http://www.apple.com/iphone/quote:De geruchten over een mogelijke Apple iPhone-lancering begin 2007 waren talrijk en nu is gebleken dat ze niet helemaal uit de lucht gegrepen waren. Op Macworld 2007 heeft Steve Jobs vanavond het apparaat voorgesteld.
Het Macworld-evenement ging vandaag van start in San Francisco met een overzicht van het voorbije jaar. Vervolgens kwamen de gebruikelijke lofredes over iTunes en volgde de introductie van Apple TV. Daarna kwam echter het nieuws waar iedereen op zat te wachten. Steve Jobs wist te vertellen dat Apple klaar is om de iPhone aan het publiek voor te stellen. Omdat een toestel met vaste knoppen niet flexibel genoeg is volgens de Apple-ontwerpers, werd geopteerd voor een aanraakgevoelig scherm dat over de gehele breedte van de iPhone uitgesmeerd werd. Bovendien is volgens Apple iedereen wel bekend met het 'mysterie van de verloren stylus', dus ook een dergelijk kleinood werd achterwege gelaten. Naar eigen zeggen zijn de Apple-ingenieurs er zelfs in geslaagd om het aanklikken van knoppen nauwkeuriger te laten gebeuren met de vingers, dan met een dunne stylus. Dat is alleen maar mogelijk door de softwareondersteuning die het toestel biedt. Het apparaat is immers voorzien van Mac OS X - dat het om een afgeslankte versie gaat mag duidelijk wezen - en biedt daarmee mogelijkheden tot multitasking, netwerkondersteuning en geavanceerde video- en audiofuncties.
En ook wanneer ze het verliezen, het blijft in de volks mond toch Iphone, dus ze winnen toch altijd, tevens, hebben ze de naam niet gebruikt voor telefonie.quote:Op donderdag 11 januari 2007 15:28 schreef koffiekoekje het volgende:
[..]
Onmogelijk om een domme fout te zijn. Eerder bewust. Gratis media aandacht.
Of ze gaan een rechtzaak beginnen en winnen.
Of net voor de lancering (voor de markt) wordt de naam gewijzigd. (mogelijkheden genoeg)
Hier verder.
Ik denk zelf dat het Apple Phone gaat heten. Net als Apple TV. (verschil tussen de iPhone en Apple TV is dat ATV direct op de markt is gekomen) Maar dat zijn maar speculaties...quote:Op donderdag 11 januari 2007 15:39 schreef seekfaM het volgende:
[..]
En ook wanneer ze het verliezen, het blijft in de volks mond toch Iphone, dus ze winnen toch altijd, tevens, hebben ze de naam niet gebruikt voor telefonie.winnen doen ze altijd
puik spul en ik ga er heel waarschijnlijk zelf ook mee rond lopen
Kudtquote:Op donderdag 11 januari 2007 15:46 schreef De_Hertog het volgende:
Koffiekoekje, je link in het vorige topic wijst naar het vorige topic en niet naar dit topic. Snappie?
http://www.gsmarena.com/apple_iphone-1827.phpquote:Op donderdag 11 januari 2007 15:45 schreef SuperRogier het volgende:
Heeft iemand er wat specificaties van? Geheugen, gewicht, resolutie schermpje, wifi, etc?
Ik kon zelf vrij weinig vinden..
Mn abo loopt alleen al in juli af dus ik ben van plan om m óf te importeren óf een paar maanden toch maar weer prepaid te nemen tot ie uit isquote:General Network GSM 850 / GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900
Announced 2007, January
Status Coming Soon
Size Dimensions 115 x 61 x 11.6 mm
Weight 135 g
Display Type Touchscreen, 16M colors
Size 320 x 480 pixels, 3.5 inches
- Multi-touch input method
- Accelerometer sensor for auto-rotate
- Proximity sensor for auto turn-off
Ringtones Type Polyphonic, MP3
Customization Download
Vibration Yes
- 3.5 mm headset jack
Memory Phonebook Advanced, Photocall
Call records Yes
Card slot No
- 4/8 GB shared memory
Data GPRS Yes
HSCSD No
EDGE Yes
3G No
WLAN Wi-Fi 802.11b/g
Bluetooth Yes, v2.0
Infrared port No
USB Yes, v2.0
Features OS Mac OS X v10.4.8
Messaging SMS, MMS, Email, Instant Messaging
Browser HTML (Safari)
Games Yes
Colors Black
Camera 2 MP, 1600x1200 pixels, video
- Google Maps
- Widgets support
- iPod audio/video player
- PIM including calendar, to-do list
- Photo browser/editor
- Voice memo
- Integrated handsfree
Battery Standard battery, Li-Ion
Stand-by
Talk time Up to 5 h
Vanuit mijn linkje:quote:Op donderdag 11 januari 2007 15:56 schreef Asskicker14 het volgende:
Wat houdt 3G in?
quote:3G
3G stands for 3rd-generation mobile technology. The services associated with 3G provide the ability to transfer both voice data and non-voice data. 3G brings wireless transmission speeds, which allow full motion video, high-speed internet access and video-conferencing.
Hmmz op die site kijk ik normaal gesproken ook, maar ik had niet verwacht dat ze de specs al hadden het blijft apple Ziet er goed uit, lijkt me wel een leuke opvolger voor m'n N80, alleen de camera valt tegen..quote:Op donderdag 11 januari 2007 15:52 schreef Gizmore het volgende:
[..]
http://www.gsmarena.com/apple_iphone-1827.php
[..]
Mn abo loopt alleen al in juli af dus ik ben van plan om m óf te importeren óf een paar maanden toch maar weer prepaid te nemen tot ie uit is
4 of 8 GB zie ik net staanquote:Op donderdag 11 januari 2007 16:01 schreef Koentje3 het volgende:
3 GB geheugen?
Voor Aperture en Final Cut Pro op je iPhonequote:Op donderdag 11 januari 2007 16:01 schreef Koentje3 het volgende:
3 GB geheugen?
http://nl.wikipedia.org/wiki/3Gquote:Op donderdag 11 januari 2007 15:56 schreef Asskicker14 het volgende:
Wat houdt 3G in?
Nee, want er zit (voor zover bekend) geen GPS receiver ingebouwd.quote:Op donderdag 11 januari 2007 16:04 schreef Byte_Me het volgende:
zou hier een navigatiepakket op komen? tomtom of zo?
daarom zit er bluetooth op!quote:Op donderdag 11 januari 2007 16:10 schreef Gizmore het volgende:
[..]
Nee, want er zit (voor zover bekend) geen GPS receiver ingebouwd.
Wat is dat toch, dat iedereen tegenwoordig een navigatiesysteem op zak moet hebben? Kom je anders niet meer thuis? Hoeveel woon-werk verkeer ik wel niet zie met een tomtom, dat is puur gebasseerd op het gadget gehaltequote:Op donderdag 11 januari 2007 16:04 schreef Byte_Me het volgende:
zou hier een navigatiepakket op komen? tomtom of zo?
Ooit een GSM gezien met touchscreen [die geen stylus vereist] én 8 GB intern geheugen bevat én die door middel van vingerbewegingen foto's van formaat kan laten veranderen of door te draaien het menu en/of de foto mee kan laten draaien én die conference calls op zo'n eenvoudige manier kan maken?quote:Op donderdag 11 januari 2007 16:17 schreef Devrim_ het volgende:
"revolutie"
Wat is er dan zo nieuw eraan?
Combineer dat met die Bluetooth opmerking erboven, en je krijgt een carkit-met-gps-ontvanger zodat je je iPhone in de auto als navigatiesysteem kunt gebruiken en buiten de auto als, nou ja, een hoop andere dingenquote:Op donderdag 11 januari 2007 16:19 schreef CarloZ_ het volgende:
[..]
Wat is dat toch, dat iedereen tegenwoordig een navigatiesysteem op zak moet hebben? Kom je anders niet meer thuis? Hoeveel woon-werk verkeer ik wel niet zie met een tomtom, dat is puur gebasseerd op het gadget gehalte![]()
Een iPhone/Telefoon/PDA achtig apparaat moet mijns inziens functies bevatten die je op ieder moment van de dag nodig kunt hebben. De iPhone faciliteert hier uitstekend in.
Een navigatiesysteem is totaal iets anders, dat gebruik je normaal gesproken alleen in de auto.
De iPhone is anders ook geen liefdadigheidsproject, hoor.quote:Op donderdag 11 januari 2007 16:24 schreef SignOff het volgende:
ik ben geen fan van ipod, veel te commercieel... maar ik vind dit ding wel gaaf
ik hoop wel dat er ook tomtom op kan, dan is ie perfect
Nee, het is geen smartphone want bij smartphones kun je er zelf programma's opzetten, bij de iPhone niet.quote:Op donderdag 11 januari 2007 16:24 schreef SignOff het volgende:
ik ben geen fan van ipod, veel te commercieel... maar ik vind dit ding wel gaaf
ik hoop wel dat er ook tomtom op kan, dan is ie perfect
Mja opzich heb je een punt..quote:Op donderdag 11 januari 2007 16:24 schreef De_Hertog het volgende:
Combineer dat met die Bluetooth opmerking erboven, en je krijgt een carkit-met-gps-ontvanger zodat je je iPhone in de auto als navigatiesysteem kunt gebruiken en buiten de auto als, nou ja, een hoop andere dingen
Hoe weet je dat zo zeker? Jobs zei in de keynote dat het kon, Apple's woordvoerder zei 'no comment', en een weblog ergens berichtte dat het niet kon. Zeker weten doet echter niemand het. Dit is typisch zoiets waarvan je pas zeker weet hoe het zit als dat ding uitkomtquote:Op donderdag 11 januari 2007 16:25 schreef Asskicker14 het volgende:
[..]
Nee, het is geen smartphone want bij smartphones kun je er zelf programma's opzetten, bij de iPhone niet.
Ik ook. Ben één keer met een navigatiesysteem ergens heen gereden. Ging prima. Tweede keer ook. Ging prima. Derde keer kwam ik in een hagelstorm en was TomTom alle satellieten kwijt. En toen wist ik het ook niet meerquote:Op donderdag 11 januari 2007 16:33 schreef CarloZ_ het volgende:
[..]
Mja opzich heb je een punt..Neemt niet weg dat ik het nog steeds vind dat ik een navigatiesysteem nog steeds als zwaar overgewaardeerd product bestempel.
het is gewoon handig. ik ga elke week wel een paar keer ergens naar toe waar ik niet eerder ben geweest en dan is het lekker makkelijk. verder is het natuurlijk erg praktisch dat je voor flitspalen wordt gewaarschuwd, en dat je bijvoorbeeld de dichtsbijzijnde pinautomaat of tankstation of wat dan ook kunt opzoeken.quote:Op donderdag 11 januari 2007 16:19 schreef CarloZ_ het volgende:
[..]
Wat is dat toch, dat iedereen tegenwoordig een navigatiesysteem op zak moet hebben? Kom je anders niet meer thuis? Hoeveel woon-werk verkeer ik wel niet zie met een tomtom, dat is puur gebasseerd op het gadget gehalte![]()
Een iPhone/Telefoon/PDA achtig apparaat moet mijns inziens functies bevatten die je op ieder moment van de dag nodig kunt hebben. De iPhone faciliteert hier uitstekend in.
Een navigatiesysteem is totaal iets anders, dat gebruik je normaal gesproken alleen in de auto.
quote:Op donderdag 11 januari 2007 15:51 schreef seekfaM het volgende:
Is er behoefte aan een echte OP? met banner, uitleg enz?
Zoiets wil ik namelijk wel even maken
Zie ook de officieële specpage op apple.com.quote:Op donderdag 11 januari 2007 15:52 schreef Gizmore het volgende:
[..]
http://www.gsmarena.com/apple_iphone-1827.php
[..]
Mn abo loopt alleen al in juli af dus ik ben van plan om m óf te importeren óf een paar maanden toch maar weer prepaid te nemen tot ie uit is
Ja, hij is cool.quote:Op donderdag 11 januari 2007 16:56 schreef gieling het volgende:
http://www.youtube.com/watch?v=YgW7or1TuFk&NR
presentatie voor CBS, wat je eigenlijk al zag in de keynote maar dan van dichtbij
Maar om het een revolutie te noemen, een normale PDA, XDA ofzo heeft de meeste functies al.quote:Op donderdag 11 januari 2007 16:20 schreef Asskicker14 het volgende:
[..]
Ooit een GSM gezien met touchscreen [die geen stylus vereist] én 8 GB intern geheugen bevat én die door middel van vingerbewegingen foto's van formaat kan laten veranderen of door te draaien het menu en/of de foto mee kan laten draaien én die conference calls op zo'n eenvoudige manier kan maken?
Er is ook geen telefoon die je op de manier van de iPhone kunt bedienen.quote:Op donderdag 11 januari 2007 17:05 schreef Syd het volgende:
[..]
Maar om het een revolutie te noemen, een normale PDA, XDA ofzo heeft de meeste functies al.
Enigste is design en stuke software wat is veranderd, maar een echte revolutie is het niet.
Kijk de WII dat is revolutie omdat er nog GEEN enkele console is die op zo'n manier games laat "besturen"
quote:Op donderdag 11 januari 2007 17:05 schreef Tijn het volgende:
[..]
Er is ook geen telefoon die je op de manier van de iPhone kunt bedienen.
Nee, de meeste PDA's en XDA's hebben juist NIET de functies die ik heb genoemd. Deze iPhone is revolutionair omdat er nog GEEN enkele GSM is die zich op zo'n manier en op zo'n groot scherm laat bedienen. Zonder stylus oid.quote:Op donderdag 11 januari 2007 17:05 schreef Syd het volgende:
[..]
Maar om het een revolutie te noemen, een normale PDA, XDA ofzo heeft de meeste functies al.
Enigste is design en stuke software wat is veranderd, maar een echte revolutie is het niet.
Kijk de WII dat is revolutie omdat er nog GEEN enkele console is die op zo'n manier games laat "besturen"
Dat is software, kijk als het nou zo was datje bijvoorbeeld met je oog kon besturen ofzo ja dat is revolutie. Dit bestaat al maar tis alleen vernieuwendquote:Op donderdag 11 januari 2007 17:05 schreef Tijn het volgende:
[..]
Er is ook geen telefoon die je op de manier van de iPhone kunt bedienen.
Dat is wat ik brom.quote:
ja/nee, touchscreen bestaat al lang, dit is alleen een beetje vernieuwd doordat er een anders soort touchscreen is.quote:Op donderdag 11 januari 2007 17:08 schreef Asskicker14 het volgende:
[..]
Nee, de meeste PDA's en XDA's hebben juist NIET de functies die ik heb genoemd. Deze iPhone is revolutionair omdat er nog GEEN enkele GSM is die zich op zo'n manier en op zo'n groot scherm laat bedienen. Zonder stylus oid.
Nog een keer dan. Wat je er mee kan is niet de revolutie. De techniek, op misschien het multi-input-touchscreen en de prestatie om dit alles samen te laten werken na, is niet de revolutie. De revolutie is de combinatie van bedieningsgemak, de manier waarop alles is geïntegreerd in een mooi samenwerkend systeem.quote:Op donderdag 11 januari 2007 17:05 schreef Syd het volgende:
[..]
Maar om het een revolutie te noemen, een normale PDA, XDA ofzo heeft de meeste functies al.
Enigste is design en stuke software wat is veranderd, maar een echte revolutie is het niet.
ok laat maar; hij is het waard na het zien van dit filmpje!! echt kiling toen hij hem roteerde in de ipod functie (rond 2:20)quote:Op donderdag 11 januari 2007 17:10 schreef menesis het volgende:
ligt het nou aan mij of is dat ding echt belachelijk duur?
Nah okay, dan zie ik alleen de bediening die anders isquote:Op donderdag 11 januari 2007 17:12 schreef De_Hertog het volgende:
[..]
Nog een keer dan. Wat je er mee kan is niet de revolutie. De techniek, op misschien het multi-input-touchscreen en de prestatie om dit alles samen te laten werken na, is niet de revolutie. De revolutie is de combinatie van bedieningsgemak, de manier waarop alles is geïntegreerd in een mooi samenwerkend systeem.
De iPod was ook niet zo'n technisch wonder, deed ook niet meer dan andere mp3-spelers uit zijn tijd. Maar is een 'revolutie' geworden door hoe het werkt, de bedieningseenvoud, en de onderlinge samenwerking. Op dezelfde manier is de iPhone een revolutie.
Dat ligt aan jou, want de Nederlandse prijs is nog niet eens bekend.quote:Op donderdag 11 januari 2007 17:10 schreef menesis het volgende:
ligt het nou aan mij of is dat ding echt belachelijk duur?
De DS is revolutionair niet doordat het een touchscreen heeft, maar de combinatie touchscreen en gamen:)quote:Op donderdag 11 januari 2007 17:14 schreef Tomasso het volgende:
En om ook nog heel even het zijstapje naar de Wii af te maken:
De technieken die in de Wii zitten bestonden ook al, echter werd het nog niet op deze manier toegepast. De DS is ook revolutionair, terwijl dat ook "maar" een touchscreen heeft.
Verder sluit ik me aan bij De_Hertog
Maar wat verwacht je nou van Apple, een stukje wondertechnologie dat zijn tijd 10 jaar vooruit is?quote:Op donderdag 11 januari 2007 17:12 schreef Syd het volgende:
[..]
ja/nee, touchscreen bestaat al lang, dit is alleen een beetje vernieuwd doordat er een anders soort touchscreen is.
Maar zoals ik als zei stel je kon het met je brains of ogen besturen dat is vernieuwend "revolutionair"
Ach, ook weer wat publiciteit voor Ciscoquote:Op donderdag 11 januari 2007 18:20 schreef Mr.Noodle het volgende:
En ja hoor ze zijn gesued door Cisco om de merknaam "iPhone"
Ik wil hem hebbenquote:Op donderdag 11 januari 2007 19:44 schreef Walter_Sobchak het volgende:
Heb mijn desktop maar aangepast![]()
[afbeelding]
Grote versie
Heb je hem ook zonder Desktop van jou?quote:Op donderdag 11 januari 2007 19:44 schreef Walter_Sobchak het volgende:
Heb mijn desktop maar aangepast![]()
[afbeelding]
Grote versie
Heb je die ook zonder desktop van jou?quote:Op donderdag 11 januari 2007 19:44 schreef Walter_Sobchak het volgende:
Heb mijn desktop maar aangepast![]()
[afbeelding]
Grote versie
Erger nog.quote:Op donderdag 11 januari 2007 19:51 schreef SuperRogier het volgende:
[..]
Ik wil hem hebbenZelf de toetsenblok eraf halen is gaaf
Alleen hoor ik nu net in een filmpje dat hij pas in "june" verkrijgbaar is..
Ach, komt goed uit. Kan ik nog mijn huidige abonnement af laten lopen...quote:Op donderdag 11 januari 2007 20:08 schreef Siegfried het volgende:
[..]
Erger nog.
Pas in june in Amerika.. 4e kwartaal pas in Europa...![]()
En run ff een spellingscontrolequote:Op donderdag 11 januari 2007 20:27 schreef seekfaM het volgende:
Dit kunnen jullie als OP gebruikenlinkes, maak ik *als daar behoefte aan is* nog een appart vak voor
Neeeheeee...niet van jouw desktop.quote:Op donderdag 11 januari 2007 20:33 schreef Walter_Sobchak het volgende:
[..]
En run ff een spellingscontrole![]()
Die highres van mijn desktop moet ik even opzoeken...
Rephrase: highres van die pic op mijn desktopquote:Op donderdag 11 januari 2007 20:33 schreef Asskicker14 het volgende:
[..]
Neeeheeee...niet van jouw desktop.
Ja dat doe ik, en ik maak hem ff een ander voormaatquote:Op donderdag 11 januari 2007 20:33 schreef Walter_Sobchak het volgende:
[..]
En run ff een spellingscontrole![]()
Die highres van mijn desktop moet ik even opzoeken...
same here, misschien overweeg ik 'm zodra mijn abonnement is afgelopen. Welk telecom provider gaat deze iPhone introduceren? KPN?quote:Op donderdag 11 januari 2007 20:27 schreef Mr.Noodle het volgende:
[..]
Ach, komt goed uit. Kan ik nog mijn huidige abonnement af laten lopen...
Ehm neej volgens mij is dat Vodafone... (zit ook in de meeste landen)...quote:Op vrijdag 12 januari 2007 00:22 schreef rheingold het volgende:
is t-mobile in europa niet de grootste aanbieder...?
hoe moeilijk is het om FF de phone eruit te knippen en tegen een zwarte achtergrond te plaatsenquote:Op donderdag 11 januari 2007 19:58 schreef Asskicker14 het volgende:
[..]
Heb je die ook zonder desktop van jou?
Het bouwen uitbesteden maar in hun eigen shop uitbrengen is wellicht een soort van "inhouse"! (althans zou ik doen) dan is het nog regulerend!quote:Op vrijdag 12 januari 2007 00:31 schreef Rock-shocker het volgende:
Apps zijn mogelijk. Apple gaat alles alleen zelf doen. Inhouse dus. geen 3rd party.
Dat zat ik me dus ook af te vragen. Of ze daar de provider voor nodig hebben of dat de telefoon de hele voicemailfunctie overneemt. Want daar zullen de providers vast niet blij mee zijn.quote:Op donderdag 11 januari 2007 23:36 schreef Siegfried het volgende:
Maar niet elke provider zal zijn diensten zo aanpassen dat het visual voicemail enzo werkt.
Hij had het over Visual Voicemail. Niet zo heel voorruitstrevend, behalve dat je niet alle voicemailberichten perse hoeft af te luisteren en zelf kan bepalen welke je op dat moment afluisterd. Het werkt net als SMS zeg maar, je selecteerd het bericht van die persoon die je wil afluisteren niet meer, niet minder.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 02:29 schreef Spacehamster het volgende:
Ik meende tijden sde presentatie Steve Jobs te horen zeggen dat de iPhone voice activated zou zijn.
Maar ik kom dit nergens meer tegen...
Had ik een wishful hallucinatie of is er echt iets met voice activation in dit apeteitelijk apparaatje?
vreemd; de reporter van dat 'close-up' filmpje op youtube noemde alleen 500dollar zonder iets te zeggen over eenofander abootje.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 01:38 schreef Siegfried het volgende:
Nee hoor, die 500 en 600 dollar waren slechts voor de tel, op basis van een 2 jarig abo.
dat is eigenlijk wel jammer, want dat betekend dat het langzaam zal gaan, en bijvoorbeeld een navigatiepakket zie ik dan helemaal niet verschijnen. voor de kwaliteit vd software zal het waarschijnlijk wel goed zijn.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 00:31 schreef Rock-shocker het volgende:
Apps zijn mogelijk. Apple gaat alles alleen zelf doen. Inhouse dus. geen 3rd party.
Hij is niet verkrijgbaar zonder aboquote:Op vrijdag 12 januari 2007 10:45 schreef menesis het volgende:
ze zeiden toch dat ie 500dollar kost met abo? Dus zonder abo kost ie dan iets van 900 dollar ofzo?
Nee, in Amerika krijg je niet meer dan 100 dollar korting op een toestel in combinatie met een abonnement.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 10:45 schreef menesis het volgende:
ze zeiden toch dat ie 500dollar kost met abo? Dus zonder abo kost ie dan iets van 900 dollar ofzo?
Lezen is niet voor iedereen weggelegd he?quote:Op vrijdag 12 januari 2007 11:36 schreef Pietverdriet het volgende:
Het is een mooie telefoon, maar een revolutie? Waar is het ding vernieuwend?
Noem dat geen revolutie, dat noem je gewoon een mooi product.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 11:40 schreef Angel_of_Dth het volgende:
[..]
Lezen is niet voor iedereen weggelegd he?
De Apple iPhone, een nieuwe revolutie #2
Dat is wel waar. Of het filmpje op Youtube dat in dit topic gepost is. Ik was ook wat sceptisch, vooral ook gezien de prijs (hoewel dat voor Europa natuurlijk nog bij gokken blijft). Maar het ziet er echt erg tof uit, en tegen die tijd ben ik misschien wel toe aan een nieuwe mp3-speler (sowieso een nieuwe telefoon, mijn abonnement loopt november dit jaar af).quote:Op vrijdag 12 januari 2007 11:56 schreef Siegfried het volgende:
Maar om echt overtuigd te raken moet je de keynote bekijken
Waarom zou Apple een dienst erin verwerken die rechtstreeks tot de concurrent behoort (MSN Messenger --> Microsoft, die onlangs ook de Zune uitbracht, de tegenhanger van de iPod).quote:Op vrijdag 12 januari 2007 12:26 schreef HiZ het volgende:
Ik vind de lay-out vooral heel erg lelijk. En wat ik me afvraag is of je er ook me kunt msn-en.
Bijvoorbeeld omdat het de dominante instant messenger online is ? Ik begin niche-producenten die een product op de markt brengen dat alleen maar binnen de niche werkt een beetje zat te worden.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 12:57 schreef Asskicker14 het volgende:
[..]
Waarom zou Apple een dienst erin verwerken die rechtstreeks tot de concurrent behoort (MSN Messenger --> Microsoft, die onlangs ook de Zune uitbracht, de tegenhanger van de iPod).
nee, ok... maar k vind dit ding wel mooiquote:Op donderdag 11 januari 2007 16:24 schreef De_Hertog het volgende:
[..]
De iPhone is anders ook geen liefdadigheidsproject, hoor.
Apple's iChat (IM programma in OS X) ondersteunt geen MSN. Dus ik verwacht niet dat het ook met de iPhone gaat gebeuren.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 13:09 schreef HiZ het volgende:
[..]
Bijvoorbeeld omdat het de dominante instant messenger online is ? Ik begin niche-producenten die een product op de markt brengen dat alleen maar binnen de niche werkt een beetje zat te worden.
Nee, maar is dat niet een gevalletje van de concurrent even een handje helpen. Ik denk trouwens dat zelfs als Apple daartoe bereid is, ze een lawsuit van Microsoft aan hun broek krijgen.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 13:09 schreef HiZ het volgende:
[..]
Bijvoorbeeld omdat het de dominante instant messenger online is ? Ik begin niche-producenten die een product op de markt brengen dat alleen maar binnen de niche werkt een beetje zat te worden.
Volgens mij zijn we ondertussen op het punt aangeland waarop iedereen die het een 'mwach...' product vind dit wel gezegd heeft, en wat Apple nerds elkaar een hype aanpraten. Tsja. Ik zie het ook nog steeds niet, ook niet na het bekijken van de keynote. Nu is het vernieuwende en revolutionaire weer de interface, alsof ik erop zit te wachten om een touchscreen te vingeren om wat foto's te resizen.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 11:45 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Noem dat geen revolutie, dat noem je gewoon een mooi product.
De Macintosh, dat was een revolutie
Volgens jou zijn de dingen in Vista ook allemaal nieuw.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 13:22 schreef Jarno het volgende:
[..]
Volgens mij zijn we ondertussen op het punt aangeland waarop iedereen die het een 'mwach...' product vind dit wel gezegd heeft, en wat Apple nerds elkaar een hype aanpraten. Tsja. Ik zie het ook nog steeds niet, ook niet na het bekijken van de keynote. Nu is het vernieuwende en revolutionaire weer de interface, alsof ik erop zit te wachten om een touchscreen te vingeren om wat foto's te resizen..
Uhm, Mac Office en wat dacht je van IE op Mac OS 9, iPods zijn ook windows compatible. Ik vind het wel raar dat ze geen MSN Messenger erin opnemen net zoals onder iChat.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 13:18 schreef Asskicker14 het volgende:
[..]
Nee, maar is dat niet een gevalletje van de concurrent even een handje helpen. Ik denk trouwens dat zelfs als Apple daartoe bereid is, ze een lawsuit van Microsoft aan hun broek krijgen.
Nou Apple is natuurlijk een amerikaans bedrijf en in Amerika gebruiken ze Aol (aim) veel meer dan Msn messenger, daarom kun je met iChat wel op AOL.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 13:41 schreef Mr.Noodle het volgende:
[..]
Uhm, Mac Office en wat dacht je van IE op Mac OS 9, iPods zijn ook windows compatible. Ik vind het wel raar dat ze geen MSN Messenger erin opnemen net zoals onder iChat.
Dat had ik ook wel door, het is volgens mij dat op de Europese markt steeds meer MSN Messenger gebruikt wordt. Azie gebruikt dan weer meer Yahoo, maar dat is het rare juist wel AOL , Google en Yahoo. Maar geen MS, dan zijn ze wel rivalen maar toch... het is niet dat ze eerder geen samenwerking hadden met MS.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 13:42 schreef tonks het volgende:
[..]
Nou Apple is natuurlijk een amerikaans bedrijf en in Amerika gebruiken ze Aol (aim) veel meer dan Msn messenger, daarom kun je met iChat wel op AOL.
En geen tactile feedback en volgens mij is hij ook nogal lastig in 1 hand te bedienen. Dat touchscreen; ik vraag me af hoe lekker dat werkt. En smssen? Met je wijsvinger je bericht intypen op dat mini toetsenbordje? Lijkt me erg vervelend om te doen. Ook daar lijkt me het huidige T9 systeem beter voor. Ook vanwege de tactiele feedback die je bij echte knopjes hebt.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 11:56 schreef Siegfried het volgende:
Dit eveneens. De userinterface is zó vernieuwend!
Dit is de natte droom van de UI designers. Dat zoomen van een foto, het scrollen door een lijst.
Hat is allemaal zó mental. Echt geniaal.
Maar om echt overtuigd te raken moet je de keynote bekijken
Nee.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 13:35 schreef Walter_Sobchak het volgende:
[..]
Volgens jou zijn de dingen in Vista ook allemaal nieuw.![]()
![]()
Het keyboard is het enige waar ik nog mijn vraagtekens bij zet. Maar qua userinterface is het echt geweldig!quote:Op vrijdag 12 januari 2007 14:12 schreef menesis het volgende:
[..]
En geen tactile feedback en volgens mij is hij ook nogal lastig in 1 hand te bedienen. Dat touchscreen; ik vraag me af hoe lekker dat werkt. En smssen? Met je wijsvinger je bericht intypen op dat mini toetsenbordje? Lijkt me erg vervelend om te doen. Ook daar lijkt me het huidige T9 systeem beter voor. Ook vanwege de tactiele feedback die je bij echte knopjes hebt.
klopt als een bus. alleen in nederland is men zo stom geweest om het bijzonder toffe icq in te ruilen voor een suf product als msn. nergens anders in de wereld word zoveel gebruik gemaakt van msn als hier in nederland. doe mij maar icq, of ichat natuurlijk. de tijd zal leren hoe dit verder gaat.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 13:42 schreef tonks het volgende:
[..]
Nou Apple is natuurlijk een amerikaans bedrijf en in Amerika gebruiken ze Aol (aim) veel meer dan Msn messenger, daarom kun je met iChat wel op AOL.
Er valt vast wel te regelen dat ik zo'n ding echt 'nodig' heb voor werkquote:Op vrijdag 12 januari 2007 14:55 schreef most_wanted het volgende:
Ik vind hem wel tof, geen idee wat de prijzen zijn, maar als het niet te veel is dan koop ik hem misschien.
In combinatie met een 2 jarig abo:quote:Op vrijdag 12 januari 2007 14:55 schreef most_wanted het volgende:
Ik vind hem wel tof, geen idee wat de prijzen zijn, maar als het niet te veel is dan koop ik hem misschien.
Dan zal de europrijs wel weer duurder zijnquote:Op vrijdag 12 januari 2007 15:04 schreef Siegfried het volgende:
[..]
In combinatie met een 2 jarig abo:
$499 - 4gb
$599 - 8gb
inderdaadquote:Op vrijdag 12 januari 2007 13:22 schreef Jarno het volgende:
[..]
Volgens mij zijn we ondertussen op het punt aangeland waarop iedereen die het een 'mwach...' product vind dit wel gezegd heeft, en wat Apple nerds elkaar een hype aanpraten. Tsja. Ik zie het ook nog steeds niet, ook niet na het bekijken van de keynote. Nu is het vernieuwende en revolutionaire weer de interface, alsof ik erop zit te wachten om een touchscreen te vingeren om wat foto's te resizen..
$599 komt meestal overeen met ¤ 649 of ¤ 679 of in het slechtste geval ¤ 699quote:Op vrijdag 12 januari 2007 15:14 schreef Siegfried het volgende:
Mwa, die zal wel gelijk liggen.
Zelfde prijs in euro's als in dollars
Heb je het over belgische euro's ofzoquote:Op vrijdag 12 januari 2007 15:22 schreef Little_Meanie het volgende:
[..]
$599 komt meestal overeen met ¤ 649 of ¤ 679 of in het slechtste geval ¤ 699
Mooi dat je voor die vier punten die je opnoemt vier verschillende apparaten nodig hebtquote:Op vrijdag 12 januari 2007 15:21 schreef Little_Meanie het volgende:
[..]
inderdaad
alles is vernieuwend voor die apple fan boys![]()
schermt draait als toestel draait ---> kan ik ook met mijn Canon Ixus digicam
touchscreen zonder stylus ---> kan ik ook met mijn Sony Ericsson P990 en TomTom
2 Megamixel camera![]()
Wifi Internet in breedbeeld ---> Sony PSP anyone
Tsja, je kunt mensen die het niet met je eens zijn wel meteen van fanboy gedrag beschuldigen, en aangezien ik vroeger in de Apple Slowchat postte en een PowerBook heb zal ik wel bij die fanboys horen. Maar ik vind de iPhone niet mooi alleen omdat het een Apple product is. Ik vind de nieuwe Apple TV bijvoorbeeld op het eerste gezicht niets. Ik vind het jammer dat de nieuwe Airport Extreme geen 10/100/1000 poorten heeft, en geen aansluiting voor een externe antenne. Ik vind dus zeker niet alles wat Apple doet goed. Maar de iPhone, ja, die wil ik wel één, liever vandaag nog dan morgen.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 15:21 schreef Little_Meanie het volgende:
[..]
inderdaad
alles is vernieuwend voor die apple fan boys![]()
schermt draait als toestel draait ---> kan ik ook met mijn Canon Ixus digicam
touchscreen zonder stylus ---> kan ik ook met mijn Sony Ericsson P990 en TomTom
2 Megamixel camera![]()
Wifi Internet in breedbeeld ---> Sony PSP anyone
Wat is vernieuwend? Dit alles in één ding mischien?quote:Op vrijdag 12 januari 2007 15:21 schreef Little_Meanie het volgende:
[..]
inderdaad
alles is vernieuwend voor die apple fan boys![]()
schermt draait als toestel draait ---> kan ik ook met mijn Canon Ixus digicam
touchscreen zonder stylus ---> kan ik ook met mijn Sony Ericsson P990 en TomTom
2 Megamixel camera![]()
Wifi Internet in breedbeeld ---> Sony PSP anyone
Ja man, nu heb je precies hetzelfde! Zomfg, kut iPhonequote:Op vrijdag 12 januari 2007 18:13 schreef Stereotomy het volgende:
[afbeelding]
Zo, dat vernieuwende UI is nu ook geimplementeerd op mijn Palm Treo, ook met touchscreen.
vernieuwend is hij wel want het is nog een prototypequote:Op vrijdag 12 januari 2007 17:11 schreef Bojhan het volgende:
[..]
Wat is vernieuwend? Dit alles in één ding mischien?![]()
Dit is denk ik echt zo'n product dat je simpel in je handen moet hebben, om het potentieel ervan te kunnen begrijpen.
Ja man.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 18:22 schreef Stereotomy het volgende:
Het leuke is dat de knoppen op het scherm het ook nog doen
Je kunt elke knop aan een bijbehorende applicatie koppelen. Zo kun je de iPod knop aan Aeroplayer koppelen (bekend Palm MP3/OGG/ACC speler) met een iTunes skin, mja, dan heb je natuurlijk al helemaal een appeltje
Wat doe jij in dit topicquote:Op vrijdag 12 januari 2007 19:20 schreef Stereotomy het volgende:
Ook de WM community heeft al een werkende Today-scherm geproduceerd
[afbeelding]
Verder dan een beetje trollen kom je niet hoor.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 19:34 schreef Stereotomy het volgende:
[..]
Ontopic posten, in tegenstelling tot jou
oh flikker toch op manquote:Op vrijdag 12 januari 2007 19:44 schreef Tomasso het volgende:
[..]
Verder dan een beetje trollen kom je niet hoor.
quote:Op vrijdag 12 januari 2007 19:44 schreef Tomasso het volgende:
[..]
Verder dan een beetje trollen kom je niet hoor.
quote:Op zaterdag 13 januari 2007 00:05 schreef ChOas het volgende:
Ook leuk: http://www.applegazette.c(...)th-rage-over-iphone/
Wat wil je nou eigenlijk? Ik bedoel, je bent de grootste apple fan van FOK! maar om een relletje uit te lokken kom je met dit soort dingenquote:Op zaterdag 13 januari 2007 10:01 schreef tonks het volgende:
Typische fanboy reactie van Slarioux
quote:Op vrijdag 12 januari 2007 19:20 schreef Stereotomy het volgende:
Ook de WM community heeft al een werkende Today-scherm geproduceerd
[afbeelding]
Stel je niet aan het was een grapje jankzakquote:Op zaterdag 13 januari 2007 10:03 schreef Slarioux het volgende:
[..]
Wat wil je nou eigenlijk, stomme relnicht? Ik bedoel, je bent de grootste apple fan van FOK! maar om een relletje uit te lokken kom je met dit soort dingen. je bent nog erger dan Geqxon, weet je dat?
Flikker toch op, het zijn altijd maar grapjes bij jouquote:Op zaterdag 13 januari 2007 10:05 schreef tonks het volgende:
[..]
Stel je niet aan het was een grapje jankzak
Je draait er mooi omheenquote:Op zaterdag 13 januari 2007 10:06 schreef tonks het volgende:
Ja ik ga mensen voor fanboys uitscheldenIK
Voortaan?quote:Op zaterdag 13 januari 2007 10:14 schreef Slarioux het volgende:
[..]
Ik ga het wegeditten voortaan..
YOU GO GIRLquote:Op zaterdag 13 januari 2007 10:14 schreef Slarioux het volgende:
[..]
Ik ga het wegeditten voortaan..
Ik denk dat ie er nooit meer komt.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 10:45 schreef Walter_Sobchak het volgende:
Nieuwe Apple SC-reeks: ETA + 6 maanden
quote:Op zaterdag 13 januari 2007 10:45 schreef Walter_Sobchak het volgende:
Nieuwe Apple SC-reeks: ETA + 6 maanden
Oh, ik wel. Dat heet je gezonde verstand blijven gebruiken en kritisch blijven. De Hosanna sfeer voor een product dat nog maar een paar mensen op de hele wereld in handen hebben gehad, en de mensen hier slechts kennen van een website en een keynote, die begon een beetje misselijkmakend te worden. Het is verstandig kritisch te blijven kijken naar dit soort gecreerde hypes, óók als er een Apple stickertje op zit. En hey, begrijp me niet verkeerd, ik gun iedereen z'n afwijking. Je ziet het bij consoles, games, nieuwe telefoons, films, etc. En helaas zie je ook heel veel mensen die dan na de release teleurgesteld afdruipen omdat het beloofde land toch niet bereikt is.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 09:56 schreef Slarioux het volgende:
Ik snap alleen niet dat de niet-Apple fanboys beginnen te schreeuwen dat de Apple fanboys het apparaat zo geil vinden.
Ach kom, dat is wel heel politiek correct uitgedrukt. In de eerste paar uur waren het vooral OMFG!quote:Ze complimenteren (vooral in deel 1) Apple met hun vondst. Meer niet.
Hoho, wel blijven lezen he. Ik zei dat dit soort discussies altijd op een punt uitkomen waarop de kritische mensen afdruipen en de fanboys overblijven. Simpelweg omdat de meeste mensen zo'n telefoon amper boeit en je dus maar 2 groepen hebt die erover wíllen posten.quote:Vervolgens beginnen types als Jarno te mekkeren dat de Apple fanboys weer bezig zijn
En die was er dus ook al. Wél met UMTS, wél met GPS en óók in het handzame formaat. Plus dat je niet vastzit aan Apple applicaties. En dit is nog een model dat al even uit is, ik zou nog niet durven gokken wat er eind dit jaar beschikbaar is. Of gaat het nu opeens weer niet om de combinatie, maar om de interface? Is dat wérkelijk zo'n revolutie? Of ben je denk je toch wel snel uitgekeken op het resizen van foto's met je vingers en besef je dan pas dat je alsnog met een TomTom Go rondloopt en een iPhone en dus nog niet universeel bezig bent?quote:Het is idd erg makkelijk om te roepen dat de techniek er al was. Die was er immer ook al. Boeiend, het gaat om de combinatie.
Dat heeft Fujitsu slim bekeken, niet?quote:Er is ook niemand die tegen YouTube mekkert dat ze bestaande technologieën slim combineren. Juist dat combineren telt tegenwoordig, want nieuwe dingen uitvinden wordt steeds moeilijker.
Nounou, je begint nu zelfs het predikaat 'DIG mod onwaardig' te verdienen. Ik ga niet wéér het lijstje van veranderingen onder de motorkap van Vista opsommen, maar kom op, zelfs jij moet verder komen dan 'slimmigheidjes' en 'interne werkingsdingetjes'.quote:Je ziet ook dat ándere fabrikanten gewoon betere versies van het vorige maken. Windows Vista bevat niks vernieuwends , een paar usability slimmigheidjes (waarvan het meeste gejat) en wat bugfixes en interne werkings-dingetjes gefixt. Dat kan iedereen.
Eh ja, ik weet niet of je de laatste 15 jaar hebt opgelet, maar de Windows interface is stiekum toch zo'n beetje de standaard geworden in mainstream land. Dan is het natuurlijk wel heel gek dat mensen dat ook handig vinden op hun PDA. En dat ze zelfs Word willen, belachelijk he? Wie gebruikt dat nou? Kortom: wat is er mis met Windows Mobile?quote:Windows Mobile. Gewoon Windows op een lage resolutie. Ffs, er zit zelfs Word op.
De laatste tijd wacht Apple voornamelijk af, verzint dan een eigen product voor iets wat populair aan het worden is en creeert een hype. Niks mis mee hoor, trouwens. Zo hebben ze dat gedaan met de iPod (mp3 spelers waren er toen toch echt al een tijdje), en zo doen ze het nu weer.quote:Apple vernieuwt, combineert en bedenkt dingen waar niemand tot nu toe aan dacht. En iedereen hier gaat jaloers zitten mekkeren.
Er is dan ook helemaal niks mis met de usability van de interface van Apple. Sterker nog, ik zou best iets als OS X op mijn zelfbouw PC willen draaien. Maar ik wil niet gedwongen worden door Steve Jobs om voor *zijn* hardware te kiezen. Die keuze maak ik graag zelf.quote:En ondertussen hebben de Symbian/WM/Palm fans voor hun telefoons een Apple interface geknutseld.. Need I say more? Wie geilt er nou op Apple? De Apple fanboys omdat hun favoriete bedrijf voor de 200e keer met een geniaal idee komt? Of de Palm Treo / WM foons / anders-fanboys, die spontaan de Apple interface nabouwen zodat ze het óók hebben?
Ik heb geen .Mac accountquote:Op zaterdag 13 januari 2007 11:04 schreef Walter_Sobchak het volgende:
Ach, er is altijd nog zoiets als iChat.
Sommige van jouw argumenten zijn anders ook niet even sterk hoor.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 11:49 schreef Jarno het volgende:
Verder compleet belachelijk dat je je zó laat kennen Slarioux. Was de prozac op?
Wel nu, het is een discussieforum. Voel je vrij erop te reageren en ze te ontkrachten.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 11:55 schreef Tomasso het volgende:
[..]
Sommige van jouw argumenten zijn anders ook niet even sterk hoor.
Moet jij zeggen. Ik maak heel wat los geloof ikquote:Op zaterdag 13 januari 2007 11:49 schreef Jarno het volgende:
Verder compleet belachelijk dat je je zó laat kennen Slarioux. Was de prozac op?
Ah ja, ik weet genoeg. Niet veel beter bezig als Tonks dus. Chapeau! Reageren op argumenten is tricky he?quote:Op zaterdag 13 januari 2007 12:01 schreef Slarioux het volgende:
[..]
Moet jij zeggen. Ik maak heel wat los geloof ik.
Het is niet echt tricky hoor. Het is meer dat ik er geen zin in heb.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 12:01 schreef Jarno het volgende:
[..]
Ah ja, ik weet genoeg. Niet veel beter bezig als Tonks dus. Chapeau! Reageren op argumenten is tricky he?
Afwijking?quote:Op zaterdag 13 januari 2007 11:48 schreef Jarno het volgende:
[..]
Oh, ik wel. Dat heet je gezonde verstand blijven gebruiken en kritisch blijven. De Hosanna sfeer voor een product dat nog maar een paar mensen op de hele wereld in handen hebben gehad, en de mensen hier slechts kennen van een website en een keynote, die begon een beetje misselijkmakend te worden. Het is verstandig kritisch te blijven kijken naar dit soort gecreerde hypes, óók als er een Apple stickertje op zit. En hey, begrijp me niet verkeerd, ik gun iedereen z'n afwijking. Je ziet het bij consoles, games, nieuwe telefoons, films, etc. En helaas zie je ook heel veel mensen die dan na de release teleurgesteld afdruipen omdat het beloofde land toch niet bereikt is.
Enthousiasme. Nog nooit meegemaakt? Een uurtje daarna is het enthousiasme wat gedaalt en begint men erover te discussieren.quote:[..]
Ach kom, dat is wel heel politiek correct uitgedrukt. In de eerste paar uur waren het vooral OMFG!MOET IK HEBBEN!!!!! reacties.
Jij zegt dus dat die Siemens hetzelfde is als de iPhone? No comment...quote:[..]
En die was er dus ook al. Wél met UMTS, wél met GPS en óók in het handzame formaat. Plus dat je niet vastzit aan Apple applicaties. En dit is nog een model dat al even uit is, ik zou nog niet durven gokken wat er eind dit jaar beschikbaar is. Of gaat het nu opeens weer niet om de combinatie, maar om de interface? Is dat wérkelijk zo'n revolutie? Of ben je denk je toch wel snel uitgekeken op het resizen van foto's met je vingers en besef je dan pas dat je alsnog met een TomTom Go rondloopt en een iPhone en dus nog niet universeel bezig bent?
Er mist nog wel wat hoorquote:[..]
Dat heeft Fujitsu slim bekeken, niet?
Hij zegt toch ook niet dat er niets "nieuws" in zit? Hij zegt daarover alleen dat het merendeel gejat is. Vertel mij maar hoe jij daarover denkt, ik ben benieuwd.quote:[..]
Nounou, je begint nu zelfs het predikaat 'DIG mod onwaardig' te verdienen. Ik ga niet wéér het lijstje van veranderingen onder de motorkap van Vista opsommen, maar kom op, zelfs jij moet verder komen dan 'slimmigheidjes' en 'interne werkingsdingetjes'.. Kun je écht niet verder kijken dan de interface? Hoe afgestompt kun je zijn
Dat daar wel zo hosanna over mag worden gedaan, maar over OS X op een telefoon niet. En daarnaast is de Windows interface niet de standaard geworden. Defineer standaard anders aan mij.quote:[..]
Eh ja, ik weet niet of je de laatste 15 jaar hebt opgelet, maar de Windows interface is stiekum toch zo'n beetje de standaard geworden in mainstream land. Dan is het natuurlijk wel heel gek dat mensen dat ook handig vinden op hun PDA. En dat ze zelfs Word willen, belachelijk he? Wie gebruikt dat nou? Kortom: wat is er mis met Windows Mobile?
Slimme marketing toch? Kan menig bedrijf nog wat van leren.quote:[..]
De laatste tijd wacht Apple voornamelijk af, verzint dan een eigen product voor iets wat populair aan het worden is en creeert een hype. Niks mis mee hoor, trouwens. Zo hebben ze dat gedaan met de iPod (mp3 spelers waren er toen toch echt al een tijdje), en zo doen ze het nu weer.
Want was is er mis met de Apple hardware? Wat is er mis met software dat is ontwikkeld in samenhang met de hardware? Dat zijn nou juist de producten die over het algemeen het beste werken en die het best geoptimaliseerd zijn.quote:[..]
Er is dan ook helemaal niks mis met de usability van de interface van Apple. Sterker nog, ik zou best iets als OS X op mijn zelfbouw PC willen draaien. Maar ik wil niet gedwongen worden door Steve Jobs om voor *zijn* hardware te kiezen. Die keuze maak ik graag zelf.
En dan Tonks betichten van trollen.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 12:07 schreef Slarioux het volgende:
[..]
Het is niet echt tricky hoor. Het is meer dat ik er geen zin in heb.
Ik zit op mijn werk, vandaar.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 12:09 schreef Jarno het volgende:
[..]
En dan Tonks betichten van trollen.. Je moet het maar durven.
Briljant.
Ja, vandaar dat je zo lomp reageert. Duidelijk.quote:
Neehee. Dat is een uitdrukking. Maar goed, jij mag dus 'ik gun iedereen z'n gadget/gizmo/hype' lezen, if you please.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 12:08 schreef Tomasso het volgende:
[..]
Afwijking?
Dus als mensen een product zien zitten dat dan van een bedrijf komt waar ze zeer tevreden over zijn, hebben ze een afwijking.
Nee, zeker niet, maar bij veel mensen heb ik écht moeite de kritische noot te ontdekken. Sterker nog, als je er iets over zegt, of kanttekeningen plaatst. wordt je verweten dat je je er buiten moet houden omdat je er toch geen verstand van hebt (of geen geld voor hebt). Nee, dat kan ik niet bepaald kritisch noemen en bestempel ik wel degelijk als blind achter Apple aanlopen.quote:Daarnaast zou het natuurlijk ook gewoon echt kunnen zien dat mensen het product wel zien zitten, dat ze het graag willen hebben, ongeacht wie degene is die hem maakt. Die mensen heb je ook hoor. Nu is het dan van Apple, maar wie weet kwam hij van Samsung. De users hebben zo hun eigen redenen om te vinden dat ze het product goed vinden. Ook niet allemaal van deze koopt blind zomaar iets van Apple, zat gezien die ook gewoon kritisch blijven kijken. Dat jij dit niet ziet, is niet hun probleem.
Dat zei ik toch ook?quote:Enthousiasme. Nog nooit meegemaakt? Een uurtje daarna is het enthousiasme wat gedaalt en begint men erover te discussieren.
quote:En hey, begrijp me niet verkeerd, ik gun iedereen z'n afwijking. Je ziet het bij consoles, games, nieuwe telefoons, films, etc. En helaas zie je ook heel veel mensen die dan na de release teleurgesteld afdruipen omdat het beloofde land toch niet bereikt is.
Jij leest wel heel creatief. Slarioux gaf aan dat het bij de iPhone gaat om de combinatie van functionaliteit, ik gaf aan dat die combinatie er al lang is.quote:Jij zegt dus dat die Siemens hetzelfde is als de iPhone? No comment...
Zoals?quote:Er mist nog wel wat hoor
Lees het Windows Vista topic maar door, er komen ongeveer om de 2 pagina's lijstjes voorbij omdat Apple mensen het nodig vinden die topics te komen vergallen met 'och, da's allemaal gejat' opmerkingen. Daarnaast *drijft* de hele IT industrie op lenen en jatten, enja, ook Apple doet dit (zoals ik al eerder aangaf).quote:Hij zegt toch ook niet dat er niets "nieuws" in zit? Hij zegt daarover alleen dat het merendeel gejat is. Vertel mij maar hoe jij daarover denkt, ik ben benieuwd.
Ik doe helemaal niet hosanna over Windows Mobile. Ik vind het een prima product, that's all. Net zoals ik een iPod een prima product vind, of een broodbakmachine. Of (wellicht, want ik heb het ding nog niet gezien) een iPhone.quote:Dat daar wel zo hosanna over mag worden gedaan, maar over OS X op een telefoon niet. En daarnaast is de Windows interface niet de standaard geworden. Defineer standaard anders aan mij.
Ja, dat hypes creeeren hebben ze aardig geleend van MS.quote:Slimme marketing toch? Kan menig bedrijf nog wat van leren.
Er is niks mis mee hoor. Maar ik heb wél behoefte aan vrije keuze.quote:Want was is er mis met de Apple hardware? Wat is er mis met software dat is ontwikkeld in samenhang met de hardware? Dat zijn nou juist de producten die over het algemeen het beste werken en die het best geoptimaliseerd zijn.
Dat hoeft ook niet.quote:Verder kan ik niet voor Slarioux praten, dus dit zijn mijn eigen gedachtegangen en kronkels.
Welk beloofde land? Apple had nog helemaal niets beloofd. Er was van te voren door de geruchtenscene - en ik geef meteen toe dat die soms wat overdreven is - van alles verwacht, maar het enige dat Apple vóór dinsdag ooit over de iPhone naar buiten bracht was het registreren van een domeinnaam. De 'hosannasfeer' van nu is omdat mensen blij zijn over functies die gedemonstreerd zijn, en die ook zeker in de uiteindelijke telefoon komen. Dan kun je die functies leuk vinden of niet, de moeite waard of niet, maar dat is een ander verhaal.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 11:48 schreef Jarno het volgende:
[..]
Oh, ik wel. Dat heet je gezonde verstand blijven gebruiken en kritisch blijven. De Hosanna sfeer voor een product dat nog maar een paar mensen op de hele wereld in handen hebben gehad, en de mensen hier slechts kennen van een website en een keynote, die begon een beetje misselijkmakend te worden. Het is verstandig kritisch te blijven kijken naar dit soort gecreerde hypes, óók als er een Apple stickertje op zit. En hey, begrijp me niet verkeerd, ik gun iedereen z'n afwijking. Je ziet het bij consoles, games, nieuwe telefoons, films, etc. En helaas zie je ook heel veel mensen die dan na de release teleurgesteld afdruipen omdat het beloofde land toch niet bereikt is.
Dat de meeste mensen zo'n telefoon amper boeit lijkt me sterk, ik hoor links en rechts van 'niet-Apple-gebruikers' dat ze het zo'n mooi ding vinden, dat dit de toekomst is, enzovoorts. De aandelen van Apple zijn na de aankondigen met een procent of tien omhoog gegaan, die van Palm en RIM omlaag. Dat zal ook wel weer een beetje terugkrabbelen, en een gevolg van de hype zijn, maar het zijn zeker niet alleen fanboys die er mee bezig zijn.quote:Hoho, wel blijven lezen he. Ik zei dat dit soort discussies altijd op een punt uitkomen waarop de kritische mensen afdruipen en de fanboys overblijven. Simpelweg omdat de meeste mensen zo'n telefoon amper boeit en je dus maar 2 groepen hebt die erover wíllen posten.
Waar is het multi-touch-scherm? Waar is de stylusloze interface? Waar is de Google Earth integreatie? Enzovoorts. En verder: waar haal je vandaan dat je alleen Apple software mag draaien? Je mag alleen door Apple geautoriseerde software draaien. Wie zegt dat er geen carkit-met-gps-ontvanger komt, in combinatie met een TomTom software pakket dat door Apple wordt goedgekeurd? Als er ergens veel accessoires voor zijn is het de iPod wel, hoe weet jij nu al wat er zoal voor de iPhone gemaakt gaat worden?quote:
Hier ben ik het gedeeltelijk met jou en gedeeltelijk met Slarioux eens. Vista gaat inderdaad verder dan een standaard servicepack. Aan de andere kant gaat het een stuk minder ver dan wat er al jaren over beloofd is, en is het ook zonder al die geschrapte functies enorm uitgesteld. Dus dat je teleurgesteld bent in Vista kan ik me voorstellen. Dat hoeft niet meteen DIG mod onwaardig te zijn.quote:Nounou, je begint nu zelfs het predikaat 'DIG mod onwaardig' te verdienen. Ik ga niet wéér het lijstje van veranderingen onder de motorkap van Vista opsommen, maar kom op, zelfs jij moet verder komen dan 'slimmigheidjes' en 'interne werkingsdingetjes'.. Kun je écht niet verder kijken dan de interface? Hoe afgestompt kun je zijn
Ik ken zat mensen die wel problemen hebben met Windows Mobile, ook al gebruiken ze Windows. Dat iets een de facto standaard is geworden wil toch niet zeggen dat er nul ruimte is voor mensen die het anders willen doen?quote:Eh ja, ik weet niet of je de laatste 15 jaar hebt opgelet, maar de Windows interface is stiekum toch zo'n beetje de standaard geworden in mainstream land. Dan is het natuurlijk wel heel gek dat mensen dat ook handig vinden op hun PDA. En dat ze zelfs Word willen, belachelijk he? Wie gebruikt dat nou? Kortom: wat is er mis met Windows Mobile?
Onzin. De iPod hype creëerde vooral zichzelf. Natuurlijk speelt slimme marketing mee, maar als je het enorme succes van de iPod alleen aan Apple's marketingmensen wilt toeschrijven ga je wel iets te ver. Bovendien weet ik niet wat je de laatste tijd wilt noemen, maar de iPod is ook wel weer ruim vijf jaar oud.quote:De laatste tijd wacht Apple voornamelijk af, verzint dan een eigen product voor iets wat populair aan het worden is en creeert een hype. Niks mis mee hoor, trouwens. Zo hebben ze dat gedaan met de iPod (mp3 spelers waren er toen toch echt al een tijdje), en zo doen ze het nu weer.
Prima, dan kies jij voor een ander systeem. Ik zal niet zeggen dat iedereen aan de Apple moet. Apple bied je een bepaald product, dat product is een combinatie van hardware en software, en ze zeggen dat hun stabiliteit daaraan te danken is. Het is dus een onderdeel van hun product, die koppeling. Ben je het daar niet mee eens, dan koop je hun product niet. Maar je kunt bij Microsoft ook niet zeggen 'ik wil graag een Vista versie zonder activatie of een Office die ODF kan lezen en schrijven' Dat daar inmiddels hacks voor zijn doet daar niets aan af, voor OS X op je pc is immers ook een hack.quote:Er is dan ook helemaal niks mis met de usability van de interface van Apple. Sterker nog, ik zou best iets als OS X op mijn zelfbouw PC willen draaien. Maar ik wil niet gedwongen worden door Steve Jobs om voor *zijn* hardware te kiezen. Die keuze maak ik graag zelf.
Ik ga zowat over m'n nek hierquote:Op zaterdag 13 januari 2007 12:18 schreef Jarno het volgende:
En nu ben ik er even niet want ik ben mijn nieuwe (huuuuuu) zelfbouw PC in elkaar aan het knutselen en (huuuuuuuuuuu) Vista aan het installeren.
Ah ok! En hebben alle Apple-mensen van hier AOL dan?quote:Op zaterdag 13 januari 2007 12:45 schreef tonks het volgende:
Tomasso je kan met aol (aol.com) op iChat en dat is gratis.
Ik niet. Ik vind iChat ook geen alternatief voor een slowchat eigenlijk. Ach, ik blijf optimistisch..quote:Op zaterdag 13 januari 2007 13:17 schreef Tomasso het volgende:
[..]
Ah ok! En hebben alle Apple-mensen van hier AOL dan?
Het grote verschil is gebruiksvriendelijkheid. Ik denk dat de critici daar te eenvoudig overheen stappen. Waarschijnlijk werken ze niet dagelijks met OSX, om vage redenen als zelf hun hardware willen kiezen bvquote:Op zaterdag 13 januari 2007 11:48 schreef Jarno het volgende:
[..]
Oh, ik wel. Dat heet je gezonde verstand blijven gebruiken en kritisch blijven. De Hosanna sfeer voor een product dat nog maar een paar mensen op de hele wereld in handen hebben gehad, en de mensen hier slechts kennen van een website en een keynote, die begon een beetje misselijkmakend te worden. Het is verstandig kritisch te blijven kijken naar dit soort gecreerde hypes, óók als er een Apple stickertje op zit. En hey, begrijp me niet verkeerd, ik gun iedereen z'n afwijking. Je ziet het bij consoles, games, nieuwe telefoons, films, etc. En helaas zie je ook heel veel mensen die dan na de release teleurgesteld afdruipen omdat het beloofde land toch niet bereikt is.
[..]
Ach kom, dat is wel heel politiek correct uitgedrukt. In de eerste paar uur waren het vooral OMFG!MOET IK HEBBEN!!!!! reacties.
[..]
Hoho, wel blijven lezen he. Ik zei dat dit soort discussies altijd op een punt uitkomen waarop de kritische mensen afdruipen en de fanboys overblijven. Simpelweg omdat de meeste mensen zo'n telefoon amper boeit en je dus maar 2 groepen hebt die erover wíllen posten.
[..]
En die was er dus ook al. Wél met UMTS, wél met GPS en óók in het handzame formaat. Plus dat je niet vastzit aan Apple applicaties. En dit is nog een model dat al even uit is, ik zou nog niet durven gokken wat er eind dit jaar beschikbaar is. Of gaat het nu opeens weer niet om de combinatie, maar om de interface? Is dat wérkelijk zo'n revolutie? Of ben je denk je toch wel snel uitgekeken op het resizen van foto's met je vingers en besef je dan pas dat je alsnog met een TomTom Go rondloopt en een iPhone en dus nog niet universeel bezig bent?
[..]
Dat heeft Fujitsu slim bekeken, niet?
[..]
Nounou, je begint nu zelfs het predikaat 'DIG mod onwaardig' te verdienen. Ik ga niet wéér het lijstje van veranderingen onder de motorkap van Vista opsommen, maar kom op, zelfs jij moet verder komen dan 'slimmigheidjes' en 'interne werkingsdingetjes'.. Kun je écht niet verder kijken dan de interface? Hoe afgestompt kun je zijn
[..]
Eh ja, ik weet niet of je de laatste 15 jaar hebt opgelet, maar de Windows interface is stiekum toch zo'n beetje de standaard geworden in mainstream land. Dan is het natuurlijk wel heel gek dat mensen dat ook handig vinden op hun PDA. En dat ze zelfs Word willen, belachelijk he? Wie gebruikt dat nou? Kortom: wat is er mis met Windows Mobile?
[..]
De laatste tijd wacht Apple voornamelijk af, verzint dan een eigen product voor iets wat populair aan het worden is en creeert een hype. Niks mis mee hoor, trouwens. Zo hebben ze dat gedaan met de iPod (mp3 spelers waren er toen toch echt al een tijdje), en zo doen ze het nu weer.
[..]
Er is dan ook helemaal niks mis met de usability van de interface van Apple. Sterker nog, ik zou best iets als OS X op mijn zelfbouw PC willen draaien. Maar ik wil niet gedwongen worden door Steve Jobs om voor *zijn* hardware te kiezen. Die keuze maak ik graag zelf.
Alleen crashen de hypes van apple niet in tegenstelling tot die van MS.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 12:16 schreef Jarno het volgende:
Ja, dat hypes creeeren hebben ze aardig geleend van MS..
Ook dat vind ik nauwelijks een revolutie, eerder een logische evolutie binnen de technologie.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 11:40 schreef Angel_of_Dth het volgende:
[..]
Lezen is niet voor iedereen weggelegd he?
De Apple iPhone, een nieuwe revolutie #2
Nee, omdat Apple mensen net zo blind zijn voor alles als Nintendofanboys en trouw alles kopen.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 13:37 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Alleen crashen de hypes van apple niet in tegenstelling tot die van MS..
Maar dat heeft geen ruk met gebruiksvriendelijkheid te maken. Jammer dat er wederom wéér niet gelezen wordt wat ik schrijf... blinde.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 13:40 schreef Panick het volgende:
[..]
Nee, omdat Apple mensen net zo blind zijn voor alles als Nintendofanboys en trouw alles kopen.
Ik werk zelf trouwens met Windows (thuis en op werk) en met een Apple in de studio. Maar persoonlijk prefereer ik Windows anytime over OSX.
Gamen en het feit dat ik mijn eigen pc graag in elkaar zet is ook een belangrijke reden voor mij.
Check dan de keynote eerst en ga dat ding niet alleen zitten beoordelen op een paar plaatjes.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 13:37 schreef Panick het volgende:
Mooi is ie wel trouwens en functioneel ongetwijfeld ook. Maar zit er ook een pennetje bij?
Hoe SMS je met dat ding bijv?
Good for you.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 13:41 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Maar dat heeft geen ruk met gebruiksvriendelijkheid te maken. Jammer dat er wederom wéér niet gelezen wordt wat ik schrijf... blinde.
En ik heb een PSP
Ik beoordeel niets, ik zeg dat het samenvoegen van bestaande technieken niet revolutionair is.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 13:43 schreef nietzman het volgende:
[..]
Check dan de keynote eerst en ga dat ding niet alleen zitten beoordelen op een paar plaatjes..
Over het punt missen gesprokenquote:Op zaterdag 13 januari 2007 13:37 schreef Panick het volgende:
[..]
Ook dat vind ik nauwelijks een revolutie, eerder een logische evolutie binnen de technologie.
Het voegt niets revolutionairs toe. Sterker nog, er zit niet eens 3G op....
Mooi is ie wel trouwens en functioneel ongetwijfeld ook. Maar zit er ook een pennetje bij?
Hoe SMS je met dat ding bijv?
Zeker een toestel voor mij om in de gaten te houden, maar een revolutie is het in mijn ogen allerminst. Allemaal bestaande techniek bij elkaar stoppen is geen revolutie.
Loser.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 13:44 schreef Panick het volgende:
Niet meteen gaan huilen.
En dat zonder pennetje is vernieuwend? zout toch op... Ik kan met mijn s200 met fullscreen keyboard ook smsjes typen zonder pen. Vernieuwend? neequote:Op zaterdag 13 januari 2007 13:44 schreef De_Hertog het volgende:
[..]
Over het punt missen gesprokenHet ontwerp is er nu net op gebaseerd dat je het zonder pennetje moet kunnen bedienen. Dus nee, er zit geen pennetje bij. En als je deze vraag zogenaamd retorisch bedoelde en eigenlijk wil zeggen 'ik wil een pennetje' kan ik zeggen dat je niet weet hoe die penloze bediening werkt en het eerst een kans moet geven voor je het afkraakt
Verder is het niet 'allemaal bestaande techniek bij elkaar' want er zitten wel degelijk één of twee nieuwe dingen bij, en tot slot vraag ik me af wat dan wel een revolutie op smartphone-gebied is volgens jou.
Echt kansloos dat iemand na een stuk of tien pagina's waarin dit steeds weer terugkomt nog steeds meent te moeten opmerken dat de iPhone niet vernieuwd genoemd mag worden zonder op allerlei argumenten in te gaan.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 13:44 schreef zBus het volgende:
Echt kansloos dat dit als vernieuwend wordt aangemerkt. Dit ding kan niks meer dan mijn qtek s200 ook kan.
quote:Op zaterdag 13 januari 2007 13:47 schreef De_Hertog het volgende:
[..]
Echt kansloos dat iemand na een stuk of tien pagina's waarin dit steeds weer terugkomt nog steeds meent te moeten opmerken dat de iPhone niet vernieuwd genoemd mag worden zonder op allerlei argumenten in te gaan.
Erg vriendelijke reactie, moeten mensen met een andere mening dan de jouwe meteen opzouten? Nee, ik noemde dat 'zonder pennetje' niet vernieuwend. Iemand anders vroeg of er een pennetje bij zat, waarop ik meldde dat je niet echt oplet als je dat vraagt aangezien het idee is dat je geen pennetje nodig hebt. Bij de bediening van alles, niet alleen het keyboard.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 13:45 schreef zBus het volgende:
[..]
En dat zonder pennetje is vernieuwend? zout toch op... Ik kan met mijn s200 met fullscreen keyboard ook smsjes typen zonder pen. Vernieuwend? nee
Ah, ik ben blij dat je het inmiddels met me eens bent.quote:
Welke functionaliteit mist OSX dan ten opzichte van windows?quote:Op zaterdag 13 januari 2007 13:43 schreef Panick het volgende:
[..]
Good for you.
En gebruiksvriendelijkheid weegt bij mij niet op tegen het gebrek aan functionaliteit van OSX.
Precies, ik vond dat voorheen het leukste van een PC. Je weken verdiepen in specs van mobo's procs en videokaarten. Kan dit mobo wel de latency aan van dit geheugen, etc.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 14:00 schreef Walter_Sobchak het volgende:
Dat zelfbouwgedeelte mis ik soms maar om daarvoor terug te gaan naar Windows.... not really.
mwoa, multi-point touch screen is niet echt widely in gebruik ofzoquote:Op zaterdag 13 januari 2007 13:44 schreef zBus het volgende:
Echt kansloos dat dit als vernieuwend wordt aangemerkt. Dit ding kan niks meer dan mijn qtek s200 ook kan.
Hardwarematig laten ze inderdaad wel eens een steekje vallen, zie ook de macbooks.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 14:33 schreef Danny het volgende:
[..]
mwoa, multi-point touch screen is niet echt widely in gebruik ofzo
verder ziet 'ie er wel vet uit, maar zou ik pas revisie 3 ofzo gaan kopen. Ipods hebben ook al jaren te kampen gehad met problemen. (defecte accu's, softwareproblemen, vastlopers, krasgevoeligheid).
Niet alles wat apple maakt is per definitie geweldig natuurlijk. Maar als de kinderziektes eruit zijn is het best wel een mooi apparaatje.
Maar ze lossen het wel opquote:Op zaterdag 13 januari 2007 14:34 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Hardwarematig laten ze inderdaad wel eens een steekje vallen, zie ook de macbooks.
Inderdaad even wachten tot revisie 2 of 3.
Nou, wordt je whine of hitte probleem opgelost in de eerste generatie macbooks? maw, kan je 'm onder garantie opsturen?quote:
Wat dat betreft is het wel een voordeel dat hij hier pas latern te koop is. Hopelijk zijn tegen die tijd de kinderziektes ook verdwenen.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 14:34 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Hardwarematig laten ze inderdaad wel eens een steekje vallen, zie ook de macbooks.
Inderdaad even wachten tot revisie 2 of 3.
Tot hier ben ik gestopt met lezen. Willen de desktop fanboys eerst even hun mond spoelen? PDA's en Smartphones hebben een HEEL andere UI en OS dan op de desktop. Je kunt dat niet met elkaar vergelijken. Als je al iets wil vergelijken, doe dat dan met PalmOS, Windows Mobile of Symbian.quote:volgens mij kan je als rechtgeaarde windows gebruikker geen goed oordeel vellen over hoe apple besturing werkt en aanvoelt. ik heb zelf jaren op windows gewerkt. elke keer gezeik met virussen elke keer een computer die steeds trager gaat lopen volloopt met rotzooi, en een onoverzichtelijke aansturing van dat alles
Behalve de iPhone dan, die draait gewoon OS Xquote:Op zaterdag 13 januari 2007 16:15 schreef Stereotomy het volgende:
[..]
Tot hier ben ik gestopt met lezen. Willen de desktop fanboys eerst even hun mond spoelen? PDA's en Smartphones hebben een HEEL andere UI en OS dan op de desktop. Je kunt dat niet met elkaar vergelijken.
Volgens mij ben je al ergens halverwege het topic gestopt met lezen.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 16:15 schreef Stereotomy het volgende:
[..]
Tot hier ben ik gestopt met lezen. Willen de desktop fanboys eerst even hun mond spoelen?
Een AANGEPASTE versie van OSX. Verschillende windows open? Vergeet het maar. Rood, oranje en groen bolletje? Vergeet het maar. Instellingen die op je desktop wel te vinden zijn 1-op-1 overgenomen op de iPhone? Vergeet het maar. OSX applicaties installeren? Vergeet het maar.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 16:45 schreef Tijn het volgende:
[..]
Behalve de iPhone dan, die draait gewoon OS X
Volgens mij ben je de enige hoor die zit te fanboyen, met je palm logootjequote:Op zaterdag 13 januari 2007 17:09 schreef Stereotomy het volgende:
Ongelovelijk hoe desktop fanboys hun ervaringen proberen te projecteren op iets specifieks als een Smartphone, waarbij de werking en vergelijkingen met andere OS'sen veel dichter bij de waarheid zit.
Ja.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 15:18 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Nou, wordt je whine of hitte probleem opgelost in de eerste generatie macbooks? maw, kan je 'm onder garantie opsturen?
Kan je even uitleggen wat dát er mee te maken heeft of zal ik gelijk even een permbannetje voor je aanvragen wegens trollen?quote:
Feiten? Je weet zonder dat je het ding hebt vastgehouden te beweren dat het geen revolutie is, en dan onderbouw je vervolgens door een palm te laten zien met OSX icoontjesquote:Ik zit niet te verkondigen dat PalmOS, Windows Mobile of Symbian beter is: ik benadruk de FEITEN
Ja, dat zegt toch wat over de kwaliteit die Apple in het verleden heeft gehaald en de voorsprong van Mac OSX tov Windows Vista. De veronderstelling dat dit wellicht ook op gaat voor embedded OSX tov windows mobile lijkt me een reeelere veronderstelling dan beweren dat een treo met een iPhone skin hetzelfde is.quote:terwijl andere mensen lopen te fanboyen hoe goed Apple wel niet is door dingen te roepen dat het een volwaardige OS X machine is, door het te vergelijken met Windows voor de desktop
etc.
Dat kan alleen door mensen die zelf objectief zijn. Iets wat je overduidelijk niet bent.quote:Fijn dat Steve Jobs een gevoelige snaar heeft geraakt, maar blijf wel realistisch en sta open voor terechte kritiek als mensen je weer met beide benen op de grond zetten.
Ik heb ook enorm hard geroepen dat een Treo met een iPhone skin hetzelfde is enzoquote:
Volgens mij leg je hem nu net zo goed woorden in de mond: ik zie nergens staan dat Swetsenegger zegt dat de iPhone een succes moet worden omdat Apple zo'n loyale fanbase heeft. Oh, en Apple is al een succes, de vraag is of de iPhone een succes wordt. Ja, miereneuken kan ik ook.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 19:29 schreef Stereotomy het volgende:
[..]
Ik heb ook enorm hard geroepen dat een Treo met een iPhone skin hetzelfde is enzo, heel goed dat je opeens dingen kunt lezen die er niet staan.
Ik geef het hele topic door steekhoudende argumenten waarom het OS X op de iPhone niet de volledige OS X is, waarom Apple geen succes hoeft te worden als je zegt dat dat wel moet komen omdat ze op de desktop zo'n loyale fanbase hebben weten op te bouwen, en alles wat jij kan doen is woorden in mijn mond leggen.
Ik ken met name WM redelijk goed, en ben benieuwd welke aandachtspunten Apple zoal over het hoofd ziet. Het enige argument wat ik tot nu toe heb gelezen is 'de iPhone is niet revolutionair want mijn XXX kon dat ook al', als jij andere argumenten hebt of mijn posts gelezen hebt en daar een reactie op hebt die verder gaat dan iedere Apple gebruiker fanboy of desktop fanboy te noemen, hoor ik dat graag. Ik ben benieuwd.quote:Misschien dat ik later de discussie nog met je wil overdoen. Wellicht als je Symbian, WM en PalmOS ook van top tot teen kent zodat je weet wat de aandachtspunten zijn voor mobile computing, en hoe dat verschilt van een desktop systeem. Het zal je verbazen welke sterke en de nu voor jou verborgen zwakke punten van de iPhone je zullen opvallen. Succes ermee he.![]()
Gezien al je posts hier... hoe moet ik dit dán interpreteren:quote:Op zaterdag 13 januari 2007 19:29 schreef Stereotomy het volgende:
[..]
Ik heb ook enorm hard geroepen dat een Treo met een iPhone skin hetzelfde is enzo, heel goed dat je opeens dingen kunt lezen die er niet staan.
quote:Op vrijdag 12 januari 2007 18:22 schreef Stereotomy het volgende:
Het leuke is dat de knoppen op het scherm het ook nog doen
Je kunt elke knop aan een bijbehorende applicatie koppelen. Zo kun je de iPod knop aan Aeroplayer koppelen (bekend Palm MP3/OGG/ACC speler) met een iTunes skin, mja, dan heb je natuurlijk al helemaal een appeltje
Eh... dat zeg ik helemaal niet. Ik zeg alleen dat de vergelijking OSX -> Windows XP wellicht méér zegt dan een iPhone skin op een treo.quote:Ik geef het hele topic door steekhoudende argumenten waarom het OS X op de iPhone niet de volledige OS X is, waarom Apple geen succes hoeft te worden als je zegt dat dat wel moet komen omdat ze op de desktop zo'n loyale fanbase hebben weten op te bouwen
Wederom nee..., dat is JOUW kunstje.quote:, en alles wat jij kan doen is woorden in mijn mond leggen.
En wederom weet jij blijkbaar wel wat de iPhone allemaal wel en niet kanquote:Misschien dat ik later de discussie nog met je wil overdoen. Wellicht als je Symbian, WM en PalmOS ook van top tot teen kent zodat je weet wat de aandachtspunten zijn voor mobile computing, en hoe dat verschilt van een desktop systeem. Het zal je verbazen welke sterke en de nu voor jou verborgen zwakke punten van de iPhone je zullen opvallen. Succes ermee he.![]()
- Geen verwisselbare accu. Dat je iPod zonder batterijen komt te zitten, okee. Dat het dan tegelijkertijd je telefoon meeneemt zal in de praktijk voor veel mensen onacceptabel zijn.quote:Ik ken met name WM redelijk goed, en ben benieuwd welke aandachtspunten Apple zoal over het hoofd ziet.
Apple is niet het bedrijf die als eerste met de nieuwste technologie, het goedkoopst op de markt komt. De kracht van Apple zit volgens mij in de details en de sterke combinatie van hardware en software. Voor sommige mensen zal dat geen rol spelen, voor anderen wel. Volgens mij is dit ding ook geen revolutie, maar wel een enorm goede toepassing van een serie technologieën.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 13:44 schreef zBus het volgende:
Echt kansloos dat dit als vernieuwend wordt aangemerkt. Dit ding kan niks meer dan mijn qtek s200 ook kan.
Wat een nonsens. Ik ken werkelijk NIEMAND die een tweede accu voor telefoon of palmtop heeft. Misshcien dat dit voor schoolgaande jeugd ofzo een issue is, maar als je je palmtop zakelijk gebruikt hang je hem gewoon aan een oplader. Bv een 12 volt lader in de auto.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 19:54 schreef Stereotomy het volgende:
[..]
- Geen verwisselbare accu. Dat je iPod zonder batterijen komt te zitten, okee. Dat het dan tegelijkertijd je telefoon meeneemt zal in de praktijk voor veel mensen onacceptabel zijn.
Er is nergens gezegd dat er geen 3rd party apps op draaien. Alleen dat de apps door apple goedgekeurd moeten zijn. Doet symbian ook niet zoiets met licenties?quote:- Geen 3rd party apps, alleen Apple's eigen widgets. Gaat gelijk je hele voordeel van "het OS X draaien". Je interface is anders, er zijn andere instellingen, je kunt je OS X programma's er niet op draaien... tja, wat heeft het dan nog voor een nut zo hard te roepen dat je een afgeleide versie van OS X draait met zoveel verschillende hard en software?
Heb je hem al vast gehad? Waarom zijn alle hands-on test lovend over de usability?quote:- Formfactor en gemis aan D-Pad maakt eenhandig-gebruik moeilijk. Apparaat is duidelijk voor tweehandig gebruik gemaakt (zie ook demo van Jobs waarin hij geeneen keer de iPhone eigenlijk met een hand kan bedienen. Tweehandige bediening voor een PDA kan nog net. Telefoon altijd tweehandig bedienen?
Misshcien moeten die huidige smartphone gebruikers eens wat objectiever kijken dan de 'fanboys'. Je hele relaas zit vol van aannames die nergens onderbouwd worden.quote:Begrijp me niet verkeerd: het concept vind ik geweldig en ik vind het fantastisch dat Apple de smartphonemarkt instapt vanwege de concurrentiestrijd: maar er zijn een paar dingen die Apple iets te makkelijk afdoet met een flashy keynote presentatie die wel degelijk als problemen worden gezien door de huidige smartphone gebruikers.
Klopt, is een nadeel. Nu hadden de beide smartphones waar ik mee gewerkt heb, en iPaq achtig geval en een pocketloox, dat beide ook niet, maar er zullen er allicht zijn die dit wel hebben. Ik vraag me af of die mensen extra accu' bij hebben, trouwens.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 19:54 schreef Stereotomy het volgende:
[..]
- Geen verwisselbare accu. Dat je iPod zonder batterijen komt te zitten, okee. Dat het dan tegelijkertijd je telefoon meeneemt zal in de praktijk voor veel mensen onacceptabel zijn.
En hier dan het bewijs dat je niet leest. Ten eerste zijn widgets geen applicaties, maar komen die er bij. Er draaien applicaties èn widgets op. Die widgets, in feite kleine webpagina's, zouden best eens vrij te gebruiken kun zijn. Maar sowieso: er mogen alleen door Apple goedgekeurde applicaties op draaien. Dat is echt iets héél anders dan alleen Apple software. Het kunnen dus prima 3rd party apps zijn. Je kunt alleen niet zelf even iets schrijven.quote:- Geen 3rd party apps, alleen Apple's eigen widgets. Gaat gelijk je hele voordeel van "het OS X draaien". Je interface is anders, er zijn andere instellingen, je kunt je OS X programma's er niet op draaien... tja, wat heeft het dan nog voor een nut zo hard te roepen dat je een afgeleide versie van OS X draait met zoveel verschillende hard en software?
In de presentatie wil Jobs het natuurlijk laten zien, hoe het in het dagelijks gebruik gaat weet ik niet en jij net zo min. Overigens ken ik geen smartphone/pda kruising die je goed met één hand kan bedienen. Hoe dan ook, of de bediening inderdaad zo mooi werkt als op de filmpjes lijkt blijft inderdaad afwachten.quote:- Formfactor en gemis aan D-Pad maakt eenhandig-gebruik moeilijk. Apparaat is duidelijk voor tweehandig gebruik gemaakt (zie ook demo van Jobs waarin hij geeneen keer de iPhone eigenlijk met een hand kan bedienen. Tweehandige bediening voor een PDA kan nog net. Telefoon altijd tweehandig bedienen?
Het grootste probleem, wat ik al vaker had gelezen, was inderdaad dat niet kunnen draaien van Third Party Apps. Hetgeen dus zeer waarschijnlijk niet klopt. Die andere dingen zijn gebruiksissues, en zelfs keuzes. Er zit geen verwisselbare batterij in omdat de ruimte zo groot is, dat is een afweging. Dat het ding niet perfect is snap ik ook wel. Hoe dan ook, de discussie ging erover of de iPhone bijzonder was, of het het predikaat 'revolutie' verdient. Je zegt zelf al dat je het concept geweldig vind, nou, dat vind ik dus ook. En alles samen vind ik het een revolutie, ja, en daar doen die naar mijn mening kleine punten (en dus zeker geen grote aandachtspunten) niets aan af.quote:Begrijp me niet verkeerd: het concept vind ik geweldig en ik vind het fantastisch dat Apple de smartphonemarkt instapt vanwege de concurrentiestrijd: maar er zijn een paar dingen die Apple iets te makkelijk afdoet met een flashy keynote presentatie die wel degelijk als problemen worden gezien door de huidige smartphone gebruikers.
Ik denk alleen niet dat de iPhone gekocht wordt door huidige smartphone gebruikers... alhoewel hij er als tweede toestel er best leuk uit ziet...quote:Op zaterdag 13 januari 2007 19:54 schreef Stereotomy het volgende:
[..]
Begrijp me niet verkeerd: het concept vind ik geweldig en ik vind het fantastisch dat Apple de smartphonemarkt instapt vanwege de concurrentiestrijd: maar er zijn een paar dingen die Apple iets te makkelijk afdoet met een flashy keynote presentatie die wel degelijk als problemen worden gezien door de huidige smartphone gebruikers.
De best verkopende Smartphone type in de USA qua aantallen is op dit moment de Palm Treo (nee, ik zit niet te pluggen, kan ik ook niks aan doen). De best verkopende accessoire van de Treo is een extra verwisselbare batterij. Ook bij 'normale' telefoons kun je een batterij wisselen. Alleen bij iPods had Apple al enorm veel klachten over de niet-verwisselbare batterij: dit is notabene een TELEFOON en de batterij is niet te verwisselen. Daarom zeg ik dat er nogal makkelijk overheen wordt gestapt.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 20:49 schreef De_Hertog het volgende:
[..]
Klopt, is een nadeel. Nu hadden de beide smartphones waar ik mee gewerkt heb, en iPaq achtig geval en een pocketloox, dat beide ook niet, maar er zullen er allicht zijn die dit wel hebben. Ik vraag me af of die mensen extra accu' bij hebben, trouwens.
[..]
http://arstechnica.com/journals/apple.ars/2007/1/11/6592quote:Maar sowieso: er mogen alleen door Apple goedgekeurde applicaties op draaien. Dat is echt iets héél anders dan alleen Apple software. Het kunnen dus prima 3rd party apps zijn. Je kunt alleen niet zelf even iets schrijven.
Ik heb op de hoofdpagina van Google "one-handed navigation smartphone" ingetypt. Guess what?quote:In de presentatie wil Jobs het natuurlijk laten zien, hoe het in het dagelijks gebruik gaat weet ik niet en jij net zo min. Overigens ken ik geen smartphone/pda kruising die je goed met één hand kan bedienen. Hoe dan ook, of de bediening inderdaad zo mooi werkt als op de filmpjes lijkt blijft inderdaad afwachten.
Grappig dat de persoon hierboven niet tegen gefundeerde kritiek kan, en dus niet inhoudelijk reageert maar gewoon de handdoek in de ring gooit. Ik dacht namelijk dat dat de kracht was van een forum, waar je met mede-geinteresseerden de sterke en zwakke punten kon discussieren. Maargoed, anders ga je naar YouTube en kijk je nogmaals de Keynote van Steve Jobs, misschien vind je dat leuker.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 22:12 schreef de_sapje het volgende:
Jammer om te zien dat er altijd mensen zijn die het niet kunnen hebben als Apple weer eens met een goed product op de markt komt.
inhoudelijk reageren? moet je je laatste bericht eens lezen. windows mobile, palm, htc, blablabla. daar gaat dit topic niet over. dit topic gaat over de IPHONE.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 22:12 schreef Stereotomy het volgende:
Grappig dat de persoon hierboven niet tegen gefundeerde kritiek kan, en dus niet inhoudelijk reageert maar gewoon de handdoek in de ring gooit.
Waarschijnlijk is het inderdaad iets van de laatste jaren. Ik zie hier weinig mensen met een smartphone en extra batterij lopen, de meesten laden hem gewoon in cradle bij de pc of in de auto op. Ik geloof je op je woord dat in Amerika een extra batterij vaak verkocht wordt, misschien is het hier ook zo. Zoals ik al zei is het inderdaad een nadeel van de iPhone, hoe groot dat nadeel is zien we vanzelf.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 22:12 schreef Stereotomy het volgende:
[..]
Voorbeeld: HTC met WM had als eerste door dat dit een must was. Palm is dom geweest en had bijv. met de Treo 600 niet aan gedacht. Slechte keuze: alle PalmOS en WM Treo's daarna hebben een verwisselbare batterij.
Dat artikel had ik nog niet gezien. Het grappige is dat het artikel waar ik mijn uitsprak op baseerde uit ging van dezelfde bron. Apple zegt: 'We define everything that is on the phone.' Dat sluit in mijn optiek 3rd party apps niet uit, zolang het maar onder de supervisie van Apple gebeurt. Vooral ook omdat nota bene hetzelfde artikel in de laatste alinea zegt: 'Apple is very open to allowing registered and strictly controlled developers write applications for the iPhone' Ik lees dat nog steeds als 'het mag wel, mits wij het maar mogen controleren' en arstechnica zelf lijkt er van te maken dat het er op neer gaat komen dat je die losse apps via iTunes kan/moet aanschaffen. Maar hoe ze die uitspraak rijmen met hun erg definitieve titel snap ik ook niet helemaal.quote:http://arstechnica.com/journals/apple.ars/2007/1/11/6592
"iPhone: No 3rd party apps, now shut up and eat your grits."
Ik klik op het eerste artikel, neem even aan dat je dat bedoelde, en lees 'My first assumption is that when you say ?I want one hand navigation? what you?re really saying is, ?I don?t want to have to tap the screen.?' Dat maakt het artikel al zinloos met betrekking tot de iPhone, aangezien die [i]by design[/b] maar één knop en een groot touchscreen heeft. Natuurlijk, dan kun je stellen dat het design voor jou niet goed is, want je wil die one-hand-optie. Maar naar mijn mening moet je dan de hele bediening van de iPhone vergelijken. Anders kan ik ook zeggen 'Windows is slechter dan OS X want ik zie geen dock in Windows'. Kinderachtige vergelijking, maar ik hoop dat het mijn punt duidelijk maakt.quote:Ik heb op de hoofdpagina van Google "one-handed navigation smartphone" ingetypt. Guess what?
klik hier
Je argumenten zijn duidelijk en helder, dat zeker. Ik heb ook het idee wat we meer in de marge aan het discussiëren, we vinden het allebei een spannend met potentie en vernieuwende aspecten waar met spanning op gewacht wordt tenslotte.quote:Hoop dat ik mijn argumenten hier duidelijk heb geponeerd, en ik wacht met smart op de iPhone uitrol in Amerika over een paar maanden.![]()
![]()
En dan zijn er nog mensen die beweren dat het niet revolutionair genoeg is, tss.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 23:53 schreef roelofjan het volgende:
iPhone Commercial:
http://youtube.com/watch?v=1xXNoB3t8vM
quote:Op zaterdag 13 januari 2007 23:53 schreef roelofjan het volgende:
iPhone Commercial:
http://youtube.com/watch?v=1xXNoB3t8vM
Psssht, hint: het is een grap.quote:Op zondag 14 januari 2007 00:53 schreef Asskicker14 het volgende:
Op het einde zeggen ze 'and it's hard to use'...dat slaat dus nergens op tenzij ze 'mentally challenged' zijn.
Een handgranaatquote:Op zaterdag 13 januari 2007 23:53 schreef roelofjan het volgende:
iPhone Commercial:
http://youtube.com/watch?v=1xXNoB3t8vM
Waarom laat Apple nu ze bezig zijn niet alle Microsoft programma's in zijn iPhone implementeren, zoals een paar van jullie al opperen met MSN en Word.quote:Op zondag 14 januari 2007 15:16 schreef Hugster het volgende:
Het zou wel erg lekker zijn als je Word bestanden en pdf's in email attachments kunt openen.
Maar dat zit er denk ik niet in. Alhoewel pdf misschien nog wel zou kunnen met een ingebouwde miniversie van Preview.
"Haha".quote:Op zondag 14 januari 2007 16:41 schreef Tatutatu het volgende:
Ik denk gewoon dat degenen die het niet wat vinden; anti apple zijn of net een nieuwe telefoon hebben en realiseren dat ze nu niet meer de meest bijzonder telefoon hebben![]()
Trouwen de "device orientation" is al aanwezig op de Canon Ixus dus is er eigenlijk niks nieuws onder de zon(appel).quote:Let's face it, the iPhone has very few 'new' things. In fact I can only count one: the sensor that detects device orientation. The simple fact is everything the iPhone does, other phones have done for years.
All modern Nokia smartphones use the exact same Safari based web browser that the iPhone will use, including my N73: http://www.engadget.com/2005/06/13/...ries-60-phones/
The touchscreen looks exactly like the LG KE850: http://www.engadget.com/2007/01/11/...rated-at-birth/
Any phone can do messaging and email, and real smartphones actually offer lots of options for mailing, such as the Blackberry service, Microsoft Exchange, POP3, IMAP and so on, while the iPhone will send you to Yahoo!'s new push-IMAP service, and doesn't support MS, Blackberry or anything else.
Now let's look at what isn't similar, and the iPhone is actually worse than other phones. First the iPhone will not be available unlocked or unbranded, you will not only need to use Cingular (and any other carrier Apple deals with in other countries), but you will need to sign up for a 2-year contract and pay for a data plan: http://www.engadget.com/2007/01/10/...-iphone-launch/
The phone doesn't support 3G, which is a huge issue since EDGE is around 100Kbps while 3G would be over 1Mbps. Plus, you can't sync with iTunes or anything else over the EDGE or even wi-fi network, you have to plug it in: http://arstechnica.com/journals/app.../2007/1/10/6559
The iPhone is not a smartphone. It just isn't. One key thing that smartphones have is that you can install apps on it, to customize it and add functionality. Apple confirmed that the iPhone will be locked down, and 3rd party apps will not be available: http://arstechnica.com/journals/app.../2007/1/12/6597
The phone has a camera, but it's only 2MPx, has no auto-focus and no flash. My 6 month old N73 has a better camera at 3MPx with auto focus and flash, the newest smartphones bring 5MPx cameras, so this really isn't anything special.
So bottom line is this. Who would want an iPhone? At $500 or $600 with a 2-year contract, casual users won't want to spend that money on a phone. Power users usually want a smartphone, they want a phone that can be extended and they usually run all kind of addons apps, so the iPhone is not an option. So who's left? The Apple fanboys. That is the only people who, once all the facts are out, will be left as iPhone customers. Will the iPhone be successful? At least moderately, since Apple always does nicely in sales. Will it kill the Treo, Q, N-series and so on? Of course not. Will it kill any current phone that sell for 1/10 of the price? Again of course not. The iPhone is a cute, easy to use front, to a very badly piece of technology
Veel van mijn mailverkeer bevat nou eenmaal die bestanden. Het zou voor mij (en ik denk met mij veel meer zakelijke gebruikers) een ontzettend nuttige feature zijn. Dan kan ik echt alle mail met de iPhone gaan doen.quote:Op zondag 14 januari 2007 15:37 schreef Asskicker14 het volgende:
[..]
Waarom laat Apple nu ze bezig zijn niet alle Microsoft programma's in zijn iPhone implementeren, zoals een paar van jullie al opperen met MSN en Word.
De meeste links werken niet. Wat zeg geen 1 link werkt correct!quote:Op zondag 14 januari 2007 17:02 schreef Little_Meanie het volgende:
1 van de weinige objectieve bijdragen die ik al van de iPhone gelezen heb
[quote]Let's face it, the iPhone has very few 'new' things. In fact I can only count one: the sensor that detects device orientation. The simple fact is everything the iPhone does, other phones have done for years.
All modern Nokia smartphones use the exact same Safari based web browser that the iPhone will use, including my N73: http://www.engadget.com/2005/06/13/...ries-60-phones/
The touchscreen looks exactly like the LG KE850: http://www.engadget.com/2007/01/11/...rated-at-birth/
Any phone can do messaging and email, and real smartphones actually offer lots of options for mailing, such as the Blackberry service, Microsoft Exchange, POP3, IMAP and so on, while the iPhone will send you to Yahoo!'s new push-IMAP service, and doesn't support MS, Blackberry or anything else.
Now let's look at what isn't similar, and the iPhone is actually worse than other phones. First the iPhone will not be available unlocked or unbranded, you will not only need to use Cingular (and any other carrier Apple deals with in other countries), but you will need to sign up for a 2-year contract and pay for a data plan: http://www.engadget.com/2007/01/10/...-iphone-launch/
The phone doesn't support 3G, which is a huge issue since EDGE is around 100Kbps while 3G would be over 1Mbps. Plus, you can't sync with iTunes or anything else over the EDGE or even wi-fi network, you have to plug it in: http://arstechnica.com/journals/app.../2007/1/10/6559
The iPhone is not a smartphone. It just isn't. One key thing that smartphones have is that you can install apps on it, to customize it and add functionality. Apple confirmed that the iPhone will be locked down, and 3rd party apps will not be available: http://arstechnica.com/journals/app.../2007/1/12/6597
The phone has a camera, but it's only 2MPx, has no auto-focus and no flash. My 6 month old N73 has a better camera at 3MPx with auto focus and flash, the newest smartphones bring 5MPx cameras, so this really isn't anything special.
So bottom line is this. Who would want an iPhone? At $500 or $600 with a 2-year contract, casual users won't want to spend that money on a phone. Power users usually want a smartphone, they want a phone that can be extended and they usually run all kind of addons apps, so the iPhone is not an option. So who's left? The Apple fanboys. That is the only people who, once all the facts are out, will be left as iPhone customers. Will the iPhone be successful? At least moderately, since Apple always does nicely in sales. Will it kill the Treo, Q, N-series and so on? Of course not. Will it kill any current phone that sell for 1/10 of the price? Again of course not. The iPhone is a cute, easy to use front, to a very badly piece of technology[/qoute]
Trouwen de "device orientation" is al aanwezig op de Canon Ixus dus is er eigenlijk niks nieuws onder de zon(appel).
Je moet ook echt een iPhone al "gebruikt" hebben om de conclusie te kunnen trekken dat de iPhone totaal geen bedreiging is voor de zakelijke markt hequote:En zo te lezen is dat een zeer slechte review van een product die ze nog nooit hebben gebruiktp
Daar gaat het bovenstaande stuk toch niet over man.quote:Ze zullen ook nog wel een instap model maken etc.
Ja apple zelf zegt voor 1% van de markt te gaan met deze iphone.quote:Op zondag 14 januari 2007 17:12 schreef Stereotomy het volgende:
[..]
Je moet ook echt een iPhone al "gebruikt" hebben om de conclusie te kunnen trekken dat de iPhone totaal geen bedreiging is voor de zakelijke markt he, of voor de mensen die geen 600 EUR met 2-jarig contract ervoor willen neertellen.
Of Apple moet iChat zelf eens multistandaard makenquote:Op zondag 14 januari 2007 17:08 schreef Hugster het volgende:
[..]
Veel van mijn mailverkeer bevat nou eenmaal die bestanden. Het zou voor mij (en ik denk met mij veel meer zakelijke gebruikers) een ontzettend nuttige feature zijn. Dan kan ik echt alle mail met de iPhone gaan doen.
En MS MSN op de iPhone? Fuck datAdium natuurlijk
![]()
Adium > iChatquote:Op zondag 14 januari 2007 17:17 schreef Rock-shocker het volgende:
[..]
Of Apple moet iChat zelf eens multistandaard maken
Nee, één van de weinige reviews die jouw punt ondersteund die je gelezen hebt. De post die er twee posts boven staat, bijvoorbeeld, is ook op objectief. Natuurlijk is die opmerking waarmee de poster in kwestie afsluit ook weer overdreven, maar dat maakt de review an sich nog niet minder goed.quote:Op zondag 14 januari 2007 17:02 schreef Little_Meanie het volgende:
1 van de weinige objectieve bijdragen die ik al van de iPhone gelezen heb
Zoals ik hierboven al zei: in mijn omgeving zijn een hoop niet-Apple-gebruikers die de iPhone 'interessant' vinden. Hij is op het NOS journaal geweest. Iedereen praat er over. De 'fanboys' zijn zeker niet de enige met interesse, en gaan ook niet de enigen zijn die er een kopen.quote:So who's left? The Apple fanboys.
Interesse? Daar heeft de schrijver van het artikel het helemaal niet over. Interessant vinden is niet genoeg. Je moet er ook nog 600 pegels en een 2-jarig contract voor neertellen. En als je dat erbij neemt dan hou je inderdaad de Apple fanboys over, plus een zeer kleine scoop van niet apple-gebruikers.quote:Zoals ik hierboven al zei: in mijn omgeving zijn een hoop niet-Apple-gebruikers die de iPhone 'interessant' vinden.
Nee, beleggers zijn prima indicaties 14.gif. Dat RIM een paar procent verloor is wel het toppunt. Da's hetzelfde dat Scania wat punten verliest omdat Aston Martin toevallig een interessant model de markt heeft opgeschopt. Die beurskoersen krabbelden voor het weekend al omhoog, en zullen medio volgende week wel weer op hetzelfde niveau zijn.quote:Dat is de reden dat beleggers er zo op reageerden.
Dan moet jij ook op mijn hele reactie reageren, en niet alleen op twee punten eruit. Maar ja, er zijn er een paar die het willen aanschaffen voor die prijs. Serieuze interesse, dan. Hoe dan ook, ik wilde vooral duidelijk maken dat het niet alleen 'de fanboys' zijn die enthousiast zijn over de iPhone. Hetzelfde met mijn opmerking over de beleggers: ook daaruit blijkt dat de telefoon ook buiten de 'standaard cirkel van Apple aanbidders' interesse heeft opgewekt.quote:Op zondag 14 januari 2007 17:43 schreef Stereotomy het volgende:
[..]
Interesse? Daar heeft de schrijver van het artikel het helemaal niet over. Interessant vinden is niet genoeg. Je moet er ook nog 600 pegels en een 2-jarig contract voor neertellen. En als je dat erbij neemt dan hou je inderdaad de Apple fanboys over, plus een zeer kleine scoop van niet apple-gebruikers.
Je moet de argumenten wel in de juiste context bekijken natuurlijk.
Eind 2007, begin 2008.quote:Op zondag 14 januari 2007 22:33 schreef felic. het volgende:
Tering wat een pagina's. Kan iemand me snel vertellen wanneer die shit te koop is in NL?
Ik hoop écht van niet. Ik vind die integratie met elkaar heerlijk...quote:Op zondag 14 januari 2007 21:15 schreef HiZ het volgende:
Ik hoop van harte dat de EU ook Apple met z'n crippleware gaat aanpakken. Microsoft beginnen ze klein te krijgen, dan kan apple nooit veel moeilijker zijn.
Ja echt fijn, een producent die het nagenoeg onmogelijk maakt om hun producten met software van andere producenten te gebruiken.quote:Op zondag 14 januari 2007 22:44 schreef Rock-shocker het volgende:
[..]
Ik hoop écht van niet. Ik vind die integratie met elkaar heerlijk...
jij bent 1 van de weinigen die daar een probleem om maken. anders zou itunes niet zo succesvol zijnquote:Op zondag 14 januari 2007 22:53 schreef HiZ het volgende:
[..]
Ja echt fijn, een producent die het nagenoeg onmogelijk maakt om hun producten met software van andere producenten te gebruiken.
Ik heb nog een leuk ideetje voor je; regel met je werkgever dat je in het vervolg je inkomen alleen nog bij Albert Heijn mag besteden.
Noem eens één voorbeeld naast iTunes/iPod.quote:Op zondag 14 januari 2007 22:53 schreef HiZ het volgende:
Ja echt fijn, een producent die het nagenoeg onmogelijk maakt om hun producten met software van andere producenten te gebruiken.
Alleen de nederlandse store, of beter: niet de amerikaanse store, en op zondag. Ik denk het niet.quote:Op zondag 14 januari 2007 22:58 schreef Walter_Sobchak het volgende:
Store is down! Zou de iPhone zo al te leveren zijn...?
![]()
Jij zag dequote:Op zondag 14 januari 2007 23:01 schreef De_Hertog het volgende:
[..]
Alleen de nederlandse store, of beter: niet de amerikaanse store, en op zondag. Ik denk het niet.
Ben benieuwd.quote:Op zondag 14 januari 2007 22:58 schreef Walter_Sobchak het volgende:
Store is down! Zou de iPhone zo al te leveren zijn...?
![]()
Jij dequote:Op zondag 14 januari 2007 23:04 schreef Walter_Sobchak het volgende:
[..]
Jij zag dehopelijk toch wel....
Alsof ITunes niet voldoende voorbeeld is.quote:Op zondag 14 januari 2007 22:56 schreef nietzman het volgende:
[..]
Noem eens één voorbeeld naast iTunes/iPod.
Omdat de iPhone een vooruitstrevend, maar dus *overhyped* produkt is.quote:Oh, en ik heb Scania nog nooit procenten zien verliezen bij de introductie van een nieuwe sportwagen. Hoe komt het dan dat dit volgens jouw vergelijkbare scenario wel plaats vond?
Hier is de Nederlandse nog steeds offline.quote:Op zondag 14 januari 2007 23:24 schreef Tatutatu het volgende:
Store is weer online...
Ik zie niks nieuws.
Jawel. Maar jij, of anderen, meldden eerder dat de interesse voor de iPhone niet verder ging dan een paar Apple fanboys. Ik voerde daarop aan dat, onder andere, ook beleggers onder de indruk waren. Jij wilde je daar met een grappige vergelijking van af maken, en ik wees alleen de inconsistentie aan. Maar jij weet net zo goed als ik dat dat niet de essentie van mijn post was, alleen, waarom reageer je nog steeds niet op de rest?quote:Op zondag 14 januari 2007 23:51 schreef Stereotomy het volgende:
[..]
Omdat de iPhone een vooruitstrevend, maar dus *overhyped* produkt is.Alsof RIM ook maar een Blackberry minder verkoopt als de iPhone er is.
Of had je mijn lading sarcasme niet meegekregen?
Ja. Met daarin voor minimaal een jaar de bijeenkomsten van de Apple-fanboys in Driebergen-Zuid voorgeprogrammeerd.quote:Op zondag 14 januari 2007 23:58 schreef hierissiedan het volgende:
zit er ook een agenda functie in?
Tja, hij is gewoon anti iphone.. dus.quote:Op maandag 15 januari 2007 00:04 schreef De_Hertog het volgende:
[..]
Jawel. Maar jij, of anderen, meldden eerder dat de interesse voor de iPhone niet verder ging dan een paar Apple fanboys. Ik voerde daarop aan dat, onder andere, ook beleggers onder de indruk waren. Jij wilde je daar met een grappige vergelijking van af maken, en ik wees alleen de inconsistentie aan. Maar jij weet net zo goed als ik dat dat niet de essentie van mijn post was, alleen, waarom reageer je nog steeds niet op de rest?
En dat mag. Ik zei al eerder, niet iedereen hoeft hem mooi te vinden. Ik erger me alleen een beetje aan al die 'tegenstanders' die alleen maar hetzelfde punt blijven herhalen en niet reageren op de toch vrij uitgebreide posts die anderen en ikzelf hier plaatsen. Zo post iemand 'de eerste objectieve review' terwijl ze bedoelen ' de eerste review die net zoals ik niet enthousiast is' maar als ik daar serieus op in ga wordt er niet meer gereageerd. Tsja, ik wil best een serieuze discussie hier, en iemand mag natuurlijk wel 'anti iPhone' zijn, maar dan wil ook wel graag serieuze antwoorden terug.quote:Op maandag 15 januari 2007 00:21 schreef Tatutatu het volgende:
[..]
Tja, hij is gewoon anti iphone.. dus.
![]()
quote:Ik voerde daarop aan dat, onder andere, ook beleggers onder de indruk waren. Jij wilde je daar met een grappige vergelijking van af maken, en ik wees alleen de inconsistentie aan
Jonge, wat lul je nu.quote:Op maandag 15 januari 2007 00:43 schreef Stereotomy het volgende:
[..]
*Beleggers* kopen het produkt niet, en het was een knee-jerk reactie op de hypegolf die de iPhone bij de lancering naar buiten spuugde. Eind vorige week was RIM bijvoorbeeld alweer voor een groot deel hersteld, en deze week zal RIM zijn normale koers weer varen omdat de beleggers nu ook inzien dat RIM geen smartphone minder gaat verkopen als de iPhone er eindelijk is. Niks geen inconsistentie dus. Gewoon weer met beide benen op de grond.
Maargoed, jij probeert werkelijk alles om te buigen in het voordeel van Apple, dus een ding moet je toegeven: die marketing machine van Apple werkt als een dolle. Knap hoor.
En van alle fanboys die in dit topic roepen: "Ik wil er een" koopt nog geen 5% dit product dadelijk als het beschikbaar komt. Wordt het te duur, concurrerende apparaten, etc. Ik heb dus liever geen hype, maar sta met beide benen op de grond en geef duidelijk beargumenteerde punten van kritiek. Het enige wat je terug te horen krijgt is: "het is van Apple, dus het komt vast goed"
quote:Op maandag 15 januari 2007 00:43 schreef Stereotomy het volgende:
Het enige wat je terug te horen krijgt is: "het is van Apple, dus het komt vast goed"
quote:Op maandag 15 januari 2007 00:04 schreef De_Hertog het volgende:
waarom reageer je nog steeds niet op de rest?
quote:Op maandag 15 januari 2007 00:43 schreef Stereotomy het volgende:
[..]
*Beleggers* kopen het produkt niet, en het was een knee-jerk reactie op de hypegolf die de iPhone bij de lancering naar buiten spuugde. Eind vorige week was RIM bijvoorbeeld alweer voor een groot deel hersteld, en deze week zal RIM zijn normale koers weer varen omdat de beleggers nu ook inzien dat RIM geen smartphone minder gaat verkopen als de iPhone er eindelijk is. Niks geen inconsistentie dus. Gewoon weer met beide benen op de grond.
Jij bent wel erg goed in het reageren op één zinnetje en de essentie van de post missen. Knap hoor.quote:Maargoed, jij probeert werkelijk alles om te buigen in het voordeel van Apple, dus een ding moet je toegeven: die marketing machine van Apple werkt als een dolle. Knap hoor.
Hij negeert complete posts en is overduidelijk aan het trollen.quote:Op maandag 15 januari 2007 10:21 schreef De_Hertog het volgende:
Ik weet niet waarom ik nog steeds reageer, want je gaat vast het grootste deel van mijn post negeren tot je een zin tegenkomt waarvan je denkt wel wat mee te kunnen, maargoed.
quote:Op maandag 15 januari 2007 00:51 schreef Tatutatu het volgende:
Wat jij zegt slaat op jezelf.
Jij probeert alles om te buigen in het nadeel van apple, moet je toegeven..
Economie 101: herstel begint altijd met een plateaufase die hoger ligt dan het laagste punt van het dal. RIM heeft die punten echt niet voor altijd of zelfs voor langere tijd verloren hoorquote:Op maandag 15 januari 2007 10:21 schreef De_Hertog het volgende:Jij ziet blijkbaar andere gegevens dan ik, of hebt een vreemd idee van het begrip 'hersteld'.
Er zijn genoeg pro's die de iPhone een leuk verfrissend product vinden maar niet denken dat het veel meer mensen aanspreekt dan een relatief kleine groep fanaten. Zijn die dan geen pro's meer? Hebben die minder recht op spreken? Wat een onzin.quote:ik noem het hierboven aangehaalde artikel van 'een pro',
quote:Ik meld nu al een paar keer dat er mensen in mijn omgeving zijn die serieus overwegen een iPhone te kopen die zeker niet in de categorie 'fanboy' vallen
Ga jij nog dreigen met een ban of was dat eenmalig? Reageer inhoudelijk of kap met flamen.quote:Op maandag 15 januari 2007 11:23 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Hij negeert complete posts en is overduidelijk aan het trollen.
Ga jij nog uitleggen wat mijn vaderschap met een iphone te maken heeft of negeer je die vraag vakkundig net als de rest van de plausibele argumenten, troll?quote:Op maandag 15 januari 2007 12:56 schreef Stereotomy het volgende:
Ga jij nog dreigen met een ban of was dat eenmalig?
Ik noemde je bij je onderschrift, ik dacht dat je er trots op wasquote:Op maandag 15 januari 2007 12:59 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Ga jij nog uitleggen wat mijn vaderschap met een iphone te maken heeft of negeer je die vraag vakkundig net als de rest van de plausibele argumenten, troll?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |