Is dat een argument tegen?quote:Op zaterdag 8 november 2008 21:15 schreef Scaurus het volgende:
[..]
Lekker makkelijk zeg, je ideale staatsinrichting van Plato jatten.
Dan moet je die mannen en hun computer in een systeem dwingen waardoor meningen worden uitgefilterd. Alleen feiten tellen om een land te besturen. Drugs verbieden werkt niet? Dan moet je het niet verbieden. Punt.quote:Op zaterdag 8 november 2008 21:26 schreef waht het volgende:
[..]
Eerste probleem is dat die '10 mannen' mensen zijn met alles wat de mens zo prachtig en onvoorspelbaar maakt. Dat het 'wetenschappers' zijn zegt vrij weinig. Het blijven mensen met emoties, levenservaringen, onbewuste gedachten, vooroordelen en andere zaken die hen zou beperken in het objectief oordelen.
Dat zijn technische problemen die veel makkelijker op te lossen zijn dan het uitvinden van de perfecte democratie, want dat gaat (vanwege de emotionele elementen) echt niet werken. Mensen blijven proberen elkaars vrijheid te beperken.quote:
Iedereen vrijheid gunnen is prima. Alleen is er maar een beperkte hoeveelheid van alles wat tastbaar is. Hoe wil je dat verdelen? Bepalen die 10 mannen en die computer dat? Hoe bepaalt die computer dat? Wie zegt dat dat de juiste manier is? Etc. etc.
Zolang er iets niet vast staat moet je er gewoon niets mee doen. Je bent niet verplicht alles te regelen. Zie abortus e.d. Als je niet vast kan stellen of iets verkeerd genoeg is om het te verbieden hou je het legaal.quote:
Wetenschappelijke bewijs is bovendien ook niet iets universeels. Als het gemaakt is door mensen komen er fouten in voor.
Nederland lijkt me een mooie plek om te beginnen.quote:
Zou het beter/slechter zijn dan het huidige systeem? Geen idee, misschien ergens op een klein eilandje proberen, Ijsland bijvoorbeeld.
Een goed voorstel laat ze dan beginnen met de partijen die nog steeds geen vrouwen toestaan in de partijgelederen.quote:Op zaterdag 8 november 2008 12:50 schreef superworm het volgende:
Ze zijn zelf ontzettend goed in hun wil aan het volk opleggen door middel van verboden, terwijl christendom inmiddels niet eens meer een meerderheid heeft in de bevolking. Daarnaast het argument van de scheiding van kerk en staat - ik denk dat het hoog tijd is voor het totaal verbieden van op religie gebaseerde politieke partijen.
Wat jullie?
En praktiserende homo's.quote:Op zondag 9 november 2008 12:02 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Een goed voorstel laat ze dan beginnen met de partijen die nog steeds geen vrouwen toestaan in de partijgelederen.
Idd,quote:
Wat voor systeem?quote:Op zaterdag 8 november 2008 21:56 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dan moet je die mannen en hun computer in een systeem dwingen waardoor meningen worden uitgefilterd.
Definieer "werken". Wat is "werken" volgens jou, in jouw voorbeeld? Als mensen minder drugs nemen? Als minder mensen verslaafd worden? Als de drugsprijzen omhoog of omlaag gaan?quote:Alleen feiten tellen om een land te besturen. Drugs verbieden werkt niet? Dan moet je het niet verbieden. Punt.
Nee, dat zijn geen technische problemen, dat is nou net de hele essentie van democratie.quote:Dat zijn technische problemen die veel makkelijker op te lossen zijn dan het uitvinden van de perfecte democratie, want dat gaat (vanwege de emotionele elementen) echt niet werken.
Zoals die 10 mannen idd.quote:Mensen blijven proberen elkaars vrijheid te beperken.
Mensen hebben verschillende meningen over wat vast staat.quote:Zolang er iets niet vast staat moet je er gewoon niets mee doen. Je bent niet verplicht alles te regelen. Zie abortus e.d. Als je niet vast kan stellen of iets verkeerd genoeg is om het te verbieden hou je het legaal.
Daar moet je voor zorgen. En bij twijfel regel je iets niet.quote:Op zondag 9 november 2008 17:54 schreef Dodecahedron het volgende:
[..]
Wie zegt mij dat ze zaken wetenschappelijk en rationeel aanpakken?
Dan wordt er dus niks geregelt. Twijfel is er bij elk onderwerp.quote:Op zondag 9 november 2008 18:10 schreef Papierversnipperaar het volgende:En bij twijfel regel je iets niet.
