abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  vrijdag 23 april 2010 @ 10:17:49 #1
78918 SeLang
Black swans matter
pi_80624931

Dit is het [AEX]-topic waarin je de beurzen en de laatste economische nieuws kunt volgen. De OP voor het openen van een nieuw topic staat hier. Voeg onderaan in de Wiki het zojuist gesloten topic toe, sla de pagina op en copy-paste het dan naar je nieuwe topic op Fok.

Algemene informatie en nuttige links

Grafieken en TA (Yahoo! Charts)
Broker tarief vergelijking (staatvanbeleg.nl)
Leren beleggen (IEX.NL University)

NB: Het innemen van een bepaalde positie geschiedt geheel op eigen risico, ook het overnemen van een beleggingsstrategie van andere users is dus geheel op eigen risico.


BNR Nieuwsradio
Forex Factory (alle economische data's op een rij)
Bloomberg
CNBC
Briefing.com (incl. economische kalenders)
RTL Z (streaming TV)
[2] (streaming TV)

AEX


Europese Indices




Amerikaanse Indices & Futures
Yahoo! Dow Jones Indices - Streaming
Yahoo! S&P Indices - Streaming
Yahoo! Nasdaq Indices - Streaming
Google Finance - Real-time
IG-Index - Dow Jones-index (fair value) streaming (spread betting)
ProFinance - Streaming S&P-, Dow- en Nasdaq-futures
CNN Money - Delayed S&P-, Dow- en Nasdaq-futures
US Markets - S&P- en Nasdaq-futures Semi-real-time

Federal Funds Futures (indicatie van aankomende rentebesluiten, info)
CBOT - Federal Funds Futures - Semi-real-time

Intraday S&P 500-index


Intraday Dow, S&P, Nasdaq (dagverschil in percentage)


Wereldwijde Indices





Intraday Euro-Dollar


Intraday grondstoffen




Bestens order - Een order om effecten te kopen of te verkopen zonder limiet, dus zonder maximumprijs voor een kooporder of zonder minimumprijs voor een verkooporder. Een bestens order wordt ook wel marktorder genoemd. Een bestens order kan altijd worden uitgevoerd.

Calloptie - Een verhandelbaar recht om op een bepaald moment in de toekomst een afgesproken hoeveelheid onderliggende waarde te kopen tegen een vooraf afgesproken prijs.

Commodities - Engelse term voor (bulk)goederen. Termijncontracten en opties op commodities worden onder andere verhandeld op de optiebeurs van Euronext.

Dividend - Een winstuitkering in de vorm van geld (cashdividend) of aandelen (stockdividend) aan de houder van een aandeel. De hoogte van de dividenduitkering is doorgaans gerelateerd aan de hoogte van de behaalde winst.

Expiratie - Het ophouden te bestaan,'expireren', van een optie of een future. Een optie heeft altijd een beperkte looptijd, na het bereiken van de einddatum (expiratiedatum) bestaat de optie niet meer.

FTI - De future op de AEX-index.

Future - Termijncontract. Er zijn futures op o.a. indices, aandelen, valuta en commodities. Anders dan bij opties hebben bij futures zowel de koper als de verkoper een verplichting en er is geen premiebetaling.

Hedgen - Engelse term voor afdekken. Hedging is het afdekken van risico's door het aangaan van een andere positie. Een belegger die callopties schrijft, kan deze shortpositie afdekken door het kopen van de onderliggende waarde.

In-the-money optie - Een optie is in-the-money als deze intrinsieke waarde heeft. Callopties zijn in-the-money als de uitoefenprijs lager is dan de koers van de onderliggende waarde. Putopties zijn in-the-money als de uitoefenprijs hoger is dan de koers van de onderliggende waarde.

Koers-winstverhouding - Een cijfer waarmee de verhouding tussen de koers van een aandeel en de nettowinst per aandeel wordt uitgedrukt. Als de koers van een aandeel ' 100 bedraagt en de winst per aandeel bedraagt ' 5, dan is de koers-winstverhouding 20.

Liquideren - Het (gedwongen) afbouwen van een effectenpositie. Dit kan door een clearingorganisatie, bank of commissionair worden afgedwongen als een belegger bijvoorbeeld niet aan zijn margin-verplichtingen kan voldoen.

Longpositie - Een ander woord voor een kooppositie.

Looptijd - Opties en futures hebben een beperkte levensduur, de zogeheten looptijd. De meeste optieklassen hebben een maximale looptijd van negen maanden, een aantal maximaal vijf jaar. Futures hebben een maximale looptijd van twaalf maanden.

Margin - De margin is een vereist geldbedrag dat als onderpand fungeert voor eventuele verliezen op de termijn- en optiemarkten.

Onderliggende waarde - Een product waarop een optie of een future wordt verhandeld, bijvoorbeeld aandelen, een index, valuta, (edel)metaal of een bulkgoed (commodity) zoals aardappelen, graan of goud.

Openingsveiling - Alle orders die 's morgens voor de opening zijn binnengekomen worden verzameld in het orderboek. Bij de opening is dus een verhoudingsgewijs grote liquiditeit voorhanden. Direct bij de opening vindt een veiling plaats waarbij orders daar waar mogelijk worden gekoppeld aan de in het orderboek aanwezige tegenorders en zo mogelijk uitgevoerd. Dit gebeurt in het NSC-systeem, het verloopt volgens vaste regels en is volledig geautomatiseerd.

Optiepremie - De prijs van een optie. De optiepremie bestaat uit de intrinsieke waarde plus de tijd- en verwachtingswaarde. De optiepremie is uiteraard variabel.

Out-of-the-money optie - Een optie zonder intrinsieke waarde wordt out-of-the-money genoemd. Een calloptie is out-of-the-money wanneer de uitoefenprijs hoger is dan de koers van de onderliggende waarde. Een putoptie is out-of-the-money als de uitoefenprijs lager is dan de koers van de onderliggende waarde. De premie van een out-of-the-money optie bestaat alleen uit tijd- en verwachtingswaarde. Door een sterke koersbeweging kan een out-of-the-money optie intrinsieke waarde ontwikkelen en dus at-the-money of zelfs in-the-money worden.

Putoptie - Een verhandelbaar recht om op een bepaald moment in de toekomst een afgesproken hoeveelheid onderliggende waarde te verkopen tegen een vooraf afgesproken prijs.

Scheefzitten - Een belegger zit 'scheef' als zijn effectenpositie op (een nog ongerealiseerd) verlies staat.

Schrijven - Het verkrijgen van een shortpositie in een optie door een openingsverkoop.

Shortpositie - Effectenbeurs: indien een belegger effecten heeft verkocht die hij op dat moment niet in bezit heeft. Optiebeurs: een positie aangegaan door een openingsverkoop waarbij schrijver de verplichting neemt de onderliggende waarde te leveren of af te nemen.

Slotveiling - Om de slotkoersen niet af te laten hangen van orders die toevallig de laatste zijn is er voor het slot een korte handelsonderbreking van 5 minuten. Gedurende deze tijd worden de orders verzameld waarna er een slotveiling plaats vindt die een breed gedragen slotkoers oplevert.

Spread - Het verschil tussen de bied- en laatprijs.

Technische analyse - Een methode waarbij met behulp van koersgrafieken en rekenmodellen wordt getracht een trend op de beurs te voorspellen. Er wordt vooral gekeken naar de verhouding tussen kopers en verkopers. In feiten tracht men met technische analyse het (massa)gedrag van de beleggers te doorgronden om daaruit de mogelijke richting van de markt te voorspellen.

Tracker - Een tracker is feitelijk een aandeel op een index. Een tracker volgt nauwkeurig de koersontwikkeling van de index, inclusief de dividenduitkering.

Turbo - Een turbo (ook bekend als sprinter of speeder) is een beleggingsproduct dat beleggers de mogelijkheid geeft met een hefboom te beleggen in verschillende onderliggende waarden zoals aandelen, beursindices of valuta.

Volatility - Engels voor beweeglijkheid of volatiliteit. Met het begrip volatility wordt de beweeglijkheid van de koers van een effect aangeduid. Een hoge volatility betekent dat de koers van een fonds sterk stijgt en daalt binnen een relatief korte periode. Volatility is mede een indicator voor het risico dat een belegger loopt met een bepaald fonds. Volatility is een belangrijke factor bij de waardebepaling van een optie.

Een uitgebreide begrippenlijst vind je hier.



Alle oude topics, mét titel, vind je door hier te klikken
Beursvloer #139: Filosoferen of de AEX naar 25 of 1000 gaat!
De Beursvloer #139: Staat de grote ommekeer voor de deur?
De Beursvloer #140: Lets get down down down!
De Beursvloer #141: Als de Fed van huis is dansen de beren
Beursvloer #142: Remember the VW-squeeze!
Beursvloer #143: S_E test zijn geduld
De Beursvloer # 144 waar productiviteit de koersen drukt
De Beursvloer #145: Spekkopers...of kat in de zak?
De Beursvloer #146: Waar de PIGS de greenshoots opvreten
De Beursvloer #147: Waar we vooral daytraden
De Beursvloer #148: Waar de greenshoots verschrompelen
De Beursvloer #149: Waar backtest computers overuren draaien
De beursvloer #150: Waar we verder buurten
De beursvloer #151: Groen de lente in
De Beursvloer #152 Pink Sheets, Green Shoots, Black Swans,
De Beursvloer #153 “A penny saved is a penny earned.”
Beursvloer #154 Waar de S&P de camagra-pot ontdekt.
Alle oude topics, mét titel, vind je door hier te klikken
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  FOK!-Schrikkelbaas vrijdag 23 april 2010 @ 10:20:36 #2
862 Arcee
Look closer
pi_80625007
Goed topic.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_80625306
TVP
pi_80625406
Griekenland falers
pi_80629379
en daar is de steun dan. NEXT! UK of portugal?
National Suicide: How Washington is Destroying the American Dream
pi_80629512
Griekenland vraagt noodhulp van EU en IMF
http://www.fd.nl/artikel/(...)aagt-noodhulp-eu-imf

tvp
http://www.mrwonkish.nl Eurocrisis, Documentaires, Economie
pi_80629957
tvp & Griekenland mag wat mij betreft hun rotzooi zelf opruimen
pi_80632407
Met het geld wat Griekenland nu ter beschikking heeft via het IMF en de eurolanden kunnen ze de komende 12 maanden weer aan de betaalverplichtingen voldoen. En daarna ? Tja
  vrijdag 23 april 2010 @ 15:01:19 #9
74484 flyguy
Full of Dutch Courage
pi_80635004
Griekenland
The more debt, the better
pi_80636012
Waarom duurt het zo lang voordat de S&P500 earnings worden bijgewerkt? Robert heeft de PE10 voor deze maand op 22 staan maar de earnings zijn al 4 maanden oud. Dat kennie!
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
  vrijdag 23 april 2010 @ 15:33:49 #11
74484 flyguy
Full of Dutch Courage
pi_80636115
Ondertussen weer groene cijfers op mijn short positie op de Russell 2000 Iemand anders nog posities?

Edit: gesloten > +3% op pf

[ Bericht 9% gewijzigd door flyguy op 23-04-2010 15:46:44 ]
The more debt, the better
pi_80636583
tvp
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
  vrijdag 23 april 2010 @ 15:53:56 #13
78918 SeLang
Black swans matter
pi_80636776
quote:
Op vrijdag 23 april 2010 15:30 schreef Mendeljev het volgende:
Waarom duurt het zo lang voordat de S&P500 earnings worden bijgewerkt? Robert heeft de PE10 voor deze maand op 22 staan maar de earnings zijn al 4 maanden oud. Dat kennie!
1) Dat maakt niet zo gek veel uit omdat het een 10-jaars gemiddelde is.
2) Je kunt de earnings zelf bijwerken aan de hand van gegevens op de S&P website (doe ik ook)
3) Shiller P/E met meest recente data = 22,13 (@S&P500=1210)

"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  vrijdag 23 april 2010 @ 15:58:02 #14
159093 bascross
Get to the chopper!
pi_80636894
quote:
Op vrijdag 23 april 2010 10:30 schreef Knallert het volgende:
TVP
Bedankt Hans.
pi_80637259
Kwam een interessant verhaal tegen:

Derivatives are the world’s largest market, dwarfing the size of the bond market and world’s real economy.
The derivatives market is currently at around $600 trillion or so (in gross notional value).
In contrast, the size of the worldwide bond market (total debt outstanding) as of 2009 was an estimated $82.2 trillion.
And the CIA Fact Book puts the world economy at $58.07 trillion in 2009 (at official exchange rates).
Interest rate derivatives, in turn, are by far the most popular type of derivative.

And – because the market for interest rate derivatives dwarfs the market for CDS – the reduced risks of each transaction might be collectively offset by the tremendous number of transactions and the gigantic size of the market as a whole.
In addition, when a bunch of individuals all attempt to reduce their risks at the same time in the same way, it can increase the risk to the overall system.
As George Soros pointed out in 1994, the excessive use of hedging can and often does backfire:

(...)If there is an overwhelming amount of dynamic hedging done in the same direction, price movements may become discontinuous. This raises the specter of financial dislocation. Those who need to engage in dynamic hedging, but cannot execute their orders, may suffer catastrophic losses.
(...)
Ironically, the proliferation of interest rate derivatives has created the very conditions that they had been designed to protect against – volatility and instability in the underlying credit market, as well as acute vulnerability to the real economy.

Hele verhaal hier

Hedging veroorzaakt instabiliteit? En kan zelfs leiden tot grote crashes? Wat zal de invloed zijn van stijgende rente (rente kan bijna alleen nog maar omhoog) op deze markt en de aandelenmarkten?
pi_80637385
quote:
Op vrijdag 23 april 2010 15:53 schreef SeLang het volgende:
1) Dat maakt niet zo gek veel uit omdat het een 10-jaars gemiddelde is.
Muah, nu de earnings weer stijgen vind ik het behoorlijk veel uitmaken. Sommige analisten voorspellen zelfs earnings van 65+ en dan maakt iedere maandelijkse update echt procentuele verschillen.

Niet dat ik er nu iets mee ga doen ofzo....
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
pi_80637690
SeLang en Zonnekoning: nog niet gelezen, maar iemand presenteert hier een beleggingsstrategie die naar zijn zeggen op de S&P500 maar liefst 250% beter werkt dan buy-and-hold en bovendien het risico met een derde vermindert:

http://www.theastuteinves(...)reate_Ineff_Mkts.pdf

Het interessantst is echter de verklaring waarom deze strategie werkt: De bedenker haalt de emotie uit de markt!

"The explanation offered as to why the mechanical trading rules presented succeed is due to market participants’ emotions, that is, investor fear and panic selling plunges stock prices downward below equity intrinsic values at market bottoms—and investor greed brings stock prices above equity intrinsic values at booming market tops—where speculators act with a herd mentality and trade based on the madness of crowd behavior rather than on market fundamentals, resulting in market bubbles—often spurred on by the sensationalism reported on in the financial media at these times."
  vrijdag 23 april 2010 @ 16:33:06 #18
78918 SeLang
Black swans matter
pi_80637974
quote:
Op vrijdag 23 april 2010 16:14 schreef Mendeljev het volgende:

[..]

Muah, nu de earnings weer stijgen vind ik het behoorlijk veel uitmaken. Sommige analisten voorspellen zelfs earnings van 65+ en dan maakt iedere maandelijkse update echt procentuele verschillen.

Niet dat ik er nu iets mee ga doen ofzo....
De huidige 10-yr gemiddelde inflatiegecorrigeerde earnings staan op $54,7. Stel dat dit hele jaar zou uitkomen op $70, dan geeft dat nog maar een verschil in Shiller P/E van 2,8%. Verschillen van een paar % zijn ruis.

Bovendien is het hele idee van de methode dat je juist niet kijkt naar verschillen van maand tot maand of zelfs jaar op jaar en al helemaal niet naar voorspellingen. Analysten kunnen sowieso niet voorspellen.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  vrijdag 23 april 2010 @ 16:42:20 #19
78918 SeLang
Black swans matter
pi_80638263
quote:
Op vrijdag 23 april 2010 16:23 schreef dvr het volgende:
SeLang en Zonnekoning: nog niet gelezen, maar iemand presenteert hier een beleggingsstrategie die naar zijn zeggen op de S&P500 maar liefst 250% beter werkt dan buy-and-hold en bovendien het risico met een derde vermindert:

http://www.theastuteinves(...)reate_Ineff_Mkts.pdf

Het interessantst is echter de verklaring waarom deze strategie werkt: De bedenker haalt de emotie uit de markt!

"The explanation offered as to why the mechanical trading rules presented succeed is due to market participants’ emotions, that is, investor fear and panic selling plunges stock prices downward below equity intrinsic values at market bottoms—and investor greed brings stock prices above equity intrinsic values at booming market tops—where speculators act with a herd mentality and trade based on the madness of crowd behavior rather than on market fundamentals, resulting in market bubbles—often spurred on by the sensationalism reported on in the financial media at these times."
Niet in detail bekeken maar er even vlug doorheen gebladerd.

Het lijkt op een curvefite met regels zoals m2 ≤ tan (353°), etc. En daarmee wordt dan een outperformance gehaald van slechts 1,1%/jaar boven Buy & Hold. En dat is exclusief transactiekosten en spreads (vergeet niet dat die een aantal jaren geleden nog veel hoger waren dan nu).

Ik ben dus niet onder de indruk.

Btw: ik had zelf vergelijkbare resultaten hier:
Moving average gebruikt als 'stoploss'
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
pi_80638330
quote:
Op vrijdag 23 april 2010 16:33 schreef SeLang het volgende:

[..]

De huidige 10-yr gemiddelde inflatiegecorrigeerde earnings staan op $54,7. Stel dat dit hele jaar zou uitkomen op $70, dan geeft dat nog maar een verschil in Shiller P/E van 2,8%.
Ik kom uit op 6.5% maar goed. Ik snap je punt en methode overigens wel en ik handel ook naar dezelfde inzichten maar het is gewoon leuk om te kunnen zeggen hoeveel % de beurs iedere maand weer overgewaardeerd is terwijl iedereen halleluja roept
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
pi_80638398
quote:
Op vrijdag 23 april 2010 16:42 schreef SeLang het volgende:

[..]

Niet in detail bekeken maar er even vlug doorheen gebladerd.

Het lijkt op een curvefite met regels zoals m2 ≤ tan (353°), etc. En daarmee wordt dan een outperformance gehaald van slechts 1,1%/jaar boven Buy & Hold. En dat is exclusief transactiekosten en spreads (vergeet niet dat die een aantal jaren geleden nog veel hoger waren dan nu).

Ik ben dus niet onder de indruk.
quote:
To identify a change in the long-term downtrend in the stock market, the first
derivative (f’ ) of the S&P 500 Index portfolio B nine-month SMA trend line function f
(L9) is calculated immediately after the close of trading on the last trading day of each
month
Dit geeft ook de hele essentie van het onderzoek aan. Simpel trendvolgend systeem. ik heb betere gezien tbh.
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
  vrijdag 23 april 2010 @ 16:53:26 #22
78918 SeLang
Black swans matter
pi_80638621
quote:
Op vrijdag 23 april 2010 16:44 schreef Mendeljev het volgende:

[..]

Ik kom uit op 6.5% maar goed. Ik snap je punt en methode overigens wel en ik handel ook naar dezelfde inzichten
10 x $54,7 = 547. Delen door 10 = $54,7 (duh!)
9 x $54,7 + 1 x $70 = 562.3. Delen door 10 = $56,23

$56,23 / $54,7 = 1,02797
quote:
maar het is gewoon leuk om te kunnen zeggen hoeveel % de beurs iedere maand weer overgewaardeerd is terwijl iedereen halleluja roept
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
pi_80638821
quote:
Op vrijdag 23 april 2010 16:53 schreef SeLang het volgende:
9 x $54,7 + 1 x $70 = 562.3. Delen door 10 = $56,23
Ik kom nog steeds uit op 6.5. Dus nieuwe gemiddelde van 58.22. Oude gemiddelde verandert want je schuift een jaar op.

[ Bericht 17% gewijzigd door Mendeljev op 23-04-2010 17:06:21 ]
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
  vrijdag 23 april 2010 @ 17:31:53 #24
78918 SeLang
Black swans matter
pi_80639969
quote:
Op vrijdag 23 april 2010 16:59 schreef Mendeljev het volgende:

[..]

Ik kom nog steeds uit op 6.5. Dus nieuwe gemiddelde van 58.22. Oude gemiddelde verandert want je schuift een jaar op.
Ja okee, dan kijk je dus niet naar de backlog (je klaagde over data die nog niet was bijgewerkt) maar naar de toekomst. Stel dat je inderdaad dit jaar $70 zou halen dan gaat het gemiddelde inderdaad omhoog omdat er aan de andere kant $64,80 uitschuift (het gemiddelde van het jaar 2000).
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  vrijdag 23 april 2010 @ 17:45:52 #25
158038 AQuila360
Xbox Ultimate
pi_80640439
quote:
Op vrijdag 23 april 2010 10:30 schreef Knallert het volgende:
TVP
Shaderon: i say boom boom boom now let me hear you say weehooo
SpankmasterC: Tut mir leit Herr AQuila, es soll nicht wieder passieren!
RickoKun: Hey hoi! Ik kom bij dit topiqueje checken weetjuh!
pi_80650101
Gefeliciteerd S_E!
Heb zelf even met Eviews gewerkt, vond het best een goed programma voor statistiek.
Ik denk dat Griekenland failliet gaat.
pi_80655023
quote:
Op vrijdag 23 april 2010 21:47 schreef Rejected het volgende:
Gefeliciteerd S_E!
Heb zelf even met Eviews gewerkt, vond het best een goed programma voor statistiek.
Cheers!
quote:
Ik denk dat Griekenland failliet gaat.
Wat is volgens jouw definitie een failliet land dan?
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
pi_80658248
Zoals voorspeld volgens Technische Analyse hebben we deze week new highs bereikt voor S&P, maar net. Toch netjes.

Wat denken jullie dat er gaat gebeuren volgende week? Sommige aandelen zijn parabolisch gegaan, zoals Apple, dat baart mij wel zorgen.
pi_80660796
quote:
Op vrijdag 23 april 2010 23:26 schreef sitting_elfling het volgende:

[..]

Cheers!
[..]

Wat is volgens jouw definitie een failliet land dan?
Dat ze niet meer aan hun schulden kunnen voldoen(mede dus omdat ze niet genoeg hulp krijgen van de EU en het IMF).

En de Griekse bevolking maar protesteren tegen de bezuinigingen.
pi_80660804
quote:
Op zaterdag 24 april 2010 01:05 schreef deenigeechteTS het volgende:
Zoals voorspeld volgens Technische Analyse hebben we deze week new highs bereikt voor S&P, maar net. Toch netjes.

Wat denken jullie dat er gaat gebeuren volgende week? Sommige aandelen zijn parabolisch gegaan, zoals Apple, dat baart mij wel zorgen.
Denk iig niet dat de huizenverkopen zo hoog blijven.
pi_80661205
quote:
Op zaterdag 24 april 2010 08:08 schreef Rejected het volgende:

[..]

Denk iig niet dat de huizenverkopen zo hoog blijven.
gebaseerd op getekende contracten, tax credit will end next week: http://www.cnbc.com/id/36737780
plus wat alternatieve analyses
pi_80665139
tvp
How you play the cards you are dealt is all that matters.
  zaterdag 24 april 2010 @ 16:52:22 #33
56633 JimmyJames
Unspeakable powers
pi_80670101
quote:
Op zaterdag 24 april 2010 08:08 schreef Rejected het volgende:

[..]

Denk iig niet dat de huizenverkopen zo hoog blijven.
Expect the unexpected. We rallyen gewoon door naar een DOW van 14.000 En dan iedereen zeuren dat de AEX achterblijft Logisch.
Please Move The Deer Crossing Sign
pi_80671514
http://www.telegraaf.nl/d(...)og_op_trading__.html
je kan je hier opgeven voor een gratis seminar online woensdagavond om 8 uur, ik ga wel even kijken of dat wat is.
Winners never quit,quitters never win
pi_80673206
quote:
Op zaterdag 24 april 2010 17:44 schreef stefan_s het volgende:
http://www.telegraaf.nl/d(...)og_op_trading__.html
je kan je hier opgeven voor een gratis seminar online woensdagavond om 8 uur, ik ga wel even kijken of dat wat is.
Ik denk dat je niet te veel moet verwachten gezien de sprekers voor die seminar. Maar het kan inderdaad wel enige interessante punten hebben. Ik denk alleen dat het vrij basic blijft met wat rondstrooien van populistische termen.
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
pi_80675190
Jim Tehupuring ik kots op die oppervlakkige typjes, staan strak van de mediatraining
pi_80681195
waarom denk je serieus dat het gratis is,anders komt er geen hol op af dan hoef je sowieso niet zulke hoge verwachtingen te stellen , tis meer dat het leuke reclame is voor binck/alex
Winners never quit,quitters never win
pi_80681622
quote:
Op zaterdag 24 april 2010 23:17 schreef stefan_s het volgende:
waarom denk je serieus dat het gratis is,anders komt er geen hol op af dan hoef je sowieso niet zulke hoge verwachtingen te stellen , tis meer dat het leuke reclame is voor binck/alex
Er waren sowieso geen hoge verwachtingen. Ik ga het overigens ook kijken (van uit werk ) heb meer het idee dat ze hun eigen aandelen naar boven zullen gaan lullen. Want ja, ze zullen toch echt voorbeelden gaan geven die aan hun strategie voldoen of deden

En ik neem aan dat Binck & Alex die reclame niet nodig hebben. Hoe kan dat nou positieve reclame zijn?

En kan niet wachten op maandag
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
pi_80682673
Tostrams:




Waarom zou je naar iemand luisteren die expliciet aangeeft een visueel analist te zijn ( ) en een uiterst slecht trackrecord heeft. Het is allemaal leuk en aardig als je jezelf als goeroe kunt profileren maar wees dan ook kritisch en zeg gewoon dat je faalt in het voorspellen van de markt en dat je hooguit je klanten expertise kan bijbrengen. Als die kerel bij iedere voorspelling ook vermeldt hoe vaak hij er naast zat dan kon ik hem tenminste serieus nemen want wat hij nu doet is gewoon mensen misleiden door iedere keer met hoogmoed te vertellen hoe de beurs er over 3 maanden bij staat. Ik ben echt totaal niet te spreken over de manier waarmee goeroes ( en in het bijzonder Tostrams )hun brood verdienen.
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
pi_80682992
quote:
Op zaterdag 24 april 2010 23:55 schreef Mendeljev het volgende:
Tostrams:

[ afbeelding ]
[ afbeelding ]

Waarom zou je naar iemand luisteren die expliciet aangeeft een visueel analist te zijn ( ) en een uiterst slecht trackrecord heeft. Het is allemaal leuk en aardig als je jezelf als goeroe kunt profileren maar wees dan ook kritisch en zeg gewoon dat je faalt in het voorspellen van de markt en dat je hooguit je klanten expertise kan bijbrengen. Als die kerel bij iedere voorspelling ook vermeldt hoe vaak hij er naast zat dan kon ik hem tenminste serieus nemen want wat hij nu doet is gewoon mensen misleiden door iedere keer met hoogmoed te vertellen hoe de beurs er over 3 maanden bij staat. Ik ben echt totaal niet te spreken over de manier waarmee goeroes ( en in het bijzonder Tostrams )hun brood verdienen.
Waarom zie jij het wel dan, en anderen niet?

Met andere woorden. Waarom krijgt hij nog steeds aandacht?
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
pi_80684006
zelfde reden als jim cramer CNBC nog steeds presenteerd, als je al zn advies opvolgt kom je op -80% te staan, doe je exact het tegenovergestelde dan staat je portfolio 50++% in de plus. ik luister sowieso nooit naar dat soort goeroe's die zogenaamt de markt kunnen voorspellen.
Winners never quit,quitters never win
pi_80684686
quote:
Op zondag 25 april 2010 00:39 schreef stefan_s het volgende:
zelfde reden als jim cramer CNBC nog steeds presenteerd, als je al zn advies opvolgt kom je op -80% te staan, doe je exact het tegenovergestelde dan staat je portfolio 50++% in de plus. ik luister sowieso nooit naar dat soort goeroe's die zogenaamt de markt kunnen voorspellen.
Marc Faber ben ik overigens wel een fan van. Jim Cramer vind ik persoonlijk ook niks. Wekt alleen wel een glimlach op.

Ben overigens nog steeds aan het werk, onderzoek doen voor komende maandag. Gelukkig kan dat ook thuis, maar toch..
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
pi_80684689
quote:
Op zondag 25 april 2010 00:08 schreef sitting_elfling het volgende:
Waarom zie jij het wel dan, en anderen niet?

Met andere woorden. Waarom krijgt hij nog steeds aandacht?
Ik denk dat anderen maar al te graag luisteren omdat ze hun portefeuille baseren op basis van een voorspellingstrategie. De praktijk is echter dat als je volgens zijn methodiek de markt was ingestapt (historisch) dat zelfs Warren Buffet's vermogen werd gemillimeterd tot een telbaar bedrag

Wat dat betreft vind ik Marc Faber ook steeds realistischer klinken. Geen geschreeuw meer over goud gaat naar $2000!! maar gewoon straight to the point pessimist op basis van economisch nieuws. De schreeuwerige voorspellingspraktijken moet imo verleden tijd worden want niemand schiet er iets mee op.
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
pi_80684781
Sinds dit filmpje vind ik Marc Faber meer kwaliteit uitstralen en ben ik definitief anti Ronald Koopman geworden met zijn toespelingen richting Marc betreffende zijn pessimisme. Sowieso RTL-Z, die zien echt alles door een roze bril

http://www.rtl.nl/compone(...)Marc_Faber_s2_a3.xml
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
pi_80684785
quote:
Op zondag 25 april 2010 01:08 schreef Mendeljev het volgende:

[..]

Ik denk dat anderen maar al te graag luisteren omdat ze hun portefeuille baseren op basis van een voorspellingstrategie. De praktijk is echter dat als je volgens zijn methodiek de markt was ingestapt (historisch) dat zelfs Warren Buffet's vermogen werd gemillimeterd tot een telbaar bedrag
Heb er altijd al eens over na gedacht om mensen op dit soort gedrag aan te spreken. Tot dusver een keer geprobeerd en dat vond diegene niet leuk.

Wat ook altijd opvalt is dat deze mensen om wat voor reden dan ook altijd vrij goede praters zijn en gemakkelijk cijfers kunnen aandikken en bewijs dusdanig miniem melden dat het lijkt alsof het een bewezen model is maar gewoon gigantisch omstreden is. En dat is op het werk toch wel anders, daar telt namelijk maar 1 ding op het laatst. Return van je portfolio en zolang dat niet in orde is kun je lullen als brugman ... en kom je nergens
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
pi_80685076
quote:
Op zondag 25 april 2010 01:13 schreef sitting_elfling het volgende:

[..]

Heb er altijd al eens over na gedacht om mensen op dit soort gedrag aan te spreken. Tot dusver een keer geprobeerd en dat vond diegene niet leuk.
Dan ben je ook wel in het hol van de leeuw gekropen zeg! Ik kan me goed voorstellen dat iemand dan pissig wordt want hij verdient zijn brood met die voorspellingen.

btw Oranje!
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
pi_80691491
quote:
Op zondag 25 april 2010 01:08 schreef sitting_elfling het volgende:

[..]

Marc Faber ben ik overigens wel een fan van. Jim Cramer vind ik persoonlijk ook niks. Wekt alleen wel een glimlach op.
We hebben het over CNBC? Ik geloof dat de CNBC commentator David Faber nu wordt verward met de Zwitserse marktgoeroe Marc Faber.
pi_80692201
quote:
Op vrijdag 23 april 2010 16:33 schreef SeLang het volgende:

[..]

De huidige 10-yr gemiddelde inflatiegecorrigeerde earnings staan op $54,7.
Bij welke Shiller P/E acht jij het verantwoord om in de markt (S&P 500) te stappen ? En bij welke stijging stap je er vervolgens weer uit ?

Ik las dat Prof. Shiller zelf op een Shiller P/E van 10 wacht. Bron: http://www.businessinside(...)enough-for-me-2009-2

De daling van eind 2008 ging hem dus nog niet laag genoeg. Op dit moment zou de S&P 500 index op basis van jouw calculatie en Shiller's instapcriterium naar 10 x 54,7 = 547 moeten dalen om een instap moment te openen. Een zeer forse daling dus, aangezien de S&P 500 nu op 1217 staat.

Hiermee kom ik op een mogelijke kritische kanttekening bij de Shiller P/E maatstaf. De belegger zit dusdanig langdurig op een instapmoment te wachten dat hij een groot deel van het historische rendements verschil tussen aandelen en obligaties (lees Prof. Siegel) zal mislopen.

Prof. Shiller heeft op basis van zijn methode niet deelgenomen aan de rally tussen maart 2009 en nu. Het gaat daarbij niet alleen om de opmerkelijke koerswinst van aandelen maar ook om de misgelopen dividenden, die (denk ik) hoger lagen als zijn rendement op AAA obligaties.

Het hang er natuurlijk wat zijn alternatieve belegging is voor de S&P 500 en op welk moment hij daar in stapt. Ik vroeg me af of iemand hier ooit kritisch naar gekeken heeft met hulp van bijv. backtesting.
pi_80692391
quote:
Op zondag 25 april 2010 12:47 schreef jaco het volgende:

[..]

We hebben het over CNBC? Ik geloof dat de CNBC commentator David Faber nu wordt verward met de Zwitserse marktgoeroe Marc Faber.
Volgens mij hadden we het over 'goeroes' in het algemeen in verband met de gratis seminar waar Stefan het over had. En die 2 genoemde goeroes niet heel goed bekend staan. Vandaar dat Jim Cramer genoemd werd omdat dat ook zo'n typisch wisselvallige guru is.

En 1 die ik persoonlijk wel goed vind de is Marc Faber. Die is vrij right on the money de laatste tijd. Wat voor werk doe je eigenlijk als ik vragen mag?
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
  zondag 25 april 2010 @ 13:38:25 #50
298713 SemperSenseo
Een geniale ramp
pi_80693005
quote:
Op zondag 25 april 2010 01:13 schreef Mendeljev het volgende:
Sinds dit filmpje vind ik Marc Faber meer kwaliteit uitstralen en ben ik definitief anti Ronald Koopman geworden met zijn toespelingen richting Marc betreffende zijn pessimisme. Sowieso RTL-Z, die zien echt alles door een roze bril

http://www.rtl.nl/compone(...)Marc_Faber_s2_a3.xml
Interessant interview, ik ben het er mee eens dat de westerse overheden moeten stoppen niet zoveel schulden te maken en met het Keynesiaanse beleid.

Maar er is een nadeel bij hem: hij gelooft dogmatisch in het nieuwe adagium dat China en India de nieuwe economische superpowers worden. De algemene opvatting is dat het is bijna stom is om niet in deze groeimarkten te investeren, net zoals het eerder stom was om niet in de opkomende Dotcom-economie te investeren of daarna in de toen 'booming' real-estate market in de VS. We hebben allemaal gezien waar dit soort denken toe leidde.

Marc Faber is dus een aanhanger van deze nieuwe adagium en zijn hele denken wordt hierdoor beïnvloed. Omdat voor hem dus met dit dogma de uitkomst vaststaat, vindt hij het verstandig om veel geld te investeren in Azië in vliegvelden, wegen, ontroerend goed te investeren. Ik vind dit niet slim.

Dat de economieën van India en China zullen sterk groeien, staat buiten kijf naar mijn idee, alleen al door het hoeveelheid geld wat erin wordt gepompt en de grote mensenmassa's in dit soort landen hebben. Maar ik vraag mij toch zeer af of deze groei in die landen duurzaam zal zijn en als maar door zal blijven zetten. Ik denk het niet; deze twee landen missen namelijk de fundamentele eigenschappen wat een beschaving nodig heeft om wel werkelijk een economische superpower te worden.

[ Bericht 0% gewijzigd door SemperSenseo op 25-04-2010 13:55:25 ]
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe." - Albert Einstein (1879 - 1955)
"A fool thinks himself to be wise, but a wise man knows himself to be a fool." - William Shakespeare (1564 - 1616)
pi_80697095
quote:
Op zondag 25 april 2010 00:39 schreef stefan_s het volgende:
zelfde reden als jim cramer CNBC nog steeds presenteerd, als je al zn advies opvolgt kom je op -80% te staan, doe je exact het tegenovergestelde dan staat je portfolio 50++% in de plus. ik luister sowieso nooit naar dat soort goeroe's die zogenaamt de markt kunnen voorspellen.


tvp
pi_80697857
quote:
Dat filmpje.
pi_80702646
Voor de mensen die niks te doen hebben en geinteresseerd zijn in tradingsystems, hier een les waarom je NOOIT een winstgevend tradingsysteem moet publiceren.
quote:
This is the story of how a group of ragtag students, many with no Wall Street experience, were trained to be millionaire traders. Think of Donald Trump's show The Apprentice, played out in the real world with real money and real hiring and firing. However, these apprentices were thrown into the fire and challenged to make money almost immediately, with millions at stake. They weren't trying to sell ice cream on the streets of New York City. They were trading stocks, bonds, currencies, oil, and dozens of other markets to make millions.
quote:
According to former turtle Russell Sands, as a group, the two classes of turtles personally trained by Dennis earned more than $175 million in only five years. Richard Dennis had proved beyond a doubt that beginners can learn to trade successfully. Sands contends that the system still works well, and said that if you started with $10,000 at the beginning of 2007 and followed the original turtle rules, you would have ended the year with $25,000.
De strategie heet turtle trading en werd, naar verluid, een groot fiasco toen één van de traders open kaart speelde toen hem werd gevraagd wat de geheimzinnige formule was.

Hier staan de traderegels

De strategie vind ik zelf te complex om te testen maar hier een kleine backtest over de periode 2005 en de dramatische resultaten.
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
pi_80703228
interessant stuk, ik heb er ooit eens wat over gelezen in stock market wizards,
maar het lijkt me duidelijk als je zo'n systeem hebt dat je hem niet released.

maar russel sands en de 2 hoge heren van de weddenschap hoeven echt niet meer te werken van de rest van hun leven hoor

[ Bericht 1% gewijzigd door stefan_s op 25-04-2010 19:38:14 ]
Winners never quit,quitters never win
pi_80714946
Morgen een inhouse dag bij APG, ik ben benieuwd.
pi_80715180
quote:
Op zondag 25 april 2010 23:54 schreef Rejected het volgende:
Morgen een inhouse dag bij APG, ik ben benieuwd.
Laat weten wat je er van vind en hoe capabel de mensen op je overkomen!

Hehe,
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
pi_80716113
quote:
Op zondag 25 april 2010 13:12 schreef jaco het volgende:

[..]

Bij welke Shiller P/E acht jij het verantwoord om in de markt (S&P 500) te stappen ? En bij welke stijging stap je er vervolgens weer uit ?

Ik las dat Prof. Shiller zelf op een Shiller P/E van 10 wacht. Bron: http://www.businessinside(...)enough-for-me-2009-2

De daling van eind 2008 ging hem dus nog niet laag genoeg. Op dit moment zou de S&P 500 index op basis van jouw calculatie en Shiller's instapcriterium naar 10 x 54,7 = 547 moeten dalen om een instap moment te openen. Een zeer forse daling dus, aangezien de S&P 500 nu op 1217 staat.

Hiermee kom ik op een mogelijke kritische kanttekening bij de Shiller P/E maatstaf. De belegger zit dusdanig langdurig op een instapmoment te wachten dat hij een groot deel van het historische rendements verschil tussen aandelen en obligaties (lees Prof. Siegel) zal mislopen.

Prof. Shiller heeft op basis van zijn methode niet deelgenomen aan de rally tussen maart 2009 en nu. Het gaat daarbij niet alleen om de opmerkelijke koerswinst van aandelen maar ook om de misgelopen dividenden, die (denk ik) hoger lagen als zijn rendement op AAA obligaties.

Het hang er natuurlijk wat zijn alternatieve belegging is voor de S&P 500 en op welk moment hij daar in stapt. Ik vroeg me af of iemand hier ooit kritisch naar gekeken heeft met hulp van bijv. backtesting.
Neuh, het misgelopen rendementsverschil tussen aandelen en obligaties is overrated. Als je naar 1 van die grafiekjes kijkt van dit topic (http://forum.fok.nl/topic/1232987) Zie je gewoon als je instapt bij een hoge waardering en dan minimaal 20 jaar vasthoud, je een kleine of negatieve reeele rendement maakt. Dan ben je beter af met een spaarrekening of obligaties.

Uiteindelijk draait het om de winsten en niet alleen dividenden. Maar dit moet je altijd in relatie bekijken met de prijs die je ervoor betaald / investering. Dit wordt procentueel kleiner naarmate je meer betaald. Bij een hoge waardering, minder rendement.
  FOK!-Schrikkelbaas maandag 26 april 2010 @ 11:27:02 #58
862 Arcee
Look closer
pi_80721960
AEX tikt een nieuwe year-high weg vandaag.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_80722975
quote:
Op maandag 26 april 2010 00:01 schreef sitting_elfling het volgende:

[..]

Laat weten wat je er van vind en hoe capabel de mensen op je overkomen!

Hehe,
Zit nu in de bedrijfspresentatie en krijg uitleg over hun werkwijze. Verschillende niveaus van vermogensbeheer, een afdeling boven traders kijkt bijv. naar de vehoudingen van investeringen. Verder besteden ze ook veel aandacht aan transactiekosten.
  maandag 26 april 2010 @ 12:14:18 #60
56633 JimmyJames
Unspeakable powers
pi_80723481
U.S. Stocks Cheapest Since 1990 on Analyst Estimates (Update1)

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=ayxUdbONKGwo&pos=7
Please Move The Deer Crossing Sign
pi_80723975
quote:
Op maandag 26 april 2010 12:14 schreef JimmyJames het volgende:
U.S. Stocks Cheapest Since 1990 on Analyst Estimates (Update1)

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=ayxUdbONKGwo&pos=7
Dit soort berichten komen altijd gelijk met een lange termijn top, KOPEN KOPEN KOPEN tot er opeeens geen kopers meer zijn omdat iedereen long zit
National Suicide: How Washington is Destroying the American Dream
pi_80724004
quote:
Op maandag 26 april 2010 12:34 schreef edwinh het volgende:

[..]

Dit soort berichten komen altijd gelijk met een lange termijn top, KOPEN KOPEN KOPEN tot er opeeens geen kopers meer zijn omdat iedereen long zit
Dus jij verwacht een nieuwe daling binnenkort?
  maandag 26 april 2010 @ 15:26:24 #63
56633 JimmyJames
Unspeakable powers
pi_80729520
CAT hevig in de plus pre-market. Ook hun schuldenlast is hevig:

Total Debt (mrq): 31.74B
EBITDA (ttm): 2.93B

Iemand op het forum merkt terecht op:
quote:
Interest is 0%

And they make 50 cents?

How the heck they going to make anything at 5% Fed rate?


Je zou denken dat we pas flink down gaan als de rente weer omhoog gaat.
Please Move The Deer Crossing Sign
pi_80729739
quote:
Op maandag 26 april 2010 12:14 schreef JimmyJames het volgende:
U.S. Stocks Cheapest Since 1990 on Analyst Estimates (Update1)

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=ayxUdbONKGwo&pos=7
“The stock market is incredibly inexpensive,”
Escaping from a liquidity trap may be impossible, much like light trapped in a black hole.
Op zaterdag 19 november 2011 13:27 schreef Perrin het volgende: En net als van voetbal, heeft iedereen verstand van macro-economie
pi_80729942
quote:
Op maandag 26 april 2010 15:33 schreef fedsingularity het volgende:

[..]

“The stock market is incredibly inexpensive,”
ff negeren dat WS er al weer 60% heeft bijgekregen sinds het dieptepunt, althans, volgens BNR vrijdag.
pi_80730015
quote:
Op maandag 26 april 2010 15:39 schreef RvLaak het volgende:

[..]

ff negeren dat WS er al weer 60% heeft bijgekregen sinds het dieptepunt, althans, volgens BNR vrijdag.
Dow 75%, Nasdaq 100%!!, AEX 85%
We staan alweer op pre-lehmann niveau.
Escaping from a liquidity trap may be impossible, much like light trapped in a black hole.
Op zaterdag 19 november 2011 13:27 schreef Perrin het volgende: En net als van voetbal, heeft iedereen verstand van macro-economie
pi_80730409
Las net een bericht dat Adviesbureau Nielsen naar de beurs wilt gaan en daarmee 21 miljard dollar wil opstrijken, terwijl ze enkele jaren terug voor een veel minder bedrag van beurs zijn gegaan en nieuwe eigenaren onderdelen hebben verkocht. Lol, hoezo we zijn niet ver van de top?
  maandag 26 april 2010 @ 17:49:46 #68
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_80734380
quote:
Op maandag 26 april 2010 15:33 schreef fedsingularity het volgende:

[..]

“The stock market is incredibly inexpensive,”
Het is maar net welke parameters je gebruikt om deze vergelijking te maken. Er zijn er meer dan de Shiller P/E natuurlijk. Misschien wordt wel naar omzet/marktcap gekeken, of naar de winstverwachtingen, of naar het eigen vermogen, of naar de EDIBTA of naar de koers gelegd naast een historische groeicurve, dividendrendement tegenover de marktrente, er zijn welhaast oneindig veel mogelijkheden.

Daarom zegt zo'n indicator mij ook niet zoveel.
The End Times are wild
pi_80734436
quote:
Op maandag 26 april 2010 15:54 schreef piepeloi55 het volgende:
Las net een bericht dat Adviesbureau Nielsen naar de beurs wilt gaan en daarmee 21 miljard dollar wil opstrijken, terwijl ze enkele jaren terug voor een veel minder bedrag van beurs zijn gegaan en nieuwe eigenaren onderdelen hebben verkocht. Lol, hoezo we zijn niet ver van de top?
volgens mij zitten er wat foutjes in het artikel op FD

dacht niet dat een slordige 100x de winst wordt afgetikt.

overigens is het wel zo dat het huidige Nielsen een veel en veel beter geleid bedrijf is dan het oude VNU
pi_80735377
quote:
Op maandag 26 april 2010 17:49 schreef LXIV het volgende:

[..]

Het is maar net welke parameters je gebruikt om deze vergelijking te maken. Er zijn er meer dan de Shiller P/E natuurlijk. Misschien wordt wel naar omzet/marktcap gekeken, of naar de winstverwachtingen, of naar het eigen vermogen, of naar de EDIBTA of naar de koers gelegd naast een historische groeicurve, dividendrendement tegenover de marktrente, er zijn welhaast oneindig veel mogelijkheden.
Die kerel zegt alleen: “I don’t know how the bears can argue against how well corporations are doing.” Hij zal er ongetwijfeld methoden op nahouden om tot deze conclusie te komen maar voor een leek als ik is dat natuurlijk geen steekhoudend argument. En dit zijn overigens ook de woorden van een assetmanager. Die moet je sowieso met een korreltje zout nemen omdat die gasten er bij gebaat zijn om in de markt te zitten. Net zoals Marc Faber overigens propageert om in emerging markets te zitten als bestuurslid van een van zijn chinafunds.

De enige reden dat de beurzen zo hard stijgen is omdat de belegger denkt dat de overheden niet zullen defaulten. Maarja wie is er aan het eind bereid om een land te redden van de ondergang als we in een superlatief van de fase too big to bailout aankomen. Imo is de groei inderdaad niet duurzaam als je het schetst tegen het new-era thinking zoals SeLang het noemt.
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
pi_80737360
quote:
Op maandag 26 april 2010 17:52 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
volgens mij zitten er wat foutjes in het artikel op FD

dacht niet dat een slordige 100x de winst wordt afgetikt.

overigens is het wel zo dat het huidige Nielsen een veel en veel beter geleid bedrijf is dan het oude VNU
Zou best kunnen, maar aan de andere kant zouden de huidige eigenaren geen beursgang plannen als men niet overtuigd is dat men de hoofdprijs gaat vangen. En verhalen als deze kenmerken meestal dat aandelen vrij overgewaardeerd zijn, iets dat natuurlijk los staat van de kwaliteiten van het bedrijf zelf.
  maandag 26 april 2010 @ 19:53:34 #72
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_80738989
Wie long heeft gezeten heeft gelijk gekregen.
The End Times are wild
pi_80742486
quote:
Treasury May Begin Selling Citigroup Shares Today, Filing Shows April 26 (Bloomberg) -- The U.S. Treasury Department may start selling its 7.7 billion Citigroup Inc. shares as soon as today, in the biggest step since December to wean the bailed-out bank off government support.

The Treasury has initially granted underwriter Morgan Stanley authorization to sell 1.5 billion of the shares, New York-based Citigroup said today in a registration statement filed with securities regulators. The filing allows Treasury to begin selling immediately, said two people with knowledge of the matter, who declined to be identified because they weren’t authorized to comment beyond the public statements.
Goede zet van treasury nu ze die rotzooi kunnen slijten voor een belachelijke marktwaarde.
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
pi_80753014
Maar ik was vandaag dus bij apg en heb het gevoel dat er veel capabele mensen werken. Paar leuke discussies gehad ove Griekenland en diverse bubbels(emerging markets). Ze hebben daar ook een intern hedge fund waar die gasten helemaal veel kennis van zaken hadden.
En ze hadden natuurlijk bloomberg terminals.


Komende tijd ga ik wegens drukte ivm studie wat minder posten.
pi_80753413
quote:
Op maandag 26 april 2010 19:15 schreef piepeloi55 het volgende:

[..]

Zou best kunnen, maar aan de andere kant zouden de huidige eigenaren geen beursgang plannen als men niet overtuigd is dat men de hoofdprijs gaat vangen. En verhalen als deze kenmerken meestal dat aandelen vrij overgewaardeerd zijn, iets dat natuurlijk los staat van de kwaliteiten van het bedrijf zelf.
Dat ligt iets subtieler. Dit zijn geen speculaten. Die zien een bedrijf wat inefficient is, inzichzelf gekeerd, en bar slecht geleid. Ze kopen dat en poetsen het bedrijf op, wenden hun connecties aan om nieuwe klanten aan te boren, en vervolgens gaat het na een jaar of vijf de markt op. Daar is de financiering ook op afgestemd.

Dat is niet noodzakelijkerwijs afhankelijk van het niveau van de beurs. Het voordeel van de KKR's van deze wereld is niet de timing maar het gezonder maken van tenminste de bedrijfsprocessen, en het creeeren van syngergien. En me die centjes kopen ze weer een ander bedrijf waar een smetje op zit, dat ze dan weer wegpoetsen. Het is niet zozeer een timingkwestie, alhoewel ze in een klotesentiment hun stukjes natuurlijk niet kunnen slijten aan het publiek.

M.a.w.: ze zijn op zoek naar een relatief voordeel.
pi_80753769
quote:
Op dinsdag 27 april 2010 02:06 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

Dat is niet noodzakelijkerwijs afhankelijk van het niveau van de beurs. Het voordeel van de KKR's van deze wereld is niet de timing maar het gezonder maken van tenminste de bedrijfsprocessen, en het creeeren van syngergien.
Je zou ze haast de bacteriën van de commerciële wereld kunnen noemen.. sommige maken van een bak drijfmest helder drinkwater, andere nestelen zich in een bedrijf en zuigen er met onbetaalbare leningen alle reserves en winsten uit weg..

@Rejected: je hebt bij APG zeker niet het woord goud laten vallen he? Ik ben erg benieuwd hoe daar bij hun over gedacht wordt. Volgens mij is het bij de huidige generatie institutionele beleggingsprofs volledig uit beeld, enkele onconventionele types daargelaten.
pi_80753951
quote:
Op dinsdag 27 april 2010 03:26 schreef dvr het volgende:

[..]

Je zou ze haast de bacteriën van de commerciële wereld kunnen noemen.. sommige maken van een bak drijfmest helder drinkwater, andere nestelen zich in een bedrijf en zuigen er met onbetaalbare leningen alle reserves en winsten uit weg..
of ze doen beide

Feit is dat de rol van dit door private equity bedrijven vaak onderschat wordt. Want ze schroeven niet alleen de leverage omhoog, maar bemoeien zich ook met de bedrijfsvoering. En dat laatste doen ze eigenlijk best goed. In het geval van Nielsen hebben ze uit hun eigen netwerk een aantal grote klanten binnengebracht waar Nielsen zelf waarschijnlijk niet bij had gekund. Ze hebben de VNU cultuur aardig omgegooid waardoor Nielsen er nu (ondanks de hoge schuldenlast) er als bedrijf in ieder geval een stuk beter voor staat.

Dus het is een beetje van beide.
pi_80754651
quote:
Op dinsdag 27 april 2010 03:26 schreef dvr het volgende:

[..]
@Rejected: je hebt bij APG zeker niet het woord goud laten vallen he? Ik ben erg benieuwd hoe daar bij hun over gedacht wordt. Volgens mij is het bij de huidige generatie institutionele beleggingsprofs volledig uit beeld, enkele onconventionele types daargelaten.
Nee helaas. Achteraf wel dom omdat het wellicht een bubbel zou kunnen zijn. Maar ben ook niet op de commodity afdeling geweest.
Maar denk wel dat er een klein percentage in goud wordt geïnvesteerd, er zijn namelijk heel veel teams binnen het bedrijf en die hebben er allemaal toch een andere kijk op. Verder wordt er ook geïnvesteerd in muziekrechten en tolwegen etc. dan zal er ook wel in goud worden belegd.
  dinsdag 27 april 2010 @ 14:55:26 #79
74484 flyguy
Full of Dutch Courage
pi_80767546
Mehernosh Engineer, a credit strategist at BNP Paribas SA in London, wrote in a report today. “The market has been in a show-me-the-money mode for well over three months and the lack of guidance is slowly and steadily sowing the seeds of a double-dip.”

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=azK1LuSMWGRs&pos=1

En de beren beginnen weer wakker te worden uit een extra lange winterslaap.
The more debt, the better
pi_80767958
Rente in Portugal loopt flink op vandaag ; 5.43% op 10 jaar

Een uur later ; 5.53%

[ Bericht 22% gewijzigd door RobertKunath op 27-04-2010 16:24:18 ]
pi_80773951
Verlies flink opgelopen laatste minuten , 2.3% voor de aex lager. Griekenland junk status en Portugal afgewaardeerd
  dinsdag 27 april 2010 @ 17:42:00 #82
279105 luckyb1rd
Hmmm lekker hmmm
pi_80774066
*rent naar de goudhandelaar
  FOK!-Schrikkelbaas dinsdag 27 april 2010 @ 17:43:55 #83
862 Arcee
Look closer
pi_80774131
TomTom geeft winst van gisteren weer bijna helemaal weg.:')
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_80774509
Griekenland is net door S&P afgewaardeeerd naar "Junk", aldus BNR... Probeer nog andere bronnen te vinden
  dinsdag 27 april 2010 @ 18:01:12 #85
56633 JimmyJames
Unspeakable powers
pi_80774716
De langverwachte crash? Wel kut dat ik naast mijn putjes nog wat aandelen heb (65% cash gelukkig).
Please Move The Deer Crossing Sign
pi_80774757
En de dag kleurt rood... alleen m'n Goldman Sachs puts doen het alleraardigst.
pi_80774981
quote:
Op dinsdag 27 april 2010 17:55 schreef RvLaak het volgende:
Griekenland is net door S&P afgewaardeeerd naar "Junk", aldus BNR... Probeer nog andere bronnen te vinden
Bronnetje gevonden: http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=aDdX7eq8WkZM&pos=2
  dinsdag 27 april 2010 @ 18:21:38 #89
158038 AQuila360
Xbox Ultimate
pi_80775407
quote:
Op dinsdag 27 april 2010 18:02 schreef Dalliance het volgende:
En de dag kleurt rood... alleen m'n Goldman Sachs puts doen het alleraardigst.
Ik heb net sinds paar dagen alles even in shell zitten die is wel leuk als groene tussen
Shaderon: i say boom boom boom now let me hear you say weehooo
SpankmasterC: Tut mir leit Herr AQuila, es soll nicht wieder passieren!
RickoKun: Hey hoi! Ik kom bij dit topiqueje checken weetjuh!
pi_80775951
Godver, wat is er gebeurt vandaag zeg?
CAC zelfs bijna -4%. Dat zijn rake klappen.
pi_80776006
Ah Portugal is next
  dinsdag 27 april 2010 @ 18:41:59 #92
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_80776070
Ik ben wel benieuwd of er morgen weer leven in Galapagos komt, er was vandaag immers een aandeelhoudersvergadering. Ze staan al ruim 4% in de min...
  FOK!-Schrikkelbaas dinsdag 27 april 2010 @ 18:47:31 #93
862 Arcee
Look closer
pi_80776261
quote:
Op dinsdag 27 april 2010 18:38 schreef Dirk-Kuijt het volgende:
Godver, wat is er gebeurt vandaag zeg?
CAC zelfs bijna -4%. Dat zijn rake klappen.
Ach, binnen een week weer nieuwe highs.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_80776320
quote:
Op dinsdag 27 april 2010 18:47 schreef Arcee het volgende:

[..]

Ach, binnen een week weer nieuwe highs.
ligt eraan wat S&P gaat doen met Portugal... Lager dan 'junk' voor Griekenland kan toch niet?
  dinsdag 27 april 2010 @ 18:52:10 #95
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_80776437
quote:
Op dinsdag 27 april 2010 18:49 schreef RvLaak het volgende:

[..]

ligt eraan wat S&P gaat doen met Portugal... Lager dan 'junk' voor Griekenland kan toch niet?
Lager is vast een faillissement.
pi_80776466
Indien het bailoutplan er doorheen gedrukt wordt dan is het new-era thinking grenzeloos. De komende weken gaan echt van kritisch belang zijn voor het gedrag van de beurzen voor de rest van het jaar.

Btw, check het koersverloop van het laatste half uur van de dag voor bijna alle fondsen. Lang leve bottrading
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
pi_80776479
quote:
Op dinsdag 27 april 2010 18:47 schreef Arcee het volgende:

[..]

Ach, binnen een week weer nieuwe highs.
Dat zou mij niet verbazen

Deze daling is in vergelijking met de stijging niet zo groot, lijkt meer dat we zitten in een consolidatie patroon zijwaarts op dit moment, en nu zitten we bij de onderkant van dit patroon, dus dan moeten we weer terug omhoog gaan naar de top van de range of nieuwe highs
  FOK!-Schrikkelbaas dinsdag 27 april 2010 @ 18:57:49 #98
862 Arcee
Look closer
pi_80776664
quote:
Op dinsdag 27 april 2010 18:49 schreef RvLaak het volgende:
ligt eraan wat S&P gaat doen met Portugal... Lager dan 'junk' voor Griekenland kan toch niet?
quote:
http://en.wikipedia.org/wiki/Credit_rating

The Standard & Poor's rating scale is as follows, from excellent to poor: AAA, AA+, AA, AA-, A+, A, A-, BBB+, BBB, BBB-, BB+, BB, BB-, B+, B, B-, CCC+, CCC, CCC-, CC, C, D. Anything lower than a BBB- rating is considered a speculative or junk bond
quote:
The ratings agency lowered the long-term sovereign credit rating on Greece to BB+ from BBB+.
Het kan dus lager, maar dan wordt het alleen maar meer junk dus.

Trouwens, Portugal:
quote:
It cut the rating by two notches to A-minus, or four notches above speculative, or "junk" status.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_80777166
Nou, dat Griekse nieuws heeft wel invloed zeg!
  dinsdag 27 april 2010 @ 19:13:46 #100
56633 JimmyJames
Unspeakable powers
pi_80777296
quote:
Op dinsdag 27 april 2010 18:52 schreef Mendeljev het volgende:

Btw, check het koersverloop van het laatste half uur van de dag voor bijna alle fondsen. Lang leve bottrading
Had ik niet bij stilgestaan
Please Move The Deer Crossing Sign
pi_80777845
quote:
Op dinsdag 27 april 2010 18:57 schreef Arcee het volgende:

[..]


[..]


[..]

Het kan dus lager, maar dan wordt het alleen maar meer junk dus.

Trouwens, Portugal:
[..]


Sweet, dank voor de info...
pi_80777935
quote:
Op dinsdag 27 april 2010 19:28 schreef RvLaak het volgende:

[..]

Sweet, dank voor de info...
waarom sweet?
pi_80778877
quote:
Op dinsdag 27 april 2010 19:30 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

waarom sweet?
Meer kennis Altijd interessant & kennis is macht
pi_80779299
die gasten van GS worden flink aan de tand gevoeld nu
National Suicide: How Washington is Destroying the American Dream
pi_80785710
quote:
Op dinsdag 27 april 2010 18:52 schreef Mendeljev het volgende:
Lang leve bottrading
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
  FOK!-Schrikkelbaas woensdag 28 april 2010 @ 00:05:45 #106
862 Arcee
Look closer
pi_80790506
Willem Middelkoop zat bij P&W te vertellen over Griekenland en Goldman Sachs. Jullie hebben allemaal gekeken, toch?

Zo niet, dan straks de herhaling.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_80791356
quote:
Op dinsdag 27 april 2010 20:04 schreef edwinh het volgende:
die gasten van GS worden flink aan de tand gevoeld nu
Ik heb net Blankfein even bekeken. Wat een niveau Tevens is het maar goed dat McCain geen president is geworden

Klacht: Geen Leno @ CNBC vanwege deze live uitzending
  woensdag 28 april 2010 @ 08:32:19 #108
158038 AQuila360
Xbox Ultimate
pi_80793825
quote:
Op woensdag 28 april 2010 00:05 schreef Arcee het volgende:
Willem Middelkoop zat bij P&W te vertellen over Griekenland en Goldman Sachs. Jullie hebben allemaal gekeken, toch?

Zo niet, dan straks de herhaling.
Ik vind hem altijd wel tof al is het wel een echte zwartkijker.
Shaderon: i say boom boom boom now let me hear you say weehooo
SpankmasterC: Tut mir leit Herr AQuila, es soll nicht wieder passieren!
RickoKun: Hey hoi! Ik kom bij dit topiqueje checken weetjuh!
pi_80794769
Zag net even een klein stukje over GS, maar man, wat een naïeve vragen worden daar gesteld zeg.
  woensdag 28 april 2010 @ 09:52:41 #110
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_80795453
quote:
Op dinsdag 27 april 2010 18:41 schreef Lemans24 het volgende:
Ik ben wel benieuwd of er morgen weer leven in Galapagos komt, er was vandaag immers een aandeelhoudersvergadering. Ze staan al ruim 4% in de min...
Tering, wat een dag...

Nog 4% extra eraf
En m'n obligaties ook 1% in de min...
  woensdag 28 april 2010 @ 09:59:36 #111
158038 AQuila360
Xbox Ultimate
pi_80795647
quote:
Op woensdag 28 april 2010 09:52 schreef Lemans24 het volgende:

[..]

Tering, wat een dag...

Nog 4% extra eraf
En m'n obligaties ook 1% in de min...
Balen voor je. Het gaat nu idd vrij hard.
Shaderon: i say boom boom boom now let me hear you say weehooo
SpankmasterC: Tut mir leit Herr AQuila, es soll nicht wieder passieren!
RickoKun: Hey hoi! Ik kom bij dit topiqueje checken weetjuh!
pi_80796669
AEX ook weer fors in de min, al mn winst op aegon is verdampt en van ahold blijft er weinig over :|
Winners never quit,quitters never win
pi_80796725
OMG, PSI al meer dan 5% in de min. Grootste bank van Portugal 11% in de min. Het wordt een bloedbad vandaag als het zo doorgaat.
's Avonds een man, overdags rustig an
pi_80796757
quote:
Op woensdag 28 april 2010 08:32 schreef AQuila360 het volgende:

[..]

Ik vind hem altijd wel tof al is het wel een echte zwartkijker.
Wat hij gisteren allemaal te vertellen had was, vind ik, 100% waar.

Zie je het al voor je, een wereldwijde schuldsanering
's Avonds een man, overdags rustig an
  FOK!-Schrikkelbaas woensdag 28 april 2010 @ 10:39:00 #115
862 Arcee
Look closer
pi_80796851
quote:
Op woensdag 28 april 2010 10:32 schreef stefan_s het volgende:
AEX ook weer fors in de min, al mn winst op aegon is verdampt en van ahold blijft er weinig over :|
ING ook flink onderuit. Vandaag al weer -6.3%.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_80796935
ik heb gelukkig geen positie in ING, maar ben wel van plan te kopen als ze rond de ¤5,50 komen, wat me niets zal verbazen, dan gewoon voor lange termijn vasthouden ( tot 16-18 euro )
Winners never quit,quitters never win
  woensdag 28 april 2010 @ 10:47:31 #117
56633 JimmyJames
Unspeakable powers
pi_80797120
Ik heb putjes op het enige aandeel dat momenteel niet daalt

Volgende keer maar een index-putje als ik een daling verwacht
Please Move The Deer Crossing Sign
  woensdag 28 april 2010 @ 11:33:04 #119
158038 AQuila360
Xbox Ultimate
pi_80798589
quote:
Op woensdag 28 april 2010 10:32 schreef stefan_s het volgende:
AEX ook weer fors in de min, al mn winst op aegon is verdampt en van ahold blijft er weinig over :|
Ik heb maandag Aegon verkocht en alles in shell gedaan daar ben ik nu wel blij mee
quote:
Op woensdag 28 april 2010 10:36 schreef Burnie88 het volgende:

[..]

Wat hij gisteren allemaal te vertellen had was, vind ik, 100% waar.

Zie je het al voor je, een wereldwijde schuldsanering
Het is ook wel waar denk ik maar vooral toen aan het begin van de crisis was die echt heel erg negatief.
Shaderon: i say boom boom boom now let me hear you say weehooo
SpankmasterC: Tut mir leit Herr AQuila, es soll nicht wieder passieren!
RickoKun: Hey hoi! Ik kom bij dit topiqueje checken weetjuh!
  woensdag 28 april 2010 @ 11:36:12 #120
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_80798701
Feest op de Bel20 ook.
pi_80799055
We lopen flink leeg inderdaad, kans op domino effect van GIPSI's is natuurlijk ingecalculeerd.
Wie durft er hard te shorten? Puts kopen lijkt me best aantrekkelijk.
pi_80799092
quote:
Op woensdag 28 april 2010 11:26 schreef ujjain het volgende:
Relevante muziek.
Deze vind ik beter

pi_80799320
quote:
Op dinsdag 27 april 2010 20:04 schreef edwinh het volgende:
die gasten van GS worden flink aan de tand gevoeld nu
Ik had gister een paar stukken gehoord op Bloomberg radio, maar het was inderdaad wel een beetje fel. Maar ik moet toegeven dat de bankiers toch wel meesters in antwoord geven zijn.
pi_80799579
quote:
Op woensdag 28 april 2010 11:51 schreef Rejected het volgende:

[..]

Ik had gister een paar stukken gehoord op Bloomberg radio, maar het was inderdaad wel een beetje fel. Maar ik moet toegeven dat de bankiers toch wel meesters in antwoord geven zijn.
Eerder meesters in het er omheen draaien. Rechtstreeks antwoord geven ho maar
pi_80799668
quote:
Op woensdag 28 april 2010 11:51 schreef Rejected het volgende:

[..]

Ik had gister een paar stukken gehoord op Bloomberg radio, maar het was inderdaad wel een beetje fel. Maar ik moet toegeven dat de bankiers toch wel meesters in antwoord geven zijn.
Deze niet, zag ik net op het journaal. Er vielen een aantal pijnlijke stiltes.
pi_80800745
Alweer bijna 30 miljoen stuks ING verhandeld.
pi_80801474
quote:
Op woensdag 28 april 2010 11:51 schreef Rejected het volgende:

[..]

Ik had gister een paar stukken gehoord op Bloomberg radio, maar het was inderdaad wel een beetje fel. Maar ik moet toegeven dat de bankiers toch wel meesters in antwoord geven zijn.
Lijken net politici
pi_80803958
Even een vraagje van een newbie. Via Binck koop en verkoop ik af en toe een AEX trackertje. Tussen verkoop en koop laat ik het geld op de Binck rekening staan waar het niets oplevert. Overschrijven naar een spaarrekening is niet handig omdat ik het te lang vind duren om het weer op Binck te zetten als ik wil instappen. Wat doen jullie? Laat je het geld gewoon staan of stop je het in een tracker op staatsobligaties o.i.d.?
  FOK!-Schrikkelbaas woensdag 28 april 2010 @ 14:25:48 #129
862 Arcee
Look closer
pi_80804484
quote:
Op woensdag 28 april 2010 12:31 schreef Dalliance het volgende:
Alweer bijna 30 miljoen stuks ING verhandeld.
Stond op -6.4% en nog nog maar op -1.9%. Mooi rendement.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_80804532
quote:
Op woensdag 28 april 2010 11:57 schreef RobertKunath het volgende:

[..]

Eerder meesters in het er omheen draaien. Rechtstreeks antwoord geven ho maar
Ik zat gisteren echt met grote ogen te kijken. Ik dacht dat Balkenende goed er omheen kon lullen, maar dit sloeg alles

Maar de senatoren was ook een niveau van likmevestje
pi_80806166
quote:
Op woensdag 28 april 2010 14:09 schreef FlatEric het volgende:
Even een vraagje van een newbie. Via Binck koop en verkoop ik af en toe een AEX trackertje. Tussen verkoop en koop laat ik het geld op de Binck rekening staan waar het niets oplevert. Overschrijven naar een spaarrekening is niet handig omdat ik het te lang vind duren om het weer op Binck te zetten als ik wil instappen. Wat doen jullie? Laat je het geld gewoon staan of stop je het in een tracker op staatsobligaties o.i.d.?
Ik koop meestal rechtstreeks nederlandse staatsobligaties. Een tracker kan natuurlijk ook. Het belangrijkste is echter dat je een goede schatting maakt van wanneer je het bedrag weer nodig hebt.

De transactie kosten bij Binck zijn ¤ 6,50 + 0,1 % van het transactie bedrag. Het tijdelijk wegzetten zal dus meer moeten opleveren dan 0,2 % + ¤ 13 rendement en ook nog eens de bid-ask spread van het instrument dat je kiest. Bij de huidige lage yields kan dat zomaar 2 maanden kosten om terug te verdienen.

Er is ook nog een risico dat de centrale banken net de rente verhogen als je die obligaties in handen hebt. (Dit risico lijkt momenteel echter klein). Om al deze redenen, blijf ik de laatste tijd vaak in cash zitten als ik geen ideeen heb voor aandeel investeringen.
pi_80806444
quote:
Op zondag 25 april 2010 13:17 schreef sitting_elfling het volgende:

[..]

En 1 die ik persoonlijk wel goed vind de is Marc Faber. Die is vrij right on the money de laatste tijd. Wat voor werk doe je eigenlijk als ik vragen mag?
Ok, ik had die discussie verkeerd geinterpreteerd. Ik heb zelf een accounting achtergrond, maar mijn belangstelling is inmiddels verschoven naar finance. Om hier een serieuze start in te kunnen maken, ben ik op eigen gelegenheid begonnen met het CFA (Certified Financial Analyst) programma. Op 5 juni doe ik het Level I examen.
pi_80806475
http://www.rtl.nl/compone(...)/livestream/insb.xml

livestream duitse persconferentie duitse minister van financien met IMF topman begonnen om 15:15

[ Bericht 5% gewijzigd door RobertKunath op 28-04-2010 15:26:26 ]
  Redactie Frontpage woensdag 28 april 2010 @ 15:24:49 #134
4530 crew  Crazy Harry
pi_80806689
quote:
Op woensdag 28 april 2010 15:10 schreef jaco het volgende:
De transactie kosten bij Binck zijn ¤ 6,50 + 0,1 % van het transactie bedrag. Het tijdelijk wegzetten zal dus meer moeten opleveren dan 0,2 % + ¤ 13 rendement en ook nog eens de bid-ask spread van het instrument dat je kiest. Bij de huidige lage yields kan dat zomaar 2 maanden kosten om terug te verdienen.
En mocht je je met niet zo een heel grote transacties bezig houden, hou dan rekening met het minimum van ¤ 10,- per transactie. Dus onder de ¤ 350 per transactie, betaal je in verhouding meer voor de transactie. Je moet dus sowieso altijd minstens ¤ 20,- terugverdienen.
De discussie is niet privacy tegenover veiligheid maar vrijheid tegenover controle
Overzicht privacy-inperkende maatregelen/wetten/voorstellen
We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing. ― George Bernard Shaw
pi_80807262
quote:
Op maandag 26 april 2010 00:49 schreef Zure_Pruim het volgende:

[..]

Neuh, het misgelopen rendementsverschil tussen aandelen en obligaties is overrated. Als je naar 1 van die grafiekjes kijkt van dit topic (http://forum.fok.nl/topic/1232987) Zie je gewoon als je instapt bij een hoge waardering en dan minimaal 20 jaar vasthoud, je een kleine of negatieve reeele rendement maakt. Dan ben je beter af met een spaarrekening of obligaties.
Bedankt voor de link; ik kende die discussie nog niet. De grafiekjes lijken echter wel mijn punt aan te tonen.

Stel dat we inderdaad een spaarrekening of (kortlopende) obligatie kiezen terwijl we wachten op een Shiller P/E lager dan 1. Dit levert momenteel zo'n 2,5 % rente op. Als je bij de <i>Average Annualised 20 Year Returns vs Shiller P/E</i> rechts van de 1.00 kijkt, dan zie je echter dat de meeste jaarlijkse rendementen ruim boven de 2.5 % lagen terwijl de vuistregel was om uit de markt te blijven. Veel van de donkerblauwe en gele meetpunten liggen zelfs rond de 7 %, zodat je per jaar 4,5% misloopt en zelfs meer door het rente-op-rente effect van dat verschil.

Aan de andere kant is er geen 20-jarige periode dat de Shiller P/E boven de 1.00 bleef. Het bovengenoemde misloop effect wordt dus minder sterk doordat je op gegeven moment toch in de markt stapt en dan ruime rendementen behaalt. Het kan niet uit de grafiek worden afgelezen of je daarmee de lage cash rendementen van de 'wachtjaren' voldoende compenseert. Vandaar dat ik me afvroeg of er een backtest van bestaat.
pi_80807394
Ok, bedankt voor de info. Ik beleg met 2.5 k. Dan duurt het inderdaad relatief lang voordat je je transactiekosten eruit hebt met een staatsobligatie. Laat ik het wel gewoon staan .
  woensdag 28 april 2010 @ 15:51:52 #137
74484 flyguy
Full of Dutch Courage
pi_80807699
En de Amerikanen blijven lekker positief ondanks al het Europese geneuzel. Het is dan ook weer fed day.
The more debt, the better
pi_80807772
quote:
Op woensdag 28 april 2010 15:44 schreef FlatEric het volgende:
Ok, bedankt voor de info. Ik beleg met 2.5 k. Dan duurt het inderdaad relatief lang voordat je je transactiekosten eruit hebt met een staatsobligatie. Laat ik het wel gewoon staan .
Overboeken op spaarrekening en tegelijkertijd een kredietruimte van 2,5K nemen voor 'buitenkansjes' al weet ik niet of dat (gemakkelijk) gaat bij Binck.

Dan kost het je hooguit een paar dagen rente vanwege het overboeken.
  woensdag 28 april 2010 @ 16:28:00 #139
298713 SemperSenseo
Een geniale ramp
pi_80809001
Jongens en meiden, het gaat niet goed:

beursupdate RTL Z - 15:00 Oeso: Griekse crisis bedreigt het systeem als Ebola, de besmetting heeft al plaatsgevonden

RTL Z update - Dr Doom Roubini: in een paar dagen tijd zou er geen Eurozone meer kunnen zijn

Er is hier iets raars aan de hand, in plaats dat de verantwoordelijken in de OESO, de EU, etc. de markt proberen te kalmeren omtrent Griekenland gooien ze juist olie op het vuur. Ook zijn de EU en het IMF ontzettend traag met het daadwerkelijk geven van hulp in de vorm van leningen, of ze houden de vergaderingen veels te laat, dit wat de rust op de markt ook niet ten goede komt. Er wordt hier ontzettend tijd gerekt. Ik denk dat de intergouvernementele instellingen (EU, IMF, wereldbank) al besloten hebben dat Griekenland ineenklapt. Doelbewust Griekenland opofferen, dit om de Euro te redden? Zo niet, dan zou ik als ik jullie was, maar jullie Eurocentjes gaan omwisselen naar iets anders.

[ Bericht 0% gewijzigd door SemperSenseo op 28-04-2010 16:50:56 ]
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe." - Albert Einstein (1879 - 1955)
"A fool thinks himself to be wise, but a wise man knows himself to be a fool." - William Shakespeare (1564 - 1616)
  woensdag 28 april 2010 @ 16:33:03 #140
56633 JimmyJames
Unspeakable powers
pi_80809175
Nooit geweten dat volatiliteit zo'n invloed had op de optieprijzen.

@SemperSenseo Eerder incompetente bestuurders en onslagvaardige multilaterale instanties als je het mij vraagt.
Please Move The Deer Crossing Sign
  woensdag 28 april 2010 @ 16:51:50 #141
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_80809899
quote:
Op woensdag 28 april 2010 16:28 schreef SemperSenseo het volgende:
Jongens en meiden, het gaat niet goed:

beursupdate RTL Z - 15:00 Oeso: Griekse crisis bedreigt het systeem als Ebola, de besmetting heeft al plaatsgevonden

RTL Z update - Dr Doom Roubini: in een paar dagen tijd zou er geen Eurozone meer kunnen zijn

Er is hier iets raars aan de hand, in plaats dat de verantwoordelijken in de OESO, de EU, etc. de markt proberen te kalmeren omtrent Griekenland gooien ze juist olie op het vuur. Ook zijn de EU en het IMF ontzettend traag met het daadwerkelijk geven van hulp in de vorm van leningen, of ze houden de vergaderingen veels te laat, dit wat de rust op de markt ook niet ten goede komt. Er wordt hier ontzettend tijd gerekt. Ik denk dat de intergouvernementele instellingen (EU, IMF, wereldbank) al besloten hebben dat Griekenland ineenklapt. Doelbewust Griekenland opofferen, dit om de Euro te redden? Zo niet, dan zou ik als ik jullie was, maar jullie Eurocentjes gaan omwisselen naar iets anders.
Ik denk dat er wat olie op het vuur gegooid wordt om de landen in de Eurozone te bewegen om nu met een steunpakket over de brug te komen. Dat ligt electoraal, mn in Duitsland, wat gevoelig. Er moet een gevoel van urgentie zijn voordat dit kan gebeuren, bij deze.
The End Times are wild
pi_80810336
Wat een volatiliteit op de markten, van -1.7% vanochtend naar -0.25% rond de klok van 3, naar -1.25% een half uur geleden naar -0.74% huidige stand.
pi_80810646
Duitsland zal (nog niet ) buigen voor de grieken. Dat doen ze alleen maar vanwege zetels.. pas na de verkiezingen buigen ze op het laatste moment alsnog voorover. Wat dat betreft hebben zij dat van niemand vreemd.. nederland is zeker hun voorbeeld wat betreft kiezersbedrog
  FOK!-Schrikkelbaas woensdag 28 april 2010 @ 17:34:28 #144
862 Arcee
Look closer
pi_80811405
Wow, AEX 3 punten omlaag in de laatste minuten.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_80811420
Spanje ook een downgrade....
Escaping from a liquidity trap may be impossible, much like light trapped in a black hole.
Op zaterdag 19 november 2011 13:27 schreef Perrin het volgende: En net als van voetbal, heeft iedereen verstand van macro-economie
pi_80811498
Wat het hele gebeuren nog meer bizar maakt is dat uit enquentes blijkt dat zowel de duitsers als de grieken in meerderheid tegen een bailout van de EU en het IMF zijn

Stern
giessener-allgemeine

Zoals gewoonlijk zal de "elite" schijt hebben aan de mening van "volk" ff wachten tot na 9 mei, dan zijn de verkiezingen geweest in NRW daarna zal de bailout wel plaatsvinden. Als niet alsnog het duitse constitutioneel hof dat onwettig verklaart.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_80811520
quote:
Op woensdag 28 april 2010 15:40 schreef jaco het volgende:

[..]

Bedankt voor de link; ik kende die discussie nog niet. De grafiekjes lijken echter wel mijn punt aan te tonen.

Stel dat we inderdaad een spaarrekening of (kortlopende) obligatie kiezen terwijl we wachten op een Shiller P/E lager dan 1. Dit levert momenteel zo'n 2,5 % rente op. Als je bij de <i>Average Annualised 20 Year Returns vs Shiller P/E</i> rechts van de 1.00 kijkt, dan zie je echter dat de meeste jaarlijkse rendementen ruim boven de 2.5 % lagen terwijl de vuistregel was om uit de markt te blijven. Veel van de donkerblauwe en gele meetpunten liggen zelfs rond de 7 %, zodat je per jaar 4,5% misloopt en zelfs meer door het rente-op-rente effect van dat verschil.

Aan de andere kant is er geen 20-jarige periode dat de Shiller P/E boven de 1.00 bleef. Het bovengenoemde misloop effect wordt dus minder sterk doordat je op gegeven moment toch in de markt stapt en dan ruime rendementen behaalt. Het kan niet uit de grafiek worden afgelezen of je daarmee de lage cash rendementen van de 'wachtjaren' voldoende compenseert. Vandaar dat ik me afvroeg of er een backtest van bestaat.
Die wachtjaren kan je er niet uit afleiden, maar dat is ook niet volgens mij te berekenen. Dat is willekeurig. De ene keer moet je lang wachten, waardoor je dus meer 'misgelopen' rendementsverschil hebt. De andere keer kort.

Maar je moet dan ook een afweging maken tussen het verschil in liquiditeit tussen nu instappen of een spaarrekening / kortlopende obligatie. Rente veranderingen. Geld voor noodgevallen, etc.

Ben je bereid 20 jaar lang van je geld af te blijven voor dat kleine extra rendement? Je kan het niet eerder liquideren in verband met enorme fluctuaties in het rendement.
  FOK!-Schrikkelbaas woensdag 28 april 2010 @ 17:39:10 #148
862 Arcee
Look closer
pi_80811547
Ik snap die bailouts niet. Dat is zoiets als dat je nog 100 euro van iemand krijgt en dat je hem dan 100 geeft om je terug te betalen.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_80811592
quote:
Op woensdag 28 april 2010 17:39 schreef Arcee het volgende:
Ik snap die bailouts niet. Dat is zoiets als dat je nog 100 euro van iemand krijgt en dat je hem dan 100 geeft om je terug te betalen.
Het is ook meer om het vertrouwen te versterken lijkt me.
  FOK!-Schrikkelbaas woensdag 28 april 2010 @ 17:41:58 #150
862 Arcee
Look closer
pi_80811637
quote:
Op woensdag 28 april 2010 17:40 schreef tjoptjop het volgende:
Het is ook meer om het vertrouwen te versterken lijkt me.
Daarom juist, ik zou daar geen vertrouwen van krijgen.

Behalve als je jezelf voor de gek houdt: "Oh, wauw, bedankt voor de 100 euro. Ik dacht al dat je me niet terug kon betalen. "
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_80811989
quote:
Op woensdag 28 april 2010 17:34 schreef fedsingularity het volgende:
Spanje ook een downgrade....
Vandaar dat de AEX nog even ging duiken in de slotminuten, snapte het al niet. Maar lekker is dat, de rente voor Spaanse staatsobligaties zal wel lekker gaan stijgen. Ben benieuwd hoe de VS de dag gaat afsluiten, wanneer daar aardig verloren wordt (wat momenteel gebeurt), gaan de Europese beurzen morgen ook weer een bloedbadje tegemoet.
's Avonds een man, overdags rustig an
pi_80812090
Ja, de economie wordt er niet efficiënter van, als sterke EU landen moeten inleveren en bail-outs moeten doen van armere EU-landen.

Het is niet anders. Een faillissement van Griekenland zou waarschijnlijk voor ons nog pijnlijker zijn, al had ik van The Economist gehoord dat het ook wel weer zijn voordelen zou hebben. Dan zouden ze even in de put zitten, maar kunnen ze later weer verder.
pi_80812456
quote:
Op woensdag 28 april 2010 17:55 schreef ujjain het volgende:
Ja, de economie wordt er niet efficiënter van, als sterke EU landen moeten inleveren en bail-outs moeten doen van armere EU-landen.

Het is niet anders. Een faillissement van Griekenland zou waarschijnlijk voor ons nog pijnlijker zijn, al had ik van The Economist gehoord dat het ook wel weer zijn voordelen zou hebben. Dan zouden ze even in de put zitten, maar kunnen ze later weer verder.
Even in de put? Ik wou dat ze de griekse droom hier in nederland in konden voeren... op je 60e met pensioen
pi_80812508
quote:
Op woensdag 28 april 2010 17:55 schreef ujjain het volgende:
Ja, de economie wordt er niet efficiënter van, als sterke EU landen moeten inleveren en bail-outs moeten doen van armere EU-landen.

Het is niet anders. Een faillissement van Griekenland zou waarschijnlijk voor ons nog pijnlijker zijn, al had ik van The Economist gehoord dat het ook wel weer zijn voordelen zou hebben. Dan zouden ze even in de put zitten, maar kunnen ze later weer verder.
Yep en wellicht is dat uiteindelijk ook beter voor ze. Schuld herstructureren en doorgaan. Hele end of the world heisa weer om die bailout te regelen

Wordt iig de zesde keer voor ze:
http://www.mrwonkish.nl Eurocrisis, Documentaires, Economie
pi_80812645
quote:
Op woensdag 28 april 2010 17:55 schreef ujjain het volgende:

Het is niet anders. Een faillissement van Griekenland zou waarschijnlijk voor ons nog pijnlijker zijn, al had ik van The Economist gehoord dat het ook wel weer zijn voordelen zou hebben. Dan zouden ze even in de put zitten, maar kunnen ze later weer verder.
Faillisement is beter en zal uiteindelijk ook goedkoper blijken. De bailout bedragen blijven maar oplopen van 30 miljard is er nu al sprake van 135 miljard.
quote:

Hulp aan Griekenland kan oplopen tot 135 miljard euro


De hulp die Griekenland nodig heeft van de Europese Unie en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) om zich te ontdoen van de enorme schuldenlast bedraagt in de komende drie jaar 135 miljard euro.


Dat heeft de Duitse minister van Economische Zaken, Rainer Brüderle woensdag gezegd. Hij zei tegen het Duitse persbureau DPA niet te kunnen uitsluiten dat dit bedrag nog hoger zal uitvallen.
Besluit
Dominique Strauss-Kahn, de topman van het IMF, weigerde woensdag na een onderhoud met Duitse parlementsleden in te gaan op bedragen. Wel zei hij dat snel een besluit nodig is over hulp aan Griekenland. De leiders van de eurolanden, de EU-lidstaten die de euro hanteren als munt, komen op 10 mei bijeen om de knoop door te hakken.

Lening
De eurolanden zijn bereid het noodlijdende Griekenland 30 miljard te lenen tegen een rente van ongeveer 5 procent, en het IMF wil daar 15 miljard bij doen. Voorzitter Jose Manuel Barroso van de Europese Commissie zei woensdag dat de leden van de Europese Unie en de Europese Centrale Bank vastberaden zijn om de stabiliteit van de euro te waarborgen. Hij voegde eraan toe dat een herstructurering van de schuldenlast van Griekenland niet aan de orde is.

Voorwaarden
Griekenland heeft de grootste moeite met de voorwaarden die de Europese Unie en het IMF stellen aan de financiële hulp. Volgens de Griekse minister Andreas Loverdos van Arbeid kan zijn land niet akkoord gaan met de voorgestelde bezuinigingen en het snijden in de lonen.
RTLZ
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_80812736
quote:
Op woensdag 28 april 2010 18:08 schreef dramatiek het volgende:

[..]

Yep en wellicht is dat uiteindelijk ook beter voor ze. Schuld herstructureren en doorgaan. Hele end of the world heisa weer om die bailout te regelen

Wordt iig de zesde keer voor ze:
[ afbeelding ]
Wel opvallend dat het Latijns/Mediterrane landen zijn die bovenaan staan *kuch*
pi_80812760
quote:
Op woensdag 28 april 2010 15:44 schreef FlatEric het volgende:
Ok, bedankt voor de info. Ik beleg met 2.5 k. Dan duurt het inderdaad relatief lang voordat je je transactiekosten eruit hebt met een staatsobligatie. Laat ik het wel gewoon staan .
binck is relatief duur met ¤10 per transactie, er zijn goedkopere alternatieven. Ze hebben wel gratis streaming koersen dus dan kan je die koersen gebruiken maar het geld ergens goedkoper beleggen
  FOK!-Schrikkelbaas woensdag 28 april 2010 @ 18:20:00 #158
862 Arcee
Look closer
pi_80812853
quote:
Op woensdag 28 april 2010 18:16 schreef deenigeechteTS het volgende:
binck is relatief duur met ¤10 per transactie
¤6.50, toch?
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_80813060
quote:
Op woensdag 28 april 2010 18:20 schreef Arcee het volgende:

[..]

¤6.50, toch?
Dat is het hem dus. Binck wil je laten geloven goedkoper te zijn dan bijvoorbeeld ING en zo te zien lukt ze dat ook nog. Maar voor de 'kleine' belegger is ING wel degelijk goedkoper. Binck rekent namelijk een minimum van 10 euro per transactie. ING doet dit niet. Dus voor transacties onder de 2500 euro is ING goedkoper dan Binck. Smerige vorm van reclame maken vind ik dat.

[ Bericht 2% gewijzigd door Hoss op 28-04-2010 18:35:42 ]
pi_80813315


[ Bericht 100% gewijzigd door Hoss op 28-04-2010 18:34:46 (dubbel) ]
pi_80813358
quote:
Op woensdag 28 april 2010 17:03 schreef RobertKunath het volgende:
Wat een volatiliteit op de markten, van -1.7% vanochtend naar -0.25% rond de klok van 3, naar -1.25% een half uur geleden naar -0.74% huidige stand.
dat komt doordat de index de bewegingen van de futures nog niet hebben verwerkt, het is een schijnvolatiliteit, want de beweging heeft al gisteravond plaatsgevonden. Vandaag is er nauwelijks beweging, dat is meestal voor de FOMC.

Volgens technische analyse moet je deze pullback long gaan
pi_80813576
quote:
Op woensdag 28 april 2010 18:20 schreef Arcee het volgende:

[..]

¤6.50, toch?
Binck heeft een minimumtarief van ¤10, ongeacht hoeveelheid aandelen. Ik heb een buitenlandse rekening bij een conurrent uit nederland daar betaal ik maar ¤6 per euro transactie en $4 per US transactie. Omdat ik zoveel op de US handel is dat veel voordeliger voor mij. Komt ook bij dat ik op dit moment liever een gedeelte van mijn geld in dollars heb. Bij Binck kan dit ook en is omzetting naar dollars trouwens goedkoper, maar het handelen juist weer duurder. Ook heb ik bij deze broker een margin account wat ook veel handiger is dan de cash-account bij Binck (voor us). De gratis data van Binck is natuurlijk uitnodiging tot misbruik.
pi_80813801
quote:
Op woensdag 28 april 2010 18:15 schreef TeringHenkie het volgende:

[..]

Wel opvallend dat het Latijns/Mediterrane landen zijn die bovenaan staan *kuch*
De periode 1500-1900 is niet echt relevant. Als je die cijfers weglaat krijg je al een heel ander beeld.
pi_80814448
Trouwens, wat een enorme spike tussen 11 en 12 op de amerikaanse beurs. PPT to the rescue?
  woensdag 28 april 2010 @ 19:31:18 #165
279105 luckyb1rd
Hmmm lekker hmmm
pi_80815237
quote:
Op woensdag 28 april 2010 19:08 schreef BattleCow het volgende:
Trouwens, wat een enorme spike tussen 11 en 12 op de amerikaanse beurs. PPT to the rescue?
De beleggers moeten toch ergens heen met hun bijna gratis geleende dollars..
  woensdag 28 april 2010 @ 19:35:28 #166
74484 flyguy
Full of Dutch Courage
pi_80815401
quote:
Op woensdag 28 april 2010 18:35 schreef deenigeechteTS het volgende:

[..]

dat komt doordat de index de bewegingen van de futures nog niet hebben verwerkt, het is een schijnvolatiliteit, want de beweging heeft al gisteravond plaatsgevonden. Vandaag is er nauwelijks beweging, dat is meestal voor de FOMC.

Volgens technische analyse moet je deze pullback long gaan
Kijken wat het forexpaartje EUR/USD doet met fomc nieuws
The more debt, the better
pi_80817136
quote:
Op woensdag 28 april 2010 15:18 schreef jaco het volgende:

[..]

Ok, ik had die discussie verkeerd geinterpreteerd. Ik heb zelf een accounting achtergrond, maar mijn belangstelling is inmiddels verschoven naar finance. Om hier een serieuze start in te kunnen maken, ben ik op eigen gelegenheid begonnen met het CFA (Certified Financial Analyst) programma. Op 5 juni doe ik het Level I examen.
Oke! Ik heb een aantal vrienden die op dit moment ook CFA doen en die vinden het best pittig! Succes!
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
pi_80817345
Ook enorm interessante (en drukke) dagen op het moment! Dit gezeik is nog verre van over. Erg grappig om te zien dat een aantal trade bots nu handmatig omgezet zijn en dat sommige echt verschrikkelijk snel kunnen reageren op nieuws wat niet van te voren is aangekondigd.
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
  FOK!-Schrikkelbaas woensdag 28 april 2010 @ 20:23:31 #169
862 Arcee
Look closer
pi_80817480
quote:
Op woensdag 28 april 2010 18:26 schreef Hoss het volgende:
Dat is het hem dus. Binck wil je laten geloven goedkoper te zijn dan bijvoorbeeld ING en zo te zien lukt ze dat ook nog. Maar voor de 'kleine' belegger is ING wel degelijk goedkoper. Binck rekent namelijk een minimum van 10 euro per transactie. ING doet dit niet. Dus voor transacties onder de 2500 euro is ING goedkoper dan Binck. Smerige vorm van reclame maken vind ik dat.
3500 zeker, dan? 0.1% van 3500 + 6.50 = 10.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_80817550
wat een falers bij die DFT seminar, gewoon wat veel gebruikte termen rondsmijten en er 'gefixeerde' neppe rendementen eraan koppelen, ja je had 22% kunnen verdienen
Winners never quit,quitters never win
pi_80817907
quote:
Op woensdag 28 april 2010 20:25 schreef stefan_s het volgende:
wat een falers bij die DFT seminar, gewoon wat veel gebruikte termen rondsmijten en er 'gefixeerde' neppe rendementen eraan koppelen, ja je had 22% kunnen verdienen
Ben na paar minuten ook uitgestapt. Domper voor AllOptions though. Die neem je na dit soort zaken ook niet snel meer serieus.
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
pi_80817955
tostrams moest net nadenken over wat een fibonnachi retracement is,

Je kan vragen stellen, ik vraag
Waarom staat tostrams voor een foto van een trading room,
andwoord martijn | Alex om de sfeer te optimaliseren

HAHAHA
hij zegt nu, ja ik ben uitgestapt op tencate vanwege een trigger van de stoploss, maar dit is geen verlies, dit is gewoon risico management mooie praatjes

oh god het word steeds erger, ze laten stripverhalen zien en maken achterlijke polls

[ Bericht 29% gewijzigd door stefan_s op 28-04-2010 20:53:37 ]
Winners never quit,quitters never win
pi_80818181
quote:
Op woensdag 28 april 2010 20:23 schreef Arcee het volgende:

[..]

3500 zeker, dan? 0.1% van 3500 + 6.50 = 10.
Bij ING is het 8 + 0,08% (zonder minimum). Dus bij transacties boven de 2500 euro komen de kosten boven een tientje.
pi_80820046
DFT investeerd 50.000, winst 300 in een maand, is ook de moeite niet, sinds feb.010 sta ik al 90%
Winners never quit,quitters never win
pi_80820415
quote:
Op woensdag 28 april 2010 21:16 schreef stefan_s het volgende:
DFT investeerd 50.000, winst 300 in een maand, is ook de moeite niet,
Dat is 7.4% rendement per jaar. Ik zou in mijn handjes klappen.
quote:
sinds feb.010 sta ik al 90%
Dit tempo aanhouden en je bent binnen 4 jaar Warren Buffet voorbij qua vermogen!
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
pi_80820563
Wel zonde dat Griekenland niet te shorten valt. Dat had gegarandeerd vuurwerk op kunnen leveren.
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
pi_80820904
Mendel, jij denkt dat tostrams dit haalt? als hij zo'n beleggings guru was dan had hij niet bij hoeven hobbyen met dit soort praktijken, tostrams heeft wel leuke praatjes maar als het er op aan komt tast hij toch in het duister hoor.

en sinds 2010 zitten we in een enorme bull market, dus het is snel verdienen als je vroeg ingestapt bent.

die reclame ook op het einde neem nu een proef abonnement voor 10 euro voor 4 weken krijg je niet meer dan 6 regels tekst en een chart met wat random indicators die erop gesmeten zijn.
persoonlijk zou ik me nooit inschrijven voor dit soort informatie,

Tostram's zn portefeuille:

http://www.telegraaf.nl/dft/tripletportefeuille/

[ Bericht 24% gewijzigd door stefan_s op 28-04-2010 21:41:04 ]
Winners never quit,quitters never win
pi_80821579
quote:
Op woensdag 28 april 2010 21:34 schreef stefan_s het volgende:
Mendel, jij denkt dat tostrams dit haalt?
Ik heb geen flauw idee hoe Tostrams of DFT hun geld beleggen maar ik weet wel dat 300 euro winst op 50k binnen een maand een heel plausibel rendement is.
quote:
als hij zo'n beleggings guru was dan had hij niet bij hoeven hobbyen met dit soort praktijken, tostrams heeft wel leuke praatjes maar als het er op aan komt tast hij toch in het duister hoor.
Dat spreekt voor zich. De gegarandeerde rendementen waar ze over spreken zijn in de verste verten niet haalbaar op een lange termijn. Maar goed, mensen willen snel rendement en goeroes weten daar wel raad mee.
quote:
die reclame ook op het einde neem nu een proef abonnement voor 10 euro voor 4 weken krijg je niet meer dan 6 regels tekst en een chart met wat random indicators die erop gesmeten zijn.
persoonlijk zou ik me nooit inschrijven voor dit soort informatie,
De meeste goeroes verdienen hun geld met nieuwsbrieven. Meestal passen ze ook de kantlijnen en lettertypen aan om zo veel mogelijk pagina's te vullen. Het is echt broddelwerk.
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
pi_80821622
quote:
Op woensdag 28 april 2010 21:34 schreef stefan_s het volgende:
Mendel, jij denkt dat tostrams dit haalt? als hij zo'n beleggings guru was dan had hij niet bij hoeven hobbyen met dit soort praktijken, tostrams heeft wel leuke praatjes maar als het er op aan komt tast hij toch in het duister hoor.
Ik geloof best dat het een bovengemiddeld trader is, maar betwijfel wel de keuzes in die beleggingsportefeuille van hem.
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
  FOK!-Schrikkelbaas woensdag 28 april 2010 @ 22:19:14 #180
862 Arcee
Look closer
pi_80823196
In Nova nu een item over de Griekse crisis.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_80826977
quote:
Op woensdag 28 april 2010 20:32 schreef sitting_elfling het volgende:

[..]

Ben na paar minuten ook uitgestapt. Domper voor AllOptions though. Die neem je na dit soort zaken ook niet snel meer serieus.
Wat was er met All Options?
pi_80827345
quote:
Op woensdag 28 april 2010 23:28 schreef Rejected het volgende:

[..]

Wat was er met All Options?
Was een gratis seminar op dft.nl die behoorlijk diepgang miste. Jammer genoeg leende 1 gast van AllOptions zich om met dat circus mee te doen
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
pi_80827431
quote:
Op woensdag 28 april 2010 23:37 schreef sitting_elfling het volgende:

[..]

Was een gratis seminar op dft.nl die behoorlijk diepgang miste. Jammer genoeg leende 1 gast van AllOptions zich om met dat circus mee te doen
Ah zo, zonde. Maar ik hoef het iig niet terug te kijken dan.
Zou je niet liever bij een All Options of Optiver willen werken i.p.v. als investment banker?
pi_80827808
quote:
Op woensdag 28 april 2010 23:39 schreef Rejected het volgende:

[..]
Zou je niet liever bij een All Options of Optiver willen werken i.p.v. als investment banker?
Hell no! No freaking way. Ik werk nu al bij iets soortgelijks als AllOptions & Optiver en ik zou dat echt niet inwisselen voor 1 van die 2

Maar ik zou mijn huidige baan direct inwisselen voor een baan bij een grote I-bank (als trader) vanwege slechts 1 reden: meer carriere mogelijkheden! Er is slechts 1 prop. trading firm in Londen waar ik liever voor zou werken maar daar kom ik van me levens dagen niet in.
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
pi_80827993
quote:
Op woensdag 28 april 2010 22:19 schreef Arcee het volgende:
In Nova nu een item over de Griekse crisis.
Net even bekeken, beetje herhaling van de feiten,

ik heb me overigens gewaagt op CFD's, ingestapt met 10 contracten op UK100 cash GBP aankoop 5581,3
ik zit me nu af te vragen of ik ze overnight moet houden, dit is mijn eerste trade op CFD gebied en ik ben me lichtelijk op de hoogte van de risico's
Winners never quit,quitters never win
pi_80828437
quote:
Op woensdag 28 april 2010 23:56 schreef stefan_s het volgende:

[..]

Net even bekeken, beetje herhaling van de feiten,

ik heb me overigens gewaagt op CFD's, ingestapt met 10 contracten op UK100 cash GBP aankoop 5581,3
ik zit me nu af te vragen of ik ze overnight moet houden, dit is mijn eerste trade op CFD gebied en ik ben me lichtelijk op de hoogte van de risico's
Wat voor soort verkoop order heb je ingesteld?
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
pi_80828634
quote:
Op woensdag 28 april 2010 23:50 schreef sitting_elfling het volgende:
Er is slechts 1 prop. trading firm in Londen waar ik liever voor zou werken maar daar kom ik van me levens dagen niet in.
Zijn ze zo streng bij de selectie dan?

Bij Optiver doen ze ook zo moeilijk aangezien maar 1-3% de numerieke test haalt. Desalniettemin zijn ze wel actief aan het werven op school
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
pi_80828981
quote:
Op donderdag 29 april 2010 00:19 schreef Mendeljev het volgende:

[..]

Zijn ze zo streng bij de selectie dan?

Bij Optiver doen ze ook zo moeilijk aangezien maar 1-3% de numerieke test haalt. Desalniettemin zijn ze wel actief aan het werven op school
Mja, ben er bekend mee. Aantal vrienden van me die test ook gedaan. Weet niet welke van de 2 ook in Londen selecteerd. Die test die ze deden was echt belachelijk. Volgens mij was het iets van 60 vragen in 30 minuten.

Het feit dat je snel kunt hoofdrekenen zie ik op het moment nog geen voordelen in voor een trader. Ik zou eerder op begrijpend lezen testen. Tijdens volatiele momenten tijdens de markt uren gooi je alles toch vrij snel door de calculator maar als je een situatie verkeerd inschat ben je de lul.
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
  donderdag 29 april 2010 @ 01:28:07 #189
74484 flyguy
Full of Dutch Courage
pi_80829635
quote:
Op woensdag 28 april 2010 19:35 schreef flyguy het volgende:

[..]

Kijken wat het forexpaartje EUR/USD doet met fomc nieuws
Vrij basaal. Denk dat de speculanten vooral in GBP/USD en USD/JPY zaten. Het gedrag van minder 'grote' paren als USD/CHF, AUD/USD en USD/CAD was wel redelijk lineair met de statement mijns inziens. (EUR/USD ook trouwens, mijns inziens door de zwakke positie van de EUR)

En Nieuw-Zeelands besluit was nauwelijks interessant
The more debt, the better
pi_80829685
quote:
Op donderdag 29 april 2010 00:35 schreef sitting_elfling het volgende:
Het feit dat je snel kunt hoofdrekenen zie ik op het moment nog geen voordelen in voor een trader. Ik zou eerder op begrijpend lezen testen. Tijdens volatiele momenten tijdens de markt uren gooi je alles toch vrij snel door de calculator maar als je een situatie verkeerd inschat ben je de lul.
Volgens mij ligt dat bij optietrading net iets anders aangezien ze (iig bij optiver) aan arbitragetrading doen en dus risicoloos geld verdienen. Dat hoofdrekenen dient er dan voor om de 1:1M kans dat de bot het verkeerd uitrekent voor te zijn zodat je geen belachelijke trade doet. Volgens mij is die oprichter van AllOptions ook rijk geworden door een miscalculatie van andere optiehuizen
quote:
Volgens mij was het iets van 60 vragen in 30 minuten.
1e ronde: 80 vragen in 8 minuten
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
pi_80830944
45 vragen goed hebben en er gaan een aantal punten af bij een fout antwoord.
pi_80833738
quote:
Op donderdag 29 april 2010 00:11 schreef sitting_elfling het volgende:

[..]

Wat voor soort verkoop order heb je ingesteld?
ben long gegaan, maar goed dat ik verkocht heb toen ik 90 euro in de plus stond, fors naar beneden deze morgen.
ik ga nu short richting 5500.
Winners never quit,quitters never win
pi_80840588
quote:
Op donderdag 29 april 2010 06:56 schreef Rejected het volgende:
45 vragen goed hebben en er gaan een aantal punten af bij een fout antwoord.
Blijkbaar verschilt dat ook, sommigen zeggen 50 en anderen weer 55. Een goed antwoord is +1 en een slecht antwoord -2. Vragen zijn in de orde van 96.1x0.8; 0.333/0.9; 86^2; 903/75.

Best pittige kost om dat in 6 seconden uit te rekenen.
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
  donderdag 29 april 2010 @ 13:46:56 #194
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_80840940
quote:
Op donderdag 29 april 2010 13:36 schreef Mendeljev het volgende:

[..]

Blijkbaar verschilt dat ook, sommigen zeggen 50 en anderen weer 55. Een goed antwoord is +1 en een slecht antwoord -2. Vragen zijn in de orde van 96.1x0.8; 0.333/0.9; 86^2; 903/75.

Best pittige kost om dat in 6 seconden uit te rekenen.

Tering, ik dacht dat ik goed in hoofdrekenen was...
Die vier in 24 seconden uitrekenen is zo goed als onmogelijk.
  donderdag 29 april 2010 @ 14:07:34 #195
56633 JimmyJames
Unspeakable powers
pi_80841672
Ik zit scheef met m'n fertilizers.
Please Move The Deer Crossing Sign
pi_80842516
quote:
Op donderdag 29 april 2010 13:46 schreef Lemans24 het volgende:

[..]

Tering, ik dacht dat ik goed in hoofdrekenen was...
Die vier in 24 seconden uitrekenen is zo goed als onmogelijk.
Dit zijn dan wel de wat lastigere die vanaf vraag 50 ofzo beginnen. 'De eerste 10 zijn gewoon simpel en vanaf daar wordt het steeds moeilijker. Het idee is ook dat je de eerste serie vragen per direct weet zonder enig denkwerk zodat je tijd over houdt voor de lastigere.

Btw, de antwoorden zijn multiple-choice dus als je alles gaat uitrekenen haal je die test niet. Als je bijv. weet dat 86^2 een uitkomst heeft die even is en je hebt 3 oneven antwoorden dan heb je die vraag al zonder iets berekend te hebben.

Die eerste barriertest is wel haalbaar imo, de volgende zijn lastiger omdat daar veel minder over bekend is.
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
  donderdag 29 april 2010 @ 14:37:07 #197
298713 SemperSenseo
Een geniale ramp
pi_80842705
quote:
Op donderdag 29 april 2010 14:31 schreef Mendeljev het volgende:

[..]

Dit zijn dan wel de wat lastigere die vanaf vraag 50 ofzo beginnen. 'De eerste 10 zijn gewoon simpel en vanaf daar wordt het steeds moeilijker. Het idee is ook dat je de eerste serie vragen per direct weet zonder enig denkwerk zodat je tijd over houdt voor de lastigere.

Btw, de antwoorden zijn multiple-choice dus als je alles gaat uitrekenen haal je die test niet. Als je bijv. weet dat 86^2 een uitkomst heeft die even is en je hebt 3 oneven antwoorden dan heb je die vraag al zonder iets berekend te hebben.

Die eerste barriertest is wel haalbaar imo, de volgende zijn lastiger omdat daar veel minder over bekend is.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe." - Albert Einstein (1879 - 1955)
"A fool thinks himself to be wise, but a wise man knows himself to be a fool." - William Shakespeare (1564 - 1616)
pi_80842935
quote:
Op donderdag 29 april 2010 14:37 schreef SemperSenseo het volgende:

[..]

Ach, de gemiddelde Optivertrader gaat niet voor niets voor zijn 40e met pensioen..

Maarja, tijden veranderen. De arbitragemogelijkheden worden in een efficiente markt steeds kleiner omdat informatieverwerking steeds beter wordt. Op een gegeven moment wordt rekenkracht de bottleneck en zal het ook voor de optiehuizen steeds minder makkelijk worden om exorbitante bedragen naar binnen te slepen ongeacht hun supersnelle software.
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
  donderdag 29 april 2010 @ 15:00:53 #199
298713 SemperSenseo
Een geniale ramp
pi_80843564
quote:
Op donderdag 29 april 2010 14:43 schreef Mendeljev het volgende:

[..]

Ach, de gemiddelde Optivertrader gaat niet voor niets voor zijn 40e met pensioen..

Maarja, tijden veranderen. De arbitragemogelijkheden worden in een efficiente markt steeds kleiner omdat informatieverwerking steeds beter wordt. Op een gegeven moment wordt rekenkracht de bottleneck en zal het ook voor de optiehuizen steeds minder makkelijk worden om exorbitante bedragen naar binnen te slepen ongeacht hun supersnelle software.
Tja, ik ben geen handelaar en doe mijn werk omdat ik het leuk en nuttig vind.

Maar levert dat heel snel heen en weer flitsen van geld tussen handelaren nou nog wat op voor de samenleving, en heeft het een toegevoegde waarde?
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe." - Albert Einstein (1879 - 1955)
"A fool thinks himself to be wise, but a wise man knows himself to be a fool." - William Shakespeare (1564 - 1616)
pi_80845017
quote:
Op donderdag 29 april 2010 01:33 schreef Mendeljev het volgende:

[..]

Volgens mij ligt dat bij optietrading net iets anders aangezien ze (iig bij optiver) aan arbitragetrading doen en dus risicoloos geld verdienen. Dat hoofdrekenen dient er dan voor om de 1:1M kans dat de bot het verkeerd uitrekent voor te zijn zodat je geen belachelijke trade doet. Volgens mij is die oprichter van AllOptions ook rijk geworden door een miscalculatie van andere optiehuizen
[..]

1e ronde: 80 vragen in 8 minuten
ik dacht dat optietrading juist erg risicovol was? volgens mij zijn er een aantal optiehuizen failliet gegaan, ook in nederland de laatste paar jaren. volgens mij deed LCTM ook aan arbitrage, en dat bleek toch niet zo risicoloos te zijn?
pi_80845169
quote:
Op donderdag 29 april 2010 15:00 schreef SemperSenseo het volgende:

[..]

Tja, ik ben geen handelaar en doe mijn werk omdat ik het leuk en nuttig vind.

Maar levert dat heel snel heen en weer flitsen van geld tussen handelaren nou nog wat op voor de samenleving, en heeft het een toegevoegde waarde?
Trading levert werkgelegenheid op voor de traders, werk bij de regulatoren als AFM en SEC en werk bij de FED. Het levert ook werk op voor banken en dergelijke. Ook levert het werk op bij brokers. Ook zorgt het voor meer nieuws bij kranten, die kunnen dan meer journalisten inhuren. Ook zorgt de extra administratie van belastingen voor meer werk bij de belastingdienst.
pi_80845245
quote:
Op donderdag 29 april 2010 15:43 schreef deenigeechteTS het volgende:

[..]

Trading levert werkgelegenheid op voor de traders, werk bij de regulatoren als AFM en SEC en werk bij de FED. Het levert ook werk op voor banken en dergelijke. Ook levert het werk op bij brokers. Ook zorgt het voor meer nieuws bij kranten, die kunnen dan meer journalisten inhuren. Ook zorgt de extra administratie van belastingen voor meer werk bij de belastingdienst.
Eigenlijk zijn het dus een soort melkertbanen?
pi_80845380
quote:
Op donderdag 29 april 2010 15:39 schreef deenigeechteTS het volgende:

[..]

ik dacht dat optietrading juist erg risicovol was? volgens mij zijn er een aantal optiehuizen failliet gegaan, ook in nederland de laatste paar jaren. volgens mij deed LCTM ook aan arbitrage, en dat bleek toch niet zo risicoloos te zijn?
Als je systeem trager werkt dan je concurrent dan trek je altijd aan het langste eind en dan kun je opdoeken ja. Vooralsnog is de F1-bot van Optiver de absolute top op de markt. Er wordt dus verdiend aan het aantal contracten dat er verhandeld worden ongeacht of de markt bullish of bearish is.

Met alle gevolgen van dien overigens. Een deel van de F1-code is gejat door een paar werknemers om een doorstart te maken in Australie maar die worden nu juridisch tegengewerkt.
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
pi_80845434
quote:
Op donderdag 29 april 2010 15:49 schreef Mendeljev het volgende:

[..]

Als je systeem trager werkt dan je concurrent dan trek je altijd aan het langste eind en dan kun je opdoeken ja. Vooralsnog is de F1-bot van Optiver de absolute top op de markt. Er wordt dus verdiend aan het aantal contracten dat er verhandeld worden ongeacht of de markt bullish of bearish is.

Met alle gevolgen van dien overigens. Een deel van de F1-code is gejat door een paar werknemers om een doorstart te maken in Australie maar die worden nu juridisch tegengewerkt.
Dat laatste is niet bewezen he
  donderdag 29 april 2010 @ 15:54:39 #205
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_80845581
quote:
Op donderdag 29 april 2010 15:00 schreef SemperSenseo het volgende:

[..]

Tja, ik ben geen handelaar en doe mijn werk omdat ik het leuk en nuttig vind.

Maar levert dat heel snel heen en weer flitsen van geld tussen handelaren nou nog wat op voor de samenleving, en heeft het een toegevoegde waarde?
Marktefficiëntie. Bovendien is er een veel kleinere spread dan vroeger, dus dat is ook in het voordeel van de particuliere belegger.
The End Times are wild
pi_80846086
ik vind mijn spreads wel om te janken, 1 hele punt op de FTSE100
Winners never quit,quitters never win
pi_80846299
quote:
Op donderdag 29 april 2010 16:09 schreef stefan_s het volgende:
ik vind mijn spreads wel om te janken, 1 hele punt op de FTSE100
D'oh. De broker verdient aan die spread omdat je met CFD's geen transactiekosten hebt. De voor- en nadelen van CFD's hebben we in deze reeks uitvoerig besproken. Doe er je voordeel mee met een snelle search.

Je handelt tegen de broker en de spreads zijn niet transparant. Dit argument weegt voor mij het zwaarst om niet met CFD's te handelen.
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
pi_80846437
Die brokers zijn een stelletje boeven, het duurde 6 ticks voor ik kon sellen, de hele tijd 'prijsveranderingen' waardoor ik op 10 contracten aardig wat ingeleverd heb.
Winners never quit,quitters never win
pi_80846539
quote:
Op donderdag 29 april 2010 15:39 schreef deenigeechteTS het volgende:

[..]

ik dacht dat optietrading juist erg risicovol was? volgens mij zijn er een aantal optiehuizen failliet gegaan, ook in nederland de laatste paar jaren. volgens mij deed LCTM ook aan arbitrage, en dat bleek toch niet zo risicoloos te zijn?
Arbitrage is juist niet risicovol, LTCM deed waarschijnlijk ook aan arbitrage, maar dat was niet het enige wat ze deden. Het hedge fund was failliet gegaan door hun tail risk niet af te dekken.
Het kwam door de Russische roebelcrisis en iets met de Duitse Mark en de Italiaanse Lire waar ze posities in hadden.
pi_80847301
De 10-jaarse rente op Griekse obligaties is over de 10% nu. Gisteren high op 11.3. De TT is gered!

http://www.bloomberg.com/apps/cbuilder?ticker1=GGGB10YR%3AIND
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
pi_80851154
nvm
Winners never quit,quitters never win
pi_80852858
quote:
Op donderdag 29 april 2010 16:20 schreef stefan_s het volgende:
Die brokers zijn een stelletje boeven, het duurde 6 ticks voor ik kon sellen, de hele tijd 'prijsveranderingen' waardoor ik op 10 contracten aardig wat ingeleverd heb.
Slippage is bij dat soort zaken monsterlijk groot. Wil je zekerheid, zul je een gegarandeerde verkoop order moeten instellen.
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
pi_80864418
quote:
Op donderdag 29 april 2010 19:39 schreef sitting_elfling het volgende:

[..]

Slippage is bij dat soort zaken monsterlijk groot. Wil je zekerheid, zul je een gegarandeerde verkoop order moeten instellen.
Dus in echte stocks handelen ipv. vage derivaten. Derivaten zijn altijd delayed tov. de underlying
pi_80867739
Vandaag open, dat wist ik niet.
pi_80872738
Ik was ook even verbaasd.
pi_80875680
de aex wordt afgeslacht 4% in de min, vooral randstad krijgt rake klappen.
Winners never quit,quitters never win
pi_80877633
Het valt nog mee, alleen wel jammer van de ochtendwinst.

[ Bericht 9% gewijzigd door Dalliance op 30-04-2010 18:52:52 ]
pi_80878165
quote:
Op vrijdag 30 april 2010 16:11 schreef stefan_s het volgende:
de aex wordt afgeslacht 4% in de min, vooral randstad krijgt rake klappen.
-4%? Hoe kom je daar nu bij? 0,73% staat hij nu?
pi_80879909
quote:
Op vrijdag 30 april 2010 17:58 schreef ujjain het volgende:

[..]

-4%? Hoe kom je daar nu bij? 0,73% staat hij nu?
-4 punten bedoelde hij
pi_80883930
quote:
Op vrijdag 30 april 2010 19:10 schreef TeringHenkie het volgende:

[..]

-4 punten bedoelde hij
Ik schrok ook al, dacht ff dat ik iets gemist had. Nouja krijg je hè als je dag en nacht aan het traden bent.
pi_80885454
Overzees dendert ook alles naar beneden. Is dat alleen door het verminderde consumentenvertrouwen in de US en de cijfers van MacAffee of toch iets anders?
pi_80886422
De daling komt vooral door de vermoedelijke fraude die door Goldman Sachs is gepleegd plus de continuerende crisis in Griekenland en ook andere landen die er slecht aan toe zijn, bv Portugal, Spanje, UK etc.

Mocht er in het weekend geen structurele oplossing komen voor de Griekse problemen dan kan volgende week de correctie hard doorzetten.

Maandag onder de 340 openen zou ik niet vreemd vinden.
pi_80892417
zei ik procent we gingen wel hard. ik hoop dat ahold zich eruit weet te slaan ik heb aardig wat sprinters erop staan ( long )
Winners never quit,quitters never win
pi_80892970
Wow, blij dat ik al een tijd uit Transocean uit ben...
pi_80893020
ING komt weer op een aankoopniveau
pi_80893292
idd als ING niet teveel wegzakt maandag / dinsdag mooi kopen
Winners never quit,quitters never win
pi_80894118
quote:
Op zaterdag 1 mei 2010 01:29 schreef stefan_s het volgende:
idd als ING niet teveel wegzakt maandag / dinsdag mooi kopen
ING heeft een groot aandeel in portugal / griekenland. Succes
pi_80894249
zat er kort in toen ze 6% in de min stonden, vlak voor de close stonden ze 1,5% in de plus :p,
& het feit dat ze vol in griekenland zitten maakt niet uit hoor, ik denk dat dit meer ten koste gaat voor de lange termijn en niet mijn beleggingshorizon ( minder dan een maand ) ik koop gewoon alles wat los en vast zit als de aandelen underpreformen
Winners never quit,quitters never win
pi_80895465
Er werd bericht van een 'te overzien risico' mbt tot die Griekse belangen van ING.
  zaterdag 1 mei 2010 @ 09:38:11 #230
114335 sitting_elfling
Milkbreak Man
pi_80895736
quote:
Op zaterdag 1 mei 2010 02:56 schreef stefan_s het volgende:
zat er kort in toen ze 6% in de min stonden, vlak voor de close stonden ze 1,5% in de plus :p,
& het feit dat ze vol in griekenland zitten maakt niet uit hoor, ik denk dat dit meer ten koste gaat voor de lange termijn en niet mijn beleggingshorizon ( minder dan een maand ) ik koop gewoon alles wat los en vast zit als de aandelen underpreformen
Als financials (waar dan ook) er vol van langs krijgen is dat geen underperformance hoor? Het enige wat je probeert te exploiteren is de volatiliteit in de financiele aandelen.

En dat werkt lang niet altijd, zie alleen al GS wat gisteren weer een afstraffing van jewelste kreeg.
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
pi_80896326
De financials gaan deze week ook rake klappen krijgen, aangezien de correctie er aan zit te komen zou ik nog even wachten met financials oppikken. Fraudezaak tegen Goldman Sachs, zal ook andere financials naar beneden trekken, je weet nooit hoe groot de beerput is en welke andere financials nog schade gaan lopen of meegedaan hebben met GS.

Daarbij hebben veel banken exposure in landen als Griekenland, Portugal, Spanje etc. Als hun investeringen / pakketjes die ze hebben uitstaan in die landen straks gedegradeerd worden naar junkstatus dan is het hek van de dam.

Sell in may, and go away is dan ook het devies. Deze keer gaat dit devies op mijns inziens.
pi_80897459
quote:
Op zaterdag 1 mei 2010 10:26 schreef Xenorium het volgende:
je weet nooit hoe groot de beerput is en welke andere financials nog schade gaan lopen of meegedaan hebben met GS.
Er loopt nu een rechtzaak tegen GS door de SEC. Als er nog meer financials zijn die hun CDO's hebben gekocht dan zitten die al lang en breed in het rapport verwerkt.
quote:
Daarbij hebben veel banken exposure in landen als Griekenland, Portugal, Spanje etc. Als hun investeringen / pakketjes die ze hebben uitstaan in die landen straks gedegradeerd worden naar junkstatus dan is het hek van de dam.
Ja, of ze verdienen grof geld aan CDS. Alhoewel Griekenland op junk staat had een ieder die de mogelijkheid had de afgelopen dagen goed geld kunnen verdienen aan de koersen op de bonds met het zicht op een komende bailout. Wat dat betreft kunnen financials zulke situaties vele malen beter inschatten dan een particulier.
quote:
Sell in may, and go away is dan ook het devies. Deze keer gaat dit devies op mijns inziens.
Sell in may is een leuke strategie. Het ziet er naar uit dat ook dit jaar (pas met zekerheid te zeggen op 31 mei)deze strategie gaat werken. Indien je vanaf de start van de AEX (1987) tot nu kijkt dan zou je 83% van de keren goed gezeten hebben met maar 4 slechte jaren (89, 00, 02 en 07) en een rendement van 7.5% per jaar.

Op de Dow Jones had je overigens ook een hitrate van 83% maar was je nettorendement substantieel lager dan B&H

[ Bericht 0% gewijzigd door Mendeljev op 01-05-2010 11:40:49 ]
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
pi_80899856
Lenen taboe voor huiseigenaar door Bart Mos
AMSTERDAM - Tienduizenden huizenbezitters met een hypotheek en een modaal inkomen krijgen binnenkort geen lening meer voor grote aankopen, zoals een auto. Nieuwe regelgeving snijdt de weg naar dergelijk krediet definitief af.

Hiervoor waarschuwt voorzitter Martin Aalders van de VFN, de vereniging van kredietverstrekkers zoals Interbank, Ribank en De Lage Landen. Huiseigenaren die een lening van 10.000 euro willen afsluiten, hebben straks een inkomen nodig dat boven de 40.000 euro ligt, beweren de kredietinstellingen.

De VFN wijst vandaag tijdens haar jaarcongres op de negatieve gevolgen van het door toezichthouder AFM gepresenteerde plan om consumenten te behoeden voor te hoge schulden. Deze plannen worden binnenkort in de wet vastgelegd.

Onderdeel van het AFM-plan is een sterke inperking en soms zelfs een verbod op leningen voor mensen die een hypotheek hebben.

Niks herstel van consumenten, deleveraging baby!
National Suicide: How Washington is Destroying the American Dream
pi_80900100
quote:
Op zaterdag 1 mei 2010 13:12 schreef edwinh het volgende:
Lenen taboe voor huiseigenaar door Bart Mos
AMSTERDAM - Tienduizenden huizenbezitters met een hypotheek en een modaal inkomen krijgen binnenkort geen lening meer voor grote aankopen, zoals een auto. Nieuwe regelgeving snijdt de weg naar dergelijk krediet definitief af.

Hiervoor waarschuwt voorzitter Martin Aalders van de VFN, de vereniging van kredietverstrekkers zoals Interbank, Ribank en De Lage Landen. Huiseigenaren die een lening van 10.000 euro willen afsluiten, hebben straks een inkomen nodig dat boven de 40.000 euro ligt, beweren de kredietinstellingen.

De VFN wijst vandaag tijdens haar jaarcongres op de negatieve gevolgen van het door toezichthouder AFM gepresenteerde plan om consumenten te behoeden voor te hoge schulden. Deze plannen worden binnenkort in de wet vastgelegd.

Onderdeel van het AFM-plan is een sterke inperking en soms zelfs een verbod op leningen voor mensen die een hypotheek hebben.

Niks herstel van consumenten, deleveraging baby!
Misschien niet eens zo'n slechte ontwikkeling, voorkom je veel DSB-achtig leed mee.
  maandag 3 mei 2010 @ 09:45:17 #235
158038 AQuila360
Xbox Ultimate
pi_80959170
Weer lekker rood

Weet iemand hier trouwens goeie site waar ze een goeie agenda hebben met waneer een bedrijf met de cijfers komt of met het dividend enz. Op belegger.nl kan ik niet op land zoeken zodat het een ellelange lijst is.
Shaderon: i say boom boom boom now let me hear you say weehooo
SpankmasterC: Tut mir leit Herr AQuila, es soll nicht wieder passieren!
RickoKun: Hey hoi! Ik kom bij dit topiqueje checken weetjuh!
pi_80960137
ING gekocht voor 6,74
M'n sprinters ahold gaan eraan zal me niets verbazen als ik dat geld kwijt ben ( stoploss 9 euro )
Winners never quit,quitters never win
  maandag 3 mei 2010 @ 10:49:00 #238
45457 NightH4wk
Semper Fi!
pi_80960616
quote:
Op zaterdag 1 mei 2010 13:22 schreef TeringHenkie het volgende:

[..]

Misschien niet eens zo'n slechte ontwikkeling, voorkom je veel DSB-achtig leed mee.
Symptoombestreiden helpt meestal niet dus ze blijven zich toch wel in de schulden steken. Maar dan op een andere manier.
pi_80964127
quote:
Op maandag 3 mei 2010 10:14 schreef Dalliance het volgende:
Dit is een goede vind ik zelf: http://www.fd.nl/beleggen/agenda/ en anders deze http://www.adnbeursanalyse.nl/agenda.html
Ah handig!

Het verbaasd me dat er geen stijging is door het reddingsplan voor Griekenland.
  maandag 3 mei 2010 @ 12:57:31 #240
114335 sitting_elfling
Milkbreak Man
pi_80965023
quote:
Op maandag 3 mei 2010 12:35 schreef Rejected het volgende:

[..]

Ah handig!

Het verbaasd me dat er geen stijging is door het reddingsplan voor Griekenland.
Waarom zouden we op basis van het reddingsplan voor Griekenland omhoog moeten gaan?

- Afgelopen vrijdag was er een enorme sell-off op GS. Fuck knows waar dat gaat eindigen.

- Voorwaarden bail out griekenland zijn erg discutabel te noemen. Komende vrijdag moeten alle parlementen van de 15 landen die mee doen de voorwaarden accepteren van de deal. Een deal van 110 Miljard in 3 jaar tijd. En daar bij komt ook nog eens dat Griekenland plotseling keihard moet bezuinigen. 30 Miljard bezuinigen in 3 jaar tijd voor de Grieken. Zie je het zelf al gebeuren? Een land wat voor een lange periode een lakse methode er op na hield wordt echt niet opeens het beste jongetje van de klas!

- Meer dan de helft van de S&P500 heeft al kwartaal cijfers gepubliceerd en dat waren bijna stuk voor stuk zeer scherp en degelijke cijfers. Dit zit dus al in de koersen verwerkt en toch staan we lager. Gevalletje unsustainable groei proces? Gaat men dan toch twijfelen?

- De DJ is 8 week achter elkaar omhoog gegaan. Dat is de langste periode in 6 jaar. Sinterklaas geeft niet altijd kadootjes uit!

- Komende dagen komt er belangrijk macro nieuws uit in Amerika. Woensdag ADP, Donderdag unemployment claims en vrijdag als toetje de maandelijkse unemployment data. Dat zal de markt meer richting geven.

- Komende donderdag elections in Engeland. Wie daar de macht gaat grijpen heeft toch enige invloed op de economie. En dan met name hoe het lang jarige plaatje er uit gaat zien. Op macro gebied zit de UK echt in een spagaat en kan geen kant op. En ze zijn toch wel even de 6e economie van de wereld, en het toekomst plaatje van de UK is echt rond uit belabberd. Welk resultaat daar uitkomt is dus belangrijk voor de UK, een mogelijke downgrade van de UK maar ook de andere landen in de EU met hoge schulden.
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
pi_80966701
Daar noem je idd een aantal punten. En misschien was het failissement van alleen Griekenland niet zo desastreus?
Maar onder het mom van containing the contagion(het werkelijke probleem) had ik wel een lichtestijging verwacht.
  maandag 3 mei 2010 @ 14:10:59 #242
114335 sitting_elfling
Milkbreak Man
pi_80967853
quote:
Op maandag 3 mei 2010 13:40 schreef Rejected het volgende:
Daar noem je idd een aantal punten. En misschien was het failissement van alleen Griekenland niet zo desastreus?
Maar onder het mom van containing the contagion(het werkelijke probleem) had ik wel een lichtestijging verwacht.
Griekenland stelt qua economie geen ruk voor. Je zou als land maar door het groter geheel worden geforceerd om geld in een (eventueel bodemloze) put moeten gooien. Wat gebeurt als 1 van de landen het bail out gebeuren niet door het parlement komt? Is het echt zo erg dat Griekenland naar de haaien gaat?

Wie zal dat vooral voelen? De banken die exposure in Griekenland hebben kunnen fluiten naar het geld? Maar hey, hebben die banken niet shitload aan kundig personeel die een goed overzicht moeten kunnen geven over de verhouding risico/return? Laat staan dat de krediet rating agencies hier toch ook een kundig advies over moeten kunnen geven?

Oh ja, wacht even. Daar ging het vorige keren ook al fout ..


Het is toch ook van de zotte dat enorme fouten continu worden verholpen door geld weg te geven en/of extra bij te printen?
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
pi_80968127
quote:
Op maandag 3 mei 2010 14:10 schreef sitting_elfling het volgende:

[..]

Is het echt zo erg dat Griekenland naar de haaien gaat?
Maar omdat de beurzen de laatste tijd daalden vanwege de vrees voor een faillissement deden mij denken dat een reddingsplan de beurzen omhoog zouden stuwen. Zeker omdat het helemaal niet zeker was of er een reddingsplan zou komen toch?
quote:
Wie zal dat vooral voelen? De banken die exposure in Griekenland hebben kunnen fluiten naar het geld? Maar hey, hebben die banken niet shitload aan kundig personeel die een goed overzicht moeten kunnen geven over de verhouding risico/return?
Daar ben ik het volledig mee eens.
  maandag 3 mei 2010 @ 14:34:35 #244
114335 sitting_elfling
Milkbreak Man
pi_80968772
quote:
Op maandag 3 mei 2010 14:18 schreef Rejected het volgende:

[..]

Maar omdat de beurzen de laatste tijd daalden vanwege de vrees voor een faillissement deden mij denken dat een reddingsplan de beurzen omhoog zouden stuwen. Zeker omdat het helemaal niet zeker was of er een reddingsplan zou komen toch?
Ik denk dat je daar in iets specifieker moet zijn. Wie zijn de belangrijkste spelers in de markt die hem omhoog of naar beneden kunnen stuwen? Financiele instellingen. Wie zijn bang dat ze door hun stupide investeringen geld kwijt raken? Financiele instellingen. Je zag dus vooral winstnemingen en het verschuiven van kapitaal de afgelopen tijd.

Ik geloof ook geen ruk van de neutrale positie van krediet rating agencies in de huidige markt. Ze hebben in dit geval banken gewoon geholpen om een goed excuus te geven om flink te verkopen. Je snapt natuurlijk ook wel dat banken niet als gekken hun geld uit die landen kunnen halen. Dat zorgt voor een implosie die niet wenselijk is. Wat doet een bank dus? Je flink hedgen tegen dit soort risico's. Hoe? Dat kun je denk ik zelf ook wel bedenken. En dat plaatje geeft maar weer eens des te meer aan dat de financiele plaatje van de bank op de 1e plek staat. En de klanten altijd ondergeschikt op nummer 2 staan.

En het grappige is dat Griekse financiele autoriteiten hier ook nog bij hebben meegedragen Zij waren degene die het shorten op de griekse beurs hebben verboden Expliciet verbieden werkt altijd averechts.
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
pi_80969705
quote:
Op maandag 3 mei 2010 14:34 schreef sitting_elfling het volgende:

[..]

Ik denk dat je daar in iets specifieker moet zijn. Wie zijn de belangrijkste spelers in de markt die hem omhoog of naar beneden kunnen stuwen? Financiele instellingen. Wie zijn bang dat ze door hun stupide investeringen geld kwijt raken? Financiele instellingen. Je zag dus vooral winstnemingen en het verschuiven van kapitaal de afgelopen tijd.
Scherp
quote:
Ik geloof ook geen ruk van de neutrale positie van krediet rating agencies in de huidige markt. Ze hebben in dit geval banken gewoon geholpen om een goed excuus te geven om flink te verkopen. Je snapt natuurlijk ook wel dat banken niet als gekken hun geld uit die landen kunnen halen. Dat zorgt voor een implosie die niet wenselijk is. Wat doet een bank dus? Je flink hedgen tegen dit soort risico's. Hoe? Dat kun je denk ik zelf ook wel bedenken. En dat plaatje geeft maar weer eens des te meer aan dat de financiele plaatje van de bank op de 1e plek staat. En de klanten altijd ondergeschikt op nummer 2 staan.
CRA's neutraal noemen is inderdaad een utopie. Ze worden namelijk betaald door al die instellingen. Beetje een rare opzet, maar een andere wijze is lastig te bedenken. En dat klanten op nummer 2 staan is natuurlijk bekend.
quote:
En het grappige is dat Griekse financiele autoriteiten hier ook nog bij hebben meegedragen Zij waren degene die het shorten op de griekse beurs hebben verboden Expliciet verbieden werkt altijd averechts.
Dat dat zomaar kan.
pi_80972721
quote:
Op maandag 3 mei 2010 10:32 schreef stefan_s het volgende:
ING gekocht voor 6,74
en we zitten al bijna op 7 nog een half uurtje en dan heb ik er weer een werkdag van 12 uur opzitten gelukkig naar huis en lekker slapen , morgen weer het zelfde liedje
Winners never quit,quitters never win
  FOK!-Schrikkelbaas maandag 3 mei 2010 @ 16:26:17 #247
862 Arcee
Look closer
pi_80972833
Je kunt nooit lekker slapen als je aandelen van ING hebt.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_80975565
Met aandelen gaat nog wel, maar opties

Trouwens, het gaat niet zozeer om het redden van Griekenland, maar om het redden van de Euro.
  maandag 3 mei 2010 @ 17:55:35 #249
114335 sitting_elfling
Milkbreak Man
pi_80976004
quote:
Op maandag 3 mei 2010 15:00 schreef Rejected het volgende:

Dat dat zomaar kan.
Hoezo ? Waarom zou dat niet kunnen? Check de press release van die Griekse authoriteiten.
quote:
Op maandag 3 mei 2010 16:23 schreef stefan_s het volgende:

[..]

en we zitten al bijna op 7 nog een half uurtje en dan heb ik er weer een werkdag van 12 uur opzitten gelukkig naar huis en lekker slapen , morgen weer het zelfde liedje
Zover zitten we anders niet van je aankoopprijs af? En je moet een monster leverage daar op hebben of echt veel aandelen van hebben gekocht wil je d'r beetje winst op gehad hebben.
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
  maandag 3 mei 2010 @ 19:13:49 #250
56633 JimmyJames
Unspeakable powers
pi_80978561
SE zit je toevallig short op de Britten?

Het zal daar morgen wel bloedrood moeten kleuren met BP, Rio en BHP.
Please Move The Deer Crossing Sign
  maandag 3 mei 2010 @ 20:03:06 #251
57409 NurKs
Proud HWI Member
pi_80980749
Ik kreeg vandaag een mailtje van Alex dat ze begonnen zijn met de Super Sprinter Weken
Elke twee weken ergens anders in handelen met sprinters voor maar ¤2,50.

Periode --- Sprinter met als onderliggende waarde
4 mei tot en met 14 mei --- Aandeel
17 mei tot en met 28 mei --- Grondstof
31 mei tot en met 11 juni --- Valuta
14 juni tot en met 25 juni --- Obligatie
28 juni tot en met 9 juli --- Index

Link
  dinsdag 4 mei 2010 @ 00:43:06 #252
74484 flyguy
Full of Dutch Courage
pi_80993261
quote:
Op maandag 3 mei 2010 20:03 schreef NurKs het volgende:
Ik kreeg vandaag een mailtje van Alex dat ze begonnen zijn met de Super Sprinter Weken
Elke twee weken ergens anders in handelen met sprinters voor maar ¤2,50.

Periode --- Sprinter met als onderliggende waarde
4 mei tot en met 14 mei --- Aandeel
17 mei tot en met 28 mei --- Grondstof
31 mei tot en met 11 juni --- Valuta
14 juni tot en met 25 juni --- Obligatie
28 juni tot en met 9 juli --- Index

Link
Ik heb geen profiel van de 'gemiddelde' Alex-belegger, maar denk niet dat sprinters voor de meerderheid daarvan aan te raden is.
The more debt, the better
pi_80995627
quote:
Op dinsdag 4 mei 2010 00:43 schreef flyguy het volgende:

[..]

Ik heb geen profiel van de 'gemiddelde' Alex-belegger, maar denk niet dat sprinters voor de meerderheid daarvan aan te raden is.
Iedereen opeens al hun geld kwijt. :x
pi_80997936
quote:
Op dinsdag 4 mei 2010 06:51 schreef Rejected het volgende:

[..]

Iedereen opeens al hun geld kwijt. :x
Zou zomaar kunnen, maar dat lijkt me toch niet de opzet van Alex. Die verdient aan transacties, niet aan de sprinters zelf, dat doet de ING via de bied en laatkoers en de rente. Mensen zonder geld doen geen transacties meer.
Goud kan je niet bijdrukken
pi_80998126
quote:
Zover zitten we anders niet van je aankoopprijs af? En je moet een monster leverage daar op hebben of echt veel aandelen van hebben gekocht wil je d'r beetje winst op gehad hebben.
sprinters
& ja zoveel verdien ik er niet op hoor maar het is wel leuk meegenomen.
Winners never quit,quitters never win
pi_80998128
Air France - KLM in het rood wegens de aswolk? Dat aandeel begint toch erg interessant te worden.
pi_80999210
quote:
Op dinsdag 4 mei 2010 10:07 schreef Dirk-Kuijt het volgende:
Air France - KLM in het rood wegens de aswolk? Dat aandeel begint toch erg interessant te worden.
Lijkt mij anders vrij 'terecht' dat ze dalen.
  FOK!-Schrikkelbaas dinsdag 4 mei 2010 @ 10:47:54 #258
862 Arcee
Look closer
pi_80999280
quote:
Op maandag 3 mei 2010 10:32 schreef stefan_s het volgende:
ING gekocht voor 6,74
Daar staat-ie nu ook op.

AEX trouwens ruim 4 punten omlaag in een paar minuten.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_80999417
quote:
Op dinsdag 4 mei 2010 10:46 schreef Rejected het volgende:

[..]

Lijkt mij anders vrij 'terecht' dat ze dalen.
Voorlopig is er nog niet veel aan de hand met die aswolk.
pi_80999979
Alleen Ierland is nu weer dicht.

Trouwens, ArcelorMittal calls worden weer interessant. ING heeft ook zojuist het advies van Hold naar Buy vehoogd met een koersdoel dat 2 euro hoger light op 37 euro en toch staat het aandeel weer aardig in het rood.
pi_81000252
Heeft iemand een idee waarom binckbank zo hard daalt de laatste tijd?

Ze hebben een mooi dividend rendement, genoeg groei potentieel en het neerwaarts risico is niet extreem. Niks wat de daling verklaard.
  FOK!-Schrikkelbaas dinsdag 4 mei 2010 @ 11:28:37 #262
862 Arcee
Look closer
pi_81000740
quote:
Op dinsdag 4 mei 2010 10:47 schreef Arcee het volgende:
Daar staat-ie nu ook op.

AEX trouwens ruim 4 punten omlaag in een paar minuten.
6 punten imiddels en ING op -4%.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_81000797
Binck heeft een blootstelling van 400 miljoen euro aan Spaans en Iers schuldpapier.
pi_81000942
quote:
Op dinsdag 4 mei 2010 11:28 schreef Arcee het volgende:

[..]

6 punten imiddels en ING op -4%.
Van waar die daling in ene?
  dinsdag 4 mei 2010 @ 11:39:20 #265
78918 SeLang
Black swans matter
pi_81001155
quote:
Op dinsdag 4 mei 2010 11:29 schreef Dalliance het volgende:
Binck heeft een blootstelling van 400 miljoen euro aan Spaans en Iers schuldpapier.
Waar zie je dat?
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  FOK!-Schrikkelbaas dinsdag 4 mei 2010 @ 11:53:39 #266
862 Arcee
Look closer
pi_81001753
quote:
Op dinsdag 4 mei 2010 11:33 schreef RvLaak het volgende:
Van waar die daling in ene?
Er waait een gure Griekse wind over de beurs.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_81001919
quote:
Op dinsdag 4 mei 2010 11:39 schreef SeLang het volgende:

[..]

Waar zie je dat?
In het jaarverslag van Binck vinden we bij de activa: Staatobligaties c.q. staatsgegarandeerd 832.205 x 1.000 euro.

Als user Dalliance gelijk heeft, dan zou dus bijna de helft in Spaanse en Ierse staatsobligaties zijn geinvesteerd. Dat is theoretisch mogelijk, maar het lijkt me uiterst merkwaardig dat Binck niet gekozen zou hebben voor meer diversificatie naar uitgevende landen.

[ Bericht 0% gewijzigd door jaco op 04-05-2010 12:16:59 (spelling) ]
  dinsdag 4 mei 2010 @ 12:00:38 #268
45457 NightH4wk
Semper Fi!
pi_81002013
quote:
Op dinsdag 4 mei 2010 11:29 schreef Dalliance het volgende:
Binck heeft een blootstelling van 400 miljoen euro aan Spaans en Iers schuldpapier.
Dat zou de helft zijn van wat ze aan sovereign debt bezitten, is wel redelijk veel.

https://www.binck.com/nl/(...)inckbank_2009_UK.pdf, p. 96, note 9
  dinsdag 4 mei 2010 @ 12:00:57 #269
45457 NightH4wk
Semper Fi!
pi_81002022
Bah, te laat.
  dinsdag 4 mei 2010 @ 12:04:47 #270
45457 NightH4wk
Semper Fi!
pi_81002138
quote:
BinckBank lends to central governments, regional government if guaranteed by central government,
central banks and other banks and credit institutions with a credit rating equal to or better than F1 (Fitch
or equivalent).
In theory zou dus wel Grieks kunnen zijn geweest. Alleen onwaarschijnlijk zoveel.
pi_81002457
quote:
Op dinsdag 4 mei 2010 11:53 schreef Arcee het volgende:

[..]

Er waait een gure Griekse wind over de beurs.
Goh, men heeft door dat die 110 miljard boven op de huidige schulden komt en dat de kans van terugbetaling net zo groot is als dat Wilders met een Marokkaanse vrouw trouwt, moslim wordt en naar Iran verhuisd?
pi_81002540
quote:
Op dinsdag 4 mei 2010 12:00 schreef NightH4wk het volgende:
Bah, te laat.
Nee, het is goed dat er meteen een aantal replyers op onwaarschijnlijke berichten reageren. Veel andere beleggingsfora zijn verpest doordat deelnemers onjuiste informatie posten en niet worden gecorrigeerd.
pi_81002713
Ik quote:
quote:
De spaarinlagen en de cash die
beleggers op hun rekening(en) aanhouden,
wordt uiteraard door BinckBank herbelegd. Een
kwart daarvan, zo'n ¤400 miljoen is echter
belegd in Spaanse en Ierse overheidsschuld. Op
de conference call waren we gerustgesteld dat
het management niet inging op het voorstel van
een analist om het risico van de portefeuille nu
te gaan verhogen.Hoewel 75% van de
portefeuille in o.i. veilige Duitse en Nederlandse
staatsobligaties is belegd, is die 25% in Spaans
en Ierspapier ons een doorn in het oog. Een
reden om het bedrijf even te contacteren. Daar
kregen we echter geen duidelijk antwoord op de
vraag of men dit percentage wil of zal
verminderen. Dat zullen we pas weten na
publicatie van de tweedekwartaalresultaten...
edit: na een en ander gelezen te hebben van het rapport risicorapportage 2009 van BinckBank, bleek dat zij 19% van de portefeuille hadden belegd in de Spaanse en Ierse schuldpapieren (pagina 21). Voor 2010 heb ik het zelf nog niet gevonden.

edit2: in TradeBox zie ik zo gauw een kop van 26 april welke vermeldt 'BinckBank: 25% portefeuille blootgesteld aan Spanje, Ierland.', maar er zit geen link naar het artikel bij.

edit3: op beurs.nl staat een artikel (laatste alinea) waarin het staat.

[ Bericht 9% gewijzigd door Dalliance op 04-05-2010 12:43:31 ]
  dinsdag 4 mei 2010 @ 13:26:44 #274
298713 SemperSenseo
Een geniale ramp
pi_81004988
De Kort door de Bocht - 04 mei 2010:
Amerikaans economisch beleid is kortzichtig en opleving Amerikaanse economie een doodlopende weg

Ik ben het eens met Kees de Kort, de roze brilletjes zijn weer opgezet over/in Amerika

[ Bericht 2% gewijzigd door SemperSenseo op 04-05-2010 13:34:38 ]
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe." - Albert Einstein (1879 - 1955)
"A fool thinks himself to be wise, but a wise man knows himself to be a fool." - William Shakespeare (1564 - 1616)
pi_81006092
quote:
Op dinsdag 4 mei 2010 13:26 schreef SemperSenseo het volgende:
De Kort door de Bocht - 04 mei 2010:
Amerikaans economisch beleid is kortzichtig en opleving Amerikaanse economie een doodlopende weg

Ik ben het eens met Kees de Kort, de roze brilletjes zijn weer opgezet over/in Amerika
de AEX blijkbaar ook...
  dinsdag 4 mei 2010 @ 14:11:23 #276
78918 SeLang
Black swans matter
pi_81006896
quote:
Op zondag 25 april 2010 13:38 schreef SemperSenseo het volgende:

Maar er is een nadeel bij hem: hij gelooft dogmatisch in het nieuwe adagium dat China en India de nieuwe economische superpowers worden. De algemene opvatting is dat het is bijna stom is om niet in deze groeimarkten te investeren, net zoals het eerder stom was om niet in de opkomende Dotcom-economie te investeren of daarna in de toen 'booming' real-estate market in de VS. We hebben allemaal gezien waar dit soort denken toe leidde.
Rond de vorige eeuwwisseling (~1900) was Argentinie de booming emerging market waar je moest zijn, want daar lag de toekomst.
En staatsobligaties van Tsaristisch Rusland werden gezien als behorend tot de veiligste ter wereld.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  Moderator dinsdag 4 mei 2010 @ 15:03:14 #277
236264 crew  capricia
pi_81008966
Flink rode dag, zeg.
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
pi_81008999
AEX trouwens voor het eerst in een behoorlijke tijd <340. Hoe lang is dat geleden?

En ik ben benieuwd of The Society Shop vandaag nog adverteert op BNR
  dinsdag 4 mei 2010 @ 15:03:58 #279
159093 bascross
Get to the chopper!
pi_81009004
Ik verwacht er nog wel een aantal komende weken.
Bedankt Hans.
pi_81009054
quote:
Op dinsdag 4 mei 2010 15:03 schreef bascross het volgende:
Ik verwacht er nog wel een aantal komende weken.
Zal wat zijn als het Duitse parlement een dikke middelvinger richting de Grieken doet . Weet iemand of die rechtszaak bij het constitutionele hof mbt de steun aan Griekenland nog door gaat?
  dinsdag 4 mei 2010 @ 15:05:24 #281
298713 SemperSenseo
Een geniale ramp
pi_81009065
quote:
Op dinsdag 4 mei 2010 14:11 schreef SeLang het volgende:

[..]

Rond de vorige eeuwwisseling (~1900) was Argentinie de booming emerging market waar je moest zijn, want daar lag de toekomst.
En staatsobligaties van Tsaristisch Rusland werden gezien als behorend tot de veiligste ter wereld.

Hoi SeLang,
Ik heb het wel meerder keren geroepen in andere topics, maar als je wilt weten welke landen economische powerhouses zijn/worden dan moet je niet met een economische bril kijken maar met een historische.

Keer op keer blijkt weer in de geschiedenis dat landen, waar een hoge mate van (economische) vrijheid heerst, die een goed werkend rechtssysteem hebben, en lage (staats)corruptie kennen, het de meest welvarende landen worden/zijn.

Echter, in landen waar weinig vrijheid is (door een dictoriale overheid of een te machtig bureaucratisch apparaat), dan verstikt dit de economische vrijheid en de vrijheid tot innovatie (zeer belangrijk!). Dit leidt uiteindelijk tot een val in economische ontwikkeling. Ook bij landen waar weinig politieke vrijheid is, met een log ambtelijk en niet onafhankelijk juridisch apparaat, leidt dit tot een hoge mate van staatscorruptie. In the long run is dit dus ook niet goed voor de ontwikkeling van de economie.

Weinig vrijheid en veel corruptie waren regelrecht van toepassing op Tsaristisch Rusland en in mindere mate op Argentinië rond 1900. Hetzelfde zie je nu bij communistisch China en in mindere mate India. Ze doen het nu heel goed, maar ik heb toch mijn grote twijfels over de duurzaamheid van dit proces. Het is meer kwantiteit dan kwaliteit bij deze landen, veroorzaakt door giga grote bevolkingsgroepen die dienen als ultragoedkope arbeidspotentieel en pompen van zakken met geld en kennis in die economieën (o.a. door westerse bedrijven) met de belofte op een economische El Dorado in Azië.

[ Bericht 0% gewijzigd door SemperSenseo op 04-05-2010 15:31:20 ]
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe." - Albert Einstein (1879 - 1955)
"A fool thinks himself to be wise, but a wise man knows himself to be a fool." - William Shakespeare (1564 - 1616)
  Moderator dinsdag 4 mei 2010 @ 15:06:16 #282
236264 crew  capricia
pi_81009089
Kan iemand een plaatje posten van wat de VIX doet?
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
  dinsdag 4 mei 2010 @ 15:07:41 #283
159093 bascross
Get to the chopper!
pi_81009139
quote:
Op dinsdag 4 mei 2010 15:05 schreef RvLaak het volgende:

[..]

Zal wat zijn als het Duitse parlement een dikke middelvinger richting de Grieken doet . Weet iemand of die rechtszaak bij het constitutionele hof mbt de steun aan Griekenland nog door gaat?
Ik denk dat dat nog wel meevalt, het is vooral belangrijk hoe de situatie met Portugal en Spanje zich zal ontwikkelen komende tijd.
Bedankt Hans.
  FOK!-Schrikkelbaas dinsdag 4 mei 2010 @ 15:08:15 #284
862 Arcee
Look closer
pi_81009158
quote:
Op dinsdag 4 mei 2010 15:03 schreef RvLaak het volgende:
AEX trouwens voor het eerst in een behoorlijke tijd <340. Hoe lang is dat geleden?
Intraday 24 maart, slot 22 maart.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
  FOK!-Schrikkelbaas dinsdag 4 mei 2010 @ 15:17:52 #285
862 Arcee
Look closer
pi_81009482
AEX op 338 inmiddels op -2.4%.

Spaanse beurs bijna op -4%, volgens GS tot een 'episch dieptepunt'.:')
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_81009518
quote:
Op dinsdag 4 mei 2010 15:07 schreef bascross het volgende:

[..]

Ik denk dat dat nog wel meevalt, het is vooral belangrijk hoe de situatie met Portugal en Spanje zich zal ontwikkelen komende tijd.
Weet ik niet. Het één (een Duits "fuck you" @ Griekenland) zou het ander wel eens in gang kunnen zetten. Volgens BNR vanmorgen, is er een recordaantal shortposities (dus puur de posities, niet eens het bedrag) op de euro. Geeft mij al aan dat alles momenteel op een randje balanceert. Wie het laatste zetje geeft, lijkt momenteel irrelevant. Dat het gebeurt, lijkt duidelijk.
quote:
Op dinsdag 4 mei 2010 15:08 schreef Arcee het volgende:

[..]

Intraday 24 maart, slot 22 maart.
Valt mee dus, tnx.
pi_81009952
net op BNR: "Dow Jones opent vlak", ik kijken:

Dow 11,041.87 -109.96 (-0.99%)
S&P 500 1,189.89 -12.37 (-1.03%)
Nasdaq 2,456.54 -42.20 (-1.69%)

bron: http://finance.google.com



[ Bericht 18% gewijzigd door #ANONIEM op 04-05-2010 15:32:02 ]
  dinsdag 4 mei 2010 @ 15:34:59 #288
178314 dramatiek
dramatiek
pi_81010073
iemand een alternatief voor --> http://tools.boerse-go.de/index-tool/
http://www.mrwonkish.nl Eurocrisis, Documentaires, Economie
pi_81010109
haha, ik heb gelukkig mn sprinters ing optijd weg gedaan, zit nog wel vast aan Aegon en ahold, maar die trekken wel weer bij, ik denk dat ik zelfs bij ga kopen voor de lange termijn ( 4-5 jaar ),
Winners never quit,quitters never win
pi_81010194
BEURZEN Beurzen onderuit om Spanje
quote:
De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag fors onderuit. De zorgen om de schulden van Griekenland beginnen over te slaan op Spanje.

De Amsterdamse hoofdindex AEX stond kort voor de opening van Wall Street op een verlies van 2,3 procent tot 339,07 punten. De MidKap-index van middelgrote fondsen daalde 2 procent tot 552,97 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen noteerden minnen tot 2,2 procent.

,,Het hoofdstuk Griekenland is afgesloten. Het volgende hoofdstuk is, althans volgens beleggers, Spanje. Hierna zullen misschien Portugal en Italië volgen'', zei fondsmanager Corné van Zeijl van SNS Asset Management dinsdagmiddag.

Geruchten
De koersen gingen dinsdag volgens hem verder onderuit door geruchten dat premier José Luis Zapatero van Spanje om 16 uur een persconferentie geeft.

De rente op 10-jarige Spaanse staatsobligaties steeg dinsdag met 7 basispunten, aldus Van Zeijl. ,,De problemen zijn van een andere orde dan in Griekenland. Spanje heeft nooit gesjoemeld en heeft als een van de weinig landen de tekorten teruggebracht. Wel heeft Spanje een probleem als de rente zo fors stijgt.''

Euro
De euro stond onder druk door de commotie. De munt bereikte het laagste niveau in een jaar tijd. Rond 15.15 uur noteerde de munt 1,3060 dollar, tegenover 1,3165 dollar ten tijde van het beursslot maandag.

Spaanse banken kregen klappen. Santander verloor 5,4 procent. BBVA verloor 6,4 procent. Ook in Nederland werden financiële fondsen het hardst gestraft. ING stond onderaan de AEX-index met een verlies van 5,5 procent. SNS Reaal verloor in de MidKap 5,1 procent.

Het aandeel van olieconcern BP drukte de beurs in Londen met een verlies van 3,3 procent. Beleggers vrezen de kosten van de olieramp die zich voltrekt in de Golf van Mexico en waar BP financieel aansprakelijk voor is. De olieprijs daalde 1,9 procent tot 84,54 dollar per vat.
Ben benieuwd of die persconferentie er komt & wat er dan gezegd gaat worden...
pi_81010467
Is die persconferentie ergens te streamen dat iemand weet ? ( Mits er uberhaupt 1 komt )
  dinsdag 4 mei 2010 @ 15:47:15 #292
78918 SeLang
Black swans matter
pi_81010524
quote:
Op dinsdag 4 mei 2010 15:38 schreef RvLaak het volgende:
BEURZEN Beurzen onderuit om Spanje
[..]

Ben benieuwd of die persconferentie er komt & wat er dan gezegd gaat worden...
Ze gaan bekendmaken dat ze failliet zijn gegaan aan de ¤9.786.624.032 die ze aan Griekenland moeten betalen.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
pi_81010560
En dan verteld de Spaanse premier dat hij opnieuw vader gaat worden ofzo
pi_81010574
quote:
Op dinsdag 4 mei 2010 15:47 schreef SeLang het volgende:

[..]

Ze gaan bekendmaken dat ze failliet zijn gegaan aan de ¤9.786.624.032 die ze aan Griekenland moeten betalen.
haha, dat zou wat zijn
  FOK!-Schrikkelbaas dinsdag 4 mei 2010 @ 16:02:05 #295
862 Arcee
Look closer
pi_81011091
AEX en WS zijn ietsje gestegen, maar Spanje trekt z'n eigen plan en zakt verder naar -5%.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_81011116
'Beurzen onderuit'

Right. Het enige wat ik zie gebeuren is dat men de roze bril afzet en een zonnebril opzet want we zitten nog steeds in een langdurige bullmarket..
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
pi_81011969
Mathijs Bouman: dit voelt als begin kredietcrisis
quote:
Vandaag staan de beurzen wereldwijd weer fors in de min. De verzekeringspremies op staatsobligaties stijgen juist fors; Spanje gaat met 18 procent aan kop. Al dit slechte nieuws komt beurscommentator Mathijs Bouman bekend voor. "Het doet me een beetje denken aan de winter van 2008."



Kredietcrisis
Mathijs legt uit waar het deja-vu vandaan komt. "In de winter van 2008 zagen we ook allerlei reddingsplannen opgetuigd worden, net als nu bij Griekenland het geval is. Elke keer op maandag riep men dan dat het goed zou komen, maar dan gingen toch de koerzen flink omlaag. Dan viel ineens Lehman Brothers om en waren andere banken in de problemen. Zo erg is het nog niet, maar dat gevoel begin je wel een beetje te krijgen", aldus Mathijs.

Verzekeringspremies
Griekenland heeft de reddingsboei toegegooid gekregen, maar de zorgen op de financiële markten richten zich nu op Spanje. De verzekeringspremies op die staatsobligaties stegen vandaag met een schrikbarende 18 procent. "Je kan zeggen dat dit komt door de grote onzekerheid, ontstaan door Griekenland, maar het zou ook kunnen zijn dat speculanten opzoek zijn naar het volgende slachtoffer."

Ierland
Naast Spanje, zijn ook de premies bij landen als Ierland en Portugal gestegen. Beide nu rond de 13 procent.

pi_81012054
quote:
Op dinsdag 4 mei 2010 15:03 schreef RvLaak het volgende:

En ik ben benieuwd of The Society Shop vandaag nog adverteert op BNR
Hoorde em vanochtend nog, zeer irritante reclame imo.
pi_81012077
quote:
Op dinsdag 4 mei 2010 16:28 schreef Rejected het volgende:

[..]

Hoorde em vanochtend nog, zeer irritante reclame imo.
klopt, maar wel erg grappig als de AEX daalt. De vorige campagne hield vrij rap op, toen de daling eenmaal lekker doorzette
pi_81012181
Nu op BNR nieuws, Spanje ontkent dat ze hulp gaan vragen aan de EU... Krijg er een heel hoog

gevoel van.
pi_81012193
En hier verder: De Beursvloer #156: Waar Spanje blijft ontkennen

[ Bericht 63% gewijzigd door #ANONIEM op 04-05-2010 16:35:42 ]
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')