Dit soort dingen kunnen anno 2180 nog wel gebeuren lijkt me.quote:Op woensdag 20 augustus 2008 20:37 schreef TC03 het volgende:
Dat dit soort dingen anno 2008 nog gebeuren in West-Europa.
De ETA heeft nog nooit een dergelijke aanslag gepleegd, dus dat is echt flauwekul.quote:Op woensdag 20 augustus 2008 21:05 schreef ouderejongere het volgende:
[..]
Spanje zit nog steeds met de ETA in haar maag. De aanslagen op metrotreinen waren ook in Madrid.
Jij hebt teveel de dVnccode gelezen eppo.quote:Op woensdag 20 augustus 2008 20:57 schreef ouderejongere het volgende:
[..]
Heb je wel eens de beelden van 9/11/01 of 4/10/92 gezien? Een neergestort vliegtuig geeft echt geen witte rook. Witte rook komt uit te schoorsteen van het Vaticaan als er een nieuwe paus gekozen is.
Je bent niet goed op de hoogte. Dat waren treinen en geen metros. Nog altijd is niet bewezen dat die aanslagen door de ETA zijn gepleegd en zelfs als dat wel zo zou zijn, waar ligt dan de vergelijking met deze? Die treinen waren toch duidelijk te zien?quote:Op woensdag 20 augustus 2008 21:05 schreef ouderejongere het volgende:
[..]
Spanje zit nog steeds met de ETA in haar maag. De aanslagen op metrotreinen waren ook in Madrid.
Dat kan dan nog wel even duren, want dat lijkt me gezien de berichten verdomd moeilijk.quote:Op woensdag 20 augustus 2008 22:12 schreef Strani het volgende:
Ik denk inderdaad dat eerst iedereen geïdentificeerd moet worden voor ze met passagiers-gegevens naar buitenkomen.
De ETA zou nooit achter een dergelijke aanslag zitten, als het een aanslag zou zijn. Zij hebben een totaal andere werkwijze dan bv. Al Qaida. ETA waarschuwt voorafgaand aan een bommelding waardoor er erg weinig of vaak geen slachtoffers vallen maar er enkel schade (en angst?) wordt veroorzaakt.quote:Op woensdag 20 augustus 2008 21:05 schreef ouderejongere het volgende:
[..]
Spanje zit nog steeds met de ETA in haar maag. De aanslagen op metrotreinen waren ook in Madrid.
Precies de ETA heeft nooit geprobeerd om veel slachtoffers te maken. Zij richten zich op specifieke mensen en niet op willekeurige burgers.quote:Op woensdag 20 augustus 2008 22:28 schreef KinkyGiraf het volgende:
[..]
De ETA zou nooit achter een dergelijke aanslag zitten, als het een aanslag zou zijn. Zij hebben een totaal andere werkwijze dan bv. Al Qaida. ETA waarschuwt voorafgaand aan een bommelding waardoor er erg weinig of vaak geen slachtoffers vallen maar er enkel schade (en angst?) wordt veroorzaakt.
Mogelijk Nederlandse naam, kan ook Duits zijn.quote:Op woensdag 20 augustus 2008 23:23 schreef Kabbie_Kabbie het volgende:
IK heb 1 nederlandse naam gevonden.
OMG ben jij nou echt zo dom en wereldvreemd?quote:Op woensdag 20 augustus 2008 21:06 schreef ouderejongere het volgende:
[..]
En de kerosine dan? Een vliegtuig dat net een vliegveld verlaten heeft zit meestal redelijk volgetankt.
quote:"It's the closest to hell that I've seen. The bodies were boiling hot, we burnt ourselves collecting them."
quote:An earlier attempt had to be averted after technical issues, which resulted in an inspection of the plane. Passengers were reportedly warned they may need to change planes.
Dit was een ongebruikelijke fout bij Spanair, tenminste de verkeersautoriteiten hebben bij dat bedrijf niets verdachts gesignaleerd.quote:Op donderdag 21 augustus 2008 00:42 schreef Roel_Jewel het volgende:
Wat een ramp![]()
.
't Begint met berichten over een paar doden en dan lees je nu over > 150 doden.
Statistiek heeft er geen zak mee te maken... je rijdt dagelijks rond met de auto of met de bus... als al die ongelukken even veel media-aandacht zouden krijgen, dan zou je liever te voet gaan.quote:Op woensdag 20 augustus 2008 16:32 schreef Pappie_Culo het volgende:
[..]
Ik vertrek 1 september... Is dit statistisch gezien goed nieuws voor me?
Ik las gisterenavond (indonesische tijd) nog net een berichtje 'mogelijk 20 gewonden bij vliegtuigongeluk Madrid'... en toen ben ik een film gaan kijken... ook niet mis.quote:Op donderdag 21 augustus 2008 00:42 schreef Roel_Jewel het volgende:
Wat een ramp![]()
.
't Begint met berichten over een paar doden en dan lees je nu over > 150 doden.
Ze zeiden op het nieuws dat 2 baby's de crash overleefd hadden.quote:Op donderdag 21 augustus 2008 03:23 schreef AchJa het volgende:
De officiele lijst van El-Mundo: http://estaticos.elmundo.(...)asajeros_spanair.pdf
Nino is toch kind en bebe baby?(mijn Spaans is niet zo best)
Ze spreken nu nog maar over 19 overlevendequote:Namenlijst ramp Madrid gepubliceerd
In Spanje zijn de namen bekendgemaakt van de passagiers uit het verongelukte vliegtuig bij Madrid. Op de lijst van luchtvaartmaatschappij Spanair staan 161 namen. Nationaliteiten staan er niet bij. In totaal zaten er 172 mensen in het toestel, een tweemotorige MD-82.
Volgens de regering zijn er 153 doden. Van de 19 overlevenden zijn sommigen er slecht aan toe. De doden worden naar een beursgebouw in Madrid gebracht. Daar is een mortuarium ingericht.
Premier Zapatero heeft zijn vakantie afgebroken en zijn medeleven betuigd aan de nabestaanden. De vluchtrecorders van het toestel zijn intussen gevonden.
Bron: NOS
Heel triest, maar dit kun je niet vergelijken met Tenerife denk ik. Er waren toen compleet andere omstandigheden en oorzaken, en veel meer doden.quote:Op donderdag 21 augustus 2008 04:10 schreef tong80 het volgende:
Vreselijk. Doet me denken aan de vliegramp op Tenerife in de jaren 70
gevolgen zijn wel hetzelfde; een vliegramp. Inderdaad met minder slachtoffers, maar dat maakt niet uit. Er zullen in de Bijlmer ook genoeg mensen zitten die allerlei rare dromen krijgen bij het zien van deze beelden.quote:Op donderdag 21 augustus 2008 07:16 schreef starla het volgende:
[..]
Heel triest, maar dit kun je niet vergelijken met Tenerife denk ik. Er waren toen compleet andere omstandigheden en oorzaken, en veel meer doden.
Wat een achterlijke reactie zeg.quote:Op donderdag 21 augustus 2008 02:46 schreef indahnesia.com het volgende:
Aah, Europa is aan de beurt met een grote ramp. Kan Indonesie het vingertje uitsteken en stellen dat het hier net zo veilig is
leuke scenequote:Op woensdag 20 augustus 2008 20:51 schreef ouderejongere het volgende:
Zou het kunnen dat de crash in scene is gezet?
[ afbeelding ]
waar is het vliegtuig?
"gelukkig" heeft de natuur die pinda's mooi te pakken gehad met een tsunami, zo'n 3,5 jaar terug...quote:Op donderdag 21 augustus 2008 07:54 schreef Plato1980 het volgende:
[..]
Wat een achterlijke reactie zeg.
De kans op een serieus ongeluk is vrij klein, veel kleiner dan in het autoverkeer.quote:Op woensdag 20 augustus 2008 21:07 schreef Plato1980 het volgende:
[..]
De ETA heeft nog nooit een dergelijke aanslag gepleegd, dus dat is echt flauwekul.
Afgezien daarvan kunnen er wel eens ongelukken gebeuren. Vliegen is op zich heel veilig, de kans dat het misgaat is praktisch nul, maar het kan wel.
Niet?quote:Op donderdag 21 augustus 2008 02:40 schreef Chancard het volgende:
[..]
Statistiek heeft er geen zak mee te maken...
Bron: http://www.luchtvaartnieuws.nl/news/?id=27325quote:MADRID - Piloten van Spanair stonden op het punt te gaan staken, toen een Spanair-toestel woensdag (20 augustus) neerstortte tijdens de start vanaf de luchthaven van Madrid. Vliegersbond Sepla beklaagde zich over een ''organisatorische chaos'' binnen het bedrijf, meldden Spaanse media donderdag. Sepla uitte onder meer scherpe kritiek op bezuinigingsplannen van moederbedrijf SAS.
De ''constante druk en dreiging van de directie'' zorgen ervoor dat ''onderhoudsmedewerkers de normen overschrijden'', verklaarde de vakbond in een drie uur voor de crash verspreide verklaring.
Spanair zit al tijden in zwaar weer, onder meer door hoge brandstofprijzen. Eigenaar SAS wilde het bedrijf verkopen. Een bod van concurrent Iberia werd afgewezen. Daarop werd de verkoop ingetrokken en besloot SAS om Spanair te saneren.
Eerder deze maand kondigde Spanair aan om bijna duizend banen te schrappen en vijftien oudere toestellen uit de vloot te halen. Hierbij gaat het om MD-80’s, van hetzelfde type als het vliegtuig dat woensdag is gecrasht.
Ik heb ook een vriendin als stewardess, en ook al weet je dat het een van de veiligste transport middelen is, je schrikt je toch kapot als je zoiets leest. Gelukkig zat je vriendin niet op die vlucht!quote:Op donderdag 21 augustus 2008 12:20 schreef firewirecable het volgende:
Mijn vriendin vliegt ook voor Spanair en ze heeft die route ook vaak gevelogen en ook een aantal keren met de EC-HFP. Gelukkig hoefde ze gisteren avond laat pas op en neer naar Mahon te vliegen. Eerst met een Airbus, maar na een verandering van vlucht met een MD82![]()
Zijspoor absoluut, belachelijk? verklaar je nader..quote:Op donderdag 21 augustus 2008 07:54 schreef Plato1980 het volgende:
[..]
Wat een achterlijke reactie zeg.
Inderdaad wrang, maar wel logisch. Naast alle chaos aangaande het ongeluk moet je als luchthaven dan proberen de rest zoveel mogelijk 'normaal' te laten lopen. Stel je voor dat je nog eens twintig-duizend gestrande reizigers hebt rondlopen.quote:Op donderdag 21 augustus 2008 14:47 schreef ASroma het volgende:
[ afbeelding ]
wat een foto dit........ het ene vliegtuig stort neer en de andere stijgt al weer op
Ging over de nasleep, de branden enzo, niet de crash zelf.quote:Op donderdag 21 augustus 2008 21:20 schreef Roel_Jewel het volgende:
Op 't journaal werd gezegd dat ramp is gefilmd door een amateur. Iemand die beelden al ergens gezien
Ah, dan vergist Arninkhof zich. '...het ongeluk, dat is gefilmd door een amateur ...'quote:Op donderdag 21 augustus 2008 21:22 schreef Monidique het volgende:
[..]
Ging over de nasleep, de branden enzo, niet de crash zelf.
Nou ja, dat was zo bij het zes uur-journaal althans.quote:Op donderdag 21 augustus 2008 21:23 schreef Roel_Jewel het volgende:
[..]
Ah, dan vergist Arninkhof zich. '...het ongeluk, dat is gefilmd door een amateur ...'
Aangezien het zo ongeveer op de startbaan gebeurd is moeten er haast wel beelden zijn.quote:Op donderdag 21 augustus 2008 22:11 schreef Strani het volgende:
Er zijn volgens mij wel beelden van het ongeluk zelf maar die zijn in handen van de autoriteiten, in verband met het onderzoek.
quote:Op donderdag 21 augustus 2008 22:04 schreef Roel_Jewel het volgende:
Net op 't journaal een stel dat het vliegtuig op drie minuten had gemist. Ze mochten wel inchecken, maar 't vliegtuig was net weg...
Inderdaad. En dan al helemaal als je ziet staat, met baby. Men o men.quote:Op donderdag 21 augustus 2008 22:18 schreef KinkyGiraf het volgende:
Hmmm... ik denk dat ik het te disturbing zou vinden om die beelden te bekijken... ik vond het al erg om die namenlijst te bekijken...
Teveel.quote:Op donderdag 21 augustus 2008 22:51 schreef Tism het volgende:
Hoeveel slachtoffers zijn er gevallen?..
Dat is pas bizar, maar komt volgens mij nog best vaak voor.quote:Op donderdag 21 augustus 2008 22:04 schreef Roel_Jewel het volgende:
Net op 't journaal een stel dat het vliegtuig op drie minuten had gemist. Ze mochten wel inchecken, maar 't vliegtuig was net weg...
Ik heb inderdaad ook wel eens gelezen over een man die zijn paspoort vergeten was en daarom niet mee mocht. Op dat moment heel vervelend, totdat hij een paar uur later hoorde dat het desbetreffende vliegtuig neergestort was en niemand het had overleefd.quote:Op vrijdag 22 augustus 2008 10:24 schreef Pappie_Culo het volgende:
[..]
Dat is pas bizar, maar komt volgens mij nog best vaak voor.
Zo zie je maar weer... Je hebt niks te bepalen op dit gebied.
quote:Identificatie doden Madrid via DNA
De Spaanse autoriteiten hebben grote moeite met het identificeren van de slachtoffers van de vliegramp bij Madrid. Van 59 mensen is de identiteit achterhaald via hun vingerafdrukken. De rest kan alleen met een DNA-test worden geïdentificeerd.
Veel lichamen zijn zwaar verbrand. Bij de ramp op het vliegveld Barajas kwamen 153 mensen om. Naar de oorzaak wordt nog onderzoek gedaan.
Luchtvaartmaatschappij Spanair maakte gisteren bekend dat er problemen waren met de luchttoevoer. Daarom brak de piloot de eerste start af. Bij de tweede poging stortte het toestel neer.
Andere wending dus. Vreemd dat een vliegtuig de power niet zou hebben om op te stijgenquote:Ramptoestel Madrid had geen brandende motor'
Uitgegeven: 22 augustus 2008 11:11
MADRID - Het woensdag in Madrid verongelukte Spaanse verkeersvliegtuig had geen brandende of ontploffende motor. Dit hebben de luchtvaartautoriteiten van de AENA (Spaanse Luchthavens en Vliegverkeer) laten weten.
De AENA heeft beeldopnames van de fatale start van de MD82 van Spanair. Zeker 153 van de 172 passagiers en bemanningsleden zijn om het leven gekomen.
Het toestel lijkt op de beelden over onvoldoende capaciteit te beschikken en kwam slechts een paar meter van de grond, berichtte het dagblad El País vrijdag.
De beelden tonen geen enkele brand of ontploffing in de motoren tijdens de start, zoals woensdag en donderdag herhaaldelijk is gesuggereerd.
dat is niet heel vreemd en er is zelfs een term voor maar die is me ontschoten.quote:Op vrijdag 22 augustus 2008 11:18 schreef Pappie_Culo het volgende:
Vreemd dat mensen blijkbaar spontaan grote vlammerige vuurballen zien die er niet zijn.
neppovuurballismequote:Op vrijdag 22 augustus 2008 11:47 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
dat is niet heel vreemd en er is zelfs een term voor maar die is me ontschoten.
Kan altijd wat anders fout zijn gegaan. Een brandstofpomp die niet meer werkte of iets dergelijks.quote:Op vrijdag 22 augustus 2008 11:16 schreef KinkyGiraf het volgende:
[..]
Andere wending dus. Vreemd dat een vliegtuig de power niet zou hebben om op te stijgen
Aldus De Telegraaf.quote:’Piloot rampvliegtuig wilde niet opstijgen’
AMSTERDAM - De piloot van het rampvliegtuig weigerde op te stijgen, maar moest dit van Spanair toch doen.
De Turkse krant Hurriyet schrijft dat de piloot van het vliegtuig voor het opstijgen melding heeft gemaakt bij Spanair van een defect aan zijn linkermotor.
Volgens de krant heeft hij toen bij zijn bazen aangegeven dat opstijgen niet veilig zou zijn. Spanair heeft hem vervolgens gesommereerd toch op te stijgen. Dit nieuws is in Spanje ingeslagen als een bom.
Mankementen
Een van de omgekomen inzittenden Ruben Santana Mateo bleek vlak voor het opstijgen een sms gestuurd te hebben naar het thuisfront. "Lieverd, ik hou van je, maar je moet weten dat dit vliegtuig mankementen heeft, ik heb nog geprobeerd te regelen of we konden overstappen naar een ander vliegtuig, maar heb nog geen reactie gehad, we zijn aan het wachten. Ook de piloot schijnt niet te willen opstijgen,” stond er in zijn bericht aan zijn vrouw.
Het bleken achteraf de laatste woorden die Santana ooit tegen zijn vrouw zou zeggen.
Teringquote:Op vrijdag 22 augustus 2008 17:08 schreef Strani het volgende:
Dit was net na het ongeluk: http://www.elmundo.es/elmundo/2008/08/22/espana/1219401793.html
Helpt wel als je Spaans begrijpt.
Ja inderdaad..het geeft wel weer hoe traumatisch het al moet zijn om een vliegramp vanaf een kleine afstand zelf te zien, laat staan dat je er zelf bij betrokken bent.quote:Op vrijdag 22 augustus 2008 17:19 schreef Elvislives het volgende:
Tering dat filmpje, dat ongeloof bij die man en dat meisje Susana die het maar niet kan geloven dat het echt een vliegtuig was.
Kan me nog de black box van de Bijlmerramp herinneren, waarbij je de toren hoort roepen, en opeens is het vleigtuig van de radar. De toren bleef oproepen en oproepen en ineens hoor je op de achtergrond "hou maar op, hij is neergestort...een gigantische vuurbal daar boven de stad"...quote:Op vrijdag 22 augustus 2008 17:26 schreef Strani het volgende:
[..]
Ja inderdaad..het geeft wel weer hoe traumatisch het al moet zijn om een vliegramp vanaf een kleine afstand zelf te zien, laat staan dat je er zelf bij betrokken bent.
En misschien waren het 13 dwergen in groene pakjes die met hun kleine koevoetjes de motor eraf gesloopt hebben... Dat zal het onderzoek uitwijzen, en speculeren heeft niet gek veel zin in dit stadium..quote:Op vrijdag 22 augustus 2008 18:06 schreef Nieuwschierig het volgende:
Misschien was het gewoon windshear, net als in Faro
In Faro ging het echter om een landing. Het blijft gewoon gissen maar de verwachting is dat men binnen een maand de oorzaak zal kennen, las ik.quote:Op vrijdag 22 augustus 2008 18:06 schreef Nieuwschierig het volgende:
Misschien was het gewoon windshear, net als in Faro
Als dat zo blijkt te zijn heb jij wel de scoop van de eeuw.quote:Op vrijdag 22 augustus 2008 18:41 schreef Intrepidity het volgende:
[..]
En misschien waren het 13 dwergen in groene pakjes die met hun kleine koevoetjes de motor eraf gesloopt hebben... Dat zal het onderzoek uitwijzen, en speculeren heeft niet gek veel zin in dit stadium..
Zul je net zien dat het 11 dwergen warenquote:Op vrijdag 22 augustus 2008 18:47 schreef KinkyGiraf het volgende:
[..]
Als dat zo blijkt te zijn heb jij wel de scoop van de eeuw.
Het ging om hoeveel doden er bevestigd waren. Bij de ene bron ging het wel sneller omhoog dan bij de andere. Maar inderdaad had het misschien anders gemoeten; op deze manier gaven de media te veel hoop aan families.quote:Op vrijdag 22 augustus 2008 19:01 schreef msnk het volgende:
Eerst zeggen dat er maar 10~ doden zijn, kort erna 20... En dan opeens 150? Hoe kun je je zo vergissen?
Het ging om bevestigde doden. Mensen die zich nog in het gebied bevonden (al dan niet overleden) die de hulpdiensten nog niet hadden bereikt, worden niet formeel als dode geteld.quote:Op vrijdag 22 augustus 2008 19:01 schreef msnk het volgende:
Eerst zeggen dat er maar 10~ doden zijn, kort erna 20... En dan opeens 150? Hoe kun je je zo vergissen?
Nou, dat klopt wel, maar zelden zo'n verschil! Eerst 10% van de inzittenden dood, en dat stijgt echt opeens naar 80, dat vind ik wel erg slordig.quote:Op vrijdag 22 augustus 2008 19:04 schreef KinkyGiraf het volgende:
[..]
Het ging om bevestigde doden. Mensen die zich nog in het gebied bevonden (al dan niet overleden) die de hulpdiensten nog niet hadden bereikt, worden niet formeel als dode geteld.
Edit: wat Strani ook zegt dus.
Maar volgens mij gaat dit toch vaker zo met rampen? Je hoort dodenaantallen dan vaak oplopen.
Holy smoke...quote:Op vrijdag 22 augustus 2008 16:45 schreef Pappie_Culo het volgende:
[..]
Aldus De Telegraaf.
Of het waar is moet nog blijken, maar het zou niemand verbazen.
Dikke kans dat een der leden van de directie binnen afzienbare tijd een kogel in z'n hoofd treft. Mocht het waar zijn, terecht natuurlijk.
Anderzijds van de piloot ook stupide.
Maakt dat zoveel uit dan? Volgens Baksteen kan een DC9 of aanverwant met 1 motor genoeg vaart houden om op te stijgen. Maar als een vliegtuig ineens in een valwind komt gaat ie tegen de grondquote:Op vrijdag 22 augustus 2008 18:42 schreef Strani het volgende:
[..]
In Faro ging het echter om een landing. Het blijft gewoon gissen maar de verwachting is dat men binnen een maand de oorzaak zal kennen, las ik.
Als hij al van de grond is wel ja. Maar wat nou als de motor op 4/5de van de start zijn vermogen verloor? De start afbreken gaat dan niet meer lukken, dus moet je de kist van de grond aftrekken om een ongeluk proberen te voorkomen. De kist gaat dan met te weinig snelheid te lucht in. Als de kist full loaded was met passagiers/vracht/bezine dan heb je best een groot probleem.quote:Op zaterdag 23 augustus 2008 14:01 schreef Freak187 het volgende:
Ieder vliegtuig kan met één motor uit ná V1 doorklimmen.
V1 is een gekozen snelheid waarbij je nog op de grond bent, en nog veilig kunt stoppen voor het einde van de baan. Na V1 te hebben bereikt zijn de protocollen dat je door moet vliegen en uit moet klimmen. Maar er zijn gangbare uitspraken van piloten die zeggen dat je toch maar beter de start kan afbreken als je nog niet airborne bent.quote:Op zaterdag 23 augustus 2008 16:49 schreef Dirk-Kuijt het volgende:
[..]
Als hij al van de grond is wel ja. Maar wat nou als de motor op 4/5de van de start zijn vermogen verloor? De start afbreken gaat dan niet meer lukken, dus moet je de kist van de grond aftrekken om een ongeluk proberen te voorkomen. De kist gaat dan met te weinig snelheid te lucht in. Als de kist full loaded was met passagiers/vracht/bezine dan heb je best een groot probleem.
Dit lijkt er dus op dat de take-off configuratie er niet goed uitzag. Want zonder slats en flaps geselecteerd is het voor een volgeladen vliegtuig zeer zeer moeilijk om op te stijgen, helemaal als de baan op een gegeven moment opraakt.quote:Op zaterdag 23 augustus 2008 18:13 schreef Nieuwschierig het volgende:
Het lijkt idd met de snelheid (oftewel gebrek aan lift) te maken te hebben.
CNN:
"Canary Islands regional President Paulino Rivero said after meeting with Spain's prime minister, Jose Luis Rodriguez Zapatero, that the latter had seen the video and described it as showing the plane using up all the runway as it tried to take off but then never reaching adequate altitude"
Q: Moet een piloot niet de start afbreken als de tijd (of afgelegde afstand) tot V1 te veel boven de vooraf berekende waarde komt?
Want vanaf een punt x gaat hij resterende baanlengte niet alleen gebruiken om V1/V2/VR te bereiken maar eet hij vervolgens zijn eigen remweg op. Ergens tussen V1 en punt x zou hij dan in de ankers moeten.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |