abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 8 april 2009 @ 08:45:55 #1
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_67817957

Hier alweer deel # in deze succesvolle reeks. Liefhebbers van de oude delen, komen hier aan hun trekken.

Er zijn een aantal vaak terugkomende vragen over het reizen met de trein. Hierbij de vraag en het antwoord:
- Mag ik met mijn OV studentenkaart reizen in de ICE op de binnenlandse trajecten?

De NS
De NS rijdt tegenwoordig, zoals waarschijnlijk wel bekend is, niet meer overal. Een aantal lijnen is aanbesteed, en aan goederenvervoer doet de NS niet meer. De NS is tegenwoordig opgesplitst in meerdere bedrijven, waarvan NS Reizigers, NS HiSpeed en NS Regio de bekendste zijn. Eerstgenoemde rijdt de binnenlandse NS-treinen, met een paar uitzonderingen. NS HiSpeed rijdt de naar het buitenland, waarvan op dit moment nog niets met ‘HiSpeed’ gaat, aangezien de HSL nog steeds niet in gebruik is. NS Regio rijdt op een aantal aanbestedingslijnen, zoals Zwolle-Kampen en Apeldoorn-Zutphen.


Goederentreinen
In het goederenvervoer is de NS zoals eerder gezegd niet meer actief. Wel rijden er een aantal anderen, zoals Railion, ACTS, ERS Railways en nog een stuk of tien meer. In dit topic wordt vooral over reizigerstreinen gepraat, maar een goederentrein tussendoor is een leuke afwisseling.


Internationaal
Regionaal
Arriva: Nieuweschans - Leer
NMBS: Roosendaal - Antwerpen
DB Regio: Enschede - Münster, Heerlen - Aachen en Venlo - Hamm
PEG: Enschede - Dortmund

Overig
Oldenzaal - Bentheim: IC-Berlin (Pimpelexpress)
Zevenaar - Emmerich: ICE International
Roosendaal - Antwerpen: Thalys & Beneluxtrein


Materieel en vervoerders
Hieronder worden de vervoerders die in Nederland actief zijn besproken, samen met het materieel waarmee men rijdt. We beginnen met de regionale vervoerders.


Arriva is actief in Groningen en Friesland, en ook op MerwedeLingeLijn (Dordrecht-Geldermalsen). Op alle trajecten wordt met Stadler GTW’s gereden, door Arriva Spurts gedoopt. In het noorden zijn het de dieselversies. Zij rijden vanaf Leeuwarden op de trajecten naar Harlingen-Haven en Stavoren. Vanaf Groningen wordt gereden naar Roodeschool, Delfzijl, Nieuweschans en vanaf 2010 Veendam. Ook tussen de twee provinciehoofdsteden rijdt Arriva. Op de MerwedeLingeLijn wordt gereden met elektrische spurts.
Meer informatie over Arriva kun je http://nl.wikipedia.org/wiki/Arriva vinden.



Syntus rijdt in het oosten van het land. Het voert de treindienst uit op Tiel-Arnhem, Arnhem-Winterswijk, Winterswijk-Zutphen en Zutphen-Oldenzaal. Op het eerstgenoemde traject wordt met van NS gehuurde DM’90 (Buffels) gereden. Op de andere sporen is het de Lint die de dienst uitmaakt. Daarnaast rijdt men in opdracht van Connexxion op Almelo-Mariënberg, zie hieronder.



Connexxion heeft de aanbesteding gewonnen op twee trajecten: Almelo-Mariënberg en Ede=Wageningen-Amersfoort. Op het eerstgenoemde traject rijdt Syntus met twee rode Linten, de kleuren van de Twents-concessie waartoe de lijn behoort. Op het andere traject rijdt Connexxion met de Protos. Deze trein is nog niet helemaal zonder kinderziektes, waardoor er geregeld gesneden moet worden in de dienst wegens te weinig dienstvaardige stellen.



Veolia rijdt in het zuiden van het land, op de Maaslijn (Nijmegen-Roermond) en de Heuvellandlijn (Maastricht-Kerkrade). Net als Arriva rijdt men met Stadler GTW’s, Veolia heeft deze "Velios" genoemd. Op de Maaslijn rijdt de dieselversie, op de Heuvellandlijn de elektrische. Daarnaast heeft Veolia Buffels gehuurd van NS voor de spitstreinen.



De NS rijdt de treinen die niet door de andere vervoerders gereden worden, en dat zijn er nogal wat. Daarvoor heeft de NS een groot aantal treinen tot zijn beschikking, wat er teveel zijn om hier allemaal op te gaan noemen. Daarvoor verwijzen we je graag door de Wikipagina: http://nl.wikipedia.org/wiki/Nederlandse_Spoorwegen.



Naast de treinen rijdt NS ook op een traject met trams: de RijnGouweLijn (Gouda-Alphen a/d Rijn) wordt in samenwerking met de HTM gereden met A32-trams. Deze rijden wel op het gewone spoor, alleen de perrons zijn ervoor verlaagd. Voorheen reed NS ook met trams de dienst tussen Houten en Houten Castellum. Deze werd onderhouden met een tweedehands trams uit Hannover, op een apart spoortje. Dit omdat er geen ruimte in de dienstregeling was om reguliere stoptreinen hier te laten stoppen. Inmiddels is deze dienst opgeheven, om ruimte te maken voor de spooruitbreiding waarmee er een nieuw station Castellum komt waar de gewone stoptreinen kunnen stoppen. Zolang dit nieuwe station nog niet klaar is zet NS bussen in.

Links: Het voormalige trammetje op Houten-Houten Castellum (foto: Ene Fles) Rechts: A32 tram op de Rijn-Gouwe-lijn.



NS HiSpeed is de opvolger van NS Internationaal. Het rijdt de intercity naar Berlijn (4x per dag, vanaf december 7x), de ICE naar Frankfurt (7x per dag), de intercity naar Brussel (elk uur) en de Thalys naar Parijs (wisselend).
De trein naar Berlijn rijdt in Nederland als gewone intercity, waardoor reizigers naar Enschede moeten overstappen in Hengelo. Hij wordt gereden door een 1700/1800-loc met daarachter negen Duitse IC-rijtuigen.
De Benelux-trein rijdt met een 1100-loc van de NMBS, met daarachter ICRm-rijtuigen in NS HiSpeed-kleurstelling. Achterop zit een stuurstandrijtuig in oude kleurstelling. Een aantal treinen rijdt al met een groene of rode Traxx-loc, door de vele defecten aan 1100-locs en stuurstandrijtuigen. Als de HSL geopend wordt zal de Benelux hierop gaan rijden.
De Thalys is de enige trein waarmee niet met een normaal binnenlands kaartje mag worden gereisd. Bij de ICE is dit wel toegestaan, maar moet een toeslagkaartje van maar liefst twee euro gekocht worden.

Thalys en Benelux met nieuwe frambozenlollie-rijtuigen. Als de HSL ooit echt open gaat zullen deze treinen verhuizen naar de nieuwe hogesnelheidslijn.


Verhalen
Sinds eind 2007 worden er af en toe verhalen geschreven over oude stations of spoorlijnen. De tot nu toe gemaakte verhalen staan hieronder.
Hoek van Holland Haven door von_Preussen
Kesteren door Dr_Flash
Uithuizen door Socios
Buitenpost door Peterselieman
Newcastle Central Station door bork
IJmondlijn door von_Preussen


Regels


Verboden voor Achterlijke Terugvind Berichten. Game on!

Het staat iedereen vrij om de OP aan te passen. deze OP is hier te vinden Dus laat je creativiteit de vrije loop!
pi_67818063
tvp'tje dus

[ Bericht 5% gewijzigd door #ANONIEM op 08-04-2009 08:56:20 ]
pi_67818207
De 3023 had vanochtend vlak voor binnenkomst in Ed een ATB-remming. Even later werd iets gemompeld over een "storing". Storing in je hoofd zeker machinistje
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 8 april 2009 @ 09:00:42 #4
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_67818232
Opfrisser uit de vorige draad ->
quote:
Op woensdag 8 april 2009 08:24 schreef bork het volgende:

[..]

Dat stukje tussen Warschau en Katowice dat klopt wel, GPS gaf 160+ aan! Heb ik NL nog niet gehaald
Hoewel die Protos van vorige week die haalde wel heel hard de auto's op de snelweg in
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
  woensdag 8 april 2009 @ 09:05:40 #5
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_67818336
In Nederland kun je met de Thalys een stukje 160 rijden, tussen Hoofddorp en Leiden.

't wordt tijd dat we massaal overstappen op ERTMS, zodat we overal harder kunnen dan 140 km/h
pi_67818380
quote:
Op woensdag 8 april 2009 09:00 schreef bork het volgende:
Opfrisser uit de vorige draad ->
[..]


Je reed langs de file zeker.

Maar internet in de trein (bij de NS) vanaf 2013, vertraging van een paar jaar blijkbaar. Tegen 2013 is een wifi verbinding in de trein echt niet relevant meer.
  woensdag 8 april 2009 @ 09:09:00 #7
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_67818416
Het idee is leuk, maar "too little, too late". Als NS er nog iets mee wil verdienen moeten ze dit jaar al internet aanbieden in alle treinen. Tegen 2013 is 3G en 4G (LTE, WiMAX) allang gemeengoed.
pi_67818443
Wat rijdt er eigenlijk tussen Utrecht en Woerden als materieel?
pi_67818474


foto van Spilt
Met een verbeten grimas en een verborgen glimlach.
  woensdag 8 april 2009 @ 09:12:38 #10
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_67818481
quote:
Op woensdag 8 april 2009 09:09 schreef James1988 het volgende:
Het idee is leuk, maar "too little, too late". Als NS er nog iets mee wil verdienen moeten ze dit jaar al internet aanbieden in alle treinen. Tegen 2013 is 3G en 4G (LTE, WiMAX) allang gemeengoed.
Zo vlot zal het ook wel weer niet gaan, maar 3G moet tegen die tijd wel gebruikelijk zijn ja
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 8 april 2009 @ 09:12:43 #11
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_67818484
MarkoAlmelo: als je de 8800 bedoelt (Utrecht Centraal – Woerden – Alphen a/d Rijn – Leiden Centraal), dat is VIRM.
  woensdag 8 april 2009 @ 09:13:13 #12
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_67818510
quote:
Op woensdag 8 april 2009 09:07 schreef Fixers het volgende:

[..]

Je reed langs de file zeker.

Maar internet in de trein (bij de NS) vanaf 2013, vertraging van een paar jaar blijkbaar. Tegen 2013 is een wifi verbinding in de trein echt niet relevant meer.
Niet bepaald, inschatting was dat de snelste auto 140 reed daar gingen we vlot voorbij, vandaar mijn verbazing
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
  woensdag 8 april 2009 @ 09:13:23 #13
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_67818513
quote:
Op woensdag 8 april 2009 09:12 schreef Guard het volgende:
[ afbeelding ]

foto van Spilt
DE2 180
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 8 april 2009 @ 09:13:50 #14
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_67818523
quote:
Op woensdag 8 april 2009 09:05 schreef James1988 het volgende:
In Nederland kun je met de Thalys een stukje 160 rijden, tussen Hoofddorp en Leiden.

't wordt tijd dat we massaal overstappen op ERTMS, zodat we overal harder kunnen dan 140 km/h
ah, helaas heb ik daar nog nooit in de Thalys gezeten .
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
  woensdag 8 april 2009 @ 09:14:20 #15
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_67818533
quote:
Op woensdag 8 april 2009 09:10 schreef MarkoAlmelo het volgende:
Wat rijdt er eigenlijk tussen Utrecht en Woerden als materieel?
Van alles: VIRM, DD-AR, SLT, SGMm en Plan V/T om te beginnen.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 8 april 2009 @ 09:22:25 #16
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_67818735
quote:
Op woensdag 8 april 2009 09:00 schreef bork het volgende:
Opfrisser uit de vorige draad ->
[..]


context erbij

I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
  woensdag 8 april 2009 @ 09:24:38 #17
137676 TommyGun
Stik er maar in!
pi_67818807
quote:
Op woensdag 8 april 2009 09:13 schreef bork het volgende:

[..]

ah, helaas heb ik daar nog nooit in de Thalys gezeten .
Me neither
  woensdag 8 april 2009 @ 09:27:50 #18
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_67818901
ik heb sowieso nog nooit in een Thalys gezeten. Nergens.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 8 april 2009 @ 09:36:34 #19
97042 Sj0rSz
Erkend Oppersoftie
pi_67819125
quote:
Op woensdag 8 april 2009 09:12 schreef Guard het volgende:
[ afbeelding ]

foto van Spilt
Toch wel grappig gezicht, zo al die ICK bij elkaar.
Op donderdag 28 juni 2012 20:52 schreef Peterselieman het volgende:
We hebben Sjorsduels. Saaie wedstrijden waarin niets gebeurt en die ellendig lang duren :P
  Moderator woensdag 8 april 2009 @ 09:45:34 #20
155227 crew  Guppy
dus
pi_67819372
quote:
Op woensdag 8 april 2009 09:27 schreef Dr_Flash het volgende:
ik heb sowieso nog nooit in een Thalys gezeten. Nergens.
moet je maar eens doen! is leuk hoor ik heb een paar keer TGV en Thalys gedaan (twee keer noodgedwongen, maar goed)
[b]Op zaterdag 31 december 2011 16:16 schreef Socios het volgende:[/b] Kusje voor jou. :) :@ :*
pi_67819700
quote:
Op woensdag 8 april 2009 09:12 schreef James1988 het volgende:
MarkoAlmelo: als je de 8800 bedoelt (Utrecht Centraal – Woerden – Alphen a/d Rijn – Leiden Centraal), dat is VIRM.
Ik bedoel de 2000 serie (Utrecht - Den Haag)
  woensdag 8 april 2009 @ 10:00:02 #22
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_67819840
quote:
Op woensdag 8 april 2009 09:22 schreef bork het volgende:

[..]

context erbij

[ afbeelding ]
Wat er in dit kaartje nog mist is een boogje van Amsterdam naar Hamburg.

En ik ga volgende week zaterdag voor het eerst met de Thalys
  Redactie Sport woensdag 8 april 2009 @ 10:39:30 #23
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_67821010
.
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 8 april 2009 @ 10:56:50 #24
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_67821580
quote:
Op woensdag 8 april 2009 09:12 schreef Guard het volgende:
[ afbeelding ]

foto van Spilt
Geen wadjes en V'tjes meer in de Kooi?
Altijd onderweg naar het avontuur
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 8 april 2009 @ 10:57:31 #25
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_67821610
quote:
Op woensdag 8 april 2009 01:38 schreef James1988 het volgende:
Mm, tegenvaller

De eis was 14 werkende, foutvrije treinstellen. Ze zijn er nu, maar zijn ze foutvrij?
Vast niet
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_67821949
quote:
Op woensdag 8 april 2009 10:00 schreef James1988 het volgende:

[..]

Wat er in dit kaartje nog mist is een boogje van Amsterdam naar Hamburg.
Die moet er zeker nog komen, NL heeft al belachelijk weinig spoor liggen en straks hebben we alleen maar een stukje HSL dat pas naar jaren geklungel werkt.

Trouwens dat kaartje klopt ook niet echt, toen ik naar Kopenhagen ging reedt de ICE op sommige stukken in Denemarken ook gewoon 180 km/h.
............................
pi_67823563
quote:
Op woensdag 8 april 2009 09:13 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

DE2 180
Scherp, die had ik nog helemaal niet gezien op de foto
Met een verbeten grimas en een verborgen glimlach.
  woensdag 8 april 2009 @ 11:59:07 #28
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_67823865
quote:
Op woensdag 8 april 2009 11:07 schreef sander89 het volgende:

[..]

Die moet er zeker nog komen, NL heeft al belachelijk weinig spoor liggen en straks hebben we alleen maar een stukje HSL dat pas naar jaren geklungel werkt.
Ik heb al vaker met dit idee zitten spelen, en ik kom dan met deze route:
route op Google Maps

Hij volgt grotendeels bestaand spoor, wat dan (natuurlijk) geüpgrade wordt zodat het hogere snelheden dan 140 km/h aankan. 200 km/h of hoger bij voorkeur. Na de grensovergang wordt er een nieuw stuk spoor aangelegd tot we weer aansluiten op het Duitse net en zo verderkunnen naaar Hamburg.
  woensdag 8 april 2009 @ 12:16:23 #29
73232 De_Hertog
Aut bibat, aut abeat
pi_67824487
quote:
Op woensdag 8 april 2009 11:59 schreef James1988 het volgende:

[..]

Ik heb al vaker met dit idee zitten spelen, en ik kom dan met deze route:
route op Google Maps

Hij volgt grotendeels bestaand spoor, wat dan (natuurlijk) geüpgrade wordt zodat het hogere snelheden dan 140 km/h aankan. 200 km/h of hoger bij voorkeur. Na de grensovergang wordt er een nieuw stuk spoor aangelegd tot we weer aansluiten op het Duitse net en zo verderkunnen naaar Hamburg.
Dat idee had ik ergens in '95 ook al eens, toen ik in friesland was en me er over verbaasde dat je maar op één manier met de trein daar kon komen..
Mary had a little lamb
Then Mary had dessert
  woensdag 8 april 2009 @ 12:41:49 #30
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_67825281
Lekker schraal trouwens. Ik zat weer eens in een VIRM4 vanochtend. Was al eens eerder gebeurd natuurlijk, en toen had ik me al gestoord aan een spoor alsof er kennelijk een peuk had liggen smeulen op een klaptafeltje Wat blijkt nu? Dat is een soort "kunst" want ze hebben het allemaal Welke dwaas bedenkt zulke dingen?

Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Moderator woensdag 8 april 2009 @ 12:44:07 #31
155227 crew  Guppy
dus
pi_67825362
quote:
Op woensdag 8 april 2009 12:41 schreef Dr_Flash het volgende:
Lekker schraal trouwens. Ik zat weer eens in een VIRM4 vanochtend. Was al eens eerder gebeurd natuurlijk, en toen had ik me al gestoord aan een spoor alsof er kennelijk een peuk had liggen smeulen op een klaptafeltje Wat blijkt nu? Dat is een soort "kunst" want ze hebben het allemaal Welke dwaas bedenkt zulke dingen?

[ afbeelding ]
je hebt ook met je zwarte krantenvingers aan het tafeltje gezeten
[b]Op zaterdag 31 december 2011 16:16 schreef Socios het volgende:[/b] Kusje voor jou. :) :@ :*
  woensdag 8 april 2009 @ 12:45:57 #32
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_67825421
quote:
Op woensdag 8 april 2009 12:44 schreef Guppyfriend het volgende:

je hebt ook met je zwarte krantenvingers aan het tafeltje gezeten
Het spijt me vreselijk. Ik heb het 20 minuten lang met mijn tong en mijn tanden geprobeerd, maar toen waren we al bijna in Ede-Wageningen. Ik kon niet anders
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 8 april 2009 @ 12:49:04 #33
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_67825521
Vandaar dat al die treinen dus zo smerig zijn
Altijd onderweg naar het avontuur
  woensdag 8 april 2009 @ 12:49:51 #34
137676 TommyGun
Stik er maar in!
pi_67825545
quote:
Op woensdag 8 april 2009 12:41 schreef Dr_Flash het volgende:
Lekker schraal trouwens. Ik zat weer eens in een VIRM4 vanochtend. Was al eens eerder gebeurd natuurlijk, en toen had ik me al gestoord aan een spoor alsof er kennelijk een peuk had liggen smeulen op een klaptafeltje Wat blijkt nu? Dat is een soort "kunst" want ze hebben het allemaal Welke dwaas bedenkt zulke dingen?

[ afbeelding ]
Dat is een vogeltje, cultuurbarbaar!

  woensdag 8 april 2009 @ 12:53:24 #35
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_67825656
een vogeltje zeg je?
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 8 april 2009 @ 12:57:51 #36
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_67825807
Ja, in VIRM4 zijn vogelmotieven aangebracht op de tafeltjes. Waarom mag Joost weten, maar het zijn vogeltjes.
  woensdag 8 april 2009 @ 12:58:14 #37
137676 TommyGun
Stik er maar in!
pi_67825820
quote:
Op woensdag 8 april 2009 12:53 schreef Dr_Flash het volgende:
een vogeltje zeg je?
Yup, zie je 't niet? Die zit op een stokje. Las ik toen bij de introductie door Bombardier, kan 't zo niet terug vinden.
pi_67826085
quote:
Op woensdag 8 april 2009 09:12 schreef Guard het volgende:
[ afbeelding ]

foto van Spilt
ICK , wat moet de NS met al die vrijgekomen locs Man, het spul was ideaal als zesde IC tussen Ah-Ut en Dsb-Ut
  woensdag 8 april 2009 @ 13:07:16 #39
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_67826101
quote:
Op woensdag 8 april 2009 12:57 schreef James1988 het volgende:
Ja, in VIRM4 zijn vogelmotieven aangebracht op de tafeltjes. Waarom mag Joost weten, maar het zijn vogeltjes.
Vleugellam Instabiel Ruk Materieel dus
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_67826155
quote:
Op woensdag 8 april 2009 13:06 schreef Brembo het volgende:

[..]

ICK , wat moet de NS met al die vrijgekomen locs
Verkopen.
Met een verbeten grimas en een verborgen glimlach.
  woensdag 8 april 2009 @ 13:26:35 #41
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_67826629
Die locs zullen wel deels terzijde gaan, misschien ter verkoop aan Railion oid.
pi_67826808
wie was die spottert rond 1 uur op station hengelo?
  Redactie Sport woensdag 8 april 2009 @ 13:33:34 #43
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_67826874
quote:
Op woensdag 8 april 2009 13:31 schreef MarkoAlmelo het volgende:
wie was die spottert rond 1 uur op station hengelo?
op somda zitten veel mensen die op Hgl staan, misschien kun je het beter daar vragen
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  woensdag 8 april 2009 @ 13:39:34 #44
146033 ReisT
Fahrtreppenbenutzungshinweise
pi_67827112
quote:
Op woensdag 8 april 2009 13:26 schreef James1988 het volgende:
Die locs zullen wel deels terzijde gaan, misschien ter verkoop aan Railion oid.
Railion zal ze niet kopen, heeft zelf al een overschot aan 1600's en heeft er ook al een stel aan ACTS verkocht. Verder heeft eigenlijk niemand nog iets aan E-locs die de grens niet over kunnen. Dingen zijn ook bijna 30 jaar oud ondertussen.
pi_67827295
Hoe hard mag cq kan een ICE eigenlijk in Nederland?

Ik haalde afgelopen vrijdag er eentje in (ik reed op de A12 bij Doorn), en reed echt niet veel harder dan 120 km.
Met een verbeten grimas en een verborgen glimlach.
  woensdag 8 april 2009 @ 13:46:59 #46
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_67827362
quote:
Op woensdag 8 april 2009 13:45 schreef Guard het volgende:
Hoe hard mag cq kan een ICE eigenlijk in Nederland?

Ik haalde afgelopen vrijdag er eentje in (ik reed op de A12 bij Doorn), en reed echt niet veel harder dan 120 km.
140 mag. Het moet maar net kunnen ook natuurlijk he. Hier een aardig overzichtskaartje:

Hier dus.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_67827584
quote:
Op woensdag 8 april 2009 13:46 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

140 mag. Het moet maar net kunnen ook natuurlijk he. Hier een aardig overzichtskaartje:

Hier dus.
OK, bedankt
Met een verbeten grimas en een verborgen glimlach.
  woensdag 8 april 2009 @ 14:23:32 #48
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_67828677
quote:
Op woensdag 8 april 2009 12:41 schreef Dr_Flash het volgende:
Lekker schraal trouwens. Ik zat weer eens in een VIRM4 vanochtend. Was al eens eerder gebeurd natuurlijk, en toen had ik me al gestoord aan een spoor alsof er kennelijk een peuk had liggen smeulen op een klaptafeltje Wat blijkt nu? Dat is een soort "kunst" want ze hebben het allemaal Welke dwaas bedenkt zulke dingen?

[ afbeelding ]
Ik zie er iets smerigs in dat waarschijnlijk niet door Duvels pron-filter heenkomt
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
  woensdag 8 april 2009 @ 14:25:34 #49
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_67828747
quote:
Op woensdag 8 april 2009 14:23 schreef bork het volgende:

[..]

Ik zie er iets smerigs in dat waarschijnlijk niet door Duvels pron-filter heenkomt
www.erosvogeltje.com
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 8 april 2009 @ 14:47:23 #50
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_67829520
quote:
Op woensdag 8 april 2009 14:23 schreef bork het volgende:

[..]

Ik zie er iets smerigs in dat waarschijnlijk niet door Duvels pron-filter heenkomt
Duvel zit thuis na nachtdienst, dus geen problemen hier.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_67829728
Leuke naam wel overigens voor die "kunst" : Smeulpeuk...

VIRM4 met smeulpeuk... ik zie een TT voor de volgende aflevering
Met een verbeten grimas en een verborgen glimlach.
  Moderator woensdag 8 april 2009 @ 15:18:01 #52
155227 crew  Guppy
dus
pi_67830509
quote:
Op woensdag 8 april 2009 12:45 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Het spijt me vreselijk. Ik heb het 20 minuten lang met mijn tong en mijn tanden geprobeerd, maar toen waren we al bijna in Ede-Wageningen. Ik kon niet anders
Ik ben visueel ingesteld, en nu zitten er stukjes appel op m'n Mac

Appel op een Apple, hahaha
[b]Op zaterdag 31 december 2011 16:16 schreef Socios het volgende:[/b] Kusje voor jou. :) :@ :*
pi_67830664
ik sta momenteel op utrecht centraal. Kan iemand mij vertellen als er nog een slt vertrekt?
pi_67830724
en toen ik het vroeg kwam er 1 voor me neus aanrijden
  woensdag 8 april 2009 @ 16:09:42 #55
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_67832538
quote:
Op woensdag 8 april 2009 15:18 schreef Guppyfriend het volgende:
Ik ben visueel ingesteld, en nu zitten er stukjes appel op m'n Mac

Appel op een Apple, hahaha
Whehehe
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_67833208

Op zaterdag 24 mei 2008 passeerde "Kastenzehner" DB 110 209 met een bedevaartstrein van de Christophorus Reisedienst het dorpje Praest op weg naar eindstation Emmerich. Opvallend in de trein waren onder andere een voormalige IC-Restauratiewagen, een SNCF ambulancerijtuig en een bagagerijtuig van EETC.
pi_67833421
tvp
pi_67836624
quote:
Op woensdag 8 april 2009 13:46 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

140 mag. Het moet maar net kunnen ook natuurlijk he. Hier een aardig overzichtskaartje:

Hier dus.
Zutphen - Hengelo geelectrificeerd ?
  woensdag 8 april 2009 @ 18:19:17 #59
4921 blup
Shoarma Sin Farma
pi_67836811
Vanmorgen PO gehad voor de spoorwegen... Wat een testen zeg.. (Kleurblindheid, reactievermogen etc etc)
Ik had brainhacking verwacht op een PO.
  woensdag 8 april 2009 @ 18:35:11 #60
73232 De_Hertog
Aut bibat, aut abeat
pi_67837241
Vandaag mijn OV-chipkaart, waar ik drie jaar geleden een pasfoto voor in heb moeten leveren, ontvangen. Kan ik mooi nog 3 maanden gebruik van maken..
Mary had a little lamb
Then Mary had dessert
  Redactie Sport woensdag 8 april 2009 @ 18:47:20 #61
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_67837565
quote:
Op woensdag 8 april 2009 18:19 schreef blup het volgende:
Vanmorgen PO gehad voor de spoorwegen... Wat een testen zeg.. (Kleurblindheid, reactievermogen etc etc)
Ik had brainhacking verwacht op een PO.
die schijnt vrij zwaar te zijn hoorde ik
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_67842138
quote:
Op woensdag 8 april 2009 13:46 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

140 mag. Het moet maar net kunnen ook natuurlijk he. Hier een aardig overzichtskaartje:

Hier dus.
Zou best handig zijn, een spoorlijn tussen Winterswijk en Nijmegen
Wel lekker blijven plakken hè?
  woensdag 8 april 2009 @ 20:56:17 #63
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_67842211
quote:
Op woensdag 8 april 2009 20:54 schreef Brammie1 het volgende:

[..]

Zou best handig zijn, een spoorlijn tussen Winterswijk en Nijmegen
Kijk er nog maar eens goed naar
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 8 april 2009 @ 20:56:47 #64
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_67842228
quote:
Op woensdag 8 april 2009 18:12 schreef Nightshadow het volgende:

[..]

Zutphen - Hengelo geelectrificeerd ?
Waar maak je dat uit op?
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_67842506
quote:
Op woensdag 8 april 2009 20:54 schreef Brammie1 het volgende:

[..]

Zou best handig zijn, een spoorlijn tussen Winterswijk en Nijmegen
dwars door het Pannerdensch Kanaal heen hoe lang moet die aanleg duren 25 jaar (a15 had er ook allang moeten liggen maar daar leeft een of andere diertje)
  woensdag 8 april 2009 @ 21:22:56 #66
146033 ReisT
Fahrtreppenbenutzungshinweise
pi_67843231
Spoorlijn dooronder het Pannerdensch Kanaal bestaat al hoor, aanleg daarvan duurde 4 jaar. Daarna duurde het natuurlijk nog 3 jaar voor er een trein reed, maar da's nog vrij snel voor een NL spoorlijn.
pi_67843461
Donders... zit ik niet meer op forums zit bij mijn nieuwe baas loop ik te ver achter
pi_67844163
quote:
Op woensdag 8 april 2009 21:22 schreef ReisT het volgende:
Spoorlijn dooronder het Pannerdensch Kanaal bestaat al hoor, aanleg daarvan duurde 4 jaar. Daarna duurde het natuurlijk nog 3 jaar voor er een trein reed, maar da's nog vrij snel voor een NL spoorlijn.
jah maar dat was een spoorlijn die er ten koste van alles moest komen. Dus dat telt niet
pi_67844378
quote:
Op woensdag 8 april 2009 21:43 schreef Palmboom313 het volgende:

[..]

jah maar dat was een spoorlijn die er ten koste van alles moest komen. Dus dat telt niet
Stomme is dat men niet twee tunnels voor het wegverkeer gegraven hebben, doortrekking van de A15 was zo goed geweest voor de fileproblematiek in regio Arnhem/Nijmegen.
  woensdag 8 april 2009 @ 21:51:33 #70
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_67844504
quote:
Op woensdag 8 april 2009 21:43 schreef Palmboom313 het volgende:

[..]

jah maar dat was een spoorlijn die er ten koste van alles moest komen. Dus dat telt niet
Zo zijn er wel meer spoorlijnen
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_67845420
quote:
Op woensdag 8 april 2009 20:56 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Waar maak je dat uit op?
Uit het kaartje waar jij de link van gaf een pagina geleden..... Daar staat toch echt een doorgetrokken lijn, in plaats van een stippellijn.
  Redactie Sport woensdag 8 april 2009 @ 22:31:08 #72
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_67846258
quote:
Op woensdag 8 april 2009 22:10 schreef Nightshadow het volgende:

[..]

Uit het kaartje waar jij de link van gaf een pagina geleden..... Daar staat toch echt een doorgetrokken lijn, in plaats van een stippellijn.
en nu is ie aangepast
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_67846286
quote:
Op woensdag 8 april 2009 22:10 schreef Nightshadow het volgende:

[..]

Uit het kaartje waar jij de link van gaf een pagina geleden..... Daar staat toch echt een doorgetrokken lijn, in plaats van een stippellijn.
je kijkt verkeerd zutphen - hengelo is een stippellijn. Vrijdag ook weer leuk wanneer de ov niet geldig is.
  Redactie Sport woensdag 8 april 2009 @ 22:33:07 #74
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_67846358
quote:
De goederentrein op het traject Oldenzaal-Zutphen zal dit jaar waarschijnlijk niet meer rijden. Er is voor Pro Rail geen ruimte meer binnen de geluidsnorm, om nog goederentreinen te laten rijden.

Dat werd woensdagavond duidelijk op een informatiebijeenkomst in Goor. Daar waren zo'n 40 belangstellenden. Veel aanwonenden van het spoor ondervinden overlast van de transporten. Of de treinen in de toekomst weer gaan rijden is onzeker. Pro Rail moet een andere verdeling gaan maken van het aantal reizigers- en goederentreinen om binnen de norm te blijven.
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_67846365
Hmmm dan moet ik toch mijn definities van stippellijn en doorgetrokken lijn gaan omgooien, want ik zie echt iets waarvan ik zeg: das een stippellijn tussen Zutphen en Hengelo


Edit: I stand corrected... het is inderdaad aangepast vandaag, in de cache van mijn pc op het werk staat het plaatje nog met een doorgetrokken lijn...
Met een verbeten grimas en een verborgen glimlach.
  Redactie Sport woensdag 8 april 2009 @ 22:36:54 #76
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_67846522
quote:
Op woensdag 8 april 2009 22:33 schreef Guard het volgende:
Hmmm dan moet ik toch mijn definities van stippellijn en doorgetrokken lijn gaan omgooien, want ik zie echt iets waarvan ik zeg: das een stippellijn tussen Zutphen en Hengelo
zoals ik al zei: het kaartje is inmiddels geüpdate schijnbaar
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_67846596
quote:
Op woensdag 8 april 2009 22:36 schreef dennistd het volgende:

[..]

zoals ik al zei: het kaartje is inmiddels geüpdate schijnbaar
Yup zojuist proefondervindelijk door ondergetekende vastgesteld...

Ik heb niets gezegd
Met een verbeten grimas en een verborgen glimlach.
  woensdag 8 april 2009 @ 22:42:22 #78
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_67846750
quote:
Op woensdag 8 april 2009 22:31 schreef dennistd het volgende:

[..]

en nu is ie aangepast
Kijk eens naar de Bestandsgeschiedenis
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 8 april 2009 @ 23:07:40 #79
4921 blup
Shoarma Sin Farma
pi_67847824
quote:
Op woensdag 8 april 2009 18:47 schreef dennistd het volgende:

[..]

die schijnt vrij zwaar te zijn hoorde ik
Viel behoorlijk mee vond ik, de reactie testen gaan uiteraard op een gegeven moment te snel voor ieder mens, puur om te kijken of je door blijft rammen..
Je krijgt een test op reactievermogen met kleuren, geluiden en links rechts tegelijkertijd. Je hebt zo een toetsenbordje voor je met 5 kleuren, knopje voor een lage toon, hogetoon en links/rechts met je voeten. Je moet zo snel mogelijk op de PC reageren. De administratieve test was wel pittig, daar kan ik ook helemaal niks van.
Psychiater attendeerde me er 100x of ik me wel realiseerde dat ik nog wel eens te maken kon krijgen met aanrijdingen e.d.
  donderdag 9 april 2009 @ 00:43:19 #80
136283 knars
Teethgrinder
pi_67850475
Van de week zou ik Van Gouda naar Zwolle rijden via Wolfheze. Allemaal werkgerelateerd, zag eindelijk weer eens kans om via Arnhem naar Zwolle te karren, tot ik ineens met een collega meereed. Snel en comfortabel, maar toch jammer van het gemiste treinritje.

En over die kunstwerken gesproken, de eerste keer dat ik het zag had ik ook die associatie met smulpeuken. Ja, smullen ipv smeulen, tijdens de langere ritten was een peukje wel een fijne extra. Bizar eigenlijk dat er vijf jaar terug nog zo vrolijk in de trein gerookt kon worden en het nu algemeen geaccepteerd is dat de trein rookvrij is. En dat mensen er zo snel aan gewend raakten.
pi_67851515
Over Nijmegen gesproken, ik zag vandaag een trein over de Waalbrug rijden.
  donderdag 9 april 2009 @ 09:48:45 #82
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_67854489
quote:
Op woensdag 8 april 2009 23:07 schreef blup het volgende:

[..]

Viel behoorlijk mee vond ik, de reactie testen gaan uiteraard op een gegeven moment te snel voor ieder mens, puur om te kijken of je door blijft rammen..
Je krijgt een test op reactievermogen met kleuren, geluiden en links rechts tegelijkertijd. Je hebt zo een toetsenbordje voor je met 5 kleuren, knopje voor een lage toon, hogetoon en links/rechts met je voeten. Je moet zo snel mogelijk op de PC reageren.
Het idee bij die test is dat je niet als een dolle gaat rammen om maar bij te blijven, maar op een gegeven moment de rust neemt om die signalen op te nemen die je bij kunt houden.

Is het een PO voor machinist? Dan krijg je ook nog een vigilantietest, toch?
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  donderdag 9 april 2009 @ 09:50:49 #83
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_67854556
quote:
Op donderdag 9 april 2009 00:43 schreef knars het volgende:
En over die kunstwerken gesproken, de eerste keer dat ik het zag had ik ook die associatie met smulpeuken. Ja, smullen ipv smeulen, tijdens de langere ritten was een peukje wel een fijne extra. Bizar eigenlijk dat er vijf jaar terug nog zo vrolijk in de trein gerookt kon worden en het nu algemeen geaccepteerd is dat de trein rookvrij is. En dat mensen er zo snel aan gewend raakten.
Ik vind het nog steeds een zegen eigenlijk, die rookvrije treinen, maar ik rook dan ook niet. Ik bedacht me ook dat er vroeger nog stickers op het balkon zaten: "Op vol balkon s.v.p. niet roken".

Voor bezoek heb ik op mijn balkon nog een originele treinasbak hangen.

[ Bericht 0% gewijzigd door Duvel op 09-04-2009 10:16:31 ]
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  donderdag 9 april 2009 @ 10:04:01 #84
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_67854972
quote:
Op donderdag 9 april 2009 00:43 schreef knars het volgende:
En over die kunstwerken gesproken, de eerste keer dat ik het zag had ik ook die associatie met smulpeuken. Ja, smullen ipv smeulen, tijdens de langere ritten was een peukje wel een fijne extra. Bizar eigenlijk dat er vijf jaar terug nog zo vrolijk in de trein gerookt kon worden en het nu algemeen geaccepteerd is dat de trein rookvrij is. En dat mensen er zo snel aan gewend raakten.
Gelukkig wel ja

Toen ik als klein Jamesje met mijn ouders wel eens met de trein ging, moest er ook altijd een rokerscoupé in, want meneer en mevrouw moeten hun nicotineverslaving wel bij blijven houden natuurlijk
pi_67855845
http://www.treinshow.nl/

Alles over TreiNS 2009 in Alkmaar
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_67857198
quote:
Op donderdag 9 april 2009 10:34 schreef Dr_Flash het volgende:
http://www.treinshow.nl/

Alles over TreiNS 2009 in Alkmaar
quote:
Deze dag wil NS de inwoners van Alkmaar en omstreken kennis laten maken met het verleden, heden en de toekomst van het spoorbedrijf.
Mhoa Tilburg is ook Alkmaar e.o. toch?
Ik wil wel gaan, dankzij deze topicreeks is mijn intresse gewekt in mat uit "mijn jeugd" en eerder.
Met een verbeten grimas en een verborgen glimlach.
pi_67857336
er is trouwens praktisch nul parkeergelegenheid. Haringen in een Virrempje: Komt allen!!
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_67857664
quote:
Op donderdag 9 april 2009 11:23 schreef Dr_Flash het volgende:
Haringen in een Virrempje:
Als overlevende van de Tokyo Subway in rushhour kan ik dat wel aan
Met een verbeten grimas en een verborgen glimlach.
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 9 april 2009 @ 11:35:05 #89
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_67857763
quote:
Op donderdag 9 april 2009 11:23 schreef Dr_Flash het volgende:
er is trouwens praktisch nul parkeergelegenheid. Haringen in een Virrempje: Komt allen!!
Je hebt geluk dat die treinenfappers wel bij elkaar gaan zitten. Dan kun jij lekker rustig elders in de trein plaatsnemen
Altijd onderweg naar het avontuur
  donderdag 9 april 2009 @ 11:46:33 #90
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_67858229
quote:
Op donderdag 9 april 2009 11:23 schreef Dr_Flash het volgende:
er is trouwens praktisch nul parkeergelegenheid. Haringen in een Virrempje: Komt allen!!
Ik kom via Obdam. Daar rijdt geen VIRM, toch?
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 9 april 2009 @ 11:49:16 #91
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_67858340
In het weekend meende ik wel dat er enkele slagen met een VIRM zijn daar.
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_67858469
quote:
Op donderdag 9 april 2009 11:46 schreef Duvel het volgende:
Ik kom via Obdam. Daar rijdt geen VIRM, toch?
Laatste keer dat ik daar kwam, wel degelijk
quote:
Op donderdag 9 april 2009 11:35 schreef Peterselieman het volgende:
Je hebt geluk dat die treinenfappers wel bij elkaar gaan zitten. Dan kun jij lekker rustig elders in de trein plaatsnemen
Ze verwachten 30.000 man er zal niet zoiets bestaan als "elders in de trein"
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 9 april 2009 @ 11:56:08 #93
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_67858587
Ik kom lekker niet
Altijd onderweg naar het avontuur
  donderdag 9 april 2009 @ 12:02:39 #94
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_67858815
quote:
Op donderdag 9 april 2009 11:53 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Laatste keer dat ik daar kwam, wel degelijk
Godverkut. De laatste keer dat ik daar kwam, reed er nog Plan T.
quote:
Ze verwachten 30.000 man er zal niet zoiets bestaan als "elders in de trein"
Op de trein dan.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_67859070
quote:
Op donderdag 9 april 2009 11:56 schreef Peterselieman het volgende:
Ik kom lekker niet
Ah, dat scheelt
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  donderdag 9 april 2009 @ 13:02:26 #96
4921 blup
Shoarma Sin Farma
pi_67860640
quote:
Op donderdag 9 april 2009 09:48 schreef Duvel het volgende:

[..]

Het idee bij die test is dat je niet als een dolle gaat rammen om maar bij te blijven, maar op een gegeven moment de rust neemt om die signalen op te nemen die je bij kunt houden.

Is het een PO voor machinist? Dan krijg je ook nog een vigilantietest, toch?
Niet voor machinist, wel vigilantietest gehad btw. Dat is die test met kleuren/geluiden door elkaar.
  donderdag 9 april 2009 @ 13:09:45 #97
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_67860861
quote:
Op donderdag 9 april 2009 13:02 schreef blup het volgende:

[..]

Niet voor machinist, wel vigilantietest gehad btw. Dat is die test met kleuren/geluiden door elkaar.
En linkervoet/rechtervoet, dat soort spul? Ik dacht dat de vigilantietest juist ingang op je vermogen om alert te blijven tijdens sterke herhalings- en verwachtingspatronen, een soort test of je, na tien keer een groen sein op een bepaalde plek te hebben gehad, niet ineens op verwachtingspatroon door rood tuft.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_67861774
Ik zie inderdaad ook nog een doorgetrokken lijn, maar daaronder als ik op het kaartje druk waar huidige versie voor staat, zie ik wel netjes een stippel lijntje...
pi_67867289
quote:
Op donderdag 9 april 2009 10:34 schreef Dr_Flash het volgende:
http://www.treinshow.nl/

Alles over TreiNS 2009 in Alkmaar
Zou daar de 'geheim verplaatste' V250 worden onthuld
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')