Bij twijfel keurt de computer een voorstel voor een wet af en krijgen de wetenschappers een elektrische schok.quote:
Om te beginnen moet je dus eerst vaststellen dat het gebruik van drugs slecht is. en dan moet je je niet beperken tot die stoffen die toevallig op de opiumlijst staan. Suiker, sex, eten, alcohol, topsport,... Als je vind dat er iets gedaan moet worden zijn er veel meer mogelijkheden dan alleen maar verbieden. Als het totale resultaat slechter is dan de originele situatie ben je niet goed bezig. 2 mensen (statistisch dan) minder aan de drugs weegt niet op tegen drugkartels, maffia, corrupte, enz.quote:
Definieer "werken". Wat is "werken" volgens jou, in jouw voorbeeld? Als mensen minder drugs nemen? Als minder mensen verslaafd worden? Als de drugsprijzen omhoog of omlaag gaan?
[..]
De technocratie waar ik voor pleit is geen democratie.quote:
Nee, dat zijn geen technische problemen, dat is nou net de hele essentie van democratie.
Op wetenschappelijke basis, gebaseerd op zaken die nodig zijn ipv wenselijk voor een bepaalde bevolkingsgroep.quote:
Zoals die 10 mannen idd.
Meningen tellen niet. Alleen keiharde feiten.quote:
Mensen hebben verschillende meningen over wat vast staat.
Nee. Water is nat. Dat is een feit.quote:Op zondag 9 november 2008 18:16 schreef waht het volgende:
[..]
Dan wordt er dus niks geregelt. Twijfel is er bij elk onderwerp.
Volgens mij hoort bij het begrip democratie al een jaar of wat ook het respecteren van verschillen en vrijheden van minderheden.quote:Op zaterdag 8 november 2008 13:15 schreef Triggershot het volgende:
Filosofisch gezien is een democratie per definitie een dictatuur van de meerderheid, met wat erkende en beperkte inspraak van de minderheden.
Christen worden in dit land al jaren regelmatig tot op het bot beledigd door quasi-grappige seculiere caberetiers, maar er is nog nooit aangifte gedaan volgens mij. Waar maak je je eigenlijk druk omquote:Maak een cartoon over een geloof (welk dan ook) en je heb de aangiftes voor het uitkiezen.
Jij bent erg goed in je wil opleggen aan het volk door middel van verboden, terwijl jij niet eens een meerderheid bent in de bevolking. Kortom: pot-ketel-pikzwart.quote:Op zaterdag 8 november 2008 12:50 schreef superworm het volgende:
Ze zijn zelf ontzettend goed in hun wil aan het volk opleggen door middel van verboden, terwijl christendom inmiddels niet eens meer een meerderheid heeft in de bevolking. Daarnaast het argument van de scheiding van kerk en staat - ik denk dat het hoog tijd is voor het totaal verbieden van op religie gebaseerde politieke partijen.
Wat jullie?
Hoe? Ze zijn oppermachtig. Als ik wat tegen hun zin in doe, dan ben ik niet "rationeel" bezig.quote:Op zondag 9 november 2008 18:10 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Daar moet je voor zorgen.
quote:Op zondag 9 november 2008 18:20 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Bij twijfel keurt de computer een voorstel voor een wet af en krijgen de wetenschappers een elektrische schok.
Wat is "slecht"?quote:Om te beginnen moet je dus eerst vaststellen dat het gebruik van drugs slecht is. en dan moet je je niet beperken tot die stoffen die toevallig op de opiumlijst staan. Suiker, sex, eten, alcohol, topsport,... Als je vind dat er iets gedaan moet worden zijn er veel meer mogelijkheden dan alleen maar verbieden. Als het totale resultaat slechter is dan de originele situatie ben je niet goed bezig. 2 mensen (statistisch dan) minder aan de drugs weegt niet op tegen drugkartels, maffia, corrupte, enz.
Dat vergt een wetenschappelijke benadering, niet het populistische religieuze economische geblaat van de War on Drugs.
Nee, ik bedoel dat die "technische details" waar je het over had, van wat als mensen het oneens zijn, helemaal niet zulke details izjn.quote:De technocratie waar ik voor pleit is geen democratie.
En jij bent niet "een bepaalde bevolkingsgroep"? En wat is "nodig"?quote:Op wetenschappelijke basis, gebaseerd op zaken die nodig zijn ipv wenselijk voor een bepaalde bevolkingsgroep.
Die wetenschappers blijven toch mensen. Met meningen.quote:Meningen tellen niet. Alleen keiharde feiten.
Kerkgenootschappen bestaan uit individuen.quote:Op zondag 9 november 2008 19:13 schreef huismerk het volgende:
Wat betreft religie in de democratiefilosofie kan je je afvragen of je de vrijheid van een mens als inidividu of van een geloofsgenoodschap respecteert. Ik haalde net uit naar de SGP, en dan met name naar de punten die strijdig zijn met de universele rechten van de mens, omdat de kerkgenootschappen bepalen wat mag en niet mag en niet het individu. Zulke dictatuur in Iran of Saudi Arabie (dus theocratie) is mijn inziens geheel tegen democratisch, onwenselijk en verwerpelijk.
Ik zal het nog maar weer eens een keer uitleggen.quote:Op zaterdag 8 november 2008 12:50 schreef superworm het volgende:
Ze zijn zelf ontzettend goed in hun wil aan het volk opleggen door middel van verboden, terwijl christendom inmiddels niet eens meer een meerderheid heeft in de bevolking. Daarnaast het argument van de scheiding van kerk en staat - ik denk dat het hoog tijd is voor het totaal verbieden van op religie gebaseerde politieke partijen.
Wat jullie?
Ik zeg ook niet dat JIJ daar (op democratische?) manier voor moet zorgen.quote:Op zondag 9 november 2008 19:21 schreef Dodecahedron het volgende:
[..]
Hoe? Ze zijn oppermachtig. Als ik wat tegen hun zin in doe, dan ben ik niet "rationeel" bezig.
Dat ligt er aan. Een buitenaards wezen heeft misschien een hele andere relatie met water.quote:Op zondag 9 november 2008 18:23 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Nee. Water is nat. Dat is een feit.
quote:Op zondag 9 november 2008 19:29 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ik zeg ook niet dat JIJ daar (op democratische?) manier voor moet zorgen.
quote:Daar moet je voor zorgen.
Sister pleasequote:Op zaterdag 8 november 2008 13:28 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ik wil geen terreur van de domme makkelijk-te-manipuleren-massa, dan maar geen democratie.
[..]
Dat was geen atheïsme, communisme is een ideologie.
Als je daar geen objectieve uitspraak over kan doen moet iedereen dat maar voor zichzelf uitmaken (en blijven drugs dus legaal).quote:
De technische details van mijn regeringsvorm? Maar nu is de meerderheid het ook niet eens met de regering dus waarom zou dat een probleem zijn?quote:
Nee, ik bedoel dat die "technische details" waar je het over had, van wat als mensen het oneens zijn, helemaal niet zulke details izjn.
Nee. Ik wil gitaar spelen. Ik heb niet de ambitie om een land te besturen.quote:En jij bent niet "een bepaalde bevolkingsgroep"? En wat is "nodig"?
Trouwens, laat me raden: jij bent vast één van die 10 wijze mannen.
Daar is die computer voor, om zeker te stellen dat meningen geen plaats krijgen in beleid. Wetenschap filtert ook alle meningen uit (ook al duurt het soms lang) dat wil ik met het besturen van een land ook.quote:Die wetenschappers blijven toch mensen. Met meningen.
Vissen ook, maar is dat binnen een democratie geen probleem dan? Laten we ons voorlopig beperken tot het besturen van landen zoals we dat nu doen, gefocussed op de mens.quote:Op zondag 9 november 2008 19:31 schreef Dodecahedron het volgende:
[..]
Dat ligt er aan. Een buitenaards wezen heeft misschien een hele andere relatie met water.
Dat bedoelde ik overdrachtelijkquote:
Wie programmeert die computer?quote:Daar is die computer voor, om zeker te stellen dat meningen geen plaats krijgen in beleid. Wetenschap filtert ook alle meningen uit (ook al duurt het soms lang) dat wil ik met het besturen van een land ook.
Het interessante is dat de 'vrijheid van de mens als individu' in het Westen mede voortgekomen is uit het protestantse christendom. Die ziet de relatie tussen het individu en God als primair, en het sociale aspect van de godsverering als secundair. De mens komt direct tot God, zonder tussenkomst van priesters, zonder ingewikkelde rituelen die de groep moet uitvoeren. Het protestantisme gaat hier hand in hand met de ontwikkeling naar meer individualisme die vanaf de late Middeleeuwen in de Europese steden gaande is. Deze twee lijnen verstrengelen en leiden tot het concept van het individu die op zichzelf vrijheid heeft, die wij ook als los van zijn gemeenschap kunnen zien.quote:Op zondag 9 november 2008 19:13 schreef huismerk het volgende:
Wat betreft religie in de democratiefilosofie kan je je afvragen of je de vrijheid van een mens als inidividu of van een geloofsgenoodschap respecteert.
Een kerkgenootschap bepaalt niet wat wel en niet mag. Natuurlijk zeggen ze dat je geen televisie mag hebben, maar je behoud altijd het recht om de gemeenschap te verlaten. Men kan je niet rechtmatig dwingen tot zoiets als abortus. Zie het als met voetbal: er worden regels opgelegd die je moet navolgen wil je het spel mee kunnen spelen. Wil je dat niet, dan kan je niet meespelen.quote:Ik haalde net uit naar de SGP, en dan met name naar de punten die strijdig zijn met de universele rechten van de mens, omdat de kerkgenootschappen bepalen wat mag en niet mag en niet het individu.
Geen democratie staat niet gelijk aan het communisme.quote:Op zondag 9 november 2008 19:36 schreef servus_universitas het volgende:
[..]
Sister please, heb je nu zelf niet in de gaten dat je jezelf erg tegenspreekt?
Wie heeft wetenschap bedacht? En wetenschap is gewoon objectief.quote:Op zondag 9 november 2008 19:43 schreef Dodecahedron het volgende:
[..]
Wie programmeert die computer?
Een computer is niet "de wetenschap". Een computer is volledig afhankelijk van wat de mens wil.quote:Op zondag 9 november 2008 19:47 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Wie heeft wetenschap bedacht? En wetenschap is gewoon objectief.
quote:Op zondag 9 november 2008 19:47 schreef Papierversnipperaar het volgende:
En wetenschap is gewoon objectief.
De wetenschap mag een objectief instrument zijn, maar de praktisering ervan is dat zeker niet. Dat komt omdat het mensenwerk is en omdat er vaak belangen aan de orde zijn.quote:Op zondag 9 november 2008 19:47 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Wie heeft wetenschap bedacht? En wetenschap is gewoon objectief.
Waar haal je vandaan dat wetenschap objectief is?quote:Op zondag 9 november 2008 19:47 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Wie heeft wetenschap bedacht? En wetenschap is gewoon objectief.
Je kan je wel verliezen in gedetailleerde filosofische beschouwingen over een computer, maar de essentie van mijn technocratie is duidelijk?quote:Op zondag 9 november 2008 19:48 schreef Dodecahedron het volgende:
[..]
Een computer is niet "de wetenschap". Een computer is volledig afhankelijk van wat de mens wil.
Het resultaat is objectief, daar gaat het om.quote:Op zondag 9 november 2008 19:52 schreef servus_universitas het volgende:
[..]
De wetenschap mag een objectief instrument zijn, maar de praktisering ervan is dat zeker niet. Dat komt omdat het mensenwerk is en omdat er vaak belangen aan de orde zijn.
De essentie van de technocratie is dat het in de praktijk weinig anders zal zijn. De technologie die de technocratie vormt geeft zal worden ontwikkeld en beheerd door mensen. En mensen blijven mensen.quote:Op zondag 9 november 2008 19:54 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Je kan je wel verliezen in gedetailleerde filosofische beschouwingen over een computer, maar de essentie van mijn technocratie is duidelijk?
Mweh, ik vind het helemaal niet zulke details eigenlijk. Een computer komt er niet zo maar.quote:Op zondag 9 november 2008 19:54 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Je kan je wel verliezen in gedetailleerde filosofische beschouwingen over een computer, maar de essentie van mijn technocratie is duidelijk?
Dat is niet het geval. En zeker niet voor de alfa wetenschappen en uiteindelijk zijn het de alfa wetenschappen die worden aangewend om vraagstukken betreffende de inrichting van de samenleving op te lossen.quote:Op zondag 9 november 2008 19:56 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Het resultaat is objectief, daar gaat het om.
Het eindresultaat van wetenschap is een objectieve controleerbare waarheid. Daarvan uitgaande kunnen we een regeringsvorm inrichten. Een vorm waarbij net zoveel mensen als nu ontevreden zijn. Maar waarin in ieder geval goede redenen en argumenten zijn voor wetten.quote:Op zondag 9 november 2008 19:57 schreef servus_universitas het volgende:
[..]
De essentie van de technocratie is dat het in de praktijk weinig anders zal zijn. De technologie die de technocratie vormt geeft zal worden ontwikkeld en beheerd door mensen. En mensen blijven mensen.
Dan schrappen we de alfa wetenschappen. Dan bieden we geen sociale sturing aan mensen.quote:Op zondag 9 november 2008 19:58 schreef servus_universitas het volgende:
[..]
Dat is niet het geval. En zeker niet voor de alfa wetenschappen en uiteindelijk zijn het de alfa wetenschappen die worden aangewend om vraagstukken betreffende de inrichting van de samenleving op te lossen.
Gebaseerd op niets. Zonder God is een religie waardeloos als computer.quote:Op zondag 9 november 2008 20:02 schreef Dodecahedron het volgende:
Je zou het godsbesef van gelovigen ook als een soort computer kunnen zien, met de Bijbel als duizenden jaar oude software.
In het geval van de sociale wetenschappen is het vaak zo dat er nooit een objectieve absolute waarheid naar boven komt. Dat is nu eenmaal het probleem waarmee sociaal-wetenschappelijk onderzoek te kampen heeft. Toets een hypothese op tijdstip x en toets dezelfde hypothese op tijdstip y (met behulp van hetzelfde instrument uiteraard) en je moet er niet vreemd van staan te kijken, dat de resultaten niet met elkaar overeen komen. Hoezo objectieve waarheid?quote:Op zondag 9 november 2008 20:01 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Het eindresultaat van wetenschap is een objectieve controleerbare waarheid. Daarvan uitgaande kunnen we een regeringsvorm inrichten. Een vorm waarbij net zoveel mensen als nu ontevreden zijn. Maar waarin in ieder geval goede redenen en argumenten zijn voor wetten.
Net als de morele autoriteit van diegene die de computer bouwt en programmeert ook gebaseerd is op niets. Hij kan wel een programma schrijven "mensen vermoorden is slecht", maar dat is niet objectief. Hij kan een objectief programma schrijven. Eentje die een bepaald getal berekend bijvoorbeeld. Maar dan moet iemand anders die getallen eerst nog interpreteren.quote:Op zondag 9 november 2008 20:04 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Gebaseerd op niets. Zonder God is een religie waardeloos als computer.
Mijn God, je lijkt wel een christenfundamentalist die over de Bijbel spreekt.quote:Op zondag 9 november 2008 20:01 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Het eindresultaat van wetenschap is een objectieve controleerbare waarheid. Daarvan uitgaande kunnen we een regeringsvorm inrichten. Een vorm waarbij net zoveel mensen als nu ontevreden zijn. Maar waarin in ieder geval goede redenen en argumenten zijn voor wetten.
Geen sociale sturing betekent geen gemeenschap. Geen gemeenschap betekent het einde van de mensheid.quote:Op zondag 9 november 2008 20:03 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dan schrappen we de alfa wetenschappen. Dan bieden we geen sociale sturing aan mensen.
En wat gaan we dan wel doen? Berekenen hoeveel asfalt er nodig isquote:Op zondag 9 november 2008 20:03 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dan schrappen we de alfa wetenschappen. Dan bieden we geen sociale sturing aan mensen.
quote:Op zondag 9 november 2008 20:08 schreef Scaurus het volgende:
<knip>
quote:Op zondag 9 november 2008 20:15 schreef Halcon het volgende:
Ik wacht nog steeds op de verklaring waarom wetenschap objectief is....
Papierversnipperaar?
Kijk, wat Papierversnipperaar wil is het ontdekken van een regelmaat, een setje natuurwetten die al het menselijk handelen verklaart. Kennen wij die natuurwetten, dan kunnen we perfect beleid voeren.quote:Op zondag 9 november 2008 20:07 schreef servus_universitas het volgende:
In het geval van de sociale wetenschappen is het vaak zo dat er nooit een objectieve absolute waarheid naar boven komt. Dat is nu eenmaal het probleem waarmee sociaal-wetenschappelijk onderzoek te kampen heeft. Toets een hypothese op tijdstip x en toets dezelfde hypothese op tijdstip y en je moet er niet vreemd van staan te kijken, dat de resultaten niet met elkaar overeen komen. Hoezo objectieve waarheid?
Hoe weet je dat? De wetenschap weet immers nog lang niet alle factoren en actoren.quote:Op zondag 9 november 2008 20:18 schreef Scaurus het volgende:
[..]
Zelfs als de wetenschap een elk van die factoren en actoren kent en in kaart brengt (wat theoretisch mogelijk is, maar praktisch onmogelijk), dan nog is er het toeval die roet in het eten gooit.
Als iets niet zeker is regel je niets, blijft het legaal.quote:Op zondag 9 november 2008 20:08 schreef Scaurus het volgende:
[..]
Mijn God, je lijkt wel een christenfundamentalist die over de Bijbel spreekt.
De wetenschap levert allesbehalve de objectieve waarheid op. Wetenschappelijke hypothesen en theorieën trachten de waarheid juist te benaderen. Dat ze constant door betere ideeën vervangen worden, laat zien dat wetenschap nooit de waarheid heeft, maar altijd in de buurt zit. De wetenschap kan geen objectieve waarheid hebben omdat het moment waarop die waarheid bereikt is, de activiteit genaamd wetenschap als een ladder is die wij al hebben beklommen en niet meer nodig hebben.
Maar we zijn het nooit eens over wat goed is voor de mens, dus dat werkt niet. Voor zover we kunnen bepalen of iets goed of slecht is (voor de mens) zullen we daar op een wetenschappelijke manier achter moeten koen.quote:
Een regering op wetenschap baseren is je reinste dwaasheid. Waarom? Omdat politiek en bestuur niet van de fysische werkelijkheid (de dingen zoals ze zijn) dienen uit te gaan, maar van wat goed is voor de mens. Over het goede zegt de wetenschap niets, maar dan ook helemaal NIETS.
Nee, van democratie worden we gelukkig.quote:
Wetenschap is een handig gereedschap voor in politiek en bestuur maar kan deze nooit vervangen. Dat willen bewerkstelligen getuigt van een fundamentele onwetendheid over de grondbeginselen van wetenschap.
quote:Op zondag 9 november 2008 20:17 schreef Dodecahedron het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
I'm sorry Dave, I'm afraid I can't do that
Een groep mensen is een samenleving. Dat heeft verder niets te maken met het opleggen van verboden door een centrale overheid.quote:Op zondag 9 november 2008 20:09 schreef servus_universitas het volgende:
[..]
Geen sociale sturing betekent geen gemeenschap. Geen gemeenschap betekent het einde van de mensheid.
Je begrijpt niet hoe de scheiding van kerk en staat werkt.quote:Op zaterdag 8 november 2008 12:54 schreef cerror het volgende:
Volgens mij staat er zelfs in de wet dat kerk en staat gescheiden moet blijven.
Dus waarom bestaan die partijen überhaupt?
Infrastructuur. Wat wil je verder nog regelen?quote:Op zondag 9 november 2008 20:10 schreef sigme het volgende:
[..]
En wat gaan we dan wel doen? Berekenen hoeveel asfalt er nodig is?
Of eeeh berekenen welk onderwijstype kinderen moeten volgen?
Noem eens een voorbeeldje van beleid dat wetenschappelijk objectief berekend kan worden. Aub.
Als je nou weet dat roken ooit door dokters werd aangeraden.. wetenschappelijk enzo, brengt je dat dan niet een beetje aan het twijfelen?quote:Op zondag 9 november 2008 20:24 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Maar we zijn het nooit eens over wat goed is voor de mens, dus dat werkt niet. Voor zover we kunnen bepalen of iets goed of slecht is (voor de mens) zullen we daar op een wetenschappelijke manier achter moeten koen.
Regel jij eens een bron waaruit blijkt dat wetenschap objectief is.quote:Op zondag 9 november 2008 20:28 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Infrastructuur. Wat wil je verder nog regelen?
Nou, bijvoorbeeld hoe de mensen er gebruik van maken. Je weet wel, dat sociale gedoe op de weg. Reken maar uitquote:Op zondag 9 november 2008 20:28 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Infrastructuur. Wat wil je verder nog regelen?
Ik hoef helemaal niet al het menselijk handelen te verklaren. Ik stel juist dat je heel veel zaken waar we nu ruzie over maken gewoon niet moet regelen maar iedereen zijn of haar eigen keuze moet laten maken. Je moet regelen wat nodig is. Of iets nodig is moet je eerst objectief aantonen. Vervolgens moet je objectief aantonen hoe je dat het beste kan regelen. Kan je dat niet, dan regel je het niet.quote:Op zondag 9 november 2008 20:18 schreef Scaurus het volgende:
[..]
Kijk, wat Papierversnipperaar wil is het ontdekken van een regelmaat, een setje natuurwetten die al het menselijk handelen verklaart. Kennen wij die natuurwetten, dan kunnen we perfect beleid voeren.
Bereken maar even wat beter is dan: een weg dwars door een natuurgebied neerleggen, vol met allerlei beschermde, bedreigde diersoorten, of die weg er niet neerleggen, terwijl die weg de economie op weg zou kunnen helpen, zodat werkelozen aan een baan geholpen kunnen worden.quote:Op zondag 9 november 2008 20:28 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Infrastructuur. Wat wil je verder nog regelen?
Hadden ze dat wetenschappelijk bewezen?quote:Op zondag 9 november 2008 20:28 schreef sigme het volgende:
[..]
Als je nou weet dat roken ooit door dokters werd aangeraden.. wetenschappelijk enzo, brengt je dat dan niet een beetje aan het twijfelen?
Als het verbieden van suiker een betere situatie oplevert wel, maar ik ben bang dat er dan illegale suikerplantages komen en suikerdealertjes achter het station en dat de helft van de gevangenissen vol zullen zitten vanwege suiker gerelateerde criminaliteit. Als onderzoek dat uitwijst is het wellicht verstandiger om suiker (of andere drugs) legaal te houden en zonodig te reguleren.quote:
En dan nog he, als wetenschappelijk eenduidig en onmiskenbaar bewezen kan worden dat -noem eens wat, suiker- slecht is voor de mens - vind jij dat een geldige reden om mensen te verbieden suiker in de koffie te doen?
Jij gaat er vanuit dat wetenschappers meteen alles willen verbieden? Ik denk juist van niet, omdat ze niet kunnen aantonen dat al die verboden een betere maatschappij opleveren.quote:
Ik vind die redenering niet beter dan die van de christen die me wil verbieden ongetrouwd te neuken.
Ja. (Wetenschappelijk bewijs in de medische wetenschap wordt gevormd door consensus)quote:Op zondag 9 november 2008 20:39 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Hadden ze dat wetenschappelijk bewezen?
Ach kijk nu, hoe vervelend. Sociowetenschappen!quote:[..]
Als het verbieden van suiker een betere situatie oplevert wel, maar ik ben bang dat er dan illegale suikerplantages komen en suikerdealertjes achter het station en dat de helft van de gevangenissen vol zullen zitten vanwege suiker gerelateerde criminaliteit. Als onderzoek dat uitwijst is het wellicht verstandiger om suiker (of andere drugs) legaal te houden en zonodig te reguleren.
Nee, het gaat mij om de "wetenschappelijkheid" van het kiezen van "het beste". Scaurus heeft daarover al glashelder uitgelegd wat het probleem is - wetenschap houdt zich niet bezig met de beste keuze voor de mensen.quote:[..]
Jij gaat er vanuit dat wetenschappers meteen alles willen verbieden? Ik denk juist van niet, omdat ze niet kunnen aantonen dat al die verboden een betere maatschappij opleveren.
HOE?quote:Op zondag 9 november 2008 20:32 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Of iets nodig is moet je eerst objectief aantonen.
Post anders een linkje van een krantenartikelquote:Op zondag 9 november 2008 20:33 schreef Halcon het volgende:
Je stelt zoveel, maar onderbouwt zo weinig.
Vraag het aan wetenschappers.quote:Op zondag 9 november 2008 20:45 schreef Dodecahedron het volgende:
[..]
HOE?
Hoe kan ik objectief aantonen dat mensen in Afrika in hongersnood voedselhulp nodig hebben? Omdat ze anders dood gaan, zou je zeggen. Maar hoe kan ik dan objectief aantonen dat mensen in Afrika dood laten gaan erg is? Hoe kan ik objectief aantonen wat "erg" is?
En hoe kunnen zij dat aantonen?quote:Op zondag 9 november 2008 20:47 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Vraag het aan wetenschappers.
Jij beweert iets, dus post jij maar eens iets waaruit blijkt dat wetenschap objectief is.quote:Op zondag 9 november 2008 20:46 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Post anders een linkje van een krantenartikel
Bovendien, misschien gaan ze ook wel dood als je ze voert. Of krijgen ze kinderen en gaan er de volgende keer meer dood.quote:Op zondag 9 november 2008 20:45 schreef Dodecahedron het volgende:
[..]
HOE?
Hoe kan ik objectief aantonen dat mensen in Afrika in hongersnood voedselhulp nodig hebben? Omdat ze anders dood gaan, zou je zeggen. Maar hoe kan ik dan objectief aantonen dat mensen in Afrika dood laten gaan erg is? Hoe kan ik objectief aantonen wat "erg" is?
Omygod!quote:Op zondag 9 november 2008 20:44 schreef sigme het volgende:
[..]
Ja. (Wetenschappelijk bewijs in de medische wetenschap wordt gevormd door consensus)
Lijkt mij eerde een kwestie van logica.quote:
[..]
Ach kijk nu, hoe vervelend. Sociowetenschappen!
Daar gaat het toch om bij het besturen van een land? Als je iets doet moet het netto een positief resultaat geven, natuurlijk voor de mensen die in dat land wonen. Wat is anders de functie van dat land?quote:
Nee, het gaat mij om de "wetenschappelijkheid" van het kiezen van "het beste". Scaurus heeft daarover al glashelder uitgelegd wat het probleem is - wetenschap houdt zich niet bezig met de beste keuze voor de mensen.
Ze zijn nogal verdeeld over het vraagstuk wat 'het beste' is voor een mens / een land / de wereld. Ze lijken haast wel langs politieke scheidslijnen verdeeld. Of heb jij een wetenschappelijke publicatie waarin staat hoe de mensheid het eigenlijk zou moeten doen? Van de 'Verenigde Wetenschappers"? (Hebben ze een Officieel Keurmerk?)quote:Op zondag 9 november 2008 20:47 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Vraag het aan wetenschappers.
Door onderzoek te doen. En als er geen duidelijk uitkomst is doen ze niets.quote:Op zondag 9 november 2008 20:48 schreef Dodecahedron het volgende:
[..]
En hoe kunnen zij dat aantonen?
Mensen handelen niet 'logisch'. Zelf in de economische beslissingen houden mensen zich niet aan de toch biddend afgesmeekte oh zo logische modellen van de economische wetenschappers.quote:Op zondag 9 november 2008 20:51 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Omygod!Wetenschappelijke democratie!
[..]
Lijkt mij eerde een kwestie van logica.
Eh ja. Dus moet je daarvoor niet bij de wetenschap zijn - want wetenschap laat zich niet uit over wat 'het beste' is. Overigens heeft een land geen 'functie'. Het is.quote:[..]
Daar gaat het toch om bij het besturen van een land? Als je iets doet moet het netto een positief resultaat geven, natuurlijk voor de mensen die in dat land wonen. Wat is anders de functie van dat land?
Welk onderwerp? De A4? Drugs? Abortus? Scholing? Werkloosheid?quote:Op zondag 9 november 2008 20:54 schreef sigme het volgende:
[..]
Ze zijn nogal verdeeld over het vraagstuk wat 'het beste' is voor een mens / een land / de wereld.
Dat is wel een korte samenvatting van wat er aan bestuur gedaan zou kunnen worden op basis van wetenschappelijk bewezen 'bestheid'. Niets.quote:Op zondag 9 november 2008 20:56 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Door onderzoek te doen. En als er geen duidelijk uitkomst is doen ze niets.
Volgens Papierversnipperaar wel.quote:Op zondag 9 november 2008 20:57 schreef Triggershot het volgende:
Alsof de wetenschap zegt wat goed en slecht is
Wat jij met je simplistische wereldbeeld niet lijkt te begrijpen, is dat wetenschap nooit met één stem spreekt. Wetenschap is altijd verdeeld. Ook over de gevolgen van alcohol. Of de effectiviteit van het Nieuwe Leren.quote:
Daarom wil ik ook de democratie afschaffen.quote:
Economie is dan ook geen wetenschap.quote:Zelf in de economische beslissingen houden mensen zich niet aan de toch biddend afgesmeekte oh zo logische modellen van de economische wetenschappers.
Ik stel dat de mensen in een land een overheid willen om bepaalde zaken goed te regelen.. Dan moet je dat op een effectieve manier aanpakken. En democratie is niet effectief. En het is dom, het liegt en misbruikt.quote:
[..]
Eh ja. Dus moet je daarvoor niet bij de wetenschap zijn - want wetenschap laat zich niet uit over wat 'het beste' is. Overigens heeft een land geen 'functie'. Het is.
Dus omdat een handjevol 'Officiele Wetenschappers" (nogmaals wat kwalificeert iets als wetenschap) niet kan bepalen waar precies de meest efficiente weg zou liggen moeten alle Nederlanders het maar zonder doen?quote:Op zondag 9 november 2008 20:57 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Welk onderwerp? De A4? Drugs? Abortus? Scholing? Werkloosheid?
Dan doe je niets. Simpel
Het gaat ook niet om goed of slecht, dat mag iedereen voor zichzelf uitmaken. Het gaat er om een land effectief te besturen.quote:Op zondag 9 november 2008 20:57 schreef Triggershot het volgende:
Alsof de wetenschap zegt wat goed en slecht is
Doen ze iig geen verkeerde dingen. al een hele verbetering.quote:Op zondag 9 november 2008 20:58 schreef sigme het volgende:
[..]
Dat is wel een korte samenvatting van wat er aan bestuur gedaan zou kunnen worden op basis van wetenschappelijk bewezen 'bestheid'. Niets.
Wetenschap werkt niet met conjunctureel een partijprogramma maken. Het is pas wetenschap als het achteraf empirisch bevestigd is. Dat is misschien wel het ergste manier van besturen.quote:Op zondag 9 november 2008 21:03 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Het gaat ook niet om goed of slecht, dat mag iedereen voor zichzelf uitmaken. Het gaat er om een land effectief te besturen.
Nee, meeste-stemmen-gelden is een goeie belsissingsmethodequote:Op zondag 9 november 2008 21:02 schreef sigme het volgende:
[..]
Dus omdat een handjevol 'Officiele Wetenschappers" (nogmaals wat kwalificeert iets als wetenschap) niet kan bepalen waar precies de meest efficiente weg zou liggen moeten alle Nederlanders het maar zonder doen?
Wat is daar erg aan? Is het erger dan egotrippers die tegen beter weten in slecht beleid blijven verdedigen?quote:Op zondag 9 november 2008 21:06 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Wetenschap werkt niet met conjunctureel een partijprogramma maken. Het is pas wetenschap als het achteraf empirisch bevestigd is. Dat is misschien wel het ergste manier van besturen.
Geen overheid, zeker doet de overheid dan geen verkeerde dingen, maar dat dat dan beter zou zijn lijkt me nogal een onbewezen stelling.quote:Op zondag 9 november 2008 21:05 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Doen ze iig geen verkeerde dingen. al een hele verbetering.
Het is bij beleid gebaseerd op wetenschap niet anders. Men gaat dan uit van de wetenschappelijke consensus, terwijl die helemaal fout kan zitten en vaak ook fout blijkt te zitten.quote:Op zondag 9 november 2008 21:08 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Nee, meeste-stemmen-gelden is een goeie belsissingsmethode
Historisch gezien zat wat wij wetenschap noemden er dikwijls \ naast. Onze interpretatie van wetenschappelijke bevindingen blijft even subjectief en de wetenschap opzich even koud en gewetenloos als altijd. Ik heb liever een beleid gebaseerd op ethiek, risico's inbegrepen en conflicten dan een partijprogramma wat propageert de absolute wetenschap in te houden. Als dat niet het geval is is het tenslotte geen wetenschap.quote:Op zondag 9 november 2008 21:09 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Wat is daar erg aan? Is het erger dan egotrippers die tegen beter weten in slecht beleid blijven verdedigen?
Als ze zelfs al mensen in hongersnood niet helpen, wat doen die lui dan de hele dag?quote:Op zondag 9 november 2008 20:56 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Door onderzoek te doen. En als er geen duidelijk uitkomst is doen ze niets.
Om een antwoord te krijgen op de vraag wat het beste is voor de mensen in het land zal het wetenschappelijk gezien niet zo'n slechte methode zijn.quote:Op zondag 9 november 2008 21:08 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Nee, meeste-stemmen-gelden is een goeie belsissingsmethode
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |