FOK!forum / Planes, Trains & Automobiles / Het treinpics, -nieuws en praattopic deel 53
Dichterbijerdinsdag 13 maart 2007 @ 09:03

Hier alweer deel 53 in een succesvolle serie. Liefhebbers van de oude delen, komen hier aan hun trekken:

eerste topic, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53.

Om maar meteen met de deur in huis te vallen, een introductie van het meest gebruikte reizigersmat in Nederland. Goederenzut is wat minder intresse in, maar stel gerust je vraag Voor meer informatie kun je ook op de site van Rolandrail terecht.
Wat 'verdwenen' mat. soorten van enige tijd geleden als plan W, plan U of 1300-locs wordt ook niet op in gegaan, maar als iemand er wat meer van wil weten: de 'experts' lopen dit topic vaak genoeg tegen het lijf, dus vraag maar raak.

Dat 'de NS' niet meer overal rijdt, zal inmiddels wel bekend zijn. 'De NS' is inmiddels oa NS Reizigers en NS Internationaal. De andere reizigersvervoerders zijn Arriva, Connexxion, Syntus en vanaf 10 december Veolia. De enige treinen van NSR die nog in het noorden komen zijn de treinen Randstad-Amersfoort-Zwolle-Groningen/Leeuwarden en een extra stoptrein Zwolle-Groningen.

Voor het grensoverschrijdend verkeer rijden de volgende vervoerders:
Arriva rijdt op Nieuweschans-Leer, de NMBS rijdt op Maastricht-Luik en Roosendaal-Antwerpen.
DB Regionalbahn is te vinden op Heerlen-Aachen, Venlo-Hamm, en Enschede-Munster.
PEG deelt met DB Regio het stuk Enschede-Gronau, maar gaat vanuit daar naar Dortmund.
De andere twee grensovergangen wat het spoor betreft (Zevenaar-Emmerich en Oldenzaal-Bad Bentheim), wordt alleen overschreden door de ICE en een inmiddels gestopt Syntus-probeertraject, respectievelijk de internationale IC Berlijn-Schiphol. Verder rijden er via Roosendaal naast de stoptrein van de NMBS nog de internationale trein Amsterdam-Brussel en de Thalys naar Parijs.

Leuk en aardig allemaal natuurlijk, maar waarmee wordt dat allemaal gereden?


Laten we in het noorden beginnen met Arriva (Voorheen NoordNed, dochter van Arriva/NS). Arriva rijdt in het noorden de stoptreinen Leeuwarden-Stavoren, Leeuwarden-Harlingen, Leeuwarden-Groningen, Groningen-Roodeschool, Groningen-Delfzijl, Groningen-Nieuweschans-Leer en vanaf 10 december 2006 in de randstad op Dordrecht-Geldermalsen. Arriva voert de dienstregeling in het noorden momenteel uit met Wadlopers, Buffels en Spurts(GTW's). Voordat de concessie overging naar Arriva reed NoordNed op de noordelijke lijnen. Arriva huurt haar mat vooral van het Ierse bedrijf NS Financial services. De materieel inzet is als volgt: DM'90(Buffel) op Groningen-Leeuwarden, Spurts(GTW's)op Leeuwarden-Harlingen Haven, Groningen-Nieuweschans, Leeuwarden-Groningen en Groningen-Roodeschool en de wadloper, welke ook op de 2 laatstgenoemde trajecten rijdt, alsmede de overige trajecten van Arriva in het noorden.

Vanaf eind 2008 zullen er nieuwe GTW's gaan rijden op Dordrecht-Geldermalsen. Het betreft hier de elektrische variant. 5 maal GTWtype 2/8 en 5 maal 2/6. Tot die tijd rijdt Arriva hier met Plan V.

De Spurt(Stadler GTW) die sinds 5 november 2006 rijdt voor Arriva. De eerste treinen rijden tussen Groningen en Leer. De planning voor de invoering van de GTW's op de verschillende trajecten:
November 2006: Groningen-Nieuweschans-Leer
December week 50: Leeuwarden-Harlingen Haven
Mei 2007: Groningen-Roodeschool
Juli 2007: Leeuwarden-Stavoren
Augustus 2007: Groningen-Delfzijl
September 2007: Leeuwarden-Groningen

De serie van Arriva bestaat uit 2 verschillende type treinen.
- De GTW 2/6, 2 rijtuigen met motorwagen, nummers in de (10)2xx serie (al afgeleverd).
- De GTW 2/8, 3 rijtuigen met motorwagen, nummers in de (10)3xx serie.
Hieronder is een afbeelding te zien van het interieur van deze trein.




Syntus is actief in Twente en de Achterhoek op Arnhem-Wintersijk, Zutphen-Winterswijk, Zutphen-Oldenzaal en Arnhem-Tiel. Verder rijdt Syntus nog in naam van Connexxion op Almelo-Mariënberg in de spitsuren ter versterking. Syntus rijdt ook met DM90's gehuurd van NS, en met eigen spul: de lighttrain Lint's.


Bij velen bekend om het busvervoer, minder bekend als spoorbedrijf. Ze hebben ook maar twee lijntjes: Almelo-Marienberg en Amersfoort-Ede/Wageningen. Het eerst genoemde lijntje is een rustig enkelspoors lijntje door de Twentse venen. Verder stelt het geen drol voor, vooral vanwege de dramatisch slechte aansluitingen in Mariënberg.
Connexxion heeft twee DH1-wadlopers omgedoopt tot Veenexpress en voert daarnee de diensten uit. In de spits worden beide veenexpressen bijgestaan door een Lint van Syntus. In januari 2007 worden er op Almelo-Mariënberg nieuwe linten ingezet.
De tweede lijn is de valleilijn (kippenlijn), welke ligt tussen Ede/Wageningen en Amersfoort. Hier rijdt eerst nog Plan V, vanaf september 2007 wordt op deze lijn nieuw materieel, de Protos, ingezet.



Veolia is in Nederland wat betreft het gebruik van het spoor een nieuwkomer. Sinds 10 december onderhoudt dit Franse bedrijf de treindienst tussen Nijmegen en Roermond (Maaslijn) en tussen Maastricht Randwijck en Kerkrade Centrum (Heuvellandlijn). Hiervoor wordt in eerste instantie materieel gehuurd, wat er op neerkomt dat er op beide trajecten met bestaand NS-materieel gereden wordt, namelijk de DH1/2 (Wadloper) en Mat'64 (Plan V). Nadeel van de Wadlopers is dat ze te langzaam zijn, en dat er te weinig van zijn, waardoor de geplande kwartiersdienst op de Maaslijn niet gehaald kan worden.
Vanaf december 2007 wil Veolia op de Maaslijn gaan rijden met de Stadler GTW, net zo als Arriva heeft Veolia de GTW 2/6 en de GTW 2/8 besteld bij Stadler. De trein moet er zo uit gaan zien:


Over RandstadRail wordt in dit topic niet ingegaan. Er is een speciaal topic voor RandstadRail.
RandstadRail

Voor meer info: kijk op http://www.randstadrail.nl


Omdat de NS heel veel materieel bezit is het te veel om te vermelden in de OP. Op de FoK!Wiki is een speciale pagina ingericht waar meer informatie is te vinden over het materieel waarmee gereden word op de lijnen van de NS.

Naar de FoK!Wiki >>



Er zijn ook nog twee light-rail experimenten aan de gang: Gouda-Alphen a/d Rijn en Houten-Houten Castellum.
De tweede komt vooral doordat er geen tijd was om de huidige stoptreinen ook nog op Castellum te laten stoppen. Nu rijdt er een tram van de HTM (oorspronkelijk afkomstig uit Hannover), evenals op de Rijn-Gouwelijn, waar NS samenwerkt met de HTM. De laatste is zo'n succes dat inmiddels de helft van de reizigers aldaar een andere vorm van vervoer heeft gevonden.


Links: Het trammetje op Houten-Houten Castellum (foto: Ene Fles) Rechts: A32 tram op de Rijn-Gouwe-lijn.


NSI houdt zich vooral bezig met vier grensoverschrijdende verbindingen:
Amsterdam-Brussel (elk uur)
Amsterdam-Keulen (5x per dag)
Schiphol-Berlijn (4x per dag)
Amsterdam-Parijs (wisselend)

De verbinding naar België loopt goed en is altijd goed gevuld, net als de treinen naar Berlijn, al wil men graag laten geloven dat ze hier verlies op lijden. M.i.v. december 2003 is dus 1 van de 5 ritten geschrapt. M.i.v. december 2006 zal deze serie 140 gekoppeld worden aan het binnenlandse IC-net, met alle problemen van dien, als niet-koppelbaarheid met ICM (hoewel dat minder een probleem is doordat vanaf december 2006 Amersfoort-Amsterdam totaal los komt te liggen van de rest van de Noord-Oost IC’s) en het feit dat binnenlands treinen veel voller zitten dan deze Duitse 6 bakken (+3 Nederlandse versterkingsrijtuigen). Bovendien kunnen reizigers niet meer rechtstreeks van/naar Enschede.
De verbinding met Keulen wordt verzorgd door ICE's, wat vooralsnog geen doorslaand succes is, niet in de laatste plaats vanwege de prijs al is NSI tegenwoordig qua prijs met Ryanair/Easyjet aan het concurreren.

De loc kan in Nederland en België rijden (1500 en 3000V) en is eigendom van de NMBS. De rijtuigen zijn van NS (IRCm) en voorzien van een rode (NMBS kleur) raamband icm met het gele van NS. Regelmatig rijden er ook blauw-gele tussen, dat komt door de ombouwactie naar ICRm die ook voor het BNL-spul geldt.


Bij gebrek aan meerspanningslocs wordt de IC vanuit Berlijn in Bad Bentheim overgenomen door een Nederlandse loc.


Thalys.

Als er zaken zijn die verder nog onduidelijk zijn, vraag maar raak in dit topic!!
deze OP is hier te vinden

[ Bericht 6% gewijzigd door Dichterbijer op 13-03-2007 13:14:18 ]
Duveldinsdag 13 maart 2007 @ 09:10
Zo, nu eerst koffie.
Dichterbijerdinsdag 13 maart 2007 @ 09:17
Zo... de OP ff verkleint...ook al is ie nog best lang... maar hij is zeker twee scrolls korter

Koffie goed plan!
Peterseliemandinsdag 13 maart 2007 @ 10:10
De OP is zeker nog erg lang, maar wat maakt het uit

Gister de eerste wadloperloze dag op Leeuwarden - Groningen sinds behoorlijk wat jaren
Lucodinsdag 13 maart 2007 @ 10:39
Dit is dus de nog steeeds erg lange, maar desalwelteplus ingekorte OP?
sebabjedinsdag 13 maart 2007 @ 10:41
Weer drama vandaag op het spoor

10:04 uur Utrecht<->Schiphol/Amsterdam Door een aanrijding rijden er geen treinen tussen: * Amsterdam en Abcoude * Amsterdam Zuid en Abcoude Vertraging: 30-60 minuten. Er rijden minder Intercity's tussen Amsterdam en Utrecht. Deze rijden via een omgeleide route. Reisadvies: * Reizigers tussen Duivendrecht en Utrecht en tussen Schiphol en Utrecht kunnen omreizen via Hilversum.

10:15 uur Utrecht<->Leiden De beperkingen als gevolg van een defecte trein tussen Alphen aan den Rijn en Bodegraven zijn voorbij. Het treinverkeer wordt geleidelijk hervat.

09:00 uur Amsterdam<->Amersfoort<->Deventer Door herstelwerkzaamheden na een aanrijding rijden er minder treinen tussen: Amsterdam-Amersfoort-Deventer. Vertraging: 15-30 minuten. Prognose: * Het is onbekend hoelang deze situatie duurt.

13 maart Amsterdam<->Rotterdam<->Brussel Zuid Door logistieke problemen is er een aangepaste treindienst voor de internationale intercity's tussen Amsterdam en Rotterdam. Zie TT pag .
Dr_Flashdinsdag 13 maart 2007 @ 10:47
deels nog naweeën van gisteren natuurlijk he
Peterseliemandinsdag 13 maart 2007 @ 11:08
De laatste 2 wel ja. De aanrijding bij Muiderpoort en de uitgebrande benulux loc.
Peterseliemandinsdag 13 maart 2007 @ 11:13
Ik lees net op Somda dat vandaag de lijn Leeuwarden - groningen weer eens last had van een GTW die problemen had met de deuren. Het is al de zoveelste keer in korte tijd op dit traject dat de treindienst in de ochtend ernstig verstoord is.
Duveldinsdag 13 maart 2007 @ 11:16
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 11:08 schreef Peterselieman het volgende:
De laatste 2 wel ja. De aanrijding bij Muiderpoort en de uitgebrande benulux loc.
Wat is er met die 11.8 gebeurd? Heb ik even gemist...

Volgens mij zijn die logistieke problemen ook dat ze de Beneluxen niet volgens plan naar de Watergraafsmeer kunnen rijden, omdat er een trein op het te berijden spoor ligt.
Peterseliemandinsdag 13 maart 2007 @ 11:26
Vorige week heeft er in een benelux loc in België brand gewoed. Daardoor zijn er denk ik iets te weinig stammetjes voor de BNL. Welke dag weet ik niet meer, maar daardoor zou het kunnen komen
quote:
Materieeltekort Amsterdam-Rotterdam 13 maart
Tussen Amsterdam en Rotterdam moeten internationale reizigers rekening houden met een vertraging van 15 tot 30 minuten en extra overstappen.
Door materieeltekort rijden er op 13 maart tussen Amsterdam en Rotterdam geen internationale intercity's.
Prognose:
* dit duurt de hele dag.
Een bericht van gister
Dr_Flashdinsdag 13 maart 2007 @ 11:37
Wel raar dan, dat dat pas nu een probleem is
Peterseliemandinsdag 13 maart 2007 @ 11:39
Misschien nog een stammetje defect? Wie zal het zeggen.
Dichterbijerdinsdag 13 maart 2007 @ 12:43
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 10:39 schreef Luco het volgende:
Dit is dus de nog steeeds erg lange, maar desalwelteplus ingekorte OP?
wat is bij jullie kort

Denk dat we de hele Wiki zelf wel kunnen vullen met trein info... maar of daar de FoK!Wiki voor bedoeld is weet ik ook niet.

Maar dan kunnen we vanuit de OP linken naar die WIki gedeeltes.

[edit] Als ik het goed heb gelezen is het een algemene Wiki dus we kunnen daar dus zelf alles ingooien
Dr_Flashdinsdag 13 maart 2007 @ 12:54
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 12:43 schreef Dichterbijer het volgende:

[..]

wat is bij jullie kort
Zodra we de lengte van de OP niet meer in tariefeenheden hoeven uit te drukken
Dichterbijerdinsdag 13 maart 2007 @ 13:16
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 12:54 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Zodra we de lengte van de OP niet meer in tariefeenheden hoeven uit te drukken
* DING DONG * "Goedenmiddag Damen & Heren... Wij mogen u verblijden met een leuk dingetje.... vanaf heden is de OP ingekort! Voor meer informatie kijkt u boven aan deze pagina."
Duveldinsdag 13 maart 2007 @ 14:37
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 11:37 schreef Dr_Flash het volgende:
Wel raar dan, dat dat pas nu een probleem is
Als de Benelux op Asd aankomt, gaat ie altijd leeg naar de Wgm. Kering op Asd kan niet omdat er daar niet genoeg spoorcapaciteit is. Ik vermoed dat de huidige problemen er ook mee te maken hebben dat die ontspoorde dubbeldekker van gisteren de sporen naar Wgm verspert.
Dr_Flashdinsdag 13 maart 2007 @ 14:47
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 14:37 schreef Duvel het volgende:

[..]

Als de Benelux op Asd aankomt, gaat ie altijd leeg naar de Wgm. Kering op Asd kan niet omdat er daar niet genoeg spoorcapaciteit is. Ik vermoed dat de huidige problemen er ook mee te maken hebben dat die ontspoorde dubbeldekker van gisteren de sporen naar Wgm verspert.
Klinkt goed, maar dat staat dan dus los van die uitgefikte loc, toch?
En_iekadinsdag 13 maart 2007 @ 16:44
tvp
Brembodinsdag 13 maart 2007 @ 16:52
De foto's in de OP van dat mislukte tramlijntje , houten - houten castellum kunnen ook wel kleiner of naast elkaar

Vandaag trouwens perfecte aansluiting gehad in Ah waardoor ik 15 min eerder in Ut was! Mag gezegd worden! Toppie NS , ze bleven gewoon even wachten met de IC naar Den Haag Centraal op die van uit Zwolle!
Dichterbijerdinsdag 13 maart 2007 @ 17:18
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 16:52 schreef Brembo het volgende:
De foto's in de OP van dat mislukte tramlijntje , houten - houten castellum kunnen ook wel kleiner of naast elkaar
Die zijn al verkleind en staan al naast elkaar? Welke template gebruik je?
Duveldinsdag 13 maart 2007 @ 17:38
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 14:47 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Klinkt goed, maar dat staat dan dus los van die uitgefikte loc, toch?
Misschien een combinatie van twee problemen... Ik weet niet hoeveel 11.8'en ze nodig hebben voor de Beneluxdienst?
Peterseliemandinsdag 13 maart 2007 @ 17:44
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 17:18 schreef Dichterbijer het volgende:

[..]

Die zijn al verkleind en staan al naast elkaar? Welke template gebruik je?
Bij mij staan ze naast elkaar.

Nu vind ik de OP wel erg kort geworden
Duveldinsdag 13 maart 2007 @ 17:50
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 17:44 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Bij mij staan ze naast elkaar.

Nu vind ik de OP wel erg kort geworden
Stop of ik post 'm nog een keer!
Dr_Flashdinsdag 13 maart 2007 @ 18:07
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 17:44 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Bij mij staan ze naast elkaar.

Nu vind ik de OP wel erg kort geworden
Jankerd

Dr_Flashdinsdag 13 maart 2007 @ 18:08
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 17:38 schreef Duvel het volgende:

[..]

Misschien een combinatie van twee problemen... Ik weet niet hoeveel 11.8'en ze nodig hebben voor de Beneluxdienst?
Ik dacht zeven. Maar ik meen dat er in Brussel 3 op reserve staan en in Amsterdam 1. Onlangs ergens gelezen, geen idee meer waar
Peterseliemandinsdag 13 maart 2007 @ 18:10
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 17:50 schreef Duvel het volgende:

[..]

Stop of ik post 'm nog een keer!
Doe maar
Duveldinsdag 13 maart 2007 @ 18:31
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 18:08 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Ik dacht zeven. Maar ik meen dat er in Brussel 3 op reserve staan en in Amsterdam 1. Onlangs ergens gelezen, geen idee meer waar
In jouw sommetje kom ik tot elf, waar is de twaalfde?
Dr_Flashdinsdag 13 maart 2007 @ 18:45
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 18:31 schreef Duvel het volgende:

[..]

In jouw sommetje kom ik tot elf, waar is de twaalfde?
Uitgebrand vorige week, hoor ik net
DolfLundgrendinsdag 13 maart 2007 @ 18:50
Voor de liefhebbers die graag op de hoogte blijven:
De trein vertragings en problemen berichten
Areyoutalkingtomedinsdag 13 maart 2007 @ 18:52
Tyf eens op met die kuttreinen tussen leeuwarden en groningen ik wil de wadjes terug GTW valt hard tegen.
Peterseliemandinsdag 13 maart 2007 @ 18:57
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 18:50 schreef DolfLundgren het volgende:
Voor de liefhebbers die graag op de hoogte blijven:
De trein vertragings en problemen berichten
Handig voor de nummertjesfreaks
Dr_Flashdinsdag 13 maart 2007 @ 19:11
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 18:52 schreef Areyoutalkingtome het volgende:
Tyf eens op met die kuttreinen tussen leeuwarden en groningen ik wil de wadjes terug GTW valt hard tegen.
Ou-Tannudinsdag 13 maart 2007 @ 19:17
Trein met Vertagings Post
sebabjedinsdag 13 maart 2007 @ 19:19
Vandaag gelukkig niks meer gemerkt van de DDM-1 bij muiderpoort. De trein uit Amsterdam was mooi optijd

Alleen op de terugweg was de trein verlichting kapot
Dr_Flashdinsdag 13 maart 2007 @ 19:30
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 19:19 schreef sebabje het volgende:
Vandaag gelukkig niks meer gemerkt van de DDM-1 bij muiderpoort. De trein uit Amsterdam was mooi optijd


Tot na 17.00 zijn er IC's opgeheven die kant op hoor
Wadloperdinsdag 13 maart 2007 @ 19:36
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 18:52 schreef Areyoutalkingtome het volgende:
Tyf eens op met die kuttreinen tussen leeuwarden en groningen ik wil de wadjes terug GTW valt hard tegen.

Helaas doet de GTW echt zijn intrede in het Noorden, dus er is niet zoveel meer aan te doen
Duveldinsdag 13 maart 2007 @ 19:37
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 18:45 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Uitgebrand vorige week, hoor ik net
Lul!

Edit: ja godver, ik wil gewoon weten waardoor ie ontbrand is!

[ Bericht 9% gewijzigd door Duvel op 13-03-2007 19:43:38 ]
Dr_Flashdinsdag 13 maart 2007 @ 19:45
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 19:36 schreef Wadloper het volgende:

[..]


Helaas doet de GTW echt zijn intrede in het Noorden, dus er is niet zoveel meer aan te doen
GTW's zijn turbo-vette treinen man

Wordt hoog tijd dat die wadjes, die nooit gebouwd zijn voor meer dan "noodvoorziening" eruitgemikt worden
Dr_Flashdinsdag 13 maart 2007 @ 19:45
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 19:37 schreef Duvel het volgende:

[..]

Lul!

Edit: ja godver, ik wil gewoon weten waardoor ie ontbrand is!
Weet ik veel, dat weet bieslookgast wel neem ik aan
Areyoutalkingtomedinsdag 13 maart 2007 @ 19:45
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 19:45 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

GTW's zijn turbo-vette treinen man

Wordt hoog tijd dat die wadjes, die nooit gebouwd zijn voor meer dan "noodvoorziening" eruitgemikt worden
De dienstregeling liep met de wadjes een stuk beter dan dat deze nu doet.
Brembodinsdag 13 maart 2007 @ 19:46
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 19:45 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

GTW's zijn turbo-vette treinen man

Wordt hoog tijd dat die wadjes, die nooit gebouwd zijn voor meer dan "noodvoorziening" eruitgemikt worden
Noodvoorziening van meer dan 25 jaar , das toch redelijk wat voor die bus zonder rubberen banden.
Duveldinsdag 13 maart 2007 @ 19:47
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 19:46 schreef Brembo het volgende:

[..]

Noodvoorziening van meer dan 25 jaar , das toch redelijk wat voor die bus zonder rubberen banden.
Dat pleit voor de fabrikant hè!
Dr_Flashdinsdag 13 maart 2007 @ 19:48
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 19:46 schreef Brembo het volgende:

[..]

Noodvoorziening van meer dan 25 jaar ,
Ja, waarvan zeker 10 jaar blessuretijd inmiddels
sebabjedinsdag 13 maart 2007 @ 20:11
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 19:30 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]



Tot na 17.00 zijn er IC's opgeheven die kant op hoor
Daarom zijn er ook vlavlips op dat traject

Ik kwam uit hoofddorp van schooltje richting baarn dus zit haast nooit in een IC tenzij ik vanaf Amersfoort reis
Peterseliemandinsdag 13 maart 2007 @ 20:14
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 19:45 schreef Areyoutalkingtome het volgende:

[..]


De dienstregeling liep met de wadjes een stuk beter dan dat deze nu doet.
Daarin moet ik je deze weken gelijk in geven. Soms is het echt belabberd op Lw-Gn. Uiteindelijk komt het wel weer goed. Maar wat te denken van de wadjes op de maaslijn vandaag. De vertragingen rijgen zich aaneen.
Ou-Tannudinsdag 13 maart 2007 @ 20:58
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 20:14 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Daarin moet ik je deze weken gelijk in geven. Soms is het echt belabberd op Lw-Gn. Uiteindelijk komt het wel weer goed. Maar wat te denken van de wadjes op de maaslijn vandaag. De vertragingen rijgen zich aaneen.
Tijd om een Wadje te moddem zodat die 160 kan xD
Dr_Flashdinsdag 13 maart 2007 @ 21:01
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 20:58 schreef Ou-Tannu het volgende:

[..]

Tijd om een Wadje te moddem zodat die 160 kan xD
Ik begin vast


Peterseliemandinsdag 13 maart 2007 @ 21:03
Met alleen die aerodynamische ingrepen red je het niet. Die flappen remmen m eerder af De stellen hoeven maar 154 te kunnen voor een fatsoenlijke uitvoering van de dienstregeling 140 km/h +10%.
Dr_Flashdinsdag 13 maart 2007 @ 21:04
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 21:03 schreef Peterselieman het volgende:
Met alleen die aerodynamische ingrepen red je het niet. Die flappen remmen m eerder af De stellen hoeven maar 154 te kunnen voor een fatsoenlijke uitvoering van de dienstregeling 140 km/h +10%.
"die flappen" zijn natuurlijk verstelbaar eh
Peterseliemandinsdag 13 maart 2007 @ 21:06
Dr_Flashdinsdag 13 maart 2007 @ 21:10
ja, zo haal je de 160 wel
Peterseliemandinsdag 13 maart 2007 @ 21:11
quote:
ProRail

PlaatsUtrecht
Datum 13 maart 2007

Aanpassingen treindienst op woensdag 14 maart 2007

Calamiteiten:

13 maart
Amersfoort<->Amsterdam

Door herstelwerkzaamheden na een aanrijding rijden er tussen Amsterdam en Amersfoort geen intercity's.

Vertraging: 15-30 minuten.

Reisadvies:
Doorgaande reizigers tussen Amsterdam en Amersfoort kunnen omreizen via Utrecht Centraal.

Prognose:
Dit duurt naar verwachting tot in de loop van het weekeinde.
Gaat lekker zo
Peterseliemandinsdag 13 maart 2007 @ 21:12
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 21:10 schreef Dr_Flash het volgende:
ja, zo haal je de 160 wel
Je kunt het altijd proberen
Dr_Flashdinsdag 13 maart 2007 @ 21:12
in de loop van het weekeinde?

opzouten met die ongein, ze kunnen sowieso veul beter omreizen via Shl of Dvd dan Ut

en morgenochtend uiterlijk moet het klaar zijn met die vingerverfbrigade godverju
Brembodinsdag 13 maart 2007 @ 21:20
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 21:03 schreef Peterselieman het volgende:
Met alleen die aerodynamische ingrepen red je het niet. Die flappen remmen m eerder af De stellen hoeven maar 154 te kunnen voor een fatsoenlijke uitvoering van de dienstregeling 140 km/h +10%.
Gewoon een dieselloc er achter plakken, en hopen dat het de 140 km/h haalt!
Peterseliemandinsdag 13 maart 2007 @ 21:23
Nog beter: Er een trek-trek setje van maken
verzameldirkdinsdag 13 maart 2007 @ 21:46
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 19:45 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]


Wordt hoog tijd dat die wadjes, die nooit gebouwd zijn voor meer dan "noodvoorziening" eruitgemikt worden
Hoe kom je daar in vredesnaam op.
Deze treinen zijn in Duitsland op grote schaal gebouwd en bevallen prima.
Als je niets van treinen weet moet je niet zomaar iets roepen.
Dit had ik niet van jou verwacht fles.
Dr_Flashdinsdag 13 maart 2007 @ 22:24
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 21:46 schreef verzameldirk het volgende:

[..]

Hoe kom je daar in vredesnaam op.
Deze treinen zijn in Duitsland op grote schaal gebouwd en bevallen prima.
Als je niets van treinen weet moet je niet zomaar iets roepen.
Dit had ik niet van jou verwacht fles.
Wat jij wil hoor schat
Ou-Tannudinsdag 13 maart 2007 @ 23:41


dan maar?

ja slechte fotosoep! i know
Wadloperwoensdag 14 maart 2007 @ 07:14
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 19:45 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Weet ik veel, dat weet bieslookgast wel neem ik aan
Zug-Chefwoensdag 14 maart 2007 @ 08:04
Meuh
Duvelwoensdag 14 maart 2007 @ 09:28
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 21:46 schreef verzameldirk het volgende:

[..]

Hoe kom je daar in vredesnaam op.
Deze treinen zijn in Duitsland op grote schaal gebouwd en bevallen prima.
Als je niets van treinen weet moet je niet zomaar iets roepen.
Dit had ik niet van jou verwacht fles.
De uitvoering van de Wadlopers in Nederland is de ernstig uitgeklede versie van die Duitse dingen. Er werd niet voor niets een lading reservemotoren bij geleverd. De Wadlopers moesten zo goedkoop mogelijk zijn om nog treinen te kunnen laten rijden in het noorden, anders had NS die lijnen gesloten. De Wadlopers als noodvoorziening zien is misschien wat kort door de bocht, maar als robuuste oplossing waren ze niet bedoeld.
Ou-Tannuwoensdag 14 maart 2007 @ 09:38
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 09:28 schreef Duvel het volgende:

[..]

De uitvoering van de Wadlopers in Nederland is de ernstig uitgeklede versie van die Duitse dingen. Er werd niet voor niets een lading reservemotoren bij geleverd. De Wadlopers moesten zo goedkoop mogelijk zijn om nog treinen te kunnen laten rijden in het noorden, anders had NS die lijnen gesloten. De Wadlopers als noodvoorziening zien is misschien wat kort door de bocht, maar als robuuste oplossing waren ze niet bedoeld.
idd! dr gingen ook niet voor niks 4 of 5 kapot na aanreiding met een KOE!
radlahwoensdag 14 maart 2007 @ 09:43
en dan over die wissels nog maar te zwijgen
Ou-Tannuwoensdag 14 maart 2007 @ 09:50
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 09:43 schreef radlah het volgende:
en dan over die wissels nog maar te zwijgen
gewoon spoorverdubbeling! en een draad er boven!

beter voor t milieu!
Duvelwoensdag 14 maart 2007 @ 09:56
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 09:50 schreef Ou-Tannu het volgende:

[..]

gewoon spoorverdubbeling! en een draad er boven!

beter voor t milieu!
En voor mijn portemonnee.
Duvelwoensdag 14 maart 2007 @ 09:56
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 09:38 schreef Ou-Tannu het volgende:

[..]

idd! dr gingen ook niet voor niks 4 of 5 kapot na aanreiding met een KOE!
Dat was niet één koe, maar een kudde, bij Camminghaburen toch?
Ou-Tannuwoensdag 14 maart 2007 @ 09:58
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 09:56 schreef Duvel het volgende:

[..]

Dat was niet één koe, maar een kudde, bij Camminghaburen toch?
gfi,

was in de tijd van koploper trekken :p
Ou-Tannuwoensdag 14 maart 2007 @ 10:03





zo was weer tijd voor wat foto materiaal in dit topic :p

[ Bericht 34% gewijzigd door Ou-Tannu op 14-03-2007 10:57:33 ]
Peterseliemanwoensdag 14 maart 2007 @ 10:14
Mooi he die Kikkers

@Fles: Ik weet niet wat er precies met de BNL loc gebeurd is. Elders zullen ze het wel weten.
Zug-Chefwoensdag 14 maart 2007 @ 10:29
Mooie kikkers inderdaad

Van mij komen vanmiddag ofzo ook nog wat fotootjes van gisteren. Marathon Dordrecht Zuid voldaan, 8:30 tot 18:00
Brembowoensdag 14 maart 2007 @ 10:52
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 09:50 schreef Ou-Tannu het volgende:

[..]

gewoon spoorverdubbeling! en een draad er boven!

beter voor t milieu!
Mwah ik denk dat tegenwoordig diesel rijden net zo goedkoop is als energie-opwekken en transporteren. Dat 1,5 KV netwerk kost echt bakken met geld!
Duvelwoensdag 14 maart 2007 @ 11:13
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 10:52 schreef Brembo het volgende:

[..]

Mwah ik denk dat tegenwoordig diesel rijden net zo goedkoop is als energie-opwekken en transporteren. Dat 1,5 KV netwerk kost echt bakken met geld!
Ja, de stijgende dieselprijzen niet meegerekend zeker?
Ou-Tannuwoensdag 14 maart 2007 @ 11:16
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 11:13 schreef Duvel het volgende:

[..]

Ja, de stijgende dieselprijzen niet meegerekend zeker?
hebben treinen wel ROETFILTERS?
Peterseliemanwoensdag 14 maart 2007 @ 11:19
Waarschijnlijk de nieuwste diesels wel. Ik las op somda dat de GTW mogelijk 1:0,8 loopt. Als dat zo is, dan zuipt dat ding echt veel, zelfs als dat het verbruik is van de 2 motoren bij elkaar opgeteld.
Peterseliemanwoensdag 14 maart 2007 @ 11:21
Heel wat historische platen Ou-Tannu. Zo zul je ze niet snel meer kunnen maken. (zeker niet omdat de 3225 niet meer in het noorden rijdt )
Ou-Tannuwoensdag 14 maart 2007 @ 11:22
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 11:21 schreef Peterselieman het volgende:
Heel wat historische platen Ou-Tannu. Zo zul je ze niet snel meer kunnen maken. (zeker niet omdat de 3225 niet meer in het noorden rijdt )
Oude doos open trekken eh :p
Ou-Tannuwoensdag 14 maart 2007 @ 11:23
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 11:19 schreef Peterselieman het volgende:
Waarschijnlijk de nieuwste diesels wel. Ik las op somda dat de GTW mogelijk 1:0,8 loopt. Als dat zo is, dan zuipt dat ding echt veel, zelfs als dat het verbruik is van de 2 motoren bij elkaar opgeteld.
meen je niet?


snel elektrificeren.. en elektrische motorbakken bestellen.. kunnen de dieselblokken bij veolia
Dr_Flashwoensdag 14 maart 2007 @ 12:39
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 10:14 schreef Peterselieman het volgende:
Mooi he die Kikkers

@Fles: Ik weet niet wat er precies met de BNL loc gebeurd is. Elders zullen ze het wel weten.
Oh okee, komt wel dan

even heel wat anders, waar ik me behoorlijk aan irriteer is dat het ENIGE toilet in de Veetjes van connexxion op de valleilijn is dichtgespijkerd en voorzien van een bordje "SCHOONMAAKKAST"
Peterseliemanwoensdag 14 maart 2007 @ 12:42
Pure bezuinigingsmaatregel
Dr_Flashwoensdag 14 maart 2007 @ 12:45
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 12:42 schreef Peterselieman het volgende:
Pure bezuinigingsmaatregel
Dan leg ik wel een keutel op het balkon in het vervolg
Duvelwoensdag 14 maart 2007 @ 13:17
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 12:45 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Dan leg ik wel een keutel op het balkon in het vervolg
Heb jij niet zo'n sleutel waarmee je de plee in kunt dan? Of hebben ze 't slot vervangen?
Dr_Flashwoensdag 14 maart 2007 @ 13:40
nee zo'n sleutel heb ik niet, en misschien is ook wel het slot vervangen, dat weet ik niet
Ou-Tannuwoensdag 14 maart 2007 @ 13:48
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 13:40 schreef Dr_Flash het volgende:
nee zo'n sleutel heb ik niet, en misschien is ook wel het slot vervangen, dat weet ik niet
ik heb wel een driehoeksleuteltje
Dr_Flashwoensdag 14 maart 2007 @ 13:53
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 13:48 schreef Ou-Tannu het volgende:

[..]

ik heb wel een driehoeksleuteltje
Daar heb je alleen in Rusland wat aan dacht ik
Bigswoensdag 14 maart 2007 @ 13:58
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 11:19 schreef Peterselieman het volgende:
Waarschijnlijk de nieuwste diesels wel. Ik las op somda dat de GTW mogelijk 1:0,8 loopt. Als dat zo is, dan zuipt dat ding echt veel, zelfs als dat het verbruik is van de 2 motoren bij elkaar opgeteld.
1:0,8 is best netjes toch? Ik dacht dat de Plan U's vroeger 1:0,25 reden.
Wadloperwoensdag 14 maart 2007 @ 14:01
Hoeveel zuipt een wadloper of DM'90 stel eigenlijk? Daar ben ik nu ook wel benieuwd naar
Dr_Flashwoensdag 14 maart 2007 @ 14:03
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 14:01 schreef Wadloper het volgende:
Hoeveel zuipt een wadloper of DM'90 stel eigenlijk? Daar ben ik nu ook wel benieuwd naar
Ja of een Class 66 met een doorsnee kolentrein aan de haak?
Ou-Tannuwoensdag 14 maart 2007 @ 14:28
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 13:53 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Daar heb je alleen in Rusland wat aan dacht ik
dunno,, dr gaat veel gemeente eigendom mee open hoor
tomme6woensdag 14 maart 2007 @ 16:21
quote:
Op dinsdag 13 maart 2007 13:16 schreef Dichterbijer het volgende:

[..]

* DING DONG * "Goedenmiddag Damen & Heren... Wij mogen u verblijden met een leuk dingetje.... vanaf heden is de OP ingekort! Voor meer informatie kijkt u boven aan deze pagina."
Herhaling: "Goedenmiddag Damen & Heren... Wij mogen u verblijden met een leuk dingetje.... vanaf heden is de OP ingekort! Voor meer informatie kijkt u boven aan deze pagina."
Brembowoensdag 14 maart 2007 @ 16:23
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 14:03 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Ja of een Class 66 met een doorsnee kolentrein aan de haak?
1:0,1 of zo .

Is ooit wel ergens gepost, ik dacht dat een DM'90 ongeveer ook 1:1 loopt. En btw 1:1 is echt wel zuinig voor zo'n blok lomp staal, vergeet niet dat je bij elektrische energie misschien maar 25 % nuttig gebruikt wordt van wat er aan kolen in gaat!

Oftewel remedie, rijden op kolen .
ReisTwoensdag 14 maart 2007 @ 16:26
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 12:39 schreef Dr_Flash het volgende:even heel wat anders, waar ik me behoorlijk aan irriteer is dat het ENIGE toilet in de Veetjes van connexxion op de valleilijn is dichtgespijkerd en voorzien van een bordje "SCHOONMAAKKAST"
Connexxion zal wel niet verplicht zijn treinen met toilletten in te zetten, in de Protosjes komt tenslotte ook geen toilet, als ik de plattegrond zo zie.

Als ze die toiletten nu nog wel zouden gebruiken in de V-tjes, maar in de nieuwe stellen dus niet meer, zouden ze halverwege de concessie ineens de toiletten afschaffen, en dat kan natuurlijk niet he (net zoiets als dat de stoptrein Utrecht-Rotterdam officieel al is opgeheven, maar gewoon nog rijdt tot ergens in april).
Ou-Tannuwoensdag 14 maart 2007 @ 17:46
in een SPURT zitten ze wel, alleen elke keer als ik er in kom zijn ze op slot ?
Brembowoensdag 14 maart 2007 @ 17:56
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 17:46 schreef Ou-Tannu het volgende:
in een SPURT zitten ze wel, alleen elke keer als ik er in kom zijn ze op slot ?
Alsof er geld is voor de schoonmaak!
Ou-Tannuwoensdag 14 maart 2007 @ 17:58
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 17:56 schreef Brembo het volgende:

[..]

Alsof er geld is voor de schoonmaak!
Whehehehehe! zeiken in een wadloper is best humor, omdat t recht naar beneden stuitert :p
Peterseliemanwoensdag 14 maart 2007 @ 18:08
Het zou moeten werken in de GTW. Het is een rolstoelvriendelijk toilet, misschien ben je wel niet vriendelijk genoeg tegen het toilet en accepteert ie je Sesam open U niet
Ou-Tannuwoensdag 14 maart 2007 @ 18:14
als ik weer eens GTW zal ik wel ff weer kijken :p

valt me wel op.. plee in een wadje is wel ranzig schoon tov in een ICM etc
Wadloperwoensdag 14 maart 2007 @ 18:22
Zitten in de Protos dingen van die lounchbanken ofzo?
Tenminste, als ik zo kijk op die plattegrond
Peterseliemanwoensdag 14 maart 2007 @ 18:25
Dat is wel de bedoeling ja. Het is bedoeld om de jeugd te vermaken onderweg (lees: rustig te houden, zodat ze geen vernielingen plegen).
Ou-Tannuwoensdag 14 maart 2007 @ 18:56
kwam toch ook draadloos netwerk in de protos?
Dichterbijerwoensdag 14 maart 2007 @ 19:23
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 18:22 schreef Wadloper het volgende:
Zitten in de Protos dingen van die lounchbanken ofzo?
Tenminste, als ik zo kijk op die plattegrond
Dan zit ik volgens mij nog liever in een normaal stoeltje dan op zo'n lounchbank,,, een ongeluk en je vliegt helemal door de hele trein dan heen.
sebabjewoensdag 14 maart 2007 @ 19:25
Vandaag weer dezelfde vlavlip als gister, waar de verlichting het niet van deed

NEDTrain reviseer die trein eens... Deze staat al een tijdje op de lijst
Ou-Tannuwoensdag 14 maart 2007 @ 19:29
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 19:25 schreef sebabje het volgende:
Vandaag weer dezelfde vlavlip als gister, waar de verlichting het niet van deed

NEDTrain reviseer die trein eens... Deze staat al een tijdje op de lijst
heb je overdag dan verlichting nodig?
thats-mewoensdag 14 maart 2007 @ 19:42
-- Vanochtend trein 7019 net na vertrek uit Wierden kwam de conducteur lang kaartje controleren (gebeurt niet vaak zo 's ochtends) Vroeg een mede reiziger of de trein door reed naar Hengelo, dit kon de conducteur bevestigen. Bij aankomst Almelo uitgestapt omdat ik de 141 wou nemen. Riep de conducteur een paar keer dat deze trein door reed als stopper naar Hengelo, en dat de CTA bakken niet kloppte. Dus een paar mensen zijn ingestapt. Word omgeroepen dat op spoor 2B gereed staat de stoptrein naar Enschede. Dat was dus dezelfde trein waarvan dan conducteur zegt dat die naar Hengelo gaat? Vond het maar vreemd. (denk niet dat die is door gereden naar Enschede omdat ik hem daar niet heb gezien)
Ik ben even later in de 141 gestapt en in hengelo maar uitgestapt om de 10141 te nemen. Klinkt er de INT omroep/geluid/ding/piep dat de mensen die De IC (10141) naar enschede willen nemen helemaal naar voren moeten lopen om in te stappen, nu doe ik dat normaal ook altijd omdat het daar veel rustigere is (behalve vandaag dan). Word er even later nog een keer in de trein omgeroepen dat dit de IC is en niet stopt te esd maar daar voorbij rijd en dat over enkele minuten de stoptrein naar Enschede vertrekt die daar wel stopt. Toen reden we eindelijk weg. Toen we Enschede binnen reden werd er omgeroepen dat we es naarderden en dat we uit moesten stappen (dit alles was slecht verstaanbaar). 2 minuten later werd er weer omgeroepen (bijna schreeuwen Smile ) dat we in Enschede waren dat dit de eindebestemming is en dat je kunt op spoor 5 kunt overstapppen op de trein naar Gronau. Was nu in elk geval duidelijk. Smile

-- Bij aankomst op station Enschede (toen ik weer naar huis ging) zag ik dat trein 7958 werd gereden door 3413, wat ik vreemd is omdat het normaal met 2 stellen word gereden. Toen maar plaats genomen in nog bijna lege trein. Bij vertrek was dat al anders, bij Enschede Drienerloo werd het echt vol, (was evenement bij het Arke Stadion 'Fc twente'). Maar het meeren deel kon nog zitten, toen bij Hengelo zijn er veel mensen uitgestapt, maar nog meer ingestapt en werd het dus erg vol in de trein. Na vertrek uit Hengelo werd netjes omgeroepen dat het andere stel er af was gehaald omdat deze defect was, en boden ze ook excuses aan voor de grote drukte in de trein. Dat was netjes. De rest van de reis zelfde drukte gebleven. Toen ik in wierden uitstapte en langs de trein liep zag ik dat zo goed als alle stoelen waren benut (1ste+2de klas). En dat er ook nog genoeg mensen moesten staan.
Was dus een gezellig knusse reis.
Peterseliemanwoensdag 14 maart 2007 @ 19:46
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 19:25 schreef sebabje het volgende:
Vandaag weer dezelfde vlavlip als gister, waar de verlichting het niet van deed

NEDTrain reviseer die trein eens... Deze staat al een tijdje op de lijst
De Vlavlips zijn allemaal al gereviseerd. Het normale onderhoud gebeurt vanwege het personeelstekort bij NedTrain en het beschikbaar zijn van zoveel mogelijk stellen, vaak iets later dan eigenlijk kan, mits de defecten niet te groot zijn natuurlijk

@Thats-me: Lekker duidelijk allemaal.
thats-mewoensdag 14 maart 2007 @ 20:00
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 19:46 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

....

@Thats-me: Lekker duidelijk allemaal.
Niet he, dacht ik ook toen ik het aan het na lezen was
Dr_Flashwoensdag 14 maart 2007 @ 20:01
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 19:23 schreef Dichterbijer het volgende:

[..]

Dan zit ik volgens mij nog liever in een normaal stoeltje dan op zo'n lounchbank,,, een ongeluk en je vliegt helemal door de hele trein dan heen.
Boejje, die staanbar in de DM90 gaat ook al jaren goed
Dr_Flashwoensdag 14 maart 2007 @ 20:02
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 20:00 schreef thats-me het volgende:

[..]

Niet he, dacht ik ook toen ik het aan het na lezen was
Doe je soms mee met whatpulse of zo?
Zug-Chefwoensdag 14 maart 2007 @ 20:05
Goedenavond
Ou-Tannuwoensdag 14 maart 2007 @ 20:09
ah k vroeg me al af waar je bleef zug :p
Zug-Chefwoensdag 14 maart 2007 @ 20:12
Mja lange dag op skoalle gehad. Ik ga zo beginnen met foto's bewerken
Peterseliemanwoensdag 14 maart 2007 @ 20:14
Je hebt het ook zo druk met je opleiding
Zug-Chefwoensdag 14 maart 2007 @ 20:23
nou heb vandaag en maandag trouwens ook van 8:30 tot 18:30 op school gezeten heur!
Ou-Tannuwoensdag 14 maart 2007 @ 20:23
idd :p
Peterseliemanwoensdag 14 maart 2007 @ 20:26
Dat zijn veel meer uren op een dag dan dat ik in een week heb

Wel moet ik heel veel aan zelfstudie doen, waardoor van reizen niets terecht komt he
Zug-Chefwoensdag 14 maart 2007 @ 20:32
En weer een springer tussen Akkrum en Leeuwarden !
Peterseliemanwoensdag 14 maart 2007 @ 20:36
Dat meen je niet. Het is de laatste tijd behoorlijk raak in Fryslân
sebabjewoensdag 14 maart 2007 @ 20:38
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 19:29 schreef Ou-Tannu het volgende:

[..]

heb je overdag dan verlichting nodig?
Wel in het donker

Vandaag ook weer een springer op Hoofddorp midden op het station net toen ik naar huis ging
Zug-Chefwoensdag 14 maart 2007 @ 20:39
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 20:36 schreef Peterselieman het volgende:
Dat meen je niet. Het is de laatste tijd behoorlijk raak in Fryslân
2e in 10 dagen
Peterseliemanwoensdag 14 maart 2007 @ 20:42
Die botsing van een GTW tussen Dronrijp en Frankeker was ook een aanrijding met een persoon. Ik weet niet onder welk kopje dit valt, maar als dat een springer was, dan was dat de 3e in iets meer dan een week.
Ou-Tannuwoensdag 14 maart 2007 @ 20:44
nou lekker :/ is maart de maand van de zelfmoord?
Duvelwoensdag 14 maart 2007 @ 20:57
Al die zonneschijn, een mens zou er depri van worden!
Peterseliemanwoensdag 14 maart 2007 @ 21:05
@Zug-Chef: De laatste aanrijding op Lw-Zl is bij de BARRAHUSTERDYK WIRDUM FR. Dit is volgens mij bij jouw fotopunt, de werpsterhoek.

Even een stukje gekopiëerd van een ander forum:
quote:
Zijn even over het spoor heen gereden maar zagen geen ambulance wel opruim medewerkers volgens mij en allemaal rode vlekker en plekken op het spoor dus kan best van een groot dier zijn geweest.
Zug-Chefwoensdag 14 maart 2007 @ 21:07
vandaag of 10 dagen geleden ?
Peterseliemanwoensdag 14 maart 2007 @ 21:11
Vandaag.
Zug-Chefwoensdag 14 maart 2007 @ 21:28
http://upload.9292ov.nl/cgi-bin/tprt2html?specifiek=&dag=&maand=&jaar=&aantal=50

bijna onderaan... wel een persoon dus
Peterseliemanwoensdag 14 maart 2007 @ 21:38
ik las het ja, maar hij zegt dat er weinig te zien viel zo rond 20.30 uur. Wel rode vlekken en een opruimploeg, maar geen politie, ambulance of afgezette overwegen.

Edit: Ik lees net dat het wel een springer was. Hij was op de fiets gekomen.

Dit is ook het laatste bericht dat ik over dit onsmakelijke nieuws schrijf.
SevenWonderswoensdag 14 maart 2007 @ 21:48
Vandaag in zo'n nieuw opgetuigde sprinter moeten zitten. Mijn hemel wat zitten die krengen krap en beroerd.
Dichterbijerwoensdag 14 maart 2007 @ 21:59
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 21:48 schreef SevenWonders het volgende:
Vandaag in zo'n nieuw opgetuigde sprinter moeten zitten. Mijn hemel wat zitten die krengen krap en beroerd.
Plan V is beroerder!!
Duvelwoensdag 14 maart 2007 @ 22:14
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 21:59 schreef Dichterbijer het volgende:

[..]

Plan V is beroerder!!
Oneens! In SGMm hebben ze planken voorzien van een stofje, en dat noemen ze "stoel".
Brembowoensdag 14 maart 2007 @ 22:30
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 22:14 schreef Duvel het volgende:

[..]

Oneens! In SGMm hebben ze planken voorzien van een stofje, en dat noemen ze "stoel".
SGMm heeft meer beenruimte maar de stoelen zijn harder en het verschil tussen 1e en 2e klas is nihiel . Plan T is toch echt 10x erger, 0,0 beenruimte, rammelt kraakt, piept, lekt en schiet niet echt op .
Duveldonderdag 15 maart 2007 @ 08:19
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 22:30 schreef Brembo het volgende:

[..]

SGMm heeft meer beenruimte maar de stoelen zijn harder en het verschil tussen 1e en 2e klas is nihiel . Plan T is toch echt 10x erger, 0,0 beenruimte, rammelt kraakt, piept, lekt en schiet niet echt op .
Maar klinkt mooier, is nostaligischer, heeft een leukere besturing voor de machinist. Legio voordelen!
Dichterbijerdonderdag 15 maart 2007 @ 09:39
Iedere trein heeft voor/nadelen
Ou-Tannudonderdag 15 maart 2007 @ 11:10
quote:
Op donderdag 15 maart 2007 08:19 schreef Duvel het volgende:

[..]

Maar klinkt mooier, is nostaligischer, heeft een leukere besturing voor de machinist. Legio voordelen!
i cant disagree!
Peterseliemandonderdag 15 maart 2007 @ 11:42
Het schijnt dat er gister een buffel gereden heeft op Gn-Rd/Dz. Daarom reden er gister 2 gekoppelde DH'tjes op Gn-Lw in een buffeldienst buiten de spitsuren.
Ou-Tannudonderdag 15 maart 2007 @ 11:44
quote:
Op donderdag 15 maart 2007 11:42 schreef Peterselieman het volgende:
Het schijnt dat er gister een buffel gereden heeft op Gn-Rd/Dz. Daarom reden er gister 2 gekoppelde DH'tjes op Gn-Lw in een buffeldienst buiten de spitsuren.
verdwaalde buffel? of een defecte kwakloper geweest en dat er een buffel als nood is ingezet?
Peterseliemandonderdag 15 maart 2007 @ 11:47
Ik heb absoluut geen idee. Ik pik het van een ander forum net, namelijk OHIH. Ik heb daar eerst naar de spotlocatie gevraagd en dat blijkt de Van Heemskerkstraat in Groningen te zijn en ja, de overgang daar ligt op het traject tussen Groningen en Groningen Noord, dus dan moet het wel. Er zaten wel passagiers in het stel.
Dichterbijerdonderdag 15 maart 2007 @ 11:50
quote:
Op donderdag 15 maart 2007 11:47 schreef Peterselieman het volgende:
Ik heb absoluut geen idee. Ik pik het van een ander forum net, namelijk OHIH. Ik heb daar eerst naar de spotlocatie gevraagd en dat blijkt de Van Heemskerkstraat in Groningen te zijn en ja, de overgang daar ligt op het traject tussen Groningen en Groningen Noord, dus dan moet het wel. Er zaten wel passagiers in het stel.
Voor die buffels moest toch ook het perron enzo worden aangepast? Hmm, aparte spot...
Peterseliemandonderdag 15 maart 2007 @ 11:53
in het verleden heeft er een keer eerder een NS buffel gereden tussen Groningen en Roodeschool, maar onder Arriva/NoordNed was dit nog niet gebeurd. Jammer dat ik m zelf niet heb gespot, maar het van een ander heb moeten horen. Het stel is om ongeveer 11.25 uur gespot, dus dat moet de trein uit Delfzijl zijn geweest. De trein uit Roodeschool rijdt op dat tijdstip namelijk in een uursdienst. Ik gok erop dat het stel 3449 moet zijn geweest.
Yankee_Onedonderdag 15 maart 2007 @ 12:23
Wadloperdonderdag 15 maart 2007 @ 18:13
Vreemd, dacht dat DM'90 niet op Gn-Rd is toegelaten
Ou-Tannudonderdag 15 maart 2007 @ 19:22
alleen maar verbetering :]
Dr_Flashdonderdag 15 maart 2007 @ 20:55
ik heb VANDAAG nog in DM'90 gezeten
thats-medonderdag 15 maart 2007 @ 20:58
Ik ook, maar dat gebeurt bijna dagelijks
Dr_Flashdonderdag 15 maart 2007 @ 21:00
quote:
Op donderdag 15 maart 2007 20:58 schreef thats-me het volgende:
Ik ook, maar dat gebeurt bijna dagelijks maandelijks
Dr_Flashdonderdag 15 maart 2007 @ 21:07
quote:
Op woensdag 14 maart 2007 12:39 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Oh okee, komt wel dan

even heel wat anders, waar ik me behoorlijk aan irriteer is dat het ENIGE toilet in de Veetjes van connexxion op de valleilijn is dichtgespijkerd en voorzien van een bordje "SCHOONMAAKKAST"
even een onderzoekje gedaan vandaag








slot is niet vervangen dus.
Duveldonderdag 15 maart 2007 @ 21:07
quote:
Op donderdag 15 maart 2007 20:55 schreef Dr_Flash het volgende:
ik heb VANDAAG nog in DM'90 gezeten
vertel meer jorien
Duveldonderdag 15 maart 2007 @ 21:08
quote:
Op donderdag 15 maart 2007 21:07 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

even een onderzoekje gedaan vandaag


[afbeelding]

[afbeelding]

[afbeelding]

slot is niet vervangen dus.
Now we're talking business!
Dr_Flashdonderdag 15 maart 2007 @ 21:09
quote:
Op donderdag 15 maart 2007 21:07 schreef Duvel het volgende:

[..]

vertel meer jorien
Hij reej hard
Dr_Flashdonderdag 15 maart 2007 @ 21:11
quote:
Op donderdag 15 maart 2007 21:08 schreef Duvel het volgende:

[..]

Now we're talking business!
dat dacht ik

kutcxx dit was Veetje 837, maar ze hebben er geloof ik maar weinig eigenlijk. Ze hebben er 2 x 2 nodig om de dienst op Amf - Ed te doen, en nog eentje voor die tussenklapjes naar Barneveld noord. En wie weet nog eentje reserve, dat maakt zes.
Willy84donderdag 15 maart 2007 @ 21:12
Nadat ik bij Muiderpoort was geweest de avond van de crash, waarbij ik enkel donkere plaatjes heb kunnen schieten, kwam ik nog net optijd om de gewone stam Duits huurmaterieel afgevoerd te zien worden naar de Watergraafsmeer. Dit gebeurde geduwd door een Diesellocomotief 6509












Willy84donderdag 15 maart 2007 @ 21:13























Het hele spulletje werd dus naar de Watergraafsmeer geduwd. Voorop de loc stond gewoon iemand tijdens het rijden. Geen idee of zoiets mag? De schade zit trouwens aan de andere zijde.
Toen ik er vanmiddag langsreed waren ze met een zooitje mensen aan het werk aan de wissels etc. Ze schijnen volgens de berichten dag en nacht door te werken. Ga het alleen niet checken

[ Bericht 82% gewijzigd door Willy84 op 15-03-2007 21:27:13 ]
Duveldonderdag 15 maart 2007 @ 21:14
quote:
Op donderdag 15 maart 2007 21:09 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Hij reej hard
Grapjurk!
Duveldonderdag 15 maart 2007 @ 21:15
quote:
Op donderdag 15 maart 2007 21:12 schreef Willy84 het volgende:
Nadat ik bij Muiderpoort was geweest de avond van de crash, waarbij ik enkel donkere plaatjes heb kunnen schieten, kwam ik nog net optijd om de gewone stam Duits huurmaterieel afgevoerd te zien worden naar de Watergraafsmeer. Dit gebeurde geduwd door een Diesellocomotief 6509
Hm grappig, die ic was dus niet ontspoord, en die dubbeldekker was gekapseisd. Interessante vergelijking.
thats-medonderdag 15 maart 2007 @ 21:15
Eerder op de dag vanuit de 7962 zag ik te Almelo de riet de 145 met +25 langs rijden.
Toen we even later almelo binnen reden zag ik op spoor 2A de 7062 staan, dit was een ICM (weet niet welke) ipv 2x Plan V. Deze had toen al +10.
Toen we verder reden moesten we aan het eind van het perron wachten/langzaam rijden. Om deze 7062 niet te dicht te volgen.
Toen kwam er een ICM 4tje binnen rijden dacht eerst dat dit de 1755 was, maar bleek de 7053 te zijn met + 10.
Toen we weer verder reden zag ik dus de 1755 verder op stil staan, 3 ICM´en weet ook niet welke.
Waar weer wat verder achter de 7953 stond te wachten op zijn beurt om Almelo binnen te rijden.
Toen we uit eindelijk Wierden bereikten met +4. Ben ik op mijn uitgestapt en ben ik naar huis gaan fietsen, maar toen ik voor de overweg stond te wachten kwam de 7055 aan rijden die werd gereden door een Olympische ICM.

Rijdt vandaag dus behoorlijk wat ICM in de 7000
Dr_Flashdonderdag 15 maart 2007 @ 21:16
quote:
Op donderdag 15 maart 2007 21:14 schreef Duvel het volgende:

[..]

Grapjurk!
Wellusz man wuh haalde selfz een kikkert in onderswegs
Dr_Flashdonderdag 15 maart 2007 @ 21:17
quote:
Op donderdag 15 maart 2007 21:15 schreef Duvel het volgende:

[..]

Hm grappig, die ic was dus niet ontspoord, en die dubbeldekker was gekapseisd. Interessante vergelijking.
Die ICM heeft wel heldenstatus verdiend hoor

DDAR? ik DACHT het NIET he *boks

Duveldonderdag 15 maart 2007 @ 21:17
quote:
Op donderdag 15 maart 2007 21:16 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Wellusz man wuh haalde selfz een kikkert in onderswegs
Misschien kun je er een keer een foto van posten.
Dr_Flashdonderdag 15 maart 2007 @ 21:18
quote:
Op donderdag 15 maart 2007 21:17 schreef Duvel het volgende:

[..]

Misschien kun je er een keer een foto van posten.
neej ik hat muh kameraa nie bij

vollugunduh keer

musgien
Duveldonderdag 15 maart 2007 @ 21:18
quote:
Op donderdag 15 maart 2007 21:15 schreef thats-me het volgende:
Rijdt vandaag dus behoorlijk wat ICM in de 7000
Het is mij wat.
SPOILER
De ver van mijn bed show, voornamelijk.
Duveldonderdag 15 maart 2007 @ 21:19
quote:
Op donderdag 15 maart 2007 21:18 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

neej ik hat muh kameraa nie bij

vollugunduh keer

musgien
Da's heul nie Rotterdams, waus!
Duveldonderdag 15 maart 2007 @ 21:21
quote:
Op donderdag 15 maart 2007 21:17 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Die ICM heeft wel heldenstatus verdiend hoor

DDAR? ik DACHT het NIET he *boks

Stay away from the beers, Flash.
Duveldonderdag 15 maart 2007 @ 21:23
Quartet, en nu ga ik tv kijken.
Willy84donderdag 15 maart 2007 @ 21:23


[ Bericht 100% gewijzigd door Willy84 op 15-03-2007 21:29:03 ]
Bolkesteijndonderdag 15 maart 2007 @ 21:26
Hebben ze die voorste wagon in een paar nachten al helemaal ondergeklad?
Zug-Chefdonderdag 15 maart 2007 @ 21:42
Vroeg opstaan loont... De Tunneldelen voor Randstadrail werden vanochtend verder getransporteerd van Amersfoort naar Rotterdam uiteraard bovenlangs, dus was het mogelijk met goed staande zon deze trein te fotograferen:



Ou-Tannudonderdag 15 maart 2007 @ 22:14
die ACTS (class66?) loc is vrij schoon
Dr_Flashdonderdag 15 maart 2007 @ 22:29
quote:
Op donderdag 15 maart 2007 22:14 schreef Ou-Tannu het volgende:
die ACTS (class66?) loc is vrij schoon
di's nou een typisch geval van een class58
Ou-Tannudonderdag 15 maart 2007 @ 22:39
quote:
Op donderdag 15 maart 2007 22:29 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

di's nou een typisch geval van een class58
ah ook goed B)
Peterseliemanvrijdag 16 maart 2007 @ 00:07
quote:
Op donderdag 15 maart 2007 18:13 schreef Wadloper het volgende:
Vreemd, dacht dat DM'90 niet op Gn-Rd is toegelaten
Dit moet dus de trein vanuit Dz zijn geweest. En ook daar is ie niet toegelaten volgens mij, maar als niemand er iets van zegt, dan kraait er geen haan naar, alhoewel, misschien kunnen ze iets met de ATB gegevens?

Vandaag mijn GTW kilometers maar weer eens even een boost gegeven. Gaat wel makkelijk nu ze tussen Lw en Gn zo veelvuldig rijden. Ook heb ik vandaag eindelijk de beste zitplaats gevonden, namelijk bij 2 gekoppelde stellen dicht bij de plaats zitten waar de stellen aan elkaar gekoppeld zitten. Dan heb je het minst last van de schommelingen op het spoor
Peterseliemanvrijdag 16 maart 2007 @ 00:12
quote:
Op donderdag 15 maart 2007 21:13 schreef Willy84 het volgende:
[afbeelding]

[afbeelding]


[afbeelding]


[afbeelding]


[afbeelding]


[afbeelding]


[afbeelding]


[afbeelding]


Het hele spulletje werd dus naar de Watergraafsmeer geduwd. Voorop de loc stond gewoon iemand tijdens het rijden. Geen idee of zoiets mag? De schade zit trouwens aan de andere zijde.
Toen ik er vanmiddag langsreed waren ze met een zooitje mensen aan het werk aan de wissels etc. Ze schijnen volgens de berichten dag en nacht door te werken. Ga het alleen niet checken
Het moet wel, omdat het setje door de dieselloc geduwd werd. Die mcn kan natuurlijk niet alles zien. Daarom moet er iemand voorop de trein op de uitkijk staan.
Peterseliemanvrijdag 16 maart 2007 @ 00:13
quote:
Op donderdag 15 maart 2007 21:09 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Hij reej hard
140 km/h is hard he
Brembovrijdag 16 maart 2007 @ 00:24
quote:
Op donderdag 15 maart 2007 21:13 schreef Willy84 het volgende:

Toen ik er vanmiddag langsreed waren ze met een zooitje mensen aan het werk aan de wissels etc. Ze schijnen volgens de berichten dag en nacht door te werken. Ga het alleen niet checken
Meeste spoorwerkzaameheden zijn 24/7, toen tussen Ah-Zp bezig waren ging dat ook gewoon door 's nachts. Dit soort projecten kan je niet zeggen, van ach vijf uur laten we naar huis gaan .
Duvelvrijdag 16 maart 2007 @ 07:48
quote:
Op vrijdag 16 maart 2007 00:12 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Het moet wel, omdat het setje door de dieselloc geduwd werd. Die mcn kan natuurlijk niet alles zien. Daarom moet er iemand voorop de trein op de uitkijk staan.
Het kan ook een radioloc geweest zijn?
Peterseliemanvrijdag 16 maart 2007 @ 08:44
Je hebt gelijk. Ik zie dat die man voorop een band om zn hesje heeft. Dan is het waarschijnlijk dus dat ie kastje heeft om zo de loc te besturen.
Duvelvrijdag 16 maart 2007 @ 09:00
quote:
Op vrijdag 16 maart 2007 08:44 schreef Peterselieman het volgende:
Je hebt gelijk. Ik zie dat die man voorop een band om zn hesje heeft. Dan is het waarschijnlijk dus dat ie kastje heeft om zo de loc te besturen.
Ik heb de foto's nog even beter bekeken, en je ziet inderdaad ook een radio-teken voorop de loc.
Ou-Tannuvrijdag 16 maart 2007 @ 09:04
quote:
Op vrijdag 16 maart 2007 07:48 schreef Duvel het volgende:

[..]

Het kan ook een radioloc geweest zijn?
Das nog eens leuk met treintjes spelen
thats-mevrijdag 16 maart 2007 @ 14:08
Ging net lekker,
Kom in Enschede het station op gelopen om de 10144 te nemen, zie ik dat 7946 (+4) er ook nog staat, besloten om die maar niet te nemen omdat ik een stukje met de 144 wou.
Stroomt in 1x de 7946 leeg en stappen allemaal in de 10144, Ben ik dus gaan uit stappen om te kijken/luisteren/vragen wat er aan de hand was. Cta gaf aan dat het de IC was. Werd tevens om geroepen dat de IC gereed stond op spoor 1. Komt er een hele bende NS mensen aan gelopen, om met elkaar te overleggen wat er moest gebeuren. Kwam er op neer dat de IC eerder zou vertrekken, om extra te stoppen op Enschede Drienerlo, en dat ze de 144 lieten wachten in Hengelo.
We rijden dus met -3 weg, zegt de conducteur op het moment dat hij de deuren sluit "We rijden voor de verandering eerder weg" met een Blij gezicht.
Nog voor dat we op snelheid zijn word er omgeroepen, dat het de stoptrein is geworden die naar zwolle gaat. Maar dat de IC-144 reizigers nog wel kunenn overstappen te Hengelo.
Toen we Hengelo naderden zijn we op een ander spoor gaan rijden dan normaal, werd toen om geroepen dat we Hengelo naderden (niks over de 144) ben toen toch maar uitgestapt, om de 144 te nemen stap je uit in een overvol station op het verkeerde spoor 3A.ipv 2A.
Stond de 144 er niet (meer). Komt er wel 2X DM'90 binnen rijden op spoor 2A Waar op de cta bakken de trein naar Szczecin Glowny (+10) staat aan gegeven.
Ik had het toen wel gezien en stapte toch maar terug in de (overvolle) 7946, om me reis richting Wierden te vervolgen. Net na Hengelo kwamen we de 143 tegen. te Almelo zag ik 4232 staan om 7048 te gaan rijden, al weer een ICM in de 7000, is nu al bijna een week elke dag zo Smile. En toen ik in Wierden uitstapte kwam de 144 nog langs rijden, deze had dus ook een vertraging opgelopen.
Ou-Tannuvrijdag 16 maart 2007 @ 14:17
lange kwak tekst, mischien ff een regeltje er tussen gooien af en toe, ( leest fijner! )
Peterseliemanvrijdag 16 maart 2007 @ 14:20
Nog helemaal vergeten te zeggen: gister eindelijk eens in een trein gezeten die op station Leeuwarden Achter de Hoven stopte
Sociosvrijdag 16 maart 2007 @ 15:22
Een tijd geleden reed er ook een Buffel een heen-en-weertje tussen Leeuwarden en Harlingen Haven!
Zug-Chefvrijdag 16 maart 2007 @ 19:25
Zo! Vakantie 2007 geboekt. 2 weken in de heuvels van de Hunsrück / Pfalzer Bergland, ruim 650 treinkm's hier vandaan

[ Bericht 2% gewijzigd door Zug-Chef op 17-03-2007 12:02:25 ]
Zug-Chefvrijdag 16 maart 2007 @ 22:14
De hoogtepunten van afgelopen week:




























Fijn weekend allemaal
Ou-Tannuvrijdag 16 maart 2007 @ 22:40
Ha! die DD-AR troep is door de wasstraat geweest?
Intrepidityvrijdag 16 maart 2007 @ 23:00
Waarom staat er eigenlijk een Syntus trein op een rangeerspoor in Zwolle? die dingen hebben daar toch niks te zoeken?
Ou-Tannuvrijdag 16 maart 2007 @ 23:02
quote:
Op vrijdag 16 maart 2007 23:00 schreef Intrepidity het volgende:
Waarom staat er eigenlijk een Syntus trein op een rangeerspoor in Zwolle? die dingen hebben daar toch niks te zoeken?
Buffels wel.. die zijn daar in onderhoud dacht ik
Brembovrijdag 16 maart 2007 @ 23:04
quote:
Op vrijdag 16 maart 2007 22:40 schreef Ou-Tannu het volgende:
Ha! die DD-AR troep is door de wasstraat geweest?
We zullen jou is door de wasstraat halen .

Lijkt er wel op, ziet er zo schoon uit. Ergste is nog wel mat'64, rijden stellen rond, waarvan de ramen zo vuil zijn dat je denkt dat het klote weer is buiten , terwijl het gewoon goed weer is.

Had laatst dat de 3700 (Zw-Nm) door V-IRM gereden wordt en dan suprieur op tijd in Ah aan komt en dus gewoon 5 min over heeft .Waardoor je de aansluiting naar Ut met de IC naar Den Haag Centraal kan halen, die dan keurig +3 vertrekt .
Intrepidityvrijdag 16 maart 2007 @ 23:05
quote:
Op vrijdag 16 maart 2007 23:02 schreef Ou-Tannu het volgende:

[..]

Buffels wel.. die zijn daar in onderhoud dacht ik
Nope, t'is een lint.. weet niet of je wel eens in Zwolle komt, maar als je via ingang zuid het station binnengaat dan staat ie op het dichtsbijzijnde spoor..
Ou-Tannuvrijdag 16 maart 2007 @ 23:08
hmm geen idee dan.. afaik zijn de linten niet in zwolle in onderhoud.. zijn ook kut treinen daar niet van

@brembobol: lol die DD-AR ziet er idd TE schoon uit om door de regen gewassen te zijn :p

en Mat64 mag net als de Wadslopers wel eens vaker de wastraat van de binnenkant bekijken
spectrumanalyserzaterdag 17 maart 2007 @ 00:00
quote:
Het hele spulletje werd dus naar de Watergraafsmeer geduwd. Voorop de loc stond gewoon iemand tijdens het rijden. Geen idee of zoiets mag?
donderdagmiddag zag ik ook zo iets vreemds tussen a'dam centraal en sloterdijk. een medewerker zat gewoon op het plankje bij de deuren van een dubbeldekker mee te rijden op een trein. ookal ging de trein niet hard, dat was zeker goed fout....
Ou-Tannuzaterdag 17 maart 2007 @ 00:11
leuk he... diesellocs met afstandsbediening
sander89zaterdag 17 maart 2007 @ 00:18
Is er eigenlijk ook een overzicht van hoeveel treinen de NS heeft enz? Valt me wel op dat ik bijna geen koplopers zie op Utrecht CS of worden er zoveel tegelijk vernieuwd?
Wadloperzaterdag 17 maart 2007 @ 07:11
quote:
Op zaterdag 17 maart 2007 00:18 schreef sander89 het volgende:
Is er eigenlijk ook een overzicht van hoeveel treinen de NS heeft enz? Valt me wel op dat ik bijna geen koplopers zie op Utrecht CS of worden er zoveel tegelijk vernieuwd?


Bijna geen ICM stellen?

Bijna de hele Noord-Oost wordt ermee gereden
Brembozaterdag 17 maart 2007 @ 11:58
quote:
Op zaterdag 17 maart 2007 00:00 schreef spectrumanalyser het volgende:

[..]

donderdagmiddag zag ik ook zo iets vreemds tussen a'dam centraal en sloterdijk. een medewerker zat gewoon op het plankje bij de deuren van een dubbeldekker mee te rijden op een
trein. ookal ging de trein niet hard, dat was zeker goed fout....
Zie vaak genoeg in de 3700 dat ze gewoon de deurtjes van de cabine open laten Lijkt me ook niet echt bevordelijk als iemand op laatste moment inspringt...
quote:
Op zaterdag 17 maart 2007 00:18 schreef sander89 het volgende:
Is er eigenlijk ook een overzicht van hoeveel treinen de NS heeft enz? Valt me wel op dat ik bijna geen koplopers zie op Utrecht CS of worden er zoveel tegelijk vernieuwd?
Zie vaak genoeg koplopers op Ut, zowiezo naar enschede en Groningen/Leeuwarden en de andere kant op . Op veel sites staan wel overzichten, moet je alleen eff afhalen wat in revisie is en wat verongelukt is bij muiderpoort.
Zug-Chefzaterdag 17 maart 2007 @ 12:13
Congratz Ou-T
Brembozaterdag 17 maart 2007 @ 13:07
quote:
Op zaterdag 17 maart 2007 12:13 schreef Zug-Chef het volgende:
Congratz Ou-T
Waarvoor , heeft ie zijn 1 miljoenste NS foto gemaakt ?
Remcozaterdag 17 maart 2007 @ 16:54
quote:
Op zaterdag 17 maart 2007 00:18 schreef sander89 het volgende:
Is er eigenlijk ook een overzicht van hoeveel treinen de NS heeft enz? Valt me wel op dat ik bijna geen koplopers zie op Utrecht CS of worden er zoveel tegelijk vernieuwd?
http://nl.wikipedia.org/w(...)ds_spoorwegmaterieel
94 driewagenstellen en 50 vierwagenstellen dus.
En op de wikisite van de Koploper staat dat 4011 al is gerenoveerd en de 4012 bijna klaar is dus er zijn er maar 2 uit dienst. In 2011 moeten alle drietjes klaar zijn daarna beginnen ze met de 4tjes. 16 april schijnen de 4011 en 4012 te gaan rijden.

[ Bericht 17% gewijzigd door Remco op 17-03-2007 17:05:30 ]
Ou-Tannuzaterdag 17 maart 2007 @ 17:40
quote:
Op zaterdag 17 maart 2007 12:13 schreef Zug-Chef het volgende:
Congratz Ou-T
Spank You!
Dichterbijerzaterdag 17 maart 2007 @ 17:52
quote:
Op zaterdag 17 maart 2007 17:40 schreef Ou-Tannu het volgende:

[..]

Spank You!
Ook van harte :y
Ou-Tannuzaterdag 17 maart 2007 @ 17:53
quote:
Op zaterdag 17 maart 2007 17:52 schreef Dichterbijer het volgende:

[..]

Ook van harte :y
* Ou-Tannu gooit treinsnoepjes
Lucozaterdag 17 maart 2007 @ 18:04
Maar waarom wordt Ou-Tannou nou gefeliciteerd?
Zug-Chefzaterdag 17 maart 2007 @ 18:06
quote:
Op zaterdag 17 maart 2007 18:04 schreef Luco het volgende:
Maar waarom wordt Ou-Tannou nou gefeliciteerd?
Lucozaterdag 17 maart 2007 @ 18:12
*denkt na...


Ik kan nog steeds nergens vinden waarom hij gefeliciteerd wordt...

Naja, Nevermind... Straks weer 2 uur en 18 minuten treinen. Duivendrecht - Groningen zonder overstap. Heb er weer zin in
Wadloperzaterdag 17 maart 2007 @ 18:13


De 4012 is ook al klaar las ik op Somda, deze stond buiten te Haarlem. De 4013 is dus in behandeling, en de 4014 staat al in de wachtrij. Deze had de 4011 in Onnen opgehaald, dus ik snap niet waarom de gereviseerde niet met de niet-gereviseerde mogen rijden. Dit omdat de 4014 nog niet gereviseerd is
Dichterbijerzaterdag 17 maart 2007 @ 18:27
Woei... klinkt goed...volgens mij willen ze straks op bepaalde routes alleen de nieuwe versie laten rijden...
Lucozaterdag 17 maart 2007 @ 18:48
Dat mag dan best Schiphol - Groningen zijn, wat daarna automatisch dus Groningen - Den Haag/Rotterdam wordt
Brembozaterdag 17 maart 2007 @ 19:54
quote:
Op zaterdag 17 maart 2007 18:27 schreef Dichterbijer het volgende:
Woei... klinkt goed...volgens mij willen ze straks op bepaalde routes alleen de nieuwe versie laten rijden...
Ik stel voor Zw-Nm . Een goed alternatief voor mat'64, blijft nog steeds te idioot voor woorden. Voor een IC mat'64 inzetten .
Ou-Tannuzaterdag 17 maart 2007 @ 20:57
quote:
Op zaterdag 17 maart 2007 19:54 schreef Brembo het volgende:

[..]

Ik stel voor Zw-Nm . Een goed alternatief voor mat'64, blijft nog steeds te idioot voor woorden. Voor een IC mat'64 inzetten .
op bokken!

goede treinen naar t noorden!
thats-mezaterdag 17 maart 2007 @ 21:24
Dacht meer aan het Oosten!
Wadloperzaterdag 17 maart 2007 @ 23:22
Heulemaal niet, het moet gewoon naar het Noorden
ReisTzondag 18 maart 2007 @ 00:45
'k heb vandaag een boek gekocht, dat wordt morgen lekker gratis een toertje makem!
Ou-Tannuzondag 18 maart 2007 @ 01:12
quote:
Op zaterdag 17 maart 2007 23:22 schreef Wadloper het volgende:
Heulemaal niet, het moet gewoon naar het Noorden
ff de noordelijke nevellijnen elektrificeren.. luxe stoptrein ala ICM er op (A)
Wadloperzondag 18 maart 2007 @ 11:07
quote:
Op zondag 18 maart 2007 01:12 schreef Ou-Tannu het volgende:

[..]

ff de noordelijke nevellijnen elektrificeren.. luxe stoptrein ala ICM er op (A)
Kunnen die GTW dingen ook weer opbokken
Ou-Tannuzondag 18 maart 2007 @ 13:21
quote:
Op zondag 18 maart 2007 11:07 schreef Wadloper het volgende:

[..]

Kunnen die GTW dingen ook weer opbokken
precies of ombouw naar elektrische modellen!
Brembozondag 18 maart 2007 @ 14:45
quote:
Op zaterdag 17 maart 2007 23:22 schreef Wadloper het volgende:
Heulemaal niet, het moet gewoon naar het Noorden
Nope, eerst Zw-Nm maar is fatsoenlijk materieel , daarnaast zou het toch vreemd zijn. De enige lijn, waarop er veel geklaagd wordt is Zw-Nm, hoor niet veel mensen klagen over Zw-Gn. Dus lijkt me logisch, dat wat vrij komt daar wordt ingezet. Mat'64 heeft toch echt geen IC-status .
Maar ja, als je er stellen uithaalt om te reviseren, moet die weer gereden wordt met de gereviseerde stellen.

Maar er worden kamer vragen gesteld over Zw-NM , we gaan de goeie kant op .

Kan die kerel die bij @home zijn fotos geupload heeft, dit verwijderen, fucking irritant om 30x op Cancel te klikken .
Ou-Tannuzondag 18 maart 2007 @ 18:11
quote:
Op zondag 18 maart 2007 14:45 schreef Brembo het volgende:

[..]

Nope, eerst Zw-Nm maar is fatsoenlijk materieel , daarnaast zou het toch vreemd zijn. De enige lijn, waarop er veel geklaagd wordt is Zw-Nm, hoor niet veel mensen klagen over Zw-Gn. Dus lijkt me logisch, dat wat vrij komt daar wordt ingezet. Mat'64 heeft toch echt geen IC-status .
Maar ja, als je er stellen uithaalt om te reviseren, moet die weer gereden wordt met de gereviseerde stellen.

Maar er worden kamer vragen gesteld over Zw-NM , we gaan de goeie kant op .

Kan die kerel die bij @home zijn fotos geupload heeft, dit verwijderen, fucking irritant om 30x op Cancel te klikken .
geen last van :p
Duvelzondag 18 maart 2007 @ 18:21
quote:
Op zaterdag 17 maart 2007 16:54 schreef Remzz het volgende:

[..]

http://nl.wikipedia.org/w(...)ds_spoorwegmaterieel
94 driewagenstellen en 50 vierwagenstellen dus.
En op de wikisite van de Koploper staat dat 4011 al is gerenoveerd en de 4012 bijna klaar is dus er zijn er maar 2 uit dienst. In 2011 moeten alle drietjes klaar zijn daarna beginnen ze met de 4tjes. 16 april schijnen de 4011 en 4012 te gaan rijden.
Mooi, ff in mijn agenda zetten.
Ou-Tannuzondag 18 maart 2007 @ 18:57
quote:
Op zondag 18 maart 2007 18:21 schreef Duvel het volgende:

[..]

Mooi, ff in mijn agenda zetten.
begint nu wel op te schieten dan met de 3tjes..
Duvelzondag 18 maart 2007 @ 19:40
quote:
Op zondag 18 maart 2007 18:57 schreef Ou-Tannu het volgende:

[..]

begint nu wel op te schieten dan met de 3tjes..
Al drie van de 87 af.
Ou-Tannuzondag 18 maart 2007 @ 19:57
quote:
Op zondag 18 maart 2007 19:40 schreef Duvel het volgende:

[..]

Al drie van de 87 af.
mja ze kunnen moeilijk 10 tegelijk nemen


materieel tekort!
JaFFemaandag 19 maart 2007 @ 01:32
vandaag met de trein naar vlissingen geweest met het boekenweekgeschenk was wel genieten die storm en hoge golven.
Peterseliemanmaandag 19 maart 2007 @ 11:15
Vandaag eens geen vertraging in de ochtendspits op Lw-Gn
Ou-Tannumaandag 19 maart 2007 @ 13:38
quote:
Op maandag 19 maart 2007 11:15 schreef Peterselieman het volgende:
Vandaag eens geen vertraging in de ochtendspits op Lw-Gn
reden er geen GTWs? :p
Peterseliemanmaandag 19 maart 2007 @ 13:43
Die reden er genoeg en de sneltreinen waren ook op lengte met 4 beschikbare buffels. En dus eens geen vertraging, ondanks de sneeuw, of misschien wel dankzij, omdat de mensen dan sneller in en uitstappen?
Ou-Tannumaandag 19 maart 2007 @ 13:47
quote:
Op maandag 19 maart 2007 13:43 schreef Peterselieman het volgende:
Die reden er genoeg en de sneltreinen waren ook op lengte met 4 beschikbare buffels. En dus eens geen vertraging, ondanks de sneeuw, of misschien wel dankzij, omdat de mensen dan sneller in en uitstappen?
de ochtends spits hier op de WEG was wel vertraging ..


gewoon 30 min vast gestaan %$$%$ *vervloekt rijkswaterstaat*
Dichterbijermaandag 19 maart 2007 @ 14:32
quote:
Op maandag 19 maart 2007 13:47 schreef Ou-Tannu het volgende:

[..]

de ochtends spits hier op de WEG was wel vertraging ..


gewoon 30 min vast gestaan %$$%$ *vervloekt rijkswaterstaat*
* Dichterbijer aait Ou-Tannu...

Alles lijkt weer lekker te lopen op het spoor, alleen in het zuiden is er wat gekkigheid met spoorwijzigingen
http://www.traphic.nl/trein.aspx

Ik = benieuwd naar de verbouwede ICM... ik ga in april dan maar eens speciaal een dagje erop uit om in die trein te kunnen rijden
Ou-Tannumaandag 19 maart 2007 @ 14:36
quote:
Op maandag 19 maart 2007 14:32 schreef Dichterbijer het volgende:

[..]

* Dichterbijer aait Ou-Tannu...

Alles lijkt weer lekker te lopen op het spoor, alleen in het zuiden is er wat gekkigheid met spoorwijzigingen
http://www.traphic.nl/trein.aspx

Ik = benieuwd naar de verbouwede ICM... ik ga in april dan maar eens speciaal een dagje erop uit om in die trein te kunnen rijden
t zuiden heb ik lak aan

en idd ICMm ben ik wel benieuwd na
Duvelmaandag 19 maart 2007 @ 15:57
Er is bij Amersfoort nu ook gekut, waardoor de 2800 naar Rotterdam geschrapt is. Bagger!
Ou-Tannumaandag 19 maart 2007 @ 15:58
quote:
Op maandag 19 maart 2007 15:57 schreef Duvel het volgende:
Er is bij Amersfoort nu ook gekut, waardoor de 2800 naar Rotterdam geschrapt is. Bagger!
Prutsrail? (A)
Duvelmaandag 19 maart 2007 @ 16:01
quote:
Op maandag 19 maart 2007 15:58 schreef Ou-Tannu het volgende:

[..]

Prutsrail? (A)
Ja, wissel in de stress.
thats-memaandag 19 maart 2007 @ 16:11
Zo juist net in de 7956 net na vertrek uit Almelo de Riet,
"Dames en heeeeren, we naderen station ZWOLLE station ZWOLLE is het eindpunt van deze trein, Dames en Heren we naderen station ZW...... Herstel, Dames en heren we naderen station Almelo station, We zullen onze reis vervolgen als stoptrein naar Zwolle, Station Almelo"
Was wel weer goed voor de lach spieren
Peterseliemanmaandag 19 maart 2007 @ 16:14
Die had de slaap nog niet uit zeker
thats-memaandag 19 maart 2007 @ 16:21

NS maakt vanaf vandaag ook weer reclame voor de NS lente toer, met de 4011 in het mooie nederlandse landschap
Peterseliemanmaandag 19 maart 2007 @ 16:33
Knap om zo'n stel op een dieselspoor werkend te krijgen, in dit geval dus met de sluitseinen aan
Wadlopermaandag 19 maart 2007 @ 17:18
quote:
Op maandag 19 maart 2007 13:43 schreef Peterselieman het volgende:
Die reden er genoeg en de sneltreinen waren ook op lengte met 4 beschikbare buffels. En dus eens geen vertraging, ondanks de sneeuw, of misschien wel dankzij, omdat de mensen dan sneller in en uitstappen?
Maar desondanks reed de trein die om 08.22 in Gn aankomt, met 2x GTW 2/6
Was erg gezellig
Wadlopermaandag 19 maart 2007 @ 17:20
quote:
Op maandag 19 maart 2007 16:33 schreef Peterselieman het volgende:
Knap om zo'n stel op een dieselspoor werkend te krijgen, in dit geval dus met de sluitseinen aan
Gewoon een gevalletje van de batterijen gebruiken voor de sluitseinen

Maar wie zegt dat het geen stroombaanvak is? Ze kunnen die draad ook weggesoept hebben, net zoals ze die kop met reclame gesoept hebben
Peterseliemanmaandag 19 maart 2007 @ 17:22
Ik zag de stellen om 8.32 en ja ik miste al een stel.

Tegenwoordig soepen ze er al zoveel op los, maar dan moeten ze wel weten dat je soms dingen iets meer in hun waarde moet laten
Peterseliemanmaandag 19 maart 2007 @ 17:41
Wat ik ook wel leuk vind is de Lasergun die ze bij Arriva in gebruik hebben. Vanochtend kwam de mcn van de sneltrein met zo'n gun het perron in Buitenpost opgelopen. Even aanstralen en we konden onze weg weer vervolgen. Veel beter dan dat eindeloos gesleutel bij bijna elk station.
Duvelmaandag 19 maart 2007 @ 18:32
quote:
Op maandag 19 maart 2007 17:41 schreef Peterselieman het volgende:
Wat ik ook wel leuk vind is de Lasergun die ze bij Arriva in gebruik hebben. Vanochtend kwam de mcn van de sneltrein met zo'n gun het perron in Buitenpost opgelopen. Even aanstralen en we konden onze weg weer vervolgen. Veel beter dan dat eindeloos gesleutel bij bijna elk station.
Bij Syntus hebben ze dat toch al jaren?
Ou-Tannumaandag 19 maart 2007 @ 18:37
quote:
Op maandag 19 maart 2007 17:41 schreef Peterselieman het volgende:
Wat ik ook wel leuk vind is de Lasergun die ze bij Arriva in gebruik hebben. Vanochtend kwam de mcn van de sneltrein met zo'n gun het perron in Buitenpost opgelopen. Even aanstralen en we konden onze weg weer vervolgen. Veel beter dan dat eindeloos gesleutel bij bijna elk station.
viel mij ook al op dat er minder gesleuteld werdt
Peterseliemanmaandag 19 maart 2007 @ 20:17
quote:
Op maandag 19 maart 2007 18:32 schreef Duvel het volgende:

[..]

Bij Syntus hebben ze dat toch al jaren?
Geen idee. Het toppunt van niet sleutelen vond ik dat een mcn op een stoppetje Gn-Lw tot Hdg zijn cabine van de wadloper niet uitgeweest is. Daar moesten we wachten op de tegentrein uit Lw, dus moest ie alsnog er even uit.
Brembomaandag 19 maart 2007 @ 20:50
quote:
Op maandag 19 maart 2007 14:36 schreef Ou-Tannu het volgende:

[..]

t zuiden heb ik lak aan

en idd ICMm ben ik wel benieuwd na
Middelste bak zal wel gelijk zijn aan ICRm. En kopbakken zijn voor groot deel ook gelijk er aan. Lang leve de standaardisatie , scheelt een hoop kosten!
Ou-Tannumaandag 19 maart 2007 @ 20:52
quote:
Op maandag 19 maart 2007 20:50 schreef Brembo het volgende:

[..]

Middelste bak zal wel gelijk zijn aan ICRm. En kopbakken zijn voor groot deel ook gelijk er aan. Lang leve de standaardisatie , scheelt een hoop kosten!
mini PTAmeetje maken?
Duvelmaandag 19 maart 2007 @ 20:57
quote:
Op maandag 19 maart 2007 20:50 schreef Brembo het volgende:

[..]

Middelste bak zal wel gelijk zijn aan ICRm. En kopbakken zijn voor groot deel ook gelijk er aan. Lang leve de standaardisatie , scheelt een hoop kosten!
De middelste bak kan niet gelijk zijn aan ICRm, want het is en AB-bak, en die kennen we bij ICRm niet.

Verder zijn de stoelen en de kleuren ook afwijkend van ICRm. Hoe dan ook blijf ik benieuwd!
Peterseliemanmaandag 19 maart 2007 @ 21:05
quote:
Op maandag 19 maart 2007 20:52 schreef Ou-Tannu het volgende:

[..]

mini PTAmeetje maken?
Wat mij betreft wel. Iemand zin om de 29e naar Railtech Europe in de Jaarbeurs in Utrecht te gaan?
Ou-Tannumaandag 19 maart 2007 @ 21:12
quote:
Op maandag 19 maart 2007 21:05 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Wat mij betreft wel. Iemand zin om de 29e naar Railtech Europe in de Jaarbeurs in Utrecht te gaan?
ja vertel dr dan es meer over?

29ste maart? april? mei?
Peterseliemanmaandag 19 maart 2007 @ 21:14
maart.

Het kwam in het vorige topic al voorbij. Ik heb geen zin om dat uit te spitten naar meer informatie. Daarom de link maar even.

http://www.europoint-bv.com/events/?RailTech2007
Ou-Tannumaandag 19 maart 2007 @ 21:17
hmm klinkt best interesant,

Kost zo iets? en heben we dan ook lentehoeren?
Peterseliemanmaandag 19 maart 2007 @ 21:24
Kost ¤15. Alle technische dingen komen denk ik aan bod. Ik weet niet of het voor ons treinliefhebbers geschikt is, maar anders is het wel een leuk dagje uit
Ou-Tannumaandag 19 maart 2007 @ 21:26
lentetourtje dr bij.. kost t nog minder :]
Peterseliemanmaandag 19 maart 2007 @ 21:32
De beurs wordt door de week gehouden en dat komt voor mijn OV goed uit. Dan kan ik tenminste weer eens lekker wat kilometers maken. Even oefenen voor ergens in mei, als ik het hele land door wil reizen en mijn gereden trajecten een flinke uitbreiding wil geven.
Ou-Tannumaandag 19 maart 2007 @ 21:50
quote:
Op maandag 19 maart 2007 21:32 schreef Peterselieman het volgende:
De beurs wordt door de week gehouden en dat komt voor mijn OV goed uit. Dan kan ik tenminste weer eens lekker wat kilometers maken. Even oefenen voor ergens in mei, als ik het hele land door wil reizen en mijn gereden trajecten een flinke uitbreiding wil geven.
mja ook nog,

moet ik ff een vrije dag regelen
Peterseliemanmaandag 19 maart 2007 @ 21:58
Doe dat dan

Ik ben op donderdag toch al vrij. Daarom kan ik er dan mooi heen. Als je meewilt, dan PM je me maar.
Ou-Tannumaandag 19 maart 2007 @ 21:59
quote:
Op maandag 19 maart 2007 21:58 schreef Peterselieman het volgende:
Doe dat dan

Ik ben op donderdag toch al vrij. Daarom kan ik er dan mooi heen. Als je meewilt, dan PM je me maar.
kijk ff als Zugje enzo ook mee willen
Peterseliemanmaandag 19 maart 2007 @ 21:59
Dat horen we vanzelf denk ik
Ou-Tannumaandag 19 maart 2007 @ 22:01
ZUG! FLES! DUV! MELDEN!
Brembomaandag 19 maart 2007 @ 22:51
quote:
Op maandag 19 maart 2007 20:57 schreef Duvel het volgende:

[..]

De middelste bak kan niet gelijk zijn aan ICRm, want het is en AB-bak, en die kennen we bij ICRm niet.

Verder zijn de stoelen en de kleuren ook afwijkend van ICRm. Hoe dan ook blijf ik benieuwd!
Er zal zeker wat afwijking zijn. Maar, wat ik tot nu toe gezien heb zijn de ramen; afwerking aan de wanden/ lampen en stoelen zijn gewoon uit dezelfde serie als ICRm. Denk je nou echt dat we in deze tijden nog treinen uniek gaan ontwerpen
Ou-Tannumaandag 19 maart 2007 @ 22:52
Nee

Standarisatie!

zouden ze dat in de nieuwe VIRM bakken ook doen? (A)
Duveldinsdag 20 maart 2007 @ 08:32
quote:
Op maandag 19 maart 2007 22:51 schreef Brembo het volgende:

[..]

Er zal zeker wat afwijking zijn. Maar, wat ik tot nu toe gezien heb zijn de ramen; afwerking aan de wanden/ lampen en stoelen zijn gewoon uit dezelfde serie als ICRm. Denk je nou echt dat we in deze tijden nog treinen uniek gaan ontwerpen
Gedeeltelijk. De kleur van de bekleding is in elk geval anders.
Duveldinsdag 20 maart 2007 @ 08:32
quote:
Op maandag 19 maart 2007 22:01 schreef Ou-Tannu het volgende:
ZUG! FLES! DUV! MELDEN!
Ja, wat? Ik ga d'r heen om beroepsredenen, ik weet nog niet welke dag of welke tijd.
Peterseliemandinsdag 20 maart 2007 @ 08:56
Ik heb ondertussen al een kaartje geregeld
Duveldinsdag 20 maart 2007 @ 09:42
quote:
Op dinsdag 20 maart 2007 08:56 schreef Peterselieman het volgende:
Ik heb ondertussen al een kaartje geregeld
Ik ook.

Suffe voorregistratie.
Peterseliemandinsdag 20 maart 2007 @ 10:40
Je kunt ook je kaart aan de kassa kopen. Dan zul je die registratie wel niet hebben
Dichterbijerdinsdag 20 maart 2007 @ 10:40
quote:
Op maandag 19 maart 2007 22:52 schreef Ou-Tannu het volgende:
Nee

Standarisatie!

zouden ze dat in de nieuwe VIRM bakken ook doen? (A)
Stoelen krijgen wel dezelfde kleur! Rood 1ste klas, blauw 2de klas.
Duveldinsdag 20 maart 2007 @ 10:42
quote:
Op dinsdag 20 maart 2007 10:40 schreef Peterselieman het volgende:
Je kunt ook je kaart aan de kassa kopen. Dan zul je die registratie wel niet hebben
Dat kost geld.
Peterseliemandinsdag 20 maart 2007 @ 10:48
Daar heb je gelijk in.
Ou-Tannudinsdag 20 maart 2007 @ 11:14
quote:
Op dinsdag 20 maart 2007 08:32 schreef Duvel het volgende:

[..]

Ja, wat? Ik ga d'r heen om beroepsredenen, ik weet nog niet welke dag of welke tijd.
je gaat maar op donderdag!
Duveldinsdag 20 maart 2007 @ 11:17
quote:
Op dinsdag 20 maart 2007 11:14 schreef Ou-Tannu het volgende:

[..]

je gaat maar op donderdag!
En wat schuift dat?
Ou-Tannudinsdag 20 maart 2007 @ 11:18
quote:
Op dinsdag 20 maart 2007 11:17 schreef Duvel het volgende:

[..]

En wat schuift dat?
appelsap
Remcodinsdag 20 maart 2007 @ 11:28
De 4011 stond vanochtend in Zwolle , alleen kwam ik er achter toen ik weg reed... als die er vanmiddag nog staat maak ik een fototje zag er goed uit
Peterseliemandinsdag 20 maart 2007 @ 11:31
de 4011 is toch defect? Daarom zou het stel in Zwolle staan naar ik begrepen heb.
Ou-Tannudinsdag 20 maart 2007 @ 11:32
nou al stuk?
Remcodinsdag 20 maart 2007 @ 11:33
Dat is toch die gerenoveerde ICM? Die bedoel ik tenmisnte Kan dus ook de 4012 zijn als die al af is.
Peterseliemandinsdag 20 maart 2007 @ 11:35
de 4012 staat nog in haarlem. Ik dacht gelezen te hebben dat er kortsluiting ergins in de 4011 heeft plaatsgevonden en dat het in Zwolle gerepareerd zou worden.
Ou-Tannudinsdag 20 maart 2007 @ 11:37
Lekker dan

maar volgens mij zijn er weinig ICMs met weinig onherstelbare defecten geweest?
Duveldinsdag 20 maart 2007 @ 11:45
quote:
Op dinsdag 20 maart 2007 11:37 schreef Ou-Tannu het volgende:
Lekker dan

maar volgens mij zijn er weinig ICMs met weinig onherstelbare defecten geweest?
Klopt, er zijn pas twee bakken afgevoerd (behalve de protoserie natuurlijk): de sBFK van de 4224, nadat deze in Hoofddorp wat bovenleidingportalen en bomen had gerooid, en de AB van de 4044 nadat deze was uitgebrand. De huidige AB 4044 is de oude AB van de 4007 geloof ik, voor de sBFK 4224 is door Talbot aansluitend aan de laatste ICM-4 een nieuwe gebouwd.

Zo, lekker veel idiote afkortingen in één post!

BTW: appelsap is goed.
Ou-Tannudinsdag 20 maart 2007 @ 11:46
quote:
Op dinsdag 20 maart 2007 11:45 schreef Duvel het volgende:

[..]

Klopt, er zijn pas twee bakken afgevoerd (behalve de protoserie natuurlijk): de sBFK van de 4224, nadat deze in Hoofddorp wat bovenleidingportalen en bomen had gerooid, en de AB van de 4044 nadat deze was uitgebrand. De huidige AB 4044 is de oude AB van de 4007 geloof ik, voor de sBFK 4224 is door Talbot aansluitend aan de laatste ICM-4 een nieuwe gebouwd.

Zo, lekker veel idiote afkortingen in één post!

BTW: appelsap is goed.
wou net zeggen, de 4044 wist ik, en ook dat die gerecycled was, van de 4224 niet maar goed

hoeveel DD-AR / mDDM / DDM-1 bakken zijn er wel niet uitgebrand
Peterseliemandinsdag 20 maart 2007 @ 12:01
op http://www.hov-rn.nl kun je nalezen welk materieel aan de kant staat of is afgevoerd. de lijst is niet erg actueel, maar kan wel een leuke indicatie geven. De herstelde bakken staan er uiteraard niet in
Ou-Tannudinsdag 20 maart 2007 @ 14:26
ah
Dichterbijerdinsdag 20 maart 2007 @ 15:13
http://stationzwolle.web-log.nl/stationzwolle/2007/03/sm90.html
thats-medinsdag 20 maart 2007 @ 15:13
Kwam zojuist de 7952 in wierden uitgelopen, Kijk even naar de CTA viel me iets vreemds op.
De trein reed via Nijverdal, Raalte Heino. Tot zo ver klopte het, maar op het flapje er naast (Die nu los hing, en die normaal leeg is) stond "stoptr. devt. apd. amerf. Adam Den H. Rotdam." Nu weet ik niet of ik de gebruikte afkortingen hier goed typ, maar de trein maakt dus een behoorlijk omweg , Zal proberen deze week nog een foto te maken.
Yankee_Onedinsdag 20 maart 2007 @ 15:21
quote:
dat filmpje over zwolle-nijmegen

ze hebben wel de mensen geinterviewd die een duidelijke visie hadden
Dr_Flashdinsdag 20 maart 2007 @ 15:34
quote:
Op maandag 19 maart 2007 22:01 schreef Ou-Tannu het volgende:
ZUG! FLES! DUV! MELDEN!


jaaa? Izzerwa?
Duveldinsdag 20 maart 2007 @ 15:40
quote:
Op dinsdag 20 maart 2007 15:34 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]



jaaa? Izzerwa?
Of je volgende week meegaat naar Railtech in de jaarbeurs.
Peterseliemandinsdag 20 maart 2007 @ 15:42
quote:
Op dinsdag 20 maart 2007 15:21 schreef Yankee_One het volgende:

[..]

dat filmpje over zwolle-nijmegen

ze hebben wel de mensen geinterviewd die een duidelijke visie hadden
Zeer goede timing
Peterseliemandinsdag 20 maart 2007 @ 15:43
quote:
Op dinsdag 20 maart 2007 15:40 schreef Duvel het volgende:

[..]

Of je volgende week meegaat naar Railtech in de jaarbeurs.
Volgende week donderdag wel te verstaan
Dr_Flashdinsdag 20 maart 2007 @ 15:44
Moet werken. Donderdag heb ik trouwens cursus

Maar als dit dan zo boeiend is, waar was iedereen dan op 3 feb bij de open dag van VolkerRail Materieel in Dordrecht?
Zug-Chefdinsdag 20 maart 2007 @ 15:45
Ja pff dat is een weekend dag he

Dan is m'n OV niet geldig

Wat betreft donderdag, ligt aan mn rooster
Zug-Chefdinsdag 20 maart 2007 @ 15:45
En nu is het tijd om te rukken

http://www.youtube.com/watch?v=ykGYqDnP4cc
Peterseliemandinsdag 20 maart 2007 @ 15:50
quote:
Op dinsdag 20 maart 2007 15:45 schreef Zug-Chef het volgende:
En nu is het tijd om te rukken

http://www.youtube.com/watch?v=ykGYqDnP4cc
Dat waren 2 korte goederentreinjes
Duveldinsdag 20 maart 2007 @ 15:56
quote:
Op dinsdag 20 maart 2007 15:44 schreef Dr_Flash het volgende:
Moet werken. Donderdag heb ik trouwens cursus

Maar als dit dan zo boeiend is, waar was iedereen dan op 3 feb bij de open dag van VolkerRail Materieel in Dordrecht?
Toen vierde mijn moeder haar verjaardag of zo, in elk geval iets dat ik niet zo 1-2-3 kon verzetten.

Je hoort mij trouwens niet beweren dat Railtech boeiend is.
Dr_Flashdinsdag 20 maart 2007 @ 16:05
quote:
Op dinsdag 20 maart 2007 15:56 schreef Duvel het volgende:
Je hoort mij trouwens niet beweren dat Railtech boeiend is.
Precies

Dusch

Wie gaat er zaterdag mee naar het Spoorwegmuseum? Of beter nog, de Stoomtram Hoorn-Medemblik?

Die zijn afgelopen weekend alweer begonnen maar toen was het hondenweer En straks is het pasen en dan rijdt er weer veul meer museumijzer
Ou-Tannudinsdag 20 maart 2007 @ 17:10
quote:
Op dinsdag 20 maart 2007 16:05 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Precies

Dusch

Wie gaat er zaterdag mee naar het Spoorwegmuseum? Of beter nog, de Stoomtram Hoorn-Medemblik?

Die zijn afgelopen weekend alweer begonnen maar toen was het hondenweer En straks is het pasen en dan rijdt er weer veul meer museumijzer
Zaterdag? nee dan heb ik geen OV en ook geen geld
Peterseliemandinsdag 20 maart 2007 @ 17:11
Ik heb geen zin om een treinkaartje met korting te kopen. Dat kost me klauwen vol met geld. Daarom reis ik liever door de week
Ou-Tannudinsdag 20 maart 2007 @ 17:14
maar vanaf zaterdag wel weer lentetoer!

en dat is vanaf hr naar ut al goedkoper dan OV + korting met 2 personen
Zug-Chefdinsdag 20 maart 2007 @ 17:52
Lentetour Families en kutkinderen jengelend in de 1e klas. Oprotten daar. 1e klas is voor mensen die daar voor betalen!
Zug-Chefdinsdag 20 maart 2007 @ 17:52
En nu is het tijd
Zug-Chefdinsdag 20 maart 2007 @ 17:52
voor een drie klapper
Zug-Chefdinsdag 20 maart 2007 @ 17:52
en zodoende zo snel mogelijk
Zug-Chefdinsdag 20 maart 2007 @ 17:52
dit topic dicht te gooien