quote:Goedkoop vliegen naar Thailand
Vliegen naar Thailand is altijd duur. Toch zijn er mogelijkheden om de kosten te beperken:Hoe vroeger je boekt, hoe meer geld je bespaart. Controleer bij verschillende luchtvaartmaatschappijen als je vanuit Amsterdam wil vliegen, zoals KLM, China Airlines, EVA Air (900-1400 euro retour). Vliegen met LTU vanuit Düsseldorf (600-800 euro retour). Ook kan je Qatar Airways vanuit Londen proberen (400-700 euro retour). AirAsia vliegt goedkoop van Londen naar Kuala Lumpur (500-800 euro retour).
quote:Vaccinaties
Ga altijd 3 weken voor vertrek langs bij de plaatselijke GGD voor persoonlijk advies! Als richtlijn heb je nodig:Voor korte reizen: DTP en Hepatitis A. Voor reizen langer dan 2 maanden: Buiktyfus, Hepatitis B en mogelijk Rabiës.
Meer informatie: GGD
quote:Visa en aankomst-informatieVoor een reis korter dan 30 dagen heb je geen visum nodig, zolang je een retour-ticket hebt. Bij aankomst op het vliegveld krijg je dan een stempel van 30 dagen in je paspoort. Bij aankomst over land vanuit buurlanden heb je geen visum nodig. Maar dan krijg je slechts een stempel voor 15 dagen. Bij aankomst met het vliegtuig vanuit buurlanden krijg je wel gewoon een stempel voor 30 dagen. Voor een enkele reis of een reis langer dan 30 dagen heb je wel een visum nodig. Met een toeristenvisum mag je 60 dagen in het land blijven, binnen die periode moet je het land uit. Wel kan je meerdere visa in één keer halen, zolang je elke 60 dagen maar het land verlaat. Elk visum van 60 dagen kost 30 euro en verloopt zodra je het land verlaat. Het is mogelijk een visum te regelen waarmee je uitstapjes kan maken naar buurlanden. Officieel moet je een bankafschrift laten zien met 7 euro per dag dat je in het land aanwezig bent. In de praktijk wordt dit nooit gecontroleerd
Wat moet je meenemen bij een aanvraag toeristenvisumPaspoort dat nog zes maanden geldig is bij het vertrek uit Thailand (en een lege bladzijde heeft) Ingevulde en ondertekende aanvraagformulier (link) Kopie van vluchtgegevens 2 gelijke recente pasfoto's 30 euro per visum dat je aanvraagt
Meer informatie: Royal Thai Consulate General in Amsterdam
quote:Met de bus naar Bangkok
Op 19 augustus 2009 zal de nieuwe high speed rail link naar Bangkok klaar zijn. Nu is die er nog niet. Als je geen dure taxi vanaf luchthaven Suvarnabhumi naar Bangkok wil betalen, kan je gebruik maken van de Airport Express bus. Deze kost 150 baht per rit en vertrekt vanaf de eerste verdieping van de luchthaven naar:AE1: Silom AE2: Khao San Road AE3: Sukhumvit AE4: Hua Lamphong-treinstation Er is een aparte bus naar Pattaya.
Bezienswaardighedenquote:Feestdagen in ThailandEind januari, begin februari: Chinees Nieuwjaar (veel winkels dicht, speciale ceremonie bij de Chinese Phanan Choeng-tempel in Ayutthaya) Midden-april: Songkhran (waterfestival, elkaar natspuiten met super soakers op Khao San Road) 5 december: Father's Day (verjaardag van de koning, grote ceremonie bij het Grand Palace in Bangkok) 25 december: Kerstmis (wordt maar weinig gevierd, winkels gewoon open)
Meer informatie op Sunsite en Wikipedia
Ban's is inderdaad niet zo bijzonder op Koh Tao.quote:Op vrijdag 29 mei 2009 07:45 schreef TAG-Speedy het volgende:
[..]
Zonder budget en voorkeurslokatie is dat een lastige natuurlijk. Zelf zat ik een week geleden nog in The Island Resort op Chaweng (klinkt al weer ver weg), kan het je aanraden (2000bath nacht voor een bungalow, aan het strand, Green Mango op loop afstand, maar ver genoeg weg van het lawaai van Ark Bar als je eens vroeg wil pitten). Dit uiteraard als je van stappen houdt, kom je voor je rust dan moet je niet op Chaweng zijn maar bv op bovengenoemde Mae Nam (daar zat ik een jaar geleden, goed voor je rust maar 20 min taxi-en a 400bath enkeltje naar Chaweng is niet tof)
Verder geen aanraders voor je, Ayutthaya vanuit BKK gedaan, Kachanaburi idem, Koh Tao zat ik bij Ban's, enige positieve daaraan was de lokatie. Voor de 1100bath die we betaalden vondt ik de kamers weinig bijzonder. Rest ben ik (nog) niet geweest.
chang is topquote:Op zaterdag 30 mei 2009 00:16 schreef shibaloma het volgende:
Iemand een idee waar je in de omgeving van 010 Chang bier kan kopen? Bij de meeste toko's kom ik alleen Singha tegen en dat is nou niet echt m'n favoriet...
Het is heel vaak een korte regenbui, af en toe zon. Maar heel vaak zie je gewoon ook wolken zonder regen of zon, maar dat is toch net even minder dan als het zonnetje lekker schijnt.quote:Op zaterdag 30 mei 2009 11:43 schreef paaskannekoekje het volgende:
dag luitjes!
Warm is het ongetwijfeld, maar schijnt de zon ook geregeld?
Ik vertrek maandag naar phuket, voor een 17 daagse rondreis door het zuiden.
Weeronline geeft t/m donderdag onweer aan
gevonden...maarre zit die een beetje centraal ??quote:Op zaterdag 30 mei 2009 06:42 schreef BeardedDragon het volgende:
Check mijn vorige tip in het vorige topic voor een goed guesthouse in Ayutthaya, waar ik onlangs sliep.
staan er op bij travelfishquote:Op zaterdag 30 mei 2009 21:13 schreef marcb1974 het volgende:
Een aantal jaar terug was Apple's Guesthouse helemaal goed in Kanchanaburi, weet niet hoe het er nu is. Ze zijn verhuisd in de tussentijd.
Veel plezier met de mosquitos. Het ziet er wel leuk uit, maar alleen koude douches en vanaf 5 uur 's middags verplicht lange mouwen en lange broek aan! Dus neem maar een litertje DEET mee!quote:Op zaterdag 30 mei 2009 22:34 schreef BuupWerk het volgende:
In Kanchanaburi willen we overnachten River Kwai Jungle Rafts, http://www.riverkwaijunglerafts.com en vanuit daar een trip maken naar de Erawan Watervallen...
Kijk even op de website van Air Berlin, op sommige dagen worden tickets met vertrek uit Bangkok voor 162 euro + 80 euro brandstoftoeslag + 18 euro belasting aangeboden, zodat je voor 260 euro enkele reis naar Dusseldorf kan vliegen.quote:Op maandag 1 juni 2009 16:12 schreef RetroGamer het volgende:
Vorige week me vlucht omgeboekt zodat ik een week langer kan blijven, prima, e-ticket opnieuw gekregen en alles prima verder.
Krijg ik net een email dat het toch niet mogelijk isomboeken mag dus niet…
Iemand tips?
Zag al een vlucht vanuit BKK naar Schiphol voor 382. Eerst even kijken hoeveel ik terug krijg als ik me retour vlucht annuleer. Heb ze gemaild, hoor het hopelijk morgenquote:Op maandag 1 juni 2009 21:26 schreef ozzietukker het volgende:
[..]
Kijk even op de website van Air Berlin, op sommige dagen worden tickets met vertrek uit Bangkok voor 162 euro + 80 euro brandstoftoeslag + 18 euro belasting aangeboden, zodat je voor 260 euro enkele reis naar Dusseldorf kan vliegen.
Uiteraard niet gratis, maar ook weer niet heel belachelijk duur. Met Air Asia X kan het ook al voor 950 RM, ongeveer 200 euro enkele reis vanaf KL naar London, maar dan ben je alleen maar in London, moet je vandaar ook weer naar Nederland, wat niet duur hoeft te kosten, en daarnaast moet je ook weer naar KL zien te komen, dat is qua tijd niet echt snel...
Alles binnen de Moat en in de omgeving van Loh Kroi Road dus. Maar als je een scooter huurt, is zowat alles wel centraal!quote:Op maandag 1 juni 2009 21:57 schreef BuupWerk het volgende:
ik zit te zoeken naar een slaapplek in Chiang Mai maar wat is nou een centrale plek ??
Het is aan te raden visa vooraf te regelen in bijvoorbeeld Bangkok, je moet dan al wel weten wanneer je in Vietnam gaat zijn.quote:Op dinsdag 2 juni 2009 06:54 schreef KNAK het volgende:
lol@OP ,...dure taxirit? 200 van Suvernabhum naar Sukhumvit...
Anyway..
Ik ga voor de 27e keer in 5 jaar naar Thailand, om vanaf daar naar Vietnam te reizen. Ik wil aankomen in zuid, trekken naar het noorden en daar de grens met Laos oversteken.
Gaarne zou ik graag advies van mensen die dit ook weleens gedaan hebben ontvangen. Is het makkelijk (en vooral snel) om in Thailand achter de visum voor Vietnam en Laos te gaan? of is het aangeraden dit voor het begin van de reis geregeld te hebben. Of misschien Visa on Arrival?
Waarom wil je alles al weten vantevoren? De helft van de charme van rondreizen is juist op zoek gaan naar een leuke plek als je daar bent.quote:Op zaterdag 30 mei 2009 22:34 schreef BuupWerk het volgende:
In Kanchanaburi willen we overnachten River Kwai Jungle Rafts, http://www.riverkwaijunglerafts.com en vanuit daar een trip maken naar de Erawan Watervallen...
Heb ALWEER een heel LIJSTJE !!
