Het hopen is dat de straks teleurgestelde Ron Paul stemmers een stapje verder gaan kijken richting anarchokapitalisme.quote:Op maandag 17 december 2007 23:06 schreef HenriOsewoudt het volgende:
En ook dat ben ik met je eens. Het begon leuk maar inmiddels trekt het ook wel een hoop foute types zoals die 9/11 truthers enzo. Nevertheless, het is goed om te zien dat de vrijheidsgedachte nog niet helemáál dood is, het stemt wel hoopvol en het maakt het leuker om te volgen.
Gebeurd.quote:Op maandag 17 december 2007 23:21 schreef pberends het volgende:
Kan iemand die afbeeldingen die even zichtbaar laten maken...
en er moet nog een link naar het vorig topic bij.
Netjesquote:
Dat zo'n labiele Ron Paul-liefhebber nieuwsposter is, geeft het niveau van de FP goed weer.quote:Op maandag 17 december 2007 23:21 schreef pberends het volgende:
Kan iemand die afbeeldingen die even zichtbaar laten maken...
en er moet nog een link naar het vorig topic bij.
Dat zeg ik toch nergens? Hoogstwaarschijnlijk zou het Zuiden onder nationale dan wel internationale druk uiteindelijk de slavernij wel hebben afgeschaft. Ik denk echter wel dat de burgeroorlog de afschaffing heeft bespoedigd.quote:Op maandag 17 december 2007 23:11 schreef HenriOsewoudt het volgende:
[..]
Je denkt serieus dat men nu in Texas nog slaven had gehouden als die oorlog er niet geweest was, of gewonnen was door de Confederates?
Dat zal zeker wel, al waren daar dan wel 600.000 doden voor nodig. Begrijp me niet verkeerd, slavernij speelde zeker een grote rol in de burgeroorlog en je zult geen groter tegenstander van slavernij vinden dan ondergetekende. Maar uiteindelijk ging de oorlog om macht en hoewel de slavernij er inderdaad versneld door is afgeschaft heeft die machtsconcentratie in de eeuw erna voor weer hele andere, en minstens even bloedige en ellendige, problemen gezorgd.quote:Op maandag 17 december 2007 23:34 schreef Monolith het volgende:
Dat zeg ik toch nergens? Hoogstwaarschijnlijk zou het Zuiden onder nationale dan wel internationale druk uiteindelijk de slavernij wel hebben afgeschaft. Ik denk echter wel dat de burgeroorlog de afschaffing heeft bespoedigd.
Ga jij even lekker Paris Hilton-nieuws lezenquote:Op maandag 17 december 2007 23:30 schreef Zyggie het volgende:
[..]
Dat zo'n labiele Ron Paul-liefhebber nieuwsposter is, geeft het niveau van de FP goed weer.
Je bedoelt Hillary Clinton en Barack Obama? En ook aan de conservatieve kant zijn wel meer gematigde kandidaten, Gulliani bijvoorbeeld staat niet bekend als refo.quote:Op dinsdag 18 december 2007 00:23 schreef MrX1982 het volgende:
De keuze in Amerika is er een tussen de CU en SGP.
Waar zijn in Amerika de normale rechtse kandidaten zonder direct een christenfundamentalist te zijn?
Hillary en Obama zijn linksig. Misschien is Gulliani wel een goed voorbeeld hoewel zijn abortus standpunt richting christelijkfundamentalisme kruipt.quote:Op dinsdag 18 december 2007 00:32 schreef Shivo het volgende:
[..]
Je bedoelt Hillary Clinton en Barack Obama? En ook aan de conservatieve kant zijn wel meer gematigde kandidaten, Gulliani bijvoorbeeld staat niet bekend als refo.
Giuliani is pro-choice, dus wat bedoel je?quote:Op dinsdag 18 december 2007 00:40 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Hillary en Obama zijn linksig. Misschien is Gulliani wel een goed voorbeeld hoewel zijn abortus standpunt richting christelijkfundamentalisme kruipt.
Voor Amerikaanse begrippen gematigd maar ik vind zijn standpunt niet direct pro-choice.quote:Op dinsdag 18 december 2007 00:42 schreef Evil_Jur het volgende:
[..]
Giuliani is pro-choice, dus wat bedoel je?
Ik snap je niet. De restricties die hij voorstelt voor abortus zijn echt niet strenger zoals ze bijvoorbeeld in Nederland gelden hoor.quote:Op dinsdag 18 december 2007 00:45 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Voor Amerikaanse begrippen gematigd maar ik vind zijn standpunt niet direct pro-choice.
Het komt meer omdat hij loopt te koketteren met adopties ipv abortussen.quote:Op dinsdag 18 december 2007 00:50 schreef Evil_Jur het volgende:
[..]
Ik snap je niet. De restricties die hij voorstelt voor abortus zijn echt niet strenger zoals ze bijvoorbeeld in Nederland gelden hoor.
En dat is erg waarom? Verder steunt hij overheids geld voor abortussen, hij is tegen het verbieden van late termijn abortussen en ga zo maar door.quote:Op dinsdag 18 december 2007 00:54 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Het komt meer omdat hij loopt te koketteren met adopties ipv abortussen.
Hij moet eerst de Republikeinen achter zich krijgen. Dat lukt echt niet als je abortus je van het vindt. (Kan het me trouwens niet voorstellen dat er iemand is die dat vindt)quote:Op dinsdag 18 december 2007 00:54 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Het komt meer omdat hij loopt te koketteren met adopties ipv abortussen.
Abortus is leuk!quote:Op dinsdag 18 december 2007 01:28 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Hij moet eerst de Republikeinen achter zich krijgen. Dat lukt echt niet als je abortus je van het vindt. (Kan het me trouwens niet voorstellen dat er iemand is die dat vindt)
Maar jij telt niet mee als het om "iemand" gaat.quote:
Ik heb stemrechtquote:Op dinsdag 18 december 2007 01:33 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Maar jij telt niet mee als het om "iemand" gaat.
Ok, daar steek je nog goed tegen af.quote:Op maandag 17 december 2007 23:42 schreef pberends het volgende:
[..]
Ga jij even lekker Paris Hilton-nieuws lezen.
Dat vindt hij ook niet, maar hij staat er niet kompleet afwijzend tegenover. En hij is nog steeds een van de meest voorname republikeinse kandidaten. Niet alle republikeinen zullen op hun kandidaat vanwege alleen het abortus standpunt, of enig ander punt for that matter, het zal bij veel mensen toch om het totaalplaatje en het goed zitten van het haar gaan.quote:Op dinsdag 18 december 2007 01:28 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Hij moet eerst de Republikeinen achter zich krijgen. Dat lukt echt niet als je abortus je van het vindt. (Kan het me trouwens niet voorstellen dat er iemand is die dat vindt)
Klopt helemaal. Maar vergeleken met alle andere Republikeinse kandidaten staat hij op het gebied van abortus zwak. Over het algemeen stemmen Republikeinen immers voor een kandidaat die 100% tegen abortus is. Dat was ook de reden waarom Mitt Romney van pro-abortus naar pro-choice flipflopte. Echter, tegenover een Democratische kandidaat maakt hij met z'n standpunt juist meer kans, omdat hij zo Democraten/Independents en mensen die het nog niet weten voor zich kan winnen.quote:Op dinsdag 18 december 2007 02:57 schreef Shivo het volgende:
[..]
Dat vindt hij ook niet, maar hij staat er niet kompleet afwijzend tegenover. En hij is nog steeds een van de meest voorname republikeinse kandidaten. Niet alle republikeinen zullen op hun kandidaat vanwege alleen het abortus standpunt, of enig ander punt for that matter, het zal bij veel mensen toch om het totaalplaatje en het goed zitten van het haar gaan.
Even heel generaliserend nu; ik denk dat veel Amerikanen meer "Make-or-break-issues" hebben dan de meeste Nederlanders. Bijvoorbeeld dat ze alles aan een kandidaat prima vinden, behalve dat hij tegen wapenbezit is, dan wordt hij doorgestreept. Daarom zijn de kandidaten ook zo huiverig om zich daartegen uit te spreken denk ik. Zo is het misschien ook met abortus.quote:Op dinsdag 18 december 2007 02:57 schreef Shivo het volgende:
[..]
Dat vindt hij ook niet, maar hij staat er niet kompleet afwijzend tegenover. En hij is nog steeds een van de meest voorname republikeinse kandidaten. Niet alle republikeinen zullen op hun kandidaat vanwege alleen het abortus standpunt, of enig ander punt for that matter, het zal bij veel mensen toch om het totaalplaatje en het goed zitten van het haar gaan.
Ik ook.quote:Op dinsdag 18 december 2007 01:56 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Ik heb stemrecht
In Nederland dan
Ga je ook in de primaries stemmen?quote:Op dinsdag 18 december 2007 09:36 schreef maartena het volgende:
[..]
Ik ook.
Maar ook aan deze zijde van de plas. Heb in 2006 al gestemd, maar dit worden mijn eerste presidentsverkiezingen.
Die twee zijn hetzelfde. Ik neem aan dat je van pro-abortus naar pro-life bedoelde?quote:Op dinsdag 18 december 2007 03:37 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Klopt helemaal. Maar vergeleken met alle andere Republikeinse kandidaten staat hij op het gebied van abortus zwak. Over het algemeen stemmen Republikeinen immers voor een kandidaat die 100% tegen abortus is. Dat was ook de reden waarom Mitt Romney van pro-abortus naar pro-choice flipflopte. Echter, tegenover een Democratische kandidaat maakt hij met z'n standpunt juist meer kans, omdat hij zo Democraten/Independents en mensen die het nog niet weten voor zich kan winnen.
Ben nu geregged als non-affiliated. Moet ik me nog wel even reggen als R of D.quote:Op dinsdag 18 december 2007 09:41 schreef Evil_Jur het volgende:
Ga je ook in de primaries stemmen?
Ik zie adoptie niet direct als oplossing voor abortus. Het is nogal een ander soort keuze lijkt me. Hij steunt abortus niet ondubbelzinnig.quote:Op dinsdag 18 december 2007 00:58 schreef Evil_Jur het volgende:
[..]
En dat is erg waarom? Verder steunt hij overheids geld voor abortussen, hij is tegen het verbieden van late termijn abortussen en ga zo maar door.
Het lijkt me ook een vrij normaal standpunt om adoptie positiever te vinden dan abortus, vind jij van niet dan? En zelfs dan is het gewoon mierenneukerij want hij doet niets met dat idee, hij blijft abortus steunen.
Dat heeft een lange historie in Amerika waar wapenbezit first and foremost als het recht op zelfverdediging (niet in de laatste plaats tegen een al te tirannieke overheid) wordt gezien. Een situatie waarin alleen de (immer falende) overheid wapens mag bezitten wordt als zeer bedreigend ervaren en dat is het feitelijk ook.quote:Op dinsdag 18 december 2007 12:55 schreef ub40_bboy het volgende:
Wat ik niet snap aan Amerikanen is dat ze misdadigers het liefst zo lang mogelijk opsluiten en hun rechten afnemen. (stemrecht etc.) Maar ze niet het recht op het houden van een wapen onthouden. Toen Guliani daarvoor pleitte bij het youtube debat keken al de andere kandidaten erg verontwaardigd.
Jaja dat snap ik, maar waarom pakken ze die rechten niet af van misdadigers?quote:Op dinsdag 18 december 2007 13:43 schreef HenriOsewoudt het volgende:
[..]
Dat heeft een lange historie in Amerika waar wapenbezit first and foremost als het recht op zelfverdediging (niet in de laatste plaats tegen een al te tirannieke overheid) wordt gezien. Een situatie waarin alleen de (immer falende) overheid wapens mag bezitten wordt als zeer bedreigend ervaren en dat is het feitelijk ook.
Hoe bedoel je dat precies? Bij mijn weten mogen gevangenen geen wapen dragen hoor, zo gek is zelfs Amerika niet.quote:Op dinsdag 18 december 2007 14:10 schreef ub40_bboy het volgende:
Jaja dat snap ik, maar waarom pakken ze die rechten niet af van misdadigers?
Gewoon mensen met een strafblad bedoel ik. Die nu ook geen stemrecht in Florida (en heel Amerika?) meer hebben.quote:Op dinsdag 18 december 2007 14:14 schreef HenriOsewoudt het volgende:
[..]
Hoe bedoel je dat precies? Bij mijn weten mogen gevangenen geen wapen dragen hoor, zo gek is zelfs Amerika niet.
Mensen die veroordeeld zijn voor een misdaad mogen nooit meer legaal een wapen kopen (of een eerder aangekocht wapen bezitten of dragen). Niet dat het veel uitmaakt, net als in Nederland ga je naar de dealer op de hoek van de straat en je hebt zo een unregistered gun te pakken....quote:Op dinsdag 18 december 2007 14:10 schreef ub40_bboy het volgende:
Jaja dat snap ik, maar waarom pakken ze die rechten niet af van misdadigers?
Dit is NIET de oorspronkelijke reden echter. Deze reden is zo gegroeid zo tegen het einde van de 19e eeuw omdat het gevaar van Indianen geweken was, maar de oorspronkelijke reden waarom men een wapen voor zelfverdediging mocht dragen was omdat zelfs de meest begaanbare routes nog overvallen werden door boze indianen, en die waren niet al te vriendelijk met je scalp als ze je te pakken hadden.quote:Op dinsdag 18 december 2007 13:43 schreef HenriOsewoudt het volgende:
Dat heeft een lange historie in Amerika waar wapenbezit first and foremost als het recht op zelfverdediging (niet in de laatste plaats tegen een al te tirannieke overheid) wordt gezien. Een situatie waarin alleen de (immer falende) overheid wapens mag bezitten wordt als zeer bedreigend ervaren en dat is het feitelijk ook.
Met een strafblad kom je ook niet door de NICS heen hoor...quote:Op dinsdag 18 december 2007 15:35 schreef ub40_bboy het volgende:
[..]
Gewoon mensen met een strafblad bedoel ik. Die nu ook geen stemrecht in Florida (en heel Amerika?) meer hebben.
Sorry hoor, maar ik vind het een beetje storend dat je ieder kritisch geluid over abortus wilt afdoen als religieus extremisme. Waarom zou iemand in hemelsnaam moeten gaan juichen bij het idee van abortus?quote:Op dinsdag 18 december 2007 12:04 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Ik zie adoptie niet direct als oplossing voor abortus. Het is nogal een ander soort keuze lijkt me. Hij steunt abortus niet ondubbelzinnig.
Oke, dat wist ik niet. Was dat ten tijde van de film bowling for colombine ook al zo? Ik meende dat ik daarin had gezien dat misdadigers ook gewoon een pistool meekregen als zij een bankrekening openden bij een bepaalde bank.quote:Op dinsdag 18 december 2007 18:27 schreef Evil_Jur het volgende:
[..]
Met een strafblad kom je ook niet door de NICS heen hoor...
Films van Michael Moore moet je met een korreltje zout nemen.quote:Op dinsdag 18 december 2007 19:47 schreef ub40_bboy het volgende:
[..]
Oke, dat wist ik niet. Was dat ten tijde van de film bowling for colombine ook al zo? Ik meende dat ik daarin had gezien dat misdadigers ook gewoon een pistool meekregen als zij een bankrekening openden bij een bepaalde bank.
En kogels worden toch wel vrij verkocht?
Jazeker, dergelijke federale restricties zijn er al heel lang, het National Instant Criminal Background Check System is al verplicht sinds 1968.quote:Op dinsdag 18 december 2007 19:47 schreef ub40_bboy het volgende:
[..]
Oke, dat wist ik niet. Was dat ten tijde van de film bowling for colombine ook al zo? Ik meende dat ik daarin had gezien dat misdadigers ook gewoon een pistool meekregen als zij een bankrekening openden bij een bepaalde bank.
Munitie wordt in de meeste staten inderdaad vrij verkocht aan meerderjarigen.quote:Op dinsdag 18 december 2007 19:47 schreef ub40_bboy het volgende:
[..]
En kogels worden toch wel vrij verkocht?
Dat was nogal aangezet. Het stukje waar hij moest wachten omdat zijn strafblad e.d. gecontroleerd moesten worden was er voor het gemak even uitgelaten.quote:Op dinsdag 18 december 2007 19:47 schreef ub40_bboy het volgende:
[..]
Oke, dat wist ik niet. Was dat ten tijde van de film bowling for colombine ook al zo? Ik meende dat ik daarin had gezien dat misdadigers ook gewoon een pistool meekregen als zij een bankrekening openden bij een bepaalde bank.
Sterker nog, Republikeinen die VOOR abortus zijn maken geen schijn van kans. Andersom maken Democraten die VOOR een wapenverbod zijn ook geen schijn van kans.quote:Op dinsdag 18 december 2007 03:37 schreef Lyrebird het volgende:
Over het algemeen stemmen Republikeinen immers voor een kandidaat die 100% tegen abortus is.
Alhoewel een indrukwekkende film, geloof niet alles wat je ziet, want ook in die film (net zoals Fahrenheit 911) wordt enorm overdreven en gewoonweg gelogen. In de andere film die ik noemde werd beweerd dat er slechts 1 sherrif was die de gehele kust van Oregon patrouilleerde, en dat DUS terroristen heel makkelijk naar binnen kunnen varen. Wat in de film niet verteld werd is dat het niet de taak is van het sherrif's department om de kust te bewaken, maar de taak van de coast guard, en die hebben daar dus tientallen boten, en vele auto's rondrijden 24/7.quote:Op dinsdag 18 december 2007 19:47 schreef ub40_bboy het volgende:
was dat ten tijde van de film bowling for colombine ook al zo? Ik meende dat ik daarin had gezien dat misdadigers ook gewoon een pistool meekregen als zij een bankrekening openden bij een bepaalde bank.
Yep. In sommige staten moet je je licentie laten zien, maar in de meeste staten kan het gewoon.quote:En kogels worden toch wel vrij verkocht?
Ik hoop eerder dat ze erachter komen dat de ideeen van kapitalisme of het nou anarcho- of het 'gewone' kapitalisme leidt tot oorlog en onderdrukking.quote:Op maandag 17 december 2007 23:20 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Het hopen is dat de straks teleurgestelde Ron Paul stemmers een stapje verder gaan kijken richting anarchokapitalisme.
De Franse Revolutie ging ook met veel bloedvergieten gepaard, evenals de Oktoberrevolutie. Niemand zit op bloedvergieten te wachten maar je zult zien dat bepaalde reactionaire elementen als eerste geweld zullen gebruiken om hun macht te behouden, bovenstaande voorbeelden waren ook de machthebbers van toendertijd die met het geweld begonnen. Maar wat kenmerkt beide revoluties nou het meest? Het bloedvergieten of de uiteindelijke veranderingen?quote:Op maandag 17 december 2007 23:38 schreef HenriOsewoudt het volgende:
[..]
Dat zal zeker wel, al waren daar dan wel 600.000 doden voor nodig. Begrijp me niet verkeerd, slavernij speelde zeker een grote rol in de burgeroorlog en je zult geen groter tegenstander van slavernij vinden dan ondergetekende. Maar uiteindelijk ging de oorlog om macht en hoewel de slavernij er inderdaad versneld door is afgeschaft heeft die machtsconcentratie in de eeuw erna voor weer hele andere, en minstens even bloedige en ellendige, problemen gezorgd.
laat henriO het niet horen.quote:Op woensdag 19 december 2007 01:29 schreef rood_verzet het volgende:
[..]
Ik hoop eerder dat ze erachter komen dat de ideeen van kapitalisme of het nou anarcho- of het 'gewone' kapitalisme leidt tot oorlog en onderdrukking.
Of Lyrebird. Rood_Verzet, je spuisels horen niet thuis in dit toptic.quote:
Nou ik dit zo lees: Yup, we hebben al eens een Obama gehad. Ik vermoed dat Hillary Clinton veel steviger in d'r schoenen staat, plus dat ze al eens een 'health reform act' heeft zien sneuvelen.quote:Interesting Obama history
I’ve been alerted to an interesting Boston Globe article about Barack Obama’s role, when he was in the Illinois legislature, in the attempt to get the state committed to universal health care. It turns out that the story very much prefigures the debates we’re having right now.
Obama later watered down the bill after hearing from insurers and after a legal precedent surfaced during the debate indicating that it would be unconstitutional for one legislative assembly to pass a law requiring a future legislative assembly to craft a healthcare plan.
During debate on the bill on May 19, 2004, Obama portrayed himself as a conciliatory figure. He acknowledged that he had “worked diligently with the insurance industry,” as well as Republicans, to limit the legislation’s reach and noted that the bill had undergone a “complete restructuring” after industry representatives “legitimately” raised fears that it would result in a single-payer system.
“The original presentation of the bill was the House version that we radically changed - we radically changed - and we changed in response to concerns that were raised by the insurance industry,” Obama said, according to the session transcript.
To be fair, the piece also says this:
During debate over the Health Care Justice Act, Obama also attacked the insurers, accusing the industry of “fear-mongering” by claiming, even after he made changes they wanted, that the bill would lead to a government takeover.
This story gives a lot of context to the debate over health reform now. Obama clearly sees himself playing the same role as president that he did as a state legislator — as a broker among groups, including the insurance industry, as someone who can find a compromise solution that’s acceptable to a wide range of opinion.
My thoughts: being president isn’t at all like being a state legislator, Illinois Republicans aren’t like the national Republican party, 2009 won’t be 2003, and the insurance industry’s opposition to national health reform — which must, if it is to mean anything, strike deep at the industry’s fundamental business — will be much harsher than its opposition to a basically quite mild state-level reform effort.
The point is that if national health reform is going to happen, it will be as the result of a no-holds-barred fight of an entirely different order from what Obama saw in Illinois. The president’s role will have to be far more confrontational, involve far more twisting of arms and rallying of the public against the special interests, than Obama’s role as a state legislator in the Illinois case. And it will take place against a backdrop of fierce attacks not just from the industry but from Republicans who fear, rightly, that any kind of reform will move the country in a more liberal direction.
My worries about Obama are that he doesn’t seem to understand this — that he thinks that in 2009, as president, he can broker a national health care reform the same way that as a state legislator, in 2003, he brokered a deal that mollified the insurance industry. That’s a recipe for getting nowhere.
Ik kwam deze afbeelding tegen die de situatie wel aardig weergeeft:quote:Op dinsdag 18 december 2007 00:23 schreef MrX1982 het volgende:
De keuze in Amerika is er een tussen de CU en SGP.
Waar zijn in Amerika de normale rechtse kandidaten zonder direct een christenfundamentalist te zijn?
quote:Op vrijdag 21 december 2007 13:19 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ik kwam deze afbeelding tegen die de situatie wel aardig weergeeft:
[ afbeelding ]
Er is niets engers en gevaarlijker dan het non-aggression principe.quote:Op woensdag 19 december 2007 01:29 schreef rood_verzet het volgende:
[..]
Ik hoop eerder dat ze erachter komen dat de ideeen van kapitalisme of het nou anarcho- of het 'gewone' kapitalisme leidt tot oorlog en onderdrukking.
http://economistsview.typ(...)/crazy-views-on.htmlquote:
quote:Since several of the Republican presidential candidates regard creationism as a serious theory in biology, it should not be surprising that their economic views also have little connection to reality. In fact, the Republicans' test scores in biology are probably somewhat higher than in economics. Creationism is a minority view... By contrast, all of them seem to be spouting some pretty crazy views on the economy.
Oftewel, kunnen we die ron-paul-mythologisering eens achter ons laten?quote:Just a little lower down in the polls is a libertarian candidate named Ron Paul. Paul is best known for his vehemently isolationist foreign policy views. But his core supporters also thrill to his self-taught monetary views, which amount to a rejection of everything taught by modern economists from Alfred Marshall to Milton Friedman.
Huckabee and Paul have not the faintest idea of what they are talking about. The problem is not that their answers are wrong -- that can happen to anyone. The problem is that they don't understand the questions, and are too lazy or too arrogant to learn.
Leg uit aub.quote:Op vrijdag 21 december 2007 20:21 schreef Parabol het volgende:
Er is niets engers en gevaarlijker dan het non-aggression principe.
Ok. You just can't tell anymore these daysquote:Op vrijdag 21 december 2007 22:05 schreef Parabol het volgende:
Sarcasme, uiteraard.
Ron Paul, Guiliani, McCain, Hillary, Obama allemaal kandidaten aan beide zijden die niet religieus te noemen zijn.quote:Op dinsdag 18 december 2007 00:23 schreef MrX1982 het volgende:
De keuze in Amerika is er een tussen de CU en SGP.
Waar zijn in Amerika de normale rechtse kandidaten zonder direct een christenfundamentalist te zijn?
Ron Paul is voor kleine overheid, met grote tax-cuts en een begrotingsevenwicht. Met andere woorden bezuinigingen op de uitgaven.quote:Op vrijdag 21 december 2007 20:56 schreef gronk het volgende:
[..]
http://economistsview.typ(...)/crazy-views-on.html
[..]
[..]
Oftewel, kunnen we die ron-paul-mythologisering eens achter ons laten?
'Anti-immigratiepresidentskandidaat' stoptquote:Op vrijdag 21 december 2007 20:06 schreef Zyggie het volgende:
'VS door Irak op rand van bankroet'
Rudy Giuliani in het ziekenhuis
Er is jarenlang geroepen dat illegale migratie niet te stoppen was en dat we daarom illegalen maar aan een verblijfsvergunning moesten helpen. Het enige wat de overheid moest doen was de wet toepassen. Illegale arbeid is verboden.quote:Illegalen trekken massaal weg uit Arizona
zondag 23 december 2007 09:40
Illegale immigranten die in de Amerikaanse staat Arizona verblijven, gaan massaal terug naar hun eigen land of trekken naar een andere staat. Reden: de zwaar verscherpte wetgeving voor werkgevers.
De meeste Mexicanen komen Amerika binnen via Arizona
Dat meldt de Amerikaanse nieuwszender CNN zondag. De nieuwe wetgeving, die per 1 januari 2008 van kracht wordt, zorgt voor veel strengere straffen voor werkgevers die illegalen in dienst hebben.
Bedrijfsvergunning
Een bedrijf dat illegale werknemers voor zich heeft werken is tien dagen zijn vergunning kwijt en ligt in die periode compleet plat. Bij een tweede overtreding wordt de bedrijfsvergunning permanent ingetrokken.
Maandenlang wachtten de illegalen af wat er precies ging gebeuren, maar daar is nu verandering in gekomen. Volgens immigratie-advocaat Nacy-Jo Merritt, die hoofdzakelijk werkgevers verdedigt, zijn haar cliënten al begonnen met het ontslaan van illegale werknemers, omdat ze niet het risico willen lopen hun bedrijf kwijt te raken.
Mexico
Illegalen vertrekken vervolgens uit Arizona, omdat ze daar niet meer in hun levensonderhoud kunnen voorzien. Veel van hen gaan terug naar het land van herkomst, in dit geval voornamelijk Mexico.
De meeste illegale Mexicanen komen de grens met Amerika over bij Arizona en veel van hen blijven ' hangen' . De nieuwe wet moet er voor zorgen dat er minder illegalen naar Arizona komen of uit zichzelf weggaan.
Criminelen
Vertegenwoordiger van de staat Russell Pearce ontwierp de nieuwe wet. ' Ik hoop dat ze uit zichzelf ophoepelen. Ze hebben de wet overreden. Het zijn criminelen.'
Prima zaak. De mensen hier moeten leren om met geld om te gaan. We hebben een flinke recessie nodig.quote:Op zondag 23 december 2007 19:02 schreef gronk het volgende:
Gevolg: arbeid wordt duurder. Kunnen die amerikanen nu ook wel gebruiken, net nu de economie een nosedive maakt
Om de zoveel jaar is er wel weer een 'recessie', de VS heeft het vermogen om daar steeds weer uit te komen.quote:Op zondag 23 december 2007 19:19 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Prima zaak. De mensen hier moeten leren om met geld om te gaan. We hebben een flinke recessie nodig.
Gevolg: Amerikaanse bedrijven gaan hun middeleeuwse shit-jobs eindelijk door machines laten doen of ze gaan efficiënter werken. Hey, dat is een goed idee!quote:Op zondag 23 december 2007 19:02 schreef gronk het volgende:
Gevolg: arbeid wordt duurder. Kunnen die amerikanen nu ook wel gebruiken, net nu de economie een nosedive maakt
Ik zou wel eens cijfers willen zien hoeveel Mexicanen terug gaan naar hun land of hoeveel naar een andere staat gaan. Ik denk dat 95% van de Mexicanen die vertrekken naar een andere Amerikaanse staat gaan.quote:Op zondag 23 december 2007 19:00 schreef Lyrebird het volgende:
Over immigratie gesproken. Interessante ontwikkelingen in de VS op het gebied van migratie. Uit Elsevier:
[..]
Er is jarenlang geroepen dat illegale migratie niet te stoppen was en dat we daarom illegalen maar aan een verblijfsvergunning moesten helpen. Het enige wat de overheid moest doen was de wet toepassen. Illegale arbeid is verboden.
Lijkt me ook.quote:Op zondag 23 december 2007 20:18 schreef ub40_bboy het volgende:
[..]
Ik zou wel eens cijfers willen zien hoeveel Mexicanen terug gaan naar hun land of hoeveel naar een andere staat gaan. Ik denk dat 95% van de Mexicanen die vertrekken naar een andere Amerikaanse staat gaan.
Maar dan vraag ik mij weer af hoeveel van die Mexicanen echt teruggaan naar Mexico. Het is nu in ieder geval het probleem verplaatsen van Arizona naar andere staten dus inderdaad landelijk regelen.quote:Op zondag 23 december 2007 20:55 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Lijkt me ook.
Deze wet moet op federaal niveau aangenomen en toegepast worden. Dan hebben we dat hek ook niet meer nodig.
Edwards en corporate greed... Tikje hypocriet misschien, als je nagaat dat hij rijk is geworden met rechtszaken tegen grote bedrijven.quote:Op zondag 30 december 2007 18:19 schreef NLweltmeister het volgende:
John Edwards komt eraan, hij richt zich vooral op Corperate Greed, dat gaat er nu ook in als zoete koek met de huidige energie-prijzen.
Edwards eindigd iig hoger dan Hillary as 3 jan.
Laatst was er nog een poll waarin Obama een duidelijke voorsprong had. Het is compleet willekeurig nog.quote:Op maandag 31 december 2007 13:47 schreef Morendo het volgende:
Dit is een poll van 30 Dec. van Rasmussen Reports. Bij de Republeinen is het werkelijk super spannend. En ik vrees dat als Obama niet wint in Iowa of New Hampshire dat Clinton het kandidaatschap van haar partij al binnen heeft.
National Poll:
McCain 17%
Romney 16%
Huckabee 16%
Giuliani 15%
Thompson 12%
National Poll:
Clinton 42%
Obama 23%
Edwards 16%
Een duidelijk voorsprong in Iowa.quote:Op maandag 31 december 2007 13:50 schreef Evil_Jur het volgende:
[..]
Laatst was er nog een poll waarin Obama een duidelijke voorsprong had. Het is compleet willekeurig nog.
Dat filmpje is ook onderdeel van de Ron Paul-hypnose?quote:
Natuurlijk is het niet compleet willekeurig. In elke landelijke poll is Clinton ruim aan de leiding. Alleen in de staten met vroege voorverkiezingen is het wat spannender. Daarom is het essentieel dat Obama daar goed scoort, zodat hij "momentum" krijgt en daarop kan voortbouwen in andere staten. Als hem dat niet lukt dan is de strijd al gestreden.quote:Op maandag 31 december 2007 13:50 schreef Evil_Jur het volgende:
[..]
Laatst was er nog een poll waarin Obama een duidelijke voorsprong had. Het is compleet willekeurig nog.
http://www.reuters.com/article/politicsNews/idUSN2948587520071230quote:Clinton, a New York senator, led Sen. Barack Obama of Illinois 31 percent to 27 percent, with former North Carolina Sen. John Edwards a close third at 24 percent and no other Democratic contender registering in double-digits.
Huckabee, a former Arkansas governor, held a statistically insignificant one-point edge over former Massachusetts Gov. Mitt Romney, 29 percent to 28 percent. Arizona Sen. John McCain was a distant third with 11 percent.
Drie januari. In Amerika.quote:Op woensdag 2 januari 2008 17:22 schreef pberends het volgende:
Ik snap iets niet. Is die Iowa-verkiezing nu morgen (3 januari) of overmorgen (4 januari)?
3 Januari , Eastern Standard Time..... de stembussen zullen nog tot 02:00 Nederlandse tijd, 4 januari dus, open zijn, en tegen de tijd dat alle stemmen geteld zijn is het het Vrijdagochtend.quote:Op woensdag 2 januari 2008 17:22 schreef pberends het volgende:
Ik snap iets niet. Is die Iowa-verkiezing nu morgen (3 januari) of overmorgen (4 januari)?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |