas
Ga Niet Weg Van Me
pi_98876963
quote:
0s.gif Op donderdag 30 juni 2011 18:32 schreef slvrbld het volgende:
Kan je eigenlijk met je OV chipkaart voor 2 mensen betalen in de bus? Nu alle alternatieven weg zijn, ben ik binnenkort genoodzaakt om betaald te reizen (nadeel van zomervakantie :P) en mijn partner heeft zelf geen OV chip. Een (anonieme) chipkaart erbij kopen is ook weer zo'n gedoe...
Nope, kanniet.
“Je moet vergeten, alles kun je vergeten, want alles verdwijnt al.
Vergeet de tijd van misverstanden, en de tijd verspild aan het hoe en waarom.
Vergeet de uren waarin wij vermoordden, door het zoeken waarom, het hart van ons geluk.”
pi_98892387
Zon kaart haal je zo bij de automaat :P Kost slechts 7.50 euro denk ik
pi_98914279
Ik heb een paar weken terug het formulier "Aanvraag Studenten OV-chipkaart" ingevuld en opgestuurd. Nu heb ik enkele dagen geleden mijn persoonlijke OV-chipkaart ontvangen, maar moet ik nu ook nog het formulier invullen waarmee je je studentenreisproduct koppelt aan je OV-chipkaart of wordt dit automatisch gedaan?
pi_98916740
Dinsdagmiddag dacht ik dat mijn kaart dus ineens de geest gaf, kwam ik er woensdagochtend met toeval achter dat als ik hem een beetje buig, dat hij het dan ineens wel doet. Tot vanochtend, nu is ie dus echt kapot. :') Word echt strontziek van dit kut product.
pi_98992311
quote:
14s.gif Op vrijdag 1 juli 2011 16:27 schreef strontboer het volgende:
Ik heb een paar weken terug het formulier "Aanvraag Studenten OV-chipkaart" ingevuld en opgestuurd. Nu heb ik enkele dagen geleden mijn persoonlijke OV-chipkaart ontvangen, maar moet ik nu ook nog het formulier invullen waarmee je je studentenreisproduct koppelt aan je OV-chipkaart of wordt dit automatisch gedaan?
pi_99012674
Als je specifiek een studenten ov chipkaart hebt aangevraagd zal dit wel automatisch gaan. Maar misschien is dat tegenwoordig veranderd? Dat zal toch wel ergens staan bij de uitleg van de formulieren ofzo?
pi_99013507
Je zou eens kunnen kijken of er al producten klaar staan bij een oplaadpunt.
pi_99029876
quote:
14s.gif Op vrijdag 1 juli 2011 16:27 schreef strontboer het volgende:
Ik heb een paar weken terug het formulier "Aanvraag Studenten OV-chipkaart" ingevuld en opgestuurd. Nu heb ik enkele dagen geleden mijn persoonlijke OV-chipkaart ontvangen, maar moet ik nu ook nog het formulier invullen waarmee je je studentenreisproduct koppelt aan je OV-chipkaart of wordt dit automatisch gedaan?
wanneer heb je je aangemeld voor je studie? Als je dat namelijk voor 1 juni heb gedaan, krijg je het formulier wat jij ook hebt (en ik ook had), en dan krijg je gewoon je chipkaart en kun je m de 15e augustus meteen gebruiken. Laatst (1 juni) zijn die procedures echter veranderd en als je je na die datum hebt aangemeld, moet je zelf koppelen (als ik het goed begrepen heb). Maar jij hebt hetzelfde formulier als ik had en ik hoef niks te koppelen, dus denk dat dat bij jou ook automatisch gaat ;) (ik was ook in verwarring hoor, want dat was allemaal ineens veranderd :P)
pi_99037316
quote:
0s.gif Op maandag 4 juli 2011 18:03 schreef Femke3112 het volgende:

[..]

wanneer heb je je aangemeld voor je studie? Als je dat namelijk voor 1 juni heb gedaan, krijg je het formulier wat jij ook hebt (en ik ook had), en dan krijg je gewoon je chipkaart en kun je m de 15e augustus meteen gebruiken. Laatst (1 juni) zijn die procedures echter veranderd en als je je na die datum hebt aangemeld, moet je zelf koppelen (als ik het goed begrepen heb). Maar jij hebt hetzelfde formulier als ik had en ik hoef niks te koppelen, dus denk dat dat bij jou ook automatisch gaat ;) (ik was ook in verwarring hoor, want dat was allemaal ineens veranderd :P)
Heb me vóór 15 mei aan moeten melden (loting), dus zal wel automatisch gaan dan :9
pi_99046156
1 september kan je hem gebruiken, dan gaat het studiejaar pas in. Vanaf 15 augustus kun je hem wel activeren, maar volgens mij is je product pas vanaf 1 september geldig.
  dinsdag 5 juli 2011 @ 15:56:18 #175
346869 MarokkaanseKip
Denk je dat ja?
pi_99068677
quote:
19s.gif Op maandag 4 juli 2011 23:29 schreef Hugo__Boss het volgende:
1 september kan je hem gebruiken, dan gaat het studiejaar pas in. Vanaf 15 augustus kun je hem wel activeren, maar volgens mij is je product pas vanaf 1 september geldig.
Volgens mij pas 1 oktober toch..
pi_99080576
quote:
0s.gif Op dinsdag 5 juli 2011 15:56 schreef MarokkaanseKip het volgende:

[..]

Volgens mij pas 1 oktober toch..
Wanneer je stufi ontvangt, gaat je OV-chipkaart ook in. Bij de meesten zal dit dus 1 september zijn ;)
  dinsdag 5 juli 2011 @ 20:32:23 #177
346869 MarokkaanseKip
Denk je dat ja?
pi_99080789
quote:
14s.gif Op dinsdag 5 juli 2011 20:27 schreef strontboer het volgende:

[..]

Wanneer je stufi ontvangt, gaat je OV-chipkaart ook in. Bij de meesten zal dit dus 1 september zijn ;)
Ik heb stufi al best lang geleden aangevraagd en bij mij staat er pas 1 oktober.
Maar dacht dat dat sowieso zo was dat het pas 1 oktober inging..
pi_99110043
quote:
0s.gif Op dinsdag 5 juli 2011 20:32 schreef MarokkaanseKip het volgende:

[..]

Ik heb stufi al best lang geleden aangevraagd en bij mij staat er pas 1 oktober.
Maar dacht dat dat sowieso zo was dat het pas 1 oktober inging..
quote:
Algemeen
Zolang je recht hebt op studiefinanciering en geen vergoeding OV-buitenland ontvangt, mag je met het studentenreisproduct (week- of weekendabonnement) gratis of met korting reizen in het openbaar vervoer in Nederland.
Bron: http://www.studentenreisproduct.nl/studentenreisproduct.aspx
  donderdag 7 juli 2011 @ 19:49:54 #179
346869 MarokkaanseKip
Denk je dat ja?
pi_99165664
quote:
Bedankt. :D
Dus ook al staat bij DUO dat het 1-10 ingaat mag je hem al eerder gebruiken?
pi_99166545
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juli 2011 19:49 schreef MarokkaanseKip het volgende:

[..]

Bedankt. :D
Dus ook al staat bij DUO dat het 1-10 ingaat mag je hem al eerder gebruiken?
Hmmm lijkt me wel?! Misschien even een belletje plegen naar DUO? ;)
  donderdag 7 juli 2011 @ 20:16:24 #181
346869 MarokkaanseKip
Denk je dat ja?
pi_99166840
quote:
14s.gif Op donderdag 7 juli 2011 20:10 schreef strontboer het volgende:

[..]

Hmmm lijkt me wel?! Misschien even een belletje plegen naar DUO? ;)
Ik heb eens gegoogled en het schijnt dat je idd pas in otober je OV én stufi ontvangt, omdat het per periode gaat of zo. Dat wordt een maand zelf reizen betalen. :P
Maar je hebt gelijk, ik kan het beste met DUO bellen voor de zekerheid. :)
pi_99167093
Huh wtf. Doe eens linkje als je wilt :P
pi_99167467
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juli 2011 20:16 schreef MarokkaanseKip het volgende:

[..]

Ik heb eens gegoogled en het schijnt dat je idd pas in otober je OV én stufi ontvangt, omdat het per periode gaat of zo. Dat wordt een maand zelf reizen betalen. :P
Maar je hebt gelijk, ik kan het beste met DUO bellen voor de zekerheid. :)
Dat gaat alleen op als je nog geen 18 bent, omdat je dan nog kinderbijslag ontvangt. Als je op de eerste dag van het kwartaal nog geen 18 bent, ontvangen je ouders voor dat kwartaal nog kinderbijslag. Daarom gaat je stufi dan pas per 1 oktober in (het eerste kwartaal waarin je ouders geen kinderbijslag meer ontvangen). Ook de reisrecht gaat dan pas vanaf 1 oktober in.
  donderdag 7 juli 2011 @ 20:37:00 #184
346869 MarokkaanseKip
Denk je dat ja?
pi_99167785
quote:
14s.gif Op donderdag 7 juli 2011 20:22 schreef strontboer het volgende:
Huh wtf. Doe eens linkje als je wilt :P
Wordt op verschillende fora gezegd..

quote:
Ik heb nog wel gebeld, die vrouw zei omdat je studiefinanciering vanaf 1 oktober ingaat moet je alles zelf betalen voor de maand september.
dus weer een maandkaart gehaald... :(
http://forum.girlscene.nl(...)42d30dcebe2793bad1b0

quote:
0s.gif Op donderdag 7 juli 2011 20:30 schreef dotKoen het volgende:

[..]

Dat gaat alleen op als je nog geen 18 bent, omdat je dan nog kinderbijslag ontvangt. Als je op de eerste dag van het kwartaal nog geen 18 bent, ontvangen je ouders voor dat kwartaal nog kinderbijslag. Daarom gaat je stufi dan pas per 1 oktober in (het eerste kwartaal waarin je ouders geen kinderbijslag meer ontvangen). Ook de reisrecht gaat dan pas vanaf 1 oktober in.
Kijk, dat bedoelde ik.
Ik ben nog geen 18, dus voor mij geldt dat ook idd. :P
pi_99167887
Ooooh op die fiets. Dat wordt het voor jou dus de eerste maand zelf betalen :P Ik ben in januari 18 geworden dus ik ontvang gewoon stufi op 1 september en het studentenreisproduct gaat dan ook in :)
pi_99168142
Ter verduidelijking, als je op de eerste dag van het derde kwartaal (dus 1 juli) nog geen 18 was, krijgen je ouders dus voor juli, augustus en september nog kinderbijslag, daarna wordt dat stopgezet en ontvang je stufi + reisrecht.
pi_99168201
nevermind, klopt wel :')
pi_99168593
Het zal wel al 15000 keer gevraagd zijn, maar ik heb niet echt zin om al die topics door te lezen,
die kopie van je identiteitsbewijs, moet die tot a4 formaat worden vergroot of mag die op ware grootte?
pi_99168677
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juli 2011 20:54 schreef Alrac4 het volgende:
Het zal wel al 15000 keer gevraagd zijn, maar ik heb niet echt zin om al die topics door te lezen,
die kopie van je identiteitsbewijs, moet die tot a4 formaat worden vergroot of mag die op ware grootte?
Ware grote toch? Anders wordt ie toch zo onduidelijk als de neter :')
pi_99174954
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juli 2011 20:54 schreef Alrac4 het volgende:
Het zal wel al 15000 keer gevraagd zijn, maar ik heb niet echt zin om al die topics door te lezen,
die kopie van je identiteitsbewijs, moet die tot a4 formaat worden vergroot of mag die op ware grootte?
Gewoon normaal formaat.
pi_99294139
quote:
Je aanvraag voor de studenten OV-chipkaart kan helaas niet verwerkt worden. Dit kan zijn omdat:
*hele lijst
-de kopie van je identiteitsbewijs niet overeenkomt met de pasfoto
Dus als je een andere pasfoto hebt dan de pasfoto op je identiteitsbewijs is het fout? :?
pi_99294699
quote:
0s.gif Op zondag 10 juli 2011 21:10 schreef Gitaarmat het volgende:

[..]

Dus als je een andere pasfoto hebt dan de pasfoto op je identiteitsbewijs is het fout? :?
Blijkbaar wel :+

Maar dan zou je, als je geen pasfoto meer hebt die hetzelfde is als de pasfoto op je id-pas, een nieuwe id-pas aan moet vragen?! 8)7
pi_99295326
quote:
14s.gif Op zondag 10 juli 2011 21:21 schreef strontboer het volgende:

[..]

Blijkbaar wel :+

Maar dan zou je, als je geen pasfoto meer hebt die hetzelfde is als de pasfoto op je id-pas, een nieuwe id-pas aan moet vragen?! 8)7
Dit is kut, ergens staat ook vermeldt dat de pasfoto recent moet zijn. Ik denk dat dat bovenstaande punt niet klopt. Het zal wel een onduidelijke kopie zijn geweest, morgen opnieuw proberen. :+
pi_99295436
quote:
0s.gif Op zondag 10 juli 2011 21:29 schreef Gitaarmat het volgende:

[..]

Dit is kut, ergens staat ook vermeldt dat de pasfoto recent moet zijn. Ik denk dat dat bovenstaande punt niet klopt. Het zal wel een onduidelijke kopie zijn geweest, morgen opnieuw proberen. :+
Als ik jou was zou ik eerst even bellen ;)
  dinsdag 12 juli 2011 @ 12:30:56 #195
180193 Biefstuk
Medium gebakken
pi_99361686
Mijn 2 jarige mbo opleiding heb ik dus net afgerond. Eind deze maand loopt mijn stufi ook af. Inmiddels alweer een nieuwe aangevraagd omdat ik weer een mbo opleiding ga starten maar mijn reisproduct is geldig tot eind deze maand.

Als mijn wijziging van stufi doorgevoerd gaat worden krijg ik dan een reisproduct op 1 augustus of 1 september?
Most people only expose themselves to information that matches their own worldview.
pi_99532834
quote:
0s.gif Op zondag 10 juli 2011 21:10 schreef Gitaarmat het volgende:

[..]

Dus als je een andere pasfoto hebt dan de pasfoto op je identiteitsbewijs is het fout? :?
Nee hoor, ik heb ook een heel andere foto gekozen, ander kapsel, 3 jaartjes ouder - geen probleem, het was wel gewoon goed te zien dat het om een en dezelfde persoon ging.
't Zou toch te gek voot woorden zijn als je foto per se dezelfde moest zijn als die op je ID? :D
pi_99573322
Oke, alsnog opgestuurd en weer een fout. Ze kunnen m'n aanvraag niet meer verwerken blablabla.
Ik moet gewoon een persoonlijke OV-chipkaart online aanmaken en daar het studentenproduct op opladen. maar ik heb al een voordeelurenabonnement van de NS, daar staat ook een pasfoto op en ook OV-Chipkaart. Maar als ik dat wachtwoord van ov-chipkaart.nl invul op studentenreisproduct.nl zegt ie dat de username niet bekend is. :S
pi_99595875
Hoe zit het als je gestopt bent met een opleiding (dus al een OV chip pas hebt) en dit weer jaar begint. Moet ik nu weer een pas aanvragen of krijg ik automatisch bericht dat ik m'n reisproduct kan ophalen? (of moet ik dat zelf ergens op de site aanvragen? staat er niet echt duidelijk
There are only 151 Pokémon.
pi_99599364
quote:
0s.gif Op zondag 17 juli 2011 22:34 schreef Eenskijken het volgende:
Hoe zit het als je gestopt bent met een opleiding (dus al een OV chip pas hebt) en dit weer jaar begint. Moet ik nu weer een pas aanvragen of krijg ik automatisch bericht dat ik m'n reisproduct kan ophalen? (of moet ik dat zelf ergens op de site aanvragen? staat er niet echt duidelijk
Ja kunt je oude kaart gewoon gebruiken en het product weer ophalen als deze gereed staat.
pi_99617258
Heb mijn diploma behaald, dus ben ik klaar met mijn studiefinanciering en OV Studentenkaart. Ik had officieel recht tot en met 31 Juli om te reizen, maar omdat ik deze week al op vakantie ga had ik aangegeven dat ik vanaf 16 Juli geen recht meer wou hebben om mijn reisproduct, dit heb ik al zo'n twee weken geleden aangegeven door met mijn DigiD in te loggen en het aan te geven op de IB site. Dat is nummer een, en is geregeld. Nu moet ik dus alleen nog het product daadwerkelijk van mijn kaart afhalen door naar een ophaalautomaat te gaan en het product eraf te halen. Net even gedaan, maar kon nergens zien hoe ik het eraf haal? Heb totaal geen zin in een boete omdat ik te laat was of dergelijke, en ben tot en met midden Augustus op vakantie namelijk. Wat moet ik nou precies nog doen?
I'm the dude playin' the dude, disguised as another dude!
pi_99618736
Als je een reisproduct eraf wil halen, moet je de optie ''bestelling ophalen'' kiezen. Beetje raar aangezien je iets wil verwijderen. Als het goed is gaat hij dan een bestelling ophalen waarmee het reisproduct eraf gehaald wordt.

Kan wel even duren overigens voordat die bestelling klaarstaat. Bij mij duurde het een dag of 8 voordat ik het reisproduct kon verwijderen, maar misschien heb je geluk en staat het al klaar.
pi_99789633
Ik ben op een doordeweekse dag mijn ov-chip(week)kaart vergeten.
Nu weet ik niet zeker of de laatste keer dat me dit overkwam buiten of binnen het contractjaar valt en of het zin heeft om het nu weer te declareren, aangezien ik dat recht misschien al verspilt heb. Je mag 1 keer per contractjaar het geld terugvragen. Is een contractjaar voor studenten een studiejaar van sept tot juli, of van 1 jan. tot 31 dec?

Alvast bedankt!

Edit: OV vergeten

quote:
Heeft u een NS-/OV-Jaarabonnement en Jaartrajectabonnement, dan kunt u driemaal per contractjaar gebruik maken van deze regeling
Als u uw Voordeelurenabonnement vergeet, kunt u éénmaal per contractjaar gebruikmaken van de 'Regeling voor vergeten abonnementen'.
Voor maandkaarten en Studenten OV-kaarten geldt de regeling een keer per kalenderjaar.
In alle gevallen dient u eerst het vervangend vervoerbewijs betaald / overgemaakt te hebben.
Reply is van 2008. Kan op chipkaart site geen antwoord vinden.

Edit 2:
Ik vraag het gewoon terug, en als het niet kan hoor ik het wel. Maar nu vul ik het formulier in en het kaartnummer van m'n chipkaart past niet in de vakjes van 'Kaartnummer abonnement'. Nog niet aangepast neem ik aan (internetformulier wel zie ik).

[ Bericht 26% gewijzigd door djdg op 22-07-2011 13:29:43 ]
pi_99800330
Ik heb inmiddels 3 weken geleden mijn Studenten ov opgestuurd omdat hier een scheurtje in was gekomen. Vervolgens nog geen vervangende terug gehad, terwijl op de site staat dat dit normaal 2 weken duurt. Iemand hier ervaring mee dat het zo lang duurt?
pi_99815680
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 juli 2011 16:19 schreef Delicacy het volgende:
Ik heb inmiddels 3 weken geleden mijn Studenten ov opgestuurd omdat hier een scheurtje in was gekomen. Vervolgens nog geen vervangende terug gehad, terwijl op de site staat dat dit normaal 2 weken duurt. Iemand hier ervaring mee dat het zo lang duurt?
Volgens mij staat jouw antwoord hier tussen:

http://www.studentenreisproduct.nl/veelgestelde-vragen.aspx
  vrijdag 22 juli 2011 @ 22:16:02 #205
158038 AQuila360
Xbox Ultimate
pi_99817084
Ik heb 1,5 jaar geleden mijn studenten OV stopgezet bij DUO en studielink omdat ik klaar was met de studie en er geen recht meer op had. Alleen heb ik niet bij een oplaad punt het product stop laten zetten. Had dat nu wel of niet gemoeten? Ben sindsdien ook niet meer met de trein geweest.

Heb ook er ook verder nooit bericht over gehad maar hoorde dat vandaag van iemand.
Shaderon: i say boom boom boom now let me hear you say weehooo
SpankmasterC: Tut mir leit Herr AQuila, es soll nicht wieder passieren!
RickoKun: Hey hoi! Ik kom bij dit topiqueje checken weetjuh!
pi_99857609
Het heeft niet iets direct te maken met de studenten-ovchipkaart, toch even mijn 'vraag' hier plempen. Ik weet niet of er een algemeen ov-chipkaarttopic is op FOK?

Anyways. Gratis reizen doordeweeks voor weekkaarten is helaas een maandje over. Ik dacht, ik zal eens zien of het op saldo in de treinen nu ook werkt. Works like a charm. En dat heeft voor mij één groot nadeel. Ik maak namelijk regelmatig de reis Zwolle - Zuidbroek en weer terug. Overstappen in Groningen. Zwolle - Groningen is van de NS, Groningen - Zuidbroek van de Arriva. Ik word dus geacht uit te checken in Groningen bij de NS en weer in te checken bij de Arriva, ook op Groningen. Dit kost mij meer dan het kopen van een kaartje.

Een kaartje Zwolle - Zuidbroek kost 10.70, tweedeklas met korting dus. Met de ov-chipkaart kost me dit Zwolle - Groningen a 9.50 en Groningen - Zuidbroek a 2.50. Samen 12 euro. Nou word ik echt niet arm van die 1.30 die het duurder is, maar ik dacht dat dit absoluut niet de bedoeling was? Dit grapje geldt dan namelijk ook voor de gewone ov-chipkaart. Iemand die hier meer over weet?
I reject reality and substitute my own
pi_99857727
Foto laden duurt zo lang bij aanvragen pffff
pi_99858208
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juli 2011 22:54 schreef CindieY het volgende:
Een kaartje Zwolle - Zuidbroek kost 10.70, tweedeklas met korting dus. Met de ov-chipkaart kost me dit Zwolle - Groningen a 9.50 en Groningen - Zuidbroek a 2.50. Samen 12 euro. Nou word ik echt niet arm van die 1.30 die het duurder is, maar ik dacht dat dit absoluut niet de bedoeling was? Dit grapje geldt dan namelijk ook voor de gewone ov-chipkaart. Iemand die hier meer over weet?
Door de manier waarop het tariefstelsel werkt bij treinreizen, is één lange reis van A naar C goedkoper dan een korte reis van A naar B en een korte reis van B naar C. Doordat je met de OV-chipkaart moet in- en uitchecken als je op een station van vervoersmaatschappij wisselt, worden reizen met twee maatschappijen inderdaad duurder.

Voorlopig kun je het beste papieren treinkaartjes met korting blijven kopen om dit probleem te omzeilen.
pi_99858543
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juli 2011 23:08 schreef Tochjo het volgende:

[..]

Door de manier waarop het tariefstelsel werkt bij treinreizen, is één lange reis van A naar C goedkoper dan een korte reis van A naar B en een korte reis van B naar C. Doordat je met de OV-chipkaart moet in- en uitchecken als je op een station van vervoersmaatschappij wisselt, worden reizen met twee maatschappijen inderdaad duurder.

Voorlopig kun je het beste papieren treinkaartjes met korting blijven kopen om dit probleem te omzeilen.
Daar ben ik inmiddels achter ja ;) Dat was eigenlijk niet zozeer m'n vraag, meer een omslachtige uitleg :P Ik meen me namelijk te herinneren dat er door 'men' was gezegd dat het niet duurder mocht/zou worden dan het huidige kaartjes/strippenkaart-systeem. Ik ben meer op zoek naar bronnen die mijn gedachte bevestigen en/of bronnen die melden dat dit 'opgelost' gaat worden. Op het moment dat het papieren kaartje namelijk écht gaat verdwijnen en je betaalt nog steeds voor 2 losse reizen in plaats van 1 reis, dan is wat mij betreft de ov-chip een grote faal.
I reject reality and substitute my own
pi_99860984
De OV-chipkaart zou kostenneutraal worden ingevoerd. Maar dat betekent niet dat individuele reizen niet duurder zouden worden. De ene reiziger kan duurder uit zijn, terwijl de andere minder gaat betalen.

De commissie Meijdam heeft laatst nog een behoorlijk rapport uitgebracht waarin ze ook aandacht besteedt aan het in- en uitchecken bij meerdere vervoerders. Dat zou afgeschaft moeten worden, waarmee in principe ook de hogere prijs bij meerdere vervoerders opgelost is. Maar goed, we moeten nog maar zien hoe dat advies in de praktijk wordt opgepakt.
  zondag 24 juli 2011 @ 12:52:44 #211
180193 Biefstuk
Medium gebakken
pi_99872551
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 juli 2011 16:19 schreef Delicacy het volgende:
Ik heb inmiddels 3 weken geleden mijn Studenten ov opgestuurd omdat hier een scheurtje in was gekomen. Vervolgens nog geen vervangende terug gehad, terwijl op de site staat dat dit normaal 2 weken duurt. Iemand hier ervaring mee dat het zo lang duurt?
Duurde precies 14 dagen bij mij.
Most people only expose themselves to information that matches their own worldview.
pi_99930172
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juli 2011 23:15 schreef CindieY het volgende:

[..]

Daar ben ik inmiddels achter ja ;) Dat was eigenlijk niet zozeer m'n vraag, meer een omslachtige uitleg :P Ik meen me namelijk te herinneren dat er door 'men' was gezegd dat het niet duurder mocht/zou worden dan het huidige kaartjes/strippenkaart-systeem. Ik ben meer op zoek naar bronnen die mijn gedachte bevestigen en/of bronnen die melden dat dit 'opgelost' gaat worden. Op het moment dat het papieren kaartje namelijk écht gaat verdwijnen en je betaalt nog steeds voor 2 losse reizen in plaats van 1 reis, dan is wat mij betreft de ov-chip een grote faal.
Dit is een van de grootste problemen die nog moet worden opgelost. Voor de trein is er gelukkig een alternatief om een papieren kaartje te kopen, maar voor de rest in de meeste provincies niet meer. Vrij vervelend dus als je een busritje moet maken met 2 verschillende vervoerders, kost je 79 cent teveel elke keer.
pi_99934014
Bij busreizen speelt het probleem niet. Voor een busreis betaal je per reis het basistarief (79 cent bij reizen tegen vol tarief) en het aantal gereisde kilometers keer een vaste prijs per kilometer, die per gebied kan verschillen. Stap je na je busreis binnen 35 minuten over op een andere bus (of een trein van een regionale vervoerder), dan wordt voor die tweede reis het basistarief niet opnieuw in rekening gebracht.
pi_99952837
Heb nog steeds geen bericht gehad dat ik mijn product in augustus kan ophalen oid, moet je dat zelf aangeven bij de DUO/IB site? Weet iemand dat?
There are only 151 Pokémon.
  dinsdag 26 juli 2011 @ 18:51:15 #215
180193 Biefstuk
Medium gebakken
pi_99969729
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 10:40 schreef Eenskijken het volgende:
Heb nog steeds geen bericht gehad dat ik mijn product in augustus kan ophalen oid, moet je dat zelf aangeven bij de DUO/IB site? Weet iemand dat?
Zodra jouw stufi ingaat dan kan je een paar dagen later je product ophalen dacht ik.
Most people only expose themselves to information that matches their own worldview.
pi_99971853
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 18:51 schreef Biefstuk het volgende:

[..]

Zodra jouw stufi ingaat dan kan je een paar dagen later je product ophalen dacht ik.
dat lijkt me niet. stufi begint bij mij 1 september, maar een week daarvoor heb ik al OV nodig ivm 1e introductiedag

edit: heb trouwens bij die Duo site geprobeerd om dat te veranderen, maar dan krijg ik de foutmelding dat ik alleen toekomstige data kan selecteren van wanneer ik OV wil laten beginnen 8)7 Ik selecteerde dus augustus 2011, maar blijkbaar is dat al verleden tijd volgens die site |:( gaat lekker weer
There are only 151 Pokémon.
pi_99973655
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 19:42 schreef Eenskijken het volgende:

[..]

dat lijkt me niet. stufi begint bij mij 1 september, maar een week daarvoor heb ik al OV nodig ivm 1e introductiedag

edit: heb trouwens bij die Duo site geprobeerd om dat te veranderen, maar dan krijg ik de foutmelding dat ik alleen toekomstige data kan selecteren van wanneer ik OV wil laten beginnen 8)7 Ik selecteerde dus augustus 2011, maar blijkbaar is dat al verleden tijd volgens die site |:( gaat lekker weer
Dan mag je je introductie gewoon betalen. Ov gaat 1 sept in..
pi_99974137
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 19:42 schreef Eenskijken het volgende:

[..]

dat lijkt me niet. stufi begint bij mij 1 september, maar een week daarvoor heb ik al OV nodig ivm 1e introductiedag

edit: heb trouwens bij die Duo site geprobeerd om dat te veranderen, maar dan krijg ik de foutmelding dat ik alleen toekomstige data kan selecteren van wanneer ik OV wil laten beginnen 8)7 Ik selecteerde dus augustus 2011, maar blijkbaar is dat al verleden tijd volgens die site |:( gaat lekker weer
Je introductie moet je gewoon zelf betalen, jammer maar helaas! Je krijgt waarschijnlijk een bericht dat je vanaf 15 augustus je reisproduct kan ophalen, en dan is die vanaf 1 september geldig.
pi_99983049
quote:
0s.gif Op maandag 25 juli 2011 20:31 schreef Tochjo het volgende:
Bij busreizen speelt het probleem niet. Voor een busreis betaal je per reis het basistarief (79 cent bij reizen tegen vol tarief) en het aantal gereisde kilometers keer een vaste prijs per kilometer, die per gebied kan verschillen. Stap je na je busreis binnen 35 minuten over op een andere bus (of een trein van een regionale vervoerder), dan wordt voor die tweede reis het basistarief niet opnieuw in rekening gebracht.
Maar dan praten we over dezelfde vervoerder. Dat gaat inderdaad goed. Maar stel je hebt twee verschillende vervoerders. Dan moet je 2x 79 cent betalen.

Praktijkvoorbeeld: Ik ga van Vianen naar Utrecht Jaarbeursplein, meestal vertrek ik vanuit Breda, maar dan heb ik dus de Brabantliner 401 van Veolia. Reizen met Ov chipkaart mogelijk. Vanaf Jaarbeursplein reis ik nog verder. Dit kan of met Connexxion, of met GVU, of met Arriva. Dan moet je opnieuw 79 cent betalen, ook al ben je binnen 35 minuten.
pi_99983161
quote:
19s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 23:09 schreef Hugo__Boss het volgende:

[..]

Maar dan praten we over dezelfde vervoerder. Dat gaat inderdaad goed. Maar stel je hebt twee verschillende vervoerders. Dan moet je 2x 79 cent betalen.

Praktijkvoorbeeld: Ik ga van Vianen naar Utrecht Jaarbeursplein, meestal vertrek ik vanuit Breda, maar dan heb ik dus de Brabantliner 401 van Veolia. Reizen met Ov chipkaart mogelijk. Vanaf Jaarbeursplein reis ik nog verder. Dit kan of met Connexxion, of met GVU, of met Arriva. Dan moet je opnieuw 79 cent betalen, ook al ben je binnen 35 minuten.
Ik heb gelezen dat een nieuw instaptarief niet geldt voor treinen, ook als je zoals in mijn voorbeeld eerst met de NS reist en daarna met Arriva. Dit is dus niet voor bussen? Niet dat het me ooit overkomt hoor.
I reject reality and substitute my own
pi_99984969
quote:
19s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 23:09 schreef Hugo__Boss het volgende:

[..]

Maar dan praten we over dezelfde vervoerder. Dat gaat inderdaad goed. Maar stel je hebt twee verschillende vervoerders. Dan moet je 2x 79 cent betalen.

Praktijkvoorbeeld: Ik ga van Vianen naar Utrecht Jaarbeursplein, meestal vertrek ik vanuit Breda, maar dan heb ik dus de Brabantliner 401 van Veolia. Reizen met Ov chipkaart mogelijk. Vanaf Jaarbeursplein reis ik nog verder. Dit kan of met Connexxion, of met GVU, of met Arriva. Dan moet je opnieuw 79 cent betalen, ook al ben je binnen 35 minuten.
Gek. Dat zou volgens mij toch niet moeten.
pi_100007725
Ik ben dus mijn portemonnee (incl. ov-chipkaart) verloren of hij is gestolen, dat zal ik nooit weten maar dat ik hem niet meer heb is zeker. Als ik nou aangifte doe en ik krijg een bewijs van de politie, kan dat dan dienen als vervangend vervoersbewijs? In onderstaand item wordt uitgelegd dat je je ov niet meer om kon ruilen van week naar weekend (of andersom) omdat je dan de kaart stiekem kon houden en de hele week kon reizen. Dat was TOEN fraudegevoelig, maar ik ga er toch vanuit dat Translink mijn gegevens kan aanpassen waardoor een gestolen kaart(nummer) niet meer uitgelezen kan worden door de conducteur. Ik betaal me nu scheel aan kaartjes waar ik niet eens met korting op mag reizen. Dubbel genaaid dus: ov kwijt én volle mep betalen.

http://cgi.omroep.nl/cgi-(...)000&end=00:22:31:000

Mijn vraag is dus; is er inmiddels als iets veranderd in de regels of vraag ik hier naar de bekende weg? Ik kan dus, zoals een paar posts terug, alleen maar 1 keer per kalenderjaar reiskosten terugvragen en verder is er geen enkele mogelijkheid, want er wordt wél geld ingehouden op mijn studiefinanciering voor gebruik van ov-chipkaart. Dus ik heb er feitelijk wel recht op, toch?
  woensdag 27 juli 2011 @ 15:47:57 #223
122648 Bravebart
Křbenhavn er pĺ plads ja
pi_100007841
quote:
0s.gif Op woensdag 27 juli 2011 15:44 schreef djdg het volgende:
Ik ben dus mijn portemonnee (incl. ov-chipkaart) verloren of hij is gestolen, dat zal ik nooit weten maar dat ik hem niet meer heb is zeker. Als ik nou aangifte doe en ik krijg een bewijs van de politie, kan dat dan dienen als vervangend vervoersbewijs? In onderstaand item wordt uitgelegd dat je je ov niet meer om kon ruilen van week naar weekend (of andersom) omdat je dan de kaart stiekem kon houden en de hele week kon reizen. Dat was TOEN fraudegevoelig, maar ik ga er toch vanuit dat Translink mijn gegevens kan aanpassen waardoor een gestolen kaart(nummer) niet meer uitgelezen kan worden door de conducteur. Ik betaal me nu scheel aan kaartjes waar ik niet eens met korting op mag reizen. Dubbel genaaid dus: ov kwijt én volle mep betalen.

http://cgi.omroep.nl/cgi-(...)000&end=00:22:31:000

Mijn vraag is dus; is er inmiddels als iets veranderd in de regels of vraag ik hier naar de bekende weg?
Je zal gewoon kaartjes moeten kopen, jammer maar helaas. Je kan een kortingskaart kopen, dat scheelt weer 40% dus dan betaal je je iets minder scheel aan kaartjes ;)
Op donderdag 22 november 2012 00:14 schreef ondeugend het volgende:
liefdevolle gevoelens voor de duisternis
pi_100008206
En dit dan? (Is wel verouderd)

http://forum.scholieren.com/archive/index.php/t-1681475.html

quote:
Wat ik zelf gedaan heb toen ik mijn OV kwijtraakte, eerst formulier ophalen bij postkantoor voor aanvraag nieuwe OV. Aangeven dat je deze kwijt bent geraakt. Met dit formulier naar politie gaan om stempel te zetten op dat formulier. Formulier inleveren bij postkantoor, 37 euro (even uit mijn hoofd gezegd) betalen. En kopie van betalingsbewijs + formulier maken.

Ik ging met deze kopie gewoon reizen (al geldt dat officieel niet als een tussentijdse kaart totdat je nieuwe kaart hebt) maar de conducteur accepteerde dit steeds weer! Uitleggen dat je deze kwijt was en iedere keer ook je paspoort laten zien aan conducteur want je naam staat op formulier.

Veel succes verder! hoop dat dit gaat lukken voor jou!
Hmm, die kortingskaart is misschien wel een idee. ^O^
  woensdag 27 juli 2011 @ 16:01:56 #225
122648 Bravebart
Křbenhavn er pĺ plads ja
pi_100008315
quote:
0s.gif Op woensdag 27 juli 2011 15:57 schreef djdg het volgende:
En dit dan? (Is wel verouderd)

http://forum.scholieren.com/archive/index.php/t-1681475.html

[..]

Hmm, die kortingskaart is misschien wel een idee. ^O^
Ik heb de NS erover gebeld en die zijn er heel duidelijk over, je moet een kaartje hebben of een OV-chipkaart, enige andere vorm van vervoersbewijs geldt niet en aan tijdelijke kaarten/formulieren doen ze niet :) We zijn voor de NS nou eenmaal geen betalende klanten, dus ze hebben er weinig aan voor ons allemaal fratsen en tijdelijke dingen te gaan regelen :)
Het is volgens mij een kwestie van een printje van je DUO pagina maken dat je reisrecht hebt, met een krabbel/stempel/weet ik wat, maar de NS wist van geen wijken :P
Been there, done that, spent 10 euro enzo, heeft geen zin, dus je kan je er maar beter bij neerleggen :P
Op donderdag 22 november 2012 00:14 schreef ondeugend het volgende:
liefdevolle gevoelens voor de duisternis
pi_100020661
quote:
14s.gif Op woensdag 27 juli 2011 16:01 schreef Bravebart het volgende:

[..]

Ik heb de NS erover gebeld en die zijn er heel duidelijk over, je moet een kaartje hebben of een OV-chipkaart, enige andere vorm van vervoersbewijs geldt niet en aan tijdelijke kaarten/formulieren doen ze niet :) We zijn voor de NS nou eenmaal geen betalende klanten, dus ze hebben er weinig aan voor ons allemaal fratsen en tijdelijke dingen te gaan regelen :)
Het is volgens mij een kwestie van een printje van je DUO pagina maken dat je reisrecht hebt, met een krabbel/stempel/weet ik wat, maar de NS wist van geen wijken :P
Been there, done that, spent 10 euro enzo, heeft geen zin, dus je kan je er maar beter bij neerleggen :P
Pfff. NS is NIET lief :X

Braveheart, thanks voor de hulp.
pi_100022660
quote:
13s.gif Op woensdag 27 juli 2011 21:24 schreef djdg het volgende:

[..]

Pfff. NS is NIET lief :X

Braveheart, thanks voor de hulp.
Er wordt op de site van de studenten ovkaart ook gewoon gezegd dat je op eigen kosten moet reizen, hier

quote:
Totdat je je vervangende kaart ontvangt - dit duurt ongeveer twee weken - reis je voor eigen rekening.
Het is inderdaad heel erg kut, want je hebt ondertussen eigenlijk gewoon recht op gratis reizen. Ik snap ook niet zo goed dat deze kosten niet gedeclareerd kunnen worden bij DUO, alsof je zo'n ding voor de gein kwijt raakt omdat ie gestolen is o.i.d.
I reject reality and substitute my own
  donderdag 28 juli 2011 @ 00:17:48 #228
122648 Bravebart
Křbenhavn er pĺ plads ja
pi_100029248
quote:
0s.gif Op woensdag 27 juli 2011 22:06 schreef CindieY het volgende:

[..]

Er wordt op de site van de studenten ovkaart ook gewoon gezegd dat je op eigen kosten moet reizen, hier

[..]

Het is inderdaad heel erg kut, want je hebt ondertussen eigenlijk gewoon recht op gratis reizen. Ik snap ook niet zo goed dat deze kosten niet gedeclareerd kunnen worden bij DUO, alsof je zo'n ding voor de gein kwijt raakt omdat ie gestolen is o.i.d.
Snap ik ook niet inderdaad, maar eer we dat aan het verstand van de DUO hebben gepeuterd, is de OV-chipkaart inmiddels al lang verleden tijd denk ik :')
Op donderdag 22 november 2012 00:14 schreef ondeugend het volgende:
liefdevolle gevoelens voor de duisternis
pi_100032614
quote:
9s.gif Op donderdag 28 juli 2011 00:17 schreef Bravebart het volgende:

[..]

Snap ik ook niet inderdaad, maar eer we dat aan het verstand van de DUO hebben gepeuterd, is de OV-chipkaart inmiddels al lang verleden tijd denk ik :')
We mogen hopen dat 'we' tegen die tijd nog stufi en een studenten-ov hebben :X Volgens mij was dit namelijk ook al zo toen de gewone ov-studentenkaart er nog was, kwijt/gestolen was ook voor eigen rekening.

Edit: voor diegene die dus momenteel z'n ovchipkaart kwijt is: hier kun je eenmaal per jaar de kosten van een kaartje van een 'vergeten' kaart declareren. Alle beetjes helpen.
I reject reality and substitute my own
  zaterdag 30 juli 2011 @ 13:17:06 #230
171936 DuTank
Spaashaas.
pi_100122699
Mijn broertje heeft ruim een maand geleden een studenten reisproduct aangevraagd. Hij moest daarvoor een kopie van z'n ID en de OV-Chipkaart mee sturen. Dit heeft hij online gedaan.
Volgens hem heeft ie geen mailtje gehad ter bevestiging, ook niet meteen na het invullen zeg maar, tenminste, dat is wat hij zo denkt want hij weet het niet goed meer.
Dus nu zijn we al een maand verder en hij hoort maar niks. Het kan zijn dat hij gewoon ergens overheen gelezen heeft en dat dit gewoon 2 maanden kan duren ofzo...

Weet iemand of dit nog goed komt? Of kan hij beter het nog even handmatig doen?
Herb is the healing of a nation, alcohol is the destruction.
pi_100172252
Ik begin in september aan mijn nieuwe studie in eindhoven (hbo), ik heb het meeste al geregeld op studielink en me goed ingeschreven op de opleiding. Echter vraag ik me af hoe het verder moet met mijn ov chipkaart, ik heb aangegeven via duo dat ik een vervolg opleiding ga doen, en ik kan me herinneren dat ik een poosje geleden een abonnement heb opgehaald voor mijn pas bij een oplaadpunt. Moet hij het verder nu gewoon goed doen? of vergeet ik iets.
pi_100313509
Ik heb 5 maanden geleden mijn studentenreisproduct stopgezet via IB-groep, maar niet via een ophaalautomaat. toen ik een nieuw product erop wilde zetten had ik het oude product er dus per ongeluk afgehaald. Ik lees nu net dat je een boete kan ontvangen voor het niet eraf halen van je oude product. Ik heb nooit meer met het oude product gereisd en dat staat ook op de ov-chipkaart site via mijnov.

Kan ik nu een boete verwachten?
pi_100320717
Nee hoor, zal wel meevallen. Zo lang je echter niet gereisd hebt.

Ben zelf geen student meer en heb nu een jaar gratis voordeelurenabonnement in huis gekregen. Echter op een nieuwe OV Chipkaart. Weet iemand of ik dat product niet kan kopiëren naar de oude?

Overigens had ik voordat ik student was ook al een OV chipkaart. Jaartje of 5 geleden denk ik voor het eerst in bezit. Hebben ze op die nieuwe OV Chipkaart de pasfoto van 6 jaar geleden gepakt! Toen ik 16-17 was ofzo. Zelfs op mn studenten kaart stond een recentere.
pi_100330643
Het Voordeelurenabonnement kan volgens mij alleen op die OV-chipkaart die je van NS krijgt. Zijn er goede redenen om die niet te gaan gebruiken? Je kunt op die kaart wel producten van andere vervoerders laden.
pi_100363969
Tja. Eigenlijk alleen de reden dat ik nog saldo op mn andere heb staan. En ik het idee heb dat een productje overzetten makkelijker is dan je geld terugkrijgen :)

Maargoed, heb een beetje gezocht en het lijkt hem dus inderdaad niet te gaan worden.
pi_100364545
Ik zie net dat je blijkbaar je studentenkaart kunt beëindigen en het resterende saldo kunt laten overmaken op je bankrekening (zonder administratiekosten, die er voorheen wel waren). Zie deze pagina. Het schijnt ook zo te zijn dat je bij de balie van een vervoerbedrijf je saldo kunt overzetten van de ene kaart op een andere kaart.

[ Bericht 73% gewijzigd door Tochjo op 06-08-2011 01:04:44 ]
pi_100475933
Zojuist even laten doen, was zo overgezet bij NS loket. Product overzetten is blijkbaar niet mogelijk. Studentenkaart maar bewaren denk ik. Of anders maar opzeggen.
pi_100476110
Heb de ov chipkaart inmiddels en het recht ook, ik moet 'm alleen nog opladen bij een automaat. Laatst in zo'n ding gestopt maar er kwam nergens te staan 'studenten product ophalen'. Was waarschijnlijk bij het verkeerde automaat dan? het is zo'n lichtgroen/grijs ding en als je het schermt aanraakt begint ie te tikken en vraagt ie om je chipkaart. Of moet dit gewoon in een ns kaartautomaat?
pi_100500207
quote:
19s.gif Op maandag 8 augustus 2011 20:19 schreef Hugo__Boss het volgende:
Zojuist even laten doen, was zo overgezet bij NS loket.
^O^

quote:
11s.gif Op maandag 8 augustus 2011 20:23 schreef Gitaarmat het volgende:
Heb de ov chipkaart inmiddels en het recht ook, ik moet 'm alleen nog opladen bij een automaat. Laatst in zo'n ding gestopt maar er kwam nergens te staan 'studenten product ophalen'. Was waarschijnlijk bij het verkeerde automaat dan? het is zo'n lichtgroen/grijs ding en als je het schermt aanraakt begint ie te tikken en vraagt ie om je chipkaart. Of moet dit gewoon in een ns kaartautomaat?
Je kunt hier zoeken naar ophaalautomaten bij jou in de buurt. Het gaat om deze gele kastjes, en als het goed is kan het tegenwoordig ook bij de kaartautomaten van NS. Kies voor Ophalen bestelling.
pi_100501214
Volgende week mogen mensen met een week OV weer gratis reizen :D.
pi_100587433
Edit: ach laat ook maar :N

[ Bericht 42% gewijzigd door djdg op 11-08-2011 09:42:06 ]
  vrijdag 12 augustus 2011 @ 10:28:47 #242
277717 KeizerKuzco
I was born this way
pi_100633218
Ik heb een week OV maar die gaat volgende week pas in. Kan ik nu nog wel met 40% korting reizen gedurende week/weekend? En ook een medepassagier?
Drawing a confession out of someone is like doing a beautiful dance. A beautiful dance, with a chainsaw.
pi_100633544
Tijdens de periode 16 juli tot 16 augustus reis je inderdaad met 40 procent korting. De samenreiskorting geldt ook in deze periode. Zie deze pagina.
  vrijdag 12 augustus 2011 @ 10:43:54 #244
277717 KeizerKuzco
I was born this way
pi_100633588
Bedankt!
Drawing a confession out of someone is like doing a beautiful dance. A beautiful dance, with a chainsaw.
  vrijdag 12 augustus 2011 @ 14:55:09 #245
330677 Internepper
Malafide paardenhandelaar
pi_100641794
Omdat ik volgend jaar naar een hbo ga, had ik een OV aangevraagd op de site van DUO. Nu kreeg ik een formulier in de bus, deze had ik ingevuld en opgestuurd. Echter, het duurde best lang en ik dacht ik pleeg maar eens een belletje. Nu bleek dat ze mijn brief niet hadden ontvangen en moest ik vervolgens naar hun site gaan en voor 7,50 een OV aanvragen. Geen probleem, maar nu heb ik vandaag mijn OV-kaart in de bus gekregen. Ik ben nu een beetje aan het zoeken wat ik nu moet doen. Het is voor mij een beetje onduidelijk. Moet ik nu dus naar een oplaadpunt gaan en vervolgens mijn OV erin steken om het studentenreisproduct erop te zetten? Snap het nog niet helemaal, want ik las iets van dat je ook je ov moest koppelen? Iemand die mij kan helpen? Alvast bedankt.
040
pi_100642148
Je moet met je OV naar zo'n geel gekleurde automaat gaan (op de site van OV-Chipkaart kun je zoeken waar het dichtstbijzijnde ophaal/oplaadpunt is).
Dan moet je je OV erin doen en bestelling ophalen kiezen. Je reisproduct wordt zo op je kaart gezet en vanaf 1 september kun je er gebruik van maken.

Zie ook de post van Tochjo een paar post terug.
  vrijdag 12 augustus 2011 @ 15:11:36 #247
330677 Internepper
Malafide paardenhandelaar
pi_100642451
quote:
2s.gif Op vrijdag 12 augustus 2011 15:04 schreef Butterfly91 het volgende:
Je moet met je OV naar zo'n geel gekleurde automaat gaan (op de site van OV-Chipkaart kun je zoeken waar het dichtstbijzijnde ophaal/oplaadpunt is).
Dan moet je je OV erin doen en bestelling ophalen kiezen. Je reisproduct wordt zo op je kaart gezet en vanaf 1 september kun je er gebruik van maken.

Zie ook de post van Tochjo een paar post terug.
Thanks! Nog 1 vraag: kan ik daarna 'gewoon' elke dag van maandag t/m vrijdag gratis met de bus reizen? Of moet ik er in ieder geval geld opzetten?
040
pi_100642638
quote:
0s.gif Op vrijdag 12 augustus 2011 15:11 schreef Internepper het volgende:

[..]

Thanks! Nog 1 vraag: kan ik daarna 'gewoon' elke dag van maandag t/m vrijdag gratis met de bus reizen? Of moet ik er in ieder geval geld opzetten?
:Y , vanaf 1 september kun je doordeweeks gratis reizen, in het weekend met 40% korting. Als je van plan bent om buiten de 'vrij reizen' periode gebruik te maken van je OV, dan moet je er saldo opzetten.
Als de lessen/colleges eerder dan 1 september beginnen, dan moet je er ook saldo opzetten want dan betaal je nog het volle tarief.
  vrijdag 12 augustus 2011 @ 15:20:36 #249
330677 Internepper
Malafide paardenhandelaar
pi_100642849
quote:
0s.gif Op vrijdag 12 augustus 2011 15:15 schreef Butterfly91 het volgende:

[..]

:Y , vanaf 1 september kun je doordeweeks gratis reizen, in het weekend met 40% korting. Als je van plan bent om buiten de 'vrij reizen' periode gebruik te maken van je OV, dan moet je er saldo opzetten.
Als de lessen/colleges eerder dan 1 september beginnen, dan moet je er ook saldo opzetten want dan betaal je nog het volle tarief.
Bedankt! :)
040
pi_100642903
quote:
5s.gif Op vrijdag 12 augustus 2011 14:55 schreef Internepper het volgende:
nu heb ik vandaag mijn OV-kaart in de bus gekregen. Ik ben nu een beetje aan het zoeken wat ik nu moet doen. Het is voor mij een beetje onduidelijk. Moet ik nu dus naar een oplaadpunt gaan en vervolgens mijn OV erin steken om het studentenreisproduct erop te zetten? Snap het nog niet helemaal, want ik las iets van dat je ook je ov moest koppelen?
Het apparaat waar je je studentenreisproduct gaat ophalen, moet wel weten wat jouw kaart is, zodat jouw studentenreisproduct op de goede kaart wordt gezet. Daarom moet je jouw kaart nog koppelen aan je studentenreisproduct. Zie deze pagina voor informatie daarover (en de rest van die site voor algemene informatie over je studentenreisrecht).
  vrijdag 12 augustus 2011 @ 15:43:54 #251
330677 Internepper
Malafide paardenhandelaar
pi_100643716
quote:
0s.gif Op vrijdag 12 augustus 2011 15:21 schreef Tochjo het volgende:

[..]

Het apparaat waar je je studentenreisproduct gaat ophalen, moet wel weten wat jouw kaart is, zodat jouw studentenreisproduct op de goede kaart wordt gezet. Daarom moet je jouw kaart nog koppelen aan je studentenreisproduct. Zie deze pagina voor informatie daarover (en de rest van die site voor algemene informatie over je studentenreisrecht).
Oke, bedankt voor jullie hulp.
040
  vrijdag 12 augustus 2011 @ 16:42:58 #252
333583 Djoezt
Argumentative with the face on
pi_100645880
Dinsdag weer gratis reizen! Zin in :D
  zondag 14 augustus 2011 @ 20:05:58 #253
246107 Zeroku
An Air of Authority.
pi_100726015
Ik begin aan mijn tweede jaar (heb dus al een jaar OV gebruikt). Moet ik op 16 augustus nog activeren of iets van die dingen eer ik weer gratis kan reizen of kan ik zo de bus/trein in springen?
Op zaterdag 28 april 2012 00:09 schreef Klinkerbotsing het volgende:
Lieve jongeman ben jij. :@
Op woensdag 8 juli 2020 18:58 schreef PoezeligDing het volgende:
:* My one and only, master, king , whatever. THE ZER! O+
pi_100727258
Gewoon erin springen.
pi_100735015
quote:
7s.gif Op zondag 14 augustus 2011 20:05 schreef Zeroku het volgende:
Ik begin aan mijn tweede jaar (heb dus al een jaar OV gebruikt). Moet ik op 16 augustus nog activeren of iets van die dingen eer ik weer gratis kan reizen of kan ik zo de bus/trein in springen?
Totdat je klaar bent met studeren hoef je niks meer te activeren! :).
pi_100735103
quote:
0s.gif Op vrijdag 12 augustus 2011 16:42 schreef Djoezt het volgende:
Dinsdag weer gratis reizen! Zin in :D
En morgen moet ik met de trein :{ Wel reizen met korting toch?
pi_100736022
quote:
0s.gif Op zondag 14 augustus 2011 22:27 schreef andre347 het volgende:

[..]

En morgen moet ik met de trein :{ Wel reizen met korting toch?
Ja.
pi_100738379
quote:
0s.gif Op vrijdag 12 augustus 2011 16:42 schreef Djoezt het volgende:
Dinsdag weer gratis reizen! Zin in :D
geldt dat ook voor de mensen die gestopt zijn met een opleiding en nu weer beginnen?
There are only 151 Pokémon.
  Moderator zondag 14 augustus 2011 @ 23:14:34 #259
72712 crew  Rene
Dabadee dabadaa
pi_100738402
Echt echt echt dinsdag pas?

G'samme..
 | ❤ | Triquester... | ツ Met een accént aigu
pi_100739431
quote:
0s.gif Op zondag 14 augustus 2011 23:14 schreef Renesite het volgende:
Echt echt echt dinsdag pas?

G'samme..
Ja echt. Elk jaar van 16 juli tot 16 augustus is hij niet geldig.
pi_100739828
quote:
0s.gif Op zondag 14 augustus 2011 23:14 schreef Eenskijken het volgende:

[..]

geldt dat ook voor de mensen die gestopt zijn met een opleiding en nu weer beginnen?
Nope, je stufi gaat in per 1 sept, dus je ov ook. Behalve natuurlijk wanneer je overbrugging hebt.
Proper names are scopally inert.
Normality is an invention of the power.
  zondag 14 augustus 2011 @ 23:49:51 #262
246107 Zeroku
An Air of Authority.
pi_100740340
quote:
0s.gif Op zondag 14 augustus 2011 22:26 schreef JoshuaL het volgende:

[..]

Totdat je klaar bent met studeren hoef je niks meer te activeren! :).
Ah, thanks :).
Op zaterdag 28 april 2012 00:09 schreef Klinkerbotsing het volgende:
Lieve jongeman ben jij. :@
Op woensdag 8 juli 2020 18:58 schreef PoezeligDing het volgende:
:* My one and only, master, king , whatever. THE ZER! O+
  PR en moderator maandag 15 augustus 2011 @ 09:45:19 #263
288245 crew  Moira
Heeft al lang geen punt meer.
pi_100750139
Mijn stufi gaat volgende maand in, dus m'n OV chipkaart ook.
Ik kan hem vandaag alleen al 'ophalen'.

Ik ben alleen vanaf de 21e al de hele tijd aan het reizen tussen Nijmegen (HAN) en mijn huis. Is er geen optie dat ik die 2 weken ook vergoed krijg?
Of gewoon lief de conducteur aankijk van "hij gaat pas volgende week in maar ik moet nu al naar school en ik heb geen geld :'( "?

Als ik die 2 weken gewoon alles zelf moet betalen ben ik ruim 200 euro lichter....

Edit: ookal gaat mijn chipkaart pas 1 sept. in, kan ik dan wel met 40% korting reizen door hem gewoon te laten zien?

Edit2: ik zie dat mensen zeggen dat je vanaf morgen al gratis kan reizen. Geldt dat dan ook voor de mensen die voor het eerst een studentenreisproduct hebben en hem vandaag ophalen? Of echt pas vanaf 1 sept.?
Fuck the EBU.
pi_100750526
quote:
0s.gif Op maandag 15 augustus 2011 09:45 schreef Moira. het volgende:
Is er geen optie dat ik die 2 weken ook vergoed krijg?
Nee.

quote:
Of gewoon lief de conducteur aankijk van "hij gaat pas volgende week in maar ik moet nu al naar school en ik heb geen geld :'( "?
Dat kun je doen. Misschien kom je daarmee weg, misschien ook niet. Bedenk wel dat het je 35 euro plus de ritprijs kost als de conducteur er niet in meegaat.

quote:
ookal gaat mijn chipkaart pas 1 sept. in, kan ik dan wel met 40% korting reizen door hem gewoon te laten zien?
Nee.

quote:
ik zie dat mensen zeggen dat je vanaf morgen al gratis kan reizen. Geldt dat dan ook voor de mensen die voor het eerst een studentenreisproduct hebben en hem vandaag ophalen? Of echt pas vanaf 1 sept.?
Je studentenreisproduct is onderdeel van je studiefinanciering en die gaat pas op 1 september in. Je hebt dus pas recht op gebruik van je studentenreisproduct vanaf 1 september. Volgend jaar mag ook jij vanaf 16 augustus vrij reizen.
  PR en moderator maandag 15 augustus 2011 @ 10:37:26 #265
288245 crew  Moira
Heeft al lang geen punt meer.
pi_100751288
quote:
0s.gif Op maandag 15 augustus 2011 10:03 schreef Tochjo het volgende:

[..]

Nee.

[..]

Dat kun je doen. Misschien kom je daarmee weg, misschien ook niet. Bedenk wel dat het je 35 euro plus de ritprijs kost als de conducteur er niet in meegaat.

[..]

Nee.

[..]

Je studentenreisproduct is onderdeel van je studiefinanciering en die gaat pas op 1 september in. Je hebt dus pas recht op gebruik van je studentenreisproduct vanaf 1 september. Volgend jaar mag ook jij vanaf 16 augustus vrij reizen.
Okido thanks :) , dat word dus ff flink dokken :')
Er vanuit gaan dat iedere school op 1 september begint :r
Kutoverheid.
Fuck the EBU.
pi_100751317
Het gaat weer allemaal lekker met m'n OV-chipkaart/duo.

Ik ga wisselen van studie, ben per 31-7 uitgeschreven bij mijn studie en heb dus ook mijn stufiefinanciering / reisproduct stopgezet. Reisproduct heb ik stopgezet per 14-07 omdat ik daarna toch op vakantie was, en ik alles vooraf wilde regelen.

Nu blijkt bij een oplaadpaal dat het studentenreisproduct nog steeds op mijn kaart staat. Ik heb geen brief ontvangen, dus volgens deze LINK is alles goed zo omdat de einddatum al op mijn ov-chipkaart zou staan.

Online bij DUO staan ook de goede data aangegeven.

Iemand hier ervaring mee? Ik wil niet proberen in te checken met de kaart om te kijken of het reisproduct nog werkt ofzo, want dit kunnen ze dan (indien hij nog wel werkt) opvatten als een reis.....

Per 1 september heb ik weer reisrecht (staat ook online aangegeven bij DUO), moet ik hiervoor dan nog een nieuw reisproduct ophalen?


//laat maar
Ik heb nu al antwoord terug van duo, reisrecht is inderdaad beëindigd en ik kan vanaf vandaag mijn nieuwe reisproduct ophalen.

[ Bericht 5% gewijzigd door Pizzabodem op 15-08-2011 11:16:08 ]
.
pi_100752340
Ik vind t ook maar vaag, bij veel mensen beginnen de lessen al een week voor 1 september. Heb ook met de OVchipkaart lijn gebeld, die zeiden dat ik gewoon gratis kon reizen en dat mijn pas het al 'deed'.
There are only 151 Pokémon.
pi_100752451
We mogen blij zijn dat we nog gratis mogen reizen met al die bezuinigingen.
pi_100752860
quote:
0s.gif Op maandag 15 augustus 2011 11:17 schreef Eenskijken het volgende:
Ik vind t ook maar vaag, bij veel mensen beginnen de lessen al een week voor 1 september. Heb ook met de OVchipkaart lijn gebeld, die zeiden dat ik gewoon gratis kon reizen en dat mijn pas het al 'deed'.
Is dit bij iedereen zo? want ik begin ook pas officieel op 1 september, maar heb vrijdag al de eerste activiteit ivm. school(een intake) en as. maandag een startgesprek en as. donderdag en vrijdag de introductiedagen en de 29e beginnen de lessen.
maar in die paar dagen ga ik dus een hele hoop aan ov-kosten hebben dus zou het wel fijn vinden om te weten of ik al gebruik kan maken van de week"kaart".

Ik heb voor de zekerheid maar even een mail gestuurd naar ovchipkaart.nl.. :)
  maandag 15 augustus 2011 @ 14:49:06 #270
179798 Rijstbal
Ik heb geen bami
pi_100759921
Was een beetje laat met Stufie aanvragen dit jaar.( 31 juli) Vandaag verwerkt. ^O^
Nu nog m'n reisproduct aanvragen.

Wordt die op mn oude chipkaart gezet? Of moet ik weer een nieuwe OV aanvragen?
#FreeTrapz #FreeFreire #FreeOzz #FreeRollsreus
pi_100763635
quote:
0s.gif Op maandag 15 augustus 2011 14:49 schreef Rijstbal het volgende:
Was een beetje laat met Stufie aanvragen dit jaar.( 31 juli) Vandaag verwerkt. ^O^
Nu nog m'n reisproduct aanvragen.

Wordt die op mn oude chipkaart gezet? Of moet ik weer een nieuwe OV aanvragen?
als je al een persoonlijke ov chipkaart hebt, komt het gewoon daarop te staan :)
pi_100763886
Het werkt weer eens niet, vanaf 15 augustus konden we toch onze bestelling ophalen bij zo'n automaat? :(
  PR en moderator maandag 15 augustus 2011 @ 16:22:00 #273
288245 crew  Moira
Heeft al lang geen punt meer.
pi_100764188
quote:
0s.gif Op maandag 15 augustus 2011 11:17 schreef Eenskijken het volgende:
Ik vind t ook maar vaag, bij veel mensen beginnen de lessen al een week voor 1 september. Heb ook met de OVchipkaart lijn gebeld, die zeiden dat ik gewoon gratis kon reizen en dat mijn pas het al 'deed'.
Dus ookal gaat je stufi en ov pas in vanaf 1 september, je mag die week ervoor WEL gratis reizen naar school?
Fuck the EBU.
  PR en moderator maandag 15 augustus 2011 @ 16:22:46 #274
288245 crew  Moira
Heeft al lang geen punt meer.
pi_100764234
quote:
0s.gif Op maandag 15 augustus 2011 14:49 schreef Rijstbal het volgende:
Was een beetje laat met Stufie aanvragen dit jaar.( 31 juli) Vandaag verwerkt. ^O^
Nu nog m'n reisproduct aanvragen.

Wordt die op mn oude chipkaart gezet? Of moet ik weer een nieuwe OV aanvragen?
Het kan op je oude, maar je moet hem wel eerst koppelen aan je studentenreisproduct voor je die erop kan laden.
Fuck the EBU.
  PR en moderator maandag 15 augustus 2011 @ 16:23:04 #275
288245 crew  Moira
Heeft al lang geen punt meer.
pi_100764246
quote:
8s.gif Op maandag 15 augustus 2011 16:15 schreef Gitaarmat het volgende:
Het werkt weer eens niet, vanaf 15 augustus konden we toch onze bestelling ophalen bij zo'n automaat? :(
Dat is wel wat ik gehoord heb ja, als je stufi ingaat vanaf september.
Fuck the EBU.
  maandag 15 augustus 2011 @ 16:58:37 #276
179798 Rijstbal
Ik heb geen bami
pi_100765902
quote:
0s.gif Op maandag 15 augustus 2011 16:10 schreef cafpow het volgende:

[..]

als je al een persoonlijke ov chipkaart hebt, komt het gewoon daarop te staan :)
Ah bedankt voor je antwoord. :) Scheelt een hoop gedoe met pasfoto's e.d.
#FreeTrapz #FreeFreire #FreeOzz #FreeRollsreus
  maandag 15 augustus 2011 @ 16:59:59 #277
179798 Rijstbal
Ik heb geen bami
pi_100765961
quote:
0s.gif Op maandag 15 augustus 2011 16:22 schreef Moira. het volgende:

[..]

Het kan op je oude, maar je moet hem wel eerst koppelen aan je studentenreisproduct voor je die erop kan laden.
Domme vraag misschien maar hoe doe ik dat ookalweer? :@
#FreeTrapz #FreeFreire #FreeOzz #FreeRollsreus
pi_100767002
quote:
0s.gif Op maandag 15 augustus 2011 16:22 schreef Moira. het volgende:

[..]

Dus ookal gaat je stufi en ov pas in vanaf 1 september, je mag die week ervoor WEL gratis reizen naar school?
Nee. Het studentenreisrecht is onderdeel van je studiefinanciering en die gaat (voor jou) pas op 1 september in.

quote:
0s.gif Op maandag 15 augustus 2011 16:59 schreef Rijstbal het volgende:

[..]

Domme vraag misschien maar hoe doe ik dat ookalweer? :@
Zie hier.
pi_100782536
Ik ga 1 september een studie beginnen. (HBO) Heb vandaag m'n studenten OV chipkaart geactiveerd. Moet ik verder nog iets doen? Saldo opladen hoeft niet neem ik aan? Moet ik ergens iets aangeven dat ik mijn kaart heb geactiveerd?
pi_100783045
quote:
0s.gif Op maandag 15 augustus 2011 22:34 schreef rsnhakan het volgende:
Ik ga 1 september een studie beginnen. (HBO) Heb vandaag m'n studenten OV chipkaart geactiveerd. Moet ik verder nog iets doen? Saldo opladen hoeft niet neem ik aan? Moet ik ergens iets aangeven dat ik mijn kaart heb geactiveerd?
Als je het product geladen hebt hoef je niks meer te doen. Maar als je nog geen stufi krijgt kun je alleen nog niet gratis reizen en moet je dus eventueel saldo er op zetten.
pi_100783269
Wat ik zou doen is gewoon geld op je kaart zetten, en hem iedere keer scannen wanneer je met het ov reist. Dan zie je vanzelf wanneer je ov is ingegaan (want korting of vrij reizen) en of dit klopt. En wanneer het nog niet is ingegaan moet je toch betalen, dus dan kan dat net zo goed met je ov-chip.

(Nog een tip voor wanneer je veel met korting denkt te gaan reizen: doe automatisch opladen, lekker makkelijk :P )
Proper names are scopally inert.
Normality is an invention of the power.
pi_100783452
quote:
0s.gif Op maandag 15 augustus 2011 22:45 schreef lemonlime het volgende:
Wat ik zou doen is gewoon geld op je kaart zetten, en hem iedere keer scannen wanneer je met het ov reist. Dan zie je vanzelf wanneer je ov is ingegaan (want korting of vrij reizen) en of dit klopt. En wanneer het nog niet is ingegaan moet je toch betalen, dus dan kan dat net zo goed met je ov-chip.

(Nog een tip voor wanneer je veel met korting denkt te gaan reizen: doe automatisch opladen, lekker makkelijk :P )
Als je OV nog niet geldig is krijg je ook geen korting.
pi_100784543
Ik krijg vanaf 1 september studiefinanciering, of stufi, hoe jullie het ook noemen :) Ik heb tot het einde van mijn vakantie 2 auto's voor de deur staan, dus dat is het probleem niet :P

Hoe werkt het in/uit checken? Als ik bij Station A instap en pas bij Station D uitstap (en bij B moet overstappen), hoe gaat dit in z'n werk?
pi_100784739
quote:
0s.gif Op maandag 15 augustus 2011 23:05 schreef rsnhakan het volgende:
Ik krijg vanaf 1 september studiefinanciering, of stufi, hoe jullie het ook noemen :) Ik heb tot het einde van mijn vakantie 2 auto's voor de deur staan, dus dat is het probleem niet :P

Hoe werkt het in/uit checken? Als ik bij Station A instap en pas bij Station D uitstap (en bij B moet overstappen), hoe gaat dit in z'n werk?
Zolang je de hele reis met 1 vervoerder maakt, check je bij station A in en bij D uit. Als je overstapt op een andere vervoerder op bijvoorbeeld station B, dan check je daar uit bij vervoerder 1, en check je in bij vervoerder 2. Op station D check je dan weer uit.
pi_100784769
Enig idee hoe lang het duurt voordat je persoonlijke OV binnen is? Mijn stufi gaat per deze maand in en mijn recht op reizen dus ook. Maar nu is het dus afwachten tot mijn persoonlijke OV binnen is. Ik heb deze door omstandigheden pas afgelopen weekend aangevraagd... Wat denken jullie, duurt het eerder 1 of 2 weken voordat ik mijn pas op de mat kan verwachten? :)
pi_100785331
quote:
0s.gif Op maandag 15 augustus 2011 22:48 schreef JoshuaL het volgende:

[..]

Als je OV nog niet geldig is krijg je ook geen korting.
Zeg ik dat dan? Als je ov niet geldig is moet je gewoon betalen, maar heej... dat kan ook met je ov ;)
Proper names are scopally inert.
Normality is an invention of the power.
pi_100786751
quote:
1s.gif Op maandag 15 augustus 2011 23:16 schreef lemonlime het volgende:

[..]

Zeg ik dat dan? Als je ov niet geldig is moet je gewoon betalen, maar heej... dat kan ook met je ov ;)
Ik heb je tekst verkeerd geinterpreteerd waardoor ik dacht dat je dat wel bedoelde :P.
pi_100787027
quote:
0s.gif Op maandag 15 augustus 2011 23:08 schreef dotKoen het volgende:

[..]

Zolang je de hele reis met 1 vervoerder maakt, check je bij station A in en bij D uit. Als je overstapt op een andere vervoerder op bijvoorbeeld station B, dan check je daar uit bij vervoerder 1, en check je in bij vervoerder 2. Op station D check je dan weer uit.
Bedankt voor je reactie!

Wat als ik bij Station A instap en bij station B eruit moet en via daar met de bus naar station C moet en dan naar D.
pi_100801853
quote:
1s.gif Op maandag 15 augustus 2011 23:44 schreef rsnhakan het volgende:

[..]

Bedankt voor je reactie!

Wat als ik bij Station A instap en bij station B eruit moet en via daar met de bus naar station C moet en dan naar D.
Uitchecken bij station B, inchecken in de bus, uitchecken in de bus als je aankomt bij station C. Bij station C inchecken en bij station D weer uitchecken.
Ze zijn er wel mee bezig dat je straks alleen nog maar aan het begin en bij het eind hoeft uit te checken (daarom worden de reizen ook duurder).
pi_100801991
Ik heb een persoonlijke OV-chipkaart, en nu ga ik studeren. Ik heb studentenOV aangevraagd, maar ik krijg geen studentenov-chipkaart volgens mij :\ Kan het reisproduct op de OVkaart die ik al had komen te staan of heb ik iets fout gedaan? Wat een afschuwelijke kutsites ook weer }:|
pi_100802044
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 augustus 2011 12:44 schreef Tchock het volgende:
Ik heb een persoonlijke OV-chipkaart, en nu ga ik studeren. Ik heb studentenOV aangevraagd, maar ik krijg geen studentenov-chipkaart volgens mij :\ Kan het reisproduct op de OVkaart die ik al had komen te staan of heb ik iets fout gedaan? Wat een afschuwelijke kutsites ook weer }:|
Je moet het product laden op je persoonlike OV-chipkaart. Ik zou even langs een oplaadpunt gaan en kijken of er al producten klaar staan, anders even bellen met de DUO.
pi_100802078
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 augustus 2011 12:45 schreef JoshuaL het volgende:

[..]

Je moet het product laden op je persoonlike OV-chipkaart. Ik zou even langs een oplaadpunt gaan en kijken of er al producten klaar staan, anders even bellen met de DUO.
Probleem is dat ik pas vanaf 1 oktober recht heb op OV, en dus nog twee en halve maand in spanning en twijfel moet leven.
pi_100805788
quote:
1s.gif Op maandag 15 augustus 2011 23:44 schreef rsnhakan het volgende:

[..]

Bedankt voor je reactie!

Wat als ik bij Station A instap en bij station B eruit moet en via daar met de bus naar station C moet en dan naar D.
Voor de rest van je leven: Bij elke overstap moet je gewoon bedenken: "Blijf ik bij dezelfde vervoerder, of niet?", is het antwoord ja, dan hoef je dus niks te doen. Is het antwoord nee, dan check je in en uit bij het overstappen.
Dus stap je over met de trein van NS naar NS, dan doe je niks. Stap je over van NS naar Arriva, dan check je in en uit. Stap je over met de bus van Connexxion naar Connexxion, dan doe je niks. Stap je over van streekvervoerder Connexxion naar stadsvervoerder GVB, dan check je in en uit.
pi_100805900
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 augustus 2011 14:15 schreef Merel1808 het volgende:

[..]

Voor de rest van je leven: Bij elke overstap moet je gewoon bedenken: "Blijf ik bij dezelfde vervoerder, of niet?", is het antwoord ja, dan hoef je dus niks te doen. Is het antwoord nee, dan check je in en uit bij het overstappen.
Dus stap je over met de trein van NS naar NS, dan doe je niks. Stap je over van NS naar Arriva, dan check je in en uit. Stap je over met de bus van Connexxion naar Connexxion, dan doe je niks. Stap je over van streekvervoerder Connexxion naar stadsvervoerder GVB, dan check je in en uit.
Huh? als je van de ene bus naar de andere gaat kan je gewoon uitchecken en in die andere weer inchecken. Het gaat erom of je in het vervoersmiddel incheckt of erbuiten. Bij trein (erbuiten) hoeft het niet, bij metro/bus etc waar je binnen incheckt, daar wel.
There are only 151 Pokémon.
pi_100806821
Mij is ook verteld dat je moet uitchecken in de bus, ook als je overstapt.
pi_100809611
Ik krijg korting in het weekend. Als er ik geld op zet en ik check in en uit, gaat dat met die korting ook vanzelf dan?
pi_100809855
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 augustus 2011 15:47 schreef Maincoon het volgende:
Ik krijg korting in het weekend. Als er ik geld op zet en ik check in en uit, gaat dat met die korting ook vanzelf dan?
Dat gaat dan inderdaad vanzelf.
pi_100823136
die studenten ov chip gaat dus idd pas vanaf 1 september in, heb t nog even extra nagevraagd :r mag ik dus lekker een week uit eigen zak gaan betalen. Zo 200 euro pleite :W
There are only 151 Pokémon.
pi_100824191
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 augustus 2011 20:59 schreef Eenskijken het volgende:
die studenten ov chip gaat dus idd pas vanaf 1 september in, heb t nog even extra nagevraagd :r mag ik dus lekker een week uit eigen zak gaan betalen. Zo 200 euro pleite :W
De studenten OV-chipkaart gaat toch pas vanaf 1 oktober in, net zoals de Stufi?!
pi_100824380
Als je op 1 juli nog geen 18 jaar was, dan heb je recht op studiefinanciering vanaf 1 oktober (namelijk vanaf het kwartaal dat volgt op de begindatum van je studie). Als je op 1 juli wel 18 jaar was, dan heb je recht op studiefinanciering vanaf 1 september.
pi_100824786
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 augustus 2011 21:24 schreef Tochjo het volgende:
Als je op 1 juli nog geen 18 jaar was, dan heb je recht op studiefinanciering vanaf 1 oktober (namelijk vanaf het kwartaal dat volgt op de begindatum van je studie). Als je op 1 juli wel 18 jaar was, dan heb je recht op studiefinanciering vanaf 1 september.
Dit soort regels maken het er niet makkelijker op..
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')