Bangkok. New Siam II, http://www.newsiam.net/
Kachanaburi, River Kwai Jungle Rafts, http://www.riverkwaijunglerafts.com
Ayutthaya, Baan Suan Guest House, http://www.baansuanguesthouse.com/
Chiang Mai, ???
Koh Samui, ???
Koh Phangan, ???
Ko Tao, niet zeker of we hier echt heen gaan...
Das duidelijk ja...quote:Op dinsdag 2 juni 2009 08:04 schreef Blik het volgende:
[..]
Het is aan te raden visa vooraf te regelen in bijvoorbeeld Bangkok, je moet dan al wel weten wanneer je in Vietnam gaat zijn.
de snelwegquote:Op dinsdag 2 juni 2009 17:52 schreef ToT het volgende:
Tja de taxiritten e.d.....
Van het vliegveld naar het centrum toe: 500 (!!!) baht.
Terugreis: 300 baht. Beiden overigens exclusief tol op de snelweg.
Was mijn 1e keer buiten Europa!
Tuktuk: een uur rondgereden in Bangkok, kostte maar 70 baht.
[ afbeelding ]
Dit tafereel heb ik niet gezien in Bangkok; de kerel van de rondvaartboot vaarde wel naar 2 ouwe vrouwtjes toe die daar als enigen in een kano zaten en mij hun spullen probeerden te verkopen.
In het hoge noorden was het zelfs nog gekker wat betreft hoe er geld uit mijn zak geklopt werd....
Maar op het financiële deel na was het wel erg bijzonder, met name het Songkraan festival!
Rondje om de tempel? 45 minuten stuck op suhumvit?quote:Op dinsdag 2 juni 2009 17:52 schreef ToT het volgende:
Tja de taxiritten e.d.....
Tuktuk: een uur rondgereden in Bangkok, kostte maar 70 baht.
Tja, of je doet 2 weken Laos of 2 weken Vietnamquote:Op dinsdag 2 juni 2009 17:49 schreef KNAK het volgende:
[..]
Das duidelijk ja...
Ik zit me nu af te vragen of ik niet beter dit eerst waar ik woon kan regelen. Ik heb geen zin en geen tijd om 2 a 3 dagen te wachten. Ik heb maar 3 weken waarvan 1 in Vietnam, 1 in Laos, en 1 in Thailand
Ik wil beide.....ik kan overduidelijk geen supervol schema voor beide landen aanhouden, ik moet gaan afwegen van wat er het meeste te doen is en waar... ik ben daar nog niet over uit.quote:Op dinsdag 2 juni 2009 18:49 schreef Blik het volgende:
[..]
Tja, of je doet 2 weken Laos of 2 weken Vietnam
quote:Op dinsdag 2 juni 2009 18:15 schreef KNAK het volgende:
[..]
de snelweg![]()
Waar kwam jij tolpoorten tegen op de weg naar vliegveld?
De weg naar Centrum kost met de tolweg 65 baht ofzo, 1x 40, 1x 25... (?).
Ik betaal rond de 200 van vliegveld de stad in. na aankomst ga je door de douane, en loop je door de 'green zone' van customs heen en kom je in de ontvangsthal terecht.
Daar moet je met de roltrappen omhoog en naar "Departures" gaan en daar een taxi pakken. Die taxi's hebben net mensen afgedropt en moeten daar snel weg van de politie en zijn blij als ze niet leeg terug naar de stad rijden. Zij gaan altijd akkoord met de meter-fare.
Na een tijdje (ik ben er nu 26x in 5 jaar geweest) vertel je ze gewoon hoe ze moeten rijden" Maaaii Chaaaai!!! , kun pbaai tang kwaaaah!!!! "
![]()
![]()
Daarnaast is het handig als je een woordje Thai spreekt, dat scheelt me uiteindelijk nog veel meer.
Over een aantal jaar ga ik er heerlijk wonen. wat een land!![]()
![]()
Nou ik zie niet iedere toerist dit doen, zeker de wat oudere voor de eerste keer in Thailand toerist, en dat moet ook niet, want als iedereen het gaat doen krijg je wel een chaos aangezien er niemand meer op de aangewezen plekken een taxi pakt en je dus bij departures in de rij staat om een taxi te pakken.quote:Op dinsdag 2 juni 2009 20:04 schreef KNAK het volgende:
200 op de meter, dan je toll er nog bij.
;-)
een tourist , ook de eerste keer kan het toch makkelijk doen? gewoon omhoog kijken op het moment je mensen ziet met naambordjes e.d. , dan zie je vanzelf waar Departures is.
Doe het al sinds ik in Thailand kom en nog nooit iemand die me erover aangesproken heeft. Deed het ook op Don Muang (oude vliegveld)...
Heel zonde om 1 week per land te doen, als je t mij vraagt. Waarom skip je er niet eentje (desnoods Thailand)?quote:Op dinsdag 2 juni 2009 17:49 schreef KNAK het volgende:
Das duidelijk ja...
Ik zit me nu af te vragen of ik niet beter dit eerst waar ik woon kan regelen. Ik heb geen zin en geen tijd om 2 a 3 dagen te wachten. Ik heb maar 3 weken waarvan 1 in Vietnam, 1 in Laos, en 1 in Thailand
http://www.ubonvillasamui.com/quote:Op vrijdag 5 juni 2009 13:07 schreef BuupWerk het volgende:
Vraagje ik ga naar Koh Samui en Koh Phangan weet iemand bij welk deel je daar het leukste zit ??
Daar ben je mooi klaar mee,quote:Op zaterdag 6 juni 2009 13:24 schreef RetroGamer het volgende:
Leuk is dat, vlucht naar londen vertraging, vlucht naar Bangkok gemist
Mag nu 8 uur wachten op Londen Heathrow voordat me nieuwe vlucht gaat
quote:Op maandag 8 juni 2009 13:38 schreef Stevie_ het volgende:
2 augustus ben ik met backpack in Bangkok, 31 augustus vliegen we weer terug.
We zijn van plan om eerst naar het noorden te trekken (Chaing Mai) om vervolgens door te trekken naar het zuiden. Tijdens de trek naar het zuiden lijkt Ankor Wat in Cambodja ons een must.
Nu ben ik bezig met het maken van een soort planning. Maar ik vermoed dat ik vast niet de eerste ben die een reisschema maakt met ongeveer dezelfde ideeen als wij. Iemand toevallig die een reisschema wil delen?! Ik ben benieuwd hoe andere het aanpakte
Nee joh, genoeg 5 daagse package tours vanuit Bangkok met een echte first class bus en 3 nachten in een 3 sterren hotel met ontbijt in Siem Reap voor 5900 Baht all in. Dagtrip heen, nachtbus terug. Maar dan moet je het wel door een Thaise kennis laten boeken denk ik, want ik heb geen idee of dit ook de rack prijs voor falangs is.quote:Op maandag 8 juni 2009 14:11 schreef Blik het volgende:
[..]
Angkor Wat is toch al snel een uitstapje van een week inclusief reistijd als je het op de goedkope backpackmanier wilt doen
ok, wist ik niet dat dat ook aangeboden wordt. Vraag me alleen wel af in hoeverre je niet afgezet wordt, zie bijvoorbeeld de busreizen vanaf Bangkok naar Siem Reapquote:Op maandag 8 juni 2009 14:20 schreef Buzz129 het volgende:
[..]
Nee joh, genoeg 5 daagse package tours vanuit Bangkok met een echte first class bus en 3 nachten in een 3 sterren hotel met ontbijt in Siem Reap voor 5900 Baht all in. Dagtrip heen, nachtbus terug. Maar dan moet je het wel door een Thaise kennis laten boeken denk ik, want ik heb geen idee of dit ook de rack prijs voor falangs is.
Overigens, zou BUUPWERK al vertrokken zijn voor haar geheel van minuut tot minuut uitgestippelde reis?
Wellicht heb ik het dan een beetje onderschat qua reistijd e.d.quote:Op maandag 8 juni 2009 14:11 schreef Blik het volgende:
[..]
Angkor Wat is toch al snel een uitstapje van een week inclusief reistijd als je het op de goedkope backpackmanier wilt doen
Is een bekende fout, stond bij mijn eerste backpacktripje ook op de planning. Maar al snel geskipt en een jaar later gegaan incl Vietnam.quote:Op maandag 8 juni 2009 14:54 schreef Stevie_ het volgende:
[..]
Wellicht heb ik het dan een beetje onderschat qua reistijd e.d.
nergens voor nodig. De plaatsen waar je het nodig gaat hebben zijn over het algemeen voorzien van klamboe's.quote:Op maandag 8 juni 2009 15:20 schreef Stevie_ het volgende:
iemand trouwens ervaring met de klamboe's welke de GGD verkoopt??!! (zie: http://www.gezondreizen.nl/html/template/general.php?languageid=1&menuid=3&submenuid=18)
Dan komen we je met z'n allen uitzwaaien. Maar eerst willen we wel dat reisschema van je nog eens doornemen en kijken of er geen vauten in staan.quote:
Behalve als je aan een van die geweldige overpriced en overrated touristen trekking tochten gaat meedoen. Een survival weekend in de Ardennen is toch precies hetzelfde, alleen kun je dan niet opscheppen dat je een trekking in het oerwoud gedaan hebt...........quote:Op maandag 8 juni 2009 15:27 schreef Blik het volgende:
[..]
nergens voor nodig. De plaatsen waar je het nodig gaat hebben zijn over het algemeen voorzien van klamboe's.
Waarschijnlijk kan die vanaf dag 1 dat reisschema gaan aanpassen, alles duurt toch een stuk langer dan je denktquote:Op dinsdag 9 juni 2009 14:03 schreef Buzz129 het volgende:
[..]
Maar zonder gekheid, veel plezier, en geen gestress als iets even niet zo gaat als jij gedacht had. En laat nog wat van je horen als je daar bent.
Nou laat je Hyves hier dan maar achter dan kunnen we mee(be)leven.quote:Op dinsdag 9 juni 2009 21:47 schreef BuupWerk het volgende:
de rust is weder gekeerd...alles staat op papier en ik ben er blij mee als ik ergens ben zien we wel weer verder maar de back up is er...hyves wordt blog
Het was trouwens 10 uurquote:Op zaterdag 6 juni 2009 13:40 schreef Xlarge het volgende:
[..]
Daar ben je mooi klaar mee,
Ach je kan altijd een aantal uur vertoeven in 1 van de vliegveld cafe's
Ga je nog schade inhalen in het goedkopere noorden ?quote:Op woensdag 10 juni 2009 17:15 schreef RetroGamer het volgende:
[..]
Het was trouwens 10 uur![]()
Zit inmiddels in Phuket voor 4 dagen. Mooi chique hotel gevonden, Sea Breeze nog wat. Zit met nog een nederlander, en aangezien wij de enigste zijn kon er aardig wat van de prijs
Geef namelijk al veel te veel uit
Ow echt??!!! Naja, het is toch niet heel onverstandig om er 1 mee te nemen?!quote:Op maandag 8 juni 2009 15:27 schreef Blik het volgende:
[..]
nergens voor nodig. De plaatsen waar je het nodig gaat hebben zijn over het algemeen voorzien van klamboe's.
moet je vriendjes worden met een van de ontelbare naaistertjesquote:Op donderdag 11 juni 2009 12:46 schreef Stevie_ het volgende:
net zoals 3938037093072370329 wil ik trouwens een ECHT maatpak proberen te regelen in Thailand. Iemand een adresje waar dat kan?? Schijnt nogal lastig te zijn gezien de Thai je weer vrij snel 'oplicht'...
Er zijn niet zo heel veel Thais die dat soort zaken runnen, dat zijn meer onze vrienden uit India en Bangladesh. Het is inderdaad uitkijken geblazen, want voor je het weet heb je uiteindelijk een half nylon kostuum met veel plakwerk waar stiksels horen te zitten en waar de vullingen geplakt horen te zijn is het meestal nog slecht ook.quote:Op donderdag 11 juni 2009 12:46 schreef Stevie_ het volgende:
net zoals 3938037093072370329 wil ik trouwens een ECHT maatpak proberen te regelen in Thailand. Iemand een adresje waar dat kan?? Schijnt nogal lastig te zijn gezien de Thai je weer vrij snel 'oplicht'...
Kheb nooit een klamboe mee genomen tijdens mn reis, en ik hem ook nooit gemistquote:Op donderdag 11 juni 2009 12:37 schreef Stevie_ het volgende:
[..]
Ow echt??!!! Naja, het is toch niet heel onverstandig om er 1 mee te nemen?!
kookniequote:Op donderdag 11 juni 2009 18:34 schreef kepler het volgende:
[..]
Kheb nooit een klamboe mee genomen tijdens mn reis, en ik hem ook nooit gemist
Als je bedenkt dat je voor die prijs van een klamboe een volle dag kunt leven in Thailand, dan is het best veel geld om uit te geven voor iets wat je niet nodig gaat hebben in Thailandquote:Op donderdag 11 juni 2009 12:37 schreef Stevie_ het volgende:
[..]
Ow echt??!!! Naja, het is toch niet heel onverstandig om er 1 mee te nemen?!
Uit principe zal ik ook niet kopen bij die Indiers die je ongeveer de zaak intrekken als je langsloopt.quote:Op donderdag 11 juni 2009 14:34 schreef Buzz129 het volgende:
[..]
Er zijn niet zo heel veel Thais die dat soort zaken runnen, dat zijn meer onze vrienden uit India en Bangladesh. Het is inderdaad uitkijken geblazen, want voor je het weet heb je uiteindelijk een half nylon kostuum met veel plakwerk waar stiksels horen te zitten en waar de vullingen geplakt horen te zijn is het meestal nog slecht ook.
Reken voor een goed maatpak in Bangkok maar op 10000 Baht. Alles wat je goedkoper kunt krijgen is echt teringzooi! Geloof me maar. En door die Indier wordt je altijd afgezet. Nooit krijg je de stof die je uitgezocht hebt. Zoek je iets uit in super 130, krijg je gewoon super 110 kwaliteit. Moet je bij aankoop maar eens om een sample van de rol vragen om later te kunnen vergelijken met wat je gekregen hebt, die krijg je dus niet, zelfs n iet als je er extra voor wilt betalen.
Ik heb het al vaker meegemaakt met shirts. Wilde ik een stukje stof hebben en in de brand te steken om te zien of er geen kunststofvezel in zat. Dat zei ik ook gewoon. Mooi dat ze geen snipper van die rol af wilden knippen.
En nog een tip. Als je dan toch op een aanbieding afgaat van kostuum+broek+ 3 Shirts en 2 ties voor xxxx Baht, vraag dan eerst wel welke rollen stoffen er toto de aanbieding behoren. Anders valt het zo tegen nadat je alles uitgezocht hebt en die Indier zegt dat die stoffen dus drie keer zo duur zijn als de stoffen van de aanbieding.
Zal ik je een klein geheimpje vertellen? Die maatpakken zijn helemaal geen maatpakken maar al gedeeltelijk vóórgefabriceerd. Hooguit dat ze de coupenaden wat verder innemen en de mouwen en pijpen op maat maken. Ik ben wel eens in zo'n kledingfabriek geweest. Ergens in de hogere Soi nummers van Sukhumvit Road. Was net zoiets als de Van Gils fabriek winkel vroegah! Best wel kwaliteit, maar kost dan ook bijna net zoveel als dat je in Nederland bij Suit Supply betaalt, die zijn kostuums daar wellicht ook vandaan halen.quote:Op donderdag 11 juni 2009 19:20 schreef ozzietukker het volgende:
[..]
Uit principe zal ik ook niet kopen bij die Indiers die je ongeveer de zaak intrekken als je langsloopt.
Daarnaast worden al de 'maatpakken' om in elkaar te zetten weer uitbesteed aan een lokaal naai-atelier. Dus de kwaliteit laat vaak te wensen over.
Mocht je toch een pak willen hebben, schaf dit niet aan aan het eind van je vakantie, maar laat dit aan het begin maken zodat je niet als je in tijdsnood zit slechte kwaliteit krijgt aangesmeerd!
koop toch een pak in nederland joh.quote:Op donderdag 11 juni 2009 19:20 schreef ozzietukker het volgende:
[..]
Uit principe zal ik ook niet kopen bij die Indiers die je ongeveer de zaak intrekken als je langsloopt.
Daarnaast worden al de 'maatpakken' om in elkaar te zetten weer uitbesteed aan een lokaal naai-atelier. Dus de kwaliteit laat vaak te wensen over.
Mocht je toch een pak willen hebben, schaf dit niet aan aan het eind van je vakantie, maar laat dit aan het begin maken zodat je niet als je in tijdsnood zit slechte kwaliteit krijgt aangesmeerd!
Ik wel, maar dat was niet in Thailandquote:Op donderdag 11 juni 2009 18:34 schreef kepler het volgende:
Kheb nooit een klamboe mee genomen tijdens mn reis, en ik hem ook nooit gemist
Wat dacht je van Laos dan? Gewoon eventjes de grens over in het noordoosten van Thailand.quote:Op zondag 14 juni 2009 23:38 schreef Buzz129 het volgende:
Iemand een betere oplossing?
Ik vlieg AMS-BKK. Visum voor 30 dagen. Aan het begin van mijn vakantie ga ik een paar dagen naar Cambodja en kom dan over land weer terug in Thailand. Kom niet met een alternatief, want dat kan om meerdere redenen gewoonweg niet. Dus krijg ik dan maar een visum voor 15 dagen.
Zo kom ik dus een dag of 10 tekort op mijn visum. Ik ben niet in Nederland, dus kan ook niet even een multi entry visum aanvragen. Nu had ik bedacht om op Survarnabhumi het goedkoopste retourtje naar KUL (2100 Baht all in) te kopen, en dan even een daagje op en neer te vliegen. Om 7 uur vliegen en om 12:40 op het gemak weer terug zijn. Dan moet ik bij terugkomst in BKK toch gewoon weer een 30 dagen visum krijgen?
Of heeft iemand een betere oplossing voor dit probleem. Ik begrijp deze discriminatie tussen lucht en land reizigers niet helemaal, maar ja het is tenslotte Thailand en daar moet je ook niet alles willen begrijpen.
In Pnom Penh een 30 dagen visum regelen? (misschien nog steeds gratis?)quote:Op zondag 14 juni 2009 23:38 schreef Buzz129 het volgende:
Iemand een betere oplossing?
Ik vlieg AMS-BKK. Visum voor 30 dagen. Aan het begin van mijn vakantie ga ik een paar dagen naar Cambodja en kom dan over land weer terug in Thailand. Kom niet met een alternatief, want dat kan om meerdere redenen gewoonweg niet. Dus krijg ik dan maar een visum voor 15 dagen.
Zo kom ik dus een dag of 10 tekort op mijn visum. Ik ben niet in Nederland, dus kan ook niet even een multi entry visum aanvragen. Nu had ik bedacht om op Survarnabhumi het goedkoopste retourtje naar KUL (2100 Baht all in) te kopen, en dan even een daagje op en neer te vliegen. Om 7 uur vliegen en om 12:40 op het gemak weer terug zijn. Dan moet ik bij terugkomst in BKK toch gewoon weer een 30 dagen visum krijgen?
Of heeft iemand een betere oplossing voor dit probleem. Ik begrijp deze discriminatie tussen lucht en land reizigers niet helemaal, maar ja het is tenslotte Thailand en daar moet je ook niet alles willen begrijpen.
Leuk dat je naar Thailand gaat. Ik zou naar Pai gaan als je Chiangmai al gezien hebt. Chiangmai is goed om te wonen maar als je het gezien hebt ga je liever naar Pai. Pai is minder om te wonen vind ik danquote:Op maandag 15 juni 2009 14:37 schreef Laura 2000 het volgende:
Hoi Thailandgangers!
Ik zou graag jullie raad en advies willen hebben over het volgende:
in juli vertrek ik naar Thailand, voor ongeveer 28 dagen. Zelf ben ik er 3 jaar geleden al eens geweest en toen heb ik Bangkok, Ayuthaya, Chiang Mai en Koh Samui bezocht.
Dit jaar worden mijn vriend en ik meegenomen door mijn schoonouders, voor twee weken Cha am. We hebben geregeld dat we twee weken langer kunnen blijven om met zijn tweën rond te reizen.
Ik vraag me nu alleen af wat we het beste kunnen gaan doen. Ik ben zelf echt verliefd geworden op Thailand en wil mijn vriend natuurlijk alle fantastische dingen laten zien en hem ook even goed de sfeer laten proeven. Maar ik wil ook niet allemaal dingen doen die ik de vorige keer ook heb gedaan.
We hebben precies 14 dagen, en met een beetje geluk gaan we Ayuthaya, Bangkok en de river Kwai bezoeken als we in Cha Am zitten.
We willen sowieso naar noord Thailand en ook nog op een eiland gaan zitten.
Kunnen we beter naar Pai / Mae Hong Son gaan ipv naar Chiang Mai?
Verder vond ik Koh Samui eigenlijk te toeristisch en ontwikkeld, en denk ik dat Koh Pangang daarom nu beter is. Ik heb enorm veel spijt gekregen dat ik m'n PADI open water certificaat niet heb gehaald de vorige keer, dus dat wil ik ook graag doen.
Al met al is 14 dagen best erg krap als je ook voor de vluchten steeds een dag uittrekt, en de 4 dagen duiken. Ik kom op 5 dagen Noord Thailand, en 6 dagen Koh Phangan, incl. 4 dagen duiken.
Uh nu mijn vraag:
Hebben jullie betere adviezen voor een itinerary?
Chiang Mai nog een keer bezoeken of naar Pai?
Zo'n padi course, heb je dan verder nog wel een beetje de mogelijkheid om het typische thailand eilandgevoel te krijgen of ben je de hele tijd doodmoe en pas laat weer terug op het eiland?
Hee jij woont in Chiang Mai!quote:Op maandag 15 juni 2009 14:56 schreef Flammie het volgende:
[..]
Leuk dat je naar Thailand gaat. Ik zou naar Pai gaan als je Chiangmai al gezien hebt. Chiangmai is goed om te wonen maar als je het gezien hebt ga je liever naar Pai. Pai is minder om te wonen vind ik dan![]()
In pai moet je als 1e een scootertje huren want de meeste attracties zijn met de voet niet te bereiken. Ik raad hierbij aan om een AUTOMAAT te nemen!
Pai is prachtig, vooral het rondrijden is een genot. Heel veel te zien (Chinatown, oldtown, watervallen etc) je komt er wel achter. Ik raad je aan om naar Pai te gaan dus!
Ga wel NIET met de bus vanuit Chiangmai naar Pai als je een zwakke maag hebt WANT je krijgt 762 bochten voor je kiezen! Je komt aan het overgeven tijdens de rit als je snel wagenziek bent
Het is wel goedkoper dan het vliegtuigje natuurlijk
Veel plezier in pai
Bedankt voor alle adviezen, maar.............quote:Op maandag 15 juni 2009 10:14 schreef kepler het volgende:
[..]
In Pnom Penh een 30 dagen visum regelen? (misschien nog steeds gratis?)
Het is een andere sfeer.. er is niks terug te vinden van de drukte in Chiangmai.. het oogt allemaal meer "laid-back" als ik het zo mag omschrijven. Vanuit Chiangmai is het +- 4 uur reizen.. je moet een weekendje daar blijven om er volledig van te kunnen genieten. Je hoeft niet voor te boeken, dat is in Thailand sowieso onnodig (ik boek sowieso niks meer indien ik naar huis moet en op vakantie ga, ik blijf lekker in het huis van vriendin slapen, groot huis want die vader is ziekenhuis eigenaar en rijk en het ligt erg centraalquote:Op maandag 15 juni 2009 15:02 schreef Laura 2000 het volgende:
[..]
Hee jij woont in Chiang Mai!
Ik had ook gehoord dat je in Pai wat mooiere natuur hebt als je wilt trekken en dergelijke. Is de sfeer wel een beetje hetzelfde als in Chiang Mai? En is er wel genoeg te doen? Verliezen we niet teveel tijd door met de bus te gaan? Ik vond alleen maar retourvluchten Chiang Mai - Pai die wel 200 euro kostten...Dat vond ik een beetje duur vergeleken met de goedkope Airasia en Nokair vluchten die ik gewend ben...
Leuk man, Ik ga ook een aantal dagen naar changmai en omgeving. Aangezien we een aantal dagen daar willlen vermaken ben ik nog op zoek naar leuke activiteiten. Me vriendin dacht zelf aan een thaise kookles en ik aan een jungle tocht van 2/3 dagen... Ook willen we graag als het kan naar Birma toe. Heb je nog goeie tips wat we kunnen doen in Changmai.quote:Op maandag 15 juni 2009 15:24 schreef Flammie het volgende:
[..]
Het is een andere sfeer.. er is niks terug te vinden van de drukte in Chiangmai.. het oogt allemaal meer "laid-back" als ik het zo mag omschrijven. Vanuit Chiangmai is het +- 4 uur reizen.. je moet een weekendje daar blijven om er volledig van te kunnen genieten. Je hoeft niet voor te boeken, dat is in Thailand sowieso onnodig (ik boek sowieso niks meer indien ik naar huis moet en op vakantie ga, ik blijf lekker in het huis van vriendin slapen, groot huis want die vader is ziekenhuis eigenaar en rijk en het ligt erg centraal). In pai heb je hele mooie slaapruimtes voor 2 personen die echt de moeite waard zijn. Ik link je even foto's van Pai die ik gemaakt heb en die je vast meteen in de smaak brengen (met korte omschrijving)
[ afbeelding ]
De straat... links en rechts vanalles te doen en te kopen. Scooter huren dus!
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Waar ik verbleef
[ afbeelding ]
WW2 memorial bridge
[ afbeelding ]
dorpje
Heb nog veel meer maar ik wil niet spammen
Dat ziet er goed uit!quote:Op maandag 15 juni 2009 15:24 schreef Flammie het volgende:
[..]
Het is een andere sfeer.. er is niks terug te vinden van de drukte in Chiangmai.. het oogt allemaal meer "laid-back" als ik het zo mag omschrijven. Vanuit Chiangmai is het +- 4 uur reizen.. je moet een weekendje daar blijven om er volledig van te kunnen genieten. Je hoeft niet voor te boeken, dat is in Thailand sowieso onnodig (ik boek sowieso niks meer indien ik naar huis moet en op vakantie ga, ik blijf lekker in het huis van vriendin slapen, groot huis want die vader is ziekenhuis eigenaar en rijk en het ligt erg centraal). In pai heb je hele mooie slaapruimtes voor 2 personen die echt de moeite waard zijn. Ik link je even foto's van Pai die ik gemaakt heb en die je vast meteen in de smaak brengen (met korte omschrijving)
[ afbeelding ]
De straat... links en rechts vanalles te doen en te kopen. Scooter huren dus!
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Waar ik verbleef
[ afbeelding ]
WW2 memorial bridge
[ afbeelding ]
dorpje
Heb nog veel meer maar ik wil niet spammen
Koh Tao.quote:Op maandag 15 juni 2009 22:37 schreef Laura 2000 het volgende:
Ik heb eigenlijk nog een vraag, zouden jullie die 6 dagen incl. 4 dagen duiken op Koh Phangang doen of op Koh Tao gaan zitten?
Maar is daar verder ook wel iets te doen, naast duiken en snorkelen? Koh Tao is klein en ik had begrepen dat je er geen dorpjes met een leuk barretje zult aantreffen. Verder zal rondtouren op een scootertje ook weinig zin hebben neem ik aan...?quote:Op maandag 15 juni 2009 22:46 schreef henkway het volgende:
[..]
Koh Tao.
veel meer mooie vissen en derg
en je kan naar die tweelingeilanden http://www.nangyuan.com/
[ afbeelding ]
bij de haven zijn wel barretjes waar je stomdronken kan worden, met een stel 1000 baht meisjes erbij die je mee naar je hut kan slepenquote:Op maandag 15 juni 2009 23:08 schreef Laura 2000 het volgende:
[..]
Maar is daar verder ook wel iets te doen, naast duiken en snorkelen? Koh Tao is klein en ik had begrepen dat je er geen dorpjes met een leuk barretje zult aantreffen. Verder zal rondtouren op een scootertje ook weinig zin hebben neem ik aan...?
Ik moet om de 3 maanden naar Burma om mijn VISA (visum in nld) te stempelen daar ik niet meer op een B visa leef maar op een non-O visa. Nou je gaat de grens over in het noorden van Thailand en daar is dus een mega grote poort. Je moet je links aanmelden als bezoeker. Niet schrikken als ze bij je paspoort controle je vliegtuigkaartje eruit halen want die krijg je gewoon terug (je moet een nieuwe invullen) wanneer je Burma weer verlaat. Je komt op een heel lange brug die naar het dorpje Tachileik gaat. Op deze brug moet je die kinderen NIKS geven want voor dat je het weet heb je en zwerm van straatkinderen om je heen die zeuren om baht. Goed, het dorpje zelf, ook al is het niet representatief voor Burma is meteen al heel anders dan Chiangmai (betekend letterlijk: nieuwe stad overigens, misschien leuk om te weten, chiang is oud-thais voor stad en "mai" uitgesproken in de lage toon betekend nieuw). Het ziet er allemaal wat meer "hardcore" uit en ik weet nog dat ik werd achtervolgt door een melaatse oma die me cola wou aansmeren. Het gros van de verkopers zien er uit als mensen uit India of Bangladesh en het is vooral spotgoedkoop.quote:Op maandag 15 juni 2009 16:22 schreef DancePlaza het volgende:
[..]
Leuk man, Ik ga ook een aantal dagen naar changmai en omgeving. Aangezien we een aantal dagen daar willlen vermaken ben ik nog op zoek naar leuke activiteiten. Me vriendin dacht zelf aan een thaise kookles en ik aan een jungle tocht van 2/3 dagen... Ook willen we graag als het kan naar Birma toe. Heb je nog goeie tips wat we kunnen doen in Changmai.
Nou ik betaal voor mijn appartement 3500 baht per maand (exclusief stroom en water) en daar is een zwembad op het dak. Airco, TV, wc, douche etc heb ik ook. Ik heb niet meer nodig. het probleem bij vooruitboeken (sowieso via reisbureaus) is dat je al snel in de TE dure hotels gedumpt word. Maar als toerist zijnde mag het niet HEEL veel uitmaken. In Chiangmai heb je op Nimmanhaeminrd Amari hotel. De manager van dit hotel is een Nederlander met de wel heel bizarre naam "Fachel". Misschien dat je daar iets mee kan regelen?quote:Op maandag 15 juni 2009 21:23 schreef Laura 2000 het volgende:
[..]
Dat ziet er goed uit!![]()
Meer foto's!!
Mja ik ben op zich wel een voorstander van vooruitboeken, omdat thailand zo goedkoop is krijg ik dan meteen zo'n onderbuikgevoel van ooooh dan wil ik ook een luxe boutique stijl hutje met airco en zwembadDat druist compleet in tegen de backpackersmentaliteit, ik weet het. Maar goed ik heb de rest van het jaar al in de allergoedkoopste pauperhostels en zelfs Gyms geslapen.
![]()
Je moet het vliegticket naar Pai sowieso niet in bangkok kopen. Afaik is dat niet verkrijgbaar. Je gaat naar Chiangmai vanuit Bangkok met de bus of met het vliegtuig. Met het vliegtuig ben je binnen 55 minuten in Chiangmai, met de bus duurt het +- 14 uurquote:Is het in Pai wel mogelik om ook een beetje gave trekking te doen? We zijn van plan om 5 dagen in het noorden te blijven, qua tijd zitten we wel goed dus. En dat vliegticket, ook gewoon even naar informeren als we in bangkok zijn dus? Wat is een beetje een redeljke prijs? En ach, in principe vind ik het niet eens erg om 762 bochten door te moeten gaan, dan zie je waarschijnlijk nog wel wat omgevingEn dat is altijd goed, vooral omdat we de rest van de reis alles vliegen...
Super man, ik zal je ff in me lijst toevoegenquote:
Ik zou in Chiang Mai lekker een auto of motor huren en dan via Pai (bevalt je toch niet, want die foto's hier zijn heel vertekend, meestal kun je er over de hoofden van alle hippies en backpackers lopen) naar Sop Pong en Mae Hong Son. Dan afzakken naar Mae Sariang en zo op het gemak weer terug naar CM. En die scooter huren om de bergen mee in te trekken en wat Hilltibes te bezoeken is veel authentieker vanuit Mae Hong Son dan vanuit Pai.quote:Op dinsdag 16 juni 2009 05:44 schreef Flammie het volgende:
[..]
Je kunt je dan stationeren in Chiangmai. 762 bochten hoeft idd geen probleem te zijn, het is echt een rit door de bergen overigens met iets minder politiecontroles dan de rit naar Burma. Ik zou gewoon naar Chiangmai gaan, de boel beetje verkennen en vanuit daar idd de bus nemen
wat voor motors hebben ze eigelijk in Thailand, zelfde motors als ze gebruiken in Vietnam? Honda Dreams enzo..quote:Op dinsdag 16 juni 2009 14:26 schreef Buzz129 het volgende:
[..]
Ik zou in Chiang Mai lekker een auto of motor huren en dan via Pai (bevalt je toch niet, want die foto's hier zijn heel vertekend, meestal kun je er over de hoofden van alle hippies en backpackers lopen) naar Sop Pong en Mae Hong Son. Dan afzakken naar Mae Sariang en zo op het gemak weer terug naar CM. En die scooter huren om de bergen mee in te trekken en wat Hilltibes te bezoeken is veel authentieker vanuit Mae Hong Son dan vanuit Pai.
Een andere fantastische trip is om weg 107 vanuit CM naar het noorden te volgen en in Fang via weg 1089 helemaal door te rijden naar Mae Salong en zo via het zomer paleis en de tuinen via weg 1149 all the way naar Mae Sai te gaan. Gegarandeerd dat je bijna geen backpackers tegenkomt maar kan genieten van echte Thaise cultuur. En een goed hotel in Mae Sai kost niet meer dan 500 Baht per kamer per nacht. Kun je ook nog voor 10 dollar een daagje de grens over naar Tsjachilek in Birma om NEP sigaretten, viagra en weet ik veel wat nog meer nep zooi te kopen. Maar je kunt in ieder geval thuis vertellen dat je ook in Birma geweest bent.
Het voordeel op dit soort trips met eigen vervoer is dat je van de gebaande hoofdwegen afwijkt en daardoor ook veel meer lokale cultuur opsnuift. En een auto huten kost geen drol in Thailand!
quote:POP CAR RENT
51 Kotchasarn Rd. ChiangMai 50100
quote:MOTORCYCLE RENTALS
Motorcycles available for rent range from the smaller 90 and 100 c.c.s to the larger 125 -1,000 c.c.s Suzukis, Yamahas, Kawasakis, and the more popular Hondas are all available for rent. The cost for hiring a smaller bike such as the Honda Dream, ranges from 100- 160 baht, while the cost for renting a larger bike, such as the MTX or the AXl ranges from 180-700 baht. If you are renting for several days, ask for a reduced rate. For those with lots of experience and a reliable map, the motorbike is a great way to see "what’s over the next hill."
AOD CAR RENT
154/2 Saengtawan Intersection, Chang Klan Rd. ChiangMai 50100
AVIS RENT A CAR
-14/14 Huay Kaew Rd.ChiangMai 50300 -ChiangMai Airport -Royal Princess Hotel
CHIANG MAI MOTORCYCLE TOURING CLUB
21/2 Soi 2 Ratmanka Rd. ChiangMai 50200
DANG BIKE HIRE
23 Kotchasarn Rd. ChiangMai 50100
ERAWAN P.U.C.
211/14-15 Chang Klan Rd. ChiangMai 50100
GREEN WAY CAR RENT
24-24/1 Ratwithi rd. ChiangMai 50200
HERTZ RENT A CAR
-90 Sridornchai Rd. ChiangMai 50100 -Chiang Inn Hotel
JAGUAR CAR & MOTORCYCLE FOR RENT
131 Moonmuang Rd. ChiangMai 50200
JOURNEY CO., LTD. 283 Thapae Rd. ChiangMai 50100
JOY CAR RENT
34/3 Loi Kroh Rd. ChiangMai 50100
LOONG VILL CARRENT
1995 18 Srimongkol Rd. ChiangMai 50300
LOTUS CAR RENT
54-56 Kampangdin Rd. ChiangMai 50100
MADAM CAR RENT
85 Loi Kroh Rd. ChiangMai 50100
NORTH WHEELS
-127/2 Moonmuang Rd.,A.Muang,ChiangMai #50200 -Glangviang Intersection 105/2-5 mPrapokklao Rd. A.Muang, ChiangMai #50200
NEU SPEED CAR RENT
27 Ratchamankha Road, Prashing.,A.Muang,ChiangMai #50200
SIAM I.T. TOURS
33/10 Charoen Prathet Rd. ChiangMai 50100
TOYOTA RENTAL AND LEASING (BARA) CO.,LTD.
-49/22 Moo 5, Huay Kaew Rd. A.Muang, ChiangMai #50300 -The Empress Hotel -Suriwongse Zenith Hotel
je komt toch op een resort terecht en die zijn overal een beetje hetzelfde, als je gaat scooteren dan valt op dat het vaak vies is.quote:Op maandag 15 juni 2009 22:37 schreef Laura 2000 het volgende:
Ik heb eigenlijk nog een vraag, zouden jullie die 6 dagen incl. 4 dagen duiken op Koh Phangang doen of op Koh Tao gaan zitten?
Mijn liefde voor thailand!! Wat doe je?!quote:Op dinsdag 16 juni 2009 20:28 schreef henkway het volgende:
[..]
je komt toch op een resort terecht en die zijn overal een beetje hetzelfde, als je gaat scooteren dan valt op dat het vaak vies is.
Dus geen vakantiegevoel
Ik begrijp deze opmerking ook niet helemaal Henk, ik vind juist op die eilanden een goedvakantiegevoel, ook wanneer ik van het strand afga om eens wat verder te kijkenquote:
Dat wil ik ook graag weten. Wij komen de 29e aan in Bangkok vanuit Chiang Mai en vliegen de 30e om 6:00 uur terug naar nederland. We willen die dag / avond Bangkok nog wel in maar nemen geen hostel. Wat te doen met onze backpacks...?quote:Op vrijdag 19 juni 2009 16:05 schreef TripleZ het volgende:
Daarnaast vroegen we ons af wat we met onze backpacks kunnen/moeten doen wanneer we een laatste dag ergens zitten. We willen bijv in Bangkok op onze laatste dag voordat we naar het noorden gaan een fietstocht maken, laten jullie in dat soort gevallen gewoon je backpack in het hostel/hotel? Of zoek je ergens een kluisje op ofzo?
In dat geval huren wij altijd een goedkope kamer, kunnen we ook nog even douchen en hoeven we niet stinkend 12u in het vliegtuig te zitten.quote:Op vrijdag 19 juni 2009 17:02 schreef Laura 2000 het volgende:
Dat wil ik ook graag weten. Wij komen de 29e aan in Bangkok vanuit Chiang Mai en vliegen de 30e om 6:00 uur terug naar nederland. We willen die dag / avond Bangkok nog wel in maar nemen geen hostel. Wat te doen met onze backpacks...?
Uhm...ontvang je daar bij de grens een visa on arrival?quote:Op dinsdag 16 juni 2009 05:34 schreef Flammie het volgende:
[..]
Ik moet om de 3 maanden naar Burma om mijn VISA (visum in nld) te stempelen daar ik niet meer op een B visa leef maar op een non-O visa. Nou je gaat de grens over in het noorden van Thailand en daar is dus een mega grote poort. Je moet je links aanmelden als bezoeker. Niet schrikken als ze bij je paspoort controle je vliegtuigkaartje eruit halen want die krijg je gewoon terug (je moet een nieuwe invullen) wanneer je Burma weer verlaat. Je komt op een heel lange brug die naar het dorpje Tachileik gaat. Op deze brug moet je die kinderen NIKS geven want voor dat je het weet heb je en zwerm van straatkinderen om je heen die zeuren om baht. Goed, het dorpje zelf, ook al is het niet representatief voor Burma is meteen al heel anders dan Chiangmai (betekend letterlijk: nieuwe stad overigens, misschien leuk om te weten, chiang is oud-thais voor stad en "mai" uitgesproken in de lage toon betekend nieuw). Het ziet er allemaal wat meer "hardcore" uit en ik weet nog dat ik werd achtervolgt door een melaatse oma die me cola wou aansmeren. Het gros van de verkopers zien er uit als mensen uit India of Bangladesh en het is vooral spotgoedkoop.
Ik moet voor 5 juli weer gaan dus ik maak wel een 1000tal foto's die ik hier zal posten zodat het wat "bekender" uit ziet
Verder over de busrit naar Burma... 5 politiecontroles. Die komen dan zo stoer met zonnebrillen je bus in en iedereen moet dan zijn of haar paspoort laten zien behalve de "farangs" oftewel de buitenlanders. Ze kijken vooral naar illegale burmese arbeiders. Soms zie je dat er wat mensen moeten uitstappen, met vals Thais paspoort en die vragen ze dan om het thaise volkslied te zingen of iets in het thais op te schrijven. Als je dat niet kan dan ben je geen Thai. Nou ja ik kan beide maar ik ben ook geen Thai... Meestal is het zo dat ze je als buitenlanders niet teveel lastig willen vallen.. Je bent immers een toerist en je zorgt voor economie. Ga jezelf echter niet bezighouden met serieuze vergrijpen![]()
Oh en de toeristpolice is altijd minder!
Je kunt makkelijk naar Burma via het busstation in Chiangmai dat "Arcade" heet. Zeg tegen de rodebus driver "Bpai Arcade Mai Krab/Ka" en je gaat naar dat busstation in Chiangmai. De prijs voor een retour ticket is niet vreselijk duur maar ik zou in jouw geval een enkeltje nemen om vervolgens je retour ticket in Mae Sai te kopen aangezien je Burma in wil en dus niet weet hoe laat je terug wil![]()
In Chiangmai zelf zijn overigens heel veel activiteiten. Je hebt het olifantenpark in Mae Rim en jungletours zijn er ook voldoende. Er is de grote berg Doi Suthep en meer van dat moois. Wanneer ga je? Ik kan je best wel rondleiden de 1e paar dagen zodat je wegwijs word dus laat maar een PM achter ofzo indien je geinteresseerd bent. Chiangmai is een geweldige uitvalsbasis om noord thailand te verkennen. Vooral als toerist zijnde kun je Pai niet echt achterwege latenHopende je voldoende geholpen te hebben bij deze;
Ankor Wat is niet zo eenvoudig vanuit Koh Chang of Trat. Naar Phnom Penh gaat al heel wat gemakkelijker. Neem niet de bus naar PP!!!! je wilt niet weten hoe slecht die wegen in cambodja zijn. Maar neem een minibus naar Hat Lek en dan met een motorbike in 15 minuten maar Koh Kong Island waar de ferry naar Sihanoukville vertrekt (om 8 uur 'smorgens). Vanuit Sihanoukville vertrekken er regelmatig 1e klas bussen naar PP. Duurt 3 uur, dus in totaal net zo lang als direct met de bus maar veel comfortabeler.quote:Op vrijdag 19 juni 2009 16:05 schreef TripleZ het volgende:
Mensen laten we dit topic eens actief houden! al twee dagen geen posts![]()
![]()
Ik ga zelf met mijn vriendin woensdag voor een maand naar Thailand maar heb nog twee vragen:
We willen (naast het nodige backpacken en de activiteiten) nog met onze kont op het strand zitten en denken daarbij aan Koh Chang. Maar we willen als het even kan ook nog een paar daagjes Cambodja meepakken en dan vooral Angkor.. Weet iemand of het een beetje te doen is om van Koh Chang richting Angkor te gaan? Of van koh Chang naar Phnom Penh? We willen graag Cambodja aan het einde van onze vakantie doen ivm dat visum gezeur.
Daarnaast vroegen we ons af wat we met onze backpacks kunnen/moeten doen wanneer we een laatste dag ergens zitten. We willen bijv in Bangkok op onze laatste dag voordat we naar het noorden gaan een fietstocht maken, laten jullie in dat soort gevallen gewoon je backpack in het hostel/hotel? Of zoek je ergens een kluisje op ofzo?
Zoals ik al zei, in het bagagedepot op Suvarnabhumi. Ik neem aan dat je vanuit CM vliegt en niet op Don Muang land. Anders is de enige mij bekende optie Hualumpung treinstation waar ook een bagagedepot schijnt te zijn. NZelf nooit gebruik van gemaakt. En als je heel brutaal bent loop je (ongezien) een groot hotel binnen en zeg je bij de conciergedesk dat je net uitgecheckt hebt maar dat je graag je bagage nog voor de rest van de dag wilt stallen.quote:Op vrijdag 19 juni 2009 17:02 schreef Laura 2000 het volgende:
[..]
Dat wil ik ook graag weten. Wij komen de 29e aan in Bangkok vanuit Chiang Mai en vliegen de 30e om 6:00 uur terug naar nederland. We willen die dag / avond Bangkok nog wel in maar nemen geen hostel. Wat te doen met onze backpacks...?
150 Baht besparen!quote:Op zaterdag 20 juni 2009 13:44 schreef Buzz129 het volgende:
[..]
Zoals ik al zei, in het bagagedepot op Suvarnabhumi. Ik neem aan dat je vanuit CM vliegt en niet op Don Muang land. Anders is de enige mij bekende optie Hualumpung treinstation waar ook een bagagedepot schijnt te zijn. NZelf nooit gebruik van gemaakt. En als je heel brutaal bent loop je (ongezien) een groot hotel binnen en zeg je bij de conciergedesk dat je net uitgecheckt hebt maar dat je graag je bagage nog voor de rest van de dag wilt stallen.
Ik vond Phangan mooier. We zaten daar zeg maar aan de andere kant van het eiland dan waar de boot aankwam (kromme zin), dus het was er heel rustig, super mooi, bijna privé strand, mooie huisjes, schattig (heel) klein dorpjequote:Op woensdag 17 juni 2009 12:42 schreef Laura 2000 het volgende:
[..]
Mijn liefde voor thailand!! Wat doe je?!
Serieus, ik wil echt niet enkel in m'n hote zitten maar juist de rest van het eiland ook zien. En een beetje authentieke () pauperigheid of ranzigheid vind ik dan heerlijk.
Maar ik begrijp dat het weinig uitmaakt of ik op Tao of Phangan ga zitten?
Haad Rin bedoel jequote:Op zaterdag 20 juni 2009 19:56 schreef Joepdebaksteenkoe het volgende:
[..]
Ik vond Phangan mooier. We zaten daar zeg maar aan de andere kant van het eiland dan waar de boot aankwam (kromme zin), dus het was er heel rustig, super mooi, bijna privé strand, mooie huisjes, schattig (heel) klein dorpje
Volgens mij zaten wij bij Thong Nai Pan nu ik zo dit kaartje ziequote:Op zaterdag 20 juni 2009 20:04 schreef henkway het volgende:
[..]
Haad Rin bedoel je
Haad Rin Nai komen de boten aan
,Haad Rin Nok is het party strand
[ afbeelding ]
Jammer alleen van die Co. Als dat tenminste nog dezelfde narcist is die 5 jaar geleden al vond dat hij dé autoriteit was op het gebied van zon, Thailand, Nederland, politiek, het klimaat en ga zo maar door.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 19:54 schreef Joepdebaksteenkoe het volgende:
Ik ben verliefd op Thailand, vooral Bangkok![]()
En die Co van Kessel tour is zeeeker aan te raden
Ja dat is nog steeds dezelfde Co, die ook nog steeds denkt dat fietsende badgasten onder aanvoeing van Co zelf op de trottoirs van Bangkok alle voorrang dienen te genieten boven de lokale wandelaars aldaar! Moet je hem maar eens toeroepen als tie weer eens met zo'n groepje toeristen langsstuift "Hé Co, ouwe droplul!" En dan kijken naar die verbaasde gezichten van die hijgende badgasten! Succes verzekerd!quote:Op zaterdag 20 juni 2009 20:36 schreef Vanyel het volgende:
[..]
Jammer alleen van die Co. Als dat tenminste nog dezelfde narcist is die 5 jaar geleden al vond dat hij dé autoriteit was op het gebied van zon, Thailand, Nederland, politiek, het klimaat en ga zo maar door.
Nee maar als je niet op Survarnabhumi aankomt en je niet helemaal naar Hualumpum station wilt gaan, is dit nog wel een alternatief, en niet om die paar baht uit te sparen. Het ging hier om een alternatief, niet hoe jij daar over denkt.quote:
Heb je dit inmiddels al gedaan?quote:Op dinsdag 2 juni 2009 17:49 schreef KNAK het volgende:
[..]
Das duidelijk ja...
Ik zit me nu af te vragen of ik niet beter dit eerst waar ik woon kan regelen. Ik heb geen zin en geen tijd om 2 a 3 dagen te wachten. Ik heb maar 3 weken waarvan 1 in Vietnam, 1 in Laos, en 1 in Thailand
Ze zegt toch dat ze de dag en avond in Bangkok door willen brengen en dat de vlucht de volgende dag om 06.00u vertrekt....quote:Op zondag 21 juni 2009 10:38 schreef Buzz129 het volgende:
Nee maar als je niet op Survarnabhumi aankomt en je niet helemaal naar Hualumpum station wilt gaan, is dit nog wel een alternatief, en niet om die paar baht uit te sparen. Het ging hier om een alternatief, niet hoe jij daar over denkt.
Zat , niks mee nemen alleen je tandenborstel en condooms.quote:Op dinsdag 23 juni 2009 11:37 schreef Stienn het volgende:
Ik ga voor ongeveer 30 dagen naar Thailand om rond te reizen, nu heb ik nog een backpack van 65 liter dat is neem ik aan wel voldoende of niet?
Welke spullen moet ik sowieso mee nemen? heb zelf niet echt een idee wat ik kan verwachten daar....
En ze zei te toch niet bij hoe ze vanuit CM naar Bangkok zou reizen..............quote:Op maandag 22 juni 2009 00:06 schreef APK het volgende:
[..]
Ze zegt toch dat ze de dag en avond in Bangkok door willen brengen en dat de vlucht de volgende dag om 06.00u vertrekt....
klamboe en van die tropensandalen , boek van thailand met de leuke plekken er in ,quote:Op dinsdag 23 juni 2009 11:37 schreef Stienn het volgende:
Ik ga voor ongeveer 30 dagen naar Thailand om rond te reizen, nu heb ik nog een backpack van 65 liter dat is neem ik aan wel voldoende of niet?
Welke spullen moet ik sowieso mee nemen? heb zelf niet echt een idee wat ik kan verwachten daar....
klamboe is echt zo'n onzin om mee te nemen naar Thailand, nergens voor nodigquote:Op dinsdag 23 juni 2009 23:27 schreef Summers het volgende:
[..]
klamboe en van die tropensandalen , boek van thailand met de leuke plekken er in ,
reuze handig als je rondreist en dan weet je dat je op een leuke plek met leuke mensen terecht komt die ook backpacken .
alles wat je mee zou nemen wat van de drogist komt , incl muggenspray ,
allemaal daar kopen .
je kan net zo goed je vakantiekleren ook daar kopen .
wanneer je denkt , " ik ben gek dat ik zo weinig mee neem , hoe moet ik me redden " , dan zit je goed.
Tja, ik vind 40 euro uitgeven voor iets wat je wellicht 1 nacht nodig hebt ongelofelijke onzin en daarnaast ook nog eens veel geld wat je in Thailand heel wat beter kan besteden. Zeker in Thailand is het echt onzin, de kans is zelfs aanwezig dat er bij een trekking gewoon een klamboe is. Juist vanwege de aanwezigheid van muggen.quote:Op woensdag 24 juni 2009 13:10 schreef Stevie_ het volgende:
*gaat vanmiddag klamboe kopen*
Ook al is het onzin, de GGD e.d. adviseert toch weer anders. De klamboe's in Thailand zijn weer niet geïmpregneerd of het gaas is niet fijn genoeg waardoor er toch nog stoute muggen naar binnen kunnen kruipen. Zekere voor het onzekere, iemand die een trip naar Thailand kan betalen moet niet wakker liggen voor 40 euro extra. En stel, je gaat de jungle in met 1 of andere commercieel iets vanuit Chaing Mai, is het denk ik minder voor de hand liggend dat de berghutten ook beschikking hebben over voldoende en goede klamboe'sEn stel ik heb hem echt niet nodig, dan is er per 2 september 2009 een nieuwe klamboe te koop!
weerberichten voor tropische gebieden kun je over het algemeen links laten liggen, bij Bangkok staat er waarschijnlijk iedere dag regen + onweer ingetekend. Waarschijnlijk zal er niet zoveel onweer en regen zijn in Bangkok, maar er is altijd een kansquote:Op donderdag 25 juni 2009 11:35 schreef TBUV het volgende:
Is het nog een beetje toefen op dit moment in thailand ? Alleen maar slecht weer zie ik hier ??
Ik had op de trekking beide nachten een klamboe, die hing al in de hut waar we ging slapen. Zelf meenemen lijkt mij wat overbodig derhalve.quote:Op woensdag 24 juni 2009 13:10 schreef Stevie_ het volgende:
*gaat vanmiddag klamboe kopen*
Ook al is het onzin, de GGD e.d. adviseert toch weer anders. De klamboe's in Thailand zijn weer niet geïmpregneerd of het gaas is niet fijn genoeg waardoor er toch nog stoute muggen naar binnen kunnen kruipen. Zekere voor het onzekere, iemand die een trip naar Thailand kan betalen moet niet wakker liggen voor 40 euro extra. En stel, je gaat de jungle in met 1 of andere commercieel iets vanuit Chaing Mai, is het denk ik minder voor de hand liggend dat de berghutten ook beschikking hebben over voldoende en goede klamboe'sEn stel ik heb hem echt niet nodig, dan is er per 2 september 2009 een nieuwe klamboe te koop!
Ja ik zie alleen maar regen en onweer op de weersberichten, ga binnenkort heen en hoop toch eigenlijk wel een beetje op mooi weer..quote:Op donderdag 25 juni 2009 12:14 schreef Blik het volgende:
[..]
weerberichten voor tropische gebieden kun je over het algemeen links laten liggen, bij Bangkok staat er waarschijnlijk iedere dag regen + onweer ingetekend. Waarschijnlijk zal er niet zoveel onweer en regen zijn in Bangkok, maar er is altijd een kans
zoals al eerder gezegd, ik had geen klamboe bij me en heb hem ook totaal niet nodig gehad. Overal waar het echt nodig was had je wel klamboes (ok, inderdaad niet altijd even goede kwaliteit, maar gewoon een goed hotel/guesthouse uitzoeken danquote:Op woensdag 24 juni 2009 13:10 schreef Stevie_ het volgende:
*gaat vanmiddag klamboe kopen*
Ook al is het onzin, de GGD e.d. adviseert toch weer anders. De klamboe's in Thailand zijn weer niet geïmpregneerd of het gaas is niet fijn genoeg waardoor er toch nog stoute muggen naar binnen kunnen kruipen. Zekere voor het onzekere, iemand die een trip naar Thailand kan betalen moet niet wakker liggen voor 40 euro extra. En stel, je gaat de jungle in met 1 of andere commercieel iets vanuit Chaing Mai, is het denk ik minder voor de hand liggend dat de berghutten ook beschikking hebben over voldoende en goede klamboe'sEn stel ik heb hem echt niet nodig, dan is er per 2 september 2009 een nieuwe klamboe te koop!
het is er sowieso warm en af en toe een tropisch buitje.quote:Op donderdag 25 juni 2009 12:15 schreef TBUV het volgende:
[..]
Ja ik zie alleen maar regen en onweer op de weersberichten, ga binnenkort heen en hoop toch eigenlijk wel een beetje op mooi weer..
Maar vaak toch van die dagen met bewolkt weer.quote:Op donderdag 25 juni 2009 13:09 schreef Blik het volgende:
het is er sowieso warm en af en toe een tropisch buitje.
Dat wel, maar dat maakt mij persoonlijk weinig uit. Het is er toch sowieso wel 30+ graden, met de zon erbij is het niet uit te houdenquote:Op donderdag 25 juni 2009 13:18 schreef kasper het volgende:
[..]
Maar vaak toch van die dagen met bewolkt weer.
De periode november - februari geeft een betere garantie op zon.
Idd, hoewel ik in jan/feb prachtig zonnig weer heb gehad met max. zo'n 28 graden. Da's gewoon heerlijk.quote:Op donderdag 25 juni 2009 13:24 schreef Blik het volgende:
Dat wel, maar dat maakt mij persoonlijk weinig uit. Het is er toch sowieso wel 30+ graden, met de zon erbij is het niet uit te houden
Het is dan ook midden regenseizoenquote:Op donderdag 25 juni 2009 13:18 schreef kasper het volgende:
[..]
Maar vaak toch van die dagen met bewolkt weer.
De periode november - februari geeft een betere garantie op zon.
Nee je hebt dus een VISA voor 1 jaar met MULTIPLE entry.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 05:38 schreef BeardedDragon het volgende:
[..]
Uhm...ontvang je daar bij de grens een visa on arrival?
Die zijn laatst toch neergestort naast Schipholquote:Op zaterdag 27 juni 2009 19:46 schreef Sosa het volgende:
Zo, ik meld me ook hier maar weer eens
Ik wil met 3 vrienden 2 weken in december naar Thailand. Heeft er iemand tips voor tickets? Ik zit nu te kijken om voor 571 via Istanbul te naar BKK te vliegen van 12/12 tot 26/12.. Heeft iemand ervaringen met Turkish Airlines?
hangt nogal af van waar je wanneer naartoe gaat. Meestal hangt er wel een klamboe als het nodig is, tenzij het echt low budget is, en anders is deze wel voor een euro of 4 tot 5 te koop in het naburige dorp, maar ik zou bijvoorbeeld niet op Ko Yao Noi willen verblijven zonder klamboe.quote:Op vrijdag 26 juni 2009 06:18 schreef Flammie het volgende:
Een klamboe meenemen naar Thailand![]()
![]()
![]()
Ik nam niet eens muggenspray mee en ben nu overal al geweest maar om te zeggen dat ik veel last heb van muggen... ja als je in de avond uren in korte broek ergens gaat eten en je zit buiten willen ze je wel prikken maar /care. Als je in steden overnacht, hotel enzo verwacht dan niks anders dan luxe. Misschien is muggensmeer wel nuttig voor die enkele keren dat je in een houten hutje wil overnachten, maar zelfs daar had ik weinig tot geen last
![]()
Wat ik meenam naar Thailand (woon er nu 1.5 jaar) :
- Koffer met wat kleren
- Boeken voor onderweg
- Papieren, certifiicaten, diploma's reisdocumenten zodat ik aan de bak kan
Dat was het dan.. Volgende keer neem ik helemaal niks mee behalve handbagage, daar ik alles in het ouderlijk huis van mijn vriendin achterlaat
@ Summers
Helemaal mee eens... wanneer je denkt te weinig bagage te hebben, doe er dan nog maar een schepje vanaf en dan zit het wel goed![]()
![]()
![]()
![]()
Maar ik zou no way een klamboe meenemenDat is wat mensen je vertellen die nog nooit in Thailand geweest zijn en al bang zijn zonder er ooit een voet gezet te hebben. (beetje van het type: JE GAAT NIET NAAR THAILAND.. VEEL TE GEVAARLUK! )
Ik zou als je in Chiangmai gaat overnachten in een guesthouse CM BLUE guesthouse aanraden. Ik ken de eigenaar van een korte taalcursus @ Chiang Mai University (Tony Leeds) en het schijnt een leuke plek te zijn. Verder is het in het midden van het centrum vlakbij de 3 kings statue (walking str en nightbazaar) waar genoeg toerisme is. Indien iemand voor dit guesthouse kiest doe dhr Tony maar de groeten van Maarten Tummers, wellicht dat ie me nog kent.
EDIT
Als je niet gewend bent om je reet te spoelen met water neem dan als je uit gaat een rolletje toiletpapier mee dan sta je niet voor surprises als je je vot moet spoelen met een bakje water ofzo
ja...quote:Op zaterdag 27 juni 2009 20:11 schreef MCH het volgende:
[..]
Die zijn laatst toch neergestort naast Schipholze hebben ook een reclame op CNN met een hoge irritatiefactor
I feel like a starrr
Dat dachten ze bij Air France ook.quote:Op zaterdag 27 juni 2009 20:46 schreef Sosa het volgende:
[..]
ja...![]()
Maar ze vliegen een Airbus Industrie A330 en volgens mij is dat wel goeie shit..
Vergeet het visum niet infoquote:Op zaterdag 27 juni 2009 23:23 schreef APK het volgende:
[..]
Dat dachten ze bij Air France ook.
Ik denk dat ik ipv een maand Thailand dit jaar maar eens de eerste 10 dagen Vietnam ga proberen.
tickets kosten geen drol vanaf Bangkok met Air Asia.
Heeft iemand hier ervaring mee?
quote:
Nou ja goed, Ik ben eigenlijk wel overal geweest ondertussen in Thailand ook al is Chiangmai mijn basequote:Op zaterdag 27 juni 2009 20:27 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
hangt nogal af van waar je wanneer naartoe gaat. Meestal hangt er wel een klamboe als het nodig is, tenzij het echt low budget is, en anders is deze wel voor een euro of 4 tot 5 te koop in het naburige dorp, maar ik zou bijvoorbeeld niet op Ko Yao Noi willen verblijven zonder klamboe.Echt de meest ernstige muggenbulten ook ( en ja we hadden een klamboe ter beschikking(
)
Ofwel een beetje meer relaxt/sanuk kan ook wel(or get the fuck out of Thailand, en oh ja, Chiang Mai is for US citizens
)
bedankt voor het melden, maar het betekent iets van 'playfullness', maar eigenlijk dekt dat de lading ook niet. Het is dan ook meer een houding dan een woord, en het is dan ook niet goed te vertalen. Ik zou zeggen, ga 'ns naar Isaan (That Phanom bijvoorbeeld), ik denk dat je sanuk dan ook wel verbindt met relaxt en met mensen in hun waarde laten etc.quote:Op zondag 28 juni 2009 12:22 schreef Flammie het volgende:Ow en by the way: het woord sa-nook (สนุก) betekend "leuk" of "fun" en dus niet "relaxed".. ik denk meld het ff
Eeuhr.. het is heel goed te vertalen hoorquote:Op zondag 28 juni 2009 12:56 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
bedankt voor het melden, maar het betekent iets van 'playfullness', maar eigenlijk dekt dat de lading ook niet. Het is dan ook meer een houding dan een woord, en het is dan ook niet goed te vertalen. Ik zou zeggen, ga 'ns naar Isaan (That Phanom bijvoorbeeld), ik denk dat je sanuk dan ook wel verbindt met relaxt![]()
Het was niet helemaal de bedoeling om "denigrerend" te zijn, excuses als het zo overkwam maar meer zo van: HAHAHA DIE GGD VERTELDE MIJ DAT OOK HAHAHA. Serieus als je die op hun woord moet geloven ben je arm voordat je uberhaubt je vakantie voorbij hebtquote:Ofwel als hier iemand om advies vraagt, ook als deze minder ervaren reiziger is, kan je die iets aanraden ook zonder het denigrerende ondertoontje, imho![]()
Ik zou inderdaad ook gewoon zo een cheap-ass Klamboe kopen. Zolang het werkt is het goedquote:Overigens ben ik al heel verrekte vaak heel blij geweest met een klamboe, zowel in Thailand als India bijvoorbeeld. Er zijn genoeg locaties waar je in twee nachten echt helemaal onder de muggenbeten zit zonder (Ko Yao Noi bijvoorbeeld, echt niet normaal). Normaalgesproken hangen er dan wel klamboes, en zo niet kopen we die dan locaal, en als we 'm niet willen meeslepen laten we'm gewoon hangen of geven 'm wegJij geen last van de muggen, en je doet er nog iemand een plezier mee. Ja, want localen gebruiken zelf ook klamboes. Waarom zouden ze dat toch doen?
Oh, en Thaise en Indiaase klamboes werken prima, overigens. Er komen geen muggen door, prima toch? Zijn ze ws. niet geimpregneerd, so what?
Gelukkig herken je Nederlanders in de vreemde ook aan meer dingen dan alleen aan hun accent als ze how much vragenquote:Op zondag 28 juni 2009 13:09 schreef Flammie het volgende:
[..]
Eeuhr.. het is heel goed te vertalen hoorHet betekend letterlijk "fun" of "enjoyable". playfullness is ook een apart woord. Playful is afaik kêe lên of natuurlijk Tam-Len-Tam-Len. Comfortable = gewoon Sook-Sa-baai en relaxed valt goed te vertalen met bao sà-mŏng. Even geen thaise letters want daar geeft niemand toch een rats ass om en misschien hebben mensen die naar Thailand gaan hier wel iets aan
Misschien dat jij in Isaan Sa-nook zegt maar het is niet wat je denkt dat het betekend. Het betekend heel letterlijk "Fun" en "Enjoyable". Vraag maar na (aan iedereen ofzo) hoor
Verder heb je in je titelschrift Sa-nuk geschreven alsof nuk met een hightone uitgesproken word (dat accent) dat moet naturlijk een LOW tone zijnDe syllable Nuk neemt de eigenschappen over van de 1e S (ส) omdat de vowel ongeschreven is. Sa-nuk zoals het daar staat heeft dus GEEN betekenis
Wellicht een foutje
mij best, een spiegel kan anders soms heel leerzaam zijn, en ik leer weer eens wat grammaticaquote:Op zondag 28 juni 2009 13:17 schreef Flammie het volgende:
Laten we het hier overigens maar bij laten want aan deze discussies heeft niemand wat aan
Ik zou je daar buitengewoon graag antwoord op geven, maar dan moet ik toch eerst een vertaling in westers schrift aanvragenquote:Op zondag 28 juni 2009 13:20 schreef Flammie het volgende:Ik wil overigens wel eens naar อีสาน komen hoorWoon je daar ofzo ?
Dat ligt er natuurlijk aan hoe je wil rondreizen, je kan het zo gek maken als je zelf wil. Kan al heel goedkoop (cheape fan rooms, eten op straat, openbaar vervoer), maar ook prijzig (goede hotels op goede locaties, westers eten in mooie restaurants, binnenlandse vluchten en flink stappen). Zelf was ik 75* euro per dag kwijt beide keren dat ik ging. Das wel redelijk veel, maar met cocktails in mooie clubs gaat dat best snelquote:Op maandag 29 juni 2009 08:22 schreef Stienn het volgende:
Wat is een beetje een gebruikelijk budget als je ieder minder als 4 weken gaat rondreizen in thailand?
zo'n 750 euro, das 25 euro per dag voor eten/slapen/reizen/excursiesquote:Op maandag 29 juni 2009 08:22 schreef Stienn het volgende:
Wat is een beetje een gebruikelijk budget als je ieder minder als 4 weken gaat rondreizen in thailand?
ja dat moet goed kunnen als je van de lokale vrouwen afblijft, dat je dus niet je budget verneuktquote:Op maandag 29 juni 2009 09:25 schreef DancePlaza het volgende:
[..]
zo'n 750 euro, das 25 euro per dag voor eten/slapen/reizen/excursies
De duurste was Rice (aanrader trouwensquote:Op maandag 29 juni 2009 10:59 schreef Flammie het volgende:
Lol, ik spendeer 200/300 baht per dag ofzo![]()
Waar eten jullie ?
enig idee van een gemiddeld salaris van een Thai?quote:Op maandag 29 juni 2009 11:05 schreef TAG-Speedy het volgende:
[..]
De duurste was Rice (aanrader trouwens), wel eenmalig hehe, maar 300bath per dag, dat ben je voor het eten al minimaal kwijt als je een beetje in toeristische gebieden komt in het zuiden (150bath voor thaifood en 2 colatjes en je bent er). Respect als je daar heel de dag incl verblijf en transport mee rond komt
Wij moeten sowieso ook ergens slapen, alleen daaraan ben je minimaal 200/300 voor kwijt. Daarnaast moeten we ook reizen en parken e.d. bezoeken. Entree is voor een NP 200 of 400 baht.quote:Op maandag 29 juni 2009 10:59 schreef Flammie het volgende:
Lol, ik spendeer 200/300 baht per dag ofzo![]()
Waar eten jullie ?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |